Жеке сот орындаушысын аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2026 жылғы 10 тамыздағы № 770 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 10 тамызда № 39554 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2027 бастап қолданысқа енгізіледі.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 141-2-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушысын аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәжбүрлеп орындату комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2027 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
Е. Сарсембаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі
2026 жылғы 10 тамыздағы
№ 770 бұйрығымен
бекітілген
Жеке сот орындаушысын аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жеке сот орындаушысын аттестаттаудан өткізу қағидасы мен шарттары (бұдан әрі – Қағида) "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 141-2-бабына сәйкес әзірленді және жеке сот орындаушысын аттестаттаудан өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.
2. Осы Қағидада пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
аумақтық әділет органы – астананың, облыстардың және республикалық маңызы бар қалалардың әділет бөлімшелері;
жеке сот орындаушысын аттестаттау – Қазақстан Республикасының атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы заңнамасын білу деңгейін және оны практикада қолдану дағдыларын бағалау;
тестілеу операторы – тестілеу рәсімдерін ұйымдастыруды және "Кәсіби қызметпен айналысу және біліктілік беру құқығына автоматтандырылған режимде кешенді тестілеуге арналған бағдарламалық қамтамасыз ету" ақпараттық жүйесін техникалық сүйемелдеуді қамтамасыз етуші оператор;
уәкілетті орган – атқарушылық құжаттардың орындалуын қамтамасыз ету саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және осы саладағы қызметті мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.
3. Аттестаттауды өткізу шарттары:
жеке сот орындаушысы ретінде үш жылдан астам жұмыс өтілі бар;
соңғы үш жыл ішінде аттестаттаудан өтпеген.
жеке сот орындаушысының құқықтары мен заңды мүдделерін қамтамасыз ету.

Об утверждении Правил и условий проведения аттестации частного судебного исполнителя
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 10 августа 2026 года № 770. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2026 года № 39554
Примечание ИЗПИ
Вводится в действие с 01.01.2027 г.
В соответствии с пунктом 4 статьи 141-2 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации частного судебного исполнителя.
2. Комитету принудительного исполнения Министерства юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Вице-министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2027 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Е. Сарсембаев
Утвержден приказом
Министр юстиции
Республики Казахстан
от 10 августа 2026 года № 770
Правила и условия проведения аттестации частного судебного исполнителя
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации частного судебного исполнителя (далее ‒ Правила) разработаны в соответствии со статьей 141-2 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее ‒ Закон) и определяют порядок и условия проведения аттестации частного судебного исполнителя.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
территориальный орган юстиции – подразделения юстиции столицы, областей и городов республиканского значения;
аттестация частного судебного исполнителя – оценка уровня знаний и навыков практического применения законодательства Республики Казахстан об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей;
оператор тестирования – оператор, обеспечивающий организацию процедур тестирования и технического сопровождения цифровых систем "Программное обеспечение для проведения комплексного тестирования на право занятия профессиональной деятельностью и присвоению квалификации в автоматизированном режиме".
уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий реализацию государственной политики и государственное регулирование деятельности в сфере обеспечения исполнения исполнительных документов.
3. Условием проведения аттестации частного судебного исполнителя являются:
наличие стажа работы частного судебного исполнителя более трех лет;
не прохождение аттестации в течение последних трех лет.

4. Жеке сот орындаушысын аттестаттау алдыңғы аттестаттау өткізілген күннен бастап үш жылда бір рет жүргізіледі.
2-тарау. Жеке сот орындаушыларын аттестаттаудан өткізу тәртібі
5. Жеке сот орындаушысын аттестаттау осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бекітілген жеке сот орындаушыларын аттестаттау кестесіне (бұдан әрі – кесте) сәйкес өткізіледі.
6. Уәкілетті орган Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасымен келісу бойынша тоқсан сайын, алдағы тоқсанның алдындағы айдың 25-күнінен кешіктірмей, кестені бекітеді.
Кестеге жеке сот орындаушысы ретінде үш жылдан астам жұмыс өтілі бар және соңғы үш жыл ішінде аттестаттаудан өтпеген жеке сот орындаушылары енгізіледі.
7. Уәкілетті органның жеке сот орындаушыларын аттестаттауды өткізу туралы шешімі кесте бекітілгеннен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей кестеге сәйкес бекітіледі.
8. Жеке сот орындаушысын аттестаттауды өткізу мерзімі уәкілетті орган шешім шығарған күнінен бастап күнтізбелік тоқсан күнді құрайды. Шешімге аттестаттауды өткізуге уәкілеттік берілген лауазымды адам қол қояды.
9. Уәкілетті органның жеке сот орындаушыларын аттестаттауды өткізу туралы шешімі уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында жарияланады және ол бекітілген күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына және жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына орындау үшін жіберіледі.
10. Жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасы уәкілетті органның шешімімен ол келіп түскеннен кейін бес жұмыс күні ішінде аттестаттауға жататын жеке сот орындаушыларын таныстыруды қамтамасыз етеді.
11. Жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасы жеке сот орындаушысына шешімнің көшірмелері мен өзге де құжаттарды табыстайды немесе тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырысты хатпен пошта арқылы немесе жеткізілгенін тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдарын (электрондық пошта мекенжайын) пайдалана отырып жібереді.
12. Аумақтық әділет органы Тестілеу операторына кестені ол келіп түскеннен кейін үш жұмыс күні ішінде жібереді.
13. Тестілеу операторы кесте келіп түскеннен кейін екі жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына тестілеуге жіберілген адамдар тізіміне енгізілген жеке сот орындаушыларының тізімін жолдайды.
14. Аумақтық әділет органы Тестілеу операторы жеке сот орындаушыларын тестілеуге жіберілген адамдардың тізіміне енгізген кезден бастап үш жұмыс күні ішінде жеке сот орындаушысына аттестаттауды өткізудің орны, күні және уақыты туралы хабарлайды.

