О внесении изменения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2014 года № 373 "Об утверждении формы квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 10 марта 2026 года № 166. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 марта 2026 года № 38133
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2014 года № 373 "Об утверждении формы квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9748) следующее изменение:
форму квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту налогового и таможенного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев
"СОГЛАСОВАНО"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр финансов
Республики Казахстан
от 10 марта 2026 года № 166
Утвержден приказом
Министра финансов
Республики Казахстан
от 22 августа 2014 года № 373
Форма
Квитанция об уплате административного штрафа в порядке сокращенного производства по делу об административном правонарушении № _______
"_____" ______________года _______________________
(дата выдачи) (место выдачи)
Сведения о лице, в отношении которого возбуждено дело:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического лица)
__________________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) _______________________________
ИИН*________________________________ БИН*_______________________
Бенефициар (орган государственных доходов): _________________________
БИН* Бенефициара ________________________________________________
Банк Бенефициара: Комитет государственного казначейства Министерства
финансов Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000
БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
Назначение платежа: административный штраф по протоколу об административном
правонарушении серии ______________________ №_____
Орган уполномоченный рассматривать дело об административном правонарушении
____________________________________________________________________
Должность, фамилия имя и отчество (при его наличии), составившего протокол
и выдавшего квитанцию_______________________________________________
Срок уплаты штрафа до "_______"______________года (включительно)
Подпись правонарушителя (представителя юридического лица)
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Корешок квитанции об уплате административного штрафа в порядке
сокращенного производства по делу об административном правонарушении № _______
"_____" ______________года _______________________
(дата выдачи) (место выдачи)
Должность, фамилия и инициалы лица, составившего протокол и выдавшего квитанцию
_____________________________________________________________________
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического лица)
_____________________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) ___________________________________
Документ, удостоверяющий личность (номер и дата государственной регистрации):
_____________________________________________________________________
(наименование документа, серия, номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН*_________________________________ БИН*__________________________
Бенефициар (орган государственных доходов):______________________________
БИН* Бенефициара _____________________________________________________
Банк Бенефициара: Комитет казначейства Министерства финансов Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000
БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
Срок уплаты штрафа до "_______" ______________года (включительно).
Основания и порядок сокращенного производства по делу об административном
правонарушении, предусмотренные статьями 810 и 811 Кодекса Республики
Казахстан об административных правонарушениях (далее – КоАП), мне разъяснены,
квитанцию получил
_____________________________________________________________________
(подпись правонарушителя)
_____________________________________________________________________
(подпись лица, составившего протокол и выдавшего квитанцию)
Квитанция об уплате административного штрафа в порядке сокращенного
производства по предписанию о необходимости уплаты штрафа № _______
"______" _______________ года (дата выдачи)
Сведения о лице, в отношении которого оформлено предписание:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического лица)
__________________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) _______________________________
ИИН*_________________________ БИН*______________________________
Бенефициар (орган государственных доходов): _________________________
БИН* Бенефициара ________________________________________________
Банк Бенефициара: Комитет государственного казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000
БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
Назначение платежа: административный штраф по предписанию о необходимости
уплаты штрафа №_______________________________________
Наименование органа, оформившего предписание ____________________
В соответствии с частью первой статьи 811 КоАП, если административное
правонарушение зафиксировано сертифицированными специальными контрольно-
измерительными техническими средствами и приборами, работающими
в автоматическом режиме, лицо имеет право оплаты штрафа в размере пятидесяти
процентов от указанной суммы штрафа в течение семи суток с момента надлежащего
доставления предписания о необходимости уплаты штрафа с квитанцией установленного образца
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
Корешок квитанции об уплате административного штрафа в порядке сокращенного
производства по предписанию о необходимости уплаты штрафа № _________
"____" ___________ года (дата выдачи)
Наименование органа, оформившего предписание ____________________
Сведения о лице, в отношении которого оформлено предписание:
Фамилия, имя и отчество (при его наличии), (наименование юридического
лица) __________________________________________________________
Место жительства (юридический адрес) ____________________________
Документ, удостоверяющий личность (номер и дата государственной регистрации):
________________________________________________________________
(наименование документа, серия, номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН*_____________________________БИН* ________________________
Бенефициар (орган государственных доходов): _______________________
БИН* Бенефициара ______________________________________________
Банк Бенефициара: Комитет государственного казначейства Министерства финансов
Республики Казахстан
ИИК* KZ24070105KSN0000000
БИК* Банка Бенефициара KKMFKZ2A
КБК*
КНП*
Сумма цифрами в размере пятидесяти процентов (прописью)
В соответствии с частью первой статьей 811 КоАП, если административное правонарушение зафиксировано сертифицированными специальными контрольно-измерительными техническими средствами и приборами, работающими в автоматическом режиме, лицо имеет право оплаты штрафа в размере пятидесяти процентов от указанной суммы штрафа в течение семи суток с момента надлежащего доставления предписания о необходимости уплаты штрафа с квитанцией установленного образца.
