Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 1095 қаулысы.
Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесін бекіту туралы
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2020 № 666 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексінің 192-бабы 1-тармағының екінші бөлігіне сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 03.05.2024 № 357 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесі (бұдан әрі – қызмет түрлерінің тізбесі) бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 16.10.2020 № 666 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар (келісім бойынша) 2016 жылғы 1 сәуірге дейін бекітілген қызмет түрлерінің тізбесіне сәйкес келмейтін қызмет түрлерін жарғылық құжаттардан алып тастау арқылы өздерінің ведомстволық бағынысты заңды тұлғаларының (олардағы акцияларды (қатысу үлестерін) тікелей немесе жанама иелену елу пайыздан астамды құрайтын) қызмет түрлерін сәйкес келтірсін.
3. Осы қаулының 2-тармағының талабы "Жекешелендірудің 2016 – 2020 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1141 қаулысына сәйкес жекешелендіруге және бәсекелес ортаға беруге жататын, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаларға және олармен үлестес тұлғаларға қолданылмайды.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 06.12.2016 № 771 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі (келісу бойынша) жыл сайын 5 қаңтарға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасының Үкіметіне Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 196-бабы 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес қызмет түрлерінің тізбесін өзектілендіру жөнінде ұсыныстар беріп тұруды қамтамасыз етсін.

Об утверждении перечня видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 1095.
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2020 № 666 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с частью второй пункта 1 статьи 192 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула – в редакции постановления Правительства РК от 03.05.2024 № 357 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый перечень видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами (далее – перечень видов деятельности).
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 16.10.2020 № 666 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Центральным и местным исполнительным органам, национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям (по согласованию) до 1 апреля 2016 года привести в соответствие виды деятельности своих подведомственных юридических лиц (прямое или косвенное владение акциями (долями участия) в которых составляет более пятидесяти процентов), путем исключения из уставных документов видов деятельности, не соответствующих утвержденным в перечне видов деятельности.
3. Требование пункта 2 настоящего постановления не распространяется на юридические лица, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированные с ними лица, подлежащие приватизации и передаче в конкурентную среду в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1141 "О некоторых вопросах приватизации на 2016 – 2020 годы".
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления Правительства РК от 06.12.2016 № 771 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Агентству по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (по согласованию) ежегодно, в срок до 5 января, обеспечить представление предложений в Правительство Республики Казахстан по актуализации перечня видов деятельности в соответствии с подпунктом 3) пункта 1 статьи 196 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Үкіметінің 21.07.2022 № 510 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 28 желтоқсандағы
№ 1095 қаулысымен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Тізбеге өзгеріс енгізу көзделген – ҚР Үкіметінің 22.09.2025 № 785 қбп қаулысымен.
Мемлекеттік кәсіпорындар, акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерiнiң) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олармен үлестес тұлғалар жүзеге асыратын қызмет түрлерінің тізбесі
Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 31.05.2024 № 430 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.07.2024 № 567; 20.08.2024 № 676 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.08.2024 № 707; 10.09.2024 № 732; 29.11.2024 № 1015 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.12.2024 № 1020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.12.2024 № 1028 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 20.12.2024 № 1087; 13.01.2025 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 17.02.2025 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.02.2025 № 85 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 06.03.2025 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 13.03.2025 № 139 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.03.2025 № 160 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.03.2025 № 180; 10.04.2025 № 219; 18.04.2025 № 250 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.04.2025 № 270 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.04.2025 № 284 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 08.05.2025 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.05.2025 № 367; 26.05.2025 № 368; 09.06.2025 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 13.06.2025 № 433 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 25.06.2025 № 468 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 27.06.2025 № 487 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.07.2025 № 498 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 10.07.2025 № 525 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi); 21.07.2025 № 554; 12.08.2025 № 608 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.08.2025 № 648 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.08.2025 № 683 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 29.08.2025 № 705 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 03.09.2025 № 714; 22.09.2025 № 783 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 23.09.2025 № 787 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 01.10.2025 № 810 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.10.2025 № 825 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.10.2025 № 847 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 11.08.2030 дейін қолданылады); 17.10.2025 № 878 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.10.2025 № 897; 11.11.2025 № 950 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.11.2025 № 986 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 21.11.2025 № 992 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 27.11.2025 № 1012 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.12.2025 № 1042 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 08.12.2025 № 1062 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.12.2025 № 1084; 18.12.2025 № 1098 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.12.2025 № 1106 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.12.2025 № 1110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 19.12.2025 № 1112 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.12.2025 № 1148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 30.12.2025 № 1184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
Қызмет түрінің атауы
ЭҚЖЖ коды
Меншік нысаны
Нарық субъектісінің атауы және (немесе) ұйымдық-құқықтық нысаны
Тауар нарығының шекаралары
Қолданылу мерзімі
1
2 3 4 5 6 7
1.
Жануарлардың өзге түрлерін өсіру

Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 21.07.2022 № 510 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2015 года № 1095
Примечание ИЗПИ!
Для служебного пользования
В перечень предусмотрены изменения постановлением Правительства РК от 22.09.2025 № 785.
Перечень видов деятельности, осуществляемых государственными предприятиями, юридическими лицами, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированными с ними лицами
Сноска. Перечень в редакции постановления Правительства РК от 31.05.2024 № 430 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.07.2024 № 567; от 16.07.2024 № 676 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.08.2024 № 707; от 10.09.2024 № 732 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию); от 29.11.2024 № 1015 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.12.2024 № 1020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.12.2024 № 1028 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 20.12.2024 № 1087; от 13.01.2025 № 7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 17.02.2025 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2025 № 85 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования) ); от 06.03.2025 № 127 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 13.03.2025 № 139 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.03.2025 № 160 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 28.03.2025 № 180; от 10.04.2025 № 219 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.04.2025 № 219; от 18.04.2025 № 250 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.04.2025 № 270 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 28.04.2025 № 284 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 08.05.2025 № 319 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования) ; от 26.05.2025 № 367; от 26.05.2025 № 368; от 09.06.2025 № 420 ( вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 13.06.2025 № 433 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.06.2025 № 468 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 27.06.2025 № 487 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.07.2025 № 498 (водится в действие со дня его первого официального опубликования); от 10.07.2025 № 525 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 21.07.2025 № 554; от 12.08.2025 № 608 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.08.2025 № 648 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.08.2025 № 683 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 29.08.2025 № 705 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 03.09.2025 № 714; от 22.09.2025 № 783; от 23.09.2025 № 787; от 01.10.2025 № 810 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.10.2025 № 825 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.10.2025 № 847 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 11.08.2030); от 17.10.2025 № 878 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.10.2025 № 897; от 11.11.2025 № 950 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.11.2025 № 986 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 21.11.2025 № 992 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 27.11.2025 № 1012 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.12.2025 № 1042 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 08.12.2025 № 1062 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.12.2025 № 1084; от 18.12.2025 № 1098 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.12.2025 № 1106 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2025 № 1110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2025 № 1112 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.12.2025 № 1148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование вида деятельности
Код ОКЭД
Форма собственности
Наименование субъекта рынка и (или) организационно-правовая форма
Границы товарного рынка
Срок действия
1
2
3
4
5
6
7
1.
Разведение прочих видов животных

01490
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
2) "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы;
3) "Ұлттық биотехнология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Биомедпрепарат" ғылыми-сараптамалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "OtarBioPharm" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы
үнемі, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 19 тамызға дейін
2.
Өсімдік шаруашылығына ықпал ететін қызмет, суару жүйесін пайдаланудан басқа
01611
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Шығыс Қазақстан ауыл шаруашылық тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Солтүстік Қазақстан облысы ауыл шаруашылық тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Павлодар ауыл шаруашылық тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Қарабалық ауыл шаруашылық тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Заречное" ауыл шаруашылық тәжірибе станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "А.Х. Христенко атындағы Қарағанды өсімдік шаруашылығы және селекция ғылыми зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
3.
Орман шаруашылығы және өзге де орман шаруашылығы қызметі
02100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Жасыл Аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

01490
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов";
2) акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр биотехнологии";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканская коллекция микроорганизмов";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-аналитический центр "Биомедпрепарат";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "OtarBioPharm";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт биологической безопасности";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана орманы"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – город Астана"
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – до 19 августа 2030 года
2.
Деятельность, способствующая растениеводству, кроме эксплуатации оросительных систем
01611
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Восточно-Казахстанская
сельскохозяйственная опытная станция";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Северо-Казахстанская сельскохозяйственная опытная станция";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарская сельскохозяйственная опытная станция";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Карабалыкская сельскохозяйственная опытная станция";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Сельскохозяйственная опытная станция "Заречное";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Карагандинский научно-исследовательский институт растениеводства и селекции имени А.Ф. Христенко"
Республика Казахстан
постоянно
3.
Лесоводство и прочая лесохозяйственная деятельность
02100
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жасыл аймак" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;

3) "Есік мемлекеттік дендрологиялық саябағы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) "республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар;
5) "Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы
үнемі, Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 19 тамызға дейін
4.
Орман шаруашылығымен және ағаш дайындаумен байланысты көрсетілетін қызметтер
02400
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазавиақұтқару" акционерлік қоғамы;
2) "Астана орманы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Қазақ ормандарды авиациялық қорғау және орман шаруашылығына қызмет көрсету базасы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) "Есік мемлекеттік дендрологиялық саябағы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
5.
Тұщы суда балық аулау
03120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
6.
Тұщы суда балық өсіру
03220
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Охотзоопром" өндірістік бірлестігі" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
2) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.11.2025 № 986 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8.
Шикі мұнай мен ілеспе газ өндіру
06100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Маңғыстаумұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамы;
6) "ҚазМұнайГаз" Барлау Өндіру" акционерлік қоғамы;
7) "Қазақтүрiкмұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Қазақойл Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "KMG Systems & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Көлжан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Kalamkas-Khazar Operating" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Өріктау Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

3) республиканское государственное казенное предприятие "Иссыкский государственный дендрологический парк";
4) республиканские государственные казенные предприятия;
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана орманы"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – город Астана"
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Астана орманы" – до 19 августа 2030 года
4.
Услуги, связанные с лесоводством и лесозаготовками
02400
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казавиаспас";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана орманы";
3) республиканское государственное казенное предприятие "Казахская база авиационной охраны лесов и обслуживания лесного хозяйства" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;
4) республиканское государственное казенное предприятие "Иссыкский государственный дендрологический парк";
5) республиканские государственные казенные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
5.
Пресноводное рыболовство
03120
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения"
Республика Казахстан
постоянно
6.
Пресноводное рыбоводство
03220
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное казенное предприятие "Производственное объединение "Охотзоопром";
2) республиканские государственные казенные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 20.11.2025 № 986 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8.
Добыча сырой нефти и попутного газа
06100
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Озенмунайгаз";
2) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
3) акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз";
4) акционерное общество "Мангистаумунайгаз";
5) акционерное общество "Каражанбасмунай";
6) акционерное общество "Разведка Добыча "КазМунайГаз";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахтуркмунай";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахойл Актобе";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Systems & Services";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Кольжан";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Kalamkas-Khazar Operating";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Урихтау Оперейтинг";

14) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.11.2025 № 986 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15) "QazaqGaz барлау және өндіру" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
9.
Табиғи газ өндіру, метаннан басқа
06201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "QazaqGaz" барлау және өндіру" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 20.11.2025 № 986 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
5) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
10.
Темір кендерін ашық тәсілмен өндіру
07102
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Масал тау-кен байыту комбинаты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
11.
Уран және торий кендерін өндіру
07210
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазатомөнеркәсіп-SaUran" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "РУ-6" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Инкай" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Байкен U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Аппақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Семізбай U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Орталық" өндіруші кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "БудҰновское" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
12.
Қорғасын-мырыш кенін өндіру және байыту

14) исключен постановлением Правительства РК от 20.11.2025 № 986 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Разведка и добыча QazaqGaz";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак"
Республика Казахстан
постоянно
9.
Добыча природного газа, кроме метана
06201
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) акционерное общество "Озенмунайгаз";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Разведка и добыча "QazaqGaz";
4) исключен постановлением Правительства РК от 20.11.2025 № 986 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
5) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак"
Республика Казахстан
постоянно
10.
Добыча железных руд открытым способом
07102
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Масальский горно-обогатительный комбинат"
Республика Казахстан
постоянно
11.
Добыча урановой и ториевой руд
07210
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Казатомпром SaUran";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "РУ-6";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "Инкай";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Байкен U";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Аппак";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Семизбай U";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Добывающее предприятие "Орталык";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "БудҰновское"
Республика Казахстан
постоянно
12.
Добыча и обогащение свинцово-цинковой руды

1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
16.
Саз балшық және каолин өндіру
08122
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Волковгеология" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
17.
Бейметалл кенін өндіру және байыту
08992
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
3) "Silicon mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
18.
Мұнай мен табиғи газ өндіруге ықпал ететін қызметтерді көрсету
09100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "ҚМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Oil Services Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "KMG Drilling & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Ойл Транспорт Корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "ӨзенМұнайСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "KMG Systems & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
19.
Басқа пайдалы қазбаларды өндіруге ықпал ететін қызметтерді көрсету
09900
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
2) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
20.
Баспа өндірісінің өзге де түрлері
18120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Д. Серiкбаев атындағы "Шығыс Қазақстан техникалық университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының Әкімшілік ғимараттар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
4) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
21.
Материалдарды басып шығаруға және таратуға дайындау қызметі

1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) акционерное общество "Эмбамунайгаз"
Республика Казахстан
постоянно
16.
Добыча глины и каолина
08122
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Волковгеология"
Республика Казахстан
постоянно
17.
Добыча и обогащение неметаллических руд
08992
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) акционерное общество "Волковгеология";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Silicon Mining"
Республика Казахстан
постоянно
18.
Предоставление услуг, способствующих добыче нефти и природного газа
09100
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз";
2) акционерное общество "Озенмунайгаз";
3) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Services Company";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Drilling & Services";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл Транспорт Корпорейшэн";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "ОзенМунайСервис";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Systems & Services";
11) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
19.
Предоставление услуг, способствующих добыче других полезных ископаемых
09900
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Волковгеология";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
3) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
20.
Прочие виды печатного производства
18120
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский
технический университет имени Д. Серикбаева";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан;
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
21.
Деятельность по подготовке материалов к печати и распространению

18130
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
22.
Мұнай өңдеу өнімдерінің өндірісі
19201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "CASPI BITUM" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
23.
Өнеркәсіптік газ өндірісі
20110
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚИ 811-автомобиль жөндеу зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "KMG PetroChem" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
24.
Өзге негізгі бейорганикалық химиялық заттар өндірісі
20130
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Аппақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Қазатомөнеркәсіп-SaUran" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "РУ-6" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Байкен-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Орталық" өндіруші кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Буденовское" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Үлбі-ЖБҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "SSAP" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
13) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
25.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге негізгі органикалық химиялық заттар өндіру
20149
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;

18130
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері"
Республика Казахстан
постоянно
22.
Производство продуктов нефтепереработки
19201
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз";
2) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "CASPI BITUM";
8) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
23.
Производство промышленных газов
20110
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "811 авторемонтный завод КИ";
2) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
3) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG PetroChem"
Республика Казахстан
постоянно
24.
Производство прочих основных неорганических химических веществ
20130
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Аппак";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Казатомпром-SaUran";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "РУ-6";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Байкен-U";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Добывающее предприятие "Орталык";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "БудҰновское";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Ульба-ТВС";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "SSAP";
12) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
13) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики"
Республика Казахстан
постоянно
25.
Производство прочих основных органических химических веществ
20149
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";

2) "KMG PetroChem" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
26.
Көмірсутек шикізатынан жасалған бастапқы пішіндегі полимер өндірісі
20162
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы;
2) "Kazakhstan Petrochemical Industries Inc." жауапкершілігі шектеулі серіктестігі ("Казахстан Петрокемикал Индастриз Инк.")
Қазақстан Республикасы
үнемі
27.
Жарылғыш заттар және өзге де пиротехникалық бұйымдар өндірісі
20511
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Семей машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
28.
Басқа химиялық өнімдер өндірісі
20599
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
29.
Фармацевтикалық препараттар өндірісі
21201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы;
2) "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "OtarBioPharm" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Биомедпрепарат" ғылыми-сараптамалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Ұлттық биотехнология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
10) "Биологиялық қауіпсіздік ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
11) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
30.
Ветеринарияға арналған дәрілік препараттар өндірісі
21202
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы;
2) "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "OtarBioPharm" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

2) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG PetroChem"
Республика Казахстан
постоянно
26.
Производство полимеров в первичных формах из углеводородного сырья
20162
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Фонд национального благосостояния
"Самрук-Қазына";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Kazakhstan Petrochemical Industries Inc." ("Казахстан Петрокемикал Индастриз Инк.")
Республика Казахстан
постоянно
27.
Производство взрывчатых веществ и прочих пиротехнических изделий
20511
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Семипалатинский машиностроительный завод"
Республика Казахстан
постоянно
28.
Производство других химических продуктов
20599
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод"
Республика Казахстан
постоянно
29.
Производство фармацевтических препаратов
21201
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm";
2) акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "OtarBioPharm";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-аналитический центр "Биомедпрепарат";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканская коллекция микроорганизмов";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр биотехнологии";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
10) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт биологической безопасности";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
Республика Казахстан
постоянно
30.
Производство лекарственных препаратов для ветеринарии
21202
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm";
2) акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "OtarBioPharm";

5) "Биомедпрепарат" ғылыми-сараптамалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Республикалық микроорганизмдер коллекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Ұлттық биотехнология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Биологиялық қауіпсіздік ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
31.
Резеңке доңғалақтар, доңғалаққаптар және камералар өндірісі
22111
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
32.
Резеңке техникалық бұйымдар өндіру
22191
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Орал "Зенит" зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Тыныс" акционерлік қоғамы;
3) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
6) "Тұран су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
33.
Пластмасса тақталар, табақтар, құбырлар мен профильдер өндірісі
22210
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Тыныс" акционерлік қоғамы;
2) "KMG PetroChem" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
34.
Тауарларға арналған пластмасса қаптамалар өндірісі

5) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-аналитический центр "Биомедпрепарат";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканская коллекция микроорганизмов";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр биотехнологии";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт биологической безопасности";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева
Республика Казахстан
постоянно
31.
Производство резиновых шин, покрышек и камер
22111
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
32.
Производство резинотехнических изделий
22191
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
2) акционерное общество "Тыныс";
3) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
4) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
5) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор"
6) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тұран су"
Республика Казахстан
постоянно
33.
Производство пластмассовых плит, листов, труб и профилей
22210
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Тыныс";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG PetroChem"
Республика Казахстан
постоянно
34.
Производство пластмассовых упаковок для товаров

22220
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Полимер Продакшн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
35.
Бейметалл кендерден жасалатын бұйымдар өндірісі
23996
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
36.
Шойын, болат және ферроқорытпалар өндірісі
24100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Tau-Ken Temir" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені
үнемі
37.
Болаттан жасалатын құбырлар, түтіктер, қуыс профильдер, фитингтер өндірісі
24200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
38.
Асыл (бағалы) металдар өндірісі
24410
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Тау-Кен Алтын" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
39.
Түсті металдар мен қорытпаларды өңдеу
24454
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
40.
Сирек металдар, жерде сирек кездесетін металдар және жартылай өткізгіш материалдар өндірісі
24455
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Жезқазғансирекмет" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
41.
Ядролық отынды қайта өңдеу
24460
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстандық атом электр станциялары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
42.
Өзге де түсті металдар құю
24540
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
43.
Құрылысқа арналған болат конструкциялар өндірісі
25111
республикалық меншік / коммуналдық меншік

22220
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Полимер продакшн"
Республика Казахстан
постоянно
35.
Производство изделий из неметаллических руд
23996
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Ульбинский металлургический завод"
Республика Казахстан
постоянно
36.
Производство чугуна, стали и ферросплавов
24100
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Tau-Ken Temir";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур"
постоянно
37.
Производство труб, трубок, полых профилей, фитингов из стали
24200
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Уральский завод "Зенит"
Республика Казахстан
постоянно
38.
Производство благородных (драгоценных) металлов
24410
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Тау-Кен Алтын"
Республика Казахстан
постоянно
39.
Обработка цветных металлов и сплавов
24454
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД"
Республика Казахстан
постоянно
40.
Производство редких, редкоземельных металлов и полупроводниковых материалов
24455
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жезказганредмет"
Республика Казахстан
постоянно
41.
Переработка ядерного топлива
24460
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром";
2) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанские атомные электрические станции"
Республика Казахстан
постоянно
42.
Литье прочих цветных металлов
24540
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД"
Республика Казахстан
постоянно
43.
Производство строительных
стальных конструкций
25111
республиканская собственность / коммунальная собственность

1) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
44.
Жеңіл металл конструкциялар өндірісі
25112
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
45.
Алюминийден және алюминий қорытпаларынан жасалатын құрылыс конструкциялары мен бұйымдар өндірісі
25113
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
46.
Контейнерлік және құрастырмалы-жиналмалы ғимараттар мен үй-жайлар өндірісі
25114
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
47.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2025 № 1012 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
48.
Өзге металл цистерналар, резервуарлар мен контейнерлер өндірісі
25290
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
3) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
4) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
6) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
7) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Кен-Кұрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Oil Construction Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Қазақстан вагон жасау компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
49.
Бу қазандықтарының өндірісі, орталық жылыту қазандықтарынан басқа
25300
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
50.
Қару-жарақ және оқ-дәрі өндірісі

1) акционерное общество "Машиностроительный завод
им. С.М. Кирова";
2) акционерное общество "Уральский завод "Зенит"
Республика Казахстан
постоянно
44.
Производство легких металлических конструкций
25112
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
45.
Производство строительных конструкций и изделий из алюминия и алюминиевых сплавов
25113
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
46.
Производство контейнерных и сборно-разборных зданий и помещений
25114
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
3) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
4) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
47.
Исключена постановлением Правительства РК от 27.11.2025 № 1012 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48.
Производство прочих металлических цистерн, резервуаров и контейнеров
25290
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения";
2) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
3) акционерное общество "Машиностроительный завод
им. С.М. Кирова";
4) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
5) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
6) акционерное общество "Волковгеология";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Construction Company";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанская вагоностроительная компания"
Республика Казахстан
постоянно
49.
Производство паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
25300
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
3) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
4) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
50.
Производство оружия
и боеприпасов

9) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Oil Construction Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
62.
Компьютерлер мен перифериялық жабдықтар өндірісі
26200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
63.
Өндірістік мақсаттағы теле- және радиоаппаратура өндірісі
26301
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
64.
Кабельді телефон және телеграф байланысына арналған аппаратура өндірісі
26302
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
65.
Электронды тұрмыстық техника өндірісі
26400
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
66.
Механикалық шамаларды өлшеуге арналған аспаптар өндірісі
26511
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
67.
Радиоөлшеуіш аспаптар өндірісі
26513
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
68.
Физикалық зерттеулер үшін аспаптар өндірісі
26515
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
3) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Қазақстан стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі

9) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Construction Company"
Республика Казахстан
постоянно
62.
Производство компьютеров и периферийного оборудования
26200
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
63.
Производство теле- и радиоаппаратуры производственного назначения
26301
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
3) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
64.
Производство аппаратуры для кабельной телефонной и телеграфной связи
26302
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
65.
Производство электронной бытовой техники
26400
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
66.
Производство приборов для измерения механических величин
26511
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД"
Республика Казахстан
постоянно
67.
Производство радиоизмерительных приборов
26513
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
68.
Производство приборов для физических исследований
26515
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии"
Республика Казахстан
постоянно

1) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
77.
Компрессорлар өндірісі
28132
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Тыныс" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
78.
Өзге де крандар, клапандар мен вентильдер өндірісі
28140
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Тыныс" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
79.
Тісті беріліс, тісті беріліс элементтері мен жетектер өндірісі
28152
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
80.
Электрлік емес пештер, жанарғылар және пештерге арналған құрылғылар өндірісі
28211
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
81.
Лифт өндірісі
28224
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
2) "Зенит "Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2030 жылғы 13 желтоқсанға дейін
82.
Өзге көтергіш-көлік жабдықтары өндірісі
28229
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
2) "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
6) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
83.
Механикаландырылған қол еңбек құралдары өндірісі
28240
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
84.
Ауа кондиционерлері, желдеткіштер өндірісі
28252
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Тыныс" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;

1) акционерное общество "Машиностроительный завод
им. С.М. Кирова";
2) акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
Республика Казахстан
постоянно
77.
Производство компрессоров
28132
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Тыныс"
Республика Казахстан
постоянно
78.
Производство прочих кранов, клапанов и вентилей
28140
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Тыныс"
Республика Казахстан
постоянно
79.
Производство зубчатых передач, элементов зубчатых передач и приводов
28152
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод
им. С.М. Кирова";
3) акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
Республика Казахстан
постоянно
80.
Производство неэлектрических печей, горелок и устройств для печей
28211
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Уральский завод "Зенит"
Республика Казахстан
постоянно
81.
Производство лифтов
28224
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group" до 31 декабря 2030 года
82.
Производство прочего подъемно-транспортного оборудования
28229
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения";
3) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
4) акционерное общество "Машиностроительный завод
им. С.М. Кирова";
5) акционерное общество "Волковгеология";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД"
Республика Казахстан
постоянно
83.
Производство ручных механизированных инструментов
28240
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
84.
Производство кондиционеров воздуха, вентиляторов
28252
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Тыныс";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";

5) "Тұлпар" вагон жасау зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
99.
Әуе ұшу аппараттары өндірісі
30301
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚИ 811-автомобиль жөндеу зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
100.
Ғарыштық ұшу аппараттары өндірісі
30302
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Ghalam" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
101.
Әскери жауынгерлік көлік құралдары өндірісі
30400
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Семей инжиниринг" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "ҚИ 811-автомобиль жөндеу зауыты" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
6) "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
7) "Қазтехнологиялар" акционерлік қоғамы;
8) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
102.
Монеталар және медальдар соғу/шығару
32110
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан теңге сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
103.
Зергерлік бұйымдар мен соған ұқсас бұйымдар өндірісі
32120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан теңге сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
104.
Хирургиялық және ортопедиялық құрылғылар өндірісі
32503
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.12.2025 № 1062 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "Әлеуметтік оңалтуды дамытудың ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
105.
Металл галантерея бұйымдары өндірісі
32992
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан теңге сарайы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі

5) товарищество с ограниченной ответственностью "Вагоностроительный завод "Тұлпар";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
99.
Производство воздушных летательных аппаратов
30301
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "811 авторемонтный завод КИ";
2) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг"
Республика Казахстан
постоянно
100.
Производство космических летательных аппаратов
30302
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Ghalam"
Республика Казахстан
постоянно
101.
Производство военных боевых транспортных средств
30400
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Семей инжиниринг";
2) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
3) акционерное общество "811 авторемонтный завод КИ";
4) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
5) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
6) акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения";
7) акционерное общество "Казтехнологии";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг"
Республика Казахстан
постоянно
102.
Чеканка/выпуск монет и медалей
32110
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский монетный двор Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
103.
Производство ювелирных и аналогичных изделий
32120
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский монетный двор Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
104.
Производство хирургических и ортопедических приспособлений
32503
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) исключена постановлением Правительства РК от 08.12.2025 № 1062 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты";
3) государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
105.
Производство изделий металлической галантереи
32992
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский монетный двор Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно

106.
Өзге де бұйымдар өндірісі
32999
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Тыныс" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
107.
Металл цистерналарды, резервуарлар мен контейнерлерді жөндеу
33111
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Семей машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
4) "ҚИ 811-автомобиль жөндеу зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
6) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
7) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
8) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
9) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
10) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
11) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
108.
Орталық жылыту радиаторлары мен қазандықтарды жөндеу
33112
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
109.
Бу қазандықтарын жөндеу, орталық жылыту қазандықтарынан басқа
33113
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
4) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
110.
Атыс қаруы мен артиллериялық қару-жарақты жөндеу
33114
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "ҚИ 811-автомобиль жөндеу зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Семей инжиниринг" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Гидроприбор" "ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
6) "Қазтехнологилар" акционерлік қоғамы;
7) "Steel manufacturing" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
111.
Мұнай-газ секторы объектілеріндегі металл бөшкелер мен соған ұқсас сыйымдылықтарды жөндеу
33115
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
112.
Өзге металл бұйымдарын жөндеу
33119
республикалық меншік / коммуналдық меншік

106.
Производство прочих изделий
32999
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Тыныс";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД"
Республика Казахстан
постоянно
107.
Ремонт металлических цистерн, резервуаров и контейнеров
33111
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Семипалатинский машиностроительный завод";
2) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
3) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
4) акционерное общество "811 авторемонтный завод КИ";
5) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
6) акционерное общество "Волковгеология";
7) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
8) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
9) акционерное общество "Озенмунайгаз";
10) акционерное общество "KTZ Express";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК"
Республика Казахстан
постоянно
108.
Ремонт радиаторов и котлов центрального отопления
33112
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК"
Республика Казахстан
постоянно
109.
Ремонт паровых котлов, кроме котлов центрального отопления
33113
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
3) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК"
Республика Казахстан
постоянно
110.
Ремонт огнестрельного оружия и артиллерийских орудий
33114
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "811 авторемонтный завод КИ";
3) акционерное общество "Семей инжиниринг";
4) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
5) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
6) акционерное общество "Казтехнологии";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Steel manufacturing"
Республика Казахстан
постоянно
111.
Ремонт металлических бочек и аналогичных емкостей на объектах нефтегазового сектора
33115
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Эмбамунайгаз"
Республика Казахстан
постоянно
112.
Ремонт прочих металлических изделий
33119
республиканская собственность / коммунальная собственность

121.
Сәулелендіруші, электрмедициналық және электртерапевтік жабдықтарды жөндеу және техникалық қызмет көрсету
33133
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "ҚазМедТех" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
122.
Оптикалық аспаптар мен фотографиялық жабдықты жөндеу және техникалық қызмет көрсету
33134
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
123.
Электрқозғалтқыштарды, генераторлар мен трансформаторларды жөндеу және техникалық қызмет көрсету
33141
республикалық меншік / коммуналдық меншік

121.
Ремонт и техническое обслуживание облучающего, электромедицинского и электротерапевтического оборудования
33133
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Машиностроительный завод
им. С.М. Кирова";
2) акционерное общество "КазМедТех"
Республика Казахстан
постоянно
122.
Ремонт и техническое обслуживание оптических приборов и фотографического оборудования
33134
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Эмбамунайгаз"
Республика Казахстан
постоянно
123.
Ремонт и техническое обслуживание электродвигателей, генераторов и трансформаторов
33141
республиканская собственность / коммунальная собственность

9) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Маңгыстауэнергомұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
127.
Кемелерді жөндеу және техникалық қызмет көрсету
33151
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
2) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
128.
Спорттық қайықтар мен серуендеу қайықтарын жөндеу және техникалық қызмет көрсету
33152
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
129.
Теміржолдың жылжымалы құрамын жөндеу
33171
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
3) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "Вагонсервис" акционерлік қоғамы;
5) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
6) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақстан вагон құрастыру компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Тұлпар" вагон жасау зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
130.
Өнеркәсіптік машиналарды және жабдықты монтаждау, орнату
33200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
2) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
4) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
6) "Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
131.
Жылу электр станцияларының электр энергиясын өндіруі
35111
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы;
2) "Жайықжылуқуат" акционерлік қоғамы;
3) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Алматы электр станциялары" акционерлік қоғамы;
5) "Екібастұз ГРЭС-2" акционерлік қоғамы;
6) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "KMG PetroChem" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

9) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистауэнергомунай"
Республика Казахстан
постоянно
127.
Ремонт и техническое обслуживание судов
33151
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Уральский завод "Зенит"
Республика Казахстан
постоянно
128.
Ремонт и техническое обслуживание спортивных и прогулочных лодок
33152
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор"
Республика Казахстан
постоянно
129.
Ремонт подвижного состава железных дорог
33171
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
3) акционерное общество "Озенмунайгаз";
4) акционерное общество "Вагонсервис";
5) акционерное общество "Қазтеміртранс";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанская вагоностроительная компания";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Вагоностроительный завод "Тұлпар";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
130.
Монтаж, установка промышленных машин и оборудования
33200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
3) акционерное общество "Волковгеология";
4) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
5) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД"
Республика Казахстан
постоянно
131.
Производство электроэнергии тепловыми электростанциями
35111
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Астана-Энергия";
2) акционерное общество "Жайыктеплоэнерго";
3) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
4) акционерное общество "Алматинские электрические станции";
5) акционерное общество "Станция Экибастузская ГРЭС-2";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG PetroChem";

8) Болат Нұржанов атындағы "Екібастұз ГРЭС-1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
132.
Су электр станцияларының электр энергиясын өндіруі
35112
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Шардара СЭС" акционерлік қоғамы;
2) "О.Д. Қантаев атындағы Мойнақ су электр станциясы" акционерлік қоғамы;
3) "Балқаш жылу электр станциясы" акционерлік қоғамы;
4) "АЭС Өскемен ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "АЭС Шүлбі ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Казгидротехэнерго" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "SAMRUK-GREEN ENERGY" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Тұран су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
133.
Ядролық (атом) электр станцияларының электр энергиясын өндіруі
35113
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстандық атом электр станциялары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
134.
Жел электр станцияларының электр энергиясын өндіруі
35114
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Бірінші жел электр станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
135.
Өзге электр станцияларының электр энергиясын өндіруі
35119
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Karabatan Utility Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
136.
Электр энергиясын беру
35121
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қызылорда электр тарату желісі компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
3) "Астана-Аймақтық Электржелілік компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
6) "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы "KEGOC" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы;
7) "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
8) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
9) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы
10) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
11) "Алатау жарық компаниясы" акционерлік қоғамы;

8) товарищество с ограниченной ответственностью "Экибастузская ГРЭС-1 имени Булата Нуржанова";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";
10) коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
132.
Производство электроэнергии гидроэлектростанциями
35112
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Шардаринская ГЭС";
2) акционерное общество "Мойнакская гидроэлектростанция имени У.Д. Кантаева";
3) акционерное общество "Балхашская тепловая электрическая станция";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Усть-Каменогорская ГЭС";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Шульбинская ГЭС";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Казгидротехэнерго";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "SAMRUK-GREEN ENERGY";
8) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тұран су"
Республика Казахстан
постоянно
133.
Производство электроэнергии ядерными (атомными) электростанциями
35113
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанские атомные электрические станции"
Республика Казахстан
постоянно
134.
Производство электроэнергии ветровыми электростанциями
34114
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Первая ветровая электрическая станция"
Республика Казахстан
постоянно
135.
Производство электроэнергии прочими электростанциями
35119
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Karabatan Utility Solutions"
Республика Казахстан
постоянно
136.
Передача электроэнергии
35121
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Кызылординская распределительная электросетевая компания";
2) акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
3) акционерное общество "Астана - Региональная Электросетевая Компания";
4) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
5) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
6) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";
7) акционерное общество "КазТрансОйл";
8) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
9) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
10) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
11) акционерное общество "Алатау Жарық Компаниясы";

12) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Қазақстандық атом электр станциялары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Магистральды су құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;
18) "Батыс Қазақстан аймақтық электр желілік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
137.
Электр энергиясын желіге жіберуді және тұтынуды техникалық диспетчерлендіру, электр энергиясын өндіру-тұтынуды теңгерімдеуді ұйымдастыру
35122
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Электр желілерін басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы;
3) "Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
138.
Ұлттық электр желісінің жабдықтарына пайдалану қызметін көрсету
35123
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Электр желілерін басқару жөнiндегi Қазақстан компаниясы" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы;
2) "Энергоинформ" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
139.
Электр қуатының жүктемені көтеруге әзірлігін қамтамасыз ету, электр қуатын реттеу және резервтеу
35124
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "У.Д. Қантаев атындағы Мойнақ ГЭС" акционерлік қоғамы;
2)"МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "АЭС Өскемен ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "АЭС Шүлбі ГЭС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Жаңартылатын энергия көздерін қолдау жөніндегі қаржы-есеп айырысу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, "Астана-Энергия" акционерлік қоғамына қатысты – Астана қаласы
үнемі
140.
Электр энергиясын тарату
35130
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;

12) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанские атомные электрические станции";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Магистральный Водовод";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";
17) коммунальные государственные предприятия;
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Западно-казахстанская региональная электросетевая компания
Республика Казахстан
постоянно
137.
Техническая диспетчеризация отпуска в сеть и потребления электрической энергии, организация балансирования производства-потребления электрической энергии
35122
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
2) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Расчетно- финансовый центр по поддержке возобновляемых источников энергии";
4) акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности
Республика Казахстан
постоянно
138.
Эксплуатационное обслуживание оборудования Национальной электрической сети
35123
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";
2) акционерное общество "Энергоинформ"
Республика Казахстан
постоянно
139.
Обеспечение готовности электрической мощности к несению нагрузки, регулирование и резервирование электрической мощности
35124
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Мойнакская гидроэлектростанция имени У.Д. Кантаева";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Усть Каменогорская ГЭС";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "АЭС Шульбинская ГЭС";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Расчетно-финансовый центр по поддержке возобновляемых источников энергии";
6) акционерное общество "Астана-Энергия"
Республика Казахстан, в отношении акционерного общества "Астана-Энергия" − город Астана
постоянно
140.
Распределение электроэнергии
35130
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent";

19) "Батыс Қазақстан аймақтық электр желілік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Алатау жарық компаниясы" акционерлік қоғамы;
21) "Samruk-Green Energy" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
142.
Газ тәрізді отын өндіру
35210
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
143.
Құбыржолдар арқылы газ тәрізді отынды тарату
35220
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
2) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
144.
Құбыржолдар арқылы газ тәрізді отынды сату
35230
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
2) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
145.
Дербес қазандықтардың жылу энергиясын өндіруі
35302
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Академик Е.А. Бөкетов атындағы Қарағанды ұлттық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
4) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "Aqtobe su-energy group" акционерлік қоғамы;
6) "Өскемен жылу жүйелері" акционерлік қоғамы;
7) "Таразэнергоорталық" акционерлік қоғамы
8) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы;
9) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
10) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
11) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
12) "ҚИ 811-автомобиль жөндеу зауыты" акционерлік қоғамы;
13) "Теміржолсу" акционерлік қоғамы;
14) "Алматытеплокоммунэнерго" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Теректі-үй жөндеу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Қамқор Есіл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Алпаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

19) товарищество с ограниченной ответственностью "Западно-казахстанская региональная электросетевая компания";
20) акционерное общество "Алатау жарық компаниясы";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Samruk-Green Energy"
Республика Казахстан
постоянно
142.
Производство газообразного топлива
35210
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
3) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
143.
Распределение газообразного топлива по трубопроводам
35220
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
2) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";
4) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
144.
Продажа газообразного топлива по трубопроводам
35230
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
2) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
4) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
5) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ"
Республика Казахстан
постоянно
145.
Производство тепловой энергии самостоятельными котельными
35302
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Карагандинский национальный исследовательский университет имени академика Е. А. Букетова";
2) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
3) акционерное общество "КазТрансОйл";
4) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
5) акционерное общество "Aqtobe su-energy group";
6) акционерное общество "Усть-Каменогорские тепловые сети";
7) акционерное общество "Таразэнергоцентр";
8) акционерное общество "Астана-Энергия";
9) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
10) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
11) акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
12) акционерное общество "811 авторемонтный завод КИ";
13) акционерное общество "Теміржолсу";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Алматытеплокоммунэнерго";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Теректі-үй жөндеу";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Камкор Есиль";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Алпаш";

18) "Магистральды су құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Теміржолсу-Арыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Теміржолсу-Көкшетау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "Теміржолсу-Кзылорда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Теміржолсу-Маңғыстау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "Теміржолсу-Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Теміржолсу-Қостанай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
28) "Теміржолсу-Қарағанды" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
29) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банкнот фабрикасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
30) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
146.
Жылу энергиясын беру және тарату
35303
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Aqtobe su-energy group" акционерлік қоғамы;
2) "Таразэнергоорталық" акционерлік қоғамы;
3) "Астана-Жылутранзиті" акционерлік қоғамы;
4) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығының халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағын басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
6) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
7) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
8) "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
9) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
10) "Теміржолсу" акционерлік қоғамы;
11) "Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" акционерлік қоғамы;
12) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Рудненская теплосеть" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Қамқор Есіл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Алпаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Теректі-үй жөндеу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Астана-Өрнек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Қазақстандық атом электр станциялары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Магистральды су құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

18) товарищество с ограниченной ответственностью "Магистральный Водовод";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Алматы";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Ақтөбе";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Аягоз";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Арыс";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Кокшетау";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Кзыл-Орда";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Маңғыстау";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Павлодар";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Костанай";
28) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Караганды";
29) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Банкнотная фабрика Национального Банка Республики Казахстан";
30) коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
146.
Передача и распределение тепловой энергии
35303
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Aqtobe su-energy group";
2) акционерное общество "Таразэнергоцентр";
3) акционерное общество "Астана-Теплотранзит";
4) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
5) акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
6) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
7) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
8) акционерное общество "КазТрансОйл";
9) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
10) акционерное общество "Теміржолсу";
11) акционерное общество "Станция Экибастузская ГРЭС-2";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Рудненская теплосеть";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Камкор Есиль";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Алпаш";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Теректі-үй жөндеу";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Астана-Өрнек";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанские атомные электрические станции";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Магистральный Водовод";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Алматы";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Ақтөбе";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Аягоз";

13) "Қызылжар су" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Қамқор Есіл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Мамлютское 1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Алпаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Батыс су арнасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Теректі - таза су" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Сәтбаев жылу, сумен жабдықтау кәсіпорын" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Ақтоғай-су" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Шахтинскводоканал" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "В.Г.Фесенков атындағы Астрофизика институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Ak Su KMG" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "Қарағанды су" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
28) "Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
29) "Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
30) "Теміржолсу-Арыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
31) "Теміржолсу-Көкшетау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
32) "Теміржолсу-Кзылорда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
33) "Теміржолсу-Маңғыстау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
34) "Теміржолсу-Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
35) "Теміржолсу-Қостанай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
36) "Теміржолсу-Қарағанды" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
37) "Karabatan Utility Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
38) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
39) "Су өндіру және тасымалдау басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
40) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;
41) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
42) "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Маңғыстау облысы
үнемі, "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 5 жыл
150.
Су бұру (кәріз) жүйелерінің желілері мен құрлыжайларын пайдалану
37001
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Aqtobe su-energy group" акционерлік қоғамы;

13) товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылжар су";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Камкор Есиль";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Мамлютское 1";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Алпаш";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Батыс су арнасы";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Теректі - таза су";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Сатпаевское предприятие
тепловодоснабжения";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтоғай-су";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Шахтинскводоканал";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Астрофизический институт имени В.Г. Фесенкова";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Ak Su KMG";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Қарағанды су";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Алматы";
28) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Ақтөбе";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Аягоз";
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Арыс";
31) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Кокшетау";
32) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Кзыл-Орда";
33) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Маңғыстау";
34) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Павлодар";
35) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Костанай"
36) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Караганды";
37) товарищество с ограниченной ответственностью "Karabatan Utility Solutions";
38) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";
39) товарищество с ограниченной ответственностью "Управление по добыче и транспортировке воды";
40) коммунальные государственные предприятия;
41) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
42) товарищество с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли" − Мангистауская область
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли" − 5 лет
150.
Эксплуатация сетей и сооружений систем водоотведения (канализации)
37001
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Aqtobe su-energy group";

13) "Порт Құрық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;
Қазақстан Республикасы
үнемі
15) "Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Абай облысы Аягөз ауданы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 қазандағы № 910 қаулысымен бекітілген
Экологиялық мәдениетті дамытудың 2024 – 2029 жылдарға арналған "Таза Қазақстан" тұжырымдамасын іске асыру кезеңінде
16) Абай облысы Абай ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Риза" мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Абай ауданы
17) Ақсуат ауданы әкімінің шаруашылық есебіндегі "Ақсуат" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы Ақсуат ауданы
18) "Абай облысы Бесқарағай ауданының шаруашылық жүргізуге құқығы негізделген "Beskaragai Su" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы Бесқарағай ауданы
19) "Абай облысы Бородулиха ауданының коммуналдық шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Бородулиха ауданы
20) Жарма ауданы әкімдігінің "Жарма су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Жарма ауданы
21) Абай облысы Үржар ауданы әкімдігінің Абай облысы Үржар ауданының мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы А Үржар ауданы
22) Абай облысы Көкпекті ауданы әкімдігінің "Көкпекті" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Көкпекті ауданы
23) Абай облысы Мақаншы ауданы әкімдігінің "Мақаншы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Мақаншы ауданы
24) "КУРЧАТОВ ВОДОКАНАЛ" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы Курчатов қаласы
25) Астрахан ауданының әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығы бар "Комхоз" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Астрахан ауданы
26) Ақкөл ауданы әкімдігінің жанындағы "Ақкөл-Горкомхоз" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Ақкөл ауданы
27) Атбасар ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізуге құқылы "Атбасар су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Атбасар ауданы
28) Аршалы ауданы әкімдігі жанындағы "Аршалы Су-2030" шаруашылық жүргізуге құқықты мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Аршалы ауданы
29) Бурабай ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй инспекциясы бөлімі жанындағы "Бурабай тазалық" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Бурабай ауданы

13) товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык";
14) республиканские и коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
15) государственное коммунальное предприятие "Су";
Аягозский район области Абай
на период реализации Концепции развития экологической культуры "Таза Қазақстан" на 2024 – 2029 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2024 года № 910
16) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Риза" акимата Абайского района области Абай;
Абайский район области Абай
17) государственное коммунальное предприятие "Аксуат" на праве хозяйственного ведения акимата района Аксуат;
район Аксуат области Абай
18) государственное коммунальное предприятие, основанного на праве хозяйственного ведения Бескарагайского района области Абай "Beskaragai Su";
Бескарагайский район области Абай
19) коммунальное государственное предприятие "Коммунальное хозяйство Бородулихинского района области Абай";
Бородулихинский район области Абай
20) коммунальное государственное предприятие "Жарма-Су" Акимата Жарминского района;
Жарминский район области Абай
21) государственное коммунальное предприятие Урджарского района области Абай акимата Урджарского района области Абай;
Урджарский район области Абай
22) "коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокпекты" акимата Кокпектинского района области Абай;
Кокпектинский район области Абай
23) коммунальное государственное предприятие "Мақаншы" акимата района Маканшы области Абай;
район Маканшы области Абай
24) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "КУРЧАТОВ ВОДОКАНАЛ";
город Курчатов области Абай
25) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Комхоз" при акимате Астраханского района;
Астраханский район Акмолинской области
26) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Акколь-Горкомхоз" при акимате Аккольского района;
Аккольский район Акмолинской области
27) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атбасар су" при акимате Атбасарского района;
Атбасарский район Акмолинской области
28) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аршалы Су-2030" при акимате Аршалынского района;
Аршалынский район Акмолинской области
29) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бурабай тазалык" при отделе жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции Бурабайского района;
Бурабайский район Акмолинской области

30) "Біржан сал ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Степняк-су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Біржан сал ауданы
31) Бұланды ауданы әкімдігінің жанындағы "Макинск Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Бұланды ауданы
32) Егіндікөл ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Егіндікөл Су Арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Егіндікөл ауданы
33) Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жұмысына құқық алған "Жылусервис" коммуналды мемлекеттік кәсіпорны;
Ақмола облысы Ерейментау ауданы
34) "Ақмола облысы Есіл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі жанындағы "Есіл қалалық коммуналдық шаруашылық" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Есіл ауданы
35) Ақмола облысы Жақсы ауданы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жақсы Су Арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Жақсы ауданы
36) Жарқайың ауданының "Коммунсервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Жарқайың ауданы
37) Зеренді ауданының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Зеренді Сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Зеренді ауданы
38) Қорғалжын ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығына "Өрлеу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Қорғалжын ауданы
39) Сандықтау ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобильдік жолдар бөлімінің жанындағы "Сандықтау-Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Сандықтау ауданы
40) Целиноград ауданы әкімдігі жанындағы "Целиноград Су Арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Целиноград ауданы
41) Шортанды ауданы әкімдігінің жанындағы "Шортанды Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Шортанды ауданы
42) Көкшетау қаласы әкімдігінің жанындағы шаруашылық жүргізуге құқылы "Көкшетау Су Арнасы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Көкшетау қаласы

30) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Степняк-су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района Биржан сал;
район Биржан сал Акмолинской области
31) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Макинск Жылу" при акимате Буландынского района;
Буландынский район Акмолинской области
32) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Егиндыколь Су Арнасы" при акимате Егиндыкольского района;
Егиндыкольский район Акмолинской области
33) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Теплосервис" при акимате Ерейментауского района;
Ерейментауский район Акмолинской области
34) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Есильский горкомхоз" при государственном учреждении "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Есильского района Акмолинской области";
Есильский район Акмолинской области
35) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жақсы Су Арнасы" при акимате Жаксынского района, Акмолинской области;
Жаксынский район Акмолинской области
36) государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Коммунсервис" Жаркаинского района;
Жаркаинский район Акмолинской области
37) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Зеренда -Сервис" при государственном учреждении "Отдел жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог" Зерендинского района;
Зерендинский район Акмолинской области
38) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Орлеу" акимата Коргалжынского района;
Коргалжынский район Акмолинской области
39) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Сандыктау-Су" при отделе жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Сандыктауского района;
Сандыктауский район Акмолинской области
40) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Целиноград Су Арнасы" при акимате Целиноградского района;
Целиноградский район Акмолинской области
41) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шортанды Су" при акимате Шортандинского района;
Шортандинский район Акмолинской области
42) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Көкшетау Су Арнасы" при акимате города Кокшетау;
город Кокшетау Акмолинской области

43) Қосшы қаласының әкімдігінің жанындағы "Қосшы Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Қосшы қаласы
44) "Степногорск қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі жанындағы "Степногорск-су арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақмола облысы Степногорск қаласы
45) "Ақтөбе қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қызмет Ақтөбе" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ақтөбе қаласы Ақтөбе облысы
46) "Мұғалжар аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Коммуналшы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы
47) "Мұғалжар аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ембіжылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ақтөбе облысы Мұғалжар ауданы
48) "Ойыл аудандық сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Көкжар" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ақтөбе облысы Ойыл ауданы
49) "Темір аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесі жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шұбарқұдық жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ақтөбе облысы Темір ауданы
50) Балқаш ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Балқаш Таза су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Балқаш ауданы
51) Қонаев қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жасыл қала Қонаев" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Қонаев қаласы
52) Іле ауданы әкімінің аппараты мемлекеттік мекемесінің "Іле Су" Шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналды кәсіпорны;
Алматы облысы Іле ауданы
53) Ұйғыр ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ұйғыр ауданының Су құбыры" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Ұйғыр ауданы
54) "Еңбекшіқазақ ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй испекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Шелек су шаруашылығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Еңбекшіқазақ ауданы

43) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Косшы Су" при акимате города Косшы;
город Косшы Акмолинской области
44) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Степногорск-водоканал" при государственном учреждении "Отделе жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции города Степногорска";
город Степногорск Акмолинской области
45) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қызмет Ақтөбе" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Актобе";
город Актобе Актюбинской области
46) коммунальное государственное предприятие "Коммунальщик" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Мугалжарский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог";
Мугалжарский район Актюбинской области
47) коммунальное государственное предприятие "Эмбажылу" на праве хозяйственного ведения учреждения "Мугалжарский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог";
Мугалжарский район Актюбинской области
48) коммунальное государственное предприятие "Кокжар" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Уилский районный отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пасажирского транспорта и автомобильных дорог";
Уилский район Актюбинской области
49) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шұбарқұдық жылу" при государственном учреждении "Темирский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог";
Темирский район Актюбинской области
50) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Балқаш Таза Су" акимата Балхашского района;
Балхашский район Алматинской области
51) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жасыл қала Қонаев" акимата города Қонаев;
город Конаев Алматинской области
52) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Іле Су" государственного учреждения Аппарата Акима Илийского района;
Илийский район Алматинской области
53) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ұйғыр ауданының Су құбыры" акимата Уйгурского района;
Уйгурскийрайон Алматинской области
54) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шелек Су шаруашылығы" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции Енбекшиказахского района";
Енбекшиказахский район Алматинской области

55) Кеген ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Кеген су құбыры" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Кеген ауданы
56) "Жамбыл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй испекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жамбыл Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Жамбыл ауданы
57) Райымбек ауданының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Райымбек ауданындағы "Байынқол су құбыры" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Алматы облысы Райымбек ауданы
58) "Теректі-таза су" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы
59) Шыңғырлау ауданы әкімдігінің (шаруашылық жүргізу құқығындағы) "Шыңғырлаукомтехсервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау ауданы
60) Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Орда" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Бөкейордасы ауданы
61) Бәйтерек ауданы әкімдігінің (шаруашылық жүргізу құқығындағы) "Коммунальник" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы
62) Жәнібек ауданы әкімдігінің "Жолаушы" (шаруашылық жүргізуге құқылы) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы
63) "Сарысу ауданы әкімдігінің тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Сарысу сулары" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Сарысу ауданы
64) "Байзақ ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Байзақ су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Байзақ ауданы
65) Жуалы ауданы әкімдігінің тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Жуалы-Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жамбыл облысы Жуалы ауданы
66) Жамбыл облысы Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің "Құлан-Энерго Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы ТұрарРысқұлов ауданы
67) Балқаш қаласы әкімдігінің "Балқашэнерго" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қарағанды облысы Балқаш қаласы
68) Теміртау қаласы әкімдігі Теміртау қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет, демалыс саябақтары және гүлзарлар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
Қарағанды облысы Теміртау қаласы

55) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кеген Су құбыры" акимата Кегенского района;
Кегенский район Алматинской области
56) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбыл Су" коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунальных хозяйства и жилищной инспекции Жамбылского района";
Жамбылский район Алматинской области
57) государственное учреждение "Отдел жилищно-коммунального хозяйство, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищный испекции Райымбекского района" Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Байынқол су құбыры";
Райымбекский район Алматинской области
58) товарищество с ограниченной ответственностью "Теректі - таза су"
Теректинский район Западно-Казахстанской области
59) государственное коммунальное предприятие "Чингирлаукомтехсервис" Акимата Чингирлауского района (на праве хозяйственного ведения);
Чингирлауский район Западно-Казахстанской области
60) государственное коммунальное предприятие "Орда" акимата Бокейординского района (на праве хозяйственного ведения);
Бокейординский район Западно-Казахстанской области
61) государственное коммунальное предприятие "Коммунальник" акимата района Бәйтерек (на праве хозяйственного ведения);
район Бәйтерек Западно-Казахстанской области
62) государственное коммунальное предприятия "Жолаушы" акимата Жанибекского района (на праве хозяйственного ведения);
Жанибексий район Западно-Казахстанской области
63) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Сарысу сулары" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Сарысуского района;
Сарысуский район Жамбылской области
64) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Байзак су" акимата Байзакского района;
Байзакский район Жамбылской области
65) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жуалы-Су" отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района;
Жуалинский район Жамбылской области
66) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кулан-Энерго Жылу" акимата района Т.Рыскулова Жамбылской области;
район Турара Рыскуловова Жамбылской области
67) коммунальное государственное предприятие "Балхашэнерго" акимата города Балхаша;
город Балхаш Карагандинской области
68) коммунальное государственное казенное предприятие "Управление парками культуры, отдыха и скверами" акимата города Темиртау отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Темиртау;
город Темиртау Карагандинской области

69) "АҚТОҒАЙ-СУ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы
70) "Ақтоғай- Энерго" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы
71) Бұқар жырау ауданы әкімиятының (шаруашылық жүргізу құқығындағы) "Ботақара су қожалығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы
72) Нұра ауданы әкімдігінің "Қаратал" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Қарағанды облысы Нұра ауданы
73) "Әулиекөл ауданы әкімдігінің тұрғын үй- коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Әулиекөл ауданы әкімдігінің "Құсмұрын жылытуэнергетиқалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы
74) Бейімбет Майлин ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тобыл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы
75) Қарасу ауданы әкімдігінің аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің шаруашылықты жүргізу құқығымен "Шығыс" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Қарасу ауданы
76) Қарасу ауданы әкімдігінің аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы Октябрьский "Суық Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Қарасу ауданы
77) "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Қостанай ауданы әкімдігінің "Затобол жылу энергетикалық компаниясы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қостанай облысы Қостанай ауданы
78) "Спутник-2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Рудный қаласы
79) Науырзым ауданы әкімдігінің "Науырзым сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Науырзым ауданы
80) "Ұлан-С" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы
81) Ұзынкөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза Ұзынкөл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы
82) "Қамысты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Қамысты ауданы
83) "Көмек Алтын" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы

69) товарищество с ограниченной отвестветственностю "АҚТОҒАЙ-СУ";
Актогайский район Карагандинской области
70) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтоғай-Энерго"
Актогайский район Карагандинской области
71) коммунальное государственное предприятие "Ботақара су қожалығы" акимата Бухар-жырауского района (на праве хозяйственного ведения);
Бухар-Жырауский район Карагандинской области
72) коммунальное государственное предприятие "Каратал" акимата Нуринского района;
Нуринский район Карагандинской области
73) государственное коммунальное предприятие "Кушмурунская теплоэнергетическая компания" акимата Аулиекольского района государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Аулиекольского района";
Аулиекольский район Костанайской области
74) государственное коммунальное предприятие "Тобол" на праве хозяйственного ведения акимата района Беимбета Майлина;
район Беимбета Майлина Костанайской области
75) государственное коммунальное предприятие "Шығыс" на праве хозяйственного ведения районного отдела жилищно - коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Карасуского района;
Карасуский район Костанайской области
76) Октябрьское государственное коммунальное предприятие "Суық Су" на праве хозяйственного ведения районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Карасуского района;
Карасуский район Костанайской области
77) коммунальное государственное предприятие "Затобольская теплоэнергетическая компания" акимата Костанайского района государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог";
Костанайский район Костанайской области
78) товарищество с ограниченной ответственностью "Спутник-2012";
город Рудный Костанайской области
79) товарищество с ограниченной ответственностью "Наурзум сервис" акимата Наурзумского района;
Наурзумский район Костанайской области
80) товарищество с ограниченной ответственностью "Улан-С" Сарыкольского района;
Сарыкольский район Костанайской области
81) государственное коммунальное предприятие "Таза Ұзынкөл" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Узункольского района;
Узункольский район Костанайской области
82) товарищество с ограниченной ответственностью "Камысты";
Камыстинский район Костанайской области
83) государственное коммунальное предприятие "Көмек-Алтын" Алтынсаринского района;
Алтынсаринский район Костанайской области

84) "Іскер-Арқалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Арқалық қаласы
85) Лисаков қаласы әкімдігінің "Лисаковқалакоммунэнерго" өндiрiстiк-шаруашылық бiрлестiгi" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны;
Қостанай облысы Лисаковск қаласы
86) Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің "Водстрой" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорын;
Қостанай облысы Федоров ауданы
87) "Аманкелді ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аман-Су" коммуналдық мемлекеттік кәсіорыны;
Қостанай облысы Аманкелді ауданы
88) шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қызылорда тазалығы" коммуналдық мемлекеттік Кәсіпорны;
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы
89) "Арал аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Арал тазалығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қызылорда облысы Арал ауданы
90) "Қазалы ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазалы-Су сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қызылорда облысы Қазалы ауданы
91) Ақтау қаласы әкімдігінің "Таза-Ақтау" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы
92) Жаңаөзен қаласының әкімдігінің шаруашылық құқығындағы "Таза-Жаңаөзен" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы
93) Мұнайлы аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза-Мұнайлы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы
94) "БЕЙНЕУ АУДАНЫ ӘКІМДІГІНІҢ ШАРУАШЫЛЫҚ ЖҮРГІЗУ ҚҰҚЫҒЫНДАҒЫ ТАЗА-БЕЙНЕУ КОММУНАЛДЫҚ МЕМЛЕКЕТТІК КӘСІПОРНЫ"; мемлекеттік кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Бейнеу ауданы
95) Маңғыстау аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза-Маңғыстау" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Маңғыстау ауданы
96) Қарақия аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза-Қарақия" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы

84) товарищество с ограниченной ответственностью "Іскер - Арқалық";
город Аркалык Костанайской области
85) государственное коммунальное предприятие "Производственно-хозяйственное объединение "Лисаковскгоркоммунэнерго" акимата города Лисаковска;
город Лисаковск Костанайской области
86) государственное коммунальное предприятие "Водстрой" акимата Федоровского района Костанайской области;
Федоровский район Костанайской области
87) государственное коммунальное предприятие "Аман-Су" коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспоорта, автомобильных дорог и жилищной испекции акимата Амангельдинского района";
Амангельдинский район Костанайской области
88) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылорда тазалыгы";
город Кызылорда Кызылординской области
89) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Арал тазалығы" коммунального государственного учреждения "Аральский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог";
Аральский район Кызылординской области
90) государственное коммунальное предприятие "Казалы – су сервис" на праве хозяйственного ведения коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Казалинского района";
Казалинский район Кызылординской области
91) государственное коммунальное предприятие "Таза-Актау" на праве хозяйственного ведения акимата города Актау;
город Актау Мангистауской области
92) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза - Жанаозен" акимата города Жанаозен;
город ЖанаозенМангистауской области
93) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза-Мұнайлы" Мунайлинского районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
Мунайлинский район Мангистауской области
94) государственное предприятие "ГОСУДАРСТВЕННОГО КОММУНАЛЬНОГО ПРЕДПРИЯТИЯ НА ПРАВЕ ХОЗЯЙСТВЕННОГО ВЕДЕНИЯ ТАЗА БЕЙНЕУ БЕЙНЕУСКОГО РАЙОННОГО АКИМАТА";
Бейнеуский район Мангистауской области
95) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза - Маңғыстау" Мангистауского районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
Мангистауский район Мангистауской области
96) государственное коммунальное предприятие "Таза-Каракия" на праве хозяйственного ведения Каракиянского районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
Каракиянский район Мангистауской области

97) Түпқараған ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Таза-Түпқараған" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы
98) Ақсу қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақсу-су арнасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Павлодар облысы Ақсу қаласы
99) Баянауыл ауданы әкімдігінің "Баянауыл ауданы экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Баянауыл-су арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Баянауыл ауданы
100) Железин ауданының экономиканың нақты секторы бөлімінің "Көмек" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Железин ауданы
101) Ертіс ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ертіс-ауызсу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Ертіс ауданы
102) Тереңкөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Бастау-су арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Тереңкөл ауданы
103) Аққулы ауданы әкімдігі Аққулы ауданының экономиканың нақты сектор бөлімінің "Аққу-Сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Аққулы ауданы
104) "Екібастұз қаласы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Екібастұз-Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Екібастұз қаласы
105) "ТАЗАЛЫҚ 2025" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорын;
Солтүстік Қазақстан облысы Мағжан Жұмабаев ауданы
106) "Мамлютское1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Солтүстік Қазақстан облысы Мамлют ауданы
107) "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің сәулет, құрылыс, тұрғын үйкоммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Алпаш" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
108) "Қамқор Есіл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы
109) Кентау қаласы әкімдігінің "Кентау қалалық тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық және тұрғын үй испекциясы бөлімінің "Ащысай Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Түркістан облысының Кентау қаласы
110) Бәйдібек ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқындағы "Бәйдібек Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Бәйдібек ауданы

97) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза-Түпқараған" акимата Тупкараганского района;
Тупкараганский район Мангистауской области
98) коммунальное государственное предприятие "Ақсу су арнасы" на праве хозяйственного ведения города Аксу;
город Аксу Павлодарской области
99) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Баянауыл-су арнасы" государственного учреждения "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района" акимата Баянаульского района;
Баянаульский район Павлодарской области
100) государственное коммунальное предприятие "Көмек" отдел реального сектора экономики Железинского района;
Железинский район Павлодарской области
101) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ертіс-ауызсу" акимата Иртышского района;
Иртышский район Павлодарской области
102) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бастау-су арнасы" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района Тереңкөл;
Теренкольский район Павлодарской области
103) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения Акку-Сервис, отдела реального сектора экономики района Аққулы, акимата района Аққулы;
район Аққулы Павлодарской области
104) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастуз-Тазалық" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуза;
город Экибастуз Павлодарской области
105) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "ТАЗАЛЫҚ 2025";
район Магжана Жумабаева Северо-Казахстанской области
106) товарищество с ограниченной ответственностью "Мамлютское1";
Мамлютский район Северо-Казахстанской области
107) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алпаш" коммунального государственного учреждения "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области"
район имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области
108) товарищество с органиченной ответственностью "Камкор Есиль";
Есильскийрайон Северо-Казахстанской области
109) государственное коммунальное предприятие "Ащысай Су" отдела жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции города Кентау" акимата города Кентау;
город Кентау Туркестанской области
110) государственное коммунальное предприятие "Байдибек Су" на праве хозяйственного ведения акимата района Байдибек;
Байдибекский район Туркестанской области

111) "Жетісай ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жетісай су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Жетісай ауданы
112) Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар-Қызмет" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Отырар ауданы
113) Келес ауданының кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімінің "Келес ауданы су шаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Келес ауданы
114) Сауран ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй испекциясы бөлімінің "Сауран-Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Сауран ауданы
115) "Созақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Созақ сәулет" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны;
Түркістан облысы Созақ ауданы
116) Арыс қаласының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Арыс жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Түркістан облысы, Арыс қаласы
117) "Түлкібас ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тұраркент-су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Түлкібас ауданы
118) Мақтаарал ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мақтаарал-Сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы
119) "Төлеби ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің" "Ленгір су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Төле би ауданы
120) Ордабасы аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімінің "Таза су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Ордабасы ауданы
121) Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара Сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Түркістан облысы Шардара ауданы
122) Қазығұрт аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Қазығұрт ауданы

111) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жетысай су" отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Жетысайского района";
Жетысайский район Туркестанской области
112) государственное коммунальное предприятие "Отырар-Қызмет" акимата Отырарского района;
Отырарский район Туркестанской области
113) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Келес ауданы су шаруашылығы" отдела предпринимательства и сельского хозяйства Келесского района;
Келесский район Туркестанской области
114) государственное коммунальное предприятие "Сауран-Су" отдела жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции акимата района Сауран;
район Сауран Туркестанской области
115) государственное коммунальное предприятие "Cозақ сәулет" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог акимата Созакского района;
Созакский район Туркестанской области
116) коммунальное государственное предприятие "Арыс жылу" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог" города Арысь;
город Арысь Туркестанской области
117) государственное коммунальное предприятие "Тұраркент-су" на праве хозяйственного ведения Тюлькубасского района;
Тюлькубасский район Туркестанской области
118) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мактаарал-Сервис" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции Мактааральского района;
Мактааральский район Туркестанской области
119) коммунальное государственное учреждение "Ленгер су" "Отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Толебийского района";
Толебийский район Туркестанской области
120) государственное коммунальное предприятие "Таза су" районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Ордабасинского района;
Ордабасинский район Туркестанской области
121) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара Сервис" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района;
Шардаринский район Туркестанской области
122) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза су" отдела жилищного-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Казыгуртского района;
Казыгуртский район Туркестанской области

123) Сарыағаш ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Сарыағаш-Тұрмыс" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Түркістан облысы Сарыағаш ауданы
124) Жаңаарқа ауданы әкімдігі Жаңаарқа ауданының тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автокөлік жолдары бөлімінің "Жаңаарқа-Жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданы
125) Жәйрем кенті әкімі аппаратының "Жәйрем Болашақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Ұлытау облысы Қаражал қаласы
126) Жезқазған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі Жезқазған қаласының әкімдігінің "Мәдениет және демалыс парктерін басқару" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
Ұлытау облысы Жезқазған қаласы
127) "Сәтбаев жылу, сумен жабдықтау кәсіпорыны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Ұлытау облысы Сәтбаев қаласы
128) Глубокое ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы Глубокое к. "Теплоэнергия" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое ауданы
129) Күршім ауданы әкімдігінің "Күршім" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Шығыс Қазақстан облысы Күршім ауданы
130) Зайсан ауданы әкімдігінің "ЗАЙСАН" көп салалы коммуналдық мемлекеттік шаруашылық жүргізу есебіндегі кәсіпорыны;
Шығыс Қазақстан облысы Зайсан ауданы
131) Катонқарағай ауданының "Алтай КомХоз Сервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Қатонқарағай ауданы
132) Үлкен Нарын ауданының "Нарын Ком Хоз Сервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын ауданы
133) Самар ауданы әкімдігінің "Самар" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы
134) Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданы әкімдігінің "Теректі" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданы
135) "ШЕМОНАИХА СУ АРНАСЫ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы
136) Тарбағатай ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақжар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай ауданы
137) Ұлан ауданы әкімдігінің "Молодежный" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы
138) "Eco Almaty" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi;
Алматы қаласы
152.
Қауіпті қалдықтарды жинау

123) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Сарыагаш-Турмыс" отдела жилищно-коммунального хозяйства Сарыагашского района;
Сарыагашский район Туркестанской области
124) коммунальное государственное предприятие "Жаңаарқа-Жылу" акимата Жанааркинского района отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Жанааркинского района;
Жанааркинский район области Ұлытау
125) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жәйрем Болашақ" аппарата акима поселка Жайрем;
город Каражал области Ұлытау
126) коммунальное государственное казенное предприятие "Управление парками культуры и отдыха" акимата города Жезказган Отдела жилищно-коммунального хозяйства города Жезказган;
город Жезказган области Ұлытау
127) товарищество с ограниченной ответственностью "Сатпаевское предприятие тепловодоснабжения";
город Сатпаев области Ұлытау
128) государственное коммунальное предприятие "Теплоэнергия" п. Глубокое Акимата Глубоковского района на праве хозяйственного ведения;
Глубоковский район Восточно-Казахстанской области
129) государственное коммунальное предприятие акимата Курчумского района "Курчум";
Курчумский район Восточно-Казахстанской области
130) коммунальное многопрофильное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "ЗАЙСАН" акимата Зайсанского района;
Зайсанский район Восточно-Казахстанской области
131) коммунальное государственное предприятие "Алтай Комхоз Сервис" Катон-Карагайского района;
Катонкарагайский район Восточно-Казахстанской области
132) коммунальное государственное предприятие "Нарын Ком Хоз Сервис" района Үлкен Нарын;
район Улкен Нарын Восточно-Казахстанской области
133) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведение "Самар" акимата района Самар;
Самарский район Восточно-Казахстанской области
134) коммунальное государственное предприятие "Теректы" акимата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области;
район Марқакөл Восточно-Казахстанской области
135) товарищество с ограниченной ответственностью "ШЕМОНАИХА СУ АРНАСЫ";
Шемонаиский район Восточно-Казахстанской области
136) государственное коммунальное предприятие "Акжар" на праве хозяйственного ведения акимата Тарбагатайского района;
Тарбагатайский район Восточно-Казахстанской области
137) коммунальное государственное предприятие "Молодежный" акимата Уланского;
Уланский район Восточно-Казахстанской области
138) товарищество с ограниченной ответственностью "Eco Almaty".
город Алматы
152.
Сбор опасных отходов

1) "Әскери құрылыс" акционерлік қоғамы;
2) "Елорда даму" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Өркен қала" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының Мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
6) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені
үнемі
159.
1, 2-санаттағы стационарлық сауда объектілерін қоспағанда, тұрғын емес ғимараттар құрылысы
41202
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазспортинвест" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
3) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
4) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
7) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
8) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
9) "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы, "Инфракос" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – "Байқоңыр" кешені
үнемі
160.
Жолдар мен автомагистральдар құрылысы
42111
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Кен-Құрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Oil Construction Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
161.
Халықаралық және республикалық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарында (учаскелерінде) құрылысты, реконструкциялауды, жөндеуді, ақылы қозғалысты және күтіп ұстауды ұйымдастыру қызметі
42112
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Кен-Кұрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі

1) акционерное общество "Әскери құрылыс";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Елорда даму";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Өркен қала";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан";
6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур"
постоянно
159.
Строительство нежилых зданий, за исключением стационарных торговых объектов категорий 1, 2
41202
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казспортинвест";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
3) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
8) республиканские государственные предприятия;
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инфракос"
Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инфракос" – комплекс "Байконур"
постоянно
160.
Строительство дорог и автомагистралей
42111
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Construction Company"
Республика Казахстан
постоянно
161.
Деятельность по организации строительства, реконструкции, ремонта, платного движения и содержания автомобильных дорог (участков) общего пользования международного и республиканского значения
42112
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис"
Республика Казахстан
постоянно

7) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
183.
Автокөлікке техникалық қызмет көрсету және жөндеу
45200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
184.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2025 № 1012 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
185.
Автокөлік бөлшектерінің, тораптарының және керек-жарақтарының саудасы
45322
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
186.
Басқа топтамаларға енгізілмеген тауарлардың жекелеген түрлерін немесе тауарлар топтарын көтерме саудада сатуға маманданған агенттер қызметі
46180
республикалық меншік / коммуналдық меншік

7) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
183.
Техническое обслуживание и ремонт автотранспорта
45200
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Озенмунайгаз"
Республика Казахстан
постоянно
184.
Исключена постановлением Правительства РК от 27.11.2025 № 1012 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
185.
Торговля автомобильными деталями, узлами и принадлежностями
45322
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
186.
Деятельность агентов, специализирующихся на оптовой торговле отдельными видами товаров или группами товаров, не включенными в другие группировки
46180
республиканская собственность / коммунальная собственность

1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
197.
Отын мазутының көтерме саудасы
46718
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
198.
Өзге де отынның көтерме саудасы
46719
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
3) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "ҚТЖ-Жолаушылар локомотивтері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
199.
Қара және түсті металл кенінің көтерме саудасы
46721
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Инкай" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
199-1
Цементтің, құм мен қиыршық тастың көтерме саудасы
46732
республикалық меншік
Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
200.
Бастапқы пішіндегі пластмасса мен синтетикалық каучуктың көтерме саудасы
46761
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы;
2) "KazakhstanPetrochemical Industries Inc." ("Казахстан Петрокемикал Индастриз Инк.") жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
201.
Қара және түсті металл сынықтары мен қалдықтарының көтерме саудасы
46771
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
3) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;

1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) акционерное общество "Озенмунайгаз";
3) акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
197.
Оптовая торговля топочным мазутом
46718
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
198.
Оптовая торговля прочим топливом
46719
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Пассажирские локомотивы"
Республика Казахстан
постоянно
199.
Оптовая торговля рудами черных и цветных металлов
46721
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной "Совместное предприятие "Инкай"
Республика Казахстан
постоянно
199-1
Оптовая торговля цементом, песком и гравием
46732
республиканская собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
200.
Оптовая торговля пластмассами в первичных формах и синтетическим каучуком
46761
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Kazakhstan
Petrochemical Industries Inc." ("Казахстан Петрокемикал Индастриз Инк.")
Республика Казахстан
постоянно
201.
Оптовая торговля ломом и отходами черных и цветных металлов
46771
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
3) акционерное общество "Озенмунайгаз";
4) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
5) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";

6) "Жолаушылар тасмалы" акционерлік қоғамы;
7) "Вагонсервис" акционерлік қоғамы;
8) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
9) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
10) "Oil Services Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "ҚТЖ-Жолаушылар локомотивтері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
15) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы;
16) "Астана-Аймақтық Электржелілік Компаниясы" акционерлік қоғамы;
17) "Астана-Теплотранзит" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, "Астана-Энергия", "Астана-Аймақтық Электржелілік Компаниясы" және "Астана-Теплотранзит" акционерлік қоғамдарына қатысты – Астана қаласы
үнемі
202.
Өзге бейметалл қалдықтар мен бейметалл сынықтардың көтерме саудасы
46779
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, "Астана-Энергия" акционерлік қоғамына қатысты – Астана қаласы
үнемі
203.
Бұрын пайдалануда болған жабдықтар мен материалдардың көтерме саудасы
46904
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан республикасы
үнемі
204.
Басқа топтамаларға енгізілмеген тауарлардың мамандандырылған көтерме саудасы
46908
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Семей машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
3) "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы;
4) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "Кен-Құрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "АвтоГазАлматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Oil Construction Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми даму орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
9) "QazTech Ltd. жеке компаниясы
Қазақстан Республикасы
үнемі
204-1
Сауда ауданы 2000 шаршы метрден кем сауда объектілері болып табылатын мамандандырылмаған дүкендердегі негізінен азық-түліктің, сусындар мен темекі өнімдерінің бөлшек саудасы
47111
республикалық меншік
"Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Астана қаласы
үнемі

6) акционерное общество "Пассажирские перевозки";
7) акционерное общество "Вагонсервис";
8) акционерное общество "Кедентранссервис";
9) акционерное общество "Қазтеміртранс";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Services Company";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Пассажирские локомотивы";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
14) акционерное общество "КазТрансОйл";
15) акционерное общество "Астана-Энергия";
16) акционерное общество "Астана – Региональная Электросетевая Компания";
17) акционерное общество "Астана-Теплотранзит"
Республика Казахстан, в отношении акционерных обществ "Астана-Энергия", "Астана – Региональная Электросетевая Компания" и "Астана-Теплотранзит" − город Астана
постоянно
202.
Оптовая торговля прочими неметаллическими отходами и неметаллическим ломом
46779
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
2) акционерное общество "Астана-Энергия"
Республика Казахстан, в отношении акционерного общества "Астана-Энергия" − город Астана
постоянно
203.
Оптовая торговля оборудованием и материалами, бывшими в употреблении
46904
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
204.
Специализированная оптовая торговля товарами, не включенными в другие группировки
46908
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Семипалатинский машиностроительный завод";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
3) акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии";
4) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "АвтоГазАлматы";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Construction Company";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Кайырбековой";
9) частная компания "QazTech Ltd.".
Республика Казахстан
постоянно
204-1
Розничная торговля преимущественно продуктами питания, напитками и табачными изделиями в неспециализированных магазинах, являющихся торговыми объектами, с торговой площадью менее 2000 кв.м
47111
республиканская собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан"
город Астана
постоянно

205.
Жол бойындағы белдеулерде орналасқандарын қоспағанда, мамандандырылған дүкендерде мотор отынының бөлшек саудасы
47301
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1)"Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
2) "Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
206.
Сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем сауда объектілері болып табылатын мамандандырылған дүкендердегі фармацевтикалық тауарлардың бөлшек саудасы

205.
Розничная торговля моторным топливом в специализированных магазинах, за исключением находящихся на придорожной полосе
47301
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
2) акционерное общество "Станция Экибастузская ГРЭС-2"
Республика Казахстан
постоянно
206.
Розничная торговля фармацевтическими товарами в специализированных магазинах, являющихся торговыми объектами, с торговой площадью менее 2000 кв.м

47731
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Орталық клиникалық ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Ұлттық госпиталі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
207.
Сауда ауданы 2000 шаршы метрден кем сауда объектілері болып табылатын мамандандырылған дүкендердегі өзге бөлшек сауда
47789
республикалық меншік / коммуналдық меншік

47731
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный госпиталь Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
207.
Прочая розничная торговля в специализированных магазинах, являющихся торговыми объектами, с торговой площадью менее 2000 кв.м
47789
республиканская собственность / коммунальная собственность

1) "Семей машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
208.
Сауда алаңы 2000 шаршы метрден кем сауда объектілері болып табылатын дүкендердегі ұсталған тауарлардың бөлшек саудасы
47791
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан республикасы
үнемі
209.
Қалааралық қатынаста жолаушыларға арналған теміржол көлігінің қызметі
49100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы
Қазақстан республикасы
үнемі
210.
Мұнай-газ саласындағы теміржол жүк тасымалдау көлігі
49200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1)"Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
4) "ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
211.
Трамваймен тасымалдау
49312
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Өскемен қаласының көлік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
212.
Метрополитенмен тасымалдау
49314
республикалық меншік / коммуналдық меншік
Алматы қаласы әкімдігінің "Метрополитен" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Алматы қ.
үнемі
213.
Басқа топтамаларға енгізілмеген құрлықтағы өзге жолаушылар көлігінің қызметі
49390
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "KTZ Express" акционерлік қоғамы
3) "Кен-Кұрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4) "Kazakh Tourism Development Ltd." жеке компаниясы
Қазақстан Республикасы
үнемі
214.
Жүк автомобиль көлігінің қызметі
49410
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы
3) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
5) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
6) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
7) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
8) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
9) "Байкен-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

