О внесении изменения в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69 "Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства"
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 27 февраля 2026 года № 206. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2026 года № 38063
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69 "Об утверждении правил оказания государственных услуг по вопросам исполнительного производства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20836) следующее изменение:
Приложение 1 к указанному приказу изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством Республике Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
Д. Ваисов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития
Республики Казахстан
Приложение к приказу
и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 27 февраля 2026 года № 206
Приложение 1 к приказу
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 29 мая 2020 года № 69
Правила оказания государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции областей, городов республиканского значения и столицы (далее – услугодатель) путем проведения аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя (далее – аттестация).

"Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2026 жылғы 27 ақпандағы № 206 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 28 ақпанда № 38063 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Атқарушылық іс жүргізу мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20836 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
Көрсетілген бұйрыққа 1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәжбүрлеп орындату комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
Д. Ваисов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Жасанды интеллект және
цифрлық даму министрлiгi
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м.а.
2026 жылғы 27 ақпандағы № 206
бұйрыққа қосымша
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2020 жылғы 29 мамырдағы
№ 69 бұйрығына
1-қосымша
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың аумақтық әділет органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу (бұдан әрі – аттестаттау) жолымен көрсетеді.

3. Принцип "одного заявления" – форма оказания государственной услуги, предусматривающая совокупность нескольких государственных услуг, оказываемых на основании одного заявления.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Государственная услуга оказывается лицам, претендующим на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень), включающий наименование государственной услуги, наименование услугодателя, способы предоставления государственной услуги, срок оказания государственной услуги, форму оказания государственной услуги/форму представления результата оказания государственной услуги, результат оказания государственной услуги, размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, график работы услугодателя, перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в Перечне согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Физическое лицо (далее – услугополучатель) для получения государственной услуги направляет услугодателю заявление посредством веб-портала "электронного Правительства" www.egov.kz в форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
5. Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем заявления посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги.
6. Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о состоянии/не состоянии на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья, по поводу психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, о наличии инвалидности, услугодатель получает из государственных информационных систем посредством шлюза "электронного Правительства".
Услугодатель в течение одного рабочего дня с момента поступления документов осуществляет их прием и регистрацию. Посредством портала услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии заявления на государственную услугу.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и оказание государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

3. "Бір өтініш" қағидаты – бір өтініш негізінде көрсетілетін бірнеше мемлекеттік қызметтердің жиынтығын көздейтін мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарға көрсетіледі.
Осы қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес Тізбеде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауын, көрсетілетін қызметті берушінің атауын, мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдерін, мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін, мемлекеттік қызмет көрсету нысанын/мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысанын, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдерін, көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесін, мемлекеттік қызмет көрсету үшін және мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді қамтитын, мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі бар қосымшаны, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі келтірілген.
Жеке тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "электрондық Үкімет" www.egov.kz веб-порталы арқылы электрондық құжат нысанында жолдайды.
5. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының келісімін алады.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы өтініш берген кезде "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
6. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаты, психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтарының (ауруларының) себебі бойынша психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұрғандығы/тұрмағандығы туралы, мүгедектігі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық Үкімет" шлюзі арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар түскен уақыттан бастап бір жұмыс күні ішінде оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады. Мемлекеттік көрсетілетін қызметке өтініштің қабылданғаны туралы мәртебе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

7. Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае неполноты сведений в заявлении, услугодатель в срок не позднее двух рабочих дней со дня их поступления, дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления. Отказ выдается в форме электронного документа, подписывается электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
В случае предоставления услугополучателем полного пакета документов услугодатель проверяет документы на соответствие квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им для осуществления деятельности частного судебного исполнителя, утвержденным приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 22 января 2015 года № 32 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10308).
8. Документы услугополучателя о допуске к аттестации рассматриваются услугодателем в течение пяти рабочих дней с момента регистрации документов.
9. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) наличие ограничений, установленных пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей";
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных документов и материалов, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 561 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19669).
10. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
11. Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за три рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Услугополучатель представляет или высказывает возражение к предварительному решению услугодателя в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.

7. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған уақыттан бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырған құжаттарының толықтығын тексереді.
Өтініште мәліметтер толық болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші өтініш түскен күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады. Бас тарту электрондық құжат нысанында беріледі, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылады және көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 22 қаңтардағы №32 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде №10308 болып тіркелген) жеке сот орындаушыларының қызметі үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестігін тексереді.
8. Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының аттестаттауға жіберу туралы құжаттарын құжаттар тіркелген уақыттан бастап бес жұмыс күні ішінде қарайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталғанда;
2) "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағында белгіленген шектеулер болғанда;
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 561 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19669 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
11. Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде үш жұмыс күні бұрын жіберіледі. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің алдын ала шешімін алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде оған қарсылығын ұсынады немесе айтады.

12. По результатам заслушивания услугодатель выносит мотивированное решение о допуске либо об отказе в допуске претендента к аттестации.
13. Решение об отказе в допуске к аттестации направляется услугодателем услугополучателю посредством передачи на его абонентский номер короткого текстового сообщения или посредством портала в "личный кабинет" не позднее пятнадцати рабочих дней с момента регистрации заявления.
14. Услугополучатель допущенный к аттестации, уведомляется услугодателем о месте, дате, времени, порядке проведения аттестации посредством передачи на его абонентский номер короткого текстового сообщения или посредством портала в "личный кабинет" в течение одного рабочего дня с момента решения о допуске к аттестации.
15. Услугодатель в течение одного рабочего дня с момента решения о допуске к аттестации направляет оператору, обеспечивающему организацию процедур тестирования и техническое сопровождение информационной системы "Программное обеспечение для проведения комплексного тестирования на право занятия профессиональной деятельностью и присвоения квалификации в автоматизированном режиме" (далее – Оператор тестирования) список лиц, допущенных к аттестации.
16. Аттестация проводится в технически оснащенных залах тестирования Оператора тестирования.
17. Аттестация состоит из двух этапов:
1) комплексного компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей – 100 вопросов: Закон Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" – 45, Гражданский кодекс Республики Казахстан – 10, Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан – 10, Уголовный кодекс – 5, Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан – 5, Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях – 5, Административный процедурно-процессуальный кодекс Республики Казахстан – 15, Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" – 5;
2) компьютерного тестирования на проверку должного уровня практических навыков (3 ситуационные задачи по 12 вопросов).
18. Вопросы на знание норм законодательства Республики Казахстан содержат не менее четырех вариантов ответа с одним правильным.
Вопросы на проверку должного уровня практических навыков содержат не менее четырех вариантов ответа с одним правильным.
19. При явке на аттестацию услугополучателю необходимо иметь при себе документ, удостоверяющий его личность либо цифровое удостоверение личности из сервиса цифровых документов (для идентификации).

12. Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші үміткерді аттестаттауға жіберу не жіберуден бас тарту туралы дәлелді шешім шығарады.
13. Көрсетілетін қызметті беруші аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешімді қызмет алушыға өтініш тіркелген уақыттан бастап он бес жұмыс күнінен кешіктірмей оның абоненттік нөміріне қысқа мәтіндік хабарлама немесе "жеке кабинетіне" портал арқылы жібереді.
14. Аттестаттауға жіберілген көрсетілетін қызметті алушыны аттестаттауға жіберу туралы шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде аттестаттауды өткізу орны, күні, уақыты, тәртібі туралы көрсетілетін қызметті беруші оның қысқа мәтіндік хабарламаның абоненттік нөміріне немесе портал арқылы "жеке кабинетке" жіберу арқылы хабардар етеді.
15. Көрсетілетін қызметті беруші аттестаттауға жіберу туралы шешім қабылданған сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде Тестілеу операторына аттестаттауға жіберілген тұлғалардың тізімін жолдайды.
16. Аттестаттау Тестілеу операторының техникалық жабдықталған тестілеу залдарында өткізіледі.
17. Аттестаттау екі кезеңнен тұрады:
1) Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасын білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеу – 100 сұрақ: "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы – 45, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексi – 10, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі – 10, Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексi – 5, Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексi – 5, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі – 5, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі – 15, "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының кодексі – 5;
2) практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге арналған компьютерлік тестілеу (3 ситуациялық жағдай бойынша 12 сұрақ).
18. Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын білуін тексеруге арналған сұрақтардың жауабының біреуі дұрыс болған кемінде төрт нұсқасы болады.
Практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге арналған сұрақтарда бір дұрыс жауаппен кемінде төрт нұсқасы қамтылады.
19. Аттестаттауға келген кезде көрсетілетін қызметті алушының өзімен бірге оның жеке басын куәландыратын құжаты не цифрлық құжаттар сервисінен (сәйкестендіру үшін) цифрлық жеке куәлігі болуы қажет.

20. Перед прохождением аттестации Оператор тестирования информирует услугополучателя о порядке проведения этапов аттестации и их продолжительности.
21. Услугополучатель по своему выбору проходит аттестацию на казахском или русском языках.
22. При проведении аттестации не допускается использование услугополучателем справочной, специальной и прочей литературы на бумажных, электронных и иных носителях, принимающих-передающих электронных устройств (в том числе мобильных телефонов и иных электронных оборудований).
Такие устройства на время проведения тестирования помещаются на хранение в специальные шкафы с ячейками.
В случае нарушения указанных требований Оператором тестирования составляется акт о нарушении с отстранением услугополучателя от текущей аттестации.
23. Услугополучатель, отстраненный от аттестации, повторно подает заявление о допуске к аттестации по истечении трех месяцев со дня вынесения решения.
24. При невозможности продолжения тестирования вследствие непреодолимой силы (стихийные явления, военные действия), а также по причине технических неполадок тестирование приостанавливается и оформляется акт о приостановлении процедуры тестирования.
В этом случае услугополучатель повторно проходит аттестацию.
25. Аттестация претендентов из числа лиц с ограниченными возможностями проводится с обеспечением необходимых условий, учитывающих их индивидуальные особенности и ограничения жизнедеятельности, при соблюдении принципов равенства, доступности, не дискриминации.
Лицам с ограниченными возможностями создаются специальные условия для прохождения аттестации, включая:
1) увеличение продолжительности времени, отведенного на прохождения тестирования;
2) предоставление дополнительных перерывов в процессе тестирования;
3) использование технических и (или) вспомогательных средств, включая средства альтернативной коммуникации, не дающих преимуществ по содержанию оцениваемых знаний и навыков;
4) допуск ассистента (сопровождающего лица), не вмешивающегося в процесс выполнения тестирования.
Время тестирования на знание законодательства для лиц с ограниченными возможностями (при необходимости) составляет – 120 (сто двадцать) минут, тестирования на проверку должного уровня практических навыков – 60 (шестьдесят) минут, (не менее 12 вопросов к 3 практическим ситуациям).
26. Общее время, отведенное на выполнение комплексного компьютерного тестирования на знание законодательства - 90 (девяносто) минут (100 вопросов).
Общее время, отведенное на выполнение компьютерного тестирования на проверку должного уровня практических навыков - 30 (тридцать) минут (не менее 12 вопросов к 3 практическим ситуациям).

