О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2026 года № 99
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту регионального развития Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить в течение пяти рабочих дней со дня подписания настоящего приказа его направление для размещения на Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
С. Жумангарин
"СОГЛАСОВАН"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому планированию
и реформам Республики Казахстан
Утвержден приказом
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 99
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июня 2025 года № 50 "Об утверждении критериев для определения потенциала сельских населенных пунктов" следующие изменения:
в Критериях для определения потенциала сельских населенных пунктов, утвержденных указанным приказом:
в разделе 1. "Экономический блок (40 баллов)":
подраздел "Оценочная стоимость*" изложить в следующей редакции:
"
Оценочная стоимость*
Общая стоимость поголовья*, млн. теңге
Свыше 150 миллионов теңге
3
Менее 150 миллионов теңге
(Количество голов * цена за голову) / 150 миллионов теңге* 3
Общая стоимость урожая*, млн. теңге
Свыше 240 миллионов теңге
2
Менее 240 миллионов теңге
(Объем урожая * цена за тонну) / 240 миллионов теңге* 2
";
в приложении:
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Приведенные ниже пороговые значения рассчитывались исходя из международного опыта (анализировались показатели 21 страны), внутристрановых показателей, расчета средних значений по Республике Казахстан.";
подпункт 3) пункта 5 изложить в следующей редакции;
"3) оценочная стоимость – суммарно 6 баллов.
Показатели данного фактора являются оценочными и применяются для определения оценки объема животноводства и растениеводства в денежном выражении, а также оценки текущего экономического вклада в развитии животноводства и растениеводства в местную экономику. Источниками данных показателей являются данные местных исполнительных органов.
Данный фактор подразделяется на две категории:
а) общая стоимость поголовья, миллион теңге – 3 баллов. Определяется как сумма стоимостей отдельных видов скота. Рассчитывается путем умножения количества скота на ценовую составляющую по каждому виду скота. Пороговое значение равно – 150 миллионов теңге. Источник информации – данные местных исполнительных органов.
Расчет классификационного фактора: (Количество голов скота*цену на голову скота, миллион теңге / 150 миллионов теңге)*3;
б) общая стоимость урожая, миллион теңге – 3 балла. Определятся как сумма стоимостей всех сельскохозяйственных культур, полученного от урожая текущего года. ВДС растениеводства рассчитывается путем умножения производства вида продукции растениеводства в натуральном выражении на ценовую составляющую по виду продукции растениеводства. Пороговое значение равно – 240 миллионов теңге. Источник информации – данные местных исполнительных органов.
Расчет классификационного фактора: (объем урожая*цену за тонну, миллион теңге / 240 миллионов теңге)*3.".
2. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 16 мая 2025 года № 29 "Об утверждении Правил взаимоотношений местных бюджетов одного уровня друг с другом по совместному решению вопросов местного значения на территории агломерации, порядка составления и представления отчетности о реализации соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации и требований к содержанию соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации" внести следующие изменения:
в Правилах взаимоотношений местных бюджетов одного уровня друг с другом по совместному решению вопросов местного значения на территории агломерации, порядок составления и представления отчетности о реализации соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации и требования к содержанию соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации, утвержденных указанным приказом:
пункты 3 и 4 изложить в следующей редакции:
"3. Взаимоотношения местных бюджетов одного уровня друг с другом по совместному решению вопросов местного значения на территории агломерации осуществляются на основании соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации по ходатайству акимов столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов районного значения) и допускаются на цели развития агломерации посредством строительства новых объектов.

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 2 шiлдедегi № 99 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың қоса беріліп отырған тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Өңірлік даму департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыру үшін жолдауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
С. Жумангарин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 99 бұйрығымен бекітілген
Өзгеріcтер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Ауылдық елді мекендердің әлеуетін айқындауға арналған өлшемшарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 10 маусымдағы № 50 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауылдық елді мекендерді айқындауға арналған өлшемшарттарда:
"Экономикалық блок (40 балл)" деген 1-бөлімде:
"Бағалау құны*" деген кіші бөлімде қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді, орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді;
қосымшада:
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Төменде келтірілген шекті мәндер халықаралық тәжірибеге (21 елдің көрсеткіштері талданды), елішілік көрсеткіштерге, Қазақстан Республикасы бойынша орташа мәндердің есеп-қисаптарына сүйене отырып есептелді.";
5-тармақтың 3) тармақшасында қазақ тіліндегі мәтін өзгермейді, орыс тіліндегі мәтінге түзету енгізілді.
2. "Агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу бойынша бір деңгейдегі жергілікті бюджеттердің бір-бірімен өзара қарым-қатынас жасау қағидаларын, агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің іске асырылуы туралы есептілікті жасау мен ұсыну тәртібін және агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің мазмұнына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 16 мамырдағы № 29 бұйрығына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу бойынша бір деңгейдегі жергілікті бюджеттердің бір-бірімен өзара қарым-қатынас жасау қағидалары, агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің іске асырылуы туралы есептілікті жасау мен ұсыну тәртібі және агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің мазмұнына қойылатын талаптарда:
3 және 4-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу бойынша бір деңгейдегі жергілікті бюджеттердің бір-бірімен өзара қарым-қатынасы астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, аудандар (аудандық маңызы бар қалалар) әкімдерінің өтінішхаты бойынша агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісім негізінде жүзеге асырылады және жаңа объектілер салу арқылы агломерацияны дамыту мақсаттарына жол беріледі.

4. Ходатайство акимов столицы, областей, городов республиканского значения, районов (городов районного значения) направляется ежеквартально, до 25 числа месяца, следующего за отчетным кварталом с учетом планируемых проектов на территории соответствующей агломерации.";
пункты 7 и 8 изложить в следующей редакции:
"7. Инициатором совместного решения вопросов выступают местные исполнительные органы столицы, области, населенные пункты которой входят в агломерацию, города республиканского значения.
8. Инициатор направляет проект соглашения о взаимоотношениях и обоснование необходимости совместного решения вопроса в адрес других местных исполнительных органов столицы, области, населенные пункты которой входят в агломерацию, города республиканского значения.";
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. Местные исполнительные органы столицы, области, населенные пункты которой входят в агломерацию, города республиканского значения, получившие проект соглашения о совместном решении вопросов местного значения на территории агломерации, проводят его рассмотрение на заседаниях местного совета по агломерации и принимают решение о предоставлении земельного участка для строительства объектов на территории агломерации.".
3. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 23 июня 2025 года № 56 "Об утверждении Правил разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов и Правил проведения мониторинга системы региональных стандартов для населенных пунктов" следующее изменение:
в Правилах разработки системы региональных стандартов для населенных пунктов , утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) сельские населенные пункты – населенные пункты независимо от их административной подчиненности, которые не относятся городским населенным пунктам, городам областного и республиканского значения;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) городские населенные пункты – города областного, республиканского и районного значения, а также поселки, находящиеся на территории их административной подчиненности;";
подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) на первом этапе посредством автоматизированной системы осуществляется поэтапный сбор данных местными исполнительными органами (от нижестоящего уровня к вышестоящему уровню) по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны, в том числе сел, центров сельских округов, районных центров, городов районного значения, городов республиканского и областного значения.
Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, направляют не позднее 20 января года, следующего за отчетным, в отраслевые центральные государственные органы данные по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны и по потребностям в строительстве, ремонту и укомплектованию объектов в разрезе направлений, согласно перечню направлений и показателей.