Согласно части второй статьи 811 КоАП в случае оплаты штрафа в размере пятидесяти процентов от указанной суммы штрафа в течение семи суток дело считается рассмотренным по существу, решение – вступившим в законную силу, а лицо – привлеченным к административной ответственности.

"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 22 тамыздағы № 373 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2026 жылғы 10 наурыздағы № 166 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 12 наурызда № 38133 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 22 тамыздағы № 373 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9748 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық және кеден заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2026 жылғы 10 наурыздағы
№ 166 Бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2014 жылғы 22 тамыздағы
№ 373 бұйрығымен бекітілген
Нысан
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек № _______
_____________жылғы "____" _______ ____________________
(берілген күні) (берілген орны)
Оған қатысты іс қозғалған адам туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)
_____________________________________________________________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)_____________________________
ЖСН*_________________________________БЖН*__________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы):________________________
Бенефициар БЖН*______________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік
қазынашылық комитеті
ЖСК* KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банктің БСК* KKMFKZ2A
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Төлем мақсаты:
№____ериялы әкімшілік кұқық бұзушылық туралы хаттама бойынша әкімшілік
айыппұл
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қарауға уәкілетті орган
_______________________________________________________________
Хаттаманы толтырған және түбіртекті берген адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
____________________________________________________________
Айыппұлды төлеу мерзімі ______ жылғы "___" _______ дейін (қоса алғанда)
Құқық бұзушының қолы (заңды тұлға өкілі)_______________________
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртектің түбірі №_______
__________ жылғы "__" ______ ______________ (берілген күні) (берілген орны)
Хаттаманы толтырған және түбіртекті берген адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
________________________________________________________
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)__________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)_____________________________
Жеке басты куәландыратын құжат (мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні):_______
(құжат атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берген)
ЖСН*____________________________БЖН*___________________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы):_____________________________
Бенефициар БЖН*__________________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Казынашылық
комитеті
ЖСК* KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банкі БСК* KKMFKZ2А
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Айыппұлды төлеу мерзімі _____ жылғы "_____"_______ дейін (қоса алғанда).
Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы 811-бабының (бұдан әрі – ӘҚБтК) 810 және 811-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қысқартылған іс жүргізудің негіздемесі мен тәртібі маған түсіндірілді, түбіртекті алдым
__________________________________________________________________
(құқық бұзушының қолы)
__________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған және түбіртекті берген адамның қолы)
Айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртек №________
_____________жылғы "____" _______ (берілген күні)
Оған қатысты іс қозғалған адам туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)___________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)____________________________
ЖСН*_____________________________БЖН* __________________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы):______________________________
Бенефициар БЖН*__________________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік
қазынашылық комитеті
ЖСК* KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банкі БСК* KKMFKZ2A
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
Төлем мақсаты:
№_________айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама бойынша әкімшілік айыппұл
