Об утверждении реестра государственных услуг
Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 39/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 февраля 2020 года № 19982.
В соответствии с подпунктом 2-1) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Реестр государственных услуг.
2. Комитету государственных услуг Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
А. Батырқожа
Утвержден приказом
исполняющего обязанности
министра цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 39/НҚ
Реестр государственных услуг

Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 39/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 ақпанда № 19982 болып тіркелді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабының 2-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді комитетіне:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а.
А. Батырқожа
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар
және аэроғарыш өнеркәсібі
министрінің міндетін
атқарушының
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 39/НҚ бұйрығымен
бекітілген
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімі

Сноска. Реестр - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 19.03.2024 № 171/НҚ (порядок введение в действие см. п. 4); с изменениями, внесенными приказами Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 20.05.2024 № 284/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.09.2024 № 535/НҚ (порядок введение в действие см. п. 4); от 14.12.2024 № 801/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.02.2025 № 62/НҚ (порядок введение в действие см. п. 4); от 06.05.2025 № 203/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 14.08.2025 № 424/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 17.12.2025 № 662/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Код государственной услуги
Наименование государственной услуги
Наименование подвида государственной услуги
Наименование центрального государственного органа, разрабатывающего подзаконный нормативный правовой акт, определяющий порядок оказания государственной услуги
Наименование подзаконного нормативного правового акта, определяющего порядок оказания государственной услуги
1
2
3
4
5
6
Государственные услуги

Ескерту. Тізілім жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 19.03.2024 № 171/НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 20.05.2024 № 284/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.06.2024 № 341/НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.12.2024 № 801/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.02.2025 № 62/НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз); 06.05.2025 № 203/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.08.2025 № 424/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 17.12.2025 № 662/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің коды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Кіші түрлері
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актініәзірлейтін орталық мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актінің атауы
1
2
3
4
5
6
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

001. Документирование
00101. Получение документов/справок, удостоверяющих личность и статус
1.
00101001
Выдача паспортов, удостоверений личности гражданам Республики Казахстан
Оформление документов впервые:
- паспорта гражданина РК детям, не достигшим 16-летнего возраста;
- лицам, достигшим 16-летнего возраста;
- на основании имеющегося удостоверения личности или паспорта;
- на основании паспорта СССР образца 1974 года или его утрате;
- при принятии гражданства РК
МВД

001. Құжаттандыру
00101. Жеке басты куәландыратын құжаттарды/анықтамаларды және мәртебе алу
1.
101001
Қазақстан Республикасының азаматтарына паспорттар, жеке куәліктер беру
Құжаттарды бірінші рет ресімдеу:
- 16 жасқа толмаған балаларға Қазақстан Республикасы азаматының паспортын;
- 16 жасқа толған адамдарға;
- болған жеке куәлік немесе паспорт;
- 1974 жылғы үлгідегі КСРО паспорты немесе оны жоғалту негізінде;
- Қазақстан Республикасының азаматтығын қабылдаған кезде.
ІІМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
2.
Обмен документов, удостоверяющих личность:
- в связи с истечением срока действия;
- утратой;
- непригодностью к использованию;
- по желанию владельца, в связи с видоизменением документов, согласно новой технологии их изготовления;
- в связи с возвращением из-за границы на постоянное жительство в РК
МВД
3.
Оформление документов в случае изменения установочных данных гражданина (фамилии, имени, отчества; даты, места рождения; национальности или желанием не указывать свою национальность); неточности записи в выпущенных документах
МВД
4.

"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
2.
Жеке басты куәландыратын құжаттарды ауыстыру:
- қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты;
- жоғалтқанына;
- пайдалануға жарамсыз;
- құжаттардың түрін өзгертуге байланысты оларды дайындаудың жаңа технологиясына сәйкес иесінің қалауы бойынша;
- шетелден Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға оралғанына байланысты
ІІМ
3.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, туған жері немесе өзінің ұлтын көрсетпеу ниеті) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазбалардың дәл еместігі жағдайда құжаттарды ресімдеу
ІІМ
4.

00101002
Актуализация (корректировка) сведений о воинской службе
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2017 года № 14881.
5.
00101003
Выдача военнообязанным военных билетов или их дубликатов
Гражданам, освобожденным из мест лишения свободы и проходивших воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившим установленный срок воинской службы
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
6.
Лицам, прибывшим из других государств и получившим гражданство Республики Казахстан, из числа ранее проходивших воинскую (альтернативную) службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах
МО
7.
При обмене военного билета старого образца на новый гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах
МО
8.
При утрате либо порче военного билета гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах
МО
9.
При изменении фамилии, имени, отчества гражданами, проходившими воинскую службу либо службу в правоохранительных, специальных государственных органах
МО
10.
Гражданам, восстановленным в воинском звании и проходившим воинскую службу либо службу в правоохранительных и специальных государственных органах
МО
11.
Гражданам, уволенным с воинской службы либо службы в правоохранительных, специальных государственных органах и выслужившим установленный срок воинской службы
МО
12.
00101004
Зачисление в кандидаты для поступления в военные учебные заведения МО РК
МО
"Об утверждении Правил приема на обучение в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан, реализующие образовательные программы соответствующего уровня"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 35. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13268.
13.
00101005
Восстановление в военные учебные заведения МО РК
МО
"Об утверждении Правил перевода и восстановления в военные учебные заведения, подведомственные Министерству обороны Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 37. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13239.
14.

00101002
Әскери қызмет туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
ҚМ
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 наурызда № 14881 болып тіркелді.
5.
00101003
Әскери міндеттілерге әскери билеттерді немесе олардың телнұсқаларын беру
Бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған және құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда әскери қызмет не қызмет өтеген және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтарға
Қорғанысмині
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14881 болып тіркелді.
6.
Бұрын әскери (балама) қызметті не құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткергендер қатарынан басқа мемлекеттерден келген және Қазақстан Республикасының азаматтығын алған адамдарға
Қорғанысмині
7.
Әскери қызмет немесе құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар ескі үлгідегі әскери билетті жаңасына айырбастаған кезде
Қорғанысмині
8.
Әскери билет жоғалған не бүлінген кезде әскери қызмет немесе құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтар
Қорғанысмині
9.
Әскери қызмет немесе құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызмет өткерген азаматтардың тегі, аты, әкесінің аты өзгерген кезде
Қорғанысмині
10.
Әскери атағына қалпына келтірілген және құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда әскери қызмет не қызмет өткерген азаматтарға
Қорғанысмині
11.
Әскери қызметтен не құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарда қызметтен босатылған және әскери қызметтің белгіленген мерзімін өткерген азаматтарға
Қорғанысмині
12.
00101004
ҚР ҚМ әскери оқу орнына оқуға түсу үшін кандидатқа қабылдау
Қорғанысмині
"Тиісті деңгейдегі білім беру бағдарламаларын іске асырып жатқан Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына оқуға қабылдау қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13268 болып тіркелді.
13.
00101005
ҚР ҚМ әскери оқу орындарына қайта қабылдау
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігіне ведомстволық бағынысты әскери оқу орындарына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 37 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 13239 болып тіркелді.
14.

Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15.
00101007
Выдача удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны
МО
"Об утверждении Правил выдачи удостоверений ветеранам Великой Отечественной войны" Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 9 июля 2019 года № 526. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 июля 2019 года № 19008.
16.
00101008
Выдача справки о наличии либо отсутствии судимости
ГП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.
17.
00101009
Выдача сведений о совершении лицом коррупционного преступления
ГП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.
18.
00101010
Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов и препровождение их на изготовление паспортов гражданам Республики Казахстан, находящимся за границей, и внесение в их паспорта необходимых записей" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 11-1-4/149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20627.
19.
00101011
Представление сведений, подтверждающих регистрацию по постоянному месту жительства в населенном пункте приграничной территории
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
20.
00101012
Постановка в очередь призывников и военнообязанных для направления на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
МО
"Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15517.

Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15.
00101007
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне куәліктер беруге
Қорғанысмині
"Ұлы Отан соғысына қатысушының куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2019 жылғы 9 шілдедегі № 526 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 19008 болып тіркелді.
16.
00101008
Соттылықтың болуы не болмауы туралы анықтама беру
БП
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді.
17.
00101009
Адамның сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны туралы мәліметтер беру
БП
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 20 мамырда № 20674 болып тіркелді.
18.
00101010
Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу
СІМ
"Құжаттарды қабылдау және оларды Қазақстан Республикасының шет елдерде жүрген азаматтарына паспорттар жасауға жіберу және олардың паспорттарына қажетті жазбалар енгізу мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 11-1-4/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде№ 20627 болып тіркелді.
19.
00101011
Шекара маңындағы аумақтың елді мекенінде тұрақты тұратын жері бойынша тіркелуін растайтын мәліметтерді беру
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
20.
00101012
Әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу үшін әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді кезекке қою
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелді.

20-1.
00101012-1
Направление призывников и военнообязанных на подготовку по военно-техническим и иным специальностям
МО
"Об утверждении Правил набора призывников, военнообязанных, их направления и обучения на безвозмездной и возмездной основах, организации учебно-воспитательного процесса, а также сроков обучения по военно-техническим и иным специальностям в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 17 июля 2017 года № 357. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15517.
21.
00101013
Подключение абонентского номера к учетной записи веб-портала "электронного правительства"
МИИЦР
"Об утверждении Правил регистрации и подключения абонентского номера абонента, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи веб-портала "электронного правительства" для получения государственных и иных услуг в электронной форме посредством абонентского устройства сотовой связи" приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 января 2016 года № 58. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 февраля 2016 года № 13195.
00102. Получение документов, обеспечивающих права, не связанные с предпринимательской деятельностью
22.
00102001
Выдача водительских удостоверений
Выдача водительских удостоверений
МВД
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.
23.
Выдача водительских удостоверений впервые и после лишения права на управление транспортными средствами
МВД
23-1.
Проверка знаний Правил дорожного движения Республики Казахстан
МВД
24.
00102002
Выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости
Получение удостоверения тракториста-машиниста категорий "А", "В", "Г", "Б" и "Д"
МСХ
"Об утверждении Правил приема экзаменов и выдачи удостоверений на право управления тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами, а также специальными машинами повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/270. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11711.
25.
Получение удостоверения тракториста-машиниста с записью "управление снегоходами, квадроциклами разрешено":
МСХ
26.
Замена удостоверения тракториста-машиниста
МСХ
27.
Получение дубликата удостоверения тракториста-машиниста
МСХ
28.
00102003
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
МТ
"Об утверждении Правил аттестации судоводителей на право управления маломерным судном" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 457. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11528.
29.
Выдача дубликата удостоверения на право управления самоходным маломерным судном
МТ
30.
Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в случае истечения срока действия ранее выданного удостоверения
МТ
31.
"Выдача удостоверения на право управления самоходным маломерным судном в связи с изменением района плавания и (или) типа судна"
МТ
32.

20-1.
00101012 -1.
Әскерге шақырылушылар мен әскери міндеттілерді әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша даярлауға жіберу
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери-техникалық және өзге де мамандықтар бойынша әскерге шақырылушыларды, әскери міндеттілерді жинау, оларды жіберу және өтеусіз және өтеулі негіздерде оқыту, оқу-тәрбие процесін ұйымдастыру қағидаларын, сондай-ақ оқу мерзімдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 17 шілдедегі № 357 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15517 болып тіркелді.
21.
00101013
Абоненттік нөмірді "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу
ЖИЦДМ
"Ұялы байланыстың абоненттік құрылғысы арқылы электрондық нысанда мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерді алу үшін, ұялы байланыс операторы беретін абоненттің абоненттік нөмірін тіркеу және оны "электрондық үкіметтің" веб-порталының есептік жазбасына қосу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 25 қаңтардағы № 58 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 24 ақпанда № 13195 болып тіркелді.
00102. Кәсіпкерлік қызметпен байланысты емес құқықтарды қамтамасыз ететін құжаттарды алу
22
00102001
Жүргізуші куәліктерін беру
Жүргізуші куәліктерін беру
ІІМ
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 тіркелді.
23
Жүргізуші куәліктерін алғаш рет беру және көлік құралдарын жүргізу құқығынан айырғаннан кейін
ІІМ
23-1
Қазақстан Республикасының Жол жүрiсi қағидаларын бiлуiн тексеру
ІІМ
24.
00102003
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру
А, "В", "Г", "Б" және "Д" санаттарындағы тракторшы-машинист куәлігін алу
АШМ
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналарын, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды басқару құқығына емтихандар қабылдау және куәліктер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/270 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11711 болып тіркелді.
25.
Қарда жүргіштерді, квадроциклдерді басқаруға рұқсат етіледідеген жазуы бар тракторист-машинист куәлігін алу
АШМ
26.
Тракторшы-машинист куәлігін ауыстыру
АШМ
27.
Тракторшы-машинист куәлігінің телнұсқасын алу
АШМ
28.

00102004
Дипломирование лиц командного состава судов
Профессиональный диплом
МТ
"Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях, Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11234.
33.
Дубликат профессионального диплома
МТ
34.
00102005
Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан
МТ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений личности моряка Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 3 апреля 2020 года № 181. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20309.
35.
00102006
Выдача мореходной книжки
МТ
"Об утверждении образца мореходной книжки, Правил ее оформления и выдачи" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10661.
35-1.
00102006-1
Выдача свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью
МТ
"Об утверждении Правил выдачи Свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за ущерб от загрязнения нефтью" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 17 июля 2002 года № 251-I. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1956.
35-2.
00102006-2
Выдача свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении гражданской ответственности за удаление затонувших судов
МТ
"Об утверждении Правил выдачи и формы свидетельства о страховании или ином финансовом обеспечении ответственности за удаление затонувших судов"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 марта 2023 года № 187. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32248.
002. Регистрация Физических лиц и граждан
00201. Регистрация/смена статуса, места жительства, Ф. И. О. и других данных физических лиц
36.
00201001
Регистрация по месту жительства граждан Республики Казахстан
МВД
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2020 года № 20192.

00102004
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемелерді жүргізу құқығына куәліктер беру
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру
КМ
"Кеме жүргізушілерін шағын көлемді кемені басқару құқығына аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 457 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11528 тіркелді.
29.
Өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәліктің телнұсқасын беру
30.
Бұрын берілген куәліктің қолданылу мерзімі өткен жағдайда өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру
КМ
31.
Жүзу ауданы және (немесе) кеме типінің өзгеруіне байланысты өздігінен жүретін шағын көлемді кемені басқару құқығына куәлік беру
КМ
32.
00102005
Кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру
Кәсіби диплом
КМ
"Біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11234 тіркелді.
33.
Кәсіби дипломның телнұсқасы
КМ
34.
00102006
Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәлігін беру
КМ
"Қазақстан Республикасы теңізшісінің жеке куәліктерін беру мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 3 сәуірдегі № 181 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20309 тіркелді
35.
00102007
Теңізде жүзу кітапшасын беру
КМ
"Теңізде жүзу кітапшасының үлгісін, оны ресімдеу және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10661 тіркелді.
35-1.
00102006-1
Мұнаймен ластанудан келтірілген залал үшін сақтандыру немесе азаматтық жауапкершілікті өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру
КМ
"Мұнайдан болатын ластанудан залал үшін азаматтық жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2002 жылғы 17 шілдедегі № 251-І бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1956 болып тіркелген.
35-2
00102006-2
Суға батқан кемелерді алып тастағаны үшін сақтандыру немесе өзге де азаматтық жауапкершілікті қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру
КМ
"Суға батқан кемелерді аластағаны үшін жауапкершілікті сақтандыру немесе өзге де қаржылық қамтамасыз ету туралы куәлік беру қағидаларын және оның нысандарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 наурыздағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32248 болып тіркелген.
002. Жеке тұлғалар мен азаматтарды тіркеу
00201. Жеке тұлғаларды тіркеу/мәртебесін, тұрғылықты жерін, Т.А.Ә. және басқа деректерін ауыстыру
36.
00201001
Қазақстан Республикасының азаматтарын тұрғылықты жері бойынша тіркеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 наурызда № 20192 болып тіркелді.

36-1.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36-2.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36-3.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 06.05.2025 № 203/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37.
00201002
Временная регистрация по месту временного пребывания (проживания) граждан Республики Казахстан
МВД
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2020 года № 20192.
38.
00201003
Постоянная регистрация по месту жительства иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
МВД
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2020 года № 20192.
39.
00201004
Временная регистрация по месту жительства иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
МВД
Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 марта 2020 года № 20192.
40.
00201005
Временный учет по месту пребывания иностранцев и лиц без гражданства, получивших статус лица ищущего убежище или беженца
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
41.
00201006
Снятие с регистрации по месту жительства населения Республики Казахстан
Снятие с регистрации выбывших на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан
МВД

36-1.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36-2.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36-3.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 06.05.2025 № 203/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37.
00201002
Қазақстан Республикасы азаматтарының уақытша болатын (тұратын) жері бойынша уақытша тіркеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 наурызда № 20192 болып тіркелді.
38.
00201003
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тұрғылықты жері бойынша тұрақты тіркеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 наурызда № 20192 болып тіркелді.
39.
00201004
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды тұрғылықты жері бойынша уақытша тіркеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 наурызда № 20192 болып тіркелді.
40.
00201005
Пана іздеуші адам немесе босқын мәртебесін алған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды болған жері бойынша уақытша есебін жүргізу
ІІМ
"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
41.
00201006
Қазақстан Республикасының халқын тұрғылықты жері бойынша тіркеу есебінен шығару
Республикадан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен адамдарды тіркеуден шығару
ІІМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам документирования и регистрации населения Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20192.
42.
Снятие с регистрации признанных судом утратившими право пользования жилым помещением
МВД
43.
Снятие с регистрации по заявлению собственника жилища, здания или помещения
МВД
44.
00201007
Регистрация смерти, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация смерти
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
45.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о смерти
МЮ
46.
00201008
Восстановление записей актов гражданского состояния
Восстановление записей актов гражданского состояния, на основании заявления заинтересованных лиц
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2015 года № 10764.
47.
Восстановление записей актов гражданского состояния, на основании решения суда
МЮ
48.
00201009
Выдача повторных свидетельств или справок о регистрации актов гражданского состояния
Выдача повторного свидетельства о рождении
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
49.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
МЮ
50.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
МЮ
51.
Выдача повторного свидетельства о смерти
МЮ
52.
Выдача справки о рождении
МЮ
53.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
МЮ
54.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
МЮ
55.
Выдача справки о брачной правоспособности
МЮ
56.
Выдача справки о смерти
МЮ
57.
Выдача уведомления о регистрации смерти
МЮ

"Қазақстан Республикасының халқын құжаттандыру және тіркеу мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 267 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20192 болып тіркелді.
42.
Сот тұрғын үй-жайды пайдалану құқығынан айырылған деп танылғандарды тіркеуден шығару
ІІМ
43.
Тұрғын үй, ғимарат немесе үй-жай иесінің өтініші бойынша тіркеуден шығару
ІІМ
44.
00201007
Қайтыс болуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Қайтыс болуды тіркеу
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
45.
Қайтыс болу туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Әділетмині
46.
00201008
Азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Мүдделі тұлғалардың өтініші негізінде азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
47.
Сот шешімінің негізінде азаматтық хал актілерінің жазбаларын қалпына келтіру
Әділетмині
48.
00201009
Азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер немесе анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелді.
49.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
50.
Некені (ерлі-зайыптыболуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
51.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
Әділетмині
52.
Туу туралы анықтама беру
Әділетмині
53.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру )
Әділетмині
54.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы анықтама беру
Әділетмині
55.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтаманы беру
Әділетмині
56.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
Әділетмині
57.
Өлімді тіркеу туралы хабарлама беру
Әділетмині

57-1.
Проставление отметки о наличии зарегистрированных в зарубежных странах актов гражданского состояния
МЮ
58.
0201010
Проведение регистрации и перерегистрации лиц, осуществляющих миссионерскую деятельность
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
59.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60.
00201012
Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление документов на выезд за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20207.
61.
00201013
Присвоение или продление статуса кандаса
Получение статуса в общем порядке
МТСЗН
"Об утверждении Правил присвоения или продления статуса кандаса" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июля 2013 года № 329-Ө-М. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8624.
62.
Получение статуса на основании согласия местного исполнительного органа на присвоение статуса кандаса через загранучреждения Республики Казахстан
МТСЗН
63.
Продление статуса
МТСЗН
64.
00201014
Постановка на воинский учет военнообязанных и призывников
Для граждан мужского пола, в том числе освобожденных из мест лишения свободы, ранее не состоявших на воинском учете
МО
"Об утверждении Правил воинского учета военнообязанных и призывников" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 января 2017 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14881.
65.
Для граждан, уволенных с воинской службы, службы в правоохранительных и специальных государственных органах, а также отчисленных и (или) расторгнувших контракт курсантов, слушателей военных и специальных (военных) учебных заведений
МО
66.
Для женщин, окончивших организации образования с получением военно-учетной специальности
МО
67.
Для граждан, освобожденных из мест лишения свободы, ранее состоявших на воинском учете
МО
68.
Для лиц, получивших гражданство Республики Казахстан
МО
69.

57-1.
Шет елдерде тіркелген азаматтық хал актілерінің болуы туралы белгі қою
Әділетмині
58.
0201010
Миссионерлік қызметті жүзеге асыратын адамдарды тіркеуді және қайта тіркеуді жүргізу
МАМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді.
59.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60.
00201012
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды рәсімдеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұру үшін шығуға арналған құжаттарды ресімдеу бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 259 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20207 болып тіркелді.
61.
00201013
Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту
Жалпы тәртіпте мәртебе алу
Еңбекмині
"Қандас мәртебесін беру немесе ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 22 шілдедегі № 329-Ө-М бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8624 болып тіркелді.
62.
Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелері арқылы қандас мәртебесін беруге жергілікті атқарушы органның келісімі негізінде мәртебе алу
Еңбекмині
63.
Мәртебені ұзарту
Еңбекмині
64.
00201014
Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке қою
Бұрын әскери есепте тұрмаған ер азаматтар, оның ішінде бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін
Қорғаныс министрлігі
"Әскери міндеттілер мен әскерге шақырылушыларды әскери есепке алу қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 наурызда № 14881 болып тіркелді.
65.
Әскери қызметтен, құқық қорғау және арнаулы мемлекеттік органдарда қызметтен босатылған, сондай-ақ әскери және арнаулы (әскери) оқу орындарының курсанттарын, тыңдаушыларын оқудан шығарған және (немесе) келісімшартты бұзған азаматтар үшін
Қорғаныс министрлігі
66.
Әскери-есептік мамандық ала отырып, білім беру ұйымдарын бітірген әйелдер үшін
Қорғаныс министрлігі
67.
Бұрын әскери есепте тұрған бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған азаматтар үшін
Қорғаныс министрлігі
68.
Қазақстан Республикасының азаматтығын алған адамдар үшін
Қорғаныс министрлігі
69.

00201015
Аннулирование записей актов гражданского состояния
Аннулирование записей актов гражданского состояния, на основании заявления заинтересованных лиц
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
70.
Аннулирование записей актов гражданского состояния, на основании решения суда
МЮ
71.
00201016
Предоставление отсрочки от призыва
Гражданам, занятым уходом за членами семьи, нуждающимися в посторонней помощи и не находящимися на полном государственном обеспечении, при отсутствии близких родственников или других лиц, проживающих на территории Республики Казахстан вместе с ними или отдельно, обязанных по закону содержать указанных членов семьи
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613.
72.
Гражданам, имеющим на своем иждивении ребенка (детей), воспитываемого без матери
МО
73.
Гражданам, имеющим на своем иждивении лиц, у которых они находились на воспитании и содержании не менее двух лет в связи со смертью своих родителей или лишением их родительских прав, или осуждением судом к лишению свободы
МО
74.
Гражданам, состоящим в браке и имеющие одного и более детей
МО
75.
Гражданам, получающим образование, на период обучения
МО
76.
Гражданам, по состоянию здоровья
МО
77.
Педагогам, осуществляющим профессиональную деятельность в дошкольных организациях образования, организациях среднего (начального, основного среднего, общего среднего), технического и профессионального, послесреднего образования, специализированных, специальных организациях образования, организациях образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, организациях дополнительного образования для детей, а также в методических кабинетах
МО
78.
Врачам, имеющим соответствующее образование, постоянно работающим по специальности в сельской местности
МО
79.
Депутатам Парламента Республики Казахстан или местных представительных органов
МО
80.
Лицам, в отношении которых ведется дознание, предварительное следствие или уголовные дела рассматриваются судами
МО
81.
Членам летных экипажей гражданских воздушных судов, инженерам, механикам и техникам гражданской авиации, имеющим соответствующее образование
МО
82.
Членам экипажей судов, имеющим соответствующее образование
МО
83.
Лицам, проходящим первоначальную профессиональную подготовку в организациях образования правоохранительных органов
МО
84.

00201015
Азаматтық хал актілері жазбаларын жою
Мүдделі тұлғалардың өтініші негізінде азаматтық хал актілері жазбаларының күшін жою
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді ұйымдастыру, азаматтық хал актілерінің жазбаларына өзгерістер енгізу, қалпына келтіру, күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 тіркелді.
70.
Сот шешімінің негізінде азаматтық хал актілері жазбаларының күшін жою
Әділетмині
71.
00201016
Әскери қызметке шақыруды кейiнге қалдыру
Бөгде адамның көмегіне мұқтаж және мемлекеттің толық қамсыздандыруындағы отбасы мүшелерін күтумен айналысатын азаматтарға, жақын туыстары немесе Қазақстан Республикасының аумағында олармен бірге немесе бөлек тұратын, заң бойынша отбасының аталған мүшелерін асырауға міндетті басқа адамдар болмаған кезде
Қорғанысмині
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелді.
72.
Асырауында анасыз тәрбиеленетін баласы (балалары) бар азаматтарға
Қорғанысмині
73.
Ата-аналарының қайтыс болуына немесе олардың ата-ана құқықтарынан айырылуына немесе соттың бас бостандығынан айыруға соттауына байланысты өздерінің асырауында кемінде екі жыл тәрбиелеуде және бағып-күтуде болған адамдар бар азаматтарға
Қорғанысмині
74.
Некеде тұратын және бір және одан көп баласы бар азаматтарға
Қорғанысмині
75.
Білім алатын азаматтарға оқу кезеңіне
Қорғанысмині
76.
Денсаулық жағдайы бойынша Азаматтарға
Қорғанысмині
77.
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында, орта (бастауыш, негізгі орта, жалпы орта), техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында, мамандандырылған, арнайы білім беру ұйымдарында, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған білім беру ұйымдарында, балаларға арналған қосымша білім беру ұйымдарында, сондай-ақ әдістемелік кабинеттерде кәсіптік қызметті жүзеге асыратын педагогтерге
Қорғанысмині
78.
Тиісті білімі бар, мамандығы бойынша ауылдық жерде тұрақты жұмыс істейтін дәрігерлерге
Қорғанысмині
79.
Қазақстан Республикасы Парламентінің немесе жергілікті өкілді органдардың депутаттарына
Қорғанысмині
80.
Өздеріне қатысты анықтау, алдын ала тергеу жүргізіліп жатқан немесе соттар қылмыстық істерін қарап жатқан адамдарға
Қорғанысмині
81.
Азаматтық әуе кемелерінің ұшу экипаждарының мүшелеріне, Азаматтық авиацияның тиісті білімі бар инженерлеріне, механиктері мен техниктеріне
Қорғанысмині
82.
Тиісті білімі бар Кемелер экипаждарының мүшелеріне
Қорғанысмині
83.
Құқық қорғау органдарының білім беру ұйымдарында бастапқы кәсіптік даярлықтан өтетін адамдарға
Қорғанысмині
84.

00201017
Освобождение граждан от призыва на воинскую службу
Признанные негодными к воинской службе по состоянию здоровья
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление отсрочки от призыва" и Правил оказания государственной услуги "Освобождение граждан от призыва на воинскую службу" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 605 от 5 ноября 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21613.
85.
Не призванные на законных основаниях на срочную воинскую службу, по достижении двадцати семи лет
МО
86.
Граждане у которых один из родственников (отец, мать, брат или сестра) погиб, умер или стал лицом с инвалидностью первой или второй группы при исполнении служебных обязанностей в период прохождения воинской службы
МО
87.
Прошедшие воинскую (альтернативную) службу в другом государстве
МО
88.
Проходившие службу в специальных государственных органах Республики Казахстан, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 9 статьи 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах Республики Казахстан"
МО
89.
Имеющие ученую степень
МО
90.
Священнослужители зарегистрированных религиозных объединений
МО
00202. Пребывание за рубежом
91.
00202001
Государственная регистрация смерти за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
92.
00202002
Прием и направление документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительство
МИД
"Об утверждении Правил приема и направления документов граждан Республики Казахстан, выехавших за пределы Республики Казахстан по временным делам и изъявивших желание остаться там на постоянное место жительства" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 4 января 2018 года № 11-1-4/1. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16354.
93.
00202003
Государственная регистрация рождения ребенка за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
94.

00201017
Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату
Денсаулық жағдайы бойынша әскери қызметке жарамсыз деп танылғандар
Қорғанысмині
"Әскерге шақыруды кейінге қалдыру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және "Азаматтарды әскери қызметке шақырудан босату" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 5 қарашадағы № 605 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21613 болып тіркелді.
85.
Жиырма жеті жасқа толғаннан кейін мерзімді әскери қызметке заңды негіздерде шақырылмаған
Қорғанысмині
86.
Әскери қызмет өткеру кезеңінде қызметтік міндеттерін атқару кезінде қаза тапқан, қайтыс болған немесе бірінші немесе екінші топтағы мүгедегі бар адам болған туыстарының бірі (әкесі, анасы, аға-інілері немесе апа-сіңлілері)
Қорғанысмині
87.
Басқа мемлекетте әскери (баламалы) қызмет өткерген
Қорғанысмині
88.
Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабының 9-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, "Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдарында қызмет өткерген"
Қорғанысмині
89.
Ғылыми дәрежесі бар азаматтар
Қорғанысмині
90.
Тіркелген діни бірлестіктердің діни қызметшілері
Қорғанысмині
00202. Шетелде болу
91.
00202001
Шетелде қайтыс болуды мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді.
92.
00202002
Уақытша істер бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шыққан және сол жерде тұрақты тұруға ниет білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жіберу
СІМ
"Уақытша істер бойынша Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге шыққан және сол жерде тұрақты тұрғылықты жерде қалуға ниет білдірген Қазақстан Республикасы азаматтарының құжаттарын қабылдау және жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2018 жылғы 4 қаңтардағы № 11-1-4/1 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16354 болып тіркелді.
93.
00202003
Шетелде баланың тууын мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді.
94.

00202004
Государственная регистрация заключения брака (супружества) за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
95.
00202005
Государственная регистрация расторжения брака (супружества) за рубежом
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
96.
00202006
Выдача повторных свидетельств и справок о регистрации актов гражданского состояния за рубежом
Выдача повторного свидетельства о рождении
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации актов гражданского состояния за рубежом" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 12 июня 2020 года № 11-1-4/192. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20857.
97.
Выдача повторного свидетельства о заключении брака (супружества)
МИД
98.
Выдача повторного свидетельства о расторжении брака (супружества)
МИД
99.
Выдача повторного свидетельства о смерти
МИД
100.
Выдача справки о рождении
МИД
101.
Выдача справки о расторжении брака (супружества)
МИД
102.
Выдача справки о заключении брака (супружества)
МИД
103.
Выдача справки о брачной правоспособности
МИД
104.
Выдача справки о смерти
МИД
105.
00202007
Постановка на учет граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14093.
106.
00202008
Снятие с учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил учета граждан Республики Казахстан, постоянно и временно проживающих за пределами Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/263. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14093.

00202004
Шетелде неке қиюды (ерлі-зайыптылықты) мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді.
95.
00202005
Шетелде некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды мемлекеттік тіркеу
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді.
96.
00202006
Шетелде азаматтық хал актілерін тіркеу туралы қайталама куәліктер мен анықтамалар беру
Туу туралы қайталама куәлік беру
СІМ
"Шетелде азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 12 маусымдағы № 11-1-4/192 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20857 болып тіркелді.
97.
Неке қию (ерлі-зайыпты болу) туралы қайталама куәлік беру
СІМ
98.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы қайталама куәлік беру
СІМ
99.
Қайтыс болу туралы қайталама куәлік беру
СІМ
100.
Туу туралы анықтама беру
СІМ
101.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
СІМ
102.
Некені (ерлі-зайыпты болуды) бұзу туралы анықтама беру
СІМ
103.
Некеге құқық қабілеттілігі туралы анықтама беру
СІМ
104.
Қайтыс болуы туралы анықтама беру
СІМ
105.
00202007
Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарын есепке қою
СІМ
"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14093 болып тіркелді.
106.
00202008
Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарын есептен алу
СІМ
"Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты және уақытша тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/263 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14093 болып тіркелді.

107.
00202009
Постановка на учет лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих за пределами Республики Казахстан, иностранцев, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, являющихся гражданами Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 июня 2016 года № 11-1-2/262. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13958.
108.
00202010
Авансирование расходов на повышение компетенции работников за рубежом
МПС
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308 "Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 4 декабря 2023 года № 105. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2023 года № 33752.
00203. Прибытие в Республику Казахстан
109.
00203001
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан в связи с воссоединением семьи
МВД
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.
110.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления трудовой деятельности
МВД
111.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для получения образования в казахстанских учебных заведениях
МВД
112.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для прохождения стационарного лечения в казахстанских медицинских учреждениях
МВД
113.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления миссионерской деятельности
МВД

107.
00202009
Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу
СІМ
"Жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген, Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасынан тыс жерде тұрақты тұратын адамдарды, шетелдiктердi есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 14 маусымдағы № 11-1-2/262 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13958 болып тіркелді.
108.
00202010
Шет елдердегі қызметкерлердің құзыретін арттыруға арналған шығыстарды аванстау
ӨҚМ
"Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 4 желтоқсандағы № 105 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 11 желтоқсанда № 33752 болып тіркелді.
00203. Қазақстан Республикасына келу
109.
00203001
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға отбасының бірігуіне байланысты Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді.
110.
Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға еңбек қызметін жүзеге асыру үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
111.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қазақстандық оқу орындарында білім алу үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
112.
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қазақстандық медициналық мекемелерде стационарлық емдеуден өту үшін Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
113.
Миссионерлік қызметті жүзеге асыру үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ

114.
Выдача иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное проживание в Республике Казахстан для осуществления предпринимательской деятельности в соответствии с законодательством Республики Казахстан (бизнес-иммигрантам)
МВД
115.
Выдача разрешения на временное проживание иммигрантам, выявленных и идентифицированных в качестве жертв торговли людьми на территории Республики Казахстан
МВД
116.
Выдача разрешения на временное проживание в Республике Казахстан иммигрантам, обратившихся в органы внутренних дел за разрешением на постоянное проживание в Республике Казахстан
МВД

114.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру (бизнес-көшіп келушілерге)
ІІМ
115.
Қазақстан Республикасының аумағында адам саудасының құрбаны ретінде анықталған және сәйкестендірілген көшіп келушілерге уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ
116.
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат алу үшін ішкі істер органдарына жүгінген көшіп келушілерге Қазақстан Республикасында уақытша тұруға рұқсат беру
ІІМ

117.
00203002
Выдача разрешения иностранцам и лицам без гражданства на постоянное жительство в Республике Казахстан
МВД
"Об утверждении Правил выдачи иностранцам и лицам без гражданства разрешения на временное и постоянное проживание в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 992. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12880.

117.
00203002
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға рұқсат беру
ІІМ
"Шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға Қазақстан Республикасында уақытша және тұрақты тұруға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 992 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12880 болып тіркелді.

118.
00203003
Выдача удостоверений лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Оформление удостоверения лица без гражданства впервые:
- детям, не достигшим 16-летнего возраста;
- лицам, достигшим 16-летнего возраста;
- на основании паспорта СССР образца 1974 года или его утрате
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
118-1.
Обмен удостоверения лица без гражданства:
- в связи с истечением срока действия;
- утратой;
- непригодностью к дальнейшему использованию
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
118-2.
Оформление удостоверения лица без гражданства в случае изменения установочных данных гражданина (фамилии, имени, отчества; даты, места рождения); неточности записи в выпущенных документах
МВД
119.
00203004
Выдача видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан
Оформление вида на жительства иностранца в Республике Казахстан, впервые, лицам, достигшим 16-летнего возраста
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.
119-1.
Обмен вида на жительство иностранца в Республике Казахстан:
- в связи с истечением срока действия;
- утратой;
- непригодностью к дальнейшему использованию;
- перемена постоянно проживающим в Республике Казахстан иностранцем, страны гражданства
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача удостоверений лицам без гражданства и видов на жительство иностранцам, постоянно проживающим в Республике Казахстан" и внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20195.

118.
00203003
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер беру
Азаматтығы жоқ адамның куәлігін:
-16 жасқа толмаған балаларға;
-16 жасқа толған адамдарға;
- 1974 жылғы үлгідегі КСРО паспорты негізінде немесе оны жоғалтқанда алғашқы рет ресімдеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелді.
118-1.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігін:
- қолданылу мерзімінің аяқталуына;
- жоғалтуына байланысты;
- одан әрі пайдалануға жарамсыз болғанда айырбастау
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.
118-2.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты; туған күні, орны) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазба дәл болмаған жағдайда азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу
ІІМ
118-1.
Азаматтығы жоқ адамның куәлігін:
- қолданылу мерзімінің аяқталуына;
- жоғалтуына байланысты;
- одан әрі пайдалануға жарамсыз болғанда айырбастау
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.
118-2.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты; туған күні, орны) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазба дәл болмаған жағдайда азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу
ІІМ
119.
00203004
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге тұруға рұқсат беру
Шетелдіктің Қазақстан Республикасында алғашқы рет 16 жасқа толған адамдарға тұруға ықтиярхатты ресімдеу
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.
119-1.
00203004
-1.
Шетелдіктерге елшілік үшін анықтама беру
ІІМ
119-1.
Шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ықтиярхатын айырбастау:
- қолданылу мерзімінің аяқталуына;
- жоғалтуына байланысты;
- одан әрі пайдалануға жарамсыз;
- Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктің, азаматтығы бар елдің ауысуы
ІІМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктерге азаматтығы жоқ адамдарға куәліктер және тұруға ықтиярхаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 266 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20195 болып тіркелген.

119-2.
Оформление вида на жительство иностранца в случае изменения установочных данных гражданина (фамилии, имени, отчества; даты, места рождения); неточности записи в выпущенных документах
МВД
120
0203005
Выдача, продление и отзыв разрешения трудовому иммигранту
Выдача разрешений трудовым иммигрантам
МТЗСН
"Об утверждении Правил выдачи, продления и отзыва разрешения трудовому иммигранту" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 апреля 2022 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27595
121
Продление разрешений трудовым иммигрантам
121-1
Отзыв разрешений трудовому иммигранту
122.
00203006
Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан
МИД
"Об утверждении Правил выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13039.
123.
00203007
Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан
Оформление приглашения по служебным делам (А3)
МВД
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
124.
Оформление приглашения для осуществления предпринимательской деятельности (А5, С5)
МВД
125.
Оформление приглашения для деловой поездки (В1, В2, В3)
МВД
126.
Оформление приглашения для участия в религиозных мероприятиях (В6, С7)
МВД
127.
Оформление приглашения по частным делам (В10, В11, В12, С10)
МВД
128.
Оформление приглашения для получения образования (В7, С9)
МВД
129.
Оформление приглашения для осуществления трудовой деятельности (С3, С4, С6)
МВД
130.
Оформление приглашения на лечение (С12)
МВД
131.
Оформление приглашения по гуманитарным мотивам (С8)
МВД
132.
Оформление приглашения для постоянного проживания (В8, С1)
МВД

119-2.
Азаматтың анықтамалық деректері (тегі, аты, әкесінің аты; туған күні, орны) өзгерген; шығарылған құжаттардағы жазба дәл болмаған жағдайда азаматтығы жоқ адамның куәлігін ресімдеу
ІІМ
120
0203005
Еңбекші көшіп келушіге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу
Еңбекші көшіп- келушіге рұқсатты беру
Еңбекмині
"Еңбекші көшіп келушілерге рұқсаттар беру, ұзарту және кері қайтарып алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2022 жылғы 15 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27595 болып тіркелді.
121
Еңбекші көшіп- келушіге рұқсатты ұзарту
121-1
Еңбекші көшіп- келушіге рұқсатты кері қайтарып алу
122.
00203006
Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру
СІМ
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық виза алуға өтінішхатты беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелді.
123.
00203007
Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу
қызметтік істер бойынша шақыруды рәсімдеу (А3)
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14531 болып тіркелді
124.
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін шақыруды ресімдеу (А5, С5)
ІІМ
125.
іскерлік сапарға шақыруды рәсімдеу (В1, В2, В3)
ІІМ
126.
діни іс-шараларға қатысу үшін шақыруды ресімдеу (В6, С7)
ІІМ
127.
жеке істер бойынша шақыруды ресімдеу (В10, В11, В12, С10)
ІІМ
128.
білім алу үшін шақыруды ресімдеу (В7, С9)
ІІМ
129.
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шақыруды ресімдеу (С3, С4, С6)
ІІМ
130.
емдеуге шақыруды рәсімдеу (С12)
ІІМ
131.
гуманитарлық себептер бойынша шақыруды ресімдеу (С8)
ІІМ
132.
тұрақты тұру үшін шақыруды ресімдеу (В8, С1)
ІІМ

133.
00203008
Оформление свидетельства на возвращение
МИД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Оформление свидетельства на возвращение" приказ Министра иностранных дел Республики Казахстан от 14 мая 2020 года № 11-1-4/155. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20642.
134.
00203009
Выдача проездного документа
Выдача проездного документа
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача проездного документа" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2021 года № 134. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 марта 2021 года № 22306.
135.
Замена проездного документа в связи с внесением изменений
МВД
136.
Восстановление проездного документа при утере
МВД
136-1.
00203009
-1.
Выдача разрешений на проезд по автобусным линиям людям с особым потребностями и пенсионерам
МВД
137.
00203010
Формирование и корректировка индивидуального идентификационного номера иностранцам и лицам без гражданства, временно пребывающим в Республике Казахстан
Выдача дубликата свидетельства о присвоении индивидуального идентификационного номера
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Формирование индивидуального идентификационного номера иностранцам, временно пребывающим в Республике Казахстан" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20201.
137-1.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
003. Регистрация физических и юридических лиц
00301. Прочие государственные услуги в сфере регистрации физических и юридических лиц
138.
00301001
Регистрация налогоплательщиков
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с налоговой регистрацией налогоплательщиков" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 640. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37257
139.
00301002
Постановка на учет или переучет периодических печатных изданий, интернет-изданий
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области масс-медиа" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 октября 2024 года № 488-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35283.
140.
00301003
Постановка на учет иностранных периодических печатных изданий, распространяемых на территории Республики Казахстан
МКИ

133.
00203008
Қайтып оралуға куәлікті ресімдеу
СІМ
"Қайтып оралуға арналған куәлікті ресімде"" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 14 мамырдағы № 11-1-4/155 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20642 болып тіркелді.
134.
00203009
Жол жүру құжатын беру
Жол жүру құжатын беру
ІІМ
"Жол жүру құжатын беру мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2021 жылғы 5 наурыздағы № 134 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 5 наурызда № 22306 болып тіркелді.
135.
Өзгерістер енгізуге байланысты жол жүру құжатын ауыстыру
ІІМ
136.
Жол жүру құжатын жоғалтқан кезде қалпына келтіру
ІІМ
136-1.
00203009
-
1.
Ерекше қажеттіліктері бар адамдар мен зейнеткерлерге автобус желілері бойынша жол жүруге рұқсат беру
ІІМ
137.
00203010
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға жеке сәйкестендіру нөмірін қалыптастыру және түзету
Жеке сәйкестендіру нөмірін беру туралы куәліктің телнұсқасын беру
ІІМ
"Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерге жеке сәйкестендіру нөмірлерін қалыптастыру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20201 болып тіркелді.
137-1.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
003 Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу
00301. Жеке және заңды тұлғаларды тіркеу саласындағы өзге де да мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
138.
00301001
Салық төлеушілерді тіркеу
Қаржымині
"Салық төлеушілерді салықтық тіркеуге қоюға байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 640 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37257 болып тіркелді.
139.
00301002
Мерзімді баспасөз басылымдарын, интернет-басылымдарды есепке қою немесе қайта есепке алу
МАМ
"Масс-медиа саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 17 қазандағы № 488-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35283 болып тіркелді.
140.
00301003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік мерзімді баспасөз басылымдарын есепке қою
МАМ

"О внесении изменений в приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101 "Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области информации" приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 30 октября 2024 года № 502-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 35316.
141.
00301004
Согласование деятельности иностранных религиозных объединений на территории Республики Казахстан, назначения иностранными религиозными центрами руководителей религиозных объединений в Республике Казахстан
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
142.
00301005
Регистрационный учет плательщиков налога на добавленную стоимость
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с налоговой регистрацией налогоплательщиков" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 640. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37257
143.
00301006
Присвоение персонального идентификационного номера (ПИН-код) производителям (импортерам) отдельных видов нефтепродуктов, а также на товары производителей и импортеров некоторых видов подакцизной продукции, авиационного топлива и мазута
МФ
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 137 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10584. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 646 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов". Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12615.
004. Семья и дети
00401. Создание семьи
144.
00401001
Регистрация заключения брака (супружества), в том числе внесение изменении, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация заключения брака
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.

"Ақпарат саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 30 қазандағы № 502-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35316 болып тіркелді.
141.
00301004
Қазақстан Республикасы аумағындағы шетелдік діни бірлестіктердің қызметін, шетелдік діни орталықтардың Қазақстан Республикасындағы діни бірлестіктерінің басшыларын тағайындауын келісу
МАМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді.
142.
00301005
Қосылған құн салығын төлеушілерді тіркеу есебі
Қаржымині
"Салық төлеушілерді салықтық тіркеуге қоюға байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 640 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37257 болып тіркелді.
143.
00301006
Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндірушілерге (импорттаушыларға), сондай-ақ акцизделетін өнімдердің кейбір түрлерін, авиациялық отын мен мазут өндірушілер мен импорттаушылардың тауарларына дербес сәйкестендіру нөмірін (ДСН-код) беру
Қаржымині
"Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10584 болып тіркелді. "Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 646 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12615 болып тіркелді.
004. Отбасы және балалар
00401. Отбасын құру
144.
00401001
Неке қиюды (ерлі-зайыпты болуды) тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Неке қиюды тіркеу
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелді.

145.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о заключении брака
МЮ
146.
Регистрация заключения брака при необходимости снижения брачного возраста
МЮ
147.
00401002
Регистрация расторжения брака (супружества), в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация расторжения брака
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
148.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о расторжении брака
МЮ
149.
00401003
Актуализация (корректировка) сведений о регистрации акта гражданского состояния
МЮ
Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения в них изменений, исправлений, дополнений, аннулирования и восстановления актов гражданского состояния Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2015 года № 10764.
00402. Рождение, опекунство и воспитание ребенка
150.
00402001
Регистрация рождения ребенка, в том числе внесение изменений, дополнений и исправлений в записи актов гражданского состояния
Регистрация рождения ребенка
МЮ
"Об утверждении Правил организации государственной регистрации актов гражданского состояния, внесения изменений, восстановления, аннулирования записей актов гражданского состояния" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 25 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10764.
151.
Внесение изменений, дополнений и исправлений в запись акта о рождении
МЮ
152.
00402002
Выдача справок по опеке и попечительству
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2020 года № 20478.

145.
Неке қию туралы акт жазбасына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Әділетмині
146.
Неке жасын төмендету қажет болған кезде неке қиюды тіркеу
Әділетмині
147.
00401002
Некені (ерлі-зайыптылықты) бұзуды тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Некені бұзуды тіркеу
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелді.
148.
Неке туралы бұзу куәлігіне өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Әділетмині
149.
00401003
Азаматтық хал актісін тіркеу туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелді.
149-1.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
149-2.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
00402. Бала туу, қамқоршылық және бала тәрбиелеу
150.
00402001
Баланың тууын тіркеу, оның ішінде азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу
Баланың тууын тіркеу
Әділетмині
"Азаматтық хал актілерін мемлекеттік тіркеуді, азаматтық хал актілері жазбаларына өзгерістер енгізуді, қалпына келтіруді, жоюды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 25 ақпандағы № 112 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10764 болып тіркелді.
151.
Жазбаларына өзгерістер, толықтырулар мен түзетулер енгізу туу туралы куәлік
Әділетмині
152.
00402002
Қорғаншылық және қамқоршылық жөнінде анықтамалар беру
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.

153.
00402003
Установление опеки или попечительства над ребенком-сиротой (детьми-сиротами) и ребенком (детьми), оставшимся без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
154.
00402004
Выдача справок для распоряжения имуществом несовершеннолетних
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
155.
00402005
Постановка на учет детей, являющихся гражданами Республики Казахстан, переданных на усыновление (удочерение) иностранцам
МИД
"Об утверждении Правил постановки на учет в Министерстве иностранных дел Республики Казахстан и осуществления загранучреждениями Республики Казахстан контроля за детьми, являющимися гражданами Республики Казахстан, переданными на усыновление иностранцам" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 апреля 2015 года № 11-1-2/130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11240.
156.
00402006
Обследование и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи детям с ограниченными возможностями
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 мая 2020 года № 20744.
156-1.
00402006-1
Размещение государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей ограниченными возможностями
МП
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на специальную психолого-педагогическую поддержку детей с ограниченными возможностями" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 29 декабря 2022 года № 532.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31505.
157.
00402007
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.

153.
00402003
Жетім балаға (жетім балаларға) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаға (балаларға) қамқоршылық немесе қорғаншылық белгілеу
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
154.
00402004
Кәмелетке толмағандардың мүлкіне иелік ету үшін анықтамалар беру
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
155.
00402005
Шетелдіктерге асырап алуға берілген Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды (қыздарды) есепке алу
СІМ
"Шетелдіктер асырап алған Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын балаларды Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінде есепке қою және Қазақстан Республикасының шетелдегі мекемелерінің бақылауды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2015 жылғы 3 сәуірдегі № 11-1-2/130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11240 тіркелді.
156.
00402006
Мүмкіндіктері шектеулі балаларды психологиялық-медициналық-педагогикалық тексеру және оларға консультациялық көмек көрсету
ОАМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді.
156-1.
00402006-1
Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру
ОМ
"Мүмкіндігі шектеулі балаларды арнайы психологиялық-педагогикалық қолдауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту Министрінің 2022 жылғы 29 желтоқсандағы № 532 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31505 болып тіркелген.
157.
00402007
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдерді оңалту және әлеуметтік бейімдеу
ОАМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді.

158.
00402008
Назначение пособий на рождение ребенка и по уходу за ребенком
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственного пособия на рождение, пособия по уходу, пособия многодетным семьям, пособия награжденной матери" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32571.
159.
00402009
Назначение пособия матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающему ребенка с инвалидностью
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающим ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), государственного пособия лицам, осуществляющим уход за лицом с инвалидностью первой группы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32851.
160.
00402010
Выдача разрешения на свидания с ребенком родителям, лишенным родительских прав, не оказывающие на ребенка негативного влияния
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
160-1.
00402010-1
Передача ребенка (детей) в гостевую семью
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
161.
00402011
Назначение государственного пособия многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившим ранее звание "Мать-героиня", награжденным орденами "Материнская слава" I и II степени
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственного пособия на рождение, пособия по уходу, пособия многодетным семьям, пособия награжденной матери" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32571.

158.
00402008
Бала туғанда берілетін және бала күтіміне байланысты жәрдемақыларды тағайындау
Еңбекмині
"Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала күтіміне байланысты жәрдемақыны, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақыны, наградталған анаға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32571 болып тіркелді.
159.
00402009
Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар бала) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қамқоршыға (қорғаншыға) жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақы, бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасайтын адамдарға берілетін мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32851 болып тіркелді.
160.
00402010
Балаға кері әсер етпейтін ата-ана құқықтарынан айырылған ата-аналарға баламен кездесуіне рұқсат беру
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
160-1.
00402010-1
Баланы (балаларды) қонақтайтын отбасына беру
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
161.
00402011
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған, І және ІІ дәрежелі "Ана даңқы" ордендерімен марапатталған аналарға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала күтіміне байланысты жәрдемақыны, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақыны, наградталған анаға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32571 болып тіркелді

162.
00402012
Выдача решения органа опеки и попечительства об учете мнения ребенка, достигшего десятилетнего возраста
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
163.
00402013
Установление опеки или попечительства над недееспособными или ограниченно дееспособными совершеннолетними лицами
МТСЗН
Об утверждении Правила оказания государственной услуги "Установление опеки или попечительства над недееспособными или ограниченно дееспособными совершеннолетними лицами"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 ноября 2024 года № 427. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35381.
164.
00402014
Выдача разрешения по распоряжению имуществом, снятию пенсий, пособий, социальных выплат, поступивших на счет недееспособного или ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица, и на отчуждение имущества граждан, признанных по решению суда недееспособными или ограниченно дееспособными
Выдача разрешения по распоряжению имуществом, снятию пенсий, пособий, социальных выплат, поступивших на счет недееспособного или ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения по распоряжению имуществом, снятию пенсий, пособий, социальных выплат, поступивших на счет недееспособного или ограниченно дееспособного совершеннолетнего лица, и на отчуждение имущества граждан, признанных по решению суда недееспособными или ограниченно дееспособными"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 15 ноября 2024 года № 428. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35384.
164-1.
Выдача разрешения на отчуждение имущества граждан, признанных по решению суда недееспособными или ограниченно дееспособными
МТСЗН
165.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
166.
00402016
Назначение пособия многодетной семье
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления выплаты государственного пособия на рождение, пособия по уходу, пособия многодетным семьям, пособия награжденной матери" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 мая 2023 года № 169. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 мая 2023 года № 32571.

162.
00402012
Он жасқа толған баланың пікірін есепке алу туралы қорғаншылар мен қамқоршылар органдарының шешімін беру
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
163.
00402013
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамдарға қорғаншылық немесе қамқоршылық белгілеу
Еңбекмині
"Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамдарға қорғаншылық немесе қамқоршылық белгілеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 15 қарашадағы № 427 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35381 болып тіркелді.
164.
00402014.
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамның мүлкіне билік ету, шотына түскен зейнетақыларды, жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді алу бойынша және соттың шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған азаматтардың мүлкін иеліктен шығаруға рұқсат беру
Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамның шотына түскен мүлікке билік ету, зейнетақырларды, жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді алу бойынша шешім беру
Еңбекмині
"Әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі кәмелетке толған адамның мүлкіне билік ету, шотына түскен зейнетақыларды, жәрдемақыларды, әлеуметтік төлемдерді алу бойынша және соттың шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған азаматтардың мүлкін иеліктен шығаруға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 15 қарашадағы № 428 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35384 болып тіркелді.
164-1.
Сот шешімімен әрекетке қабілетсіз немесе әрекет қабілеті шектеулі деп танылған кәмелетке толған адамның мүлкін иеліктен шығаруға рұқсат беру
Еңбекмині
165.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
166.
00402016
Көпбалалы отбасыға жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Бала туғанда берілетін жәрдемақыны, бала күтіміне байланысты жәрдемақыны, көпбалалы отбасыларға берілетін жәрдемақыны, наградталған анаға берілетін жәрдемақыны тағайындау және төлеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 24 мамырдағы № 169 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 25 мамырда № 32571 болып тіркелді.

00403. Образование и досуг для ребенка
167.
00403001
Постановка на очередь детей дошкольного возраста (до 6 лет) для направления в дошкольные организации
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
168.
00403002
Прием документов и зачисление детей в дошкольные организации
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
168-1.
00403002-1
Прием документов и зачисление в пред школьный класс общеобразовательных школ, лицеев и гимназий
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере дошкольного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 июня 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20883.
169.
00403003
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования
Прием документов на участие в конкурсе для поступления в специализированные организации образования (школы для одаренных детей)
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
169-1.
Отзыв заявления на прием в школу
МП
169-2.
Прием документов и зачисление детей в "1" класс
МП
169-3.
Прием документов и зачисление детей в "10" класс
МП
169-4.
0403003-1
Прием документов и зачисление в организации образования независимо от ведомственной подчиненности для обучения по общеобразовательным программам начального, основного среднего, общего среднего образования иностранцев и лиц без гражданства, постоянно проживающих в Республике Казахстан
МП
"Об утверждении Правил получения пред школьного, начального, основного среднего и общего среднего образования иностранцами и лицами без гражданства, постоянно проживающими в Республике Казахстан" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 сентября 2010 года № 468.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6573.

00403. Образование и досуг для ребенка
167.
00403001
Мектепке дейінгі ұйымдарға жіберу үшін мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін) балаларды кезекке қою
ОАМ
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелді.
168.
00403002
Мектепке дейінгі ұйымдарға құжаттарды қабылдау және балаларды қабылдау
ОАМ
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелді.
168-1.
00403002-1
Жалпы білім беретін мектептердің, лицейлер мен гимназиялардың мектепалды сыныбына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
"Мектепке дейінгі білім беру саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20883 болып тіркелген.
169.
00403003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан, білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
Мамандандырылған білім беру ұйымдарына (дарынды балаларға арналған мектептер) оқуға қабылдау конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
ОМ
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелді.
169-1.
Мектепке қабылдау туралы өтінішті қайтарып алу
ОМ
169-2.
Құжаттарды қабылдау және балаларды "1" сыныпқа қабылдау
ОМ
169-3.
Құжаттарды қабылдау және балаларды "10" сыныпқа қабылдау
ОМ
169-4.
0403003-1
Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарды бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің жалпы білім беретін бағдарламалары бойынша оқыту үшін ведомстволық бағыныстылығына қарамастан білім беру ұйымдарына құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ
"Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктердің мен азаматтығы жоқ тұлғалардың мектепалды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім алу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2010 жылғы 28 қыркүйектегі № 468 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6573 болып тіркелген.