4. Астана, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, аудандар (аудандық маңызы бар қалалар) әкімдерінің өтінішхаты тиісті агломерация аумағында жоспарланып отырған жобалар ескеріле отырып, тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25 дейін ұсынады.";
7 және 8-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мәселелерді бірлесіп шешудің бастамашысы астананың, елді мекендері агломерацияға кіретін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары болады.
8. Бастамашы өзара қарым-қатынастар туралы келісімнің жобасын және мәселені бірлесіп шешу қажеттігінің негіздемесін астананың, елді мекендері агломерацияға кіретін облыстың, республикалық маңызы бар қаланың басқа да жергілікті атқарушы органдарына жібереді.";
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Агломерация аумағындағы жергілікті маңызы бар мәселелерді бірлесіп шешу туралы келісімнің жобасын алған астананың, елді мекендері агломерацияға кіретін облыстың және республикалық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары оны агломерация жөніндегі жергілікті кеңестің отырыстарында қарайды және агломерация аумағында объектілер салу үшін жер учаскесін беру туралы шешім қабылдайды.".
3. "Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларын және Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесіне мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 23 маусымдағы № 56 бұйрығына мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елді мекендерге арналған өңірлік стандарттар жүйесін әзірлеу қағидаларында:
2-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) ауылдық елді мекендер – әкімшілік бағыныстылығына қарамастан, қалалық елді мекендерге, облыстық және республикалық маңызы бар қалаларға жатпайтын елді мекендер;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) қалалық елді мекендер – облыстық, республикалық және аудандық маңызы бар қалалар, сондай-ақ олардың әкімшілік бағынысының аумағындағы кенттер;";
4-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) бірінші кезеңде автоматтандырылған жүйе арқылы жергілікті атқарушы органдар (төменгі деңгейден жоғарғы деңгейге дейін) елдің қалалық және ауылдық елді мекендерін, оның ішінде ауылдарды, ауылдық округтер орталықтарын, аудан орталықтарын, аудандық маңызы бар қалаларды, республикалық және облыстық маңызы бар қалаларды объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету бойынша деректерді кезең-кезеңмен жинауды жүзеге асырады.
Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары есепті жылдан кейінгі жылдың 20 қаңтарынан кешіктірмей, салалық орталық мемлекеттік органдарға елдің қалалық және ауылдық елді мекендерін объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз ету жөніндегі және Бағыттар мен көрсеткіштер жіктемесіне сәйкес бағыттар бөлінісінде объектілерді салу, жөндеу және жинақтау қажеттіліктері жөніндегі деректерді жібереді.

Информация по обеспеченности объектами и услугами (благами) городских и сельских населенных пунктов страны и по потребностям в строительстве, ремонту и укомплектованию объектов формируется на основе форм, предназначенных для сбора информации по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов (далее – Формы) согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам.
Перечень направлений и показателей, применяемых при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС, представлен в приложении 13 к настоящим Правилам (далее – Перечень направлений и показателей).
Отраслевые центральные государственные органы в течение 10 (десяти) рабочих дней осуществляют согласование и при необходимости направляют на доработку представленные данные.
Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения, предоставляют данные, согласованные с отраслевыми центральными государственными органами, в уполномоченный орган не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным посредством автоматизированной системы, согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13 к настоящим Правилам";
в приложении 1:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Образование":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 2:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Здравоохранение":
пункт 2 изложить в следующей редакции:

Елдің қалалық және ауылдық елді мекендерінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуі және объектілерді салуға, жөндеуге және жасақтауға деген қажеттілік бойынша ақпарат осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат жинауға арналған нысандардың (бұдан әрі – Нысандар) негізінде қалыптастырылады.
ӨСЖ объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын Бағыттар мен көрсеткіштер тізбесі (бұдан әрі – Бағыттар мен көрсеткіштер тізбесі) осы Қағидаларға 13-қосымшада берілген.
Салалық орталық мемлекеттік органдар 10 (он) жұмыс күні ішінде келісуді жүзеге асырады және қажет болған жағдайда ұсынылған деректерді пысықтауға жібереді.
Астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары салалық орталық мемлекеттік органдармен келісілген деректерді уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей автоматтандырылған жүйе арқылы осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-қосымшаларға сәйкес ұсынады.";
1-қосымшада:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Білім беру" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.";
2-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Денсаулық сақтау" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 3:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Социальное обеспечение":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 4:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
В приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Культура и спорт":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 5:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Досуг и отдых":
пункт 2 изложить в следующей редакции:

"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.";
3-қосымшада:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Әлеуметтік қамсыздандыру" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады";
4-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Мәдениет және спорт" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.";
5-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Бос уақыт және демалыс" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 6:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Транспортная инфраструктура":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 7:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Дорожная инфраструктура":
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом";
в приложении 8:
часть восьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, городов республиканского значения, областей";
приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инженерная инфраструктура" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
в приложении 9:
Часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в приложении 10:
Часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфокоммуникация" изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему приказу;
в приложении 11:
часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему приказу;
в приложении 12:
Часть седьмую изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: Местные исполнительные органы столицы, областей, городов республиканского значения";
приложение к форме, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфраструктура услуг" изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему приказу.
Приложение 1 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 99
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами
и услугами (благами)
Системы региональных
стандартов по направлению
"Инженерная инфраструктура""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инженерная инфраструктура"" (Индекс: № СРС – 08, периодичность – годовая)

"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.";
6-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Көлік инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.";
7-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Жол инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады";
8-қосымшада:
сегізінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12-қосымшада:
жетінші бөлік мынадай редакцияда жазылсын:
"Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары";
"Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымша осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 99 бұйрығына 1 қосымша
"Инженерлік инфрақұрылым"
бағыты бойынша Өңірлік
стандарттар жүйесінің
объектілермен және көрсетілетін
қызметтермен (игіліктермен)
қамтамасыз етілуді есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштері бойынша
ақпарат" әкімшілік деректерін
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индекс: № ӨСЖ – 08, жиілігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инженерная инфраструктура"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее – НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" – указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" – указывается наименование области согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 4 "Район" – указывается наименование района согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Сельский округ" – указывается наименование сельского округа согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 6 "Населенный пункт" – указывается наименование конкретного населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Категория, статус НП" – указывается категория населенного пункта (город областного значения, город республиканского значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 – указывается обеспеченность СРС по направлению "Инженерная инфраструктура" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 - указывается обеспеченность СРС по направлению "Инженерная инфраструктура" без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылғы 15 ақпаннан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмір ретімен көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген 2-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Облыс" деген 3-бағанда– Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың атауы көрсетіледі;
"Аудан" деген 4-бағанда– Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауданның атауы көрсетіледі;
"Ауылдық округ" деген 5-бағанда– Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
"Елді мекен" деген 6-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
"ЕМ санаты, мәртебесі" деген 7-бағанда – елді мекеннің санаты (облыстық маңызы бар қала, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауыл) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, серік АЕМ) көрсетіледі;
"Халық саны" деген 8-бағанда – ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
"Ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі деген 9-бағанда – ӨСЖ "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ұсынылатын объектілермен және көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алусыз "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі деген 10-бағанда – ӨСЖ ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алусыз, "Инженерлік инфрақұрылым" бағыты бойынша қамтамасыз етілуі көрсетіледі;

в графе 11 – указывается обеспеченность объектом и услугой (благом) "Электроснабжение", согласно формуле 11 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 12 – 16 – указывается обеспеченность электроснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов), протяженность сетей электроснабжения, степень износа сетей электроснабжения, протяженность сетей электроснабжения, которые нуждаются в замене, потребность в строительстве новых сетей электроснабжения;
в графе 17 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, (заполняется при необходимости);
в графе 18 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости);
в графе 19 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Услуги водоснабжения", согласно формуле 12 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 20 – 31 – указывается обеспеченность услугами водоснабжения (по численности населения), наличие централизованного водоснабжения, доля жилых домов, подключенных к централизованному водоснабжению, общее количество домов, протяженность сетей централизованного водоснабжения, степень износа сетей централизованного водоснабжения, протяженность сетей централизованного водоснабжения, которые нуждаются в замене, потребность в строительстве новых сетей водоснабжения, децентрализованное водоснабжение, наличие комплексных блок-модулей, привозной воды, скважин, колодцев;
в графе 32 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, (заполняется при необходимости);
в графе 33 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости);
в графе 34 – указывается уровень обеспеченности объектом и услугой (благом) "Система централизованного водоотведения", согласно формуле 13 пункта 5 настоящих Правил;
в графах 35 – 42 – указывается обеспеченность централизованным водоотведением (по численности населения), общая протяженность сетей водоотведения внутри населенного пункта, степень износа сетей водоотведения, протяженность сетей водоотведения, которые нуждаются в замене, потребность в строительстве новых сетей водоотведения, количество канализационно-очистных сооружений, степень износа канализационно-очистных сооружений, потребность в строительстве канализационно-очистных сооружений;
в графе 43 – указываются необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, (заполняется при необходимости);
в графе 44 – указывается потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости);
в графе 45 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Централизованное теплоснабжение" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Централизованное теплоснабжение", согласно формуле 14 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 46 "Обеспеченность централизованным теплоснабжением (расчет по количеству подключенных жилых домов)" – указывается обеспеченность населенного пункта централизованным теплоснабжением, рассчитанная по количеству подключенных жилых домов;
в графе 47 "Общая протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта" – указывается общая протяженность сетей теплоснабжения внутри населенного пункта;
в графе 48 "Степень износа сетей теплоснабжения" – указывается степень износа сетей теплоснабжения;
в графе 49 "Протяженность сетей теплоснабжения, которые нуждаются в замене" – указывается протяженность сетей теплоснабжения в населенном пункте, которые нуждаются в замене;
в графе 50 "Потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта" – указывается потребность в строительстве новых сетей теплоснабжения внутри населенного пункта;
в графе 51 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 52 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Централизованное теплоснабжение". Данная графа заполняется при необходимости;