1) акционерное общество "Семипалатинский машиностроительный завод";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова"
Республика Казахстан
постоянно
208.
Розничная торговля подержанными товарами в магазинах, являющихся торговыми объектами, с торговой площадью менее 2000 кв.м
47791
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
209.
Деятельность пассажирского железнодорожного транспорта в междугородном сообщении
49100
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Пассажирские перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
210.
Грузовой железнодорожный транспорт в области нефтегазовой отрасли
49200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
3) акционерное общество "KTZ Express";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
5) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
211.
Перевозки трамваями
49312
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортная компания города Усть-Каменогорска"
Республика Казахстан
постоянно
212.
Перевозки метрополитеном
49314
республиканская собственность / коммунальная собственность
коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения акимата города Алматы "Метрополитен"
город Алматы
постоянно
213.
Деятельность прочего пассажирского сухопутного транспорта, не включенная в другие группировки
49390
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
2) акционерное общество "KTZ Express";
3)товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис"
4) частная компания "Kazakh Tourism Development Ltd.".
Республика Казахстан
постоянно
214.
Деятельность грузового автомобильного транспорта
49410
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
3) акционерное общество "Озенмунайгаз";
4) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
5) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
6) акционерное общество "Волковгеология";
7) акционерное общество "KTZ Express";
8) акционерное общество "Кедентранссервис";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Байкен-U";

10) "Аппақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Семізбай-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Орталық" өндіруші кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Кен-Кұрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Oil Services Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Ойл Транспорт Корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "KTZE-Khorgos Gateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы
үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін
215.
Көшу бойынша қызметтер көрсету
49420
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2025 № 1012 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "Кен-Кұрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
216.
Құбыржол көлігінің қызметі
49500
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазтрансойл" акционерлік қоғамы;
2) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
3) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
4) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
5) "Магистральды су құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "МұнайТас" Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақтүрiкмұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Ak Su KMG" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Бейнеу – Шымкент" газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

10) товарищество с ограниченной ответственностью "Аппак";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Семизбай-U";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Добывающее предприятие "Орталык";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Services Company";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл Транспорт Корпорейшэн";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-Khorgos Gateway";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана"
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года
215.
Предоставление услуг по переезду
49420
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) исключена постановлением Правительства РК от 27.11.2025 № 1012 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис";
3) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
216.
Деятельность трубопроводного транспорта
49500
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казтрансойл";
2) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
3) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
4) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Магистральный Водовод";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахтуркмунай";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Ak Su KMG";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Газопровод "Бейнеу-Шымкент";

11) "Азия газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
13) "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Маңғыстау облысы
үнемі, "Кендірлі тұщыландыру зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 5 жыл
217.
Теңіздегі және су жағасындағы жолаушылар көлігінің қызметі
50100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан республикасы
үнемі
218.
Теңіздегі және су жағасындағы жүк көлігінің қызметі
50200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Marine Logistics Center" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Қазтеңізкөлікфлоты" ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы;
4) "KTZ Express Shipping" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
7) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
219.
Кестемен жүретін әуе жолаушылар көлігінің қызметі
51101
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"QAZAQ AIR" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
220.
Кестемен жүрмейтін жолаушылар әуе көлігінің қызметі
51102
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазавиақұтқару" акционерлік қоғамы;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Бүркіт" мемлекеттік авиакомпания" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
221.
Кестемен жүретін әуе жүк көлігінің қызметі
51211
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"QAZAQ AIR" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
222.
Кестемен жүрмейтін әуе жүк көлігінің қызметі
51212
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазавиақұтқару" акционерлік қоғамы;
2) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Бүркіт" мемлекеттік авиакомпаниясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі

11) товарищество с ограниченной ответственностью "Азиатский газопровод";
12) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли" − Мангистауская область
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Опреснительный завод Кендирли" − 5 лет
217.
Деятельность морского и прибрежного пассажирского транспорта
50100
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык"
Республика Казахстан
постоянно
218.
Деятельность морского и прибрежного грузового транспорта
50200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Marine Logistics Center";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальная морская судоходная компания "Казмортрансфлот";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "KTZ Express Shipping";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык";
6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
7) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
219.
Деятельность воздушного пассажирского транспорта, подчиняющегося расписанию
51101
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "QAZAQ AIR"
Республика Казахстан
постоянно
220.
Деятельность воздушного пассажирского транспорта, не подчиняющегося расписанию
51102
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казавиаспас";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная авиакомпания "Беркут" Управления делами Президента Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
221.
Деятельность грузового воздушного транспорта, подчиняющегося расписанию
51211
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "QAZAQ AIR"
Республика Казахстан
постоянно
222.
Деятельность грузового воздушного транспорта, не подчиняющегося расписанию
51212
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казавиаспас";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная авиакомпания "Беркут" Управления делами Президента Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно

223.
Астықты қоймаға жинау және сақтау
52101
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
4) "Астық қоймалары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Қазақстан Республикасының шекаралық аймақтары мен белдеулері, Алматы облысының Алатау қаласы
үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін
224.
Астықтан, майлы дақылдар мен мұнайдан басқа азық-түлік емес тауарларды қоймаға жинау және сақтау
52102
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
5) "Инфекцияға қарсы препараттар ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
6) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
7) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
8) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Астық қоймалары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Қазақ ғылыми-зерттеу ветеринария институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "OtarBioPharm" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Биомедпрепарат ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Микроорганизмдердің республикалық коллекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Ұлттық биотехнология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Семізбай-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Oil Services Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;

223.
Складирование и хранение зерна
52101
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
2) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
3) акционерное общество "Кедентранссервис";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Астық қоймалары";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" в пограничных зонах и полосах Республики Казахстан, городе Алатау Алматинской области
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года
224.
Складирование и хранение непродовольственных товаров, кроме зерна, масличных культур и нефти
52102
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
3) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
4) акционерное общество "Кедентранссервис";
5) акционерное общество "Научный центр противоинфекционных препаратов";
6) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
7) акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Астық қоймалары";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский ветеринарный институт";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "OtarBioPharm";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-аналитический центр "Биомедпрепарат";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканская коллекция микроорганизмов";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр биотехнологии";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Семизбай-U";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Services Company";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";

7) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "KAP Logistics" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11) "Қорқыт Ата" АЭА басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Астана-Энергия" акционерлік қоғамы;
13) "Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, "Астана-Энергия" акционерлік қоғамына қатысты – Астана қаласы
үнемі
229.
Автомобиль жолдарын пайдалану
52212
республикалық меншік / коммуналдық меншік
республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
230.
Терминалдар қызметі
52213
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы;
2) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
3) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
4) "Қызылорда" автобус паркі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Өскемен қаласының жолаушылар тасымалын басқару орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Астана қаласының даму жоспарларын үйлестіру және сараптау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Қазақстан Республикасы
үнемі
231.
Автокөлік тұрақтарының қызметі
52214
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
"2) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Қазақстан Республикасының шекаралық аймақтары мен белдеулері, "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы
үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін
232.
Магистральды және өзге құбыржолдарды, оның ішінде су тартқыштарды пайдалану
52215
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
2) "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы;
3) "Қазтрансойл" акционерлік қоғамы;

7) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "KAP Logistics";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания СЭЗ "Коркыт Ата";
12) акционерное общество "Астана-Энергия";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод"
Республика Казахстан, в отношении акционерного общества "Астана-Энергия" − город Астана
постоянно
229.
Эксплуатация автомобильных дорог
52212
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
230.
Деятельность терминалов
52213
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Пассажирские перевозки";
2) акционерное общество "Кедентранссервис";
3) акционерное общество "KTZ Express";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Автобусный парк "Кызылорда";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр управления пассажирскими перевозками города Усть-Каменогорска";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр координации и экспертизы проектов развития города Астаны";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана"
Республика Казахстан
постоянно
231.
Деятельность автомобильных стоянок
52214
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company;
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – в пограничных зонах и полосах Республики Казахстан, товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана"
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" – до 27 июля 2029 года, товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года
232.
Эксплуатация магистральных и иных трубопроводов, в том числе водоводов
52215
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
2) акционерное общество "Интергаз Центральная Азия";
3) акционерное общество "КазТрансОйл";

11) "Семизбай-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Nur Zholy Customs Service" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2025 № 1012 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "KTZE-Khorgos Gateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
240.
Көліктегі техникалық қадағалау
52292
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
241.
Өзге де көліктік-экспедициялық көрсетілетін қызметтер
52299
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
4) "Кедентранссервис"
5) "Marine Logistics Center" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
242.
Жалпы пайдаланылатын қызметтер көрсету шеңберіндегі пошта қызметі
53100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
2) "Қазпошта" акционерлік қоғамы.
Қазақстан Республикасы
үнемі
243.
Басқа пошта және курьер қызметі
53200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы;
2) "KTZ-Express" акционерлік қоғамы
Қазақстан республикасы
үнемі
244.
Жол бойындағы белдеуде орналасқан қонақүйлерді қоспағанда, мейрамханалары бар қонақүйлердің қызметтер көрсетуі
55101
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Қазақстан Республикасының шекаралық аймақтары мен белдеулері
үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін
245.
Ресми іс-шараларға мейрамханалары бар қонақүй қызметтерін көрсету

11) товарищество с ограниченной ответственностью "Семизбай-U";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Nur Zholy Customs Service";
13) исключена постановлением Правительства РК от 27.11.2025 № 1012 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-Khorgos Gateway"
Республика Казахстан
постоянно
240.
Технический надзор на транспорте
52292
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Озенмунайгаз";
2) акционерное общество Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
241.
Прочая транспортно-экспедиционная деятельность
52299
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
2) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
3) акционерное общество "Қазтеміртранс";
4) акционерное общество "Кедентранссервис";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Marine Logistics Center";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана"
Республика Казахстан
постоянно
242.
Почтовая деятельность в рамках предоставления услуг общего пользования
53100
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "KTZ Express";
2) акционерное общество "Казпочта"
Республика Казахстан
постоянно
243.
Прочая почтовая и курьерская деятельность
53200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество Пассажирские перевозки";
2) акционерное общество "KTZ Express"
Республика Казахстан
постоянно
244.
Предоставление услуг гостиницами с ресторанами, за исключением гостиниц, находящихся на придорожной полосе
55101
республиканская собственность/ коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" в пограничных зонах и полосах Республики Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года
245.
Предоставление гостиничных услуг с ресторанами для официальных мероприятий

247.
Демалыс күндерінде және өзге де қысқа мерзімді тұру кезеңдерінде баспана ұсыну
55200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"KMG EP-Catering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
248.
Басқа санаттарға кірмеген тұруға арналған басқа да орындардың қызметтер көрсетуі
55909
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан республикасы
үнемі
249.
Жол бойындағы белдеулерде орналасқан объектілерді қоспағанда, мейрамханалардың кызметі және тамақ өнімдерін жеткізу бойынша қызметтер көрсету

247.
Предоставление жилья на выходные дни и прочие периоды краткосрочного проживания
55200
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "KMG EP-Catering"
Республика Казахстан
постоянно
248.
Предоставление услуг прочими местами для проживания, не включенными в другие категории
55909
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
249.
Деятельность ресторанов и предоставление услуг по доставке продуктов питания, за исключением деятельности объектов, находящихся на придорожной полосе

56101
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) Қазақстан Республикасы Іс басқармасының "Мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
250.
Елді мекендерден тыс жерде тамақтануды ұйымдастырудың өзге түрлері
56291
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"KMG EP-Catering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
251.
Жолаушылар пойыздарында тамақтандыруды ұйымдастырудың өзге түрлері
56292
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы
Қазақстан республикасы
үнемі
252.
Тамақпен қамтамасыз ету бойынша басқа топтамаларға енгізілмеген өзге қызмет
56299
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Нұрсұлтан Назарбаев халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы;
2) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
4) "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының әкімшілік ғимараттар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
5) "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының автошаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
6) "Қазақстан Республикасы Іс басқармасының Мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
7) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
8) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
253.
Кітап шығару
58110
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
254.
Анықтамалықтар мен тарату тізімдерін басып шығару
58120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
255.
Газет шығару
58130
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;

56101
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
250.
Прочие виды организации питания вне населенных пунктов
56291
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "KMG EP-Catering"
Республика Казахстан
постоянно
251.
Прочие виды организации питания в пассажирских поездах
56292
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Пассажирские перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
252.
Прочая деятельность по обеспечению питанием, не включенная в другие группировки
56299
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Международный аэропорт Нурсултан Назарбаев";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Управления материально-технического обеспечения";
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство Управления делами Президента Республики Казахстан";
6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан";
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
8) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
Республика Казахстан
постоянно
253.
Издание книг
58110
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
254.
Издание справочников и списков рассылок
58120
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
255.
Издание газет
58130
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";

2) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.11.2025 № 950 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
5) "Көкше медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 6) "АҚМОЛА-ТІРШІЛІК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 7) "Elorda Aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 8) "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медиа-орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 9) "Жақсы хабаршысы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Бурабай" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 11) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Аlatay Aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Степногорск қаласының медиа орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Saryarqa aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Северное Прибалхашье" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Балқаш өңірі" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Сарыарқа газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 18) "Абай-ақиқат" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Сельский труженик" аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) Ұлытау ауданының "Ұлытау" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Шарайна" Сәтбаев қалалық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Қарқаралы" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Жаңаарқа" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
24) "Шахтинск ИНФО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Саран тынысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "Бұқар жырау жаршысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Шет аудандық "Шет шұғыласы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
28) "Ақтоғай аудандық "Aqtoǵaı ajary" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
29) "Қазыналы өңір" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
30) "Нұра" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
31) "AULIE-ATA MEDIA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

2) некоммерческое акционерное общество Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова;
3) исключена постановлением Правительства РК от 11.11.2025 № 950 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Көкше Медиа";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "АКМОЛА-ТИРШИЛИК";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Elorda Aqparat";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Медиацентр органов внутренних дел Республики Казахстан";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жаксынский вестник";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Бурабай";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Аlataу Aqparat";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Медиацентр города Степногорска";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Saryarqa aqparat";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Северное Прибалхашье";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Балқаш өңірі";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты Сарыарка";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Абай-Ақиқат";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Районная газета "Сельский труженик";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Ұлытау" Улытауского района;
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Сатпаевской городской газеты "Шарайна";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Каркаралы";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жанаарка";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Шахтинск ИНФО";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Саран тынысы";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Бұқар жырау жаршысы";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Шетской районной газеты "Шет шұғыласы";
28) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Актогайской районной газеты "Aqtoǵaı ajary";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қазыналы өңір";
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Нұра";
31) товарищество с ограниченной ответственностью "AULIE-ATA MEDIA";

32) "Қостанай таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
33) "Оңтүстік Қазақстан" облыстық қоғамдық-саяси газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
34) "Жанубий Қозоғистон" облыстық қоғамдық-саяси газет редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
35) "Маңғыстау-медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
36) "Жайық пресс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
37) "Шымкент ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
38) Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің "Қызылжар ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
39) "Шығыс ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
40) "Аягөз жаңалықтары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
41) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
256.
Журналдар мен мерзімдік басылымдарды шығару
58140
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
3) "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы;
4) "АҚМОЛА-ТІРШІЛІК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Қостанай таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының медиа-орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Ақтөбе медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Көкше-Media" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Жақсы хабаршысы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) Бурабай ауданы әкімінің аппараты жанындағы "Бурабай" аудандық газетінің редакциясы жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Степногорск қаласының Медиа Орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Saryarqa aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Северное Прибалхашье" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Балқаш өңірі" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Сарыарқа газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Абай-ақиқат" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Сельский труженик" аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) Ұлытау ауданының "Ұлытау" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі; серіктестігі;

32) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы";
33) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция областной общественно-политической газеты "Южный Казахстан";
34) товарищество с ограниченной ответственностью "Жанубий Қозоғистон" редакция областной общественно-политическая газеты";
35) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистау-Медиа";
36) товарищество с ограниченной ответственностью "Жайық Пресс";
37) товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный центр Шымкент";
38) товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылжар ақпарат" акимата Северо-Казахстанской области";
39) товарищество с ограниченной ответственностью "Шыгыс Акпарат";
40) товарищество с ограниченной ответственностью "Аягоз жаналыктары";
41) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан
постоянно
256.
Издание журналов и периодических публикаций
58140
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жанғыру";
2) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
3) акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "АКМОЛА-ТИРШИЛИК";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Медиацентр органов внутренних дел Республики Казахстан";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтөбе Медиа";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Көкше-Media";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жаксынский вестник";
11) товарищество с ограниченной ответственностью Редакция районной газеты "Бурабай" при аппарате акима Бурабайского района;
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Медиацентр города Степногорска";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Saryarqa aqparat";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Северное Прибалхашье";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Балқаш өңірі";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты Сарыарка";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Абай-Ақиқат";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Районная газета "Сельский труженик";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Ұлытау" Улытауского района;

20) "Шарайна" Сәтбаев қалалық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Қарқаралы" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Жаңаарқа" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
23) "Шахтинск ИНФО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "Саран тынысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Бұқар жырау жаршысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "Шет аудандық "Шет шұғыласы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Ақтоғай аудандық "Aqtoǵaı ajary" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
28) "Қазыналы өңір" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
29) "Нұра" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі,
30) "Ақтау-Сити" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
31) "ГИС Әскери Медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 32) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
33) "Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
34) Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің 28 жоғары оқу орны;
35) республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
36) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
257.
Баспа қызметінің өзге түрлері
58190
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының Инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
4) "Қазақстандық стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
258.
Өзге бағдарламалық қамтылымды шығару
58290
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Самұрық-Қазына Бизнес Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
259.
Кино, бейнефильмдер және телевизиялық бағдарламалар шығару қызметі
59110
республикалық меншік / коммуналдық меншік

20) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Сатпаевской городской газеты "Шарайна";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Каркаралы";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жанаарка";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Шахтинск ИНФО";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Саран тынысы";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Бұқар жырау жаршысы";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Шетской районной газеты "Шет шұғыласы";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Актогайской районной газеты "Aqtoǵaı ajary";
28) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қазыналы өңір";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Нұра";
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Актау-Сити";
31) товарищество с ограниченной ответственностью "ГИС Әскери Медиа";
32) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
33) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты";
34) 28 высших учебных заведений Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан;
35) республиканские государственные предприятия;
36) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан
постоянно
257.
Прочие виды издательской деятельности
58190
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан;
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии"
Республика Казахстан
постоянно
258.
Издание прочего программного обеспечения
58290
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Бизнес Сервис";
2) акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол"
Республика Казахстан
постоянно
259.
Деятельность по производству кино-, видеофильмов и телевизионных программ
59110
республиканская собственность / коммунальная собственность

1) "Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
5) Ш. Айманов атындағы "Қазақфильм" акционерлік қоғамы;
6) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
7) "Almatу" телерадиокомпаниясы" акционерлік қоғамы;
8) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) "Еуразия+ОРТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Шығыс ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Маңғыстау-медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Ертіс медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Шымкент ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "SARYARQA AQPARAT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "AULIE-ATA MEDIA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Ақтөбе Медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Қызылжар-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "АҚМОЛА-ТІРШІЛІК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Атырау-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Дидар" Жезқазған қалалық телерадио хабарларын тарату дирекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Жетісу" телерадиокомпаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Turkistan Media Holding" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "AQTAU TV" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамының, "Қостанай таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің, "Жайық пресс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің өңірлік филиалдары;
25) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының Инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
260.
Радиохабар тарату
60100
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақ радиолары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Жетісу" телерадиокомпаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

1) некоммерческое акционерное общество "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жанғыру";
2) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";
3) некоммерческое акционерное общество Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова;
4) акционерное общество "Агентство "Хабар";
5) акционерное общество "Казахфильм" имени Ш. Айманова;
6) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
7) акционерное общество "Телерадиокомпания "Almatу";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан;
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Евразия+ОРТ";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Шығыс ақпарат";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистау-Медиа";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Ертіс Медиа";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный Центр Шымкент";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "SARYARQA AQPARAT";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "AULIE-ATA MEDIA";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтөбе Медиа";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылжар-Ақпарат";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "АКМОЛА-ТИРШИЛИК";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырау-Ақпарат";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Жезказганская городская дирекция телерадиовещания "Дидар";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Телерадиокомпания "Жетісу";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Turkistan Media Holding";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "AQTAU TV";
24) региональные филиалы акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан", товарищества с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы", товарищества с ограниченной ответственностью "Жайык пресс";
25) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
260.
Радиовещание
60100
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ радиолары";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Телерадиокомпания "Жетісу";

4) "Атырау-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
261.
Телевизиялық бағдарламалар жасау және тарату қызметі
60200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
3) "Телерадиокомпания "Almatу" акционерлік қоғамы;
4) "Евразия+ОРТ" акционерлік қоғамы;
5) "Степногорск қаласының медиа орталығы жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Шығыс ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Маңғыстау-медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Ертіс медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Шымкент ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "SARYARQA AQPARAT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "AULIE-ATA MEDIA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Ақтөбе медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Қызылжар-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "АҚМОЛА-ТІРШІЛІК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Атырау-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Дидар" Жезқазған қалалық телерадио хабарларын тарату дирекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Жетісу" телерадиокомпаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Turkistan Media Holding" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "AQTAU TV" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Солтүстiк Қазақстан облысы әкiмiнiң муниципалдық телерадиоарнасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Қостанай таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Жайық пресс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы өңірлік филиалдары;
24) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
262.
Өзге де сымды телекоммуникация байланысы
61109
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
3) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;

4) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырау-Ақпарат"
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
261.
Деятельность по созданию и трансляции телевизионных программ
60200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Агентство "Хабар";
2) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
3) акционерное общество "Телерадиокомпания "Almatу";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Евразия+ОРТ";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Медиацентр города Степногорска";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Шығыс ақпарат";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистау-Медиа";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Ертіс Медиа";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный Центр Шымкент";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "SARYARQA AQPARAT";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "AULIE-ATA MEDIA";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтөбе Медиа";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылжар-Ақпарат";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "АКМОЛА-ТИРШИЛИК";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырау-Ақпарат";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Жезказганская городская дирекция телерадиовещания "Дидар";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Телерадиокомпания "Жетісу";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Turkistan Media Holding";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "AQTAU TV";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Муниципальный телерадиоканал акимата Северо-Казахстанской области";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Жайык пресс";
23) региональные филиалы акционерного общества "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
262.
Прочая проводная телекоммуникационная связь
61109
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
2) акционерное общество "Казахтелеком";
3) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";

4) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
6) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
12) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
263.
Бірыңғай көлік ортасы арқылы сымсыз телекоммуникациялық байланыс
61201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
2) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Кселл" акционерлік қоғамы;
4) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
264.
Өзге де сымсыз телекоммуникациялық байланыс
61209
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
3) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "Казимпэкс" республикалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Востоктелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Мобайл Телеком-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "КТ-Телеком-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
265.
Телерадио хабарларын тарату мақсаттары үшін спутниктік телекоммуникация саласындағы қызмет
61302
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының "Инженерлік-техникалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны; 2) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі

4) акционерное общество "Озенмунайгаз";
5) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
11) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
12) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
263.
Беспроводная телекоммуникационная связь посредством единой транспортной среды
61201
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
3) акционерное общество "Кселл";
4) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
264.
Прочая беспроводная телекоммуникационная связь
61209
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
2) акционерное общество "Казахтелеком";
3) акционерное общество "Озенмунайгаз";
4) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр "Казимпэкс";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Востоктелеком";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Мобайл Телеком-Сервис";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "КТ-Телеком"
Республика Казахстан
постоянно
265.
Деятельность в области спутниковых телекоммуникаций для целей телерадиовещания
61302
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерно-технический центр" Управления делами Президента Республики Казахстан;
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно

266.
Байланысты ұйымдастыру үшін спутниктік телекоммуникациялар саласындағы қызмет
61303
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Казақтелеком" акционерлік қоғамы;
2) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
267.
Интернет желісі арқылы телерадио бағдарламаларын тарату қызметі
61901
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы; 2) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы; 3) "Шығыс ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 4) "Маңғыстау-медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 5) "Ертіс медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 6) "Шымкент ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 7) "SARYARQA AQPARAT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 8) "AULIE-ATA MEDIA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 9) "Ақтөбе медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 10) "Қызылжар-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 11) "АҚМОЛА-ТІРШІЛІК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 12) "Атырау-ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 13) "Дидар" Жезқазған қалалық телерадио хабарларын тарату дирекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі 14) "Еуразия+ОРТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 15) "Қостанай таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Жайық пресс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
268.
Басқа топтамаларға енгізілмеген, телекоммуникация саласындағы өзге де қызмет
61909
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Астана Innovations" акционерлік қоғамы; 2) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
4) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 5) "ГАЖ Телеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 6) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 7) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

266.
Деятельность в области спутниковых телекоммуникаций для организации связи
61303
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казахтелеком";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
5) акционерное общество "Республиканский центр космической связи"
Республика Казахстан
постоянно
267.
Деятельность по распространению телерадиопрограмм посредством сети Интернет
61901
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
2) акционерное общество "Агентство "Хабар";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Шығыс ақпарат";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистау-Медиа";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Ертіс Медиа";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный Центр Шымкент";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "SARYARQA AQPARAT";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "AULIE-ATA MEDIA";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтөбе Медиа";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылжар-Ақпарат";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "АКМОЛА-ТИРШИЛИК";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырау-Ақпарат";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Жезказганская городская дирекция телерадиовещания "Дидар";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Евразия+ОРТ";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Жайык пресс"
Республика Казахстан
постоянно
268.
Прочая деятельность в области телекоммуникаций, не включенная в другие группировки
61909
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Астана Innovations";
2) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
3) акционерное общество "Казахтелеком";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "ГИС Телеком";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком";

11) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
12) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
269.
Бағдарламалық кодты әзірлеу және тестілеу саласындағы қызмет
62011
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Д. Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Астана Innovations" акционерлік қоғамы;
3) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
4) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
5) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервистік бюросы" акционерлік қоғамы;
6) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
7) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
8) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы;
9) "Қазпошта" акционерлік қоғамы;
10) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
11) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "QazaqGaz ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Самұрық-Қазына Бизнес Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "KAZNET MEDIA (КАЗНЕТ МЕДИА)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
21) "Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының Инженерлік-техникалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
24) "Агроөнеркәсіптік кешендегі экономикалық саясаттың талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

11) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан;
12) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
269.
Деятельность в области разработки и тестирования программного кода
62011
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева";
2) акционерное общество "Астана Innovations";
3) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
4) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
5) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
6) акционерное общество "Казахтелеком";
7) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
8) акционерное общество "Центральный депозитарий ценных бумаг";
9) акционерное общество "Казпочта"; 10) акционерное общество "Волковгеология";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Бизнес Сервис";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "KAZNET MEDIA (КАЗНЕТ МЕДИА)";
20) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерно-технический центр" Управления делами Президента Республики Казахстан;
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан;
23) государственное коммунальное предприятие "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования" акимата города Астаны;
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Аналитический центр экономической политики в агропромышленном комплексе";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр";

25) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
25) "Қазақстан Ғарыш Сапары" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
26) "ҚазАвтоЖол" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
27) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
271.
Ақпараттық технологиялар саласындағы жобаларды басқару қызметі
62013
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервистік бюросы" акционерлік қоғамы;
2) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
5) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – Астана қаласы
үнемі, Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты 2030 жылғы 31 желтоқсанға дейін
272.
Техникалық құжаттаманы және жүйелік архитектураны әзірлеу саласындағы қызмет
62014
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервистік бюросы" акционерлік қоғамы;
2) "Зерттеулер, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
5) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты – Астана қаласы
үнемі, Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынына қатысты 2030 жылғы 31 желтоқсанға дейін

25) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
25) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан Ғарыш Сапары";
26) акционерное общество "Национальная компания "ҚазАвтоЖол";
27) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан
постоянно
271.
Деятельность по управлению проектом в области информационных технологий
62013
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан;
5) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр";
6) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан – город Астана
постоянно, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан до 31 декабря 2030 года
272.
Деятельность в области разработки технической документации и системной архитектуры
62014
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр исследований, анализа и оценки эффективности";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан;
5) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан – город Астана
постоянно, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения" Управления делами Президента Республики Казахстан до 31 декабря 2030 года

273.
Ақпараттық технологиялар саласындағы консультациялық көрсетілетін қызметтер
62020
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Астана Innovations" акционерлік қоғамы; 2) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы; 3) "ҚАЗАҚПАРАТ" халықаралық ақпараттық агенттігі" акционерлік қоғамы;
4) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
5) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервистік бюросы" акционерлік қоғамы;
6) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
7) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "В.Г. Фесенков атындағы Астрофизика институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Самұрық-Қазына Бизнес Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
16) "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми даму орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
17) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Инженерлік-техникалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
18) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
19) "Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
20) "Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
21) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы
үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін
274.
Аппараттық-бағдарламалық кешендерге жүйелік-техникалық қызмет көрсету
62031
республикалық меншік / коммуналдық меншік

273.
Консультационные услуги в области информационных технологий
62020
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Астана Innovations";
2) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
3) акционерное общество "Международное информационное агентство "Казинформ";
4) акционерное общество "Волковгеология";
5) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
6) акционерное общество "Қазтеміртранс";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Астрофизический институт имени В.Г. Фесенкова";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Бизнес Сервис";
15) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства";
16) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Кайырбековой";
17) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерно-технический центр Управления Делами Президента Республики Казахстан";
18) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения Управления делами Президента Республики Казахстан";
19) республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан";
20) государственное коммунальное предприятие "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования" акимата города Астаны;
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана"
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года"
274.
Системно-техническое обслуживание аппаратно-программных комплексов
62031
республиканская собственность / коммунальная собственность

16) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Қазгеоақпарат" республикалық геологиялық ақпарат орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Талдау және ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
21) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының инженерлік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми даму орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
24) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
25) "Агроөнеркәсіптік кешендегі экономикалық саясаттың талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Агроөнеркәсіптік кешендегі экономикалық саясаттың талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін
279.
Деректерді өңдеу саласындағы қызмет
63114
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Казгидрогеология" ұлттық гидрогеологиялық қызметі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" акционерлік қоғамы;
3) "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы;
4) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты (Қазақэнергиясараптама)" акционерлік қоғамы;
6) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
7) "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы;
8) "Ақпараттық-талдау орталығы" акционерлік қоғамы;
9) "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамы;
10) "Қазақстандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты жаңғырту және дамыту орталығы" акционерлік қоғамы;
11) "Сыртқы саяси зерттеулер институты" акционерлік қоғамы;

16) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр геологической информации "Казгеоинформ";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
20) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр анализа и информации";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский центр межбанковских расчетов Национального Банка Республики Казахстан";
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Инженерный центр Управления материально-технического обеспечения Управления делами Президента Республики Казахстан";
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Кайырбековой";
24) государственное коммунальное предприятие "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования города Астаны";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Аналитический центр экономической политики в агропромышленном комплексе"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Аналитический центр экономической политики в агропромышленном комплексе" до 31 декабря 2025 года, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года
279.
Деятельность в области обработки данных
63114
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Национальная гидрогеологическая служба "Казгидрогеология";
2) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры";
3) акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов";
4) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
5) акционерное общество "Институт развития электроэнергетики и энергосбережения (Казахэнергоэкспертиза)";
6) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
7) акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы";
8) акционерное общество "Информационно-аналитический центр";
9) акционерное общество "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмета Байтұрсынұлы";
10) акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства";
11) акционерное общество "Институт внешнеполитических исследований";

12) "AML ACADEMY" қаржылық мониторинг академиясы" акционерлік қоғамы;
13) "Мемлекеттік кредиттік бюро" акционерлік қоғамы;
14) "QazBioPharm" ұлттық холдинг" акционерлік қоғамы;
15) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
16) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервистік бюросы" акционерлік қоғамы;
17) "Ұлттық геологиялық қызмет" акционерлік қоғамы;
18) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Сейсмологиялық байқау және зерттеу ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Қазимпэкс" республикалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
25) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
26) "Астана қаласының Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
27) республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;
28) "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
29) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін, "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты 2030 жылғы 11 тамызға дейін
280.
Бағдарламалық өнімдерді, электрондық ақпараттық ресурстарды, мобильді және өзге де қосымшаларды пайдалануға беру
63115
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервистік бюросы" акционерлік қоғамы;
3) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы

12) акционерное общество "Академия финансового мониторинга "AML Academy";
13) акционерное общество "Государственное кредитное бюро";
14) акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm";
15) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
16) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
17) акционерное общество "Национальная геологическая служба";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр "Казимпэкс";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
25) республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан";
26) государственное коммунальное предприятие "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования города Астаны";
27) республиканские и коммунальные государственные предприятия;
28) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования";
29) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования" до 11 августа 2030 года
280.
Предоставление в пользование программных продуктов, электронных информационных ресурсов, мобильных и иных приложений
63115
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
2) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр"
Республика Казахстан

үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін
281.
Веб-порталдардың қызметі
63120
Республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Рухани жаңғыру" Қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "ӨРКЕН" балалардың әл-ауқатын арттыру ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
5) "Qazcontent" акционерлік қоғамы;
6) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
7) "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
8) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Қазақстан Республикасы Ішкі істер органдарының медиа-орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Saryarqa Aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
16) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
17) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
282.
Ақпараттық агенттіктердің қызметі
63910
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Qazcontent" акционерлік қоғамы; 2) "Saryarqa aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Қазақстан Республикасы
үнемі
283.
Ақпараттық қызмет көрсету саласындағы қызметтің өзге түрлері
63999
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қ. И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
4) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
6) "Қазпошта" акционерлік қоғамы;
7) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;

постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года
281.
Деятельность веб-порталов
63120
Республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жанғыру";
2) некоммерческое акционерное общество "Национальный научно-практический центр благополучия детей "ӨРКЕН";
3) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова";
4) акционерное общество "Казахтелеком";
5) акционерное общество "Qazcontent";
6) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
7) акционерное общество "Национальная компания "Kazаkh Tourism";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Медиа-центр органов внутренних дел Республики Казахстан";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Saryarqa Aqparat";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
15) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
16) республиканские государственные предприятия;
17) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
282.
Деятельность информационных агентств
63910
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Qazcontent";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Saryarqa aqparat"
Республика Казахстан
постоянно
283.
Прочие виды деятельности в области информационного обслуживания
63999
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) Некоммерческое акционерное общество "Таразский университет имени М.Х. Дулати"
2) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева";
3) акционерное общество "Волковгеология";
4) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
5) акционерное общество "Қазтеміртранс";
6) акционерное общество "Казпочта";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства";

9) "Қазақстандық стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
10) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
284.
Жинақ банктерінің қызметі
64192
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Отбасы банк" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
285.
Ұлттық даму институты болып табылатын банк және оның еншілес ұйымы – лизинг беруші қызметі
64193
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
286.
Банктік шоттарға, оның ішінде үшінші тұлғалардың банктік шоттарына есепке жатқызу үшін қолма-қол ақшаны қабылдау жөніндегі қызметтерді жүзеге асыру
64199
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
287.
Холдингтік компаниялардың қызметі
64200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Байқоңыр" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
3) "KOKSHE" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
5) "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
6) "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
7) "Бәйтерек" ҰБХ" акционерлік қоғамы;
8) "Qazaqstan Investment Corporation" акционерлік қоғамы;
9) "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы; 10) "Вагонсервис" акционерлік қоғамы;
11) "Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы;
12) "Samruk-Kazyna Construction" акционерлік қоғамы;
13) "AstanaInvest" қалалық инвестицияларды дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "SAMRUK-KAZYNA ONDEU" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
17) Astana Development Ltd. жеке компаниясы
Қазақстан Республикасы
үнемі
288.
Қаржылық лизинг, медициналық жабдықтар мен техниканың қаржылық лизингінен басқа
64911
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Аграрлық кредиттік корпорация" акционерлік қоғамы;
2) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы;
3) "Өнеркәсіпті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
4) "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
5) "Қорғаныстық-өнеркәсіптік кешенді дамыту қоры" акционерлік қоғамы

9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии"
10) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions"
Республика Казахстан
постоянно
284.
Деятельность сберегательных банков
64192
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Отбасы банк"
Республика Казахстан
постоянно
285.
Деятельность банка, являющегося национальным институтом развития, и его дочерней организации-лизингодателя
64193
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Банк развития Казахстана"
Республика Казахстан
постоянно
286.
Осуществление услуг по приему наличных денег для зачисления на банковские счета, в том числе третьих лиц
64199
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Казпочта"
Республика Казахстан
постоянно
287.
Деятельность холдинговых компаний
64200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent";
2) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Байконыр (Байконур)";
3) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "KOKSHE";
4) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana";
5) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
6) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс";
7) акционерное общество "НУХ "Байтерек";
8) акционерное общество "Qazaqstan Investment Corporation";
9) акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm";
10) акционерное общество "Вагонсервис";
11) акционерное общество "Самрук-Энерго";
12) акционерное общество "Samruk-Kayna Construction";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Городской центр развития инвестиций "AstanaInvest";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук - Қазына Инвест";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "SAMRUK-KAZYNA ONDEU";
16) республиканские и коммунальные государственные предприятия;
17) частная компания Astana Development Ltd.
Республика Казахстан
постоянно
288.
Финансовый лизинг, кроме финансового лизинга медицинского оборудования и техники
64911
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
2) акционерное общество "КазАгроФинанс";
3) акционерное общество "Фонд развития промышленности";
4) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
5) акционерное общество "Фонд развития оборонно-промышленного комплекса";

292.
Индустриялық-инновациялық қызмет пен агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне көрсетілетін қаржы-экономикалық қызметтер
64991
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Азық-түлік келісімшарт корпорациясы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Ақ Бидай-Терминал" акционерлік қоғамы;
3) "Аграрлық кредиттік корпорация" акционерлік қоғамы;
4) "QazInnovations" инновацияларды дамыту жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы;
5) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
6) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
293.
Басқа да қаржылық көрсетілетін қызметтер, экономиканың түрлі салаларындағы қаржыландыру, инвестициялық қызмет
64992
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Baiterek Venture Fund" акционерлік қоғамы; 2) "Қазақстандық тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы; 3) "Аграрлық кредиттік корпорация" акционерлік қоғамы; 4) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
5) "BV MANAGEMENT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 6) "QazaqGaz" Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Qazaq Gas Qurylys" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
9) "BGlobal Ventures Ltd." жеке компаниясы
10) "Kokzhiyek Fund" Limited Partnership" тікелей инвестициялар қоры
Қазақстан Республикасы
үнемі
294.
Басқа топтамаларға енгізілмеген қаржылық көрсетілетін қызметтердің басқа түрлері, сақтандырудан және зейнетақымен қамсыздандырудан басқа
64999
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Д. Серікбаев атындағы "Шығыс Қазақстан техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Ұлттық киноны мемлекеттік қолдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы; 3) "Проблемалық кредиттер қоры" акционерлік қоғамы;
4) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
6) "Ғылым қоры" акционерлік қоғамы;
7) "Қазақстандық тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы;
8) "KazakhExport" Қазақстанның экспорттық-кредиттік агенттігі" акционерлік қоғамы;
9) "ҚазАгроҚаржы" акционерлік қоғамы; 10) "QazInnovations" инновацияларды дамыту жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы;
11) "Қазақстандық орнықтылық қоры" акционерлік қоғамы;
12) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
13) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;

292.
Финансово-экономические услуги, оказываемые субъектам индустриально-инновационной деятельности и агропромышленного комплекса
64991
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Продовольственная контрактная корпорация";
2) акционерное общество "Ак Бидай – Терминал";
3) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
4) акционерное общество "Национальное агентство по развитию инноваций "QazInnovations";
5) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий"
7) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions"
Республика Казахстан
постоянно
293.
Другие финансовые услуги, финансирование в различных отраслях экономики, инвестиционная деятельность
64992
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Baiterek Venture Fund";
2) акционерное общество "Казахстанская жилищная компания";
3) акционерное общество "Аграрная кредитная корпорация";
4) акционерное общество "KTZ Express";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "BV MANAGEMENT";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
7)товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Қазына Инвест";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Qazaq Gas Qurylys";
9) частная компания "BGlobal Ventures Ltd.
10) фонд прямых инвестиций "Kokzhiyek Fund" Limited Partnership
Республика Казахстан
постоянно
294.
Другие виды финансовых услуг, кроме страхования и пенсионного обеспечения, не включенные в другие группировки
64999
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева";
2) некоммерческое акционерное общество "Государственный центр поддержки национального кино";
3) акционерное общество "Фонд проблемных кредитов";
4) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
5) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
6) акционерное общество "Фонд науки";
7) акционерное общество "Казахстанская жилищная компания";
8) акционерное общество "Экспортно-кредитное агентство Казахстан";
9) акционерное общество "КазАгроФинанс";
10) акционерное общество "Национальное агентство по развитию инноваций "QazInnovations";
11) акционерное общество "Казахстанский фонд устойчивости";
12) акционерное общество "Казахтелеком";
13) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";

14) "Samruk-Kazyna Construction" акционерлік қоғамы;
14-1) "Қаржы орталығы" акционерлік қоғамы;
15) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қазақстан банкаралық есеп айырысу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік кәсіпорны
17) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі

14) акционерное общество "Samruk-Kayna Construction";
14-1) акционерное общество "Финансовый центр";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
16) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский центр межбанковских расчетов Национального Банка Республики Казахстан"
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр"
Республика Казахстан
постоянно

1) "Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстандық депозиттерге кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамы;
3) "KTZ Express" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
298.
Қайта сақтандыру
65200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстанның Экспорттық-кредиттік агенттігі" акционерлік қоғамы
298-1
Тауар биржаларының қызметі
66111
республикалық меншік/ коммуналдық меншік
"Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
299.
Бағалы қағаз ұстаушылар және шаруашылық серіктестіктерге қатысушылар тізілімдері жүйесін жүргізу қызметі
66113
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
300.
Ұлттық қордың активтерін, Ұлттық Банктің алтын-валюта активтерін, зейнетақы активтерін басқаруға байланысты брокерлік және дилерлік қызмет
66121
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1)"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұлттық инвестициялық корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
301.
Қаржылық көрсетілетін қызметтер саласындағы өзге де қосалқы қызмет, сақтандыру және зейнетақымен қамсыздандырудан басқа
66190
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Бағалы қағаздардың орталық депозитарийі" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы
3) "Құмар ойындар мониторингі және талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
302.
Сақтандыру агенттерінің және брокерлердің қызметі
66220
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"KTZE-Khorgos Gateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан республикасы
үнемі
303.
Ұлттық қордың активтерін, Ұлттық Банктің алтын-валюта активтерін, зейнетақы активтерін басқару қызметі
66301
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұлттық инвестициялық корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Қазақстан Республикасы
үнемі
304.
Қордың активтер портфелін сенімгерлік басқару қызметі
66302
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Мемлекеттік аннуитеттік компания" өмірді сақтандыру компаниясы" акционерлік қоғамы;

1) акционерное общество "Экспортно-кредитное агентство Казахстана";
2) акционерное общество "Казахстанский фонд гарантирования депозитов";
3) акционерное общество "KTZ Express"
Республика Казахстан
постоянно
298.
Перестрахование
65200
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Экспортно-кредитное агентство Казахстана"
Республика Казахстан
постоянно
298-1
Деятельность товарных бирж
66111
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности"
Республика Казахстан
постоянно
299.
Деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг и участников хозяйственных товариществ
66113
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Центральный депозитарий ценных бумаг"
Республика Казахстан
постоянно
300.
Брокерская и дилерская деятельность, связанная с управлением активами Национального фонда, золотовалютными активами Национального Банка, пенсионными активами
66121
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная инвестиционная корпорация Национального Банка Казахстана";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Қазына Инвест"
Республика Казахстан
постоянно
301.
Прочая вспомогательная деятельность в сфере финансовых услуг, кроме страхования и пенсионного обеспечения
66190
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Центральный депозитарий ценных бумаг";
2) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан"
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр мониторинга и анализа азартных игр"
Республика Казахстан
постоянно
302.
Деятельность страховых агентов и брокеров
66220
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-Khorgos Gateway"
Республика Казахстан
постоянно
303.
Деятельность по управлению активами Национального фонда, золотовалютными активами Национального Банка, пенсионными активами
66301
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная инвестиционная корпорация Национального Банка Казахстана";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук - Қазына Инвест"
Республика Казахстан
постоянно
304.
Деятельность по доверительному управлению портфелем активов фондов
66302
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Компания по страхованию жизни "Государственная аннуитетная компания";

2) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
305.
Көппәтерлі және тұрғын (жеке) үйлерді сатып алу және сату
68101
республикалық меншік/коммуналдық меншік
1)"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
306.
Өзге жылжымайтын мүлікті сатып алу және сату
68102
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
307.
Жеке меншіктегі немесе жалға алынған тұрғын жылжымайтын мүлікті жалдау (қосалқы жалдау) және басқару
68201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "ӨРКЕН" балалардың әл-ауқатын арттыру ұлттық ғылыми-практикалық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
4) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "Ұлттық индустриялық мұнай-химия технопаркі" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
6) "Тараз химиялық паркі" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
7) "Әскери құрылыс" акционерлік қоғамы;
8) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
9) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.11.2025 № 950 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы;
11) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
13) "Өрлеу" біліктілікті арттыру ұлттық орталығы" акционерлік қоғамы;
14) Астана қаласы әкімдігінің "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
15) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
16) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
17) "Қазақстан тұрғын үй компаниясы" акционерлік қоғамы;
18) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
19) "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
20) "Сыртқы саяси зерттеулер институты" акционерлік қоғамы;

2) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Қазына Инвест"
Республика Казахстан
постоянно
305.
Покупка и продажа многоквартирных и жилых домов (особняков)
68101
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2"
Республика Казахстан
постоянно
306.
Покупка и продажа прочей недвижимости
68102
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2"
Республика Казахстан
постоянно
307.
Аренда (субаренда) и управление собственной или арендованной жилой недвижимостью
68201
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова";
2) некоммерческое акционерное общество "Национальный научно-практический центр благополучия детей "ӨРКЕН";
3) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
4) акционерное общество "Центр медицинских технологий и информационных систем Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
5) акционерное общество Управляющая компания специальной экономической зоны "Национальный индустриальный нефтехимический технопарк";
6) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Химический парк Тараз";
7) акционерное общество "Әскери құрылыс";
8) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
9) исключена постановлением Правительства РК от 11.11.2025 № 950 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
10) акционерное общество "Агентство "Хабар";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
12) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
13) акционерное общество "Национальный центр повышения квалификации "Өрлеу";
14) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" акимата города Астаны;
15) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
16) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
17) акционерное общество "Казахстанская жилищная компания";
18) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
19) акционерное общество "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт";
20) акционерное общество "Институт внешнеполитических исследований";

93) "Oil Services Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
94) "Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
95) "OtarBioPharm" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
96) "Ойл Транспорт Корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
97) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
98) "Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
99) "Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
100) "Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
101) "Теміржолсу-Арыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
102) "Теміржолсу-Көкшетау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
103) "Теміржолсу-Кзылорда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
104) "Теміржолсу-Маңғыстау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
105) "Теміржолсу-Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
106) "Теміржолсу-Қостанай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
107) "Теміржолсу-Қарағанды" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
108) "KTZE-Khorgos Gateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
109) "Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
110) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
111) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
112) "Технологиялық көлік және ұңғымаларға қызмет көрсету басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
113) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Телерадиокешені" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
114) "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
115) "Қазақстан Республикасының Президенті Іс Басқармасының мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
116) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
117) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
118) Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің 28 жоғары оқу орны
119) "Talgar Eco City-2" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
119) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы

93) товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Services Company";
94) товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком";
95) товарищество с ограниченной ответственностью "OtarBioPharm";
96) товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл Транспорт Корпорейшэн";
97) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
98) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Алматы";
99) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Ақтөбе";
100) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Аягоз";
101) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Арыс";
102) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Кокшетау";
103) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Кзыл-Орда";
104) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Маңғыстау";
105) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Павлодар";
106) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Костанай";
107) товарищество с ограниченной ответственностью "Теміржолсу-Караганды";
108) товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-Khorgos Gateway";
109) товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык";
110) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Қазына Инвест";
111) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";
112) товарищество с ограниченной ответственностью "Управление технологического транспорта и обслуживания скважин";
113) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Телерадиокомплекс Президента Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан;
114) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
115) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан";
116) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";
117) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
118) 28 высших учебных заведений Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан
119) товарищество с ограниченной ответственностью "Talgar Eco City-2";
119) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";

120) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
121) "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
122) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамына қатысты 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін
308.
Жеке меншіктегі немесе жалға алынған бизнес-орталықты, офистік үй-жайларды, әкімшілік ғимаратты жалдау (қосалқы жалдау) және басқару
68202
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Зенит "Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
5) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы;
6) "Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" акционерлік қоғамы;
7) "Алатау" қонақ үйі" акционерлік қоғамы;
8) "ҚазТрансГаз Аймақ" акционерлік қоғамы;
9) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
10) "Ақтау теңіз сауда порты" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
11) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
12) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
13) "Қазпошта" акционерлік қоғамы;
14) "Бурабай Даму" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Ойл Транспорт Корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22) "Қазақстан Республикасының Президенті Іс басқармасының мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Бүркіт" мемлекеттік авиакомпаниясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;

120) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
121) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии";
122) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении акционерного общества "Республиканский центр космической связи" до 31 декабря 2026 года
308.
Аренда (субаренда) и управление собственными или арендованными бизнес-центром, офисными помещениями, административным зданием
68202
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
2) некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова";
3) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
4) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
5) акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан";
6) акционерное общество "Центр медицинских технологий и информационных систем";
7) акционерное общество "Отель Алатау";
8) акционерное общество "КазТрансГаз Аймак";
9) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
10) акционерное общество "Национальная компания "Актауский морской торговый порт";
11) акционерное общество "Кедентранссервис";
12) акционерное общество "Қазтеміртранс";
13) акционерное общество "Казпочта";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Бурабай Даму";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл Транспорт Корпорейшэн";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан";
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственная авиакомпания "Беркут" Управления делами Президента Республики Казахстан;

24) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының автошаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
25) "Материалдық-техникалық қамтамасыз ету басқармасының автошаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
26) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
28) "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамы;
29) "Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
30) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Республикалық ғарыштық байланыс орталығы" акционерлік қоғамына қатысты 2026 жылғы 31 желтоқсанға дейін
309.
Жеке меншіктегі немесе жалға алынған қойма үй-жайларын жалдау (қосалқы жалдау) және басқару
68208
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Кедентранссервис" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін
310.
Басқа топтамаларға енгізілмеген жеке меншіктегі немесе жалға алынған өзге де жылжымайтын мүлікті жалдау (қосалқы жалдау) және басқару
68209
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
2) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Ионосфера институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
6) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Хабар" агенттігі" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2029 жылғы 27 шілдеге дейін
311.
Жылжымайтын мүлікті сыйақы үшін немесе шарттық негізде басқару
68321
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) Астана қаласы әкімдігінің "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазимпекс" республикалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Digital Silk Road Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство Управления делами Президента Республики Казахстан";
25) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Автохозяйство Управления материально-технического обеспечения";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";
27) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
28) акционерное общество "Республиканский центр космической связи";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group";
30) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении акционерного общества "Республиканский центр космической связи" до 31 декабря 2026 года
309.
Аренда (субаренда) и управление собственными или арендованными складскими помещениями
68208
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Кедентранссервис";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года
310.
Аренда (субаренда) и управление собственной или арендованной прочей недвижимостью, не включенной в другие группировки
68209
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Қазтеміртранс";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы"
5) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы";
7) акционерное общество "Агентство "Хабар"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company" до 27 июля 2029 года
311.
Управление недвижимостью за вознаграждение или на договорной основе
68321
республиканская собственность/ коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" акимата города Астаны;
2) акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр "Казимпэкс";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Digital Silk Road Company";

5) Маңғыстау облысы әкімдігінің "Ақтау тұрғын үй" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
6) республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
312.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 27.11.2025 № 1012 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
313.
Ұлттық басқарушы холдинг үшін бухгалтерлік, салықтық есепке алу және қазынашылық операциялар саласындағы қызмет
69205
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан республикасы
үнемі
314.
Бас компаниялардың индустриялық-инновациялық дамудың мемлекеттік саясатын іске асырумен байланысты қызметі
70101
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Д. Серікбаев атындағы "Шығыс Қазақстан техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы; 2) "Астана Innovations" акционерлік қоғамы; 3) Астана қаласы әкімдігінің "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы; 4) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Ak Su KMG" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
7) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
315.
Өзге де бас компаниялардың қызметі
70109
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы; 2) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Теміржолсу" акционерлік қоғамы;
4) "Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы;
5) "ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
6) "ҚазМұнайГаз" Барлау Өндіру" акционерлік қоғамы;
7) "BV Management" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 8) "Ak Su KMG" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Резерв" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
10) "Самұрық-Қазына Контракт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
12) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
316.
Коммерциялық қызмет және басқару мәселелері бойынша консультация беру
70221
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Каспий" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;