170.
00403004
Прием документов для организации индивидуального бесплатного обучения на дому детей, которые по состоянию здоровья в течение длительного времени не могут посещать организации начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
171.
00403005
Прием документов и зачисление в специальные организации (специальные группы/классы) образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
Прием документов и зачисление в специальные организации образования детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере психолого-педагогической поддержки, оказываемых местными исполнительными органами" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 223. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20744.
172.
Прием документов и зачисление детей с ограниченными возможностями для обучения по специальным общеобразовательным учебным программам в специальные группы/классы
МП
173.
00403006
Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов и зачисление в организации дополнительного образования для детей по предоставлению им дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20695.
174.
00403007
Предоставление бесплатного подвоза к общеобразовательным организациям и обратно домой детям, проживающим в отдаленных сельских пунктах
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
175.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.12.2024 № 801/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

170.
00403004
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына денсаулығына байланысты ұзақ уақыт бойы бара алмайтын балаларды үйде жеке тегін оқытуды ұйымдастыру үшін құжаттар қабылдау
ОАМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді.
171.
0043005
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына (арнайы топтарға/сыныптарға) қабылдау
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және арнайы білім беру ұйымдарына қабылдау.
ОАМ
"Психологиялық-педагогикалық қолдау саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 мамырдағы № 223 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20744 болып тіркелді.
172.
Арнайы жалпы білім беретін оқу бағдарламалары бойынша арнайы топтарға/сыныптарға оқыту үшін мүмкіндіктері шектеулі балалардың құжаттарын қабылдау және оқуға қабылдау
ОАМ
173.
00403006
Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
ОАМ
"Балаларға қосымша білім беру бойынша қосымша білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20695 болып тіркелді.
174.
00403007
Шалғайдағы ауылдық елді мекендерде тұратын балаларды жалпы білім беру ұйымдарына және кейін үйлеріне тегін тасымалдауды ұсыну
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
175.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.12.2024 № 801/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

176.
00403009
Прием документов и выдача направлений на предоставление отдыха в загородных и пришкольных лагерях отдельным категориям обучающихся и воспитанников государственных учреждений образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
177.
00403010
Оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам организаций образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
178.
00403011
Выдача разрешения на обучение в форме экстерната в организациях основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении Правил обучения в форме экстерната" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13110.
179.
00403012
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций технического и профессионального, послесреднего образования"
Приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 3 апреля 2023 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 апреля 2023 года № 32226.
180.
00403013
Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление бесплатного питания отдельным категориям граждан, а также лицам, находящимся под опекой (попечительством) и патронатом, обучающимся и воспитанникам организаций высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 180. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 мая 2020 года № 20579.

176.
00403009
Мемлекеттік білім беру мекемелеріндегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына қала сыртындағы және мектеп жанындағы лагерьлерде демалуы үшін құжаттар қабылдау және жолдама беру
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
177.
00403010
Білім беру ұйымдарының білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне қаржылық және материалдық көмек көрсету
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
178.
00403011
Негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарында экстернат нысанында оқуға рұқсат беру
ОАМ
"Экстернат нысанында оқыту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13110 болып тіркелді.
179.
00403012
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағытұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну
ОАМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарындағы тәрбиеленушілер мен білім алушылардың жекелеген санаттағы азаматтарына, сондай-ақ, қорғаншылық (қамқоршылықтағы) пен патронаттағы тұлғаларына тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2023 жылғы 3 сәуірдегі № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 сәуірде № 32226 болып тіркелді.
180.
00403013
Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну
ҒЖБМ
"Жоғары білім беру ұйымдарында білім алатын және тәрбиеленетін жекелеген санаттағы азаматтарға, сондай-ақ қорғаншылықтағы (қамқоршылықтағы) және патронаттағы адамдарға тегін тамақтандыруды ұсыну" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 180 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 мамырда № 20579 болып тіркелді.

181.
00403014
Прием документов на конкурс по размещению государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием
МП
"Об утверждении Правил размещения государственного образовательного заказа на подготовку кадров с техническим и профессиональным, послесредним образованием с учетом потребностей рынка труда, а также на дошкольное воспитание и обучение, среднее образование и дополнительное образование детей" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 27 августа 2022 года № 381. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 августа 2022 года № 29323.
182.
00403015
Прием на обучение в республиканские, областные, городов республиканского значения, столицы специализированные школы-интернаты-колледжи олимпийского резерва и областные, городов республиканского значения, столицы школы-интернаты для одаренных в спорте детей
Прием на обучение в 5, 6, 7, 8, 9 классы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей
МТC
183.
Прием на обучение в 10 и 11 классы специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва и школ-интернатов для одаренных в спорте детей
МТC
184.
Прием на обучение на первый курс колледжа в специализированных школ-интернатов-колледжей олимпийского резерва
МТC
185.
00403016
Прием документов в детско-юношеские спортивные школы, спортивные школы для лиц с инвалидностью
МТС
"Об утверждении перечня видов физкультурно-спортивных организаций и правил их деятельности, в которых осуществляется учебно-тренировочный процесс по подготовке спортивного резерва и спортсменов высокого класса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 ноября 2014 года № 106. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10012.
186.
00403017
Прием документов для перевода детей между организациями начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие общеобразовательные учебные программы начального, основного среднего и общего среднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 октября 2018 года № 564. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17553.
187.
00403018
Прием документов для участия в конкурсе и зачисление на обучение в автономную организацию образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" в рамках образовательного гранта Президента Республики Казахстан "Өркен"
МП

181.
00403014
Техникалық, кәсіптік және орта білімнен кейінгі білімі бар кадрларды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру бойынша конкурсқа құжаттарды қабылдау
ОАМ
"Еңбек нарығының қажеттіліктерін ескере отырып, мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға, орта білімнен кейінгі білімі бар кадрлар даярлауға мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 27 тамыздағы № 381 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 27 тамызда № 29323 болып тіркелді.
182.
00403015
Олимпиадалық резервтің республикалық, облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мамандандырылғн мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған облыстық, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың мектеп-интернаттарына оқуға қабылдау
Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың 5, 6, 7, 8, 9-сыныптарына оқуға қабылдау
ТСМ
183.
Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждері және спорттағы дарынды балаларға арналған мектеп-интернаттардың 10 және 11- сыныптарына оқуға қабылдау
ТСМ
184.
Олимпиадалық резервтің мамандандырылған мектеп-интернат-колледждерінің бірінші курсына оқуға қабылдау
ТСМ
185.
00403016
Балалар-жасөспірімдер спорт мектептеріне, мүгедектігі бар адамдарға арналған спорт мектептеріне құжаттарды қабылдау
МСМ
"Спорт резерві мен жоғары дәрежелі спортшыларды даярлау жөніндегі оқу-жаттығу процесі жүзеге асырылатын дене шынықтыру-спорт ұйымдары түрлерінің тізбесін және олардың қызметі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министінің 2014 жылғы 22 қарашадағы № 106 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10012 тіркелді.
186.
00403017
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдары арасында балаларды ауыстыру үшін құжаттарды қабылдау
ОАМ
"Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 12 қазандағы № 564 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17553 болып тіркелді.
187.
00403018
Қазақстан Республикасы Президентінің "Өркен" білім беру гранты шеңберінде "Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымына конкурсқа қатысу үшін құжаттарды қабылдау және оқуға қабылдау
ОМ

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Прием документов для участия в конкурсе по присуждению образовательного гранта Первого Президента Республики Казахстан - Лидера Нации "Өркен" для оплаты обучения одаренных детей в автономной организации образования "Назарбаев Интеллектуальные школы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 164. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20509.

""Назарбаев Зияткерлік мектептері" дербес білім беру ұйымында дарынды балалардың оқуына ақы төлеу үшін Қазақстан Республикасы Тұңғыш Президентінің – Елбасының "Өркен" білім беру грантын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 164 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20509 болып тіркелді.

00404. Содержание и обеспечение ребенка
188.
00404001
Возмещение затрат на обучение на дому детей с инвалидностью
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
189.
00404002
Назначение и размер выплаты пособия опекунам или попечителям на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
190.
00404003
Передача ребенка (детей) на патронатное воспитание, назначение и размер выплаты денежных средств на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
191.
00404004
Постановка на учет лиц, желающих усыновить детей
МП
"Об утверждении Правил учета лиц, являющихся гражданами Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих усыновить детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 июня 2016 года № 407. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14067.
191-1.
00404004-1
Прием документов на психологическую подготовку граждан, Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью
МП
"Об утверждении требований к содержанию программы психологической подготовки, порядка организации деятельности по психологической подготовке граждан Республики Казахстан, постоянно проживающих на территории Республики Казахстан, желающих принять детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей, на воспитание в свою семью и формы сертификата о прохождении такой подготовки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 165.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20507.

00404. Содержание и обеспечение ребенка
188.
00404001
Мүгедектігі бар балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
189.
00404002
Қорғаншыларға немесе қамқоршыларға жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-бағуға жәрдемақы тағайындау және төлеу мөлшері
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
190.
00404003
Баланы (балаларды) патронаттық тәрбиелеуге беру және патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) күтіп-бағуға бөлінетін ақша қаражатын төлеуді және оның мөлшері
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
191-1.
00404004-1
Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлауға құжаттарды қабылдау
ОМ
"Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды өз отбасына тәрбиелеуге қабылдауға тілек білдірген Қазақстан Республикасының азаматтарын психологиялық даярлау бағдарламасының мазмұнына қойылатын талаптарды, оларды психологиялық даярлау жөніндегі қызметті ұйымдастыру тәртібін және осындай даярлықтан өткені туралы сертификаттың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20507 тіркелді.
191.
00404004
Бала асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке қою
ОАМ
"Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын, Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын, жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды асырап алуға тілек білдірген адамдарды есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 29 маусымдағы № 407 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14067 болып тіркелді.

192.
00404005
Аккредитация или продление срока аккредитации агентства по усыновлению
Аккредитация агентства по усыновлению
МП
"Об утверждении Правил аккредитации агентств по усыновлению" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 513. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10372.
193.
Продление срока аккредитации агентства по усыновлению
МП
194.
00404006
Назначение, возврат и размер единовременной денежной выплаты в связи с усыновлением ребенка-сироты и (или) ребенка, оставшегося без попечения родителей
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
195.
00404007
Передача ребенка (детей) на воспитание в приемную семью и назначение выплаты денежных средств на их содержание
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
195-1.
00404007-1
Прием документов и зачисление в Дома юношества
МП
"Об утверждении Типовых правил о Доме юношества" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 марта 2022 года № 101.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27180.
005. Права на имущество и интеллектуальную собственность
00501. Движимое имущество
196.
00501001
Регистрация залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
Регистрация залога (свидетельство государственной регистрации)
МЮ
"Об утверждении Инструкции по регистрации залога движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 22 февраля 1999 года № 14. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 913.
197.
Регистрация изменений обременений в результате изменения условий договора (перезалог)
МЮ
198.
Регистрация уступки требования
МЮ
199.
Регистрация уведомления о невыполнении обязательств, регистрация о проведении торгах
МЮ
200.
Регистрация прекращения залога
МЮ

192.
00404005
Бала асырап алу агенттігін аккредиттеу немесе аккредиттеу мерзімін ұзарту
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу
ОАМ
"Бала асырап алу жөніндегі агенттіктерді және жетім балаларды, ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларды Қазақстан Республикасы азаматтарының отбасыларына орналастыруға жәрдем көрсету жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 513 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10372 болып тіркелді.
193.
Бала асырап алу жөніндегі агенттікті аккредиттеу мерзімін ұзарту
ОАМ
194.
00404006
Жетім баланы және (немесе) ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы асырап алуға байланысты біржолғы ақшалай төлемді тағайындау, қайтару және мөлшері
ОМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
195.
00404007
Баланы (балаларды) қабылдаушы отбасына тәрбиелеуге беру және оларды асырауға ақшалай қаражат төлеуді тағайындау
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
195-1.
00404007-1
Құжаттарды қабылдау және Жасөспірімдер үйіне қабылдау
ОМ
"Жасөспірімдер үйі туралы үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2022 жылғы 17 наурыздағы № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27180 болып тіркелген.
005. Права на имущество и интеллектуальную собственность
00501. Движимое имущество
196.
00501001
Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілдігін тіркеу
Кепілді тіркеу (мемлекеттік тіркеу туралы куәлк)
Әділетмині
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 1999 жылғы 22 ақпандағы № 14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 913 болып тіркелді.
197.
Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде ауыртпалықтардың өзгерістерін тіркеу (қайта кепіл)
Әділетмині
198.
Талапты беруді тіркеу
Әділетмині
199.
Міндеттемелердің орындалмағаны туралы хабарламаны тіркеу, сауда-саттық өткізу уралы тіркеу
Әділетмині
200.
Кепілді тоқтатуды тіркеу
Әділетмині

201.
Выдача дубликата свидетельства о регистрации залога движимого имущества
МЮ
202.
00501003
Актуализация (корректировка)
сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации
МЮ
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений о залоге движимого имущества, не подлежащего обязательной государственной регистрации"Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 12 мая 2023 года № 302. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2023 года № 32514.
203.
00501004
Государственная регистрация судов внутреннего водного плавания, судов плавания "река-море" и прав на них в Государственном судовом реестре
Регистрация
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
204.
Перерегистрация
МТ
205.
Дубликат судового свидетельства
МТ
206.
Справка об исключении судна из Государственного судового реестра
МТ
207.
00501005
Государственная регистрация арендованных судов внутреннего водного плавания и судов плавания "река-море" в реестре арендованных иностранных судов
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
208.
00501006
Государственная регистрация маломерных судов и прав на них
Регистрация
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
209.
Перерегистрация
МТ
210.
Дубликат судового билета
МТ
211.
Справка об исключении судна из Судовой книги
МТ
212.
00501007
Государственная регистрация залога подвижного состава
Государственная регистрация залога подвижного состава
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.

201.
Жылжымалы мүлік кепілін тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
Әділетмині
202.
00501003
Өзектендіру (түзету) міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік епілінің мәліметтері
Әділетмині
"Міндетті мемлекеттік тіркеуге жатпайтын жылжымалы мүлік кепілі туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2023 жылғы 12 мамырдағы № 302 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 мамырда № 32514 болып тіркелді.
203.
00501004
Мемлекеттік кеме тізілімінде ішкі суда жүзетін кемелерді, "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді және оларға құқықтарды мемлкеттік тіркеу
Тіркеу
КМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10400 тіркелді.
204.
Қайта тіркеу
КМ
205.
Кеме куәлігінің телнұсқасы
КМ
206.
Кемені Мемлекеттік кеме тізілімінен шығару туралы анықтама
КМ
207.
00501005
Жалға алынған шетел кемелерінің тізілімінде жалға алынған іші суда жүзетін кемелерді және "өзен-теңіз" суларында жүзетін кемелерді мемлекеттік тіркеу
КМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
208.
00501006
Шағын көлемді кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Тіркеу
КМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 тіркелді.
209.
Қайта тіркеу
КМ
210.
Кеме билетінің телнұсқасы
КМ
211.
Кемені кеме кітабынан шығару туралы анықтама
КМ
212.
00501007
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу
КМ
Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11119 болып тіркелді.

213.
Государственная регистрация изменений, дополнений зарегистрированного залога
МТ
214.
Государственная регистрация прекращения зарегистрированного залога
МТ
214-1.
Выдача дубликата свидетельства о государственной регистрации залога подвижного состава
МТ
215.
00501008
Государственная регистрация (перерегистрация) подвижного состава
Государственная регистрация подвижного состава
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации (перерегистрации) подвижного состава и его залога, а также исключения из Государственного реестра подвижного состава" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 марта 2015 года № 333. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11119.
216.
Государственная перерегистрация подвижного состава
МТ
217.
Исключение подвижного состава из Государственного реестра
МТ
218.
00501009
Государственная регистрация, учет и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
Первичная государственная регистрация отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
МВД
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.
219.
Государственная регистрация и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
МВД
220.
Актуализация (корректировка) сведений о регистрации, учете и снятии с учета отдельных видов транспортных средств
МВД
221.
Временная государственная регистрация и снятие с учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, а также выдача свидетельств о регистрации транспортных средств и государственных регистрационных номерных знаков
МВД
221-1.
00501009-1
Выдача транзитных номеров, выдача заказных номеров
МВД

213.
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін өзгерту, толықтыру
КМ
214.
Жылжымалы құрамның тіркелген кепілін тоқтату
КМ
214-1.
Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің телнұсқасын беру
КМ
215.
00501008
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу)
Жылжымалы құрамды мемлекеттік тірке
КМ
"Жылжымалы құрамды және оның кепілін мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), сондай-ақ Мемлекеттік жылжымалы құрам тізілімінен алып тастау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 наурыздағы № 333 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11119 тіркелді.
216.
Жылжымалы құрамды мемлекеттік
қайта тіркеу
КМ
217.
Жылжымалы құрамды Мемлекеттік тізілімнен шығару
КМ
218.
00501009
Көлік құралының әйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу, есепке алу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойнша көлік құралдарының жекелеген түрлерін бастапқы мемлекеттік тіркеу, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
ІІМ
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарының жүргізушілерін даярлау, емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10056 болып тіркелді.
219.
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін емлекеттік тіркеу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
ІІМ
220.
Көлік құралдарының жекелеген түрлерін тіркеу, есепке алу және есептен шығару туралы мәліметтерді өзекті ету (тзету)
ІІМ
221.
Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін уақытша мемлекеттік тіркеу және есептен шығару, сондай-ақ көлік құралдарын тіркеу туралы куәліктер мен мемлекеттік тіркеу нөмірі белгілерін беру
ІІМ
221-1.
00501009-1
Транзиттік нөмірлерді беру, тапсырыс нөмірлерін беру
ІІМ

222.
00501010
Регистрация залога (прекращения залога) транспортных средств
Регистрация залога транспортных средств
МВД
223.
Регистрация прекращения залога транспортных средств
МВД
224.
Регистрация изменений залога в результате изменения условий договора
МВД
224-1.
00501010-1
Предоставление копий документов из регистрационного дела автотранспорта
МВД
224-2.
00501010-2.
Предоставление информации о наличии автотранспортных средств
МВД
225.
00501011
Государственная регистрация (перерегистрация), снятие с регистрационного учета тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости и выдача регистрационного документа (дубликата) и государственного номерного знака для них
Регистрация машин
МСХ
"Об утверждении Правил государственной регистрации тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/267. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11702.
226.
Перерегистрация машин
МСХ
227.
Снятие с регистрационного учета машин
МСХ
228.
Получение дубликата регистрационного документа и (или) новый номерной знак
МСХ
229.
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственной технике
МСХ
230.
Предоставление информации о наличии (отсутствии) залога (или иных обременений) тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, самоходных сельскохозяйственны, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
МСХ
231.
00501012
Государственная регистрация (снятие с регистрации) залога, регистрация изменений, дополнений (в том числе переход права собственности другому лицу, уступка права требования, последующий залог (перезалог)) и прекращение действия зарегистрированного залога, а также выдача свидетельства или дубликата о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости
МСХ

222.
00501010
Көлік құралдарының кепілін тіркеу (кепілдің тоқтатылуы)
Көлік құралдарының кепілін тіркеу
ІІМ
223.
Көлік құралдары кепілінің тоқтатылуын тіркеу
ІІМ
224.
Шарт талаптарының өзгеруі нәтижесінде кепіл өзгерістерін тіркеу
ІІМ
224-1.
00501010-1
Автокөлікті тіркеу ісінен құжаттардың көшірмелерін ұсыну
ІІМ
224-2.
00501010-2.
Автокөлік құралдарының болуы туралы ақпарат беру
ІІМ
225.
00501011
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), тіркеу есебінен алу және олар үшін тіркеу құжатын (телнұсқасын) және мемлекеттік нөмірлік белгі беру
Машиналарды тіркеу
АШМ
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/267 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11702 болып тіркелді.
226.
Машиналарды қайта тіркеу
АШМ
227.
Машиналарды тіркеу есебінен шығару
АШМ
228.
Тіркеу құжатының телнұсқасын және (немесе) жаңа нөмірлік белгіні алу
АШМ
229.
Ауыл шаруашылығы техникасы туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
АШМ
230.
Тракторлар мен олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ өтімділігі жоғары арнайы машиналардың кепілінің (немесе өзге де ауыртпалықтардың) болуы (болмауы) туралы ақпарат беру
АШМ
231.
00501012
Тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдердің, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін мемлекеттік тіркеу (тіркеуден алу), өзгерістер мен толықтыруларды (оның ішінде, меншік құқығының басқа адамға ауысуы, талап ету құқығын басқаға беру, кейіннен кепілге (қайталама кепілге) салу) тіркеу және тіркелген кепілдің қолданысын тоқтату, сондай-ақ кепілді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті немесе телнұсқаны беру
АШМ

"Об утверждении Правил государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/268. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11708.

"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды кепілге қоюды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/268 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актіері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11708 болып тіркелді.

232.
00501013
Государственная регистрация ипотеки судна, маломерного судна
Выдача свидетельства о государственной регистрации
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судна, в том числе маломерного судна, и прав на него" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10400.
233.
Выдача дубликата свидетельства
МТ
234.
Выдача дополнительного листа
МТ
235.
Выдача информации о прекращении ипотеки судна
МТ
235-1.
00501013-1
Государственная регистрация ипотеки судна или строящегося судна
Выдача свидетельства о государственной регистрации
МТ
235-2.
Выдача дубликата свидетельства
МТ
235-3.
Выдача дополнительного листа
МТ
235-4.
Выдача информации о прекращении ипотеки судна
МТ
236.
00501014
Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан
Выдача свидетельств о государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15553.
237.
Выдача Свидетельства об исключении воздушного судна из Государственного реестра
МТ
238.
00501015
Государственная регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
Регистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
239.
Перерегистрация прав собственности на строящееся судно в реестре строящихся судов
МТ
240.
Исключение судна из реестра строящихся судов
МТ
241.
00501016
Государственная регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
Регистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
242.
Перерегистрация судов в Государственном судовом реестре морских судов
МТ

232.
00501013
Кеменің, шағын көлемді кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
КМ
"Кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені және оған құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10400 болып тіркелген.
233.
Куәліктің телнұсқасын беру
КМ
234.
Қосымша парақ беру
КМ
235.
Кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру
КМ
235-1.
00501013-1
Кеме немесе жасалып жатқан кеме ипотекасын мемлекеттік тіркеу
Мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
КМ
235-2.
Куәліктің телнұсқасын беру
КМ
235-3.
Қосымша парақ беру
КМ
235-4.
Кеменің ипотекасын тоқтату туралы ақпарат беру
КМ
236.
00501014
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемлекеттік тіркеу туралы куәліктер беру
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін мемекеттік тіркеу туралы куәліктер беру
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 409 бұрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №15553 болып тіркелді.
237.
Әуе кемесін мемлекеттік тізілімнен шығару туралы куәлік беру
КМ
238.
00501015
Жасалып жатқан кемелер тізілімінде жасалып жатқан кемеге меншік құқығын мемлекеттік тркеу
Жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнде жасалып жатқан кемеге меншiк құқығын тiркеу
КМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпндағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
239.
Жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнде жасалып жатқан кемеге меншiк құқығын қайта тiркеу
КМ
240.
Кемені жасалып жатқан кемелер тiзiлiмiнен алып тастау
КМ
241.
00501016
Кемелерді Теңіз кемелерінің мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеу
Кемелерді Теңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнде тіркеу
КМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасның Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
242.
Кемелерді Теңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнде қайта тіркеу
КМ

243.
Исключение судов из Государственного судового реестра морских судов
МТ
244.
00501017
Государственная регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
Регистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
245.
Перерегистрация судов в международном судовом реестре Республики Казахстан
МТ
246.
Исключение судов из международного судового реестра Республики Казахстан
МТ
247.
00501018
Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
Государственная регистрация транспортных средств городского рельсового транспорта
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации транспортных средств городского рельсового транспорта" Приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 49. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 марта 2015 года № 10407.
248.
Исключение транспортных средств городского рельсового транспорта из реестра транспортных средств городского рельсового транспорта
МТ
249.
00501019
Выдача дубликата государственного регистрационного номерного знака для транспортных средств
МВД
"Об утверждении Правил государственной регистрации и учета отдельных видов транспортных средств по идентификационному номеру транспортного средства, подготовки водителей механических транспортных средств, приема экзаменов и выдачи водительских удостоверений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 2 декабря 2014 года № 862. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10056.
249
-
1
00501019-1
Снятие и наложение обременений (ограничений) на движимое имущество
МВД
00502. Недвижимое имущество
250.
00502001
Государственная регистрация прав (обременений) на недвижимое имущество
Государственная регистрация прав собственности, права хозяйственного ведения, права оперативного управления, права землепользования на срок не менее одного года, сервитута в пользу господствующего земельного участка или иного объекта недвижимости на срок не менее одного года
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 27. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20610.

243.
Кемелерді еңiз кемелерінің мемлекеттік кеме тiзiлімiнен алып тастау
КМ
244.
00501017
Қазақстан Республикасының халықаралық мемлекеттік кеме тізілімінде кемелерді мемлекеттік тіркеу
Кемелерді Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тiзiлімiнде тіркеу
КМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
245.
Кемелерді Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тiзiлімiнде қайта тіркеу
КМ
246.
Кемелерді Қазақстан Республикасының халықаралық кеме тiзiлімiнен алып тастау
КМ
247.
00501018
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
Қалалық рельсік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу
КМ
"Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 49 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 наурызда № 10407 тіркелді.
248.
Қалалық рельстік көліктің көлік құралдарын қалалық рельстік көліктің көлік құралдарының тізілімінен шығару
КМ
249.
00501019
Көлік құралдарының мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгііне телнұсқа беру
ІІМ
"Көлік құралының сәйкестендіру нөмірі бойынша көлік құралдарының жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеу және есепке алу, Механикалық көлік құралдарын жүргізушілерді даярлау, Емтихандар қабылдау және жүргізуші куәліктерін беру қағиаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 2 желтоқсандағы № 862 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10056 тіркелді.
249
-
1
00501019-1
Жылжымалы мүлікке салынған ауыртпалықтарды (шектеулерді) алып тастау және салу
ІІМ
00502. Жылжымайтын мүлік
250.
00502001
Жылжымайтын мүлікке құқықтард (ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Бір жылдан кем емес мерзімге меншік құқығын, шаруашылық жүргізу құқығын, оралымды басқару құқығын, жер пайдалану құқығын, үстемдік етуші жер учаскесінің немесе өзге де жылжымайтын мүлік объектісінің пайдасына сервитуты мемлекеттік тіркеу
Әділетмині
"Жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы " Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 4 мамырдағы № 27 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20610 болып тіркеді.

251.
Государственная регистрация изменений идентификационных характеристик объекта недвижимости, необходимых для ведения правового кадастра, изменений сведений о правообладателе, содержащихся в регистрационном листе правового кадастра, изменений вида права, за исключением случая изменения вида права на основании законодательного акта; изменений условий договоров, если они касаются сведений, содержащихся в регистрационном листе, влияют на объем прав, устанавливаемых на объект недвижимости, или если они должны быть зарегистрированы по соглашению сторон
МЮ
252.
Государственная регистрация права пользования на срок не менее одного года, в том числе аренда, безвозмездное пользование, сервитуты, права пожизненного содержания с иждивением, рента; права доверительного управления, в том числе при опеке, попечительстве, в наследственных правоотношениях, банкротстве и другие; залог; арест; ограничения (запрещения) на пользование, распоряжение недвижимым имуществом или на выполнение определенных работ, налагаемые государственными органами в пределах их компетенции; иные обременения прав на недвижимое имущество, предусмотренные законами Республики Казахстан, за исключением преимущественных интересов
МЮ
253.
Государственная регистрация прав (обременений прав) на недвижимое имущество в процедурах банкротства
МЮ
254.
Государственная регистрация прав при реорганизации юридического лица
МЮ
255.
00502002
Актуализация (корректировка)
сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости
МЮ
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) сведений объектов недвижимости в информационной системе единого государственного кадастра недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 16 октября 2023 года № 740. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 октября 2023 года № 33595.
256.
00502003
Выдача дубликата правоустанавливающего документа на недвижимое имущество
МЮ
"О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 244 "Об утверждении Правил выдачи дубликата и аннулирования подлинника (удостоверенной копии) утраченного или поврежденного правоустанавливающего документа" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 81. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20846.

251.
Заңнамалық акт негізінде құқық түрі өзгерген жағдайды қоспағанда, құқықтық кадастрды жүргізу үшін қажетті жылжымайтын мүлік объектісінің сәйкестендіру сипаттамаларының өзгерістерін, құқықтық кадастрдың тіркеу парағында қамтылған құқық иесі туралы мәліметтердің өзгерістерін, құқық түрінің өзгерістерін; егер олар тіркеу парағында қамтылған мәліметтерге қатысты болса, шарттар талаптарының өзгерістерін құқықтық кадастрдың тркеу парағында қамтылған құқықтар көлеміне әсер ететін болса, мемлекеттік тіркеу немесе егер олар тараптардың келісімі бойынша тіркелуге тиіс болса
Әділетмині
252.
Кемінде бір жыл мерзімге пайдалану құқығын мемлекеттік тіркеу, оның ішінде жалға алу, өтеусіз пайдалану, сервитуттар, өмір бойы асырауда ұстау құқықтары, рента; сенімгерлік басқару құқықтары, оның ішінде қорғаншылық, қамқоршылық кезінде, мұрагерлік құқық қатынастарында, банкроттықта және басқалар; кепіл; тыйым салу; пайдалануға, оның ішінде мүліктік және мүліктік емес құқықтарды пайдалануға шектеулер (тыйым салулар); мүліктік және мүліктік емес игіліктер мемлекеттік органдар өз құзыреті шегінде салатын жылжымайтын мүлікке немесе белгілі бір жұмыстарды орындауға билік ету; басым мүдделерді қоспағада, Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген жылжымайтын мүлікке құқықтардың өзге де ауыртпалықтары
Әділетмині
253.
Банкроттық рәсімдерде жылжымайтын мүлікке құқықтарды (құқықтық ауыртпалықтарды) мемлекеттік тіркеу
Әділетмині
254.
Заңды тұлғаны қайа ұйымдастыру кезінде құқықтарды мемлекеттік тіркеу
Әділетмині
255.
00502002
Өзектендіру (түзету) бірыңғай мемлекеттік жылжымайтын мүлік кадастрының ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтері
Әділетмині
"Жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесіндегі жылжымайтын мүлік объектілерінің мәліметтерін өзектендіру (түзету)" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 16 қазандағы № 740 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 31 қазанда № 33595 болып тіркелді.
256.
00502003
Жылжымайтын мүлікке құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру
Әділетмині
"Жоғалған немесе бүлінген құқық белгілейтін құжаттың телнұсқасын беру және түпнұсқасының (куәландырылған көшірмесінің) күшін жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 244 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 81 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20846 болып тіркелді.

257.
00502004
Внесение в информационную систему единого государственного кадастра недвижимости идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество выдача кадастрового паспорта объекта недвижимости и заключения об установлении расхождений идентификационных и технических сведений по итогам проведенного государственного технического обследования вновь созданного объекта недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
258.
00502005
Выдача дубликата кадастрового паспорта объекта недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил и сроков внесения в информационную систему правового кадастра идентификационных и технических сведений зданий, сооружений и (или) их составляющих на вновь созданное недвижимое имущество, проведения государственного технического обследования, Правил оказания государственной услуги "Выдача дубликата технического паспорта недвижимого имущества" и Правил присвоения кадастрового номера первичным и вторичным объектам недвижимости" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 6 мая 2013 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8469.
259.
00502006
Выдача копий документов регистрационного дела, заверенных регистрирующим органом, включая план (схемы) объектов недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
260.
00502007
Предоставление сведений о зарегистрированных правах (обременениях) на недвижимое имущество и его технических характеристиках
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.

257.
00502004
Жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастрының ақпараттық жүйесіне енгізу жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортын және жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке жүргізілген мемлекеттік техникалық тесеру қорытындылары бойынша сәйкестендіру және техникалық мәліметтердің алшақтықтарын белгілеу туралы қорытындыны беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидалары мен мерзімдерін", жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және жылжымайтын мүліктің бастапқы және қайталама объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығымен бекітілген. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелді.
258.
00502005
Жылжымайтын мүлік объектісінің кадастрлық паспортының телнұсқасын беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдың ақпараттық жүйесіне жаңадан құрылған жылжымайтын мүлікке ғимараттардың, құрылыстардың және (немесе) олардың құрамдас бөліктерінің сәйкестендіру және техникалық мәліметтерін енгізу, мемлекеттік техникалық тексеру жүргізу қағидалары мен мерзімдерін", жылжымайтын мүліктің техникалық паспортының телнұсқасын беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын және жылжымайтын мүліктің бастапқы және қайталама объектілеріне кадастрлық нөмір беру қағидаларын бекіту туралы" бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 6 мамырдағы № 156 бұйрығымен бекітілген. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8469 болып тіркелді.
259.
00502006
Жылжымайтын мүлік объектілері жоспарын (схемасын) қоса алғанда, тіркеу органы куәландырған тіркеу ісі құжаттарының көшірмелерін беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазастан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 тіркелді.
260.
00502007
Жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтар (ауыртпалықтар) және оның техникалық сипаттамалары туралы мәліметтерді беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелді.

261.
00502008
Предоставление сведений об отсутствии (наличии) недвижимого имущества
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7586.
262.
00502009
Предоставление сведений о зарегистрированных обременениях прав, юридических притязаниях на объект недвижимости
МЮ
"Об утверждении Правил предоставления информации из правового кадастра" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 марта 2012 года № 131. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 апреля 2012 года № 7586.
263.
00502010
Государственная регистрация объекта кондоминиума
МЮ
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 24 августа 2007 года № 241 "Об утверждении Правил государственной регистрации объекта кондоминиума"
приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 103. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20868.
00503. Интеллектуальная собственность
264.
00503001
Внесение сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом
МЮ
"Об утверждении Правил внесения сведений и их изменений в Государственный реестр прав на объекты, охраняемые авторским правом, и формы свидетельства, подтверждающего внесение в него сведений, и их изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1315. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17325.
265.
00503002
Регистрация предоставления права на использование товарного знака, селекционного достижения и объекта промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331.
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332. "Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.

261.
00502008
Жылжымайтын мүліктің болмауы (болуы) туралы мәліметтерді беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелді.
262.
00502009
Жылжымай тын мүлікке тіркелген ауыртпалық тар, заңдық талаптар туралы мәліметтерді беру
Әділетмині
"Құқықтық кадастрдан ақпарат ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2012 жылғы 28 наурыздағы № 131 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7586 болып тіркелді.
263.
00502010
Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу
Әділетмині
"Кондоминиум объектісін мемлекеттік тіркеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2007 жылғы 24 тамыздағы № 241 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 103 бұйрығы. Қазастан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 маусымда № 20868 болып тіркелді.
00503. Зияткерлік меншік
264.
00503001
Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу
Әділетмині
"Авторлық құқықпен қорғалатын объектілерге құқықтардың мемлекеттік тізіліміне мәліметтерді және олардың өзгерістерін енгізу қағидаларын және оған мәліметтер мен олардың өзгерістерін енгізуді растайтын куәліктің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1315 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17325 болып тіркелді.
265.
00503002
Тауар таңбасын, селекциялық жетістікті, өнеркәсiптiк меншiк объектiсiн, сондай-ақ интегралдық микросхеманың топологиясын пайдалану құқығын беруді тіркеу
Әділетмині
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелді."Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелді. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелді.

266.
00503003
Регистрация передачи исключительного прав на товарный знак, селекционное достижение и объект промышленной собственности, а также топологии интегральной микросхемы
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре топологий интегральных микросхем передачи исключительного права, предоставления права на использование топологий" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17330. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре товарных знаков передачи исключительного права, предоставления права на использование товарного знака" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1345. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17331. "Об утверждении Правил регистрации в Государственном реестре селекционных достижений передачи исключительного права, предоставления права на использование селекционного достижения, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1346. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17332. "Об утверждении Правил регистрации в соответствующих государственных реестрах передачи исключительного права, предоставления права на использование объекта промышленной собственности, открытую или принудительную лицензию" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17329.
267.
00503004
Аккредитация организаций по коллективному управлению правами
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация организаций, управляющих имущественными правами на коллективной основе" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 марта 2020 года № 105. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20153.
268.
00503005
Аттестация лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного
МЮ
Об утверждении Правил проведения аттестации лиц, претендующих на занятие деятельностью патентного поверенного, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.
269.
00503006
Регистрация товарного знака
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.

266.
00503003
Тауар таңбасына, селекциялық жетістікке, өнеркәсіптік меншік объктісіне, сондай-ақ интегралдық микросхема топологиясына айрықша құқықты беруді тіркеу
Әділетмині
"Топологияларға айрықша құқық беруді, оларды пайдалануға құқықты табыстауды Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17330 болып тіркелді. "Тауар белгілерін мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде айрықша құқықтарды беру, тауар белгісін пайдалануға құқық беру туралы қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1345 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17331 болып тіркелді. "Селекциялық жетiстiкке айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды Селекциялық жетiстiктердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1346 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17332 болып тіркелді. "Өнеркәсіптік меншік объектісіне айрықша құқық беруді, оны пайдалануға, ашық немесе мәжбүрлі лицензияға құқықты табыстауды тиісті мемлекеттік тізілімдерде тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17329 болып тіркелді.
267.
00503004
Құқықтарды ұжымдық басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу
Әділетмині
"Мүліктік құқықтарды ұжымдық негізде басқаратын ұйымдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 19 наурыздағы № 105 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20153 болып тіркелді.
268.
00503005
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Әділетмині
Патенттік сенім білдірілген өкіл қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелді.
269.
00503006
Тауар таңбасын тіркеу
Әділетмині
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелді.

270.
00503007
Регистрация права пользования наименованием места происхождения товара
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
271.
00503008
Регистрация права пользования географическим указанием
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации товарных знаков и наименований мест происхождения товаров в Государственном реестре товарных знаков и Государственном реестре наименований мест происхождения товаров, форм свидетельств и выдачи охранных документов и их дубликатов, прекращения действия регистрации и признания ее недействительной" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1340. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17414.
272.
00503009
Выдача охранных документов в сфере промышленной собственности
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации объектов промышленной собственности в Государственном реестре изобретений, Государственном реестре полезных моделей, Государственном реестре промышленных образцов и выдачи охранных документов и их дубликатов, признания недействительными и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1341. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17415.
273.
00503010
Регистрация топологий интегральных микросхем
МЮ
"Об утверждении Правил внесения топологий в Государственный реестр топологий интегральных микросхем и выдачи свидетельств о регистрации, удостоверений авторов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1342. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 17397.
274.
00503011
Выдача свидетельства патентного поверенного
МЮ
"Об утверждении Правил проведения аттестации кандидатов в патентные поверенные, регистрации в реестре патентных поверенных и внесения в него изменений" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 августа 2018 года № 1316. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17322.

270.
00503007
Тауар шығарылған жердiң атауын пайдалану құқығын тіркеу
Әділетмині
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелді.
271.
00503008
Географиялық нұсқамаларды пайдалану құқығын тіркеу
Әділетмині
"Тауар таңбаларын және тауар шығарылған жерлердiң атауларын тауар таңбаларының мемлекеттік тізілімінде және тауар шығарылған жерлер атауларының мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, тіркеудің қолданысын тоқтату және оны жарамсыз деп тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1340 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17414 болып тіркелді.
272.
00503009
Өнеркәсіптік меншік саласындағы қорғау құжаттарын беру
Әділетмині
"Өнеркәсіптік меншік объектілерін Өнертабыстардың мемлекеттік тізілімінде, Пайдалы модельдердің мемлекеттік тізілімінде, Өнеркәсіптік үлгілердің мемлекеттік тізілімінде тіркеу және қорғау құжаттарын және олардың телнұсқаларын беру, патенттерді жарамсыз деп тану және олардың қолданылуын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1341 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17415 болып тіркелді.
273.
0003010
Интегралдық микросхемалар топологияларын тіркеу
Әділетмині
"Интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттік тізіліміне топологияларды енгізу және тіркеу туралы куәліктерді, авторлардың куәліктерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1342 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17397 болып тіркелді.
274.
00503011
Патенттік сенім білдірілген өкіл куәлігін беру
Әділетмині
"Патенттік сенім білдірілген өкілдерге кандидаттарды аттестаттаудан өткізу, патенттік сенім білдірілген өкілдердің тізілімінде тіркеу және оған өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 28 тамыздағы № 1316 бұйрығы. Нормативтік құқықық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17322 болып тіркелді.

006. Здоровье, медицина и здравоохранение
00601. Медицинская помощь
275.
00601001
Прикрепление к медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
МЗ
"Об утверждении правил прикрепления физических лиц к организациям здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 13 ноября 2020 года № ҚР ДСМ - 194/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21642.

006. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау
00601. Медициналық көмек
275.
00601001
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымға бекіту
ДСМ
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымдарына жеке тұлғаларды бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 13 қарашадағы № ҚР ДСМ-194/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21642 болып тіркелді.

276.
00601002
Запись на прием к врачу
МЗ
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24094.
277.
00601003
Вызов врача на дом
МЗ
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24094.
278.
00601004
Выдача справки с медицинской организации, оказывающей первичную медико-санитарную помощь
МЗ
"Об утверждении Правил оказания первичной медико-санитарной помощи"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 августа 2021 года № ҚР ДСМ-90. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24094.
279.
00601005
Выдача листа о временной нетрудоспособности
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660.
280.
00601006
Выдача справки о временной нетрудоспособности
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы временной нетрудоспособности, а также выдачи листа или справки о временной нетрудоспособности" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-198/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21660.
281.
0601007
Выдача выписки из медицинской карты стационарного больного
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.
282.
00601008
Регистрация прижизненного отказа или согласия на посмертное донорство органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) в целях трансплантации
МЗ
"Об утверждении Правил дачи прижизненного волеизъявления человека на посмертное донорство органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) и уведомления супруга (супруги) или одного из близких родственников об этом" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-308/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21859.

276.
00601002
Дәрігердің қабылдауына жазылу
ДСМ
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ -0 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 тіркелді.
277.
00601003
Дәрігерді үйге шақырту
ДСМ
"Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінң 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелді.
278.
00601004
Медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін медициналық ұйымнан анықтама беру
ДСМ
"Медициналық-санитарилық алғашқы көмек көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 24 тамыздағы № ҚР ДСМ-90 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24094 болып тіркелді
279.
00601005
Еңбекке уақытша жарамсыздық туралы парақ беру
ДСМ
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелді.
280.
00601006
Еңбекке уақытша жарамсыздық туралы анықтама беру
ДСМ
"Еңбекке уақытша жарамсыздыққа сараптама жүргізу, сондай-ақ еңбекке уақытша жарамсыздық парағын немесе анықтамасын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № ҚР ДСМ-198/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21660 болып тіркелді.
281.
0601007
Стационарлық науқастың медициналық картасынан үзінді көшірме беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы
№ ҚР-ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелді.
282.
00601008
Транспла нттау мақсатында ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) қайтыс болғанан кейінгі донорлығынан тірі кезінде бас тарту немесе келісім алуды тіркеу
ДСМ
"Ағзалардың (ағза бөлігінің) және (немесе) тіндердің (тін бөлігінің) қайтыс болғаннан кейінгі донорлығына адамның тірі кезінде ерік білдіруін беру және бұл жөнінде жұбайын (зайыбын) немесе жақын туыстарының бірін хабардар ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-308/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21859 болып тіркелді.

283.
00601009
Вызов скорой медицинской помощи
МЗ
"Об утверждении правил оказания скорой медицинской помощи, в том числе с привлечением медицинской авиации" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-225/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21713.
284.
00601010
Выдача направления пациентам на госпитализацию в стационар
МЗ
"Об утверждении Стандарта оказания медицинской помощи в стационарных условиях в Республике Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 24 марта 2022 года № ҚР- ДСМ-2. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2022 года № 27218.
285.
00601011
Прием и рассмотрение документов о целесообразности направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
МЗ
"Об утверждении правил направления граждан Республики Казахстан на лечение за рубеж и (или) привлечения зарубежных специалистов для проведения лечения в отечественных медицинских организациях в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 26 мая 2021 года № ҚР ДСМ-45. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22866.
286.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.12.2024 № 801/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
287.
00601013
Регистрация цены на лекарственные средства и медицинские изделия
Регистрация цены на лекарственные средства
МЗ
"Об утверждении Правил регулирования, формирования предельных цен и наценки на лекарственные средства, а также медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года КР ДСМ – 247/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21766.
288.
Регистрация цены на медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и (или) в системе обязательного социального медицинского страхования
МЗ
289.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

283.
00601009
Жедел медициналық жәрдем шақырту
ДСМ
"Жедел медициналық жәрдем, оның ішінде медициналық авиацияны тарта отырып көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 қарашадағы № ҚР ДСМ-225/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21713 болып тіркелді.
284.
00601010
Пациенттерге стационарға емдеуге жатқызуға жолдама беру
ДСМ
"Қазақстан Республикасында стационарлық жағдайларда медициналық көмек көрсету стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 24 наурыздағы № ҚР-ДСМ-27 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 наурызда № 27218 болып тіркелді.
285.
00601011
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберудің орындылығы және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік маманарды тарту мүмкіндігіне құжаттарды қабылдау және қарау
ДСМ
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде Қазақстан Республикасының азаматтарын шетелге емделуге жіберу және (немесе) емдеуді отандық медициналық ұйымдарда жүргізу үшін шетелдік мамандарды тарту қағидаларын әзірлеуді бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 26 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22866 тіркелді.
286.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.12.2024 № 801/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
287.
00601013
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға бағаны тіркеу
Дәрілік заттарға бағаны тіркеу
ДСМ
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттардың, сондай-ақ медициналық бұйымдардың шекті бағалары мен үстеме бағаларын реттеу және қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-247/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21766 болып тіркелді.
288.
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және (немесе) міндетті әлеуметтік сақтандыру жүйесінде медициналық бұйымдарға бағаларды тіркеу
ДСМ
289.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

290.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
291.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
292.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
293.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
294.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
00602. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере здравоохранения
295.
00602001
Выдача сертификата специалиста для допуска к клинической практике
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.
295-1.
00602001-1
Постановка в очередь и выдача направлений в клиники по искусственному экстракорпоральному оплодотворению
МЗ
296.
00602002
Аккредитация медицинских организаций в целях признания соответствия их деятельности стандартам аккредитации
МЗ
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21852.
297.
00602003
Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов
МЮ
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033.

290.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
291.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
292.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
293.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
294.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
00602. Денсаулық сақтау саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)ния
295.
00602001
Клиникалық практикаға жіберу үшін маман сертификатын беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелді.
295-1.
00602001-1
Жасанды ұрықтандыру емханаларына кезекке тұру және жолдама беру
ДСМ
296.
00602002
Медициналық ұйымдар қызмеінің аккредиттеу стандарттарына сәйкестігін тану мақсатында оларды аккредиттеу
ДСМ
Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрыы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелді.
297.
00602003
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Әділетмині
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.

298.
00602004
Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз
МЮ
"Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15031.
299.
00602005
Выдача документов о прохождении повышения квалификации и сертификационных курсов кадров отрасли здравоохранения
МЗ
"Об утверждении правил дополнительного и неформального образования специалистов в области здравоохранения, квалификационных требований к организациям, реализующим образовательные программы дополнительного и неформального образования в области здравоохранения, а также правил признания результатов обучения, полученных специалистами в области здравоохранения через дополнительное и неформальное образование" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-303/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21847.
300.
00602006
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий
ввоз лекарственных средств, зарегистрированных на территории Республики Казахстан (из стран Евразийского экономического союза)
МЗ
"Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21749.
301.
ввоз лекарственных средств, незарегистрированных на территории Республики Казахстан из стран Евразийского экономического союза
МЗ
302.
ввоз медицинских изделий, зарегистрированных на терриории Республики Казахстан
МЗ
303.
ввоз медицинских изделий, незарегистрированных на терриории Республики Казахстан
МЗ
303-1.
Ввоз лекарственных средств на территории Республики Казахстан из государств, не являющихся государствами-членами Евразийского экономического союза
МЗ
"Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21749.

298.
00602004
Сот-медициналық, сот-психиатриялық және от-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру
Әділетмині
Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 15031 болып тіркелді.
299.
00602005
Денсаулық сақтау саласы кадрларының біліктілігін арттыру және сертификаттау курстарынан өткені туралы құжаттар беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы мамандарға қосымша және формальды емес білім беру қағидаларын, денсаулық сақтау саласындағы қосымша және формальды емес білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарын, сондай-ақ қосымша және формальды емес білім беру арқылы денсаулық сақтау саласындағы мамандар алған оқудың нәтижелерін тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-303/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21847 болып тіркелді.
300.
00602006
Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заттарды әкелу (Еуразиялық экономикалық одаққа мүше-елдер болып табылатын мемлекеттерден)
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелді.
301.
Еуразиялық экономикалық одаққа мүше-елдер болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды әкелу
ДСМ
3 02.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген медициналық бұйымдарды әкелу
ДСМ
303.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық бұйымдарды әкелу
ДСМ
303-1.
Қазақстан Республикасының аумағына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше-елдер болып табылмайтын мемлекеттерден дәрілік заттарды әкелу
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелген.

304.
00602007
Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на вывоз зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий
вывоз лекарственных средств, зарегистрированных на территории Республики Казахстан
МЗ
"Об утверждении Правил ввоза на территорию Республики Казахстан и вывоза с территории Республики Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий и оказания государственной услуги "Выдача согласования и (или) заключения (разрешительного документа) на ввоз (вывоз) зарегистрированных и не зарегистрированных в Республике Казахстан лекарственных средств и медицинских изделий" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 8 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-237/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21749.
305.
вывоз лекарственных средств, незарегистрированных на территории Республики Казахстан
МЗ
306.
вывоз медицинских изделий, зарегистрированных на территории Республики Казахстан
МЗ
307.
вывоз медицинских изделий, незарегистрированных на территории Республики Казахстан
МЗ
308.
00602008
Выдача лицензии на медицинскую деятельность
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МЗ
"О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № ҚР ДСМ-59/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность""
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № ҚР ДСМ - 22. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27111.
308-1.
Переоформленние лицензии и/или приложения к ней
МЗ
"О внесении изменения в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № ҚР ДСМ-59/2020 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на медицинскую деятельность""
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № ҚР ДСМ - 22. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 27111.

304.
00602007
Қазақстан Республикаснда тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкетуге келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген дәрілік заиттарды әкету
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды Қазақстан Республикасының аумағына әкелу және Қазақстан Республикасының аумағынан әкету және "Қазақстан Республикасында тіркелген және тіркелмеген дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарды әкелуге (әкетуге) келісім және (немесе) қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 8 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-237/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21749 болып тіркелді.
305.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген дәрілік заттарды әкету
ДСМ
306.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген медициналық бұйымдарды әкету
ДСМ
307.
Қазақстан Республикасының аумағында тіркелмеген медициналық бұйымдарды әкету
ДСМ
308.
00602008
Медициналық қызметке лицензия беру
Лицензия және/немесе лицензияға қосымша беру
ДСМ
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № ҚР ДСМ-59/2020 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № ҚР ДСМ - 22 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27111 болып тіркелген.
308-1.
Лицензияның және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ДСМ
"Медициналық қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № ҚР ДСМ-59/2020 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № ҚР ДСМ - 22 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27111 болып тіркелген.

308-2.
Получение дубликата лицензии и/или приложения к лицензии
МЗ
309.
00602009
Выдача лицензии на фармацевтическую деятельность
МЗ
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ - 45 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности". Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085.
310.
00602010
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров в области здравоохранения
МЗ
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 мая 2022 года № ҚР ДСМ - 45 "О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере фармацевтической деятельности". Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2022 года № 28085.
311.
00602011
Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения клинических исследований лекарственных средств и медицинских изделий, клинико-лабораторных испытаний медицинских изделий для диагностики вне живого организма (in vitro) и требования к клиническим базам и оказания государственной услуги Выдача разрешения на проведение клинического исследования и (или) испытания фармакологических и лекарственных средств, медицинских изделий". Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 7 апреля 2022 года №ҚР ДСМ- 35 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-248/2020 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2022 года № 27526.
312.
00602012
Государственная регистрация, перерегистрация лекарственного средства или медицинского изделия, внесение изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия
МЗ
"Об утверждении правил государственной регистрации, перерегистрации лекарственного средства или медицинского изделия, внесения изменений в регистрационное досье лекарственного средства или медицинского изделия" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 февраля 2021 года № ҚР ДСМ-16. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22175.
313.
00602013
Выдача свидетельства о государственной регистрации продукции
Получение свидетельства о государственной регистрации продукции для продукции, изготавливаемой на таможенной территории Евразийского экономического союза
МЗ

308-2.
Лицензияның және/немесе лицен-зияға қосымшаның телнұсқасын алу
ДСМ
309.
00602009
Фармацевтикалық қызметке лицензия беру
ДСМ
"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 ылғы 17 мамырда №28085 болып тіркелді.
310.
00602010
Денсаулық сақтау саласындағы есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ДСМ
"Фармацевтикалық қызмет саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 16 мамырдағы № ҚР ДСМ-45 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 17 мамырда №28085 болып тіркелді.
311.
00602011
Фаракологиялық және дәрілік заттарға, медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеу және (немесе) сынақ жүргізуге рұқсат беру
ДСМ
"Тірі организмнен тыс (in vitro) диагностика үшін дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер, медициналық бұйымдарға Клиникалық-зертханалық сынақтар жүргізу қағидаларын және клиникалық базаларға қойылатын талаптарды бекіту және Мемлекеттік қызмет көрсету туралы" Қазақстан Республикасының заңына сәйкес фармакологиялық және дәрілік заттарға, медициналық бұйымдарға клиникалық зерттеулер және (немесе) сынақтар жүргізуге рұқсат беру. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 7 сәуірдегі №ҚР ДСМ-35 бұйрығы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-248/2020 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 12 сәуірде № 27526 болып тіркелді.
312.
00602012
Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немес медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу
ДСМ
"Дәрілік затты немесе медициналық бұйымды мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу, дәрілік заттың немесе медициналық бұйымның тіркеу дерекнамасына өзгерістер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 9 ақпандағы № ҚР ДСМ-16 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22175 болып тіркелді.
313.
00602013
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру
Еуразиялық экономикаық одақтың кедендік аумағында дайындалатын өнім үшін өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлік алу
ДСМ

"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
314.
Получение свидетельства о государственной регистрации продукции для продукции, изготавливаемой вне таможенной территории Евразийского экономического союза
МЗ

"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.
314.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс дайындалатын өнім үшін өнімдімемлекеттік тіркеу туралы куәлік алу
ДСМ

314-1.
Прекращение действия свидетельства о государственной регистрации продукции
МЗ
314-2.
Переоформление свидетельства о государственной регистрации продукции
МЗ
314-3.
Возобновление действия свидетельства о государственной регистрации продукции
МЗ
315.
00602014
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства органов (части органа) и (или) тканей (части ткани) человека, крови и ее компонентов
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан и (или) вывоз с территории Республики Казахстан органов (части органов) и (или) тканей человека, крови и ее компонентов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 февраля 2022 года № ҚР ДСМ-10 О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-43/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2022 года № 26751.
316.
00602015
Выдача заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов
МЗ
"Об утверждении правил выдачи заключений (разрешительных документов) на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства образцов биологических материалов человека, гемопоэтических стволовых клеток, костного мозга, донорских лимфоцитов в целях проведения неродственной трансплантации, половых клеток и эмбрионов" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № ҚР ДСМ-177/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21592.
317.
00602016
Выдача сертификата иностранному специалисту для допуска к клинической практике
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.

314-1.
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданылуын тоқтату
ДСМ
314-2.
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәлікті қайта ресімдеу
ДСМ
314-3.
Өнімді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің қолданылуын қайта бастау
ДСМ
315.
00602014
Адамның ағзаларын (ағзасының бөлігін) және (немесе) тіндерін (тінінің бөлігін), қан мен оның компоненттерін Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасыныңаумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
ДСМ
"Адам ағзаларын (ағзаларының бөліктерін) және (немесе) адам тіндерін, қан мен оның компоненттерін Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге лицензия беру мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2022 жылғы 3 ақпандағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № ҚР ДСМ-43/2020 бұйрығына. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылы 8 ақпанда № 26751 болып тіркелді.
316.
00602015
Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазастан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру
ДСМ
"Туыстық емес трансплантаттауды жүргізу мақсатында адамның биологиялық материалдарының үлгілерін, гемопоэздік дің жасушаларын, сүйек кемігін, донорлық лимфоциттерді, жыныстық жасушалар мен эмбриондарды Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге қорытындылар (рұқсат беру құжаттарын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № ҚР ДСМ-177/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21592 болып тіркелді.
317.
00602016
Клиникалы практикаға жіберу үшін шетелдік маманға сертификат беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелді.

318.
00602017
Выдача сертификата менеджера в области здравоохранения
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации менеджера в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата менеджера в области здравоохранения" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-254/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21777.
319.
00602018
Выдача сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Подтверждение сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское и (или) фармацевтическое образование в области здравоохранения за пределами Республики Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2023 года № 18. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31805.
319-1.
Переоформление сертификата специалиста в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
320.
00602019
Выдача сертификата специалиста в сфере обращения лекарственных средств и медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения сертификации специалиста в области здравоохранения, подтверждения действия сертификата специалиста в области здравоохранения, включая иностранных специалистов, а также условия допуска к сертификации специалиста в области здравоохранения лица, получившего медицинское образование за пределами Республики Казахстан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-274/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21818.
321.
00602020
Выдача заключения о безопасности, качестве и эффективности лекарственных средств и медицинских изделий
Выдача заключения о безопасности, качестве и эффективности лекарственных средств
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-10. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22144.
321-1.
Выдача заключения о безопасности, качестве и эффективности медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения экспертизы лекарственных средств и медицинских изделий" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-10. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22144.

318.
00602017
Денсаулық сақтау менеджерінің сертификатын беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы менеджерді сертификаттауды жүргізу, денсаулық сақтау саласындағы менеджер сертификатының қолданысын растау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 11 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-254/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21777 болып тіркелді.
319.
00602018
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын беру
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын растау
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 27 қаңтардағы № 18 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31805 болып тіркелді.
319-1.
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы маман сертификатын қайта ресімдеу
ДСМ
320.
00602019
Дәрілік заттар мен медициналық бұйыымдардың айналысы саласындағы маман сертификатын беру
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауды жүргізу, шетелдік мамандарды қоса алғанда, денсаулық сақтау саласындағы маман сертификатының қолданысын растау қағидаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасынан тыс жерлерде медициналық білім алған адамды денсаулық сақтау саласындағы маманды сертификаттауға жіберу шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 15 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-274/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21818 болып тіркелді.
321.
00602020
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі, сапасы мен тиімділігі туралы қорытынды беру
Дәрілік заттардың қауіпсіздігі, сапасы мен тиімділігі туралы қорытынды беру
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22144 болып тіркелген.
321-1.
Медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі, сапасы мен тиімділігі туралы қорытынды беру
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдарға сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қаңтардағы № ҚР ДСМ-10 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22144 болып тіркелген.