"ӨСЖ-нің "Электрмен жабдықтау" нысанымен және қызметімен қамтамасыз етілуі" деген 11-бағанда – ӨСЖ-нің обьектімен және "Электрмен жабдықтау" көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Қағидалардың 5-тармағындағы 11-формулаға сәйкес көрсетіледі;
12-16-бағандарда – орталықтандырылған электрмен жабдықтаумен қамтамасыз етілуі (қосылған тұрғын үйлер саны бойынша есеп), электр желілерінің ұзындығы, электр желілерінің тозу дәрежесі, ауыстыруды қажет ететін электр желілерінің ұзындығы, жаңа электр желілерін салу қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 17-бағанда – ӨСЖ-ге объектілерді сәйкестендіруге қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады);
"ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 18-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады);
"ӨСЖ-нің "Сумен жабдықтау қызметтері" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі" деген 19-бағанда – объектімен және "Сумен жабдықтау көрсетілетін қызметтері" көрсетілу қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Қағидалардың 5-тармағындағы 12-формулаға сәйкес көрсетіледі;
20-31-бағандарда – су жеткізу қызметтерімен қамтамасыз етілуі (халық саны бойынша), орталықтандырылған су жүйесінің бар-жоғы, орталықтандырылған су жүйесіне қосылған тұрғын үйлердің үлесі, тұрғын үйлердің жалпы саны, орталықтандырылған су жүйесінің желілерінің ұзындығы, олардың тозу дәрежесі, ауыстыруды қажет ететін желілердің ұзындығы, жаңа су желілерін салу қажеттілігі, орталықтандырылмаған сумен жабдықтау, кешенді блок-модульдердің, тасымалды судың, скважиналар мен құдықтардың бар-жоғы көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. теңге, (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 32-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіруге қажет бюджет қаражатының көлемі, млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады);
"ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. теңге, (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 33-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажет бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады);
"ӨСЖ-нің "Орталықтандырылған су бұру жүйесі" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі" деген 34-бағанда – объектімен және "Орталықтандырылған су бұру жүйесі" көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Қағидалардың 5-тармағындағы 13-формулаға сәйкес көрсетіледі;
35-42-бағандарда – орталықтандырылған су бұру жүйесімен қамтамасыз етілу (халық саны бойынша), елді мекен ішіндегі су бұру желілерінің жалпы ұзындығы, тозу дәрежесі, ауыстыруды қажет ететін су бұру желілерінің ұзындығы, жаңа желілерді салу қажеттілігі, кәріз-тазарту құрылыстарының саны, олардың тозу дәрежесі және жаңа кәріз-тазарту құрылыстарын салу қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.теңге, (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 43-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіруге қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады);
"ӨСЖ-ке сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн. теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 44-бағанда – ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және оған қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады);
"Объектімен және "Орталықтандырылған жылумен жабдықтау" қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 45-бағанда – елді мекеннің объектімен және "Орталықтандырылған жылумен жабдықтау" көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі осы Қағидалардың 5-тармағындағы 14-формулаға сәйкес көрсетіледі;
"Орталықтандырылған жылумен қамтамасыз етілуі (қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есеп)" деген 46-бағанда –– елді мекеннің қосылған тұрғын үйлердің саны бойынша есептелген орталықтандырылған жылумен жабдықтаумен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Елді мекен ішіндегі жылумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы" деген 47-бағанда –– елді мекен ішіндегі жылумен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
"Жылумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі" деген 48-бағанда –– жылумен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі көрсетіледі;
"Ауыстыруды қажет ететін жылумен жабдықтау желілерінің ұзындығы" деген 49-бағанда –– елді мекендегі ауыстыруды қажет ететін жылумен жабдықтау желілерінің ұзындығы көрсетіледі;
"Елді мекен ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі" деген 50-бағанда –– елді мекеннің ішінде жылумен жабдықтаудың жаңа желілерін салу қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 51-бағанда – Өңірлік стандарттар жүйесіне объектілерді сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 52-бағанда –– жаңа объектілерді (бірлік) салу қажеттілігі және "Орталықтандырылған жылумен жабдықтау" көрсетілетін қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 53 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Централизованное газоснабжение*"" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Централизованное газоснабжение*", согласно формуле 15 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 54 "Обеспеченность централизованным газоснабжением* (расчет по численности населения)" – указывается уровень обеспеченности централизованным газоснабжением, рассчитанная по численности населения;
в графе 55 "Общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта*" – указывается общая протяженность сетей газоснабжения внутри населенного пункта;
в графе 56 "Степень износа сетей газоснабжения*" – указывается степень износа сетей газоснабжения в населенном пункте;
в графе 57 "Протяженность газопроводных сетей, которые нуждаются в замене*" – указывается протяженность газопроводных сетей в населенном пункте, которые нуждаются в замене;
в графе 58 "Потребность в строительстве новых сетей газоснабжения*" – указывается потребность населенного пункта в строительстве новых сетей газоснабжения;
в графе 59 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 60 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Централизованное газоснабжение*". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 61 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Жилой фонд" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Жилой фонд", согласно формуле 16 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 62 "Общая площадь жилого фонда" – указывается общая площадь жилого фонда в населенном пункте;
в графе 63 "Средняя обеспеченность жильем на 1 человека" – указывается средняя обеспеченность жильем на 1 человека по населенному пункту;
в графе 64 "Площадь аварийного и ветхого жилья" – указывается площадь аварийного и ветхого жилья в населенном пункте;
в графе 65 "Потребность в строительстве новой жилой площади" – заполняется потребность населенного пункта в строительстве новой жилой площади;
в графе 66 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 67 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Жилой фонд". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 99
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами и
услугами (благами) Системы
региональных стандартов
по направлению "Обеспечение
безопасности и защиты
окружающей среды""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды"" (Индекс: № СРС – 09, периодичность – годовая)

