Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2021 жылғы 2 желтоқсанда № 25488 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі
"Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2-бабының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Е. Жамаубаев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2021 жылғы 30 қарашадағы
№ 1253 бұйрығымен
бекітілген
Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және кейіннен сатып алу құқығымен жеке тұлғаларға немесе мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлғаларды қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтердің, ұлттық компаниялардың және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдардың, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялардың (бұдан әрі – квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері) сатып алуын жүзеге асыру тәртібін айқындайды.

Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 декабря 2021 года № 25488.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 3.
В соответствии с подпунктом 15) статьи 2 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнений мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2022 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Е. Жамаубаев
Утвержден приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 ноября 2021 года № 1253
Правила осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и определяют порядок осуществления закупок национальными управляющими холдингами, национальными холдингами, национальными компаниями и организациями, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательскими корпорациями, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа (далее – отдельные субъекты квазигосударственного сектора).

2-тарау. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) алдын ала біліктілік іріктеу-әлеуетті өнім берушілерді осы Қағидаларда көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан бағалау процесі;
2) анық емес ақпарат – әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің тендер, аукцион, бір көзден алу және баға ұсыныстарын сұрату тәсілдерімен сатып алуға қатысуға арналған өтінімінде қамтылған, сол сияқты құжаттардың шынайы мазмұнын бұрмалайтын және әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің ұсынылған өтініміне сәйкес келмейтін түзетулер арқылы енгізілген жалған мәліметтер;
3) әлеуетті өнім беруші – сатып алу туралы шарт жасасуға үмітті, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), консорциум;
4) бастапқы баға – әлеуетті өнім беруші аукцион өткізілгенге дейін ұсынған, аукционға қатысуға өтінімге қоса берілетін баға;
5) біртекті тауарлардың түрлері – бірін-бірі алмастырмайтын біртекті тауарлар;
6) біртекті тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер – бірдей болып табылмаса да, ұқсас сипаттамалары бар және нақ сол бір функцияларды орындауға мүмкіндік беретін ұқсас құрауыштардан тұратын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
7) жұмыстар – заттық нәтижесі бар қызмет, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстарға жатқызылған өзге де қызмет;
8) консорциум – келісім негізінде қатысушылардың уақытша ерікті, тең құқылы одағы (бірлестігі), онда қатысушылар кез келген ресрустарды біріктіреді және жобаның ойдағыдай іске асырылуын шешу үшін күш-жігерін үйлестіреді
9) келісу комиссиясы – шарт жасасудан жалтарған және сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің жолданымдарын қарайтын, тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган;
10) көрсетілетін қызметтер – тапсырыс берушінің қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, заттық нәтижесі жоқ қызмет;
11) сатып алу – тапсырыс берушілердің Заңда және осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ақылы негізде сатып алуы;
12) сатып алу веб-порталы – Заңға және осы Қағидаларға сәйкес сатып алуды электрондық форматта өткізуді қамтамасыз ететін ақпараттық жүйе;
13) сатып алуға қатысушы – тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, әлеуетті өнім беруші, өнім беруші және электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы;

Глава 2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) предварительный квалификационный отбор – процесс оценки потенциальных поставщиков на предмет соответствия квалификационным требованиям, предусмотренным настоящими Правилами;
2) недостоверная информация – ложные сведения, содержащиеся в заявке потенциального поставщика или поставщика на участие в закупках способами тендера, аукциона, из одного источника и запроса ценовых предложений, а равно внесенные путем исправлений, искажающих действительное содержание документов и не соответствующих представленной заявке потенциального поставщика или поставщика;
3) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), консорциум, претендующие на заключение договора о закупках;
4) стартовая цена – цена, предложенная потенциальным поставщиком до проведения аукциона, прилагаемая к заявке на участие в аукционе;
5) виды однородных товаров – не взаимозаменяемые однородные товары;
6) однородные товары, работы, услуги – товары, работы, услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции;
7) работы – деятельность, имеющая вещественный результат, а также иная деятельность, отнесенная к работам в соответствии с законами Республики Казахстан;
8) консорциум – временный добровольный равноправный союз (объединение) участников на основе настоящего соглашения, в котором участники объединяют те или иные ресурсы и координируют усилия для решения успешной реализации проекта;
9) согласительная комиссия – постоянно действующий коллегиальный орган, рассматривающий обращения потенциальных поставщиков, уклонившихся от заключения договора и включенных в реестр недобросовестных участников закупок;
10) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение потребностей заказчика, не имеющая вещественного результата;
11) закупки – приобретение заказчиками на платной основе товаров, работ, услуг в порядке, установленном Законом и настоящими Правилами;
12) веб-портал закупок (далее – веб-портал) – информационная система, обеспечивающая проведение закупок в электронном формате в соответствии с Законом и настоящими Правилами;
13) участник закупок – заказчик, организатор закупок, потенциальный поставщик, поставщик и оператор информационной системы электронных закупок;

14) сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет – акционері ұлттық басқарушы холдинг немесе ұлттық холдинг болып табылатын ұлттық компанияны қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингтің, ұлттық холдингтің, ұлттық компанияның қызметі, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияның қызметі;
15) сатып алуды ұйымдастырушы – тапсырыс берушінің лауазымды адамы немесе құрылымдық бөлімшесі не сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындау үшін жауапты етіп айқындалған заңды тұлға;
16) сатып алу жөніндегі сараптау комиссиясы – сатып алуды ұйымдастырушы не тапсырыс беруші сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеуге және (немесе) әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігіне сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытынды дайындауға қатысу үшін сарапшыларды тарта отырып құратын алқалы орган;
17) сатып алу жөніндегі сарапшы – өткізілетін сатып алу саласында тиісті құжаттармен (дипломдармен, сертификаттармен, куәліктермен және басқа да құжаттармен) расталатын арнаулы және (немесе) тиісті техникалық білімі, тәжірибесі мен біліктілігі бар, сатып алуды ұйымдастырушы не тапсырыс беруші сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеуге және (немесе) әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігіне сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытынды дайындауға қатысу үшін тартатын жеке тұлға;
18) сатып алу саласындағы уәкілетті орган – квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы саласында басшылықты, сондай-ақ салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
19) сатып алу туралы шарт (бұдан әрі – шарт) – осы Заңға, Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және осы Қағидаларға сәйкес жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
20) тапсырыс берушілер – кейіннен сатып алу құқығымен жеке тұлғаларға немесе мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлғаларды қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар;

14) централизованная служба по контролю за закупками – служба национального управляющего холдинга, национального холдинга, национальной компании, за исключением национальной компании, акционером которой является национальный управляющий холдинг или национальный холдинг, а также служба социально-предпринимательской корпорации;
15) организатор закупок – работник или структурное подразделение заказчика либо юридическое лицо, определенное ответственным за выполнение процедур организации и проведения закупок;
16) экспертная комиссия по закупкам – коллегиальный орган, создаваемый организатором закупок либо заказчиком с привлечением экспертов для участия в разработке технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг и (или) подготовке экспертного заключения в отношении соответствия предложений потенциальных поставщиков технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг;
17) эксперт по закупкам – физическое лицо, обладающее специальными и (или) соответствующими техническими знаниями, опытом и квалификацией в области проводимых закупок, подтверждаемыми соответствующими документами (дипломами, сертификатами, свидетельствами и другими документами), привлекаемое организатором закупок либо заказчиком для участия в разработке технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг и (или) подготовке экспертного заключения в отношении соответствия предложений потенциальных поставщиков технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг;
18) уполномоченный орган в сфере закупок – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство, а также межотраслевую координацию в сфере закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора;
19) договор о закупках (далее – договор) – гражданско-правовой договор, заключенный в соответствии с Законом, гражданским законодательством Республики Казахстан и настоящими Правилами;
20) заказчики – национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компаний и организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательские корпорации, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;

21) тауарлар – нәрселер (заттар), оның ішінде жартылай фабрикаттар немесе қатты, сұйық немесе газ тәріздес күйдегі шикізат, электр және жылу энергиясы, зияткерлік меншік құқығының объектілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасасуға болатын заттық құқықтар;
22) тендерлік комиссия (аукциондық комиссия) – сатып алуды тендер (аукцион) тәсілімен өткізу рәсімін орындау үшін сатып алуды ұйымдастырушы не тапсырыс беруші құратын алқалы орган;
23) электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы – сатып алу саласындағы уәкілетті орган айқындаған, өкілеттіктері сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында айқындалатын заңды тұлға (заңды тұлғалар).
3-тарау. Сатып алуды жоспарлау тәртібі
3. Сатып алу процесі мыналарды қамтиды:
1) сатып алу жоспарын (сатып алудың алдын ала, жылдық және ұзақ мерзімді сатып алу жоспарын) әзірлеу және бекіту;
2) өнім берушіні таңдау және онымен шарт жасасу;
3) шартты орындау.
4. Тапсырыс беруші тиісті бюджеттің (өндірістік бағдарламаның және (немесе) инвестициялық бағдарламаның және (немесе) бюджеттің және (немесе) даму жоспарының және (немесе) бизнес-жоспардың және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасының) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартқа қол қоюдың негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алу жоспарларын әзірлейді және бекітеді.
Тапсырыс беруші бюджетті (өндірістік бағдарламаны және (немесе) инвестициялық бағдарламаны және (немесе) бюджетті және (немесе) даму жоспарын және (немесе) бизнес-жоспарды және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасын) бекіткенге және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартқа қол қойғанға дейін сатып алудың алдын ала жоспарын әзірлейді және бекітеді.
Сатып алудың алдын ала жоспары сатып алудың жылдық жоспары бекітілгенге (нақтыланғанға) дейін қолданылады.
Сатып алудың алдын ала жоспарында көзделген сатып алу туралы мәліметтер сатып алудың жылдық жоспарына ауыстырылуға жатады.
Сатып алу жоспар(лар)ын тапсырыс берушінің бірінші басшысы немесе тапсырыс берушінің өзге уәкілетті адамы және (немесе) алқалы органы тиісті бюджетті (өндірістік бағдарламаны және (немесе) инвестициялық бағдарламаны және (немесе) бюджетті және (немесе) даму жоспарын және (немесе) бизнес-жоспарды және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасын) бекіту (нақтылау) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартқа қол қою жөніндегі алқалы органның отырысы хаттамасының үзінді-көшірмесін алған күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде бекітеді (нақтылайды).

21) товары – предметы (вещи), в том числе полуфабрикаты или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объекты права интеллектуальной собственности, а также вещные права, с которыми можно совершать сделки купли-продажи в соответствии с законами Республики Казахстан;
22) тендерная комиссия (аукционная комиссия) – коллегиальный орган, создаваемый организатором закупок либо заказчиком для выполнения процедуры проведения закупок способом тендера (аукциона);
23) оператор информационной системы электронных закупок – юридическое лицо (юридические лица), определенное (определенные) уполномоченным органом в сфере закупок, полномочия которого (которых) определяются настоящими Правилами.
Глава 3. Порядок планирования закупок
3. Процесс закупок включает в себя:
1) разработку и утверждение плана закупок (предварительного, годового, долгосрочного);
2) выбор поставщика и заключение с ним договора;
3) исполнение договора.
4. На основании соответствующего бюджета (производственной программы, и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) подписания договора на выполнение государственного задания заказчик разрабатывает и утверждает планы закупок по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Заказчик до утверждения бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) подписания договора на выполнение государственного задания разрабатывает и утверждает предварительный план закупок.
Предварительный план закупок действует до утверждения (уточнения) годового плана закупок.
Сведения о закупках, предусмотренные в предварительном плане закупок, подлежат переносу в годовой план закупок.
План (-ы) закупок утверждаются (уточняются) первым руководителем Заказчика или иным уполномоченным лицом и (или) коллегиальным органом Заказчика в течение двадцати рабочих дней со дня получения выписки протокола заседания коллегиального органа по утверждению (уточнению) соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) подписания договора на выполнение государственного задания.

5. Сатып алу жоспар(лар)ында мынадай мәліметтер:
1) сатып алудың сәйкестендіру коды;
2) қосылған құн салығын есепке алмағанда, сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген соманы қоса алғанда, анықтамалыққа сәйкес тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің номенклатурасы;
3) сатып алуды жүзеге асыру тәсілдері мен мерзімдері;
4) тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің жоспарланған мерзімдері мен орны;
5) әрбір қаржы жылына бөлінген және көзделген сомалар шегінде, кестеге сәйкес және жылдар бойынша бөле отырып, тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің жоспарланған мерзімдері (ұзақ мерзімді сатып алу жоспарлары үшін);
6) болған жағдайда пайыздық баламада алдын ала төлем (аванс);
7) сатып алу бастамашысының атауы қамтылуы тиіс.
6. Сатып алу жоспарын жасау кезінде тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді біртекті түрлері бойынша және (немесе) оларды жеткізу (орындау, көрсету) орны бойынша лоттарға бөлуге міндетті.
Тендер тәсілімен және (немесе) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды өткізу туралы хабарландыруды қалыптастыру кезінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір лотқа біріктіруге жол беріледі. Бұл ретте әлеуетті өнім берушілер әрбір кіші лотқа бағаларды көрсете отырып, біріктірілген лотқа баға ұсынысын қалыптастырады.
7. Сатып алу жоспарларына (сатып алудың алдын ала жоспарына) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 45-бабының 4-тармағына сәйкес мәліметтер, сондай-ақ осы Қағидалардың 287-тармағының 13), 16), 32-1) және 36) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылатын сатып алулар енгізілуге жатпайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Сатып алу жоспарларын бюджетке (өндірістік бағдарламаға және (немесе) инвестициялық бағдарламаға және (немесе) бюджетке және (немесе) даму жоспарына және (немесе) бизнес-жоспарға және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасына) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартқа сәйкес келмейтін көлемде бекітілмейді.
9. Тапсырыс беруші сатып алу жоспары (сатып алудың алдын ала жоспары/ ұзақ мерзімді жоспары) бекітілген күннен бастап он жұмыс күні ішінде оны сатып алу веб-порталында орналастырады.
10. Тапсырыс беруші мынадай жағдайларда сатып алу жоспар(лар)ына өзгерістер енгізеді:
бекітілген (өндірістік бағдарламаға және (немесе) инвестициялық бағдарламаға және (немесе) бюджетке және (немесе) даму жоспарына және (немесе) бизнес-жоспарға және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасына) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шарттарға өзгерістер, толықтырулар енгізілген жағдайда;
маркетингтік зерттеулер нәтижесінде, сатып алу рәсімін жүзеге асыру туралы шешім қабылдағанға дейін сатып алуға жоспарланған тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер бағасының төмендеуі/ұлғаюы анықталған жағдайларда өзгерістер, толықтырулар енгізеді;
бекітілген бюджет және (немесе) сатып алу жоспарларының тармақтары шеңберінде ақша қаражаты қайта бөлінген жағдайда;
өткізілген сатып алу қорытындылары бойынша жинақталған үнемдеу есебінен;
шетел валютасына теңгенің бағамдық айырмасының туындауы есебінен;
бақылау іс-шараларының нәтижелері бойынша, оның ішінде камералдық бақылаудың нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқамаларды, хабарламаларды орындау кезінде;
сатып алудың жоспарланған айына түзетулер енгізілген жағдайда.

5. План (-ы) закупок содержит (-ат) следующие сведения:
1) идентификационный код закупки;
2) номенклатуру товаров, работ, услуг согласно справочнику, включая суммы, выделенные для осуществления закупок без учета налога на добавленную стоимость (далее – НДС);
3) способы и сроки осуществления закупок;
4) планируемые сроки и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг;
5) планируемые сроки поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг в соответствии с графиком и разбивкой по годам в пределах выделенных и предусмотренных сумм на каждый финансовый год (для планов долгосрочных закупок);
6) в случае наличия предварительную оплату (аванс) в процентном эквиваленте;
7) наименование инициатора закупок.
6. При составлении плана закупок заказчик разделяет товары, работы, услуги на лоты по однородным видам и (или) по месту их поставки (выполнения, оказания).
При формировании объявления о проведении закупок способом тендера и (или) способом запроса ценовых предложений допускается объединение в один лот товаров, работ, услуг по перечню, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. При этом потенциальные поставщики формируют ценовое предложение на объединенный лот с указанием цен на каждый подлот.
7. Не подлежат включению в планы закупок (предварительный план закупок) сведения, в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, а также закупки, осуществляемые в соответствии с подпунктами 13), 16), 32-1) и 36) пункта 287 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Планы закупок не утверждаются в объеме, не соответствующем бюджету (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания.
9. Заказчик в течение десяти рабочих дней со дня утверждения плана закупок (предварительного плана закупок/долгосрочного плана закупок) размещает его на веб-портале закупок.
10. Заказчик вносит изменения, дополнения в план(ы) закупок в случаях:
внесения изменений, дополнений в утвержденные (производственную программу, и (или) инвестиционную программу, и (или) бюджет, и (или) план развития, и (или) бизнес-план, и (или) смету доходов и расходов), договора на выполнение государственного задания;
выявленного в результате маркетинговых исследований уменьшения/увеличения цен товаров, работ и услуг, запланированных к закупу, до принятия решения об осуществлении процедуры закупок;
в случае перераспределения денежных средств в рамках утвержденного бюджета и (или) пунктам планов закупок;
за счет образовавшейся экономии по итогам проведенных закупок;
за счет возникновения курсовой разницы тенге к иностранной валюте;
исполнения предписаний, уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам контрольных мероприятий, в том числе по результатам камерального контроля;
корректировки планируемого месяца закупки.

11. Тапсырыс беруші сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды сатып алу веб-порталында орналастырады.
12. Сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімді тапсырыс беруші бекітілген (нақтыланған) сатып алу жоспары негізінде қабылдайды.
13. Осы Қағидалардың 287-тармағының 13) және 33) тармақшаларына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды қоспағанда, бекітілген (нақтыланған) сатып алу жоспарында (сатып алудың алдын ала жоспарында, ұзақ мерзімді сатып алу жоспарында) көзделмеген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алынбайды.
Тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді берушіні таңдауға қатысты сатып алу рәсімдерін тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бекітілген алдын ала жоспарына сәйкес тиісті бюджет (өндірістік бағдарлама және (немесе) инвестициялық бағдарлама және (немесе) бюджет және (немесе) даму жоспары және (немесе) бизнес-жоспар және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасы) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шарт) және сатып алу жоспар(лар)ы және (немесе) оларға енгізілетін өзгерістер және (немесе) толықтырулар бекітілгенге дейін жүзеге асырады.
Бұл ретте шарт жасасудың талабы тиісті бюджетті (өндірістік бағдарламаны және (немесе) инвестициялық бағдарламаны және (немесе) бюджетті және (немесе) даму жоспарын және (немесе) бизнес-жоспарды және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасын) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартты) сатып алу жоспар(лар)ын және оларға, өнім берушіні таңдауға қатысты сатып алу рәсімдері жүзеге асырылған тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша енгізілетін өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды бекіту болып табылады.
14. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді берушіні таңдау осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен жүзеге асырылады.
15. Тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы сатып алу қорытындылары шығарылғанға дейін әлеуетті өнім берушілердің тендерлік баға ұсыныстарының құпиялылығын қамтамасыз етеді.
Тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге тендерлік баға ұсыныстарын қоспағанда, сатып алу қорытындыларының хаттамасы орналастырылған күннен бастап басқа әлеуетті өнім берушілердің осы тендерге қатысуға өтінімдерін қарауға қолжетімділік қамтамасыз етіледі.
16. Тапсырыс беруші шарт жасалғанға дейін сатып алуды жүзеге асырудан:

11. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в план закупок размещает внесенные изменения и (или) дополнения на веб-портале закупок.
12. Решение об осуществлении закупок принимается заказчиком на основании утвержденного (уточненного) плана закупок.
13. Не приобретаются товары, работы, услуги, не предусмотренные утвержденным (уточненным) планом закупок (предварительным планом закупок, планом долгосрочных закупок), за исключением приобретения товаров, работ, услуг в соответствии с подпунктами 13) и 3) пункта 287 настоящих Правил.
Заказчик осуществляет процедуры закупок касающиеся выбора поставщика товаров, работ, услуг, согласно утвержденному предварительному плану закупок товаров, работ и услуг до утверждения соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания) и плана (-ов) закупок, и вносимых изменений и (или) дополнений к ним.
При этом условием заключения договора является утверждение соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания) и плана (-ов) закупок и вносимых изменений и (или) дополнений к ним по товарам, работам, услугам, в отношении которых были осуществлены процедуры закупок, касающиеся выбора поставщика.
14. Выбор поставщика товаров, работ, услуг осуществляется в порядке, определенном настоящими Правилами.
15. При осуществлении закупок способом тендера оператором информационной системы электронных закупок обеспечивается конфиденциальность тендерных ценовых предложений потенциальных поставщиков до подведения итогов закупок.
Потенциальным поставщикам, подавшим заявку на участие в тендере, со дня размещения протокола итогов закупок обеспечивается доступ на просмотр заявок на участие в данном тендере других потенциальных поставщиков, за исключением тендерных ценовых предложений.
16. Заказчик до заключения договора отказывается от осуществления закупок в случаях:

1) тиісті бюджетті (өндірістік бағдарламаны және (немесе) инвестициялық бағдарламаны және (немесе) бюджетті және (немесе) даму жоспарын және (немесе) бизнес-жоспарды және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасын) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартты нақтылау (түзету) кезінде болған, бекітілген (нақтыланған) сатып алу жоспарларында (сатып алудың алдын ала жылдық жоспарында) көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарды қысқарту;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес стратегиялық жоспарға, бюджетке (өндірістік бағдарламаға және (немесе) инвестициялық бағдарламаға және (немесе) бюджетке және (немесе) даму жоспарына және (немесе) бизнес-жоспарға және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасына) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шартқа бекітілген (нақтыланған) сатып алу жоспарларында (сатып алудың алдын ала жылдық жоспарында/ұзақ мерзімді жоспарында) көзделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қажеттілігін болғызбайтын өзгерістер мен толықтырулар енгізілген жағдайларында бас тартады.
Бұл ретте ағымдағы жылы осындай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға бағытталған сатып алу жоспарларына (сатып алудың алдын ала жылдық жоспарына) өзгерістер мен толықтырулар енгізілмейді.
Сатып алудан бас тартылған жағдайда әлеуетті өнім беруші шеккен шығындар өтелмейді.
16-1. Осы Қағидалардың 16-тармағының талаптары осы Қағидалардың 287-тармағының 32-1) және 36) тармақшаларында көзделген жағдайларға қолданылмайды.
Ескерту. Қағида 16-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
17. Веб-портал өткізілетін сатып алуға қатысатын тұлғаларға осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген Тапсырыс беруші не сатып алуды ұйымдастырушы қабылдаған шешім туралы хабарламаны автоматты түрде жібереді.
4-тарау. Сатып алу тәсілдері
18. Сатып алу мынадай тәсілдермен жүзеге асырылады:
1) тендер;
2) аукцион;
3) баға ұсыныстарын сұрату;
4) бір көзден алу;
5) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6) электрондық дүкен арқылы.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) сокращения расходов на приобретение товаров, работ, услуг, предусмотренных в утвержденных (уточненных) планах закупок (предварительном годовом плане закупок), произошедшего при уточнении (корректировке) соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания;
2) внесения изменений и дополнений в стратегический план, бюджет (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания, исключающих необходимость приобретения товаров, работ, услуг, предусмотренных в утвержденных (уточненных) планах закупок (предварительном годовом плане закупок), в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При этом в планы закупок (предварительный годовой план закупок/долгосрочный плана закупок не вносятся изменения и дополнения), направленные на приобретение таких товаров, работ, услуг в текущем году. В случае отказа от закупок затраты, понесенные потенциальным поставщиком, не возмещаются.
16-1. Требования пункта 16 настоящих Правил не распространяются на случаи, предусмотренные подпунктами 32-1) и 36) пункта 287 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 16-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Веб-портал автоматически направляет уведомления лицам, участвующим в проводимых закупках о решении, принятом заказчиком, указанном в пункте 16 настоящих Правил.
Глава 4. Способы закупок
18. Закупки осуществляются следующими способами:
1) тендер;
2) аукцион;
3) запроса ценовых предложений;
4) из одного источника;
5) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025);
6) посредством электронного магазина.
Сноска. Пункт 18 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).

5-тарау. Сатып алуды ұйымдастырушыны айқындау тәртібі
19. Тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлға ретінде әрекет ететін жағдайларды қоспағанда, сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындау үшін тапсырыс беруші сатып алуды ұйымдастырушыны және тапсырыс берушінің алда болатын мемлекеттік сатып алуда мүдделерін білдіретін қызметкерді айқындайды.
20. Сатып алуды ұйымдастырушыны тапсырыс берушіні өзінде де, тапсырыс берушінің ведомстволық бағынысты ұйымдары арасында да айқындау туралы шешімді тапсырыс берушінің өзі қабылдайды.
21. Тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлға ретінде әрекет еткен жағдайларды қоспағанда, сатып алуды ұйымдастырушы тапсырыс берушімен, әлеуетті өнім берушілермен, тиісті комиссиялармен және сарапшымен өзара қарым-қатынастарда өзінің атынан өкілдік ететін қызметкері адамды айқындайды. Сатып алуды ұйымдастырушының өкілі сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындауға жауапты құрылымдық бөлімшенің қызметкерлері қатарынан айқындалады.
6-тарау. Әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары
22. Әлеуетті өнім берушілерге мынадай біліктілік талаптары қойылады:
1) құқық қабілеттілігінің (заңды тұлғалар үшін), азаматтық әрекет қабілеттілігінің (жеке тұлғалар үшін) болуы;
2) қаржылық орнықты болуы және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы;
Әлеуетті өнім берушілердің қаржылық орнықтылығы осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен айқындалады
3) банкроттық не тарату рәсіміне жатпауы;
4) сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық, еңбек және қаржы ресурстарының болуы;
5) жұмыс тәжірибесінің болуы (сатып алу нысанасы деп әлеуетті өнім берушіде лицензияның және (немесе) рұқсаттың болуы танылатын жағдайларды қоспағанда).
Бұл ретте сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген біліктілік талабын белгілейді.
6) Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі миллион бес жүз қырық мың еселенген мөлшерінен астам сомаға жасалған халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі бір және одан да көп орындалмаған (аяқталмаған) шарттар бойынша мердігер болып табылмауға тиіс.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 5. Порядок определения организатора закупок
19. Для выполнения процедур организации и проведения закупок заказчик определяет организатора закупок и работника заказчика, представляющего интересы последнего в предстоящих закупках, за исключением случаев, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице.
20. Решения об определении организатора закупок как внутри самого заказчика, так и среди подведомственных организаций заказчика принимается самим заказчиком.
21. Организатор закупок определяет работника, представляющее его во взаимоотношениях с заказчиком, за исключением случаев, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице, потенциальными поставщиками, соответствующими комиссиями и экспертом. Представитель организатора закупок определяется из числа работников структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок.
Глава 6. Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
22. К потенциальным поставщикам предъявляются следующие квалификационные требования:
1) обладать правоспособностью (для юридических лиц), гражданской дееспособностью (для физических лиц);
2) являться финансово устойчивым и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Финансовая устойчивость потенциальных поставщиков определяется в порядке, определенном настоящими Правилами;
3) не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации;
4) обладать материальными, трудовыми и финансовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору;
5) наличие опыта работы (за исключением случаев, когда предметом закупок признается наличие лицензии и (или) разрешения у потенциального поставщика).
При этом, организатор закупок устанавливает квалификационное требование, предусмотренное подпунктом 1) настоящего пункта при осуществлении закупок способом запроса ценовых предложений.
6) не являться подрядчиком по одному и более неисполненным (незавершенным) договорам по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения, заключенным в текущем году на сумму более двух миллионов пятьсот сорока тысячекратного размера месячного расчетного показателя на соответствующий финансовый год, определенный законом о республиканском бюджете.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

23. Осы Қағидалардың 22-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген:
1) әлеуетті өнім берушілердің сатып алуға қатысуын шектейтін және негізсіз қиындататын;
2) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау қажеттілігінен тікелей туындамайтын біліктілік талаптары белгіленбейді.
24. Әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 22-тармағында белгіленген біліктілік талаптарына өзінің сәйкестігін растау үшін сатып алуды ұйымдастырушыға осы Қағидаларда көзделген тиісті құжаттарды ұсынады.
25. Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті өнім беруші өзінің осы тарауда белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері ұсынатын құжаттарды не Қазақстан Республикасының резиденті емес әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді растайтын құжаттарды ұсынады.
26. Айналысу үшін рұқсат алу, хабарлама жіберу қажет болатын қызмет түрлерін жүзеге асыратын әлеуетті өнім берушінің құқық қабілеттілігі Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру туралы заңнамасына сәйкес органдардың ақпараттық жүйелері арқылы расталады.
Органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) көшірмесін ұсынады.
27. Осы Қағидалардың 22-тармағы бірінші бөлігінің салықтық берешек бөлігінде 1), 2) тармақшаларында және 3) тармақшасында белгіленген біліктілік талаптары әлеуетті өнім беруші өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлер не қызметтерді көрсету бойынша бірлесіп орындаушылар ретінде тартуды көздейтін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаларға және заңды тұлғаларға да қолданылады.
Жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерін (бірлесіп орындаушыларын) тартуды көздейтін әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерінің (бірлесіп орындаушылардың) осы Қағидалардың 22-тармағы бірінші бөлігінің салықтық берешек бөлігінде 1), 2) тармақшаларында және 3) тармақшасында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады.
Жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің жекелеген түрлерін орындау үшін қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда, олардың осы Қағидалардың 22-тармағы бірінші бөлігінің салықтық берешек бөлігінде 1), 2) тармақшаларында және 3) тармақшасында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар олар орындайтын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің түрлеріне ұсынылады.

23. Не устанавливаются квалификационные требования, указанные в подпункте 4) пункта 22 настоящих Правил, которые:
1) ограничивают и необоснованно усложняют участие потенциальных поставщиков в закупках;
2) непосредственно не вытекают из необходимости выполнения обязательств по договору о закупках товаров, работ, услуг.
24. Потенциальный поставщик в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, установленным пунктом 22 настоящих Правил, представляет организатору закупок соответствующие документы, предусмотренные настоящими Правилами.
25. Потенциальный поставщик-нерезидент Республики Казахстан в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, установленным настоящей главой, представляет те же документы, что и резиденты Республики Казахстан, либо документы, подтверждающие аналогичные сведения о квалификации потенциального поставщика-нерезидента Республики Казахстан.
26. Правоспособность потенциального поставщика, осуществляющего виды деятельности, на занятие которыми необходимо получение разрешения, направление уведомления, подтверждается посредством информационных систем органов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об информатизации.
В случае отсутствия сведений в информационных системах органов потенциальный поставщик копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
27. Квалификационные требования, установленные подпунктами 1), 2) в части налоговой задолженности и 3) части первой пункта 22 настоящих Правил, распространяются также на физических лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность, и юридических лиц, которых потенциальный поставщик предусматривает привлечь в качестве субподрядчиков по выполнению работ либо соисполнителей по оказанию услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
Потенциальный поставщик, который предусматривает привлечение субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг, представляет организатору закупок документы, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг квалификационным требованиям, установленным подпунктами 1), 2) в части налоговой задолженности и 3) части первой пункта 22 настоящих Правил.
При привлечении субподрядчиков (соисполнителей) для выполнения отдельных видов работ либо услуг документы, подтверждающие их соответствие квалификационным требованиям, установленным подпунктами 1), 2) в части налоговой задолженности и 3) части первой пункта 22 настоящих Правил, представляются на выполняемые ими виды работ, услуг.

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Егер сатып алу (лот) сомасы республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің қырық сегіз мың еселенген мөлшерінен асатын болса, әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығы түріндегі біліктілік талабы тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тендер (аукцион) тәсілімен сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілерге қойылады.
29. Әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығын веб-портал автоматты түрде мемлекеттік кірістер органдарының мынадай мәліметтері негізінде айқындайды:
1) кірістер;
2) төленген салықтар;
3) негізгі құралдар;
4) еңбекақы төлеу қоры.
30. Әлеуетті өнім беруші, егер ол жиынтығында мынадай шарттарға сәйкес келсе:
1) әлеуетті өнім берушінің кірістері мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт жүз мың еселенген мөлшерінен астам немесе сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген соманың кемінде екінші бөлігін құрайтын болса;
2) өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде төленген салықтардың көрсеткіші мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген әлеуетті өнім беруші кірістерінің кемінде үш пайызын (3%) құрайтын болса қаржылық орнықты деп танылады.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін төленген салықтар көрсеткішінің есебі мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес мынадай формула бойынша айқындалады:
ТСК = ТС / К х 100%,
онда:
ТСК – төленген салықтардың көрсеткіші;
ТС – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде төленген салықтар сомасы;
К – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішіндегі әлеуетті өнім беруші кірістерінің сомасы;
3) әлеуетті өнім берушінің негізгі құралдарының орташа жылдық құны өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт жүз мың еселенген мөлшерінен астам немесе мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген соманың кемінде он бестен бір бөлігін құрайтын болса қаржылық орнықты деп танылады;

Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Квалификационное требование в виде финансовой устойчивости потенциального поставщика предъявляется к потенциальным поставщикам, участвующим в закупках способом тендера (аукциона) при приобретении товаров, работ и услуг если сумма закупки (лота) превышает сороковосьмитысячикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
29. Финансовая устойчивость потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически на основании следующих сведений органов государственных доходов:
1) доходы;
2) уплаченные налоги;
3) основные средства;
4) фонд оплаты труда.
30. Потенциальный поставщик, признается финансово устойчивым, если он соответствует в совокупности следующим условиям:
1) доходы потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов составляют более четырестатысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год или не менее одной второй части суммы, выделенной для осуществления закупки;
2) показатель уплаченных налогов в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов составляет не менее трех процентов (3 %) от доходов потенциального поставщика, указанных в подпункте 1) настоящего пункта.
Для целей настоящих Правил расчет показателя уплаченных налогов определяется согласно данным информационных систем органов государственных доходов по следующей формуле:
ПУН = УН / Д х 100%,
где:
ПУН – показатель уплаченных налогов;
УН – сумма уплаченных налогов в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов;
Д – сумма доходов потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов;
3) среднегодовая стоимость основных средств потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов составляет более четырестатысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год или не менее одной пятнадцатой части суммы, выделенной для осуществления государственной закупки;

4) әлеуетті өнім берушінің жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу қоры өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт жүз мың еселенген мөлшерінен астам немесе сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген соманың кемінде он бестен бір бөлігін құрайтын болса қаржылық орнықты деп танылады.
31. Тауарларды сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім беруші, егер ол жиынтығында осы Қағидалардың 30-тармағының 1) және 2) тармақшаларында көзделген шарттарға сәйкес келсе, қаржылық орнықты деп танылады.
Көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім беруші, егер ол жиынтығында осы Қағидалардың 30-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында көзделген шарттарға сәйкес келсе, қаржылық орнықты деп танылады.
Шағын кәсіпкерлік субъектісіне жататын және жұмыстарды сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім беруші, егер ол жиынтығында осы Қағидалардың 30-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында көзделген шарттарға сәйкес келсе, қаржылық орнықты деп танылады.
Техникалық-экономикалық негіздемені, жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы және қала құрылысы жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмыстарды, сондай-ақ объектілер құрылысы жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жөніндегі жұмыстарды сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім беруші, егер ол жиынтығында осы Қағидалардың 30-тармағының 1), 2) және 4) тармақшаларында көзделген шарттарға сәйкес келсе, қаржылық орнықты деп танылады.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. 22-тармақтың 1) тармақшасынан өзге біліктілік талаптары осы Қағидалардың 287-тармағында көзделген бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру жағдайларына қолданылмайды. Осы Қағидаларда көзделмеген өзге де біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
33. Мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері веб-порталда күнтізбелік жыл ішінде бір рет осы мәліметтерді айқындау мақсатында қолданылатын жылдың алдындағы 1 қазаннан кешіктірілмей жаңартылады:
1) осы Қағидалардың 30-тармағында көзделген әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығы;
2) осы Қағидалардың 126-тармағында көзделген төленген салықтардың көрсеткіші түріндегі тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт;
3) осы Қағидалардың 144-тармағында көзделген төленген салықтардың көрсеткіші бойынша әлеуетті өнім берушілердің тендерлік баға ұсыныстарының шартты бағалары тең болған кезде жеңімпаздың қатысуына жол берілмейді.
Бұл ретте әлеуетті өнім берушілердің қаржылық орнықтылығының және (немесе) төленген салықтардың көрсеткіштері бойынша Мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері үш жылдық кезеңнің соңғы есептелетін жылы үшін веб-порталда жаңартылады.

4) фонд оплаты труда работников потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов составляют более четырестатысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год или не менее одной пятнадцатой части суммы, выделенной для осуществления закупки.
31. Потенциальный поставщик, участвующий в закупках товаров, признается финансово устойчивым, если он соответствует в совокупности условиям, предусмотренным в подпунктах 1) и 2) пункта 30 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик, участвующий в закупках услуг, признается финансово устойчивым, если он соответствует в совокупности условиям, предусмотренным в подпунктах 1), 2) и 4) пункта 30 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик, относящийся к субъекту малого предпринимательства и участвующий в закупках работ признается финансово устойчивым, если он соответствует в совокупности условиям, предусмотренным в подпунктах 1), 2) и 4) пункта 30 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик, участвующий в закупках работ по разработке технико-экономического обоснования, проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации и градостроительных проектов, а также работ по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается финансово устойчивым, если он соответствует в совокупности условиям, предусмотренным в подпунктах 1), 2) и 4) пункта 30 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 31 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. Квалификационные требования за исключением подпункта 1) пункта 22 настоящих Правил не распространяются на случаи осуществления закупок способом из одного источника, предусмотренные пунктом 287 настоящих Правил. Не устанавливаются квалификационные требования, не предусмотренные настоящими Правилами.
33. Сведения органов государственных доходов, обновляются на веб-портале один раз в течение календарного года не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений для целей определения:
1) финансовой устойчивости потенциального поставщика, предусмотренной пунктом 30 настоящих Правил;
2) критерия, влияющего на тендерное ценовое предложение в виде показателя уплаченных налогов, предусмотренного пунктом 126 настоящих Правил;
3) победителя при равенстве условных цен тендерных ценовых предложений потенциальных поставщиков по показателю уплаченных налогов, предусмотренному пунктом 144 настоящих Правил.
При этом сведения органов государственных доходов по показателям финансовой устойчивости потенциальных поставщиков и (или) уплаченных налогов обновляются на веб-портале за последний рассчитываемый год трехлетнего периода.

7-тарау. Тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
1-параграф. Ұйымдастырушының тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезеңдері
34. Тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай реттілікпен іс-шараларды орындауды көздейді:
1) тапсырыс беруші мен ұйымдастырушы бір тұлғаны білдіретін жағдайларды қоспағанда, тапсырыс берушінің ұйымдастырушыны және алдағы уақытта болатын тендерде соңғысының мүдделерін білдіретін тапсырыс берушінің адамын айқындауы;
2) тапсырыс берушінің ұйымдастырушыға тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу үшін ақпараттар мен құжаттарды не тапсырыс берушінің ұйымдастырушыға тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу үшін тапсырманы ұсынуы;
3) тапсырыс берушінің тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындау үшін ұйымдастырушыға веб-портал арқылы сатып алудың жылдық жоспарының (сатып алудың алдын ала жоспарының) тармақтарын жіберуі;
4) тендерлік комиссияның құрамын, сараптау комиссиясы тобының құрамын не сарапшыны (тартылған жағдайда) айқындау және бекіту, тендерлік комиссияның хатшысын айқындау;
5) тендерлік құжаттаманың жобасын бекіту;
6) тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарламаны, сондай-ақ тендерлік құжаттаманың мәтінін веб-порталда орналастыру;
7) тендерлік құжаттаманың жобасын веб-портал арқылы алдын ала талқылау және тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылаудың хаттамасын, сондай-ақ тендерлік құжаттаманың мәтінін веб-порталда жариялау;
8) әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға электрондық құжат нысанындағы өтінімдерін ұсынуы және оларды веб-порталда автоматты түрде тіркеу;
9) өтінімдерді автоматты түрде ашу және тиісті ашу хаттамасын веб-порталда жариялау;
10) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысында әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерін, сондай-ақ осы Заңның 7-бабымен көзделген шектеулердің болмауын тендерлік комиссияның веб-портал арқылы қарауы;
11) әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға арналған өздерінің өтінімдерін біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіруі;
12) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтірілген әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерін қайтадан қарау;
13) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау және оларды тендерге қатысушы деп тану, сондай-ақ тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсынымдарына өлшемшарттардың салыстырмалы мәндерін қолдану;

Глава 7. Порядок осуществления закупок способом тендера
Параграф 1. Этапы осуществления закупок способом тендера организатором
34. Организация и проведение закупок способом тендера, предусматривает выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) определение заказчиком организатора, за исключением случаев, когда заказчик и организатор выступают в одном лице и уполномоченного представителя заказчика, представляющего интересы последнего в предстоящем тендере;
2) предоставление заказчиком организатору информации и документов для организации и проведения закупок способом тендера либо представление заказчиком организатору задания на организацию и проведение закупок способом тендера;
3) направление заказчиком организатору посредством веб-портала пунктов годового плана закупок (предварительного годового плана закупок) для выполнения процедур организации и проведения закупок способом тендера;
4) определение и утверждение состава тендерной комиссии, состава экспертной комиссии либо эксперта (при привлечении), определение секретаря тендерной комиссии;
5) утверждение проекта тендерной документации;
6) размещение на веб-портале объявления об осуществлении закупок способом тендера, а также текста тендерной документации;
7) предварительное обсуждение посредством веб-портала проекта тендерной документации и размещение на веб-портале протокола предварительного обсуждения проекта тендерной документации, а также текста тендерной документации;
8) представление потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере в форме электронного документа и их автоматическая регистрация на веб-портале;
9) автоматическое вскрытие заявок и размещение на веб-портале соответствующего протокола вскрытия;
10) рассмотрение тендерной комиссией посредством веб-портала заявок на участие в тендере потенциальных поставщиков на предмет их соответствия квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, а также отсутствия ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона;
11) приведение потенциальными поставщиками своих заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации;
12) повторное рассмотрение заявок на участие в тендере потенциальных поставщиков, приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации;
13) определение потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, и признание их участниками тендера, а также применение относительных значений критериев к тендерным ценовым предложениям участников тендера;

14) тендерге қатысушылардың шартты бағаларын веб-порталдың автоматты түрде салыстыруы, ең төменгі шартты баға негізінде тендердің жеңімпазын, сондай-ақ екінші орын алған әлеуетті өнім берушіні айқындау және тендер тәсілімен сатып алудың қорытындысы туралы хаттаманы веб-порталда жариялау;
15) тапсырыс берушінің тендер тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттамасы негізінде жеңімпазбен шарт жасасуы.
Осы тармақтың 7) тармақшасында көзделген іс-шаралар Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес олар туралы мәліметтер мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын сатып алу кезінде, сондай-ақ тендерлік құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама қамтылатындықтан, жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алу кезінде жүзеге асырылмайды.
Осы тармақтың 11) тармақшасында көзделген іс-шаралар тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтаған жағдайда жүзеге асырылады.
34-1. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 15 қазандағы № 853 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды сатып алу бойынша тендер қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалар арасында жүзеге асырылады.
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасы берген Индустриялық сертификат қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміндегі әлеуетті өндірушінің тауарды өндіргенін растайтын құжат болып табылады.
Әлеуетті өнім берушінің осы тармақта қойылатын талаптарға сәйкестігін веб-портал Индустриялық даму саласындағы уәкілетті органның және (немесе) "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының деректері негізінде автоматты түрде айқындайды.
Қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміне енгізілген әлеуетті өнім берушілер арасында жүзеге асырылған сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен өзге де әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. Қағидалар 34-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

14) автоматическое сопоставление веб-порталом условных цен участников тендера, определение победителя тендера на основе наименьшей условной цены, а также потенциального поставщика, занявшего второе место, и размещение на веб-портале протокола об итогах закупок способом тендера;
15) заключение заказчиком договора с победителем на основании протокола об итогах закупок способом тендера.
Мероприятия, предусмотренные подпунктом 7) настоящего пункта, не осуществляются при закупках, сведения о которых составляют государственные секреты в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, а также при закупках работ, требующих проектно-сметную документацию, где вместо технической спецификации тендерная документация содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Мероприятия, предусмотренные подпунктом 11) настоящего пункта, осуществляются в случае выявления тендерной комиссией потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации.
34-1. Тендер по закупкам товаров, на которые решением Правительства Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2024 года № 853 "Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок" установлены изъятия из национального режима, осуществляются среди физических и юридических лиц, находящихся в реестре казахстанских товаропроизводителей.
Документом, подтверждающим производство товара потенциальным поставщиком, находящимся в реестре казахстанских товаропроизводителей, является Индустриальный сертификат, выданный Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
Соответствие потенциального поставщика требованиям, предъявляемым в настоящем пункте, определяется веб-порталом автоматически на основе данных уполномоченного органа в сфере индустриального развития и (или) Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
При признании не состоявшимися закупок, осуществленных среди потенциальных поставщиков, включенных в реестр казахстанских товаропроизводителей, заказчик принимает решение об осуществлении закупок среди иных потенциальных поставщиков в порядке, установленном настоящими Правилами.
Сноска. Правила дополнены пунктом 34-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-параграф. Тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу үшін тапсырыс берушінің сатып алуды ұйымдастырушыға ақпарат пен құжаттарды ұсынуы
35. Ұйымдастырушы мен тапсырыс беруші бір тұлғаны білдіретін жағдайларды қоспағанда, тендерді жүргізу үшін тапсырыс беруші ұйымдастырушыға қазақ және орыс тілдерінде техникалық ерекшелікті және шарттың жобасын ұсынады.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама қамтылуы тиіс. Бұл ретте мұндай сатып алулар бойынша жұмыстарды орындау мерзімдері белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды орындау мерзімдеріне сәйкес келуі тиіс. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамамен қатар тендерлік құжаттамада ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысының электрондық көшірмесі қамтылуы тиіс.
Сонымен бірге тендерлік құжаттамада мыналар:
1) негізгі (орнатылған) жабдықтарды, сондай-ақ орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуді (лицензиялық бағдарламалық қамтамасыз етуді) қосымша жинақтау, жаңғырту және қосымша жарақтау үшін;
2) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) тапсырыс берушіде бар тауарды жөндеу және (немесе) оған техникалық қызмет көрсету үшін жүзеге асырылған сатып алу жағдайларын қоспағанда, егер мұндай нұсқама сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін жекелеген өнім берушіге тиістілігін анықтаған жағдайда тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ өзге сипаттамалардағы нұсқамалар қамтылмайды.
Ескерту. 35-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері санаттарына жататын тауарларды және сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз етуді және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сатып алу бойынша тендер алдын ала біліктілік іріктеуді қолдана отырып жүргізіледі.
Алдын ала біліктілік іріктеуден өтудің шарты әлеуетті өнім берушінің тауары электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету мен электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінде болуы болып табылады.

Параграф 2. Предоставление заказчиком организатору закупок информации и документов для организации и проведения закупок способом тендера
35. Заказчик предоставляет организатору для проведения тендера техническую спецификацию и проект договора на казахском и русском языках, за исключением случаев, когда организатор и заказчик выступают в одном лице.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации тендерная документация содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан. При этом сроки выполнения работ по таким закупкам соответствуют срокам выполнения работ, указанным в утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации. Помимо проектно-сметной документации, прошедшей экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан, тендерная документация содержит электронную копию положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы.
Вместе с тем, в тендерной документации не содержатся указания на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иные характеристики, в случае, если такое указание определяет принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги отдельному потенциальному поставщику, за исключением следующих случаев осуществления закупок:
1) для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования, а также установленного программного обеспечения (лицензионного программного обеспечения);
2) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) для ремонта и (или) технического обслуживания имеющегося у заказчика товара (оборудования).
Сноска. Пункт 35 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. Тендер по закупкам товаров, относящихся к категориям программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенных в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности и информационно-коммуникационных услуг по временному использованию данных товаров, проводится с применением предварительного квалификационного отбора.
Условием прохождения предварительного квалификационного отбора является нахождение товара потенциального поставщика в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности.

Тауарлары осы Қағидалардың 153-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіз бойынша электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімінде бар әлеуетті өнім берушілер арасында жүзеге асырылған сатып алу өткізілмеді деп танылғанда, тапсырыс беруші осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен өзге әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 153-тармағының 2) тармақшасында көзделген негіз бойынша электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын тауарларды сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімінде жүзеге асырылған әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алу өткізілмеді деп танылғанда, сатып алу осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен осы тендерге қатысуға өтінім ұсынған әлеуетті өнім берушіден бір көзден жүзеге асырылады.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 31.10.2022 № 1110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-параграф. Тендерлік комиссияның құрамын, сараптау комиссиясының құрамын не сарапшыны (тартылған жағдайда) айқындау және бекіту, тендерлік комиссияның хатшысын айқындау
37. Тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерін орындау үшін ұйымдастырушы, ұйымдастырушы әрбір тендерге жеке тендерлік комиссияны бекітеді және тендерлік комиссияның хатшысын айқындайды.
38. Тендерлік комиссия құру және тендерлік комиссияның хатшысын айқындау туралы шешімді тапсырыс берушінің не сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе бірінші басшының орынбасары немесе өзге де басшысы қабылдайды.
39. Егер тапсырыс берушінің өзі тікелей не сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындауға жауапты өзінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметкерін) атынан ұйымдастырушы болып әрекет еткен жағдайда, тендерлік комиссияны құру және тендерлік комиссияның хатшысын айқындау туралы шешімді тапсырыс берушінің бірінші басшысы не бірінші басшысының орынбасары немесе тапсырыс берушінің немесе ұйымдастырушының өзге басшысы қабылдайды.
40. Жұмыстарды сатып алуды жүзеге асырған кезде ұйымдастырушы, ал егер ұйымдастырушы ретінде тапсырыс берушінің өзі тікелей не өзінің құрылымдық бөлімшесі (лауазымды адамы) атынан әрекет еткен жағдайда, тапсырыс беруші қажет болған кезде тендерлік комиссияның құрамына тиісті қызмет саласындағы уәкілетті органның веб-порталда тіркелген қызметкерлерінің қатарынан оның өкілдерін енгізеді.

При признании не состоявшимися закупок, осуществленных среди потенциальных поставщиков, товары которых находятся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности по основанию предусмотренному подпунктом 1) пункта 153 настоящих Правил, заказчик принимает решение об осуществлении закупок среди иных потенциальных поставщиков в порядке, установленном настоящими Правилами.
При признании не состоявшимися закупок осуществленных среди потенциальных поставщиков, товары которых находятся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности по основанию, предусмотренному подпунктом 2) пункта 153 настоящих Правил, закупки осуществляются из одного источника у потенциального поставщика, представившего заявку на участие в данном тендере в порядке, установленном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 31.10.2022 № 1110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Определение и утверждение состава тендерной комиссии, состава экспертной комиссии либо эксперта (при привлечении),
определение секретаря тендерной комиссии
37. Для выполнения процедур организации и проведения закупок способом тендера организатор на каждый тендер отдельно утверждает тендерную комиссию и определяет секретаря тендерной комиссии.
38. Решение о создании тендерной комиссии и определении секретаря тендерной комиссии принимается первым руководителем или заместителем первого руководителя или иным руководителем заказчика либо организатора закупок.
39. В случае, если организатором выступает сам заказчик непосредственно либо в лице своего структурного подразделения (работника), ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок, решение о создании тендерной комиссии и определении секретаря тендерной комиссии принимается первым руководителем или заместителем первого руководителя или иным руководителем заказчика либо организатора закупок.
40. При осуществлении закупок работ организатор, а в случае, если организатором выступает сам заказчик непосредственно, либо в лице своего структурного подразделения (работника), заказчик при необходимости включает в состав тендерной комиссии представителей уполномоченного органа в соответствующей сфере деятельности по согласованию с ним, из числа его работников, зарегистрированных на веб-портале.

41. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық ерекшелігін әзірлеу үшін тапсырыс беруші тартылған жағдайда сараптау комиссиясын құрады не сарапшыны тартады.
42. Тендерлік комиссияның мүшелері тендерлік комиссияның төрағасы және басқа да мүшелері болып табылады. Тендерлік комиссияның мүшелері өтінімдерді қарайды және дауыс беруде ауыстыру құқығынсыз қатысады.
Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды, бірақ кемінде үш адамды құрайды.
43. Мүдделер қақтығысын болдырмау мақсатында тендерлік комиссияның мүшесі сатып алу рәсімдерінің нәтижелеріне мүдделі және тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшыларының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаты болып табылатын тұлға бола алмайды.
44. Қоғамдық кеңестердің мүшелері өз өкілеттіктерін іске асыру мақсатында тендерлік комиссияларға қатысады.
45. Тендерлік комиссияның төрағасы етіп тапсырыс берушінің бірінші басшысы, бірінші басшысының орынбасары немесе тапсырыс берушінің не ұйымдастырушының өзге басшысы тағайындалады.
46. Тендерлік комиссияның төрағасы болмаған жағдайда, тендерлік комиссия төрағасының кандидатурасы қайта бекітіледі. Бұл ретте тендерлік комиссияның төрағасы етіп бірінші басшының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам, немесе тапсырыс берушінің не ұйымдастырушының өзге басшысы айқындалады.
Тендерлік комиссияның төрағасы болмаған жағдайда тендерлік комиссияның төрағасы болып бірінші басшы уәкілеттік берген тұлға айқындалады.
47. Тендерлік комиссияның төрағасы:
1) тендерлік комиссияның қызметіне басшылық жасайды;
2) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
48. Тендерлік комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап әрекет етеді және шарт жасалған күні өз қызметін тоқтатады.
49. Тендерлік комиссияның шешімі веб-портал арқылы дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда тендерлік комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Тендерлік комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы тендерлік комиссияның кез келген мүшесінің ерекше пікір айтуға құқығы бар, ол құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталда орналастырылады.
Тендерлік комиссияның қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда, тендерлік комиссияның тиісті хаттамаларында тендерлік комиссияның хатшысы қолдың болмау себебін қамтитын құжатты немесе ақпаратты Веб-порталда орналастырады.

41. Для разработки технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг, заказчик создает экспертную комиссию либо привлекает эксперта (при привлечении).
42. Членами тендерной комиссии являются председатель и другие члены тендерной комиссии. Члены тендерной комиссии рассматривают заявки и принимают участие в голосовании без права замены.
Общее количество членов тендерной комиссии составляет нечетное число, но не менее трех человек.
43. Членом тендерной комиссии и экспертом не является лицо, заинтересованное в результатах процедур закупок и являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником первых руководителей заказчика, организатора закупок.
44. В целях реализации своих полномочий члены общественных советов участвуют в тендерных комиссиях.
45. Председателем тендерной комиссии назначается первый руководитель, заместитель первого руководителя или иной руководитель заказчика либо организатора закупок.
46. В случае отсутствия председателя тендерной комиссии кандидатура председателя тендерной комиссии переутверждается. При этом, председателем тендерной комиссии определяется работник не ниже заместителя первого руководителя, либо иной руководитель заказчика или организатора.
В случае отсутствия председателя тендерной комиссии председателем тендерной комиссии определяется уполномоченное первым руководителем лицо.
47. Председатель тендерной комиссии:
1) руководит деятельностью тендерной комиссии;
2) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
48. Тендерная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора.
49. Решение тендерной комиссии принимается голосованием посредством веб-портала и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов тендерной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель тендерной комиссии.
В случае несогласия с решением тендерной комиссии любой член данной тендерной комиссии имеет право на особое мнение, которое размещается на веб-портале в форме электронной копии документа.
В случае отсутствия подписи какого-либо члена тендерной комиссии, в соответствующих протоколах тендерной комиссии секретарем тендерной комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.

50. Тендерлік комиссияның ұйымдастыру қызметін тендерлік комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды және тендерлік комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ.
Тендерлік комиссияның хатшысы ұйымдастырушының сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің лауазымды адамдарының арасынан айқындалады.
51. Тендерлік комиссияның хатшысы:
1) тендерлік құжаттама жобасын қалыптастырады және веб-порталда орналастырады;
2) веб-порталда тендер өткізу туралы хабарландыруды, тендерлік құжаттама жобасын алдын ала талқылау хаттамасын, тендерге қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасын, ол болған кезде тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасын, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы, сондай-ақ олар бар болса веб-порталда басқа да құжаттарды орналастырады;
3) веб-порталда сараптау комиссиясының не сарапшының қорытындысын олар бар болса орналастырады;
4) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
52. Ұйымдастырушы тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу кезінде әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытынды дайындау үшін сараптау комиссиясын құруға не сарапшыны айқындауға құқылы.
53. Тендерлік құжаттама тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшеліктің орнына заңнамаға сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы қамтитын жұмыстарды сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу кезінде сараптау комиссиясы құрылмайды, сарапшы тартылмайды.
54. Сараптау комиссиясын құру не сарапшыны тарту туралы шешімді ұйымдастырушының бірінші басшысы, не ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасары немесе ұйымдастырушының өзге басшысы қабылдайды.
55. Тендер өткізу басталғанға дейін тендерлік комиссияның мүшелері, тендерлік комиссияның хатшысы, сондай-ақ сараптау комиссиясы не сарапшы бекітілген тендерлік құжаттама жобасымен және оның қосымшаларымен танысады.
56. Сараптау комиссиясының төрағасы, төрағаның орынбасары және сараптау комиссиясының басқа да мүшелері сараптау комиссиясының мүшелері болып табылады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды. Сараптау комиссиясы мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде үш адам болуы тиіс.
57. Тендер тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу кезінде сараптау комиссиясы не сарапшы әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сараптамалық қорытынды береді және тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.

50. Организационная деятельность тендерной комиссии обеспечивается секретарем тендерной комиссии. Секретарь тендерной комиссии не является членом тендерной комиссии и не имеет права голоса при принятии тендерной комиссией решений.
Секретарь тендерной комиссии определяется из числа работников структурного подразделения организатора, ответственного за организацию и проведение закупок.
51. Секретарь тендерной комиссии:
1) формирует и размещает на веб-портале проект тендерной документации;
2) размещает на веб-портале объявление о проведении тендера, протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации, протокол вскрытия заявок на участие в тендере, протокол предварительного допуска к участию в тендере при его наличии, протокол об итогах закупок способом тендера, а также другие документы на веб-портале при их наличии;
3) размещает на веб-портале заключение экспертной комиссии либо эксперта при их наличии;
4) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
52. При организации и проведении закупок способом тендера организатор имеет право образовать экспертную комиссию либо определить эксперта для подготовки экспертного заключения в отношении соответствия товаров, работ, услуг, предлагаемых потенциальными поставщиками, технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации.
53. При организации и проведении закупок работ, где вместо технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации, тендерная документация содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством, экспертная комиссия не создается, эксперт не привлекается.
54. Решение о создании экспертной комиссии либо о привлечении эксперта принимается первым руководителем организатора, либо заместителем первого руководителя организатора, либо иным руководителем организатора.
55. До начала проведения тендера члены тендерной комиссии, секретарь тендерной комиссии, а также экспертная комиссия либо эксперт ознакамливаются с утвержденным проектом тендерной документации и приложениями к ней.
56. Членами экспертной комиссии являются председатель, заместитель председателя и другие члены экспертной комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя. Общее количество членов экспертной комиссии составляет нечетное число и быть не менее трех человек.
57. При организации и проведении закупок способом тендера экспертная комиссия либо эксперт дают экспертное заключение на предмет соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации и не имеют права голоса при принятии тендерной комиссией решения.

58. Сараптау комиссиясының не сарапшының қорытындысын, егер ол тендерлік құжаттамада көзделген талаптар шегінде жасалған жағдайда ғана тендерлік комиссия міндетті түрде ескереді. Сараптамалық қорытындыға сараптау комиссиясының мүшелері не сараптау комиссиясын құрмай сарапшы айқындаған жағдайда сарапшы қол қояды және тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына, тендерлік комиссия хатшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталдағы сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қоса беріледі.
Сарапшының қорытындысына сарапшының біліктілігін растайтын құжаттар (білімі туралы диплом, сертификат, аттестат немесе өзге де құжат) міндетті түрде қоса беріледі.
59. Сараптау комиссиясының әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан айқындауы ашық дауыс берумен жүзеге асырылады және егер оған сараптау комиссиясы мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
60. Дауыстар тең болған жағдайда сараптау комиссиясының төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Сараптау комиссиясының қорытындысымен келіспеген жағдайда, осы сараптау комиссиясының кез келген мүшесінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол сараптау комиссиясының қорытындысына қоса беріледі және веб-порталда орналастырылады.
Тиісті сараптамалық қорытындыға сараптау комиссиясының қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда тендерлік комиссияның хатшысы веб-порталда қолдың болмау себебін қамтитын құжатты немесе ақпаратты орналастырады.
4-параграф. Тендерлік құжаттама, тендерлік құжаттама жобасын бекіту және оны веб-порталға орналастыру
61. Ұйымдастырушы тендерді өткізу шарттары мен тәртібін айқындау үшін веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес тендерлік құжаттаманы қалыптастырады және тапсырыс беруші мен ұйымдастырушы бір тұлға болатын жағдайларды қоспағанда, оны тапсырыс берушімен келіседі.
62. Ұйымдастырушы әзірлеген тендерлік құжаттаманың жобасын тапсырыс берушінің бірінші басшысы не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары немесе тапсырыс берушінің өзге басшысы бекітеді.
5-параграф. Тендер өткізу туралы хабарлама
63. Ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың жобасы бекітілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландырудың мәтінін, сондай-ақ тендерлік құжаттаманың жобасын орналастырады.
Әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күнінің мерзімі тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасы және бекітілген тендерлік құжаттаманың мәтіні орналастырылған күннен бастап кемінде күнтізбелік он күнді құрайды.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі, орта, ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау жобалары бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілердің жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі тендерге қатысуға өтінімдерін ұсынатын мерзімнің соңғы күні тендерлік құжаттамасын және бекітілген тендерлік құжаттаманың мәтінін орналастырған күннен бастап кем дегенде күнтізбелік бес күнді құрайды.
Қажеттілік туындаған жағдайда тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдер беру мерзімі өткенге дейін өз бастамасы бойынша тендерлік құжаттамаға өзгерістер енгізе алады. Мұндай жағдайларда тендерлік құжаттама алдын ала талқылауға жатады.
Егер тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау осы Қағидалардың 66-тармағына сәйкес жүзеге асырылмаған жағдайда, әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күнінің мерзімі тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру мәтіні орналастырылған күннен бастап кемінде күнтізбелік он бес күнді құрайды.

58. Заключение экспертной комиссии либо эксперта обязательно учитывается тендерной комиссией только в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных тендерной документацией. Экспертное заключение подписывается членами экспертной комиссии либо экспертом, в случае определения эксперта без создания экспертной комиссии, и прилагается к протоколу предварительного допуска к участию в тендере, к протоколу об итогах закупок на веб-портале в форме электронной копии документа, заверенного электронной цифровой подписью секретаря тендерной комиссии.
К заключению эксперта обязательно прикладываются документы, подтверждающие квалификацию эксперта (диплом об образовании, сертификат, аттестат либо иной документ).
59. Определение экспертной комиссией на предмет соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации осуществляется открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов экспертной комиссии.
60. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель экспертной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
В случае несогласия с заключением экспертной комиссии, любой член данной экспертной комиссии имеет право на особое мнение, которое прилагается к заключению экспертной комиссии и размещается на веб-портале.
В случае отсутствия подписи какого-либо члена экспертной комиссии к соответствующему экспертному заключению секретарем тендерной комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.
Параграф 4. Тендерная документация, утверждение проекта тендерной документации и размещение его на веб-портале
61. Организатор для определения условий и порядка проведения тендера формирует на веб-портале на казахском и русском языках тендерную документацию, согласно приложению 3 к настоящим Правилам, и согласовывает ее с заказчиком, за исключением случаев, когда заказчик и организатор выступают в одном лице.
62. Проект тендерной документации, разработанный организатором, утверждается первым руководителем заказчика либо заместителем первого руководителя заказчика, либо иным руководителем заказчика.
Параграф 5. Извещение о проведении тендера
63. Организатор не позднее трех рабочих дней со дня утверждения проекта тендерной документации размещает на веб-портале текст объявления об осуществлении закупок способом тендера, а также проект тендерной документации.
Срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере, составляет не менее десяти календарных дней со дня размещения протокола предварительного обсуждения проекта тендерной документации и текста утвержденной тендерной документации.
При осуществлении закупок работ и услуг по проектам строительства, реконструкции, капитального, среднего, текущего ремонтов и содержания автомобильных дорог, финансируемых за счет заемных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере по закупкам работ и услуг составляет не менее пяти календарных дней со дня размещения тендерной документации и текста утвержденной тендерной документации.
Заказчик до истечения срока представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере вправе по собственной инициативе вносит изменения в тендерную документацию. В таких случаях тендерная документация подлежит предварительному обсуждению.
В случае если предварительное обсуждение проекта тендерной документации не осуществляется в соответствии с пунктом 66 настоящих Правил, срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере составляет не менее пятнадцати календарных дней со дня размещения текста объявления об осуществлении закупок способом тендера.

Ескерту. 63-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.06.2024 № 399 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64. Тендер тәсілімен қайта сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдер берудің соңғы күніне дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын, қайта сатып алуды өткізуге байланысты сатып алу туралы шарттың орындалу мерзімін ұлғайтуды қоспағанда, өткізілмеген тендердің тендерлік құжаттамасы өзгермеген жағдайда, тендер тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландырудың мәтінін веб-порталда орналастырады.
65. Тендерлік құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда сатып алу осы Қағидалардың 63-тармағына сәйкес жүргізіледі.
6-параграф. Алдын ала талқылау және орналастыру жобаны алдын ала талқылау хаттамасының веб-порталында тендерлік құжаттама
66. Тендерлік құжаттаманы бекітудің міндетті талабы Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес олар туралы мәліметтер және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын сатып алуды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, әлеуетті өнім берушілердің тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылауы болып табылады.
67. Әлеуетті өнім берушілер тендерлік құжаттаманың жобасына ескертулерді, сондай-ақ тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей веб-портал арқылы тапсырыс берушіге, ұйымдастырушыға жіберуі мүмкін.
68. Тендерлік құжаттаманың жобасына ескертулер, сондай-ақ сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болмаған кезде тендерлік құжаттама бекітілді деп есептеледі.
69. Тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы ескертулер, сондай-ақ сұрау салулар болған кезде тапсырыс беруші, ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманы алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) тендерлік құжаттама жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) тендерлік құжаттаманың жобасына ескертулерді қабылдамаудың негіздемелері мен себептерін көрсете отырып, оларды қабылдамайды;
3) тендерлік құжаттаманың ережелеріне түсінік береді.
Тендерлік құжаттама жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, осы Қағидалардың 63-тармағында белгіленген тәртіппен веб-порталда өзгертілген тендерлік құжаттаманы бекіту туралы шешім қабылданады.

Сноска. Пункт 63 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 27.06.2024 № 399 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64. В случае осуществления повторных закупок способом тендера организатор не менее чем за пять рабочих дней до окончательной даты представления заявок на участие в тендере размещает на веб-портале текст объявления об осуществлении повторных закупок способом тендера при условии неизменности тендерной документации несостоявшегося тендера, за исключением увеличения срока исполнения договора о закупках в связи с проведением повторных закупок.
65. В случае внесения изменений и (или) дополнений в тендерную документацию закупки проводятся в соответствии с пунктом 63 настоящих Правил.
Параграф 6. Предварительное обсуждение и размещение на веб-портале протокола предварительного обсуждения проекта тендерной документации
66. Обязательным условием утверждения тендерной документации является предварительное обсуждение проекта тендерной документации потенциальными поставщиками, за исключением случаев осуществления закупок сведения о которых составляют государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) содержат служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
67. Замечания к проекту тендерной документации, а также запросы о разъяснении положений тендерной документации могут быть направлены потенциальными поставщиками посредством веб-портала заказчику, организатору не позднее пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок.
68. При отсутствии замечаний к проекту тендерной документации, а также запросов о разъяснении положений тендерной документации в течение пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок, тендерная документация считается утвержденной.
69. При наличии замечаний, а также запросов о разъяснении положений тендерной документации заказчик, организатор в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения тендерной документации принимают следующие решения:
1) вносят изменения и (или) дополнения в проект тендерной документации;
2) отклоняют замечания к проекту тендерной документации с указанием обоснований и причин их отклонения;
3) дают разъяснения положений тендерной документации.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект тендерной документации принимается решение об утверждении измененной тендерной документации на веб-портале в порядке, установленном пунктом 63 настоящих Правил.

Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылданған күннен бастап тендерлік құжаттама бекітілді деп есептеледі.
70. Тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау туралы талап жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуға қолданылады, мұнда техникалық ерекшеліктің орнына тендерлік құжаттамада осы Қағидалардың 69-тармағының 3) тармақшасы бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама қамтылады.
71. Ұйымдастырушы тендерлік құжаттама бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендерлік құжаттама жобасын алдын ала талқылау хаттамасын орналастырады.
Осы Қағидалардың 69-тармағының 1) тармақшасына сәйкес тендерлік құжаттаманың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың жобасын алған әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, тендерлік құжаттаманың бекітілген мәтінін тендерлік құжаттаманы алдын ала талқылау хаттамасымен бірге орналастырады.
72. Тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында тендерлік құжаттаманың жобасына келіп түскен ескертулер және олар бойынша қабылданған шешімдер туралы ақпарат қамтылады.
Тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары немесе тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) өзге басшысы қол қояды.
Осы Қағидалардың 23-тармағында көзделген жағдайларда тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасына ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары немесе тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) өзге басшысы қол қояды.
73. Ұйымдастырушы қажет болған кезде тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларына не ескертулеріне жауап ретінде тендерлік құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізеді. Тендерлік құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуді тапсырыс беруші осы Қағидалардың 71-тармағында белгіленген тәртіппен бекітеді.
Тапсырыс беруші қажет болған кезде тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы бекітілген шешімді ұйымдастырушыға тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.

Со дня принятия решений, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта тендерная документация считается утвержденной.
70. Требование о предварительном обсуждении проекта тендерной документации распространяется на закупки работ, требующих проектно-сметной документации, где вместо технической спецификации тендерная документация содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан в части подпункта 3) пункта 69 настоящих Правил.
71. Организатор, не позднее одного рабочего дня со дня утверждения тендерной документации размещает на веб-портале протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект тендерной документации, в соответствии с подпунктом 1) пункта 69 настоящих Правил, организатор вместе с протоколом предварительного обсуждения тендерной документации размещает утвержденный текст тендерной документации, с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков, получивших проект тендерной документации.
72. Протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации, содержит информацию о поступивших замечаниях к проекту тендерной документации и принятым по ним решениям.
Протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации подписывается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика или иным руководителем заказчика (организатора закупок).
В случаях, предусмотренных пунктом 23 настоящих Правил, протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации подписывается первым руководителем организатора либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика или иным руководителем заказчика (организатора закупок).
73. Организатор в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта тендерной документации, в ответ на запросы либо замечания потенциальных поставщиков, вносит изменения и (или) дополнения в тендерную документацию. Внесение изменений и (или) дополнений в тендерную документацию утверждается заказчиком в порядке, установленном пунктом 71 настоящих Правил.
Заказчик при внесении изменений и (или) дополнений в техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью тендерной документации направляет утвержденное решение организатору не позднее трех рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта тендерной документации.

Ескерту. 73-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
74. Ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы тапсырыс беруші бекіткен шешімнің негізінде тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде, тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізеді.
75. Осы Қағидалардың 69-тармағының 2) тармақшасына сәйкес тендерлік құжаттама жобасына ескертулерді қабылдамау туралы шешім қабылданған жағдайда, оларды қабылдамау себептерінің егжей-тегжейлі негіздемесі тендерлік құжаттама жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
Тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшеліктің және шарт жобасының ережелерін түсіндіру мәтіні тендерлік құжаттама жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
75-1. Осы Қағидалардың 7-тарауының 6-параграфының талаптары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі, орта, ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау жобалары бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру жағдайларына қолданылмайды.
Ескерту. 6-параграф 75-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.06.2024 № 399 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7 -параграф. Әлеуетті өнім берушілерге тендерлік құжаттаманы не тендерлік құжаттаманың жобасын ұсыну
76. Тендер өткізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап барлық тілек білдірушілерге тендерлік құжаттаманы не тендерлік құжаттаманың жобасын веб-порталда тегін алу мүмкіндігі беріледі.
77. Тендерлік құжаттаманы не тендерлік құжаттаманың жобасын веб-порталда тендер өткізу туралы хабарланған кезге дейін ұсынылмайды.
8-параграф. Әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерінің мазмұны және оларды ұсынуы
78. Тендерге қатысуға арналған өтінім тендерлік құжаттамада көрсетілген оны ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында беріледі және әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада белгіленген талаптар мен шарттармен келісімін, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына және осы Заңның 7-бабымен белгіленген шектеулерге сәйкестігін растайтын ол туралы мәліметтерді алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады.

Сноска. Пункт 73 - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
74. Организатор на основании утвержденного заказчиком решения о внесении изменений и (или) дополнений в техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью тендерной документации вносит в срок не позднее пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта тендерной документации, изменения и (или) дополнения в техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью тендерной документации.
75. В случае принятия решения об отклонении замечаний к проекту тендерной документации, в соответствии с подпунктом 2) пункта 69 настоящих Правил подробное обоснование причин их отклонения указывается в протоколе предварительного обсуждения проекта тендерной документации.
Текст разъяснения положений технической спецификации и проекта договора, являющихся неотъемлемой частью тендерной документации отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта тендерной документации.
75-1. Требования параграфа 6 главы 7 настоящих Правил не распространяются на случаи осуществления закупок работ и услуг по проектам строительства, реконструкции, капитального, среднего, текущего ремонтов и содержания автомобильных дорог, финансируемых за счет заемных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Параграф 6 дополнен пунктом 75-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 27.06.2024 № 399 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 7. Представление потенциальным поставщикам тендерной документации либо проекта тендерной документации
76. Со дня размещения объявления о проведении тендера всем желающим предоставляется возможность бесплатного получения тендерной документации либо проекта тендерной документации на веб-портале.
77. Тендерная документация либо проект тендерной документации не предоставляется до момента извещения о проведении тендера на веб-портале.
Параграф 8. Содержание и представление заявок потенциальными поставщиками на участие в тендере
78. Заявка на участие в тендере подается в форме электронного документа посредством веб-портала до истечения окончательного срока ее представления, указанного в тендерной документации и является формой выражения согласия потенциального поставщика с требованиями и условиями, установленными тендерной документацией, а также согласия потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона.

79. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші ұйымдастырушыға ұсынатын тендерге қатысуға өтінімде тендерлік құжаттама нысанында санамаланған құжаттарды қамтиды, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің:
1) Заңның 7-бабымен көзделген шектеулердің болмауы туралы;
2) өзі мен тапсырыс беруші не ұйымдастырушы арасында Заңда тыйым салынған қатынастардың жоқтығы туралы;
3) осы Қағидалардың 336-тармағында көрсетілген фактілер анықталған жағдайда, шартты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен бұзуға келісу туралы растауын қамтуға тиіс.
80. Тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге веб-портал тиісті хабардар етуді автоматты түрде жіберген сәтте қабылданған болып есептеледі.
81. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға бір ғана өтінім береді.
82. Әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімі мынадай:
1) әлеуетті өнім беруші бұрын осы тендерге қатысуға өтінім берсе;
2) тендерге қатысуға өтінім осы тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін веб-порталға келіп түсті;
3) тендерлік баға ұсынысы осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түссе;
4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасымен және 3-тармағымен көзделген жағдайларда веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс.
Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысу үшін ұсынатын тендерге қатысуға өтінімнің қолданылу мерзімі тендерге қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап кемінде күнтізбелік алпыс күнді құрайды және тендерлік құжаттамада белгіленген талап етілетін мерзімге сәйкес келеді.
Ескерту. 82-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
83. Әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімі веб-порталда автоматты түрде тіркеледі.
Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізген кезде өтінім берілген болып есептеледі.
84. Әлеуетті өнім беруші өзінің тендерге қатысуға өтінімін тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кез келген уақытта өзінің тендерге қатысуға өтінімін өзі енгізген қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай өзгертеді немесе кері қайтарып алады.
Тендерге қатысуға өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін оны қайтарып алынбайды.
85. Осы Қағидалардың 102-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, тендерге қатысуға өтінімдерге оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.

79. Заявка на участие в тендере, представляемая организатору потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в тендере, содержит документы, перечисленные в форме тендерной документации, а также содержать подтверждение потенциального поставщика:
1) об отсутствии ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона;
2) об отсутствии между ним и заказчиком либо организатором отношений, запрещенных Законом;
3) о согласии на расторжение договора в порядке, установленном законами Республики Казахстан, в случае выявления фактов, указанных в пункте 336 настоящих Правил.
80. Заявка на участие в тендере считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления потенциальному поставщику, подавшему заявку на участие в тендере.
81. Потенциальный поставщик подает только одну заявку на участие в тендере.
82. Заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном тендере;
2) заявка на участие в тендере поступила на веб-портал после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном тендере;
3) тендерное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.
Срок действия заявки на участие в тендере представляемой потенциальным поставщиком для участия в тендере составляет не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия заявок на участие в тендере, и соответствует требуемому сроку, установленному тендерной документацией.
Сноска. Пункт 82 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
83. Заявка потенциального поставщика на участие в тендере автоматически регистрируется на веб-портале.
Заявка считается поданной при внесении потенциальным поставщиком обеспечения заявки на участие в тендере.
84. Потенциальный поставщик изменяет или отзывает свою заявку на участие в тендере в любое время до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей заявки на участие в тендере.
Заявки на участие в тендере после истечения окончательного срока их представления не отзываются.
85. Не вносятся изменения и (или) дополнения в заявки на участие в тендере после истечения окончательного срока их представления, за исключением случая, предусмотренного пунктом 102 настоящих Правил.

86. Әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамаға сәйкес талап етілетін, мемлекеттік ақпараттық жүйелерге және (немесе) мемлекеттік дерекқорларға жүгіну арқылы не веб-порталды пайдалана отырып, электрондық нысанды толтыру арқылы алынатын жекелеген құжаттарды ұсынуына жол беріледі.
9-параграф. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
87. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде енгізіледі.
Бірнеше лот бойынша тендерге қатысқан жағдайда әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әрбір лотқа жеке ұсынады.
Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің сәйкестігін әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінім берген кезде веб-портал автоматты түрде айқындайды.
88. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақшаны;
2) электрондық құжат нысанында берілетін банк кепілдігін таңдайды. Осы Қағидалардың 16-тарауында көзделген жағдайларда банк кепілдігін қағаз жеткізгіште ұсынуға жол беріледі.
Әлеуетті өнім берушінің электрондық әмияндағы ақшаның тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соғатын әрекеттер жасауына жол берілмейді.
Осы Қағидалардың 89 және 90-тармақтарында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы электрондық әмияндағы ақшаны пайдалануына жол берілмейді.
89. Сатып алуды ұйымдастырушы электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде:
1) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) тендер жеңімпазы шарт жасасып, осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы тендерлік құжаттамада белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса, әлеуетті өнім берушіге қайтармайды.
90. Электрондық әмиян арқылы енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы бұғаттайды және мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтарылмайды:
1) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) тендер жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы тендерлік құжаттамада белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.

86. Потенциальным поставщиком предоставляются отдельные документы, требуемые в соответствии с тендерной документацией, получаемые посредством обращения в государственные информационные системы и (или) государственные базы данных, либо посредством заполнения электронной формы с использованием веб-портала.
Параграф 9. Обеспечение заявки на участие в тендере
87. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения товаров, работ, услуг.
В случае участия в тендере по нескольким лотам потенциальный поставщик предоставляет обеспечение заявки на участие в тендере на каждый лот отдельно.
Соответствие обеспечения заявки на участие в тендере определяется веб-порталом автоматически при подаче потенциальным поставщиком заявки на участие в тендере.
88. Потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в тендере:
1) деньги, находящиеся в электронном кошельке потенциального поставщика;
2) банковскую гарантию, предоставляемую в форме электронного документа. Банковская гарантия представляется на бумажном носителе в случаях, предусмотренных главой 16 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке.
Оператором информационной системы электронных закупок не использует деньги, находящиеся в электронном кошельке, за исключением случаев, указанных в пунктах 89 и 90 настоящих Правил.
89. Обеспечение заявки на участие в тендере, внесенное в виде электронной банковской гарантии, не возвращается организатором закупок потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель тендера, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные тендерной документацией о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
90. Обеспечение заявки на участие в тендере, внесенное через электронный кошелек, блокируется оператором информационной системы электронных закупок и не возвращается потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора;
2) победитель тендера, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил, требования, установленные тендерной документацией о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.

91. Осы Қағидалардың 89 және 90-тармақтарында көзделген жағдайлардың бірі басталған кезде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы тапсырыс берушіден веб-портал арқылы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, егер әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса немесе шарт жасасып, осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы енгізбесе, әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянынан Тапсырыс берушінің өтінішінде көрсетілген шотқа өтінімді қамтамасыз ету бойынша бұғатталған ақшаны аударуды жүзеге асырады.
92. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге ол енгізген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық банк кепілдігі түрінде мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін қайтарып алған жағдайларда ашу хаттамасын орналастырған;
2) тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған. Көрсетілген жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендер қатысушысына қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шартқа қол қоюы және оның шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізуі.
93. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы әлеуетті өнім берушіге ол бұғаттаған тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайларда автоматты түрде бұғаттаудан шығарады:
1) осы әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін кері қайтарып алған;
2) тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған. Көрсетілген жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендер қатысушысына қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шартқа қол қойған және ол Қағидалардың 151-тармағына сәйкес сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ соманы енгізген жағдайларда автоматты түрде бұғаттаудан шығарады.
94. Әлеуетті өнім берушінің өзінің электрондық әмиянында орналастырылған ақшаны қайтару туралы талабы бойынша электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы осындай талап келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларға қатысты бұғаттау жүзеге асырылмаған немесе бұғаттау тоқтатылған көрсетілген ақшаны қайтарады.
10-параграф. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу

91. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктами 89 и 90 настоящих Правил, сумма обеспечения заявки на участие в тендере зачисляется в доход заказчика.
Оператор информационной системы электронных закупок в течение пяти рабочих дней со дня поступления от заказчика заявления посредством веб-портала осуществляет перевод с электронного кошелька потенциального поставщика заблокированных денег по обеспечению заявки на указанный в заявлении заказчика счет, если потенциальный поставщик уклонился от заключения договора или заключив договор не внес обеспечение исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
92. Организатор возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в виде электронной банковской гарантии, в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) размещения протокола вскрытия в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола об итогах закупок способом тендера. Указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера;
3) подписания потенциальным поставщиком договора и внесения им обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
93. Оператор информационной системы электронных закупок автоматически разблокирует потенциальному поставщику заблокированное им обеспечение заявки на участие в тендере в следующих случаях:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола об итогах закупок способом тендера. Указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера;
3) подписания потенциальным поставщиком договора и внесения им обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
94. По требованию потенциального поставщика о возврате денег, размещенных на его электронном кошельке, оператор информационной системы электронных закупок в течение трех рабочих дней с даты поступления такого требования возвращает указанные деньги, в отношении которых не осуществлено блокирование или блокирование прекращено.
Параграф 10. Вскрытие заявок на участие в тендере

95. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашуды веб-портал тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткен сәттен бастап бес минут ішінде автоматты түрде жүргізеді.
96. Егер тендерге (лотқа) тендерге (лотқа) қатысуға бір ғана өтінім ұсынылған жағдайда, онда мұндай өтінім де осы Қағидаларға сәйкес ашылады және қаралады.
97. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасын осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес оларды ашу сәтінде веб-портал автоматты түрде орналастырады. Бұл ретте веб-портал тендерлік комиссияның мүшелеріне, тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге автоматты түрде хабардар етулер жібереді.
98. Тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін тендерлік баға ұсыныстарын қоспағанда, басқа әлеуетті өнім берушілердің осы тендерге қатысуға өтінімдерін қарауға қолжетімділік қамтамасыз етіледі.
11-параграф. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау
99. Тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында веб-портал арқылы тендерге қатысуға өтінімдерді қарайды.
100. Тендерлік құжаттама техникалық ерекшеліктің орнына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттаманы қамтитын жұмыстарды сатып алуды қоспағанда, тендерге қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей тендерлік комиссияның хатшысы сараптау комиссиясына не ол құрылған (тартылған) жағдайда, сарапшыға әлеуетті өнім берушілер өтінімде ұсынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық ерекшеліктерді олардың тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкестігін айқындау мақсатында ұсынады.
101. Әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тендерге қатысуға өтінімдерді қарау кезінде тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды оңайлату үшін веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында сұратады;
2) тендерге қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, органдардан, сатып алынатын тауарды дайындаушы зауыттардан қажетті ақпаратты сұратады.

95. Вскрытие заявок на участие в тендере производится веб-порталом автоматически в течении пяти минут с момента истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере.
96. В случае, если на тендер (лот) представлена только одна заявка на участие в тендере (лоте), то такая заявка также вскрывается и рассматривается в соответствии с настоящими Правилами.
97. Протокол вскрытия заявок на участие в тендере размещается веб-порталом автоматически в момент их вскрытия согласно приложению 5 к настоящим Правилам. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам тендерной комиссии, потенциальным поставщикам, подавшим заявки на участие в тендере.
98. Потенциальным поставщикам, подавшим заявку на участие в тендере, по истечении трех рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска обеспечивается доступ на просмотр заявок на участие в данном тендере других потенциальных поставщиков, за исключением тендерных ценовых предложений.
Параграф 11. Рассмотрение заявок на участие в тендере
99. Тендерная комиссия посредством веб-портала рассматривает заявки на участие в тендере в целях определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации.
100. Не позднее одного рабочего дня со дня вскрытия заявок на участие в тендере секретарь тендерной комиссии предоставляет для рассмотрения экспертной комиссии либо эксперту, в случае ее создания (привлечения), технические спецификации по товарам, работам, услугам, предлагаемые потенциальными поставщиками в заявке, в целях определения соответствия их требованиям тендерной документации, за исключением закупок работ, где тендерная документация вместо технической спецификации содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
101. При рассмотрении заявок на участие в тендере на предмет соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, тендерная комиссия:
1) в письменной форме и (или) форме электронного документа посредством веб-портала запрашивает у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
2) в целях уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, в письменной форме и (или) форме электронного документа запрашивает необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, органов, заводов-изготовителей закупаемого товара.

102. Тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы веб-порталда орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру құқығын береді.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі, орта, ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау жобалары бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы веб-порталда орналастырылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру құқығын береді.
Мына:
1) Заңның 7-бабының талаптарын бұзған;
2) біліктілік талаптары мен тендерлік құжаттама талаптары бойынша дұрыс емес ақпарат берген;
3) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізбеген не оны осы Қағидаларда айқындалған мөлшерде енгізбеген әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру құқығы берілмейді.
Ескерту. 102-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.06.2024 № 399 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
103. Әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тендерге қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделеді, оған тендерлік комиссияның төрағасы және барлық мүшелері, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға өтінімдерді алдын ала қарау туралы шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қол қояды.
Әлеуетті өнім беруші өтінімді қайта беру құқығынсыз бас тартқан жағдайда, Тапсырыс беруші алдын ала рұқсат беру хаттамасы жарияланғанға дейін үш жұмыс күні бұрын алдын ала рұқсат беру хаттамасының жобасын веб-порталда орналастырады.
Егер әлеуетті өнім беруші тендерлік комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдер туралы заңнамасына сәйкес алдын ала рұқсат беру хаттамасының жобасына келіспейтінін білдіреді.

102. Тендерная комиссия в случае выявления потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, предоставляет таким потенциальным поставщикам право для приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации в течение трех рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска к участию в тендере на веб-портале.
При осуществлении закупок работ и услуг по проектам строительства, реконструкции, капитального, среднего, текущего ремонтов и содержания автомобильных дорог, финансируемых за счет заемных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан тендерная комиссия в случае выявления потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, предоставляет таким потенциальным поставщикам право для приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации в течение одного рабочего дня со дня размещения протокола предварительного допуска к участию в тендере на веб-портале.
Не предоставляется право для приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации потенциальным поставщикам:
1) нарушившим требования статьи 7 Закона;
2) предоставившим недостоверную информацию по квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;
3) не внесшим обеспечение заявки на участие в тендере либо не внесшим его в размере, определенном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 102 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 27.06.2024 № 399 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
103. По результатам рассмотрения заявок на участие в тендере на предмет соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации оформляется протокол предварительного допуска на участие в тендере, который подписывается председателем и всеми членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии в течение одного рабочего дня со дня принятия решения о предварительном рассмотрении заявок на участие в тендере.
В случае отклонения потенциального поставщика без права переподачи заявки, заказчик за три рабочих дня до опубликования протокола предварительного допуска размещает на веб-портале проект протокола предварительного допуска.
В случае, если потенциальный поставщик не согласен с решением тендерной комиссии, потенциальный поставщик посредством веб-портала выражает несогласие к проекту протокола предварительного допуска в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных процедурах.
Процедура заслушивания потенциального поставщика проводится тендерной комиссией в течение двух рабочих дней со дня выражения несогласия потенциальным поставщиком к проекту протокола предварительного допуска.

104. Тендерлік комиссия тыңдау рәсімінің нәтижелері бойынша бір жұмыс күні ішінде веб-порталда көрсетілген ұстанымдар туралы ақпаратты және тендерлік комиссияның қабылданған шешімдер бойынша егжей-тегжейлі негіздемесін қамтитын тыңдау хаттамасын орналастырады.
Ұсынылған ұстанымдарды қарау нәтижелері бойынша мынадай шешімдердің бірі қабылданады:
1) алдын ала рұқсат беру хаттамасының жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізіледі;
2) келіп түскен ескертулер қабылданбайды;
3) шағымдарға жауап жобаларының/хабарламалар жобаларының ережелеріне түсіндірме беріледі.
Ескерту. 104-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
105. Заңның 16-бабының 8-тармағына сәйкес қабылданған тендерлік комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда, әлеуетті өнім беруші оған сотқа шағым жасайды.
Өнім беруші тендерлік комиссияның шешімімен келіспейтінін білдірген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде сатып алуды ұйымдастырушы Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдер туралы заңнамасына сәйкес тыңдауды жүргізеді.
Тыңдау қорытындылары бойынша мынадай шешімдердің бірі қабылданады:
1) тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушінің дәлелдерін қабылдайды және әлеуетті өнім берушіні тендерге қатысуға жібереді;
2) тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушінің дәлелдерін қабылдамайды және қайта беру құқығынсыз әлеуетті өнім берушіні қабылдамайды.
Ұйымдастырушы тыңдау өткізілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей алдын ала рұқсат беру хаттамасын жариялайды.
106. Тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында мынадай ақпарат:
1) олардың қабылданбау себептерін егжей-тегжейлі сипаттай отырып, оның ішінде олардың біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтіндігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілердің тізбесі;
2) әлеуетті өнім берушіге веб-портал арқылы ұсынылатын және біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтірілуі қажет құжаттар тізбесі;
3) өткізілген тыңдау қорытындылары бойынша тендерлік комиссияның шешімі қамтылады.
107. Әлеуетті өнім берушілер біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келген жағдайда тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді.
108. Тендерлік комиссияның әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға алдын ала жіберу туралы шешімі тендерге қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қабылданады және тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерді электрондық пошта арқылы автоматты түрде хабардар ете отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес веб-порталда орналастырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі, орта, ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау жобалары бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік комиссияның әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға алдын ала жіберу туралы шешімі тендерге қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қабылданады және тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерді электрондық пошта арқылы автоматты түрде хабардар ете отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес веб-порталда орналастырады.

104. Тендерная комиссия по результатам процедуры заслушивания в течение одного рабочего дня размещает на веб-портале протокол заслушивания, содержащее информацию о выраженных позициях и подробное обоснование тендерной комиссии по принятым решениям
По итогам заслушивания принимается одно из следующих решений:
1) тендерная комиссия принимает доводы потенциального поставщика и потенциальный поставщик признается участником тендера
2) тендерная комиссия не принимает доводы потенциального поставщика и отклоняет потенциального поставщика без права переподачи.
Организатор не позднее одного рабочего дня со дня проведения заслушивания публикует протокол предварительного допуска.
Сноска. Пункт 104 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
105. В случае несогласия с решением тендерной комиссии, принятым в соответствии с пунктом 8 статьи 16 Закона, потенциальный поставщик обжалует его в суде.
106. Протокол предварительного допуска к участию в тендере, содержит следующую информацию:
1) перечень потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;
2) перечень документов, которые необходимо представить и привести в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации потенциальному поставщику посредством веб-портала.
3) решение тендерной комиссии по итогам проведенного заслушивания.
107. В случае соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации протокол предварительного допуска на участие в тендере не оформляется.
108. Решение тендерной комиссии о предварительном допуске потенциальных поставщиков к участию в тендере принимается в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия заявок на участие в тендере и размещается секретарем тендерной комиссии на веб-портале согласно приложению 6 к настоящим Правилам с автоматическим уведомлением по электронной почте всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в тендере.
При осуществлении закупок работ и услуг по проектам строительства, реконструкции, капитального, среднего, текущего ремонтов и содержания автомобильных дорог, финансируемых за счет заемных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан решение тендерной комиссии о предварительном допуске потенциальных поставщиков к участию в тендере принимается в течение пяти рабочих дней со дня вскрытия заявок на участие в тендере и размещается секретарем тендерной комиссии на веб-портале согласно приложению 6 к настоящим Правилам с автоматическим уведомлением по электронной почте всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в тендере.

Ескерту. 108-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.06.2024 № 399 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
109. Тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына веб-порталда тендерлік комиссияның барлық мүшелері қол қояды.
110. Тендерлік комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы тендерлік комиссияның кез келген мүшесінің ерекше пікір айтуға құқығы бар, ол тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттамаға қоса беріледі және құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталда орналастырылады.
Тиісті тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасына тендерлік комиссияның қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда, тендерлік комиссияның хатшысы қолдың болмау себебін қамтитын құжатты немесе ақпаратты веб-порталда орналастырады.
111. Осы Қағидалардың 102-тармағында белгіленген мерзім өткеннен кейін тендерлік комиссияның хатшысы веб-портал арқылы біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау рәсіміне бастамашылық жасайды.
112. Тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау кезінде тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасының тізбесінде көрсетілген әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерін тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген құжаттар тізбесі бойынша оларды біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру толықтығы тұрғысынан қайта қарайды;
2) тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген құжаттардың толық емес және біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін тізбесін ұсынған әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
3) тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды оңайлату үшін әлеуетті өнім берушілерден біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдерді, олардың тендерге қатысуға өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында сұратады;
4) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдердегі мәліметтерді нақтылау мақсатында веб-портал арқылы жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, органдардан қажетті ақпаратты сұратады.

Сноска. Пункт 108 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 27.06.2024 № 399 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
109. Протокол предварительного допуска к участию в тендере подписывается на веб-портале всеми членами тендерной комиссии.
110. В случае несогласия с решением тендерной комиссии любой член данной тендерной комиссии имеет право на особое мнение, которое прилагается к протоколу о предварительном допуске к участию в тендере и размещается на веб-портале в форме электронной копии документа.
В случае отсутствия подписи какого-либо члена тендерной комиссии к соответствующему протоколу предварительного допуска к участию в тендере секретарем тендерной комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.
111. По истечении срока, установленного пунктом 102 настоящих Правил, секретарь тендерной комиссии посредством веб-портала инициирует процедуру повторного рассмотрения заявок на участие в тендере, приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации.
112. При повторном рассмотрении заявок на участие в тендере тендерная комиссия:
1) повторно рассматривает заявки на участие в тендере потенциальных поставщиков, указанных в перечне протокола предварительного допуска к участию в тендере, на предмет полноты приведения их в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, по перечню документов, указанных в протоколе предварительного допуска к участию в тендере;
2) определяет потенциальных поставщиков, представивших неполный и не соответствующий квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации перечень документов, указанных в протоколе предварительного допуска к участию в тендере;
3) в письменной форме и (или) в форме электронного документа запрашивает у потенциальных поставщиков, заявки на участие в тендере которых были приведены в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, материалы и разъяснения, в связи с их заявками на участие в тендере, с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
4) с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, которые были приведены в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, в письменной форме и (или) в форме электронного документа посредством веб-портала запрашивает необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, органов.

113. Тендерге қатысуға өтінімді жетпей тұрған құжаттармен толықтыруға, тендерге қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға байланысты тендерлік комиссияның сұрау салуды жолдауына және өзге де іс-әрекеттерге жол берілмейді.
114. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау кезінде алдын ала рұқсат беру хаттамасында көзделмеген негіздер бойынша әлеуетті өнім берушілерді қабылдамауға жол бермейді.
115. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіргеннен кейін тендерге қатысуға (тендерге қатысушы деп танылған) жіберілмейді, егер:
1) ол және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) осы Қағидаларда айқындалған негіздер бойынша біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың шарттарына сәйкес келмейді деп айқындалса;
2) ол Заңның 7-бабының талаптарын бұзса.
116. Егер әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 115-тармағының 2) тармақшасында көзделген негіздер бойынша тендерге қатысуға жіберілмеген жағдайда, онда тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамада бас тартуға негіз болған растайтын мәліметтерді немесе құжаттарды көрсете отырып, осындай әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімінен бас тарту негіздемесі көрсетіледі.
117. Тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау нәтижелері бойынша тендерлік комиссия:
1) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды, және тендерге қатысушылар деп таниды;
2) тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды қолданады және есептейді;
3) әлеуетті өнім берушілердің біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдерді қайта ұсыну мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді.
118. Тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға құжаттың электрондық көшірмесі нысанында тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі туралы сараптамалық қорытынды, бар болса, сараптау комиссиясы мүшесінің ерекше пікірі қоса беріледі.
119. Тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама мынадай:
1) тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру туралы;
2) осы Қағидалардың 112-тармағының 3) және 4) тармақшаларына сәйкес тендерлік комиссияның сұрау салулары туралы;
3) олардың қабылданбау себептері егжей-тегжейлі сипаттала отырып, оның ішінде олардың біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтіндігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, тендерге қатысуға өтінімдері қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер туралы;

113. Тендерной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия связанные с дополнением заявки на участие в тендере недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в тендере.
114. Тендерная комиссия при повторном рассмотрении заявок на участие в тендере не отклоняет потенциальных поставщиков по основаниям, не предусмотренным в протоколе предварительного допуска.
115. Потенциальный поставщик не может быть признан участником тендера после приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, если:
1) он и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) определены не соответствующими квалификационным требованиям и условиям тендерной документации по основаниям, определенным настоящими Правилами;
2) он нарушил требования статьи 7 Закона.
116. В случае если потенциальный поставщик не допущен к участию в тендере по основаниям, предусмотренным подпунктом 2) пункта 115 настоящих Правил, то в протоколе об итогах закупок способом тендера указываются обоснования отклонения заявки на участие в тендере такого потенциального поставщика с указанием подтверждающих сведений или документов, послуживших основанием для отклонения.
117. По результатам повторного рассмотрения заявок на участие в тендере тендерная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, и признает участниками тендера;
2) применяет и рассчитывает критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение;
3) в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока повторного представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере, приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, оформляет протокол об итогах закупок способом тендера согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
118. К протоколу об итогах закупок способом тендера прилагаются в форме электронной копии документа экспертное заключение о соответствии товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации, особое мнение члена экспертной комиссии, при его наличии.
119. Протокол об итогах закупок способом тендера, содержит следующую информацию:
1) о приведении заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации;
2) о запросах тендерной комиссии в соответствии с подпунктами 3) и 4) пункта 112 настоящих Правил;
3) о потенциальных поставщиках, заявки на участие в тендере которых были отклонены, с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;

4) тендерлік құжаттамада көзделген тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды тендерлік комиссияның қолдануы туралы;
5) ең төмен шартты баға негізінде жеңімпазды айқындау туралы ақпаратты қамтиды.
120. Тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға веб-порталда тендерлік комиссияның барлық мүшелері қол қояды және тендерлік комиссияның хатшысы тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде тендерге қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, веб-порталда орналастырады.
121. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиынмен есептелген сомасы дөңгелектенеді. Бұл ретте елу тиыннан аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал елу тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.
122. Әлеуетті өнім беруші қатысатын тендер лоттарының жалпы сомасына тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізуге жол беріледі.
123. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға жіберілмейді (тендерге қатысушы болып танылмайды), егер:
1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын рұқсаттардың (хабарламалардың) болмауы. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) көшірмесін ұсынады;
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың электрондық көшірмелерін не электрондық құжат түрінде ұсынбауы;
мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайтын, тиісті қаржы жылына республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдары бойынша берешегінің болуы;
веб-портал арқылы қалыптастырылған (толтырылатын) тендерлік құжаттамаға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді ұсынбау, сол сияқты толық емес мәліметтерді ұсыну;
әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада белгіленген сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
тендерлік құжаттамада көрсетілген сатып алу шарты бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
біліктілік талаптары бойынша дұрыс ақпараттың берілмеу фактісі анықталса;

4) о применении тендерной комиссией критериев, влияющих на тендерное ценовое предложение, предусмотренных тендерной документацией;
5) об определении победителя на основе наименьшей условной цены.
120. Протокол об итогах закупок способом тендера подписывается на веб-портале всеми членами тендерной комиссии и размещается секретарем тендерной комиссии в течение одного рабочего дня со дня принятия решения об итогах закупок способом тендера, на веб-портале, с автоматическим уведомлением всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в тендере.
121. Сумма обеспечения заявки на участие в тендере, исчисленная в тиынах округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного тенге.
122. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным поставщиком на общую сумму лотов (в которых потенциальный поставщик принимает участие) тендера либо на каждый лот (в которых потенциальный поставщик принимает участие) тендера отдельно.
123. Потенциальный поставщик не признается участником тендера, если:
1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
отсутствие разрешений (уведомлений), полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов. В случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях;
непредставление электронных копий либо в виде электронного документа патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
наличие налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, определяемые веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов;
непредставление, а равно представление неполных сведений о квалификации согласно приложению 2, 3, 4 и 5 к тендерной документации, сформированной (заполняемой) посредством веб-портала;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания опытом работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, наличие которых установлено тендерной документацией;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору о закупках, указанным в тендерной документации;
установлен факт представления недостоверной информации по квалификационным требованиям;

әлеуетті өнім берушінің осы Қағидалардың 22-тармағының 6) тармақшасында белгіленген автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған шарттар бойынша іске қосу бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі. Әлеуетті өнім беруші осы абзацта көрсетілген біліктілік талаптарына сәйкес келмеген жағдайларда, әлеуетті өнім берушінің тендеріне қатысуға өтінімді өтінім беру сатысында өтінімді сәйкес келтірмей веб-портал автоматты түрде қабылдамауға тиіс;
2) егер оның тендерге қатысуға өтінімі мынадай негіздер бойынша тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
тендерлік құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама қамтыған жағдайды қоспағанда, техникалық ерекшелікті ұсынбау;
әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы, сол сияқты техникалық ерекшелікте талап етілетін құжаттарды ұсынбауы;
тендерде сатып алу мәні болып табылатын жұмыстарды, сондай-ақ тендерлік құжаттамаға 18-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен қызметтердің түрлерін орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтерді бермеу (әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы қалыптастырылған (толтырылатын) қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда);
қосалқы мердігерлер туралы мәліметтерді берген жағдайда, әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) жұмыстар көлемінің (құрылыс құнының) 30 (отыз) пайыздан астам жиынтығын қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беру;
тендерлік құжаттаманың және осы Қағидалардың талаптарына сәйкес тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді бермеу;
тендерлік өтінімде ұсынылған құжаттар бойынша дәйексіз мәліметтер ұсыну фактісі анықталды;
3) Заңның 7-бабымен көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері болса.
Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген сатып алуға қатысумен байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімі өтінім беру сатысында өтінімді сәйкес келтіру құқығынсыз веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс.
Ескерту. 123-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части задействования по договорам на средний ремонт автомобильных дорог, установленным подпунктом 6) пункта 22 настоящих Правил. В случаях несоответствия потенциального поставщика квалификационным требованиям, указанным в настоящем абзаце, заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом без приведения заявки в соответствие на стадии подачи заявки;
2) если его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям тендерной документации по следующим основаниям:
непредставление технической спецификации, за исключением случая, когда тендерная документация вместо технической спецификации содержит проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям тендерной документации, а равно непредставление документов, требуемых технической спецификацией;
непредставление сведений о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, а также виды работ и услуг, передаваемым потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), согласно приложению 18 к тендерной документации (в случае привлечения потенциальным поставщиком субподрядчиков (соисполнителей) сформированной (заполняемой) посредством веб-портала;
передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более 30 (тридцати) процентов от объема работ (стоимости строительства), услуг в случае представления сведений о субподрядчиках;
непредставление обеспечения заявки на участие в тендере в соответствии с требованиями тендерной документации и настоящих Правил;
установлен факт представления недостоверных сведений по документам, представленным в тендерной заявке;
3) имеет ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьей 7 Закона.
По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом без права приведения заявки в соответствие на стадии подачи заявки.
Сноска. Пункт 123 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025); от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

124. Сараптау комиссиясы не сарапшы тендерлік комиссияның төрағасы белгілеген мерзімде, бірақ тендерге қатысуға өтінімдерді қарау мерзімінен кешіктірмей:
1) өз құзыреті шегінде әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттамаға техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынған құжаттардың толықтығын қарайды және зерделейді;
2) әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы сараптамалық қорытындыны ресімдейді, қол қояды және тендерлік комиссияның хатшысына ұсынады.
Сараптамалық қорытынды әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің (олар болған жағдайда) функционалдық мүмкіндіктерінің, техникалық параметрлерінің, сапалық сипаттамаларының және пайдалану шарттарының тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде көрсетілген тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің сипаттамаларына қарағанда асып кетуі туралы ақпаратты да қамтиды.
125. Сараптамалық қорытындыға сарапшы ерекше пікірін білдіретін жағдайларды қоспағанда, барлық сарапшылар әрбір парағына және соңына қол қояды.
Сараптамалық қорытындыны алғаннан кейін тендерлік комиссияның хатшысы сараптамалық қорытындыны веб-порталға орналастырады және тендерлік комиссияның барлық мүшелеріне веб-портал арқылы хабарлама жібереді. Тендерлік комиссия сараптамалық қорытындыны ескере отырып, тендерге қатысуға өтінімдерді қарайды.
126. Тендерлік құжаттама тендерлік баға ұсынысына әсер ететін мынадай өлшемшарттарды:
1) әлеуетті өнім берушіде өткізілетін сатып алу нысанасы болып табылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы;
2) төленген салықтардың көрсеткішін;
3) тауарлардың функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын және (немесе) сатып алынатын тауарларды пайдалануға, оларға техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстар;
4) әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы;
5) теріс мәндер.
Ескерту. 126-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 26.09.2024 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

124. Экспертная комиссия либо эксперт в сроки, установленные председателем тендерной комиссии, но не позднее срока рассмотрения заявок на участие в тендере:
1) рассматривает и изучает в пределах своей компетенции на предмет полноты документов, представленных потенциальными поставщиками для подтверждения соответствия предлагаемых ими товаров, работ, услуг требованиям технической спецификации к тендерной документации;
2) оформляет, подписывает и представляет экспертное заключение о соответствии либо несоответствии предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ, услуг технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации, секретарю тендерной комиссии.
Экспертное заключение также содержит информацию о превышении функциональных возможностей, технических параметров, качественных характеристик и эксплуатационных условий товаров, услуг (в случае их наличия), предлагаемых потенциальными поставщиками, в соотношении с характеристиками товаров и услуг, указанными в технической спецификации тендерной документации.
125. Экспертное заключение подписывается и полистно парафируется всеми экспертами, за исключением случаев, когда эксперт выражает особое мнение.
После получения экспертного заключения секретарь тендерной комиссии размещает экспертное заключение на веб-портале и рассылает уведомления всем членам тендерной комиссии посредством веб-портала. Тендерная комиссия рассматривает заявки на участие в тендере с учетом экспертного заключения.
126. Тендерная документация предусматривает следующие критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение:
1) наличие у потенциального поставщика опыта работы на рынке товаров, работ, услуг, являющихся предметом проводимых закупок;
2) показатель уплаченных налогов;
3) функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики товаров и (или) расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт закупаемых товаров;
4) нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ;
5) отрицательные значения.
Сноска. Пункт 126 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 26.09.2024 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

127. Тендерлік комиссия тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы қалыптастыру кезінде тендерге қатысуға бір өтінім берілген жағдайларды қоспағанда, тендерге қатысуға өтінім берген әрбір әлеуетті өнім берушіге қатысты осы Қағидалардың 126-тармағына сәйкес тендерлік құжаттамада көзделген өлшемшарттарға сәйкес шартты жеңілдіктерді айқындайды.
Әлеуетті өнім беруші осы өлшемшарттарды растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда, тендерлік комиссия мұндай әлеуетті өнім берушіге тиісті шартты жеңілдікті қолданбайды.
128. Тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде сатып алынатын тауарлар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі және құрылыспен байланысты емес жұмыстар болған әрбір жыл үшін нөл бүтін оннан бес (0,5%) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер сатып алу нысанасы болып табылатын тендерде тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің бар болуы үшін әрбір жыл үшін бір пайыз (1%) мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Ескерту. 128-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 26.09.2024 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
128-1. Егер халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бір миллион екі жүз жетпіс мың еселенген мөлшерінен асқан жағдайда, тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде ұқсас жұмыс тәжірибесі болған әрбір жыл үшін не автомобиль жолдарын салу/реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарға 0,5 (нөл бүтін оннан бес) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді, бірақ 5 (бес) пайыздан аспайды.
Егер халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз сегіз мың еселенген мөлшерінен бір миллион екі жүз жетпіс мың еселенген мөлшеріне дейін болған жағдайда, тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде ұқсас жұмыс тәжірибесі болған әрбір жыл үшін не автомобиль жолдарын салу/реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарға 1 (бір) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді, бірақ 5 (бес) пайыздан аспайды.

127. Тендерная комиссия при формировании протокола об итогах закупок способом тендера определяет условные скидки согласно критериям, предусмотренным в тендерной документации, в соответствии с пунктом 126 настоящих Правил, применительно к каждому потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в тендере, за исключением случаев, когда на участие в тендере представлена одна заявка.
В случае непредставления потенциальным поставщиком документов, подтверждающих данные критерии, тендерная комиссия не применяет к такому потенциальному поставщику соответствующую условную скидку.
128. Тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждый год наличия у потенциального поставщика опыта работы на рынке закупаемых товаров, услуг и работ, не связанных со строительством.
В тендере, где предметом закупок является оказание инжиниринговых услуг по техническому надзору автомобильных дорог республиканского значения тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере одного процента (1 %) за каждый год наличия у потенциального поставщика опыта работы.
Сноска. Пункт 128 - в редакции приказа Министра финансов РК от 26.09.2024 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
128-1. В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения превышает один миллион двести семидесятитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере 0,5 (ноль целых пять десятых) процента за каждый год наличия у потенциального поставщика аналогичного опыта работы, либо работам по строительству/реконструкции или капитальному ремонту автомобильных дорог, но не более 5 (пяти) процентов.
В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения составляет от пятисот восьмитысячекратного размера до одного миллиона двести семидесятитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере 1 (одного) процента за каждый год наличия у потенциального поставщика аналогичного опыта работы, либо работам по строительству/реконструкции или капитальному ремонту автомобильных дорог, но не более 5 (пяти) процентов.

Егер халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз сегіз мың еселенген мөлшеріне дейін болған жағдайда, тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде ұқсас жұмыс тәжірибесі болған әрбір жыл үшін не автомобиль жолдарын салу/реконструкциялау немесе күрделі жөндеу жөніндегі жұмыстарға 2,5 (екі бүтін оннан бес) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді, бірақ 5 (бес) пайыздан аспайды.
Ескерту. Қағидалар 128-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
129. Тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіде бас мердігер ретінде құрылыс-монтаждау жұмыстары және бас жобалаушы ретінде жобалау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесі болған әрбір жылы үшін бір пайыз (1%) мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Егер әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігер ретінде жұмыс тәжірибесі болған жағдайда, тендерлік комиссия оның құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау бойынша, оның ішінде тендердің мәні болып табылатын осындай (ұқсас) жұмыс түрлері бойынша жұмыс тәжірибесі болған әрбір жылы үшін нөл бүтін оннан бес (0,5%) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Егер бір жыл ішінде әлеуетті өнім беруші бас мердігер (жобалаушы) ретінде құрылыс-монтаждау жұмыстарын және бас жобалаушы ретінде жобалау жөніндегі жұмыстарды орындаса, тендерде сатып алынатын, оның ішінде біреуден артық құрылыс объектісінде осындай (ұқсас) жұмыс түрлері бойынша, тендерлік комиссия келесі әрбір құрылыс объектісі үшін нөл бүтін оннан екі (0,2 %) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді. Егер осы жұмыстарды әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігер ретінде орындаса, тендерлік комиссия келесі әрбір құрылыс объектісі үшін нөл бүтін оннан бір (0,1 %) пайыз мөлшерінде шартты жеңілдік береді.
Егер тендер (лот) тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз мың еселенген мөлшерінен аспаған жағдайда, осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері бес пайыздан аспайды.
Егер тендер (лот) тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз мың еселенген мөлшерінен асқан жағдайда, осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері он пайыздан аспайды.

В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского до пятисот восьмитысячекратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере 2,5 (два целых пять десятых) процента за каждый год наличия у потенциального поставщика аналогичного опыта работы, либо работам по строительству/реконструкции или капитальному ремонту автомобильных дорог, но не более 5 (пяти) процентов.
Сноска. Параграф 11 дополнен пунктом 128-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
129. Тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере одного процента (1%) за каждый год наличия у потенциального поставщика опыта работы по строительно-монтажным работам в качестве генерального подрядчика и работам по проектированию в качестве генерального проектировщика.
В случае, если потенциальный поставщик имеет опыт работы в качестве субподрядчика тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждый год наличия у него опыта работы по строительно-монтажным работам и проектированию, в том числе по схожим (аналогичным) видам работ, являющихся предметом тендера.
В случае, если в течение одного года потенциальным поставщиком выполнены строительно-монтажные работы в качестве генерального подрядчика (проектировщика) и работы по проектированию в качестве генерального проектировщика закупаемые на тендере, в том числе по схожим (аналогичным) видам работ, более чем на одном объекте строительства, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых два десятых процента (0,2%) за каждый последующий объект строительства. Если данные работы выполнены потенциальным поставщиком в качестве субподрядчика, тендерная комиссия присваивает условную скидку в размере ноль целых одна десятая процента (0,1%) за каждый последующий объект строительства.
В случае, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) не превышает двухсоттысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает пяти процентов.
В случае, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) превышает двухсоттысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает десять процентов.

Ескерту. 129-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
130. Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар мен қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы үшін шартты бағаға пайыздық әсері тендерлік құжаттамаға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес айқындалады.
130-1. Осы Қағидаларға 7-3-қосымшада көзделген жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесін растау үшін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35143 болып тіркелген) Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларында айқындалған тәртіппен әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесінің тізілімінен мәліметтер мен құжаттар қолданылады.
Ескерту. Қағидалар 130-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
131. Егер сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің сегіз жүз мың еселенген мөлшерінен аспайтын және әлеуетті өнім берушінің төленген салықтар көрсеткіші үш пайыздан жоғары болған жағдайда, веб-портал автоматты түрде әрбір ноль бүтін оннан бір (0,1) пайыздан асатын көрсеткіш үшін ноль бүтін оннан бір (0,1) пайыз, бірақ үш пайыздан аспайтын мөлшерде шартты жеңілдік береді.
Ескерту. 131-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
132. Егер тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің) неғұрлым жақсы функционалдық, техникалық, пайдалану және сапалық сипаттамалары, технологиялық шешімдер және (немесе) жұмыстарды үздік материалдардан орындау ұсынылатын болса, әлеуетті өнім берушінің тауарларына, жұмыстарына, көрсетілетін қызметтеріне техникалық ерекшеліктің тендерлік құжаттамада көрсетілген техникалық ерекшелікке сәйкес келмеуіне жол беріледі.
133. Тендерге қатысушы әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы мәселесін қарау кезінде тендерлік комиссия осы тендерде сатып алынатын тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету нарығында ғана, оның ішінде тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің ұқсас түрлері бойынша жұмыс тәжірибесін қарайды.

Сноска. Пункт 129 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
130. Процентное влияние на условную цену за наличие опыта работы на рынке закупаемых товаров, работ и услуг определяется в соответствии с приложениями 2, 3, 4 и 5 к тендерной документации.
130-1. Для подтверждения опыта работы потенциальных поставщиков при осуществлении закупок работ, услуг предусмотренных приложением 7-3 к настоящим Правилам применяются сведения и документы из реестра опыта работы потенциальных поставщиков в порядке, определенном Правилами формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок, утвержденными приказом Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35143).
Сноска. Правила дополнены пунктом 130-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
131. В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки, не превышает восемьсот тысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год и потенциальный поставщик имеет показатель уплаченных налогов свыше трех процентов, веб-порталом автоматически присваивается условная скидка за каждую превышающую одну десятую (0,1) процента в размере одной десятой (0,1) процента, но не более трех процентов.
Сноска. Пункт 131 - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
132. Допускается несоответствие технической спецификации на товары, работы, услуги потенциального поставщика технической спецификации, указанной в тендерной документации, если предлагаются лучшие функциональные, технические, эксплуатационные и качественные характеристики товаров (услуг), технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.
133. При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в тендере, тендерная комиссия рассматривает опыт работы только на рынке поставки товара, выполнения работ и оказания услуг, приобретаемых на данном тендере, в том числе по схожим видам товаров, работ, услуг.

134. Егер тендерге қатысуға ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық және (немесе) орфографиялық қателер болса, тендерге қатысуға өтінім тендерлік құжаттама талаптарына жауап беретін болып танылады.
135. Өлшемшарт – тауарлардың функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары және (немесе) сатып алынатын тауарларды пайдалануға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстар сараптау комиссиясының не сарапшының (ол болған кезде) қорытындысына сәйкес қолданылады. Осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері он пайыздан аспауға тиіс.
136. Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың функционалдық сипаттамалары тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген тауарлар мүмкіндіктерінің шегінен асқан жағдайда, тендерлік комиссия әрбір мүмкіндік үшін нөл бүтін оннан бес пайызды (0,5 %) белгілейді. Осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері үш пайыздан (3%) аспайды.
137. Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың техникалық сипаттамалары тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген тауарлардың параметрлерінен асып кеткен (жақсартқан) жағдайда, тендерлік комиссия әрбір асып кеткен параметр үшін нөл бүтін оннан бес пайызды (0,5 %) белгілейді. Осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері үш пайыздан (3%) аспайды.
138. Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың сапалық сипаттамалары тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген тауардың талаптары мен мақсатынан асып кеткен (жақсартқан) жағдайда, тендерлік комиссия осы сипаттама үшін бес пайыз (5%) белгілейді.
139. Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшелікте белгіленген тауарлардың пайдалану сипаттамалары (пайдалану мерзімі, тасымалдау, сақтау шарттары, пайдалануға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстар) тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген шарттардан асып кеткен (жақсартқан) жағдайда, тендерлік комиссия әрбір асып кеткен шарт үшін нөл бүтін оннан бес пайызды (0,5 %) белгілейді. Осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері үш пайыздан (3%) аспайды.

134. Заявка на участие в тендере признается отвечающей требованиям тендерной документации, если в ней присутствуют грамматические и (или) орфографические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки на участие в тендере.
135. Критерием являются функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики товаров и (или) расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт закупаемых товаров, применяется в соответствии с заключением экспертной комиссией либо эксперта (при его наличии). Суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает десять процентов.
136. В случае, если функциональные характеристики товаров в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают пределы возможностей товаров, установленных в технической спецификации тендерной документации, тендерная комиссия устанавливает ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждую возможность. Суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает трех процентов (3 %).
137. В случае, если технические характеристики товаров в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают (улучшают) параметры товаров, установленных в технической спецификации тендерной документации, тендерная комиссия устанавливает ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждый превышенный параметр. Суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает трех процентов (3%).
138. В случае, если качественные характеристики товаров в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают (улучшают) требования и назначение товара которые установлены в технической спецификации тендерной документации, тендерная комиссия устанавливает пять процентов (5%) за данную характеристику.
139. В случае, если эксплуатационные характеристики товаров (срок эксплуатации, условия транспортировки, хранения, расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт), установленных в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают (улучшают) условия, установленные в технической спецификации тендерной документации, тендерная комиссия устанавливает ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждое превышенное условие. Суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не превышает трех процентов (3%).

140. Сараптау комиссиясының немесе сарапшының қорытындысы болмаған жағдайда, осы Қағидалардың 136-139-тармақтарында көзделген өлшемшарттар тендерлік комиссияда қолданылмайды.
140-1. Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі оның тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт қолданылатын сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі жұмыстардың тізбесі бойынша жұмыстарды сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілерге қолданылады (бұдан әрі – Тізбесі).
Егер осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес тізбесі бойынша сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бір жарым миллион еселенген мөлшерінен аспайтын және әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім берушіге бір пайыз (1%) мөлшерінде шартты жеңілдік беріледі.
Әлеуетті өнім берушінің республикалық маңызы бар қала мен астана шекараларында болуы оның тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте облыс шекараларында болуымен бірдей болып табылады.
Бұл ретте, әлеуетті өнім берушінің астана немесе республикалық маңызы бар қала орналасқан облыстың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы оның республикалық маңызы бар қала мен астананың шекараларында болуымен бірдей болып табылады.
Әлеуетті өнім берушінің облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы, онда тапсырыс беруші жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді не бекітілген сатып алу жоспарына сәйкес тауарларды жеткізуді жоспарлайды, веб-порталмен үш жылдық соңғы есептелген жыл үшін бастапқы/кезекті салық есептілігін тапсырған орны бойынша мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде автоматты түрде айқындалады 1 қазаннан кешіктірмей ұсынылған кезең, әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығын айқындау мақсаттары үшін осы мәліметтерді қолданудың алдыңғы жылы.
Мемлекеттік кіріс органдарының мәліметтері әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығын айқындау мақсаттары үшін осы мәліметтер қолданылатын жылдың алдындағы жылдың 1 қазанынан кешіктірмей күнтізбелік жыл ішінде веб-порталда бір рет жаңартылады.
Қағидалардың осы тармағының ережелері жаңарту күніне дейін салық есептілігін ұсынбаған әлеуетті өнім берушілерге қатысты қолданылмайды.

140. В случае отсутствия заключения экспертной комиссии или эксперта критерии, предусмотренные пунктами 136 - 139 настоящих Правил, тендерной комиссией не применяются.
140-1. Критерий, влияющий на тендерное ценовое предложение в виде нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, применяется к потенциальным поставщикам, участвующим в закупках работ по перечню закупок работ, при осуществлении которых применяется критерий, влияющий на тендерное ценовое предложение потенциального поставщика в виде нахождения его в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам (далее – Перечень).
Если сумма, выделенная для осуществления закупок по перечню, согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам, не превышает полутора миллионократный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год, и нахождения потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ, такому потенциальному поставщику присваивается условная скидка в размере одного процента (1%).
Нахождение потенциального поставщика в границах города республиканского значения и столицы является равнозначным нахождению его в соответствующей административно-территориальной единице в границах области.
При этом, нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, на которой находится столица или город республиканского значения является равнозначным с нахождением его в границах города республиканского значения и столицы.
Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы, в которой заказчиком планируется выполнение работ, оказание услуг либо поставка товаров согласно утвержденного плана закупок, определяется веб-порталом автоматически на основе сведений органов государственных доходов по месту сдачи первоначальной/очередной налоговой отчетности за последний рассчитываемый год трехлетнего периода представленных не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений для целей определения финансовой устойчивости потенциального поставщика.
Сведения органов государственных доходов, обновляются на веб-портале один раз в течение календарного года не позднее 1 октября, предшествующего году применения данных сведений для целей определения финансовой устойчивости потенциального поставщика.
Положения настоящего пункта Правил не применяются в отношении потенциальных поставщиков, не представивших налоговые отчетности до даты обновления.

Ескерту. Қағида 140-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
140-2. Тендерлік баға ұсынысына әсер ететін теріс мән осы Қағидаларға 7-2-қосымшаға сәйкес жүзеге асыру кезінде тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшем ретінде теріс мәндер қолданылатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу тізбесі бойынша қатысатын әлеуетті өнім берушілерге қолданылады.
Егер әлеуетті өнім берушінің ағымдағы қаржы жылында сомасы республикалық бюджет туралы Заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бір жарым миллион еселенген мөлшерінен аспайтын орындауда жасалған шарты болса, әрбір осындай шарт үшін веб-портал осындай әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысына әсер ететін критерийлердің шартты жеңілдіктерінің жалпы сомасының 0,2 (нөл бүтін оннан екі) пайызын автоматты түрде алып тастайды.
Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде осындай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып айқындалған қорытындылар туралы әрбір хаттама үшін осындай әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттардың шартты жеңілдіктерінің жалпы сомасының 0,2 (нөл бүтін оннан екі) пайызын веб-портал автоматты түрде алып тастайды.
Ескерту. Қағида 140-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
12-параграф. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру
141. Тендерлік баға ұсынысын біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тендерге қатысуға өтінімді қарау қорытындылары бойынша веб-портал автоматты түрде ашады.
142. Веб-портал тендерге қатысушылардың шартты бағаларын автоматты түрде салыстырады және ең төмен шартты баға негізінде тендер жеңімпазын айқындайды.
143. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру қорытындылары бойынша екінші орын алған тендерге қатысушы ең төмен шартты бағадан кейінгі шартты баға негізінде айқындалады.
144. Тендерлік баға ұсыныстарының шартты бағалары тең болған кезде мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес веб-портал автоматты түрде айқындайтын әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығының үлкен көрсеткіші бар тендер қатысушысы жеңімпаз болып танылады.
Осы Қағидалардың мақсаттары үшін әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылық көрсеткішін есептеуді осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес қаржылық орнықтылық көрсеткішін есептеу формуласы бойынша мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес веб-портал автоматты түрде айқындайды.
Қаржылық орнықтылық көрсеткіштері тең болған кезде қатысуға өтінімі басқа әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерінен бұрын түскен тендер қатысушысы жеңімпаз болып танылады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 140-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
140-2. Отрицательное значение, влияющее на тендерное ценовое предложение, применяется к потенциальным поставщикам, участвующим в закупках работ, услуг по перечню закупок работ, услуг, при осуществлении которых применяются отрицательные значения в качестве критерия, влияющего на тендерное ценовое предложение, согласно приложению 7-2 к настоящим Правилам.
Если потенциальный поставщик имеет на исполнении договор, заключенный в текущем финансовом году сумма которого не превышает полутора миллионократный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год Законом о республиканском бюджете веб-портал за каждый такой договор, автоматически отнимает 0,2 (ноль целых две десятых) процента от общей суммы условной скидки критериев, влияющих на тендерное ценовое предложение такого потенциального поставщика.
При осуществлении закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы, веб-портал автоматически отнимает 0,2 (ноль целых две десятых) процента от общей суммы условной скидки критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение потенциального поставщика за каждый протокол об итогах, где такой потенциальный поставщик определен победителем.
Сноска. Правила дополнены пунктом 140-2 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 12. Оценка и сопоставление тендерных ценовых предложений
141. Тендерное ценовое предложение вскрывается веб-порталом автоматически по итогам рассмотрения заявки на участие в тендере на предмет соответствия квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации.
142. Веб-портал автоматически сопоставляет условные цены участников тендера и определяет победителя тендера на основе наименьшей условной цены.
143. Участник тендера, занявший по итогам оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений второе место, определяется на основе условной цены, следующей после наименьшей условной цены.
144. При равенстве условных цен тендерных ценовых предложений победителем признается участник тендера, имеющий больший показатель финансовой устойчивости потенциального поставщика, определяемый веб-порталом автоматически согласно данным информационных систем органов государственных доходов.
Для целей настоящих Правил расчет показателя финансовой устойчивости потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически согласно данным информационных систем органов государственных доходов по формуле расчета показателя финансовой устойчивости согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При равенстве показателей финансовой устойчивости победителем признается участник тендера, заявка на участие, которого поступила ранее заявок на участие в тендере других потенциальных поставщиков.

145. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру нәтижелері осы Қағидалардың 119-тармағына сәйкес тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамада орналастырылады.
13-параграф. Тендерге қатысуға өтінімнің демпингтік бағасын айқындау тәртібі
146. Егер әлеуетті өнім берушінің жұмыстарға арналған қатысуға өтінімнің бағасы техникалық-экономикалық негіздемеде (жобалау-сметалық құжаттаманы даярлау үшін) және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамада (жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарын орташа жөндеуге арналған техникалық құжат) көрсетілген бағадан екі пайыздан астам төмен болған жағдайда, ол демпингтік болып танылады.
Ескерту. 146-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
146-1. Әлеуетті өнім берушінің автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстарға арналған тендерге қатысуға өтінімінің бағасы, егер ол көрсетілген техникалық құжаттаманың бағасынан бес пайыздан артық болса, демпингтік болып танылады.
Ескерту. Қағидалар 146-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
147. Егер әлеуетті өнім берушінің техникалық-экономикалық негіздемені, жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) және қала құрылысы жобалары құжаттаманы әзірлеу бойынша қатысуға өтінімнің бағасы "Құрылыстағы баға белгілеу бойынша нормативтік құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 223-НҚ бұйрығымен бекітілген құрылыстағы баға белгілеу бойынша нормативтік құжаттарға сәйкес тапсырыс беруші есептеген бағадан он пайыздан астам төмен болған жағдайда, ол демпингтік болып танылады.
Ескерту. 147-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
148. Әлеуетті өнім берушінің (аккредиттелген сараптама ұйымының) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жөніндегі жұмыстарға арналған тендерге қатысу өтінімінің бағасы, егер ол "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама, сондай-ақ әртүрлі деңгейдегі аумақтардың қала құрылысын жоспарлау жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жөніндегі жұмыстардың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 780 бұйрығына сәйкес белгіленетін құнынан төмен болса, ол демпингтік болып танылады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12681 болып тіркелген).

145. Результаты оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений размещаются в протоколе об итогах закупок способом тендера в соответствии с пунктом 119 настоящих Правил.
Параграф 13. Порядок определения демпинговой цены заявки на участие в тендере
146. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы признается демпинговой в случае, если она ниже цены, указанной в технико-экономическом обосновании (для разработки проектно-сметной документации) и проектно-сметной документации, прошедшей экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан более чем на два процента.
Сноска. Пункт 146 - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
146-1. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы по среднему ремонту автомобильных дорог признается демпинговой, если она ниже цены, указанной технической документации, более чем на пять процентов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 146-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
147. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы по разработке технико-экономического обоснования, проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации и градостроительных проектов признается демпинговой в случае, если она ниже цены, рассчитанной заказчиком в соответствии с Государственными нормативами по определению стоимости проектных работ для строительства в Республике Казахстан, утвержденными приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 223-НҚ "Об утверждении нормативных документов по ценообразованию в строительстве", более чем на десять процентов.
Сноска. Пункт 147 - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
148. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика (аккредитованной экспертной организации) на работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается демпинговой, если она ниже стоимости устанавливаемой в соответствии с Правилами определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов, а также комплексной градостроительной экспертизы проектов градостроительного планирования территорий различного уровня, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 780 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12681).

149. Егер әлеуетті өнім берушінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер (техникалық және авторлық қадағалау, жобаны басқару) көрсетуге арналған тендерлік өтінімінің бағасы бекітілген мемлекеттік нормативтерге сәйкес есептелген бағадан он пайыздан астамға төмен болған жағдайда, ол демпингтік деп танылады.
150. Әлеуетті өнім берушінің тауарларға, жұмыстарға (осы Қағидалардың 146, 147, 148-тармақтарында көзделген жұмыстарды қоспағанда), көрсетілетін қызметтерге (осы Қағидалардың 149-тармағында көзделген көрсетілетін қызметтерді қоспағанда) арналған тендерге қатысуға өтінімнің бағасы, егер ол тендерге бөлінген бағадан жиырма пайыздан астам төмен болған жағдайда, демпингтік болып танылады.
151. Әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы енгізу шартымен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша демпингтік баға ұсынуға жол беріледі.
152. Осы Қағидалардың 146-149-тармақтарында көзделген жағдайларда, демпингтік бағаларды ұсынуға жол берілмейді.
14-параграф. Тендер өтпеді деп тану негіздері
153. Тендер мына негіздердің бірі бойынша өткізілмеді деп танылады:
1) тендерге қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған;
2) тендерге қатысуға екеуден аз өтінім берілген;
3) тендерге қатысуға екі және одан да көп өтінім берілген жағдайда бір де бір әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға жіберілмеген;
4) тендерге қатысуға екі және одан да көп өтінім берілген жағдайда, тендерге қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілген.
154. Егер тендер тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, Тапсырыс беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) тендер тәсілімен сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) тендерлік құжаттаманы өзгерту және тендер тәсілімен қайта сатып алуды өткізу туралы.
155. Тендер тәсілімен қайта сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші сатып алуды бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырады:
1) тендерге қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайларда. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жіберілетін әлеуетті өнім берушіні тапсырыс беруші айқындайды;
2) тендерге қатысуға екеуден аз өтінім ұсынылған жағдайларда. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру тендерге қатысуға өтінім берген біліктілік талаптарына сәйкес деп танылған әлеуетті өнім берушіге жіберіледі. Жасалған сатып алу туралы шарттың бағасы тендерге қатысуға өтінімде көрсетілген әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысынан аспайды.

149. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на оказание инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (технический и авторский надзоры, управление проектом) признается демпинговой в случае, если она ниже цены, рассчитанной в соответствии с утвержденными уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" государственными нормативами, более чем на десять процентов
150. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на товары, работы (за исключением работ, предусмотренных пунктами 146, 147 и 148 настоящих Правил), услуги (за исключением услуг, предусмотренных пунктом 149 настоящих Правил), признается демпинговой в случае, если она ниже цены, выделенной на тендер более чем на двадцать процентов.
151. Демпинговые цены по закупкам товаров, работ, услуг представляются при условии внесения потенциальным поставщиком дополнительно к обеспечению исполнения договора суммы в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой.
152. В случаях, предусмотренных пунктами 146-149 настоящих Правил, демпинговые цены не представляются.
Параграф 14. Основания признания тендера несостоявшимся
153. Тендер признается несостоявшимся по одному из следующих оснований:
1) отсутствия представленных заявок на участие в тендере;
2) представления менее двух заявок на участие в тендере;
3) к участию в тендере не допущен ни один потенциальный поставщик в случаях представления двух и более заявок на участие в тендера;
4) к участию в тендере допущен один потенциальный поставщик в случаях представления двух и более заявок на участие в тендере.
154. Если закупки способом тендера признаны несостоявшимися, заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупок способом тендера;
2) об изменении тендерной документации и повторном проведении закупок способом тендера.
155. В случае признания повторных закупок способом тендера несостоявшимся, заказчик осуществляет закупки способом из одного источника в случаях:
1) отсутствия представленных заявок на участие в тендере. При этом потенциальный поставщик, которому направляется приглашение на участие в закупках способом из одного источника, определяется заказчиком;
2) представления менее двух заявок на участие в тендере. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в тендере, признанному соответствующим квалификационным требованиям. Цена заключенного договора о закупках не превышает ценовое предложение потенциального поставщика, указанного в заявке на участие в тендере.

15-параграф. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
Ескерту. 7-тарау 15-параграфпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
155-1. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер осы Қағидаларға 7-4-қосымшаға сәйкес, тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бекітілген тізбесі бойынша жүзеге асырылады.
155-2. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып тендер осы параграфта көзделген ерекшеліктерді ескере отырып, осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
155-3. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алу жөніндегі тендерлік комиссия құрылмайды.
155-4. Рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендерге қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі өткеннен кейін веб-портал осы Қағидаларға 7-5-қосымшаға сәйкес, рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы автоматты түрде қалыптастырады және орналастырады.
155-5. Веб-портал тендерлік баға ұсыныстарын және тендерлік баға ұсынысына әсер ететін критерийлерді автоматты түрде салыстырады және жеңімпазды анықтайды.
155-6. Екінші орын алған тендердің жеңімпазы мен қатысушысын айқындау тәртібі осы қағидалардың 34-тармағымен айқындалады.
155-7. Тендерлік баға ұсынысына және оларды есептеуге әсер ететін критерийлер осы қағидалардың 126-тармағымен айқындалады.
155-8. Тендерлік құжаттамаға, алдын ала талқылауға, хабарлауға, тендерге қатысуға өтінімге, оны қамтамасыз етуге, шартты жасауға, өзгертуге және орындауға қойылатын талаптар осы параграфта белгіленген ерекшеліктерді ескере отырып, осы қағидаларда айқындалады.
8-тарау. Аукцион тәсілімен жүзеге асырылатын тауарларды сатып алуды жүргізу тәртібі
1-параграф. Аукцион тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу
156. Аукцион тәсілімен сатып алу нақты уақыт режимінде сатып алу веб-порталында жүзеге асырылады, олардың өткізілуін сатып алу саласындағы электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы қамтамасыз етеді.
157. Аукцион бір лотқа өткізіледі, бұл ретте тауар аукционның нысанасы болып табылады.
158. Аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алуды аукциондық құжаттамада тауарларды олардың біртекті түрлері және оларды жеткізу орны бойынша лоттарға бөледі.
Тауарлар жеткізілетін кемінде бес орын болған жағдайда лотта тауарлар жеткізілетін бірнеше орынды көрсетуге жол беріледі.
159. Аукцион тәсілімен сатып алу мынадай ретпен жүзеге асырылады:

Параграф 15. Порядок осуществления закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы
Сноска. Глава 7 дополнена параграфом 15 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие с 01.06.2025).
155-1. Тендер с использованием рейтингово-балльной системы осуществляются по утвержденному перечню товаров, работ, услуг, согласно приложению 7-4 к настоящим Правилам.
155-2. Тендер с использованием рейтингово-балльной системы осуществляются в соответствии с настоящими Правилами с учетом особенностей, предусмотренных настоящей параграфом.
155-3. Тендерная комиссия по закупкам способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы не создается.
155-4. По истечении срока представления заявок на участие в тендере с использованием рейтингово-балльной системы веб-порталом автоматически формируется и размещается протокол об итогах закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы, согласно приложению 7-5 к настоящим Правилам.
155-5. Веб-портал автоматически сопоставляет тендерные ценовые предложения и критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение и определяет победителя.
155-6. Порядок определения победителя и участника тендера, занявшего второе место, определяется пунктом 34 настоящих Правил.
155-7. Критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение и их расчет, определяются пунктом 126 настоящих Правил.
155-8. Требования, предъявляемые к тендерной документации, предварительному обсуждению, извещению, заявке на участие в тендере, ее обеспечению, заключению, изменению и исполнению договора, с учетом особенностей, установленных настоящей параграфом, определяются настоящими Правилами.
Глава 8. Порядок проведения закупок товаров, осуществляемых способом аукциона
Параграф 1. Организация и проведение закупок способом аукциона
156. Закупки способом аукциона осуществляются в режиме реального времени на веб-портале закупок, проведение которых обеспечивается оператором информационной системы электронных закупок.
157. Аукцион проводится на один лот, при этом предметом аукциона является товар.
158. При осуществлении закупок способом аукциона организатор закупок в аукционной документации разделяет товары на лоты по их однородным видам и месту их поставки.
В случае наличия не менее пяти мест поставок товаров допускается указание в лоте нескольких мест поставок товаров.
159. Закупки способом аукциона осуществляются в следующей последовательности:

1) бірінші кезеңде аукцион өткізіледі;
2) екінші кезеңде аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімдерді олардың біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды.
160. Аукцион тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай дәйекті іс-шаралардың орындалуын көздейді:
1) тапсырыс беруші мен ұйымдастырушы бір тұлғаны білдіретін жағдайларды қоспағанда, тапсырыс берушінің ұйымдастырушыны және алдағы сатып алуда соңғысының мүдделерін білдіретін тапсырыс берушінің уәкілетті өкілін айқындауы;
2) тапсырыс берушінің ұйымдастырушыға аукционды ұйымдастыру және өткізу үшін ақпарат пен құжаттарды ұсынуы не тапсырыс берушінің бірыңғай ұйымдастырушыға аукционды ұйымдастыруға және өткізуге арналған тапсырманы ұсынуы;
3) тапсырыс берушінің ұйымдастырушыға, бірыңғай ұйымдастырушыға веб-портал арқылы аукционды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындау үшін сатып алудың жылдық жоспарының тармақтарын жіберуі (тапсырыс беруші мен ұйымдастырушы бір тұлғаны білдіретін жағдайларды қоспағанда);
4) аукциондық комиссияның құрамын, сараптау комиссиясының құрамын не сарапшыны (қажет болған жағдайда) айқындау және бекіту, аукциондық комиссияның хатшысын айқындау;
5) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукциондық құжаттаманың жобасын бекіту;
6) аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыруды, сондай-ақ аукциондық құжаттаманың мәтінін веб-порталда орналастыру;
7) аукциондық құжаттаманың жобасын веб-портал арқылы алдын ала талқылау және осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасын, сондай-ақ аукциондық құжаттаманың мәтінін веб-порталда орналастыру;
8) әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімдерді электрондық құжат нысанында ұсынуы және оларды веб-порталда автоматты түрде тіркеуі;
9) аукционды өткізу, осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион хаттамасын қалыптастыру және веб-порталда орналастыру;
10) аукциондық комиссияның әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімдерін осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен олардың біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан веб-портал арқылы қарауы;
11) біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау, аукцион қорытындылары туралы хаттаманы қалыптастыру және веб-порталда орналастыру;
12) сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың негізінде Тапсырыс берушінің жеңімпазбен шарт жасасуы.
2-параграф. Тапсырыс берушінің ұйымдастырушыға аукционды ұйымдастыру және өткізу үшін ақпарат пен құжаттарды ұсынуы

1) на первом этапе проводится аукцион;
2) на втором этапе аукционной комиссией рассматриваются заявки на участие в аукционе на предмет их соответствия квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации.
160. Организация и проведение закупок способом аукциона, предусматривает выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) определение заказчиком организатора, за исключением случаев, когда заказчик и организатор выступают в одном лице и уполномоченного представителя заказчика, представляющего интересы последнего в предстоящих закупках;
2) предоставление заказчиком организатору информации и документов для организации и проведения аукциона либо представление заказчиком организатору задания на организацию и проведение аукциона;
3) направление заказчиком организатору посредством веб-портала пунктов годового плана закупок для выполнения процедур организации и проведения аукциона (за исключением случаев, когда заказчик и организатор выступают в одном лице);
4) определение и утверждение состава аукционной комиссии, состава экспертной комиссии либо эксперта (при привлечении), определение секретаря аукционной комиссии;
5) утверждение проекта аукционной документации согласно приложению 9 к настоящим Правилам;
6) размещение на веб-портале объявления об осуществлении закупок способом аукциона, а также текста аукционной документации;
7) предварительное обсуждение посредством веб-портала проекта аукционной документации и размещение на веб-портале протокола предварительного обсуждения проекта аукционной документации согласно приложению 10 к настоящим Правилам, а также текста аукционной документации;
8) представление потенциальными поставщиками заявок на участие в аукционе в форме электронного документа и их автоматическая регистрация на веб-портале;
9) проведение аукциона, формирование и размещение на веб-портале протокола аукциона по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам;
10) рассмотрение аукционной комиссией посредством веб-портала заявок на участие в аукционе потенциальных поставщиков на предмет их соответствия квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации, в порядке, определенном настоящими Правилами;
11) определение потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации;
12) заключение заказчиком договора с победителем на основании протокола об итогах закупок.
Параграф 2. Предоставление заказчиком организатору информации и документов для организации и проведения аукциона

161. Тапсырыс беруші мен ұйымдастырушы бір тұлға болған жағдайларды қоспағанда, аукционды өткізу үшін тапсырыс беруші ұйымдастырушыға техникалық ерекшелікті және шарттың жобасын қазақ және орыс тілдерінде ұсынады.
Сонымен бірге, аукциондық құжаттамада, егер мұндай нұсқау сатып алуды жүзеге асырудың мынадай жағдайларын қоспағанда, тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығару орнының атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ сатып алынатын тауардың жекелеген әлеуетті өнім берушіге тиесілілігін айқындайтын өзге де сипаттамаларға сілтемелердің мазмұнын көрсетуге жол берілмейді:
1) негізгі (орнатылған) жабдықты, сондай-ақ орнатылған бағдарламалық қамтылымды (лицензиялық бағдарламалық қамтылымды) жете жинақтау, жаңғырту және жете жарақтандыру үшін;
2) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) тапсырыс берушіде бар тауарды (жабдықты) жөндеу және (немесе) оған техникалық қызмет көрсету үшін.
Ескерту. 161-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
162. Аукционды ұйымдастыру мен өткізуді ұйымдастырушы тапсырыс берушінің мынадай құжаттарды қамтитын тапсырманы қазақ және орыс тілдерінде ұсынуы негізінде жүзеге асырады:
1) тапсырыс берушінің аукциондық комиссияның құрамына енгізу үшін тапсырыс берушінің өкілдері арасынан кандидатураларды көрсете отырып, тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары қол қойған аукцион өткізуге өтінімі;
2) тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы адам не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары бекіткен техникалық ерекшелігі, аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын шарттың жобасы және оны құрған (тартқан) жағдайда сараптау комиссиясының не сарапшының құрамы.
3-параграф. Аукциондық комиссияның құрамын, сараптау комиссияның құрамын не сарапшыны (қажет болған жағдайда) айқындау және бекіту, аукциондық комиссияның хатшысын айқындау
163. Аукционды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындау үшін ұйымдастырушы әрбір аукционға жеке аукциондық комиссияны бекітеді және аукциондық комиссияның хатшысын айқындайды.
164. Аукциондық комиссия құру және аукциондық комиссия хатшысын айқындау туралы шешімді ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасары қабылдайды.

161. Заказчик для проведения аукциона предоставляет организатору техническую спецификацию и проект договора на казахском и русском языках, за исключением случаев, когда организатор и заказчик выступают в одном лице.
Вместе с тем, в аукционной документации не содержатся указания на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иные характеристики, в случае, если такое указание определяет принадлежность приобретаемого товара отдельному потенциальному поставщику, за исключением следующих случаев осуществления закупок:
1) для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования, а также установленного программного обеспечения (лицензионного программного обеспечения);
2) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) для ремонта и (или) технического обслуживания имеющегося у заказчика товара (оборудования).
Сноска. Пункт 161 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
162. Организация и проведение аукциона осуществляется организатором на основании представления заказчиком задания на казахском и русском языках, содержащего следующие документы:
1) заявку заказчика на проведение аукциона, подписанную первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика, с указанием кандидатур из числа представителей заказчика для включения в состав аукционной комиссии;
2) утвержденные первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика, техническую спецификацию, проект договора, являющегося неотъемлемой частью аукционной документации и состав экспертной комиссии либо эксперта в случае ее создания (привлечения).
Параграф 3. Определение и утверждение состава аукционной комиссии, состава экспертной комиссии
либо эксперта (при необходимости), определение секретаря аукционной комиссии
163. Для выполнения процедур организации и проведения аукциона организатор на каждый аукцион отдельно утверждает аукционную комиссию и определяет секретаря аукционной комиссии.
164. Решение о создании аукционной комиссии и определении секретаря аукционной комиссии принимается первым руководителем организатора либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя организатора.

165. Егер ұйымдастырушы ретінде тапсырыс берушінің өзі тікелей не сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындауға жауапты өзінің құрылымдық бөлімшесінің (қызметкер) тұлғасында әрекет еткен жағдайда, аукциондық комиссия құру және аукциондық комиссияның хатшысын айқындау туралы шешімді тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары қабылдайды.
166. Сатып алынатын тауарлардың техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық ерекшелігін әзірлеу үшін тапсырыс беруші қажет болған жағдайда сараптау комиссиясын құрайды не сарапшыны тартады.
167. Аукциондық комиссияның төрағасы және басқа да мүшелері аукциондық комиссияның мүшелері болып табылады. Аукциондық комиссияның мүшелері өтінімдерді қарайды және дауыс беруге ауысу құқығынсыз қатысады.
Аукциондық комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде үш тұлға болуы тиіс.
Мүдделер қақтығысын болдырмау мақсатында аукциндық комиссияның мүшесі сатып алу рәсімдерінің нәтижелеріне мүдделі және тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшыларының жақын туысы, жұбайы (зайыбы) немесе жекжаты болып табылатын тұлға бола алмайды.
Қажеттілік туындаған жағдайда қоғамдық кеңестердің мүшелері өз өкілеттіктерін іске асыру мақсатында аукциондық комиссияларға қатысады.
168. Аукциондық комиссияның төрағасы болмаған жағдайда, тендерлік комиссия төрағасының кандидатурасы қайта бекітіледі. Бұл ретте тендерлік комиссияның төрағасы етіп бірінші басшының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам, немесе тапсырыс берушінің не ұйымдастырушының өзге басшысы айқындалады.
Тендерлік комиссияның төрағасы болмаған жағдайда тендерлік комиссияның төрағасы болып бірінші басшы уәкілеттік берген тұлға айқындалады.
Аукциондық комиссияның төрағасы болмаған жағдайда аукциондық комиссияның құрамы қайта бекітіледі. Бұл ретте, бірінші басшының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам, ал ол болмаған жағдайда – бірінші басшы аукциондық комиссияның төрағасы болып айқындалады.
169. Аукциондық комиссияның төрағасы:
1) аукциондық комиссияның қызметіне басшылық етеді;
2) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
170. Аукциондық комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап әрекет етеді және шарт жасалған күні өз қызметін тоқтатады.
171. Аукциондық комиссияның шешімі веб-портал арқылы дауыс берумен қабылданады және егер оған аукциондық комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда аукциондық комиссияның төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Аукциондық комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы аукциондық комиссияның кез келген мүшесінің ерекше пікір айтуға құқығы бар, ол құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталда орналастырылады.
Аукциондық комиссия төрағасының қолтаңбасын қоспағанда, аукциондық комиссияның қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда, аукциондық комиссияның тиісті хаттамаларында аукциондық комиссияның хатшысы қолдың болмау себебін қамтитын құжатты немесе ақпаратты веб-порталда орналастырады.

165. В случае, если организатором выступает сам заказчик непосредственно либо в лице своего структурного подразделения (работника), ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок, решение о создании аукционной комиссии и определении секретаря аукционной комиссии принимается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика.
166. Для разработки технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, заказчик создает экспертную комиссию либо привлекает эксперта (при привлечении).
167. Членами аукционной комиссии являются председатель и другие члены аукционной комиссии. Члены аукционной комиссии рассматривают заявки и принимают участие в голосовании без права замены.
Общее количество членов аукционной комиссии составляет нечетное число и не менее трех человек.
Членом аукционной комиссии и экспертом не является лицо, заинтересованное в результатах процедур закупок и являющееся близким родственником, супругом (супругой) или свойственником первых руководителей заказчика, организатора закупок.
В целях реализации своих полномочий члены общественных советов участвуют в аукционных комиссиях.
168. Председателем аукционной комиссии выступает первый руководитель, заместитель первого руководителя или иной руководитель заказчика (организатора закупок). Во время отсутствия председателя аукционной комиссии его функции выполняет заместитель председателя аукционной комиссии.
В случае отсутствия председателя аукционной комиссии состав аукционной комиссии переутверждается. При этом, председателем аукционной комиссии определяется работник не ниже заместителя первого руководителя, а в случае его отсутствия – первый руководитель.
169. Председатель аукционной комиссии:
1) руководит деятельностью аукционной комиссии;
2) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
170. Аукционная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора.
171. Решение аукционной комиссии принимается голосованием посредством веб-портала и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов аукционной комиссии. В случае равенства голосов принятым считается решение, за которое проголосовал председатель аукционной комиссии.
В случае несогласия с решением аукционной комиссии любой член данной аукционной комиссии имеет право на особое мнение, которое размещается на веб-портале в форме электронной копии документа.
В случае отсутствия подписи какого-либо члена аукционной комиссии, за исключением подписи председателя аукционной комиссии, в соответствующих протоколах аукционной комиссии секретарем аукционной комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.

172. Аукциондық комиссияның ұйымдастырушылық қызметін аукциондық комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Аукциондық комиссияның хатшысы аукциондық комиссияның мүшесі болып табылмайды және аукциондық комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ.
Аукциондық комиссияның хатшысы ұйымдастырушының сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге жауапты құрылымдық бөлімшесінің лауазымды адамдарының арасынан айқындалады.
Сатып алуды ұйымдастырушы жүзеге асырған жағдайда, аукциондық комиссияның хатшысы ұйымдастырушының лауазымды адамдарының арасынан айқындалады.
173. Аукциондық комиссияның хатшысы:
1) аукциондық құжаттаманың жобасын қалыптастырады және веб-порталда орналастырады;
2) веб-порталда аукцион өткізу туралы хабарландыруды, аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасын, аукционға қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасын, аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы, сондай-ақ олар бар болса веб-порталдағы басқа да құжаттарды орналастырады;
3) веб-порталда сараптау комиссиясының не сарапшының қорытындысын олар бар болса орналастырады;
4) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
174. Аукционды ұйымдастыру және өткізу кезінде ұйымдастырушы не онымен бір тұлғада болатын тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытынды дайындау үшін сараптау комиссиясын құрады не сарапшыны айқындайды.
Сараптау комиссиясын құру не сарапшыны тарту туралы шешімді ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасары қабылдайды.
175. Аукционды өткізу басталғанға дейін аукциондық комиссияның мүшелері, аукциондық комиссияның хатшысы, сондай-ақ сараптау комиссиясы не сарапшы аукциондық құжаттаманың бекітілген жобасымен және оның қосымшаларымен танысады.
176. Сараптау комиссиясының төрағасы, төрағаның орынбасары және сараптау комиссиясының басқа да мүшелері сараптау комиссиясының мүшелері болып табылады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын төрағаның орынбасары орындайды. Сараптау комиссиясы мүшелерінің жалпы саны тақ санды және кемінде үш адамды құрайды.
177. Аукционды ұйымдастыру және өткізу кезінде сараптау комиссиясы не сарапшы әлеуетті өнім берушілер ұсынған тауарлардың аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сараптамалық қорытынды береді және аукциондық комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды.
178. Аукциондық комиссия сараптау комиссияның не сарапшының қорытындысын, егер ол аукциондық құжаттамада көзделген талаптар шегінде жасалған жағдайда ғана міндетті түрде ескереді. Сараптама қорытындысына сараптау комиссиясының мүшелері не сарапшы қол қояды, сарапшыны сараптау комиссиясын құрмай айқындаған жағдайда және аукциондық комиссия хатшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған құжаттың электрондық көшірмесі нысанында веб-порталдағы аукционға қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қоса беріледі.

