Об утверждении тарифов (цен) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 683.
В соответствии с пунктом 4 статьи 63 Закона Республики Казахстан "Об образовании" и с пунктом 3 статьи 24 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить тарифы (цены) на товары (работы, услуги) государственных учреждений Вооруженных Сил, которым предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, деньги от реализации которых остаются в их распоряжении, согласно приложениям 1, 2, 3, 4 и 5 к настоящему приказу.
2. Департаменту экономики и финансов Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан в электронном виде в течение пяти рабочих дней со дня его подписания на казахском и русском языках в соответствии с требованиями пункта 10 Правил ведения Государственного реестра нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонного контрольного банка нормативных правовых актов Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 июля 2023 года № 472 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33059);
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении подпунктов 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по экономике и финансам.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр обороны
Республики Казахстан
генерал-лейтенант авиации
Д. Косанов
Приложение 1
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 11 июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на товары (работы, услуги) в сфере культуры

Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тарифті (бағаны) бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 683 бұйрығы.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 63-бабының 4-тармағына және "Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 24-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4 және 5-қосымшаларға сәйкес Өткізуден түскен ақша өз билігінде қалатын, кіріс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген Қарулы Күштер мемлекеттік мекемелерінің тауарына (жұмысына, көрсетілетін қызметіне) тариф (баға) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Экономика және қаржы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2023 жылғы 11 шілдедегі № 472 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33059 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізілімін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкін жүргізу қағидалары 10-тармағының талаптарына сәйкес қол қойылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларының орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің экономика және қаржы жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі авиация генерал-лейтенанті
Д. Қосанов
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына
1-қосымша
Мәдениет саласындағы тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) тариф (баға)

Сноска. Приложение 1 с изменением, внесенным приказом Министра обороны РК от 10.12.2025 № 1703 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п Наименование учреждения (филиала) Наименование услуг Единица измерения Стоимость (тенге)
Проведение видеосъемок
1.
Национальный военно-патриотический центр Вооруженных Сил Республики Казахстан и его филиалы
научно-познавательный
академический час

Ескерту. 1-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Қорғаныс министрінің 10.12.2025 № 1703 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Мекеме (филиал) атауы
Көрсетілетін қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Құны (теңге)
Бейнетүсірілімді жүргізу
1.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Ұлттық әскери-патриоттық орталығы және оның филиалы
ғылыми-танымдық
академиялық сағат

700 000
1 концертное мероприятие
1 500 000
Танцевальная группа (полный состав – 6 участников)
1 концертный номер
50 000
1 концертное мероприятие
150 000
Выступление эстрадно-танцевальной группы (в полном составе – 24 участника)
1 концертный номер
100 000
1 концертное мероприятие
250 000
Выступление центрального военного оркестра
1 концертный номер
100 000
1 концертное мероприятие
400 000
9.
Филиал Национального военно-патриотического центра Вооруженных Сил Республики Казахстан в городе Алматы
Выступление военного оркестра
1 концертный номер
100 000
1 концертное мероприятие
250 000
10.
Филиалы Национального военно-патриотического центра Вооруженных Сил Республики Казахстан в городе Семей, пгт Сарыозек, пгт Гвардейский
Выступление военного оркестра
1 концертный номер
50 000
1 концертное мероприятие
150 000
Выступление эстрадно-танцевальной группы
1 концертный номер
40 000
1 концертное мероприятие
100 000
Выступление сольных исполнителей (инструменталисты, вокалисты - 1 участник)
1 концертный номер
30 000
1 концертное мероприятие
80 000
Репетиторские услуги – обучение вокалу, хореографии, игре на музыкальных инструментах и творческие кружки
11.
Национальный военно-патриотический центр Вооруженных Сил Республики Казахстан и его филиалы
Обучение вокальному искусству, игре на музыкальных инструментах, ораторскому искусству, актерскому мастерству и хореографии
за 1 месяц (в неделю 2 занятия) на одного обучаемого
18 000
Организация и проведение мероприятий с физическими и юридическими лицами, не имеющими ведомственной принадлежности к Вооруженным Силам (организация и проведение концертов, торжественных мероприятий и приемов, форумов, конференций и киносъемок)
12.
Филиал Национального военно-патриотического центра Вооруженных Сил Республики Казахстан в городе Конаев
Организация гостиничных услуг, в рамках проводимых культурно-досуговых мероприятий
Люкс номера, за 1 сутки
10 000
Полулюкс номера, за 1 сутки
7 000
Стандартные номера, за 1 сутки
5 000
13.
Филиал Национального военно-патриотического центра Вооруженных Сил Республики Казахстан в городе Алматы
Организация и проведения киносъемок на территории "дома Армии"
Организация и проведение квестовых мероприятий
1 смена (не более 12-ти часов)
300 000
1 смена (не более 12-ти часов)
300 000
Военный музей и музей "Боевой славы" г. Алматы
№ п/п Наименование услуги Единица измерения Стоимость единицы измерения, тенге
Услуги по организации посещения музея с экскурсией и без, проведение выездных выставок
14.
Входной билет:
Взрослый;
Студентам (при предъявлении подтверждающих документов):
Детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
1 билет