"ӨСЖ-нің "Орталықтандырылған газбен жабдықтау*" нысанымен және қызметімен (игілік) қамтамасыз етілуі" деген 53-бағанда –– елді мекеннің объектімен және "Орталықтандырылған газбен жабдықтау" көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Қағидалардың 5-тармағындағы 15-формулаға сәйкес көрсетіледі;
"Орталықтандырылған газбен қамтамасыз ету* (халық саны бойынша есеп)" деген 54-бағанда – халық саны бойынша есептелген орталықтандырылған газбен жабдықтаумен қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
"Елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы*" деген 55-бағанда – елді мекен ішіндегі газбен жабдықтау желілерінің жалпы ұзындығы көрсетіледі;
– "Газбен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі*" деген 56-бағанда – елді мекенде газбен жабдықтау желілерінің тозу дәрежесі көрсетіледі;
– "Ауыстыруды қажет ететін газ құбыры желілерінің ұзындығы*" деген 57-бағанда – елді мекендегі ауыстыруды қажет ететін газ құбыры желілерінің ұзындығы көрсетіледі;
"Жаңа газбен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі*" деген 58-бағанда – елді мекеннің жаңа газбен жабдықтау желілерін салу қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкестендіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн. теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 59-бағанда –– объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны /млн. теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 60-бағанда – қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;
ӨСЖ-нің "Тұрғын үй қоры" объектісі және қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі деген 61-бағанда – елді мекеннің объектімен және "Тұрғын үй қоры" көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі осы Қағидалардың 5-тармағындағы 16-формулаға сәйкес көрсетіледі;
"Тұрғын үй қорының жалпы ауданы" деген 62-бағанда – елді мекендегі тұрғын үй қорының жалпы ауданы көрсетіледі;
"1 адамға орташа тұрғын үймен қамтамасыз ету" деген 63-бағанда – елді мекен бойынша 1 адамға орташа тұрғын үймен қамтамасыз ету көрсетіледі;
"Апатты және тозығы жеткен тұрғын үй ауданы" деген 64-бағанда – елді мекендегі апатты және тозығы жеткен тұрғын үйлердің ауданы көрсетіледі;
"Жаңа тұрғын үй алаңын салу қажеттілігі" деген 65-бағанда – елді мекеннің жаңа тұрғын үй алаңын салуға қажеттілігі толтырылады;
"Объектілерді өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (обьектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 66-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 67-бағанда – жаңа объектілерді салу қажеттілігі (бірлік) және "Тұрғын үй қоры" көрсетілетін қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 99 бұйрығына 2 қосымша
"Қоршаған ортаның қауіпсіздігі
мен қорғалуын қамтамасыз ету"
бағыты бойынша Өңірлік
стандарттар жүйесінің
объектілерімен және
көрсетілетін қызметтерімен
(игіліктерімен) қамтамасыз
етілуін есептеу кезінде
қолданылатын көрсеткіштер
бойынша ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және көрсетілетін қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индекс: № ӨСЖ – 09, кезеңділігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее – НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" – указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" – указывается наименование области согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 4 "Район" – указывается наименование района согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Сельский округ" – указывается наименование сельского округа согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 6 "Населенный пункт" – указывается наименование населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Категория, статус НП" – указывается категория населенного пункта (город областного значения, город республиканского значения, , город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок);
в графе 8 "Численность населения" – указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" объектами безопасности и защиты окружающей среды с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Обеспечение безопасности и защиты окружающей среды" объектами безопасности и защиты окружающей среды без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және көрсетілетін қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі - ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмір ретімен көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген 2-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Облыс" деген 3-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың атауы көрсетіледі;
"Аудан" деген 4-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауданның атауы көрсетіледі;
"Ауылдық округ" деген 5-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
"Елді мекен" деген 6-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің атауы көрсетіледі;
"ЕМ санаты, мәртебесі" деген 7-бағанда – елді мекеннің санаты (облыстық маңызы бар қала, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, ауылдық округтің орталығы, тірек АЕМ, спутниктік АЕМ, кент) көрсетіледі;
"Халық саны" деген 8-бағанда – ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
"Ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі" деген 9-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Қоршаған ортаның қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша елді мекеннің қауіпсіздік және қоршаған ортаны қорғау объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Қоршаған ортаның қауіпсіздігі мен қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі" деген 10-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Қоршаған ортаның қауіпсіздігін және қорғалуын қамтамасыз ету" бағыты бойынша елді мекеннің қауіпсіздік және қоршаған ортаны қорғау объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;

в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Участковый пункт полиции" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Участковый пункт полиции", согласно формуле 1 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Общее количество участковых пунктов полиции" – указывается количество участковых пунктов полиции в населенном пункте;
в графе 13 "Количество пунктов полиции, требующих капитального ремонта" – указывается общее количество участковых пунктов полиции в населенном пункте, требующих проведения капитального ремонта;
в графе 14 "Количество пунктов полиции в аварийном состоянии" – указывается количество объектов в аварийном состоянии;
в графе 15 "Потребность в строительстве пунктов полиции" – указывается необходимое количество участковых пунктов полиции, которое требуется построить в населенном пункте;
в графе 16 "Количество пунктов полиции, требующих укомплектования МТБ" – указывается количество участковых пунктов полиции в населенном пункте, требующих укомплектования МТБ;
в графе 17 "Дефицит кадров" – указывается дефицит кадров в пунктах полиции;
в графе 18 "Охват населения обслуживанием участковым пунктом полиции" – указывается доля населения населенного пункта, охваченного услугой "Участковый пункт полиции";
в графе 19 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 20 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Участковый пункт полиции". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 21 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах*"" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Обеспечение безопасности населения путем внедрения видеонаблюдения на социально значимых объектах*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 22 "Наличие камер видеонаблюдения на социально значимых объектах*" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте камер видеонаблюдения на социально значимых объектах;

"Учаскелік полиция пункті" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деген 11-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 1-формулаға сәйкес елді мекеннің "Учаскелік полиция пункті" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Учаскелік полиция пункттерінің жалпы саны" деген 12-бағанда – елді мекенде учаскелік полиция пункттерінің саны көрсетіледі;
"Күрделі жөндеуді талап ететін полиция пункттерінің саны" деген 13-бағанда – елді мекенде күрделі жөндеу жүргізуді талап ететін учаскелік полиция пункттерінің жалпы саны көрсетіледі;
"Апатты жағдайдағы полиция пункттерінің саны" деген 14-бағанда – авариялық жағдайдағы объектілердің саны көрсетіледі;
"Полиция пункттерін салу қажеттілігі" деген 15-бағанда – елді мекенде құрылысын салу талап етілетін учаскелік полиция пункттерінің қажетті саны көрсетіледі;
"МТБ-ны жасақтауды талап ететін полиция пункттерінің саны" деген 16-бағанда – елді мекенде МТБ-ны жасақтауды талап ететін учаскелік полиция пункттерінің саны көрсетіледі;
"Кадр тапшылығы" деген 17-бағанда – полиция пункттерінде кадр тапшылығы көрсетіледі;
"Халықты учаскелік полиция пунктінің қызмет көрсетуімен қамту" деген 18-бағанда – "Учаскелік полиция пункті" көрсетілетін қызметімен қамтылған елді мекен тұрғындарының үлесі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 19-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 20-бағанда – "Учаскелік полиция пункті" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
"Халықтың қауіпсіздігін әлеуметтік маңызы бар объектілерге бейнебақылау орнату арқылы қамтамасыз ету" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 21-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Халықтың қауіпсіздігін әлеуметтік маңызы бар объектілерге бейнебақылау орнату арқылы қамтамасыз ету" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі;
"Әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылау камераларының болуы" деген 22-бағанда – елді мекенде әлеуметтік маңызы бар объектілерде бейнебақылау камераларының болуы немесе болмауы көрсетіледі;

в графе 23 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Подразделение противопожарной службы/пожарные посты или добровольные пожарные формирования", согласно формуле 18 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 24 "Общее количество подразделений противопожарной службы" – указывается общее количество подразделений противопожарной службы в населенном пункте;
в графе 25 "Потребность в строительстве подразделений противопожарной службы" – указывается количество подразделений противопожарной службы, в которых имеется потребность в строительстве в населенном пункте;
в графе 26 "Количество подразделений противопожарной службы, соответствующих государственным стандартам" – указывается общее количество подразделений противопожарной службы в населенном пункте, соответствующих государственным стандартам;
в графе 27 "Доля объектов, которые находятся в аварийном состоянии или требуют капитального ремонта" – указывается удельный вес объектов, находящихся в аварийном состоянии, или требуют капитального ремонта;
в графе 28 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 29 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Подразделение противопожарной службы/ пожарные посты или добровольные пожарные формирования". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 30 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Пожарные посты или добровольные пожарные формирования" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Пожарные посты или добровольные пожарные формирования", согласно формуле 19 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 31 "Общее количество пожарных постов или добровольных пожарных формирований" – указывается общее количество пожарных постов или добровольных пожарных формирований;
в графе 32 "Потребность в строительстве пожарных постов" – потребность в строительстве пожарных постов;
в графе 33 "Количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы" – указывается количество объектов, требующих укомплектования материально-технической базы;
в графе 34 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 35 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;