172. Организационная деятельность аукционной комиссии обеспечивается секретарем аукционной комиссии. Секретарь аукционной комиссии не является членом аукционной комиссии и не имеет права голоса при принятии аукционной комиссией решений.
Секретарь аукционной комиссии определяется из числа работников структурного подразделения организатора, ответственного за организацию и проведение закупок.
В случае осуществления закупок организатором, секретарь аукционной комиссии определяется из числа работников организатора.
173. Секретарь аукционной комиссии:
1) формирует и размещает на веб-портале проект аукционной документации;
2) размещает на веб-портале объявление о проведении аукциона, протокол предварительного обсуждения проекта аукционной документации, протокол вскрытия заявок на участие в аукционе, протокол об итогах закупок способом аукциона, а также другие документы на веб-портале, при их наличии;
3) размещает на веб-портале заключение экспертной комиссии либо эксперта при их наличии;
4) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
174. При организации и проведении аукциона организатор либо заказчик, выступающий с ним в одном лице, образовывает экспертную комиссию либо определить эксперта для подготовки экспертного заключения в отношении соответствия товаров, предлагаемых потенциальными поставщиками, технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью аукционной документации.
Решение о создании экспертной комиссии либо о привлечении эксперта принимается первым руководителем организатора либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя организатора.
175. До начала проведения аукциона члены аукционной комиссии, секретарь аукционной комиссии, а также экспертная комиссия либо эксперт ознакамливаются с утвержденным проектом аукционной документации и приложениями к ней.
176. Членами экспертной комиссии являются председатель, заместитель председателя и другие члены экспертной комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя. Общее количество членов экспертной комиссии составляет нечетное число и не менее трех человек.
177. При организации и проведении аукциона экспертная комиссия либо эксперт дают экспертное заключение на предмет соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками на аукционе товаров требованиям аукционной документации и не имеют права голоса при принятии аукционной комиссией решения.
178. Заключение экспертной комиссии либо эксперта обязательно учитывается аукционной комиссией только в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных аукционной документацией. Экспертное заключение подписывается членами экспертной комиссии либо экспертом, в случае определения эксперта без создания экспертной комиссии и прилагается к протоколу о допуске к участию в аукционе на веб-портале в форме электронной копии документа, заверенного электронной цифровой подписью секретаря аукционной комиссии.

179. Сараптау комиссиясының аукционда әлеуетті өнім берушілер ұсынған тауарлардың аукциондық құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан айқындауы ашық дауыс берумен жүзеге асырылады және егер оған сараптау комиссиясы мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі.
Дауыстар тең болған жағдайда, сараптау комиссиясының төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.
Сараптау комиссиясының қорытындысымен келіспеген жағдайда, осы сараптау комиссиясының кез келген мүшесінің ерекше пікір білдіруге құқығы бар, ол сараптау комиссиясының қорытындысына қоса беріледі және веб-порталда орналастырылады.
Тиісті сараптамалық қорытындыға сараптау комиссиясының қандай да бір мүшесінің қолы болмаған жағдайда, аукциондық комиссияның хатшысы қолдың болмау себебін қамтитын құжатты немесе ақпаратты веб-порталда орналастырады.
4-параграф. Аукциондық құжаттаманың жобасын бекіту және оны веб-порталға орналастыру
180. Ұйымдастырушы аукционды өткізу шарттары мен тәртібін айқындау үшін веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес аукциондық құжаттаманы қалыптастырады және тапсырыс беруші мен ұйымдастырушы бір тұлға болған жағдайларды қоспағанда, оны тапсырыс берушімен келіседі.
181. Тапсырыс беруші әзірлеген аукциондық құжаттаманың жобасын тапсырыс берушінің бірінші басшысы не тапсырыс берушінің өзге басшысы бекітеді.
182. Ұйымдастырушы, ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасары әзірлеген аукциондық құжаттаманың жобасы.
183. Ұйымдастырушы әзірлеген және бекіткен аукциондық құжаттаманың жобасы техникалық ерекшелікті, аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын шарттың жобасын және сараптау комиссиясының не сарапшының (бар болса) құрамын қамтиды.
5-параграф. Аукцион өткізу туралы хабарлама
184. Ұйымдастырушы аукциондық құжаттаманың жобасы бекітілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландырудың мәтінін, сондай-ақ бекітілген аукциондық құжаттаманы не аукциондық құжаттаманың жобасын орналастырады.
Әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күнінің мерзімі аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасы және бекітілген аукциондық құжаттаманың мәтіні орналастырылған күннен бастап кемінде күнтізбелік он бес күнді құрайды.
Тапсырыс беруші қажеттілік туындаған жағдайда әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімі өткенге дейін өз бастамасы бойынша аукциондық құжаттамаға өзгерістер енгізеді. Мұндай жағдайларда аукциондық құжаттама осы Қағидалардың 187-тармағында айқындалған тәртіппен алдын ала талқылауға жатады.

179. Определение экспертной комиссией на предмет соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками на аукционе товаров требованиям аукционной документации осуществляется открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества членов экспертной комиссии.
В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель экспертной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя.
В случае несогласия с заключением экспертной комиссии, любой член данной экспертной комиссии имеет право на особое мнение, которое прилагается к заключению экспертной комиссии и размещается на веб-портале.
В случае отсутствия подписи какого-либо члена экспертной комиссии к соответствующему экспертному заключению секретарем аукционной комиссии на веб-портале размещается документ или информация, содержащие причину отсутствия подписи.
Параграф 4. Утверждение проекта аукционной документации и размещение его на веб-портале
180. Организатор для определения условий и порядка проведения аукциона формирует на веб-портале на казахском и русском языках аукционную документацию, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, и согласовывает ее с заказчиком, за исключением случаев, когда заказчик и организатор выступают в одном лице.
181. Проект аукционной документации, разработанный заказчиком, утверждается первым руководителем заказчика либо иным руководителем заказчика.
182. Проект аукционной документации, разработанный организатором, первым руководителем организатора либо иным руководителем организатора.
183. Проект аукционной документации, разработанный и утвержденный организатором, содержит техническую спецификацию, проект договора, являющегося неотъемлемой частью аукционной документации и состав экспертной комиссии либо эксперта (при наличии).
Параграф 5. Извещение о проведении аукциона
184. Организатор не позднее трех рабочих дней со дня утверждения проекта аукционной документации размещает на веб-портале текст объявления об осуществлении закупок способом аукциона, а также утвержденную аукционную документацию либо проект аукционной документации.
Срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в аукционе, составляет не менее пятнадцати календарных дней со дня размещения протокола предварительного обсуждения проекта аукционной документации и текста утвержденной аукционной документации.
Заказчик до истечения срока представления потенциальными поставщиками заявок на участие в аукционе при небходимости по собственной инициативе вносит изменения в аукционную документацию. В таких случаях аукционная документация подлежит предварительному обсуждению в порядке, определенном пунктом 187 настоящих Правил.

185. Аукцион тәсілімен қайта сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, ұйымдастырушы аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде бес жұмыс күні бұрын, қайта сатып алуды өткізуге байланысты сатып алу туралы шартты орындау мерзімін ұлғайтуды қоспағанда, өткізілмеген аукционның аукциондық құжаттамасы өзгермеген жағдайда аукцион тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландырудың мәтінін веб-порталда орналастырады.
186. Аукциондық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, сатып алу осы Қағидалардың 184-тармағына сәйкес жүргізіледі.
6-параграф. Аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау және алдын ала талқылау хаттамасын веб-порталда орналастыру
187. Қазақстан Республикасының мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес олар туралы мәліметтер мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын сатып алуды жүзеге асыру жағдайларын қоспағанда, әлеуетті өнім берушілердің аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылауы аукциондық құжаттаманы бекітудің міндетті шарты болып табылады.
188. Әлеуетті өнім берушілер аукциондық құжаттаманың жобасына ескертулерді, сондай-ақ аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей веб-портал арқылы тапсырыс берушіге, ұйымдастырушыға жіберуі мүмкін.
189. Аукциондық құжаттаманың жобасына аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы ескертулер, сондай-ақ сұрау салулар болмаған кезде, сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде аукциондық құжаттама бекітілді деп есептеледі.
190. Аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы ескертулер, сондай-ақ сұрау салулар болған кезде тапсырыс беруші, ұйымдастырушы аукциондық құжаттаманы алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) аукциондық құжаттаманың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) аукциондық құжаттаманың жобасына ескертулерді қабылдамау себептерінің негіздемелерін көрсете отырып, оларды қабылдамайды;
3) аукциондық құжаттаманың ережелеріне түсіндірме береді.
Аукциондық құжаттаманың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, осы Қағидалардың 181 және 182-тармақтарында белгіленген тәртіппен веб-порталда өзгертілген аукциондық құжаттаманы бекіту туралы шешім қабылданады.

185. В случае осуществления повторных закупок способом аукциона организатор не менее чем за пять рабочих дней до окончательной даты представления заявок на участие в аукционе размещает на веб-портале текст объявления об осуществлении повторных закупок способом аукциона при условии неизменности аукционной документации несостоявшегося аукциона, за исключением увеличения срока исполнения договора о закупках в связи с проведением повторных закупок.
186. В случае внесения изменений и (или) дополнений в аукционную документацию закупки проводятся в соответствии с пунктом 184 настоящих Правил.
Параграф 6. Предварительное обсуждение и размещение протокола предварительного обсуждения проекта аукционной документации на веб-портале
187. Обязательным условием утверждения аукционной документации является предварительное обсуждение проекта аукционной документации потенциальными поставщиками, за исключением случаев осуществления закупок сведения о которых составляют государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) содержат служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
188. Замечания к проекту аукционной документации, а также запросы о разъяснении положений аукционной документации могут быть направлены потенциальными поставщиками посредством веб-портала заказчику, организатору не позднее пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок.
189. При отсутствии замечаний, а также запросов о разъяснении положений аукционной документации к проекту аукционной документации в течении пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок, аукционная документация считается утвержденной.
190. При наличии замечаний, а также запросов о разъяснении положений аукционной документации заказчик, организатор в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения аукционной документации принимают следующие решения:
1) вносят изменения и (или) дополнения в проект аукционной документации;
2) отклоняют замечания к проекту аукционной документации с указанием обоснований причин их отклонения;
3) дают разъяснения положений аукционной документации.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект аукционной документации принимается решение об утверждении измененной аукционной документации на веб-портале в порядке, установленном пунктами 181 и 182 настоящих Правил.

Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылданған күннен бастап аукциондық құжаттама бекітілді деп есептеледі.
191. Ұйымдастырушы аукциондық құжаттама бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасын орналастырады.
Аукциондық құжаттаманың жобасына осы Қағидалардың 190-тармағының 1) тармақшасына сәйкес өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, ұйымдастырушы аукциондық құжаттаманы алдын ала талқылау хаттамасымен бірге аукциондық құжаттаманың жобасын алған веб-портал қатысушысы-әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, аукциондық құжаттаманың бекітілген мәтінін орналастырады.
192. Аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында аукциондық құжаттаманың жобасына келіп түскен ескертулер және олар бойынша қабылданған шешімдер туралы ақпарат қамтылады.
Аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасына тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары қол қояды.
Ұйымдастырушы сатып алуды жүргізген жағдайда аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасына ұйымдастырушының бірінші басшысы қол қояды.
193. Ұйымдастырушы қажет болған жағдайда аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларына не ескертулеріне жауап ретінде аукциондық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізеді. Аукциондық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу осы Қағидалардың 181 және 182-тармақтарында белгіленген тәртіппен бекітіледі.
194. Ұйымдастырушы қажет болған кезде аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларына не ескертулеріне жауап ретінде, аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке және шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды қоспағанда, аукциондық құжаттаманың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізеді. Аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке және шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды қоспағанда, аукциондық құжаттамаға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізуді ұйымдастырушы осы Қағидалардың 184-тармағында белгіленген тәртіппен бекітеді.
195. Тапсырыс беруші қажет болған кезде аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы бекітілген шешімді ұйымдастырушыға аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.

Со дня принятия решений, предусмотренных подпунктом 2) и 3) настоящего пункта аукционная документация считается утвержденной.
191. Организатор не позднее одного рабочего дня со дня утверждения аукционной документации размещает на веб-портале протокол предварительного обсуждения проекта аукционной документации по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект аукционной документации, в соответствии с подпунктом 1) пункта 190 настоящих Правил, организатор вместе с протоколом предварительного обсуждения аукционной документации размещает утвержденный текст аукционной документации, с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков-участников веб-портала, получивших проект аукционной документации.
192. Протокол предварительного обсуждения проекта аукционной документации, содержит информацию о поступивших замечаниях к проекту аукционной документации и принятых решениях по ним.
Протокол предварительного обсуждения проекта аукционной документации подписывается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика.
В случае проведения закупок организатором протокол предварительного обсуждения проекта аукционной документации подписывается первым руководителем организатора.
193. Организатор, в случаях предусмотренными настоящими Правилами в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта аукционной документации, в ответ на запросы либо замечания потенциальных поставщиков, вносит изменения и (или) дополнения в аукционную документацию. Внесение изменений и (или) дополнений в аукционную документацию утверждается в порядке, установленном пунктами 181 и 182 настоящих Правил.
194. Организатор, в случаях предусмотренными настоящими Правилами в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта аукционной документации, в ответ на запросы либо замечания потенциальных поставщиков, вносит изменения и (или) дополнения в проект аукционной документации, за исключением изменений и (или) дополнений в техническую спецификацию и проект договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации. Внесение изменений и (или) дополнений в аукционную документацию, за исключением изменений и (или) дополнений в техническую спецификацию и проект договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации, утверждается организатором в порядке, установленном пунктом 184 настоящих Правил.
195. Заказчик при внесении изменений и (или) дополнений в техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации направляет утвержденное решение о, организатору не позднее трех рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта аукционной документации.

196. Ұйымдастырушы аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізу туралы тапсырыс беруші бекіткен шешім негізінде аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке немесе шарттың жобасына өзгерістер мен (немесе) толықтыруларды енгізеді.
197. Осы Қағидалардың 190-тармағының 2) тармақшасына сәйкес аукциондық құжаттаманың жобасына ескертулерді қабылдамау туралы шешім қабылданған жағдайда, оларды қабылдамау себептерінің егжей-тегжейлі негіздемесі аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
198. Әлеуетті өнім берушілердің веб-портал арқылы аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулары келіп түскен кезде осы Қағидалардың 190-тармағының 3) тармақшасына сәйкес аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру мәтіні аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында веб-порталда автоматты түрде орналастырылады.
199. Аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшеліктің және шарт жобасының ережелерін түсіндіруді тапсырыс беруші жүзеге асырады.
Аукциондық құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшеліктің және шарт жобасының ережелерін түсіндіру мәтіні аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
7-параграф. Әлеуетті өнім берушілерге аукциондық құжаттаманы не аукциондық құжаттаманың жобасын ұсыну
200. Аукцион өткізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап барлық тілек білдірушілерге аукциондық құжаттаманы не аукциондық құжаттаманың жобасын веб-порталда тегін алу мүмкіндігі беріледі.
201. Аукциондық құжаттаманы не аукциондық құжаттаманың жобасын веб-порталда аукцион өткізу туралы хабарланған кезге дейін ұсынуға жол берілмейді.
8-параграф. Аукционға қатысуға өтінімдердің мазмұны және оларды ұсыну
202. Аукционға қатысуға өтінім аукциондық құжаттамада көрсетілген оны ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында беріледі және әлеуетті өнім берушінің аукциондық құжаттамада белгіленген талаптармен және шарттармен келісімін, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына және Заңның 7-бабымен белгіленген шектеулерге сәйкестігін растайтын ол туралы мәліметтерді алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
203. Аукционға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші ұйымдастырушыға ұсынатын аукционға қатысуға өтінімде аукциондық құжаттамада санамаланған құжаттар қамтылады, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің:

196. Организатор на основании утвержденного заказчиком решения о внесении изменений и (или) дополнений в техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации вносит в срок не позднее пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта аукционной документации, изменения и (или) дополнения в техническую спецификацию или проект договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации.
197. В случае принятия решения об отклонении замечаний к проекту аукционной документации, в соответствии с подпунктом 2) пункта 190 настоящих Правил, подробное обоснование причин их отклонения указывается в протоколе предварительного обсуждения проекта аукционной документации.
198. При поступлении запросов потенциальных поставщиков о разъяснении положений аукционной документации посредством веб-портала, в соответствии с подпунктом 3) пункта 190 настоящих Правил, текст разъяснения положений аукционной документации автоматически размещается на веб-портале в протоколе предварительного обсуждения проекта аукционной документации.
199. Разъяснение положений технической спецификации и проекта договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации, осуществляется заказчиком.
Текст разъяснения положений технической спецификации и проекта договора, являющихся неотъемлемой частью аукционной документации отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта аукционной документации.
Параграф 7. Представление потенциальным поставщикам аукционной документации либо проекта аукционной документации
200. Со дня размещения объявления о проведении аукциона всем желающим предоставляется возможность бесплатного получения аукционной документации, либо проекта аукционной документации на веб-портале.
201. Аукционная документация, либо проект аукционной документации не предоставляются до момента извещения о проведении аукциона на веб-портале.
Параграф 8. Содержание и представление заявок на участие в аукционе
202. Заявка на участие в аукционе подается в форме электронного документа посредством веб-портала до истечения окончательного срока ее представления, указанного в аукционной документации и является формой выражения согласия потенциального поставщика с требованиями и условиями, установленными аукционной документацией, а также согласия потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона.
203. Заявка на участие в аукционе, представляемая организатору потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в аукционе, содержит документы, перечисленные в аукционной документации, а также содержать подтверждение потенциального поставщика:

1) Заңның 7-бабымен көзделген шектеулердің жоқ екені туралы;
2) өзі мен тапсырыс беруші, ұйымдастырушы не ұйымдастырушы арасында заңда тыйым салынған қатынастардың жоқ екені туралы;
3) осы Қағидалардың 336-тармағында көрсетілген фактілер анықталған жағдайда, шартты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен бұзуға келісу туралы растауын қамтиды.
204. Аукционға қатысуға өтінім веб-портал аукционға қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте қабылданды деп есептеледі.
205. Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға бір ғана өтінім береді.
206. Әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімін мынадай жағдайларда веб-портал автоматты түрде қабылдамайды:
1) әлеуетті өнім беруші бұрын осы аукционға қатысуға өтінім берген болса;
2) аукционға қатысуға өтінім осы аукционға қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін веб-порталға келіп түссе;
3) бастапқы баға осы тауарларды сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе;
4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген жағдайларда.
Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысу үшін ұсынатын аукционға қатысуға өтінімнің қолданылу мерзімі аукционға қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап кемінде күнтізбелік алпыс күнді құрайды және аукциондық құжаттамада белгіленген талап етілетін мерзімге сәйкес келуге тиіс.
Ескерту. 206-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
207. Әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімі веб-порталда автоматты түрде тіркеледі.
Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізген кезде өтінім берілген болып есептеледі.
208. Әлеуетті өнім беруші қажет болған жағдайда өзінің аукционға қатысуға өтінімін өзі енгізген қамтамасыз етуді қайтарып алу құқығын жоғалтпай, аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін кез келген уақытта өзгертеді немесе кері қайтарып алады.
Аукционға қатысуға өтінімді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін оны кері қайтарып алуға жол берілмейді.
209. Аукционға қатысуға өтінімдерге оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
210. Әлеуетті өнім берушінің аукциондық құжаттамаға сәйкес талап етілетін, мемлекеттік ақпараттық жүйелерге және (немесе) мемлекеттік дерекқорларға жүгіну арқылы не веб-порталды пайдалана отырып, электрондық нысанды толтыру арқылы алынатын жекелеген құжаттарды ұсынуына жол беріледі.

1) об отсутствии ограничений, установленных статьей 7 Закона;
2) об отсутствии между ним и заказчиком и организатором отношений, запрещенных Законом;
3) о согласии на расторжение в порядке, установленном законами Республики Казахстан, договора в случае выявления фактов, указанных в пункте 336 настоящих Правил.
204. Заявка на участие в аукционе считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления потенциальному поставщику, подавшему заявку на участие в аукционе.
205. Потенциальный поставщик подает только одну заявку на участие в аукционе.
206. Заявка на участие в аукционе потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном аукционе;
2) заявка на участие в аукционе поступила на веб-портал после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном аукционе;
3) стартовая цена превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров;
4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.
Срок действия заявки на участие в аукционе, представляемой потенциальным поставщиком для участия в аукционе, составляет не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия заявок на участие в аукционе, и соответствует требуемому сроку, установленному аукционной документацией.
Сноска. Пункт 206 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
207. Заявка потенциального поставщика на участие в аукционе автоматически регистрируются на веб-портале.
Заявка считается поданной при внесении потенциальным поставщиком обеспечения заявки на участие в аукционе.
208. Потенциальный поставщик изменяет или отзывает свою заявку на участие в аукционе в любое время до истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей заявки на участие в аукционе.
Заявки на участие в аукционе не отзываются после истечения окончательного срока их представления.
209. Не вносятся изменения и (или) дополнения в заявки на участие в аукционе после истечения окончательного срока их представления.
210. Потенциальным поставщиком предоставляются отдельные документы, требуемые в соответствии с аукционной документацией, получаемые посредством обращения в государственные информационные системы и (или) государственные базы данных, либо посредством заполнения электронной формы с использованием веб-портала.

9-параграф. Аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
211. Аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету аукцион тәсілімен тауарларды сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде енгізіледі.
Аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің сәйкестігін әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімді берген кезде веб-портал автоматты түрде айқындайды.
212. Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдайды:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
2) электрондық құжат нысанында берілетін банк кепілдігі.
Әлеуетті өнім берушінің электрондық әмияндағы ақшаның тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.
Осы Қағидалардың 213 және 214-тармақтарында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы электрондық әмияндағы ақшаны пайдалануына жол берілмейді.
213. Электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұйымдастырушы мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтармайды:
1) аукцион жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса;
2) аукцион жеңімпазы шарт жасасып, осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шартты және (немесе) соманы орындауды қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы аукциондық құжаттамада белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
214. Электрондық әмиян арқылы енгізілген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы бұғаттайды және мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтарылмайды:
1) аукцион жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса;
2) аукцион жеңімпазы шарт жасасып, осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шартты және (немесе) соманы орындауды қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы аукциондық құжаттамада белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
215. Осы Қағидалардың 213 және 214-тармақтарында көзделген жағдайлардың бірі басталған кезде аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы тапсырыс берушіден веб-портал арқылы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, егер әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса немесе шарт жасасып, осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы енгізбесе, әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянынан Тапсырыс берушінің өтінішінде көрсетілген шотқа өтінімді қамтамасыз ету бойынша бұғатталған ақшаны аударуды жүзеге асырады.

Параграф 9. Обеспечение заявки на участие в аукционе
211. Обеспечение заявки на участие в аукционе вносится в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения товаров способом аукциона.
Соответствие обеспечения заявки на участие в аукционе определяется веб-порталом автоматически при подаче потенциальным поставщиком заявки на участие в аукционе.
212. Потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в аукционе:
1) деньги, находящиеся в электронном кошельке потенциального поставщика;
2) банковскую гарантию, предоставляемую в форме электронного документа.
Потенциальный поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке.
Оператор информационной системы электронных закупок не использует деньги, находящиеся в электронном кошельке, за исключением случаев, указанных в пунктах 213 и 214 настоящих Правил.
213. Обеспечение заявки на участие в аукционе, внесенное в виде электронной банковской гарантии, не возвращается организатором потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем аукциона, уклонился от заключения договора;
2) победитель аукциона, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные аукционной документацией о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
214. Обеспечение заявки на участие в аукционе, внесенное через электронный кошелек, блокируется оператором и не возвращается потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем аукциона, уклонился от заключения договора;
2) победитель аукциона, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные аукционной документацией о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
215. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктами 213 и 214 настоящих Правил, сумма обеспечения заявки на участие в аукционе зачисляется в доход заказчика.
Оператор информационной системы электронных закупок в течение пяти рабочих дней со дня поступления от заказчика заявления посредством веб-портала осуществляет перевод с электронного кошелька потенциального поставщика заблокированных денег по обеспечению заявки на указанный в заявлении заказчика счет, если потенциальный поставщик уклонился от заключения договора или заключив договор не внес обеспечение исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.

216. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге өзі енгізген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық банк кепілдігі түрінде мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) осы әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің аукционға қатысуға өтінімін кері қайтарып алған жағдайларда ашу хаттамасы орналастырылғанда;
2) аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған. Көрсетілген жағдай аукцион жеңімпазы болып айқындалған аукционға қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шартқа қол қоюы және ол шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізуі.
217. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімді ол бұғаттаған қамтамасыз етуін мынадай жағдайларда автоматты түрде бұғаттаудан шығарады:
1) осы әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің аукционға қатысуға өтінімін кері қайтарып алған;
2) аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған. Көрсетілген жағдай аукцион жеңімпазы болып айқындалған аукционға қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шартқа қол қоюы және оның сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізуі.
218. Әлеуетті өнім берушінің өзінің электрондық әмиянында орналастырылған ақшаны қайтару туралы талабы бойынша электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы осындай талап келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оларға қатысты бұғаттау жүзеге асырылмаған немесе бұғаттау тоқтатылған көрсетілген ақшаны қайтарады.
10-параграф. Аукционды өткізу
219. Аукцион аукциондық құжаттамада көрсетілген күні және уақытта веб-порталда өткізіледі.
Аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткен күннен кейінгі жұмыс күні аукционды өткізу күні болып табылады.
220. Аукцион өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауарды сатып алу үшін аукционға қатысушының ең төмен бастапқы бағасынан бастап баға туралы ағымдағы ұсынысты аукцион адымына төмендету арқылы өткізіледі.
221. Аукцион адымы өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауарды сатып алу үшін аукционға қатысушының ең төмен бастапқы бағасының жарты пайызынан бес пайызына дейін құрайды.
222. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы аукционды өткізу кезінде аукционды өткізу мерзімі өткенге дейін әлеуетті өнім берушілердің құпиялылығын қамтамасыз етеді.

216. Организатор возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в аукционе в виде электронной банковской гарантии, в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) размещения протокола вскрытия в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в аукционе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе;
2) подписания протокола об итогах закупок способом аукциона. Указанный случай не распространяется на участника аукциона, определенного победителем аукциона;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора, и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
217. Оператор автоматически разблокирует потенциальному поставщику заблокированное им обеспечение заявки на участие в аукционе в следующих случаях:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в аукционе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе;
2) подписания протокола об итогах закупок способом аукциона. Указанный случай не распространяется на участника аукциона, определенного победителем аукциона;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
218. По требованию потенциального поставщика о возврате денег, размещенных на его электронном кошельке, оператор в течение трех рабочих дней с даты поступления такого требования возвращает указанные деньги, в отношении которых не осуществлено блокирование или блокирование прекращено.
Параграф 10. Проведение аукциона
219. Аукцион проводится на веб-портале в день и время, которые указаны в аукционной документации.
Днем проведения аукциона является рабочий день, следующий с даты истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе.
220. Аукцион проводится путем снижения текущего предложения о цене начиная с наименьшей стартовой цены участника аукциона для приобретения товара, являющегося предметом проводимого аукциона, на шаг аукциона.
221. Шаг аукциона составляет от половины процента до пяти процентов от наименьшей стартовой цены участника аукциона для приобретения товара, являющегося предметом проводимого аукциона.
222. При проведении аукциона оператором информационной системы электронных закупок обеспечивается конфиденциальность потенциальных поставщиков до истечения срока проведения аукциона.

223. Аукционды өткізу кезінде аукционға қатысушыларға аукционға қатысуға өтінімдер беру күні мен уақытына байланысты нөмір беріледі.
224. Әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімдерін беру күні мен уақыты аукцион хаттамасында белгіленеді.
225. Аукционды өткізу кезінде аукционға қатысушылар аукцион адымы шегіндегі шамаға баға туралы ағымдағы ең төменгі ұсынысты төмендетуді көздейтін, өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы ұсыныстар береді.
226. Аукционды өткізу кезінде аукционның кез келген қатысушысы қажеттілік туындаған жағдайда ағымдағы ең төмен ұсыныс болмаған жағдайда аукцион адымына қарамастан, өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауарды сатып алу үшін аукционға қатысушының ең төмен бастапқы бағасынан төмендетілген, өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы ұсыныс береді.
227. Егер өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы осындай ұсынысты аукционға осы қатысушы берген жағдайда, аукционға қатысушы өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы ағымдағы ең төменгі ұсыныстан төмен өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы ұсыныс бермейді.
228. Өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы аукционға қатысушылардың ұсыныстарын қабылдау уақыты аукцион өткізу басталғаннан бастап отыз минутты, сондай-ақ өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы соңғы ұсыныс келіп түскеннен кейін он минутты құрайды. Егер көрсетілген уақыт ішінде өткізілетін аукционның мәні болып табылатын тауардың неғұрлым төмен бағасы туралы бірде-бір ұсыныс келіп түспесе, аукцион аяқталады.
229. Веб-портал осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион хаттамасын автоматты түрде қалыптастырады.
230. Егер өткізілетін аукционның мәні болып табылатын тауардың аукционға басқа қатысушы ұсынған бастапқы бағаға тең бастапқы бағасы ұсынылған жағдайда, басқа ұсыныстардан бұрын келіп түскен тауардың бастапқы бағасы ең төмен бастапқы баға деп танылады.
231. Егер аукционды өткізу басталғаннан кейін отыз минут ішінде аукционға қатысушылардың бірде-бірі өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы ұсыныс бермесе, бастапқы бағасы ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім беруші аукционның бірінші орнын алған әлеуетті өнім беруші болып танылады.
11-параграф. Аукционға қатысуға өтінімдерді қарау тәртібі
232. Аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімдерді қарауды біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында жүзеге асырады.

223. При проведении аукциона участникам аукциона присваивается номер в зависимости от даты и времени подачи заявок на участие в аукционе.
224. Дата и время подачи заявок потенциальных поставщиков на участие в аукционе фиксируется в протоколе аукциона.
225. При проведении аукциона участники аукциона подают предложения о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, предусматривающие снижение текущего минимального предложения о цене на величину в пределах шага аукциона.
226. При проведении аукциона любой участник аукциона подает предложение о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, сниженное от наименьшей стартовой цены участника аукциона для приобретения товара, являющегося предметом проводимого аукциона, независимо от шага аукциона при условии отсутствия текущего минимального предложения.
227. Участник аукциона не подает предложение о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, ниже чем текущее минимальное предложение о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, в случае, если такое предложение о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, подано этим же участником аукциона.
228. Время приема предложений участников аукциона о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, составляет тридцать минут от начала проведения аукциона, а также десять минут после поступления последнего предложения о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона. Если в течение указанного времени ни одного предложения о более низкой цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, не поступило, аукцион завершается.
229. Веб-портал автоматически формирует протокол аукциона по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
230. В случае, если была предложена стартовая цена товара, являющегося предметом проводимого аукциона, равная стартовой цене, предложенной другим участником аукциона, наименьшей стартовой ценой признается стартовая цена товара, поступившее ранее других предложений.
231. В случае, если в течение тридцати минут после начала проведения аукциона ни один из участников аукциона не подал предложения о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, потенциальным поставщиком, занявшим первое место аукциона, признается потенциальный поставщик, стартовая цена которого является наименьшей.
Параграф 11. Порядок рассмотрения заявок на участие в аукционе
232. Рассмотрение заявок на участие в аукционе осуществляется аукционной комиссией в целях определения потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации.

233. Аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімдерді қарауды бағасы ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім берушінің өтінімінен бастайды.
234. Егер әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау нәтижелері бойынша аукциондық комиссия мұндай өтінімді біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес келеді деп таныған жағдайда, осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттама қалыптастырылады. Бұл ретте аукционға қалған қатысушылардың өтінімдері ашылмайды.
Егер әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау нәтижелері бойынша аукциондық комиссия мұндай өтінімді біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес келмейді деп таныған жағдайда, осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы аралық хаттама қалыптастырылады. Мұндай жағдайларда аукциондық комиссия бағасы ең төмен бағадан кейінгі болып табылатын әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарауға көшеді.
235. Әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан аукционға қатысуға арналған әрбір өтінімін аукциондық комиссия аукцион өткізілген және (немесе) мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы аралық хаттама орналастырылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды.
236. Қажеттілік туындаған жағдайда аукционға қатысуға өтінімдерді қарау кезінде аукциондық комиссия:
1) аукционға қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді сұратуға;;
2) аукционға қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында веб-портал арқылы тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұрайды.
237. Аукционға қатысуға өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, аукционға қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіруге байланысты аукциондық комиссияның сұрау салуына және өзге де іс-әрекеттеріне жол берілмейді.
238. Аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімді, егер онда ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, аукциондық құжаттаманың талаптарына сай келеді деп қарайды.
239. Аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама аукциондық комиссияның барлық мүшелерін және аукционға қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерді электрондық пошта арқылы бір мезгілде хабардар ете отырып, біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес деп танылған әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау аяқталған күні веб-портал автоматты түрде қалыптастырылады және орналастырылады.

233. Рассмотрение заявок на участие в аукционе начинается аукционной комиссией с заявки потенциального поставщика, цена которого является наименьшей.
234. В случае, если по результатам рассмотрения заявки потенциального поставщика аукционная комиссия признает такую заявку соответствующей квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации, формируется протокол об итогах закупок способом аукциона по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам. При этом заявки остальных участников аукциона не вскрываются.
В случае, если по результатам рассмотрения заявки потенциального поставщика аукционная комиссия признает такую заявку не соответствующей квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации, формируется промежуточный протокол об итогах закупок способом аукциона по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам. В таких случаях аукционная комиссия переходит к рассмотрению заявки потенциального поставщика, цена которого является следующей после наименьшей цены.
235. Каждая заявка потенциального поставщика на участие в аукционе на предмет соответствия квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации рассматривается аукционной комиссией в течение двух рабочих дней со дня проведения аукциона и (или) размещения промежуточного протокола об итогах закупок.
236. При рассмотрении заявок на участие в аукционе аукционная комиссия в целях уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в аукционе:
1) посредством веб-портала запрашивает у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в аукционе;
2) посредством веб-портала запрашивает необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
237. Аукционной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия, связанные с дополнением заявки на участие в аукционе недостающими документами, заменой документов, представленные в заявке на участие в аукционе, приведением в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями аукционной документации.
238. Аукционная комиссия рассматривает заявку на участие в аукционе как отвечающую требованиям аукционной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки.
239. Протокол об итогах закупок способом аукциона автоматически формируется и размещается веб-порталом в день окончания рассмотрения заявки потенциального поставщика, признанного соответствующим квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации с одновременным уведомлением по электронной почте всех членов аукционной комиссии и всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в аукционе.

240. Аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамада мыналар қамтиды:
1) аукциондық комиссияның сұрау салулары туралы ақпарат;
2) аукционға қатысуға өтінімдері қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер туралы ақпаратты, олардың қабылданбау себептері егжей-тегжейлі сипатталып, оның ішінде олардың біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттар көрсетіле отырып, ұсынады;
3) мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында айқындалған өзге де мәліметтер қоса беріледі.
12-параграф. Аукционды өтпеді деп танудың негіздері мен салдары
241. Аукцион тәсілімен мемлекеттік сатып алу мынадай негіздердің бірі бойынша өтпеді деп танылады:
1) аукционға қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) аукционға қатысуға екеуден аз өтінім ұсынылған жағдайда жүзеге асырылады;
3) Егер аукционға қатысушылардың барлығы біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді деп танылса;
4) Егер аукционға қатысушылардың өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша аукционның бір ғана қатысушысы біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес деп танылса, аукцион өткізілмейді.
242. Егер аукцион тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылса, Тапсырыс беруші мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) аукцион тәсілімен сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) аукциондық құжаттаманы өзгерту және аукцион тәсілімен сатып алуды қайта өткізу туралы.
243. Аукцион тәсілімен қайта сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, Тапсырыс беруші бір көзден алу тәсілімен сатып алуды мынадай жағдайларда жүзеге асыруға құқылы:
1) аукционға қатысуға ұсынылған өтінімдердің болмауы. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жіберілетін әлеуетті өнім берушіні тапсырыс беруші айқындайды;
2) аукционға қатысуға екеуден аз өтінім ұсынылған жағдайда жүзеге асырылады. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру аукционға қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі. Жасалған шарттың бағасы аукционға қатысуға өтінімде көрсетілген әлеуетті өнім берушінің бастапқы бағасынан аспайды.
9-тарау. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және өткізу
1-параграф. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру негіздемелері
244. Егер осындай біртекті тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің құндық мәндегі жылдық көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің сегіз мың еселенген мөлшерінен аспаса, біртекті тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу жүргізіледі.

240. Протокол об итогах закупок способом аукциона содержит следующее:
1) информацию о запросах аукционной комиссии;
2) информацию о потенциальных поставщиках, заявки на участие в аукционе которых были отклонены, с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации;
3) иные сведения, определенные настоящими Правилами.
Параграф 12. Основания и последствия признания аукциона несостоявшимся
241. Закупки способом аукциона признаются несостоявшимися по одному из следующих оснований:
1) отсутствия представленных заявок на участие в аукционе;
2) представления менее двух заявок на участие в аукционе;
3) если все участники аукциона признаны не соответствующими квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации;
4) если по результатам рассмотрения заявок участников аукциона соответствующим квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации признан только один участник аукциона.
242. Если закупки способом аукциона признаны несостоявшимися, заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупок способом аукциона;
2) об изменении аукционной документации и повторном проведении закупок способом аукциона.
243. В случае признания повторных закупок способом аукциона несостоявшимися заказчик вправе осуществить закупки способом из одного источника в случаях:
1) отсутствия представленных заявок на участие в аукционе. При этом потенциальный поставщик, которому направляется приглашение на участие в закупках способом из одного источника, определяется заказчиком;
2) представления менее двух заявок на участие в аукционе. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в аукционе. Цена заключенного договора не превышает стартовую цену потенциального поставщика, указанную в заявке на участие в аукционе.
Глава 9. Организация и проведение закупок способом запроса ценовых предложений
Параграф 1. Основания осуществления закупок способом запроса ценовых предложений
244. Закупки способом запроса ценовых предложений проводятся на однородные товары, работы, услуги, если годовые объемы таких однородных товаров, работ, услуг не превышают восьмитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.

245. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілін қолдану мақсатында қаржы жылы ішінде біртекті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу көлемін олардың біреуінің мөлшері осы 244 тармақта көзделгеннен аз бөліктерге бөлуге жол берілмейді.
246. Сатып алуды ұйымдастырушы баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде осы Қағидалардың 22-тармағының 1) тармақшасында көзделген біліктілік талабын белгілейді.
247. Сенімді бағдарламалық қамтылым тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімінің санаттарына жататын тауарларды және сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз етуді және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі қолданыла отырып, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен жүргізіледі.
Әлеуетті өнім берушінің тауарларының электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын сенімді бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімінің тізілімінде болуы алдын ала біліктілік іріктеуден өтудің шарты болып табылады.
Ескерту. 247-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 31.10.2022 № 1110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
248. Тауарлары және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі ақпараттық-коммуникациялық қызметтері осы Қағидалардың 284-тармағында көзделген негіз бойынша электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімінде орналасқан әлеуетті өнім берушілер арасында жүзеге асырылған сатып алу өткізілмеді деп танылғанда, тапсырыс беруші осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен өзге әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.
Осы Қағидалардың 283-тармағында көзделген негіз бойынша электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын тауарлары сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімінде жүзеге асырылған әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алу өткізілмеді деп танылғанда, сатып алу осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен осы тендерге қатысуға өтінім ұсынған әлеуетті өнім берушіден бір көзден жүзеге асырылады.
Ескерту. 248-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 31.10.2022 № 1110 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

245. В целях применения способа запроса ценовых предложений объем закупок однородных товаров, работ, услуг не подлежит дроблению в течение финансового года на части, размер одной из которых менее предусмотренного пунктом 244 настоящих Правил.
246. Организатор закупок при осуществлении закупок способом запроса ценовых предложений устанавливает квалификационное требование, предусмотренное подпунктом 1) пункта 22 настоящих Правил.
247. Закуп товаров, относящихся к категориям программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенных в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности и информационно-коммуникационных услуг по временному использованию данных товаров, проводится способом запроса ценовых предложений с применением предварительного квалификационного отбора.
Условием прохождения предварительного квалификационного отбора является нахождение товара потенциального поставщика в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности.
Сноска. Пункт 247 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 31.10.2022 № 1110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
248. При признании не состоявшимися закупок, осуществленных среди потенциальных поставщиков, товары которых находятся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности и информационно-коммуникационных услуг по временному использованию данных товаров, по основанию, предусмотренному пунктом 284 настоящих Правил, заказчик принимает решение об осуществлении закупок среди иных потенциальных поставщиков в порядке, установленном настоящими Правилами.
При признании не состоявшимися закупок, осуществленных среди потенциальных поставщиков, товары которых находятся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности по основанию, предусмотренному пунктом 283 настоящих Правил, закупка осуществляется из одного источника у потенциального поставщика, представившего заявку на участие в данной закупке в порядке, установленном настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 248 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 31.10.2022 № 1110 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-параграф. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу өткізу туралы хабарландыру
249. Ұйымдастырушы баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілетін сатып алу туралы мынадай мәліметтерді веб-порталда қазақ және орыс тілдерінде орналастырады:
1) бөлінген сомаларды көрсете отырып, өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын тауардың саны, орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі туралы;
2) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы;
3) тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны;
4) тауар жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтер көрсетудің талап етілетін мерзімдері;
5) әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын ұсынуының басталу және аяқталу мерзімі туралы;
6) техникалық ерекшелігі көрсетілген шарттың жобасы.
Тапсырыс берушілер ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып, техникалық ерекшелікті әзірлейді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте сатып алынатын тауарлардың қысқаша сипаттамасында жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттардың ережелерінде немесе Қазақстан Республикасының Техникалық реттеу туралы заңнамасына сәйкес, бар болған жаңдайда өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсыну туралы өнім берушілерге қойылатын талап қамтылуға тиіс.
250. Осы Қағидалардың 249-тармағында көзделген орналастырылатын ақпаратта тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттерге, пайдалы модельдерге, өнеркәсіптік үлгілерге, тауардың шығарылған жерінің атауына және өндірушінің атауына, сондай-ақ өзге де сипаттамаларға нұсқаулардың болуына жол берілмейді, егер мұндай нұсқау сатып алуды жүзеге асырудың мынадай жағдайларын қоспағанда, сатып алынатын тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің жекелеген әлеуетті өнім берушіге тиесілігін айқындаған жағдайда:
1) негізгі (орнатылған) жабдықты, сондай-ақ орнатылған бағдарламалық қамтылымды (лицензиялық бағдарламалық қамтылымды) қосымша жинақтау, жаңғырту және қосымша жарақтау үшін;
2) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Параграф 2. Извещение о проведении закупок способом запроса ценовых предложений
249. Организатор не позднее пяти рабочих дней до окончания срока представления ценовых предложений, размещает на веб-портале на казахском и русском языках следующие сведения о проводимых закупках способом запроса ценовых предложений:
1) о количестве товара, объемах выполняемых работ, оказываемых услуг, являющихся предметом проводимых закупок, с указанием выделенных сумм;
2) краткое описание закупаемых товаров, работ, услуг;
3) место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
4) требуемые сроки поставки товара, выполнения работ, оказания услуг;
5) о сроке начала и окончания представления потенциальными поставщиками ценовых предложений;
6) проект договора с указанием технической спецификации.
Заказчики разрабатывают техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования закупок.
При этом краткое описание закупаемых товаров должно содержать требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании, при их наличии.
250. В размещаемой информации, предусмотренной пунктом 249 настоящих Правил, не содержатся указание на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, а также иные характеристик, в случае, если такое указание определяет принадлежность приобретаемого товара, работы, услуги отдельному потенциальному поставщику, за исключением следующих случаев осуществления закупок:
1) для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования, а также установленного программного обеспечения (лицензионного программного обеспечения);
2) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

3) тапсырыс берушіде бар тауарды (жабдықты) жөндеу және (немесе) оған техникалық қызмет көрсету үшін;
Ескерту. 250-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-параграф. Әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын ұсынуы
251. Әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда көзделген мәліметтерді қамтитын бір ғана баға ұсынысын береді, оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
Әлеуетті өнім берушілердің берілген баға ұсыныстарын оларды ұсыну мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алуына жол беріледі. Бұл ретте баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі өткенге дейін енгізілген өзгерістерімен бірге оларды қайта ұсынуға жол беріледі.
252. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын беруі оның шарт жобасында көзделген талаптарды сақтай отырып, тауарды беруді, жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
253. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысына тауарларды жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге байланысты барлық шығыстар енгізіледі.
254. Әлеуетті өнім беруші баға ұсынысын ұйымдастырушыға веб-портал арқылы осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша хабарландыруда көрсетілген баға ұсыныстарын қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін ұсынады.
255. Веб-портал баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушіге тиісті хабарламаны автоматты түрде жібергеннен кейін баға ұсынысы қабылданды деп есептеледі.
4-параграф. Баға ұсыныстарын салыстыру және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларын шығару
256. Баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі өткеннен кейін веб-портал баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстыруды және баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындыларын шығаруды жүргізеді
257. Ең төмен баға ұсынысын ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
258. Екінші орын алған әлеуетті өнім беруші ең төмен баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде айқындалады.
259. Егер ең төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынған жағдайда, баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан бұрын түскен әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
260. Осы Қағидалардың 342 және 343-тармақтарында көзделген жағдайларды қоспағанда, ұйымдастырушы мен әлеуетті өнім берушінің арасында оның баға ұсынысына қатысты веб-портал арқылы не веб-порталды қолданбай өзге де тәсілдермен келіссөздер жүргізуге жол берілмейді.

3) для ремонта и (или) технического обслуживания имеющегося у заказчика товара (оборудования);
Сноска. Пункт 250 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Представление потенциальными поставщиками ценовых предложений
251. Потенциальный поставщик представляет только одно ценовое предложение, содержащее сведения, предусмотренные настоящими Правилами, в которое не вносятся изменения и (или) дополнения.
Допускается отзыв потенциальными поставщиками поданных ценовых предложений до истечения срока их представления. При этом допускается повторное представление ценовых предложений с внесенными изменениями до истечения срока их представления.
252. Представление потенциальным поставщиком ценового предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг с соблюдением условий, предусмотренных в проекте договора.
253. В ценовое предложение потенциального поставщика включаются все расходы, связанные с поставкой товаров, выполнением работ, оказанием услуг.
254. Ценовое предложение представляется потенциальным поставщиком посредством веб-портала организатору до окончания срока приема ценовых предложений, указанного в объявлении, по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
255. Ценовое предложение считается принятым после автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления потенциальному поставщику, подавшему ценовое предложение.
Параграф 4. Сопоставление ценовых предложений и подведение итогов закупок способом запроса ценовых предложений
256. По истечении срока представления ценовых предложений веб-порталом производится автоматическое сопоставление ценовых предложений и подведение итогов закупок способом запроса ценовых предложений.
257. Победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшее ценовое предложение.
258. Потенциальный поставщик, занявший второе место, определяется на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения.
259. В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого поступило ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
260. Организатор и потенциальный поставщик не проводят переговоры в отношении его ценового предложения посредством веб-портала либо иными способами без применения веб-портала, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 342 и 343 настоящих Правил.

261. Егер баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі ішінде әлеуетті өнім берушінің бір ғана баға ұсынысы ұсынылса, веб-портал сатып алуларды автоматты түрде өткізілмеді деп таниды және ұйымдастырушы сатып алуды осы баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушіден бір көзден алу тәсілімен жүзеге асырады. Бұл ретте жасалған шарттың бағасы әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысынан аспауға тиіс.
262. Егер баға ұсыныстарын ұсыну мерзімі ішінде әлеуетті өнім берушілердің бірде-бір баға ұсынысы ұсынылмаса, веб-портал сатып алуды автоматты түрде өткізілмеді деп таниды және ұйымдастырушы баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асырады.
263. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы:
1) егер ол осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кеткен;
2) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген жағдайларда веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс.
Өзге негіздер бойынша баға ұсыныстарын қабылдамауға жол берілмейді.
Ескерту. 263-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
264. Егер осы Қағидалардың 263-тармағында көзделген негіздер бойынша баға ұсыныстарын веб-портал автоматты түрде қабылдамағаннан кейін әлеуетті өнім берушілердің екі баға ұсынысынан кем қалса, онда мұндай сатып алу өткізілмеді деп танылады және ұйымдастырушы баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асырады.
265. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама олар жасалғаннан кейін осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-порталда автоматты түрде орналастырылады.
5-параграф. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
266. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде енгізіледі.
Бірнеше лот бойынша баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысқан жағдайда әлеуетті өнім беруші өтінімді қамтамасыз етуді әрбір лотқа жеке ұсынады.
Баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің сәйкестігін әлеуетті өнім беруші баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінім берген кезде веб-портал автоматты түрде айқындайды.
267. Әлеуетті өнім беруші баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдайды:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;

261. Если в течение срока представления ценовых предложений представлено только одно ценовое предложение потенциального поставщика, такие закупки автоматически веб-порталом признаются несостоявшимися и организатор осуществляет закупки способом из одного источника у потенциального поставщика, представившего данное ценовое предложение. При этом цена заключенного договора не должна превышать ценовое предложение потенциального поставщика.
262. Если в течение срока представления ценовых предложений не представлено ни одно ценовое предложение потенциальных поставщиков, такие закупки автоматически веб-порталом признаются несостоявшимися и организатор осуществляет повторные закупки способом запроса ценовых предложений.
263. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом в случаях:
1) если оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
2) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.
По иным основаниям ценовые предложения не отклоняются.
Сноска. Пункт 263 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
264. Если после автоматического отклонения веб-порталом ценовых предложений по основаниям, предусмотренным пунктом 263 настоящих Правил, осталось менее двух ценовых предложений потенциальных поставщиков, то такие закупки признаются несостоявшимися и организатор осуществляет повторные закупки способом запроса ценовых предложений.
265. Протокол об итогах закупок способом запроса ценовых предложений размещается на веб-портале автоматически после их подведения по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
Параграф 5. Обеспечение заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений
266. Обеспечение заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений вносится в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения товаров, работ, услуг.
В случае участия в закупках способом запроса ценовых предложений по нескольким лотам потенциальный поставщик представляет обеспечение заявки на каждый лот отдельно.
Соответствие обеспечения заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений определяется веб-порталом автоматически при подаче потенциальным поставщиком заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений.
267. Потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений:
1) деньги, находящиеся в электронном кошельке потенциального поставщика;

2) осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банк кепілдігі.
Әлеуетті өнім берушінің электрондық әмияндағы ақшаның тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.
Осы Қағидалардың 268 және 269-тармақтарында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, электрондық әмияндағы ақшаны электрондық сатып алудың ақпараттық жүйесі операторының пайдалануына жол берілмейді.
268. Электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге қайтармайды:
1) жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) жеңімпаз шарт жасасып, шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
269. Электрондық әмиян арқылы енгізілген баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді Электрондық сатып алудың ақпараттық жүйесінің операторы бұғаттайды және мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтармайды:
1) жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) жеңімпаз сатып алу туралы шарт жасасып, сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
270. Осы Қағидалардың 268 және 269-тармақтарында көзделген жағдайлардың бірі туындаған кезде баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы тапсырыс берушіден веб-портал арқылы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, егер әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса немесе шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбесе, әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянынан Тапсырыс берушінің өтінішінде көрсетілген шотқа өтінімді қамтамасыз ету бойынша бұғатталған ақшаны аударуды жүзеге асырады.
271. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге ол енгізген электрондық банк кепілдігі түріндегі баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2) банковскую гарантию, предоставляемую в форме электронного документа согласно приложению 16 к настоящим Правилам.
Потенциальный поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке.
Оператор информационной системы электронных закупок не использует деньги, находящиеся в электронном кошельке, за исключением случаев, указанных в пунктах 268 и 269 настоящих Правил.
268. Обеспечение заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений, внесенное в виде электронной банковской гарантии, не возвращается организатором закупок потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора.
269. Обеспечение заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений, внесенное через электронный кошелек, блокируется оператором информационной системы электронных закупок и не возвращается потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил, требования о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора.
270. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктами 268 и 269 настоящих Правил, сумма обеспечения заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений зачисляется в доход заказчика.
Оператор информационной системы электронных закупок в течение пяти рабочих дней со дня поступления от заказчика заявления посредством веб-портала осуществляет перевод с электронного кошелька потенциального поставщика заблокированных денег по обеспечению заявки на указанный в заявлении заказчика счет, если потенциальный поставщик уклонился от заключения договора или заключив договор не внес обеспечение исполнения договора.
271. Организатор возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений в виде электронной банковской гарантии, в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

2) сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қою. Көрсетілген жағдай баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алулардың жеңімпазы болып айқындалған қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің сатып алу туралы шартқа қол қоюы және оның шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуі.
Ескерту. 271-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
272. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы әлеуетті өнім берушіге ол оқшаулаған баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайларда автоматты түрде бұғаттан шығарады:
1) осы әлеуетті өнім беруші баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің өтінімін кері қайтарып алған;
2) сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған. Көрсетілген жағдай баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы деп айқындалған тендерге қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушімен сатып алу туралы шартқа қол қойылғанда және ол шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгенде.
273. Әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянында орналастырылған ақшаны қайтару туралы талап етуі бойынша бірыңғай электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы осындай талап түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде бұғаттау немесе тоқтатуды бұғаттамауды жүзеге асырмағандар қатысында көрсетілген ақшаны қайтарады.
10-тарау. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру тәртібі
1-параграф. Жүргізілмеген сатып алу бойынша бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру
274. Жүргізілмеген сатып алу бойынша бір көзден алу тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу веб-порталда мынадай жүйелі іс-шаралардың орындалуын көздейді:
1) тапсырыс берушінің бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өткізу туралы шешім қабылдауы;
2) тапсырыс берушінің бір көзден алу тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу үшін сатып алуды ұйымдастырушыны айқындауы;
3) сатып алуды ұйымдастырушының веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушіге осы Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысу туралы шақыруды жіберуі;
4) осы Қағидалардың 155-тармағының 1) тармақшасында, 243-тармағының 1) тармақшасында және 284-тармақта көзделген жағдайларда әлеуетті өнім берушіні айқындау осы Қағидалардың 290, 291, 292 және 293-тармақтарына сәйкес жүзеге асырылады;
5) әлеуетті өнім берушінің веб-портал арқылы сатып алуды ұйымдастырушыға шақыруда көзделген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес сатып алу веб-порталы арқылы бір көзден сатып алуға қатысу туралы келісімді жіберуі;

2) подписания протокола об итогах закупок. Указанный случай не распространяется на участника, определенного победителем закупок способом запроса ценовых предложений;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора.
Сноска. Пункт 271 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
272. Оператор информационной системы электронных закупок автоматически разблокирует потенциальному поставщику заблокированное им обеспечение заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений в следующих случаях:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки до истечения окончательного срока представления заявок в закупках способом запроса ценовых предложений;
2) подписания протокола об итогах закупок. Указанный случай не распространяется на участника, определенного победителем закупках способом запроса ценовых предложений;
3) подписания потенциальным поставщиком договора и внесения им обеспечения исполнения договора.
273. По требованию потенциального поставщика о возврате денег, размещенных на его электронном кошельке, оператор в течение трех рабочих дней с даты поступления такого требования возвращает указанные деньги, в отношении которых не осуществлено блокирование или блокирование прекращено.
Глава 10. Порядок осуществления закупок способом из одного источника
Параграф 1. Осуществление закупок способом из одного источника по несостоявшимся закупкам
274. Организация и проведение закупок способом из одного источника по несостоявшимся закупкам предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий на веб-портале:
1) принятие решения заказчиком о проведении закупок способом из одного источника;
2) определение заказчиком организатора закупок для организации и проведения закупок способом из одного источника;
3) направление организатором закупок потенциальному поставщику посредством веб-портала приглашения об участии в закупках способом из одного источника по форме согласно приложению 17 к настоящим Правилам;
4) в случаях, предусмотренных подпунктом 1) пункта 155, подпунктом 1) пункта 243 и 284 настоящих Правил, определение потенциального поставщика осуществляется в соответствии с пунктами 290, 291, 292 и 293 настоящих Правил;
5) направление потенциальным поставщиком организатору закупок посредством веб-портала соглашения об участии в закупках из одного источника посредством веб-портала закупок согласно приложению 18 к настоящим Правилам с приложением документов, предусмотренных в приглашении;

6) бір көзден алу тәсілімен сатып алу баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілмеген сатып алу қорытындылары, бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға ұсынылатын бағаны негіздеу бойынша жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші ұсынған, әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды веб-портал арқылы сатып алуды ұйымдастырушының қарауы;
7) бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы веб-порталда орналастыру;
8) тапсырыс берушінің бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама негізінде әлеуетті өнім берушімен шарт жасасуы;
9) бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды өткізу қорытындылары туралы есепті осы қағидалардың 19 қосымшасына сәйкес орналастыру веб-порталда орналастыру.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 5), 6) және 9) тармақшаларының талаптары Қағидалардың 261-тармағында көзделген жағдайларда бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қолданылмайды.
Ескерту. 274-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
275. Тапсырыс беруші бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өткізу туралы шешімді осы Қағидаларда көзделген негіздер бойынша сатып алу өткізілмеді деп танылған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қабылдайды.
276. Өткізілмеген сатып алу бойынша бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидаларда көзделген мерзімдерде веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушіге бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жібереді.
Әлеуетті өнім берушіге шақыру жіберу, оларға веб-портал арқылы қажетті ақпарат беру және сатып алуды ұйымдастырушының бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы веб-порталда орналастыруы туралы талаптар Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес олар туралы мәліметтер мемлекеттік құпияларды құрайтын бір көзден алу тәсілімен сатып алуға және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерге қолданылмайды
277. Ұйымдастырушы сатып алуды ұйымдастырған және жүзеге асырған кезде, тендер (аукцион) тәсілімен сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, әлеуетті өнім берушіні айқындауды және әлеуетті өнім берушіге бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жіберуді Тапсырыс беруші Заңға және осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырады.

6) рассмотрение организатором закупок посредством веб-портала представленных потенциальным поставщиком документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям;
7) размещение на веб-портале протокола об итогах закупок способом из одного источника;
8) заключение заказчиком договора с потенциальным поставщиком на основании протокола об итогах закупок способом из одного источника;
9) размещение на веб-портале отчета об итогах проведения закупок способом из одного источника по форме согласно приложению 19 к настоящим Правилам.
Требования подпунктов 1), 2), 5), 6) и 9) части первой настоящего пункта не распространяются на закупки способом из одного источника в случаях, предусмотренных пунктом 261 Правил.
Сноска. Пункт 274 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
275. Решение о проведении закупок способом из одного источника принимается заказчиком в течение пятнадцати рабочих дней со дня признания закупок несостоявшимися по основаниям, предусмотренным настоящими Правилами.
276. При осуществлении закупок способом из одного источника по несостоявшимся закупкам организатор закупок в сроки, предусмотренные в настоящих Правилах, посредством веб-портала направляет потенциальному поставщику приглашение принять участие в закупках способом из одного источника.
Требования о направлении приглашения потенциальному поставщику, предоставление им необходимой информации посредством веб-портала и размещение организатором закупок протокола об итогах закупок способом из одного источника на веб-портале не распространяются на закупки способом из одного источника, сведения о которых составляют государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) сведения, содержащие служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
277. При организации и осуществлении закупок организатором, в случае признания закупок способом тендера (аукциона) несостоявшимися, определение потенциального поставщика и направление приглашения на участие в закупках способом из одного источника потенциальному поставщику осуществляется заказчиком в соответствии с настоящими Правилами.

278. Бір көзден сатып алу тәсілімен өткізілмеген сатып алу бойынша бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұйымдастырушы бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысу үшін шақырған тендерге (аукционға) қатысушы, егер ол осы тендерге (аукционға) қатысуға жіберілген болса, осы ұйымдастырушыға осы қатысушының біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қайта ұсынбайды.
Бұл ретте шақыруда қамтылған мәліметтер өткізілмеген деп танылған тендердің (аукционның) тендерлік құжаттамасының (аукциондық құжаттамасының) шарттарына сәйкес келуге тиіс. Өткізілген жоқ деп танылған тендердің (аукционның) тендерлік құжаттамасында (аукциондық құжаттамасында) көзделген мерзімдерге ағымдағы қаржы жылы шегінде, бірақ бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүргізуге жұмсалған мерзімнен асырмай тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдерін асыруға жол беріледі.
279. Ұйымдастырушы бір көзден сатып алу тәсілімен баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен өткізілмеген сатып алу бойынша жүзеге асырылатын сатып алуды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші ұсынған құжаттарды олардың біліктілік талаптарына сәйкестігі тұрғысынан қарайды, мұндай жағдайда әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 22-тармағының 1) тармақшасында көзделген біліктілік талаптарына ғана сәйкес келуі тиіс.
280. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім беруші сұратылған ақпаратты ұсынған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы қалыптастырады және веб-порталға орналастырады.
281. Осы тендерге (аукционға) қатысуға ұсынылған өтінімдердің болмауы себебінен тендер (аукцион) тәсілімен қайта сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда, ұйымдастырушы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылданған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде веб-портал арқылы осы Қағидалардың 275, 276 және 277-тармақтарының қағидалары бойынша Тапсырыс беруші айқындаған әлеуетті өнім берушіге шақыру жібереді.
282. Осы тендерге (аукционға) қатысуға екеуден аз өтінім ұсыну себебі бойынша тендер (аукцион) тәсілімен қайта сатып алу өткізілмеді деп танылған жағдайда, ұйымдастырушы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылданған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы осы тендерге (аукционға) қатысуға өтінім ұсынған әлеуетті өнім берушіге шақыру жібереді.
283. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде белгіленген мерзім ішінде әлеуетті өнім берушінің бір ғана баға ұсынысы ұсынылған жағдайда, Веб-портал қорытындылар хаттамасы орналастырылған күні автоматты түрде осы баға ұсынысын берген әлеуетті өнім берушіге шақыру жібереді. Бұл ретте шарттың бағасы әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысынан аспауға тиіс.

278. При осуществлении закупок способом из одного источника по несостоявшимся закупкам способом тендера (аукциона), участник тендера (аукциона), приглашенный организатором для участия в закупках способом из одного источника, в случае, если он был допущен к участию в данном тендере (аукционе), не представляет повторно тому же организатору документы, подтверждающие соответствие данного участника тендере (аукциона) квалификационным требованиям.
При этом сведения, содержащиеся в приглашении должны соответствовать условиям тендерной документации (аукционной документации) тендера (аукциона), признанного несостоявшимся. Допускается превышение сроков поставки товара, выполнения работ, оказания услуг срокам, предусмотренным в тендерной документации (аукционной документации) тендера (аукциона), признанного несостоявшимся, в пределах текущего финансового года, но не более срока, затраченного на проведение закупок способом из одного источника.
279. Организатор рассматривает представленные потенциальным поставщиком документы на предмет их соответствия квалификационным требованиям, за исключением, когда закупки способом из одного источника осуществляются по несостоявшимся закупкам способом запроса ценовых предложений, в таком случае потенциальный поставщик соответствует только квалификационному требованию, предусмотренному подпунктом 1) пункта 22 настоящих Правил.
280. Организатор в течение трех рабочих дней со дня предоставления потенциальным поставщиком запрашиваемой информации формирует и размещает на веб-портале протокол об итогах закупок способом из одного источника согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
281. В случае признания повторных закупок способом тендера (аукциона) несостоявшимися по причине отсутствия представленных заявок на участие в данном тендере (аукционе), организатор в течение десяти календарных дней со дня принятия решения об осуществлении закупок способом из одного источника направляет посредством веб-портала приглашение потенциальному поставщику, определенному заказчиком, по правилам пунктов 275, 276 и 277 настоящих Правил.
282. В случае признания повторных закупок способом тендера (аукциона) несостоявшимися по причине представления менее двух заявок на участие в данном тендере (аукционе), организатор в течение двух рабочих дней со дня принятия решения об осуществлении закупок способом из одного источника направляет посредством веб-портала приглашение потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в данном тендере (аукционе).
283. В случае, если при осуществлении закупок способом запроса ценовых предложений, в течение установленного срока представлено только одно ценовое предложение потенциального поставщика, веб-портал автоматически в день размещения протокола итогов направляет приглашение потенциальному поставщику, подавшему данное ценовое предложение. При этом цена договора не должна превышать ценовое предложение потенциального поставщика.

284. Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен қайта сатып алуды жүзеге асыру кезінде белгіленген мерзім ішінде әлеуетті өнім берушілердің бірде-бір баға ұсынысы ұсынылмаған жағдайда, ұйымдастырушы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды осы Қағидалардың 10-тарауы, 1-параграфына сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 284-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
285. Әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 281, 282, 283 және 284-тармақтарында көзделген жағдайларда бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға келіскен кезде, осы әлеуетті өнім беруші күнтізбелік бес күн ішінде ұйымдастырушыға веб-портал арқылы шақыруда көзделген құжаттарды қоса бере отырып, өзінің қатысу туралы растауын жібереді.
2-параграф. Бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану негіздемелері
286. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу мынадай негіздердің бірі бойынша:
1) әлеуетті өнім беруші біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмеген;
2) әлеуетті өнім және тендерлік (аукциондық) құжаттаманың талаптарына сәйкес келмеген;
3) егер әлеуетті өнім берушіде Заңның 7-бабында көзделген сатып алуға қатысумен байланысты шектеулер болған;
4) егер әлеуетті өнім беруші бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысудан бас тартқан жағдайларда жүргізілмеді деп танылады.
Егер бір көзден алу тәсілімен сатып алу Қағидалардың осы тармағының негізінде өткілімеді деп танылған жағдайда, сатып алу осы Қағидаларда көзделген тәсілдермен жүзеге асырылады.
3-параграф. Тікелей шарт жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру
287. Тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алу мынадай жағдайларда жүзеге асырылады:
1) табиғи монополиялар, сондай-ақ энергиямен жабдықтау салаларына жататын көрсетілетін қызметтерді сатып алу немесе электр энергиясын кепілдік беретін берушімен электр энергиясын сатып алу-сату, сондай-ақ қосылған желі арқылы сумен жабдықтау, сарқынды суларды (кәрізді), табиғи газды, су мен жылу энергиясын бұру көрсетілетін қызметтерін сатып алу;
2) сатып алынатын тауарларға, көрсетілетін қызметтерге қатысты айрықша құқықтарға ие тұлғадан зияткерлік меншік объектілері болып табылатын тауарларды, көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ жоба алдындағы немесе жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеген тұлғадан осы жоба алдындағы немесе жобалау-сметалық құжаттаманы түзету жөніндегі жұмыстарды сатып алу;
3) Тапсырыс берушінің оқшауланған бөлімшелерінің қызметін қамтамасыз ету үшін шет мемлекеттің аумағында (Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;

284. Если при осуществлении повторных закупок способом запроса ценовых предложений, в течение установленного срока не представлено ни одно ценовое предложение потенциальных поставщиков, организатор осуществляет закупки способом из одного источника в соответствии с параграфом 1 главы 10 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 284 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
285. При согласии потенциального поставщика принять участие в закупках способом из одного источника в случаях, предусмотренных пунктами 281, 282, 283 и 284 настоящих Правил, данный потенциальный поставщик в течение пяти рабочих дней направляет посредством веб-портала организатору свое подтверждение об участии, с приложением документов, предусмотренных в приглашении.
Параграф 2. Основания признания закупок способом из одного источника несостоявшимися
286. Закупки способом из одного источника признаются несостоявшимися в случаях:
1) если потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям;
2) если потенциальный поставщик не соответствует требованиям тендерной (аукционной) документации;
3) если потенциальный поставщик имеет ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьей 7 Закона;
4) если потенциальный поставщик отказался от участия в закупках способом из одного источника.
В случае, если закупки способом из одного источника признаны несостоявшимися на основании настоящего пункта Правил, закупки осуществляются способами, предусмотренными настоящими Правилами.
Параграф 3. Осуществление закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора
287. Закупки способом из одного источника путем прямого заключения договора осуществляются в случаях:
1) приобретения услуг, относящихся к сферам естественных монополий, а также энергоснабжения или купли-продажи электрической энергии с гарантирующим поставщиком электрической энергии, а также приобретения услуг водоснабжения, отвода стоков (канализации), природного газа, воды и тепловой энергии через присоединенную сеть;
2) приобретения товаров, услуг, являющихся объектами интеллектуальной собственности, у лица, обладающего исключительными правами в отношении приобретаемых товаров, услуг, а также работ по корректировке предпроектной или проектно-сметной документации у лица, разработавшего данную предпроектную или проектно-сметную документацию;
3) приобретения товаров, работ, услуг обособленными подразделениями заказчика на территории иностранного государства (за пределами территории Республики Казахстан) для обеспечения деятельности обособленного подразделения;

4) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің және өзге де күзетілетін адамдардың қатысуымен іс-шаралар өткізу үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
5) Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған тұлғадан тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
6) сауда-саттықта (аукциондарда) өткізілетін мүлікті (активтерді) сатып алу:
Қазақстан Республикасының Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасына сәйкес сот орындаушылары арқылы жүзеге асырылады;
Қазақстан Республикасының оңалту және банкроттық туралы заңнамасына сәйкес жүргізілетін;
Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес жүргізілетін;
мемлекеттік мүлікті жекешелендіру кезінде;
7) ғарыш түсірілімдерін сатып алу;
8) мамандандырылған авиажөндеу кәсіпорындарында авиациялық техниканы жөндеу жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
9) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10) көрмелердің, семинарлардың, конференциялардың, кеңестердің, форумдардың, симпозиумдардың, тренингтердің, тағылымдамалардың, мастер-класстардың материалдарын сатып алу, сондай-ақ көрсетілген іс-шараларға қатысқаны және көрсетілген іс-шараларға қатысуды ұйымдастыру үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алғаны үшін ақы төлеу;
11) тапсырыс берушінің:
тендер қорытындылары бойынша жер қойнауын пайдалану туралы заңнама шеңберінде өнім беруші ретінде жасаған сатып алу туралы;
басқа елдердің заңнамасы шеңберінде өнім беруші ретінде өзі жасаған сатып алу туралы (экспорттық келісімшарттар);
мемлекеттік тапсырманы орындау шеңберінде тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуы, бұл ретте мұндай шешімді тапсырыс берушінің алқалы атқарушы органы және (немесе) байқаушы кеңесі (алқалы атқарушы органы/байқаушы кеңесі болмаған жағдайда, басқару органы және (немесе) жоғары органы (қатысушылардың жалпы жиналысы) қабылдайды;
"электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторының міндеттерін (өкілеттіктерін) орындау шеңберінде оның өнім беруші ретінде жасаған сатып алуы туралы;
12) егер тапсырыс берушінің алқалы атқарушы органы және (немесе) байқаушы кеңесі (алқалы атқарушы органы/байқаушы кеңесі болмаған жағдайда, басқару органы және (немесе) жоғары органы (қатысушылардың жалпы жиналысы) бекіткен тізбе бойынша күн сайынғы және (немесе) апта сайынғы қажеттілікті (хабарландыру берілген кезден бастап тендер қорытындылары бойынша шарт жасалғанға дейінгі, үш айдан артық емес кезеңге) сатып алуды жүзеге асыру қажеттілігі болса, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;

4) приобретения товаров, работ, услуг, необходимых для проведения мероприятий с участием Президента Республики Казахстан и иных охраняемых лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) приобретения товаров, работ, услуг у лица, определенного законами Республики Казахстан;
6) приобретения имущества (активов), реализуемого на торгах (аукционах):
судебными исполнителями в соответствии с законодательством Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей;
проводимых в соответствии с законодательством Республики Казахстан о реабилитации и банкротстве;
проводимых в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан;
при приватизации государственного имущества;
7) приобретения космических снимков;
8) приобретения работ и услуг по ремонту авиационной техники на специализированных авиаремонтных предприятиях;
9) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
10) приобретения материалов выставок, семинаров, конференций, совещаний, форумов, симпозиумов, тренингов, стажировок, мастер-классов, а также оплаты за участие в указанных мероприятиях и приобретение товаров, работ, услуг для организации участия в указанных мероприятиях;
11) приобретения заказчиком товаров, работ, услуг для исполнения обязательств по договору:
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках законодательства о недропользовании по итогам тендера;
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках законодательства других стран (экспортные контракты);
о приобретении товаров, работ и услуг в рамках выполнения государственного задания, при этом данное решение принимается коллегиальным исполнительным органом и (или) наблюдательным советом (в случае отсутствия коллегиального исполнительного органа/наблюдательного совета органом управления и (или) высшим органом (общее собрание участников) заказчика;
о закупках, заключенному им в качестве поставщика в рамках исполнения обязанностей (полномочий) оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства";
12) приобретения товаров, работ, услуг, если имеется необходимость в осуществлении закупок ежедневной и (или) еженедельной потребности (на период с момента объявления и до заключения договора по итогам тендера, но не более чем трех месяцев) по перечню, утвержденному коллегиальным исполнительным органом и (или) наблюдательным советом (в случае отсутствия коллегиального исполнительного органа/наблюдательного совета органом управления и (или) высшим органом (общее собрание участников) заказчика;

13) төтенше жағдайлардың салдарларын оқшаулау және (немесе) жою үшін, электр энергетикасы объектілеріндегі, тіршілікті қамтамасыз ететін коммуникациялық жүйелердегі, теміржол, әуе, автомобиль, теңіз көлігі, байланыс объектілеріндегі, тазарту құрылыстарындағы, мұнай құбыржолдарындағы, газ құбыржолдарындағы және өзге де қауіпті өндірістік объектілердегі аварияларды жою үшін, сондай-ақ жүру жолында коммуникациялардың, тетіктердің, агрегаттардың, қосалқы бөлшектер мен материалдардың дереу қалпына келтіруді талап ететін сынуы, істен шығуы, қалпына келтіруді талап ететін технологиялық процеске тартылған жабдықтардың, тетіктердің сынуы, істен шығуы туындаған кездегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер;
14) төтенше жағдайды енгізуге негіз болған себептер мен салдарларды жою үшін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу.
Бұл ретте, мұндай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу тапсырыс берушінің басқару органының (Директорлар кеңесінің) шешімі негізінде жүзеге асырылады;
15) бұқаралық ақпарат құралдарында ақпаратты дайындау және орналастыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ веб-сайттарда, оның ішінде халықаралық ақпараттық ұйымдарда орналастырылған ақпаратты беру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, әртүрлі магниттік жеткізгіштермен басылған дыбысталған кітаптарды, рельефті-нүктелік қаріппен басылған кітаптарды, көру қабілеті бойынша мүгедектігі бар адамдарға қызмет көрсетуге арналған тифлоқұралдарды сатып алу;
16) мемлекеттік қорғаныс тапсырысын жүзеге асыратын ұйымдардың жасалған шарттар шеңберінде Қазақстан Республикасының Қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныс тапсырысы туралы заңнамасында айқындалған мемлекеттік қорғаныс тапсырысының құрамына кіретін әскери және қос мақсаттағы (қолданыстағы) тауарларды беруге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге, сондай-ақ мемлекеттік қорғаныс тапсырысының құрамына кіретін әскери және қос мақсаттағы (мақсаттағы) өнім өндіру, жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету, қолдану үшін сатып алуы;
17) ауыр жұмыстарда, еңбек жағдайлары зиянды (ерекше зиянды) және (немесе) қауіпті жұмыстарда, сондай-ақ қауіптілігі жоғары жұмыстарда істейтін жұмыскерлерді, машиналар мен тетіктерді міндетті медициналық қарап-тексеру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
18) теңіз агентінің, теңіз брокерінің көрсетілетін қызметтерін сатып алу;
19) өлшем құралдарын және навигациялық жабдықты салыстырып тексеру және калибрлеу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес актіде айқындалған тұрғын емес мақсаттағы үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды жалға алу жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
тұрғын емес мақсаттағы жалға алынатын үйді, құрылысты, ғимаратты, үй-жайды техникалық күтіп-ұстау, күзету және оған қызмет көрсету жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
тұрғын емес мақсаттағы бір немесе бірнеше тұрғын емес үй-жайларды өтеусіз пайдалануға және (немесе) жедел басқаруға, егер бұл қызметтер тапсырыс берушіге өтеусіз пайдалануға және (немесе) жедел басқаруға берілген тұрғын емес үй-жайлар орналасқан ғимараттағы тұрғын емес үй-жайларды пайдаланатын басқа тұлғаға немесе тұлғаларға көрсетілсе;

13) приобретения товаров, работ, услуг для локализации и (или) ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций, для ликвидации аварий на электроэнергетических объектах, коммуникационных системах жизнеобеспечения, объектах железнодорожного, воздушного, автомобильного, морского транспорта, связи, очистных сооружениях, нефтетрубопроводах, газопроводах и иных опасных производственных объектах, а также при возникновении поломок, выхода из строя коммуникаций, механизмов, агрегатов, запасных частей и материалов в пути следования, требующих незамедлительного восстановления, а также товаров, работ и услуг при возникновении поломок, выхода из строя оборудования, механизмов, задействованных в технологическом процессе, требующих восстановления;
14) приобретения товаров, работ, услуг для устранения причин и последствий, явившихся основанием для введения чрезвычайного положения.
При этом, приобретение таких товаров, работ, услуг осуществляется на основании решения органа управления (совета директоров) заказчика;
15) приобретения услуг по подготовке и размещению информации в средствах массовой информации, а также услуг по предоставлению информации, размещенной на веб-сайтах, в том числе международными информационными организациями, озвученных книг, изданных на различных магнитных носителях, книг, изданных рельефно-точечным шрифтом, тифлосредств для обслуживания лиц с инвалидностью по зрению;
16) приобретения организациями, осуществляющими государственный оборонный заказ, в рамках заключенных договоров на поставку товаров, выполнение работ, оказание услуг военного и двойного назначения (применения), входящих в состав государственного оборонного заказа, определенного законодательством Республики Казахстан об оборонной промышленности и государственном оборонном заказе, а также для производства продукции, выполнения работ, оказания услуг военного и двойного (назначения), применения, входящих в состав государственного оборонного заказа;
17) приобретения услуг по обязательному медицинскому осмотру работников, занятых на тяжелых работах, работах с вредными (особо вредными) и (или) опасными условиями труда, а также на работах, связанных с повышенной опасностью, машинами и механизмами;
18) приобретения услуг морского агента, морского брокера;
19) приобретения услуг по поверке и калибровке средств измерений и навигационного оборудования;
20) приобретения услуг по аренде здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение определенных актом в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
закупки услуг по техническому содержанию, охране и обслуживанию арендуемого здания, строения, сооружения, помещения, имеющих нежилое назначение;
закупки услуг по техническому содержанию, охране и обслуживанию одного или нескольких нежилых помещений, переданных в безвозмездное пользование и (или) в оперативное управление заказчику, в случае, если эти услуги оказываются другому лицу или лицам, пользующимся нежилыми помещениями, находящимися в здании, в котором расположены нежилые помещения, переданные в безвозмездное пользование и (или) в оперативное управление заказчику;

21) объектілерде олардың орналасқан жерінің құпиялылығын сақтауды көздейтін жұмыстарды сатып алу;
22) полигондық сынақтарға байланысты тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
23) әскери-техникалық ынтымақтастық туралы және Қазақстан Республикасы мен басқа елдер арасындағы Өнеркәсіптің қорғаныс салалары кәсіпорындарының өндірісі мен ғылыми-техникалық кооперациясы туралы шарттарды/келісімдерді орындау шеңберінде әскери және қос мақсаттағы тауарларды (жиынтықтаушы және қосалқы материалдарды) сатып алу;
24) инвестициялық стратегиялық жобаларды, инвестициялық саясатты, инвестициялық іс-шараларды іске асыру, инвестициялық ұсыныстарды дайындау мақсатында жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу, сондай-ақ инвесторларды сүйемелдеу;
25) кірме жолдарды пайдалану қызметтерін сатып алу;
26) спутниктік ресурсты жалға алу бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
27) халықаралық рейтингтік агенттіктердің көрсетілетін қызметтерін, қаржылық көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
28) акцияларының елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлғалардың акцияларын қор нарығында орналастыру жөніндегі консультациялық көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
29) ғарыш техникасының арнайы конструкторлық-технологиялық бюросының және ғарыш аппараттарын құрастыру-сынау кешенінің өндірістік қызметін қамтамасыз ету үшін шикізатты, құралдар мен шығыс материалдарын сатып алу;
30) телебағдарламаларды тарату, трансляциялау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, оның ішінде спутниктер мен жерүсті құрылыстары арқылы сатып алу;
31) білім беру бағдарламаларын, техникалық көмекті, тестілік аккредиттеуді және аккредиттеуді қамтитын жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ холдинг клиникаларын халықаралық аккредиттеуге дайындау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
32) акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы Тапсырыс берушіге тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдардан, Тапсырыс беруші акцияларының (қатысу үлестерінің) жиырма бес және одан да көп пайызы тікелей немесе жанама түрде тиесілі ұйымдардан, сондай-ақ тапсырыс берушілер құрылтайшысы болатын мекемелерден олардың қызметінің негізгі нысанасы бойынша тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу;
32-1) тау шаңғысы туризмі объектілерін салу және дамыту жөніндегі жобаны іске асыруды жүзеге асыратын "Астана" халықаралық қаржы орталығының аумағында тіркелген, акцияларының (қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке тікелей немесе жанама түрде тиесілі заңды тұлғаның тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу;

21) приобретения работ на объектах, предусматривающих соблюдение секретности их месторасположения;
22) приобретения товаров и услуг, связанных с полигонными испытаниями;
23) приобретение товаров (комплектующих и вспомогательных материалов) военного и двойного назначения в рамках исполнения договоров/соглашений о военно-техническом сотрудничестве и о производстве и научно-технической кооперации предприятий оборонных отраслей промышленности между Республикой Казахстан и другими странами;
24) приобретения работ и услуг в целях реализации инвестиционных стратегических проектов, инвестиционной политики, инвестиционных мероприятий, подготовки инвестиционных предложений, а также сопровождения инвесторов;
25) приобретения услуг эксплуатации подъездных путей;
26) приобретения услуг по аренде спутникового ресурса;
27) приобретения услуг международных рейтинговых агентств, финансовых услуг;
28) приобретения консультационных услуг по размещению на фондовом рынке акций юридических лиц, пятьдесят и более процентов акций которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям;
29) приобретения сырья, инструментов и расходных материалов для обеспечения производственной деятельности специального конструкторско-технологического бюро космической техники и сборочно-испытательного комплекса космических аппаратов;
30) приобретения услуг по распространению, трансляции телепрограмм, в том числе, через спутники и наземные сооружения;
31) приобретения услуг по подготовке, переподготовке и повышению квалификации работников, а также услуг по подготовке к международной аккредитации клиник холдинга, включающих образовательные программы, техническую помощь, тестовые аккредитации и аккредитацию;
32) приобретения товаров, работ, услуг у организаций пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат заказчику, у организаций, которым прямо или косвенно принадлежат двадцать пять и более процентов акций (долей участия) заказчика, а также у учреждений, учредителями которых выступают заказчики, по основному предмету их деятельности;
32-1) приобретения товаров, работ и услуг юридическим лицом, пятьдесят и более процентов акций (долей участия) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, зарегистрированным на территории Международного финансового центра "Астана", осуществляющим реализацию проекта по строительству и развитию объектов горнолыжного туризма;

33) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34) тиісті авторлардың күрделі құрылыс объектілерінің жобалау құжаттамасын әзірлеуді авторлық қадағалау, күрделі құрылыс объектілерінің құрылысын, оларды реконструкциялау мен күрделі жөндеуді авторлық қадағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
35) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36) Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен мақұлданған шарттарда Ұлттық басқарушы холдинг сатып алған екінші деңгейдегі банктің тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алуы;
37) вакциналарды, медициналық және ветеринариялық препараттарды, диагностикалық тест-жүйелерді, патогенді биологиялық агенттерді бейтараптандыруға арналған препараттарды өндіру үшін химиялық реагенттер мен компоненттерді, шығын және орау материалдарын сатып алу;
38) Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша мемлекеттің ақпараттық қауіпсіздігін қамтамасыз ету үшін стратегиялық маңызы бар деректерді өңдеу орталықтарын сатып алу немесе салу, деректерді өңдеу орталықтары үшін ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым объектілерін сатып алу және жалға алу;
39) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалатын офтейк-келісімшарттардың нысанасы болып табылатын тауарларды сатып алу.
40) жолдарды жабу қажеттілігіне әкеп соққан ауа райы жағдайларының салдарынан туындаған салдарларды жою үшін халықаралық және республикалық маңызы бар жолдарды күтіп-ұстауға арналған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу.
Бұл ретте мұндай тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу тапсырыс берушінің басқару органының (басқарманың) шешімі негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 287-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.12.2022 № 1263 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 18.01.2023 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.04.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.09.2024 № 606 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

33) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
34) приобретения услуг по авторскому надзору за разработкой проектной документации объектов капитального строительства, авторскому надзору за строительством, реконструкцией и капитальным ремонтом объектов капитального строительства соответствующими авторами;
35) исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36) приобретения товаров, работ и услуг банком второго уровня, приобретенным национальным управляющим холдингом на условиях, одобренных решением Правительства Республики Казахстан;
37) приобретения химических реагентов и компонентов, расходных и упаковочных материалов для производства вакцин, медицинских и ветеринарных препаратов, диагностических тест-систем, препаратов для нейтрализации патогенных биологических агентов;
38) приобретения или строительства центров обработки данных, имеющих стратегическое значение для обеспечения информационной безопасности государства, приобретения или аренды объектов информационно-коммуникационной инфраструктуры для центров обработки данных, по поручению Президента Республики Казахстан;
39) приобретения товаров, являющихся предметом офтейк-контрактов, заключаемых в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
40) приобретение товаров, работ, услуг на содержание автомобильных дорог международного и республиканского значения для устранения последствий, возникших в результате погодных условий, повлекших за собой необходимость закрытия автомобильных дорог.
При этом, приобретение таких товаров, работ, услуг осуществляется на основании решения органа управления (правления) заказчика.
Сноска. Пункт 287 с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.12.2022 № 1263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 18.01.2023 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.04.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.09.2024 № 606 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

288. Шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушілердің бастамасы бойынша және (немесе) тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша веб-портал арқылы ұсынылған коммерциялық ұсыныстар негізінде Заңның 4-бабының 1) тармақшасында көзделген сатып алуды жүзеге асыру қағидатын сақтай отырып, өнім берушіні айқындайды және онымен веб-портал арқылы шарт жасасады.
Тікелей шарт жасасу арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдаған тұлға Заңның 4-бабының 1) тармақшасында көзделген сатып алу қағидатын сақталуына дербес жауапты болады.
Ескерту. 288-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
289. Осы Қағидалардың 287-тармағы 12) тармақшасы негізінде сатып алуды жүзеге асырған кезде тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушіні айқындау үшін тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жарнамасындағы, каталогтарындағы, сипаттамаларындағы және Қазақстан Республикасының Азаматтық заңнамасына сәйкес көпшілік оферта болып танылған белгісіз тұлғалар тобына арналған басқа ұсыныстардағы жалпыға қол жетімді ақпарат көздерін зерделеу арқылы сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығын талдау нәтижелері бойынша айқындалған сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында, оның ішінде осындай (ұқсас) тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша қызметін жүзеге асыратын кемінде үш әлеуетті өнім берушіге коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салулар веб-портал арқылы жібереді.
Ескерту. 289-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
290. Әлеуетті өнім берушіге жіберілетін коммерциялық ұсыныстар беруге сұрау салу осы Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы ресімделеді.
291. Әлеуетті өнім берушілердің коммерциялық ұсыныстары жеткізілетін тауарлардың (орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) сипаттамалары сипатталған прайс-парақтар және басқа да растайтын құжаттар түрінде ұсынылуы мүмкін.
292. Тапсырыс беруші шарт жасасу мақсатында әлеуетті өнім берушіге веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын жібереді.
Шарттың жобасына әлеуетті өнім беруші оны веб-портал арқылы алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қол қояды (электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырады).
Егер әлеуетті өнім беруші осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген мерзім өткен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде шарт жобасына қол қоймаса (электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырмаса) тапсырыс беруші осы әлеуетті өнім берушіге жіберілген шарт жобасын кері қайтарып алады.

288. При осуществлении закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора заказчик на основе коммерческих предложений, представленных посредством веб-портала по инициативе потенциальных поставщиков и (или) по запросу заказчика, определяет поставщика с соблюдением принципа осуществления закупок, предусмотренного подпунктом 1) статьи 4 Закона, и заключает с ним договор посредством веб-портала.
Лицо, принявшее решение об осуществлении закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора, несет персональную ответственность за соблюдение принципа закупок, предусмотренного подпунктом 1) статьи 4 Закона.
Сноска. Пункт 288 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
289. При осуществлении закупок на основании подпункта 12) пункта 287 настоящих Правил, заказчик для определения потенциального поставщика, посредством веб-портала направляет запросы о предоставлении коммерческих предложений не менее трем потенциальным поставщикам, осуществляющим свою деятельность на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, в том числе по схожим (аналогичным) товарам, работам, услугам, определенным по результатам анализа рынка закупаемых товаров, работ, услуг путем изучения общедоступных источников информации, содержащихся в рекламе, каталогах, описаниях товаров, работ, услуг и в других предложениях, обращенных к неопределенному кругу лиц, в том числе признаваемых публичными офертами в соответствии с Гражданским законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 289 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
290. Запрос на предоставление коммерческих предложений, направляемый посредством веб-портала потенциальному поставщику оформляется по форме согласно приложению 21 к настоящим Правилам.
291. Коммерческие предложения потенциальных поставщиков могут представляться в виде прайс-листов с описанием характеристик поставляемых товаров (выполняемых работ, оказываемых услуг) и других подтверждающих документов.
292. Заказчик в целях заключения договора направляет посредством веб-портала потенциальному поставщику проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью.
Проект договора подписывается (удостоверяется электронной цифровой подписью) потенциальным поставщиком в течение пяти рабочих дней со дня получения его посредством веб-портала.
В случае, если потенциальный поставщик не подписал (не удостоверил электронной цифровой подписью) проект договора в течении двух рабочих дней со дня истечения срока, установленного частью второй настоящего пункта, заказчик отзывает направленный данному потенциальному поставщику проект договора.

Сатып алу веб-порталы арқылы шарт жасасу жөніндегі талаптар осы Қағидалардың 287-тармағының 1), 3), 5), 6), 13), 14), 16), 23), 27), 32-1) және 36) тармақшаларында көзделген жағдайларға қолданылмайды, сондай-ақ шарттың жобасы қағаз тасығышта жіберілетін бейрезидентпен шарт жасасу жағдайларына қолданылмайды.
Осы Қағидалардың 287-тармағына сәйкес жасалған шарттар Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, үлгілік нысан бойынша жасалмауы мүмкін.
Ескерту. 292-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
293. Тапсырыс беруші тікелей шарт жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы есепті веб-порталда шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей орналастырады.
Есепте өнім берушіні таңдаудың негіздемелері, жасалған сатып алу туралы шарттың бағалары, сондай-ақ сатып алу туралы шарттың өзге де талаптары қамтылады.
294. Осы Қағидалардың 288 және 293-тармақтарының талаптары Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі 45-бабының 4-тармағына сәйкес мәліметтерді қамтитын тікелей шарт жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуға, сондай-ақ бейрезидентпен шарт жасасқан жағдайда, сондай-ақ осы Қағидалардың 287-тармағының 3), 4), 16), 19), 32-1), 36), 37) және 38) тармақшалары негізінде жүзеге асырылатын сатып алуға қолданылмайды.
Ескерту. 294-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-тарау. Тауар биржалары арқылы тауарларды сатып алуды жүзеге асыру
Ескерту. 11-тарау алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12-тарау. Электрондық дүкен арқылы сатып алуды жүзеге асыру
297. Электрондық дүкен арқылы сатып алу жалпы құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшерінен аспайтын біртекті тауарларға жүргізіледі.
297-1. Электрондық дүкен арқылы сатып алу нақты уақыт режимінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Қағида 297-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-2. Электрондық дүкен арқылы сатып алу сатып алудың жоспары негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Қағида 297-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Требования по заключению договора посредством веб-портала закупок не распространяются на случаи, предусмотренные подпунктами 1), 3), 5), 6), 13), 14), 16), 23), 27), 32-1) и 36) пункта 287 настоящих Правил, а также не распространяются на случаи заключения договора с нерезидентом, которому проект договора направляется на бумажном носителе.
Договоры, заключенные в соответствии с пунктом 287 настоящих Правил, могут быть составлены не по типовой форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 292 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
293. Заказчик не позднее десяти рабочих дней со дня заключения договора размещает на веб-портале отчет о закупках из одного источника путем прямого заключения договора.
Отчет содержит обоснования выбора поставщика, цены заключенного договора о закупках, а также иные условия договора о закупках.
294. Требования пунктов 288 и 293 настоящих Правил не распространяется на закупки способом из одного источника путем прямого заключения договора, содержащие сведения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, на закупки, осуществляемые на основании подпунктов 3), 4), 16), 19), 32-1), 36), 37) и 38) пункта 287 настоящих Правил, а также при заключении договора с нерезидентом.
Сноска. Пункт 294 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 11. Осуществление закупок товаров через товарные биржи
Сноска. Глава 11 исключена приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
Глава 12. Осуществление закупок через электронный магазин
297. Закупки через электронный магазин проводятся на однородные товары, общая стоимость которых не превышает четыретысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
297-1. Закупки через электронный магазин осуществляются в режиме реального времени.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-2. Закупки через электронный магазин осуществляются на основе плана закупок.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-2 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

297-3. Электрондық дүкен арқылы сатып алу келесі ретпен жүзеге асырылады:
1) тапсырыс беруші электрондық дүкеннен тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес келетін тауарды таңдайды және осындай тауарды сатып алуға тапсырысты ресімдейді;
2) электрондық дүкенде тауарлар және олардың бағалары туралы ақпаратты орналастырған әлеуетті өнім беруші тапсырысты растау немесе одан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
3) әлеуетті өнім беруші тапсырысты растаған жағдайда шарт жасалады.
Ескерту. Қағида 297-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-4. Тапсырыс беруші таңдаған тауарға тапсырысты ресімдеуге осы Қағидалардың 297-12-тармағында көзделген шектеулері жоқ екі әлеуетті өнім берушінің қолданыстағы кемінде екі баға ұсынысы болған кезде жол беріледі.
Бұл ретте тауар туралы ақпарат электрондық дүкенде орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін электрондық дүкенде тапсырысты ресімдеу үшін қолжетімді болады.
Ескерту. Қағида 297-4-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-5. Электрондық дүкен әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстырады және тапсырысты тауардың бағасы межелі пунктке дейін тауарды жеткізу құнын ескере отырып, ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім берушіге жібереді.
Егер тапсырыс беруші электрондық дүкен арқылы сатып алуды жүзеге асыру кезінде тауарды өзі алып кету жолымен жеткізу тәсілін таңдаса, электрондық дүкен әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын автоматты түрде салыстырады және тапсырысты тауардың бағасы межелі пунктке дейін тауарды жеткізу құнын есепке алмағанда, ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім берушіге жібереді.
Ескерту. Қағида 297-5-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-6. Тапсырысты әлеуетті өнім беруші хабарлама жіберілген сәттен бастап үш сағат ішінде жұмыс күндері жұмыс уақытында (Астана қаласының уақыты бойынша сағат 09.00-ден 18:00-ге дейін) растайды. Егер тапсырысты растау туралы хабарлама Астана уақытымен сағат 15:00-ден кейін жіберілсе, сағатты есептеу сағат 18:00-де тоқтайды. Тапсырысты растау үшін қалған уақыт келесі жұмыс күні Астана қаласының уақыты бойынша сағат 09:00-ден бастап қайта басталады.

297-3. Закупки через электронный магазин осуществляются в следующей последовательности:
1) заказчик выбирает товар из электронного магазина, соответствующий требованиям заказчика, и оформляет заказ на приобретение такого товара;
2) потенциальный поставщик, разместивший информацию о товарах и их ценах в электронном магазине, принимает решение о подтверждении или отказе от заказа;
3) в случае подтверждения потенциальным поставщиком заказа заключается договор.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-3 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-4. Оформление заказа на выбранный заказчиком товар допускается при наличии не менее двух действующих ценовых предложений от двух потенциальных поставщиков, не имеющих ограничений, предусмотренных пунктом 297-12 настоящих Правил.
При этом товар становится доступным для оформления заказа в электронном магазине по истечении трех рабочих дней со дня размещения информации о товаре в электронном магазине.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-4 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-5. Электронный магазин автоматически сопоставляет ценовые предложения потенциальных поставщиков и направляет заказ потенциальному поставщику, цена товара которого является наименьшей с учетом стоимости доставки товара до пункта назначения.
Если заказчиком при осуществлении закупок через электронный магазин выбран способ доставки товара путем самовывоза, электронный магазин автоматически сопоставляет ценовые предложения потенциальных поставщиков и направляет заказ потенциальному поставщику, цена товара которого является наименьшей без учета стоимости доставки товара до пункта назначения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-5 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-6. Заказ подтверждается потенциальным поставщиком в течение трех часов с момента отправки уведомления в рабочее время в рабочие дни (с 09.00 до 18:00 по времени города Астаны). Если уведомление о подтверждении заказа было отправлено после 15:00 часов времени Астаны, отсчет часов останавливается в 18:00 часов. Оставшееся время для подтверждения заказа возобновляется с 09:00 часов времени города Астаны следующего рабочего дня.

Ескерту. Қағида 297-6-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
297-7. Әлеуетті өнім беруші тапсырысты растаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
Ескерту. Қағида 297-7-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-8. Тапсырыс беруші бір тапсырыста электрондық дүкеннің бір санатына енгізілген, біріктірілген лотқа енгізілетін тауарлардың бірнеше түрін таңдауға құқылы және тапсырыстағы тауарлардың ең аз жиынтық құнын ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
Ескерту. Қағида 297-8-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-9. Электрондық дүкен арқылы сатып алу нәтижелері бойынша:
1) сатып алу жеңімпазы мен тапсырыс берушінің арасында Заңда және осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен және мерзімде осы Қағидалардың 304-тармағына сәйкес шарт жасалады.
Бұл ретте шартқа қосымша болып табылатын техникалық ерекшелік электрондық дүкенде орналастырылған фотосуреттерді қоса алғанда, тауардың барлық техникалық сипаттамалары негізінде қалыптастырылады;
2) есеп автоматты түрде қалыптастырылады, онда сатып алуды жүзеге асыру процесі, оның ішінде тауарлар мен олардың бағалары туралы ақпаратты электрондық дүкенге орналастырған әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтер тіркеледі. Есеп осы Қағидаларға 21-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады. Бұл ретте есеп мәліметтері сатып алу мәртебесінің, оның ішінде шарттың орындалу мәртебесінің өзгеруіне қарай веб-порталмен автоматты түрде жаңартылады.
Ескерту. Қағида 297-9-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-10. Бір тапсырыста әртүрлі қаржы кезеңдерінде қаржыландыру көзделген тауарларды көрсетуге жол берілмейді.
Ескерту. Қағида 297-10-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Правила дополнены пунктом 297-6 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-7. В случае подтверждения потенциальным поставщиком заказа, такой потенциальный поставщик признается победителем.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-7 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-8. Заказчик вправе в одном заказе выбрать несколько видов товаров, включенных в одну категорию электронного магазина, которые включаются в объединенный лот и победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшую суммарную стоимость товаров в заказе.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-8 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-9. По результатам закупок через электронный магазин:
1) между победителем закупок и заказчиком в порядке и сроках, определенных Законом и настоящими Правилами, заключается договор в соответствии с пунктом 304 настоящих Правил.
При этом техническая спецификация, являющиеся приложением к договору формируется на основе всех технических характеристик товара, включая фотографии, размещенных в электронном магазине;
2) автоматически формируется отчет, в котором фиксируются процесс осуществления закупок, в том числе сведения о потенциальных поставщиках, разместившие в электронном магазине информацию о товарах и их ценах. Отчет формируется по форме согласно приложению 21-1 к настоящим Правилам. При этом сведения отчета обновляются веб-порталом автоматически по мере изменения статуса закупок, в том числе статуса исполнения договора.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-9 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-10. Не допускается указание в одном заказе товаров, финансирование которых предусмотрено в разных финансовых периодах.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-10 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

297-11. Егер ең төмен баға ұсынысын бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынған жағдайда, баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарынан бұрын орналастырылған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
Ескерту. Қағида 297-11-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-12. Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысын электрондық дүкен келесі жағдайларда автоматты түрде қабылдамауға тиіс:
1) егер ол осы тауарларды сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе;
2) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайларда;
3) әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы осы Қағидалардың 297-17-тармағына сәйкес демпингтік баға болып танылса.
Өзге негіздер бойынша баға ұсыныстарын қабылдамауға жол берілмейді.
Ескерту. Қағида 297-12-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-13. Әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзім ішінде тапсырыстан бас тартқан немесе растамаған жағдайда, тапсырыс тапсырыс беруші айқындаған жеткізу шарттарын ескере отырып, тауардың бағасы ең төмен бағадан кейінгі болып табылатын әлеуетті өнім берушіге автоматты түрде жіберіледі.
Ескерту. Қағида 297-13-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-14. Егер екі жұмыс күні ішінде тапсырысты әлеуетті өнім берушілердің бір де бірі растамаса, электрондық дүкен арқылы сатып алу өтпеді деп танылады.
Ескерту. Қағида 297-14-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-15. Электрондық дүкен арқылы сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші келесі:
1) электрондық дүкен арқылы сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) Заңның 11-бабында айқындалған өзге де бәсекелес тәсілдермен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
Ескерту. Қағида 297-15-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

297-11. В случае, если наименьшее ценовое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, ценовое предложение которого размещено ранее ценовых предложений других потенциальных поставщиков.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-11 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-12. Ценовое предложение потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению электронным магазином в случаях:
1) если оно превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров;
2) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 статьи 7 Закона;
3) ценовое предложение потенциального поставщика признано демпинговой ценой согласно пункту 297-17 настоящих Правил.
Отклонение ценовых предложений по иным основаниям не допускается.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-12 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-13. В случае отказа или не подтверждения заказа потенциальным поставщиком в течение установленного срока, заказ автоматически направляется к потенциальному поставщику, цена товара которого является следующей после наименьшей цены, с учетом условий доставки, определенных заказчиком.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-13 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-14. Если в течение двух рабочих дней заказ не подтвержден ни одним из потенциальных поставщиков, закупки через электронный магазин признаются несостоявшемся.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-14 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-15. В случае признания закупок через электронный магазин несостоявшимися, заказчик принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупок через электронный магазин;
2) об осуществлении закупок иными конкурентными способами, определенными статьей 11 Закона.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-15 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

297-16. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу жөніндегі талаптар құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын шарттар бойынша өнім берушілерге қолданылмайды.
Ескерту. Қағида 297-16-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
297-17. Әлеуетті өнім берушінің электрондық дүкенде орналастырылған тауарға баға ұсынысы, егер ол көрсетілген тауарға ақпарат орналастырған әлеуетті өнім берушілердің барлық баға ұсыныстарының орташа арифметикалық бағасынан елу пайыздан астам төмен болса, демпингтік деп танылады.
Мұндай баға ұсынысын электрондық дүкен автоматты түрде қабылдамайды.
Ескерту. Қағида 297-17-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
298. Тапсырыс беруші тауарлардың электрондық дүкеннен сатып алу жеңімпазын айқындаған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы жеңімпазға шартқа қол қоятын тұлға және шартты ресімдеу үшін өнім берушінің деректемелері туралы мәліметтерді сұрату жібереді.
Бұл ретте осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, тапсырыс берушілерге шарт жасасудан бас тартуға жол берілмейді.
299. Сатып алу осы Қағидалардың 297 тармағына сәйкес мынадай жағдайларда тауарлардың электрондық дүкеннен пайдаланбай жүзеге асырылады:
1) тауарлардың электрондық дүкенінде сатып алынатын тауарлардың болмауы;
2) тауарлардың электрондық дүкенінде тауарды орналастырған әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоюдан бас тартуы негіз болып табылады;
3) Тапсырыс берушінің өңірі үшін тауарлардың электрондық каталогында орналастырылған сатып алынатын тауарларды жеткізу қолжетімсіз болған;
4) тауарлардың электрондық дүкенінде орналастырылған тауар құнының тапсырыс беруші сатып алатын тауардың жоспарлы сомасынан асып кетуі.
Бұл ретте осы тармақтың 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген жағдайларда шартқа техникалық ерекшелік үшін сатып алынатын тауарлардың сипаттамалары тауарлардың электрондық каталогының мәліметтерінен қалыптастырылады.
13-тарау. Заңды тұлғалардың уақытша бірлестіктерінің (консорциумның) сатып алуға қатысуының шарттары
300. Заңды тұлғалардың уақытша бірлестіктері (консорциум) сатып алуға қатысқан жағдайда, осы консорциумның қатысушылары болып табылатын заңды тұлғалар өз біліктілік талаптарын растау үшін осы Қағидаларда белгіленген құжаттармен қатар мынадай құжаттардың электрондық көшірмелерін, не электрондық құжаттарды ұсынуға тиіс:

297-16. Требования по внесению обеспечения исполнения договора не распространяются на поставщиков по договорам, стоимость которых не превышает пятьсоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-16 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
297-17. Ценовое предложение потенциального поставщика на товар, размещенное в электронном магазине, признается демпинговым, если оно более чем на пятьдесят процентов ниже среднеарифметической цены всех ценовых предложений потенциальных поставщиков, разместивших информацию на указанный товар.
Такое ценовое предложение подлежит отклонению электронным магазином автоматически.
Сноска. Правила дополнены пунктом 297-17 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
298. Заказчик в течение одного рабочего дня со дня определения победителя закупок через электронный магазина, направляет посредством веб-портала победителю запрос сведений о лице, подписывающем договор, и реквизитах поставщика для оформления договора.
При этом заказчики не отказываются от заключения договора, кроме случаев, предусмотренных в пункте 16 настоящих Правил.
299. Закупки в соответствии с пунктом 297 осуществляются без использования электронного магазина в случаях:
1) отсутствия закупаемых товаров в электронном магазине;
2) отказа потенциального поставщика, разместившего товар в электронном каталоге товаров от подписания договора;
3) недоступности доставки закупаемых товаров, размещенных в электронном магазине для региона заказчика;
4) превышения стоимости товара, размещенного в электронном магазине товаров плановой сумме закупаемого заказчиком товара.
При этом в случаях, предусмотренных подпунктами 2), 3) и 4) настоящего пункта характеристики закупаемых товаров для технической спецификации к договору формируются из сведений электронного магазине.
Глава 13. Условия участия в закупках временных объединений юридических лиц (консорциума)
Сноска. Заголовок главы 16 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
300. В случае участия в закупках временных объединений юридических лиц (консорциум), юридические лица, являющиеся участниками данного консорциума, помимо документов, установленных настоящими Правилами для подтверждения своих квалификационных требований, должны представить следующие электронные копии документов либо электронные документы:

1) заңды тұлғалардың мүшелері арасында жасалған бірлескен шаруашылық қызмет туралы шарт (консорциялық келісім);
2) бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартта көзделген қызмет ббөлігінде тауарларды ұсыну, жұмыстарды орындау, қызмет көрсету құқығына лицензия.
Консорциум тендерге қатысқан жағдайда тендерлік баға ұсынысына әсер ететін критерийлерді есептеу консорциалдық келісіммен айқындалған консорциумның негізгі қатысушысына қатысты қолданылады.
Бұл ретте шарт тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт қолданылған консорциумның қатысушысымен жасалады.
301. Консорциумның барлық қатысушылары осы Қағидалардың 22-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес болуы қажет, сондай-ақ Заңның 7-бабында көзделген шектеулері болмауы қажет.
302. Консорциумның бір немесе бірнеше қатысушысы тиісті материалдық және еңбек ресурстарының болуы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес, айналысу үшін рұқсат алу қажет болатын, жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын құқық қабілеттілігі болуы бөлігінде көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда, консорциум біліктілік талаптарына сәйкес деп танылады.
Бұл ретте, консорциумның негізгі қатысушысының Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес, айналысу үшін рұқсат алу қажет болатын, жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын құқықтық қабілеттілігі өткізілетін сатып алу нысанасына сәйкес келеді.
303. Консорциумның негізгі қатысушысы көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда консорциум осы Қағидалардың 22-тармағы 5) тармақшасында көзделген біліктілік талаптарына сәйкес деп танылады.
14-тарау. Шарт
1-параграф. Шарт жасасу
304. Заңның 7-бабында көзделген сатып алуға қатысумен байланысты шектеулері бар тұлғаны қоспағанда, тапсырыс беруші жеңімпазға веб-портал арқылы осы Қағидаларға 22, 23, 24, 25 және 26-қосымшаларға сәйкес тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгі шарттарға сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын:
1) тендер (аукцион) тәсілімен сатып алу қорытындысы туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде;
2) баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы айқындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жібереді;
3) рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде.

1) договор о совместной хозяйственной деятельности, заключенный между членами юридических лиц (консорциальное соглашение);
2) лицензии на право предоставления товара, выполнения работ, оказания услуг в части деятельности, предусмотренной договором о совместной хозяйственной деятельности.
В случае участия консорциума в тендере расчет критериев, влияющих на тендерное ценовое предложение, применяется в отношении основного участника консорциума, определенного консорциальным соглашением.
При этом договор заключается с участником консорциума, в отношении которого применены критерии, влияющие на тендерное ценовое предложение.
301. Всем участникам консорциума необходимо соответствовать квалификационным требованиям, предусмотренным подпунктами 1), 2) и 3) пункта 22 настоящих Правил, а также не иметь ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона.
302. Консорциум признается соответствующим квалификационным требованиям, в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, а также обладания правоспособностью на осуществление отдельных видов деятельности, на занятие которых необходимо получение разрешения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в случае соответствия указанным требованиям одного или нескольких участников консорциума.
При этом, правоспособность основного участника консорциума на осуществление отдельных видов деятельности, на занятие которых необходимо получение разрешения, в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях соответствует предмету проводимых закупок.
303. Консорциум признается соответствующим квалификационному требованию, предусмотренному подпунктом 5) пункта 22 настоящих Правил, в случае соответствия указанному требованию основного участника консорциума.
Глава 14. Договор
Параграф 1. Заключение договора
304. Заказчик направляет победителю проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством веб-портала, в соответствии с типовыми договорами о закупках товаров, работ, услуг, согласно приложениям 22, 23, 24, 25 и 26 к настоящим Правилам, за исключением лица, имеющего ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьей 7 Закона:
1) в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом тендера (аукциона);
2) в течение пяти рабочих дней со дня определения победителя закупок способом запроса ценовых предложений;
3) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня размещения протокола об итогах закупок способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы.

Ескерту. 304-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
305. Өнім берушіні таңдау рәсімдері, оның ішінде алдын ала жылдық сатып алу жоспары шеңберінде жүзеге асырылатын сатып алу нәтижелеріне шағым жасау рәсімдері тиісті бюджет (өндірістік бағдарлама және (немесе) инвестициялық бағдарлама) бекітілгенге дейін аяқталған және ( немесе) бюджет және (немесе) даму жоспары және (немесе) бизнес-жоспар және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасы) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шарт), шарт жобасы жеңімпазға жіберіледі. тиісті бюджет (өндірістік бағдарлама және (немесе) инвестициялық бағдарлама және (немесе) бюджет және (немесе) даму жоспары және (немесе) бизнес-жоспар және (немесе) кірістер сметасы) бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде және шығыстар) және (немесе) мемлекеттік тапсырманы орындауға арналған шарт).
306. Сатып алу рәсімдері алдын ала жылдық сатып алу жоспары негізінде жүзеге асырылған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстар тиісті бюджетте (өндірістік бағдарламада) бекітілмеген болса, шарт жобасы жеңімпазға жіберілмейді. және (немесе) инвестициялық бағдарламаны және (немесе) бюджетті және (немесе) даму жоспарын және (немесе) бизнес-жоспарды және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасын және (немесе) мемлекеттік тапсырманы іске асыруға арналған келісімді ). Бұл ретте сатып алудан бас тарту осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
307. Шарттың жобасын тендер, аукцион, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы электрондық цифрлық қолтаңба арқылы веб-порталда хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде куәландырады. шарт жобасы.
308. Тапсырыс беруші тендер, аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап не баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы анықталған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде , веб-портал арқылы жеңімпазға шартқа қол қоятын тұлға туралы ақпаратты және шартты ресімдеу үшін жеткізушінің деректемелерін сұрауды жібереді.
309. Әлеуетті өнім беруші веб-порталға тиісті сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және өнім берушінің деректемелерін толтырады және растайды. Әлеуетті өнім берушіде шартқа қол қоятын тұлға және оның деректемелері туралы ақпаратты растау болмаған жағдайда, тапсырыс беруші веб-порталда орналастырылған әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректеріне сәйкес шартқа қол қояды.

Сноска. Пункт 304 – в редакции приказа Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
305. В случаях, когда процедуры выбора поставщика, в том числе процедуры обжалования итогов закупок, проведенных в рамках предварительного годового плана закупок, завершены до утверждения соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания) проект договора направляется победителю в течение пяти рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) и (или) договора на выполнение государственного задания).
306. Проект договора не направляется победителю в случае, если расходы на приобретение товаров, работ, услуг, процедуры закупок которых были осуществлены на основании предварительного годового плана закупок, не были утверждены соответствующем бюджете (производственной программе и (или) инвестиционной программе и (или) бюджете и (или) плане развития и (или) бизнес-плане и (или) смете доходов и расходов) и (или) договоре на выполнение государственного задания). При этом осуществляется отказ от закупок в порядке, определенном пунктом 16 настоящих Правил.
307. Проект договора, удостоверяется победителем закупок способом тендера, аукциона, запроса ценовых предложений посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня поступления на веб-портале уведомления с приложением проекта договора.
308. Заказчик в течение одного рабочего дня со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом тендера, аукциона либо со дня определения победителя закупок способом запроса ценовых предложений, направляет посредством веб-портала победителю запрос сведений о лице, подписывающем договор, и реквизитах поставщика для оформления договора.
309. Потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем договор, и реквизиты поставщика.
В случае отсутствия подтверждения потенциального поставщика сведений о лице, подписывающем договор, и его реквизитов, заказчик подписывает договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.

310. Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 309-тармағына сәйкес әлеуетті өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі аяқталған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын қалыптастырады және әлеуетті өнім берушіге қол қою үшін жібереді.
311. Өнім беруші осы Қағидаларда белгіленген мерзімде веб-портал арқылы шартқа электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қояды. Жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) берілуі мүмкін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемінің екіден бірінен аспауға тиіс.
312. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда белгіленген мерзімде шарттың жобасына қол қоймаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын жібереді. Шарттың жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші мерзіміде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) осы Қағидалардың 151-бабына сәйкес соманы енгізбесе, тапсырыс беруші жеңімпаздың шарт жасасудан жалтарған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын жібереді. Шарттың жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы куәландырады.
313. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім берушінің Заңның 7-бабында көзделген, веб-портал автоматты түрде айқындайтын шектеулері болса, тапсырыс беруші осы Қағидалардың 312-тармағында белгіленген мерзімдерде шарт жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге жібереді.
314. Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші оған шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қол қоймаса, тапсырыс беруші қайта сатып алуды жүзеге асырады.
315. Осы Қағидаларда көзделген жағдайларда, қажеттелік туындаған жағдайда шарт қағаз жеткізгіште жасалады, бұл ретте тапсырыс беруші сатып алу жеңімпазы анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге осы Қағидаларға 22, 23, 24, 25 және 26-қосымшаларға сәйкес үлгілік шартқа сәйкес жасалған шарт жобасының екі данасын жібереді, оларға тапсырыс беруші қол қояды және тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі тағайындалмаған жағдайларды қоспағанда, тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі әр парағына қол қояды.
Бұл ретте осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген шарттарды жасасу мерзімі шарттың жобасын әлеуетті өнім берушіге жіберген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды.

310. Заказчик не позднее одного рабочего дня со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком сведений в соответствии с пунктом 309 настоящих Правил, формирует проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
311. Поставщик подписывает договор электронной цифровой подписью посредством веб-портала в сроки, установленные настоящими Правилами.
Предельные объемы работ и услуг, которые могут быть переданы субподрядчикам (соисполнителям) для выполнения работ либо оказания услуг, не должны превышать в совокупности одной второй объема выполняемых работ или оказываемых услуг.
312. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в установленные настоящими Правилами сроки проект договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством веб-портала. Проект договора удостоверяется потенциальным поставщиком, занявшим второе место, посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня представления ему проекта договора.
Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не внес обеспечение исполнения договора и (или) сумму в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил в установленные сроки, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством веб-портала. Проект договора удостоверяется потенциальным поставщиком, занявшим второе место посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня представления ему проекта договора.
313. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, имеет ограничения, предусмотренные статьей 7 Закона, определяемые веб-порталом автоматически, заказчик в сроки, установленные в пункте 312 настоящих Правил, направляет проект договора потенциальному поставщику, занявшему второе место.
314. Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в течение трех рабочих дней со дня представления ему проекта договора, заказчик осуществляет повторные закупки.
315. В случаях, предусмотренных настоящими Правилами, договор заключается на бумажном носителе, при этом, заказчик в течение пяти рабочих дней со дня определения победителя закупок направляет поставщику два экземпляра проекта договора, составленного в соответствии с типовым договором, согласно приложениям 22, 23, 24, 25 и 26 к настоящим Правилам, которые подписываются заказчиком и полистно парафируются уполномоченным представителем заказчика, за исключением случаев, когда уполномоченный представитель заказчика не назначается.
При этом срок заключения договоров, предусмотренных частью первой настоящего пункта, не превышает более тридцати календарных дней со дня направления потенциальному поставщику проекта договора.

316. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ осы Қағидаларда көзделген демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын енгізеді.
Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу туралы талап осы Қағидалардың 284 және 287-тармақтарының негізінде жүзеге асырылған бір көзден сатып алу тәсілінің қорытындысы бойынша айқындалған өнім берушілерге, сондай-ақ құны республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің бес жүз еселенген мөлшерінен аспайтын электрондық дүкен арқылы сатып алу нәтижелері бойынша жасалған шарттар бойынша өнім берушілерге қолданылмайды.
Ескерту. 316-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
317. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын өзімен жасалған шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық көлемде және тиісті түрде орындайтынына кепілдік ретінде енгізеді.
318. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін тапсырыс беруші, ұйымдастырушы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде белгілейді.
319. Егер шартта аванс төлеу көзделген жағдайда, әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді.
Осы талап осы Қағидалардың 287-тармағының 37) және 38) тармақшаларында көзделген сатып алу туралы шарттар жасасу жағдайларына қолданылмайды.
Ескерту. 319-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 18.01.2023 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
320. Өнім беруші аванстың толық сомасынан не аванстың бір бөлігінен бас тартуға құқылы. Аванстан ішінара бас тартқан жағдайда, өнім беруші аванстың алатын бөлігіне тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді.
321. Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына қарай тапсырыс беруші қажеттілің туындаған жағдайда өнім берушінің жазбаша хабарламасы бойынша авансты орындауды қамтамасыз ету мөлшерін сатып алу туралы шартта көзделген орындалған міндеттемелерге бара-бар азайтады.
Осы Қағидалардың 283, 284 және 287-тармақтары негізінде жүзеге асырылған бір көзден алу, баға ұсыныстарын сұрату қорытындылары бойынша сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда тапсырыс беруші авансты қамтамасыз етуді енгізу туралы талапты белгілей алады.
Ескерту. 321-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

316. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, а также сумму обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер, предусмотренных настоящими Правилами.
Требование о внесении обеспечения исполнения договора не распространяется на поставщиков, определенных по итогам закупок способом из одного источника, осуществленных на основании пунктов 284 и 287 настоящих Правил, а также на поставщиков по договорам, заключенным по результатам закупок через электронный магазин, стоимость которых не превышает пятьсоткратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете.
Сноска. Пункт 316 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
317. Обеспечение исполнения договора, сумма обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер, вносятся поставщиком в качестве гарантии того, что он своевременно, в полном объеме и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору.
318. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается заказчиком, организатором в размере трех процентов от общей суммы договора.
319. В случае, если договором предусмотрена выплата аванса, потенциальный поставщик дополнительно к обеспечению исполнения договора вносит обеспечение аванса в размере, равном авансу.
Данное требование не распространяется на случаи заключения договоров о закупках, предусмотренных подпунктами 37) и 38) пункта 287 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 319 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 18.01.2023 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
320. Поставщик вправе отказаться от полной суммы аванса либо от части аванса. В случае частичного отказа от аванса, поставщик вносит обеспечение аванса в размере, равном части получаемого аванса.
321. По мере исполнения обязательств по договору заказчик, по письменному уведомлению поставщика уменьшает размер обеспечения исполнения аванса пропорционально выполненным обязательствам, предусмотренным договором.
В случае заключения договора по итогам запроса ценовых предложений, из одного источника, осуществленных на основании пунктов 283, 284 и 287 настоящих Правил заказчик устанавливает требование о внесении обеспечения аванса.
Сноска. Пункт 321 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).

322. Қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан асатын шарт жасалған жағдайда ағымдағы қаржы жылына шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшері тиісті қаржы жылында көзделген шарттың жылдық сомасы негізге алына отырып есептеледі. Өнім беруші келесі қаржы жылында шарттың орындалуын қамтамасыз етуді сатып алу туралы шартқа тиісті қаржы жылында міндеттемелер қабылдауға арналған қосымша келісім жасалған сәттен бастап он жұмыс күні ішінде енгізеді.
323. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай:
1) тапсырыс берушінің банктік шотына енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
2) осы Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік түрлерінің бірін таңдайды.
324. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.
325. Тапсырыс берушінің өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны Заңда көзделмеген мақсаттарға пайдалануына жол берілмейді.
326. Тапсырыс беруші енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын (болған кезде) өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге қайтарады.
327. Шарттың сомасы азайған жағдайда, тапсырыс беруші жасалған шартқа өзгерістер енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге төмендетілген сомаға барабар мөлшерде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтарады.
Өнім беруші шарт сомасын ұлғайтуға келіскен жағдайда, өнім беруші жасалған шартқа өзгерістер енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұлғайған сомаға барабар мөлшерде қосымша енгізеді.
328. Өнім беруші шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс беруші енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын (болған кезде) тапсырыс беруші кірісіне тұрақсыздық айыбын төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қайтарады.
329. Баға ұсыныстарын сұрату тәсілі немесе тендер қорытындысы бойынша өнім беруші қабылдаған міндеттемелерін орындамаған жағдайда тапсырыс беруші шартты бір жақты тәртібімен бұзып, екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге шарт жобасын жібереді.
330. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын (болған кезде) тапсырыс беруші, ұйымдастырушы өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына не тиісінше орындамауына байланысты шарт бұзылған жағдайда өнім берушіге қайтармайды.

322. В случае заключения договора со сроком действия более одного финансового года, размер обеспечения исполнения договора на текущий финансовый год исчисляется исходя из годовой суммы договора, предусмотренной в соответствующем финансовом году. Обеспечение исполнение договора в следующем финансовом году вносится поставщиком в течение десяти рабочих дней с момента заключения дополнительного соглашения на принятие обязательств в соответствующем финансовом году к договору о закупках.
323. Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию, представляемую в форме электронного документа по форме согласно приложению 27 к настоящим Правилам;
324. Поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
325. Заказчик не использует гарантийный денежный взнос, внесенный поставщиком, на цели, не предусмотренные Законом.
326. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора, а также сумму обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии) поставщику в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору.
327. В случае уменьшения суммы договора, заказчик в течение пяти рабочих дней со дня внесения изменений в заключенный договор, возвращает поставщику обеспечение исполнения договора в размере пропорционально сниженной сумме.
328. При условии согласия поставщика на увеличение суммы договора, поставщик в течение пяти рабочих дней со дня внесения изменений в заключенный договор дополнительно вносит обеспечение исполнения договора заказчику в размере пропорционально увеличенной сумме.
329. В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора, а также сумму обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии) в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход заказчика.
330. Обеспечение исполнения договора, а также сумма обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии), не возвращается заказчиком, организатором поставщику в случае расторжения договора в связи с неисполнением либо ненадлежащим исполнением поставщиком договорных обязательств.

331. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасы (болған кезде) тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
332. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Шартта тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) көзделеді. Тұрақсыздық айыбының мөлшері Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес айқындалады.
333. Сатып алған жағдайда тапсырыс берушілер бір қаржы жылынан астам мерзімге шарт жасасуы мүмкін:
1) жобалау-сметалық құжаттамада оларды келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқтау мерзімі көзделген жұмыстарды жүзеге асырады;
2) технологиялық мерзімінің, дайындаудың ұзақтығы оларды келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) беруге негіз болатын активтер мен басқа да тауарларды;
3) бір қаржы жылынан астам мерзімге көрсетілетін қызметтерді қоспағанда;
4) орындалу ұзақтығына байланысты орындалу (көрсетілу, жеткізілу) мерзімі тиісті бюджетте, даму жоспарында, қаржыландырудың жеке жоспарында белгіленген келесі (келесі) қаржы жылында (жылдарында) шартталған тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп-ұстау жөніндегі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алған жағдайларда жүзеге асырылады. Мұндай шарттың қолданылу мерзімі үш жылдан асады.
Ескерту. 333-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 26.09.2024 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
334. Шарттарды үш жылдан астам мерзімге жасасу Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
335. Жылдық қаржылық есептілік аудиті бойынша көрсетілетін қызметтер шарты үш жылдан аспайтын мерзімге жасалады.
335-1. Осы Қағидалардың 287-тармағының 38) тармақшасына сәйкес жасалған шарт бес жылдан аспайтын мерзімге жасалады.
Ескерту. Қағидалар 335-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 09.04.2024 № 193 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
336. Шартта мынадай фактілердің бірі анықталған жағдайда оны кез келген кезеңде бұзу туралы талап қамтылуға тиіс:
1) Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу;
2) ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге Заңда көзделмеген жәрдем көрсеткен жағдайларда;
3) осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы енгізбеу жолымен шарт жасасудан жалтарған жағдайларда, бұзылуы мүмкін. Бұл ретте тапсырыс беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өнім берушіге шартты бұзу ниеті туралы хабарлама жібереді. Егер өнім беруші веб-портал арқылы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбесе, тапсырыс беруші шартты бұзу туралы хабарлама жібереді.

331. В случаях предусмотренных пунктом 330 настоящих Правил, обеспечение исполнения договора, а также сумма обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии), зачисляются в доход заказчика.
332. Договор предусматривает неустойку (штраф, пеню) за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по договору. Размер неустойки определяется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
333. Заказчики могут заключить договор на срок более одного финансового года в случае приобретения:
1) работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации;
2) активов и других товаров, длительность технологического срока, изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы);
3) услуг на срок более одного финансового года;
4) товаров, работ, услуг, срок выполнения (оказания, поставки) которых в связи с длительностью исполнения обусловлен в следующем (последующем) финансовом году (годы), установленном в соответствующем бюджете, плане развития, индивидуальном плане финансирования, а также работ и услуг по текущему ремонту и содержанию автомобильных дорог. Срок действия такого договора не превышает три года.
Сноска. Пункт 333 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 26.09.2024 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
334. Заключение договоров на срок более трех лет осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
335. Договор услуг по аудиту годовой финансовой отчетности заключается на срок не более трех лет.
335-1. Договор, заключенный в соответствии с подпунктом 38) пункта 287 настоящих Правил, заключается на срок не более пяти лет.
Сноска. Правила дополнены пунктом 335-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 09.04.2024 № 193 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
336. Договор содержит условие о его расторжении на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона;
2) оказания организатором содействия потенциальному поставщику, не предусмотренного настоящими Правилами;
3) уклонения от заключения договора путем невнесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил. При этом заказчик в течение двух рабочих дней со дня истечения срока внесения обеспечения исполнения договора, посредством веб-портала направляет поставщику уведомление о намерении расторгнуть договор. Если поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения посредством веб-портала уведомления не внес обеспечение исполнения договора, заказчик направляет уведомление о расторжении договора.

337. Шартта осы шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайтын мерзімде тауарларды бергені, жұмыстарды орындағаны не қызметтер көрсеткені үшін толық ақы төлеу туралы талаптар қамтылуға тиіс.
338. Шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу шарттарын қамтуы тиіс.
339. Шарт бойынша тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің ең аз мерзімі тауарды беруге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге кеткен мерзімнен кем болмауға, бірақ кемінде күнтізбелік он бес күнді құрауы тиіс.
340. Тапсырыс беруші мен өнім беруші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда шарт орындалды деп есептеледі.
341. Өнім беруші шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін орындамаған не тиісінше орындамаған жағдайда, тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алуды қамтамасыз етеді.
Егер бас мердігер ретінде жұмыстарды орындайтын өнім берушінің міндеттемелерін тиісінше орындамау салдарынан шарттық міндеттемелерді тиісінше орындау мүмкін болмаса, техникалық және (немесе) авторлық қадағалау қызметтерін көрсететін өнім берушіден тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алынбайды.
Тұрақсыздық айыбы (айыппұл, өсімпұл) тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.
2-параграф. Шарт жобасына не жасалған шартқа өзгерістер енгізу негіздері
342. Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі талабымен шарт жобасына өзгерістер енгізуге мынадай өзара байланысты талаптар сақталған кезде жол беріледі:
1) аванстан бас тартқан не аванс (алдын ала төлем) төлеу шарттары өзгерген жағдайда;
2) тараптардың өзара келісімі бойынша шарт жобасының сомасын азайту бөлігінде өзгеріс енгізуге жол беріледі;
3) егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған жағдайда, екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге жіберілетін шарттың орындалу мерзімін бес жұмыс күніне ұлғайту бөлігінде шарт жобасына өзгеріс енгізу.
4) әлеуетті өнім берушіні жеңімпаз деп айқындаған күннен бастап шартқа қол қойылған күнге дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы бағамының едәуір төмендеуіне байланысты Тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге бағаны және тиісінше сатып алу туралы шарт (ұзақ мерзімді шарт) жобасының сомасын ұлғайту бөлігінде жол беріледі.
Шарт жобасын мұндай өзгертуге осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарында және (немесе) ұзақ мерзімді сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі.
Осы тармақта көзделген талаптарды сақтамай, шарт жобасына өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растаушы құжаттарды қоса бере отырып, өндіріске арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, шарт жобасының бағасын ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс.

337. Договор содержит условия о полной оплате за поставку товаров, выполнение работ либо оказание услуг в срок, не превышающий тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.
338. Договор содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического Союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
339. Минимальный срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по договору составляет не менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, выполнение работы, оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.
340. Договор считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
341. В случае неисполнения либо ненадлежащего исполнения принятых поставщиком обязательств по договору, заказчик обеспечивает взыскание неустойки (штрафа, пени).
Неустойка (штраф, пеня) не взыскивается с поставщика, оказывающего услуги технического и (или) авторского надзора, если надлежащее исполнение им договорных обязательств невозможно вследствие ненадлежащего исполнения обязательств поставщика, выполняющего работы в качестве генерального подрядчика.
Неустойка (штраф, пеня) зачисляется в доход заказчика.
Параграф 2. Основания внесения изменений в проект договора либо в заключенный договор
342. Внесение изменения в проект договора при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, осуществляется при соблюдении следующих взаимосвязанных условий:
1) в случае отказа от аванса либо изменения условий выплаты аванса (предоплаты);
2) внесение изменения в части уменьшения суммы проекта договора по взаимному согласию сторон;
3) внесение изменения в проект договора в части увеличения срока исполнения договора на пять рабочих дней, направляемого потенциальному поставщику, занявшему второе место, в случае если потенциальный поставщик, определенный победителем, уклонился от заключения договора.
4) в части увеличения цены на товары, работы, услуги и соответственно суммы проекта договора (долгосрочного договора) о закупках, связанного со значительным снижением курса национальной валюты Республики Казахстан, в период с даты определения потенциального поставщика победителем и до даты подписания договора.
Такое изменение проекта договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных товаров, работ, услуг в плане закупок и (или) в плане долгосрочных закупок.
Без соблюдения условий, предусмотренных настоящим пунктом в проект договора изменения не вносятся.
При этом поставщик предоставляет Заказчику обоснование необходимости увеличения цены проекта договора с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение затрат на поставку товара, выполнение работ, оказание услуг, с приложением подтверждающих документов.

343. Өнім берушіні таңдауға негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі талабымен жасалған шартқа өзгерістер енгізуге:
1) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасын және тиісінше шарт сомасын азайту бөлігінде тараптардың өзара келісімі бойынша;
2) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасын және тиісінше шартта көзделген шартты орындауды бастаған күннен бастап орындауды аяқтау күніне дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасы Ұлттық валютасы бағамының едәуір төмендеуіне байланысты шарт сомасының (ұзақ мерзімді) ұлғаюы бөлігінде жол беріледі.
Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жылына бір реттен артық емес, ал ұзақ мерзімді шартқа жылына екі реттен артық емес жол беріледі.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растайтын құжаттарды қоса бере отырып, өндіруге арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, Шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне бағаны (ұзақ мерзімді) ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс;
3) ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамаға және сатып алу жоспарына тиісті өзгерістер енгізілген жағдайда шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;
4) осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың көлеміне қажеттілікті азайтумен не негізді ұлғайтумен байланысты, сатып алу жоспарында бастапқы жоспарланғаннан аспайтын сомаға және көлемге шарт сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жасалған шартта көрсетілген тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі талабымен шарттың орындалу мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде жасалуы мүмкін. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы сатып алу бойынша қалыптасқан үнемдеу шегінде жол беріледі;
5) егер өнім беруші өзімен жасалған шартты орындау процесінде бірлік үшін бағаның өзгермеуі шартында онымен жасалған шарттың нысанасы болып табылатын тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің анағұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) талаптарын ұсынған жағдайда;
6) салық, кеден және басқа да салалардағы заңнаманың өзгеруінен туындаған тауарларды беруге, Қызметтерді көрсетуге арналған ұзақ мерзімді шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жылдар бойынша қаржыландыру өзгерген жағдайда шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;

343. Внесение изменения в заключенный договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, осуществляется:
1) по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на товары, работы, услуги и соответственно суммы договора;
2) в части увеличения цены на товары, работы, услуги и соответственно суммы (долгосрочного) договора, связанного со значительным снижением курса национальной валюты Республики Казахстан, в период с даты начала исполнения и до даты окончания исполнения договора, предусмотренных в договоре.
Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных товаров, работ, услуг в плане закупок не более одного раза в год, а в долгосрочный договор не более двух раз в год.
При этом поставщик предоставляет заказчику обоснование необходимости увеличения цены (долгосрочного) договора с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение затрат на поставку товара, выполнение работ, оказание услуг, на часть невыполненного объема договора с приложением подтверждающих документов;
3) в части уменьшения или увеличения суммы договора, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, в случае внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, прошедшую вневедомственную экспертизу, и в план закупок;
4) в части уменьшения либо увеличения суммы договора на сумму и объем, не превышающих первоначально запланированных в плане закупок, связанной с уменьшением либо обоснованным увеличением потребности в объеме приобретаемых товаров, работ, за исключением работ, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, услуг, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, при условии неизменности цены за единицу товара, работы, услуги, указанных в заключенном договоре. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сложившейся экономии по данной закупке;
5) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг являющегося предметом заключенного с ним договора;
6) в части уменьшения или увеличения суммы долгосрочного договора на поставку товаров, оказание услуг, вызванных изменением законодательства в налоговой, таможенной и других сферах, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора в случае изменения финансирования по годам;

7) тауар өндіру үшін қажетті шикізат және (немесе) жиынтықтаушылар құнының, сондай-ақ тауардың баға белгіленуіне әсер ететін Тарифтердің айтарлықтай өзгеруінен туындаған тауар бағасының азаюы немесе ұлғаюы салдарынан тауар өндірушімен жасалған тауарларды беруге арналған ұзақ мерзімді Шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі.
Мұндай өзгерісті енгізуге шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 180 (бір жүз сексен) күн өткен соң және жарты жылда бір реттен асырмай жол беріледі.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растау құжаттарын қоса бере отырып, өндіруге арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың Шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, ұзақ мерзімді шарттың бағасын ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі;
9) бағасы нарықтық бағалар немесе биржалық баға белгіленімдері туралы ресми танылған ақпарат көздеріне сәйкес қалыптастырылатын импортталатын көмірсутек шикізатының бірлігі үшін бағаның өзгеруі бөлігінде;
10) табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган белгілеген баға шегінде бағаларды мемлекеттік реттеу белгіленетін тауар бірлігі үшін бағаның өзгеруі бөлігінде;
11) тапсырыс берушінің және (немесе) өнім берушінің лауазымды адамына қатысты шартты орындауға байланысты қылмыстық іс қозғалған жағдайда жұмыстар бойынша шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде;
12) егер өнім беруші жеткізілетін тауардың өндірушісі болып табылған жағдайда, тауарды сатып алу туралы шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде қолданылады. Тауарларды сатып алу туралы жасалған шартты осындай өзгертуге өнім берушінің хабарламасы бойынша ағымдағы қаржы жылы шегінде он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге жол беріледі.
13) жасасқан шарттың сомасы немесе жұмыстарды орындаудың болжамды құны немесе қамтамасыз ету өзгеріссіз қалған жағдайда қаржыландыру жылдар бойынша өзгерген жағдайда жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты орындау мерзімін өзгерту бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейіннен сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға қызмет көрсету көлемі қысқартылды және тиісті өзгерістер енгізіледі.

7) в части уменьшения или увеличения суммы долгосрочного договора на поставку товаров, заключенного с товаропроизводителем вследствие уменьшения или увеличения цены товара, вызванного значительным изменением стоимости сырья и (или) комплектующих, необходимых для производства товара, а также тарифов, влияющих на ценообразование товара.
Внесение такого изменения осуществляется по прошествии 180 (ста восьмидесяти) календарных дней с даты заключения договора и не более одного раза в полугодие.
При этом поставщик предоставляет заказчику обоснование необходимости увеличения цены долгосрочного договора с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение затрат на поставку товара, на часть не выполненного объема договора с приложением подтверждающих документов;
8) в части уменьшения или увеличения суммы договора, связанной с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных товаров, работ, услуг в плане закупок;
9) в части изменения цены за единицу импортируемого углеводородного сырья, цены на которое формируются в соответствии с официально признанными источниками информации о рыночных ценах или биржевыми котировками;
10) в части изменения цены за единицу товара, на который устанавливается государственное регулирование цен в пределах цены, установленной государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
11) в части изменения срока исполнения договора по работам в случае возбуждения уголовного дела, связанного с исполнением договора, в отношении работника заказчика и (или) поставщика;
12) в части изменения срока исполнения договора о закупках товара в случае, если поставщик является товаропроизводителем поставляемого товара. Такое изменение заключенного договора о закупках товаров осуществляется в пределах текущего финансового года по уведомлению поставщика на срок не более десяти рабочих дней;
13) в части изменения сроков исполнения договора о закупках работ или услуг в случае изменения финансирования по годам при условии неизменности суммы заключенного договора или уменьшения сметной стоимости выполнения работ или оказания услуг и внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, в последующем прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

344. Жобаға не сатып алу туралы жасалған шартқа Қағидалардың 342 және 343-тармақтарында көзделмеген өзге де негіздер бойынша өткізілетін (өткізілген) сатып алу шарттарының мазмұнын және (немесе) өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсынысты өзгерте алатын өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
344-1. Осы Қағидалардың 342, 343 және 344-тармақтарында көзделген талаптар осы Қағидалардың 287-тармағының 32-1) және 36) тармақшаларында көзделген жағдайларға қолданылмайды.
Ескерту. Қағида 344-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3-параграф. Шартты орындау
345. Шартты орындау кезінде тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы, саны, сапасы, техникалық ерекшелігі, құны, оларды жеткізу (жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету) орны мен мерзімдері шарттың мазмұнына сәйкес келуге тиіс.
346. Шарттың орындалғаны туралы құжаттар (тауарды қабылдап алу-беру актісі, орындалған жұмыстар, көрсетілген қызметтер актісі, шот-фактура) осы Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, электрондық нысанда ресімделеді.
347. Тапсырыс беруші мен өнім беруші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда шарт орындалды деп есептеледі.
348. Тауарларды жеткізу кезінде сатып алу туралы шартты орындау мынадай ретпен:
1) жүкқұжаттың түпнұсқасын ұсына отырып, тауарды жеткізу пунктіне тауарды жеткізу;
2) өнім берушінің тауарды жеткізу фактісін растайтын жүкқұжаттың электрондық көшірмесін қоса бере отырып, веб-портал арқылы тауарды қабылдау-беру актісін ресімдеуі;
3) тапсырыс берушінің тауарды қабылдауы.
4) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 22 сәуірдегі № 370 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18583 болып тіркелген) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда және оның нысандарын жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген электрондық шот-фактураны ресімдеуі жүзеге асырылады.
5) тапсырыс берушінің жеткізілген тауар үшін ақы төлеуі жүзеге асырылады.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының талаптары электр және жылу энергиясын жеткізуге байланысты сатып алу туралы шарттарға қолданылмайды.

344. В проект либо заключенный договор не вносятся изменения которые могут изменить содержание условий проводимых (проведенных) закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по иным основаниям, не предусмотренным пунктами 342 и 343 Правил.
344-1. Требования, предусмотренные пунктами 342, 343 и 344 настоящих Правил, не распространяются на случаи, предусмотренные подпунктами 32-1) и 36) пункта 287 настоящих Правил.
Сноска. Приказ дополнен пунктом 344-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Исполнение договора
345. При исполнении договора наименование, количество, качество, техническая спецификация, стоимость, место и сроки поставки товаров (выполнения работ, оказания услуг) должны соответствовать содержанию договора.
346. Документы об исполнении договора (акт приема-передачи товара, акт выполненных работ, оказанных услуг, счет-фактура) оформляются в электронной форме, за исключением случаев, предусмотренных настоящими Правилами и случаев заключения договора на бумажном носителе.
347. Договор считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
348. Исполнение договора о закупках при поставке товаров осуществляется в следующей последовательности:
1) доставка товара в пункт назначения товара с предоставлением оригинала накладной;
2) оформление поставщиком акта приема-передачи товара посредством веб-портала с прикреплением электронной копии накладной, подтверждающий факт доставки товара;
3) приемка товара заказчиком;
4) оформление электронной счет-фактуры, выписанной посредством информационной системы электронных счетов-фактур, в соответствии с Правилами выписки счета-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур и его формы, утвержденными приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 22 апреля 2019 года № 370, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18583 (далее – Правила выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур);
5) оплата заказчиком за поставленный товар.
Требования подпунктов 1) и 2) настоящего пункта не распространяются на договора о закупках, связанных с поставкой электрической и тепловой энергии.

349. Жұмыстарды орындау (қызметтерді көрсету) кезінде сатып алу туралы шартты орындау мынадай ретпен:
1) веб-портал арқылы орындалған жұмыстар (қызметтер көрсету) актісін ресімдеу;
2) орындалған жұмыстарды (көрсетілген қызметтерді) тапсыру және қабылдау.
3) электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электрондық нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы жазып берілген электрондық шот-фактураны ресімдеу;
4) тапсырыс берушінің орындалған жұмыстар (көрсетілген қызметтер) үшін ақы төлеуі жүзеге асырылады.
Осы тармақтың талаптары "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 397-бабында көзделген қызметтерді көрсетуге байланысты сатып алу туралы шарттарға қолданылмайды.
Осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының талаптары есебі сертификатталған есепке алу жүйелері (аспаптары) арқылы жүргізілетін қызметтерді, оның ішінде коммуналдық қызметтерді (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтерін көрсетумен байланысты сатып алу туралы шарттарға қолданылмайды.
350. Өнім беруші веб-портал арқылы тапсырыс берушіге электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген тауарларды қабылдау-беру актісін (бұдан әрі – тауарларды қабылдау-беру актісі), орындалған жұмыстардың (көрсетілген қызметтердің) актісін Қазақстан Республикасының бухгалтерлiк есеп пен қаржылық есептiлiк туралы заңнамасына сәйкес жібереді.
Ескерту. 350-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
351. Өнім беруші тауарларды қабылдау-беру актілерімен, орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актілерімен бір мезгілде тапсырыс берушіге веб-портал арқылы осы Қағидаларға 31 және 32-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген тауарлардағы, жұмыстардағы, көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есепті жібереді.
Ескерту. 351-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
352. Тапсырыс беруші веб-порталда өнім берушінің тауарды қабылдау-беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету актісін ресімдеуі туралы хабарламаны алған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей актіде шарт бойынша ақпаратты толтырады және оған электрондық-цифрлық қолтаңбамен қол қояды не дәлелді негіздемелерді көрсете отырып, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қабылдаудан бас тартады.
Тапсырыс беруші жеткізілген тауарларды, орындалған жұмыстарды, көрсетілген қызметтерді қосымша зерделеу қажет болған жағдайда, хабарлама алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей осы тармақтың бірінші бөлігінде көзделген әрекеттерді орындайды, бұл туралы өнім берушіге хабарлама алған күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей веб-портал арқылы хабарлайды.

349. Исполнение договора о закупках при выполнении работ (оказании услуг) осуществляется в следующей последовательности:
1) оформление акта выполненных работ (оказания услуг) посредством веб-портала;
2) сдача и приемка выполненных работ (оказанных услуг);
3) оформление электронной счета-фактуры, выписанной посредством информационной системы электронных счетов-фактур, в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
4) оплата заказчиком за выполненные работы (оказанные услуги).
Требования настоящего пункта не распространяются на договора, связанные с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
Требования подпунктов 1) и 2) настоящего пункта не распространяются на договора, связанным с оказанием услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи.
350. Поставщик направляет посредством веб-портала заказчику утвержденный электронно-цифровой подписью акт приема-передачи товаров (далее – акт приема-передачи товаров), акт выполненных работ (оказанных услуг) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
Сноска. Пункт 350 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
351. Поставщик одновременно с актами приема-передачи товаров, актами выполненных работ, оказанных услуг направляет заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью отчет о внутристрановой ценности в товарах, работах, услугах по формам согласно приложениям 31 и 32 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 351 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
352. Заказчик не позднее пяти рабочих дней со дня получения на веб-портале уведомления об оформлении поставщиком акта приема-передачи товара, выполнения работ, оказания услуг, заполняет в акте информацию по договору и подписывает его электронно-цифровой подписью либо отказывает в принятии товаров, работ, услуг с указанием аргументированных обоснований.
Заказчик в случае необходимости дополнительного изучения поставленных товаров, выполненных работ, оказанных услуг выполняет предусмотренные частью первой настоящего пункта действия не позднее десяти рабочих дней со дня получения уведомления, о чем сообщает поставщику посредством веб-портала не позднее трех рабочих дней со дня получения уведомления.

15-тарау. Тәжірибенің болуы бөлігінде біліктілік талаптарын белгілеу тәртібі
353. Егер тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруға Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы талап етілген жағдайда, жұмыс тәжірибесінің болуы бойынша біліктілік талабы қойылмайды.
354. Қажеттілік туындаған жағдайда әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығындағы жұмыс тәжірибесі осы Қағидалардың 353-тармағының талаптарын ескере отырып, мынадай өлшемшарттарға сәйкес тендерлік құжаттамада (аукциондық құжаттамада):
1) егер тендер (лот) немесе аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жиырма бес мың еселенген мөлшерінен асатын болса, бір жыл;
2) егер тендер (лот) немесе аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің елу мың еселенген мөлшерінен асатын болса, екі жыл;
3) егер тендер (лот) немесе аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жүз мың еселенген мөлшерінен асып кетсе, үш жыл;
4) егер тендер (лот) немесе аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің жүз елу мың еселенген мөлшерінен асып кетсе, төрт жыл;
5) егер тендер (лот) немесе аукцион тәсілімен сатып алуды жүзеге асыруға бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің екі жүз мың еселенген мөлшерінен асатын болса, бес жыл белгіленеді.
355. Жұмыс тәжірибесінің болуы бойынша біліктілік талаптары тендерлік құжаттамада (аукциондық құжаттамада) көзделеді.
16-тарау. Сатып алуды өткізудің ерекше тәртібі
Ескерту. Орыс тіліндегі 16-тараудың тақырыбына өзгеріс енгізіледі, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-параграф. Жалпы ережелер
356. Ерекше тәртіпті қолдана отырып сатып алу алдын ала талқылау рәсімдерін және осы Қағидаларда көзделген сатып алуды жүзеге асыру мерзімдерін регламенттейтін нормаларды қоспағанда, осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырылады.
357. Ерекше тәртіп қолданылатын сатып алу Заңның 18-бабының 1-тармағында көзделген жағдайларда сатып алу веб-порталында орналастырылмай жүзеге асырылады.
2-параграф. Тендер тәсілімен жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу

Глава 15. Порядок установления квалификационных требований в части наличия опыта
353. В случае, если на осуществление закупок товаров, работ, услуг требуется наличие соответствующего разрешения (уведомления) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" квалификационное требование по наличию опыту работы не предъявляется.
354. Опыт работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг потенциального поставщика с учетом требований пункта 353 настоящих Правил устанавливается в тендерной документации (аукционной документации), согласно следующим критериям:
1) один год, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) или аукциона превышают двадцатипятитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год;
2) два года, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) или аукциона превышают пятидесятитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год;
3) три года, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) или аукциона превышают стотысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год;
4) четыре года, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) или аукциона превышают стопятидесятитысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год;
5) пять лет, если выделенная сумма на осуществление закупок способом тендера (лота) или аукциона превышают двухсоттысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год.
355. Квалификационные требования по наличию опыта работы предусматриваются в тендерной документации (аукционной документации).
Глава 16. Особый порядок проведения закупок
Параграф 1. Основания осуществления закупок с применением особого порядка
356. Закупки с применением особого порядка осуществляются в соответствии с настоящими Правилами, за исключением норм регламентирующих процедуры предварительного обсуждения и сроки осуществления закупок, предусмотренных настоящими Правилами.
357. Закупки с применением особого порядка осуществляются в случаях предусмотренных пунктом 1 статьи 18 Закона без размещения на веб-портале закупок.
Параграф 2. Организация и проведение закупок товаров, работ, услуг, осуществляемых способом тендера

358. Тендер тәсілімен сатып алу осы Қағидалардың 359-тармағында белгіленген жағдайды қоспағанда, сатып алу веб-порталында (бұдан әрі - веб-портал) және тапсырыс берушілердің интернет-ресурсында тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарламаны (бұдан әрі - хабарлама), тендерлік құжаттаманың мәтіндерін, тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашудың қол қойылған хаттамаларын, тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру, тендер тәсілімен сатып алуға рұқсат беру және оның қорытындылары туралы хаттамаларды орналастырмай жүзеге асырылады.
359. Тендер тәсілімен жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай дәйекті іс-шараларды орындауды көздейді:
1) тапсырыс берушінің сатып алуды ұйымдастырушыны тапсырыс берушінің уәкілетті өкілін айқындауы;
2) сатып алуды ұйымдастырушының сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілін айқындауы;
3) сатып алуды ұйымдастырушының тендерлік құжаттаманы әзірлеуі, сондай-ақ қажет болған жағдайда сараптау комиссиясының (сарапшының) құрамын қалыптастыруы және бекітуі;
4) сатып алуды ұйымдастырушының тендерлік комиссияның құрамын, тендерлік комиссияның хатшысын қалыптастыруы және бекітуге ұсынуы;
5) тапсырыс берушінің тендерлік құжаттаманы бекітуі;
6) тапсырыс берушінің, ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушілердің тізімін бекітуі;
7) сатып алуды ұйымдастырушыларды жоспарланған сатып алу туралы хабарландырудың веб-порталында орналастыру;
8) сатып алуды ұйымдастырушының өткізілетін сатып алуға қатысу туралы өтінішхат берген әлеуетті өнім берушілердің тізімін веб-порталда қалыптастыруы;
9) сатып алуды ұйымдастырушының өтінішхат берген әлеуетті өнім берушілердің осы Қағидалардың 389-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруі;
10) веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілмеген әлеуетті өнім берушілерге оларды енгізбеу себептерін көрсете отырып хабарлама жіберу;
11) сатып алуды ұйымдастырушының тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы әлеуетті өнім берушілерді хабардар етуі;
12) сатып алуды ұйымдастырушының тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім берушілерге тендерлік құжаттаманың көшірмесін ұсынуы, сондай-ақ осындай әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтерді тендерлік құжаттаманы алған адамдарды тіркеу журналына енгізуі;
13) сатып алуды ұйымдастырушының тендерлік құжаттаманың ережелерін осы Қағидалардың 394 және 395-тармақтарында көзделген жағдайларда оның көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілерге түсіндіруі;

358. Закупки способом тендера осуществляются без размещения на веб-портале и интернет-ресурсе заказчиков извещения об осуществлении закупок способом тендера (далее – извещение), текстов тендерной документации, подписанных протоколов вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере, протоколов о предварительном допуске к участию в тендере, допуске и итогах закупок способом тендера, за исключением случая, установленного пунктом 359 настоящих Правил.
359. Организация и проведение закупок товаров, работ, услуг, осуществляемых способом тендера, предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) определение заказчиком организатора закупок уполномоченного представителя заказчика;
2) определение организатором закупок уполномоченного представителя организатора закупок;
3) разработка организатором закупок тендерной документации, а также формирование и утверждение, состава экспертной комиссии либо эксперта (при привлечении);
4) формирование и представление на утверждение организатором закупок состава тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии;
5) утверждение заказчиком тендерной документации;
6) утверждение заказчиком, организатором списка потенциальных поставщиков;
7) размещение организатором закупок на веб-портале объявления о планируемых закупках;
8) формирование организатором закупок на веб-портале списка потенциальных поставщиков, подавших ходатайство об участии в проводимых закупках;
9) проверка организатором закупок потенциальных поставщиков, подавших ходатайство на соответствие требованиям, установленным пунктом 389 настоящих Правил;
10) направление посредством веб-портала потенциальным поставщикам, не включенным в список потенциальных поставщиков, уведомления с указанием причины их не включения;
11) извещение организатором закупок потенциальных поставщиков об осуществлении закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
12) представление организатором закупок копии тендерной документации потенциальным поставщикам, изъявившим желание участвовать в закупках товаров, работ, услуг способом тендера, а также внесение сведений о таких потенциальных поставщиках в журнал регистрации лиц, получивших тендерную документацию;
13) разъяснение организатором закупок положений тендерной документации потенциальным поставщикам, получившим ее копию в случаях, предусмотренных пунктами 394 и 395 настоящих Правил;

14) сатып алуды ұйымдастырушының тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында тіркеуі;
15) тендерлік комиссияның тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашуы, сондай-ақ тендерлік комиссия отырысының тиісті хаттамасын ресімдеуі;
16) сатып алуды ұйымдастырушының олар туралы мәліметтер тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізілген әлеуетті өнім берушілерге не олардың уәкілетті өкілдеріне сатып алуға қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасының көшірмелерін жіберуі (ұсынуы);
17) тендерлік комиссияның біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін тендерге қатысуға өтінімдерді қарауы;
18) тендерлік комиссияның тендерге қатысуға жіберілмеген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін қалыптастыруы және алдын ала рұқсат беру туралы тиісті хаттаманы ресімдеуі;
19) сатып алуды ұйымдастырушының тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру туралы хаттаманың көшірмелерін жіберуі (ұсынуы);
20) тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру;
21) тендерлік комиссияның тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін қалыптастыруы және рұқсат беру туралы тиісті хаттаманы ресімдеуі;
22) сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге рұқсат беру туралы хаттаманың көшірмелерін жіберуді (ұсынуды) қамтиды;
23) сатып алуды ұйымдастыруды тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілер ұсынған тендерлік баға ұсыныстарын тіркеу журналында тендерлік баға ұсыныстары бар конверттерді тіркеу;
24) тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстары бар конверттерді ашу, тендерлік комиссияның тендерлік баға ұсыныстарын бағалауы және салыстыруы (тендер тәсілімен сатып алу қорытындыларын шығару);
25) тендерлік комиссияның тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдеуі және оған қол қоюы және оны сатып алуды ұйымдастырушының тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілерге жіберуі;
26) тапсырыс берушінің тендер жеңімпазымен сатып алу туралы шарт жасасуы.
359-1 "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру кезінде ұлттық режимнен алып тастауды белгілеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 15 қазандағы № 853 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен ұлттық режимнен алып қою белгіленген тауарларды сатып алу бойынша тендер қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміндегі жеке және заңды тұлғалар арасында жүзеге асырылады.
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасы берген Индустриялық сертификат тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілердің тізіліміндегі әлеуетті өндірушінің тауарды өндіргенін растайтын құжат болып табылады.
Қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміне енгізілген әлеуетті өнім берушілер арасында жүзеге асырылған сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен өзге де әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.