700 000
1 концерттік іс-шара
1 500 000
Бишілер тобы (толық құрам – 6 қатысушы)
1 концерттік нөмір
50 000
1 концерттік іс-шара
150 000
Эстрадалық-бишілер тобының өнер көрсетуі (толық құрамда – 24 қатысушы)
1 концерттік нөмір
100 000
1 концерттік іс-шара
250 000
Орталық әскери оркестрдің өнер көрсетуі
1 концерттік нөмір
100 000
1 концерттік іс-шара
400 000
9.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Ұлттық әскери-патриоттық орталығының Алматы қаласындағы филиалы
Әскери оркестрдің өнер көрсетуі
1 концерттік нөмір
100 000
1 концерттік іс-шара
250 000
10.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Ұлттық әскери-патриоттық орталығының Семей қаласындағы, Сарыозек қүк, Гвардейск қүк филиалдары
Әскери оркестрдің өнер көрсетуі
1 концерттік нөмір
50 000
1 концерттік іс-шара
150 000
Эстрадалық-бишілер тобының өнер көрсетуі
1 концерттік нөмір
40 000
1 концерттік іс-шара
100 000
Жеке орындаушының (аспапшы, вокалист – 1 қатысушы) өнер көрсетуі
1 концерттік нөмір
30 000
1 концерттік іс-шара
80 000
Репетиторлық көрсетілетін қызмет – вокалға, хореографияға, музыкалық аспапта ойнауға үйрету және шығармашылық үйірме
11.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің Ұлттық әскери-патриоттық орталығы және оның филиалдары
Вокалдық өнерге, музыкалық аспапта ойнауға, шешендік өнерге, актерлік шеберлікке және хореографияға үйрету
бір оқып-үйренушіге 1 ай үшін (аптасына 2 сабақ)
18 000
Қарулы Күштерге ведомстволық тиесілігі жоқ жеке және заңды тұлғалармен іс-шара ұйымдастыру және өткізу (концерт, салтанатты іс-шара мен қабылдау, форум, конференция мен кинотүсірілім ұйымдастыру және өткізу)
12.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Ұлттық әскери-патриоттық орталығының Қонаев қаласындағы филиалы
Өткізілетін мәдени-демалыс іс-шара шеңберінде қонақүй бойынша көрсетілетін қызметті ұйымдастыру
Люкс нөмірі, 1 тәулікке
10 000
Жартылай люкс нөмірі, 1 тәулікке
7 000
Стандартты нөмір, 1 тәулікке
5 000
13.
Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері Ұлттық әскери-патриоттық орталығының Алматы қаласындағы филиалы
"Армия үйі" аумағында кино түсіруді ұйымдастыру және өткізу
1 ауысым (12 сағаттан аспайды)
300 000
Квест іс-шарасын ұйымдастыру және өткізу
1 ауысым (12 сағаттан аспайды)
300 000
Алматы қаласының әскери мұражайы және "Жауынгерлік даңқ" мұражайы
Р/с №
Көрсетілетін қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Өлшем бірлігінің құны, теңге
Музейге экскурсиямен және онсыз баруды, көшпелі көрме өткізуді ұйымдастыру бойынша көрсетілетін қызмет
14.
Кіру билеті:
Ересек адамға;
Студентке (растайтын құжатты көрсеткенде);
Мектеп жасындағы балаға және зейнеткерге (растайтын құжатты көрсеткенде)
1 билет

500
300
200
15.
Экскурсия для коллективных посещений (в группе от 5 до 20 человек):
Взрослый
Студентам (при предъявлении подтверждающих документов)
Детям школьного возраста и пенсионерам (при предъявлении подтверждающих документов)
1 билет
600
400
250
16.
Входной билет (при предъявлении подтверждающих документов)
Ветераны ВОВ, Афганской войны и приравненные к ним;
Люди с ограниченными возможностями здоровья;
Дети до 7 лет;
Военнослужащие;
Многодетные семьи
1 билет
бесплатно
Услуги по изготовлению реконструкций, макетов, копий экспонатов, оружия и архивных документов с разрешения правообладателя
17.
Реставрация изделий и экспонатов из фондов других музеев, художественных изделий из частных коллекций и неиспользуемого военного имущества:
изделия из ткани, коврово-войлочные изделия, кожа, станковая живопись, работы на бумажной основе
несложная реставрация (подклейка разрывов, заполнение проколов, устранение деформации)
1 см2
2 000
реставрация средней сложности (подклейка разрывов, заполнение проколов, устранение деформации, удаление пятен, химическая обработка)
5 000
сложная реставрация (укрепление основы, дублирование на новую основу, выполнение утраченных фрагментов основы и изображения)

500
300
200
15.
Ұжыммен бару үшін экскурсия (5-тен 20 адамға дейінгі топта):
Ересек адамға;
Студентке (растайтын құжатты көрсеткенде);
Мектеп жасындағы балаға және зейнеткерге (растайтын құжатты көрсеткенде)
1 билет
600
400
250
16.
Кіру билеті (растайтын құжатты көрсеткенде)
ҰОС, Ауған соғысының ардагері және оған теңестірілген адам; Денсаулыққа байланысты мүмкіндігі шектеулі адам;
7 жасқа дейінгі бала;
Әскери қызметші;
Көпбалалы отбасы
1 билет
тегін
Құқық иесінің рұқсатымен реконструкцияны, макет, экспонаттың, қарудың және мұрағаттық құжаттың көшірмесін жасау бойынша көрсетілетін қызмет
17.
Басқа мұражай қорынан бұйым мен экспонатты, жеке коллекциядағы көркем бұйымды және пайдаланылмайтын әскери мүлікті реставрациялау:
матадан жасалған бұйым, кілем-киіз бұйымы, былғары, станокты кескіндеме, қағаз негіздегі жұмыс:
күрделі емес реставрациялау (ашылған жерді желімдеу, тесілген жерді жамау, майысқан жерді түзету)
1см2
2 000
орташа күрделі реставрациялау (ашылған жерді желімдеу, тесілген жерді жамау, майысқан жерді түзету, дақты кетіру, химиялық өңдеу)
5 000
күрделі реставрациялау (негізді нығайту, жаңа негізге қайталау, негіз бен суреттің жоғалған фрагментін жасау)