"Өрт сөндіру қызметі бөлімшесі / өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру құрылымдары" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 23-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 18-формулаға сәйкес елді мекеннің "Өрт сөндіру қызметі бөлімшесі / өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру құрылымдары" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу деңгейі көрсетіледі.
"Өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны" деген 24-бағанда – елді мекенде өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны көрсетіледі;
"Өртке қарсы қызмет бөлімшелерін салу қажеттілігі" деген 25-бағанда – елді мекенде құрылысын салу қажеттілігі бар өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны көрсетіледі;
"Мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің саны" деген 26-бағанда – мемлекеттік стандарттарға сәйкес келетін елді мекенде өртке қарсы қызмет бөлімшелерінің жалпы саны көрсетіледі;
"Авариялық жағдайда тұрған немесе күрделі жөндеуді қажет ететін объектілердің үлесі" деген 27-бағанда – авариялық жағдайдағы немесе күрделі жөндеуді талап ететін объектілердің үлес салмағы көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 28-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 29-бағанда – "Өртке қарсы қызмет бөлімшесі / өрт сөндіру бекеттері немесе ерікті өрт сөндіру жасақтары" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Осы баған қажет болған жағдайда толтырылады;
"Өрт посттары немесе ерікті өртке қарсы құрылымдары" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу" деген 30-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 19-формулаға сәйкес елді мекеннің "Өрт посттары немесе ерікті өртке қарсы құрылымдары" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Өрт посттарының немесе ерікті өртке қарсы құрылымдарының жалпы саны" деген 31-бағанда – өрт посттарының немесе ерікті өртке қарсы құрылымдарының жалпы саны көрсетіледі;
"Өрт посттарын салуға қажеттілік" деген 32-бағанда – өрт посттарын салуға қажеттілік көрсетіледі;
"Материалдық-техникалық базаны толықтыруды талап ететін объектілердің саны" деген 33-бағанда – материалдық-техникалық базаны толықтыруды талап ететін объектілердің саны көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 34-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 35-бағанда – "Қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондар" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілер салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 36 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов", согласно формуле 20 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 37 "Общее количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов (свалки)" – указывается количество полигонов для размещения твердых бытовых отходов (свалок) в населенном пункте;
в графе 38 "Количество полигонов ТБО, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам" – указывается количество полигонов ТБО, соответствующих экологическим и санитарным требованиям и нормам;
в графе 39 "Потребность в полигонах для размещения твердых бытовых отходов" – указывается потребность населенного пункта в полигонах для размещения твердых бытовых отходов;
в графе 40 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 41 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Полигоны для захоронения твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 42 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Мусороперерабатывающий комплекс" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Мусороперерабатывающий комплекс", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 43 "Общее количество мусороперерабатывающих комплексов" – указывается количество мусороперерабатывающих комплексов в населенном пункте;
в графе 44 "Потребность в мусороперерабатывающих комплексах" – указывается потребность населенного пункта в мусороперерабатывающих комплексах;
в графе 45 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 46 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по объекту "Мусороперерабатывающий комплекс". Данная графа заполняется при необходимости;

"Қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондар" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу" деген 36-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 20-формулаға сәйкес елді мекеннің "Қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондар" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыруға арналған полигондар (қоқыс үйінділері) жалпы саны" деген 37-бағанда – елді мекендегі қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыруға арналған полигондар (қоқыс үйінділері) саны көрсетіледі;
"Экологиялық және санитариялық талаптарға сәйкес келетін ТБО полигондарының саны" деген 38-бағанда – экологиялық және санитариялық талаптарға сәйкес келетін ТБО полигондарының саны көрсетіледі;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды орналастыруға арналған полигондарға қажеттілік" деген 39-бағанда – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтар үшін полигондарға қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 40-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 41-бағанда – "Қатты тұрмыстық қалдықтарды көмуге арналған полигондар" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілер салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;
"Қоқыс өңдейтін кешен" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу" деген 42-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 21-формулаға сәйкес елді мекеннің "Қоқыс өңдейтін кешен" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Қоқыс өңдейтін кешендердің жалпы саны" деген 43-бағанда – елді мекендегі қоқыс өңдейтін кешендердің саны көрсетіледі;
"Қоқыс өңдейтін кешендерге қажеттілік" деген 44-бағанда – елді мекеннің қоқыс өңдейтін кешендерге қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 45-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 46-бағанда – "Қоқыс өңдейтін кешен" объектісі бойынша жаңа объектілер салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;

в графе 47 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Мусоросортировочный комплекс" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Мусоросортировочный комплекс", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 48 "Общее количество мусоросортировочных комплексов" – указывается количество мусоросортировочных комплексов в населенном пункте;
в графе 49 "Потребность в мусоросортировочных комплексах" – указывается потребность населенного пункта в мусоросортировочных комплексах;
в графе 50 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 51 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по объекту "Мусоросортировочный комплекс". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 52 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 53 "Общее количество контейнеров для раздельного сбора" – указывается количество контейнеров для раздельного сбора в населенном пункте;
в графе 54"Потребность в контейнерах для раздельного сбора" – указывается потребность населенного пункта в контейнерах для раздельного сбора;
в графе 55 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 56 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по объекту "Контейнеры для раздельного сбора твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;

"Қоқыс сұрыптайтын кешен" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу" деген 47-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 21-формулаға сәйкес елді мекеннің "Қоқыс сұрыптайтын кешен" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Қоқыс сұрыптайтын кешендердің жалпы саны" деген 48-бағанда – елді мекендегі қоқыс сұрыптайтын кешендердің саны көрсетіледі;
"Қоқыс сұрыптайтын кешендерге қажеттілік" деген 49-бағанда – елді мекеннің қоқыс сұрыптайтын кешендерге қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 50-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттік қаржыландырудың шамамен қажетті көлемі көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және бюджеттік қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілердің саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 51-бағанда – "Қоқыс сұрыптайтын кешен" объектісі бойынша жаңа объектілер салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажет болған жағдайда толтырылады;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлер" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу" деген 52-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 21-формулаға сәйкес елді мекеннің "Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлер" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлердің жалпы саны" деген 53-бағанда – елді мекендегі қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлердің саны көрсетіледі;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлерге қажеттілік" деген 54-бағанда – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлерге қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" деген 55-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны / млн тг (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" деген 56-бағанда – "Қатты тұрмыстық қалдықтарды бөлек жинауға арналған контейнерлер" объектісі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады;

в графе 57 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 58 "Общее количество контейнеров для сбора твердых бытовых отходов" – указывается количество контейнеров для сбора твердых бытовых отходов в населенном пункте;
в графе 59 "Потребность в контейнерах для сбора твердых бытовых отходов" – указывается потребность населенного пункта в контейнерах для сбора твердых бытовых отходов;
в графе 60 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 61 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по объекту "Контейнеры для сбора твердых бытовых отходов". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 62 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Пункты приема вторичного сырья" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Пункты приема вторичного сырья", согласно формуле 21 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 63 "Общее количество пунктов приема вторичного сырья" – указывается количество пунктов приема вторичного сырья в населенном пункте;
в графе 64 "Потребность в пунктах приема вторичного сырья" – указывается потребность населенного пункта в пунктах приема вторичного сырья;
в графе 65 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 66 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Пункты приема вторичного сырья". Данная графа заполняется при необходимости;

"Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз ету" деген 57-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 21-формулаға сәйкес елді мекеннің "Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлердің жалпы саны" деген 58-бағанда – елді мекендегі қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлердің жалпы саны көрсетіледі;
"Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлерге қажеттілік" деген 59-бағанда – елді мекеннің қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлерге қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" деген 60-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" деген 61-бағанда – "Қатты тұрмыстық қалдықтарды жинауға арналған контейнерлер" объектісі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады;
"Қайталама шикізат қабылдау пункттері" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз ету" деген 62-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 21-формулаға сәйкес елді мекеннің "Қайталама шикізат қабылдау пункттері" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Қайталама шикізат қабылдау пункттерінің жалпы саны" деген 63-бағанда – елді мекендегі қайталама шикізат қабылдау пункттерінің жалпы саны көрсетіледі;
"Қайталама шикізат қабылдау пункттеріне қажеттілік" деген 64-бағанда – елді мекеннің қайталама шикізат қабылдау пункттеріне қажеттілігі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" деген 65-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" деген 66-бағанда – "Қайталама шикізат қабылдау пункттері" объектісі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады;