14) регистрация организатором закупок в журнале регистрации заявок на участие в тендере;
15) вскрытие тендерной комиссией конвертов с заявками на участие в тендере, а также оформление соответствующего протокола заседания тендерной комиссии;
16) направление (представление) организатором закупок копий протокола вскрытия конвертов с заявками на участие в закупках потенциальным поставщикам либо их уполномоченным представителям, сведения о которых внесены в журнал регистрации заявок на участие в тендере;
17) рассмотрение тендерной комиссией заявок на участие в тендере для определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;
18) формирование тендерной комиссией перечня потенциальных поставщиков, которые не допущены к участию в тендере, и оформление соответствующего протокола о предварительном допуске;
19) направление (представление) организатором закупок потенциальным поставщикам, представившим заявки на участие в тендере, копий протокола о предварительном допуске;
20) приведение заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации;
21) формирование тендерной комиссией перечня потенциальных поставщиков, которые допущены к участию в тендере, и оформление соответствующего протокола о допуске;
22) направление (представление) организатором закупок потенциальным поставщикам, представившим заявки на участие в тендере, копий протокола о допуске;
23) регистрация организатором закупок сведений в журнале регистрации тендерных ценовых предложений, представленных потенциальными поставщиками, допущенными к участию в тендере, конвертов с тендерными ценовыми предложениями;
24) вскрытие конвертов с тендерными ценовыми предложениями участников тендера, оценка и сопоставление тендерной комиссией тендерных ценовых предложений (подведение итогов закупок способом тендера);
25) оформление и подписание тендерной комиссией протокола об итогах закупок способом тендера и его направление организатором закупок потенциальным поставщикам, допущенным к участию в тендере;
26) заключение заказчиком договора о закупках с победителем тендера.
359-1. Тендер по закупкам товаров, на которые решением Правительства Республики Казахстан в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2024 года № 853 "Об утверждении Правил установления изъятий из национального режима при осуществлении государственных закупок" установлены изъятия из национального режима, осуществляются среди физических и юридических лиц, находящихся в реестре казахстанских товаропроизводителей.
Документом, подтверждающим производство товара потенциальным поставщиком, находящимся в реестре казахстанских товаропроизводителей, является Индустриальный сертификат, выданный Национальной палатой предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен".
При признании не состоявшимися закупок, осуществленных среди потенциальных поставщиков, включенных в реестре казахстанских товаропроизводителей, заказчик принимает решение об осуществлении закупок среди иных потенциальных поставщиков в порядке, установленном настоящими Правилами.

Ескерту. Қағидалар 359-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3-параграф. Тендерлік құжаттаманы әзірлеу, келісу және бекіту
360. Сатып алуды ұйымдастырушы тендер тәсілімен сатып алуды өткізудің шарттары мен тәртібін айқындау үшін "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын ескере отырып, осы Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес үлгілік тендерлік құжаттама негізінде қазақ және орыс тілдерінде тендерлік құжаттаманы әзірлейді.
Ескерту. 360-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
361. Егер әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының бейрезиденті болған жағдайда, онда оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін Қазақстан Республикасының резиденттері үшін ұсынылатын құжаттар не Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасының және Қазақстан Республикасы ратификациялаған шарттардың талаптарын ескере отырып, тендерлік құжаттаманың тілдеріне аударылған нотариат куәландырған аудармасымен Қазақстан Республикасының бейрезиденті-әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы ұқсас мәліметтерді қамтитын құжаттар ұсынылады.
362. Сатып алуды ұйымдастырушы әзірлеген тендерлік құжаттаманы тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға не тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасары бекітеді.
Егер сатып алуды ұйымдастырушы ретінде тапсырыс берушінің өзі тікелей не өзінің құрылымдық бөлімшесі атынан әрекет еткен жағдайда, тендерлік құжаттаманы ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
363. Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттама қамтылуға тиіс.
364. Тапсырыс берушіге шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетіледі.
Құрылыс (жаңа құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, реставрациялау және қолданыстағы объектілерді күрделі жөндеу) жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру, техникалық-экономикалық негіздемені, жобалау-сметалық құжаттаманы және қала құрылысы жобаларын әзірлеу кезінде Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсат (лицензия) әлеуетті өнім берушінің материалдық және еңбек ресурстарына ие екендігін растайтын құжат болып табылады.

Сноска. Правила дополнены пунктом 359-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Разработка, согласование и утверждение тендерной документации
360. Организатор закупок для определения условий и порядка проведения закупок способом тендера разрабатывает тендерную документацию на казахском и русском языках на основании типовой тендерной документации, согласно приложению 33 к настоящим Правилам, с учетом требований Закона Республики Казахстан "О государственных секретах".
Сноска. В пункт 360 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
361. В случае, если потенциальный поставщик – нерезидент Республики Казахстан, то для подтверждения его соответствия квалификационным требованиям представляются те же документы, что и для резидентов Республики Казахстан, либо документы, содержащие аналогичные сведения о квалификации потенциального поставщика-нерезидента Республики Казахстан с нотариально засвидетельствованным переводом на языки тендерной документации с учетом требований законодательства Республики Казахстан о государственных секретах и договоров, ратифицированных Республикой Казахстан.
362. Тендерная документация, разработанная организатором закупок, утверждается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности, либо заместителем первого руководителя заказчика.
В случае если организатором закупок выступает сам заказчик непосредственно либо в лице своего структурного подразделения, тендерная документация утверждается первым руководителем организатора или лицом, исполняющим его обязанности.
363. При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, вместо технической спецификации тендерная документация должна содержать проектно-сметную документацию, прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
364. Материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, указываются в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации.
При осуществлении закупок работ по строительству (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов), разработке технико-экономического обоснования, проектно-сметной документации и градостроительных проектов документом, подтверждающим обладание потенциальным поставщиком материальными и трудовыми ресурсами, является соответствующее разрешение (лицензия), выданное в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях".

365. Біртекті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада біртекті тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді оларды жеткізу (орындау, көрсету) орны бойынша лоттарға бөлуге міндетті.
Тауарды беретін кемінде бес орын болған жағдайда, тендер тәсілімен өткізілетін лотта тауарды беретін бірнеше орынды көрсетуге жол беріледі.
4-параграф. Тендерлік комиссияны, сарапшыны (сараптау комиссиясын) бекіту
366. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды өткізу рәсімдерін орындау үшін сатып алуды ұйымдастырушы әрбір тендерге жеке тендерлік комиссия құрады және тендерлік комиссияның хатшысын айқындайды.
Тендерлік комиссия құру және тендерлік комиссияның хатшысын айқындау туралы шешімді сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе аппарат басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға қабылдайды.
Егер сатып алуды ұйымдастырушы ретінде тапсырыс берушінің өзі тікелей не сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындауға жауапты өзінің құрылымдық бөлімшесінің атынан әрекет еткен жағдайда, тендерлік комиссияны құру және тендерлік комиссияның хатшысын айқындау туралы шешімді бірінші басшы не оның міндетін атқарушы тұлға қабылдайды.
Жұмыстарды сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік комиссияның құрамына "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын ескере отырып, онымен келісім бойынша тиісті қызмет саласындағы уәкілетті органның өкілдерін енгізеді.
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын және (немесе) техникалық ерекшелігін әзірлеу үшін қажеттілік туындаған жағдайда сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманы әзірлеу кезеңінде сараптау комиссиясын құрады (сарапшыны тарта алады).
367. Тендерлік комиссияның мүшелері тендерлік комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары және басқа да мүшелері болып табылады. Төраға болмаған уақытта оның функцияларын оны алмастыратын адам орындайды. Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрауы және кемінде үш адам болуы тиіс.
Тендерлік комиссияның төрағасы болып сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды тұлға айқындалуға тиіс. Егер сатып алуды ұйымдастырушы ретінде тапсырыс берушінің өзі тікелей әрекет еткен жағдайда тендерлік комиссияның төрағасы болып тапсырыс берушінің бірінші басшысының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам айқындалуға тиіс. Егер сатып алуды ұйымдастырушы сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімдерін орындауға жауапты өзінің құрылымдық бөлімшесінің атынан тапсырыс беруші болған жағдайда, тапсырыс берушінің осы құрылымдық бөлімшесінің басшысынан төмен емес лауазымды адам тендерлік комиссияның төрағасы болып айқындалуға тиіс.

365. При осуществлении закупок способом тендера однородных товаров, работ, услуг организатор закупок в тендерной документации разделяет однородные товары, работы, услуги на лоты по месту их поставки (выполнения, оказания).
В случае наличия не менее пяти мест поставок товара, допускается указание в лоте, проводимом способом тендера, нескольких мест поставок товара.
Параграф 4. Утверждение тендерной комиссии, эксперта (экспертной комиссии)
366. Для выполнения процедур проведения закупок товаров, работ, услуг способом тендера организатор закупок на каждый тендер отдельно создает тендерную комиссию и определяет секретаря тендерной комиссии.
Решение о создании тендерной комиссии и определении секретаря тендерной комиссии принимается первым руководителем организатора закупок или руководителем аппарата либо лицом, исполняющим его обязанности.
В случае, если организатором закупок выступает сам заказчик непосредственно либо в лице своего структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок, решение о создании тендерной комиссии и определении секретаря тендерной комиссии принимается первым руководителем либо лицом, исполняющим его обязанности.
В случае осуществления закупок работ, организатор закупок включает в состав тендерной комиссии представителей уполномоченного органа в соответствующей сфере деятельности по согласованию с ним с учетом требований Закона Республики Казахстан "О государственных секретах".
Для разработки технического задания и (или) технической спецификации закупаемых товаров, работ, услуг организатор закупок в период разработки тендерной документации при необходимости создает экспертную комиссию (привлекает эксперта).
367. Членами тендерной комиссии являются председатель, заместитель председателя и другие члены тендерной комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет лицо, замещающее его. Общее количество членов тендерной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек.
Председателем тендерной комиссии определяется работник не ниже заместителя первого руководителя организатора закупок. В случае, если организатором закупок выступает сам заказчик непосредственно, председателем тендерной комиссии определяется работник не ниже заместителя первого руководителя заказчика. В случае, если организатором закупок выступает заказчик в лице своего структурного подразделения, ответственного за выполнение процедур организации и проведения закупок, председателем тендерной комиссии определяется работник не ниже руководителя данного структурного подразделения заказчика.

368. Тендерлік комиссияның төрағасы:
1) тендерлік комиссияның жұмысын жоспарлайды және қызметіне басшылық етеді;
2) тендерлік комиссияның отырыстарында төрағалық етеді;
3) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
369. Тендерлік комиссия оны құру туралы шешім күшіне енген күннен бастап әрекет етеді және тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасалған күннен бастап өз қызметін тоқтатады.
370. Тендерлік комиссияның отырыстары тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының қарапайым көпшілігі қатысқан жағдайда өткізіледі және тендерлік комиссияның қатысып отырған мүшелері мен тендерлік комиссияның хатшысы қол қоятын хаттамамен ресімделеді. Тендерлік комиссияның қандай да бір мүшесі болмаған жағдайда, тендерлік комиссия отырысының хаттамасында осы фактіні растайтын құжатты қоса бере отырып, оның болмау себебі көрсетіледі.
371. Тендерлік комиссияның шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және егер оған отырысқа қатысып отырған тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, тендерлік комиссияның төрағасы немесе ол болмаған жағдайда төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі. Тендерлік комиссияның шешімімен келіспеген жағдайда осы тендерлік комиссияның кез келген мүшесінің ерекше пікір айтуға құқығы бар, ол жазбаша түрде баяндалуы және тендерлік комиссия отырысының хаттамасына қоса берілуі тиіс.
372. Тендерлік комиссияның ұйымдастыру қызметін тендерлік комиссияның хатшысы қамтамасыз етеді. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды және тендерлік комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ.
Тендерлік комиссияның хатшысы сатып алуды ұйымдастыруға және өткізуге жауапты сатып алуды ұйымдастырушының құрылымдық бөлімшесінің лауазымды адамдарының арасынан айқындалады.
Тендерлік комиссияның хатшысы:
1) тендерлік комиссия отырысының күн тәртібін қалыптастырады, тендерлік комиссияны қажетті құжаттармен қамтамасыз етеді, тендерлік комиссияның отырысын өткізуді ұйымдастырады;
2) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасын, тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттаманы, тендердің қорытындылары туралы хаттаманы, сондай-ақ тендерлік комиссия отырыстарының басқа да хаттамаларын ресімдейді және қол қояды;
3) тапсырыс берушіге тендерлік комиссия қол қойған отырыстардың хаттамаларын, сарапшының (сараптама комиссиясының) қорытындысын жібереді;
4) тендерлік өтінімдер ашылған күннен бастап тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу құжаттары мен материалдарының сақталуын қамтамасыз етеді;

368. Председатель тендерной комиссии:
1) планирует работу и руководит деятельностью тендерной комиссии;
2) председательствует на заседаниях тендерной комиссии;
3) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
369. Тендерная комиссия действует со дня вступления в силу решения о ее создании и прекращает свою деятельность со дня заключения договора о закупках товаров, работ, услуг способом тендера.
370. Заседания тендерной комиссии проводятся при условии присутствия простого большинства из общего числа членов тендерной комиссии и оформляются протоколом, который подписывается присутствующими членами тендерной комиссии и секретарем тендерной комиссии. В случае отсутствия какого-либо члена тендерной комиссии, в протоколе заседания тендерной комиссии указывается причина его отсутствия с приложением документа, подтверждающего данный факт.
371. Решение тендерной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов тендерной комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение, за которое проголосовал председатель тендерной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя. В случае несогласия с решением тендерной комиссии любой член данной тендерной комиссии имеет особое мнение, которое должно быть изложено в письменном виде и приложено к протоколу заседания тендерной комиссии.
372. Организационная деятельность тендерной комиссии обеспечивается секретарем тендерной комиссии. Секретарь тендерной комиссии не является членом тендерной комиссии и не имеет права голоса при принятии тендерной комиссией решений.
Секретарь тендерной комиссии определяется из числа работников структурного подразделения организатора закупок, ответственного за организацию и проведение закупок.
Секретарь тендерной комиссии:
1) формирует повестку дня заседания тендерной комиссии, обеспечивает тендерную комиссию необходимыми документами, организует проведение заседания тендерной комиссии;
2) оформляет и подписывает протокол вскрытия конвертов с тендерными заявками, протокол о допуске к участию в тендере, протокол об итогах тендера, а также другие протокола заседаний тендерной комиссии;
3) направляет заказчику протоколы заседаний, подписанные тендерной комиссией, заключение эксперта (экспертной комиссии);
4) обеспечивает сохранность документов и материалов закупок товаров, работ, услуг способом тендера со дня вскрытия тендерных заявок;

5) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
373. Сатып алуды ұйымдастырушыда әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігін айқындау үшін тиісті бейіндегі мамандар болмаған жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының талаптарын ескере отырып, Тараптардың уағдаластығы бойынша Мемлекеттік қызметшілерді өтеусіз негізде, ал өзге сарапшыларды ақылы да, өтеусіз де негізде сарапшылар ретінде тарта алады.
Сарапшы ретінде қандай да бір тұлғаны тарту үшін оның қызмет бейінінің сатып алу мәніне сәйкестігі міндетті шарт болып табылады.
Сатып алуды ұйымдастыру кезінде сатып алуды ұйымдастырушы сарапшы ретінде тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының не олардың ведомстволық бағынысты мекемелерінің мамандарын тарта алады.
Сарапшыны ақылы негізде таңдауды сатып алуды ұйымдастырушы жүзеге асырады.
374. Үш және одан да көп сарапшы тартылған жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы тартылған сарапшылар қатарынан сараптама комиссиясын құрады және олардың арасынан сараптама комиссиясының басшысын айқындайды.
Сараптау комиссиясын құру және сараптау комиссиясының басшысын айқындау туралы шешімді сатып алуды ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе аппарат басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға қабылдайды.
375. Сарапшылар (сараптама комиссиясы) әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан сараптама қорытындысын береді және тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде дауыс беру құқығы болмайды. Сарапшылардың (сараптау комиссиясының) қорытындысын, егер ол тендерлік құжаттамада көзделген талаптар шегінде жасалған жағдайда ғана тендерлік комиссия міндетті түрде ескереді. Сараптама қорытындысы жазбаша түрде ресімделеді, оған сарапшылар (сараптама комиссиясының мүшелері) қол қояды және тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қоса беріледі.
Сарапшы сараптама комиссиясының қорытындысымен келіспеген жағдайда, мұндай сарапшы ерекше пікірін жазбаша түрде баяндайды, ол сараптама комиссиясының қорытындысына қоса беріледі және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
376. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүргізу басталғанға дейін тендерлік комиссияның мүшелері, тендерлік комиссияның хатшысы, сондай-ақ сарапшы (сараптама комиссиясы) бекітілген тендерлік құжаттамамен және оның қосымшаларымен танысады.
5-параграф. Әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастыру және бекіту

5) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
373. В случае отсутствия у организатора закупок специалистов соответствующего профиля для определения соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации, организатор закупок привлекает в качестве экспертов государственных служащих на безвозмездной основе, а иных экспертов, как на платной, так и на безвозмездной основе по договоренности сторон с учетом требований Закона Республики Казахстан "О государственных секретах".
Обязательным условием для привлечения того или иного лица в качестве эксперта является соответствие профиля его деятельности предмету закупок.
При организации закупок организатор закупок привлекает в качестве экспертов специалистов заказчика, организатора закупок либо их подведомственных учреждений.
Выбор эксперта на платной основе осуществляется организатором закупок.
374. В случае привлечения трех и более экспертов, организатор закупок создает экспертную комиссию из числа привлеченных экспертов и определяет среди них руководителя экспертной комиссии.
Решение о создании экспертной комиссии и определении руководителя экспертной комиссии принимается первым руководителем организатора закупок или руководителем аппарата либо лицом, исполняющим его обязанности.
375. Эксперты (экспертная комиссия) дают экспертное заключение на предмет соответствия предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации и не имеют права голоса при принятии тендерной комиссией решения. Заключение экспертов (экспертной комиссии) обязательно учитывается тендерной комиссией только в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных тендерной документацией. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается экспертами (членами экспертной комиссии) и прилагается к протоколу о допуске к участию в тендере.
В случае несогласия эксперта с заключением экспертной комиссии, такой эксперт излагает особое мнение в письменном виде, которое прилагается к заключению экспертной комиссии и является его неотъемлемой частью.
376. До начала проведения закупок товаров, работ, услуг способом тендера члены тендерной комиссии, секретарь тендерной комиссии, а также эксперт (экспертная комиссия) ознакамливаются с утвержденной тендерной документацией и приложениями к ней.
Параграф 5. Формирование и утверждение списка потенциальных поставщиков

377. Жабық рәсімдерді қолдана отырып, тендер тәсілімен сатып алуды өткізу кезінде сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидалардың 378, 379, 380, 381 және 382-тармақтарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің мекенжайына сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Сатып алуды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік құпияларға жататын мәліметтер пайдаланылмайтын, бірақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтер пайдаланылатын жағдайларды қоспағанда, сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті мен оның органдары белгіленген тәртіппен беретін жұмыстарына рұқсаты болады.
378. Арнаулы мемлекеттік органдарды қоспағанда, жабық рәсімдерді қолдана отырып, тендер тәсілімен сатып алуды өткізу кезінде сатып алуды ұйымдастырушы веб-порталда жоспарланған сатып алу туралы хабарландыруды орналастырады. Хабарландыру мынадай ақпаратты қамтиды:
1) тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы, олардың орналасқан жері;
2) сатып алуды жүзеге асыру тәсілі мен мерзімдері;
3) тиісті орган бекіткен номенклатуралық анықтамалыққа сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің коды;
4) әлеуетті өнім берушілердің әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхаттарын қабылдау күні мен уақыты.
Бұл ретте әлеуетті өнім берушілердің тізімге енгізу туралы қолдаухаттарын қабылдау Астана қаласының уақыты бойынша 9-00-ден 18-00-ге дейін (қоса алғанда) бір жұмыс күнін құрайды;
5) жоспарланған сатып алудың қысқаша сипаттамасы көрсетіледі.
Осы Қағидалардың 287-тармағының 4) тармақшасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу хабарландыру орналастырылмай жүзеге асырылады.
Хабарландыруда Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтердің мазмұнына жол берілмейді.
Сатып алуды ұйымдастырушы хабарландыруды сатып алуды өткізу басталғанға дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын веб-порталда орналастырады.

377. При проведении закупок способом тендера с применением закрытых процедур организатор закупок направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении закупок, за исключением случаев, установленных пунктами 378, 379, 380, 381 и 382 настоящих Правил.
Потенциальные поставщики, которым направляется извещение об осуществлении закупок, имеют разрешение на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами, за исключением случаев, когда при осуществлении закупок не используются сведения, относящиеся к государственным секретам, но используются сведения, содержащие служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, определенные Правительством Республики Казахстан.
378. При проведении закупок способом тендера с применением закрытых процедур, организатор закупок на веб-портале размещает объявление о планируемых закупках. Объявление содержит следующую информацию:
1) полное наименование заказчика и организатора закупок, их местонахождение;
2) способ и сроки осуществления закупок;
3) код закупаемых товаров, работ, услуг согласно номенклатурному справочнику, утвержденному соответствующим органом;
4) дату и время приема ходатайств потенциальных поставщиков о включении в список потенциальных поставщиков.
При этом, прием ходатайств потенциальных поставщиков о включении в список составляет один рабочий день с 9-00 до 18-00 (включительно) по времени города Астаны;
5) краткая характеристика планируемых закупок.
Приобретение товаров, работ, услуг в соответствии с подпунктом 4) пункта 287 настоящих Правил осуществляется без размещения объявления.
В объявлении не содержатся сведения, составляющих государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах и (или) содержащих служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, определенную Правительством Республики Казахстан.
Объявление размещается организатором закупок на веб-портале не менее чем за пятнадцать календарных дней до начала проведения закупок.

Ескерту. 378-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
379. Жоспарланған сатып алуға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы сатып алуды ұйымдастырушыға оны әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу туралы өтініш береді.
Әлеуетті өнім беруші берілетін өтінішхатта осы Қағидалардың 383-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес сатып алуды ұйымдастырушы белгілеген мерзімде оны веб-порталда әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтінішхатты қалыптастырады.
380. Арнаулы мемлекеттік органдардың сатып алуды ұйымдастырушысын қоспағанда, сатып алуды ұйымдастырушы сатып алуды өткізу басталғанға дейін екі жұмыс күні ішінде осы Қағидалардың 383-тармағында белгіленген талаптарға олардың сәйкестігіне тексеру жүргізе отырып, өтінішхат берген әлеуетті өнім берушілердің тізімін веб-порталда қалыптастырады.
Бұл ретте, қажеттілік туындаған жағдайда егер өткізілетін сатып алуға қатысу туралы өтінішхаттар екеуден кем әлеуетті өнім берушіден түспеген немесе келіп түскен жағдайда не сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидалардың 385-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігіне жүргізген тексеруден кейін бір әлеуетті өнім берушіге жол берілген жағдайда, мекенжайына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімі толықтырылады.
Өтініш берген және осы Қағидалардың 383-тармағында белгіленген талаптарға сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілер атына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізіледі.
381. Арнаулы мемлекеттік органдардың сатып алуын ұйымдастырушыны қоспағанда, сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Тізімге енгізілмеген әлеуетті өнім берушілерге олардың енгізілмеу себептерін көрсете отырып, әлеуетті өнім берушінің өтінішхатынан бас тарту туралы хабарлама жіберіледі.
Әлеуетті өнім берушінің қолдаухатынан бас тарту туралы хабарлама осы Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушілердің тізімі бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде жіберіледі.
382. Атына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін тапсырыс беруші Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді ескере отырып жасайды және оны тапсырыс берушінің бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
Тендерге қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімін сатып алуды ұйымдастырушы жасайды және оны ұйымдастырушының бірінші басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға не аппарат басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.

Сноска. Пункт 378 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
379. Потенциальный поставщик, изъявивший желание принять участие в планируемых закупках, посредством веб-портала подает организатору закупок ходатайство о включении его в список потенциальных поставщиков.
Потенциальный поставщик в подаваемом ходатайстве подтверждает соответствие требованиям, установленным в пункте 383 настоящих Правил.
Потенциальный поставщик формирует ходатайство о включении его в список потенциальных поставщиков на веб-портале в сроки, установленные организатором закупок согласно приложению 34 к настоящим Правилам.
380. Организатор закупок, за исключением организатора закупок специальных государственных органов, в течение двух рабочих дней до начала проведения закупок формирует на веб-портале список потенциальных поставщиков из числа подавших ходатайство, с проведением проверки их соответствия на требования, установленные пунктом 383 настоящих Правил.
При этом, список потенциальных поставщиков, в адрес которых направляется извещение, дополняется в случае если ходатайства об участии в проводимых закупках не поступили или поступили менее чем от двух потенциальных поставщиков, либо после проверки, проведенной организатором закупок на соответствие требованиям, установленным пунктом 385 настоящих Правил, допущен один потенциальный поставщик.
Потенциальные поставщики, подавшие ходатайства и соответствующие требованиям, установленным пунктом 383 настоящих Правил, включаются в список потенциальных поставщиков в адрес которых направляется извещение.
381. Организатор закупок, за исключением организатора закупок специальных государственных органов, направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении закупок.
Потенциальным поставщикам, не включенным в список, направляется уведомление об отклонении ходатайства потенциального поставщика с указанием причины их не включения.
Уведомление об отклонении ходатайства потенциального поставщика направляется в течение десяти календарных дней со дня утверждения списка потенциальных поставщиков согласно приложению 35 к настоящим Правилам.
382. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, составляется заказчиком с учетом ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона и утверждается первым руководителем заказчика либо лицом, исполняющим его обязанности.
Список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в тендере, составляется организатором закупок и утверждается первым руководителем организатора или лицом, исполняющим его обязанности, либо руководителем аппарата или лицом, исполняющим его обязанности.

383. Хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушы мыналарды:
1) Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті және оның органдары белгіленген тәртіппен беретін мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып жүргізілетін жұмыстарға рұқсат өткізілетін сатып алу нысанасына сәйкес келетінін;
2) Заңның 7-бабында көзделген шектеулер болмаған жағдайды;
3) сатып алу веб-порталында тиісті тіркеудің болуын есере отырып, қалыптастырады.
Бұл ретте мемлекеттік құпияларға жататын мәліметтер пайдаланылатын сатып алуды жүзеге асыру кезінде ғана мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалана отырып жұмыс істеуге рұқсаттың болуы міндетті.
Атына хабарлама жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің тізімі веб-порталда сатып алуды ұйымдастырушымен қалыптастырылады.
Әлеуетті өнім берушілердің тізімін ұйымдастырушының бірінші басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға бекітеді.
384. Оларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге әлеуетті өнім берушінің оларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығы талап етілетін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға тапсырыс беруші тиісті құқықтары бар әлеуетті өнім берушілер қатарынан тендерге қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырады.
Азық-түлік тауарларын және тамақтандыруды ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде тапсырыс беруші отандық тауар өндірушілер және/немесе отандық кәсіпкерлер қатарынан тендерге қатысуға шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізімін қалыптастырады.
6-параграф. Әлеуетті өнім берушілерді тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабардар ету
385. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттама бекітілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күніне дейін кемінде күнтізбелік жиырма күн бұрын әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің атына сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама жібереді.
Тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарлама осы Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес ресімделеді.
Әлеуетті өнім берушінің сұрау салуы бойынша хабарламаға жауап ретінде сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың көшірмесін жібереді және орналасқан жері, пошталық мекенжайы туралы мәліметтерді, сондай-ақ тендерлік құжаттаманы алған тұлға туралы басқа да мәліметтерді көрсете отырып, бекітілген тендерлік құжаттаманы ұсыну фактісінің хронологиялық тәртіппен тіркелуін қамтамасыз етеді.

383. Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, формируется организатором, с учетом:
1) разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, выдаваемое в установленном порядке Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан и его органами соответствует предмету проводимых закупок;
2) отсутствия ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона;
3) наличия соответствующей регистрации на веб-портале закупок.
При этом, наличие разрешения, на работы с использованием сведений, составляющих государственные секреты, обязательно только при осуществлении закупок, где используются сведения, относящиеся к государственным секретам.
Список потенциальных поставщиков, в адрес которых будет направляться извещение, формируется организатором закупок на веб-портале.
Список потенциальных поставщиков утверждается первым руководителем организатора либо лицом, исполняющим его обязанности.
384. По закупкам товаров, работ, услуг, на производство, переработку, поставку и реализацию которых требуется право потенциального поставщика на их производство, переработку, поставку и реализацию, заказчик формирует список потенциальных поставщиков, приглашаемых к участию в тендере, из числа потенциальных поставщиков, имеющих соответствующие права.
Параграф 6. Извещение потенциальных поставщиков об осуществлении закупок товаров, работ, услуг способом тендера
385. Организатор закупок не позднее трех рабочих дней со дня утверждения тендерной документации, но не менее чем за двадцать календарных дней до окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в тендере направляет в адрес потенциальных поставщиков, включенных в список потенциальных поставщиков, извещение об осуществлении закупок.
Извещение об осуществлении закупок способом тендера оформляется согласно приложению 36 к настоящим Правилам.
В ответ на извещение по запросу потенциального поставщика организатор закупок направляет копию тендерной документации и обеспечивает регистрацию в хронологическом порядке факта представления утвержденной тендерной документации с указанием сведений о месте нахождения, почтовом адресе, а также других сведений о лице, получившем тендерную документацию.

386. Тендер тәсілімен қайта сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттама бекітілген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, бірақ тендерге қатысуға өтінімдер берудің соңғы күніне дейін кемінде күнтізбелік он күн бұрын осы Қағидалардың 382-тармағында көзделген талаптарды орындауға міндетті.
387. Сатып алуды ұйымдастырушының хабарландыруында (хабарламасында) қамтылған мәліметтер тендерлік құжаттамада көрсетілген мәліметтерге сәйкес келуге тиіс.
7-параграф. Әлеуетті өнім берушілерге тендерлік құжаттаманың көшірмесін ұсыну
388. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарланған күннен бастап сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлғада болған жағдайларда, тендерлік комиссияның хатшысы әлеуетті өнім берушіге (оның уәкілетті өкіліне) тендерлік құжаттаманың көшірмесін қағаз жеткізгіште әлеуетті өнім беруші өтініш берген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады (жібереді).
389. Сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлға болған жағдайларда - тендер комиссиясының хатшысы:
1) тендерлік құжаттаманың көшірмесін алуға тиісті түрде ресімделген әлеуетті өнім беруші өкілінің өкілеттіктерін құжаттамалық растаудың болуын тексереді;
2) тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған тұлғаларды тіркеу журналына осы Қағидалардың 390-тармағының 3), 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген мәліметтерді енгізеді;
3) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкіліне тендерлік құжаттаманың көшірмесін қол қойғызып ұсынады не пошта байланысын пайдалана отырып жібереді;
4) осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады
390. Тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған тұлғаларды тіркеу журналында мынадай мәліметтер көрсетілуі тиіс:
1) тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың атауы және өткізу мерзімі;
2) тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы, олардың орналасқан жері;
3) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), оның жеке басын куәландыратын құжаттың деректері;
4) әлеуетті өнім берушінің толық атауы, орналасқан жері және байланыс телефондары;
5) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған уақыты мен күні;
6) егер мұндай төлемақыны алу туралы нұсқау тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарламада қамтылса, тендерлік құжаттаманың көшірмесін бергені үшін төлемақыны енгізу фактісі қоса беріледі.

386. В случае осуществления повторных закупок способом тендера, организатор закупок не позднее трех рабочих дней со дня утверждения тендерной документации, но не менее чем за десять календарных дней до окончательной даты представления заявок на участие в тендере выполняет требования, предусмотренные пунктом 382 настоящих Правил.
387. Сведения, содержащиеся в объявлении (уведомлении) организатора закупок, соответствуют сведениям, указанным в тендерной документации.
Параграф 7. Представление потенциальным поставщикам копии тендерной документации
388. Со дня извещения об осуществлении закупок товаров, работ, услуг способом тендера уполномоченный представитель организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице – секретарь тендерной комиссии представляет (направляет) потенциальному поставщику (его уполномоченному представителю) копию тендерной документации на бумажном носителе не позднее трех рабочих дней со дня обращения потенциального поставщика.
389. Уполномоченный представитель организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице – секретарь тендерной комиссии:
1) проверяет наличие документального подтверждения полномочий представителя потенциального поставщика, оформленного надлежащим образом, на получение копии тендерной документации;
2) вносит в журнал регистрации лиц, получивших копию тендерной документации, сведения, указанные в подпунктах 3), 4), 5) и 6) пункта 390 настоящих Правил;
3) представляет уполномоченному представителю потенциального поставщика копию тендерной документации под роспись либо направляет с использованием почтовой связи;
4) осуществляет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами
390. В журнале регистрации лиц, получивших копию тендерной документации, должны быть отражены следующие сведения:
1) название и срок проведения закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
2) полное наименование заказчика и организатора закупок, их местонахождение;
3) фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного представителя потенциального поставщика, данные документа, удостоверяющего его личность;
4) полное наименование, местонахождение и контактные телефоны потенциального поставщика;
5) время и дата получения уполномоченным представителем потенциального поставщика копии тендерной документации;
6) факт внесения платы за предоставление копии тендерной документации, если указание о взимании такой платы содержится в извещении об осуществлении закупок товаров, работ, услуг способом тендера.

391. Тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған адамдарды тіркеу журналы тігіледі, беттері нөмірленеді және сатып алуды ұйымдастырудың уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлға болған жағдайда - тендерлік комиссияның хатшысы қол қояды. Тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған адамдарды тіркеу журналының соңғы беті сатып алу ұйымдарының мөрімен бекітілуі тиіс.
392. Тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарламаға дейін тендерлік құжаттаманың көшірмесін ұсынуға жол берілмейді.
8-параграф. Тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіру
393. Тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру, тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша кездесуді ұйымдастыруды, түсіндірме мәтіндерін жіберуді сатып алуды ұйымдастырушылар жүргізеді.
Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күні өткенге дейін күнтізбелік бес күннен кешіктірілмейтін мерзімде өз бастамасы бойынша немесе тұлғалардың сұрау салуына жауап ретінде тендерлік құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді.
Сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей, олар туралы мәліметтер осы Қағидалардың 390-тармағында көзделген тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға енгізілген өзгерістердің және (немесе) толықтырулардың мәтінін өтеусіз негізде жіберуге міндетті.
Тендерге қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі кемінде күнтізбелік он күн мерзімге ұзартылады.
Олар туралы мәліметтер тіркеу журналына енгізілген тұлғалар сатып алуды ұйымдастырушыға тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салумен, бірақ тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзіміне дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей жүгінеді. Тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу тендерлік құжаттамада көрсетілген тәсілдермен сатып алуды ұйымдастырушыға жіберіледі.
Сатып алуды ұйымдастырушы сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салудың кімнен түскенін көрсетпей, олар туралы мәліметтер осы Қағидалардың -тармағында көзделген тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіруді жібереді.
Сатып алуды ұйымдастырушы қажет болған жағдайда тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін олар туралы мәліметтер осы тіркеу журналына енгізілген тұлғалардың уәкілетті өкілдерімен тендерлік құжаттамада көрсетілген белгілі бір жерде және тиісті уақытта кездесу өткізеді. Сатып алуды ұйымдастырушы мүдделі тұлғалармен көрсетілген кездесу өткізілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес алдын ала талқылау хаттамасын ресімдейді және қол қояды.
Тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы хаттама ресімделген және оған қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік комиссияға, сондай-ақ олар туралы мәліметтер осы тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға көрсетілген хаттаманың көшірмесін жібереді.

391. Журнал регистрации лиц, получивших копию тендерной документации, прошивается, страницы пронумеровываются и парафируются уполномоченным представителем организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице, - секретарем тендерной комиссии. Последняя страница журнала регистрации лиц, получивших копию тендерной документации, скрепляется печатью организатора закупок.
392. Копии тендерной документации не представляются до извещения об осуществлении закупок товаров, работ, услуг способом тендера.
Параграф 8. Разъяснение положений тендерной документации
393. Разъяснение положений тендерной документации, организация встречи по разъяснению положений тендерной документации, направление текстов разъяснений проводятся организатором закупок.
Организатор закупок в срок не позднее пяти календарных дней до истечения окончательной даты представления заявок на участие в тендере по собственной инициативе или в ответ на запрос лиц вносит изменения и (или) дополнения в тендерную документацию.
Организатор закупок не позднее одного рабочего дня со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в тендерную документацию направляет на безвозмездной основе текст внесенных изменений и (или) дополнений лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации, предусмотренный пунктом 390 настоящих Правил.
Окончательный срок представления заявок на участие в тендере продлевается на срок не менее чем десять календарных дней.
Лица, сведения о которых внесены в журнал регистрации, обращаются с запросом к организатору закупок о разъяснении положений тендерной документации, но не позднее десяти календарных дней до окончательного срока представления заявок на участие в тендере. Запрос о разъяснении положений тендерной документации направляется организатору закупок способами, указанными в тендерной документации.
Организатор закупок в течение трех рабочих дней со дня получения запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос направляет разъяснение положений тендерной документации лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации.
Организатор закупок для разъяснения положений тендерной документации в случае необходимости проводит встречу с уполномоченными представителями лиц, сведения о которых внесены в журнал регистрации, в определенном месте и соответствующее время, указанные в тендерной документации. Организатор закупок не позднее одного рабочего дня со дня проведения указанной встречи с заинтересованными лицами оформляет и подписывает протокол предварительного обсуждения согласно приложению 37 к настоящим Правилам.
Не позднее одного рабочего дня со дня оформления и подписания протокола о разъяснении положений тендерной документации организатор закупок направляет тендерной комиссии, а также лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации, копию указанного протокола.

394. Әлеуетті өнім берушілермен кездесу хаттамасына сатып алуды ұйымдастырушыны ұсынған тұлғалар, сондай-ақ әлеуетті өнім берушілер немесе олардың уәкілетті өкілдері қол қояды.
395. Егер тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша әлеуетті өнім берушілермен кездесу тендерлік құжаттамада белгіленген кездесу өткізілетін күн мен уақытта әлеуетті өнім берушілердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің келмеуі себебінен өткізілмеген жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы көрсетілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде осындай факт туралы тендерлік комиссияны жазбаша хабардар етеді.
9-параграф. Тендерге қатысуға өтінімдердің мазмұны және оларды ұсыну
396. Тендерге қатысуға өтінім әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада белгіленген талаптармен және шарттармен келісімін, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің ол туралы Заңның 7-бабында белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулерге сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады.
397. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші ұсынатын тендерге қатысуға арналған өтінімде сатып алуды ұйымдастырушыға:
1) үлгілік тендерлік құжаттамаға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес әлеуетті өнім беруші толтырған және қол қойған өтінім;
2) тендерлік құжаттамада көзделген біліктілік талаптарына оның сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім беруші ұсынатын құжаттардың тізбесі қамтылуға тиіс.
Әлеуетті өнім берушінің - кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаның өтінімінде жеке куәліктің көшірмесі болуы тиіс (бұл ретте, тапсырыс беруші жеке кәсіпкер ретінде тіркелуінің болуы туралы ақпаратты қажет болған жағдайда: www.kgd.gov.kz "Электрондық сервистер/салық төлеушілерді іздеу" қосымша бетіндегі сайттан алады).
398. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді беттері нөмірленген, тігілген түрде ұсынады және соңғы беті оның қолымен және мөрімен расталады (жеке тұлға үшін, егер мұндай болса).
Тендерге қатысуға өтінімнің техникалық ерекшелігі (тігілген түрде, беттері нөмірленген, соңғы беті әлеуетті өнім берушінің қолымен және мөрімен куәландырылған (жеке тұлға үшін, егер мұндай бар болса) және тендерге қатысуға өтінімнің қамтамасыз етілгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы жеке қоса беріледі.
399. Тендерге қатысуға өтінім нысаны басылуы немесе өшірілмейтін сиямен жазылуы және оған әлеуетті өнім беруші қол қоюы және мөрмен бекітілуі (жеке тұлға үшін, егер мұндай болса) тиіс.
400. Тендерлік өтінімде әлеуетті өнім берушіге грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзету қажет болатын жағдайларды қоспағанда, жолдар арасында ендірмелер, өшірулер немесе қосып жазулар болмайды.

394. Протокол встречи с потенциальными поставщиками подписывается лицами, представлявшими организатора закупок, а также потенциальными поставщиками или их уполномоченными представителями.
395. В случае, если встреча с потенциальными поставщиками по разъяснению положений тендерной документации не состоялась по причине неявки потенциальных поставщиков или их уполномоченных представителей в назначенные тендерной документацией дату и время проведения встречи, организатор закупок в течение одного рабочего дня с указанной даты письменно уведомляет о таком факте тендерную комиссию.
Параграф 9. Содержание и представление заявок на участие в тендере
396. Заявка на участие в тендере является формой выражения согласия потенциального поставщика с требованиями и условиями, установленными тендерной документацией, а также согласия потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона.
397. Заявка на участие в тендере, представляемая потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в тендере, организатору закупок должна содержать:
1) заполненную и подписанную потенциальным поставщиком заявку согласно приложениям 5 и 6 к типовой тендерной документации;
2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям, предусмотренным в тендерной документации.
Заявка потенциального поставщика – физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность, должна содержать копию удостоверения личности (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик также получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков").
398. Заявка на участие в тендере представляется потенциальным поставщиком организатору закупок в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при наличии).
Техническая спецификация заявки на участие в тендере (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница, заверенная подписью и печатью потенциального поставщика (если таковая имеется) и оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере, прикладываются отдельно.
399. Форма заявки на участие в тендере отпечатывается или пишется несмываемыми чернилами и подписана потенциальным поставщиком и скреплена печатью (если таковая имеется).
400. В тендерной заявке отсутствуют вставки между строками, подтирки или приписки, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.

401. Тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін мөрленген конвертте ұсынады, оның беткі жағында әлеуетті өнім берушінің толық атауы мен пошталық мекенжайы (егер ол "кешіккен" деп жарияланса, тендерге қатысуға өтінімді ашылмаған күйінде қайтару мақсатында), сатып алуды ұйымдастырудың толық атауы мен пошталық мекенжайы, тендер тәсілімен сатып алудың атауы, сондай-ақ: "Сатып алу бойынша тендер (тендердің атауы көрсетілсін) "және" мыналарға дейін ашпаңыз: (тендерге қатысуға өтінімдерді ашу күні мен уақыты көрсетілсін)".
402. Белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған тендерге қатысуға өтінім салынған Конверт тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында тіркелмейді, ашылмайды және әлеуетті өнім берушіге қайтарылады.
403. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада белгіленген мерзім ішінде тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді қабылдайды.
404. Сатып алуды ұйымдастырушы:
1) әлеуетті өнім берушінің атынан тендерге қатысуға өтінім салынған конвертті ұсынған әлеуетті өнім беруші өкілінің өкілеттіктерін Құжаттамалық растаудың болуын тексереді;
2) тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерде осы Қағидалардың 401-тармағында көзделген мәліметтердің болуын тексереді. Осы Қағидалардың 401-тармағының талаптарын бұза отырып ресімделген тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттер тіркелуге жатпайды және қайтарылады:
әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға өтінімдер салынған конвертті пошта байланысы алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей;
тендерге қатысуға өтінім салынған конвертті ұсынған әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілі дереу;
3) тендерге қатысуға өтінімдер салынған тиісті түрде ресімделген конверттерді қабылдайды және тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына осы тармақта көзделген мәліметтерді енгізеді;
4) тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін тендерге қатысуға енгізілген өтінімге өзгерістер мен толықтыруларды қабылдайды;
5) тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оны кері қайтарып алған жағдайда, тендерге қатысуға өтінімді қайтаруды қамтамасыз етеді.
Тендерге қатысуға өтінім салынған, оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ұсынылған Конверт тіркелуге жатпайды және осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген тәртіппен және мерзімдерде қайтарылады.
Әлеуетті өнім берушінің толық атауы мен пошталық мекенжайы көрсетілмей ұсынылған тендерге қатысуға өтінім салынған конверт тіркелуге және ашылуға жатпайды.

401. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в закупках товаров, работ, услуг способом тендера, представляет заявку на участие в тендере до истечения окончательного срока их представления в запечатанном конверте, на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика (с целью возврата заявки на участие в тендере невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей"), полное наименование и почтовый адрес организатора закупок, наименование закупок способом тендера, а также текст следующего содержания: "Тендер по закупке (указать название тендера)" и "Не вскрывать до: (указать дату и время вскрытия заявок на участие в тендере)".
402. Конверт с заявкой на участие в тендере, представленный после истечения установленного срока, не регистрируется в журнале регистрации заявок на участие в тендере, не вскрывается и возвращается потенциальному поставщику.
403. В течение срока, установленного тендерной документацией, организатор закупок принимает конверты с заявками на участие в тендере.
404. Организатор закупок:
1) проверяет наличие документального подтверждения полномочий представителя потенциального поставщика, представившего конверт с заявкой на участие в тендере от имени потенциального поставщика;
2) проверяет наличие на конвертах с заявками на участие в тендере сведений, предусмотренных в пункте 401 настоящих Правил. Конверты с заявками на участие в тендере, оформленные с нарушением требований пункта 401 настоящих Правил, не подлежат регистрации и возвращаются:
потенциальным поставщикам не позднее одного рабочего дня со дня получения почтовой связью конверта с заявками на участие в тендере;
уполномоченному представителю потенциального поставщика, представившему конверт с заявкой на участие в тендере, незамедлительно;
3) принимает надлежащим образом оформленные конверты с заявками на участие в тендере и вносит в журнал регистрации заявок на участие в тендере сведения, предусмотренные настоящим пунктом;
4) принимает изменения и дополнения к внесенной заявке на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
5) обеспечивает возврат заявки на участие в тендере, в случае ее отзыва до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере.
Конверт с заявкой на участие в тендере, представленный после истечения окончательного срока их представления, не подлежит регистрации и возвращается в порядке и сроки, предусмотренные подпунктом 2) настоящего пункта.
Конверт с заявкой на участие в тендере, представленный без указания полного наименования и почтового адреса потенциального поставщика, не подлежит регистрации и вскрытию.

405. Мәліметтері мемлекеттік құпияларды құрайтын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жүзеге асырылған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасының талаптарын ескере отырып, тендерге қатысуға өтінім жібереді.
406. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында мынадай мәліметтерді:
1) тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың атауын және өткізу мерзімін;
2) тапсырыс берушінің және сатып алуды ұйымдастырушының толық атауын, олардың пошталық мекенжайын;
3) әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілінің тегін, атын, әкесінің атын (бар болса);
4) әлеуетті өнім берушінің толық атауын және пошталық мекенжайын;
5) тендерге қатысуға өтінім салынған конвертті тіркеу күні мен уақытын;
6) әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтініміне енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты көрсетеді.
Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында мұндай бас тартудың себебін баяндай отырып, тендерге қатысуға өтінімді тіркеуден бас тартылған әлеуетті өнім берушілерді көрсетеді.
Тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналы тігіледі, беттері нөмірленеді және сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлға болған жағдайда - тендерлік комиссияның хатшысы қол қояды. Тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналының соңғы беті сатып алуды ұйымдастырушының мөрімен бекітілуге тиіс.
Бір қаржы жылы ішінде тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді барлық сатып алу бойынша тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеудің бірыңғай журналын жүргізуге жол беріледі.
Әлеуетті өнім беруші өзінің тендерге қатысуға өтінімін өзі енгізген қамтамасыз етуді қайтарып алу құқығын жоғалтпай, тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін өзгерте немесе кері қайтара алады.
Өзгерістер енгізу тендерге қатысуға өтінімнің өзі сияқты дайындалуға, мөрленуге және табыс етілуге тиіс.
407. Тендерге қатысуға өтінімді кері қайтарып алу туралы хабарлама әлеуетті өнім беруші қол қойған және мөрмен бекітілген (жеке тұлға үшін, егер мұндай бар болса) сатып алу ұйымдарының атына еркін өтініш түрінде ресімделеді.
408. Тендерге қатысуға өтінімге өзгерістер енгізу не тендерге қатысуға өтінімді қайтарып алу, егер олар сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін алған болса, жарамды болып табылады.

405. В случае осуществления закупок товаров, работ, услуг, сведения о которых составляют государственные секреты, потенциальный поставщик направляет заявку на участие в тендере с учетом требований законодательства Республики Казахстан о государственных секретах.
406. Организатор закупок указывает в журнале регистрации заявок на участие в тендере следующие сведения:
1) название и срок проведения закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
2) полное наименование заказчика и организатора закупок, их почтовый адрес;
3) фамилию, имя, отчество (при наличии) уполномоченного представителя потенциального поставщика;
4) полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика;
5) дату и время регистрации конверта с заявкой на участие в тендере;
6) информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в заявку на участие в тендере потенциальным поставщиком.
В журнале регистрации заявок на участие в тендере организатор закупок указывает потенциальных поставщиков, которым было отказано в регистрации заявки на участие в тендере, с изложением причины такого отказа.
Журнал регистрации заявок на участие в тендере прошивается, страницы пронумеровываются и парафируются уполномоченным представителем организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице, – секретарем тендерной комиссии. Последняя страница журнала регистрации заявок на участие в тендере должна быть скреплена печатью организатора закупок.
Потенциальный поставщик изменяет или отзывает свою заявку на участие в тендере до истечения окончательного срока представления тендерных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей заявки на участие в тендере.
Внесение изменения должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама заявка на участие в тендере.
407. Уведомление об отзыве заявки на участие в тендере оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора закупок, подписанного потенциальным поставщиком и скрепленного печатью (если таковая имеется).
408. Внесение изменения в заявку на участие в тендере либо отзыв заявки на участие в тендере являются действительными, если они получены организатором закупок до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере.

409. Тендерге қатысуға өтінімдерге оларды ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін ешқандай өзгерістер енгізілмеуге тиіс.
10-параграф. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету
410. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін тендерге (лотқа) бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде енгізеді. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді тендерлік өтінім ұсынылатын лоттарға ғана енгізеді.
411. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші тендер лоттарының жалпы сомасына (әлеуетті өнім беруші қатысатын) немесе тендердің әрбір лотына (әлеуетті өнім беруші қатысатын) жеке жасайды.
Ескерту. 411-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
412. Әлеуетті өнім беруші тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді:
әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушының банктік шотына енгізілетін кепілді ақшалай жарнасы;
үлгілік тендерлік құжаттамаға 10-қосымшаға сәйкес банктік кепілдігі түрде енгізеді.
Ескерту. 412-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
413. Банк кепілдігінің қолданылу мерзімі тендерлік өтінімнің өзінің қолданылу мерзімінен кем емес. Әлеуетті өнім берушінің өтінімнің өзін ұзарту мерзіміне банк кепілдігінің қолданылу мерзімін ұзартуына жол беріледі.
414. Тендерлік өтінімді қамтамасыз ете алмайтын барлық тендерлік өтінімдерді тендерлік комиссия тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап бермейтіндей етіп қабылдамайды.
415. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде:
1) әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге қатысуға өтінімді кері қайтарып алса не өзгертсе және (немесе) толықтырса;
2) тендерге қатысушы деп танылған әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзімде өзінің тендерлік баға ұсынысын ұсынбаса не кері қайтарып алса;
3) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса;
4) тендер жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасып, тендерлік құжаттамада белгіленген, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды орындамаса не уақтылы орындамаса қайтармайды.
Осы тармақта көзделген жағдайлардың бірі басталған кезде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тапсырыс берушінің кірісіне есептеледі.

409. Никакие изменения не должны вноситься в заявки на участие в тендере после истечения окончательного срока их представления.
Параграф 10. Обеспечение заявки на участие в тендере
410. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным поставщиком в размере одного процента от суммы, выделенной на тендер (лот) для приобретения товаров, работ, услуг. Потенциальный поставщик вносит обеспечение заявки на участие в тендере только на лоты, по которым представляется тендерная заявка.
411. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным поставщиком на общую сумму лотов (в которых потенциальный поставщик принимает участие) тендера либо на каждый лот (в которых потенциальный поставщик принимает участие) тендера отдельно.
Сноска. В пункт 411 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
412. Потенциальный поставщик вносит обеспечение тендерной заявки в виде:
гарантийного денежного взноса, который вносится потенциальным поставщиком на банковский счет организатора закупок;
банковской гарантии согласно приложению 10 к типовой тендерной документации.
Сноска. В пункт 412 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
413. Срок действия банковской гарантии не менее срока действия самой тендерной заявки. При продлении срока действия тендерной заявки срок действия банковской гарантии продлевается на срок продления самой заявки.
414. Все тендерные заявки, не имеющие обеспечения тендерной заявки, отклоняются тендерной комиссией, как не отвечающие требованиям тендерной документации.
415. Обеспечение заявки на участие в тендере не возвращается организатором закупок при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку на участие в тендере после истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) потенциальный поставщик, признанный участником тендера, не представил в установленный срок либо отозвал свое тендерное ценовое предложение;
3) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора;
4) победитель тендера, заключив договор, не исполнил либо несвоевременно исполнил требования, установленные тендерной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора.
При наступлении одного из случаев, предусмотренных настоящим пунктом, сумма обеспечения заявки на участие в тендере зачисляется в доход заказчика.

416. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарылады:
1) осы әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін кері қайтарып алған жағдайларда жүзеге асырылады;
2) тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылғанда (көрсетілген жағдай тендерге қатысушылар деп танылған әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды);
3) тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылғанда (көрсетілген жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендерге қатысушыға қолданылмайды);
4) сатып алу туралы шарт күшіне енген және тендер жеңімпазы тендерлік құжаттамада көзделген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген кезде жүзеге асырылады;
5) әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімі өткен жағдайларда жүргізіледі.
11-параграф. Тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізу. Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу.
417. Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашуды тендерлік комиссия сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада көрсеткен күні, уақытта және орында тендерлік комиссияның қарапайым көпшілігінің, сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің қатысуымен жүргізеді.
Тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім беруші және (немесе) оның уәкілетті өкілі тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде қатысады.
Тендерлік комиссияның отырысына қатысушы тұлғалар тендерлік комиссияның қызметіне араласпайды.
418. Мәліметтері мемлекеттік құпияларды құрайтын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім беруші және (немесе) оның уәкілетті өкілі Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасының талаптарын ескере отырып, тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу кезінде қатысады.
419. Егер тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашудың белгіленген күні тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны болмаса, тендерлік комиссияның хатшысы, онда тендерлік комиссияның төрағасы, ал ол болмаған жағдайда тендерлік комиссия төрағасының орынбасары конверттерді ашудың белгіленген уақытына дейін үш сағаттан кешіктірмей бұл туралы сатып алу ұйымын жазбаша не ауызша хабардар етеді, ол конверттерді ашу рәсімі басталғанға дейін тендерлік комиссияның жоқ мүшелерін ауыстыру бөлігінде тендерлік комиссияның құрамына өзгерістер енгізу туралы шешім, мұндай ауыстырудың себептерін көрсете отырып, тендерлік комиссияның хатшысын хабардар етеді.

416. Обеспечение заявки на участие в тендере возвращается в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола о допуске к участию в тендере (указанный случай не распространяется на потенциальных поставщиков, признанных участниками тендера);
3) подписания протокола об итогах закупок способом тендера (указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера);
4) вступления в силу договора и внесения победителем тендера обеспечения исполнения договора предусмотренного тендерной документацией;
5) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в тендере.
Параграф 11. Проведение закупок товаров, работ, услуг способом тендера. Вскрытие конвертов с заявками на участие в тендере.
417. Вскрытие конвертов с заявками на участие в тендере проводится тендерной комиссией в день, время и в месте, которые указаны организатором закупок в тендерной документации, в присутствии простого большинства тендерной комиссии, уполномоченного представителя организатора закупок.
Потенциальный поставщик, представивший заявку на участие в тендере, и (или) его уполномоченный представитель присутствуют при вскрытии конвертов с заявками на участие в тендере.
Лица, присутствующие на заседании тендерной комиссии, не вмешиваются в деятельность тендерной комиссии.
418. По закупкам товаров, работ, услуг, сведения о которых составляют государственные секреты, потенциальный поставщик, представивший заявку на участие в тендере, и (или) его уполномоченный представитель присутствовать при вскрытии конвертов с заявками на участие в тендере с учетом требований законодательства Республики Казахстан о государственных секретах.
419. Если в назначенный день вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере отсутствуют необходимое количество членов тендерной комиссии, секретарь тендерной комиссии, то председатель тендерной комиссии, а в случае его отсутствия заместитель председателя тендерной комиссии, не позднее трех часов до назначенного времени вскрытия конвертов письменно либо устно уведомляет об этом организатора закупок, который до начала процедуры вскрытия конвертов принимает решение о внесении изменений в состав тендерной комиссии в части замены отсутствующих членов тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии с указанием причины такой замены.

420. Тендерлік комиссияның отырысы басталғанға дейін тендерлік комиссияның хатшысы әлеуетті өнім берушілер өкілдерінің тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушілердің мүдделерін білдіруге құжатпен ресімделген өкілеттіктерін тексереді.
421. Сатып алуды ұйымдастырушының хабарламасында және тендерлік құжаттамада белгіленген мерзімде ұсынылған тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттер ашылуға жатады.
422. Егер тендерге (лотқа) тендерге (лотқа) қатысуға бір ғана өтінім ұсынылған жағдайда да тендерге қатысуға өтінім осы Қағидаларға сәйкес ашылады және қаралады.
423. Тендерлік комиссияның көрсетілген отырысында:
1) сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлғаны білдіретін жағдайларда – тендерлік комиссияның хатшысы қатысушыларды:
тендерлік комиссияның құрамы, тендерлік комиссияның хатшысы;
тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілердің саны;
әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларының болмауы, сондай-ақ сатып алуды ұйымдастырушының тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізуі;
тендерлік құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактісінің, сондай-ақ себептерінің болуы не болмауы;
тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналында тіркелген, белгіленген мерзімде тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынған әлеуетті өнім берушілерге;
тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеудің тиісті журналына енгізілген, тендерге қатысуға өтінім берген әрбір әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтерді хронологиялық тәртіппен жариялайды;
осы тендер бойынша өзге де ақпаратты жария етеді;
2) төраға не тендерлік комиссия мүшелерінің арасынан төраға айқындаған тұлға:
тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашады және өтінімдегі құжаттар тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді;
3) тендерлік комиссияның хатшысы:
осы Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес өтінімдер салынған конверттерді ашудың тиісті хаттамасын ресімдейді;
әлеуетті өнім берушілерді немесе олардың уәкілетті өкілдерін тендерлік комиссия отырысының көрсетілген хаттамасының көшірмесін алуға болатын мерзім туралы хабардар етеді.
424. Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына отырысқа қатысқан тендерлік комиссияның барлық мүшелері, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы қол қояды және әр парағына қол қояды.
425. Көрсетілген хаттаманың көшірмесі тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысына қатысқан әлеуетті өнім берушілерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне тендерлік комиссияның өткізілген отырысы күнінен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал қатыспағандарға - олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салу алынған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынылады.

420. До начала заседания тендерной комиссии секретарь тендерной комиссии проверяет документально оформленные полномочия представителей потенциальных поставщиков на представление интересов потенциальных поставщиков при осуществлении процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере.
421. Вскрытию подлежат конверты с заявками на участие в тендере, представленные в сроки, установленные в извещении организатора закупок и тендерной документации.
422. Заявка на участие в тендере вскрывается и рассматривается в соответствии с настоящими Правилами также в случае, если на тендер (лот) представлена только одна заявка на участие в тендере (лоте).
423. На указанном заседании тендерной комиссии:
1) уполномоченный представитель организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице, – секретарь тендерной комиссии информирует присутствующих о:
составе тендерной комиссии, секретаре тендерной комиссии;
количестве потенциальных поставщиков, получивших копию тендерной документации;
отсутствии запросов потенциальных поставщиков, а также проведении организатором закупок встречи с потенциальными поставщиками по разъяснению положений тендерной документации;
наличии либо отсутствии факта, а также причин внесения изменений и дополнений в тендерную документацию;
потенциальных поставщиках, представивших в установленный срок заявки на участие в тендере, зарегистрированные в журнале регистрации заявок на участие в тендере;
в хронологическом порядке оглашает сведения, внесенные в соответствующий журнал регистрации заявок на участие в тендере, о каждом потенциальном поставщике, представившем заявку на участие в тендере;
оглашает иную информацию по данному тендеру;
2) председатель либо лицо, определенное председателем из числа членов тендерной комиссии:
вскрывает конверты с заявками на участие в тендере и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке, и их краткое содержание;
3) секретарь тендерной комиссии:
оформляет соответствующий протокол вскрытия конвертов с заявками согласно приложению 38 к настоящим Правилам;
информирует потенциальных поставщиков или их уполномоченных представителей о сроке, в течение которого они могут получить копию указанного протокола заседания тендерной комиссии.
424. Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере подписывается и полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии.
425. Копия указанного протокола представляется потенциальным поставщикам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании тендерной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в тендере, не позднее двух рабочих дней, следующих за днем проведенного заседания тендерной комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса.

12-параграф. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау, тендерге қатысуға рұқсат беру
426. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімдерді қарайды және тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру не рұқсат беру туралы шешім қабылдайды (күрделі техникалық сипаттамалары мен ерекшеліктері бар тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді күрделі сатып алу жүргізілген жағдайда, мұндай өтінімдер тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде қаралады).
Тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттама осы Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес ресімделеді, оған тендерлік комиссияның төрағасы және отырысқа қатысқан барлық мүшелері, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешім қабылданған күні қол қояды және әр парағына қол қояды. Тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттамаға бар болған жағдайда сараптамалық қорытынды не сарапшының (сараптама комиссиясы мүшесінің) ерекше пікірі қоса берілуі мүмкін.
Әлеуетті өнім берушілер біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келген жағдайда тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді.
Ескерту. 426-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
427. Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей тендерлік комиссияның хатшысы:
1) төрағамен, ал ол болмаған жағдайда тендерлік комиссия төрағасының орынбасарымен тендерге қатысуға өтінімдерді қарау жөніндегі тендерлік комиссияның отырысын өткізу күні мен уақытын келіседі;
2) тендерлік комиссия мүшелерін тендерге қатысуға өтінімдерді қарау жөніндегі тендерлік комиссия отырысының өткізілетін күні мен уақыты туралы хабардар етеді;
3) әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада көзделген біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімін әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін уақытша беру журналына қол қойғызып, қамтамасыз етуді енгізгенін растайтын құжаттарды тендерлік комиссияның қарауына ұсынады;
4) сарапшыға (сараптама комиссиясына) оларды тартқан жағдайда әлеуетті өнім беруші ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін уақытша беру журналына қол қойғызып, қарау үшін ұсынады.

Параграф 12. Рассмотрение заявок на участие в тендере, допуск к участию в тендере
426. Тендерная комиссия рассматривает заявки на участие в тендере и принимает решение о предварительном допуске либо допуске потенциальных поставщиков к участию в тендере в течение десяти календарных дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере (в случае проведения сложных закупок товаров, работ, услуг, имеющих сложные технические характеристики и спецификации, такие заявки рассматриваются в течение двадцати календарных дней со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере).
Протокол о предварительном допуске к участию в тендере оформляется согласно приложению 39 к настоящим Правилам, который подписывается и полистно парафируется председателем и всеми присутствующими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии в день принятия решения о предварительном допуске к участию в тендере. К протоколу о предварительном допуске к участию в тендере могут быть при наличии приложены экспертное заключение либо особое мнение эксперта (члена экспертной комиссии).
Протокол предварительного допуска к участию в тендере не оформляется в случае соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации.
Сноска. В пункт 426 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
427. Не позднее одного рабочего дня со дня вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере секретарь тендерной комиссии:
1) согласовывает с председателем, а в случае его отсутствия с заместителем председателя тендерной комиссии, дату и время проведения заседания тендерной комиссии по рассмотрению заявок на участие в тендере;
2) уведомляет членов тендерной комиссии о дате и времени проведения заседания тендерной комиссии по рассмотрению заявок на участие в тендере;
3) представляет на рассмотрение тендерной комиссии документы, подтверждающие соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, предусмотренным тендерной документацией, а также подтверждающие внесение потенциальным поставщиком обеспечения заявки на участие в тендере, под роспись в журнале временной передачи заявок потенциальных поставщиков;
4) представляет для рассмотрения эксперту (экспертной комиссии), в случае их привлечения, документы, подтверждающие соответствие предлагаемых потенциальным поставщиком товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации, под роспись в журнале временной передачи заявок потенциальных поставщиков.

428. Әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін уақытша беру журналы мыналарды:
1) тендерге қатысуға өтінімді құрайтын құжаттар пакетіне кіретін құжаттың атауын;
2) парақтар санын;
3) тендерлік өтінім құжаттарын алған тұлғаның тегі, аты-жөні және қолы, оларды алған күнін;
4) тендерлік комиссия хатшысының тендерлік өтінім құжаттарын кері алғандығын куәландыратын тегін, аты-жөні және қолын, оларды алған күнін қамтиды.
429. Тендерлік комиссияның мүшелері, сарапшы (сараптау комиссиясының басшысы) әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімдері құжаттарының оларды қарау кезінде тендерлік комиссияның хатшысына қайтарылғанға дейін сақталуын қамтамасыз етеді.
430. Тендерлік комиссияның өтінімдерді қарау жөніндегі отырыстары осындай комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілігінің қатысуымен өткізіледі.
431. Тендерлік комиссияның отырысын өткізбей тендерге қатысуға өтінімдерді қарауға жол берілмейді.
432. Тендерлік комиссия:
1) әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерін құрайтын құжаттар топтамасын толықтығы және тиісінше ресімделуі тұрғысынан қарайды;
2) құжаттардың толық емес тізбесін және (немесе) тиісінше ресімделмеген құжаттарды ұсынған әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
3) қажет болған жағдайда тендерге қатысуға өтінімді ұсынған әлеуетті өнім берушілерден тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда сұратады;
4) қажет болған жағдайда тендерге қатысуға өтінімдердегі мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан жазбаша нысанда қажетті ақпаратты сұратады, тендерге қатысуға өтінімді тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіруге байланысты тендерлік комиссияның сұрау салуларына және өзге де іс-әрекеттеріне жол берілмейді. Тендерге қатысуға өтінімді тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру деп тендерлік комиссияның тендерге қатысуға өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, тендерге қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды түзету жолымен сәйкес келтіруге бағытталған әрекеттері түсініледі;
5) біліктілік және тендерлік құжаттаманың өзге де талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды.
Әлеуетті өнім берушілердің банкроттық рәсіміне қатысы жоқтығы және (немесе) атқарушылық құжаттар бойынша орындалмаған міндеттемелерінің болмауы бөлігінде және борышкерлердің тиісті тізіліміне енгізілмеген біліктілік талаптарына сәйкестігін нақтылау мақсатында тендерлік комиссия банкроттық рәсімдерінің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органның интернет-ресурсында және атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылған ақпаратты қарайды.

428. Журнал временной передачи заявок потенциальных поставщиков содержит:
1) наименование документа, входящего в пакет документов, составляющих заявку на участие в тендере;
2) количество листов;
3) фамилию, инициалы и подпись лица, получившего документы тендерной заявки, дату их получения;
4) фамилию, инициалы и подпись секретаря тендерной комиссии, свидетельствующую об обратном получении документов тендерной заявки, дату их получения.
429. Члены тендерной комиссии, эксперт (руководитель экспертной комиссии) обеспечивают сохранность документов тендерной заявки потенциальных поставщиков во время их рассмотрения до возврата их секретарю тендерной комиссии.
430. Заседания тендерной комиссии по рассмотрению заявок проводятся в присутствии простого большинства членов такой комиссии.
431. Заявки на участие в тендере без проведения заседания тендерной комиссии не рассматриваются.
432. Тендерная комиссия:
1) рассматривает на предмет полноты и надлежащего оформления пакеты документов, составляющие заявки потенциальных поставщиков на участие в тендере;
2) определяет потенциальных поставщиков, представивших неполный перечень документов и (или) ненадлежащим образом оформленные документы;
3) в случае необходимости в письменной форме запрашивает у потенциальных поставщиков, представивших заявку на участие в тендере, материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
4) в случае необходимости с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, в письменной форме запрашивает необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц. Тендерной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия связанные с дополнением заявки на участие в тендере недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в тендере. Под приведением заявки на участие в тендере в соответствие с требованиями тендерной документации понимаются действия тендерной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в тендере недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в тендере, приведение в соответствие путем исправления ненадлежащим образом оформленных документов;
5) определяет потенциальных поставщиков, которые не соответствуют квалификационным и иным требованиям тендерной документации.
В целях уточнения соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям в части их непричастности к процедуре банкротства и (или) отсутствия неисполненных обязательств по исполнительным документам, и не включенных в соответствующий реестр должников, тендерная комиссия рассматривает информацию, размещенную на интернет-ресурсе уполномоченного органа, осуществляющего контроль за проведением процедур банкротства и на интернет-ресурсе уполномоченного органа в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов.

433. Тендерлік комиссия енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайларда тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді деп таниды:
1) банк кепілдігі түрінде ұсынылған тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімінің жеткіліксіздігі;
2) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тиісінше ресімделмеген жағдайда, бұл тендерлік комиссияның тендерге қатысуға өтінім беруге мүмкіндік бермейтін мәліметтердің жоқтығынан көрінеді:
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлға;
өтінімді қамтамасыз етуге қол қойған лауазымды тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы мұндай әлеуетті өнім берушіні тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді деп тану үшін негіз болып табылмайды;
қатысу үшін банк кепілдігі түрінде ұсынылған өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың атауы;
банк кепілдігі түрінде ұсынылған тендерге қатысуға өтінімді және (немесе) өтінімді қамтамасыз ету сомасын қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі, сондай-ақ оны ұсыну шарттары;
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету берілген тұлға;
пайдасына тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тұлға;
3) тендерге (лотқа) бөлінген соманың кемінде бір пайызы мөлшерінде тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізу арқылы жүзеге асырылады.
Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиынмен есептелген сомасы дөңгелектенеді. Бұл ретте елу тиыннан аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал елу тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.
434. Заңды тұлға болып табылатын әлеуетті өнім беруші, егер:
1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай:
олар туралы мәліметтер мемлекеттік ақпараттық жүйеде болмаған жағдайларда, әлеуетті өнім берушінің рұқсаттарының (хабарламаларының), сондай-ақ сатып алынатын тауарларды өндіруге, өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген құқығын растайтын патенттерінің, куәліктерінің, сертификаттарының және басқа да құжаттарының нотариат куәландырған көшірмелерін ұсынбауы;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), олар туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбауы;
"электрондық үкімет" веб-порталынан алынған заңды тұлғаларды тіркеу (қайта тіркеу) туралы, олардың филиалдары мен өкілдіктерін есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы ұсынбау: www.egov.kz;
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылардың құрамы қамтылмаған жағдайда) нотариат куәландырған үзіндісін не конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдың ішінде берілген акция ұстаушылардың тізілімінен белгіленген тәртіппен қол қойылған және куәландырылған үзіндінің түпнұсқасының ұсынылмауы;
тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің (төлем мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұзартылған жағдайларды қоспағанда) бар екендігі туралы ақпараттың болуы;
Ескертпе: әлеуетті өнім берушілердің қаржылық орнықтылығы осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, көрсетілген мәліметтерді ұсыну жолымен айқындалады;

433. Тендерная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в тендере не соответствующим требованиям тендерной документации в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в тендере, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в тендере, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих тендерной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в тендере;
отсутствие документа, подтверждающего полномочие работника, подписавшего обеспечение заявки, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим требованиям тендерной документации;
название закупок товаров, работ, услуг способом тендера, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в тендере, представленной в виде банковской гарантии, и (или) суммы обеспечения заявки, а также условия его представления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в тендере;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в тендере;
3) внесения обеспечения тендерной заявки в размере менее одного процента от суммы, выделенной на тендер (лот).
Сумма обеспечения заявки на участие в тендере, исчисленная в тиынах, округляется. При этом сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного тенге.
434. Потенциальный поставщик, являющийся юридическим лицом, не признается участником тендера, если:
1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление нотариально засвидетельствованных копий разрешений (уведомлений) в случаях отсутствия сведений о них в государственной информационной системе, а также патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
непредставление разрешений (уведомлений) в виде бумажной копии электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
непредставление справки о регистрации (перерегистрации) юридических лиц, об учетной регистрации (перерегистрации) их филиалов и представительств полученную с веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz;
непредставление нотариально засвидетельствованной выписки из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащей сведения об учредителе или составе учредителей, либо оригинала выписки из реестра держателей акций, подписанного и заверенного печатью в установленном порядке, выданного не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, превышающей шестикратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан);
Примечание: финансовая устойчивость потенциальных поставщиков определяется путем представления указанных сведений с учетом требований настоящих Правил;

үлгілік тендерлік құжаттамаға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді бермеу;
тендерлік құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерін орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (бұл ретте шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетілуге тиіс);
өтінімде ұсынылған құжаттар бойынша дұрыс емес мәліметтерді ұсыну фактісі анықталған;
оның банкроттық рәсіміне не таратуға жатуы негіздері бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса;
2) егер оның тендерге қатысуға өтінімі мынадай негіздер бойынша тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
үлгілік тендерлік құжаттамаға 5-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға өтінімді ұсынбау;
өтінімді қамтамасыз етуге қол қойған лауазымды тұлғаның өкілеттігін растайтын құжаттың болмауы мұндай әлеуетті өнім берушіні тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді деп тану үшін негіз болып табылмайды;
техникалық ерекшелікті ұсынбау;
неғұрлым жақсы техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары бар техникалық ерекшелікті ұсыну жағдайларын қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы.
* Ескертпе: негізгі (орнатылған) жабдықтарды, сондай-ақ орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуді қосымша жинақтау, жаңғырту және қосымша жарақтау үшін тауарларды сатып алған жағдайда ерекшелік қолданылмайды;
үлгілік тендерлік құжаттамаға 12-қосымшаға сәйкес тендерде сатып алу мәні болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтерді, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлерін бермеу (әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда);
қосалқы мердігерлер туралы мәліметтерді берген жағдайда, әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) жұмыстар көлемінің (құрылыс құнының) 30 (отыз) пайыздан астам жиынтығын қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беру;
тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді бермеу;
тендерлік құжаттаманың талаптары бойынша дұрыс емес ақпарат ұсыну фактісі анықталды;
жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісу туралы хатты бермеу;

непредставление сведений о квалификации согласно приложениям 7, 8 и 9 к типовой тендерной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в тендерной документации (при этом материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, должны быть указаны в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации);
установлен факт представления недостоверных сведений по документам, представленным в заявке;
он подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;
2) если его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям тендерной документации по следующим основаниям:
непредставление заявки на участие в тендере согласно приложению 5 к типовой тендерной документации;
отсутствие документа, подтверждающего полномочие работника, подписавшего обеспечение заявки, не является основанием для признания такого потенциального поставщика не соответствующим требованиям тендерной документации;
непредставление технической спецификации;
представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям, установленным в технической спецификации тендерной документации, за исключением* случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и эксплуатационными характеристиками.
* Примечание: исключение не применяется в случае приобретения товаров для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования, а также установленного программного обеспечения;
непредставление сведений о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) согласно приложению 12 к типовой тендерной документации (в случае привлечения потенциальным поставщиком субподрядчиков (соисполнителей);
передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более 30 (тридцати) процентов от объема выполняемых работ или оказываемых услуг в случае представления сведений о субподрядчиках;
непредставление обеспечения заявки на участие в тендере в соответствии с требованиями тендерной документации;
установлен факт представления недостоверной информации по требованиям тендерной документации;
непредставление письма о согласии с условиями проектно-сметной документации, утвержденной в установленном порядке, при осуществлении закупок работ;

3) ол не ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) Заңның 7-бабының талаптарын бұзса
Ескерту. 434-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
435. Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға болып табылатын әлеуетті өнім беруші, егер:
1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы мынадай негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
жеке куәліктің көшірмесін ұсынбау (бұл ретте, тапсырыс беруші дара кәсіпкер ретінде тіркелуінің болуы туралы ақпаратты қажет болған жағдайда: www.kgd.gov.kz сайтынан "Электрондық сервистер/Салық төлеушілерді іздеу" салымынан алады);
жеке куәліктің (паспорттың) нотариалды түрде куәландырған көшірмесін ұсынбау;
мемлекеттік ақпараттық жүйеде олар туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге құқығын растайтын патенттер, куәліктер, сертификаттар, басқа да құжаттар болмаған жағдайда рұқсаттардың (хабарламалардың) нотариалды түрде куәландырған көшірмелерін ұсынбау;
Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген), мәліметтері мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түріндегі рұқсаттарды (хабарламаларды) ұсынбау;
тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кейін алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді ұсынбау;
тиісті мемлекеттік кірістер органының мәліметтерінде республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегі және міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешек туралы ақпараттың (төлеу мерзімі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда) болуы.
Ескертпе: әлеуетті өнім берушілердің қаржылық тұрақтылығы осы Қағидалардың талаптарын ескере отырып, көрсетілген мәліметтерді ұсыну жолымен айқындалады;

3) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель нарушили требования статьи 7 Закона.
Сноска. Пункт 434 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
435. Потенциальный поставщик, являющийся физическим лицом, осуществляющий предпринимательскую деятельность, не признается участником тендера, если:
1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям по следующим основаниям:
непредставление копии удостоверения личности (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик также получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков");
непредставление нотариально засвидетельствованной копии удостоверения личности (паспорта);
непредставление нотариально засвидетельствованных копий разрешений (уведомлений) в случае отсутствия сведений о них в государственной информационной системе, а также патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
непредставление разрешений (уведомлений) в виде бумажной копии электронного документа, полученных (направленных) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов;
непредставление сведений об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, полученных не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с тендерными заявками;
наличие в сведениях соответствующего органа государственных доходов информации о налоговой задолженности и задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, превышающей шестикратного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан).
Примечание: финансовая устойчивость потенциальных поставщиков определяется путем представления указанных сведений с учетом требований настоящих Правил;

үлгілік тендерлік құжаттамаға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес біліктілік туралы мәліметтерді ұсынбау;
әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттамада көрсетілген шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық және еңбек ресурстарын иелену бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі (бұл ретте тапсырыс берушіге шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті материалдық және еңбек ресурстары тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікте көрсетілуге тиіс);
біліктілік талаптары бойынша дұрыс емес ақпарат ұсыну фактісі анықталды;
2) егер оның тендерге қатысуға өтінімі мынадай негіздер бойынша тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса:
үлгілік тендерлік құжаттамаға 6-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға өтінімді ұсынбау;
техникалық ерекшелікті ұсынбау;
неғұрлым жақсы техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары бар техникалық ерекшелікті ұсыну жағдайларын* қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің тендерлік құжаттаманың техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынуы.
* Ескертпе: негізгі (орнатылған) жабдықтарды, сондай-ақ орнатылған бағдарламалық қамтамасыз етуді қосымша жинақтау, жаңғырту және қосымша жарақтау үшін тауарларды сатып алған жағдайда ерекшелік қолданылмайды;
үлгілік тендерлік құжаттамаға 12-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезінде бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтерді, сондай-ақ жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлерін ұсынбау (әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартқан жағдайда);
қосалқы мердігерлер туралы мәліметтер ұсынылған жағдайда әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) Орындалатын жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің жиынтығында екіден көп көлемін қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беруі;
тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұсынбау;
тендерлік құжаттаманың талаптары бойынша дұрыс емес ақпарат ұсыну фактісі анықталды;
жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісу туралы хатты ұсынбау;
3) ол не ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) Заңның 7-бабының талаптарын бұзса
436. Сарапшы не сараптама комиссиясы төраға белгілеген мерзімде, бірақ тендерге қатысуға өтінімдерді қарау мерзімінен кешіктірмей:

непредставление сведений о квалификации согласно приложениям 7, 8 и 9 к типовой тендерной документации;
несоответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору, указанным в тендерной документации (при этом материальные и трудовые ресурсы, необходимые заказчику для исполнения обязательств по договору, должны быть указаны в технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации);
установлен факт представления недостоверной информации по квалификационным требованиям;
2) если его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям тендерной документации по следующим основаниям:
непредставление заявки на участие в тендере согласно приложению 6 к типовой тендерной документации;
непредставление технической спецификации;
представление потенциальным поставщиком технической спецификации, не соответствующей требованиям, установленным в технической спецификации тендерной документации, за исключением* случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и эксплуатационными характеристиками.
*Примечание: исключение не применяется в случае приобретения товаров для доукомплектования, модернизации и дооснащения основного (установленного) оборудования, а также установленного программного обеспечения;
непредставление сведений о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, а также виды работ и услуг, передаваемым потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) согласно приложению 12 к типовой тендерной документации (в случае привлечения потенциальным поставщиком субподрядчиков (соисполнителей);
передача потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более одной второй объема выполняемых работ или оказываемых услуг в случае представления сведений о субподрядчиках;
непредставление обеспечения заявки на участие в тендере в соответствии с требованиями тендерной документации;
установлен факт представления недостоверной информации по требованиям тендерной документации;
непредставление письма о согласии с условиями проектно-сметной документации, утвержденной в установленном порядке, при осуществлении закупок работ;
3) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель нарушили требования статьи 7 Закона.
436. Эксперт либо экспертная комиссия в сроки, установленные председателем, но не позднее срока рассмотрения заявок на участие в тендере:

1) әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынған құжаттарды өз құзыреті шегінде толықтығы және тиісінше ресімделуі тұрғысынан қарайды және зерделейді;
2) Әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тендерлік құжаттаманың ажырамас бөлігі болып табылатын техникалық ерекшелікке сәйкестігі не сәйкес еместігі туралы сараптамалық қорытындыны ресімдейді және оған қол қояды;
3) тиісті түрде ресімделген сараптамалық қорытындыны ұсынады, сондай-ақ әлеуетті өнім берушілердің құжаттарын тендерлік комиссияның хатшысына береді.
437. Егер неғұрлым жақсы функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен көрсетілетін қызметтер ұсынылса, сондай-ақ неғұрлым жақсы технологиялық шешімдер және (немесе) жұмыстарды үздік материалдардан орындау ұсынылса, әлеуетті өнім берушінің техникалық ерекшелігінің тендерлік құжаттамада көрсетілген техникалық ерекшелікке сәйкес келмеуіне жол беріледі.
438. Сарапшының (сараптама комиссиясының) қорытындысына сарапшы ерекше пікірін білдіретін жағдайларды қоспағанда, барлық сарапшылар қол қояды және әр парағына қол қояды.
439. Сарапшының (сараптау комиссиясының) қорытындысын алғаннан кейін тендерлік комиссияның хатшысы
1) бұл туралы төрағаны, ол болмаған жағдайда тендерлік комиссия төрағасының орынбасарын хабардар етеді және тендерге қатысуға өтінімдерді қарау қорытындыларын шығару үшін тендерлік комиссияның отырысын өткізу күні мен уақытын онымен келіседі;
2) тендерлік комиссияның мүшелерін, сондай-ақ сарапшыны (сараптама комиссиясын) тендерлік комиссияның отырысын өткізудің тағайындалған күні мен уақыты туралы хабардар етеді.
440. Тендерлік комиссияның көрсетілген отырысында:
1) тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссия мүшелерін сарапшының (сараптамалық комиссияның)сараптамалық қорытындысының көшірмесімен қамтамасыз етеді;
2) сарапшы не сараптама комиссиясының басшысы негізделген тұжырымдары бар сараптама қорытындысын, оның ішінде сараптама комиссиясы сарапшысының қолда бар ерекше пікірін (егер олар бар болса) жария етеді, қажет болған кезде тендерлік комиссия мүшелеріне сараптама қорытындысының тұжырымдарын түсіндіреді;
3) тендерлік комиссия сарапшының (сараптама комиссиясының) қорытындысын ескере отырып, тендерге қатысуға өтінімдерді қарау қорытындыларын шығарады және біліктілік талаптары мен тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
4) тендерлік комиссияның хатшысы алдын ала рұқсат беру не тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттаманы ресімдейді.

1) рассматривают и изучают в пределах своей компетенции на предмет полноты и надлежащего оформления документы, представленные потенциальными поставщиками для подтверждения соответствия предлагаемых ими товаров, работ, услуг требованиям тендерной документации;
2) оформляют и подписывают экспертное заключение о соответствии либо несоответствии предлагаемых потенциальными поставщиками товаров, работ, услуг технической спецификации, являющейся неотъемлемой частью тендерной документации;
3) представляет надлежащим образом оформленное экспертное заключение, а также передает документы потенциальных поставщиков секретарю тендерной комиссии.
437. Допускается несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации, указанной в тендерной документации, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками, а также когда предлагаются более лучшие технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.
438. Заключение эксперта (экспертной комиссии) подписывается и полистно парафируется всеми экспертами, за исключением случаев, когда эксперт выражает особое мнение.
439. После получения заключения эксперта (экспертной комиссии) секретарь тендерной комиссии:
1) уведомляет об этом председателя, а в случае его отсутствия заместителя председателя тендерной комиссии, и согласовывает с ним дату и время проведения заседания тендерной комиссии для подведения итогов рассмотрения заявок на участие в тендере;
2) уведомляет членов тендерной комиссии, а также эксперта (экспертную комиссию) о назначенных дне и времени проведения заседания тендерной комиссии.
440. На указанном заседании тендерной комиссии:
1) секретарь тендерной комиссии обеспечивает членов тендерной комиссии копией экспертного заключения эксперта (экспертной комиссии);
2) эксперт либо руководитель экспертной комиссии оглашает экспертное заключение с обоснованными выводами, в том числе имеющееся особое мнение эксперта экспертной комиссии (если таковые имеются), при необходимости разъясняет членам тендерной комиссии выводы экспертного заключения;
3) тендерная комиссия подводит итоги рассмотрения заявок на участие в тендере с учетом заключения эксперта (экспертной комиссии) и определяет потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;
4) секретарь тендерной комиссии оформляет протокол о предварительном допуске либо допуске к участию в тендере.

441. Тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтаған жағдайда, мұндай әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға өтінімдерді алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген мерзімде біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіру құқығын береді, ол алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап кемінде жеті жұмыс күні болуға тиіс.
Әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру құқығы мыналарға:
1) Заңның 7-бабының талаптарын бұзған;
2) біліктілік талаптары мен тендерлік құжаттама талаптары бойынша анық емес ақпарат ұсынған;
3) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізбегендерге не оны осы Қағидаларда белгіленген мөлшерде енгізбегендерге берілмейді.
442. Ұйымдастырушы алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде біліктілік талаптары мен тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптары мен тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру қажеттігі туралы хабардар етеді.
443. Әлеуетті өнім берушілер алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген мерзімнен кешіктірмей сатып алуды ұйымдастырушыға сәйкес келтірілген тендерлік өтінімдерді беттері нөмірленген, тігілген түрде ұсынады. Тендерлік өтінімнің соңғы беті қол қоюмен және мөрмен (бар болса) куәландырылады.
444. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдер салынған тиісті түрде ресімделген конверттерді қабылдайды және мәліметтерді тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізеді.
445. Біліктілік талаптары мен тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау кезінде тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда сұратуға құқылы;
2) тендерге қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратуға құқылы.
Тендерге қатысуға өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, тендерге қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тендерге қатысуға өтінімдерді осы Қағидалардың 446-тармағында көзделген біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру мерзімі өткеннен кейін тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруге байланысты тендерлік комиссияның сұрау салуына және өзге де іс-әрекеттеріне жол берілмейді.

441. Тендерная комиссия в случае выявления потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, представляет таким потенциальным поставщикам право для приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации в срок, указанный в протоколе предварительного допуска, который составляет не менее семи рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска.
Не предоставляется право для приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации потенциальным поставщикам:
1) нарушившим требования статьи 7 Закона;
2) представившим недостоверную информацию по квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;
3) не внесшим обеспечение заявки на участие в тендере либо не внесшим его в размере, установленном настоящими Правилами.
442. Организатор в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска уведомляет потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, о необходимости приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации.
443. Потенциальные поставщики не позднее срока, указанного в протоколе предварительного допуска, представляют организатору закупок приведенные в соответствие тендерные заявки в прошитом виде с пронумерованными страницами. Последняя страница тендерной заявки заверяется подписью и печатью (если таковая имеется).
444. Организатор закупок принимает надлежащим образом оформленные конверты с заявками на участие в тендере и вносит сведения в журнал регистрации заявок на участие в тендере.
445. При повторном рассмотрении заявок на участие в тендере, приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, тендерная комиссия:
1) в письменной форме запросить у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
2) в целях уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, в письменной форме запросить необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
Тендерной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия связанные с дополнением заявки на участие в тендере недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в тендере, приведением в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов после истечения срока приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, предусмотренного пунктом 446 настоящих Правил.

446. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімді, егер онда ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап береді деп қарайды.
Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау кезінде алдын ала рұқсат беру хаттамасында көзделмеген негіздер бойынша әлеуетті өнім берушілерді қабылдамауға жол бермейді.
Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіргеннен кейін, егер:
1) ол және (немесе) ол тартатын қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) Заңда және осы Қағидаларда айқындалған негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса;
2) ол Заңның 7-бабының талаптарын бұзған жағдайда;
3) оның тендерге қатысуға өтінімі Заңда және осы Қағидаларда айқындалған негіздер бойынша тендерлік құжаттаманың талаптары мен шарттарына сәйкес келмейді деп айқындалса тендерге қатысуға жол берілмейді.
447. Тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау нәтижелері бойынша тендерлік комиссия күнтізбелік 10 (он) күн ішінде:
1) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және тендерге қатысушылар деп таниды;
2) тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттаманы ресімдейді.
Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттама осы Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес ресімделеді, оған отырысқа қатысқан тендерлік комиссияның барлық мүшелері, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға рұқсат беру (тендерге қатысушылар деп тану) туралы шешім қабылданған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей қол қояды, әр парағына қол қояды. Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға сараптамалық қорытынды не тендерлік комиссия мүшесінің ерекше пікірі, сарапшының (сараптамалық комиссия мүшесінің) ерекше пікірі қоса беріледі (бар болған жағдайда).
448. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде көрсетілген хаттаманың көшірмесін тендерлік құжаттамада белгіленген мерзімде тендерге қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерге жіберуді қамтамасыз етеді.
13-параграф. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру (тендер)
449. Тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім беруші (тендерге қатысушы) тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада көрсетілген мерзімнен кешіктірмей сатып алуды ұйымдастырушыға тендерлік баға ұсынысы бар конвертті ұсынады.

446. Тендерная комиссия рассматривает заявку на участие в тендере как отвечающую требованиям тендерной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки.
Тендерная комиссия при повторном рассмотрении заявок на участие в тендере не отклоняет потенциальных поставщиков по основаниям, не предусмотренным в протоколе предварительного допуска.
Потенциальный поставщик не признается участником тендера после приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации, если:
1) он и (или) привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) определены не соответствующими квалификационным требованиям по основаниям, настоящими Правилами;
2) он нарушил требования статьи 7 Закона;
3) его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям и условиям тендерной документации по основаниям, настоящими Правилами.
447. По результатам повторного рассмотрения заявок на участие в тендере тендерная комиссия в течение 10 (десяти) календарных дней:
1) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, и признает участниками тендера;
2) оформляет протокол о допуске к участию в тендере.
Протокол о допуске к участию в тендере оформляется согласно приложению 40 к настоящим Правилам, подписывается, полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии не позднее двух рабочих дней со дня принятия решения о допуске потенциальных поставщиков к участию в тендере (признания участниками тендера). К протоколу о допуске к участию в тендере прилагаются экспертное заключение либо особое мнение члена тендерной комиссии, особое мнение эксперта (члена экспертной комиссии) (при наличии).
448. Секретарь тендерной комиссии в течение одного рабочего дня со дня подписания протокола о допуске к участию в тендере обеспечивает направление копии указанного протокола всем потенциальным поставщикам, представившим заявки на участие в тендере в установленный тендерной документацией срок.
Параграф 13. Оценка и сопоставление тендерных ценовых предложений
449. Потенциальный поставщик, допущенный к участию в тендере, (участник тендера) не позднее срока, указанного в протоколе о допуске к участию в тендере представляет организатору закупок конверт с тендерным ценовым предложением.

450. Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген күні, уақыты мен орнында тендерлік комиссия тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөнінде отырыс өткізеді.
451. Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген мерзім ішінде тендерлік комиссияның хатшысы:
1) тендерлік баға ұсыныстары бар конверттерді ұсыну және тендерлік комиссияның отырысына қатысу үшін тендерге қатысушылар өкілдерінің өкілеттіктерін құжаттамалық растаудың бар-жоғына куәландырылады;
2) тендерлік баға ұсыныстарын тіркеу журналына тендерге қатысушылар не олардың уәкілетті өкілдері туралы мәліметтер енгізеді.
452. Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген уақыт өткеннен кейін ұсынылған тендерлік баға ұсыныстары бар конверттер бағалауға және салыстыруға қабылданбайды.
453. Тендерлік комиссияның хатшысы тіркеуден бас тартылған тендерге қатысушылардың тізімін тендерлік баға ұсыныстарын тіркеу журналында мұндай бас тартудың себебін баяндай отырып көрсетеді.
454. Тендерлік комиссия отырысында:
1) тендерлік комиссияның төрағасы не тендерлік комиссия мүшелерінің арасынан төраға айқындаған тұлға:
тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстары салынған конверттерді оларды тіркеудің хронологиялық тәртібімен ашады;
тендерлік баға ұсыныстарын ұсынған тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын тіркеудің хронологиялық тәртібінде жария етеді;
тендерлік баға ұсыныстары бар ашылған конверттерді тендерлік комиссияның хатшысына береді;
2) тендерлік комиссия:
тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді осы сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асатын тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын қабылдамайды;
осы Қағидаларда белгіленген жағдайларда демпингтік бағаны айқындайды және демпингтік болып табылатын тендерге қатысушының тендерлік баға ұсынысын қабылдамайды;
тендерге қатысушылардың бағаларын салыстырады және олардың арасынан ең төмен баға негізінде тендер жеңімпазын айқындайды.
455. Әлеуетті өнім берушілердің тендерлік баға ұсыныстарының бағалары тең болған кезде тендердің мәні болып табылатын сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесі көп әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп танылады.
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі тендерге қатысатын әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы мәселесін қарау кезінде тендерлік комиссия әрбір жыл үшін есепті ескере отырып, осы тендерде сатып алынатын тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету нарығындағы жұмыс тәжірибесін ғана қарайды.
Бағалары тең бірнеше әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде тендерлік баға ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің тендерлік баға ұсыныстарынан бұрын тіркелген тендерге қатысушы жеңімпаз деп танылады.

450. В установленные протоколом о допуске к участию в тендере день, время и месте, тендерная комиссия проводит заседание по оценке и сопоставлению тендерных ценовых предложений участников тендера.
451. В течение срока, установленного протоколом о допуске к участию в тендере, секретарь тендерной комиссии:
1) удостоверяется в наличии документального подтверждения полномочий представителей участников тендера для представления конвертов с тендерными ценовыми предложениями и участия в заседании тендерной комиссии;
2) вносит в журнал регистрации тендерных ценовых предложений сведения об участниках тендера либо их уполномоченных представителях.
452. Конверты с тендерными ценовыми предложениями, представленные по истечении времени, установленного в протоколе о допуске к участию в тендере, не принимаются к оценке и сопоставлению.
453. Секретарь тендерной комиссии указывает список участников тендера, которым было отказано в регистрации, с изложением причины такого отказа в журнале регистрации тендерных ценовых предложений.
454. На заседании тендерной комиссии:
1) председатель тендерной комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов тендерной комиссии:
вскрывает конверты с тендерными ценовыми предложениями участников тендера в хронологическом порядке их регистрации;
оглашает в хронологическом порядке регистрации тендерные ценовые предложения участников тендера, представивших тендерные ценовые предложения;
передает секретарю тендерной комиссии вскрытые конверты с тендерными ценовыми предложениями;
2) тендерная комиссия:
отклоняет тендерные ценовые предложения участников тендера, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
в случаях, установленных настоящими Правилами, определяет демпинговую цену и отклоняет тендерное ценовое предложение участника тендера, являющееся демпинговой;
сопоставляет цены участников тендера и определяет среди них победителя тендера на основе наименьшей цены.
455. При равенстве цен тендерных ценовых предложений потенциальных поставщиков победителем признается потенциальный поставщик, имеющий больший опыт работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, являющихся предметом тендера.
При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в тендере по закупкам товаров, работ, услуг, тендерная комиссия рассматривает опыт работы только на рынке поставки товаров, выполнения работ и оказания услуг, приобретаемых на данном тендере с учетом расчета за каждый год.
При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков, имеющих равные цены, победителем признается участник тендера, тендерное ценовое предложение которого зарегистрировано ранее тендерных ценовых предложений других потенциальных поставщиков.

456. Тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі тендерлік комиссия отырысының нәтижелері бойынша:
1) тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жүргізілген күні тендерлік комиссия төрағасы, ал ол болмаған жағдайда төрағасының орынбасары:
тендерлік комиссияның отырысына қатысып отырған тұлғаларға тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізілген сатып алу нәтижелерін жариялайды және қатысып отырғандарға тендер жеңімпазын жариялайды;
2) тендерлік комиссияның хатшысы:
тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі тендерлік комиссияның отырысы өткізілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың жобасын жасайды және оған отырысқа қатысқан барлық тендерлік комиссия мүшелерінің, сондай-ақ тендерлік комиссия хатшысының қол қоюын және әрбір парағына қол қоюды қамтамасыз етеді;
ол туралы мәліметтер тендерге қатысуға өтінімді ұсынған тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізілген кез келген әлеуетті өнім берушінің талап етуі бойынша осындай жазбаша сұрау салуды алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде осындай әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілдеріне тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді өткізілген сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесін жібереді не өтеусіз негізде ұсынады;
тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге көрсетілген хаттаманың көшірмесін ұсынуды қамтамасыз етеді.
457. Сатып алуды ұйымдастырушы тендер тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тендерге қатысуға жіберілген барлық әлеуетті өнім берушілердің атына тендер қорытындылары туралы хабарлама жіберуге міндетті.
14-параграф. Тендерлік өтінімнің демпингтік бағасын айқындау тәртібі
458. Егер әлеуетті өнім берушінің жұмыстарға арналған тендерге қатысуға өтінімнің бағасы техникалық-экономикалық негіздемеде (жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу үшін) және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген бағадан бес пайыздан астам төмен болған жағдайда, ол демпингтік болып танылады.
Ескерту. 458-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

456. По результатам заседания тендерной комиссии по оценке и сопоставлению тендерных ценовых предложений участников тендера:
1) председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя тендерной комиссии в день проведения оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений:
оглашает лицам, присутствующим на заседании тендерной комиссии, результаты проведенных закупок товаров, работ, услуг способом тендера и объявляет присутствующим победителя тендера;
2) секретарь тендерной комиссии:
не позднее двух рабочих дней со дня проведения заседания тендерной комиссии по оценке и сопоставлению тендерных ценовых предложений участников тендера составляет проект протокола об итогах закупок товаров, работ, услуг способом тендера, согласно приложению 41 к настоящим Правилам, и обеспечивает его подписание и полистное парафирование всеми присутствовавшими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии;
по требованию любого потенциального поставщика, сведения о котором внесены в журнал регистрации заявок на участие в тендере, представившего заявку на участие в тендере, в течение одного рабочего дня со дня получения такого письменного запроса направляет либо представляет уполномоченным представителям таких потенциальных поставщиков на безвозмездной основе копию протокола об итогах проведенных закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах проведенных закупок товаров, работ, услуг способом тендера обеспечивает представление заказчику копии указанного протокола.
457. Организатор закупок в течение двух рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок товаров, работ, услуг способом тендера направляет уведомление об итогах тендера в адрес всех потенциальных поставщиков, допущенных к участию в тендере.
Параграф 14. Порядок определения демпинговой цены тендерной заявки
458. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы признается демпинговой в случае, если она ниже цены, указанной в технико-экономическом обосновании (для разработки проектно-сметной документации) и проектно-сметной документации, прошедшей экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан, более чем на пять процентов.
Сноска. В пункт 458 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

459. Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
460. Егер әлеуетті өнім берушінің техникалық-экономикалық негіздемені, жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) және қала құрылысы жобалары құжаттаманы әзірлеу бойынша қатысуға өтінімнің бағасы "Құрылыстағы баға белгілеу бойынша нормативтік құжаттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй коммуналдық шаруашылық істері комитеті төрағасының 2022 жылғы 1 желтоқсандағы № 223-НҚ бұйрығымен бекітілген құрылыстағы баға белгілеу бойынша нормативтік құжаттарға сәйкес тапсырыс беруші есептеген бағадан он пайыздан астам төмен болған жағдайда, ол демпингтік болып танылады.
Ескерту. 460-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
461. Әлеуетті өнім берушінің (аккредиттелген сараптамалық ұйымның) "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама, сондай-ақ әртүрлі деңгейдегі аумақтардың қала құрылысын жоспарлау жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу жөніндегі жұмыстардың құнын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 21 желтоқсандағы № 780 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12681 болып тіркелген) сәйкес белгіленген бағадан ол төмен болса, демпингтік деп танылады.
462. Егер әлеуетті өнім берушінің сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласында инжинирингтік қызметтер көрсетуге (техникалық қадағалау) арналған тендерге қатысуға өтінімнің бағасы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен құрылыстағы инжинирингтік көрсетілетін қызметтерге арналған шығындарды айқындау жөніндегі Нормативтік құжатқа сәйкес есептелген бағадан он пайыздан астам төмен болған жағдайда, ол демпингтік болып танылады.
Ескерту. 462-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
462-1. Әлеуетті өнім берушінің тауарларға, жұмыстарға (осы Қағидалардың 458, 460, 461-тармақтарында көзделген жұмыстарды қоспағанда), көрсетілетін қызметтерге (осы Қағидалардың 462-тармағында көзделген көрсетілетін қызметтерді қоспағанда) арналған тендерге қатысуға өтінімнің бағасы, егер ол тендерге бөлінген бағадан жиырма пайыздан астам төмен болған жағдайда, демпингтік болып танылады.
Ескерту. Қағида 462-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

459. Исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
460. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы по разработке технико-экономического обоснования, проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации и градостроительных проектов признается демпинговой в случае, если она ниже цены, рассчитанной заказчиком в соответствии с нормативными документами по ценообразованию в строительстве, утвержденными приказом Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 декабря 2022 года № 223-НҚ "Об утверждении нормативных документов по ценообразованию в строительстве", более чем на десять процентов.
Сноска. Пункт 460 - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
461. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается демпинговой, если она ниже стоимости устанавливаемой в соответствии с Правилами определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов, а также комплексной градостроительной экспертизы проектов градостроительного планирования территорий различного уровня, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 декабря 2015 года № 780 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12681).
462. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на оказание инжиниринговых услуг в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (технический и авторский надзоры, управление проектом) признается демпинговой в случае, если она ниже цены, рассчитанной в соответствии с утвержденными уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" государственными нормативами, более чем на десять процентов.
462-1. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на товары, работы (за исключением работ, предусмотренных пунктами 458, 460 и 461 настоящих Правил), услуги (за исключением услуг, предусмотренных пунктом 462 настоящих Правил), признается демпинговой в случае, если она ниже цены, выделенной на тендер более чем на двадцать процентов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 462-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

462-2. Әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша демпингтік деп танылмайтын, рұқсат етілетін ең төмен бағадан төмендетілген сомаға тең мөлшердегі соманы енгізу шартымен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша демпингтік баға ұсынуға жол беріледі.
Ескерту. Қағида 462-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
462-3. Осы Қағидалардың 458, 460, 461 және 462-тармақтарында көзделген жағдайларда, демпингтік бағаларды ұсынуға жол берілмейді.
Ескерту. Қағида 462-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
463. Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 05.09.2022 № 919 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
464. Тендерлік өтінімнің демпингтік бағасын айқындау тәртібі тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру жағдайларына айлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшеріне дейін қолданылмайды.
15-параграф. Тендер тәсілімен сатып алуды өткізілмеді деп тану негіздері
465. Тендер тәсілімен сатып алу мынадай жағдайларда:
1) ұсынылған өтінімдер болмаған жағдайда;
2) екіден кем өтінім берілген жағдайда;
3) егер тендерге қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмесе;
4) егер тендерге қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілсе өтпеді деп танылады.
466. Егер тендер тәсілімен сатып алу өткізілмеді деп танылса, тапсырыс беруші күнтізбелік он бес күн ішінде мынадай:
1) тендер тәсілімен сатып алуды қайта өткізу туралы;
2) тендерлік құжаттаманы өзгерту және тендер тәсілімен сатып алуды қайта өткізу туралы шешімдердің бірін қабылдайды.
467. Тендер тәсілімен қайта сатып алу өтпеді деп танылған жағдайда, тапсырыс беруші сатып алуды бір көзден алу тәсілімен жүзеге асыруға құқылы:
1) тендерге қатысуға ұсынылған өтінімдер болмаған. Бұл ретте бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру жіберілетін әлеуетті өнім берушіні тапсырыс беруші айқындайды;
2) тендерге қатысуға екеуден аз өтінім ұсынылғанда. Бұл ретте бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушіге жіберіледі. Жасалған шарттың бағасы әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға арналған өтінімде көрсетілген тендерлік баға ұсынысынан аспауға тиіс.

462-2. Демпинговые цены по закупкам товаров, работ, услуг представляются при условии внесения потенциальным поставщиком дополнительно к обеспечению исполнения договора суммы в размере равной сниженной сумме от минимальной допустимой цены, не признаваемой демпинговой.
Сноска. Правила дополнены пунктом 462-2 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
462-3. Не допускается предоставление демпинговых цен в случаях, предусмотренных пунктами 458, 460, 461 и 462 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 462-3 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
463. Исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 05.09.2022 № 919 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
464. Порядок определения демпинговой цены тендерной заявки не распространяется на случаи осуществления закупок товаров, работ, услуг способом тендера до четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя.
Параграф 15. Основания признания закупок способом тендера несостоявшимися
465. Закупки способом тендера признаются несостоявшимися в случаях:
1) отсутствия представленных заявок;
2) представления менее двух заявок;
3) если к участию в тендере не допущен ни один потенциальный поставщик;
4) если к участию в тендере допущен один потенциальный поставщик.
466. Если закупки способом тендера признаны несостоявшимися, заказчик в течение пятнадцати календарных дней принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении закупок способом тендера;
2) об изменении тендерной документации и повторном проведении закупок способом тендера.
467. В случае признания повторных закупок способом тендера несостоявшимися, заказчик осуществляет закупки способом из одного источника в случаях:
1) отсутствия представленных заявок на участие в тендере. При этом потенциальный поставщик, которому направляется приглашение на участие в закупках способом из одного источника, определяется заказчиком;
2) представления менее двух заявок на участие в тендере. При этом приглашение на участие в закупках способом из одного источника направляется потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в тендере. Цена заключенного договора не должна превышать тендерное ценовое предложение потенциального поставщика, указанное в заявке на участие в тендере.

16-параграф. Бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу
468. Бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімді тапсырыс беруші осы Қағидалардың 287 және 467-тармақтарында белгіленген жағдайларда қабылдайды.
469. Бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды ұйымдастыру және өткізу мынадай дәйекті іс-шараларды орындауды көздейді:
1) тапсырыс берушінің осы сатып алу тәсілін қолдануды негіздей отырып, бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүргізу туралы шешім қабылдауы;
2) тапсырыс берушінің тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу үшін сатып алуды ұйымдастырушыны айқындауы;
3) тапсырыс берушінің тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарын, орны мен мерзімдерін, ақы төлеу шарттары мен мерзімдерін айқындай отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігін әзірлеуі;
4) тапсырыс берушінің сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық өзіндік ерекшелігін, сондай-ақ тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттарын, орны мен мерзімдерін, оларға ақы төлеу шарттары мен мерзімдерін бекітуі;
5) сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті өнім берушіге сатып алуға қатысуға жазбаша шақыруды жіберуі.
6) бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алу осы Қағидалардың 466-тармағы 2) тармақшасының негізінде жүзеге асырылатын жағдайларды қоспағанда, тапсырыс берушінің және сатып алуды ұйымдастырушының әлеуетті өнім беруші ұсынған әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды қарауы, бір көзден сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысуға ұсынылатын бағаның негіздемесі;
7) сатып алуды ұйымдастырушының осы Қағидаларға 42-қосымшаға сәйкес бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдеуі;
8) сатып алуды ұйымдастырушының тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру қорытындылары туралы хаттаманы тапсырыс берушіге ұсынуы негіз болып табылады.
Осы Қағидалардың 155-тармағында көзделген негіздер бойынша бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алуды ұйымдастырушының сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігін әзірлеуі және тапсырыс берушінің бекітуі талап етілмейді. Мұндай жағдайда сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігі, сондай-ақ өтпеді деп танылған тендер тәсілімен сатып алудың тендерлік құжаттамасында көзделген тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттары, орны мен мерзімі және оларға ақы төлеу шарттары қолданылады.

Параграф 16. Организация и проведение закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника
468. Решение об осуществлении закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника принимается заказчиком в случаях, установленных пунктами 287 и 467 настоящих Правил.
469. Организация и проведение закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника предусматривают выполнение следующих последовательных мероприятий:
1) принятие решения заказчиком о проведении закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника с обоснованием применения данного способа закупок;
2) определение заказчиком организатора закупок для организации и проведения закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника;
3) разработку заказчиком технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг с определением условий, места и сроков поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, условий и сроков оплаты;
4) утверждение заказчиком технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг, а также условий, места и сроков поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, условий и сроков их оплаты;
5) направление организатором закупок потенциальному поставщику письменного приглашения принять участие в закупках;
6) рассмотрение заказчиком и организатором закупок, представленных потенциальным поставщиком, документов, подтверждающих соответствие потенциального поставщика квалификационным требованиям, за исключением случаев, когда закупки способом из одного источника осуществляются на основании подпункта 2) пункта 466 настоящих Правил, обоснования цены, предлагаемой им на участие в закупках способом из одного источника;
7) оформление организатором закупок протокола об итогах закупок способом из одного источника согласно приложению 42 к настоящим Правилам.
8) представление организатором закупок протокола об итогах осуществления закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника заказчику.
При осуществлении закупок способом из одного источника по основаниям, предусмотренным пунктом 155 настоящих Правил, разработка организатором закупок и утверждение заказчиком технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг не требуются. В таком случае применяются техническая спецификация приобретаемых товаров, работ, услуг, а также условия, место и срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг и условия их оплаты, предусмотренные в тендерной документации закупок способом тендера, признанных несостоявшимися.

Ескерту. 469-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
470. Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігін әзірлеу үшін сатып алуды ұйымдастырушы қажет болған жағдайда сарапшыны не сараптама комиссиясын тартады. Сарапшыны не сараптама комиссиясын тарту осы Қағидалардың 373 және 374-тармақтарында айқындалған шарттарда және тәртіппен жүзеге асырылады.
471. Сатып алуды ұйымдастырушы Тапсырыс берушінің бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы шешімі қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім берушіге сатып алуға қатысуға шақыру жібереді.
472. Осы Қағидалардың 465-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайларда сұрау салу жіберілетін әлеуетті өнім берушіні тапсырыс беруші айқындайды.
473. Осы Қағидалардың 465-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайда, тендерлік өтінімді ұсынған әлеуетті өнім берушіге сұрау салу жіберіледі.
474. Тендер тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану негізінде бір көзден сатып алу шарты туралы әлеуетті өнім берушіге жіберілетін ақпарат өтпеді деп танылған тендердыңтендерлік құжаттамасының шарттарына сәйкес келуге тиіс.
Бұл ретте әлеуетті өнім берушіге жіберілетін ақпарат бір көзден сатып алу шарттарында тауарларды жеткізу, қызметтерді көрсету, Жұмыстарды орындау мерзімдерін қамтуға тиіс. Бұл мерзімдер тендерлік құжаттамада және сатып алу туралы шарттың жобасында белгіленген мерзімдерден асуы мүмкін, бірақ күнтізбелік он бес күннен аспауға тиіс.
475. Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету туралы ұсыныс қабылданған жағдайда, әлеуетті өнім беруші сатып алуға қатысуға шақыруды алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде сатып алуды ұйымдастырушыға өзінің біліктілік талаптарына сәйкестігін, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу процесіне байланысты шектеулердің болмауын растайтын құжаттарды қоса бере отырып, өзінің жазбаша келісімін, ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші ұсынатын, оның негіздемесімен бірге жеткізілетін тауарлар, орындалатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер үшін баға.
Бағаның негіздемесі әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, салықтарды (ҚҚС-сыз), төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, жиынтықтаушы бөлшектер мен міндетті қосалқы бөлшектердің, өлшем бірлігіне пайдаланудың бастапқы мерзімі ішінде қызмет көрсетудің құнын, басқа да шығыстарды қоса алғанда, жеткізуге ұсынылатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер құнының есебін қамтуға тиіс.
Егер неғұрлым жақсы функционалдық және басқа да сипаттамалары бар тауарлар мен көрсетілетін қызметтер ұсынылса, сондай-ақ неғұрлым үздік технологиялық шешімдер және (немесе) жұмыстарды үздік материалдардан орындау ұсынылса, әлеуетті өнім берушінің техникалық ерекшелігінің сатып алуды ұйымдастырушы ұсынған техникалық ерекшелікке сәйкес келмеуіне жол беріледі.

Сноска. В пункт 469 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
470. Для разработки технической спецификации приобретаемых товаров, работ, услуг организатор закупок в случае необходимости привлекает эксперта либо экспертную комиссию. Привлечение эксперта либо экспертной комиссии осуществляется на условиях и в порядке, определенных пунктами 373 и 374 настоящих Правил.
471. Организатор закупок в течение трех рабочих дней со дня принятия решения заказчика об осуществлении закупок способом из одного источника в письменной форме направляет потенциальному поставщику приглашение к участию в закупках.
472. В случаях, предусмотренных подпунктом 1) пункта 465 настоящих Правил, потенциальный поставщик, которому направляется запрос, определяется заказчиком.
473. В случае, предусмотренном подпунктом 2) пункта 465 настоящих Правил, направляется запрос потенциальному поставщику, представившему тендерную заявку.
474. Информация, направляемая потенциальному поставщику об условии закупки из одного источника на основании признания закупок способом тендера несостоявшимися, должна соответствовать условиям тендерной документации тендера, признанного несостоявшимся.
При этом информация, направляемая потенциальному поставщику, должна содержать в условиях закупки из одного источника сроки поставки товаров, оказания услуг, выполнения работ. Данные сроки могут превышать сроки, установленные в тендерной документации и проекте договора о закупках, но не более пятнадцати календарных дней.
475. В случае принятия предложения о поставке товаров, выполнении работ, оказании услуг, потенциальный поставщик в течение десяти календарных дней со дня получения приглашения к участию в закупках, представляет организатору закупок свое письменное согласие с приложением документов, подтверждающих его соответствие квалификационным требованиям, отсутствие ограничений, связанных с процессом закупок товаров, работ, услуг, документы, подтверждающие соответствие предлагаемых товаров, работ, услуг требованиям технической спецификации, а также предлагаемую потенциальным поставщиком цену за поставляемые товары, выполняемые работы, оказываемые услуги с его обоснованием.
Обоснование цены должно содержать расчет стоимости предлагаемых к поставке товаров, работ, услуг, включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, налогов (без НДС), платежей и сборов, стоимость комплектующих деталей и обязательных запасных частей, обслуживания в течение начального срока эксплуатации на единицу измерения, другие расходы.
Допускается несоответствие технической спецификации потенциального поставщика технической спецификации, предложенной организатором закупок, если предлагаются товары и услуги с более лучшими функциональными и другими характеристиками, а также, когда предлагаются более лучшие технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.

476. Сатып алуды ұйымдастырушы Тапсырыс берушіге қол қою үшін берілетін бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді, онда мынадай ақпарат қамтылуға тиіс:
1) бір көзден алу тәсілімен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды қолдану негіздемесі;
2) бір көзден алу тәсілімен сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы;
3) әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы;
4) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасалатын өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы көрсетілуге тиіс.
Бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға ұйымдастырушының бірінші басшысы айқындаған, бірінші басшының орынбасарынан төмен емес лауазымды адам қол қояды.
477. Егер тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру үшін сараптау комиссиясы не сарапшы бекітілген жағдайда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға сараптамалық қорытынды қоса беріледі.
478. Бір көзден алу тәсілімен сатып алу, егер:
1) әлеуетті өнім беруші ұсынған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасы осы сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып кетсе;
2) Әлеуетті өнім беруші біліктілік талаптарына сәйкес келмесе;
3) әлеуетті өнім беруші қатысудан бас тартса;
4) неғұрлым жақсы техникалық, сапалық және функционалдық сипаттамалары бар техникалық ерекшелікті ұсыну жағдайларын қоспағанда, әлеуетті өнім беруші Тапсырыс берушінің техникалық ерекшелігінде белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін техникалық ерекшелікті ұсынса.
17-параграф. Сатып алу туралы шарт. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарт жасасу
479. Тапсырыс беруші сатып алу қорытындылары шығарылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге осы Қағидалардың 43, 44 және 45-қосымшаларына сәйкес үлгілік шартқа сәйкес жасалған сатып алу туралы шарт жобасының екі данасын жібереді, оларға тапсырыс беруші қол қоюға және тапсырыс берушінің уәкілетті өкілі әр парағына қол қоюға тиіс.
480. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші күнтізбелік отыз күн ішінде шарттың жобасына қол қоймаса не сатып алу туралы шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбесе, Тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге оған шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қол қоюға тиіс.

476. Организатор закупок оформляет протокол об итогах осуществления закупок способом из одного источника, передаваемый для подписания заказчику, в котором должна содержаться следующая информация:
1) обоснование применения закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника;
2) краткое описание товаров, работ, услуг, приобретаемых способом из одного источника;
3) о соответствии потенциального поставщика квалификационным требованиям;
4) наименование и местонахождение поставщика, с которым будет заключен договор о закупках товаров, работ, услуг, и цена такого договора.
Протокол об итогах закупок способом из одного источника подписывается работником, определенным первым руководителем организатора, не ниже заместителя первого руководителя.
477. В случае, если для осуществления закупок товаров, работ, услуг способом из одного источника были утверждены экспертная комиссия либо эксперт, к протоколу об итогах закупок товаров, работ, услуг прикладывается экспертное заключение.
478. Закупки способом из одного источника признаются не состоявшимися в случаях если:
1) цена на товары, работы, услуги, предложенная потенциальным поставщиком, превышает сумму, выделенную для осуществления данной закупки;
2) потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям;
3) потенциальный поставщик отказался от участия;
4) потенциальный поставщик представил техническую спецификацию, не соответствующую требованиям, установленным в технической спецификации заказчика, за исключением случаев представления технической спецификации с более лучшими техническими, качественными и функциональными характеристиками.
Параграф 17. Договор о закупках. Заключение договора о закупках товаров, работ, услуг
479. Заказчик в течение пяти рабочих дней со дня подведения итогов закупок направляет поставщику два экземпляра проекта договора о закупках, составленного в соответствии с типовым договором, согласно приложениям 43, 44 и 45 к настоящим Правилам, которые должны быть подписаны заказчиком и полистно запарафированы уполномоченным представителем заказчика.
480. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в течение тридцати календарных дней проект договора либо, заключив договор, не внес обеспечение исполнения договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, который подписывается потенциальным поставщиком, занявшим второе место, в течение трех рабочих дней со дня представления ему проекта договора.

481. Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші тапсырыс беруші қол қойған шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаса, тапсырыс беруші қайта сатып алуды жүзеге асырады.
482. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді.
483. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өзімен жасалған шарт бойынша өз міндеттемелерін уақтылы, толық және тиісті түрде орындайтынына кепілдік ретінде енгізеді.
484. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін ұйымдастырушы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде белгілейді.
Егер шартта аванс төлеу көзделген жағдайда, әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді. Бұл ретте әлеуетті өнім берушінің аванс төлеуден бас тартуға құқығы бар.
Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына қарай Тапсырыс беруші Өнім берушінің жазбаша хабарламасы бойынша авансты орындауды қамтамасыз ету мөлшерін шартта көзделген орындалған міндеттемелерге барабар азайтады.
Осы Қағидалардың 287-тармағының негізінде шарт жасалған жағдайда тапсырыс беруші авансты қамтамасыз етуді енгізу туралы талапты белгілеуге құқылы.
484-1. Қолдану мерзімі бір қаржы жылынан асатын шарт жасалған жағдайда, ағымдағы қаржы жылына арналған шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшері тиісті қаржы жылында көзделген шарттың жылдық сомасы негізге алына отырып жойылады. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім беруші сатып алу туралы шартқа тиісті қаржы жылында міндеттемелерді қабылдауға арналған қосымша келісім жасалған кезден бастап он жұмыс күні ішінде енгізіледі.
Ескерту. Қағидалар 484-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
485. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдайды:
1) Тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілді ақшалай жарнаны қамтиды;
2) осы Қағидаларға 46-қосымшаға сәйкес банк кепілдігін береді;
486. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-қимыл жасауына жол берілмейді.
487. Тапсырыс берушінің өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны Заңда көзделмеген мақсаттарға пайдалануына жол берілмейді.
488. Тапсырыс беруші енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді шартта көрсетілген мерзімде немесе өнім беруші шарттық міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге қайтарады.
Өнім беруші шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, Тапсырыс беруші енгізілген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тиісті бюджеттің, мемлекеттік кәсіпорынның, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаның немесе олармен үлестес заңды тұлғалардың кірісіне тұрақсыздық айыбын төлеу фактісі анықталған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қайтарады.

481. Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в установленный срок подписанный заказчиком договор, заказчик осуществляет повторные закупки.
482. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора.
483. Обеспечение исполнения договора вносится поставщиком в качестве гарантии того, что он своевременно, полно и надлежащим образом исполнит свои обязательства по заключенному с ним договору.
484. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором в размере трех процентов от общей суммы договора.
В случае, если договором предусмотрена выплата аванса, потенциальный поставщик дополнительно к обеспечению исполнения договора вносит обеспечение аванса в размере, равном авансу. При этом потенциальный поставщик имеет право отказаться от выплаты аванса.
По мере исполнения обязательств по договору заказчик по письменному уведомлению поставщика уменьшает размер обеспечения исполнения аванса пропорционально выполненным обязательствам, предусмотренным договором.
В случае заключения договора на основании пункта 287 настоящих Правил, заказчик устанавливает требование о внесении обеспечения аванса.
484-1. В случае заключения договора со сроком действия более одного финансового года, размер обеспечения исполнения договора на текущий финансовый год исчисляется исходя из годовой суммы договора, предусмотренной в соответствующем финансовом году. Обеспечение исполнение договора в следующем финансовом году вносится поставщиком в течение десяти рабочих дней с момента заключения дополнительного соглашения на принятие обязательств в соответствующем финансовом году к договору о закупках.
Сноска. Правила дополнены пунктом 484-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
485. Поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию согласно приложению 46 к настоящим Правилам;
486. Поставщик не совершает действия приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.
487. Заказчик не использует гарантийный денежный взнос, внесенный поставщиком, на цели, не предусмотренные Законом.
488. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора поставщику в сроки, указанные в договоре, или в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком договорных обязательств.
В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход заказчика.

489. Шарт өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына байланысты бұзылған жағдайда тапсырыс беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім берушіге қайтармайды.
Шарттың орындалуын қамтамасыз ету тиісті бюджеттің, мемлекеттік кәсіпорынның, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғаның немесе олармен үлестес заңды тұлғалардың кірісіне есептеледі.
490. Шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу шарттарын қамтиды.
491. Сатып алу жеңімпазымен жасалған жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді шарт тендерге қатысуға өтінімде сатып алу жеңімпазы көрсеткен жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлермен не қызметтерді көрсету бойынша бірлесіп орындаушылармен жасалған шарттардың көшірмелерін тапсырыс берушіге ұсыну туралы талаптарды қамтиды.
492. Тапсырыс берушілер мәліметтері мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын тауарларды беруге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге арналған шартты дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) жүз пайызы мемлекетке тиесілі және өкілеттіктері Қазақстан Республикасының заңдарында, Қазақстан Республикасы Президентінің жарлықтарында белгіленген акционерлік қоғамдармен және шаруашылық серіктестіктермен жасасқан жағдайда, мұндай Акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктер сатып алуды осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асырады
17-параграф. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты орындау
493. Шартты орындау кезінде тауарлардың (жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің) атауы, саны, сапасы, техникалық ерекшелігі, құны, жеткізу (жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету) орны мен мерзімі сатып алу туралы шарттың мазмұнына сәйкес келуге тиіс.
494. Тапсырыс беруші мен өнім беруші көрсетілген шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді толық орындаған жағдайда шарт орындалды деп есептеледі.
17-тарау. Келісу комиссиясы
1-параграф. Келісу комиссиясының құрамы және оны қалыптастыру тәртібі
495. Келісу комиссиясы – тапсырыс беруші құратын, шарт жасасудан жалтарған және сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізілген әлеуетті өнім берушілердің өтініштерін қарайтын тұрақты жұмыс істейтін алқалы орган (бұдан әрі – Комиссия).

489. Обеспечение исполнения договора не возвращается заказчиком поставщику в случае расторжения договора в связи с неисполнением поставщиком договорных обязательств и зачисляется в доход заказчика.
490. Договор содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
491. Договор, заключенный с победителем закупок, включает в себя требования о представлении заказчику копий договоров, заключенных с субподрядчиками по выполнению работ либо соисполнителей по оказанию услуг, указанными победителем закупок в заявке на участие в тендере.
492. В случае заключения заказчиками договора на поставку товаров, выполнение работ, оказание услуг, сведения о которых составляют государственные секреты и (или) содержат служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, определенного Правительством Республики Казахстан, с акционерными обществами и хозяйственными товариществами, сто процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и полномочия которых установлены законами Республики Казахстан, указами Президента Республики Казахстан, такие акционерные общества и хозяйственные товарищества осуществляют закупки в соответствии с требованиями настоящих Правил.
Параграф 17. Исполнение договора о закупках товаров, работ, услуг
493. При исполнении договора наименование, количество, качество, техническая спецификация, стоимость, место и сроки поставки товаров (выполнения работ, оказания услуг) должны соответствовать содержанию договора.
494. Договор считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
Глава 17. Согласительная комиссия
Параграф 1. Состав и порядок формирования согласительной комиссии
495. Согласительная комиссия – постоянно действующий коллегиальный орган, создаваемый заказчиком, рассматривающий обращения потенциальных поставщиков, уклонившихся от заключения договора и включенных в реестр недобросовестных участников закупок (далее – Комиссия).

496. Комиссия құрамына тапсырыс берушінің өкілдері, Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасының, Қазақстан Республикасының Ұлттық Кәсіпкерлер палатасында аккредиттелген салалық қауымдастықтардың (одақтардың) өкілдері кіреді.
497. Комиссия құрамы Тапсырыс берушінің бірінші басшысының бұйрығымен бекітіледі және кемінде 5 (бес) мүшені құрайды.
498. Комиссия құрамына мыналар кіреді:
- комиссия төрағасы;
- комиссия төрағасының орынбасары;
- комиссия мүшелері.
Комиссия төрағасы, Комиссия төрағасының орынбасары сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметтің жұмысына жауапты адамдарды тағайындалады.
Комиссия құрамына сатып алудағы кәсіби қызмет негізінде тұлғалар сайланады.
499. Комиссия қызметіне басшылықты комиссия төрағасы жүзеге асырады. Комиссия төрағасы болмаған кезде оның функцияларын Комиссия төрағасының орынбасары орындайды.
500. Комиссия төрағасы өз өкілеттігі шегінде:
- комиссия қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады;
- комиссия отырысының күнін белгілейді;
- комиссия отырысының күн тәртібін бекітеді;
- комиссия отырыстарының хаттамаларына қол қояды;
- осы Қағидаларда көзделген өзге де функцияларды орындайды.
501. Комиссия төрағасының орынбасары және Комиссия мүшелері өз өкілеттіктері шегінде:
- комиссияның отырыстарына қатысады;
- отырысқа қатысу мүмкін болмаған жағдайда бұл туралы Комиссия хатшысына хабарлайды;
- тапсырыс берушіден, өтінім берушіден, электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы және басқа да ұйымдардан әлеуетті өнім берушіні жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару немесе мерзімінен бұрын шығарудан бас тарту туралы мәселені қарау үшін қажетті ақпаратты, материалдар мен түсіндірулерді сұратады;
- шешім қабылдау кезінде дауыс беруге қатысады;
- қажет болған жағдайда Комиссияның құзыретіне жататын мәселелер бойынша ескертулер мен ұсыныстар береді;
- Комиссияның қарауына шығарылған мәселелер бойынша шешімдерді талқылауға және әзірлеуге қатысады.
502. Комиссия төрағасы, Комиссия төрағасының орынбасары және Комиссия мүшелері Комиссияға жүктелген міндеттердің орындалуына дербес жауапты болады.
503. Комиссия Хатшысы:
- комиссия отырысының күн тәртібін қалыптастырады;
- комиссия отырысының хаттамасын жүргізеді және ресімдейді;
- комиссия қарайтын мәселелер бойынша құжаттармен (материалдармен) комиссияны қамтамасыз етеді;
- комиссияның кезекті отырысына барлық қажетті материалдарды уақтылы дайындауды қамтамасыз етеді;
- комиссия құжаттарының сақталуын қамтамасыз етеді.
Комиссия хатшысы оның мүшесі болып табылмайды және комиссия шешімдер қабылдаған кезде дауыс беру құқығы жоқ.

496. В состав Комиссии входят представители заказчика, представители Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан, отраслевых ассоциаций (союзов), аккредитованных в Национальной палате предпринимателей Республики Казахстан.
497. Состав Комиссии утверждается приказом первого руководителя заказчика и составляет не менее 5 (пяти) членов.
498. В состав Комиссии входят:
- председатель Комиссии;
- заместитель председателя Комиссии;
- члены Комиссии.
Председателем Комиссии, заместителем председателя Комиссии назначаются лица, ответственные за работу централизованной службы по контролю за закупками.
В состав Комиссии избираются лица на основе профессиональной деятельности в закупках.
499. Руководство деятельностью Комиссии осуществляется председателем Комиссии. В отсутствие председателя Комиссии его функции выполняет заместитель председателя Комиссии.
500. Председатель Комиссии в пределах своих полномочий:
- осуществляет общее руководство деятельностью Комиссии;
- назначает дату заседания Комиссии;
- утверждает повестку дня заседания Комиссии;
- подписывает протоколы заседаний Комиссии;
- выполняет иные функции, предусмотренные настоящими Правилами.
501. Заместитель председателя Комиссии и члены Комиссии в пределах своих полномочий:
- участвуют в заседаниях Комиссии;
- при невозможности участия в заседании извещают об этом секретаря Комиссии;
- запрашивают от заказчика, заявителя, оператора информационной системы электронных закупок и других организаций информацию, материалы и разъяснения, необходимые для рассмотрения вопроса об исключении или об отказе в досрочном исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников закупок;
- участвуют в голосовании при принятии решений;
- в случае необходимости представляют замечания и предложения по вопросам, относящимся к компетенции Комиссии;
- участвуют в обсуждении и выработке решений по вопросам, вынесенным на рассмотрение Комиссии.
502. Председатель Комиссии, заместитель председателя Комиссии и члены Комиссии несут персональную ответственность за выполнение возложенных на Комиссию задач.
503. Секретарь Комиссии:
- формирует повестку дня заседания Комиссии;
- ведет и оформляет протокол заседания Комиссии;
- обеспечивает Комиссию документами (материалами) по вопросам, рассматриваемым Комиссией;
- обеспечивает своевременную подготовку всех необходимых материалов к очередному заседанию Комиссии;
- обеспечивает сохранность документов Комиссии.
Секретарь Комиссии не является ее членом и не имеет права голоса при принятии Комиссией решений.

504. Комиссия отырысы, егер оған Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде жартысы қатысса, заңды деп есептеледі.
505. Комиссия отырысы көзбе-көз немесе сырттай тәртіппен өткізіледі. Қажет болған жағдайда қашықтықтан отырысқа жол беріледі.
2-параграф. Өтініш беру тәртібі
506. Өтініш беруші комиссияға жазбаша (қағаз) немесе веб-портал арқылы электрондық түрде жүгінеді.
507. Өтініште мыналар көрсетіледі:
1) өтінішті қарайтын органның атауы;
2) кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты(егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі, пошталық және (немесе) электрондық мекенжайы не заңды тұлғаның атауы, пошталық және (немесе) электрондық мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефон нөмірі;
3) Кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлғаның нақты орналасқан (тұратын) жерінің мекенжайы немесе заңды тұлғаның орналасқан жері;
4) өтініш беруші өз талаптарын негіздейтін мән-жайлар;
5) өтініштің берілген күні;
6) өтінішке қоса берілетін құжаттардың тізбесі;
7) өтініштің нысанасына қатысты өзге де мәліметтер болуға тиіс.
508. Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1) өтініштің негізділігін растайтын құжаттар;
2) өтініш берушінің уәкілетті тұлғасының өтінішке қол қою құқығын растайтын құжат(құжаттар) (егер өтінішке өтініш берушінің бірінші басшысы қол қойған жағдайда берілмейді);
509. Иесі бүркемеленген өтініштер қарастырылмайды.
3-параграф. Өтінішті қарау тәртібі
510. Өтініш берушінің өтініші Тапсырыс беруші өтінішті тіркеген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде қаралады.
511. Комиссия қажет болған жаңғдайда тапсырыс берушіден өтінімде баяндалған дәлелдер бойынша түсіндірмелер сұратуға құқылы.
512. Тапсырыс беруші сұрау салуға ол келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде жауап береді.
513. Комиссия хатшысы материалдар Комиссияға келіп түскен күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде:
- комиссия отырысының күн тәртібін қалыптастырады және оны Комиссия төрағасына бекітуге жібереді;
- ұсынылған материалдарды, сондай-ақ комиссия отырысының бекітілген күн тәртібін қарау үшін комиссия мүшелеріне жібереді.
Комиссияның қарауына шығарылатын материалдармен танысуға электрондық құжат айналымы жүйесі немесе корпоративтік электрондық пошта арқылы жол беріледі.
514. Комиссия өтінішті қарайды және материалдар Комиссияның қарауына келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде шешім шығарады.

504. Заседание Комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее половины от общего числа членов Комиссии.
505. Заседание Комиссии проводится в очном либо заочном порядке. В случае необходимости проводится дистанционное заседание.
Параграф 2. Порядок подачи обращения
506. Заявитель обращается в Комиссию в письменном (бумажном) или электронном виде посредством веб-портала.
507. В обращении указываются:
1) наименование органа, рассматривающего обращение;
2) фамилия, имя, отчество (при наличии) (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), индивидуальный идентификационный номер, почтовый и (или) электронный адрес физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность, либо наименование, почтовый и (или) электронный адрес, бизнес-идентификационный номер юридического лица, номер телефона;
3) адрес фактического местонахождения (проживания) физического лица, осуществляющего предпринимательскую деятельность, или места нахождения юридического лица;
4) обстоятельства, на которых заявитель основывает свои требования;
5) дата подачи обращения;
6) перечень прилагаемых к обращению документов;
7) иные сведения, относящиеся к предмету обращения.
508. К обращению прилагаются следующие документы:
1) документы, подтверждающие обоснованность обращения;
2) документ(ы), подтверждающий(ие) право подписания обращения уполномоченным лицом заявителя (не предоставляется в случае, если обращение подписано первым руководителем заявителя);
509. Анонимные обращения не рассматриваются.
Параграф 3. Порядок рассмотрения обращения
510. Обращение заявителя рассматривается в срок не более 10 (десяти) рабочих дней с момента регистрации обращения заказчиком.
511. Комиссия при необходимости запрашивает пояснения по изложенным в обращении доводам заявителя у заказчика.
512. Заказчик представляет ответ на запрос в течение 3 (трех) рабочих дней со дня его поступления.
513. Секретарь Комиссии в течение 2 (двух) рабочих дней со дня поступления материалов в Комиссию:
- формирует повестку дня заседания Комиссии и направляет ее на утверждение председателю Комиссии;
- направляет членам Комиссии для рассмотрения представленные материалы, а также утвержденную повестку дня заседания Комиссии.
Ознакомление с материалами, выносимыми на рассмотрение Комиссии, проводится посредством системы электронного документооборота или корпоративной электронной почты.
514. Комиссия рассматривает обращение и выносит решение в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления материалов на рассмотрение Комиссии.

515. Өтініш бойынша шешім қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының жай көпшілік даусымен қабылданады. Дауыстар тең болған жағдайда, Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
Комиссияның әрбір мүшесі қабылданған шешім бойынша өзінің ерекше пікірін жазбаша білдіруге құқылы.
Комиссия мүшесінің дауыс беру құқығын басқа тұлғаға беруге жол берілмейді.
516. Отырыстың қорытындылары мен комиссия шешімі осы Қағидаларға 47-қосымшаға сәйкес хаттама түрінде ресімделеді, оған Комиссия төрағасы, Комиссия төрағасының орынбасары, комиссия мүшелері және комиссия хатшысы қол қояды.
517. Комиссияның шешімдері орындау үшін міндетті болып табылады.
518. Комиссия отырыстарының хаттамалары мен оларға қоса берілген материалдар Комиссия хатшысында сақталады.
519. Комиссия хатшысы комиссия отырысының қол қойылған хаттамасын оған қол қойылған күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторына жібереді.
520. Комиссия шешімінің көшірмесі әлеуетті өнім берушіге және сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметке отырыс өткізілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде жіберіледі.
521. Әлеуетті өнім берушіні сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен мерзімінен бұрын шығару туралы комиссия шешім қабылдаған жағдайда, сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтер сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет келісу комиссиясы куәландырған тиісті шешімнің көшірмесін алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде алып тасталады.
522. Комиссия шешімімен келіспеген жағдайда өтініш беруші Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
18-тарау. Ақпараттық толықтыруды жүзеге асыру тәртібі
523. Электрондық сатып алудың ақпараттық жүйесі осы Қағидалардың шарттарына сәйкес келеді.
524. Ақпараттық жүйенің Заң мен осы Қағидалардың шарттарына сәйкестігі тәуелсіз сараптаманың қорытындысымен расталады.
525. Электрондық сатып алудың ақпараттық жүйелеріне қол жеткізудің бірыңғай нүктесін "Атамекен" Ұлттық кәсіпкерлер палатасы қамтамасыз етеді.
526. Заңға және (немесе) осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайларда, электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар күшіне енген күннен кешіктірмей электрондық сатып алудың ақпараттық жүйесін сәйкес келтіреді.
Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы осындай өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды әзірлеуге қатысуға құқылы.
Бұл ретте ақпараттық жүйенің Заңға және (немесе) осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар шарттарына сәйкестігі тәуелсіз сараптаманың қорытындысымен расталады.
Ұлттық әл-ауқат қоры
мен Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге асыру
қағидаларына
1-қосымша

515. Решение по обращению принимается простым большинством голосов от общего числа присутствующих членов Комиссии. В случае равенства голосов, голос председателя Комиссии является решающим.
Каждый член Комиссии вправе письменно выразить свое особое мнение по принятому решению.
Член Комиссии не передает право голоса другому лицу.
516. Итоги заседания и решение Комиссии оформляются в виде протокола согласно приложению 47 к настоящим Правилам, который подписывается председателем Комиссии, заместителем председателя Комиссии, членами Комиссии и секретарем Комиссии.
517. Решения Комиссии являются обязательными для исполнения.
518. Протоколы заседаний Комиссии и материалы к ним хранятся у секретаря Комиссии.
519. Секретарь Комиссии направляет подписанный протокол заседания Комиссии оператору информационной системы электронных закупок в течение 1 (одного) рабочего дня с даты его подписания.
520. Копия решения Комиссии направляется потенциальному поставщику и централизованной службе по контролю за закупками в течение 2 (двух) рабочих дней со дня проведения заседания.
521. В случае решения Комиссии о досрочном исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников закупок, сведения о недобросовестном участнике закупок исключаются в течение трех рабочих дней со дня получения централизованной службой по контролю за закупками копии соответствующего решения заверенного согласительной комиссией.
522. В случае несогласия с решением Комиссии, заявитель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 18. Порядок осуществления информационного наполнения
523. Информационная система электронных закупок соответствует условиям настоящих Правил.
524. Соответствие информационной системы условиям Закона и настоящих Правил подтверждается заключением независимой экспертизы.
525. Единую точку доступа к информационным системам электронных закупок обеспечивает Национальная палата предпринимателей "Атамекен".
526. В случаях внесения изменений и (или) дополнений в Закон и (или) в настоящие Правила, оператор информационной системы электронных закупок приводит в соответствие информационную систему электронных закупок не позднее дня вступления в силу таких изменений и (или) дополнений.
Оператор информационной системы электронных закупок принимает участие в разработке таких изменений и (или) дополнений.
При этом соответствие информационной системы условиям изменений и (или) дополнений в Закон и (или) в настоящие Правила подтверждается заключением независимой экспертизы.
Приложение 1
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Годовой план закупок товаров, работ, услуг на ____ год /
Предварительный план закупок товаров, работ, услуг на ___ год /
Долгосрочный план закупок товаров, работ, услуг на ___ год
(выбрать одно из указанных значений)

1) "Тапсырыс берушінің БСН" деген жолақ – заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікте көрсетілген ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі (он екі мәндегі код);
2) "Тапсырыс берушінің атауы" деген жолақ - ұйымның толық атауы көрсетіледі;
3) "Қаржы жылы" деген жолақта – сатып алу жоспары жасалатын қаржы жылы көрсетіледі.
Сатып алу жоспары:
1) "№" деген жолақта – веб-портал айқындайтын сатып алудың сәйкестендіру коды;
2) "Жоспар тармағының түрі" деген жолақта-жоспар тармағы түрлерінің мынадай мәндерінің бірі көрсетіледі:
Қаржы жылынан аспайтын сатып алулар;
Қаржы жылынан асатын сатып алулар;
Шартты үнемдеу есебінен сатып алу;
3) "Сатып алу нысанасының түрі" деген жолақта - сатып алу нысанасының түрі (тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет) көрсетіледі;
4) "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолақта - тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі;
5) "Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы көрсетіледі.;
6) "Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаттамасы)" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаттамасы) көрсетіледі.;
7) "Қосымша сипаттамасы (қазақ тілінде)" деген жолақта – сатып алу нысанасының қазақ тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі (міндетті емес жол);
8) "Қосымша сипаттамасы (орыс тілінде)" деген жолақта – сатып алу нысанасының орыс тіліндегі қосымша сипаттамасы көрсетіледі (міндетті емес жол);
9) "Сатып алу тәсілі" деген жолақта – сатып алуды өткізу тәсілі көрсетіледі;
10) "Өлшем бірлігі" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес сатып алу нысанасының өлшем бірлігі көрсетіледі.;
11) "Саны, көлемі" деген жолақта – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің саны немесе көлемі көрсетіледі;
12) "Бір бірлігі үшін баға, теңге" деген жолақта – теңгеде сатып алу нысанасының бірлігі үшін баға көрсетіледі;
13) "Сатып алу үшін бекітілген сома, теңге" деген жолақта – "Саны, көлемі" деген жолақтың мәнін "бірлік үшін баға, теңге" деген жолаққа көбейту арқылы есептеледі және сатып алуды жүргізу жоспарланатын соманы білдіреді;

1) Поле "БИН заказчика" – бизнес идентификационный номер (двенадцатизначный код) организации, указанный в свидетельстве о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
2) поле "Наименование заказчика" – указывается полное наименование организации;
3) поле "Финансовый год" – указывается финансовый год, на который составляется план закупок.
План закупок:
1) Поле "№" – идентификационный код закупки, определяемый веб-порталом;
2) поле "Тип пункта плана" – указывается одно из следующих значений типов пункта плана:
Закупки, не превышающие финансовый год;
Закупки, превышающие финансовый год;
Закупки в счет условной экономии;
3) поле "Вид предмета закупок" – указывается вид предмета закупок (товар, работа, услуга);
4) поле "Код товара, работы, услуги" – указывается код товара, работы, услуги в соответствии со справочником товаров, работ, услуг;
5) поле "Наименование закупаемых товаров, работ, услуг" – указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
6) поле "Краткая характеристика (описание) товаров, работ, услуг" – указывается краткая характеристика (описание) закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
7) поле "Дополнительная характеристика (на казахском языке)" – указывается дополнительная характеристика предмета закупок на казахском языке (необязательное поле);
8) поле "Дополнительная характеристика (на русском языке)" – указывается дополнительная характеристика предмета закупок на русском языке (необязательное поле);
9) поле "Способ закупок" – указывается способ проведения закупок;
10) поле "Единица измерения" – указывается единица измерения предмета закупок в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
11) поле "Количество, объем" – указывается количество или объем закупаемых товаров, работ или услуг;
12) поле "Цена за единицу, тенге" – указывается цена за единицу предмета закупок в тенге;
13) поле "Сумма, утвержденная для закупки, тенге" – рассчитывается путем умножения значения поля "Количество, объем" на значение поля "Цена за единицу, тенге" и обозначает сумму, на которую планируется произвести закупку;

14) "Бес жылдық кезеңнің бірінші жылына бекітілген сома" деген жолақта – теңгеде бес жылдық кезеңнің бірінші жылына жоспарланған сома көрсетіледі;
15) "Бес жылдық кезеңнің екінші жылына арналған болжамды сома, теңге" деген жолақта – теңгеде бес жылдық кезеңнің екінші жылына арналған болжамды сома көрсетіледі;
16) "Бес жылдық кезеңнің үшінші жылына арналған болжамды сома, теңге" деген жолақта – теңгеде бес жылдық кезеңнің үшінші жылына арналған болжамды сома көрсетіледі;
17) "Бес жылдық кезеңнің төртінші жылына арналған болжамды сома, теңге" деген жолақта – теңгеде бес жылдық кезеңнің төртінші жылына арналған болжамды сома көрсетіледі;
18) "Бес жылдық кезеңнің бесінші жылына арналған болжамды сома, теңге" деген жолақта – теңгеде бес жылдық кезеңнің бесінші жылына арналған болжамды сома көрсетіледі;
19) "Сатып алуды жариялаудың жоспарланған мерзімі (ай)" деген жолақта-сатып алуды өткізу жоспарланған ай көрсетіледі;
20) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі (қазақ тілінде)" деген жолақта – тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі қазақ тілінде көрсетіледі;
21) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі (орыс тілінде)" деген жолақта – тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі орыс тілінде көрсетіледі;
22) "ӘАОС" деген жолақта – "Әкімшілік-аумақлік объектілер сыныптауышы" анықтамалығына сәйкес сандық мәнде елді мекеннің коды көрсетіледі;
23) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (қазақ тілінде)" деген жолақта – тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны қазақ тілінде көрсетіледі;
24) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (орыс тілінде)" деген жолақта – тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны орыс тілінде көрсетіледі;

14) поле "Утвержденная сумма на первый год пятилетнего периода" – указывается сумма, запланированная на первый год пятилетнего периода, в тенге;
15) поле "Прогнозная сумма на второй год пятилетнего периода, тенге" – указывается прогнозная сумма на второй год пятилетнего периода, в тенге;
16) поле "Прогнозная сумма на третий год пятилетнего периода, тенге" – указывается прогнозная сумма на третий год пятилетнего периода, в тенге;
17) поле "Прогнозная сумма на четвертый год пятилетнего периода, тенге" – указывается прогнозная сумма на четвертый год пятилетнего периода, в тенге;
18) поле "Прогнозная сумма на пятый год пятилетнего периода, тенге" – указывается прогнозная сумма на пятый год пятилетнего периода, в тенге;
19) поле "Планируемый срок объявления закупки (месяц)" – указывается месяц, в котором планируется проведение закупок;
20) поле "Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)" – указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на казахском языке;
21) поле "Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)" – указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на русском языке;
22) поле "КАТО" – указывается код населенного пункта в соответствии со справочником "Классификатор административно-территориальных объектов" в числовом значении;
23) поле "Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)" – указывается место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на казахском языке;
24) поле "Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)" – указывается место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на русском языке;

2. Көрсетілетін қызметтер
1
Күзет және өрт дабылы қызметі
2
Ғимараттарға техникалық қызмет көрсету қызметтері (үй-жайларды жинау және аумақты абаттандыру, жылу жүйелерін тығыздау және жуу, электромонтаждау және сантехникалық жұмыстар, ағаш ұстасы көрсететін қызметтер)
3
Полиграфиялық қызметтер
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік
сектордың жекелеген
субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
3-қосымша
Бекітемін:
_________________________________________________________________ (тапсырыс берушінің (ұйымдастырушының ) толық атауы _________________________________________________________________ (тендерлік құжаттаманы бекіткен адамның Т.А.Ә.) Шешім № _____ Күні_________Уақыты _____
ТЕНДЕРЛІК ҚҰЖАТТАМА
________________________________________________________________
(сатып алу нысанасының түрі)
_________________________________________________________________
(тендердің атауы)
Тапсырыс беруші (тапсырыс берушімен бір тұлғаны білдіретін
ұйымдастырушылар үшін көрсетілмейді)_____________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН, банк деректемелері көрсетіледі)
Тапсырыс берушінің өкілі (тапсырыс берушімен бір тұлғаны білдіретін
ұйымдастырушылар үшін көрсетілмейді)_____________________________________
(Т.А.Ә., ЖСН, лауазымы, телефоны, e-maіl көрсетіледі)
Ұйымдастырушы_______________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН, банк деректемелері көрсетіледі)
Ұйымдастырушының өкілі _______________________________
(Т.А.Ә., ЖСН, лауазымы, телефоны, e-maіl көрсетіледі)
Тендерлік комиссияның хатшысы _____________________________
(Т.А.Ә., ЖСН, лауазымы, телефоны, e-maіl көрсетіледі)
1. Жалпы ережелер
1. Тендер қоса берілген лоттардың тізбесіне сәйкес өнім берушіні(лерді) таңдау мақсатында өткізіледі.
2. Осы тендерлік құжаттама (бұдан әрі – ТҚ) мыналарды қамтиды:
1) осы ТҚ-ға 1-қосымшаға сәйкес лоттардың тізбесі;
2) осы ТҚ-ға 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес біліктілік талаптары;
3) сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттарын, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып техникалық ерекшелік. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде, осы ТҚ-ға 6, 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес сатып алуды нормалау ескеріле отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте өнім берушілерге қойылатын, берілетін тауарлардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес техникалық регламенттерде, стандарттар ережелерінде немесе өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттарды беру туралы талап қамтылуға тиіс;

2. Услуги
1
Услуги охраны и пожарной сигнализации
2
Услуги по техническому обслуживанию зданий (уборка помещений и благоустройство территорий, опрессовка и промывка систем отоплений, электромонтажные и сантехнические работы, услуги плотника)
3
Полиграфические услуги
Приложение 3
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Утверждаю:
____________________________________________________
(полное наименование заказчика (организатора)
______________________________________________
(Ф.И.О., утвердившего тендерную документацию)
Решение № ___ Дата _____
ТЕНДЕРНАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ
______________________________________________________________________
(вид предмета закупок)
______________________________________________________________________ (наименование тендера)
Заказчик (не указывается для организаторов, выступающих в одном лице
с заказчиком) __________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель заказчика (не указывается для организаторов, выступающих в одном
лице с заказчиком)
_______________________________________________________________________
(указывается Ф.И.О., должность, телефон, e-mail)
Организатор ____________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель организатора (единого организатора)
_______________________________________________________________________
(указывается Ф.И.О., должность, телефон, e-mail)
Секретарь тендерной комиссии
_______________________________________________________________________
(указывается Ф. И. О., должность, телефон, e-mail)
1. Общие положения
1. Тендер проводится с целью выбора поставщика (ов) в соответствии с прилагаемым перечнем лотов.
2. Настоящая тендерная документация (далее – ТД) включает в себя:
1) перечень лотов согласно приложению 1 к настоящей ТД;
2) квалификационные требования согласно приложениям 2, 3, 4 и 5 к настоящей ТД;
3) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов Республики Казахстан, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования закупок согласно приложениям 6, 8, 9 и 10 к настоящей ТД.
При этом техническая спецификация содержит требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании;

4) осы ТҚ-ға 11-қосымшаға сәйкес электрондық тендерге қатысуға келісім;
5) осы ТҚ-ға 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес тауарларды жеткізу (жұмыстарды орындау, қызметтер көрсету) үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер;
6) Ұлттық әл-ауқат қоры мен Қағидаларға сәйкес неғұрлым сапалы тауар, жұмыс, қызмет көрсетуді ұсынатын тендерге қатысушыны айқындау мақсатында тендерге қатысушыны анықтау кезінде тендерлік комиссия ескеретін өлшемшарттардың тізбесін қамтиды;
7) тауарлар (жұмыстар, қызметтер) бойынша осы тендер үшін бөлінген сома ______ теңгені құрайды.
Осы тендер үшін бөлінген сома лоттар бөлінісінде мынаны құрайды:
лот №
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы)
Лот бойынша бөлінген сома (теңге)
{лот №}
{тауардың____жұмыстың__көрсетілетін қызметтің атауы}
{лот бойынша____бөлінген___сома}
3. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінім мен қоса тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде тендерге қатысу өтінімді қамтамасыз етуді төменде келтірілген нысандардың бірінде енгізеді:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
2) осы ТҚ-ға 17-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік.
4. Тендерге қатысу өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі тендерге қатысуға өтінімнің өзінің мерзімінен кем болмауға тиіс.
2. Тендерлік құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау, ұйымдастырушының немесе тапсырыс берушінің Тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіруі
5. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес олар туралы мәліметтер мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын сатып алуды жүргізу кезінде ТҚ-ның жобасын алдын ала талқылау жүзеге асырылмайды.
6. ТҚ-ның жобасына ескертулерді, сондай-ақ ТҚ-ның ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды әлеуетті өнім берушілер тапсырыс берушіге, ұйымдастырушыға веб-портал арқылы, сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей жіберуі мүмкін.
7. ТҚ-ның жобасына ескертулер, сондай-ақ ТҚ-ның ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болмаған кезде, ТҚ-ны сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бекітілген болып есептеледі.
8. Ескертулер, сондай-ақ ТҚ ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болған кезде тапсырыс беруші, ұйымдастырушы ТҚ алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мынадай шешімдер қабылдайды:

4) соглашение об участии в тендере согласно приложению 11 к настоящей ТД;
5) сведения о квалификации потенциального поставщика для поставки товаров (выполнения работ, оказания услуг) согласно приложениям 13, 14, 15 и 16 к настоящей ТД;
6) перечень критериев, которые будут учитываться тендерной комиссией при определении победителя тендера с целью определения участника тендера, предлагающего наиболее качественный товар, работу, услугу, в соответствии с Правилами;
7) сумма, выделенная для данного тендера по закупкам товара (работ, услуг), составляет ____ тенге. Сумма, выделенная для данного тендера, в разрезе лотов составляет:
№ лота
Наименование товара (работы, услуги)
Сумма, выделенная по лоту (тенге)
(№ лота)
(наименование товара ____ работы _ услуги)
(сумма, __ выделенная __ по лоту)
3. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в тендере, вносит с заявкой на участие в тендере обеспечение заявки на участие в тендере в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения товаров, работ, услуг, в одной из нижеперечисленных форм:
1) денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
2) банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 17 к настоящей ТД.
4. Срок действия обеспечения заявки на участие в тендере не может быть менее срока действия самой заявки на участие в тендере.
2. Предварительное обсуждение проекта тендерной документации, разъяснение положений тендерной документации организатором или заказчиком
5. Предварительное обсуждение проекта ТД не осуществляется при проведении закупок, сведения о которых составляют государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) содержат служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
6. Замечания к проекту ТД, а также запросы о разъяснении положений ТД могут быть направлены потенциальными поставщиками посредством веб-портала заказчику, организатору, не позднее пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупках.
7. При отсутствии замечаний к проекту ТД, а также запросов о разъяснении положений ТД в течении пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок ТД считается утвержденной.
8. При наличии замечаний, а также запросов о разъяснении положений ТД заказчик, организатор в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения ТД принимают следующие решения:

1) ТҚ жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) оларды қабылдамау себептерінің негіздемелерін көрсете отырып, ТҚ-ның жобасына ескертулерді қабылдамайды;
3) ТҚ ережелеріне түсінік береді.
ТҚ жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, ТҚ бекітілгендей тәртіппен веб-порталда өзгертілген ТҚ бекіту туралы шешім қабылданады.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылданған күннен бастап ТҚ бекітілген болып есептеледі.
9. Ұйымдастырушы ТҚ бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталда ТҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасын орналастырады.
ТҚ-ның жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, сатып алуды ұйымдастырушы ТҚ-ны алдын ала талқылау хаттамасымен бірге ТҚ-ның жобасын алған веб-портал қатысушысы-әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, ТҚ-ның бекітілген мәтінін орналастырады.
10. ТҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында ТҚ жобасына келіп түскен ескертулер және олар бойынша қабылданған шешімдер туралы ақпарат қамтылады.
11. ТҚ жобасына ескертулерді қабылдамау туралы шешім қабылданған жағдайда, оларды қабылдамау себептерінің егжей-тегжейлі негіздемесі ТҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
12. Әлеуетті өнім берушілердің веб-портал арқылы ТҚ ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулары келіп түскен кезде ТҚ ережелерін түсіндіру мәтіні ТҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
13. Қажеттілік туындаған жағдайда алдын ала талқылау нәтижелері бойынша Тапсырыс берушінің шешіміне Заңда айқындалған тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
13-1. Осы ТҚ-ның 5-13 тармақтарының талаптары Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі, орта, ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау жобалары бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру жағдайларына қолданылмайды.
Ескерту. 2-тарау 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.06.2024 № 399 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімді ресімдеуіне және оны ұсынуына қойылатын талаптар
14. Тендерге қатысуға өтінім веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында беріледі және тендерге қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің осы ТҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауарды беруді жүзеге асыруға (жұмысты орындауға, қызметті көрсетуге) келісімін білдіру нысаны, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына және "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабымен (бұдан әрі – Заң) белгіленген шектеулерге сәйкестігін растайтын ол туралы мәліметтерді алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады.