10 000
изделия из металла, дерева, керамики, фарфора и других материалов:
несложная реставрация
1 см2
15 000
реставрация средней сложности
25 000
сложная реставрация
40 000
Услуги по изготовлению и реализации сувенирной и полиграфической продукции
18.
Изготовление и реализация сувенирной и полиграфической продукции:
пресс-значок размером 3,5см х 3,5см
1 штука
500
календарь настенный
1 штука
1 000
магниты с изображением экспонатов, объектов исторического и культурного наследия, достопримечательностей городов Казахстана
1 штука
1 500
Приложение 2
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от 11 июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на товары (работы, услуги) в сфере спорта
№ п/п Наименование учреждения (филиала) Наименование услуг Абонемент (Стоимость (тенге)

10 000
металл, ағаш, керамика, фарфор және басқа да материалдан жасалған бұйым:
күрделі емес реставрациялау
1см2
15 000
орташа күрделі реставрациялау
25 000
күрделі реставрациялау
40 000
Кәдесый және полиграфиялық өнім жасау және өткізу бойынша көрсетілетін қызмет
18.
Кәдесый және полиграфиялық өнімді жасау және өткізу:
көлемі 3,5см х 3,5см баспасөз белгісі
1 дана
500
қабырғаға ілінетін күнтізбе
1 дана
1 000
экспонат, тарихи және мәдени мұра объектісі, Қазақстан қалаларының көрікті жері бейнеленген магнит
1 дана
1 500
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына
2-қосымша
Спорт саласындағы тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) тариф (баға)
Р/с
Мекеме(филиал) атауы
Көрсетілетін қызмет атауы
Абонемент (құны (теңге)

в месяц 12 занятий по 1 часу) разовое посещение
взрослый детский взрослый детский
Физкультурно-оздоровительные и спортивные услуги
1.
Учебно-тренировочный центр (филиал, г. Алматы)
Физкультурно-оздоровительные услуги в тренажерном зале
8 000
Физкультурно-оздоровительные услуги в плавательном бассейне
11 000
8 000
1 200
700
Физкультурно-оздоровительные услуги в спортивном зале и беговой дорожке
6 000
2.
Учебно-тренировочный центр (филиал, п. Панфилова, Алматинской области)
Физкультурно-оздоровительные услуги в спортивном и игровом зале
3 000
Физкультурно-оздоровительные услуги в плавательном бассейне
10 000
6 000
1 200
700
Услуги по организации и проведению спортивных мероприятий с физическими и юридическими лицами, не имеющими ведомственной принадлежности к Вооруженным Силам (организация и проведение соревнований, специальных комплексных спортивных мероприятий)
№ п/п Наименование учреждения (филиала) Наименование услуг Стоимость (тенге)
3.
Учебно-тренировочный центр (филиал, г. Алматы)
Организация и проведение учебно-тренировочных сборов (проживание и тренировочный процесс на спортивных объектах) на одного спортсмена, за 1сутки
3 000
Организация и проведение учебно-тренировочных сборов (проживание, питание, тренировочный процесс на спортивных объектах и трансфер) на одного спортсмена, за 1сутки
10 000
Организация и проведение спортивных мероприятий в спортивном зале, за 1 час
25 000
Организация и проведение спортивных мероприятий в спортивном зале c дополнительным кабинетом, за 1 час
35 000
Организация и проведение спортивных мероприятий в малом спортивном зале и игровом зале, за 1 час
10 000
Организация и проведение спортивных мероприятий на футбольном поле и беговой дорожке (трибуна, раздевалка), за 1 час
50 000
Организация и проведение спортивных мероприятий на футбольном поле, за 1 час
35 000
Организация и проведение спортивных мероприятий на беговой дорожке, за 1 час
15 000
Организация и проведение спортивных мероприятий на мини футбольном поле, за 1 час
15 000
Организация и проведение спортивных мероприятий в плавательном бассейне, за 1 час
12 000
4.
Учебно-тренировочный центр (филиал, п. Панфилова, Алматинской области)
Организация и проведение учебно-тренировочных сборов (проживание с предоставлением спортивного инвентаря и спортивного сооружения) на одного спортсмена, за 1сутки
2 000
Организация и проведение учебно-тренировочных сборов (проживание, питание, тренировочный процесс на спортивных объектах и трансфер) на одного спортсмена, за 1сутки
10 000
Организация и проведение спортивных мероприятий в спортивном зале, за 1 час

Айына 1 сағаттан12 сабақ
бір рет болу
ересек адам
балалар
ересек адам
балалар
Шынықтыру-сауықтыру және спорттық көрсетілетін қызмет
1.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Алматы к.)
Тренажер залында шынықтыру-сауықтыру бойынша көрсетілетін қызмет
8 000
Жүзу бассейнінде шынықтыру-сауықтыру бойынша көрсетілетін қызмет
11 000
8 000
1 200
700
Спорт залында және жүгіру жолағында шынықтыру-сауықтыру бойынша көрсетілетін қызмет
6 000
2.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Алматы облысы, Панфилов к.)
Спорт және ойын залында шынықтыру-сауықтыру бойынша көрсетілетін қызмет
3 000
Жүзу бассейнінде шынықтыру-сауықтыру бойынша көрсетілетін қызмет
10 000
6 000
1 200
700
Қарулы Күштерге ведомстволық тиесілігі жоқ жеке және заңды тұлғалармен спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу бойынша көрсетілетін қызмет (жарыс, арнайы кешенді спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу)
Р/с№
Мекеме (филиал) атауы
Көрсетілетін қызмет атауы
Құны (теңге)
3.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Алматы к.)
Бір спортшыға оқу-жаттықтыру жиынын ұйымдастыру және өткізу ( спорттық объектіде тұру және жаттықтыру процесі),
1 тәулік үшін
3 000
Бір спортшыға оқу-жаттықтыру жиынын ұйымдастыру және өткізу (спорттық объектіде тұру, тамақтану, жаттықтыру процесі және трансфер), 1 тәулік үшін
10 000
Спорт залда спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
25 000
Қосымша кабинеті бар спорт залда спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
35 000
Шағын спорт залда және ойын залында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
10 000
Футбол алаңында және жүгіру жолағында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
50 000
Футбол алаңында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
35 000
Жүгіру жолағында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
15 000
Мини-футбол алаңында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
15 000
Жүзу бассейнінде спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
12 000
4.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Алматы облысы, Панфилов к.)
Бір спортшыға оқу-жаттықтыру жиынын ұйымдастыру және өткізу (спорттық жабдық пен спорттық ғимаратты берумен тұру), 1 тәулік үшін
2 000
Бір спортшыға оқу-жаттықтыру жиынын ұйымдастыру және өткізу ( спорттық объектіде тұру, тамақтану, жаттықтыру процесі және трансфер), 1 тәулік үшін
10 000
Спорт залда спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін

5 000
Организация и проведение спортивных мероприятий на футбольном поле, за 1 час
7 000
Организация и проведение спортивных мероприятий на мини футбольном поле, за 1 час
3 500
Организация и проведение спортивных мероприятий в плавательном бассейне, за 1 час
12 000
5.
Учебно-тренировочный центр (филиал, г.Щучинск, Акмолинской области)
Организация и проведение учебно-тренировочных сборов (проживание и тренировочный процесс на спортивных объектах) на одного спортсмена, за 1сутки
3 000
Организация и проведение учебно-тренировочных сборов (проживание, питание, тренировочный процесс на спортивных объектах и трансфер) на одного спортсмена, за 1сутки
10 000
Услуги по предоставлению спортивного инвентаря и спортивных сооружений
№ п/п Наименование учреждения (филиала) Наименование услуг Стоимость (тенге)
1 час месяц
6.
Учебно-тренировочный центр (филиал, г. Алматы)
Предоставление спортивного сооружения (зал единоборства, тренажерный зал, зал для игровых видов спорта, многофункциональный спортивный зал)
10 000
Предоставление спортивного сооружения (теннисный корт)
10 000
Предоставление спортивного сооружения (тир)
12 000
Предоставление спортивного сооружения (полное футбольное поле)
15 000
Предоставление спортивного сооружения (половина футбольного поля)
7 500
Предоставление спортивного сооружения (мини-футбольное поле с раздевалками)
1 500
500 000
Предоставление спортивного сооружения (беговая дорожка до 10 человек)
5 000
Предоставление спортивного сооружения (малый спортивный и игровой зал)
5 000
Предоставление спортивного сооружения (плавательный бассейн), (1 дорожка)
3 000
Предоставление спортивного инвентаря без вывоза с территории (татами, даянг, ринг, борцовский ковер)
3 000
Предоставление помещений под спортивно реабилитационный центр
10 000 за 1 м2
Предоставление сооружения для организации спортивного питания
5 000 за 1 м2
7.
Учебно-тренировочный центр (филиал, п. Панфилова, Алматинской области)
Предоставление спортивного сооружения (плавательный бассейн), (1 дорожка)
3 000
Предоставление спортивного сооружения (спортивный зал)
4 000
Предоставление спортивного сооружения (футбольное поле)
5 000
Предоставление сооружения (юрта, беседка)
3 000
Предоставление услуги верховой езды
4 000
Предоставление сооружения для организации спортивного питания
-
1 500 за 1 м2
8.
Учебно-тренировочный центр (филиал, г. Щучинск, Акмолинской области)
Предоставление спортивного сооружения (спортивный зал),
6 000
Предоставление спортивного инвентаря (лыже-роллерная экипировка, лыжи, коньки, тюбинг, велосипеды),
1 500
Предоставление спортивного сооружения лыже-роллерная трасса

5 000
Футбол алаңында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
7 000
Мини-футбол алаңында спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
3 500
Жүзу бассейнінде спорттық іс-шара ұйымдастыру және өткізу, 1 сағат үшін
12 000
5.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Ақмола облысы, Щучинск қ.)
Бір спортшыға оқу-жаттықтыру жиынын ұйымдастыру және өткізу( спорттық объектіде тұру және жаттықтыру процесі), 1 тәулік үшін
3 000
Бір спортшыға оқу-жаттықтыру жиынын ұйымдастыру және өткізу ( спорттық объектіде тұру, тамақтану, жаттықтыру процесі және трансфер), 1 тәулік үшін
10 000
Спорттық құрал-жабдықты және спорттық ғимаратты беру бойынша көрсетілетін қызмет
Р/с№
Мекеме (филиал) атауы
Көрсетілетін қызмет атауы
Құны (теңге)
1 сағат
ай
6.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Алматы к.)
Спорттық ғимаратты беру (жекпе-жек күрес залы, тренажер залы, спорттық ойын түріне арналған зал, көп функционалды спорт зал), 1 сағат үшін
10 000
Спорттық ғимарат беру (теннис корты), 1 сағат үшін
10 000
Спорттық ғимарат беру (тир), 1 сағат үшін
12 000
Спорттық ғимарат беру (футбол алаңы), 1 сағат үшін
15 000
Спорттық ғимарат беру (футбол алаңының жартысы және мини-футбол алаңы)
7 500
Спорттық ғимарат беру (мини-футбол алаңы және шешінетін бөлме)
1 500
500 000
Спорттық ғимарат беру (10 адамға дейінгі жүгіру жолағы), 1 сағат үшін
5 000
Спорттық ғимарат беру (шағын спорт және ойын залы), 1 сағат үшін
5 000
Спорттық ғимарат беру (жүзу бассейні) (1 жолақ)
3 000
Спорттық құрал-жабдық беру (татами, даянг, ринг, күрес кілемі)
3 000
Спорттық-сауықтыру орталығы ретінде үй-жай беру
1 м2 10 000
Спорттық тамақтандыруды ұйымдастыру үшін ғимарат беру
1 м2 5 000
7.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Алматы облысы, Панфилов к.)
Спорттық ғимарат беру (жүзу бассейні), 1 сағат үшін (1 жолақ)
3 000
Спорттық ғимарат беру (спорт зал), 1 сағат үшін
4 000
Спорттық ғимарат беру (футбол алаңы), 1 сағат үшін
5 000
Спорттық ғимарат беру (киіз үй, күрке) 1 сағ.
3 000
Атпен жүру бойынша көрсетілетін қызмет
4 000
Спорттық тамақтандыруды ұйымдастыру үшін ғимарат беру
1 м2 1 500
8.
Оқу-жаттықтыру орталығы (филиал, Ақмола облысы, Щучинск қ.)
Спорттық ғимарат беру (спорт зал)
6 000
Спорттық құрал-жабдық беру (шаңғы-роллерлік құрал, шаңғы, коньки, тюбинг, велосипед)
1 500
Спорттық ғимарат, шаңғы-роликті жолақ беру, 1 сағат

