Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 23 қазандағы № 701 қаулысы.
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігін құру туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2020 жылғы 9 қыркүйектегі № 408 Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереже (бұдан әрі – Ереже);
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
2. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі мен Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық бөлімшелер мен мемлекеттік мекемелердің атаулары өзгертілсін.
3. Осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен ұйымдарың акцияларының мемлекеттік пакеттері мен қатысу үлестеріне иелік ету және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне берсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 934 қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 қазандағы
№ 701 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі туралы ереже
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, азаматтық қорғаныс, өрт және өнеркәсіптік қауіпсіздік, мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту, азаматтық қорғау мемлекеттік жүйесінің жұмыс істеуі мен одан әрі дамуын қамтамасыз ету, өрттердің алдын алуды және сөндіруді ұйымдастыру салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.
2. Министрліктің мынадай ведомстволары бар:
1) Азаматтық қорғаныс және әскери бөлімдер комитеті;
2) Өртке қарсы қызмет комитеті;
3) Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті;

Вопросы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2020 года № 701.
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан от 9 сентября 2020 года № 408 "Об образовании Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Положение);
2) изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
2. Переименовать государственные учреждения – территориальные подразделения и государственные учреждения, находящиеся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке передать Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан права владения и пользования государственными пакетами акций и долями участия организаций согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2020 № 934.
4. Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2020 года № 701
Положение о Министерстве по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (далее – Министерство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, гражданской обороны, пожарной и промышленной безопасности, формирование и развитие государственного материального резерва, обеспечение функционирования и дальнейшее развитие государственной системы гражданской защиты, организацию предупреждения и тушения пожаров.
2. Министерство имеет ведомства:
1) Комитет по гражданской обороне и воинским частям;
2) Комитет противопожарной службы;
3) Комитет по государственным материальным резервам;

4) Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті;
5) Төтенше жағдайлардың алдын алу комитеті.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Үкіметінің 28.06.2024 № 519 қаулысымен.
3. Министрлік өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. Министрлік мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның рәміздері мен айырым белгілері, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленген мөрлері және мемлекеттік тілде өз атауы бар мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 22.10.2022 № 844 қаулысымен.
5. Министрлік азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Министрліктің, егер оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
7. Министрлік өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. Министрліктің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 2-кіреберіс.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 19.10.2022 № 834 (ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
11. Осы Ереже Министрліктің құрылтай құжаты болып табылады.
12. Министрліктің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
13. Министрлікке өз өкілеттіктері болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қарым-қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Министрлікке заңдармен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда алынған кірістер, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік бюджетке жіберіледі.

4) Комитет промышленной безопасности;
5) Комитет предупреждения чрезвычайных ситуаций.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.06.2024 № 519.
3. Министерство осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Министерство является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет символы и знаки отличия, печати с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, счета в органах казначейства в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4– в редакции постановления Правительства РК от 22.10.2022 № 844.
5. Министерство вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Министерство имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 6- в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
7. Министерство по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности Министерства утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 8- в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
9. Местонахождение юридического лица: 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік ел, дом 8, административное здание "Дом министерств", 2-подъезд.
Сноска. Пункт 9 – в редакции постановления Правительства РК от 19.10.2022 № 834 (водится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
10. Исключен постановлением Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
11. Настоящее Положение является учредительным документом Министерства.
12. Финансирование деятельности Министерства осуществляется из республиканского бюджета.
13. Министерству запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся полномочиями Министерства.
Если Министерству законами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то полученные доходы направляются в государственный бюджет, если иное не установлено законодательством Республики Казахстан.

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.06.2026 № 526 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Мемлекеттік органның міндеттері мен өкілеттіктері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
14. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
15. Міндеттері:
1) төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою;
2) азаматтық қорғаныс іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу;
3) өрт және өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
4) мемлекеттік материалдық резервті қалыптастыру және дамыту;
5) азаматтық қорғаудың мемлекеттік жүйесін дамыту;
6) азаматтық қорғау саласында салааралық үйлестіру;
7) төтенше жағдай аймағындағы халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсету;
8) азаматтық қорғау органдарын материалдық-техникалық жарақтандыру, азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін кәсіби қызметтік және физикалық даярлау, оларды ұдайы әзірлікте ұстап тұру.
Ескерту. 15-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.07.2025 № 561 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) қаулысымен.
15-1. Өкілеттіктері:
1) құқықтары:
мемлекеттік органдар мен ұйымдардан, лауазымды адамдар мен азаматтардан ақпарат сұрату;
өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің құзыретіне жатқызылмаған мәселелер бойынша дербес шешімдер қабылдау;
өз құзыреті шегінде орындауға міндетті нормативтік құқықтық актілер және нұсқаулық-әдістемелік құжаттар қабылдау;
нормативтік құқықтық актілерді әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу немесе осындай актілердің бастамашыл жобаларын уәкілетті органдардың қарауына беру;
орталық және жергілікті атқарушы органдарға өздері қабылдаған актілердің күшін жою немесе өзгерту туралы ұсыныстар енгізу;
Министрлікке жүктелген функцияларды жүзеге асыру кезінде мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдардың мамандарын, сондай-ақ шетелдік және жергілікті сарапшылар мен мамандарды жұмысқа тарту;
сотқа жүгіну;
өз құзыреті шегінде консультативтік-кеңесші және сарапшылық комиссиялар құру;
әкімшілік рәсімді жүзеге асыруға қажетті ақпаратты Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген жағдайларда өз құзыреті шегінде әкімшілік органдарға, лауазымды адамдарға жәрдем көрсету;
2) міндеттері:
бухгалтерлік есеп жүргізу және қаржылық есептілікті қалыптастыру;
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген жағдайларды қоспағанда, өз өкілеттіктерін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, Заңмен қорғалатын өзге де құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;
өтініштерді қабылдау және тіркеу, оларды және оларға қоса берілген құжаттарды ресімдеуге жәрдемдесу, формалды қателерді жоюға және қоса берілетін құжаттарды толықтыруға мүмкіндік беру;
әкімшілік рәсімге қатысушыға оның әкімшілік рәсімді жүзеге асыруға байланысты мәселелер бойынша құқықтары мен міндеттерін түсіндіру;
әкімшілік рәсімге қатысушыны өткізілетін тыңдаудың орны, күні мен уақыты туралы күні бұрын хабардар ету;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде көзделген жағдайларды қоспағанда, әкімшілік рәсім бойынша шешім қабылдау алдында әкімшілік рәсімге қатысушыны тыңдау;
әкімшілік актіні Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік рәсімге қатысушының не олардың өкілдерінің назарына жеткізу;
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген жағдайларда және негіздер бойынша әкімшілік рәсімге қатысушының құқықтарын іске асырудан бас тарту;
бақылау және қадағалау субъектілерін (объектілерін) тексеру санының, сондай-ақ тексеру парақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтарды және оларға қолданылған әкімшілік ықпал ету шараларының ведомстволық есебін жүргізу.
Министрлік Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге өкілеттіктерді де жүзеге асыра алады.
Ескерту. 2-тарау 15-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 25.04.2022 № 244 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

Сноска. Пункт 13- в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.06.2026 № 526 (вводятся в действие с 01.07.2026).
Глава 2. Задачи и полномочия государственного органа
Сноска. Заголовок главы 2- в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
14. Исключен постановлением Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
15. Задачи:
1) предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций;
2) организация и ведение мероприятий гражданской обороны;
3) обеспечение пожарной и промышленной безопасности;
4) формирование и развитие государственного материального резерва;
5) развитие государственной системы гражданской защиты;
6) межотраслевая координация в сфере гражданской защиты.
7) оказание экстренной медицинской и психологической помощи населению, находящемуся в зоне чрезвычайной ситуации;
8) материально-техническое оснащение органов гражданской защиты, профессиональная служебная и физическая подготовка сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты, поддержание их в постоянной готовности.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 28.07.2025 № 561 (порядок введение в действие см. п. 2).
15-1. Полномочия:
1) права:
запрашивать информацию из государственных органов и организаций, от должностных лиц и граждан;
в пределах своей компетенции самостоятельно принимать решения по вопросам, не отнесенным к компетенции Правительства Республики Казахстан;
принимать нормативные правовые акты, обязательные для исполнения, и инструктивно-методические документы в пределах своей компетенции;
вносить предложения по разработке нормативных правовых актов или передавать на рассмотрение уполномоченных органов инициативные проекты таких актов;
вносить предложения в центральные и местные исполнительные органы об отмене или изменении принятых ими актов;
привлекать к работе специалистов государственных органов и иных организаций, а также иностранных и местных экспертов и специалистов при осуществлении возложенных на Министерство функций;
обращаться в суд;
создавать консультативно-совещательные и экспертные комиссии в пределах своей компетенции;
запрашивать и получать в установленном законодательством Республики Казахстан порядке необходимую для осуществления административной процедуры информацию;
оказывать содействие в пределах своей компетенции административным органам, должностным лицам в случаях, предусмотренных Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
2) обязанности:
вести бухгалтерский учет и формировать финансовую отчетность;
не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную охраняемую Законом тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;
принимать и регистрировать обращения, содействовать их оформлению и приложенных к ним документов, предоставлять возможность устранять формальные ошибки и дополнять прилагаемые документы;
разъяснять участнику административной процедуры его права и обязанности по вопросам, связанным с осуществлением административной процедуры;
заблаговременно уведомлять участника административной процедуры о месте, дате и времени проводимого заслушивания;
заслушивать участника административной процедуры перед принятием решения по административной процедуре, за исключением случаев, предусмотренных Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
доводить административный акт до сведения участника административной процедуры либо их представителей в порядке, установленном Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
отказывать в реализации прав участника административной процедуры в случаях и по основаниям, которые установлены Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
вести ведомственный учет количества проверок субъектов (объектов) контроля и надзора, а также выявленных нарушений в соответствии с проверочными листами и принятых к ним мер административного воздействия.
Министерство также может осуществлять иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Положение дополнено пунктом 15-1 в соответствии с постановлением Правительства РК от 07.02.2022 № 55; от 25.04.2022 № 244 (вводится в действие с 01.01.2023).

16. Функциялары:
1) мемлекеттің ішкі және сыртқы саясатының Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған негізгі бағыттары және мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық саясатының, оның қорғаныс қабілеттілігінің, қауіпсіздігінің, қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етудің Қазақстан Республикасының Үкіметі әзірлеген негізгі бағыттары негізінде және оларды орындау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастырады;
1-1) өз құзыреті шегінде стратегиялық, реттеу, іске асыру және бақылау-қадағалау функцияларын жүзеге асырады;
2) азаматтық қорғау мемлекеттік жүйесінің жұмыс істеуін және одан әрі дамуын қамтамасыз етеді;
3) азаматтық қорғау саласындағы халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асырады;
4) халықаралық шарттар (келісімдер) жасасу жөнінде ұсыныстар енгізеді, шет елдердің тиісті ведомстволарымен, халықаралық ұйымдармен және шетелдік заңды тұлғалармен келіссөздер жүргізеді, шарттар (келісімдер) жасасады;
5) шет елдерге ізгілік көмек көрсетуге қатысады;
6) өз құзыреті шегінде ұлттық қауіпсіздік жүйесін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
7) Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметіне Министрлік реттейтін салалардағы қызметті жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізеді;
8) жаһандық және өңірлік ауқымдағы төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимыл жоспарларын әзірлейді және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізеді;
9) Қазақстан Республикасы қорғаныс жоспарының құрамдас бөлігі болып табылатын Қазақстан Республикасының азаматтық қорғаныс жоспарын әзірлейді және оны Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне ұсынады;
9-1) аумақтық қорғанысты жоспарлауға қатысады;
9-2) жұмылдыру тапсырмасы негізінде арнаулы құралымдар құрады және оларды материалдық-техникалық құралдармен қамтамасыз етеді;
9-3) аумақтық қорғаныс жоспарларына сәйкес ведомстволық бағынысты объектілерді қорғауды және олардың қорғанысын жүзеге асырады;
9-4) әскери басқару органдарынан алынған ақпарат негізінде халыққа қауіпсіздікке төнген тікелей қатер туралы күні бұрын хабар беруді және құлақтандыруды қамтамасыз етеді;
9-5) орталық және жергілікті атқарушы органдармен өзара іс-қимыл жасай отырып, эвакуациялық іс-шаралар жүргізуді ұйымдастырады;
9-6) азаматтық қорғау органдарын аумақтық қорғаныс міндеттерін орындауға жан-жақты дайындауды жүзеге асырады және олардың ұдайы әзірлікте болуын қамтамасыз етеді;
9-7) Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігіне қатер төндіретін жағдайларды жою мақсатында Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген құзырет шегінде қатынас жолдарын техникалық бүркемелеу мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілер қабылдайды;

16. Функции:
1) на основе и во исполнение основных направлений внутренней и внешней политики государства, определенных Президентом Республики Казахстан, и основных направлений социально-экономической политики государства, его обороноспособности, безопасности, обеспечения общественного порядка, разработанных Правительством Республики Казахстан, формирует государственную политику в сфере гражданской защиты в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
1-1) осуществляет стратегические, регулятивные, реализационные и контрольно-надзорные функции в пределах своей компетенции;
2) обеспечивает функционирование и дальнейшее развитие государственной системы гражданской защиты;
3) осуществляет международное сотрудничество в сфере гражданской защиты;
4) вносит предложения по заключению международных договоров (соглашений), проводит переговоры с соответствующими ведомствами зарубежных стран, международными организациями и иностранными юридическими лицами, заключает договоры (соглашения);
5) участвует в оказании гуманитарной помощи зарубежным странам;
6) вносит предложения по совершенствованию системы национальной безопасности в пределах своей компетенции;
7) вносит Президенту и в Правительство Республики Казахстан предложения по совершенствованию деятельности в сферах, регулируемых Министерством;
8) разрабатывает планы действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций глобального и регионального масштабов и представляет их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
9) разрабатывает план гражданской обороны Республики Казахстан, являющийся составной частью плана обороны Республики Казахстан, и представляет его в Министерство обороны Республики Казахстан;
9-1) участвует в планировании территориальной обороны;
9-2) создает специальные формирования и обеспечивает их материально-техническими средствами на основании мобилизационного задания;
9-3) осуществляет охрану и оборону подведомственных объектов в соответствии с планами территориальной обороны;
9-4) обеспечивает заблаговременное информирование и оповещение населения о непосредственной угрозе безопасности на основании информации, полученной от органов военного управления;
9-5) организует проведение эвакуационных мероприятий во взаимодействии с центральными и местными исполнительными органами;
9-6) осуществляет всестороннюю подготовку и обеспечивает постоянную готовность органов гражданской защиты к выполнению задач территориальной обороны;
9-7) в целях устранения ситуаций, угрожающих национальной безопасности Республики Казахстан, в пределах компетенции, установленной законодательством Республики Казахстан, принимает нормативные правовые акты по вопросам технического прикрытия путей сообщения;

9-8) әскери-патриоттық тәрбие жүйесін дамыту мен ілгерілетуге бағытталған іс-шараларға қатысады;
9-9) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жанындағы әскери-патриоттық тәрбие жөніндегі үйлестіру кеңесімен тікелей өзара іс-қимылды жүзеге асырады;
9-10) қорғаныс өнеркәсібі және мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыруға және іске асыруға қатысады;
9-11) әскери-техникалық ынтымақтастықты жүзеге асыруға қатысады;
9-12) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік органның бірінші басшысының актісі негізінде мемлекеттік орган шегінде әскери мүлікті береді;
9-13) жедел басқарудағы қару-жарақ пен әскери техниканың айналымына бақылауды жүзеге асырады;
9-14) мүлікті пайдаланылмайтын мүлік деп тану туралы шешім қабылдайды;
9-15) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, қажет болған кезде пайдаланылмайтын қорғаныс объектілерін мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органға береді;
9-16) қару-жарақ пен әскери техниканың жаңа үлгілері және сатып алуға ұсынылатындары үшін тактикалық-техникалық сипаттамаларды айқындайды;
9-17) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты алушының бюджетінде көзделген жағдайларда, мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты орындаушыларды таңдауды жүзеге асырады және бекітілген мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың тапсырмаларын оларға жеткізеді;
9-18) өз құзыреті шегінде мемлекеттік қорғаныстық тапсырыстың тапсырмаларын орындауды қамтамасыз етеді;
9-19) қару-жарақтың, әскери және арнайы техниканың, техникалық және арнайы құралдардың тәжірибелік үлгілерін қарулануға, жарақтандыруға, жабдықтауға және пайдалануға қабылдап алуды жүзеге асырады;
9-20) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әскери ұлттық стандарттарды әзірлейді, келіседі, әзірлеуге, өзгертуге және олардың күшін жоюға қатысады;
9-21) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты алушының бюджетінде көзделген жағдайда, мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты қалыптастыру, орналастыру және орындау қағидаларына сәйкес, мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберінде сатып алынатын әскери мақсаттағы тауарлардың (өнімдердің), қосарланған мақсаттағы (қолданыстағы) тауарлардың (өнімдердің), әскери мақсаттағы жұмыстар мен әскери мақсаттағы көрсетілетін қызметтердің тактикалық-техникалық тапсырмаға (техникалық ерекшелікке, тактикалық-техникалық сипаттамаға) сәйкестігін қамтамасыз етеді;

9-8) участвует в мероприятиях, направленных на развитие и продвижение системы военно-патриотического воспитания;
9-9) осуществляет непосредственное взаимодействие с координационным советом по военно-патриотическому воспитанию при Министерстве обороны Республики Казахстан;
9-10) участвует в формировании и реализации государственной политики в области оборонной промышленности и государственного оборонного заказа;
9-11) участвует в осуществлении военно-технического сотрудничества;
9-12) передает военное имущество в пределах государственного органа на основании акта первого руководителя государственного органа в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
9-13) осуществляет контроль за оборотом вооружения и военной техники, находящихся в оперативном управлении;
9-14) принимает решения о признании имущества неиспользуемым;
9-15) при необходимости передает неиспользуемые оборонные объекты в уполномоченный орган по управлению государственным имуществом, за исключением случаев, предусмотренных законодательством Республики Казахстан;
9-16) определяет тактико-технические характеристики для новых образцов и предлагаемых к закупу вооружения и военной техники;
9-17) осуществляет выбор исполнителей государственного оборонного заказа и доводит до них задания утвержденного государственного оборонного заказа в случаях, когда бюджетные средства в рамках государственного оборонного заказа предусмотрены в бюджете получателя государственного оборонного заказа;
9-18) обеспечивает выполнение заданий государственного оборонного заказа в пределах своей компетенции;
9-19) осуществляет приемку опытных образцов вооружения, военной и специальной техники, технических и специальных средств на вооружение, оснащение, снабжение и эксплуатацию;
9-20) разрабатывает, согласовывает, принимает участие в разработке, изменении и отмене военных национальных стандартов в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
9-21) обеспечивает соответствие товаров (продукции) военного назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения), работ военного назначения и услуг военного назначения, приобретаемых в рамках государственного оборонного заказа, тактико-техническому заданию (технической спецификации, тактико-технической характеристике) в случае, когда бюджетные средства в рамках государственного оборонного заказа предусмотрены в бюджете получателя государственного оборонного заказа, в соответствии с правилами формирования, размещения и выполнения государственного оборонного заказа;

9-22) мемлекеттік қорғаныстық тапсырыс шеңберіндегі бюджет қаражаты мемлекеттік қорғаныстық тапсырысты алушының бюджетінде көзделген жағдайда, орындалған ғылыми зерттеулер бойынша есептерді бекітеді;
9-23) қызметтік тұрғынжайларды ұстау және орталықтандырылған жылыту бюджет қаражаты есебінен қамтамасыз етілетін, сондай-ақ қызметтік тұрғынжайы жекешелендіруге жатпайтын жабық және оқшауланған әскери қалашықтардың, өзге де жабық объектілердің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
9-24) далалық төлемдерді жүзеге асыру қағидаларын бекітеді;
10) облыстардың, қалалардың, аудандардың азаматтық қорғаныс жоспарларын әзірлейді;
11) өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік органдардың, орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ұйымдар мен азаматтардың орындауы үшін міндетті азаматтық қорғанысты дайындау және жүргізу мәселелері бойынша шешімдер қабылдайды;
12) уәкілетті орган аумақтық органдарының, азаматтық қорғаныстың әскери бөлімдерінің жауынгерлік және жұмылдыру әзірлігін қамтамасыз етеді;
13) шаруашылық жүргізу объектілерінің жұмыс істеу орнықтылығын арттыру және төтенше жағдайларда қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар кешенін бекітеді;
14) азаматтық қорғау күштерінің қызметін қамтамасыз етеді;
15) азаматтық қорғау іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу кезінде азаматтық қорғау күштерін басқарады;
16) азаматтық қорғаудың басқару органдары мен күштерін даярлау жөніндегі іс-шаралар жоспарын әзірлейді және бекітеді;
17) жедел резервтің материалдық құндылықтарын бөледі және пайдаланады;
18) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай аймағындағы халыққа шұғыл медициналық және психологиялық көмек көрсетеді, төтенше жағдайларды жоюға қатысушылардың денсаулығын сақтауды, қалпына келтіруді және оңалтуды қамтамасыз етеді;
19) халыққа, азаматтық қорғаудың басқару органдарына төтенше жағдайдың туындау қатері туралы болжам болған кезде күні бұрын және (немесе) төтенше жағдай туындаған кезде жедел хабар беруді және құлақтандыруды қамтамасыз етеді;
20) республикалық құлақтандыру жүйесін құрады, оның дереу пайдалануға үнемі әзірлігін, жарақтандыруды және дамытуды қамтамасыз етеді;
21) орталық және жергілікті атқарушы органдардың, ғылыми ұйымдар мен қоғамдық бірлестіктердің азаматтық қорғау саласындағы жұмысын үйлестіреді;
22) республикалық азаматтық қорғау қызметтері туралы ережені әзірлейді және бекітеді;
23) азаматтық қорғаныстың инженерлік-техникалық іс-шараларының мазмұны мен көлемі жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;

9-22) утверждает отчеты по выполненным научным исследованиям в случае, когда бюджетные средства в рамках государственного оборонного заказа предусмотрены в бюджете получателя государственного оборонного заказа;
9-23) разрабатывает и утверждает перечень закрытых и обособленных военных городков, иных закрытых объектов, содержание служебных жилищ и централизованное отопление в которых обеспечиваются за счет бюджетных средств, а также в которых служебное жилище не подлежит приватизации;
9-24) утверждает правила осуществления полевых выплат;
10) разрабатывает планы гражданской обороны областей, городов, районов;
11) принимает в пределах своей компетенции решения по вопросам подготовки и ведения гражданской обороны, обязательные для исполнения государственными органами, непосредственно подчиненными и подотчетными Президенту Республики Казахстан, центральными и местными исполнительными органами, организациями и гражданами;
12) обеспечивает боевую и мобилизационную готовность территориальных органов уполномоченного органа, воинских частей гражданской обороны;
13) утверждает комплекс мероприятий по повышению устойчивости функционирования объектов хозяйствования и обеспечению безопасности в чрезвычайных ситуациях;
14) обеспечивает деятельность сил гражданской защиты;
15) руководит силами гражданской защиты при организации и проведении мероприятий гражданской защиты;
16) разрабатывает и утверждает план мероприятий по подготовке органов управления и сил гражданской защиты;
17) выделяет и использует материальные ценности оперативного резерва;
18) оказывает экстренную медицинскую и психологическую помощь населению, находящемуся в зоне чрезвычайной ситуации природного и техногенного характера, обеспечивает сохранение, восстановление и реабилитацию здоровья участников ликвидации чрезвычайных ситуаций;
19) обеспечивает информирование и оповещение населения, органов управления гражданской защиты заблаговременно при наличии прогноза об угрозе возникновения чрезвычайной ситуации и (или) оперативно при возникновении чрезвычайной ситуации;
20) создает и обеспечивает постоянную готовность к немедленному использованию республиканской системы оповещения, ее оснащение и развитие;
21) координирует работу центральных и местных исполнительных органов, научных организаций и общественных объединений в сфере гражданской защиты;
22) разрабатывает и утверждает положение о республиканских службах гражданской защиты;
23) разрабатывает и утверждает инструкцию по содержанию и объемам инженерно-технических мероприятий гражданской обороны;

24) Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік және жұмылдыру резервтерінің құрамындағы материалдық-техникалық, азық-түлік, медициналық және басқа да ресурстар қорларын, төтенше жағдайлар мен олардың салдарының алдын алу, оларды жою үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражатты пайдалану туралы ұсыныстар енгізеді;
25) мемлекеттік органдардың, олардың аумақтық бөлімшелерінің, жергілікті атқарушы органдардың, адамдар жаппай болатын объектілерді, қауіпті өндірістік объектілерді пайдаланатын заңды тұлғалардың ақпараттық-коммуникациялық желілері мен автоматтандырылған мониторинг жүйелерінің "112" бірыңғай кезекші-диспетчерлік қызметімен өзара іс-қимылын ұйымдастыру жөніндегі қызметті үйлестіреді;
25-1) тікұшақ қызметтерін ұсыну жөніндегі бірыңғай операторды айқындайды;
26) қолданыстағы заңнамаға сәйкес төтенше жағдайларды жою кезінде ұйымдардың материалдық-техникалық ресурстарын жұмылдырады;
27) материалдық-техникалық ресурстардың қорларын құрады және пайдаланады;
28) азаматтық қорғаныс жоспарларының және төтенше жағдайларды жою жөніндегі іс-қимыл жоспарларының құрылымын айқындайды;
29) төтенше жағдайлар аймағындағы халықтың ең төмен тыныс-тіршілігін қамтамасыз ету нормаларын бекітеді;
29-1) адамдарды құтқару үшін, аса қажет болған жағдайда төтенше жағдайлар аймағындағы ұйымдардың байланыс, көлік құралдарын, мүлкі мен өзге де материалдық құралдарын пайдалану тәртібін белгілейді;
30) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмасы негізінде Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын тәртіппен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою кезінде халықтың тіршілігін қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің резервінен қаражат бөледі;
31) құзыреті шегінде стандарттау жөніндегі құжаттардың жобаларын қарауды, сондай-ақ стандарттау саласындағы уәкілетті органға енгізу үшін ұлттық, мемлекетаралық стандарттарды, ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптауыштарын және стандарттау жөніндегі ұсынымдарды әзірлеу, өзгерістер енгізу, қайта қарау және күшін жою жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
32) азаматтық қорғаныс мүлкін сақтау, есепке алу, есептен шығару және кәдеге жарату қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
33) азаматтық қорғаныстың қорғаныш құрылысжайларын есепке қою және есептен шығару қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
34) төтенше жағдайлар мен әскери қақтығыстар туындаған кезде немесе осы қақтығыстар салдарынан қорғану тәсілдері мен іс-қимылдарға азаматтық қорғаудың басқару органдары мен күштерінің басшыларын, мамандарын даярлаудың, халықты оқытудың оқу бағдарламасын әзірлейді және бекітеді;