20. Аттестаттаудан өту алдында Тестілеу операторы көрсетілетін қызметті алушыны аттестаттау кезеңдерін өткізу тәртібі, олардың ұзақтығы туралы хабардар етеді.
21. Көрсетілетін қызметті алушы аттестаттаудан өз таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілдерінде өтеді.
22. Аттестаттауды өткізу кезінде көрсетілетін қызметті алушының анықтамалық, арнайы және өзге де әдебиеттерді қағаз, электрондық және өзге де жеткізгіштерде, қабылдайтын-беретін электрондық құрылғыларда (оның ішінде ұялы телефондар мен өзге де электрондық жабдықтар) пайдалануға жол берілмейді.
Мұндай құрылғылар тестілеу кезінде ұяшықтары бар арнайы шкафтарда сақтауға орналастырылады.
Көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда Тестілеу операторы көрсетілетін қызметті алушыны ағымдағы аттестаттаудан шеттете отырып, бұзушылық туралы акт жасайды.
23. Аттестаттаудан шеттетілген көрсетілетін қызметті алушы шешім шығарылған күннен бастап үш ай өткен соң аттестаттауға жіберу туралы өтінішті қайта бере алады.
24. Еңсерілмейтін күш (дүлей құбылыстар, әскери іс-қимылдар) салдарынан, сондай-ақ техникалық ақаулар себебінен тестілеуді жалғастыру мүмкін болмаған кезде тестілеу тоқтатыла тұрады және тестілеу рәсімін тоқтата тұру туралы акт ресімделеді.
Бұл жағдайда көрсетілетін қызметті алушы аттестаттаудан қайтадан өтеді.
25. Мүмкіндігі шектеулі адамдар арасынан үміткерді аттестаттау теңдік, қолжетімділік, кемсітпеу қағидаттарын сақтай отырып олардың жеке ерекшеліктері мен тіршілік әрекетінің шектеулерін ескеретін жағдайларды қамтамасыз ете отырып жүргізіледі.
Мүмкіндігі шектеулі адамдарға аттестаттау өту кезінде тиісті арнайы шарттар жасалады, қоса:
1) Тестілеуге белгіленген уақытты ұзарту;
2) Тестілеу кезінде қосымша үзіліс ұсыну;
3) Бағаланатын білім мен дағдылардың мазмұны бойынша артықшылық бермейтін баламалы коммуникациялық құралдарын қоса алғанда, техникалық және (немесе) қосалқы құралдарды пайдалану;
4) Тестілеу орындау процесіне араласпайтын ассистентті (еріп жүретін адамды) жіберу.
Мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін заңнаманы білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеуді орындауға бөлінген жалпы уақыт - 120 (жүз жиырма) минут (100 сұрақ), практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге арналған тестті орындауға бөлінген жалпы уақыт - 60 (алпыс) минут (3 практикалық жағдайға 12 сұрақтан кем емес).
26. Заңнаманы білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеуді орындауға бөлінген жалпы уақыт - 90 (тоқсан) минут (100 сұрақ).
Практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге арналған тестті орындауға бөлінген жалпы уақыт - 30 (отыз) минут (3 практикалық жағдайға 12 сұрақтан кем емес).

27. Услугополучатель считается прошедшим комплексное компьютерное тестирование на знание законодательства, если количество правильных ответов составляет 70 % (семьдесят) и более от общего числа предложенных вопросов, и допускается ко второму этапу компьютерного тестирования на проверку должного уровня практических навыков.
Услугополучатель считается прошедшим компьютерное тестирование на проверку должного уровня практических навыков, если количество правильных ответов составляет 70 % (семьдесят) и более от общего числа предложенных вопросов.
Услугополучатель считается прошедшим аттестацию, при положительном прохождении двух этапов аттестации.
28. Кандидаты, получившие результаты аттестации ниже установленных значений, допускаются к повторной аттестации не ранее чем через тридцать календарных дней со дня прохождения тестирования.
29. Результаты прохождения каждого этапа аттестации направляются Оператором тестирования услугодателю в течение одного рабочего дня после прохождения услугополучателем последнего этапа аттестации.
30. Результатом оказания государственной услуги является мотивированное решение об аттестации/неаттестации по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, заверяется ЭЦП уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа.
31. Услугополучатель, не явившийся на аттестацию по уважительной причине (болезнь, смерть близкого родственника и обстоятельства непреодолимой силы), при представлении заявления и подтверждающих документов может пройти тестирование в другой день. При этом заявление должно быть предоставлено не позднее пяти рабочих дней со дня проведенного тестирования.
Услугополучателю, не явившемуся на аттестацию без уважительной причины отказывается в оказании государственной услуги. В этом случае услугополучатель повторно подает заявление о допуске к аттестации.
32. Решение об аттестации является действительным в течение трех лет со дня его вынесения.
Глава 3. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
33. Услугополучатель для получения двух государственных услуг "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" направляет услугодателю одно заявление посредством веб-портала "электронного Правительства" www.egov.kz в форме электронного документа согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Решение о прохождении аттестации лицом, претендующим на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, направляется в Министерство юстиции Республики Казахстан для дальнейшего оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя".
Государственные услуги по принципу "одного заявления" оказываются с учетом требований настоящих Правил и Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя".