322.
00602021
Выдача сертификата на фармацевтический продукт
МЗ
"Об утверждении Правил выдачи сертификата на фармацевтический продукт (СРР)" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 января 2021 года № КР ДСМ-8. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22113.
323.
00602022
Аккредитация организации, осуществляющей оценку знаний и навыков обучающихся, выпускников профессиональной подготовленности и специалистов в области здравоохранения
МЗ
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21852.
324.
00602023
Аккредитация субъектов здравоохранения, осуществляющих независимую экспертизу в области здравоохранения
МЗ
"Об утверждении Правил аккредитации в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 21 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-299/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21852.
324 – 1
00602023-1
Выдача аттестата аккредитации испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств и медицинских изделий
МЗ
"Об утверждении правил проведения аккредитации испытательных лабораторий, осуществляющих монопольную деятельность по экспертизе и оценке безопасности и качества лекарственных средств и медицинских изделий" приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 октября 2020 года № ҚР ДСМ-157/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21540.
325.
00602024
Выдача сертификатов на соответствие надлежащих фармацевтических практик
выдача сертификата на соответствие требованиям надлежащей дистрибьюторской практики (GDP)
МЗ
"Об утверждении правил проведения фармацевтических инспекций по надлежащим фармацевтическим практикам" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 января 2021 года № ҚР ДСМ-9. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22143.
326.
выдача сертификата насоответствие требованиям надлежащей производственной практики (GMP)
МЗ
00603. Санитарно-эпидемиологическое благополучие населения
327.
00603001
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ

322.
00602021
Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты беру
ДСМ
"Фармацевтикалық өнімге арналған сертификатты (СРР) беру қағидалары" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2021 жылғы 21 қаңтардағы № ҚР ДСМ-8 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22113 болып тіркелді.
323.
00602022
Денсаулық сақтау саласындағы білім алушылардың, кәсіптік даярлық түлектерінің және мамандардың білімі мен дағдыларын бағалауды жүзее асыратын ұйымдарды аккредиттеу
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекетік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелді.
324.
00602023
Денсаулық сақтау саласындағы тәуелсіз сараптаманы жүзеге асыратын денсаулық сақтау субъектілерін аккредиттеу
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласындағы аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Респбликасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 21 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-299/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21852 болып тіркелді.
324-1.
00602023-1
Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеу аттестатын беру
ДСМ
"Дәрілік заттар мен медициналық бұйымдардың қауіпсіздігі мен сапасын сараптау және бағалау жөніндегі монополиялық қызметті жүзеге асыратын сынақ зертханаларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 қазандағы № ҚР ДСМ-157/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21540 болып тіркелді.
325.
00602024
Тиісті фармацевтикалық практикалардың сәйкестігіне сертификаттар беу
тиісті өндірістік практикаға сәйкестігі туралы сертификат беру (GMP)
ДСМ
"Тиісті фармацевтикалық практикалар жөніндегі фармацевтикалық инспекциялар жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 27 қатардағы № ҚР ДСМ-9 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22143 болып тіркелді.
326.
тиісті дистрибьюторлық практикаға сәйкестігі туралы сертификат беру (GDP)
ДСМ
00603. Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығ
327.
00603001
Эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау
ДСМ

327-3.
Выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
328.
00603002
Присвоение учетного номера объекту производства пищевой продукции, подлежащего государственному контролю и надзору в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
329.
00603003
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам, на новые виды сырья и продукции нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
330.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон
МЗ
331.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на сырье и продукцию
МЗ
331-1.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации на материалы по химической, биологической, токсикологической, радиологической нагрузке на почву, водоемы и атмосферный воздух
МЗ
331-2.
Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
331-3.
Выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
МЗ
332.
00603004
Выдача разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами I группы патогенности и приложения к нему
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

327-3.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
ДСМ
328.
00603002
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауға жататын тамақ өнімін өндіру объектісіне есепке алу нөмірін беру
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.
329.
00603003
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділері, санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғаныш аймақтары бойынша нормативтік құжаттама жобалаының, шикізат пен өнімнің жаңа түрлерінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардң шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.
330.
Санитариялық- қорғаныш аймағының, санитариялық-қорғау аймағының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
331.
Шикізат пен өнімге арналған нормативтік құжаттама жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
331-1.
Топыраққа, су айдындарына және атмосфералық ауаға химиялық, биологиялық, токсикологиялық, радиологиялық жүктеме жөніндегі материалдарының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ДСМ
331-2.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу
ДСМ
331-3.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
ДСМ
332.
00603004
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оған қосымшаны беру
Патогендіктің I топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.

333.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами II группы патогенности и приложения к нему
МЗ
334.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами III группы патогенности и приложения к нему
МЗ
335.
Получение разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами IV группы патогенности и приложения к нему
МЗ
335-1.
Возобновление действия разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
МЗ
335-2.
Переоформление разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
МЗ
335-3.
Прекращение действия разрешения на обращение с патогенными биологическими агентами и приложения к нему
МЗ
336
00603005
Выдача санитарно-эпидемиологических заключений о соответствии объекта государственного санитарно-эпидемиологического надзора нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиеническим нормативам на объектах, расположенных на территории военных городков и учебных центров Министерства обороны Республики Казахстан
Возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения.
МО
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Министерства обороны Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 322. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20957.
336-1
Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения.
МО
336-2
Прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения.
МО
336-3
Выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения.
МО
337.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
337-1.
00603006
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов внутренних дел
Республики Казахстан.
Возобновление действия cанитарно-эпидемиологического заключения
МВД
337-2.
Переоформление cанитарно-эпидемиологического заключения
МВД
337-3.
Прекращение действия cанитарно-эпидемиологического заключения
МВД
338
00603007
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объекты Министерства обороны Республики Казахстан и (или) расположенных на территории, относящейся к Министерству обороны Республики Казахстан.
Получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду.
МО

333.
Патогендіктің II топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
334.
Патогендіктің III топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
335.
Патогендіктің IV топтарындағы патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсат және оған қосымшаны алу
ДСМ
335-1.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оның қосымшасының қолданылуын қайта бастау
ДСМ
335-2.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оның қосымшасын қайта ресімдеу
ДСМ
335-3.
Патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге рұқсатты және оның қосымшасының қолданылуын тоқтату
ДСМ
336
00603005
Мемлекеттік санитариялық-эпидемиологиялық қадағалау объектісінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықты актілерге және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери қалашықтары мен оқу орталықтарының аумағында орналасқан объектілердегі гигиеналық нормативтерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытындылар беру
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау.
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 10 шілдедегі № 322 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20957 болып тіркелді.
336-1
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу.
Қорғанысмині
336-2
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату.
Қорғанысмині
336-3
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру.
Қорғанысмині
337.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
337-1.
00603006
Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік- құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қалпына келтіру
ІІМ
337-2.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта рәсімдеу
ІІМ
337-3.
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату
ІІМ
338
00603007
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігінің объектілеріне және (немесе) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне тиесілі аумақта орналасқан санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
Қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың шекті жол берілетін шығарындылары мен шекті жол берілетін төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу.
Қорғанысмині

340
Переоформление санитарно-эпидемиологического заключения.
МО
340-1
Выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения.
МО
341.
00603008
Аккредитация профессиональной ассоциации в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
МЗ
"О некоторых вопросах аккредитации в области санитарно-эпидемиологического благополучия" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31967.
342.
00603009
Аттестация руководителей организаций здравоохранения, осуществляющих деятельность в сфере санитарно-эпидемиологического благопо-лучия населения
МЗ
343
0603010
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан
возобновление действия санитарно-эпидемиологического заключения
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии объекта высокой эпидемической значимости нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 21 июня 2022 года № 29/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28566.
343-1
переоформление санитарно-эпидемиологического заключения;
КНБ
343-2
прекращение действия санитарно-эпидемиологического заключения
КНБ
343-3
выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
КНБ
344.
00603011
Аккредитация физических и юридических лиц на осуществление деятельности по проведению санитарно-эпидемиологического аудита
МЗ
"О некоторых вопросах аккредитации в области санитарно-эпидемиологического благополучия" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31967.
345.
00603012
Выдача лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
Возобновление действия лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.

340
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу.
Қорғанысмині
340-1
Санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру.
Қорғанысмині
341.
00603008
Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы кәсіптік қауымдастықты аккредиттеу
ДСМ
"Санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылық саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31967 болып тіркелді.
342.
00603009
Халықтың санитарлық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында қызметін жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдарының басшыларын аттестаттау
ДСМ
343
0603010
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын қайта бастау
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі эпидемиялық мәні жоғары объектінің халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2022 жылғы 21 маусымдағы № 29/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28566 болып тіркелді.
343-1
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу
ҰҚК
343-2
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының қолданылуын тоқтату
ҰҚК
343-3
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының телнұсқасын беру
ҰҚК
344.
00603011
Жеке және заңды тұлғаларды снитариялық-эпидемиологиялық аудит жүргізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға аккредиттеу
ДСМ
"Санитарлық-эпидемиологиялық саламаттылық саласындағы аккредиттеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31967 болып тіркелді.
345.
0 00603012
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензиясының қолданылуын қайта бастау
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелді.

345-1.
Переоформление лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
345-2.
Прекращение действия лицензии на оказание услуг по дезинфекции, дезинсекции, дератизации в области здравоохранения
МЗ
345-3.
Оказание услуг по дезинфекции области здравоохранения
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № ҚР ДСМ-336/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22004.
345-4.
Оказание услуг по дезинсекции в области здравоохранения
МЗ
345-5.
Оказание услуг по дератизации в области здравоохранения
МЗ
345-6
0603013
Выдача санитарно-эпидемиологического заключения о соответствии проектов нормативной документации по предельно допустимым выбросам и предельно допустимым сбросам вредных веществ и физических факторов в окружающую среду, зонам санитарной охраны и санитарно-защитным зонам на объектах органов национальной безопасности Республики Казахстан нормативным правовым актам в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения
получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации предельно допустимых выбросов и предельно допустимых сбросов вредных веществ и физических факторов в окружающую среду
КНБ
345-7
получение санитарно-эпидемиологического заключения на проекты нормативной документации зоны санитарной охраны, санитарно-защитных зон
КНБ
345-8
переоформление санитарно-эпидемиологического заключения
КНБ
345-9
выдача дубликата санитарно-эпидемиологического заключения
КНБ
00604. Прочие государственные услуги в сфере здоровья, медицины и здравоохранения
346.
00604001
Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Психиатрия"
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.
347.
00604002
Предоставление сведений с Центра психического здоровья "Наркология"
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.

345-1.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензиясын қайта ресімдеу
ДСМ
345-2.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау, дезинсекциялау, дератизциялау жөніндегі қызметтерді көрсетуге арналған лицензиясының қолданылуын тоқтату
ДСМ
345-3.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинфекциялау жөніндегі қызметтерді көрсету
ДСМ
"Халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № ҚР ДСМ-336/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22004 болып тіркелген.
345-4.
Денсаулық сақтау саласындағы дезинсекциялау жөніндегі қызметтерін көрсету
ДСМ
345-5.
Денсаулық сақтау саласындағы дератизциялау жөніндегі қызметтерін көрсету
ДСМ
345-6
00603013
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік органдарының объектілеріндегі санитариялық қорғау аймақтары мен санитариялық-қорғау аймақтары бойынша қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттама жобаларының халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігі туралы санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды беру
қоршаған ортаға зиянды заттар мен физикалық факторлардың жол берілетін шекті шығарындылары мен жол берілетін шекті төгінділерінің нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ҰҚК
345-7
санитариялық қорғау аймағының, санитариялық-қорғау аймақтарының нормативтік құжаттамасының жобаларына санитариялық-эпидемиологиялық қорытынды алу
ҰҚК
345-8
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыны қайта ресімдеу
ҰҚК
345-9
санитариялық-эпидемиологиялық қорытындының түпнұсқасын беру
ҰҚК
00604. Денсаулық, медицина және денсаулық сақтау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
346.
00604001
"Психиатрия" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелді.
347.
00604002
"Наркология" психикалық денсаулық орталығынан мәліметтер ұсыну
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелді.

348.
00604003
Предоставление сведений с Центра фтизиопульмонологии "Фтизиатрия"
МЗ
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в области здравоохранения" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № ҚР ДСМ-49/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20665.
349.
00604004
Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров
МЗ
"Об утверждении целевых групп лиц, подлежащих обязательным медицинским осмотрам, а также правил и периодичности их проведения, объема лабораторных и функциональных исследований, медицинских противопоказаний, перечня вредных и (или) опасных производственных факторов, профессий и работ, при выполнении которых проводятся предварительные обязательные медицинские осмотры при поступлении на работу и периодические обязательные медицинские осмотры и правил оказания государственной услуги "Прохождение предварительных обязательных медицинских осмотров" приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № ҚР ДСМ-131/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21443.
350.
00604005
Выдача справки о допуске к управлению транспортным средством
МЗ
"Об утверждении Правил проведения медицинского осмотра лиц, претендующих на получение права управления транспортными средствами, повторного медицинского осмотра водителя механических транспортных средств" Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года № ҚР ДСМ-172/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21557.
007. Труд и социальная защита населения
00701. Занятость населения
351.
00701001
Регистрация лиц, ищущих работу
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого карьерными центрами" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32850.
352.
00701002
Включение в региональную квоту приема кандасов и переселенцев
Включение в региональную квоту приема кандасов
МТСЗН
"Об утверждении Правил включения в региональную квоту приема кандасов и переселенцев" приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 20. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13334.

348.
00604003
"Фтизиатрия" фтизиопульмонология орталығынан мәліметтер ұсын
ДСМ
"Денсаулық сақтау саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № ҚР ДСМ-49/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20665 болып тіркелді.
349.
00604004
Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу
ДСМ
"Міндетті медициналық қарап-тексерулерге жататын адамдардың нысаналы топтарын, сондай-ақ оларды жүргізу тәртібі мен мерзімділігін, зертханалық және функционалдық зерттеулердің көлемін, медициналық қарсы көрсетілімдерді, зиянды және (немесе) қауіпті өндірістік факторлардың, жұмысқа орналасқан кезде орындау кезінде міндетті алдын ала медициналық қарап-тексерулер және мерзімдік міндетті медициналық қарап-тексерулер жүргізілетін кәсіптер мен жұмыстардың тізбесін және "Алдын ала міндетті медициналық қарап-тексерулерден өткізу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 қазандағы № ҚР ДСМ-131/2020 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21443 болып тіркелді.
350.
00604005
Көлік құралын басқаруға рұқсат алу туралы анықтама беру
ДСМ
"Көлік құралдарын басқару құқығын алуға үміткер адамды медициналық қарап-тексеруден, механикалық көлік құралдары жүргізушісін қайта медициналық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 30 қазандағы № ҚР ДСМ-172/2020 бұйрығы. Қаақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 30 қазанда № 21557 болып тіркелді.
007. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
00701. Халықты жұмыспен қамту
351.
00701001
Жұмыс іздеп жүрген адамдарды тіркеу
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және мансап орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32850 болып тіркелді.
352.
00701002
Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Қандатарды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Еңбекмині
"Қандастар мен қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 20 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 29 ақпанда № 13334 болып тіркелді.

353.
Включение в региональную квоту приема переселенцев
МТСЗН
354.
00701003
Регистрация безработных
МТСЗН
"Об утверждении Правил регистрации лиц, ищущих работу, безработных и осуществления трудового посредничества, оказываемого карьерными центрами" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 214. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32850.
355.
00701004
Выдача направлений на участие в активных мерах содействия занятости
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
356.
00701005
Аттестация социальных работников в сфере социальной защиты населения
МТСЗН
00702. Выдача разрешительных документов в сфере занятости населения
357.
00702001
Выдача или продление разрешения работодателям на привлечение иностранной рабочей силы
Выдача разрешения на привлечение иностранной рабочей силы по первой, второй, третьей, четвертой категориям и для сезонных иностранных работников
МТСЗН
"Об утверждении Правил и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода" Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32977.
358.
Переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
МТСЗН
359.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы
МТСЗН
360.
Получение или переоформление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода
МТСЗН
361.
Продление разрешения на привлечение иностранной рабочей силы в рамках внутрикорпоративного перевода
МТСЗН
362.
Переоформление разрешения в связи с изменением фамилии, имени, отчества, номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранного работника и в случае реорганизации работодателя-юридического лица Республики Казахстан или филиала (представительства) иностранного юридического лица в форме слияния, присоединения, разделения, выделения или преобразования, а также в случае изменения его наименования или реквизитов, указанных в разрешении на привлечение иностранной рабочей силы
МТСЗН

353.
Қоныс аударушыларды қабылдаудың өңірлік квотасына енгізу
Еңбекмині
354.
00701003
Жұмыссыздарды тіркеу
Еңбекмині
"Жұмыс іздеп жүрген адамдарды, жұмыссыздарды тіркеу және мансап орталықтары көрсететін еңбек делдалдығын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 214 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32850 болып тіркелді.
355.
00701004
Жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді шараларына қатысуға жолдамала беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
356.
00701005
Халықты әлеуметтік қорғау саласындағы әлеуметтік жұмыскерлерді аттестаттау
Еңбекмині
00702.  Халықты жұмыспен қамту аласында рұқсат құжаттарын беру
357.
00702001
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру немесе ұзарту
Бірінші, екінші, үшінші, төртінші санаттар бойынша және маусымдық шетелдік қызметкерлер үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру
Еңбекмині
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32977 болып тіркелді.
358.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға аралған рұқсатты қайта рәсімдеу
Еңбекмині
359.
Шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатты ұзарту
Еңбекмині
360.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу немесе қайта ресімдеу
Еңбекмині
361.
Корпоративішілік ауыстыру шңберінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатты ұзарту
Еңбекмині
362.
Шетелдік қызметкердің тегінің, атының, әкесінің атының, жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен сериясының өзгеруіне байланысты және Қазақстан Республикасының жұмыс беруші-заңды тұлғасы немесе шетелдік заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) бірігу, қосылу, бөліну, бөлініп шығу немесе қайта құру нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда, сондай-ақ шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсатта көрсетілген оның атауы немесе деректемелері өзгрген жағдайда рұқсатты қайта ресімдеу
Еңбекмині

363.
00702002
Выдача или продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
Выдача справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
МТСЗН
"Об утверждении Правил выдачи или продления справок иностранцу или лицу без гражданства о соответствии его квалификации для самостоятельного трудоустройства, перечня приоритетных отраслей экономики (видов экономической деятельности) и востребованных в них профессий для самостоятельного трудоустройства иностранцев и лиц без гражданства" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 236. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32887.
364.
Продление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства
МТСЗН
365.
Переоформление справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства в случае изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии), номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранца или лиц без гражданства
МТСЗН
366.
Выдача дубликата справки иностранцу или лицу без гражданства о соответствии квалификации для самостоятельного трудоустройства в случае утери или порчи справки
МТСЗН
00703. Социальное обеспечение, в том числе пенсионное обеспечение и социальное страхование
367.
00703001
Назначение пенсионных выплат по возрасту
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты, пенсионных выплат по возрасту" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32890..
368.
00703002
Назначение государственной базовой пенсионной выплаты
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственной базовой пенсионной выплаты, пенсионных выплат по возрасту" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32890.

363.
00702002
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту
Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтыы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру
Еңбекмині
"Өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтама беру немесе ұзарту қағидаларын, шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамның өз бетінше жұмысқа орналасуы үшін басым салалардың (экономикалық қызмет түрлерінің) және олардағы сұранысқа ие кәсіптердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 236 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32887 болып тіркелді.
364.
Өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немее азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы ұзарту
Еңбекмині
365.
Шетелдіктің немесе азаматтығы жоқ адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі мен сериясы өзгерген жағдайда з бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ адамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманы қайта ресімдеу
Еңбекмині
366.
Анықтама жоғалған немесе бүлінген жағдайда өз бетінше жұмысқа орналасу үшін шетелдікке немесе азаматтығы жоқ дамға біліктілігінің сәйкестігі туралы анықтаманың телнұсқасын беру
Еңбекмині
00703. Әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру
367.
00703001
Жасына байланысты зейнетақы төлемдерін тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің, жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 232 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32890 болып тіркелді.
368.
00703002
Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерін тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің, жасына байланысты зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 232 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32890 болып тіркелді.

369.
00703003
Назначение социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю утраты трудоспособности" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 238. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32886.
370.
00703004
Назначение государственных специальных пособий
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения государственного специального пособия и пересмотра решения о его выплате" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32961.
371.
00703005
Назначение государственного социального пособия по инвалидности
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, выплаты, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 257. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32921.
372.
00703006
Выплата разницы между суммой фактически внесенных обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
373.
00703007
Предоставление информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации об участии в качестве потребителя медицинских услуг и о перечисленных суммах отчислений и (или) взносов в системе обязательного социального медицинского страхования" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № ҚР ДСМ-26/2020. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20308.

369.
00703003
Еңбекке қабілеттіліктен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Еңбекке қабілеттілігінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдердің мөлшерлерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 238 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32886 болып тіркелді.
370.
00703004
Мемлекеттік арнайы жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мемлекеттік арнаулы жәрдемақыны тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оны төлеу туралы шешімді қайта қарау қағидаларын айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32961 болып тіркелді.
371.
00703005
Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметті жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, төлеу, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 257 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32921 болып тіркелді.
372.
00703006
Инфляцияның деңгейін ескере отырып, нақты енгізілген міндетті зейнетақы жарналарының, міндетті кәсіптік зейнетаы жарналарының сомасы мен зейнетақы жинақтарының сомасы арасындағы айырма төлемі
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
373.
00703007
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат ұсыну
ДСМ
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесіне медициналық көрсетілетін қызметті тұтынушы ретінде қатысу туралы және аударымдардың және (немесе) жарналардың аударылған сомалары туралы ақпарат ұсыну мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № ҚР ДСМ-26/200 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 сәуірде № 20308 болып тіркелді.

374.
00703008
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, имеющим инвалидность первой, второй групп бессрочно
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
375.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимся иностранцами или лицами без гражданства, выехавшими на постоянное место жительства за пределы Республики Казахстан
МТСЗН
376.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимся членами семьи умершего лица, имеющего пенсионные накопления
МТСЗН
377.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, являющимися наследниками пенсионных накоплений умершего лица
МТСЗН
378.
Осуществление пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, обязательных профессиональных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда лицам, достигшим пенсионного возраста
МТСЗН
379.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
380.
00703010
Возврат излишне (ошибочно) уплаченных социальных отчислений и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату социальных отчислений
МТСЗН
"О некоторых вопросах системы социального страхования и оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 229. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2023 года № 32897.

374.
00703008
Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинқтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Бірінші, екінші топтардағы мүгедектігі мерзімсіз адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан төленетін міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді.
375.
Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тұрақты тұруға кеткен шетелдіктер немесе азаматтығы жоқ адамдар болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Еңбекмині
376.
Зейнетақы жинақтары бар қайтыс болған адамның отбасы мүшелері болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Еңбекмині
377.
Қайтыс болған адамның зейнетақы жинақтарының мұрагерлері болып табылатын адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асру
Еңбекмині
378.
Зейнеткерлік жасқа жеткен адамдарға Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған зейнетақы жинақтарынан зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру
Еңбекмині
379.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
380.
00703010
Әлеуметтік аударымдарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін артық (қате) төленген әлеуметтік аударымдарды және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
Еңбекмині
Әлеуметтік сақтандыру жүйесінің және әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтер көрсетудің кейбір мәселелері туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 229 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 маусымда № 32897 болып тіркелді.

381.
00703011
Возврат ошибочно перечисленных обязательных пенсионных взносов и (или) пени
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
382.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
383.
00703013
Назначение государственного социального пособия по случаю потери кормильца
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, выплаты, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 257. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32921.
384.
00703014
Назначение социальной выплаты по случаю потери кормильца
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери кормильца" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 239. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32883.
385.
00703015
Назначение социальной выплаты по случаю потери работы
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальной выплаты по случаю потери работы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 22 июня 2023 года № 237. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32881.
386.
00703016
Назначение социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей)
МТСЗН

381.
00703011
Қате аударылған міндетті зейнетақы жарналарын және (немесе) өсімпұлдарды қайтару
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22394 болып тіркелді.
382.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
383.
00703013
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар мөлшерін есептеу (айқындау), оларды тағайындау, төлеу, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 257 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32921 болып тіркелді.
384.
00703014
Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді есептеу, мөлшерлерін айқындау, тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 239 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32883 болып тіркелді.
385.
00703015
Жұмысынан айырылуы жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Жұмысынан айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оны тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 22 маусымдағы № 237 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32881 болып тіркелді.
386.
00703016
Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінн айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині

"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальных выплат по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2023 года № 32912.

"Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді, бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 маусымда № 32912 болып тіркелді.

387.
00703017
Назначение социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет
МТСЗН
"Об утверждении Правил исчисления (определения) размеров, назначения, осуществления, приостановления, перерасчета, возобновления, прекращения и пересмотра решения о назначении (отказе в назначении) социальных выплат по случаю потери дохода в связи с беременностью и родами, усыновлением (удочерением) новорожденного ребенка (детей), социальной выплаты по случаю потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста полутора лет" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 248. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июня 2023 года № 32912.
00704. Социальная поддержка отдельных категорий граждан
388.
00704001
Назначение единовременной выплаты на погребение
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и осуществления единовременной выплаты на погребение из средств республиканского бюджета" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 256. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32925.
389.
00704002
Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны
МО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Назначение единовременной выплаты на погребение и единовременного пособия членам семьи умершего пенсионера Министерства обороны" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 18 августа 2022 года № 680. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 29203.
390.
00704003
Назначение государственной адресной социальной помощи
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственной адресной социальной помощи" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 21 июня 2023 года № 227. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 июня 2023 года № 32885.
391.
00704004
Назначение специального государственного пособия
Назначение специального государственного пособия ветеранам Великой Отечественной войны
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты специального государственного пособия" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 мая 2023 года № 192. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2023 года № 32659.

387.
00703017
Бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша төленетін әлеуметтік төлем тағайындау
Еңбекмині
"Жүктілікке және босануға, жаңа туған баланы (балаларды) асырап алуға байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемдерді, бала бір жарым жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кірісінен айырылу жағдайы бойынша әлеуметтік төлемнің мөлшерін есептеу (айқындау), тағайындау, жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта есептеу, қайта бастау, тоқтату және оларды тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы шешімді қайта қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 248 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 27 маусымда № 32912 болып тіркелді.
00704. Азаматтардың жекелеген сааттарын әлеуметтік қолдау
388.
00704001
Жерлеуге арналған біржолғы төлемді тағайындау
Еңбекмині
Республикалық бюджет қара жатынан жерлеуге бір жолғы төлемді тағайындау және жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 256 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32925 болып тіркелді.
389.
00704002
Қайтыс болған Қорғаныс министрлігі зейнеткерін ерлеуге арналған біржолғы төлемді және оның отбасына берілетін біржолғы жәрдемақыны тағайындау
Қорғанысмині
"Қорғаныс министрлігінің қайтыс болған зейнеткерінің отбасы мүшелеріне жерлеуге біржолғы төлем және біржолғы жәрдемақы тағайындау мемлекеттік қызметін көрсету тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2022 жылғы 18 тамыздағы № 680 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде № 29203 болып тіркелді.
390.
00704003
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау
Еңбекмині
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 21 маусымдағы № 227 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 23 маусымда № 32885 болып тіркелді.
391.
00704004
00704004
Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арнаулы мемлекетті жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
"Арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 31 мамырдағы № 192 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 1 маусымда № 32659 болып тіркелді.

392.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны
МТСЗН
393.
Назначение специального государственного пособия лицам, приравненным по льготам к участникам Великой Отечественной войны
МТСЗН
394.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войне
МТСЗН
395.
Назначение специального государственного пособия не вступившим в повторный брак супруге (супругу) умершего лица с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, или лица, приравненного по льготам к лицам с инвалидностью вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период Великой Отечественной войны, а также супруге (супругу) умершего участника Великой Отечественной войны, партизана, подпольщика, гражданина, награжденного медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Жителю блокадного Ленинграда", признававшихся лицами с инвалидностью в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных)
МТСЗН
396.
Назначение специального государственного пособия Героям Советского Союза, Социалистического Труда, кавалерам ордена Трудовой Славы трех степеней
МТСЗН
397.
Назначение специального государственного пособия семьям погибших военнослужащих
МТСЗН
398.
Назначение специального государственного пособия лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
МТСЗН
399.
Назначение специального государственного пособия лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
МТСЗН
400.
Назначение специального государственного пособия лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии
МТСЗН
401.
Назначение специального государственного пособия лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп, которым назначены пенсионные выплаты по возрасту или пенсионные выплаты за выслугу лет, за исключением получающих доплату к пенсионным выплатам по возрасту до размера государственного социального пособия по инвалидности, а также лицам с инвалидностью первой, второй и третьей групп, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН

392.
Жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде жаралануы, контузия алуы, мертігуі немесе ауруға шалдығуы салдарынан болған мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
393.
Жеңілдіктері бойынша Ұлы Отан соғысына қатысушыларға теңестірілген адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
394.
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің екінші рет некеге тұрмаған жесірлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
395.
Ұлы Отан соғысы кезеңінде алған жаралануы, контузиясы, мертігуі немесе ауруы салдарынан қайтыс болған мүгедектің жұбайына (зайыбына) немесе жеңілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысы кезеңінде алған жаралануы, контузиясы, мертігуі немесе ауруы салдарынан мүгедектігі бар адамдарға теңестірілген адамға екінші рет некеге тұрмаған арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау, ал сондай-ақ, Ұлы Отан соғысының қайтыс болған қатысушысының, партизанның, жерасты қызметкерінің, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен немесе "Қоршаудағы Ленинград тұрғынына" белгісімен марапатталған азаматтың жұбайына (зайыбына), жалпы сырқаттану, еңбек мертігуі және басқа да себептер (құқыққа қайшы себептерді қоспағанда) салдарынан мүгедектігі бар адамдар деп танылған адамдар
Еңбекмині
396.
Кеңес Одағының Батырлары, Социалистік Еңбек Ерлері, үш дәрежелі Еңбек Даңқы орденінің иегерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
397.
Қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
398.
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
399.
1941 жылғы 22 маусым – 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталмаған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
400.
1988-1989 жылдары Чернобыль АЭС-індегі апаттың салдарларын жоюға қатысушылардың қоныс аудару күні құрсақта болған балаларын қоса алғанда, оқшаулау және көшіру аймақтарынан Қазақстан Республикасына қоныстанғандардың (өз еркімен кеткендердің) қатарындағы адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
401.
Жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдеріне мүгедектігі бойынша төленетін айлық жәрдемақы мөлшеріне дейін қосымша төлем алушыларды қоспағанда, жасына байланысты берілетін зейнетақы төлемдері немесе еңбек сіңірген жылдары үшін төленетін зейнетақы төлемдері тағайындалған бірінші, екінші және үшінші топтардағы мүгедектігі бар адамдарға, сондай-ақ Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын бірінші, екінші және үшінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині

402.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью до семи лет, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН
403.
Назначение специального государственного пособия детям с инвалидностью с семи до восемнадцати лет первой, второй, третьей групп, проживающим в городе Байконыре, при условии получения пенсии по инвалидности в соответствии с законодательством Российской Федерации
МТСЗН
404.
Назначение специального государственного пособия жертвам политических репрессий, лицам, пострадавшим от политических репрессий, имеющим инвалидность или являющимся пенсионерами
МТСЗН
405.
Назначение специального государственного пособия лицам, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан
МТСЗН
406.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным почетного звания "Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы"
МТСЗН
407.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Халық Қаһарманы"
МТСЗН
408.
Назначение специального государственного пособия лицам, удостоенным звания "Қазақстанның Еңбек Epi"
МТСЗН
409.
Назначение специального государственного пособия ветеранам боевых действий на территории других государств
МТСЗН
410.
00704005
Назначение специального профессионального государственного пособия
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения, осуществления, приостановления, возобновления и прекращения выплаты специального профессионального государственного пособия" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 декабря 2023 года № 521. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 декабря 2023 года № 33801.
411.
00704006
Назначение пособия лицу, осуществляющему уход
МТСЗН
"Об утверждении Правил назначения и выплаты государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого матери или отцу, усыновителю (удочерителю), опекуну (попечителю), воспитывающим ребенка с инвалидностью (детей с инвалидностью), государственного пособия лицам, осуществляющим уход за лицом с инвалидностью первой группы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 215. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2023 года № 32851.
412.
00704007
Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.

402.
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын, жеті жасқа дейінгі мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
403.
Ресей Федерациясының заңнамасына сәйкес мүгедектігі бойынша зейнетақы алатын жағдайда Байқоңыр қаласында тұратын, жеті жастан он сегіз жасқа дейінгі бірінші, екінші, үшінші топтағы мүгедектігі бар балаларға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
404.
Саяси қуғын-сүргін құрбандарына, саяси қуғын сүргеннен зардап шеккен, мүгедек немесе зейнеткерлегрге арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
405.
Қазақстан Республикасына сіңірген ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
406.
"Қазақстанның ғарышкер-ұшқышы" құрметті атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
407.
"Халық қаһарманы" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
408.
"Қазақстанның Еңбек Ері" атағына ие болған адамдарға арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
409.
Басқа мемлекеттердің аумағындағы соғыс қимылдарының ардагерлеріне арнаулы мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
410.
00704005
Арнайы кәсіби мемлекеттік жәрдемақы тағайындау
Еңбекмині
Арнаулы кәсіптік мемлекеттік жәрдемақыны тағайындау, оны төлеуді жүзеге асыру, тоқтата тұру, қайта бастау және тоқтату қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 521 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 26 желтоқсанда № 33801 болып тіркелді.
411.
00704006
Күтім жасайтын адамға берілетін жәрдемақыны тағайындау
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар баланы (мүгедектігі бар балаларды) тәрбиелеп отырған анаға немесе әкеге, бала асырап алушыға, қорғаншыға (қамқоршыға) тағайындалатын және төленетін мемлекеттік жәрдемақы, бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға күтім жасайтын адамдарға берілетін мемлекеттік жәрдемақы тағайындау және төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 215 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 20 маусымда № 32851 болыптіркелді.
412.
00704007
Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.

413.
00704008
Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений
Выдача удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
414.
Выдача дубликата удостоверений гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
МТСЗН
415.
Выплата единовременной государственной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне
МТСЗН
415-1.
00704008-1
Выплата денежных компенсаций жертвам массовых политических репрессий
МТСЗН
416.
00704009
Предоставление мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
Предоставление подъемного пособия специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
МНЭ
"Об утверждении Правил предоставления мер социальной поддержки специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 ноября 2014 года № 72. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9946.
417.
Предоставление бюджетного кредита на приобретение жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
МНЭ
418.
Предоставление бюджетного кредита на строительство жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, государственным служащим аппаратов акимов сел, поселков, сельских округов, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты
МНЭ

413.
00704008
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтрға куәліктер беру
Еңбекмині
"Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді
414.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға куәліктердің телнұсқасын бру
Еңбекмині
415.
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу
Еңбекмині
415-1.
00704008-1
Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына ақшалай өтемақы төлеу
Еңбекмині
416.
00704009
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім еру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне әлеуметтік қолдау шараларын көрсету
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне көтерме жәрдемақы беру
ҰЭМ
"Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазастан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 6 қарашадағы № 72 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9946 тіркелді.
417.
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне тұрғын үй сатып алуға бюджеттік кредит беру
ҰЭМ
418.
Ауылдық елді мекендерге жұмыс істеу және тұру үшін келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының мемлекеттік қызметшілеріне тұрғын үй салға бюджеттік кредит беру
ҰЭМ

419.
00704010
Назначение социальной помощи в виде ежемесячных выплат гражданам Республики Казахстан после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни и здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства
МТСЗН
"О некоторых вопросах оказания государственных услуг в социально-трудовой сфере" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 25 марта 2021 года № 84. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22394.
420.
00704011
Выдача удостоверения реабилитированному лицу
МТСЗН
"Об утверждении Правил выдачи удостоверения реабилитированному лицу и образца удостоверения реабилитированного лица" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года №78. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 26976.
00705. Социальные услуги
421.
00705001
Установление инвалидности и/или степени утраты трудоспособности и/или определение необходимых мер социальной защиты
МТСЗН
"Об утверждении Правил проведения медико-социальной экспертизы" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 260. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июня 2023 года № 32922.
422.
00705002
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью
МТСЗН
"Об утверждении Правил обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32993.
423.
00705003
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью техническими-вспомогательными (компенсаторными) средствами
МТСЗН
"Об утверждении Правил обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32993.

419.
00704010
Банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін Қазақстан Республикасының азаматтарына ай сйынғы төлемдер түрінде әлеуметтік көмекті тағайындау
Еңбекмині
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2021 жылғы 25 наурыздағы "Әлеуметтік-еңбек саласында мемлекеттік қызметтерді көрсетудің кейбір мәселелері туралы" № 84 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 26 наурызда № 22394 болып тіркелді.
420.
00704011
Ақталған адамға куәлік беру
Еңбекмині
"Ақталған адамдарға куәлік беру қағидаларын және ақталған адам куәлігінің үлгісін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28 ақпандағы № 78 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26976 болып тіркелді.
00705. Әлеуметтік көрсетілетін қызметтер
421.
00705001
Мүгедектікті және/немее еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін белгілеу және/немесе қажетті әлеуметтік қорғау шараларын айқындау
Еңбекмині
"Медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 260 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 29 маусымда № 32922 болып тіркелді.
422.
00705002
Мгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32993 болып тіркелді.
423.
00705003
Мүгедектігі бар адамдарды техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32993 болып тіркелді.

424.
00705004
Оформление документов на обеспечение услугами индивидуального помощника лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 288. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32994.
425.
00705005
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью услугами специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления услуг специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 286. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32992.
426.
00705006
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью специальными средствами передвижения
МТСЗН
"Об утверждении Правил обеспечения лиц с инвалидностью протезно-ортопедической помощью, техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, специальными средствами передвижения в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью, включая сроки их замены" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32993.
427.
00705007
Оформление документов на обеспечение лиц с инвалидностью и детей с инвалидностью санаторно-курортным лечением
МТСЗН
"Об утверждении Правил предоставления санаторно-курортного лечения лицам с инвалидностью и детям с инвалидностью в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 283. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 июня 2023 года № 32988.
428.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

424.
00705004
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды еке көмекшінің қызметімен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялау мен оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдар үшін жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 288 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32994 болып тіркелді.
425.
00705005
Естуі бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау тілі маманының қызметімен мүгедектігі бар адамдарды қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес есту кемістігі бар мүгедектігі бар адамдар үшін ымдау тілі маманының қызметтерін ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 286 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32992 болып тіркелді.
426.
00705006
Мүгедектігі бар адмдарды арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен, оларды ауыстыру мерзімдерін қоса алғанда, қамтамасыз ету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32993 болып тіркелді.
427.
00705007
Мүгедектігі бар адамдарды және мүгедектігі бар балалрды санаторийлік-курорттық емделумен қамтамасыз етуге құжаттарды ресімдеу
Еңбекмині
"Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мүгедектігі бар адамдар мен мүгедектігі бар балаларға санаторийлік-курорттық емдеуді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 283 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 30 маусымда № 32988 болып тіркелді.
428.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

429.
00705009
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в центрах оказания специальных социальных услуг
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях стационара
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предоставления специальных социальных услуг" приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20756.
429-1.
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях полустационара
МТСЗН
429-2.
Оформление документов на оказание специальных социальных услуг в условиях ухода на дому
МТСЗН
430.
00705010
Выдача заключения о нуждаемости в санаторно-курортном лечении
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оказания медицинской помощи"
приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 27 ноября 2024 года № 99. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35418.
430-1.
00705011
Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг
МТСЗН
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление специальных социальных услуг"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 июня 2024 года № 230. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34655.
00706. Прочие государственные услуги в сфере труда и социальной защиты населения
431.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
432.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
433.
00706003
Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище военнослужащих Вооруженных Сил Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 232. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20742.
434.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

429.
00705009
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында арнаулы әлеуметтік көрсетілетін қызметтерге құжаттарды ресімдеу
Стационарлық жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
"Арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20756 болып тіркелді.
429-1.
Жартылай стационарлық жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
429-2.
Үйде күтім көрсету жағдайында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттар ресімдеу
Еңбекмині
430.
00705010
Санаторийлік-курорттық емделуге мұқтаждығы туралы қорытынды беру
ДСМ
"Медициналық көмек көрсету саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2024 жылғы 27 қарашадағы № 99 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35418 болып тіркелген.
430-1.
00
70
50
11
Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру
Еңбекмині
"Арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2024 жылғы 28 маусымдағы № 230 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34655 болып тіркелді
00706. Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
431.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
432.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
433.
00706003
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қо
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж әскери қызметшілерін есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 232 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20742 болып тіркелді.
434.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

434-1
000706
Выплата ежемесячного государственного пособия отстраненным от должности подозреваемым, обвиняемым и подсудимым
МТСЗН
008. Образование и наука
00801. Высшее и послевузовское образование
435.
00801001
Прием документов для участия в конкурсе на присуждение международной стипендии "Болашак"
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам направления на обучение за рубеж, в том числе по международной стипендии "Болашак"" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 222. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20730.
436.
00801002
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам высшего образования
МНВО
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.
437.
00801003
Прием документов и зачисление в организации высшего и (или) послевузовского образования для обучения по образовательным программам послевузовского образования
МНВО
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы высшего и послевузовского образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 31 октября 2018 года № 600. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17650.
437-1.
00801003-1
Прием заявлений для поступления на военные кафедры в организациях высшего послевузовского образования
МО
"Об утверждении Правил военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса"
приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 375. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15589.
438.
00801004
Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Присуждение образовательных грантов, а также оказание социальной поддержки обучающимся в организациях высшего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 7 июля 2020 года № 286. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20939.

434-1
000706
Лауазымнан шеттетiлген күдіктілерге, айыпталушыларға және сотталушыларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеу
Еңбекмині
008. Білім және ғылым
00801. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім
435.
00801001
"Болашақ" халықаралық стипендиясын тағайындау конкурсына қатысу үшн құжаттар қабылдау
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде "Болашақ" халықаралық стипендиясы шеңберінде оқуға жіберу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 222 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20730 болып тіркелді.
436.
00801002
Жоғары білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабыдау және оқуға қабылдау
ҒЖБМ
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелді.
437.
00801003
Жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқыту үшін жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бру ұйымдарына құжаттар қабылдау және оқуға қабылдау
ҒЖБМ
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 31 қазандағы № 600 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17650 болып тіркелді.
437-1.
00801003-1
Жоғары оқу орнынан кейінгі ұйымдарда әскери кафедраға оқуға түсу үшін өтініштер қабылдау
Қорғанысмині
"Запастағы офицерлер мен запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 375 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15589 болып тіркелді.
438.
00801004
Білім беру гранттарын тағайындау, сондай-ақ жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім бру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
ҒЖБМ
"Білім беруге гранттарды тағайындау, сондай-ақ жоғары білім беру ұйымдарында білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 7 шілдедегі № 286 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20939 болып тіркелді.

445.
00801011
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках международных договоров в области образования
МНВО
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
446.
00801012
Предоставление академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Правил предоставления академических отпусков обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года № 506. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10475.
447.
00801013
Прием документов для участия в конкурсе на обучение за рубежом в рамках академической мобильности
МНВО
"Об утверждении Правил направления для обучения за рубежом, в том числе в рамках академической мобильности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 19 ноября 2008 года № 613. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5499.
00802. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере образования и науки
Примечание ИЗПИ!
Пункты 448, 449 и 450 предусмотрены в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.02.2025 № 62/НҚ (вводится в действие с 01.01.2027).
448.
0802001
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования, образовательно-оздоровительных услуг несовершеннолетним
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МП
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере дошкольного воспитания и обучения, начального,основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего образования, духовного образования, образовательно-оздоровительных услуг несовершеннолетним" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 30 ноября 2022 года № 483. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 30833.
449.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
МП

445.
00801011
Білім беру саласындағы халықаралық шарттар шеңберінде шетелде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелді.
446.
00801012
Техникалық және кәсіптк, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыс беру
ОАМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға академиялық демалыстар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 506 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10475 болып тіркелді.
447.
00801013
Шетелде академиялық ораламдылық шеңберінде оқу конкурсына қатысу үшін құжаттар қаылдау
ҒЖБМ
"Шетелге, оның ішінде академиялық оралымдылық шеңберінде оқытуға жіберу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 19 қарашадағы № 613 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5499 болып тіркелді.
00802. Білім және ғылым саласында рұқсат ету құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
448, 449, 450-тармақтар жаңа редакцияда көзделген – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.02.2025 № 62/НҚ (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
448
00802001
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру, кәмелетке толмағандарға білім беру-сауықтыру қызметтері саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
ОМ
"Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру, діни білім беру, кәмелетке толмағандарға білім беру-сауықтыру қызметтері саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы. Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2022 жылғы 30 қарашадағы № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 30833 болып тіркелді
449
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ОМ

450.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
МП
451.
00802002
Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аккредитация субъектов научной и (или) научно-технической деятельности" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 196. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20626.
452.
00802003
Выдача экспертного заключения авторам и авторскому коллективу на учебные издания дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и послевузовского образования
МП
"Об утверждении Правил организации работы по подготовке, экспертизе, апробации и проведению мониторинга, изданию учебников, учебно-методических комплексов и учебно-методических пособий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июля 2012 года № 344. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7876.
453.
00802004
Выдача экспертного заключения на образовательные программы курсов повышения квалификации педагогов
МП
454.
00802005
Выдача экспертного заключения на типовые учебные планы, типовые учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего, общего среднего образования и учебные программы вариативных курсов, программы воспитательной и внеклассной работы для организаций начального, основного среднего, общего среднего образования
МП
455.
00802006
Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных
МНВО
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт коллекционных материалов по минералогии, палеонтологии, костей ископаемых животных" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 августа 2020 года № 363. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21129.
456.
00802007
Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт культурных ценностей, документов национальных архивных фондов, оригиналов архивных документов" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 141. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20722.

450
Қайта ұйымдастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ОМ
451.
00802002
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккреиттеу
ҒЖБМ
"Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет субъектілерін аккредиттеу мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 196 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20626 болып тіркелді.
452.
00802003
Мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім берудің оқулық басылымдары бойыша авторларға және авторлар ұжымына сараптамалық қорытынды беру
ОАМ
"Оқулықтарды, оқу-әдістемелік кешендері мен оқу-әдістемелік құралдарын әзірлеу, оларға сараптама, сынақ өткізу және мониторинг жүргізу, оларды басып шығару жөніндегі жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 24 шілдедегі № 344 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7876 болып тіркелді.
453.
00802004
Педагогтердің біліктілігін арттыру курстарының білім беру бағдарламаларына сараптамалық қорытынды беру
ОАМ
454.
00802005
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытудың, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім берудің үлгілік оқу жоспарларына, үлгілік оқу бағдарламаларына және бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру ұйымдарына арналған вариативтік курстардың оқу бағдарламаларына, тәрбие және мектептен тыс жұмыс бағдарламаларына сараптамалық қорытынды беру
ОМ
455.
00802006
Минералогия, палеонтология, қазба жануарладың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру
ҒЖБМ
"Минералогия, палеонтология, қазба жануарлардың сүйектері бойынша коллекциялық материалдардың экспортына лицензия беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 тамыздағы № 363 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21129 болып тіркелді.
456.
00802007
Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру
МСМ
"Мәдени құндылықтардың, ұлттық архив қорлары құжаттарының, архив құжаттары түпнұсқаларының экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 141 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20722 болып тіркелді.

457.
00802008
Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере высшего и послевузовского образования
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие образовательной деятельностью в сфере высшего и послевузовского образования"
Приказ и.о. Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 ноября 2022 года № 30832.

457.
00802008
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лцензия беру
Лицензияны және/немесе лицензияға қосымшаларды беру
ҒЖБМ
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру саласында білім беру қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 2022 жылғы 29 қарашадағы № 164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 30 қарашада № 30832 болып тіркелді.

458.
Переоформленние лицензии и/или приложения к ней
МНВО
459.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней при реорганизации юридического лица
МНВО
00803. Прочие государственные услуги в сфере образования и науки
460.
00803001
Предоставление общежития обучающимся в организациях высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций высшего и (или) послевузовского образования
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 декабря 2022 года № 219. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 января 2023 года № 31540.
461.
00803002
Предоставление общежития обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Правил распределения мест в общежитиях организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13487.
462.
00803003
Проведение государственной научно-технической экспертизы
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Проведение государственной научно-технической экспертизы" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 июня 2020 года № 229. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20821.
463.
00803004
Признание документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
Признание документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
МП
"Об утверждении Правил признания документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании" приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 28 июля 2023 года № 230. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 33219.
464.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании
МП
465.
00803005
Выдача дубликатов документов об основном среднем, общем среднем образовании
МП
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
466.
00803006
Выдача дубликатов документов о техническом и профессиональном, послесреднем образовании
МП
"Об утверждении видов и форм документов об образовании государственного образца и Правил их выдачи" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.

458.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ҒЖБМ
459.
Қайта ұйымастыру кезінде лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ҒЖБМ
00803. Білім және ғылым саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
460.
00803001
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жтақхана беру
ҒЖБМ
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2022 жылғы 30 желтоқсандағы № 219 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 қаңтарда № 31540 болып тіркелді.
461.
00803002
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушыларға жатақхана беру
ОАМ
"Білім беру ұйымдарының жатақханаларындағы орындарды бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13487 болып тіркелді.
462.
00803003
Мемлекеттік ғылыми-техникалқ сараптама өткізу
ҒЖБМ
"Мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптаманы жүргізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 4 маусымдағы № 229 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20821 болып тіркелді.
463.
00803004
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану
ОАМ
"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің. 2023 жылғы 28 шiлдедегі № 230 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33219 болып тіркелді
464.
Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
ОАМ
465.
00803005
Негізгі орта, жалпы орта білім беру туралы құжаттардың телнұқаларын беру
ОАМ
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелді.
466.
00803006
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
ОАМ
"Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелді.

467.
00803007
Выдача дубликатов документов о высшем и (или) послевузовском образовании
МНВО
"Об утверждении видов документов о высшем и (или) послевузовском образовании, формы документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца и правил их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов о высшем и (или) послевузовском образовании собственного образца и правил их учета и выдачи" приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 февраля 2023 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31894.
468.
00803008
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании
Оцифровка сведений о документах об образовании
МП
"Об утверждении видов документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании, формы документов о среднем, техническом и профессиональном, послесреднем образовании государственного образца и правила их учета и выдачи, основные требования к содержанию документов об образовании собственного образца и правила их учета и выдачи, а также форму справки, выдаваемой лицам, не завершившим образование в организациях образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10348.
469.
00803009
Актуализация (корректировка) сведений о документах об образовании высшего и послевузовского образования
МН
ВО
"Об утверждении видов документов о высшем и (или) послевузовском образовании, формы документов о высшем и (или) послевузовском образовании государственного образца и правил их учета и выдачи, основных требований к содержанию документов о высшем и (или) послевузовском образовании собственного образца и правил их учета и выдачи" Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 10 февраля 2023 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 31894.
470.
00803010
Прием документов в организации технического и профессионального, послесреднего образования
МП
"Об утверждении Типовых правил приема на обучение в организации образования, реализующие образовательные программы технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 октября 2018 года № 578. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17705.
470-1.
00803010-1
Прием документов педагогов для участия в конкурсе на занятие вакантной или временно вакантной должности государственных организаций образования
МП
"Об утверждении правил назначения на должности, освобождения от должностей первых руководителей и педагогов государственных организаций образования"

467.
00803007
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінг білім туралы құжаттардың телнұсқаларын беру
ҒЖБМ
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 ақпандағы №47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №31894 болып тіркелді.
468.
00803008
Білім туралы құжаттардағы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
Білім туралы құжаттар туралы ақпаратты цифрландыру
ОМ
"Орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, сондай-ақ білім беру ұйымдарында білім алуды аяқтамаған адамдарға берілетін анықтаманың нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген.
469.
00
80
30
09
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру туралы құжаттардың мәліметтерін өзектендіру (түзету)
ҒЖБМ
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттардың түрлерін, білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың нысандарын және оларды есепке алу мен беру қағидаларын, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы өзіндік үлгідегі құжаттардың мазмұнына қойылатын негізгі талаптарды және оларды есепке алу мен беру қағидаларын әзірлеу және бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 10 ақпандағы № 47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31894 болып тіркелді.
470.
00803010
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарына құжаттар қабылдау
ОАМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 18 қазандағы № 578 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17705 болып тіркелді.
470-1.
00803010-1
Мемлекеттік білім беру ұйымдарындағы бос немесе уақытша бос лауазымға орналасуға конкурсқа қатысу үшін педагогтердің құжаттарын қабылдау
ОМ
"Мемлекеттік білім беру ұйымдарының бірінші басшылары мен педагогтерін лауазымға тағайындау, лауазымнан босату қағидаларын бекіту туралы"

Совместный приказ Министра просвещения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 57 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2025 года № 96. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35900
471.
00803011
Прием документов для участия в конкурсе на назначение первых руководителей государственных организаций образования
МП
"Об утверждении Правил конкурсного замещения руководителей государственных организаций среднего, технического и профессионального, послесреднего образования и конкурсного назначения на должность руководителя государственной организации дошкольного, среднего образования, технического и профессионального, послесреднего и дополнительного образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 февраля 2012 года № 57. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7495.
472.
00803012
Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий
Прием работ на соискание премий в области науки
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20852.
473.
Прием работ на соискание государственных научных стипендий
МНВО
474.
00803013
Прием документов для участия в конкурсе на прохождение научных стажировок
МНВО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на прохождение научных стажировок"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 3 апреля 2025 года № 162. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35934.
475.
00803014
Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых из государственного бюджета, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению
Государственный учет научного, научно-технического проекта
МНВО
"Об утверждении Правил государственного учета научных, научно-технических проектов и программ, проектов коммерциализации результатов научной и (или) научно-технической деятельности, финансируемых за счет бюджетных средств, а также из средств недропользователей в рамках обязательств недропользователей в области науки, и отчетов по их выполнению"

Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 57 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2025 жылғы 31 наурыздағы № 96 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35900 болып тіркелген
471.
00803011
Мемлекеттік білім беу ұйымдарының бірінші басшыларын тағайындауға арналған конкурсқа қатысу үшін құжаттар қабылдау
ОАМ
"Мемлекеттік орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының басшыларын конкурстық орналастыру және мемлекеттік мектепке дейінгі, орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі және қосымша білім беру ұйымының басшысы лауазымына конкурстық тағайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2012 жылғы 21 ақпандағы № 57 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7495 болып тіркелді.
472.
00803012
Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау
Ғылым саласындағы сыйлықтарды алуға жұмыстарды қабылдау
ҒЖБМ
"Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 маусымда № 20852 болып тіркелді.
473.
Мемлекеттік ғылыми стипендиялар конкурсына жұмыстарды қабылдау
ҒЖБМ
474.
00803013
Ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау
ҒЖБМ
"Ғылыми тағылымдамадан өту конкурсына қатысу үшін құжат қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 3 сәуірдегі № 162 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35934 болып тіркелген.
475.
00803014
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
"Бюджет қаражаты есебінен, сондай-ақ жер қойнауын пайдаланушылардың ғылым саласындағы міндеттемелері шеңберінде жер қойнауын пайдаланушылардың қаражатынан қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін коммерцияландыру жобаларын және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу қағидаларын бекіту туралы"

приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 31 декабря 2024 года № 630. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35615.
476.
Государственный учет научной, научно-технической программы
МНВО
477.
Государственный учет отчета по выполнению научных, научно-технических проектов
МНВО
478.
Государственный учет отчета по выполнению научной, научно-технической программы
МНВО
479.
Государственный учет результата научной и (или) научно-технической деятельности
МНВО
480.
00803015
Государственная регистрация диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю
МНВО
"Об утверждении Правил государственной регистрации диссертаций, защищенных на соискание степени доктора философии (PhD), доктора по профилю"
приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 1 октября 2024 года № 472. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35193.
481.
00803016
Регистрация студентов обучающихся за рубежом
МНВО
482.
00803017
Перевод и восстановление обучающихся по типам организаций образования
Перевод обучающихся по типам организаций образования
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.
483.
Восстановление обучающихся по типам организаций образования
МП
484.
00803018
Прием документов для прохождения аттестации педагогов
МП
"Об утверждении Правил и условий проведения аттестации педагогов, занимающих должности в организациях образования, реализующих общеобразовательные учебные программы дошкольного воспитания и обучения, начального, основного среднего и общего среднего образования, образовательные программы технического и профессионального, послесреднего, дополнительного образования и специальные учебные программы, и иных гражданских служащих в области образования и науки" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 27 января 2016 года № 83. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13317.
485.
00803019
Выдача справки лицам, не завершившим техническое-профессиональное, послесреднее образование
МП
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере технического и профессионального, послесреднего образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10297.

Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 630 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35615 болып тіркелген.
476.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
477.
Ғылыми, ғылыми-техникалық бағдарламаны орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
478.
Ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы жөніндегі есепті мемлекеттік есепке алу
ҒЖБМ
479.
Ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін мемлекеттік есепке алу
480.
00803015
Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу
ҒЖБМ
"Философия докторы (PhD), бейіні бойынша доктор дәрежесін алу үшін қорғалған диссертацияларды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 1 қазандағы № 472 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35193 болып тіркелді.
481.
00803016
Шетелде оқитын студенттерді тіркеу
ҒЖБМ
482.
00803017
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының түрлері бойынша ауыстыру және қайта қабылдау
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша ауыстыру
ОАМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 болып тіркелді.
483.
Білім алушыларды білім беру ұйымдарының үлгілері бойынша қайта қабылдау
ОАМ
484.
00803018
Педагогтерді аттестаттаудан өткізу үшін құжаттар қабылдау
ОАМ
"Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуды, бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнің жалпы білім беретін оқу бағдарламаларын, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, қосымша білімнің білім беру бағдарламаларын және арнайы оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарында жұмыс істейтін педагогтерді және білім және ғылым саласындағы басқа да азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 27 қаңтардағы № 83 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13317 болып тіркелді.
485.
00803019
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім алуды аяқтамаған адамдарға анықтама беру
ОАМ
"Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10297 болып тіркелді.

486.
00803020
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
Признание документов о высшем и послевузовском образовании
МНВО
Об утверждении Правил признания документов об образовании
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 12 июня 2023 года № 268. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 июня 2023 года № 32800.
487.
Выдача дубликата удостоверения о признании документов о высшем и послевузовском образовании
МНВО
009. Бизнес и предпринимательство

486.
00803020
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану
ҒЖБМ
"Білім туралы құжаттарды тану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 12 маусымдағы № 268 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 маусымда № 32800.
487.
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім туралы құжаттарды тану туралы куәліктің телнұсқасын беру
ҒЖБМ
009. Бизнес және кәсіпкерлік

00901. Начало бизнеса или частного предпринимательства
488.
00901001
Государственная регистрация юридических лиц, учетная регистрация их филиалов и представительств
Заявление о государственной регистрации для субъектов малого предпринимательства
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.

00901. Бизнестің немесе жеке кәсіпкерлікті бастау
488.
00901001
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
Шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік тіркеу
туралы өтініш
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы №66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.