24) вносит предложения в Правительство Республики Казахстан об использовании имеющихся в составе государственного и мобилизационного резервов запасов материально-технических, продовольственных, медицинских и других ресурсов, об использовании средств из резерва Правительства Республики Казахстан для предупреждения, ликвидации чрезвычайных ситуаций и их последствий;
25) координирует деятельность по организации взаимодействия информационно-коммуникационных сетей и автоматизированных систем мониторинга государственных органов, их территориальных подразделений, местных исполнительных органов, юридических лиц, эксплуатирующих объекты с массовым пребыванием людей, опасные производственные объекты, с единой дежурно-диспетчерской службой "112";
25-1) определяет единого оператора по предоставлению вертолетных услуг;
26) мобилизует материально-технические ресурсы организаций при ликвидации чрезвычайных ситуаций в соответствии с действующим законодательством;
27) создает и использует запасы материально-технических ресурсов;
28) определяет структуру планов гражданской обороны и планов действий по ликвидации чрезвычайных ситуаций;
29) разрабатывает и утверждает нормы минимального жизнеобеспечения населения, находящегося в зоне чрезвычайных ситуаций;
29-1) устанавливает порядок использования для спасения людей, в случае крайней необходимости, средств связи, транспорта, имущества и иных материальных средств организаций, находящихся в зонах чрезвычайных ситуаций;
30) выделяет на основании поручения Премьер-Министра Республики Казахстан средства из резерва Правительства Республики Казахстан для жизнеобеспечения населения при ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан;
31) осуществляет рассмотрение проектов документов по стандартизации в пределах компетенции, а также подготовку предложений по разработке, внесению изменений, пересмотру и отмене национальных, межгосударственных стандартов, национальных классификаторов технико-экономической информации и рекомендаций по стандартизации для внесения в уполномоченный орган в сфере стандартизации;
32) разрабатывает и утверждает правила хранения, учета, списания и утилизации имущества гражданской обороны;
33) разрабатывает и утверждает правила постановки на учет и снятия с учета защитных сооружений гражданской обороны;
34) разрабатывает и утверждает учебную программу подготовки руководителей, специалистов органов управления и сил гражданской защиты, обучения населения способам защиты и действиям при возникновении чрезвычайных ситуаций и военных конфликтов или вследствие этих конфликтов;

35) азаматтық қорғау саласында оқытудан өткен тыңдаушыларға берілетін бірыңғай үлгідегі сертификаттың нысанын бекітеді;
36) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның жедел резервінің материалдық құндылықтарымен операция жүргізу, олардың орнын ауыстыру, пайдалану, толықтыру қағидаларын бекітеді;
36-1) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның жедел резерві материалдық құндылықтарының номенклатурасы мен көлемін айқындайды;
37) авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының құтқарушыларын даярлау бағдарламасын бекітеді;
38) азаматтық қорғау органдарының және Министрлікке ведомстволық бағынысты мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлері мен жұмыскерлері үшін арнаулы нысанды киім үлгілерін белгілейді;
39) кәсіби өртке қарсы қызметтердің мамандарын даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі өрт қауіпсіздігі саласындағы арнаулы оқу орталықтарына қойылатын біліктілік талаптарын әзірлейді және бекітеді;
40) кәсіби өртке қарсы қызметтердің мамандарын арнайы даярлау бойынша оқыту курстарының бағдарламасын, сондай-ақ оларды бітіргені туралы куәліктің үлгісін әзірлейді және бекітеді;
41) ерікті өрт сөндірушілерді бастапқы даярлаудың оқу бағдарламасын әзірлейді және бекітеді;
42) құтқарушылардың денсаулық жағдайының сәйкестігіне және медициналық куәландырудан өткізуге қойылатын талаптарды бекітеді;
43) азаматтық қорғау саласындағы әдістемелік ұсынымдарды бекітеді;
44) мониторинг жүйелерінен, оның ішінде жерді қашықтықтан зондтау құралдарын пайдаланатын мемлекеттік органдармен, ұйымдармен табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың қатері және туындауы туралы ақпарат алмасу бойынша өзара іс-қимылды ұйымдастырады;
45) техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу бойынша мемлекеттік органдармен өзара іс-қимылды және олар қабылдап жатқан шараларды талдауды ұйымдастырады;
46) сел және көшкін жай-күйінің мониторингін ұйымдастырады;
46-1) сейсмологиялық мониторинг жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
46-2) сейсмикалық аймақтарға бөлудің (аудандастырудың) әртүрлі ауқымды карталарын және сейсмикалық қауіп-қатер карталарын әзірлеу және қолдану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
47) тау баурайларының, биік таулы, мұздық және мұздақ көлдердің қауіптілігін төмендету жөніндегі алдын алу іс-шараларын бекітеді және жүзеге асырады;
48) бейбіт және соғыс уақытында мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді қорғауды және үздіксіз шифрланған байланысты қамтамасыз етеді;
49) құтқарушыларды аттестаттау және қайта аттестаттау қағидаларын бекітеді;

35) утверждает форму сертификата единого образца, выдаваемого слушателям, прошедшим обучение в сфере гражданской защиты;
36) утверждает правила оперирования, перемещения, использования, пополнения материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
36-1) определяет номенклатуру и объем материальных ценностей оперативного резерва уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
37) утверждает программу подготовки спасателей аварийно-спасательных служб и формирований;
38) устанавливает образцы специальной форменной одежды для сотрудников и работников органов гражданской защиты и подведомственных Министерству государственных предприятий;
39) разрабатывает и утверждает квалификационные требования к специализированным учебным центрам в области пожарной безопасности по подготовке, переподготовке и повышению квалификации специалистов профессиональных противопожарных служб;
40) разрабатывает и утверждает программу курсов обучения по специальной подготовке специалистов профессиональных противопожарных служб, а также образец свидетельства об их окончании;
41) разрабатывает и утверждает учебную программу первоначальной подготовки добровольных пожарных;
42) утверждает требования, предъявляемые к соответствию состояния здоровья и проведению медицинского освидетельствования спасателей;
43) утверждает методические рекомендации в сфере гражданской защиты;
44) организует взаимодействие с государственными органами, организациями по обмену информацией об угрозе и возникновении чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера из систем мониторинга, в том числе использующими средства дистанционного зондирования земли;
45) организует взаимодействие и анализ принимаемых мер государственными органами по предупреждению чрезвычайных ситуаций техногенного характера;
46) организует мониторинг селевой и лавинной обстановки;
46-1) разрабатывает и утверждает правила ведения сейсмологического мониторинга;
46-2) разрабатывает и утверждает правила разработки и применения разномасштабных карт сейсмического зонирования (районирования) и карт сейсмического риска;
47) утверждает и осуществляет превентивные мероприятия по снижению опасности горных склонов, высокогорных, моренных и ледниковых озер;
48) обеспечивает защиту сведений, составляющих государственные секреты, и бесперебойную шифрованную связь в мирное и военное время;
49) утверждает правила аттестации и переаттестации спасателей;

50) ұйымдардың жұмыскерлері мен халықты өрт қауіпсіздігі шараларына оқыту қағидаларын, өрт қауіпсіздігі шараларына оқыту жөніндегі оқу бағдарламаларының мазмұнына қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді;
51) азаматтық қорғаудың мемлекеттік жүйесін ұйымдастыру және оның қызметі қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
52) азаматтық қорғаудың құлақтандыру жүйесін ұйымдастыру және бейбіт және соғыс уақытындағы төтенше жағдайлар кезінде халықты, басқару органдарын құлақтандыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
52-1) телерадио хабарларын тарату желiлерiн табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлар кезiнде адамдардың өмiрiне, денсаулығына төнген қатер және қалыптасқан жағдайдағы iс-қимылдар тәртiбi туралы халықты құлақтандыру үшін, сондай-ақ қорғаныс, ұлттық қауiпсiздiк және құқықтық тәртiптi қорғау мүдделерiнде пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
53) азаматтық қорғаныс мүлкін сатып алу, жасау және пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
54) су айдындарындағы қауіпсіздік қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
54-1) шағын көлемді кемелерді пайдалану кезінде қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимыл жасайды;
54-2) шағын көлемді кемеде кеме құжаттарының болуын тексереді;
54-3) жеке және заңды тұлғалардың шағын көлемді кеменің жұмыс істеу тәртібін айқындайтын Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілері талаптарының сақтауын мемлекеттік бақылау мен қадағалауды, олардың бұзылуын анықтау және жолын кесу жөніндегі шараларды қабылдауды жүзеге асырады;
54-4) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен және жағдайларда шағын көлемді кемелерді әкімшілік ұстауды жүзеге асырады, шағын көлемді кемелерді жете тексеруді жүргізеді;
54-5) мемлекеттік органдарға көлік оқиғаларының, шағын көлемді кемені пайдалану қағидаларын бұзудың алдын алу жөніндегі шаралар туралы ұсыныстар енгізеді;
55) кәсіби өртке қарсы қызметтердің қызметін жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
55-1) кәсіби өртке қарсы қызмет міндетті түрде құрылатын ұйымдар мен объектілердің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
56) азаматтық қорғау құралымдарын құру, күтіп-ұстау, материалдық-техникалық қамтамасыз ету, дайындау және оларды тарту қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
57) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды мемлекеттік есепке алуды жүзеге асыру қағидаларын бекітеді;
58) азаматтық қорғаныс іс-шараларын ұйымдастыру және жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
59) азаматтық қорғауды бейбіт жағдайдан соғыс жағдайына көшіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

50) разрабатывает и утверждает правила обучения работников организаций и населения мерам пожарной безопасности, требования к содержанию учебных программ по обучению мерам пожарной безопасности;
51) разрабатывает и утверждает правила организации и деятельности государственной системы гражданской защиты;
52) утверждает правила организации системы оповещения гражданской защиты и оповещения населения, органов управления при чрезвычайных ситуациях в мирное и военное время;
52-1) разрабатывает и утверждает правила использования сетей телерадиовещания для оповещения населения об угрозе жизни, здоровью людей и порядке действий в сложившейся обстановке при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера, а также в интересах обороны, национальной безопасности и охраны правопорядка;
53) разрабатывает и утверждает правила приобретения, создания и использования имущества гражданской обороны;
54) разрабатывает и утверждает правила безопасности на водоемах;
54-1) взаимодействует с государственными органами Республики Казахстан по вопросам обеспечения безопасности при эксплуатации маломерных судов;
54-2) проверяет наличие судовых документов на маломерном судне;
54-3) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением физическими и юридическими лицами требований нормативных правовых актов Республики Казахстан, определяющих порядок функционирования маломерного судна, выявление и принятие мер по пресечению их нарушений;
54-4) осуществляет в порядке и случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, административное задержание маломерных судов, производит досмотр маломерных судов;
54-5) вносит в государственные органы предложения о мерах по предупреждению транспортных происшествий, нарушений правил эксплуатации маломерного судна;
55) разрабатывает и утверждает правила осуществления деятельности профессиональных противопожарных служб;
55-1) разрабатывает и утверждает перечень организаций и объектов, на которых в обязательном порядке создается профессиональная противопожарная служба;
56) разрабатывает и утверждает правила создания, содержания, материально-технического обеспечения, подготовки и привлечения формирований гражданской защиты;
57) утверждает правила осуществления государственного учета чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
58) разрабатывает и утверждает правила организации и ведения мероприятий гражданской обороны;
59) разрабатывает и утверждает правила перевода гражданской защиты с мирного на военное положение;

59-1) соғыс уақытында эвакуациялық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
59-2) бейбіт уақытта эвакуациялық іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
59-3) бес және одан көп адам қаза тапқан қауіпті өндірістік объектідегі еңбек қызметіне және аварияға байланысты емес жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия құру қағидаларын әзірлейді және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынады;
59-4) өмір үшін қауіп-қатері жоғары болуына байланысты жетуі қиын жерлердің, су, таулы және спелеологиялық объектілердің тізбесін және азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның аумақтық органдарына хабарлау тәртібін әзірлейді және бекітеді;
59-5) азаматтық қорғау органдарында кинологиялық қызметті дамытуды қамтамасыз етеді;
59-6) табиғи сипаттағы төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккендерге келтірілген зиянды (нұқсанды) өтеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
60) бейбіт уақытта азаматтық қорғаныстың әскери бөлімдерін қолдану қағидаларын бекітеді;
60-1) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерін бейбіт уақыттан соғыс уақытына ауыстыру кезінде жауынгерлік әзірлік дәрежесіне келтіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
60-2) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерін жұмыс істеу режимдеріне келтіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
60-3) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдері штабтарының қызметін ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-4) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде жауынгерлік әзірлікті ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-5) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінің авариялық-құтқару жұмыстары мен шұғыл жұмыстарды жүргізуі жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
60-6) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде әскерлер қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
60-7) азаматтық қорғау органдарында байланысты ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-8) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінің полигондары мен оқу орталықтары қызметінің қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
60-9) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде авариялық-құтқару құрал-саймандарын, жабдықтарын, құрал-жабдықтарын және киім-кешектерін есепке алуды, пайдалануды және сақтауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
60-10) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде жеке броньды қорғау, белсенді қорғаныс құралдарын, инженерлік мүлікті және техникалық күзет құралдарын есепке алуды, пайдалануды және сақтауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;

59-1) разрабатывает и утверждает правила организации и проведения эвакуационных мероприятий в военное время;
59-2) разрабатывает и утверждает правила организации и проведения эвакуационных мероприятий в мирное время;
59-3) разрабатывает правила создания правительственной комиссии по расследованию несчастных случаев, не связанных с трудовой деятельностью и аварией на опасном производственном объекте, при которых погибло пять и более человек, и представляет их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
59-4) разрабатывает и утверждает перечень труднодоступных местностей, водных, горных и спелеологических объектов, связанных с повышенным риском для жизни, и порядок информирования территориальных органов уполномоченного органа в сфере гражданской защиты;
59-5) обеспечивает развитие кинологической службы в органах гражданской защиты;
59-6) разрабатывает и утверждает правила возмещения вреда (ущерба), причиненного пострадавшим вследствие чрезвычайных ситуаций природного характера;
60) утверждает правила применения воинских частей гражданской обороны в мирное время;
60-1) разрабатывает и утверждает правила приведения воинских частей гражданской обороны в степени боевой готовности при переводе с мирного на военное время;
60-2) разрабатывает и утверждает правила приведения воинских частей гражданской обороны в режимы функционирования;
60-3) разрабатывает и утверждает правила по организации службы штабов воинских частей гражданской обороны;
60-4) разрабатывает и утверждает правила по организации боевой подготовки в воинских частях гражданской обороны;
60-5) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению аварийно-спасательных и неотложных работ воинскими частями гражданской обороны;
60-6) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации службы войск в воинских частях гражданской обороны;
60-7) разрабатывает и утверждает правила по организации связи в органах гражданской защиты;
60-8) разрабатывает и утверждает правила деятельности полигонов и учебных центров воинских частей гражданской обороны;
60-9) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации учета, эксплуатации и хранения аварийно-спасательного инструмента, оборудования, снаряжения и обмундирования в воинских частях гражданской обороны;
60-10) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации учета, эксплуатации и хранения средств индивидуальной бронезащиты, активной обороны, инженерного имущества и технических средств охраны в воинских частях гражданской обороны;

60-11) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде радиациялық, химиялық және биологиялық қорғау құралдарын есепке алуды, пайдалануды және сақтауды ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
60-12) азаматтық қорғау органдарын радиациялық, химиялық және биологиялық қорғауды ұйымдастыру және қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықты бекітеді;
60-13) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде медициналық қызметтің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-14) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде қару мен олардың оқ-дәрілерін сақтау, беру, тасымалдау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
60-15) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде автомобиль қызметінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-16) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде пәтер пайдалану және өртке қарсы қызметтің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-17) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде киім-кешек қызметінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-18) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде азық-түлік қызметінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-19) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде жанар-жағармай материалдары қызметінің жұмысын ұйымдастыру жөніндегі қағидаларды әзірлейді және бекітеді;
60-20) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдерінде әскери шаруашылықты жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
60-21) азаматтық қорғаныс әскери бөлімдеріне нақты және шартты атаулар беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
61) еңбек сіңірген жылдары үшін пайыздық үстемеақы төлеу үшін кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының жұмыс өтілін есептеу қағидаларын бекітеді;
62) авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының сыныптылығы үшін үстемеақы төлеу қағидаларын бекітеді;
63) халыққа және азаматтық қорғау саласындағы мамандарға хабар беру, білімді насихаттау, оқыту қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
64) төтенше жағдайлардың туындауына алып келген аварияларды, зілзалаларды, апаттарды тергеп-тексеру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
65) авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекітеді;
66) кәсіби өртке қарсы қызметтерге қойылатын рұқсат беру талаптарын әзірлейді және бекітеді;
67) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрт сөндіру пункттерін құру, оларды материалдық-техникалық жарақтандыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

60-11) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации учета, эксплуатации и хранения средств радиационной, химической и биологической защиты в воинских частях гражданской обороны;
60-12) утверждает инструкцию по организации и обеспечению радиационной, химической и биологической защиты органов гражданской защиты;
60-13) разрабатывает и утверждает правила по организации деятельности медицинской службы в воинских частях гражданской обороны;
60-14) разрабатывает и утверждает правила хранения, выдачи, перевозки оружия и боеприпасов к нему в воинских частях гражданской обороны;
60-15) разрабатывает и утверждает правила по организации деятельности автомобильной службы в воинских частях гражданской обороны;
60-16) разрабатывает и утверждает правила по организации деятельности квартирно-эксплуатационной и противопожарной службы в воинских частях гражданской обороны;
60-17) разрабатывает и утверждает правила по организации деятельности вещевой службы в воинских частях гражданской обороны;
60-18) разрабатывает и утверждает правила по организации деятельности продовольственной службы в воинских частях гражданской обороны;
60-19) разрабатывает и утверждает правила по организации деятельности службы горюче-смазочных материалов в воинских частях гражданской обороны;
60-20) разрабатывает и утверждает инструкцию по ведению войскового хозяйства в воинских частях гражданской обороны;
60-21) разрабатывает и утверждает правила присвоения воинским частям гражданской обороны действительных и условных наименований;
61) утверждает правила исчисления стажа спасателям профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований для выплат процентных надбавок за выслугу лет;
62) утверждает правила выплаты надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований;
63) разрабатывает и утверждает правила информирования, пропаганды знаний, обучения населения и специалистов в сфере гражданской защиты;
64) разрабатывает и утверждает правила расследования аварий, бедствий, катастроф, приведших к возникновению чрезвычайных ситуаций;
65) утверждает квалификационные требования, предъявляемые к аварийно-спасательным службам и формированиям;
66) разрабатывает и утверждает разрешительные требования, предъявляемые к профессиональным противопожарным службам;
67) разрабатывает и утверждает правила создания местными исполнительными органами пунктов пожаротушения, их материально-технического оснащения в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы;

67-1) мемлекеттік өртке қарсы қызмет өрттерден қорғайтын аса маңызды мемлекеттік меншік объектілерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
68) дала өрттерін, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелері жоқ елді мекендерде өрттерді сөндіру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
69) Қазақстан Республикасының аумағында кезекші диспетчерлік қызметтердің жұмысын үйлестіру қағидаларын және "112" бірыңғай кезекші-диспетчерлік қызметінің өкілеттіктерін бекітеді;
70) сүңгуірлік жұмыстарды жүргізу кезіндегі қауіпсіздік қағидаларын бекітеді;
71) азаматтық қорғау органдары қызметкерлері санының нормативтерін әзірлейді және бекітеді;
71-1) медициналық мекемелер мен оңалту орталықтарының базасында азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерін, әскери қызметшілерін және жұмыскерлерін медициналық және психологиялық оңалту қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
72) техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша құзыретіне кіретін мәселелер бойынша техникалық регламенттерді әзірлейді, бекітеді, олардың күшін жояды, тоқтата тұрады, сондай-ақ техникалық регламенттерге өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізеді;
73) техникалық реттеу саласында сараптамалық кеңестер құрады;
74) техникалық реттеу саласындағы сараптамалық кеңестердің құрамын және олар туралы ережені бекітеді;
75) техникалық регламенттерді, оның ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың техникалық регламенттерін іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарларын әзірлейді және орындайды;
76) сәйкестікті растау жөніндегі органдарды және сәйкестігі міндетті расталуға жататын өнім жөніндегі зертханаларды құру, жаңғырту және жарақтандыру жөнінде ұсыныстар дайындайды;
77) Еуразиялық экономикалық одақтың сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарының бірыңғай тізілімінің ұлттық бөлігіне (ұлттық бөлігінен) сәйкестікті бағалау жөніндегі органдарды қосу немесе алып тастау жөніндегі жұмысқа қатысады;
78) техникалық регламенттерді немесе техникалық регламенттерге өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды әзірлеу туралы ұсыныстар дайындайды және оларды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен техникалық реттеу саласындағы уәкілетті органға енгізеді;
79) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша кезекшілікті атқару кезінде, сондай-ақ авариялық-құтқару жұмыстары мен кезек күттірмейтін жұмыстарды жүргізу кезеңінде кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын ұстауға бөлінетін қаражат есебінен шығыстарды төлей отырып, құтқарушыларды тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету нормаларын бекітеді;

67-1) разрабатывает и утверждает перечень особо важных объектов государственной собственности, защищаемых государственной противопожарной службой от пожаров;
68) разрабатывает и утверждает правила тушения степных пожаров, а также пожаров в населенных пунктах, в которых отсутствуют подразделения государственной противопожарной службы;
69) утверждает правила координации деятельности дежурных диспетчерских служб и полномочия единой дежурно-диспетчерской службы "112" на территории Республики Казахстан;
70) утверждает правила безопасности при проведении водолазных работ;
71) разрабатывает и утверждает нормативы численности сотрудников органов гражданской защиты;
71-1) разрабатывает и утверждает правила медицинской и психологической реабилитации сотрудников, военнослужащих и работников органов гражданской защиты на базе медицинских учреждений и реабилитационных центров;
72) разрабатывает, утверждает, отменяет, приостанавливает технические регламенты, а также вносит изменения и (или) дополнения в технические регламенты по вопросам, входящим в компетенцию, по согласованию с уполномоченным органом в области технического регулирования;
73) создает экспертные советы в области технического регулирования;
74) утверждает состав экспертных советов в области технического регулирования и положение о них;
75) разрабатывает и исполняет планы мероприятий по реализации технических регламентов, в том числе Евразийского экономического союза;
76) подготавливает предложения по созданию, модернизации и оснащению органов по подтверждению соответствия и лабораторий по продукции, подлежащей обязательному подтверждению соответствия;
77) участвует в работе по включению или исключению органов по оценке соответствия в национальную часть (из национальной части) единого реестра органов по оценке соответствия Евразийского экономического союза;
78) подготавливает и вносит в уполномоченный орган в области технического регулирования в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, предложения о разработке технических регламентов или изменений и (или) дополнений в технические регламенты;
79) утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию нормы обеспечения спасателей продуктами питания при несении дежурства, а также в период проведения аварийно-спасательных и неотложных работ с оплатой расходов за счет средств, выделяемых на содержание профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований;

80) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін жарақтандыру және кинологиялық қызметтерді қамтамасыз ету нормаларын бекітеді;
81) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің нысанды киімі мен арнаулы киім-кешегінің тиесілілік нормаларын бекітеді;
82) бюджеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу бойынша Министрліктің білім беру ұйымдарының курсанттарын тамақпен қамтамасыз ету жөніндегі нормаларды бекітеді;
83) сараптама ұйымдарына қойылатын рұқсат беру талаптарын әзірлейді және бекітеді;
84) сараптама ұйымдарын аккредиттеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
85) өрт қауіпсіздігі саласында аудит жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
86) зерттеу сынау өртке қарсы зертханаларының қызметін жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
87) өрт сөндіруді ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
88) өртке қарсы қызметтің жарғысын әзірлейді және бекітеді;
89) ұйымдарда, елді мекендерде және объектілерде өрттердің алдын алу және сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өрттерді сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу жөніндегі жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
89-1) өрт қауіпсіздігі қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
89-2) өрт автоматикасы жүйелерін монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға рұқсат беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
89-3) өрт автоматикасы жүйелерін монтаждау, баптау және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыруға дара кәсіпкерлер мен заңды тұлғаларға қойылатын рұқсат беру талаптарын әзірлейді және бекітеді;
89-4) адамдар жаппай болатын және биіктігі жиырма сегіз метрден асатын объектінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігі туралы қорытынды беру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
89-5) адамдар жаппай болатын және биіктігі жиырма сегіз метрден асатын объектінің өрт қауіпсіздігі талаптарына сәйкестігі туралы қорытындының нысанын әзірлейді және бекітеді;
89-6) белгіленген нормалар мен қағидалары жоқ объектілерді өртке қарсы қорғау ерекшелігін көрсететін арнаулы техникалық шарттарды келісу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
89-7) өрт қауіпсіздігі саласында сақтандырылуға жататын, алаңы екі мың шаршы метрден асатын, адамдар жаппай болатын объектілердің тізбесін, сондай-ақ қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша үшінші тұлғалардың өміріне, денсаулығына және мүлкіне зиян келтіргені үшін адамдар жаппай болатын объектілер иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін жүктелген сақтандырудың үлгілік шартын әзірлейді және бекітеді;

80) утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию нормы оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб и обеспечения кинологических служб;
81) утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию нормы положенности форменной одежды и специального обмундирования сотрудников органов гражданской защиты;
82) утверждает по согласованию с центральным уполномоченным органом по бюджетному планированию нормы по обеспечению питанием курсантов организаций образования Министерства;
83) разрабатывает и утверждает разрешительные требования, предъявляемые к экспертным организациям;
84) разрабатывает и утверждает правила аккредитации экспертных организаций;
85) разрабатывает и утверждает правила проведения аудита в области пожарной безопасности;
86) разрабатывает и утверждает правила осуществления деятельности исследовательских испытательных пожарных лабораторий;
87) разрабатывает и утверждает правила организации тушения пожаров;
88) разрабатывает и утверждает устав службы противопожарной службы;
89) разрабатывает и утверждает правила аттестации профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров в организациях, населенных пунктах и на объектах;
89-1) разрабатывает и утверждает правила пожарной безопасности;
89-2) разрабатывает и утверждает правила выдачи разрешения на осуществление деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию систем пожарной автоматики;
89-3) разрабатывает и утверждает разрешительные требования, предъявляемые к индивидуальным предпринимателям и юридическим лицам на осуществление деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию систем пожарной автоматики;
89-4) разрабатывает и утверждает правила выдачи заключения о соответствии объекта с массовым пребыванием людей и высотой более двадцати восьми метров требованиям пожарной безопасности;
89-5) разрабатывает и утверждает форму заключения о соответствии объекта с массовым пребыванием людей и высотой более двадцати восьми метров требованиям пожарной безопасности;
89-6) разрабатывает и утверждает правила согласования специальных технических условий, отражающих специфику противопожарной защиты объектов, на которые отсутствуют установленные нормы и правила;
89-7) разрабатывает и утверждает перечень объектов с массовым пребыванием людей с площадью более двух тысяч квадратных метров, подлежащих страхованию в области пожарной безопасности, а также типовой договор вмененного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев объектов с массовым пребыванием людей за причинение вреда жизни, здоровью и имуществу третьих лиц по согласованию с уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций;