27. Егер дұрыс жауаптар саны ұсынылған сұрақтардың жалпы санының 70 % (жетпіс) және одан астамын құраса, көрсетілетін қызметті алушы заңнаманы білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеуден өткен болып есептеледі және практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге компьютерлік тестілеудің екінші кезеңіне жіберіледі.
Егер дұрыс жауаптар саны ұсынылған сұрақтардың жалпы санының 70 % (жетпіс) және одан астамын құраса, көрсетілетін қызметті алушы практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге компьютерлік тестілеуден өткен болып есептеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы аттестаттаудың екі кезеңінен оң нәтижемен өткен кезде аттестаттаудан өткен болып есептеледі.
28. Тестілеуде белгіленген мәндерден төмен нәтиже алған кандидаттарға қайта тестілеуге алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кем емес мерзімнен кейін жол беріледі.
29. Аттестаттаудың әрбір кезеңінен өту нәтижелерін Тестілеу операторы көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушы аттестаттаудың соңғы кезеңінен өткеннен кейін бір жұмыс күн ішінде жібереді.
30. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі осы Қағидалардың 3- қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестаттау/аттестаттамау туралы дәлелді шешім болып табылады.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылады және электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
31. Дәлелді себеппен (денсаулық жағдайы бойынша, жақын туысының қайтыс болуы және еңсерілмейтін күш салдарынан) аттестаттауға келмеген көрсетілетін қызметті алушы өтініш пен растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда тестілеуден көрсетілетін қызметті беруші бекітілген басқа күні өте алады. Бұл ретте өтініш тестілеуді өткізіп алған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей берілуі тиіс.
Аттестаттауға дәлелді себептерсіз келмеген көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады. Бұл жағдайда көрсетілетін қызметті алушы аттестаттауға жіберу туралы өтінішті қайта бере алады.
32. Аттестаттау туралы шешім шығарылған күннен бастап үш жыл ішінде жарамды болып табылады.
3-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
33. Көрсетілетін қызметті алушы "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" екі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық Үкімет" www.egov.kz веб-порталы арқылы бір өтінішті осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында жолдайды.
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестаттаудан өткені туралы шешім "Жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік қызметін одан әрі көрсету үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне жіберіледі.
"Бір өтініш" қағидаты бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызмет осы Қағидалардың және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет қағидаларының талаптары ескеріліп көрсетіледі.

34. Услугодатель обеспечивает внесение данных о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила Министерство юстиции направляет оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного Правительства", в "Единый контакт-центр", услугодателю информацию о таких изменениях и (или) дополнениях в течение трех рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
35. В случае сбоя информационной системы услугодатель уведомляет уполномоченный орган и/или Акционерное общество "Национальные информационные технологии".
Глава 4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
36. В случае обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц жалоба подается на имя руководителя услугодателя, в Министерство юстиции Республики Казахстан либо в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
37. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя либо в Министерство юстиции Республики Казахстан, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
38. В случае несогласия с решением, принятым по результатам обжалования оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Проведение аттестации лиц,
претендующих на право занятия
деятельностью частного
судебного исполнителя"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" (далее – Перечень).
1
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции областей, городов республиканского значения и столицы.
2
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "электронного Правительства": www.egov.kz.
3
Срок оказания государственной услуги
15 рабочих дней с момента регистрации.
4
Форма оказания государственной услуги/форма представления результата оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /оказываемая по принципу "одного заявления.
5
Результат оказания государственной услуги
Решение об аттестации/неаттестации
6
Взимаемая плата при оказании государственной услуги
Не взимается.
7
График работы услугодателя
График работы:

34. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Осы Қағидаларға өзгерістер немесе (және) толықтырулар енгізу кезінде, Әділет министрлігі "электрондық Үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымының операторына, "Бірыңғай байланыс орталығына", көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.
35. Ақпараттық жүйе істен шыққан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті органды және/немесе "Ұлттық ақпараттық технологиялар" акционерлік қоғамын хабардар етеді.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
36. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану кезінде шағым көрсетілетін қызметті берушінің басшысы атына, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
37. Көрсетілетін қызметті берушінің атына немесе Әділет министрлігіне келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
38. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелері бойынша қабылданған шешіммен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
1-қосымша
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптардың тізбесі (бұдан әрі – Тізбе).
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың аумақтық әділет органдары көрсетеді.
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық Үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz.
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Тіркеген уақыттан бастап 15 жұмыс күні.
4
мемлекеттік қызмет көрсету нысанын/мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны
Электронды (ішінара автоматтандырылған) / "бір өтініш" қағидаты бойынша көрсетілетін
5
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі
Аттестаттау/аттестаттамау туралы дәлелді шешім
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көсетілетін қызмет алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген мән-жайларда оны алу тәсілдері
Алынбайды.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі
Жұмыс кестесі:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов, за исключением выходных и праздничных дней; прием заявлений – с 9.00 до 17.30 часов.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудового кодекса Республики Казахстан и Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республики Казахстан", регистрация заявления на получение государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
8
Перечень документов, необходимый для оказания государственной услуги
Заявление на проведение аттестации лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя, в форме электронного документа согласно приложению 2 к Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность услугополучателя, о состоянии/не состоянии на учете в организациях, оказывающих медицинскую помощь в области психического здоровья, по поводу психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ, о наличии инвалидности услугодатель получает из государственных информационных систем посредством шлюза "электронного Правительства"
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) наличие ограничений, установленных пунктом 2 статьи 140 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
3) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным в приказе Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 561 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19669).
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адреса услугодателя размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя – www.adilet.gov.kz. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа на портале в "личном кабинете" услугополучателя, а также по телефонам услугодателя и Единого контакт-центра.

1) көрсетілетін қызметті беруші - демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін; өтінімдерді қабылдау - 9.00-ден 17.30-ға дейін.
2) портал - техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде, Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік қызметті алуға өтінішті тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар тізбесі
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына аттестаттаудан өтуге жіберу туралы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес электрондық құжат нысанындағы өтініш. Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаты, психикалық, мінез-құлықтық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды тұтынуға байланысты бұзылушылықтарының (ауруларының) себебі бойынша психикалық денсаулық саласында медициналық көмек көрсететін ұйымдарда есепте тұрғандығы/тұрмағандығы туралы, мүгедектігі туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті ақпараттық жүйелерден "электрондық Үкімет" шлюзі арқылы алады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттарының және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігі анықталғанда;
2) "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 140-бабының 2-тармағында белгіленген шектеулер анықталғанда.
3) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 561 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19669 болып тіркелген) белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде
10
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсы - www.adilet.gov.kz орналастырылған. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталда "жеке кабинеті" арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының және Бірыңғай байланыс орталығының телефондары арқылы алу мүмкіндігі бар.

Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсах услугодателей, Единый контакт-центр: 1414, 8 800 080 7777.
Услугополучатель для получения двух государственных услуг "Проведение аттестации лиц, претендующих на право занятие деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" направляет услугодателю одно заявление через веб-портал "электронного Правительства" www.egov.kz. в форме электронного документа.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Проведение аттестации лиц,
претендующих на право занятия
деятельностью частного
судебного исполнителя"
Форма
Заявление на аттестацию лиц, претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя
В территориальный орган юстиции областей, городов республиканского значения
и столицы _____________________________________________________________
от ____________________________________________________________________
фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер
1. Прошу допустить меня на аттестацию лиц, претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного исполнителя
1) Сведения о дипломе:
1. Наименование высшего учебного заведения _____________________________
2. Шифр специальности_________________________________________________
3. Номер диплома ______________________________________________________
4. Дата выдачи диплома _________________________________________________
2) Документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации или
признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
Серия и номер _________________________________________________________
3) Заключение о прохождении стажировки:
1. Дата утверждения заключения о прохождении стажировки _________________
2. Региональная палата частных судебных исполнителей _____________________
области/города
3. Руководитель стажировки ____________________________________________
4.Дата начала стажировки ______________________________________________
5. Дата окончания стажировки __________________________________________
Адрес местожительства физического лица ________________________________
электронная почта ____________________ контактный телефон _____________
Настоящим подтверждается, что:
Все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам допуска или отказа к прохождению аттестации, а также по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
Все данные, указанные в настоящем заявлении, соответствуют действительности, за предоставление которых несу персональную ответственность;
Заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Согласен на отправку электронного запроса в организации здравоохранения для получения справок с диспансерных учетов – "Регистр наркологических больных" и "Регистр психических больных" и направление результатов услугодателю.
_____________________________________________________________________
(ЭЦП) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___"_____ 20__ года
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Проведение аттестации лиц,
претендующих на право занятия
деятельностью частного
судебного исполнителя"
Форма
Номер_________
Решение об аттестации/неаттестации на право занятия деятельностью частного
судебного исполнителя
город_____ дата___________
Признать ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Прошедшим/непрошедшим аттестацию на право занятия деятельностью частного
судебного исполнителя
Руководитель _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Проведение аттестации лиц,
претендующих на право
занятия деятельностью частного
судебного исполнителя"
Форма
Заявление на аттестацию лиц, претендующих на право занятия деятельностью
частного судебного исполнителя и выдачу лицензии
на занятие деятельностью частного судебного исполнителя
В территориальный орган юстиции областей, городов республиканского значения
и столицы _____________________________________________________________
от ____________________________________________________________________
фамилия имя отчество (при его наличии) физического лица, индивидуальный
идентификационный номер

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында көрсетілген, Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
Көрсетілетін қызметті алушы "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" екі мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті берушіге "электрондық Үкімет" www.egov.kz веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініш жолдайды.
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттау үшін өтініш
_____________________________________________________________________________
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың аумақтық әділет органына
_____________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда),
тегi), жеке сәйкестендіру нөмірі)
1. Мені жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттауға жіберуіңізді сұраймын
1) Дипломы туралы мәліметтер:
1. Жоғары оқу орнының атауы _________________________
2. Мамандық шифрі _______________________
3. Дипломның нөмірі_______________________
4. Дипломның берілген күні ____________________________
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес нострификациялау немесе
тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат:
Сериясы және нөмірі ___________________________________________
3) Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні _____________
2. ________________ облысының/қаласының жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасы
3. Тағылымдаманың жетекшісі____________________________________
4. Тағылымдаманың басталу күні____________________________________
5. Тағылымдаманың аяқталған күні _________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты жері, мекенжайы _______________________, электрондық
поштасы _____________, байланыс телефоны__________________
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыс болып табылатындығы және аттестаттауға жіберілгені немесе одан бас тарту мәселелері бойынша, сондай-ақ лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
осы өтініште көрсетілген барлық деректер шынайы, ұсынған деректер үшін жеке жауапты болатыны;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
денсаулық сақтау ұйымдарына "Наркологиялық науқастар тізімі" және "Психикалық науқастар тізімінен" диспансерлік есепте тұрғандығы туралы анықтама алу үшін электронды түрде сұрау салуға және нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушіге беруге келісетіні расталады.
______________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" ___________
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Номер__________
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына аттестаттау/аттестаттамау туралы шешім
__________ қаласы
күні__________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына аттестаттау/аттестаттамау деп танылсын.
Басшы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға құқығына үміткер адамдарды аттестаттауға және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру туралы өтініш
__________________________________________________________________________
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың және астананың аумақтық әділет органына
_____________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)