489.
Регистрация коммерческих юридических лиц
МЮ
490.
Регистрация некоммерческих юридических лиц (политических партий, религиозное объединение, их филиалов и представительств)
МЮ
491.
Учетная регистрация филиалов и представительств
МЮ
492.
00901002
Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств
МЮ
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Актуализация (корректировка) наименования юридических лиц, филиалов и представительств" Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 октября 2023 года № 726. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2023 года № 33555.
493.
00901003
Государственная перерегистрация юридических лиц, учетная перерегистрация их филиалов и представительств
Изменение наименования
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
494.
Уменьшения размера уставного капитала
МЮ
495.
Изменение состава участников (учредителей)
МЮ
496.
00901004
Выдача справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств
Выдача справки о регистрации (перерегистрации)
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств"
приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771
497.
Выписка из реестра юридических лиц (из Национального реестра бизнес-идентификационных номеров)
МЮ
498.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
499.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
500.
00901005
Государственная регистрация внесенных изменений и дополнений в учредительные документы юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, положения об их филиалах (представительствах)
В случае изменения места нахождения
МЮ

489.
Коммерциялық заңды тұлғаларды тіркеу
Әділетмині
490.
Коммерциялық емес заңды тұлғаларды (саяси партияларды, діни бірлестіктерді, олардың филиалдары мен өклдіктерін) тіркеу
Әділетмині
491.
Олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу
Әділетмині
492.
00901002
Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)
Әділетмині
"Заңды тұлғалардың, филиалдар мен өкілдіктердің атауын өзектендіру (түзету)"мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 10 қазандағы № 726 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 18 қазанда № 33555 болып тіркелді.
493.
00901003
Заңды тұлғаларды мемлекеттік қайта тіркеу, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік қайта тіркеу
Атауын өзгерту
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
494.
Жарғылық капиталдың мөлшерін азайту
Әділетмині
495.
Қатысушылар (құрылтайшылар) құрамының өзгеруі
Әділетмині
496.
00
90
10
04
Заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу), олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
Тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама беру
ҚМ
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
497.
Заңды тұлғалар тізілімінен үзінді (бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің Ұлтық тізілімінен)
ҚМ
498.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
499.
Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
500.
00901005
Жеке кәсіпкерлік субъектісіне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның құрылтай құжаттарына, олардың филиалдары (өкілдіктеі) туралы ережелерге енгізілген өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу
Орналасқан жері өзгерту
Әділетмині

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
501.
Принятия устава (положения) в новой редакции
МЮ
502.
00901006
Выдача дубликата устава (положения) юридического лица, не относящегося к субъекту частного предпринимательства, а также акционерного общества, их филиалов и представительств
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
503.
00901007
Предоставление информации о категории субъекта предпринимательства
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление информации о категории субъекта предпринимательств" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 44. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20772.
00902. Прекращение деятельности частного предпринимателя или юридического лица
504.
00902001
Государственная регистрация прекращения деятельности юридического лица, снятие с учетной регистрации филиала и представительства
Прекращения деятельности юридического лица по основанию ликвидации
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 66. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20771.
505.
Регистрации прекращения деятельности государственного предприятия, приватизированного как имущественный комплекс
МЮ
506.
Прекращение деятельности в принудительном порядке производится в судебном порядке по заявлению органа
МЮ
507.
Исключен приказом и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 17.12.2025 № 662/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
508.
Исключен приказом и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 17.12.2025 № 662/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
501.
Жарғы (ереже) жаңа редакцияда қабылданған жағдайларда үргізіледі
Әділетмині
502.
00901006
Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жатпайтын заңды тұлғаның, сондай-ақ акционерлік қоғамның, олардың филиалдары мен өкілдіктерінің жарғысының (ережесінің) телнұсқасын беру
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу жөнінде мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінд № 20771 болып тіркелді.
503.
00901007
Кәсіпкерлік субъектілерінің санаттары туралы ақпарат беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік субъектісінің санаты туралы ақпарат беру мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 44 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20772 болып тіркелді.
00902. Жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін тоқтату
504.
00902001
Заңды тұлғаның қызметін тоқтатуды мемлекеттік тікеу, филиал мен өкілдікті есептік тіркеуден шығару
Таратудың негізі бойынша заңды тұлғаның қызметін тоқтату
Әділетмині
"Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 29 мамырдағы № 66 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20771 болып тіркелді.
505.
Мүліктік кешен ретінде жекешелендірілген мемлекеттік кәсіпорынның қызметін тоқтатуды тіркеу
Әділетмині
506.
Мәжбүрлеу тәртібімен қызметті тоқтату органның өтініші бойынша сот тәртібімен жүргізіледі
Әділетмині
507.
Алып тасталды – ҚР Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 17.12.2025 № 662/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
508.
Алып тасталды – ҚР Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 17.12.2025 № 662/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

00903. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на занятие определенными видами деятельности
509.
00903001
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 апреля 2020 года № 20503.

00903. Белгілі бір қызмет түрлерімен айналысуға рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
509.
00903001
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға арналған лицензия беру
Сот-сараптама қызметімен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
"Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 28 сәуірде № 20503 болып тіркелді.

510.
Выдача лицензиина занятие судебн-медицинской деятельностью
МЮ
511.
Выдача лицензии на занятие судебно-наркологической деятельностью
МЮ
512.
Выдача лицензии на занятие судебно-психиатрической экспертизами деятельностью
МЮ
513.
Переоформление лицензии
МЮ
514.
Выдача приложения к лицензии на занятие судебно-экспертной деятельностью, в том числе судебно-медицинской, судебно-наркологической и судебно-психиатрической экспертизами
МЮ
515.
00903002
Проведение аттестации лиц, претендующих на занятие адвокатской деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774.
516.
00903003
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
Выдача лицензии на занятие адвокатской деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам адвокатской деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20774.
516-1.
Переоформление лицензии
МЮ
517.
00903004
Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 мая 2020 года № 20775.
518.
00903005
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью
МЮ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20775.
518-1.
Переоформление лицензии
МЮ
519.
00903006
Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятие деятельностью частного судебного исполнителя
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836.
520.
00903007
Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
МЮ

510.
Сот-медициналық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
511.
Сот-наркологиялық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
512.
Сот-психиатриялық сараптамалармен қызметпен айалысуға лицензия беру
Әділетмині
513.
Лицензияны қайта ресімду
Әділетмині
514.
Сот-сараптама қызметімен, оның ішінде сот-медициналық, сот-наркологиялық және сот-психиатриялық сараптамалармен айналысуға лицензияға қосымша беру
Әділетмині
515.
00903002
Авокаттық қызметпен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Әділетмині
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді.
516.
00903003
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Адвокаттық қызметпен айналысуға лицензия беру
Әділетмині
"Адвокаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20774 болып тіркелді.
516-1.
Лицензияны қайта ресімдеу
Әділетмині
517.
00903004
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау
Әділетмині
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді.
518.
00903005
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру
Әділетмині
"Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20775 болып тіркелді.
518-1.
Лицензияны қайта ресімдеу
Әділетмині
519.
00903006
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу
Әділетмині
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді.
520.
00903007
Жеке сот орындаушысы қыметімен айналысуға лицензия беру
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Әділетмині

"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836.
521.
Переоформление лицензии
МЮ
522.
00903008
Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ
Осуществление научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20926.
523.
Осуществление археологических работ
МКИ
523-1.
Переоформление лицензии
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по осуществлению научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры и (или) археологических работ" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 июня 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20926.

"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді.
521.
Лицензияны қайта ресімдеу
Әділетмині
522.
00903008
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немее) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру
Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды жүзеге асыру
МАМ
"Тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды және (немесе) археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру жөніндегі қызметке лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 25 маусымдағы № 188 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлкеттік тіркеу тізілімінде № 20926 болып тіркелді.
523.
Археологиялық жұмыстарды жүзеге асыру
МАМ
523-1.
Лицензияны қайта ресімдеу
МАМ

524.
00903009
Выдача лицензии на занятие деятельностью казино
Переоформление лицензии
МТС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
525.
00903010
Выдача лицензии на занятие деятельностью зала игровых автоматов
Переоформление лицензии
МТС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
526.
00903011
Выдача лицензии на занятие деятельностью букмекерской конторы
Переоформление лицензии
МТС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
527.
00903012
Выдача лицензии на занятие деятельностью тотализатора
Переоформление лицензии
МТС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере игорного бизнеса" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 195. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20947.
528.
00903013
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Выдача лицензии на экспорт
МТИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135.
Выдаче лицензии на импорт
МТИ
529.
530.
00903014
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж
Получение лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж
АЗРК
531.
Получение лицензии на право занятия клиринговой деятельностью в сфере товарных бирж
АЗРК
531-1.
Получение лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж
АЗРК
531-2.
Переоформление лицензии
АЗРК
532.
00903015
Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территории Республики Казахстан
МТИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере торговой деятельности" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20135.

524.
00903009
Казино қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген.
525.
00903010
Ойын автоматтары залы қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген.
526.
00903011
Букмекер кеңсесі қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген.
527.
00903012
Тотализатор қызметімен айналысу үшін лицензия беру
Лицензияны қайта ресімдеу
ТСМ
"Ойын бизнесі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 8 шілдедегі № 195 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20947 болып тіркелген.
528.
00903013
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
СИМ
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді.
529.
Импортқа лицензия беру
СИМ
530.
00903014
Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Тауар биржаларының қызметімен айналысу құқығына лицензия алу
БҚДА
531.
Тауар биржалары саласында клирингтік қызметпен айналысу құқығына лицензия алу
БҚДА
531-1.
Тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия алу
БҚДА
531-2.
Лицензияны қайта ресімдеу
БҚДА
532.
00903015
Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерін экспорттауға және (немесе) импорттауға рұқсат беру
СИМ
"Сауда саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20135 болып тіркелді.

533.
00903016
Аттестация судебного эксперта
МЮ
"Об утверждении Правил аттестации судебных экспертов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 336. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15033.
534.
00903017
Присвоение квалификации судебного эксперта
МЮ
"Об утверждении Правил приема экзаменов для присвоения квалификации судебного эксперта" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2017 года № 335. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2017 года № 15031.
534-1
00903018
Аккредитация лиц по консультативному сопровождению и (или) экспертизе проектов государственно-частного партнерства
Аккредитация лиц по консультативному сопровождению и (или) экспертизе проектов государственно-частного партнерства
МНЭ
"О некоторых вопросах планирования и реализации проектов государственно-частного партнерства" приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 июня 2025 года № 52. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36281.
534-2
Переоформление свидетельства об аккредитации лиц по консультативному сопровождению и (или) экспертизе проектов государственно-частного партнерства
МНЭ
00904. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на производство отдельных видов продукции
535.
00904001
Выдача лицензии на производство табачных изделий
Выдача лицензии на производство табачных изделий
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
536.
Переоформление лицензии на производство табачных изделий
МФ
537.
Прекращение лицензии на производство табачных изделий
МФ
538.
00904002
Выдача лицензии на производство этилового спирта
Выдача лицензии на производство этилового спирта
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
539.
Переоформление лицензии на производство этилового спирта
МФ
540.
Прекращение лицензии на производство этилового спирта
МФ
541.

533.
00903016
Сот сарапшыларын аттестаттау
Әділетмині
"Сот сарапшыларын аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15033 болып тіркелді.
534.
00903017
Сот сарапшысы біліктілігін беру
Әділетмині
"Сот сарапшысы біліктілігін беру үшін емтихандарды қабылдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2017 жылғы 30 наурыздағы № 335 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 сәуірде № 15031 болып тіркелді.
534-1
00903018
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеу және (немесе) сараптау жөніндегі тұлғаларды аккредиттеу
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеу және (немесе) сараптау жөніндегі тұлғаларды аккредиттеу
ҰЭМ
"Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын жоспарлау мен іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 маусымдағы № 52 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлкеттік тіркеу тізілімінде № 36281 болып тіркелді.
534-2
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеу және (немесе) сараптау жөніндегі тұлғаларды аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімдеу
ҰЭМ
00904. Өнімдердің жекелеген түрлерін өндіруге рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
535.
00904001
Темекі өнімдерінің ндірісіне лицензия беру
Темекі өнімдерінің өндірісіне лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
536.
Темекі өнімдерін өндіруге лицензияны қайта ресімдеу
Қаржымині
537.
Темекі өнімдерін өндіруге лицензияның қолданылуын тоқтату
Қаржымині
538.
00904002
Этил спиртінің өндірісіне лицензия беру
Этил спиртін өндіруге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
539.
Этил спиртін өндіруге лицензияны қайта ресімду
Қаржымині
540.
Этил спиртін өндіруге лицензияның қолданылуын тоқтату
Қаржымині
541.

00904003
Выдача лицензии на производство алкогольной продукции
Выдача лицензии на производство алкогольной продукции
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
542.
Переоформление лицензии на производство алкогольной продукции
МФ

00904003
Алкоголь өнімінің өндірісіне лицензия беру
Алкоголь өнімін өндіруге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
542.
Акоголь өнімін өндіруге лицензияны қайта ресімдеу
Қаржымині

543.
Прекращение лицензии на производство алкогольной продукции
МФ
00905. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) на приобретение, реализацию и хранение отдельных видов продукции
544.
00905001
Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Выдача лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
545.
Переоформление лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
546.
Прекращение действия лицензии на хранение и оптовую реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и оптовой реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
547.
00905002
Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
Выдача лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
548.
Переоформлени лицензии на хранение и розничную реализацию алкогольной продукции, за исключением деятельности по хранению и розничной реализации алкогольной продукции на территории ее производства
МФ
00906. Поддержка предпринимательской деятельности
549.
00906001
Предоставление субсидирования части ставки вознаграждения
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.

543.
Алкоголь өнімін өндіруге лицензияның қолданылуын тоқтату
Қаржымині
00905.  Өнімдердің жекелеген түрлерін сатып алуға, өткізуге және сақтауға (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда) рұсат құжаттарын беру
544.
00905001
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада сатуға лицензия беру
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтермесаудада өткізу жөніндегі қызметі қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
545.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау жне көтерме саудада өтізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және көтерме саудада өткізуге лицензияны қайта ресімдеу
Қаржымині
546.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және көтерме саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда,алкоголь өнімін сақтауға және өтерме саудада өткізуге лицензияның қолданылуын тоқтату
Қаржымині
547.
00905002
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада сату жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада стуға лицензия беру
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензия беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
548.
Алкоголь өнімін өндіру аумағында оны сақтау және бөлшек саудада өткізу жөніндегі қызметті қоспағанда, алкоголь өнімін сақтауға және бөлшек саудада өткізуге лицензияны қайта ресімдеу
Қаржымині
00906. Кәсіпкерлік қызметті қолду
549.
00906001
Сыйақы мөлшерлемесінің бір бөлігін субсидиялауды беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелді.

550.
00906002
Предоставление гарантий по кредитам/финансовому лизингу
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
551.
00906003
Предоставление государственных грантов для субъектов социального предпринимательства
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
552.
00906004
Предоставление поддержки по развитию подведению инженерной инфраструктуры
Получение недостающей инфраструктуры к проектам субъектов малого и среднего предпринимательства и индустриальным зонам
МНЭ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере предпринимательства и признании утратившими силу некоторых приказов Министра национальной экономики Республики Казахстан"
приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июня 2021 года № 59. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2021 года № 23051.
553.
Получение недостающей инфраструктуры к проектам по созданию или развитию индустриальных зон
МНЭ
554.
00906005
Возмещение затрат на повышение эффективности организации производства
МПС
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
555.
00906006
Возмещение затрат на повышение компетенции работников
МПС
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
556.
00906007
Возмещение затрат на совершенствование технологических процессов
МПС
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности"

550.
00906002
Кредиттер/қаржы лизингі бойынша кепілдіктер беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелді.
551.
00906003
Әлеуметтік кәсіпкерлік субъектілері үшін мемлекеттік гранттар беру
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелді.
552.
00906004
Инженерлік инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету
Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерінің жобаларына және индустриялық аймақтарға жетіспейтін инфрақұрылымды алу
ҰЭМ
"Кәсіпкерлік саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2021 жылғы 11 маусымдағы № 59 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23051 болып тіркелді.
553.
Индустриялық аймақтарды ру немесе дамыту жөніндегі жобаларға жетіспейтін инфрақұрылымды алу
ҰЭМ
554.
0090005
Өндірісті ұйымдастырудың тиімділігін арттыруға арналған шығындарды өтеу
ӨҚМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді.
555.
00906006
Жұмыскерлердің құзыретін арттыруға арналған шығындарды өтеу
ӨҚМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді.
556.
00906007
Технологиялық процестерді жетілдіруге арналған шығындрды өтеу
ӨҚМ

Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
557.
00906008
Возмещение части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению обработанных товаров, работ и услуг казахстанского происхождения на внутреннем рынке
МПС
"Об утверждении Правил оказания мер государственного стимулирования промышленности, направленных на продвижение обработанных товаров, работ и услуг казахстанского происхождения на внутренний рынок" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28504.
557-1.
00906009
Выдача разрешения на осуществления деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на осуществления деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов"
Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 сентября 2024 года № 327. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 2024 года № 35078.
010. Туризм
01001. Прочие государственные услуги в сфере туризма

Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді.
557
00906008
Қазақстанда шығарылған өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу
ӨҚМ
"Қазақстанда шығарылған өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарыққа ілгерілетуге бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлкеттік тіркеу тізілімінде № 28504 болып тіркелді.
557-1.
00906009
Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру
ӨҚМ
"Заңды тұлғалардың түсті және қара металдардың сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2024 жылғы 17 қыркүйектегі № 327 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35078 болып тіркелді
010. Туризм
01001. Туризм саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

558.
01001001
Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)
В сфере выездного туризма
МТС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 156. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20783.
559.
В сфере въездного и внутреннего туризма
МТС
011. Транспорт и коммуникации
01101. Автомобильный транспорт

558.
01001001
Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру
Шығу туризмі саласындағы
МСМ
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 156 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20783 болып тіркелді.
559.
Келу туризмі мен ішкі туризм саласындағы
МСМ
011. Көлік және коммуникация
01101. Автомобиль көлігі

560.
01101001
Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств
МТ
"Об утверждении Правил применения на территории Республики Казахстан международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 февраля 2011 года № 87. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6817.
561.
01101002
Выдача удостоверения о допуске к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска на автотранспортные средства
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок с применением иностранного разрешения
МТ
"Об утверждении Правил допуска автомобильных перевозчиков к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 24 августа 2011 года № 523. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7204.
562.
Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок без применения иностранного разрешения
МТ
563.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство с применением иностранного разрешения
МТ
564.
Выдача карточки допуска на автотранспортное средство без применения иностранного разрешения
МТ
565.
01101003
Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении
МТ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 318. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20791.
566.
01101004
Выдача специального разрешения на проезд тяжеловесных и (или) крупногабаритных автотранспортных средств
Выдача специального разрешения
МТ
"Об утверждении Правил организации и осуществления перевозок крупногабаритных и тяжеловесных грузов на территории Республики Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 206. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11395.

560.
01101001
Халықаралық жк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру
КМ
"Қазақстан Республикасының аумағында жүк көлігі құралдарын өлшеудің халықаралық сертификатын қолдану қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникацмия министрінің 2011 жылғы 23 ақпандағы № 87 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6817 тіркелді.
561.
01101002
Халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік және автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру куәлік
КМ
"Халықаралық автомобильмен жүк тасымалдауды жүзеге асыруға автомобильмен тасымалдаушыларға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің 2011 жылғы 24 тамыздағы № 523 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7204 болып тіркелді.
562.
Шетелдік рұқсатты қолданбай, халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат куәлігін беру
КМ
563.
Шетелдік рұқсатты қолдана отырып, автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
КМ
564.
Шетелдік рұқсатты қолданбай, автокөлік құралына рұқсат карточкасын беру
КМ
565.
01101003
Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушылард халықаралық қатынаста автобусармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу үшін лицензия беру
КМ
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 28 мамырдағы № 318 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20791 болып тіркелді.
566.
01101004
Ауыр салмақты және (немесе) ірі көлемді автокөлік құралдарының жүруіне арнайы ұқсат беру
Арнайы рұқсат беру
КМ
"Қазақстан Республикасының аумағында ірі габаритті және ауыр салмақты жүктерді тасымалдауды ұйымдастыру және оның жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11395 болып тіркелді.

567.
Замена транспортного средства по ранее выданному специальному разрешению
МТ
568.
Продление срока действия специального разрешения
МТ
568-1.
01101004-1
Выдача разрешения на деятельность оператора технического осмотра
МТ
"Об утверждении разрешительных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения разрешения второй категории, форм разрешений второй категории, правил осуществления разрешительных процедур и правил осуществления деятельности операторов технического осмотра" приказ и.о. Министра транспорта Республики Казахстан от 16 мая 2025 года № 152. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36132.
569.
01101005
Проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости
МСХ
"Об утверждении Правил ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, специальных машин повышенной проходимости" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 4-3/269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11710.
570.
01101006
Свидетельство, выданное в соответствии с Соглашением о международных перевозках скоропортящихся пищевых продуктов и о специальных транспортных средствах, предназначенных для этих перевозок
МТ
"Об утверждении Правил перевозок грузов автомобильным транспортом" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 546. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12463.
571.
01101007
Субсидирование убытков перевозчика, связанных с осуществлением автомобильных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям в межрайонном (междугородном внутриобластном), внутрирайонном, городском (сельском) и пригородном сообщениях
МТ
"Об утверждении Правил субсидирования за счет бюджетных средств убытков перевозчиков, связанных с осуществлением социально значимых перевозок пассажиров" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 августа 2015 года № 883. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12353.

567.
Бұрын берілген арнайы рқсат бойынша көлік құралын ауыстыру
КМ
568.
Арнайы рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту
КМ
568-1.
01101004-1.
Техникалық қарап-тексеру операторының қызметіне арналған рұқсат беру
КМ
"Рұқсат беру талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, екінші санаттағы рұқсат алу үшін өтініш нысандарын, екінші санаттағы рұқсат нысандарын, рұқсат беру рәсімдерін жүзеге асыру қағидаларын және техникалық қарап-тексеру операторларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік министрінің м.а. 2025 жылғы 16 мамырдағы № 152 бұйрығы.
Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36132 болып тіркелген.
569.
01101005
Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдеін, сондай-ақ жүріп өту мүмкінігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу
АШМ
"Тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнаулы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауылшаруашылық, мелиорациялық және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық қарап-тексеруден өткізу қағидаларын бекіу туралы" Қазақстан Республикаы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 4-3/269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11710 болып тіркелді.
570.
01101006
Тез бұзылатын тамақ өнімдерін халықаралық тасымалдау әне осы тасымалдарға арналғанарнайы көлік құралдары туралы келісімге сәйкес берілген куәлік
КМ
"Автомобиль көлігімен жүктерді тасымалдау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 546 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12463 болып тіркелді.
571.
01101007
Ауданаралық (қалааралық облысішілік), ауданішілік, қалалық (ауылдық) және қала маңындағы қатынастарда әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша автомбильдік жолаушылар тасымалын жзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың залалдарын субсидиялау
КМ
"Әлеуметтік маңызы бар жолаушылар тасымалдарын жүзеге асырумен байланысты тасымалдаушылардың шығындарын бюджет қаражаты есебінен субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 тамыздағы № 883 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12353 болып тіркелді.

572.
01101008
Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа
МТ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Утверждение маршрутов и расписания движений регулярных городских (сельских), пригородных и внутрирайонных автомобильных перевозок пассажиров и багажа" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2020 года № 251. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20587.
573.
01101009
Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на переоборудование автотранспортного средства и (или) прицепов к нему" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 281. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20222.
573-1
01101009-1
Установление дорожного знака
Установка предупреждающих знаков
МВД
573-2
Установка знаков приоритета
МВД
573-3
Установка запрещающих знаков
МВД
573-4
Установка предписывающих знаков
МВД
573-5
Установка информационно-указательных знаков
МВД
573-6
Установка знаков сервисов
МВД
573-7
Установка знаков дополнительной информации
МВД
573-8
01101009-2
Перевозка на автомобиле лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении (инватакси)
МТСЗН
01102. Воздушный транспорт
574.
01102001
Выдача свидетельств авиационному персоналу
Выдача свидетельства члена летного экипажа
МТ
"Об утверждении Правил выдачи и продления срока действия свидетельств авиационного персонала" приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2013 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8782.
575.
Выдача свидетельства внешнего пилота
МТ
576.
Выдача свидетельства диспетчера обслуживания воздушного движения, оператора авиационной станции
МТ
577.
Выдача свидетельства персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
МТ
578.
Выдача свидетельства персонала по техническому обслуживанию легких и сверхлегких воздушных судов
МТ
579.
Выдача свидетельства сотрудника по обеспечению полетов или полетного диспетчера
МТ
580.
Продление срока действия свидетельства персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
МТ
581.
Продление срока действия свидетельства персонала по техническому обслуживанию легких и сверхлегких воздушных судов
МТ
582.
Продление срока действия свидетельства сотрудника по обеспечению полетов или полетного диспетчера
МТ

572.
01101008
Жолаушылар мен багажды втомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту
КМ
"Жолаушылар мен багажды автомобильмен қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік тұрақты тасымалдау маршруттарын және қозғалыс кестелерін бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 29 сәуірдегі № 251 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20587 болып тіркелді.
573.
01101009
Автокөлік құралын және (немесе) олардың тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру
ІІМ
"Автокөлік құралын және (немесе) оның тіркемелерін қайта жабдықтауға куәлік беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларынбекіту туралы" Қазақстан Респуликасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20222 болып тіркелді.
573-1
01101009-1
Жол белгісін орнату
Ескерту белгілерін орнату
ІІМ
573-2
Басымдылық белгілерін орнату
ІІМ
573-3
Тыйым салу белгілерін орнату
ІІМ
573-4
Ұйғарым берілетін белгілерін орнату
ІІМ
573-5
Ақпараттық-сілтеме белгілерін орнату
ІІМ
573-6
Сервис белгілерін орнату
ІІМ
573-7
Қосымша ақпарат белгілерін орнату
ІІМ
573-8
01101009-2.
Жүріп-тұруы қиын бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарды автокөлікпен тасымалдау (инватакси)
Еңбекмині
01102. Әуе көлігі
574.
01102001
Авиация персоналына куәліктер беру
Ұшу экипажы мүшесінің куәлігін беру
КМ
"Авиация персоналы куәліктерін беру және олардың қолданылу мерзімін ұзарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2013 жылғы 26 қыркүйектегі № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8782 тіркелді.
575.
Сыртқы пилот куәлігін беру
КМ
576.
Әуе қозғалысына қызмет көсету диспетчерінің, авиациялық станция операторының куәлігін беру
КМ
577.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрету жөніндег персоналдың куәлігін беру
КМ
578.
Жеңіл және аса жеңіл әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персоналдың куәлігін беру
КМ
579.
Ұшуды қамтамасыз ету жөніндегі қызметкердің немесе ұшу диспетчерінің куәлігін беру
КМ
580.
Әуе кемелеіне техникалық қызмет көрсету жөніндегі персонал куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
КМ
581.
Жеңіл және аса жеңіл әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөніндегі перонал куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
КМ
582.
Ұшуды қамтамасыз ету жөніндегі қызмткер немесеұшу диспетчері куәлігінің қолданылу мерзімін ұзарту
КМ

583.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве члена летного экипажа
МТ
584.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве внешнего пилота
МТ
585.
Внесение или продление срока действия квалификационных и специальных отметок в свидетельстве диспетчера обслуживания воздушного движения, оператора авиационной станции
МТ
586.
Внесение квалификационных и специальных отметок в свидетельство персонала по техническому обслуживанию воздушных судов
МТ
587.
Замена свидетельства авиационного персонала и (или) приложения к нему
МТ
588.
01102002
Выдача сертификата эксплуатанта
Выдача сертификата и/или связанных с ним эксплуатационные спецификации при изменениях наименования эксплуатанта, организационно-правовой формы юридического лица, юридического адреса
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата эксплуатанта гражданских воздушных судов" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 10 ноября 2015 года № 1061. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12452.
588-1.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесении воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми
МТ
588-2.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесении воздушных судов других типов, которые ранее не эксплуатировались
МТ
588-3.
Выдача эксплуатационных спецификаций при внесение других видов полетов в том числе специальные утверждения
МТ
588-4.
Выдача эксплуатационных спецификаций при исключении воздушных судов
МТ
588-5.
Выдача копии сертификата эксплуатанта заверенной печатью уполномоченной организации
МТ
588-6.
Выдача копии сертификата эксплуатанта заверенной печатью уполномоченной организации
МТ
589.
01102003
Выдача разрешения на выполнение международных нерегулярных полетов
МТ
"Об утверждении Правил выдачи и оснований для отказа в выдаче разрешений на выполнение международных нерегулярных полетов" приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 августа 2010 года № 359. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6463.
590.
01102004
Выдача сертификата летной годности воздушного судна легкой и сверхлегкой авиации
Выдача сертификата летной годности воздушного судна легкой авиации
МТ
"Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15633.

583.
Сыртқы пилоттың куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
КМ
584.
Әуе қозғалысына қызмет көрсету диспетчерінің, авиациялық станция опраторының куәлігіне біліктілікжәне арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
КМ
585.
Әуе кемелеріне техникалық қызмет көрсету жөіндегі персоналдың куәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу
КМ
586.
Ұшу экипажы мүшесінің кәлігіне біліктілік және арнайы белгілерді енгізу немесе олардың қолданылу мерзімін ұзарту
КМ
587.
Авиация персоналының куәлігін және (немесе) оған қосымшаны ауыстыру
КМ
588.
01102002
Пайдаланушы сертификатын беру
Пайдаланушының атауы, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, өзгерген кезде сертификат және/немесе онымен байланысты пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
"Азаматтық әуе кемелерін пайдаланушыны сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 10 қарашадағы № 1061 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12452 болып тіркелген.
588-1.
Пайдаланылатындары бар бір үлгідегі әуе кемелерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588-2.
Бұрын пайдаланылма ған басқа типтегі әуе кемелерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588
-3.
Ұшудың басқа түрлерін енгізу кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру, оның ішінде арнайы бекітулер
КМ
588
-4.
Әуе кемелерін алып тастау кезінде пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
588
-5.
Пайдаланушы сертификатының уәкілетті ұйымының мөрімен расталған көшірмесін беру
КМ
588-6.
Пайдаланушы сертификатының уәкілетті ұйымының мөрімен расталған көшірмесін беру
КМ
589.
01102003
Халықаралық тұрақты емес ұшуларды орындауға рұқсат беру
КМ
"Халықаралық тұрақты емес ұшуды орындауға рұқсаттар беру және оны беруден бас тарту негіздерінің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 13 тамыздағы № 359 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6463 болып тіркелді.
590.
0102004
Жеңіл және аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
КМ
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелді.

590-1.
Выдача сертификата летной годности воздушного судна сверхлегкой авиации
МТ
591.
01102005
Выдача удостоверения соответствия экземпляра гражданского воздушного судна нормам летной годности
МТ
"Об утверждении Правил сертификации в сфере легкой и сверхлегкой авиации" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 19 июля 2017 года № 483. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15633.
592.
01102006
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна
Первичное получение сертификата летной годности гражданского воздушного судна
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12073.
593.
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна, ранее имевшего сертификат летной годност
МТ
594.
Выдача сертификата летной годности гражданского воздушного судна, не имеющего утвержденной типовой конструкции
МТ
595.
Продление сертификата летной годности гражданского воздушного судна
МТ
596.
01102007
Выдача решения о признании сертификата летной годности гражданских воздушных судов, выданных иностранным государством
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 12073.
597.
01102008
Выдача сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
Расширение области действия сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.
598.
Согласование инструкторского и экзаменующего персонала авиационного учебного центра
МТ
599.
Согласование Руководства по подготовке персонала и процедурам
МТ
599-1.
Согласование программы профессиональной подготовки
МТ
599-2.
Внесение изменений в сертификат авиационного учебного центра гражданской авиации, не меняющих область действия действующего сертификата авиационного учебного центра
МТ

590-1.
Аса жеңіл авиация әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
КМ
591.
01102005
Азаматтық әуе кемсіданасының ұшуға жарамдылық нормаларына сәйкестігі куәлігін беру
КМ
"Жеңіл және аса жеңіл авиация саласындағы сертификаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 19 шілдедегі № 483 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15633 болып тіркелді.
592.
01102006
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын алғаш рет алу
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тзілімінде № 12073 болып тіркелді.
593.
Бұрын ұшуға жарамдылық сертификаты болған азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
КМ
594.
Бекітілген үлгілік конструкциясы жоқ азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын беру
КМ
595.
Азаматтық әуе кемесінің ұшуға жарамдылығы сертификатын ұзарту
КМ
596.
01102007
Азаматтық әуе кемелерінің шет мемлекет берген ұшуға жарамдылығы сертификатын тану туралы шешім беру
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нрмативтік ұқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
597.
01102008
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатын беру
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығы сертификатының қолданылу саласын кеңейту
КМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 болып тіркелді.
598.
Авиациялық оқу орталығының нұсқаушы және емтихан алушы персоналын келісу
КМ
599.
Персоналды даярлау және рәсімдер жөніндегі басшылықты келісу
КМ
599-1.
Кәсіптік даярлық бағдарламасын келісу
КМ
599-2.
Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының қолданыстағы сертификатының қолданылу аясын өзгертпейтін Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификатына өзгерістер енгізу
КМ

599-3.
01102008-1
Признание сертификата иностранного авиационного учебного центра гражданской авиации
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата авиационного учебного центра гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 6 февраля 2015 года № 115. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10486.
600.
01102009
Выдача сертификата службы авиационной безопасности аэропорта (аэродрома)
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата по организации досмотра службой авиационной безопасности аэропорта" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 160. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11379.
601.
01102010
Выдача свидетельства на право выполнения авиационных работ
Авиационно-химические работы
МТ
"Об утверждении Правил допуска эксплуатанта к авиационным работам" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1024. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12511.
602.
Воздушные съемки и наблюдения
МТ
603.
Авиационные работы по охране и защите лесного фонда
МТ
604.
Строительно-монтажные и погрузочно-разгрузочные работы
МТ
605.
Полеты на островах открытых морей и океанов
МТ
606.
Полеты с морских судов и морских буровых установок
МТ
607.
Полеты для оказания медицинской помощи населению и проведения санитарных мероприятий
МТ
608.
Полеты для проведения экспериментальных и научно-исследовательских работ
МТ
609.
Полеты по десантированию и выброске парашютистов или сбросу грузов на парашютах
МТ
610.
Поисковые и аварийно-спасательные работы
МТ
611.
Летные проверки (облеты) наземных средств радиотехнического обеспечения полетов, авиационной радиосвязи и аэродромных схем
МТ
612.
Другие виды авиационных работ, связанных с выполнением специализированных операций в интересах других физических и (или) юридических лиц
МТ
612-1.
Выдача свидетельства и/или связанных с ним эксплуатационные спецификации при изменениях наименования эксплуатанта, организационно-правовой формы юридического лица, юридического адреса, ведомственной принадлежности
МТ
612-2.
Выдача эксплуатационных спецификаций части А и В при внесении воздушных судов одного типа с эксплуатируемыми
МТ
612-3.
Выдача эксплуатационных спецификаций части А и В при внесении воздушных судов других типов, которые ранее не эксплуатировались
МТ
612-4.
Выдача эксплуатационных спецификаций часть В при внесении видов авиационных работ
МТ

599-3.
01102008-1
Шетелдік авиациялық оқу орталығының сертификатын тану
КМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық оқу орталығының сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 6 ақпандағы № 115 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10486 болып тіркелген.
600.
01102009
Әуежайдың (әуеайлақтың) авиациялық қауіпсіздік қызметіне сертификат беру
КМ
"Әуежайдың авиациялық қауіпсіздік қызметінің жете тексеруді ұйымдастыруын сертификаттау және сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 160 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11379 тіркелді.
601.
01102010
Авиациялық жұмыстарды орындау құқығына арналған куәлік беру
Авиациялық-химиялық жұмыстар
КМ
"Пайдаланушыны авиациялық жұмыстарға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1024 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12511 болып тіркелген.
602.
Әуе түсірілімдері және бақылау
КМ
603.
Орман – авиациялық жұмыстар
КМ
604.
Құрылыс-монтажды және тиеу-түсіру жұмыстары
КМ
605.
Ашық теңіздер мен мұхиттар аралдарына ұшу
КМ
606.
Теңіз кемелері мен теңіз бұрғылау жабдықтарынан ұшу
КМ
607.
Халыққа медициналық көмек көрсету әне санитарлық шараларды өткізу мақсатындағы ұшулар
КМ
608.
Тәжрибелік және ғылыми-зерттеу жұмыстарын жүргізу мақсатындағы ұшулар
КМ
609.
Десант түсіру және парашютшілерді тастау немесе парашюттермен жүк тастау мақсатындағы ұшулар
КМ
610.
Іздеу және апаттық-құтқару жұмыстары
КМ
611.
Ұшуды радиотехникалық қамсыздандыру жерде орналасқан жабдықтары, авиациялық радиобайланыс және әуеайлақтардың схемаларды тексеру мақсатындағы ұшулар (аралап ұшып шығулар)
КМ
612.
Басқа жеке және (немесе) заңды тұлғалар мүдделері үшін арнайы операцияларды орындаумен байланысты басқа да авиациялық жұмыстардың түрлері
КМ
612-1.
Пайдаланушының атауы, заңды тұлғаның ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекенжайы, ведомстволық бағыныстылығы өзгерген жағдайда куәлік және/немесе тиісті пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
612-2.
Пайдаланылатын бірдей типтегі әуе кемелерін енгізген жағдайда, А және В бөліктерінің пайдалану ерекшеліктерінберу
КМ
612-3.
Бұдан бұрын пайдаланылмаған басқа типтегі әуе кемелерін енгізген жағдайда А және В бөліктерінің пайдалану ерекшеліктерінберу
КМ
612-4.
Авиациялық жұмыстарды енгізген жағдайда В бөлігінің пайдалану ерекшеліктерінін беру
КМ

612-5.
Выдача эксплуатационных спецификаций части А и/или В при исключении воздушных судов и/или видов авиационных работ
МТ
613.
01102011
Выдача свидетельства об аккредитации иностранных перевозчиков, осуществляющих свою деятельность на территории Республики Казахстан
МТ
"Об утверждении Правил аккредитации иностранных воздушных перевозчиков в Республике Казахстан" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 382. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15386.
614.
01102012
Выдача сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата организации по техническому обслуживанию и ремонту авиационной техники гражданской авиации" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11722.
615.
01102013
Выдача свидетельства на право выполнения полетов (эксплуатант авиации общего назначения)
Внесение изменений в свидетельство на право выполнения полетов и/или эксплуатационные спецификации при изменении наименования эксплуатанта, прекращения эксплуатации воздушных судов, а также приобретения в собственность, аренды без экипажа воздушных судов одного типа
МТ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 октября 2015 года № 1023 "Об утверждении Правил допуска к полетам эксплуатантов авиации общего назначения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 мая 2020 года № 279. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20648.
615-1.
Внесение изменений в свидетельство на право выполнения полетов и/или эксплуатационные спецификации при приобретении в собственность, аренды без экипажа эксплуатантом воздушных судов других типов
МТ
616.
01102014
Выдача сертификата воздушного судна по шуму
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
617.
01102015
Выдача сертификата годности аэродрома (вертодрома)
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата годности аэродрома (вертодрома)" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 187. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12052.

612-5.
Әуе кемелерін және/немесе авиациялық жұмыстарды алып тастаған жағдайда, А және/немесе В бөліктерінің пайдалану ерекшеліктерін беру
КМ
613.
01102011
Қзақстан Рспубликасының аумағында өз ызметін жүзеге асыратын шетелдік тасымалдаушыларды аккредиттеу туралы куәлік беру
КМ
"Қазақстан Республикасында шетелдік әуемен тасымалдаушыларды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 382 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15386 болып тіркелді.
614.
01102012
Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу ұйымына серификат беру
КМ
"Азаматтық авиацияның авиациялық техникасына техникалық қызмет көрсету және оны жөндеу жөніндегі ұйымды сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11722 болып тіркелді.
615.
01102013
Ұшуларды орындау құқығына куәлік беру (жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушы)
Пайдаланушының атауы өзгерген, әуе кемесін пайдалану тоқтатылған, сондай-ақ бірдей типтегі әуе кемесін пайдаланушы меншік құқығына немесе экипажсыз жалға алған жағдайда, куәлікке және/немесе пайдаланушының пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізу
КМ
"Жалпы мақсаттағы авиацияны пайдаланушыларды ұшуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қазандағы № 1023 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 12 мамырдағы № 279 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20648 болып тіркелген.
615-1.
Басқа типтегі әуе кемесін пайдаланушы меншік құқығына немесе экипажсыз жалға алған жағдайда ұшуларды орындау құқығына куәлікке және/немесе пайдалану ерекшеліктеріне өзгерістер енгізу
КМ
616.
01102014
Шуыл бойынша әуе кемесінің сертификатын беру
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
617.
01102015
Әуе айлағының (тікұшақ айлығының) жарамдылығы сертификатын беру
КМ
"Әуеайлақтардың (тікұшақ айлақтарының) жарамдылығын сертификаттау және оларға сертификат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму мнистрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақандағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12052 болып тіркелді.

618.
01102016
Выдача разрешения на использование радиопередающей аппаратуры
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
619.
01102017
Выдача разрешения на выполнение специального полета
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Министерстве Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
620.
01102018
Выдача экспортного сертификата летной годности
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата летной годности гражданского воздушного судна Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 198. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12073.
621.
01102019
Выдача удостоверения члена экипажа
МТ
"Об утверждении Правил выдачи удостоверения члена экипажа лицам летного состава, кабинного экипажа, инженерно-техническому составу, обеспечивающему техническое сопровождение полетов, и персоналу, обеспечивающему безопасность воздушного судна в полете" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 22 июня 2017 года № 378. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15478.
622.
01102020
Выдача сертификата типа гражданского воздушного судна, двигателя и воздушного винта
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата типа" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 октября 2015 года № 994. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12812.
623.
01102021
Выдача сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания
МТ
"Об утверждении Правил сертификации и выдачи сертификата поставщика аэронавигационного обслуживания, а также сертификационных требований, предъявляемых к поставщикам аэронавигационного обслуживания" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2017 года № 384. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15468.

618.
01102016
Радиомен хабарлау аппаратурасын пайдалануға рұқсат беру
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелд.
619.
01102017
Арнайы ұшуды орындауға рұқсат беру
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министріің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы№ 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
620.
01102018
Ұшу жарамдылығының экспорттық сертификатын беру
КМ
"Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемесін сертификаттау және ұшуға жарамдылық сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 198 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12073 болып тіркелді.
621.
1102019
Экипаж мүшесінің куәлігін беру
КМ
"Ұшу құрамының, кабина экипажының адамдарына, ұшуға техникалық қолдау көрсетуді қамтамасыз ететін инженерлік-техникалық құрамға және ұшу кезінде әуе кемесінің қауіпсіздігін қамтамасыз ететін персоналға кипаж мүшесінің куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 22 маусымдағы № 378 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15478 болып тіркелді.
622.
01102020
Азаматтық әуе кемесінң, қозғалтқыштың және әуе винтінің үлгісінің сертификатын беру
КМ
"Сертификаттау және үлгі сертификатын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 16 қазандағы № 994 бұйығы. Нормативтік құқықтық актілеі мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12812 болып тіркелді.
623.
01102021
Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушінің сертификатын беру
КМ
"Аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушіні сертификаттау және оған сертификат беру қағидаларын, сондай-ақ аэронавигациялық қызмет көрсетуді берушілерге қойылатын сертификаттау талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 26 маусымдағы № 384 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15468 болып тіркелді.

624.
01102022
Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача специального разрешения на пролет над территорией запретных зон и зон ограничения полетов после согласования со Службой государственной охраны Республики Казахстан и с органами национальной безопасности" приказ Министра обороны Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 250. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20818.
625.
01102023
Постановка на учет беспилотной авиационной системы
Выдача свидетельства о постановке на учет беспилотной авиационной системы
МТ
Об утверждении Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан и прав на них
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 409. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 августа 2017 года № 15553.
626.
Выдача свидетельства об исключении беспилотной авиационной системы из Реестра беспилотных авиационных систем
МТ
626
-
1
01102023-1
Выдача разрешений на осуществление деятельности, которая может представлять угрозу безопасности полетов воздушных судов
МТ
01103. Железнодорожный и водный транспорт
627.
01103001
Государственная регистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
Регистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
МТ
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
628.
Перерегистрация морского судна в бербоут-чартерном реестре
МТ
629.
Исключение морского судна из бербоут-чартерного реестра
МТ
630.
01103002
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна
МТ
"Об утверждении Правил выдачи и ведения судовых документов для судов, осуществляющих судоходство по внутренним водным путям" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 357. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11093.
630-1.
01103002-1
Выдача свидетельства о минимальном составе экипажа судна (торговое мореплавание)
МТ
631.
01103003
Выдача разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря
МТ

624.
01102022
Тыйым салынатын аймақтар мен ұшуларды шектеу аймақтарының үстімен ұшуға Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келіскеннен кейін арнайы рұқсат беру
Қорғанысмині
"Тыйым салынған аймақтар мен ұшуға шектеу қойылған аймақтар аумағының үстінен ұшып өтуге Қазақстан Республикасының Мемлекеттік күзет қызметімен және ұлттық қауіпсіздік органдарымен келісілгеннен кейін арнайы рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 250 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20818 болып тіркелді.
625.
01102023
Пилотсыз авиациялық жүйесін есепк қою
Пилотсыз авиациялық жүйесін есепке алу туралы куәлік беру
КМ
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін және оларға құқықтарды, мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 409 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 24 тамызда № 15553 болып тіркелді.
626.
Пилотсыз авиациялық жүйесін пилотсыз авиация тізілімінен шығару туралы куәлік беру
КМ
626
-
1
01102023-1
Әуе кемелерінің ұшу қауіпсіздігіне қатер төндіруі мүмкін қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру
КМ
01103. Теміржол және су көлігі
627.
01103001
Брбоут-чартер тізілімінд теңіз кемелерін мемлекеттік тіркеу
Теңiз кемесін бербоут-чартер тiзiлімiнде тіркеу
КМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
628.
Теңiз кемесін бербоут-чартер тiзiлімiнде қайта тіркеу
КМ
629.
Теңiз кемесін бербоут-чартер тiзiлімiнен алып тастау
КМ
630.
01103002
Кеме экипаждың ең аз ұрамы туралы куәлік беру
КМ
"Ішкі су жолдарымен кеме қатынасын жүзеге асыратын кемелер үшін кеме құжаттарын беру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 наурыздғы № 357 бұйрығы. Нормативтік құққтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11093 тіркелді.
630-1.
01103002-1
Кеме экипажының ең аз құрамы туралы куәлік беру (сауда мақсатында теңізде жүзу)
КМ
631.
01103003
Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру
КМ

"Об утверждении Правил выдачи разрешения на эксплуатацию судна, плавающего под флагом иностранного государства, в казахстанском секторе Каспийского моря" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 июля 2019 года № 512. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19057.
632.
01103004
Проведение технического освидетельствования организаций и испытательных лабораторий
МТ
"Об утверждении Правил технического наблюдения за постройкой судов и изготовлением материалов и изделий" приказ исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 13 мая 2011 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6993.
633.
01103005
Аттестация лиц командного состава судов
Справка о прохождении аттестации
МТ
"Об утверждении Положения о квалификационных комиссиях, Правил дипломирования и аттестации лиц командного состава судов, подлежащих государственной регистрации в Государственном судовом реестре Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 355. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11234.
634.
Дубликат справки о прохождении аттестации
МТ
635.
01103006
Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
МТ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 марта 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20140.
636.
Переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта
МТ
636-1.
01103006-1
Выдача сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
Выдача сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
МТ
636-2.
Возобновление сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
МТ
636-3.
Переоформление сертификата безопасности в сфере железнодорожного транспорта
МТ
01104. Прочие государственные услуги в сфере транспорта и коммуникаций
637.
01104001
Согласование размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения
МТ
"Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18803.

"Шет мемлекеттің туын көтеріп жүзетін кемені Каспий теңізінің қазақстандық секторында пайдалануға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 16 шілдедегі № 512 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекетті тіркеу тізілімінде № 19057 болыптіркелді.
632.
01103004
Ұйымдарды және сынақ зертханаларын техникалық куәландыруды жүргізу
КМ
"Кемелерді жасауды және материалдар мен бұйымдарды дайындауды техникалық байқау қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республиксы Көлік және коммуникация министінің м.а. 2011 жылғы 13 мамырдағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6993 тіркелді.
633.
01103005
Кемелердің командалық құрамының адамдарын аттестаттау
Кемелердің командалық құрамы дамдарының ттестаттаудан өткендігі туралы нықтама
КМ
"Біліктілік комиссиялары туралы ережені, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кеме тізілімінде мемлекеттік тіркеуге жататын кемелердің командалық құрамының адамдарына диплом беру және оларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 355 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізлімінде № 11234 тіркелді.
634.
Кемелердің командалық құрамы адамдарының аттестаттаудан өткендігі туралы анықтаманың телнұсқасы
КМ
635.
01103006
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру
КМ
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 12 наурыздағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20140 болып тіркелді.
636.
Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензияны қайта ресімдеу
КМ
636-1.
01103006-1
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын беру
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын беру
КМ
636-2.
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын қайта жаңарту
КМ
636-3.
Теміржол көлігі саласында қауіпсіздік сертификатын қайта рәсімдеу
КМ
01104. Көлік және коммуникация саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
637.
01104001
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруды келісу
КМ
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 6 маусымдағы № 371 бұйрығы. Норативті құқықтық актілері мемлееттік тіркеу тізілімінде № 18803 болып тіркелді.

638.
01104002
Согласование размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения
МТ
"Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования международного, республиканского, областного и районного значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 июня 2019 года № 371. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18803.
638-1.
01104002-1
Согласование размещения вывески в городе республиканского значения, столице, городе областного и районного значения, селе, поселке
МНВО
639.
01104003
Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения
МТ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования международного и республиканского значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также для строительства подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования международного и республиканского значения" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 292. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20658.
639-1.
01104003-1
Выдача технического условия для проектирования на пересечение автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения каналами, линиями связи и электропередачи, нефтепроводами, газопроводами, водопроводами и железными дорогами, другими инженерными сетями, коммуникациями, а также при строительстве подъездных дорог и примыканий к автомобильным дорогам общего пользования областного и районного значения
МТ
640.
01104004
Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан
Выдача бланков на "Нерегулярные перевозки пассажиров и багажа"
МТ

638.
0110002
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына бөлінген белдеуде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруды келісу
КМ
"Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін халықаралық, республикалық, облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрыымдық даму министрінің 2019 жылғы6 маусымдағы № 371 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18803 болып тіркелді.
638-1.
01104002-1
Маңдайшаны республикалық маңызы бар қалада, астанада, облыстық және аудандық маңызы бар қалада, ауылда, кентте маңдайшаны орналастыруды келісу
ҒЖБМ
639.
01104003
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының арналармен, байланыс және электр беру желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен, басқа да инженерлік желілермен, коммуникациялармен қиылысуына жобалау үшін, сондай-ақ халықаралық және республикалық маңызы бар жалпыа ортақ пайдаланылатын автомобильжолдарына кірме жолдар салу және оларға жанасу үшін техникалық шарт беру
КМ
"Халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарын байланыс және электр беру арналарының, желілерінің, мұнай құбырларының, газ құбырларының, су құбырларының және теміржолдардың, басқа да инженерлік желілердің, коммуникациялардың кесіп өтуін жобалау үшін, сондай-ақ кірме жолдарды және халықаралық және республикалық маңызы бар ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына жалғасатын жолдарды салу үшін техникалық шартты беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20658 болып тіркелді.
639-1.
01104003-1
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының каналдармен, байланыс және электр желілерімен, мұнай құбырларымен, газ құбырларымен, су құбырларымен және темір жолдармен, басқа да инженерлік желілермен, коммуникациялармен қиылысуын жобалауға техникалық шарттарды беру, сондай-ақ құрылыс кезінде облыстық және аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарына кірме жолдар мен іргелес жолдар
КМ
640.
01104004
Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру
Жолаушылар мен багажды тұрақтыемес тасымалауға бланкілер беру
КМ

"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 295. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20657.

"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 295 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20657 болып тіркелді.

641.
Выдача бланков на "Грузовые перевозки"
МТ
642.
01104005
Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7
МТ
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20633.
643.
01104006
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства к перевозке опасных грузов в международном сообщении
МТ
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 "Об утверждении Правил перевозки опасных грузов автомобильным транспортом и перечня опасных грузов, допускаемых к перевозке автотранспортными средствами на территории Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 259. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20633.
644.
01104007
Выдача разрешения на въезд (выезд) на территорию (с территории) иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан, осуществляющим регулярные автомобильные перевозки пассажиров и багажа в международном сообщении
МТ
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 353 "Об утверждении Правил применения разрешительной системы автомобильных перевозок в Республике Казахстан в международном сообщении" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 мая 2020 года № 295. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20657.
012. Охрана окружающей среды и животного мира, природные ресурсы
01201. Охрана окружающей среды
645.
01201001
Выдача лицензии на выполнение работ и оказание услуг в области охраны окружающей среды
Природоохранное проектирование, нормирование для объектов I категории
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрироан в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.

641.
Жүк тасымалдарына бланкілер беру
КМ
642.
01104005
1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру
КМ
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия жәнеинфрақұрылымдық даму министрінің .а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20633 болып тіркелді.
643.
01104006
Көлік құралына халықаралық қатынаста қауіпті жүктерді тасымалдауға рұқсат беру турлы куәлік беру
КМ
"Автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларын және Қазақстан Республикасының аумағында автокөлік құралдарымен тасымалдауға жол берілетін қауіпті жүктердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 259 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемекеттік тіркеу тізілімінде № 20633 болып тіркелді.
644.
01104007
Халықаралық қатынаста жолаушыларды және багажды автомобильмен тасымалдауды тұрақты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекеттің аумағына (аумағынан) кіруге (кетуе) рұқсат беру
КМ
"Қазақстан Республикасының халықаралық қатынастағы автомобильмен тасымалдауларында рұқсат беру жүйесін қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 353 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 15 мамырдағы № 295 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20657 болып тіркелді.
012. Қоршаған ортаны жән жануарлар дүниесін, табиғи ресурстарды қорғау
01201. Қоршаған ортанықорғау
645.
01201001
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы жұмыстарды орындауға және қызметтер көрсетуге лицензия беру
I санаттағы объектілер үшін табиғатты қорғауды жобалау нормалау
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 маусымда № 20823 болып тіркелді.

646.
Переработка, обезвреживание, утилизация и (ли) уничтожение опасных отходов
МЭПР
647.
Переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии
МЭПР
648.
01201002
Выдача лицензии на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств, не являющихся членами Евразийского экономического союза, и (или) вывоза с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
649.
01201003
Выдача разрешения на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство работ с использованием озоноразрушающих веществ, ремонт, монтаж, обслуживание оборудования, содержащего озоноразрушающие вещества, транспортировку, хранение, рекуперацию, восстановление, утилизацию озоноразрушающих веществ"
приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 19 июля 2021 года № 258. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23706.
650.
01201004
Выдача разрешения на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан из государств – членов Евразийского экономического союза и вывоз с территории Республики Казахстан в эти государства озоноразрушающих веществ и содержащей их продукции" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 244. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23580.
651.
01201005
Выдача экологического разрешения на воздействие для объектов I категории
МЭПР

646.
Қауіпті қалдықтарды қайта өңдеу, залалсыздандыру, кәдеге жарату және (немесе) жою
ЭТРМ
647.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ЭТРМ
648.
01201002
Озонды бұзатынзаттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше болып табылмайтын мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және (немесе) Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге лицензия беру
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелді.
649.
01201003
Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларғақызмет көрсетуге, озонды бұзатын аттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсат беру
ЭТРМ
"Озонды бұзатын заттарды пайдалана отырып, жұмыстар жүргізуге, құрамында озонды бұзатын заттары бар жабдықтарды жөндеуге, монтаждауға, оларға қызмет көрсетуге, озонды бұзатын заттарды тасымалдауға, сақтауға, рекуперациялауға, қалпына келтіруге, кәдеге жаратуға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 19 шiлдедегі № 258 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23706 болып тіркелді.
650.
01201004
Озонды бұзатын заттарды жәнеқұрамында лар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсат беру
ЭТРМ
"Озонды бұзатын заттарды және құрамында олар бар өнімдерді Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан осы мемлекеттерге әкетуге рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 244 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23580 болып тіркелді.
651.
01201005
I санаттағы объектер үші әсер етуге арналған эклогиялық рұқсатты беру
ЭТРМ
"Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру" тәртібін бекіту туралы

"Об утверждении Правил выдачи экологических разрешений, представления декларации о воздействии на окружающую среду, а также форм бланков экологического разрешения на воздействие и порядка их заполнения" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23928.
652.
01201006
Выдача заключений государственной экологической экспертизы, осуществляемой уполномоченным органом в области охраны окружающей среды
МЭПР
"Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 317. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23918.
653.
01201007
Выдача экологического разрешения на воздействие для объектов II категории
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи экологических разрешений, представления декларации о воздействии на окружающую среду, а также форм бланков экологического разрешения на воздействие и порядка их заполнения" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23928.
654.
01201008
Выдача заключений государственной экологической экспертизы, осуществляемой местными исполнительными органами
МЭПР
"Об утверждении Правил проведения государственной экологической экспертизы" приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 317. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23918.
655.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
656.
01201010
Выдача Комплексного экологического разрешения
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи экологических разрешений, представления декларации о воздействии на окружающую среду, а также форм бланков экологического разрешения на воздействие и порядка их заполнения" Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 9 августа 2021 года № 319. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2021 года № 23928.
657.
01201011
Выдача заключения по результатам оценки воздействия на окружающую среду
МЭПР

Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23928 болып тіркелді.
652.
01201006
Қоршаған ортаны қорғау саласындғы уәкілетті рганымен жүзеге асыратын мемлкеттік экологиялық сараптама қоры-тындысын беру
ЭТРМ
"Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 9 тамыздағы № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23918 болып тіркелді.
653.
01201007
II санаттағы объектілер үшін әсер етуге арналған экологиялық рұқсатты беру
ЭТРМ
"Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23928 болып тіркелді.
654.
01201008
Жергілікті атқарушы органдар іске асыратын мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысын беру
ЭТРМ
"Мемлекеттік экологиялық сараптама жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 9 тамыздағы № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23918 болып тіркелді.
655.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
656.
01201010
Кешенді экологиялық рұқсатты беру
ЭТРМ
Экологиялық рұқсаттар беру, қоршаған ортаға әсер ету туралы декларацияны ұсыну қағидаларын, әсер етуге экологиялық рұқсат бланкілерінің нысанын және оларды толтыру тәртібін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 9 тамыздағы № 319 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 10 тамызда № 23928 болып тіркелді.
657.
01201011
Қоршаған ортаға әсерді бағалау нәтижелері бойынша қорытынды беру
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов" Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.
658.
01201012
Выдача заключения об определении сферы охвата оценки воздействия на окружающую среду и (или) скрининга воздействий намечаемой деятельности
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области охраны окружающей среды"
приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов" Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20823.

Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген.
658.
01201012
Қоршаған ортаға әсерді бағалаудың қамту саласын айқындау туралы және (немесе) көзделіп отырған қызметтің әсер ету скринингін айқындау туралы қорытынды беру
ЭТРМ
"Қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20823 болып тіркелген.

01202. Пользование водными ресурсами
659.
01202001
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах при строительстве объектов
МВРИ
660.
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах, не связанных со строительной деятельностью
МВРИ
661.
Согласование размещения, проектирования и строительства, реконструкции сооружений и других объектов, влияющих на состояние водных объектов, а также условий проведения работ, связанных со строительной деятельностью, лесоразведением, операциями по недропользованию, бурением скважин, санацией поверхностных водных объектов, рыбохозяйственной мелиорацией водных объектов, сельскохозяйственными и иными работами на водных объектах, в водоохранных зонах и полосах без проектной (проектно-сметной) документации либо по эскизам (эскизным проектам) в соответствии пунктом 2 статьи 60 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"
МВРИ
662.
01202002
Согласование удельных норм водопотребления и водоотведения
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 21194.

01202. Су ресрстарын пайдалану
659.
01202001
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
Нысанды салу кезінде су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
СРИМ
660.
Су объектілерінде, су қорғау аймақтары мен белдеулерінде құрылыс қызметімен байланысты емес су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін құрылысжайлар мен басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, реконструкциялауды, сондай-ақ су объектілеріндегі, су қорғау аймақтары мен белдеулеріндегі құрылыс қызметіне, ағаш өсіруге, жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларға, ұңғымаларды бұрғылауға, жерүсті су объектілерін санациялауға, су объектілерінің балық шаруашылығы мелиорациясына, ауыл шаруашылығы жұмыстары мен өзге де жұмыстарға байланысты жұмыстарды жүргізу шарттарын келісу
СРИМ
661.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 60-бабының 2-тармағына сәйкес жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасынсыз не эскиздер (эскиздік жобалар) бойынша су объектiлерiнде, су қорғау белдеулерi мен аймақтарында су пайдаланудың жай-күйіне, сондай-ақ құрылыс, түбін тереңдету және басқа да жұмыстарды жүргізу жағдайларына әсер ететін құрылыстарды және басқа да объектілерді орналастыруды, жобалауды және салуды, жаңғыртуды келісу
СРИМ
662.
01202002
Су тұтыну мен су бұрудың үлестік нормаларын келісу
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелді.

663
01202003
Разрешение на специальное водопользование
Забор водных ресурсов непосредственно из поверхностного водного объекта
МВРИ
664
Забор подземных вод
МВРИ
665
Использование дренажных вод или попутно забранных подземных вод при проведении операций по недропользованию, а также строительной деятельности
МВРИ
665-1
Сброс очищенных сточных вод в поверхностные водные объекты, недра, накопители сточных вод и на рельеф местности
МВРИ
665-2
Регулирование поверхностного стока
МВРИ
665-3
Продление разрешения на специальное водопользование
МВРИ
665-4
Переоформление разрешения на специальное водопользование
МВРИ
666.
01202004
Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 20 октября 2021 года № 413. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 октября 2021 года № 24835.
667.
01202005
Согласование режима судоходства в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках
МСХ
"Об утверждении Правил движения водного транспорта в запретный для рыболовства нерестовый период, а также в запретных для рыболовства водоемах и (или) участках" Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 октября 2013 года № 313-Ө. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8918.
668.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
669.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
670.
01202008
Аттестация организаций на право проведения работ в области безопасности гидротехнических сооружений
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194.

663
01202003
Арнаулы су пайдалануға рұқсат
Тікелей жерүсті су объектісінен су ресурстарын алу
СРИМ
664
Жерасты суларын алу
СРИМ
665
Жер қойнауын пайдалану жөніндегі операцияларды, сондай-ақ құрылыс қызметін жүргізу кезінде дренаждық суларды немесе ілеспе алынған жерасты суларын пайдалану
СРИМ
665-1
Тазартылған сарқынды суларды жерүсті су объектілеріне, жер қойнауына, сарқынды суларды жинақтағыштарға және жергілікті жер бедеріне ағызу
СРИМ
665-2
Жерүсті су ағынын реттеу
СРИМ
665-3
Арнаулы су пайдалануға рұқсатты ұзарту
СРИМ
665-4
Арнаулы су пайдалануға рұқсатты қайта рәсімдеу
СРИМ
666.
01202004
Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру
ЭГТРМ
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 20 қазандағы № 413 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 21 қазанда № 24835 болып тіркелді.
667.
01202005
Балық аулауға тыйым салынған уылдырық шашу кезеңінде, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерде кеме жүргізу режиміне келісім беру
АШМ
Уылдырық шашу кезеңінде балық аулауға тыйым салынған, сондай-ақ балық аулауға тыйым салынған су айдындарында және (немесе) учаскелерінде су көлігі қозғалысының ережесін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 қазандағы № 313-ө бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 20 қарашада № 8918 тіркелді.
668.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
669.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
670.
01202008
Гидротехникалық құрылысжайлардың қауіпсіздігі саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына ұйымдарды аттестаттау
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелген.

671.
01202009
Регистрация декларации безопасности гидротехнических сооружений для присвоения регистрационных шифров
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194.
672.
01202010
Пломбирование приборов учета вод, устанавливаемых на измерительных
приборах и (или) устройствах сооружений по забору или сбросу вод физическими и юридическими лицами, осуществляющими право специального водопользования
МВРИ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области регулирования использования водного фонда" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 11 сентября 2020 года № 216. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21194.
673.
01202011
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры, а также развитие племенного рыбоводства
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения продуктивности и качества продукции аквакультуры (рыбоводства), а также развития племенного рыбоводства" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 24 мая 2022 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28188.
674.
01202012
Субсидирование по возмещению части расходов при инвестиционных вложениях в области аквакультуры
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом рыбного хозяйства, при инвестиционных вложениях" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 июня 2022 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 28450.
674-1.
01202013
Субсидирование переработки рыбной продукции
МСХ
674-2.
01202014
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение техники и технологического оборудования в области аквакультуры
МСХ
674-3.
01202014-1
Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных сельскохозяйственным товаропроизводителем при инвестиционных вложениях, направленных на внедрение водосберегающих технологий орошения
МВРИ
674-4.
01202014-2
Субсидирование стоимости услуг по подаче воды в области аквакультуры
МСХ
01203. Пользование лесными ресурсами
675.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

671.
01202009
Тіркеу шифрларын беру үшін гидротехникалық құрылысжайлардың қауіпсіздігі декларациясын тіркеу
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелген.
672.
01202010
Арнаулы су пайдалану құқығын жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар су тарту немесе ағызу құрылысжайларының өлшеу аспаптарында және (немесе) құрылғыларында орнататын суды есепке алу аспаптарын пломбалау
СРИМ
"Су қорын пайдалануды реттеу саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, Геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 11 қыркүйектегі № 216 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21194 болып тіркелген.
673.
01202011
Аквашаруашылықтың өнімділігі мен өнімінің сапасын арттыру, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамыту
АШМ
"Акваөсіру (балық өсіру шаруашылығы) өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды, сондай-ақ асыл тұқымды балық өсіруді дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 24 мамырдағы № 180 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28188 болып тіркелген.
674.
01202012
Аквашаруашылық саласындағы инвестициялық салымдар кезінде шығыстардың бір бөлігін өтеу
АШМ
"Инвестициялық салымдар кезінде балық шаруашылығы субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2022 жылғы 14 маусымдағы № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28450 болып тіркелген.
674-1.
01202013
Балық өнімдерін қайта өңдеуді субсидиялау
АШМ
674-2.
01202014
Аквашаруашылық саласында техника мен технологиялық жабдық сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг беру кезіндегі сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
АШМ
674-3.
01202014-1
Суарудың су үнемдейтін технологияларын енгізуге бағытталған инвестициялық салымдар кезінде ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiнің шеккен шығыстарының бір бөлігін өтеу жөніндегі субсидиялау
СРИМ
674-4.
01202014-2
Аквашаруашылық саласында су беру бойынша көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау
АШМ
01203. Орман ресурстарын пайдалану
675.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

675-1.
01203001
Выдача лесорубочного и лесного билета
Выдача лесорубочного билета
МЭПР
"Об утверждении форм лесорубочного билета и лесного билета, правил их учета, хранения, заполнения и выдачи" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 января 2015 года № 18-02/40. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10676.
675-2.
Выдача лесного билета
МЭПР
676.
01203002
Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов
МЭПР
"Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20864.
677.
01203003
Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства
МЭПР
"Об утверждении правил оказании государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20864.
678.
01203004
Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников
МЭПР
"Об утверждении Правил возмещения расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-02/169. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11633.
01204. Пользование животным миром
679.
01204001
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935.

675-1.
1203001
Ағаш кесу және орман билетін беру
Ағаш кесу билетін беру
ЭТРМ
Ағаш кесу билеті мен орман билетінің нысандарын, оларды есепке алу, сақтау, толтыру және беру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 26 қаңтардағы № 18-02/40 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10676 болып тіркелді.
675-2.
Орман билетін беру
ЭТРМ
676.
01203002
Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу
ЭТРМ
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 маусымда № 20864 болып тіркелді.
677.
01203003
Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу
ЭТРМ
Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар салаcындағы мемлекеттік көрсетілетін кызмет қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 15 маусымдағы № 143 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 17 маусымда № 20864 болып тіркелді.
678.
01203004
Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу
ЭТРМ
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдыларды плантацияларға отырғызуға және оларды өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-02/169 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11633 болып тіркелді.
01204. Жануарлар дүниесін пайдалану
679.
01204001
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі
ЭТРМ
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелді.

680.
01204002
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан видов рыб и других водных животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновение в сфере рыбного хозяйства
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан видов животных, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/143. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11935.
681.
01204003
Выдача административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи административным органом разрешений на импорт на территорию Республики Казахстан, экспорт и (или) реэкспорт с территории Республики Казахстан объектов растительного мира, их частей и дериватов, подпадающих под действие Конвенции о международной торговле видами дикой фауны и флоры, находящимися под угрозой исчезновения" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 июня 2020 года № 138. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20856.
682.
01204004
Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/153. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11623.
683.
01204005
Выдача разрешения на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации рыб и других водных животных
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство интродукции, реинтродукции и гибридизации животных" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/153. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11623.

680.
01204002
Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын балық және басқада су жануарларының түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беруі
АШМ
"Құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын жануарлар түрлерін Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға әкімшілік органның рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/143 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11935 болып тіркелді.
681.
01204003
Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беруі
ЭТРМ
"Әкімшілік органның құрып кету қаупі төнген жабайы фауна мен флора түрлерімен халықаралық сауда туралы конвенцияның күші қолданылатын өсімдіктер дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын Қазақстан Республикасының аумағына импорттауға, Қазақстан Республикасының аумағынан экспорттауға және (немесе) кері экспорттауға арналған рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 10 маусымдағы № 138 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20856 болып тіркелді.
682.
01204004
Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру
ЭТРМ
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/153 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11623 болып тіркелді.
683.
01204005
Балық және басқа да су жануарларының түрлерін интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру
АШМ
"Жануарларды интродукциялауды, реинтродукциялауды және будандастыруды жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/153 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11623 болып тіркелді.

684.
01204006
Распределение квот на изъятие объектов животного мира на основании утвержденных лимитов
МЭПР
"Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865.
685.
01204007
Распределение квот на изъятие рыбных ресурсов и других водных животных на основании утвержденных лимитов
МСХ
"Об утверждении Правил распределения квот изъятия объектов животного мира" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-04/149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10865.
686.
01204008
Выдача марки икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем рынке Республики Казахстан
МСХ
"Об утверждении Правил маркирования икры осетровых видов рыб для торговли на внутреннем и внешнем рынках" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 18-04/14. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10397.
687.
01204009
Согласование установки рыбозащитных устройств водозаборных сооружений
МСХ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21087.
688.
01204010
Выдача справки о происхождении вылова
МСХ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области животного мира" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 августа 2020 года № 188. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21087.
689.
01204011
Выдача разрешений на пользование животным миром
Охота
МЭПР
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на пользование животным миром" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 декабря 2014 года № 18-04/675. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10168.
690.
Использование животных в научных, культурно-просветительских, воспитательных, эстетических целях, а также в целях предотвращения эпизоотии
МЭПР
691.
Использование видов животных в воспроизводственных целях
МЭПР
692.
01204012
Выдача разрешений на пользование рыбными ресурсами и другими водными животными
Рыболовство (промысловое, любительское (спортивное), научно-исследовательский лов, мелиоративный лов, лов в воспроизводственных
МСХ

684.
01204006
Бекітілген лимиттер негізінде жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квоталар бөлу
ЭТРМ
"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелді.
685.
01204007
Бекітілген лимиттер негізінде балық ресурстарын және басқа су жануарларын алып қою квоталарын бөлу
АШМ
"Жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-04/149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10865 болып тіркелді.
686.
01204008
Қазақстан Республикасының ішкі нарығында сауда жасау үшін бекіре тұқымдас балықтардың уылдырық маркасын беру
АШМ
"Ішкі және сыртқы нарықтардағы сауда үшін бекіре тұқымдас балық түрлерінің уылдырығын таңбалау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 18-04/14 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10397 болып тіркелді.
687.
01204009
Су тарту құрылыстарының балық қорғау құрылғыларын орнатуды келісу
АШМ
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21087 болып тіркелді.
688.
01204010
Балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама беру
АШМ
"Жануарлар дүниесі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 188 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21087 болып тіркелді.
689.
01204011
Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру
Аң аулау
ЭТРМ
"Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 18-04/675 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10168 болып тіркелді.
690.
Жануарларды ғылыми, мәдени-ағартушылық, тәрбиелік, эстетикалық мақсаттарда, сондай-ақ эпизоотияны болдырмау мақсатында пайдалану
ЭТРМ
691.
Жануарлар түрлерін өсімін молайту мақсатында пайдалану
ЭТРМ
692.
01204012
Балық ресурстарын және басқа да су жануарларын пайдалануға рұқсат беру
Балық аулау (кәсіпшілік, әуесқойлық (спорттық), ғылыми-зерттеу үшін аулау, мелиоративтік аулау, өсімін молайту мақсатында аулау
АШМ

694.
01204013
Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию
МЭПР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22000.
695.
01204014
Выдача разрешения на изъятие рыб и других водных животных, численность которых подлежит регулированию
МСХ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на изъятие видов животных, численность которых подлежит регулированию" Приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 декабря 2020 года № 347. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22000.
696
01204015
Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
МЭПР
"Об утверждении Правил аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации" приказ исолняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 28. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19960.
696-1
Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
696-1.
Исключен приказом и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 17.12.2025 № 662/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
696-2
01204015-1
Аккредитация специализированных организаций, осуществляющих ресурсные обследования
МЭПР
697.
Исключен приказом и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 17.12.2025 № 662/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
698.
01204017
Выдача удостоверения охотника
МЭПР
"Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463.

694.
01204013
Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру
ЭТРМ
"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22000 болып тіркелді.
695.
01204014
Саны реттеуге жататын балық және басқа да су жануарлары түрлерін алып қоюға рұқсат беру
АШМ
"Саны реттеуге жататын жануарлар түрлерін алып қоюға рұқсат беру мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 30 желтоқсандағы № 347 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22000 болып тіркелді.
696
01204015
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктері қауымдастығын аккредиттеу
ЭТРМ
"Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19960 болып тіркелді.
696-1
Балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу
696-1.
Алып тасталды – ҚР Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 17.12.2025 № 662/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
696-2
01204015-1
Ресурстық тексеруді жүзеге асыратын мамандандырылған ұйымдарды аккредиттеу
ЭГТРМ
697.
Алып тасталды – ҚР Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 17.12.2025 № 662/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
698.
01204017
Аңшы куәлігін беру
ЭТРМ
"Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелді.

01205. Недропользование
699.
01205001
Регистрация залога права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу на подземные воды, лечебные грязи и твердые полезные ископаемые
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения" в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
700.
01205002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств
Ведение технологических работ на месторождениях
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по эксплуатации горных и химических производств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июня 2020 года № 335. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20865.
701.
Вскрытие и разработка месторождений твердых полезных ископаемых открытым и подземным способами
МПС
702.
Добыча твердых полезных ископаемых (за исключением общераспространенных полезных ископаемых)
МПС
703.
Испытания после ремонта скважин
МПС
704.
Ликвидационные работы по закрытию рудников и шахт
МПС
705.
Подземный и капитальный ремонт скважин, демонтаж оборудования и агрегатов, установка подъемника скважин
МПС
706.
Производство взрывных работ для добычи полезных ископаемых
МПС
707.
Промывка, цементация, опробование и освоение скважин
МПС
708.
Эксплуатация химических производств
МПС
709.
Переоформление лицензии
МПС
710.
01205003
Регистрация залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения" в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.

01205. Недропользование
699.
01205001
Жерасты суларын, емдік балшықтарды және қатты пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлау мен өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
700.
01205002
Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану қызметін жүзеге асыруға лицензия беру
Кен орындарында технологиялық жұмыстарды жүргізу
ӨҚМ
"Тау-кен және химия өндірістерін пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 маусымдағы № 335 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20865 болып тіркелді.
701.
Қатты пайдалы қазбалардың кен орындарын ашық және жерасты тәсілдерімен ашу және игеру
ӨҚМ
702.
Қатты пайдалы қазбаларды өндіру (кең таралған пайдалы қазбаларды қоспағанда)
ӨҚМ
703.
Ұңғымаларды жөндеуден кейінгі сынақтар
ӨҚМ
704.
Кеніштер мен шахталарды жабу жөніндегі тарату жұмыстары
ӨҚМ
705.
Ұңғымаларды жерасты және күрделі жөндеу, жабдықтар мен агрегаттарды демонтаждау, Ұңғымаларды көтергішті орнату
ӨҚМ
706.
Пайдалы қазбаларды өндіру үшін жарылыс жұмыстарын жүргізу
ӨҚМ
707.
Ұңғымаларды жуу, цементтеу, сынамалау және игеру
ӨҚМ
708.
Химиялық өндірістерді пайдалану
ӨҚМ
709.
Лицензияны қайта ресімдеу
ӨҚМ
710.
01205003
Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығының кепілін тіркеу
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.

711.
01205004
Выдача разрешения на использование ликвидационного фонда
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
712.
01205005
Выдача заключения об экономической нецелесообразности или невозможности переработки сырьевых товаров, содержащих драгоценные металлы, на территории Республики Казахстан
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
713.
01205006
Выдача заключения о возможности (невозможности) и экономической целесообразности (нецелесообразности) промышленного извлечения драгоценных металлов из сырьевых товаров в Республике Казахстан
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
714.
01205007
Выдача акта государственного контроля при вывозе с территории Республики Казахстан в страны, не входящие в Евразийский экономический союз аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов, экспорт которых осуществляется на основании лицензий (без лицензии)
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
715.
01205008
Выдача акта государственного контроля при ввозе на территорию Республики Казахстан из стран, не входящих в Евразийский экономический союз аффинированных драгоценных металлов, драгоценных металлов (за исключением изделий из них), лома и отходов драгоценных металлов
МПС

711.
01205004
Таратылған қорды пайдалануға рұқсат беру
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
712.
01205005
Қазақстан Республикасының аумағында құрамында бағалы металдар бар шикізат тауарларын қайта өңдеудің экономикалық орынсыздығы немесе мүмкін еместігі туралы қорытынды беру
ӨҚМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
713.
01205006
Қазақстан Республикасында шикізат тауарларынан бағалы металдарды өнеркәсіптік алудың экономикалық орындылығы (орынсыздығы) және мүмкіндігі (мүмкін еместігі) туралы қорытынды беру
ӨҚМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
714.
01205007
Экспорты лицензияның негізінде (лицензиясыз) жүзеге асырылатын аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдары қоспағанда), бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерге Қазақстан Республикасының аумағынан әкету кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
ӨҚМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
715.
01205008
Аффинирленген бағалы металдарды, бағалы металдарды (олардан жасалған бұйымдарды қоспағанда) бағалы металдардың сынықтарын және қалдықтарын Еуразиялық экономикалық одаққа кірмейтін елдерден Қазақстан Республикасының аумағына әкелу кезінде мемлекеттік бақылау актісін беру
ӨҚМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
716.
01205009
Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
МПС
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
717.
01205010
Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых
МПС
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17049.
718.
01205011
Сдача экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц
МЧС
"Об утверждении Правил сдачи экзаменов руководителями юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членами постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 ноября 2015 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12479.
719.
01205012
Выдача заключения (разрешительного документа) на помещение минерального сырья под таможенную процедуру переработки вне таможенной территории
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области горно-металлургической промышленности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 мая 2020 года № 269. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20611.
720.
01205013
Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования
Переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.

"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
716.
01205009
Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру
ӨҚМ
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелді.
717.
01205010
Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру
ӨҚМ
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелді.
718.
01205011
Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларының, сондай-ақ көрсетілген заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің емтихан тапсыруы
ТЖМ
"Өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларымен, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерімен емтихан тапсыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Рес-публикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 25 қарашадағы № 1100 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12479 болып тіркелді.
719.
01205012
Минералды шикізатты кеден аумағынан тыс жерде қайта өңдеудің кедендік рәсімімен орналастыруға қорытынды (рұқсат құжатын) беру
ӨҚМ
"Тау-кен металлургия өнеркәсібі саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 5 мамырдағы № 269 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20611 болып тіркелді.
720.
01205013
Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелді.

721.
Выдача разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования, в обращение на организованном рынке ценных бумаг
МЭ
721-1
01205013-1
Переход права недропользования и (или) объектов, связанных с правом недропользования по урану
Переход права недропользования (доли в праве недропользования) и (или) объектов, связанных с правом недропользования по урану
ААЭ
721-2
Выдача разрешения на выпуск акций и других ценных бумаг, являющихся объектами, связанными с правом недропользования по урану, в обращение на организованном рынке ценных бумаг
ААЭ
722.
01205014
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по углеводородам
Заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
723.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования
МЭ
724.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) добычи и подготовительного периода (подготовительных периодов)
МЭ
725.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи
МЭ
726.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) разведки или добычи
МЭ
727.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр
МЭ
728.
Заключение дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр
МЭ
729.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу оценки
МЭ
730.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к этапу пробной эксплуатации
МЭ
731.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу по сложному проекту при переходе к периоду добычи
МЭ
732.
Заключение дополнительного соглашения к контракту на разведку и добычу в связи с переходом на условия типового контракта на разведку и добычу по сложному проекту в случаях, предусмотренных пунктом 7 статьи 116 и пунктом 40 статьи 278 Кодекса
МЭ

721.
Жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар рыногында айналысқа шығаруға рұқсат беру
ЭМ
721-1
01205013-1
Жер қойнауын пайдалану құқығының және (немесе) уран бойынша жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
Жер қойнауын пайдалану құқығының (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлестің) және (немесе) уран бойынша жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуы
АЭА
721-2
Уран бойынша жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілер болып табылатын акциялар мен басқа да бағалы қағаздарды ұйымдастырылған бағалы қағаздар нарығында айналысқа шығаруға рұқсат беру
АЭА
722.
01205014
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)
Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелді.
723.
Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
724.
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және дайындық кезеңін (дайындық кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
725.
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
726.
Барлау немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
727.
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
728.
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ
729.
Бағалау кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшарттарына қосымша келісім жасасу
ЭМ
730.
Сынақ пайдалану кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу
ЭМ
731.
Өндіру кезеңіне өту кезінде күрделі жоба бойынша барлау және өндіру келісімшартына қосымша келісім жасасу
ЭМ
732.
Кодекстің 116-бабының 7-тармағында және 278-бабының 40-тармағында көзделген жағдайларда күрделі жоба бойынша барлауға және өндіруге арналған үлгілік келісімшарт талаптарына көшуге байланысты барлауға және өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісім жасасу
ЭМ

733.
Заключение дополнительных соглашений к контракту на разведку и добычу или добычу углеводородов в связи с включением инвестиционных обязательств по истощаемым месторождениям
МЭ
733-1
01205014-1
Заключение (подписание) дополнительных соглашений к контрактам на недропользование по добыче урана
Заключение дополнительного соглашения к контракту при изменении сведений о услугополучателе или компетентном органе
ААЭ
733-2
Заключения дополнительного соглашения к контракту при переходе права недропользования и доли в праве недропользования
ААЭ
733-3
Заключение дополнительного соглашения к контракту при закреплении участка (участков) и периода (периодов) добычи или периода (периодов) добычи
ААЭ
733-4
Заключение дополнительного соглашения к контракту при продлении периода (периодов) добычи
ААЭ
733-5
Заключение дополнительного соглашения к контракту при увеличении или уменьшении участка (участков) недр
ААЭ
733-6
Заключение дополнительного соглашения к контракту при выделении участка (участков) недр
ААЭ
734.
01205015
Заключение (подписание) контрактов на недропользование по углеводородам
Получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование
МЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Министерства энергетики Республики Казахстан в сфере недропользования" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 214. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20776.
735.
Получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам аукциона на недропользование
МЭ
736.
Получение контракта для разведки и добычи углеводородов или контракта для разведки и добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров
МЭ
737.
Получение контракта для добычи углеводородов или контракта для добычи углеводородов по сложному проекту по итогам протокола прямых переговоров
МЭ
738.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
739.
Получение контракта на добычу углеводородов недропользователями, осуществляющих либо осуществлявших деятельность по разведке углеводородов по контрактам на недропользование, заключенным до введения в действие Кодекса (первоначальный контракт) при условии перехода на типовой контракт на добычу углеводородов
МЭ

733.
Сарқылатын кен орындары бойынша инвестициялық міндеттемелерді қосуға байланысты көмірсутектерді барлауға және өндіруге немесе өндіруге арналған келісімшартқа қосымша келісімдер жасасу
ЭМ
733-1
01205014-1
Уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттарға қосымша келісімдер жасасу (қол қою)
Көрсетілетін қызметті алушы немесе құзыретті орган туралы мәліметтер өзгерген кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
АЭА
733-2
Жер қойнауын пайдалану құқығы мен жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан кезде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
АЭА
733-3
Өндіру учаскесін (учаскелерін) және кезеңін (кезеңдерін) немесе өндіру кезеңін (кезеңдерін) бекіту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
АЭА
733-4
Өндіру кезеңін (кезеңдерін) ұзарту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
АЭА
733-5
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) ұлғайту немесе азайту кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
АЭА
733-6
Жер қойнауы учаскесін (учаскелерін) бөлу кезінде келісімшартқа қосымша келісім жасасу
АЭА
734.
01205015
Көмірсутектер бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)
Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
"Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің жер қойнауын пайдалану саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 214 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20776 болып тіркелді.
735.
Жер қойнауын пайдалануға арналған аукцион қорытындылары бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
736.
Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді барлау және өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
737.
Тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша күрделі жоба бойынша көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт немесе көмірсутектерді өндіру үшін келісімшарт алу
ЭМ
738.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
739.
Көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшартқа ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт (бастапқы келісімшарт) бойынша көмірсутектерді барлау жөніндегі қызметті жүзеге асыратын немесе жүзеге асырған жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу
ЭМ

740.
Получение контракта на добычу углеводородов, недропользователями по контрактам на добычу, заключенным до введения в действие Кодекса (действующий контракт) при условии перехода на типовые контракты на добычу углеводородов
МЭ
741.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
742.
Получение контракта для разведки углеводородов в соответствии с международными договорами
МЭ
742– 1
01205015-1
Заключение (подписание) контрактов на недропользование по добыче урана
Получение контракта на добычу урана по итогам протокола прямых переговоров в области урана
ААЭ
743.
01205016
Выдача лицензии на старательство
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
744.
01205017
Выдача лицензии на разведку твердых полезных ископаемых
МПС
"Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых", приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 365 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 июня 2018 года № 17003.
745.
01205018
Выдача лицензии на добычу твердых полезных ископаемых
МПС
"Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на разведку твердых полезных ископаемых", приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 366 Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июня 2018 года № 17001.
746.
01205019
Выдача лицензии в рамках перехода на лицензионный режим недропользования
МПС
"Об утверждении Правил перехода на лицензионный режим недропользования и Правил работы комиссии по переходу на лицензионный режим недропользования" Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 мая 2018 года № 379. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июня 2018 года № 17080.

740.
Көмірсутектерді өндіруге арналған үлгілік келісімшарттарға ауысу шартымен Кодекс қолданысқа енгізілгенге дейін жасалған өндіруге арналған келісімшарттар (қолданыстағы келісімшарт) бойынша жер қойнауын пайдаланушылардың көмірсутектерді өндіруге арналған келісімшарт алу
ЭМ
741.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
742.
Халықаралық шарттарға сәйкес көмірсутектерді барлау үшін келісімшарт алу
ЭМ
742– 1
01205015-1
Уран өндіру бойынша жер қойнауын пайдалануға келісімшарттар жасасу (қол қою)
Уран саласындағы тікелей келіссөздер хаттамасының қорытындысы бойынша уран өндіруге келісімшарт алу
АЭА
743.
01205016
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
744.
01205017
Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беру
ӨҚМ
"Пайдалы қатты қазбаларды барлауға арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және оларды қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 365 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 маусымда № 17003 болып тіркелді.
745.
01205018
Қатты пайдалы қазбаларды өндіруге лицензия беру
ӨҚМ
"Пайдалы қатты қазбаларды өндіруге арналған лицензия беру үшін өтініш беру және оны қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 6 маусымда № 17001 болып тіркелді.
746.
01205019
Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режиміне көшу шеңберінде лицензия беру
ӨҚМ
Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режиміне көшу қағидаларын және Жер қойнауын пайдаланудың лицензиялық режиміне көшу жөніндегі комиссияның жұмыс қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 24 мамырдағы № 379 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 маусымда № 17080 болып тіркелді.

747.
01205020
Заключение дополнительного Соглашения об изменении контракта на недропользование
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение дополнительного Соглашения об изменении контракта на недропользование" приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 ноября 2023 года № 98. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 декабря 2023 года № 33716.
748.
01205021
Выдача лицензии на использование пространства недр
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
749.
01205022
Заключение соглашения о переработке твердых полезных ископаемых
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
750.
01205023
Заявление на преобразование участка недр
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.
751.
01205024
Выдача разрешения на извлечение горной массы и (или) перемещение почвы на участке разведки в объеме, превышающем одну тысячу кубических метров
Выдача лицензии на геологическое изучение недр
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья и урана и о внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 мая 2018 года № 339 "Об утверждении Правил подачи и рассмотрения заявлений на выдачу лицензий на старательство" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 323. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20787.

747.
01205020
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты өзгерту туралы қосымша келісім жасасу
ӨҚМ
"Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшартты өзгерту туралы қосымша келісім жасасу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 30 қарашадағы № 98 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 4 желтоқсанда № 33716 болып тіркелді.
748.
01205021
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру
ӨҚМ
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді.
749.
01205022
Пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу туралы келісім жасасу
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
750.
01205023
Жер қойнауы учаскесін түрлендіруге арналған өтініш
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.
751.
01205024
Барлау учаскесінде бір мың текше метрден асатын көлемде тау-кен массасын алуға және (немесе) топырақты ауыстыруға рұқсат беру
ӨҚМ
"Көмірсутек шикізаты мен уранды қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Кен іздеушілікке арналған лицензияларды беруге өтініштерді беру және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 17 мамырдағы № 339 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 323 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20787 болып тіркелді.

752.
01205025
Выдача разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования), возникшего на основании контракта на недропользование, лицензии на разведку или лицензии на добычу твердых полезных ископаемых, а также переход объектов, связанных с правом недропользования
МПС
Об утверждении Правил оказания государственной услуги ""Выдача разрешения на переход права недропользования (доли в праве недропользования), возникшего на основании контракта на недропользование, лицензии на разведку или лицензии на добычу твердых полезных ископаемых, а также переход объектов, связанных с правом недропользования" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 14 июля 2023 года № 516. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июля 2023 года № 33094.
753.
01205026
Выдача лицензии на геологическое изучение недр
МПС
754.
01205027
Выдача и переоформление геологического и (или) горного отводов
МПС
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 3 августа 2021 года № 285 "Об утверждении правил выдачи и переоформления геологического и (или) горного отводов" приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 6 декабря 2023 года № 110. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2023 года № 33741.
755.
01205028
Выдача разрешения на временный вывоз геологических проб в рамках таможенного союза
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами"
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20723.
756.
01205029
Выдача лицензии на добычу общераспространенных полезных ископаемых
МПС
756
-
1
01205029-1
Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов углей
Выдача лицензии на экспорт
МЭ
756
-
2
Выдача лицензии на импорт
МЭ
756
-
3
Выдача исключительной лицензии на экспорт и (или) импорт
МЭ
013. Сельское хозяйство
01301. Прочие государственные услуги в сфере сельского хозяйства
757.
01301001
Субсидирование части расходов, понесенных при подтверждении соответствия производства органической продукции
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования развития систем управления производством сельскохозяйственной продукции" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 5-2/671. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10198.

752.
01205025
Жер қойнауын пайдалануға арналған келісім шарттың, барлауға арнлағна лицензияның немесе қатты пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензияның негізінде туындайтын жер қойнауын пайдалану құқығының ауысуына (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті), сондай-ақ жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілердің ауысуына рұқсат беру
ӨҚМ
"Жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарт, барлауға арналған лицензия немесе қатты пайдалы қазбаларды өндіруге арналған лицензия негізінде туындаған жер қойнауын пайдалану құқығын (жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлесті) ауыстыруға, сондай-ақ жер қойнауын пайдалану құқығымен байланысты объектілерді ауыстыруға рұқсат беру мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 14 шiлдедегi № 516 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 шiлдеде № 33094 болып тіркелді.
753.
01205026
Жер қойнауын геологиялық зерттеуге лицензия беру
ӨҚМ
754.
01205027
Геологиялық және (немесе) тау-кен бөлімдерін беру және қайта ресімдеу
ӨҚМ
"Геологиялық және (немесе) тау-кендік бөлуді беру және қайта ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 3 тамыздағы № 285 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2023 жылғы 6 желтоқсандағы № 110 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 8 желтоқсанда № 33741 болып тіркелді.
755.
01205028
Кеден одағы шеңберінде геологиялық сынамаларды уақытша әкетуге рұқсат беру
ӨҚМ
"Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтерді көрсету қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20723 болып тіркелді.
756.
01205029
Кең таралған пайдалы қазбаларды өндіруге лицензия беру
ӨҚМ
756-1
01205029-1
Жекелеген көмір түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
ЭМ
756-2
Импортқа лицензия беру
ЭМ
756-3
Экспортқа және (немесе) импортқа айрықша лицензия беру
ЭМ
013. Ауыл шаруашылығы
01301. Ауыл шаруашылығы саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
757.
01
30
10
01
Органикалық өнім өндірісінің сәйкестігін растау кезінде шеккен шығыстардың бір бөлігін субсидиялау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы өнімін өндіруді басқару жүйелерін дамытуды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 5-2/671 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10198 тіркелді.

758.
01301002
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
Субсидирование ставок вознаграждения финансовых институтов при кредитовании и лизинге субъектов агропромышленного комплекса
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования ставок вознаграждения при кредитовании субъектов агропромышленного комплекса, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования" приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 октября 2018 года № 436. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17741.
759.
01301003
Государственное испытание сельскохозяйственных растений на хозяйственную полезность
МСХ
"Об утверждении Правил проведения сортоиспытания сельскохозяйственных растений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июля 2015 года № 4-2/602. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11879.
760.
01301004
Государственная регистрация (перерегистрация) пестицидов, временная регистрация пестицида биологического препарата с низким риском
Проведение (регистрационных) мелкоделяночных испытаний пестицида
МСХ
"Об утверждении Правил проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и государственной регистрации пестицидов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 4-4/61. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11687.
761.
Проведение (регистрационных) производственных испытаний пестицида
МСХ
762.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
763.
01301006
Присвоение учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок
МСХ
"Об утверждении Правил присвоения учетных номеров объектам производства, осуществляющим выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организациям по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/37. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10466.

758.
01301002
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдықтарын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін кредиттеу және лизинг кезінде қаржы институттарының сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
АШМ
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне кредит беру, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын, техникасы мен технологиялық жабдығын сатып алуға лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 26 қазандағы № 436 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлкеттік тіркеу тізілімінде № 17741 болып тіркелді.
759.
01301003
Ауыл шаруашылығы өсімдіктерінің шаруашылыққа жарамдылығын мемлекеттік сынау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы өсімдіктерін сұрыптық сынақтан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 шілдедегі № 4-2/602 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11879 болып тіркелді.
760.
01301004
Пестицидтерді мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу), пестицидтерді уақытша тіркеу, төмен қаупі бар биологиялық препаратты тіркеу
Пестицидтерді тіркеу (өндірістік) сынақтарынан өткізу
АШМ
"Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарынан өткізу және мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 4-4/61 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11687 болып тіркелді.
761.
Пестицидтерді тіркеу (ұсақмөлдекті) сынақтарынан өткізу
АШМ
762.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
763.
01301006
Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру
АШМ
"Жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнім мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілеріне, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарға есептік нөмірлер беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/37 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10466 тіркелді.

764.
01301007
Выдача ветеринарного сертификата на перемещаемые (перевозимые) объекты при экспорте
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
765.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
765-1.
Действие п. 765-1 было приостановлено 01.01.2025 в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.09.2024 № 535/НҚ.
766.
01301009
Выдача фитосанитарного сертификата на вывоз подкарантинной продукции за пределы Республики Казахстан
МСХ
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
767.
01301010
Выдача ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.
768.
01301011
Выдача охранного документа на селекционное достижение
МЮ
"Об утверждении Правил регистрации селекционных достижений в Государственном реестре селекционных достижений и выдачи охранных документов и их дубликатов, аннулирования и досрочного прекращения действия патентов" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 августа 2018 года № 1343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 сентября 2018 года № 17416.
769.
01301012
Выдача акта экспертизы (протокол испытаний), выдаваемой ветеринарными лабораториями
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи акта экспертизы (протокола испытаний)" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 января 2015 года № 7-1/19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10410.
770.
01301013
Выдача ветеринарной справки
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи ветеринарных документов и требований к их бланкам" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 мая 2015 года № 7-1/453. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11898.

764.
01301007
Экспорттау кезінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерге ветеринариялық сертификат беру
АШМ
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
765.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
765-1.
01.01.2025 дейін қолданыста болды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.09.2024 № 535/НҚ бұйрығымен.
766.
01301009
Карантинге жатқызылған өнімді Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге әкетуге фитосанитариялық сертификат беру
АШМ
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді .
767.
01301010
Мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беру
АШМ
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.
768.
01301011
Селекциялық жетістікке қорғау құжатын беру
Әділетмині
"Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміндегі селекциялық жетістіктерді тіркеу және қорғау құжаттары мен олардың телнұсқаларын беру, патенттердің күшін жою және қолданысын мерзімінен бұрын тоқтату қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 тамыздағы № 1343 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 24 қыркүйекте № 17416 болып тіркелді.
769.
01301012
Ветеринариялық зертханалар (сынау хаттамалары) беретін сараптама актiлерiн беру
АШМ
"Сараптама актісін (сынақ хаттамасын) беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 16 қаңтардағы № 7-1/19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10410 болып тіркелді.
770.
01301013
Ветеринариялық анықтамалар беру
АШМ
"Ветеринариялық құжаттарды беру қағидаларын және олардың бланкілеріне қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 мамырдағы № 7-1/453 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11898 болып тіркелді.

771.
01301014
Субсидирование производства приоритетных культур, в том числе многолетних насаждений
На получение субсидий на частичное возмещение затрат за сданную продукцию на переработку
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209.
772.
На частичное возмещение затрат на производство посадочного материала плодово-ягодных культур и винограда
МСХ
773.
01301015
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209.
774.
01301016
Субсидирование развития семеноводства
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209.
775.
01301017
Субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
МВРИ
776.
01301018
Субсидирование на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18404.
777.
01301019
Выдача ветеринарного паспорта
МСХ
"Об утверждении Правил идентификации сельскохозяйственных животных" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127.
778.
01301020
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования повышения урожайности и качества продукции растениеводства" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 107. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20209.

771.
01301014
Басым дақылдардың, оның ішінде көпжылдық екпелердің өндірісін субсидиялау
Өңдеуге тапсырылған өнім шығындарын ішінара өтеуге субсидиялар алуға
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді.
772.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің отырғызу материалын өндіруге жұмсалған шығындарды ішінара өтеуге
АШМ
773.
01301015
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді.
774.
01301016
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді.
775.
01301017
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру бойынша қызметтердің құнын субсидиялау
СРИМ
776.
01301018
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
АШМ
"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18404 болып тіркелді.
777.
01301019
Ветеринариялық паспорт беру
АШМ
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 тіркелді.
778.
01301020
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
АШМ
"Өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 107 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20209 болып тіркелді.

779.
01301021
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии
МСХ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 октября 2020 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 октября 2020 года № 21404.
780.
01301022
Согласование ввоза карантинных объектов (карантинных вредных организмов) в научно-исследовательских целях
МСХ
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
781.
01301023
Субсидирование ставок вознаграждения по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 5 мая 2016 года № 205. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13876.
782.
01301024
Субсидирование по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса при инвестиционных вложениях
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования по возмещению части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 июля 2018 года № 317. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17320.
783.
01301025
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 9-1/71. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12183.

779.
01301021
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру
АШМ
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми-зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 8 қазандағы № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 қазанда № 21404 болып тіркелді.
780.
01301022
Ғылыми-зерттеу мақсатында карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) әкелуді келісу
АШМ
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
781.
01301023
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
АШМ
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 5 мамырдағы № 205 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 13876 болып тіркелді.
782.
01301024
Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау
АШМ
"Инвестициялық салымдар кезінде агроөнеркәсіптік кешен субъектісі шеккен шығыстардың бір бөлігін өтеу бойынша субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2018 жылғы 23 шілдедегі № 317 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17320 болып тіркелді.
783.
01301025
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
АШМ
"Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 9-1/71 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12183 болып тіркелді.

784.
01301026
Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей
МСХ
"Об утверждении Правил регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11926.
785.
01301027
Актуализация (корректировка) сведений о сельскохозяйственных животных
МСХ
"Об утверждении Правил формирования и ведения базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных и выдачи выписки из нее" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 июня 2010 года № 367. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2010 года № 6321.
786.
01301028
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 8 декабря 2015 года № 1-1/1069. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12677.
787.
01301029
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
МСХ
"Об утверждении Правил субсидирования затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 ноября 2014 года № 3-2/615. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10087.
788.
01301030
Проведение апробации и регистрационных испытании ветеринарного препарата и кормовых добавок
МСХ
"Об утверждении Правил проведения апробации и регистрационных испытаний ветеринарных препаратов, кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 ноября 2014 года № 7-1/611. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10287.
789.
01301031
Согласование нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки
МСХ
"Об утверждении Правил согласования нормативно-технической документации на новые, усовершенствованные ветеринарные препараты, кормовые добавки" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года № 7-1/625. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10298.

784.
01301026
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу
АШМ
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11926 болып тіркелді.
785.
01301027
Ауыл шаруашылығы жануарлары туралы мәліметтерді өзектендіру (түзету)
АШМ
Ауыл шаруашылығы жануарларын бiрдейлендiру жөнiндегi деректер базасын қалыптастыру және жүргізу және одан үзінді көшірмелер беру қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2010 жылғы 2 маусымдағы № 367 Бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2010 жылғы 3 шілдеде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 6321 болып тіркелді.
786.
01301028
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
АШМ
"Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 8 желтоқсандағы № 1-1/1069 бұйрығы. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тізілімінде № 12677 болып тіркелді.
787.
01301029
Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
АШМ
"Өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 26 қарашадағы № 3-2/615 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10087 тіркелді.
788.
01301030
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу
АШМ
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын байқаудан өткізу және тіркеу сынақтарынан өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 24 қарашадағы № 7-1/611 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10287 болып тіркелді.
789.
01301031
Жаңа жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік техникалық құжаттаманы келісу
АШМ
Жаңа, жетілдірілген ветеринариялық препараттарға, жемшөп қоспаларына нормативтік-техникалық құжаттаманы келісу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 28 қарашадағы № 7-1/625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 19 ақпанда № 10298 тіркелді.

790.
01301032
Государственная регистрация ветеринарных препаратов, кормовых добавок
МСХ
"Об утверждении Правил проведения государственной регистрации ветеринарных препаратов, кормовых добавок" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 января 2015 года № 7-1/31. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10505.
791.
01301033
Присвоение учетного номера объектам, осуществляющим переработку зерна и продуктов его переработки по технологиям, обеспечивающим лишение семян и плодов карантинных сорных растений жизнеспособности, и (или) обеззараживание и маркировку древесного упаковочного материала
МСХ
"Об утверждении Правил по охране территории Республики Казахстан от карантинных объектов и чужеродных видов" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 15-08/590. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12032.
791-1
01301034
Cубсидирование страховых премий
МСХ
01302. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере сельского хозяйства
792
01302001
Выдача лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии
Получение лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи лицензии для занятия деятельностью в сфере ветеринарии" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 октября 2020 года № 302. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21364.
792-1
Переоформление лицензии (или) приложения к лиценции для занятия деятельностью в сфере ветеринарии
МСХ
793.
01302002
Аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян
МСХ
"Об утверждении Правил аттестации производителей оригинальных и элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций, реализаторов семян" приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-2/266. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 11773.
794.
01302003
Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами
МСХ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности на производство (формуляции) пестицидов, реализацию пестицидов, применение пестицидов аэрозольным и фумигационным способами" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 ноября 2020 года № 334. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2020 года № 21589.

790.
01301032
Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу
АШМ
"Ветеринариялық препараттарды, жемшөп қоспаларын мемлекеттік тіркеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 23 қаңтардағы № 7-1/31 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10505 тіркелді.
791.
01301033
Астық пен оның өңделген өнімдерін карантиндік арамшөп өсімдіктерінің тұқымдары мен жемістерін тіршілік ету қабілетінен айыруды қамтамасыз ететін технологиялар бойынша өңдеу және (немесе) сүректі қаптама материалын залалсыздандыру мен таңбалауды жүзеге асыратын объектілерге есепке алу нөмірін беру
АШМ
"Қазақстан Республикасының аумағын карантиндік объектілерден және бөтен текті түрлерден қорғау жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 15-08/590 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12032 болып тіркелді.
791-1
01301034
Сақтандыру сыйлықақыларын субсидиялау
АШМ
01302. Ауыл шаруашылығы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
792
01302001
Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға лицензия беру
Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия алу
АШМ
"Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 2 қазандағы № 302 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21364 болып тіркелді.
792-1
Ветеринария саласындағы қызметпен айналысуға арналған лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
АШМ
793.
01302002
Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау
АШМ
Бірегей және элиталық тұқымдар, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді, тұқым өткізушілерді аттестаттау қағидаларын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-2/266 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 28 шілдеде № 11773 болып тіркелді.
794.
01302003
Пестицидтерді өндіру (формуляциялау), пестицидтерді өткізу, пестицидтерді аэрозольдік және фумигациялық тәсілдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
АШМ
"Пестицидтердi өндiру (формуляциялау), пестицидтердi өткiзу, пестицидтердi аэрозольдiк және фумигациялық тәсiлдермен қолдануға байланысты қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 3 қарашадағы № 334 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қарашада № 21589 болып тіркелді.

795.
01302004
Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок
МСХ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на оказание услуг по складской деятельности с выпуском зерновых расписок" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 июня 2021 года № 178. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22952.
796.
01302005
Выдача разрешения на экспорт и импорт перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории
МСХ
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на экспорт, импорт и транзит перемещаемых (перевозимых) объектов с учетом оценки эпизоотической ситуации на соответствующей территории" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 декабря 2014 года № 16-04/647. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10254.
797.
01302006
Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)
МСХ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт средств защиты растений (пестицидов)"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 29 сентября 2020 года № 299. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 октября 2020 года № 21494.
798.
01302007
Выдача лицензии на экспорт диких живых животных, отдельных дикорастущих растений и дикорастущего лекарственного сырья
Получение лицензии
МЭПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 368. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24397.
799.
Переоформление лицензии
МЭПР
800.
01302008
Выдача лицензии на экспорт диких живых рыб и других водных животных
Получение лицензии в сфере рыбного хозяйства
МСХ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства" приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 368. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24397.

795.
01302004
Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
АШМ
"Астық қолхаттарын шығару арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2021 жылғы 1 маусымдағы № 178 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 9 маусымда № 22952 болып тіркелді.
796.
01302005
Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына және импортына рұқсат беру
АШМ
"Тиісті аумақтағы эпизоотиялық жағдайды бағалауды ескере отырып, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілердің экспортына, импортына және транзитіне рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 9 желтоқсандағы № 16-04/647 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10254 болып тіркелді.
797.
01302006
Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру
АШМ
"Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтерді) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 29 қыркүйектегі № 299 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 5 қазанда № 21494 болып тіркелді.
798.
01302007
Жабайы тірі жануарлардың, жекелеген жабайы өсетін өсімдіктердің және жабайы өсетін дәрілік шикізаттың экспортына лицензия беру
Лицензия алу
ЭТРМ
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 368 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24397 болып тіркелді.
799.
Лицензияны қайта ресімдеу
ЭТРМ
800.
01302008
Жабайы тірі балық және басқа да су жануарларының экспортына лицензия беру
Балық шаруашылығы саласында лицензия алу
АШМ
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 12 тамыздағы № 187 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 368 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24397 болып тіркелді.

801.
Переоформление лицензии в сфере рыбного хозяйства
МСХ
802.
01302009
Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов диких животных и дикорастущих растений, включенных в красную книгу Республики Казахстан
Получение лицензии
МЭПР
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства"
приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 368. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24397.
803.
Переоформление лицензии
МЭПР
804.
01302010
Выдача лицензии на экспорт редких и находящихся под угрозой исчезновения видов рыб и других водных животных, включенных в красную книгу Республики Казахстан
Получение лицензии в сфере рыбного хозяйства
МСХ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области лицензирования экспорта объектов животного мира и лесного хозяйства"
приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 13 сентября 2021 года № 368. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24397.
805.
Переоформление лицензии в сфере рыбного хозяйства
МСХ
806.
01302011
Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)
МСХ
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров при введении количественных ограничений (квот)" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 23 октября 2023 года № 367. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 октября 2023 года № 33571.
014. Промышленность, индустрия и технологии
01401. Топливо и энергетика
807.
01401001
Выдача паспорта готовности энергопроизводящих, энергопередающих организаций и теплопроизводящих, теплотранспортирующих субъектов к работе в осенне-зимний период
МЭ
"Об утверждении Правил получения энергопроизводящими, энергопередающими организациями и теплопроизводящими, теплотранспортирующими субъектами паспорта готовности к работе в осенне-зимний период" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 2 февраля 2015 года № 55. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10516.
808.
01401002
Квалификационная проверка знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок
МЭ

801.
Балық шаруашылығы саласында лицензияны қайта ресімдеу
АШМ
802.
01302009
Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қауіпі төнген жабайы тірі жануарлар мен жабайы өсетін өсімдіктер түрлерінің экспортына лицензия беру
Лицензия алу
ЭТРМ
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 368 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24397 болып тіркелді.
803.
Лицензияны қайта ресімдеу
ЭТРМ
804.
01302010
Қазақстан Республикасының Қызыл кітабына енгізілген сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнген балық және басқа да су жануарлары түрлерінің экспортына лицензия беру
Балық шаруашылығы саласында лицензия алу
АШМ
"Жануарлар дүниесі және орман шаруашылығы объектілерінің экспортын лицензиялау саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 13 қыркүйектегі № 368 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24397 болып тіркелді.
805.
Балық шаруашылығы саласында лицензияны қайта ресімдеу
АШМ
806.
001302011
Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру
АШМ
"Сандық шектеулер (квоталар) енгізілген кезде жекелеген тауарлар түрлерінің экспортына және (немесе) импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 23 қазандағы № 367 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33571 болып тіркелген.
014. Өнеркәсіп, индустрия және технология
01401. Отын және энергетика
807.
01401001
Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдардың және жылу өндіруші, жылу тасымалдаушы субъектілердің күзгі-қысқы кезеңдегі жұмысқа әзірлік паспортын беру
ЭМ
"Энергия өндіруші, энергия беруші ұйымдар мен жылу өндіруші, жылу тасымалдаушы субъектілердің күзгі-қысқы кезеңде жұмысқа әзірлік паспортын алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 2 ақпандағы № 55 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10516 тіркелді.
808.
01401002
Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексеру
ЭМ

"Об утверждении Правил проведения квалификационных проверок знаний правил технической эксплуатации и правил техники безопасности у руководителей, специалистов организаций, осуществляющих производство, передачу электрической и тепловой энергии, для контроля технического состояния и безопасности эксплуатации электроустановок" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 марта 2015 года № 210. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11026.

"Электр қондырғыларының техникалық жай-күйін және оларды пайдалану қауіпсіздігін бақылау үшін электр және жылу энергиясын өндіруді, беруді жүзеге асыратын ұйымдар басшыларының, мамандарының техникалық пайдалану қағидалары мен қауіпсіздік техникасы қағидаларын білуіне біліктілік тексерулер жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 18 наурыздағы № 210 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11026 тіркелді.

809.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.02.2025 № 62/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
810.
01401004
Аттестация персонала, занятого на объектах использования атомной энергии
ААЭ
"Об утверждении Правил аттестации персонала, занятого на объектах использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 января 2016 года за № 12. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13468.
01402. Технологии
811.
01402001
Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений
МТИ
"Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений", формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.
812.
01402002
Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений
МТИ
"Об утверждении Правил утверждения типа, испытаний для целей утверждения типа, метрологической аттестации средств измерений и оказания государственных услуг "Выдача сертификата об утверждении типа средств измерений" и "Выдача сертификата о метрологической аттестации средств измерений, формы сертификата об утверждении типа средств измерений и установления формы знака утверждения типа" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 931. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18110.
813.
01402003
Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств
МТИ
"Об утверждении Правил разработки, метрологической аттестации, утверждения и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений методик выполнения измерений и референтных методик выполнения измерений и оказания государственной услуги "Регистрация в реестре Государственной системы измерений Республики Казахстан методики выполнения измерений, разработанной и аттестованной в странах Содружества Независимых Государств" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 932. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18108.

809.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.02.2025 № 62/НҚ (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
810.
01401004
Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау
АЭА
"Атом энергиясы пайдаланылатын объектілерде жұмыс істейтін персоналды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13468 болып тіркелді.
01402. Технологиялар
811.
01402001
Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру
СИМ
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді.
812.
01402002
Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру
СИМ
"Өлшем құралдарының типін бекіту, оларға типін бекіту мақсаттарына арналған сынақтар, метрологиялық аттестаттау және "Өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат беру" және "Өлшем құралдарын метрологиялық аттестаттау туралы сертификат беру" мемлекеттік қызметтер көрсету, өлшем құралдарының типін бекіту туралы сертификат нысанын және типті бекіту белгісінің нысанын белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 931 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18110 болып тіркелді
813.
01402003
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу
СИМ
Өлшемдерді орындау әдістемелерін және өлшемдерді орындаудың референттік әдістемелерін әзірлеу, метрологиялық аттестаттау, бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Қазақстан Республикасының Мемлекеттік өлшемдер жүйесі тізілімінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының елдерінде әзірленген және аттестатталған өлшемдерді орындау әдістемесін тіркеу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 932 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18108 болып тіркелді.