89-8) казармалық жағдайда болған кезде және (немесе) карантиндік іс-шараларға қатысқан кезде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін тамақпен қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
90) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.06.2023 № 439 қаулысымен;
90-1) биологиялық тәуекелдерді басқару әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
91) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау нормативтерін бекітеді;
92) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік инспекторлардың актілерінің нысандарын әзірлейді және бекітеді;
93) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын заңды тұлғалар басшыларының, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің емтихан тапсыру және білімін тексеру тәртібін бекітеді;
94) өнеркәсіп салаларының қауіпті өндірістік объектілері, сондай-ақ атом энергиясын пайдалануға, магистральдық құбырлар мен қауіпті техникалық құрылғыларды пайдалануға байланысты оларға қойылатын өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарын белгілейтін қызмет түрлері үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын бекітеді;
94-1) уранды геологиялық барлау, өндіру және қайта өңдеу кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-2) фторлы сутек қышқылын өндіру кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-3) иондаушы сәулелендіру көздерімен жұмыс істеген кезде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-4) бериллий, оның қосылыстарын және олардан бұйымдар өндіру кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-5) мұнай-химия, мұнай өңдеу салаларындағы қауіпті өндірістік объектілер, мұнай базалары және автожанармай құю станциялары үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-6) өсімдік шикізатын сақтау және қайта өңдеу бойынша қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-7) өнеркәсіптің химия саласындағы қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-8) қара, түсті, бағалы металдардың балқымаларын және осы металдардың негізінде алынатын қорытпаларды өндіру бойынша қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-9) пайдалы қатты қазбаларды қайта өңдеу жұмыстарын жүргізетін қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

89-8) разрабатывает и утверждает правила обеспечения питанием сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты при нахождении на казарменном положении и (или) при участии в карантинных мероприятиях;
90) Исклчен постановлением Правительства РК от 02.06.2023 № 439.
90-1) разрабатывает и утверждает методику управления биологическими рисками;
91) утверждает нормативы хранения материальных ценностей государственного материального резерва;
92) разрабатывает и утверждает формы актов государственных инспекторов в области промышленной безопасности;
93) утверждает порядок сдачи экзаменов и проверки знаний руководителей юридических лиц, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц;
94) утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов отраслей промышленности, а также видов деятельности, связанных с использованием атомной энергии, эксплуатацией магистральных трубопроводов и опасных технических устройств, устанавливающих требования промышленной безопасности к ним;
94-1) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при геологоразведке, добыче и переработке урана;
94-2) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при производстве фтористоводородной кислоты;
94-3) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при обращении с источниками ионизирующего излучения;
94-4) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при производстве бериллия, его соединений и изделий из них;
94-5) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов в нефтехимической, нефтеперерабатывающей отраслях, нефтебаз и автозаправочных станций;
94-6) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов по хранению и переработке растительного сырья;
94-7) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов химической отрасли промышленности;
94-8) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов по производству расплавов черных, цветных, драгоценных металлов и сплавов на основе этих металлов;
94-9) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, ведущих работы по переработке твердых полезных ископаемых;

94-10) қауіпті өндірістік объектілердің қалдық және шлам шаруашылықтары үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-11) көмір шахталарының қауіпті өндірістік объектілері үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-12) тау-кен және геологиялық барлау жұмыстарын жүргізетін қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-13) өнеркәсіптің мұнай және газ салаларының қауіпті өндірістік объектілері үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-14) теңізде мұнай операцияларын жүргізуді жүзеге асыратын қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-15) газдарды дайындау және қайта өңдеу бойынша қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-16) қысыммен жұмыс істейтін жабдықтарды пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-17) жүк көтергіш механизмдерді пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-18) компрессорлық станцияларды пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-19) жарылыс жұмыстарын және өнеркәсіптік мақсаттағы жарылғыш материалдармен жұмыс жүргізетін қауіпті өндірістік объектілер үшін өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
94-20) магистральдық құбырларды пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
95) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
96) қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар мен оқыс оқиғаларға тергеп-тексеру жүргізу және оларды есепке алу, жарылғыш заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың жоғалу жағдайларын техникалық тергеп-тексеру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
97) көлбеу рельсті-арқанды көтергіштерді (фуникулерлерді) орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
98) қауіпті өндірістік объектілерді және қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
99) жолаушылар аспалы арқан жолдарын орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
100) жүк аспалы арқан жолдарын орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

94-10) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для хвостовых и шламовых хозяйств опасных производственных объектов;
94-11) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов угольных шахт;
94-12) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, ведущих горные и геологоразведочные работы;
94-13) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов нефтяной и газовой отраслей промышленности;
94-14) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, осуществляющих проведение нефтяных операций на море;
94-15) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов по подготовке и переработке газов;
94-16) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации оборудования, работающего под давлением;
94-17) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации грузоподъемных механизмов;
94-18) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации компрессорных станций;
94-19) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности для опасных производственных объектов, ведущих взрывные работы и работы со взрывчатыми материалами промышленного назначения;
94-20) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации магистральных трубопроводов;
95) разрабатывает и утверждает правила аттестации профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности;
96) разрабатывает и утверждает правила проведения расследования и учета аварий и инцидентов на опасных производственных объектах, технического расследования случаев утраты взрывчатых веществ и изделий на их основе;
97) разрабатывает и утверждает правила устройства и безопасной эксплуатации наклонных рельсово-канатных подъемников (фуникулеров);
98) разрабатывает и утверждает правила постановки на учет и снятия с учета опасных производственных объектов и опасных технических устройств;
99) разрабатывает и утверждает правила устройства и безопасной эксплуатации пассажирских подвесных канатных дорог;
100) разрабатывает и утверждает правила устройства и безопасной эксплуатации грузовых подвесных канатных дорог;

101) эскалаторларды орнату және қауіпсіз пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
102) мүмкіндігі шектеулі адамдарға (мүгедектігі бар адамдарға) арналған көтергіштерді қауіпсіз пайдалану қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
103) дәнекерлеушілерді және дәнекерлеу өндірісінің мамандарын аттестаттау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
104) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында басшыларды, мамандарды, жұмыскерлерді даярлау, қайта даярлау және олардың білімін тексеру (емтихандар өткізу) қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
105) қауіпті өндірістік объектіні пайдаланатын ұйымдардың қауіпті өндірістік объектіні салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келісу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
106) мұнай және мұнай өнімдеріне арналған резервуарларды пайдалану және жөндеу кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
107) жерасты құрылысжайлары мен метрополитендерді салу кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздікті қамтамасыз ету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
108) әлеуметтік инфрақұрылым объектілеріндегі қауіпті техникалық құрылғыларды есепке қою және есептен шығару тәртібін айқындайды;
109) қауіпті өндірістік объектілерді иеленетін және (немесе) пайдаланатын ұйымдарға өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің қызмет көрсету қағидаларын бекітеді;
110) қауіпті өндірістік объектінің қауіптілігінің жалпы деңгейін айқындау қағидаларын бекітеді;
111) жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат беру қағидаларын бекітеді;
112) қауіпті өндірістік объектілерді сәйкестендіру қағидаларын бекітеді;
113) қауіпті өндірістік объектілерді декларацияланатын объектілерге жатқызу өлшемшарттарын айқындайтын қағидаларды және қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларациясын әзірлеу қағидаларын бекітеді;
114) қауіпті өндірістік объектіде өндірістік бақылауды ұйымдастыру және жүзеге асыру жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
115) нормативтік қызмет ету мерзімі өтелген жүк көтергіш машиналарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне зерттеп-қарауды ұйымдастыру және жүргізу тәртібі туралы нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
116) қызмет ету мерзімі өткен жалпы мақсаттағы өздігінен жүретін тізбекті крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
117) қысыммен жұмыс істейтін түтіктерге, цистерналарға, бөшкелерге және баллондарға техникалық куәландыруды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;

101) разрабатывает и утверждает правила устройства и безопасной эксплуатации эскалаторов;
102) разрабатывает и утверждает правила безопасной эксплуатации подъемников для лиц с ограниченными возможностями (лиц с инвалидностью);
103) разрабатывает и утверждает правила аттестации сварщиков и специалистов сварочного производства;
104) разрабатывает и утверждает правила подготовки, переподготовки и проверки знаний (экзаменов) руководителей, специалистов и работников в области промышленной безопасности;
105) разрабатывает и утверждает правила согласования проектной документации на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасного производственного объекта организациями, эксплуатирующими опасный производственный объект;
106) разрабатывает и утверждает правила обеспечения промышленной безопасности при эксплуатации и ремонте резервуаров для нефти и нефтепродуктов;
107) разрабатывает и утверждает правила по обеспечению промышленной безопасности при строительстве подземных сооружений и метрополитенов;
108) определяет порядок постановки на учет и снятия с учета опасных технических устройств на объектах социальной инфраструктуры;
109) утверждает правила обслуживания организаций, владеющих и (или) эксплуатирующих опасные производственные объекты, профессиональными аварийно-спасательными службами в области промышленной безопасности;
110) утверждает правила определения общего уровня опасности опасного производственного объекта;
111) утверждает правила выдачи разрешения на производство взрывных работ;
112) утверждает правила идентификации опасных производственных объектов;
113) утверждает правила, определяющие критерии отнесения опасных производственных объектов к декларируемым, и правила разработки декларации промышленной безопасности опасного производственного объекта;
114) разрабатывает и утверждает инструкцию по организации и осуществлению производственного контроля на опасном производственном объекте;
115) разрабатывает и утверждает инструкцию об организации и порядке проведения обследования технического состояния грузоподъемных машин, отработавших нормативный срок службы, с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
116) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования технического состояния стреловых самоходных кранов общего назначения с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
117) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению технического освидетельствования сосудов, цистерн, бочек и баллонов, работающих под давлением;

118) бу және ыстық су құбыржолдарына зерттеп-қарауды және техникалық куәландыруды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
119) қызмет ету мерзімі өткен мұнаралы крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйін зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
120) қызмет ету мерзімі өткен монтаждық крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
121) қызмет ету мерзімі өткен көпір типіндегі крандарды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
122) қызмет ету мерзімі өткен көтергіштерді (мұнараларды) одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
123) қызмет ету мерзімі өткен қысыммен жұмыс істейтін түтіктерді одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында оларға зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
124) қызмет ету мерзімі өткен лифтілерді, сондай-ақ мүмкіндігі шектеулі адамдарға (мүгедектігі бар адамдарға) арналған көтергіштерді одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында олардың техникалық жай-күйіне зерттеп-қарауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
125) қызмет ету мерзімі өткен мұнай және газ ұңғымаларын бұрғылауға және жөндеуге арналған қондырғыларды одан әрі пайдалану мүмкіндігін айқындау мақсатында оларға техникалық диагностикалауды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
126) тұтқырлығы жоғары, күкіртті мұнайды өндіруге арналған жабдықты қауіпсіз пайдалану жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
127) қара металлургия кәсіпорындарының газ шаруашылығындағы қауіпсіздігі жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
128) технологиялық құбыржолдарды пайдалану кезіндегі қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
129) ауаны бөлу өнімдерін өндіру және тұтыну кезіндегі қауіпсіздік жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
130) қауіпті өндірістік объектілерде аварияларды жою жоспарын әзірлеу және оқу дабылдары мен аварияға қарсы жаттығуларды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
131) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің жеке құрамына қойылатын талаптарды және олардың штат санын есептеу нормативтерін, оларды жарақтандыру нормаларын әзірлейді және бекітеді;

118) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования и технического освидетельствования трубопроводов пара и горячей воды;
119) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования технического состояния башенных кранов с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
120) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования технического состояния монтажных кранов с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
121) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования технического состояния кранов мостового типа с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
122) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования технического состояния подъемников (вышек) с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
123) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования сосудов, работающих под давлением, с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
124) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению обследования технического состояния лифтов, а также подъемников для лиц с ограниченными возможностями (лиц с инвалидностью) с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
125) разрабатывает и утверждает инструкцию по проведению технического диагностирования установок для бурения и ремонта нефтяных и газовых скважин с истекшим сроком службы с целью определения возможности их дальнейшей эксплуатации;
126) разрабатывает и утверждает инструкцию по безопасной эксплуатации оборудования для добычи высоковязкой, сернистой нефти;
127) разрабатывает и утверждает инструкцию по безопасности в газовом хозяйстве предприятий черной металлургии;
128) разрабатывает и утверждает инструкцию по безопасности при эксплуатации технологических трубопроводов;
129) разрабатывает и утверждает инструкцию по безопасности при производстве и потреблении продуктов разделения воздуха;
130) разрабатывает и утверждает инструкцию по разработке плана ликвидации аварий и проведению учебных тревог и противоаварийных тренировок на опасных производственных объектах;
131) разрабатывает и утверждает требования и нормативы расчета штатной численности личного состава, нормы оснащения профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности;

132) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің құтқарушыларын даярлаудың үлгілік бағдарламаларын әзірлейді және бекітеді;
133) қауіпті өндірістік объектілерді декларацияланатын объектілерге жатқызу өлшемшарттарын бекітеді;
134) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізуге аттестатталатын заңды тұлғаларға қойылатын талаптарды бекітеді;
135) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтеріне және өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби объектілік авариялық-құтқару қызметтеріне қойылатын талаптарды белгілейді;
136) қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру не тыйым салу туралы актінің нысанын бекітеді;
137) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық заттар мен бұйымдарды қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін әзірлейді және бекітеді;
138) газбен жабдықтау жүйелері объектілерінің қауіпсіздігі жөніндегі талаптарды әзірлейді және бекітеді;
138-1) газ толтыру станциялары, газ толтыру пункттері, автогаз құю станциялары иелерінің және өнеркәсіптік тұтынушылардың – қысыммен жұмыс істейтін түтіктерді сұйытылған мұнай газын сақтау үшін пайдаланатын олардың иелерінің тізілімін жүргізеді және өзінің интернет-ресурсында жариялайды;
138-2) газ толтыру станциялары, газ толтыру пункттері, автогаз құю станциялары иелерінің және өнеркәсіптік тұтынушылардың – қысыммен жұмыс істейтін түтіктерді сұйытылған мұнай газын сақтау үшін пайдаланатын олардың иелерінің тізілімін жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
139) Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігімен келісу бойынша мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын сақтау пункттерінің тізбесін әзірлейді және бекітеді;
140) Министрлік қызметкерлерін кәсіптік даярлаудың, қайта даярлаудың және олардың біліктілігін арттырудың мазмұны мен қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
140-1) жоғары әскери, арнаулы оқу орындарына түсуге білім беру жеңілдіктерін алу үшін мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді конкурстық іріктеу қағидаларын бекітеді;
140-2) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген квоталар шегінде ғылым және жоғары білім саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша медициналық, фармацевтикалық және педагогикалық білімнің білім беру бағдарламаларын қоспағанда, жоғары білімнің білім беру бағдарламалары бойынша жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарына түсуге білім беру жеңілдіктерін алу үшін мерзімді қызметтегі әскери қызметшілерді конкурстық іріктеу қағидаларын бекітеді;

132) разрабатывает и утверждает типовые программы подготовки спасателей профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности;
133) утверждает критерии отнесения опасных производственных объектов к декларируемым;
134) утверждает требования, предъявляемые к юридическим лицам, аттестуемым на проведение работ в области промышленной безопасности;
135) устанавливает требования к профессиональным аварийно-спасательным службам в области промышленной безопасности и профессиональным объектовым аварийно-спасательным службам в области промышленной безопасности;
136) утверждает формы акта о приостановлении либо запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
137) разрабатывает и утверждает квалификационные требования для осуществления деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением и перечень документов, подтверждающих соответствие им;
138) разрабатывает и утверждает требования по безопасности объектов систем газоснабжения;
138-1) ведет и публикует на своем интернет-ресурсе реестр владельцев газонаполнительных станций, газонаполнительных пунктов, автогазозаправочных станций и промышленных потребителей – владельцев сосудов, работающих под давлением, использующих их для хранения сжиженного нефтяного газа;
138-2) разрабатывает и утверждает правила ведения реестра владельцев газонаполнительных станций, газонаполнительных пунктов, автогазозаправочных станций и промышленных потребителей – владельцев сосудов, работающих под давлением, использующих их для хранения сжиженного нефтяного газа;
139) разрабатывает и утверждает перечень пунктов хранения материальных ценностей государственного резерва по согласованию с Министерством обороны Республики Казахстан;
140) разрабатывает и утверждает содержание и правила осуществления профессиональной подготовки, переподготовки и повышения квалификации сотрудников Министерства;
140-1) утверждает правила конкурсного отбора военнослужащих срочной службы для получения образовательных льгот на поступление в высшие военные, специальные учебные заведения;
140-2) утверждает правила конкурсного отбора военнослужащих срочной службы для получения образовательных льгот на поступление в организации высшего и (или) послевузовского образования по образовательным программам высшего образования в пределах квот, установленных законодательством Республики Казахстан, за исключением образовательных программ медицинского, фармацевтического и педагогического образования, по согласованию с уполномоченным органом в области науки и высшего образования;

141) оқуға бюджет қаражаты есебінен ақы төлене отырып, Министрліктің білім беру ұйымдарына, Министрліктің жолдамасы бойынша шет мемлекеттердің құқық қорғау органдарының жоғары білім беретін кәсіптік оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына түсетін адамдармен келісімшарт жасасу, ұзарту, өзгерту, бұзу және тоқтату қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
142) Министрліктің арнаулы оқу орны қызметінің қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
143) Министрліктің арнаулы оқу орнында оқу процесін, оқу-әдістемелік және ғылыми-әдістемелік қызметті ұйымдастыру және жүзеге асыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
144) Министрліктің арнаулы оқу орнында қашықтықтан оқыту бойынша оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
145) Министрліктің арнаулы оқу орны білім алушыларының үлгеріміне ағымдағы бақылау, оларға аралық және қорытынды аттестаттау жүргізу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
146) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.12.2023 № 1104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
147) Министрліктің арнаулы оқу орнында оқу басылымдары мен оқу-әдістемелік кешендерді дайындау, сараптау, байқаудан өткізу, басып шығару және оларға мониторинг жүргізу жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
148) жоғары оқу орнынан кейінгі білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын Министрліктің арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
149) Министрліктің арнаулы оқу орнында білім алушылардың кәсіптік практикасы мен тағылымдамасын ұйымдастыру және одан өту қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
150) Министрліктің арнаулы оқу орнына ауыстыру және қайта қабылдау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
151) азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, Министрліктің арнаулы оқу орнындағы педагогтер лауазымдарының біліктілік сипаттамаларын әзірлейді және бекітеді;
152) азаматтық қызметшілер лауазымдарын қоспағанда, Министрліктің арнаулы оқу орнының педагогтері, ғылыми қызметкерлері лауазымдарына орналасу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
153) Министрліктің арнайы оқу орнының цифрлық жүйелері мен интернет-ресурстарына қойылатын талаптарды әзірлейді және бекітеді;
154) Министрліктің арнаулы оқу орнында іске асырылатын білім беру бағдарламаларының тізбесін әзірлейді және бекітеді;
155) Министрліктің арнаулы оқу орнында білім беру технологияларын қолдана отырып, оқу процесін ұйымдастыру қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

141) разрабатывает и утверждает правила заключения, продления, изменения, расторжения и прекращения контракта с лицами, поступающими в организации образования Министерства, в организации образования, реализующие профессиональные учебные программы высшего образования правоохранительных органов иностранных государств по направлению Министерства, с оплатой обучения за счет бюджетных средств;
142) разрабатывает и утверждает правила деятельности специального учебного заведения Министерства;
143) разрабатывает и утверждает правила организации и осуществления учебного процесса, учебно-методической и научно-методической деятельности в специальном учебном заведении Министерства;
144) разрабатывает и утверждает правила организации учебного процесса по дистанционному обучению в специальном учебном заведении Министерства;
145) разрабатывает и утверждает правила проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся специального учебного заведения Министерства;
146) исключен постановлением Правительства РК от 11.12.2023 № 1104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
147) разрабатывает и утверждает правила организации работ по подготовке, экспертизе, апробации, изданию и проведению мониторинга учебных изданий и учебно-методических комплексов в специальном учебном заведении Министерства;
148) разрабатывает и утверждает правила приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства, реализующее образовательные программы послевузовского образования;
149) разрабатывает и утверждает правила организации и прохождения профессиональной практики и стажировки обучающихся в специальном учебном заведении Министерства;
150) разрабатывает и утверждает правила перевода и восстановления в специальное учебное заведение Министерства;
151) разрабатывает и утверждает квалификационные характеристики должностей педагогов в специальном учебном заведении Министерства, за исключением должностей гражданских служащих;
152) разрабатывает и утверждает правила замещения должностей педагогов, научных работников специального учебного заведения Министерства, за исключением должностей гражданских служащих;
153) разрабатывает и утверждает требования к цифровым системам и интернет-ресурсам специального учебного заведения Министерства;
154) разрабатывает и утверждает перечень образовательных программ, реализуемых в специальном учебном заведении Министерства;
155) разрабатывает и утверждает правила организации учебного процесса с применением образовательных технологий в специальном учебном заведении Министерства;

156) Министрліктің арнаулы оқу орнының тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізу бойынша ақылы қызмет түрлерін көрсету және олардың тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түскен ақшаны жұмсау қағидаларын бекітеді;
157) Министрліктің арнаулы оқу орны тауарларының (жұмыстарының, көрсетілетін қызметтерінің) ақылы негізде ұсынылатын бағаларын бекітеді;
158) Министрліктің жоғары білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын арнаулы оқу орнына оқуға қабылдау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
158-1) курсанттардың тыныс-тіршілігімен және тұрмысымен танысу үшін олардың Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын отбасы мүшелерінің Министрліктің арнаулы оқу орнының курсанттар қатарындағы өздерінің жақын туыстарына баруы қағидаларын бекітеді;
158-2) азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерін, әскери қызметшілерін және курсанттарын Министрлік қызметінің бағыты бойынша шетелдік оқу орындарына оқуға жіберу үшін іріктеу қағидаларын бекітеді;
159) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
160) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
161) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
162) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
163) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
164) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
165) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.04.2025 № 236 қаулысымен;
166) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.09.2022 № 665 (11.09.2022 бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
167) азаматтық қорғау органдарында конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдар тізбесін, азаматтық қорғау органдарында жоғары тұрған басшы лауазымдарға конкурс өткізу шарттары мен қағидаларын бекітеді;
168) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.04.2025 № 236 қаулысымен;
169) азаматтық қорғау органдарының басшы лауазымдарының тізбесін бекітеді;
170) азаматтық қорғау органдары қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің кәсіби қызметтік (кәсіби) және дене шынықтыру дайындығының мазмұны мен оны ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
171) аттестаттауға жататын қызметкердің Қазақстан Республикасының заңнамасын білуін және логикалық ойлау қабілетін компьютерлік тестілеуден өткізудің қағидалары мен шарттарын, кәсіби жарамдылығын айқындау жөніндегі нормативтерді, сондай-ақ азаматтық қорғау органдары лауазымдарының санаттары үшін шекті мәндерді бекітеді;

156) утверждает правила оказания платных видов деятельности по реализации товаров (работ, услуг) специальным учебным заведением Министерства и расходования им денег от реализации товаров (работ, услуг);
157) утверждает цены на товары (работы, услуги) специального учебного заведения Министерства, предоставляемые на платной основе;
158) разрабатывает и утверждает правила приема на обучение в специальное учебное заведение Министерства, реализующее образовательные программы высшего образования;
158-1) утверждает правила посещения членами семей курсантов, являющимися гражданами Республики Казахстан, своих близких родственников из числа курсантов специального учебного заведения Министерства для ознакомления с их жизнью и бытом;
158-2) утверждает правила отбора сотрудников, военнослужащих и курсантов органов гражданской защиты для направления на обучение в иностранные учебные заведения по направлению деятельности Министерства;
159) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
160) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
161) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
162) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
163) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
164) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
165) Исключен постановления Правительства РК от 14.04.2025 № 236.
166) Исключен постановления Правительства РК от 08.09.2022 № 665 (вводится в действие с 11.09.2022).
167) утверждает перечень руководящих должностей в органах гражданской защиты, замещаемых на конкурсной основе, условия и правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности в органах гражданской защиты;
168) Исключен постановления Правительства РК от 14.04.2025 № 236.
169) утверждает перечень руководящих должностей органов гражданской защиты;
170) утверждает содержание и правила организации профессиональной служебной (профессиональной) и физической подготовки сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты;
171) утверждает правила и условия прохождения компьютерного тестирования сотрудника, подлежащего аттестации, на знание законодательства Республики Казахстан и логическое мышление, нормативы по определению профессиональной пригодности, а также пороговые значения для категорий должностей органов гражданской защиты;

171-1) азаматтық қорғау органдарының қызметкерлерін жоспардан тыс аттестаттаудан өткізу тәртібін, кезеңдерін және мерзімдерін бекітеді;
171-2) психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізудің тәртібі мен әдістерін құқық қорғау органдарының басшыларымен бірлесіп бекітеді;
172) Министрліктің арнаулы оқу орнының түлектерін бөлу қағидаларын бекітеді;
173) азаматтық қорғау органдары жүйесінде ғылыми-зерттеу қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулықты бекітеді;
174) азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің сыныптық біліктілігін айқындау қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
174-1) азаматтық қорғау органдарына қызметке қабылдау, лауазымға тағайындау, қызмет бабында ауыстыру, жоғарылату, демалыстар беру, арнаулы атақтар беру, жұмыстан шығару және іссапарға жіберу туралы нұсқаулықты бекітеді;
174-2) азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің нысанды киімінің сипаттамасын, айырым белгілерін, сондай-ақ оны киіп жүру қағидаларын бекітеді;
174-3) азаматтық қорғау органдарындағы кадрларға сұранысты айқындайды;
174-4) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, қызметкерлердің, әскери қызметшілердің және жұмыскерлердің құқық қорғау қызметінде, әскери және мемлекеттік қызметте болуға байланысты шектеулерді сақтауы жөнінде шаралар қабылдайды;
174-5) азаматтық қорғау органдары үшін кадрлар даярлауды, олардың біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастырады;
175) азаматтық қорғау органдарында бірыңғай мемлекеттік кадр саясатын жүзеге асыруды қамтамасыз етеді;
175-1) азаматтық қорғау органдарының кадрмен қамтамасыз ету және кадр саясаты субъектілерінің жұмыс сапасы нәтижелерін бағалау әдістемесін бекітеді;
175-2) ұйымдық-штаттық іс-шаралар материалдарын жоспарлау және дайындау, азаматтық қорғау органдарының штаттарын әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекітеді;
175-3) азаматтық қорғау органдарына кіретін адамдар үшін алғашқы кәсіптік дайындыққа іріктеу қағидаларын және одан өту шарттарын, сондай-ақ оларды алғашқы кәсіптік даярлықтан шығару негіздерін бекітеді;
175-4) азаматтық қорғау органдарына құқық қорғау қызметіне алғаш кіретін адамдар үшін тәлімгерлікті ұйымдастыру қағидалары мен мерзімдерін бекітеді;
175-5) азаматтық қорғау органдары жеке құрамымен тәрбие, әлеуметтік-құқықтық, психологиялық және идеологиялық жұмысты ұйымдастырады;
175-6) азаматтық қорғау органдары жеке құрамымен тәрбие, психологиялық және идеологиялық жұмысты ұйымдастыру қағидаларын бекітеді;
175-7) азаматтық қорғау органдарының бөлімшелеріндегі моральдық-психологиялық ахуалдың жай-күйіне жыл сайынғы социологиялық мониторинг жүргізудің қағидалары мен әдістемесін бекітеді;

171-1) утверждает порядок, этапы и сроки проведения внеплановой аттестации сотрудников органов гражданской защиты;
171-2) утверждает совместно с руководителями правоохранительных органов порядок и методы проведения психолого-социологического исследования;
172) утверждает правила распределения выпускников специального учебного заведения Министерства;
173) утверждает инструкцию по организации научно-исследовательской деятельности в системе органов гражданской защиты;
174) разрабатывает и утверждает правила определения классной квалификации сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты;
174-1) утверждает инструкцию о приеме на службу в органы гражданской защиты, назначении на должность, перемещении, выдвижении по службе, предоставлении отпусков, присвоении специальных званий, увольнении и откомандировании;
174-2) утверждает описание, знаки различия, а также правила ношения форменной одежды сотрудников органов гражданской защиты;
174-3) определяет потребность органов гражданской защиты в кадрах;
174-4) принимает меры по противодействию коррупции, соблюдению сотрудниками, военнослужащими и работниками ограничений, связанных с пребыванием на правоохранительной, воинской и государственной службе;
174-5) организует подготовку, повышение квалификации и переподготовку кадров для органов гражданской защиты;
175) обеспечивает осуществление единой государственной кадровой политики в органах гражданской защиты;
175-1) утверждает методику оценки результатов кадрового обеспечения и качества работы субъектов кадровой политики органов гражданской защиты;
175-2) утверждает инструкцию по планированию и подготовке материалов организационно-штатных мероприятий, разработке штатов органов гражданской защиты;
175-3) утверждает правила отбора на первоначальную профессиональную подготовку и условия ее прохождения для лиц, поступающих в органы гражданской защиты, а также основания их отчисления от первоначальной профессиональной подготовки;
175-4) утверждает правила и сроки организации наставничества для лиц, впервые поступающих на правоохранительную службу в органы гражданской защиты;
175-5) организует воспитательную, социально-правовую, психологическую и идеологическую работу с личным составом органов гражданской защиты;
175-6) утверждает правила организации воспитательной, психологической и идеологической работы с личным составом органов гражданской защиты;
175-7) утверждает правила и методику проведения ежегодного социологического мониторинга состояния морально-психологического климата в подразделениях органов гражданской защиты;

175-8) азаматтық қорғау органдарына қызметке кандидаттың кәсіптік құзыреттерін, негізгі көрсеткіштерін айқындау және бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) есептеу тәртібі мен әдістерін бекітеді;
175-9) азаматтық қорғау органдары қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің дербес деректерін қамтыған жеке ісін жүргізу қағидаларын бекітеді;
175-10) трассалық медициналық-құтқару пункттерін орналастыру және қайта орналастыру жөніндегі орындарды айқындау әдістемесін әзірлейді және бекітеді;
175-11) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар кезінде халыққа (оның ішінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлеріне) шұғыл психологиялық көмек көрсету қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
175-12) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға кәсіптер тізіліміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу бойынша ұсыныстар енгізеді;
175-13) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптік стандарттарды әзірлеу және (немесе) жаңарту жөнінде ұсыныстар әзірлейді және оларды кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға жібереді;
175-14) астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша жыл сайынғы негізде кәсіптердің ағымдағы және болашақ кезеңдердегі өзектілігін ескере отырып, кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен еңбек нарығының кәсіптік біліктілікті танудағы қажеттілігін қалыптастырады;
175-15) кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестермен келісу бойынша кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органға Кәсіптік біліктілік жөніндегі ұлттық кеңестің отырысында қарау үшін кәсіптік біліктілікті тану шарттары бойынша ұсыныстар енгізеді;
175-16) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен салалық біліктілік шеңберлерін әзірлейді және (немесе) жаңартып отырады;
175-17) кәсіптілік біліктілік жөніндегі салалық кеңеспен және кәсіптілік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасының қорытындысын ескере отырып, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіптер сыныптаушы, салалық біліктілік шеңберлері негізінде кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган айқындаған тәртіппен кәсіптік стандарттарды әзірлейді, бекітеді және (немесе) жаңартып отырады;

175-8) утверждает порядок и методы определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга) кандидата на службу в органы гражданской защиты;
175-9) утверждает правила ведения личных дел, содержащих персональные данные сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты;
175-10) разрабатывает и утверждает методику определения мест по размещению и передислокации трассовых медико-спасательных пунктов;
175-11) разрабатывает и утверждает правила оказания экстренной психологической помощи населению (в том числе сотрудникам органов гражданской защиты) при чрезвычайных ситуациях природного и техногенного характера;
175-12) на ежегодной основе по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по внесению изменений и дополнений в реестр профессий;
175-13) на ежегодной основе по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям разрабатывает предложения по разработке и (или) актуализации профессиональных стандартов и направляет их в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций;
175-14) на ежегодной основе по согласованию с местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения формирует потребность рынка труда в признании профессиональных квалификаций с учетом актуальности профессий в текущем и будущем периодах в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
175-15) по согласованию с отраслевыми советами по профессиональным квалификациям вносит предложения в уполномоченный орган в области признания профессиональных квалификаций по условиям признания профессиональных квалификаций для рассмотрения на заседании Национального совета по профессиональным квалификациям;
175-16) разрабатывает и (или) актуализирует отраслевые рамки квалификации в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
175-17) разрабатывает, утверждает и (или) актуализирует профессиональные стандарты по согласованию с отраслевым советом по профессиональным квалификациям и уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций с учетом заключения Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан на основе Национального классификатора занятий Республики Казахстан, отраслевых рамок квалификаций в порядке, определенном уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;

175-18) кәсіптік біліктілікті тану саласындағы уәкілетті орган бекіткен кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы үлгілік ереженің негізінде кәсіптік біліктілік жөніндегі салалық кеңестер туралы ережелерді әзірлейді және бекітеді;
175-19) ұйымдардың еңбек жөніндегі үлгілік нормалары мен нормативтерін еңбек жөніндегі уәкілетті мемлекеттік органмен келісу бойынша бекітеді;
175-20) әскери немесе төтенше жағдайдың қолданылуы немесе терроризмге қарсы операция жүргізу кезеңінде немесе қарулы қақтығыс жағдайларында не табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай жарияланған жерде төтенше жағдайларды жою немесе өрттерді сөндіру жөніндегі міндеттерді орындау кезінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерінің қызмет мерзімін есептеу және оларға ақшалай қамтылым төлеу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
175-21) азаматтық қорғау органдарының қызметі бойынша ауысқан кезде көтерме жәрдемақыға, көлікте жол жүргені және өз мүлкін тасымалдағаны үшін жұмсалған шығындарының өтелуіне құқығы бар қызметкерлері лауазымдарының тізбесін әзірлейді;
175-22) көлеңкелі экономикаға қарсы іс-қимыл жөніндегі мемлекеттік саясатты қалыптастыруға қатысады және шаралар қабылдайды;
175-23) азаматтық қорғау органдарының тұрғын үй комиссиялары қызметінің қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
176) өз өкілеттіктері шегінде өрттерге байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша анықтау жүргізуді жүзеге асырады;
176-1) өртті зерттеуді ұйымдастырып, оның туындау себептері мен ошақтарын анықтайды;
177) өз құзыреті шегінде қылмыстық істер бойынша сотқа дейінгі іс жүргізу барысында сот актілерін, судьялардың талаптарын, прокурордың қаулыларын, нұсқамалары мен талаптарын, анықтаушының жазбаша тапсырмаларын орындайды;
178) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар мен олардың салдарының алдын алу және оларды жою жөнінде шаралар қабылдау үшін броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы шешім қабылдайды;
179) өз құзыреті шегінде ақпараттық-талдау қызметін жүзеге асырады;
180) Қазақстан Республикасының азаматтық қорғаныс бастығы мен орталық атқарушы органдар үшін қосалқы (қала сыртындағы) және жылжымалы басқару пункттерін құруды қамтамасыз етеді;
181) азаматтық қорғау құралдарына қажеттілікті айқындау жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
182) авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарының қызметін үйлестіреді;
182-1) уәкілетті органның теңіз ұйымының қызметін үйлестіреді;
183) азаматтық қорғау саласында ғылыми зерттеулерді, білімді насихаттауды, халықты және мамандарды оқытуды ұйымдастырады;

175-18) разрабатывает и утверждает положение об отраслевых советах по профессиональным квалификациям на основе типового положения об отраслевых советах по профессиональным квалификациям, утвержденного уполномоченным органом в области признания профессиональных квалификаций;
175-19) утверждает типовые нормы и нормативы по труду организаций по согласованию с уполномоченным государственным органом по труду;
175-20) разрабатывает и утверждает правила исчисления срока службы и выплаты денежного содержания сотрудникам и военнослужащим органов гражданской защиты при выполнении задач по ликвидации чрезвычайных ситуаций или тушению пожаров в период действия военного или чрезвычайного положения или проведения антитеррористической операции, или в условиях вооруженного конфликта либо в местности, где объявлена чрезвычайная ситуация природного и техногенного характера;
175-21) разрабатывает перечень должностей сотрудников органов гражданской защиты, имеющих право при перемещениях по службе на подъемное пособие, возмещение затрат за проезд на транспорте и перевозку собственного имущества;
175-22) участвует в формировании государственной политики и принимает меры по противодействию теневой экономике;
175-23) разрабатывает и утверждает правила деятельности жилищных комиссий органов гражданской защиты;
176) осуществляет проведение дознания по делам об уголовных правонарушениях, связанных с пожарами, в пределах своих полномочий;
176-1) организует исследование пожаров с установлением причин и очагов возникновения;
177) в пределах своей компетенции исполняет судебные акты, требования судей, постановления, предписания и требования прокурора, письменные поручения дознавателя в ходе досудебного производства по уголовным делам;
178) принимает решение о выпуске материальных ценностей из государственного материального резерва для принятия мер по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и их последствий в порядке разбронирования;
179) осуществляет информационно-аналитическую деятельность в пределах своей компетенции;
180) обеспечивает создание запасных (загородных) и подвижных пунктов управления для начальника гражданской обороны Республики Казахстан и центральных исполнительных органов;
181) разрабатывает и утверждает инструкцию по определению потребности в средствах гражданской защиты;
182) координирует деятельность аварийно-спасательных служб и формирований;
182-1) координирует деятельность морской организации уполномоченного органа;
183) организует научные исследования, пропаганду знаний, обучение населения и специалистов в сфере гражданской защиты;

184) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың мемлекеттік есебін жүргізеді;
184-1) табиғи және техногендiк сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілейді;
184-2) климаттық қатерлерден болатын дүлей зілзала тәуекелдерін бағалауды өз құзыреті шегінде жүргізеді;
184-3) климаттың өзгеруіне бейімделу жөніндегі, оның ішінде жаңа тәуекелдерді болғызбауға, қазіргі қауіптілікті төмендетуге және орнықтылықты нығайтуға бағытталған шараларды өз құзыреті шегінде және басымдылықты ескере отырып жүзеге асырады;
184-4) өз құзыреті шегінде іске асырылатын климаттың өзгеруіне бейімделу жөніндегі шаралардың тиімділігіне мониторинг пен бағалауды жүзеге асырады және осы шараларды түзетеді;
185) ведомстволық бағынысты ұйымдарды, оның ішінде апаттар медицинасының жасақтары мен далалық жылжымалы госпитальдарын, сондай-ақ төтенше жағдайлардан қорғау саласындағы коммерциялық емес арнаулы ұйымдарды, оқу орындарын құру және қайта ұйымдастыру жөніндегі іс-шараларды жүргізеді;
186) авариялық-құтқару және кезек күттірмейтін жұмыстар жүргізуді жүзеге асырады;
187) азаматтық қорғау мемлекеттік жүйесінің корпоративтік цифрлық жүйесінің, ахуалдық-дағдарыс орталықтарының жұмыс істеуін қамтамасыз етеді;
188) азаматтық қорғау органдарында киберқауіпсіздікті қамтамасыз етеді;
189) заңды және жеке тұлғаларға электрондық қызметтер көрсетуді ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
189-1) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау кезінде жүйелі мәселелерді анықтауды және талдауды жүзеге асырады;
189-2) Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінде белгіленген тәртіппен және мерзімдерде петицияларды қарайды;
189-3) цифрлық трансформациялауды жүргізеді;
190) өрттердің алдын алуды және оларды сөндіруді жүзеге асырады;
191) мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының қатардағы және басшы құрамның лауазымдарына тағайындалған және белгіленген тәртіппен әскери есептен шығарылған әскери міндеттілердің арнайы есебін жүргізеді;
192) стандарттау саласындағы уәкілетті органмен келісу бойынша ұлттық стандарттарды және ұлттық техникалық-экономикалық ақпарат сыныптамаларын әзірлеуді жүзеге асырады;
192-6) азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың әрекеттерін тіркеп-белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдаланады;
192-7) азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеп-белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығын әзірлейді және бекітеді;

184) ведет государственный учет чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
184-1) устанавливает классификацию чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера;
184-2) проводит в пределах своей компетенции оценку рисков стихийных бедствий от климатических угроз;
184-3) осуществляет в пределах своей компетенции и с учетом приоритетности меры по адаптации к изменению климата, в том числе направленные на предотвращение новых рисков, снижение существующей опасности и укрепление устойчивости;
184-4) осуществляет мониторинг и оценку эффективности мер по адаптации к изменению климата, реализуемых в пределах своей компетенции, и корректирует эти меры;
185) проводит мероприятия по созданию и реорганизации подведомственных организаций, в том числе отрядов и полевых подвижных госпиталей медицины катастроф, а также некоммерческих специализированных организаций в области защиты от чрезвычайных ситуаций, учебных заведений;
186) осуществляет проведение аварийно-спасательных и неотложных работ;
обеспечивает функционирование корпоративной цифровой системы государственной системы гражданской защиты, ситуационно-кризисных центров;
188) обеспечивает кибербезопасность в органах гражданской защиты;
189) организует и обеспечивает предоставление электронных услуг юридическим и физическим лицам;
189-1) осуществляет анализ и выявление системных проблем при рассмотрении обращений физических и юридических лиц;
189-2) рассматривает петиции в порядке и сроки, установленные Административным процедурно-процессуальным кодексом Республики Казахстан;
189-3) проводит цифровую трансформацию;
190) осуществляет предупреждение и тушение пожаров;
191) ведет специальный учет военнообязанных, назначенных на должности рядового и начальствующего состава органов государственной противопожарной службы и снятых в установленном порядке с воинского учета;
192) осуществляет разработку национальных стандартов и национальных классификаторов технико-экономической информации по согласованию с уполномоченным органом в сфере стандартизации;
192-6) использует технические средства при осуществлении государственного контроля в области гражданской обороны для фиксации фактов совершения нарушений и действий государственных инспекторов по государственному контролю в области гражданской обороны;
192-7) разрабатывает и утверждает инструкцию использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области гражданской обороны для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты;

193) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттерді құру жөнінде ұсыныстар дайындауды жүзеге асырады;
194) стандарттау жөніндегі техникалық комитеттердің және стандарттау жөніндегі ұлттық органның, стандарттау жөніндегі халықаралық ұйымдардың жұмысына қатысады;
195) өлшем бірлігін қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысады;
196) азаматтық қорғау саласындағы мәселелер бойынша қоғаммен және бұқаралық ақпарат құралдарымен байланысты қамтамасыз етеді;
197) "Халықаралық дәрежедегі құтқарушы" біліктілігін береді;
198) Министрліктің құрылымдық бөлімшелерінің, аумақтық органдарының, ведомстволық бағынысты мекемелері мен ұйымдарының қызметіне бақылауды жүзеге асырады;
199) мемлекеттік сатып алу туралы заңнама шеңберінде тартылған еңбекті нормалау жөніндегі мамандармен өзара іс-қимыл жасайды, басқарудың барлық деңгейлерінде сеніп тапсырылған бөлімшелердің қызметкерлері мен жұмыскерлері жүктемесінің ғылыми негізделген нормативтерін әзірлеу үшін талап етілетін материалдар мен мәліметтерді дайындауды және ұсынуды қамтамасыз етеді, әзірленген жүктеме нормативтерінің сапасы үшін, олардың объективтілігі мен практикада қолдану мүмкіндігін қоса алғанда, жауапты болады;
200) ғылыми негізделген нормативтерге сәйкес басқарудың барлық деңгейлерінде сеніп тапсырылған бөлімшелердің қызметкерлері мен жұмыскерлерінің нақты жүктемесіне талдау жүргізеді, оның негізінде олардың нормативтік штат санын айқындайды және оны қайта бөлу жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
201) ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қаржылық жоспарлауын, есепке алуын, қаржыландыруын және есептілік (мерзімді және жылдық) жасауын ұйымдастырады;
202) азаматтық қорғау саласында құқықтық қамтамасыз етуді, соттарда, сондай-ақ басқа да мемлекеттік органдар мен ұйымдарда өкілдікті ұйымдастырады;
203) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
204) өз құзыреті шегінде азаматтық қорғау органдарының қызметкерлері мен әскери қызметшілерін қызметке қабылдауды, қызмет бойынша ауыстыруды, қызметтен шығаруды, әскери және арнаулы атақтар беру мәселелерін шешуді жүзеге асырады;
205) ведомстволық наградалармен наградтайды және Қазақстан Республикасының Президентіне мемлекеттік наградалармен наградтауға ұсыным енгізеді;
206) мұнай өнімдерін өндіруді мемлекеттік реттеу жөніндегі уәкілетті орган айқындаған мұнай өнімдерін беру жөніндегі бірыңғай оператордан мұнай өнімдерін сатып алады;
206-1) мұнай өнімдерін беру жөніндегі бірыңғай оператор карточкалық жүйе бойынша мұнай өнімдерін сатып алудан бас тартқан кезде мұнай өнімдерін тиісті жылға арналған бюджет қаражаты есебінен бәсекелестік негізде дербес сатып алады;

193) осуществляет подготовку предложений по созданию технических комитетов по стандартизации;
194) участвует в работе технических комитетов по стандартизации и национального органа по стандартизации, международных организаций по стандартизации;
195) участвует в реализации единой государственной политики в области обеспечения единства измерений;
196) обеспечивает связь с общественностью и средствами массовой информации по вопросам в сфере гражданской защиты;
197) присваивает квалификацию "Спасатель международного класса";
198) осуществляет контроль за деятельностью структурных подразделений, территориальных органов, подведомственных учреждений и организаций Министерства;
199) взаимодействует с привлеченными в рамках законодательства о государственных закупках специалистами по нормированию труда, обеспечивает подготовку и представление им материалов и сведений, требуемых для разработки научно-обоснованных нормативов нагрузки сотрудников и работников вверенных подразделений на всех уровнях управления, несет ответственность за качество разработанных нормативов нагрузки, включая их объективность и возможность применения на практике;
200) в соответствии с научно-обоснованными нормативами проводит анализ фактической нагрузки на сотрудников и работников вверенных подразделений на всех уровнях управления, на основании которого определяет их нормативную штатную численность и вырабатывает предложения по ее перераспределению;
201) организует финансовое планирование, учет, финансирование и составление отчетности (периодической и годовой) подведомственными государственными учреждениями и субъектами квазигосударственного сектора;
202) организует правовое обеспечение в сфере гражданской защиты, представительство в судах, а также в других государственных органах и организациях;
203) разрабатывает и утверждает подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственных услуг;
204) осуществляет прием на службу сотрудников и военнослужащих органов гражданской защиты, перемещение по службе, увольнение со службы, решение вопросов присвоения воинских и специальных званий в пределах своей компетенции;
205) награждает ведомственными наградами и вносит Президенту Республики Казахстан представление к награждению государственными наградами;
206) приобретает нефтепродукты у единого оператора по поставке нефтепродуктов, определенного уполномоченным органом по государственному регулированию производства нефтепродуктов;
206-1) при отказе единого оператора по поставке нефтепродуктов приобретать нефтепродукты по карточной системе самостоятельно закупает нефтепродукты на конкурентной основе за счет бюджетных средств на соответствующий год;

207) табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу мен жою және олардың салдарын бағалау үшін Жерді қашықтан зондтау деректерін пайдаланады;
207-1) қоршаған ортаны қорғау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен теңізге және Қазақстан Республикасының сақтандыру аймағында мұнайдың төгілуін жою үшін сезімталдық индекстері бар экологиялық сезімталдық картасын әзірлеуге және келісуге қатысады;
208) сараптама ұйымдарын аккредиттеуді жүргізеді;
209) сараптама ұйымдарының мемлекеттік тізілімін жүргізеді;
210) уәкілетті органның жедел резервін ұстауды қамтамасыз етеді;
211) азаматтық қорғау органдарын қаржылық, материалдық-техникалық және медициналық қамтамасыз етуді ұйымдастырады;
212) орталық аппараттың, азаматтық қорғау органдары мен бөлімшелерінің, Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың ішкі мемлекеттік қаржылық аудитін жүзеге асырады;
213) құпия және құпия емес іс жүргізуді ұйымдастырады және жүргізеді;
214) құпия ақпаратты техникалық қорғау жөніндегі іс-шараларды әзірлейді және жүзеге асырады;
215) мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқарады;
216) мемлекеттік органдардың әлеуметтік сипаттағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою, әлеуметтік сипаттағы төтенше жағдайлар мен олардың салдарының алдын алу және оларды жою жөнінде шаралар қабылдау үшін броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару жөніндегі шешімдерін келіседі;
217) сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті органның және агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті органның сауда қызметінің субъектілерін – шығарылатын материалдық құндылықтарды алушыларды, олардың көлемін, бағасын және сауда үстемеақысының мөлшерін көрсете отырып, нарыққа реттеушілік ықпал ету үшін мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару қажеттілігі туралы ұсыныстарын келіседі;
217-1) объектілік кәсіби авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдарын құру, орнын ауыстыру, қайта бейіндеу немесе тарату туралы ұйымдар басшылығының шешімдерін келіседі;
218) Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінде белгіленген тәртіппен хаттамалар жасайды, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істерді қарайды және әкімшілік жазалар қолданады;
219) Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексіне сәйкес тексеру парақтарын, тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексерулер жүргізудің кестелерін, сондай-ақ бақылау және қадағалау субъектісіне (объектісіне) барып профилактикалық бақылау және қадағалау жүргізудің жартыжылдық тізімдерін әзірлейді және бекітеді;

207) использует данные дистанционного зондирования Земли для предупреждения и ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера и оценки их последствий;
207-1) участвует в разработке и согласовании карты экологической чувствительности с индексами чувствительности для ликвидации разливов нефти на море и в предохранительной зоне Республики Казахстан в порядке, определяемом уполномоченным органом в области охраны окружающей среды;
208) проводит аккредитацию экспертных организаций;
209) ведет государственный реестр экспертных организаций;
210) обеспечивает содержание оперативного резерва уполномоченного органа;
211) организует финансовое, материально-техническое и медицинское обеспечение органов гражданской защиты;
212) осуществляет внутренний государственный финансовый аудит центрального аппарата, органов и подразделений гражданской защиты, организаций, находящихся в ведении Министерства;
213) осуществляет организацию и ведение секретного и несекретного делопроизводства;
214) разрабатывает и осуществляет мероприятия по технической защите секретной информации;
215) управляет системой государственного материального резерва;
216) согласовывает решения государственных органов по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций социального характера, выпуску материальных ценностей из государственного материального резерва для принятия мер по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций социального характера и их последствий в порядке разбронирования;
217) согласовывает предложения уполномоченного органа в области регулирования торговой деятельности и уполномоченного органа в области развития агропромышленного комплекса о необходимости выпуска материальных ценностей из государственного материального резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок с указанием субъектов торговой деятельности – получателей, объема, цены и размера торговой надбавки выпускаемых материальных ценностей;
217-1) согласовывает решения руководства организаций о создании, перемещении, перепрофилировании или ликвидации объектовых профессиональных аварийно-спасательных служб и формирований;
218) составляет протоколы, рассматривает дела об административных правонарушениях и налагает административные взыскания в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
219) разрабатывает и утверждает проверочные листы, критерии оценки степени риска, графики проведения проверок, а также полугодовые списки проведения профилактического контроля и надзора с посещением субъекта (объекта) контроля и надзора в соответствии с Предпринимательским кодексом Республики Казахстан;

219-1) объектінің өртке қарсы қорғау жүйелері мен элементтерін аспаптық әдісті қолдана отырып тексеруді ұйымдастырады;
219-2) өрт қауіпсіздігі саласындағы қызметті немесе қызметтің жекелеген түрлерін тоқтата тұру туралы актінің нысанын әзірлейді және бекітеді;
219-3) өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеп-белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдалану нұсқаулығын бекітеді;
219-4) бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға әкелетін өрт қауіпсіздігі саласындағы талаптардың тізбесін, сондай-ақ талаптардың нақты бұзылуына қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрін осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып (қажет болған кезде) айқындайды;
219-5) өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалауды жүзеге асыру кезінде бұзушылықтардың жасалу фактілерін және азаматтық қорғау органдары қызметкерлерінің әрекеттерін тіркеп-белгілеу үшін техникалық құралдарды пайдаланады;
220) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 82-бабының 3-тармағында көзделген әзірленетін құжаттардың жобаларына қатысты реттеушілік әсерге талдау жүргізеді;
221) кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті органға реттегіш құрал енгізілген немесе енгізу жоспарланып отырған жекелеген саладағы немесе мемлекеттік басқару саласындағы кәсіпкерлік қызметті реттеудің жай-күйі туралы есептерді ұсынады;
221-1) Қазақстан Республикасының биологиялық қауіпсіздік саласындағы заңнамасына сәйкес патогенді биологиялық агенттермен жұмыс істеуге және ықтимал қауіпті биологиялық объектілердің жұмыс істеуіне байланысты төтенше жағдайлардың алдын алу жөніндегі жалпы азаматтық қорғау іс-шаралары туралы статистикалық ақпаратты, өзге де есепке алу мен есептілік құжаттамасын (ақпаратын) биологиялық қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органға ұсынады;
222) жаңарту тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы шешімдер қабылдайды;
223) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын кәдеге жарату туралы шешімдер қабылдайды;
224) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының орнын ауыстыру туралы шешімдер қабылдайды;
225) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сотқа талаптар қояды;
226) өнеркәсіптік қауіпсіздік жөніндегі мемлекеттік инспектордың қызметтік куәлігінің, төсбелгісінің, нөмірлік мөртабанының және пломбирінің үлгілерін белгілейді;

219-1) организует обследование систем и элементов противопожарной защиты объекта с применением инструментального метода;
219-2) разрабатывает и утверждает форму акта о приостановлении деятельности или отдельных видов деятельности в области пожарной безопасности;
219-3) утверждает инструкцию использования технических средств при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты;
219-4) определяет перечень требований в области пожарной безопасности, нарушение которых влечет применение мер оперативного реагирования, а также в отношении конкретных нарушений требований – конкретный вид меры оперативного реагирования с указанием срока действия данной меры (при необходимости);
219-5) использует технические средства при осуществлении государственного контроля и надзора в области пожарной безопасности для фиксации фактов совершения нарушений и действий сотрудников органов гражданской защиты;
220) проводит анализ регуляторного воздействия в отношении разрабатываемых проектов документов, предусмотренных пунктом 3 статьи 82 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, в порядке, определяемом уполномоченным органом по предпринимательству;
221) представляет в уполномоченный орган по предпринимательству отчеты о состоянии регулирования предпринимательской деятельности в отдельной отрасли или сфере государственного управления, в которой введен или планируется к введению регуляторный инструмент;
221-1) предоставляет в уполномоченный орган в области биологической безопасности статистическую информацию, иную учетную и отчетную документацию (информацию) об общих мероприятиях гражданской защиты по предупреждению чрезвычайных ситуаций, связанных с обращением патогенных биологических агентов и функционированием потенциально опасных биологических объектов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области биологической безопасности;
222) принимает решения о выпуске материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке освежения;
223) принимает решения об утилизации материальных ценностей государственного резерва по согласованию с уполномоченным органом по государственному имуществу;
224) принимает решения о перемещении материальных ценностей государственного материального резерва;
225) предъявляет в суды иски в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
226) устанавливает образцы служебного удостоверения, нагрудного знака, номерного штампа и пломбира государственного инспектора по промышленной безопасности;

227) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды ұйымдастыруды жүзеге асырады;
227-1) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау мен қадағалау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың аудио-, бейнежазба техникалық құралдарын пайдалану жөніндегі нұсқаулықты әзірлейді және бекітеді;
228) алып тасталды – ҚР Үкіметінің 28.07.2025 № 561 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
228-1) бұзылуы жедел ден қою шараларын қолдануға алып келетін өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының тізбесін әзірлейді және бекітеді, сондай-ақ талаптарды нақты бұзушылықтарға қатысты жедел ден қою шарасының нақты түрін осы шараның қолданылу мерзімін көрсете отырып (қажет болған жағдайда) айқындайды;
229) мемлекеттік резерв жүйесінің ведомстволық бағынысты ұйымында сақталатын жұмылдыру резервінің броньнан шығарылған материалдық құндылықтарын ауыстыру туралы шешім қабылдайды;
230) мемлекеттік резервтің жаңартылуға жататын материалдық құндылықтарын және номенклатура өзгерген кезде броньнан шығарылған материалдық құндылықтарды алушы мемлекеттік органдармен келісу бойынша мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органның шешімімен басқа мемлекеттік органдардың, мемлекеттік резерв жүйесінің ведомстволық бағынысты ұйымының балансына өтеусіз негізде беруді жүзеге асырады;
231) мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтау номенклатурасы мен көлемдері жөнінде ұсыныстар әзірлейді және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізеді;
232) ізгілік көмек көрсету қағидаларын әзірлейді;
233) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарымен операциялар жүргізу қағидаларын әзірлейді және оларды Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге ұсынады;
234) жұмылдыру, соғыс жағдайы кезеңінде және соғыс уақытында мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын пайдалану қағидаларын әзірлейді;
235) жарты жылдың қорытындысы бойынша – есепті жылдың 15 шілдесіне дейін, жылдың қорытындысы бойынша – есепті жылдан кейінгі жылдың 15 қаңтарына дейін мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын есепке алу жөніндегі ақпаратты жұмылдыру дайындығы саласындағы уәкілетті органға ұсынады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
16-тармақты 235-1) тармақшамен толықтыру көзделген – ҚР Үкіметінің 28.07.2025 № 561 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
235-2) мүдделі мемлекеттік органдардың қатысуымен номенклатура өзгерген кезде броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы шешімнің жобасын әзірлейді және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізеді;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
15-тармақты 235-3) тармақшамен толықтыру көзделген - ҚР Үкіметінің 22.06.2026 № 526 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

227) осуществляет организацию государственного контроля и надзора в области промышленной безопасности в соответствии с законами Республики Казахстан;
227-1) разрабатывает и утверждает инструкцию по использованию технических средств аудио-, видеозаписи государственными инспекторами по государственному контролю и надзору в области промышленной безопасности;
228) исключен в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.07.2025 № 561 (вводится в действие c 01.01.2026).
228-1) разрабатывает и утверждает перечень требований промышленной безопасности, нарушение которых влечет применение мер оперативного воздействия, а также определяет в отношении конкретных нарушений требований конкретный вид меры оперативного воздействия с указанием срока действия данной меры (при необходимости);
229) принимает решение о перемещении разбронированных материальных ценностей мобилизационного резерва, хранящихся в подведомственной организации системы государственного резерва;
230) по решению уполномоченного органа по управлению государственным имуществом, по согласованию с государственными органами – получателями осуществляет передачу на безвозмездной основе материальных ценностей государственного резерва, подлежащих освежению, и разбронированных материальных ценностей при изменении номенклатуры на баланс других государственных органов, подведомственной организации системы государственного резерва;
231) с участием заинтересованных государственных органов разрабатывает предложения по номенклатуре и объемам хранения материальных ценностей государственного материального резерва и вносит их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
232) разрабатывает правила оказания гуманитарной помощи;
233) разрабатывает правила оперирования материальными ценностями государственного материального резерва и представление их на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
234) разрабатывает правила использования материальных ценностей государственного материального резерва в период мобилизации, военного положения и в военное время;
235) по итогам полугодия – до 15 июля отчетного года, по итогам года – до 15 января года, следующего за отчетным, представляет информацию по учету материальных ценностей государственного материального резерва в уполномоченный орган в области мобилизационной подготовки;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 16 предусматривается дополнить подпунктом 235-1) в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.07.2025 № 561 (вводится в действие c 01.01.2027).
235-2) с участием заинтересованных государственных органов при изменении номенклатуры разрабатывает проект решения о выпуске материальных ценностей из государственного резерва в порядке разбронирования и вносит его на утверждение в Правительство Республики Казахстан;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 16 предусматривается дополнить подпунктом 235-3) в соответствии с постановлением Правительства РК от 22.06.2026 № 526 (вводятся в действие с 01.01.2027).

236) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау тиімділігінің мониторингін жүзеге асырады;
237) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық қорғау, мемлекеттік резерв, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы нормативтік құқықтық актілерді әзірлейді және бекітеді;
238) Қазақстан Республикасы заңнамасының реттелетін салада қолданылуына талдау жүргізеді;
239) елді мекендердің аумақтарын және мемлекеттік меншіктің аса маңызды объектілерін өрттен қорғауды қамтамасыз етеді;
240) өртке қарсы қызметтердің жұмысын үйлестіреді;
241) мемлекеттік өртке қарсы қызмет бөлімшелерін жұмылдыру дайындығы мен жұмылдыру, бейбіт және соғыс уақытында төтенше жағдайлар туындаған кезде олардың жұмысының орнықтылығын арттыру, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарының жұмылдыруға тұрақты әзірлігін қамтамасыз ету жөніндегі шараларды әзірлейді;
242) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өрттердің алдын алу жөніндегі іс-шараларды ұйымдастырады және жүзеге асырады;
243) азаматтарға, лауазымды және заңды тұлғаларға анықталған бұзушылықтарды жою және өрттердің алдын алу және азаматтық қорғаныс жөніндегі іс-шараларды жүргізу туралы нұсқамалар береді;
244) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ұйымдардың, жекелеген өндірістердің, өндірістік учаскелердің, агрегаттардың жұмысын ішінара немесе толық тоқтата тұрады, субъектілер өрт қауіпсіздігінің нормалары мен ережелерін бұза отырып жүзеге асыратын, сондай-ақ ұйымдарды, объектіні, құрылысты, ғимаратты салу, реконструкциялау, кеңейту немесе техникалық қайта жарақтандыру кезінде жобаларда көзделген өрт қауіпсіздігі талаптарын орындамаған кезде ғимараттарды, құрылыстарды, электр желілерін, жылыту аспаптарын пайдалануға және өрт қаупі бар жұмыстарды жүргізуге тыйым салады;
245) елді мекендерде және объектілерде өрт сөндіру бөлімшелерінің өртке қарсы күресуге әзірлігін бақылауды жүзеге асырады;
246) мемлекеттік органдарда, ұйымдарда, кәсіпорындарда өрт қауіпсіздігі мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілердің орындалуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
247) су айдындарында қауіпсіздік қағидаларының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
248) су айдындарында қауіпсіздік қағидаларын сақтамағаны үшін азаматтар мен заңды тұлғаларға нұсқамалар береді;
249) ұйымдардағы, елді мекендердегі және объектілердегі өрттердің алдын алу және оларды сөндіру, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету және өртті сөндіруге байланысты авариялық-құтқару жұмыстарын жүргізу бойынша жұмыстарды жүргізу құқығына кәсіби өртке қарсы қызметтерді аттестаттауды жүргізеді;

236) осуществляет мониторинг эффективности государственного контроля и надзора в области промышленной безопасности;
237) разрабатывает и утверждает нормативные правовые акты в сфере гражданской защиты, в области государственного резерва, промышленной безопасности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
238) проводит анализ применения законодательства Республики Казахстан в регулируемой сфере;
239) обеспечивает охрану от пожаров территорий населенных пунктов и особо важных объектов государственной собственности;
240) координирует деятельность противопожарных служб;
241) разрабатывает меры по мобилизационной подготовке и мобилизации подразделений государственной противопожарной службы, повышению устойчивости их работы при возникновении чрезвычайных ситуаций в мирное и военное время, обеспечению постоянной готовности к мобилизации органов государственной противопожарной службы;
242) организует и осуществляет в соответствии с законодательством Республики Казахстан мероприятия по предупреждению пожаров;
243) выдает гражданам, должностным и юридическим лицам предписания об устранении выявленных нарушений и проведении мероприятий по предотвращению пожаров и гражданской обороне;
244) приостанавливает в соответствии с законодательством Республики Казахстан частично или полностью работу организаций, отдельных производств, производственных участков, агрегатов, запрещает эксплуатацию зданий, сооружений, электрических сетей, приборов отопления и ведения пожароопасных работ, осуществляемых субъектами с нарушением норм и правил пожарной безопасности, а также при невыполнении предусмотренных проектами требований пожарной безопасности при строительстве, реконструкции, расширении или техническом перевооружении организаций, объекта, сооружения, здания;
245) осуществляет контроль за готовностью пожарных подразделений в населенных пунктах и на объектах к борьбе с пожарами;
246) осуществляет в государственных органах, организациях, на предприятиях контроль и надзор за исполнением нормативных правовых актов по вопросам пожарной безопасности;
247) осуществляет контроль за соблюдением правил безопасности на водоемах;
248) выдает гражданам и юридическим лицам предписания за несоблюдение правил безопасности на водоемах;
249) проводит аттестацию профессиональных противопожарных служб на право проведения работ по предупреждению и тушению пожаров, обеспечению пожарной безопасности и проведению аварийно-спасательных работ, связанных с тушением пожаров, в организациях, населенных пунктах и на объектах;

249-1) мемлекеттің ішкі және сыртқы саясатының Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған негізгі бағыттары және мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық саясатының, оның қорғаныс қабілеттілігінің, қауіпсіздігінің, қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етудің Қазақстан Республикасының Үкіметі әзірлеген негізгі бағыттары негізінде және оларды орындау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастырады;
250) сауда қызметі субъектілерімен шарттар жасасу жолымен Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі негізінде нарыққа реттеушілік ықпал ету үшін мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығарады;
251) мемлекеттік материалдық резерв жүйесін басқаруды жүзеге асырады;
252) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын сақтауды және жаңартуды ұйымдастырады;
253) мемлекеттік резервке жеткізілетін және онда сақтауда тұрған материалдық құндылықтардың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігіне зерттеулер (сынақтар) жүргізуді ұйымдастырады;
254) кәдеге жаратылған тауарларды өткізуді ұйымдастырады;
255) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын орналастыру, сақтау, толықтыру, орнын ауыстыру, жаңарту және мақсатты пайдалану кезінде нормативтік құқықтық актілер талаптарының сақталуын қамтамасыз етеді;
256) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының орнын ауыстыруды қамтамасыз етеді;
257) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарын орналастыруды, есепке алу мен сапалық және сандық сақталуын бақылауды қамтамасыз етеді;
258) алушымен қарыз алу тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы шарттар (келісімшарттар) жасасады;
259) алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.07.2025 № 561 қаулысымен;
260) мемлекеттік материалдық резерв саласында түгендеу жүргізуге тиісті мемлекеттік органдардың лауазымды адамдары мен мамандарын тартады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
261) тармақша жаңа редакцияда көзделген – ҚР Үкіметінің 28.07.2025 № 561 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
261) сақтау пункттерінде сақталатын мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының сақталуына түгендеу жүргізеді;
262) мемлекеттік резервтің материалдық құндылықтарын сақтау және пайдалану тәртібінің бұзылуына кінәлі адамдарды жауаптылыққа тарту туралы мәселені шешу үшін құқық қорғау органдарына түгендеу материалдарын жібереді;

249-1) на основе и во исполнение основных направлений внутренней и внешней политики государства, определенных Президентом Республики Казахстан, и основных направлений социально-экономической политики государства, его обороноспособности, безопасности, обеспечения общественного порядка, разработанных Правительством Республики Казахстан, формирует государственную политику в области государственного материального резерва в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
250) выпускает материальные ценности из государственного материального резерва для оказания регулирующего воздействия на рынок на основании решения Правительства Республики Казахстан путем заключения договоров с субъектами торговой деятельности;
251) осуществляет управление системой государственного материального резерва;
252) организует хранение и освежение материальных ценностей государственного материального резерва;
253) организует проведение исследований (испытаний) материальных ценностей, поставляемых и находящихся на хранении в государственном резерве, на соответствие требованиям законодательства Республики Казахстан;
254) организует реализацию утилизированных товаров;
255) обеспечивает соблюдение требований нормативных правовых актов при размещении, хранении, пополнении, перемещении, освежении и целевом использовании материальных ценностей государственного материального резерва;
256) обеспечивает перемещение материальных ценностей государственного материального резерва;
257) обеспечивает размещение, учет и контроль за качественной и количественной сохранностью материальных ценностей государственного материального резерва;
258) заключает договоры (контракты) с получателем о выпуске материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке заимствования;
259) исключен постановлением Правительства РК от 28.07.2025 № 561;
260) привлекает к проведению инвентаризации в области государственного материального резерва должностных лиц и специалистов соответствующих государственных органов;
Примечание ИЗПИ!
Подпункт 261) предусматривается в редакции постановления Правительства РК от 28.07.2025 № 561 (вводится в действие c 01.01.2027).
261) проводит инвентаризацию сохранности материальных ценностей государственного материального резерва, хранящихся в пунктах хранения;
262) направляет материалы инвентаризации в правоохранительные органы для решения вопроса о привлечении к ответственности лиц, виновных в нарушении порядка хранения и использования материальных ценностей государственного резерва;

262-1) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының бар-жоғы және қозғалысы туралы есептерді дайындау және ұсыну қағидаларын бекітеді;
263) мемлекеттік материалдық резервтің материалдық құндылықтарының есебін жүргізеді;
263-1) қарыз алу тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы шешім қабылдайды;
263-2) мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі уәкілетті органмен келісу бойынша жою немесе кәдеге жарату үшін броньнан шығару тәртібімен мемлекеттік материалдық резервтен материалдық құндылықтарды шығару туралы шешім қабылдайды;
264) мемлекеттік материалдық резервке материалдық құндылықтарды қоюға тапсырыстарды орналастырады;
265) мемлекеттің ішкі және сыртқы саясатының Қазақстан Республикасының Президенті айқындаған негізгі бағыттары және мемлекеттің әлеуметтік-экономикалық саясатының, оның қорғаныс қабілеттілігінің, қауіпсіздігінің, қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етудің Қазақстан Республикасының Үкіметі әзірлеген негізгі бағыттары негізінде және оларды орындау үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік материалдық резерв саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастырады;
266) қауіпті өндірістік объектілер мен қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын ұйымдардың өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарын сақтауына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
267) қауіпті техникалық құрылғыларды пайдаланатын қауіпті өндірістік объектілер мен ұйымдардың авариялар мен олардың салдарларын жою және оқшаулау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге дайындығына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
268) қауіпті өндірістік объектілердің өндірістік ғимараттарына, технологиялық құрылысжайларына зерттеп-қарау, диагностикалау, қауіпті техникалық құрылғыларға техникалық куәландыру жүргізудің уақтылығына мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
269) қауіпті өндірістік объектілерде тау-кен құтқару, газдан құтқару, атқыламаға қарсы жұмыстарды орындауға өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерінің әзірлігіне өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
269-17) қауіпті өндірістік объектілерді жаңарту мен техникалық қайта жарақтандырудың жиынтық жоспарын келіседі;
269-18) өндірістік бақылау қызметтерінің лауазымды адамдары санының нормативтерін әзірлейді және бекітеді;
269-19) қауіпті өндірістік объектілерді жаңарту мен техникалық қайта жарақтандырудың жиынтық жоспарын әзірлеу және келісу қағидаларын әзірлейді және бекітеді;

262-1) утверждает правила подготовки и представления отчетов о наличии и движении материальных ценностей государственного материального резерва;
263) ведет учет материальных ценностей государственного материального резерва;
263-1) принимает решение о выпуске материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке заимствования;
263-2) по согласованию с уполномоченным органом по управлению государственным имуществом принимает решение о выпуске материальных ценностей из государственного материального резерва в порядке разбронирования для уничтожения или утилизации;
264) размещает заказы на поставку материальных ценностей в государственный материальный резерв;
265) на основе и во исполнение основных направлений внутренней и внешней политики государства, определенных Президентом Республики Казахстан, и основных направлений социально-экономической политики государства, его обороноспособности, безопасности, обеспечения общественного порядка, разработанных Правительством Республики Казахстан, формирует государственную политику в области промышленной безопасности в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
266) осуществляет государственный контроль и надзор за соблюдением опасными производственными объектами и организациями, эксплуатирующими опасные технические устройства, требований промышленной безопасности;
267) осуществляет государственный контроль и надзор за готовностью опасных производственных объектов и организаций, эксплуатирующих опасные технические устройства, к проведению работ по ликвидации и локализации аварий и их последствий;
268) осуществляет государственный контроль и надзор за своевременностью проведения обследования, диагностирования производственных зданий, технологических сооружений опасных производственных объектов, технических освидетельствований опасных технических устройств;
269) осуществляет государственный контроль и надзор в области промышленной безопасности за готовностью профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности к выполнению горноспасательных, газоспасательных, противофонтанных работ на опасных производственных объектах;
269-17) согласовывает сводный план обновления и технического перевооружения опасных производственных объектов;
269-18) разрабатывает и утверждает нормативы численности должностных лиц служб производственного контроля;
269-19) разрабатывает и утверждает правила разработки и согласования сводного плана обновления и технического перевооружения опасных производственных объектов;

270) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына аттестатталған заңды тұлғаларға өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
271) магистральдық құбырды пайдалану кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласында мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
272) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жүйелері мен газ жабдығын қоспағанда, тұрмыстық баллондарды және газбен жабдықтау жүйелері объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарын сақтау бөлігінде газ және газбен жабдықтау саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
273) адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін ерекше жағдайларда сот шешімінсіз қауіпті өндірістік объектілерді, техникалық құрылғыларды пайдалануға байланысты дара кәсіпкерлердің, ұйымдардың қызметін немесе жекелеген қызмет түрлерін үш күннен аспайтын мерзімге тоқтата тұрады немесе тыйым салады, міндетті түрде көрсетілген мерзімде сотқа талап-арыз береді;
274) жеке және заңды тұлғаларға тексеру нәтижелері туралы актілерді, анықталған бұзушылықтар бойынша нұсқамаларды, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу не тоқтата тұру туралы актілерді береді;
275) қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға рұқсат береді;
276) жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарды тұрақты қолдануға, жарылыс жұмыстарын жүргізуге рұқсат береді;
277) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы жұмыстарды жүргізу құқығына заңды тұлғаларды аттестаттаудан өткізеді;
278) өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы кәсіби авариялық-құтқару қызметтерін аттестаттаудан өткізеді;
279) өз құзыреті шегінде мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдардың жоғалу жағдайларына техникалық тергеп-тексеруді ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;
280) қауіпті өндірістік объектілерде жарылыс жұмыстарын жүргізу кезінде қолданылатын жарылғыш заттар мен олардың негізіндегі бұйымдардың қолданылуына және есепке алынуына талдау жүргізеді;
281) қауіпті өндірістік объектілерде қолданылатын технологияларды, қауіпті техникалық құрылғыларды қолдануға берілген, кері қайтарып алынған рұқсаттардың есебін жүргізеді;
282) қауіпті өндірістік объектінің өнеркәсіптік қауіпсіздік декларацияларын тіркеуді жүргізеді;
283) өз құзыреті шегінде мүдделі мемлекеттік органдармен бірлесіп, қауіпті өндірістік объектілердегі авариялар салдарынан болған авариялар мен жазатайым оқиғаларды тергеп-тексеруді ұйымдастыруды және жүргізуді жүзеге асырады;

270) осуществляет государственный контроль и надзор в области промышленной безопасности за юридическими лицами, аттестованными на право проведения работ в области промышленной безопасности;
271) осуществляет государственный контроль и надзор в области промышленной безопасности при эксплуатации магистрального трубопровода;
272) осуществляет государственный контроль в сфере газа и газоснабжения в части соблюдения требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения, за исключением газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
273) приостанавливает или запрещает в исключительных случаях, представляющих угрозу жизни и здоровью людей, без судебного решения деятельность или отдельные виды деятельности индивидуальных предпринимателей, организаций, связанные с эксплуатацией опасных производственных объектов, технических устройств, на срок не более трех дней с обязательным предъявлением в указанный срок искового заявления в суд;
274) выдает физическим и юридическим лицам акты о результатах проверки, предписания по выявленным нарушениям, акты о запрещении либо приостановлении деятельности или отдельных видов деятельности в области промышленной безопасности;
275) выдает разрешения на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств;
276) выдает разрешения на постоянное применение взрывчатых веществ и изделий на их основе, производство взрывных работ;
277) проводит аттестацию юридических лиц на право проведения работ в области промышленной безопасности;
278) проводит аттестацию профессиональных аварийно-спасательных служб в области промышленной безопасности;
279) осуществляет организацию и проведение технического расследования случаев утрат взрывчатых веществ и изделий на их основе совместно с заинтересованными государственными органами в пределах своей компетенции;
280) проводит анализ применения и учета взрывчатых веществ и изделий на их основе, применяемых при производстве взрывных работ на опасных производственных объектах;
281) ведет учет выданных, отозванных разрешений на применение технологий, применяемых на опасных производственных объектах, опасных технических устройств;
282) проводит регистрацию деклараций промышленной безопасности опасного производственного объекта;
283) осуществляет организацию и проведение совместно с заинтересованными государственными органами в пределах своей компетенции расследования аварий и несчастных случаев, произошедших вследствие аварий на опасных производственных объектах;

284) қауіпті өндірістік объектілерде оқу дабылдарын өткізуге қатысады;
285) қауіпті өндірістік объектіні пайдалануға беру кезінде оны қабылдау сынауларына, техникалық куәландыруларға қатысады;
286) өнеркәсіптік қауіпсіздікті декларациялайтын қауіпті өндірістік объектілердің заңды тұлғалары басшыларының, сондай-ақ аталған заңды тұлғалардың тұрақты жұмыс істейтін емтихан комиссиялары мүшелерінің біліміне тексеру (емтихан) жүргізеді;
287) жарылғыш заттар мен олардың негізінде жасалған бұйымдарға бақылау және қабылдау сынауларын жүргізу жөніндегі комиссияға қатысады;
288) мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсетеді;
288-1) тиісті саладағы реттеуді немесе басшылықты жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісу бойынша азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті орган бекіткен әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсету қағидаларына сәйкес әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсетеді;
288-2) азаматтық қорғау салаласындағы әлеуметтік жауапкершілігі бар қызметтер көрсетудің үлгілік қағидаларын әзірлейді және бекітеді;
289) жарылғыш және пиротехникалық (азаматтық заттар мен бұйымдарды қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сатып алу, өткізу, сақтау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензиялар береді;
290) "Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында және Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасында белгіленген тәртіппен қауіпті өндірістік объектілерді салуға, кеңейтуге, реконструкциялауға, жаңғыртуға, консервациялауға және жоюға арналған жобалау құжаттамасын келіседі;
291) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен қатты пайдалы қазбаларды өндіру жөніндегі тау-кен жұмыстарының жоспарларын келіседі;
292) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде белгіленген тәртіппен жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобаларын келіседі;
293) өтініш берушінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі бөлiгiнде лицензия беруді келіседі;
294) Жарылыс ісі жөніндегі кеңестің қызметін ұйымдастыруды жүзеге асырады;
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
16-тармақты 294-1) және 294-2) тармақшалармен толықтыру көзделген – ҚР Үкіметінің 28.07.2025 № 561 (01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
295) азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік бақылауды жүзеге асырады;
295-1) мерзімдік тексеру жүргізудің жартыжылдық жоспарының, тексеруді тағайындау, ұзарту, тоқтата тұру және қайта бастау туралы актінің, мемлекеттік органдарға қатысты азаматтық қорғаныс саласындағы тексеру нәтижелері туралы қорытынды нысанын әзірлейді және бекітеді;

284) участвует в проведении учебных тревог на опасных производственных объектах;
285) участвует в приемочных испытаниях, технических освидетельствованиях опасного производственного объекта при вводе его в эксплуатацию;
286) проводит проверки знаний (экзаменов) руководителей юридических лиц опасных производственных объектов, декларирующих промышленную безопасность, а также членов постоянно действующих экзаменационных комиссий указанных юридических лиц;
287) участвует в комиссии по проведению контрольных и приемочных испытаний взрывчатых веществ и изделий на их основе;
288) оказывает государственные услуги в соответствии с подзаконными нормативными правовыми актами, определяющими порядок оказания государственных услуг;
288-1) оказывает социально ответственные услуги в соответствии с правилами оказания социально ответственных услуг, утвержденными уполномоченным органом в сфере гражданской защиты по согласованию с уполномоченным органом, осуществляющим регулирование или руководство в соответствующей сфере;
288-2) разрабатывает и утверждает типовые правила оказания социально ответственных услуг в сфере гражданской защиты;
289) выдает лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, приобретению, реализации, хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением;
290) согласовывает проектную документацию на строительство, расширение, реконструкцию, модернизацию, консервацию и ликвидацию опасных производственных объектов в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О гражданской защите" и законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
291) согласовывает планы горных работ по добыче твердых полезных ископаемых в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";
292) согласовывает проекты эксплуатации пространства недр в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании";
293) согласовывает выдачу лицензии в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан;
294) осуществляет организацию деятельности Совета по взрывному делу;
Примечание ИЗПИ!
Пункт 16 предусматривается дополнить подпунктом 294-1) и 294-2) в соответствии с постановлением Правительства РК от 28.07.2025 № 561 (вводится в действие c 01.01.2027).
295) осуществляет государственный контроль в области гражданской обороны;
295-1) разрабатывает и утверждает форму полугодового плана проведения периодических проверок, акта о назначении, продлении, приостановлении и возобновлении проверки, заключения о результатах проверки в области гражданской обороны в отношении государственных органов;

296) өрт қауіпсіздігі саласындағы мемлекеттік бақылауды және қадағалауды жүзеге асырады;
296-1) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган айқындайтын тәртіппен мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты қалыптастыруды, оның іске асырылу мониторингін және нәтижелерін бағалауды жүзеге асырады;
296-2) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл және ынтымақтастық жөнінде кеңес құрады;
296-3) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың іске асырылуы жөнінде ақпарат береді;
296-4) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың жоспарланатын тақырыптарын және іске асырылуы жөніндегі ақпаратты, сондай-ақ мемлекеттік әлеуметтік тапсырыстың нәтижелерін бағалауды өзінің интернет-ресурсында орналастырады;
296-5) мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты жүзеге асыратын үкіметтік емес ұйымдарға ақпараттық, консультативтік, әдістемелік қолдау көрсетеді;
296-6) өздерінің құзыреті шегінде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор арқылы мемлекеттік гранттар беру және оператордың мемлекеттік гранттардың іске асырылу нәтижелері туралы есебін қарайды;
296-7) мемлекеттік гранттарды қалыптастыру, беру, мониторингтеу және олардың тиімділігін бағалау қағидаларына сәйкес азаматтық қоғам өкілдерін тарта отырып, мемлекеттік гранттардың тиімділігін бағалауды жүзеге асырады;
296-8) үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті орган жанындағы Үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл жөніндегі үйлестіру кеңесінің ұсынымдары негізінде бағыттары мен қаржыландыру көлемі бойынша мемлекеттік гранттарды қалыптастырады;
296-9) стратегиялық әріптестерді конкурстық іріктеуді жүргізеді және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес олармен шарттар жасасады;
296-10) стратегиялық әріптестердің жасалған шарттарға және стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес міндеттемелерді орындауын бағалауды жүзеге асырады;
296-11) жыл сайын 1 желтоқсанға дейін үкіметтік емес ұйымдармен өзара іс-қимыл саласындағы уәкілетті органға стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыру қағидаларына сәйкес стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыстың нәтижелері туралы ақпарат ұсынады;
296-12) арнайы құқық субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағаларын монополияға қарсы органмен келісу бойынша белгілейді;

