Об утверждении Правил создания и упразднения наблюдательного совета, требования, предъявляемые к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также порядок конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 августа 2025 года № 80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 августа 2025 года № 36660.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 25.09.2025
В соответствии с пунктом 3 статьи 182-1 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила создания и упразднения наблюдательного совета, требования, предъявляемые к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также порядок конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий.
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 25 сентября 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Утверждены приказом
Заместителя Премьер-Министра
- Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 августа 2025 года № 80
Правила создания и упразднения наблюдательного совета, требования, предъявляемые к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также порядок конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий
Сноска. Правила в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 26.02.2026 № 14 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила создания и упразднения наблюдательного совета, требования, предъявляемые к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также порядка конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий (далее – Правила), разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 182-1 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" (далее – Закон) и определяют порядок создания и упразднения наблюдательного совета, в товариществах с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства, требования, предъявляемые к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также порядок конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий.

Байқау кеңесін құру және тарату тәртібін, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптарды, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 20 тамыздағы № 80 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 21 36660 № 36636 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 25.09.2025 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 182-1-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Байқау кеңесін құру және тарату тәртібі, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптар, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 25 қыркүйектен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрінің
2025 жылғы 20 тамыздағы
№ 80 бұйрығымен бекітілген
Байқау кеңесін құру және тарату тәртібі, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптар, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін
конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі
Ескерту. Тәртіп жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 26.02.2026 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Байқау кеңесін құру және тарату тәртібі, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптар, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібі (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 182-1-бабы 3-тармағына сәйкес әзірленген және мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде байқау кеңесін құру және тарату тәртібін, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптарды, сондай-ақ байқау кеңесі мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібін айқындайды.

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) наблюдательный совет – орган управления, осуществляющий общее руководство деятельностью товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства в уставном капитале, за исключением решения вопросов, отнесенных Законом и (или) уставом товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства к исключительной компетенции участника;
2) орган управления– уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган, осуществляющий права владения и пользования государственным пакетом акций (долями участия в уставном капитале) акционерного общества (товарищества с ограниченной ответственностью);
3) кандидат – физическое лицо, участвующее в конкурсе на занятие должности независимого члена в составе наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства;
4) компания – товарищество с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства;
5) конкурсная комиссия (далее – Комиссия) – коллегиальный орган, создаваемый субъектом управления государственным имуществом, ответственный за подготовку конкурсной документации, произведение приема, регистрации и хранение представленных для участие в конкурсе документов, оценку кандидатов, проведение с ними собеседований и подготовку решений для их включения в реестр независимых членов в члены наблюдательных советов товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства в уставном капитале;
6) уполномоченный орган по государственному планированию – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области стратегического и экономического планирования, выработки и формирования бюджетной политики, а также по формированию и реализации государственной политики в сфере регионального развития;
7) реестр независимых директоров (независимых членов) в члены совета директоров (наблюдательных советов) в юридических лицах со стопроцентным участием государства (далее – Реестр) – единая информационная система уполномоченного органа по государственному имуществу, содержащая сведения о физических лицах, соответствующих квалификационным требованиям, прошедших конкурсный отбор и изъявивших желание рассматривать предложения либо быть рекомендованными для избрания в состав советов директоров (наблюдательных советов);
8) веб-портал реестра государственного имущества (далее – веб-портал реестра) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.e-qazyna.kz, предоставляющий единую точку доступа к Реестру;

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) байқау кеңесі – Заңда және (немесе) мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғысында қатысушының айрықша құзыретіне жатқызылған мәселелерді шешуді қоспағанда, жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асыратын басқару органы;
2) басқару органы – акционерлік қоғам (жауапкершілігі шектеулі серіктестік) акцияларының мемлекеттік пакетін (жарғылық капиталға қатысу үлестерін) иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган;
3) кандидат – мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесінің құрамына тәуелсіз мүше лауазымына орналасуға арналған конкурсқа қатысатын жеке тұлға;
4) компания – мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестік;
5) конкурстық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) – мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі құратын, конкурстық құжаттаманы дайындауға, конкурсқа қатысу үшін ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тіркеуді және сақтауды жүргізуге, кандидаттарды бағалауға, олармен әңгімелесу өткізуге және жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңестерінің мүшелігіне тәуелсіз мүшелер тізіліміне енгізу үшін шешімдер дайындауға жауапты алқалы орган;
6) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган – стратегиялық және экономикалық жоспарлау, бюджет саясатын әзірлеу және қалыптастыру, сондай-ақ өңірлік даму саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
7) мемлекет жүз пайыз қатысатын заңды тұлғалардағы директорлар кеңесінің (байқау кеңестерінің) мүшелігіне тәуелсіз директорлардың (тәуелсіз мүшелердің) тізілімі (бұдан әрі – Тізілім) – директорлар кеңестерінің (байқау кеңестерінің) құрамына сайлануға біліктілік талаптары сәйкес келетін, конкурстық іріктеуден өткен және ұсыныстарды қарауға не сайлау үшін ұсынылуға ниет білдірген жеке тұлғалар туралы мәліметтерді қамтитын мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның бірыңғай ақпараттық жүйесі;
8) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі – тізілімнің веб-порталы) – Интернет желісінде www.e-qazyna.kz мекенжайы бойынша орналастырылған, Тізілімге бірыңғай кіру нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;