в графе 67 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Скотомогильники (биотермические ямы)" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Скотомогильники (биотермические ямы)", согласно формуле 22 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 68 "Общее количество скотомогильников (биотермических ям)" – указывается количество скотомогильников (биотермических ям) в населенном пункте;
в графе 69 "Потребность в скотомогильниках (биотермических ямах)" – указывается потребность населенного пункта в скотомогильниках (биотермических ямах);
в графе 70 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 71 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по объекту "Скотомогильники (биотермические ямы)". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 99
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами
и услугами (благами)
Системы региональных
стандартов по направлению
"Инфокоммуникация""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфокоммуникация"" (Индекс: № СРС – 10, периодичность – годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфокоммуникация"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения

"Мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз ету" деген 67-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 22-формулаға сәйкес елді мекеннің "Мал қорымдары (биотермиялық шұңқырлар)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) жалпы саны" деген 68-бағанда – елді мекендегі мал қорымдарының (биотермиялық шұңқырлардың) жалпы саны көрсетіледі;
"Мал қорымдарына (биотермиялық шұңқырларға) қажеттілік" деген 69-бағанда – елді мекенде мал қорымдарына (биотермиялық шұңқырларға) қажеттілік көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады)" деген 70-бағанда – объектілерді аймақтық стандарттар жүйесіне сәйкестендіру үшін қажетті бюджет қаражатының шамамен көлемі миллион теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкессіздігі болған жағдайда толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілер салуға қажеттілік және қажетті бюджет қаражатының көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады)" деген 71-бағанда – "Мал өлекселері мен биотермиялық шұңқырлар (мал қорымдары)" объектісі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік туындаған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 99 бұйрығына 3 қосымша
"Ақпараттық коммуникация"
бағыты бойынша Өңірлік
стандарттар жүйесінің
объектілермен және көрсетілетін
қызметтермен (игіліктермен)
қамтамасыз етілуді есептеу
кезінде қолданылатын
көрсеткіштер бойынша ақпарат"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға қосымша
"Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индекс: № ӨСЖ – 10, кезеңділігі – жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме ""Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.

3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения, в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее – НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" – указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" – указывается наименование области согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 4 "Район" – указывается наименование района согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Сельский округ" – указывается наименование сельского округа согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 6 "Населенный пункт" – указывается наименование конкретного населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Категория, статус НП" – указывается категория населенного пункта (город областного значения, город республиканского значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок);
в графе 8 "Численность населения" – указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфокоммуникация" с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфокоммуникация" объектами инфокоммуникации с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфокоммуникация"/ без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфокоммуникация" объектами инфокоммуникации без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Отделение почтовой связи" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Отделение почтовой связи", согласно формуле 24 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Количество отделений почтовой связи" – указывается количество отделений почтовой связи в населенном пункте;
в графе 13 "Потребность в отделениях почтовой связи" – указывается потребность населенного пункта в отделениях почтовой связи;
в графе 14 "Охват населения почтовыми услугами" – указывается доля населения в населенном пункте, охваченного почтовыми услугами;
в графе 15 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 16 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Отделение почтовой связи". Данная графа заполняется при необходимости;

3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі – ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген 2-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Облыс" деген деген 3-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың атауы көрсетіледі;
"Аудан" деген деген 4-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауданның атауы көрсетіледі;
"Ауылдық округ" деген 5-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
"Елді мекен" деген 6-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
"ЕМ санаты, мәртебесі" деген 7-бағанда – елді мекеннің санаты (облыстық маңызы бар қала, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, спутниктік АЕМ) көрсетіледі;
"Халық саны" деген 8-бағанда – ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
"Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ ұсынылатын объектілер мен қызметтер (игіліктер) ескеріле отырып" деген 9-бағанда – ұсынылатын объектілер мен қызметтер (игіліктер) ескеріле отырып, "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша елді мекеннің ақпараттық коммуникация объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі/ ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда" деген 10-бағанда – ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда, "Ақпараттық коммуникация" бағыты бойынша елді мекеннің ақпараттық коммуникация объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Пошта байланысы бөлімшесі" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 11-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағындағы 24-формулаға сәйкес елді мекеннің "Пошта байланысы бөлімшесі" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Пошта байланысы бөлімшелерінің саны" деген 12-бағанда – елді мекендегі пошта байланысы бөлімшелерінің саны көрсетіледі;
"Пошта байланысы бөлімшелеріне қажеттілік" деген 13-бағанда – елді мекеннің пошта байланысы бөлімшелеріне қажеттілігі көрсетіледі;
"Халықты пошта қызметтерімен қамту" – елді мекендегі пошта қызметтерімен қамтылған халықтың үлесі көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн.теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 15-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қажет болатын қаржыландырудың болжамды көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмегенде толтырылады;
"ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)" деген 16-бағанда – жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және "Пошта байланысы бөлімшесі" көрсетілетін қызметі бойынша қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Осы баған қажеттілік болғанда толтырылады;

в графе 17 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Фиксированные телефонные линии" – указывается обеспеченность населенного пункта по объекту "Фиксированные телефонные линии", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 18 "Наличие телефонной связи" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте телефонной связи;
в графе 19 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 20 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Фиксированные телефонные линии". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 21 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Широкополосный доступ к сети интернет" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Широкополосный доступ к сети интернет", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 22 "Наличие широкополосного доступа к сети интернет" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте широкополосного доступа к сети интернет;
в графе 23 "Скорость Интернет-соединения (100 МБ, 50 МБ)" – указываются данные о скорости Интернет-соединения (100 МБ, 50 МБ) в населенном пункте;
в графе 24 "Охват населения Интернет сетью" – указывается количество населения в населенном пункте, охваченного Интернетсетью;
в графе 25 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 26 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Охват населения Интернет сетью". Данная графа заполняется при необходимости;

"ӨСЖ-нің "Тіркелген телефон желілері" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 17-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Тіркелген телефон желілері" объектісі бойынша қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Телефон байланысының болуы" деген 18-бағанда – елді мекенде телефон байланысының болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 19-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге бюджеттен қажет болатын қаржыландырудың болжамды көлемі млн. теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмегенде толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады" деген 20-бағанда – "Тіркелген телефон желілері" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік болғанда толтырылады;
"Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 21-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділік" объектісі бойынша қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы" деген 22-бағанда – елді мекенде интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Интернетке қосылу жылдамдығы (100 МБ, 50 МБ)" деген 23-бағанда – елді мекенде Интернетке қосылу жылдамдығы (100 МБ, 50 МБ) туралы деректер көрсетіледі;
"Халықты Интернет желісімен қамту" деген 24-бағанда – елді мекендегі Интернет желісімен қамтылған халықтың саны көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 25-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қажет болатын қаржыландырудың болжамды көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмегенде толтырылады;
"ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)" деген 26-бағанда – "Халықты Интернет желісімен қамту" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік болғанда толтырылады;

в графе 27 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Сотовая связь (передача голоса)" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Сотовая связь (передача голоса)", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 28 "Наличие сотовой связи" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте сотовой связи;
в графе 29 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 30 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Сотовая связь (передача голоса)". Данная графа заполняется при необходимости;
в графе 31 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Wi-Fi зона с открытым доступом*"" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Wi-Fi зона с открытым доступом*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 32 "Наличие Wi-Fi зоны с открытым доступом" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте Wi-Fi зоны с открытым доступом.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 99
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности объектами
и услугами (благами)/
Системы региональных
стандартов по направлению
"Инфраструктура бытового и
ветеринарного обслуживания""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"" (Индекс: № СРС – 11, периодичность – годовая)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"" (далее – Форма).