01403. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере промышленности, индустрии и технологий
814.
01403001
Выдача разрешения на транзит специфических товаров
МПС
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на транзит специфических товаров и квалификационных требований" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32403.
815.
01403002
Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия
Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия
МТИ
"Об утверждении разрешительных требований к экспертам-аудиторам по подтверждению соответствия, перечня документов, подтверждающих соответствие им, а также правил аттестации, продления действия аттестатов экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия и оказания государственной услуги "Аттестация эксперта-аудитора по подтверждению соответствия" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 8 июня 2021 года № 399-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22967.
816.
Продление действия аттестатов экспертов-аудиторов по подтверждению соответствия
МТИ
816-1.
01403002-1
Подтверждения целевого назначения товаров в сфере торговли
МТИ
816-2.
01403002-2
Выделение мест и (или) маршрутов размещения нестационарных торговых объектов
МТИ
817.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
818.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
819.
01403004
Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан
МТИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по изготовлению Государственного флага Республики Казахстан и Государственного герба Республики Казахстан" приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 166-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20667.
820.
01403005
Выдача лицензии на выполнение работ, связанных с этапами жизненного цикла объектов использования атомной энергии
Сооружение ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
ААЭ

01403. Өнеркәсіп, индустрия және технологиялар саласындағы рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
814.
01403001
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру
ӨҚМ
"Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың транзитіне рұқсат беру қағидаларын және біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32403 болып тіркелді.
815.
01403002
Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау
СИМ
"Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторларға қойылатын рұқсат беру талаптарын, оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, сондай-ақ аттестаттау, сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторлар аттестаттарының қолданысын ұзарту және "Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторды аттестаттау "мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 8 маусымдағы № 399-НҚ бұйрығы, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22967 болып тіркелді.
816.
Сәйкестікті растау жөніндегі сарапшы-аудиторлар аттестаттарының қолданысын ұзарту
СИМ
816-1
01403002-1
Сауда саласындағы тауарлардың нысаналы мақсатын растау
СИМ
816-2.
01403002-2
Стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын және (немесе) маршруттарын бөлу
СИМ
817.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
818.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
819.
01403004
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
СИМ
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын және Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасын жасау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 166-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20667 болып тіркелді.
820.
01403005
Атом энергиясы пайдаланылатын объектiлердiң өмірлiк цикл кезеңдерiне байланысты жұмыстарды орындауға арналған лицензия беру
Ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын салу
АЭА

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
821.
Эксплуатация ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
ААЭ
822.
Вывод из эксплуатации ядерных установок, хранилищ радиоактивных отходов
ААЭ

"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
821.
Ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдалану
АЭА
822.
Ядролық қондырғыларды, радиоактивтi қалдықтардың сақтау қоймаларын пайдаланудан шығару
АЭА

823.
Управление работами и проектами при размещении, сооружении, выводе из эксплуатации ядерных установок
ААЭ
824.
01403006
Выдача лицензии на обращение с ядерными материалами
Использование ядерных материалов
ААЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
825.
Реализация ядерных материалов
ААЭ
826.
Хранение ядерных материалов
ААЭ
827.
Добыча и переработка природного урана
ААЭ
828.
01403007
Выдача лицензии на обращение с радиоактивными веществами, приборами и установками, содержащими радиоактивные вещества
Изготовление радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
ААЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
829.
Использование радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
ААЭ
830.
Реализация радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
ААЭ
831.
Хранение радиоактивных веществ, приборов и установок, содержащих радиоактивные вещества
ААЭ
832.
01403008
Выдача лицензии на обращение с приборами и установками, генерирующими ионизирующее излучение
Изготовление приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
ААЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
833.
Использование приборов и установок, генерирующих ионизирующее излучение
ААЭ
834.
01403009
Выдача лицензии на предоставление услуг в области использования атомной энергии
Индивидуальный дозиметрический контроль персонала
ААЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
835.
Специальная подготовка персонала, ответственного за обеспечение ядерной и радиационной безопасности
ААЭ
836.
Физическая защита ядерных установок и ядерных материалов
ААЭ

823.
Ядролық қондырғыларды орналастыру, салу, пайдаланудан шығару кезiнде жұмыстарды және жобаларды басқару
АЭА
824.
01403006
Ядролық материалдармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру
Ядролық материалдарды пайдалану
АЭА
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
825.
Ядролық материалдарды өткiзу
АЭА
826.
Ядролық материалдарды сақтау
АЭА
827.
Табиғи уранды өндіру және қайта өңдеу
АЭА
828.
01403007
Радиоактивтi заттармен, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру
Радиоактивтi заттарды, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптарды және қондырғыларды дайындау
АЭА
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
829.
Радиоактивтi заттарды, құрамында радиоактивтi заттар бар аспаптарды және қондырғыларды пайдалану
АЭА
830.
Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды өткізу
АЭА
831.
Радиоактивті заттарды, құрамында радиоактивті заттар бар аспаптарды және қондырғыларды сақтау
АЭА
832.
01403008
Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптармен және қондырғылармен жұмыс iстеуге арналған лицензия беру
Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптарды және қондырғыларды дайындау
АЭА
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
833.
Иондандырушы сәулеленудi генерациялайтын аспаптарды және қондырғыларды пайдалану
АЭА
834.
01403009
Атом энергиясын пайдалану саласындағы қызметтерді көрсетуге арналған лицензия беру
Персоналды жеке дозиметрлік бақылау
АЭА
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
835.
Ядролық және радиациялық қауіпсіздікті қамтамасыз етуге жауапты персоналды арнайы даярлау
АЭА
836.
Ядролық қондырғылар мен ядролық материалдарды физикалық қорғау
АЭА

837.
Контроль качества работы источников ионизирующего излучения, а также приборов, оборудования, установок, содержащих такие источники или генерирующих ионизирующее излучение
ААЭ
838.
Определение содержания радионуклидов в продуктах, материалах, объектах окружающей среды, измерение концентрации радона и других радиоактивных газов
ААЭ
839.
Радиационный контроль территорий, помещений, рабочих мест, товаров, материалов, металлолома, транспортных средств
ААЭ
840.
Техническое обслуживание, монтаж, демонтаж, зарядка, перезарядка, ремонт приборов и установок, включая медицинские, содержащих радиоизотопные источники ионизирующего излучения или генерирующих ионизирующее излучение
ААЭ
841.
01403010
Выдача лицензии на деятельность по обращению с радиоактивными отходами
Дезактивация (очистка от радиоактивного загрязнения) помещений, оборудования и материалов
ААЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
842.
Переработка радиоактивных отходов
ААЭ
843.
Радиационная реабилитация, рекультивация территорий и объектов
ААЭ
844.
Сбор и сортировка радиоактивных отходов
ААЭ
845.
Хранение и захоронение радиоактивных отходов
ААЭ
846.
01403011
Выдача лицензии на транспортировку, включая транзитную, ядерных материалов, радиоактивных веществ, радиоизотопных источников ионизирующего излучения, радиоактивных отходов в пределах территории Республики Казахстан
ААЭ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
847.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
848.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
849.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
850.
01403012
Выдача лицензии на деятельность на территориях бывших испытательных ядерных полигонов и других территориях, загрязненных в результате проведенных ядерных испытаний
ААЭ

837.
Иондандырушы сәулелену көздерінің, сондай-ақ құрамында осындай көздер бар немесе иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын аспаптардың, жабдықтардың, қондырғылардың жұмыс сапасын бақылау
АЭА
838.
Өнімдердегі, материалдардағы, қоршаған орта объектілеріндегі радионуклидтердің құрамын анықтау, радон және басқа да радиоактивті газдардың шоғырлануын өлшеу
АЭА
839.
Аумақтарды, үй-жайларды, жұмыс орындарын, тауарларды, материалдарды, металл сынықтарын, көлік құралдарын радиациялық бақылау
АЭА
840.
Құрамында иондандырушы сәулеленудің радиоизотоптық көздері бар немесе иондандырушы сәулеленуді генерациялайтын, медициналықты қоса алғанда, аспаптарға және қондырғыларға техникалық қызмет көрсету, оларды монтаждау, бөлшектеу, зарядтау, қайта зарядтау, жөндеу
АЭА
841.
01403010
Радиоактивті қалдықтармен жұмыс істеу жөніндегі қызметке лицензия беру
Үй-жайларды, жабдық пен материалдарды қатерсіздендіру (радиоактивті ластанудан тазарту)
АЭА
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
842.
Радиоактивті қалдықтарды өңдеу
АЭА
843.
Аумақтар мен объектілерді радиациялық оңалту, өңдеп қалпына келтіру
АЭА
844.
Радиоактивті қалдықтарды жинау және сұрыптау
АЭА
845.
Радиоактивті қалдықтарды сақтау және көму
АЭА
846.
01403011
Ядролық материалдарды, радиоактивті заттарды, иондаушы сәулеленудің радиоизотоптық көздерін, радиоактивті қалдықтарды транзиттік тасымалдауды қоса алғанда, Қазақстан Республикасы аумағының шегінде тасымалдауға лицензия беру
АЭА
"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
847.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
848.
849.
850.
01403012
Бұрынғы ядролық сынақ полигондары аумақтарындағы және жүргiзілген ядролық сынақтар салдарынан ластанған басқа да аумақтардағы қызметке арналған лицензия беру
АЭА

"Об утверждении правил оказания государственных услуг в области использования атомной энергии" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 123. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20323.
851.
01403013
Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов
Приобретение, хранение, реализация ядов
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по производству, переработке, приобретению, хранению, реализации, использованию, уничтожению ядов" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 8 июля 2020 года № 392. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20949.

"Атом энергиясын пайдалану саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 123 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20323 болып тіркелді.
851.
01403013
Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Уларды сатып алу, сақтау, сату
ӨҚМ
"Уларды өндіру, өңдеу, сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану, жою жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 8 шiлдедегi № 392 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20949 болып тіркелді.

852.
Приобретение, хранение, реализация, использование ядов
МПС
853.
Производство, переработка, хранение, реализация, уничтожение ядов
МПС
854.
Переоформление в случае реорганизации услугополучателя
МПС
855.
Переоформление лицензии
МПС
856.
01403014
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
Приобретение и реализация боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, приобретению и реализации боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий приборов к ним, а также специальных материалов и оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 233. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20493.
857.
Разработка, производство боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
858.
Ремонт боеприпасов, вооружения и военной техники, запасных частей, комплектующих изделий и приборов к ним, специальных материалов, оборудования для их производства, включая монтаж, наладку, модернизацию, установку, использование, хранение, ремонт и сервисное обслуживание
859.
01403015
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Выдача лицензии и (или) приложения к лицензии
МЧС
Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ"
приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2020 года № 20561.

852.
Уларды сатып алу, сақтау, сату, пайдалану
ӨҚМ
853.
Уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою
ӨҚМ
854.
Көрсетілетін қызметті алушы қайта ұйымдастырылған жағдайда қайта ресімдеу
ӨҚМ
855.
Лицензияны қайта ресімдеу
ӨҚМ
856.
01403014
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ арнайы материалдарды және оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды сатып алу және өткізу
ӨҚМ
"Оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жинақтаушы бұйымдары мен аспаптарын, сондай-ақ монтаждауды, реттеуді, жаңғыртуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оларды өндіруге арналған арнайы материалдар мен жабдықтарды әзірлеу, өндіру, жөндеу, сатып алу және сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 233 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20493 болып тіркелді.
857.
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды әзірлеу, жасау
858.
Монтаждауды, реттеуді, жаңартуды, орнатуды, пайдалануды, сақтауды, жөндеуді және сервистік қызмет көрсетуді қоса алғанда, оқ-дәрілерді, қару-жарақ пен әскери техниканы, олардың қосалқы бөлшектерін, жиынтықтаушы бұйымдары мен аспаптарын, арнайы материалдарды, оларды өндіруге арналған жабдықтарды жөндеу
859.
01403015
Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру
ТЖМ
"Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20561 болып тіркелді.

860.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии
МЧС
861.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии в случае реорганизации услугополучателя в форме выделения или разделения
МЧС
862.
01403016
Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств
Ликвидация посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых боеприпасов
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по ликвидации посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 13 апреля 2020 года № 197. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20414.
863.
Ликвидация посредством уничтожения, утилизации, захоронения и переработка высвобождаемых вооружений, военной техники, специальных средств
МПС
864-.867
.
Исключены приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
864-1.
01403017
Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров
Выдача лицензии на экспорт
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 июня 2020 года № 374. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20907.
865-1.
Выдача лицензии на импорт
МПС
866-1.
Выдача лицензии на экспорт или импорт специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации или шифровальных (криптографических) средств
МПС

860.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ТЖМ
861.
Көрсетілетін қызметті алушы бөлініп шығу немесе бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ТЖМ
862.
01403016
Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
Босатылатын оқ-дәрілерді құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу
ӨҚМ
"Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 197 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20414 болып тіркелді.
863.
Босатылатын қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды құртып жіберу, кәдеге жарату, көму арқылы жою және қайта өңдеу
ӨҚМ
864.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
865.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
866.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
867.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
864-1.
01403017
Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру
Экспортқа лицензия беру
ӨҚМ
"Тауарлардың жекелеген түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 26 маусымдағы № 374 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20907 болып тіркелді.
865-1.
Импортқа лицензия беру
ӨҚМ
866-1.
Ақпаратты немесе шифрлау (криптографиялық) құралдарын жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдардың экспортына немесе импортына лицензия беру
ӨҚМ

867-1.
Выдача исключительной лицензии на экспорт и (или) импорт
МПС
867-2.
Выдача лицензии на экспорт сырьевых товаров, включенных в перечень отечественных сырьевых товаров
МПС
868.
01403018
Выдача лицензии на экспорт и импорт специфических товаров
Импорт специфических товаров
МПС
"Об утверждении Правил лицензирования экспорта и импорта специфических товаров и квалификационных требований" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 9 июня 2023 года № 425. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2023 года № 32759.
869.
Экспорт специфических товаров
МПС
870.
Общая лицензия на экспорт товаров двойного назначения или товаров, контролируемых для обеспечения национальной безопасности Республики Казахстан
МПС
871.
01403019
Выдача разрешения на экстерриториальный реэкспорт специфических товаров
МПС
"О правилах выдачи разрешения на экстерриториальный реэкспорт и квалификационные требования" Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 мая 2023 года № 355. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 мая 2023 года № 32496.
872.
01403020
Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи
Выдача разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг
МПС
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на оказание экстерриториальных посреднических услуг или технической помощи и квалификационных требований, порядка уведомления и ведения уполномоченным органом списка физических и юридических лиц Республики Казахстан, оказывающих экстерриториальные посреднические услуги или техническую помощь" Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 294. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2023 года № 32413.
873.
Выдача разрешений на оказание технической помощи
МПС
874.
01403021
Выдача разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров
МПС
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на передачу третьим лицам на территории Республики Казахстан импортированных специфических товаров, а также товаров, импортированных с предоставлением гарантийных обязательств и квалификационных требований" Приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 апреля 2023 года № 293. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 мая 2023 года № 32412.

867-1.
Экспортқа және (немесе) импортқа айрықша лицензия беру
ӨҚМ
867-2.
Отандық шикізат тауарларының тізбесіне енгізілген шикізат тауарларының экспортына лицензия беру
ӨҚМ
868.
01403018
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларын экспорттауға және импорттауға лицензия беру
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың импорты
ӨҚМ
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру қағидаларын және біліктілік талаптарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 9 маусымдағы № 425 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 12 маусымда № 32759 болып тіркелді.
869.
Өзіндік ерекшелігі бар тауарлардың экспорты
ӨҚМ
870.
Қосарланған мақсаттағы тауарлар немесе Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін бақыланатын тауарлар экспортына арналған жалпы лицензия
ӨҚМ
871.
01403019
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды эксаумақтық қайта экспорттауға рұқсат беру
ӨҚМ
Эксаумақтық кері экспортқа рұқсат беру қағидалары және біліктілік талаптары туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 16 мамырдағы № 355 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 мамырда № 32496 болып тіркелді.
872.
01403020
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсат беру
Эксаумақтық делдалдық қызметтерге рұқсат беру
ӨҚМ
Эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсетуге рұқсаттар беру қағидаларын және біліктілік талаптарын, уәкілетті органның эксаумақтық делдалдық қызметтер немесе техникалық көмек көрсететін Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларын хабардар ету және олардың тізімін жүргізу тәртібін бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 294 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 мамырда № 32413 болып тіркелді.
873.
Техникалық көмек көрсетуге рұқсат беру
ӨҚМ
874.
01403021
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру
ӨҚМ
Импортталған өзіндік ерекшелігі бар тауарларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кепілдік міндеттемелері беріле отырып импортталған тауарларды Қазақстан Республикасының аумағында үшінші тұлғаларға беруге рұқсат беру қағидаларын және біліктілік талаптарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 26 сәуірдегі № 293 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 3 мамырда № 32412 болып тіркелді.

875.
01403022
Аккредитация организаций, осуществляющих экспертизу ядерной безопасности и (или), радиационной безопасности, и (или) ядерной физической безопасности
ААЭ
"Об утверждении Правил аккредитации организаций, осуществляющих экспертизу ядерной, радиационной и ядерной физической безопасности" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 45. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13538.
876.
01403023
Утверждение конструкций транспортных упаковочных комплектов, а также распространение действия сертификатов-разрешений на них, утвержденных уполномоченными органами других стран, на территории Республики Казахстан
ААЭ
"Об утверждении Правил утверждения конструкций транспортных упаковочных комплектов" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 9 февраля 2016 года № 51. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13549.
877.
01403024
Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт
Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта
МИИЦР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключений на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта, и (или) выдача лицензии на их импорт" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 30 апреля 2020 года № 168/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20563.
878.
Выдача лицензии на импорт радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров
МИИЦР
879.
Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств гражданского назначения, в том числе встроенных либо входящих в состав других товаров, в случаях, отличных от импорта или выдача лицензии на их импорт
МИИЦР
880.
01403025
Выдача лицензии на экспорт и импорт опасных отходов
МЭПР

875.
01403022
Ядролық қауіпсіздік және (немесе) радиациялық қауіпсіздік, және (немесе) ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
АЭА
"Ядролық, радиациялық және ядролық физикалық қауіпсіздік сараптамасын жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 45 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13538 болып тіркелді.
876.
01403023
Көліктік қаптама комплектілерінің конструкциясын бекіту, сондай-ақ басқа елдердің уәкілетті органдары бекіткен Қазақстан Республикасының аумағында оларға сертификаттар-рұқсаттар күшін қолдану
АЭА
"Көліктік қаптама комплектілерінің конструкцияларын бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 51 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13549 болып тіркелді.
877.
01403024
Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар беру және (немесе) олардың импортына лицензия беру
Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды, оның ішінде ішіне салынған не құрамына кіретін басқа да тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытынды беру
ЖИЦДМ
"Импорттан өзгеше жағдайларда, азаматтық мақсаттағы, оның ішінде басқа тауарлардың құрамына кіріктірілген не кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытындылар және (немесе) олардың импортына лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 30 сәуірдегі № 168/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20563 болып тіркелді.
878.
Азаматтық мақсаттағы, оның ішінде ішіне салынған не басқа тауарлардың құрамына кіретін радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғылардың импортына лицензия беру
ЖИЦДМ
879.
Азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиілікті құрылғыларды, оның ішінде импорттан өзгеше жағдайларда ішіне салынған не құрамына кіретін басқа да тауарларды Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге қорытынды беру немесе олардың импортына лицензия беру
ЖИЦДМ
880.
01403025
Қауіпті қалдықтардың экспорты мен импортына лицензия беру
ЭТРМ

882.
01404001
Выдача сертификата конечного пользователя и международного импортного сертификата
МПС
"Об утверждении Правил оформления и выдачи сертификата конечного пользователя Республики Казахстан и международного импортного сертификата Республики Казахстан и квалификационных требований" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 309. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 мая 2023 года № 32404.
883.
01404002
Выдача заключения об идентификации специфических товаров
МПС
"Об утверждении Правил проведения идентификации специфических товаров" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 394. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2020 года № 20980.
884.
01404003
Регистрация и учет химической продукции
МПС
"О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 16 июня 2015 года № 694 "Об утверждении Правил регистрации и учета химической продукции" и признании утратившими силу некоторых приказов Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 321. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20782.
885.
01404004
Возмещение затрат на внедрение цифровых технологий
Возмещение затрат на разработку и/или внедрение автоматизированных систем управления (в том числе приобретение лицензированного программного обеспечения)
МПС
"Об утверждении Правил предоставления мер государственного стимулирования промышленности, направленных на повышение производительности труда субъектов промышленно-инновационной деятельности" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июня 2022 года № 308. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2022 года № 28320.
886.
Возмещение затрат на внедрение технологий (элементы) индустрии 4.0
МПС
887.
Исключены приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
887-1.
01404005
Включение (исключение) программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр (из реестра) доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
Включение программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МИИЦР

882.
01404001
Түпкілікті пайдаланушы сертификатын және халықаралық импорттық сертификатты беру
ӨҚМ
Қазақстан Республикасы түпкілікті пайдаланушысының сертификатын және Қазақстан Республикасының халықаралық импорттық сертификатын ресімдеу және беру қағидалары мен біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 309 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 мамырда № 32404 болып тіркелді.
883.
01404002
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды сәйкестендіру туралы қорытынды беру
ӨҚМ
Өзіндік ерекшелігі бар тауарларды бірдейлендіруді жүргізу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 394 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 16 шiлдеде № 20980 болып тіркелді.
884.
01404003
Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу
ӨҚМ
"Химиялық өнімді тіркеу және есепке алу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 16 маусымдағы № 694 бұйрығына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 321 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20782 болып тіркелді.
885.
01404004
Цифрлық технологияларды енгізуге жұмсалған шығындарды өтеу
Басқарудың автоматтандырылған жүйелерін әзірлеу және/немесе енгізу (оның ішінде лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу)
ӨҚМ
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің еңбек өнімділігін арттыруға бағытталған өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2022 жылғы 1 маусымдағы № 308 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 1 маусымда № 28320 болып тіркелді.
886.
Индустрия 4.0 технологияларын (элементтерін) енгізу
ӨҚМ
887.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
887-1.
01404005
Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне (тізілімінен) енгізу (алып тастау) өлшемшарттарын бекіту
Бағдарламалық қамтамасыз етуді және электрондық өнеркәсіп өнімдерін сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізіліміне енгізу
ЖИЦДМ
Электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын, сондай-ақ электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның өнімін электрондық өнеркәсіп пен бағдарламалық қамтылымның сенім білдірілген өнімінің тізіліміне енгізу өлшемшарттарын бекіту туралы

"Об утверждении Правил формирования и ведения реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, а также критериев по включению программного обеспечения и продукции электронной промышленности в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности" приказ Министра оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 марта 2018 года № 53/НҚ. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16750.
887-2.
Исключение программного обеспечения или продукции электронной промышленности из реестра доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МИИЦР
887-3.
Внесение изменений и (или) дополнений в сведения, содержащиеся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности
МИИЦР
888.
01404006
Выдача разрешения на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов
МИИЦР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на выпуск и обращение обеспеченных цифровых активов" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2023 года № 130/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2023 года № 32678.
888-1.
01404006-1
Выдача справки о наличии/отсутствии обеспеченных цифровых активов
МИИЦР
889.
01404007
Выдача лицензии на осуществление деятельности по цифровому майнингу
Выдача лицензии и/или приложения к лицензии
МИИЦР
"Об утверждении Правил лицензирования деятельности по цифровому майнингу" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 169/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32431.
889-1.
Переоформление лицензии и/или приложения к ней
МИИЦР
890.
01404008
Включение (исключение) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр (из реестра) аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
Включение аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МИИЦР
"Об утверждении Правил учета и ведения реестра аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 138/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32271.
890-1.
Исключение аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга в реестр аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МИИЦР

Қазақстан Республикасының Қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2018 жылғы 28 наурыздағы № 53/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16750 болып тіркелді.
887-2.
Бағдарламалық қамтамасыз етуді немесе электрондық өнеркәсіп өнімін сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімінен тізілімінен алып тастау
ЖИЦДМ
887-3.
Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдерінің тізілімінде қамтылған мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ЖИЦДМ
888.
01404006
Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және айналымға рұқсат беру
ЖИЦДМ
"Қамтамасыз етілген цифрлық активтерді шығаруға және олардың айналысына рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 1 маусымдағы № 130/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 маусымда № 32678 болып тіркелді.
888-1.
01404006-1
Қамтамасыз етілген цифрлық активтердің болуы/болмауы туралы анықтама беру
ЖИЦДМ
889.
01404007
Цифрлық майнинг бойынша қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензия және/немесе лицензияға қосымша беру
ЖИЦДМ
"Цифрлық майнинг бойынша қызметті лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 169/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32431 болып тіркелді.
889-1.
Лицензияны және/немесе оған қосымшаны қайта ресімдеу
ЖИЦДМ
890.
01404008
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне (тізілімнен) қосу (алып тастау)
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне енгізу
ЖИЦДМ
"Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді есепке алу және тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 138/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32271 болып тіркелді.
890-1.
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешенді цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізіліміне алып тастау
ЖИЦДМ

890-2.
Внесение изменений и (или) дополнений в сведения, содержащиеся в реестре аппаратно-программного комплекса для цифрового майнинга
МИИЦР
891.
01404009
Аккредитация цифровых майнинговых пулов
Аккредитация цифровых майнинговых пулов
МИИЦР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Аккредитации цифровых майнинговых пулов" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 апреля 2023 года № 142/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32315.
891-1.
Переоформление свидетельства об аккредитации цифрового майнингового пула
МИИЦР
892.
01404010
Заключение инвестиционного контракта на реализацию инвестиционного проекта, предусматривающего осуществление инвестиций и предоставление инвестиционных преференций
МИД
"Об утверждении Правил приема, регистрации и рассмотрения заявки на предоставление инвестиционных преференций" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1281. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12780.
893.
01404011
Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии
Выдача документа об условиях переработки товаров на таможенной территории Евразийского экономического союза
МПС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача документа об условиях переработки товаров на/вне таможенной территории Евразийского экономического союза и переработки товаров для внутреннего потребления в легкой, горно-металлургической, химической, фармацевтической, деревообрабатывающей отраслях промышленности, а также машиностроении и стройиндустрии" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 22 апреля 2020 года № 219. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20482.
894.
Выдача документа об условиях переработки товаров вне таможенной территории Евразийского экономического союза
МПС
895.
Выдача документа об условиях переработки товаров для внутреннего потребления
МПС
896.
01404012
Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза
МЭПР

890-2.
Цифрлық майнингке арналған аппараттық-бағдарламалық кешеннің тізілімінде қамтылған мәліметтерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ЖИЦДМ
891.
01404007
Цифрлық майнинг пулдарды аккредиттеу
Цифрлық майнинг пулдарды аккредиттеу
ЖИЦДМ
"Цифрлық майнингтік пулдарды аккредиттеу" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 11 сәуірдегі № 142/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32315 болып тіркелді.
891-1.
Цифрлық майнинг пулдын аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу
ЖИЦДМ
892.
01404010
Инвестицияларды жүзеге асыруды және инвестициялық преференциялар беруді көздейтін инвестициялық жобаны іске асыруға инвестициялық келісімшарт жасасу
СІМ
"Инвестициялық преференцияларды беруге арналған өтінімді қабылдау, тіркеу және қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12780 болып тіркелді.
893.
01404011
Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру
ӨҚМ
"Жеңіл, тау-кен металлургия, химия, фармацевтика, ағаш өңдеу өнеркәсібі салаларында, сондай-ақ машина жасау және құрылыс индустриясында тауарларды Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағында/аумағынан тыс қайта өңдеудің және ішкі тұтыну үшін қайта өңдеудің шарттары туралы құжатты беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 22 сәуірдегі № 219 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20482 болып тіркелді.
894.
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағынан тыс тауарларды қайта өңдеу шарттары туралы құжат беру
ӨҚМ
895.
Өңдеу шарттары туралы құжат беру тауарларды ішкі тұтыну үшін
ӨҚМ
896.
01404012
Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы
ЭТРМ

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение уполномоченного органа государств - членов Евразийского экономического союза на транзит опасных отходов через таможенную территорию Евразийского экономического союза" приказ исполняющего обязанности Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 15 июня 2020 года № 145. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20875.

"Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы арқылы қауіпті қалдықтардың транзитіне Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің уәкілетті органының қорытындысы" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 15 маусымдағы № 145 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20875 болып тіркелді.

897.
01404013
Постановка на учет и снятие с учета опасных технических устройств
Постановка на учет опасных технических устройств
МЧС
"Об утверждении правил постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств" приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 29 сентября 2021 года № 485. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24574.
898.
Снятие с учета опасных технических устройств
МЧС
898-1.
01404013-1
Постановка на учет и снятие с учета опасных производственных объектов
Постановка на учет опасных производственных объектов
МЧС
898-2.
Снятие с учета опасных производственных объектов
МЧС
899.
01404014
Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска
МТИ
"Об утверждении правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца и оказания государственных услуг "Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска", "Утверждение государственного стандартного образца" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 933. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18106.
900.
01404015
Утверждение государственного стандартного образца
МТИ
"Об утверждении правил утверждения типа и регистрации в реестре государственной системы обеспечения единства измерений стандартного образца и оказания государственных услуг "Допуск к применению стандартного образца зарубежного выпуска", "Утверждение государственного стандартного образца" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 933. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18106.
901.
01404016
Выдача разрешения на вырубку деревьев
МПС
"Об утверждении Типовых правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов и Правил оказании государственной услуги "Выдача разрешения на вырубку деревьев" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 235. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10886.
015. Нефтегазовая сфера
01501. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в нефтегазовой сфере
902.
01501001
Выдача разрешения на сжигание сырого газа в факелах
При испытании объектов скважин
МЭ
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание сырого газа в факелах" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16902.

897.
01404013
Қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару
Қауіпті техникалық құрылғыны есепке қою
ТЖМ
Қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2021 жылғы 29 қыркүйектегі № 485 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24574 болып тіркелді.
898.
Қауіпті техникалық құрылғыларын есептен шығару
ТЖМ
898-1.
0140401-1
Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою және есептен шығару
Қауіпті өндірістік объектілерді есепке қою
ТЖМ
898-2.
Қауіпті өндірістік объектілерді есептен шығару
ТЖМ
899.
01404014
Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету
СИМ
Стандартты үлгінің типін бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету" және "Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 933 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18106 болып тіркелді.
900.
01404015
Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту
СИМ
"Стандартты үлгінің типін бекіту және өлшем бірлігін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізілімінде тіркеу және "Шетелде шығарылған стандарттық үлгіні қолдануға рұқсат ету" және "Мемлекеттік стандарттық үлгіні бекіту" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 933 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18106 болып тіркелді.
901.
01404016
Ағаштарды кесуге рұқсат беру
ӨҚМ
"Жасыл екпелерді күтіп-ұстаудың және қорғаудың үлгілік қағидаларын, қалалар мен елді мекендердің аумақтарын абаттандырудың қағидаларын және "Ағаштарды кесуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 235 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10886 тіркелді.
015. Мұнай-газ саласы
01501. Мұнай-газ саласындағы рұқсат ету құжаттарын беру
902.
01501001
Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру
Ұңғыма объектілерін сынау кезінде
ЭМ
"Шикі газды факелде жағуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16902 болып тіркелді.

903.
При пробной эксплуатации месторождения
МЭ
904.
При технологически неизбежном сжигании сырого газа
МЭ
905.
01501002
Выдача разрешения на создание и размещение морских объектов
МЭ
"Об утверждении Правил создания, размещения и эксплуатации морских объектов, используемых при проведении разведки и (или) добычи углеводородов на море и внутренних водоемах" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 28 апреля 2018 года № 151. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17066.
906.
01501003
Лицензия на работы и услуги в сфере углеводородов
Промысловые исследования при разведке и добыче углеводородов
МЭ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на работы и услуги в сфере углеводородов" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 апреля 2020 года № 139. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20383.
907.
Сейсморазведочные работы при разведке и добыче углеводородов
МЭ
908.
Геофизические работы при разведке и добыче углеводородов
МЭ
909.
Прострелочно-взрывные работы в скважинах при разведке и добыче углеводородов
МЭ
910.
Бурение скважин на суше, на море и на внутренних водоемах при разведке и добыче углеводородов
МЭ
911.
Подземный ремонт, испытание, освоение, опробование, консервация, ликвидация скважин при разведке и добыче углеводородов
МЭ
912.
Цементация скважин при разведке и добыче углеводородов
МЭ
913.
Повышение нефтеотдачи нефтяных пластов и увеличение производительности скважин при разведке и добыче углеводородов
МЭ
914.
Работы по предотвращению и ликвидации разливов на месторождениях углеводородов на море
МЭ
915.
Эксплуатация нефтегазохимических производств
МЭ
916.
Составление базовых проектных документов для месторождений углеводородов и анализ разработки месторождений углеводородов
МЭ
917.
Составление технических проектных документов для месторождений углеводородов
МЭ
918.
Эксплуатация магистральных трубопроводов
МЭ
919.
01501004
Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции
МЭ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Включение в перечень промышленных потребителей, использующих сжиженный нефтяной газ в качестве сырья для производства нефтегазохимической продукции" приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 18 апреля 2024 года № 167. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34283.

903.
Кен орнын сынамалап пайдалану кезінде
ЭМ
904.
Шикі газды технологиялық тұрғыдан еріксіз жағу кезінде
ЭМ
905.
01501002
Теңіздегі объектілерді құруға және орналастыруға рұқсат беру
ЭМ
"Көмірсутектерді барлауды және (немесе) өндіруді жүргізу кезінде пайдаланылатын теңіз объектілерін теңізде және ішкі су айдындарында құру, орналастыру және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 28 сәуірдегі № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17066 болып тіркелді.
906.
01501003
Көмірсутектер саласындағы жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерге лицензия
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі кәсіпшілік зерттеулер
ЭМ
"Көмірсутектер саласындағы жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2020 жылғы 10 сәуірдегі №139 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20383 болып тіркелді.
907.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі сейсмикалық барлау жұмыстары
ЭМ
908.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезіндегі геофизикалық жұмыстар
ЭМ
909.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымалардағы атқылау-жару жұмыстары
ЭМ
910.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде құрлықта, теңізде және ішкі су айдындарында ұңғымаларды бұрғылау
ЭМ
911.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды жер астында жөндеу, сынау, игеру, сынамалау, консервациялау, жою
ЭМ
912.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде ұңғымаларды цементтеу
ЭМ
913.
Көмірсутектерді барлау және өндіру кезінде мұнай қабаттарының мұнай беруін арттыру және ұңғымалардың өнімділігін ұлғайту
ЭМ
914.
Теңіздегі көмірсутектер кен орындарында төгілуді болғызбау және жою жөніндегі жұмыстар
ЭМ
915.
Мұнай-газ-химия өндірістерін пайдалану
ЭМ
916.
Көмірсутектер кен орындарына арналған базалық жобалау құжаттарын жасау және көмірсутектер кен орындарын игеруді талдау
ЭМ
917.
Көмірсутектер кен орындарына арналған техникалық жобалау құжаттарын жасау.
ЭМ
918.
Магистральдық құбыржолдарды пайдалану
ЭМ
919.
01
50
10
04
Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу
ЭМ
"Сұйытылған мұнай газын мұнай-газ-химия өнімдерін өндіру үшін шикізат ретінде пайдаланатын өнеркәсіптік тұтынушылардың тізбесіне енгізу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2024 жылғы 18 сәуірдегі № 167 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34283 болып тіркелді

016. Налоговое администрирование, бухгалтерский учет и финансовая отчетность, аудиторская деятельность
01601. Налоговое администрирование
920.
01601001
Выдача справки о суммах полученных доходов из источников в Республике Казахстан и удержанных (уплаченных) налогов
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с подоходным налогом, удержанным у источника выплаты в Республике Казахстан" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 694. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37386

016. Салықтық әкімшілендіру, бухгалтерлік есеп және қаржылық есеп, аудиторлық қызмет
01601. Салықтық әкімшілендіру
920.
01601001
Қазақстан Республикасындағы көздерден алынған кірістердің және ұстап қалған (төленген) салықтардың сомалары туралы анықтама беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасындағы төлем көзінен ұсталған табыс салығына байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 694 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37386 болып тіркелді.

921.
01601002
Подтверждение резидентства Республики Казахстан
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с подтверждением резидентства и апостилированием официальных документов органов государственных доходов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 689. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37383
922.
01601003
Выдача учетно-контрольных марок на алкогольную продукцию (за исключением вина наливом и пивоваренной продукции)
МФ
"О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 8 февраля 2018 года № 144 "Об утверждении Правил получения, учета, хранения, выдачи акцизных и учетно-контрольных марок и представления обязательства, отчета импортеров о целевом использовании учетно-контрольных марок при импорте алкогольной продукции в Республику Казахстан, а также учета и размера обеспечения такого обязательства" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 июня 2020 года № 561. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20819.
923.
01601004
Приостановление/возобновление представления налоговой отчҰтности
МФ
"Об утверждении форм налоговой отчетности с пояснением по их составлению и Правил их представления"
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 695. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37390
924.
01601005
Внесение новых моделей контрольно-кассовых машин в Государственный реестр контрольно-кассовых машин
МФ
"О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16508.
925.
01601006
Прием налоговой отчетности
МФ
"Об утверждении форм налоговой отчетности с пояснением по их составлению и Правил их представления"
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 695. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37390
926.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
927.
01601008
Проведение зачетов и возвратов налогов, платежей в бюджет, пени, штрафов
МФ
"Об утверждении Правил ведения лицевых счетов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 306. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16601.

921.
01601002
Қазақстан Республикасының резинденттігін растау
Қаржымині
"Мемлекеттік кірістер органдарының резиденттікті растауға және ресми құжаттарға апостиль қоюға байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 689 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37383 болып тіркелді.
922.
01601003
Алкоголь өніміне (толысылған шарапты және сыра қайнату өнімдерін қоспағанда) есепке алу-бақылау маркаларын беру
Қаржымині
"Акциздік және есепке алу-бақылау маркаларын алу, есепке алу, сақтау, беру және импорттаушылардың Қазақстан Республикасына алкоголь өнімін импорттау кезінде есепке алу-бақылау маркаларын нысаналы пайдалану туралы міндеттемесін, есебін ұсыну, сондай-ақ осындай міндеттемені есепке алу қағидаларын және қамтамасыз ету мөлшерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 8 ақпандағы № 144 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 2 маусымдағы № 561 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20819 болып тіркелді.
923.
01601004
Салықтық есептілікті ұсынуын тоқтата тұру, қайта бастау
Қаржымині
"Есептілікті жасау бойынша түсінік берілген салықтық есептіліктің нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 695 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37390 болып тіркелді.
924.
01601005
Бақылау-касса машиналарының мемлекеттік тізіліміне бақылау-касса машиналарының жаңа модельдерін енгізу
Қаржымині
"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелді.
925.
01601006
Салықтық есептілікті қабылдау
Қаржымині
"Есептілікті жасау бойынша түсінік берілген салықтық есептіліктің нысандарын және оларды ұсыну қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 695 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37390 болып тіркелді.
926.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
927.
01601008
Салықтарды, бюджетке төленетін төлемдерді, өсімпұл мен айыппұлдарды есепке жатқызуды және қайтаруды жүргізу
Қаржымині
"Жеке шоттарын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 306 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 14 наурызда № 16601 болып тіркелді.

928.
01601009
Возврат излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов обязательного социального медицинского страхования
МЗ
О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 июня 2017 года № 478 "Об утверждении Правил и сроков исчисления (удержания) и перечисления отчислений и (или) взносов на обязательное социальное медицинское страхование и Правил осуществления возврата плательщикам излишне (ошибочно) зачисленных сумм отчислений, взносов и (или) пени за несвоевременную и (или) неполную уплату отчислений и (или) взносов"
приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 марта 2025 года № 20. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35816.
929.
01601010
Возврат налога на добавленную стоимость из бюджета
МФ
"Об утверждении Правил возврата превышения налога на добавленную стоимость" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 марта 2018 года № 391. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16669.
930.
01601011
Возврат подоходного налога, удержанного у источника выплаты
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с подоходным налогом, удержанным у источника выплаты в Республике Казахстан"
приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 ноября 2025 года № 694. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37386
931.
01601012
Предоставление отсрочки (рассрочки) по уплате налогов, плат и (или) пеней
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с предоставлением отсрочки (рассрочки) по уплате налогов, плат и (или) пеней" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 31 октября 2025 года № 651. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37311
932.
01601013
Прием заявления о ввозе товаров и уплате косвенных налогов
МФ
"О некоторых вопросах, связанных с налоговой отчетностью "Заявление о ввозе товаров и уплате косвенных налогов" (форма 328.00) приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 октября 2025 года № 628. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37237
933.
01601014
Постановка и снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
Постановка на учет контрольно-кассовых машин (ККМ)
МФ

928.
01601009
Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандырудың аударымдарын, жарналарын және (немесе) аударымдары және (немесе) жарналары уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтару
ДСМ
"Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыруға аударымдарды және (немесе) жарналарды есептеу (ұстап қалу) және аудару қағидалары мен мерзімдерін және Аударымдардың, жарналардың және (немесе) аударымдарды және (немесе) жарналарды уақтылы және (немесе) толық төлемегені үшін өсімпұлдың артық (қате) есепке жатқызылған сомаларын төлеушілерге қайтаруды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 30 маусымдағы № 478 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2025 жылғы 12 наурыздағы № 20 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35816 болып тіркелген.
929.
01601010
Бюджеттен қосылған құн салығын қайтару
Қаржымині
"Қосылған құн салығының асып кетуін қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 19 наурыздағы № 391 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16669 болып тіркелді.
930.
01601011
Төлем көзінен ұсталған табыс салығын қайтару
Қаржымині
"Қазақстан Республикасындағы төлем көзінен ұсталған табыс салығына байланысты кейбір мәселелер туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 12 қарашадағы № 694 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37386 болып тіркелді.
931.
01601012
Салықтарды, төлемақыларды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу бойынша кейінге қалдыруды (бөліп төлеуді) ұсыну
Қаржымині
"Салықтарды, төлемақыларды және (немесе) өсімпұлдарды төлеу бойынша кейінге қалдыруды (бөліп төлеуді) ұсынуға байланысты кейбір мәселелер туралы"
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2025 жылғы 31 қазандағы № 651 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37311 болып тіркелді.
932.
01601013
Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш қабылдау
Қаржымині
"Тауарларды әкелу және жанама салықтарды төлеу туралы өтініш" салық есептілігіне (328.00-нысан) байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 28 қазандағы № 628 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37237 болып тіркелді.
933.
01601014
Бақылау-касса машиналарын (БКМ) есепке қою және есептен шығару
Есепке алу-бақылау-касса машиналарын (БКМ)
Қаржымині

"О некоторых вопросах применения контрольно-кассовых машин" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2018 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16508.
934.
Снятие с учета контрольно-кассовых машин (ККМ)
МФ
935.
Изменение сведений, указанных в регистрационной карточке контрольно-кассовой машины
МФ
936.
01601015
Проведение квалификационного экзамена лиц, претендующих на право осуществлять деятельность администратора (временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
МФ
"О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 28 апреля 2014 года № 191 "Об утверждении Правил проведения квалификационного экзамена" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 мая 2020 года № 549. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20803.
937.
01601016
Применение процедуры внесудебного банкротства
МФ
"Об утверждении Правил и форм оказания государственной услуги "Применение процедуры внесудебного банкротства" приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2023 года № 218. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2023 года № 31976.
01602. Бухгалтерский учет и финансовая отчетность
938.
01602001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной организации бухгалтеров
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10703.
939.
01602002
Выдача свидетельства об аккредитации организации по профессиональной сертификации бухгалтеров
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных организаций, организаций по сертификации" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10703.
01603. Аудиторская деятельность
940.
01603001
Выдача свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
Переоформление свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4336.

"Бақылау-касса машиналарын қолданудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 16 ақпандағы № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16508 болып тіркелді.
934.
Бақылау-касса машиналарын (БКМ)есептен шығару
Қаржымині
935.
Бақылау-касса машинасының тіркеу карточкасында көрсетілген мәліметтердің өзгеруі
Қаржымині
936.
01601015
Әкімшінің (уақытша әкімшінің, оңалтушы, уақытша және банкроттықты басқарушының) қызметін жүзеге асыру құқығына үміткер адамдардың біліктілік емтиханын өткізу
Қаржымині
"Біліктілік емтиханын өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 191 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 мамырдағы № 549 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 маусымда № 20803 болып тіркелді
937.
01601016
Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану
Қаржымині
"Соттан тыс банкроттық рәсімін қолдану" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын және нысандарын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 2023 жылғы 28 ақпандағы № 218 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 28 ақпанда № 31976 болып тіркелді.
01602. Бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік
938.
01602001
Бухгалтерлердің кәсіби ұйымын аккредиттеу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелді.
939.
01602002
Бухгалтерлерді кәсіби сертификаттау бойынша ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Кәсіби ұйымдарды, сертификаттау жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10703 болып тіркелді.
01603. Аудиторлық қызмет
940.
01603001
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу туралы куәлік беру
Кәсіби аудиторлық ұйымды аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу
Қаржымині
"Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4336 болып тіркелген.

940-1.
Прекращение действия свидетельства об аккредитации профессиональной аудиторской организации
МФ
"Об утверждении Правил аккредитации профессиональных аудиторских организаций" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 18 июля 2006 года № 265. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4336.
941.
01603002
Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности
Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление аудиторской деятельности" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2020 года № 336. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20212.
942.
Переоформление лицензии на осуществление аудиторской деятельности
МФ
943.
Прекращение лицензии на осуществление аудиторской деятельности
МФ
944.
01603003
Выдача сертификата государственного аудитора
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
Об утверждении Правил сертификации лиц, претендующих на присвоение квалификации государственного аудитора Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 15 декабря 2015 года № 22-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12720.
017. Государственное регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций
01701. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности банков
945.
01701002
Выдача разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Для получения разрешения на открытие банка
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, Правил лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20228.
946.
Для получения разрешения на открытие филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
947.
01701003
Выдача лицензии (базовой, универсальной) банкам, филиалам банков-нерезидентов Республики Казахстан на осуществление банковских и иных операций
При обращении услугополучателя - резидента Республики Казахстан для получения базовой банковской лицензии или универсальной банковской лицензии, впервые
АРРФР

940-1.
Кәсіби аудиторлық ұйымның аккредиттеу аттестатының қолданылуын тоқтату
Қаржымині
Кәсіби аудиторлық ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2006 жылғы 18 шілдедегі № 265 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4336 болып тіркелген.
941.
01603002
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Қаржымині
"Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидасын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 30 наурыздағы № 336 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20212 болып тіркелді
942.
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу
Қаржымині
943.
Аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензияның қолданылуын тоқтату
Қаржымині
944.
01603003
Мемлекеттік аудитор сертификатын беру
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
Мемлекеттік аудитор біліктілігін беруге үміткер адамдарды сертификаттау қағидаларын бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 15 желтоқсандағы № 22-НҚ нормативтік қаулысы.Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда № 12720 болып тіркелді.
017. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау
01701. Банктер қызметі саласында рұқсат беру құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
945.
01701002
Банкті, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктің филиалын ашуға рұқсат беру
Банк ашуға рұқсат алу үшін
ҚНРДА
"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20228 болып тіркелді.
946.
Қазақстан Республикасының бейрезидент Банкінің филиалын ашуға рұқсат алу үшін
ҚНРДА
947.
1701003
Банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банктерінің филиалдарына банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны (базалық, әмбебап) беру
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті базалық банк лицензиясын немесе әмбебап банк лицензиясын алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
ҚНРДА

"Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, Правил лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20228.

"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелді.

948.
При обращении филиала банка - нерезидента Республики Казахстан для получения универсальной банковской лицензии, впервые
АРРФР
949.
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций
АРРФР
950.
При обращении услугополучателя для получения дубликата банковской лицензии
АРРФР
951.
При обращении услугополучателя для переоформления банковской лицензии
АРРФР
952.
01701004
Выдача лицензии организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций на осуществление отдельных видов банковских операций
Выдача лицензии на осуществление отдельных видов банковских операций
АРРФР
"Об утверждении Правил лицензирования банковских операций, осуществляемых организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, Квалификационных требований по проведению банковских операций организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года № 168. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4873.
953.
Выдача дубликата лицензии
АРРФР
954.
Переоформление лицензии
АРРФР
955.
01701005
Выдача лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций
При обращении услугополучателя - резидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на открытие банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, Правил лицензирования банков, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан на проведение банковских и иных операций, предусмотренных банковским законодательством Республики Казахстан, лицензирования на проведение банковских и иных операций, осуществляемых исламскими банками, филиалами исламских банков-нерезидентов Республики Казахстан" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 36.
Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
№ 20228.
956.
При обращении филиала исламского банка - нерезидента Республики Казахстан для получения лицензии на осуществление исламских банковских и иных операций, впервые
АРРФР
957.
При обращении услугополучателя для получения банковской лицензии на осуществление дополнительных видов операций
АРРФР

948.
Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкінің филиалы әмбебап банк лицензиясын алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
ҚНРДА
949.
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін жүгінген кезде;
ҚНРДА
950.
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясының телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
951.
Көрсетілетін қызметті алушы банк лицензиясын қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
952.
01701004
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға лицензия беру
Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыруға лицензия беру
ҚНРДА
"Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар жүзеге асыратын банк операцияларын лицензиялау қағидаларын, Банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың банк операцияларын жүргізу бойынша біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы № 168 Қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4873 болып тіркелді.
953.
Лицензияның телнұсқасын беру
ҚНРДА
954.
Лицензияны қайта ресімдеу
ҚНРДА
955.
01701005
Исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға арналған лицензияны беру
Көрсетілетін қызметті алушы – Қазақстан Республикасының резиденті исламдық банкоперацияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
ҚНРДА
"Банкті, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, Банктерді, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банктерінің филиалдарын банк операцияларын және Қазақстан Республикасының банк заңнамасында көзделген өзге де операцияларды жүргізуге лицензиялау, ислам банктері, Қазақстан Республикасы бейрезидент-ислам банктерінің филиалдары жүзеге асыратын банк операцияларын және өзге де операцияларды жүргізуді лицензиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 36 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20228 болып тіркелді.
956.
Қазақстан Республикасының бейрезидент ислам банкінің филиалы исламдық банк операцияларын және өзге де операцияларды жүзеге асыруға лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
ҚНРДА
957.
Көрсетілетін қызметті алушы операциялардың қосымша түрлерін жүзеге асыруға арналған банк лицензиясын алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА

958.
При обращении услугополучателя для получения лицензии при добровольной реорганизации банка в форме конвертации в исламский банк
АРРФР
959.
При обращении услугополучателя для получения дубликата лицензии
АРРФР
960.
При обращении услугополучателя для переоформления лицензии
АРРФР
960-1.
При обращении услугополучателя, имеющего универсальную банковскую лицензию, для получения дополнительной лицензии на осуществление исламских банковских операций, впервые
АРРФР
961.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
962.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
963.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
964.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
965.
01701007
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) в форме слияния, присоединения, разделения, выделения, преобразования
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк или филиал банка-нерезидента Республики Казахстан, являющиеся участниками системы обязательного гарантирования депозитов" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20241.
966.
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию банка в форме конвертации в исламский банк
АРРФР
967.
01701008
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию банка, добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
Разрешения на добровольную ликвидацию банка
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на конвертацию банка в исламский банк и отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, выдачи разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк или филиал банка-нерезидента Республики Казахстан, являющиеся участниками системы обязательного гарантирования депозитов" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 31. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20241.

958.
Көрсетілетін қызметті алушы банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыру кезінде лицензия алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
959.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияның телнұсқасын алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
960.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қайта ресімдеу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА
960-1.
Әмбебап банк лицензиясы бар көрсетілетін қызметті алушы исламдық банк операцияларын жүзеге асыруға арналған қосымша лицензия алу үшін алғаш рет жүгінген кезде
ҚНРДА
961.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
962.
963.
964.
965.
01701007
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
Қосылу, қосылу, бөліну, бөлініп шығу, қайта құру нысанында банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушылары болып табылатын басқа банкке немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына аудару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20241 болып тіркелді.
966.
Банкті ислам банкіне айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
967.
01701008
Банкті ерікті түрде таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезиденті- банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру
Банкті ерікті түрде таратуға рұқсаттар
ҚНРДА
"Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банкті ислам банкіне айналдыруға рұқсат беру және рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушылары болып табылатын басқа банкке немесе Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкінің филиалына аудару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20241 болып тіркелді.

968.
Разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала банка-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
01702. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере деятельности пенсионных фондов
969.
01702001
Выдача разрешения на реорганизацию добровольного накопительного пенсионного фонда
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на проведение реорганизации добровольного накопительного пенсионного фонда и передачи пенсионных активов и обязательств присоединяемого добровольного накопительного пенсионного фонда по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов в реорганизованный добровольный накопительный пенсионный фонд" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 26 мая 2023 года № 31. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 июня 2023 года № 32668.
970.
01702002
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию добровольного накопительного пенсионного фонда
АРРФР
"Об утверждении Правил добровольного возврата лицензии на управление инвестиционным портфелем с правом привлечения добровольных пенсионных взносов, проведения добровольной или принудительной ликвидации добровольных накопительных пенсионных фондов, а также передачи пенсионных активов и обязательств по договорам о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 48. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2023 года № 32834.
01703. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере рынка страховых услуг
971.
01703001
Выдача разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
Разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, Правил выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а также требований к содержанию бизнес-плана, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, Правил добровольного возврата лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2021 года № 22217.

968.
Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат
ҚНРДА
01702. Зейнетақы қорларының қызметі саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
969.
01702001
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
"Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат беру және ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша қосылатын ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының зейнетақы активтері мен міндеттемелерін қайта ұйымдастырылған ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 26 мамырдағы № 31 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 2 маусымда № 32668 болып тіркелді.
970.
01702002
Ерікті жинақтаушы зейнетақы қорын ерікті түрде таратуға рұқсат беру
ҚНРДА
"Ерікті зейнетақы жарналарын тарту құқығымен инвестициялық портфельді басқаруға арналған лицензияны ерікті түрде қайтару, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорларын ерікті түрде немесе мәжбүрлеп таратуды жүргізу, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттар бойынша зейнетақы активтері мен міндеттемелерін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 48 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 16 маусымда № 32834 болып тіркелді.
01703. Сақтандыру қызметтері нарығы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
971.
01703001
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашуға рұқсат беру
Құруға рұқсат сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ бизнес-жоспардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны ерікті түрде қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 ақпанда № 22217 болып тіркелді.

972.
Открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
973.
01703002
Выдача лицензии на осуществление страховой деятельности или право осуществления исламской страховой деятельности по отрасли "страхование жизни"
Для получения лицензии на осуществление страховой (перестраховочной) деятельности вновь созданной страховой (перестраховочной) организации, открытого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, Правил выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а также требований к содержанию бизнес-плана, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, Правил добровольного возврата лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2021 года № 22217.
974.
Для получения лицензии по дополнительным классам страхования
АРРФР
975.
Для получения лицензии на осуществление деятельности по перестрахованию в отрасли "страхование жизни"
АРРФР
976.
Для переоформления лицензии
АРРФР
977.
Для получения дубликата
АРРФР
978.
01703003
Выдача лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности или исламской страховой (перестраховочной) деятельности по отрасли "общее страхование"
Для получения лицензии на осуществление страховой (перестраховочной) деятельности вновь созданной страховой (перестраховочной) организации, открытого филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, Правил выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а также требований к содержанию бизнес-плана, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, Правил добровольного возврата лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2021 года № 22217.

972.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын ашу
ҚНРДА
973.
01703002
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру қызметін жүзеге асыруға немесе исламдық сақтандыру қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Жаңадан құрылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашық филиалының сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруына лицензия алу үшін
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ бизнес-жоспардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны ерікті түрде қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 ақпанда № 22217 болып тіркелді.
974.
Сақтандырудың қосымша сыныптары бойынша лицензия алу үшін
ҚНРДА
975.
"Өмірді сақтандыру" саласында қайта сақтандыру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия алу үшін"
ҚНРДА
976.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
ҚНРДА
977.
Телнұсқа алу үшін
ҚНРДА
978.
01703003
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін немесе исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Жаңадан құрылған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ашық филиалының сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыруына лицензия алу үшін
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ бизнес-жоспардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны ерікті түрде қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 ақпанда № 22217 болып тіркелді.

989.
Для переоформления лицензии
АРРФР
990.
Для получения дубликата
АРРФР
991.
01703006
Выдача лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера
Для получения лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера страховым брокером
АРРФР
"Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, Правил выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а также требований к содержанию бизнес-плана, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, Правил добровольного возврата лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2021 года № 22217.
992.
Для получения лицензии на право осуществления деятельности страхового брокера вновь открытого филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
993.
Для получения лицензии на право осуществления дополнительного вида брокерской деятельности
АРРФР
994.
Для переоформления лицензии
АРРФР
995.
Для получения дубликата
АРРФР
996.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
997.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
998.
01703008
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации и страхового холдинга
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию страховой (перестраховочной) организации (страхового холдинга) либо отказа в выдаче указанного разрешения" Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 54. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7542.
999.
01703009
Выдача разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации, добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
При обращении услугополучателя для получения разрешения на добровольную ликвидацию страховой (перестраховочной) организации
АРРФР

989.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
ҚНРДА
990.
Телнұсқа алу үшін
ҚНРДА
991.
01703006
Сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия беру
Құқығына лицензия алу үшін сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру сақтандыру брокері
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ бизнес-жоспардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны ерікті түрде қайтару қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 ақпанда № 22217 болып тіркелді.
992.
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің жаңадан ашылған филиалының сақтандыру брокерінің қызметін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін
ҚНРДА
993.
Брокерлік қызметтің қосымша түрін жүзеге асыру құқығына лицензия алу үшін
ҚНРДА
994.
Лицензияны қайта ресімдеу үшін
ҚНРДА
995.
Телнұсқа алу үшін
ҚНРДА
996.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
997.
998.
01703008
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын және сақтандыру холдингін ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының (сақтандыру холдингінің) өз еркімен қайта ұйымдастырылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 54 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7542 тіркелді.
999.
01703009
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат беру
Көрсетілетін қызметті алушы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын ерікті таратуға рұқсат алу үшін жүгінген кезде
ҚНРДА

"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную ликвидацию страховых (перестраховочных) организаций либо отказа в выдаче указанного разрешения" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 44. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20254.
1000.
При обращении услугополучателя для получения разрешения на добровольное прекращение деятельности филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан
1001.
01703010
Выдача разрешения на открытие филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан
АРРФР
Об утверждении Правил и условий выдачи разрешения на создание страховой (перестраховочной) организации, а также требований к содержанию документов, Правил выдачи разрешения на открытие филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан, а также требований к содержанию бизнес-плана, Правил лицензирования страховой (перестраховочной) деятельности и деятельности страхового брокера, а также требований к содержанию документов, Правил добровольного возврата лицензии на право осуществления страховой (перестраховочной) деятельности
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 12 февраля 2021 года № 24. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 февраля 2021 года № 22217.
01704. Прочие государственные услуги в сфере государственного регулирования, контроля и надзора финансового рынка и финансовых организаций
1002.
01704001
Выдача лицензии на обменные операции с наличной иностранной валютой, выдаваемая уполномоченным организациям
Для получения лицензии на обменные операции с наличной иностранной валютой и приложения к лицензии
НБ
"Об утверждении Правил осуществления обменных операций с наличной иностранной валютой в Республике Казахстан" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 4 апреля 2019 года № 49. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18545.
1003.
Для получения приложения к действительной лицензии при открытии дополнительного обменного пункта
НБ
1004.
Для переоформления лицензии и приложения к ней
НБ
1005.
Для переоформления приложения к лицензии
НБ
1006.
01704002
Выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан, банковских, страховых холдингов, акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат"
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в банковском секторе
АРРФР

"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының өз еркімен таратылуына рұқсат беру не аталған рұқсатты беруден бас тарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 44 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20254 болып тіркелді.
1000.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының қызметін ерікті түрде тоқтатуға рұқсат алу үшін жүгінген кезде
1001.
01703010
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру
ҚНРДА
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымын құруға рұқсат беру қағидаларын және шарттарын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының филиалын, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерінің филиалын ашуға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ бизнес-жоспардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін және сақтандыру брокерінің қызметін лицензиялау қағидаларын, сондай-ақ құжаттардың мазмұнына қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыру құқығына лицензияны ерікті түрде қайтару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2021 жылғы 12 ақпандағы № 24 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 16 ақпанда № 22217 болып тіркелді.
01704. Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1002.
01704001
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына уәкілетті ұйымдарға берілетін лицензия
Қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларына лицензия және лицензияға қосымша алу үшін
ҰБ
"Қазақстан Республикасында қолма-қол шетел валютасымен айырбастау операцияларын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 4 сәуірдегі № 49 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18545 тіркелді.
1003.
Қосымша айырбастау пунктін ашу кезінде жарамды лицензияға қосымшаны алу үшін
ҰБ
1004.
Лицензияны және оған қосымшаны қайта ресімдеу үшін
ҰБ
1005.
Лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін
ҰБ
1006.
01704002
Қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру брокерлері филиалдарының, банк, сақтандыру холдингтерінің, "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру
банк секторында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
ҚНРДА

"Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящего работника банка, банковского холдинга, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации, документы, необходимые для получения согласия, Особенностей по наличию трудового стажа для кандидатов, обладающих профессиональной квалификацией, подтвержденной международными сертификатами, и перечня таких сертификатов" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 28 октября 2022 года № 81. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2022 года № 30377.

