О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2025 года № 480.
В соответствии с пунктом 5 статьи 29 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) лимиты штатной численности местных исполнительных органов и предельное число заместителей акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения) согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) лимит штатной численности аппаратов акимов поселков, сел, сельских округов согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Для служебного пользования.
3. Рекомендовать акимам при утверждении штатных расписаний использовать норматив численности заместителей руководителей структурных подразделений местных исполнительных органов согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Акимам областей, городов республиканского значения, столицы:
1) утвердить штатные расписания аппаратов акимов и исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы в пределах лимитов штатной численности, установленных приложением 1 к настоящему постановлению, в пределах средств, имеющихся в местных бюджетах, с обеспечением установленных законодательством гарантий для работающих сотрудников;
2) установить и довести до местных исполнительных органов районов (городов областного значения) лимиты штатной численности аппаратов акимов и исполнительных органов районов (городов областного значения) и аппаратов акимов районов в городах, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, определенные в пределах лимитов штатной численности, установленных приложением 1 к настоящему постановлению, с соблюдением лимитов штатной численности, установленных приложением 2 к настоящему постановлению, в пределах средств, имеющихся в местных бюджетах, с обеспечением установленных законодательством гарантий для работающих сотрудников;
3) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Акимам городов республиканского значения, столицы и городов областного значения, имеющих районы в городе, установить предельное число заместителей акимов районов в городе.
6. Акимам районов установить предельное число заместителей акимов городов районного значения.
7. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 4 к настоящему постановлению.

Жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының лимиттерiн бекiтудiң кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 27 маусымдағы № 480 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 29-бабының 5-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері орынбасарларының шекті саны;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкiмдерi аппараттарының штат санының лимиті бекiтiлсiн.
2. Қызмет бабында пайдалану үшін.
3. Әкімдерге штат кестелерін бекіткен кезде осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жергілікті атқарушы органдардың құрылымдық бөлімшелері басшыларының орынбасарлары санының нормативін пайдалану ұсынылсын.
4. Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдері:
1) жұмыс iстейтiн қызметкерлер үшін заңнамада белгіленген кепiлдiктердi қамтамасыз етіп, жергiлiктi бюджеттердегі қаражат шегiнде және осы қаулыға 1-қосымшада белгiленген штат санының лимиттерi шегiнде әкiмдер аппараттары мен облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың атқарушы органдарының штат кестелерiн бекiтсiн;
2) жұмыс істейтін қызметкерлер үшiн заңнамада белгіленген кепілдiктердi қамтамасыз етіп, жергiлiктi бюджеттердегі қаражат шегiнде осы қаулыға 1-қосымшада белгiленген штат санының лимиттері шегiнде айқындалған әкімдер аппараттары мен аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) атқарушы органдарының және қалалардағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкiмдерi аппараттарының штат санының лимиттерiн осы қаулыға 2-қосымшада белгіленген штат санының лимиттерiн сақтай отырып белгілесін және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілiктi атқарушы органдарының назарына жеткiзсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
5. Республикалық маңызы бар қалалардың, астананың және қалада аудандары бар облыстық маңызы бар қалалардың әкiмдерi қаладағы аудандардың әкiмдерi орынбасарларының шектi санын белгілесiн.
6. Аудан әкiмдерi аудандық маңызы бар қалалардың әкiмдерi орынбасарларының шектi санын белгілесiн.
7. Осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметінің кейбiр шешiмдерінің күші жойылды деп танылсын.

8. Настоящее постановление вводится в действие со дня его подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 27 июня 2025 года № 480
Примечание ИЗПИ!
Для служебного пользования
В лимиты предусматриваются изменения постановлением Правительства РК от 08.10.2025 № 827.
Лимиты штатной численности местных исполнительных органов и предельное число заместителей акимов областей, городов республиканского значения, столицы, районов (городов областного значения)
Для служебного пользования.
___________________
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
27 июня 2025 года № 480
Лимит штатной численности аппаратов акимов поселков, сел, сельских округов
Численность населения административно- территориальной единицы (тыс. чел.)
Штатная численность аппаратов акимов (ед.)
Число заместителей акимов (ед.) в составе штатной численности аппаратов акимов

8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 480 қаулысына
1-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Лимиттерге өзгеріс енгізу көзделген – ҚР Үкіметінің 08.10.2025 № 827 қбп қаулысымен.
Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттері және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) әкімдері орынбасарларының шекті саны
Қызмет бабында пайдалану үшін.
Қазақстан Республикасы
Үкiметінiң
2025 жылғы 27 маусымдағы
№ 480 қаулысына
2-қосымша
Кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының штат санының лимитi
Әкімшілiк-аумақтық бiрлiк халқының саны (мың адам)
Әкiмдер аппараттарының штат саны (бiрл.)
Әкiмдер аппараттарының штат саны құрамындағы әкiмдер орынбасарларының саны (бiрл.)