5) государственное коммунальное предприятие "Ақтау тұрғын үй" акимата Мангистауской области;
6) республиканские и коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
312.
Исключена постановлением Правительства РК от 27.11.2025 № 1012 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
313.
Деятельность в области бухгалтерского, налогового учета и казначейских операций для национального управляющего холдинга
69205
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
Республика Казахстан
постоянно
314.
Деятельность головных компаний, связанная с реализацией государственной политики индустриально-инновационного развития
70101
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева";
2) акционерное общество "Астана Innovations";
3) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" акимата города Астаны;
4) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Ak Su KMG";
6) республиканские государственные предприятия;
7) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
315.
Деятельность прочих головных компаний
70109
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг";
2) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
3) акционерное общество "Теміржолсу";
4) акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук";
5) акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз";
6) акционерное общество "Разведка Добыча "КазМунайГаз";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "BV Management";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Ak Su KMG";
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Резерв";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Контракт";
11) республиканские государственные предприятия;
12) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
Республика Казахстан
постоянно
316.
Консультирование по вопросам коммерческой деятельности и управления
70221
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Shymkent";
2) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Каспий";

3) "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Астана Innovations" акционерлік қоғамы;
5) "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
6) "АQJAIYQ" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
7) Астана қаласы әкімдігінің "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
8) "Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
9) "Жетісу" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
10) "Алматы облысын дамыту бойынша "Алатау" акционерлік қоғамы;
11) "Қорғас – Шығыс қақпасы" арнайы экономикалық аймағының Басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
12) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
13) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы "Арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
14) "Қазақстандық мемлекеттік-жекешелік әріптестік орталығы" акционерлік қоғамы;
15) "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
16) "Қазмедтех" акционерлік қоғамы;
17) "Береке-Қандыағаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Табыс Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "AstanaInvest" қалалық инвестицияларды дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Астана қаласын дамыту жобаларын үйлестіру және сараптау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Qolday" кәсіпкерлік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Батыс Қазақстан обылысы әкімі аппаратының Шаруашылық басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "SPK Astana Development" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Самұрық-Қазына Бизнес Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
27) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
316-1.
Концессиялық жобаларды және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларын консультациялық сүйемелдеу
70222
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
317.
Атом өнеркәсібі және атом энергетикасы объектілері үшін сәулет саласындағы қызмет
71111
республикалық меншік / коммуналдық меншік

3) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
4) акционерное общество "Астана Innovations";
5) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
6) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Аqjaiyq";
7) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana" акимата города Астаны;
8) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс";
9) акционерное общество "Региональный институт развития "Социально-предпринимательская корпорация "Жетісу";
10) акционерное общество "Алатау" по развитию Алматинской области";
11) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Хоргос – восточные ворота";
12) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
13) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
14) акционерное общество "Казахстанский центр государственно-частного партнерства";
15) акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism";
16) акционерное общество "КазМедТех";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Береке-Қандыағаш";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Табыс Актобе";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Городской центр развития инвестиций "AstanaInvest";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр координации и экспертизы проектов развития города Астаны";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр предпринимательства "Qolday";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Хозяйственное управление аппарата акима Западно-Казахстанской области";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" акимата города Астаны;
24) товарищество с ограниченной ответственностью "SPK Astana Development";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Самурк-Қазына Бизнес Сервис";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак"
27) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions"
Республика Казахстан
постоянно
316-1
Консультативное сопровождение концессионных проектов и проектов государственно-частного партнерства
70222
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
317.
Деятельность в области архитектуры для объектов атомной промышленности и атомной энергетики
71111
республиканская собственность / коммунальная собственность

19) "Қазқұрылысжүйесі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "QazaqGaz" ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "Кен-Кұрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "Әскерилендірілген теміржол күзеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Самұрық-Қазына Девелопмент" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "ҚазМұнайТеңіз" теңіз мұнай компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
28) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
29) "Қазақстан Республикасының Президентінің Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
30) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының мемлекеттік резиденциялар дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
320.
Геологиялық барлау мен іздену жүргізу қызметі (ғылыми зерттеулер мен әзірлемелерсіз)
71122
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Казгеология" ұлттық геологиялық барлау компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
4) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
6) "Атыраумұнайгаз" акционерлік қоғамы;
7) "Шоқпар-Гагаринское" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Инкай" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Байкен-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "БудҰновское" бірлескен кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "QazaqGaz" ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Тегіс Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Маңғышлақ Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "TKS Geology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "KMG Barlau" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

19) товарищество с ограниченной ответственностью "Казстройсистема";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Военизированная железнодорожная охрана";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Девелопмент";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Морская нефтяная компания "КазМунайТениз";
27) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
28) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
29) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан";
30) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция государственных резиденций Управления делами Президента Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
320.
Деятельность по проведению геологической разведки и изысканий (без научных исследований и разработок)
71122
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная геологоразведочная компания "Казгеология";
2) акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром";
3) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
4) акционерное общество "Озенмунайгаз";
5) акционерное общество "Волковгеология";
6) акционерное общество "Атыраумунайгаз";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Шокпар-Гагаринское";
8) товарищество с ограниченной "Совместное предприятие "Инкай";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Байкен-U";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Совместное предприятие "БудҰновское";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Тегис Мунай";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангышлак Мунай";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "TKS Geology";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Barlau";

18) "ЖАМБЫЛ ПЕТРОЛЕУМ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
20) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
21) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
22) "ҚМГ Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
321.
Геодезиялық қызмет
71123
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
3) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
5) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
6) Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрлігінің "Қазсушар" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
7) "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
322.
Жерге орналастыру
71124
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
2) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
322-жолды 3) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 19.12.2025 № 1110 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
үнемі
323.
Картография саласындағы қызмет
71125
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазгидрогеология" ұлттық гидрогеологиялық қызметі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
3) "Сейсмологиялық байқау және зерттеу ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "Ұлттық геодезия және кеңістіктік ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
5) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
6) "Ионосфера институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – Астана қаласы

18) товарищество с ограниченной ответственностью "ЖАМБЫЛ ПЕТРОЛЕУМ";
19) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
20) республиканские государственные предприятия;
21) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Карачаганак"
Республика Казахстан
постоянно
321.
Геодезическая деятельность
71123
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром";
2) акционерное общество "Волковгеология";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
5) республиканские государственные предприятия;
6) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казводхоз" Министерства водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан;
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации"
Республика Казахстан
постоянно
322.
Землеустройство
71124
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
2) республиканские государственные предприятия
Примечание ИЗПИ!
Строку 322 предусматривается дополнить подпунктом 3) в соответствии с постановлением Правительства РК от 19 декабря 2025 года № 1110 (вводится в действие с 01.01.2027).
Республика Казахстан
постоянно
323.
Деятельность в области картографии
71125
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Национальная гидрогеологическая служба "Казгидрогеология";
2) акционерное общество "Волковгеология";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований";
4) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр геодезии и пространственной информации";
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт ионосферы";
7) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны"
Республика Казахстан, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – город Астана"

үнемі, Астана қаласының Жол қозғалысын ұйымдастыру орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты – 2030 жылғы 15 тамызға дейін
324.
Инженерлік ізденістер саласындағы қызмет және атом өнеркәсібі мен атом энергетикасы объектілері үшін осы салада техникалық консультациялар ұсыну
71126
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
4) "Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
5) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Қазақстандық атом электр станциялары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
10) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
325.
Инженерлік-техникалық консультациялар ұсыну қызметі
71127
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" акционерлік қоғамы;
2) "С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы;
3) "Қазқұрылысжүйесі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
326.
Техникалық реттеу, стандарттау, метрология және сәйкестікті бағалау саласындағы қызмет
71128
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстандық стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "QazaqGaz Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі

постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Центр организации дорожного движения города Астаны" – до 15 августа 2030 года"
324.
Деятельность в области инженерных изысканий и предоставление технических консультаций в этой области для объектов атомной промышленности и атомной энергетики
71126
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром";
2) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
3) акционерное общество "Волковгеология";
4) акционерное общество "Озенмунайгаз";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанские атомные электрические станции";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
10) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики"
Республика Казахстан
постоянно
325.
Деятельность по предоставлению инженерно-технических консультаций
71127
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры";
2) акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Казстройсистема"
4) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";
5) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
326.
Деятельность в области технического регулирования, стандартизации, метрологии и оценки соответствия
71128
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Научно-технический центр"
Республика Казахстан
постоянно

327.
Техникалық сынақтар және талдаулар
71200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
328.
Санитариялық-эпидемиологиялық ұйымдар қызметі
71201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының "Санитарлық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;

327.
Технические испытания и анализы
71200
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК"
Республика Казахстан
постоянно
328.
Деятельность санитарно-эпидемиологических организаций
71201
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";

2) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
329.
Мұнай өңдеу зауыттарының зертханалық сынақтар мен талдауларды жүзеге асыру бойынша қызметі
71203
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестік республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
2) "Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) республикалық мемлекеттік кәсіпорындары
Қазақстан Республикасы
үнемі
330.
Геология саласындағы зертханалық-талдамалық зерттеулер
71204
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Волковгеология" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
330-1.
Медициналық сараптамалар мен зерттеулерден басқа, сот сараптамалары мен зерттеулерін жүргізу жөніндегі қызмет
71205
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
331.
Техникалық сынақтар мен талдауды жүзеге асыратын өзге мекемелердің қызметі
71209
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Азаматтық қорғау саласындағы ұлттық ғылыми зерттеулер, даярлау және оқыту орталығы" акционерлік қоғамы;
2) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
3) "Зенит "Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
4) "ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы;
5) "Ембiмұнайгаз" акционерлік қоғамы;
6) "ҚазТрансГаз Аймақ" акционерлік қоғамы;
7) "Үлбі металлургия зауыты" акционерлік қоғамы;
8) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
9) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "QazaqGaz" ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Қазқұрылысжүйесі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "Сейсмологиялық байқаулар мен зерттеулердің ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Steel manufacturing" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
18) "Түркістан БГҚ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
19) "Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

2) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
Республика Казахстан
постоянно
329.
Деятельность нефтеперерабатывающих заводов по осуществлению лабораторных испытаний и анализов
71203
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод";
3) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
330.
Лабораторно-аналитические исследования в геологической отрасли
71204
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Волковгеология"
Республика Казахстан
постоянно
330-1.
Деятельность по производству судебных экспертиз и исследований, кроме медицинских
71205
республиканская собственность/ коммунальная собственность
республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
331.
Деятельность прочих учреждений, осуществляющих технические испытания и анализы
71209
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальный центр научных исследований, подготовки и обучения в сфере гражданской защиты";
2) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
3) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
4) акционерное общество "КазТрансОйл";
5) акционерное общество "Эмбамунайгаз";
6) акционерное общество "КазТрансГаз Аймак";
7) акционерное общество "Ульбинский металлургический завод";
8) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Казстройсистема";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Steel manufacturing";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "ПГУ Туркестан";
19) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр";

334.
Геология саласындағы ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-әдістемелік және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
72192
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
2) "Сейсмологиялық байқау және зерттеулер ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
335.
Ғарыш қызметі саласындағы ғылыми зерттеулер мен әзірлемелер
72193
республикалық меншік / коммуналдық меншік

334.
Научно-исследовательские, опытно-методические и опытно-конструкторские работы в геологической отрасли
72192
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Волковгеология";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований";
3) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
335.
Научные исследования и разработки в области космической деятельности
72193
республиканская собственность / коммунальная собственность

72199
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық техникалық зерттеу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "Л.Н. Гумилев атындағы Еуразия ұлттық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
7) "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
8) "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы;
9) "Волковгеология" акционерлік қоғамы;
10) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
11) "Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" акционерлік қоғамы;
12) "С.М. Киров атындағы зауыт" акционерлік қоғамы;
13) "QazBioPharm" ұлттық холдингі" акционерлік қоғамы;
14) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
15) "Сейсмологиялық байқау және зерттеу ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
18) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
19) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
20) "Математика және математикалық модельдеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
21) "Жану проблемалары институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22) "Алтай ботаника бағы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) "Манғышлақ эксперименталдық ботаникалық бағы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
24) Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің "Ботаника және фитоинтродукция институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;

72199
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева";
2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";
3) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет им. аль-Фараби";
4) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";
5) некоммерческое акционерное общество "Таразский университет имени М.Х. Дулати";
6) некоммерческое акционерное общество "Евразийский национальный университет имени Л.Н. Гумилева";
7) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
8) акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии";
9) акционерное общество "Волковгеология";
10) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
11) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры";
12) акционерное общество "Завод им. С.М. Кирова";
13) акционерное общество "Национальный холдинг "QazBioPharm";
14) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
17) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства";
18) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
19) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
20) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт математики и математического моделирования";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт проблем горения";
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алтайский ботанический сад";
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангышлакский экспериментальный ботанический сад";
24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ботаники и фитоинтродукции" Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан;

25) "Қазақстан стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
26) "Биологиялық қауіпсіздік проблемаларының ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
27) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
28) "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми даму орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
29) "Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
30) "Қазақ ұлттық су шаруашылығы және ирригация университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
31) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
32) "Агроинженерия ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі";
33) "Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
34) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
34) "Ғарыштық техника және технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Decarbonize Solutions Group" жауапкершілігі шектеулі серіктестігіне қатысты 2030 жылғы 13 желтоқсанға дейін
339.
Қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы отандық өндірістерді дамытуға жәрдемдесуге бағытталған қолданбалы зерттеулер
72201
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік университетi" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "QazIndustry" Қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
340.
Қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы индустрияны дамытуға бағытталған қолданбалы зерттеулер
72202
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "С. Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" акционерлік қоғамы;

25) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии";
26) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт проблем биологической безопасности";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
28) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения им. Салидат Кайырбековой";
29) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты";
30) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет водного хозяйства и ирригации";
31) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";
32) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр агроинженерии";
33) товарищество с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group";
34) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов";
34) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт космической техники и технологий"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении товарищества с ограниченной ответственностью "Decarbonize Solutions Group" до 31 декабря 2030 года
339.
Прикладные исследования в области общественных и гуманитарных наук, направленные на содействие развитию отечественных производств
72201
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова";
2) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
3) акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism"
Республика Казахстан
постоянно
340.
Прикладные исследования в области общественных и гуманитарных наук, направленные на развитие индустрии
72202
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";
2) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени С. Аманжолова";
3) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет
имени М. Ауэзова";
4) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
5) некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр";
6) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и архитектуры";

7) "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
8) "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамы;
9) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
10) "Қазақ тұлпары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Қазақтың егіншілік жерді және өсімдік шаруашылығын ғылыми зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "КАР Technology" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "МАШЗАВОД" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "КМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "QazaqGaz" ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.12.2024 № 1020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18) "Қазақстан Республикасының Ұлттық ядролық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
19) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
341.
Қорғаныс және ұлттық қауіпсіздік саласындағы зерттеулер мен эксперименттік әзірлемелер
72203
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы; 2) "Қазақстан ГАЖ орталығы" акционерлік қоғамы; 3) "Әскери-стратегиялық зерттеулер орталығы" акционерлік қоғамы;
4) "Азаматтық қорғау саласындағы ұлттық ғылыми зерттеулер, даярлау және оқыту орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы; 6) "Зенит" Орал зауыты" акционерлік қоғамы;
7) "Қазтехнологиялар" акционерлік қоғамы;
8) "Мемлекеттік ұлттық ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы;
9) "Қазимпекс" республикалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 10) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Steel manufacturing" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13) "Қорғаныстық-өнеркәсіптік кешенді дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
14) "Ғарыштық техника және технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
342.
Экономикалық, бюджеттік және стратегиялық жоспарлау саласындағы пәнаралық зерттеулер мен әзірлемелер

7) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
8) акционерное общество "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмет Байтұрсынұлы";
9) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Казак тулпары";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт земледелия и растениеводства";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "КАР Technology";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "МАШЗАВОД";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
17) исключен постановлением Правительства РК от 02.12.2024 № 1020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный ядерный центр Республики Казахстан";
19) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
341.
Исследования и экспериментальные разработки в области обороны и национальной безопасности
72203
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
2) акционерное общество "Казахстан ГИС Центр";
3) акционерное общество "Центр военно-стратегических исследований";
4) акционерное общество "Национальный центр научных исследований, подготовки и обучения в сфере гражданской защиты";
5) акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения";
6) акционерное общество "Уральский завод "Зенит";
7) акционерное общество "Казтехнологии";
8) акционерное общество "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканский центр "Казимпэкс";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Steel manufacturing";
13) акционерное общество "Фонд развития оборонно-промышленного комплекса";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт космической техники и технологий"
Республика Казахстан
постоянно
342.
Междисциплинарные исследования и разработки в области экономического, бюджетного и стратегического планирования

72204
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті;
4) "QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" акционерлік қоғамы;
6) "Экономикалық зерттеулер институты" акционерлік қоғамы; 7) "QazInnovations" инновацияларды дамыту жөніндегі ұлттық агенттігі" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
343.
Басқа топтамаларға енгізілмеген қоғамдық және гуманитарлық ғылымдар саласындағы зерттеулер және эксперименттік әзірлемелер
72209
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С. Аманжолов атындағы Шығыс Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Ілияс Жансүгіров атындағы Жетісу университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "AML ACADEMY" Қаржылық мониторинг академиясы" акционерлік қоғамы;
7) "Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
8) "Еңбекті қорғау жөніндегі республикалық ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
10) "Еуразиялық интеграция институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
344.
Бұқаралық ақпарат құралдарында жарнама орналастыру
73120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.11.2025 № 950 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы; 3) "Хабар" Агенттігі" акционерлік қоғамы; 4) "Qazcontent" акционерлік қоғамы; 5) "Almatу" телерадиокомпаниясы" акционерлік қоғамы; 6) "Kazakh Tourism" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
7) "Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы;
8) "АҚМОЛА-ТІРШІЛІК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 9) "Қазақ газеттері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 10) "Қазақ радиолары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 11) "Шығыс ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 12) "Маңғыстау-Медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 13) "Ертіс Медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 14) "Шымкент ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 15) "SARYARQA AQPARAT" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 16) "AULIE-ATA MEDIA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 17) "Ақтөбе Медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 18) "Қызылжар-Ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 19) "Атырау-Ақпарат" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 20) "Северное Прибалхашье" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 21) "Балқаш өңірі" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 22) "Сарыарқа газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 23) "Абай-Ақиқат" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 24) "Сельский труженик" аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 25) Ұлытау ауданының "Ұлытау" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 26) "Шарайна" Сәтбаев қалалық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 27) "Қарқаралы" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 28) "Жаңаарқа" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 29) "Шахтинск ИНФО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 30) "Саран тынысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 31) "Бұқар жырау жаршысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 32) "Шет аудандық "Шет шұғыласы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 33) "Ақтоғай аудандық "Aqtoǵaı ajary" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 34) "Қазыналы өңір" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 35) "Нұра" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 36) "Дидар" Жезқазған қалалық телерадио хабарларын тарату дирекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 37) "AQTAU TV" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 38) "Жетісу" телерадиокомпаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 39) "Еуразия+ОРТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 40) "Saryarqa Aqparat" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 41) "Қостанай таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 42) "Жайық пресс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 43) "Аягөз жаңалықтары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі

72204
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";
2) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
3) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова";
4) акционерное общество "Центр развития торговой политики "QazTrade";
5) акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry";
6) акционерное общество "Институт экономических исследований";
7) акционерное общество "Национальное агентство по развитию инноваций "QazInnovations"
Республика Казахстан
постоянно
343.
Исследования и экспериментальные разработки в области общественных и гуманитарных наук, не включенные в другие группировки
72209
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский университет имени С. Аманжолова";
2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";
3) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
4) некоммерческое акционерное общество "Жетысуский университет
им. Ильяса Жансугурова";
5) некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет";
6) акционерное общество "Академия финансового мониторинга "AML Academy";
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-исследовательский институт по охране труда";
9) республиканские государственные предприятия;
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт Евразийской интеграции"
Республика Казахстан
постоянно
344.
Размещение рекламы в средствах массовой информации
73120
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) исключена постановлением Правительства РК от 11.11.2025 № 950 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
3) акционерное общество "Агентство "Хабар";
4) акционерное общество "Qazcontent";
5) акционерное общество "Телерадиокомпания "Almatу";
6) акционерное общество "Национальная компания "Kazakh Tourism";
7) акционерное общество "Пассажирские перевозки";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "АКМОЛА-ТИРШИЛИК";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ газеттері";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Қазақ радиолары";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Шығыс ақпарат";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистау-Медиа";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Ертіс Медиа";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный Центр Шымкент";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "SARYARQA AQPARAT";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "AULIE-ATA MEDIA";
17) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтөбе Медиа";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылжар-Ақпарат";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Атырау-Ақпарат";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Северное Прибалхашье";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Балқаш өңірі";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Сарыарка";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Абай-Ақиқат";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Районная газета "Сельский труженик";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Ұлытау" Улытауского района;
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Сатпаевской городской газеты "Шарайна";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Каркаралы";
28) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жанаарка";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Шахтинск ИНФО";
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Саран тынысы";
31) товарищество с ограниченной ответственностью "Бұқар жырау жаршысы";
32) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Шетской районной газеты "Шет шұғыласы";
33) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Актогайской районной газеты "Aqtoǵaı ajary";
34) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қазыналы өңір";
35) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Нұра";
36) товарищество с ограниченной ответственностью "Жезказганская городская дирекция телерадиовещания "Дидар";
37) товарищество с ограниченной ответственностью "AQTAU TV";
38) товарищество с ограниченной ответственностью "Телерадиокомпания "Жетісу";
39) товарищество с ограниченной ответственностью "Евразия+ОРТ";
40) товарищество с ограниченной ответственностью "Saryarqa Aqparat";
41) товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қостанай таңы";
42) товарищество с ограниченной ответственностью "Жайык пресс";
43) товарищество с ограниченной ответственностью "Аягоз жаналыктары"
Республика Казахстан
постоянно

345.
Сәйкестендіруді бағалау саласындағы аккредиттеу
74902
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми даму орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
346.
Инновациялық технологиялармен айналысатын ведомстволық қызметтердің
(медициналық, білім беру, консультациялық және т.б.) жұмысы
74903
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
4) "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
6) "Акушерлік, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
7) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
8) "Самұрық-Қазына Инвест" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
10) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
11) Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі Білім саласында сапаны қамтамасыз ету комитетінің "Республикалық ғылыми-практикалық білім мазмұнын сараптау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
347.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де кәсіптік, ғылыми және техникалық қызмет
74909
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазгидрогеология" ұлттық гидрогеологиялық қызметі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Халықаралық жасыл технологиялар және инвестициялық жобалар орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;

345.
Аккредитация в области оценки соответствия
74902
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Кайырбековой";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
346.
Деятельность ведомственных служб, занимающихся инновационными технологиями (медицинские, образовательные, консультационные и др.)
74903
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова";
2) акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии";
3) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии";
4) акционерное общество "Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова";
5) акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней";
6) акционерное общество "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии";
7) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Қазына Инвест";
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
10) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
11) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр экспертизы содержания образования" Комитета по обеспечению качества в сфере образования Министерства просвещения Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно
347.
Иная профессиональная, научная и техническая деятельность, не включенная в другие группировки
74909
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Национальная гидрогеологическая служба "Казгидрогеология";
2) некоммерческое акционерное общество "Международный центр зеленых технологий и инвестиционных проектов";
3) некоммерческое акционерное общество "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жанғыру";

4) "Конфессияаралық және дінаралық диалогтың халықаралық орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы";
5) "Ұлттық аграрлық ғылыми-білім беру орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
7) "Отандастар қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
8) "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы;
9) "Акушерлік, гинекология және перинатология ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
10) "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамы;
11) "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
12) Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының "Медициналық технологиялар және ақпараттық жүйелер орталығы" акционерлік қоғамы;
13) "Электр энергетикасын дамыту және энергия үнемдеу институты" акционерлік қоғамы (Қазақэнергиясараптама)
14) "Гидроприбор" ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
15) "Қазатомөнеркәсіп" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
16) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ұлттық төлем корпорациясы" акционерлік қоғамы;
17) "Қазақ құрылыс және сәулет ғылыми-зерттеу және жобалау институты" акционерлік қоғамы;
18) "AML ACADEMY" қаржылық мониторинг академиясы" акционерлік қоғамы;
19) "Зерттеу, талдау және тиімділікті бағалау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
20) "SPK Astana Development" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
21) "Астанагорархитектура" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
22) "City Transportation Systems" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) "Алматы облысы бойынша "Рухани жаңғыру" жобалық офисі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
24) "Жетісу-облгаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
25) "Жолаушылар тасымалын басқару орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
26) "Қазақ су шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
27) "Балық шаруашылығы ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
28) "Қолданбалы этносаяси зерттеулер институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
29) "Астана бас жоспары" ғылыми-зерттеу жобалау институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
30) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
31) "Агроөнеркәсіптік кешендегі экономикалық саясатты талдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

4) некоммерческое акционерное общество "Международный центр межконфессионального и межрелигиозного диалога";
5) некоммерческое акционерное общество "Национальный аграрный научно-образовательный центр";
6) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова";
7) некоммерческое акционерное общество "Фонд Отандастар";
8) акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии";
9) акционерное общество "Научный центр акушерства, гинекологии и перинатологии";
10) акционерное общество "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмет Байтұрсынұлы";
11) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе";
12) акционерное общество "Центр медицинских технологий и информационных систем" Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан;
13) акционерное общество "Институт развития электроэнергетики и энергосбережения" (Казахэнергоэкспертиза);
14) акционерное общество "Научно-исследовательский институт "Гидроприбор";
15) акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром";
16) акционерное общество "Национальная платежная корпорация Национального Банка Республики Казахстан";
17) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский и проектный институт строительства и
архитектуры";
18) акционерное общество "Академия финансового мониторинга "AML Academy";
19) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр исследований, анализа и оценки эффективности";
20) товарищество с ограниченной ответственностью "SPK Astana Development";
21) товарищество с ограниченной ответственностью "Астанагорархитектура";
22) товарищество с ограниченной ответственностью "City Transportation Systems";
23) товарищество с ограниченной ответственностью "Проектный офис "Рухани жаңғыру" по Алматинской области";
24) товарищество с ограниченной ответственностью "Жетысу-облгаз";
25) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр по управлению пассажирскими перевозками";
26) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский научно-исследовательский институт водного хозяйства";
27) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-производственный центр рыбного хозяйства";
28) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт прикладных этнополитических исследований";
29) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский проектный институт "Астанагенплан";
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" акимата города Астаны;
31) товарищество с ограниченной ответственностью "Аналитический центр экономической политики в агропромышленном комплексе";

2) коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
349.
Жеңіл автомобильдер мен жеңіл автокөлік құралдарын жалдау
77111
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы;
2) "Argymak TransService" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
350.
Жүк автомобильдерін жалдау
77121
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
351.
Ақпараттық телекоммуникациялық жүйелер үшін компьютерлік және перифериялық жабдықтарды жалдау
77331
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
2) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "QazaqGaz" Ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "МұнайТас Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Самұрық-Қазына Бизнес Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
352.
Өзге де офистік машиналар мен жабдықтарды жалдау
77338
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Самұрық-Қазына Бизнес Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
353.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге машиналарды, жабдықтар мен материалдық активтерді жалдау
77391
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "QazExpoCongress" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" "KEGOC" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы; 3) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Вагон сервис" акционерлік қоғамы;
5) "Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы;
6) "Жоғары технологиялар институты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 7) "Семізбай-U" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі; 8) "Орталық" өндіруші кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "KMG Drilling & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "ҚТЖ-Жолаушылар локомотивтері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

2) коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
349.
Аренда легковых автомобилей и легких автотранспортных средств
77111
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Argymak TransService"
Республика Казахстан
постоянно
350.
Аренда грузовых автомобилей
77121
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
351.
Аренда компьютерного и периферийного оборудования для инфотелекоммуникационной системы
77331
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казахтелеком";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Бизнес Сервис"
Республика Казахстан
постоянно
352.
Аренда прочих офисных машин и оборудования
77338
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Самрук-Казына Бизнес Сервис"
Республика Казахстан
постоянно
353.
Аренда прочих машин, оборудования и материальных активов, не включенных в другие группировки
77391
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "QazExpoCongress";
2) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";
3) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
4) акционерное общество "Вагонсервис";
5) акционерное общество "Қазтеміртранс";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Институт высоких технологий";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Семизбай-U";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Добывающее предприятие "Орталык";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Drilling & Services";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Пассажирские локомотивы";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";

13) "Қазақстан вагон жасау компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Технологиялық көлік және ұңғымаларға қызмет көрсету басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) "ПетроҚазақстан Транспортейшн Сервисез" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Тұлпар Мұнай Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
17) "Қазақстан" республикалық телерадиокорпорациясы" акционерлік қоғамы;
18) "Қазмедиа орталығы" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
354.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де машиналардың, жабдықтар мен материалдық активтердің лизингі
77392
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстандық жаңғырту орталығы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
355.
Авторлық құқықпен қорғалған жұмыстарды қоспағанда, зияткерлік меншік пен ұқсас өнімдерді жалдау
77400
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
2) "QazaqGaz Onimderi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі

13) товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанская вагоностроительная компания";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Управление технологического транспорта и обслуживания скважин";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "ПетроКазакстан Транспортейшн Сервисез";
16) товарищество с ограниченной ответственностью "ТҰЛПАР МҰНАЙ СЕРВИС";
17) акционерное общество "Республиканская телерадиокорпорация "Казахстан";
18) товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Қазмедиа орталығы"
Республика Казахстан
постоянно
354.
Лизинг прочих машин, оборудования и материальных активов, не включенных в другие группировки
77392
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Казахстанский центр модернизации"
Республика Казахстан
постоянно
355.
Аренда интеллектуальной собственности и подобной продукции, за исключением работ с защищенными авторскими правами
77400
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz Onimderi";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь"
Республика Казахстан
постоянно

356.
Ұлттық компаниялар құрған ұйымдардың стратегиялық объектілерге қызмет көрсету үшін техникалық және қосалқы персонал ұсыну бойынша қызметі
78302
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" "KEGOC" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) акционерлік қоғамы;
2) "QazaqGaz" ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

356.
Деятельность организаций, учрежденных национальными компаниями, по предоставлению технического и вспомогательного персонала для обслуживания стратегических объектов
78302
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр";

6) "Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Абай облысы Аягөз ауданын
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 31 қазандағы № 910 қаулысымен бекітілген
Экологиялық мәдениетті дамытудың 2024 – 2029 жылдарға арналған "Таза Қазақстан" тұжырымдамасын іске асыру кезеңінде
7) Абай облысы Абай ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Риза" мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Абай ауданы
8) Ақсуат ауданы әкімінің шаруашылық есебіндегі "Ақсуат" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ақсуат ауданы, Абай облысы
9) "Абай облысы Бесқарағай ауданының шаруашылық жүргізуге құқығы негізделген "Beskaragai Su" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы Бесқарағай ауданы
10) "Абай облысы Бородулиха ауданының коммуналдық шаруашылығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Бородулиха ауданы
11) Жарма ауданы әкімдігінің "Жарма су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Жарма ауданы
12) "КУРЧАТОВ ВОДОКАНАЛ" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы Курчатов қаласы
13) Абай облысы Үржар ауданы әкімдігінің Абай облысы Үржар ауданының мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Абай облысы Үржар ауданы
14) Абай облысы Көкпекті ауданы әкімдігінің "Көкпекті" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Көкпекті ауданы
15) Абай облысы Мақаншы ауданы әкімдігінің "Мақаншы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Абай облысы Мақаншы ауданы
16) Орал қаласының әкімдігі Орал қаласының мәдениет және тілдерді дамыту бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мәдениет және саябақтары мен сверлері дирекциясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Орал қаласы
17) Бөкей ордасы ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Орда" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Бөкейордасы ауданы
18) Бөрлі ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Горкомхоз" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі ауданы
19) Жәнібек ауданы әкімдігінің "Жолаушы" (шаруашылық жүргізуге құқылы) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Жәнібек ауданы
20) Сырым ауданы әкімдігінің (шаруашылық жүргізуге құқылы) "Сырым" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
БатысҚазақстан облысы Сырым ауданы
21) Тасқала ауданы әкімиятының (шаруашылық жүргізуге құқылы) Тасқала аудандық коммуналдық шаруашылығымемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы

6) государственное коммунальное предприятие "Су";
Аягозский район области Абай;
на период реализации Концепции развития экологической культуры "Таза Қазақстан" на 2024-2029 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2024 года № 910
7) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Риза" акимата Абайского района области Абай;
Абайский район области Абай
8) государственное коммунальное предприятие "Аксуат" на праве хозяйственного ведения акимата района Аксуат;
район Аксуат области Абай
9) государственное коммунальное предприятие, основанное на праве хозяйственного ведения Бескарагайского района области Абай "Beskaragai Su";
Бескарагайский район области Абай
10) коммунальное государственное предприятие "Коммунальное хозяйство Бородулихинского района области Абай";
Бородулихинский район области Абай
11) коммунальное государственное предприятие "Жарма-Су" Акимата Жарминского района;
Жарминский район области Абай
12) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "КУРЧАТОВ ВОДОКАНАЛ";
город Курчатов области Абай
13) государственное коммунальное предприятие Урджарского района области Абай акимата Урджарского района области Абай;
Урджарский район области Абай
14) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кокпекты" акимата Кокпектинского района области Абай;
Кокпектинский район области Абай
15) коммунальное государственное предприятие "Маканшы" акимата района Маканшы области Абай;
район Маканшы области Абай
16) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция скверов и парков культуры и отдыха" Отдела культуры и развития языков города Уральска Акимата города Уральска;
город Уральск Западно-Казахстанской области
17) государственное коммунальное предприятие "Орда" акимата Бокейординского района (на праве хозяйственного ведения);
Бокейординский район Западно-Казахстанской области
18) государственное коммунальное предприятия на праве хозяйственного ведения "Горкомхоз" Акимата Бурлинского района;
Бурлинский район Западно-Казахстанской области
19) государственное коммунальное предприятие "Жолаушы" акимата Жанибекского района (на праве хозяйственного ведения);
Жанибексий район Западно-Казахстанской области
20) государственное коммунальное предприятие "Сырым" Акимата Сырымского района (на праве хозяйственного ведения);
Сырымский район Западно-Казахстанской области
21) государственное коммунальное предприятие "Таскалинское районное коммунальное хозяйство" акимата Таскалинского района (на праве хозяйственного ведения);
Таскалинский район Западно-Казахстанской области

22) "Теректі-таза су" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Батыс Қазақстан облысы Теректі ауданы
23) Жаңақала ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Коммунал" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Жаңқала ауданы
24) Шыңғырлау ауданы әкімдігінің (шаруашылық жүргізу құқығындағы) "Шыңғырлаукомтехсервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау ауданы
25) Бәйтерек ауданы әкімдігінің (шаруашылық жүргізу құқығындағы) "Коммунальник" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы
26) Қаратөбе ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қаратөбе аудандық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны";
БатысҚазақстан облысы Қаратөбе ауданы
27) Теміртау қаласы әкімдігі Теміртау қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет, демалыс саябақтары және гүлзарлар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
Қарағанды облысы Теміртау қаласы
28) Бұқар жырау ауданы әкімиятының (шаруашылық жүргізу құқығындағы) "Ботақара су қожалығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қарағанды облысы Бұқар жырау ауданы
29) Нұра ауданы әкімдігінің "Қаратал" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Қарағанды облысы Нұра ауданы
30) Саран қаласы әкімдігінің "Сараньтеплосервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қарағанды облысы Саран қаласы
31) Қарағанды қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Қарағанды қаласының даму орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қарағанды облысы Қарағанды қаласы
32) Әулиекөл ауданының "Әулиекөл ауданы әкімдігінің тұрғын үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Әулиекөл ауданы әкімдігінің "Құсмұрын жылытуэнергетиқалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы
33) "Ұлан-С" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Сарыкөл ауданы
34) Ұзынкөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза Ұзынкөл" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы
35) "Көмек Алтын" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Алтынсарин ауданы
36) "Іскер-Арқалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Арқалық қаласы
37) Лисаков қаласы әкімдігінің "Лисаковқалакоммунэнерго" өндiрiстiк-шаруашылық бiрлестiгi" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны;
Қостанай облысы Лисаковск қаласы

22) товарищество с ограниченной ответственностью "Теректі - таза су";
Теректинский район Западно-Казахстанской области;
23) государственное коммунальное предприятие "Коммунал" на праве хозяйственного ведения акимата Жангалинского района;
Жангалинский район Западно-Казахстанской области
24) государственное коммунальное предприятие "Чингирлаукомтехсервис" Акимата Чингирлауского района (на праве хозяйственного ведения);
Чингирлауский район Западно-Казахстанской области
25) государственное коммунальное предприятие "Коммунальник" акимата района Бәйтерек (на праве хозяйственного ведения);
район Бәйтерек Западно-Казахстанской области
26) Каратобинское районное государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения акимата Каратобинского района;
Каратобинский район Западно-Казахстанской области
27) коммунальное государственное казенное предприятие "Управление парками культуры, отдыха и скверами" акимата города Темиртау отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Темиртау;
город Темиртау Карагандинской области
28) коммунальное государственное предприятие "Ботақара су қожалығы" акимата Бухар-жырауского района (на праве хозяйственного ведения);
Бухар-Жырауский район Карагандинской области
29) коммунальное государственное предприятие "Каратал" акимата Нуринского района;
Нуринский район Карагандинской области
30) товарищество с ограниченной ответственностью "Сараньтеплосервис" акимата города Сарани;
город Сарань Карагандинской области
31) коммунальное государственное предприятие "Центр развития города Караганды" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог г. Караганды;
город Караганды Карагандинской области
32) государственное коммунальное предприятие "Кушмурунская теплоэнергетическая компания" акимата Аулиекольского района государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Аулиекольского района";
Аулиекольский район Костанайской области
33) товарищество с ограниченной ответственностью "Улан-С";
Сарыкольский район Костанайской области
34) государственное коммунальное предприятие "Таза Ұзынкөл" отдела жилищно-коммунального хозяйство, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Узункольского района;
Узункольский район Костанайской области
35) государственное коммунальное предприятие "Көмек Алтын";
Алтынсаринский район Костанайской области
36) товарищество с ограниченной ответственностью "Іскер - Арқалық";
город Аркалык Костанайской области
37) государственное коммунальное предприятие "Производственно-хозяйственное объединение "Лисаковскгоркоммунэнерго" акимата города Лисаковска;
город Лисаковск Костанайской области

52) Баянауыл ауданы әкімдігінің "Баянауыл ауданы экономиканың нақты секторы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Баянауыл-су арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Баянауыл ауданы
53) Железин ауданының экономиканың нақты секторы бөлімінің "Көмек" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Железин ауданы
54) Ертіс ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ертіс-ауызсу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Ертіс ауданы
55) Тереңкөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Бастау-су арнасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Тереңкөл ауданы
56) Аққулы ауданы әкімдігі Аққулы ауданының экономиканың нақты сектор бөлімінің "Аққу сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Аққулы ауданы
57) "Ақтоғай ауданы әкімдігі Ақтоғай ауданының экономиканың нақты секторы бөлімінің "Ақтоғай-Су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Ақтоғай ауданы
58) Шарбақты ауданы әкімдігінің "Қайнар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Шарбақты ауданы
59) Успен ауданы әкімдігінің, Успен ауданынын тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Успен Ауыз-су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Павлодар облысы Успен ауданы
60) Павлодар қаласы әкімдігі Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімінің "ERTIS SU PVL" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Павлодар қаласы
61) "Екібастұз қаласы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Екібастұз-Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Павлодар облысы Екібастұз қаласы
62) "Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы аудан әкімдігінің сәулет, құрылыс, тұрғын үйкоммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Алпаш" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы Солтүстік Қазақстан облысы
63) "ШЕМОНАИХА СУ АРНАСЫ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы
64) "Eco Almaty" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
Алматы қаласы

52) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Баянауыл-су арнасы" государственного учреждения "Отдел реального сектора экономики Баянаульского района" акимата Баянаульского района;
Баянаульский район Павлодарской области
53) государственное коммунальное предприятие "Көмек" отдел реального сектора экономики Железинского района;
Железинский район Павлодарской области
54) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ертіс-ауызсу" акимата Иртышского района;
Иртышский район Павлодарской области
55) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Бастау-су арнасы" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района Тереңкөл;
Теренкольский район Павлодарской области
56) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения Акку-Сервис, отдела реального сектора экономики района Аққулы, акимата района Аққулы;
район Аққулы Павлодарской области
57) коммунальное государственное предприятие "Актогай-су" отдела реального сектора экономики акимата Актогайского района";
Актогайский район Павлодарской области
58) государственное коммунальное предприятие "Кайнар" акимата Щербактинского района;
Щербактинский район Павлодарской области
59) коммунальное государственное предприятие "Успен Ауыз-су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Успенского района, акимата Успенского района;
Успенский район Павлодарской области
60) коммунальное государственное предприятие на на праве хозяйственного ведения "ERTIS SU PVL" отдела жилищной инспекции и коммунального хозяйства города Павлодара, акимата города Павлодара;
город Павлодар Павлодарской области
61) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Экибастуз-Тазалық" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуз;
город Экибастуз Павлодарской области
62) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алпаш" коммунального государственного учреждения "Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области";
район имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области
63) товарищество с ограниченной ответственностью "ШЕМОНАИХА СУ АРНАСЫ";
Шемонаиский район Восточно-Казахстанской области
64) товарищество с ограниченной ответственностью "Eco Almaty"..
город Алматы

54) Тасқала ауданы әкімиятының (шаруашылық жүргізуге құқылы) Тасқала аудандық коммуналдық шаруашылығы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы
55) Сарысу ауданы әкімдігінің тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Сарысу сулары" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Сарысу ауданы
56) Жамбыл облысы Т.Рысқұлов ауданы әкімдігінің "Құлан-Энерго Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы ТұрарРысқұлов ауданы
57) "Байзақ ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Байзақ-Су" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Байзақ ауданы
58) Жуалы ауданы әкімдігінің тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Жуалы-Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жамбыл облысы Жуалы ауданы
59) Жамбыл облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің "Аса-Су" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл ауданы, Жамбыл облысы
60) "Қордай ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы жөніндегі кәсіпорыны" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Қордай ауданы
61) "Алатау Су-Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Меркі ауданы
62) "Мойынқұм ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Мойынқұм су-Жылу" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Мойынқұм ауданы
63) "Талас ауданы әкімдігінің "Игілік" көпсалалы кәсіпорны" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Талас ауданы
64) Шу ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Төле би мамандандырылған көпсалалы кәсіпорны" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Жамбыл облысы Шу ауданы
65) "Ақсу ЖСК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Жетісу облысы Ақсу ауданы
66) "Жетісу облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "ЖетісуГазСервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Талдықорған қаласы, Жетісу облысы

54) государственное коммунальное предприятие "Таскалинское районное коммунальное хозяйство" акимата Таскалинского района (на праве хозяйственного ведения);
Таскалинский район Западно-Казахстанской области
55) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Сарысу сулары" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Сарысуского района;
Сарысуский район Жамбылской области
56) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кулан-Энерго-Жылу" акимата района Т.Рыскулова Жамбылской области;
район Турара Рыскуловова Жамбылской области
57) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Байзак су" акимата Байзакского района;
Байзакский район Жамбылской области
58) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жуалы-Су" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района;
Жуалинский район Жамбылской области
59) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Аса-Су" акимата Жамбылского района Жамбылской области;
Жамбылскский район Жамбылской области
60) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Предприятие по жилищно-коммунальному хозяйству акимата Кордайского района";
Кордайский район Жамбылской области
61) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алатау-Су-Жылу";
Меркинский район Жамбылской области
62) специализированного многопрофильного коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Мойынқұм су-жылу" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Мойынкумского района;
Мойынкумский район Жамбылской области
63) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многопрофильное предприятие "Игілік" Акимата Талаского района";
Талаский район Жамбылской области
64) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Специализированное многоотраслевое предприятие Толе би" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шуского района";
Шуский район Жамбылской области
65) товарищество с ограниченной ответственностью "Аксу ТВК";
Аксуский район области Жетісу
66) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "ЖетісуГазСервис" государственного учреждения "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области Жетісу";
город Талдыкорган области Жетісу

67) Алакөл ауданы әкімдігінің "Алакөл ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Алакөлжылу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Жетісу облысы Алакөл ауданы
68) Ескелді ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қарабұлақжылу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жетісу облысы Ескелді ауданы
69) Қаратал ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қаратал таза су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жетісу облысы Қаратал ауданы
70) Кербұлақ ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Күреңбел СУ" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жетісу облысы Кербұлақ ауданы
71) "Көксу ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Көксу-Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Жетісу облысы Көксу ауданы
72) Сарқан ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Сарқан жылу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Сарқан ауданы, Жетісу облысы
73) Текелі қаласы әкімдігінң "Текелі Су құбыры" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жетісу облысы Текелі қаласы
74) Панфилов ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Панфилов Су құбыры" аудандық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Жетісу облысы Панфилов ауданы
75) Балқаш қаласы әкімдігінің "Балқашэнерго" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қарағанды облысы Балқаш қаласы
76) Теміртау қаласы әкімдігі Теміртау қаласының мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімінің "Мәдениет, демалыс саябақтары және гүлзарлар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
Қарағанды облысы Теміртау қаласы
77) "АҚТОҒАЙ-СУ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы
78) "Ақтоғай- Энерго" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қарағанды облысы Ақтоғай ауданы
79) "Абайлық жылу жүйелері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қарағанды облысы Абай ауданы
80) Нұра ауданы әкімдігінің "Қаратал" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қарағанды облысы Нұра ауданы
81) Қарағанды облысы Осакаров ауданы әкімдігінің "Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Қарағанды облысы Осакаров ауданы
82) Шет ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "ШетКоммунСервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Қарағанды облысы Шет ауданы

67) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Алакөлжылу" государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции Алакольского района" Акимата Алакольского района;
Алакольский район области Жетісу
68) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қарабулакжылу" акимата Ескельдинского района;
Ескельдинский район области Жетісу
69) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қаратал таза су" акимата Каратальского района;
Караталский район области Жетісу
70) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Күреңбел СУ" Кербулакского района;
Кербулакский района области Жетісу
71) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Көксу-Тазалық" государственного учреждения "Аппарат акима Коксуского района";
Коксуский район области Жетісу
72) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Саркан жылу" акимата Сарканского района;
Сарканский район области Жетісу
73) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Текелі Су құбыры" акимата города Текели;
город Текели области Жетісу
74) районное государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Панфилов Су кубыры" акимата Панфиловского района;
Панфиловский район области Жетісу
75) коммунальное государственное предприятие "Балхашэнерго" акимата города Балхаша;
город Балхаш Карагандинской области
76) коммунальное государственное казенное предприятие "Управление парками культуры, отдыха и скверами" акимата города Темиртау отдела культуры, развития языков, физической культуры и спорта города Темиртау;
город Темиртау Карагандинской области
77) товарищество с ограниченной отвественностью "АҚТОҒАЙ-СУ";
Актогайский район Карагандинской области
78) товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтоғай-Энерго"
Актогайский район Карагандинской области
79) товарищество с ограниченной ответственностью "Абайлық жылу жүйелері";
Абайский район Карагандинской области
80) коммунальное государственное предприятие "Каратал" акимата Нуринского района;
Нуринский район Карагандинской области
81) коммунальное государственное предприятие "Тазалык" акимата Осакаровского района Карагандинской области;
Осакаровский район Карагандинской области
82) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "ШетКоммунсервис" Акимата Шетского района;
Шетский район Карагандинской области

98) "Іскер-Арқалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай облысы Арқалық қаласы
99) Лисаков қаласы әкімдігінің "Лисаковқалакоммунэнерго" өндiрiстiк-шаруашылық бiрлестiгi" мемлекеттiк коммуналдық кәсiпорны;
Қостанай облысы Лисаковск қаласы
100) Жангелдин ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Коммуналдық шаруашылық кәсіпорны" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Жангелді ауданы
101) Денисов ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Дидар" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Денисов ауданы
102) Қарабалық ауданы әкімдігінің "Жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қостанай облысы Қарабалық ауданы
103) Қостанай облысы Федоров ауданы әкімдігінің "Водстрой" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қостанай облысы Федоров ауданы
104) "Аманкелді ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аман-Су" коммуналдық мемлекеттік кәсіорны;
Қостанай облысы Аманкелді ауданы
105) "ЖКХремонт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Қостанай қаласы, Қостанай ауданы
106) шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қызылорда тазалығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы
107) "Арал аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Арал тазалығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қызылорда облысы Арал ауданы
108) Қазалы ауданының "Қазалы ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қазалы-Су сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Қызылорда облысы Қазалы ауданы
109) Ақтау қаласы әкімдігінің "Таза-Ақтау" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Ақтау қаласы
110) Жаңаөзен қаласының әкімдігінің шаруашылық құқығындағы "Таза-Жаңаөзен" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Жаңаөзен қаласы
111) Мұнайлы аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушы көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза-Мұнайлы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Маңғыстау облысы Мұнайлы ауданы

98) товарищество с ограниченной ответственностью "Іскер - Арқалық";
город Аркалык Костанайской области
99) государственное коммунальное предприятие "Производственно-хозяйственное объединение "Лисаковскгоркоммунэнерго" акимата города Лисаковска;
город Лисаковск Костанайской области
100) государственное коммунальное предприятие "Предприятие коммунального хозяйства" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции Джангельдинского района Костанайской области;
Джангельдинский район Костанайской области
101) государственное коммунальное предприятие "Дидар" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Денисовского района;
Денисовский район Костанайской области
102) коммунальное государственное предприятие "Жылу" акимата Карабалыкского района Костанайской области;
Карабалыкский район Костанайской области
103) государственное коммунальное предприятие "Водстрой" акимата Федоровского района Костанайской области;
Федоровский район Костанайской области
104) государственное коммунальное предприятие "Аман-Су" коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспоорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции акимата Амангельдинского района";
Амангельдинский район Костанайской области
105) товарищество с ограниченной ответственностью "ЖКХ ремонт"
город Костанай Костанайской области
106) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Кызылорда тазалыгы";
город Кызылорда Кызылординской области
107) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Арал тазалығы" коммунального государственного учреждения "Аральский районный отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог";
Аральский район Кызылординской области
108) государственное коммунальное предприятие "Казалы - су сервис" на праве хозяйственного ведения коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Казалинского района";
Казалинский район Кызылординской области
109) государственное коммунальное предприятие "Таза-Актау" на праве хозяйственного ведения акимата города Актау;
город Актау Мангистауской области
110) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза - Жанаозен" акимата города Жанаозен;
город ЖанаозенМангистауской области
111) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза-Мұнайлы" Мунайлинского районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог;
Мунайлинский район Мангистауской области

139) Арыс қаласының "Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Арыс жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Түркістан облысы Арыс қаласы
140) "Түлкібас ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тұраркент су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны;
Түркістан облысы Түлкібас ауданы
141) Мақтаарал ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Мақтаарал-Сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Мақтаарал ауданы
142) "Төлеби ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар бөлімінің" "Ленгір су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Төле би ауданы
143) Ордабасы аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй испекциясы бөлімінің "Таза су" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Ордабасы ауданы
144) Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара-сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Шардара ауданы
145) Қазығұрт аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Таза су" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Түркістан облысы Қазығұрт ауданы
146) Жаңаарқа ауданы әкімдігі Жаңаарқа ауданының тұрғын үй коммуналдық, жолаушылар көлігі және автокөлік жолдары бөлімінің "Жаңаарқа-Жылу" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ұлытау облысы Жаңаарқа ауданы
147) Жәйрем кенті әкімі аппаратының "Жәйрем болашақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Ұлытау облысы Жәрем ауылы
148) Жезқазған қаласының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі Жезқазған қаласының әкімдігінің "Мәдениет және демалыс парктерін басқару" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
Ұлытау облысы Жезқазған қаласы
149) Сәтбаев қаласы "Сәтбаев жылу, сумен жабдықтау кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
Ұлытау облысы Сәтбаев қаласы
150) Қаражал қаласы әкімдігінің "Қалалық коммуналдық шаруашылығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Ұлытау облысы Қаражал қаласы

139) коммунальное государственное предприятие "Арыс жылу" на праве хозяйственного ведения государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог" города Арысь;
город Арысь Туркестанской области
140) государственное коммунальное предприятие "Тұраркент-су" на праве хозяйственного ведения Тюлькубасского района;
Тюлькубасский район Туркестанской области
141) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мактаарал-Сервис" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции Мактааральского района;
Мактааральский район Туркестанской области
142) коммунальное государственное учреждение "Ленгер су" "Отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Толебийского района";
Толебийский район Туркестанской области
143) государственное коммунальное предприятие "Таза су" районного отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог и жилищной инспекции Ордабасинского района;
Ордабасинский район Туркестанской области
144) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара Сервис" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района;
Шардаринский район Туркестанской области
145) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза су" отдела жилищного-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Казыгуртского района;
Казыгурсткий район Туркестанской области
146) коммунальное государственное предприятие "Жаңаарқа-Жылу" акимата Жанааркинского района отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Жанааркинского района;
Жанааркинский район области Ұлытау
147) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жәйрем Болашақ" аппарата акима поселка Жайрем;
город Каражал области Ұлытау
148) коммунальное государственное казенное предприятие "Управление парками культуры и отдыха" акимата города Жезказган Отдела жилищно-коммунального хозяйства города Жезказган;
город Жезказган области Ұлытау
149) товарищество с ограниченной ответственностью "Сатпаевское предприятие тепловодоснабжения";
город Сатпаев области Ұлытау
150) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городское коммунальное хозяйство" акимата города Каражал области Ұлытау;
город Каражал области Ұлытау