1. Прошу допустить меня на аттестацию лиц, претендующих на право занятия
деятельностью частного судебного исполнителя
1) Сведения о дипломе:
1. Наименование высшего учебного заведения _______________________________
2. Шифр специальности___________________________________________________
3. Номер диплома ________________________________________________________
4. Дата выдачи диплома ___________________________________________________
2) Документ, подтверждающий прохождение процедуры нострификации
или признания в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об образовании":
Серия и номер ___________________________________________________________
3) Заключение о прохождении стажировки:
1. Дата утверждения заключения о прохождении стажировки ___________________
2. Региональная палата частных судебных исполнителей _______________________
области/города
3. Руководитель стажировки _______________________________________________
4. Дата начала стажировки _________________________________________________
5. Дата окончания стажировки ______________________________________________
4) Оплата лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности
________________________________________________________________________.
2. Прошу выдать лицензию на право занятия деятельностью частного судебного
исполнителя.
Адрес местожительства физического лица ___________________________________
электронная почта ___________________ контактный телефон _________________
Настоящим подтверждается, что:
Все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена любая информация по вопросам допуска или отказа к прохождению аттестации, а также по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
Заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
Все данные, указанные в настоящем заявлении, соответствуют действительности, за предоставление которых несу персональную ответственность;
Заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Согласен на отправку электронного запроса в организации здравоохранения для получения справок с диспансерных учетов – "Регистр наркологических больных" и "Регистр психических больных" и направление их результатов услугодателю.
Физическое лицо _______________________________________________________
(ЭЦП) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "___"_____ 20__ года

1. Мені жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттауға жіберуіңізді сұраймын
1) Дипломы туралы мәліметтер:
1. Жоғары оқу орнының атауы _________________________
2. Мамандық шифрі _______________________
3. Дипломның нөмірі_______________________
4. Дипломның берілген күні ____________________________
2) "Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес нострификациялау немесе
тану рәсімдерінен өткенін растайтын құжат:
Сериясы және нөмірі ___________________________________________
3) Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды:
1. Тағылымдамадан өткені туралы қорытындыны бекіту күні _____________
2. ________________ облысының/қаласының жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасы
3. Тағылымдаманың жетекшісі____________________________________
4. Тағылымдаманың басталу күні____________________________________
5. Тағылымдаманың аяқталған күні _________________________________
4) Қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым ______________
2. Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беруді сұраймын.
Жеке тұлғаның тұрғылықты жері, мекенжайы _______________________, электрондық
поштасы _____________, байланыс телефоны__________________
Осымен:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыс болып табылатындығы және аттестаттауға жіберілгені немесе одан бас тарту мәселелері бойынша, сондай-ақ лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
өтініш берушіге қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сотпен тыйым салынбағаны;
осы өтініште көрсетілген барлық деректер шынайы, ұсынған деректер үшін жеке жауапты болатыны;
өтініш берушінің лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын қолжетімділігі шектеулі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын дербес деректерді пайдалануға келісімін беретіні;
денсаулық сақтау ұйымдарына "Наркологиялық науқастар тізімі" және "Психикалық науқастар тізімінен" диспансерлік есепте тұрғандығы туралы анықтама алу үшін электронды түрде сұрау салуға және нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушіге беруге келісетіні расталады.
______________________________________________
(ЭЦҚ) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: 20___ жылғы "__" ___________