9) субъект управления государственным имуществом – уполномоченный орган по управлению государственным имуществом или местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы;
10) конфликт интересов – ситуация, при которой возникает противоречие между личной заинтересованностью члена наблюдательного совета и надлежащим исполнением им своих должностных полномочий или законными интересами физических и юридических лиц, государства, способное привести к причинению вреда этим законным интересам;
11) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
12) шлюз "электронного правительства" – информационная система, предназначенная для интеграции объектов информатизации "электронного правительства" с иными объектами информатизации "электронного правительства".
Глава 2. Порядок создания и упразднения наблюдательного совета
3. В товариществах с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, наблюдательный совет создается при соответствии критериям, утвержденным уполномоченным органом по государственному планированию в соответствии с пунктом 1 статьи 182-1 Закона.
4. Срок полномочий наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, составляет не более 5 (пять) лет.
5. Число членов наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, устанавливается нечетным и составляет не менее 5 (пять) человек, не находящихся в отношениях близкого родства и свойства друг с другом и руководителем товарищества с ограниченной ответственностью.
Не менее половины состава наблюдательного совета в товариществе с ограниченной ответственностью являются независимыми членами наблюдательного совета, избираемые на конкурсной основе в соответствии с Главой 4 настоящих Правил.
6. Председатель наблюдательного совета избирается из числа членов наблюдательного совета большинством голосов членов наблюдательного совета.
7. Порядок осуществления деятельности наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью и принятия им решений определяется уставом товарищества с ограниченной ответственностью, а также иными актами, принятыми единственным участником.
При голосовании в наблюдательном совете каждый член совета имеет 1 (один) голос.

9) мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі – мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті орган немесе облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы;
10) мүдделер қақтығысы – байқау кеңес мүшесінің жеке мүддесі мен оның өз лауазымдық өкілеттіктерін тиісінше орындауы немесе жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделері арасындағы осы заңды мүдделерге зиян келтіруге алып келе алатын қарама-қайшылық туындайтын жағдай;
11) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
12) "электрондық үкіметтің" шлюзі – "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін "электрондық үкіметтің" өзге де ақпараттандыру объектілерімен интеграциялауға арналған ақпараттық жүйе.
2-тарау. Байқау кеңесін құру және тарату тәртібі
3. Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде байқау кеңесі Заңның 182-1-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган бекіткен өлшемшарттарға сәйкес болған кезде құрылады.
4. Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесінің өкілеттік мерзімі 5 (бес) жылдан аспайды.
5. Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесі мүшелерінің саны тақ сан болып белгіленеді және бір-бірімен және жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің басшысымен жақын туыстық және жекжаттық қатынастарда болмайтын кемінде 5 (бес) адамды құрайды.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктегі байқау кеңесі құрамының кемінде жартысы осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес конкурстық негізде сайланатын байқау кеңесінің тәуелсіз мүшелері болып табылады.
6. Байқау кеңесінің төрағасы байқау кеңесі мүшелерінің арасынан байқау кеңесі мүшелерінің көпшілік даусымен сайланады.
7. Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесінің қызметін жүзеге асыру және оның шешімдер қабылдау тәртібі жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жарғысымен, сондай-ақ жалғыз қатысушы қабылдаған өзге де актілермен айқындалады.
Бақылау кеңесінде дауыс беру кезінде кеңестің әр мүшесінің 1 (бір) дауысы болады.

8. Упразднение наблюдательного совета в товариществах с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, осуществляется в случае, если товарищество с ограниченной ответственностью, со стопроцентным участием государства в уставном капитале не соответствует критериям, утвержденным уполномоченным органом по государственному планированию в соответствии с пунктом 1 статьи 182-1 Закона.
Упразднение наблюдательного совета в товариществах с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, осуществляется по решению единственного участника и доводятся до сведения товарищества с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство в течение 30 (тридцати) календарных дней после принятия решения.
Глава 3. Требования, предъявляемые к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета
9. При отборе кандидатов в независимые члены в состав наблюдательного совета во внимание принимаются следующие квалификационные требования:
1) наличие высшего или послевузовского образования в области, соответствующей основной деятельности компании и в области аудита и/или финансов и/или управления (менеджмента);
2) знание профильного законодательства, регулирующего деятельность компании и закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью";
3) не менее 10 (десять) лет стаж работы по специальности в соответствующем профилю компании виде экономической деятельности или стаж работы в областях, соответствующих функциональным направлениям должности;
4) не менее 5 (пять) лет опыт работы на руководящих должностях;
5) не менее 1 (один) года опыт работы на позиции члена наблюдательного совета;
6) отсутствие факта избрания (назначения) председателем наблюдательных советов, руководителем исполнительного органа, заместителем руководителя, главным бухгалтером другого юридического лица в период не более чем за один год до принятия решения о принудительной ликвидации или принудительном выкупе акций, или консервации другого юридического лица, признанного банкротом в установленном порядке;
7) отсутствие непогашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости;
8) отсутствие факта совершения коррупционного преступления;
9) отсутствие аффилированности с членами, владеющими акциями, членами исполнительного органа в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью".
Глава 4. Порядок конкурсного отбора членов наблюдательного совета

8. Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде байқау кеңесін тарату, егер мемлекет жарғылық капиталына жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестік Заңның 182-1-бабының 1-тармағына сәйкес мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган бекіткен өлшемшарттарға сәйкес келмеген жағдайда жүзеге асырылады.
Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерде байқау кеңесін тарату жалғыз қатысушының шешімі бойынша жүзеге асырылады және шешім қабылдағаннан кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің назарына жеткізіледі.
3-тарау. Байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптар
9. Байқау кеңесінің құрамына тәуелсіз мүшелерге кандидаттарды іріктеу кезінде мынадай біліктілік талаптары:
1) компанияның негізгі қызметіне сәйкес келетін салада және аудит және/немесе қаржы және/немесе басқару (менеджмент) саласында жоғары немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің болуы;
2) компанияның қызметін реттейтін бейіндік заңнаманы және "Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын білу;
3) экономикалық қызмет түрінде компанияның бейініне сай келетін мамандық бойынша кемінде 10 (он) жыл жұмыс өтілі немесе лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда жұмыс өтілі;
4) басшылық лауазымдарда кемінде 5 (бес) жыл жұмыс тәжірибесі;
5) байқау кеңесі мүшесінің позициясында кемінде 1 (бір) жыл жұмыс тәжірибесі;
6) белгіленген тәртіппен банкрот деп танылған басқа заңды тұлғаны мәжбүрлеп тарату немесе акцияларын мәжбүрлеп сатып алу немесе консервациялау туралы шешім қабылданғанға дейін бір жылдан аспайтын мерзімде басқа заңды тұлғаның директорлар кеңесінің (байқау кеңесінің) төрағасы, атқарушы органның басшысы, басшының орынбасары немесе бас бухгалтері болып сайлану (тағайындалу) фактісінің болмауы;
7) заңда белгіленген тәртіппен өтелмеген немесе алынбаған соттылықтың болмауы;
8) сыбайлас жемқорлық қылмыс жасау фактісінің болмауы;
9) "Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабына сәйкес акцияларға иелік ететін мүшелермен, атқарушы орган мүшелерімен үлестестіктің болмауы назарға алынады.
4-тарау. Байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу тәртібі

10. Орган управления формирует консолидированную потребность в новых кандидатах в члены наблюдательного совета за 6 (шесть) месяцев до даты окончания установленного решением единственного участника срока полномочий действующих членов наблюдательного совета и уведомляет в письменной форме субъект управления государственным имуществом.
11. Субъект управления государственным имуществом после получения уведомления от органа управления:
1) в течение 10 (десять) рабочих дней принимает решение о проведении конкурса;
2) определяет дату и место проведения конкурса;
3) осуществляет подготовку и проведение конкурса;
4) формирует Комиссию и назначает секретаря Комиссии.
12. Комиссия осуществляет следующие функции:
1) подготавливает конкурсную документацию;
2) производит прием, регистрацию и хранение представленных для участия в конкурсе документов;
3) оценивает кандидатов в члены наблюдательных советов товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства в уставном капитале;
4) проводит с кандидатами собеседование;
5) принимает решение о включении кандидатов в Реестр независимых членов в члены наблюдательных советов товарищества с ограниченной ответственностью со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
13. Количество членов Комиссии составляет от 6 (шесть) до 9 (девять) человек. Доля членов Комиссии, не являющихся государственными служащими, составляет не менее 50% от общего количества.
В состав Комиссии также включаются на постоянной основе представители общественных объединений, осуществляющих деятельность в сфере совершенствования системы корпоративного управления и/или иных организаций/профессиональных объединений экспертов.
Члены Комиссии, не являющиеся государственными служащими, представляющие общественные объединения, осуществляющие деятельность в сфере совершенствования системы корпоративного управления и/или иные организации/профессиональные объединения экспертов, привлекаются для участия в работе Комиссии и обладают стажем и опытом работы не менее 10 (десять) лет.
Представители органов управления, а также председатели наблюдательных советов компаний привлекаются в состав Комиссии при рассмотрении вопросов по отраслевым направлениям по решению субъекта управления государственным имуществом.
Состав Комиссии формируется субъектом управления государственным имуществом.
В состав Комиссии, создаваемый уполномоченным органом по управлению государственным имуществом, включаются на постоянной основе по одному представителю от уполномоченного органа по управлению государственным имуществом, уполномоченного органа по государственному планированию и уполномоченного органа соответствующей отрасли.
Председатель Комиссии избирается членами Комиссии большинством голосов от общего количества присутствующих членов Комиссии.
Для обеспечения деятельности Комиссии назначается секретарь из числа работников субъекта управления государственным имуществом, который осуществляет подготовку заседаний и оформляет принятые Комиссией решения.

10. Басқару органы байқау кеңесінің мүшелігіне жаңа кандидаттарға шоғырландырылған қажеттілікті жалғыз қатысушының шешімімен белгіленген байқау кеңесінің қазіргі мүшелерінің өкілеттік мерзімі аяқталғанға дейін 6 (алты) ай бұрын қалыптастырады және мемлекеттік мүлікті басқару субъектісін жазбаша нысанда хабардар етеді.
11. Мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі басқару органынан хабарлама алғаннан кейін:
1) 10 (он) жұмыс күні ішінде конкурс өткізу туралы шешім қабылдайды;
2) конкурсты өткізудің күнін және орнын айқындайды;
3) конкурсты дайындауды және өткізуді жүзеге асырады;
4) Комиссия құрады және Комиссия хатшысын тағайындайды.
12. Комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) конкурстық құжаттаманы дайындайды;
2) конкурсқа қатысу үшін ұсынылған құжаттарды қабылдауды, тіркеуді және сақтауды жүргізеді;
3) жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңестерінің мүшелеріне кандидаттарды бағалайды;
4) кандидаттармен әңгімелесу өткізеді;
5) жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің байқау кеңестерінің мүшелері ретінде тәуелсіз мүшелер тізіліміне кандидаттарды қосу туралы шешім қабылдайды.
13. Комиссия мүшелерінің саны 6 (алты) адамнан 9 (тоғыз) адамға дейін. Мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын комиссия мүшелерінің үлесі жалпы санның кемінде 50%-ын құрайды.
Комиссия құрамына корпоративтік басқару жүйесін жетілдіру саласындағы қызметті жүзеге асыратын қоғамдық бірлестіктердің және/немесе өзге де ұйымдардың/сарапшылардың кәсіптік бірлестіктерінің өкілдері де тұрақты негізде енгізіледі.
Корпоративтік басқару жүйесін жетілдіру саласындағы қызметті жүзеге асыратын қоғамдық бірлестіктердің және/немесе өзге де ұйымдарының/ сарапшылардың кәсіптік бірлестіктерінің атынан өкілдік ететін мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын комиссия мүшелері комиссия жұмысына қатысу үшін тартылады және кемінде 10 (он) жыл жұмыс өтілі мен тәжірибесі болады.
Салалық бағыттар бойынша мәселелерді қарау кезінде басқару органдарының өкілдері, сондай-ақ компаниялардың байқау кеңестерінің төрағалары мемлекеттік мүлікті басқару субъектісінің шешімі бойынша Комиссия құрамына тартылады.
Комиссияның құрамын мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі қалыптастырады.
Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган құратын Комиссияның құрамына мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органнан, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органнан және тиісті саланың уәкілетті органынан бір өкілден тұрақты негізде енгізіледі.
Комиссия төрағасын Комиссия мүшелері қатысып отырған Комиссия мүшелерінің жалпы санының көпшілік даусымен сайлайды.
Комиссияның қызметін қамтамасыз ету үшін мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі жұмыскерлерінің арасынан хатшы тағайындалады, ол отырыстарды дайындауды жүзеге асырады және Комиссия қабылдаған шешімдерді ресімдейді.

14. Субъект управления государственным имуществом размещает объявление о проведении конкурса по отбору независимых членов наблюдательного совета компаний в течение 3 (три) рабочих дней после даты принятия решения о проведении конкурса, в соответствии с подпунктом 1) пункта 11 настоящих Правил, на веб-портале реестра на казахском и русском языках.
15. Объявление о проведении конкурса содержит следующие сведения:
1) дату и место проведения конкурса;
2) наименование компании с указанием местонахождения, почтового адреса, телефона и краткого описания ее основной деятельности;
3) требования, предъявляемые к кандидатам конкурса;
4) срок представления заявлений об участии в конкурсе.
Дата начала приема документов у кандидатов определяется со следующего рабочего дня после даты размещения объявления о проведении конкурса на веб-портале реестра. Прием документов для кандидатов заканчивается по истечении 7 (семь) рабочих дней после даты публикации объявления о проведении конкурса на веб-портале реестра.
16. Кандидаты предоставляют в сроки, указанные в объявлении о проведении конкурса, в электронной форме на веб-портале реестра подписанное с использованием ЭЦП заявление об участии в конкурсе по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением заполненной анкеты с фото по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Веб-портал из соответствующих государственных информационных систем и баз данных через шлюз "электронного правительства" реестра автоматически прикрепляет к заявлению об участии в конкурсе следующие документы кандидата:
1) удостоверяющий личность;
2) об образовании;
3) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
4) об отсутствии судимости;
5) об отсутствии фактов совершения коррупционного преступления.
В случае отсутствия сведений о трудовой деятельности в соответствующей государственной информационной системе, кандидат прикрепляет к заявлению об участии в конкурсе один из документов, подтверждающих трудовую деятельность, указанных в статье 35 Трудового кодекса Республики Казахстан.
17. При наличии документов, указанных в пункте 16 настоящих Правил, а также соответствии кандидата требованиям настоящих Правил, Комиссия принимает решение о допуске кандидата в течение 2 (двух) рабочих дней со дня окончания срока приема документов.
Список лиц, допущенных к участию в конкурсе, и график проведения собеседования по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам утверждается протоколом Комиссии и размещаются на веб-портале реестра на казахском и русском языках в срок не позднее 3 (трех) календарных дней с даты подписания протокола заседания.

14. Мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі осы Қағидалардың 11-тармағының 1) тармақшасына сәйкес конкурс өткізу туралы шешім қабылданған күннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде компаниялардың байқау кеңесінің тәуелсіз мүшелерін іріктеу жөніндегі конкурс өткізу туралы хабарландыруды тізілімнің веб-порталында қазақ және орыс тілдерінде орналастырады.
15. Конкурс өткізу туралы хабарландыруда мынадай мәліметтер:
1) конкурсты өткізу күні мен орны;
2) орналасқан жері, пошталық мекенжайы, телефоны және оның негізгі қызметінің қысқаша сипаттамасы көрсетілген компанияның атауы;
3) конкурсқа кандидаттарға қойылатын талаптар;
4) конкурсқа қатысу туралы өтініштерді ұсыну мерзімі қамтылады.
Кандидаттардан құжаттарды қабылдаудың басталу күні тізілімнің веб-порталында конкурс өткізу туралы хабарландыру орналастырылған күннен кейінгі келесі жұмыс күнінен бастап айқындалады. Кандидаттар үшін құжаттарды қабылдау тізілімнің веб-порталында конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланған күннен кейін 7 (жеті) жұмыс күні өткен соң аяқталады.
16. Кандидаттар конкурс өткізу туралы хабарландыруда көрсетілген мерзімдерде тізілімнің веб-порталында электрондық нысанда осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша фотосуреті бар толтырылған сауалнаманы қоса бере отырып, ЭЦҚ пайдаланылып қол қойылған осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсқа қатысу туралы өтінішті ұсынады.
Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелер мен дерекқорлардан веб-портал тізілімнің "электрондық үкімет" шлюзі арқылы конкурсқа қатысу туралы өтінішке кандидаттың мынадай:
1) жеке басын куәландыратын;
2) білімі туралы;
3) еңбек қызметін растайтын құжаттарын;
4) соттылығының жоқ екендігі туралы;
5) сыбайлас жемқорлық қылмысын жасау фактілерінің жоқ екендігі туралы құжаттарын автоматты түрде тіркейді.
Тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеде еңбек қызметі туралы мәліметтер болмаған жағдайда, кандидат конкурсқа қатысу туралы өтінішке Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 35-бабында көрсетілген еңбек қызметін растайтын құжаттардың бірін тіркейді.
17. Осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген құжаттар болған, сондай-ақ кандидат осы Қағидалардың талаптарына сай болған кезде Комиссия кандидатты конкурсқа қатысуға жіберу туралы шешімді құжаттарды қабылдау мерзімі аяқталған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде қабылдайды.
Конкурсқа қатысуға жіберілген адамдардың тізімі және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әңгімелесу өткізу графигі Комиссияның хаттамасымен бекітіледі және отырыс хаттамасына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күннен кешіктірілмейтін мерзімде тізілім веб-порталында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.

18. После утверждения списка лиц, допущенных к участию в конкурсе, Комиссия проводит собеседование с кандидатами конкурса в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня размещения на веб-портале реестра графика проведения собеседования.
В случае невозможности личного присутствия кандидата по уважительным причинам, нахождением за пределами страны, либо ухудшением самочувствия, по иным обстоятельствам, собеседование с кандидатами конкурса, допущенными к собеседованию, при необходимости проводится посредством дистанционных средств видеосвязи.
19. При проведении Комиссией собеседования с кандидатами конкурса проверяются знания законодательства Республики Казахстан, регулирующего отношения в сфере деятельности компании.
Также определяются профессиональные знания кандидатов конкурса на основании квалификационных требований согласно Главе 3 настоящих Правил.
20. Решения Комиссии принимаются открытым голосованием простым большинством голосов от общего числа членов Комиссии. При равенстве голосов голос председателя Комиссии является решающим. Заседание Комиссии считается правомочным при участии не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
Особое мнение членов Комиссии, в случае его выражения, излагается в письменной форме и прикладывается к протоколу.
Ход обсуждения и принятое Комиссией решение оформляются в виде протокола, который подписывается всеми членами Комиссии в день проведения конкурса.
Протокол Комиссии размещается на веб-портале реестра на казахском и русском языках в срок не позднее 3 (трех) календарных дней с даты подписания протокола заседания.
21. Если на участие в конкурсе представили заявления менее 2 (двух) кандидатов, соответствующих требованиям, установленным настоящими Правилами, либо заявления не поступили или были отозваны, а также в результате конкурса Комиссией не были выявлены кандидаты, конкурс признается несостоявшимся и субъект управления государственным имуществом подписывает акт о несостоявшемся конкурсе, формируемый веб-порталом реестра в день его проведения.
Повторный конкурс проводится после 10 (десяти) рабочих дней согласно Главе 4 настоящих Правил со дня признания комиссией конкурса несостоявшимся.
22. По итогам собеседования и рассмотрения результатов оценки кандидатов Комиссия принимает решение по включению кандидатов в Реестр.
Комиссия выбирают до 10 (десяти) кандидатов на позицию независимого члена для включения в Реестр.
23. Орган управления принимает решение об избрании (переизбрании) членов наблюдательного совета и о досрочном прекращении их полномочий.
Орган управления по согласованию с субъектом управления государственным имуществом принимает решение единственного участника об избрании кандидата на должность независимого члена в состав наблюдательного совета компании из числа лиц, включенных в Реестр по данной компании.

18. Конкурсқа қатысуға жіберілген адамдардың тізімі бекітілгеннен кейін Комиссия әңгімелесу өткізу графигі тізілімінің веб-порталында орналастырылған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде конкурс кандидаттарымен әңгімелесу өткізеді.
Кандидат дәлелді себептермен, елден тыс жерлерде болуы не өзін нашар сезінуі, өзге де жағдайлар бойынша жеке өзінің қатысуы мүмкін болмаған жағдайда, әңгімелесуге жіберілген конкурсқа қатысушылармен әңгімелесу қажет болған кезде қашықтан бейнебайланыс құралдары арқылы жүргізіледі.
19. Конкурс кандидаттарымен әңгімелесу өткізу кезінде Комиссия олардың компанияның қызмет саласындағы қатынастарды реттейтін Қазақстан Республикасының заңдарын білуін тексереді.
Сондай-ақ кандидаттардың кәсіптік білімі осы Қағидалардың 3-тарауына сәйкес біліктілік талаптары негізінде айқындалады.
20. Комиссия шешімдері Комиссия мүшелерінің жалпы санының жай көпшілік даусымен ашық дауыс беру арқылы қабылданады. Дауыстар тең болған кезде Комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Комиссия отырысы Комиссия мүшелерінің жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде заңды деп есептеледі.
Комиссия мүшелерінің ерекше пікірі оны білдірген жағдайда жазбаша нысанда баяндалады және хаттамаға қоса беріледі.
Талқылау барысы мен Комиссия қабылдаған шешім хаттама түрінде ресімделеді, оған Комиссияның барлық мүшесі конкурс өткізілетін күні қол қояды.
Комиссия хаттамасы отырыс хаттамасына қол қойылған күннен бастап күнтізбелік 3 (үш) күннен кешіктірілмейтін мерзімде тізілім веб-порталында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
21. Егер конкурсқа қатысуға осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келетін 2 (екі) кандидаттан кем өтініш ұсынылса не өтініштер келіп түспесе немесе кері қайтарып алынса, сондай-ақ конкурс нәтижесінде Комиссия кандидаттарды анықтамаса, конкурс өткізілмеген деп танылады және мемлекеттік мүлікті басқару субъектісі оны өткізу күні тізілімнің веб-порталы қалыптастыратын конкурс өткізілмегені туралы актіге қол қояды.
Қайта конкурс комиссия конкурсты өтпеді деп таныған күннен бастап осы Қағидалардың 4-тарауына сәйкес 10 (он) жұмыс күнінен кейін өткізіледі.
22. Комиссия әңгімелесу және кандидаттарды бағалау нәтижелерін қарау қорытындысы бойынша кандидаттарды Тізілімге енгізу жөнінде шешім қабылдайды.
Комиссия Тізілімге енгізу үшін тәуелсіз мүше позициясына 10 (он) кандидатқа дейін таңдайды.
23. Басқару органы байқау кеңесінің мүшелерін сайлау (қайта сайлау) және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім қабылдайды.
Басқару органы мемлекеттік мүлікті басқару субъектісімен келісу бойынша жалғыз қатысушының сол компания бойынша Тізілімге енгізілген адамдар арасынан компанияның байқау кеңесінің құрамына тәуелсіз мүше лауазымына кандидатты сайлау туралы шешімін қабылдайды.

Глава 5. Досрочное прекращение полномочий членов наблюдательного совета
24. Полномочия члена наблюдательного совета товарищества с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, прекращаются досрочно на основании его письменного заявления и/или по решению единственного участника.
В письменном заявлении члена наблюдательного совета указывается причина, по которой он не выполняет в дальнейшем свои обязанности.
25. Единственный участник в течение 10 (десяти) рабочих дней с даты поступления заявления рассматривает его и принимает соответствующее решение.
26. В случае осуществления реорганизации товарищества с ограниченной ответственностью, единственным участником которого является государство, наблюдательный совет принимает решение о досрочном прекращении своих полномочий за 25 (двадцать пять) календарных дней до завершения реорганизации.
Приложение 1
к Правилам создания
и упразднения
наблюдательного совета,
требования, предъявляемые
к лицам, избираемым в состав
наблюдательного совета,
а также порядок конкурсного
отбора членов наблюдательного
совета и досрочного
прекращения их полномочий
Форма
Заявление об участии в конкурсе
Прошу допустить меня к участию в конкурсе на занятие должности независимого члена:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
С требованиями Правил создания и упразднения наблюдательного совета, требований, предъявляемых к лицам, избираемым в состав наблюдательного совета, а также порядком конкурсного отбора членов наблюдательного совета и досрочного прекращения их полномочий, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 августа 2025 года № 80 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативно-правовых актов Республики Казахстан за № 36660), ознакомлен (-а), согласен (-а) и обязуюсь их выполнять.
Выражаю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных.
Подтверждаю достоверность документов и отвечают за полноту и корректность сведений, указанных в анкете.
Информирую об отсутствии аффилированности в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан "О товариществах с ограниченной и дополнительной ответственностью".
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Контактные телефоны: _________________________________________
e-mail: _______________________________________________________
ИИН (индивидуальный идентификационный номер) ________________

5-тарау. Байқау кеңесі мүшелерінің өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату
24. Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің байқау кеңесі мүшесінің өкілеттігі оның жазбаша өтініші негізінде және/немесе жалғыз қатысушының шешімі бойынша мерзімінен бұрын тоқтатылады.
Байқау кеңесі мүшесінің жазбаша өтінішінде оның бұдан әрі өз міндеттерін орындамауының себебі көрсетіледі.
25. Жалғыз қатысушы өтініш келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде оны қарайды және тиісті шешім қабылдайды.
26. Мемлекет жалғыз қатысушысы болып табылатын жауапкершілігі шектеулі серіктестікті қайта ұйымдастыру жүзеге асырылған жағдайда, байқау кеңесі қайта ұйымдастыру аяқталғанға дейін күнтізбелік 25 (жиырма бес) күн бұрын өз өкілеттігін мерзімінен бұрын тоқтату туралы шешім қабылдайды.
Байқау кеңесін құру және тарату
қағидаларына, байқау кеңесінің
құрамына сайланатын адамдарға
қойылатын талаптарға, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін
конкурстық іріктеу және
олардың өкілеттіктерін
мерзімінен бұрын тоқтату
тәртібіне 1-қосымша
Нысан
Конкурсқа қатысу туралы өтініш
Мені тәуелсіз директор (тәуелсіз мүше) лауазымына орналасуға арналған конкурсқа қатысуға жіберуіңізді сұраймын:___________________ ______________
_________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 29 тамыздағы № 87 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік-құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36761 болып тіркелген) бекітілген Байқау кеңесін құру және тарату тәртібінің талаптарымен, байқау кеңесінің құрамына сайланатын адамдарға қойылатын талаптармен, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін конкурстық іріктеу және олардың өкілеттіктерін мерзімінен бұрын тоқтату тәртібімен таныстым, келісемін және оларды орындауға міндеттенемін.
Менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге келісімімді білдіремін.
Құжаттардың анықтығын растаймын және сауалнамада көрсетілген мәліметтердің толықтығы мен дұрыстығына жауап беремін.
"Жауапкершілігі шектеулі және қосымша жауапкершілігі бар серіктестіктер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-1-бабына сәйкес акцияларға иелік ететін акционерлермен үлестестіктің жоқ екендігі туралы хабардар етемін.
Қоса беріліп отырған құжаттар:_________________________________
__________________________________________________________________
Мекенжайы ____________________________________________________
Байланыс телефондары: _________________________________________
e-mail: _______________________________________________________
ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі) ________________________________