151) Катонқарағай ауданының "Алтай КомХоз Сервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Катонқарағай ауданы
152) Ұлан ауданы әкімдігінің "Молодежный" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Шығыс Қазақстан облысы Ұлан ауданы
153) Үлкен Нарын ауданының "Нарын Ком Хоз Сервис" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Үлкен Нарын ауданы
154) Самар ауданы әкімдігінің "Самар" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорыны;
Шығыс Қазақстан облысы Самар ауданы
155) Алтай ауданы әкімдігінің "Серебрянск қаласының және Жаңа Бұқтырма кентінің жылу-су орталығы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Алтай ауданы
156) Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданы әкімдігінің "Теректі" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Марқакөл ауданы
157) Глубокое ауданы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы Глубокое к. "Теплоэнергия" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
Шығыс Қазақстан облысы Глубокое ауданы
158) "Eco Almaty" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгi.
Алматы қаласы
365.
Анықтамалық-ақпараттық телефон қызметі
82200
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Банктік сервис бюросы" акционерлік қоғамы;
2) "QAZAQGAZ AIMAQ" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "KTZ Express" акционерлік қоғамы;
5) "ҚМГ-Кұмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық мониторинг және жедел ден қою орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны;
7) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Салидат Қайырбекова атындағы Ұлттық ғылыми денсаулық сақтауды дамыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
366.
Конференциялар мен сауда көрмелерін ұйымдастыру
82300
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Рухани жаңғыру" қазақстандық қоғамдық даму институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Торайғыров университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Өркен" балалардың әл-ауқатын арттыру ұлттық ғылыми-практикалық институты" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "Отандастар қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;

151) коммунальное государственное предприятие "Алтай Комхоз Сервис" Катон-Карагайского района;
Катон-Карагайский район Восточно-Казахстанской области
152) коммунальное государственное предприятие "Молодежный" акимата Уланского района;
Уланский район Восточно-Казахстанской области
153) коммунальное государственное предприятие "Нарын Ком Хоз Сервис" района Үлкен Нарын;
район Улкен Нарын Восточно-Казахстанской области
154) коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Самар" акимата района Самар;
Самарский район Восточно- Казахстанской области
155) коммунальное государственное предприятие "Тепловодоцентраль" города Серебрянск и поселка Новая Бухтарма" района Алтай Восточно-Казахстанкой области;
район Алтай Восточно-Казахстанской области
156) коммунального государственного предприятия "Теректы" акимата района Марқакөл Восточно-Казахстанской области;
Маркакольский район Восточно-Казахстанской области
157) государственное коммунальное предприятие "Теплоэнергия" п. Глубокое акимата Глубоковского района на праве хозяйственного ведения;
Глубоковский район Восточно-Казахстанской области
158) товарищество с ограниченной ответственностью "Eco Almaty".
город Алматы
365.
Деятельность телефонных справочно-информационных служб
82200
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Банковское сервисное бюро Национального Банка Казахстана";
2) акционерное общество "QAZAQGAZ AIMAQ";
3) акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы";
4) акционерное общество "KTZ Express";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь";
6) государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Городской центр мониторинга и оперативного реагирования" акимата города Астаны;
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Каирбековой" Министерства здравоохранения Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
366.
Организация конференций и торговых выставок
82300
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";
2) некоммерческое акционерное общество "Казахстанский институт общественного развития "Рухани жаңғыру";
3) некоммерческое акционерное общество "Торайгыров университет";
4) некоммерческое акционерное общество "Национальный научно-практический центр благополучия детей "ӨРКЕН";
5) некоммерческое акционерное общество "Фонд Отандастар";

4) "Биомедпрепарат" ғылыми-сараптамалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) "Микроорганизмдердің республикалық коллекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Ұлттық биотехнология орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Биологиялық қауіпсіздік ғылыми-зерттеу институты" шаруашылық жүргізу; құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
8) "Масғұт Айқымбаев атындағы аса қауіпті инфекциялар ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
369.
Коммерциялық қосалқы қызметтер көрсету бойынша басқа топтамаларға енгізілмеген өзге қызмет
82990
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақ ұлттық қыздар педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
3) "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банк қызметін қамтамасыз ету орталығы" акционерлік қоғамы;
4) "Қазақтелеком" акционерлік қоғамы;
5) "Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Цифрлық экономиканы дамыту орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Жаңа тұрмыс 2020" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) Астана қаласы әкімдігінің "Астана қалалық қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
10) "Ядролық физика институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
11) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
12) "Электр энергиясы мен қуаты рыногының қазақстандық операторы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
370.
Республикалық басқару органдарының қызметі
84111
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Дипломатиялық сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "Қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) "С. Қайырбекова атындағы Денсаулық сақтауды дамытудың Ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
4) "Қазақстан Республикасы
Президентінің жанындағы
Мемлекеттік басқару академиясы"
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
5) "Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;

4) товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-аналитический центр "Биомедпрепарат";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Республиканская коллекция микроорганизмов";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный центр биотехнологии";
7) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-исследовательский институт биологической безопасности";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр особо опасных инфекций имени Масгута Айкимбаева"
Республика Казахстан
постоянно
369.
Прочая деятельность по предоставлению вспомогательных коммерческих услуг, не включенная в другие группировки
82990
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный женский педагогический университет";
2) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";
3) акционерное общество "Центр обеспечения деятельности Национального Банка Республики Казахстан";
4) акционерное общество "Казахтелеком";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр развития цифровой экономики";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңа тұрмыс 2020";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" акимата города Астаны;
9) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства";
10) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт ядерной физики";
11) республиканские государственные предприятия;
12) акционерное общество "Казахстанский оператор рынка электрической энергии и мощности"
Республика Казахстан
постоянно
370.
Деятельность республиканских органов управления
84111
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дипломатический сервис";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития здравоохранения имени Салидат Кайырбековой";
4) республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан";
5) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр";

6) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
371.
Өңірлік басқару органдарының қызметі
84112
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
372.
Жергілікті басқару органдарының қызметі
84113
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
373.
Ауылдық және кенттік басқару органдарының қызметі
84114
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Республикалық орман селекциялық-тұқым өсіру орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
374.
Салық салуға байланысты қызмет
84115
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Дипломатиялық сервис" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
375.
Кеден қызметі
84116
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазпошта" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
376.
Әлеуметтік қамсыздандырудан басқа, денсаулық сақтау, білім беру, мәдениет және басқа да әлеуметтік көрсетілетін қызметтер мекемелерінің қызметін реттеу
84120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Азаматтық бастамаларды қолдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Әлеуметтік қорғау саласын дамытудың ұлттық ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім академиясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) "Су ресурстары ақпараттық-талдау орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
377.
Экономикалық қызметті реттеу және тиімді жүргізуге жәрдемдесу
84130
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
2) "SHYMKENT" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
3) "Астана-Технополис" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;
4) "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
5) "QazTrade" сауда саясатын дамыту орталығы" акционерлік қоғамы;
6) "Astana" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;

6) республиканские государственные управления
Республика Казахстан
постоянно
371.
Деятельность региональных органов управления
84112
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр"
Республика Казахстан
постоянно
372.
Деятельность местных органов управления
84113
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр"
Республика Казахстан
постоянно
373.
Деятельность сельских и поселковых органов управления
84114
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр"
Республика Казахстан
постоянно
374.
Деятельность, связанная с налогообложением
84115
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дипломатический сервис"
Республика Казахстан
постоянно
375.
Деятельность таможни
84116
республиканская собственность / коммунальная собственность
акционерное общество "Казпочта"
Республика Казахстан
постоянно
376.
Регулирование деятельности учреждений здравоохранения, образования, культуры и других социальных услуг, кроме социального обеспечения
84120
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Центр поддержки гражданских инициатив";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр развития сферы социальной защиты";
3) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства просвещения Республики Казахстан";
3) некоммерческое акционерное общество "Информационно-аналитический центр водных ресурсов"
Республика Казахстан
постоянно
377.
Регулирование и содействие эффективному ведению экономической деятельности
84130
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе";
2) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация" "Shymkent";
3) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Астана-Технополис";
4) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
5) акционерное общество "Центр развития торговой политики "QazTrade";
6) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Astana";

7) "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
8) "Astana Invest" қалалық инвестициялық даму орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Astana Venue Management" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
10) "Астана қаласының даму жобаларын үйлестіру және сараптау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
11) "Астанагорархитектура" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) "Алматы қаласының туристік ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
13) "Жәнібек Сәулет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
14) "Қалатас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
15) Астана қаласы әкімдігінің "Қалалық қызмет көрсету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
16) "Цифрлық үкіметті қолдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
17) "Қазақстан стандарттау және метрология институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
18) "Республикалық орман селекциялық-тұқым орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
19) "Қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдау орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
20) "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
21) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар;
22) "SK Water Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
23) Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі, Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция министрлігі Техникалық реттеу және метрология комитетінің "Ұлттық аккредиттеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты 2025 жылғы 31 желтоқсанға дейін
378.
Халықаралық саясат
84210
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Отандастар қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "KAZAID" қазақстандық халықаралық даму агенттігі" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Қазавиақұтқару" акционерлік қоғамы;
5) "Қорғас" халықаралық шекаралық ынтымақтастық орталығы" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы;

7) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Городской центр развития инвестиций "AstanaInvest";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Astana Venue Management";
10) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр координации и экспертизы проектов развития города Астаны";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "Астанагорархитектура";
12) товарищество с ограниченной ответственностью "Туристский информационный центр города Алматы";
13) товарищество с ограниченной ответственностью "Жанибек саулет";
14) товарищество с ограниченной ответственностью "Қалатас";
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" акимата города Астаны;
16) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр поддержки цифрового правительства";
17) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахстанский институт стандартизации и метрологии";
18) республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский лесной селекционно-семеноводческий центр";
19) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр охраны окружающей среды";
20) республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан";
21) республиканские государственные предприятия
22) товарищество с ограниченной ответственностью "SK Water Solutions";
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан
Республика Казахстан
постоянно, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр аккредитации" Комитета технического регулирования и метрологии Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан до 31 декабря 2025 года
378.
Международная деятельность
84210
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Фонд Отандастар";
2) некоммерческое акционерное общество Казахстанское агентство международного развития "KAZAID";
3) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет имени М. Ауэзова";
4) акционерное общество "Казавиаспас";
5) акционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Международный центр приграничного сотрудничества "Хоргос";

385.
Негізгі және жалпы орта білім беру
85310
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Х. Досмұхамедов атындағы Атырау университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Қ.И. Сәтбаев атындағы Қазақ ұлттық зерттеу техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
6) "Қазақ ұлттық су шаруашылығы және ирригация университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
386.
Кәсіптік-техникалық білім беру
85321
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "М.Х. Дулати атындағы Тараз университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Бейнеу политехникалық колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазынашылық кәсіпорны;
4) Маңғыстау облысы әкімдігінің "Қарақия кәсіптік колледжі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
5) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
387.
Арнаулы орта білім беру
85322
республикалық меншік / коммуналдық меншік
республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
388.
Жоғары білім беру
85421
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "С. Өтебаев атындағы Атырау мұнай және газ университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Өзбекәлі Жәнібеков атындағы Оңтүстік Қазақстан педагогикалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Халықаралық туризм және меймандостық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Астана медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
7) "Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
8) "Семей медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
9) "Азаматтық авиация академиясы" акционерлік қоғамы;
10) "Халықаралық бағдарламалар орталығы" акционерлік қоғамы;
11) "Қазақстан инжиниринг "R&D орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
12) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.03.2025 № 180 қаулысымен;

385.
Основное и общее среднее образование
85310
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет
имени Х. Досмухамедова";
2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";
3) Некоммерческое акционерное общество "Таразский университет имени М.Х. Дулати";
4) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный исследовательский технический университет имени К.И. Сатпаева";
5) республиканские и коммунальные
государственные предприятия
6) Некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный университет водного хозяйства и ирригации"
Республика Казахстан
постоянно
386.
Профессионально-техническое образование
85321
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Таразский университет имени М.Х. Дулати";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр";
3) государственное коммунальное казенное предприятие "Бейнеу политехникалық колледжі";
4) государственное коммунальное казенное предприятие "Каракиянский профессиональный колледж" акимата Мангистауской области;
5) коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
387.
Среднее специальное образование
85322
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканские и коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
388.
Высшее образование
85421
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Атырауский университет нефти и газа имени С. Утебаева";
2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский педагогический университет имени Өзбекәлі Жәнібеков";
3) некоммерческое акционерное общество "Международный университет туризма и гостеприимства";
4) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Астана";
5) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова";
6) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Караганды";
7) некоммерческое акционерное общество "Западно-Казахстанский медицинский университет имени Марата Оспанова";
8) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Семей";
9) акционерное общество "Академия гражданской авиации";
10) акционерное общество "Центр международных программ";
11) товарищество с ограниченной ответственностью "R&D центр "Казахстан инжиниринг";
12) исключен постановлением Правительства РК от 28.03.2025 № 180;

2) "М. Қозыбаев атындағы Солтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Отандастар Қоры" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Ахмет Байтұрсынұлы атындағы "Талдау" ұлттық зерттеулер және білімді бағалау орталығы" акционерлік қоғамы;
5) "МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Авиациялық оқу орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "QazaqGaz" ғылыми-техникалық орталығы жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Трансфузиология ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Мемлекеттік басқару академиясы
республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
10) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
11) "Қазақстан жол ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
12) "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі, "Ұлттық тестілеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына қатысты 2030 жылғы 11 тамызға дейін
396.
Кең профильді ауруханалар мен мамандандырылған ауруханалар қызметі
86101
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ұлттық кардиохирургия ғылыми орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "Астана медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Қарағанды медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "Семей медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
7) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
8) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасының Орталық клиникалық ауруханасы" акционерлік қоғамы;
9) "Ұлттық нейрохирургия орталығы" акционерлік қоғамы;
10) "Педиатрия және балалар хирургиясы ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
11) "Қазақ онкология және радиология ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
12) "А.Н. Сызғанов атындағы Хирургия ұлттық ғылыми орталығы" акционерлік қоғамы;
13) "Кардиология және ішкі аурулар ғылыми-зерттеу институты" акционерлік қоғамы;
14) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 03.09.2025 № 714 қаулысымен;
15) "Орталық жол ауруханасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;

2) некоммерческое акционерное общество "Северо-Казахстанский университет имени М. Козыбаева";
3) некоммерческое акционерное общество "Фонд Отандастар";
4) акционерное общество "Национальный центр исследований и оценки образования "Талдау" имени Ахмет Байтұрсынұлы";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Авиационный учебный центр";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGaz научно-технический центр;
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр трансфузиологии";
9) республиканское государственное казенное предприятие "Академия государственного управления при Президенте Республики Казахстан";
10) республиканские государственные предприятия;
11) акционерное общество "Казахстанский дорожный научно-исследовательский институт";
12) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования"
Республика Казахстан
постоянно, в отношении республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Национальный центр тестирования" до 11 августа 2030 года
396.
Деятельность больниц широкого профиля и специализированных больниц
86101
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Национальный научный кардиохирургический центр";
2) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Астана";
3) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова";
4) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Караганды";
5) некоммерческое акционерное общество "Западно-Казахстанский медицинский университет имени Марата Оспанова";
6) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Семей";
7) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации";
8) акционерное общество "Центральная клиническая больница" Управления делами Президента Республики Казахстан;
9) акционерное общество "Национальный центр нейрохирургии";
10) акционерное общество "Научный центр педиатрии и детской хирургии";
11) акционерное общество "Казахский научно-исследовательский институт онкологии и радиологии";
12) акционерное общество "Национальный научный центр хирургии имени А.Н. Сызганова";
13) акционерное общество "Научно-исследовательский институт кардиологии и внутренних болезней";
14) исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2025 № 714.
15) товарищество с ограниченной ответственностью "Центральная дорожная больница";

16) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
17) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Ұлттық госпиталі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
18) "Отан соғысы мүгедектеріне арналған республикалық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
19) "Алатау" балалар клиникалық санаторийі" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
20) "Отан соғысының ардагерлеріне арналған орталық клиникалық госпиталь" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
21) "Батпенов атындағы Ұлттық травмотология және ортопедия ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
22) "Қазақ дерматология және инфекциялық аурулар ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
23) "Республикалық психикалық денсаулық ғылыми-практикалық орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
24) "Ұлттық фтизиопульмонология ғылыми орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
25) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
397.
Перзентханалар қызметі
86102
республикалық меншік / коммуналдық меншік
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
398.
Санаторий-курорттық ұйымдардың қызметі
86103
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Арман санаторийі" акционерлік қоғамы;
2) "Қазақстан санаторийі" акционерлік қоғамы;
3) "Алтынемел РО" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) "ҚТЖ-Жүк тасымалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
5) Маңғыстау облысы әкімдігінің "Маңғыстау облыстық Е. Оразақов атындағы туберкулезге қарсы санаторийі" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны;
6) республикалық және коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындар;
7) "QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі
399.
Стационарлары бар басқа емдеу мекемелерінің қызметі
86109
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Астана медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "С.Ж. Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;

16) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
17) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный госпиталь Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
18) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский клинический госпиталь для ветеранов Отечественной войны";
19) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Детский клинический санаторий "Алатау";
20) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центральный клинический госпиталь для ветеранов Отечественной войны";
21) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр травматологии и ортопедии им. академика Н.Д. Батпенова";
22) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский научный центр дерматологии и инфекционных заболеваний";
23) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский научно-практический центр психического здоровья";
24) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный научный центр фтизиопульмонологии Республики Казахстан";
25) республиканские и коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
397.
Деятельность родильных домов
86102
республиканская собственность / коммунальная собственность
коммунальные государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
398.
Деятельность санаторно-курортных организаций
86103
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Санаторий Арман";
2) акционерное общество "Санаторий Казахстан";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "РЦ Алтын Эмель";
4) товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки";
5) Государственное коммунальное казенное предприятие "Мангистауский областной противотуберкулезный санаторий имени
Е. Оразакова" акимата Мангистауской области;
6) республиканские и коммунальные государственные предприятия;
7) акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Республика Казахстан
постоянно
399.
Деятельность других лечебных учреждений, имеющих стационары
86109
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Астана";
2) некоммерческое акционерное общество "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова";

3) "Қарағанды медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
4) "Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
5) "Семей медицина университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
6) "Оқжетпес" емдеу-сауықтыру кешені" акционерлік қоғамы;
7) "Қазақстан" санаторийі" акционерлік қоғамы;
8) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
9) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
400.
Жалпы дәрігерлік практика
86210
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 18.12.2025 № 1098 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2) "ҚазМұнайГаз-сервис NS" акционерлік қоғамы;
3) "АМУ Медициналық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
4) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
401.
Стоматологиялық қызмет
86230
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының Ұлттық госпиталы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) "Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы Медициналық орталығының ауруханасы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
3) "Маңғыстау облысы әкімдігінің Облыстық стоматологиялық орталығы" мемлекеттік қазыналық кәсіпорны;
4) "Қостанай облысының Облыстық балалар стоматологиялық емханасы" мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
401-1.
Сот-медициналық сараптамалар мен зерттеулерді жүргізу жөніндегі қызмет
86901
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамалары орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
402.
Басқа топтамаларға енгізілмеген денсаулық сақтау саласындағы өзге қызмет
86909
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Қ. Жұбанов атындағы Ақтөбе өңірлік мемлекеттік университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "М. Әуезов атындағы Оңтүстік Қазақстан университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
3) "Д. Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;

3) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Караганды";
4) некоммерческое акционерное общество "Западно-Казахстанский медицинский университет имени Марата Оспанова";
5) некоммерческое акционерное общество "Медицинский университет Семей";
6) акционерное общество "Лечебно-оздоровительный комплекс "Ок-Жетпес";
7) акционерное общество "Санаторий "Казахстан";
8) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
9) республиканские государственные и коммунальные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
400.
Общая врачебная практика
86210
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) исключен постановлением Правительства РК от 18.12.2025 № 1098 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
2) акционерное общество "КазМунайГаз-сервис NS";
3) товарищество с ограниченной ответственностью "Медицинский центр "МУА";
4) республиканские государственные и коммунальные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
401.
Стоматологическая деятельность
86230
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Национальный госпиталь Медицинского центра Управления делами Президента Республики Казахстан";
2) республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Больница Медицинского центра Управления Делами Президента Республики Казахстан";
3) государственное коммунальное предприятие "Областной стоматологический центр" акимата Мангистауской области;
4) государственное коммунальное предприятие "Областная детская стоматологическая поликлиника Костанайской области"
Республика Казахстан
постоянно
401-1.
Деятельность по производству судебно-медицинских экспертиз и исследований
86901
республиканская собственность/ коммунальная собственность
республиканское государственное казенное предприятие "Центр судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
402.
Прочая деятельность в области здравоохранения, не включенная в другие группировки
86909
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Актюбинский региональный университет имени К. Жубанова";
2) некоммерческое акционерное общество "Южно-Казахстанский университет
имени М. Ауэзова";
3) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева";

1) "Каспий" кәсіптік баскетбол клубы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
409.
Спорт клубтарының қызметі
93120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Каспий" кәсіптік волейбол клубы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) Маңғыстау облысы әкімдігінің "Маңғыстау бокс клубы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
410.
Фитнес-клубтардың қызметі
93130
республикалық меншік / коммуналдық меншік
Қазақстан Республикасы Президенті Іс басқармасының "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігі мен Үкіметінің әкімшілік ғимараттары дирекциясы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны
Қазақстан Республикасы
үнемі
411.
Спорт саласындағы өзге қызмет
93190
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Д. Серікбаев атындағы Шығыс Қазақстан техникалық университеті" коммерциялық емес акционерлік қоғамы;
2) "KMG EP-Catering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) республикалық мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
412.
Ойын-сауық және тақырыптық парктердің қызметі
93210
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "SPK Astana Development" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Eco Almaty" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
413.
Родео, тирлар қызметі
93292
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"Арнайы қамтамасыз ету орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
414.
Қуыршақ театрларының қызметі
93293
республикалық меншік / коммуналдық меншік
Маңғыстау облысы әкімдігінің "Маңғыстау облыстық қуыршақ театры" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
Маңғыстау облысы
үнемі
415.
Демалысты және ойын-сауықты ұйымдастыру қызметінің өзге түрлері
93299
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Бурабай даму" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) республикалық және коммуналдық
мемлекеттік кәсіпорындар
Қазақстан Республикасы
үнемі
416.
Қоғамдық коммерциялық және кәсіпкерлік ұйымдардың қызметі
94110
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
2) "Shymkent" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;

1) товарищество с ограниченной ответственностью "Профессиональный баскетбольный клуб "Каспий";
2) республиканские государственные и коммунальные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
409.
Деятельность спортивных клубов
93120
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Профессиональный волейбольный клуб "Каспий";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Клуб бокса Мангистау" акимата Мангистауской области
Республика Казахстан
постоянно
410.
Деятельность фитнес-клубов
93130
республиканская собственность / коммунальная собственность
республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Дирекция административных зданий Администрации Президента и Правительства Республики Казахстан" Управления делами Президента Республики Казахстан"
Республика Казахстан
постоянно
411.
Прочая деятельность в области спорта
93190
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) некоммерческое акционерное общество "Восточно-Казахстанский технический университет имени Д. Серикбаева";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "KMG EP-Catering";
3) республиканские государственные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
412.
Деятельность развлекательных и тематических парков
93210
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "SPK Astana Development";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Eco Almaty";
3) республиканские государственные и коммунальные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
413.
Деятельность родео, тиров
93292
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "Центр специального обеспечения"
Республика Казахстан
постоянно
414.
Деятельность кукольных театров
93293
республиканская собственность / коммунальная собственность
государственное коммунальное казенное предприятие "Мангистауский областной театр кукол" акимата Мангистауской области
Мангистауская область
постоянно
415.
Прочие виды деятельности по организации отдыха и развлечений
93299
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Бурабай даму";
2) республиканские государственные и коммунальные предприятия
Республика Казахстан
постоянно
416.
Деятельность коммерческих и предпринимательских общественных организаций
94110
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе";
2) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация" "Shymkent";

3) "Тобыл" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
4) "Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы;
5) Қалалық даму орталығы "AstanaInvest" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
6) "Елорда құрылыс компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
7) "Астана қаласын дамыту жобаларын үйлестіру және сараптама орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
8) "Алматы облысы өңірлік даму орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
9) "Астана қаласы әкімдігінің қалалақ қызметтер орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
417.
Коммуникациялық жабдықтарды жөндеу
95120
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
418.
Тұрмыстық аспаптарды, үй және бау-бақша жабдықтарын жөндеу
95220
республикалық меншік / коммуналдық меншік
"МАЭК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
үнемі
418-1.
Кірді жуу және өңдеу
96011
республикалық меншік/ коммуналдық меншік
"Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
тұрақты
419.
Басқа топтамаларға енгізілмеген өзге жеке көрсетілетін қызметтерді ұсыну
96090
республикалық меншік / коммуналдық меншік
1) "Отан Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
2) "Energy Solution Center" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі;
3) "Ұлттық балаларды оңалту орталығы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
үнемі

3) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тобол";
4) акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік";
5) товарищество с ограниченной ответственностью "Городской центр развития инвестиций "AstanaInvest";
6) товарищество с ограниченной ответственностью "Елорда құрылыс компаниясы";
7) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр координации и экспертизы проектов развития города Астаны";
8) товарищество с ограниченной ответственностью "Региональный центр развития Алматинской области";
9) товарищество с ограниченной ответственностью "Центр городских услуг" акимата города Астаны
Республика Казахстан
постоянно
417.
Ремонт коммуникационного оборудования
95120
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Грузовые перевозки"
Республика Казахстан
постоянно
418.
Ремонт бытовых приборов, домашнего и садового оборудования
95220
республиканская собственность / коммунальная собственность
товарищество с ограниченной ответственностью "МАЭК"
Республика Казахстан
постоянно
418-1.
Стирка и обработка белья
96011
республиканская собственность/ коммунальная собственность
некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
Республика Казахстан
постоянно
419.
Предоставление прочих индивидуальных услуг, не включенных в другие группировки
96090
республиканская собственность / коммунальная собственность
1) товарищество с ограниченной ответственностью "Отан Газ";
2) товарищество с ограниченной ответственностью "Energy Solution Center";
3) некоммерческое акционерное общество "Национальный центр детской реабилитации"
Республика Казахстан
постоянно