1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июля 2005 года № 785 "О реализации Указа Президента Республики Казахстан "О дисциплинарных советах Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в областях, городах Астане и Алматы и внесении изменений и дополнений в некоторые указы Президента Республики Казахстан".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2005 года № 1294 "О некоторых вопросах типовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2007 года № 643 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2008 года № 276 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 апреля 2008 года № 377 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
7. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2008 года № 417 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
8. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2008 года № 855 "О внесении дополнения и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
9. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 ноября 2008 года № 1107 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2004 года № 1022 и от 15 декабря 2004 года № 1324".
10. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2008 года № 1189 "О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
11. Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 февраля 2009 года № 103 "О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
12. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1041 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 и от 15 апреля 2008 года № 339".
13. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2009 года № 1655 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".

1. "Жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының лимиттерiн бекiтудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк қызмет iстерi агенттігінiң облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы тәртiптiк кеңестерi және Қазақстан Республикасы Президентiнiң кейбiр жарлықтарына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Президентiнiң Жарлығын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 28 шілдедегі № 785 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі құрылымының және жергілікті атқарушы органдарының штат саны лимиттерінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 27 желтоқсандағы № 1294 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 шілдедегі № 643 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 наурыздағы № 276 қаулысы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 22 сәуірдегі № 377 қаулысы.
7. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 5 мамырдағы № 417 қаулысы.
8. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қыркүйектегі № 855 қаулысы.
9. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 4 қазандағы № 1022 және 2004 жылғы 15 желтоксандағы № 1324 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2008 жылғы 28 қарашадағы № 1107 қаулысы.
10. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 желтоқсандағы № 1189 қаулысы.
11. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 2 ақпандағы № 103 қаулысы.
12. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі № 1041 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
13. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 қазандағы № 1655 қаулысы.

14. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 1768 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 и от 15 апреля 2008 года № 339".
15. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2009 года № 2164 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
16. Подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2255 "О вопросах Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
17. Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2010 года № 290 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
18. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2010 года № 496 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
19. Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июля 2010 года № 734 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324".
20. Пункт 4 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2010 года № 1136 "О мерах по реализации Указа Президента Республики Казахстан от 27 сентября 2010 года № 1072".
21. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 8 сентября 2011 года № 1029 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
22. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 февраля 2012 года № 262 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
23. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 874 "Отдельные вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан".

14. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 қарашадағы № 1768 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
15. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 желтоқсандағы № 2164 қаулысы.
16. "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2255 қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы.
17. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 сәуірдегі № 290 қаулысы.
18. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 31 мамырдағы № 496 қаулысы.
19. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 19 шілдедегі № 734 қаулысы.
20. "Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 27 қыркүйектегі № 1072 Жарлығын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 29 қазандағы № 1136 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 4-тармағы.
21. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 8 қыркүйектегі № 1029 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
22. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 ақпандағы № 262 қаулысы.
23. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің жекелеген мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 874 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.

24. Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 ноября 2012 года № 1436 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 23 октября 2009 года № 1654 "Об утверждении типовой структуры местного государственного управления Республики Казахстан и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" и от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
25. Пункт 3 и подпункт 2) пункта 4 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 апреля 2013 года № 411 "О некоторых вопросах лимитов штатной численности министерств, иных центральных и местных исполнительных органов и упразднении некоторых государственных учреждений".
26. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 июля 2014 года № 826 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
27. Пункт 1 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2014 года № 1397 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
28. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2015 года № 63 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
29. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 ноября 2015 года № 931 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
30. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 апреля 2016 года № 198 "О внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
31. Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2016 года № 638 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".

24. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару үлгі құрылымын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" 2009 жылғы 23 қазандағы № 1654 және "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 12 қарашадағы № 1436 қаулысы.
25. "Министрліктердің, өзге де орталық және жергілікті атқарушы органдардың штат саны лимиттерінің кейбір мәселелері және кейбір мемлекеттік мекемелерді тарату туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 29 сәуірдегі № 411 қаулысының 3-тармағы және 4-тармағының 2) тармақшасы.
26. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 24 шілдедегі № 826 қаулысы.
27. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбiр шешiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 1397 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 1-тармағы.
28. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың, олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 16 ақпандағы № 63 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
29. "Жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының лимиттерiн бекiтудiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 20 қарашадағы № 931 қаулысы.
30. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 8 сәуірдегі № 198 қаулысы.
31. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 31 қазандағы № 638 қаулысы.

32. Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 декабря 2016 года № 782 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
33. Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 25 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
34. Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 апреля 2018 года № 165 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
35. Пункт 2 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 июля 2018 года № 420 "О некоторых вопросах реализации Указа Президента Республики Казахстан от 19 июня 2018 года № 702 "О некоторых вопросах административно-территориального устройства Республики Казахстан".
36. Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 августа 2019 года № 565 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
37. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 января 2020 года № 6 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
38. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 9 декабря 2021 года № 874 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".

32. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 782 қаулысы.
33. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 25 қаулысы.
34. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 4 сәуірдегі № 165 қаулысы.
35. "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2018 жылғы 19 маусымдағы № 702 Жарлығын іске асырудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 11 шілдедегі № 420 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 2-тармағы.
36. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 1 тамыздағы № 565 қаулысы.
37. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 20 қаңтардағы № 6 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
38. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 874 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.

39. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 26 января 2022 года № 26дсп "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
40. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2022 года № 79 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 9 декабря 2021 года № 874 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
41. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 мая 2022 года № 319дсп "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
42. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июня 2022 года № 360дсп "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
43. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 февраля 2023 года № 72дсп "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
44. Пункт 3 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2023 года № 140дсп "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".

39. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі №339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 26 қаңтардағы №26қбп қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
40. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Жергiлiктi атқарушы органдардың штат санының лимиттерiн бекiтудiң кейбiр мәселелерi туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" 2021 жылғы 9 желтоқсандағы № 874 қаулыларына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 23 ақпандағы № 79 қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
41. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі №339 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 мамырдағы № 319қбп қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
42. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 3 маусымдағы № 360қбп қаулысы.
43. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 3 ақпандағы № 72қбп қаулысы.
44. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 17 ақпандағы № 140қбп қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 3-тармағы.

45. Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июня 2023 года № 446дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
46. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 515дсп "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324дсп "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов" и от 15 апреля 2008 года № 339дсп "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений".
47. Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 ноября 2023 года № 996дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
48. Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2024 года № 32дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
49. Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2024 года № 65дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
50. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2024 года № 215дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
51. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 апреля 2024 года № 251дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
52. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2024 года № 324дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".

45. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 6 маусымдағы № 446қбп қаулысы.
46. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324қбп және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339қбп қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 515қбп қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.
47. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 10 қарашадағы № 996қбп қаулысы.
48. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 25 қаңтардағы № 32қбп қаулысы.
49. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 5 ақпандағы № 65қбп қаулысы.
50. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 20 наурыздағы № 215қбп қаулысы.
51. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 3 сәуірдегі № 251қбп қаулысы.
52. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 24 сәуірдегі № 324қбп қаулысы.

53. Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 мая 2024 года № 378дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
54. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2024 года № 409дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
55. Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 2024 года № 415дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
56. Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2024 года № 419дсп "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
57. Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 июня 2024 года № 466дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
58. Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 июля 2024 года № 565дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
59. Пункт 3 изменений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 августа 2024 года № 628 "Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан".
60. Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2024 года № 980дсп "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".
61. Подпункт 1) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2024 года № 1144дсп "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений" и от 15 декабря 2004 года № 1324 "О некоторых вопросах утверждения лимитов штатной численности местных исполнительных органов".

53. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 15 мамырдағы № 378қбп қаулысы.
54. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 23 мамырдағы № 409қбп қаулысы.
55. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 27 мамырдағы № 415қбп қаулысы.
56. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 28 мамырдағы № 419қбп қаулысы.
57. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 13 маусымдағы №446қбп қаулысы.
58. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 16 шілдедегі №565қбп қаулысы.
59. "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 6 тамыздағы № 628 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістердің 3-тармағы.
60. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 21 қарашадағы № 980қбп қаулысы.
61. "Жергілікті атқарушы органдардың штат санының лимиттерін бекітудің кейбір мәселелері туралы" 2004 жылғы 15 желтоқсандағы № 1324 және "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" 2008 жылғы 15 сәуірдегі № 339 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 1144қбп қаулысы 1-тармағының 1) тармақшасы.