"Ұялы байланыс (дауыс беру)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 27-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Ұялы байланыс (дауыс беру)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Ұялы байланыстың болуы" деген 28-бағанда – елді мекенде ұялы байланыстың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 29-бағанда – объектілерді ӨСЖ-ге сәйкес келтіруге бюджеттен қажет болатын қаржыландырудың болжамды көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмегенде толтырылады;
"ӨСЖ-ге сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)" деген 30-бағанда – "Ұялы байланыс (дауыс беру)" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік болғанда толтырылады;
"Ашық қолжетімді Wi-Fi аймағы" объектісімен және көрсетілетін қызметімен қамтамасыз етілуі*" деген 31-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Ашық қолжетімді Wi-Fi аймағы" объектісімен және көрсетілетін қызметімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі*";
"Ашық қолжетімді Wi-Fi аймағының болуы" деген 32-бағанда – елді мекенде ашық қолжетімді Wi-Fi аймағының болуы немесе болмауы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 99 бұйрығына 4 қосымша
"Тұрмыстық және
ветеринариялық қызмет көрсету
инфрақұрылымы" бағыты
бойынша Өңірлік стандарттар
жүйесінің объектілермен және
көрсетілетін қызметтермен
(игіліктермен) қамтамасыз
етілуді есептеу кезінде
қолданылатын көрсеткіштері
бойынша ақпарат" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индекс: № ӨСЖ – 11, кезеңділігі – жылдық)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілермен және көрсетілетін қызметтермен (игіліктермен) қамтамасыз етілуді есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштері бойынша ақпарат" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.

2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее – НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" – указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" – указывается наименование области согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 4 "Район" – указывается наименование района согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Сельский округ" – указывается наименование сельского округа согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 6 "Населенный пункт" – указывается наименование конкретного населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Категория, статус НП" – указывается категория населенного пункта (город областного значения, город республиканского значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" – указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"/ с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" объектами инфраструктуры бытового и ветеринарного обслуживания с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания"/ без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура бытового и ветеринарного обслуживания" объектами инфраструктуры бытового и ветеринарного обслуживания без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);

2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі – ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмірі ретімен көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген 2-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Облыс" деген 3-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың атауы көрсетіледі;
"Аудан" деген 4-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауданның атауы көрсетіледі;
"Ауылдық округ" деген 5-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
"Елді мекен" деген 6-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
"ЕМ санаты, мәртебесі" деген 7-бағанда – елді мекеннің санаты (облыстық маңызы бар қала, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, тірек АЕМ, спутниктік АЕМ) көрсетіледі;
"Халық саны" деген 8-бағанда – ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
"Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтер (игіліктер) ескеріле отырып" деген 9-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтер (игіліктер) ескеріле отырып, "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ-нің қамтамасыз етілуі"/ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда" деген 10-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда, "Тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің тұрмыстық және ветеринариялық қызмет көрсету инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;

в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Предприятия бытового обслуживания* (прачечные, химчистки, общественные бани, общественные туалеты)" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Предприятия бытового обслуживания* (прачечные, химчистки, общественные бани, общественные туалеты)", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Количество предприятий бытового обслуживания*" – указывается количество предприятий бытового обслуживания в населенном пункте;
в графе 13 "Доля объектов бытового обслуживания, которые требуют капитального ремонта*" – указывается удельный вес объектов бытового обслуживания, которые требуют капитального ремонта от общего количества объектов бытового обслуживания в населенном пункте;
в графе 14 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Объекты торговли* (магазины продовольственных товаров, магазины промышленных товаров, торговые павильоны для ведения уличной торговли, фудмаркеты, предприятия общественного питания, магазины кулинарии)"" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Объекты торговли* (магазины продовольственных товаров, магазины промышленных товаров, торговые павильоны для ведения уличной торговли, фудмаркеты, предприятия общественного питания, магазины кулинарии)"", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 15 "Количество объектов торговли*" – указывается общее количество объектов торговли в населенном пункте;
в графе 16 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Государственные ветеринарные организации/ветеринарных пунктов" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Государственные ветеринарные организации*", согласно формуле 26 пункта 5 настоящих Правил;
в графе 17 "Общее количество ветеринарных организаций*/ветеринарных пунктов" – указывается общее количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в населенном пункте;
в графе 18 "Количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов, требующих капитального ремонта - указывается количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в населенном пункте, требующих капитального ремонта;
в графе 19 "Количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в аварийном состоянии" – указывается количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов, находящихся в аварийном состоянии;
в графе 20 "Потребность в строительстве новых ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов" – указывается необходимая потребность населенного пункта в строительстве новых ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов;
в графе 21 "Количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов, требующих укомплектования МТБ" – указывается общее количество ветеринарных организаций/ветеринарных пунктов в населенном пункте, требующих укомплектования МТБ;
в графе 22 "Дефицит кадров" – указывается дефицит кадров в ветеринарных объектах населенного пункта;
в графе 23 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие Системе региональных стандартов в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 24 "Потребность в строительстве новых объектов согласно Системе региональных стандартов и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Государственные ветеринарные организации*/ветеринарных пунктов". Данная графа заполняется при необходимости.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 99
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Информация по показателям,
применяемым при расчете
обеспеченности
объектами и услугами (благами)
Системы региональных
стандартов по направлению
"Инфраструктура услуг""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) Системы региональных стандартов по направлению "Инфраструктура услуг"" (Индекс: № СРС – 12, периодичность – годовая)

"Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындары* (кір жуу орындары, химиялық тазалау орындары, қоғамдық моншалар, қоғамдық дәретханалар)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілу" деген 11-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындары* (кір жуу орындары, химиялық тазалау орындары, қоғамдық моншалар, қоғамдық дәретханалар)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының саны*" деген 12-бағанда – елді мекендегі тұрмыстық қызмет көрсету кәсіпорындарының саны көрсетіледі;
"Күрделі жөндеуді қажет ететін тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің үлесі*" деген 13-бағанда – елді мекендегі тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің жалпы санындағы күрделі жөндеуді қажет ететін тұрмыстық қызмет көрсету объектілерінің үлес салмағы көрсетіледі;
"Сауда объектілері* (азық-түлік тауарлары дүкендері, өнеркәсіптік тауарлар дүкендері, көшеде сауда жүргізуге арналған сауда павильондары, фудмаркеттер, қоғамдық тамақтану кәсіпорындары, аспаздық дүкендер)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілу" деген 14-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Сауда объектілері* (азық-түлік тауарлары дүкендері, өнеркәсіптік тауарлар дүкендері, көшеде сауда жүргізуге арналған сауда павильондары, фудмаркеттер, қоғамдық тамақтану кәсіпорындары, аспаздық дүкендер)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Сауда объектілерінің саны*" деген 15-бағанда – елді мекендегі сауда объектілерінің жалпы саны көрсетіледі;
"Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар/ветеринариялық пункттер" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілу" деген 16-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағының 26-формуласына сәйкес елді мекеннің "Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар/ветеринариялық пункттер" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілікпен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің жалпы саны" деген 17-бағанда – елді мекендегі ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің жалпы саны көрсетіледі;
"Күрделі жөндеуді қажет ететін ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің саны" деген 18-бағанда – елді мекендегі күрделі жөндеуді қажет ететін ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің саны көрсетіледі;
"Авариялық жағдайдағы ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің саны" деген 19-бағанда – авариялық жағдайдағы ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің саны көрсетіледі;
"Жаңа ветеринариялық ұйымдар/ветеринариялық пункттер салуға қажеттілік" деген 20-бағанда – елді мекеннің жаңа ветеринариялық ұйымдар/ветеринариялық пункттер салуға қажеттілігі көрсетіледі;
"МТБ-мен жасақтауды талап ететін ветеринариялық ұйымдардың /ветеринариялық пункттердің саны" деген 21-бағанда – елді мекендегі МТБ-мен жасақтауды талап ететін ветеринариялық ұйымдардың/ветеринариялық пункттердің жалпы саны көрсетіледі;
"Кадрлар тапшылығы" деген 22-бағанда – елді мекеннің ветеринариялық объектілеріндегі кадрлар тапшылығы көрсетіледі;
"Объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңгемен, шамамен (объектілер сәйкес келмегенде толтырылады)" деген 23-бағанда – объектілерді Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес келтіруге бюджеттен қажет болатын қаржыландырудың болжамды көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмегенде толтырылады;
"Өңірлік стандарттар жүйесіне сәйкес жаңа объектілерді салуға қажеттілік және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны/млн теңге (қажеттілік болғанда толтырылады)" деген 24-бағанда – "Мемлекеттік ветеринариялық ұйымдар/ветеринариялық пункттер" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі. Бұл баған қажеттілік болғанда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 99 бұйрығына 5 қосымша
"Көрсетілетін қызметтер
инфрақұрылымы" бағыты
бойынша Өңірлік стандарттар
жүйесінің объектілерімен және
көрсетілетін қызметтерімен
(игіліктерімен) қамтамасыз
етілуін есептеу кезінде
қолданылатын көрсеткіштер
бойынша ақпарат" әкімшілік
деректерді жинауға арналған
нысанға қосымша
"Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша Өңірлік стандарттар жүйесінің объектілерімен және көрсетілетін қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (Индекс: № ӨСЖ – 12, кезеңділігі – жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных "Информация по показателям, применяемым при расчете обеспеченности объектами и услугами (благами) СРС по направлению "Инфраструктура услуг"" (далее – Форма).
2. Форма заполняется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения
3. Форма подписывается руководителем, или лицом, исполняющим его обязанности.
4. Форма представляется местными исполнительными органами столицы, областей, городов республиканского значения в Министерство национальной экономики Республики Казахстан: ежегодно, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. Форма заполняется по каждому населенному пункту (далее – НП) следующим образом:
в графе 1 – указывается номер по порядку;
в графе 2 "КАТО" – указывается код населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 3 "Область" – указывается наименование области согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 4 "Район" – указывается наименование района согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 5 "Сельский округ" – указывается наименование сельского округа согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 6 "Населенный пункт" – указывается наименование конкретного населенного пункта согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графе 7 "Категория, статус НП" – указывается категория населенного пункта (город областного значения, город республиканского значения, город районного значения, села) и статус населенного пункта (моногород, приграничный НП, стратегический НП, центр сельского округа, опорный СНП, спутниковый СНП, поселок), опорный СНП, спутниковый СНП);
в графе 8 "Численность населения" – указывается актуальная численность населения, проживающая на территории НП;
в графе 9 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура услуг"/ с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура услуг" объектами инфраструктуры услуг с учетом рекомендуемых объектов и услуг (благ);
в графе 10 "Обеспеченность СРС по направлению "Инфраструктура услуг"/ без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ) - указывается обеспеченность населенного пункта по направлению "Инфраструктура услуг" объектами инфраструктуры услуг без учета рекомендуемых объектов и услуг (благ);

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ объектілерімен және қызметтерімен (игіліктерімен) қамтамасыз етілуін есептеу кезінде қолданылатын көрсеткіштер бойынша ақпарат" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары толтырады.
3. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
4. Нысанды астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдары Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне: жыл сайын, есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
6. Нысан әрбір елді мекен (бұдан әрі – ЕМ) бойынша былайша толтырылады:
1-бағанда – нөмір ретімен көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген 2-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес сандық мәндегі елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Облыс" деген 3-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес облыстың атауы көрсетіледі;
"Аудан" деген 4-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауданның атауы көрсетіледі;
"Ауылдық округ" деген 5-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес ауылдық округтің атауы көрсетіледі;
"Елді мекен" деген 6-бағанда – Ұлттық әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес нақты елді мекеннің атауы көрсетіледі;
"ЕМ санаты, мәртебесі" деген 7-бағанда – елді мекеннің санаты (облыстық маңызы бар қала, республикалық маңызы бар қала, аудандық маңызы бар қала, ауылдар) және елді мекеннің мәртебесі (моноқала, шекара маңындағы ЕМ, стратегиялық ЕМ, ауылдық округтің орталығы, тірек АЕМ, спутниктік АЕМ, кент) көрсетіледі;
"Халық саны" деген 8-бағанда – ЕМ аумағында тұратын халықтың өзекті саны көрсетіледі;
"Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі" деген 9-бағанда / ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) ескере отырып, "Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша ӨСЖ қамтамасыз етілуі / ұсынылатын объектілер мен қызметтерді (игіліктерді) есепке алмағанда" деген 10-бағанда – ұсынылатын объектілер мен көрсетілетін қызметтерді (игіліктерді) есепке алмай, "Көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы" бағыты бойынша елді мекеннің көрсетілетін қызметтер инфрақұрылымы объектілерімен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;

в графе 11 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 12 "Наличие филиалов НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте филиалов "Правительство для граждан";
в графе 13 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 14 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по объекту "Отдел НАО "Государственная корпорация "Правительство для граждан";
в графе 15 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) услугой "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 16 "Наличие Центров обслуживания предпринимателей" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте "Центров обслуживания предпринимателей";
в графе 17 "Необходимые объемы финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС, млн. теңге, ориентировочно (заполняется при несоответствии объектов)" – указывается ориентировочный объем необходимого финансирования из бюджета на приведение объектов в соответствие СРС в млн. теңге. Данная графа заполняется при несоответствии объектов;
в графе 18 "Потребность в строительстве новых объектов согласно СРС и необходимые объемы финансирования из бюджета, количество объектов/млн. теңге (заполняется при необходимости)" – указывается потребность в строительстве новых объектов (ед.) и необходимый объем финансирования (млн. теңге) по услуге "Центр обслуживания предпринимателей (ЦОП)";

"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 11-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының болуы" деген 12-бағанда – елді мекенде "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ филиалдарының болуы не болмауы көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 13-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 14-бағанда – "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" КЕАҚ бөлімі" объектісі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі;
"Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз ету" деген 15-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының болуы" деген 16-бағанда – елді мекенде "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталықтарының" болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, млн теңге, шамамен (объектілер сәйкес келмеген жағдайда толтырылады)" деген 17-бағанда – объектілерді ӨСЖ сәйкес келтіруге арналған бюджеттен қажетті қаржыландырудың шамамен алынған көлемі млн теңгемен көрсетіледі. Бұл баған объектілер сәйкес келмеген кезде толтырылады;
"ӨСЖ сәйкес жаңа объектілерді салу қажеттілігі және бюджеттен қаржыландырудың қажетті көлемі, объектілер саны / млн теңге (қажет болған жағдайда толтырылады)" деген 18-бағанда – "Кәсіпкерлерге қызмет көрсету орталығы (КҚКО)" көрсетілетін қызметі бойынша жаңа объектілерді салуға қажеттілік (бірлік) және қаржыландырудың қажетті көлемі (млн теңге) көрсетіледі;

в графе 19 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Банковские отделения*" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Банковские отделения*", согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 20 "Наличие банковских отделений*" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте "Банковских отделений";
в графе 21 "Наличие банкоматов*" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте банкоматов;
в графе 22 "Обеспеченность объектом и услугой (благом) "Юридические консультации/нотариус*" – указывается обеспеченность населенного пункта объектом и услугой (благом) "Юридические консультации/нотариус*" согласно пункту 5 настоящих Правил;
в графе 23 "Наличие юридических консультаций/ нотариус*" – указывается наличие либо отсутствие в населенном пункте юридических консультаций/ нотариуса.

"Банк бөлімшелері*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі" деген 19-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Банк бөлімшелері*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Банк бөлімшелерінің болуы*" деген 20-бағанда – елді мекенде "Банк бөлімшелерінің" болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Банкоматтардың болуы*" деген 21-бағанда – елді мекенде банкоматтардың болуы немесе болмауы көрсетіледі;
"Заң консультациялары/нотариус*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілу" деген 22-бағанда – осы Қағидалардың 5-тармағына сәйкес елді мекеннің "Заң консультациялары/нотариус*" объектісімен және көрсетілетін қызметімен (игілігімен) қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
"Заң консультациялары/нотариустың болуы*" деген 23-бағанда – елді мекенде заң консультациялары /нотариустың болуы немесе болмауы көрсетіледі.