"Мінсіз іскерлік беделінің болмауы өлшемшарттарын, келісім алу үшін қажетті құжаттарды қоса алғанда, банктің, банк холдингінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-банкі филиалының басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру қағидаларын, Халықаралық сертификаттармен расталған кәсіби біліктілікке ие кандидаттар үшін еңбек өтілінің болуы жөніндегі ерекшеліктерді және осындай сертификаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 28 қазандағы № 81 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 қарашада № 30377 болып тіркелді.

1007.
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в страховом секторе
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи согласия уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на назначение (избрание) руководящего работника страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, страхового холдинга, страхового брокера, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан и акционерного общества "Фонд гарантирования страховых выплат", включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации, документов, необходимых для получения согласия" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 43. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2020 года № 20248.

1007.
сақтандыру секторында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
ҚНРДА
"Мінсіз іскерлік беделдің болмау өлшемшарттарын, келісім алу үшін қажетті құжаттарды қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, сақтандыру холдингінің, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамының басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның келісім беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 43 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 20248 болып тіркелді.

1008.
выдача согласия на назначение (избрание) руководящих работников в секторе рынка ценных бумаг
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи согласия уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций на назначение (избрание) руководящего работника заявителя (лицензиата), единого накопительного пенсионного фонда, добровольного накопительного пенсионного фонда, включая критерии отсутствия безупречной деловой репутации и документы, необходимые для получения согласия" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 28 октября 2022 года № 79. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 ноября 2022 года № 30383.

1008.
бағалы қағаздар нарығында басшы қызметкерлерді тағайындауға (сайлауға) келісім беру
ҚНРДА
"Мінсіз іскерлік беделінің болмау өлшемшарттарын қоса алғанда, өтініш берушінің (лицензиаттың), бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорының, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорының басшы қызметкерін тағайындауға (сайлауға) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның келісім беру қағидаларын және келісім алу үшін қажетті құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 28 қазандағы № 79 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 қарашада № 30383 болып тіркелді.

1009.
01704003
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
Государственная регистрация выпуска объявленных акций
АРРФР
Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2020 года № 20223.

1009.
01704003
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
ҚНРДА
Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттiк тiркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 наурызда № 20223 болып тіркелді.

1010.
Внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций.
АРРФР
1011.
01704004
Государственная регистрация выпуска негосударственных облигаций
выпуск облигаций
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, аннулирования выпуска негосударственных облигаций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска негосударственных облигаций (облигационной программы), регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы), частный меморандум, Перечня документов для аннулирования выпуска негосударственных облигаций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска негосударственных облигаций (проспекта облигационной программы), изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосударственных облигаций (проспект облигационной программы)" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 октября 2018 года № 248. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 декабря 2018 года № 17884.
1012.
облигационной программы
АРРФР
1013.
облигационной программы и первого выпуска облигаций в пределах облигационной программы, представленные услугополучателем одновременно
АРРФР
1014.
выпуск облигаций в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом
АРРФР
1015.
выпуск облигаций со сроком обращения не более 12 (двенадцати) месяцев
АРРФР
1016.
выпуск облигаций, подлежащих частному размещению
АРРФР
1017.
выпуск облигаций, подлежащих частному размещению, в пределах облигационной программы, зарегистрированной уполномоченным органом
АРРФР
1018.
внесение изменений и (или) дополнений в проспект выпуска негосудар-ственных облигаций (проспект облигационной программы);
АРРФР
1019.
внесение изменений и (или) дополнений в частный меморандум
АРРФР
1020.
01704005
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
Государственная регистрация выпуска паев паевых инвестиционных фондов
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска паев паевого инвестиционного фонда" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 19 октября 2020 года № 101. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21508.

1010.
Акциялар шығару проспектісіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ҚНРДА
1011.
01704004
Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу
облигациялар шығарылымы
ҚНРДА
"Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымын (облигациялық бағдарламаны) мемлекеттік тіркеу, мемлекеттік емес облигациялар шығарылымы проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне), жеке меморандумға өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісін (облигациялық бағдарлама проспектісін), мемлекеттік емес облигациялар шығарылымының проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 29 қазандағы № 248 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 7 желтоқсанда № 17884 болып тіркелді.
1012.
облигациялық бағдарлама
ҚНРДА
1013.
көрсетілетін қызметті алушы бір мезгілде ұсынған облигациялық бағдарлама мен облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың бірінші шығарылымы
ҚНРДА
1014.
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде облигациялардың шығарылымы
ҚНРДА
1015.
айналым мерзімі 12 (он екі) айдан аспайтын облигациялар шығарылымы
ҚНРДА
1016.
жеке орналастыруға жататын облигациялар шығарылымы
ҚНРДА
1017.
уәкілетті орган тіркеген облигациялық бағдарлама шегінде жеке орналастыруға жататын облигациялардың шығарылымы
ҚНРДА
1018.
Мемлекеттік емес облигациялар шығару проспектісіне (облигациялық бағдарлама проспектісіне) өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ҚНРДА
1019.
Жеке меморандумға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ҚНРДА
1020.
01704005
Инвестициялық пай қорлары пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу
Инвестициялық пай қорларының пайларын шығаруды мемлекеттік тіркеу
ҚНРДА
"Инвестициялық пай қоры пайларының шығарылымын мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 19 қазандағы № 101 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21508 болып тіркелді.

1021.
Внесение изменений и (или) дополнений в правила паевого инвестиционного фонда.
АРРФР
1022.
01704006
Утверждение отчета об итогах размещения акций
Утверждение отчета об итогах размещения акций
АРРФР
"Об утверждении Правил государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, аннулирования выпуска объявленных акций, Требований к документам для государственной регистрации выпуска объявленных акций, регистрации изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, утверждения отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида, Перечня документов для аннулирования выпуска объявленных акций и требований к ним, Правил составления и оформления проспекта выпуска акций, изменений и (или) дополнений в проспект выпуска акций, отчета об итогах размещения акций акционерного общества, отчета об обмене размещенных акций акционерного общества одного вида на акции данного акционерного общества другого вида" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 42. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20223.
1023.
Утверждение отчета об обмене размещенных акций акционерного обще-ства одного вида на акции данного акцио-нерного общества другого вида
АРРФР
1024.
Принятие к сведению изменений в отчет об итогах размещения акций в связи с дроблением акций
АРРФР
1025.
01704007
Выдача разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности кредитного бюро и акта о соответствии кредитного бюро требованиям, предъявляемым к кредитному бюро по защите и обеспечению сохранности базы данных кредитных историй, используемых информационных систем и помещений" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 32. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20239.

1021.
Инвестициялық пай қорының ережесіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу
ҚНРДА
1022.
01704006
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекіту
ҚНРДА
"Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту, жарияланған акциялар шығарылымының күшін жою қағидаларын, Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу, акциялар шығарылымы проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды тіркеу, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту үшін құжаттарға қойылатын талаптарды, Жарияланған акциялар шығарылымының күшін жоюға арналған құжаттардың тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Акциялар шығарылымының проспектісін, акциялар шығарылымының проспектісіне өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды, акционерлік қоғамның акцияларын орналастыру қорытындылары туралы есепті, акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті жасау және ресімдеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 42 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20223 болып тіркелді.
1023.
Акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының бір түрін осы акционерлік қоғам акцияларының басқа түріне айырбастау туралы есепті бекіту
ҚНРДА
1024.
Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке акцияларды бөлшектеуге байланысты енгізілетін өзгерістерді ақпарат үшін қабылдау
ҚНРДА
1025.
01704007
Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру
ҚНРДА
"Кредиттік бюро қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат және кредиттік тарихтардың деректер базасын, пайдаланылатын ақпараттық жүйелерді қорғау және олардың сақталуын қамтамасыз ету жөніндегі кредиттік бюроға және үй-жайларға қойылатын талаптарға кредиттік бюроның сәйкестігі туралы актіні беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 32 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20239 болып тіркелді.

1026.
01704008
Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности
Выдача лицензии на осуществление актуарной деятельности
АРРФР
"Об утверждении минимальной обязательной программы обучения актуариев, перечня и требований к международным ассоциациям актуариев, Требований к содержанию и порядку предоставления обязательного актуарного заключения, Требований к подтверждению квалификации актуария, Правил и сроков привлечения независимого актуария для проверки деятельности актуария, состоящего в штате страховой (перестраховочной) организации, направления независимым актуарием результатов проверки достоверности расчетов, проведенных актуарием, состоящим в штате страховой (перестраховочной) организации, Правил выдачи лицензии на право осуществления актуарной деятельности на страховом рынке, Правил проведения тестирования" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 191. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17618.
1027.
Получение дубликата лицензии
АРРФР
1028.
Переоформление лицензии
АРРФР
1029.
01704009
Выдача лицензии на осуществление деятельности на рынке ценных бумаг
Выдача лицензии
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи, приостановления и лишения лицензий на осуществление видов профессиональной деятельности на рынке ценных бумаг" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 40. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20226.
1030.
Переоформление лицензии
АРРФР
1031.
Выдача дубликата лицензии
АРРФР
1032.
01704010
Включение в реестр платежных организаций, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан
НБ
"Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14347.
1033.
01704011
Выдача согласия на проведение добровольной реорганизации (присоединение, слияние, разделение, выделение, преобразование) платежных организаций
НБ
"Об утверждении Правил организации деятельности платежных организаций" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 215. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14347.
1034.
01704012
Учетная регистрация коллекторских агентств
АРРФР
"Об утверждении Правил прохождения учетной регистрации и ведения реестра коллекторских агентств" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 30 марта 2020 года № 49. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20269.

1026.
01704008
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Актуарлық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ҚНРДА
"Актуарийлерді оқытудың ең қысқа міндетті бағдарламасын, халықаралық актуарийлер қауымдастықтарының тізбесін және оларға қойылатын талаптарды, Міндетті актуарлық қорытындының мазмұнына және табыс етілу тәртібіне қойылатын талаптарды, Актуарийдің біліктілігін растауға қойылатын талаптарды, Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарийдің қызметін тексеру үшін тәуелсіз актуарийді тарту, тәуелсіз актуарийдің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының штатында тұрған актуарий жүргізген есептеулердің шынайылығын тексеру нәтижелерін жіберу қағидаларын және мерзімдерін, Сақтандыру нарығындағы актуарлық қызметті жүзеге асыру құқығына лицензия беру қағидаларын, Тестілеу өткізу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 191 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17618 болып тіркелді.
1027.
Лицензияның телнұсқасын алу
ҚНРДА
1028.
Лицензияны қайта ресімдеу
ҚНРДА
1029.
01704009
Бағалы қағаздар рыногындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензия беру
ҚНРДА
"Бағалы қағаздар нарығында кәсіби қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензияларды беру, оларды тоқтата тұру және олардан айыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 40 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20226 болып тіркелді.
1030.
Лицензияны қайта ресімдеу
ҚНРДА
1031.
Лицензияның телнұсқасын беру
ҚНРДА
1032.
01704010
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен төлем ұйымдарының тізіліміне енгізу
ҰБ
"Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелді.
1033.
01704011
Төлем ұйымдарын ерікті түрде қайта ұйымдастыруды (біріктіруді, қосуды, бөлуді, бөліп шығаруды, қайта құруды) жүргізуге келісім беру
ҰБ
"Төлем ұйымдарының қызметін ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 215 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14347 болып тіркелді.
1034.
01704012
Коллекторлық агенттіктерді есептік тіркеу
ҚНРДА
"Есептік тіркеуден өту және коллекторлық агенттіктердің тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 49 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20269 болып тіркелді.

1035.
01704013
Выдача лицензии юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей
Получение лицензии
НБ
"Об утверждении Правил выдачи лицензии юридическим лицам, исключительной деятельностью которых является инкассация банкнот, монет и ценностей" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 ноября 2019 года № 176. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19612.
1036.
Исключен приказом и.о. Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 17.12.2025 № 662/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1037.
Переоформление лицензии
НБ
1037-1.
01704013-1
Выдача лицензии на дилерскую деятельность
на рынке цифровых активов (операции по обмену, покупке и (или) продаже необеспеченных цифровых активов в интересах своих клиентов)
НБ
1037
-
2
01704013-2
Включение в реестр операторов платформы цифровых финансовых активов, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан
НБ
1037
-
3
01704013-3
Включение в реестр операторов торговой платформы цифровых активов, прошедших учетную регистрацию в Национальном Банке Республики Казахстан
НБ
1038.
01704014
Выдача лицензии на осуществление микрофинансовой деятельности
получение лицензии
АРРФР
"Об утверждении Правил лицензирования микрофинансовой деятельности, Квалификационных требований на осуществление микрофинансовой деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 23 ноября 2020 года № 108. Зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21731.
1039.
получение дубликата лицензии
АРРФР
1040.
переоформление лицензии
АРРФР
1041.
01704015
Выдача разрешения на добровольную реорганизацию микрофинансовой организации в форме конвертации в банк
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию микрофинансовой организации в форме конвертации в банк, а также перечня документов, необходимых для выдачи разрешения уполномоченного органа на добровольную реорганизацию микрофинансовой организации в форме конвертации в банк, форм заявления для получения разрешения, разрешения уполномоченного органа на конвертацию микрофинансовой организации в банк и форм сведений" постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 22 ноября 2022 года № 93. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 ноября 2022 года № 30714.

1035.
01704013
Айрықша қызметі банкноттарды, монеталар мен құндылықтарды инкассациялау болып табылатын заңды тұлғаларға берілетін лицензия
Лицензия алу
ҰБ
"Банкноттарды, монеталарды және құндылықтарды инкассациялау айрықша қызметі болып табылатын заңды тұлғаларға лицензия беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 8 қарашадағы № 176 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19612 болып тіркелді.
1036.
Алып тасталды – ҚР Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 17.12.2025 № 662/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1037.
Лицензияны қайта ресімдеу
ҰБ
1037
-
1
01704013-1
Цифрлық активтер нарығындағы дилерлік қызметке лицензия беру (өз клиенттерінің мүдделерінде қамтамасыз етілмеген цифрлық активтерді айырбастау, сатып алу және (немесе) сату бойынша операциялар)
ҰБ
1037
-
2
01704013-2
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен цифрлық қаржы активтерін платформа операторларының тізіліміне енгізу
ҰБ
1037
-
3
01704013-3
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкінде есептік тіркеуден өткен цифрлық активтерді сауда платформасы операторларының тізіліміне енгізу
ҰБ
1038.
01704014
Микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Лицензия алу
ҚНРДА
"Микроқаржылық қызметті лицензиялау қағидаларын, микроқаржылық қызметті жүзеге асыруға арналған біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 23 қарашадағы № 108 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21731 болып тіркелді.
1039.
Лицензияның телнұсқасын алу
ҚНРДА
1040.
Лицензияны қайта ресімдеу
ҚНРДА
1041.
01704015
Банкке айырбастау нысанында микроқаржы ұйымын ерікті қайта ұйымдастыруға рұқсат беру
ҚНРДА
"Микроқаржы ұйымын банкке айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру қағидаларын, сондай-ақ микроқаржы ұйымын банкке айналдыру нысанында ерікті түрде қайта ұйымдастыруға уәкілетті органның рұқсатын беру үшін қажетті құжаттар тізбесін, микроқаржы ұйымын банкке айналдыруға уәкілетті органның рұқсатын алуға арналған өтініштің, рұқсаттың нысандарын және мәліметтердің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2022 жылғы 22 қарашадағы № 93 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 25 қарашада № 30714 болып тіркелді.

1041-1.
01704015-1
Выдача разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
АРРФР
"Об утверждении Условий и Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 31 июля 2024 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34857.
1042.
01704016
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка и (или) страховой (перестраховочной) организации, и (или) управляющего инвестиционным портфелем, и (или) банковского и (или) страхового холдинга
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника банка
АРРФР
"Об утверждении Правил выдачи, отзыва согласия на приобретение статуса крупного участника банка, банковского холдинга, крупного участника страховой (перестраховочной) организации, страхового холдинга, крупного участника управляющего инвестиционным портфелем и требования к документам, представляемым для получения указанного согласия" постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 67. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 апреля 2012 года № 7552.
1043.
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника страховой (перестраховочной) организации
АРРФР
1044.
Выдача согласия на приобретение статуса крупного участника управляющего инвестиционным портфелем
АРРФР
1045.
Выдача согласия на приобретение статуса банковского холдинга
АРРФР
1046.
Выдача согласия на приобретение статуса страхового холдинга
АРРФР
1046-1
01704016-1
Выдача разрешения банку, страховой (перестраховочной) организации на создание или приобретение дочерней организации,
на значительное участие в капитале организации, на создание или приобретение банком дочерней организации по управлению стрессовыми активами
Выдача разрешения на создание или приобретение банком дочерней организации
АРРФР
1046-2
Выдача разрешения на создание или приобретение банком дочерней организации по управлению стрессовыми активами
АРРФР
1046-3
Выдача разрешения на значительное участие банка в капитале организаций
АРРФР
1046-4
Выдача разрешения на создание или приобретение страховой (перестраховочной) организацией дочерней организации
АРРФР
1046-5
Выдача разрешения на значительное участие страховой (перестраховочной) организации в капитале организаций
АРРФР

1041-1.
01704015-1
Банк және микроқаржы активтері сатылатын электрондық сауда алаңының операторы қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру
ҚНРДА
"Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2024 жылғы 31 шiлдедегi № 47 қаулысы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34857 болып тіркелді
1042.
Банктің және (немесе) сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және (немесе) инвестициялық портфелді басқарушының және (немесе) банк және (немесе) сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
Банктің ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
ҚНРДА
"Банктің, банк холдингінің ірі қатысушысы, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру холдингінің ірі қатысушысы, инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру, оны кері қайтарып алу қағидаларын және көрсетілген келісімді алу үшін табыс етілетін құжаттарға қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 67 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2012 жылы 11 сәуірде № 7552 тіркелді.
1043.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
ҚНРДА
1044.
Инвестициялық портфельді басқарушының ірі қатысушысы мәртебесін иеленуге келісім беру
ҚНРДА
1045.
Банк холдингі мәртебесін иеленуге келісім беру
ҚНРДА
1046.
Сақтандыру холдингі мәртебесін иеленуге келісім беру
ҚНРДА
1046-1
01704016-1
Банкке, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына еншiлес ұйымды құруға немесе иеленуге, ұйым капиталына елеулі қатысуына, банктің стрестік активтерді басқару жөніндегі еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат беру
Банкке еншiлес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат беру
ҚНРДА
1046-2
Банкке стрестік активтерді басқару жөніндегі еншілес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат беру
ҚНРДА
1046-3
Банкке ұйымның капиталына елеулі қатысуға рұқсат беру
ҚНРДА
1046-4
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына еншiлес ұйымды құруға немесе иеленуге рұқсат беру
ҚНРДА
1046-5
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының ұйым капиталына елеулі қатысуына рұқсат беру
ҚНРДА

018. Таможенное дело
01801. Прочие государственные услуги в сфере таможенного дела
1047.
01801001
Включение объектов авторских прав и смежных прав, товарных знаков, знаков обслуживания географических указаний и наименований мест происхождения товаров в таможенный реестр объектов интеллектуальной собственности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг органами государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.

018. Кеден ісі
01801. Кеден ісі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1047.
01801001
Авторлық құқық пен сабақтас құқық объектілерін, тауар белгілерін географиялық нұсқамаларды, қызмет көрсету белгілері мен тауарлардың шығарылған жерлерінің атауларын зияткерлік меншік объектілерінің кедендік тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.

1048.
01801002
Включение в реестр уполномоченных экономических операторов
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1049.
01801003
Включение в реестр таможенных представителей
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1050.
01801004
Включение в реестр таможенных перевозчиков
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1051.
01801005
Принятие предварительных решений о происхождении товаров
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1052.
01801006
Принятие предварительного решения о классификации товара
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов РК от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1053.
01801007
Принятие решения о классификации товара в несобранном или разобранном виде, в том числе в некомплектном или незавершенном виде, ввоз которого предполагается различными товарными партиями в течение определенного периода времени
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1054.
01801008
Таможенная очистка товаров
МФ
"Об утверждении Правил совершения таможенной очистки товаров должностными лицами органов государственных доходов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 января 2018 года № 73. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 февраля 2018 года № 16346.

1048.
01801002
Уәкілетті экономикалық операторлардың тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1049.
01801003
Кеден өкілдерінің тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1050.
01801004
Кедендік тасымалдаушылардың тізіліміне енгізу
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1051.
01801005
Тауардың шығарылған жері туралы алдын ала шешім қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1052.
01801006
Тауарларды жіктеу туралы алдын ала шешім қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1053.
01801007
Белгілі бір уақыт кезеңі ішінде әртүрлі тауар партияларымен әкелінуі болжанатын, құрастырылмаған немесе бөлшектелген түрдегі, оның ішінде жинақталмаған немесе жасалып бітпеген түрдегі тауарды сыныптау туралы шешім қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1054.
01801008
Тауарларды кедендік тазарту
Қаржымині
"Мемлекеттік кірістер органдары лауазымды тұлғаларының тауарларды кедендік тазартуды жасау қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 26 қаңтардағы № 73 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16346 болып тіркелді.

1054-1.
01801008-1
Выдача разрешения таможенного органа при подаче декларантом обращения об изменении (дополнении) сведений, заявленных в декларации на товары, после выпуска товаров с разрешения таможенного органа
МФ
1055.
01801009
Выдача свидетельства о допущении транспортного средства международной перевозки к перевозке товаров под таможенными пломбами и печатями
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1056.
01801010
Включение в реестр владельцев мест временного хранения
Приостановление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1056-1.
Возобновление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1056-2.
Исключение из реестра владельцев мест временного хранения
МФ
1056-3.
Актуализация (корректировка) сведений о владельцах мест временного хранения
МФ
1057.
01801011
Включение в реестр владельцев магазинов беспошлинной торговли
Приостановление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1057-1.
Возобновление деятельности
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.
1057-2.
Исключение из реестра владельцев магазинов беспошлинной торговли
МФ
1057-3.
Актуализация (корректировка) сведений о владельцах магазинов беспошлинной торговли
МФ
1058.
01801012
Включение в реестр владельцев складов хранения собственных товаров
Приостановление деятельности
МФ

1054-1.
01801008-1
Декларант кеден органының рұқсатымен тауарларды шығарғаннан кейін тауарларға арналған декларацияда мәлімделген мәліметтерді өзгерту (толықтыру) туралы өтініш беруі кезінде кеден органының рұқсат беруі
Қаржымині
1055.
01801009
Халықаралық тасымалдау көлік құралын кедендік пломбалар мен мөрлер салынған тауарларды тасымалдауға жіберу туралы куәлік беру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1056.
01801010
Уақытша сақтау орындары иелерінің тізіліміне енгізу
Қызметті тоқтата тұру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1056-1.
Қызметті қайта бастау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1056-2.
Уақытша сақтау орны иелерінің тізілімінен шығару
Қаржымині
1056-3.
Уақытша сақтау орындарының иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету)
Қаржымині
1057.
01801011
Бажсыз сауда дүкендері иелерінің тізіліміне енгізу
Қызметті тоқтата тұру
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1057-1.
Қызметті қайта бастау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелген.
1057-2.
Бажсыз сауда дүкені иелерінің тізілімінен шығару
Қаржымині
1057-3.
Бажсыз сауда дүкені иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету)
Қаржымині
1058.
01801012
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізіліміне енгізу
Қызметті тоқтата тұру
Қаржымині

1058-2.
Исключение из реестра владельцев складов хранения собственных товаров
МФ
1058-3.
Актуализация (корректировка) сведений о владельцах складов хранения собственных товаров
МФ
1059.
01801013
Регистрация исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечение исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора
МФ
"О некоторых вопросах обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, специальных, антидемпинговых, компенсационных пошлин, а также обеспечения исполнения обязанностей юридического лица, осуществляющего деятельность в сфере таможенного дела, и (или) уполномоченного экономического оператора" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2018 года № 294. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16600.
1060.
01801014
Изменение сроков уплаты ввозных таможенных пошлин
МФ
"Об утверждении Правил подтверждения наличия оснований для предоставления отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и форм решений о предоставлении отсрочки или рассрочки уплаты ввозных таможенных пошлин и об отказе в их предоставлении" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 февраля 2018 года № 180. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16603.
1061.
01801015
Прием таможенной декларации на транспортное средство
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1062.
01801016
Прием пассажирской таможенной декларации
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан № 20955.
1063.
01801017
Прием транзитной декларации
МФ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг, органов государственных доходов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 665 Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20955.

1058-2.
Өз тауарларын сақтау қоймалары иелерінің тізілімінен шығару
Қаржымині
1058-3.
Өз тауарларын сақтау қоймаларының иелері туралы мәліметтерді өзектрендіру (түзету)
Қаржымині
1059.
01801013
Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етуді тіркеу
Қаржымині
"Кедендік баждарды, салықтарды, арнайы, демпингке қарсы, өтем баждарды төлеу жөніндегі міндеттерді орындауды қамтамасыз етудің, сондай-ақ кеден ісі саласында қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғаның және (немесе) уәкілетті экономикалық оператордың міндеттерінің орындалуын қамтамасыз етудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 26 ақпандағы № 294. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16600 болып тіркелді.
1060.
01801014
Кедендік әкелу баждарын төлеу мерзімдерін өзгерту
Қаржымині
"Кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді ұсыну үшін негіздемелердің растау қағидаларын және кедендік әкелу баждарын төлеуді кейінге қалдыруды немесе бөліп төлеуді беру немесе оны беруден бас тарту туралы шешімнің нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 14 ақпандағы № 180. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 16603 болып тіркелді.
1061.
01801015
Көлік құралына арналған кедендік декларацияны қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1062.
01801016
Жолаушылар кедендік декларациясын қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.
1063.
01801017
Транзиттік декларацияны қабылдау
Қаржымині
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік кірістер органдарының мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2020 жылғы 10 шілдедегі № 665 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20955 болып тіркелді.

019. Безопасность, оборона и правосудие
01901. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере безопасности, правосудия и обороны
1064.
01901001
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Лицензия на осуществление деятельности по разработке гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД

019. Қауіпсіздік, қорғаныс және сот әділдігі
01901. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
1064.
01901001
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1065.
Лицензия на осуществление деятельности по производству гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1065.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ

1066.
Лицензия на осуществление деятельности по ремонту гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД
1067.
Лицензия на осуществление деятельности по торговле гражданским и служебным оружием и патронами к нему
МВД
1068.
Лицензия на осуществление деятельности по коллекционированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД
1069.
Лицензия на осуществление деятельности по экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД
1070.
01901002
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Лицензия на осуществление деятельности по разработке гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1071.
Лицензия на осуществление деятельности по производству гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
МВД
1072.
Лицензия на осуществление деятельности по торговле гражданскими пиротехническими веществами и изделиями с их применением
МВД
1073.
Лицензия на осуществление деятельности по использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
1074.
01901003
Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту и реализации специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
Разработка, производство специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
1075.
Ремонт и реализация специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ
1076.
01901004
Выдача лицензии на разработку средств криптографической защиты информации
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.

1066.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
1067.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
1068.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын коллекциялау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
1069.
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
1070.
01901002
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1071.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
1072.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
ІІМ
1073.
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия
1074.
01901003
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру, жөндеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды әзірлеу, өндіру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді.
1075.
Жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды жөндеу және өткізу
ҰҚК
1076.
01901004
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын әзірлеуге лицензия беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді.

1077.
01901005
Выдача лицензии на оказание услуг по выявлению технических каналов утечки информации и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
1078.
01901006
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит специальных технических средств, предназначенных для негласного получения информации, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
1079.
01901007
Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит шифровальных (криптографических) средств, к которым применяются меры нетарифного регулирования в торговле с третьими странами
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
1080.
01901008
Выдача лицензии на право занятия охранной деятельностью
Все виды охранных услуг, в том числе охрана объектов, уязвимых в террористическом отношении
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
1081.
Все виды охранных услуг, за исключением охраны объектов, уязвимых в террористическом отношении

1077.
01901005
Ақпарат таралып кететін техникалық арналарды және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарды анықтау бойынша қызметтер көрсетуге лицензия беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1078.
01901006
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын ақпаратты жасырын алуға арналған арнайы техникалық құралдарды әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1079.
01901007
Үшінші елдермен сауда-саттықта тарифтік емес реттеу шаралары қолданылатын шифрлау (криптографиялық) құралдарын әкелуге, әкетуге және транзитіне қорытынды (рұқсат беру құжатын) беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1080.
01901008
Күзет қызметімен айналысу құқығына лицензия беру
Күзет қызметтерінің барлық түрі, оның ішінде террористік тұрғыдан осал объектілерді күзету
ІІМ
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
1081.
Террористік тұрғыдан осал объектілерді күзетуді қоспағанда, күзет қызметтерінің барлық түрі
ІІМ

1082.
01901009
Определение уполномоченным органом специализированного учебного центра по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере охранной деятельности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2020 года № 261. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20224.
1083.
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1084.
01901011
Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий
МВД
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача заключения на соответствие криминалистическим требованиям гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2020 года № 224. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 20173.
1085.
01901012
Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1086.
01901013
Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1087.
01901014
Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
МВД

1082.
01901009
Уәкілетті органның жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі арнайы оқу орталығын айқындауы
ІІМ
"Күзет қызметі саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 28 наурыздағы № 261 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20224 болып тіркелді.
1083.
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1084.
01901011
Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалык талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қарудың және оған патрондардың, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың криминалистикалық талаптарға сәйкестігіне қорытынды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 18 наурыздағы № 224 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 наурызда № 20173 болып тіркелді.
1085.
01901012
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1086.
01901013
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1087.
01901014
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру
ІІМ

1093.
01901020
Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1094.
01901021
Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1095.
01901022
Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1096.
01901023
Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских и пиротехнических веществ и изделий с их применением" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20184.
1097.
01901024
Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Культивирование, сбор и заготовка наркотикосодержащих растений
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231.
1098.
Разработка
МВД
1099.
Производство
МВД
1100.
Переработка
МВД
1101.
Перевозка
МВД
1102.
Пересылка
МВД
1103.
Приобретение
МВД

1093.
01901020
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1094.
01901021
Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1095.
01901022
Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1096.
01901023
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру
ІІМ
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20184 болып тіркелді.
1097.
01901024
Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру
Құрамында есiрткi бар өсiмдiктердi егу, жинау және дайындау
ІІМ
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
1098.
әзiрлеу
ІІМ
1099.
өндiру
ІІМ
1100.
өңдеу
ІІМ
1101.
тасымалдау
ІІМ
1102.
жөнелту
ІІМ
1103.
сатып алу
ІІМ

1104.
Хранение
МВД
1105.
Распределение
МВД
1106.
Реализация
МВД
1107.
Использование
МВД
1108.
Уничтожение
МВД
1108-1.
01901024-1
Выдача заключения по отнесению товара (химических веществ) к категории наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
МВД
1108-2.
01901024-2.
Заявка уполномоченных органов и юридических лиц на норматив потребления и норматив обеспечения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
МВД
1109.
01901025
Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры
Получение лицензии на экспорт и (или) импорт
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231.
1110.
Переоформление лицензии на экспорт и (или) импорт
МВД
1111.
01901026
Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров
Получение разрешения на ввоз и (или) вывоз
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20231.
1112.
Переоформление разрешения на ввоз, вывоз и транзит
МВД
1113.
01901027
Выдача разрешения на реализацию (в том числе иную передачу) средств криптографической защиты информации
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
01902. Прочие государственные услуги в сфере безопасности, правосудия и обороны
1114.
01902001
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах архивов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальных органов
ГП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.

1104.
сақтау
ІІМ
1105.
бөлу
ІІМ
1106.
сату
ІІМ
1107.
қолдау
ІІМ
1108.
жою
ІІМ
1108-1.
01901024-1.
Тауарды (химиялық заттарды) есірткі, психотроптық заттар және прекурсорлар санатына жатқызу бойынша қорытынды беру
ІІМ
1108-2.
01901024-1.
Уәкілетті органдар мен заңды тұлғалардың есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды тұтыну нормативі мен қамтамасыз ету нормативіне өтінімі
ІІМ
1109.
01901025
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу
ІІМ
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
1110.
Экспортқа және (немесе) импортқа лицензияны қайта ресімдеу
ІІМ
1111.
01901026
Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру
Әкелуге және (немесе) әкетуге рұқсат алу
ІІМ
"Есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымы саласында мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20231 болып тіркелді
1112.
Әкелуге, әкетуге және транзитке рұқсатты қайта ресімдеу
ІІМ
1113.
01901027
Ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарын өткізуге (оның ішінде өзгеше беруге) рұқсат беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді.
01902. Қауіпсіздік, сот әділдігі және қорғаныс саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1114.
01902001
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары архивтерінің шегінде архивтік анықтамаларды және/немесе архивтік құжаттардың көшірмелерін беру
БП
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді

1115.
01902002
Выдача заключения по техническому исследованию на предмет отнесения товаров к средствам криптографической защиты информации и специальным техническим средствам, предназначенным для проведения оперативно-розыскных мероприятий
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
1116.
01902003
Регистрация нотификаций о характеристиках товаров (продукции), содержащих шифровальные (криптографические) средства
КНБ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан в сферах обеспечения информационной безопасности и специальных технических средств, предназначенных для проведения оперативно-розыскных мероприятий" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 6 мая 2020 года № 34/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20609.
1117.
01902004
Выдача, восстановление или продление на территории Республики Казахстан иностранцам и лицам без гражданства виз на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
оформление виз для осуществления предпринимательской деятельности (А5, С5)
МВД
"Об утверждении Правил оформления приглашений, согласования приглашений на въезд иностранцев и лиц без гражданства в Республику Казахстан, выдачи, аннулирования, восстановления виз Республики Казахстан, а также продления и сокращения сроков их действия" Совместный приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 24 ноября 2016 года № 11-1-2/555 и Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 1100. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14531.
1118.
оформление виз для деловой поездки (В2, В3)
МВД
1119.
оформление виз для осуществления трудовой деятельности (С3, С4)
МВД
1120.
оформление виз по религиозным мероприятиям (С7)
МВД
1121.
оформление виз для выезда из РК (В14-В22)
МВД
1122.
оформление виз для получения образования (В7, С9)
МВД
1123.
оформление виз для постоянного проживания (В8, С1, С11)
МВД
1124.
оформление виз для воссоединения семьи (С2)
МВД
1125.
оформление виз по служебным делам (А3)
МВД

1115.
01902002
Тауарларды ақпаратты криптографиялық қорғау құралдарына және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдарға жатқызу тұрғысынан техникалық зерттеу бойынша қорытынды беру
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1116.
01902003
Шифрлау (криптографиялық) құралдарын қамтитын тауарлардың (өнімдердің) сипаттамалары туралы нотификацияларды тіркеу
ҰҚК
"Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету және жедел-іздестіру іс-шараларын жүргізуге арналған арнайы техникалық құралдар саласында Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 6 мамырдағы № 34/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20609 болып тіркелді
1117.
01902004
Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келу және Қазақстан Республикасынан кету құқығына Қазақстан Республикасының аумағында визаны беру, қалпына келтіру және ұзарту
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (А5, С5)
ІІМ
"Шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың Қазақстан Республикасына келуіне шақыруларын ресімдеу, шақыруларын келісу, Қазақстан Республикасының визаларын беру, күшін жою, қалпына келтіру, сондай-ақ олардың қолданылу мерзімдерін ұзарту және қысқарту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 24 қарашадағы № 11-1-2/555 және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 28 қарашадағы № 1100 бірлескен бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде а № 14531 болып тіркелді.
1118.
іскерлік сапарға визаларды ресімдеу (В2, В3)
ІІМ
1119.
еңбек қызметін жүзеге асыру үшін визаларды ресімдеу (С3, С4)
ІІМ
1120.
діни іс-шаралар бойынша визаларды ресімдеу (С7)
ІІМ
1121.
ҚР кету үшін визаларды ресімдеу (В 14-В 22)
ІІМ
1122.
білім алу үшін визаларды ресімдеу (В7, С9)
ІІМ
1123.
тұрақты тұру үшін визаларды ресімдеу (В8, С1, С11)
ІІМ
1124.
отбасын біріктіру үшін визаларды ресімдеу (С2)
ІІМ
1125.
Қызметтік істер бойынша визаларды ресімдеу (А3)
ІІМ

1126.
оформление виз на лечение (С12)
МВД
1127.
01902005
Возбуждение исполнительного производства на основании исполнительного документа по заявлению взыскателя
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20836.
1128.
01902006
Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе
КНБ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461.
1129.
01902007
Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе
КНБ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461.
1130.
01902008
Выдача справки о пересечении Государственной границы Республики Казахстан за период с 1 января 2017 года по настоящее время
КНБ
1131.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1132.
Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 17.01.2025 № 16/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1133.
01902009
Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
КНБ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан" приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20461.

1126.
емделуге виза ресімдеу (С12)
ІІМ
1127.
01902005
Өндіріп алушының өтініші бойынша атқарушылық құжаттың негізінде атқарушылық іс жүргізуді қозғау
Әділетмині
"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелді
1128.
01902006
Аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсат беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді
1129.
01902007
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді.
1130.
01902008
2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қазіргі уақытқа дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын кесіп өткендігі туралы анықтама беру
ҰҚК
1131.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 17.01.2025 № 16/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1132.
1133.
01902009
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру
ҰҚК
"Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20461 болып тіркелді .

1134.
01902010
Прием документов на обучение в Академию правосудия при Высшем Судебном Совете Республики Казахстан
Аппарат Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
020. Защита конкуренции
02001. Прочие государственные услуги в сфере защиты конкуренции
1135.
02001001
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию по реорганизации субъекта рынка путем слияния или присоединения
АЗРК
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2020 года № 29. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20455.
1136.
Рассмотрение ходатайств о согласии на экономическую концентрацию: приобретение лицом (группой лиц) голосующих акций (долей участия в уставном капитале, паев) субъекта рынка, при котором такое лицо (группа лиц) получает право распоряжаться более чем пятьюдесятью процентами указанных акций (долей участия в уставном капитале, паев), если до приобретения такое лицо (группа лиц) не распоряжалось (не распоряжалась) акциями (долями участия в уставном капитале, паями) данного субъекта рынка или распоряжалось пятьюдесятью или менее процентами голосующих акций (долей участия в уставном капитале, паев) указанного субъекта рынка
АЗРК
1137.
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию по получению в собственность, владение и пользование, в том числе в счет оплаты (передачи) уставного капитала, субъектом рынка (группой лиц) основных производственных средств и (или) нематериальных активов другого субъекта рынка, если балансовая стоимость имущества, составляющего предмет сделки (взаимосвязанных сделок), превышает десять процентов балансовой стоимости основных производственных средств и нематериальных активов субъекта рынка, отчуждающего или передающего имущество
АЗРК
1138.
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию по приобретению субъектом рынка прав (в том числе на основании договора о доверительном управлении, договора о совместной деятельности, договора поручения), позволяющих давать обязательные для исполнения указания другому субъекту рынка при ведении им предпринимательской деятельности либо осуществлять функции его исполнительного органа
АЗРК
1139.
Рассмотрение ходатайства о согласии на экономическую концентрацию для участия одних и тех же физических лиц в исполнительных органах, советах директоров, наблюдательных советах или других органах управления двух и более субъектов рынка при условии определения указанными физическими лицами в данных субъектах условий ведения их предпринимательской деятельности
АЗРК

1134.
01902010
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің жанындағы Сот төрелігі академиясына оқуға құжаттарды қабылдау
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты
020. Бәсекелестікті қорғау
02001. Бәсекелестікті қорғау саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1135.
02001001
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы қолдаухаттарды қарау
Нарық субъектісін бірігу немесе қосылу жолымен қайта ұйымдастыру бойынша экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатты қарау
БҚДА
"Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы" өтінішхаттарды қарау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы.Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 29 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20455 болып тіркелді.
1136.
Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхаттарды қарау: егер мұндай тұлға (тұлғалар тобы) сатып алғанға дейін осы нарық субъектісінің акцияларына (жарғылық капиталға қатысу үлестеріне, пайларына) билік етпесе немесе осы нарық субъектісінің дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің, пайларының) елу немесе одан да аз пайызына билік етпесе, нарық субъектісінің дауыс беретін акцияларын (жарғылық капиталға қатысу үлестерін, пайларын) осындай тұлға (тұлғалар тобы) көрсетілген акциялардың (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің, , көрсетілген нарық субъектісінің пайлары
БҚДА
1137.
Егер мәміленің (өзара байланысты мәмілелердің) нысанасын құрайтын мүліктің баланстық құны мүлікті иеліктен шығаратын немесе беретін нарық субъектісінің негізгі өндірістік құралдары мен материалдық емес активтерінің баланстық құнының он пайызынан асып кетсе, нарық субъектісінің (тұлғалар тобының) нарықтың басқа субъектісінің негізгі өндірістік құралдарын және (немесе) материалдық емес активтерін меншікке, иеленуге және пайдалануға, оның ішінде жарғылық капиталды төлеу (беру) есебіне алу бойынша Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатын қарау
БҚДА
1138.
Нарық субъектісінің өзі кәсіпкерлік қызметті жүргізген кезде нарықтың басқа субъектісіне орындауға міндетті нұсқаулар беруге Не оның атқарушы органының функцияларын жүзеге асыруға мүмкіндік беретін құқықтарды (оның ішінде сенімгерлік басқару туралы шарт, бірлескен қызмет туралы шарт, тапсырма шарты негізінде) сатып алуы бойынша Экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатты қарау
БҚДА
1139.
Бір жеке тұлғалардың екі және одан да көп нарық субъектілерінің атқарушы органдарына, директорлар кеңестеріне, байқаушы кеңестеріне немесе басқарудың басқа да органдарына қатысуы үшін экономикалық шоғырлануға келісім беру туралы өтінішхатты көрсетілген жеке тұлғалардың осы субъектілерде кәсіпкерлік қызметін жүргізу шарттарын айқындау жағдайында қарау
БҚДА

021. Религия
02101. Прочие государственные услуги в сфере религии
1140.
02101001
Проведение религиоведческой экспертизы
МКИ
"Об утверждении Правил проведения религиоведческой экспертизы" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 162. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10184.
1141.
02101002
Согласование расположения специальных стационарных помещений для распространения религиозной литературы и иных информационных материалов религиозного содержания, предметов религиозного назначения
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
022. Земельные отношения, геодезия и картография
02201. Земельные отношения

021. Дін
02101. Дін саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1140.
02101001
Дінтану сараптамасын жүргізу
АҚДМ
"Дінтану сараптамасын жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 162 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10184 тіркелді.
1141.
02101002
Діни әдебиетті және діни мазмұндағы өзге де ақпараттық материалдарды, діни мақсаттағы заттарды тарату үшін арнайы тұрақты үй-жайлардың орналасатын жерін келісу
МАМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді.
022. Жер қатынастары, геодезия және картография
02201. Жер қатынастары

1142.
02201001
Актуализация (корректировка) сведений о земельных участках
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2020 года № 21366.
1143.
02201002
Предоставление копий документов из земельно-кадастрового дела
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 21366.
1144.
02201003
Определение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1145.
02201004
Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1146.
02201005
Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1147.
02201006
Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1148.
02201007
Изготовление и выдача идентификационного документа на земельный участок
МСХ
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2023 года № 33244.

1142.
02201001
Жер учаскелері туралы мәліметтерді жандандыру (түзету)
АШМ
Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 6 қазанда № 21366 болып тіркелді.
1143.
02201002
Жер учаскесінің кадастрлық ісінен құжаттардың көшірмелерін ұсыну
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1144.
02201003
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құнын айқындау
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1145.
02201004
Жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобаларын бекіту
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1146.
02201005
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1147.
02201006
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1148.
02201007
Жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын дайындау және беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді

1149.
02201008
Предоставление сведений о качественном состоянии земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1150.
0220109
Выдача окончательного решения на перевод сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1151.
02201010
Предоставление земельного участка из земель поселка, села
МСХ
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2023 года № 33244.
1152.
02201011
Приобретение прав на земельный участок в черте города республиканского значения, столицы, городов областного и районного значения
МСХ
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2023 года № 33244.
1153.
02201012
Приобретение прав на земельные участки, которые находятся в государственной собственности, не требующее проведения торгов (аукционов)
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1154.
02201013
Определение потерь сельскохозяйственного производства при изъятии сельскохозяйственных угодий для целей, не связанных с ведением сельского хозяйства
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Казахстан Республики от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 21366.

1149.
02201008
Жер учаскесінің сапалы жай-күйі туралы мәліметтер беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
1150.
02201009
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екінші түрге ауыстыруға түпкілікті шешім беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді
1151.
02201010
Кент, ауыл жерлерінен жер учаскесін беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 тамызда № 33244 болып тіркелді.
1152.
02201011
Республикалық маңызы бар қала, астана, облыстық және аудандық маңызы бар қалалар шегінде жер учаскесіне құқықтар алу
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 тамызда № 33244 болып тіркелді.
1153.
02201012
Сауда-саттықты (аукциондарды) өткізуді талап етпейтін мемлекет меншігіндегі жер учаскелеріне құқықтарды алу
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1154.
02201013
Ауыл шаруашылығын жүргізуге байланысты емес мақсаттар үшін ауыл шаруашылығы алқаптарын алып қою кезінде ауыл шаруашылығы өндірісінің шығындарын айқындау
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.

1155.
02201014
Согласование проектируемых границ административно-территориальных единиц с графическими данными информационной системы единого государственного кадастра недвижимости
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Казахстан Республики от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 21366.
1156.
02201015
Согласование проектируемого земельного участка графическим данным информационной системы единого государственного кадастра недвижимости
МСХ
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2023 года № 33244.
1157.
02201016
Определение делимости и неделимости земельных участков
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1158.
02201017
Согласование и выдача проекта рекультивации нарушенных земель
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1159.
02201018
Продажа земельного участка в частную собственность единовременно либо в рассрочку
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1160.
02201019
Постановка на очередь на получение земельного участка
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21366.
1161.
02201020
Продление срока аренды земельного участка
МСХ
О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 октября 2020 года № 301 "Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 августа 2023 года № 287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 августа 2023 года № 33244.

1155.
02201014
Әкімшілік-аумақтық бірліктердің жобаланатын шекараларын жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінің графикалық деректерімен келісу
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1156.
02201015
Жобаланатын жер учаскесін жылжымайтын мүліктің бірыңғай мемлекеттік кадастры ақпараттық жүйесінің графикалық деректерімен келісу
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 тамызда № 33244 болып тіркелді.
1157.
02201016
Жер учаскелерінің бөлінетіндігі мен бөлінбейтіндігін айқындау
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1158.
02201017
Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобасын келісу және беру
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1159.
02201018
Жер учаскесін жеке меншікке ақысын бірден төлеп не бөліп төлеу арқылы сату
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1160.
02201019
Жер учаскесін алу үшін кезекке қою
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1161.
02201020
Жер учаскесін жалдау мерзімін ұзарту
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 1 тамыздағы № 287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 7 тамызда № 33244 болып тіркелді.

1162.
02201021
О выдаче дубликата договора аренды на земельный участок
МСХ
"Об утверждении Правил по оказанию государственных услуг в сфере земельных отношений" приказ Министра сельского хозяйства Казахстан Республики от 1 октября 2020 года № 301. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 21366.
1162-1
Исключен приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра искусственного интеллекта и цифрового развития РК от 13.03.2026 № 145/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1162-2
02201023
Предоставление права частной собственности на ранее предоставленный в аренду земельный участок, после ввода в эксплуатацию строения
МСХ
1162-3
02201024
Оформление земельной доли в земельном участке, находящемся в общей долевой собственности или общем долевом землепользовании
МСХ
02202. Геодезия и картография
1163.
02202001
Выдача разрешения на снос или перезакладку (перенос) геодезических пунктов
МИИЦР
"Об утверждении Правил об охране, сносе или перезакладке (переносе) геодезических пунктов" Приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 13 марта 2023 года № 90/НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 марта 2023 года № 32073.
1164.
02202002
Выдача субъектам геодезической и картографической деятельности сведений о геодезической и картографической изученности местности на участках планируемых работ
Получение материалов и геодезических данных служебной информации ограниченного распространения
МИИЦР
"Об утверждении Правил формирования, сбора, хранения, использования и выдачи сведений Национального
фонда пространственных данных" приказ исполняющего обязанности Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 марта 2023 года № 130/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32233.
1165.
Получение материалов и геодезических данных открытого пользования
МИИЦР
1165-1.
2202002-1
Отнесение к государственным геодезическим сетям и применения постоянно действующих референцных станций
МИИЦР
023. Культура, информация и связь
02301. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере организации и предоставления связи
1166.
02301001
Выдача, аннулирование, продление и переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра Республики Казахстан
Продление разрешения на использование радиочастотного спектра
МИИЦР
"Об утверждении Правил присвоения полос частот, радиочастот (радиочастотных каналов), эксплуатации радиоэлектронных средств и высокочастотных устройств, а также проведения расчета электромагнитной совместимости радиоэлектронных средств гражданского назначения"
приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 21 января 2015 года № 34.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10730.

1162.
02201021
Жер учаскесіне жалдау шартының телнұсқасын беру туралы
АШМ
"Жер қатынастары саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 1 қазандағы № 301 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21366 болып тіркелді.
1162-1
Алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 13.03.2026 № 145/НҚ (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1162-2
02201023
Құрылысты пайдалануға бергеннен кейін бұрын жалға берілген жер учаскесіне жеке меншік құқығын беру
АШМ
1162-3
02201024
Ортақ үлестік меншіктегі немесе ортақ үлестік жер пайдаланудағы жер учаскесіндегі жер үлесін ресімдеу
АШМ
02202. Геодезия және картография
1163.
02202001
Геодезиялық пункттерді бұзуға немесе қайта салуға (ауыстыруға) рұқсат беру
ЖИЦДМ
Геодезиялық пункттерді корғау, бұзу немесе қайта салу (орнын ауыстыру) туралы қағидаларды бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 13 наурыздағы № 90/НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 15 наурызда № 32073 болып тіркелді.
1164.
02202002
Геодезиялық және картографиялық қызмет субъектілеріне жоспарланып отырған жұмыс учаскелерінде жергілікті жерлердің геодезиялық және картографиялық жағынан зерделенгендігі туралы тиісті мәліметтер беру
Таратылуы шектелген қызметтік ақпараттық материалдар мен геодезиялық деректерді алу
ЖИЦДМ
"Ұлттық кеңістіктік деректер қорының мәліметтерін қалыптастыру, жинау, сақтау, пайдалану және беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 130/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32233 болып тіркелген.
1165.
Ашық пайдаланылатын материалдар мен геодезиялық деректерді алу
ЖИЦДМ
1165-1.
02202002-1
Тұрақты жұмыс істейтін референциялы станцияларды мемлекеттік геодезиялық желілерге жатқызу және қолдану
ЖИЦДМ
023. Мәдениет, ақпарат және байланыс
02301. Байланысты ұйымдастыру және ұсыну саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
1166.
02301001
Қазақстан Республикасының радиожиілілік спектрін пайдалануға рұқсат беру, жою, ұзарту және қайта ресімдеу
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсат беру
ЖИЦДМ
"Жиіліктер белдеулерін, радиожиіліктерді (радиожиілік арналарын) иелікке беру, радиоэлектрондық құралдар мен жоғары жиіліктi құрылғыларды пайдалану, сондай-ақ азаматтық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдардың электромагниттік үйлесімділігін есептеуді жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 21 қаңтардағы № 34 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10730 тіркелді.

1167.
Переоформление разрешения на использование радиочастотного спектра
МИИЦР
1168.
Аннулирование разрешения на использование радиочастотного спектра
МИИЦР
1169.
Междугородная телефонная связь
МИИЦР
1170-
1177.
Исключены приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 14.06.2024 № 341/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1170-1.
02301002-1
Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи
Международная телефонная связь
МИИЦР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на предоставление услуг в области связи" и признании утратившими силу структурных элементов некоторых приказов Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 151/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20442.
1171-1.
Спутниковая подвижная связь
МИИЦР
1172-1.
Сотовая связь
МИИЦР
1173-1.
Получение лицензии на предоставление услуг в области связи
МИИЦР
1174-1.
Получение приложения к лицензии в рамках вида деятельности, на который имеется лицензия
МИИЦР
1175-1.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии
МИИЦР
1176-1.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата, в случае подтверждения соответствия квалификационным требованиям, предъявляемым при лицензировании
МИИЦР
1177-1.
Получение абонентских номеров местной сети телекоммуникаций, номеров доступа к службам, DEF-кодов, кодов доступа к услугам, кодов операторов, префиксов выбора операторов междугородной и (или) международной связи
МИИЦР
1177-2.
Спутниковая связь с применением негеостационарных спутников связи
МИИЦР
1178.
02301003
Распределение ресурса нумерации и выделение номеров, а также их изъятие
Изъятие абонентских номеров местной сети телекоммуникаций, номеров доступа к службам, DEF-кодов, кодов доступа к услугам, кодов операторов, префиксов выбора операторов междугородной и (или) международной связи
МИИЦР
"Об утверждении Правил распределения ресурса нумерации и выделения номеров, а также их изъятия" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 января 2015 года № 67. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10445.
1178-1.
02301003
Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи
МИИЦР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения виртуальному оператору сотовой связи"

1167.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсатты ұзарту
ЖИЦДМ
1168.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсатты қайта ресімдеу
ЖИЦДМ
1169.
Радиожиілік спектрін пайдалануға рұқсаттың күшін жою
ЖИЦДМ
1170.
Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 14.06.2024 № 341/НҚ (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1171.
1172.
1173.
1174.
1175.
1176.
1177.
1170-1.
02
30
10
02-1
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру
Қалааралық телефон байланысы
ЖИЦДМ
"Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрі және Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің кейбір күші жойылған бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 151/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20442 болып тіркелді.
1171-1.
Спутниктік жылжымалы байланыс
ЖИЦДМ
1172-1.
Ұялы байланыс
ЖИЦДМ
1173-1.
Байланыс саласындағы қызметтерді көрсетуге лицензия алу
ЖИЦДМ
1174-1.
Лицензиясы бар қызмет түрі шеңберінде лицензияға қосымшаны алу
ЖИЦДМ
1175-1.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ЖИЦДМ
1176-1.
Заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастыру кезінде лицензиялау кезінде қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі расталған жағдайда лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу
ЖИЦДМ
1177-1.
Жергілікті желінің абоненттік нөмірлерін, қызметтерге қолжетімділік нөмірлерін, "DEF" кодтар, қызметтерге қолжетімділік кодтарын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторларын таңдау префикстерін алу
ЖИЦДМ
1177-2.
Геостационарлық емес байланыс спутниктері қолданылатын спутниктік байланыс
ЖИЦДМ
1178.
02301003
Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою
Жергілікті желінің абоненттік нөмірлерін, қызметтерге қолжетімділік нөмірлерін, "DEF" кодтар, қызметтерге қолжетімділік кодтарын қалааралық және (немесе) халықаралық байланыс операторларын таңдау префикстерін
ЖИЦДМ
"Нөмірлеу ресурсын бөлу және нөмірлерді беру, сондай-ақ оларды алып қою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 қаңтардағы № 67 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10445 тіркелді.
1178-1.
02301003
Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру
ЖИЦДМ

Приказ и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 22 октября 2024 года № 665/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35294.
02302. Информация
1179.
02302001
Аккредитация удостоверяющих центров
МИИЦР
"Об утверждении правил выдачи и отзыва свидетельства об аккредитации удостоверяющего центра и оказания государственной услуги "Аккредитация удостоверяющих центров" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 1 июня 2020 года № 224/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20815.

"Ұялы байланыстың виртуалды операторына рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 2024 жылғы 22 қазандағы № 665/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35294 болып тіркелді.
02302. Ақпарат
1179.
02302001
Куәландыру орталықтарын аккредиттеу
ЖИЦДМ
"Куәландырушы орталықты аккредиттеу туралы куәлікті беру және кері қайтарып алу қағидалары" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 1 маусымдағы № 224/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20815 болып тіркелді.

1180.
02302002
Выдача архивных справок, копий архивных документов или архивных выписок
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790.
1181.
02302003
Выдача и отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
Выдача регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
МИИЦР
"Об утверждении Правил выдачи, хранения, отзыва регистрационных свидетельств и подтверждения принадлежности и действительности открытого ключа электронной цифровой подписи корневым удостоверяющим центром Республики Казахстан, удостоверяющим центром государственных органов и национальным удостоверяющим центром Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 26 июня 2015 года № 727. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12181.
1182.
Отзыв регистрационного свидетельства Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан
МИИЦР
02303. Культура
1183.
02303001
Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии для занятия деятельностью по распространению теле-, радиоканалов" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 101. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20296.
1184.
02303002
Постановка на учет, переучет, выдача свидетельства отечественного теле-, радиоканала
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области масс-медиа" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 октября 2024 года № 488-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35283.
1185.
02303003
Постановка на учет, переучет, выдача свидетельства иностранного теле-, радиоканала, распространяемого на территории Республики Казахстан
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области масс-медиа" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 октября 2024 года № 488-НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 35283.
1186.
02303004
Выдача прокатного удостоверения на фильм
МКИ

1180.
02302002
Архивтік анықтамалар, архивтік құжаттардың көшірмелерін немесе архивтік үзінділер беру
МАМ
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді
1181.
02302003
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру және кері қайтарып алу
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін беру
ЖИЦДМ
Қазақстан Республикасының негізгі куәландырушы орталығының, мемлекеттік органдардың куәландырушы орталығының және Қазақстан Республикасының ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәліктерін беру, сақтау, кері қайтарып алу және электрондық цифрлық қолтаңбаның ашық кілтінің тиесілілігі мен жарамдылығын растау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 26 маусымдағы № 727 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 қазанда № 12181 болып тіркелді.
1182.
Қазақстан Республикасының Ұлттық куәландырушы орталығының тіркеу куәлігін кері қайтарып алу
ЖИЦДМ
02303. Мәдениет
1183.
02303001
Теле-, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру
МАМ
"Теле, радиоарналарды тарату жөніндегі қызметпен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 101 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20296 болып тіркелді.
1184.
02303002
Отандық теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәлігін беру
МАМ
"Масс-медиа саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 17 қазандағы № 488-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35283 болып тіркелді.
1185.
02303003
Қазақстан Республикасының аумағында таратылатын шетелдік теле-, радиоарнаны есепке қою, қайта есепке қою, куәлігін беру
МАМ
"Масс-медиа саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің міндетін атқарушының 2024 жылғы 17 қазандағы № 488-НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35283 болып тіркелді.
1186.
02303004
Фильмге прокаттау куәлігін беру
МАМ

"Об утверждении Правил выдачи прокатного удостоверения на фильм" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 3 мая 2019 года № 125. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18639.
1187.
02303005
Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача свидетельства на право временного вывоза культурных ценностей" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 19. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10320.
1188.
02303006
Выдача разрешения на временный вывоз за пределы Республики Казахстан документов Национального архивного фонда, находящихся в государственной собственности
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790.
1189.
02303007
Прием заявок на присвоение звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности
МКИ
"Об утверждении Правил присвоения звания "Народный" или "Образцовый" коллективам художественной самодеятельности" приказ Министра культуры и информации Республики Казахстан от 28 марта 2007 года № 93. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4632.
1190.
02303008
Выдача разрешения на установление мемориальных досок
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешения на установление мемориальных досок" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 26 мая 2020 года № 149. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20738.
024. Чрезвычайные ситуации
02401. Прочие государственные услуги в сфере чрезвычайных ситуаций
1191.
02401001
Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 16 апреля 2020 года № 208. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20435.
1192.
02401002
Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта
МЧС

"Фильмге прокаттау куәлігін беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2019 жылғы 3 мамырдағы № 125 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18639 болып тіркелді.
1187.
02303005
Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру
МАМ
"Мәдени құндылықтарды уақытша әкету құқығына куәлік беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы № 19 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10320 тіркелді.
1188.
02303006
Ұлттық архив қорының мемлекеттік меншіктегі құжаттарын Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге уақытша әкетуге рұқсат беру
МАМ
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді.
1189.
02303007
Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беруге өтінімдерді қабылдау
МАМ
"Көркемөнерпаздар ұжымдарына "Халықтық" немесе "Үлгілі" атағын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі 2007 жылғы 28 наурыздағы № 93 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4632 болып тіркелді.
1190.
02303008
Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру
МАМ
"Мемориалдық тақталарды орнатуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 26 мамырдағы № 149 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20738 болып тіркелді.
024. Төтенше жағдайлар
02401. Төтенше жағдайлар саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1191.
02401001
Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру
ТЖМ
"Қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 16 сәуірдегі № 208 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20435 болып тіркелді.
1192.
02401002
Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу
ТЖМ

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Регистрация деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 187. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20338.
1193.
02401003
Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Аттестация юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 186. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20340.
1194.
02401004
Аттестация профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 463. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24449.
1195.
02401005
Выдача разрешений на производство взрывных работ
МЧС
"Об утверждении Правил выдачи разрешений на производство взрывных работ" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10273.
1196.
02401006
Выдача разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе
МЧС
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и о внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 декабря 2014 года № 350 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на производство взрывных работ" приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 апреля 2020 года № 234. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20561.
1197.
02401007
Согласование проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов
МЧС
"Об утверждении правил согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект" приказ исполняющего обязанности Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 16 сентября 2021 года № 454. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24508.