1 000 000
166.
Использование юридическими и физическими лицами технической документации при серийном производстве одной единицы технического средства противодействия коммерческим беспилотным летательным аппаратам "Найзагай"
услуга
350 000
167.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением "Специальная геоинформационная платформа"
1 час
3 000
168.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис"
1 час
3 000
169.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис" сроком на 1 месяц
абонемент
250 000
170.
Использование юридическими и физическими лицами специализированного класса/аудитории с программным обеспечением интеллектуальной реинжиниринговой базы информационных систем "Ирбис" сроком на 12 месяцев
абонемент
2 500 000
Опубликование научных статей в рецензируемых научных изданиях и изготовлению сборников конференций
171.
Опубликование одной статьи в научно-образовательном журнале "Вестник"
услуга
2 500
172.
Опубликование одной статьи в военно-теоретическом журнале "Бағдар"
услуга
3 500
173.
Опубликование одной статьи в военно-техническом журнале "Научные труды Военно-инженерного института радиоэлектроники и связи"
услуга
2 000
174.
Изготовление сборника конференции
услуга
3 500
Организация и проведение военно-учебной практики для студентов военных кафедр
175.
Организация и проведение занятий на военно-учебной практики студентов военных кафедр на полигонах
академический час
1 500
Предоставление военного имущества военным кафедрам на платной основе
176.
Макеты и учебно-действующие шкафы, блоки
1 час
7 000
177.
Бронетанковая и специальная техника (на гусеничном базовом шасси)
1 час
9 000
178.
Артиллерийская и ракетная система
1 час
5 500
179.
Макеты стрелковых оружий и боеприпасов
1 час
6 500

1 000 000
166.
Заңды және жеке тұлғалардың "Найзағай" коммерциялық пилотсыз ұшу аппаратына қарсы әрекет ету техникалық құралының бір бірлігін сериялық шығару кезінде техникалық құжаттаманы қолдануы
көрсетілетін қызмет
350 000
167.
Заңды және жеке тұлғалардың "Арнайы геоақпараттық платформа" бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы пайдалануы
1 сағат
3 000
168.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы пайдалануы
1 сағат
3 000
169.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы 1 ай мерзімге пайдалануы
абонемент
250 000
170.
Заңды және жеке тұлғалардың "Ирбис" ақпараттық жүйесі зияткерлік реинжиниринг базасының бағдарламалық қамтамасыз етуі бар мамандандырылған сыныпты/дәрісхананы 12 ай мерзімге пайдалануы
абонемент
2 500 000
Ғылыми мақаланы рецензияланатын ғылыми басылымда жариялау және конференция жинағын дайындау
171
Бір мақаланы "Хабаршы" ғылыми-білім журналында жариялау
көрсетілетін қызмет
2 500
172
Бір мақаланы "Бағдар" әскери-теориялық журналында жариялау
көрсетілетін қызмет
3 500
173
Бір мақаланы "Радиоэлектрондық байланыс әскери-инженерлік институтының ғылыми еңбектері" әскери-техникалық журналында жариялау
көрсетілетін қызмет
2 000
174
Конференция жинағын дайындау
көрсетілетін қызмет
3 500
Әскери кафедра студенттері үшін әскери-оқу практикасын ұйымдастыру және өткізу
175
Әскери кафедра студенттері үшін әскери-оқу практикасын полигонда ұйымдастыру және өткізу
академиялық сағат
1 500
Әскери кафедраларға ақылы негізде әскери мүлік беру
176.
Макет пен қолданыстағы оқу-жаттығу шкафы, блок
1 сағат
7000
177.
Броньды танк және арнайы техника (шынжыр табанды негізгі шассидегі)
1 сағат
9000
178.
Артиллериялық және зымыран жүйесі
1 сағат
5 500
179.
Атыс қаруының және оқ-дәрінің макеті
1 сағат
6 500

