Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2024 года № 646. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 сентября 2024 года № 35143.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025
В соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
Приложение 1 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 сентября 2024 года № 646
Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон) и определяют порядок формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок.
2. Реестры в сфере государственных закупок формируются и ведутся уполномоченным органом в сфере государственных закупок (далее – уполномоченный орган) на казахском и русском языках, в электронном виде посредством единой платформы закупок (далее – веб-портал).
3. Сведения, содержащиеся в реестрах государственных закупок, за исключением сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных секретах" (далее – Закон о государственных секретах) и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) размещаются на веб-портале и доступны для ознакомления заинтересованным лицам без взимания платы.

Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 646 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 27 қыркүйекте № 35143 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН
1. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік секторының сатып алу заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 646 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 1-тармағына сәйкес әзірленді және мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) бірыңғай сатып алу платформасы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы электрондық түрде, мемлекеттік және орыс тілдерінде қалыптастырады және жүргізеді.
3. "Мемлекеттік құпиялар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мемлекеттік құпиялар туралы заң) сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 45-бабының 4-тармағына сәйкес таратылуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, тізілімдерде қамтылған мәліметтер веб-порталда орналастырылады және олар төлемақы алынбай, танысу үшін мүдделі тұлғаларға қолжетімді.

Глава 2. Виды реестров в сфере государственных закупок
4. Реестры в сфере государственных закупок (далее – реестры) подразделяются на следующие виды:
1) реестр потенциальных поставщиков;
2) реестр заказчиков;
3) реестр договоров о государственных закупках;
4) реестр недобросовестных участников государственных закупок;
5) реестр жалоб;
6) реестр опыта работы потенциальных поставщиков.
Глава 3. Порядок формирования и ведения реестра потенциальных поставщиков
5. Реестр потенциальных поставщиков содержит в себе следующие сведения о потенциальном поставщике:
1) наименование потенциального поставщика на казахском и русском языках;
2) сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
3) дата регистрации на веб-портале;
4) бизнес-идентификационный номер (БИН);
5) сведения о территориальной принадлежности (код по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), регион, юридический адрес и фактический адрес);
6) код организационно-правовой формы хозяйствования (КОПФ);
7) код по классификатору форм собственности (КФС);
8) категория субъекта предпринимательства;
9) код сектора экономики;
10) наименование основного вида деятельности согласно классификатору видов экономической деятельности;
11) сведения о руководителе потенциального поставщика:
индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
должность руководителя;
источник данных;
электронная почта;
телефон (рабочий, мобильный).
6. Формирование реестра потенциальных поставщиков осуществляется автоматически посредством веб-портала на основании регистрационных данных потенциального поставщика на веб-портале и сведений, полученных из государственных и негосударственных информационных систем.
При этом потенциальный поставщик регистрируется на веб-портале не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его государственной регистрации в органах юстиции. В случае реорганизации (ликвидации) либо изменения регистрационных данных потенциального поставщика в органах юстиции потенциальный поставщик в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации таких случаев в органах юстиции вносит измененные сведения в регистрационные данные на веб-портале.
7. Ведение реестра потенциальных поставщиков осуществляется посредством веб-портала по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Сведения о потенциальном поставщике, включенные в реестр потенциальных поставщиков, хранятся в электронном виде в порядке, установленном приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 25 августа 2023 года № 236 "Об утверждении Правил документирования, управления документацией и использования систем электронного документооборота в государственных и негосударственных организациях" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33339) (далее – Правила электронного документооборота).

2-тарау. Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдердің түрлері
4. Мемлекеттік сатып алу саласындағы тізілімдер (бұдан әрі – тізілімдер) мынадай түрлерге бөлінеді:
1) әлеуетті өнім берушілер тізілімі;
2) тапсырыс берушілер тізілімі;
3) мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімі;
4) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімі;
5) шағымдар тізілімі;
6) әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесінің тізілімі.
3-тарау. Әлеуетті өнім берушілердің тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
5. Әлеуетті өнім берушілердің тізілімі әлеуетті өнім беруші туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) әлеуетті өнім берушінің қазақ және орыс тілдеріндегі атауы;
2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер;
3) веб-порталда тіркелген күні;
4) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
5) аумақтық тиесілігі туралы мәліметтер (әкімшілік-аумақтық бірлестіктердің жіктеуіші бойынша коды (ӘАБЖ), өңір, заңды мекенжайы және нақты мекенжайы);
6) шаруашылықтың ұйымдық-құқықтық нысанының коды (ҰҚНК);
7) меншік нысандарының жіктеуіші бойынша код (МНК);
8) кәсіпкерлік субъектісінің санаты;
9) экономика секторының коды;
10) экономикалық қызмет түрлерінің жіктеуішіне сәйкес негізгі қызмет түрінің атауы;
11) әлеуетті өнім берушінің басшысы туралы мәліметтер:
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН);
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
басшының лауазымы;
деректер көзі;
электрондық пошта;
телефон (жұмыс, ұялы).
6. Әлеуетті өнім берушілердің тізілімін қалыптастыру веб-порталдағы әлеуетті өнім берушінің тіркеу деректері мен мемлекеттік және мемлекеттік емес ақпараттық жүйелерден алынған мәліметтер негізінде веб-портал арқылы автоматты түрде жүзеге асырылады.
Бұл ретте әлеуетті өнім беруші веб-порталда әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеледі. Әлеуетті өнім беруші қайта ұйымдастырылған (таратылған) не тіркеу деректері әділет органдарында өзгерген жағдайда, әлеуетті өнім беруші мұндай жағдайлар әділет органдарында тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде веб-порталдағы тіркеу деректеріне өзгертілген мәліметтерді енгізеді.
7. Әлеуетті өнім берушілердің тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
8. Әлеуетті өнім берушілер тізіліміне енгізілген әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер "Мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда құжаттама жасау, құжаттаманы басқару және электрондық құжат айналымы жүйелерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2023 жылғы 25 тамыздағы № 236 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33339 болып тіркелген) (бұдан әрі – Электрондық құжат айналымы қағидалары) белгіленген тәртіппен электрондық түрде сақталады.

Глава 4. Порядок формирования и ведения реестра заказчиков
9. Реестр заказчиков содержит следующие сведения о заказчике:
1) наименование заказчика на казахском и русском языках;
2) дата государственной регистрации (перерегистрации) заказчика;
3) бизнес-идентификационный номер (БИН);
4) сведения о территориальной принадлежности заказчика (код по классификатору административно-территориальных объединений (КАТО), регион, юридический адрес и фактический адрес);
5) наименование администратора отчетности;
6) код организационно правовой формы хозяйствования (КОПФ);
7) код по классификатору форм собственности (КФС);
8) категория субъекта предпринимательства;
9) код сектора экономики;
10) сведения о руководителе заказчика:
индивидуальный идентификационный номер (ИИН);
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя;
должность руководителя;
источник данных;
электронная почта;
телефон (рабочий, мобильный).
10. Формирование реестра заказчиков осуществляется автоматически посредством веб-портала на основании регистрационных данных заказчика на веб-портале.
При этом заказчик регистрируется на веб-портале не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня его государственной регистрации в органах юстиции. В случае реорганизации (ликвидации) либо изменения регистрационных данных заказчика в органах юстиции заказчик в срок не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня регистрации таких случаев в органах юстиции вносит измененные сведения в регистрационные данные заказчика на веб-портале.
11. Ведение реестра заказчиков осуществляется посредством веб-портала по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
12. Сведения о заказчике, включенные в реестр заказчиков, хранятся в электронном виде в порядке, установленном Правилами электронного документооборота.
Глава 5. Порядок формирования и ведения реестра договоров о государственных закупках
13. Внесение в реестр договоров о государственных закупках сведений осуществляется заказчиком путем заполнения электронной формы реестра договоров на веб-портале государственных закупок по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам по:
заключенным договорам о государственных закупках в соответствующем финансовом году – не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня вступления в силу договора о государственных закупках;
исполнению договора о государственных закупках (акт приема- передачи товаров или акт выполненных работ, оказанных услуг) – не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня подписания;
осуществленным платежам по договорам о государственных закупках – не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня проведения платежа.

4-тарау. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
9. Тапсырыс берушілердің тізілімі тапсырыс беруші туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің қазақ және орыс тілдеріндегі атауы;
2) тапсырыс берушінің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні;
3) бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
4) тапсырыс берушінің аумақтық тиесілігі туралы мәліметтер (әкiмшiлiк-аумақтық бiрлестiктердiң жiктеуiшi (ӘАБЖ) бойынша коды, өңір, заңды мекенжайы және нақты мекенжайы)
5) есептілік әкімшісінің атауы;
6) шаруашылықтың ұйымдық-құқықтық нысанының коды (ҰҚНК);
7) меншік нысандарының жіктеуіші бойынша код (МНК);
8) кәсіпкерлік субъектісінің санаты;
9) экономика секторының коды;
10) тапсырыс берушінің басшысы туралы мәліметтер:
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
басшының лауазымы;
деректер көзі;
электрондық пошта;
телефон (жұмыс, ұялы).
10. Тапсырыс берушілердің тізілімін қалыптастыру веб-портал арқылы тапсырыс берушінің веб-порталдағы тіркеу деректері негізінде автоматты түрде жүзеге асырылады.
Бұл ретте тапсырыс беруші веб-порталда әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей тіркеледі. Тапсырыс беруші қайта ұйымдастырылған (таратылған) не әділет органындағы тіркеу деректері өзгерген жағдайда, тапсырыс беруші осындай жағдайлар әділет органдарында тіркелген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмейтін мерзімде тапсырыс берушінің веб-порталдағы тіркеу деректеріне өзгертілген мәліметтерді енгізеді.
11. Тапсырыс берушілер тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы жүзеге асырылады.
12. Тапсырыс берушілердің тізіліміне енгізілген тапсырыс беруші туралы мәліметтер Электрондық құжат айналымы қағидаларында белгіленген тәртіппен электронды түрде сақталады.
5-тарау. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
13. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне мәліметтер енгізуді тапсырыс беруші осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік сатып алу веб-порталындағы шарттар тізілімінің электрондық нысанын толтыру жолымен:
тиісті қаржы жылында мемлекеттік сатып алу туралы жасалған шарттар бойынша – мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
мемлекеттік сатып алу туралы шартты орындау бойынша (тауарларды қабылдау-тапсыру актісі немесе орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің актісі) – қол қойылған күнінен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей;
мемлекеттік сатып алу туралы шарттар бойынша жүзеге асырылған төлемдер бойынша – төлем жүргізілген күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей жүзеге асырады.

Не подлежат включению в реестр договоров о государственных закупках сведения о договорах, заключенных по результатам государственных закупок, предусмотренных подпунктами 6), 12), 21), 22) и 24) пункта 3 статьи 16 и статьей 26 Закона.
14. Реестр договоров о государственных закупках содержит следующие сведения о договоре (его изменении), за исключением сведений о договорах о государственных закупках, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом о государственных секретах и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Кодекса:
1) наименование заказчика;
2) бизнес-идентификационный номер (БИН) заказчика;
3) источник финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, средства от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), средства от спонсорской, благотворительной помощи для государственных учреждений (далее – внебюджетные средства), собственные средства;
4) номер извещения о проведении государственных закупок;
5) дата подведения итогов конкурса, итогов аукциона, итогов проведения закупок из одного источника, итогов проведения запроса ценовых предложений;
6) реквизиты документа, подтверждающего основание заключения договора;
7) номер и дата заключения договора – день, месяц, год заключения договора;
8) код валюты договора;
9) сведения о регистрации договора о государственных закупках государственными учреждениями в территориальных подразделениях казначейства – реквизиты уведомления о регистрации, включая номер заявки и дату регистрации;
10) предмет договора о государственных закупках:
вид предмета закупок;
код продукции по классификатору;
наименование товаров, работ, услуг;
краткая и дополнительная характеристика товаров, работ, услуг;
единица измерения;
цена за единицу;
количество;
сведения о суммах налога на добавленную стоимость (далее – НДС), в случае если поставщик является плательщиком НДС;
11) информация о поставщиках (исполнителях, подрядчиках):
наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для нерезидентов – регистрационные данные юридических лиц (физических лиц), осуществляющих предпринимательскую деятельность;
номер записи в Базе данных товаров, работ, услуг и их поставщиков;
страна резидентства и юридический адрес;
контактная информация;

Заңның 16-бабы 3-тармағының 6), 12), 21), 22) және 24) тармақшаларында және 26-бабында көзделген мемлекеттік сатып алудың нәтижелері бойынша жасалған шарттар туралы мәліметтер мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміне енгізуге жатпайды.
14. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімі Мемлекеттік құпиялар туралы заңға сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Кодекстің 45-бабының 4-тармағына сәйкес таралуы шектеулі қызметтік ақпаратты қамтитын мемлекеттік сатып алу туралы шарттар туралы мәліметтерді қоспағанда, шарт (оның өзгерістері) туралы мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) тапсырыс берушінің атауы;
2) тапсырыс берушінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН);
3) қаржыландыру көзі – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түскен қаражат, мемлекеттік мекемелер үшін демеушілік, қайырымдылық көмектен түскен қаражат (бұдан әрі – бюджеттен тыс қаражат), меншікті қаражат;
4) мемлекеттік сатып алуды өткізу туралы хабарламаның нөмірі;
5) конкурс қорытындылары, аукцион қорытындылары, бір көзден сатып алуды өткізу қорытындылары, баға ұсыныстарын сұратуды жүргізу қорытындылары шығарылған күн;
6) шартты жасасудың негізін растайтын құжаттың деректемелері;
7) шарттың жасалған күні және нөмірі – шарттың жасалған күні, айы, жылы;
8) шарт валютасының коды;
9) аумақтық қазынашылық бөлімшелерінде мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік сатып алу туралы шартты тіркегені туралы мәліметтер – өтінім нөмірі мен тіркеу күнін қоса алғанда, тіркеу туралы хабарламалардың деректемелері;
10) мемлекеттік сатып алу туралы шарттың нысанасы:
сатып алу нысанасының түрі;
жіктеуіш бойынша өнімнің коды;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы;
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша және қосымша сипаттамасы;
өлшем бірлігі;
бір бірлік үшін бағасы;
саны;
егер өнім беруші қосылған құн салығын (бұдан әрі – ҚҚС) төлеуші болып табылған жағдайда, ҚҚС сомасы туралы мәліметтер;
11) өнім берушілер (орындаушылар, мердігерлер) туралы ақпарат:
заңды тұлғаның атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
бейрезиденттер үшін – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (жеке тұлғалардың) тіркеу деректері;
Тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және олардың өнім берушілерінің дерекқорындағы жазба нөмірі;
резиденттік елі және заңды мекенжайы;
байланыс ақпараты;

12) исполнение договора:
наименование и описание товара, работы, услуги;
краткое описание закупленного товара, работы, услуги;
наименование товарного знака;
страна товаропроизводителя, поставщика работ, услуг;
сумма платежа;
планируемая и фактическая даты исполнения договора;
13) сведения о прекращении действия договора:
дата, основание и причина.
15. Заказчик посредством веб-портала вносит сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора путем заполнения электронных форм реестра договоров о государственных закупках не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня прекращения (исполнения или неисполнении) договора.
16. При представлении заказчиком на веб-портал сведений об изменении договора или сведений о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора, происходит автоматическое обновление записи в реестре договоров о государственных закупках с сохранением архива первоначальных сведений о договоре.
17. Сведения о договоре (его изменении) и (или) сведения о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора, включенные в реестр договоров о государственных закупках, сохраняются в реестре договоров о государственных закупках в течение 5 (пяти) лет со дня включения в него сведений о прекращении (об исполнении или неисполнении) действия договора.
18. Сведения о договоре (его изменении) или сведения о прекращении (об исполнении или неисполнения) действия договора, исключенные из реестра договоров о государственных закупках по истечении срока, указанного в пункте 17 настоящих Правил, хранятся в электронном виде в порядке, установленном Правилами электронного документооборота.
Глава 6. Порядок формирования и ведения реестра недобросовестных участников государственных закупок
19. Реестр недобросовестных участников государственных закупок представляет собой перечень:
1) потенциальных поставщиков или поставщиков, предоставивших недостоверную информацию;
2) потенциальных поставщиков, определенных победителями, уклонившихся от заключения договора о государственных закупках;
3) поставщиков, не исполнивших свои обязательства по заключенным с ними договорам о государственных закупках.
4) поставщиков, ненадлежащим образом исполнивших свои обязательства по заключенным с ними договорам.
20. Реестр недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренных подпунктами 1), 3) и 4) пункта 19 настоящих Правил, формируется на основании решений судов, вступивших в законную силу.
В случае, указанном в подпункте 1) пункта 19 настоящих Правил, организатор государственных закупок, единый организатор государственных закупок, заказчик либо уполномоченный орган не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня, когда им стало известно о факте нарушения потенциальным поставщиком или поставщиком законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, обращается с иском в суд о признании такого потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок.

12) шарттың орындалуы:
тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің атауы және сипаттамасы;
сатып алынған тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің қысқаша сипаттамасы;
тауар белгісінің атауы;
тауар өндірушінің, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді жеткізушінің елі;
төлем сомасы;
шартты орындаудың жоспарланған және нақты күні;
13) шарттың қолданылуын тоқтату туралы мәліметтер:
күні, негіздеме және себебі.
15. Тапсырыс беруші шарт қолданылуын тоқтатқан (орындалған немесе орындалмаған) күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізілімінің электрондық нысанын толтыру жолымен шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді веб-портал арқылы енгізеді.
16. Тапсырыс беруші веб-порталға шарттың өзгеруі туралы мәліметтерді немесе шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді ұсынған жағдайда, шарт туралы бастапқы мәліметтер мұрағатын сақтай отырып, тізілімдегі жазбаны автоматты түрде жаңарту жүргізіледі.
17. Мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізіліміне енгізілген шарт (оның өзгеруі) туралы мәліметтер және (немесе) шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтер шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтерді оған енгізген күннен бастап 5 (бес) жыл бойы шарттар тізілімінде сақталады.
18. Осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген мерзім өткен соң мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізілімінен алып тасталған шарт (оның өзгеруі) туралы мәліметтер немесе шарттың қолданылуын тоқтату туралы (орындалуы немесе орындалмауы туралы) мәліметтер Электрондық құжат айналымы қағидаларында белгіленген тәртіппен электронды түрде сақталады.
6-тарау. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
19. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі:
1) дұрыс емес ақпарат берген әлеуетті өнім берушілер немесе өнім берушілер;
2) жеңімпаз деп айқындалған, мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған әлеуетті өнім берушілер;
3) мемлекеттік сатып алу туралы өздерімен жасалған шарттар бойынша өз міндеттемелерін орындамаған өнім берушілер;
4) өздерімен жасалған шарттар бойынша өз міндеттемелерін тиісінше орындамаған өнім берушілер тізбесін білдіреді.
20. Осы Қағидалардың 19-тармағының 1) 3) және 4) тармақшаларында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі заңды күшіне енген сот шешімдерінің негізінде қалыптастырылады.
Осы Қағидалардың 19-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген жағдайда, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастырушы, мемлекеттік сатып алуды бірыңғай ұйымдастырушы, тапсырыс беруші не уәкілетті орган әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын бұзу фактісі туралы өзіне белгілі болған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей осындай әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінеді.

В случае, указанном в подпункте 3) пункта 19 настоящих Правил, заказчик не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня расторжения договора либо истечения срока действия договора обращается с иском в суд о признании такого поставщика недобросовестным участником государственных закупок.
В случае, указанном в подпункте 4) пункта 19 настоящих Правил, заказчик не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня, когда ему стало известно о факте нарушения поставщиком законодательства Республики Казахстан о государственных закупках, обращается с иском в суд о признании такого поставщика недобросовестным участником государственных закупок, за исключением случаев, которые в совокупности удовлетворяют следующим условиям:
1) выплаты поставщиком неустойки (штрафа, пени);
2) полного исполнения договорных обязательств;
3) отсутствия ущерба, причиненного заказчику.
21. Реестр недобросовестных участников государственных закупок, предусмотренных подпунктом 2) пункта 19 настоящих Правил, формируется по потенциальным поставщикам, определенными победителями, уклонившимися от заключения договора о государственных закупках (за исключением потенциальных поставщиков, занявших второе место и по договорам заключаемым способом из одного источника).
Сноска. Пункт 21 – в редакции приказа Министра финансов РК от 17.06.2025 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Заказчики в течение 3 (трех) рабочих дней после получения посредством веб-портала вступившего в законную силу решения суда о признании потенциального поставщика или поставщика недобросовестным участником государственных закупок (далее – Решение суда), представляют уполномоченному органу электронную копию Решения суда, полученную посредством веб-портала, а также сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
23. В случае поступления заказчику Решения суда на бумажном носителе, электронная копия которого не поступила посредством веб-портала, заказчики в течение 3 (трех) рабочих дней после получения данного Решения суда представляют посредством веб-портала уполномоченному органу копию Решения суда и сведения о таком потенциальном поставщике или поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
24. Уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней со дня представления заказчиком посредством веб-портала сведений о недобросовестном участнике государственных закупок рассматривает их и включает такие сведения в реестр недобросовестных участников государственных закупок.

Осы Қағидалардың 19-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайда, шарт бұзылған не шарттың қолданылу мерзімі өткен күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей осындай өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінеді.
Жиынтығында:
1) өнім берушінің тұрақсыздық айыбын (айыппұл, өсімпұл) төлеуі;
2) шарттық міндеттемелерді толық орындау;
3) тапсырыс берушіге келтірілген залалдың болмауы мынадай шарттарын қанағаттандыратын жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 19-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген жағдайда, тапсырыс беруші Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасын өнім берушінің бұзуы фактісі туралы өзіне белгілі болған күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей осындай өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы талап-арызбен сотқа жүгінінеді.
21. Осы Қағидалардың 19-тармағының 2) тармақшасында көзделген мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жеңімпаздар деп айқындалған әлеуетті өнім берушілер (екінші орын алған және бір көзден жасалатын тәсілмен жасалатын шарттар бойынша әлеуетті өнім берушілерді қоспағанда) бойынша қалыптастырылады.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 17.06.2025 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Тапсырыс берушілер әлеуетті өнім берушіні немесе өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы заңды күшіне енген соттың шешімін (бұдан әрі – Сот шешімі) веб-портал арқылы алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде веб-портал арқылы алған Сот шешімінің электрондық көшірмесін, сондай-ақ осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мұндай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электронды түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға ұсынады.
23. Тапсырыс берушіге электрондық көшірмесі веб-портал арқылы келіп түспеген Сот шешімі қағаз тасығышта келіп түскен жағдайда, тапсырыс берушілер аталған Сот шешімін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Сот шешімінің көшірмесін және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осындай әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы мәліметтерді электронды түрде веб-портал арқылы уәкілетті органға ұсынады.
24. Тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтерді веб-портал арқылы ұсынған күнінен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде уәкілетті орган оларды қарайды және осындай мәліметтерді мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізеді.

25. При условии представления в уполномоченный орган неполных и (или) недостоверных (некорректных) сведений для включения в реестр недобросовестных участников государственных закупок, уполномоченный орган в течение 7 (семи) рабочих дней направляет посредством веб-портала уведомление заказчику о необходимости в течение 5 (пяти) рабочих дней повторно предоставить сведения о недобросовестном участнике государственных закупок в соответствии с пунктом 31 настоящих Правил.
26. Если потенциальный поставщик, признанный победителем, уклонился от заключения договора о государственных закупках путем не подписания посредством веб-портала договора о государственных закупках в сроки, установленные Законом, такой потенциальный поставщик решением уполномоченного органа, принимаемого посредством веб-портала по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, автоматически включается в реестр недобросовестных участников государственных закупок.
27. В случае уклонения потенциального поставщика от заключения договора о государственных закупках путем не внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках, обеспечение аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона, заказчик в течение 3 (трех) рабочих дней со дня уклонения от заключения договора о государственных закупках принимает посредством веб-портала по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам решение о признании поставщика недобросовестным участником государственных закупок и представляет посредством веб-портала уполномоченному органу сведения о таком поставщике в электронном виде по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 27 – в редакции приказа Министра финансов РК от 17.06.2025 № 306 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Заказчик обеспечивает достоверность представленных сведений в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган при рассмотрении представленных заказчиком сведений, осуществляет форматно-логический контроль, заключающийся в проверке полноты и корректности ее заполнения.
29. Потенциальный поставщик, признанный победителем, уклонившийся от заключения договора о государственных закупках путем не внесения обеспечения исполнения договора, обеспечения аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы в соответствии со статьей 13 Закона, включается в реестр недобросовестных участников государственных закупок на основании решения заказчика о признании потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок, решения уполномоченного органа, принимаемого посредством веб-портала по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.

25. Уәкілетті органға мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізу үшін толық емес және (немесе) дәйексіз (дұрыс емес) мәліметтер ұсыну шартында, уәкілетті орган веб-портал арқылы тапсырыс берушіге осы Қағидалардың 31-тармағына сәйкес мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтерді 5 (бес) жұмыс күн ішінде қайта беру қажеттігі туралы хабарламаны 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жібереді.
26. Егер жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші Заңда белгіленген мерзімде мемлекеттік сатып алу туралы шартқа веб-портал арқылы қол қоймау жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарса, мұндай әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы қабылданатын уәкілетті органның шешімімен мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне автоматты түрде енгізіледі.
27. Әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты (егер шартта аванс көзделген жағдайда) және (немесе) Заңның 13-бабына сәйкес соманы қамтамасыз етуді енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда, тапсырыс беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы шешім қабылдайды және веб-портал арқылы уәкілетті органға осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осындай өнім беруші туралы мәліметтерді электрондық түрде ұсынады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 17.06.2025 № 306 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Тапсырыс беруші уәкілетті органға ұсынылған мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Тапсырыс беруші ұсынған мәліметтерді қарау кезінде уәкілетті орган оның толықтығы мен дұрыс толтырылуын тексеруді білдіретін форматты-логикалық бақылауды жүзеге асырады.
29. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты (егер шартта аванс көзделген жағдайда) және (немесе) Заңның 13-бабына сәйкес соманы қамтамасыз етуді енгізбеу жолымен мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші тапсырыс берушінің әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы шешімі, осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша веб-портал арқылы қабылданатын уәкілетті органның шешімі негізінде мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізіледі.

30. Ведение реестра недобросовестных участников государственных закупок осуществляется по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
31. При внесении сведений в реестр недобросовестных участников государственных закупок указываются:
1) информация о недобросовестном потенциальном поставщике или поставщике:
наименование потенциального поставщика или поставщика;
страна резидентства;
для резидентов Республики Казахстан – бизнес идентификационный номер (БИН) (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (ИИН) (для физического лица);
для нерезидентов – регистрационные данные юридических лиц (физических лиц) осуществляющих предпринимательскую деятельность;
2) информация о заказчике;
3) сведения о проведенных закупках:
способ осуществления закупок;
номер объявления о закупке;
дата объявления о закупке;
дата подведения итогов закупки;
4) номер договора в Реестре договоров о государственных закупках (при его наличии);
5) основание признания (потенциального) поставщика недобросовестным участником государственных закупок;
6) дата уведомления о намерении расторгнуть данный договор;
7) дата уведомления о расторжении данного договора;
8) сведения о решении суда/ решении уполномоченного органа:
наименование суда/уполномоченного органа;
номер решения суда/уполномоченного органа;
дата решения суда/уполномоченного органа;
дата вступления в законную силу решения суда/вступления в силу решения уполномоченного органа;
9) дата исключения из Реестра недобросовестных участников государственных закупок.
32. Основанием исключения из Реестра недобросовестных участников государственных закупок сведений о недобросовестном участнике государственных закупок является:
1) истечение срока, установленного Законом;
2) наличие вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок;
3) решение уполномоченного органа, принятое по итогам рассмотрения согласительной комиссией обращения потенциального поставщика об исключении его из реестра недобросовестных участников государственных закупок.
33. Сведения о недобросовестном участнике государственных закупок, исключаются из реестра автоматически по истечении срока, установленного Законом.
34. В случае наличия вступившего в законную силу судебного акта об отмене решения о признании недобросовестным участником государственных закупок сведения о недобросовестном участнике государственных закупок исключаются по запросу потенциального поставщика (поставщика) в течение 3 (трех) рабочих дней со дня получения уполномоченным органом копии соответствующего судебного акта, заверенного судом.

30. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімін жүргізу осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүзеге асырылады.
31. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне мәліметтерді енгізген кезде:
1) жосықсыз әлеуетті өнім беруші немесе өнім беруші туралы ақпарат:
әлеуетті өнім берушінің немесе өнім берушінің атауы;
резиденттік елі;
Қазақстан Республикасының резиденттері үшін – бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) (жеке тұлға үшін);
бейрезиденттер үшін – кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың (жеке тұлғалардың) тіркеу деректері;
2) тапсырыс беруші туралы ақпарат;
3) өткізілген сатып алу туралы мәліметтер:
сатып алуды жүзеге асыру тәсілі;
сатып алу туралы хабарландырудың нөмірі;
сатып алу туралы хабарландырудың күні;
сатып алу қорытындыларын шығару күні;
4) Мемлекеттік сатып алу туралы шарттар тізіліміндегі шарттың нөмірі (болған кезде);
5) өнім берушіні (әлеуетті) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану негіздемесі;
6) осы шартты бұзу ниеті туралы хабарлама күні;
7) осы шартты бұзу туралы хабарлама күні;
8) сот шешімі/уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер:
соттың/ уәкілетті органның атауы;
соттың/уәкілетті органның шешімінің нөмірі;
соттың/уәкілетті органның шешімінің күні;
сот шешімінің заңды күшіне енген/ уәкілетті орган шешімінің заңды күшіне енген күні;
9) Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тасталған күн.
32. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы туралы мәліметтерді Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастауға мыналар:
1) Заңда белгіленген мерзімнің аяқталуы;
2) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы шешімнің күшін жою туралы заңды күшіне енген сот актісінің болуы;
3) әлеуетті өнім берушінің оны мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы өтінішін келісу комиссиясының қарау қорытындысы бойынша қабылдаған уәкілетті органның шешімі.
33. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтер Заңда белгіленген мерзім өткен соң тізілімнен автоматты түрде алынып тасталады.
34. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп тану туралы шешімнің күшін жою туралы заңды күшіне енген сот актісі ол болған жағдайда, мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы туралы мәліметтер әлеуетті өнім берушінің (өнім берушінің) сұрау салуы бойынша уәкілетті орган сотпен расталған тиісті сот актісінің көшірмесін алған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде алынып тасталады.

35. При условии представления заказчиком решения согласительной комиссии об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок посредством веб-портала, уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней выносит решение об исключении данного поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
При этом решение уполномоченного органа об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок выносится посредством веб-портала в автоматическом режиме.
Глава 7. Порядок формирования и ведения реестра жалоб
37. Реестр жалоб представляет собой перечень жалоб потенциальных поставщиков и поставщиков, поданных посредством веб-портала государственных закупок в уполномоченный орган, и содержит сведения о решениях, принятых по результатам рассмотрения жалоб и выданных предписаний (уведомлений).
Глава 8. Порядок формирования и ведения реестра опыта работы потенциальных поставщиков
38. Реестр опыта работы потенциальных поставщиков (далее – Реестр опыта работы) формируется на веб-портале по перечню работ, услуг, согласно приложению 9 к настоящим Правилам, за исключением сведений, составляющих государственные секреты в соответствии с Законом о государственных секретах и (или) содержащих служебную информацию ограниченного распространения в соответствии с пунктом 4 статьи 45 Кодекса.
39. Реестр опыта работы формируется ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями на основании сведений и документов, подтверждающих опыт работы, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, вносимые потенциальными поставщиками посредством веб-портала.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 04.03.2025 № 102 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Реестр опыта работы формируется путем подтверждения достоверности сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциальных поставщиков, вносимых в реестр опыта работы.
41. Сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, вносятся в реестр опыта работы ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями после подтверждения их достоверности.
42. Заявки потенциальных поставщиков о внесении в Реестр опыта работы сведений и документов, формируются потенциальным поставщиком и подаются посредством веб-портала.
Такие заявки потенциальных поставщиков рассматриваются территориальными подразделениями ведомства уполномоченного органа по согласования с ведомством уполномоченного органа в течение 10 (десяти) рабочих дней. При этом, срок рассмотрения заявок потенциальных поставщиков территориальными подразделениями ведомства уполномоченного органа не превышает 7 (семь) рабочих дней, а согласование ведомством уполномоченного органа не превышает 3 (трех) рабочих дней.

35. Тапсырыс берушінің әлеуетті өнім берушіні веб-портал арқылы мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы келісу комиссиясының шешімін ұсынуы шартында, уәкілетті орган 3 (үш) жұмыс күні ішінде осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша осы өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы шешім шығарады.
Бұл ретте, уәкілетті органның әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы шешімі веб-портал арқылы автоматты режимде шығарылады.
7-тарау. Шағымдар тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
37. Шағымдардың тізілімі әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілердің уәкілетті органға мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы берген шағымдарының тізбесін білдіреді және шағымдарды қарау нәтижелері бойынша қабылданған шешімдер мен берілген нұсқамалар (хабарламалар) туралы мәліметтерді қамтиды.
8-тарау. Өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тізілімін қалыптастыру және оны жүргізу тәртібі
38. Мемлекеттік құпиялар туралы заңға сәйкес мемлекеттік құпияларды құрайтын және (немесе) Кодекстің 45-бабының 4-тармағына сәйкес таралуы шектелген қызметтік ақпаратты қамтитын мәліметтерді қоспағанда, Өнім берушілердің жұмыс тәжірибесінің тізілімі (бұдан әрі - Жұмыс тәжірибесінің тізілімі) осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесі бойынша веб-порталда қалыптастырылады.
39. Жұмыс тәжірибесінің тізілімін уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері әлеуетті өнім берушілер веб-портал арқылы енгізетін осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар негізінде қалыптастырады.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 04.03.2025 № 102 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Жұмыс тәжірибесінің тізілімі Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізілетін әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығын растау жолымен қалыптастырылады.
41. Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері олардың дұрыстығы расталғаннан кейін Жұмыс тәжірибесі тізіліміне енгізеді.
42. Әлеуетті өнім берушілердің Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне мәліметтер мен құжаттарды енгізу туралы өтінімдері әлеуетті өнім берушімен қалыптастырылады және веб-портал арқылы беріледі.
Әлеуетті өнім берушілердің мұндай өтінімдерін уәкілетті органның ведомствосымен келісу бойынша уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелері 10 (он) жұмыс күні ішінде қарайды. Бұл ретте, уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелерінің әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарау мерзімі 7 (жеті) жұмыс күнінен аспайды, ал уәкілетті орган ведомствосының келісуі 3 (үш) жұмыс күнінен аспайды.

43. В целях подтверждения достоверности сведений и документов, подтверждающих опыт работы, потенциальный поставщик посредством веб-портала обращается в соответствующие государственные органы в порядке, определенном настоящими Правилами.
44. Заявки потенциальных поставщиков о внесении в Реестр опыта работы сведений и документов, подтверждающих опыт работы по строительно-монтажным работам за последние 10 (десять) лет, предшествующих текущему году, а также за текущий год, по объектам, где заказчиками являются государственные учреждения и источником финансирования являются государственные инвестиции рассматриваются с учетом следующих требований:
1) достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика в качестве генерального подрядчика, определяется на основе данных органов казначейства. При этом, при отсутствии сведений и документов в информационной системе казначейства, такие сведения рассматриваются в соответствии с требованиями, предусмотренными пунктом 45 настоящих Правил;
2) достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика в качестве субподрядчика, определяется на основе сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, имеющего опыт работы в качестве генерального подрядчика со статусом "Подтверждено";
3) соответствие документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика требованиям согласно пункту 46 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44-1. Заявки потенциальных поставщиков о внесении в Реестр опыта работы сведений и документов, подтверждающих опыт работы по строительно-монтажным работам за последние 10 (десять) лет, предшествующих текущему году, а также за текущий год, по объектам, где заказчиками являются субъекты квазигосударственного сектора и источником финансирования являются государственные инвестиции, рассматриваются с учетом следующих условий:
1) сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика в качестве генерального подрядчика, подтверждаются:
заказчиком (в случае реорганизации – правопреемником заказчика);
органом, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль.
Подтверждение осуществляется вышеуказанными органами и лицами на основании обращений потенциальных поставщиков, представленных посредством веб-портала с использованием электронной цифровой подписи;
посредством единого портала комплексной вневедомственной экспертизы проектов в части положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проектов;

43. Жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығын растау мақсатында әлеуетті өнім беруші осы Қағидаларда айқындалған тәртіппен веб-портал арқылы тиісті мемлекеттік органдарға және ұйымдарға жүгінеді.
44. Әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тізіліміне ағымдағы жылдың алдындағы, сондай-ақ ағымдағы жылды қоса алғанда соңғы 10 (он) жылдағы, оның ішінде ағымдағы жылдағы құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды енгізу туралы өтінімдері тапсырыс берушілер мемлекеттік мекемелер және мемлекеттік инвестициялар қаржыландыру көзі болып табылатын объектілер бойынша мынадай шарттар ескеріле отырып қаралады:
1) әлеуетті өнім берушінің бас мердігер ретіндегі жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы қазынашылық органдарының деректері негізінде айқындалады. Бұл ретте, қазынашылық ақпараттық жүйесінде мәліметтер мен құжаттар болмаған жағдайда мұндай мәліметтер осы Қағидалардың 45-тармағында көзделген талаптарға сәйкес қаралады;
2) әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігер ретіндегі жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы "Расталған" мәртебесі бар бас мердігер ретінде жұмыс тәжірибесі бар әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар негізінде айқындалады;
3) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың осы Қағидалардың 46-тармағына сәйкес талаптарға сәйкестігі.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44-1. Әлеуетті өнім берушілердің жұмыс тәжірибесі тізіліміне ағымдағы жылдың алдындағы, сондай-ақ ағымдағы жылды қоса алғанда соңғы 10 (он) жылдағы, оның ішінде ағымдағы жылдағы құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды енгізу туралы өтінімдері тапсырыс берушілер квазимемлекеттік сектор субъектілері және мемлекеттік инвестициялар қаржыландыру көзі болып табылатын объектілер бойынша мынадай шарттар ескеріле отырып қаралады:
1) бас мердігер ретінде әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар расталады:
тапсырыс берушімен (қайта ұйымдастырылған жағдайда – тапсырыс берушінің құқықтық мирасқоры);
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын органмен.
Растау электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, веб-портал арқылы ұсынылған өнім берушілердің өтініштері негізінде жоғарыда көрсетілген органдармен және тұлғалармен жүзеге асырылады;
жобаларға кешенді ведомстводан тыс сараптаманың оң қорытындысы бөлігінде жобаларға кешенді ведомстводан тыс сараптаманың бірыңғай порталы арқылы;

2) достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика в качестве субподрядчика, определяется на основе сведений и подтверждающих опыт работы в качестве генерального подрядчика со статусом "Подтверждено";
посредством единого портала комплексной вневедомственной экспертизы проектов в части положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проектов;
3) соответствие документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика требованиям согласно пункту 46 настоящих Правил.
Сноска. Глава 8 дополнена пунктом 44-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 09.12.2024 № 809 (вводится в действие 01.01.2025); в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Заявки потенциальных поставщиков о внесении в Реестр опыта работы сведений и документов, подтверждающих опыт работы по строительно-монтажным работам (нового строительства зданий и сооружений) объектов, отнесенных к технически и (или) технологически сложным, а также, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций за последние 10 (десять) лет, предшествующих текущему году, а также за текущий год, по объектам, где заказчиками являются негосударственные юридические лица, рассматриваются с учетом следующих условий:
1) сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, подтверждаются:
органом, осуществляющим государственный архитектурно-строительный контроль на основании обращений потенциальных поставщиков, представленных посредством веб-портала с использованием электронной цифровой подписи;
посредством единого портала комплексной вневедомственной экспертизы проектов в части положительного заключения государственной комплексной вневедомственной экспертизы проектов.
В случае выдачи положительного заключения государственной комплексной вневедомственной экспертизы проектов до 1 апреля 2015 года, допускается подтверждение такой экспертизы путем направления посредством веб-портала запроса потенциального поставщика и получения положительного ответа государственной комплексной вневедомственной экспертизы проектов;
2) соответствие документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика требованиям согласно пункту 46 настоящих Правил.

2) әлеуетті өнім берушінің қосалқы мердігер ретіндегі жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы "Расталды" мәртебесі бар бас мердігер ретінде жұмыс тәжірибесін растайтын және мәліметтер негізінде айқындалады немесе:
тапсырыс берушімен (қайта ұйымдастырылған жағдайда – тапсырыс берушінің құқықтық мирасқоры);
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын органмен.
Растауды жоғарыда көрсетілген органдар мен тұлғалар электрондық цифрлық қолтаңбаны пайдалана отырып, веб-портал арқылы ұсынылған әлеуетті өнім берушілердің өтініштері негізінде жүзеге асырады;
жобаларға кешенді ведомстводан тыс сараптаманың оң қорытындысы бөлігінде жобаларға кешенді ведомстводан тыс сараптаманың бірыңғай порталы арқылы;
3) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың осы Қағидалардың 46-тармағының талаптарына сәйкестігі.
Ескерту. 8-тарау 44-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 09.12.2024 № 809 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
45. Мемлекеттік емес заңды тұлғалар тапсырыс берушілер болып табылатын техникалық және (немесе) технологиялық күрделі деп жатқызылған объектілер, сондай-ақ олардың кешендері, инженерлік және көлік коммуникациялары объектілер бойынша ағымдағы жылдың алдындағы, сондай-ақ ағымдағы жылды қоса алғанда, соңғы 10 (он) жыл ішінде құрылыс-монтаждау жұмыстарында (ғимараттар мен құрылыстарды жаңадан салу) жұмыс өтілін растайтын мәліметтер мен құжаттарды Жұмыс тәжірибесі тізіліміне енгізуге әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері келесі талаптар ескеріле отырып қаралады:
1) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды:
мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауын жүзеге асыратын орган электрондық цифрлық қолтаңбаны қолдана отырып, веб-портал арқылы ұсынылған өнім берушілердің өтініштері негізінде жүзеге асырылады;
жобаларға ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы бөлігінде жобаларға ведомстводан тыс кешенді сараптаманың бірыңғай порталы арқылы.
2015 жылғы 1 сәуірге дейін жобаларға ведомстводан тыс мемлекеттік кешенді сараптаманың оң қорытындысы берілген жағдайда, әлеуетті өнім берушінің сұрау салуын веб-портал арқылы жіберу және жобаларға ведомстводан тыс мемлекеттік кешенді сараптаманың оң жауабын алу арқылы осындай сараптаманы растауға жол беріледі.
2) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың осы Қағидалардың 46-тармағына сәйкес талаптарға сәйкестігі.

Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 04.12.2025 № 749 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. Документами, подтверждающим опыт работы по строительно-монтажным работам, являются:
1) электронная копия акта приемки объекта строительства в эксплуатацию, по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 22-2) статьи 20 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан" (далее – Закон об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности), за исключением объектов текущего, среднего ремонтов, а также объектов, принимаемых в эксплуатацию собственником самостоятельно;
2) электронная копия акта выполненных работ, по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 23-17) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
3) электронная копия декларации о соответствии по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 22-1) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности или заключение рабочей комиссии, действовавшей до 1 января 2016 года;
4) электронная копия талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон о разрешениях и уведомлениях);
5) электронная копия положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проекта.
Потенциальные поставщики, подтверждающие опыт работы строительно-монтажных работ, где заказчиками являются государственные учреждения вносят документы, предусмотренные подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
Потенциальные поставщики, подтверждающие опыт работы строительно-монтажных работ, по объектам, где заказчиками являются субъекты квазигосударственного сектора, а также негосударственные юридические лица вносят документы, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4) и 5) настоящего пункта.
В случае несоответствия документов, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) части первой настоящего пункта формам, утвержденным в соответствии с законодательством Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, допускается предоставление таких документов, находящихся в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан.

Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 04.12.2025 № 749 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
46. Құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар:
1) ағымдағы, орташа жөндеу объектілерін, сондай-ақ меншік иесі өз бетінше пайдалануға қабылдайтын объектілерді қоспағанда, "Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заң) 20-бабының 22-2) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
2) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 20-бабының 23-17) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша орындалған жұмыстар актісінің электрондық көшірмесі;
3) Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 22-1-бабының 20) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша сәйкестік туралы декларацияның электрондық көшірмесі немесе 2016 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болған жұмыс комиссиясының қорытындысы;
4) "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Рұқсаттар және хабарламалар туралы заң) 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның электрондық көшірмесі;
5) жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысының электрондық көшірмесі болып табылады.
Тапсырыс берушілер мемлекеттік мекемелер болып табылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарының жұмыс тәжірибесін растайтын әлеуетті өнім берушілер осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттарды енгізеді.
Бюджеттен тыс қаражат есебінен қаржыландырылатын квазимемлекеттік сектор субъектілері, сондай-ақ мемлекеттік емес заңды тұлғалар болып табылатын объектілер бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының жұмыс тәжірибесін растайтын әлеуетті өнім берушілер осы тармақтың 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген құжаттарды енгізеді.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген құжаттар Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның заңнамасына сәйкес бекітілген нысандарға сәйкес келмеген жағдайда, Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органының ақпараттық жүйесіндегі осындай құжаттарды ұсынуға жол беріледі.

Сноска. Пункт 46 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46-1. Документами, подтверждающими опыт работы потенциального поставщика по строительству, реконструкции, капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог международного и республиканского значений являются электронные копии актов приемки выполненных работ (сертификаты, акты приемки выполненных работ согласно ведомости договорной цены, промежуточные сертификаты оплаты) и приемки объектов в эксплуатацию.
Достоверность сведений и документов, подтверждающих такой опыт работы за последние 10 (десять) лет, предшествующих текущему году, а также за текущий год, подтверждаются на основе данных уполномоченного государственного органа по автомобильным дорогам.
Сноска. Правила дополнены пунктом 46-1 в соответствии с приказом и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по разработке проектной (проектно-сметной) документации за последние 10 (десять) лет, предшествующих текущему году, а также за текущий год, подтверждаются положительными экспертными заключениями комплексной вневедомственной экспертизы по проекту строительства.
Достоверность положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проекта подтверждается посредством единого портала комплексной вневедомственной экспертизы проектов.
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по инжиниринговым услугам по техническому надзору за строительно-монтажными работами за последние 5 (пять) лет, предшествующих текущему году, а также за текущий год, подтверждаются документами, предусмотренными пунктом 49 настоящих Правил, а также в порядке, предусмотренном пунктами 44, 44-1 и 45 настоящих Правил.
Достоверность сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика по инжиниринговым услугам по техническому надзору за строительно-монтажными работами, реконструкции, капитальному и среднему ремонту автомобильных дорог международного и республиканского значений подтверждается документами, и в порядке, предусмотренном пунктом 46-1 настоящих Правил.

Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46-1. Орындалған жұмыстарды қабылдау актілерінің (сертификаттар, шарттық баға ведомосыне сәйкес орындалған жұмыстарды қабылдау актілері, ақы төлеудің аралық сертификаттары) және объектілерді пайдалануға қабылдаудың электрондық көшірмелері халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау, күрделі және орташа жөндеу жөніндегі әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар болып табылады.
Ағымдағы жылдың алдындағы, сондай-ақ ағымдағы жылды қоса алғанда соңғы 10 (он) жылдағы, сондай-ақ ағымдағы жылдағы осындай жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы автомобиль жолдары жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органның деректері негізінде расталады.
Ескерту. 8-тарау 46-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Әлеуетті өнім берушінің жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама әзірлеу бойынша ағымдағы жылдың алдындағы, сондай-ақ ағымдағы жылды қоса алғанда соңғы 10 (он) жылдағы, оның ішінде ағымдағы жылдағы жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы құрылыс жобасы бойынша ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң сараптамалық қорытындыларымен расталады.
Жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысының шынайылығы жобалардың ведомстводан тыс кешенді сараптамасының бірыңғай порталы арқылы расталады.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Әлеуетті өнім берушінің құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер бойынша ағымдағы жылдың алдындағы, сондай-ақ ағымдағы жылды қоса алғанда соңғы 5 (бес) жылдағы жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың шынайылығы осы Қағидалардың 49-тармағында көзделген құжаттармен, сондай-ақ осы Қағидалардың 44, 44-1 және 45 тармақтарында көзделген тәртіппен расталады.
Әлеуетті өнім берушінің халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау, реконструкциялау, күрделі және орташа жөндеу жөніндегі инжинирингтік қызметтер бойынша жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығы құжаттармен және осы Қағидалардың 46-1-тармағында көзделген тәртіппен расталады.

Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Документами, подтверждающими опыт работы инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами, являются:
1) электронная копия акта приемки объекта строительства в эксплуатацию, по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 22-2) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, за исключением объектов текущего, среднего ремонтов, а также объектов, принимаемых в эксплуатацию собственником самостоятельно;
2) электронная копия талона о приеме уведомления о начале строительно-монтажных работ по форме утвержденной в соответствии с подпунктом 4) статьи 11 Закона о разрешениях и уведомлениях;
3) электронная копия положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы проекта;
Потенциальные поставщики, подтверждающие опыт работы инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами, где заказчиками являются государственные учреждения, вносят документ, предусмотренный подпунктом 1) настоящего пункта.
Потенциальные поставщики, подтверждающие опыт работы инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами, где заказчиками являются субъекты квазигосударственного сектора, вносят документы, предусмотренные подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
Потенциальные поставщики, подтверждающие опыт работы инжиниринговых услуг по техническому надзору за строительно-монтажными работами (нового строительства зданий и сооружений) объектов, отнесенных к технически и (или) технологически сложным, а также, их комплексов, инженерных и транспортных коммуникаций по объектам, где заказчиками негосударственные юридические лица, вносят документы, предусмотренные подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
В случае несоответствия электронной копии акта приемки объекта строительства в эксплуатацию форме, утвержденной в соответствии с подпунктом 22-2) статьи 20 Закона об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности, допускается предоставление такого документа, находящегося в информационной системе уполномоченного органа по делам архитектурной, градостроительной и строительной деятельности Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 49 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтердің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар:
1) ағымдағы, орташа жөндеу объектілерін, сондай-ақ меншік иесі өз бетінше пайдалануға қабылдайтын объектілерді қоспағанда, Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 20-бабының 22-2) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау актісінің электрондық көшірмесі;
2) Рұқсаттар және хабарламалар туралы заңның 11-бабының 4) тармақшасына сәйкес бекітілген нысан бойынша құрылыс-монтаждау жұмыстарының басталғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талонның электрондық көшірмесі;
3) жобаның ведомстводан тыс кешенді сараптамасының оң қорытындысының электрондық көшірмесі болып табылады.
Тапсырыс берушілер мемлекеттік мекемелер болып табылатын құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтердің жұмыс тәжірибесін растайтын әлеуетті өнім берушілер осы тармақтың 1) тармақшасында көзделген құжатты енгізеді.
Тапсырыс берушілер квазимемлекеттік сектор субъектілері болып табылатын құрылыс-монтаж жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік көрсетілетін қызметтердің жұмыс тәжірибесін растайтын әлеуетті өнім берушілер осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттарды енгізеді.
Техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге (ғимараттар мен құрылыстардың жаңа құрылысы) жатқызылған объектілерді, сондай-ақ олардың кешендерін, инженерлік және көлік коммуникацияларын тапсырыс берушілер мемлекеттік емес заңды тұлғалар құрылыс-монтаждау жұмыстарын техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтердің жұмыс тәжірибесін растайтын әлеуетті өнім берушілер осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген құжаттарды енгізеді.
Құрылыс объектісін пайдалануға қабылдау актісінің электрондық көшірмесі Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңның 20-бабының 22-2) тармақшасына сәйкес бекітілген нысанға сәйкес келмеген жағдайда, мұндай құжатты Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі істері жөніндегі уәкілетті органының ақпараттық жүйесінде ұсынуға жол беріледі.
Ескерту. 49-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

50. В случае, если в акте приемки объектов в эксплуатацию, предусматривается несколько видов функционального назначения, за исключением объектов жилищно-гражданского назначения, то такой опыт работы потенциального поставщика по строительно-монтажным работам вносится в реестр опыта работы отдельно по каждому виду функционального назначения.
Опыт работы потенциального поставщика по разработке проектной (проектно-сметной) документации вносится в реестр опыта работы отдельно по каждому виду функционального назначения, за исключением объектов жилищно-гражданского назначения, в случае, если в положительном заключении комплексной вневедомственной экспертизы, предусматривается несколько видов функционального назначения.
Сноска. Пункт 50 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.12.2025 № 749 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. Заявка потенциального поставщика о внесении в Реестр опыта работы сведений и документов, подтверждающих опыт работы, полученный в результате реорганизации путем слияния, присоединения и преобразования рассматривается после обновления (объединения) на веб-портале показателей финансовой устойчивости реорганизуемых юридических лиц.
При этом, в Реестр опыта работы вносится наибольший опыт работы одного из реорганизуемых юридических лиц.
Опыт работы реорганизованного юридического лица не вносится в Реестр опыта работы, при наличии одного из следующих случаев:
1) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации путем разделения или выделения из другого юридического лица;
2) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате нескольких последовательных видов реорганизации (разделение, выделение, слияние, присоединение, преобразование);
3) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации юридических лиц (слияние, присоединение, преобразование), где одно из реорганизуемых юридических лиц имеет ограничения, предусмотренные подпунктами 3), 5), 6) и 7) пункта 1 статьи 7 Закона;
4) если заявленный опыт работы потенциального поставщика получен в результате реорганизации юридических лиц (слияние, присоединение, преобразование), где одно из реорганизуемых юридических лиц лишено лицензии (разрешения) на осуществление видов деятельности, соответствующей предмету государственных закупок.
51-1. В случае внесения в Реестр опыта работы сведений и документов, подтверждающих опыт работы временными объединениями юридических лиц (консорциум), принимаются сведения и документы в отношении основного участника консорциума, определенного консорциальным соглашением.
При этом, не допускается внесение в Реестр опыта работы сведений и документов в качестве основного участника консорциума от нескольких юридических лиц.
Сноска. Глава 8 дополнена пунктом 51-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 04.12.2025 № 749 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

50. Егер тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілерді қоспағанда, объектілерді пайдалануға қабылдау актісінде функционалдық мақсаттың бірнеше түрі көзделген жағдайда, онда әлеуетті өнім берушінің мұндай жұмыс тәжірибесі жұмыс тәжірибесінің тізіліміне функционалдық мақсаттың әрбір түрі бойынша бөлек енгізіледі.
Егер ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысында функционалдық мақсаттың бірнеше түрі көзделген жағдайда, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілерді қоспағанда, әлеуетті өнім берушінің жобалау (жобалау-сметалық) құжаттаманы әзірлеу бойынша жұмыс тәжірибесі жұмыс тәжірибесінің тізіліміне функционалдық мақсаттың әрбір түрі бойынша бөлек енгізіледі.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.12.2025 № 749 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Әлеуетті өнім берушінің бірігу, қосылу және қайта құру жолымен қайта ұйымдастыру нәтижесінде алынған жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізу туралы өтінімі қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың қаржылық орнықтылығы көрсеткіштерін веб-порталда жаңартқаннан (біріктіргеннен) кейін қаралады.
Бұл ретте, Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірінің ең көп жұмыс тәжірибесі енгізіледі.
Қайта ұйымдастырылған заңды тұлғаның жұмыс тәжірибесі мынадай жағдайлардың бірі болған кезде:
1) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі басқа заңды тұлғадан бөлу немесе бөліп шығару жолымен қайта ұйымдастыру нәтижесінде алынған болса;
2) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырудың (бөлу, бөліп шығу, біріктіру, қосылу, қайта құру) бірнеше кезекті түрлерінің нәтижесінде алынған болса;
3) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі заңды тұлғалардың қайта ұйымдастыру (біріктіру, қосу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса, мұнда қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірінде Заңның 7-бабы 1-тармағының 3), 5), 6) және 7) тармақшаларында көзделген шектеулері бар болса;
4) егер әлеуетті өнім берушінің мәлімделген жұмыс тәжірибесі қайта ұйымдастырылатын заңды тұлғалардың бірі мемлекеттік сатып алу нысанасына сәйкес келетін қызмет түрлерін жүзеге асыруға лицензиясынан (рұқсатынан) айырылған заңды тұлғалардың қайта ұйымдастырылуы (бірігу, қосылу, қайта құру) нәтижесінде алынған болса, жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізілмейді.
51-1. Жұмыс тәжірибесі тізіліміне заңды тұлғалардың уақытша бірлестіктері (консорциум) жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар енгізілген жағдайда, консорциумның консорциалдық келісімде айқындалған негізгі қатысушысына қатысты мәліметтер мен құжаттар қабылданады.
Бұл ретте, консорциумның негізгі қатысушысы ретінде Жұмыс тәжірибесі тізіліміне бірнеше заңды тұлғадан мәліметтер мен құжаттарды енгізуге жол берілмейді.
Ескерту. Қағидалар 51-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы министрінің 04.12.2025 № 749 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

52. Ведомство уполномоченного органа и его территориальные подразделения рассматривают заявки потенциальных поставщиков с учетом соответствия заполненных сведений подтверждающим документам.
При рассмотрении заявок потенциальных поставщиков, ведомство уполномоченного органа и его территориальные подразделения проверяют сведения и документы в том числе на предмет наличия разрешения, направления уведомления, выданных в соответствии с Законом о разрешениях и уведомлениях не позднее заявленного опыта работы.
Ведомство уполномоченного органа и его территориальные подразделения в целях уточнения сведений и документов, содержащихся в заявках потенциальных поставщиков запрашивают необходимую информацию у соответствующих физических или юридических лиц, государственных органов.
В случае, предусмотренном частью третьей настоящего пункта, срок рассмотрения заявки потенциального поставщика продлевается, о чем сообщается такому потенциальному поставщику.
Сноска. Пункт 52 - в редакции приказа Министра финансов РК от 04.12.2025 № 749 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. По результатам рассмотрения заявок потенциальных поставщиков о подтверждении достоверности сведений и документов, подтверждающих его опыт работы, вносимых в Реестр опыта работы, посредством веб-портала принимается одно из следующих решений в разрезе каждого опыта работы потенциального поставщика:
1) о подтверждении, которое принимается в случаях соответствия сведений и документов требованиям, предусмотренным в пунктах 44, 44-1, 45, 46, 46-1, 47, 48 и 49 настоящих Правил;
2) об отказе в подтверждении, которое принимается в следующих случаях:
установления факта предоставления потенциальным поставщиком недостоверной информации по документам, подтверждающим опыт работы;
несоответствия сведений и документов требованиям, предусмотренным в пунктах 44, 44-1, 45, 46, 46-1, 47, 48 и 49 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Сведения и документы, подтверждающие опыт работы потенциального поставщика, вносятся в Реестр опыта работы со статусом "Подтверждено" в случае принятия решения, предусмотренного подпунктом 1) пункта 53 настоящих Правил.
55. В случае предоставления потенциальными поставщиками недостоверной информации по документам, подтверждающим опыт работы потенциального поставщика, установленной при формировании и ведении Реестра опыта работы ведомство уполномоченного органа не позднее 30 (тридцати) календарных дней со дня, когда им стало известно о таком факте, обращается с иском в суд о признании такого потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок.

52. Уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері толтырылған мәліметтердің растайтын құжаттарға сәйкестігін ескере отырып, әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарайды.
Әлеуетті өнім берушінің өтінімдерін қарау кезінде уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері мәлімделген жұмыс тәжірибесінен кешіктірмей Рұқсаттар және хабарламалар туралы Заңға сәйкес берілген рұқсаттың, хабарламаны жіберудің болуы тұрғысынан мәліметтер мен құжаттарды тексереді.
Уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерінде қамтылған мәліметтер мен құжаттарды нақтылау мақсатында тиісті жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұратады.
Осы тармақтың үшінші бөлігінде көзделген жағдайда әлеуетті өнім берушінің өтінімін қарау мерзімі ұзартылады, ол туралы осындай әлеуетті өнім берушіге хабарланады.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 04.12.2025 № 749 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Веб-портал арқылы Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізілетін, оның жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың дұрыстығын растау туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша әлеуетті өнім берушінің әрбір жұмыс тәжірибесі бөлінісінде мынадай шешімдердің бірі қабылданады:
1) мәліметтер мен құжаттар осы Қағидалардың 44, 44-1, 45, 46, 46-1, 47, 48 және 49-тармақтарында көзделген талаптарға сәйкес келген жағдайларда қабылданатын растау туралы;
2) растаудан бас тарту туралы, ол мынадай жағдайларда қабылданады:
жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар бойынша әлеуетті өнім берушінің дұрыс емес ақпарат беру фактісі анықталған;
осы Қағидалардың 44, 44-1, 45, 46, 46-1, 47, 48 және 49-тармақтарында көзделген талаптарға мәліметтер мен құжаттардың сәйкес келмеуі.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар осы Қағидалардың 53-тармағы 1) тармақшасында көзделген шешім қабылданған жағдайда "Расталды" мәртебесімен жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізіледі.
55. Әлеуетті өнім берушілер Жұмыс тәжірибесінің тізілімін қалыптастыру және жүргізу кезінде белгіленген әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар бойынша дұрыс емес ақпарат ұсынған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы осындай факті туралы білген күннен бастап 30 (отыз) күнтізбелік күннен кешіктірмей осындай әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы сотқа талап-арызбен жүгінеді.

56. Корректировка сведений, внесенных в Реестр опыта работы, в том числе сведений со статусом "Подтверждено" осуществляется при несоответствии заполненных в Реестре опыта работы сведений к представленным документам, подтверждающих опыт работы в части:
вида строительства;
года завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию;
статуса поставщика;
уровня ответственности зданий и сооружений;
технической сложности объектов;
функционального назначения объектов;
подвидов лицензируемых видов деятельности;
Такая корректировка осуществляется на основе:
самостоятельно выявленных ведомством уполномоченного органа и его территориальных подразделений указанных несоответствий;
заявок организаторов, единых организаторов;
жалоб потенциальных поставщиков;
заявок органов внутреннего государственного аудита, в том числе на основе сведений и документов, представленных заказчиком, организатором, единым организатором, потенциальным поставщиком;
судебных актов, вступивших в законную силу.
При этом, веб-портал автоматически уведомляет потенциального поставщика, сведения которого подлежат корректировке.
При несогласии с заявкой органов внутреннего государственного аудита о корректировке, потенциальный поставщик посредством веб-портала дает аргументированные обоснования с приложением подтверждающих документов.
При несогласии с заявкой или жалобой о корректировке, а также выявленными ведомством уполномоченного органа и его территориальными подразделениями несоответствий, потенциальный поставщик посредством веб-портала дает аргументированные обоснования с приложением подтверждающих документов.
Аргументированные обоснования с приложением подтверждающих документов подаются в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления уведомления потенциальному поставщику на веб-портале.
Корректировка осуществляется ведомством уполномоченного в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня поступления заявок (жалоб), поданных посредством веб-портала.
57. Ведомство уполномоченного органа рассматривает заявки потенциальных поставщиков о корректировке сведений, внесенных в Реестр опыта работы в пределах заявленных корректировок.
58. По результатам рассмотрения заявок потенциальных поставщиков о корректировки сведений, внесенных в Реестр опыта работы, посредством веб-портала принимается одно из следующих решений в разрезе каждого опыта работы потенциального поставщика:
1) о подтверждении корректировки, которое принимается в случае соответствия предлагаемых корректировок, указанных в заявке потенциального поставщика требованиям Правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам, утвержденных приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 165 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10666) (далее – Правила определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам);

56. Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізілген мәліметтерді, оның ішінде "Расталды" мәртебесі бар мәліметтерді түзету жұмыс тәжірибесінің тізілімінде толтырылған мәліметтер:
құрылыс түрі;
объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталу жылы;
өнім берушінің мәртебесі;
ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі;
объектілердің техникалық күрделілігі;
объектілердің функционалдық мақсаты;
лицензияланатын қызмет түрлерінің кіші түрлері бөлігінде ұсынылған жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда жүзеге асырылады.
Мұндай түзету:
уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері дербес анықтаған көрсетілген сәйкессіздіктер;
ұйымдастырушылардың, бірыңғай ұйымдастырушылардың өтінімдері;
әлеуетті өнім берушілердің шағымдары;
ішкі мемлекеттік аудит органдарының, оның ішінде тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, бірыңғай ұйымдастырушы, әлеуетті өнім беруші ұсынған мәліметтер мен құжаттар негізіндегі өтінімдері;
заңды күшіне енген сот актілері негізінде жүзеге асырылады.
Бұл ретте, веб-портал мәліметтері түзетуге жататын әлеуетті өнім берушіні автоматты түрде хабардар етеді.
Ішкі мемлекеттік аудит органдарының түзету туралы өтінімімен келіспегенде әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, дәлелді негіздемелер береді.
Түзету туралы өтініммен немесе шағыммен, сондай-ақ уәкілетті органның ведомствосы және оның аумақтық бөлімшелері анықтаған сәйкессіздіктермен келіспегенде әлеуетті өнім беруші веб-портал арқылы растайтын құжаттарды қоса бере отырып, дәлелді негіздемелер береді.
Растайтын құжаттарды қоса бере отырып, дәлелді негіздемелер веб-порталда әлеуетті өнім берушіге хабарлама келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде беріледі.
Түзетуді уәкілетті органның ведомствосы веб-портал арқылы берілген өтінімдер (шағымдар) келіп түскен күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
57. Уәкілетті органның ведомствосы мәлімделген түзетулер шегінде Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізілген мәліметтерді түзету туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарайды.
58. Веб-портал арқылы Жұмыс тәжірибесінің тізіліміне енгізілген мәліметтерді түзету туралы әлеуетті өнім берушілердің өтінімдерін қарау нәтижелері бойынша әлеуетті өнім берушінің әрбір жұмыс тәжірибесі бөлінісінде мынадай:
1) әлеуетті өнім берушінің өтінімінде көрсетілген ұсынылатын түзетулер Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 165 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10666 болып тіркелген) бекітілген Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларының (бұдан әрі – Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидалары) талаптарына сәйкес келген жағдайда қабылданатын түзетулерді растау туралы;

2) об отказе в подтверждении корректировки, которое принимается в случае несоответствия предлагаемых корректировок, указанных в заявке потенциального поставщика требованиям Правил определения общего порядка отнесения зданий и сооружений к технически и (или) технологически сложным объектам.
59. Решения, предусмотренные в пунктах 53 и 58 настоящих Правил, обжалуются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
60. Блокировка сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, содержащиеся в реестре опыта работы, в том числе сведений со статусом "Подтверждено" осуществляется ведомством уполномоченного органа в случаях установления:
1) факта предоставления недостоверной информации по документам, подтверждающим опыт работы потенциального поставщика;
2) факта дублирований сведений и документов по объекту, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика.
3) отсутствия сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика.
61. Блокировка сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, содержащиеся в Реестре опыта работы, в том числе сведений со статусом "Подтверждено" осуществляется ведомством уполномоченного органа в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления заявок на блокировку, направленных посредством веб-портала, с приложением подтверждающих документов:
1) в случаях, предусмотренных подпунктом 1) и 3) пункта 60 настоящих Правил, в том числе на основе сведений и документов, представленных заказчиком, организатором, единым организатором, потенциальным поставщиком на любой стадии осуществления государственных закупок;
2) в случаях, предусмотренных подпунктом 2) и 3) пункта 60 настоящих Правил ведомством уполномоченного органа, в том числе на основе:
заявок организаторов, единых организаторов;
жалоб потенциальных поставщиков;
заявок органов внутреннего государственного аудита.
62. Заявки на блокировку сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, содержащиеся в Реестре опыта работы без документов, подтверждающих факты недостоверной информации и дублирования сведений по объекту, отклоняются ведомством уполномоченного органа с указанием аргументированных обоснований.

2) әлеуетті өнім берушінің өтінімінде көрсетілген ұсынылатын түзетулер Ғимараттар мен құрылыстарды техникалық және (немесе) технологиялық жағынан күрделі объектілерге жатқызудың жалпы тәртібін айқындау қағидаларының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда қабылданатын түзетуді растаудан бас тарту туралы шешімдердің бірі қабылданады.
59. Осы Қағидалардың 53 және 58-тармақтарында көзделген шешімдер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шағымдалады.
60. Жұмыс тәжірибесінің тізілімінде қамтылған әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды, оның ішінде "Расталды" мәртебесі бар мәліметтерді бұғаттауды уәкілетті органның ведомствосы:
1) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттар бойынша дұрыс емес ақпарат беру фактісі;
2) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын объектісі бойынша мәліметтер мен құжаттардың қайталануы фактісі анықталған.
3) әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар болмаған жағдайларда жүзеге асырады.
61. Жұмыс тәжірибесінің тізілімінде қамтылған әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды, оның ішінде "Расталды" мәртебесі бар мәліметтерді бұғаттауды уәкілетті органның ведомствосы веб-портал арқылы жіберілген бұғаттауға өтінімдер келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде растайтын құжаттарды қоса бере отырып:
1) осы Қағидалардың 60-тармағының 1) тармақшасында көзделген жағдайларда, оның ішінде тапсырыс беруші, ұйымдастырушы, бірыңғай ұйымдастырушы, әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырудың кез келген сатысында ұсынған мәліметтер мен құжаттар негізінде;
2) осы Қағидалардың 60-тармағының 2) тармақшасында көзделген жағдайларда, оның ішінде:
ұйымдастырушылардың, бірыңғай ұйымдастырушылардың өтінімдері;
әлеуетті өнім берушілердің шағымдары;
ішкі мемлекеттік аудит органдарының өтінімдері негізінде жүзеге асырады.
62. Жұмыс тәжірибесінің тізілімінде дұрыс емес ақпарат және объект бойынша мәліметтердің қайталануы фактілерін растайтын құжаттарсыз қамтылған әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды бұғаттауға арналған өтінімдерді уәкілетті органның ведомствосы дәлелді негіздемелерді көрсете отырып, кері қайтарады.

63. Разблокировка сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, содержащиеся в Реестре опыта работы осуществляется ведомством уполномоченного органа на основании вступивших в законную силу решений суда о признании заблокированных сведений и документов достоверными.
Разблокировка сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика, содержащиеся в Реестре опыта работы осуществляется в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня получения ведомством уполномоченного органа копии соответствующего судебного акта.

63. Жұмыс тәжірибесінің тізіліміндегі әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды бұғаттаудан шығаруды уәкілетті органның ведомствосы бұғатталған мәліметтер мен құжаттарды дұрыс деп тану туралы заңды күшіне енген сот шешімдерінің негізінде жүзеге асырады.
Жұмыс тәжірибесі тізілімінде қамтылған әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттарды бұғаттаудан шығаруды уәкілетті органның ведомствосы тиісті сот актісінің көшірмесін алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

*В случае уклонения потенциального поставщика от заключения договора путем не подписания договора о государственных закупках заказчиком заполняются пункты 1-14, 19.
*В случае уклонения потенциального поставщика путем не внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках, обеспечения аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы, предусмотренной статьей 13 Закона заполняются пункты 1-19.
** В случае внесения поставщика в реестр недобросовестных участников государственных закупок по решению суда не заполняются пункты 14, 15, 16, 17 и 18.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 5
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Общий бланк уполномоченного органа
Государственный герб Республики Казахстан
Официальное наименование
уполномоченного органа
на казахском языке
Официальное наименование
уполномоченного органа
на русском языке
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________
(дата)
№ ___________
Место издания на казахском языке
Место издания на русском языке
О включении в реестр недобросовестных участников государственных закупок
В соответствии с подпунктом 2) пункта 4 статьи 8, пунктом 5 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон), по итогам государственных закупок:
Номер объявления о закупке:
Способ закупки:
Дата направления подписанного заказчиком договора о государственных закупках на подписание потенциальному поставщику: день/месяц/год
Дата направления уведомления о необходимости подписания проекта договора о государственных закупках: день/месяц/год
Дата истечения срока для подписания договора о государственных закупках поставщиком, установленного Законом: день/месяц/год
Либо:
Дата заключения договора: день/месяц/год
Дата истечения срока внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках, обеспечения аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы, предусмотренной статьей 13 Закона потенциальным поставщиком: день/месяц/год
Заказчик:
Наименование:
БИН:
Адрес:
Телефон:
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В соответствии с пунктом 5 статьи 17 Закона признать _________ уклонившимся от заключения договора о государственных закупках в связи с:
не подписанием договора о государственных закупках № ___ по закупке № ______, проведенного способом ______ в установленный Законом срок/
либо:
не внесением обеспечения исполнения договора о государственных закупках, обеспечения аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы, предусмотренной статьей 13 Закона по договору № ____ от день/месяц/год по лоту ____, проведенного способом _______.

*әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоймау жолымен шарт жасасудан жалтарған жағдайда тапсырыс беруші 1-14, 19-тармақтарды толтырады.
* әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (егер шартта аванс көзделген жағдайда) және (немесе) Заңның 13-бабында көзделген соманы енгізбеу жолымен жалтарған жағдайда 1-19-тармақтар толтырылады.
** Сот шешімі бойынша өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізіліміне енгізген жағдайда 14, 15, 16, 17 және 18-тармақтар толтырылмайды.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және
оларды жүргізудің
қағидаларына
5-қосымша
нысан
Уәкілетті органның жалпы бланкісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы
Уәкілетті органның қазақ тіліндегі ресми атауы
Уәкілетті органның орыс тіліндегі ресми атауы
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________
(күні)
№ ___________
(дата)
Қазақ тілінде басып шығарылған жері
Орыс тілінде басып шығарылған жері
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу туралы
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына және 17-бабы 5-тармағына сәйкес мемлекеттік сатып алудың қорытындылары бойынша:
Сатып алу туралы хабарландыру нөмірі:
Сатып алу тәсілі:
Тапсырыс беруші қол қойған мемлекеттік сатып алу туралы шартты әлеуетті өнім берушіге қол қоюға жіберген күні: күні/айы/жылы
Мемлекеттік сатып алу туралы шарт жобасына қол қою қажеттілігі туралы хабарлама жіберілген күн: күні/айы/жылы
Заңда белгіленген өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоюы үшін мерзімнің аяқталатын күні: күні/айы/жылы
Не:
Шартты жасасу күні: күні/айы/жылы
Әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (егер шартта аванс көзделген жағдайда) не (немесе) Заңның 13-бабында көзделген соманы енгізу мерзімінің аяқталатын күні: күні/айы/жылы
Тапсырыс беруші:
Атауы:
БСН:
Мекенжайы:
Телефоны:
БҰЙЫРАМЫН:
1. Заңның 17-бабының 5-тармағына сәйкес______Заңда белгіленген мерзімде ______ тәсілмен өткізілген № ____сатып алу бойынша № ______ мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қоймауына/не:
мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді (егер шартта аванс көзделген жағдайда) және (немесе) тәсілмен өткізілген ____лот бойынша Заңның 13-бабында көзделген №____ күні/айы/жылы шарт бойынша соманы енгізбеуге байланысты _________ мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарды деп танылсын.

2. В соответствии с подпунктом 2) пункта 4, части второй пункта 5 статьи 8 Закона признать недобросовестным участником государственных закупок.
3. Включить в реестр недобросовестных участников государственных закупок следующие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование/Ф.И.О.:
БИН/ИИН, регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов:
Ф.И.О. руководителя:
ИИН руководителя, регистрационные данные руководителя для поставщиков-нерезидентов:
Наименование/Ф.И.О. учредителя (учредителей):
БИН/ИИН учредителей (учредителей), регистрационные данные учредителей для поставщиков-нерезидентов:
Адрес:
Телефон:
4. Период нахождения в реестре определить 24 месяца с даты утверждения приказа.
5. Приказ вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (электронная цифровая подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 6
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Бланк заказчика
Государственный герб Республики Казахстан
Официальное наименование заказчика на казахском языке
Официальное наименование заказчика на русском языке
ШЕШІМ
РЕШЕНИЕ
_________________
(күні)
№ ___________
(дата)
Место издания на казахском языке
Место издания на русском языке
О признании поставщика недобросовестным участником государственных закупок
Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 4 статьи 8, пунктом 5 статьи 17 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон), по итогам государственных закупок:
Номер объявления о закупке:
Способ закупки:
Дата заключения договора: день/месяц/год
Дата окончания срока внесения обеспечения исполнения договора о государственных закупках, обеспечения аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы, предусмотренной статьей 13 Закона потенциальным поставщиком: день/месяц/год
Заказчик:
Наименование:
БИН:
Адрес:
Телефон:
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В соответствии с пунктом 5 статьи 17 Закона признать _________ уклонившимся от заключения договора о государственных закупках в связи с не внесением обеспечения исполнения договора о государственных закупках, обеспечения аванса (в случае, если договором предусмотрен аванс) и (или) суммы, предусмотренной статьей 13 Закона по договору № ____ от день/месяц/год по лоту ____, проведенного способом _______.

2. Заңның 8-бабының 4-тармағы 2) тармақшасына, 5-тармағының екінші бөлігіне сәйкес мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп танылсын.
3. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне әлеуетті өнім беруші туралы мынадай мәліметтер енгізілсін:
Атауы/Т.А.Ә.:
БСН/ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін тіркеу деректері:
Басшының Т.А.Ә.:
Басшының ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін басшының тіркеу деректері:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) атауы/ Т.А.Ә.:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) БСН/ЖСН-і, бейрезидент өнім берушілер үшін құрылтайшылардың тіркеу деректері:
Мекенжайы:
Телефоны:
4. Тізілімде болу кезеңі бұйрық бекітілген күннен бастап 24 ай болып белгіленсін.
5. Бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. (электрондық цифрлық қолтаңба)
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және оларды
жүргізудің қағидаларына
6-қосымша
нысан
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тапсырыс берушінің бланкісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы
Тапсырыс берушінің қазақ тіліндегі ресми атауы
Тапсырыс берушінің орыс тіліндегі ресми атауы
ШЕШІМ
РЕШЕНИЕ
_________________
(күні)
№ ___________
(дата)
Қазақ тілінде басып шығарылған жері
Орыс тілінде басып шығарылған жері
Өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушы деп тану туралы
"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 4-тармағының 2) тармақшасына және 17-бабы 5-тармағына сәйкес мемлекеттік сатып алудың қорытындылары бойынша:
Сатып алу туралы хабарландыру нөмірі:
Сатып алу тәсілі:
Шартты жасасу күні: күні/айы/жылы
Әлеуетті өнім берушінің мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді, авансты қамтамасыз етуді (егер шартта аванс көзделген жағдайда) не (немесе) Заңның 13-бабында көзделген соманы енгізу мерзімінің аяқталу күні: күні/айы/жылы
Тапсырыс беруші:
Атауы:
БСН:
Мекенжайы:
Телефоны:
БҰЙЫРАМЫН:
1. Заңның 17-бабының 5-тармағына сәйкес ______ тәсілмен өткізілген күні/айы/жылғы № _____ шарт бойынша ___лот бойынша мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді немесе Заңның 13-бабында көзделген соманы енгізбеуге байланысты _________ мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарды деп танылсын.

2. В соответствии с подпунктом 2) пункта 4, части второй пункта 5 статьи 8 Закона признать недобросовестным участником государственных закупок.
3. Включить в реестр недобросовестных участников государственных закупок следующие сведения о потенциальном поставщике:
Наименование/Ф.И.О.:
БИН/ИИН, регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов:
Ф.И.О. руководителя:
ИИН руководителя, регистрационные данные руководителя для поставщиков-нерезидентов:
Наименование/Ф.И.О. учредителя (учредителей):
БИН/ИИН учредителей (учредителей), регистрационные данные учредителей для поставщиков-нерезидентов:
Адрес:
Телефон:
4. Период нахождения в реестре определить 24 месяца с даты утверждения приказа.
5. Приказ вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (электронная цифровая подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение 7
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Реестр недобросовестных участников государственных закупок
Информация о недобросовестном поставщике
Информация о заказчике
Сведения о проведенных закупках
Наименование поставщика
Страна поставщика
БИН, ИИН (регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов)
Наименование заказчика
Страна заказчика
БИН
Способ закупок
Номер объявления о закупке на веб-портале
Дата объявления закупки
Дата подведения итогов закупки
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
продолжение таблицы
Номер договора в Реестре договоров о государственных закупках (при наличии)
Дата направления договора на подпись потенциальному поставщику
Дата окончания срока для подписания договора поставщиком
Дата окончания срока для внесения обеспечения исполнения договора
Основание признания (потенциального) поставщика недобросовестным участником государственных закупок
11
12
13
14
15
продолжение таблицы
Сведения о решении суда/ решение уполномоченного органа
Дата исключения из Реестра
Наименование суда/ уполномоченного органа
Номер решения суда/ уполномоченного органа
Дата решения суда/ уполномоченного органа
Дата вступления в законную силу решения суда/вступления в силу решения уполномоченного органа
16
17
18
19
20
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер.
Приложение 8
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
форма
Общий бланк уполномоченного органа
Государственный герб Республики Казахстан
Официальное наименование
уполномоченного органа
на казахском языке
Официальное наименование
уполномоченного органа
на русском языке
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________ (дата)
№ ___________
Место издания на казахском языке
Место издания на русском языке
Об исключении из реестра недобросовестных участников государственных закупок

2. Заңның 8-бабының 4-тармағы 2) тармақшасына, 5-тармағының екінші бөлігіне сәйкес мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушысы деп танылсын.
3. Мемлекеттік сатып алудың жосықсыз қатысушылары тізіліміне әлеуетті өнім беруші туралы мынадай мәліметтер енгізілсін:
Атауы/Т.А.Ә.:
БСН/ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін тіркеу деректері:
Басшының Т.А.Ә.:
Басшының ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін басшының тіркеу деректері:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) атауы/ Т.А.Ә.:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) БСН/ЖСН-і, бейрезидент өнім берушілер үшін құрылтайшылардың тіркеу деректері:
Мекенжайы:
Телефоны:
4. Тізілімде болу кезеңі бұйрық бекітілген күннен бастап 24 ай болып белгіленсін.
5. Бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. (электрондық цифрлық қолтаңба)
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және
оларды жүргізудің
қағидаларына
7-қосымша
нысан
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі
Жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат
Тапсырыс беруші туралы ақпарат
Өткізілген сатып алу туралы мәліметтер
Өнім берушінің атауы
Өнім берушінің елі
БСН, ЖСН (бейрезидент өнім берушілер үшін тіркеу деректері)
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің елі
БСН
Сатып алу тәсілі
Веб-порталдағы сатып алу туралы хабарламаның нөмірі
Сатып алуды хабарлау күні
Сатып алу қорытындыларын шығару күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
кестенің жалғасы
Мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың тізіліміндегі шарт нөмірі (ол болған жағдайда)
Шарттың әлеуетті өнім берушіге қол қоюға жіберілген күні
Өнім берушінің шартқа қол қою үшін мерзімнің аяқталу күні
Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу үшін мерзімнің аяқталу күні
(Әлеуетті) өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушысы деп тану негіздемесі
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы
Сот шешімі/уәкілетті органның шешімі туралы мәліметтер
Тізілімнен алып тастау күні
Соттың/ уәкілетті органның атауы
Сот/ уәкілетті орган шешімінің нөмірі
Сот/ уәкілетті орган шешімінің күні
Сот шешімінің заңды күшіне енген/уәкілетті орган шешімінің заңды күшіне енген күні
16
17
18
19
20
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі.
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және
оларды жүргізудің
қағидаларына
8-қосымша
нысан
Уәкілетті органның жалпы бланкісі
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы
Уәкілетті органның қазақ тіліндегі ресми атауы
Уәкілетті органның орыс тіліндегі ресми атауы
БҰЙРЫҚ
ПРИКАЗ
_________________
(күні)
№ ___________
(дата)
Қазақ тілінде басып шығарылған жері
Орыс тілінде басып шығарылған жері
Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тастау туралы

В соответствии с подпунктом 3) пункта 8 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон), по итогам рассмотрения согласительной комиссии обращения от ____ № ____ "Об исключении потенциального поставщика из реестра недобросовестных участников государственных закупок" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Отменить приказ "Наименование уполномоченного органа" от "___"___ года № _____ "О включении в реестр недобросовестных участников государственных закупок".
2. В соответствии с частью четвертой пункта 6 статьи 8 Закона исключить из реестра недобросовестных участников государственных закупок потенциального поставщика:
Наименование/Ф.И.О.:
БИН/ИИН, регистрационные данные для поставщиков-нерезидентов:
Ф.И.О. руководителя:
ИИН руководителя, регистрационные данные руководителя для поставщиков-нерезидентов:
Наименование/Ф.И.О. учредителя (учредителей):
БИН/ИИН учредителей (учредителей), регистрационные данные учредителей для поставщиков-нерезидентов:
Адрес:
Телефон:
3. Приказ вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (электронная цифровая подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия, имя, отчество (при его наличии).
Приложение
9 к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Перечень работ, услуг, по которым формируется реестр опыта работы потенциальных поставщиков
Наименование
1.
Строительно-монтажные работы
2.
Работы по разработке проектной (проектно-сметной) документации
3.
Инжиниринговые услуги по техническому надзору за строительно-монтажными работами
Приложение 10
к Правилам формирования
и ведения реестров в сфере
государственных закупок
Перечень сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика

"Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 8-бабы 8-тармағының 3) тармақшасына сәйкес, "Әлеуетті өнім берушіні мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылар тізілімінен алып тастау туралы" ______ № ____ өтінішті келісу комиссиясының қарау қорытындысы бойынша БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізу туралы" ______ жылғы "___" _____№ ______ "Уәкілетті органның атауы" бұйрығының күші жойылсын.
2. Заңның 8-бабы 6-тармағының төртінші бөлігіне сәйкес әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінен алып тасталсын:
Атауы/Т.А.Ә.:
БСН/ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін тіркеу деректері:
Басшының Т.А.Ә.:
Басшының ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін басшының тіркеу деректері:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) атауы/Т.А.Ә.:
Құрылтайшының (құрылтайшылардың) БСН/ЖСН, бейрезидент өнім берушілер үшін құрылтайшылардың тіркеу деректері:
Мекенжайы:
Телефоны:
3. Бұйрық қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті адамның Т.А.Ә. (электрондық цифрлық қолтаңба)
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда).
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және
оларды жүргізудің
қағидаларына
9-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесінің тізілімі қалыптастырылатын жұмыстардың, қызметтердің тізбесі
Атауы
1.
Құрылыс-монтаждау жұмыстары
2.
Жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама әзірлеу жұмыстары
3.
Құрылыс-монтаждау жұмыстарына техникалық қадағалау жөніндегі инжинирингтік қызметтер
Мемлекеттік сатып алу
саласында тізілімдерді
қалыптастырудың және
оларды жүргізудің
қағидаларына
10-қосымша
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттар тізбесі

Сноска. Приложение 10 - в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 06.08.2025 № 425 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. По строительно-монтажным работам и работам по разработке проектной (проектно-сметной) документации
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1.
Наименование объекта строительства
2.
Статус потенциального поставщика по объекту строительства:

Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 06.08.2025 № 425 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Құрылыс-монтаждау жұмыстары мен жобалау (жобалау-сметалық) құжаттама әзірлеу жұмыстары бойынша
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1.
Құрылыс объектісінің атауы
2.
Құрылыс объектісі бойынша әлеуетті өнім берушінің мәртебесі:

1. Генеральный подрядчик;
2. Генеральный проектировщик;
3. Субподрядчик;
4. Субпроектировщик.
3.
Сведения о подрядчике
Если потенциальный поставщик является генеральным подрядчиком (проектировщиком), привлекавшим субподрядчика (субпроектировщика), то дополнительно указываются сведения о таком субподрядчике (субпроектировщике) (наименование, бизнес-идентификационный номер).
Если потенциальный поставщик является субподрядчиком (субпроектировщиком), то дополнительно указываются сведения о генеральном подрядчике (проектировщике) (наименование, бизнес-идентификационный номер).
4.
Сведения о лице, осуществлявшим инжиниринговые услуги по техническому надзору за строительно-монтажными работами
Указывается наименование, бизнес-идентификационный номер
5.
Вид строительства:
(возведение новых, реконструкция, расширение, техническое перевооружение, модернизация, капитальный ремонт существующих объектов (зданий, сооружений и их комплексов, коммуникаций))
6.
Адрес (местонахождение объекта строительства)
7.
Наименование заказчика
8.
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
9.
Уровень ответственности зданий и сооружений (первый – повышенный, второй – нормальный, третий – пониженный)
10.
Техническая сложность объектов (здания и сооружения, относящиеся к технически сложным объектам, а также здания и сооружения, не относящиеся к технически сложным объектам)
11.
Функциональное назначение (промышленные объекты, здания, сооружения, объекты жилищно-гражданского назначения, прочие сооружения)
12.
Подвид лицензируемого вида деятельности, предусмотренного разделами 5 и 6 Перечня разрешений первой категории (лицензий) Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", соответствующий заявленному потенциальным поставщиком опыту работы, за исключением работ на объектах жилищно-гражданского назначения
13.
Наименование, номер и дата документов, подтверждающих опыт работы
Необходимо вложить электронные копии подтверждающих документов
2. По инжиниринговым услугам по техническому надзору за строительно-монтажными работами, средним ремонтом автомобильных дорог международного и республиканского значений
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1.
Сведения об опыте работы генерального подрядчика по строительно-монтажным работам в реестре опыта работы
Указывается номер сведений, а также сведения о генеральном подрядчике (наименование, бизнес идентификационный номер)
2.
Наименование объекта строительства
3.
Адрес (местонахождение объекта строительства)
4.
Наименование заказчика
5.
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию
6.
Наименование, номер и дата документов, подтверждающих опыт работы:
Необходимо вложить электронные копии документов

1. Бас мердігер;
2. Бас жобалаушы;
3. Қосалқы мердігер;
4. Қосалқы жобалаушы.
3.
Мердігер туралы мәліметтер
Егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігерді (қосалқы жобалаушыны) тартқан бас мердігер (жобалаушы) болып табылса, онда мұндай қосалқы мердігер (қосалқы жобалаушы) туралы мәліметтер қосымша көрсетіледі (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі). Егер әлеуетті өнім беруші қосалқы мердігер (қосалқы жобалаушы) болып табылса, онда қосымша бас мердігер (жобалаушы) туралы мәліметтер көрсетіледі (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі).
4.
Құрылыс-монтаж жұмыстарын техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асырған тұлға туралы мәліметтер
Атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
5.
Құрылыс түрі (жаңа объектілерді салу, қолданыстағы объектілерді (ғимараттар, құрылыстар және олардың кешендері, коммуникациялары) реконструкциялау, кеңейту, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту, күрделі жөндеу)
6.
Мекенжайы (құрылыс объектісінің орналасқан жері)
7.
Тапсырыс берушінің атауы
8.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
9.
Ғимараттар мен құрылыстардың жауапкершілік деңгейі (бірінші – жоғары, екінші – қалыпты, үшінші – төмен)
10.
Объектілердің техникалық күрделілігі (техникалық жағынан күрделі объектілерге жататын ғимараттар, сондай-ақ құрылыстар және техникалық жағынан күрделі объектілерге жатпайтын ғимараттар мен құрылыстар)
11.
Функционалдық мақсаты (өнеркәсіп объектілері, ғимараттар, құрылыстар, тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілер, өзге де құрылыстар)
12.
Тұрғын үй-азаматтық мақсаттағы объектілердегі жұмыстарды қоспағанда, әлеуетті өнім беруші мәлімдеген жұмыс тәжірибесіне сәйкес келетін "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Бірінші санаттағы рұқсаттар (лицензиялар) тізбесінің 5 және 6-бөлімдерінде көзделген лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі
13.
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың атауы, нөмірі мен күні:
Құжаттардың электрондық көшірмелерін салу қажет
2. Құрылыс-монтаждау жұмыстарына техникалық қадағалау, халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жөніндегі инжинирингтік қызметтер
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1.
Жұмыс тәжірибесі тізілімінде бас мердігердің құрылыс-монтаждау жұмыстары бойынша тәжірибесі туралы мәліметтер
Мәліметтердің нөмірі, сондай-ақ бас мердігердің мәліметтер туралы (атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) көрсетіледі
2.
Құрылыс объектісінің атауы
3.
Мекенжайы (құрылыс объектісінің орналасқан жері)
4.
Тапсырыс берушінің атауы
5.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
6.
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың атауы, нөмірі мен күні:
Құжаттардың электрондық көшірмелерін салу қажет

3. Работы по среднему ремонту автомобильных дорог международного и республиканского значения
Наименование сведений и документов, подтверждающих опыт работы потенциального поставщика
Примечание
1.
Сведения о лице, осуществлявшим инжиниринговые услуги по техническому надзору за средним ремонтом автомобильных дорог международного и республиканского значений
Указывается наименование, бизнес-идентификационный номер
2.
Наименование объекта
3.
Адрес (местонахождение объекта)
4.
Наименование заказчика
5.
Год завершения работ согласно дате акта приемки объекта в эксплуатацию либо акта выполненных работ
6.
Наименование, номер и дата документов, подтверждающих опыт работы:
Необходимо вложить электронные копии документов
Приложение 2 к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 26 сентября 2024 года № 646
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12618).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2016 года № 46 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13393).
3. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 февраля 2016 года № 91 "Об утверждении перечня товаров, работ, услуг, по которым государственные закупки осуществляются способом конкурса с предварительным квалификационным отбором и внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13553).
4. Приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 1 марта 2019 года № 160 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18363).

3. Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жұмыстары
Әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер мен құжаттардың атауы
Ескертпе
1.
Халықаралық және республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуді техникалық қадағалау бойынша инжинирингтік қызметтерді жүзеге асырған тұлға туралы мәліметтер
Атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі
2.
Объект атауы
3.
Мекенжайы (объектінің орналасқан жері)
4.
Тапсырыс берушінің атауы
5.
Объектіні пайдалануға қабылдау актісінің немесе орындалған жұмыстар актісінің күніне сәйкес жұмыстардың аяқталған жылы
6.
Жұмыс тәжірибесін растайтын құжаттардың атауы, нөмірі мен күні:
Құжаттардың электрондық көшірмелерін салу қажет
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2024 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 646 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12618 болып тіркелген).
2. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 ақпандағы № 46 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13393 болып тіркелген).
3. "Мемлекеттік сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі арқылы конкурс тәсілімен жүзеге асырылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту және "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 29 ақпандағы № 91 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13553 болып тіркелген).
4. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 1 наурыздағы № 160 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18363 болып тіркелген).

5. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 13 января 2022 года № 28 "О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26557).
6. Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра финансов Республики Казахстан от 20 июня 2022 года № 601 "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 694 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестров в сфере государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28579).
7. Пункт 2 Перечня некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 июня 2024 года № 385 "О внесении изменений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34544).

5. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 28 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26557 болып тіркелген).
6. "Мемлекеттік сатып алу саласында тізілімдерді қалыптастырудың және жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 694 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қаржы министрінің 2022 жылғы 20 маусымдағы № 601 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28579 болып тіркелген).
7. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 21 маусымдағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 34544 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 2-тармағы.