"Қауіпті өндіріс объектісінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20338 болып тіркелді.
1193.
02401003
Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау
ТЖМ
"Заңды тұлғаларды өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 186 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20340 болып тіркелді.
1194.
02401004
Өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау
ТЖМ
"Об утверждении Правил аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности" приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 20 сентября 2021 года № 463. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24449.
1195.
02401005
Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру
ТЖМ
"Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 ақпанда № 10273 тіркелді.
1196.
02401006
Жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға рұқсат беру
ТЖМ
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен оларды қолданылып жасалған бұйымдар саласындағы мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы және "Жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2014 жылғы 30 желтоқсандағы № 350 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 27 сәуірдегі № 234 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 4 мамырда № 20561 болып тіркелді.
1197.
02401007
Қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу
ТЖМ
"Қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 454 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24508 болып тіркелді.

1198.
02401008
Аттестация профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров, в организациях, населенных пунктах и на объектах
МЧС
"Об утверждении Правил аттестации профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров, в организациях, населенных пунктах и на объектах" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июля 2018 года № 514. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17281.
1199.
02401009
Аккредитация экспертных организаций по аудиту в области пожарной безопасности
МЧС
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций на осуществление деятельности по аудиту в области пожарной безопасности" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 112. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10488.
1199-1.
02401009-1
Выдача заключения о соответствии объекта требованиям пожарной безопасности
МЧС
1199-2.
02401009-2
Выдача разрешения на осуществление деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию систем пожарной автоматики
МЧС
1199 – 3
02401009-3
Предоставление информации по факту загорания (пожара)
МЧС
025. Физическая культура и спорт
02501. Прочие государственные услуги в сфере физической культуры и спорта
1200.
02501001
Аккредитация национальных спортивных федераций
МТС
"Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10095.
1201.
02501002
Аккредитация местных спортивных федераций
МТС
"Об утверждении Правил аккредитации спортивных федераций" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10095.
1202.
02501003
Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам
МТС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выплата пожизненного ежемесячного материального обеспечения спортсменам и тренерам" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 158. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20784.

1198.
02401008
Ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және оларды сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өртті сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттау
ТЖМ
"Ұйымдарда, елді мекендерде және объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрттерді сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 13 шілдедегі № 514 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17281 болып тіркелген.
1199.
02401009
Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит бойынша сараптама ұйымдарын аккредиттеу
ТЖМ
"Өрт қауіпсіздігі саласындағы аудит жөніндегі қызметті жүзеге асыруға сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 112 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10488 болып тіркелді.
1199-1.
02401009-1
Объектінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды беру
ТЖМ
1199-2.
02401009-2
Өрт автоматикасы жүйелерін монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру
ТЖМ
1199-3.
02401009-3
Жану (өрт) фактісі бойынша ақпарат беру
ТЖМ
025. Дене шынықтыру және спорт
02501. Дене шынықтыру және спорт саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1200.
02501001
Ұлттық спорт федерацияларын аккредиттеу
ТСМ
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 болып тіркелген.
1201.
02501002
Жергілікті спорт федерацияларын аккредиттеу
ТСМ
"Спорт федерацияларын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10095 тіркелді.
1202.
02501003
Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу
ТСМ
"Спортшылар мен жаттықтырушыларға өмір бойы ай сайынғы материалдық қамсыздандыруды төлеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20784 болып тіркелді.

1203.
02501004
Присвоение спортивных званий: "Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан", "мастер спорта международного класса Республики Казахстан", "мастер спорта Республики Казахстан", "Заслуженный тренер Республики Казахстан" и квалификационных категорий: тренер высшего уровня квалификации высшей категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации высшей категории, тренер среднего уровня квалификации высшей категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации высшей категории, методист высшего уровня квалификации высшей категории, методист среднего уровня квалификации высшей категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории, национальный спортивный судья высшей категории, национальный спортивный судья
Заслуженный мастер спорта Республики Казахстан
МТС
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
1204.
Мастер спорта международного класса Республики Казахстан
МТС
1205.
Мастер спорта Республики Казахстан
МТС
1206.
Заслуженный тренер Республики Казахстан
МТС
1207.
Тренер высшего уровня квалификации высшей категории
МТС
1208.
Тренер-преподаватель высшего уровня квалификации высшей категории
МТС
1209.
Тренер среднего уровня квалификации высшей категории
МТС
1210.
Тренер-преподаватель среднего уровня квалификации высшей категории
МТС
1211.
Методист высшего уровня квалификации высшей категории
МТС
1212.
Методист среднего уровня квалификации высшей категории
МТС
1213.
Инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации высшей категории
МТС
1214.
Национальный спортивный судья высшей категории
МТС
1215.
Национальный спортивный судья
МТС
1216.
02501005
Присвоение спортивных разрядов: кандидат в мастера спорта Республики Казахстан, спортсмен 1 разряда и квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель высшего уровня первой категории, тренер среднего уровня квалификации первой категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории, методист высшего уровня квалификации первой категории, методист среднего уровня квалификации первой категории, инструктор- спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, спортивный судья первой категории
Кандидат в мастера спорта Республики Казахстан
МТС

1203.
02501004
"Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері", "Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері", "Қазақстан Республикасының спорт шебері", "Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы" спорттық атақтары және біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты нұсқаушы-спортшы, жоғары санатты ұлттық спорт төрешісі, ұлттық спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген спорт шебері
ТСМ
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 болып тіркелді.
1204.
Қазақстан Республикасының халықаралық дәрежедегі спорт шебері
ТСМ
1205.
Қазақстан Республикасының спорт шебері
ТСМ
1206.
Қазақстан Республикасының еңбек сіңірген жаттықтырушысы
ТСМ
1207.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
ТСМ
1208.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы
ТСМ
1209.
Біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы
ТСМ
1210.
Біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты жаттықтырушы-оқытушы
ТСМ
1211.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты әдіскер
ТСМ
1212.
Біліктілігі орта деңгейдегі жоғары санатты әдіскер
ТСМ
1213.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты нұсқаушы-спортшы
ТСМ
1214.
Жоғары санатты ұлттық спорт төрешісі
ТСМ
1215.
Ұлттық спорт төрешісі
ТСМ
1216.
02501005
Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат, 1-разрядты спортшы cпорттық разрядтар және біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, бірінші санатты спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
Қазақстан Республикасының спорт шеберлігіне кандидат
ТСМ

1219.
Тренер-преподаватель высшего уровня первой категории
МТС
1220.
Тренер среднего уровня квалификации первой категории
МТС
1221.
Тренер-преподаватель среднего уровня квалификации первой категории
МТС
1222.
Методист высшего уровня квалификации первой категории
МТС
1223.
Методист среднего уровня квалификации первой категории
МТС
1224.
Инструктор- спортсмен высшего уровня квалификации первой категории
МТС
1225.
Спортивный судья первой категории
МТС
1226.
02501006
Присвоение спортивных разрядов: спортсмен 2 разряда, спортсмен 3 разряда, спортсмен 1 юношеского разряда, спортсмен 2 юношеского разряда, спортсмен 3 юношеского разряда и квалификационные категории: тренер высшего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории, тренер среднего уровня квалификации второй категории, тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории, методист высшего уровня квалификации второй категории, методист среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, спортивный судья
Спортсмен 2 разряда
МТС
"Об утверждении Правил присвоения и лишения спортивных званий, разрядов и квалификационных категорий, выдачи нагрудных знаков, а также их описание" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 29 июля 2014 года № 300. Зарегистрирован Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9675.
1227.
Спортсмен 3 разряда
МТС
1228.
Спортсмен 1 юношеского разряда
МТС
1229.
Спортсмен 2 юношеского разряда
МТС
1230.
Спортсмен 3 юношеского разряда
МТС
1231.
Тренер высшего уровня квалификации второй категории
МТС
1232.
Тренер-преподаватель высшего уровня квалификации второй категории
МТС
1233.
Тренер среднего уровня квалификации второй категории
МТС
1234.
Тренер-преподаватель среднего уровня квалификации второй категории
МТС
1235.
Методист высшего уровня квалификации второй категории
МТС
1236.
Методист среднего уровня квалификации второй категории
МТС
1237.
Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории
МТС
1238.
Спортивный судья
МТС
1239.
02501007
Присвоение статусов "специализированная" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ
Присвоение статуса "специализированная" спортивным школам
МТС
"Об утверждении Правил присвоения статусов "специализированна" спортивным школам и "специализированное" отделениям спортивных школ" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11642.

1219.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
ТСМ
1220.
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы
ТСМ
1221.
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
ТСМ
1222.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты әдіскер
ТСМ
1223.
Біліктілігі орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер
ТСМ
1224.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы
ТСМ
1225.
Бірінші санатты спорт төрешісі
ТСМ
1226.
02501006
2-разрядты спортшы, 3-разрядты спортшы, 1-жасөспірімдік разрядты спортшы, 2-жасөспірімдік разрядты спортшы, 3-жасөспірімдік разрядты спортшы спорттық разрядтарын және біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, спорт төрешісі біліктілік санаттарын беру
2-разрядты спортшы
ТСМ
"Спорттық атақтар, разрядтар және біліктілік санаттарын беру және олардан айыру, омырауға тағатын белгілерді беру қағидаларын, сондай-ақ олардың сипаттамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 шілдедегі № 300 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9675 болып тіркелді.
1227.
3-разрядты спортшы
ТСМ
1228.
1-жасөспірімдік разрядты спортшы
ТСМ
1229.
2-жасөспірімдік разрядты спортшы
ТСМ
1230.
3-жасөспірімдік разрядты спортшы
ТСМ
1231.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
ТСМ
1232.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
ТСМ
1233.
Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы
ТСМ
1234.
Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы-оқытушы
ТСМ
1235.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты әдіскер
ТСМ
1236.
Біліктілігі орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер
ТСМ
1237.
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы
ТСМ
1238.
Спорт төрешісі
ТСМ
1239.
02501007
Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру
ТСМ
"Спорт мектептеріне және спорт мектептерінің бөлімшелеріне "мамандандырылған" деген мәртебе беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2015 жылғы 9 маусымдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11642 болып тіркелді.

1240.
Присвоение статуса "специализированное" отделениям спортивных школ
МТС
1241.
02501008
Компенсационная выплата членам национальных команд Республики Казахстан по видам спорта при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях
МТС
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Компенсационная выплата членам национальных команд Республики Казахстан по видам спорта при получении ими спортивных травм и увечий на международных спортивных соревнованиях" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 292. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных
1242.
02501009
Предоставление жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им
МТС
"Об утверждении Правил предоставления жилища чемпионам и призерам Олимпийских, Паралимпийских и Сурдлимпийских игр и пользования им" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20438.
1243.
02501010
Признание видов спорта, спортивных дисциплин
МТС
"Об утверждении Правил признания видов спорта, спортивных дисциплин и формирования реестра видов спорта" приказ исполняющего обязанности Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 28 октября 2014 года № 55. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9912.
1244.
02501011
Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации специалистов в области физической культуры и спорта
МТС
"Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации специалистов в области физической культуры и спорта" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15344.
026. Архитектурно-градостроительная деятельность
02601. Выдача разрешительных документов (включая лицензирование, регистрацию, сертификацию) в сфере архитектуры и строительства
1245.
02601001
Выдача лицензии на проектную деятельность
Градостроительное проектирование (с правом проектирования для градостроительной реабилитации районов исторической застройки, за исключением научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры) и планирование
МПС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267.

1240.
ТСМ
1241.
02101002
Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы ұлттық командаларының мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу
ТСМ
"Спорт түрлері бойынша Қазақстан Республикасы құрама командаларының (спорт түрлері бойынша ұлттық құрама командалардың) мүшелеріне олардың халықаралық спорттық жарыстарда жарақаттар алуы және мертігуі кезінде өтемақы төлемдерін төлеу" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдеде № 292 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9672 тіркелген.
1242.
02501009
Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану
ТСМ
"Олимпиадалық, Паралимпиадалық және Сурдлимпиадалық ойындардың чемпиондары мен жүлдегерлеріне тұрғынжай беру және оны пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20438 болып тіркелген.
1243.
02501010
Спорт түрлерін, спорт салаларын тану
ТСМ
"Спорт түрлерін, спорт салаларын тану және спорт түрлерінің тізілімін қалыптастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің м.а. 2014 жылғы 28 қазандағы № 55 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9912 болып тіркелген.
1244.
02501011
Дене шынықтыру және спорт саласында мамандарды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау
ТСМ
"Дене шынықтыру және спорт саласындағы мамандарды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15344 болып тіркелген.
026. Сәулет-қала құрылысы қызметі
02601. Сәулет-қала құрылысы саласында рұқсат құжаттарын беру (лицензиялауды, тіркеуді, сертификаттауды қоса алғанда)
1245.
02601001
Жобалау қызметіне лицензия беру
Қала құрлысын жобалау (тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды қоспағанда, тарихи құрылыс аудандарында қала құрылысын қалпына келтіру үшін жобалау құқығымен) және жоспарлау
ӨҚМ
Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 1 сәуірде № 20267 болып тіркелді.

1246.
Архитектурное проектирование для зданий и сооружений (с правом проектирования для архитектурно- реставрационных работ, за исключением научно-реставрационных работ на памятниках истории и культуры), в том числе генеральных планов объектов, инженерной подготовки территории, благоустройства и организации рельефа
МПС
1247.
Строительное проектирование (с правом проектирования для капитального ремонта и (или) реконструкции зданий и сооружений, а также усиления конструкций для каждого из указанных ниже работ) и конструирование
МПС
1248.
Проектирование инженерных систем и сетей
МПС
1249.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов строительства) зданий и сооружений жилищно-гражданского назначения
МПС
1250.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов строительства) объектов производственного назначения
МПС
1251.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов строительства) объектов инфраструктуры транспорта, связи и коммуникаций
МПС
1252.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов транспортного строительства)
МПС
1253.
Технологическое проектирование (разработка технологической части проектов) строительства объектов сельского хозяйства, за исключением предприятий перерабатывающей промышленности
МПС
1254.
Выдача и переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
МПС
1255.
Переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
МПС
1256.
02601002
Выдача лицензии на изыскательскую деятельность
Инженерно-геодезические работы
МПС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267.
1257.
Инженерно-геологические и инженерно-гидрогеологические работы
МПС
1258.
Переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
МПС

1246.
Ғимараттар мен құрылыстардың сәулеттік жобасы (тарих және мәдениет ескерткіштеріндегі ғылыми-реставрациялық жұмыстарды қоспағанда, сәулет-реставрация жұмыстарына жобалау құқығымен), оның ішінде объектілердің бас жоспарлары, аумақты инженерлік дайындау, абаттандыру және рельефті ұйымдастыру
ӨҚМ
1247.
Құрылысты жобалау (ғимараттар мен құрылыстарды күрделі жөндеуге және (немесе) реконструкциялауға, сондай-ақ төменде көрсетілген жұмыстардың әрқайсысы үшін нығайту құрылымдарын жобалау құқығымен) және жобалау
ӨҚМ
1248.
Инженерлік жүйелер мен желілерді жобалау
ӨҚМ
1249.
Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы ғимараттар мен құрылыстарды технологиялық жобалау (құрылыс жобаларының технологиялық бөлігін әзірлеу)
ӨҚМ
1250.
Өндірістік объектілерді технологиялық жобалау (құрылыс жобаларының технологиялық бөлігін әзірлеу)
ӨҚМ
1251.
Көлік, коммуникация және коммуникация инфрақұрылымы объектілерін технологиялық жобалау (құрылыс жобаларының технологиялық бөлігін әзірлеу)
ӨҚМ
1252.
Технологиялық жобалау ( көлік құрылысы жобаларының технологиялық бөлігін әзірлеу
ӨҚМ
1253.
Өңдеу өнеркәсібі кәсіпорындарын қоспағанда, ауыл шаруашылығы объектілерін салуға арналған технологиялық жобалау (жобалардың технологиялық бөлігін әзірлеу)
ӨҚМ
1254.
Лицензиат-заңды тұлғаны бөлу және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезiнде және лицензияны санат бере отырып қайта ресiмдеу кезiнде лицензия беру және қайта ресiмдеу
ӨҚМ
1255.
Жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын немесе заңды мекенжайын өзгерту кезінде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерту кезінде лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қайта ресімдеу жеке лицензиаттың тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) өзгерту
ӨҚМ
1256.
02601002
Іздестіру қызметіне лицензия беру
Инженерлік-геодезиялық жұмыстар
ӨҚМ
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді.
1257.
Инженерлік-геологиялық және инженерлік-гидрогеологиялық жұмыстар
ӨҚМ
1258.
Лицензия-лицензиат заңды тұлғаны бөлу және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезiнде және лицензияны санат бере отырып қайта ресiмдеу кезiнде лицензияны қайта ресiмдеу
ӨҚМ

1259.
Переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
МПС
1260.
02601003
Выдача лицензии на строительно-монтажные работы
Специальные работы в грунтах
МПС
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере выдачи лицензий в архитектурной, градостроительной и строительной деятельности и о внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 апреля 2020 года № 175. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20267.
1261.
Возведение несущих и (или) ограждающих конструкций зданий и сооружений (в том числе мостов, транспортных эстакад, тоннелей и путепроводов, иных искусственных строений), включающее капитальный ремонт и реконструкцию объектов
МПС
1262.
Специальные строительные и монтажные работы по прокладке линейных сооружений, включающие капитальный ремонт и реконструкцию
МПС
1263.
Устройство инженерных сетей и систем, включающее капитальный ремонт и реконструкцию
МПС
1264.
Строительство автомобильных и железных дорог, включающее капитальный ремонт и реконструкцию
МПС
1265.
Монтаж технологического оборудования, пусконаладочные работы
МПС
1266.
Переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории
МПС
1267.
Переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформлении лицензии при изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата
МПС
1268.
02601004
Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений), определении их месторасположения
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
1269.
02601005
Выдача решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения)
МКИ

1259.
Жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын немесе заңды мекенжайын өзгерту кезінде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерту кезінде лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қайта ресімдеу жеке лицензиаттың тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) өзгерту
ӨҚМ
1260.
02601003
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру
Топырақта арнайы жұмыс
ӨҚМ
"Сәулет, қала салу және құрылыс қызметінде лицензия беру саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 1 сәуірдегі № 175 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20267 болып тіркелді.
1261.
Объектілерді күрделі жөндеуді және реконструкциялауды қоса алғанда, ғимараттар мен құрылыстардың жүк көтергіш және (немесе) қоршау конструкцияларын (оның ішінде көпірлерді, көліктік эстакадаларды, тоннельдер мен эстакадаларды, басқа да жасанды құрылыстарды) салу
ӨҚМ
1262.
Сызықтық құрылымдарды төсеу үшін арнайы құрылыс-монтаж жұмыстары, оның ішінде күрделі жөндеу және қайта құру
ӨҚМ
1263.
Инженерлік желілер мен жүйелерді орнату, оның ішінде күрделі жөндеу және қайта құру
ӨҚМ
1264.
Автомобиль және темір жолдарды салу, оның ішінде күрделі жөндеу және қайта құру
ӨҚМ
1265.
Технологиялық жабдықты монтаждау, іске қосу жұмыстары
ӨҚМ
1266.
Лицензия-лицензиат заңды тұлғаны бөлу және бөлу нысанында қайта ұйымдастыру кезiнде және лицензияны санат бере отырып қайта ресiмдеу кезiнде лицензияны қайта ресiмдеу
ӨҚМ
1267.
Жеке кәсіпкер-лицензиатты қайта тіркеу, оның атауын немесе заңды мекенжайын өзгерту кезінде лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерту кезінде лицензияны қайта ресімдеу, лицензияны қайта ресімдеу жеке лицензиаттың тегін, атын, әкесінің атын (бар болса) өзгерту
ӨҚМ
1268.
02601004
Ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау туралы шешім беру
МАМ
"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді.
1269.
02601005
Үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру
МАМ

"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере религиозной деятельности" приказ Министра информации и общественного развития Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 97. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20256.
1270.
02601006
Выдача решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)
На проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически сложных объектов
МПС
"Об утверждении Правил выдачи решения на проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос зданий и сооружений)" Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 апреля 2021 года № 202. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 22672.

"Діни қызмет саласындағы мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 97 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20256 болып тіркелді.
1270.
02601006
Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі емес объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге
ӨҚМ
"Объектілерді кейіннен кәдеге жарату (ғимараттар мен құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2021 жылғы 29 сәуірдегі № 202 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22672 болып тіркелді.

1271.
На проведение комплекса работ по постутилизации объектов (снос строений) технически и (или) технологически сложных объектов
02602. Прочие государственные услуги в сфере архитектурно-градостроительной деятельности
1272.
00402014
Присвоение/ упразднение адреса объекта недвижимости
Присвоение адреса объекту недвижимости
МПС
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Присвоение/упразднение адреса объекта недвижимости"
Приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 19 июля 2024 года № 270. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов года № 34774.
1273.
Упразднение адреса объекта недвижимости
МПС
1274.
02602002
Предоставление исходных материалов при разработке проектов строительства и реконструкции (перепланировки и переоборудования, перепрофилирования)
Преоставление исходных материалов на новое строительство
МПС
"Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12684.
1275.
Предоставление архитектурно-планировочного задания и технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения
МПС
1276.
Предоставление исходных материалов для реконструкции (перепланировки, переоборудования, перепрофилирования) строительных объектов (отдельных частей) и сооружений, связанных с изменением несущих и ограждающих (наружных) конструкций, инженерных систем и оборудования
МПС
1277.
02602003
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы по экспертизе градостроительной, предпроектной и проектно-сметной документаци
МПС
"Об утверждении Правил аттестации экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 114. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10058.
1278.
Аттестация экспертов, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору
МПС
1279.
Аттестация экспертов, осуществляющих инжиниринговые услуги по авторскому надзору
МПС

1271.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерді кейіннен кәдеге жарату (құрылыстарды бұзу) жөніндегі жұмыстар кешенін жүргізуге
02602. Сәулет-қала құрылысы қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін өзге де қызметтер
1272.
00402014
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/ жою
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру
ӨҚМ
"Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын беру/жою" мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2024 жылғы 19 шілдедегі № 270 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34774 болып тіркелді.
1273.
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жою
ӨҚМ
1274.
02602002
Құрылыс және реконструкция (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау және қайта бейіндеу) жобаларын әзірлеу кезінде бастапқы материалдарды ұсыну
Жаңа құрылысқа бастапқы материалдарды ұсыну
ӨҚМ
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелді.
1275.
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын және инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосуға арналған техникалық шарттарды ұсыну
ӨҚМ
1276.
Тіреу және қоршау (сыртқы) конструкцияларын, инженерлік жүйелер мен жабдықтарын өзгертумен байланысты құрылыс объектілерін (жекелеген бөліктерін) және құрылысжайларды реконструкциялау (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау, қайта бейіндеу) үшін бастапқы материалдарды ұсыну
ӨҚМ
1277.
02602003
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
Қала құрылысы, жобалау алдындағы және жобалау-сметалық құжаттаманы сараптау бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
ӨҚМ
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы сараптама жұмыстарын және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 114 бұйрығы. тіркелді. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10058 болып тіркелді.
1278.
Техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
ӨҚМ
1279.
Авторлық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
ӨҚМ

1280.
Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений
МПС
1281.
Переоформление аттестата при изменении фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица
МПС
1282.
02602004
Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Аккредитации экспертных организаций для осуществления обязательной комплексной вневедомственной экспертизы проектов (технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации), предназначенных для строительства
МПС
"Об утверждении Правил аккредитации экспертных организаций" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 151. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10640.
1283.
Аккредитации экспертных организаций особых индустриальных зон для осуществления обязательной комплексной вневедомственной экспертизы проектов (технико-экономических обоснований и проектно-сметной документации), предназначенных для строительства объектов на территории особой индустриальной зоны
МПС
1284.
Переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица
МПС
1285.
02602005
Согласование эскиза (эскизного проекта)
МПС
"Об утверждении Правил организации застройки и прохождения разрешительных процедур в сфере строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 750. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12684.
1286.
02602006
Аккредитация негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства
МПС
"Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации негосударственных аттестационных центров по аттестации инженерно-технических работников, участвующих в процессе проектирования и строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 735. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12752.
1287.
02602007
Аккредитация юридических лиц осуществляющих технический надзор и техническое обследование по объектам первого и второго уровней ответственности
Аккредитация организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
МПС
"Об утверждении Правил и разрешительных требований по аккредитации организаций, осуществляющих инжиниринговые услуги по техническому надзору и экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 709. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12535.

1280.
Ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен тұрақтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау
ӨҚМ
1281.
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) өзгерген кезде аттестатты қайта ресімдеу
ӨҚМ
1282.
02602004
Құрылыс объектілеріне кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізуге өтініш білдірген заңды тұлғаларды аккредиттеу
Құрылысқа арналған жобаларға (техникалық-экономикалық негіздемелер мен ЖСҚ) міндетті кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізу үшін сараптама ұйымдарын аккредиттеу
ӨҚМ
"Сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 151 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10640 тіркелді .
1283.
Арнайы индустриялық аймақтың аумағында объектілерді салуға арналған жобаларға (техникалық-экономикалық негіздемелер мен ЖСҚ) міндетті кешенді ведомстводан тыс сараптама жүргізу үшін арнайы индустриялық аймақтардың сараптама ұйымдарын аккредиттеу
ӨҚМ
1284.
Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде куәлікті қайта ресімдеу
ӨҚМ
1285.
02602005
Эскизді (эскиздік жобаны) келісуден өткізу
ӨҚМ
"Құрылыс саласындағы құрылыс салуды ұйымдастыру және рұқсат беру рәсімдерінен өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 750 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12684 болып тіркелді.
1286.
02602006
Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау жөніндегі мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу
ӨҚМ
"Жобалау және құрылыс салу процесіне қатысушы инженер-техник жұмыскерлерді аттестаттау бойынша мемлекеттік емес аттестаттау орталықтарын аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 735 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12752 болып тіркелді.
1287.
02602007
Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі объектілер бойынша техникалық қадағалауды және техникалық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын заңды тұлғаларды аккредиттеу
Жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерінде техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді көрсететін ұйымдарды аккредиттеу
ӨҚМ
"Бірінші және екінші жауапкершілік деңгейіндегі техникалық және технологиялық күрделі объектілердегі ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігін және орнықтылығын техникалық зерттеп-қарау бойынша техникалық қадағалау және сараптама жұмыстары жөніндегі инжинирингтік қызметтер көрсетуді жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларды және рұқсат беру талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 709 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12535 болып тіркелді.

1288.
Аккредитации организаций, осуществляющих экспертные работы по техническому обследованию надежности и устойчивости зданий и сооружений на технически и технологически сложных объектах первого и второго уровней ответственности
МПС
1289.
Переоформление свидетельства при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица
МПС
1290.
02602008
Аккредитация организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства
МПС
"Об утверждении Правил по аккредитации организаций по управлению проектами в области архитектуры, градостроительства и строительства" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 26 ноября 2015 года № 733. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12702.
1291.
02602009
Выдача разрешения на привлечение денег дольщиков
МПС
"О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июля 2016 года № 352 "Об утверждении Правил выдачи разрешения на привлечение денег дольщиков" приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2020 года № 178. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20358.
1292.
02602010
Выдача выписки об учетной записи договора о долевом участии в жилищном строительстве
МПС
"О внесении изменения в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 сентября 2016 года № 434 "Об утверждении Правил ведения учета местными исполнительными органами договоров о долевом участии в жилищном строительстве, а также договоров о переуступке прав требований по ним" Приказ исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 4 мая 2020 года № 264. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20583.
1293.
02602011
Регистрация местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе
МПС
"Об утверждении Правил регистрации местными исполнительными органами договоров участия в жилищно-строительном кооперативе"
приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20262.
1294.
02602012
Субсидирование ставок вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства
МПС
"Об утверждении Правил субсидирования ставки вознаграждения по выдаваемым кредитам банками второго уровня субъектам частного предпринимательства для целей жилищного строительства" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 января 2017 года № 35. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14765.

1288.
Жауапкершіліктің бірінші және екінші деңгейдегі техникалық және технологиялық күрделі объектілерінде ғимараттар мен құрылыстардың сенімділігі мен орнықтылығын техникалық тексеру бойынша сараптамалық жұмыстарды жүзеге асыратын ұйымдарды аккредиттеу
ӨҚМ
1289.
Заңды тұлғаның атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген кезде куәлікті қайта ресімдеу
ӨҚМ
1290.
02602008
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу
ӨҚМ
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы жобаларды басқару жөніндегі ұйымдарды аккредиттеу жөніндегі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 26 қарашадағы № 733 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12702 болып тіркелді.
1291.
02602009
Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру
ӨҚМ
"Үлескерлердің ақшасын тартуға рұқсат беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 29 шілдедегі № 352 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 2 сәуірдегі № 178 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20358 болып тіркелді.
1292.
02602010
Тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттың есептік жазбасы туралы үзінді беру
ӨҚМ
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй құрылысына үлестік қатысу туралы шарттарды, сондай-ақ олар бойынша талап ету құқықтарын басқаға беру туралы шарттарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 30 қыркүйектегі № 434 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 4 мамырдағы № 264 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20583 болып тіркелді.
1293.
02602011
Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу
ӨҚМ
"Жергілікті атқарушы органдардың тұрғын үй-құрылыс кооперативіне қатысу шарттарын тіркеу" қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 27 наурыздағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20262 болып тіркелген.
1294.
02602012
Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субьектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялау
ӨҚМ
"Тұрғын үй құрылысы мақсаттары үшін жеке кәсіпкерлік субъектілеріне екінші деңгейдегі банктер беретін кредиттер бойынша сыйақы мөлшерлемерін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 31 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14765 болып тіркелді.

027. Жилищно-коммунальное хозяйство
02701. Прочие государственные услуги в сфере жилищно-коммунального хозяйства
1295.
02701001
Назначение жилищной помощи
МПС
"Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" Приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 8 декабря 2023 года № 117.
Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов
№ 33763.
1296.
02701002
Субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде
МПС
"Об утверждении Правил субсидирования части арендной платы за жилище, арендованное в частном жилищном фонде"

027. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
02701. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1295.
02
70
10
01
Тұрғын үй көмегін тағайындау
ӨҚМ
"Тұрғын үй көмегін беру қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 117 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33763 болып тіркелді.
1296.
02701002
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау
ӨҚМ
"Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін жалдау ақысының бір бөлігін субсидиялау қағидаларын бекіту туралы"

приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 апреля 2025 года № 152. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36055.
1296-1.
02701002-1
Предоставление арендного жилья без права выкупа для работающей молодежи
МКИ
1297.
02701003
Постановка на учет нуждающихся в жилище граждан Республики Казахстан, кандасов в электронную базу "Центр обеспечения жилищем"
МПС
"Об утверждении Правил постановки на учет нуждающихся в жилище граждан Республики Казахстан, кандасов, в электронную базу "Центр обеспечения жилищем"
приказ и.о. Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 17 апреля 2025 года № 130. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36002.
1298.
02701004
Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда
МПС
"Об утверждении Правил по оказанию государственной услуги "Приватизация жилищ из государственного жилищного фонда"
приказ и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 12 августа 2021 года № 437. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 23983.
1299.
02701005
Выдача жилищных сертификатов
МПС
"Об утверждении правил реализации мер государственной поддержки, направленных на улучшение жилищных условий"
приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 30 мая 2025 года № 187. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 36186.
1300.
02701006
Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Заключение и продление договора найма служебного жилища Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 29 ноября 2022 года № 1141. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 декабря 2022 года № 30965.
1301.
02701007
Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан
МО
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Постановка на учет нуждающихся в служебном жилище лиц гражданского персонала (работников) Вооруженных Сил Республики Казахстан"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 22 июля 2024 года № 765. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 34820
028. Внешняя политика и иностранные дела

Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 30 сәуірдегі № 152 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36055 болып тіркелген.
1296-1.
02701002-1
Жұмыс істейтін жастарға сатып алу құқығынсыз жалға берілетін тұрғын үйді ұсыну
МАМ
1297.
02701003
Қазақстан Республикасының тұрғын үйге мұқтаж азаматтарын, қандастарды "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасына есепке қою
ӨҚМ
"Қазақстан Республикасының азаматтарын, қандастарды "Тұрғын үймен қамтамасыз ету орталығы" электрондық базасына тұрғынжайға мұқтаждар есебіне қою қағидаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 2025 жылғы 17 сәуірдегі № 130 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36002 болып тіркелген.
1298.
02701004
Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендiру
ӨҚМ
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан берілетін тұрғын үйлерді жекешелендіру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидаларды бекіту туралы Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 12 тамыздағы № 437 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 13 тамызда № 23983 болып тіркелді
1299.
02701005
Тұрғын үй сертификаттарын беру
ӨҚМ
"Тұрғын үй жағдайларын жақсартуға бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 30 мамырдағы № 187 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36186 болып тіркелген.
1300.
02701006
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту
Қорғанысмині
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік баспанасын жалға алу шартын жасасу және ұзарту" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" ҚР ҚМ 2022 жылғы 29 қарашадағы № 1141 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде .№ 30965 болып тіркелген.
1301.
02701007
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғын үйге мұқтаж азаматтық персоналын (қызметкерлерін) есепке қою
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің қызметтік тұрғынжайға мұқтаж азаматтық персонал адамдарын (қызметкерлерін) есепке қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2024 жылғы 22 шілдедегі № 765 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 34820 болып тіркелді.
028. Сыртқы саясат және сыртқы істер

02801. Прочие государственные услуги в сфере внешней политики и иностранных дел
1302.
02801001
Легализация документов
МИД
"Об утверждении Правил легализации документов" приказ исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16116.
1303.
02801002
Выдача временного свидетельства на право плавания под Государственным флагом Республики Казахстан в случае приобретения судна за границей
МИД
"Об утверждении Правил государственной регистрации судов и прав на них" приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 165. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11125.
029. Регулирование естественных монополий
02901. Прочие государственные услуги в сфере регулирования естественных монополий
Выдача лицензии

02801. Сыртқы саясат және сыртқы істер саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1302.
02801001
Құжаттарды заңдастыру
СІМ
"Құжаттарды заңдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің м.а. 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 25 желтоқсанда № 16116 болып тіркелді.
1303.
02801002
Кеме шетелде сатып алынған жағдайда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығына уақытша куәлік беру
СІМ
"Кемелерді және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 165 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11125 тіркелді.
029. Табиғи монополияларды реттеу
02901. Табиғи монополияларды реттеу саласындағы өзге де мемлекеттік көрсетілетін қызметтер

1304.
02901001
Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения
Получение лицензии
МНЭ
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность по покупке электрической энергии в целях энергоснабжения" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июня 2020 года № 47. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20843.
1305.
Переоформление лицензии
МНЭ
1306.
02901002
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом субъекта естественной монополии, если балансовая стоимость имущества, в отношении которого совершается сделка, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Слияние, присоединение, преобразование
МНЭ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970.
1306-1.
02901002-1
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом субъекта естественной монополии, если балансовая стоимость имущества, в отношении которого совершается сделка, учтенная в бухгалтерском балансе на начало текущего года превышает 0,05 процента от балансовой стоимости его активов в соответствии с бухгалтерским балансом на начало текущего года, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
Слияние, присоединение, преобразование
МВРИ
1307.
02901003
Выдача согласия на реорганизацию и ликвидацию субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Разделение, выделение
МНЭ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970.
1308.
Ликвидация
МНЭ
1309.
Включение в Государственный регистр субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
МНЭ

1304.
02901001
Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу қызметіне лицензия беру
Лицензия беру
ҰЭМ
"Энергиямен жабдықтау мақсатында электр энергиясын сатып алу жөніндегі қызметке лицензия беру "мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 5 маусымдағы № 47 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20843 болып тіркелді.
1305.
Лицензияны қайта ресімдеу
ҰЭМ
1306.
02901002
Егер мәміле жасалатын мүліктің ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік баланста ескерілген баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік балансқа сәйкес оның активтерінің баланстық құнының 0,05 пайызынан асатын болса, табиғи монополия субъектісініңмүлкіне қатысты өзге мәмілелер жасасуға келісім беру, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
ҰЭМ
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді.
1306-1.
02901002-1
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін, егер ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлік баланста есепке алынған, оған қатысты мәміле жасалатын мүліктің баланстық құны ағымдағы жылдың басындағы бухгалтерлiк балансқа сәйкес оның активтерінің баланстық құнының 0,05 процентінен асатын болса, табиғи монополия субъектісінің мүлкімен мәмілелер жасауға келісім беру
Бірігу, қосу, қайта құру
СРИМ
1307.
02901003
Табиғи монополиялар субъектілерін қайта ұйымдастыруға және таратуға келісім беру, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
Бөлу, бөлектеу
ҰЭМ
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді.
1308.
Тарату
ҰЭМ
1309.
Аэронавигация және әуежайлар мен байланыс саласындағы қызметтерді қоспағанда, табиғи монополиялар субъектілерін Мемлекеттік тіркелімге енгізу
ҰЭМ

1307-1.
02901003-1
Выдача согласия на реорганизацию и ликвидацию субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
Разделение, выделение
МВРИ
1308-1.
Ликвидация
МВРИ
1310.
02901004
Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
Исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, за исключением услуг в сфере аэронавигации и аэропортов и связи
МНЭ
"О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73 "Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий" Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 11 июля 2020 года № 53. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20970.
1309-1.
02901003-1
Включение и исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
Включение в Государственный регистр субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
МВРИ
1310-1.
Исключение из Государственного регистра субъектов естественных монополий, оказывающих услуги подачи воды по каналам, подачи воды для орошения и регулирования поверхностного стока при помощи подпорных гидротехнических сооружений
МВРИ
1311.
02901005
Выдача согласия на совершение сделок с имуществом, используемым для предоставления регулируемой услуги подъездных путей
МНЭ
"Об утверждении Правил осуществления деятельности субъектами естественных монополий", приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 августа 2019 года № 73. в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19242.
030. Государственная служба
03001. Прочие государственные услуги в сфере государственной службы
1312.
03001001
Тестирование государственных служащих, претендентов на занятие вакантной административной государственной должности и граждан, поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты
АДГС
"О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14939.
"Об утверждении Правил, программ и организации тестирования граждан, поступающих на правоохранительную службу" приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 сентября 2016 года № 1. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 14317.

1307-1.
02901003-1
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерін қайта ұйымдастыруға және таратуға келісім беру
Бөлу, бөлініп шығу
СРИМ
1308-1.
Тарату
СРИМ
1310.
02901004
Мемлекеттік тіркелімге табиғи монополиялар субъектілеріненгізу және одан шығару, аэронавигация және әуежайлар және байланыс саласында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда
ҰЭМ
"Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 11 шілдедегі № 53 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20970 болып тіркелді.
1309-1.
02901003-1
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу және шығару
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркеліміне енгізу
СРИМ
1310-1.
Сумен жабдықтау және (немесе) су бұру саласындағы суды каналдар арқылы беру, суару үшін су беру және тірек гидротехникалық құрылысжайларының көмегімен жерүсті ағынын реттеу қызметін көрсететін табиғи монополиялар субъектілерінің мемлекеттік тіркелімінен шығару
СРИМ
1311.
02901005
Кірме жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметін ұсыну үшін пайдаланылатын мүлікпен мәмілелер жасауға келісім беру
ҰЭМ
Табиғи монополиялар субъектілерінің қызметін жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2019 жылғы 13 тамыздағы № 73 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19242 болып тіркелді.
030. Мемлекеттік қызмет
03001. Мемлекеттік қызмет саласындағы басқа мемлекеттік көрсетілетін қызметтер
1312.
03001001
Мемлекеттік қызметшілерді, бос мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасуға үміткерлерді, құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тестілеу
МҚІА
"Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14939 болып тіркелген. "Құқық қорғау қызметіне кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 1 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14317 болып тіркелген.

031. Другие
03101. Использование космического пространства
1313.
03101001
Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства
МИИЦР
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере использования космического пространства" приказ Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 14 апреля 2020 года № 140/НҚ. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20424.

031. Басқа
03101. Ғарыш кеңістігін пайдалану
1313.
03101001
Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру
ЖИЦДМ
"Ғарыш кеңістігін пайдалану саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2020 жылғы 14 сәуірдегі № 140/НҚ бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20424 болып тіркелді.

1314.
03101002
Государственная регистрация космических объектов и прав на них
МИИЦР
"Об утверждении Правил государственной регистрации космических объектов и прав на них и формы регистра космических объектов" приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от апреля 2015 года № 484. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11382.
03102. Апостилирование
1315.
03102001
Апостилирование архивных справок, копий архивных документов или архивных выписок, исходящих из государственных архивов Республики Казахстан и направляемых за рубеж
МКИ
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в области архивного дела" приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 159. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20790.
1316.
03102002
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции, регистрации актов гражданского состояния и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан
МЮ
"Об утверждении правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из органов юстиции и иных государственных органов, а также нотариусов Республики Казахстан" приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 27 мая 2020 года № 58. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20740.
1317.
03102003
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций начального, основного среднего, общего среднего, технического и профессионального, после сред его образования
МП
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги" Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций образования" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 209. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20668.
1318.
03102004
Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций высшего и (или) послевузовского образования
МНВО
Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из организаций высшего и (или) послевузовского образования"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 11 декабря 2023 года № 625. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 декабря 2023 года № 33771.
1319.
03102005
Апостилирование официальных документов, исходящих из структурных подразделений Министерства финансов Республики Казахстан и (или) их территориальных подразделений
МФ

1314.
03101002
Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу
ЖИЦДМ
"Ғарыш объектілерін және оларға құқықтарды мемлекеттік тіркеу қағидаларын және ғарыш объектілері тіркелімінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 484 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11382 тіркелді.
03102. Апостиль қою
1315.
03102001
Қазақстан Республикасының мемлекеттік архивтерінен шығатын және шетелге жіберілетін архивтік анықтамаларға, архивтік құжаттардың көшірмелеріне немесе архивтік үзінділерге апостиль қою
МАМ
"Архив ісі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 159 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20790 болып тіркелді.
1316.
03102002
Қазақстан Республикасының әділет органдарынан, азаматтық хал актілерін тіркеу және өзге де мемлекеттік органдардан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Әділетмині
"Қазақстан Республикасының әділет органдарынан және өзге мемлекеттік органдарынан, сондай-ақ нотариустардан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 27 мамырдағы № 58 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20740 болып тіркелді.
1317.
03102003
Бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу
ОАМ
"Білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 18 мамырдағы № 209 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20668 болып тіркелді.
1318.
03102004
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
ҒЖБМ
"Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарынан шығатын ресми құжаттарды апостильдеу" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2023 жылғы 11 желтоқсандағы № 625 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 13 желтоқсанда № 33771 болып тіркелді
1319.
03102005
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің құрылымдық бөлімшелерінен және (немесе) олардың аумақтық бөлімшелерінен шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Қаржымині

"О некоторых вопросах, связанных с подтверждением резидентства и апостилированием официальных документов органов государственных доходов" приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2025 года № 689. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 37383
1320.
03102006
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан
МО
"Об утверждении правил оказания государственной услуги " Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из Центрального архива Министерства обороны Республики Казахстан" приказ Министра обороны Республики Казахстан № 281 от 19 июня 2020 года. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20989.
1321.
03102007
Апостилирование официальных документов, исходящих из органов прокуратуры, органов следствия и дознания
ГП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами" приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 мая 2020 года № 64. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20674.
1322.
03102008
Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов
Судебная администрация
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Апостилирование официальных документов, исходящих из судебных органов" и о признании утратившими силу некоторых нормативных правовых актов" приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 13 апреля 2020 года № 13. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20393.
1323.
03102009
Апостилирование архивных справок и копий архивных документов, исходящих из специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений"" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270.
03103. Представление статистической информации
1324.
03103001
Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации
АСПР

"Мемлекеттік кірістер органдарының резиденттікті растауға және ресми құжаттарға апостиль қоюға байланысты кейбір мәселелер туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 11 қарашадағы № 689 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37383 болып тіркелді.
1320.
03102006
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық мұрағатынан шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
Қорғанысмині
"Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Орталық архивінен шығатын архивтік анықтамаларға және архивтік құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2020 жылғы 19 маусымдағы № 281 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20989 болып тіркелді
1321.
03102007
Прокуратура органдарынан, тергеу және анықтау органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
БП
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті және оның аумақтық органдарымен көрсетілетін мемлекеттік қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2020 жылғы 18 мамырдағы № 64 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20674 болып тіркелді
1322.
03102008
Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою
Сот әкімшілігі
"Сот органдарынан шығатын ресми құжаттарға апостиль қою" жөніндегі мемлекеттік қызметті көрсету қағидаларын бекіту және кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп тану туралы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2020 жылғы 13 сәуірдегі № 13 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20393 болып тіркелді
1323.
03102009
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінен шығатын мұрағаттық анықтамаларға және мұрағаттық құжаттардың көшірмелеріне апостиль қою
ІІМ
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелді.
03103. Статистикалық ақпаратты ұсыну
1324.
03103001
Ресми статистикалық ақпаратты тарату графигінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру
СЖРА

"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20335.
03104. Государственные предприятия и государственное имущество
1325.
03104001
Представление информации из реестра государственного имущества (перечень контролируемых государством акционерных обществ и товариществ с ограниченной ответственностью, а также государственных юридических лиц; информация и материалы о государственном имуществе, включенном в график выставления на торги объектов государственной собственности)
МФ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342.

"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20335 болып тіркелді.
03104. Мемлекеттік кәсіпорындар және мемлекеттік меншік
1325.
03104001
Мемлекеттік мүлік тізілімінен ақпарат беру (мемлекет бақылайтын акционерлік қоғамдар мен жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің, сондай-ақ мемлекеттік заңды тұлғалардың тізбесі; мемлекеттік меншік объектілерін сауда-саттыққа қою кестесіне енгізілген мемлекеттік мүлік туралы ақпарат пен материалдар)
Қаржымині
"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелді.

1326.
03104002
Представление информации из реестра государственного имущества арендатору государственного имущества по заключенному с ним договору аренды, со сведениями по условиям договора, начислениям по такому договору, пене и перечисленным платежам в бюджет
МФ
"Об утверждении правил оказания государственных услуг в сфере учета государственного имущества" приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 7 апреля 2020 года № 362. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20342.
1327.
03104003
Выдача архивных справок и/или копий архивных документов в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений
МВД
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в пределах специального государственного архива Министерства внутренних дел Республики Казахстан и его территориальных подразделений" приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 256. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20270.
03105. Меры государственной поддержки
1328.
03105001
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям обучающихся и воспитанников в общеобразовательных школах
МП
"Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сфере семьи и детей" приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года № 158. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 20478.
1329.
03105002
Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан
МЗ
"Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Предоставление лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, изделий медицинского назначения отдельным категориям граждан" приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 12 октября 2021 года КР ДСМ – 103. Зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 24765.
1330.
03105003
Предоставление персонифицированного финансирования по получателям образовательных услуг на дошкольное воспитание и обучение
МП
1131
03105004
Предоставление бесплатного и льготного питания отдельным категориям воспитанников в дошкольных организациях
МП
Общественно значимые услуги
032. Социальное направление
03201. Общественно значимые услуги в сферах культуры и информации
1332
03201001
Развитие гражданского общества, культуры и информационной среды
Развитие взаимодействия государственных органов и неправительственных организаций
МКИ, МИО

1326.
03104002
Мемлекеттік мүлік тізілімінен мемлекеттік мүлікті жалға алушыға онымен жасалған жалдау шарты бойынша шарттың талаптары, осындай шарт бойынша есептеулер, өсімпұл мен бюджетке аударылған төлемдер бойынша мәліметтермен бірге ақпарат беру
Қаржымині
"Мемлекеттік мүлікті есепке алу саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 7 сәуірдегі № 362 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20342 болып тіркелді.
1327.
03104003
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің арнайы мемлекеттік мұрағаты мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мұрағаттық анықтамаларды және/немесе мұрағаттық құжаттардың көшірмелерін беру
ІІМ
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі арнайы мемлекеттік архиві мен оның аумақтық бөлімшелерінің шегінде мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 256 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20270 болып тіркелді.
13105. Жеке тұлғаларды мемлекетік қолдау шаралары
1328.
03105001
Жалпы білім беретін мектептердегі білім алушылар мен тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарын тегін және жеңілдікпен тамақтандыруды ұсыну
ОАМ
"Отбасы және балалар саласында мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі № 158 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20478 болып тіркелді.
1329.
03105002
Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру
Денсаулықмині
"Азаматтардың жекелеген санаттарына дәрілік заттарды, бейімделген емдік өнімдерді, медициналық бұйымдарды беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 12 қазандағы № ҚР ДСМ -103 бұйрығы. Нормативтік құқықтық актілері мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 24765 болып тіркелді.
1330.
03105003
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға білім беру қызметтерін алушыларға дербестендірілген қаржыландыруды ұсыну
ОАМ
1331
03105004
Мектепке дейінгі ұйымдарда тәрбиеленушілердің жекелеген санаттарына тегін және жеңілдетілген тамақтандыруды ұсыну
ОАМ
Қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
032. Әлеуметтік бағыт
03201. Мәдениет және ақпарат саласындағы қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
1332
03201001
Азаматтық қоғамды, мәдениетті және ақпараттық ортаны дамыту
Мемлекеттік органдар мен үкіметтік емес ұйымдардың өзара іс-қимылын дамыту
МАМ, ЖАО

03303001
Обеспечение населения топливно-энергетическими ресурсами
Производство нефтепродуктов
МЭ, АО НК "КМГ"
1355
Газ и газоснабжение
МЭ, КРЕМ МНЭ, АЗРК, АО "КазТрансГаз Аймак", МИО
1356
Электроэнергетика и электроснабжение
МЭ, КРЕМ МНЭ, АЗРК, АО "КЕGОC", Энергопроизводящие, Энергопередающие организации, МИО
1357
Теплоснабжение
МЭ, КРЕМ МНЭ, АЗРК, АО "КЕGОC", Энергопроизводящие, Энергопередающие организации, МИО

03303001
Халықты отын-энергетикалық ресурстармен қамтамасыз ету
Мұнай өнімдерін өндіру
ЭМ, "ҚазМұнайГаз" ҰҚ АҚ
1355
Газ және газбен жабдықтау
ЭМ, ҰЭМ ТМРК, БҚДА, "ҚазТрансГаз Аймак" АҚ, ЖАО
1356
Электр энергетикасы және электрмен жабдықтау
ЭМ, ҰЭМ ТМРК, БҚДА, "КЕGОC" АҚ, Энергия өндіруші, Энергия беруші ұйымдар, ЖАО
1357
Жылумен жабдықтау
ЭМ, ҰЭМ ТМРК, БҚДА, "КЕGОC" АҚ, Энергия өндіруші, Энергия беруші ұйымдар, ЖАО

03304. Общественно значимые услуги в сфере защиты и развития конкуренции
1358
03304001
Обеспечение и развитие добросовестной конкуренции
Содействие развитию добросовестной конкуренции
АЗРК
1359
Предупреждение, выявление и расследование, пресечение нарушений законодательства Республики Казахстан в области защиты конкуренции
АЗРК
1360
Регулирование экономической концентрации
АЗРК
* объекты информатизации - объекты информатизации, интегрированные с сервисами, размещенными на шлюзе "электронного правительства", внешнем шлюзе "электронного правительства".
Примечания:
Код государственной услуги состоит из трех секций: 000 00 000
Три цифры на первой позиции обозначают сферу оказания государственных услуг.
Две цифры на второй позиции обозначают подсферу (жизненную ситуацию) оказания государственных услуг.
Три цифры на третьей позиции обозначают порядковый номер государственной услуги внутри подсферы.
Расшифровка аббревиатур:
ААЭ – Агентство Республики Казахстан по атомной энергии
МСХ – Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
АО – акционерное общество
МЮ – Министерство юстиции Республики Казахстан
ГП – Генеральная прокуратура Республики Казахстан
КПССУ ГП – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан
ЕНПФ – Единый накопительный пенсионный фонд
АЗРК – Агентство по защите и развития конкуренции Республики Казахстан
МНВО - Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
МЗ – Министерство здравоохранения Республики Казахстан
АО "ФРП "Даму" – АО "Фонд развития предпринимательства "Даму"
АОО – Автономная организация образования
ВАП – Высшая аудиторская палата Республики Казахстан
МИИЦР – Министерство искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
ДОДСВС – Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном суде Республики Казахстан (аппарат Верховного суда Республики Казахстан)
МИО – местные исполнительные органы
МТ – Министерство транспорта Республики Казахстан
КГУ – коммунальное государственное учреждение
МФ – Министерство финансов Республики Казахстан
МО – Министерство обороны Республики Казахстан
АРРФР – Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
МКИ – Министерство культуры и информации Республики Казахстан
АДГС – Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы
Государственная корпорация – некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан"
РГП "ГРС" – Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная радиочастотная служба" Министерства искусственного интеллекта и цифрового развития Республики Казахстан
МП - Министерство просвещения Республики Казахстан
МПС - Министерство промышленности и строительства Республики Казахстан
МИС – Республиканское государственное учреждение "Межрегиональная инспекция связи" Комитета телекоммуникаций МИИЦР
РГУ – республиканское государственное учреждение
РГП – республиканское государственное предприятие
РГКП – республиканское государственное казенное предприятие
МИД – Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МВРИ – Министерство водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
МТИ – Министерство торговли и интеграции Республики Казахстан
АСПР – Агентство по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан
МТС - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МЧС – Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
МНЭ – Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НБ – Национальный Банк Республики Казахстан
КНБ – Комитет национальной безопасности Республики Казахстан
НК – Национальная компания
РГП на ПХВ – республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения
МВД – Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЭ – Министерство энергетики Республики Казахстан
МЭПР – Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан

03304. Бәсекелестікті қорғау және дамыту саласындағы қоғамдық маңызы бар көрсетілетін қызметтер
1358
03304001
Адал бәсекелестікті қамтамасыз ету және дамыту
Адал бәсекелестікті дамытуға жәрдемдесу
БҚДА
1359
Қазақстан Республикасының бәсекелестікті қорғау саласындағы заңнамасын бұзушылықтардың алдын алу, анықтау және тергеу, жолын кесу
БҚДА
1360
Экономикалық шоғырлануды реттеу
БҚДА
* ақпараттандыру объектілері – "электрондық үкіметтің" шлюзінде, "электрондық үкіметтің" сыртқы шлюзінде орналастырылған сервистер-мен интеграцияланған ақпараттандыру объектілер.
Ескертпе:
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет коды үш секциядан тұрады: 000 00 000.
Бірінші позициядағы үш сан мемлекеттік қызмет көрсету саласын білдіреді.
Екінші позициядағы екі сан мемлекеттік қызмет көрсетудің кіші саласын (өмірлік жағдайды) білдіреді.
Үшінші позициядағы үш сан мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші саласы ішіндегі реттік нөмірін білдіреді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЭА – Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі
АШМ – Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
АҚ – акционерлік қоғам
Әділетмині – Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
БП – Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
БП ҚСАЕК – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті
БЖЗҚ – Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры
БҚДА – Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
ҒЖБМ – Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
ДСМ – Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
"Даму" КДҚ" АҚ – "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" АҚ
ДББҰ – дербес білім беру ұйымы
ЖАП - Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы
"ЖИЦДМ – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі
ЖССҚҚД – Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты)
ЖАО – жергілікті атқарушы органдар
КМ – Қазақстан Республикасының Көлік министрлігі
КММ – коммуналдық мемлекеттік мекеме
Қаржымині – Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Қорғанысмині – Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі
ҚНРДА – Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу мен дамыту агенттігі
МАМ – Қазақстан Республикасының Мәдениет және ақпарат министрлігі
МҚІА – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі
Мемлекеттік корпорация – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
"МРҚ" РМК – Қазақстан Республикасының Жасанды интеллект және цифрлық даму министрлігі "Мемлекеттік радиожиілік қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
ОАМ – Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
ӨҚМ – Қазақстан Республикасының Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
"ӨБИ – ЖИЦДМ Телекоммуникациялар комитетінің "Өңіраралық байланыс инспекциясы" республикалық мемлекеттік мекемесі
РММ – республикалық мемлекеттік мекеме
РМК – республикалық мемлекеттік кәсіпорын
РМҚК – республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын
СІМ – Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі
СРИМ – Қазақстан Республикасының Су ресурстары және ирригация министрлігі
СИМ – Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі
СЖРА – Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігі
ТСМ – Қазақстан Республикасының Туризм және спорт министрлігі
ТЖМ – Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
ҰЭМ – Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі
ҰҚК – Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті
ҰК – Ұлттық компания
ШЖҚ РМК – шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорын
ІІМ – Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі
ЭМ – Қазақстан Республикасының Энергетика министрлігі
ЭТРМ – Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігі