Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің м.а. 2026 жылғы 2 шiлдедегi № 455 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 3 шiлдеде № 39228 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 12.07.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік сатып алу және квазимемлекеттік сектордың сатып алуы заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің м.а.
Д. Кеңбеил
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрінің м.а.
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 455 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы саласында тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 24 қарашадағы № 1215 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №25413 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы саласында тізілімін қалыптастыру және жүргізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы саласында тізілімі қазақ және орыс тілдерінде электрондық түрде Заңның 10-бабының және Заңның 13-бабы 6) тармақшасының талаптарына сәйкес келетін электрондық сатып алудың цифрлық жүйесінде сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы электрондық түрде қалыптастырылады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшада:
Сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметтің шешімінде:
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 2 июля 2026 года № 455. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2026 года № 39228
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения.
2. Департаменту законодательства государственных закупок и закупок квазигосударственного сектора Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 12 июля 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
Д. Кеңбеил
Утвержден приказом
и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 455
Перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 1215 "Об утверждении Правил формирования и ведения реестра в сфере закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25413) следующие изменения:
в Правилах формирования и ведения реестра в сфере закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Реестр в сфере закупок субъектов квазигосударственного сектора формируется на казахском и русском языках в электронном виде посредством веб-портала закупок (далее – веб-портал) в цифровой системе электронных закупок, которые соответствуют требованиям статьи 10 Закона и подпункта 6) статьи 13 Закона.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в приложении 1 централизованной службы по контролю за закупками:
пункт 5 изложить в следующей редакции:

"5. Шешім қол қойған күннен бастап күшіне енеді.
Уәкілетті тұлға Т.А.Ә. (қолы)
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе).";
осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 2-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу веб-порталдарының жұмыс істеу, оның ішінде веб-порталдар жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 24 қарашадағы № 1216 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №25414 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алу веб-порталдарының жұмыс істеу, оның ішінде веб-порталдар жұмысында техникалық іркілістер туындаған жағдайда жұмыс істеу қағидаларында:
2-тармақта:
2)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) веб-порталға қатысушы – тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, әлеуетті өнім беруші, өнім беруші, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет, сатып алу саласындағы уәкілетті орган, веб-порталда тіркеуден өткен электрондық сатып алу цифрлық жүйесінің операторы;";
6)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Заңға, Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларына және осы Қағидаларға сәйкес сатып алуды электрондық форматта өткізуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйе;";
8) 9) және 10)-тармақшылары мынадай редакцияда жазылсын:
"8) электрондық құжат – анықтығын, тиесілілігін және өзгермейтіндігін растау электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен қамтамасыз етілген цифрлық жазба электрондық құжат болып танылады;
9) квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілері үшін электрондық сатып алу цифрлық жүйесінің операторы (бұдан әрі – Оператор) – сатып алу саласындағы уәкілетті орган айқындаған, өкілеттіктері квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында айқындалатын заңды тұлға (заңды тұлғалар);
10) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
26-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"5. Решение вступает в силу с момента подписания.
Уполномоченное лицо Ф.И.О. (подпись)
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 ноября 2021 года № 1216 "Об утверждении Правил работы веб-порталов закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, в том числе в случае возникновения технических сбоев в работе веб-порталов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25414) следующие изменения:
в Правилах работы веб-порталов закупок отдельных субъектов квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, в том числе в случае возникновения технических сбоев в работе веб-порталов, утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) участник веб-портала – заказчик, организатор закупок, потенциальный поставщик, поставщик, централизованная служба по контролю за закупками, уполномоченный орган в сфере закупок, оператор цифровой системы электронных закупок, прошедшие регистрацию на веб-портале;";
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) веб-портал закупок (далее – веб-портал) – цифровая система, обеспечивающая проведение закупок в электронном формате в соответствии с Законом, Правилами осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора и настоящими Правилами;";
подпункты 8) 9) и 10) изложить в следующей редакции:
"8) электронный документ – цифровая запись, подтверждение достоверности, принадлежности и неизменности которой обеспечено с помощью электронной цифровой подписи, признается электронным документом;
9) оператор цифровой системы электронных закупок для отдельных субъектов квазигосударственного сектора (далее – Оператор) – юридическое лицо (юридические лица), определенное (определенные) уполномоченным органом в сфере закупок, полномочия которого (которых) определяются правилами осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора;
10) электронная цифровая подпись – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;";
в пункте 26:
абзац первый изложить в следующей редакции:

"26. Цифрлық жүйенің (бұдан әрі – Жүйе) инциденттері (техникалық іркілістер) мынадай түрлерге бөлінеді:";
1)-тармақшасының үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Жүйе ақпаратына рұқсатсыз әсер етуге әкеп соққан Жүйенің киберқауіпсіздігін тиісті деңгейін қамтамасыз етпеу салдарынан;";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"28. Техникалық іркіліс туындаған кезде мынадай іс-шаралар жүргізіледі:
1) веб-портал пайдаланушысы техникалық іркілісті анықтаудың күні мен уақытын көрсете отырып, веб-порталда көрсетілген электрондық пошта арқылы, сондай-ақ байланыс деректерін және растайтын материалдарды (экрандық суреттер мен өзге де растайтын материалдар) қоса бере отырып, 1 (бір) сағаттан кешіктірмей Байланыс орталығын хабардар етеді.
Техникалық іркіліс туралы ақпаратты электрондық пошта арқылы жіберу мүмкін болмаған жағдайда, веб-портал пайдаланушысы Байланыс орталығын телефон арқылы бір сағаттан кешіктірмей хабардар етеді;
2) стандартты жұмыс істеуіне сәйкес келмейтін жұмыста немесе Жүйе конфигурациясында өзгерістер анықталған жағдайда, Оператордың маманы осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алу веб-порталының туындаған техникалық іркіліс туралы пайдаланушылардың өтініштерін есепке алу журналында (бұдан әрі – Есепке алу журналы) техникалық іркілістердің туындаған күні мен уақытын тіркейді.
Байланыс орталығы жүгіну тәсіліне байланысты (телефон, электрондық пошта, ресми хаттар, интернет-форум арқылы) Жүйені пайдаланушылармен өзара іс-қимылды:
Жұмыс күндері – сағат 9.00-ден 18:30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін қамтамасыз етеді.
Оператор уәкілетті органның келісімі бойынша Байланыс орталығының жұмыс уақытын ұлғайтады, оның ішінде тәулік бойы қолдауға көшуді жүзеге асырады.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Байланыс орталығының Операторы пайдаланушылар мен Оператор мамандарының өтініштерін жұмыс уақытына түскен сәттен бастап 30 (отыз) минут ішінде Есепке алу журналында тіркейді.
Егер пайдаланушының техникалық іркіліс туралы өтініші түскі үзіліс кезінде электрондық пошта арқылы келіп түскен жағдайда, Оператор өтінішті түскі үзілістен кейін 30 (отыз) минут ішінде тіркейді.
Егер пайдаланушының техникалық іркіліс туралы өтініші жұмыс уақытынан тыс уақытта электрондық пошта арқылы келіп түскен жағдайда, оператор өтінішті келесі жұмыс күні тіркейді.
Есепке алу журналын Байланыс орталығының Операторлары пайдаланушылардың өтініштерін есепке алу жөніндегі Оператордың цифрлық жүйесінде электрондық түрде жүргізеді.";
30-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"26. Инциденты (технические сбои) цифровой системы (далее – Система) делятся на следующие виды:";
абзац третий подпункта 1) изложить в следующей редакции:
"вследствие необеспечения должного уровня кибербезопасности Системы, которое повлекло несанкционированное воздействие на информацию Системы;";
пункт 28 изложить в следующей редакции:
"1) пользователь веб-портала ставит в известность Контакт-центр не позднее 1 (одного) часа посредством электронной почты, указанной на веб-портале, с указанием даты и времени обнаружения технического сбоя, а также контактных данных и приложением подтверждающих материалов, в том числе экранных снимков.
В случае невозможности отправки по электронной почте информации о техническом сбое пользователь веб-портала ставит в известность Контакт-центр не позднее одного часа посредством телефона;
2) специалист Оператора в случае обнаружения изменения в работе или в конфигурации Системы, не соответствующего стандартному функционированию, фиксирует дату и время возникновения технического сбоя в Журнале учета обращений пользователей о возникших технических сбоях веб-портала закупок (далее – Журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Контакт-центр обеспечивает взаимодействие с пользователями Системы в зависимости от способа обращения (посредством телефона, электронной почты, официальных писем, интернет-форума):
в рабочие дни – с 9.00 часов до 18:30 часов, обеденный перерыв с 13.00 до 14.30 часов.
Оператор увеличивает время работы Контакт-центра, в том числе осуществляет переход на круглосуточную поддержку, по согласованию с уполномоченным органом.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Оператор Контакт-центра регистрирует обращения пользователей и специалистов Оператора в Журнале учета в течение 30 (тридцати) минут с момента поступления в рабочее время.
В случае, если обращение пользователя о техническом сбое поступает по электронной почте во время обеденного перерыва, то Оператор регистрирует обращение в течение 30 (тридцати) минут после обеденного перерыва.
В случае, если обращение пользователя о техническом сбое поступает по электронной почте внерабочее время, то Оператор регистрирует обращение на следующий рабочий день.
Журнал учета ведется Операторами Контакт-центра в электронном виде в цифровой системе Оператора по учету обращений пользователей.";
пункт 30 изложить в следующей редакции:

"30. Өтініш тіркелгеннен кейін пайдаланушылардың өтініштерін есепке алу жөніндегі Оператордың цифрлық жүйесінде инциденттің бірегей сәйкестендіргіші беріледі және 1 (бір) сағат ішінде пайдаланушының электрондық поштасына жіберіледі.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Техникалық іркіліс туралы ақпарат болған кезде Оператор жұмыс уақытында ақпараттың келіп түскен сәтінен бастап 2 (екі) сағат ішінде Жүйенің техникалық іркіліс фактісін растау немесе теріске шығару мақсатында алынған ақпаратқа немесе ұсынылған материалдарға (экрандық суреттерге және өзге де ұсынылған материалдарға) талдау жүргізеді.".
3. "Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1252 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25489 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларында:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 13-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметін қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу тәртібін айқындайды.";
2-тармақта:
1)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бақылау – цифрлық жүйелердің деректерін, сондай-ақ бақылау объектілерінің қызметі туралы басқа да мәліметтерді талдау және салыстыру негізінде бақылау объектісіне бармай-ақ сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылау нысаны;";
4) және 5)-тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) сатып алу веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) – Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, Заңға және Заңның 2-бабы 15) тармақшасына сәйкес бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорын және Ұлттық әл-ауқат қоры ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес электрондық форматта сатып алуды өткізуді қамтамасыз ететін цифрлық жүйе;

"30. После регистрации обращения присваивается уникальный идентификатор инцидента в цифровой системе Оператора по учету обращений пользователей и в течение 1 (одного) часа высылается на электронную почту пользователя.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. При наличии информации о техническом сбое, Оператор в течение 2 (двух) часов с момента поступления информации в рабочее время проводит анализ полученной информации или представленных материалов (экранных снимков и иных представленных материалов), в целях подтверждения или опровержения наличия факта технического сбоя Системы.".
3. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1252 "Об утверждении Правил проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25489) следующие изменения:
в Правилах проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) и определяют порядок проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния.";
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) контроль – форма контроля, осуществляемая централизованной службой по контролю за закупками без посещения объекта контроля на основе анализа и сопоставления данных цифровых систем, а также других сведений о деятельности объектов контроля;";
подпункты 4) и 5) изложить в следующей редакции:
"4) веб-портал закупок (далее – веб-портал) – цифровая система, обеспечивающая проведение закупок в электронном формате в соответствии с Законом и правилами осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, утвержденными в соответствии с подпунктом 15) статьи 2 Закона;

5) мыналар бақылау объектілері болып табылады:
тапсырыс беруші, сатып алуды ұйымдастырушы, тендерлік комиссия (аукциондық комиссия), сатып алу жөніндегі сараптама комиссиясы, сатып алу жөніндегі сарапшы;
өткізілетін сатып алу нысанасы шегінде әлеуетті өнім беруші, өнім беруші, сондай-ақ олар жұмыстарды орындау бойынша қосалқы мердігерлер не қызметтерді көрсету бойынша бірлесіп орындаушылар ретінде тартатын тұлғалар;
электрондық сатып алу цифрлық жүйесінің операторы;";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қызмет бақылауды Заңның 15 және 16-баптарының негізінде бақылау объектісіне бармай, бақылау объектілерінің қызметі бойынша, сондай-ақ тәуекелдерді басқару жүйесін қолдану нәтижелері бойынша цифрлық жүйелердің деректерінен алынған мәліметтерді салыстыру арқылы тұрақты негізде жүргізеді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының, тендерлік комиссияның (аукциондық комиссияның), сатып алу жөніндегі сарапшының, сатып алу жөніндегі сараптамалық комиссияның, электрондық сатып алу цифрлық жүйесі операторының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым Заңның 16-бабына сәйкес жалпыға қолжетімді цифрлық жүйелер арқылы, оның ішінде веб-портал арқылы беріледі.
Қызметке Заңның 16-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген мерзімдер өткеннен кейін тапсырыс берушінің, сатып алуды ұйымдастырушының, тендерлік комиссияның (аукциондық комиссияның), сатып алу жөніндегі сарапшының, сатып алу жөніндегі сараптамалық комиссияның, электрондық сатып алу цифрлық жүйесі операторының әрекеттеріне (әрекетсіздігіне), шешімдеріне шағым жасау Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Шағым Заңның 16-бабының 2 және 3-тармақтарында белгіленген мерзімдерде берілген кезде шарт жасасу мерзімі шағымды қарау мерзімі аяқталғанға дейін тоқтатыла тұрады.";
осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген Қағидаларға 1-қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 30 қарашадағы № 1253 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №25488 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ұлттық әл-ауқат қоры мен Ұлттық әл-ауқат қорының ұйымдарын қоспағанда, квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуын жүзеге асыру қағидаларында:
36-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

5) Объектами контроля являются:
заказчик, организатор закупок, тендерная комиссия (аукционная комиссия), экспертная комиссия по закупкам, эксперт по закупкам;
потенциальный поставщик, поставщик, а также лица, привлекаемые ими в качестве субподрядчиков по выполнению работ либо соисполнителей по оказанию услуг, в пределах предмета проводимых закупок;
оператор цифровой системы электронных закупок;";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Контроль проводится Службой на постоянной основе на основании статьи 15 и 16 Закона без посещения объекта контроля путем сопоставления сведений, полученных из цифровых систем, по деятельности объектов контроля, а также по результатам применения системы управления рисками.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Жалоба на действия (бездействие), решения заказчика, организатора закупок, тендерной комиссии (аукционной комиссии), эксперта по закупкам, экспертной комиссии по закупкам, оператора цифровой системы электронных закупок подается посредством общедоступных цифровых систем, в том числе посредством веб-портала, согласно статье 16 Закона.
По истечении сроков, установленных пунктами 2 и 3 статьи 16 Закона, обжалование действий (бездействия), решений заказчика, организатора закупок, тендерной комиссии (аукционной комиссии), эксперта по закупкам, экспертной комиссии по закупкам, оператора цифровой системы электронных закупок в Службу осуществляется в соответствии с требованиями Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
При подаче жалобы в сроки, установленные пунктами 2 и 3 статьи 16 Закона, срок заключения договора приостанавливается до окончания срока рассмотрения жалобы.";
приложение 1 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 ноября 2021 года № 1253 "Об утверждении Правил осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25488) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления закупок отдельными субъектами квазигосударственного сектора, за исключением Фонда национального благосостояния и организаций Фонда национального благосостояния, утвержденных указанным приказом:
абзац первый пункта 36 изложить в следующей редакции:

"36. Сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері санаттарына жататын тауарларды және сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз етуді және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі цифрлық қызметтерді сатып алу бойынша тендер алдын ала біліктілік іріктеуді қолдана отырып жүргізіледі.";
148-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"148. Әлеуетті өнім берушінің (аккредиттелген сараптама ұйымының) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жөніндегі жұмыстарға арналған тендерге қатысу өтінімінің бағасы, егер ол Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 163 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38415 болып тіркелді) бекітілген Құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жұмыстарының, сондай-ақ қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу құнын айқындау қағидаларына сәйкес белгіленетін құнынан төмен болса, демпингтік болып танылады.";
155-12-тармақта:
2)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) сала бойынша орташа көрсеткіштен асатын жергілікті қамту үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттеме (жобалауға арналған тапсырмада көрсетілген).
Егер әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінім құрамында сала бойынша орташа көрсеткіштен (жобалауға арналған тапсырмада көрсетілген) асатын жергілікті қамтудың үлесін қамтамасыз ету жөніндегі міндеттемені қабылдаса, мұндай әлеуетті өнім берушіге жергілікті қамтудың әрбір қосымша 10 (он) пайызы үшін 1 (бір) балл беріледі.
Аталған бағалық емес өлшем халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау және күрделі жөндеу жобалары бойынша жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде қолданылмайды;";
5)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) объектінің энергия тиімділігі сыныбын қамтамасыз ету.
Егер әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінім құрамында объектінің энергия тиімділігі сыныбын қамтамасыз етуге кепілдік берген жағдайда, мұндай әлеуетті өнім берушіге жобалауға арналған тапсырмада белгіленгенге қатысты әрбір арттыру пункті үшін 1 (бір) балл беріледі.
Аталған бағалық емес өлшем халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын салу, реконструкциялау және күрделі жөндеу жобалары бойынша жұмыстарды сатып алуды жүзеге асыру кезінде қолданылмайды;";
247-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"36. Тендер по закупкам товаров, относящихся к категориям программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенных в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности и цифровых услуг по временному использованию данных товаров, проводится с применением предварительного квалификационного отбора.";
пункт 148 изложить в следующей редакции:
"148. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика (аккредитованной экспертной организации) на работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается демпинговой, если она ниже стоимости устанавливаемой в соответствии с Правилами определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 163 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 38415).";
в пункте 155-12:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) обязательство по обеспечению доли местного содержания, превышающей средний показатель по отрасли (указанный в задании на проектирование).
В случае, если потенциальный поставщик в составе заявки на участие в тендере принимает обязательство по обеспечению доли местного содержания, превышающей средний показатель по отрасли (указанный в задании на проектирование), такому потенциальному поставщику присваивается 1 (один) балл за каждые дополнительные 10 (десять) процентов местного содержания;
Указанный неценовой критерий не применяется при осуществлении закупок работ по проектам строительства, реконструкции и капитального ремонта автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) обеспечение класса энергоэффективности объекта.
В случае, если потенциальный поставщик в составе заявки на участие в тендере гарантирует обеспечение класса энергоэффективности объекта, такому потенциальному поставщику присваивается 1 (один) балл за каждый пункт повышения, относительно установленного в задании на проектирование.
Указанный неценовой критерий не применяется при осуществлении закупок работ по проектам строительства, реконструкции и капитального ремонта автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения;";
часть первую пункта 247 изложить в следующей редакции:

"247. Сенімді бағдарламалық қамтылым тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтылым мен электрондық өнеркәсіп өнімінің санаттарына жататын тауарларды және сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізіліміне енгізілген бағдарламалық қамтамасыз етуді және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі цифрлық қызметтерді сатып алу алдын ала біліктілік іріктеуі қолданыла отырып, баға ұсыныстарын сұрату тәсілімен жүргізіледі.";
248-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"248. Тауарлары және осы тауарларды уақытша пайдалану жөніндегі цифрлық қызметтері осы Қағидалардың 284-тармағында көзделген негіз бойынша электрондық өнеркәсіп саласындағы уәкілетті орган қалыптастыратын сенімді бағдарламалық қамтамасыз ету және электрондық өнеркәсіп өнімдері тізілімінде орналасқан әлеуетті өнім берушілер арасында жүзеге асырылған сатып алу өткізілмеді деп танылғанда, тапсырыс беруші осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен өзге әлеуетті өнім берушілер арасында сатып алуды жүзеге асыру туралы шешім қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 354-1-тармақпен толықтырылсын:
"354-1. Халықаралық және (немесе) республикалық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеу жұмыстары бойынша сатып алуды жүзеге асыру кезінде әлеуетті жеткізушіге кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы туралы талап қойылады.";
461-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"461. Әлеуетті өнім берушінің объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жөніндегі жұмыстарға арналған тендерге қатысу өтінімінің бағасы, егер ол Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 163 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38415 болып тіркелді) бекітілген Құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жұмыстарының, сондай-ақ қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу құнын айқындау қағидаларына сәйкес белгіленетін құнынан төмен болса, демпингтік болып танылады.";
Тендерлік құжаттаманың 10-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұсынылған тауарлардың техникалық ерекшелігі (әлеуетті өнім беруші әрбір лотқа жеке ұсынады)";
Аукциондық құжаттаманың 7-қосымшаның тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ұсынылған тауарлардың техникалық ерекшелігі (әлеуетті өнім беруші әрбір лотқа жеке ұсынады)";
көрсетілген Қағидаларға 22-қосымшада:
Тауарларды сатып алу туралы үлгілік шартта:
5.1.-тармақтың 5)-тармақшасының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"247. Закуп товаров, относящихся к категориям программного обеспечения и продукции электронной промышленности, включенных в реестр доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности и цифровых услуг по временному использованию данных товаров, проводится способом запроса ценовых предложений с применением предварительного квалификационного отбора.";
часть первую пункта 248 изложить в следующей редакции:
"248. При признании не состоявшимися закупок, осуществленных среди потенциальных поставщиков, товары которых находятся в реестре доверенного программного обеспечения и продукции электронной промышленности, формируемого уполномоченным органом в сфере электронной промышленности и цифровых услуг по временному использованию данных товаров, по основанию, предусмотренному пунктом 284 настоящих Правил, заказчик принимает решение об осуществлении закупок среди иных потенциальных поставщиков в порядке, установленном настоящими Правилами.";
дополнить пунктом 354-1 следующего содержания:
"354-1. При осуществлении закупок работ по среднему ремонту автомобильных дорог международного и (или) республиканского значения к потенциальному поставщику предъявляется требование о наличии опыта работы не менее двух лет.";
пункт 461 изложить в следующей редакции:
"461. Цена заявки на участие в тендере потенциального поставщика на работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается демпинговой, если она ниже стоимости устанавливаемой в соответствии с Правилами определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 163 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 38415).";
заголовок приложения 10 к тендерной документации изложить в следующей редакции:
"Техническая спецификация предлагаемых товаров (представляется потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности)";
заголовок приложения 7 к аукционной документации изложить в следующей редакции:
"Техническая спецификация предлагаемых товаров (представляется потенциальным поставщиком на каждый лот в отдельности)";
в приложении 22 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках товаров:
часть третью подпункта 5) пункта 5.1. изложить в следующей редакции:

"Егер Тауар шетелде шығарылған болса, онда тауар шығарылған елдің тиісті органы берген Тауардың шығу тегі туралы тиісті Сертификаттың түпнұсқасы немесе көшірмесі Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ "Тауарларды шығарған елді айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификат беру және оның қолданысының күшін жою, тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың нысандарын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелді) бекітілген Тауарлардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын тоқтату, тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың нысандарын белгілеу қағидаларында белгіленген тәртіппен ұсынылады.";
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымшада:
Құрылыс саласындағы жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шартта:
4.1.-тармақта:
4)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Шарт бойынша жұмыстарды орындау мақсатында Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелді) бекітілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болса) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды пайдалануға;";
мынадай мазмұндағы 16-1)-тармақшасымен толықтырылсын:
"16-1) Құрылыс және (немесе) көлікпен жұмыстарды орындау кезінде құрылыс аймағында және құрылыс техникасының қозғалыс маршруттарында орналасқан қолданыстағы автомобиль жолдарының, кірме жолдардың, тротуарлардың және көлік инфрақұрылымының өзге де элементтерінің бүлінуіне жол бермеу үшін барлық қажетті шараларды қолдануға міндетті.
Мердігердің құрылыс техникасын (жүк автомобильдерін, арнайы техниканы және өзге де көлік құралдарын қоса алғанда) пайдалану салдарынан жол жамылғысы, тротуар немесе инфрақұрылымның өзге де элементтері бүлінген жағдайда мердігер өз есебінен қысқа мерзімде қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуге және объектілерде жұмыстарды орындау басталғанға дейінгі жағдайды сақтауға міндетті.
Көрсетілген міндеттемелер орындалмаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге төленуге тиісті сомалардан қалпына келтіру жұмыстарының құнын ұстап қалуға не келтірілген залалды толық көлемде өтеуді талап етуге құқылы;";
көрсетілген Қағидаларға 23-1-қосымшада:
"Толық бітіріп берілетін құрылыс" бойынша сатып алу туралы үлгілік шартта:

"Если Товар иностранного происхождения, то предоставляется оригинал или копия соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного соответствующим органом страны происхождения в порядке, установленном Правилами по определению страны происхождения товаров, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата о происхождении товаров, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товаров, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата о происхождении товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514).";
в приложении 23 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках работ в сфере строительства:
в пункте 4.1.:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) в целях выполнения работ по Договору использовать строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами ведения реестра казахстанских товаропроизводителей, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);";
дополнить подпунктом 16-1) следующего содержания:
"16-1) при выполнении строительных и (или) транспортных работ принимать все необходимые меры для недопущения повреждения существующих автомобильных дорог, подъездных путей, тротуаров и иных элементов транспортной инфраструктуры, расположенных в зоне строительства и на маршрутах движения строительной техники.
В случае повреждения дорожного покрытия, тротуара или иных элементов инфраструктуры вследствие эксплуатации строительной техники Подрядчика (включая грузовые автомобили, спецтехнику и иные транспортные средства), Подрядчик обязан за свой счет в кратчайшие сроки произвести восстановительные работы и вернуть объекты в состояние, не худшее, чем до начала выполнения работ.
В случае невыполнения указанных обязательств Заказчик имеет право удержать стоимость восстановительных работ из сумм, подлежащих оплате Подрядчику, либо потребовать возмещения причиненного ущерба в полном объеме;";
в приложении 23-1 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о закупках по строительству "под ключ":

2.6.-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Мердігердің жобалау алдындағы, жобалау жұмыстарын сатып алу туралы шарттардың жобаларында мемлекеттік орган қалыптастыратын қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болған жағдайда) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарын, бұйымдары мен конструкцияларын жобалау алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасында көрсету туралы талаптар қамтылуға тиіс Индустрия және индустриялық дамуды қолдау.";
4.1.-тармақта:
4)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Шарт бойынша жұмыстарды орындау мақсатында Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелді) бекітілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болса) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды пайдалануға;";
15)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"15) жоба алдындағы және (немесе) жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасында индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган қалыптастыратын қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болса) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды көрсетуге;
*Бұл тармақ жобалау алдындағы және жобалау жұмыстарын сатып алуға қолданылады.";
мынадай мазмұндағы 39-1)-тармақша толықтырылсын:
"39-1) Құрылыс және (немесе) көлікпен жұмыстарды орындау кезінде құрылыс аймағында және құрылыс техникасының қозғалыс маршруттарында орналасқан қолданыстағы автомобиль жолдарының, кірме жолдардың, тротуарлардың және көлік инфрақұрылымының өзге де элементтерінің бүлінуіне жол бермеу үшін барлық қажетті шараларды қолдануға міндетті.
Мердігердің құрылыс техникасын (жүк автомобильдерін, арнайы техниканы және өзге де көлік құралдарын қоса алғанда) пайдалану салдарынан жол жамылғысы, тротуар немесе инфрақұрылымның өзге де элементтері бүлінген жағдайда мердігер өз есебінен қысқа мерзімде қалпына келтіру жұмыстарын жүргізуге және объектілерде жұмыстарды орындау басталғанға дейінгі жағдайды сақтауға міндетті.
Көрсетілген міндеттемелер орындалмаған жағдайда Тапсырыс беруші Мердігерге төленуге тиісті сомалардан қалпына келтіру жұмыстарының құнын ұстап қалуға не келтірілген залалды толық көлемде өтеуді талап етуге құқылы;";
көрсетілген Қағидаларға 24-қосымшада:
Жобалау-сметалық құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздеме) әзірлеу бойынша жұмыстарды сатып алу туралы үлгілік шартта:

пункт 2.6. изложить в следующей редакции:
"Проекты договоров о закупках Подрядчиком предпроектных, проектных работ должны содержать требования об указании в предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации строительных материалов, оборудований, изделий и конструкций, включенных в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), формируемую уполномоченным государственным органом в области государственной поддержки индустрии и индустриального развития.";
в пункте 4.1.:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) в целях выполнения работ по Договору использовать строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами ведения реестра казахстанских товаропроизводителей, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);";
подпункт 15) изложить в следующей редакции:
"15) указать в предпроектной и (или) проектной (проектно-сметной) документации строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), формируемую уполномоченным государственным органом в области государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности.
*Пункт применяется при закупе предпроектных, проектных работ;";
дополнить подпунктом 39-1) следующего содержания:
"39-1) при выполнении строительных и (или) транспортных работ принимать все необходимые меры для недопущения повреждения существующих автомобильных дорог, подъездных путей, тротуаров и иных элементов транспортной инфраструктуры, расположенных в зоне строительства и на маршрутах движения строительной техники.
В случае повреждения дорожного покрытия, тротуара или иных элементов инфраструктуры вследствие эксплуатации строительной техники Подрядчика (включая грузовые автомобили, спецтехнику и иные транспортные средства), Подрядчик обязан за свой счет в кратчайшие сроки произвести восстановительные работы и вернуть объекты в состояние, не худшее, чем до начала выполнения работ.
В случае невыполнения указанных обязательств Заказчик имеет право удержать стоимость восстановительных работ из сумм, подлежащих оплате Подрядчику, либо потребовать возмещения причиненного ущерба в полном объеме;";
в приложении 24 к указанным Правилам:
в Типовом договоре закупках работ по разработке проектно-сметной документации (технико-экономического обоснования):

4.1.-тармақтың 4)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жобалау-сметалық құжаттамада, техникалық-экономикалық негіздемеде Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелді) бекітілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болса) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды пайдалануға;".
5. "Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 7 қазандағы № 671 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35220 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ерекше тәртіп қолданылатын, мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
113-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"113. Әлеуетті өнім берушінің (аккредиттелген сараптама ұйымының) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жөніндегі жұмыстарға арналған конкурсқа қатысу өтінімінің бағасы, егер ол Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 163 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38415 болып тіркелді) бекітілген Құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жұмыстарының, сондай-ақ қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу құнын айқындау қағидаларына сәйкес белгіленетін құнынан төмен болса, демпингтік болып танылады.";
көрсетілген Қағидаларға 16-қосымшада:
Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартта:
5.1-тармақтың 4)-тармақшасының үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер Тауар шетелде шығарылған болса, онда тауар шығарылған елдің тиісті органы берген Тауардың шығу тегі туралы тиісті Сертификаттың түпнұсқасы немесе көшірмесі Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ "Тауарларды шығарған елді айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификат беру және оның қолданысының күшін жою, тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың нысандарын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелді) бекітілген Тауарлардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын тоқтату, тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың нысандарын белгілеу қағидаларында белгіленген тәртіппен ұсынылады.";
көрсетілген Қағидаларға 17-қосымшада:
Құрылыс-монтаж жұмыстарын мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт:

подпункт 4) пункта 4.1. изложить в следующей редакции:
"4) указать в проектно-сметной документации, технико-экономическом обосновании на использование строительных материалов, оборудования, изделия и конструкции включенные в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами ведения реестра казахстанских товаропроизводителей, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);".
5. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 октября 2024 года № 671 "Об утверждении Правил осуществления государственных закупок с применением особого порядка" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35220) следующие изменения:
в Правилах осуществления государственных закупок с применением особого порядка, утвержденных указанным приказом:
пункт 113 изложить в следующей редакции:
"113. Цена заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика (аккредитованной экспертной организации) на работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается демпинговой, если она ниже стоимости устанавливаемой в соответствии с Правилами определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 163 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 38415).";
в приложении 16 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках товаров:
часть третью подпункта 4) пункта 5.1. изложить в следующей редакции:
"Если Товар иностранного происхождения, то предоставляется оригинал или копия соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного соответствующим органом страны происхождения в порядке, установленном Правилами по определению страны происхождения товаров, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата о происхождении товаров, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товаров, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата о происхождении товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514).";
в приложении 17 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках строительно-монтажных работ:

4.1.-тармақтың 4)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Шарт бойынша жұмыстарды орындау мақсатында Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелді) бекітілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған қалыптастырылған қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болса) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды пайдалануға;";
көрсетілген Қағидаларға 18-қосымшада:
Жобалау-сметалық құжаттаманы (техникалық-экономикалық негіздеме) әзірлеу бойынша жұмыстарды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шарт:
4.1.-тармақта:
4)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2025 жылғы 27 тамыздағы № 327 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36717 болып тіркелді) бекітілген Қазақстандық тауар өндірушілердің тізілімін жүргізу қағидаларына сәйкес қалыптастырылған қазақстандық тауар өндірушілердің тізіліміне (бар болса) енгізілген құрылыс материалдарын, жабдықтарды, бұйымдар мен конструкцияларды пайдалануға жобалау-сметалық құжаттамада, техникалық-экономикалық негіздемеде көрсету;";
12)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) "Құрылыс жобаларының мемлекеттік банкін қалыптастыру, жүргізу және үлгілік жобалар мен жобалау-сметалық құжаттаманы беру қағидаларын бекіту туралы" Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 15 мамырдағы № 238 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38740 болып тіркелді), ведомстводан тыс кешенді сараптаманың оң қорытындысы берілгеннен кейін 5 жұмыс күні ішінде құрылыс жобасын (техникалық экономикалық негіздемелерді, үлгілік жобаларды және жобалау (жобалау-сметалық) құжаттамасын) пайдалануға құқықтарды, оның ішінде мүліктік (айрықша) құқықтарды беру туралы үлгілік шартқа қол қоюға міндеттенеді.".
6. "Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 9 қазандағы № 687 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35238 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру қағидаларында:
3-тармақта:
19)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) электрондық құжат – анықтығын, тиесілілігін және өзгермейтіндігін растау электрондық цифрлық қолтаңбаның көмегімен қамтамасыз етілген цифрлық жазба электрондық құжат болып танылады;";
21)-тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"21) электрондық цифрлық қолтаңба – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы).";
89-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

подпункт 4) пункта 4.1. изложить в следующей редакции:
"4) в целях выполнения работ по Договору использовать строительные материалы, оборудования, изделия и конструкции, включенные в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами ведения реестра казахстанских товаропроизводителей, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);";
в приложении 18 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках работ по разработке проектно-сметной документации (технико-экономического обоснования):
в пункте 4.1:
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) указать в проектно-сметной документации, технико-экономическом обосновании на использование строительных материалов, оборудования, изделия и конструкции включенные в реестр казахстанских товаропроизводителей (при наличии), сформированных в соответствии с Правилами ведения реестра казахстанских товаропроизводителей, утвержденными приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 27 августа 2025 года № 327 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36717);";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) подписать типовой договор о передаче прав на использование проекта строительства (технико-экономических обоснований, типовых проектов и проектной (проектно-сметной) документации), в том числе имущественных (исключительных) прав, в соответствии с приказом Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 15 мая 2026 года № 238 "Об утверждении Правил формирования, ведения государственного банка проектов строительства и предоставления типовых проектов и проектно-сметной документации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 38740), в течение пяти рабочих дней после выдачи положительного заключения комплексной вневедомственной экспертизы.".
6. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 9 октября 2024 года № 687 Об утверждении Правил осуществления государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35238) следующие изменения и дополнения:
в Правилах осуществления государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
в пункте 3:
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) электронный документ – цифровая запись, подтверждение достоверности, принадлежности и неизменности которой обеспечено с помощью электронной цифровой подписи, признается электронным документом;";
подпункт 21) изложить в следующей редакции:
"21) электронная цифровая подпись – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.";
пункт 89 изложить в следующей редакции:

"89. Әлеуетті өнім берушінің (аккредиттелген сараптама ұйымының) объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жөніндегі жұмыстарға арналған конкурсқа қатысу өтінімінің бағасы, егер ол Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің міндетін атқарушының 2026 жылғы 10 сәуірдегі № 163 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 38415 болып тіркелді) бекітілген Құрылыс жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізу жұмыстарының, сондай-ақ қала құрылысы жобаларына кешенді қала құрылысы сараптамасын жүргізу құнын айқындау қағидаларына сәйкес белгіленетін құнынан төмен болса, демпингтік болып танылады.";
247-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"247. Автомобиль жолын орташа жөндеу бойынша конкурс тәсілімен мемлекеттік сатып алу жүзеге асыру кезінде, құрылыс-монтаждау жұмыстарының және автомобиль жолдарын орташа жөндеудің жұмыс тәжірибесі ескеріледі.";
519-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"519. Заңның 7-бабы 1-тармағының 2), 10), 11) және 12) тармақшаларында көзделген шектеулері бар тұлғаны қоспағанда, тапсырыс беруші жеңімпазға веб-портал арқылы осы Қағидаларға 38, 39, 39-1, 40, 41, 42 және 43-қосымшаларға сәйкес тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтерді мемлекеттік сатып алу туралы үлгі шарттарға сәйкес электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған шарттың жобасын:";
Конкурстық құжаттаманың 2-қосымшада:
Конкурсқа қатысу туралы келісімде:
бірінші бөлігін мынадай редакцияда жазылсын:
"Осымен конкурс тәсілімен осы мемлекеттік сатып алуға әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреміз және КҚ-да көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес (тауарды (оларды) жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді) жүзеге асыруға келісім, сондай-ақ "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының Заңның 7-бабында белгіленген біліктілік талаптарына және шектеулерге сәйкестігін растайтын мәліметтерді алуға келісім білдіреміз.";
көрсетілген Қағидаларға 38 қосымшада:
Тауарларды мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартта:
5.1.-тармақтың 4)-тармақшасының екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Егер Тауар шетелде шығарылған болса, онда тауар шығарылған елдің тиісті органы берген Тауардың шығу тегі туралы тиісті Сертификаттың түпнұсқасы немесе көшірмесі Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ "Тауарларды шығарған елді айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификат беру және оның қолданысының күшін жою, тауарлардың шығу тегі туралы сертификаттың нысандарын белгілеу жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23514 болып тіркелді) бекітілген Тауарлардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығу тегі туралы сертификатты беру және оның қолданылуын тоқтату, тауардың шығу тегі туралы сертификаттардың нысандарын белгілеу қағидаларында белгіленген тәртіппен ұсынылады.";
көрсетілген Қағидаларға 39 қосымшада:
Құрылыс-монтаж жұмыстарын мемлекеттік сатып алу туралы үлгілік шартта:

"89. Цена заявки на участие в конкурсе потенциального поставщика (аккредитованной экспертной организации) на работы по комплексной вневедомственной экспертизе проектов строительства объектов признается демпинговой, если она ниже стоимости устанавливаемой в соответствии с Правилами определения стоимости работ по проведению комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства, а также комплексной градостроительной экспертизы градостроительных проектов, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 10 апреля 2026 года № 163 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 38415).";
в пункте 247 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
абзац первый пункта 519 изложить в следующей редакции:
"519. Заказчик направляет победителю проект договора, удостоверенный электронной цифровой подписью посредством веб-портала, в соответствии с типовыми договорами о государственных закупках товаров, работ, услуг, согласно приложениям 38, 39, 39-1, 40, 41, 42 и 43 к настоящим Правилам, за исключением лица, имеющего ограничения, предусмотренные подпунктами 2) 10), 11) и 12) пункта 1 статьи 7 Закона:";
в приложении 2 к конкурсной документации:
в Соглашении об участии в конкурсе:
часть первую изложить в следующей редакции:
"Настоящим выражаем желание принять участие в данных государственных закупках способом конкурса в качестве потенциального поставщика и согласие осуществить (поставку товара (ов), выполнение работ, оказание услуг) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными КД, а также согласие на получение сведений, подтверждающих наше соответствие квалификационным требованиям и ограничениям, установленным статьей 7 Закона Республики Казахстан "О государственных закупках" (далее – Закон).";
в приложении 38 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках товаров:
часть вторую подпункта 4) пункта 5.1. изложить в следующей редакции:
"Если Товар иностранного происхождения, то предоставляется оригинал или копия соответствующего Сертификата о происхождении Товара, выданного уполномоченным органом (организацией) страны ввоза согласно требованиям действующих (ратифицированных) международных соглашений (договоров) и (или) Правилами по определению страны происхождения товаров, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата о происхождении товаров, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товаров, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, установлению форм сертификата о происхождении товаров" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23514).";
в приложении 39 к указанным Правилам:
в Типовом договоре о государственных закупках строительно-монтажных работ:

2-тармақтың 2)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) бірыңғай сатып алу платформасы (бұдан әрі – веб-портал) – мемлекеттік сатып алу саласындағы уәкілетті органның цифрлық жүйесі, ол мемлекеттiк сатып алудың және "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жүзеге асырылатын сатып алудың электрондық көрсетілетін қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай нүктесін ұсынады;".
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер
мен толықтырулар енгізілетін
кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қоры мен
Ұлттық әл-ауқат қоры
ұйымдарын қоспағанда,
квазимемлекеттік сектордың
жекелеген субъектілерінің
сатып алуы саласында тізілімін
қалыптастыру және жүргізу
қағидаларына
2-қосымша
Сатып алуға жосықсыз қатысушылар туралы мәліметтер
Жосықсыз өнім беруші туралы ақпарат

подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) единая платформа закупок (далее – веб-портал) – цифровая система уполномоченного органа в сфере государственных закупок, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам государственных закупок и закупок, осуществляемых в соответствии с Законом Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора";".
Приложение 1 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 2
к Правилам формирования
и ведения реестра в сфере
закупок отдельных субъектов
квазигосударственного
сектора, за исключением
Фонда национального
благосостояния и организаций
Фонда национального
благосостояния
Сведения о недобросовестных участниках закупок
Информация о недобросовестном поставщике

* Өнім беруші сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізіліміне енгізілген кезде сот шешімі бойынша 1-13, 17-21-тармақтар толтырылады.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
Т.А.Ә. – тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе).
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының
тізбесіне 2-қосымша
Ұлттық әл-ауқат қорының
сатып алуын бақылау жөніндегі
орталықтандырылған қызметті
қоспағанда, сатып алуды
бақылау
жөніндегі орталықтандырылған
қызмет жүзеге асыратын
бақылауды жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
Бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
20___ жылғы "___" __________ № _____
____________________________________________________________________
(Сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметтің атауы)
"Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 15-бабы 5-тармағына5-тармағына сәйкес
____________________________________________________________________
(бақылау объектісінің атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, орналасқан орны)
бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар туралы хабарлайды.
Заңның 15-бабы 7-тармағына сәйкес Сізге осы бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны (бұдан әрі – хабарлама) табыс етілген (алған) күннен кейінгі күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде орындау қажет.
Қарсылықтарды қарау нәтижелері ескеріле отырып, хабарламада көрсетілген бұзушылықтар жойылған жағдайларда хабарлама орындалды деп танылады.
Бақылау объектісі бұзушылықтарды жою туралы ақпаратты (қажет болған кезде растайтын құжаттарды) веб-портал арқылы Заңның 13-бабы 2) тармақшасына сәйкес бекітілген Ұлттық әл-ауқат қорының сатып алуын бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызметті қоспағанда, сатып алуды бақылау жөніндегі орталықтандырылған қызмет жүзеге асыратын бақылауды жүргізу қағидаларына (бұдан әрі – Бақылау жүргізу қағидалары) 2-қосымшаға сәйкес хабарлама жіберген уәкілетті органға ұсынады.
Бақылау жүргізу қағидаларының 18-тармағына сәйкес хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен келіспеген жағдайда, бақылау объектісі қажет болған кезде ол веб-портал арқылы жеткізілген күннен кейінгі күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Қызметке Бақылау жүргізу қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес қарсылық жібереді.
Қажет болған кезде қарсылыққа қарсылықтың дәлелдерін растайтын құжаттардың көшірмелері қоса беріледі.

* При внесении поставщика в реестр недобросовестных участников закупок по решению суда заполняются пункты 1-13, 17-21.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
Ф.И.О. – фамилия имя отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность).
Приложение 2 к перечню
некоторых приказов
Министра финансов
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
и дополнения
Приложение 1 к Правилам
проведения контроля,
осуществляемого централизованной
службой по контролю
за закупками, за исключением
централизованной службы
по контролю за закупками
Фонда национального
благосостояния
Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам контроля
"___" __________ 20___ года № _____
___________________________________________________________________
(Наименование Централизованной службы по контролю за закупками)
В соответствии с пунктом 5 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" (далее – Закон) уведомляет,
___________________________________________________________________
(Наименование, бизнес-идентификационный номер, местонахождение объекта контроля) о нарушениях, выявленных по результатам контроля.
В соответствии с пунктом 7 статьи 15 Закона Вам необходимо исполнить настоящее уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам контроля (далее – уведомление) в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения (получения).
Уведомление признается исполненным в случаях устранения нарушений, указанных в уведомлении с учетом результатов рассмотрения возражений. Информация об устранении нарушений (при необходимости подтверждающие документы) представляются объектом контроля посредством веб-портала в уполномоченный орган, направивший уведомление согласно приложению 2 к Правилам проведения контроля, осуществляемого централизованной службой по контролю за закупками, за исключением централизованной службы по контролю за закупками Фонда национального благосостояния, утвержденным в соответствии с подпунктом 2) статьи 13 Закона (далее – Правила проведения контроля).
В соответствии с пунктом 18 Правил проведения контроля, при несогласии с нарушениями, указанными в уведомлении, объект контроля при необходимости в течение 2 (двух) рабочих дней со дня, следующего за днем его доставки посредством веб-портала направляет в Службу возражение согласно приложению 4 к Правилам проведения контроля.
При необходимости к возражению прилагаются копии документов, подтверждающих доводы возражения.

Осы хабарлама белгіленген мерзімде орындалмаған жағдайда, Заңның 15-бабының 8-тармағына сәйкес материалдар лауазымды адамдарды әкімшілік жауаптылыққа тартуды қоса алғанда, тиісті шараларды қарау және қабылдау үшін сатып алу саласындағы уәкілетті органға беріледі.
Анықталған бұзушылықтар сипатталған қосымша ____ парақта.
Қызмет басшысы _______________________________________________ __________ (Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе)) (Қолы)
Бақылау нәтижелері бойынша
анықталған бұзушылықтарды
жою туралы хабарламаға
қосымша
Мен,______________________________________________________________________ (лауазымы, Қызметтің атауы, тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе) "Квазимемлекеттік сектордың жекелеген субъектілерінің сатып алуы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабына сәйкес сатып алуға бақылау жүргіздім ____________________________________________________________________ (Бақылау нысанасы) негізінде __________________________________________________________________ (Өтініш беруші туралы мәліметтерді көрсете отырып, тәуекелдерді басқару жүйелері/ шағымдар) _________________________________________________ арқылы (Цифрлық жүйенің атауы)
Бақылау нәтижелері бойынша мынадай бұзушылық (-тар) анықталды:
Бұзушылық тармағының нөмірі
Тәуекел бейіні
Ережелері бұзылған нормативтік құқықтық актілердің баптарына, тармақтарына және тармақшаларына сілтеме жасай отырып, бұзушылық сипатының сипаттамасы
Бұзушылықтарды растайтын құжаттардың деректемелері мен атаулары
1–тармақ
2–тармақ
(Әрбір бұзушылық фактісі жеке тармақпен белгіленеді және тәуекел бейінін көрсете отырып, ережелері бұзылған нормативтік құқықтық актілердің баптарына, тармақтары мен тармақшаларына сілтеме жасай отырып, бұзушылық сипатын сипаттай отырып, толассыз тәртіппен нөмірленеді. Бұзушылық сипаттамасында бұзушылықтарды растайтын құжаттардың деректемелері мен атауларына сілтеме жасалады.)

При неисполнении в установленный срок настоящего уведомления, в соответствии с пунктом 8 статьи 15 Закона, материалы передаются в уполномоченный орган в сфере закупок для рассмотрения и принятия соответствующих мер, включая привлечение должностных лиц к административной ответственности.
Приложение с описанием выявленных нарушений на ____ листе (-ах).
Руководитель Службы
________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
(Подпись).
Приложение
к уведомлению об устранении
нарушений, выявленных
по результатам контроля
Мной, ___________________________________________________________________
(Должность, наименование Службы, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)) в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан "О закупках отдельных субъектов квазигосударственного сектора" проведен контроль закупок ________________________________________________________________
(Предмет контроля) на основании ____________________________________________
(Системы управления рисками/жалобы с указанием сведений о заявителе) посредством ___________________________________________________________________
(Наименование цифровой системы)
По результатам контроля установлено (-ы) следующее (-ие) нарушение (-я):
Номер пункта нарушения
Профиль риска
Описание характера нарушения, со ссылкой на статьи, пункты и подпункты нормативных правовых актов, положения которых нарушены
Реквизиты и наименования документов, подтверждающих нарушения
Пункт 1
Пункт 2
(Каждый факт нарушения фиксируется отдельным пунктом и нумеруется в сквозном порядке с указанием профиля риска, описанием характера нарушения со ссылкой на статьи, пункты и подпункты нормативных правовых актов, положения которых нарушены. В описании нарушения делается ссылка на реквизиты и наименования документов, подтверждающих нарушения.)