Подписано и отправлено в 00:00 часов "__" ______ 20__ года:
Данные из ЭЦП
Дата и время подписания ЭЦП";
Приложение 2
к Правилам создания
и упразднения
наблюдательного совета,
требования, предъявляемые
к лицам, избираемым в состав
наблюдательного совета, а также
порядок конкурсного отбора
членов наблюдательного совета
и досрочного прекращения
их полномочий
Форма
Фото
кандидата 3х4
Анкета (заполняется собственноручно)
Фамилия _____________________________________________________
Имя _________________________________________________________
Отчество (при его наличии) _____________________________________
Если изменяли фамилию, имя, отчество, то укажите причину и когда
_____________________________________________________________
Гражданство _________________________________________________
Если изменяли гражданство, то укажите, когда
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
ИИН_________________________________________________________
Были ли Вы судимы, когда и за что
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Учеба или работа за границей___________________________________
Страна пребывания____________________________________________
_____________________________________________________________
Время пребывания_____________________________________________
_____________________________________________________________
Место работы или учебы
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Лишались ли Вы права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью в соответствии с вступившим в законную силу приговором суда, когда и за что
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Лишались ли Вы права занимать должности в государственных органах в течение определенного срока, когда и за что
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Лишались ли Вы права занимать должности в финансовых организациях в течение определенного срока, когда и за что
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
"_____"______20___года_______________
(подпись)
Приложение 3
к Правилам создания
и упразднения
наблюдательного совета,
требования, предъявляемые
к лицам, избираемым
в состав наблюдательного
совета, а также порядок
конкурсного отбора
членов наблюдательного совета
и досрочного прекращения
их полномочий
Форма
График проведения собеседования
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) кандидата, допущенного к собеседованию
Место, дата и время проведения собеседования
1
2
3
________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) секретаря Комиссии)

20__ жылғы "__" ______сағат 00:00-де қол қойылды және жіберілді:
ЭЦҚ деректері
ЭЦҚ-мен қол қойылған күні мен уақыты
Байқау кеңесін құру және тарату
қағидаларына, байқау кеңесінің
құрамына сайланатын адамдарға
қойылатын талаптарға, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін
конкурстық іріктеу және
олардың өкілеттіктерін
мерзімінен бұрын тоқтату
тәртібіне 2-қосымша
Нысан
Кандидаттың
3х4 суреті
Сауалнама (өз қолымен толтырылады)
Тегі_____________________________________________________
Аты_________________________________________________________
Әкесінің аты (болған жағдайда)_________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты өзгертілген болса, себебін және қашан өзгертілгенін көрсетіңіз______________________________________________
Азаматтығы_________________________________________________
Егер азаматтық өзгертілсе, қашан өзгертілгенін көрсетіңіз________________________________________________________
__________________________________________________________________
ЖСН_________________________________________________________
Сотталдыңыз ба, қашан және не үшін __________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Шетелде оқуы не жұмысы_______________________________________
Барған елі____________________________________________________
__________________________________________________________________
Болу уақыты_________________________________________________
__________________________________________________________________
Жұмыс немесе оқу орны_______________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Сіз соттың заңды күшіне енген үкіміне сәйкес тиісті лауазымға орналасу немесе тиісті қызметпен айналысу құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не үшін_________________________________________________
_________________________________________________________________
Сіз белгілі бір мерзім ішінде мемлекеттік органдарда лауазымға орналасу құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не
үшін_____________________________________________________________
___________________________________________________________________
Сіз белгілі бір мерзім ішінде қаржы ұйымдарында лауазымға орналасу құқығынан айырылдыңыз ба, қашан және не
үшін_______________________________________________________________
_________________________________________________________________
20___ жылғы "_____" ______
(қолы)
Байқау кеңесін құру және тарату
қағидаларына, байқау кеңесінің
құрамына сайланатын адамдарға
қойылатын талаптарға, сондай-ақ байқау кеңесінің мүшелерін
конкурстық іріктеу және
олардың өкілеттіктерін
мерзімінен бұрын тоқтату
тәртібіне 3-қосымша
Нысан
Әңгімелесу өткізу графигі
Әңгімелесуге жіберілген кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Әңгімелесуді өткізу орны, күні және уақыты
1
2
3
_____________________________________________________________
(Комиссия хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)