1) вносят изменения и (или) дополнения в проект ТД;
2) отклоняют замечания к проекту ТД с указанием обоснований причин их отклонения;
3) дают разъяснения положений ТД.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект ТД принимается решение об утверждении измененной ТД на веб-портале в том же порядке, что и утверждение ТД.
Со дня принятия решений, предусмотренных подпунктом 2) и 3) настоящего пункта ТД считается утвержденной.
9. Организатор, не позднее одного рабочего дня со дня утверждения ТД размещает на веб-портале протокол предварительного обсуждения проекта ТД.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект ТД, организатор закупок, вместе с протоколом предварительного обсуждения ТД размещает утвержденный текст ТД, с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков-участников веб-портала получивших проект ТД.
10. Протокол предварительного обсуждения проекта ТД содержит информацию о поступивших замечаниях к проекту ТД и принятых решениях по ним.
11. В случае принятия решения об отклонении замечаний к проекту ТД, подробное обоснование причин их отклонения указывается в протоколе предварительного обсуждения проекта ТД.
12. При поступлении запросов потенциальных поставщиков о разъяснении положений ТД посредством веб-портала, текст разъяснения положений ТД отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта ТД.
13. Решение заказчика по результатам предварительного обсуждения обжалуется в порядке, определенном Законом.
13-1. Требования пунктов 5-13 настоящей ТД не распространяются на случаи осуществления закупок работ и услуг по проектам строительства, реконструкции, капитального, среднего, текущего ремонтов и содержания автомобильных дорог, финансируемых за счет заемных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Глава 2 дополнена пунктом 13-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 27.06.2024 № 399 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Требования к оформлению и представлению потенциальными поставщиками заявки на участие в тендере
14. Заявка на участие в тендере подается в форме электронного документа посредством веб-портала и является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в тендере, осуществить поставку товара (выполнить работу, оказать услугу) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей ТД, а также согласие потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон).

15. Әлеуетті өнім беруші өтінімді қалыптастыру алдында осы ТҚ-ға 11-қосымшаға сәйкес тендерге қатысу туралы келісімді қабылдайды.
16. Консорциум ретінде тендерге қатысуға ниет білдірген заңды тұлғалар өтінім берер алдында осы ТҚ-ға 12-қосымшаға сәйкес бірлескен шаруашылық қызмет туралы шартты (консорциалдық келісім) ресімдейді және веб-порталда жасасады.
17. Тендерге қатысуға өтінімде мыналар болуы тиіс:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелерін не оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім беруші ұсынатын электрондық құжаттарды ұсынады:
Әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге құқығын растайтын рұқсаттар (хабарламалар) және (немесе) патенттер, куәліктер, сертификаттар, сертификаттар, басқа да құжаттар;
осы тендерлік құжаттамаға 13, 14, 15 және 16-қосымшаларға сәйкес сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілігі туралы мәліметтер;
осы тендерлік құжаттамаға 18-қосымшаға сәйкес тендерде сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер және әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) жиынтығында жұмыстардың (құрылыс құнының), көрсетілетін қызметтердің 30 (отыз) пайыздан астам көлемін қосалқы мердігерлікке (бірлесіп орындауға) беруге тыйым салу шарты.
Егер әлеуетті өнім беруші жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлерін (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушыларын) тартуды көздеген жағдайда, әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін ұсынады;
2) ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып, техникалық ерекшелікті қамтиды. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының сипаттамасы, оның ішінде тауар белгілерін, қызмет көрсету белгілерін, фирмалық атауларын, патенттерін, пайдалы модельдерін, өнеркәсіптік үлгілерін, тауардың шығарылған жерінің атауы мен өндірушінің атауын және өзге де сипаттамаларын көрсете отырып, жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер үшін осы ТҚ-ға 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, тауарлар үшін осы ТҚ-ға 10-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша көрсетіледі. Қажет болған жағдайда техникалық ерекшелікте нормативтік-техникалық құжаттама көрсетіледі.
Әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерінде өндірушілерден не олардың ресми өкілдерінен (дилерлерден немесе дистрибьюторлардан) хаттардың (сертификаттардың, куәліктердің), техникалық паспорттардың, әлеуетті өнім берушінің техникалық ерекшелігінде көрсетілген өнімнің сәйкестік сертификаттарының көшірмелерінің болуы туралы талаптарды көрсетуге жол беріледі.
Егер техникалық паспорттар, өнімнің сәйкестік сертификаттары және тапсырыс беруші талап ететін басқа да құжаттар тауарды сатып алу кезінде не Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, оларды белгіленген тәртіппен тіркеу кезінде берілген жағдайда, онда әлеуетті өнім беруші тауарларды жеткізу кезінде осындай құжаттарды ұсыну туралы кепілдік хат ұсынуға тиіс;

15. Потенциальный поставщик перед формированием заявки принимает соглашение об участии в тендере согласно приложению 11 к настоящей ТД.
16. Юридические лица, намеревающиеся участвовать в тендере в качестве консорциума, перед подачей заявки оформляют и заключают на веб-портале договор о совместной хозяйственной деятельности (консорциальное соглашение), согласно приложению 12 к настоящей ТД.
17. Заявка на участие в тендере содержит:
1) электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, на выполнение работ, оказание услуг;
сведения о квалификации для участия в процессе закупок согласно приложениям 13, 14, 15 и 16 к настоящей тендерной документации;
сведения о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, согласно приложению 18 к настоящей тендерной документации, и условие запрета передачи потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) на субподряд (соисполнение) в совокупности более 30 (тридцати) процентов от объема работ (стоимости строительства), услуг.
В случае, если потенциальный поставщик предусматривает привлечь субподрядчиков по выполнению работ (соисполнителей при оказании услуг), то потенциальный поставщик предоставляет организатору закупок электронные копии документов, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) квалификационным требованиям;
2) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик закупаемых товаров, работ, услуг, в том числе с указанием на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, и иные характеристики по формам согласно приложениям 8 и 9 к настоящей ТД для работ или услуг, приложению 10 к настоящей ТД для товаров. При необходимости в технической спецификации указывается нормативно-техническая документация.
Разрешается указание требований о наличии в заявках на участие в тендере потенциальных поставщиков копий писем (сертификатов, свидетельств) от производителей либо их официальных представителей (дилеров или дистрибьюторов), технических паспортов, сертификатов соответствия продукции, указанных в технической спецификации потенциального поставщика.
В случае если технические паспорта, сертификаты соответствия продукции и другие требуемые заказчиком документы, выдаются при приобретении товара либо при ввозе на территорию Республики Казахстан, их регистрации в установленном порядке, то потенциальный поставщик предоставляет гарантийное письмо о представлении таких документов при поставке товаров;

3) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету Заңда белгіленген мөлшерде:
әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша түрінде;
осы ТҚ-ға 17-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік;
4) осы ТҚ-ға 19-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанындағы тендерлік баға ұсынысы.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі тендерлік өтінімдер ашылған күннен бастап кемінде күнтізбелік алпыс күнді құрайды.
19. Тендерге қатысуға өтінімдегі құжаттардың электрондық көшірмелері бейненің түсіне қарамастан, айқын және түсінікті болуы тиіс.
20. Тендерге қатысуға өтінім, сондай-ақ тендерге қатысуға өтінімге қатысты барлық хат-хабарлар мен құжаттар әлеуетті өнім берушінің таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде жасалады және ұсынылады.
Оларды әлеуетті өнім беруші басқа тілде жасаған және ұсынған жағдайда, оларға дәл (нотариалды расталған) аудармасы қоса беріледі.
4. Тендерге қатысуға өтінімді ұсыну тәртібі
21. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді ұйымдастырушыға веб-портал арқылы ұсынады.
22. Әлеуетті өнім берушілер ұсынған тендерге қатысуға өтінімдер веб-порталда автоматты түрде тіркеледі.
23. Тендерге қатысуға өтінім берген өнім берушіге веб-портал тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте тендерге қатысуға өтінім қабылданған болып есептеледі.
24. Әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімін веб-портал мынадай:
1) әлеуетті өнім беруші бұрын осы тендерге қатысуға өтінім берген;
2) тендерге қатысуға өтінім осы тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін веб-порталға келіп түскен;
3) тендерлік баға ұсынысы осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген сомадан асып түскен;
4) Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген жағдайларда автоматты түрде қабылдамайды.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысы теңгемен көрсетілуге тиіс.
5. Тендерге қатысуға өтінімдерді өзгерту және оларды кері қайтарып алу
26. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдер беру мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей:

3) обеспечение заявки на участие в тендере в размере, установленном Законом, в виде:
денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 17 к настоящей ТД;
4) тендерное ценовое предложение в форме электронного документа, согласно приложению 19 к настоящей ТД.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Срок действия тендерной заявки, составляет не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия тендерных заявок.
19. Электронные копии документов, содержащиеся в заявке на участие в тендере, должны быть четкими и разборчивыми, независимо от цвета изображения.
20. Заявка на участие в тендере, а также вся корреспонденция и документы, касательно заявки на участие в тендере составляются и представляются на казахском или русском языках по выбору потенциального поставщика.
В случае их составления и представления потенциальным поставщиком на другом языке, к ним прилагается точный (нотариально заверенный) перевод.
4. Порядок представления заявки на участие в тендере
21. Заявка на участие в тендере представляется потенциальным поставщиком организатору посредством веб-портала.
22. Представленные потенциальными поставщиками заявки на участие в тендере автоматически регистрируются на веб-портале.
23. Заявка на участие в тендере считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления поставщику, подавшему заявку на участие в тендере.
24. Заявка на участие в тендере потенциального поставщика автоматически отклоняется веб-порталом в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном тендере;
2) заявка на участие в тендере поступила на веб-портал после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном тендере;
3) тендерное ценовое предложение превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров, работ, услуг;
4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.
Сноска. Пункт 24 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
25. Тендерное ценовое предложение потенциального поставщика должно быть выражено в тенге.
5. Изменение заявок на участие в тендере и их отзыв
26. Потенциальный поставщик не позднее окончания срока представления заявок на участие в тендере вправе:

1) енгізілген тендерге қатысуға өтінімді өзгертуге және (немесе) толықтыруға құқылы;
2) өзі енгізген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай, өзінің тендерге қатысуға өтінімін кері қайтарып алуға құқылы.
27. Тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге қатысуға өтінімді қайтарып алу сияқты өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
28. Әлеуетті өнім беруші оның тендерге қатысуына байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, тендерлік комиссия, сараптау комиссиясы (сарапшы) тендер қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу жөніндегі міндеттемелерді көтермейді.
6. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу
29. Веб-портал тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау мерзімі аяқталатын күн мен уақыт басталғаннан кейін бес минут ішінде тендерге қатысуға өтінімдерді автоматты түрде ашуды жүргізеді.
Егер тендерге (лотқа) тендерге (лотқа) қатысуға бір ғана өтінім ұсынылған жағдайда, онда мұндай өтінім де ашылады және қаралады.
30. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу хаттамасын веб-портал ашу күні автоматты түрде орналастырады. Бұл ретте веб-портал тендерлік комиссия мүшелеріне, веб-порталда автоматты түрде тіркелген әлеуетті өнім берушілерге автоматты түрде хабарламалар жібереді.
31. Тендерге қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні өткеннен кейін тендерлік баға ұсыныстарын қоспағанда, басқа әлеуетті өнім берушілердің осы тендерге қатысуға өтінімдерін қарауға қолжетімділік қамтамасыз етіледі.
7. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау
32. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында жүзеге асырады.
33. Қағидаларға сәйкес тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында сұратады;
2) тендерге қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында сұратады.
34. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау кезінде тендерлік комиссия мыналарды ресімдейді:
1) осы ТҚ-ның 33-тармағында көрсетілген жағдайда тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы;
2) қорытындылар туралы хаттаманы ресімдейді.

1) изменить и (или) дополнить внесенную заявку на участие в тендере;
2) отозвать свою заявку на участие в тендере, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения заявки на участие в тендере.
27. Не вносятся изменения и (или) дополнения, а также не отзываются заявки на участие в тендере после истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере.
28. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в тендере. Заказчик, организатор, тендерная комиссия, экспертная комиссия (эксперт) не несут обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов тендера.
6. Вскрытие заявок на участие в тендере
29. Веб-порталом производится автоматическое вскрытие заявок на участие в тендере в течение пяти минут после наступления даты и времени окончания срока приема заявок на участие в тендере.
В случае, если на тендер (лот) представлена только одна заявка на участие в тендере (лоте), то такая заявка также вскрывается и рассматривается.
30. Протокол вскрытия заявок на участие в тендере размещается веб-порталом автоматически в день вскрытия. При этом веб-портал рассылает автоматические уведомления членам тендерной комиссии, потенциальным поставщикам, автоматически зарегистрированным на веб-портале.
31. Потенциальным поставщикам, подавшим заявку на участие в тендере, по истечении трех рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска обеспечивается доступ на просмотр заявок на участие в данном тендере других потенциальных поставщиков, за исключением тендерных ценовых предложений.
7. Рассмотрение заявок на участие в тендере
32. Рассмотрение заявок на участие в тендере осуществляется тендерной комиссией с целью определения потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям ТД.
33. В соответствии с Правилами тендерная комиссия:
1) запрашивает в письменной форме и (или) форме электронного документа у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
2) в целях уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, в письменной форме и (или) форме электронного документа запрашивает необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
34. При рассмотрении заявок на участие в тендере тендерная комиссия оформляет:
1) протокол предварительного допуска к участию в тендере в случае, указанном в пункте 33 настоящей ТД;
2) протокол об итогах.

35. Тендерлік комиссия біліктілік талаптарына және осы ТҚ-ның талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді анықтаған жағдайда, тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасын тендерлік комиссия ресімдейді.
36. Тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында мынадай ақпарат қамтылады:
1) біліктілік талаптары мен осы ТҚ-ның талаптарына сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілердің оларды қабылдамау себептерін егжей-тегжейлі сипаттай отырып, оның ішінде олардың біліктілік талаптары мен осы ТҚ-ның талаптарына сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, тізбесі;
2) біліктілік талаптары мен осы ТҚ-ның талаптарына сәйкес ұсынылуы және сәйкестендірілуі қажет құжаттар тізбесі;
3) біліктілік талаптарына және осы ТҚ-ның талаптарына сәйкес келтірілген, тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға өтінімдерді ұсыну күні.
37. Тендерлік комиссияның әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешімі тендерге қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қабылданады және тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешім қабылданған күні веб-порталда автоматты түрде тіркелген барлық әлеуетті өнім берушілерді электрондық пошта арқылы автоматты түрде хабардар ете отырып, Қағидалардың 6-қосымшаға сәйкес веб-порталда орналастырады.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі, орта, ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау жобалары бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік комиссияның әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешімі тендерге қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қабылданады және тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешім қабылданған күні веб-порталда автоматты түрде тіркелген барлық әлеуетті өнім берушілерді электрондық пошта арқылы автоматты түрде хабардар ете отырып, Қағидалардың 6-қосымшаға сәйкес веб-порталда орналастырады.
Ескерту. 37-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 27.06.2024 № 399 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
38. Әлеуетті өнім берушілерге алдын ала рұқсат беру хаттамасы орналастырылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тендерге қатысуға өтінімді біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкес келтіру құқығы беріледі.

35. Протокол предварительного допуска к участию в тендере оформляется тендерной комиссией в случае выявления тендерной комиссией потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям настоящей ТД.
36. Протокол предварительного допуска к участию в тендере содержит следующую информацию:
1) перечень потенциальных поставщиков, не соответствующих квалификационным требованиям и требованиям настоящей ТД с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям настоящей ТД;
2) перечень документов, которые необходимо представить и привести в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями настоящей ТД;
3) дату представления потенциальным поставщикам, указанным в протоколе предварительного допуска к участию в тендере, приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями настоящей ТД заявок на участие в тендере.
37. Решение тендерной комиссии о предварительном допуске потенциальных поставщиков к участию в тендере принимается в течение десяти рабочих дней со дня вскрытия заявок на участие в тендере и размещается секретарем тендерной комиссии в день принятия решения о предварительном допуске к участию в тендере, на веб-портале, согласно приложению 6 к Правилам, с автоматическим уведомлением по электронной почте всех потенциальных поставщиков, автоматически зарегистрированных на веб-портале.
При осуществлении закупок работ и услуг по проектам строительства, реконструкции, капитального, среднего, текущего ремонтов и содержания автомобильных дорог, финансируемых за счет заемных средств в соответствии с законодательством Республики Казахстан решение тендерной комиссии о предварительном допуске потенциальных поставщиков к участию в тендере принимается в течение пяти рабочих дней со дня вскрытия заявок на участие в тендере и размещается секретарем тендерной комиссии в день принятия решения о предварительном допуске к участию в тендере, на веб-портале, согласно приложению 6 к Правилам, с автоматическим уведомлением по электронной почте всех потенциальных поставщиков, автоматически зарегистрированных на веб-портале.
Сноска. Пункт 37 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 27.06.2024 № 399 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
38. Потенциальным поставщикам предоставляется право в течение трех рабочих дней со дня размещения протокола предварительного допуска привести заявку на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями ТД.

39. Тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасының тізбесінде көрсетілген әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерін тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген құжаттар тізбесі бойынша оларды біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкес келтіру толықтығы тұрғысынан қайта қарайды;
2) тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында көрсетілген құжаттардың толық емес және біліктілік талаптары мен ТҚ талаптарына сәйкес келмейтін тізбесін ұсынған әлеуетті өнім берушілерді айқындайды;
3) тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін тендерге қатысуға өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкес келтірілген әлеуетті өнім берушілерден жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында сұратады;
4) біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда және (немесе) электрондық құжат нысанында сұратады.
Тендерге қатысуға өтінімді ТҚ талаптарына сәйкес келтіруге байланысты тендерлік комиссияның сұрау салуларын жіберуге және өзге де іс-қимылдарына жол берілмейді.
Тендерге қатысуға өтінімді ТҚ талаптарына сәйкес келтіру деп тендерге қатысуға өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, тендерге қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тендерге қатысуға өтінімдерді біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкес келтіру мерзімі өткеннен кейін тиісінше ресімделмеген құжаттарды түзету жолымен сәйкес келтіруге бағытталған тендерлік комиссияның іс-әрекеттері түсініледі;
5) осы ТҚ-ның біліктілік және өзге де талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және тендерге қатысушылар деп таниды.
Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімді, егер онда ұсынылған тендерге қатысуға өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, ТҚ талаптарына жауап беретін ретінде қарайды.
40. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімді енгізілген қамтамасыз етуді ТҚ талаптарына сәйкес келмейтін деп мынадай жағдайларда таниды:
1) банк кепілдігі түрінде ұсынылған тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімінің жеткіліксіздігі;

39. Тендерная комиссия:
1) повторно рассматривает заявки на участие в тендере потенциальных поставщиков, указанных в перечне протокола предварительного допуска к участию в тендере, на предмет полноты приведения их в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями ТД, по перечню документов, указанных в протоколе предварительного допуска к участию в тендере;
2) определяет потенциальных поставщиков, представивших неполный и не соответствующий квалификационным требованиям и требованиям ТД перечень документов, указанных в протоколе предварительного допуска к участию в тендере;
3) в письменной форме и (или) в форме электронного документа запрашивает у потенциальных поставщиков, заявки на участие в тендере которых были приведены в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями ТД, материалы и разъяснения в связи с их заявками на участие в тендере с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
4) с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, которые были приведены в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями ТД, в письменной форме и (или) в форме электронного документа запрашивает необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов. Тендерной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия, связанные с приведением заявки на участие в тендере в соответствие с требованиями ТД.
Под приведением заявки на участие в тендере в соответствие с требованиями ТД понимаются действия тендерной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в тендере недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в тендере, приведение в соответствие путем исправления ненадлежащим образом оформленных документов после истечения срока приведения заявок на участие в тендере в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями ТД;
5) определяет потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным и иным требованиям настоящей ТД, и признает участниками тендера.
Тендерная комиссия рассматривает заявку на участие в тендере, как отвечающую требованиям ТД, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки на участие в тендере.
40. Тендерная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в тендере, не соответствующее требованиям ТД, в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в тендере, представленной в виде банковской гарантии;

2) тендерге қатысуға өтінім қамтамасыз ету тиісінше ресімделмеген жағдайда, бұл тендерлік комиссия мына:
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлға;
банктік кепілдік түрінде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тендердің атауы мен нөмірі;
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі, банктік кепілдік түрінде ұсынылған оны беру шарттары және (немесе) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы;
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету берілген тұлға;
оның пайдасына тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тұлға туралы мәліметтердің жоқтығынан тендерге қатысуға өтінім беруге мүмкіндік бермейді;
3) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді тендерге бөлінген соманың кемінде бір пайызы мөлшерінде енгізу арқылы қамтамасыз етіледі.
Әлеуетті өнім беруші қатысатын тендер лоттарының жалпы сомасына тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізуге жол беріледі.
Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің тиынмен есептелген сомасы дөңгелектенеді. Бұл ретте елу тиыннан аз сома нөлге дейін дөңгелектенеді, ал елу тиынға тең және одан жоғары сома бір теңгеге дейін дөңгелектенеді.
Өзге негіздер бойынша енгізілген электрондық тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ТҚ талаптарына сәйкес келмейді деп тануға жол берілмейді.
41. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасында енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ТҚ талаптарына сәйкес келмейді деп тану себебін көрсетеді.
Әлеуетті өнім берушіні Қағидалардың 123-тармағында көзделмеген негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп тануға жол берілмейді. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді соманың бір және одан да көп пайызы мөлшерінде енгізген жағдайда, енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді осы ТҚ-ның талаптарына сәйкес деп таниды.
42. Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Әлеуетті өнім беруші (тендерге қатысушы деп танылған) тендерге қатысуға жіберілмейді, егер:
1) Ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса;
2) Заңның 7-бабында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері бар болса. Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімі веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс. Заңның 7-бабы 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша тендерлік комиссия ақпаратты тиісті уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында қарайды;

2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в тендере, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих тендерной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в тендере;
название и номер тендера, для участия в котором вносится обеспечение заявки на участие в тендере в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки на участие в тендере, условия его предоставления, представленной в виде банковской гарантии и (или) сумму обеспечения заявки на участие в тендере;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в тендере;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в тендере;
3) внесения обеспечения заявки на участие в тендере в размере менее одного процента от суммы, выделенной на тендер.
Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным поставщиком на общую сумму лотов (в которых потенциальный поставщик принимает участие) тендера либо на каждый лот (в которых потенциальный поставщик принимает участие) тендера отдельно.
Сумма обеспечения заявки на участие в тендере, исчисленная в тиынах округляется. При этом, сумма менее пятидесяти тиын округляется до нуля, а сумма, равная пятидесяти тиынам и выше, округляется до одного тенге.
По иным основаниям внесенные обеспечения заявки на участие в электронном тендере не признаются не соответствующим требованиям ТД.
41. Тендерная комиссия в протоколе предварительного допуска к участию в тендере указывает причину признания внесенного обеспечения заявки на участие в тендере не соответствующей требованиям ТД.
Потенциальный поставщик не признается несоответствующим квалификационным требованиям по основаниям, не предусмотренным пунктом 123 Правил. Тендерная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в тендере соответствующей требованиям настоящей ТД в случае внесения обеспечения заявки на участие в тендере в размере одного и более процентов от суммы.
42. Исключен приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Потенциальный поставщик не признается участником тендера, если:
1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям;
2) имеет ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьи 7 Закона. По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, заявка на участие в тендере потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом. По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктами 2) и 3) пункта 1 статьи 7 Закона, тендерная комиссия рассматривает информацию на интернет-ресурсах соответствующих уполномоченных органов;

3) оның тендерге қатысуға өтінімі, оның ішінде, егер ол Қағидалардың талаптарына сәйкес тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұсынбаса, КҚ талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса.
Ескерту. 43-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімдерді қайта қарау кезінде алдын ала рұқсат беру хаттамасында көзделмеген негіздер бойынша әлеуетті өнім берушілерді қабылдамауға жол берілмейді.
45. Тендерлік комиссия тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы қалыптастыру кезінде, тендерге қатысуға бір өтінім ұсынылған жағдайларды қоспағанда, Қағидаларға сәйкес ТҚ-да көзделген өлшемшарттарға сәйкес тендерге қатысуға өтінім берген әрбір әлеуетті өнім берушіге қатысты шартты жеңілдіктерді айқындайды.
46. Конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарттарды есептеу тәртібі Қағидалармен айқындалады.
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің жұмыс тәжірибесінің болуы үшін шартты бағаға пайыздық әсері тендерлік құжаттамаға 15 және 16-қосымшаларға сәйкес айқындалады.
Жұмыс тәжірибесінің болуы үшін шартты бағаға пайыздық әсер тендерлік құжаттамаға 13 және 14-қосымшаларға сәйкес айқындалады.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Егер сатып алуды жүзеге асыру үшін бөлінген сома тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің сегіз жүз мың еселенген мөлшерінен аспайтын болса және әлеуетті өнім берушінің төленген салықтар көрсеткіші төрт пайыздан жоғары болған жағдайда, веб-портал автоматты түрде бір оннан (0,1) пайыздан асатын, бірақ үш пайыздан аспайтын әрбір пайыз үшін шартты жеңілдік береді.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Әлеуетті өнім беруші осы өлшемдерді растайтын құжаттарды ұсынбаған жағдайда, тендерлік комиссия мұндай әлеуетті өнім берушіге тиісті шартты жеңілдікті қолданбайды. Шартты жеңілдіктерді қолдану үшін әлеуетті өнім беруші ұсынған шарттар шартқа енгізіледі.
49. Егер тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің) неғұрлым жақсы функционалдық техникалық, пайдалану және сапалық сипаттамалары, технологиялық шешімдер және (немесе) жұмыстарды үздік материалдардан орындау ұсынылса, әлеуетті өнім берушінің тауарларына, жұмыстарына және көрсетілетін қызметтеріне техникалық ерекшеліктің ТҚ-да көрсетілген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің техникалық ерекшелігіне сәйкес келмеуіне жол беріледі.

3) его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям ТД, в том числе, если он не представил обеспечение заявки на участие в тендере в соответствии с требованиями Правил.
Сноска. Пункт 43 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
44. Тендерная комиссия при повторном рассмотрении заявок на участие в тендере не отклоняет потенциальных поставщиков по основаниям, не предусмотренным в протоколе предварительного допуска.
45. Тендерная комиссия при формировании протокола об итогах закупок способом тендера определяет условные скидки в соответствии с критериями, предусмотренными в ТД в соответствии с Правилами, применительно к каждому потенциальному поставщику, представившему заявку на участие в тендере, за исключением случаев, когда на участие в тендере представлена одна заявка.
46. Порядок расчета критериев, влияющих на конкурсное ценовое предложение, определяется Правилами.
Процентное влияние на условную цену за наличие опыта работы товаров и услуг определяется в соответствии с приложениями 15 и 16 к тендерной документации.
Процентное влияние на условную цену за наличие опыта работы определяется в соответствии с приложениями 13 и 14 к тендерной документации.
Сноска. Пункт 46 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. В случае, если сумма, выделенная для осуществления закупки, не превышает восемьсот тысячекратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год и потенциальный поставщик имеет показатель уплаченных налогов свыше трех процентов, веб-порталом автоматически присваивается условная скидка за каждую превышающую одну десятую (0,1) процента в размере одной десятой (0,1) процента, но не более трех процентов.
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. В случае непредставления потенциальным поставщиком документов, подтверждающих данные критерии, тендерная комиссия не применяет к такому потенциальному поставщику соответствующую условную скидку. Условия, предложенные потенциальным поставщиком для применения условных скидок, включаются в договор.
49. Допускается несоответствие технической спецификации на товары, работы и услуги потенциального поставщика технической спецификации товары, работы и услуги, указанной в ТД, если предлагаются более лучшие функциональные технические, эксплуатационные и качественные характеристики товаров (услуг), технологические решения и (или) выполнение работ из лучших материалов.

50. Тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі тендерге қатысатын әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің болуы мәселесін қарау кезінде тендерлік комиссия осы тендерде сатып алынатын тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау және қызметтерді көрсету нарығында ғана, оның ішінде тауардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің ұқсас түрлері бойынша жұмыс тәжірибесін қарайды.
51. Өлшем – тауарлардың функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары және (немесе) сатып алынатын тауарларды пайдалануға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстар сараптау комиссиясының не сарапшының (ол болған кезде) қорытындысына сәйкес қолданылады. Осы өлшемшарттың тендерге қатысуға өтінімнің шартты бағасына жиынтық пайыздық әсері он пайыздан аспауға тиіс.
Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың функционалдық сипаттамалары ТҚ техникалық ерекшелігінде белгіленген тауарлар мүмкіндіктерінің шегінен асқан жағдайда, Сараптау комиссиясы не сарапшы әрбір мүмкіндік үшін нөл бүтін оннан бес пайызды (0,5 %) белгілейді. Бұл ретте жалпы жиынтық көрініс үш пайыздан (3%) аспауы тиіс.
Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың техникалық сипаттамалары ТҚ техникалық ерекшелігінде Белгіленген тауарлардың параметрлерінен асып кеткен жағдайда, тендерлік комиссия әрбір асып кеткен параметр үшін нөл бүтін оннан бес пайызды (0,5 %) белгілейді. Бұл ретте жалпы жиынтық көрініс үш пайыздан (3%) аспауы тиіс.
Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың сапалық сипаттамалары ТҚ техникалық ерекшелігінде белгіленген тауардың талаптары мен мақсатынан асып кеткен жағдайда, тендерлік комиссия осы сипаттама үшін бес пайыз (5%) белгілейді.
Егер әлеуетті өнім берушілер тендерге қатысуға өтінімде ұсынған техникалық ерекшеліктегі тауарлардың пайдалану сипаттамалары (пайдалану мерзімі, тасымалдау, сақтау шарттары, пайдалануға, техникалық қызмет көрсетуге және жөндеуге арналған шығыстар) сауда-саттықтың техникалық ерекшелігінде белгіленген шарттардан асып кетсе, тендерлік комиссия әрбір асып кеткен шарт үшін нөл бүтін оннан бес пайызды (0,5 %) белгілейді. Бұл ретте жалпы жиынтық көрініс үш пайыздан (3%) аспауы тиіс.
52. Тендерге қатысуға өтінім, егер онда ұсынылған тендерге қатысуға өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, ТҚ талаптарына жауап береді деп танылады.

50. При рассмотрении вопроса наличия опыта работы потенциального поставщика, участвующего в тендере, тендерная комиссия рассматривает опыт работы только на рынке поставки товара, выполнения работ и оказания услуг, приобретаемых на данном тендере, в том числе по схожим видам товаром, работ и услуг.
51. Критерий – функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики товаров и (или) расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт закупаемых товаров, применяется в соответствии с заключением экспертной комиссией либо эксперта (при его наличии). Суммарное процентное влияние на условную цену заявки на участие в тендере данного критерия не должно превышать десять процентов.
В случае, если функциональные характеристики товаров в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают пределы возможностей товаров, установленных в технической спецификации ТД, экспертная комиссия либо эксперт устанавливают ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждую возможность. При этом общее суммарное выражение не должно превышать трех процентов (3%).
В случае, если технические характеристики товаров в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают параметры товаров, установленных в технической спецификации ТД, тендерная комиссия устанавливает ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждый превышенный параметр. При этом общее суммарное выражение не должно превышать трех процентов (3%).
В случае, если качественные характеристики товаров в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают требования и назначение товара, которые установлены в технической спецификации ТД, тендерная комиссия устанавливает пять процентов (5%) за данную характеристику.
В случае, если эксплуатационные характеристики товаров (срок эксплуатации, условия транспортировки, хранения, расходы на эксплуатацию, техническое обслуживание и ремонт) в технической спецификации, предложенной потенциальными поставщиками в заявке на участие в тендере, превышают условия, установленные в технической спецификации ТД, тендерная комиссия устанавливает ноль целых пять десятых процента (0,5 %) за каждое превышенное условие. При этом общее суммарное выражение не должно превышать трех процентов (3%).
52. Заявка на участие в тендере признается отвечающей требованиям ТД, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки на участие в тендере.

8. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыру және тендердің жеңімпазын айқындау
53. Тендерлік баға ұсынысын веб-портал біліктілік талаптарына және ТҚ талаптарына сәйкестігі мәніне тендерге қатысуға өтінімді қарау қорытындылары бойынша автоматты түрде ашады.
54. Веб-портал тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын автоматты түрде бағалауды және салыстыруды жүргізеді:
Қағидаларға сәйкес айқындалатын демпингтік баға есептеледі;
тендерге қатысушылардың шартты бағалары салыстырылады, ең төмен шартты баға негізінде тендер жеңімпазы, сондай-ақ ең төмен шартты бағадан кейінгі баға негізінде екінші орын алған әлеуетті өнім беруші айқындалады;
тендерлік баға ұсыныстарының шартты бағалары тең болған кезде мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес веб-портал автоматты түрде айқындайтын қаржылық тұрақтылықтың үлкен көрсеткіші бар тендерге қатысушы жеңімпаз деп танылады.
Әлеуетті өнім берушінің қаржылық орнықтылығы көрсеткішінің есебін осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес веб-портал автоматты түрде айқындайды.
Қаржылық орнықтылық көрсеткіштері тең болған кезде қатысуға өтінімі басқа әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдерінен бұрын түскен тендерге қатысушы жеңімпаз деп танылады.
55. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру нәтижелері тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамада орналастырылады.
9. Тендерге қатысуға өтінімдерді қамтамасыз етуді қайтару
56. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін қайтарып алған жағдайларда ашу хаттамасын орналастырған;
2) тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылғаннан кейін тоқтатылады. Көрсетілген жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендерге қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоюы және ол шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) Қағидалардың 160-тармағына сәйкес соманы (болған кезде) енгізген жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
57. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы әлеуетті өнім берушіге ол бұғаттаған тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін кері қайтарып алған;

8. Оценка и сопоставление тендерных ценовых предложений и определение победителя тендера
53. Тендерное ценовое предложение вскрывается веб-порталом автоматически по итогам рассмотрения заявки на участие в тендере на предмет соответствия квалификационным требованиям и требованиям ТД.
54. Веб-порталом производятся автоматическая оценка и сопоставление тендерных ценовых предложений участников тендера:
рассчитывается демпинговая цена, определяемая в соответствии с Правилами;
сопоставляются условные цены участников тендера, определяется победитель тендера на основе наименьшей условной цены, также потенциальный поставщик, занявший второе место на основе цены, следующей после наименьшей условной цены;
при равенстве условных цен тендерных ценовых предложений победителем признается участник тендера, имеющий больший показатель финансовой устойчивости, определяемый веб-порталом автоматически согласно данным информационных систем органов государственных доходов.
Расчет показателя финансовой устойчивости потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически согласно данным информационных систем органов государственных доходов, в порядке определенном настоящими Правилами.
При равенстве показателей финансовой устойчивости победителем признается участник тендера, заявка на участие, которого, поступила ранее заявок на участие в тендере других потенциальных поставщиков.
55. Результаты оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений размещаются в протоколе об итогах закупок способом тендера.
9. Возврат обеспечения заявок на участие в тендере
56. Организатор возвращает потенциальному поставщику обеспечение заявки на участие в тендере, внесенное в виде электронной банковской гарантии, в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) размещения протокола вскрытия в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола об итогах закупок способом тендера. Указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 160 Правил (при наличии).
57. Оператор автоматически разблокирует потенциальному поставщику заблокированное им обеспечение заявки на участие в тендере в следующих случаях:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;

2) тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылғаннан кейін тоқтатылады. Көрсетілген жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендерге қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоюы және ол Қағидалардың 151-тармағына сәйкес шарттың және (немесе) соманың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген (болған кезде) жағдайларда автоматты түрде бұғаттаудан шығарады.
58. Электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұйымдастырушы, егер:
1) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші туралы шарт жасасудан жалтарса;
2) тендер жеңімпазы шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы (бар болса) енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы ек-де белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
59. Электрондық әмиян арқылы енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы бұғаттайды және мынадай:
1) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған;
2) тендер жеңімпазы шарт жасасып, Қағидалардың 151-тармағына сәйкес (болған кезде) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы ТҚ-да белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаған, оның ішінде уақтылы орындамаған жағдайлардың бірі басталған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтарылмайды.
10. Тендер қорытындылары бойынша сатып алу туралы шарт
60. Заңда көзделген жағдайларды қоспағанда, шарт электрондық цифрлық қолтаңбалармен куәландырылған Тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында веб-портал арқылы жасалады.
Тапсырыс беруші веб-портал автоматты түрде айқындайтын, Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген шектеулері бар тұлғаны қоспағанда, Қағидалардың 21, 21, 23, 24 және 25-қосымшаларына сәйкес үлгілік шартқа сәйкес жасалған, тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағым жасау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде шарт жобасын жеңімпазға жібереді.
Ескерту. 60-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. Өнім берушіні таңдау рәсімдері, оның ішінде алдын ала жылдық сатып алу жоспары шеңберінде өткізілген сатып алу қорытындыларына шағым жасау рәсімдері тиісті бюджет (даму жоспары, жеке қаржыландыру жоспары) бекітілгенге дейін аяқталған жағдайларда, шарттың жобасы жеңімпазға тиісті бюджет (даму жоспары, жеке қаржыландыру жоспары) бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберіледі.

2) подписания протокола об итогах закупок способом тендера. Указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера;
3) подписания потенциальным поставщиком договора о закупках и внесения им обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии).
58. Обеспечение заявки на участие в тендере, внесенное в виде электронной банковской гарантии, не возвращается организатором в случаях, если:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель тендера, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные ТД о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии).
59. Обеспечение заявки на участие в тендере, внесенное через электронный кошелек, блокируется единым оператором и не возвращается потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора о закупках;
2) победитель тендера, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные ТД о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии).
10. Договор по итогам тендера
60. Договор заключается посредством веб-портала между заказчиком и поставщиком, удостоверенный электронными цифровыми подписями, за исключением случаев, предусмотренных Законом.
Заказчик направляет победителю проект договора, составленный в соответствии с типовым договором, согласно приложениям 21, 22, 23, 24 и 25 к Правилам, за исключением лица, имеющего ограничения, предусмотренные подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, определяемые веб-порталом автоматически, в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом тендера.
Сноска. Пункт 60 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
61. В случаях, когда процедуры выбора поставщика, в том числе процедуры обжалования итогов закупок, проведенных в рамках предварительного годового плана закупок, завершены до утверждения соответствующего бюджета (плана развития, индивидуального плана финансирования) проект договора направляется победителю в течение пяти рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета (плана развития, индивидуального плана финансирования).

62. Шарттың жобасын тендер жеңімпазы Шарттың жобасын қоса бере отырып, веб-порталға хабарлама келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
62. Тапсырыс беруші тендер тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өнім берушіге электрондық шартты ресімдеу үшін шартқа қол қоятын тұлға және өнім берушінің деректемелері туралы мәліметтерді сұрату жібереді.
63. Әлеуетті өнім беруші веб-порталда тиісті сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және өнім берушінің деректемелерін толтырады және растайды.
Әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді растауы және оның деректемелері болмаған жағдайда, Тапсырыс беруші веб-порталда орналастырылған әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректеріне сәйкес шартқа қол қояды.
64. Тапсырыс беруші Қағидаларға сәйкес әлеуетті өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі өткен күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын қалыптастырады және әлеуетті өнім берушіге қол қою үшін жібереді.
65. Өнім беруші Заңда және Қағидаларда белгіленген мерзімде веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен шартқа қол қояды.
66. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзімде шарттың жобасына қол қоймаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын жібереді. Шарттың жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші тапсырыс беруші қол қойған шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаса, тапсырыс беруші қайта сатып алуды жүзеге асырады.
67. Шарт Заңмен 16-бабы 3-тармағымен бекітілген тәртіппен белгіленген шағымдану кезеңінде жасалмайды.
68. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шараларға сәйкес соманы (бар болса) енгізеді.
69. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін сатып алуды ұйымдастырушы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде белгілейді.
Егер шартта аванс төлеу көзделген болса, өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді.
Өнім беруші аванстың толық сомасынан не аванстың бір бөлігінен бас тартуға құқылы. Өнім беруші аванстан ішінара бас тартқан жағдайда аванстың бір бөлігіне тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді.
Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына қарай тапсырыс беруші өнім берушінің жазбаша хабарламасы бойынша авансты орындауды қамтамасыз ету мөлшерін шартта көзделген орындалған міндеттемелерге бара-бар азайтады.

62. Проект договора удостоверяется победителем тендера посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня поступления на веб-портал уведомления с приложением проекта договора.
62. Заказчик в течение одного рабочего дня со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом тендера, направляет посредством веб-портала поставщику запрос сведений о лице, подписывающем договор, и реквизитах поставщика для оформления электронного договора.
63. Потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем договор, и реквизиты поставщика.
В случае отсутствия подтверждения потенциального поставщика сведений о лице, подписывающем договор, и его реквизитов, заказчик подписывает договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.
64. Заказчик не позднее одного рабочего дня со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком сведений в соответствии с Правилами, формирует проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
65. Поставщик подписывает договор электронной цифровой подписью посредством веб-портала в сроки, установленные Законом и Правилами.
66. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в установленные сроки проект договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, посредством веб-портала. Проект договора удостоверяется потенциальным поставщиком, занявшим второе место, посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня представления ему проекта договора.
Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в установленный срок подписанный заказчиком договор, заказчик осуществляет повторные закупки.
67. Договор не заключается в период обжалования в порядке, установленном пунктом 3 статьи 16 Закона.
68. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, а также сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии).
69. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором закупок в размере трех процентов от общей суммы договора.
В случае, если договором предусмотрена выплата аванса, поставщик дополнительно к обеспечению исполнения договора вносит обеспечение аванса в размере, равном авансу.
Поставщик вправе отказаться от полной суммы аванса либо от части аванса. В случае частичного отказа от аванса поставщик вносит обеспечение аванса в размере, равном части аванса.
По мере исполнения обязательств по договору заказчик по письменному уведомлению поставщика уменьшает размер обеспечения исполнения аванса пропорционально выполненным обязательствам, предусмотренным договором.

70. Қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан асатын шарт жасалған жағдайда ағымдағы қаржы жылына шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшері тиісті қаржы жылында көзделген шарттың жылдық сомасы негізге алына отырып есептеледі.
71. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдай алады:
1) Тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілді ақшалай жарнаны қамтиды;
2) Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банк кепілдігін қамтуға тиіс;
Тапсырыс беруші Өнім берушіге шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы қайтарады. Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде.
72. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді.

70. В случае заключения договора со сроком действия более одного финансового года размер обеспечения исполнения договора на текущий финансовый год исчисляется исходя из годовой суммы договора, предусмотренной в соответствующем финансовом году.
71. Поставщик могут выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет заказчика;
2) банковскую гарантию, представляемую в форме электронного документа согласно приложению 26 к Правилам;
Заказчик возвращает поставщику обеспечение исполнения договора, а также сумму в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии) в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору.
72. Поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору.

73. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын (болған кезде) ұйымдастырушы өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына не тиісінше орындамауына байланысты шарт бұзылған жағдайда өнім берушіге қайтармайды.
74 Шарт бойынша тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің ең аз мерзімі тауарды беруге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге жұмсалатын мерзімнен кем болмауға, бірақ кемінде күнтізбелік он бес күнді құрайды.

73. Обеспечение исполнения договора, а также сумма обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии), не возвращается организатором поставщику в случае расторжения договора в связи с неисполнением либо ненадлежащим исполнением поставщиком договорных обязательств.
74. Минимальный срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по договору составляет не менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, выполнение работы, оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.

75. Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші Қағидалармен белгіленген мерзімдерде тапсырыс берушіге қол қойылған шартты ұсынбаған немесе шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) демпингке қарсы шараларға сәйкес соманы енгізбеген жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған деп танылады.
76. Жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда, ұйымдастырушы өзі енгізген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық банк кепілдігі түрінде ұстап қалады.

75. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем, в сроки, установленные Правилами, не представил заказчику подписанный договор или, заключив договор, не внес обеспечение исполнения договора и (или) сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора.
76. В случае признания потенциального поставщика, определенного победителем, уклонившимся от заключения договора, организатор удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в виде электронной банковской гарантии.

11. Әлеуетті өнім берушілерге жұмыс тәжірибесі болуы бөлігінде қойылатын талаптар
77. Сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесінің болуы бөлігінде әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптары Қағидаларда көзделген жағдайларда белгіленеді.
Тендерлік құжаттамаға
1-қосымша
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттары (бекітілген жылдық жоспар негізінде қалыптастырылады)
Тендердің № __________________________
Тендердің атауы _______________________
Лоттың №
Тапсырыс берушінің атауы
Тауардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) атауы*
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Жеткізу шарты (ИНКОТЕРМС 2010-ға сәйкес)
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны
Аванстық төлем мөлшері, %
Лот бойынша бөлінген сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің толық сипаты мен сипаттамасы техникалық ерекшеліктерде көрсетіледі.
Тендерлік құжаттамаға
2-қосымша
Тауарларды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы________________________
Тендердің № __________________________________
Тендердің атауы _______________________________
Лоттың № ______________________________________
Лоттың атауы ___________________________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс:
1. Қазақстан Республикасының рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тауарларды жеткізуге рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Егер тауарды жеткізу тиісті рұқсатты алуды, хабарланы жіберуді талап еткен жағдайда мынадай мәліметтерді толтыру қажет.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
1
Егер тауарды жеткізу тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап етпесе, онда бұл мәліметтер толтырылмайды.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы (мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды).
3. Банкроттық не тарату рәсіміне жатпауға тиіс.
4. Қажетті материалдық және еңбек ресурстарының болуы
Материалдық ресурстар:
Материалдық ресурстарының атауы
Саны
1
Еңбек ресурстары:
Еңбек ресурстарының атауы (мамандығы/біліктілігі)
Саны
1
5. Соңғы он жылда сатып алынатын тауарлардың мәніне сәйкес келетін жұмыс тәжірибесінің болуы.
Егер сатып алынатын тауарларды беруге Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы талап етілген жағдайда, жұмыс тәжірибесі бойынша талап қойылмайды.
Сатып алынатың тауардың атауы (лоттың атауы)
Жыл саны
1
Ескерту.

11. Требование к потенциальным поставщикам в части наличия опыта работы
77. Квалификационные требования к потенциальным поставщикам в части наличия опыта работы на рынке закупаемых товаров, работ, услуг устанавливаются в случаях, предусмотренных Правилами.
Приложение 1
к тендерной документации
Условия поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
(формируется на основе утвержденного годового плана)
№ тендера ______________________________
Наименование тендера ____________________
№ Лота
Наименование заказчика
Наименование товара (работы услуги)*
Единица измерения
Количество, объем
Условия поставки (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2010)
Срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Размер авансового платежа, %
Сумма, выделенная по лоту, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Полное описание и характеристика товаров, работ, услуг указываются в технической спецификации.
Приложение 2
к тендерной документации
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
при осуществлении закупок товаров (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика __________________
№ тендера ______________________________
Наименование тендера ___________________
№ лота ________________________________
Наименование лота ______________________
Потенциальный поставщик соответствует следующим квалификационным требованиям:
1. Наличие разрешения (уведомления) на поставку товара в соответствии
с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
В случае если поставка товара требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления необходимо заполнить следующие сведения.
Наименование разрешения (уведомления)
1
Если поставка товара не требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления, то данные сведения не заполняются.
2. Отсутствие налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Наличие необходимых материальных и трудовых ресурсов
Материальные ресурсы:
Наименование материальных ресурсов
Количество
1
Трудовые ресурсы:
Наименование трудовых ресурсов (специальность/квалификация)
Количество
1
5. Наличие опыта работы, соответствующего предмету закупаемых товаров за последние десять лет.
В случае, если на поставку закупаемых товаров требуется наличие соответствующего разрешения (уведомления) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, требование по опыту работы не предъявляется.
Наименование предмета закупаемого товара (наименование лота)
Количество лет
1
Примечание.

1. Талап етілетін материалдық және еңбек ресурстарының әр бірлігі бөлек жолмен көрсетіледі.
2. Өзге құжаттарда әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
3-қосымша
Әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары (құрылыс (құрылыс -монтаждау жұмыстары мен жобалау бойынша жұмыстар) саласында жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы____________
Ұйымдастырушының атауы __________
Тендердің № _____________________
Тендердің атауы ________________
Лоттың №______________________
Лоттың атауы __________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс:
1. Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес құрылыс (құрылыс-монтаждау жұмыстары мен жобалау бойынша жұмыстар) саласында жұмыстарды орындауға рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
1
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы және Қағидалармен белгіленген жағдайларда қаржылық орнықты болуы (мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды).
3. Банкроттық не тарату рәсіміне жатпауға тиіс.
4. Материалдық және еңбек ресурстарына ие болу осы қосымшаның 1-тармағында көзделген Рұқсаттар мен хабарламалар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсатпен (хабарламамен) расталады.
5. Тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) соңғы он жыл ішінде орындалған жұмыстар тәжірибесінің болуы.
Егер сатып алынатын жұмыстарды орындауға Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы талап етілген жағдайда, жұмыс тәжірибесі бойынша талап қойылмайды.
Сатып алынатын жұмыстарнысанасының атауы (лоттың атауы)
Талап етілетін жұмыс тәжірибесі (жыл саны)
Құрылыстың түрі (жаңа құрылыс, бар объектілерді кеңейту, техникалық қайта жасақтау, жаңғырту, реконструкциялау, қайта жаңарту және күрделі жөндеу)
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмендетілген)
Объектілердің техникалық жағынан күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіп объектілері, өндіріс ғимараттары, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)

1. Каждая единица требуемых материальных и трудовых ресурсов указывается отдельной строкой.
2. Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах не устанавливаются.
Приложение 3
к Тендерной документации
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
(заполняется заказчиком при осуществлении закупок работ в сфере строительства
(строительно-монтажные работы и работы по проектированию)
Наименование заказчика ___________________________________
Наименование организатора ________________________________
№ тендера _______________________________________________
Наименование тендера ____________________________________
№ лота __________________________________________________
Наименование лота ________________________________________
Потенциальный поставщик соответствует следующим квалификационным требованиям:
1. Наличие разрешения (уведомления) на выполнение работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
Наименование разрешения (уведомления)
1
2. Являться финансово устойчивым в случаях, установленных Правилами, и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Обладание материальными и трудовыми ресурсами подтверждается соответствующим разрешением (уведомления), выданной в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, предусмотренным пунктом 1 настоящего приложения.
5. Наличие опыта выполненных работ в течение последних десяти лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере.
В случае, если на выполнение закупаемых работ требуется наличие соответствующего разрешения (уведомления) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, требование по опыту работы не предъявляется.
Наименование предмета закупаемых работ (наименование лота)
Требуемый опыт работы (количество лет)
Вид строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов)
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)

Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, тендердің нысанасына сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
1
Ескертпе:
Өзге құжаттарда әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
4-қосымша
Құрылысқа байланысты емес жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы ________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
Тендердің № __________________________________
Тендердің атауы ______________________________
Лоттың № ______________________________________
Лоттың атауы __________________________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс:
1. Қазақстан Республикасының рұқсаттар мен хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес жұмыстарды орындауға рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Егер жұмысты орындау тиісті рұқсатты алуды, хабарланы жіберуді талап еткен жағдайда мынадай мәліметтерді толтыру қажет.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
1
Егер жұмыстарды орындау тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап етпесе, онда бұл мәліметтер толтырылмайды.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы және Қағидалармен белгіленген жағдайларда қаржылық орнықты болуы (мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды).
3. Банкроттық не тарату рәсіміне жатпауға тиіс.
4. Қажетті материалдық және еңбек ресурстарының болуы
Материалдық ресурстар:
Материалдық ресурстарының атауы
Саны
1
Еңбек ресурстары:
Еңбек ресурстарының атауы (мамандығы/біліктілігі)
Саны
1
5. Тендерде сатып алынатын ұқсас (сол сияқты) орындалатын жұмыстар тәжірибесінің соңғы он жыл ішінде болуы.
Егер сатып алынатын жұмыстарды орындауға Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы талап етілген жағдайда, жұмыс тәжірибесі бойынша талап қойылмайды.
Сатып алынатын жұмыстардың атауы (лоттың атауы)
Жыл саны
1
Ескерту.
1. Талап етілетін материалдық және еңбек ресурстарының әр бірлігі бөлек жолмен көрсетіледі.
2. Өзге құжаттарда әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
5-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптары (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы_______________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
Тендердің №______________________________
Тендердің атауы ___________________
Лоттың № __________________________________
Лоттың атауы _______________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс:

Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан от "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету тендера, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения
Примечание.
Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах не устанавливаются.
Приложение 4
к Тендерной документации
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
при осуществлении закупок работ, не связанных со строительством
(заполняется заказчиком)
Наименование заказчика __________________
Наименование организатора _______________
№ тендера _____________________________
Наименование тендера ___________________
№ лота _________________________________
Наименование лота _______________________
Потенциальный поставщик соответствует следующим квалификационным требованиям:
1. Наличие разрешения (уведомления) на выполнение работ в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
В случае если выполнение работ требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления необходимо заполнить следующие сведения.
Наименование разрешения (уведомления)
1
Если выполнение работ не требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления, то данные сведения не заполняются.
2. Являться финансово устойчивым в случаях, установленных Правилами, и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Наличие необходимых материальных и трудовых ресурсов
Материальные ресурсы:
Наименование материальных ресурсов
Количество
1
Трудовые ресурсы:
Наименование трудовых ресурсов (специальность/квалификация)
Количество
1
5. Наличие опыта работы в течение последних десяти лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере.
В случае, если на выполнение закупаемых работ требуется наличие соответствующего разрешения (уведомления) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, требование по опыту работы не предъявляется.
Наименование предмета закупаемых работ (наименование лота)
Количество лет
1
Примечание.
1. Каждая единица требуемых материальных и трудовых ресурсов указывается отдельной строкой.
2. Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах не устанавливаются.
Приложение 5
к Тендерной документации
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
при осуществлении закупок услуг (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика __________________
Наименование организатора _______________
№ тендера ______________________________
Наименование тендера ___________________
№ лота _________________________________
Наименование лота ______________________
Потенциальный поставщик соответствует следующим квалификационным требованиям:

1. Рұқсаттар мен хабарламалар туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметтерді көрсетуге рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Егер қызметтерді көрсету тиісті рұқсатты алуды талап етсе, онда мынадай мәліметтерді толтыру қажет.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
1
Егер қызметтерді көрсету тиісті рұқсатты алуды, хабарландыру жіберуді талап етпесе, онда осы мәліметтер толтырылмайды.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы және Қағидалармен белгіленген жағдайларда қаржылық орнықты болуы (мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды).
3. Банкроттық не таратылу рәсіміне жатқызылмауы.
4. Қажетті материалдық және еңбек ресурстарының болуы.
Материалдық ресурстар:
Материалдық ресурстардың атауы
Саны
1
Еңбек ресурстары:
Еңбек ресурстарының атауы (мамандығы/біліктілігі)
Саны
Қызметкердің жұмыс өтілі (қажет болған жағдайда) үш жылдан аспайтын (Қазақстан Республикасының заңнамасында немесе бекітілген нормативтерінде неғұрлым жоғары өтілім көзделген жағдайларды қоспағанда)
1
5. Сатып алынатын қызметтердің атауына соңғы он жылда сәйкес келетін жұмыс тәжірибесінің болуы.
Егер сатып алынатын қызметтерді көрсетуге Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы талап етілген жағдайда, жұмыс тәжірибесі бойынша талап қойылмайды.
Сатып алынатын қызметтердің атауы (лоттың атауы)
Жыл саны
1
Ескерту.
1. Талап етілетін материалдық және еңбек ресурстарының әр бірлігі бөлек жолмен көрсетіледі.
2. Өзге құжаттарда әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
6-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы _____________________
Ұйымдастырушының атауы_____________________
Тендердің №________________________________
Тендердің атауы_____________________________
Лоттың №____________________________________
Лоттың атауы_________________________________
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы кодының атауы*
Тауардың атауы*
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі)*
Бірлік бағасы, қосылған құн салығын қоспағанда*
Қосылған құн салығын қоспағанда, сатып алуға бөлінген жалпы сома*
Жеткізу шарты (ИНКОТЕРМС 2010-ға сәйкес)*
Жеткізу мерзімі*
Аванстық төлем мөлшері*
Сатып алынатын тауарларға, ұлттық стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттардың атауы. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде, сатып алуды нормалау ескеріле отырып, сатып алынатын тауарлардың, талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдаланушылық сипаттамалары көрсетіледі.
Шыққан жылы
Кепілдік мерзімі (айлар)
Сатып алынатын тауарлардың қажетті функционалдық, техникалық, сапалық, өнімділігі мен басқа да сипаттамаларының сипатталуы
Ілеспе қызметтер (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (монтаждау, іске қосу, дайындау, тексеру және тауарларды сынау)
Әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп анықталған жағдайда оған қойылатын талаптар және онымен сатып алу туралы шарт жасасу (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (әлеуетті өнім берушіні көрсетілген мәліметтерді көрсетпегені немесе бермегені үшін қабылдамауға жол берілмейді)
* мәліметтер сатып алу жоспарынан алынады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескерту.

1. Наличие разрешения (уведомления) на оказание услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
В случае если оказание услуг требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления необходимо заполнить следующие сведения.
Наименование разрешения (уведомления)
1
Если оказание услуг не требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления, то данные сведения не заполняются.
2. Являться финансово устойчивым в случаях, установленных Правилами, и не иметь налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Наличие необходимых материальных и трудовых ресурсов
Материальные ресурсы:
Наименование материальных ресурсов
Количество
1
Трудовые ресурсы:
Наименование трудовых ресурсов (специальность/квалификация)
Количество
Стаж работника (при наличии) не более трех лет (за исключением случаев, когда законодательством Республики Казахстан или утвержденными нормативами предусмотрен более высокий стаж)
1
5. Наличие опыта работы, соответствующего предмету закупаемых услуг за последние десять лет.
В случае, если на оказание закупаемых услуг требуется наличие соответствующего разрешения (уведомления) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, требование по опыту работы не предъявляется.
Наименование предмета закупаемых услуг (наименование лота)
Количество лет
1
Примечание.
1. Каждая единица требуемых материальных и трудовых ресурсов указывается отдельной строкой.
2. Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах не устанавливаются.
Приложение 6
к тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых товаров (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _____________________
Наименование организатора __________________
№ тендера ________________________________
Наименование тендера _____________________
№ лота _____________________________________
Наименование лота __________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование товара*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость*
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость*
Условия поставки (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2010)*
Срок поставки*
Размер авансового платежа*
Наименование национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, с учетом нормирования закупок.
Год выпуска
Гарантийный срок (в месяцах)
Описание требуемых функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик закупаемого товара
Сопутствующие услуги (указываются при наличии) (монтаж, наладка, обучение, проверки и испытания товаров)
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (указываются при наличии) (потенциальный поставщик за не указание и непредставление указанных сведений не отклоняется)
* сведения подтягиваются из плана закупок (отображаются автоматически).
Примечание.

1. Функционалдық, техникалық, сапалық, пайдаланушылық, өзге де сипаттамалар, ілеспе қызметтер бойынша әрбір талап және қосымша талаптар бөлек жолда көрсетіледі.
2. Өзге құжаттарда техникалық ерекшеліктің талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
7-қосымша
Құрылыс саласындағы сатып алынатын жұмыстардың тізбесі (құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау бойынша жұмыстар) (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы________________________
Ұйымдастырушының атауы_______________________
Тендердің №_________________________________
Тендердің атауы______________________________
Лоттың №_____________________________________
Лоттың атауы__________________________________
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы кодының атауы*
Жұмыстың атауы*
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі)*
Бірлік бағасы, қосылған құн салығын қоспағанда*
Қосылған құн салығын қоспағанда, сатып алуға бөлінген жалпы сома*
Жұмыстарды орындау мерзімі*
Аванстық төлем мөлшері *
Кепілдік мерзімі (айлар)
Әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп анықталған жағдайда оған қойылатын талаптар және онымен сатып алу туралы шарт жасасу (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (әлеуетті өнім берушіні көрсетілген мәліметтерді көрсетпегені немесе бермегені үшін қабылдамауға жол берілмейді)
* мәліметтер сатып алу жоспарынан алынады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескерту.
Осы тізбеде әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
8-қосымша
Сатып алынатын құрылысқа байланысты емес жұмыстардың техникалық ерекшелігі (тапсырыс беруші толтырылады)
Тапсырыс берушінің атауы_____________________
Ұйымдастырушының атауы____________________
Тендердің № _______________________________
Тендердің атауы____________________________
Лоттың № ___________________________________
Лоттың атауы________________________________
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы кодының атауы*
Жұмыстың атауы*
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі)*
Бірлік бағасы, қосылған құн салығын қоспағанда*
Қосылған құн салығын қоспағанда, сатып алуға бөлінген жалпы сома*
Жұмыстарды орындау мерзімі*
Аванстық төлем мөлшері *
Кепілдік мерзімі (айлар)
Талап етілетін сипаттамалардың, параметрлердің және өзге де бастапқы деректердің сипаттамасы:
Әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп анықталған жағдайда оған қойылатын талаптар және онымен сатып алу туралы шарт жасасу (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (әлеуетті өнім берушіні көрсетілген мәліметтерді көрсетпегені немесе бермегені үшін қабылдамауға жол берілмейді)
* мәліметтер сатып алу жоспарынан алынады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескерту.

1. Каждое требование по функциональным, техническим, качественным, эксплуатационным, иным характеристикам, сопутствующим услугам и дополнительным условиям к исполнителю указывается отдельной строкой.
2. Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах не устанавливаются.
Приложение 7
к Тендерной документации
Перечень закупаемых работ в сфере строительства
(строительно-монтажные работы и работы по проектированию)
(заполняется заказчиком)
Наименование заказчика ____________________
Наименование организатора _________________
№ тендера ________________________________
Наименование тендера _____________________
№ лота ___________________________________
Наименование лота _______________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование работы*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость *
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость*
Срок выполнения работы*
Размер авансового платежа*
Гарантийный срок (в месяцах)
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (указываются при наличии) (Потенциальный поставщик за не указание и непредставление указанных сведений не отклоняется)
* сведения подтягиваются из плана закупок (отображаются автоматически).
Примечание.
Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах не устанавливаются.
Приложение 8
к Тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых работ, не связанных со строительством
(заполняется заказчиком)
Наименование заказчика ________________________
Наименование организатора _____________________
№ тендера ____________________________________
Наименование тендера _________________________
№ лота ______________________________________
Наименование лота ___________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование работы*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость*
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость*
Срок выполнения работы*
Размер авансового платежа*
Гарантийный срок (в месяцах)
Описание требуемых характеристик, параметров и иных исходных данных
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (указываются при наличии)
(Потенциальный поставщик за не указание и непредставление указанных сведений не отклоняется)
* сведения подтягиваются из плана закупок (отображаются автоматически).
Примечание.

1. Әрбір талап етілетін сипаттамалар, параметрлер, бастапқы деректер және қосымша шарттар бөлек жолда көрсетіледі.
2 Техникалық ерекшелікте әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
3. Өзге құжаттарда техникалық ерекшеліктің талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
9 қосымша
Сатып алынатын қызметтердің техникалық ерекшелігі (тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы_______________________
Ұйымдастырушының атауы______________________
Тендердің №_________________________________
Тендердің атауы______________________________
Лоттың №_____________________________________
Лоттың атауы___________________________________
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы кодының атауы*
Қызметтің атауы*
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі)*
Қосылған құн салығын қоспағанда бірлік бағасы*
Қосылған құн салығын қоспағанда, сатып алуға бөлінген жалпы сома*
Қызметтерді көрсету мерзімі*
Аванстық төлем мөлшері*
Кепілдік мерзімі (айлар)
Талап етілетін сипаттамалардың, параметрлердің және өзге де бастапқы деректердің сипаттамасы:
Әлеуетті өнім беруші жеңімпаз деп анықталған жағдайда оған қойылатын талаптар және онымен сатып алу туралы шарт жасасу (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (әлеуетті өнім берушіні көрсетілген мәліметтерді көрсетпегені немесе бермегені үшін қабылдамауға жол берілмейді)
* мәліметтер сатып алу жоспарынан алынады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескертпе.
1. Әрбір талап етілетін сипаттамалар, параметрлер, бастапқы деректер және қосымша шарттар бөлек жолда көрсетіледі.
2. Техникалық ерекшелікте әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
3. Өзге құжаттарда техникалық ерекшеліктің талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Тендерлік құжаттамаға
10-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (әлеуетті өнім беруші әрбір лотқа жеке ұсынады)
Тапсырыс берушінің атауы __________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
№ тендер _____________________________________
Тендердің атауы __________________________
лот № _________________________________________
Лот атауы ______________________________
Маркасын және / немесе тауар белгісін не қызмет көрсету белгісін, моделін, типін көрсете отырып, тауардың атауы
Шығарылған елі
Дайындаушы зауыт (дайындаушы зауыттың атауы және оның орналасқан жері көрсетіледі)
Шығарылған жылы
Кепілдік мерзімі (болған жағдайда) (айларда)
Жеткізу мерзімі
Тауарды жеткізу орны
Ұлттық стандарттардың атауы, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға мемлекетаралық стандарттар. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалау ескеріле отырып, сатып алынатын тауарлардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Сатып алынатын тауардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану және өзге де сипаттамаларының сипаттамасы
Ұсынылатын тауардың техникалық ерекшелігінің барлық мәліметтерінің дұрыстығын растаймын
11-қосымша тендерлік
құжаттамаға
Тендерге қатысу туралы келісім
Осымен әлеуетті өнім беруші ретінде тендер тәсілімен осы сатып алуға қатысуға ниет білдіреміз және ТҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес (тауарды (ларды) жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді) жүзеге асыруға келісім, сондай-ақ біздің біліктілік талаптарына және Заңның 7-бабымен белгіленген шектеулерге сәйкес келетіндігімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім білдіреміз.
Егер ТҚ техникалық ерекшелігінің орнына белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманы қамтыса, онда осымен осы жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмыстарды орындауға келісім білдіреміз.
Осымен тармақта көзделген шектеулерді бұзушылықтардың болмауын, сондай-ақ менің (әлеуетті өнім беруші) және тапсырыс беруші және (немесе) сатып алуды ұйымдастырушы арасында заңда тыйым салынған қатынастардың болмауын растаймыз және Қағидалардың 336-тармағында көрсетілген фактілер анықталған жағдайда, сатып алу туралы шартты Қағидаларда белгіленген тәртіппен бұзуға келісім береміз.
Тендерлік құжаттамамен танысқанымызды және ұйымдастырушыға және тендерлік комиссияға өзінің заңдылығы, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары (жеткізілетін тауарды (ларды), орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) туралы дұрыс емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгенімізді растаймыз.
Тендерге қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дұрыс емес мәліметтер бергені үшін өзімізге толық жауапкершілікті аламыз.
Тапсырыс берушінің, ұйымдастырушының, сондай-ақ тендерге қатысушылардың лауазымды адамдарының бізге белгілі сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасау фактілері туралы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органды дереу хабардар ету бойынша міндеттемелерді қабылдаймыз.
Бұл ретте, сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне, сондай-ақ сатып алу туралы заңнаманы бұзуға әкеп соғатын әрекеттерді (әрекетсіздіктерді) жасағаны үшін толық жауапкершілікті өзімізге аламыз.
Біздің тендерге қатысуға өтініміміз тендерлік құжаттамада талап етілетін мерзім ішінде қолданылатын болады.
Біздің тендерге қатысуға өтініміміз жеңді деп танылған және сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы (болған кезде) тендерлік құжаттамада көрсетілген мөлшерде енгіземіз және сатып алу туралы шартты (тауарды жеткізуге арналған жүкқұжат (акт) орындауға байланысты ақпаратты ашуға келісім білдіреміз.
Тендерлік құжаттамаға
12-қосымша
БІРЛЕСКЕН ҚЫЗМЕТ ТУРАЛЫ ШАРТ
(КОНСОРЦИЯЛЫҚ КЕЛІСІМ)
20__ж. "_ " ________ Күні
бұдан әрі "Негізгі қатысушы" деп аталатын____________________,
(заңды тұлға атауы, БСН, заңды мекенжайы)
атынан _____________________негізінде әрекет ететін _________________
(жарғы, куәлік)                   (лауазымы, Т.А.Ә., ЖСН)
бұдан әрі "2-қатысушы" деп аталатын _________________________________,"
(заңды тұлға атауы, БСН, заңды мекенжайы)
атынан, _____________________ негізінде әрекет ететін __________________
(жарғы, куәлік)                         (лауазымы, Т.А.Ә., ЖСН)
бұдан әрі "3-қатысушы" деп аталатын _______________________," атынан,
(заңды тұлға атауы, БСН, заңды мекенжайы)
_____________________ негізінде әрекет ететін _________________________
(жарғы, куәлік)                         (лауазымы, Т.А.Ә., ЖСН)
бірлесіп "Қатысушылар" деп аталатындар, төмендегілер туралы осы Консорциялық келісімді (бұдан әрі – Келісім) жасасты:

1. Каждые требуемые характеристики, параметры, исходные данные и дополнительные условия указываются отдельной строкой.
2. В технической спецификации квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику, не устанавливаются.
3. Требования технической спецификации в иных документах не устанавливаются.
Приложение 9
к Тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых услуг (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика _______________________
Наименование организатора _____________________
№ тендера ____________________________________
Наименование тендера _________________________
№ лота ______________________________________
Наименование лота ___________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование услуги*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость *
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость *
Срок оказания услуги*
Размер авансового платежа*
Гарантийный срок (в месяцах)
Описание требуемых характеристик, параметров и иных исходных данных:
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора о закупках (Указываются при наличии)
(Потенциальный поставщик за не указание и непредставление указанных сведений не отклоняется)
* сведения подтягиваются из плана закупок (отображаются автоматически).
Примечание.
1. Каждые характеристики, параметры, исходные данные и дополнительные условия к исполнителю указываются отдельной строкой.
2. В технической спецификации квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику, не устанавливаются.
3. Требования технической спецификации в иных документах не устанавливаются.
Приложение 10
к тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых товаров
(представляется потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности)
Наименование заказчика ______________________________________
Наименование организатора ___________________________________
№ тендера __________________________________________________
Наименование тендера _______________________________________
№ лота ____________________________________________________
Наименование лота __________________________________________
Наименование товара с указанием марки и/или товарного знака либо знака обслуживания, модели, типа
Страна происхождения
Завод-изготовитель (указывается наименование завода-изготовителя и его местонахождение)
Год выпуска
Гарантийный срок (при наличии) (в месяцах)
Срок поставки
Место поставки товара
Наименование национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, с учетом нормирования закупок.
Описание требуемых функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик закупаемого товара
Достоверность всех сведений технической спецификации предлагаемого товара подтверждаю
Приложение 11
к тендерной документации
Соглашение об участии в тендере
Настоящим выражаем желание принять участие в данных закупках способом тендера в качестве потенциального поставщика и согласие осуществить (поставку товара (ов), выполнение работ, оказание услуг) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными ТД, а также согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора".
В случае, если ТД вместо технической спецификации содержит утвержденную в установленном порядке проектно-сметную документацию, то настоящим также выражаем согласие выполнить работы в соответствии с данной проектно-сметной документацией.
Настоящим подтверждаем отсутствие нарушений ограничений, а также отсутствие между мной (потенциальным поставщиком) и заказчиком и (или) организатором закупок отношений, запрещенных Законом, и даем согласие на расторжение в порядке установленном Правилами, договора о закупках в случае выявления фактов, указанных в пункте 336 Правил.
Подтверждаем, что ознакомлены с тендерной документацией и осведомлены об ответственности за представление организатору и тендерной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (поставляемого товара (ов), выполняемых работ, оказываемых услуг), соблюдении им авторских и смежных прав, а так же иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Принимаем на себя полную ответственность за представление в заявке на участие в тендере и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
Принимаем на себя обязательство по незамедлительному уведомлению уполномоченного органа по противодействию коррупции об известных нам фактах совершения коррупционных правонарушений должностными лицами заказчика, организатора (единого организатора), а также участников тендера.
При этом, принимаем на себя полную ответственность за совершение действий (бездействий) приводящим к коррупционным рискам, а также нарушению законодательства о закупках.
Наша заявка на участие в тендере будет действовать в течение срока, требуемого тендерной документацией.
В случае признания нашей заявки на участие в тендере выигравшей и заключения договора о закупках, мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках, а также сумму в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии), в размере, указанном в тендерной документации, и выражаем согласие на раскрытие информации, связанной с исполнением договора о закупках (накладная (акт) на поставку товара).
Приложение 12
к тендерной документации
ДОГОВОР О СОВМЕСТНОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
(КОНСОРЦИАЛЬНОЕ СОГЛАШЕНИЕ)
" ""___________20__года (дата) _____________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Основной участник", (наименование юридического лица,
БИН, юридический адрес) в лице _____________, действующ___ на основании
_________________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.,ИИН ) (устав, свидетельство)
_________________________________________________________________________,
именуемое в дальнейшем "Участник-2", (наименование юридического лица, БИН,
юридический адрес) в лице ______________, действующ___ на основании
_________________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О., ИИН ) (устав, свидетельство) ______________________________,
именуемое в дальнейшем "Участник-3", (наименование юридического лица, БИН,
юридический адрес) в лице ______________, действующ___ на основании
_________________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О. ИИН,) (устав, свидетельство) совместно именуемые "Участники",
заключили настоящее консорциальное соглашение (далее – Соглашение)
о нижеследующем:

1. Терминдер, олардың анықтамалары мен түсіндірмелері
1.1. Қатысушылар осы Келісімде көрсетілген терминдер мен ұғымдардың мынадай біркелкі түсіндірілуімен келісті:
"Тапсырыс беруші" – _________________________________________.
(тапсырыс берушінің атауы)
"Ұйымдастырушы" – ___________________________________________.
(ұйымдастырушының атауы)
"Тендер" – __________________________________________________.
(тендердің нөмірі мен атауы)
"Консорциум" – осы Келісім негізінде Қатысушылардың уақытша ерікті, тең
құқылы одағы (бірлестігі), онда Қатысушылар кез келген ресрустарды біріктіреді
және Жобаның ойдағыдай іске асырылуын шешу үшін күш-жігерін үйлестіреді;
"Сатып алу туралы шарт" – өткізілген Тендер қорытындысы бойынша
Тапсырыс беруші жасасатын сатып алу туралы шарт;
"Жоба" – ____________________________________________________.
(лоттың нөмірі мен атауы)
"Жобаны іске асыру" – консорциумның Сатып алу туралы шарт бойынша өз міндеттемелерін орындауы;
"Құпия ақпарат" – Қатысушылар туралы, оның ішінде олардың қаржы-шаруашылық қызметіне, құрылтайшыларына, еншілес компанияларына, қызметкерлері мен агенттеріне қатысты ақпаратты қамтитын немесе өзгеше түрде көрсететін құжаттарды, қатысушылардың контрагенттері туралы ақпаратты, оның үшінші тұлғаларға белгісіз болуына байланысты нақты немесе ықтимал коммерциялық құндылығы бар өзге де ақпаратты қоса алғанда, кез келген ғылыми-техникалық, технологиялық, шаруашылық, қаржы-экономикалық немесе өзге де ақпарат.
1.2. Келісімнің осы тармағында тікелей көрсетілмеген ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мәндерде қолданылады.
2. Келісімнің нысанасы
2.1. Осы Келісімге Қатысушылар Консорциум құрады, оны құру мақсаты Тендерге қатысу болып табылады және Консорциум Тендер жеңімпазы деп танылған және кейіннен Сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда – Жобаны табысты іске асыру.
2.2. Осы Келісім жеткілікті тәжірибесі, материалдық және техникалық әлеуеті, еңбек ресурстары, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге, тауарларды жеткізуге өкілеттіктері мен рұқсаттары және тендер шарттарында көзделген өзге де міндеттемелері бар Қатысушылардың ерікті бірлестігі болып табылады.
2.3. Қатысушылар осы Келісімді Консорциум қызметінің ортақ мақсаттары мен коммерциялық мүдделерін негізге ала отырып, ынтымақтастық қағидаттарына негізделе отырып жасасады.
3. Қатысушылардың құқықтары мен міндеттері
3.1. Қатысушылар мыналарға:
3.1.1. Осы Келісімді орындау кезінде бір-бірімен адал өзара іс-қимыл жасауға.

1. Термины, их определения и толкования
1.1. Участники согласились со следующим однозначным толкованием терминов и понятий, указанных в настоящем Соглашении: "Заказчик" – __________________________________________________. (наименование заказчика) "Организатор" – _______________________________________________. (наименование организатора) "Тендер" – ____________________________________________________. (номер и наименование тендера) "Консорциум" – временный добровольный равноправный союз (объединение) Участников на основе настоящего Соглашения, в котором Участники объединяют те или иные ресурсы и координируют усилия для решения успешной реализации Проекта; "Договор" – договор о закупках, заключаемый Заказчиком по итогам проведенного Тендера; "Проект" – ____________________________________________________. (номер и наименование лота)
"Реализация проекта" – исполнение консорциумом своих обязательств по Договору о закупках;
"Конфиденциальная информация" – любая научно-техническая, технологическая, хозяйственная, финансово-экономическая или иная информация, включая документы, содержащие или иным образом отражающие информацию об Участниках, в том числе касающихся их финансово-хозяйственной деятельности, учредителей, дочерних компаний, сотрудников и агентов, информацию о контрагентов участников, иную информацию, которая имеет действительную или потенциальную коммерческую ценность в силу неизвестности ее третьим лицам независимо от того помечена ли такая информация как "конфиденциальная".
1.2. Понятия и определения, прямо не указанные в настоящем пункте Соглашения, применяются в значениях, установленных законодательством Республики Казахстан.
2. Предмет Соглашения
2.1. Участники настоящего Соглашения создают Консорциум, целью создания которого является участие в Тендере, и в случае признания Консорциума победителем Тендера и последующего заключения Договора о закупках – успешная Реализация проекта.
2.2. Настоящее Соглашение является добровольным объединением Участников, имеющих достаточный опыт, материальный и технический потенциал, трудовые ресурсы, полномочия и разрешения на выполнение работ, оказание услуг, поставку товаров и иных обязательств, предусмотренных условиями Тендера.
2.3. Участники заключают настоящее Соглашение, основываясь на принципах сотрудничества, исходя из общих целей деятельности Консорциума и коммерческих интересов.
3. Права и обязанности Участников
3.1. Участники обязаны:
3.1.1. Добросовестно взаимодействовать друг с другом при исполнении настоящего Соглашения.

3.1.2. Осы Келісімнің шарттарына сәйкес консорциум қызметіне қатысуға.
3.1.3. Осы Келісімде белгіленген тәртіппен салымдар салуға.
3.1.4. Консорциумның және атап айтқанда әрбір қатысушының құпия ақпаратын жария етпеуге міндетті.
3.2. Қатысушылар мыналарға:
3.2.1. Осы Келісімде айқындалған тәртіппен консорциум істерін басқаруға қатысуға.
3.2.2. Консорциумның қызметі туралы ақпарат алу, оның ішінде консорциумның істерін жүргізу жөніндегі кез келген құжаттамамен танысуға.
3.2.3. Консорциум қызметінен түскен пайданы бөлуге қатысуға.
3.2.4. Барлық қатысушылардың ортақ келісімі болған кезде қатысушылардың ортақ мүлкін пайдалануға құқылы.
4. Қатысушылардың салымдары
4.1. Негізгі қатысушының салымы мыналар болып табылады:
4.1.1. ________________________
4.1.2. _______________________
4.1.3. ______________________
4.2. "2-қатысушы" салымы мыналар болып табылады:
4.2.1. ________________________
4.2.2. _______________________
4.2.3. ______________________
4.3. "3-қатысушы" салымы мыналар болып табылады:
4.3.1. ________________________
4.3.2. _______________________
4.3.3. ______________________
4.4. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету, сондай-ақ консорциум жеңімпаз деп танылған және онымен шарт жасасқан жағдайда сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету және (немесе) демпингке қарсы шараларға сәйкес сома (болған кезде) негізгі қатысушы енгізеді.
5. Басқару тәртібі
5.1. Қатысушылардың жалпы істерін жүргізуді, Тендерге қатысуға өтінім беруді және Консорциум қызметіне байланысты өзге де әрекеттерді Негізгі қатысушы қосымшаға сәйкес нысан бойынша Консорциум қатысушыларының сенімхаттары негізінде жүзеге асырады.
5.2. Консорциум Тендерде жеңімпаз деп танылған жағдайда, Сатып алу туралы шарт Негізгі қатысушымен жасалады.
5.3. Консорциум жеңімпаз деп танылған және онымен Сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда, осы Келісім оның ажырамас бөлігі болып табылады.
6. Қатысушылардың Жауапкершілігі
6.1. Сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін, сондай-ақ біліктілік талаптары және (немесе) тендерлік баға ұсынысына әсер ететін құжаттар бойынша анық емес ақпарат бергені үшін Қатысушылар ортақ жауаптылықта болады.
6.2. Қатысушының Осы Келісім шеңберіндегі Консорциум қызметіне байланысты емес жеке міндеттемелері бойынша өзге Қатысушылар жауапты болмайды.
7. Дауларды шешу
7.1. Осы Келісімнің шарттарын орындау кезінде туындауы мүмкін барлық даулар мен келіспеушіліктерді Қатысушылар келіссөздер жолымен шешуге тырысатын болады.

3.1.2. Участвовать в деятельности Консорциума в соответствии с условиями настоящего Соглашения.
3.1.3. Вносить вклады в порядке, установленные настоящим Соглашением.
3.1.4. Не разглашать конфиденциальную информацию Консорциума и каждого Участника, в частности.
3.2. Участники вправе:
3.2.1. Участвовать в управлении делами Консорциума в порядке, определяемом настоящим Соглашением.
3.2.2. Получать информацию о деятельности Консорциума, в том числе знакомиться с любой документацией по ведению дел Консорциума.
3.2.3. Принимать участие в распределении прибыли от деятельности Консорциума.
3.2.4. Пользоваться общим имуществом Участников при наличии общего согласия всех Участников.
4. Вклады Участников
4.1. Вкладом Основного Участника являются:
4.1.1. ________________________
4.1.2. ________________________
4.1.3. ________________________
4.2. Вкладом "Участника-2" являются:
4.2.1. ________________________
4.2.2. ________________________
4.2.3. ________________________
4.3. Вкладом "Участника-3" являются:
4.3.1. ________________________
4.3.2. ________________________
4.3.3. ________________________
4.4. Обеспечение заявки на участие в Тендере, а также в случае признания Консорциума победителем и заключения с ним Договора обеспечение исполнения Договора о закупках и (или) сумма в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии), вносится Основным участником.
5. Порядок управления
5.1. Ведение общих дел Участников, подача заявки на участие в Тендере, и иные действия, связанные с деятельностью Консорциума осуществляются Основным участником на основании доверенностей Участников Консорциума по форме согласно приложению.
5.2. В случае признания Консорциума победителем в Тендере, Договор о закупках заключается с Основным участником.
5.3. В случае признания Консорциума победителем и заключения с ним Договора о закупках, настоящее Соглашение будет являться его неотъемлемой частью.
6. Ответственность Участников
6.1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору о закупках, а также за предоставление недостоверной информации по квалификационным требованиям и (или) документам, влияющим на тендерное ценовое предложение, Участники несут солидарную ответственность.
6.2. По личным обязательствам Участника, не связанным с деятельностью Консорциума в рамках настоящего Соглашения, иные Участники не несут ответственности.
7. Разрешение споров
7.1. Все споры и разногласия, которые могут возникнуть при исполнении условий настоящего Соглашения, Участники будут стремиться разрешать путем переговоров.

7.2. Келіссөздер жолымен реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында белгіленген сот тәртібімен шешіледі.
8. Келісімнің қолданылу мерзімі
8.1. Осы Келісім барлық Қатысушылар қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
8.2. Егер Консорциум Тендер жеңімпазы болып танылмаған жағдайда, Келісім Сатып алу туралы шарт жасалғанға дейін қолданылады.
8.3. Консорциум Тендердің жеңімпазы деп танылған және онымен Сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда, Келісім Сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін қолданылады.
9. Басқа шарттар
9.1. Осы Келісім Консорциумға Қатысушылардың электрондық цифрлық қолтаңбаларымен куәландырылған сатып алу веб-порталы арқылы ресімделді және жасалды.
9.2. Осы Келісім ____________________ тілінде жасалды.
9.3. Осы Келісіммен реттелмеген барлық қалған жағдайларда Қатысушылар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
10. Қатысушылардың деректемелері мен қолдары
"Негізгі қатысушы"
Толық атауы
Толық заңды мекенжайы
БСН Банктік деректемелер
Телефоны
Лауазымы, Т.А.Ә.
"2-қатысушы"
Толық атауы
Толық заңды мекенжайы
БСН Банктік деректемелер
Телефоны
Лауазымы, Т.А.Ә.
"3-қатысушы"
Толық атауы
Толық заңды мекенжайы
БСН, Банктік деректемелер
Телефоны
Лауазымы, Т.А.Ә.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Консорциялық келісімге
қосымша
Сенімхат
20__ж. " "________
________________ атынан осы сенімхатпен ______________________
(консорциумға қатысушы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________ атынан _________________________________
(Негізгі қатысушы) (басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
______________________ _______________________________________
(консорциумға қатысушы) (ұйымдастырушының, бірыңғай тапсырыс берушінің атауы)
де мүддесін білдіруге сенім білдіреді.
Сол үшін Өтінім беруге және Сатып алу туралы шарт жасасуға құқығын береді.
Тендер № _____________
Тендердің атауы______________
Лот № _______________
Лоттың атауы _________________
Сенімхат № ______________________ Тендер бойынша Консорциялық
(тендердің нөмірі мен атауы)
қолдану мерзіміне берілді.
Осы сенімхат менің ________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
цифрлық қолтаңбамды пайдалана отырып, сатып алу веб-порталы арқылы куәландырылды.
___________________             __________________             ______________
(Қатысушы)                         қолы                         Басшы
Тендерлік құжаттамаға
13-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (құрылыс саласындағы (құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау бойынша жұмыстар) жұмыстарды сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші (қосалқы мердігер) толтырады)

7.2. Споры, не урегулированные путем переговоров, разрешаются в судебном порядке, установленном гражданским законодательством Республики Казахстан.
8. Срок действия Соглашения
8.1. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня подписания всеми Участниками.
8.2. В случае если Консорциум не будет признан победителем Тендера, Соглашение действует до заключения Договора.
8.3. В случае признания Консорциума победителем Тендера и заключения с ним Договора, Соглашение действует до полного исполнения обязательств по Договору.
9. Прочие условия
9.1. Настоящее Соглашение оформлено и заключено посредством веб-портала закупок, удостоверенное электронными цифровыми подписями Участниками Консорциума.
9.2. Настоящее Соглашение составлено на ____________________ языке.
9.3. Во всем остальном, что не урегулировано настоящим Соглашением, Участники руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
10. Реквизиты и подписи Участников
"Основной Участник"
Полное наименование
Полный юридический адрес
БИН, Банковские реквизиты
Телефон
Должность, Ф.И.О.
"Участник-2"
Полное наименование
Полный юридический адрес
БИН, Банковские реквизиты
Телефон
Должность, Ф.И.О.
"Участник-3"
Полное наименование
Полный юридический адрес
БИН, Банковские реквизиты
Телефон
Должность, Ф.И.О.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение
к консорциальному соглашению
Доверенность
""________20__года __________________ настоящей доверенностью, в лице
____________________________________________ доверяет (участник консорциума)
(фамилия, имя, отчество руководителя) _________________________________ в лице
_________________________________________________________________________
представлять интересы (Основной участник) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя) ____________________________________________________________,
в ________________________________________________________________________
(участник консорциума) (наименование организатора, единого организатора, заказчика)
Для чего предоставляет право на подачу заявки и заключение Договора . Тендер
№ _____________ Наименование тендера______________ Лот № ______________
Наименование лота _________________
Доверенность выдана на срок действия Консорциального соглашения по Тендеру
№ ____________________________________________________________________
(номер и наименование тендера) Настоящая доверенность удостоверена мной
_____________________________________ фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя) посредством веб-портала закупок, с использованием электронной
цифровой подписи. ___________________ _____________________ _____________
(Участник) подпись Руководитель
Приложение 13
к Тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком (субподрядчиком) при закупках работ в сфере строительства (строительно-монтажные работы и работы по проектированию)

Ескерту. 13-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тапсырыс берушінің атауы ____________
Ұйымдастырушының атауы __________
Тендердің № _____________
Тендердің атауы __________________
Лоттың № _________________________
Лоттың атауы _______________________
Әлеуетті өнім берушінің (қосалқы мердігердің) БСН/ЖСН/ССН/СЕН және атауы__________
Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде олар туралы мәліметтер болмаған жағдайда, рұқсаттардың (хабарламаның) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы туралы мәліметтер.
Рұқсаттың (хабарламаның атауы)
Қызмет түрі
Ерекше шарттар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі)
1.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің жоқтығы туралы, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді кіріс органдары мәліметтерінің негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды.
3. Банкроттық не тарату рәсімі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші банкрот болып табылмайтынын және тарату рәсіміне жатпайтынын растайды).
4. Материалдық және еңбек ресурстарына ие болу осы қосымшаның 1-тармағында көзделген Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсатпен (хабарламамен) расталады.
5. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) орындалған жұмыстар тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер (болған жағдайда толтырылады).
Жұмыс атауы
Құрылыс объектісі бойынша әлеуетті өнім берушінің мәртебесі (бас мердігер, бас жобалаушы/қосалқы мердігер)
Құрылыс түрі (жаңа құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, қайта жаңарту, қалпына келтіру және қолданыстағы объектілерді күрделі жөндеу)
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (бірінші-жоғары, екінші-қалыпты, үшінші-төмен)
Объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіптік объектілер, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)

Сноска. Приложение 13 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование заказчика ___________________
Наименование организатора ________________
№ тендера _______________________________
Наименование тендера ____________________
№ лота _________________________________
Наименование лота _______________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика______
Потенциальный поставщик соответствует следующим квалификационным требованиям:
1. Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления)
1.
2. Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяются веб-порталом автоматически на основании сведений органов доходов.
3. Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации (потенциальный поставщик подтверждает, что не является банкротом и не подлежит процедуре ликвидации).
4. Обладание материальными и трудовыми ресурсами подтверждается соответствующим разрешением (уведомлением), выданным в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, предусмотренным пунктом 1 настоящего приложения.
5. Сведения о наличии опыта выполненных работ в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование работы
Статус потенциального поставщика по объекту строительства (генеральный подрядчик, генеральный проектировщик/субподрядчик)
Вид строительства (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов)
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
Функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)

Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, тендердің нысанасына сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
Жұмысты орындау орны (объектінің орналасқан орны)
Тапсырыс берушінің атауы
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Кестенің жалғасы
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Раст айтын құжат тардың электр ондық көшір месі (сілт еме)
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
1. Егер осы тендерде жұмыс тәжірибесінің болуы біліктілік талабы болып табылмаған жағдайда растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерінің болмауы тиісті шартты жеңілдікке әсер етеді.
2. Егер жаңа объектілер салу, сондай-ақ қолданыстағы объектілерді кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу тендердің нысанасы болып табылған жағдайда, "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы уәкілетті орган бекіткен нысандар бойынша орындалған жұмыстарды қабылдау және объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжат (бұдан әрі -орындалған жұмыстарды қабылдау және объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері) болып табылады.
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар көрсетілген нысандарға сәйкес келмеген жағдайда, мұндай құжаттар дұрыс деп танылады және осы Қағидалармен айқындалған жағдайларда және тәртіппен жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде ескеріледі.
Егер әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігер ретінде жұмыс тәжірибесі болған жағдайда орындалған жұмыстарды қабылдау және объектіні пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері ұсынылады, онда осы қосалқы мердігер туралы мәліметтер көрсетіледі.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінде қосалқы мердігер туралы мәліметтер болмаған жағдайда, сәйкестік туралы декларацияның электрондық көшірмесі қосымша ұсынылады, онда осы қосалқы мердігер туралы мәліметтер көрсетіледі.
Егер автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі жөндеу тендердің нысанасы болып табылған жағдайда орындалған жұмыстарды қабылдау және объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері (сертификаттар, шарттық баға ведомосіне сәйкес орындалған жұмыстарды қабылдау актілері) жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.

Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий предмету тендера, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
Наименование, дата и номер подтверждающих документов
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
1. В случае, если наличие опыта работы не является в данном тендере квалификационным требованием, отсутствие электронных копий подтверждающих документов влияет на соответствующую условную скидку.
2. В случае, если предметом тендера является строительство новых, а также расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов, документом, подтверждающим опыт работы, являются электронные копии актов приемки выполненных работ и приемки объектов в эксплуатацию по формам, утвержденным уполномоченным органом в области архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – электронные копии актов приемки выполненных работ и приемки объектов в эксплуатацию).
В случае несоответствия документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика указанным формам, такие документы признаются достоверными и учитываются при расчете опыта работы в случаях и в порядке, определенном настоящими Правилами.
В случае, если потенциальный поставщик имеет опыт работы в качестве субподрядчика представляются электронные копии актов приемки выполненных работ и приемки объекта в эксплуатацию, в котором указываются сведения об этом субподрядчике.
В случае отсутствия сведений о субподрядчике в акте приемки объекта в эксплуатацию, дополнительно представляется электронная копия декларации о соответствии, в которой указываются сведения об этом субподрядчике.
В случае, если предметом тендера является строительство, реконструкция, капитальный ремонт автомобильных дорог, документом, подтверждающим опыт работы, являются электронные копии актов приемки выполненных работ (сертификаты, акты приемки выполненных работ согласно ведомости договорной цены) и приемки объектов в эксплуатацию.

3. Егер тендердің нысанасы жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу болып табылған жағдайда, сараптаманың оң қорытындысының электрондық көшірмесі жұмыс тәжірибесін растайтын құжат болып табылады.
4. Егер тендердің нысанасы жаңа құрылыс болып табылған жағдайда, жаңа объектілер құрылысының жұмыс тәжірибесі ғана ескеріледі.
Автомобиль жолдарын және (немесе) инженерлік желілерді реконструкциялау жөніндегі жұмыс тәжірибесі автомобиль жолдарын және (немесе) инженерлік желілерді жаңа салу кезінде ескеріледі.
5. Егер тендердің нысанасы кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру және реконструкциялау болып табылған жағдайда, онда күрделі жөндеуді қоспағанда, жаңа объектілер салудың, кеңейтудің, жаңғыртудың, техникалық қайта жарақтандырудың және жұмыс істеп тұрған объектілерді реконструкциялаудың жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
6. Егер күрделі жөндеу тендердің нысанасы болып табылған жағдайда, онда Жаңа объектілерді салу, кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, Жұмыс істеп тұрған объектілерді реконструкциялау және күрделі жөндеу жұмысының тәжірибесі ескеріледі.
7. Егер жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстар тендер нысанасы болып табылған жағдайда, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Егер жобалау-сметалық құжаттаманы түзету немесе байланыстыру жөніндегі жұмыстар тендер нысанасы болып табылған жағдайда, жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, түзету, байланыстыру жөніндегі жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
8. Құрылыс саласындағы жұмыс тәжірибесі құрылыс объектілерінің функционалдық мақсаты мен салалық тиістілігіне (құрылыс түрлері бойынша бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсастығы) және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес айқындалған олардың техникалық күрделілігіне негізделе отырып есептеледі.
9. Әлеуетті өнім берушінің құрылыс (құрылыс-монтаждау жұмыстары және жобалау) саласындағы жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде жиынтығында мыналар ескеріледі:
1) ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (біріншісі – жоғары, екіншісі – қалыпты, үшіншісі – төмен).
Егер тендердің нысанасы бірінші (жоғары) жауапкершілік деңгейіндегі ғимараттар мен құрылыстар болып табылған жағдайда, бірінші (жоғары) жауапкершілік деңгейіндегі ғимараттар мен құрылыстардың ғана жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Егер тендердің нысанасы екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі ғимараттар мен құрылыстар болып табылған жағдайда, бірінші (жоғары) және екінші (қалыпты) жауапкершілік деңгейіндегі ғимараттар мен құрылыстардың жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Егер тендердің нысанасы үшінші (төмендетілген) жауапкершілік деңгейіндегі ғимараттар мен құрылыстар болып табылса, бірінші (жоғарылатылған), екінші (қалыпты) және үшінші (төмендетілген) жауапкершілік деңгейіндегі ғимараттар мен құрылыстардың жұмыс тәжірибесі ескеріледі;

3. В случае, если предметом тендера является разработка проектно-сметной документации, документом, подтверждающим опыт работы, является электронная копия положительного заключения экспертизы.
4. В случае, если предметом тендера является новое строительство, учитывается опыт работы только строительства новых объектов.
Опыт работы по реконструкции автомобильных дорог и (или) инженерных сетей учитывается при новом строительстве автомобильных дорог и (или) инженерных сетей.
5. В случае, если предметом тендера является расширение, модернизация, техническое перевооружение и реконструкция, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения и реконструкции существующих объектов, за исключением капитального ремонта.
6. В случае, если предметом тендера является капитальный ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции и капитального ремонта существующих объектов.
7. В случае, если предметом тендера являются работы по разработке проектно-сметной документации, учитывается опыт работы по разработке проектно-сметной документации.
В случае, если предметом тендера являются работы по корректировке или привязке проектно-сметной документации, учитывается опыт работы по разработке, корректировке, привязке проектно-сметной документации.
8. Опыт работы в сфере строительства рассчитывается исходя из функционального назначения и отраслевой принадлежности объектов строительства (аналогичность или схожесть ранее выполненных работ по видам строительства) и их технической сложности, определенной в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
9. При расчете опыта работы в сфере строительства (строительно-монтажные работы и проектирование) потенциального поставщика в совокупности учитывается:
1) уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный).
В случае, если предметом тендера являются здания и сооружения первого (повышенного) уровня ответственности, учитывается опыт работы только зданий и сооружений первого (повышенного) уровня ответственности.
В случае, если предметом тендера являются здания и сооружения второго (нормального) уровня ответственности, учитывается опыт работы зданий и сооружений первого (повышенного) и второго (нормального) уровня ответственности.
В случае, если предметом тендера являются здания и сооружения третьего (пониженного) уровня ответственности, учитывается опыт работы зданий и сооружений первого (повышенного), второго (нормального) и третьего (пониженного) уровня ответственности;

2) объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар мен құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар).
Егер тендердің нысанасы техникалық күрделі объектілер (кешендер) болып табылған жағдайда, тек техникалық күрделі объектілердің (кешендердің) жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Егер тендердің нысанасы техникалық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар болып табылған жағдайда, техникалық жағынан күрделі объектілерге (кешендерге) жатпайтын техникалық жағынан күрделі объектілердің (кешендердің)және ғимараттар мен құрылыстардың жұмыс тәжірибесі ескеріледі;
3) функционалдық мақсаты (өнеркәсіптік объектілер, өндірістік ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар);
4) бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе сәйкестігі, тұрғын үй – азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заң) бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген, лицензияланатын қызмет түрінің тиісті кіші түрінің бір тармақшасында болған жағдайда ескеріледі.
Бұл ретте электрмен жабдықтауға, электрмен жарықтандыруға және электрмен жылытуға байланысты бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсастығы олардың тендер нысанымен "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің тиісті кіші түрінің әртүрлі тармақшаларында болуына қарамастан ескеріледі.
Автомобиль жолдарын салуға байланысты бұрын орындалған жұмыстардың ұқсастығы немесе ұқсастығы олардың "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңның 5 және 6-бөлімдерінде көзделген бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің лицензияланатын қызмет түрінің тиісті кіші түрінің әртүрлі тармақшаларында тендер нысанасымен болуына қарамастан ескеріледі.
10. Инженерлік желілер мен жүйелердің (инженерлік желілер мен жүйелердің бірнеше түрі) кешенді құрылысы (жаңа құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу) кезіндегі жұмыс тәжірибесі өткізілетін сатып алу нысанасына сәйкес келетін инженерлік желілер және (немесе) жүйелер түрлерінің ең болмағанда біреуінің болуына қарай есептеледі.
Инженерлік желілерді және (немесе) жүйелерді (инженерлік желілердің және (немесе) жүйелердің бірнеше түрі) реконструкциялау жөніндегі жұмыс тәжірибесі инженерлік желілерді және (немесе) жүйелерді (инженерлік желілердің және (немесе) жүйелердің бірнеше түрі) жаңадан салу кезінде ескеріледі.
Автомобиль жолдары мен инженерлік желілер мен жүйелердің (инженерлік желілер мен жүйелердің бірнеше түрі) кешенді құрылысы (жаңа құрылыс, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, реконструкциялау, қалпына келтіру және күрделі жөндеу) кезіндегі жұмыс тәжірибесі автомобиль жолдарының жұмыс тәжірибесінің болуына және инженерлік желілер мен жүйелердің ең болмағанда біреуінің болуына қарай есептеледі.

2) техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, и здания, и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам).
В случае, если предметом тендера являются технически сложные объекты (комплексы), учитывается опыт работы только технически сложных объектов (комплексов).
В случае, если предметом тендера являются здания и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам (комплексам), учитывается опыт работы технически сложных объектов (комплексов) и зданий и сооружений, не относящихся к технически сложным объектам (комплексам);
3) функциональное назначение (промышленные объекты, производственные здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения);
4) аналогичность или схожесть ранее выполненных работ, учитывается при условии их нахождения в одном подпункте соответствующего подвида лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон "О разрешениях и уведомлениях") с предметом тендера, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения.
При этом аналогичность или схожесть ранее выполненных работ, связанных с электроснабжением, электроосвещением и электроотоплением учитываются вне зависимости от их нахождения в разных подпунктах соответствующего подвида лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона "О разрешениях и уведомлениях" с предметом тендера.
Аналогичность или схожесть ранее выполненных работ связанных со строительством автомобильных дорог учитываются вне зависимости от их нахождения в разных подпунктах соответствующего подвида лицензируемого вида деятельности предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона "О разрешениях и уведомлениях" с предметом тендера.
10. Опыт работы при комплексном строительстве (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов) инженерных сетей и систем (несколько видов инженерных сетей и систем), рассчитывается исходя из наличия хотя бы одного из видов инженерных сетей и (или) систем, соответствующих предмету проводимых закупок.
Опыт работы по реконструкции инженерных сетей и (или) систем (несколько видов инженерных сетей и (или) систем) учитывается при новом строительстве инженерных сетей и (или) систем (несколько видов инженерных сетей и (или) систем).
Опыт работы при комплексном строительстве (новое строительство, расширение, техническое перевооружение, модернизация, реконструкция, реставрация и капитальный ремонт существующих объектов) автомобильных дорог и инженерных сетей и систем (несколько видов инженерных сетей и систем), опыт работы рассчитывать исходя из наличия опыта работ автомобильных дорог и наличия хотя бы одного из видов инженерных сетей и систем.

11. Егер аумақтарды абаттандыру немесе аула аумақтарын күрделі жөндеу бойынша және лицензияланатын түрлерін орындау көзделген жұмыстар тендер нысанасы болып табылған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі тендер нысанасында көзделген барлық лицензияланатын жұмыс түрлері бойынша тәжірибесі болған кезде ескеріледі.
12. Егер жұмыс тәжірибесінің болуы біліктілік талабы болып табылған жағдайда қосалқы мердігер ретіндегі жұмыс тәжірибесі жиынтығында мынадай шарттар сақталған кезде ескеріледі:
1) жылына қосалқы мердігер ретінде орындалған жұмыстардың кемінде екі объектісі болған кезде бір жыл жұмыс тәжірибесі беріледі. Жылына орындалған жұмыстардың екі объектісінен артық жұмыс тәжірибесі болған жағдайда, бір жылдан астам жұмыс тәжірибесін беруге жол берілмейді;
2) қосалқы мердігердің жұмыс тәжірибесі тендер мәніне сәйкес келетін объектілерде жұмыстарды (бір немесе бірнеше) орындаған жағдайда ескеріледі. Бұл ретте, қосалқы мердігердің жұмыс тәжірибесі "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңға сәйкес лицензияланатын қызмет түрлері бойынша ғана ескеріледі.
Объект деп нысанасы өткізілетін сатып алу нысанасына сәйкес келетін бір азаматтық-құқықтық шарт шеңберінде орындалған жұмыстар түсініледі.
13. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес құрылыстың аяқталған жылы танылады.
14. Растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін беру тендерлік құжаттамада оларды көрсету көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Егер тендерлік құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген жағдайда растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін бермеуге де болады.
15. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының электрондық көшірмесі не алдын ала жалдау шартының электрондық көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі тендерлік құжаттамада белгіленген жұмыстарды орындау мерзімінен кем болмайды.
16. Материалдық ресурстарды қосалқы жалдау шартының электрондық көшірмесін ұсынуға жол берілмейді.
17. Осы қосымшаның 2, 4 және 5-тармақтарының қаржылық орнықтылығы бөлігіндегі талаптары қосалқы мердігерлерге қолданылмайды.
Аббревиатуралардың таратып жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Тендерлік құжаттамаға
14-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (құрылыспен байланысты емес жұмыстарды сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші (қосалқы мердігерлер) толтырады)

11. В случае, если предметом тендера являются работы по благоустройству территорий или капитальному ремонту дворовых территорий и в которых предусмотрены выполнение лицензируемых видов, опыт работы потенциального поставщика учитывается при наличии опыта по всем лицензируемым видам работ, предусмотренным в предмете тендера.
12. В случае, если наличие опыта работы является квалификационным требованием, опыт работы в качестве субподрядчика учитывается при соблюдении в совокупности следующих условий:
1) один год опыта работы присваивается при наличии не менее двух объектов выполненных работ в качестве субподрядчика в год. При наличии опыта работы более двух объектов выполненных работ в год, не присваивается более одного года опыта работы;
2) опыт работы субподрядчика учитывается при условии выполнения работ (одного или нескольких) на объектах, соответствующих предмету тендера. При этом, опыт работы субподрядчика учитывается только по лицензируемым видам деятельности согласно Закону "О разрешениях и уведомлениях".
Под объектом понимаются работы, выполненные в рамках одного гражданско-правового договора, предмет которого соответствует предмету проводимых закупок.
13. При расчете опыта работы по договорам со сроком свыше одного года признается год завершения строительства согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию.
14. Предоставление электронных копий подтверждающих документов обязательно только, по тем сведениям, указание которых предусмотрено в тендерной документации. В случае, если тендерной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, электронные копии подтверждающих документов могут не предоставляться.
15. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является электронная копия договора аренды либо электронная копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока выполнения работ, установленного в тендерной документации.
16. Электронная копия договора субаренды материальных ресурсов не предоставляется.
17. Требования пунктов 2 в части финансовой устойчивости, 4 и 5 настоящего приложения не распространяются на субподрядчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 14
к Тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком
(субподрядчиком) при закупках работ, не связанных со строительством)

Ескерту. 14-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тапсырыс берушінің атауы ________________________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Тендердің № ____________________________________________________
Тендердің атауы _________________________________________________
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің (қосалқы мердігердің) БСН/ЖСН/ССН/ТЕН және атауы__________
1. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде олар туралы мәліметтер болмаған жағдайларда, рұқсаттардың (хабарламаның) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның) болуы туралы мәліметтер.
Рұқсаттың (хабарламаныңатауы)
Қызмет түрі
Ерекше шарттар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі)
1.
Бұл тармақ, егер жұмыстарды орындау тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап еткен жағдайда толтырылады.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің жоқтығы сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды.
3. Банкроттық не тарату рәсімі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші банкрот болып табылмайтынын және тарату рәсіміне жатпайтынын растайды).
4. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, жұмыстарды орындау үшін қажетті талап етілетін материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтер.
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жағдайы (жаңа, жақсы, жаман)
Меншікті (меншік құқығын растайтын құжаттар қоса беріледі), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттар қоса беріледі)
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1.
5. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, жұмыстарды орындау үшін қажетті талап етілетін еңбек ресурстары туралы мәліметтер.
Мамандық (біліктілік) атауы)
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі қоса беріледі)
Біліктілігі туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен Берілген күнін көрсету, олардың электрондық көшірмелерін қоса беру)
Растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1.

Сноска. Приложение 14 – в редакции приказа Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование заказчика _________________________________________
Наименование организатора ______________________________________
№ тендера _____________________________________________________
Наименование тендера __________________________________________
№ лота ________________________________________________________
Наименование лота _____________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика ___________
1. Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления)
1.
Данный пункт заполняется в случае, если выполнения работ требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления.
2. Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов.
3. Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации (потенциальный поставщик подтверждает, что не является банкротом и не подлежит процедуре ликвидации).
4. Сведения о наличии требуемых материальных ресурсов, необходимых для выполнения работ с приложением электронных копий подтверждающих документов.
№№
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1.
5. Сведения о требуемых трудовых ресурсах, необходимых для выполнения работ с приложением электронных копий подтверждающих документов.
№№
Наименование специальности (квалификации)
Ф. И. О. работников (приложить электронную копию документа, удостоверяющего личность)
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата, приложить их электронные копии)
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1.

6. Растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) орындалған жұмыстар тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер (болған жағдайда толтырылады).
Жұмыстың атауы
Жұмысты орындау орны (объектінің орналасқан орны)
Тапсырыс берушінің атауы
Орындалған жұмыстар актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1.
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
1. Құрылыс-монтаждау жұмыстарына тиісті рұқсаты (хабарламасы) бар және құрылыспен байланысты емес жұмыстарды (ағымдағы жөндеу, реставрациялау, қолданыстағы объектілерді реэкспозициялау, абаттандыру, жайластыру) сатып алуға қатысатын әлеуетті өнім берушілер тендерлік құжаттамада көзделген материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде біліктілік талаптарына сәйкес келеді деп танылады.
Бұл ретте осы Қосымшаның 4 және 5-тармақтарының талаптары мұндай әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды.
Егер автомобиль жолдарын ағымдағы және орташа жөндеу жөніндегі сатып алу нысаны болып табылса, әлеуетті өнім беруші осы Қосымшаның 4 және 5-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес материалдық және еңбек ресурстарына ие екендігін растайды.
2. Егер осы тендерде жұмыс тәжірибесінің болуы біліктілік талабы болып табылмаған жағдайда растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерінің болмауы тиісті шартты жеңілдікке әсер етеді.
3. Егер тендер нысанасы автомобиль жолын орташа жөндеу болып табылған жағдайда, онда автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі және орташа жөндеу жұмысының тәжірибесі ескеріледі.
Егер тендердің нысанасы ағымдағы жөндеу болып табылған жағдайда, онда Жаңа объектілерді салу, кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, реконструкциялау, күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу жұмыстарының жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
4. Орындалған жұмыстар актілерінің электрондық көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
5. Егер тендер нысанасы автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі жұмыстар болып табылған жағдайда, тапсырыс беруші объектілер бойынша дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысты үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, заңды тұлғалар мемлекетке тиесілі және олармен үлестес заңды тұлғалар болып табылатын орындалған жұмыстардың тиісті актілерінің электрондық көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.

6. Сведения о наличии опыта выполненных работ в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование работы
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта выполненных работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
1. Потенциальные поставщики, имеющие соответствующее разрешение (уведомление) на строительно-монтажные работы и участвующие в закупках работ, не связанных со строительством (текущий ремонт, реставрация, реэкспозиция существующих объектов, благоустройство, обустройство) признаются соответствующими квалификационным требованиям в части обладания материальными и трудовыми ресурсами, предусмотренными в тендерной документации.
При этом требования пунктов 4 и 5 настоящего приложения не распространяются на таких потенциальных поставщиков.
Если предметом закупок являются работы по текущему и среднему ремонтам автомобильных дорог, потенциальный поставщик подтверждает обладание материальными и трудовыми ресурсами согласно требованиям, предусмотренным пунктами 4 и 5 настоящего приложения.
2. В случае, если наличие опыта работы не является в данном тендере квалификационным требованием, отсутствие электронных копий подтверждающих документов влияет на соответствующую условную скидку.
3. В случае, если предметом тендера является средний ремонт автомобильной дороги, то учитывается опыт работы строительства, реконструкции, капитального и среднего ремонта автомобильных дорог.
В случае, если предметом тендера является текущий ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции, капитального, среднего и текущего ремонта существующих объектов.
4. Документами, подтверждающими опыт работы, являются электронные копии актов выполненных работ.
5. В случае, если предметом тендера являются работы по среднему ремонту автомобильных дорог, документами, подтверждающими опыт работы, являются соответствующие электронные копии актов выполненных работ, по объектам, где заказчиками являются государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированные с ними юридические лица.

6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде жұмыстардың аяқталған жылы танылады.
7. Растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін беру тендерлік құжаттамада оларды көрсету көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Егер тендерлік құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген жағдайда растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін бермеуге де болады.
8. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының электрондық көшірмесі не алдын ала жалдау шартының электрондық көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі тендерлік құжаттамада белгіленген жұмыстарды орындау мерзімінен кем болмауға тиіс.
9. Материалдық ресурстарды қосалқы жалдау шартының электрондық көшірмесін ұсынуға жол берілмейді.
10. Осы қосымшаның 2, 4, 5 және 6-тармақтарының қаржылық орнықтылығы бөлігіндегі талаптары қосалқы мердігерлерге қолданылмайды.
Аббревиатуралардың таратып жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса).
Тендерлік құжаттамаға
15-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші (бірлесіп орындаушы) көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде толтырады)
Ескерту. 15-қосымшаға өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.09.2024 № 647 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Тапсырыс берушінің атауы ______________
Ұйымдастырушының атауы _____________
Тендердің № ________________________
Тендердің атауы _____________________
Лоттың № ____________________________
Лоттың атауы _________________________
Әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН/ССН/ТЕН және атауы
__________________________________________________________________
1. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде олар туралы мәліметтер болмаған жағдайларда рұқсаттардың (хабарламалардың) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның) бар екені туралы мәліметтер.
Рұқсат (хабарлама) атауы
Қызмет түрі
Ерекше шарттар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі
1.
Егер қызметтер көрсету тиісті рұқсатты алуды, хабарлама жіберуді талап еткен жағдайда осы тармақ толтырылады.

6. При расчете опыта работы по договорам со сроком свыше одного года признается год завершения работ.
7. Предоставление электронных копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в тендерной документации. В случае, если тендерной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, электронные копии подтверждающих документов могут не предоставляться.
8. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является электронная копия договора аренды либо электронная копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам составляет не менее срока выполнения работ, установленного в тендерной документации.
9. Электронные копии договора субаренды материальных ресурсов не представляются.
10. Требования пунктов 2 в части финансовой устойчивости, 4, 5 и 6 настоящего приложения не распространяются на субподрядчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 15
к Тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком
(соисполнителем) при закупках услуг)
Сноска. Приложение 15 с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 26.09.2024 № 647 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование заказчика __________________
Наименование организатора _______________
№ тендера ______________________________
Наименование тендера ___________________
№ лота _________________________________
Наименование лота _______________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика __________
1. Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), уведомления, выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления)
1.
Данный пункт заполняется в случае, если оказание услуг требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления.

1-1. Жаңа объектілер құрылысының барысына, сондай-ақ қолданыстағы объектілерді кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, қайта жаңарту, қалпына келтіру, күрделі және орташа жөндеу барысына инжинирингтік қызметтер көрсету (техникалық және авторлық қадағалау) сатып алу нысаны болып табылатын тендерде "Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15141 болып тіркелген).
2. Республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салықтық берешектің жоқ екендігі, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдары мәліметтерінің негізінде веб-портал автоматты түрде анықтайды.
3. Банкроттық не тарату рәсімі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші банкрот болып табылмайтындығын және тарату рәсіміне жатпайтынын растайды).
4. Растау құжаттарының электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, қызметтерді көрсету үшін қажетті талап етілетін материалдық ресурстардың бар екендігі туралы мәліметтер.
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, жаман)
Жеке меншік (меншік құқығын растайтын құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттар қоса берілсін)
Растау құжатының атауы, күні және нөмірі
Растау құжаттарының электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
5. Растау құжаттарының электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, қызметтер көрсету үшін қажетті талап етілетін еңбек ресурстары туралы мәліметтер.
Мамандық (біліктілік) атауы
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі қоса берілсін)
Біліктілік туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күні көрсетілсін, олардың электрондық көшірмелері қоса берілсін)
Растау құжаттарының электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
6. Растау құжаттарының (болған жағдайда толтырылады) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде тендерде сатып алынатын ұқсас (сол сияқты) көрсетілген қызметтер тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер сатып алу нысанасы болып табылатын тендерде растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін (болған жағдайда толтырылады) қоса бере отырып, тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) ағымдағы жылдың алдындағы соңғы бес жыл ішінде көрсетілген қызметтер тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер толтырылады.
Көрсетілетін қызметтің атауы
Қызметтерді көрсету орны
Тапсырыс берушінің атауы
Қызметті көрсеткен жылы, айы (__бастап _)
Растау құжатының атауы, күні және нөмірі
Растау құжаттарының электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:

1-1. В тендере, где предметом закупок является оказание инжиниринговых услуг (технический и авторский надзор) за ходом строительства новых объектов, а также за ходом расширения, технического перевооружения, модернизации, реконструкции, реставрации, капитального и среднего ремонта существующих объектов, документом, подтверждающим опыт работы поставщика, является акт приемки объекта в эксплуатацию по форме, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 "Об утверждении формы акта приемки объекта в эксплуатацию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15141).
2. Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяются веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов.
3. Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации (потенциальный поставщик подтверждает, что не является банкротом и не подлежит процедуре ликвидации).
4. Сведения о наличии требуемых материальных ресурсов, необходимых для оказания услуг с приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
5. Сведения о требуемых трудовых ресурсах, необходимых для оказания услуг с приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование специальности (квалификации)
Ф. И. О. работников (приложить электронную копию документа, удостоверяющего личность)
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата, приложить их электронные копии)
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
6. Сведения о наличии опыта оказанных услуг в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
В тендере, где предметом закупок является оказание инжиниринговых услуг по техническому надзору автомобильных дорог республиканского значения заполняются сведения о наличии опыта оказанных услуг в течение последних пяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование работы
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год завершения работ согласно дате акта выполненных работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:

1. Егер осы тендерде қызметтерді көрсету тәжірибесінің болуы біліктілік талабы болып табылмаған жағдайда, растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерінің болмауы тиісті шартты жеңілдікке әсер етеді. Сатып алынатын көрсетілетін қызметтер нарығында жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар көрсетілген қызметтердің актілері мен шот-фактуралардың электрондық көшірмелері болып табылады.
Салық кодексінің 397-бабында көзделген көрсетілетін қызметтерге байланысты, сондай-ақ есебі сертификатталған есепке алу жүйелері (аспаптар) арқылы жүргізілетін қызметтерді, оның ішінде коммуналдық қызметтерді (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтерін көрсетуге байланысты сатып алу туралы шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар шот-фактураның электрондық көшірмесі болып табылады.
2. Растау құжаттарының электрондық көшірмелерін беру тендерлік құжаттамада оларды көрсету көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Егер тендерлік құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген жағдайда, растау құжаттарының электрондық көшірмелерін бермеуге де болады.
3. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының электрондық көшірмесі не алдын ала жалдау шартының электрондық көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі тендерлік құжаттамада белгіленген қызметтерді көрсету мерзімінен кем болмауы тиіс.
4. Жұмыс өтілі бойынша талап бар болған жағдайда, қызметкердің жұмыс өтілін растайтын құжат бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы үзінді көшірменің немесе Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі және 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 35-бабы 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларында көзделген құжаттардың бірі болып табылады.
Бұл ретте қызметкердің соңғы он жылдағы өтілі ескеріледі.
5. Материалдық ресурстарды қосалқы жалдау шартының электрондық көшірмелерін ұсынуға жол берілмейді.
6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде көрсетілетін қызметтің аяқталған жылы танылады.
7. Осы қосымшаның қаржылық тұрақтылығы бөлігінде 2-тармағының, 4, 5 және 6-тармақтарының талаптары бірлесіп орындаушыларға қолданылмайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Тендерлік құжаттамаға
16-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші (бірлесіп орындаушы) тауарларды сатып алу кезінде толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы ______________
Ұйымдастырушының атауы _____________
Тендердің № ________________________
Тендердің атауы _____________________
Лоттың № ____________________________
Лоттың атауы _________________________
Әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН/ССН/ТЕН және атауы
__________________________________________________________________

1. В случае если наличие опыта оказания услуг не является в данном тендере квалификационным требованием, отсутствие электронных копий подтверждающих документов влияет на соответствующую условную скидку. Документами, подтверждающими опыт работы на рынке закупаемых услуг, являются электронные копии актов оказанных услуг и счетов-фактур.
Документами, подтверждающими опыт работы по договорам о закупках, связанных с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Налогового кодекса, а также услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи является электронная копия счет-фактуры.
2. Предоставление электронных копий подтверждающих документов обязательно только, по тем сведениям, указание которых предусмотрено в тендерной документации. В случае если тендерной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, электронные копии подтверждающих документов могут не предоставляться.
3. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является электронная копия договора аренды либо электронная копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам не должен быть менее срока оказания услуг, установленного в тендерной документации.
4. В случае наличия требования по стажу, документом, подтверждающим стаж работника, является электронная копия выписки из единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносов или сведений из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях и один из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
При этом стаж работника учитывается за последние десять лет.
5. Электронная копия договора субаренды материальных ресурсов не предоставляется.
6. При расчете опыта работы по договорам, со сроком свыше одного года признается год завершения услуги.
7. Требования пунктов 2 в части финансовой устойчивости, 4, 5 и 6 настоящего приложения не распространяются на соисполнителей.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 16
к Тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком
(соисполнителем) при закупках товаров)
Наименование заказчика __________________
Наименование организатора _______________
№ тендера ______________________________
Наименование тендера ___________________
№ лота _________________________________
Наименование лота ______________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика __________

1. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде олар туралы мәліметтер болмаған жағдайларда, рұқсаттардың (хабарламалардың) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, Қазақстан Республикасының рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген тиісті рұқсаттың (хабарламаның), хабарламаның бар екені туралы мәліметтер.
Рұқсат (хабарлама) атауы
Қызмет түрі
Ерекше шарттар (санаты)
Құжаттың берілген күні мен нөмірі
Рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі
1.
Егер тауарды жеткізу тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап еткен жағдайда осы тармақ толтырылады.
2. Республикалық бюджет туралы заңмен тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салықтық берешектің жоқ екендігі, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылығы туралы мәліметтерді мемлекеттік кірістер органдары мәліметтерінің негізінде веб-портал автоматты түрде анықтайды.
3. Банкроттық немесе тарату рәсімі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші банкрот болып табылмайтындығын және тарату рәсіміне жатпайтынын растайды).
4. Растау құжаттарының электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, тауарларды жеткізу үшін қажетті талап етілетін материалдық ресурстардың бар екендігі туралы мәліметтер.
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, жаман)
Жеке меншік (меншік құқығын растайтын құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттар қоса берілсін)
Растау құжатының атауы, күні және нөмірі
Растау құжаттарының электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
5. Растау құжаттарының электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, тауарларды жеткізу үшін қажетті талап етілетін еңбек ресурстары туралы мәліметтер.
Мамандық (біліктілік) атауы
Қызметкерлердің Т.А.Ә. (жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесі қоса берілсін)
Біліктілік туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күні көрсетілсін, олардың электрондық көшірмелері қоса берілсін)
Растау құжаттарының электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
6. Растау құжаттарының (болған жағдайда толтырылады) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде тендерде сатып алынатын ұқсас (сол сияқты) тауарларды жеткізу тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер.
Тауардың атауы
Алушының атауы
Тауарды жеткізу орны
Тауарды жеткізу күні
Растау құжатының атауы, күні мен нөмірі
Растау құжаттарының электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:

1. Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), уведомления, выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомления) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления)
1.
Данный пункт заполняется в случае, если поставка товара требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления.
2. Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, а также о финансовой устойчивости потенциального поставщика определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов.
3. Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации (потенциальный поставщик подтверждает, что не является банкротом и не подлежит процедуре ликвидации).
4. Сведения о наличии требуемых материальных ресурсов, необходимых для поставки товаров с приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
5. Сведения о требуемых трудовых ресурсах, необходимых для поставки товаров с приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование специальности (квалификации)
Ф. И. О. работников (приложить электронную копию документа, удостоверяющего личность)
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата, приложить их электронные копии)
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
6. Сведения о наличии опыта поставки товаров в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование товара
Наименование получателя
Место поставки товара
Дата поставки товара
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:

1. Егер тауарды жеткізу тәжірибесінің болуы осы тендерде біліктілік талап болып табылмаған жағдайда, растау құжаттарының электрондық көшірмелерінің болмауы тиісті шартты жеңілдікке әсер етеді.
2. Сатып алынатын тауарлар нарығында жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттары тауарларды қабылдап алу актілерінің және шот-фактуралардың электрондық көшірмелері болып табылады. 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін сатып алынатын тауарлар нарығында жұмыс тәжірибесі бар болса, жүкқұжаттар мен шот-фактуралардың электрондық көшірмелері де жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылуы мүмкін.
3. Осы қосымшаның қаржылық тұрақтылығы бөлігінде 2-тармағының, 4, 5 және 6-тармақтарының талаптары бірлесіп орындаушыларға қолданылмайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Тендерлік құжаттамаға
17-қосымша
Банктік кепілдік
Банктің атауы _______________________
Банктің деректемелері ________________
Кімге:
Сатып алуды ұйымдастырушының атауы
_______________________________________________________________
Сатып алуды ұйымдастырушының деректемелері
_______________________________________________________________
_________ ж. "_____" № _______ кепілдік міндеттеме _________________
(орналасқан жері)
Біз, бұдан әрі "Өнім беруші" _______________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
_______________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы)
ұйымдастырған
тендердың атауы ________________________________________________
тендердың № ___________________________________________________
лоттың атауы ___________________________________________________
лоттың № ______________________________________________________
_____________ сатып алу жөніндегі тендерге қатысатынынан және
_______________________________________________________________
(тендер (лот/-тар) бойынша тауарлардың, жұмыстардың көрсетілетін қызметтердің атауы)
тауарларды жеткізуді (жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді) жүзеге асыруға дайын екенінен хабардармыз.
Жоғарыда аталған тендерді өткізу жөніндегі _________ ж. "____"________
тендерлік құжаттамада әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімді
қамтамасыз етуді банктік кепілдік түрінде енгізуі көзделген.
Осыған байланысты біз ____________________________________ осымен
(банктің атауы)
Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды алғаннан кейін, сондай-ақ тендердің жеңімпазы болып айқындалған Өнім берушіге:
сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарғанын;
сатып алу туралы шарт жасасып, шартты орындамағанын не тиісінше орындамағанын, оның ішінде тендерлік құжаттамада белгіленген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімі туралы талаптарды уақтылы орындамағанын, сондай-ақ Қағидалардың 160-тармағына сәйкес соманың (бар болса), жазбаша растауын алғаннан кейін, Сіздің талабыңыз бойынша Сізге ________________________ (сома санмен және жазбаша) сомаға тең кері қайтып алынбайтын міндеттемені төлеуді өз міндетімізге аламыз.
Осы кепілдік міндеттеме тендерге қатысуға өтінімдерді ашқан күннен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік міндеттеме Өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімінің қолданылуының соңғы мерзіміне дейін қолданылады және, егер Сіздің жазбаша талабыңызды біз ____ аяғына дейін алмасақ, осы құжат бізге қайтарылатынына немесе қайтарылмайтынына қарамастан, толық және автоматты түрде күшін жояды.
Егер тендерге қатысуға өтінімнің қолданылу мерзімі ұзартылған болса, онда бұл кепілдік міндеттеме сондай мерзімге ұзартылады.
Осы кепілдік міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгердің қолы мен мөрі (бар болса) Күні мен мекенжайы
Тендерлік құжаттамаға
18-қосымша
Жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлері (веб-порталда қосалқы мердігердің электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы расталады)
Тендердің № ________________________
Тендердің атауы _____________________
Лоттың № ____________________________
Лоттың атауы _________________________
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) - заңды тұлғаның атауы не жеке тұлға болып табылатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) Т.А.Ә.
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) БСН (ЖСН) /ССН/СЕН, оның толық заңды және почталық мекенжайы, байланыс телефоны
Техникалық ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) атауы
Техникалық ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) ақшалай мәндегі көлемі, теңге
Техникалық ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) пайыздық мәндегі көлемі, %
Осы қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) бойынша барлығы
Осы қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) бойынша барлығы
Барлық қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) бойынша жиыны
Осымен тендерге (тендердың толық атауын көрсету) қатысуға өтінім беретін әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігері(лері) (бірлесіп орындаушысы(лары) сатып алуға қатысудың шарттары туралы өзінің хабардар екендігін білдіреді және әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлеріне (бірлесіп орындаушыларға) қатысты бөлігінде тендерлік құжаттамада көзделген талаптарды бұзғаны үшін жауапкершілікті өзіне алады.
Қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) - заңды тұлғаның атауы не жеке тұлға болып табылатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) Т.А.Ә.
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) уәкілетті өкілінің Т.А.Ә.
Электрондық цифрлық қолтаңба
Әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің көлемі жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің жалпы көлемінің екіден бірінен аспайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Тендерлік құжаттамаға
19-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің тендерлік баға ұсынысы
(әрбір лотқа жеке толтырылады)
Тендердің № __________________________________________________
Тендердің атауы________________________________________________
Лоттың № _____________________________________________________
Лоттың атауы __________________________________________________
Өнім берушінің атауы ___________________________________________
БСН/ЖСН/СЖН/ТЕН ___________________________________________
Өнім берушінің банктік деректемелері ______________________________
Баға ұсынысының валюта атауы ___________________________________
Өлшем бірлігі _________________________________________________
Барлық шығыстарды және жеңілдіктерді есепке алғандағы бірлік бағасы
______________________________________________________________
Саны (көлемі) __________________________________________________
ИНКОТЕРМС 2010 тауар жеткізу шарттары ________________________
Жалпы саны (санын бірлік үшін бағаға көбейту) _____________________
Біз тендерлік құжаттамада айтылған Сіздердің төлем шарттарыңызбен келісеміз.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
4-қосымша
Тендерлік құжаттама жобасын алдын ала талқылау хаттамасы №_ __

1. В случае если наличие опыта поставки товара не является в данном тендере квалификационным требованием, отсутствие электронных копий подтверждающих документов влияет на соответствующую условную скидку.
2. Документами, подтверждающими опыт работы на рынке закупаемых товаров, являются электронные копии актов приемки товаров и счетов-фактур. При наличии опыта работы на рынке закупаемых товаров до 1 января 2017 года, документами, подтверждающими опыт работы, также могут являться электронные копии накладных и счетов-фактур.
3. Требования пунктов 2 в части финансовой устойчивости, 4, 5 и 6 настоящего приложения не распространяются на соисполнителей.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 17
к тендерной документации
Банковская гарантия
Наименование банка ____________________________
Реквизиты банка _______________________________
Кому: ________________________________________
Наименование организатора закупок _________________
Реквизиты организатора закупок _____________________
Гарантийное обязательство
№ _________ ___________________________________ г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что ___________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
в дальнейшем "Поставщик" принимает участие в тендере по закупке:
Наименование тендера ___________________________________________________________
№ тендера ______________________________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________________________
№ лота _________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
организованном ________________________________ (наименование организатора закупок)
и готов осуществить поставку (выполнить работу, оказать услугу)
_______________________________________________________________________________.
(наименование товаров, работ, услуг по тендеру (лоту/-ам)) Тендерной документацией
от "___" __________ ___ г. по проведению вышеназванного тендера предусмотрено внесение
потенциальными поставщиками обеспечения заявки на участие в тендере в виде банковской
гарантии. В связи с этим мы ____________________ настоящим берем (наименование банка)
на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму, равную
__________________________________ (сумма в цифрах и прописью) по получении Вашего
письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того,
что Поставщик, определенный победителем тендера:
уклонился от заключения договора о закупках; заключив договор о закупках,
не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно
исполнил требования, установленные тендерной документацией, о внесении и (или)
сроках внесения обеспечения исполнения договора о закупках, а также суммы
в соответствии с пунктом 160 Правил (при наличии).
Данное гарантийное обязательство вступает в силу со дня вскрытия заявок на участие в тендере.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока действия
заявки на участие в тендере Поставщика и истекает полностью и автоматически,
независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ или нет, если Ваше
письменное требование не будет получено нами к концу ____.
Если срок действия заявки на участие в тендере продлен, то данное гарантийное
обязательство продлевается на такой же срок.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным
обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать (при наличии) гаранта
Дата и адрес
Приложение
18 к тендерной документации
Сведения о субподрядчиках по выполнению работ
(соисполнителях при оказании услуг), а также виды работ и услуг, передаваемых
потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям)
(заверяются на веб-портале посредством электронной цифровой подписи субподрядчика)
№ тендера _________________________
Наименование тендера ______________
№ лота ___________________________
Наименование лота ________________
Наименование субподрядчика (соисполнителя) – юридического лица либо Ф.И.О. субподрядчик а (соисполнителя), являющегося физическим лицом
БИН(ИИН)/ИНН/УНП субподрядчика(соисполнителя),его полный юридический и почтовый адрес, контактный телефон
Наименование выполняемых работ (оказываемых услуг) в соответствии с Технической спецификацией
Объем выполняемых работ (оказываемых услуг) в соответствии с Технической спецификацией в денежном выражении, тенге
Объем выполняемых работ (оказываемых услуг) в соответствии с Технической спецификацией в процентном выражении, %
Всего по данному субподрядчику (соисполнителю)
Всего по данному субподрядчику (соисполнителю)
Итого по всем субподрядчикам (соисполнителям)
Настоящим субподрядчик (и) (соисполнитель (и)) потенциального поставщика, подающего заявку на участие в тендере (указать полное наименование тендера), выражают свою осведомленность об условиях участия в закупках и принимают на себя ответственность за нарушения требований, предусмотренных тендерной документацией в части, касающейся субподрядчиков (соисполнителей) потенциального поставщика.
Наименование субподрядчика (соисполнителя) – юридического лица либо Ф.И.О. субподрядчика (соисполнителя), являющегося физическим лицом
Ф.И.О. уполномоченного представителя субподрядчика (соисполнителя)
Электронно – цифровая подпись
Объем работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), не превышает одной второй от общего объема работ и услуг.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 19
к тендерной документации
Тендерное ценовое предложение потенциального поставщика
(заполняется отдельно на каждый лот)
№ тендера __________________________________________________________
Наименование тендера _______________________________________________
№ лота _____________________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________________
Наименование поставщика ____________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _________________________________________________
Банковские реквизиты поставщика ______________________________________
Наименование валюты ценового предложения ____________________________
Единица измерения ___________________________________________________
Цена за единицу с учетом всех расходов и скидок _________________________
Количество (объем) ___________________________________________________
Условия поставки товара ИНКОТЕРМС 2010 _____________________________
Общая цена (количество умножить на цену за единицу) ________________
Мы согласны с Вашими условиями платежа, оговоренными в тендерной документации.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество.
Приложение 4
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол предварительного обсуждения проекта тендерной документации №

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тендердің № _________________________________________________
Тендердің атауы ________________________________________________
Тендерлік құжаттама жобасына ескертулерді, сондай-ақ тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды қабылдау мерзімі бастап___________ дейін
Ұйымдастырушының атауы ______________________________________
Тендерлік құжаттама жобасына ескерту(лер), сондай-ақ тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіру туралы сұрау салу(лар) мынадай шешім(дер) қабылданған өнім беруші(лер)ге жіберілген:
Әлеуетті өнім берушінің БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Өтініш типі (ескерту, түсіндіру туралы сұрау салу)
Өтініш мәтіні
Ескертуді, түсіндіру туралы сұрау салуды жіберу күні мен уақыты
Шешім қабылданды
Бас тарту себебі, түсіндіру мәтіні
Осы тендерге қатысуға өтінімдер осы хаттаманы және бекітілген тендерлік құжаттама мәтінін сатып алудың веб-порталында орналастыру сәтінен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей қабылданады.
Бірінші басшы не бюджеттік бағдарламаның басшысы не оның міндетін атқаратын адам
Т.А.Ә. қолы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
5-қосымша
Ашу хаттамасы
(тендердың нөмірі)
бұл ретте нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болуы тиіс
(әрбір лотқа жеке қалыптастырылады)
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* _______________________________________________
Тендердің № ____________________________________________________
Тендердің атауы _________________________________________________
Ұйымның атауы _________________________________________________
Ұйымдастырушының мекенжайы __________________________________
Тендерлық комиссияның құрамы:
Т.А.Ә.
Ұйымдағы лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасын көрсете отырып, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер тізбесі ___________
р/с
Лоттың №
Лоттың атауы
Саны
Бірлік үшін баға
Сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
Тендерге қатысуға өтінімдерді мынадай әлеуетті өнім берушілер ұсынған (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Әлеуетті өнім берушінің мекенжайы (облыс, қала, көше, үй, пәтер)
Өтінімдерді беру күні мен уақыты
(хронология бойынша)
Тендерлік құжаттамада көзделген құжаттардың болуы (болмауы) туралы ақпарат:
Әлеуетті өнім берушінің атауы, БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Құжаттың атауы
Болу белгісі
Ескертпе:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
6-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы (тендердің нөмірі)
бұл ретте нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болуы тиіс
(әрбір лотқа жеке қалыптастырылады)
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* _______________________________________________
Тендердің № ____________________________________________________
Тендердың атауы ________________________________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Ұйымдастырушының мекенжайы __________________________________
Тендерлік комиссияның құрамы:
Т.А.Ә.
Ұйымдағы лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасын көрсете отырып, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер тізбесі ___________
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Өтінім берілген күні және уақыты
(хронология бойынша)
Лоттың № ______________________________________________________
Лоттың атауы ____________________________________________
Тендерге (лотқа) қатысуға берілген өтінімдер туралы ақпарат туралы (хронология бойынша): (өтінімдер саны)
Тендерлік комиссия мүшелерінің алдын ала дауыс беру нәтижелері:
р/с
Әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі), БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Комиссия мүшелерінің Т.А.Ә.
Комиссия мүшесінің шешімі
Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмеу себептерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы
Бас тарту себептерінің негіздемесі
Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтірілуі қажет әлеуетті өнім берушінің өтініміндегі құжаттар тізбесі
Бас тартылған тендерге қатысуға өтінімдер: (өтінімдер саны):
р/с
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Бас тарту себебі
Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін тендерге қатысуға өтінімдер: (өтінімдер саны)
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Әлеуетті өнім берушілер біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдерді берудің соңғы күні мен уақыты: сатып алудың веб-порталында осы хаттаманы орналастырған сәттен бастап 3 жұмыс күнінен кешіктірмей.
Ескертпе:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларына
7-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама (тендер нөмірі) бұл ретте нөмір сатып алудың тәсілі мен нөміріне байланыстырылады (әрбір лотқа жеке қалыптастырылады)

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ тендера _______________________________________________
Название тендера _______________________________________________
Срок приема замечаний к проекту тендерной документации, а также запросов о разъяснении положений тендерной документации с __ по _____
Наименование организатора _____________________________________
Замечание(я) к проекту тендерной документации, а также запрос(ы) о разъяснении положений тендерной документации направлены следующим(и) потенциальным поставщиком(ами), по которому(ым) принято(ы) следующее(ие) решение(я):
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП потенциального поставщика
Тип обращения (замечание, запрос о разъяснении)
Текст обращения
Дата и время направления замечания, запроса о разъяснении
Принято решение
Причина отклонения, текст разъяснения
Заявки на участие в данном тендере принимаются не позднее десяти календарных дней с момента размещения данного протокола и текста утвержденной тендерной документации на веб-портале закупок.
Первый руководитель либо руководитель бюджетной программы либо лицо, исполняющее его обязанности
Ф.И.О. подпись
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 5
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол вскрытия (номер тендера)
при этом номер привязывается к способу и номеру закупки
(формируется на каждый лот в отдельности)
Дата и время
Заказчик* ___________________________________________________________
№ тендера __________________________________________________________
Наименование тендера _______________________________________________
Наименование организатора ___________________________________________
Адрес организатора __________________________________________________
Состав тендерной комиссии:
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых товаров, работ, услуг с указанием общей суммы ___________
№ п/п
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу
Сумма, выделенная для закупки, тенге
№ лота _______________________________________________________
Наименование лота ____________________________________________
Заявки на участие в тендере представлены следующими потенциальными
поставщиками (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Адрес потенциального поставщика (область, город, улица, дом, квартира)
Дата и время представления заявки (по хронологии)
Информация о наличии (отсутствии) документов, предусмотренных тендерной документацией:
№ Наименование потенциального поставщика БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Наименование документа
Признак наличия
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 6
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Предварительный протокол допуска к участию в тендере по закупкам товаров, работ,
услуг (номер тендера) при этом номер привязывается к способу и номеру закупки
(формируется на каждый лот в отдельности)
Дата и время
Заказчик* _________________________________________________________
№ тендера _________________________________________________________
Название тендера ___________________________________________________
Наименование организатора __________________________________________
Адрес организатора _________________________________________________
Состав тендерной комиссии:
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых товаров, работ, услуг с указанием общей суммы ___________
№ п/п
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу
Сумма, выделенная для закупки, тенге
№ лота ______________________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________________
Информация о представленных заявках на участие в тендере (лоте) (по хронологии):
(количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
Результаты предварительного голосования членов тендерной комиссии:
№ п/п
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
ФИО члена комиссии
Решение члена комиссии
Подробное описание причин не соответствия квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации
Обоснование причин отклонения
Перечень документов в заявке потенциального поставщика которые необходимо привести в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации
Отклоненные заявки на участие в тендере: (количество заявок):
№ п/п
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения
Заявки на участие в тендере, соответствующие квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации: (количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Окончательная дата и время представления заявок на участие в тендере, приведенных потенциальными поставщиками в соответствие с квалификационными требованиями тендерной документации: не позднее 3-х рабочих дней с момента размещения данного протокола на веб-портале закупок.
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 7
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах (номер тендера) при этом номер привязывается к способу
и номеру закупки (формируется на каждый лот в отдельности)
Дата и время

Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* ___________________________________
Тендердің № ______________________________________
Тендердің атауы ___________________________________
Ұйымдастырушының атауы ___________________________
Ұйымдастырушының мекенжайы _______________________
Тендерлік комиссияның құрамы
Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Ұйымдағы лауазымы
Комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасын көрсете отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің тізбесі___________
Лоттың №
Лоттың атауы
Саны
Бірлік үшін баға
Сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Лот № __________________________________________
Лот атауы __________________________________________________
Тендерге (лотқа) қатысуға берілген өтінімдер туралы ақпарат: (хронология бойынша) (өтінімдер саны)
Әлеуетті өнім берушінің атауы (ол болған кезде)
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Өтінім берілген күні мен уақыты (хронология бойынша)
Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтірілген тендерге қатысуға өтінімдер туралы ақпарат (осы ақпарат тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы болған кезде орналастырылады) (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН/ТЕН
Өтінімді қайтадан беру күні мен уақыты (хронология бойынша)
Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау кезінде мынадай құжаттар сұралды (тендерлік комиссия сұрау салуды жүзеге асырған жағдайда толтырылады):
Сұрау салу жіберілген ұйымның/тұлғаның атауы
Сұрау салу жіберілген күн
Сұрау салудың қысқаша сипаттамасы
Сұрау салуға жауап беру күні
Тендерлік комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
Әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі), БСН (ЖСН)/ ССН / ТЕН
Комиссия мүшесінің Т.А.Ә. (ол болған кезде)
Шартты жеңілдік %
Комиссия мүшесінің шешімі
Ауытқу себебі
Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, қабылдамау себептерінің егжей-тегейлі сипаттамасы
Бас тартылған тендерге қатысуға өтінімдер (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН/ТЕН
Қабылдамаудың себебі1
________________________________
1 үш мәтіндік мәннен тұратын анықтамалық: (біліктілік талаптарына сәйкес келмеу, тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келмеу, "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының талаптарын бұзу)
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН/ТЕН
Осы тендерге қатысуға ұсынылған барлық тендерге қатысуға өтінімдерге осы Қағидаларда көзделген өлшемшарттардың салыстырмалы мәнін қолдану нәтижелері туралы ақпарат:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Шартты жеңілдіктер, %
Ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жылдағы жұмыс тәжірибесі
Төленген салықтардың көрсеткіші
Тауарлардың функционалдық сипаттамалары
Тауарлардың техникалық сипаттамалары
Тауарлардың сапалық сипаттамалары
Тауарлардың пайдалану сипаттамалары
Әлеуетті өнім берушінің тапсырыс беруші тіркелген облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларында тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы
Теріс мәндер
Жалпы шартты жеңілдік, %
Тендер қатысушыларының шартты бағаларын есептеу:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Бөлінген сома
Өнім берушінің бағасы
Антидемпинг шараларына сәйкес сома
Шартты жеңілдік мөлшері, %
Шартты жеңілдік ескерілген баға
Қаржылық тұрақтылық көрсеткіші
Өтінімді беру күні мен уақыты
Тендерлік комиссияның шешімі:

Сноска. Приложение 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заказчик* ___________________________________________
№ тендера ___________________________________________
Название тендера _____________________________________
Наименование организатора ____________________________
Адрес организатора ___________________________________
Состав тендерной комиссии:
Ф.И.О. (при его наличии)
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых товаров, работ, услуг с указанием общей суммы ___________
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
№ лота __________________________________________
Наименование лота _______________________________
Информация о представленных заявках на участие в тендере (лоте):
(по хронологии) (количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
Информация о приведенных в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации заявках на участие в тендере (данная информация размещается при наличии протокола предварительного допуска к участию в тендере) (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время повторного представления заявки (по хронологии)
При рассмотрении заявок на участие в тендере были запрошены следующие документы (заполняется в случае осуществления запросов тендерной комиссией):
Наименование организации/лица которому направлен запрос
Дата направления запроса
Краткое описание запроса
Дата представления ответа на запрос
Результаты голосования членов тендерной комиссии:
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Ф.И.О. (при его наличии) члена комиссии
Условная скидка %
Решение члена комиссии
Причина отклонения
Подробное описание причин отклонения с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации
Отклоненные заявки на участие в тендере (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения1
____________________________________
1справочник из трех текстовых значений: (несоответствие квалификационным требованиям, несоответствие требованиям тендерной документации, нарушение требований статьи 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора").
Следующие заявки на участие в тендере были допущены (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Информация о результатах применения относительного значения критериев, предусмотренных настоящими Правил, ко всем заявкам на участие в тендере, представленным на участие в данном тендере:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Условные скидки, %
Опыт работы за последние десять лет, предшествующих текущему году
Показатель уплаченных налогов
Функциональные характеристики товаров
Технические характеристики товаров
Качественные характеристики товаров
Эксплуатационные характеристики товаров
Нахождение потенциального поставщика в соответствующей административно-территориальной единице в границах области, городов республиканского значения и столицы, в которой зарегистрирован заказчик
Отрицательные значения
Общая условная скидка, %
Расчет условных цен участников тендера:
Наименование п/поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Выделенная сумма
Цена поставщика
Сумма в соответствии с антидемпинговыми мерами
Размер условной скидки, %
Цена с учетом условной скидки
Показатель финансовой устойчивости
Дата и время подачи заявки
Решение тендерной комиссии:

1. № ___ лот бойынша жеңімпаз болып анықталсын: (жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН, атауы), екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН, атауы).
2. Тапсырыс беруші (тапсырыс берушінің атауы) осы Қағидаларда белгіленген мерзімде (жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН, атауы) сатып алу туралы шартты жасассын.
Не:
№___ лот бойынша сатып алу (сатып алудың атауы): _____________________ *байланысты өткізілмеді деп танылсын.
Ескертпе:
*Мынадай мәндердің бірі: "берілген өтінімдердің болмауы", "екіден кем өтінім беру", "тендерге қатысуға бір де бір әлеуетті өнім беруші жіберілмеді", "Тендерге қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілді".
Не:
Сатып алудың күшін жою жүргізілген, оған мыналар негіз болып табылады: Тиісті органдардың ___жылғы ___айдағы ___ күнгі № __актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыныс, шешім).
Күшін жою туралы шешім қабылдаған орган: (_______________________).
Не:
Осы Қағидаларға сәйкес сатып алудан бас тарту жүргізілді.
Ескертпе:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. (ол болған кезде) – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларына
7-1-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау орны бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың шекараларындағы тиісті әкімшілік-аумақтық бірлікте болуы түріндегі оның конкурстық баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт қолданылатын сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі жұмыстардың тізбесі
Ескерту. Қағида 7-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жұмыстардың атауы
1.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу мен күтіп-ұстау жұмыстары
Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларына
7-2-қосымша
Тендерлік баға ұсынысына әсер ететін өлшемшарт ретінде теріс мәндер қолданылатын сатып алуды жүзеге асыру кезіндегі жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі

1. Определить победителем по лоту №___: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя), потенциальным поставщиком, занявшим второе место (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика, занявшего второе место).
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки, установленные настоящими Правилами, заключить договор о закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
Признать закупку (наименование закупки) по лоту №___ несостоявшейся в связи с _____________________ *:
Примечание:
*Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок", "представление менее двух заявок", "к участию в тендере не допущен ни один потенциальный поставщик", "к участию в тендере допущен один потенциальный поставщик".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных государственных органов (предписание, уведомление, представление, решение) № _________ от ______.
Орган, принявший решение об отмене: (_______________________).
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с Правилами".
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. (при его наличии) – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 7-1
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Перечень закупок работ, при осуществлении которых применяется критерий,
влияющий на тендерное ценовое предложение потенциального поставщика в виде
нахождения его в соответствующей административно-территориальной единице
в границах области, городов республиканского значения и столицы по месту выполнения работ
Сноска. Правила дополнены приложением 7-1 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование работ
1
Строительно-монтажные работы автомобильных дорог республиканского значения
2
Работы по среднему ремонту и содержанию автомобильных дорог республиканского значения
Приложение 7-2
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Перечень закупок работ, услуг, при осуществлении которых применяются отрицательные значения в качестве критерия, влияющего на тендерное ценовое предложение

Ескерту. Қағида 7-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 17.08.2023 № 874 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жұмыстар мен қызметтер атауы
1
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылыс-монтаждау жұмыстары
2
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу мен күтіп-ұстау жұмыстары
3
Техникалық-экономикалық негіздемені, жобалық-сметалық (үлгілік жобалық-сметалық) құжаттаманы және қала құрылысы жобаларын әзірлеу жөніндегі жұмыстар
4
Объектілер құрылысы жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама бойынша жұмыстар
5
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы инжинирингтік қызметтер (техникалық қадағалау, жобаны басқару)
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге
асыру қағидаларының
7-3-косымша
Сатып алу кезінде жұмыс тәжірибесі тізілімінен тәжірибе қолданылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Ескерту. Қағидалар 7-3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Атауы
1.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жобалау-сметалық құжаттамасының әзірлеу жөніндегі жұмыстар
3.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер
4.
Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге
асыру қағидаларына
7-4-қосымша
Сатып алу рейтингтік-балдық жүйені пайдалана отырып, тендер тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі
Ескерту. Қағидалар 7-4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
1.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарының жобалау-сметалық құжаттамасының әзірлеу жөніндегі жұмыстар
3.
Республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер
4.
Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуын жүзеге
асыру қағидаларына

Сноска. Правила дополнены приложением 7-2 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 17.08.2023 № 874 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование работ и услуг
1
Строительно-монтажные работы автомобильных дорог республиканского значения
2
Работы по среднему ремонту и содержанию автомобильных дорог республиканского значения
3
Работы по разработке технико-экономического обоснования, проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации и градостроительных проектов
4
Работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов
5
Инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (технический надзор, управление проектом)
Приложение 7-3
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Перечень товаров, работ, услуг, при закупках которых применяется опыт из реестра опыта работы
Сноска. Правила дополнены приложением 7-3 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
1.
Строительно-монтажные работы автомобильных дорог республиканского значения
2.
Работы по разработке проектно-сметной документации автомобильных дорог республиканского значения
3.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору автомобильных дорог республиканского значения
4.
Средний ремонт автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения
Приложение 7-4
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Перечень товаров, работ, услуг, по которым закупки осуществляются способом тендера с использованием рейтингово-балльной системы
Сноска. Правила дополнены приложением 7-4 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
1.
Строительно-монтажные работы автомобильных дорог республиканского значения
2.
Работы по разработке проектно-сметной документации автомобильных дорог республиканского значения
3.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору автомобильных дорог республиканского значения
4.
Средний ремонт автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения

7-5-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама (тендер нөмірі) бұл ретте нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланыстырылады (әр лотқа жеке қалыптастырылады)
Ескерту. Қағидалар 7-5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 08.05.2025 № 221 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* _______________________________________________
тендер № _______________________________________________________
Тендер атауы ___________________________________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Ұйымдастырушының мекен-жайы __________________________________
Жалпы сомасы көрсетілген сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі ___________
Лоттың №
Лоттың атауы
Саны
Бірлік үшін баға
Сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
1.
лот № _________________________________________________________
Лоттың атауы ___________________________________________________
Конкурсқа (лотқа) қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат: (хронология бойынша) (өтінімдер саны)
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Өтінімді қайтадан беру күні мен уақыты (хронология бойынша)
1.
Осы Қағидаларда көзделген өлшемшарттардың салыстырмалы мәнін осы тендерге қатысуға ұсынылған тендерге қатысуға арналған барлық өтінімдерге қолдану нәтижелері туралы ақпарат:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Шартты жеңілдіктер, %
Ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жылдағы жұмыс тәжірибесі
Төленген салықтардың көрсеткіші
Теріс мәндер
Жалпы шартты жеңілдік, %
1.
Тендерге қатысушылардың шартты бағаларын есептеу:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Бөлінген сома
Өнім берушінің бағасы
Демпингке қарсы шараларғасәйкес сома
Шартты жеңілдік мөлшері, %
Шартты жеңілдік ескерілген баға
Қаржылық тұрақтылық көрсеткіші
Өтінімді беру күні мен уақыты
1.
Тендерлік баға ұсынысына және жеңімпазды анықтауға әсер ететін критерийлерді автоматты түрде салыстыру:
1. № ____ Лот бойынша жеңімпаз болып белгіленсін: (БСН/ЖСН жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы), екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (БСН/ЖСН екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің атауы).
2. Тапсырыс беруші (Тапсырыс берушінің атауы) осы Қағидаларда белгіленген мерзімдерде с (БСН/ЖСН жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы) мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасын.
Немесе:
№___ Лот бойынша сатып алуды (сатып алудың атауын) осыған байланысты өткізілмеді деп тану _____________________ *:
Ескерту:
* Келесі мағыналардың бірі: "Ұсынылған өтінімдердің болмауы", "екіден аз өтінім беру".
Немесе:
Сатып алудың күші жойылды, оның негізі: тиісті органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыну, шешім) № ________________.
Күшін жою туралы шешім қабылдаған Орган: (_______________________).
Немесе:
Ережеге сәйкес сатып алудан бас тартылды.
Ескерту:
* Егер бірнеше Тапсырыс беруші болса, Тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Аббревиатураларды декодтау:
БСН-бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН-жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН-Салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН-төлеушінің есептік нөмірі.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
8-қосымша
Қаржылық тұрақтылық көрсеткішін есептеу формуласы
ҚТК = КК + ТСК + ЕТҚК,
мұнда:
ҚТК – әлеуетті өнім берушінің қаржылық тұрақтылық көрсеткіші;
КК – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде мынадай тәртіппен пайыздық қатынаста есептелетін әлеуетті өнім берушінің кіріс көрсеткіші.
КК = КС / СС x 100%,
мұнда:
КС – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішіндегі әлеуетті өнім берушінің кіріс сомасы;
СС –сатып алу (лоттың) сомасы.

Приложение 7-5 к Правилам
осуществления закупок
отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах (номер тендера) при этом номер привязывается к способу и номеру закупки (формируется на каждый лот в отдельности)
Сноска. Правила дополнены приложением 7-5 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 08.05.2025 № 221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата и время
Заказчик* _______________________________________________________
№ тендера ______________________________________________________
Название тендера ________________________________________________
Наименование организатора _______________________________________
Адрес организатора ______________________________________________
Перечень закупаемых товаров, работ, услуг с указанием общей суммы ________
№ Лота
Наименование лота
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
1.
№ лота ________________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________
Информация о представленных заявках на участие в конкурсе (лоте):
(по хронологии) (количество заявок)
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
1.
Информация о результатах применения относительного значения критериев, предусмотренных настоящими Правил, ко всем заявкам на участие в тендере, представленным на участие в данном тендере:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Условные скидки, %
Опыт работы за последние десять лет, предшествующих текущему году
Показатель уплаченных налогов
Отрицательные значения
Общая условная скидка, %
1.
Расчет условных цен участников тендера:
Наименование п/поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Выделенная сумма
Цена поставщика
Сумма в соответствии с антидемпинговыми мерами
Размер условной скидки, %
Цена с учетом условной скидки
Показатель финансовой устойчивости
Дата и время подачи заявки
1.
Автоматическое сопоставление критериев, влияющих на тендерное ценовое предложение и определение победителя:
1. Определить победителем по лоту №___: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя), потенциальным поставщиком, занявшим второе место (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика, занявшего второе место).
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки установленные настоящими Правилами заключить договор о государственных закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
Признать закупку (наименование закупки) по лоту №___ несостоявшейся в связи с _____________________ *:
Примечание:
*Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок", "представление менее двух заявок".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты соответствующих органов (предписание, уведомление, представление, решение) № _________ от _________.
Орган, принявший решение об отмене: (_______________________).
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с Правилами.
Примечание: * Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 8
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Формула расчета показателя финансовой устойчивости
ПФУ = ПД + ПУН + ПФОТ,
где:
ПФУ – показатель финансовой устойчивости потенциального поставщика;
ПД – показатель дохода потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов, рассчитываемый в процентном соотношении в следующем порядке.
ПД = СД / СЗ x 100%,
где:
СД – сумма дохода потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов;
СЗ – сумма закупки (лота).

Егер әлеуетті өнім берушінің кіріс көрсеткіші осындай көрсеткіштің ең төменгі мәнінен (50%) асып кеткен жағдайда, онда нөл бүтін оннан бір пайыздан (0,1%) асатын әрбір пайыз үшін веб-портал автоматты түрде қосымша пайызды нөл бүтін жүзден бес пайыз (0,05%) мөлшерінде есептейді. Бұл ретте, осы көрсеткіш бойынша шекті мән жиырма бес пайыздан (25%) аспайды.
ТСК – есептелетін үш жылдық кезең ішінде пайыздық қатынаста төленген салықтардың көрсеткіші, ол мынадай тәртіппен есептеледі.
ТСК = ТС / КС х 100%,
мұнда:
ТС – есептелген үш жылдық кезең үшін төленген салықтар сомасы;
КС – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішіндегі әлеуетті өнім берушінің кіріс сомасы;

В случае если показатель дохода потенциального поставщика превышает минимальное значение такого показателя (50%), то за каждую превышающую ноль целых одну десятую процента (0,1%) веб-порталом автоматически начисляется дополнительный процент в размере ноль целых пять сотых процента (0,05%). При этом, предельное значение по данному показателю не превышает двадцати пяти процентов (25%).
ПУН – показатель уплаченных налогов в течение рассчитываемого трехлетнего периода в процентном соотношении, который рассчитывается в следующем порядке.
ПУН = УН / СД х 100%,
где:
УН – сумма уплаченных налогов за рассчитываемый трехлетний период;
СД – сумма дохода потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов;

Егер әлеуетті өнім берушінің төленген салықтарының көрсеткіші осындай көрсеткіштің ең төменгі мәнінен (3%) асып кеткен жағдайда, онда әрбір нөл бүтін оннан бір пайыздан (0,1%) асатын әрбір пайыз үшін веб-портал автоматты түрде қосымша пайызды нөл бүтін оннан бес пайыз (0,5%) мөлшерінде есептейді. Бұл ретте, осы көрсеткіш бойынша шекті мән бір жүз отыз бес пайыздан (135%) аспайды.
ЕТҚК – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішінде әлеуетті өнім берушінің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қорының мынадай тәртіппен пайыздық қатынаста есептелетін көрсеткіші.
ЕТҚК = ЕТҚ / СС x 100%,
мұнда:
ЕТҚ – мемлекеттік кірістер органдарының ақпараттық жүйелерінің деректеріне сәйкес өткен жылдың алдындағы үш жыл ішіндегі әлеуетті өнім берушінің еңбекақы төлеу қорының сомасы;
СС – сатып алу сомасы.

В случае, если показатель уплаченных налогов потенциального поставщика превышает минимальное значение такого показателя (3%), то за каждую превышающую ноль целых одну десятую процента (0,1%) веб-порталом автоматически начисляется дополнительный процент в размере ноль целях пять десятых процента (0,5%). При этом, предельное значение по данному показателю не превышает ста тридцати пяти процентов (135%).
ПФОТ – показатель фонда оплаты труда работников потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов, рассчитываемый в процентном соотношении в следующем порядке.
ПФОТ = ФОТ / СЗ x 100%,
где:
ФОТ – сумма фонда оплаты труда потенциального поставщика в течение трех лет, предшествующих предыдущему году согласно данным информационных систем органов государственных доходов;
СЗ – сумма закупки.

Егер әлеуетті өнім берушінің қызметкерлеріне еңбекақы төлеу қорының көрсеткіші осындай көрсеткіштің ең төменгі мәнінен (6,6%) асып кеткен жағдайда, онда әрбір нөл бүтін оннан бір (0,1%) асатын әрбір пайыз үшін веб-портал автоматты түрде қосымша пайызды нөл бүтін оннан бір (0,1%) пайыз мөлшерінде есептейді. Бұл ретте осы көрсеткіш бойынша шекті мән елу пайыздан (50%) аспайды.
Қаржылық тұрақтылық көрсеткіштері
Асып кеткен кезде қосымша пайыздар есептелетін ең төменгі мән

В случае, если показатель фонда оплаты труда работников потенциального поставщика превышает минимальное значение такого показателя (6,6%), то за каждую превышающую ноль целых одну десятую процента (0,1%) веб-порталом автоматически начисляется дополнительный процент в размере ноль целых одной десятой процента (0,1%). При этом предельное значение по данному показателю не превышает пятидесяти процентов (50%).
Показатели финансовой устойчивости
Минимальное значение при превышении которого начисляются дополнительные проценты

Ең төменгі мәннің 0,1 пайызынан асатын әрбір қадам
Көрсеткіштің шекті мәні
1
КК
50,0
0,05%
25%
2
ТСК
3,0
0,50%
135%
3
ЕТҚК
6,6
0,10%
50%
Барлығы:
210
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
9-қосымша
Бекітемін:
________________________________________________________________
(Тапсырыс берушінің (ұйымдастырушының)толық атауы)
________________________________________________________________
(аукциондық құжаттаманы бекіткен адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
АУКЦИОНДЫҚ ҚҰЖАТТАМА
__________________________________________________________________
(аукционның атауы)
Тапсырыс беруші (Тапсырыс берушімен бір тұлғаны білдіретін ұйымдастырушылар
үшін көрсетілмейді)______________________________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН, банк деректемелері көрсетіледі)
Тапсырыс берушінің өкілі (Тапсырыс берушімен бір тұлғаны білдіретін
ұйымдастырушылар үшін көрсетілмейді) _______________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ЖСН, лауазымы, телефоны, e-maіl көрсетіледі)
Ұйымдастырушы ____________________________________
(атауы, орналасқан жері, БСН, банк деректемелері көрсетіледі)
Ұйымдастырушы өкілі ___________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), ЖСН, лауазымы, телефоны, e-maіl көрсетіледі)
Аукциондық комиссияның хатшысы _______________________________________
(Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), лауазымы, телефоны, e-maіl көрсетіледі)
1. Жалпы ережелер
1. Аукцион қоса беріліп отырған аукцион мәніне (лотына) сәйкес өнім берушіні (лерді) таңдау мақсатында өткізіледі.
2. Осы аукциондық құжаттама (бұдан әрі-ақ) мыналарды қамтиды:
1) Осы АҚ-ға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алудың жылдық жоспарына сәйкес тауар жеткізу шарттары;
2) Осы АҚ-ға 2-қосымшаға сәйкес аукционға қатысу туралы келісім;
3) осы КҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің бастапқы бағасының нысаны;
4) Осы АҚ-ға 4-қосымшаға сәйкес біліктілік талаптарының нысаны;
5) Осы АҚ-ға 5-қосымшаға сәйкес тауарларды жеткізу үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер нысаны;
6) Қазақстан Республикасының ұлттық стандарттары, ал олар болмаған жағдайда, сатып алынатын тауарларға арналған мемлекетаралық стандарттар көрсетілген техникалық ерекшелік нысаны қамтылуға тиіс. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде осы АҚ-ға 6-қосымшаға сәйкес сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттардың ережелерінде немесе Қазақстан Республикасының Техникалық реттеу туралы заңнамасына сәйкес өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды беру туралы өнім берушілерге қойылатын талап қамтылуға тиіс;

Шаг за каждый превышающий 0,1 процент минимального значения
Предельное значение показателя
1
ПД
50,0
0,05%
25%
2
ПУН
3,0
0,50%
135%
3
ПФОТ
6,6
0,10%
50%
ИТОГО:
210
Приложение 9
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Сноска. Приложение 9 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утверждаю:
________________________________________________________
(полное наименование заказчика (организатора)
________________________________________________________
(Ф.И.О. лица, утвердившего аукционную документацию)
Решение № _____ Дата _________
АУКЦИОННАЯ ДОКУМЕНТАЦИЯ
____________________________________________________________________
(наименование аукциона)
Заказчик (не указывается для организаторов, выступающих в одном лице с заказчиком)
________________________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель заказчика (не указывается для организаторов, выступающих в одном лице с заказчиком)
________________________________________________________________________
(указывается Ф.И.О., ИИН, должность, телефон, e-mail)
Организатор _____________________________________________________________
(указывается наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель организатора ________________________________________________
(указывается Ф. И. О., ИИН, должность, телефон, e-mail)
Секретарь аукционной комиссии ____________________________________________
(указывается Ф. И. О., должность, телефон, e-mail)
1. Общие положения
1. Аукцион проводится с целью выбора поставщика (ов) в соответствии с прилагаемым предметом (лотом) аукциона.
2. Настоящая аукционная документация (далее – АД) включает в себя:
1) условия поставки товара согласно годовому плану закупок по форме согласно приложению 1 к настоящей АД;
2) соглашение об участии в аукционе, согласно приложению 2 к настоящей АД;
3) форму стартовой цены потенциального поставщика согласно приложению 3 к настоящей КД;
4) форму квалификационных требований согласно приложению 4 к настоящей АД;
5) форму сведения о квалификации потенциального поставщика для поставки товаров согласно приложению 5 к настоящей АД;
6) форму технической спецификации с указанием национальных стандартов Республики Казахстан, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товаров. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, с учетом нормирования закупок согласно приложению 6 к настоящей АД.
При этом техническая спецификация должна содержать требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан о техническом регулировании;

7) осы АҚ-ға 7-қосымшаға сәйкес әрбір лотқа жеке әлеуетті өнім беруші ұсынатын сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігінің нысаны;
8) осы АҚ-ға 8-қосымшаға сәйкес аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізу үшін банк кепілдігінің нысаны.
Ескерту. 2-тармағының 6) тармақшасына орыс тілінде өзгерістер енгізіледі, қазақ тілінде мәтін өзгермейді - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Осы аукцион үшін бөлінген сома _ _ _ теңгені құрайды.
4. Аукционға қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтініммен бірге төменде санамаланған нысандардың бірінде тауарларды сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді:
1) әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
2) Осы АҚ-ға 8-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік.
5. Аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі аукционға қатысуға өтінімнің өзінің қолданылу мерзімінен кем болмауға тиіс.
2. Аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау, ұйымдастырушының немесе Тапсырыс берушінің аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіруі
6. АҚ-ның жобасын алдын ала талқылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік құпиялар туралы заңнамасына сәйкес олар туралы мәліметтер мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 45-бабы, 4-тармағына сәйкес таратылуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын сатып алуды жүргізу кезінде жүзеге асырылмайды.
7. Әлеуетті өнім берушілер АҚ-ның жобасына ескертулерді, сондай-ақ АҚ-ның ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей веб-портал арқылы тапсырыс берушіге, сатып алуды ұйымдастырушыға, сатып алуды жіберуі мүмкін.
8. сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарландыру орналастырылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде АҚ-ның жобасына ескертулер, сондай-ақ АҚ-ның ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болмаған кезде ақ бекітілген болып есептеледі.
9. Ескертулер, сондай-ақ ақ ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар болған кезде Тапсырыс беруші, Ұйымдастырушы АҚ жобасын алдын ала талқылау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде мынадай шешімдер қабылдайды:
1) АҚ жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
2) оларды қабылдамау себептерінің негіздемелерін көрсете отырып, АҚ-ның жобасына ескертулерді қабылдамайды;

7) форму технической спецификации закупаемых товаров, представляемую потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности согласно приложению 7 к настоящей КД;
8) форму банковской гарантии для внесения обеспечения заявки на участие в аукционе согласно приложению 8 к настоящей КД.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Сумма, выделенная для данного аукциона, составляет __ тенге.
4. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в аукционе, вносит с заявкой на участие в аукционе обеспечение заявки на участие в аукционе в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения товаров в одной из ниже перечисленных форм:
1) денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
2) банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 8 к настоящей АД.
5. Срок действия обеспечения заявки на участие в аукционе не может быть менее срока действия самой заявки на участие в аукционе.
2. Предварительное обсуждение проекта аукционной документации, разъяснение положений аукционной документации организатором или заказчиком
6. Предварительное обсуждение проекта АД не осуществляется при проведении закупок сведения о которых составляют государственные секреты в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных секретах, и (или) содержат служебную информацию в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
7. Замечания к проекту АД, а также запросы о разъяснении положений АД могут быть направлены потенциальными поставщиками посредством веб-портала заказчику, организатору закупок не позднее пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок.
8. При отсутствии замечаний к проекту АД, а также запросов о разъяснении положений АД в течении пяти рабочих дней со дня размещения объявления об осуществлении закупок, АД считается утвержденной.
9. При наличии замечаний, а также запросов о разъяснении положений АД заказчик, организатор в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока предварительного обсуждения проекта АД принимают следующие решения:
1) вносят изменения и (или) дополнения в проект АД;
2) отклоняют замечания к проекту АД с указанием обоснований причин их отклонения;

3) АҚ ережелеріне түсінік береді.
АҚ-ның жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, АҚ-ны бекіту сияқты тәртіппен веб-порталда өзгертілген АҚ-ны бекіту туралы шешім қабылданады.
Осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларында көзделген шешімдер қабылданған күннен бастап ақ бекітілген болып есептеледі.
10. Ұйымдастырушы, бірыңғай ұйымдастырушы ақ бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей АҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасын веб-порталда орналастырады.
АҚ-ның жобасына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайда, ұйымдастырушы АҚ-ның алдын ала талқылау хаттамасымен бірге АҚ-ның жобасын алған веб-портал қатысушысы-әлеуетті өнім берушілерді автоматты түрде хабардар ете отырып, АҚ-ның бекітілген мәтінін орналастырады.
11. АҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында АҚ жобасына келіп түскен ескертулер және олар бойынша қабылданған шешімдер туралы ақпарат қамтылады.
12. АҚ жобасына ескертулерді қабылдамау туралы шешім қабылданған жағдайда, оларды қабылдамау себептерінің егжей-тегжейлі негіздемесі АҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
13. Веб-портал арқылы АҚ ережелерін түсіндіру туралы әлеуетті өнім берушілердің сұрау салулары келіп түскен кезде ақ ережелерін түсіндіру мәтіні АҚ жобасын алдын ала талқылау хаттамасында көрсетіледі.
14. Алдын ала талқылау нәтижелері бойынша Тапсырыс берушінің шешіміне "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен (бұдан әрі - Заң) айқындалған тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
3. Әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімді ресімдеуге және ұсынуға қойылатын талаптар
15. Аукционға қатысуға өтінім веб-портал арқылы электрондық құжат нысанында беріледі және аукционға қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің осы АҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауарды(ларды) беруді жүзеге асыруға келісімін білдіру нысаны, сондай-ақ әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына және Заңның 7-бабымен белгіленген шектеулерге сәйкестігін растайтын ол туралы мәліметтер алуға келісімі болып табылады.
16. Әлеуетті өнім беруші өтінімді қалыптастыру алдында осы АҚ-ға 2-қосымшаға сәйкес аукционға қатысу туралы келісімді қабылдайды.
17. Аукционға қатысуға өтінім мыналарды қамтуға тиіс:
1) электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелерін не оның біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін әлеуетті өнім беруші ұсынатын электрондық құжаттарды ұсынады:
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге құқығын растайтын рұқсаттар (хабарламалар) және (немесе) патенттер, куәліктер, сертификаттар, сертификаттар, басқа да құжаттар;
Осы АҚ-ға 5-қосымшаға сәйкес сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілігі туралы мәліметтер;

3) дают разъяснения положений АД.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект АД принимается решение об утверждении измененной АД на веб-портале в том же порядке, что и утверждение АД.
Со дня принятия решений, предусмотренных подпунктом 2) и 3) настоящего пункта АД считается утвержденной.
10. Организатор, единый организатор не позднее одного рабочего дня со дня утверждения АД, размещают на веб-портале протокол предварительного обсуждения проекта АД.
В случае внесения изменений и (или) дополнений в проект АД, организатор, вместе с протоколом предварительного обсуждения АД размещает утвержденный текст АД, с автоматическим уведомлением потенциальных поставщиков-участников веб-портала, получивших проект АД.
11. Протокол предварительного обсуждения проекта АД содержит информацию о поступивших замечаниях к проекту АД и принятых решениях по ним.
12. В случае принятия решения об отклонении замечаний к проекту АД, подробное обоснование причин их отклонения указывается в протоколе предварительного обсуждения проекта АД.
13. При поступлении запросов потенциальных поставщиков о разъяснении положений АД посредством веб-портала, текст разъяснения положений АД отражается в протоколе предварительного обсуждения проекта АД.
14. Решение заказчика по результатам предварительного обсуждения может быть обжаловано в порядке, определенном Законом Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон).
3. Требования к оформлению и представлению потенциальными поставщиками заявки на участие в аукционе
15. Заявка на участие в аукционе подается в форме электронного документа посредством веб-портала и является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в аукционе, осуществить поставку товара(ов) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей АД, а также согласие потенциального поставщика на получение сведений о нем, подтверждающих соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона.
16. Потенциальный поставщик перед формированием заявки принимает соглашение об участии в аукционе согласно приложению 2 к настоящей АД.
17. Заявка на участие в аукционе должна содержать:
1) электронные копии документов, заверенных электронной цифровой подписью, либо электронные документы, представляемые потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
разрешения (уведомления) и (или) патенты, свидетельства, сертификаты, другие документы, подтверждающие право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров;
сведения о квалификации для участия в процессе закупок согласно приложению 5 к настоящей АД;

2) ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға арналған мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып, техникалық ерекшелікті қамтуға тиіс. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алынатын тауарлардың функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының сипаттамасы, оның ішінде тауар белгілеріне, қызмет көрсету белгілеріне, фирмалық атауларына, патенттеріне, пайдалы модельдеріне, өнеркәсіптік үлгілеріне, тауардың шығарылған жерінің атауы мен өндірушінің атауына және осы АҚ-ға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өзге де сипаттамаларға көрсетіле отырып көрсетіледі. Қажет болған жағдайда техникалық ерекшелікте нормативтік-техникалық құжаттама көрсетіледі.
Әлеуетті өнім берушілердің аукционға қатысуға өтінімдерінде өндірушілерден не олардың ресми өкілдерінен (дилерлерден немесе дистрибьюторлардан) хаттардың (сертификаттардың, куәліктердің), Техникалық паспорттардың, әлеуетті өнім берушінің техникалық ерекшелігінде көрсетілген өнімнің сәйкестік сертификаттарының көшірмелерінің болуы туралы талаптарды көрсетуге жол беріледі.
Егер техникалық паспорттар, өнімнің сәйкестік сертификаттары және тапсырыс беруші талап ететін басқа да құжаттар тауарды сатып алу кезінде не Қазақстан Республикасының аумағына әкелу, оларды белгіленген тәртіппен тіркеу кезінде берілген жағдайда, онда әлеуетті өнім беруші тауарларды жеткізу кезінде осындай құжаттарды ұсыну туралы кепілдік хат ұсынуға тиіс;
3) Қағидалармен белгіленген мөлшерде аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету:
әлеуетті өнім берушінің электрондық әмиянындағы ақша;
Осы АҚ-ға 7-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік;
4) Осы АҚ-ға 3-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім берушінің бастапқы бағасы.
18. Аукциондық өтінімнің қолданылу мерзімі аукциондық өтінімдерді ашу күнінен бастап кемінде күнтізбелік алпыс күнді құрауы тиіс.
19. Аукционға қатысуға өтінімде қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелері бейненің түсіне қарамастан, анық және анық болуы тиіс.
20. Аукционға қатысуға өтінім, сондай-ақ аукционға қатысуға өтінімге қатысты барлық хат-хабарлар мен құжаттар әлеуетті өнім берушінің таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде жасалады және ұсынылады.
Оларды әлеуетті өнім беруші басқа тілде жасаған және ұсынған жағдайда, оларға дәл (нотариалды расталған) аудармасы қоса беріледі.
4. Аукционға қатысуға өтінімді ұсыну тәртібі,
21. Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімді ұйымдастырушыға веб-порталды пайдалана отырып, электрондық құжат нысанында ұсынады.

2) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик, закупаемых товаров, в том числе с указанием на товарные знаки, знаки обслуживания, фирменные наименования, патенты, полезные модели, промышленные образцы, наименование места происхождения товара и наименование производителя, и иные характеристики по форме согласно приложению 6 к настоящей АД. При необходимости в технической спецификации указывается нормативно-техническая документация.
Допускается указание требований о наличии в заявках на участие в аукционе потенциальных поставщиков копий писем (сертификатов, свидетельств) от производителей либо их официальных представителей (дилеров или дистрибьюторов), технических паспортов, сертификатов соответствия продукции, указанных в технической спецификации потенциального поставщика.
В случае если технические паспорта, сертификаты соответствия продукции и другие требуемые заказчиком документы, выдаются при приобретении товара либо при ввозе на территорию Республики Казахстан, их регистрации в установленном порядке, то потенциальный поставщик должен представить гарантийное письмо о представлении таких документов при поставке товаров;
3) обеспечение заявки на участие в аукционе в размере, установленном Правилами, в виде:
денег, находящихся в электронном кошельке потенциального поставщика;
банковской гарантии, предоставляемой в форме электронного документа согласно приложению 7 к настоящей АД;
4) стартовую цену потенциального поставщика согласно приложению 3 к настоящей АД.
18. Срок действия аукционной заявки составляет не менее шестидесяти календарных дней с даты вскрытия аукционных заявок.
19. Электронные копии документов, содержащиеся в заявке на участие в аукционе, должны быть четкими и разборчивыми, независимо от цвета изображения.
20. Заявка на участие в аукционе, а также вся корреспонденция и документы, касательно заявки на участие в аукционе составляются и представляются на казахском или русском языках по выбору потенциального поставщика.
В случае их составления и представления потенциальным поставщиком на другом языке, к ним прилагается точный (нотариально заверенный) перевод.
4. Порядок представления заявки на участие в аукционе
21. Заявка на участие в аукционе представляется потенциальным поставщиком организатору с использованием веб-портала в форме электронного документа.

22. Әлеуетті өнім берушілер ұсынған аукционға қатысуға өтінімдер веб-порталда автоматты түрде тіркеледі.
23. Аукционға қатысуға өтінім веб-портал аукционға қатысуға өтінім берген өнім берушіге тиісті хабарламаны автоматты түрде жіберген сәтте қабылданды деп есептеледі.
24. Әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімін веб-портал мынадай жағдайларда автоматты түрде қабылдамайды:
1) әлеуетті өнім беруші бұрын осы аукционға қатысуға өтінім ұсынса;
2) аукционға қатысуға өтінім осы аукционға қатысуға өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі өткеннен кейін веб-порталға келіп түссе;;
3) бастапқы баға осы тауарларды сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе;
4) Заңның 7-бабы 1-тармақшасының 1) тармағында және 3-тармағында көзделген.
Ескерту. 24-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Әлеуетті өнім берушінің бастапқы бағасы теңгемен көрсетілуі тиіс.
5. Аукционға қатысуға өтінімдерді өзгерту және оларды кері қайтарып алу
26. Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімдерді ұсыну мерзімінің аяқталуынан кешіктірмей:
1) аукционға қатысуға енгізілген өтінімді өзгертуге және (немесе) толықтыруға құқылы;
2) өзі енгізген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтару құқығын жоғалтпай, өзінің аукционға қатысуға өтінімін кері қайтарып алуға құқылы.
27. Аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін аукционға қатысуға өтінімге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге, сол сияқты оны қайтарып алуға жол берілмейді.
28. Әлеуетті өнім беруші оның аукционға қатысуына байланысты барлық шығыстарды көтереді. Тапсырыс беруші, Ұйымдастырушы, аукциондық комиссия, сараптау комиссиясы (сарапшы) аукционның қорытындыларына қарамастан, осы шығыстарды өтеу жөніндегі міндеттемелерді көтермейді.
6. Аукционды өткізу
29. Аукцион веб-порталда нақты уақыт режимінде өткізіледі, оны өткізуді электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы қамтамасыз етеді.
30. Аукцион бір лотқа өткізіледі, бұл ретте тауар аукцион мәні болып табылады.
31. Аукцион аукциондық құжаттамада көрсетілген күні және уақытта веб-порталда өткізіледі.
32. Аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткен күннен кейінгі жұмыс күні аукционды өткізу күні болып табылады.
Аукцион басталатын уақыт Астана қаласының уақыты бойынша 18.00-ден кешіктірілмей белгіленеді.
Ескерту. 32-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

22. Представленные потенциальными поставщиками заявки на участие в аукционе автоматически регистрируются на веб-портале.
23. Заявка на участие в аукционе считается принятой в момент автоматической отправки веб-порталом соответствующего уведомления поставщику, подавшему заявку на участие в аукционе.
24. Заявка на участие в аукционе потенциального поставщика автоматически отклоняется веб-порталом в следующих случаях:
1) потенциальным поставщиком ранее представлена заявка на участие в данном аукционе;
2) заявка на участие в аукционе поступила на веб-портал после истечения окончательного срока приема заявок на участие в данном аукционе;
3) стартовая цена превышает сумму, выделенную для приобретения данных товаров;
4) предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона.
Сноска. Пункт 24 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
25. Стартовая цена потенциального поставщика должно быть выражено в тенге.
5. Изменение заявок на участие в аукционе и их отзыв
26. Потенциальный поставщик не позднее окончания срока представления заявок на участие в аукционе вправе:
1) изменить и (или) дополнить внесенную заявку на участие в аукционе;
2) отозвать свою заявку на участие в аукционе, не утрачивая права на возврат внесенного им обеспечения заявки на участие в аукционе.
27. Не вносятся изменения и (или) дополнения, а также не отзываются заявки на участие в аукционе после истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе.
28. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в аукционе. Заказчик, организатор, аукционная комиссия, экспертная комиссия (эксперт) не несут обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов аукциона.
6. Проведение аукциона
29. Аукцион проводится режиме реального времени на веб-портале, проведение которых обеспечивается оператором информационной системы электронных закупок.
30. Аукцион проводится на один лот, при этом предметом аукциона является товар.
31. Аукцион проводится на веб-портале в день и время, которые указаны в аукционной документации.
32. Днем проведения аукциона является рабочий день, следующий с даты истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе.
Время начала аукциона устанавливается не позднее 18.00 по времени города Астаны.

44. Егер аукционды өткізу басталғаннан кейін отыз минут ішінде аукционға қатысушылардың бірде-бірі өткізілетін аукционның нысанасы болып табылатын тауардың бағасы туралы ұсыныс бермесе, бастапқы бағасы ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім беруші аукционның бірінші орнын алған әлеуетті өнім беруші болып танылады.
7. Аукционға қатысуға өтінімдерді қарау
45. Аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімдерді қарауды біліктілік талаптарына және АҚ талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау мақсатында жүзеге асырады.
46. Аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімдерді қарауды бағасы ең төмен болып табылатын әлеуетті өнім берушінің өтінімінен бастайды.
47. Егер әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау нәтижелері бойынша аукциондық комиссия мұндай өтінімді біліктілік талаптарына және АҚ талаптарына сәйкес келеді деп таныған жағдайда, осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама қалыптастырылады. Бұл ретте аукционға қалған қатысушылардың өтінімдері ашылмайды.
48. Егер әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау нәтижелері бойынша аукциондық комиссия мұндай өтінімді біліктілік талаптарына және АҚ талаптарына сәйкес келмейді деп таныған жағдайда, осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы аралық хаттама қалыптастырылады. Мұндай жағдайларда аукциондық комиссия бағасы ең төмен бағадан кейінгі болып табылатын әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарауға көшеді.
49. Әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкестігі тұрғысынан аукционға қатысуға арналған әрбір өтінімін аукциондық комиссия аукцион өткізілген және (немесе) сатып алу қорытындылары туралы аралық хаттама орналастырылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде қарайды.
50. Аукционға қатысуға өтінімдерді қарау кезінде аукциондық комиссия:
1) аукционға қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін веб-портал арқылы әлеуетті өнім берушілерден олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді сұратуға;;
2) аукционға қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында веб-портал арқылы тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұратуға құқылы.
51. Аукционға қатысуға өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, аукционға қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіруге байланысты аукциондық комиссияның сұрау салуына және өзге де іс-әрекеттеріне жол берілмейді.

44. В случае, если в течение тридцати минут после начала проведения аукциона ни один из участников аукциона не подал предложения о цене товара, являющегося предметом проводимого аукциона, потенциальным поставщиком, занявшим первое место аукциона, признается потенциальный поставщик, стартовая цена которого является наименьшей.
7. Рассмотрение заявок на участие в аукционе
45. Рассмотрение заявок на участие в аукционе осуществляется аукционной комиссией в целях определения потенциальных поставщиков, которые соответствуют квалификационным требованиям и требованиям АД.
46. Рассмотрение заявок на участие в аукционе начинается аукционной комиссией с заявки потенциального поставщика, цена которого является наименьшей.
47. В случае, если по результатам рассмотрения заявки потенциального поставщика аукционная комиссия признает такую заявку соответствующей квалификационным требованиям и требованиям АД, формируется протокол об итогах закупок способом аукциона по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам. При этом заявки остальных участников аукциона не вскрываются.
48. В случае, если по результатам рассмотрения заявки потенциального поставщика аукционная комиссия признает такую заявку не соответствующей квалификационным требованиям и требованиям АД, формируется промежуточный протокол об итогах закупок способом аукциона по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам. В таких случаях аукционная комиссия переходит к рассмотрению заявки потенциального поставщика, цена которого является следующей после наименьшей цены.
49. Каждая заявка потенциального поставщика на участие в аукционе на предмет соответствия квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации рассматривается аукционной комиссией в течение двух рабочих дней со дня проведения аукциона и (или) размещения промежуточного протокола об итогах закупок.
50. При рассмотрении заявок на участие в аукционе аукционная комиссия вправе:
1) посредством веб-портала запросить у потенциальных поставщиков материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы упростить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в аукционе;
2) в целях уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в аукционе, посредством веб-портала запросить необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
51. Аукционной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия связанные с дополнением заявки на участие в тендере недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в аукционе недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в аукционе, приведением в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями аукционной документации.

52. Аукциондық комиссия аукционға қатысуға өтінімді, егер онда ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, аукциондық құжаттаманың талаптарына сай келеді деп қарайды.
53. Аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама аукциондық комиссияның барлық мүшелерін және аукционға қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерді электрондық пошта арқылы бір мезгілде хабардар ете отырып, біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес деп танылған әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау аяқталған күні веб-портал автоматты түрде қалыптастырылады және орналастырылады.
54. Аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамада мыналар қамтылуға тиіс:
1) аукциондық комиссияның сұрау салулары туралы ақпарат;
2) аукционға қатысуға өтінімдері қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер туралы ақпаратты, олардың қабылданбау себептері егжей-тегжейлі сипатталып, оның ішінде олардың біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттар көрсетіле отырып, ұсынады;
3) Қағидаларда айқындалған өзге де мәліметтер қоса беріледі.
55. Әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға жіберілмейді (аукционға қатысушы деп танылмайды), егер:
1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушысы біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса;
2) Заңның 7-бабымен көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулері бар болса. Заңның 7-бабы 1-тармағының 1) тармақшасында және 3-тармағында көзделген сатып алуға қатысуға байланысты шектеулер бойынша әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімін веб-портал автоматты түрде қабылдамауы тиіс. Сатып алуға қатысуға байланысты өзге шектеулер бойынша аукциондық комиссия ақпаратты тиісті уәкілетті органдардың интернет-ресурстарында қарайды;
3) егер оның аукционға қатысуға өтінімі АҚ-ның талаптарына сәйкес келмейді деп айқындалса, оның ішінде, егер ол АҚ-ның және Қағидалардың талаптарына сәйкес аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұсынбаса.
Ескерту. 55-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 07.07.2024 № 523 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Аукционға қатысуға өтінімдерді қамтамасыз етуді қайтару
56. Ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушіге электрондық банк кепілдігі түрінде енгізілген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарады:
1) аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін осы әлеуетті өнім беруші өзінің аукционға қатысуға өтінімін қайтарып алған жағдайларда аукцион хаттамасын орналастырғанда;

52. Аукционная комиссия рассматривает заявку на участие в аукционе как отвечающую требованиям аукционной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки.
53. Протокол об итогах закупок способом аукциона автоматически формируется и размещается веб-порталом в день окончания рассмотрения заявки потенциального поставщика, признанного соответствующим квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации с одновременным уведомлением по электронной почте всех членов аукционной комиссии и всех потенциальных поставщиков, подавших заявки на участие в аукционе.
54. Протокол об итогах закупок способом аукциона содержит следующее:
1) информацию о запросах аукционной комиссии;
2) информацию о потенциальных поставщиках, заявки на участие в аукционе которых были отклонены, с подробным описанием причин их отклонения, в том числе с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации;
3) иные сведения, определенные Правилами.
55. Потенциальный поставщик не признается участником аукциона, если:
1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям;
2) имеет ограничения, связанные с участием в закупках, предусмотренные статьи 7 Закона. По ограничениям, связанным с участием в закупках, предусмотренных подпунктом 1) пункта 1 и пунктом 3 статьи 7 Закона, заявка на участие в аукционе потенциального поставщика подлежит автоматическому отклонению веб-порталом. По иным ограничениям, связанным с участием в закупках, аукционная комиссия рассматривает информацию на интернет-ресурсах соответствующих уполномоченных органов;
3) если его заявка на участие в аукционе определена не соответствующей требованиям АД.
8. Возврат обеспечения заявок на участие в аукционе
Сноска. Пункт 55 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 07.08.2024 № 523 (вводится в действие с 01.01.2025).
56. Организатор возвращает потенциальному поставщику обеспечение заявки на участие в аукционе, внесенное в виде электронной банковской гарантии, в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) размещения протокола аукциона в случаях отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в аукционе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе;

2) аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылғаннан кейін жүргізіледі. Көрсетілген жағдай аукцион жеңімпазы болып айқындалған аукционға қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоюы және оның АҚ-да көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуі арқылы жүзеге асырылады.
57. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы әлеуетті өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімді ол бұғаттаған қамтамасыз етуін мынадай жағдайларда автоматты түрде бұғаттаудан шығарады:
1) осы әлеуетті өнім беруші аукционға қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің аукционға қатысуға өтінімін кері қайтарып алған жағдайларда жүзеге асырылады;
2) аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылғаннан кейін жүргізіледі. Көрсетілген жағдай аукцион жеңімпазы болып айқындалған аукционға қатысушыға қолданылмайды;
3) әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоюы және оның АҚ-да көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуі арқылы жүзеге асырылады.
58. Электрондық банктік кепілдік түрінде енгізілген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұйымдастырушы, егер:
1) аукцион жеңімпазы болып айқындалған не екінші орын алған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса, әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан бас тартса;
2) шарт жасасып, аукцион жеңімпазы не екінші орын алған әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы АҚ-да белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
59. Электрондық әмиян арқылы енгізілген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы бұғаттайды және мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде әлеуетті өнім берушіге қайтармайды:
1) аукцион жеңімпазы болып айқындалған не екінші орын алған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарса;
2) шарт жасасып, аукцион жеңімпазы не екінші орын алған әлеуетті өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы АҚ-да белгіленген талаптарды орындамаса не тиісінше орындамаса, оның ішінде уақтылы орындамаса.
9. Аукцион қорытындылары бойынша шарт
60. Шарт Қағидаларда көзделген жағдайларды қоспағанда, электрондық цифрлық қолтаңбалармен куәландырылған Тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында веб-портал арқылы жасалады.
Веб-портал автоматты түрде айқындайтын Заңның 7-бабымен көзделген шектеулері бар тұлғаны қоспағанда, Тапсырыс беруші Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес үлгілік шартқа сәйкес жасалған шарттың жобасын жеңімпазға аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағым жасау мерзімі өткен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жібереді.

2) подписания протокола об итогах закупок способом аукциона. Указанный случай не распространяется на участника аукциона, определенного победителем аукциона;
3) подписания потенциальным поставщиком договора и внесения им обеспечения исполнения договора, предусмотренного АД.
57. Оператор информационной системы электронных закупок автоматически разблокирует потенциальному поставщику заблокированное им обеспечение заявки на участие в аукционе следующих случаях:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в аукционе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в аукционе;
2) подписания протокола об итогах закупок способом аукциона. Указанный случай не распространяется на участника аукциона, определенного победителем аукциона;
3) подписания потенциальным поставщиком договора и внесения им обеспечения исполнения договора, предусмотренного АД.
58. Обеспечение заявки на участие в аукционе, внесенное в виде электронной банковской гарантии, не возвращается организатором в случаях, если:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем аукциона либо занявший второе место, уклонился от заключения договора;
2) победитель аукциона либо потенциальный поставщик, занявший второе место, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные АД, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора.
59. Обеспечение заявки на участие в аукционе, внесенное через электронный кошелек блокируется оператором информационной системы электронных закупок и не возвращается потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:
1) потенциальный поставщик, определенный победителем аукциона либо занявший второе место, уклонился от заключения договора;
2) победитель аукциона либо потенциальный поставщик, занявший второе место, заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные АД, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора.
9. Договор по итогам аукциона
60. Договор заключается посредством веб-портала между заказчиком и поставщиком, удостоверенный электронными цифровыми подписями, за исключением случаев, предусмотренных Правилами.
Заказчик направляет победителю проект договора, составленный в соответствии с типовым договором, согласно приложению 22 к Правилам, за исключением лица, имеющего ограничения, предусмотренные статьей 7 Закона, в течение пяти рабочих дней со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом аукциона.

61. Өнім берушіні таңдау рәсімдері, оның ішінде сатып алудың алдын ала жылдық Жоспары шеңберінде өткізілген сатып алу қорытындыларына шағым жасау рәсімдері тиісті бюджет (өндірістік бағдарлама және (немесе) инвестициялық бағдарлама және (немесе) бюджет және (немесе) даму жоспары және (немесе) бизнес-жоспар және (немесе) кірістер мен шығыстар сметасы) бекітілгенге дейін аяқталған жағдайларда, шарттың жобасы жеңімпазға тиісті бюджет (даму жоспары, жеке қаржыландыру жоспары) бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберіледі.
Ескерту. 61-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
62. Шарттың жобасын аукцион тәсілімен сатып алудың жеңімпазы шарттың жобасын қоса бере отырып, веб-порталға хабарлама келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
63. Тапсырыс беруші аукцион тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға шағымдану мерзімі өткен күннен бастап бір жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы өнім берушіге электрондық шартты ресімдеу үшін шартқа қол қоятын тұлға және өнім берушінің деректемелері туралы мәліметтерге сұрау салу жібереді.
64. Әлеуетті өнім беруші веб-порталда тиісті сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді және өнім берушінің деректемелерін толтырады және растайды.
Әлеуетті өнім берушінің шартқа қол қоятын тұлға туралы мәліметтерді растауы және оның деректемелері болмаған жағдайда, Тапсырыс беруші веб-порталда орналастырылған әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректеріне сәйкес шартқа қол қояды.
65. Тапсырыс беруші әлеуетті өнім берушінің мәліметтерді растау мерзімі өткен күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарт жобасын қалыптастырады және әлеуетті өнім берушіге қол қою үшін жібереді.
66. Өнім беруші Қағидаларда белгіленген мерзімде веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен шартқа қол қояды.
67. Егер жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда белгіленген мерзімде шарт жобасына қол қоймаса, тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жеңімпазға үш жұмыс күні ішінде шарт жобасына қол қою қажеттігі туралы хабарлама жібереді.
68. Егер әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы хабарламаны алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге қол қойылған шартты ұсынбаса, Тапсырыс беруші жеңімпаз шарт жасасудан жалтарған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге жібереді.

61. В случаях, когда процедуры выбора поставщика, в том числе процедуры обжалования итогов закупок, проведенных в рамках предварительного годового плана закупок, завершены до утверждения соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы и (или) бюджета и (или) плана развития и (или) бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов) проект договора направляется победителю в течение пяти рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета (производственной программы и (или) инвестиционной программы, плана развития, бизнес-плана и (или) сметы доходов и расходов).
Сноска. Пункт 61 - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
62. Проект договора удостоверяется победителем закупок способом аукциона посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня поступления на веб-портал уведомления с приложением проекта договора.
63. Заказчик в течение одного рабочего дня со дня истечения срока на обжалование протокола об итогах закупок способом аукциона, направляет посредством веб-портала поставщику запрос сведений о лице, подписывающем договор, и реквизитах поставщика для оформления электронного договора.
64. Потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения на веб-портале соответствующего запроса заполняет и подтверждает сведения о лице, подписывающем договор, и реквизиты поставщика.
В случае отсутствия подтверждения потенциального поставщика сведений о лице, подписывающем договор, и его реквизитов, заказчик подписывает договор в соответствии с регистрационными данными потенциального поставщика, размещенными на веб-портале.
65. Заказчик не позднее одного рабочего со дня истечения срока подтверждения потенциальным поставщиком соответствующих сведений, формирует проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, и направляет для подписания потенциальному поставщику.
66. Поставщик подписывает договор электронной цифровой подписью посредством веб-портала в сроки, установленные Правилами.
67. Если потенциальный поставщик, определенный победителем, не подписал в установленные Правилами сроки проект договора, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет победителю уведомление о необходимости подписания проекта договора в течение трех рабочих дней.
68. Если потенциальный поставщик в течение трех рабочих дней со дня получения посредством веб-портала уведомления не представил заказчику подписанный договор, заказчик в течение двух рабочих дней со дня уклонения победителя от заключения договора направляет потенциальному поставщику, занявшему второе место, проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью, посредством веб-портала.

69. Шарттың жобасын екінші орын алған әлеуетті өнім беруші өзіне шарттың жобасы ұсынылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырады.
70. Егер екінші орын алған әлеуетті өнім беруші Тапсырыс беруші қол қойған шартқа белгіленген мерзімде қол қоймаса, тапсырыс беруші қайтадан сатып алуды жүзеге асырады.
71. Заңның 16-бабының 8) тармақшасына сәйкес уәкілетті орган шешім шығарған кезде шарт жасалуы мүмкін емес.
72. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы (бар болса) енгізеді.
73. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін сатып алуды ұйымдастырушы шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде белгілейді.
Егер шартта аванс төлеу көзделген болса, өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуге қосымша авансқа тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді.
Өнім беруші аванстың толық сомасынан не аванстың бір бөлігінен бас тартуға құқылы. Өнім беруші аванстан ішінара бас тартқан жағдайда аванстың бір бөлігіне тең мөлшерде авансты қамтамасыз етуді енгізеді.
Шарт бойынша міндеттемелердің орындалуына қарай Тапсырыс беруші Өнім берушінің жазбаша хабарламасы бойынша авансты орындауды қамтамасыз ету мөлшерін шартта көзделген орындалған міндеттемелерге бара-бар азайтады.
74. Қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан асатын шарт жасалған жағдайда ағымдағы қаржы жылына шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшері тиісті қаржы жылында көзделген шарттың жылдық сомасы негізге алына отырып есептеледі.
75. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің және авансты қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдай алады (егер сатып алу туралы шартта аванс көзделген жағдайда):
1) жеткізушінің электрондық әмиянындағы ақша;
2) Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдікті қамтуға тиіс.
Ескерту. 75-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 17.04.2024 № 218 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
76. Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы (бар болса) енгізген кезде электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы электрондық әмиян арқылы өнім беруші шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындағанға дейін тиісті соманы автоматты түрде бұғаттайды.
77. Электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы өнім беруші шарт бойынша міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өнім берушінің электрондық әмиянына шарттың орындалуын қамтамасыз ету үшін енгізілген ақша сомасын, сондай-ақ Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы (бар болса) автоматты түрде қайтаруды жүзеге асырады.

69. Проект договора удостоверяется потенциальным поставщиком, занявшим второе место, посредством электронной цифровой подписи в течение трех рабочих дней со дня представления ему проекта договора.
70. Если потенциальный поставщик, занявший второе место, не подписал в установленный срок подписанный заказчиком договор, заказчик осуществляет повторные закупки.
71. Договор не может быть заключен при вынесении решения в соответствии с пунктом 8 статьи 16 Закона.
72. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, а также сумму в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии).
73. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором закупок в размере трех процентов от общей суммы договора.
В случае, если договором предусмотрена выплата аванса, поставщик дополнительно к обеспечению исполнения договора вносит обеспечение аванса в размере, равном авансу.
Поставщик вправе отказаться от полной суммы аванса либо от части аванса. В случае частичного отказа от аванса поставщик вносит обеспечение аванса в размере, равном части аванса.
По мере исполнения обязательств по договору заказчик по письменному уведомлению поставщика уменьшает размер обеспечения исполнения аванса пропорционально выполненным обязательствам, предусмотренным договором.
74. В случае заключения договора со сроком действия более одного финансового года размер обеспечения исполнения договора на текущий финансовый год исчисляется исходя из годовой суммы договора, предусмотренной в соответствующем финансовом году.
75. Поставщик могут выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения договора и обеспечения аванса (в случае, если договором о закупках предусмотрен аванс):
1) деньги, находящиеся в электронном кошельке поставщика;
2) банковскую гарантию, представляемую в форме электронного документа согласно приложению 27 к Правилам.
Сноска. Пункт 75 - в редакции приказа Министра финансов РК от 17.04.2024 № 218 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
76. При внесении поставщиком обеспечения исполнения договора и суммы в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии) через электронный кошелек оператор информационной системы электронных закупок автоматически блокирует соответствующую сумму до полного и надлежащего исполнения поставщиком обязательств по договору.
77. Оператор информационной системы электронных закупок в течение трех рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком обязательств по договору автоматически осуществляет возврат на электронный кошелек поставщика денежной суммы, внесенной для обеспечения исполнения договора, а также суммы в соответствии с пунктом 151 Правил (при наличии).

78. Әлеуетті өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін электрондық әмияндағы ақшаның тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының үшінші тұлғаларда туындауына әкеп соғатын іс-қимыл жасауына жол берілмейді.
79. Тапсырыс беруші Өнім берушіге шарттың орындалуын қамтамасыз етуді шартта көрсетілген мерзімде немесе өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, сондай-ақ өнім беруші шарттың қолданылу кезеңінде шарттың орындалуын қамтамасыз ету тәсілін ауыстыруды ұсынған жағдайда қайтарады.

78. Потенциальным поставщиком не совершается действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части денег, находящихся в электронном кошельке, до полного исполнения обязательств по договору.
79. Заказчик возвращает поставщику обеспечение исполнения договора в сроки, указанные в договоре, или в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору, а также в случае предоставления поставщиком замены способа обеспечения исполнения договора в период действия договора.

80. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, сондай-ақ демпингке қарсы шаралар қабылданған жағдайда қамтамасыз ету сомасын (болған кезде) ұйымдастырушы өнім берушінің шарттық міндеттемелерді орындамауына не тиісінше орындамауына байланысты шарт бұзылған жағдайда өнім берушіге қайтармайды.
81. Қағидаларға сәйкес шарт бойынша тауарларды жеткізудің ең аз мерзімі тауарды беруге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге жұмсалатын мерзімнен кем болмауға, бірақ кемінде күнтізбелік он бес күнді құрайды.

80. Обеспечение исполнения договора, а также сумма обеспечения в случае принятия антидемпинговых мер (при наличии), не возвращается организатором поставщику в случае расторжения договора в связи с неисполнением либо ненадлежащим исполнением поставщиком договорных обязательств.
81. Минимальный срок поставки товаров, по договору в соответствии с Правилами составляет не менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, но не менее пятнадцати календарных дней.

82. Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші белгіленген мерзімдерде Тапсырыс берушіге қол қойылған шартты ұсынбаған немесе шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізбеген жағдайда, онда мұндай әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған деп танылады.
83. Жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда, ұйымдастырушы өзі енгізген аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді электрондық банк кепілдігі түрінде ұстап қалады.

82. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем в установленные сроки, не представил заказчику подписанный договор или, заключив договор, не внес обеспечение исполнения договора и (или) сумму в соответствии с пунктом 151 Правил, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора.
83. В случае признания потенциального поставщика, определенного победителем, уклонившимся от заключения договора, организатор удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в аукционе в виде электронной банковской гарантии.

84. Жеңімпаз деп айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда, электрондық сатып алу ақпараттық жүйесінің операторы әлеуетті өнім берушіге аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз ету жөніндегі электрондық әмияннан бұғатталған соманы автоматты түрде қайтармайды.
Аукциондық құжаттамаға
1-қосымша
Тауарды жеткізу шарттары (бекітілген жылдық жоспар негізінде қалыптастырылады)
Аукцион № _____________________________
Аукционның атауы __________________
лот №
Тапсырыс берушінің атауы
Тауардың атауы *
өлшем бірлігі
Саны, көлемі
жеткізу шарттары (ИНКОТЕРМС 2010 сәйкес)
тауарларды жеткізу мерзімі
тауарларды жеткізу орны
аванстық төлемнің мөлшері, %
лот бойынша бөлінген сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Тауарлардың толық сипаттамасы мен сипаттамасы техникалық ерекшелікте көрсетіледі.
Аукциондық құжаттамаға
2-қосымша
Аукционға қатысу туралы келісім
Осымен әлеуетті өнім беруші ретінде аукцион тәсілімен осы мемлекеттік сатып алуға қатысуға ниет білдіреміз және АҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауарды (ларды) жеткізуді жүзеге асыруға келісім, сондай-ақ Заңның 7-бабымен белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулерге біздің сәйкес келетіндігімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім білдіреміз.

84. В случае признания потенциального поставщика, определенного победителем, уклонившимся от заключения договора, оператор информационной системы электронных закупок автоматически не возвращает потенциальному поставщику заблокированную сумму из электронного кошелька по обеспечению заявки на участие в аукционе.
Приложение 1
к аукционной документации
Условия поставки товара (формируется на основе утвержденного годового плана)
№ аукциона _____________________________
Наименование аукциона __________________
№ лота
Наименование заказчика
Наименование товара*
Единица измерения
Количество, объем
Условия поставки (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2010)
Срок поставки товаров
Место поставки товаров
Размер авансового платежа, %
Сумма, выделенная по лоту, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Полное описание и характеристика товаров указываются в технической спецификации.
Приложение 2
к аукционной документации
Соглашение об участии в аукционе
Настоящим выражаем желание принять участие в данных закупках способом аукциона в качестве потенциального поставщика и согласие осуществить поставку товара (ов) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными АД, а также согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона.

Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзушылықтардың болмауын, сондай-ақ менің (әлеуетті өнім беруші) және Тапсырыс беруші және (немесе) ұйымдастырушы арасында заңда тыйым салынған қатынастардың болмауын растаймыз және Қағидалардың 336-тармағында көрсетілген фактілер анықталған жағдайда, шартты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен бұзуға келісім береміз.
Аукциондық құжаттамамен танысқанымызды және Ұйымдастырушыға және аукциондық комиссияға өзінің құқығы, біліктілігі, сапасы және жеткізілетін тауардың (тауарлардың) өзге де сипаттамалары туралы дұрыс емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар етілгенімізді растаймыз.
Аукционға қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дұрыс емес мәліметтер бергені үшін өзімізге толық жауапкершілікті аламыз.
Біздің аукционға қатысуға өтініміміз аукциондық құжаттамада талап етілетін мерзім ішінде қолданылатын болады.
Біздің аукционға қатысуға өтініміміз жеңді деп танылған және шарт жасалған жағдайда, біз аукциондық құжаттамада көрсетілген мөлшерде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгіземіз және шартты (тауарды жеткізуге арналған жүкқұжат (акт)) орындауға байланысты ақпаратты ашуға келісім білдіреміз.
Шарт жасасу сәтіне дейін біздің аукционға қатысуға берген өтініміміз оны жеңіп шықты деп тану туралы хабарламамен бірге Тапсырыс беруші мен біздің арамыздағы міндетті шарттың рөлін орындайтын болады.
Аукциондық құжаттамаға
3-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің бастапқы бағасы
Аукцион № _______________________________________________
Аукционның атауы
_______________________________________________
лот №
__________________________________________________________
Лот атауы
_________________________________________________
Жеткізушінің атауы _________________________________________
БСН / ЖСН / ССН / ТЕН
__________________________________________________________
Жеткізушінің банктік деректемелері
____________________________________________________________
Баға ұсынысы валютасының атауы ______________________________
Өлшем бірлігі ________________________________________________
Барлық шығындар мен жеңілдіктерді ескере отырып, Бірлік бағасы _________________
Саны (көлемі) ________________________________________________________
ИНКОТЕРМС 2010 тауарын жеткізу шарттары ______________________________
Жалпы баға (саны бірлік бағасына көбейтіледі) ____________________________
Біз аукциондық құжаттамада айтылған сіздің төлем шарттарыңызбен келісеміз құжаттама.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СТН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі.
Аукциондық құжаттамаға
4-қосымша
Қойылатын біліктілік талаптары
әлеуетті өнім берушіге тауарларды сатып алуды жүзеге асыру кезінде (Тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы __________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
аукцион № _____________________________________
Аукционның атауы __________________________
лот № _________________________________________
Лот атауы ______________________________
Әлеуетті өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуі тиіс:

Настоящим подтверждаем отсутствие нарушений ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, а также отсутствие между мной (потенциальным поставщиком) и заказчиком и (или) организатором закупок отношений, запрещенных Правилами и даем согласие на расторжение в порядке установленными законами Республики Казахстан, договора в случае выявления фактов, указанных в пункте 336 Правил.
Подтверждаем, что ознакомлены с аукционной документацией и осведомлены об ответственности за представление организатору и аукционной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках поставляемого товара (ов), соблюдении им авторских и смежных прав, а так же иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Принимаем на себя полную ответственность за представление в заявке на участие в аукционе и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
Наша заявка на участие в аукционе будет действовать в течение срока, требуемого аукционной документацией.
В случае признания нашей заявки на участие в аукционе выигравшей и заключения договора, мы внесем обеспечение исполнения договора в размере, указанном в аукционной документации, и выражаем согласие на раскрытие информации, связанной с исполнением договора (накладная (акт) на поставку товара).
До момента заключения договора поданная нами заявка на участие в аукционе вместе с уведомлением о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между заказчиком и нами.
Приложение 3
к аукционной документации
Стартовая цена потенциального поставщика
№ аукциона __________________________________________________________
Наименование аукциона _______________________________________________
№ лота ______________________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________________
Наименование поставщика _____________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _________________________________________________
Банковские реквизиты поставщика ______________________________________
Наименование валюты ценового предложения ____________________________
Единица измерения ___________________________________________________
Цена за единицу с учетом всех расходов и скидок _________________________
Количество (объем) __________________________________________________
Условия поставки товара ИНКОТЕРМС 2010 ____________________________
Общая цена (количество умножить на цену за единицу) ___________________
Мы согласны с Вашими условиями платежа, оговоренными в аукционной документации.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 4
к аукционной документации
Квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику
при осуществлении закупок товаров (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика __________________________
Наименование организатора _______________________
№ аукциона _____________________________________
Наименование аукциона __________________________
№ лота _________________________________________
Наименование лота ______________________________
Потенциальный поставщик соответствует следующим квалификационным требованиям:

1. Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес тауарды жеткізуге рұқсаттың (хабарламаның) болуы.
Егер тауарды жеткізу тиісті рұқсат алуды талап еткен жағдайда, хабарлама жіберу үшін мынадай мәліметтерді толтыру қажет.
Рұқсаттың (хабарламаның)атауы
1
Егер тауарды жеткізу тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап етпесе, онда бұл мәліметтер толтырылмайды.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің болмауы (мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде веб-портал автоматты түрде айқындайды).
3. Банкроттық не тарату рәсіміне жатпауға тиіс.
4. Қажетті материалдық және еңбек ресурстарының болуы
Материалдық ресурстар:
Материалдық ресурстардың атауы
саны
1
Еңбек ресурстары:
Еңбек ресурстарының атауы (мамандығы/біліктілігі)
саны
1
5. Соңғы он жылда сатып алынатын тауарлардың мәніне сәйкес келетін жұмыс тәжірибесінің болуы
Сатып алынатын тауар затының атауы (Лоттың атауы)
жыл Саны
1
Ескерту.
1. Талап етілетін материалдық және еңбек ресурстарының әрбір бірлігі жеке жолда көрсетіледі.
2. Өзге құжаттарда әлеуетті өнім берушілерге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Аукциондық құжаттамаға
5-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер
Тапсырыс берушінің атауы __________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
Аукцион № _____________________________________
Аукционның атауы __________________________
Лот № _________________________________________
Лот атауы ______________________________
Әлеуетті өнім берушінің (бірлесіп Орындаушының)БСН/ЖСН/ССН/ТЕН атауы _________________
1. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде олар туралы мәліметтер болмаған жағдайларда, рұқсаттардың (хабарламалардың) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, тиісті рұқсаттың (хабарламаның), Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес берілген хабарламаның болуы туралы мәліметтер.
Рұқсаттың (хабарламаның) атауы
Қызмет түрі
Ерекше шарттар (санат)
Құжатты беру күні мен нөмірі
рұқсаттың (хабарламаның) электрондық көшірмесі
1.
Осы тармақ егер тауарды жеткізу тиісті рұқсат алуды, хабарлама жіберуді талап еткен жағдайда толтырылады.
2. Республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын салық берешегінің жоқтығы туралы мәліметтерді веб-портал Мемлекеттік кірістер органдарының мәліметтері негізінде автоматты түрде айқындайды.

1. Наличие разрешения (уведомления) на поставку товара в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях.
В случае если поставка товара требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления необходимо заполнить следующие сведения.
Наименование разрешения (уведомления)
1
Если поставка товара не требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления, то данные сведения не заполняются.
2. Отсутствие налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете (определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов).
3. Не подлежать процедуре банкротства либо ликвидации.
4. Наличие необходимых материальных и трудовых ресурсов
Материальные ресурсы:
Наименование материальных ресурсов
Количество
1
Трудовые ресурсы:
Наименование трудовых ресурсов (специальность/квалификация)
Количество
1
5. Наличие опыта работы, соответствующего предмету закупаемых товаров за последние десять лет
Наименование предмета закупаемого товара (наименование лота)
Количество лет
1
Примечание.
1. Каждая единица требуемых материальных и трудовых ресурсов указывается отдельной строкой.
2. Квалификационные требования, предъявляемые потенциальным поставщикам в иных документах, не устанавливаются.
Приложение 5
к аукционной документации
Сведения о квалификации
Наименование заказчика ___________________________
Наименование организатора ________________________
№ аукциона ______________________________________
Наименование аукциона ___________________________
№ лота __________________________________________
Наименование лота _______________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП и наименование потенциального поставщика (соисполнителя) _________________
1. Сведения о наличии соответствующего разрешения (уведомления), уведомления, выданного в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, с приложением электронных копий разрешений (уведомлений) в случаях отсутствия сведений о них в информационных системах государственных органов.
Наименование разрешения (уведомления)
Вид деятельности
Особые условия (категория)
Дата и номер выдачи документа
Электронная копия разрешения (уведомления)
1.
Данный пункт заполняется в случае, если поставка товара требует получения соответствующего разрешения, направления уведомления.
2. Сведения об отсутствии налоговой задолженности, превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, определяется веб-порталом автоматически на основании сведений органов государственных доходов.

3. Банкроттық не тарату рәсімі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші банкрот болып табылмайтынын және тарату рәсіміне жатпайтынын растайды).
4. Растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, тауарларды жеткізу үшін қажетті талап етілетін материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтер.
Материалдық ресурстардың атауы
қолда бар бірліктердің саны
жай-күйі (Жаңа, жақсы, нашар)
меншікті (меншік құқығын растайтын құжаттарды қоса беру) жалға алынған (жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттарды кімнен және қоса беру)
растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
5. Растаушы құжаттардың электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, тауарларды жеткізу үшін қажетті талап етілетін еңбек ресурстары туралы мәліметтер.
Мамандықтың (біліктіліктің) атауы
Т.А.Ә, (жеке басын куәландыратын құжаттың электрондық көшірмесін қоса беру)
қызметкерлердің біліктілік туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсету, олардың электрондық көшірмелерін қоса беру)
растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
6. Растаушы құжаттардың (бар болған жағдайда толтырылады) электрондық көшірмелерін қоса бере отырып, аукционда сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) ағымдағы жылдың алдындағы соңғы он жыл ішінде тауарларды жеткізу тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер.
Тауардың атауы
алушының атауы
тауарды жеткізу орны
тауарды жеткізу күні
растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі (сілтеме)
1
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СТН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Аукциондық құжаттамаға
6-қосымша
Техникалық ерекшелігі сатып алынатын тауарларды (Тапсырыс беруші толтырады)
Тапсырыс берушінің атауы __________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
аукцион № _____________________________________
Аукционның атауы __________________________
лот № _________________________________________
Лот атауы ______________________________
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бірыңғай номенклатуралық анықтамалығы кодының атауы*
Тауардың атауы*
Өлшем бірлігі*
Саны (көлемі)*
Қосылған құн салығын есепке алмағандағы бірлік бағасы *
Қосылған құн салығын есепке алмағанда, сатып алу үшін бөлінген жалпы сома *
Жеткізу шарттары (ИНКОТЕРМС 2010 сәйкес)*
Жеткізу мерзімі*
Тауарды жеткізу орны*
Аванстық төлем мөлшері*
Ұлттық стандарттардың атауы, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға мемлекетаралық стандарттар. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Шығарылған жылы
Кепілдік мерзімі (айлармен)
Сатып алынатын тауардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану және өзге де сипаттамаларының сипаттамасы
Ілеспе қызметтер (қажет болған жағдайда көрсетіледі) (тауарларды монтаждау, баптау, оқыту, тексеру және сынау)
Әлеуетті өнім берушіге оның жеңімпазы анықталған және онымен сатып алу туралы шарт жасалған жағдайда қойылатын талаптар (қажет болған кезде көрсетіледі) (әлеуетті өнім берушіні көрсетілген мәліметтерді көрсетпегені және ұсынбағаны үшін қабылдамауға жол берілмейді)
* мәліметтер сатып алу жоспарынан алынады (автоматты түрде көрсетіледі).
Ескерту.

3. Сведения о процедуре банкротства либо ликвидации (потенциальный поставщик подтверждает, что не является банкротом и не подлежит процедуре ликвидации).
4. Сведения о наличии требуемых материальных ресурсов, необходимых для поставки товаров с приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
5. Сведения о требуемых трудовых ресурсах, необходимых для поставки товаров с приложением электронных копий подтверждающих документов.
Наименование специальности (квалификации)
Ф. И. О. работников (приложить электронную копию документа, удостоверяющего личность)
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата, приложить их электронные копии)
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
6. Сведения о наличии опыта поставки товаров в течение последних десяти лет, предшествующих текущему году, аналогичных (схожих) закупаемым на аукционе, с приложением электронных копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование товара
Наименование получателя
Место поставки товара
Дата поставки товара
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Электронная копия подтверждающих документов (ссылка)
1
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при наличии).
Приложение 6
к аукционной документации
Техническая спецификация закупаемых товаров (заполняется заказчиком)
Наименование заказчика __________________________
Наименование организатора _______________________
№ аукциона _____________________________________
Наименование аукциона __________________________
№ лота _________________________________________
Наименование лота ______________________________
Наименование кода Единого номенклатурного справочника товаров, работ, услуг*
Наименование товара*
Единица измерения*
Количество (объем)*
Цена за единицу, без учета налога на добавленную стоимость *
Общая сумма, выделенная для закупки, без учета налога на добавленную стоимость *
Условия поставки (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2010)*
Срок поставки*
Место поставки товара*
Размер авансового платежа*
Наименование национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, с учетом нормирования закупок.
Год выпуска
Гарантийный срок (в месяцах)
Описание требуемых функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик закупаемого товара
Сопутствующие услуги (указываются при наличии) (монтаж, наладка, обучение, проверки и испытания товаров)
Условия к потенциальному поставщику в случае определения его победителем и заключения с ним договора (указываются при наличии)
(Потенциальный поставщик за не указание и непредставление указанных сведений не отклоняется)
* сведения подтягиваются из плана закупок (отображаются автоматически).
Примечание.

1. Функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану, өзге де сипаттамалар, ілеспе қызметтер және Орындаушыға қосымша шарттар бойынша әрбір талап жеке жолда көрсетіледі.
2. Осы техникалық ерекшелікте әлеуетті өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
3. Өзге құжаттарда техникалық ерекшеліктің талаптарын белгілеуге жол берілмейді.
Аукциондық құжаттамаға
7-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (әлеуетті өнім беруші ұсынады)
Тапсырыс берушінің атауы __________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________
аукцион № _____________________________________
Аукционның атауы __________________________
лот № _________________________________________
Лот атауы ______________________________
Маркасы және/немесе тауар белгісі не қызмет көрсету белгісі, моделі, типі көрсетілген Тауардың атауы
Шыққан елі
Дайындаушы зауыт
Шығарылған жылы
Кепілдік мерзімі (бар болса) (айлармен)
Жеткізу мерзімі
Тауарды жеткізу орны
Ұлттық стандарттардың атауы, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға мемлекетаралық стандарттар. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Сатып алынатын тауардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық, пайдалану және өзге де сипаттамаларының сипаттамасы
Ұсынылатын тауардың техникалық ерекшелігінің барлық мәліметтерінің дұрыстығын растаймын
Ескертпе: әлеуетті өнім беруші аукцион жеңімпазы деп танылған және онымен шарт жасасқан жағдайда, мұндай шарттың техникалық ерекшелігі аукцион жеңімпазының техникалық ерекшелігі негізінде қалыптастырылады.
Аукциондық құжаттамаға
8-қосымша
Банк кепілдігі
Банктің атауы _____________________
Банк деректемелері ________________________
Кімге: ___________________________________
Сатып алуды ұйымдастырушының атауы _______________
Сатып алуды ұйымдастырушының деректемелері _____________
Кепілдік міндеттеме № __________
________________________ "___" __________ ___ қ. (орналасқан жері)
Біз бұл туралы хабардар болдық _________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы) бұдан әрі "Өнім беруші",
сатып алу бойынша аукционға қатысады:
Аукционның атауы ________________________________________
аукцион № ___________________________________________________
Лот атауы _____________________________________________
лот № _________________________, ұйымдастырылған ______________________
(Ұйымдастырушының атауы) және жүзеге асыруға дайын
жеткізу ________________________________________
(аукцион бойынша тауарлардың атауы)
Аукциондық құжаттамамен "___" __________ ___ өткізу бойынша
жоғарыда аталған аукционның әлеуетті
банктік шот түрінде аукционға қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді жеткізушілер
кепілдіктер.
Осыған байланысты біз ______________________________ осымен (банктің атауы) сіздің талап етуіңіз бойынша сізге тең соманы төлеудің қайтарып алынбайтын міндеттемесін аламыз ________________________________
(сомасы санмен және жазумен)
сіздің төлемге жазбаша талабыңызды, сондай-ақ аукцион жеңімпазы деп айқындалған өнім берушінің жазбаша растауын алғаннан кейін:
шарт жасасудан жалтарған; шарт жасасып, орындамаған
не шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы аукциондық құжаттамада белгіленген талаптарды тиісінше орындамады, оның ішінде уақтылы орындамады.
Осы кепілдік міндеттеме аукционға қатысуға өтінімдер ашылған күннен бастап күшіне енеді. Осы кепілдік міндеттеме өнім берушінің аукционға қатысуға өтінімінің қолданылуының соңғы мерзіміне дейін қолданылады және егер Сіздің жазбаша талабыңызды біз ____аяғына дейін алмасақ, бұл құжат бізге қайтарылатынына немесе қайтарылмайтынына қарамастан, толық және автоматты түрде күшін жояды.
Егер аукционға қатысуға өтінімнің қолданылу мерзімі ұзартылған болса, онда осы кепілдік міндеттеме сондай мерзімге ұзартылады. Осы кепілдік міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгердің қолы мен мөрі (бар болса) Күні мен мекенжайы
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
10-қосымша
Аукциондық құжаттаманың жобасын алдын ала талқылау
ХАТТАМАСЫ
аукцион № ___________________________________________________
Аукционның атауы ____________________________________________
Аукциондық құжаттаманың жобасына ескертулерді, сондай-ақ аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салуларды қабылдау мерзімі ___________ бастап _______ дейін ___
Ұйымдастырушының атауы _____________________________________
Аукциондық құжаттаманың жобасына ескертулер( лар), сондай-ақ аукциондық құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы сұрау салулар(лар) мынадай шешім(дер) қабылдаған әлеуетті өнім берушімен(лермен) жіберілді:
Әлеуетті өнім берушінің БСН (ЖСН)/ССН/ТЕН
Өтініш түрі (ескерту, түсіндіру туралы сұрау салу)
өтініш мәтіні
ескертуді, түсіндіру туралы сұрау салуды жіберген күні мен уақыты
шешім қабылданды
қабылдамау себебі, түсіндіру мәтіні
Осы аукционға қатысуға өтінімдер осы Хаттама мен бекітілген аукциондық құжаттаманың мәтіні Сатып алу веб-порталында орналастырылған сәттен бастап күнтізбелік он бес күннен кешіктірілмей қабылданады
Бюджеттік бағдарламаның бірінші басшысы не басшысы не оның міндетін атқарушы тұлға
Т. А. Ә., қолы
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СТН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
11-қосымша
Аукцион хаттамасы нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болады

1. Каждое требование по функциональным, техническим, качественным, эксплуатационным, иным характеристикам, сопутствующим услугам и дополнительным условиям к исполнителю указывается отдельной строкой.
2. В настоящей технической спецификации квалификационные требования, предъявляемые к потенциальному поставщику, не устанавливаются.
3. Требования технической спецификации в иных документах не устанавливаются.
Приложение 7
к аукционной документации
Техническая спецификация закупаемых товаров (представляется потенциальным поставщиком)
Наименование заказчика __________________________
Наименование организатора _______________________
№ аукциона _____________________________________
Наименование аукциона __________________________
№ лота _________________________________________
Наименование лота ______________________________
Наименование товара с указанием марки и/или товарного знака либо знака обслуживания, модели, типа
Страна происхождения
Завод-изготовитель
Год выпуска
Гарантийный срок (при наличии) (в месяцах)
Срок поставки
Место поставки товара
Наименование национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров с учетом нормирования закупок.
Описание требуемых функциональных, технических, качественных, эксплуатационных и иных характеристик закупаемого товара
_______________________________________
Достоверность всех сведений технической спецификации предлагаемого товара подтверждаю
Примечание: В случае признания потенциального поставщика победителем аукциона и заключения с ним договора, техническая спецификация такого договора формируется на основе технической спецификации победителя аукциона.
Приложение 8
к аукционной документации
Банковская гарантия
Наименование банка _______________________________________
Реквизиты банка __________________________________________
Кому: ___________________________________________________
Наименование организатора закупок _________________________
Реквизиты организатора закупок _____________________________
Гарантийное обязательство № _______________________________
____________________________________ "___" __________ ___ г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что _________________________________
(наименование потенциального поставщика) в дальнейшем "Поставщик",
принимает участие в аукционе по закупке:
Наименование аукциона _________________________________________
№ аукциона ____________________________________________________
Наименование лота ______________________________________________
№ лота ________________________________________________________,
организованном _________________________________________________
(наименование организатора) и готов осуществить поставку
_______________________________________________________________
(наименование товаров по аукциону)
Аукционной документацией от "___" __________ ___ г. по проведению
вышеназванного аукциона предусмотрено внесение потенциальными
поставщиками обеспечения заявки на участие в аукционе в виде банковской
гарантии.
В связи с этим мы ______________________________ настоящим берем
(наименование банка) на себя безотзывное обязательство выплатить Вам
по Вашему требованию сумму, равную ________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного
подтверждения того, что Поставщик, определенный победителем аукциона:
уклонился от заключения договора;
заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе
несвоевременно исполнил требования, установленные аукционной документацией,
о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу со дня вскрытия заявок на участие
в аукционе. Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока
действия заявки на участие в аукционе Поставщика и истекает полностью и
автоматически, независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ или нет,
если Ваше письменное требование не будет получено нами к концу ____.
Если срок действия заявки на участие в аукционе продлен, то данное гарантийное
обязательство продлевается на такой же срок. Все права и обязанности, возникающие
в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством
Республики Казахстан.
Подпись и печать гаранта Дата и адрес
Приложение 10
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол предварительного обсуждения проекта аукционной документации
№ аукциона ____________________________________________________
Название аукциона ______________________________________________
Срок приема замечаний к проекту аукционной документации, а также запросов
о разъяснении положений аукционной документации с ___ по ___
Наименование организатора _______________________________________
Замечание(я) к проекту аукционной документации, а также запрос(ы) о разъяснении
положений аукционной документации направлены следующим(и) потенциальным
поставщиком(ами), по которому(ым) принято(ы) следующее(ие) решение(я):
БИН (ИИН)/ИНН/УНП потенциального поставщика
Тип обращения (замечание, запрос о разъяснении)
Текст обращения
Дата и время направления замечания, запроса о разъяснении
Принято решение
Причина отклонения, текст разъяснения
Заявки на участие в данном аукционе принимаются не позднее пятнадцати календарных дней с момента размещения данного протокола и текста утвержденной аукционной документации на веб-портале закупок
Первый руководитель либо руководитель бюджетной программы либо лицо, исполняющее его обязанности
Ф.И.О. подпись
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при его наличии).
Приложение 11
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол аукциона номер привязывается к способу и номеру закупки

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күні мен уақыты ________________________________________________
Тапсырыс беруші* ______________________________________________
аукцион № _____________________________________________________
Аукционның атауы ______________________________________________
Ұйымдастырушының атауы_______________________________________
Ұйымдастырушының мекен-жайы__________________________________
Жалпы сомасы көрсетілген сатып алынатын тауарлардың тізбесі _______
Лоттың №
Лоттың атауы
тауардың сипаттамасы
саны
бірлік үшін баға, теңге
сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Аукционға қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат (хронология бойынша): (өтінімдер саны):
Аукционға қатысушының нөмірі( өтінімді беру уақыты мен күніне байланысты беріледі)*
БСН (ЖСН)/ССН/ТЕН
өтінімді ұсыну күні мен уақыты (хронология бойынша)
* Аукцион өткізу мерзімі өткенге дейін әлеуетті өнім берушінің атауы құпия болып табылады
Аукционға қатысушылардың бастапқы бағалары:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
өнім берушінің бір бірлігі үшін бағасы, теңге
өнім берушінің жалпы сомасы, теңге
өтінім берген күні мен уақыты
Ескертпе: (мәні: ең төмен бастапқы баға*)
1
2
3
4
5
6
7
* ең төмен бастапқы баға-кімнің бастапқы бағасы ең төмен болып табылатын және басқа ұсыныстардан бұрын келіп түскен аукционға қатысушыға беріледі.
Аукционның басталу күні мен уақыты: (КК.АА.ЖЖЖЖ СС: ММ: СС)
Аукционның аяқталу күні мен уақыты: (КК.АА.ЖЖЖЖ СС: ММ: СС)
Аукционға қатысушылардың ұсыныстары туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
өнім берушінің бір бірлігі үшін бағасы, теңге
өнім берушінің жалпы сомасы, теңге
ұсынысты беру уақыты
КК.АА.ЖЖЖЖ СС:ММ:СС (Астана қаласының уақыты бойынша)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
КК.АА.ЖЖЖЖ. – күні, айы, жылы;
СС:ММ:СС – сағат, минут, секунд.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
12-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама (аукцион нөмірі) нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болады
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Күні мен уақыты ________________________________________________
Тапсырыс беруші*_______________________________________________
Аукцион №_____________________________________________________
Аукционның атауы ______________________________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Ұйымдастырушының мекен-жайы _________________________________
Аукциондық комиссияның құрамы:
Т. А. Ә.
ұйымдағы лауазымы
комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасы көрсетілген сатып алынатын тауарлардың тізбесі _______
Лоттың №
Лоттың атауы
тауардың сипаттамасы
саны
бірлік үшін баға, теңге
сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Аукционға қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ССН/ТЕН
өтінімді ұсыну күні мен уақыты
Аукциондық комиссияның сұрау салулары туралы мәліметтер:
Сұрау салу жіберілген ұйымның/тұлғаның атауы
сұрау салу жіберілген күн
сұрау салудың қысқаша сипаттамасы
сұрау салуға жауап берілген күн
Аукциондық комиссия мүшелерінің дауыс беру нәтижелері:
р / с №
әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі), БСН (ЖСН)/ССН/ТЕН
Комиссия мүшесінің
комиссия мүшесінің шешімі
қабылданбау себебі
біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына олардың сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, қабылданбау себептерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы
Т. А. Ә.
Аукционға қатысуға қабылданбаған өтінімдер (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
ауытқу себебі
үш мәтіндік мәннен тұратын анықтамалық: (біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі, аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес келмеуі, Заңның 7-бабының талаптарын бұзу)
Аукционға қатысуға келесі өтінімдер біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес деп танылды:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
Аукционға қатысушылардың бастапқы бағалары (аукционға қатысушылардың ашылған өтінімдері ғана ашылады):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
өнім берушінің бір бірлігі үшін бағасы, теңге
өнім берушінің жалпы сомасы, теңге
өтінім берген күні мен уақыты
Ескертпе: (мәні: ең төмен бастапқы баға*)
1
2
3
4
5
6
7
* ең төмен бастапқы баға-кімнің бастапқы бағасы ең төмен болып табылатын және басқа ұсыныстардан бұрын келіп түскен аукционға қатысушыға беріледі.
Аукционға қатысушылардың ұсыныстары туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ССН)/ССН/ТЕН
өнім берушінің бір бірлігі үшін бағасы, теңге
өнім берушінің жалпы сомасы, теңге
ұсынысты беру уақыты
КК.АА.ЖЖЖЖ СС:ММ:СС (Астана қаласының уақыты бойынша)
Аукциондық комиссияның шешімі:

Сноска. Приложение 11 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата и время
Заказчик* ______________________________________________________
№ аукциона ____________________________________________________
Название аукциона ______________________________________________
Наименование организатора_______________________________________
Адрес организатора______________________________________________
Перечень закупаемых товаров с указанием общей суммы ______________
№ Лота
Наименование лота
Характеристика товара
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
Информация о представленных заявках на участие в аукционе (по хронологии): (количество заявок):
Номер участника аукциона (присваивается в зависимости от времени и даты подачи заявки)*
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки (по хронологии)
* Наименование потенциального поставщика до истечения срока проведения аукциона является конфиденциальным
Стартовые цены участников аукциона:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Цена поставщика за единицу, тенге
Общая сумма поставщика, тенге
Дата и время подачи заявки
Примечание: (значение: наименьшая стартовая цена*)
1
2
3
4
5
6
7
* наименьшая стартовая цена – присваивается участнику аукциона, чья стартовая цена является наименьшей и поступила ранее других предложений.
Дата и время начала аукциона: (ДД.ММ.ГГГГ ЧЧ:ММ:СС)
Дата и время окончания аукциона: (ДД.ММ.ГГГГ ЧЧ:ММ:СС)
Сведения о предложениях участников аукциона:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Цена поставщика за единицу, тенге
Общая сумма поставщика, тенге
Время подачи предложения
ДД.ММ.ГГГГ ЧЧ:ММ:СС
(по времени города Астаны)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии);
ДД.ММ.ГГГГ. – день, месяц, год;
ЧЧ:ММ:СС. – часы, минуты, секунды.
Приложение 12
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах (номер аукциона) номер привязывается к способу и номеру закупки
Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дата и время____________________________________________________
Заказчик*_______________________________________________________
№ аукциона _____________________________________________________
Название аукциона_______________________________________________
Наименование организатора_______________________________________
Адрес организатора______________________________________________
Состав аукционной комиссии:
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых товаров с указанием общей суммы ______________
№ Лота
Наименование лота
Характеристика товара
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
Информация о представленных заявках на участие в аукционе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки
Сведения о запросах аукционной комиссии:
Наименование организации/лица которому направлен запрос
Дата направления запроса
Краткое описание запроса
Дата представления ответа на запрос
Результаты голосования членов аукционной комиссии:
№ п/п
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ИНН/УНП
ФИО члена комиссии
Решение члена комиссии
Причина отклонения
Подробное описание причин отклонения с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации
Отклоненные заявки на участие в аукционе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Причина отклонения
справочник из трех текстовых значений: (несоответствие квалификационным требованиям, несоответствие требованиям аукционной документации, нарушение требований статьи 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора").
Следующие заявки на участие в аукционе были признаны соответствующими квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Стартовые цены участников аукциона (раскрываются только вскрытые заявки участников аукциона):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Цена поставщика за единицу, тенге
Общая сумма поставщика, тенге
Дата и время подачи заявки
Примечание: (значение: наименьшая стартовая цена*)
1
2
3
4
5
6
7
* наименьшая стартовая цена – присваивается участнику аукциона, чья стартовая цена является наименьшей и поступила ранее других предложений.
Сведения о предложениях участников аукциона:
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИНН)/ИНН/УНП
Цена поставщика за единицу, тенге
Общая сумма поставщика, тенге
Время подачи предложения
ДД.ММ.ГГГГ ЧЧ:ММ:СС
(по времени города Астана)
Решение аукционной комиссии:

1. № Лот бойынша жеңімпазды анықтау: (БСН/ЖСН жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы).
2. Тапсырыс берушіге (Тапсырыс берушінің атауы) Қағидаларда белгіленген мерзімде (жеңімпаздың әлеуетті өнім берушісінің атауы) - мен шарт жасасу.
Не:
Сатып алуды (№___лот бойынша сатып алудың атауы) мыналарға байланысты өтпеді деп танылсын:_____________________ * :
Ескертпе: * мынадай мәндердің бірі: "Ұсынылған өтінімдердің болмауы", "екіден кем өтінім беру", "аукционға қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілген жоқ", "аукционға қатысуға бір әлеуетті өнім беруші жіберілген".
Не:
Сатып алудың күшін жою жүргізілді, оған мыналар негіз болып табылады: уәкілетті мемлекеттік органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыну, шешім) № кк.аа.жжжж.
Күшін жою туралы шешім қабылдаған орган: (_______________________).
Не:
Қағидалардың __ - тармағының __ тармақшасына сәйкес сатып алудан бас тарту жүргізілді
Ескертпе:
* Бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы ақпарат көрсетілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
КК.АА.ЖЖЖЖ. – күні, айы, жылы;
СС:ММ:СС. – сағат, минут, секунд.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
13-қосымша
Қорытындылар туралы аралық хаттама (аукцион нөмірі) нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болуы тиіс
Күні мен уақыты
Тапсырыс беруші* _________________________________________________
аукцион № ____________________________________________________
Аукционның атауы ______________________________________________
Ұйымдастырушының атауы______________________________________
Ұйымдастырушының мекен-жайы_____________________________________
Аукциондық комиссияның құрамы:
Т. А. Ә.
ұйымдағы лауазымы
комиссиядағы рөлі
Жалпы сомасы көрсетілген сатып алынатын тауарлардың тізбесі __________
Лоттың №
Лоттың атауы
тауардың сипаттамасы
саны
бірлік үшін баға, теңге
сатып алу үшін бөлінген сома, теңге
Аукционға қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ССН / ТЕН
өтінімді ұсыну күні мен уақыты
Аукциондық комиссияның сұрау салулары туралы мәліметтер (сұрау салулар жүзеге асырылған жағдайда толтырылады)
Сұрау салу жіберілген ұйымның/тұлғаның атауы
сұрау салу жіберілген күн
сұрау салудың қысқаша сипаттамасы
сұрау салуға жауап берілген күн
Біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес емес деп танылған әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
р / с №
әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі), БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Комиссия мүшесінің
Т. А. Ә
комиссия мүшесінің шешімі
қабылданбау себебі
біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттама талаптарына олардың сәйкес еместігін растайтын мәліметтер мен құжаттарды көрсете отырып, қабылданбау себептерінің егжей-тегжейлі сипаттамасы
________________________________________________________ үш мәтіндік мәннен тұратын анықтамалық: (біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі, аукциондық құжаттама талаптарына сәйкес келмеуі, Заңның 7-бабының талаптарын бұзу)
Аукциондық комиссияның шешімі:
Әлеуетті өнім берушіні тану ________________________ біліктілік талаптарына және аукциондық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – cалық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
кк.аа.жжжж. – күні, айы, жылы;
сс.мм.сс. – сағат, минут, секунд.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
14-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы (әрбір лотқа жеке толтырылады )
Сатып алу № _________________________________________________
Сатып алудың атауы ___________________________________________
Лоттың № _____________________________________________________
Лоттың атауы __________________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің атауы __________________________________
БСН / ЖСН / ССН / ТЕН _________________________________________
Әлеуетті өнім берушінің банктік деректемелері ___________________
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы ___________________
Өндіруші ел (тауарды сатып алу кезінде көрсетіледі) ______________
Дайындаушы зауыт (дайындаушы зауыттың атауы және оның орналасқан жері) (тауарды сатып алу кезінде көрсетіледі) ___________________________
Баға ұсынысы валютасының атауы ______________________________
Өлшем бірлігі ________________________________________________
Барлық шығындары мен жеңілдіктері ескерілген бірлік үшін баға ______
Саны (көлемі) ________________________________________________
ИНКОТЕРМС 2010 тауарды жеткізу шарттары _____________________
Жалпы баға (санын бірлік бағасына көбейту) ______________________
Біз хабарландыруда айтылған Сіздердің төлем шарттарыңызбен келісеміз.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
15-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама (баға ұсыныстарын сұрату нөмірі)
бұл ретте нөмір сатып алу тәсілі мен нөміріне байланысты болуы тиіс
(әрбір лотқа жеке қалыптастырылады)
Күні мен уақыты
Сатып алудың № ______________________________________________
Сатып алудың атауы ____________________________________________
Өтінімдердің қабылдауы басталған күні _____________________________
Өтінімдердің қабылдауы аяқталған күні _____________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Ұйымдастырушының мекенжайы___________________________________
Лоттың № _____
Лоттың атауы
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің мекенжайы
Бірлік үшін жоспарланған баға, теңге
Жоспарланған сома, теңге
Өлшем бірлігі
Саны
Әлеуетті өнім берушілердің баға ұсыныстарын веб-портал автоматты түрде қабылдамайды (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Бас тарту себебі
Әлеуетті өнім берушілер мынадай баға ұсыныстарын ұсынды (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Бірлік үшін бағасы
Әлеуетті өнім берушінің жалпы сомасы
Өтінім берілген күні және уақыты (хронология бойынша)

1. Определить победителем по лоту №___: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки, установленные Правилами, заключить договор с (наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
Признать закупку (наименование закупки по лоту №___ несостоявшейся в связи с*:
Примечание: *Одно из следующих значений: "отсутствие представленных заявок "представление менее двух заявок", "к участию в аукционе не допущен ни один потенциальный поставщик", "к участию в аукционе допущен один потенциальный поставщик".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных государственных органов (предписание, уведомление, представление, решение) № от дд.мм.гггг.
Орган, принявший решение об отмене: (_________________________).
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с подпунктом __пункта Правил
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии);
ДД.ММ.ГГГГ. – день, месяц, год;
ЧЧ:ММ:СС. – часы, минуты, секунды.
Приложение 13
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Промежуточный протокол об итогах (номер аукциона) номер привязывается к способу и номеру закупки
Дата и время
Заказчик* _____________________________________________________
№ аукциона ____________________________________________________
Название аукциона ______________________________________________
Наименование организатора______________________________________
Адрес организатора_____________________________________________
Состав аукционной комиссии:
Ф. И. О.
Должность в организации
Роль в комиссии
Перечень закупаемых товаров с указанием общей суммы ___________
№ Лота
Наименование лота
Характеристика товара
Количество
Цена за единицу, тенге
Сумма, выделенная для закупки, тенге
Информация о представленных заявках на участие в аукционе (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Дата и время представления заявки
Сведения о запросах аукционной комиссии (заполняется в случае осуществления запросов)
Наименование организации/лица которому направлен запрос
Дата направления запроса
Краткое описание запроса
Дата представления ответа на запрос
Сведения о потенциальном поставщике, признанным не соответствующим квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации:
№ п/п
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков), БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
ФИО члена комиссии
Решение члена комиссии
Причина отклонения
Подробное описание причин отклонения с указанием сведений и документов, подтверждающих их несоответствие квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации
_______________________________________________________________________
1справочник из трех текстовых значений: (несоответствие квалификационным
требованиям, несоответствие требованиям аукционной документации, нарушение
требований статьи 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов
квазигосударственного сектора")
Решение аукционной комиссии:
Признать потенциального поставщика ________________________________________
не соответствующим квалификационным требованиям и требованиям аукционной документации.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии);
дд.мм.гггг. – день, месяц, год;
чч.мм.сс. – часы, минуты, секунды.
Приложение 14
к Правилам осуществлени
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Ценовое предложение потенциального поставщика по закупкам способом запроса
ценовых предложений (заполняется отдельно на каждый лот)
№ закупки ___________________________________________________
Наименование закупки ________________________________________
№ лота _____________________________________________________
Наименование лота ___________________________________________
Наименование потенциального поставщика ______________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _________________________________________
Банковские реквизиты потенциального поставщика _______________
Наименование товара, работы, услуги ___________________________
Страна производителя (указывается при закупке товара) ____________
Завод-изготовитель (наименование завода-изготовителя и его местонахождение)
(указывается при закупке товара)
____________________________________________________________
Наименование валюты ценового предложения ____________________
Единица измерения ___________________________________________
Цена за единицу с учетом всех расходов и скидок__________________
Количество (объем) ___________________________________________
Условия поставки товара ИНКОТЕРМС 2010 _____________________
Общая цена (количество умножить на цену за единицу) ____________
Мы согласны с Вашими условиями платежа, оговоренными в объявлении.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 15
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах (номер запроса ценовых предложений) при этом номер
привязывается к способу и номеру закупки (формируется на каждый лот в отдельности)
Дата и время
№ закупки ___________________________________________________________
Наименование закупки ________________________________________________
Дата начала приема заявок______________________________________________
Дата окончания приема заявок __________________________________________
Наименование организатора ____________________________________________
Адрес организатора ___________________________________________________
Лот № _____
Наименование лота
Наименование заказчика
Адрес заказчика
Запланированная цена за единицу, тенге
Запланированная сумма, тенге
Единица измерения
Количество
Ценовые предложения потенциальных поставщиков, автоматически отклоненные веб-порталом (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения
Потенциальными поставщиками представлены следующие ценовые предложения (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Цена за единицу
Общая сумма п/поставщика
Дата и время подачи заявки (по хронологии)

1. №___ лот бойынша жеңімпаз болып анықталсын: {жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН, атауы}, екінші орын алған әлеуетті өнім беруші {екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН, атауы}.
2. Тапсырыс беруші {тапсырыс берушінің атауы} Қағидаларда белгіленген мерзімде {жеңімпаз өнім берушінің атауы}-мен сатып алу туралы шарт жасассын.
Не:
"№___ лот бойынша сатып алу (сатып алудың атауы) _____________________байланысты өткізілмеді деп танылсын *":
Ескертпе: *Мынадай мәндердің бірі: "берілген баға ұсыныстарының болмауы", "бір баға ұсынысының ұсынылуы".
Не:
Сатып алудың күшін жою жүргізілген, оған мыналар негіз болып табылады: Уәкілетті органдардың ___жылғы ___айдағы ___ күнгі № __актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыныс, шешім).
Күшін жою туралы шешім қабылдаған орган: {_______________________}
Не:
Сатып алудан бас тарту жүргізілді.
Ескертпе:
* Егер бірнеше тапсырыс беруші болса, тапсырыс беруші туралы мәліметтер көрсетілмейді.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есепке алу нөмірі;
кк.аа.жжжж. – күні, айы, жылы.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
16-қосымша
Банктік кепілдік
Банктің атауы __________________________________________
Банктің деректемелері ___________________________________
Кімге: ______________________________________________
Cатып алуды ұйымдастырушының атауы ___________________________
Сатып алуды ұйымдастырушының деректемелері _____________________
№ ______ кепілдік міндеттеме "_____"_______ ж. _________________
(орналасқан жері)
Біз, бұдан әрі "Өнім беруші" ________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы)
ұйымдастырған атауы ___________________
№_____________________________________
лоттың атауы____________________________________
лоттың №________________________________________
_____________ сатып алу жөніндегі баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысатынынан және _____________________
(баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алу (лот/-тар) бойынша тауарлардың, жұмыстардың көрсетілетін қызметтердің атауы) тауарларды жеткізуді (жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді) жүзеге асыруға дайын екенінен хабардармыз.
Осыған байланысты біз __________________ осымен (банктің атауы)
Сіздің ақы төлеуге жазбаша талабыңызды алғаннан кейін, сондай-ақ баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алудың жеңімпазы етіп айқындалған Өнім берушіге:
шарт жасасудан жалтарғанын;
шарт жасасып, шартты орындамағанын не тиісінше орындамағанын, оның ішінде сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімі туралы талаптарды уақтылы орындамағанын, жазбаша растауды алғаннан кейін, Сіздің талабыңыз бойынша Сізге ________________________ сомаға тең кері қайтып алынбайтын
(сома санмен және жазбаша)
міндеттемені төлеуді өз міндетімізге аламыз.
Осы кепілдік міндеттеме баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен мемлекеттік сатып алуға қатысуға өтінімдерді ашқан күннен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік міндеттеме Өнім берушінің баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысуға өтінімінің қолданылуының соңғы мерзіміне дейін қолданылады және, егер Сіздің жазбаша талабыңызды біз ____ аяғына дейін алмасақ, осы құжат бізге қайтарылатынына немесе қайтарылмайтынына қарамастан, толық және автоматты түрде күшін жояды.
Егер баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен сатып алуға қатысу өтінімінің қолданылу мерзімі ұзартылған болса, онда бұл кепілдік міндеттеме сондай мерзімге ұзартылады.
Осы кепілдік міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгердің қолы мен мөрі (бар болса) Күні мен мекенжайы
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
17-қосымша
Бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға шақыру
Құрметті қатысушы _______________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы).
Сіз веб-портал арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысуға (шақыру №, шақыру атауы) шақырылдыңыз.
Шақыруды қарау үшін сілтеме (шақыруға сілтеме) бойынша жүріңіз.
Егер жоғарыда көрсетілген сілтеме ашылмаса, оны алмасу буферіне көшіріп алыңыз да браузердің мекенжай жолына қойыңыз және "Енгізуді" басыңыз.
Бір көзден алу тәсілімен сатып
алуға қатысуға шақыруға
қосымша
Сатып алу веб-порталы арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алу (лоттар) тізбесі
(бекітілген жылдық жоспар негізінде қалыптастырылады)
Шақыру № ______________________________________
Шақырудың атауы _______________________________
Лот №
Тапсырыс берушінің атауы
Тауардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы*
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Жеткізу шарты (Іncoterms 2010-ға сәйкес)
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі
Тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны
Аванстық төлем мөлшері, %
Лот бойынша бөлінген сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
* Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің толық сипаты мен сипаттамасы техникалық ерекшелікте көрсетіледі
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
18-қосымша
Сатып алу веб-порталы арқылы бір көзден алу тәсілімен сатып алуға қатысу туралы келісім
Осымен аталған электронды сатып алу жолымен бір көзден алу тәсілімен электрондық сатып алуға әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниетімізді білдіреміз және белгіленген талаптар және шарттар бойынша (тауарды (тауарларды) жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтерді көрсетуді) жүзеге асыруға келісімімізді, сондай-ақ "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабымен белгіленген біліктілік талаптары мен шектеулерге біздің келісімімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім білдіреміз.
Осымен Заңның 7-бабымен көзделген шектеулерді бұзушылықтардың болмауын, сондай-ақ менімен (әлеуетті өнім беруші) және тапсырысшы және (немесе) сатып алуды ұйымдастырушы арасында Заңда тыйым салынған қатынастардың болмауын растаймыз және Қағидаларында көрсетілген фактілер анықталған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен сатып алу туралы шартты бұзуға келісім береміз.
Сондай-ақ, (тауарды (тауарларды), жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) Қазақстан Республикасы заңдарында белгіленген тәртіппен сатып алу туралы шарттың бұзылуына әлеуетті өнім берушінің келісімін білдіреміз және сатып алу туралы шартты (тауарды жеткізуге арналған жүкқұжат (акт) орындауға байланысты ақпаратты ашуға келісім білдіреміз.
Құжаттар тізімімен танысқанымызды және сатып алуды ұйымдастырушыға өзіміздің заңдылығымыз, біліктіліктігіміз, сапалық және өзге мінездемелеріміз (жеткізілетін тауар (тауарлар), орындалатын жұмыстар, көрсетілетін қызметтер) туралы дәйексіз мәліметтерді ұсынылғаны үшін, авторлық және аралас құқықтардың, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулердің сақталуына жауапкершілік туралы хабарланғанын растаймыз.
Сатып алуға қатысуға жауапта және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дәйексіз мәліметтердің ұсынылуы үшін өзімізге толық жауапкершілікті аламыз.
Сатып алу веб-порталы арқылы
бір көзден алу тәсілімен сатып
алуға қатысу туралы келісімге
қосымша
Бір көзден алу тәсілімен сатып алу бойынша әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы
(әрбір сатып алуға (лотқа) жеке-жеке толтырылады)
Шақыру № _________________________________________________
Шақырудың атауы __________________________________________
Лоттың № _________________________________________________
Лоттың атауы _____________________________________________
Өнім берушінің атауы _____________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН __________________________________________
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы__________
ТЖҚС коды ________________________________________________
Баға ұсынысының валютасы _________________________________
Баға ұсынысы валютасының коды ____________________________
Өлшем бірлігі ____________________________________________
Барлық шығыстарды есепке алғандағы бірлік бағасы__________
Саны (көлемі) ____________________________________________
ИНКОТЕРМС 2000 тауар жеткізу шарттары ____________________
Жалпы бағасы (санды бірлік бағасына *) ___________________
Біз сіздің төлем жасау шарттарыңызбен келісеміз.
Күні және уақыты ____________________________
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
ТЖҚС коды – Тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сыныптама коды.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
19-қосымша
Сатып алу туралы шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы есеп

1. Определить победителем по лоту №___: {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя}, потенциальным поставщиком, занявшим второе место {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика, занявшего второе место}.
2. Заказчику {наименование заказчика} в сроки, установленные Правилами заключить договор о закупках с {БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя}.
Либо:
"Признать закупку (наименование закупки по лоту №___ несостоявшейся в связи с _____________________ *":
Примечание: *Одно из следующих значений: "отсутствием представленных ценовых предложений", "представлением одного ценового предложения".
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных органов (предписание, уведомление, представление, решение) № _________ от дд.мм.гггг.
Орган, принявший решение об отмене: {____________________________}.
Либо:
Произведен отказ от закупки
Примечание:
* Сведения о заказчике не отображается, если несколько заказчиков.
Расшифровка аббревиатур
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
дд.мм.гггг. – день, месяц, год.
Приложение 16
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Банковская гарантия
Наименование банка _______________________________________________
Реквизиты банка __________________________________________________
Кому: ___________________________________________________________
Наименование организатора закупок _________________________________
Реквизиты организатора закупок ____________________________________
Гарантийное обязательство № _______________________________________
"____"___________________ г. (местонахождение)
Мы были проинформированы, что ____________________________________
(наименование потенциального поставщика) в дальнейшем "Поставщик"
принимает участие в закупках способом запроса ценовых предложений по закупке:
Наименование _____________________________________________________
№ ________________________________________________________________
Наименование лота _________________________________________________
№ лота ____________________________________________________________
организованном ____________________________________________________
(наименование организатора закупок) и готов осуществить поставку
(выполнить работу, оказать услугу)
___________________________________________________________________
(наименование товаров, работ, услуг по закупкам способом запроса
ценовых предложений (лоту/-ам))
В связи с этим мы ____________________ настоящим берем (наименование банка)
на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную __________________________________
(сумма в цифрах и прописью) по получении Вашего письменного требования
на оплату, а также письменного подтверждения того, что Поставщик,
определенный победителем закупок способом запроса ценовых предложений:
уклонился от заключения договора;
заключив договор, не исполнил либо ненадлежащим образом исполнил, в том числе
несвоевременно исполнил требования о внесении и (или) сроках внесения
обеспечения исполнения договора.
Данное гарантийное обязательство вступает в силу со дня вскрытия заявок на участие
в закупках способом запроса ценовых предложений.
Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока действия
заявки на участие в закупках способом запроса ценовых предложений Поставщика
и истекает полностью и автоматически, независимо от того, будет ли нам возвращен
этот документ или нет, если Ваше письменное требование не будет получено нами
к концу ____.
Если срок действия заявки на участие в закупах способом запроса ценовых
предложений продлен, то данное гарантийное обязательство продлевается
на такой же срок.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным
обязательством, регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись и печать (при наличии) гаранта
Дата и адрес
Приложение 17
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Приглашение на участие в закупках способом из одного источника
Уважаемый участник ______________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)!
Вы приглашены на участие в закупке (№ приглашения, наименование приглашения)
способом из одного источника посредством веб-портала.
Для просмотра приглашения пройдите по ссылке (ссылка на приглашение).
Если указанная выше ссылка не открывается, скопируйте ее в буфер обмена,
вставьте в адресную строку браузера и нажмите "Ввод".
Приложение
к Приглашению на участие
в закупках способом
из одного источника
Перечень закупок (лотов) способом из одного источника посредством веб-портала закупок
(формируется на основе утвержденного годового плана)
№ приглашения ________________________________
Наименование приглашения _____________________
№ лота
Наименование заказчика
Наименование товара (работы, услуги)*
Единица измерения
Количество, объем
Условия поставки (в соответствии с Incoterms 2010)
Срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Размер авансового платежа, %
Сумма, выделенная по лоту, тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
*Полное описание и характеристика товаров, работ, услуг указывается в технической спецификации
Приложение 18
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Соглашение об участии в закупках способом из одного источника посредством веб-портала закупок
Настоящим выражаем желание принять участие в данных электронных закупках способом из одного источника посредством электронных закупок в качестве потенциального поставщика и выражаем согласие осуществить (поставку товара (ов), выполнение работ, оказание услуг) в соответствии с установленными требованиями и условиями, а также согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон).
Настоящим подтверждаем отсутствие нарушений ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, а также отсутствие между мной (потенциальным поставщиком) и заказчиком и (или) организатором закупок отношений, запрещенных Законом, и даем согласие на расторжение в порядке установленными законами Республики Казахстан, договора о закупках в случае выявления фактов, указанных в Правилах.
Также выражаем согласие потенциального поставщика на расторжение в порядке, установленном законами Республики Казахстан, договора о закупках (товара (ов), работ, услуг), и выражаем согласие на раскрытие информации, связанной с исполнением договора о закупках (накладная (акт) на поставку товара).
Подтверждаем, что ознакомлены со списком документов и осведомлены об ответственности за представление организатору закупок недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (поставляемого товара (ов), выполняемых работ, оказываемых услуг), соблюдении им авторских и смежных прав, а так же иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Принимаем на себя полную ответственность за представление в ответе на участие в закупке и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
Приложение
к Соглашению об участии
в закупках способом из одного
источника посредством
веб-портала закупок
Ценовое предложение потенциального поставщика по закупкам способом из одного источника
(заполняется отдельно на каждую закупку (лот)
№ приглашения __________________________________________
Наименование приглашения _______________________________
№ лота __________________________________________________
Наименование лота _______________________________________
Наименование поставщика ________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП _____________________________________
Наименование товара, работы, услуги _______________________
Код КТРУ _______________________________________________
Валюта ценового предложения _____________________________
Код валюты ценового предложения _________________________
Единица измерения _______________________________________
Цена за единицу с учетом всех расходов _____________________
Количество (объем) _______________________________________
Условия поставки товара ИНКОТЕРМС 2010 _________________
Общая цена (количество * цена за единицу) __________________
Мы согласны с Вашими условиями платежа.
Дата и время ___________________________________________
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Код КТРУ – код Классификатора товаров, работ и услуг.
Приложение 19
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о закупках из одного источника путем прямого заключения договора о закупках

Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Лоттың №/сатып алудың сәйкестендіру коды ______________________
Лоттың /сатып алудың атауы______________________________
Сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер):
1. Сатып алу туралы шартты тікелей жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алу туралы шарт жасасу туралы шешім қабылдаған лауазымды тұлға туралы мәліметтер:
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің бірінші басшысының Т.А.Ә. және лауазымдар атауы
Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру жағдайының ерекшелігін растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі (қызметтік жазба, қорытынды, анықтама және т. б.)
2. Заңның 11-бабы 1-тармағының 1), 2), 3), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген өзге де тәсілдермен сатып алуды жүзеге асырудың мүмкін еместігі себептерінің негіздемесі:
Тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
Негіздеме
3. Коммерциялық ұсынысты беру туралы сұрау салу жіберілген әлеуетті өнім берушілер туралы мәлімет *:
Коммерциялық ұсынысты беруге сұрау салу жіберілген әлеуетті өнім берушілердің атауы
Коммерциялық ұсынысты беруге сұрау салу жіберілген әлеуетті өнім беруші туралы ақпарат көздері
Шығыс сұрау салудың нөмірі және күні
4. Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушілер туралы мәлімет (прайс-парақтар және басқа да растаушы құжаттар)*:
Тапсырыс берушінің сұрау салуы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушінің атауы
Коммерциялық ұсынысқа сәйкес ұсынылған тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің (марқасын, моделін көрсете отырып) қысқаша сипаттамасы
Тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің елеулі шарттары (баға, сапа, мерзімдер)
5. Өз бастамасы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушілер туралы мәлімет (прайс-парақтар және басқа да растаушы құжаттар)*:
Өз бастамасы бойынша коммерциялық ұсынысты берген әлеуетті өнім берушінің атауы
Коммерциялық ұсынысқа сәйкес ұсынылған тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің (марқасын, моделін көрсете отырып) қысқаша сипаттамасы
Тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің елеулі шарттары (баға, сапа, мерзімдер)
6. Өнім берушіні таңдаудың негіздемесі және сатып алу туралы жасалған шарттың бағасы, сондай-ақ шарттың өзге де талаптары.
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ССН/ ТЕН
Деректемелер
Өнім берушіні таңдау негіздемесі
Жасалған шарт бағасының негіздемесі

Сноска. Приложение 19 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ лота/идентификационный код закупки ______________________
Наименование лота /закупки___________________________
Закупаемые товары (работы, услуги):
1. Сведения о должностном лице, принявшем решение о заключении договора о закупках способом из одного источника путем прямого заключения договора о закупках:
Наименование заказчика
Ф.И.О.
и наименование должности первого руководителя заказчика
Наименование, дата и номер документа, подтверждающего исключительность случая осуществления закупок из одного источника (служебная записка, заключение, справка и тп)
2. Обоснование причин невозможности осуществления закупок иными способами, указанными в подпунктах 1), 2), 3), 5) и 6) пункта 1 статьи 11 Закона:
Наименование товара, работы, услуги
Обоснование
3. Сведения о потенциальных поставщиках, которым направлены запросы о предоставлении коммерческого предложения*:
Наименование потенциальных поставщиков, которым направлены запросы на предоставление коммерческого предложения
Источники информации
о потенциальном поставщике, которым направлены запросы на представление коммерческого предложения
Номер и дата исходящего запроса
4. Сведения о потенциальных поставщиках, которые представили коммерческое предложение по запросу заказчика (прайс-листы и другие подтверждающие документы)*:
Наименование потенциального поставщика, представившего коммерческое предложение по запросу заказчика
Краткое описание предлагаемых товаров (с указанием марки, модели), работ, услуг в соответствии с коммерческим предложением
Существенные условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (цена, качество, сроки)
5. Сведения о потенциальных поставщиках, которые представили коммерческое предложение по своей инициативе (прайс-листы и другие подтверждающие документы)*:
Наименование потенциального поставщика, представившего коммерческое предложение по своей инициативе
Краткое описание предлагаемых товаров (с указанием марки, модели), работ, услуг в соответствии с коммерческим предложением
Существенные условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (цена, качество, сроки)
6. Обоснование выбора поставщика и цены заключенного договора о закупках, а также иные условия договора.
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/ УНП
Реквизиты
Обоснования выбора поставщика
Обоснования цены заключенного договора

* осы есептің 3, 4, 5-тармақтары осы Қағидалардың 290-тармағында көрсетілген жағдайларда көрсетіледі
Тапсырыс беруші өкілінің Т.А.Ә. және лауазымы, бір көзден сатып алуға қатысуға шақыру үшін әлеуетті өнім берушіні айқындау туралы шешім қабылдағанның қолы.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
20-қосымша
Бір көзден алу тәсілімен сатып алу қорытындылары туралы хаттама
(әрбір сатып алуға (лотқа) бөлек қалыптастырылады)
Шақыру №_____________________________________________
Шақыру атауы_________________________________________
Лот № _______________________________________________
Лот атауы ___________________________________________
Тапсырыс берушінің өкілі және ұйымдастырушының өкілі туралы ақпарат:
Т.А.Ә.
Лауазымы
Рөлі
1
Тапсырыс беруші өкілі
2
Ұйымдастырушы өкілі
Сатып алынатын тауарлар (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер):
Лот нөмірі
Тауар, жұмыс, қызметтер атауы
Қолдануға негіздеме
Сатып алу (тауар, жұмыс, қызметтер) мәні түрі
Сатып алуға бөлінген сома, теңге
Шақырылған әлеуетті өнім беруші туралы ақпарат:
Өнім беруші атауы
БСН (ЖСН)/ССН/ ТЕН
Деректемелер
Әлеуетті өнім берушінің баға ұсынысы туралы ақпарат:
Бөлінген сома
Өнім беруші бағасы
Баға ұсынысын жасау күні және уақыты
Біліктілік талаптарына сәйкестік/сәйкессіздік нәтижелері:
Шақырылған әлеуетті өнім беруші атауы
Ұйымдастырушы өкілі
Ұйымдастырушы өкілінің шешімі
Сәйкессіздік себебі
(Өнім берушінің толық атауы)
Ұйымдастырушы өкілінің ТАӘ, ұйымдағы лауазымы)
(Мәндер анықтамалығына сәйкес:
техникалық ерекшелік талаптарына сәйкес келеді/сәйкес келмейді;
біліктілік талаптарына сәйкес келеді/сәйкес келмейді;
"Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңның (бұдан әрі – Заң) 7-бабына сәйкес келеді/сәйкес келмейді)
(Техникалық ерекшелік;
Біліктілік талаптарына;
Заңның 7-бабына сәйкес талаптарына сәйкес келмеу жағдайында ұйымдастырушы өкілі енгізген себеп)
Шақырылған әлеуетті өнім берушімен (әлеуетті өнім берушінің атауы) "Бір көзден электронды сатып алу" тәсілімен шарт жасалады деп шешілді.
Не: Бір көзден электронды сатып алу тәсілімен сатып алу шақырылған әлеуетті өнім берушінің (әлеуетті өнім беруші атауы) бір көзден электронды сатып алу тәсілімен сатып алуға қатысуға жауабын белгіленген мерзімде бермеуіне байланысты өткізілмеді.
Не: Бір көзден электронды сатып алу тәсілімен сатып алу шақырылған әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкес келмеуіне байланысты өткізілмеді.
Не: Сатып алуды өткізбеу, оған мыналар негіз болып табылады: Уәкілетті органдардың актілері (нұсқама, хабарлама, ұсыным, шешім) КК.АА.ЖЖЖЖ. № _________
Өткізбеу туралы шешім қабылдаған орган: {_________________}.
Не:
Сатып алудан бас тартылды
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты; (бар болса).
кк.аа.жжжж. – күн, ай, жыл.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
21-қосымша
нысан
_________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы, мекенжайы)
Күні __________ № ______________
Коммерциялық ұсынысты беру туралы сұрау салу
Осымен ________________________ (тапсырыс беруші) бір көзден алу тәсілімен мынадай тауарларға жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге тікелей шарт жасасу жолымен сатып алуды жүзеге асыруға ниет білдіру туралы хабардар етеді:
сатып алынатын тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы
сатып алуды өткізудің нысаны болып табылатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі
сатып алуға бөлінген сома
тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны
тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері
Осыған байланысты, әлеуетті өнім берушіні айқындау мақсатында жеткізілетін тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің), орындалатын жұмыстардың сипаттамасын жаза отырып, Сіздің коммерциялық ұсынысыңызды 20__жылғы "__"__________ дейінгі мерзімде (үш жұмыс күннен кешіктірілмей) жіберуді сұраймыз.
Сатып алу туралы заңнамаға сәйкес сатып алу туралы тікелей шарт жасасу жолымен бір көзден алу тәсілімен сатып алуды жүзеге асырған кезде шарт сатып алу веб-порталы арқылы жасалатынын атап өтеміз. Қосымша: техникалық ерекшеліктерді көрсете отырып, сатып алу туралы шарттың жобасы
________________________ ________ ________________________________________
(тапсырыс берушінің лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына

* пункты 3, 4, 5 настоящего отчета отображаются в случаях, указанных в пункте 290 настоящих Правил.
Ф.И.О. и должность представителя заказчика, Подпись принявшего решение об определении потенциального поставщика для приглашения к участию в закупках из одного источника.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 20
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах закупок способом из одного источника (формируется на каждую закупку (лот) отдельно)
№ приглашения _______________________________________
Наименование приглашения ____________________________
№ лота ______________________________________________
Наименование лота ___________________________________
Информация о представителе заказчика и представителе организатора:
ФИО
Должность
Роль
1
Представитель заказчика
2
Представитель организатора
Закупаемые товары (работы, услуги):
Номер лота
Наименование товара, работы, услуги
Обоснование применения
Вид предмета закупки (товар, работа, услуга)
Сумма, выделенная для закупки, тенге
Информация о приглашенном потенциальном поставщике:
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ИНН/УНП
Реквизиты
Информация о ценовом предложении потенциального поставщика:
Выделенная сумма
Цена поставщика
Дата и время предоставления ценового предложения
Результаты соответствия/несоответствия квалификационным требованиям:
Наименование приглашенного поставщика
Представитель организатора
Решение представителя организатора
Причина несоответствия
(Полное наименование поставщика)
(ФИО представителя организатора, должность в организации)
(В соответствии со справочником значений: соответствует/ не соответствует требованиям тех. спецификации; соответствует/ не соответствует квалификационным требованиям; соответствует/ не соответствует требованиям статьи 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон)
(Причина, введенная представителем организатора, в случае несоответствия требованиям тех. спецификации; квалификационным требованиям; требованиям статьи 7 Закона)
Решено заключить договор способом "Из одного источника посредством электронных закупок" с приглашенным потенциальным поставщиком (наименование потенциального поставщика).
Либо: закупка способом из одного источника посредством электронных закупок не состоялась в связи с тем, что приглашенный потенциальный поставщик (наименование потенциального поставщика) отказался от участия в закупке способом из одного источника.
Либо: закупка способом из одного источника посредством электронных закупок не состоялась в связи с тем, что приглашенный потенциальный поставщик (наименование потенциального поставщика) не предоставил в установленный срок ответ на участие в закупке способом из одного источника.
Либо: закупка способом из одного источника посредством электронных закупок не состоялась в связи с тем, что приглашенный потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям.
Либо:
Произведена отмена закупки, основанием которой является: Акты уполномоченных органов (предписание, уведомление, представление, решение) № _________ от дд.мм.гггг.
Орган, принявший решение об отмене: {________________________}
Либо:
Произведен отказ от закупки
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии);
дд.мм.гггг. – день, месяц, год.
Приложение 21
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
форма
____________________________________________
(наименование потенциального поставщика, адрес)
№ ______________ дата__________
Запрос о предоставлении коммерческого предложения
_________________________________
(наименование заказчика) настоящим
уведомляет о намерении осуществить
закупки способом из одного источника
путем прямого заключения договора
следующих товаров, работ, услуг:
краткое описание закупаемых товаров, работ, услуг
количество товара, объем выполняемых работ, оказываемых услуг, являющихся предметом проводимых закупок
сумма, выделенная для закупок
место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
требуемые сроки поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
В этой связи, в целях определения потенциального поставщика просим направить Ваше коммерческое предложение с описанием характеристик поставляемого товара, (оказываемой услуги, выполняемой работы) в срок до "__"__________20__года (не менее трех рабочих дней).
Отмечаем, что согласно требованиям законодательства о закупках при осуществлении закупок способом из одного источника путем прямого заключения договора о закупках, договор заключается посредством веб-портала закупок.
Приложение: проект договора о закупках с
указанием технической спецификации.
_____________ ________ _________________
(должность заказчика) (подпись) фамилия, имя, отчество

21-1-қосымша
Электрондық дүкен арқылы сатып алу туралы есеп Жалпы мәліметтер:
Ескерту. Қағида 21-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сатып алу типі
Бірінші сатып алу/Қайта сатып алу
Сатып алу нысанасының түрі
Тауар
Қаржы жылы
Интернет-дүкендегі тапсырыс нөмірі
Тапсырысты ресімдеу күні мен уақыты
Тапсырысты растау күні мен уақыты
Жеткізу тәсілі
Тапсырыс беруші туралы мәліметтер:
Тапсырыс берушінің қазақ тіліндегі атауы __________________
Тапсырыс берушінің орыс тіліндегі атауы __________________
БСН
Өнім беруші туралы мәліметтер:
Өнім берушінің атауы және БСН/ЖСН* _______________
Әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының тізімі*:
Әлеуетті өнім берушінің атауы, БСН/ЖСН
Әлеуетті өнім берушінің ҚҚС-сыз сомасы, теңге
Ұсынысты беру күні мен уақыты
Демпинг
(Иә / Жоқ)
Тапсырысты растау мәртебесі (Иә / Жоқ)
* деректер әлеуетті өнім беруші сомасының өсу тәртібімен көрсетіледі
Сатып алу туралы мәліметтер:
Сатып алынатын тауарлардың тізбесі
Жоспар тармағының №
Атауы
ТЖҚС
Қысқаша сипаттамасы
Қосымша сипаттамасы
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Бірлік үшін баға, теңге (жоспарлы)
Жалпы сомасы, теңге (ҚҚС есепке алмай)
Жоспарлы жеткізу мерзімі
Жеткізу орындары
Бірлік үшін баға, теңге (шарт бойынша)
Жалпы сомасы, теңге (шарт бойынша)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Шарттың орындалуы туралы мәліметтер
Нысана атауы:
Жеткізу туралы актіге қол қойылған күн:
Шарт мәнінің орындалған, нақты сомасы (лот)
Лоттың нақты орындалу мерзімі
Лоттың орындалу белгісін анықтау күні
Сатып алу мәртебесі:
Шартқа қол қоюда/ тіркеуде/Шарт әрекет етеді/ Орындалуда/Орындалды
* шарттың орындалу мәртебесінің өзгеруіне қарай веб-портал шарттың мәртебесін автоматты түрде жаңартады.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
22-қосымша
Тауарларды сатып алу туралы үлгілік шарт
<Сәйкестендіру нөмірі >
<Тапсырыс берушінің өңірі> № <шарттың нөмірі> <шарттың күні>
Бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын <Тапсырыс берушінің толық атауы>, <Тапсырыс берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін <Тапсырыс берушінің лауазымы> <Тапсырыс берушінің ТАӘ> атынан бір тараптан және бұдан әрі бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын <Өнім берушінің толық атауы>, <Өнім берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін <Өнім берушінің лауазымы> <Өнім берушінің ТАӘ> атынан екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заң (бұдан әрі – Заң) және <қорытындылардың күні> жыл № <қорытындылардың нөмірі> <сатып алу тәсілі> тәсілімен сатып алудың қорытындылары негізінде осы көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және мына төмендегі туралы келісімге келді:

Приложение 21-1
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о закупках через электронный магазин Общие сведения:
Сноска. Правила дополнены приложением 21-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Тип закупки
Первая закупка/Повторная закупка
Вид предмета закупок
Товар
Финансовый год
Номер заказа в интернет-магазине
Дата и время оформления заказа
Дата и время подтверждения заказа
Способ доставки
Сведения о Заказчике:
Наименование заказчика на казахском языке _________________
Наименование заказчика на русском языке ___________________
БИН
Сведения о Поставщике:
Наименование и БИН/ИИН поставщика* _______________
Список предложений потенциальных поставщиков*:
Наименование потенциального поставщика, БИН/ИИН
Сумма потенциального поставщика без НДС, в тенге
Дата и время подачи предложения
Демпинг
(Да / Нет)
Статус подтверждения заказа (Да / Нет)
*отображаются данные в порядке возрастания суммы потенциального поставщика
Сведения о закупке:
Перечень закупаемых товаров
№ пункта плана
Наименование
КТРУ
Краткая характеристика
Дополнительная характеристика
Единица измерения
Количество, объем
Цена за ед., тенге (плановая)
Общая сумма, тенге (без учета НДС)
Планируемый срок поставки
Места поставки
Цена за ед., тенге (по договору)
Общая сумма, тенге (по договору)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Сведения об исполнении Договора:
Наименование предмета:
Дата подписания акта о поставке:
Сумма предмета договора (лот) исполненная, фактическая
Фактический срок исполнения лота
Дата установки признака исполнения лота
Статус закупки:
На подписании Договора/На регистрации /Договор действует/
На исполнении/ Исполнен
* статус договора обновляются веб-порталом автоматически по мере изменения статуса исполнения договора.
Приложение 22
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках товаров
<Идентификационный номер>
<регион Заказчика> № <номер договора> <дата договора>
<полное наименование Заказчика>, именуемый(ое)(ая) в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает <должность Заказчика><ФИО Заказчика>, действующий на основании <основание Заказчика>, с одной стороны и <полное наименование Поставщика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "Поставщик", от лица которого выступает <должность Поставщика><ФИО Поставщика>, действующий на основании <основание Поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок способом <способ закупки> от <дата итогов> года № <номер итогов>, заключили настоящий договор о закупках товаров (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Өнім беруші осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын оған қосымшаларда көрсетілген шарттарға, талаптарға сәйкес және баға бойынша Тауарды жеткізуге міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші осы Шарттың талаптарымен Тауарды қабылдауға және Шарт бойынша Өнім беруші өз міндеттемелерін тиісінше орындау шартында төлеуге міндеттенеді:
1.2. Төменде келтірілген құжаттар мен онда келісілген шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып табылады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарларды жеткізу шарты (1-қосымша);
3) техникалық ерекшелік (2-қосымша).
2. Шарттың сомасы және ақы төлеу шарттары
2.1. Шарттың жалпы сомасы Шартқа № 1 қосымшада айқындалады және <Шарттың сомасы> (сома жазумен) теңгені құрайды және Тауарлар жеткізумен байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, оның ішінде ҚҚС <ҚҚС сомасы> / <ҚҚС есепке алмағанда> (бұдан әрі – Шарттың сомасы) қамтиды.
2.2. Шарт __ жылы тіркеуге жатады (жатпайды).
2.3. Шарт күшіне енгеннен кейін, Тапсырыс беруші Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және авансты қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін № 1 қосымшаға сәйкес мөлшерде аванстық төлем жүргізеді. Қалған соманы Тапсырыс беруші бұрын төленген авансты барабар ұстау ескеріле отырып, тауарларды қабылдап алу-беру актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей Өнім берушінің есеп шотына ақшалай қаражат аудару арқылы төлейді.
Егер Өнім беруші қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінде болса, Тапсырыс беруші шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 10 (он) күн ішінде шарт сомасының 30 (отыз) пайыз мөлшерінде аванстық төлем жүргізеді.
Жеткізілген Тауар үшін төлемді Тапсырыс беруші Тауарларды қабылдап алу-беру актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей Өнім берушінің есеп шотына ақшалай қаражат аудару арқылы жүргізеді.
Ескерту. 2.3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2.4. Сандық және құндық шамадағы жеткізілетін тауар көлемі Шартқа 1-қосымшада келтірілген.
2.5. Төлеу алдындағы қажетті құжаттар:
1) < тіркелген/қол қойылған> Шарт;
2) жүкқұжат;
3) тауар(лар)ды қабылдап алу-беру актісі (актілері);
4) осы Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлардағы елішілік құндылық туралы есеп (шарттық міндеттемені толық орындағаннан кейін ұсынылады);

1. Предмет Договора
1.1. Поставщик обязуется поставить Товар согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять Товар и оплатить за него на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору:
1.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) условия поставки закупаемых товаров (приложение 1);
3) техническая спецификация (приложение 2).
2. Сумма Договора и условия оплаты
2.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с поставкой Товаров, а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге>/без НДС> (далее – сумма Договора).
2.2. Договор подлежит регистрации/не подлежит регистрации на <____> год.
2.3. Заказчик после вступления Договора в силу, производит авансовый платеж в размере согласно приложению № 1 после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора и обеспечения аванса. Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта приема-передачи товаров, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
В случае, если Поставщик находится в реестре казахстанских товаропроизводителей, Заказчик в течение 10 (десяти) календарных дней со дня заключения договора производит авансовый платеж в размере 30 (тридцати) процентов от суммы Договора.
Оплата за поставленный Товар производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта приема-передачи Товара.
Сноска. Пункт 2.3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2.4. Объем поставляемых товаров в количественном и стоимостном выражении оговорен в Приложении 1 к Договору.
2.5. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) <зарегистрированный / подписанный> Договор;
2) накладная;
3) акт(ы) приема-передачи товара(ов);
4) отчет о внутристрановой ценности в товарах (представляется после полного исполнения договорных обязательств) по форме согласно приложению 31 к настоящим Правилам;

5) жеткізілген тауарлардың саны, бірлік бағасы мен жалпы сомасын сипаттай, көрсете отырып, Өнім беруші/Орындаушы Тапсырыс берушіге ұсынған шот-фактура.
Ескерту. 2.5.-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тараптардың міндеттемелері
3.1. Өнім беруші:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиесілі орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт жасасқан күннен бастап он жұмыс күні ішінде жалпы <қамтамасыз ету сомасын> (<қамтамасыз ету сомасы жазумен>) құрайтын Шарттың жалпы сомасының <сома> теңгеге тең 3 (үш) пайызы мөлшерінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын және <сома> теңгеге Шартқа 1-қосымшаға сәйкес Шарт мәні бойынша көзделген аванс мөлшерін төмендегідей түрде енгізуге міндеттенеді:
сатып алу веб-порталына (бұдан әрі – веб-портал) растайтын құжаттың көшірмесін орналастыра отырып, <қала> қаласы бойынша <банк атауы> <кепілдікті жарнаға арналған шот> №, <БСК> БСК Тапсырыс берушінің банк шотына кепілдікті ақшалай жарна;
не:
Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік.
Бұл ретте, Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін Шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған жағдайда енгізбеуі мүмкін.
Осы тармақшаның талаптары қазақстандық тауар өндірушілер тізіліміндегі өнім берушілерге қолданылмайды;
3) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа 2-қосымшада (техникалық ерекшелік) көрсетілген талаптарға тауарлардың сәйкестігін қамтамасыз етуге;
4) Тауарларды түпкілікті арналған пунктіне тасымалдау кезінде олардың бұзылудан немесе бүлінуден сақтай алатын орауын қамтамасыз етуге. Орауы қандай да бір шектеусіз қарқынды жүктеу-тасымалдау өңдеуі мен экстремалды температуралардың әсерлерге, тасымалдау кезінде тұздар мен жауын-шашынға, сондай-ақ ашық түрде сақтауға төзе алатын болуы қажет. Оралған жәшіктер габариттері мен олардың салмақтарын айқындау кезінде Тауарлар тасымалының барлық пункттерінде жеткізудің соңғы пунктінің алыстылығын және қуатты жүккөтергіш құралдарының бар болуын ескеру қажет;
5) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Тапсырыс беруші немесе Шарттың талаптарын орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналдан басқа оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға міндеттенеді. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындауға қажетті шамада ұсынылуы тиіс.

5) счет-фактура с описанием, указанием количества, цены единицы и общей суммы поставленных товаров, представленная Подрядчиком/Исполнителем Заказчику.
<№. Новый подпункт>
Сноска. Пункт 2.5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Обязательства Сторон
3.1. Поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере 3 (трех) процентов от общей суммы Договора равную <сумма> тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> тенге, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) тенге в виде:
гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика № <счет для гарантийного взноса> в <наименование банка> по городу <город>, БИК <БИК> с размещением на веб-портале закупок (далее – веб-портал) копии подтверждающего документа;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 26 к Правилам.
При этом сумма обеспечения исполнения Договора может не вноситься поставщиком в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по Договору до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора.
Требования данного подпункта не распространяются на поставщиков, находящихся реестре казахстанских товаропроизводителей;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие товаров требованиям, указанным в Приложении 2 к Договору (техническая спецификация), являющемся неотъемлемой частью Договора;
4) обеспечить упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна выдерживать, без каких-либо ограничений, интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров;
5) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;

6) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда көрсетілген құжаттарды және ақпаратты Шартты жүзеге асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға;
7) Тапсырыс берушінің бірінші талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпаратты ұсынуға;
8) Өнім берушінің Шарттың талаптарын тиісінше орындамауынан және/немесе өзге де заңсыз іс-әрекеттермен туындаған келтірілген залалдарды Тапсырыс берушіге толық көлемде өтеуге;
9) веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен бекітілген тауарларды қабылдап алу-беру актісін ресімдеуге және Тапсырыс берушіге жіберуге;
10) Тапсырыс беруші тауар(лар)ды қабылдап алу-беру актісін бекіткеннен кейін Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда шот-фактура жазып беруге міндеттенеді.
<n) жаңа тармақша>.
Ескерту. 3.1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3.2. Өнім беруші:
1) Тапсырыс берушіден Шарт бойынша жеткізілген Тауарларға төлем талап етуге;
2) Тапсырыс берушімен алдын ала орындау мерзімін келісе отырып, Шартқа № 1 қосымшада көрсетілген Тауарды мерзімінен бұрын жеткізуге құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші:
1) Тауар жеткізу үшін Өнім берушінің мамандарының қол жетімділігін қамтамасыз етуге;
2) Тауардың сәйкессіздіктері мен кемшіліктері анықталған кезде тез арада Өнім берушіні жазбаша хабарландыруға;
3) Тауарды қабылдап алу кезінде веб-портал арқылы Тауарды қабылдап алу-беру актісін бекітуге не Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында белгіленген мерзімде оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, Тауарды қабылдаудан бас тартуға міндеттенеді.
Бұл ретте тауарды қабылдап алуды Тапсырыс беруші немесе сенімхат бойынша оның өкілі жүзеге асырады;
4) тауарды (тауарларды) қабылдап алу-беру актісі бекітілгеннен кейін Электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралар ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда Өнім беруші жазып берген шот-фактураны қабылдауға;
5) осы Шартта белгіленген тәртіпте және мерзімдерде төлем жүргізуге міндеттенеді.
<n) жаңа тармақша>

6) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;
7) по первому требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
8) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим выполнением Поставщиком условий Договора и/или иными неправомерными действиями;
9) оформить и направить Заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью акт приема-передачи товаров;
10) после утверждения Заказчиком акта приема передачи товара (ов) выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур.
<n) новый подпункт>
Сноска. Пункт 3.1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.2. Поставщик вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за поставленный Товар по Договору;
2) на досрочную поставку Товара, указанного в Приложении № 1 к Договору, заранее согласовав с Заказчиком сроки поставок.
3.3. Заказчик обязуется:
1) обеспечить доступ специалистов Поставщика для поставки Товара;
2) при выявлении несоответствий или недостатков Товара незамедлительно письменно уведомить Поставщика;
3) при приемке Товара утвердить посредством веб-портала акт приема-передачи Товара либо отказать в приемке Товара с указанием аргументированных обоснований его непринятия в сроки, установленные Правилами.
При этом, приемка товара осуществляется Заказчиком либо его представителем по доверенности;
4) после утверждения акта приема передачи товара (ов) принять счет-фактуру, выписанную Поставщиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
5) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором.
<n) новый подпункт>

3.4. Тапсырыс беруші:
1) жеткізілген Тауардың сапасын тексеруге;
2) Тауар мерзімінен бұрын жеткізілген жағдайда Тапсырыс беруші Тауарды мерзімінен бұрын қабылдауға және ол үшін Шарт талаптарына сәйкес ақы төлеуге құқылы. Тауарды мерзімінен бұрын жеткізуден бас тартуға оны қабылдау мүмкін болмаған жағдайларда жол беріледі.
4. Тауарлардың техникалық ерекшелікке сәйкестігін тексеру
4.1. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері жеткізілген Тауарларға техникалық ерекшелікте (Шартқа 2-қосымша) көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан бақылау мен тексеру жүргізе алады. Бұл ретте осы тексерулер бойынша барлық шығыстарды Өнім беруші көтереді. Тапсырыс беруші Өнім берушіні осы мақсаттар үшін белгіленген өз өкілдері туралы жазбаша түрде уақтылы хабарлауы тиіс.
4.2. Осы Шарт шеңберінде жеткізілген Тауарлар техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес немесе олардан жоғары болуы тиіс.
4.3. Егер тексеру кезінде жеткізілген Тауарлардың нәтижелері техникалық ерекшеліктің (Шартқа 2-қосымша) талаптарына сәйкес келмейді деп танылса, Өнім беруші, Тапсырыс беруші тарапынан ешқандай қосымша шығынсыз, техникалық ерекшелік талаптарына сәйкессіздіктерді жою бойынша шараларды тексеру сәтінен бастап <cәйкессіздіктерді жою мерзімі> ішінде қолданады.
4.4. Қажеттілік туындаған жағдайда Тауарлардың техникалық ерекшелікке сәйкестігін тексеру Өнім беруші немесе қосалқы мердігер(лер) аумағында, жеткізу орнында және (немесе) Тауарлардың түпкілікті мақсат пунктіне жүргізіледі. Егер олар Өнім беруші немесе оның қосалқы мердігері(лері) аумағында жүргізілетін болса, Тапсырыс беруші инспекторларына, Тапсырыс беруші тарапынан ешқандай қосымша шығынсыз, сызбалар мен өндірістік ақпараттарға рұқсатты қоса алғанда, барлық қажетті құралдар мен көмек ұсынылатын болады.
4.5. Жоғарыда көрсетілген тармақтың ешқайсысы Өнім берушіні Шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
<N. жаңа тармақ>
5. Тауарларды жеткізу және құжаттама
5.1. Өнім беруші Тауар арналған пунктте Тапсырыс берушінің өкіліне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жүкқұжат түпнұсқасы (дана саны көрсетіледі);
2) ақпарат Тауардың өзінде және/немесе орамасында көрсетілген не Тауар сапасы дайындаушы кәсіпорынның мөртаңбасымен немесе белгілерді таратып жаза отырып, басқа белгімен Тауардың өзінде және/немесе оның орамасында расталған жағдайларды қоспағанда, Тауардың жиынтығы, оның техникалық сипаттамасы, пайдалану қағидалары, кепілдігі туралы мәліметтерді және Тауардың сапасын және оның Қазақстан Республикасында танылған нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкестігін айқындау үшін қажетті басқа да мәліметтерді қамтитын дайындаушы зауыт (жөнелтуші) берген зауыттың сапа сертификатының және/немесе техникалық паспортының түпнұсқалары немесе нотариалды куәландырылған көшірмелері;

3.4. Заказчик вправе:
1) проверять качество поставленного Товара;
2) в случае досрочной поставки Товара, Заказчик вправе досрочно принять Товар и оплатить за него в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочной поставке Товара осуществляется в случаях отсутствия возможности его принятия.
4. Проверка товаров на соответствие технической спецификации
4.1. Заказчик или его представители могут проводить контроль и проверку поставленных товаров на предмет соответствия требованиям, указанным в технической спецификации (приложение 2 к Договору). При этом все расходы по этим проверкам несет Поставщик. Заказчик в письменном виде своевременно уведомляет Поставщика о своих представителях, определенных для этих целей.
4.2. Товары, поставляемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
4.3. Если результаты поставленных товаров при проверке будут признаны не соответствующими требованиям технической спецификации (приложение 2 к Договору), Поставщик принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение <cрок устранения несоответствий> с момента проверки.
4.4. Проверка товаров на соответствие технической спецификации при необходимости проводится на территории Поставщика или его субподрядчика (ов), в месте доставки и (или) в конечном пункте назначения товаров. Если они проводятся на территории Поставщика или его субподрядчика (ов), инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
4.5. Ни один вышеуказанный пункт не освобождает Поставщика от других обязательств по Договору.
<N. Новый пункт>
5. Поставка Товаров и документация
5.1. Поставщик предоставляет представителю Заказчика в пункте назначения Товара следующие документы:
1) оригинал накладной (указывается количество экземпляров)
2) оригиналы или нотариально заверенные копии заводского сертификата качества и/или технического паспорта Товара, выданного заводом-изготовителем (отправителем), или иной документ, выданный заводом-изготовителем, содержащий сведения о комплектности Товара, его технической характеристике, правилах эксплуатации, гарантии и другие сведения, необходимые для определения качества Товара и его соответствия нормативно-техническим документам, признанным в Республике Казахстан, за исключением случаев, когда информация указана на самом Товаре и/или его упаковке либо качество Товара подтверждается штампом предприятия-изготовителя или другим обозначением на самом Товаре и/или его упаковке с расшифровкой указанных обозначений;

3) сәйкестігін міндетті түрде растауға жатпайтын Тауарларды қоспағанда, өнім беруші растаған Тауардың сәйкестігін бағалау туралы құжаттың (сәйкестік сертификаты / сәйкестігі туралы декларация / мемлекеттік тіркеу туралы куәлік) көшірмесі;
4) Дайындаушының немесе Өнім берушінің (қажет болған кезде) кепілдік (міндеттеме) сертификаты;
5) егер Тауар Қазақстанда шығарылған болса, онда "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен бекітілген Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларға (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидалары) сәйкес белгіленген тәртіпте Тауардың шыққан жері туралы "СТ-KZ" сертификатының түпнұсқасы немесе белгіленген үлгідегі көшірмесі, не уәкілетті ұйым растаған көшірмесі беріледі.
Егер жеткізілетін қазақстандық тауарлардың көлемі екі және одан көп бірлікті құраса, онда белгіленген үлгідегі түпнұсқасы немесе көшірмесі не жеткізілетін көлемге (үлгіге берілген сертификатты қоспағанда) немесе сериялық өндіріс өніміне тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шыққан жері туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларға сәйкес берілген "СТ-KZ" тауардың шыққан жері туралы сертификаттың уәкілетті ұйым куәландырған көшірмесі ұсынылады.
Егер Тауар шетелде шығарылған болса, онда шығарған елдің тиісті органы Тауардың шыққан жері туралы айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларында белгіленген тәртіпте Тауардың шыққан жері туралы тиісті сертификаттың тұпнұсқасы немесе көшірмесі беріледі.
5.2. Тауарға меншік құқығы және кездейсоқ опат болуы, Тауардың жоғалуы немесе бүлінуі тәуекелін қоса алғанда, онымен байланысты барлық тәуекелдер Тараптар Тауарды қабылдап алу-беру актісіне қол қойған сәттен бастап Тапсырыс берушіге ауысады. Осы сәттен бастап 14 (он төрт) күнтізбелік күн ішінде Өнім беруші Тапсырыс берушіден Тауарды қабылдау кезінде анықтау мүмкін болмаған Тауардың ақаулықтарына байланысты кінараттарды қабылдайды.

3) копия документа об оценке соответствия Товара (сертификата соответствия/декларации о соответствии/свидетельства о государственной регистрации), заверенная поставщиком, за исключением Товаров, не подлежащих обязательному подтверждению соответствия;
4) гарантийный (обязательство) сертификат Изготовителя или Поставщика (при необходимости);
5) если Товар казахстанского происхождения, то предоставляется оригинал или копия установленного образца, либо заверенная уполномоченной организацией копия Сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в установленном порядке в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23514) (далее – Правила по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара).
В случае если объем поставляемых товаров казахстанского происхождения составляет две и более единиц, то предоставляется оригинал или копия установленного образца, либо заверенная уполномоченной организацией копия Сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, на поставляемый объем (за исключением сертификата, выданного на образец) или на продукцию серийного производства.
Если Товар иностранного происхождения, то предоставляется оригинал или копия соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного соответствующим органом страны происхождения в порядке, установленном Правилами по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия.
5.2. Право собственности на Товар и все связанные с этим риски, включая риск случайной гибели, утраты или повреждения Товара, переходят к Заказчику с момента подписания Сторонами акта приема-передачи товара. С этого момента в течение 14 (четырнадцати) календарных дней Поставщик принимает от Заказчика претензии, связанные с дефектами Товара, которые не могли быть обнаружены при приемке Товара.

5.3. Жеткізу Өнім беруші Тапсырыс берушіге Тауарды техникалық ерекшелікте (Шартқа 2-қосымша) көрсетілген талаптарға дәл сәйкестікте толық беру шартында жасалды деп есептеледі.
5.4. Осы Шарттың 5.3-тармағының талаптары сақталған кезде Тауарды жеткізу/беру күні деп өнім берушінің веб-портал арқылы тапсырыс берушіге тауарды қабылдап алу-беру актісін жіберген күні есептеледі.
6. Кепілдік. Сапа
6.1. Өнім беруші осы Шарт шеңберінде жеткізілетін Тауардың:
1) сапалы және сатып алынатын тауарларға ұлттық стандарттардың, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттардың талаптарына сәйкес келетініне;
2) жаңа, пайдаланылмаған, зауыт орамасында, материалы мен орындауында ешқандай ақаулықтары жоқ екендігіне;
3) өнеркәсіптік және (немесе) басқа зияткерлік меншікке негізделген үшінші тұлғаның кез келген құқықтары мен талаптарынан бос екеніне кепілдік береді.
6.2. Тауардың сатып алынатын тауарлар тізбесіне және осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген техникалық ерекшелікке сәйкес толық жеткізілмегені анықталған немесе жеткізілген Тауарда ораманы ашу кезінде жасырын қандай да бір зауыт ақаулары анықталған жағдайда немесе егер Тауар сапасы техникалық дайындау талаптарына толық сәйкес келмесе, Тапсырыс беруші жиырма күндік мерзімде жарнамалық акті жасайды, ал Өнім беруші 14 (он төрт) күнтізбелік күн ішінде өз есебінен Тауарды жаңасына ауыстырады.
6.3. Жеткізілетін Тауардың кепілді кезең Тауар Тапсырыс берушінің қоймасына түскен күннен бастап 12 (он екі) күнтізбелік ай деп белгіленеді. Ауыстырылған немесе жөнделген Тауар үшін кепілдік мерзімі жаңа Тауарға ауыстырылған сәттен бастап басталады. Тауар ақауларын жою, ауыстыру бойынша, оның ішінде кедендік тазалауға байланысты барлық шығыстарды Өнім беруші көтереді. Егер туындаған ақауларды жоюда іркіліс Өнім берушінің кінәсінен болған жағдайда кепілдік беру мерзімі тиісті уақыт кезеңіне ұзартылатын болады.
<N. жаңа тармақ>
7. Тараптардың жауапкершілігі
7.1. Тараптар осы Шарт шеңберіндегі өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Секвестр және/немесе тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шотында/мемлекеттік кәсіпорындардың, дауыс беретін акцияларының елу және одан астам проценті мемлекетке тиесілі заңды тұлғалардың есеп шотында ақша жетіспеген жағдайларды қоспағанда, егер Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиесілі қаражатты Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, Тапсырыс беруші Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1 % (нөл бүтін оннан бір) мөлшерінде ұсталған төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 10 %-ынан аспауға тиіс.

5.3. Поставка считается поставленной при условии полной передачи Поставщиком Заказчику Товара в точном соответствии требованиям, указанным в технической спецификации (приложение 2 к Договору).
5.4. При соблюдении условии пункта 5.3. настоящего Договора датой поставки/передачи Товара считается дата направления поставщиком посредством веб-портала заказчику акта приема-передачи товара.
6. Гарантии. Качество
6.1. Поставщик гарантирует, что Товар, поставляемый в рамках настоящего Договора, является:
1) качественным и соответствующим требованиям национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары;
2) новым, неиспользованным, в заводской упаковке, свободным от каких-либо дефектов в материале и исполнении;
3) свободным от любых прав и притязаний третьих лиц, которые основаны на промышленной и (или) другой интеллектуальной собственности.
6.2. В случае обнаружения недопоставки Товара, согласно перечню закупаемых товаров и технической спецификации, указанному в приложениях к настоящему Договору, или обнаружения в поставленном Товаре каких-либо скрытых заводских дефектов на момент вскрытия упаковки, или, если качество Товара не полностью соответствует техническим условиям изготовления, Заказчик в двадцатидневный срок составляет рекламационный акт, а Поставщик в течение 14 (четырнадцати) календарных дней и за свой счет заменяет Товар новым.
6.3. Гарантийный период для поставляемого Товара определяется в 12 (двенадцать) календарных месяцев со дня поступления Товара на склад Заказчика. Гарантийный срок для замененного или отремонтированного Товара начинается с момента замены на новый Товар. Все расходы по устранению, замене дефектов Товара, в том числе связанные с таможенной очисткой, также несет Поставщик. В том случае, если задержка в устранении возникших дефектов будет происходить по вине Поставщика, то гарантийный срок продлевается на соответствующий период времени.
<N. Новый пункт>.
7. Ответственность Сторон
7.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов/расчетном счете государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций которых принадлежат государству, если Заказчик не выплачивает Поставщику причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Поставщику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.