296) осуществляет государственный контроль и надзор в области пожарной безопасности;
296-1) осуществляет формирование, мониторинг реализации и оценку результатов государственного социального заказа в порядке, определяемом уполномоченным органом в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
296-2) создает совет по взаимодействию и сотрудничеству с неправительственными организациями;
296-3) представляет информацию по реализации государственного социального заказа в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями;
296-4) размещает на своем интернет-ресурсе планируемые темы и информацию по реализации государственного социального заказа, а также оценку результатов государственного социального заказа;
296-5) оказывает информационную, консультативную, методическую поддержку неправительственным организациям, осуществляющим государственный социальный заказ;
296-6) предоставляет государственные гранты в пределах своей компетенции через оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций и рассматривает отчет оператора о результатах реализации государственных грантов;
296-7) осуществляет оценку эффективности государственных грантов с привлечением представителей гражданского общества в соответствии с правилами формирования, предоставления, мониторинга и оценки эффективности государственных грантов;
296-8) на основе рекомендаций Координационного совета по взаимодействию с неправительственными организациями при уполномоченном органе в сфере взаимодействия с неправительственными организациями формирует государственные гранты по направлениям и объемам финансирования;
296-9) проводит конкурсный отбор стратегических партнеров и заключает с ними договоры в соответствии с правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
296-10) осуществляет оценку исполнения стратегическими партнерами обязательств в соответствии с заключенными договорами и правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
296-11) ежегодно до 1 декабря представляет в уполномоченный орган в сфере взаимодействия с неправительственными организациями информацию о результатах государственного заказа на реализацию стратегического партнерства в соответствии с правилами осуществления государственного заказа на реализацию стратегического партнерства;
296-12) устанавливает цены на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом специального права, по согласованию с антимонопольным органом;

269-13) мұнайдың төгілуі туралы ақпаратты алуды және беруді жүзеге асырады;
269-14) мұнайдың төгілуін жою бойынша оқу-жаттығулар мен жаттығулар өткізеді;
269-15) мұнайдың үшінші деңгейдегі төгілуін жою жөніндегі жедел іс-қимылдарды ұйымдастырады;
269-16) мұнайдың төгілуін жою туралы сұрау салу алған жағдайда халықаралық көмекке жүгіну жөніндегі және басқа елдерге көмек көрсету жөніндегі ic-қимылдарды ұйымдастырады;
297) Қазақстан Республикасының заңдарында, Президенті мен Үкіметінің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 16.03.2022 № 131 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.04.2022 № 244 (01.01.2023 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.09.2022 № 665 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 19.10.2022 № 834 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 22.10.2022 № 844 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 26.10.2022 № 850 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.06.2023 № 439; 01.09.2023 № 762 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.10.2023 № 890; 07.11.2023 № 985 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.12.2023 № 1104 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 28.12.2023 № 1227; 19.02.2024 № 100; 17.07.2024 № 570 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 29.08.2024 № 707; 18.09.2024 № 758; 21.11.2024 № 983; 14.04.2025 № 236; 28.07.2025 № 561 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 05.09.2025 № 720 (31.08.2025 бастап қолданысқа енгiзiледi); 24.10.2025 № 896 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 22.06.2026 № 526 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз); 18.08.2026 № 736 қаулыларымен.
17. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
3-тарау. Мемлекеттік органның бірінші басшысының мәртебесі, өкілеттігі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
18. Министрлікті басқаруды Төтенше жағдайлар министрі жүзеге асырады, ол Министрлікке жүктелген міндеттердің орындалуына және оның өз өкілеттіктерін жүзеге асыруына дербес жауапты болады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
19. Төтенше жағдайлар министрі Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалады және лауазымнан босатылады.

269-13) осуществляет получение и передачу информации о разливах нефти;
269-14) проводит учения и тренировки по ликвидации разливов нефти;
269-15) организует оперативные действия по ликвидации разливов нефти третьего уровня;
269-16) организует действия по обращению за международной помощью и оказанию помощи другим странам в случае получения запроса о ликвидации разливов нефти;
297) осуществляет иные функции, предусмотренные законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 16 - в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55; с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 16.03.2022 № 131 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 08.09.2022 № 665 (порядок введения в действие см. п. 2); от 19.10.2022 № 834 (порядок введения в действие см. п.2); от 22.10.2022 № 844 (порядок введения в действие см. п.2); от 26.10.2022 № 850 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.04.2022 № 244 (вводится в действие с 01.01.2023); от 02.06.2023 № 439; от 01.09.2023 № 762 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.10.2023 № 890; от 07.11.2023 № 977 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 11.12.2023 № 1104 (порядок введения в действие см. п.2); от 28.12.2023 № 1227; от 19.02.2024 № 100; от 17.07.2024 № 570 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 29.08.2024 № 707; от 18.09.2024 № 758; от 21.11.2024 № 983; от 14.04.2025 № 236; от 28.07.2025 № 561(порядок введение в действие см. п. 2); от 05.09.2025 № 720 (вводится в действие с 31.08.2025); от 24.10.2025 № 896 (порядок введения в действие см. п.2); от 22.06.2026 № 526 (порядок введения в действие см. п. 2.); от 18.08.2026 № 736.
17. Исключен постановлением Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
Глава 3. Статус, полномочия первого руководителя государственного органа
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
18. Руководство Министерством осуществляется Министром по чрезвычайным ситуациям, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Министерство задач и осуществление им своих полномочий.
Сноска. Пункт 18 - в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
19. Министр по чрезвычайным ситуациям назначается на должность и освобождается от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. Төтенше жағдайлар министрінің Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары болады.
21. Төтенше жағдайлар министрінің өкілеттігі:
1) Министрлік реттейтін салаларда мемлекеттік саясатты қалыптастыру жөнінде ұсыныстар әзірлейді;
2) өз қызметінде бақылауындағы комитеттердің басшыларын лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
3) Қазақстан Республикасының Құрылтайында, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдарда Министрлік атынан өкілдік етеді;
4) бұйрықтарға қол қояды;
5) Министрліктің жұмыс регламентін бекітеді;
6) Министрлікке келісуге келіп түскен нормативтік құқықтық актілердің жобаларын келіседі және бұрыштама қояды;
7) ведомстволар актілерінің қолданылуын толық немесе ішінара жояды немесе тоқтата тұрады;
8) Министрлікте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдайды және ол үшін дербес жауапты болады;
9) Үкіметтің тиісті шешімі қабылданған жағдайда жарғылық капиталына мемлекет тікелей және жанама қатысатын коммерциялық ұйымның басшы органының немесе байқаушы кеңесінің құрамына кіреді;
10) өз құзыретіне жатқызылған басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды және Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
11) бірыңғай кадр саясатын жүргізеді;
12) заңнамаға сәйкес еңбек қатынастары мәселелері өзінің құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
13) Қазақстан Республикасының Президентіне жоғары басшы құрамға арнаулы атақтар және жоғары әскери атақтар беру туралы ұсыныстар енгізеді;
14) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің ерекше көзге түскен қызметкерлерін мемлекеттік наградалармен марапаттауға және құрметті атақтар беруге Қазақстан Республикасының Президентіне ұсыныстар енгізеді;
15) еңбек қатынастары мәселелері өз құзыретіне жатқызылған қызметкерлерге заңнамада белгіленген тәртіппен тәртіптік жазалар және көтермелеу шараларын қолданады;
16) өз құзыреті шегінде заңнамаға сәйкес азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның бөлімшелерін құрады және таратады, бөлінген бюджет қаражаты шегінде Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен штат санының және еңбекақы төлеу қорының лимиті шегінде олардың құрылымын, штат санын белгілейді;
17) республикалық бюджеттен бөлінген қаржы шегінде Қазақстан Республикасының азаматтық қорғау органдарын ұстауға арналған қаржы қаражатын бөледі.
Төтенше жағдайлар министрі болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін орындауды қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.

20. Министр по чрезвычайным ситуациям имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Министра по чрезвычайным ситуациям:
1) вырабатывает предложения по формированию государственной политики в сферах, регулируемых Министерством;
2) назначает на должности и освобождает от должностей руководителей комитетов, которые подконтрольны ему в своей деятельности;
3) представляет Министерство в Курултае Республики Казахстан, иных государственных органах и организациях;
4) подписывает приказы;
5) утверждает регламент работы Министерства;
6) согласовывает и визирует проекты нормативных правовых актов, поступивших на согласование в Министерство;
7) отменяет или приостанавливает полностью или в части действия актов ведомств;
8) принимает меры по противодействию коррупции в Министерстве и несет за это персональную ответственность;
9) входит в состав руководящего органа или наблюдательного совета коммерческой организации с прямым и косвенным участием государства в уставном капитале в случае принятия соответствующего решения Правительства;
10) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции, и осуществляет иные полномочия в соответствии с законами Республики Казахстан;
11) проводит единую кадровую политику;
12) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
13) вносит представления Президенту Республики Казахстан о присвоении специальных званий высшему начальствующему составу и высших воинских званий;
14) вносит представления Президенту Республики Казахстан к награждению особо отличившихся работников Министерства государственными наградами и присвоению почетных званий;
15) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания и применяет меры поощрения на работников, вопросы трудовых отношений которых отнесены к его компетенции;
16) в пределах своей компетенции в соответствии с законодательством образует и упраздняет подразделения уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, устанавливает их структуру, штатную численность в пределах утвержденного Правительством Республики Казахстан лимита штатной численности и фонда оплаты труда, выделенных бюджетных средств;
17) распределяет финансовые средства на содержание органов гражданской защиты Республики Казахстан в пределах ассигнований, выделенных из республиканского бюджета.
Исполнение полномочий Министра по чрезвычайным ситуациям в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.

Ескерту. 21-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 22.06.2026 № 526 (01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
22. Төтенше жағдайлар министрі өз орынбасарларының өкілеттіктерін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айқындайды.
23. Министрліктің аппаратын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын Министрліктің аппарат басшысы немесе лауазымды адамы басқарады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
4-тарау. Мемлекеттік органның мүлкі
24. Министрліктің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін. Министрліктің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
25. Министрлікке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
26. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе, Министрліктің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5-тарау. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
27. Министрлікті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Министрліктің және оның ведомстволарының қарамағындағы ұйымдардың тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.03.2021 № 180; 01.09.2021 № 597; 21.12.2022 № 1046; 29.08.2024 № 707; 03.09.2025 № 714 қаулыларымен.
Мемлекеттік кәсіпорындар
"Селденқорғау құрылыс" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Акционерлік қоғамдар
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 30.03.2021 № 180 қаулысымен.
2. "Қазавиақұтқару" акционерлік қоғамы.
3. "Азаматтық қорғау саласындағы ұлттық ғылыми зерттеулер, даярлау және оқыту орталығы" акционерлік қоғамы.
4. "Теңіз жасағы" акционерлік қоғамы.
Жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер:
1. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 03.09.2025 № 714 қаулысымен.
2. "Сейсмологиялық байқау және зерттеу ұлттық ғылыми орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі.
Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті
"Резерв" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
Министрліктің қарамағындағы аумақтық органдардың және оның ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 12.07.2021 № 484; 07.02.2022 № 55; 11.07.2022 № 471; 17.11.2022 № 915; 03.03.2023 № 180; 01.04.2024 № 249; 14.10.2024 № 847 қаулыларымен.

Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 22.06.2026 № 526 (вводятся в действие с 01.07.2026).
22. Министр по чрезвычайным ситуациям определяет полномочия своих заместителей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
23. Аппарат Министерства возглавляется руководителем аппарата или должностным лицом Министерства, назначаемым на должность и освобождаемым от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 23 - в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
Глава 4. Имущество государственного органа
24. Министерство может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством. Имущество Министерства формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
25. Имущество, закрепленное за Министерством, относится к республиканской собственности.
26. Министерство не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
Глава 5. Реорганизация и упразднение государственного органа
27. Реорганизация и упразднение Министерства осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень организаций, находящихся в ведении Министерства и его ведомств
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.03.2021 № 180; от 01.09.2021 № 597; от 21.12.2022 № 1046; от 29.08.2024 № 707; от 03.09.2025 № 714.
Государственные предприятия
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Селденкоргау Курылыс".
Акционерные общества
1. Исключена постановлением Правительства РК от 30.03.2021 № 180.
2. Акционерное общество "Казавиаспас".
3. Акционерное общество "Национальный центр научных исследований, подготовки и обучения в сфере гражданской защиты".
4. Акционерное общество "Теңіз жасағы".
Товарищества с ограниченной ответственностью
1. Исключен постановлением Правительства РК от 03.09.2025 № 714.
2. Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальный научный центр сейсмологических наблюдений и исследований".
Комитет по государственным материальным резервам
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Резерв".
Перечень территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и территориальных подразделений его ведомств

1. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
1. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті.
1-1. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті.
2. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті.
3. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті.
4. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті.
5. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
6. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті.
6-1. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті.
7. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті.
8. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті.
9. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті.
10. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті.
11. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті.
12. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
13. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
13-1. Ұлытау облысының төтенше жағдайлар департаменті.
14. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
15. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті.
16. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті.
17. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті.
18. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Алматы" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
19. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Байқоңыр" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
20. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Есіл" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
20-1. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Нұра" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
20-2. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Сарайшық" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
21. Астана қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Сарыарқа" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
21-1. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Семей қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
22. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Степногор қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
23. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Көкшетау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.

1. Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Сноска. Раздел 1 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 12.07.2021 № 484; от 07.02.2022 № 55; от 11.07.2022 № 471; от 17.11.2022 № 915; от 03.03.2023 № 180; от 01.04.2024 № 249; от 14.10.202 № 847.
1. Департамент по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
1-1. Департамент по чрезвычайным ситуациям области Абай.
2. Департамент по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
3. Департамент по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
4. Департамент по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
5. Департамент по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
6. Департамент по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
6-1. Департамент по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
7. Департамент по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
8. Департамент по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
9. Департамент по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
10. Департамент по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
11. Департамент по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
12. Департамент по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
13. Департамент по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
13-1. Департамент по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау.
14. Департамент по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
15. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
16. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
17. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
18. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
19. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
20. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
20-1. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Нұра" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
20-2. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарайшық" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
21. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Астаны.
21-1. Управление по чрезвычайным ситуациям города Семей Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
22. Управление по чрезвычайным ситуациям города Степногорска Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
23. Управление по чрезвычайным ситуациям города Кокшетау Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.

24. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақтөбе қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
25. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
25-1. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Қонаев қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
26. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Алатау ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
27. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Алмалы ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
28. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Әуезов ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
29. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Бостандық ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
30. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Жетісу ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
31. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Медеу ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
32. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Түрксіб ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
33. Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Наурызбай ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
34. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Атырау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
35. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Орал қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
36. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Тараз қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
36-1. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Талдықорған қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
37. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Балқаш қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
38. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
39. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарағанды қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
40. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Теміртау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
41. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қостанай қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
42. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Рудный қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
43. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Қызылорда қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
44. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақтау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.

24. Управление по чрезвычайным ситуациям города Актобе Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
25. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
25-1. Управление по чрезвычайным ситуациям города Қонаев Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
26. Управление по чрезвычайным ситуациям Алатауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
27. Управление по чрезвычайным ситуациям Алмалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
28. Управление по чрезвычайным ситуациям Ауэзовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
29. Управление по чрезвычайным ситуациям Бостандыкского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
30. Управление по чрезвычайным ситуациям Жетысуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
31. Управление по чрезвычайным ситуациям Медеуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
32. Управление по чрезвычайным ситуациям Турксибского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
33. Управление по чрезвычайным ситуациям Наурызбайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы.
34. Управление по чрезвычайным ситуациям города Атырау Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
35. Управление по чрезвычайным ситуациям города Уральска Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
36. Управление по чрезвычайным ситуациям города Тараза Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
36-1. Управление по чрезвычайным ситуациям города Талдыкоргана Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
37. Управление по чрезвычайным ситуациям города Балхаша Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
38. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
39. Управление по чрезвычайным ситуациям города Караганды Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
40. Управление по чрезвычайным ситуациям города Темиртау Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
41. Управление по чрезвычайным ситуациям города Костаная Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
42. Управление по чрезвычайным ситуациям города Рудного Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
43. Управление по чрезвычайным ситуациям города Кызылорды Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
44. Управление по чрезвычайным ситуациям города Актау Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.

45. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Екібастұз қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
46. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Павлодар қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
47. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Петропавл қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
48. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Сайрам ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
49. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Түркістан қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
49-1. Ұлытау облысының төтенше жағдайлар департаменті Жезқазған қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
50. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Алтай ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
51. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Өскемен қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
52. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Риддер қаласының төтенше жағдайлар басқармасы.
53. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
54. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
55. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті Әл-Фараби ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
56. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті Еңбекші ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
56-1. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Тұран" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
57. Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Қаратау" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
57-1. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-2. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақсуат ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-3. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Аягөз ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-4. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Бесқарағай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-5. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Бородулиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-6. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Жарма ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-7. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Көкпекті ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

45. Управление по чрезвычайным ситуациям города Экибастуза Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
46. Управление по чрезвычайным ситуациям города Павлодара Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
47. Управление по чрезвычайным ситуациям города Петропавловска Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
48. Управление по чрезвычайным ситуациям Сайрамского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
49. Управление по чрезвычайным ситуациям города Туркестана Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
49-1. Управление по чрезвычайным ситуациям города Жезказгана Департамента по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау.
50. Управление по чрезвычайным ситуациям района Алтай Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
51. Управление по чрезвычайным ситуациям города Усть-Каменогорска Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
52. Управление по чрезвычайным ситуациям города Риддера Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
53. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
54.Управление по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
55. Управление по чрезвычайным ситуациям Аль-Фарабийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
56. Управление по чрезвычайным ситуациям Енбекшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
56-1. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Тұран" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
57. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Каратау" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента.
57-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-2. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Ақсуат Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-3. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аягозского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-4. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бескарагайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-5. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бородулихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-6. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жарминского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-7. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кокпектинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.

57-8. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Курчатов қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-9. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Үржар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-10. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Мақаншы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
57-11. Абай облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңасемей ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
58. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
59. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Аршалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
60. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Астрахан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
61. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Атбасар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
62. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Бұланды ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
63. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Егіндікөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
64. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Біржан сал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
65. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Ерейментау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
66. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Есіл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
67. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Жақсы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
68. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Жарқайың ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
69. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Зеренді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
70. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Қорғалжын ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
70-1. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Қосшы қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
71. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Сандықтау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
72. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Целиноград ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
73. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Шортанды ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
74. Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Бурабай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

57-8. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Курчатова Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-9. Отдел по чрезвычайным ситуациям Урджарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-10. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Мақаншы Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
57-11. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Жаңасемей Департамента по чрезвычайным ситуациям области Абай.
58. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
59. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аршалынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
60. Отдел по чрезвычайным ситуациям Астраханского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
61. Отдел по чрезвычайным ситуациям Атбасарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
62. Отдел по чрезвычайным ситуациям Буландынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
63. Отдел по чрезвычайным ситуациям Егиндыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
64. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Биржан сал Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
65. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ерейментауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
66. Отдел по чрезвычайным ситуациям Есильского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
67. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жаксынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
68. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жаркаинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
69. Отдел по чрезвычайным ситуациям Зерендинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
70. Отдел по чрезвычайным ситуациям Коргалжынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
70-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Косшы Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
71. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сандыктауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
72. Отдел по чрезвычайным ситуациям Целиноградского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
73. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шортандинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.
74. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бурабайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области.

74-1. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Алатау қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
75. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
76. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
77. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Балқаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
78. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Еңбекшіқазақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
79. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
80. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
81. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Іле ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
82. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
83. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарасай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
84. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
85. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Кеген ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
86. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
87. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
88. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
89. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Райымбек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
90. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
91. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Талғар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
92. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Текелі қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
93. Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұйғыр ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
94. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Әйтеке би ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
95. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Алға ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
96. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Байғанин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
97. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Ырғыз ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
98. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарғалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
99. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Мәртөк ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
100. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Мұғалжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

74-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Алатау Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
75. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
76. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
77. Отдел по чрезвычайным ситуациям Балхашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
78. Отдел по чрезвычайным ситуациям Енбикшиказахского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
79. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
80. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
81. Отдел по чрезвычайным ситуациям Илийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
82. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
83. Отдел по чрезвычайным ситуациям Карасайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
84. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
85. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кегенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
86. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
87. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
88. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
89. Отдел по чрезвычайным ситуациям Раимбекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
90. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
91. Отдел по чрезвычайным ситуациям Талгарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
92. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
93. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уйгурского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области.
94. Отдел по чрезвычайным ситуациям Айтекебийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
95. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алгинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
96. Отдел по чрезвычайным ситуациям Байганинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
97. Отдел по чрезвычайным ситуациям Иргизского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
98. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каргалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
99. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мартукского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
100. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мугалжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.

101. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Темір ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
102. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Ойыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
103. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Қобда ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
104. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Хромтау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
105. Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Шалқар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
106. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Жылыой ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
107. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Индер ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
108. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Исатай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
109. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Қызылқоға ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
110. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Құрманғазы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
111. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Мақат ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
112. Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Махамбет ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
113. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
114. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
115. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
116. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
117. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Глубокое ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
118. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
119. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Зайсан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
120. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Катонқарағай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
121. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
122. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
123. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Күршім ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
123-1. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Самар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
124. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тарбағатай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

101. Отдел по чрезвычайным ситуациям Темирского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
102. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уилского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
103. Отдел по чрезвычайным ситуациям Хобдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
104. Отдел по чрезвычайным ситуациям Хромтауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
105. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шалкарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области.
106. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жылыойского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
107. Отдел по чрезвычайным ситуациям Индерского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
108. Отдел по чрезвычайным ситуациям Исатайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
109. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кызылкогинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
110. Отдел по чрезвычайным ситуациям Курмангазинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
111. Отдел по чрезвычайным ситуациям Макатского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
112. Отдел по чрезвычайным ситуациям Махамбетского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области.
113. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
114. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
115. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
116. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
117. Отдел по чрезвычайным ситуациям Глубоковского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
118. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
119. Отдел по чрезвычайным ситуациям Зайсанского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
120. Отдел по чрезвычайным ситуациям Катон-Карагайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
121. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
122. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
123. Отдел по чрезвычайным ситуациям Курчумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
123-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Самар Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
124. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тарбагатайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.

125. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұлан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
126. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
127. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шемонаиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
127-1. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Үлкен Нарын ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
127-2. Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Марқакөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
128. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Байзақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
129. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
130. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Жуалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
131. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Қордай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
132. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Меркі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
133. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Мойынқұм ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
134. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарысу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
135. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Талас ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
136. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Тұрар Рысқұлов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137. Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Шу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-1. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақсу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-2. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Алакөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-3. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Ескелді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-4. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Қаратал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-5. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Кербұлақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-6. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Көксу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-7. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Панфилов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

125. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уланского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
126. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
127. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шемонаихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
127-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Үлкен Нарын Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
127-2. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Марқакөл Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области.
128. Отдел по чрезвычайным ситуациям Байзакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
129. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
130. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жуалынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
131. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кордайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
132. Отдел по чрезвычайным ситуациям Меркенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
133. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мойынкумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
134. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарысуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
135. Отдел по чрезвычайным ситуациям Таласского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
136. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Турара Рыскулова Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
137. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шуйского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области.
137-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аксуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-2. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алакольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-3. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ескельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-4. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каратальского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-5. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кербулакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-6. Отдел по чрезвычайным ситуациям Коксуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-7. Отдел по чрезвычайным ситуациям Панфиловского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.

137-8. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарқан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137-9. Жетісу облысының төтенше жағдайлар департаменті Текелі қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
138. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақжайық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
139. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бөкей ордасы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
140. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бөрлі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
141. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңақала ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
142. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жәнібек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
143. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бәйтерек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
144. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Казталов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
145. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Қаратөбе ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
146. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Сырым ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
147. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тасқала ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
148. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Теректі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
149. Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шыңғырлау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
150. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
151. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақтоғай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
152. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Бұқар жырау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
153. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
154. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
155. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарқаралы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
156. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Нұра ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
157. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Осакаров ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

137-8. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарканского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
137-9. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Текели Департамента по чрезвычайным ситуациям области Жетісу.
138. Отдел по чрезвычайным ситуациям Акжаикского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
139. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бокейординского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
140. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бурлинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
141. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жангалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
142. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанибекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
143. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Бәйтерек Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
144. Отдел по чрезвычайным ситуациям Казталовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
145. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каратобинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
146. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сырымского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
147. Отдел по чрезвычайным ситуациям Таскалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
148. Отдел по чрезвычайным ситуациям Теректинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
149. Отдел по чрезвычайным ситуациям Чингирлауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области.
150. Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
151. Отдел по чрезвычайным ситуациям Актогайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
152. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бухар-Жырауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
153. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
154. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
155. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каркаралинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
156. Отдел по чрезвычайным ситуациям Нуринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
157. Отдел по чрезвычайным ситуациям Осакаровского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.

158. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Приозерск қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
159. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Саран қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
160. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
161. Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.07.2022 № 471 қаулысымен.
162. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Шахтинск қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
163. Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Шет ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
164. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Алтынсарин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
165. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Амангелді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
166. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Әулиекөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
167. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Денисов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
168. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Жангелдин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
169. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Жітіқара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
170. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қамысты ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
171. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарабалық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
172. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарасу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
173. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қостанай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
174. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Лисаков қаласының Төтенше жағдайлар бөлімі.
175. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Меңдіқара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
176. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Науырзым ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
177. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Арқалық қаласының Төтенше жағдайлар бөлімі.
178. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарыкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
179. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Бейімбет Майлин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
180. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұзынкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

158. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Приозерска Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
159. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Сарани Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
160. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
161. Исключена постановлением Правительства РК от 11.07.2022 № 471.
162. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Шахтинска Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
163. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шетского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области.
164. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алтынсаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
165. Отдел по чрезвычайным ситуациям Амангельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
166. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аулиекольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
167. Отдел по чрезвычайным ситуациям Денисовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
168. Отдел по чрезвычайным ситуациям Джангельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
169. Отдел по чрезвычайным ситуациям Житикаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
170. Отдел по чрезвычайным ситуациям Камыстинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
171. Отдел по чрезвычайным ситуациям Карабалыкского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
172. Отдел по чрезвычайным ситуациям Карасуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
173. Отдел по чрезвычайным ситуациям Костанайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
174. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Лисаковска Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
175. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мендыгаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
176. Отдел по чрезвычайным ситуациям Наурзумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
177. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аркалыка Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
178. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
179. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Беимбета Майлина Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
180. Отдел по чрезвычайным ситуациям Узункольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.

181. Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Федоров ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
182. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Арал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
183. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Жалағаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
184. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңақорған ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
185. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Қазалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
186. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Қармақшы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
187. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Сырдария ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
188. Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Шиелі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
189. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Бейнеу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
190. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңаөзен қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
191. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарақия ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
192. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Маңғыстау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
193. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Мұнайлы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
194. Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Түпқараған ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
195. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақсу қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
196. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақтоғай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
197. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Баянауыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
198. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Железин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
199. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Ертіс ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
200. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Тереңкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
201. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Аққулы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
202. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Май ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

181. Отдел по чрезвычайным ситуациям Федоровского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области.
182. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аральского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
183. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жалагашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
184. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанакорганского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
185. Отдел по чрезвычайным ситуациям Казалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
186. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кармакшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
187. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сырдарьинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
188. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шиелийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области.
189. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бейнеуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
190. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Жана-Озен Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
191. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каракиянского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
192. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мангистауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
193. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мунайлинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
194. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тупкараганского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области.
195. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аксу Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
196. Отдел по чрезвычайным ситуациям Актогайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
197. Отдел по чрезвычайным ситуациям Баянаульского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
198. Отдел по чрезвычайным ситуациям Железинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
199. Отдел по чрезвычайным ситуациям Иртышского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
200. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Тереңкөл Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
201. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Аққулы Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
202. Отдел по чрезвычайным ситуациям Майского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.

203. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Павлодар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
204. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Успен ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
205. Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Шарбақты ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
206. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Айыртау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
207. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
208. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Аққайың ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
209. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның төтенше жағдайлар бөлімі.
210. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Есіл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
211. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
212. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Қызылжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
213. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Мағжан Жұмабаев ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
214. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Мамлют ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
215. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тайынша ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
216. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тимирязев ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
217. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Уәлиханов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
218. Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шал ақын атындағы ауданның төтенше жағдайлар бөлімі.
219. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Арыс ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
220. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бәйдібек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
221. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жетісай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
222. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Қазығұрт ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
223. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Келес ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

203. Отдел по чрезвычайным ситуациям Павлодарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
204. Отдел по чрезвычайным ситуациям Успенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
205. Отдел по чрезвычайным ситуациям Щербактинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области.
206. Отдел по чрезвычайным ситуациям Айыртауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
207. Отдел по чрезвычайным ситуациям Акжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
208. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккайынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
209. Отдел по чрезвычайным ситуациям района имени Габита Мусрепова Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
210. Отдел по чрезвычайным ситуациям Есильского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
211. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
212. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кызылжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
213. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Магжана Жумабаева Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
214. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мамлютского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
215. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тайыншинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
216. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тимирязевского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
217. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уалихановского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
218. Отдел по чрезвычайным ситуациям района имени Шал акына Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области.
219. Отдел по чрезвычайным ситуациям Арысского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
220. Отдел по чрезвычайным ситуациям Байдибекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
221. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жетысайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
222. Отдел по чрезвычайным ситуациям Казыгуртского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
223. Отдел по чрезвычайным ситуациям Келесского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.

224. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Кентау қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
225. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Мақтаарал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
226. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ордабасы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
227. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Отырар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
228. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарыағаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
228-1. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Сауран ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
229. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Созақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
230. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Төлеби ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
231. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Түлкібас ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
232. Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шардара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
233. Ұлытау облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңаарқа ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
234. Ұлытау облысының төтенше жағдайлар департаменті Қаражал қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
235. Ұлытау облысының төтенше жағдайлар департаменті Сәтбаев қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
236. Ұлытау облысы төтенше жағдайлар департаментінің Ұлытау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
2. Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті
Ескерту. 2-бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.10.2024 № 847 қаулысымен.
Министрліктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.02.2022 № 55 қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 13.05.2021 № 315; 11.07.2022 № 471; 17.11.2022 № 915; 13.02.2023 № 122; 29.08.2023 № 727; 14.10.2024 № 847; 21.11.2024 № 983; 24.10.2025 № 896; 18.08.2026 № 736 қаулыларымен.
1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Бауыржан Момышұлы атындағы 28237 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
2. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қасым Қайсенов атындағы 68303 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мартбек Мамраев атындағы 52859 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.

224. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Кентау Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
225. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мактааральского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
226. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ордабасинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
227. Отдел по чрезвычайным ситуациям Отрарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
228. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарыагашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
228-1. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Сауран Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
229. Отдел по чрезвычайным ситуациям Созакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
230. Отдел по чрезвычайным ситуациям Толебийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
231. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тюлькубасского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
232. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шардаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области.
233. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанааркинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау.
234. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Каражала Департамента по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау.
235. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Сатпаева Департамента по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау.
236. Отдел по чрезвычайным ситуациям Улытауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям области Ұлытау.
2. Комитет промышленной безопасности
Сноска. Раздел 2 исключен постановлением Правительства РК от 14.10.202 № 847.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства
Сноска. Заголовок- в редакции постановления Правительства РК от 07.02.2022 № 55.
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 13.05.2021 № 315; от 11.07.2022 № 471; от 17.11.2022 № 915; от 13.02.2023 № 122; от 29.08.2023 № 727; от 14.10.202 № 847; от 21.11.2024 № 983; от 24.10.2025 № 896; от 18.08.2026 № 736.
1. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 28237 имени Бауыржан Момышұлы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
2. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 68303 имени Касыма Кайсенова Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 52859 имени Мартбека Мамраева Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".

3-1. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Көкіұлы Есет батыр атындағы 20982 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
3-2. "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 55209 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
4. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Мәлік Ғабдуллин атындағы Азаматтық қорғау академиясы.
5. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы).
6. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің "Барыс" республикалық құтқару қызметі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Астана қаласы).
7-1. – 43-тармақтар алып тасталды - ҚР Үкіметінің 14.10.2024 № 847 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 қазандағы
№ 701 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы № 659 қаулысына:
көрсетілген қаулымен бекітілген иелік ету және пайдалану құқығы салалық министрліктерге, өзге де мемлекеттік органдарға берілетін республикалық меншік ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттік пакеттерінің және қатысудың мемлекеттік үлестерінің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитетіне" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 266-7, 266-8, 266-9, 266-11, 266-13, 266-14, 266-15, 266-16, 266-17, 266-18, 266-20, 266-21, 266-21-1, 266-22, 266-23 және 266-24- жолдар алып тасталсын;
"Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне" деген бөлім мынадай тармақтармен толықтырылсын:
"295-7. "Өрт сөндіруші" АҚ.
295-8. "Қазавиақұтқару" АҚ.
295-9. "Азаматтық қорғау саласындағы ұлттық ғылыми зерттеулер, даярлау және оқыту орталығы" АҚ.
295-10. "Қызылорда теміржол ауруханасы" ЖШС.".
2. "Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажеттi көмек көрсететiн мамандандырылған қызметтердiң тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 14 мамырдағы № 450 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., № 19, 198-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажетті көмек көрсететін мамандандырылған қызметтердің тізбесі осы өзгерістер мен толықтыруларға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

3-1. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 20982 имени Есет батыр Көкіұлы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
3-2. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 55209 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
4. Академия гражданской защиты имени Малика Габдуллина Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Казселезащита Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы).
6. Республиканское государственное учреждение "Республиканская служба спасения "Барыс" Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
7. Центр медицины катастроф Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Астана).
Пункты 7-1. - 43. исключены постановлением Правительства РК от 14.10.202 № 847.
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2020 года № 701
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
1. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года № 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 266-7, 266-8, 266-9, 266-11, 266-13, 266-14, 266-15, 266-16, 266-17, 266-18, 266-20, 266-21, 266-21-1, 266-22, 266-23 и 266-24, исключить;
раздел "Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан" дополнить пунктами следующего содержания:
"295-7. АО "Өрт сөндіруші".
295-8. АО "Казавиаспас".
295-9. АО "Национальный центр научных исследований, подготовки и обучения в сфере гражданской защиты".
295-10. "Кызылординская железнодорожная больница".
2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2003 года № 450 "Об утверждении Перечня специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 19, ст.198):
Перечень специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящим изменениям и дополнениям.

3. "Төтенше жағдай енгізiлген жерде халықаралық iзгілік көмектi бөлу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 наурыздағы № 271 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., № 11, 145-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Төтенше жағдай енгiзiлген жерде халықаралық iзгілік көмектi бөлу ережесiнде:
2-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң 2017 жылғы 27 наурыздағы № 38-ө өкiмiмен құрылған Қазақстан Республикасының халықаралық iзгілік көмек мәселелерi жөнiндегi комиссиясы (бұдан әрi – Комиссия) өзiне жүктелген функцияларға сәйкес халықаралық iзгілік көмектi пайдалану мәселелерiн шешедi.";
3-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) халықаралық iзгiлiк көмектi Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің өкiлдерiмен өзара iс-қимыл жасай отырып бөлудi;".
4. "Әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері төнген немесе туындаған, сондай-ақ төтенше жағдай енгізілген кезде үкіметтік және президенттік байланысты, шұғыл қызметтердің желілері мен байланыс құралдарын қоспағанда, уәкілетті органмен өзара іс-қимылда байланыс желілері мен құралдарын басымдықпен пайдалануға, сондай-ақ олардың қызметін тоқтата тұруға құқығы бар мемлекеттік органдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 13 сәуірдегі № 347 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 15, 187-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдай қатері төнген немесе туындаған, сондай-ақ төтенше жағдай енгізілген кезде үкіметтік және президенттік байланысты, шұғыл қызметтердің желілері мен байланыс құралдарын қоспағанда, уәкілетті органмен өзара іс-қимылда байланыс желілері мен құралдарын басымдықпен пайдалануға, сондай-ақ олардың қызметін тоқтата тұруға құқығы бар мемлекеттік органдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы 5-тармақпен толықтырылсын:
"5. Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі.".
5. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 22 маусымдағы № 607 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., № 25, 311-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi туралы ережеде:
1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi (бұдан әрi – Министрлiк) Қазақстан Республикасы iшкi iстер органдарының жүйесiне басшылық етудi, сондай-ақ заңнамада көзделген шекте қылмысқа қарсы күрес, қоғамдық тәртiптi сақтау және қоғамдық қауiпсiздiктi қамтамасыз ету саласындағы салааралық үйлестiрудi жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органы болып табылады.

3. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2004 года № 271 "Об утверждении Правил распределения международной гуманитарной помощи в местности, где введено чрезвычайное положение" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 11, ст. 145):
в Правилах распределения международной гуманитарной помощи в местности, где введено чрезвычайное положение, утвержденных указанным постановлением:
абзац третий пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Комиссия по вопросам международной гуманитарной помощи Республики Казахстан (далее – Комиссия), созданная распоряжением Премьер-Министра Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 38-р, решает вопросы использования международной гуманитарной помощи в соответствии с возложенными на нее функциями.";
подпункт 2) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"2) распределение международной гуманитарной помощи во взаимодействии с представителями Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан;".
4. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года № 347 "Об утверждении перечня государственных органов, которые во взаимодействии с уполномоченным органом имеют право на приоритетное использование, а также приостановление деятельности сетей и средств связи, за исключением правительственной и президентской связи, сетей и средств связи экстренных служб при угрозе или возникновении чрезвычайной ситуации социального, природного и техногенного характера, а также введении чрезвычайного положения" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 15, ст.187):
перечень государственных органов, которые во взаимодействии с уполномоченным органом имеют право на приоритетное использование, а также приостановление деятельности сетей и средств связи, за исключением правительственной и президентской связи, сетей и средств связи экстренных служб при угрозе или возникновении чрезвычайной ситуации социального, природного и техногенного характера, а также введении чрезвычайного положения, утвержденный указанным постановлением:
дополнить пунктом 5 следующего содержания:
"5. Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.".
5. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 июня 2005 года № 607 "Вопросы Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 25, ст. 311):
в Положении о Министерстве внутренних дел Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Министерство внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство) является центральным исполнительным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство системой органов внутренних дел Республики Казахстан, а также в пределах, предусмотренных законодательством, межотраслевую координацию в сфере борьбы с преступностью, охраны общественного порядка и обеспечения общественной безопасности.

2. Министрліктің облыстарда, республикалық маңызы бар қалаларда, астанада, аудандарда, қалаларда, қалалардағы аудандарда және көлікте аумақтық органдары, сондай-ақ мынадай ведомстволары бар:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы;
2) Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті;
3) Әкімшілік полиция комитеті;
4) Көші-қон қызметі комитеті.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Министрліктің миссиясы – адам мен азаматтың өмірін, денсаулығын, құқықтары мен бостандықтарын, қоғам мен мемлекеттің мүдделерін құқыққа қарсы қол сұғушылықтардан қорғау.";
15-тармақтың 5) тармақшасы алып тасталсын;
16-тармақта:
орталық аппараттың функцияларындағы 95-1), 95-2), 95-5), 95-6), 95-7), 95-8), 95-9), 95-10), 95-11), 95-12), 95-13), 95-14), 95-15), 95-16), 95-17), 95-18), 95-19), 95-20), 95-21), 95-22), 95-23), 95-24), 95-25), 95-26), 95-27), 95-28), 95-29), 95-30), 95-31), 95-32), 95-33), 95-34), 95-35), 95-36), 95-37), 95-38), 95-39) және 95-40) тармақшалар алып тасталсын;
ведомстволардың функцияларындағы 84-1), 84-2), 84-4), 84-5), 84-6), 84-7), 84-8), 84-9), 84-10), 84-11), 84-12), 84-13), 84-14), 84-15), 84-16) және 84-17) тармақшалар алып тасталсын;
Министрліктің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
3-бөлім алып тасталсын;
Министрлiктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық органдардың және оның ведомстволарының тiзбесiнде:
3-бөлім алып тасталсын;
Министрлiктің қарамағындағы мемлекеттік мекемелер – аумақтық органдардың және оның ведомстволарының тiзбесiнде:
3-бөлімде:
41, 42 және 43-тармақтар алып тасталсын;
4-бөлім алып тасталсын.
6. "Қазақстан Республикасында терроризмге қарсы іс-қимыл саласындағы қызметті ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 22 желтоқсандағы № 1404 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2011 ж., № 6, 80-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында терроризмге қарсы іс-қимыл саласындағы қызметті ұйымдастыру қағидасында:
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Терроризм актісінің зардаптарын барынша азайту және (немесе) жою үшін мемлекеттік және мемлекеттік емес өртке қарсы және мамандандырылған өртке қарсы бөлімдер, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің жедел құтқару бөлімшелері, ерікті құтқару құралымдары, әуе, су немесе теміржол көліктерінің тиісті бөлімшелері, сондай-ақ жергілікті атқарушы органдардың жедел ден қою жасақтары қалалық (аудандық) коммуналдық қызметтердің авариялық-техникалық командаларымен бірлесіп тартылады.".
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 03.06.2022 № 361 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

2. Министерство имеет территориальные органы в областях, городах республиканского значения, столице, районах, городах, районах в городах и на транспорте, а также ведомства:
1) Главное командование Национальной гвардии Республики Казахстан;
2) Комитет уголовно-исполнительной системы;
3) Комитет административной полиции;
4) Комитет миграционной службы.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Миссия Министерства – защита жизни, здоровья, прав и свобод человека и гражданина, интересов общества и государства от противоправных посягательств.";
подпункт 5) пункта 15 исключить;
в пункте 16:
в функциях центрального аппарата подпункты 95-1), 95-2), 95-5), 95-6), 95-7), 95-8), 95-9), 95-10), 95-11), 95-12), 95-13), 95-14), 95-15), 95-16), 95-17), 95-18), 95-19), 95-20), 95-21), 95-22), 95-23), 95-24), 95-25), 95-26), 95-27), 95-28), 95-29), 95-30), 95-31), 95-32), 95-33), 95-34), 95-35), 95-36), 95-37), 95-38), 95-39) и 95-40) исключить;
в функциях ведомств подпункты 84-1), 84-2), 84-4), 84-5), 84-6), 84-7), 84-8), 84-9), 84-10), 84-11), 84-12), 84-13), 84-14), 84-15), 84-16) и 84-17) исключить;
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства:
раздел 3 исключить;
в перечне государственных учреждений – территориальных органов, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
раздел 3 исключить;
в перечне государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства и его ведомств:
в разделе 3:
пункты 41, 42 и 43 исключить;
раздел 4 исключить.
6. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 22 декабря 2010 года № 1404 "Об утверждении Правил организации деятельности в сфере противодействия терроризму в Республике Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2011 г., № 6, ст. 80):
в Правилах организации деятельности в сфере противодействия терроризму в Республике Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Для минимизации и (или) ликвидации последствий акта (актов) терроризма привлекаются государственные и негосударственные пожарные и специализированные пожарные части, оперативно-спасательные подразделения Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан, добровольные спасательные формирования, соответствующие подразделения воздушного, водного или железнодорожного транспорта, а также отряды экстренного реагирования местных исполнительных органов совместно с аварийно-техническими командами городских (районных) коммунальных служб.".
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 03.06.2022 № 361 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

8. "Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 мамырдағы № 620 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2012 ж., № 49, 675-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының азаматтарын әскери қызметке шақыруды ұйымдастыру мен жүргізу қағидаларында:
16-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) ауыл шаруашылығын механикаландыру және электрлендіру факультеттерін бітірген әскерге шақырылушылар танк, авиация, зениттік-зымыран бөлімдеріне және азаматтық қорғаныс әскери бөлімдеріне, Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланына жіберіледі;".
9. "Әскери қызметін өткеру кезеңінде әскери қызметші немесе әскери жиындарға шақырылған әскери міндетті қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда, оған мүгедектік белгіленген кезде немесе ол әскери қызмет міндеттерін орындауға байланысты мертіккен жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 27 тамыздағы № 868 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2013 ж., № 50, 708-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Әскери қызметін өткеру кезеңінде әскери қызметші немесе әскери жиындарға шақырылған әскери міндетті қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда, оған мүгедектік белгіленген кезде немесе ол әскери қызмет міндеттерін орындауға байланысты мертіккен жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидаларында:
2-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасының Ұлттық ұланында, әскери-тергеу органдарында әскери қызметте тұратын немесе әскери қызмет өткерген әскери қызметшілерге – Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі;";
6) тармақшадағы "Бас прокуратурасы жүзеге асырады." деген сөздер "Бас прокуратурасы;" деген сөздермен ауыстырылып, мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) азаматтық қорғау саласындағы уәкілетті органның азаматтық қорғаныс басқару органдары мен әскери бөлімдерінде әскери қызметте тұратын немесе әскери қызмет өткерген әскери қызметшілерге – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі жүзеге асырады.".
10. "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2014 ж., № 59-60, 555-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережеде:
1-тармақтың 7) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"7) жұмылдыру даярлығы және жұмылдыру салаларындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік атқарушы органы болып табылады.";

8. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2012 года № 620 "Об утверждении Правил организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу" (САПП Республики Казахстан, 2012 г., № 49, ст. 675):
в Правилах организации и проведения призыва граждан Республики Казахстан на воинскую службу, утвержденных указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 16 изложить в следующей редакции:
"7) призывники, окончившие факультеты механизации и электрификации сельского хозяйства, направляются в танковые, авиационные, зенитно-ракетные части и воинские части гражданской обороны уполномоченного органа в сфере гражданской защиты, Национальную гвардию Республики Казахстан;".
9. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2013 года № 868 "Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) военнослужащего в период прохождения им воинской службы или военнообязанного, призванного на воинские сборы, при установлении ему инвалидности или в случае получения им увечья, связанного с исполнением обязанностей воинской службы" (САПП Республики Казахстан, 2013 г., № 50, ст. 708):
в Правилах выплаты единовременной компенсации в случае гибели (смерти) военнослужащего в период прохождения им воинской службы или военнообязанного, призванного на воинские сборы, при установлении ему инвалидности или в случае получения им увечья, связанного с исполнением обязанностей воинской службы, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 2:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) Министерством внутренних дел Республики Казахстан – военнослужащим, состоящим на воинской службе или проходившим воинскую службу в Национальной гвардии Республики Казахстан, военно-следственных органах;";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) Министерством по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан – военнослужащим, состоящим на воинской службе или проходившим воинскую службу в органах управления и воинских частях гражданской обороны уполномоченного органа в сфере гражданской защиты.".
10. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2014 г., № 59-60, ст. 555):
в Положении о Министерстве национальной экономики Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
подпункт 7) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"7) мобилизационной подготовки и мобилизации.";

2-тармақтың 6) тармақшасы алып тасталсын;
15-тармақтың 38-4) тармақшасы алып тасталсын;
16-тармақтың 339-84), 339-85), 339-86), 339-87), 339-88), 339-89), 339-90) және 339-91) тармақшалары алып тасталсын;
17- тармақтың 266-73), 266-74), 266-75), 266-76), 266-77), 266-78), 266-79), 266-80), 266-81), 266-82), 266-83), 266-84), 266-85), 266-86), 266-87), 266-88), 266-89), 266-90), 266-91) және 266-92) тармақшалары алып тасталсын;
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік материалдық резервтер комитеті қарамағындағы ұйымдардың тізбесі алып тасталсын.
11. "Босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметті лицензиялаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 1059 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2015 ж., № 70-71, 531-құжат):
1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі босатылатын оқ-дәрілерді, қару-жарақтарды, әскери техниканы, арнайы құралдарды жою (құрту, кәдеге жарату, көму) және өңдеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беруді өтініш берушінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкестігі бөлігінде келісетін мемлекеттік орган болып айқындалсын.".
12. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.10.2023 № 862 қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен
толықтыруларға
қосымша
Қазақстан Республикасының аумағында апатқа ұшыраған туристерге қажетті көмек көрсететін мамандырылған қызметтердің тізбесі
Р/с
Атауы
Орналасқан жері
Тиесілігі
1
2
3
4
1.
"Республикалық жедел-құтқару жасағы" мемлекеттік мекемесі
Алматы қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
2.
"Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Нұр-Сұлтан қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
3.
"Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Өскемен қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
4.
"Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Қостанай қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
5.
"Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Атырау қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
6.
"Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Қызылорда қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
7.
"Алматы қаласының құтқару қызметі" Алматы қаласы әкімі аппаратының шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
Алматы қаласы
Алматы қаласының әкімі аппараты
8.
"Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Ақтөбе қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
9.
"Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Талдықорған қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
10.
"Ақмола облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Көкшетау қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
11.
"Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық- құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Тараз қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
12.
"Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Орал қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
13.
"Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
14.
"Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Ақтау қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
15.
"Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Павлодар қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
16.
"Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі" мемлекеттік мекемесі
Петропавл қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
17.
"Шымкент қаласы төтенше жағдайлар департаментінің
Шымкент қаласы
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 қазандағы
№ 701 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің қарамағындағы атауы өзгертілетін мемлекеттік мекемелер – аумақтық бөлімшелер мен мемлекеттік мекемелердің тізбесі

подпункт 6) пункта 2 исключить;
подпункт 38-4) пункта 15 исключить;
подпункты 339-84), 339-85), 339-86), 339-87), 339-88), 339-89), 339-90) и 339-91) пункта 16 исключить;
подпункты 266-73), 266-74), 266-75), 266-76), 266-77), 266-78), 266-79), 266-80), 266-81), 266-82), 266-83), 266-84), 266-85), 266-86), 266-87), 266-88), 266-89), 266-90), 266-91)266-91) и 266-92) пункта 17 исключить;
перечень организаций, находящихся в ведении Комитета по государственным материальным резервам Министерства национальной экономики Республики Казахстан, исключить.
11. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 1059 "О некоторых вопросах лицензирования деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств" (САПП Республики Казахстан, 2015 г., № 70-71, ст. 531):
подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан государственным органом, согласующим выдачу лицензии на осуществление деятельности по ликвидации (уничтожению, утилизации, захоронению) и переработке высвобождаемых боеприпасов, вооружений, военной техники, специальных средств, в части соответствия заявителя требованиям законодательства Республики Казахстан.".
12. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.10.2023 № 862.
Приложение
к изменениям и дополнениям,
которые вносятся в некоторые
решения Правительства
Республики Казахстан
Перечень специализированных служб, оказывающих необходимую помощь туристам, терпящим бедствие на территории Республики Казахстан
№ п/п Наименование Дислокация Принадлежность
1 2 3 4
1.
Государственное учреждение "Республиканский оперативно-спасательный отряд"
город Алматы
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
2.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана"
город Нур-Султан
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
3.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области"
город Усть-Каменогорск
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
4.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области"
город Костанай
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
5.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области"
город Атырау
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
6.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области"
город Кызылорда
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
7.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Служба спасения города Алматы" аппарата акима города Алматы
город Алматы
Аппарат акима города Алматы
8.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области"
город Актобе
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
9.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области"
город Талдыкорган
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
10.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области"
город Кокшетау
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
11.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области"
город Тараз
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
12.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области"
город Уральск
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
13.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области"
город Караганда
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
14.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области"
город Актау
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
15.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области"
город Павлодар
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
16.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области"
город Петропавловск
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
17.
Государственное учреждение "Служба пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента"
город Шымкент
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2020 года № 701
Перечень переименовываемых государственных учреждений – территориальных подразделений и государственных учреждений, находящихся в ведении Министерства внутренних дел Республики Казахстан и Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан

1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті.
4. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті.
5. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
6. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті.
7. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті.
8. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті.
9. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті.
10. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті.

1. Департамент по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
2. Департамент по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
3. Департамент по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
4. Департамент по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
5. Департамент по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
6. Департамент по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
7. Департамент по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
8. Департамент по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
9. Департамент по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
10. Департамент по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

11. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті.
12. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті –Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
13. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
14. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті.
15. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласының төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласының төтенше жағдайлар департаменті.
16. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті.
17. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шымкент қаласының Төтенше жағдайлар департаменті – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті.
18. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаменті "Алматы" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Алматы" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы.
19. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаменті "Байқоңыр" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Байқоңыр" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы.

11. Департамент по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
12. Департамент по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
13. Департамент по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
14. Департамент по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
15. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
16. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
17. Департамент по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Департамент по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
18. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям района "Алматы" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
19. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям района "Байқоңыр" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

20. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаменті "Есіл" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Есіл" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы.
21. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаменті "Сарыарқа" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің "Сарыарқа" ауданы төтенше жағдайлар басқармасы.
22. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Көкшетау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы төтенше жағдайлар департаментінің Көкшетау қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
23. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Степногор қаласы төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаментінің Степногор қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
24. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақтөбе қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің Ақтөбе қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
25. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Талдықорған қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің Талдықорған қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
26. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Атырау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің Атырау қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.

20. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям района "Есиль" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
21. Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям района "Сарыарка" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
22. Управление по чрезвычайным ситуациям города Кокшетау Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Кокшетау Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
23. Управление по чрезвычайным ситуациям города Степногорска Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Степногорска Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
24. Управление по чрезвычайным ситуациям города Актобе Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Актобе Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
25. Управление по чрезвычайным ситуациям города Талдыкоргана Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Талдыкоргана Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
26. Управление по чрезвычайным ситуациям города Атырау Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Атырау Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

27. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Орал қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Орал қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
28. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тараз қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің Тараз қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
29. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Балқаш қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің Балқаш қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
30. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жезқазған қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің Жезқазған қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
31. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарағанды қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің Қарағанды қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
32. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Теміртау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің Теміртау қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
33. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қостанай қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің Қостанай қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.