180.
Автомобильная и специальная техника (на базовом шасси)
1 час
8 500
181.
Мультимедийный тир
1 час
5 500
182.
Спортивный зал для футбола, волейбола
1 час
4 500
Прохождение курсовой подготовки военнообязанных
183.
Стоимость курсовой подготовки военнообязанных
академический час
2 000
Примечание:
1. Услуги по посещению плавательного бассейна, аренды футбольных полей военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан – не допускается предоставление услуг во время учебного процесса обучаемых военных учебных заведений Министерства обороны Республики Казахстан, а также мероприятий, проводимых в рамках Вооруженных Сил Республики Казахстан.
2. Товары (работы, услуги) типографии и полиграфии изготавливаются и выполняются на стандартных листах, плотностью 80 грамм на м2.
Приложение 6
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на услуги ответственного хранения товаров в рамках заключенных договоров
Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 05.01.2026 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказом Министра обороны РК от 03.03.2026 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Категория товара
Тарифы (цены), тенге
Условия ценообразования/единица измерения
1
Ценный товар

180.
Автомобиль және арнайы техника (негізгі шассиде)
1 сағат
8 500
181.
Мультимедиалық оқ ату орны
1 сағат
5 500
182.
Футбол, волейбол үшін спорт залы
1 сағат
4 500
Әскери міндеттілердің курстық даярлықтан өтуі
183
Әскери міндеттілерді курстық даярлау құны
академиялық сағат
2 000
Ескертпе:
1. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орнының жүзу бассейніне бару, футбол алаңын жалға алу бойынша көрсетілетін қызмет – Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігі әскери оқу орны білім алушысының оқу процесі, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері шеңберінде өткізілетін іс-шара уақытында көрсетілетін қызметті беруге жол берілмейді.
2. Баспахана және полиграфия тауары (жұмысы, көрсетілетін қызметі) тығыздығы м2 80 грамм стандартты парақта жасалады және орындалады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 6-қосымша
Жасалған шарт шеңберінде тауарды жауапты сақтау бойынша көрсетілетін қызметке тариф (баға)
Ескерту. 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 05.01.2026 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 03.03.2026 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с
Тауар санаты
Тариф (баға), теңге
Баға белгілеу шарты/ өлшем бірлігі
1
Бағалы тауар

900
м2/месяц
11
Хранение товара на открытой площадке без коммуникаций*
880
м2/месяц
12
Услуги перевозочных тележек и весов*
3 000
1 час
13
Предоставление поддонов на вывоз*
2 600
штука
Примечание:
1. "Ценный товар" - электроника высокой стоимости; произведения искусства; редкие ресурсы (нефть, редкоземельные металлы); премиальные или эксклюзивные изделия (обладающие высокой стоимостью).
2. "Опасный товар" - взрывчатые вещества (пиротехника, боеприпасы); легковоспламеняющиеся жидкости (бензин, растворители); ядовитые и токсичные химикаты; газы под давлением (пропан, кислород); радиоактивные материалы; биологические материалы (вирусные культуры).

900
м2/айына
11
Тауарды коммуникация жоқ ашық алаңда сақтау *
880
м2/айына
12
Жеткізу арбасы мен таразы бойынша көрсетілетін қызмет*
3 000
1 сағат
13
Тұғырықты әкетуге беру*
2 600
дана
Ескертпе:
1. "Бағалы тауар" – жоғары құнды электроника; өнер туындысы; сирек кездесетін ресурс (мұнай, сирек кездесетін металл); премиум немесе эксклюзивті бұйым (жоғары құнды).
2. "Қауіпті тауар" – жарылғыш зат (пиротехника, оқ-дәрі); тез тұтанатын сұйықтық (бензин, еріткіш); улы және уытты химикат; қысыммен жұмыс істейтін газ (пропан, оттегі); радиоактивті материал; биологиялық материал (вирустық дақыл).

3. "Обычный товар" —одежда, обувь; канцелярия; бытовая химия (не классифицируемая, как опасная); игрушки; посуда; мебель (не специализированная); большинство непродовольственных товаров.
4. "Скоропортящийся товар" - продукты питания.
5. "Тяжеловесный товар" —промышленное оборудование (станки, прессы); строительная техника (бульдозеры, экскаваторы); металлопрокат (катушки стали, балки); крупные двигатели и турбины; генераторы, трансформаторы; большие партии кладочных материалов (кирпич, блоки).
6. "Крупногабаритный товар" —мебель: шкафы, диваны, кровати, столы; бытовая техника: холодильники, стиральные машины, крупные телевизоры; строительные материалы: длинные трубы, листы гипсокартона, панели; спортивное и промышленное оборудование; сантехника: ванны, кабины душевые.
7. * для баз (объектов) хранения материально-технических средств, имеющих подъездные железнодорожные пути.
Приложение 7
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Услуги подъездных железнодорожных путей
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 05.01.2026 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказом Министра обороны РК от 03.03.2026 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование услуги
Единица измерения
Тариф, тенге
1.
Предоставление подъездного пути для проезда подвижного состава
вагоно-км
581
2.
Предоставление подъездного пути для маневровых работ, погрузочно-разгрузочные услуги на железнодорожной рампе
вагоно-час
15 000
Приложение 8
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на товары (работы, услуги) в сфере ремонта и строительства инфраструктуры, производства изделий