7.3. Тауарды жеткізу мерзімін өткізіп алған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіден ол міндеттемелерін толық орындамаған жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады) не міндеттемелерін тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1 (нөл бүтін оннан бір) пайыз мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасының 10 (он) пайызынан аспауға тиіс.
Егер Өнім беруші қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімінде болса, онда тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 3 (үш) пайыздан аспауға тиіс.
Ескерту. 7.3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7.4. Өнім беруші Тауарды жеткізуден бас тартқан немесе Шарт бойынша Тауар жеткізу мерзімі өткен күннен бастап, бірақ Шарт қолданысының аяқталу мерзімінен кешіктірмей, бір айдан аса мерзімге Тауар жеткізу мерзімін өткізіп алған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіден мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1 % мөлшерінде тұрақсыздық айыбының (айыппұл, өсімпұл) сомасын өндіріп ала отырып, бір жақты тәртіпте осы Шартты бұзуға құқылы.
7.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
7.6. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша Тауар жеткізу үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, Шарт сомасы немесе Тауар жеткізу кестесі, немесе екеуі де тиісінше түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Өнім беруші Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынуға тиіс.
7.7. Өнім беруші толығымен де, ішінара да біреуге осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін бермеуі тиіс.
7.8. Тапсырыс беруші Өнім берушінің осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамауына байланысты Шарт бұзылған жағдайда оның орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.
<N. жаңа тармақ>
8. Шарттың қолданыс мерзімі және бұзу талаптары
8.1. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және <_____> жылға дейін қолданылады.
8.2. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші кез келген уақытта Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жіберіп біржақты тәртіпте Шарт талаптарын орындаудан бас тарта алады. Бұл жағдайда Шарттың талаптарын орындаудан бас тарту тез арада жүзеге асырылады, және Тапсырыс беруші егер Шарттың талаптарын орындаудан бас тарту ешқандай залал келтірмейтін немесе салдарынан Тапсырыс берушіге қойылған немесе қойылатын қандай да бір әрекеттерді жасауға немесе санкцияларды қолдануға құқықтарды қозғамайтын шартта Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.

7.3. В случае просрочки сроков поставки Товара Заказчик удерживает (взыскивает) с Поставщика неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от общей суммы Договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения поставщиком обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 (ноль целых одна десятая) процента от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать
10 (десяти) процентов от общей суммы Договора.
В случае, если Поставщик находится в реестре казахстанских товаропроизводителей, то общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 3 (трех) процентов от общей суммы Договора.
Сноска. Пункт 7.3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7.4. В случае отказа Поставщика от поставки Товара, или просрочки поставки Товара на срок более одного месяца со дня истечения срока поставки Товара по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Поставщика суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки.
7.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
7.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки товаров по Договору, то цена Договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
7.7. Поставщик ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему Договору.
7.8. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения Договора в случае его расторжения в связи с невыполнением Поставщиком своих обязательств по данному Договору.
<N. Новый пункт>
8. Срок действия и условия расторжения Договора
8.1. Договор вступает в силу со дня подписания и действует по <_____> года.
8.2. Заказчик может в любое время в одностороннем порядке отказаться от исполнения условий Договора, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае отказ от исполнения условий Договора осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если отказ от исполнения условий Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.

8.3. Шарт талаптарын бұзғаны үшін қандай да бір санкцияларға зиян келтірместен Тапсырыс беруші осы Шарттың 7.4-тармағының талаптарын ескере отырып, Өнім берушіге міндеттемелерін орындамағаны туралы жазбаша хабарлама жіберіп:
1) егер Өнім беруші Шартта көзделген мерзімде немесе Тапсырыс беруші ұсынған осы Шарттың ұзартылған кезеңі ішінде тауар жеткізе алмаса;
2) егер Өнім беруші өз міндеттемелерін орындай алмаса, осы Шартты толық немесе ішінара бұза алады.
8.4. Шарт мынадай фактілердің бірі анықталған жағдайда:
1) оның негізінде осы Шарт жасалған сатып алуға қатысты Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу анықталса;
2) сатып алуды ұйымдастырушы Өнім берушіге Заңда көзделмеген қолдауды көрсетсе;
3) Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін қызмет көрсетілген жағдайды қоспағанда, Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) антидемпинг шараларына сәйкес соманы енгізбеу жолымен Шарт жасасудан жалтарса кез келген кезеңде оның бұзылуы туралы талапты қамтиды.
8.5. Шартты одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда оны тараптардың келісімі бойынша бұзуға болады.
Шарт жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты жойылған кезде Өнім беруші Шарт бойынша бұзылуға байланысты бұзылған күнге іс жүзіндегі шығындар үшін ақы талап етуге құқылы.
9. Хабарлама
9.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатпен немесе телеграмма, телекс, телефакс, электрондық пошта арқылы не веб-портал арқылы жіберіледі.
9.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе көрсетілген күшіне ену күні (егер хабарламада көрсетілсе), осы екі күннің қайсысы кеш келетініне байланысты күшіне енеді.
10. Форс-мажор
10.1. Егер Шарт талаптарының орындалмауы форс-мажорлық жағдаяттардың нәтижесі болып табылса, Тараптар оның толық немесе ішінара орындалмауы үшін жауапкершілік көтермейді.
10.2. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажорлық жағдаяттардың нәтижесі болып табылса, Өнім беруші өзінің Шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және Шарт талаптарының орындалмауына байланысты тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе оны бұзуға жауапты болмайды.
10.3. Шарт мақсаттары үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына бағынбайтын және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар мыналарды қамти алады, бірақ тек олар ғана емес: соғыс қимылдары, табиғи немесе дүлей апаттар және басқалар.
10.4. Форс-мажорлық жағдаяттар туындаған кезде Өнім беруші тез арада Тапсырыс берушіге осындай жағдаяттар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді. Егер Тапсырыс берушіден басқа жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттерін мүмкіндігінше орындауды жалғастырады және форс-мажорлық жағдаяттарға байланысты емес Шартты орындаудың баламалы тәсілдерін іздейді.

8.3. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик с учетом требований пункта 7.4. настоящего Договора может расторгнуть настоящий Договор полностью или частично, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств:
1) если Поставщик не может поставить товары в сроки, предусмотренные Договором, или в течение периода продления настоящего Договора, предоставленного Заказчиком;
2) если Поставщик не может выполнить свои обязательства по Договору.
8.4. Договор содержит условие о его расторжении на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона в отношении закупки, на основании которой заключен данный Договор;
2) оказания организатором закупок содействия Поставщику, не предусмотренного Законом;
3) уклонения от заключения Договора путем невнесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии), за исключением случая поставки товаров до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора.
8.5. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанного обстоятельства, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
9. Уведомление
9.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу, электронной почте либо посредством веб-портала.
9.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
10. Форс-мажор
10.1. Стороны не несут ответственности за полное или частичное неисполнение своих обязательств по настоящему Договору, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.2. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.3. Для целей Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю Сторон, и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не исключительно: военные действия, природные или стихийные бедствия и другие.
10.4. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик незамедлительно направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.

11. Даулы мәселелерді шешу
11.1. Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктер немесе даулар тікелей келіссөздер үдерісінде шешуге барлық күш-жігерлерін салуға тиіс.
11.2. Егер осындай келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен Өнім беруші Шарт бойынша дауларды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
12. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
12.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін төлем жасамайды, төлеуді ұсынбайды және қандай да бір тұлғаларға тікелей немесе жанама ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлеуге жол бермейді. кез келген заңсыз пайданы немесе басқа да жөнсіз мақсаттарды алу үшін.
12.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада көзделген әрекеттерді, мысалы, пара беру/алу, коммерциялық пара алу, сондай-ақ қолданыстағы Шарттың талаптарын бұзатын әрекеттерді жасамайды. қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы күрес туралы заңдар мен халықаралық актілер.
12.3. Осы Шарттың Тараптарының әрқайсысы екінші Тараптың өкілдерін кез келген тәсілмен ынталандырудан бас тартады, оның ішінде ақшалай сомалар, сыйлықтар беру, оларға жіберілген жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау арқылы және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қалдыратын басқа да тәсілдермен. , және осы қызметкердің ынталандырушы тараптың пайдасына кез келген әрекетті орындауын қамтамасыз етуге бағытталған.
12.4. Егер Тарап сыбайлас жемқорлыққа қарсы қандай да бір талаптардың бұзылуы орын алды немесе орын алуы мүмкін деп күдіктенсе, тиісті Тарап бұл туралы екінші Тарапты жазбаша хабардар етуге міндеттенеді.
12.5. Жазбаша хабарламада Тарап осы шарттардың кез келген ережелерін контрагенттің бұзуы орын алған немесе орын алуы мүмкін, қолданыстағы заңнамада белгіленген әрекеттерде көрсетілген фактілерге сілтеме жасауға немесе материалдарды сенімді түрде растауға немесе беруге міндетті. пара беру немесе алу, коммерциялық пара алу, сондай-ақ ақшаны жылыстатуға қарсы күрес жөніндегі қолданыстағы заңнама мен халықаралық актілердің талаптарын бұзатын әрекеттер.
12.6. Осы Келісімнің Тараптары сыбайлас жемқорлықтың алдын алу бойынша рәсімдердің жүргізілгенін мойындайды және олардың сақталуын бақылайды. Бұл ретте Тараптар сыбайлас жемқорлық әрекеттерге қатысы болуы мүмкін контрагенттермен іскерлік қарым-қатынас тәуекелін барынша азайтуға, сондай-ақ сыбайлас жемқорлықтың алдын алу мақсатында бір-біріне өзара көмек көрсетуге негізделген күш-жігерін салады. Тараптар сыбайлас жемқорлық қызметке Тараптарды тарту тәуекелдерін болдырмау мақсатында тексерулер жүргізу рәсімдерінің орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенеді.

11. Решение спорных вопросов
11.1. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
11.2. Если после таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Противодействие коррупции
12.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
12.2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем.
12.3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом представителей другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.
12.4. В случае возникновения у Стороны подозрений, что произошло или может произойти нарушение каких-либо антикоррупционных условий, соответствующая Сторона обязуется уведомить другую Сторону в письменной форме.
12.5. В письменном уведомлении Сторона обязана сослаться на факты или предоставить материалы, достоверно подтверждающие или дающие основание предполагать, что произошло или может произойти нарушение каких-либо положений настоящих условий контрагентом, выражающееся в действиях, квалифицируемых применимым законодательством, как дача или получение взятки, коммерческий подкуп, а также действиях, нарушающих требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации доходов, полученных преступным путем.
12.6. Стороны настоящего Договора признают проведение процедур по предотвращению коррупции и контролируют их соблюдение. При этом Стороны прилагают разумные усилия, чтобы минимизировать риск деловых отношений с контрагентами, которые могут быть вовлечены в коррупционную деятельность, а также оказывают взаимное содействие друг другу в целях предотвращения коррупции. Стороны обязуются обеспечить реализацию процедур по проведению проверок в целях предотвращения рисков вовлечения Сторон в коррупционную деятельность.

13. Өзге де шарттар
13.1. Салықтар мен бюджетке басқа міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық және кеден заңнамасына сәйкес төленуге жатады.
13.2. Шартқа кез келген өзгерістер мен толықтырулар Шарт жасасу нысаны сияқты нысанда жасалады.
13.3. Өнім берушінің таңдауы үшін негіз болған сапаның өзгермеуі шарты мен басқа да шарттарда жасалған Шартқа өзгерістерді енгізуге:
1) тауарлардың бағасын және тиісінше шарт сомасын азайту бөлігінде тараптардың өзара келісімі бойынша;
2) тауарлардың бағасын және тиісінше шартта көзделген шартты орындауды бастаған күннен бастап орындауды аяқтау күніне дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасы Ұлттық валютасы бағамының едәуір төмендеуіне байланысты шарт сомасының (ұзақ мерзімді) ұлғаюы бөлігінде жол беріледі.
Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы тауарларды сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жылына бір реттен артық емес, ал ұзақ мерзімді шартқа жылына екі реттен артық емес жол беріледі.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растайтын құжаттарды қоса бере отырып, өндіруге арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге, арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, Шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне бағаны (ұзақ мерзімді) ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс;
3) сатып алынатын тауарлардың көлеміне қажеттілікті азайтумен не негізді ұлғайтумен байланысты, сатып алу жоспарында бастапқы жоспарланғаннан аспайтын сомаға және көлемге шарт сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жасалған шартта көрсетілген тауардың бірлігі үшін бағаның өзгермеуі талабымен шарттың орындалу мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде жасалуы мүмкін. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы сатып алу бойынша қалыптасқан үнемдеу шегінде жол беріледі;
4) егер өнім беруші өзімен жасалған шартты орындау процесінде бірлік үшін бағаның өзгермеуі шартында онымен жасалған шарттың нысанасы болып табылатын тауарларды берудің, анағұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) талаптарын ұсынған жағдайда;
5) салық, кеден және басқа да салалардағы заңнаманың өзгеруінен туындаған тауарларды беруге арналған ұзақ мерзімді шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жылдар бойынша қаржыландыру өзгерген жағдайда шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;
6) тауар өндіру үшін қажетті шикізат және (немесе) жиынтықтаушылар құнының, сондай-ақ тауардың баға белгіленуіне әсер ететін Тарифтердің айтарлықтай өзгеруінен туындаған тауар бағасының азаюы немесе ұлғаюы салдарынан тауар өндірушімен жасалған тауарларды беруге арналған ұзақ мерзімді Шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі.
Мұндай өзгерісті енгізуге шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң және жарты жылда бір реттен асырмай жол беріледі.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растау құжаттарын қоса бере отырып, өндіруге арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың Шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, ұзақ мерзімді шарттың бағасын ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс;

13. Прочие условия
13.1. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
13.2. Любые изменения и дополнения к Договору совершаются в той же форме, что и заключение Договора.
13.3. Внесение изменений в заключенный Договор при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой выбора поставщика, осуществляется:
1) по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на товары и соответственно суммы договора;
2) в части увеличения цены на товары и соответственно суммы (долгосрочного) договора, связанного со значительным снижением курса национальной валюты Республики Казахстан, в период с даты начала исполнения и до даты окончания исполнения договора, предусмотренных в договоре.
Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных товаров в плане закупок не более одного раза в год, а в долгосрочный договор не более двух раз в год.
При этом поставщик предоставляет заказчику обоснование необходимости увеличения цены (долгосрочного) договора с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение затрат на поставку товара на часть невыполненного объема договора с приложением подтверждающих документов;
3) в части уменьшения либо увеличения суммы договора на сумму и объем, не превышающих первоначально запланированных в плане закупок, связанной с уменьшением либо обоснованным увеличением потребности в объеме приобретаемых товаров, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, при условии неизменности цены за единицу товара, указанных в заключенном договоре. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сложившейся экономии по данной закупке;
4) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия поставки товаров являющегося предметом заключенного с ним договора;
5) в части уменьшения или увеличения суммы долгосрочного договора на поставку товаров, вызванных изменением законодательства в налоговой, таможенной и других сферах, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора в случае изменения финансирования по годам;
6) в части уменьшения или увеличения суммы долгосрочного договора на поставку товаров, заключенного с товаропроизводителем вследствие уменьшения или увеличения цены товара, вызванного значительным изменением стоимости сырья и (или) комплектующих, необходимых для производства товара, а также тарифов, влияющих на ценообразование товара.
Внесение такого изменения осуществляется по прошествии 180 (ста восьмидесяти) календарных дней с даты заключения договора и не более одного раза в полугодие.
При этом поставщик предоставляет Заказчику обоснование необходимости увеличения цены долгосрочного договора с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение затрат на поставку товара, на часть не выполненного объема договора с приложением подтверждающих документов;

7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы тауарларды сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі;
8) бағасы нарықтық бағалар немесе биржалық баға белгіленімдері туралы ресми танылған ақпарат көздеріне сәйкес қалыптастырылатын импортталатын көмірсутек шикізатының бірлігі үшін бағаның өзгеруі бөлігінде;
9) табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган белгілеген баға шегінде бағаларды мемлекеттік реттеу белгіленетін тауар бірлігі үшін бағаның өзгеруі бөлігінде;
10) егер өнім беруші жеткізілетін тауардың өндірушісі болып табылған жағдайда, тауарды сатып алу туралы шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде қолданылады. Тауарларды сатып алу туралы жасалған шартты осындай өзгертуге өнім берушінің хабарламасы бойынша ағымдағы қаржы жылы шегінде он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге жол беріледі.
13.4. Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттерін беруіне тек екінші Тараптың жазбаша келісімімен жол беріледі.
13.5. Шарт веб-портал арқылы жасалған бірдей заңды күшіне ие қазақ және орыс тілінде жасалды.
13.6. Шартта реттелмеген бөлікте Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
<N. жаңа тармақ>
14. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші:
<Тапсырыс берушінің толық атауы>
< Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы> БСН < Тапсырыс берушінің БСН> БСК< Тапсырыс берушінің БСК> ЖСК< Тапсырыс берушінің ЖСК> <Банктің атауы> Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны> <Тапсырыс берушінің лауазымы><Тапсырыс берушінің ТАӘ>
Өнім беруші:
<Өнім берушінің толық атауы><Өнім берушінің толық заңды мекенжайы> БСН/СЖН/ТБН <Өнім берушінің БСН/СЖН/ТБН> ЖСК <Банктің атауы> Тел.: <Өнім берушінің телефоны> <Өнім берушінің лауазымы><Өнім берушінің ТАӘ>
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ТАӘ – тегі аты әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
23-қосымша
Құрылыс саласындағы жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шарт
<Сәйкестендіру нөмірі >
<Тапсырыс берушінің өңірі> № <шарттың нөмірі> <шарттың күні>
<Тапсырыс берушінің лауазымы> атынан әрекет ететін бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын <Тапсырыс берушінің толық атауы> <Тапсырыс берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін <Тапсырыс берушінің ТАӘ> бір тараптан және "Өнім берушінің лауазымы" атынан әрекет ететін бұдан әрі "Мердігер/Орындаушы" деп аталатын <Өнім берушінің толық атауы> екінші тараптан <Өнім берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін Өнім берушінің ТАӘ, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) және <қорытындылардың күні> № <қорытындылардың нөмірі> <сатып алу тәсілі> тәсілімен сатып алудың қорытындылары негізінде осы жұмыстарды сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегі туралы келісімге келді:

7) в части уменьшения или увеличения суммы договора, связанной с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных товаров в плане закупок;
8) в части изменения цены за единицу импортируемого углеводородного сырья, цены на которое формируются в соответствии с официально признанными источниками информации о рыночных ценах или биржевыми котировками;
9) в части изменения цены за единицу товара, на который устанавливается государственное регулирование цен в пределах цены, установленной государственным органом, осуществляющим руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
10) в части изменения срока исполнения договора о закупках товара в случае, если поставщик является товаропроизводителем поставляемого товара. Такое изменение заключенного договора о закупках товаров осуществляется в пределах текущего финансового года по уведомлению поставщика на срок не более десяти рабочих дней.
13.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством веб-портала.
13.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
<N. Новый пункт>
14. Реквизиты Сторон
Заказчик
Поставщик
<полное наименование
Заказчика><Полный
юридический адрес
Заказчика>БИН
<БИН Заказчика>БИК
<БИК Заказчика>ИИК
<ИИК Заказчика>
<Наименование банка>
Тел.:
<телефон Заказчика>
<должность Заказчика>
<ФИО Заказчика>:
<полное наименование Поставщика>
<Полный юридический адрес Поставщика>
БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП
Поставщика>БИК <БИК
Поставщика>ИИК <ИИК
Поставщика><Наименование банка>Тел.: <телефон
Поставщика><должность Поставщика><ФИ О Поставщика>
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии)
Приложение 23
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках работ в сфере строительства
Сноска. Приложение 23 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
<Идентификационный номер>
<регион Заказчика> № <номер договора><дата договора>
<полное наименование Заказчика>, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает <должность Заказчика><ФИО Заказчика>, действующий на основании <основание Заказчика>, с одной стороны и <полное наименование Поставщика>, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем "Подрядчик/Исполнитель", от лица которого выступает <должность Поставщика><ФИО Поставщика>, действующий на основании <основание Поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок способом <способ закупки> от <дата итогов> № <номер итогов>, заключили настоящий договор о закупках работ (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Ұғымдар мен айқындамалар
1.1. Осы Шартта төменде тізбеленген ұғымдар мынадай мағынаға ие:
1) Бас мердігер (бұдан әрі – Мердігер) – Тапсырыс берушімен жасалған Шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға, сондай-ақ, консорциум (Сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында көзделген жағдайларда);
2) қосалқы мердігер – Шарт бойынша жұмыстардың бір бөлігін орындауға Мердігермен/Орындаушымен шарты және (немесе) келісімі бар тұлға немесе ұйым;
3) техникалық қадағалаушы – мердігерлік жұмыстарды Мердігердің Шарттың ережелеріне сәйкес орындауы жөніндегі бақылауды жүзеге асыруға Тапсырыс беруші тағайындаған және Мердігерге хабарланған тұлға;
4) объекті – сатып алуды ұйымдастырушы Мердігердің Шартта көзделген түрде салуға, қайта жаңартуға және Тапсырыс берушіге беруге тиіс деп анықтаған ғимарат, құрылым;
5) учаске – Объект құрылысын салуға немесе жұмыстарды жүргізуге бөлінген аумақ;
6) уақытша құрылымдар – Объектінің құрылысын салу мен жөндеу үшін қажетті, тұрғызылатын, орнатылатын және Объектінің құрылысын салуды аяқтағаннан кейін Мердігер алып тастайтын барлық уақытша ғимараттар мен құрылымдар.
<n) жаңа тармақша>
2. Шарттың мәні
2.1. Мердігер/Орындаушы осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын оған қосымшаларда көрсетілген шарттарға, талаптарға сәйкес және баға бойынша жұмысты (жұмыстарды) орындауға міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші орындалған Жұмысты (Жұмыстарды) қабылдауға және Мердігер/Орындаушы Шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған кезде ол үшін осы Шарттың талаптарында ақы төлеуге міндетті.
2.2. Жұмыстар – <сатып алу сипаттамасы> Жобасы бойынша орындалады, онда <объектінің орналасқан жері> бар.
Бас жобалаушы – <Бас жобалаушының аты>.
2.3. Төменде тізбеленген құжаттар және оларда айтылған шарттар осы Шартты құрады және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын жұмыстардың орындау шарты (1-қосымша);
3) сатып алынатын жұмыстардың тізбесі (2-қосымша);
4) консорциялық келісім (консорциуммен Шарт жасасқан жағдайда).
3. Шарттың сомасы және ақы төлеу шарттары
3.1. Шарттың жалпы сомасы Шартқа № 1 қосымшамен анықталады және "шарттың сомасы" (сома жазу үлгісімен) теңгені құрайды және Жұмыстарды орындаумен байланысты болатын барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, <оның ішінде ҚҚС-ты <ҚҚС сомасын> теңге>/ҚҚС-сыз (бұдан әрі – Шарттың сомасы) қамтиды.
3.2. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді және (немесе) Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізгеннен кейін № 1 қосымшаға сәйкес мөлшерде аванстық төлемді жүргізеді.
Қалған соманы Тапсырыс беруші Мердігердің/Орындаушының <ақы төлеу шарты> есеп шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен, бұдан бұрын төленген авансты тепе-тең ұстап қалумен Тараптар Орындалған жұмыстардың актісіне қол қойған күннен бастап, күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей төлейді.
Бұл ретте, жұмыс көлемі қосалқы мердігерлікке берілген жағдайда, Мердігер қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміндегі Қосалқы мердігерге бөлінген соманың 30 (отыз) пайыз мөлшерінде аванстық төлем төлеуге міндеттенеді.
Орындалған жұмыс үшін төлемді <төлем шарты> Тапсырыс беруші Тараптар орындаған жұмыстардың актісіне қол қойған күнінен бастап, 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей Мердігердің/Орындаушының есеп айырысу шотына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүргізеді.
Мердігер орындалған жұмыстар үшін қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміндегі Қосалқы мердігерге ақы төлеуді Мердігердің есеп шотына Тапсырыс берушіден төлем түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей жүргізеді.
Егер құрылысқа байланысты жұмыстарды бір қаржы жылының шеңберінде орындаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыстарды аяқтағаннан және Тапсырыс беруші объектіні пайдалануға қабылдау туралы актіні тапсырғаннан кейін <сомасы> мөлшерінде осы шарт сомасының қалған 5 (бес) пайызын төлейді.
Егер құрылысқа байланысты жұмыстарды орындаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыстарды аяқтағаннан және Тапсырыс беруші объектіні құрылысты аяқтаудың соңғы жылында пайдалануға қабылдау туралы актіні <сомасы> мөлшерінде осы шарт сомасының қалған 5 (бес) пайызын төлейді.

1. Понятия и определения
1.1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) Генеральный подрядчик (далее – Подрядчик) /Исполнитель – юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре, а также консорциум (в случаях, предусмотренных Правилами осуществления закупок);
2) субподрядчик – лицо или организация, имеющее договор и (или) соглашение с Подрядчиком/Исполнителем на выполнение части работ по Договору;
3) технадзор – лицо, назначенное Заказчиком и сообщенное Подрядчику осуществлять контроль по выполнению Подрядчиком подрядных работ в соответствии с условиями Договора;
4) объект – здание, сооружение, определенное организатором закупок как подлежащее строительству, реконструкции и передаваемое Подрядчиком Заказчику в виде, предусмотренном Договором;
5) участок – территория, отведенная для строительства Объекта или производства работ;
6) временные сооружения – все временные здания и сооружения, необходимые для строительства и ремонта Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения строительства Объекта.
<n) новый подпункт>
2. Предмет Договора
2.1. Подрядчик/Исполнитель обязуется выполнить работу(ы) согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору (далее – Работа), являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять выполненную(ые) Работу(ы) и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Подрядчиком/Исполнителем своих обязательств по Договору:
2.2. Работы выполняются по Проекту – <наименование закупки>, который находится <местонахождение объекта>.
Генеральный проектировщик – <название Генерального проектировщика>.8
2.3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) условия выполнения закупаемых работ (приложение 1);
3) перечень закупаемых работ (приложение 2);
4) консорциальное соглашение (в случае заключения Договора с консорциумом).
3. Сумма Договора и условия оплаты
3.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /без НДС> (далее – сумма Договора).
3.2. Заказчик после вступления Договора в силу, производит авансовый платеж в размере согласно приложению № 1 после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора, обеспечения аванса и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 Правил.
Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика/Исполнителя <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
При этом, в случае передачи объемов работ на субподряд, Подрядчик обязуется выплатить Субподрядчику находящемуся в реестре казахстанских товаропроизводителей авансовый платеж в размере 30 (тридцати) процентов от суммы, выделенной на субподряд.
Оплата за выполненные Работы производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика/Исполнителя <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ.
Оплата за выполненные Работы Субподрядчику находящемуся в реестре казахстанских товаропроизводителей производится Подрядчиком не позднее 5 (пяти) рабочих дней с даты поступления оплаты от Заказчика на расчетный счет Подрядчика.
В случае выполнения работ, связанных со строительством в рамках одного финансового года, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся 5 (пять) процентов от суммы настоящего договора в размере <сумма> после завершения работ и представления Заказчиком акта о принятии объекта в эксплуатацию.
В случае если срок выполнения работ, связанных со строительством, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся 5 (пять) процентов от суммы настоящего договора в размере <сумма> после завершения работ и представления Заказчиком акта о принятии объекта в эксплуатацию в последний год завершения строительства.

Ескерту. 3.2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3.3. Орындалатын жұмыстардың көлемі Шартқа 1-қосымшада айтылған.
3.4. Ақы төлеу алдындағы қажетті құжаттар:
1) қол қойылған Шарт;
2) орындалған жұмыстардың актісі (актілері);
3) Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;
4) Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіге ұсынған орындалған жұмыстардың жалпы сомасын сипаттай, көрсете отырып, шот-фактура;
Ескерту. 3.4.-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тараптардың міндеттемелері
4.1. Мердігер/Орындаушы:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиесілі орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде <сома> теңгеге тең Шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын және <сома> теңгеге тең Шартқа 1-қосымшаға сәйкес Шарт мәндері бойынша көзделген аванс мөлшерлерін, <сондай-ақ <сома> теңгеге тең антидемпинг шараларына сәйкес соманы> енгізуге міндеттенеді, бұл жалпы алғанда:
сатып алу веб-порталында растау құжатының көшірмелерін орналастыра отырып, Тапсырыс берушінің № <кепілдік жарнасына арналған шот> банктік шотына <қала> қаласы бойынша <банктің атауына> кепілді ақшалай жарна;
не:
Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік.
Бұл ретте Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Мердігер/Орындаушы Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін ол Шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған жағдайда енгізбеуі мүмкін;
3) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде орындалатын жұмыстардың Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкес келуін қамтамасыз етуге;
4) Шарт бойынша жұмыстарды орындау мақсатында Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 26 мамырдағы № 286 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28243 болып тіркелген) Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің (бар болса) дерекқорына енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды пайдалануға;

Сноска. Пункт 3.2 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3.3. Объем выполняемых работ оговорен в Приложении 1 к Договору.
3.4. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) подписанный Договор;
2) акт(ы) выполненных работ;
3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах, по форме согласно приложению 32 к Правилам;
4) счет-фактура с описанием, указанием общей суммы выполненных работ, представленная Подрядчиком/ Исполнителем Заказчику;
Сноска. Пункт 3.4 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Обязательства Сторон
4.1. Подрядчик/Исполнитель обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную <сумма> тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> тенге, <а также сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами равную <сумма> тенге>, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) тенге в виде:
гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика № <счет для гарантийного взноса> в <наименование банка> по городу <город>, БИК <БИК> с размещением на веб-портале закупок копии подтверждающего документа;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 26 к Правилам;
При этом сумма обеспечения исполнения Договора может не вноситься Подрядчиком/Исполнителем в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по Договору до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие выполняемых работ требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой частью Договора;
4) в целях выполнения работ по Договору использовать строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 286 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28243);

5) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Тапсырыс беруші немесе Шарттың талаптарын орындау үшін Мердігер/Орындаушы тартқан персоналды қосқанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға міндеттенеді. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия және міндеттемелерді орындауға қажетті шамада ұсынылуы тиіс;
6) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша рұқсатынсыз жоғарыда тізбеленген құжаттарды және ақпаратты Шартты жүзеге асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға;
7) Тапсырыс берушінің бірінші талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат ұсынуға;
8) Мердігердің/Орындаушының Шарт талаптарын тиісінше орындамауымен және/немесе өзге заңсыз іс-әрекеттермен келтірген шығындарды Тапсырыс берушіге толық көлемде өтеуге;
9) Тапсырыс берушіге веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен бекітілген орындалған жұмыстар актісін ресімдеуге және жіберуге;
10) Тапсырыс беруші орындалған жұмыстар актісін бекіткеннен кейін Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда шот-фактура жазып беруге;
11) объектілер құрылысымен байланысты инвестициялық жобаны іске асыру кезінде сатып алу туралы жасалған шарттар бойынша қаражатты жұмсауды сатып алу шоттары арқылы жүзеге асыруға;
12) объектілер құрылысымен байланысты сатып алу туралы шарт бойынша қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) қосалқы мердігерлерді (бірлесіп орындаушыларды) тартуға. Мұндай талап тиісті қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындаушылық) шарттарында көрсетіледі;
13) қосалқы мердігерлермен жасалатын шарттар бойынша ол қосалқы мердігерлік шарттарында ашылатын сатып алу шоттарына ақшалай қаражат аудару туралы талаптың болуын және Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес шот-фактуралардың үзінді-көшірмесін жазып беру шартының болуын қамтамасыз етуге;
14) тәуекелдердің жоқтығы тұрғысынан талдау жүргізілген қосалқы мердігерлердің тізбесін ұсынуға;
15) шартта ашылатын сатып алу шоттарының деректемелерін көрсетуге;
16) төлем сертификатын ұсынуға, сондай-ақ Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесіне сәйкес қосалқы мердігердің төлем сертификатын ұсынуын қамтамасыз етуге;
17) объектілер құрылысымен байланысты шартты Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралар арқылы орындауға міндеттенеді.

5) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Подрядчиком/Исполнителем для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
6) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;
7) по первому требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
8) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим выполнением Подрядчиком/Исполнителем условий Договора и/или иными неправомерными действиями;
9) оформить и направить Заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью акт выполненных работ;
10) после утверждения Заказчиком акта выполненных работ, выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
11) при реализации инвестиционного проекта, связанного со строительством объектов, расходование средств по заключенным договорам о закупках осуществлять посредством счетов закупок.
12) по договору о закупках, связанного со строительством объектов, сопровождения привлекать субподрядчиков (соисполнителей) при условии открытия субподрядчиками (соисполнителями) счетов закупок. Такое условие отражается в соответствующих договорах субподряда (соисполнения);
13) по договорам, заключаемым с субподрядчиками, обеспечить наличие условий в договорах субподряда о перечислении денежных средств на счета закупок, а также наличие условия выписки счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
14) представлять проанализированный на отсутствие рисков перечень субподрядчиков;
15) в договоре о закупках указать реквизиты счета закупок;
16) представить платежный сертификат, а также обеспечить предоставление платежного сертификата субподрядчиком в соответствии с Правилами исполнения бюджета и его кассового обслуживания;
17) исполнить договор, связанный со строительством объектов, посредством электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур.

Ескерту. 4.1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4.2. Мердігер/Орындаушы:
1) Шарт бойынша орындалған Жұмыстар үшін тапсырыс берушіден ақы төлеуді талап етуге;
2) Тапсырыс берушімен орындау мерзімін алдын ала келісе отырып, Шартқа № 1 қосымшада көрсетілген Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындауға құқылы;
4.3. Тапсырыс беруші:
1) Жұмыстарды орындау үшін Мердігер/Орындаушы мамандарының кіруін қамтамасыз етуге;
2) орындалған Жұмыстардың сәйкес келмеуі анықтаған кезде дереу жазбаша Мердігерді/Орындаушыны хабардар етуге;
3) Жұмыстарды қабылдау кезінде веб-портал арқылы орындалған жұмыстар актісін бекітуге не Сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген мерзімде оның қабылданбауына дәлелді негіздемелерді көрсете отырып жұмысты қабылдаудан бас тартуға;
4) орындалған жұмыстар актісі бекітілгеннен кейін Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйелері арқылы электрондық нысанда Мердігер жазған шот-фактураны қабылдауға;
5) осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімде ақы төлеуді жүргізуге;
6) инжиниринг компаниясының мердігерлерге (қосалқы мердігерлерге) төлем сертификатын ұсынуын қамтамасыз етуге міндеттенеді;
7) Шартқа қол қойған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен кешіктірмей веб-порталға Мердігердің байланыс деректері бар жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамада көзделген негізгі құрылыс материалдары, жабдықтар, бұйымдар мен конструкциялар қажеттілігінің жиынтық ведомосын (тізілімін) жүктеуге міндеттенеді.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 6) тармақшасы тапсырыс берушілер айқындаған құрылыс объектілеріне байланысты сатып алуды жүзеге асыру кезінде қолданылады.
Ескерту. 4.3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4.4. Тапсырыс беруші:
1) орындалған Жұмыстардың сапасын тексеруге;
2) Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындаған жағдайда Тапсырыс беруші Шарттың талаптарына сәйкес жұмыстарды мерзімінен бұрын қабылдауға және оған ақы төлеуге құқылы. Жұмыстарды қабылдау мүмкіндігі болмаған жағдайда оны мерзімінен бұрын орындаудан бас тартуға жол беріледі.
5. Жұмыстардың техникалық ерекшелікке және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін тексеру
5.1. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада (Шартқа 2-қосымша) көрсетілген талаптарға сәйкес келуі тұрғысынан орындалған жұмыстарды бақылауды және тексеруді жүргізуі мүмкін. Бұл ретте осы тексерулер бойынша барлық шығыстарды Мердігер/Орындаушы көтереді. Тапсырыс беруші осы мақсаттар үшін анықталған өзінің өкілдері туралы Мердігерді/Орындаушыны жазбаша түрде уақтылы хабардар етуі тиіс.

Сноска. Пункт 4.1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.2. Подрядчик/Исполнитель вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за выполненные Работы по Договору;
2) на досрочное выполнение Работ, указанных в Приложении № 1 к Договору, заранее согласовав с Заказчиком сроки выполнения.
4.3. Заказчик обязуется:
1) обеспечить доступ специалистов Подрядчика/Исполнителя для выполнения Работ;
2) при выявлении несоответствий выполненных Работ незамедлительно письменно уведомить Подрядчика/Исполнителя;
3) при приемке Работ утвердить посредством веб-портала акт выполненных работ либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные Правилами;
4) после утверждения акта выполненных работ принять счет-фактуру, выписанную Поставщиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
5) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором;
6) обеспечить предоставление инжиниринговой компанией предоставление подрядчикам (субподрядчикам) платежного сертификата;
7) в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подписания Договора загрузить на веб-портал сводную ведомость потребности основных строительных материалов, оборудования, изделий и конструкций, предусмотренных проектной (проектно-сметной) документацией с контактными данными Подрядчика.
Подпункт 6) части первой настоящего пункта применяется при осуществлении закупок, связанных со строительством объектов, определенных заказчиками.
Сноска. Пункт 4.3 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.4. Заказчик вправе:
1) проверять качество выполненных Работ;
2) в случае досрочного выполнения Работ, Заказчик вправе досрочно принять работы и оплатить за нее в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочном выполнении Работ осуществляется в случаях отсутствия возможности его принятия.
5. Проверка Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации
5.1. Заказчик или его представители могут проводить контроль и проверку выполненных работ на предмет соответствия требованиям, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации (приложение 2 к Договору). При этом все расходы по этим проверкам несет Подрядчик/Исполнитель. Заказчик в письменном виде своевременно уведомляет Подрядчика/Исполнителя о своих представителях, определенных для этих целей.

5.2. Осы Шарт шеңберінде орындалатын жұмыстар техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
5.3. Егер орындалған Жұмыстардың нәтижелері тексеру кезінде техникалық ерекшелік және (немесе) жобалау-сметалық құжаттама талаптарына (Шартқа 2-қосымша) сәйкес келмейді деп танылса, Мердігер/Орындаушы тексеру сәтінен бастап <сәйкессіздіктерді жою мерзімі> ішінде Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз техникалық ерекшелік және (немесе) жобалау-сметалық құжаттама талаптарына сәйкессіздіктерді жою жөнінде шаралар қабылдайды.
5.4. Жұмыстардың техникалық ерекшелікке және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келуін тексеру кезінде Тапсырыс берушінің инспекторларына Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз сызбалар мен өндірістік ақпаратқа қол жеткізуді қоса алғанда, барлық құралдар беріледі және жәрдем көрсетілетін болады.
5.5. Жоғарыда көрсетілген тармақтың біреуі де Мердігерді/Орындаушыны Шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
<N. Жаңа тармақ>.
6. Жұмыстарды тапсыру және қабылдап алу тәртібі
6.1. Өнім берушінің Жұмыстарды осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға толық сәйкестікте Тапсырыс берушіге толық тапсырған жағдайда Жұмыс орындалды деп саналады.
6.2. Мердігер/Орындаушы орындалған жұмыстарды қабылдап алу/тапсыру кезінде Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) егер жұмыстар қазақстанда шығарылған материалдардан және жабдықтардан орындалған болса, онда "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен бекітілген Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларға (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидалары) сәйкес белгіленген тәртіпте Тауардың шыққан жері туралы "СТ-KZ" сертификатының түпнұсқасы немесе белгіленген үлгідегі көшірмесі, не уәкілетті ұйым растаған көшірмесі беріледі;

5.2. Работы, выполняемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
5.3. Если результаты выполненных Работ при проверке будут признаны не соответствующими требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации (приложение 2 к Договору), Подрядчик/Исполнитель принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение <cрок устранения несоответствий> с момента проверки.
5.4. При проверке Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
5.5. Ни один вышеуказанный пункт не освобождает Подрядчика/Исполнителя от других обязательств по Договору.
<N. Новый пункт>
6. Порядок сдачи и приемки работ
6.1. Работа считается выполненной при условии полной сдачи Поставщиком Работ Заказчику в точном соответствии требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору.
6.2. Подрядчик/Исполнитель при приемке/сдаче выполненных работ предоставляет Заказчику следующие документы:
1) если работы выполнены из материалов и оборудования казахстанского происхождения, то предоставляется оригинал или копия установленного образца, либо заверенная уполномоченной организацией копия Сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в установленном порядке в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара, утвержденными Приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23514) (далее – Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара);

2) егер жұмыстар шетелде шығарылған материалдардан және жабдықтардан орындалған болса – Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларында белгіленген тәртіпте шығарған елдің тиісті органы берген Тауардың шыққан жері туралы тиісті сертификаттың тұпнұсқасы немесе көшірмесі.
7. Кепілдік. Сапа
7.1. Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша Жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылатын материалдар мен жабдықтардың техникалық ерекшеліктерге және (немесе) жобалау-сметалық құжаттама сәйкес болуына, Жұмыстар оның сапасын техникалық ерекшеліктің және (немесе) жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді.
Осы талаптарға сәйкес келмейтін Жұмыстар, оның ішінде жеткіліксіз негізделген және рұқсатсыз өзгертілген жұмыс ақаулы деп танылады.
Мердігер (қосалқы Мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру ережелерін бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның ұйғарынды тозуы немесе бүлінуі себебінен залалды өтеу немесе түзету Мердігер беретін кепілдіктерге кірмейді.
Тапсырыс берушінің талап етуі бойынша Мердігер материалдар мен жабдықтардың сапасының техникалық ерекшеліктерге және/немесе жобалық-сметалық құжаттамаға сәйкес келетінін куәландыратын құжаттарды беруге тиіс.
Орындаушы Тапсырыс берушіге Шарт бойынша жұмыстарды орындау нәтижелерінің техникалық ерекшеліктерге сәйкес болатынына, Жұмыстардың оның сапасын техникалық ерекшелікке сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін Жұмыстар, оның ішінде жеткіліксіз негізделген және рұқсатсыз өзгертілген жұмыс ақаулы деп танылады.
Орындаушы (қосалқы Мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру ережелерін бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның ұйғарынды тозуы немесе бүлінуі себебінен залалды өтеу немесе түзету Орындаушы беретін кепілдіктерге кірмейді. Тапсырыс берушінің талап етуі бойынша Орындаушы жұмыстарды орындау нәтижелерінің сапасының техникалық ерекшеліктерге сәйкес келетінін куәландыратын құжаттарды береді.

2) если работы выполнены из материалов и оборудования иностранного происхождения – оригинал или копию соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного соответствующим органом страны происхождения в порядке, установленном Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара.
7. Гарантии. Качество
7.1. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, используемые при выполнении Работ по Договору, будут соответствовать техническим спецификациям и (или) проектно-сметной документации, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации.
По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования техническим спецификациям и/или проектно-сметной документации.
Исполнитель гарантирует Заказчику, что результаты выполнения работ по Договору будут соответствовать техническим спецификациям, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего требованиям технической спецификации. Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Исполнителем, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Исполнителем (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования (при наличии) при его нормальной эксплуатации. По требованию Заказчика Исполнитель предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества результатов выполнения работ техническим спецификациям.

7.2. Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіге пайдалануға кепілдікті <кепілдік мерзімі>мерзіміне береді.
7.3. Мердігер/Орындаушы орындалған Жұмыстарды және Жұмыстарға байланысты барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстарды және өзге де позицияларды жаңбырға, су тасқынына, аязға, өртке, ұрлауға және өзге де себептерге байланысты зиянның, зақымданудың, жойылудың барлық түрлерінен қорғауды қамтамасыз етуге міндетті.
Мердігер/Орындаушы өзінің жұмыстарын жүргізу кезінде жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ Тапсырыс берушіге тиесілі меншікті және оған тиесілі құрылыстарды қандай да бір зақымдану түрлерінен және жолды, ғимараттарды, материалдардың қоймаларын және жылжымалы және жылжымайтын мүліктің өзге де түрлерін қоса алғанда (бірақ, онымен шектеліп қоймай) басқа да себептерден қорғауды қамтамасыз етуге тиіс. Мердігер/Орындаушы жоғарыда айтылғандарға байланысты шеккен барлық шығындар Тапсырыс берушінің тарапынан қосымша өтелуге жатпайды.
<N. Жаңа тармақ>
8. Тараптардың жауапкершілігі
8.1. Тараптар өз міндеттерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда осы Шарт шеңберінде барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
8.2. Секвестр және/немесе Тапсырыс берушінің қолма-қол бақылау шотында/есеп шотында ақшаның жеткіліксіз болған жағдайларды есептемегенде, егер Тапсырыс беруші өзіне тиесілі қаражатты Мердігерге/Орындаушыға Шартпен қаралған мерзімдерде төлемесе, онда Тапсырыс беруші Мердігерге/Орындаушыға кешіктірілген әр күн үшін шарттың тиесілі сомасынан 0,1% (нөл бүтін бір) мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (өсімақы) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасынан 10% аспауы тиіс.
8.3. Жұмыстардың орындау мерзімі өткен жағдайда, Тапсырыс беруші Мердігер/Орындаушыдан әр кешіктірілген күн үшін шарттың жалпы сомасынан 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өтеп алады), Мердігер/Орындаушы міндеттемелерін толық орындамаған жағдайда немесе міндеттемелерін тиісінше орындамаған (ішінара орындау) жағдайда әр кешіктірілген күн үшін орындалмаған міндеттемелердің сомасынан 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өтеп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұл) жалпы сомасы Шарттың жалпы сомасынан 10% аспауы тиіс.
8.4. Мердігер/Орындаушы Жұмыстарды орындаудан бас тартқан немесе Шарт бойынша Жұмыстарды орындау мерзімі өткен күннен бастап бір айдан астам мерзімде, бірақ Шарттың қолданылуы аяқталу мерзімінен кешіктірмей Жұмыстарды орындау мерзімін кешіктірген жағдайда, Мердігерден/Орындаушыдан мерзімін кешіктірген әр күн үшін Шарттың жалпы сомасынан 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіре отырып, осы Шартты біржақты тәртіпте бұзуға құқығы бар.
Бұл ретте Тапсырыс беруші барлық орындалған (қабылданған) Жұмыстардың құнына төлем жүргізеді.

7.2. Подрядчик/Исполнитель предоставляет гарантию Заказчику на эксплуатацию сроком на <срок гарантии>.
7.3. Подрядчик/Исполнитель обеспечивает защиту выполненных Работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных с Работами (при их наличии), от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с климатическими осадками, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами.
Подрядчик/Исполнитель при производстве своих работ обеспечивает защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но, не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком/Исполнителем в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.
<N. Новый пункт>
8. Ответственность Сторон
8.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете Заказчика, если Заказчик не выплачивает Подрядчику/Исполнителю причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Подрядчику/Исполнителю неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
8.3. В случае просрочки сроков выполнения Работ, Заказчик удерживает (взыскивает) с Подрядчика/Исполнителя неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения Подрядчиком/Исполнителем обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
8.4. В случае отказа Подрядчика/Исполнителя от выполнения Работ, или просрочки выполнения Работ на срок более одного месяца со дня истечения срока выполнения Работ по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Подрядчика/Исполнителя суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки.
При этом Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных (принятых) Работ.

8.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттерді орындаудан босатпайды.
8.6. Кез келген өзгеріс Шарт бойынша Жұмыстарды орындау үшін Мердігерге/Орындаушыға қажетті құнның немесе мерзімнің азаюына әкелетін болса, Шарттың сомасы немесе Жұмыстарды орындау кестесі, немесе екеуіне де сәйкес түрде түзетулер енгізіледі, ал Шартқа сәйкес түзетулер енгізіледі. Мердігердің/Орындаушылардың түзетулерді жүргізу туралы барлық сұранымдары Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы тапсырма алған күннен 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуы тиіс.
8.7. Мердігердің/Орындаушының Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да беруіне жол берілмейді.
8.8. Қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда, Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы мердігерлердің болуы Мердігерді/Орындаушыны Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
Жұмыстарды орындау үшін қосалқы мердігерлерге берілуі мүмкін жұмыстардың шекті көлемі жиынтығында орындалатын жұмыстардың екіден бір көлемінен аспауға тиіс.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге өткізілетін сатып алудың мәні болып табылатын жұмыстарды орындау көлемдерін өзге қосалқы мердігерлерге беруге тыйым салынады.
Жұмыстарды орындайтын Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктеріне және Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдарға сатып алудың мәні болып табылатын жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлерді тартуға жол берілмейді.
Ескерту. 8.8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8.9. Тапсырыс беруші осы Шарт бойынша Мердігер/Орындаушы өз міндеттемелерін орындамауына байланысты сатып алу туралы шартты бұзған жағдайда оның орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.
<N. Жаңа тармақ>
9. Шарттың қолданылу мерзімі және бұзылу талаптары
9.1. Шарт < қол қойған күннен бастап> күшіне енеді және <қолдану мерзімі> жылға дейін қолданылады.
9.2. Мынадай оқиғалар өзінен кейін олардың ұлғаюы бөлігінде:
1) Тапсырыс беруші Объектінің барлық учаскелерін пайдалануға тыйым салады, ол өз кезегінде Жұмыстарды орындауды кешіктіруге әкеп соғады.
2) Тапсырыс беруші Шартта жоспарланбаған сынақтарды жүргізу үшін жұмыстарды тоқтатуға Мердігерге/Орындаушыға нұсқау береді. Бұл ретте, егер бұл сынақтар ақауларды анықтамаса, онда Жұмыстарды өндіру тоқтатылған уақыт Жұмыстарды орындау мерзіміне қосылады;

8.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
8.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Подрядчику/Исполнителю для выполнения Работ по Договору, то сумма Договора или график выполнения Работ, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Подрядчика/Исполнителя на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Подрядчиком/Исполнителем распоряжения об изменениях от Заказчика.
8.7. Подрядчик/Исполнитель ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
8.8. В случае привлечения субподрядчиков (соисполнителей) Подрядчик/Исполнитель предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора. Наличие субподрядчиков не освобождает Подрядчика/Исполнителя от материальной или другой ответственности по Договору.
Предельные объемы работ, которые могут быть переданы субподрядчикам для выполнения работ, не должны превышать в совокупности одной второй объема выполняемых работ.
При этом субподрядчикам запрещается передавать иным субподрядчикам объемы выполнения работ, являющихся предметом проводимых закупок.
Выполняющие работы, общественные объединения лиц с инвалидностью Республики Казахстан и организации, созданные общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, не привлекают субподрядчиков по выполнению работ, являющихся предметом проводимых закупок.
8.9. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора в случае его расторжения в связи с невыполнением Подрядчиком/Исполнителем своих обязательств по данному Договору.
<N. Новый пункт>
9. Срок действия и условия расторжения Договора
9.1. Договор вступает в силу со дня подписания и действует по <срок действия> года.
9.2. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности Работ в части их увеличения:
1) Заказчик запрещает пользоваться всеми участками Объекта, что в свою очередь влечет задержку выполнения Работ;
2) Заказчик дает Подрядчику/Исполнителю указание на остановку Работ для проведения испытаний, не запланированных Договором. При этом, в случае если данные испытания не выявили дефектов, то время остановки производства Работ добавляется к сроку выполнения Работ;

3) Тапсырыс беруші дәлелдеу техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеу және жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттама әзірлеу жөніндегі жұмыстарға бастапқы деректермен жобалауға Тапсырма беруді кідіртеді;
9.3. Егер басқа тарап Шарттың талаптарын Шартта көзделген қағидатты талаптардан айыратындай елеулі бұзушылық жасаған болса, Тапсырыс беруші немесе Мердігер/Орындаушы Шартта көрсетілген мерзімге дейін Шартты бұза алады. Шарттың талаптарын елеулі бұзу өзіне мыналарды қамтиды, бірақ тізбеленгенмен шектеліп қалмайды:
1) егер Мердігер/Орындаушы Жұмыстарды орындау мерзімін бірнеше рет бұзса, Тапсырыс беруші Шартты бұза алады;
2) Мердігер/Орындаушы <күн саны> күнге дейін Жұмыстарды тоқтата тұрады, бұл ретте тоқтатуға Тапсырыс берушінің рұқсаты болмаса;
3) Мердігер/Орындаушы Тапсырыс беруші айқындаған негізделген уақыт кезеңі ішінде Тапсырыс беруші көрсеткен Ақауларды жоймаса;
4) Тапсырыс беруші Мердігерге/Орындаушыға Жұмыстар барысын кідіртуге нұсқау берсе және осындай нұсқау <күн саны> күн ішінде күшін жоймаса;
5) не Тапсырыс беруші, не Мердігер/Орындаушы оның қайта ұйымдастырылуын немесе бірлесуін қоспағанда, банкротқа ұшыраса немесе қандай да бір себептермен таратылса;
6) Мердігер/Орындаушы жобалау құжаттамасында және (немесе) шарттық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды жүргізу қағиадаларын, нұсқаулықтары мен ережелерін ескермейтін болса.
9.4. Шарт, оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда тараптардың келісімі бойынша бұзылуы мүмкін.
Шарт жоғарыда көрсетілген жағдаяттар себебінен жойылған кезде, Мердігер/Орындаушы Шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзу күніндегі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқылы.
9.5. Мына фактілердің бірі анықталған жағдайда:
1) оның негізінде осы Шарт жасалған сатып алуға қатысты Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу анықталса;
2) сатып алуды ұйымдастырушы Мердігерге/Орындаушыға Заңда көзделмеген жәрдемдерді көрсетсе;
3) Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін жұмыстар орындалған жағдайларды қоспағанда, Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) антидемпингтік шараларға сәйкес соманы енгізбеу жолымен Шартты жасасудан жалтарса сатып алу туралы Шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін.
9.6. Егер Шарт бұзылса Мердігер дереу жұмысты тоқтатады, Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және белгіленген тәртіппен оны Тапсырыс берушіге береді.
9.7. Егер Мердігердің Шарт талаптарын елеулі бұзуы себебінен Шарт бұзылатын болса, Объектідегі барлық материалдар мен Жабдық, сондай-ақ уақытша құрылымдар мен орындалған құрылыс жұмыстары Тапсырыс берушінің меншігі болып саналады және Шартты бұзуға байланысты қаржылық талқылаулар шешілгенге дейін оның билігінде болады.

3) Заказчик задерживает предоставление Задания на проектирование с исходными данными на работы по разработке технико-экономического обоснования и разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации.
9.3. Заказчик или Подрядчик/Исполнитель могут расторгнуть Договор до срока, указанного в Договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий Договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных Договором. Существенное нарушение условий Договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:
1) Заказчик может расторгнуть Договор, если Подрядчик/Исполнитель неоднократно срывает сроки выполнения Работ;
2) Подрядчик/Исполнитель приостанавливает Работы сроком до <кол-во дней> дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;
3) Подрядчик/Исполнитель не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику/Исполнителю указания задержать ход Работ, и такое указание не отменятся в течение <кол-во дней> дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик/Исполнитель терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам, за исключением его реорганизации или объединения;
6) Подрядчик/Исполнитель пренебрегает правилами производства Работ, инструкциями и положениями, указанными в проектной документации и (или) договорной документации.
9.4. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанного обстоятельства, Подрядчик/Исполнитель имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
9.5. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона в отношении закупки, на основании которой заключен данный Договор;
2) оказания организатором закупок содействия Подрядчику/Исполнителю, не предусмотренного Законом;
3) уклонения от заключения Договора путем невнесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии), за исключением случая выполнения работ до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора.
9.6. Если Договор расторгается, Подрядчик немедленно прекращает Работы, обеспечивает консервацию Объекта и передает его Заказчику в установленном порядке.
9.7. Все материалы и Оборудование, находящиеся на Объекте, а также временные сооружения и выполненные строительные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением Договора, если Договор расторгается по причине существенного нарушения условий Договора Подрядчиком.

10. Хабарлама
10.1. Бір тарап екінші тарапқа жолдайтын кез келген хабарлама Шартқа сәйкес төленген тапсырыс хатымен немесе телеграф, телекс, факс, телефакс, электрондық пошта бойынша не веб-портал арқылы жіберіледі.
10.2. Күндердің қайсысы кешірек болуына байланысты хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
11. Форс-мажор
11.1. Егер дүлей апат, әскери іс-қимылдар, эпидемия, ірі ауқымды ереуілдер, тікелей немесе жанама түрде тыйым салатын, сондай-ақ осы Шарт бойынша тараптардың міндеттемелерін орындауға кедергі болатын заңнамалық және үкіметтік актілердің күшіне енуі жататын форс-мажорлық жағдаяттар туындаған жағдайда, өзіне алған міндеттемелерді орындау үшін жауапкершіліктен босатылады. Бұл ретте, тарап форс-мажор басталғаны туралы жазбаша түрде дереу хабарлауға тиіс. Олай болмаған жағдайда бұл жағдаятқа сілтеме жасауға құқығы жоқ.
11.2. Форс-мажор жағдаяттары кезінде екінші тараптың өз міндеттемелерін орындамауына байланысты шығынға ұшыраған тарап осы оқиғалардың ауқымы туралы, сондай-ақ оның қызметіне тигізген әсері туралы құзыретті органдар мен ұйымдар растаған құжаттамалық дәлелдерді одан алуға құқығы бар.
11.3. Форс-мажор жағдайында Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатыла тұрғаны туралы хабарлайды. Мердігер/Орындаушы тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін қысқа мерзімде Жұмыстардың тоқтатыла тұруын қамтамасыз етеді.
11.4. Егер форс-мажор жағдаяты Шарттың орындалуын бұзатын болса, Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатыла тұруын куәландырады. Мердігер тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін қысқа мерзімде Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және жұмыстарды тоқтатады. Тапсырыс беруші Мердігерге Объектіні тоқтатқан күнге дейін орындалған жұмыстардың барлық көлемі үшін және Объектіні консервациялауға байланысты жұмыстар үшін ақы төлеуді жүргізеді.
12. Даулы мәселелерді шешу
12.1. Тапсырыс беруші мен Мердігер/Орындаушы Шарт бойынша немесе соған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер үдерісінде шешуге барлық күш-жігерлерін салуға тиіс.
12.2. Егер осындай келіссөздерден кейін Шарт бойынша дауды Тапсырыс беруші мен Мердігер/Орындаушы бейбіт жолмен шеше алмайтын болса, тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
13. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
13.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін төлем жасамайды, төлеуді ұсынбайды және қандай да бір тұлғаларға тікелей немесе жанама ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлеуге жол бермейді. кез келген заңсыз пайданы немесе басқа да жөнсіз мақсаттарды алу үшін.

10. Уведомление
10.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу, электронной почте либо посредством веб-портала.
10.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
11. Форс-мажор
11.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, к которым относятся стихийные бедствия, военные действия, эпидемии, крупномасштабные забастовки, вступление в силу законодательных и правительственных актов, прямо или косвенно запрещающих, а также препятствующих исполнению сторонами обязательств по настоящему Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств. При этом сторона должна незамедлительно письменно уведомить о наступлении форс-мажора. В противном случае сторона не вправе ссылаться на данное обстоятельство.
11.2. Сторона, понесшая убытки из-за невыполнения другой стороной своих обязательств при форс-мажорных обстоятельствах, имеет право получить от нее документальное подтверждение о масштабах этих событий, а также об их влиянии на ее деятельность, подтвержденное компетентными органами и организациями.
11.3. В случае форс-мажора Заказчик сообщает о приостановке Договора. Подрядчик/Исполнитель в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает приостановление Работ.
11.4. Если форс-мажорное обстоятельство срывает выполнение Договора, Заказчик удостоверяет приостановку Договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта и за работы, связанные с консервацией Объекта.
12. Решение спорных вопросов
12.1. Заказчик и Подрядчик/Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
12.2. Если после таких переговоров Заказчик и Подрядчик/Исполнитель не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Противодействие коррупции
13.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.

1) жұмыстардың бағасын және тиісінше шарт сомасын азайту бөлігінде тараптардың өзара келісімі бойынша;
2) жұмыстардың бағасын және тиісінше шартта көзделген шартты орындауды бастаған күннен бастап орындауды аяқтау күніне дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасы Ұлттық валютасы бағамының едәуір төмендеуіне байланысты шарт сомасының (ұзақ мерзімді) ұлғаюы бөлігінде жол беріледі.
Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы жұмыстарды сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жылына бір реттен артық емес, ал ұзақ мерзімді шартқа жылына екі реттен артық емес жол беріледі.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растайтын құжаттарды қоса бере отырып, өндіруге арналған шығындардың және (немесе) жұмыстарды орындауға арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, Шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне бағаны (ұзақ мерзімді) ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс;
3) ведомстводан тыс сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамаға және сатып алу жоспарына тиісті өзгерістер енгізілген жағдайда шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;
4) осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген жұмыстарды, жұмыстардың көлеміне қажеттілікті азайтумен не негізді ұлғайтумен байланысты, сатып алу жоспарында бастапқы жоспарланғаннан аспайтын сомаға және көлемге шарт сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жасалған шартта көрсетілген тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі талабымен шарттың орындалу мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде жасалуы мүмкін. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы сатып алу бойынша қалыптасқан үнемдеу шегінде жол беріледі;
5) егер өнім беруші өзімен жасалған шартты орындау процесінде бірлік үшін бағаның өзгермеуі шартында онымен жасалған шарттың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындаудың анағұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) талаптарын ұсынған жағдайда;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы жұмыстарды сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі;
7) тапсырыс берушінің және (немесе) өнім берушінің лауазымды адамына қатысты шартты орындауға байланысты қылмыстық іс қозғалған жағдайда жұмыстар бойынша шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде;

1) по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на работы и соответственно суммы договора;
2) в части увеличения цены на работы и соответственно суммы (долгосрочного) договора, связанного со значительным снижением курса национальной валюты Республики Казахстан, в период с даты начала исполнения и до даты окончания исполнения договора, предусмотренных в договоре.
Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных работ в плане закупок не более одного раза в год, а в долгосрочный договор не более двух раз в год.
При этом поставщик предоставляет заказчику обоснование необходимости увеличения цены (долгосрочного) договора с указанием детальной калькуляции затрат на производство и (или) факторов, влияющих на увеличение затрат на выполнение работ на часть невыполненного объема договора с приложением подтверждающих документов;
3) в части уменьшения или увеличения суммы договора, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, в случае внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, прошедшую вневедомственную экспертизу, и в план закупок;
4) в части уменьшения либо увеличения суммы договора на сумму и объем, не превышающих первоначально запланированных в плане закупок, связанной с уменьшением либо обоснованным увеличением потребности в объеме работ, за исключением работ, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, услуг, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, при условии неизменности цены за единицу работы указанных в заключенном договоре. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сложившейся экономии по данной закупке;
5) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия выполнения работ являющегося предметом заключенного с ним договора;
6) в части уменьшения или увеличения суммы договора, связанной с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных работ в плане закупок;
7) в части изменения срока исполнения договора по работам в случае возбуждения уголовного дела, связанного с исполнением договора, в отношении работника заказчика и (или) поставщика;

8) жасасқан шарттың сомасы немесе жұмыстарды орындаудың болжамды құны немесе қамтамасыз ету өзгеріссіз қалған жағдайда қаржыландыру жылдар бойынша өзгерген жағдайда жұмыстарды сатып алу туралы шартты орындау мерзімін өзгерту бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейіннен сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға қызмет көрсету көлемі қысқартылды және тиісті өзгерістер енгізіледі.
14.4. Шарт бойынша бір Тараптың міндеттемелерін беруге екінші Тараптың жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
14.5. Веб-портал арқылы жасалған Шарт, бірдей заңдық күші бар қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
14.6. Шартпен реттелмеген бөлігінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
<N.Жаңа тармақ>
15. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші:
<Тапсырыс берушінің толық атауы>
< Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН < Тапсырыс берушінің БСН>
БСК< Тапсырыс берушінің БСК>
ЖСК< Тапсырыс берушінің ЖСК>
<Банктің атауы>
Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны>
<Тапсырыс берушінің лауазымы>
<Тапсырыс берушінің ТАӘ>
Өнім беруші:
<Өнім берушінің толық атауы>
<Өнім берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН/ССН/ТЕН
<Өнім берушінің БСН/ССН/ТЕН> БСК
< Өнім берушінің БСК> ЖСК
<Өнім берушінің ЖСК>
<Банктің атауы>
Тел.: <Өнім берушінің телефоны>
<Өнім берушінің лауазымы>
<Өнім берушінің ТАӘ>
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ТАӘ – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
24-қосымша
Жобалау-сметалық құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздеме) әзірлеу бойынша жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шарт
<Сәйкестендіру нөмірі >
<Тапсырыс берушінің өңірі> № <шарттың нөмірі> <шарттың күні>
<Тапсырыс берушінің толық атауы> атынан <Тапсырыс берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін, бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын <Тапсырыс берушінің лауазымы> <Тапсырыс берушінің ТАӘ> бір тараптан және <Өнім берушінің толық атауы> атынан <Өнім берушінің негіздемесі> негізінде әрекет ететін бұдан әрі <Мердігер/Орындаушы> деп аталатын <Өнім берушінің лауазымы> <Өнім берушінің ТАӘ> екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы және <қорытындылардың күні> № <қорытындылардың нөмірі> <сатып алу тәсілі> тәсілімен сатып алу қорытындылары негізінде осы жұмыстарды сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегі туралы келісімге келді:

8) в части изменения сроков исполнения договора о закупках работ в случае изменения финансирования по годам при условии неизменности суммы заключенного договора или уменьшения сметной стоимости выполнения работ или оказания услуг и внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, в последующем прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14.4. Передача обязанностей одной из Сторон по Договору осуществляется только с письменного согласия другой Стороны.
14.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством веб-портала.
14.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
<N. Новый пункт>
15. Реквизиты Сторон
Заказчик
Поставщик
<полное наименование Заказчика><Полный юридический адрес Заказчика>БИН <БИН Заказчика>БИК <БИК Заказчика>ИИК <ИИК Заказчика><Наименование банка>Тел.: <телефон Заказчика><должность Заказчика><ФИО Заказчика>:
<полное наименование Поставщика><Полный юридический адрес Поставщика>БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП Поставщика>БИК <БИК Поставщика>ИИК <ИИК Поставщика><Наименование банка>Тел.: <телефон Поставщика><должность Поставщика><ФИО Поставщика>
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 24
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках работ по разработке проектно-сметной документации (технико-экономического обоснования)
Сноска. Приложение 24 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
<Идентификационный номер>
<регион Заказчика> № <номер договора><дата договора>
<полное наименование Заказчика>, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает <должность Заказчика><ФИО Заказчика>, действующий на основании <основание Заказчика>, с одной стороны и <полное наименование Поставщика>, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем "Подрядчик/Исполнитель", от лица которого выступает <должность Поставщика><ФИО Поставщика>, действующий на основании <основание Поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок способом <способ закупки> от <дата итогов> № <номер итогов>, заключили настоящий договор о закупках работ (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Ұғымдар мен анықтамалар
1.1. Осы Шартта төменде аталған ұғымдар мынадай түсіндірулерге ие:
1) Жобалаушы/Орындаушы – Тапсырыс берушімен жасалған шартта Тапсырыс берушінің контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға, сондай-ақ консорциум (Сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында көзделген жағдайларда);
2) Қосалқы жобалаушы – Жобалаушымен/Орындаушымен Шарт бойынша жұмыстардың бір бөлігін орындауға арналған шарты және (немесе) келісімі бар тұлға немесе ұйым;
3) Жұмыстар – Объектіні салу үшін қажетті барлық жобалау және іздестіру жұмыстары, сондай-ақ жобаға сараптама жүргізу жөніндегі жұмыстар, Шартта оған тиісті қосымшаларымен көзделген жұмыстар, сондай-ақ объектіні іске асыру басталғанға дейін немесе салу барысында туындаған жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге байланысты барлық қосымша жұмыстар;
4) объекті – сатып алуды ұйымдастырушы жобалау-сметалық құжаттаманы және техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеуге жататын деп анықтаған және Жобалаушы Шартта көзделген түрде Тапсырыс берушіге беретін ғимарат, құрылыс, учаске.
<n) Жаңа тармақша>
2. Шарттың мәні
2.1. Жобалаушы/Орындаушы осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын шарттарға, талаптарға және бағалар бойынша жұмысты (бұдан әрі – жұмыс) орындауға міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші орындалған жұмысты (жұмыстарды) қабылдауға және Жобалаушы/Орындаушы Шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда осы Шарттың талаптарында ол үшін ақы төлеуге міндеттенеді:
2.2. Жұмыстар Жоба бойынша орындалады – <сатып алудың атауы>, ол <объектінің орналасқан жерінде> орналасқан.
2.3. Төменде санамаланған құжаттар мен оларда айтылған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын жұмыстардың орындау шарттары (1-қосымша)
3) сатып алынатын жұмыстардың тізбесі (2-қосымша);
4) консорциялық келісім (консорциуммен Шарт жасасқан жағдайда);
5) тапсырыс беруші бекіткен жобалауға тапсырма.
3. Шарттың сомасы және төлеу талаптары
3.1. Шарттың жалпы сомасы Шартқа № 1 қосымшада айқындалады және <шарт сомасы> (<сома жазумен>) теңгені құрайды және Жұмыстарды орындауға байланысты барлық шығыстарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, <оның ішінде ҚҚС <ҚҚС сомасы> теңге> /ҚҚС-сыз> (бұдан әрі - Шарт сомасы) қамтиды.
3.2. Шарт __ жылға тіркеуге жатады (жатпайды.).
3.3. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді және (немесе) Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізгеннен кейін № 1 қосымшаға сәйкес мөлшерде аванстық төлем жүргізеді.
Қалған соманы Тапсырыс беруші Жобалаушының/Орындаушының <төлем шарты> есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен Тараптар орындалған жұмыстар актісіне қол қойған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей, бұрын төленген авансқа барабар ұстап қалуды ескере отырып төлейді.
Орындалған жұмыстар үшін төлемді Тапсырыс беруші Жобалаушының/Орындаушының <төлем шарты> есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен орындалған Жұмыстар актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей жүргізеді.

1. Понятия и определения
1.1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) Проектировщик /Исполнитель – юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре, а также консорциум (в случаях, предусмотренных Правилами осуществления закупок);
2) Субпроектировщик – лицо или организация, имеющее договор и (или) соглашение с Проектировщиком/Исполнителем на выполнение части работ по Договору;
3) Работы – все проектные и изыскательские работы, а также работы по проведению экспертиз проекта, которые необходимы для строительства Объекта, работы, предусмотренные Договором с соответствующими приложениями к нему, а также все дополнительные работы, связанные с корректировкой проектно-сметной документаций, возникшие до начала реализации или в ходе строительства объекта;
4) объект – здание, сооружение, участок, определенное организатором закупок как подлежащее для разработки проектно-сметной документации и технико-экономического обоснования и передаваемое Проектировщиком Заказчику в виде, предусмотренном Договором.
<n) новый подпункт>
2. Предмет Договора
2.1. Проектировщик/Исполнитель обязуется выполнить работу(ы) согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору (далее – Работа), являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять выполненную(ые) Работу(ы) и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Проектировщиком/Исполнителем своих обязательств по Договору:
2.2. Работы выполняются по Проекту – <наименование закупки>, который находится <местонахождение объекта>.
2.3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) условия выполнения закупаемых работ (приложение 1);
3) перечень закупаемых работ (приложение 2);
4) консорциальное соглашение (в случае заключения Договора с консорциумом);
5) задание на проектирование, утвержденное заказчиком.
3. Сумма Договора и условия оплаты
3.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /без НДС> (далее – сумма Договора).
3.2. Договор подлежит регистрации/не подлежит регистрации на <____> год.
3.3. Заказчик после вступления Договора в силу, производит авансовый платеж в размере согласно приложению № 1 после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора, обеспечения аванса и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 Правил.
Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Проектировщика/Исполнителя <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
Оплата за выполненные Работы производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Проектировщика/Исполнителя <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ.

3.4. Орындалатын жұмыстардың көлемі Шартқа 1-қосымшада айтылған.
3.5. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
1) қол қойылған Шарт;
2) орындалған жұмыстардың актісі(лері);
3) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;
4) Жобалаушы/Орындаушы Тапсырыс берушіге ұсынған орындалған жұмыстардың жалпы сомасын көрсете отырып, сипатталған шот-фактура.
Ескерту. 3.5.-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тараптардың міндеттемелері
4.1. Жобалаушы/Орындаушы:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиісінше орындалуын қамтамасыз етуге;
2) Шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде <сома> теңгеге тең Шарттың жалпы сомасының үш пайызы мөлшерінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын және <сома> теңгеге тең Шартқа 1-қосымшаға сәйкес Шарт мәндері бойынша көзделген аванс мөлшерлерін, <сондай-ақ <сома> теңгеге тең антидемпинг шараларына сәйкес соманы> енгізуге міндеттенеді, бұл жалпы алғанда:
сатып алу веб-порталында (бұдан әрі – веб-портал) растау құжатының көшірмелерін орналастыра отырып, Тапсырыс берушінің № <кепілдік жарнасына арналған шот> банктік шотына <қала> қаласы бойынша <банктің атауы> кепілді ақшалай жарна;
не:
Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында берілетін банктік кепілдік;
Бұл ретте Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Жобалаушы/Орындаушы Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі аяқталғанға дейін Шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған жағдайда енгізбеуі мүмкін;
3) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде орындалатын жұмыстардың Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қамтамасыз етуге;
4) жобалау-сметалық құжаттамада, техникалық-экономикалық негіздемеде Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрі міндетін атқарушының 2022 жылғы 26 мамырдағы № 286 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28243 болып тіркелген) Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің дерекқорын қалыптастыру және жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және оларды берушілердің (бар болса) дерекқорына енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен құрастырмаларды пайдалануды көрсетуге;

3.4. Объем выполняемых работ оговорен в Приложении 1 к Договору.
3.5. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) подписанный Договор;
2) акт(ы) выполненных работ;
3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах, по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам;
4) счет-фактура с описанием, указанием общей суммы выполненных работ, представленная Проектировщиком/ Исполнителем Заказчику.
Сноска. Пункт 3.5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Обязательства Сторон
4.1. Проектировщик/Исполнитель обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную <сумма> тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> тенге, <а также сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами равную <сумма> тенге>, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) тенге в виде:
гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика № <счет для гарантийного взноса> в <наименование банка> по городу <город>, БИК <БИК> с размещением на веб-портале закупок (далее – веб-портал) копии подтверждающего документа;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 26 к Правилам;
При этом сумма обеспечения исполнения Договора может не вноситься Проектировщиком/Исполнителем в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по Договору до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие выполняемых работ требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой частью Договора;
4) указать в проектно-сметной документации, технико-экономическом обосновании на использование строительных материалов, оборудования, изделия и конструкции, включенные в базу данных товаров, работ, услуг и их поставщиков (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами формирования и ведения базы данных товаров, работ, услуг и их поставщиков, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 26 мая 2022 года № 286 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28243);

5) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шарттың талаптарын орындау үшін Жобалаушы/Орындаушы тартқан персоналды қоспағанда, Тапсырыс беруші немесе оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға міндетті. Көрсетілген ақпарат осы персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қажетті шамада берілуі тиіс;
6) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Шартты іске асыру мақсаттарынан басқа, жоғарыда аталған құжаттар мен ақпаратты пайдаланбауға;
7) Тапсырыс берушінің бірінші талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат беруге;
8) Тапсырыс берушіге Жобалаушының/Орындаушының Шарт талаптарын тиісінше орындамауынан және/немесе өзге де заңсыз әрекеттерден туындаған өзіне келтірілген залалды толық көлемде өтеуге;
9) Тапсырыс берушіге веб-портал арқылы электрондық цифрлық қолтаңбамен бекітілген орындалған жұмыстар актісін ресімдеуге және жіберуге;
10) Тапсырыс беруші орындалған жұмыстар актісін бекіткеннен кейін шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда жазып беру қағидалрына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда жазып беруге міндеттенеді.
Ескерту. 4.1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.03.2024 № 168 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4.2. Жобалаушы/Орындаушы:
1) Тапсырыс берушіден шарт бойынша орындалған жұмыстар үшін ақы төлеуді талап етуге;
2) Тапсырыс берушімен алдын ала келісе отырып, Шартқа № 1 қосымшада көрсетілген жұмыстарды мерзімінен бұрын орындауға құқылы.
4.3. Тапсырыс беруші:
1) Жобалаушы/Орындаушы мамандарының Жұмыстарды орындау үшін қол жеткізуін қамтамасыз етуге;
2) Орындалған жұмыстардың сәйкессіздігі анықталған кезде Жобалаушыны/Орындаушыны дереу жазбаша хабардар етуге;
3) жұмыстарды қабылдау кезінде орындалған жұмыстар актісін веб-портал арқылы бекітуге не Сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген мерзімде қабылданбауының дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, жұмыстарды қабылдаудан бас тартуға;
4) орындалған жұмыстар актісі бекітілгеннен кейін электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда Шот-фактураларды жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы Өнім беруші жазып берген шот-фактураны қабылдауға;
5) осы Шартта белгіленген тәртіппен және мерзімдерде төлем жүргізуге міндеттенеді.
4.4. Тапсырыс беруші:

5) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Проектировщиком/Исполнителем для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
6) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;
7) по первому требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
8) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим выполнением Проектировщиком/Исполнителем условий Договора и/или иными неправомерными действиями;
9) оформить и направить Заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью акт выполненных работ;
10) после утверждения Заказчиком акта выполненных работ, выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур.
Сноска. Пункт 4.1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 29.03.2024 № 168 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4.2. Проектировщик/Исполнитель вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за выполненные Работы по Договору;
2) на досрочное выполнение Работ, указанных в Приложении № 1 к Договору, заранее согласовав с Заказчиком сроки выполнения.
4.3. Заказчик обязуется:
1) обеспечить доступ специалистов Проектировщика/Исполнителя для выполнения Работ;
2) при выявлении несоответствий выполненных Работ незамедлительно письменно уведомить Проектировщика/Исполнителя;
3) при приемке Работ утвердить посредством веб-портала акт выполненных работ либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные Правилами осуществления закупок;
4) после утверждения акта выполненных работ принять счет-фактуру, выписанную Поставщиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
5) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором.
4.4. Заказчик вправе:

1) орындалған Жұмыстардың сапасын тексеруге;
2) Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындаған жағдайда Тапсырыс беруші жұмыстарды мерзімінен бұрын қабылдауға және Шарт талаптарына сәйкес ол үшін ақы төлеуге құқылы. Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындаудан бас тартуға оны қабылдау мүмкіндігі болмаған жағдайда жол беріледі.
5. Жұмыстарды тапсыру және қабылдау тәртібі
5.1. Егер Жобалаушы өз міндеттемелерін шарттық құжаттардың талаптарын бұза отырып орындаса, сондай-ақ, егер Жобалаушы жұмысты орындауға қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші жазбаша нұсқамамен Жобалаушыға тоқтату себептері жойылғанға дейін жұмыстарды тұтастай немесе оның бір бөлігін тоқтату туралы өкім бере алады.
5.2. Жобалау-сметалық құжаттаманы кешенді ведомстводан тыс сараптамаға жіберу алдында Жобалаушы Тапсырыс берушіге ілеспе хатпен жобалау-сметалық құжаттаманы қарау үшін жібереді, оған тексеру үшін жобалау-сметалық құжаттаманың қабылдау-тапсыру актісі қоса беріледі.
5.3. Тапсырыс беруші жобалау-сметалық құжаттаманы алған күннен бастап 10 (он) күнтізбелік күн ішінде жобалау-сметалық құжаттаманы:
1) тиісті сараптамалардың, келісімдердің, техникалық шарттардың қорытындысының бар болуына;
2) құзыретті (уәкілетті) мемлекеттік органдардың жобалау-сметалық құжаттамаға қажетті келісімдерінің бар болуына;
3) техникалық тапсырманың талаптарына, ҚР нормалары мен стандарттарына сәйкестігіне, Техникалық және Ғылыми-техникалық кеңестердің ұсынымдарын қолдануына қарайды.
5.4. Тапсырыс беруші жобалау-сметалық құжаттаманы қарағаннан кейін:
1) жобалау-сметалық құжаттамаға қандай да бір ескертулер болған және/немесе қажетті келісулер болмаған және/немесе тиісті сараптамалардың қорытындысы болмаған жағдайда, жобалау-сметалық құжаттаманы Жобалаушыға ескертулері мен оларды жою мерзімдерін көрсете отырып, пысықтау үшін жазбаша қайтарады;
2) жобалау-сметалық құжаттамаға Тапсырыс берушіде қандай да бір ескертулер болмаған жағдайда, кешенді ведомствадан тыс сараптамадан өтуге тиісті шарттың қорытындысымен соңғы Тапсырыс беруші жібереді.
5.5. Мемлекеттік сараптаманың оң қорытындысын алғаннан кейін Жобалаушы ұсынған жобалау-сметалық құжаттаманы қабылдап алу-тапсыру актісіне және одан кейін орындалған жұмыстар актісіне қол қою арқылы қағаз тасығыштарда 4 (төрт) данадан кем емес, және электрондық форматта 2 (екі) данада жобалау-сметалық құжаттаманы қабылдайды.
5.6. Жобалау-сметалық құжаттаманы қабылдау – тапсыру актісіне қол қою арқылы Жобалаушы барлық мүліктік емес құқықтарды Тапсырыс берушінің пайдасына беруді растайды.

1) проверять качество выполненных Работ;
2) в случае досрочного выполнения Работ, Заказчик вправе досрочно принять работы и оплатить за нее в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочном выполнении Работ осуществляется в случаях отсутствия возможности его принятия.
5. Порядок сдачи и приемки работ
5.1. Если Проектировщик выполняет свои обязательства с нарушением требований договорных документов, а также, если Проектировщик оказывается неспособным выполнить работу, Заказчик письменным предписанием может отдать распоряжение Проектировщику об остановке работ в целом или ее части до устранения причин остановки.
5.2. Перед направлением проектно-сметной документации на комплексную вневедомственную экспертизу, Проектировщик направляет Заказчику проектно-сметную документацию сопроводительным письмом для рассмотрения, к которому прилагается акт приема-передачи проектно-сметной документации для проверки.
5.3. Заказчик рассматривает проектно-сметную документацию течение 10 (десяти) календарных дней с даты получения проектно-сметной документации на предмет:
1) наличия заключения соответствующих экспертиз, согласований, технических условий;
2) наличия необходимых согласований проектно-сметной документации компетентными (уполномоченными) государственными органами;
3) соответствие требованиям технического задания, нормам и стандартам РК, следования рекомендациям Технического и Научно-технического советов.
5.4. После рассмотрения проектно-сметной документации Заказчик:
1) в случае наличия каких-либо замечаний к проектно-сметной документации и/или отсутствия необходимых согласований и/или отсутствия заключения соответствующих экспертиз – письменно возвращает проектно-сметную документацию Проектировщику для доработки, с указанием замечаний и сроков их устранения;
2) в случае отсутствия у Заказчика каких-либо замечаний к проектно-сметной документации последняя направляется Заказчиком на прохождение комплексной вневедомственной экспертизы с заключением соответствующего договора.
5.5. После получения положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы принимает проектно-сметную документацию на бумажных носителях не менее 4 (четырех) экземпляров, и в 2 (двух) экземплярах в электронном формате, путем подписания, представленного Проектировщиком, акта приема-передачи проектно-сметной документации и затем акта выполненных Работ.
5.6. Подписанием акта приема-передачи проектно–сметной документации, Проектировщик подтверждает передачу всех неимущественных прав в пользу Заказчика.

5.7. Жұмыстарды Жеткізуші Тапсырыс берушіге жоғарыда көрсетілген Шарттың талаптарына дәл сәйкес жұмыстарды толық тапсырған жағдайда жұмыс орындалған болып саналады.
5.8. Жобалаушы/Орындаушы орындалған жұмыстарды қабылдау/тапсыру кезінде Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды ұсынады:
1) егер жұмыстар Қазақстанда шығарылған материалдардан және жабдықтардан орындалған болса, онда "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен бекітілген Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларға (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) (бұдан әрі – Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидалары) сәйкес белгіленген тәртіпте Тауардың шыққан жері туралы "СТ-KZ" сертификатының түпнұсқасы немесе белгіленген үлгідегі көшірмесі, не уәкілетті ұйым растаған көшірмесі беріледі;
2) егер жұмыстар шетелде шығарылған материалдардан және жабдықтардан орындалған болса – Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларында белгіленген тәртіпте шығарған елдің тиісті органы берген Тауардың шыққан жері туралы тиісті сертификаттың тұпнұсқасы немесе көшірмесі.
5.9. Жобалаушы жобалау-сметалық құжаттаманың сапасына жауапты болады және жобаны кешенді ведомствадан тыс сараптамадан өткен уақытқа дейін, тіпті оның оң қорытындысын алғанға дейін алып жүреді.
<№. Жаңа тармақ>
5. Кепілдік. Сапа
6.1. Жобалаушы Тапсырыс берушінің кешенді ведомствадан тыс сараптаманың оң қорытындысын алған күннен бастап 3 (үш) жыл ішінде орындалған жұмыстардың сапасына кепілдік береді.
6.2. Жобалаушы жұмыстардың жобалауға Тапсырыс беруші бекіткен тапсырмаға (сәулет-жоспарлау тапсырмасына, техникалық шарттарға) сәйкес және құрылысқа арналған жобалау-сметалық құжаттама жүйесінің халықаралық стандартының, конструкторлық құжаттаманың бірыңғай жүйесінің талаптарына және Қазақстан Республикасының құрылыс нормаларына сәйкес орындалатынына кепілдік береді.

5.7. Работа считается выполненной при условии полной сдачи Поставщиком Работ Заказчику в точном соответствии вышеуказанным требованиям Договора.
5.8. Проектировщик/Исполнитель при приемке/сдаче выполненных работ предоставляет Заказчику следующие документы:
1) если работы выполнены из материалов и оборудования казахстанского происхождения, то предоставляется оригинал или копия установленного образца, либо заверенная уполномоченной организацией копия Сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в установленном порядке в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара и отмене его действия, утвержденными приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23514) (далее – Правила по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара);
2) если работы выполнены из материалов и оборудования иностранного происхождения – оригинал или копию соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного соответствующим органом страны происхождения в порядке, установленном Правилами по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия.
5.9. Проектировщик несет ответственность за качество проектно-сметной документации и сопровождает проект на время проведения комплексной вневедомственной экспертизы вплоть до получения ее положительного заключения.
<№. Новый пункт>
6. Гарантии. Качество
6.1. Проектировщик гарантирует качество выполненных Работ в течение 3 (трех) лет с даты получения Заказчиком положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы.
6.2. Проектировщик гарантирует, что Работы будут выполнены в соответствии с утвержденным Заказчиком Заданием на проектирование (архитектурно-планировочным заданием, техническими условиями) и в соответствии с требованиями международного стандарта системы проектно-сметной документации для строительства, единой системы конструкторской документации и строительными нормами Республики Казахстан.

6.3. Жобалаушы кепілдік мерзімі шегінде табылған жұмыстардағы кемшіліктері үшін жауапты болады.
<№. Жаңа тармақ>
7. Тараптардың жауапкершілігі
7.1. Тараптар осы Шарт шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Секвестрлеу және/немесе Тапсырыс берушінің қолма-қол ақшаны бақылау шотында ақша жеткіліксіз болған жағдайларды қоспағанда, егер Тапсырыс беруші Жобалаушыға/Орындаушыға Шартта көрсетілген мерзімде өзіне тиесілі қаражатты төлемесе, онда Тапсырыс беруші Жобалаушыға/Орындаушыға кешіктірілген әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1% (нөл бүтін бір) мөлшерінде ұсталған төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10% аспауы тиіс.
7.3. Жұмыстарды орындау мерзімдері кешіктірілген жағдайда, Тапсырыс беруші Жобалаушыдан/орындаушыдан мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% (нөл бүтін бір) мөлшерінде Жобалаушы/Орындаушы міндеттемелерді толық орындамаған жағдайда тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстап қалады (өндіріп алады) не міндеттемелерді тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда әрбір мерзімі өткен күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстап қалады (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10% аспауы тиіс.
7.4. Жобалаушы/Орындаушы жұмыстарды орындаудан бас тартқан немесе шарт бойынша жұмыстарды орындау мерзімі аяқталған күннен бастап бір айдан астам мерзімге жұмыстарды орындау мерзімін өткізіп алған жағдайда, бірақ шарттың қолданылу мерзімінің аяқталу мерзімінен кешіктірмей Тапсырыс беруші Жобалаушыдан/Орындаушыдан мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% (нөл бүтін бір) мөлшерінде тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) сомасын өндіріп ала отырып, осы Шартты бір жақты тәртіппен бұзуға құқылы.
Бұл ретте Тапсырыс беруші барлық орындалған (қабылданған) жұмыстардың құны үшін ақы төлейді.
7.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
7.6. Егер кез келген өзгеріс шарт бойынша жұмыстарды орындау үшін Жобалаушыға/Орындаушыға қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкеп соқтырса, онда шарттың сомасы немесе жұмыстарды орындау кестесі немесе және т.б. тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Жобалаушының/Орындаушының түзетуді жүргізуге барлық сұратулары Жобалаушы/Орындаушы Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкімді алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуы тиіс.

6.3. Проектировщик несет ответственность за недостатки в Работах, обнаруженные в пределах гарантийного срока.
<№. Новый пункт>
7. Ответственность Сторон
7.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности Заказчика, если Заказчик не выплачивает Проектировщику /Исполнителю причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Проектировщику/Исполнителю неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
7.3. В случае просрочки сроков выполнения Работ, Заказчик удерживает (взыскивает) с Проектировщика/Исполнителя неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения Проектировщиком/Исполнителем обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
7.4. В случае отказа Проектировщика/Исполнителя от выполнения Работ, или просрочки выполнения Работ на срок более одного месяца со дня истечения срока выполнения Работ по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Проектировщика/Исполнителя суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки.
При этом Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных (принятых) Работ.
7.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
7.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Проектировщику/Исполнителю для выполнения Работ по Договору, то сумма Договора или график выполнения Работ, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Проектировщика/Исполнителя на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Проектировщиком/Исполнителем распоряжения об изменениях от Заказчика.

7.7. Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Жобалаушының/Орындаушының осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық не ішінара беруіне жол берілмейді.
7.8. Қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда Жобалаушы/Орындаушы Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы жобалы шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы жобалаушылардың болуы Жобалаушыны/Орындаушыны шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
Қосалқы жобалаушыларға жұмыстарды орындау үшін берілуі мүмкін жұмыстардың шекті көлемі Орындалатын жұмыстардың жиынтығында көлемінен екіден бірінен аспауы тиіс.
Бұл ретте қосалқы жобалаушының жүргізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау көлемін өзге қосалқы жобалаушының беруіне тыйым салынады.
Жұмыстарды орындайтын адамдарға, Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктеріне және Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдарға өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау бойынша қосалқы жобалаушыларды тартуға жол берілмейді.
Ескерту. 7.8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7.9. Жобалаушының/Орындаушының осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамауына байланысты шарт бұзылған жағдайда Тапсырыс беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.
<N. Жаңа тармақ>
8. Шарттың қолданылу мерзімі және бұзу талаптары
8.1. Шарт < қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және <қолданылу мерзімі> жылға дейін қолданылады.
8.2. Мынадай оқиғалар жұмыстардың ұзақтығы мерзімдерін олардың ұлғаю бөлігінде өзгертуге әкеп соғады:
1) Тапсырыс беруші объектінің барлық учаскелерін пайдалануға тыйым салады, бұл өз кезегінде жұмыстардың орындалуын кідіртуге әкеп соғады.;
2) Тапсырыс беруші Жобалаушыға/Орындаушыға Шартта жоспарланбаған сынақтар жүргізу үшін жұмыстарды тоқтатуға нұсқау береді. Бұл ретте, егер осы сынақтар ақаулар анықталмаса, онда жұмыс өндірісін тоқтату уақыты жұмыстарды орындау мерзіміне қосылады;
3) Тапсырыс беруші техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарға бастапқы деректерімен жобалауға тапсырма беруді кідіртеді.
8.3. Тапсырыс беруші немесе Жобалаушы/Орындаушы, егер екінші Тарап Шартта көзделген қағидатты талаптардан айыратын Шарт талаптарын елеулі түрде бұзса, Шартта көрсетілген мерзімге дейін Шартты бұза алады. Шарттың талаптарын елеулі түрде бұзу мыналарды қамтиды, бірақ санамаланғандармен шектелмейді:

7.7. Проектировщик/Исполнитель ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
7.8. В случае привлечения субподрядчиков (соисполнителей) Проектировщик/Исполнитель предоставляет Заказчику копии всех субпроектных договоров, заключенных в рамках данного Договора. Наличие субпроектировщиков не освобождает Проектировщика/Исполнителя от материальной или другой ответственности по Договору.
Предельные объемы работ, которые могут быть переданы субпроектировщикам для выполнения работ, не должны превышать в совокупности одной второй объема выполняемых работ.
При этом субпроектировщикам запрещается передавать иным субпроектировщикам объемы выполнения работ, являющихся предметом проводимых закупок.
Выполняющие работы, общественные объединения лиц с инвалидностью Республики Казахстан и организации, созданные общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, не привлекают субпроектировщиков по выполнению работ, являющихся предметом проводимых закупок.
7.9. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора в случае его расторжения в связи с невыполнением Проектировщиком/Исполнителем своих обязательств по данному Договору.
<N. Новый пункт>
8. Срок действия и условия расторжения Договора
8.1. Договор вступает в силу со дня подписания> и действует по <срок действия> года.
8.2. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности Работ в части их увеличения:
1) Заказчик запрещает пользоваться всеми участками Объекта, что в свою очередь влечет задержку выполнения Работ;
2) Заказчик дает Проектировщику/Исполнителю указание на остановку Работ для проведения испытаний, не запланированных Договором. При этом, в случае если данные испытания не выявили дефектов, то время остановки производства Работ добавляется к сроку выполнения Работ;
3) Заказчик задерживает предоставление Задания на проектирование с исходными данными на работы по разработке технико-экономического обоснования и разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации.
8.3. Заказчик или Проектировщик/Исполнитель могут расторгнуть Договор до срока, указанного в Договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий Договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных Договором. Существенное нарушение условий Договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:

1) Егер Жобалаушы/Орындаушы жұмысты орындау мерзімін бірнеше рет бұзса, Тапсырыс беруші Шартты бұза алады;
2) Тапсырыс беруші тоқтауды санкцияламаса да Жобалаушы/Орындаушы жұмысты <күн саны> күнге дейінгі мерзімге тоқтата тұрады;
3) Жобалаушы/Орындаушы Тапсырыс беруші айқындаған негізделген уақыт кезеңі ішінде Тапсырыс беруші көрсеткен ақауларды жоймайды;
4) Тапсырыс беруші Жобалаушыға/Орындаушыға жұмыс барысын кідіртуге нұсқау береді және мұндай нұсқаудың <күн саны> күн ішінде күші жойылмайды;
5) Не Тапсырыс беруші, не Жобалаушы/Орындаушы банкроттыққа ұшыраса немесе оны қайта ұйымдастыруды немесе бірлестікті қоспағанда, қандай да бір себептер бойынша таратылса;;
6) Жобалаушы/Орындаушы Техникалық Тапсырмада көрсетілген жұмыстарды жүргізу қағидаларын, нұсқаулықтар мен ережелерді елемейді.
8.4. Шарт тараптардың келісімі бойынша, оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда бұзылуы мүмкін.
Жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты Шарт жойылған кезде Жобалаушы/Орындаушы Шарт бойынша бұзуға байланысты іс жүзіндегі шығындар үшін, бұзылған күнге ақы төлеуді талап етуге құқылы.
8.5. Мына фактілердің бірі анықталған жағдайда:
1) оның негізінде осы Шарт жасалған сатып алуға қатысты Заңның 7 бабында көзделген шектеулерді бұзу анықталса;
2) сатып алуды ұйымдастырушы Жобалаушыға/Орындаушыға Заңда көзделмеген жәрдемдерді көрсетсе;
3) Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін жұмыстар орындалған жағдайларды қоспағанда, Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) антидемпинг шараларына сәйкес соманы енгізбеу жолымен Шартты жасасудан жалтарса сатып алу туралы Шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін.
8.6. Егер шарт бұзылса, Жобалаушы/Орындаушы жұмысты дереу тоқтатады, объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және оны белгіленген тәртіппен Тапсырыс берушіге береді.
9. Хабарлама
9.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатпен немесе телеграф, телекс, факс, телефакс, электрондық пошта арқылы не веб-портал арқылы жіберіледі.
9.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болуына байланысты күшіне енеді.
10. Форс-мажор
10.1. Дүлей зілзалалар, әскери іс-қимылдар, эпидемиялар, ірі ауқымды ереуілдер, тікелей немесе жанама тыйым салатын, сондай-ақ Тараптардың осы Шарт бойынша міндеттемелерін орындауына кедергі келтіретін заңнамалық және үкіметтік актілердің күшіне енуге жататын форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда, олар өзіне алған міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады. Бұл ретте тарап форс-мажордың басталғаны туралы дереу жазбаша хабардар етуге тиіс. Олай болмаған жағдайда Тарап осы жағдайға сілтеме жасауға құқылы емес.

1) Заказчик может расторгнуть Договор, если Проектировщик/Исполнитель неоднократно срывает сроки выполнения Работ;
2) Проектировщик/Исполнитель приостанавливает Работы сроком до <кол-во дней> дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;
3) Проектировщик/Исполнитель не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Проектировщику/Исполнителю указания задержать ход Работ, и такое указание не отменятся в течение <кол-во дней> дней;
5) либо Заказчик, либо Проектировщик/Исполнитель терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам, за исключением его реорганизации или объединения;
6) Проектировщик/Исполнитель пренебрегает правилами производства Работ, инструкциями и положениями, указанными в техническом задании.
8.4. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанного обстоятельства, Проектировщик/Исполнитель имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
8.5. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, в отношении закупки на основании которой заключен данный Договор;
2) оказания организатором закупок содействия Проектировщику/Исполнителю, не предусмотренного Законом;
3) уклонения от заключения Договора путем невнесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии), за исключением случая выполнения работ до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора.
8.6. Если Договор расторгается, Проектировщик/Исполнитель немедленно прекращает Работы, обеспечивает консервацию Объекта и передает его Заказчику в установленном порядке.
9. Уведомление
9.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу либо посредством веб-портала.
9.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
10. Форс-мажор
10.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, к которым относятся стихийные бедствия, военные действия, эпидемии, крупномасштабные забастовки, вступление в силу законодательных и правительственных актов, прямо или косвенно запрещающих, а также препятствующих исполнению сторонами обязательств по настоящему Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств. При этом сторона должна незамедлительно письменно уведомить о наступлении форс-мажора. В противном случае сторона не вправе ссылаться на данное обстоятельство.

10.2. Форс-мажорлық жағдайлар кезінде басқа тараптың өз міндеттемелерін орындамауынан залал шеккен Тарап одан осы оқиғалардың ауқымы туралы, сондай-ақ олардың қызметіне әсері туралы құзыретті органдар мен ұйымдар растаған құжаттық растама алуға құқылы.
10.3. Форс-мажор жағдайында Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатылғаны туралы хабарлайды. Жобалаушы/ Орындаушы тоқтата тұру туралы хабарламаны алғаннан кейін қысқа мерзімде жұмысты тоқтата тұруды қамтамасыз етеді.
10.4. Егер форс-мажорлық жағдай шарттың орындалуын бұзса, Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатылуын куәландырады. Жобалаушы/Орындаушы кідірту туралы хабарламаны алғаннан кейін қысқа мерзімде объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және жұмысты тоқтатады. Тапсырыс беруші Жобалаушыға объектіні тоқтату күніне дейін орындалған жұмыстардың барлық көлемі үшін және Объектіні консервациялауға байланысты жұмыстар үшін ақы төлейді.
11. Даулы мәселелерді шешу
11.1. Тапсырыс беруші мен Жобалаушы/Орындаушы тікелей келіссөздер процесінде шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешу үшін барлық күш-жігерін жұмсауға тиіс.
11.2. Егер осындай келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен Жобалаушы/Орындаушы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселенің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешілуін талап ете алады.
12. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
12.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін төлем жасамайды, төлеуді ұсынбайды және қандай да бір тұлғаларға тікелей немесе жанама ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлеуге жол бермейді. кез келген заңсыз пайданы немесе басқа да жөнсіз мақсаттарды алу үшін.
12.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада көзделген әрекеттерді, мысалы, пара беру/алу, коммерциялық пара алу, сондай-ақ қолданыстағы Шарттың талаптарын бұзатын әрекеттерді жасамайды. қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы күрес туралы заңдар мен халықаралық актілер.
12.3. Осы Шарттың Тараптарының әрқайсысы екінші Тараптың өкілдерін кез келген тәсілмен ынталандырудан бас тартады, оның ішінде ақшалай сомалар, сыйлықтар беру, оларға жіберілген жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау арқылы және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қалдыратын басқа да тәсілдермен. , және осы қызметкердің ынталандырушы тараптың пайдасына кез келген әрекетті орындауын қамтамасыз етуге бағытталған.

10.2. Сторона, понесшая убытки из-за невыполнения другой стороной своих обязательств при форс-мажорных обстоятельствах, имеет право получить от нее документальное подтверждение о масштабах этих событий, а также об их влиянии на ее деятельность, подтвержденное компетентными органами и организациями.
10.3. В случае форс-мажора Заказчик сообщает о приостановке Договора. Проектировщик/Исполнитель в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает приостановление Работ.
10.4. Если форс-мажорное обстоятельство срывает выполнение Договора, Заказчик удостоверяет приостановку Договора. Проектировщик/Исполнитель в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Проектировщику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта и за работы, связанные с консервацией Объекта.
11. Решение спорных вопросов
11.1. Заказчик и Проектировщик/Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
11.2. Если после таких переговоров Заказчик и Проектировщик/Исполнитель не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Противодействие коррупции
12.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
12.2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем.
12.3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом представителей другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.

3) егер өнім беруші өзімен жасалған шартты орындау процесінде бірлік үшін бағаның өзгермеуі шартында онымен жасалған шарттың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындаудың анағұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) талаптарын ұсынған жағдайда;
4) сатып алынатын жұмыстардың көлеміне қажеттілікті азайтумен не негізді ұлғайтумен байланысты, сатып алу жоспарында бастапқы жоспарланғаннан аспайтын сомаға және көлемге шарт сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жасалған шартта көрсетілген тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі талабымен шарттың орындалу мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде жасалуы мүмкін. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы сатып алу бойынша қалыптасқан үнемдеу шегінде жол беріледі;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы жұмыстарды сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі;
6) тапсырыс берушінің және (немесе) өнім берушінің лауазымды адамына қатысты шартты орындауға байланысты қылмыстық іс қозғалған жағдайда жұмыстар бойынша шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде;
7) жасасқан шарттың сомасы немесе жұмыстарды орындаудың болжамды құны немесе қамтамасыз ету өзгеріссіз қалған жағдайда қаржыландыру жылдар бойынша өзгерген жағдайда жұмыстарды сатып алу туралы шартты орындау мерзімін өзгерту бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейіннен сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға қызмет көрсету көлемі қысқартылды және тиісті өзгерістер енгізіледі.
13.4. Тараптардың біреуінің Шарт бойынша міндеттерін беруіне тек екінші Тараптың жазбаша келісімімен жол беріледі.
13.5. Шарт веб-портал арқылы жасалған бірдей заңды күшіне ие қазақ және орыс тілінде жасалды.
13.6. Шартта реттелмеген бөлікте Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
<№. Жаңа тармақ >
14. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші:
<Тапсырыс берушінің толық атауы>
< Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН < Тапсырыс берушінің БСН>
БСК< Тапсырыс берушінің БСК>
ЖСК< Тапсырыс берушінің ЖСК>
<Банктің атауы> Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны>
<Тапсырыс берушінің лауазымы><Тапсырыс берушінің ТАӘ>
Өнім беруші:
<Өнім берушінің толық атауы>
<Өнім берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН/ССН/ТЕН <Өнім берушінің БСН/ССН/ТЕН> БСК
< Өнім берушінің БСК> ЖСК
<Өнім берушінің ЖСК>
<Банктің атауы>
Тел.: <Өнім берушінің телефоны>
<Өнім берушінің лауазымы>
<Өнім берушінің ТАӘ>
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты. (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
25-қосымша
Құрылыспен байланысты емес жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шарт
<Сәйкестендіру нөмірі>
<Тапсырыс берушінің өңірі> № <шарттың нөмірі><шарттың күні>
бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын <Тапсырыс берушінің толық атауы>, <Тапсырыс берушінің негіздемесі>негізінде әрекет ететін<Тапсырыс берушінің лауазымы> <Тапсырыс берушінің Т. А. Ә.> атынан бір тараптан және бұдан әрі "Мердігер/Орындаушы" деп аталатын <Өнім берушінің толық атауы>, <Өнім берушінің негіздемесі>негізінде әрекет ететін<өнім берушінің лауазымы> <өнім берушінің Т. А. Ә.> атынан екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, <өнім берушінің негіздемесі> "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы және № < қорытындылар нөмірі>, осы жұмыстарды сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:

3) в части уменьшения либо увеличения суммы договора на сумму и объем, не превышающих первоначально запланированных в плане закупок, связанной с уменьшением либо обоснованным увеличением потребности в объеме работ, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, при условии неизменности цены за работы указанные в заключенном договоре. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сложившейся экономии по данной закупке;
4) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия выполнения работ являющегося предметом заключенного с ним договора;
5) в части уменьшения или увеличения суммы договора, связанной с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных работ в плане закупок;
6) в части изменения срока исполнения договора по работам в случае возбуждения уголовного дела, связанного с исполнением договора, в отношении работника заказчика и (или) поставщика;
7) в части изменения сроков исполнения договора о закупках работ в случае изменения финансирования по годам при условии неизменности суммы заключенного договора или уменьшения сметной стоимости выполнения работ или оказания услуг и внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, в последующем прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13.4. Передача обязанностей одной из Сторон по Договору осуществляется только с письменного согласия другой Стороны.
13.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством веб-портала.
13.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
<№. Новый пункт>
14. Реквизиты Сторон
Заказчик
Поставщик
<полное наименование Заказчика><Полный юридический адрес Заказчика>БИН <БИН Заказчика>БИК <БИК Заказчика>ИИК <ИИК Заказчика><Наименование банка>Тел.: <телефон Заказчика><должность Заказчика><ФИО Заказчика>:
<полное наименование Поставщика><Полный юридический адрес Поставщика>БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП Поставщика>БИК <БИК Поставщика>ИИК <ИИК Поставщика><Наименование банка>Тел.: <телефон Поставщика><должность Поставщика><ФИО Поставщика>
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 25
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках работ, не связанных со строительством
Сноска. Приложение 25 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
<Идентификационный номер>
<регион Заказчика> № <номер договора><дата договора>
<полное наименование Заказчика>, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает <должность Заказчика><ФИО Заказчика>, действующий на основании <основание Заказчика>, с одной стороны и <полное наименование Поставщика>, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем "Подрядчик/Исполнитель", от лица которого выступает <должность Поставщика><ФИО Поставщика>, действующий на основании <основание Поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок способом <способ закупки> от <дата итогов>
№ <номер итогов>, заключили настоящий договор о закупках работ (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Ұғымдар мен айқындамалар
1.1. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай түсіндірмеге ие:
1) Мердігер/Орындаушы – Тапсырыс берушімен жасалған шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға, сондай-ақ консорциум (сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында көзделген жағдайларда);
2) қосалқы мердігер – шарт бойынша жұмыстардың бір бөлігін орындауға Мердігермен/Орындаушымен шарты және (немесе) келісімі бар тұлға немесе ұйым;
3) объект – сатып алуды ұйымдастырушы жұмыстарды орындауға тиіс деп айқындаған және Мердігер Тапсырыс берушіге Шартта көзделген түрде беретін ғимарат, құрылыс;
5) учаске – объектінің жұмыстарын орындау немесе жұмыстарды жүргізу үшін бөлінген аумақ;
6) уақытша құрылыстар – объектінің жұмыстары аяқталғаннан кейін Мердігер тұрғызатын, орнататын және алып тастайтын объектінің жұмыстарын орындау үшін қажетті барлық уақытша ғимараттар мен құрылыстар.
<n) жаңа тармақша>
2. Шарттың мәні
2.1. Мердігер/Орындаушы осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын оған қосымшаларда көрсетілген шарттарға, талаптарға сәйкес және бағалар бойынша жұмысты(жұмыстарды) орындауға міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші орындалған жұмысты (жұмыстарды) қабылдауға және мердігер/Орындаушы Шарт бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда ол үшін осы Шарттың талаптарында ақы төлеуге міндеттенеді:
2.2. Жұмыстар <сатып алу атауы> Жобасы бойынша орындалады, онда <объектінің орналасқан жері>орналасқан.
Бас жобалаушы - <Бас жобалаушының атауы>.
2.3. Төменде келтірілген құжаттар мен оларда айтылған шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) Осы Шарт;
2) сатып алынатын жұмыстарды орындау талаптары (1-қосымша);
3) техникалық ерекшелік (2-қосымша);
4) консорциалдық келісім (Консорциуммен Шарт жасасқан жағдайда).
3. Шарттың сомасы және ақы төлеу талаптары
3.1. Шарттың жалпы сомасы Шартқа № 1 қосымшада айқындалады және <шарттың сомасы> (сома жазумен) теңгені құрайды және жұмыстарды орындауға байланысты барлық шығыстарды, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, оның ішінде ҚҚС<ҚҚС сомасы> /ҚҚС-сыз> (бұдан әрі - Шарттың сомасы) қамтиды.
3.2. Шарт _____ жылға тіркеуге жатады (жатпайды).
3.3. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді және (немесе) демпингке қарсы шараларға сәйкес соманы енгізгеннен кейін № 1 қосымшаға сәйкес мөлшерде аванстық төлем жүргізеді.
Қалған соманы Тапсырыс беруші бұрын төленген авансты тепе-тең ұстап қалуды ескере отырып, Тараптар орындалған жұмыстар актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Мердігердің/Орындаушының <ақы төлеу шарты> есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен төлейді.
Орындалған жұмыстар үшін төлемді Тапсырыс беруші тараптар орындалған жұмыстар актісіне қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Мердігердің/Орындаушының <ақы төлеу шарты> есеп шотына ақша қаражатын аудару арқылы жүргізеді.

1. Понятия и определения
1.1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) Подрядчик/Исполнитель – юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним Договоре, а также консорциум (в случаях, предусмотренных Правилами осуществления закупок);
2) субподрядчик – лицо или организация, имеющее договор и (или) соглашение с Подрядчиком/Исполнителем на выполнение части работ по Договору;
3) объект – здание, сооружение, определенное организатором закупок как подлежащее для выполнения работ и передаваемое Подрядчиком Заказчику в виде, предусмотренном Договором;
5) участок – территория, отведенная для выполнения работ Объекта или производства работ;
6) временные сооружения – все временные здания и сооружения, необходимые для выполнения работ Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения работ Объекта.
<n) новый подпункт>
2. Предмет Договора
2.1. Подрядчик/Исполнитель обязуется выполнить работу(ы) согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору (далее – Работа), являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять выполненную(ые) Работу(ы) и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Подрядчиком/Исполнителем своих обязательств по Договору:
2.2. Работы выполняются по Проекту – <наименование закупки>, который находится <местонахождение объекта>.
Генеральный проектировщик - <название Генерального проектировщика>.
2.3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) условия выполнения закупаемых работ (приложение 1);
3) техническая спецификация (приложение 2);
4) консорциальное соглашение (в случае заключения Договора с консорциумом).
3. Сумма Договора и условия оплаты
3.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с выполнением Работ(ы), а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /без НДС> (далее – сумма Договора).
3.2. Договор подлежит регистрации/не подлежит регистрации на <____> год.
3.3. Заказчик после вступления Договора в силу, производит авансовый платеж в размере согласно приложению № 1 после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора, обеспечения аванса и (или) суммы в соответствии с антидемпинговыми мерами.
Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика/Исполнителя <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
Оплата за выполненные Работы производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Подрядчика/Исполнителя <условие оплаты> не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта выполненных Работ.

3.4. Орындалатын жұмыстардың көлемі Шартқа 1-қосымшада айтылған.
3.5. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
1) <қол қойылған> Шарт;
2) Орындалған жұмыстардың актісі (актілері);
3) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;
4) Мердігер/ Орындаушы Тапсырыс берушіге ұсынған орындалған жұмыстардың жалпы сомасы сипатталған, көрсетілген шот-фактура.
Ескерту. 3.5.-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Тараптардың міндеттемелері
4. Тараптардың міндеттемелері
4.1. Мердігер/Орындаушы:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиесілі орындалуын қамтамасыз етуге;
2) шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын шарттың жалпы сомасының <сома> теңгеге тең үш пайызы мөлшерінде және Шартқа 1-қосымшаға сәйкес <сома> теңгеге тең шарттың мәні бойынша көзделген аванс мөлшерін, сондай-ақ демпингке қарсы шараларға сәйкес <сома> теңгеге тең соманы> енгізуге міндетті, бұл жалпы алғанда <қамтамасыз ету сомасын> (қамтамасыз ету сомасын жазбаша түрде>) теңгені мынадай:
сатып алу веб-порталында (бұдан әрі – веб-портал) растайтын құжаттың көшірмесін орналастыра отырып, <қала> қала бойынша <БСК> БСК <банк атауына> № <кепілдік жарнаға арналған шот> тапсырыс берушінің банк шотына кепілдік ақшалай жарна;
не:
Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында ұсынылатын банктік кепілдік түрінде құрайды;
Бұл ретте Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Мердігер/Орындаушы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін Шарт бойынша міндеттемелерді толық және тиісінше орындаған жағдайда енгізбеуі мүмкін;
3) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде орындалатын жұмыстардың Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қамтамасыз етуге;
4) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Тапсырыс беруші немесе Шарттың талаптарын орындау үшін Мердігер/Орындаушы тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға міндеттенеді. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс;
5) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша рұқсатынсыз жоғарыда тізбеленген құжаттарды және ақпаратты Шартты жүзеге асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға;

3.4. Объем выполняемых работ оговорен в Приложении 1 к Договору.
3.5. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) Подписанный> Договор;
2) акт(ы) выполненных работ;
3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах, по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам;
4) счет-фактура с описанием, указанием общей суммы выполненных работ, представленная Подрядчиком/ Исполнителем Заказчику.
Сноска. Пункт 3.5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Обязательства Сторон
4.1. Подрядчик/Исполнитель обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;
2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере трех процентов от общей суммы Договора равную <сумма> тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам Договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> тенге, <а также сумму в соответствии с антидемпинговыми мерами равную <сумма> тенге>, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) тенге в виде:
гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика № <счет для гарантийного взноса> в <наименование банка> по городу <город>, БИК <БИК> с размещением на веб-портале закупок (далее – веб-портал) копии подтверждающего документа;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 26 к Правилам;
При этом сумма обеспечения исполнения Договора может не вноситься Подрядчиком/Исполнителем в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по Договору до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие выполняемых работ требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой частью Договора;
4) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Подрядчиком/Исполнителем для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
5) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;

6) Тапсырыс берушінің бірінші талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат ұсынуға;
7) Мердігердің/Орындаушының Шарт талаптарын тиісінше орындамауынан және/немесе өзге де заңсыз іс-әрекеттерден туындаған келтірілген залалдарды Тапсырыс берушіге толық көлемде өтеуге;
8) электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген орындалған жұмыстар актісін веб-портал арқылы тапсырыс берушіге ресімдеуге және жіберуге;
9) Тапсырыс беруші орындалған жұмыстар актісін бекіткеннен кейін Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде шот-фактураны электронды нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда шот-фактура жазуға міндеттенеді.
4.2. Мердігер/Орындаушы:
1) Шарт бойынша орындалған Жұмыстар үшін Тапсырыс берушіден ақы төлеуді талап етуге;
2) Тапсырыс берушімен орындау мерзімін алдын ала келісе отырып, Шартқа № 1 қосымшада көрсетілген жұмыстарды мерзімінен бұрын орындауға құқылы.
4.3. Тапсырыс беруші:
1) жұмыстарды орындау үшін мердігер/Орындаушы мамандарының қол жеткізуін қамтамасыз етуге;
2) Орындалған жұмыстардың сәйкессіздігі анықталған жағдайда дереу жазбаша Мердігерді/Орындаушыны хабардар етуге;
3) Жұмыстарды қабылдау кезінде веб-портал арқылы орындалған жұмыстар актісін бекіту не Сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында белгіленген мерзімдерде оның қабылданбауының дәлелді негіздемелерін көрсете отырып, жұмыстарды қабылдаудан бас тартуға;
4) орындалған жұмыстар актісі бекітілгеннен кейін Өнім беруші электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде Электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда жазып берген шот-фактураны қабылдауға;
5) осы Шартта белгіленген тәртіпте және мерзімде төлем жүргізуге міндеттенеді.
4.4. Тапсырыс беруші:
1) орындалған Жұмыстардың сапасын тексеруге;
2) Жұмыстар мерзімінен бұрын орындалған жағдайда Тапсырыс беруші жұмыстарды мерзімінен бұрын қабылдауға және ол үшін Шарт талаптарына сәйкес ақы төлеуге құқылы.
Жұмыстарды мерзімінен бұрын орындаудан бас тартуға оны қабылдау мүмкіндігі болмаған жағдайларда жол беріледі.
5. Жұмыстардың техникалық ерекшелікке және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін тексеру
5.1. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері орындалған жұмыстардың техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада (Шартқа 2-қосымша) көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан бақылау мен тексеру жүргізе алады. Бұл ретте осы тексерулер бойынша барлық шығыстарды Мердігер/Орындаушы көтереді. Тапсырыс беруші Мердігерді/Орындаушыны осы мақсаттар үшін белгіленген өзінің өкілдері туралы жазбаша түрде уақтылы хабардар етуге тиіс.

6) по первому требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
7) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим выполнением Подрядчиком/Исполнителем условий Договора и/или иными неправомерными действиями;
8) оформить и направить Заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью акт выполненных работ;
9) после утверждения Заказчиком акта выполненных работ, выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур.
4.2. Подрядчик/Исполнитель вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за выполненные Работы по Договору;
2) на досрочное выполнение Работ, указанных в Приложении № 1 к Договору, заранее согласовав с Заказчиком сроки выполнения.
4.3. Заказчик обязуется:
1) обеспечить доступ специалистов Подрядчика/Исполнителя для выполнения Работ;
2) при выявлении несоответствий выполненных Работ незамедлительно письменно уведомить Подрядчика/Исполнителя;
3) при приемке Работ утвердить посредством веб-портала акт выполненных работ либо отказать в принятии работ с указанием аргументированных обоснований его непринятия в сроки, установленные Правилами осуществления закупок;
4) после утверждения акта выполненных работ принять счет-фактуру, выписанную Поставщиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
5) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором.
4.4. Заказчик вправе:
1) проверять качество выполненных Работ;
2) в случае досрочного выполнения Работ, Заказчик вправе досрочно принять работы и оплатить за нее в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочном выполнении Работ осуществляется в случаях отсутствия возможности его принятия.
5. Проверка Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации
5.1. Заказчик или его представители могут проводить контроль и проверку выполненных работ на предмет соответствия требованиям, указанным в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации (приложение 2 к Договору). При этом все расходы по этим проверкам несет Подрядчик/Исполнитель. Заказчик в письменном виде своевременно уведомляет Подрядчика/Исполнителя о своих представителях, определенных для этих целей.

5.2. Осы Шарт шеңберінде орындалатын жұмыстар техникалық ерекшелікте және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген стандарттарға сәйкес келуге немесе олардан жоғары болуға тиіс.
5.3. Егер орындалған Жұмыстардың нәтижелері тексеру кезінде техникалық ерекшеліктің және (немесе) жобалау-сметалық құжаттаманың (Шартқа 2-қосымша) талаптарына сәйкес келмейді деп танылса, Мердігер/Орындаушы тексеру сәтінен бастап <сәйкессіздіктерді жою мерзімі> ішінде тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз техникалық ерекшеліктің және (немесе) жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкессіздіктерді жою жөнінде шаралар қабылдайды.
5.4. Жұмыстардың техникалық ерекшелікке және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін тексеру кезінде Тапсырыс берушінің инспекторларына Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығынсыз сызбалар мен өндірістік ақпаратқа қол жеткізуді қоса алғанда, барлық қажетті құралдар беріледі және жәрдем көрсетілетін болады.
5.5. Жоғарыда көрсетілген бірде-бір тармақ Мердігерді/Орындаушыны шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
<N. Жаңа тармақ>.
6. Жұмыстарды тапсыру және қабылдап алу тәртібі
6.1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға дәл сәйкестікте Жұмыстарды толық тапсырған жағдайда жұмыс орындалды деп есептеледі.
6.2. Мердігер/Орындаушы орындалған жұмыстарды қабылдап алу/тапсыру кезінде Тапсырыс берушіге мынадай құжаттарды:
1) егер жұмыстар Қазақстанда шығарылған материалдар мен жабдықтардан орындалса, онда "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларға (бұдан әрі – Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидалар) сәйкес белгіленген тәртіппен берілген "СТ-KZ" тауардың шығу тегі туралы сертификаттың түпнұсқасы немесе көшірмесі не уәкілетті ұйым куәландырған көшірмесін;

5.2. Работы, выполняемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
5.3. Если результаты выполненных Работ при проверке будут признаны не соответствующими требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации (приложение 2 к Договору), Подрядчик/Исполнитель принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение <cрок устранения несоответствий> с момента проверки.
5.4. При проверке Работ на соответствие технической спецификации и (или) проектно-сметной документации инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
5.5. Ни один вышеуказанный пункт не освобождает Подрядчика/Исполнителя от других обязательств по Договору.
<N. Новый пункт>
6. Порядок сдачи и приемки работ
6.1. Работа считается выполненной при условии полной сдачи Поставщиком Работ Заказчику в точном соответствии требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору.
6.2. Подрядчик/Исполнитель при приемке/сдаче выполненных работ предоставляет Заказчику следующие документы:
1) если работы выполнены из материалов и оборудования казахстанского происхождения, то предоставляется оригинал или копия установленного образца, либо заверенная уполномоченной организацией копия Сертификата о происхождении товара "СТ-KZ", выданного в установленном порядке в соответствии с Правилами по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара, утвержденными приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2021 года № 23514) (далее – Правила по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара);

2) егер жұмыстар шетелде шығарылған материалдар мен жабдықтардан орындалған болса – Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларда белгіленген тәртіппен шығарылған елдің тиісті органы берген Тауардың шығу тегі туралы тиісті сертификаттың түпнұсқасын немесе көшірмесін ұсынады.
7. Кепілдіктер. Сапасы
7.1. Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша Жұмыстарды орындау кезінде пайдаланылатын материалдар мен жабдық техникалық ерекшеліктерге және (немесе) жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келетініне, Жұмыстар олардың сапасын техникалық ерекшеліктің және (немесе) жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді.
Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыстар ақаулы деп танылады.
Мердігер (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру қағидаларын бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның жол берілетін тозуы немесе бүлінуі себебінен залалды өтеу немесе ақауды түзету Мердігер беретін кепілдікке кірмейді.
Тапсырыс берушінің талап етуі бойынша Мердігер материалдар мен жабдықтар сапасының техникалық ерекшеліктерге және/немесе жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынады.14
Орындаушы Тапсырыс берушіге Шарт бойынша жұмыстарды орындау нәтижелері техникалық ерекшеліктерге сәйкес келетініне, Жұмыстар олардың сапасын техникалық ерекшелік талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыстар ақаулы деп танылады.
Орындаушы (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру қағидаларын бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның жол берілетін тозуы немесе бүлінуі (бар болса) себебінен залалды өтеу немесе Ақауды түзету Орындаушы беретін кепілдікке кірмейді. Тапсырыс берушінің талабы бойынша Орындаушы жұмыстарды орындау нәтижелері сапасының техникалық ерекшеліктерге сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынады.
7.2. Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіге пайдалануға кепілдікті <кепілдік мерзімі > мерзіміне береді.
7.3. Мердігер/Орындаушы орындалған Жұмыстарды және Жұмыстарға байланысты барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстарды және өзге де позицияларды (олар болған кезде) климаттық жауын-шашынға, су тасқынына, аязға, өртке, ұрлауға және өзге де себептерге байланысты нұқсанның, зақымданудың, жойылудың барлық түрлерінен қорғауды қамтамасыз етеді.
Мердігер/Орындаушы өз жұмыстарын жүргізу кезінде жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ Тапсырыс берушіге тиесілі меншікті қандай да бір зақымдану түрлерінен немесе жолдарды, ғимараттарды, материалдар қоймаларын және жылжымалы және жылжымайтын мүліктің өзге де түрлерін қоса алғанда (бірақ онымен шектелмей) басқа да себептерден қорғауды қамтамасыз етеді. Жоғарыда айтылғандарға байланысты Мердігер/Орындаушы шеккен барлық шығындар Тапсырыс беруші тарапынан қосымша өтелуге жатпайды.
<N. Жаңа тармақ >

2) если работы выполнены из материалов и оборудования иностранного происхождения – оригинал или копию соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного соответствующим органом страны происхождения в порядке, установленном Правилами по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия.
7. Гарантии. Качество
7.1. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, используемые при выполнении Работ по Договору, будут соответствовать техническим спецификациям и (или) проектно-сметной документации, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего требованиям технической спецификации и (или) проектно-сметной документации.
Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации.
По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования техническим спецификациям и/или проектно-сметной документации.
Исполнитель гарантирует Заказчику, что результаты выполнения работ по Договору будут соответствовать техническим спецификациям, что Работы будут выполнены без дефектов, снижающих их качество до уровня, не соответствующего требованиям технической спецификации. Работы, не соответствующие этим требованиям, в том числе содержащие недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения признаются дефектными.
В гарантию, предоставляемую Исполнителем, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Исполнителем (субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования (при наличии) при его нормальной эксплуатации. По требованию Заказчика Исполнитель предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества результатов выполнения работ техническим спецификациям.15
7.2. Подрядчик/Исполнитель предоставляет гарантию Заказчику на эксплуатацию сроком на <срок гарантии>.
7.3. Подрядчик/Исполнитель обеспечивает защиту выполненных Работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных с Работами (при их наличии), от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с климатическими осадками, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами.
Подрядчик/Исполнитель при производстве своих работ обеспечивает защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но, не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком/Исполнителем в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.
<N. Новый пункт>

8. Тараптардың жауапкершілігі
8.1. Тараптар осы Шарт шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі
8.2. Секвестр және/немесе Тапсырыс берушінің қолма-қол ақшаны бақылау шотында/есеп айырысу шотында ақша жеткіліксіз болған жағдайларды қоспағанда, егер Тапсырыс беруші Мердігерге/Орындаушыға тиесілі қаражатты Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда Тапсырыс беруші Мердігерге/Орындаушыға мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1% (нөл бүтін оннан бір) мөлшерінде ұсталған төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10% аспауға тиіс.
8.3. Жұмыстарды орындау мерзімдерін өткізіп алған жағдайда, Тапсырыс беруші Мердігерден/Орындаушыдан мерзімі өткен әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады) не міндеттемелерді тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10 % аспауға тиіс.
8.4. Мердігер/Орындаушы жұмыстарды орындаудан бас тартқан немесе Шарт бойынша жұмыстарды орындау мерзімі өткен күннен бастап, бірақ Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталу мерзімінен кешіктірмей, бір айдан астам мерзімге жұмыстарды орындау мерзімін өткізіп алған жағдайда, Тапсырыс беруші Мердігерден/Орындаушыдан мерзімі өткен әрбір күн үшін Шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) сомасын өндіріп ала отырып, осы Шартты біржақты тәртіппен бұзуға құқылы.
Бұл ретте Тапсырыс беруші барлық орындалған (қабылданған) Жұмыстардың құны үшін ақы төлеуді жүргізеді.
8.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
8.6. Егер кез келген өзгеріс шарт бойынша жұмыстарды орындау үшін Мердігерге/Орындаушыға қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда Шарттың сомасы немесе Жұмыстарды орындау кестесі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Мердігердің/Орындаушының түзету жүргізуге барлық сұрау салулары Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуы тиіс.

8. Ответственность Сторон
8.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
8.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности Заказчика, если Заказчик не выплачивает Подрядчику/Исполнителю причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Подрядчику/Исполнителю неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
8.3. В случае просрочки сроков выполнения Работ, Заказчик удерживает (взыскивает) с Подрядчика/Исполнителя неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения Подрядчиком/Исполнителем обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
8.4. В случае отказа Подрядчика/Исполнителя от выполнения Работ, или просрочки выполнения Работ на срок более одного месяца со дня истечения срока выполнения Работ по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Подрядчика/Исполнителя суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки.
При этом Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных (принятых) Работ.
8.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
8.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Подрядчику/Исполнителю для выполнения Работ по Договору, то сумма Договора или график выполнения Работ, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Подрядчика/Исполнителя на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Подрядчиком/Исполнителем распоряжения об изменениях от Заказчика.

8.7. Мердігердің/Орындаушының Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да беруіне жол берілмейді.
8.8. Қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда Мердігер/Орындаушы Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы мердігерлердің болуы Мердігерді/Орындаушыны Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
Жұмыстарды орындау үшін қосалқы мердігерлерге берілуі мүмкін жұмыстардың шекті көлемдері жиынтығында орындалатын жұмыстар көлемінің екіден бірінен аспауға тиіс.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау көлемін өзге қосалқы мердігерге беруге тыйым салынады.
Жұмыстарды орындайтын Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктеріне және Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдарға өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлерді тартуға жол берілмейді.
Ескерту. 8.8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8.9. Мердігер/Орындаушы осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамауына байланысты шартты бұзған жағдайда Тапсырыс беруші оның орындалуын қамтамасыз етуді қайтармайды.
<N. Жаңа тармақ >
9. Шарттың қолданылу мерзімі және бұзылу талаптары
9.1. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді> және < қолданылу мерзімі> жылға дейін қолданылады.
9.2. Мынадай оқиғалар олардың ұлғаюы бөлігінде Жұмыс ұзақтығы мерзімдерінің өзгеруіне әкеп соғады:
1) Тапсырыс беруші Объектінің барлық учаскелерін пайдалануға тыйым салады, бұл өз кезегінде Жұмысты кешіктіруге әкеп соғады;
2) Тапсырыс беруші Мердігерге/Орындаушыға Шартта жоспарланбаған сынақтарды жүргізу үшін жұмыстарды тоқтатуға нұсқау береді. Бұл ретте, егер осы сынақтар ақауларды анықтамаған жағдайда, онда Жұмыстарды жүргізуді тоқтату уақыты Жұмыстарды орындау мерзіміне қосылады;
3) Тапсырыс беруші техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу және жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу жөніндегі жұмыстарға бастапқы деректері бар жобалауға Тапсырма беруді кідіртеді.
9.3. Егер екінші тарап шарттың талаптарын Шартта көзделген қағидаттық талаптардан айыратын елеулі бұзушылық жасаса, Тапсырыс беруші немесе Мердігер/Орындаушы Шартта көрсетілген мерзімге дейін Шартты бұза алады. Шарт талаптарын елеулі түрде бұзу мыналарды қамтиды, бірақ санамаланғандармен шектелмейді:

8.7. Подрядчик/Исполнитель ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
8.8. В случае привлечения субподрядчиков (соисполнителей) Подрядчик/Исполнитель предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора. Наличие субподрядчиков не освобождает Подрядчика/Исполнителя от материальной или другой ответственности по Договору.
Предельные объемы работ, которые могут быть переданы субподрядчикам для выполнения работ, не должны превышать в совокупности одной второй объема выполняемых работ.
При этом субподрядчикам запрещается передавать иным субподрядчикам объемы выполнения работ, являющихся предметом проводимых закупок.
Выполняющие работы, общественные объединения лиц с инвалидностью Республики Казахстан и организации, созданные общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, не привлекают субподрядчиков по выполнению работ, являющихся предметом проводимых закупок.
8.9. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора в случае его расторжения в связи с невыполнением Подрядчиком/Исполнителем своих обязательств по данному Договору.
<N. Новый пункт>
9. Срок действия и условия расторжения Договора
9.1. Договор вступает в силу со дня подписания> и действует по <срок действия> года.
9.2. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности Работ в части их увеличения:
1) Заказчик запрещает пользоваться всеми участками Объекта, что в свою очередь влечет задержку выполнения Работ;
2) Заказчик дает Подрядчику/Исполнителю указание на остановку Работ для проведения испытаний, не запланированных Договором. При этом, в случае если данные испытания не выявили дефектов, то время остановки производства Работ добавляется к сроку выполнения Работ;
3) Заказчик задерживает предоставление Задания на проектирование с исходными данными на работы по разработке технико-экономического обоснования и разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации.
9.3. Заказчик или Подрядчик/Исполнитель могут расторгнуть Договор до срока, указанного в Договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий Договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных Договором. Существенное нарушение условий Договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:

1) егер Мердігер/Орындаушы жұмыстарды орындау мерзімін бірнеше рет бұзса, Тапсырыс беруші Шартты бұза алады;
2) Мердігер/Орындаушы Жұмыстарды <күн саны> күнге дейінгі мерзімге тоқтата тұрады, бұл ретте Тапсырыс беруші тоқтатуға рұқсат бермеген;
3) Мердігер/Орындаушы Тапсырыс беруші айқындаған негізделген уақыт кезеңі ішінде Тапсырыс беруші көрсеткен ақауларды жоймайды;
4) Тапсырыс беруші Мердігерге/Орындаушыға жұмыс барысын кідіртуге нұсқау береді және мұндай нұсқау <күн саны> күн ішінде күшін жоймайды;
5) не Тапсырыс беруші, не Мердігер/Орындаушы банкроттыққа ұшырайды немесе оны қайта ұйымдастыруды немесе біріктіруді қоспағанда, қандай да бір себептермен таратылады;
6) Мердігер/Орындаушы жобалау құжаттамасында және (немесе) шарттық құжаттамада көрсетілген Жұмыстарды жүргізу қағидаларын, нұсқаулықтар мен ережелерді елемейді.
9.4. Шарт тараптардың келісімі бойынша оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда бұзылуы мүмкін.
Жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты Шарт жойылған кезде Мердігердің/Орындаушының шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқығы бар.
9.5. Мына фактілердің бірі анықталған жағдайда:
1) негізінде осы Шарт жасалған сатып алуға қатысты Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу анықталса;
2) сатып алуды ұйымдастырушы Мердігерге/Орындаушыға Заңда көзделмеген жәрдемдерді көрсетсе;
3) Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін жұмыстарды орындау жағдайын қоспағанда, демпингке қарсы шараларға сәйкес Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) соманы (бар болса) енгізбеу жолымен шарт жасасудан жалтаруса, Шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін.
9.6. Егер Шарт бұзылса, Мердігер Жұмысты дереу тоқтатады, Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және оны белгіленген тәртіппен Тапсырыс берушіге береді.
9.7. Егер Мердігердің Шарт талаптарын елеулі бұзуы себебінен Шарт бұзылатын болса, Объектідегі барлық материалдар мен Жабдық, сондай-ақ уақытша құрылымдар мен орындалған жұмыстары Тапсырыс берушінің меншігі болып саналады және Шартты бұзуға байланысты қаржылық талқылаулар шешілгенге дейін оның билігінде болады.
10. Хабарлама
10.1. Шартқа сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатымен немесе телеграф, телекс, факс, телефакс, электрондық пошта арқылы не веб-портал арқылы жіберіледі.
10.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кеш келетініне байланысты күшіне енеді.

1) Заказчик может расторгнуть Договор, если Подрядчик/Исполнитель неоднократно срывает сроки выполнения Работ;
2) Подрядчик/Исполнитель приостанавливает Работы сроком до <кол-во дней> дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;
3) Подрядчик/Исполнитель не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику/Исполнителю указания задержать ход Работ, и такое указание не отменятся в течение <кол-во дней> дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик/Исполнитель терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам, за исключением его реорганизации или объединения;
6) Подрядчик/Исполнитель пренебрегает правилами производства Работ, инструкциями и положениями, указанными в проектной документации и (или) договорной документации.
9.4. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанного обстоятельства, Подрядчик/Исполнитель имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
9.5. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона в отношении закупки на основании которой заключен данный Договор;
2) оказания организатором закупок содействия Подрядчику/Исполнителю, не предусмотренного Законом;
3) уклонения от заключения Договора путем невнесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии), за исключением случая выполнения работ до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора.
9.6. Если Договор расторгается, Подрядчик немедленно прекращает Работы, обеспечивает консервацию Объекта и передает его Заказчику в установленном порядке.
9.7. Все материалы и Оборудование, находящиеся на Объекте, а также временные сооружения и выполненные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением Договора, если Договор расторгается по причине существенного нарушения условий Договора Подрядчиком.
10. Уведомление
10.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу, электронной почте либо посредством веб-портала.
10.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.

11. Форс-мажор
11.1. Дүлей зілзалалар, әскери іс-қимылдар, эпидемиялар, ірі ауқымды ереуілдер, тікелей немесе жанама түрде тыйым салатын, сондай-ақ Тараптардың осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындауына кедергі келтіретін заңнамалық және үкіметтік актілердің күшіне енуі жататын форс-мажорлық мән-жайлар туындаған жағдайда, олар өздеріне алған міндеттемелерді орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады. Бұл ретте тарап форс-мажор басталғаны туралы дереу жазбаша хабардар етуге тиіс. Олай болмаған жағдайда, тараптың осы жағдайға сілтеме жасауға құқығы жоқ.
11.2. Форс-мажорлық мән-жайлар кезінде екінші тараптың өз міндеттемелерін орындамауына байланысты залал шеккен тараптың одан осы оқиғалардың ауқымы туралы, сондай-ақ оның қызметіне әсері туралы құзыретті органдар мен ұйымдар растаған құжаттамалық растама алуға құқығы бар.
11.3. Форс-мажор жағдайында Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатыла тұрғаны туралы хабарлайды. Мердігер/Орындаушы тоқтата тұру туралы хабарламаны алғаннан кейін қысқа мерзімде Жұмыстардың тоқтатыла тұруын қамтамасыз етеді.
11.4. Егер форс-мажорлық жағдай Шарттың орындалуын бұзатын болса, Тапсырыс беруші Шарттың тоқтатыла тұруын куәландырады. Мердігер тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін қысқа мерзімде Объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және жұмысты тоқтатады. Тапсырыс беруші Мердігерге Объект тоқтатылған күнге дейін орындалған жұмыстардың бүкіл көлемі үшін және Объектіні консервациялауға байланысты жұмыстар үшін ақы төлеуді жүргізеді.
12. Даулы мәселелерді шешу
12.1. Тапсырыс беруші мен Мердігер/Орындаушы Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін жұмсауға тиіс.
12.2. Егер осындай келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен Мердігер/Орындаушы Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
13. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
13.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін төлем жасамайды, төлеуді ұсынбайды және қандай да бір тұлғаларға тікелей немесе жанама ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлеуге жол бермейді. кез келген заңсыз пайданы немесе басқа да жөнсіз мақсаттарды алу үшін.
13.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада көзделген әрекеттерді, мысалы, пара беру/алу, коммерциялық пара алу, сондай-ақ қолданыстағы Шарттың талаптарын бұзатын әрекеттерді жасамайды. қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы күрес туралы заңдар мен халықаралық актілер.

11. Форс-мажор
11.1. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств, к которым относятся стихийные бедствия, военные действия, эпидемии, крупномасштабные забастовки, вступление в силу законодательных и правительственных актов, прямо или косвенно запрещающих, а также препятствующих исполнению сторонами обязательств по настоящему Договору, они освобождаются от ответственности за неисполнение взятых на себя обязательств. При этом сторона должна незамедлительно письменно уведомить о наступлении форс-мажора. В противном случае сторона не вправе ссылаться на данное обстоятельство.
11.2. Сторона, понесшая убытки из-за невыполнения другой стороной своих обязательств при форс-мажорных обстоятельствах, имеет право получить от нее документальное подтверждение о масштабах этих событий, а также об их влиянии на ее деятельность, подтвержденное компетентными органами и организациями.
11.3. В случае форс-мажора Заказчик сообщает о приостановке Договора. Подрядчик/Исполнитель в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает приостановление Работ.
11.4. Если форс-мажорное обстоятельство срывает выполнение Договора, Заказчик удостоверяет приостановку Договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта и за работы, связанные с консервацией Объекта.
12. Решение спорных вопросов
12.1. Заказчик и Подрядчик/Исполнитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
12.2. Если после таких переговоров Заказчик и Подрядчик/Исполнитель не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
13. Противодействие коррупции
13.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
13.2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем.

4) осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың көлеміне қажеттілікті азайтумен не негізді ұлғайтумен байланысты, сатып алу жоспарында бастапқы жоспарланғаннан аспайтын сомаға және көлемге шарт сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жасалған шартта көрсетілген тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі талабымен шарттың орындалу мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде жасалуы мүмкін. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы сатып алу бойынша қалыптасқан үнемдеу шегінде жол беріледі;
5) егер өнім беруші өзімен жасалған шартты орындау процесінде бірлік үшін бағаның өзгермеуі шартында онымен жасалған шарттың нысанасы болып табылатын тауарларды берудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің анағұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) талаптарын ұсынған жағдайда;
6) салық, кеден және басқа да салалардағы заңнаманың өзгеруінен туындаған тауарларды беруге, Қызметтерді көрсетуге арналған ұзақ мерзімді шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жылдар бойынша қаржыландыру өзгерген жағдайда шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;
7) тауар өндіру үшін қажетті шикізат және (немесе) жиынтықтаушылар құнының, сондай-ақ тауардың баға белгіленуіне әсер ететін Тарифтердің айтарлықтай өзгеруінен туындаған тауар бағасының азаюы немесе ұлғаюы салдарынан тауар өндірушімен жасалған тауарларды беруге арналған ұзақ мерзімді Шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі.
Мұндай өзгерісті енгізуге шарт жасалған күннен бастап күнтізбелік 180 күн өткен соң және жарты жылда бір реттен асырмай жол беріледі.
Бұл ретте өнім беруші Тапсырыс берушіге растау құжаттарын қоса бере отырып, өндіруге арналған шығындардың және (немесе) тауарды жеткізуге арналған шығындардың ұлғаюына әсер ететін факторлардың Шарттың орындалмаған көлемінің бір бөлігіне егжей-тегжейлі калькуляциясын көрсете отырып, ұзақ мерзімді шарттың бағасын ұлғайту қажеттілігінің негіздемесін ұсынуға тиіс;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі;
9) бағасы нарықтық бағалар немесе биржалық баға белгіленімдері туралы ресми танылған ақпарат көздеріне сәйкес қалыптастырылатын импортталатын көмірсутек шикізатының бірлігі үшін бағаның өзгеруі бөлігінде;
10) табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган белгілеген баға шегінде бағаларды мемлекеттік реттеу белгіленетін тауар бірлігі үшін бағаның өзгеруі бөлігінде;
11) тапсырыс берушінің және (немесе) өнім берушінің лауазымды адамына қатысты шартты орындауға байланысты қылмыстық іс қозғалған жағдайда жұмыстар бойынша шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде;
12) егер өнім беруші жеткізілетін тауардың өндірушісі болып табылған жағдайда, тауарды сатып алу туралы шарттың орындалу мерзімін өзгерту бөлігінде қолданылады. Тауарларды сатып алу туралы жасалған шартты осындай өзгертуге өнім берушінің хабарламасы бойынша ағымдағы қаржы жылы шегінде он жұмыс күнінен аспайтын мерзімге жол беріледі.
13) жасасқан шарттың сомасы немесе жұмыстарды орындаудың болжамды құны немесе қамтамасыз ету өзгеріссіз қалған жағдайда қаржыландыру жылдар бойынша өзгерген жағдайда жұмыстарды немесе көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты орындау мерзімін өзгерту бөлігінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кейіннен сараптамадан өткен жобалық-сметалық құжаттамаға қызмет көрсету көлемі қысқартылды және тиісті өзгерістер енгізіледі.
14.4. Шарт бойынша Тараптардың бірінің міндеттерін беруге екінші Тараптың жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
14.5. Шарт бірдей заңды күші бар, веб-портал арқылы жасалған қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
14.6. Шартпен реттелмеген бөлігінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
<N. Жаңа тармақ >
15. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші
Өнім беруші
<Тапсырыс берушінің толық атауы><Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы>БСН < Тапсырыс берушінің БСН>БСК <Тапсырыс берушінің БСК>ЖСК <Тапсырыс берушінің ЖСК> < банктің атауы > Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны> < Тапсырыс берушінің лауазымы><Тапсырыс берушінің ТАӘ > :
<Өнім берушінің толық атауы><Өнім берушінің толық заңды мекенжайы>өнім берушінің БСН / ССН /СЕН <Өнім берушінің БСН/ССН/Сен>БСК <Өнім берушінің БСК>ЖСК <Өнім берушінің ЖСК><банктің атауы>Тел.: <Өнім берушінің телефоны><Өнім берушінің лауазымы><Өнім берушінің ТАӘ>
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СЕН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты. (бар болса).
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
26-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шарт
<Сәйкестендіру нөмірі>
<Тапсырыс берушінің өңірі> № <шарттың нөмірі><шарттың күні>
бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын <Тапсырыс берушінің толық атауы>, <Тапсырыс берушінің негіздемесі>негізінде әрекет ететін<Тапсырыс берушінің лауазымы> <Тапсырыс берушінің ТАӘ> атынан бір тараптан және бұдан әрі "Өнім беруші" деп аталатын <Өнім берушінің толық атауы>, <Өнім берушінің негіздемесі>негізінде әрекет ететін<Өнім берушінің лауазымы> <Өнім берушінің ТАӘ> атынан екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңы және және <сатып алу тәсілі> тәсілімен сатып алу қорытындыларының негізінде <қорытындылар күні> № < қорытындылар нөмірі > осы көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты (бұдан әрі – Шарт) жасасты және төмендегілер туралы келісімге келді:

4) в части уменьшения либо увеличения суммы договора на сумму и объем, не превышающих первоначально запланированных в плане закупок, связанной с уменьшением либо обоснованным увеличением потребности в объеме работ, за исключением работ, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, услуг, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, при условии неизменности цены за работы указанных в заключенном договоре. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сложившейся экономии по данной закупке;
5) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия выполнения работ являющегося предметом заключенного с ним договора;
6) в части уменьшения или увеличения суммы договора, связанной с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных работ в плане закупок;
7) в части изменения срока исполнения договора по работам в случае возбуждения уголовного дела, связанного с исполнением договора, в отношении работника заказчика и (или) поставщика;
8) в части изменения сроков исполнения договора о закупках работ в случае изменения финансирования по годам при условии неизменности суммы заключенного договора или уменьшения сметной стоимости выполнения работ или оказания услуг и внесения соответствующих изменений в проектно-сметную документацию, в последующем прошедшую экспертизу в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
14.4. Передача обязанностей одной из Сторон по Договору осуществляется только с письменного согласия другой Стороны.
14.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством веб-портала.
14.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
<N. Новый пункт>
15. Реквизиты Сторон
Заказчик
Поставщик
<полное наименование Заказчика><Полный юридический адрес Заказчика>БИН <БИН Заказчика>БИК <БИК Заказчика>ИИК <ИИК Заказчика><Наименование банка>Тел.: <телефон Заказчика><должность Заказчика><ФИО Заказчика>:
<полное наименование Поставщика><Полный юридический адрес Поставщика>БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП Поставщика>БИК <БИК Поставщика>ИИК <ИИК Поставщика><Наименование банка>Тел.: <телефон Поставщика><должность Поставщика><ФИО Поставщика>
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии)
Приложение 26
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Договор о закупках услуг
Сноска. Приложение 26 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 13.11.2023 № 1188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
<Идентификационный номер>
<регион Заказчика> № <номер договора><дата договора>
<полное наименование Заказчика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "Заказчик", от лица которого выступает <должность Заказчика><ФИО Заказчика>, действующий на основании <основание Заказчика>, с одной стороны и <полное наименование Поставщика>, именуемый (ое)(ая) в дальнейшем "Поставщик", от лица которого выступает <должность Поставщика><ФИО Поставщика>, действующий на основании <основание Поставщика>, с другой стороны, далее совместно именуемые "Стороны", на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок способом <способ закупки> от <дата итогов> года № <номер итогов>, заключили настоящий договор о закупках услуг (далее – Договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Шарттың мәні
1.1. Өнім беруші осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын оған қосымшаларда көрсетілген шарттарға, талаптарға сәйкес және бағалар бойынша қызмет(тер) көрсетуге міндеттенеді, ал Тапсырыс беруші көрсетілген қызметті (қызметтерді) қабылдауға және Шарт бойынша өнім беруші өз міндеттемелерін тиісінше орындаған жағдайда ол үшін осы Шарттың талаптарында ақы төлеуге міндеттенеді:
1.2. Төменде келтірілген құжаттар мен оларда айтылған шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) Осы Шарт;
2) сатып алынатын қызметтерді көрсету талаптары (1-қосымша);
3) техникалық ерекшелік (2-қосымша).
2. Шарттың сомасы және ақы төлеу талаптары
2.1. Шарттың жалпы сомасы Шартқа № 1 қосымшада айқындалады және <Шарттың сомасы> (сома жазумен) теңгені құрайды және қызметтер көрсетуге байланысты барлық шығыстарды, сондай–ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген барлық салықтар мен алымдарды, оның ішінде ҚҚС<ҚҚС сомасы>/<ҚҚС есепке алмағанда> (бұдан әрі-Шарттың сомасы) қамтиды.
2.2. Тапсырыс беруші Шарт күшіне енгеннен кейін Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді және (немесе) осы Қағидалардың 151-тармағына сәйкес соманы енгізгеннен кейін 1-қосымшаға сәйкес мөлшерде аванстық төлем жүргізеді.
Қалған соманы Тапсырыс беруші бұрын төленген авансты тепе-тең ұстап қалуды ескере отырып, көрсетілген қызметтер актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей Өнім берушінің есеп шотына ақша қаражатын аудару жолымен төлейді.
Көрсетілген қызметтер үшін төлемді Тапсырыс беруші көрсетілген қызметтер актісіне Тараптар қол қойған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күннен кешіктірмей өнім берушінің есеп шотына ақша қаражатын аудару арқылы жүргізеді.
2.3. Көрсетілетін қызметтердің сандық және құндық мәндегі көлемі Шартқа 1-қосымшада айтылған.
2.4. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
1) қол қойылған Шарт;
2) көрсетілген қызметтер актісі (актілері);
3) осы Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп;
4) Өнім беруші Тапсырыс берушіге көрсеткен қызметтердің сипаттамасы, жалпы сомасы көрсетілген шот-фактура;
<n) Жаңа тармақша>
<№. Жаңа тармақ>
Ескерту. 2.4.-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Тараптардың міндеттемелері
3.1. Өнім беруші:
1) Шарт бойынша өзіне алған міндеттемелердің толық және тиесілі орындалуын қамтамасыз етуге;

1. Предмет Договора
1.1. Поставщик обязуется оказать Услугу(и) согласно условиям, требованиям и по ценам, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой его частью, а Заказчик обязуется принять оказанную(ые) Услугу(и) и оплатить за нее на условиях настоящего Договора при условии надлежащего исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору:
1.2. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) условия оказания закупаемых услуг (приложение 1);
3) техническая спецификация (приложение 2).
2. Сумма Договора и условия оплаты
2.1. Общая сумма Договора определяется Приложением № 1 к Договору и составляет <сумма Договора> (<сумма прописью>) тенге и включает все расходы, связанные с оказанием услуг, а также все налоги и сборы, предусмотренные законодательством Республики Казахстан, <в том числе НДС <сумма НДС> тенге> /<без учета НДС> (далее – сумма Договора).
2.2. Договор подлежит регистрации/не подлежит регистрации на <____> год.
2.2. Заказчик после вступления Договора в силу, производит авансовый платеж в размере согласно приложению 1 после внесения Поставщиком обеспечения исполнения Договора, обеспечения аванса и (или) суммы в соответствии с пунктом 151 настоящих Правил.
Оставшаяся сумма оплачивается Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта оказанных услуг, с учетом пропорционального удержания ранее оплаченного аванса.
Оплата за оказанные Услуги производится Заказчиком путем перечисления денежных средств на расчетный счет Поставщика не позднее 30 (тридцати) календарных дней с даты подписания Сторонами акта оказанных Услуг.
2.3. Объем оказываемых услуг в количественном и стоимостном выражении оговорен в приложении 1 к Договору.
2.4. Необходимые документы, предшествующие оплате:
1) подписанный Договор;
2) акт(ы) оказанных услуг;
3) отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах по форме согласно приложению 32 к настоящим Правилам;
4) счет-фактура с описанием, указанием общей суммы оказанных услуг, предоставленная Поставщиком Заказчику;
<n) новый подпункт>
<№. Новый пункт>
Сноска. Пункт 2.4 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Обязательства Сторон
3.1. Поставщик обязуется:
1) обеспечить полное и надлежащее исполнение взятых на себя обязательств по Договору;

2) Шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Шарттың жалпы сомасының <сома> теңгеге тең 3 пайызы мөлшерінде және Шартқа 1-қосымшаға сәйкес <сома> теңгеге тең шарт мәні бойынша көзделген аванс мөлшерін, сондай-ақ Қағидалардың 151-тармағына сәйкес <сома> теңгеге тең соманы> енгізу, бұл жалпы алғанда <қамтамасыз ету сомасын> (қамтамасыз ету сомасы жазбаша>) теңгені құрайды:
сатып алу веб-порталында (бұдан әрі – веб-портал) растайтын құжаттың көшірмесін орналастыра отырып, <қала> қаласы бойынша <банк атауына> № <кепілдік жарнаға арналған шот> Тапсырыс берушінің банк шотына кепілдік ақшалай жарна, <БСК> БСК;
не:
Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында ұсынылатын банктік кепілдік түрінде құрайды;
Бұл ретте Шарттың орындалуын қамтамасыз ету сомасын Өнім беруші Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін Шарт бойынша міндеттемелер толық және тиісінше орындалған жағдайда енгізбеуі мүмкін;
3) Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындау кезінде Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға көрсетілетін қызметтердің сәйкестігін қамтамасыз етуге міндетті;
4) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Тапсырыс беруші немесе Шарттың талаптарын орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманың мазмұнын ашпауға міндеттенеді. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс;
5) Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда аталған құжаттар мен ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбауға;
6) Тапсырыс берушінің бірінші талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпарат ұсынуға;
7) өнім берушінің Шарт талаптарын тиісінше орындамауынан және/немесе өзге де заңсыз іс-әрекеттерден туындаған келтірілген залалдарды Тапсырыс берушіге толық көлемде өтеуге;
8) электрондық-цифрлық қолтаңбамен бекітілген көрсетілген қызметтер актісін веб-портал арқылы тапсырыс берушіге ресімдеуге және жіберуге;
9) Тапсырыс беруші көрсетілген қызметтер актісін бекіткеннен кейін шот-фактураны электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда шот-фактура жазып беруге міндеттенеді.
<n) жаңа тармақша >
3.2. Өнім беруші:
1) Тапсырыс берушіден шарт бойынша көрсетілген қызметтер үшін ақы төлеуді талап етуге;

2) в течение десяти рабочих дней со дня заключения Договора, внести сумму обеспечения исполнения Договора в размере 3 процентов от общей суммы Договора равную <сумма> тенге и размеров аванса, предусмотренных по предметам договора согласно Приложению 1 к Договору равную <сумма> тенге, <а также сумму в соответствии с пунктом 151 Правил равную <сумма> тенге>, что в общем составляет <сумма обеспечения> (<сумма обеспечения прописью>) тенге в виде:
гарантийного денежного взноса на банковский счет Заказчика № <счет для гарантийного взноса> в <наименование банка> по городу <город>, БИК <БИК> с размещением на веб-портале закупок (далее – веб-портал) копии подтверждающего документа;
либо:
банковской гарантии, представляемой в форме электронного документа согласно приложению 26 к Правилам;
При этом, сумма обеспечения исполнения Договора может не вноситься поставщиком в случае полного и надлежащего им исполнения обязательств по Договору до истечения срока внесения обеспечения исполнения Договора;
3) при исполнении своих обязательств по Договору обеспечить соответствие оказываемых услуг требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору, являющихся неотъемлемой частью Договора;
4) не раскрывать без предварительного письменного согласия Заказчика содержание технической документации, представленной Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для исполнения условий Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для исполнения обязательств;
5) без предварительного письменного согласия Заказчика не использовать какие-либо вышеперечисленные документы и информацию, кроме как в целях реализации Договора;
6) по первому требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
7) возмещать Заказчику в полном объеме причиненные ему убытки, вызванные ненадлежащим выполнением Поставщиком условий Договора и/или иными неправомерными действиями;
8) оформить и направить Заказчику посредством веб-портала утвержденный электронно-цифровой подписью акт оказанных услуг;
9) после утверждения Заказчиком акта оказанных услуг выписать счет-фактуру в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур.
<n) новый подпункт>
3.2. Поставщик вправе:
1) требовать от Заказчика оплату за оказанные Услуги по Договору;

2) Тапсырыс берушімен орындау мерзімін алдын ала келісе отырып, Шартқа № 1 қосымшада көрсетілген қызметтерді мерзімінен бұрын көрсетуге құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші:
1) қызметтер көрсету үшін Өнім беруші мамандарының қол жеткізуін қамтамасыз етуге;
2) көрсетілген қызметтердің сәйкессіздіктері анықталған жағдайда тез арада Өнім берушіні жазбаша хабардар ету;
3) Қызметтерді қабылдап алу кезінде веб-портал арқылы көрсетілген қызметтер актісін бекіту немесе Сатып алуды жүзеге асыру қағидаларымен белгіленген мерзімде оны қабылдамаудың дәлелді негіздемелерін көрсете отырып қабылдаудан бас тартуға;
4) көрсетілген қызметтер актісі бекітілгеннен кейін Өнім беруші Электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесінде электрондық нысанда шот-фактураны жазып беру қағидаларына сәйкес электрондық шот-фактуралардың ақпараттық жүйесі арқылы электрондық нысанда жазып берген шот-фактураны қабылдауға;
5) осы Шартта белгіленген тәртіпте және мерзімдерде төлем жүргізуге міндеттенеді.
<n) жаңа тармақша >
3.4. Тапсырыс беруші:
1) көрсетілген Қызметтердің сапасын тексеруге;
2) Қызметтер мерзімінен бұрын көрсетілген жағдайда Тапсырыс беруші Қызметтерді мерзімінен бұрын қабылдауға және ол үшін шарт талаптарына сәйкес ақы төлеуге құқылы. Қызметті мерзімінен бұрын көрсетуден бас тартуға оны қабылдау мүмкіндігі болмаған жағдайларда жол беріледі.
4. Қызметтердің техникалық ерекшелікке сәйкестігін тексеру
4.1. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері көрсетілетін Қызметтердің техникалық ерекшелікте (Шартқа 2-қосымша) көрсетілген талаптарға сәйкестігі тұрғысынан бақылау мен тексеру жүргізе алады. Бұл ретте осы тексерулер бойынша барлық шығыстарды Өнім беруші көтереді. Тапсырыс беруші Өнім берушіні осы мақсаттар үшін айқындалған өзінің өкілдері туралы жазбаша түрде уақтылы хабардар етуге тиіс.
4.2. Осы Шарт шеңберінде көрсетілетін Қызметтер техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
4.3. Егер тексеру кезінде көрсетілген Қызметтердің нәтижелері техникалық ерекшеліктің (Шартқа 2-қосымша) талаптарына сәйкес келмейді деп танылса, Өнім беруші тексеру сәтінен бастап <сәйкессіздіктерді жою мерзімі> ішінде тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығындарсыз техникалық ерекшелік талаптарына сәйкессіздіктерді жою жөнінде шаралар қабылдайды.
4.4. Жоғарыда көрсетілген бірде-бір тармақ Өнім берушіні Шарт бойынша басқа міндеттемелерден босатпайды.
<N. Жаңа тармақ >
5. Қызметтер көрсету
5.1. Өнім берушінің қызметтерді көрсетуі Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Шартқа 1-қосымшада көрсетілген мерзімдерде жүзеге асырылады.

2) на досрочное оказание Услуг, указанных в Приложении № 1 к Договору, заранее согласовав с Заказчиком сроки выполнения.
3.3. Заказчик обязуется:
1) обеспечить доступ специалистов Поставщика для оказания услуг;
2) при выявлении несоответствий оказанных Услуг незамедлительно письменно уведомить Поставщика;
3) при приемке Услуг утвердить посредством веб-портала акт оказанных услуг либо отказать в принятии с указанием аргументированных обоснований ее непринятия в сроки, установленные Правилами осуществления закупок;
4) после утверждения акта оказанных услуг принять счет-фактуру, выписанную Поставщиком в электронной форме посредством информационной системы электронных счетов-фактур в соответствии с Правилами выписки счет-фактуры в электронной форме в информационной системе электронных счетов-фактур;
5) произвести оплату в порядке и сроки, установленные настоящим Договором.
<n) новый подпункт>
3.4. Заказчик вправе:
1) проверять качество оказанных Услуг;
2) в случае досрочного оказания Услуг, Заказчик вправе досрочно принять услуги и оплатить за нее в соответствии с условиями Договора. Отказ в досрочном оказании Услуг осуществляется в случаях отсутствия возможности его принятия.
4. Проверка Услуг на соответствие технической спецификации
4.1. Заказчик или его представители могут проводить контроль и проверку оказываемых услуг на предмет соответствия требованиям, указанным в технической спецификации (Приложение 2 к Договору). При этом все расходы по этим проверкам несет Поставщик. Заказчик в письменном виде своевременно уведомляет Поставщика о своих представителях, определенных для этих целей.
4.2. Услуги, оказываемые в рамках настоящего Договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
4.3. Если результаты оказанных услуг при проверке будут признаны не соответствующими требованиям технической спецификации (приложение 2 к Договору), Поставщик принимает меры по устранению несоответствий требованиям технической спецификации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика, в течение <cрок устранения несоответствий> с момента проверки.
4.4. Ни один вышеуказанный пункт не освобождает Поставщика от других обязательств по Договору.
<N. Новый пункт>
5. Оказание Услуг
5.1. Оказание услуг Поставщиком осуществляется в сроки, указанные в приложении 1 к Договору, являющемся неотъемлемой частью Договора.

5.2. Өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шартқа қосымшаларда көрсетілген талаптарға дәл сәйкестікте қызметті толық тапсырған жағдайда қызмет көрсетілген болып саналады.
<N. Жаңа тармақ >
6. Кепілдік
6.1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге үздіксіз, сапалы және уақтылы қызмет көрсетуді қамтамасыз етуге кепілдік береді.
6.2. Өнім беруші техникалық ерекшелік қызметтерінің (Шартқа 2-қосымша) қателерін, жете өңдеулері мен басқа да сәйкессіздіктерін өтеусіз түзетуге кепілдік береді.
6.3. Тапсырыс беруші Өнім берушіні осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтар туралы жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті, одан кейін Өнім беруші Тапсырыс беруші хабарламада айқындаған мерзімде осыған байланысты барлық шығыстарды қоса алғанда, кемшіліктерді өз есебінен жою жөнінде шаралар қабылдауға тиіс.
6.4. Егер Өнім беруші хабарламаны алып, кемшіліктерді жою жөнінде тиісті шараларды уақтылы қабылдамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушінің есебінен және Тапсырыс берушінің Өнім берушіге қатысты шарт бойынша иелене алатын басқа құқықтарына қандай да бір залалсыз қажетті санкциялар мен кемшіліктерді жою жөнінде шаралар қолдана алады.
<N. Жаңа тармақ >
7. Тараптардың жауапкершілігі
7.1. Тараптар осы Шарт шеңберінде өз міндеттемелерін орындамаған немесе тиісінше орындамаған жағдайда барлық даулар мен келіспеушіліктер Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес шешіледі.
7.2. Секвестр және/немесе Тапсырыс берушінің қолма-қол ақшаны бақылау шотында/есеп айырысу шотында ақша жеткіліксіз болған жағдайларды қоспағанда, егер Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиесілі қаражатты Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда Тапсырыс беруші Өнім берушіге мерзімі өткен әрбір күн үшін тиесілі соманың 0,1% (нөл бүтін оннан бір) мөлшерінде ұсталған төлемдер бойынша тұрақсыздық айыбын (өсімпұл) төлейді. Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10%-ынан аспауға тиіс
7.3. Қызмет көрсету мерзімдерін өткізіп алған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіден міндеттемелерді толық орындамаған жағдайда Мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады) не міндеттемелерді тиісінше орындамаған (ішінара орындамаған) жағдайда Мерзімі өткен әрбір күн үшін орындалмаған міндеттемелер сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) ұстайды (өндіріп алады). Бұл ретте тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) жалпы сомасы шарттың жалпы сомасының 10%-ынан аспауға тиіс.
7.4. Өнім беруші Қызметтер көрсетуден бас тартқан немесе шарт бойынша Қызметтер көрсету мерзімі өткен күннен бастап, бірақ Шарттың қолданылу мерзімінің аяқталу мерзімінен кешіктірмей бір айдан астам мерзімге қызметтер көрсету мерзімін өткізіп алған жағдайда, Тапсырыс беруші Өнім берушіден мерзімі өткен әрбір күн үшін шарттың жалпы сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбының (айыппұлдың, өсімпұлдың) сомасын өндіріп ала отырып, бір жақты тәртіппен осы Шартты бұзуға құқылы.

5.2. Услуга считается оказанной при условии полной сдачи Поставщиком услуги Заказчику в точном соответствии требованиям, указанным в приложениях к настоящему Договору.
<N. Новый пункт>
6. Гарантия
6.1. Поставщик гарантирует обеспечение бесперебойного, качественного и своевременного оказания услуг Заказчику.
6.2. Поставщик гарантирует безвозмездное исправление ошибок, недоработок и других несоответствий Услуг технической спецификации (приложение 2 к Договору).
6.3. Заказчик оперативно уведомляет Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией, после чего Поставщик принимает меры по устранению недостатков за свой счет, включая все расходы, связанные с этим, в срок, определенный Заказчиком в уведомлении.
6.4. Если Поставщик, получив уведомление, своевременно не примет соответствующие меры по устранению недостатков, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по устранению недостатков за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по Договору в отношении Поставщика.
<N. Новый пункт>
7. Ответственность Сторон
7.1. В случае невыполнения или ненадлежащего выполнения Сторонами своих обязательств в рамках настоящего Договора все споры и разногласия разрешаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7.2. За исключением случаев секвестра и/или недостаточности денег на контрольном счете наличности соответствующих бюджетов/расчетном счете государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций которых принадлежат государству, если Заказчик не выплачивает Поставщику причитающиеся ему средства в сроки, указанные в Договоре, то Заказчик выплачивает Поставщику неустойку (пеню) по задержанным платежам в размере 0,1% (ноль целых один) от причитающейся суммы за каждый день просрочки. При этом общая сумма неустойки (пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
7.3. В случае просрочки сроков оказания Услуг, Заказчик удерживает (взыскивает) с Поставщика неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от общей суммы договора за каждый день просрочки в случае полного неисполнения поставщиком обязательств либо удерживает (взыскивает) неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы неисполненных обязательств за каждый день просрочки в случае ненадлежащего исполнения (частичного неисполнения) обязательств. При этом общая сумма неустойки (штрафа, пени) не должна превышать 10 % от общей суммы Договора.
7.4. В случае отказа Поставщика от оказания Услуг или просрочки оказания Услуг на срок более одного месяца со дня истечения срока оказания Услуг по Договору, но не позднее срока окончания действия Договора, Заказчик имеет право расторгнуть настоящий Договор в одностороннем порядке с взысканием с Поставщика суммы неустойки (штрафа, пени) в размере 0,1 % от общей суммы Договора за каждый день просрочки.

7.5. Тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) төлеу Тараптарды осы Шартта көзделген міндеттемелерді орындаудан босатпайды.
7.6. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге Шарт бойынша қызметтер көрсету үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда шарттың сомасы немесе қызметтер көрсету кестесі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің түзету жүргізуге барлық сұрау салулары өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
7.7. Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз Өнім берушінің осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да беруіне жол берілмейді.
7.8. . Қосалқы мердігерлер (бірлесіп орындаушылар) тартылған жағдайда өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) болуы Өнім берушіні Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
Қызметтер көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) берілуі мүмкін көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында көрсетілетін қызметтер көлемінің екіден бірінен аспауға тиіс.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге өткізілетін сатып алу нысанасы болып табылатын қызметтер көрсету көлемдерін өзге қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беруге тыйым салынады.
Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктеріне және Қазақстан Республикасы мүгедектігі бар адамдарының қоғамдық бірлестіктері құрған ұйымдарға көрсетілетін қызметтерге өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын қызметтер көрсету бойынша қосалқы мердігерлерді тартуға жол берілмейді.
Ескерту. 7.8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 13.11.2023 № 1188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7.9. Тапсырыс беруші сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді Өнім берушінің осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамауына байланысты ол бұзылған жағдайда қайтармайды.
<N. Жаңа тармақ >
8. Шарттың қолданылу мерзімі және бұзылу талаптары
8.1. Шарт қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және < _ > дейін қолданылады.
8.2. Мынадай оқиғалар олардың көбеюі бөлігінде қызмет көрсету ұзақтығы мерзімдерінің өзгеруіне әкеп соқтырады:
1) Тапсырыс беруші Объектінің барлық учаскелерін пайдалануға тыйым салады, бұл өз кезегінде қызмет көрсетуді кешіктіруге әкеп соғады;

7.5. Уплата неустойки (штрафа, пени) не освобождает Стороны от выполнения обязательств, предусмотренных настоящим Договором.
7.6. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для оказания услуг по Договору, то сумма Договора или график оказания услуг, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в Договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
7.7. Поставщиком ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
7.8. В случае привлечения субподрядчиков (соисполнителей) Поставщик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного Договора. Наличие субподрядчиков (соисполнителей) не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по Договору.
Предельные объемы услуг, которые могут быть переданы субподрядчикам (соисполнителям) для оказания услуг, не должны превышать в совокупности одной второй объема оказываемых услуг.
При этом субподрядчикам запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы оказания услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
Оказываемым услуги, общественные объединения лиц с инвалидностью Республики Казахстан и организации, созданные общественными объединениями лиц с инвалидностью Республики Казахстан, не привлекают субподрядчиков по оказанию услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
7.9. Заказчик не возвращает обеспечение исполнения договора о закупках в случае его расторжения в связи с невыполнением Поставщиком своих обязательств по данному Договору.
<N. Новый пункт>
8. Срок действия и условия расторжения Договора
8.1. Договор вступает в силу со дня подписания и действует по <______> года.
8.2. Следующие события влекут за собой изменение сроков продолжительности услуг в части их увеличения:
1) Заказчик запрещает пользоваться всеми участками Объекта, что в свою очередь влечет задержку оказания услуг;

2) Тапсырыс беруші Өнім берушіге Шартта жоспарланбаған сынақтар жүргізу үшін қызметтер көрсетуді тоқтатуға нұсқау береді. Бұл ретте, егер осы сынақтар ақауларды анықтамаған жағдайда, қызмет көрсетуді тоқтату уақыты қызмет көрсету мерзіміне қосылады.
<Жаңа абзац>
8.3. Егер Өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, кез келген уақытта біржақты тәртіппен Шарт талаптарын орындаудан бас тарта алады. Бұл жағдайда Шарттың талаптарын орындаудан бас тарту дереу жүзеге асырылады және егер Шарттың талаптарын орындаудан бас тарту зиян келтірмесе немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе кейіннен қойылатын іс-әрекеттерді жасауға немесе санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.
8.4. Шарт тараптардың келісімі бойынша оны одан әрі орындау орынсыз болған жағдайда бұзылуы мүмкін.
8.5. Жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты Шарт жойылған кезде Өнім беруші шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана төлемді талап етуге құқылы.
8.6. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін қандай да бір басқа санкцияларға нұқсан келтірмей, Тапсырыс беруші осы Шарттың 7.4-тармағының талаптарын ескере отырып, Өнім берушіге міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып,:
1) егер Өнім беруші Шартта көзделген мерзімде немесе Тапсырыс беруші ұсынған осы Шарттың ұзартылған кезеңі ішінде қызмет көрсете алмаса;
2) егер Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындай алмаса осы Шартты толық немесе ішінара бұза алады.
8.7. Мынадай жағдайларда кез келген кезеңде:
1) осы Шарт жасалуына негіз болған сатып алуға қатысты Заңның 7 тармағында көзделген шектеулердің бұзылғаны анықталса;
2) сатып алуды ұйымдастырушының Өнім берушіге Заңда көзделмеген жәрдемді көрсетсе;
3) міндеттемелері тиісінше орындалған шарттарды қоспағанда, уәкілетті органның Қазақстан Республикасының сатып алу туралы заңнамасын бұза отырып шарт жасасу фактісі анықталса;
4) шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу мерзімі өткенге дейін қызметтер көрсету жағдайын қоспағанда, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді және (немесе) демпингке қарсы шараларға сәйкес соманы (бар болса) енгізбеу жолымен шарт жасасудан жалтарса Шарт бұзылуы мүмкін.
9. Хабарлама
9.1. Шартқа сәйкес бір тарап екінші тарапқа жіберетін кез келген хабарлама төленген тапсырыс хатымен немесе телеграф, телекс, факс, телефакс, электрондық пошта арқылы не веб-портал арқылы жіберіледі.

2) Заказчик дает Поставщику указание на остановку предоставления услуг для проведения испытаний, не запланированных Договором. При этом, в случае если данные испытаний не выявили дефектов, то время остановки оказания услуг добавляются к сроку оказания услуг.
<Новый абзац>
8.3. Заказчик может в любое время в одностороннем порядке отказаться от исполнения условий Договора, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае отказ от исполнения условий Договора осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если отказ от исполнения условий Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
8.4. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон, в случае нецелесообразности его дальнейшего исполнения.
8.5. Когда Договор аннулируется в силу вышеуказанных обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по Договору, на день расторжения.
8.6. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик с учетом требований пункта 7.4. настоящего Договора может расторгнуть настоящий Договор полностью или частично, направив Поставщику письменное уведомление о невыполнении обязательств:
1) если Поставщик не может оказать услуги в сроки, предусмотренные Договором, или в течение периода продления настоящего Договора, предоставленного Заказчиком;
2) если Поставщик не может выполнить свои обязательства по Договору.
8.7. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае:
1) выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона в отношении закупки, на основании которой заключен данный Договор;
2) оказания организатором закупок содействия Поставщику, не предусмотренного Законом;
3) установления уполномоченным органом факта заключения Договора с нарушением законодательства Республики Казахстан о закупках, за исключением договоров, по которым обязательства исполнены надлежащим образом;
4) уклонения от заключения Договора путем невнесения обеспечения исполнения договора и (или) суммы в соответствии с антидемпинговыми мерами (при наличии), за исключением случая оказания услуг до истечения срока внесения обеспечения исполнения договора.
9. Уведомление
9.1. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с Договором, высылается оплаченным заказным письмом или по телеграфу, телексу, факсу, телефаксу, электронной почте либо посредством веб-портала.

9.2. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына байланысты күшіне енеді.
10. Форс-мажор
10.1. Егер Шарт талаптарының орындалмауы форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, Тараптар ол үшін жауапты болмайды.
10.2. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, Өнім беруші өзінің Шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе шарттың талаптарын орындамауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.
10.3. Шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Тараптардың бақылауына бағынбайтын және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар мыналарды, бірақ осыларды ғана емес: соғыс қимылдарын, табиғи немесе дүлей апаттар мен басқаларды да қамтуы мүмкін.
10.4. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге осындай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуге тиіс. Егер Тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін мүмкіндігінше орындауды жалғастырады және форс-мажорлық мән-жайларға байланысты емес Шартты орындаудың баламалы тәсілдерін іздейді.
11. Даулы мәселелерді шешу
11.1. Тапсырыс беруші мен өнім беруші Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін жұмсауға тиіс.
11.2. Егер осындай келіссөздерден кейін Тапсырыс беруші мен өнім беруші Шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
12. Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
12.1. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы тұлғалардың әрекеттеріне немесе шешімдеріне ықпал ету үшін төлем жасамайды, төлеуді ұсынбайды және қандай да бір тұлғаларға тікелей немесе жанама ақша қаражатын немесе құндылықтарды төлеуге жол бермейді. кез келген заңсыз пайданы немесе басқа да жөнсіз мақсаттарды алу үшін.
12.2. Осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындаған кезде Тараптар осы Шарттың мақсаттары үшін қолданылатын заңнамада көзделген әрекеттерді, мысалы, пара беру/алу, коммерциялық пара алу, сондай-ақ қолданыстағы Шарттың талаптарын бұзатын әрекеттерді жасамайды. қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) қарсы күрес туралы заңдар мен халықаралық актілер.
12.3. Осы Шарттың Тараптарының әрқайсысы екінші Тараптың өкілдерін кез келген тәсілмен ынталандырудан бас тартады, оның ішінде ақшалай сомалар, сыйлықтар беру, оларға жіберілген жұмыстарды (қызметтерді) өтеусіз орындау арқылы және қызметкерді белгілі бір тәуелділікке қалдыратын басқа да тәсілдермен. , және осы қызметкердің ынталандырушы тараптың пайдасына кез келген әрекетті орындауын қамтамасыз етуге бағытталған.

9.2. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении) в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
10. Форс-мажор
10.1. Стороны не несут ответственность за неисполнение условий Договора, если оно явилось результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.2. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения Договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение Договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением Договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
10.3. Для целей Договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю Сторон, и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не исключительно: военные действия, природные или стихийные бедствия и другие.
10.4. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик незамедлительно направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по Договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения Договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
11. Решение спорных вопросов
11.1. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
11.2. Если после таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по Договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Противодействие коррупции
12.1. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не выплачивают, не предлагают выплатить и не разрешают выплату каких-либо денежных средств или ценностей, прямо или косвенно, любым лицам, для оказания влияния на действия или решения этих лиц с целью получить какие-либо неправомерные преимущества или иные неправомерные цели.
12.2. При исполнении своих обязательств по настоящему Договору, Стороны не осуществляют действия, квалифицируемые применимым для целей настоящего Договора законодательством, как дача/получение взятки, коммерческий подкуп, а также действия, нарушающие требования применимого законодательства и международных актов о противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем.
12.3. Каждая из Сторон настоящего Договора отказывается от стимулирования каким-либо образом представителей другой Стороны, в том числе путем предоставления денежных сумм, подарков, безвозмездного выполнения в их адрес работ (услуг) и другими способами, ставящего работника в определенную зависимость, и направленными на обеспечение выполнения этим работником каких-либо действий в пользу стимулирующей его Стороны.

3) қажеттілікті азайтумен не негізді ұлғайтумен байланысты, сатып алу жоспарында бастапқы жоспарланғаннан аспайтын сомаға және көлемге шарт сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жасалған шартта көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі талабымен шарттың орындалу мерзімдерінің тиісті өзгеруі бөлігінде жасалуы мүмкін. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы сатып алу бойынша қалыптасқан үнемдеу шегінде жол беріледі;
4) егер өнім беруші өзімен жасалған шартты орындау процесінде бірлік үшін бағаның өзгермеуі шартында онымен жасалған шарттың нысанасы болып табылатын қызметтерді көрсетудің анағұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларын не мерзімдерін және (немесе) талаптарын ұсынған жағдайда;
5) салық, кеден және басқа да салалардағы заңнаманың өзгеруінен туындаған қызметтерді көрсетуге арналған ұзақ мерзімді шарттың сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде, сондай-ақ жылдар бойынша қаржыландыру өзгерген жағдайда шартты орындау мерзімдерін тиісті өзгерту бөлігінде;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген бағалардың, тарифтердің, алымдар мен төлемдердің өзгеруіне байланысты шарт сомасын азайту немесе ұлғайту бөлігінде жол беріледі. Жасалған шартты мұндай өзгертуге осы көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарында сатып алу үшін көзделген сомалар шегінде жол беріледі;
7) жасасқан шарттың сомасы немесе көрсетілетін қызметтердің болжамды құны немесе қамтамасыз ету өзгеріссіз қалған жағдайда қаржыландыру жылдар бойынша өзгерген жағдайда көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартты орындау мерзімін өзгерту бөлігінде.
13.4. Шарт бойынша Тараптардың бірінің міндеттерін беруге екінші Тараптың жазбаша келісімімен ғана жол беріледі.
13.5. Шарт бірдей заңды күші бар, веб-портал арқылы жасалған қазақ және орыс тілдерінде жасалды.
13.6. Шартпен реттелмеген бөлігінде Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
<N. Жаңа тармақ >
14. Тараптардың деректемелері
Тапсырыс беруші
Өнім беруші
<Тапсырыс берушінің толық атауы><Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы>БСН < Тапсырыс берушінің БСН>БСК <Тапсырыс берушінің БСК>ЖСК <Тапсырыс берушінің ЖСК> < банктің атауы > Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны> < Тапсырыс берушінің лауазымы><Тапсырыс берушінің ТАӘ > :
<Өнім берушінің толық атауы><Өнім берушінің толық заңды мекенжайы>өнім берушінің БСН / ССН /СЕН <Өнім берушінің БСН/ССН/Сен>БСК <Өнім берушінің БСК>ЖСК <Өнім берушінің ЖСК><банктің атауы>Тел.: <Өнім берушінің телефоны><Өнім берушінің лауазымы><Өнім берушінің ТАӘ>
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
БСК – банктік сәйкестендіру коды;
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
СЕН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есептік нөмірі;
ҚҚС – қосылған құн салығы;
Т.А.Ә. – тегі аты әкесінің аты. (бар болса)
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
27-қосымша
Банктік кепілдік
(сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету нысаны)
Банктің атауы: _________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге: _______________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы мен деректемелері)
Кепілді міндеттеме № ______ ________________ "___" _______ ___ ж.
(орналасқан жері)
"Өнім беруші" ___________________________ (өнім берушінің атауы)
_____________________________________________________________
(тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің сипаттамасы)
жеткізуге (орындауға, көрсетуге) _____ __________ ___ ж.
№ ___ сатып алу туралы шарт (бұдан әрі - Шарт) жасасқанын
(жасасатынын)* және Сіз Шартта Өнім беруші жалпы
сомасы________________________________ теңгеге банктік кепілдік
түрінде оның орындалуын қамтамасыз етеді деп көздегеніңізді назарға
ала отырып, осымен________________________________________________________
________ (банктің атауы) жоғарыда көрсетілген Шарт бойынша кепілгер
болып табылатынымызды және Сіздің төлеуге жазбаша талабыңызды,
сондай-ақ Өнім беруші Шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағанын
немесе тиісінше орындамағанын жазбаша растауды алғаннан кейін Сізге
_______________________________ (сомасы санмен және жазумен) тең
соманы төлеуге өзімізге қайтарусыз міндеттеме аламыз. Осы кепілді
міндеттеме қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Өнім беруші
Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін әрекет
етеді. Осы кепілді міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгерлердің қолы/электрондық-цифрлық қолтаңба
Күні және мекенжайы
мөрі (бар болса) (қағаз тасығышта)
(Банктің (банк филиалының) бірінші басшысы немесе оның орынбасары және банктің бас бухгалтері атынан).
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
28-қосымша
Тауар(лар)ды қабылдап алу-беру актісі

3) в части уменьшения либо увеличения суммы договора на сумму и объем, не превышающих первоначально запланированных в плане закупок, связанной с уменьшением либо обоснованным увеличением потребности в объеме услуг, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора, при условии неизменности цены за услуги, указанных в заключенном договоре. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сложившейся экономии по данной закупке;
4) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора предложил при условии неизменности цены за единицу более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия оказания услуг являющегося предметом заключенного с ним договора;
5) в части уменьшения или увеличения суммы долгосрочного договора на оказание услуг, вызванных изменением законодательства в налоговой, таможенной и других сферах, а также в части соответствующего изменения сроков исполнения договора в случае изменения финансирования по годам;
6) в части уменьшения или увеличения суммы договора, связанной с изменением цен, тарифов, сборов и платежей, установленных законодательством Республики Казахстан. Такое изменение заключенного договора осуществляется в пределах сумм, предусмотренных для приобретения данных услуг в плане закупок;
7) в части изменения сроков исполнения договора о закупках услуг в случае изменения финансирования по годам при условии неизменности суммы заключенного договора или уменьшения сметной стоимости оказания услуг.
13.4. Передача обязанностей одной из Сторон по Договору осуществляется только с письменного согласия другой Стороны.
13.5. Договор составлен на казахском и русском языке, имеющих одинаковую юридическую силу, заключенный посредством веб-портала.
13.6. В части, неурегулированной Договором, Стороны руководствуются законодательством Республики Казахстан.
<N. Новый пункт>
14. Реквизиты Сторон
Заказчик
Поставщик
<полное наименование Заказчика><Полный юридический адрес Заказчика>БИН <БИН Заказчика>БИК <БИК Заказчика>ИИК <ИИК Заказчика><Наименование банка>Тел.: <телефон Заказчика><должность Заказчика><ФИО Заказчика>:
<полное наименование Поставщика><Полный юридический адрес Поставщика>БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП Поставщика>БИК <БИК Поставщика>ИИК <ИИК Поставщика><Наименование банка>Тел.: <телефон Поставщика><должность Поставщика><ФИО Поставщика>
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
НДС – налог на добавленную стоимость;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (при наличии).
Приложение 27
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Банковская гарантия
(форма обеспечения исполнения договора о закупках)
Наименование банка: _________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому: _______________________________________________________
(наименование и реквизиты заказчика)
Гарантийное обязательство № ______ _________________
"___" _______ ___ г. (место нахождения)
Принимая во внимание, что, ________________________________________________
(наименование поставщика) "Поставщик", заключил(ит)* договор о закупках № ___
от _____ __________ ___ г. (далее – Договор) на поставку (выполнение, оказание)
_______________________________________________________________________________
(описание товаров, работ или услуг) и Вами было предусмотрено в Договоре, что Поставщик
внесет обеспечение его исполнения в виде банковской гарантии на общую сумму
__________________________________________________________________________ тенге,
настоящим _____________________________________________________________________
(наименование банка)подтверждаем, что являемся гарантом по вышеуказанному Договору
и берем на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему требованию сумму,
равную _______________________________ (сумма в цифрах и прописью) по получении
Вашего письменного требования на оплату, а также письменного подтверждения того, что
Поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим образом свои обязательства
по Договору. Данное гарантийное обязательство вступает в силу с момента его подписания
и действует до момента полного исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору.
Все права и обязанности, возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством,
регулируются законодательством Республики Казахстан.
Подпись/электронно-цифровая подпись
Дата и адрес
Печать (при наличии) гарантов (в бумажном носителе)
(В лице первого руководителя банка (филиала банка)
или его заместителя и главного бухгалтера банка).
Приложение 28
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Акт приема-передачи товара(ов)

Ескерту. 28-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
29-қосымша
Ескерту. 29-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
30-қосымша
Көрсетілген қызмет актісі
Ескерту. 30-қосымша алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
31-қосымша
Сатып алынатын тауарлардағы елішілік құндылық туралы есеп
Ескерту. 31-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тауардың (n) №
Шартты орындау мақсатында өнім беруші сатып алған тауарлар саны
Тауар бағасы KZT
Құны (CTi) KZT
СТ-KZ сертификатына сәйкес үлесі ЕІҚТ (Мi) %
СТ-KZ сертификаты
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
n
ЖИЫНЫ
"Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) бекітілген Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің 5-тармағына сәйкес тауарларды жеткізуге арналған шартта ел ішіндегі құндылықты (ЕІҚТ) есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
n – тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында өнім беруші жеткізетін тауарлар атауының жалпы саны;
i – тауарларды жеткізуге арналған шартты орындау мақсатында өнім беруші жеткізетін тауардың реттік нөмірі;
ТҚі – і-тауардың құны;
Жі – "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген ел ішіндегі құндылықтың үлесі (бұдан әрі - "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты);

Сноска. Приложение 28 исключено приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 29
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Акт выполненных работ***
Сноска. Приложение 29 исключено приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 30
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Акт оказанных услуг
Сноска. Приложение 30 исключено приказом и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 31
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о внутристрановой ценности в закупаемых Товарах
Сноска. Приложение 31 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ Товара (n)
Количество товаров, закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля (ВЦТ) согласно Сертификата СТ-KZ (Мi) %
Сертификат СТ-KZ
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
n
ИТОГО
Расчет внутристрановой ценности (ВЦТ) в договоре на поставку товаров производится в соответствии с пунктом 5 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 "Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942) по следующей формуле:
где:
n – общее количество наименований товаров, поставляемых поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров;
i – порядковый номер товара, поставляемого поставщиком в целях исполнения договора на поставку товаров;
СТi – стоимость i-ого товара;
Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", утвержденном приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-КZ");

Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе, "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаған жағдайда Жi=0;
S – шарттың жалпы құны.
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
32-қосымша
Жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердегі елішілік құндылық туралы есеп
Ескерту. 32-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 18.07.2022 № 729 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Шарттың (m)№
Шарттың құны (ШҚj) KZT
Шарт шеңберіндегі тауарлардың жиынтық құны (ТҚj) KZT
Шарт шеңберіндегі қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындау) шарттардың жиынтық сомасы (ШЖҚj) KZT
j-шартты (Rj) орындайтын қазақстандық еңбек ақы төлеу қорының үлесі %
Тауардың(n) №
Өнім беруші шартты орындау мақсатында сатып алған тауарлардың саны
Тауардың бағасы KZT
Құны (ТҚі) KZT
СТ-KZ сертификатына сәйкес ЕІҚж/қ үлесі (Жі) %
СТ-KZ сертификаты
Шығарылған елі
Нөмірі
Берілген күні
1
1
2
2
m
n
ИТОГО
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап жасалған жер қойнауын пайдалануға арналған келісімшарттар немесе қолданыс мерзімі 2015 жылғы 1 қаңтардан кейін өзгертілген келісімшарттар шеңберінде сатып алынатын жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттарды қоспағанда, жұмыстарды орындауға (қызметтерді көрсетуге) арналған шарттағы елішілік құндылықты (бұдан әрі - ЕІҚж/қ) есептеу "Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде елішілік құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 20 сәуірдегі № 260 бұйрығымен бекітілген, (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16942 болып тіркелген) Ұйымдардың тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде ел ішіндегі құндылықты есептеуінің бірыңғай әдістемесінің 6-тармағына сәйкес мынадай формула бойынша жүргізіледі:
мұнда:
m – тапсырыс беруші мен мердігер арасындағы шартты, өнім беруші мен қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) арасындағы шарттарды қоса алғанда, жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған j-шарттардың жалпы саны;
j – жұмысты орындау (қызмет көрсету) мақсатында жасалған шарттың реттік нөмірі;
ШҚj – j-шартының құны;
ТҚj – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауарлардың жиынтық құны;
ШЖҚj – j-шартын орындау мақсатында жасалған қосалқы мердігерлік (бірлесіп орындау) шарттардың жиынтық құны;
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесі;
n – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші және қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алатын тауарлар атауының жалпы саны;
і – j-шартын орындау мақсатында өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) сатып алған тауардың реттік нөмірі;
ТҚі – i-тауардың құны;

При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S - общая стоимость договора.
Приложение 32
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Отчет о внутристрановой ценности в работах и услугах
Сноска. Приложение 32 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 18.07.2022 № 729 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ Договора (m)
Стоимость Договора (СДj) KZT
Суммарная стоимость товаров в рамках договора (СТj) KZT
Cуммарная стоимость договоров субподряда в рамках договора (ССДj) KZT
Доля фонда оплаты труда казахстанских кадров, выполняющего j-ый договор (Rj) %
№ Товара (n)
Количество товаров закупленных поставщиком в целях исполнения договора
Цена товара KZT
Стоимость (CTi) KZT
Доля ВЦТ согласно Сертификата СТ-KZ (Мi) %
Сертификат СТ-KZ
Страна происхождения
Номер
Дата выдачи
1
1
2
2
m
n
ИТОГО
Расчет внутристрановой ценности в договоре на выполнение работы (оказание услуги) (далее – ВЦр/у), за исключением договора на выполнение работы (оказание услуги), приобретаемых в рамках контрактов на недропользование, заключенных с 1 января 2015 года, либо контрактов, срок действия которых был изменен после 1 января 2015 года, производится в соответствии с пунктом 6 Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг, утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 апреля 2018 года № 260 "Об утверждении Единой методики расчета организациями внутристрановой ценности при закупке товаров, работ и услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16942), по следующей формуле:
где:
m – общее количество j-ых договоров, заключенных в целях выполнения работы (оказания услуги), включая договор между заказчиком и поставщиком, договоры между поставщиком и субподрядчиком (соисполнителем);
j – порядковый номер договора, заключенного в целях выполнения работы (оказания услуги);
СДj – стоимость j-ого договора;
СТj – суммарная стоимость товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
ССДj – суммарная стоимость договоров субподряда (соисполнителя), заключенных в целях исполнения j-ого договора;
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика (соисполнителя), выполняющего j-ый договор;
n – общее количество наименований товаров, закупленных поставщиком или субподрядчиком (соисполнителем) в целях исполнения j-ого договора;
i – порядковый номер товара, закупленного поставщиком или субподрядчиком в целях исполнения j-ого договора;
СТi – стоимость i-ого товара;

Жі – "Тауардың шығарылған елін, Еуразиялық экономикалық одақ тауарының немесе шетел тауарының мәртебесін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою, тауардың шығарылған елін айқындау жөніндегі сертификаттың нысанын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелген) бекітілген "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификатта көрсетілген ел ішіндегі құндылықтың үлесі (бұдан әрі - "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты);
Егер Бірыңғай әдістемесінің 10-тармағында өзгеше белгіленбесе "СТ-КZ" нысанының тауардың шығу тегі туралы сертификаты болмаган жағдайда Жi=0;
S – шарттың жалпы құны.
Rj – j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қызметкерлерге еңбекақы төлеудің жалпы қорындағы қазақстандық кадрларға еңбекақы төлеу қорының үлесін есептеу Бірыңғай әдістеменің 7-тармағына сәйкес, мынадай формула бойынша жүргізіледі:
Rj = ҚРЕТҚ/ЕЖҚ
мұнда:
ҚРЕТҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) қазақстандық кадрларының еңбекақысын төлеу қоры;
ЕЖҚ – j-шартының қолдану кезеңінде j-шартын орындайтын өнім берушінің немесе қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) жұмысшыларының еңбекақысын төлеудің жалпы қоры.
Заңды тұлғалардың филиалдары (өкілдіктері) өнім беруші немесе қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) болып табылмайды.
Егер j-шартының тарапы заңды тұлғаның филиалы (өкілдігі) болған жағдайда, Rj коэффициентін есептеу кезінде мұндай заңды тұлғаның қызметкерлерінің жалпы саны көрсетіледі.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
33-қосымша
Бекітемін:
____________________________
(тапсырыс берушінің толық
атауын және осы тендерлік
құжаттаманы бекіткен оның
лауазымды адамының Т.A.Ә.
(бар болған жағдайда)
көрсету керек)
Сатып алу бойынша үлгілік тендерлік құжаттама
__________________________________________________________________
(тендер тәсілімен өткізілетін сатып алудың атауын көрсету керек)
Тапсырыс беруші ______________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауын, орналасқан жерін,
БСН, банктік деректемелерін көрсету керек)
Тапсырыс берушінің өкілі____________________________________
(тапсырыс берушінің өкілі – лауазымды адамының Т.A.Ә. (бар болса),
байланыс телефондарын және болса, электрондық поштасының мекенжайын көрсету
керек)
Сатып алуды ұйымдастырушы
__________________________________________________________________
(толық атауын, орналасқан жерін, БСН, банктік деректемелерін көрсету керек)
Сатып алуды ұйымдастырушының өкілі
__________________________________________________________________
(лауазымын, байланыс телефондарын және болса электрондық поштасының
мекенжайын қоса алғанда, сатып алуды ұйымдастырушының өкілі лауазымды
адамының Т.A.Ә. (бар болған жағдайда) көрсету керек)
Тендерлік құжаттаманың құны __________________________________
(тендерлік құжаттаманың құнын теңгемен көрсету керек не егер тендерлік
құжаттаманы ұсынғаны үшін төлем алу көзделмесе, онда бұл тармақты мынадай
редакцияда жазу керек: "Тендерлік құжаттама тегін беріледі").

Мi – доля внутристрановой ценности в товаре, указанная в сертификате о происхождении товара формы "СТ-КZ", утвержденном приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, статуса товара Евразийского экономического союза или иностранного товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлении форм сертификата по определению страны происхождения товара" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514) (далее - сертификат о происхождении товара формы "СТ-КZ");
При отсутствии сертификата о происхождении товара формы "СТ-КZ", если иное не установлено пунктом 10 Единой методики, Мi = 0;
S – общая стоимость договора.
Rj – доля фонда оплаты труда казахстанских кадров в общем фонде оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, рассчитывается в соответствии с пунктом 7 Единой методики, по следующей формуле:
Rj = ФОТРК/ФОТ
где:
ФОТРК – фонд оплаты труда казахстанских кадров поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора;
ФОТ – общий фонд оплаты труда работников поставщика или субподрядчика, выполняющего j-ый договор, за период действия j-го договора.
Филиалы (представительства) юридических лиц не являются поставщиками или субподрядчиками.
При условии, что стороной j-го договора является филиал (представительство) юридического лица, при расчете коэффициента Rj, указывается общее количество сотрудников такого юридического лица.
Приложение 33
к Правилам осуществления
закупок отдельными с субъектами
квазигосударственного сектора
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Утверждаю:
____________________________
(указать полное наименование
заказчика и Ф.И.О.
(при наличии) его должностного
лица, утвердившего данную
тендерную документацию)
Решение №
от " " 20___ года
Типовая тендерная документация по закупкам
________________________________________________________________________
(указать наименование закупок способом тендера)
Заказчик ________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение заказчика, БИН, банковские реквизиты)
Представитель заказчика __________________________________________________
(указать Ф.И.О. (при наличии) должностного лица – представителя заказчика,
контактные телефоны и, при наличии, адреса электронной почты) Организатор закупок
________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение, БИН, банковские реквизиты)
Представитель организатора закупок
________________________________________________________________________
(указать Ф.И.О. (при наличии) должностного лица - представителя организатора
закупок, включая должность, контактные телефоны и, при наличии, адреса электронной почты)
Стоимость тендерной документации _________________________________________
(указать стоимость тендерной документации в тенге либо если взимание платы
за предоставление тендерной документации не предусматривается, то этот пункт
необходимо изложить в следующей редакции: "Тендерная документация
представляется бесплатно".

1. Жалпы ережелер
1. Тендер өнім берушіні (лерді) таңдау мақсатында өткізіледі (тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауын көрсету).
2. Тауарды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатып алу бойынша осы тендер (лот) үшін бөлінген сома _______ теңгені құрайды.
3. Осы тендерлік құжаттама мыналарды қамтиды:
1) лоттың нөмірін, өлшем бірлігін, санын, жеткізу шарттарын, жеткізу мерзімі мен орнын, төлем шарттарын және сатып алу үшін бөлінген соманы көрсете отырып, үлгілік тендерлік құжаттамаға 1-қосымшаға сәйкес сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін;
2) осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып, техникалық ерекшелікті қамтиды. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттардың ережелерінде немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттарды беру туралы өнім берушілерге қойылатын талаптар қамтылуға тиіс.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде техникалық ерекшеліктің орнына тендерлік құжаттамада белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама қамтылуға тиіс. Бұл ретте осындай сатып алу бойынша жұмыстарды орындау мерзімдері белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды орындау мерзімдеріне сәйкес келуге тиіс;
3) осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес заңды және жеке тұлғалар үшін тендерге қатысуға өтінімдер;
4) осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес тауарларды жеткізу (жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету) үшін әлеуетті өнім берушінің біліктілігі туралы мәліметтер;
5) объектілерді салуға не реконструкциялауға байланысты жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада жұмыстарды орындаудың кезеңдерін, түрлерін және көлемдерін, сондай-ақ егер жобалау алдындағы құжаттамаға сәйкес оларды орындау мерзімі бір қаржы жылынан асып кетсе, әрбір қаржы жылындағы осындай жұмыстарды сатып алу сомасын көрсетеді.

1. Общие положения
1. Тендер проводится с целью выбора поставщика (ов) (указать наименование товаров, работ, услуг).
2. Сумма, выделенная для данного тендера (лота) по закупкам товара (работ, услуг), составляет _______ тенге.
3. Настоящая тендерная документация включает в себя:
1) перечень закупаемых товаров, работ и услуг согласно приложению 1 к типовой тендерной документации, с указанием номера лота, единицы измерения, количества, условий поставки, срока и места поставки, условия платежа и суммы, выделенной для закупки;
2) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящей типовой тендерной документации. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования закупок.
При этом техническая спецификация должна содержать требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметной документации, вместо технической спецификации тендерная документация должна содержать утвержденную в установленном порядке проектно-сметную документацию. При этом сроки выполнения работ по таким закупкам должны соответствовать срокам выполнения работ, указанным в утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации;
3) заявки на участие в тендере для юридических и физических лиц согласно приложениям 5 и 6 к настоящей типовой тендерной документации;
4) сведения о квалификации потенциального поставщика для поставки товаров (выполнения работ, оказания услуг) согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящей типовой тендерной документации;
5) при осуществлении закупок работ, связанных со строительством либо реконструкцией объектов, организатор закупок в тендерной документации указывает этапы, виды и объемы выполнения работ, а также суммы закупок таких работ в каждом финансовом году, если срок их выполнения согласно предпроектной документации превышает один финансовый год.

4. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтініммен бірге төменде санамаланған нысандардың бірінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді:
1) келесі банктік шотта орналастырылатын ақшаның кепілді ақшалай жарнасын __________________ (тапсырыс берушінің не сатып алуды ұйымдастырушының банк шотының толық деректемелерін көрсету);
2) осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 10-қосымшаға сәйкес банк кепілдігін енгізеді.
5. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі тендерге қатысуға өтінімнің өзінің қолданылу мерзімінен кем болмауға тиіс.
2. Сатып алуды ұйымдастырушының тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілерге оның ережелерін түсіндіруі
6. Тендерге қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші 20__жылғы "__"___________ _______ сағ.___ мин. кешіктірмей тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру туралы жазбаша сұрау салумен жүгінеді. Әлеуетті өнім берушілердің сұрау салулары сатып алуды ұйымдастырушының мынадай деректемелері бойынша жіберіледі: (сатып алуды ұйымдастырушының пошта мекенжайы, сұрау салуларды қабылдау жүргізілетін бөлімшені және бөлме нөмірін көрсету керек).
7. Сатып алуды ұйымдастырушы сұрау салуды алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оған жауап береді және сұрау салу кімнен тіркелгенін көрсетпестен, мәліметтері тендерлік құжаттаманы алған тұлғаларды тіркеу журналына енгізілген тұлғаларға тендерлік құжаттама ережелерін түсіндіруді жібереді.
8 Сатып алуды ұйымдастырушы қажет болған жағдайда, бірақ 20__жылғы "__"___________ _______ сағ.___ мин. мерзімнен кешіктірмей өз бастамасымен немесе сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың көшірмесін берген әлеуетті өнім берушінің сұрау салуына жауап ретінде тендерлік құжаттамаға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді. Тендерлік құжаттамаға өзгерістер енгізу тендерлік құжаттаманы бекіту тәртібінде ресімделеді.
Енгізілген өзгерістердің міндетті күші болады және сатып алуды ұйымдастырушы оларды тендерлік құжаттамаға өзгерістер бекітілген күннен бастап бір жұмыс күнінен аспайтын мерзімде өтеусіз негізде тендерлік құжаттаманың көшірмесі берілген барлық әлеуетті өнім берушілерге жібереді. Бұл ретте тендерге қатысуға өтінімдерді берудің соңғы мерзімін сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімдерде осы өзгерістерді әлеуетті өнім берушілердің есепке алуы үшін кемінде күнтізбелік он күн мерзімге ұзартады.
9. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың көшірмелері берілген әлеуетті өнім берушілермен не олардың уәкілетті өкілдерімен тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру үшін _____ (кездесу өтетін орынды, күні мен уақытын көрсету керек) кездесу өткізеді.

4. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в тендере, вносит с заявкой на участие в тендере обеспечение заявки на участие в тендере в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения товаров, работ, услуг в одной из нижеперечисленных форм:
1) гарантийного денежного взноса денег, размещаемых на следующем банковском счете __________________ (указать полные реквизиты банковского счета заказчика либо организатора закупок);
2) банковской гарантии согласно приложению 10 к настоящей типовой тендерной документации.
5. Срок действия обеспечения заявки на участие в тендере не может быть менее срока действия самой заявки на участие в тендере.
2. Разъяснение организатором закупок положений тендерной документации потенциальным поставщикам, получившим ее копию
6. Потенциальный поставщик, претендующий на участие в тендере, в случае необходимости обращается с письменным запросом о разъяснении положений тендерной документации, но не позднее __ часов, __ мин., "__" __________ 20__ года. Запросы потенциальных поставщиков направляются по следующим реквизитам организатора закупок: (указать почтовый адрес организатора закупок, подразделение и номер комнаты, где будет производиться прием запросов).
7. Организатор закупок в течение трех рабочих дней со дня получения запроса отвечает на него и без указания от кого поступил запрос направляет разъяснение положений тендерной документации лицам, сведения о которых внесены в журнал регистрации лиц, получивших тендерную документацию.
8. Организатор закупок в срок не позднее ____ часов, ___ мин., "__" __________ 20_ года по собственной инициативе или в ответ на запрос потенциального поставщика, которому организатор закупок представил копию тендерной документации, вносит изменения и (или) дополнения в тендерную документацию. Внесение изменений в тендерную документацию оформляется в том же порядке, что и утверждение тендерной документации.
Внесенные изменения имеют обязательную силу и в срок не более одного рабочего дня со дня утверждения изменений в тендерную документацию направляются организатором закупок на безвозмездной основе всем потенциальным поставщикам, которым представлена копия тендерной документации. При этом окончательный срок представления заявок на участие в тендере продлевается организатором закупок на срок не менее чем на десять календарных дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в заявках на участие в тендере.
9. Организатор закупок проводит встречу с потенциальными поставщиками, которым представлена копия тендерной документации, либо их уполномоченными представителями для разъяснения положений тендерной документации в ___________ (указать место, дату и время проведения встречи).

10. Сатып алуды ұйымдастырушы әлеуетті өнім берушілермен кездесудің хаттамасын жасайды, онда әлеуетті өнім берушілердің тендерлік құжаттаманы түсіндіру туралы ұсынылған сұрау салулары көзін көрсетпей, сондай-ақ осы сұрау салуларға жауаптар көрсетіледі. Хаттама әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізілген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей тендерлік комиссияға және тендерлік құжаттама алған әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналында көрсетілген почта деректемелері бойынша сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың көшірмесін берген әлеуетті өнім берушілердің бәріне жіберіледі.
3. Тендер тәсілімен өткізілетін сатып алуға қатысуға өтінімді ресімдеуге қойылатын талаптар және тендер тәсілімен өткізілетін сатып алуға қатысуға өтінімдер салынған конверттерді әлеуетті өнім берушілердің ұсынуы
1. Тендерге қатысуға өтінім
11. Тендерге қатысуға өтінім тендерге қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушінің осы тендерлік құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес тауарды беруді (жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді) жүзеге асыруға келісім білдіру нысаны болып табылады.
12. Тендерге қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға ұсынатын тендерге қатысуға арналған өтінімде мыналар қамтылуы тиіс:
1) осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес әлеуетті өнім беруші толтырған және қол қойған өтінім;
2) әлеуетті өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін ұсынатын құжаттар тізбесі:
құқық қабілеттілігін растайтын, нотариат куәландырған құжаттарды (заңды тұлғалар үшін), жеке куәліктің көшірмесін (жеке тұлға үшін) (бұл ретте, тапсырыс беруші жеке кәсіпкер ретінде тіркелгені туралы ақпаратты қажет болған жағдайда: www.kgd.gov.kz сайтының "Электрондық сервистер/салық төлеушілерді іздеу" қосымша парағынан алады):
заңды тұлға қызметін үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын жағдайларды қоспағанда, заңды тұлға заңнамада белгіленген тәртіппен бекітілген жарғының нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады, Қазақстан Республикасының бейрезиденттері сауда тізілімінен қазақ және (немесе) орыс тілдеріндегі аудармасымен нотариат куәландырған заңдастырылған үзінді көшірмені ұсынады;
Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) рұқсаттар (хабарламалар) туралы мәліметтер мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде расталатын электрондық құжаттың қағаз көшірмесі түрінде (мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерінде мәліметтер болмаған жағдайда, әлеуетті өнім беруші Қазақстан Республикасының Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңнамасына сәйкес алынған (жіберілген) тиісті рұқсаттың (хабарламаның) нотариат куәландырған көшірмесін ұсынады);
әлеуетті өнім берушінің сатып алынатын тауарларды өндіруге, қайта өңдеуге, жеткізуге және өткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтер көрсетуге құқығын растайтын патенттердің, куәліктердің, сертификаттардың, басқа да құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің немесе анықтаманың нотариат куәландырған көшірмесі (егер заңды тұлға қызметін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бекітілген үлгілік жарғы негізінде жүзеге асыратын болса, онда мемлекеттік тіркеу туралы өтініштің нотариат куәландырған көшірмесі);
құрылтайшы немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтерді қамтитын құрылтай құжаттарынан нотариат куәландырған үзінді көшірме (егер жарғыда құрылтайшылар немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтер болмаған жағдайда) не белгіленген тәртіппен қол қойылған және мөрмен расталған, конверттер ашылатын күннің алдындағы бір айдан ерте емес берілген, акцияларды ұстаушылар тізілімінен үзінді көшірменің түпнұсқасы;
тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан кейін алынған салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ екендігі туралы мәліметтер;
әлеуетті өнім беруші кепілдік ақшалай жарна не Қазақстан Республикасының бір не бірнеше резидент банктерінің банк кепілдігі түрінде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұсыну арқылы төлем қабілеттілігі туралы біліктілік талаптарына сәйкестігін растауға құқылы;
сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді толық орындау үшін тендерлік құжаттамада белгіленген мерзімге ұсынады;

10. Организатор закупок составляет протокол встречи с потенциальными поставщиками, в котором указываются представленные запросы потенциальных поставщиков о разъяснении тендерной документации без указания их источника, а также ответы на эти запросы. Протокол не позднее двух рабочих дней со дня проведения встречи с потенциальными поставщиками направляется тендерной комиссии и всем потенциальным поставщикам, которым организатор закупок представил копию тендерной документации по почтовым реквизитам, указанным в журнале регистрации потенциальных поставщиков, получивших тендерную документацию.
3. Требования к оформлению заявки на участие в закупках способом тендера и представление потенциальными поставщиками конвертов с заявками на участие в закупках способом тендера
1. Заявка на участие в тендере
11. Заявка на участие в тендере является формой выражения согласия потенциального поставщика, претендующего на участие в тендере, осуществить поставку товара (выполнить работы, оказать услуги) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными настоящей тендерной документацией.
12. Заявка на участие в тендере, представляемая потенциальным поставщиком, изъявившим желание участвовать в тендере, организатору закупок, должна содержать:
1) заполненную и подписанную потенциальным поставщиком заявку согласно приложениям 5 и 6 к настоящей типовой тендерной документации;
2) перечень документов, представляемых потенциальным поставщиком в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям:
нотариально засвидетельствованные документы, подтверждающие правоспособность (для юридических лиц), копию удостоверения личности (для физического лица) (при этом, информацию о наличии регистрации в качестве индивидуального предпринимателя заказчик также получает на сайте: www.kgd.gov.kz во вкладке "Электронные сервисы/Поиск налогоплательщиков"):
юридическое лицо представляет нотариально засвидетельствованную копию устава, утвержденного в установленном законодательством порядке, за исключением случаев, когда юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, нерезиденты Республики Казахстан представляют нотариально засвидетельствованную с переводом на казахский и (или) русский языки легализованную выписку из торгового реестра;
разрешения (уведомления), полученные (направленные) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях, в виде бумажной копии электронного документа, сведения о которых подтверждаются в информационных системах государственных органов (в случае отсутствия сведений в информационных системах государственных органов потенциальный поставщик представляет нотариально засвидетельствованную копию соответствующего разрешения (уведомления), полученного (направленного) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о разрешениях и уведомлениях);
нотариально засвидетельствованную копии патентов, свидетельств, сертификатов, других документов, подтверждающих право потенциального поставщика на производство, переработку, поставку и реализацию закупаемых товаров, выполнение работ, оказание услуг;
нотариально засвидетельствованную копию свидетельства или справки о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица (в случае, если юридическое лицо осуществляет деятельность на основании Типового устава, утвержденного в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, то нотариально засвидетельствованную копию заявления о государственной регистрации);
нотариально засвидетельствованную выписку из учредительных документов (в случае, если устав не содержит сведения об учредителях или составе учредителей), содержащую сведения об учредителе или составе учредителей либо оригинал выписки из реестра держателей акций, подписанный и заверенный печатью в установленном порядке, выданный не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов;
сведения об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, полученные не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с тендерными заявками;
потенциальный поставщик вправе подтвердить соответствие квалификационному требованию о платежеспособности посредством предоставления обеспечения исполнения договора в виде гарантийного денежного взноса либо банковской гарантии одного либо нескольких банков-резидентов Республики Казахстан;
обеспечение исполнения договора о закупках предоставляется потенциальным поставщиком на срок, установленный в тендерной документации для полного исполнения обязательств по договору о закупках;

осы Үлгілік тендерлік құжаттаманың 7, 8 және 9-қосымшаларына сәйкес сатып алу процесіне қатысу үшін біліктілігі туралы мәліметтер;
егер әлеуетті өнім беруші жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерлерін (бірлесіп орындаушыларын) тартуды көздеген жағдайда, әлеуетті өнім беруші сатып алуды ұйымдастырушыға тартылатын қосалқы мердігерлердің (бірлесіп орындаушылардың) біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттарды ұсынады;
тендерде сатып алу нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 12-қосымшаға сәйкес әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлері қамтылуы тиіс.
Ескертпе: жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету үшін қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) берілуі мүмкін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемдері жиынтығында орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемінің екіден бірінен аспауға тиіс.
Осы талап Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес операторлар айқындаған заңды тұлғалармен Қағидалардың 287-тармағының 5) тармақшасында көзделген шарттар жасасу жағдайларына қолданылмайды.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету көлемдерін өзге қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беруге тыйым салынады;
3) ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып, техникалық ерекшелікті қамтуға тиіс. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалауды, тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімдерін және (немесе) көлемдерін, тауарға қызмет көрсету сапасына, тауарды пайдалану шығыстарына кепілдіктер беруді ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары, осы Үлгілік тендерлік құжаттамаға 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес тауарды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету шарттары көрсетіледі.
Ескертпе: жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім беруші белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісетіні туралы хатты ұсынады;
4) сатып алуды ұйымдастырушының банктік шотында орналастырылатын кепілдік ақшалай жарнаны растайтын банктік кепілдік не төлем құжаты түрінде заңда белгіленген мөлшерде тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету;

сведения о квалификации для участия в процессе закупок согласно приложениям 7, 8 и 9 к настоящей типовой тендерной документации;
в случае, если потенциальный поставщик предусматривает привлечь субподрядчиков (соисполнителей) работ либо услуг, то потенциальный поставщик представляет организатору закупок документы, подтверждающие соответствие привлекаемых субподрядчиков (соисполнителей) квалификационным требованиям;
сведения о субподрядчиках по выполнению работ (соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере, а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям) согласно приложению 12 к настоящей типовой тендерной документации.
Примечание: предельные объемы работ и услуг, которые могут быть переданы субподрядчикам (соисполнителям) для выполнения работ либо оказания услуг, не должны превышать в совокупности одной второй объема выполняемых работ или оказываемых услуг.
Данное требование не распространяется на случаи заключения договоров о закупках, предусмотренных подпунктом 5) пункта 287 Правил, с юридическими лицами, определенными операторами в соответствии с законами Республики Казахстан.
При этом субподрядчикам (соисполнителям) запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы выполнения работ либо оказания услуг, являющихся предметом проводимых закупок;
3) техническую спецификацию с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования закупок, сроков и (или) объемов поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг, предоставления гарантий качества к обслуживанию товара, к расходам на эксплуатацию товара, условия поставки товара, выполнения работ, оказания услуг согласно приложениям 2, 3 и 4 к настоящей типовой тендерной документации.
Примечание: при осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, потенциальным поставщиком предоставляется письмо о согласии с условиями проектно-сметной документацией, утвержденной в установленном порядке;
4) обеспечение заявки на участие в тендере в размере, установленном Законом, в виде банковской гарантии либо платежного документа, подтверждающего гарантийный денежный взнос, размещаемый на банковском счете организатора закупок;

5) әлеуетті өнім берушінің жарғысына сәйкес сенімхатсыз қол қою құқығы бар әлеуетті өнім берушінің бірінші басшысын қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің мүдделерін білдіретін тұлғаға (тұлғаларға) тендерге және тендерлік комиссияның отырыстарына қатысуға өтінімге қол қою құқығына сенімхат;
6) жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті өнім беруші белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттаманың шарттарымен келісетіні туралы хатты ұсынады.
2. Тендерге қатысуға өтінімді ресімдеуге қойылатын талаптар
13. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді сатып алуды ұйымдастырушыға тігілген түрде, нөмірленген беттерімен ұсынады және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (жеке тұлға үшін, егер мұндай болса) куәландырылады.
Тендерге қатысуға өтінімнің техникалық бөлігі (тігілген түрде, беттері нөмірленген, соңғы беті әлеуетті өнім берушінің қолымен және мөрімен куәландырылған (жеке тұлға үшін, егер мұндай бар болса) және тендерге қатысуға өтінімнің қамтамасыз етілгенін растайтын құжаттың түпнұсқасы жеке қоса беріледі.
14. Тендерге қатысуға өтінім басылуы немесе өшірілмейтін сиямен жазылуы және оған әлеуетті өнім беруші қол қоюы және мөрмен бекітілуі (жеке тұлға үшін, егер мұндай болса) тиіс.
15. Тендерлік өтінімде әлеуетті өнім берушіге грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзету қажет болатын жағдайларды қоспағанда, жолдар арасында ешқандай кірістірулер, өшірулер немесе қосып жазулар болмауға тиіс.
16. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді конвертке салып желімдейді, оның беткі жағында әлеуетті өнім берушінің толық атауы мен пошта мекенжайы (егер ол "кешіккен" болып жарияланатын болса, тендерге қатысуға өтінімді ашпай қайтару мақсатында), сатып алуды ұйымдастырушының толық атауы мен пошта мекенжайы, тендер тәсілімен өткізілетін сатып алудың атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы мәтін көрсетілуге тиіс: "(тендертың атауын көрсету керек) сатып алу жөніндегі тендер" және "(тендерге қатысуға өтінім ашылатын күн мен уақытты көрсету керек) дейін ашпаңыз".
3. Тендерге қатысуға өтінімді беру тәртібі
17. Тендерге қатысуға өтінімді әлеуетті өнім берушілер не олардың уәкілетті өкілдері сатып алуды ұйымдастырушыға қолма-қол немесе тапсырысты почта байланысын пайдалана отырып мына мекенжай бойынша ұсынады: (сатып алуды ұйымдастырушының толық пошталық мекенжайын, бөлме нөмірін, тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдауға және тіркеуге жауапты тұлғаның (тұлғалардың) Т. А. Ә, (бар болған жағдайда) қоса алғанда) дейін (тендерлік өтінімдерді қабылдаудың аяқталу күні мен уақытын көрсету).

5) доверенность лицу (лицам), представляющему интересы потенциального поставщика на право подписания заявки на участие в тендере и заседаниях тендерной комиссии, за исключением первого руководителя потенциального поставщика, имеющего право подписи без доверенности, в соответствии с уставом потенциального поставщика.
6) при осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметную документацию, потенциальным поставщиком представляется письмо о согласии с условиями проектно-сметной документации, утвержденной в установленном порядке.
2. Требования к оформлению заявки на участие в тендере
13. Заявка на участие в тендере представляется потенциальным поставщиком организатору закупок в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется его подписью – и печатью (если таковая имеется).
Техническая часть заявки на участие в тендере (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница, заверенная подписью, и печатью потенциального поставщика (для физического лица, если таковая имеется) и оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в тендере, прикладываются отдельно.
14. Заявка на участие в тендере должна быть отпечатана или написана несмываемыми чернилами и подписана потенциальным поставщиком и скреплена печатью (если таковая имеется).
15. В тендерной заявке не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.
16. Потенциальный поставщик запечатывает заявку на участие в тендере в конверт, на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование и почтовый адрес потенциального поставщика (с целью возврата заявки на участие в тендере невскрытой, если она будет объявлена "опоздавшей"), полное наименование и почтовый адрес организатора закупок, наименование закупок способом тендера, а также текст следующего содержания: "Тендер по закупке (указать название тендера)" и "Не вскрывать до: (указать дату и время вскрытия заявок на участие в тендере)".
3. Порядок представления заявки на участие в тендере
17. Заявка на участие в тендере представляется потенциальными поставщиками либо их уполномоченными представителями организатору закупок нарочно или с использованием заказной почтовой связи по адресу: (указать полный почтовый адрес организатора закупок, номер комнаты, Ф.И.О. (при наличии) лиц (а) ответственного за прием и регистрацию заявок на участие в тендере) в срок до (указать дату и время окончания приема тендерных заявок) включительно.

18. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін алған барлық тендерлік өтінімдер ашылмайды және оларды ұсынған әлеуетті өнім берушілерге тендерге қатысуға өтінімдері бар конверттерде көрсетілген деректемелер бойынша не әлеуетті өнім берушілердің тиісті уәкілетті өкілдеріне алғаны туралы қолхатпен қайтарылады.
19. Әлеуетті өнім берушілер немесе олардың уәкілетті өкілдері ұсынған тендерге қатысуға өтінімдерді сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлғаны білдіретін жағдайларда - тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға өтінімдерді қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, тиісті журналда тіркейді.
20. Тендерге қатысуға арналған өтінімдер салынған конверттер осы тендерлік құжаттамада көзделген тендерге қатысуға арналған тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ресімдеуге қойылатын талаптарды бұза отырып, қабылдауға және тіркеуге жатпайды.
4. Тендерлік өтінімдерді өзгерту және оларды кері қайтарып алу
21. Әлеуетті өнім беруші өзінің тендерге қатысуға өтінімін өзі енгізген қамтамасыз етуді қайтарып алу құқығын жоғалтпай, тендерлік өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерге қатысуға өтінімін өзгерте немесе кері қайтара алады. Өзгерістер енгізу тендерге қатысуға өтінімнің өзі сияқты дайындалуға, мөрленуге және табыс етілуге тиіс.
Тендерге қатысуға өтінімді қайтарып алу туралы хабарлама сатып алуды ұйымдастырушының атына әлеуетті өнім беруші қол қойған және мөрмен бекітілген еркін өтініш түрінде ресімделеді (жеке тұлға үшін, егер мұндай болса).
Егер сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға арналған өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін алған болса, тендерге қатысуға арналған өтінімге өзгерістер енгізу не тендерге қатысуға арналған өтінімді кері қайтарып алу жарамды болып табылады.
22. Тендерге қатысуға өтінім салынған конвертті ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге қатысуға өтінімді қайтарып алу сияқты өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуге жол берілмейді.
23. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада белгіленген тендерге қатысуға өтінімдердің қолданылу мерзімі өткенге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірмей, қажет болған жағдайда әлеуетті өнім берушілерге олардың қолданылу мерзімін нақты уақыт кезеңіне ұзарту туралы сұрау салу жібереді. Әлеуетті өнім беруші мыналарға:
1) тендер тәсілімен өткізілетін сатып алуға оның тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімі ішінде қатысуға;
2) мұндай өтінімнің қолданылу мерзімі өткеннен кейін өзі енгізген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді қайтарып алуға құқығын жоғалтпастан, мұндай сұрау салуды қабылдамауға құқылы.

18. Все тендерные заявки, полученные организатором закупок после истечения окончательного срока представления тендерных заявок, не вскрываются и возвращаются представившим их потенциальным поставщикам по реквизитам, указанным на конвертах, с заявками на участие в тендере либо лично соответствующим уполномоченным представителям потенциальных поставщиков под расписку о получении.
19. Представленные потенциальными поставщиками или их уполномоченными представителями заявки на участие в тендере регистрируются уполномоченным представителем организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице - секретарем тендерной комиссии в соответствующем журнале с указанием даты и времени приема заявок на участие в тендере.
20. Не подлежат приему и регистрации конверты с заявками на участие в тендере с нарушением требований к оформлению конвертов с тендерными заявками на участие в тендере, предусмотренными настоящей тендерной документацией.
4. Изменение тендерных заявок и их отзыв
21. Потенциальный поставщик может изменить или отозвать свою заявку на участие в тендере до истечения окончательного срока представления тендерных заявок, не теряя права на возврат внесенного им обеспечения своей заявки на участие в тендере. Внесение изменения должно быть подготовлено, запечатано и представлено так же, как и сама заявка на участие в тендере.
Уведомление об отзыве заявки на участие в тендере оформляется в виде произвольного заявления на имя организатора закупок, подписанного потенциальным поставщиком и скрепленного печатью (если таковая имеется).
Внесение изменения заявки на участие в тендере либо отзыв заявки на участие в тендере являются действительными, если они получены организатором закупок до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере.
22. Не вносятся изменения и (или) дополнения, а также не отзываются заявки на участие в тендере, после истечения окончательного срока представления конверта с заявкой на участие в тендере.
23. Организатор закупок не позднее десяти календарных дней до истечения срока действия заявок на участие в тендере, установленного тендерной документацией, в случае необходимости направляет запрос потенциальным поставщикам о продлении срока их действия заявки на конкретный период времени. Потенциальный поставщик вправе отклонить такой запрос, не утрачивая права на:
1) участие в проводимых закупках способом тендера в течение срока действия его заявки на участие в тендере;
2) возврат внесенного им обеспечения заявки на участие в тендере после истечения срока действия такой заявки.

24. Өзінің тендер тәсілімен өткізілетін сатып алуға қатысуымен байланысты барлық шығыстарды әлеуетті өнім беруші көтереді. Тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, тендерлік комиссия, сараптау комиссиясы, сарапшы тендер тәсілімен өткізілетін сатып алудың нәтижелеріне қарамастан, осы шығыстарды өтеу жөніндегі міндеттемелерді көтермейді.
5. Тендерлік тәсілмен өткізілетін сатып алуға қатысуға өтінімдер салынған конверттерді тендерлік комиссияның ашуы
25. Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашуды барлық келген әлеуетті өнім берушілердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің (тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу және тендер өткізу туралы хабарландыруда (хабарламада) көрсетілген тендерлік комиссияның отырысын өткізу күнін, уақытын және орнын көрсету) қатысуымен тендерлік комиссия жүргізеді. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ұсынудың соңғы мерзімі мен тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу арасындағы кезең екі сағаттан аспайды.
Сатып алуды ұйымдастырушының хабарландыруында (хабарламасында) және осы тендерлік құжаттамада белгіленген мерзімде және тәртіппен ұсынылған әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері бар конверттер ашуға жатады.
Егер тендерге (лотқа) тендерге қатысуға бір ғана өтінім ұсынылған жағдайда, онда тендерге қатысуға осы өтінім де ашылады және қаралады.
26 Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсіміне қатысып отырған әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті өкілдері өздерінің қатысуын растай отырып, олардың өкілеттіктерін растайтын құжаттарды көрсетуге және әлеуетті өнім берушілерді тіркеу журналында тіркелуге тиіс (тіркеу орны, күні мен уақыты көрсетілсін, бұл уақыт тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу уақытынан ерте болуға тиіс, ал тіркеу орны тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін жүргізу орнымен бірдей болуға тиіс).
27. Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысына қатысып отырған әлеуетті өнім берушілердің немесе олардың уәкілетті өкілдерінің сатып алуды ұйымдастырушының, тендерлік комиссияның уәкілетті өкілінің, тендерлік комиссия хатшысының қызметіне араласуына жол берілмейді.
28. Тендерлік комиссияның көрсетілген отырысында:
1) сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі, ал Тапсырыс беруші мен сатып алуды ұйымдастырушы бір тұлға болған жағдайда - осы тендерлік құжаттамада ол туралы мәліметтер көрсетілген тендерлік комиссияның хатшысы қатысушыларды:
тендерлік комиссияның құрамы, тендерлік комиссияның хатшысы туралы;
тендерлік құжаттаманың көшірмесін алған әлеуетті өнім берушілердің саны;
әлеуетті өнім берушілердің сұрау салуларының болуы не болмауы, сондай-ақ сатып алуды ұйымдастырушының тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша әлеуетті өнім берушілермен кездесу өткізуі;
тендерлік құжаттамаға өзгерістер мен толықтырулар енгізу фактісінің, сондай-ақ себептерінің болуы не болмауы;
белгіленген мерзімде тендерге қатысуға өтінім берген, тиісті тіркеу журналында тіркелген әлеуетті өнім берушілер;

24. Потенциальный поставщик несет все расходы, связанные с его участием в закупках способом тендера. Заказчик, организатор закупок, тендерная комиссия, экспертная комиссия, эксперт не несут обязательства по возмещению этих расходов независимо от итогов закупок способом тендера.
5. Вскрытие тендерной комиссией конвертов с заявками на участие в закупках способом тендера
25. Вскрытие конвертов с заявками на участие в тендере производится тендерной комиссией в присутствии всех прибывших потенциальных поставщиков или их уполномоченных представителей (указать день, время и место вскрытия конвертов с тендерными заявками и проведения заседания тендерной комиссии, указанные в объявлении (уведомлении) о проведении тендера. Период между окончательным сроком представления конвертов с тендерными заявками и вскрытием конвертов с заявками на участие в тендере не превышает двух часов.
Вскрытию подлежат конверты с заявками потенциальных поставщиков, представленные в сроки и в порядке, установленные в объявлении (уведомлении) организатора закупок и настоящей тендерной документацией.
В случае, если на тендер (лот) представлена только одна заявка на участие в тендере, то данная заявка на участие в тендере также вскрывается и рассматривается.
26. Присутствующие на процедуре вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере уполномоченные представители потенциальных поставщиков, подтверждая свое присутствие, должны предъявить документы, подтверждающие их полномочия, и зарегистрироваться в журнале регистрации потенциальных поставщиков, (указать место, дату и время регистрации, это время должно быть раньше времени вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере, а место регистрации должно быть тем же, что и место проведения процедуры вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере).
27. Потенциальный поставщик или их уполномоченные представители, присутствующие на заседании тендерной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в тендере не вмешиваются в деятельность уполномоченного представителя организатора закупок, тендерной комиссии, секретаря тендерной комиссии.
28. На указанном заседании тендерной комиссии:
1) уполномоченный представитель организатора закупок, а в случаях, когда заказчик и организатор закупок выступают в одном лице - секретарь тендерной комиссии, сведения о котором указаны в настоящей тендерной документации, информирует присутствующих о:
о составе тендерной комиссии, секретаре тендерной комиссии;
количестве потенциальных поставщиков, получивших копию тендерной документации;
наличии либо отсутствии запросов потенциальных поставщиков, а также проведении организатором закупок встречи с потенциальными поставщиками по разъяснению положений тендерной документации;
наличии либо отсутствии факта, а также причин внесения изменений и дополнений в тендерную документацию;
потенциальных поставщиках, представивших в установленный срок заявки на участие в тендере, зарегистрированные в соответствующем журнале регистрации;

2) тендерлік комиссияның төрағасы не тендерлік комиссия мүшелерінің арасынан төраға айқындаған тұлға:
тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашады және өтінімдегі құжаттар тізбесін және олардың қысқаша мазмұнын жария етеді;
3) тендерлік комиссияның хатшысы:
конверттерді ашудың тиісті хаттамасын ресімдейді;
әлеуетті өнім берушінің уәкілетті өкілдерін тендерлік комиссия отырысының көрсетілген хаттамасының көшірмесін алуға болатын мерзім туралы хабардар етеді.
Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссия отырысының хаттамасына отырысқа қатысқан тендерлік комиссияның барлық мүшелері, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы қол қояды және әр парағына қол қояды.
Тендерлік комиссияның көрсетілген отырысы хаттамасының көшірмесі тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысына қатысқан әлеуетті өнім берушілерге немесе олардың уәкілетті өкілдеріне тендерлік комиссияның көрсетілген отырысы күнінен кейінгі екі жұмыс күнінен кешіктірілмей, ал қатыспағандарға - олардың жазбаша сұрау салуы бойынша сұрау салу алынған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде беріледі.
6. Тендерлік тәсілмен өткізілетін сатып алуға қатысуға өтінімдерді олардың тендерлік құжаттама талаптарына сәйкестігі тұрғысынан тендерлік комиссияның қарауы және әлеуетті өнім берушілерді тендерге қатысуға жіберу
29. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды тендерлік комиссия тендерге қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушілер арасында біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау және оларды тендерге қатысушылар деп тану мақсатында жүзеге асырады.
30. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау кезінде тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысуға үміткер әлеуетті өнім берушілерден тендерге қатысуға өтінімдерді қарауды, бағалауды және салыстыруды жеңілдету үшін олардың өтінімдеріне байланысты материалдар мен түсіндірулерді жазбаша нысанда сұратуға құқылы;
2) тендерге қатысуға өтінімдерде қамтылған мәліметтерді нақтылау мақсатында тиісті мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан қажетті ақпаратты жазбаша нысанда сұратуға құқылы.
Тендерлік комиссияның тендерге қатысуға өтінімді тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіруге байланысты сұрау салулары мен өзге де іс-әрекеттеріне жол берілмейді. Тендерге қатысуға өтінімді тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келтіру деп тендерлік комиссияның тендерге қатысуға өтінімді жетіспейтін құжаттармен толықтыруға, тендерге қатысуға өтінімде ұсынылған құжаттарды ауыстыруға, тиісінше ресімделмеген құжаттарды сәйкес келтіруге бағытталған әрекеттері түсініледі.
Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімді, егер онда ұсынылған өтінімнің мәнін қозғамай түзетуге болатын грамматикалық немесе арифметикалық қателер болса, тендерлік құжаттаманың талаптарына жауап береді деп қарайды.

2) председатель тендерной комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов тендерной комиссии:
вскрывает конверты с заявками на участие в тендере и оглашает перечень документов, содержащихся в заявке и их краткое содержание;
3) секретарь тендерной комиссии:
оформляет соответствующий протокол вскрытия конвертов;
информирует уполномоченных представителей потенциального поставщика о сроке, в течение которого они могут получить копию указанного протокола заседания тендерной комиссии.
Протокол заседания тендерной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в тендере подписывается и полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии.
Копия протокола указанного заседания тендерной комиссии предоставляется потенциальным поставщикам или их уполномоченным представителям, присутствовавшим на заседании тендерной комиссии по вскрытию конвертов с заявками на участие в тендере, не позднее двух рабочих дней, следующих за днем указанного заседания тендерной комиссии, а отсутствующим – по их письменному запросу в срок, не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса.
6. Рассмотрение тендерной комиссией заявок на участие в закупках способом тендера
на предмет их соответствия требованиям тендерной документации
и допуск потенциальных поставщиков к участию в тендере
29. Рассмотрение заявок на участие в тендере осуществляется тендерной комиссией с целью определения среди потенциальных поставщиков, претендующих на участие в тендере, потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, и признания их участниками тендера.
30. При рассмотрении заявок на участие в тендере тендерная комиссия вправе:
1) в письменной форме запросить у потенциальных поставщиков, претендующих на участие в тендере, материалы и разъяснения в связи с их заявками с тем, чтобы облегчить рассмотрение, оценку и сопоставление заявок на участие в тендере;
2) с целью уточнения сведений, содержащихся в заявках на участие в тендере, в письменной форме запросить необходимую информацию у соответствующих государственных органов, физических и юридических лиц.
Тендерной комиссией не осуществляются направление запроса и иные действия связанные с дополнением заявки на участие в тендере недостающими документами, заменой документов, представленных в заявке на участие в тендере. Под приведением заявки на участие в тендере в соответствие с требованиями тендерной документации понимаются действия тендерной комиссии, направленные на дополнение заявки на участие в тендере недостающими документами, замену документов, представленных в заявке на участие в тендере, приведение в соответствие ненадлежащим образом оформленных документов.
Тендерная комиссия рассматривает заявку на участие в тендере как отвечающую требованиям тендерной документации, если в ней присутствуют грамматические или арифметические ошибки, которые можно исправить, не затрагивая существа представленной заявки.

31. Тендерлік комиссия әлеуетті өнім берушіні:
1) әлеуетті өнім беруші әлеуетті өнім берушінің және ол тартатын жұмыстардың не көрсетілетін қызметтердің қосалқы мердігерінің (бірлесіп орындаушысының) біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін құжатты (құжаттарды) ұсынбаған;
2) әлеуетті өнім беруші өзінің сәйкестігін растау үшін ұсынған құжаттарда қамтылған ақпараттың негізінде біліктілік талаптарына сәйкес келмеу, сондай-ақ ол тартатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) біліктілік талаптарына сәйкес келмеу фактісі анықталғанда;
3) біліктілік талаптары жөнінде дәйексіз ақпарат ұсыну фактісі анықталған жағдайларда біліктілік талаптарына сәйкес емес деп таниды.
Әлеуетті өнім берушіні Қағидаларда көзделмеген негіздер бойынша біліктілік талаптарына сәйкес келмейді деп тануға жол берілмейді.
Өтінімді қамтамасыз ету соманың бір пайызынан астам мөлшерде енгізілген жағдайда, тендерлік комиссия енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді осы тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келеді деп таниды.
32. Тендерлік комиссия енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) банктік кепілдік түрінде берілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі жеткіліксіз болған;
2) тендерлік комиссияға:
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді берген тұлғаны;
қатысу үшін банктік кепілдік түрінде берілген өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен мемлекеттік сатып алудың атауын;
банктік кепілдік түрінде берілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімін және (немесе) өтінімді қамтамасыз ету сомасын, сондай-ақ оны беру шарттарын;
тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету берілген тұлғаны;
пайдасына тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету енгізілетін тұлғаны айқындауға мүмкіндік бермейтін мәліметтердің болмауынан көрініс табатын тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тиісті түрде ресімделмеген;
3) тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді тендерге бөлінген соманың кемінде бір пайызы мөлшерінде енгізілген жағдайларда, енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді осы тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес емес деп таниды.
Өзге негіздер бойынша енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейді деп тануға жол берілмейді.
33. Тендерге қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші, егер:
1) ол және (немесе) оның қосалқы мердігері не бірлесіп орындаушы біліктілік талаптарына сәйкес емес деп айқындалса;

31. Тендерная комиссия признает потенциального поставщика несоответствующим квалификационным требованиям в случаях:
1) непредставления потенциальным поставщиком документа (документов) для подтверждения соответствия потенциального поставщика и привлекаемого им субподрядчика (соисполнителя) работ либо услуг квалификационным требованиям;
2) установления факта несоответствия квалификационным требованиям на основании информации, содержащейся в документах, представленных потенциальным поставщиком для подтверждения его соответствия, а также несоответствия привлекаемого им субподрядчика (соисполнителя) квалификационным требованиям;
3) установления факта предоставления недостоверной информации по квалификационным требованиям.
Потенциальный поставщик не признается несоответствующим квалификационным требованиям по основаниям, не предусмотренным Правилами.
Тендерная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в тендере соответствующей требованиям настоящей тендерной документации, в случае внесения обеспечения заявки в размере более одного процента от суммы.
32. Тендерная комиссия признает внесенное обеспечение заявки на участие в тендере не соответствующим требованиям настоящей тендерной документации в случаях:
1) недостаточного срока действия обеспечения заявки на участие в тендере, представленной в виде банковской гарантии;
2) ненадлежащего оформления обеспечения заявки на участие в тендере, которое выражается в отсутствии сведений, не позволяющих тендерной комиссии установить:
лицо, выдавшее обеспечение заявки на участие в тендере;
название закупок товаров, работ, услуг способом тендера, для участия в которых вносится обеспечение заявки, представленной в виде банковской гарантии;
срок действия обеспечения заявки, представленной в виде банковской гарантии, и (или) сумму обеспечения заявки, а также условия его предоставления;
лицо, которому выдано обеспечение заявки на участие в тендере;
лицо, в пользу которого вносится обеспечение заявки на участие в тендере.
3) внесения обеспечения заявки на участие в тендере в размере менее одного процента от суммы, выделенной на тендер.
По иным основаниям внесенное обеспечения заявки на участие в тендере не признается не соответствующим требованиям тендерной документации.
33. Потенциальный поставщик, претендующий на участие в тендере, не признается участником тендера если:
1) он и (или) его субподрядчик либо соисполнитель определены не соответствующими квалификационным требованиям;

2) "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының (бұдан әрі – Заң) 7-бабының талаптарын бұзса не ол тартқан қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы) Заңның 7-бабының талаптарын бұзса;
3) тендерге қатысуға арналған оның өтінімі тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкес емес деп айқындалса, тендерге қатысуға жіберілмейді (тендерге қатысушы болып танылмайды).
Егер әлеуетті өнім беруші осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген негіздер бойынша тендерге қатысуға жіберілмеген жағдайда, онда:
тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада осындай әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімді қабылдамау негіздемелері көрсетіледі;
Заңның 7-бабының талаптарын бұзған әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер белгіленген тәртіппен сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізілуге жатады.
34. Тендерге қатысуға өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша тендерлік комиссия:
1) біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін, тендерге қатысуға жіберілетін әлеуетті өнім берушілерді (тендерге қатысушылар) айқындайды;
2) тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттаманы ресімдейді.
Әлеуетті өнім берушілер біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келген жағдайда тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру хаттамасы ресімделмейді;
3) тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттаманы ресімдейді және тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің (тендерге қатысушылардың) тендерлік баға ұсыныстарын сатып алуды ұйымдастырушыға ұсыну күнін, уақытын, орнын айқындайды.
35. Тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы хаттамаға отырысқа қатысқан тендерлік комиссияның барлық мүшелері, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы тендерге қатысуға алдын ала рұқсат беру туралы шешім қабылданған күні қол қояды, әр парағына қол қояды.
Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға отырысқа қатысқан барлық мүшелер, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы қол қояды.
Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған күннен кейінгі бір жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетілген хаттаманың көшірмесін тендерге қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілерге ұсынады немесе жібереді. Тендерлік комиссияның тендерге қатысуға рұқсат беру туралы шешіміне осы Қағидамен айқындалған тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
7. Тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тендерлік баға ұсыныстарын ресімдеуі
36. Тендерге қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілер (тендерге қатысушылар) ұсынатын тендерлік баға ұсыныстары мынадай түрде ресімделеді:

2) нарушил требования статьи 7 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) либо привлекаемый им субподрядчик (соисполнитель) нарушил требования статьи 7 Закона;
3) его заявка на участие в тендере определена не соответствующей требованиям тендерной документации.
В случае, если потенциальный поставщик не допущен к участию в тендере по основаниям, предусмотренным подпунктом 2) настоящего пункта, то:
в протоколе о допуске к участию в тендере отражаются обоснования отклонения заявки на участие в тендере такого потенциального поставщика;
сведения о потенциальном поставщике, нарушившем требования статьи 7 Закона, подлежат внесению в установленном порядке в реестр недобросовестных участников закупок.
34. По результатам рассмотрения заявок на участие в тендере тендерная комиссия:
1) определяет потенциальных поставщиков, соответствующих квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации, которые признаны участником тендера;
2) оформляет протокол о предварительном допуске к участию в тендере.
Протокол предварительного допуска к участию в тендере не оформляется в случае соответствия потенциальных поставщиков квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации;
3) оформляет протокол о допуске к участию в тендере и определяет день, время, место представления потенциальными поставщиками, допущенными к участию в тендере (участниками тендера), тендерных ценовых предложений организатору закупок.
35. Протокол о предварительном допуске к участию в тендере подписывается, полистно парафируется всеми присутствующими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии в день принятия решения о предварительном допуске к участию в тендере.
Протокол о допуске к участию в тендере подписывается всеми присутствующими на заседании членами, а также секретарем тендерной комиссии.
Организатор закупок не позднее одного рабочего дня, следующего за днем подписания протокола о допуске к участию в тендере, представляет или направляет копию указанного протокола всем потенциальным поставщикам, представившим заявки на участие в тендере. Решение тендерной комиссии о допуске к участию в тендере может быть обжаловано в порядке, определенном настоящими Правилами.
7. Оформление потенциальными поставщиками, допущенными к участию в тендере, тендерных ценовых предложений
36. Представляемые потенциальными поставщиками, допущенными к участию в тендере (участниками тендера), тендерные ценовые предложения оформляются в следующем виде:

1) тендерлік баға ұсынысының нысаны басылуы немесе өшірілмейтін сиямен жазылуы және оған әлеуетті өнім беруші қол қоюы және мөрмен бекітілуі (жеке тұлға үшін, егер мұндай болса) тиіс;
2) тендерлік баға ұсынысында әлеуетті өнім берушіге грамматикалық қателерді түзету қажет болатын жағдайларды қоспағанда, жолдар арасында ешқандай кірістірулер, өшірулер немесе қосып жазулар болмауы тиіс;
3) Қазақстандық тауар өндірушілердің тендерлік баға ұсыныстары теңгемен көрсетілуге тиіс.
Ескерту. 36-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Әлеуетті өнім беруші он және одан да көп лотқа қатысқан жағдайда, тендерлік баға ұсынысын үлгілік тендерлік құжаттамаға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынуға жол беріледі.
Әлеуетті өнім беруші тендерлік баға ұсынысын конвертке салып желімдейді, оның беткі жағында әлеуетті өнім берушінің толық атауы, сондай-ақ мынадай мазмұндағы мәтін көрсетілуге тиіс: "(тендертың атауын көрсету керек) сатып алу жөніндегі тендер" және "(тендерлік баға ұсыныстары ашылатын күн мен уақытты көрсету керек) дейін ашпаңыз".
Тендерге қатысушының біреуден артық тендерлік баға ұсынысын беруіне, сол сияқты тендерлік баға ұсынысын кері қайтарып алуына және (немесе) ұсынылған тендерлік баға ұсынысына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізуіне жол берілмейді.
8. Тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын тендерлік комиссияның бағалауы мен салыстыруы және тендер жеңімпазын анықтау
38. Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген күні, уақытта және орында тендерлік комиссия тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру бойынша отырыс өткізеді.
Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамада белгіленген мерзім өткенге дейін тендерлік баға ұсыныстары бар конверттерді ұсынған тендерге қатысушылар туралы мәліметтерді тендерлік комиссия тендерлік баға ұсыныстарын тіркеу журналына хронологиялық тәртіппен енгізеді.
Тендерлік комиссияның отырысында тендерлік комиссияның төрағасы не тендерлік комиссия мүшелерінің арасынан төраға айқындаған тұлға:
тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстары салынған конверттерді хронологиялық тіркелу тәртібімен ашады;
тендерлік баға ұсыныстарын ұсынған тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын хронологиялық тіркелу тәртібімен жариялайды;
тендерлік баға ұсыныстары бар ашылған конверттерді тендерлік комиссияның хатшысына береді.

1) форма тендерного ценового предложения должна быть отпечатана или написана несмываемыми чернилами и подписана потенциальным поставщиком и скреплена печатью (если таковая имеется);
2) в тендерном ценовом предложении не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические ошибки;
3) тендерные ценовые предложения казахстанских производителей должны быть выражены в тенге
Сноска. Пункт 36 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Тендерное ценовое предложение, в случае участия потенциального поставщика в десяти и более лотах, представляется по форме согласно приложению 14 к типовой тендерной документации.
Потенциальный поставщик запечатывает тендерное ценовое предложение в конверт, на лицевой стороне которого должны быть указаны полное наименование потенциального поставщика, а также текст следующего содержания: "Тендер по закупке (указать название тендера) - Тендерное ценовое предложение – Не вскрывать до: (указать дату и время вскрытия тендерных ценовых предложений)".
Участник тендера не представляет более одного тендерного ценового предложения, а также не отзывает тендерное ценовое предложение и не вносит изменения и (или) дополнения к представленному тендерному ценовому предложению.
8. Оценка и сопоставление тендерной комиссией тендерных ценовых предложений участников тендера и определение победителя тендера
38. В день, время и месте, установленные протоколом о допуске к участию в тендере, тендерная комиссия проводит заседание по оценке и сопоставлению тендерных ценовых предложений участников тендера.
Тендерная комиссия в хронологическом порядке вносит в журнал регистрации тендерных ценовых предложений сведения об участниках тендера, представивших конверты с тендерными ценовыми предложениями до истечения срока, установленного протоколом о допуске к участию в тендере.
На заседании тендерной комиссии председатель тендерной комиссии либо лицо, определенное председателем из числа членов тендерной комиссии:
вскрывают конверты с тендерными ценовыми предложениями участников тендера в хронологическом порядке их регистрации;
оглашают в хронологическом порядке регистрации тендерные ценовые предложения участников тендера, представивших тендерные ценовые предложения;
передают секретарю тендерной комиссии вскрытые конверты с тендерными ценовыми предложениями.

39. Тендерге қатысушылар және (немесе) олардың уәкілетті өкілдері, қажет болған жағдайда, тендерлік баға ұсыныстары бар конверттердің мазмұнымен танысады.
40. Қажет болған кезде тендерге қатысушылар және (немесе) олардың уәкілетті өкілдері тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі тендерлік комиссия отырысына қатысады.
41. Тендерлік баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыру рәсімін жеңілдету үшін тендерлік комиссия әртүрлі валютада берілген тендерлік баға ұсыныстарының (тендерге қатысушылардың) барлық бағаларын Қазақстан Республикасының валютасына - тендерлік баға ұсыныстарын бағалау және салыстыру жөніндегі тендерлік комиссияның отырысы болатын күнге Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі белгілеген ресми бағам бойынша теңгеге аударады.
42. Тендерлік комиссия:
1) тендерге қатысушылардың осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды тендер тәсілімен жүзеге асыру үшін бөлінген сомадан асып түсетін тендерлік баға ұсыныстарын қабылдамайды;
2) егер оның бағасы демпингтік болып табылса, тендерге қатысушының тендерлік баға ұсынысын қабылдамайды;
3) ең төмен баға негізінде тендертың жеңімпазын айқындайды.
43. Тендерге қатысушылардың тендерлік баға ұсыныстарын бағалау мен салыстыру және тендер жеңімпазын анықтау нәтижелері бойынша тендерлік комиссия тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді тендер тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді, оның тендерлік комиссияның отырысына қатысқан мүшелерінің бәрі, сондай-ақ тендерлік комиссияның хатшысы қол қояды, әр парағын дәйектейді.
44. Сатып алуды ұйымдастырушы ол туралы мәліметтер тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына енгізілген әлеуетті өнім берушінің жазбаша сұрау салуын алған күннен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірмей оған тендер тәсілімен өткізілетін сатып алу нәтижелері туралы хаттаманың көшірмесін өтеусіз негізде ұсынуға міндетті.
9. Тендерге қатысуға өтінімдерді қамтамасыз етуді қайтару
45. Сатып алуды ұйымдастырушы енгізілген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) осы әлеуетті өнім беруші өзінің тендерге қатысуға арналған өтінімін тендерге қатысуға арналған өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін кері қайтарып алған;
2) тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай тендерге қатысушылар деп танылған әлеуетті өнім берушілерге қолданылмайды);
3) тендер тәсілімен мемлекеттік сатып алудың нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған (аталған жағдай тендер жеңімпазы деп айқындалған тендерге қатысушыға қолданылмайды);

39. Участники тендера и (или) их уполномоченные представители в случае необходимости ознакамливаются с содержанием конвертов с тендерными ценовыми предложениями.
40. В целях оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений участники тендера и (или) их уполномоченные представители присутствуют на заседании тендерной комиссии.
41. Для облегчения процедуры оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений тендерная комиссия переводит все цены тендерных ценовых предложений, выраженные в различных валютах, в валюту Республики Казахстан – тенге по официальному курсу, установленному Национальным Банком Республики Казахстан на дату заседания тендерной комиссии по оценке и сопоставлению тендерных ценовых предложений (участников тендера).
42. Тендерная комиссия:
1) отклоняет тендерные ценовые предложения участников тендера, превышающие сумму, выделенную для осуществления данных закупок товаров, работ, услуг способом тендера;
2) отклоняет тендерное ценовое предложение участника тендера, если его цена является демпинговой;
3) определяет победителя тендера на основе наименьшей цены.
43. По результатам оценки и сопоставления тендерных ценовых предложений участников тендера и определения победителя тендера, тендерная комиссия оформляет протокол об итогах закупок товаров, работ, услуг способом тендера, который полистно парафируется и подписывается всеми присутствовавшими на заседании членами тендерной комиссии, а также секретарем тендерной комиссии.
44. Организатор закупок не позднее одного рабочего дня со дня получения письменного запроса потенциального поставщика, сведения о котором внесены в журнал регистрации заявок на участие в тендере, представляет ему на безвозмездной основе копию протокола об итогах закупок способом тендера.
9. Возврат обеспечения заявок на участие в тендере
45. Организатор закупок возвращает внесенное обеспечение заявки на участие в тендере потенциальному поставщику в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания протокола о допуске к участию в тендере (указанный случай не распространяется на потенциальных поставщиков, признанных участниками тендера);
3) подписания протокола об итогах закупок способом тендера (указанный случай не распространяется на участника тендера, определенного победителем тендера);

4) шарт күшіне енген және тендер жеңімпазы тендерлік құжаттамада көзделген мемлекеттік шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген;
5) әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімі өткен жағдайлардың бірі орын алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қайтарып береді.
46. Сатып алуды ұйымдастырушы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай:
1) әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге қатысуға өтінімді кері қайтарып алған не өзгерткен және (немесе) толықтырған;
2) тендерге қатысушы деп танылған әлеуетті өнім беруші өзінің тендерлік баға ұсынысын белгіленген мерзімде табыс етпеген не кері қайтарып алған;
3) тендер жеңімпазы деп айқындалған әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған;
4) тендер жеңімпазы шарт жасасып, тендерлік құжаттамада белгіленген, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды орындамаған не уақтылы орындамаған жағдайларда қайтармайды.
10. Тендер қорытындылары бойынша сатып алу туралы шарт
47. Тендер тәсілімен мемлекеттік сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Заңның талаптарына сәйкес Жұмыстарды (тауарларды/көрсетілетін қызметтерді) мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарт негізінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жобасына тапсырыс беруші қол қояды және өнім берушіге жібереді.
Бұл ретте шарт бойынша тауарларды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің ең аз мерзімі тауарды жеткізуге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге кеткен мерзімнен кем болмауға, бірақ күнтізбелік он бес күннен аз болмауға тиіс.
48. Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін толық және тиісінше орындаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде тапсырыс беруші енгізілген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім берушіге қайтарады.
Өнім беруші сатып алу туралы шарт бойынша қабылданған міндеттемелерді тиісінше орындамаған жағдайда, енгізілген сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тапсырыс беруші тұрақсыздық айыбын тиісті бюджет, мемлекеттік кәсіпорын, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлестерінің) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлға немесе олармен үлестес тұлғалар кірісіне төлеу фактісі белгіленген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қайтарады.

4) вступления в силу договора о закупках и внесения победителем тендера обеспечения исполнения договора о закупках, предусмотренного тендерной документацией;
5) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в тендере.
46. Обеспечение заявки на участие в тендере не возвращается организатором закупок в случаях, если:
1) потенциальный поставщик отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку на участие в тендере после истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) потенциальный поставщик, признанный участником тендера, не представил в установленный срок либо отозвал свое тендерное ценовое предложение;
3) потенциальный поставщик, определенный победителем тендера, уклонился от заключения договора о закупках;
4) победитель тендера, заключив договор, не исполнил либо несвоевременно исполнил требования, установленные тендерной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора о закупках.
10. Договор о закупках по итогам тендера
47. В течение пяти рабочих дней со дня подписания протокола об итогах закупок способом тендера заказчик подписывает и направляет поставщику проект договора о закупках товаров, работ, услуг в соответствии с требованиями настоящих Правил и на основании Типового договора о закупках работ (товаров/услуг).
При этом, минимальный срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг по договору должен быть не менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, выполнение работы, оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.
48. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о закупках поставщику в течение пяти рабочих дней со дня полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по договору.
В случае ненадлежащего исполнения поставщиком принятых обязательств по договору о закупках, заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора о закупках в течение пяти рабочих дней со дня установления факта оплаты неустойки в доход соответствующего бюджета, государственного предприятия, юридического лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, или аффилиированных с ними юридических лиц.

49. Осы Қағидаларда көзделген жағдайларда шарт оны бір қаржы жылынан артық мерзімге жасасу туралы ережелерді қамтиды.
50. Шарт шартқа өзгерістер енгізу туралы жағдайларды қамтиды.
51. Қазақстандық тауар өндірушілермен және қазақстандық жұмыс орындаушылармен, қызметтерді көрсетушілермен шарт алдын ала ақы төлеу және тауарларды жеткізгені, жұмыстарды орындағаны, қызметтерді көрсеткені үшін толық ақы төлеу шартын қамтуы тиіс. Бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды.

49. В случаях, предусмотренных настоящими Правилами, договор содержит положения о его заключении на срок более одного финансового года.
50. Договор содержит условия о внесении изменений в договор.
51. Договор с казахстанскими товаропроизводителями и казахстанскими производителями работ, услуг содержит условие о предварительной оплате и полной оплате за поставку товаров, выполнение работ, оказание услуг. При этом срок полной оплаты не превышает тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.

Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші Қағидаларда белгіленген мерзімде қол қойылған шартты тапсырыс берушіге ұсынбаса немесе шарт жасасып, шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізбеген жағдайда, мұндай әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған болып танылады.

Сноска. Пункт 51 – в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. В случае если потенциальный поставщик, признанный победителем, в сроки, установленные Правилами, не представил заказчику подписанный договор или, заключив договор, не внес обеспечение исполнения договора, то такой потенциальный поставщик признается уклонившимся от заключения договора.

53. Сатып алу жеңімпазы болып айқындалған әлеуетті өнім беруші шарт жасасудан жалтарған деп танылған жағдайда тапсырыс беруші:
1) ол енгізген тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді ұстап қалады және мұндай әлеуетті өнім берушіні сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінеді;
2) мұндай әлеуетті өнім берушіні шарт жасасуға мәжбүрлеу туралы, сондай-ақ шарт жасасудан жалтаруы арқылы келтірілген шығындарды өтеу туралы талап-арызбен сотқа жүгінуге құқылы.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі
_____________________________ сатып алу жөніндегі тендер (толық атауын көрсету керек)
Лот
Тапсырыс берушінің атауы
Тауарлардың (жұмыстың, көрсетілетін қызметтің) атауы
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Беру шарттары (ИНКОТЕРМС 2000 сәйкес)
Тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі
Тауарларды беру, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны
Aванстық төлем мөлшері, %
Тендер тәсілімен сатып алу үшін бөлінген сома (№ лот бойынша), теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
(Тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) сипаттамалары техникалық ерекшеліктерінде көрсетілетін жағдайда бұл бағанда тауардың (жұмыстың не көрсетілетін қызметтің) қысқаша атауы және әрбір позиция бойынша техникалық ерекшеліктің нақты бөліміне сілтеме көрсетіледі)
* Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің толық сипаты мен сипаттамасы техникалық ерекшеліктерде көрсетіледі.
Ұйымдастырушы                   Сатып алуға
басшысының лауазымы,             тапсырыс беруші
Т.A.Ә. (бар болса) және қолы       басшысының лауазымы,
Т.A.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы
_______________/___________/             _____________/______________/
Күні______________                   Күні______________
М.О.                                     М.О.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
2-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) техникалық ерекшелігі (әрбір лотқа жеке беріледі)
Тендердің № _______________________________________
Тендердің атауы ______________________________________
Лоттың № ___________________________________________
Лоттың атауы ________________________________________
Техникалық ерекшелік сатып алынатын тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ұлттық стандарттар, ал олар болмаған жағдайда мемлекетаралық стандарттар көрсетіле отырып, әзірленеді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалау ескеріле отырып, сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттар ережелерінде немесе өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттарды ұсыну туралы өнім берушілерге қойылатын талап қамтылуға тиіс.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнына белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама қамтылуға тиіс. Бұл ретте мұндай сатып алу бойынша жұмыстарды орындау мерзімдері белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды орындау мерзімдеріне сәйкес келуге тиіс.
Техникалық тапсырмада оларды әзірлеу туралы жобалау-сметалық (үлгілік жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу және техникалық-экономикалық негіздемені әзірлеу жөніндегі жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы ұлттық және үкіметтік емес стандарттарына (олар болған кезде) сәйкес материалдар мен жабдықтарды есептеу және жобалау кезінде қолдану туралы талап көрсетілуге тиіс.
Тауарларға, көрсетілетін қызметтерге арналған техникалық ерекшелікте функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларының сипаттамасы функционалдық шектерді, техникалық сипаттамалардың параметрлерін, тауардың мақсатын және тауарды, көрсетілетін қызметті пайдалану шарттарын қамтитын тиісті бөлімдерге бөлінуге тиіс.
Қажет болған кезде, техникалық ерекшелікте тауарларды жеткізу кезінде тапсырыс берушіге қажетті ілеспе қызметтер (монтаждау, баптау, оқыту, тауарларды тексеру және сынақтан өткізу және т.б.) және олар қай жерде жүргізілуге тиіс екендігі, тауардың шығарылған жылы, кепілдік мерзімі көрсетіледі.
Қызмет көрсету сапасы осындай қызметтерді тікелей көрсететін қызметкердің біліктілігіне байланысты көрсетілетін қызметтерді сатып алған жағдайда, техникалық ерекшелікте қызметкерге қойылатын, оған жүктелген міндеттерді орындау үшін қажетті оның деңгейі мен кәсіптік даярлық бейінін, жұмыс өтілін айқындайтын талаптардың сипаттамасы беріледі.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
3-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың техникалық ерекшелігі (әлеуетті өнім беруші әрбір лотқа бөлек ұсынады)
Тендердің № _____________________________________
Тендердің атауы __________________________
№ лота
Лоттың №
Лоттың атауы
Тауардың атауы (маркасын, моделін, түрін және/немесе тауар белгісін не қызмет көрсету белгісін және т.б. көрсете отырып)
Шығарылған елі
Дайындаушы зауыт
Шығарылған жылы
Кепілдік мерзімі (бар болса) (ай)
Функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамаларын сипаттау
Тендерлік құжаттаманың (техникалық ерекшеліктің) талаптарына тауардың сәйкестігін растайтын өзге де мәліметтер.
Техникалық ерекшелік ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын тауарларға мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып әзірленеді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалауды ескере отырып, сатып алынатын тауарлардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Бұл ретте техникалық ерекшелікте Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жеткізілетін тауарлардың техникалық регламенттерде, стандарттар ережелерінде немесе өзге де құжаттарда белгіленген талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттарды ұсыну туралы өнім берушілерге қойылатын талап қамтылуға тиіс.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
4-қосымша
Сатып алынатын жұмыстардың техникалық ерекшеліктері
__________________________сатып алу жөніндегі тендер.
(толық атауын көрсету керек)
Техникалық ерекшелік қажетті ерекшеліктерді, жоспарларды, сызбаларды, эскиздерді қосқа алғанда, сатып алынатын жұмыстардың талап етілетін техникалық және сапалы сипаттамаларын толық сипатымен және ұлттық стандарттарды, ал олар болмаған жағдайда сатып алынатын жұмыстарға мемлекетаралық стандарттарды көрсете отырып, әзірленеді. Ұлттық және мемлекетаралық стандарттар болмаған кезде сатып алуды нормалау ескеріле отырып, сатып алынатын жұмыстардың талап етілетін функционалдық, техникалық, сапалық және пайдалану сипаттамалары көрсетіледі.
Жобалау-сметалық құжаттаманы талап ететін жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік құжаттамада техникалық ерекшеліктің орнына белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттама қамтылуға тиіс. Бұл ретте мұндай сатып алу бойынша жұмыстарды орындау мерзімдері белгіленген тәртіппен бекітілген жобалау-сметалық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды орындау мерзімдеріне сәйкес келуге тиіс.
Сондай-ақ, осы техникалық ерекшелікте сатып алуды ұйымдастырушы құрылыс алаңының, географиялық, инженерлік-геологиялық және басқа да ерекше табиғи жағдайлардың қысқаша сипатын, инфрақұрылым мен коммуникациялардың бар-жоғын, жергілікті ресурстардың сипатын, стандарттар мен техникалық нормативтер жүйесін береді және объектіні пайдалануға беруде қайшылықтарды болдырмайтын объектінің толық құрамын, аумақты инженерлік дайындауға, өндіріс технологиясы мен жабдықтауға, инженерлік қамтамасыз етуге, пайдаланылатын материалдар мен конструкцияларға, объектіні жарақтандыруға және т.б. талаптарды көрсетуге тиіс.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
5-қосымша
Тендерге қатысуға өтінім
(заңды тұлғалар үшін)
Кімге _________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы көрсетіледі)
Кімнен ___________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің толық атауы көрсетіледі)

53. В случае признания потенциального поставщика, определенного победителем закупок, уклонившимся от заключения договора, заказчик:
1) удерживает внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере и обращается в суд с иском о признании такого потенциального поставщика недобросовестным участником закупок;
2) вправе обратиться в суд с иском о понуждении такого потенциального поставщика заключить договор, а также о возмещении убытков, причиненных уклонением от заключения договора.
Приложение 1
к Типовой тендерной документации
Перечень закупаемых товаров, работ и услуг
Тендер по закупкам ___________________________ (указать полное наименование)
№ лота
Наименование заказчика
Наименование товара (работы,
услуги)*
Единица измерения
Количество, объем
Условия поставки (в соответствии с ИНКОТЕРМС 2000)
Срок поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг
Размер авансового платежа, %
Сумма, выделенная для закупок способом тендера (по лоту №), тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
(В случае, когда характеристики товаров (работ либо услуг) описываются в технической спецификации, в этой графе указываются краткое наименование товара (работы либо услуги) и ссылка на конкретный раздел технической спецификации по каждой позиции)
* Полное описание и характеристика товаров, работ, услуг указываются в технической спецификации
Должность, Ф.И.О. (при наличии) и подпись
Должность, Ф.И.О. (при наличии) и подпись
руководителя организатора руководителя заказчика
закупок _______/______/ _________/___________/
Дата _________ Дата _________
М.П. М.П.
Приложение 2
к Типовой тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых товаров (работ, услуг)
(представляется на каждый лот в отдельности)
№ тендера _______________________________________
Наименование тендера _____________________________
№ лота ___________________________________________
Наименование лота _________________________________
Техническая спецификация разрабатывается с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары, работы, услуги. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров, работ, услуг с учетом нормирования закупок.
При этом техническая спецификация должна содержать требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметной документации, вместо технической спецификации тендерная документация должна содержать утвержденную в установленном порядке проектно-сметную документацию. При этом сроки выполнения работ по таким закупкам должны соответствовать срокам выполнения работ, указанным в утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации.
При осуществлении закупок работ по разработке технико-экономического обоснования и разработке проектно-сметной (типовой проектно-сметной) документации в техническом задании об их разработке должно быть указано требование о применении при расчетах и проектировании материалов и оборудования, соответствующих действующим национальным и неправительственным стандартам Республики Казахстан (при их наличии).
В технической спецификации на товары, услуги описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик должно быть распределено на соответствующие разделы, содержащие пределы функциональности, параметры технических характеристик, назначение товара и эксплуатационные условия товара, услуги.
В технической спецификации указываются сопутствующие услуги (при наличии), необходимые при поставке товаров (монтаж, наладка, обучение, проверки и испытания товаров и так далее) заказчику, и, где они должны проводиться, год выпуска товара, срок гарантии.
В случае приобретения услуг, качество оказания которых зависит от квалификации работника, непосредственно оказывающего такие услуги, в технической спецификации дается описание требований, предъявляемых к работнику, определяющих его уровень и профиль профессиональной подготовки, стаж работы, необходимые для выполнения возложенных на него обязанностей.
Приложение 3
к Типовой тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых товаров
(представляется потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности)
№ тендера _____________________________________
Наименование тендера __________________________
№ лота
Наименование лота
Наименование товара (с указанием марки, модели, типа и\или товарного знака либо знака обслуживания и т.д.)
Страна происхождения
Завод-изготовитель
Год выпуска
Гарантийный срок (при наличии) (в месяцах)
Описание функциональных, технических, качественных и эксплуатационных характеристик
Иные сведения, подтверждающие соответствие товара требованиям тендерной документации (технической спецификации).
Техническая спецификация разрабатывается с указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые товары. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых товаров с учетом нормирования закупок.
При этом техническая спецификация должна содержать требование к поставщикам о предоставлении документов, подтверждающих соответствие поставляемых товаров требованиям, установленным техническими регламентами, положениями стандартов или иными документами в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 4
к Типовой тендерной документации
Техническая спецификация закупаемых работ
Тендер по закупкам ____________________________ (указать полное наименование)
Техническая спецификация разрабатывается с полным описанием требуемых технических и качественных характеристик закупаемых работ, включая необходимые спецификации, планы, чертежи, эскизы, и указанием национальных стандартов, а в случае их отсутствия межгосударственных стандартов на закупаемые работы. При отсутствии национальных и межгосударственных стандартов указываются требуемые функциональные, технические, качественные и эксплуатационные характеристики закупаемых работ с учетом нормирования закупок.
При осуществлении закупок работ, требующих проектно-сметной документации, вместо технической спецификации тендерная документация должна содержать утвержденную в установленном порядке проектно-сметную документацию. При этом сроки выполнения работ по таким закупкам должны соответствовать срокам выполнения работ, указанным в утвержденной в установленном порядке проектно-сметной документации.
Также в данной технической спецификации организатор закупок дает краткое описание строительной площадки, географических, инженерно-геологических и других особых природных условий, наличие инфраструктуры и коммуникаций, описание местных ресурсов, систему стандартов и технических нормативов и указывает полный состав объекта, требования по инженерной подготовке территории, технологии производства и оборудованию, инженерному обеспечению, используемым материалам и конструкциям, оснащению объекта и т.п., исключающие разногласия при вводе объекта в эксплуатацию.
Приложение 5
к Типовой тендерной документации
Заявка на участие в тендере (для юридических лиц)
Кому _________________________________________________________
(указывается наименование организатора закупок)
От кого _______________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)

1. Тендерге қатысуға үміткер заңды тұлға (әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім берушінің заңды, пошта мекенжайы және байланыс телефондары
Заңды тұлғаның банктік деректемелері (БСН, БСК, ЖСК), сондай-ақ заңды тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Заңды тұлғаның бірінші басшысының Т.A.Ә. (бар болса)
2._________________ (заңды тұлғаның толық атауы көрсетіледі) осы өтініммен (тендерың толық атауын көрсету қажет) тендер тәсілімен өткізілетін сатып алуға әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және тендерлік құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес (тауарды (тауарларды) беруді, жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді – қажеттісін көрсету керек) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. Әлеуетті өнім беруші осы өтініммен Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу жоқ екенін растайды.
Сондай-ақ, осы арқылы әлеуетті өнім берушінің Қағидаларында көзделген (тауарды (тауарларды), жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді - қажеттісін көрсету керек) сатып алу туралы шартты Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен бұзуға келісімі де білдіріледі.
4. Әлеуетті өнім беруші тендерлік құжаттамамен танысқандығын және сатып алуды ұйымдастырушы мен тендерлік комиссияға өзінің құқықтық қабілеттілігі, біліктілігі, (жеткізілетін тауарды (тауарларды), орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді - қажеттісін көрсету керек) сапалық және өзге де сипаттамалары туралы дұрыс емес ақпарат бергені үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар екенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы тендерге қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды.
5. Осы тендерлік өтінім тендерлік өтінімдер ашылған күннен бастап ___күн ішінде қолданылады.
6. Біздің тендерлік өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгіземіз (егер тендерлік құжаттамада шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
Біздің тендерлік өтінім жеңді деп танылған жағдайда біз сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде енгіземіз (егер тендерлік құжаттамада аванс төлеу көзделген болса).
7. Сатып алу туралы шарт жасасу сәтіне дейін тендерге қатысуға осы өтінім Сіздің оны жеңді деп тану туралы хабарламаңызбен бірге біздің арамыздағы міндетті шарт рөлін орындайтын болады.
______________________________
_________________/____________/
(Әлеуетті өнім беруші заңды тұлғаның бірінші басшысының не оның орынбасарының лауазымы, Т.A.Ә. (бар болған жағдайда) және қолы)
Толтырылған күні _______________
М.О.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
6-қосымша
Тендерге қатысуға өтінім (жеке тұлға үшін)
Кімге _______________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы көрсетіледі)
Кімнен ______________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің толық атауы көрсетіледі)

1. Сведения о юридическом лице, претендующем на участие в тендере (потенциальном поставщике):
Юридический, почтовый адрес и контактные телефоны потенциального поставщика
Банковские реквизиты юридического лица (БИН, БИК, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором юридическое лицо обслуживается
Ф.И.О. (при наличии) первого руководителя юридического лица
2. _____________________ (указывается полное наименование юридического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в закупках способом тендера (указать полное наименование тендера) в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить (поставку товара (ов), выполнение работ, оказание услуг – указать необходимое) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными тендерной документацией.
3. Потенциальный поставщик настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона.
Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика на расторжение в порядке, установленном законами Республики Казахстан, договора о закупках (товара(ов), работ, услуг – указать необходимое), предусмотренных настоящими Правилами.
4. Потенциальный поставщик подтверждает, что он ознакомлен с тендерной документацией и осведомлен об ответственности за представление организатору закупок и тендерной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (поставляемого товара(ов)), выполняемых работ, оказываемых услуг – указать необходимое), соблюдении им авторских и смежных прав, а так же иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик принимает на себя полную ответственность за представление в данной заявке на участие в тендере и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
5. Настоящая тендерная заявка действует в течение дней со дня вскрытия тендерных заявок.
6. В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в тендерной документации).
В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение аванса в размере, равном авансу (если тендерной документацией предусмотрена выплата аванса).
7. До момента заключения договора о закупках настоящая заявка на участие в тендере вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
______________________________________________________________
______________________________/______________________________/
(Должность, Ф.И.О. (при наличии) первого руководителя либо его
заместителя юридического лица - потенциального поставщика и его подпись)
Дата заполнения ____________
М.П.
Приложение 6
к Типовой тендерной документации
Заявка на участие в тендере (для физического лица)
Кому _________________________________________________________________
(указывается наименование организатора закупок)
От кого _______________________________________________________________
(указывается полное наименование потенциального поставщика)

1. Тендерге қатысуға үміткер жеке тұлға (әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес Т.A.Ә. (бар болса)
Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат деректері
Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның тіркелген мекенжайы
Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның іс жүзіндегі тұрғылықты мекенжайы
Тіркеу туралы куәліктің, патенттің не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тендер нысанасына сәйкес келетін кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқық беретін өзге де құжаттың нөмірі
Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның банктік деректемелері (ЖСН, БСН, ЖСК), сондай-ақ жеке тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы
Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның байланыс телефондары, пошта мекенжайы мен электрондық поштасының мекенжайы (бар болса)
2. ___________ (жеке тұлғаның Т.A.Ә. (бар болған жағдайда) көрсетіледі) осы өтініммен тендер тәсілімен өткізілетін (тендердің толық атауы көрсету керек) сатып алуға әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және тендерлік құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес (тауарды (тауарларды) жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді - қажеттісін көрсету керек) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. Әлеуетті өнім беруші осы өтініммен Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу жоқ екенін растайды.
Сондай-ақ, осы арқылы әлеуетті өнім берушінің осы Қағидаларында көзделген (тауарды (тауарларды), жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді - қажеттісін көрсету керек) сатып алу туралы шартты бұзуға келісімін де білдіріледі.
4. Әлеуетті өнім беруші тендерлік құжаттамамен танысқандығын және сатып алуды ұйымдастырушы мен тендерлік комиссияға өзінің құқықтық қабілеттілігі, біліктілігі, сапалық және өзге де сипаттамалары туралы (берілетін тауарды (тауарларды), орындалатын жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді - қажеттісін көрсету керек) дұрыс емес ақпарат бергені үшін жауапкершілігі, олардың авторлық және сабақтас құқықтарды сақтауы, сондай-ақ Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген өзге де шектеулерді сақтауы туралы хабардар екенін растайды.
Әлеуетті өнім беруші осы тендерге қатысуға өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда мұндай дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін өзіне толық жауапкершілікті қабылдайды.
5. Осы тендерлік өтінім тендерлік өтінімдер ашылған күннен бастап ___күн ішінде қолданылады.
6. Біздің тендерлік өтінім жеңді деп танылған жағдайда, біз сатып алу туралы шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгіземіз (егер тендерлік құжаттамада шарттың атқарылуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
Біздің тендерлік өтінім жеңді деп танылған жағдайда біз сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді авансқа тең мөлшерде енгіземіз (егер тендерлік құжаттамада аванс төлеу көзделген болса).

1. Сведения о физическом лице, претендующем на участие в тендере (потенциальном поставщике):
Ф.И.О. (при наличии) физического лица - потенциального поставщика в соответствии с документом, удостоверяющим личность
Данные документа, удостоверяющего личность физического лица-потенциального поставщика
Aдрес прописки физического лица-потенциального
поставщика
Фактический адрес проживания физического лица-потенциального поставщика
Номер свидетельства о регистрации, патента либо иного документа, дающего право на занятие, соответствующее
предмету тендера, предпринимательской деятельностью в соответствии с законодательством Республики
Казахстан
Банковские реквизиты физического лица - потенциального поставщика (ИИН, БИК, ИИК), а также полное
наименование и адрес банка или его филиала, в котором
обслуживается физическое лицо
Контактные телефоны, почтовый адрес и адрес электронной почты (при его наличии) физического лица-потенциального поставщика
2. ___________________________ (указывается Ф.И.О. (при наличии) физического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в закупках способом тендера (указать полное наименование тендера) в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить (поставку товара (ов), выполнение работ, оказание услуг – указать необходимое) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными тендерной документацией.
3. Потенциальный поставщик настоящей заявкой подтверждает отсутствие нарушений ограничений, предусмотренных статьи 7 Закона.
Настоящим также выражается согласие потенциального поставщика на расторжение договора о закупках (товара(ов), работ, услуг - указать необходимое), в случаях, предусмотренных настоящими Правилами.
4. Потенциальный поставщик подтверждает, что он ознакомлен с тендерной документацией и осведомлен об ответственности за представление организатору закупок и тендерной комиссии недостоверных сведений о своей правомочности, квалификации, качественных и иных характеристиках (поставляемого товара(ов)), выполняемых работ, оказываемых услуг - указать необходимое), соблюдении им авторских и смежных прав, а так же иных ограничений, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
Потенциальный поставщик принимает на себя полную ответственность за представление в данной заявке на участие в тендере и прилагаемых к ней документах таких недостоверных сведений.
5. Настоящая тендерная заявка действует в течение дней со дня вскрытия тендерных заявок.
6. В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение исполнения договора о закупках на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в тендерной документации).
В случае признания нашей тендерной заявки выигравшей, мы внесем обеспечение аванса в размере, равном авансу (если тендерной документацией предусмотрена выплата аванса).

7. Сатып алу туралы шарт жасасу сәтіне дейін тендерге қатысуға осы өтінім Сіздің оны жеңді деп тану туралы хабарламаңызбен бірге біздің арамыздағы міндетті шарт рөлін орындайтын болады.
______________________________
_________________/____________/
(Әлеуетті өнім беруші жеке тұлғаның Т.A.Ә. (бар болған жағдайда) және оның қолы)
Толтырылған күні ________________
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
7-қосымша
Біліктілігі туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші жұмыстарды сатып алу кезінде толтырады)
Тендердің № ________________________________________________
Тендердің атауы _____________________________________________
Лоттың № ____________________________________________________
Лоттың атауы _________________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Aтауы _____________________________________________________
БСН/ЖСН/ССН/ТЕН____________________________________________
2. Әлеуетті өнім беруші соңғы он бес жыл ішінде орындаған, тендерта сатып алынатындарға ұқсас (осындай) жұмыс көлемі, растайтын құжаттардың* көшірмелері (болған жағдайда толтырылады) қоса беріледі.
Жұмыстың атауы
Жұмыс орындалатын жер (объектінің орналасқан жері)
Тапсырыс берушінің атауы
Жұмыс аяқталатын жыл, ай
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші растайтын құжаттардың көшірмелерімен қоса, жұмыстарды орындау үшін қажетті, тендерлік құжаттамада көзделген жабдықтың (механизмдер, машиналар) не ұқсас (қосымша) жабдықтың (механизмдер, машиналар) бар екендігі туралы мәліметтерді көрсетеді**.
Р/с №
Жабдықтың (механизмдердің, машиналардың) атауы
Қолда бар бірліктердің саны
Жай-күйі (жаңа, жақсы, нашар)
Меншікті (меншік құқығын растайтын құжаттарды қоса беріңіз), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттар қоса беріледі)
Растайтын құжаттың атауы, күні мен нөмірі
4. Растайтын құжаттардың көшірмелерімен қоса, еңбек ресурстары туралы мәліметтер**.
Р/с №
Жұмыскерлердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке куәлігінің көшірмесі қоса беріледі)
Лауазымы
Aзаматтығы
Білімі туралы құжат бойынша біліктілігі (білімі туралы құжаттың көшірмесі қоса беріледі)
1
2
3
...
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
*егер тендердің нысанасы құрылыс болса, орындалған жұмыстар және объектілерді пайдалануға қабылдау актілерінің көшірмесі жұмыс тәжірибесін растайтын құжаты болып табылады;
егер тендердің нысанасы жұмыстың өзге түрі болса, орындалған жұмыстар актілерінің және шот-фактуралардың көшірмесі жұмыс тәжірибесін растайтын құжаты болып табылады;
егер тендердің нысанасы жаңа құрылыс болып табылса, жаңа объектілерді салудағы жұмыс тәжірибесі ғана ескеріледі;
егер тендердің нысанасы кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жасақтау және реконструкциялау болып табылса, онда күрделі жөндеуді қоспағанда, объектілерді салудағы, бар объектілерді кеңейтудегі, жаңғыртудағы, техникалық қайта жасақтаудағы және реконструкциялаудағы жұмыс тәжірибесі ескеріледі;
егер тендердің нысанасы күрделі жөндеу болып табылса, онда жаңа объектілерді салудағы, бар объектілерді кеңейтудегі, жаңғыртудағы, техникалық қайта жасақтаудағы және реконструкциялаудағы жұмыс тәжірибесі ескеріледі.
Құрылыс саласындағы жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасына сәйкес айқындалған құрылыс объектілерінің функционалдық мақсаты және салалық тиесілілігі мен олардың техникалық және (немесе) технологиялық күрделілігі ескеріледі.
**Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну тендерлік құжаттамада көрсету көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Егер тендерлік құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарын иелену бөлігінде талаптар көзделмесе, растайтын құжаттардың көшірмелері ұсынылмайды.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
8-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (әлеуетті өнім беруші көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде толтырады) .
Тендердің №________________________________
Тендердің атауы_____________________
Лоттың № ____________________________________
Лоттың атауы_________________________

7. До момента заключения договора о закупках настоящая заявка на участие в тендере вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
______________________________________________________________
___________________________________/_________________________/
(Ф.И.О. (при наличии) физического лица – потенциального
поставщика и его подпись)
Дата заполнения ________________
Приложение 7
к Типовой тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках работ)
№ тендера __________________________________________________
Наименование тендера _______________________________________
№ лота _____________________________________________________
Наименование лота __________________________________________
1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование ______________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП ________________________________________
2. Объем выполненных потенциальным поставщиком работ в течение последних пятнадцати лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением копий подтверждающих документов* (заполняется в случае наличия).
Наименование работы
Место выполнения работы (местонахождение объекта)
Наименование заказчика
Год, месяц завершения работ
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии оборудования (механизмов, машин), предусмотренного тендерной документацией, либо аналогичного (дополнительного) оборудования (механизмов, машин), необходимого для выполнения работ, с приложением копий подтверждающих документов**.
№ п/п
Наименование оборудования (механизмов, машин)
Количество имеющихся единиц
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
4. Сведения о трудовых ресурсах с приложением копий подтверждающих документов**.
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работников (приложить копию удостоверения личности)
Должность
Гражданство
Квалификация по документу об образовании (приложить электронную копию документа об образовании)
1
2
3
o
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
* в случае, если предметом тендера является строительство, документами, подтверждающими опыт работы, являются копии актов выполненных работ и приемки объектов в эксплуатацию;
в случае, если предметом тендера являются иные виды работ, документами, подтверждающими опыт работы, являются копии актов выполненных работ и счетов-фактур;
если предметом тендера является новое строительство, учитывается опыт работы только строительства новых объектов;
если предметами тендера являются расширение, модернизация, техническое перевооружение и реконструкция, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения и реконструкции существующих объектов, за исключением капитального ремонта;
если предметом тендера является капитальный ремонт, то учитывается опыт работы строительства новых объектов, расширения, модернизации, технического перевооружения, реконструкции и капитального ремонта существующих объектов.
При расчете опыта работы в сфере строительства учитываются функциональное назначение и отраслевая принадлежность объектов строительства и их техническая и (или) технологическая сложность, определенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности.
** Представление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в тендерной документации. В случае, если тендерной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов могут не представляться.
Приложение 8
к Типовой тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках услуг)
№ тендера ________________________________
Наименование тендера _____________________
№ лота ___________________________________
Наименование лота ________________________

1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы __________________________
БСН / ЖСН / ССН / ТЕН
2. Растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім берушінің соңғы он жыл ішінде тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) көрсеткен қызметтерінің көлемі (болған жағдайда толтырылады).
Көрсетілетін қызметтің атауы
Қызмет көрсету орны
Тапсырыс берушінің атауы
Қызмет көрсету жылы және айы (___бастап ___ дейін)
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
3. Әлеуетті өнім беруші растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, қызметтер көрсету үшін қажетті тендерлік құжаттамада көзделген материалдық ресурстардың болуы туралы мәліметтерді көрсетеді.
Материалдық ресурстардың атауы
Қолда бар бірлік саны (дана)
Жағдайы (жаңа, жақсы, жаман)
Меншікті (меншік құқығын растайтын құжаттар қоса берілсін), жалға алынған (кімнен және жалға берушінің меншік құқығын растайтын құжаттар қоса берілсін)
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
4. Әлеуетті өнім беруші растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, осы тендер (лот) бойынша қызметтер көрсету мақсатында қажетті өздеріне жүктелген міндеттерді орындау үшін білікті қызметкерлер туралы мәліметтерді көрсетеді.
п/п
Қызметкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қоса берілсін)
Осы тендерде сатып алынатын қызметтерді көрсету саласындағы жұмыс өтілі
Біліктілігі туралы құжат (білімі туралы дипломның, сертификаттың, аттестаттың нөмірі мен берілген күнін көрсету, олардың көшірмелерін қоса беру)
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы
егер қызметкерлерге қойылатын талаптар және осындай қызметкерлердің болуы бойынша осы тендер (лот) бойынша техникалық ерекшелікте көрсетілген жағдайда толтырылады.
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
1. Шот-фактураның көшірмесі Салық кодексінің 397-бабында көзделген қызметтерді, сондай-ақ есебі сертификатталған есепке алу жүйелері (аспаптары) арқылы жүргізілетін қызметтерді, оның ішінде коммуналдық қызметтерді (сумен жабдықтау, кәріз, газбен жабдықтау) және байланыс қызметтерін көрсетумен байланысты сатып алу туралы шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
2. Растайтын құжаттардың көшірмелерін ұсыну тендерлік құжаттамада оларды көрсету көзделген мәліметтер бойынша ғана міндетті. Егер тендерлік құжаттамада тиісті материалдық және еңбек ресурстарына ие болу бөлігінде талаптар көзделмеген жағдайда, растайтын құжаттардың көшірмелері берілмеуі мүмкін.
3. Материалдық ресурстарды жалдау құқығын растайтын құжат жалдау шартының көшірмесі не алдын ала жалдау шартының көшірмесі болып табылады. Бұл ретте шарттар бойынша жалдау мерзімі тендерлік құжаттамада белгіленген қызметтерді көрсету мерзімінен кем болмауға тиіс.

1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование ____________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП
2. Объем оказанных потенциальным поставщиком услуг в течение последних десяти лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование услуги
Место оказания услуги
Наименование заказчика
Год и месяц оказания услуги (с __ по __)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
3. Потенциальный поставщик указывает сведения о наличии материальных ресурсов, предусмотренных тендерной документацией, необходимых для оказания услуг с приложением копий подтверждающих документов.
Наименование материальных ресурсов
Количество имеющихся единиц (штук)
Состояние (новое, хорошее, плохое)
Собственное (приложить документы, подтверждающие право собственности), арендованное (у кого и приложить документы, подтверждающие право собственности арендодателя)
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
4. Потенциальный поставщик указывает сведения о квалифицированных работниках для выполнения возложенных на них обязанностей, необходимых в целях оказания услуг по данному тендеру (лоту), с приложением копий подтверждающих документов.
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) работника (приложить копию документа, удостоверяющего личность)
Стаж работы в сфере оказания услуг, закупаемых на данном тендере
Документ о квалификации (указать номер и дату выдачи диплома об образовании, сертификата, аттестата приложить их копии)
Категория, разряд, класс по специальности
заполняется при условии, если требования к работникам и по наличию таких работников указаны в технической спецификации по данному тендеру (лоту).
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
1. Документами, подтверждающими опыт работы по договорам о закупках, связанных с оказанием услуг, предусмотренных статьей 397 Налогового кодекса, а также услуг, учет которых производится посредством сертифицированных систем (приборов) учета, в том числе коммунальных услуг (водоснабжение, канализация, газоснабжение) и услуг связи является копия счет-фактуры.
2. Предоставление копий подтверждающих документов обязательно только по тем сведениям, указание которых предусмотрено в тендерной документации. В случае если тендерной документацией не предусмотрены требования в части обладания соответствующими материальными и трудовыми ресурсами, копии подтверждающих документов могут не предоставляться.
3. Документом, подтверждающим право аренды материальных ресурсов, является копия договора аренды либо копия предварительного договора аренды. При этом, срок аренды по договорам не должен быть менее срока оказания услуг, установленного в тендерной документации.

4. Еңбек өтілі бойынша талап болған жағдайда, аударылған міндетті зейнетақы жарналары туралы Бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан үзінді көшірменің немесе жүргізілген әлеуметтік аударымдар туралы Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан мәліметтердің көшірмесі және Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің 35-бабының 1), 2), 3), 4), 5) және 8) тармақшаларда көзделген құжаттардың бірі қызметкердің еңбек өтілін растайтын құжат болып табылады.
Бұл ретте қызметкердің соңғы он жылдағы өтілі ескеріледі.
5. Материалдық ресурстарды қосалқы жалдау шартының көшірмелерін ұсынуға жол берілмейді.
6. Мерзімі бір жылдан асатын шарттар бойынша жұмыс тәжірибесін есептеу кезінде көрсетілетін қызметтің аяқталған жылы танылады.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (бар болса).
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
9-қосымша
Біліктілік туралы мәліметтер (тауарларды сатып алу кезінде әлеуетті өнім беруші (бірлесіп орындаушы) толтырады
Тендердің № _________________________________
Тендердің атауы_______________________________
№ лота
Лоттың атауы____________________________________________
1. Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы _________________________________________________
БСН / ЖСН / ССН / ТЕН __________________________________________
2. Растаушы құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, әлеуетті өнім беруші соңғы он жыл ішінде жеткізген (өндірген), тендерде сатып алынатындарға ұқсас (сол сияқты) тауарлардың көлемі (болған жағдайда толтырылады).
Тауардың атауы
Алушының атауы
Тауарды жеткізу орны
Тауарды жеткізу
күні
Растайтын құжаттың атауы, күні және нөмірі
Шарттың құны, теңге
Біліктілігі туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын
Ескертпе:
Сатып алынатын тауарлар нарығында тауарларды қабылдап алу актілерінің және шот-фактураларды көшірмелері жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады. 2017 жылғы 1 қаңтарға дейін сатып алынатын тауарлар нарығында жұмыс тәжірибесі бар болса, жүкқұжаттар мен шот-фактуралардың көшірмелері де жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылуы мүмкін.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушіні есепке алу нөмірі.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
10-қосымша
Банктік кепілдік
Банктің атауы __________________________________________
(Банктің атауы және деректемелері)
Кімге _________________________________________________
(Сатып алуды ұйымдастырушының атауы және деректемелері)
№ _______ кепілдік міндеттеме
_________________ "___" _________ _____________________ ж.
(орналасқан жері)
Біз бұл _______________________________ туралы хабардар болдық
(Әлеуетті өнім берушінің атауы)
Бұдан әрі "Өнім беруші"
__________, ұйымдастырылған _________________________________
(Сатып алуды ұйымдастырушының атауы) сатып алу бойынша тендерге қатысады
________________ және жеткізуге (жұмысты орындауға), қызметті
көрсетуге)_______________________________________________________ дайын.
Тауарлар, жұмыстар, қызметтер бойынша тендер (лот/- тар) атауы Жоғарыда аталған тендерді өткізуде __________ _____ ж. "___" тендерлік құжаттамамен әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді банк кепілдігі түрінде енгізуі көзделген.
Осыған байланысты біз ______________________ осымен
(банктің атауы)
Сіздің талап етуіңіз бойынша Сізге соманы төлеудің
_____________________________________________________________ тең
(сомасы санмен және жазумен)
қайтарып алынбайтын міндеттемесін, Сіздің жазбаша төлем талабыңызды, сондай-ақ Өнім берушінің жазбаша растауын алғаннан кейін өзімізге аламыз:
тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге қатысуға өтінімді кері қайтарып алды не өзгертті және (немесе) толықтырды;
тендерге қатысушы деп танылған, белгіленген мерзімде өзінің тендерлік баға ұсынысын ұсынбаған не кері қайтарып алған;
тендер жеңімпазы болып айқындалған, шарт жасасудан жалтарған;
шарт жасасып, тендерлік құжаттамада белгіленген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды орындамады не уақтылы орындамады.
Осы кепілдік міндеттеме тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан күннен бастап күшіне енеді.
Осы кепілдік міндеттеме Өнім берушінің тендерге қатысуға арналған тендерлік өтінімінің қолданылуының соңғы мерзіміне дейін қолданылады және егер Сіздің жазбаша талабыңызды біз _____________ соңына дейін алмасақ, бұл құжат бізге қайтарылатынына немесе қайтарылмайтынына қарамастан, толық және автоматты түрде күшін жояды. Егер тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі ұзартылған болса, онда осы кепілдік міндеттеме сондай мерзімге ұзартылады.
Осы кепілдік міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгердің қолы мен мөрі(бар болса) Күні мен мекенжайы
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
11-қосымша
Тендерде сатып алу мәні болып табылатын жұмыстарды орындау жөніндегі қосалқы мердігерлер (қызметтер көрсету кезіндегі бірлесіп орындаушылар) туралы мәліметтер, сондай-ақ әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің түрлері (тендердің толық атауын көрсету)
№р/с
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) - заңды тұлғаның атауы не жеке тұлға болып табылатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) бизнес - сәйкестендіру нөмірі, оның толық заңды және пошталық мекенжайы, байланыс телефоны
Техникалық ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) атауы
Техникалық ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) ақшалай мәндегі көлемі
Техникалық ерекшелікке сәйкес орындалатын жұмыстардың (көрсетілетін қызметтердің) пайыздық мәндегі көлемі
Барлығы осы қосалқы мердігер (қоса орындаушы) бойынша
теңге
көлем %
Барлығы осы қосалқы мердігер (қоса орындаушы) бойынша
теңге
көлем %
Барлық қосалқы мердігер (қоса орындаушы) бойынша жиыны
теңге
көлем %
Осымен тендерге қатысуға өтінім беретін (тендердің толық атауын көрсету) әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігері (лері) (бірлесіп орындаушысы (лары) тендер тәсілімен сатып алуға қатысу шарттары туралы өзінің хабардарлығын білдіреді (тендердің толық атауын көрсету) және әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігерлеріне (бірлесіп орындаушыларына) қатысты бөлігінде тендерлік құжаттамада көзделген талаптарды бұзғаны үшін өзіне жауапкершілік алады.
Қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) - заңды тұлғаның атауы не жеке тұлға болып табылатын қосалқы мердігердің (бірлесіп орындаушының) тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қосалқы мердігердің (бірлесіп Орындаушының) уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қолы
Әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беретін жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің шекті көлемі жиынтығында орындалатын жұмыстар немесе көрсетілетін қызметтер көлемінің екіден бірінен аспайды.

4. В случае наличия требования по стажу, документом, подтверждающим стаж работника, является копия выписки из Единого накопительного пенсионного фонда о перечисленных обязательных пенсионных взносах или сведений из Государственного фонда социального страхования о произведенных социальных отчислениях и один из документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3), 4), 5) и 8) статьи 35 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года.
При этом стаж работника учитывается за последние десять лет.
5. Не представляется копия договора субаренды материальных ресурсов.
6. При расчете опыта работы по договорам, со сроком свыше одного года признается год завершения услуги.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 9
к Типовой тендерной документации
Сведения о квалификации (заполняется потенциальным поставщиком при закупках товаров)
№ тендера _________________________________
Наименование тендера ______________________
№ лота ____________________________________
Наименование лота _________________________
1. Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование _________________________________________________
БИН/ИИН/ИНН/УНП ___________________________________________
2. Объем товаров, поставленных (произведенных) потенциальным поставщиком в течение последних десяти лет, аналогичных (схожих) закупаемым на тендере, с приложением копий подтверждающих документов (заполняется в случае наличия).
Наименование товара
Наименование получателя
Место поставки товара
Дата поставки товара
Наименование, дата и номер подтверждающего документа
Стоимость договора, тенге
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю
Примечание:
Документами, подтверждающими опыт работы на рынке закупаемых товаров, являются копии актов приемки товаров и счетов-фактур. При наличии опыта работы на рынке закупаемых товаров до 1 января 2017 года документами, подтверждающими опыт работы, также могут являться копии накладных и счетов-фактур.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика.
Приложение 10
к Типовой тендерной документации
Банковская гарантия
Наименование банка _______________________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому ____________________________________________________________________
(наименование и реквизиты организатора закупок)
Гарантийное обязательство № ______ ___________ "___" _________ _____________ г.
(местонахождение)
Мы были проинформированы, что ___________________________________________
(наименование потенциального поставщика) в дальнейшем "Поставщик" принимает
участие в тендере по закупке __________, организованном
_________________________________________________________________________
(наименование организатора закупок) ________________________________________
и готов осуществить поставку (выполнить работу, оказать услугу)
_________________________________________________________________________.
наименование товаров, работ, услуг по тендеру (лоту/- ам) Тендерной документацией
от "___" __________ _____ г. по проведению вышеназванного тендера предусмотрено
внесение потенциальными поставщиками обеспечения тендерной заявки в виде
банковской гарантии. В связи с этим мы ______________________ настоящим берем
на себя (наименование банка) безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему
требованию сумму, равную _________________________________________________
(сумма в цифрах и прописью)
по получении Вашего письменного требования на оплату, а также письменного
подтверждения того, что Поставщик: отозвал либо изменил и (или) дополнил заявку
на участие в тендере после истечения окончательного срока представления заявок на
участие в тендере; признанный участником тендера, не представил в установленный
срок либо отозвал свое тендерное ценовое предложение; определенный победителем
тендера, уклонился от заключения договора; заключив договор, не исполнил либо
несвоевременно исполнил требования, установленные тендерной документацией,
о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора. Данное
гарантийное обязательство вступает в силу со дня вскрытия конвертов с тендерными
заявками. Данное гарантийное обязательство действует до окончательного срока
действия тендерной заявки Поставщика на участие в тендере и истекает полностью
и автоматически, независимо от того, будет ли нам возвращен этот документ или нет,
если Ваше письменное требование не будет получено нами к концу _____________.
Если срок действия тендерной заявки продлен, то данное гарантийное обязательство
продлевается на такой же срок. Все права и обязанности, возникающие в связи
с настоящим гарантийным обязательством, регулируются законодательством
Республики Казахстан. Подпись и печать (при наличии) гаранта Дата и адрес
Приложение 11
к Типовой тендерной документации
Сведения о субподрядчиках по выполнению работ
(соисполнителях при оказании услуг), являющихся предметом закупок на тендере,
а также виды работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком
субподрядчикам (соисполнителям) (указать полное наименование тендера)
№ п/п
Наименование субподрядчика (соисполнителя) - юридического лица либо фамилия, имя, отчество (при наличии) субподрядчика (соисполнителя), являющегося физическим лицом
Бизнес- идентификационный номер субподрядчика (соисполнителя), его полный юридический и почтовый адрес, контактный телефон
Наименование выполняемых работ (оказываемых услуг) в соответствии с технической спецификацией
Объем выполняемых работ (оказываемых услуг) в соответствии с технической спецификацией в денежном выражении
Объем выполняемых работ (оказываемых услуг) в соответствии с технической спецификацией в процентном выражении
Всего по данному субподрядчику (соисполнителю)
тенге
% объема
Всего по данному субподрядчику (соисполнителю)
тенге
% объема
Итого по всем субподрядчикам (соисполнителям)
тенге
% объема
Настоящим субподрядчик (и) (соисполнитель (и)) потенциального поставщика, подающего заявку на участие в тендере (указать полное наименование тендера), выражают свою осведомленность об условиях участия в закупках способом тендера (указать полное наименование тендера) и принимают на себя ответственность за нарушения требований, предусмотренных тендерной документацией в части, касающейся субподрядчиков (соисполнителей) потенциального поставщика.
Наименование субподрядчика (соисполнителя) - юридического лица либо фамилия, имя, отчество (при наличии) субподрядчика (соисполнителя), являющегося физическим лицом
Фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного представителя субподрядчика (соисполнителя)
Подпись
Предельный объем работ и услуг, передаваемых потенциальным поставщиком субподрядчикам (соисполнителям), не превышает в совокупности одной второй объема выполняемых работ или оказываемых услуг.

Осы талап Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес операторлар айқындаған заңды тұлғалармен Қағидалардың 287-тармағының 5) тармақшасында көзделген сатып алу туралы шарттар жасасу жағдайларына қолданылмайды.
Бұл ретте қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) өткізілетін сатып алудың нысанасы болып табылатын жұмыстарды орындау не қызметтерді көрсету көлемдерін өзге қосалқы мердігерлерге (бірлесіп орындаушыларға) беруге тыйым салынады.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
12-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің баға кестесі
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
(лоттың нөмірін көрсете отырып, әрбір лотқа жеке толтырылады)
№р/с
Мазмұны
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
1
Қысқаша сипаттамасы
2
Шыққан елі (жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып алу
алып тасталсын)
3
Дайындаушы зауыт (жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып алу
алып тасталсын)
4
Өлшем бірлігі
5
_________ бірлігі үшін баға
_______________ шарттарында
ИНКОТЕРМС 2000
(межелі пункті)
6
Саны (көлемі)
7
Жалпы құны = 5 бет, 6 бет, және ______ қоса алғанда барлық шығындар әлеуетті жеткізушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кеден бажын, салықтарды (ҚҚС-сыз), төлемдер мен алымдар, құны, жинақтаушы бөлшектер мен міндетті қосалқы бөлшектер, ішінде қызмет көрсетуге арналған барлық шығыстарды қоса алғанда, басқа да шығыстар
Біз тендерлік құжаттамада айтылған сіздің төлем шарттарыңызбен келісеміз.
_____________ _________________________________________
(Қолы) (Лауазымы, Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
М.О.
Ескертпе: тендерлік комиссия "барлық баға" жолын әлеуетті өнім берушінің барлық шығындарын ескере отырып, айқындалған ретінде қарайды және қайта қарауға жатпайды.
Үлгілік тендерлік құжаттамаға
13-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің баға кестесі
_______________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
№ лота
Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы
Мазмұны
Қысқаша сипаттамасы
Шыққан елі (жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып алу
алып тасталсын)
Дайындаушы зауыт (жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді сатып алу
алып тасталсын)
Өлшем бірлігі
_________ бірлігі үшін баға
_______________ шарттарында ИНКОТЕРМС 2000
(межелі пункті)
Саны (көлемі)
Барлығы баға = 7-жол х 8-жол, әлеуетті өнім берушінің тасымалдауға, сақтандыруға, кедендік баждарды, салықтарды (ҚҚС-сыз), төлемдер мен алымдарды төлеуге арналған барлық шығыстарын, жиынтықтаушы бөлшектер мен міндетті қосалқы бөлшектердің, қызмет көрсету құнын қоса алғанда
Біз тендерлік құжаттамада айтылған сіздің төлем шарттарыңызбен келісеміз. ________
_______________________________________________
(қолы) (лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Ескертпе: тендерлік комиссия "барлық баға" жолын әлеуетті өнім берушінің барлық шығындарын ескере отырып айқындалған ретінде қарайды және қайта қарауға жатпайды.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
34-қосымша
Әлеуетті өнім берушілер тізіміне енгізу туралы өтініш
Сатып алу бойынша тендер ___________________________
(толық атауын көрсету)
Әлеуетті өнім беруші туралы жалпы мәліметтер:
Атауы______________________
БСН/ЖСН/_____________________________________
(бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы, байланыс телефондары ____________________
Осымен тендерге шақырылатын әлеуетті өнім берушілердің тізіміне енгізу үшін өтініш білдіреміз, сондай-ақ "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабында белгіленген біліктілік талаптар мен шектеулерінің сәйкес екенімізді растайтын мәліметтерді алуға келісім береміз.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
35-қосымша
Әлеуетті өнім берушілердің өтінішхатын қабылдамау туралы
хабарлама _____________________ сатып алудың тапсырыс берушісі немесе
ұйымдастырушысы (толық атауын көрсету)
Р/с №
Өнім берушінің атауы
БСН/ЖСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі, жеке сәйкестендіру нөмірі)
Қабылдамау себептері
Қабылдамау себептерінің негіздемесі
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
36-қосымша
Тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру туралы хабарламаның нысаны
____________________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауы, пошталық және электрондық мекенжайлары)
Мынадай тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді):
____________________________________________ сатып алу бойынша тендер
өткізу туралы хабарлайды
(жүзеге асырылатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу атауы)
Тауар жеткізіледі (жұмыстар орындалады / қызметтер көрсетіледі):
____________________________________________________________________
(тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізу орны және олардың көлемі көрсетіледі)
(сатып алуды ұйымдастырушы сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың,
көрсетілетін қызметтердің толық тізбесі, олардың саны мен егжей-тегжейлі ерекшелігі
тендерлік құжаттамада көрсетілгеніне сілтеме жасауға құқылы).
Талап етілетін тауарды жеткізу (жұмыстарды орындау/ қызметтерді көрсету)
мерзімі ____________________________________________________________
Тендерге Қағидалардың тармағында көрсетілген біліктілік талаптарына жауап
беретін барлық әлеуетті өнім берушілер жіберіледі
Тендерлік құжаттама көшірмелерінің пакетін
________ жылғы "___" ___________________ қоса алғанда дейінгі мерзімде
(ашу уақыты мен күнін тендерлік өтінімдер бар конверттерді ашқанға дейін
24 сағат бұрын көрсету)
мына: ______________, № ___ бөлме мекенжайы бойынша _______ сағатқа дейін
әлеуетті өнім беруші тендерлік құжаттамаға ақы төлеу туралы құжатты
(егер тендерлік құжаттамада осындай көзделген жағдайда) ұсынғаннан
кейін және/немесе ________________ мекенжайы бойынша электрондық пошта арқылы алуға болады.
Тендерлік құжаттаманың көшірмесі пакетінің құны
__________ теңге және _________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының тиісті шотын көрсету)
шотқа енгізіледі.
(егер төлем көзделмеген болса, осы абзац алынып тасталады).
Конвертке салынған тендерге қатысуға арналған тендерлік өтінімдерді
әлеуетті өнім берушілер _____________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауын көрсету)
мына мекенжай бойынша: __________________________________ ұсынады (жібереді).
(толық мекенжайын көрсету, бөлме №)
Тендерге қатысуға өтінімдерді берудің соңғы мерзімі-
______________________________________________________. дейін
(уақытын және күнін көрсету)
Тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттер
______________________________________________
(уақытын және күнін көрсету)
мына мекенжай бойынша: __________________________________________ ашылады.
(толық мекенжайын көрсету, бөлме №)
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон арқылы алуға болады:
__________________________________________________________.
(қала кодын және телефон нөмірін көрсету)
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды
ұйымдастырушының уәкілетті өкілі _________________________________________...
(Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы және байланыс телефоны көрсетіледі)
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
37-қосымша
Тендерлік құжаттаманы түсіндіру бойынша әлеуетті жеткізушілермен кездесу хаттамасы
___________________________
(Тендердің атауы)
__________________________                   _________________
(Кездесу өтетін орын)                         (Уақыты мен күні)

Данное требование не распространяется на случаи заключения договоров о закупках, предусмотренных подпунктом 5) пункта 287 настоящих Правил, с юридическими лицами, определенными операторами в соответствии с законами Республики Казахстан.
При этом субподрядчикам (соисполнителям) запрещается передавать иным субподрядчикам (соисполнителям) объемы выполнения работ либо оказания услуг, являющихся предметом проводимых закупок.
Приложение 12
к Типовой тендерной документации
Таблица цен потенциального поставщика (наименование потенциального поставщика)
(заполняется отдельно на каждый лот с указанием номера лота)
№ п/п
Содержание
Наименование товара, работы, услуги
1
Краткое описание
2
Страна происхождения (при закупках работ и
услуг исключить)
3
Завод-изготовитель (при закупках работ и
услуг исключить)
4
Единица измерения
5
Цена _________ за единицу в ______ на
условиях _______________ ИНКОТЕРМС 2000
(пункт назначения)
6
Количество (объем)
7
Всего цена = стр.5 х стр.6, в ______ включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, налогов (без НДС), платежей и сборов, стоимость комплектующих деталей и обязательных запасных частей, обслуживания в течение начального срока эксплуатации на единицу измерения, другие расходы
Мы согласны с вашими условиями платежа, оговоренными в тендерной документации.
_____________ _________________________________________
(Подпись) (Должность, Ф.И.О. (при наличии) М.П.
Примечание: строка "всего цена" рассматривается тендерной комиссией как
определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика и не подлежит пересмотру.
Приложение 13
к Типовой тендерной документации
Таблица цен потенциального поставщика
_______________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
№ лота
Наименование товара, работы, услуги
Содержание
Краткое описание
Страна происхождения (при закупках работ и услуг исключить)
Завод-изготовитель (при закупках работ и услуг исключить)
Единица измерения
Цена _______за единицу в ______ на условиях _______________ ИНКОТЕРМС 2000 (пункт назначения)
Количество (объем)
Всего цена = стр.7 х стр.8, в ______ включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, налогов (без НДС), платежей и сборов, стоимость комплектующих деталей и обязательных запасных частей, обслуживания в течение начального срока эксплуатации на единицу измерения, другие расходы
Мы согласны с вашими условиями платежа, оговоренными в тендерной документации.
__________ _______________________________________________
(подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати (при наличии)
Примечание: строка "всего цена" рассматривается тендерной комиссией как
определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика и не подлежит пересмотру.
Приложение 34
к Правилам осуществления
закупок отдельными с субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Ходатайство о включении в список потенциальных поставщиков
Тендер по закупкам _______________________________________________________
(указать полное наименование)
Общие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование______________________
БИН/ИИН/_______________ (бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Aдрес, контакты____________________
Настоящим ходатайствуем о включении в список потенциальных поставщиков,
приглашаемых к участию в тендере, а также выражаем согласие на получение
сведений, подтверждающих наше соответствие требованиям и ограничениям,
установленным статьей 7 Закона Республики Казахстан
"О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора".
Приложение 35
к Правилам осуществления
закупок отдельными с субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Уведомление об отклонении ходатайства потенциального поставщика
Заказчик или организатор закупок ___________________________ (указать полное наименование)
№ п/п
Наименование поставщика
БИН/ ИИН
(бизнес-идентификационный номер, индивидуальный идентификационный номер)
Причина отклонения
Обоснование причины отклонения
Приложение 36
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Форма извещения об осуществлении закупок способом тендера
________________________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адреса организатора закупок)
объявляет о проведении тендера по закупкам следующих товаров (работ, услуг):
________________________________________________________________________
(наименование осуществляемых закупок товаров, работ, услуг)
Товар доставляется (работы выполняются/услуги оказываются):
________________________________________________________________________
(указывается место поставки товаров, работ, услуг и их объемы)
(организатор закупок вправе сделать ссылку, что полный перечень закупаемых
товаров, работ, услуг, их количество и подробная спецификация указаны в тендерную
документацию).
Требуемый срок поставки товаров (выполнения работ/оказания услуг)
________________________________________________________________________
Участником тендера признаются все потенциальные поставщики, отвечающие
квалификационным требованиям, указанным в пункте Правил Пакет копии тендерной
документации можно получить в срок до "___" ____________________ ________ года
включительно (указать время и дату за 24 часа до вскрытия конвертов с тендерными
заявками) по адресу: ______________________, комната № _____ с ________________
до ___ часов после представления потенциальным поставщиком документа об оплате
тендерной документации (в случае, если таковая предусмотрена тендерной
документацией) и/или по электронной почте по адресу
_________________________________________________________________________.
Стоимость пакета копии тендерной документации составляет __________ тенге
и вносится на счет _________________________________________________________
(указать соответствующий счет организатора закупок); (данный абзац исключается,
если оплата не предусмотрена). Тендерные заявки на участие в тендере, запечатанные
в конверты, представляются (направляются) потенциальными поставщиками в
_________________________________________________________________________
(указать наименование организатора закупок)
по адресу: _________________________________________________________________
(указать полный адрес, № ком.)
Окончательный срок представления заявок на участие в тендере
до _______________________________________________________________________.
(указать время и дату)
Конверты с заявками на участие в тендере будут вскрываться
в ____________________________________________________ по следующему адресу:
(указать время и дату) ______________________________________________________
(указать полный адрес, № ком.)
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону:
_________________________________________________________________________.
(указать код города и номер телефона) Уполномоченный представитель организатора
закупок товаров, работ, услуг _________________________________________________________________________.
(указывается Ф.И.О., (при наличии) должность и контактный телефон)
Приложение 37
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол встречи с потенциальными поставщиками по разъяснению тендерной документации
___________________________
(Название тендера)
__________________________ _________________
(Место проведения встречи) (Время и дата)

1. Сатып алуды ұйымдастырушының атынан өкілдік ететін тұлғалар:
____________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушілермен кездесуде Т.А.Ә, (бар болған жағдайда), байланыс
телефондарын көрсете отырып, сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілі,сатып
алуды ұйымдастырушының өзге де мамандары және сатып алуды ұйымдастырушының
атынан өкілдік ететін тартылған сарапшылар) келесі тұлғаларға тендерлік
құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша кездесу өткізілді
____________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушымен кездесуге қатысқан әлеуетті өнім берушілердің
уәкілетті өкілдері туралы Т.А.Ә, (бар болса), сондай-ақ мұндай адамның өкілеттігін
растайтын құжатты көрсете отырып,тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру
бойынша сатып алуды ұйымдастырушымен кездесуде әлеуетті өнім берушіні білдіру)
2. Кездесуде әлеуетті өнім берушілер тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру
бойынша сұрақтар қойды:
___________________________________________________________________.
(сұрақтар қандай ережелер бойынша қойылды)
3. Сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілдері қойылған сұрақтарға
мынадай жауаптар берді: _______________________________________________.
(Т.А.Ә, (бар болған жағдайда), байланыс телефондарын көрсете отырып,
Ұйымдастырушының қатысқан өкілдерінің қайсысы сатып алу туралы жауаптарды бергенін көрсету)
4. Сатып алуды ұйымдастырушының өкілдері тендерлік құжаттаманы түсіндіру
бойынша кездесу нәтижесінде шешім қабылдады:
1) өзгертуді (толықтыруды)талап ететін тендерлік құжаттаманы тану (қабылдау)
____________________________________________________________________
(тендерлік құжаттаманың қандай ережесін өзгерту (толықтыру) қажет екенін көрсету);
2) тендерлік құжаттамаға өзгерістер (толықтырулар) енгізу қажеттілігінің жоқтығын тану
____________________________________________________________
(Т.А.Ә, (бар болса), сондай-ақ тендерлік құжаттаманың ережелерін түсіндіру бойынша
сатып алуды ұйымдастырушымен кездесуде әлеуетті өнім берушіні білдіруге мұндай
адамның өкілеттігін растайтын құжатты көрсете отырып, сатып алуды
ұйымдастырушымен кездесуге қатысқан әлеуетті өнім берушілердің уәкілетті
өкілдерінің қолдары).
______________________________________________________________
(ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің, сатып алуды ұйымдастырушының өзге де
мамандарының және әлеуетті өнім берушілермен кездесуде сатып алуды
ұйымдастырушыны білдіретін тартылған сарапшылардың Т.А.Ә. (бар болса) көрсете
отырып, олардың қолдары).
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
38-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу бойынша тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасы
____________________________
(тендердің атауы)
__________________________             _________________
(Ашатын орын)                         (Уақыты мен күні)
1. Тендерлік комиссия құрамы: ___________________________
(төрағаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда), лауазымы, оның тендерлік комиссияның
орынбасары, мүшелері, күні, уақыты және тендерге қатысуға өтінімдерді ашу орны)
тендерге қатысуға өтінімдер салынған конверттерді ашу рәсімін жүргізді.
2. Тендерлік құжаттаманың көшірмесі мынадай әлеуетті өнім берушілерге ұсынылды:
________________________________________. тендерлік құжаттаманың көшірмесі
берілген барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы)
3. Мынадай әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға
өтінімдері ________________________________________________________
(тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерге
қатысуға өтінім берген барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы
көрсетіледі). _____________________. негізінде ашылмай қайтарылды.
4. Тендерге қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін оларды белгіленген
мерзімде ұсынған мынадай әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға өтінімдері:
____________________________________________________________________
(тендерлік өтінімдер ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік өтінімдер
ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы, тендерге қатысуға
өтінімді ұсыну уақыты тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына сәйкес
хронологиялық тәртіппен) ашылды және олар мыналарды қамтиды:
____________________________________________________________________
тендерге қатысуға өтінімдерді ашу кезінде барлық қатысушыларға жарияланған,
өтінімде қамтылған құжаттардың тізбесі, тендерге қатысуға өтінімдерді кері қайтарып
алу және өзгерту туралы ақпарат, тендерлік өтінім құжаттары парақтарының саны
көрсетіледі) .
5. Тендерлік өтінімдерді ашу кезінде мынадай әлеуетті өнім берушілер қатысты:
___________________________________________ .
тендерге қатысуға өтінімдерді ашу кезінде қатысқан барлық әлеуетті өнім берушілердің
атауы, мекенжайы (олардың уәкілетті өкілдерінің Т.А.Ә. (бар болса)).
Тендерлік комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының Т.А.Ә., (бар болса), қолдары.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
39-қосымша
Тендерге қатысуға рұқсат алудың алдын ала хаттамасы
Тендердің №
________________________________________________________
Тендердің атауы __________________________________________
Лоттың № _______________________________________________
Лоттың атауы ____________________________________________
Тендерлік комиссияның құрамы:
№р/с
Ф.И.О (при его наличии)
Должность в организации
Роль в комиссии
Тендерге қатысуға ұсынылған өтінімдер туралы ақпарат:
№ р/с
Өнім берушінің атауы
Деректемелері
Өтінімді ұсыну күні мен уақыты
Тендерлік комиссия мүшелерінің алдын ала дауыс беру нәтижелері:
№р/с
Әлеуетті өнім берушінің атауы (әлеуетті өнім берушілердің тізбесі)
Т.А.Ә. (бар болса), лауазымы, комиссиядағы рөлі
Комиссия мүшесінің шешімі
№лот бойынша тендерлік құжаттаманың талаптары мен біліктілік талаптарына сәйкес келмеу себептерінің толық сипаттамасы
№лот бойынша ауытқу себептерінің негіздемесі
Әлеуетті өнім берушінің өтініміндегі біліктілік талаптарына және №лот бойынша тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келтіру қажет құжаттардың тізбесі
Тендерге қатысуға қабылданбаған өтінімдер:
№р/с
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН / ТЕН
Ауытқу себебі
Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттама талаптарына сәйкес келетін тендерге қатысуға өтінімдер:
№р/с
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Тендерлік комиссия тендерге қатысуға өтінімдерді алдын ала қарау нәтижелері бойынша ШЕШТІ:
№р/с
Өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН) / ССН / ТЕН
Деректемелері
Тендерлік комиссияның шешімі
Әлеуетті өнім берушілер тендерлік құжаттаманың біліктілік талаптары мен талаптарына сәйкес келтірген тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы күні мен уақыты: алдын ала рұқсат беру хаттамасына қол қойылған күннен бастап кемінде 7 жұмыс күні.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
40-қосымша
Тендерге қатысуға рұқсат беру туралы хаттама
Сатып алу бойынша тендер __________________________________________
(тендердің атауы)
__________________________             ___________________
(Орналасқан жері)                         (Уақыты мен күні)
1. Тендерлік комиссия құрамында:
____________________________________________________________________
(тендерлік комиссияның құрамын көрсету)
Сатып алу бойынша тендерге қатысуға өтінімдерді
қарадым__________________________________________________________________.
2. Тендерге қатысуға өтінімде ұсынылған тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін
қызметтердің техникалық ерекшелікке сәйкестігі бойынша сарапшыларды тарту, олар
ұсынған қорытындылар туралы ақпарат.
3. Тендерге қатысуға өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі өткенге дейін оларды
белгіленген мерзімде ұсынған мынадай әлеуетті өнім берушілердің тендерге қатысуға
өтінімдері: ________________________________________________________________
(журналға сәйкес хронологиялық тәртіппен тендерге қатысуға өтінімдерді тіркеу
барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы көрсетіледі, тендерлік
өтінімдерді ұсынған тендерлік өтінімдерді ұсыну мерзімі, ұсыну уақытытендерге
қатысуға өтінімдер, құжаттардың тізбесі өтінімде қандай да бір құжаттың жоқтығы
туралы ақпарат, тендерлік құжаттамада көзделген тендерге қатысуға өтінімдерді кері
қайтарып алу мен өзгерту және басқа да ақпарат) тендерлік комиссия отырысына
қатысушылардың барлығына жария етілді.
4. Тендерге қатысуға келесі тендерлік өтінімдер тендерге қатысуға қабылданбады:
____________________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушілер (оның деректемелері) көрсетіледі, себептерін көрсете отырып,
бас тартылған тендерлік өтінімдер: біліктілік талаптарына сәйкес келмейді; тендерлік
құжаттама талаптарына сәйкес келмейді, "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген
субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 7-бабының
талаптары бұзылған).
5. Біліктілік талаптарына және тендерлік құжаттаманың өзге де талаптарына сәйкес
келетін әлеуетті өнім берушілердің тендерлік өтінімдері
____________________________________________
(әрбір лот бойынша жеке барлық өнім берушілердің тізбесі көрсетіледі).

1. Лица, представляющие организатора закупок:
________________________________________________________________________
(уполномоченный представитель организатора закупок, иные специалисты
организатора закупок и привлеченные эксперты, представлявшие организатора
закупок на встрече с потенциальными поставщиками, с указанием их Ф.И.О.
(при наличии), контактных телефонов) провели встречу по разъяснению положений
тендерной документации следующим лицам
________________________________________________________________________
(об уполномоченных представителях потенциальных поставщиков, присутствовавших
на встрече с организатором закупок, с указанием их Ф.И.О. (при наличии), а также
документа, подтверждающего полномочие такого лица представлять потенциального
поставщика на встрече с организатором закупок по разъяснению положений
тендерной документации).
2. На встрече потенциальными поставщиками были заданы вопросы по разъяснению
положений тендерной документации:
_________________________________________________________________________.
(по каким положениям были заданы вопросы)
3. Уполномоченными представителями организатора закупок были даны следующие
ответы на заданные вопросы:
_________________________________________________________________________.
(указать кем из присутствующих представителей организатора закупок были даны
ответы с указанием их Ф.И.О. (при наличии), контактных телефонов)
4. Представители организатора закупок в результате встречи по разъяснению
тендерной документации решили:
1) признать тендерную документацию, требующую изменения (дополнения)
________________________________________________________________________
(указать какое именно положение тендерной документации необходимо изменить (дополнить);
2) признать отсутствие необходимости внесения изменения (дополнения) в тендерную
документацию ___________________________________________________________
(подписи уполномоченных представителей потенциальных поставщиков,
присутствовавших на встрече с организатором закупок, с указанием их Ф.И.О.
(при наличии), а также документа, подтверждающего полномочие такого лица,
представлять потенциального поставщика на встрече с организатором закупок
по разъяснению положений тендерной документации)
_________________________________________________________________________
(подписи уполномоченного представителя организатора закупок, иных специалистов
организатора закупок и привлеченных экспертов, представлявших организатора
закупок на встрече с потенциальными поставщиками, с указанием их Ф.И.О.
(при наличии).
Приложение 38
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере по закупке товаров, работ, услуг
____________________________
(название тендера)
__________________________ _________________
(Место вскрытия) (Время и дата)
1. Тендерная комиссия в составе: ____________________________________________
(указываются Ф.И.О.(при наличии), должность председателя, его заместителя, членов
тендерной комиссии, дата, время и место вскрытия заявок на участие в тендере)
произвела процедуру вскрытия конвертов с заявками на участие в тендере
2. Копия тендерной документации предоставлена следующим потенциальным поставщикам:
_________________________________________________________________________.
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, которым представлена копия
тендерной документации)
3. Заявки на участие в тендере следующих потенциальных поставщиков
__________________________________________________________________________
(указываются наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших
заявки на участие в тендере после истечения окончательного срока представления
заявок на участие в тендере) возвращены невскрытыми на основании
_________________________________________________________________________.
4. Заявки на участие в тендере следующих потенциальных поставщиков,
представивших их в установленные сроки, до истечения окончательного срока
представления заявок на участие в тендере:
________________________________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших тендерные
заявки до истечения окончательного срока представления тендерных заявок, время
представления заявки на участие в тендере в хронологическом порядке в соответствии
с журналом регистрации заявок на участие в тендере) вскрыты и они содержат:
_________________________________________________________________________
(указываются перечень документов, содержащихся в заявке, информация об отзыве
и изменении заявок на участие в тендере, количество листов документов тендерной
заявки), которые оглашены всем присутствующим при вскрытии заявок на участие в тендере.
5. При вскрытии тендерных заявок присутствовали следующие потенциальные поставщики:
________________________________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, присутствовавших
при вскрытии заявок на участие в тендере, Ф.И.О. (при наличии) их уполномоченных
представителей). Ф.И.О. (при наличии), подписи председателя, членов и секретаря
тендерной комиссии.
Приложение 39
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Предварительный протокол допуска к участию в тендере
№ тендера ________________________________________________________
Название тендера __________________________________________________
№ лота ___________________________________________________________
Наименование лота ________________________________________________
Состав тендерной комиссии:
№ п/п
Ф.И.О (при его наличии)
Должность в организации
Роль в комиссии
Информация о представленных заявках на участие в тендере:
№ п/п
Наименование поставщика
Реквизиты
Дата и время представления заявки
Результаты предварительного голосования членов тендерной комиссии:
№ п/п
Наименование потенциального поставщика (перечень потенциальных поставщиков)
Ф.И.О (при его наличии), должность, роль в комиссии
Решение члена комиссии
Подробное описание причин не соответствия квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации по лоту №
Обоснование причин отклонения по лоту №
Перечень документов в заявке потенциального поставщика, которые необходимо привести в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации по лоту №
Отклоненные заявки на участие в тендере:
№ п/п
Наименование поставщика
БИН (ИИН)/ ИНН/УНП
Причина отклонения
Заявки на участие в тендере, соответствующие квалификационным требованиям и требованиям тендерной документации:
№ п/п
Наименование поставщика
БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Тендерная комиссия по результатам предварительного рассмотрения заявок на участие в тендере РЕШИЛA:
№ п/п
Наименование поставщика
БИН (ИИН) / ИНН / УНП
Реквизиты
Решение тендерной комиссии
Окончательная дата и время представления заявок на участие в тендере, приведенных потенциальными поставщиками в соответствие с квалификационными требованиями и требованиями тендерной документации: не менее 7-ми рабочих дней со дня подписания протокола предварительного допуска.
Приложение 40
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол о допуске к участию в тендере
Тендер по закупке
__________________________________________
(название тендера)
__________________________ ___________________
(Местонахождение) (Время и дата)
1. Тендерная комиссия в составе:
__________________________________________________________________________
(перечислить состав тендерной комиссии) рассмотрела заявки на участие в тендере по закупкам
_________________________________________________________________________.
2. Информация о привлечении экспертов, представленных ими заключений
по соответствию предложенных в заявке на участие в тендере товаров, работ, услуг
технической спецификации.
3. Заявки на участие в тендере следующих потенциальных поставщиков,
представивших их в установленные сроки до истечения окончательного срока
представления заявок на участие в тендере:
_________________________________________________________________________
(в хронологическом порядке в соответствии с журналом регистрации заявок
на участие в тендере указываются наименование, адрес всех потенциальных
поставщиков, представивших тендерные заявки до истечения окончательного срока
представления тендерных заявок, время представления заявки на участие в тендере,
перечень документов, содержащихся в заявке, информация об отсутствии того или
иного документа, предусмотренного тендерной документацией, информация
об отзыве и изменении заявок на участие в тендере и другая информация) оглашены
всем присутствующим в заседании тендерной комиссии.
4. Следующие тендерные заявки на участие в тендере отклонены к участию в тендере:
__________________________________________________________________________
(указываются потенциальные поставщики (его реквизиты), тендерные заявки
на участие, которых отклонены с указанием причины: не соответствуют
квалификационным требованиям; не соответствуют требованиям тендерной
документации, нарушены требования статьи 7 Закона Республики Казахстан
"О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора").
5. Тендерные заявки потенциальных поставщиков, которые соответствуют
квалификационным требованиям и иным требованиям тендерной документации
_________________________________________________________________________
(указывается перечень всех поставщиков, по каждому лоту отдельно).
Тендерная комиссия по результатам рассмотрения заявок на участие в тендере путем
открытого голосования решила:
1. Допустить к участию в тендере следующих потенциальных поставщиков:
_________________________________________________________________________
(указать перечень потенциальных поставщиков, допущенных к участию в тендере).
2. Не допустить к участию в тендере следующих потенциальных поставщиков:
_________________________________________________________________________
(указать перечень потенциальных поставщиков, не допущенных к участию в тендере).
3. Назначить день, время и место приема конвертов с тендерными ценовыми
предложениями на _________________________________________________________
4. Назначить заседание тендерной комиссии по оценке и сопоставлению тендерных
ценовых предложений на
_________________________________________________________________________
(указать день, время, место заседания тендерной комиссии по оценке и
сопоставлению тендерных ценовых предложений, но не ранее трех рабочих со дня
извещения заинтересованных лиц.)
5. Организатору закупок представить (направить) копии данного протокола о допуске
к участию в тендере
__________________________________________________________________________
(указать потенциальных поставщиков, сведения о которых внесены в журнал
регистрации заявок на участие в тендере)
За данное решение проголосовали:
"За" - голосов (Ф.И.О. (при наличии) членов тендерной комиссии);
"Против" - ____________ голосов (Ф.И.О. (при наличии) членов тендерной комиссии).
Подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря тендерной комиссии.
Приложение 41
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах закупок способом тендера по закупке
_____________________________
(название тендера)
__________________________ _________________________
(местонахождение) (время и дата)
1. Тендерная комиссия в составе:
_______________________________________________________________________
(перечислить состав тендерной комиссии)
тендер _________________________________________________________________
(с использованием двухэтапных процедур)
по закупкам ____________________________________________________________.
(кратко описать закупаемые товары, работы, услуги)
2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) в тенге по каждому лоту отдельно:
_______________________________________________________. (указать сумму)
3. Следующие заявки на участие в тендере были допущены:
_______________________________________________________________________.
(указать заявки на участие в тендере потенциальных поставщиков, допущенных
к тендеру в соответствии с протоколом о допуске)
4. Конверты с тендерными ценовыми предложениями потенциальных поставщиков
________________________________________________________________________
(указываются наименования потенциальных поставщиков)
ценовые предложения которых, не были приняты к оценке и сопоставлению в связи
с их представлением по истечении окончательного времени для их регистрации.
5. Тендерные ценовые предложения участников тендера, представивших тендерные
ценовые предложения до истечения окончательного времени для их регистрации
к участию заседания тендерной комиссии:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) участников тендера либо их
уполномоченных представителей, в хронологическом порядке согласно журналу
регистрации конвертов с тендерными ценовыми предложениями) вскрыты и они
содержат:
______________________________________________________________________.
(указываются тендерные ценовые предложения участников тендера
в хронологическом порядке их регистрации в журнале регистрации конвертов
с тендерными ценовыми предложениями, которые оглашены всем присутствующим
при вскрытии конвертов с тендерными ценовыми предложениями участников тендера)

2) Тапсырыс берушіге (тапсырыс берушілерге)____________________________
(атауын және орналасқан жерін анамалау әр тапсырыс берушінің)
_________________________ ___ ____ жылға дейінгі мерзімде шарт жасасу.
(тендер жеңімпазының атауын көрсету)
3) Сатып алуды ұйымдастырушы:
______________________________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауын көрсету)
Бұл шешім үшін дауыс берді:
(Тендерлік комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
комиссия
Иә - ______ дауыс (тендерлік комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса));
Қарсы - ______дауыс (тендерлік комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) комиссия
Тендерлік комиссия төрағасының, мүшелерінің және хатшысының қолдары
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
42-қосымша
Қорытындылар туралы хаттама
бір көзден алу тәсілімен сатып алу
_____________________________________________
(сатып алу атауы)
___________________ __________________
(орналасқан жері) (уақыты мен күні)
1. Сатып алуды ұйымдастырушы ______________________
(атауы, мекенжайы)             сатып алуды бір көзден алу тәсілімен өткізді
__________________________ ______________________________________________.
(сатып алынатын тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қысқаша сипаттау)
2. Сатып алу үшін бөлінген сома (сомасы көрсетілсін) теңге.
3. Осы әдісті қолданудың негіздемелері __________________________
_____________________________________________________________.
Тапсырыс берушінің бір көзден сатып алуды жүзеге асыру туралы
шешімін қоса беру, бұйрықтың нөмірі, күні)
4. Өнім берушінің біліктілік талаптарына сәйкестігі
_____________________________________________________________.
("Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы"
Қазақстан Республикасының Заңы және Қағидаларда көзделген талаптарға сәйкестігі
не сәйкес еместігі көрсетіледі)
5. Шарт жасалатын өнім берушінің атауы мен орналасқан жері, және мұндай шарттың
бағасы: _____________________________________________________________
6. Сарапшыларды, олар ұсынған қорытындыларды тарту туралы ақпарат.
7. Осы бір көзден сатып алу нәтижелері бойынша сатып алуды ұйымдастырушы шешті:
1) өнім берушіден тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) сатып алу
______________________________________________________________
(өнім берушінің атауы мен орналасқан жерін көрсету)
немесе бір көзден алу тәсілімен сатып алуды өтпеді деп тану
___________________________________________________;
(тиісті себебін көрсету)

2) Заказчику (заказчикам) _________________________________________________
(перечислить наименование и местонахождение
_______________________________________________________________________
каждого заказчика) в срок до _______ года заключить договор с
_______________________________________________________________________.
(указать наименование победителя тендера)
3) Организатор закупок:
_______________________________________________________________________
(указать наименование организатора закупок)
За данное решение проголосовали:
За – ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при наличии) членов тендерной комиссии);
Против – ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при наличии) членов тендерной комиссии).
Подписи председателя, членов и секретаря тендерной комиссии.
Приложение 42
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Протокол об итогах закупок способом из одного источника
_____________________________________________
(название закупки)
___________________ __________________
(местонахождение) (время и дата)
1. Организатор закупок _____________________________________________________
(название, адрес) провел закупки способом из одного источника
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(кратко описать закупаемые товары, работы, услуги)
2. Сумма, выделенная для закупки, (указать сумму) тенге.
3. Обоснования применения данного способа ___________________________________
__________________________________________________________________________
(приложить решение заказчика об осуществлении закупок из одного источника,
номер, дату приказа)
4. Соответствие поставщика квалификационным требованиям
_________________________________________________________________________.
(указываются соответствие либо несоответствие требованиям, предусмотренным
Законом Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов
квазигосударственного сектора" и Правилами
5. Наименование и местонахождение поставщика, с которым будет заключен договор
и цена такого договора:
__________________________________________________________________________
6. Информация о привлечении экспертов, представленных ими заключений.
7. Организатор закупок по результатам данных закупок способом из одного источника
решил:
1) закупить товары (работы, услуги) у поставщика
__________________________________________________________________________
(указать наименование и местонахождение поставщика) или признать закупки
способом из одного источника несостоявшимся
_________________________________________________________________________;
(указать соответствующую причину)

2) Тапсырыс берушіге (тапсырыс берушілерге)
__________________________________________________________________________
(әрбір тапсырыс берушінің атауы мен орналасқан жерін атау)
_____________жылға дейінгі мерзімде шарт жасасу
______________________________________________________________
(Өнім берушінің атауын көрсету)
3) Сатып алуды ұйымдастырушы _________________________________________
(сатып алуды ұйымдастырушының атауын көрсету)
Сатып алуды ұйымдастырушының уәкілетті өкілінің қолдары және бірінші басшыны
не аппарат басшысын немесе оның міндетін атқарушы адамды хабардар етеді.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
43-қосымша
Тауарларды сатып алу туралы үлгілік шарт
_________________________ "___" ___________________ ______________ ж.
(Орналасқан жері)
_________________________________________________, деп аталатын
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
Бұдан әрі тапсырыс беруші, ______________________________________,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
бір тараптан және __________________________________________________
(Өнім берушінің – тендер жеңімпазының толық атауы)
атынан, бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын,
____________________________________________________________________,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
__________________________________________ негізінде әрекет ететін,
(Жарғының, Ереженің және т. б.)
екінші тараптан, "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңның негізінде (тендердің, бір көздің тәсілімен баға ұсыныстарының) ____________________________________ өткен
___________________ "___" _________ _______ жылы осы сатып алу туралы шарт (бұдан әрі – шарт) жасасты
және төмендегілер туралы уағдаласты:
1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге мөлшердегі сомаға (соманы цифрмен және жазбаша көрсету) тауарларды/қызметтерді (бұдан әрі – шарттың бағасы) жеткізуге міндеттенеді.
2. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай түсіндірмеге ие болады:
1) "шарт" – жазбаша нысанда бекітілген, барлық қосымшалары мен толықтыруларын қоса тараптар қол қойған, сондай-ақ шартта сілтемелері бар барлық құжаттарын қоса Заңға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында жасалған азаматтық-құқықтық акті;

2) Заказчику (заказчикам) ___________________________________________________
_________________________________________________________________________
(перечислить наименование и местонахождение каждого заказчика)
в срок до _____________ года заключить договор
с ________________________________________________________________________
(указать наименование поставщика)
3) Организатор закупок _____________________________________________________
(указать наименование организатора закупок)
Подписи уполномоченного представителя организатора закупок и первого
руководителя либо руководителя аппарата или лица, исполняющего его обязанности.
Приложение 43
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках товаров
_________________________ "___" ___________________ ______________ г.
(Место нахождения) _________________________________________________, именуемый (ое)(ая) (полное наименование заказчика) в дальнейшем заказчик, в лице ______________________________________, (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица) с одной стороны и __________________________________________________, (полное наименование поставщика-победителя тендера) именуемый (ое)(ая) в дальнейшем Поставщик, в лице ____________________________________________________________________, (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица) действующего на основании __________________________________________, (Устава, Положения и т.п.) с другой стороны, на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) (способом тендера, ценовых предложений, одного источника) ____________________________________, прошедших ___________________ "___" _________ _______ году заключили
настоящий договор о закупках (далее – договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:
1. Поставщик обязуется поставить Заказчику товары/услуги на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее - цена договора).
2. В данном договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) "договор" – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Поставщиком в соответствии с Законом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;

2) "шарттың бағасы" – Тапсырыс берушінің Өнім берушіге өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін Шарт шеңберінде төлейтін бағасын білдіреді;
3) "тауарлар" – заттарды (заттарды), оның ішінде жартылай фабрикаттарды немесе қатты, сұйық немесе газ тәріздес күйдегі шикізатты, электр және жылу энергиясын, шығармашылық зияткерлік қызметтің объектіленген нәтижелерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасасуға болатын заттық құқықтарды білдіреді;
4) "жанама қызметтер" – осы шартпен көзделген, Тауарларды жеткізуді қамтамасыз ететін, мысалы, тасымалдау мен сақтандыруды және өзге де көмекші қызметтерді, мысалы, құрастыру, іске қосу, техникалық көмек көрсету, оқыту және басқа да осы тектес Өнім берушінің міндеттерін қоса алғандағы қызметтерді білдіреді;
5) "Тапсырыс беруші" – кейіннен сатып алу құқығымен жеке тұлғаларға немесе мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлғаларды қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар;
6) "Өнім беруші" – Тапсырыс берушімен жасалған шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум).
3. Төменде келтірілген құжаттар мен оларда айтылған шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың/көрсетілетін қызметтердің тізбесі;
3) техникалық ерекшелігі;
4) шарттың орындалуын қамтамасыз ету.
4. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қағидаларда белгіленген жағдайларда және мөлшерде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдауға құқылы:
1) Тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілді ақшалай жарнаны қамтиды;
2) банк кепілдігі;
5. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді. Тапсырыс берушінің өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны Қағидаларда көзделмеген мақсаттарға пайдалануына жол берілмейді.

2) "цена договора" означает сумму, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в рамках договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) "товары" означает предметы (вещи), в том числе полуфабрикаты или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объективированные результаты творческой интеллектуальной деятельности, а также вещные права, с которыми можно совершать сделки купли-продажи в соответствии с законами Республики Казахстан;
4) "сопутствующие услуги" означают услуги, обеспечивающие поставку Товаров, такие, например, как транспортировка и страхование, и любые другие вспомогательные услуги, включающие, например, монтаж, пуск, оказание технического содействия, обучение и другие подобного рода обязанности Поставщика, предусмотренные данным договором;
5) "заказчик" – национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компаний и организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательские корпорации, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;
6) "поставщик" – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) перечень закупаемых товаров/услуг;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения договора.
4. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, в случаях и в размере, установленных Правилами. Поставщик вправе выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Заказчика;
2) банковскую гарантию;
5. Поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору. Заказчик не использует гарантийный денежный взнос, внесенный Поставщиком, на цели, не предусмотренные Правилами.

6. Бір қаржы жылынан астам мерзімге шартты дайындаудың технологиялық мерзімінің ұзақтығы оларды келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) беруге негіз болатын тауарларды сатып алған жағдайда жасасуы мүмкін (осындай фактіні растайтын дайындаушының анықтамасы қатысуға тиіс).
Бұл ретте, жоғарыда көзделген жағдайларда қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан асатын осындай шарттарды бәсекелестік негізде өткізілген сатып алу қорытындылары бойынша айқындалған өнім берушілермен ғана жасасуға жол беріледі.
7. Тапсырыс берушілер іс-шараларды орындау үшін қажетті тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы ұзақ мерзімді шартты басқару органы немесе аталған тұлғалардың жоғары органы бекіткен даму жоспарында (бизнес-жоспарда) белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқтау мерзімімен жасаса алады.
8. Жылдық қаржылық есептіліктің аудиті бойынша сатып алу туралы шарт үш жылдан аспайтын мерзімге жасалуы мүмкін.
9. Өнім беруші тауарды осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын өнім берушінің тендерлік өтініміне және Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына сәйкес сан мен сапада сатуға және жеткізуге, ал Тапсырыс беруші қабылдауға және төлеуге міндеттенеді. Төлем түрі
____________________________________________________________________
(аудару, қолма-қол есеп айырысу және т. б.)
10. Төлем мерзімдері ___________________________________________
(мысал: % тауарды межелі пунктке қабылдағаннан кейін немесе
алдын ала төлем немесе т. б.)
11. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
________________________________________________________________
(шот-фактура немесе қабылдап алу-беру актісі немесе т. б.)
Шарт Қағидаларда көзделген жағдайларда шартқа өзгерістер енгізу талаптарын көздейді.
Жобаға не сатып алу туралы жасалған шартқа өткізілген шарттарының мазмұнын өзгерте алатын өзгерістер және (немесе) Қағидаларында көзделмеген негіздер бойынша өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсыныстар енгізуге жол берілмейді.
12. Осы Шарт шеңберінде жеткізілетін тауарлар техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
13. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз шарттың мазмұнын немесе оның қандай да бір ережелерін, сондай-ақ Тапсырыс беруші немесе осы Шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманы, жоспарларды, сызбаларды, модельдерді, үлгілерді немесе ақпаратты ешкімге ашпайды. Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.

6. Договор о закупках на срок более одного финансового года может быть заключен в случае приобретения товаров, длительность технологического срока изготовления которых обуславливает их поставку в следующем (последующие) финансовом году (годы) (должна присутствовать справка изготовителя, подтверждающая такой факт).
При этом заключение таких договоров о закупках со сроком действия более одного финансового года в случаях, вышепредусмотренных, осуществляется только с поставщиками, определенными по итогам закупок, проведенных на конкурентной основе.
7. Заказчики могут заключить долгосрочный договор о закупках товаров, услуг, необходимых для выполнения мероприятия со сроком завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), установленном в плане развития (бизнес-плане), утвержденном органом управления или высшим органом указанных лиц.
8. Договор о закупках по аудиту годовой финансовой отчетности может быть заключен на срок не более трех лет.
9. Поставщик обязуется продать и поставить, а Заказчик принять и оплатить товар в количестве и качестве в соответствии с тендерной заявкой Поставщика и тендерной документацией Заказчика, являющимися неотъемлемой частью настоящего договора. Форма оплаты
___________________________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, и т.д.)
10. Сроки выплат ______________________________________________
(пример: % после приемки товара в пункте назначения или предоплата или и т.д.)
11. Необходимые документы, предшествующие оплате:
___________________________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
Договор предусматривает условия внесения изменений в договор, в случаях, предусмотренных Правилами.
В проект либо заключенный договор не вносятся изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным Правилами.
12. Товары, поставляемые в рамках данного договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
13. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не раскрывает кому-либо содержание договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, предоставленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.

14. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда аталған қандай да бір құжаттарды немесе ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбайды.
15. Тапсырыс беруші немесе оның өкілдері, егер бұл техникалық ерекшелікте айтылған болса, тауарлардың техникалық ерекшелікке сәйкестігін растау үшін оларға техникалық бақылау және/немесе сынақтар жүргізе алады. Бұл сынақтардың барлық шығындарын жеткізуші көтереді. Техникалық ерекшелікте Тапсырыс берушіге қандай түрдегі тексерулер мен сынақтар талап етілетіні, сондай-ақ олар қай жерде жүргізілуге тиіс екені көрсетіледі. Тапсырыс беруші Өнім берушіні осы мақсаттарға арналған өз өкілдері туралы жазбаша түрде және уақтылы хабардар етеді.
16. Техникалық бақылау мен сынақтар өнім берушінің немесе оның қосалқы мердігерінің (лерінің) аумағында, тауарларды жеткізу орнында және/немесе түпкі межелі пунктінде жүргізілуі мүмкін. Егер олар өнім берушінің немесе оның қосалқы мердігерінің (лерінің) аумағында жүргізілетін болса, Тапсырыс берушінің инспекторларына Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығынсыз сызбалар мен өндірістік ақпаратқа қол жеткізуді қоса алғанда, барлық қажетті құралдар беріледі және жәрдем көрсетілетін болады.
17. Егер техникалық бақылаудан немесе сынақтан өткен тауарлар техникалық ерекшелікке жауап бермесе, Тапсырыс беруші олардан бас тарта алады және өнім беруші ақаулы тауарды не алмастырады, не Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір қосымша шығынсыз техникалық ерекшеліктің талаптарына сәйкес қажетті өзгерістер енгізеді.
18. Жоғарыда көрсетілгеннің бірде-бір тармағы Өнім берушіні осы Шарт бойынша кепілдіктерден немесе басқа да міндеттемелерден босатпайды.
19. Өнім беруші тауарлардың түпкілікті межелі пунктіне тасымалдау кезінде олардың зақымдануынан немесе бүлінуінен алдын алуға қабілетті қаптамасын қамтамасыз етеді. Қаптама қандай да бір шектеусіз қарқынды Көтеру-тасымалдау өңдеуіне және тасымалдау кезінде экстремалды температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық сақтаудың әсеріне төзуі тиіс. Буып-түйілген жәшіктердің габариттерін және олардың салмағын айқындау кезінде жеткізудің соңғы пунктінің алыстығын және тауарларды алып жүрудің барлық пункттерінде қуатты жүк көтергіш құралдардың болуын ескеру қажет.
20. Жәшіктерді буып-түю және таңбалау, сондай-ақ ішіндегі және сыртындағы құжаттама Тапсырыс беруші айқындаған арнайы талаптарға қатаң сәйкес келуі тиіс.
21. Тауарларды жеткізуді өнім беруші сатып алынатын тауарлар тізбесінде былайша айтылған Тапсырыс берушінің талаптарына сәйкес жүзеге асырады:
а) шетелден жеткізілетін Тауарлар үшін:
тауарды тиегеннен кейін Өнім беруші Тапсырыс берушіні және сақтандыру компаниясын телекс немесе факс арқылы шарт нөмірін, тауарлардың сипаттамасын, санын, кемені, коносамент нөмірін және оның күнін, портты және жөнелту күнін, түсіру портын және т. б. қоса алғанда, тасымалдаудың барлық бөлшектері туралы хабардар етеді.:

14. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не использует какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации договора.
15. Заказчик или его представители могут проводить технический контроль и/или испытания товаров для подтверждения их соответствия технической спецификации, если это оговорено в технической спецификации. Все расходы на эти испытания несет Поставщик. В технической спецификации указывается, какого рода проверки и испытания требуются Заказчику, а также где они должны проводиться. Заказчик в письменном виде и своевременно уведомляет Поставщика о своих представителях, предназначенных для этих целей.
16. Технический контроль и испытания могут проводиться на территории Поставщика или его субподрядчика (ов), в месте доставки и/или в конечном пункте назначения товаров. Если они проводятся на территории Поставщика или его субподрядчика (ов), инспекторам Заказчика будут предоставлены все необходимые средства и оказано содействие, включая доступ к чертежам и производственной информации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
17. Если товары, прошедшие технический контроль или испытания, не отвечают технической спецификации, Заказчик может отказаться от них, и Поставщик либо заменяет забракованный Товар, либо внесет необходимые изменения в соответствии с требованиями технической спецификации, без каких-либо дополнительных затрат со стороны Заказчика.
18. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает Поставщика от гарантий или других обязательств по данному договору.
19. Поставщик обеспечивает упаковку товаров, способную предотвратить их от повреждения или порчу во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна выдерживать, без каких-либо ограничений, интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения. При определении габаритов упакованных ящиков и их веса необходимо учитывать отдаленность конечного пункта доставки и наличие мощных грузоподъемных средств во всех пунктах следования товаров.
20. Упаковка и маркировка ящиков, а также документация внутри и вне должны строго соответствовать специальным требованиям, определенным Заказчиком.
21. Поставка Товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с условиями Заказчика, оговоренными в перечне закупаемых Товаров следующим образом:
а) для Товаров, поставляемых из-за границы:
после отгрузки товара Поставщик уведомляет Заказчика и страховую компанию по телексу или факсу обо всех деталях транспортировки, включая номер договора, описание товаров, количество, судно, номер коносамента и его дату, порт и дату отгрузки, порт разгрузки и т.д. Поставщик направляет Заказчику следующую документацию:

1) тауарларды сипаттай отырып, тауар бірлігінің санын, бағасын және жалпы сомасын көрсете отырып, өнім берушінің шот-фактурасының көшірмелері;
2) көлік жүкқұжаттарының түпнұсқасы және 3 көшірмесі;
3) әрбір қаптаманың мазмұны көрсетілген қаптама парағының көшірмесі;
4) сақтандыру сертификаты;
5) өндірушінің немесе Өнім берушінің кепілдік сертификаты;
6) уәкілетті инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау жүргізу туралы куәлік, сондай-ақ өнім берушінің зауытында техникалық бақылау жүргізу туралы есеп (егер мұндай жағдай орын алса);
7) тауардың шығу тегі туралы сертификат.
Жоғарыда көрсетілген құжаттарды Тапсырыс беруші тауарлар портқа немесе жеткізу пунктіне келгенге дейін кемінде бір апта бұрын алуға тиіс және оларды алмаған жағдайда Өнім беруші осыған байланысты барлық шығыстар үшін жауапты болады;
б) жергілікті Тауарлар үшін:
1) тауарларды сипаттай отырып, тауарлардың санын, тауарлар бірлігінің бағасын және жалпы соманы көрсете отырып, өнім берушінің шот-фактурасының көшірмелері;
2) көлік жүкқұжаты, темір жол түбіртегі немесе автогруз түбіртегі;
3) өндірушінің немесе Өнім берушінің кепілдік сертификаты;
4) уәкілетті инспекциялық қызмет берген техникалық бақылау жүргізу туралы куәлік, сондай-ақ өнім берушінің зауытында техникалық бақылау жүргізу туралы есеп (егер мұндай жағдай орын алса);
5) тауардың шығарылуы туралы сертификат.
22. Шартқа сәйкес жеткізілетін тауарлар оларды дайындауға, сатып алуға, тасымалдауға, сақтауға және жеткізуге байланысты бүлінуден немесе зақымданудан теңгемен (немесе еркін айырбасталатын валютамен) толық сақтандырылуға тиіс (сақтандырудың қажетті түрін көрсету). Сақтандыру полисінде Тапсырыс беруші Өнім берушімен бірге сақтандыру компаниясынан өтемақы алатын тарап ретінде аталады.
23. Сақтандыру әскери іс-әрекеттер мен ереуілдерге байланысты тәуекелдерді қоса алғанда, "барлық тәуекелдерден" сақтандыру кезінде "қоймадан қоймаға дейін" келісімшарт сомасының 110% мөлшерінде болуы керек.
24. Өнім беруші тауарларды межелі жеріне дейін жеткізеді. Бұл тауарларды межелі пунктке дейін тасымалдауды Өнім беруші жүзеге асырады және төлейді, ал осыған байланысты шығыстар шарттың бағасына енгізіледі.
25. Осы Шарт шеңберінде Өнім беруші тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді ұсынады.
26. Ілеспе қызметтердің бағасы шарттың бағасына енгізілуі тиіс.
27. Тапсырыс беруші Өнім берушіден өнім беруші дайындайтын немесе өткізетін қосалқы бөлшектер туралы мынадай ақпаратты, атап айтқанда Тапсырыс беруші Өнім берушіден сатып алу үшін таңдай алатын және кепілдік мерзімі өткеннен кейін оларды пайдалана алатын қосалқы бөлшектердің құны мен номенклатурасын ұсынуды талап ете алады.

1) копии счета-фактуры Поставщика с описанием Товаров, указанием количества, цены единицы Товара и общей суммы;
2) оригинал и 3 копии транспортных накладных;
3) Копии упаковочного листа с указанием содержимого каждой упаковки;
4) страховой Сертификат;
5) гарантийный сертификат изготовителя или Поставщика;
6) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
7) сертификат о происхождении товара.
Вышеуказанные документы должны быть получены Заказчиком, по крайней мере, за одну неделю до прибытия Товаров в порт или пункт доставки, и в случае их неполучения, Поставщик будет нести ответственность за все связанные с этим расходы;
б) Для местных Товаров:
1) копии счета-фактуры Поставщика с описанием товаров, указанием количества товаров, цены единицы товаров и общей суммы;
2) транспортная накладная, железнодорожная квитанция или автогрузовая квитанция;
3) гарантийный сертификат изготовителя или Поставщика;
4) свидетельство о проведении технического контроля, выданное уполномоченной инспекционной службой, а также отчет о проведении технического контроля на заводе Поставщика (если такое имело место);
5) сертификат о происхождении товара.
22. Товары, поставляемые в соответствии с договором, должны быть полностью застрахованы в тенге (или в свободно конвертируемой валюте) от порчи или повреждений, связанных с их изготовлением, приобретением, транспортировкой, хранением и доставкой (указать необходимый вид страхования). В страховом полисе Заказчик называется вместе с Поставщиком как сторона, получающая компенсацию от страховой компании.
23. Страхование должно быть в размере 110 % от суммы договора "от склада до склада" при страховании от "всех рисков", включая риски, связанные с военными действиями и забастовками.
24. Поставщик поставляет Товары до пункта назначения. Транспортировка этих товаров до пункта назначения осуществляется и оплачивается Поставщиком, а связанные с этим расходы включаются в цену договора.
25. В рамках данного договора Поставщик предоставляет услуги, указанные в тендерной документации.
26. Цены на сопутствующие услуги должны быть включены в цену договора.
27. Заказчик может потребовать от Поставщика предоставить следующую информацию о запасных частях, изготовляемых или реализуемых Поставщиком, а именно стоимость и номенклатуру запасных частей, которые Заказчик может выбрать для закупки у Поставщика и использовать их после истечения гарантийного срока.

28. Қосалқы бөлшектер өндірісі тоқтатылған жағдайда Өнім беруші:
а) Тапсырыс берушіге қажетті мөлшерде қажетті сатып алуды жүргізуге мүмкіндік беру үшін өндірістің алдағы тоқтауы туралы алдын ала хабарлайды;
б) қажет болған жағдайда өндіріс тоқтатылғаннан кейін Тапсырыс берушіге қосалқы бөлшектерге жоспарларды, сызбаларды және техникалық құжаттаманы тегін береді.
29. Егер шартта өзгеше көзделмесе, өнім беруші шарт шеңберінде жеткізілген тауарлардың жаңа, пайдаланылмаған, конструкциялар мен материалдардың барлық соңғы модификацияларын көрсететін ең жаңа не сериялық модельдер болып табылатынына кепілдік береді. Өнім беруші бұдан әрі осы Шарт бойынша жеткізілген тауарлардың Тапсырыс берушінің елі үшін әдеттегі жағдайларда жеткізілген тауарларды қалыпты пайдалану кезінде конструкциясына, материалдарына немесе жұмысына байланысты ақаулары болмайтынына кепілдік береді. Тапсырыс беруші ұсынған техникалық ерекшелікке қатаң сәйкестікте өнім беруші дайындаған конструкцияларда, материалдарда ақаулар пайда болған жағдайда өнім беруші Тапсырыс берушінің (Тапсырыс берушінің) техникалық ерекшелігіндегі олқылықтары үшін жауапты болмайды.
30. Бұл кепілдік жарамды ______________________
(талап етілетін кепілдік мерзімін көрсету)
Тауарлардың барлық партиясы немесе оның бір бөлігі нақты жағдайға байланысты жеткізілгеннен кейін және оларды Шартта көрсетілген соңғы межелі пунктте қабылдағаннан кейін.
31. Тапсырыс беруші осы кепілдікке байланысты барлық наразылықтар туралы Өнім берушіні жазбаша түрде жедел хабардар етуге міндетті.
32. Осындай хабарламаны алғаннан кейін Өнім беруші ақаулы тауарды немесе оның бір бөлігін Тапсырыс беруші тарапынан қандай да бір шығыстарсыз жөндеуді немесе ауыстыруды мүмкіндігінше тезірек жүргізеді.
33. Егер Өнім беруші хабарламаны алып, Тапсырыс беруші талап ететін мерзімдерде ақауды(лерді) түзетпесе, Тапсырыс беруші Өнім берушінің есебінен және Тапсырыс берушінің өнім берушіге қатысты шарт бойынша иелене алатын басқа құқықтарына қандай да бір залалсыз ақауларды түзету жөніндегі қажетті санкциялар мен шараларды қолдана алады.
34. Өнім берушіге жеткізілген тауарлар үшін ақы төлеу осы шарттың ____ және _ _ тармақтарында көрсетілген нысанда және мерзімде жүргізілетін болады.
35. Тапсырыс беруші Шартта көрсеткен бағалар өнім беруші өзінің тендерлік өтінімінде көрсеткен бағаларға сәйкес келуге тиіс.
36. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеп-жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны және т.б.) жол берілмейді.

28. Поставщик, в случае прекращения производства им запасных частей:
а) заблаговременно уведомляет Заказчика о предстоящем свертывании производства, с тем, чтобы позволить ему произвести необходимые закупки в необходимых количествах;
б) в случае необходимости, вслед за прекращением производства бесплатно предоставляет Заказчику планы, чертежи и техническую документацию на запасные части.
29. Поставщик гарантирует, что Товары, поставленные в рамках договора, являются новыми, неиспользованными, новейшими либо серийными моделями, отражающими все последние модификации конструкций и материалов, если договором не предусмотрено иное. Поставщик далее гарантирует, что Товары, поставленные по данному договору, не будут иметь дефектов, связанных с конструкцией, материалами или работой, при нормальном использовании поставленных Товаров в условиях, обычных для страны Заказчика. В случае появления дефектов в конструкциях, материалах, изготовленных Поставщиком в строгом соответствии с технической спецификацией, представленной Заказчиком, Поставщик не несет ответственности за упущения Заказчика в его (Заказчика) технической спецификации.
30. Эта гарантия действительна в течение ______________________
(указать требуемый срок гарантии)
после доставки всей партии Товаров или ее части в зависимости от конкретного случая и их приемки на конечном пункте назначения, указанном в договоре.
31. Заказчик оперативно уведомляет Поставщика в письменном виде обо всех претензиях, связанных с данной гарантией.
32. После получения подобного уведомления Поставщик как можно скорее производит ремонт или замену бракованного Товара или его части без каких-либо расходов со стороны Заказчика.
33. Если Поставщик, получив уведомление, не исправит дефект(ы) в сроки, требуемые Заказчиком, Заказчик может применить необходимые санкции и меры по исправлению дефектов за счет Поставщика и без какого-либо ущерба другим правам, которыми Заказчик может обладать по договору в отношении Поставщика.
34. Оплата Поставщику за поставленные Товары будет производиться в форме и в сроки, указанные в пунктах ____ и ______ настоящего договора.
35. Цены, указанные Заказчиком в договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком в его тендерной заявке.
36. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки и т.д.) в документы договора не разрешаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.

37. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге шарт бойынша тауарлардың кез келген бөлігін беру үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда шарттың бағасы немесе жеткізу кестесі немесе екеуі де тиісті түрде түзетіледі, ал Шартқа тиісті түзетулер енгізіледі. Өнім берушінің осы баптың шеңберінде түзету жүргізуге барлық сұрау салулары өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
38. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да бермейді.
39. Егер бұл тендерлік өтінімнің құжаттарында айтылған болса, өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады. Қосалқы мердігерлердің болуы өнім берушіні Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
40. Тауарларды жеткізуді өнім беруші кестеге сәйкес жүзеге асырады.
41. Өнім беруші тарапынан жеткізілімді орындауды кешіктіру оған жүктелетін мынадай санкцияларға: шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ұстап қала отырып, Тапсырыс берушінің Шартты бұзуына не уақтылы жеткізбегені үшін тұрақсыздық айыбын төлеуге әкеп соғуы мүмкін.
42. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Өнім беруші тауарларды Шартта көзделген мерзімдерде жеткізе алмаса, Тапсырыс беруші шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, өнім беруші мерзімі өткен әрбір күн үшін орындамаған міндеттеме жағдайында шарт сомасының 0,1 (нөл бүтін бір) пайызы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алады не мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісінше орындалмаған міндеттеме сомасының 0,1 (нөл бүтін бір) пайызы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) өндіріп алады.
43. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін қандай да бір басқа санкцияларға нұқсан келтірмей, Тапсырыс беруші Өнім берушіге міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, осы шартты немесе ішінара бұза алады:
а) егер Өнім беруші шартта көзделген мерзімде(мерзімде) немесе Тапсырыс беруші ұсынған осы шарттың ұзартылған кезеңі ішінде тауарлардың бір бөлігін немесе барлығын жеткізе алмаса;
б) егер Өнім беруші шарт бойынша өзінің қандай да бір басқа міндеттемелерін орындай алмаса.
44. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, өнім беруші өзінің шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе шарттың талаптарын орындамауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.

37. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для поставки любой части товаров по договору, то цена договора или график поставок, или и то и другое соответствующим образом корректируется, а в договор вносятся соответствующие поправки. Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
38. Поставщик ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
39. Поставщик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора, если это оговорено в документах тендерной заявки. Наличие субподрядчиков не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по договору.
40. Поставка Товаров осуществляется Поставщиком в соответствии с графиком.
41. Задержка с выполнением поставки со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него: расторжение Заказчиком договора с удержанием обеспечения исполнения договора либо выплата неустойки за несвоевременную поставку.
42. За исключением форс-мажорных условий, если Поставщик не может поставить Товары в сроки, предусмотренные договором, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 (ноль целых один) процентов от суммы договора в случае неисполненного поставщиком обязательства за каждый день просрочки либо взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 (ноль целых один) процентов от суммы ненадлежаще исполненного обязательства за каждый день просрочки.
43. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий договора Заказчик может расторгнуть настоящий договор или частично, направив Поставщику письменное уведомление о неисполнении обязательств:
а) если Поставщик не может поставить часть или все Товары в срок(и), предусмотренные договором, или в течение периода продления этого договора, предоставленного Заказчиком;
б) если Поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по договору.
44. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.

45. Осы шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Өнім беруші тарапынан бақылауға бағынбайтын, өнім берушінің жаңсақтығына немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді. Мұндай оқиғалар соғыс қимылдары, табиғи немесе дүлей зілзалалар, індет, карантин және тауарларды жеткізуге эмбарго сияқты іс-қимылдарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
46. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге осындай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жібереді. Егер Тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін мүмкіндігінше орындауды жалғастырады және форс-мажорлық мән-жайларға байланысты емес шартты орындаудың баламалы тәсілдерін іздейді.
47. Егер өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Шартты кез келген уақытта бұза алады. Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер Шартты бұзу зиян келтірмесе немесе іс-әрекеттерді жасауға немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе кейіннен қойылатын санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.
48. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, шартты одан әрі орындаудың орынсыздығына байланысты оны кез келген уақытта бұза алады. Хабарламада Шартты бұзудың себебі көрсетіледі, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ шартты бұзудың күшіне енген күні айтылады.
49. Жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты Шарт жойылған кезде Өнім беруші шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана төлемді талап етуге құқылы.
50. Заңның 7-бабында көзделген шектеулердің бұзылуы анықталған, сондай-ақ сатып алуды ұйымдастырушы Өнім берушіге Қағидаларда көзделмеген жәрдем көрсеткен жағдайда, шарт кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін. Өнім берушінің осы негіздер бойынша Шартты бұзуға байланысты шығындар үшін ғана төлемді талап етуге құқығы жоқ.
51. Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.
52. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.

45. Для целей настоящего договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
46. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик незамедлительно направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах. Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
47. Заказчик может в любое время расторгнуть договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
48. Заказчик может в любое время расторгнуть договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление. В уведомлении указывается причина расторжения договора, оговариваются объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения договора.
49. Когда договор аннулируется в силу вышеуказанных обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения.
50. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случае выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, а также оказания организатором закупок содействия Поставщику, не предусмотренного Законом. Поставщик не имеет права требовать оплату только за те затраты, связанные с расторжением договора по данным основаниям.
51. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.
52. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

53. Қазақстандық тауар өндірушілердің немесе қазақстандық көрсетілетін қызметтерді жеткізушілермен шарт жасалған жағдайда, шартта алдын ала ақы төлеу және тауарларды бергені не қызметтерді көрсеткені үшін толық ақы төлеу туралы талап қамтылады. Бұл ретте толық ақы төлеу мерзімі осы Шарт бойынша міндеттемелер орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күннен аспайды.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 28.07.2025 № 396 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу шарттарын қамтиды.
55. Қазақстан Республикасының бейрезидентімен шарт жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынатын нысанда шартты ресімдеуге жол беріледі.
56. Шарт қазақ және / немесе орыс тілдерінде жасалады. Шартты төрелікте қарау қажет болған жағдайда шарттың қазақ және/немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Тараптар алмасатын шартқа қатысты барлық хат алмасу және басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.
57. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалады.
58. Шартқа сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс, электрондық пошта арқылы немесе факс түрінде жіберіледі.
59. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына байланысты күшіне енеді.
60. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.
61. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
62. Өнім беруші тендерлік өтінімге (ол болған жағдайда) сәйкес жергілікті қамтуды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
63. Өнім беруші жеткізілетін тауардың барлық партиясына (партияларына) CT-KZ нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификатты ұсынуға міндеттенеді.
64. Осы Шартта Тапсырыс беруші мен өнім беруші белгіленген тәртіппен келіскен өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де талаптар көзделуі мүмкін.
65. Осы Шарт Қағидаларда көрсетілген жағдайларда өнім беруші шартқа қол қойғаннан кейін және оны орындауды қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.

53. В случае заключения договора с казахстанскими товаропроизводителями или казахстанскими производителями услуг, договор содержит условие о предварительной оплате и полной оплате за поставку товаров, либо оказание услуг. При этом срок полной оплаты не превышает тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по данному договору.
Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа Министра финансов РК от 28.07.2025 № 396 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Договор содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
55. В случае заключения договора с нерезидентом Республики Казахстан договора оформляются в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
56. Договор составляется на казахском и/или русском языках. В случае необходимости рассмотрения договора в арбитраже, рассматривается экземпляр договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
57. Договор составляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
58. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса, электронной почте или факса с последующим предоставлением оригинала.
59. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
60. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
61. Поставщик вносит обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
62. Поставщик обязуется обеспечить местное содержание согласно тендерной заявке (при его наличии).
63. Поставщик обязуется представлять сертификат о происхождении товара формы CT-KZ на всю (все) партию (партии) поставляемого товара.
64. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Поставщиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
65. Настоящий договор вступает в силу после подписания и после внесения Поставщиком обеспечения исполнения договора, в случаях указанных в Правилах.

66. Тараптардың мекенжайлары мен деректері:
Тапсырыс беруші
_________________________
(толық атауы)
_________________________
_________________________
(мекенжайы)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Т.А.Ә. (бар болса))
_________________________
(қолы)
"___" ____________ ____ г.
МО. Тапсырыс беруші
(толық атауы)
_________________________
_________________________
(мекенжайы)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Т.А.Ә. (бар болса))
_________________________
(қолы)
"___" ____________ ____ г.
МО.
Қол қойылған күні
__________________________________________________________________
Осы тауарларды сатып алу туралы үлгілік шарт Тапсырыс берушінің тауарларды сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Тапсырыс беруші осы Шартты пайдалана отырып, сатып алу қорытындылары негізінде өзінің тауарларды сатып алу туралы шартының түпкілікті жобасын әзірлейді. Бұл ретте осы Шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу туралы заңнамаға, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, Өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес келуге тиіс. Осы Шартта курсивпен бөлінген түсіндірмелерді Тапсырыс беруші толтыруға тиіс.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
44-қосымша
Жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шарт
_________________________ "___" ___________________ ______________ ж.
(Орналасқан жері)
_________________________________________________, деп аталатын
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
Бұдан әрі тапсырыс беруші, ______________________________________,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
бір тараптан және __________________________________________________
(Өнім берушінің - тендер жеңімпазының толық атауы)
атынан, бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын,
____________________________________________________________________,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
__________________________________________ негізінде әрекет ететін,
(Жарғының, Ереженің және т. б.)
екінші тараптан, "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) негізінде (тендердің, бір көздің тәсілімен баға ұсыныстарының) ____________________________________ өткен
___________________ "___" _________ _______ жылы осы сатып алу туралы шарт (бұдан әрі – шарт) жасасты:

66. Aдреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ____________ ____ г.
МП. Заказчик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ___________ ____ г.
МП.
Дата подписания
__________________________________________________________________
Настоящий Типовой договор о закупках товаров регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком закупок товаров. Заказчик, используя настоящий договор, разрабатывается на основании итогов закупок свой окончательный проект договора о закупках товаров. При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, в том числе по закупкам отдельных субъектов квазигосударственного сектора, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Поставщика и Протоколу об итогах тендера. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
Приложение 44
к Правилам правил
осуществления закупок
отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках работ
_______________________________ "___" _______________ _________ г.
(Место нахождения) ________________________________________________, именуемый (ое)(ая) (полное наименование заказчика) в дальнейшем Заказчик, в лице ______________________________________ ___________________________________________________________________, (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица) с одной стороны и _________________________________________________, (полное наименование поставщика - победителя тендера) именуемый (ое)(ая) в дальнейшем поставщик, в лице _________________, (должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица) действующего на основании _________________________________________, (Устава, Положения и т.п.) с другой стороны, на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок (способом тендера, ценовых предложений, одного источника) ____________________________________, прошедшего _________________ "___" _________ _______ году заключили настоящий Договор о закупках (далее - договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Сатып алуды ұйымдастырушы - (сатып алуды ұйымдастырушының атауын көрсету) Тапсырыс беруші үшін сатып алуды (жұмыстардың қысқаша сипаттамасын) жариялады және мердігердің осы жұмыстарды орындауға арналған тендерлік өтінімін (соманы цифрмен және жазбаша көрсету) (бұдан әрі-шарттың бағасы) қабылдады.
2. Жұмыстар жоба бойынша орындалады (жобаның атауы, объектінің атауы және орналасқан жері) _____________________________
Бас жобалаушы (ұйымның атауы және мекенжайы)
____________________________________________________________________
3. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай түсіндірмеге ие:
1) "тапсырыс беруші" – кейіннен сатып алу құқығымен жеке тұлғаларға немесе мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлғаларды қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар;;
2) "бас мердігер" – (бұдан әрі - Мердігер) - Тапсырыс берушімен жасалған сатып алу туралы шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін заңды тұлға, сондай-ақ консорциум;
3) "қосалқы мердігер (бірлесіп орындаушы)" – учаскеде (объектіде) шарт бойынша жұмыстардың бір бөлігін орындауға мердігермен шарты және (немесе)келісімі бар тұлғаны немесе ұйымды білдіреді;
4) "техникалық қадағалау" – Тапсырыс беруші тағайындаған және Мердігерге шарттың талаптарына сәйкес Мердігердің мердігерлік жұмыстарды орындауы бойынша бақылауды жүзеге асыруға хабарланған тұлғаны білдіреді;
5) "объект" – сатып алуды ұйымдастырушы мердігердің шартта көзделген түрде салуға, реконструкциялауға жататын және Тапсырыс берушіге беретін ғимарат, құрылыс;
6) "учаске" – объект салу немесе жұмыстар жүргізу үшін бөлінген аумақты білдіреді;
7) "шарттың бағасы" – мердігер өзінің тендерлік өтінімінде көрсеткен және Тапсырыс беруші қабылдаған шарттың жалпы сомасын білдіреді;
8) "шарт" – Заңға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес ғимараттар мен құрылыстарды салуға және жөндеу-құрылыс жұмыстарына Тапсырыс беруші мен мердігер арасында жасалған азаматтық-құқықтық акт. Шартқа қол қойылғаннан кейін оған барлық толықтырулар мен өзгерістер өзгеріс қабылдау арқылы жасалуы мүмкін. Шарт жобалаушы мен Мердігер, Тапсырыс берушілер мен қосалқы мердігерлер арасында қандай да бір шарттық қатынастар құратындай етіп түсіндірілмейді; 9) "уақытша құрылыстар" Объектінің құрылысы аяқталғаннан кейін Мердігер тұрғызатын, орнататын және алып тастайтын Объектінің құрылысы мен жөнделуі үшін қажетті барлық уақытша ғимараттар мен құрылыстарды білдіреді;

1. Организатор закупок – (указать наименование организатора закупок) объявил закупки (краткое описание работ) для Заказчика и принял тендерную заявку Подрядчика на выполнение этих работ на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее – цена договора).
2. Работы выполняются по Проекту (название проекта, наименование и местонахождение объекта) _____________________________
Генеральный проектировщик (наименование организации и адрес)
____________________________________________________________________
3. В данном договоре нижеперечисленные понятия имеют следующее толкование:
1) "заказчик" – национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компаний и организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательские корпорации, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;
2) "генеральный подрядчик" (далее – Подрядчик) – юридическое лицо, выступающее в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о закупках, а также консорциум;
3) "субподрядчик (соисполнитель)" означает лицо или организация, имеющие договор и (или) соглашение с Подрядчиком на выполнение части работ по договору на участке (объекте);
4) "технадзор" означает лицо, назначенное Заказчиком и сообщенное Подрядчику осуществлять контроль по выполнению Подрядчиком подрядных работ в соответствии с условиями договора;
5) "объект" – здание, сооружение, определенное организатором закупок как подлежащее строительству, реконструкции и передаваемое Подрядчиком Заказчику в виде, предусмотренном договором;
6) "участок" означает территорию, отведенную для строительства Объекта или производства работ;
7) "цена договора" означает общую сумму договора, указанную Подрядчиком в его тендерной заявке и принятой Заказчиком;
8) "договор" – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Подрядчиком в соответствии с Законом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан на строительство зданий и сооружений и ремонтно-строительные работы. Все дополнения и изменения в договоре, после его подписания, могут быть сделаны путем принятия изменения. Договор не истолковывается таким образом, чтобы создавать какие-либо договорные отношения между Проектировщиком и Подрядчиком, Заказчиками и Субподрядчиками;
9) "временные сооружения" означает все временные здания и сооружения, необходимые для строительства и ремонта Объекта, которые возводятся, устанавливаются и убираются Подрядчиком после завершения строительства Объекта;

10) "материалдар" – мердігер мен қосалқы мердігер объектіні салу үшін пайдаланатын барлық шығыс материалдарын білдіреді;
11) "жабдық" – объектіні салу үшін учаскеде уақытша болатын мердігер мен қосалқы мердігердің барлық машиналары мен тетіктерін білдіреді;
12)" құрылыстың ұзақтық мерзімі " мердігер объектінің құрылысын аяқтайтын мерзімді білдіреді;
13)" күндер " – күнтізбелік күндер," айлар " – күнтізбелік айлар;
14) "өзгерістер" – шартқа қол қойылғаннан кейін Тапсырыс беруші берген өзгерістер;
15) "ақау" – шарт талаптарын бұза отырып орындалған жұмыстардың бір бөлігі;
16)" кемшіліктер мен ақауларды жою кезеңі " – жұмыстардың орындалуын тексеру процесінде анықталған кемшіліктер мен ақауларды жою кезеңі.
4. Төменде келтірілген құжаттар мен оларда айтылған шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) шарттың мәні / сатып алынатын жұмыстардың тізбесі;
3) техникалық ерекшелігі;
4) Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Кеден одағы кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес шарттың сомасы, қосылған құн салығының сомасы, акциздер сомасы жатады;
5) шарттың орындалуын қамтамасыз ету (егер тендерлік құжаттамада шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделсе, бұл тармақша көрсетіледі);
6) жобалау-сметалық құжаттама / жұмыс сызбалары (сызбалардың нөмірі мен олардың күнін көрсету):
Құжат
Атауы
Нөмірі және күні
7) толықтырулар (бар болған жағдайда):
Құжат
Атауы
Нөмірі және күні
8) Басқа құжаттар: (Тапсырыс беруші шарт құжаттарына енгізгісі келетін қосымша құжаттарды көрсету)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қағидаларда белгіленген жағдайларда және мөлшерде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдауға құқылы:
1) Тапсырыс берушінің банктік шотына енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
2) банк кепілдігі;
6. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді. Тапсырыс берушінің өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны Заңда көзделмеген мақсаттарға пайдалануына жол берілмейді.
7. Тапсырыс берушілер мемлекеттік сараптамадан өткен жобалау-сметалық құжаттамада оларды аяқтау мерзімі келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) көзделген жұмыстарды сатып алған жағдайда, бір қаржы жылынан астам мерзімге сатып алу туралы шарт жасасуы мүмкін.
Бұл ретте, жоғарыда көзделген жағдайларда қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан асатын осындай шарттарды бәсекелестік негізде өткізілген сатып алу қорытындылары бойынша айқындалған өнім берушілермен ғана жасасуға жол беріледі.
Тапсырыс берушілер іс-шараларды орындау үшін қажетті жұмыстарды сатып алу туралы ұзақ мерзімді шартты басқару органы немесе аталған тұлғалардың жоғары органы бекіткен даму жоспарында (бизнес-жоспарда) белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқтау мерзімімен жасаса алады.

10) "материалы" означают все расходные материалы, которые Подрядчик и Субподрядчик используют для строительства Объекта;
11) "оборудование" означает все машины и механизмы Подрядчика и Субподрядчика, которые временно находятся на участке для строительства Объекта;
12) "срок продолжительности строительства" означает срок, в течение которого Подрядчик завершает строительство Объекта;
13) "дни" – календарные дни, "месяцы" - календарные месяцы;
14) "изменения" – изменения, данные Заказчиком после подписания договора;
15) "дефект" – часть работ, выполненных с нарушениями условий договора;
16) "период устранения недоделок и дефектов" – период устранения недоделок и дефектов, обнаруженных в процессе проверок выполнения работ.
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) предмет договора/перечень закупаемых работ;
3) техническая спецификация;
4) сумму договора, сумму налога на добавленную стоимость, сумму акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Таможенного союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан;
5) обеспечение исполнения договора (этот подпункт указывается, если в тендерной документации предусматривалось внесение обеспечения исполнения договора);
6) проектно-сметная документация/рабочие чертежи (указать номера чертежей и их даты):
Документ
Название
Номер и дата
7) Дополнения (при наличии таковых):
Документ
Название
Номер и дата
8) Прочие документы: (указать дополнительные документы, которые Заказчик хочет внести в документы договора)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, в случаях и в размере, установленных Правилами. Поставщик вправе выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Заказчика;
2) банковскую гарантию;
6. Поставщик не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору. Заказчик не использует гарантийный денежный взнос, внесенный Поставщиком, на цели, не предусмотренные Законом.
7. Договор на срок более одного финансового года может быть заключен в случае приобретения работ со сроком их завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), предусмотренном в проектно-сметной документации, прошедшей государственную экспертизу.
При этом заключение таких договоров со сроком действия более одного финансового года в случаях, вышепредусмотренных, осуществляется только с поставщиками, определенными по итогам закупок, проведенных на конкурентной основе.
Заказчики могут заключить долгосрочный договор о закупках работ, необходимых для выполнения мероприятия со сроком завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), установленном в плане развития (бизнес-плане), утвержденном органом управления или высшим органом указанных лиц.

8. Мердігер осы Шартта көзделген барлық жұмыстардың орындалуын қамтамасыз етуге міндеттенеді.
9. Шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу шарттарын қамтиды.
10. Қазақстан Республикасының бейрезидентімен шарт жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынатын нысанда шартты ресімдеуге жол беріледі.
11. Шарт қазақ және / немесе орыс тілдерінде жасалады. Шартты төрелікте қарау қажет болған жағдайда шарттың қазақ және/немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Тараптар алмасатын шартқа қатысты барлық хат алмасу және басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.
12. Шарт Қағидаларда көзделген жағдайларда шартқа өзгерістер енгізу талаптарын көздейді.
Жобаға не сатып алу туралы жасалған шартқа өткізілген сатып алу шарттарының мазмұнын өзгерте алатын өзгерістер және (немесе) Қағидаларда көзделмеген негіздер бойынша өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсыныстар енгізуге жол берілмейді.
13. Тапсырыс беруші мен Мердігер арасындағы объектіні салу мәселелеріне қатысты ресми қарым-қатынас жазбаша түрде ғана күшіне ие.
14. Бас мердігер Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін береді.
15. Мердігер қосалқы мердігерлік ұйымдармен жұмыстардың жалпы көлемінің (мердігерлік бағасының) екіден бір бөлігінен аспайтын көлемде шарттар жасаса алады және Тапсырысшының жазбаша рұқсатынсыз шартты үшінші тұлғаға бере алмайды. Қосалқы мердігерлердің болуы Тапсырыс беруші мен Мердігер арасындағы шарттың талаптарын өзгертпейді.
16. Учаскеде қосалқы мердігерлер болған кезде мердігер өз жұмыстарын олармен үйлестіреді.
17. Тапсырыс беруші Мердігерге объектінің құрылысына (жөндеуге, реконструкциялауға) арналған жобалау-сметалық құжаттаманы береді. ("Толық аяқталған" құрылыс шартымен сатып алу бойынша тендер өткізу кезінде осы Шарт осы Шартта ескертілуі тиіс).
18. Мердігер негізгі лауазымдарға біліктілігі туралы мәліметтерде көрсетілген қызметкерлерді жалдайды. Бұл адамдарды басқаларына ауыстырған кезде Мердігер осындай ауыстыруға Тапсырыс берушінің келісімін алады. Жаңа қызметкерлердің біліктілігі біліктілік туралы мәліметтерде аталған қызметкерлердің біліктілігіне тең немесе одан жоғары болуы тиіс.
19. Егер Тапсырыс беруші мердігерден себептерін көрсете отырып, мердігердің немесе қосалқы мердігердің қызметкері болып табылатын адамды объектідегі жұмыстарды орындаудан шеттетуді сұраса, мердігер бұл адамды құрылыс объектісінен 72 сағат ішінде алып тастауға міндетті, содан кейін бұл адамның осы Шарт бойынша жұмыстарды орындаумен ешқандай байланысы болмауы тиіс.

8. Подрядчик обязуется обеспечить выполнение всех работ, предусмотренных настоящим договором.
9. Договор содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
10. В случае заключения договора с нерезидентом Республики Казахстан осуществляется оформление договора в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
11. Договор составляется на казахском и/или русском языках. В случае необходимости рассмотрения договора в арбитраже, рассматривается экземпляр договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
12. Договор предусматривает условия внесения изменений в договор о закупках, в случаях, предусмотренных Правилами.
В проект либо заключенный договор не вносятся изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным Правилами.
13. Официальное общение между Заказчиком и Подрядчиком, которое касается вопросов строительства Объекта, имеет силу только в письменном виде.
14. Генеральный подрядчик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора.
15. Подрядчик может заключать договоры с субподрядными организациями в объеме не более одной второй от общего объема работ (цены подряда) и не может передавать договор третьему лицу без письменного разрешения Заказчика. Наличие Субподрядчиков не меняет условия договора между Заказчиком и Подрядчиком.
16. При наличии на Участке субподрядчиков Подрядчик координирует свои работы с ними.
17. Заказчик передает Подрядчику проектно-сметную документацию на строительство (ремонт, реконструкцию) объекта. (При проведении тендера по закупкам на условии строительства "под ключ", данное условие должно быть оговорено в данном договоре).
18. Подрядчик нанимает на ключевые должности работников, указанных в сведениях о квалификации. При замене этих лиц на других Подрядчик получает согласие Заказчика на такую замену. Квалификация новых работников должна быть равна или выше квалификации работников, перечисленных в сведениях о квалификации.
19. Если Заказчик просит Подрядчика отстранить от выполнения работ на Объекте лицо, являющееся работником Подрядчика или субподрядчика, указывая при этом причины, Подрядчик удаляет это лицо со строительного объекта в течение 72 часов, после чего данное лицо не должно иметь никаких связей с выполнением работ по данному договору.

20. Мердігер Тапсырысшының мүлкіне, меншігіне және өз қызметкерлерінің денсаулығына залал келтірумен немесе залал келтірумен, сондай-ақ өз қызметкерлерінің қаза табуымен байланысты және шарттың орындалуы барысында және салдарынан туындайтын барлық тәуекел үшін жауапты болады.
21. Тапсырыс беруші тәуекелдің айрықша түрлеріне, атап айтқанда: соғыс, көтерілістер, революция, Азаматтық соғыс, бүліктер, тәртіпсіздіктер тәуекеліне (егер оларға Тапсырыс берушінің қызметкерлері қатысса) жауапты болады. Мердігер анықтаған және тендерлік құжаттамада көрсетілмеген топырақтың улы және жарылғыш заттармен залалдануы және егер бұл анықтаулар жұмыстардың орындалуына тікелей әсер етсе, Тапсырыс берушінің тәуекелі болып табылады.
22. Мердігер ақауларды жою кезеңін қоса алғанда, жұмыстар басталған күннен бастап жұмыстар толық аяқталғанға дейінгі кезеңге Тапсырысшының атына сақтандыру өтемін қамтамасыз етеді.
Сақтандыру объектілері және сомасы __________________________________
(жабдықтарды жеткізуді сақтандыру, адамдарды сақтандыру және т. б.)
23. Мердігер сақтандыру полистері мен сертификаттарын жұмыс басталғанға дейін бекіту үшін Тапсырыс берушіге беруі керек.
24. Егер Мердігер талап етілетін сертификаттарды табыс етпесе, Тапсырыс беруші мердігер қамтамасыз ететін сақтандыруды жүргізе алады және осы шығыстарды шарт құнынан ұстай алады.
25. Мердігер Тапсырысшының келісімінсіз сақтандыру шарттарына ешқандай өзгеріс жасай алмайды.
26. Екі тарап сақтандыру полистерінің барлық шарттарын сақтауы керек.
27. Тараптардың әрқайсысы өздерінің бірлескен іс-қимылдарының немесе қателіктерінің нәтижесі болып табылған залалдар, шығыстар және залалдар, адамдардың денсаулығына залал келтіру және қаза табу жөніндегі талап-арыздар үшін жауапты болады және оларды екінші Тарапқа өтейді.
28. Мердігер объектідегі жұмыстарды жүргізудің қауіпсіздік техникасы үшін толық жауап береді.
29. Тапсырыс беруші Мердігерге объектінің құрылысына бөлінген барлық учаскені пайдалануға рұқсат береді. Егер учаскенің бір бөлігі құрылыс салуға берілген күнге берілмесе және осы себептен жұмыстардың орындалуы кідіртілсе, онда бұл жағдайда Тапсырыс беруші жұмыстардың аяқталу мерзімін осы учаскені беруді кешіктіру мерзіміне ұзартады.
30. Тапсырыс беруші немесе оның уәкілетті тұлғасы, сондай-ақ жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеушілер шарт бойынша жұмыстар орындалатын немесе орындалатын учаскеге немесе кез келген басқа орынға әрдайым қол жеткізе алады.
31. Тапсырыс беруші мен Мердігер Шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін жұмсауға тиіс.

20. Подрядчик несет ответственность за весь риск, который связан с убытками или нанесением ущерба имуществу Заказчика, собственности и здоровью своих работников, а также гибелью своих работников, и возникающий в течение и вследствие выполнения договора.
21. Заказчик несет ответственность за исключительные виды риска, а именно: риск войны, восстаний, революции, гражданской войны, бунтов, беспорядков (если в них участвуют работники Заказчика). Риском Заказчика также являются обнаруженные Подрядчиком и не указанные в тендерной документации заражения почвы токсичными и взрывчатыми веществами и если эти обнаружения непосредственно влияют на выполнение работ.
22. Подрядчик обеспечивает страховое покрытие на имя Заказчика на период от Даты начала работ до полного окончания работ, включая период устранения дефектов.
Объекты страхования и суммы __________________________________
(страхование поставки оборудования, страхования людей и т.д.)
23. Страховые полисы и сертификаты должны быть предоставлены Подрядчиком Заказчику для утверждения до Даты начала работ.
24. Если Подрядчик не представляет требуемые сертификаты, Заказчик может произвести страхование, которое обеспечивает Подрядчик, и удержать эти расходы из Стоимости договора.
25. Никакие изменения условий страхования Подрядчик не может делать без согласия Заказчика.
26. Обе стороны должны соблюдать все условия страховых полисов.
27. Каждая из сторон несет ответственность за убытки, расходы и иски по убыткам, нанесение ущерба здоровью и гибели людей, которые явились результатом их совместных действий или упущений, и возмещает их другой стороне.
28. Подрядчик полностью отвечает за технику безопасности производства работ на Объекте.
29. Заказчик разрешает Подрядчику пользоваться всем Участком, отведенным под строительство Объекта. Если часть Участка под строительство не передана к Дате передачи Участка, и по этой причине задерживается выполнение работ, то в этом случае Заказчик продлевает срок окончания работ на срок задержки передачи этого Участка.
30. Заказчик или его уполномоченное лицо, а также разработчики проектно-сметной документации всегда имеют доступ к Участку или любому другому месту, где выполняются или будут выполняться работы по договору.
31. Заказчик и Подрядчик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.

32. Егер осындай бейресми келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша дауды бейбіт жолмен шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
33. Егер Мердігер шарттық құжаттардың талаптарын бұза отырып орындалған жұмыстарды түзету жөніндегі өз міндеттемелерін орындамаса, сондай-ақ егер Мердігер жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес жұмысты соңына дейін орындауға қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші жазбаша нұсқамамен мердігерге тоқтату себептері жойылғанға дейін жұмыстарды тұтастай немесе оның бір бөлігін тоқтату туралы өкім бере алады.
34. Егер мердігер жұмысты түзете алмаса немесе түзеткісі келмесе (оны жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келтіргісі келмесе) және Тапсырыс берушіден бұл туралы жазбаша ескерту алғаннан кейін жеті күн ішінде жазбаша немесе іс-әрекеттермен жауап бермесе, Тапсырысшының көрсетілген жеті күн мерзім өткеннен кейін өз талабын қайталауға құқығы бар. Егер Мердігер келесі жеті күндік мерзім ішінде көрсетілген ақауларды түзете алмаса, Тапсырыс беруші басқа ықпал ету әдістерін қолдану құқығынан бас тартпай, бұл жұмысты өз күшімен орындай алады. Мұндай жағдайларда өзгерістер туралы тиісті бұйрық шығарылады, оның негізінде мердігерге төленуге тиісті сомадан Тапсырыс берушінің қосымша қызметтер үшін мәжбүрлі шығындарының өтемақысын қоса алғанда, көрсетілген Ақауларды түзету құны шегеріледі. Егер мердігерге төленуге тиісті сомалар көрсетілген шығыстарды жабу үшін жеткіліксіз болса, Мердігер тапсырысшыға айырманы өз қаражатынан төлеуге міндетті.
35. Мердігер мерзім ішінде_________________ Тапсырыс берушіге объектіні салу жөніндегі жұмыстарды орындау тәртібі мен мерзімдері, сондай-ақ Тапсырыс беруші тарапынан оның тендерлік өтініміне сәйкес төлемдерді жүргізу кестесі баяндалатын жұмыстарды жүргізу кестесін бекітуге ұсынады.
36. Тапсырыс беруші, егер форс-мажорлық жағдайлар немесе ол ұсынған ауытқулар орын алса, жұмыстарды орындау үшін қосымша мерзімдерді талап етсе, сондай-ақ жұмыстарды орындау процесінде қосымша еңбек шығындарын талап ететін жасырын Ақаулар анықталған жағдайда жұмыстарды орындау мерзімін ұзартады. Бұл ретте Мердігер азаматтық заңнамада көзделген рәсімге сәйкес Тапсырыс берушіні жазбаша хабардар етеді.
37. Мердігер білім мен барлық мүмкіндіктерді пайдалана отырып, жұмысты бақылауға және бағыттауға міндетті. Мердігер құралдарға, әдістерге, техникаларға, жұмыстардың орындалу реттілігі мен сапасына, сондай-ақ шарт бойынша барлық жұмыстардың үйлестірілуіне толық жауапты болады және бақылауды жүзеге асырады.

32. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких неофициальных переговоров Заказчик и Поставщик не могут мирным путем разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
33. Если Подрядчик не выполняет свои обязательства по исправлению работ, выполненных с нарушением требований договорных документов, а также, если Подрядчик оказывается неспособным выполнить работу до конца в соответствии с проектно-сметной документацией, Заказчик письменным предписанием может отдать распоряжение Подрядчику об остановке работ в целом или ее части до устранения причин остановки.
34. Если Подрядчик не может или не хочет исправить работу (привести ее в соответствие с проектно-сметной документацией) и не отвечает письменно или действиями в течение семи дней после получения письменного замечания об этом от Заказчика, Заказчик имеет право по истечении указанного семидневного срока повторить свое требование. Если Подрядчик в течение следующего семидневного срока оказывается не в состоянии исправить указанные Дефекты, Заказчик может, не отказываясь от своего права на применение других методов воздействия, выполнить эту работу своими силами. В таких случаях издается соответствующий приказ об изменениях, на основании которого из суммы уже подлежащей к выплате Подрядчику, вычитается стоимость корректировки указанных Дефектов, включая компенсации вынужденных затрат Заказчика за дополнительные услуги. Если суммы, подлежащие выплате Подрядчику, недостаточны для покрытия указанных расходов, Подрядчик выплачивает Заказчику разницу из своих средств.
35. Подрядчик в течение срока _________________ представляет Заказчику на утверждение график производства работ, где излагаются порядок и сроки выполнения работ по строительству Объекта, а также график производства выплат со стороны Заказчика, в соответствии с его тендерной заявкой.
36. Заказчик продлевает срок выполнения работ, если имеют место форс-мажорные обстоятельства или отклонения, предложенные им, требуют дополнительных сроков для выполнения работ, а также в случае, если в процессе выполнения работ были выявлены скрытые Дефекты, требующие дополнительных трудовых затрат. При этом Подрядчик письменно уведомляет Заказчика в соответствии с процедурой, предусмотренной гражданским законодательством.
37. Подрядчик контролирует и направляет работу, используя знания и все имеющиеся возможности.

38. Мердігер Тапсырысшының алдында өз қызметкерлерінің, қосалқы мердігердің(лердің), қосалқы мердігердің(лердің) қызметкерлері мен сенім білдірген адамдарының, сондай-ақ мердігермен шарт негізінде шарт шеңберінде жұмыстардың бір бөлігін орындайтын басқа да адамдардың әрекеттері мен қателіктері үшін жауапты болады.
39. Тапсырыс беруші жұмысты немесе құрылымды тексеру үшін сынақ жүргізе алады. Егер тексеруден кейін тексерілген жұмыс немесе конструкция ақаулы болып шықса, мердігер жұмыстардың ақауын түзетеді және (немесе) конструкцияны ауыстырады.
40. Тапсырыс беруші Ақауларды түзету мерзімін көрсете отырып, кез келген анықталған ақаулар туралы мердігерді жазбаша хабардар етеді.
41. Ақаулар туралы хабарламаны алғаннан кейін мердігер Тапсырысшы көрсеткен уақыт кезеңі ішінде ақауды жоюға міндетті.
42. Төлем түрі ____________________________________________
(аудару, қолма-қол есеп айырысу және т. б.)
43. Төлемдердің түрлері мен мерзімдері _____________________________________
(төлемдер қалай жүргізілетінін және олардың мерзімдерін көрсету
төлемдер: аванстық төлем, ағымдағы төлемдер, түпкілікті төлем)
44. Төлем алдындағы қажетті құжаттар:
____________________________________________________________________
(шот-фактура немесе орындалған жұмыстарды қабылдап алу-беру актісі немесе т. б.)
45. Тапсырыс беруші Мердігерге сомада аванстық төлем (алдын ала төлем) жасай алады_________. Мердігер төленген авансты осы Шарт бойынша жұмыстарды орындау үшін талап етілетін материалдарға, жабдықтарға және жалақыға ғана пайдаланады.
46. Тапсырыс беруші аванстық төлемдерді жүзеге асырған жағдайда, ай сайынғы төлемдер аванстық төлемдер сомасын шегеріп, орындалған жұмыстар көлеміне барабар мөлшерде түзетіледі ______________.
Төлем мерзімі____________.
47. Егер Тапсырыс беруші Мердігерге тиесілі соманы Шартта көрсетілген мерзімдерде төлемесе, онда бұл жағдайларда ол мердігерге ұсталған төлемдер бойынша тиесілі соманың 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын төлейді __________ кешіктірудің әр күні үшін. Тұрақсыздық айыбын төлеу келесі төлеммен бірге жүргізіледі. Тұрақсыздық айыбының пайызы төлем жүргізілген күннен бастап есептеледі және соңғы төлем жүргізілген күнмен аяқталады.
48. Мынадай оқиғалар жұмыс ұзақтығының мерзімдерін өзгертуге немесе Мердігерге ақшалай өтемақы төлеуге әкеп соғады:
1) Тапсырыс беруші объектінің барлық учаскелерін пайдалануға рұқсат бермейді, бұл жұмыстардың орындалуын кешіктіреді. Бұл жағдайда Тапсырыс беруші осы Шарт бойынша жұмыстарды орындау мерзімін ұзартуға міндетті;
2) Тапсырыс беруші Мердігерге шартта жоспарланбаған сынақтар жүргізу үшін жұмыстарды тоқтатуға нұсқаулар береді. Егер осы сынақтар қандай да бір ақауларды көрсетпесе, онда сынақ жүргізу үшін жұмыстарды тоқтату уақыты жұмыстарды орындаудың шарттық мерзіміне қосылады;

38. Подрядчик несет ответственность перед Заказчиком за действия и упущения своих работников, Субподрядчика(ов), работников и доверенных лиц Субподрядчика(ов), а также других лиц, выполняющих части работ в рамках договора, на основании договора с Подрядчиком.
39. Заказчик может провести испытание, чтобы проверить работу или конструкцию. Если после проверки окажется, что проверенная работа или конструкция дефектная, Подрядчик исправляет Дефект работ и (или) заменяет конструкцию.
40. Заказчик письменно уведомляет Подрядчика о любых обнаруженных Дефектах с указанием срока исправления Дефектов.
41. Получив уведомление о Дефектах, Подрядчик устраняет Дефект в течение периода времени, указанного Заказчиком.
42. Форма оплаты ____________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, и т.д.)
43. Виды и сроки выплат _____________________________________
(указать, как будут произведены выплаты и сроки их
выплаты: авансовый платеж, текущие выплаты, окончательная оплата)
44. Необходимые документы, предшествующие оплате:
____________________________________________________________________
(счет-фактура или акт приемки-передачи выполненных работ или т.п.)
45. Заказчик может произвести авансовый платеж (предоплату) Подрядчику в сумме _________. Подрядчик использует выплаченный аванс только на оплату материалов, оборудования и заработную плату, требуемую для выполнения работ по настоящему договору.
46. В случае осуществления Заказчиком авансовых платежей, ежемесячные платежи корректируются с вычетом сумм авансовых платежей в размерах пропорционально объемам выполненных работ ______________.
Срок платежей ____________.
47. Если Заказчик не выплачивает Подрядчику причитающуюся ему сумму в сроки, указанные в договоре, то в этих случаях он выплачивает Подрядчику неустойку по задержанным платежам в размере 0,1 % от причитающейся суммы __________ за каждый день просрочки. Оплата неустойки производится вместе со следующим платежом. Процент неустойки начисляется с даты, когда произведется платеж, и заканчивается датой, когда был произведен последний платеж.
48. Следующие события влекут за собой изменения сроков продолжительности работ или денежные компенсации Подрядчику:
1) Заказчик не разрешает пользоваться всеми участками Объекта, что задерживает выполнение работ. В этом случае Заказчик продлевает срок выполнения работ по настоящему договору;
2) Заказчик дает Подрядчику указание на остановку работ для проведения испытаний, не запланированное договором. В случае, если данные испытания не указывают на какие-либо Дефекты, то время остановки работ для проведения испытания добавляются к договорному сроку выполнения работ;

3) аванстық төлем кешіктіріледі;
4) Объектіде бірнеше Мердігер болған кезде Тапсырыс беруші басқа Мердігерлер үшін жасаған жұмыс кестесі осы Шарт бойынша мердігердің жұмыстарын орындау мерзімдеріне теріс әсер етеді.
Өтемақы сомасы Мердігермен келісіледі.
49. Ақшалай өтемақы Мердігерге барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін және кемшіліктер мен ақаулар тізімі жойылғаннан кейін ғана төленеді.
50. Мердігер Тапсырыс берушіге Шарт бойынша жеткізілетін материалдар мен жабдықтар техникалық ерекшеліктер мен жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкес келетініне, жұмыс оның сапасын жобалау-сметалық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтін деңгейге дейін төмендететін ақауларсыз орындалатынына кепілдік береді. Осы талаптарға сәйкес келмейтін, оның ішінде жеткілікті негізделмеген және санкцияланбаған өзгерістері бар жұмыс ақаулы деп танылады. Мердігер (қосалқы мердігер) жүзеге асырмаған пайдалану, түрлендіру қағидаларын бұзу, дұрыс ұстамау немесе жеткіліксіз техникалық қызмет көрсету себебінен, сондай-ақ жабдықты қалыпты пайдалану кезінде оның жол берілетін тозуы немесе бүлінуі себебінен залалды өтеу немесе ақауды түзету мердігер беретін кепілдіктерге кірмейді. Тапсырыс берушінің талап етуі бойынша мердігер материалдар мен жабдықтар сапасының техникалық ерекшеліктерге және/немесе жобалау-сметалық құжаттамаға сәйкестігін куәландыратын құжаттарды ұсынады. Мердігер Тапсырыс берушіге _____ жыл мерзімге пайдалануға кепілдік береді.
51. Егер екінші тарап шарттың талаптарын шартта көзделген қағидаттық талаптардан айыратын елеулі бұзушылық жасаса, тапсырысшы немесе Мердігер шартты Шартта көрсетілген мерзімге дейін бұза алады.
52. Шарт талаптарын елеулі түрде бұзу мыналарды қамтиды, бірақ санамаланғандармен шектелмейді:
1) Егер мердігер жұмыс кестесін орындау мерзімін бірнеше рет бұзса, Тапсырыс беруші Шартты бұза алады;
2) мердігер жұмысты тоқтата тұрғанға дейін ____________________ күндер саны, Тапсырыс беруші тоқтата алмады;
3) мердігер Тапсырысшы айқындаған Негізделген уақыт кезеңі ішінде Тапсырысшы көрсеткен ақауларды жоймаса, мердігерге жүктеледі;
4) Тапсырыс беруші Мердігерге жұмыс барысын кідіртуге нұсқау берсе және мұндай нұсқау бүкіл жұмыс _____________ күн;
5) не Тапсырыс беруші, не мердігер банкротқа ұшырайды немесе оны қайта ұйымдастыруды немесе біріктіруді қоспағанда, қандай да бір себептермен таратылады;
6) Тапсырыс беруші Мердігерге Тапсырыс берушінің техникалық қадағалауы растаған соманы_____________ сома расталған күннен кейінгі күндер;

3) задерживается авансовый платеж;
4) при наличии на Объекте нескольких подрядчиков, составленный Заказчиком график работ для других подрядчиков негативно влияет на сроки выполнения работ Подрядчика по данному договору.
Сумма компенсаций согласовывается с подрядчиком.
49. Денежная компенсация будет выплачена Подрядчику только после завершения всех работ и устранения перечня недоделок и Дефектов.
50. Подрядчик гарантирует Заказчику, что материалы и оборудование, поставляемые по договору, будут соответствовать техническим спецификациям и проектно-сметной документации, что работа будет выполнена без дефектов, снижающих ее качество до уровня, не соответствующего требованиям проектно-сметной документации. Работа, не соответствующая этим требованиям, в том числе содержащая недостаточно обоснованные и несанкционированные изменения, признается дефектной. В гарантии, предоставляемой Подрядчиком, не входят возмещение ущерба или исправление Дефекта по причине нарушения правил эксплуатации, модификаций, осуществленных не Подрядчиком (Субподрядчиком), неправильного содержания или недостаточного технического обслуживания, а также по причине допустимого износа или порчи оборудования при его нормальной эксплуатации. По требованию Заказчика Подрядчик предоставляет документы, удостоверяющие соответствие качества материалов и оборудования техническим спецификациям и/или проектно-сметной документации.
Подрядчик предоставляет гарантию Заказчику на эксплуатацию сроком на ______ лет.
51. Заказчик или Подрядчик могут расторгнуть договор до срока, указанного в договоре, если другой стороной совершено существенное нарушение условий договора, которое лишает его принципиальных условий, предусмотренных договором.
52. Существенное нарушение условий договора включает в себя следующее, но не ограничивается перечисленным:
1) Заказчик может расторгнуть договор, если Подрядчик неоднократно срывает сроки выполнения графика работ;
2) Подрядчик приостанавливает работы сроком до ____________________ количества дней, причем остановка не была санкционирована Заказчиком;
3) Подрядчик не устраняет Дефекты, указанные Заказчиком в течение обоснованного периода времени, определенного Заказчиком;
4) Заказчик дает Подрядчику указания задержать ход работ, и такое указание не отменятся в течение _____________ дней;
5) либо Заказчик, либо Подрядчик терпит банкротство или ликвидируется по каким-либо причинам, за исключением его реорганизации или объединения;
6) Заказчик не выплачивает Подрядчику подтвержденную Технадзором Заказчика сумму в течение _____________ дней, следующих за датой подтверждения суммы;

7) мердігер жобалау құжаттамасында және шарттық құжаттамада көрсетілген жұмыстарды жүргізу қағидаларын, нұсқаулықтар мен ережелерді ескермейтін болса, Мердігер бас тартады.
53. Егер шарт мердігердің шартты едәуір бұзуы себебінен бұзылса, Тапсырыс беруші Тапсырыс берушінің жаңа мердігерді таңдауға аванстары мен шығындарын шегере отырып, мердігерге нақты орындалған жұмыстар үшін қалған соманы төлейді. Егер Тапсырыс берушінің Шартты бұзуға байланысты шығындарының жалпы сомасы Мердігерге тиесілі жалпы сомадан асып кетсе, айырма Тапсырыс берушіге төленуге жататын борышты құрайды.
54. Мердігер қосалқы мердігерлік ұйымдармен жұмыстардың жалпы көлемінің (мердігерлік бағасының) екіден бір бөлігінен аспайтын көлемде шарттар жасаса алады және Тапсырысшының жазбаша рұқсатынсыз шартты үшінші тұлғаға бере алмайды. Қосалқы мердігерлердің болуы Тапсырыс беруші мен Мердігер арасындағы шарттың талаптарын өзгертпейді.
55. Мұндай жағдайларда Тапсырыс беруші барлық орындалған жұмыстардың, сатып алынған материалдардың құны, объектіден машиналар мен механизмдерді әкетуге арналған шығындар және Объектіні консервациялау құны үшін ақы төлеуді жүргізеді.
56. Жоғарыда санамаланған мән-жайларға байланысты Шарт жойылған кезде мердігердің шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана ақы талап етуге құқығы бар.
57. Шарт мынадай фактілердің бірі анықталған жағдайда кез келген кезеңде бұзылады:
1) Заңның 7-бабында көзделген шектеулерді бұзу;
2) сатып алуды ұйымдастырушы заңда көзделмеген әлеуетті өнім берушіге жәрдем көрсеткен жағдайларда жүзеге асырылады.
Егер шарт бұзылса, мердігер жұмысты дереу тоқтатады, объектіні консервациялауды және оны белгіленген тәртіппен Тапсырысшыға беруді қамтамасыз етеді.
58. Объектідегі Барлық материалдар мен жабдықтар, сондай-ақ уақытша құрылыстар мен орындалған құрылыс жұмыстары Тапсырыс берушінің меншігі болып саналады және егер шарт мердігердің Шарт талаптарын елеулі түрде бұзуы себебінен бұзылса, Шартты бұзуға байланысты қаржылық талқылаулар шешілгенге дейін оның иелігінде болады.
59. Егер Тапсырыс берушінің немесе мердігердің бақылауындағы дүлей зілзала, әскери іс-қимылдар немесе қандай да бір басқа форс-мажорлық оқиға шарттың орындалуын бұзса, Тапсырыс беруші шарттың тоқтатыла тұруын куәландырады.
Мердігер тоқтата тұру туралы хабарлама алғаннан кейін қысқа мерзімде объектіні консервациялауды қамтамасыз етеді және жұмысты тоқтатады. Тапсырыс беруші Мердігерге объект тоқтатылған күнге дейін орындалған жұмыстардың бүкіл көлемі үшін және Объектіні консервациялауға байланысты жұмыстар үшін ақы төлеуді жүргізеді.

7) Подрядчик пренебрегает правилами производства работ, инструкциями и положениями, указанными в проектной документации и договорной документации.
53. Если договор расторгается по причине существенного нарушения договора Подрядчиком, Заказчик оплачивает Подрядчику оставшиеся суммы за фактически выполненные работы, за вычетом авансов и издержек Заказчика на выбор нового Подрядчика. Если общая сумма затрат Заказчика, связанных с расторжением договора, превышает общую сумму, причитающуюся Подрядчику, разница составляет долг, подлежащий выплате Заказчику.
54. Подрядчик может заключать договоры с субподрядными организациями в объеме не более одной второй от общего объема работ (цены подряда) и не может передавать договор третьему лицу без письменного разрешения Заказчика. Наличие Субподрядчиков не меняет условия договора между Заказчиком и Подрядчиком.
55. В этих случаях Заказчик производит оплату за стоимость всех выполненных работ, приобретенных материалов, затрат на вывоз машин и механизмов с Объекта и стоимость консервации Объекта.
56. Когда договор аннулируется в силу вышеперечисленных обстоятельств, Подрядчик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения.
57. Договор расторгается на любом этапе в случае выявления одного из следующих фактов:
1) нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона;
2) оказания организатором закупок, не предусмотренных Законом содействия потенциальному поставщику.
Если договор расторгается, Подрядчик немедленно прекращает работы, обеспечивает консервацию Объекта и передачу его Заказчику в установленном порядке.
58. Все материалы и Оборудование, находящиеся на Объекте, а также временные сооружения и выполненные строительные работы считаются собственностью Заказчика и находятся в его распоряжении до разрешения финансовых разбирательств, связанных с расторжением договора, если договор расторгается по причине существенного нарушения условий договора Подрядчиком.
59. Если стихийное бедствие, военные действия или какое-либо другое форс-мажорное событие, не подконтрольное Заказчику или Подрядчику, срывают выполнение договора, Заказчик удостоверяет приостановку договора. Подрядчик в кратчайшие сроки после получения уведомления о приостановке обеспечивает консервацию Объекта и останавливает работы. Заказчик производит оплату Подрядчику за весь объем работ, выполненных до даты остановки Объекта, и за работы, связанные с консервацией Объекта.

60. Мердігер орындалған жұмыстарды және жұмыстарға байланысты барлық материалдарды, жабдықтарды, ресурстарды және өзге де позицияларды Климаттық жауын-шашынға, су тасқынына, аязға, өртке, ұрлыққа және өзге де себептерге байланысты зиянның, зақымданудың, жойылудың барлық түрлерінен қорғауды қамтамасыз етуге міндетті. Мердігер өз жұмыстарын жүргізу кезінде жоба бойынша басқа жұмыстарды, сондай-ақ Тапсырыс берушіге тиесілі меншікті және оған тиесілі құрылыстарды қандай да бір зақымдану түрлерінен немесе жолдарды, ғимараттарды, материалдар қоймаларын және жылжымалы және жылжымайтын мүліктің өзге де түрлерін қоса алғанда (бірақ онымен шектелмей) басқа да себептерден қорғауды қамтамасыз етеді. Жоғарыда айтылғандарға байланысты мердігер шеккен барлық шығындар Тапсырыс беруші тарапынан қосымша өтелуге жатпайды.
61. Тапсырыс беруші жоғарыда айтылған себептер бойынша мердігер жұмыстарының қандай да бір залалы немесе қандай да бір зақымдануы үшін олар толық аяқталғанға және қабылданғанға дейін жауап бермейді және мердігер қосымша өтемсіз жоғарыда баяндалғанның нәтижесінде қандай да бір залалдың, қандай да бір зақымданулардың және өзге де ақаулардың барлық түзетулерін жүзеге асырады.
62. Мердігер объектіге жеткізілуі тиіс мердігер жеткізетін барлық материалдар мен жабдықтарды жеткізуді, тасымалдауды, түсіруді және сақтауды ұйымдастыруға жауапты болады. Жеткізу тек мердігердің атына ғана жүзеге асырылады. Тапсырыс беруші ешқандай жағдайда көлік құралдарын жеткізуге, өңдеуге, сақтауға және олардың бос тұрып қалуына ақы төлеуге байланысты шығыстар үшін жауапты болмайды. Тапсырыс берушіге ешқандай жеткізілім жіберілмейді.
63. Мердігер Тапсырыс берушіге учаскеде материалдар мен жабдықтарды алу кестесін береді. Сақтау, қалау немесе қатарлау үшін Тапсырыс беруші рұқсат еткен учаскелер ғана пайдаланылуы мүмкін. Егер мердігер өзінің материалдары мен жабдықтарын түсіруді және сақтауды кідірткен жағдайда және егер мұндай кідірту жалпы жұмысты жүзеге асыруға зиян келтіруі мүмкін болса, Тапсырыс беруші мердігердің материалдары мен жабдықтарын түсіруді және сақтауды мердігердің есебінен жүзеге асыра алады (бірақ мұны істеуге міндетті емес). Бұл жағдайда Тапсырысшы мердігерді жұмыстың басталу күні мен орнын көрсете отырып, осындай жұмыстардың жүзеге асырылғаны туралы кемінде бір жұмыс күні бұрын хабардар етуге міндетті. Егер мұндай түсіруді немесе сақтауды Тапсырыс беруші жүзеге асырған жағдайда, жоғарыда аталғандардың зиянына немесе бүлінуіне байланысты барлық тәуекелді мердігер көтереді.

60. Подрядчик обеспечивает защиту выполненных работ и всех материалов, оборудования, ресурсов и прочих позиций, связанных с работами, от всех видов ущерба, повреждения, уничтожения, связанных с климатическими осадками, наводнением, морозом, пожаром, кражами и прочими причинами. Подрядчик при производстве своих работ обеспечивает защиту других работ по проекту, а также собственность, принадлежащую Заказчику, и принадлежащие ему сооружения от каких-либо видов повреждения или других причин, включая (но, не ограничиваясь этим) дороги, здания, склады материалов и прочие виды движимого и недвижимого имущества. Все затраты, понесенные Подрядчиком в связи с вышеизложенным, не подлежат дополнительному возмещению со стороны Заказчика.
61. Заказчик не несет ответственности за какой-либо ущерб или какие-либо повреждения работ Подрядчика по причинам вышеизложенным до их полного завершения и приемки, и Подрядчик без дополнительного возмещения осуществляет все исправления какого-либо ущерба, каких-либо повреждений и прочих дефектов в результате вышеизложенного.
62. Подрядчик несет ответственность за организацию поставок, транспортирования, разгрузки и хранения всех поставляемых Подрядчиком материалов и оборудования, которые должны быть доставлены на Объект. Поставки осуществляются исключительно на имя Подрядчика. Ни при каких обстоятельствах Заказчик не несет ответственность за расходы, связанные с поставкой, обработкой, хранением и оплатой простоя транспортных средств. Никакие поставки не адресуются Заказчику.
63. Подрядчик предоставляет Заказчику график получения материалов и оборудования на Участке. Для хранения, укладки или штабелирования могут использоваться только участки, санкционированные Заказчиком. В случае, если Подрядчик задерживает разгрузку и хранение своих материалов и оборудования, и если такая задержка может нанести ущерб осуществлению работ в целом, Заказчик может осуществить разгрузку и хранение материалов и оборудование Подрядчика (но не обязан делать это) за счет Подрядчика. В этом случае Заказчик уведомляет Подрядчика не менее чем за один рабочий день об осуществлении таких работ, с указанием даты начала и места работ. В случае, если такую разгрузку или хранение осуществляет Заказчик, весь риск, связанный с ущербом или повреждением вышеупомянутого, несет Подрядчик.

64. Тапсырыс беруші жеткізетін материалдар мен жабдықтарды Тапсырыс беруші мен мердігер бірлесіп қабылдайды және тексереді. Құрылыс алаңындағы жүкті түсіруді мердігер жүзеге асырады. Мұндай қабылдау мердігер дайындайтын қабылдау туралы жазбаша құжатпен куәландырылуға тиіс. Осындай материалдар мен жабдықтарға қатысты кез келген жетіспеушілік немесе зақымдану қабылдау туралы жазбаша құжатта нақты жазылуы тиіс. Мұндай материалдар мен жабдықтарды қабылдағаннан кейін мердігер осындай материалдар мен жабдықтарды өңдеу және сақтау үшін, сондай-ақ жоғарыда көрсетілгендер жоғалған немесе бүлінген жағдайларда толық жауапты болады. Мердігер өз жұмыстарын аяқтағаннан кейін қалған материалдардың немесе жабдықтардың кез келген артығы Тапсырыс берушіге қайтарылуға тиіс.
65. Егер шартта Тапсырысшының материалдарын немесе жабдықтарын жеткізу көзделген жағдайда, мердігер Тапсырысшыны жеткізу үшін қажетті болуы мүмкін мерзімдер туралы алдын ала хабардар етеді. Бұл мерзімдер мердігердің жұмыс кестесінде көзделеді.
66. Егер Шартқа сәйкес Тапсырыс беруші осы Шартта көзделген жұмыстарды орындау үшін негізделген мөлшерде электр энергиясы мен суды қамтамасыз етсе, мердігер қосуды орындауға және су мен электр энергиясын Тапсырыс беруші айқындайтын қосу нүктелерінен бөлуге жауапты болады. Осы қызметтермен қамтамасыз етудегі үзілістер жұмыс ұзақтығының мерзімін өзгерту үшін негіз болып табылуы мүмкін.
67. Мердігер учаске аумағын таза ұстайды. Мердігер учаскеден барлық құрылыс қоқыстарын алып тастауға және учаскені жедел ретке келтіруге міндетті.
68. Егер Мердігер учаскені осы Шарт талап еткендей таза ұстауға жағдайы болмаған жағдайда, Тапсырыс беруші шығыстарды мердігердің есебінен алып, осы жұмысты орындай алады.
69. Мердігер шартта айтылған барлық жұмыстар аяқталғаннан кейін Тапсырысшыға жұмыстардың аяқталғаны туралы хабарлама жібереді. Тапсырыс беруші жеті күн мерзімнен кешіктірмей Шартқа сәйкес жұмыстардың аяқталуын Бағалау жөніндегі комиссияны (жұмыс комиссиясы) тағайындайды.
70. Жұмыс комиссиясы мердігердің қатысуымен өткізіледі.
71. Жұмыс комиссиясы актісінің күні жұмыстардың аяқталған күні болып есептеледі.
72. Жұмыс комиссиясы кемшіліктер тізбесін жасайды және оларды жою мерзімін көрсетеді. Кемшіліктерді жою күні шарттың аяқталған күні болып табылады. Барлық кемшіліктерді жою фактісі объектіні пайдалануға түпкілікті қабылдау актісімен (мемлекеттік комиссияның актісімен) айқындалады.
73. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, өнім беруші тарапынан шарт бойынша жұмыстарды орындау не орындалған жұмыстардың кемшіліктерін жою жөніндегі міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс беруші шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, өнім беруші міндеттемелерін орындамаған жағдайда, Мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт сомасының 0,1% мөлшерінде не мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісінше орындалмаған міндеттеме сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алады.

64. Материалы и оборудование, поставляемые Заказчиком, принимаются и проверяются совместно Заказчиком и Подрядчиком. Разгрузку на стройплощадке осуществляет Подрядчик. Такая приемка должна быть засвидетельствована письменным документом о приемке, который подготавливается Подрядчиком. Любая недостача или повреждение применительно к таким материалам и оборудованию должны быть четко зафиксированы в письменном документе о приемке. После приемки таких материалов и оборудования Подрядчик несет полную ответственность за обработку и хранение таких материалов и оборудования, а также в случаях утраты или повреждения вышеуказанного. Любые излишки материалов или оборудования, остающиеся после завершения Подрядчиком своих работ, должны быть возвращены Заказчику.
65. В случае, если договором предусмотрена поставка материалов или оборудования Заказчика, Подрядчик заблаговременно уведомляет Заказчика о сроках, которые могут оказаться необходимыми для их поставки. Эти сроки предусматриваются графиком работ Подрядчика.
66. Если в соответствии с договором Заказчик обеспечивает электричество и воду в обоснованных количествах для выполнения работ, предусмотренных настоящим договором, Подрядчик несет ответственность за выполнение подключения и за распределение воды и электроэнергии от точек подключения, определяемых Заказчиком. Перерывы в обеспечении этими услугами могут являться основанием для изменения срока продолжительности работ.
67. Подрядчик содержит территорию Участка в чистоте. Подрядчик убирает с Участка весь строительный мусор и оперативно приводить Участок в порядок.
68. В случае, если Подрядчик окажется не в состоянии содержать Участок в чистоте, как того требует настоящий договор, Заказчик может выполнить эту работу, отнеся расходы за счет Подрядчика.
69. Подрядчик после окончания всех работ, оговоренных договором, направляет уведомление Заказчику об окончании работ. Заказчик не позднее чем в семидневный срок назначает комиссию по оценке завершенности работ согласно договору (рабочая комиссия).
70. Рабочая комиссия проводится с участием Подрядчика.
71. Дата Aкта Рабочей комиссии считается датой завершения работ.
72. Рабочая комиссия составляет перечень недоделок и указывает срок их устранения. Дата устранения недоделок является датой завершения договора. Факт устранения всех недоделок определяется актом окончательной приемки Объекта в эксплуатацию (актом Государственной комиссии).
73. За исключением форс-мажорных условий, за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по выполнению Работ либо устранению недостатков выполненных Работ по договору со стороны Поставщика Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы договора, в случае неисполненного поставщиком обязательства за каждый день просрочки, либо в размере 0,1 % от суммы ненадлежаще исполненного обязательства за каждый день просрочки.

74. Осы шарттың күшіне енген күні жұмыстардың басталу мерзімі болып есептеледі (не осы күн шартпен айқындалады).
75. Мердігер жұмыстар басталғаннан кейін күнтізбелік күннен кешіктірмей (күндер санын көрсету) осы шарт бойынша жұмыстардың барлық түрлерін аяқтауды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
Бұл ретте сатып алу туралы шарт бойынша жұмыстарды орындаудың ең аз мерзімі кемінде күнтізбелік он бес күн.
76. Тапсырыс беруші Мердігерге осы шарт бойынша орындалған көлем үшін осы Шартта айтылған соманы төлеуге міндеттенеді.
77. Мердігер орындаған жұмыстар сомасынан ай сайын (немесе басқа кезеңді көрсету) Тапсырыс беруші орындалған жұмыстар құнының 5% ұстап қалады, олар барлық жұмыстарды орындағаннан және кемшіліктер мен ақаулар тізбесі жойылғаннан кейін мердігерге төленеді (бұдан әрі - түпкілікті төлем).
78. Осы шарт бойынша түпкілікті төлемді мердігер осы шарт бойынша міндеттемелерді және оның Ақауларды түзету жөніндегі барлық міндеттемелерін толық орындаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге жүргізеді.
79. Осы Шартта белгіленген тәртіппен тапсырысшы мен мердігер келіскен өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де талаптар көзделуі мүмкін.
80. Мердігер шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда (егер мұндай қамтамасыз етуді енгізу тендерлік құжаттамада көзделсе) енгізуге міндетті.
81. Осы шарт Қағидаларда көрсетілген жағдайларда өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
82. Тараптардың мекенжайлары мен деректері:
Тапсырыс беруші_________________________
(толық атауы)
(мекенжайы)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Т.А.Ә. (бар болса))
_________________________
(қолы)
"___" ____________ ____ г.
МО. Тапсырыс беруші
(толық атауы)
_________________________
_________________________
(мекенжайы)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Т.А.Ә. (бар болса))
_________________________
(қолы)
"___" ____________ ____ г.
МО.
Қол қойылған күні
__________________________________________________________________
Осы жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шарт Тапсырыс берушінің жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыруы процесінде Тапсырыс беруші мен Өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді. Тапсырыс беруші осы шартты пайдалана отырып, сатып алу қорытындылары негізінде өзінің жұмыстарды сатып алу туралы шартының түпкілікті жобасын әзірлейді. Бұл ретте осы шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде сатып алу туралы заңнамаға, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, Өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес келуге тиіс. Осы шартта курсивпен бөлінген түсіндірмелерді Тапсырыс беруші толтыруға тиіс.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
45-қосымша
Көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шарт
(Орналасқан жері)
_________________________________________________, деп аталатын
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
Бұдан әрі тапсырыс беруші, ______________________________________,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
бір тараптан және __________________________________________________
(Өнім берушінің - тендер жеңімпазының толық атауы)
атынан, бұдан әрі Өнім беруші деп аталатын,
____________________________________________________________________,
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
__________________________________________ негізінде әрекет ететін,
(Жарғының, Ереженің және т. б.)
екінші тараптан, "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) негізінде (тендердің, бір көздің тәсілімен баға ұсыныстарының) ____________________________________ өткен
___________________ "___" _________ _______ жылы осы сатып алу туралы шарт (бұдан әрі - шарт) жасасты және төмендегілер туралы уағдаласты:

74. Сроком начала работ считается дата вступления в силу настоящего договора (либо данная дата определяется договором).
75. Подрядчик обязуется обеспечить завершение всех видов работ по настоящему договору не позднее (указать количество дней) календарных дней после начала работ.
При этом минимальный срок выполнения работ по договору о закупках не менее пятнадцати календарных дней.
76. Заказчик обязуется выплатить Подрядчику за объем выполненных по настоящему договору сумму, оговоренную в настоящем договоре.
77. Из суммы выполненных Подрядчиком работ ежемесячно (или указать другой период) Заказчик удерживает 5 % стоимости выполненных работ, которые выплачиваются Подрядчику после выполнения всех работ и устранения перечня недоделок и дефектов (далее – окончательная оплата).
78. Окончательная оплата по настоящему договору производится Заказчиком Подрядчику при условии полного выполнения Подрядчиком обязательств по настоящему договору и всех его обязательств по исправлению Дефектов.
79. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Подрядчиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
80. Подрядчик вносит обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации (если внесение такого обеспечения предусматривается в тендерной документации).
81. Настоящий договор вступает в силу после внесения Поставщиком обеспечения исполнения договора, в случаях указанных Правилами.
82. Aдреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ____________ ____ г.
МП. Заказчик
_________________________
(полное наименование)
_________________________
_________________________
(адрес)
_________________________
(телефон, факс)
_________________________
(Ф.И.О. (при наличии))
_________________________
(подпись)
"___" ___________ ____ г.
МП.
Дата подписания __________
Настоящий Типовой договор о закупках работ регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Подрядчиком в процессе осуществления Заказчиком закупок работ. Заказчик, используя настоящий договор, разрабатывает на основании итогов закупок свой проект договора о закупках работ. При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, в том числе по закупкам, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Подрядчика и протоколу об итогах тендера. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
Приложение 45
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Типовой договор о закупках услуг
_______________________ "____" _________________ _________________ г.
(место нахождения)
___________________________, именуемый (ое)(ая)
(полное наименование заказчика)
в дальнейшем Заказчик, в лице _______________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) уполномоченного лица)
с одной стороны и __________________________________________________,
(полное наименование поставщика-победителя тендера)
именуемый (ое)(ая) в дальнейшем поставщик, в лице ___________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
уполномоченного лица) действующего на основании
____________________________________________________________________
(Устава, Положения и т.п.) с другой стороны, на основании Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и итогов закупок (способом тендера, ценовых предложений, одного источника), _______________________________________ прошедших ________________
"___" ______________________ году заключили настоящий Договор о закупках (далее – договор) и пришли к соглашению о нижеследующем:

1. Өнім беруші Тапсырыс берушіге мөлшердегі сомаға (соманы цифрмен және жазбаша көрсету) (бұдан әрі - шарттың бағасы) қызметтер көрсетуге міндеттенеді.
Бұл ретте ҚҚС сомасы (соманы цифрмен және жазбаша көрсету), акциз сомасы (соманы цифрмен және жазбаша көрсету) құрайды.
2. Осы Шартта төменде санамаланған ұғымдар мынадай түсіндірмеге ие болады:
1) шарт – Заңға және Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес Тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында жасалған, жазбаша нысанда тіркелген, Тараптар оған барлық қосымшаларымен және толықтыруларымен, сондай-ақ шартта сілтемелер жасалған барлық құжаттамамен қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) шарттың бағасы – Тапсырыс беруші өзінің шарттық міндеттемелерін толық орындағаны үшін шарт шеңберінде Өнім берушіге төлеуге тиіс сома;
3) көрсетілетін қызметтер – Тапсырыс берушінің қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағытталған, заттық нәтижесі жоқ қызмет;
4) Тапсырыс беруші – кейіннен сатып алу құқығымен жеке тұлғаларға немесе мемлекеттік емес заңды тұлғаларға сенімгерлік басқаруға берілген, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі заңды тұлғаларды қоспағанда, ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар және дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге, ұлттық компанияларға тікелей немесе жанама тиесілі ұйымдар, сондай-ақ әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар;
5) Өнім беруші – Тапсырыс берушімен жасалған сатып алу туралы шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум).
3. Төменде келтірілген құжаттар мен оларда айтылған шарттар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы шарт;
2) сатып алынатын қызметтердің тізбесі;
3) техникалық ерекшелігі;
4) шарттың орындалуын қамтамасыз ету.
4. Өнім беруші шарт жасалған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Қағидаларда белгіленген жағдайларда және мөлшерде шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізеді. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің бірін таңдауға құқылы:
1) Тапсырыс берушінің банк шотына енгізілетін кепілді ақшалай жарнаны қамтиды;

1. Поставщик обязуется оказать Заказчику услуги на сумму в размере (указать сумму цифрами и прописью) (далее – цена договора).
При этом сумма НДС составляет (указать сумму цифрами и прописью), сумма акциза (указать сумму цифрами и прописью).
2. В данном договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) договор – гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Поставщиком в соответствии с Законом и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, зафиксированный в письменной форме, подписанный сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) цена договора – сумму, которая должна быть выплачена Заказчиком Поставщику в рамках договора за полное выполнение своих договорных обязательств;
3) услуги – деятельность, направленная на удовлетворение потребностей Заказчика, не имеющая вещественного результата;
4) заказчик – национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компаний и организаций, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальным управляющим холдингам, национальным холдингам, национальным компаниям, а также социально-предпринимательские корпорации, за исключением юридических лиц, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальным компаниям, переданных в доверительное управление физическим лицам или негосударственным юридическим лицам с правом последующего выкупа;
5) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве контрагента Заказчика в заключенном с ним договоре о закупках.
3. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий договор;
2) перечень закупаемых услуг;
3) техническая спецификация;
4) обеспечение исполнения договора.
4. Поставщик в течение десяти рабочих дней со дня заключения договора вносит обеспечение исполнения договора, в случаях и в размере, установленных Правилами. Поставщик вправе выбрать один из следующих видов обеспечения исполнения договора:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет Заказчика;

2) банк кепілдігі.
3) Қағидаларға сәйкес жасалатын өнім берушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шарты.
5. Өнім берушінің шарт бойынша міндеттемелер толық орындалғанға дейін үшінші тұлғаларда енгізілген кепілдікті ақшалай жарнаға тұтастай не оның бір бөлігін талап ету құқығының туындауына әкеп соғатын іс-әрекеттер жасауына жол берілмейді. Тапсырыс берушінің өнім беруші енгізген кепілдік ақшалай жарнаны Қағидаларда көзделмеген мақсаттарға пайдалануына жол берілмейді.
6. Тапсырыс берушілер бір қаржы жылынан астам мерзімге шартты сатып алған жағдайда жасасуы мүмкін:
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларда бір қаржы жылынан астам мерзімге көрсетілетін қызметтерді сатып алуға құқылы.
Бұл ретте қолданылу мерзімі бір қаржы жылынан асатын осындай шарттарды көзделгеннен жоғары жағдайларда бәсекелестік негізде өткізілген сатып алу қорытындылары бойынша айқындалған өнім берушілермен ғана жасасуға жол беріледі.
7. Тапсырыс берушілер іс-шараларды орындау үшін қажетті тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы ұзақ мерзімді шартты басқару органы немесе аталған тұлғалардың жоғары органы бекіткен даму жоспарында (бизнес-жоспарда) белгіленген келесі (кейінгі) қаржы жылында (жылдарында) аяқтау мерзімімен жасаса алады.
8. Жылдық қаржылық есептіліктің аудиті бойынша сатып алу туралы шарт үш жылдан аспайтын мерзімге жасалуы мүмкін.
9. Өнім беруші қызметті көрсетуге, ал Тапсырыс беруші Өнім берушінің тендерлік өтініміне және осы шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына сәйкес саны мен сапасы бойынша қызметті қабылдауға және төлеуге міндеттенеді.
Төлем түрі __________________________________________________
(аудару, қолма-қол есеп айырысу және т. б.)
10. Төлем мерзімдері ______________________________________________
(мысал: межелі пунктте қызмет көрсетілгеннен кейін % немесе алдын ала төлем және т. б.)
11. Төлем алдындағы қажетті құжаттар: _____________
(шот-фактура немесе қабылдап алу-беру актісі немесе т. б.)
Сатып алу туралы шарт Қағидаларда көзделген жағдайларда сатып алу туралы шартқа өзгерістер енгізу талаптарын көздейді.
Жобаға не жасалған шартқа өткізілген шарттарының мазмұнын өзгерте алатын өзгерістер және (немесе) Қағидаларда көзделмеген негіздер бойынша өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсыныстар енгізуге жол берілмейді.
12. Осы Шарт шеңберінде көрсетілетін Қызметтер техникалық ерекшелікте көрсетілген стандарттарға сәйкес келуі немесе олардан жоғары болуы тиіс.
13. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз шарттың мазмұнын немесе оның қандай да бір ережелерін, сондай-ақ Тапсырыс беруші немесе осы Шартты орындау үшін Өнім беруші тартқан персоналды қоспағанда, оның атынан басқа тұлғалар ұсынған техникалық құжаттаманы, жоспарларды, сызбаларды, модельдерді, үлгілерді немесе ақпаратты ешкімге ашпайды.
Көрсетілген ақпарат бұл персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қаншалықты қажет болса, сондай шамада берілуге тиіс.

2) банковскую гарантию.
5. Поставщиком не совершает действия, приводящие к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до полного исполнения обязательств по договору. Заказчик не использует гарантийный денежный взнос, внесенный Поставщиком, на цели, не предусмотренные Правилами.
6. Договор на срок более одного финансового года может быть заключен в случае приобретения услуг на срок более одного финансового года в случаях, установленных законами Республики Казахстан.
При этом заключение таких договоров со сроком действия более одного финансового года в случаях, выше предусмотренных, осуществляется только с поставщиками, определенными по итогам закупок, проведенных на конкурентной основе.
7. Заказчики могут заключить долгосрочный договор о закупках товаров, услуг, необходимых для выполнения мероприятия со сроком завершения в следующем (последующие) финансовом году (годы), установленном в плане развития (бизнес-плане), утвержденном органом управления или высшим органом указанных лиц.
8. Договор о закупках по аудиту годовой финансовой отчетности может быть заключен на срок не более трех лет.
9. Поставщик обязуется оказать услугу, а Заказчик принять и оплатить услугу в количестве и качестве в соответствии с тендерной заявкой Поставщика и тендерной документацией Заказчика, являющимися неотъемлемой частью настоящего договора.
Форма оплаты __________________________________________________
(перечисление, за наличный расчет, и т.д.)
10. Сроки выплат ______________________________________________
(пример: % после оказания услуг в пункте назначения или предоплата и т.д.)
11. Необходимые документы, предшествующие оплате: _____________
(счет-фактура или акт приемки-передачи или т.п.)
Договор предусматривает условия внесения изменений в договор, в случаях, предусмотренных Правилами.
В проект либо заключенный договор не вносятся изменения, которые могут изменить содержание условий проведенных закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по основаниям, не предусмотренным Правилами.
12. Услуги, оказываемые в рамках данного договора, должны соответствовать или быть выше стандартов, указанных в технической спецификации.
13. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не раскрывает кому-либо содержание договора или какого-либо из его положений, а также технической документации, планов, чертежей, моделей, образцов или информации, предоставленных Заказчиком или от его имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Поставщиком для выполнения настоящего договора.
Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.

14. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз жоғарыда аталған қандай да бір құжаттарды немесе ақпаратты Шартты іске асыру мақсатынан басқа мақсатта пайдаланбайды.
15. Жоғарыда көрсетілгеннің бірде-бір тармағы Өнім берушіні осы Шарт бойынша кепілдіктерден немесе басқа да міндеттемелерден босатпайды.
16. Осы Шарт шеңберінде Өнім беруші тендерлік құжаттамада көрсетілген қызметтерді ұсынады.
17. Тапсырыс беруші Шартта көрсеткен бағалар өнім беруші өзінің тендерлік өтінімінде көрсеткен бағаларға сәйкес келуге тиіс.
18. Екі тарап қол қойған жазбаша өзгерістерді қоспағанда, шарт құжаттарына ешқандай ауытқуларға немесе өзгерістерге (сызбалар, жобалар немесе техникалық ерекшеліктер, тиеп-жөнелту, буып-түю әдісі, жеткізу орны немесе өнім беруші ұсынатын қызметтер және т.б.) жол берілмейді.
19. Егер кез келген өзгеріс Өнім берушіге шарт бойынша қызмет көрсету үшін қажетті құнның немесе мерзімдердің азаюына әкелетін болса, онда шарттың бағасы тиісті түрде түзетіледі, ал шартқа тиісті түзетулер енгізіледі.
Өнім берушінің осы баптың шеңберінде Түзету жүргізуге барлық сұрау салулары өнім беруші тапсырыс берушіден өзгерістер туралы өкім алған күннен бастап 30 (отыз) күн ішінде ұсынылуға тиіс.
20. Өнім беруші Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін біреуге толықтай да, ішінара да бермейді.
21. Егер бұл тендерлік өтінімнің құжаттарында айтылған болса, өнім беруші Тапсырыс берушіге осы Шарт шеңберінде жасалған барлық қосалқы мердігерлік шарттардың көшірмелерін ұсынады.
Қосалқы мердігерлердің болуы өнім берушіні Шарт бойынша материалдық немесе басқа жауапкершіліктен босатпайды.
22. Қызметтер көрсетуді Өнім беруші кестеге сәйкес жүзеге асыруға тиіс.
23. Өнім беруші тарапынан қызмет көрсетуді орындауды кешіктіру оған жүктелетін мынадай санкцияларға әкелуі мүмкін:
Тапсырыс берушінің Шартты орындауды қамтамасыз етуді ұстап қалумен шартты бұзуы не уақтылы жеткізбегені үшін тұрақсыздық айыбын төлеуі.
24. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, өнім беруші тарапынан шарт бойынша қызметтер көрсету жөніндегі міндеттемелерді орындамағаны не тиісінше орындамағаны үшін Тапсырыс беруші шарт шеңберінде өзінің басқа құқықтарына нұқсан келтірмей, өнім беруші орындамаған міндеттеме жағдайында мерзімі өткен әрбір күн үшін шарт сомасының 0,1% мөлшерінде не мерзімі өткен әрбір күн үшін тиісінше орындалмаған міндеттеме сомасының 0,1% мөлшерінде тұрақсыздық айыбын (айыппұлды, өсімпұлды) өндіріп алады.
25. Шарттың талаптарын бұзғаны үшін қандай да бір басқа санкцияларға нұқсан келтірмей, Тапсырыс беруші Өнім берушіге міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, осы шартты немесе ішінара бұза алады:
а) егер Өнім беруші шартта көзделген мерзімде(мерзімде) немесе Тапсырыс беруші ұсынған осы шарттың ұзартылған кезеңі ішінде қызметтің бір бөлігін немесе барлығын көрсете алмаса;
б) егер Өнім беруші шарт бойынша өзінің қандай да бір басқа міндеттемелерін орындай алмаса.

14. Поставщик без предварительного письменного согласия Заказчика не использует какие-либо вышеперечисленные документы или информацию, кроме как в целях реализации договора.
15. Ни один пункт вышеуказанного не освобождает Поставщика от гарантий или других обязательств по данному договору.
16. В рамках данного договора Поставщик предоставляет услуги, указанные в тендерной документации.
17. Цены, указанные Заказчиком в договоре, должны соответствовать ценам, указанным Поставщиком в его тендерной заявке.
18. Никакие отклонения или изменения (чертежи, проекты или технические спецификации, метод отгрузки, упаковки, место доставки, или Услуги, предоставляемые поставщиком и т.д.) в документы договора не разрешаются, за исключением письменных изменений, подписанных обеими сторонами.
19. Если любое изменение ведет к уменьшению стоимости или сроков, необходимых Поставщику для оказания услуги по договору, то цена договора соответствующим образом корректируется, а в договор вносятся соответствующие поправки.
Все запросы Поставщика на проведение корректировки в рамках данной статьи должны быть предъявлены в течение 30 (тридцати) дней со дня получения Поставщиком распоряжения об изменениях от Заказчика.
20. Поставщик ни полностью, ни частично не передает кому-либо свои обязательства по настоящему договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
21. Поставщик предоставляет Заказчику копии всех субподрядных договоров, заключенных в рамках данного договора, если это оговорено в документах тендерной заявки.
Наличие субподрядчиков не освобождает Поставщика от материальной или другой ответственности по договору.
22. Предоставление Услуг должно осуществляться Поставщиком в соответствии с графиком.
23. Задержка с выполнением оказания услуги со стороны Поставщика может привести к следующим санкциям, возлагаемым на него:
расторжение Заказчиком договора с удержанием обеспечения исполнения договора либо выплата неустойки за несвоевременную поставку.
24. За исключением форс-мажорных условий, за неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств по оказанию услуг по договору со стороны Поставщика, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках договора взыскивает неустойку (штраф, пеню) в размере 0,1 % от суммы договора в случае неисполненного поставщиком обязательства за каждый день просрочки либо в размере 0,1 % от суммы ненадлежаще исполненного обязательства за каждый день просрочки.
25. Без ущерба каким-либо другим санкциям за нарушение условий договора Заказчик может расторгнуть настоящий договор или частично, направив Поставщику письменное уведомление о неисполнении обязательств:
а) если Поставщик не может оказать часть или всю услугу в срок(и), предусмотренные договором, или в течение периода продления этого договора, предоставленного Заказчиком;
б) если Поставщик не может выполнить какие-либо другие свои обязательства по договору.

26. Егер Шартты орындауды кешіктіру форс-мажорлық мән-жайлардың нәтижесі болып табылса, өнім беруші өзінің шарттың орындалуын қамтамасыз етуінен айырылмайды және тұрақсыздық айыбын төлеуге немесе шарттың талаптарын орындамауына байланысты оны бұзуға жауапты болмайды.
27. Осы шарттың мақсаттары үшін "форс-мажор" Өнім беруші тарапынан бақылауға бағынбайтын, өнім берушінің жаңсақтығына немесе ұқыпсыздығына байланысты емес және күтпеген сипаттағы оқиғаны білдіреді.
Мұндай оқиғалар соғыс қимылдары, табиғи немесе дүлей зілзалалар, індет, карантин және тауарларды жеткізуге эмбарго сияқты іс-қимылдарды қамтуы мүмкін, бірақ олармен шектелмейді.
28. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Өнім беруші Тапсырыс берушіге осындай мән-жайлар және олардың себептері туралы дереу жазбаша хабарлама жібереді.
Егер Тапсырыс берушіден өзге жазбаша нұсқаулықтар келіп түспесе, Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін мүмкіндігінше орындауды жалғастырады және форс-мажорлық мән-жайларға байланысты емес шартты орындаудың баламалы тәсілдерін іздейді.
29. Егер өнім беруші банкрот немесе төлеуге қабілетсіз болса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, шартты кез келген уақытта бұза алады.
Бұл жағдайда бұзу дереу жүзеге асырылады және егер шартты бұзу зиян келтірмесе немесе іс-әрекеттерді жасауға немесе Тапсырыс берушіге қойылған немесе кейіннен қойылатын санкцияларды қолдануға қандай да бір құқықтарды қозғамаса, Тапсырыс беруші Өнім берушіге қатысты ешқандай қаржылық міндет көтермейді.
30. Тапсырыс беруші Өнім берушіге тиісті жазбаша хабарлама жібере отырып, Қағидаларға сәйкес шартты одан әрі орындаудың орынсыздығына байланысты оны кез келген уақытта бұза алады.
Хабарламада шартты бұзудың себебі көрсетіледі, күші жойылған шарттық міндеттемелердің көлемі, сондай-ақ шартты бұзудың күшіне енген күні айтылады.
31. Жоғарыда көрсетілген мән-жайларға байланысты шарт жойылған кезде Өнім беруші шарт бойынша бұзуға байланысты оны бұзатын күнгі іс жүзіндегі шығындар үшін ғана төлемді талап етуге құқылы.
32. Шарт Заңның 7-бабында көзделген шектеулердің бұзылуы анықталған, сондай-ақ сатып алуды ұйымдастырушы Өнім берушіге Қағидаларда көзделмеген жәрдем көрсеткен жағдайларда кез келген кезеңде бұзылуы мүмкін.
Өнім берушінің осы негіздер бойынша шартты бұзуға байланысты шығындар үшін ғана төлемді талап етуге құқығы жоқ.
33. Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша немесе оған байланысты олардың арасында туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер процесінде шешуге барлық күш-жігерін салуға тиіс.

26. Поставщик не лишается своего обеспечения исполнения договора и не несет ответственность за выплату неустоек или расторжение договора в силу неисполнения его условий, если задержка с исполнением договора является результатом форс-мажорных обстоятельств.
27. Для целей настоящего договора "форс-мажор" означает событие, неподвластное контролю со стороны Поставщика, не связанное с просчетом или небрежностью Поставщика и имеющее непредвиденный характер.
Такие события могут включать, но не ограничиваться действиями, такими как: военные действия, природные или стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
28. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Поставщик незамедлительно направляет Заказчику письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.
Если от Заказчика не поступает иных письменных инструкций, Поставщик продолжает выполнять свои обязательства по договору, насколько это целесообразно, и ведет поиск альтернативных способов выполнения договора, не зависящих от форс-мажорных обстоятельств.
29. Заказчик может в любое время расторгнуть договор, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление, если Поставщик становится банкротом или неплатежеспособным.
В этом случае расторжение осуществляется немедленно, и Заказчик не несет никакой финансовой обязанности по отношению к Поставщику при условии, если расторжение договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
30. Заказчик может в любое время расторгнуть договор в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения в соответствии с Правилами, направив Поставщику соответствующее письменное уведомление.
В уведомлении указывается причина расторжения договора, оговариваются объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения договора.
31. Когда договор аннулируется в силу вышеуказанных обстоятельств, Поставщик имеет право требовать оплату только за фактические затраты, связанные с расторжением по договору, на день расторжения.
32. Договор может быть расторгнут на любом этапе в случаях выявления нарушения ограничений, предусмотренных статьей 7 Закона, а также оказания организатором закупок содействия Поставщику, не предусмотренного Правилами.
Поставщик не имеет права требовать оплату только за те затраты, связанные с расторжением договора по данным основаниям.
33. Заказчик и Поставщик должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по договору или в связи с ним.

34. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен өнім беруші шарт бойынша дауды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені бұл мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
35. Шарт Қазақстан Республикасы салық заңнамасының, Еуразиялық экономикалық одақтың кеден заңнамасының және (немесе) Қазақстан Республикасы кеден заңнамасының талаптарына сәйкес қосылған құн салығын және акциздерді төлеу шарттарын қамтиды.
36. Қазақстан Республикасының бейрезидентімен шарт жасалған жағдайда, Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын ескере отырып, ол ұсынатын нысанда шартты ресімдеуге жол беріледі.
37. Шарт қазақ және/немесе орыс тілдерінде жасалады. Шартты төрелікте қарау қажет болған жағдайда шарттың қазақ және/немесе орыс тілдеріндегі данасы қаралады. Тараптар алмасатын шартқа қатысты барлық хат алмасу және басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуге тиіс.
38. Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жасалады.
39. Шартқа сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс, электрондық пошта арқылы
немесе факс түрінде жіберіледі.
40. Хабарлама жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енудің көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) осы күндердің қайсысы кешірек болатынына байланысты күшіне енеді.
41. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төленуге жатады.
42. Өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлемде және шарттарда енгізуге міндетті.
43. Осы шартта Тапсырыс беруші мен өнім беруші белгіленген тәртіппен келіскен өзге де айыппұл санкциялары не Қазақстан Республикасының заңнамасына қайшы келмейтін өзге де талаптар көзделуі мүмкін.
44. Осы шарт Қағидаларда көрсетілген жағдайларда өнім беруші шартқа қол қойғаннан кейін және оны орындауды қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін күшіне енеді.
45. Тараптардың мекенжайлары мен деректемелері:
Тараптардың деректемелері:
Тапсырыс беруші:
<Тапсырыс берушінің толық атауы>
<Тапсырыс берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН <Тапсырыс берушінің БСН>
БСК <Тапсырыс берушінің БСК>
ЖСК <Тапсырыс берушінің ЖСК>
<Банктің атауы>
Тел.: <Тапсырыс берушінің телефоны>
<Тапсырыс берушінің лауазымы>
<Тапсырыс берушінің ТАӘ> өнім беруші:
<толық Өнім иесінің атауы>
<Өнім берушінің толық заңды мекенжайы>
БСН/ССН/СЕН <БСН / ССН / СЕН>
<Өнім берушінің БИК>
ЖСК <Өнім берушінің ЖСК>
<Банктің атауы>
< Өнім берушінің телефоны>
< Өнім берушінің лауазымы>
<Өнім берушінің аты-жөні>
Қол қойылған күні ______________
Осы көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы үлгілік шарт Тапсырыс берушінің тауарларды/көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыруы процесінде тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында туындайтын құқықтық қатынастарды реттейді.
Тапсырыс беруші осы шартты пайдалана отырып, сатып алу қорытындылары негізінде өзінің тауарларды/көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шартының түпкілікті жобасын әзірлейді.
Бұл ретте осы шартқа енгізілетін кез келген өзгерістер мен толықтырулар Қазақстан Республикасының заңнамасына, оның ішінде сатып алулары туралы заңнамаға, Тапсырыс берушінің тендерлік құжаттамасына, өнім берушінің тендерлік өтініміне және тендер қорытындылары туралы хаттамаға сәйкес келуге тиіс. Осы шартта курсивпен бөлінген түсіндірмелерді Тапсырыс беруші толтыруға тиіс.
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
46-қосымша
Банк кепілдігі (сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз ету нысаны)
Банктің атауы: _________________________________________
(банктің атауы мен деректемелері)
Кімге: _______________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы мен деректемелері)
Кепілді міндеттеме № ______ ________________ "___" _______ ___ ж.
(орналасқан жері)
"Өнім беруші" ___________________________ (өнім берушінің атауы)
_____________________________________________________________
(тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің
сипаттамасы) жеткізуге (орындауға, көрсетуге) _____ __________ ___ ж.
№ ___ сатып алу туралы шарт (бұдан әрі – Шарт) жасасқанын
(жасасатынын)* және Сіз Шартта Өнім беруші жалпы
сомасы________________________________ теңгеге банктік кепілдік
түрінде оның орындалуын қамтамасыз етеді деп көздегеніңізді назарға
ала отырып, осымен______________________________________________
________ (банктің атауы) жоғарыда көрсетілген шарт бойынша кепілгер
болып табылатынымызды және Сіздің төлеуге жазбаша талабыңызды,
сондай-ақ Өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамағанын
немесе тиісінше орындамағанын жазбаша растауды алғаннан кейін Сізге
_______________________________ (сомасы санмен және жазумен) тең
соманы төлеуге өзімізге қайтарусыз міндеттеме аламыз. Осы кепілді
міндеттеме қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және Өнім беруші
Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық орындаған сәтке дейін әрекет
етеді. Осы кепілді міндеттемеге байланысты туындайтын барлық құқықтар
мен міндеттер Қазақстан Республикасының заңнамасымен реттеледі.
Кепілгерлердің қолы/электронды-сандық күні және мекенжайы
қолтаңбасы, мөрі (қағаз тасығышта)
(Банктің (банк филиалының) атынан оның бірінші басшысы немесе оның орынбасары және банктің бас бухгалтері).
Ұлттық әл-ауқат қорын және
Ұлттық әл-ауқат қорының
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің сатып
алуын жүзеге асыру
қағидаларына
47-қосымша
Келісу комиссиясы отырысының
№ ____ хаттамасы
қала                         "__" _______ 20 жыл
ҚАТЫСҚАНДАР:
Келісу комиссиясының төрағасы: _____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
Келісу комиссиясының мүшелері: ___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы) ________________________________
____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы) Келісу комиссисының хатшысы:
________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы)
ШАҚЫРЫЛҒАНДАР:
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі, шақырылған тұлғалардың лауазымы)
Өтініш ________________________________________________________
(сатып алу қорытындылары туралы хаттаманың және хабарламаның нөмірі мен күні көрсетіледі)
Тапсырыс берушінің атауы
______________________________________________________________.
Қатысқан келісу комиссиясының мүшелерінің саны: _____.
Келісу комиссиясы мүшелерінің дауыс беру қорытындылары:
Мәселе мәні/ келісу комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Решение членов согласительной комиссии
Әлеуетті өнім берушіні сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару (қолдаймын/қарсымын)
Әлеуетті өнім берушіні сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығарудан бас тарту (қолдаймын/қарсымын)
Мәселе мәні
1
Келісу комиссия төрағасының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
2
Келісу комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
3
Келісу комиссия мүшесінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ҚОРЫТЫНДЫ:
Келісу комиссиясының дауыс беру нәтижелері негізінде қабылданған
ШЕШІМ:
_______________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушіні сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығару
туралы не осындай шешім қабылдауды негіздей отырып, әлеуетті өнім берушіні сатып
алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен шығарудан бас тарту туралы)
Келісу комиссиясының төрағасы:
_________________________________________________________________
(қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Келісу комиссиясының мұшесі:
________________________________________________________________
(қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
_______________________________________________________________
(қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Келісу комиссиясының хатшысы:
________________________________________________________________
(қолы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))

34. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Поставщик не могут разрешить спор по договору, любая из сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
35. Договор содержит условия уплаты налога на добавленную стоимость и акцизов в соответствии с требованиями налогового законодательства Республики Казахстан, таможенного законодательства Евразийского экономического союза и (или) таможенного законодательства Республики Казахстан.
36. В случае заключения договора с нерезидентом Республики Казахстан договора оформляется в предлагаемой им форме с учетом требований законодательства Республики Казахстан.
37. Договор составляется на казахском и/или русском языках. В случае необходимости рассмотрения договора в арбитраже, рассматривается экземпляр договора на казахском и/или русском языках. Вся относящаяся к договору переписка и другая документация, которой обмениваются стороны, должны соответствовать данным условиям.
38. Договор составляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
39. Любое уведомление, которое одна сторона направляет другой стороне в соответствии с договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса, электронной почте или факса с последующим предоставлением оригинала.
40. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
41. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
42. Поставщик вносит обеспечение исполнения договора в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
43. Настоящим договором могут быть предусмотрены иные штрафные санкции, согласованные Заказчиком и Поставщиком в установленном порядке, либо иные условия, не противоречащие законодательству Республики Казахстан.
44. Настоящий договор вступает в силу после подписания и после внесения Поставщиком обеспечения исполнения договора, в случаях, указанных в Правилах.
45. Aдреса и реквизиты Сторон:
Реквизиты Сторон:
Заказчик:
<полное наименование Заказчика>
<Полный юридический адрес Заказчика>
БИН <БИН Заказчика>
БИК <БИК Заказчика>
ИИК <ИИК Заказчика>
<Наименование банка>
Тел.: <телефон Заказчика>
<должность Заказчика>
<ФИО Заказчика> Поставщик:
<полное наименование Поставщика>
<Полный юридический адрес Поставщика>
БИН/ИНН/УНП <БИН/ИНН/УНП
Поставщика>
БИК <БИК Поставщика>
ИИК <ИИК Поставщика>
<Наименование банка>
<телефон Поставщика>
<должность Поставщика>
<ФИО Поставщика>
Дата подписания ______________
Настоящий Типовой договор о закупках услуг регулирует правоотношения, возникающие между Заказчиком и Поставщиком в процессе осуществления Заказчиком закупок товаров/услуг.
Заказчик, используя настоящий договор, разрабатывает на основании итогов закупок свой окончательный проект договора о закупках товаров/услуг.
При этом любые вносимые в настоящий договор изменения и дополнения должны соответствовать законодательству Республики Казахстан, в том числе по закупкам, тендерной документации Заказчика, тендерной заявке Поставщика и Протоколу об итогах тендера. Выделенные в настоящем договоре курсивом разъяснения должны заполняться Заказчиком.
Приложение 46
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
Банковская гарантия (форма обеспечения исполнения договора о закупках)
Наименование банка:
_____________________________________________
(наименование и реквизиты банка)
Кому: _________________________________________________________
(наименование и реквизиты заказчика)
Гарантийное обязательство № ______ "___" _______ _____ года (место нахождения)
Принимая во внимание, что, ________________________________________________
(наименование поставщика) "Поставщик", заключил(ит) договор о закупках № ___
от _____ __________ ___ года (далее – договор) на поставку (выполнение,
оказание)_________________________________________________________________
(описание товаров, работ или услуг) и Вами было предусмотрено в договоре, что
поставщик внесет обеспечение его исполнения в виде банковской гарантии на общую
сумму ___________тенге, настоящим _________________________________________
(наименование банка) подтверждаем, что являемся гарантом по вышеуказанному
Договору и берем на себя безотзывное обязательство выплатить Вам по Вашему
требованию сумму, равную _____________________________ (сумма в цифрах и
прописью) по получении Вашего письменного требования на оплату, а также
письменного подтверждения того, что Поставщик не исполнил или исполнил
ненадлежащим образом свои обязательства по Договору. Данное гарантийное
обязательство вступает в силу со дня его подписания и действует до полного
исполнения Поставщиком своих обязательств по Договору. Все права и обязанности,
возникающие в связи с настоящим гарантийным обязательством, регулируются
законодательством Республики Казахстан.
Подпись/электронно-цифровая подпись дата и адрес, печать (при наличии) гарантов
(в бумажном носителе) (В лице первого руководителя банка (филиала банка) или его
заместителя и главного бухгалтера банка).
Приложение 47
к Правилам осуществления
закупок отдельными субъектами
квазигосударственного сектора,
за исключением Фонда
национального благосостояния
и организаций Фонда
национального благосостояния
ПРОТОКОЛ № ___ заседания Согласительной комиссии
город "__" _______ 20 года
ПРИСУТСТВОВАЛИ:
Председатель согласительной комиссии:
_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Члены согласительной комиссии:
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
_________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
Секретарь согласительной комиссии:
________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
ПРИГЛАШЕННЫЕ:
________________________________________________
(указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии),
должность приглашенных лиц)
Обращение ______________________________________
(указываются наименование, номер и дата объявления
и протокола об итогах закупок)
Наименование заказчика
_________________________________________________.
Количество присутствовавших членов согласительной комиссии: _____.
Результаты голосования членов согласительной комиссии:
Суть вопроса/ фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена согласительной комиссии
Решение членов согласительной комиссии
Исключение потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников закупок (за/против)
Отказ в исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников закупок (за/против)
Суть вопроса
1
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) председателя согласительной комиссии
2
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена согласительной комиссии
3
Фамилия, имя и отчество (при его наличии) члена согласительной комиссии
ИТОГО:
На основании результатов голосования членов согласительной комиссии принято РЕШЕНИЕ:
__________________________________________________________________________
(об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных
участников закупок либо об отказе в исключении потенциального поставщика
из реестра недобросовестных участников закупок с обоснованием принятия такого решения)
Председатель Согласительной комиссии:
_________________________________________________________________________
(подпись) фамилия, имя и отчество (при его наличии))
Члены Согласительной комиссии:
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество (при его наличии))
Секретарь Согласительной комиссии:
_________________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя и отчество (при его наличии))