27. Управление по чрезвычайным ситуациям города Уральска Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Уральска Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
28. Управление по чрезвычайным ситуациям города Тараза Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Тараза Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
29. Управление по чрезвычайным ситуациям города Балхаша Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Балхаша Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
30. Управление по чрезвычайным ситуациям города Жезказгана Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Жезказгана Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
31. Управление по чрезвычайным ситуациям города Караганды Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Караганды Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
32. Управление по чрезвычайным ситуациям города Темиртау Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Темиртау Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
33. Управление по чрезвычайным ситуациям города Костаная Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Костаная Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

34. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Рудный қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің Рудный қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
35. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қызылорда қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің Қызылорда қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
36. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақтау қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің Ақтау қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
37. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Екібастұз қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің Екібастұз қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
38. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Павлодар қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің Павлодар қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
39. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Петропавл қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Петропавл қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
40. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысы Төтенше жағдайлар департаменті Сайрам ауданы Төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Сайрам ауданы төтенше жағдайлар басқармасы.

34. Управление по чрезвычайным ситуациям города Рудного Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Рудного Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
35. Управление по чрезвычайным ситуациям города Кызылорды Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Кызылорды Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
36. Управление по чрезвычайным ситуациям города Актау Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Актау Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
37. Управление по чрезвычайным ситуациям города Экибастуза Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Экибастуза Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
38. Управление по чрезвычайным ситуациям города Павлодара Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Павлодара Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
39. Управление по чрезвычайным ситуациям города Петропавловска Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Петропавловска Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
40. Управление по чрезвычайным ситуациям Сайрамского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Сайрамского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

41. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Түркістан қаласының Төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Түркістан қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
42. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Алтай ауданы төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Алтай ауданы төтенше жағдайлар басқармасы.
43. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Өскемен қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Өскемен қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
44. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Риддер қаласының төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Риддер қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
45. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Семей қаласының Төтенше жағдайлар басқармасы – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің Семей қаласы төтенше жағдайлар басқармасы.
46. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Алатау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Алатау ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
47. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Алмалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Алмалы ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.

41. Управление по чрезвычайным ситуациям города Туркестана Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Туркестана Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
42. Управление по чрезвычайным ситуациям района Алтай Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям района Алтай Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
43. Управление по чрезвычайным ситуациям города Усть-Каменогорска Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Усть-Каменогорска Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
44. Управление по чрезвычайным ситуациям города Риддера Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Риддера Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
45. Управление по чрезвычайным ситуациям города Семей Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям города Семей Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
46. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алатауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Алатауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
47. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алмалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Алмалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

48. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Әуезов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Әуезов ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
49. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Бостандық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Бостандық ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
50. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Жетісу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Жетісу ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
51. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Наурызбай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Наурызбай ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
52. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Медеу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Медеу ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
53. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Түрксіб ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласының төтенше жағдайлар департаменті Түрксіб ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
54. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шымкент қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.

48. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ауэзовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Ауэзовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
49. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бостандыкского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Бостандыкского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
50. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жетысуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Жетысуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
51. Отдел по чрезвычайным ситуациям Наурызбайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Наурызбайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
52. Отдел по чрезвычайным ситуациям Медеуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Медеуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
53. Отдел по чрезвычайным ситуациям Турксибского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Турксибского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
54. Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

55. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шымкент қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Әл-Фараби ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті Әл-Фараби ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
56. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шымкент қаласының Төтенше жағдайлар департаменті Еңбекші ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті Еңбекші ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
57. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шымкент қаласының Төтенше жағдайлар департаменті "Қаратау" ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласының төтенше жағдайлар департаменті "Қаратау" ауданының төтенше жағдайлар басқармасы.
58. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақкөл ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақкөл ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
59. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Аршалы ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Аршалы ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
60. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Астрахан ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Астрахан ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
61. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Атбасар ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Атбасар ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.

55. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аль-Фарабийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Аль-Фарабийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
56. Отдел по чрезвычайным ситуациям Енбекшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям Енбекшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
57. Отдел по чрезвычайным ситуациям района "Каратау" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Управление по чрезвычайным ситуациям района "Каратау" Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
58. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
59. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аршалынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аршалынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
60. Отдел по чрезвычайным ситуациям Астраханского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Астраханского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
61. Отдел по чрезвычайным ситуациям Атбасарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Атбасарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

62. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бұланды ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Бұланды ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
63. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Егіндікөл ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Егіндікөл ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
64. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Біржан сал ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Біржан сал ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
65. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ерейментау ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Ерейментау ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
66. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Есіл ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Есіл ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
67. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жақсы ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Жақсы ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
68. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жарқайың ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Жарқайың ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.

62. Отдел по чрезвычайным ситуациям Буландынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Буландынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
63. Отдел по чрезвычайным ситуациям Егиндыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Егиндыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
64. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Биржан сал Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Биржан сал Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
65. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ерейментауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Ерейментауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
66. Отдел по чрезвычайным ситуациям Есильского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Есильского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
67. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жаксынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жаксынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
68. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жаркаинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жаркаинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

69. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Зеренді ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Зеренді ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
70. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қорғалжын ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Қорғалжын ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
71. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сандықтау ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Сандықтау ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
72. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Целиноград ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Целиноград ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
73. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шортанды ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Шортанды ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
74. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бурабай ауданы төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысының төтенше жағдайлар департаменті Бурабай ауданы төтенше жағдайлар бөлімі.
75. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Әйтеке би ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Әйтеке би ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

69. Отдел по чрезвычайным ситуациям Зерендинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Зерендинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
70. Отдел по чрезвычайным ситуациям Коргалжынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Коргалжынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
71. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сандыктауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Сандыктауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
72. Отдел по чрезвычайным ситуациям Целиноградского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Целиноградского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
73. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шортандинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шортандинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
74. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бурабайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бурабайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
75. Отдел по чрезвычайным ситуациям Айтекебийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Айтекебийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

76. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Алға ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Алға ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
77. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Байғанин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Байғанин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
78. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ырғыз ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Ырғыз ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
79. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарғалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарғалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
80. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мәртөк ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Мәртөк ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
81. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мұғалжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Мұғалжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
82. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Темір ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Темір ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

76. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алгинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Алгинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
77. Отдел по чрезвычайным ситуациям Байганинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан Отдел по чрезвычайным ситуациям Байганинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
78. Отдел по чрезвычайным ситуациям Иргизского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Иргизского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
79. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каргалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Каргалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
80. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мартукского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мартукского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
81. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мугалжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мугалжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
82. Отдел по чрезвычайным ситуациям Темирского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Темирского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

83. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ойыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Ойыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
84. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қобда ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Қобда ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
85. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Хромтау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Хромтау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
86. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шалқар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысының төтенше жағдайлар департаменті Шалқар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
87. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақсу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақсу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
88. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Алакөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Алакөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
89. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Балқаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Балқаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

83. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уилского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Уилского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
84. Отдел по чрезвычайным ситуациям Хобдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Хобдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
85. Отдел по чрезвычайным ситуациям Хромтауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Хромтауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
86. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шалкарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шалкарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
87. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аксуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аксуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
88. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алакольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Алакольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
89. Отдел по чрезвычайным ситуациям Балхашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Балхашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

90. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Еңбекшіқазақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Еңбекшіқазақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
91. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ескелді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Ескелді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
92. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
93. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Іле ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Іле ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
94. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қапшағай қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Қапшағай қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
95. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарасай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарасай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
96. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қаратал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Қаратал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

90. Отдел по чрезвычайным ситуациям Енбикшиказахского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Енбикшиказахского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
91. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ескельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Ескельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
92. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
93. Отдел по чрезвычайным ситуациям Илийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Илийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
94. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Капшагая Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Капшагая Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
95. Отдел по чрезвычайным ситуациям Карасайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Карасайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
96. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каратальского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Каратальского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

97. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Кеген ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Кеген ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
98. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Кербұлақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Кербұлақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
99. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Көксу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Көксу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
100. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Панфилов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Панфилов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
101. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Райымбек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Райымбек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
102. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сарқан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарқан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
103. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Талғар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Талғар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

97. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кегенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кегенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
98. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кербулакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кербулакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
99. Отдел по чрезвычайным ситуациям Коксуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Коксуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
100. Отдел по чрезвычайным ситуациям Панфиловского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Панфиловского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
101. Отдел по чрезвычайным ситуациям Раимбекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Раимбекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
102. Отдел по чрезвычайным ситуациям Саркандского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Саркандского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
103. Отдел по чрезвычайным ситуациям Талгарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Талгарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

104. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Текелі қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Текелі қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
105. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ұйғыр ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұйғыр ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
106. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жылыой ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Жылыой ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
107. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Индер ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Индер ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
108. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Исатай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Исатай ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі.
109. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қызылқоға ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Қызылқоға ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
110. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Құрманғазы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Құрманғазы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

104. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Текели Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Текели Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
105. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уйгурского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Уйгурского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
106. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жылыойского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жылыойского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
107. Отдел по чрезвычайным ситуациям Индерского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Индерского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
108. Отдел по чрезвычайным ситуациям Исатайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Исатайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
109. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кызылкогинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кызылкогинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
110. Отдел по чрезвычайным ситуациям Курмангазинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Курмангазинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

111. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мақат ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Мақат ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
112. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Махамбет ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысының төтенше жағдайлар департаменті Махамбет ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
113. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақжайық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақжайық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
114. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бөкей ордасы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бөкей ордасы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
115. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бөрлі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бөрлі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
116. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жаңақала ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңақала ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
117. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жәнібек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жәнібек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

111. Отдел по чрезвычайным ситуациям Макатского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Макатского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
112. Отдел по чрезвычайным ситуациям Махамбетского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Махамбетского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
113. Отдел по чрезвычайным ситуациям Акжаикского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Акжаикского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
114. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бокейординского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бокейординского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
115. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бурлинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бурлинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
116. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жангалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жангалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
117. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанибекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанибекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

118. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бәйтерек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бәйтерек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
119. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Казталов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Казталов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
120. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қаратөбе ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Қаратөбе ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
121. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сырым ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Сырым ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
122. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тасқала ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тасқала ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
123. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Теректі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Теректі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
124. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шыңғырлау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шыңғырлау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

118. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Бәйтерек Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Бәйтерек Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
119. Отдел по чрезвычайным ситуациям Казталовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Казталовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
120. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каратобинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Каратобинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
121. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сырымского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Сырымского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
122. Отдел по чрезвычайным ситуациям Таскалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Таскалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
123. Отдел по чрезвычайным ситуациям Теректинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Теректинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
124. Отдел по чрезвычайным ситуациям Чингирлауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Чингирлауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

125. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Байзақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Байзақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
126. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
127. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жуалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Жуалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
128. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қордай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Қордай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
129. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Меркі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Меркі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
130. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мойынқұм ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Мойынқұм ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
131. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сарысу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарысу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

125. Отдел по чрезвычайным ситуациям Байзакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Байзакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
126. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
127. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жуалынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жуалынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
128. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кордайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кордайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
129. Отдел по чрезвычайным ситуациям Меркенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Меркенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
130. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мойынкумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мойынкумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
131. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарысуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарысуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

132. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Талас ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Талас ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
133. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тұрар Рысқұлов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Тұрар Рысқұлов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
134. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысының төтенше жағдайлар департаменті Шу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
135. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
136. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақтоғай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақтоғай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
137. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бұқар Жырау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Бұқар жырау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
138. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жаңаарқа ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңаарқа ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

132. Отдел по чрезвычайным ситуациям Таласского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Таласского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
133. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Турара Рыскулова Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Турара Рыскулова Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
134. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шуйского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шуйского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
135. Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
136. Отдел по чрезвычайным ситуациям Актогайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Актогайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
137. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бухар-Жырауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бухар-Жырауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
138. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанааркинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанааркинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

139. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қаражал қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Қаражал қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
140. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарқаралы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарқаралы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
141. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Нұра ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Нұра ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
142. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Осакаров ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Осакаров ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
143. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Приозерск қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Приозерск қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
144. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Саран қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Саран қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
145. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сәтбаев қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Сәтбаев қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.

139. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Каражала Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Каражала Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
140. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каркаралинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Каркаралинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
141. Отдел по чрезвычайным ситуациям Нуринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Нуринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
142. Отдел по чрезвычайным ситуациям Осакаровского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Осакаровского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
143. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Приозерска Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Приозерска Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
144. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Сарани Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Сарани Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
145. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Сатпаева Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Сатпаева Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

146. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ұлытау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұлытау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
147. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шахтинск қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Шахтинск қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
148. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шет ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысының төтенше жағдайлар департаменті Шет ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
149. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Алтынсарин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Алтынсарин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
150. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Амангелді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Амангелді ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
151. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Әулиекөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Әулиекөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
152. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Денисов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Денисов ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі.

146. Отдел по чрезвычайным ситуациям Улытауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Улытауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
147. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Шахтинска Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Шахтинска Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
148. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шетского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шетского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
149. Отдел по чрезвычайным ситуациям Алтынсаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Алтынсаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
150. Отдел по чрезвычайным ситуациям Амангельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Амангельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
151. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аулиекольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аулиекольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
152. Отдел по чрезвычайным ситуациям Денисовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Денисовского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

153. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жангелдин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Жангелдин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
154. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жітіқара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Жітіқара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
155. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қамысты ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қамысты ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
156. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарабалық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарабалық ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
157. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарасу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарасу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
158. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қостанай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Қостанай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
159. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Лисаков қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Лисаков қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.

153. Отдел по чрезвычайным ситуациям Джангельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Джангельдинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
154. Отдел по чрезвычайным ситуациям Житикаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Житикаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
155. Отдел по чрезвычайным ситуациям Камыстинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Камыстинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
156. Отдел по чрезвычайным ситуациям Карабалыкского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Карабалыкского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
157. Отдел по чрезвычайным ситуациям Карасуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Карасуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
158. Отдел по чрезвычайным ситуациям Костанайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Костанайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
159. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Лисаковска Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Лисаковска Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

160. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Меңдіқара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Меңдіқара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
161. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Науырзым ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Науырзым ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
162. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Арқалық қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Арқалық қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
163. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сарыкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарыкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
164. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бейімбет Майлин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Бейімбет Майлин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
165. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ұзынкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұзынкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
166. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысының Төтенше жағдайлар Департаменті Федоров ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысының төтенше жағдайлар департаменті Федоров ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

160. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мендыгаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мендыгаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
161. Отдел по чрезвычайным ситуациям Наурзумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Наурзумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
162. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аркалыка Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аркалыка Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
163. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарыкольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
164. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Беимбета Майлина Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Беимбета Майлина Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
165. Отдел по чрезвычайным ситуациям Узункольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Узункольского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
166. Отдел по чрезвычайным ситуациям Федоровского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Федоровского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

167. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Арал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Арал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
168. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жалағаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Жалағаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
169. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жаңақорған ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңақорған ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
170. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қазалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Қазалы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
171. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қармақшы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Қармақшы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
172. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сырдария ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Сырдария ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
173. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шиелі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысының төтенше жағдайлар департаменті Шиелі ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

167. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аральского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аральского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
168. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жалагашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жалагашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
169. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанакорганского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жанакорганского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
170. Отдел по чрезвычайным ситуациям Казалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Казалинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
171. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кармакшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кармакшинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
172. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сырдарьинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Сырдарьинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
173. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шиелийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шиелийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

174. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бейнеу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Бейнеу ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
175. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жаңаөзен қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Жаңаөзен қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
176. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қарақия ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Қарақия ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
177. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Маңғыстау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Маңғыстау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
178. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мұнайлы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Мұнайлы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
179. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысының Төтенше жағдайлар департаменті Түпқараған ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысының төтенше жағдайлар департаменті Түпқараған ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
180. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақсу қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақсу қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.

174. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бейнеуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бейнеуского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
175. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Жана-Озен Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Жана-Озен Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
176. Отдел по чрезвычайным ситуациям Каракиянского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Каракиянского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
177. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мангистауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мангистауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
178. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мунайлинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мунайлинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
179. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тупкараганского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Тупкараганского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
180. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аксу Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Аксу Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

181. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақтоғай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақтоғай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
182. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Баянауыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Баянауыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
183. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Железин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Железин ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
184. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ертіс ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Ертіс ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
185. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тереңкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Тереңкөл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
186. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Аққулы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Аққулы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
187. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Май ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Май ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

181. Отдел по чрезвычайным ситуациям Актогайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Актогайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
182. Отдел по чрезвычайным ситуациям Баянаульского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Баянаульского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
183. Отдел по чрезвычайным ситуациям Железинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Железинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
184. Отдел по чрезвычайным ситуациям Иртышского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Иртышского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
185. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Тереңкөл Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Тереңкөл Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
186. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Аққулы Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Аққулы Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
187. Отдел по чрезвычайным ситуациям Майского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Майского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

188. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Павлодар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Павлодар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
189. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Успен ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Успен ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
190. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шарбақты ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысының төтенше жағдайлар департаменті Шарбақты ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
191. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Айыртау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Айыртау ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
192. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ақжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ақжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
193. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Аққайың ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Аққайың ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
194. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның төтенше жағдайлар бөлімі.

188. Отдел по чрезвычайным ситуациям Павлодарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Павлодарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
189. Отдел по чрезвычайным ситуациям Успенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Успенского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
190. Отдел по чрезвычайным ситуациям Щербактинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Щербактинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
191. Отдел по чрезвычайным ситуациям Айыртауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Айыртауского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
192. Отдел по чрезвычайным ситуациям Акжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Акжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
193. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккайынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аккайынского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
194. Отдел по чрезвычайным ситуациям района имени Габита Мусрепова Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района имени Габита Мусрепова Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

195. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Есіл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Есіл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
196. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жамбыл ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
197. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қызылжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Қызылжар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
198. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мағжан Жұмабаев ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Мағжан Жұмабаев ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
199. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мамлют ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Мамлют ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
200. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тайынша ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тайынша ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
201. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тимирязев ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тимирязев ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

195. Отдел по чрезвычайным ситуациям Есильского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Есильского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
196. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жамбылского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
197. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кызылжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кызылжарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
198. Отдел по чрезвычайным ситуациям района Магжана Жумабаева Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района Магжана Жумабаева Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
199. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мамлютского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мамлютского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
200. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тайыншинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Тайыншинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
201. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тимирязевского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Тимирязевского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

202. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Уәлиханов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Уәлиханов ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
203. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шал ақын атындағы ауданның төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шал ақын атындағы ауданның төтенше жағдайлар бөлімі.
204. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Арыс ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Арыс ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
205. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бәйдібек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бәйдібек ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
206. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жетісай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жетісай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
207. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Қазығұрт ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Қазығұрт ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
208. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Келес ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Келес ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

202. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уалихановского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Уалихановского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
203. Отдел по чрезвычайным ситуациям района имени Шал акына Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям района имени Шал акына Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
204. Отдел по чрезвычайным ситуациям Арысского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Арысского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
205. Отдел по чрезвычайным ситуациям Байдибекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Байдибекского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
206. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жетысайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жетысайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
207. Отдел по чрезвычайным ситуациям Казыгуртского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Казыгуртского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
208. Отдел по чрезвычайным ситуациям Келесского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Келесского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

209. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Кентау қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Кентау қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
210. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Мақтаарал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Мақтаарал ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
211. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ордабасы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ордабасы ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
212. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Отырар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Отырар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
213. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Сарыағаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Сарыағаш ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
214. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Созақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Созақ ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
215. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Төлеби ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Төлеби ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

209. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Кентау Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Кентау Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
210. Отдел по чрезвычайным ситуациям Мактааральского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Мактааральского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
211. Отдел по чрезвычайным ситуациям Ордабасинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Ордабасинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
212. Отдел по чрезвычайным ситуациям Отрарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Отрарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
213. Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарыагашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Сарыагашского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
214. Отдел по чрезвычайным ситуациям Созакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Созакского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
215. Отдел по чрезвычайным ситуациям Толебийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Толебийского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

216. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Түлкібас ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Түлкібас ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
217. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шардара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шардара ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
218. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Абай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
219. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Аягөз ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Аягөз ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
220. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бесқарағай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бесқарағай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
221. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Бородулиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Бородулиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
222. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Глубокое ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Глубокое ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

216. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тюлькубасского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Тюлькубасского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
217. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шардаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шардаринского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
218. Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Абайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
219. Отдел по чрезвычайным ситуациям Аягозского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Аягозского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
220. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бескарагайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бескарагайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
221. Отдел по чрезвычайным ситуациям Бородулихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Бородулихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
222. Отдел по чрезвычайным ситуациям Глубоковского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Глубоковского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

223. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Жарма ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Жарма ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
224. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Зайсан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Зайсан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
225. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Катонқарағай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Катонқарағай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
226. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Көкпекті ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Көкпекті ауданының Төтенше жағдайлар бөлімі.
227. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Курчатов қаласының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Курчатов қаласының төтенше жағдайлар бөлімі.
228. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Күршім ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Күршім ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
229. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Тарбағатай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Тарбағатай ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.

223. Отдел по чрезвычайным ситуациям Жарминского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Жарминского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
224. Отдел по чрезвычайным ситуациям Зайсанского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Зайсанского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
225. Отдел по чрезвычайным ситуациям Катон-Карагайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Катон-Карагайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
226. Отдел по чрезвычайным ситуациям Кокпектинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Кокпектинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
227. Отдел по чрезвычайным ситуациям города Курчатова Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям города Курчатова Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
228. Отдел по чрезвычайным ситуациям Курчумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Курчумского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
229. Отдел по чрезвычайным ситуациям Тарбагатайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Тарбагатайского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.

230. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Ұлан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Ұлан ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
231. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Үржар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Үржар ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
232. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысының Төтенше жағдайлар департаменті Шемонаиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысының төтенше жағдайлар департаменті Шемонаиха ауданының төтенше жағдайлар бөлімі.
233. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 28237 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 28237 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
234. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 68303 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 68303 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
235. "Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының 52859 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің 52859 әскери бөлімі" республикалық мемлекеттік мекемесі.
236. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Көкшетау техникалық институты – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Көкшетау техникалық институты.
237. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Қазселденқорғау (Алматы қаласы).
238. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Республикалық жедел-құтқару жасағы (Алматы қаласы).

230. Отдел по чрезвычайным ситуациям Уланского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Уланского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
231. Отдел по чрезвычайным ситуациям Урджарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Урджарского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
232. Отдел по чрезвычайным ситуациям Шемонаихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Отдел по чрезвычайным ситуациям Шемонаихинского района Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
233. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 28237 Национальной гвардии Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Воинская часть 28237 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
234. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 68303 Национальной гвардии Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Воинская часть 68303 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
235. Республиканское государственное учреждение "Воинская часть 52859 Национальной гвардии Республики Казахстан" в республиканское государственное учреждение "Воинская часть 52859 Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан".
236. Кокшетауский технический институт Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан в Кокшетауский технический институт Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
237. Казселезащита Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы) в Казселезащита Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы).
238. Республиканский оперативно-спасательный отряд Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы) в республиканский оперативно-спасательный отряд Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы).

239. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитетінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің Апаттар медицинасы орталығы (Нұр-Сұлтан қаласы).
240. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақмола облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Көкшетау қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақмола облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Көкшетау қаласы).
241. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Ақтөбе облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтөбе қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Ақтөбе облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтөбе қаласы).
242. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Талдықорған қаласы).
243. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Атырау облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Атырау қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Атырау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Атырау қаласы).
244. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Батыс Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Орал қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Батыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Орал қаласы).
245. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Жамбыл облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Тараз қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Жамбыл облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Тараз қаласы).

239. Центр медицины катастроф Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан) в Центр медицины катастроф Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Нур-Султан).
240. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Кокшетау) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Акмолинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Кокшетау).
241. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актобе) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Актюбинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Актобе).
242. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Талдыкорган) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Алматинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Талдыкорган).
243. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Атырау) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Атырауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Атырау).
244. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Уральск) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Западно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Уральск).
245. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Тараз) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Жамбылской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Тараз).

246. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қарағанды облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қарағанды қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қарағанды облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қарағанды қаласы).
247. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қостанай облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қостанай қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қостанай облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қостанай қаласы).
248. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Қызылорда облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қызылорда қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Қызылорда облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Қызылорда қаласы).
249. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Маңғыстау облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтау қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Маңғыстау облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Ақтау қаласы).
250. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Павлодар облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Павлодар қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Павлодар облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Павлодар қаласы).
251. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Солтүстік Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Петропавл қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Петропавл қаласы).
252. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Түркістан облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Түркістан қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Түркістан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Түркістан қаласы).

246. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Караганда) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Карагандинской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Караганда).
247. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Костанай) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Костанайской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Костанай).
248. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Кызылорда) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Кызылординской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Кызылорда).
249. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Актау) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Мангистауской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Актау).
250. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Павлодар) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Павлодарской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Павлодар).
251. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Петропавловск) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Северо-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Петропавловск).
252. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Туркестан) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Туркестанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Туркестан).

253. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шығыс Қазақстан облысы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Өскемен қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шығыс Қазақстан облысы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Өскемен қаласы).
254. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Нұр-Сұлтан қаласы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Нұр-Сұлтан қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Нұр-Сұлтан қаласы).
255. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Алматы қаласы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Алматы қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Алматы қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Алматы қаласы).
256. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Төтенше жағдайлар комитеті Шымкент қаласы Төтенше жағдайлар департаментінің Өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы) – Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Шымкент қаласы төтенше жағдайлар департаментінің өрт сөндіру және авариялық-құтқару жұмыстары қызметі (Шымкент қаласы).
257. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
258. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
259. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

253. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Усть-Каменогорск) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям Восточно-Казахстанской области Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Усть-Каменогорск).
254. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Нур-Султан) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Нур-Султана Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Нур-Султан).
255. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Алматы Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Алматы).
256. Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Комитета по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Шымкент) в Службу пожаротушения и аварийно-спасательных работ Департамента по чрезвычайным ситуациям города Шымкента Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан (город Шымкент).
257. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Акмолинской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Акмолинской области".
258. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Актюбинской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Актюбинской области".
259. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Алматинской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Алматинской области".

260. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
261. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
262. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
263. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
264. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
265. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
266. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.

260. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Атырауской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Атырауской области".
261. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
262. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Жамбылской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Жамбылской области".
263. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Карагандинской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Карагандинской области".
264. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Костанайской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Костанайской области".
265. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Кызылординской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Кызылординской области".
266. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Мангистауской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Мангистауской области".

267. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
268. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
269. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Түркістан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
270. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
271. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Нұр-Сұлтан қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
272. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
273. "Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі – "Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Өнеркәсіптік қауіпсіздік комитетінің Шымкент қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 23 қазандағы
№ 701 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігіне берілетін заңды тұлғалардың, акциялардың мемлекеттік пакеттері мен қатысудың мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану құқықтарының тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 934 қаулысымен.
Ескерту. Тізбеге өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 30.12.2020 № 934; 30.03.2021 № 180; 03.09.2025 № 714 қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
Акционерлік қоғамдар

267. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Павлодарской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Павлодарской области".
268. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
269. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Туркестанской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Туркестанской области".
270. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
271. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Нур-Султану" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по городу Нур-Султану".
272. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Алматы" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по городу Алматы".
273. Республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан по городу Шымкенту" в республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета промышленной безопасности Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан по городу Шымкенту".
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 23 октября 2020 года № 701
Перечень юридических лиц, права владения и пользования государственными пакетами акций долями участия которых передаются Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Сноска. Заголовок - в редакции постановления Правительства РК от 30.12.2020 № 934.
Сноска. Перечень с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.03.2021 № 180; от 03.09.2025 № 714.
Министерству по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Сноска. Подраздел с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2020 № 934.
Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Селденкоргау Курылыс".
Акционерные общества