3. "Кәдімгі тауар" – киім, аяқ киім; кеңсе керек-жарағы; тұрмыстық химия (қауіпті деп жіктелмейтін); ойыншық; ыдыс-аяқ; жиһаз (арнайы емес); азық-түлік емес тауардың көпшілігі.
4. "Тез бұзылатын тауар" – азық-түлік өнімі.
5. "Ауыр салмақты тауар" – өнеркәсіптік жабдық (станок, басқыш); құрылыс техникасы (бульдозер, экскаватор); металл прокат (болат катушкасы, арқалық); ірі қозғалтқыш пен турбина; генератор, трансформатор; қалау материалының (кірпіш, блок) үлкен партиясы.
6. "Үлкен габаритті тауар" – жиһаз: шкаф, диван, кереует, үстел; тұрмыстық техника: тоңазытқыш, кір жуғыш машина, үлкен теледидар; құрылыс материалы: ұзын құбыр, гипсокартон табағы, панель; спорттық және өнеркәсіптік жабдық; сантехника: ванна, душ кабинасы.
7. * кірме теміржолы бар материалдық-техникалық құралдарды сақтау базасы (объектісі) үшін.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 7-қосымша
Кірме теміржол бойынша көрсетілетін қызмет
Ескерту. 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 05.01.2026 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 03.03.2026 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с
Көрсетілетін қызмет атауы
Өлшем бірлігі
Тариф, теңге
1.
Жылжымалы құрамның өтуі үшін кірме жол беру
вагон-км
581
2.
Маневр жасау жұмысы, теміржол рампасында тиеу-түсіру бойынша көрсетілетін қызмет үшін кірме жол беру
вагон-сағат
15 000
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 8-қосымша
Инфрақұрылымды жөндеу және салу, бұйым өндіру саласындағы тауарға (жұмысқа, көрсетілетін қызметке) тариф (баға)

Сноска. Приказ дополнен приложением 8 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 05.01.2026 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказом Министра обороны РК от 03.03.2026 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование товаров (работ, услуг)
Единица измерения
Цена за единицу измерения(в тенге)
Строительство, ремонт, реконструкция зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
1.
Строительство зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
2.
Ремонт зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
3.
Реконструкция зданий, автомобильных дорог и искусственных сооружений;
услуга
По сметным расчетам
4.
Укладка и выравнивание асфальтобетонной смеси дорожного полотна и площадок асфальтоукладчиком
1 час

Ескерту. 8-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 05.01.2026 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 03.03.2026 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Тауар (жұмыс, көрсетілетін қызмет) атауы
Өлшем
бірлігі
Өлшем бірлігі үшін баға (теңге)
Ғимаратты, автомобиль жолын және жасанды құрылысжай салу, жөндеу, реконструкциялау
1.
Ғимарат, автомобиль жолын және жасанды құрылысжай салу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
2.
Ғимаратты, автомобиль жолын және жасанды құрылысжайды жөндеу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
3.
Ғимаратты, автомобиль жолын және жасанды құрылысжайды реконструкциялау
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
4.
Асфальт төсеушінің жол төсемінің және алаңның асфальт-бетонды қоспасын төсеуі және тегістеуі
1 сағат

12 000
20.
Рытье котлованов, траншей, разработка карьеров, погрузка и разгрузка сыпучих материалов, рыхление грунтов, устройство насыпей (обвалование) экскаватором (средний механизм)
1 час
13 000
21.
Рытье котлованов, траншей, разработка карьеров, погрузка и разгрузка сыпучих материалов, рыхление грунтов, устройство насыпей (обвалование) экскаватором (большой механизм)
1 час
15 000
22.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (малый механизм)
1 час
13 000
23.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, рытье котлованов, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (средний механизм)
1 час
15 000
24.
Погрузка и разгрузка сыпучих материалов, разработка и перемещение грунта, рытье котлованов, устройство насыпей (обвалование) погрузчиком (большой механизм)
1 час
20 000
25.
Разработка и перемещение грунта, планировка и выравнивание площадок, строительство и ремонт дорог, каналов и различных сооружений, возведение насыпей (обвалование), рекультивация земель, прокладка трубопроводов, лесозаготовительные работы, аварийно-спасательные мероприятия бульдозером
1 час
20 000
26.
Планировка и профилирование поверхности земляного полотна дорог, создание профиля откосов и насыпей, рыхление, киркование, перемещение и разравнивание грунта, гравия, щебня и других сыпучих материалов, создание кюветов, боковых канав и других выемок для организации стока воды, содержание и поддержание дорог, аэродромов и других инфраструктурных объектов, снегоочистка дорог и площадок автогрейдером (средний механизм)
1 час
18 000
27.
Планировка и профилирование поверхности земляного полотна дорог, создание профиля откосов и насыпей, рыхление, киркование, перемещение и разравнивание грунта, гравия, щебня и других сыпучих материалов, создание кюветов, боковых канав и других выемок для организации стока воды, содержание и поддержание дорог, аэродромов и других инфраструктурных объектов, снегоочистка дорог и площадок автогрейдером (большой механизм)
1 час
20 000
Снос зданий и сооружений
28.
Снос зданий и сооружений 1-но этажных
услуга
По сметным расчетам
29.
Снос зданий и сооружений 2-х этажных
услуга
По сметным расчетам
30.
Снос зданий и сооружений 3-х этажных
услуга
По сметным расчетам
Изготовление бетонных изделий
31.
Бортовые камни (бордюры)
штука
1 400
32.
Бортовые камни (поребрики)
штука
700
33.
Тротуарные плиты (брусчатки)
м2
2 700
34.
Дорожные плиты
штука
220 000
35.
Лотки водосточные 2 метровые
штука
17 000
Разработка гравийных (щебеночных) и песчаных карьеров
36.