Нұсқаманы ресімдеген органның атауы___________________________
ӘҚБтК 811-бабының бірінші бөлігіне сәйкес егер әкімшілік құқық бұзушылық автоматты режимде жұмыс iстейтiн сертификатталған арнайы техникалық бақылау-өлшеу құралдарымен және аспаптарымен тiркелген жағдайда, тұлға белгіленген үлгідегі түбіртекпен бірге айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқаманы тиісінше жеткізген сәттен бастап көрсетілген айыппұл сомасының елу пайызы мөлшеріндегі айыппұлды жеті тәулік ішінде төлеу құқығы бар.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқама бойынша қысқартылған іс жүргізу тәртібінде әкімшілік айыппұл төлеу туралы түбіртектің түбірі №_______
_____________жылғы "____" _______ (берілген күні)
Нұсқаманы ресімдеген органның атауы____________________________
Оған қатысты іс ресімделген адам туралы мәліметтер:
Тегі, аты және әкесінің аты (ол болған кезде), (заңды тұлғаның атауы)____________
Тұрғылықты жері (заңды мекенжайы)_____________________________
Жеке басты куәландыратын құжат (мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні):
______________________________________________________________
(құжат атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берген)
ЖСН*______________________________ БЖН*_________________________
Бенефициар (мемлекеттік кірістер органы)______________________________
Бенефициар БЖН*__________________________________________________
Бенефициар Банкі: Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік
қазынашылық комитеті
ЖСК KZ24070105KSN0000000 Бенефициар Банкінің БСК* KKMFKZ2A
БСК*
ТМК*
Сома сандармен елу пайыз мөлшерінде (толық жазылуы тиіс)
ӘҚБтК 811-бабының бірінші бөлігіне сәйкес егер әкімшілік құқық бұзушылық автоматты режимде жұмыс iстейтiн сертификатталған арнайы техникалық бақылау-өлшеу құралдарымен және аспаптарымен тiркелген жағдайда, тұлға белгіленген үлгідегі түбіртекпен бірге айыппұл төлеу қажеттігі туралы нұсқаманы тиісінше жеткізген сәттен бастап көрсетілген айыппұл сомасының елу пайызы мөлшеріндегі айыппұлды жеті тәулік ішінде төлеу құқығы бар.
ӘҚБтК 811-бабының екінші бөлігіне сәйкес айыппұлды көрсетілген айыппұл сомасының елу пайызы мөлшерінде жеті тәулік ішінде төлеген жағдайда іс мәні бойынша қаралды, шешім заңды күшіне енді, ал адам әкімшілік жауаптылыққа тартылды деп есептеледі.

Пересмотру не подлежат дела, рассмотренные по правилам главы 42, за исключением случаев, предусмотренных главой 47 КоАП.
Также, согласно части третьей статьи 811 КоАП, в случае неиспользования или ненадлежащего использования права, предусмотренного частью первой настоящей статьи, производство по делу об административном правонарушении осуществляется в общем порядке.
В случае неуплаты административного штрафа, в отношении должника применяются меры принудительного исполнения в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
В отношении иностранцев и лиц без гражданства, покинувших Республику Казахстан без уплаты административного штрафа, принимаются меры о запрете на въезд в Республику Казахстан согласно подпункту 7) статьи 22 Закона Республики Казахстан "О правовом положении иностранцев".
* Примечание:
КНП – код назначения платежа;
БИК – банковский идентификационный код;
ИИК – индивидуальный идентификационный код;
КБК – код бюджетной классификации;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
БИН – бизнес-идентификационный номер.

ӘҚБтК 47-тарауында көзделген жағдайларды қоспағанда, 42-тараудың қағидалары бойынша қаралған іс қайта қаралуға жатпайды.
Сондай-ақ, ӘҚБтК 811-бабының үшінші бөлігіне сәйкес, осы баптың бірінші бөлігінде көзделген құқық пайдаланылмаған немесе тиісінше пайдаланылмаған жағдайда, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша іс жүргізу жалпы тәртіппен жүзеге асырылады.
Әкімшілік айыппұл төленбеген жағдайда, борышкерге қатысты "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мәжбүрлеп орындау шаралары қолданылады.
Әкімшілік айыппұлды төлемей Қазақстан Республикасынан шығып кеткен шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға қатысты "Шетелдіктердің құқықтық жағдайы туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 7) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасына кіруге тыйым салу туралы шаралар қабылданады.
*Ескертпе:
ТМК – төлем мақсатының коды
БСК – банктік сәйкестендіру коды
ЖСК – жеке сәйкестендіру коды
БСК – бюджет сыныптамасының коды
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі
БСН – бизнес - сәйкестендiру нөмiрі.