12 000
20.
Қазаншұңқыр, траншея қазу, карьер жасау, сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты қопсыту, экскаватормен үйінді жасау (топырақ үю) (орташа механизм)
1 сағат
13 000
21.
Қазаншұңқыр, траншея қазу, карьер жасау, сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты қопсыту, экскаватормен үйінді жасау (топырақ үю) (үлкен механизм)
1 сағат
15 000
22.
Сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты әзірлеу және орнын ауыстыру, тиегішпен (шағын механизм) үйінді жасау (топырақ үю)
1 сағат
13 000
23.
Сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты дайындау және жеткізу, қазаншұңқыр қазу, тиегішпен үйінді жасау (топырақ үю) (орташа механизм)
1 сағат
15 000
24.
Сусымалы материалды тиеу және түсіру, топырақты дайындау және жеткізу, қазаншұңқыр қазу, тиегішпен (үлкен механизм) үйінді жасау (топырақ үю)
1 сағат
20 000
25.
Топырақты дайындау және жеткізу, алаңды жоспарлау және тегістеу, жол, арна және әртүрлі құрылысжай салу және жөндеу, үйінді жасау (топырақ үю), жерді қалпына келтіру, құбыржол салу, ағаш дайындау жұмысы, бульдозермен авариялық-құтқару іс-шаралары
1 сағат
20 000
26.
Жолдың жер төсемiнiң беткі қабатын дайындау және пішіндеу, еңiс пен үйiндi пішінін жасау, топырақты, қиыршық тасты, шағыл тасты және басқа да сусымалы материалды қопсыту, кiрпiшпен қалау, жеткізу және тегістеу, су ағысын ұйымдастыру үшiн кювет, бүйiрлік жыра мен басқа да шұңқыр жасау, жолды, әуеайлақты және басқа да инфрақұрылымдық объектіні күтіп-ұстау, автогрейдермен (орташа механизм) жолды және алаңды қардан тазалау
1 сағат
18 000
27.
Жолдың жер төсемiнiң беткі қабатын дайындау және пішіндеу, еңiс пен үйiндi пішінін жасау, топырақты, қиыршық тасты, шағыл тасты және басқа да сусымалы материалды қопсыту, кiрпiшпен қалау, жеткізу және тегістеу, су ағысын ұйымдастыру үшiн кювет, бүйiрлік жыра мен басқа да шұңқыр жасау, жолды, әуеайлақты және басқа да инфрақұрылымдық объектіні күтіп-ұстау, автогрейдермен (үлкен механизм) жолды және алаңды қардан тазалау
1 сағат
20 000
Ғимарат пен құрылысжайды бұзу
28.
1 қабатты ғимарат пен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
29.
2 қабатты ғимарат пен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
30.
3 қабатты ғимарат пен құрылысжайды бұзу
көрсетілетін қызмет
Сметалық есеп бойынша
Бетон бұйым жасау
31.
Борттық тас (бордюр)
дана
1 400
32.
Борттық тас (ернеу тас)
дана
700
33.
Тротуар плитасы (кеспе тас)
м2
2 700
34.
Жол плитасы
дана
220 000
35.
2 метрлік су ағытын науа
дана
17 000
Қиыршық тас (шағыл тас және құмды карьер жасау
36.

26 000
68.
Перевозка грузов и другого оборудования (имущества) на самосвалах до 20 тонн за пределами населенного пункта (межгород)
км
1 300
69.
Услуги погрузочно-разгрузочных работ автокраном
1 час
20 000
70
Услуги по оказанию работ на автовышке
1 час
15000
Примечание:
Региональные тарифы (цены) на вывоз снега, твердо-бытовых отходов, жидко-бытовых отходов, строительных отходов могут быть установлены двумя методами расчета:
1. Согласно тарифам (ценам) по заключҰнным договорам местных исполнительных органов населенных пунктов и районов, где будет оказываться услуга;
2. Согласно фактическим расходам, куда включены: ГСМ, амортизация оборудования и техники, заработная плата, рентабельность не менее 10% от фактических расходов.
Окончательный тариф (цена) на вывоз снега, твердо-бытовых и жидких отходов, строительных отходов определяется на основании наибольшего тарифа (цены) между вышеназванными методами расчетов.
Приложение 9
к приказу Министра обороны
Республики Казахстан
от "11" июня 2025 года № 683
Тарифы (цены) на услуги реализуемые в сфере гостиничного дела
Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра обороны РК от 05.01.2026 № 3 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказом Министра обороны РК от 03.03.2026 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Категория товара
Единица измерения
Цена за единицу измерения (в тенге) за сутки
Цена за единицу измерения (в тенге) за полусутки
1.
Предоставление номера с двумя кроватями
комната

26 000
68.
20 тоннаға дейін самосвалмен жүкті және басқа да жабдықты (мүлікті) елді мекеннен тыс жерде (қалааралық) жеткізу
км
1 300
69.
Автокранмен тиеу-түсіру жұмысы бойынша көрсетілетін қызмет
1 сағат
20 000
70
Автомұнарада жұмыс көрсету қызметі
1 сағат
15 000
Ескертпе:
Қарды, қатты тұрмыстық қалдықты, сұйық тұрмыстық қалдықты, құрылыс қалдығын шығаруға өңірлік тариф (баға) екі есептеу әдісімен белгіленуі мүмкін:
1. Қызметмен белгіленуі мүмкін: з мен ауданның жергілікті атқарушы органы жасаған шарт бойынша тарифке (бағаға) сәйкес.
2. ЖЖМ, жабдық пен техниканың амортизациясы, жалақы енгiзiлген нақты шығысқа сәйкес рентабельдiлiгі нақты шығыстың кемiнде 10 %-ы.
Қарды, қатты тұрмыстық және сұйық қалдықты, құрылыс қалдығын шығаруға түпкілікті тариф (баға) жоғарыда аталған есептеу әдістері арасындағы ең жоғары тариф (баға) негізінде айқындалады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрінің
2025 жылғы 11 маусымдағы
№ 683 бұйрығына 9-қосымша
Қонақүй ісі саласында өткізілетін қызметке тариф (баға)
Ескерту. 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Қорғаныс министрінің 05.01.2026 № 3 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Қорғаныс министрінің 03.03.2026 № 199 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с №
Тауар санаты
Өлшем бірлігі
Бір тәуліктегі өлшем бірлігі үшін баға (теңге)
Жарты тәуліктегі өлшем бірлігі үшін баға (теңге)
1.
Екі орынды нөмір беру
бөлме