4. Аттестация частного судебного исполнителя проводится один раз в три года с даты предыдущей аттестации.
Глава 2. Порядок проведения аттестации частных судебных исполнителей
5. Аттестация частного судебного исполнителя проводится в соответствии с утвержденным графиком аттестации частных судебных исполнителей (далее - график) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Уполномоченный орган по согласованию с Республиканской палатой частных судебных исполнителей ежеквартально не позднее 25 числа предшествующего квартала, утверждает график.
В график включаются частные судебные исполнители, имеющие стаж работы частного судебного исполнителя более трех лет, которые в течение последних трех лет не проходили аттестацию.
7. Решение уполномоченного органа о проведении аттестации частных судебных исполнителей утверждается согласно графику не позднее пяти рабочих дней после утверждения графика.
8. Срок проведения аттестации частного судебного исполнителя составляет девяносто календарных дней со дня вынесения решения уполномоченного органа. Решение подписывается должностным лицом, уполномоченным на проведение аттестации.
9. Решение уполномоченного органа о проведении аттестации частных судебных исполнителей публикуется на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа и направляется для исполнения в территориальный орган юстиции и региональную палату частных судебных исполнителей в течение трех рабочих дней со дня его утверждения.
10. Региональная палата частных судебных исполнителей обеспечивает ознакомление с решением уполномоченного органа частных судебных исполнителей, подлежащих аттестации в течение пяти рабочих дней после его поступления.
11. Региональной палатой частных судебных исполнителей копии решения и иные документы вручаются частному судебному исполнителю или доставляются по почте заказным письмом с уведомлением или с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксирование доставки (электронный почтовый адрес).
12. Территориальный орган юстиции направляет Оператору тестирования график в течение трех рабочих дней после его поступления.
13. Оператор тестирования в течение двух рабочих дней после поступления графика направляет в территориальный орган юстиции списки частных судебных исполнителей, допущенных к тестированию.
14. Территориальный орган юстиции уведомляет частного судебного исполнителя о месте, дате и времени аттестации в течение трех рабочих дней со дня включения Оператором тестирования частных судебных исполнителей в списки лиц, допущенных к тестированию.

15. Аттестаттау Тестілеу операторының техникалық жарақтандырылған тестілеу залдарында өткізіледі.
16. Аттестаттау екі кезеңнен тұрады:
1) жеке сот орындаушысының қызметіне қатысты Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеу;
2) практикалық дағдылардың тиісті деңгейін және Жеке сот орындаушыларының кәсіптік ар-намыс кодекс білімін тексеруге арналған компьютерлік тестілеу.
17. Бірінші кезең 100 сұрақтан тұрады: Қазақстан Республикасының Конституциясы – 9; "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы – 45, Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі – 8, Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі – 8, Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі – 5, Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі – 5, Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі – 5, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі – 10, "Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы" Қазақстан Республикасының Кодексі – 5;
Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын білуге арналған сұрақтар бір дұрыс жауабы бар кемінде төрт жауап нұсқасын қамтиды.
Екінші кезең 12 сұрақтан тұрады (әрқайсысы 4 сұрақтан тұратын 3 ситуациялық тапсырма).
Практикалық дағдылардың тиісті деңгейін және Жеке сот орындаушыларының кәсіптік ар-намыс кодекс білімін тексеруге арналған сұрақтар бір дұрыс жауабы бар кемінде төрт жауап нұсқасын қамтиды.
18. Заңнаманы білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеуді орындауға бөлінген жалпы уақыт – 120 (жүз жиырма) минут (100 сұрақ).
Практикалық дағдылардың тиісті деңгейін және Жеке сот орындаушыларының кәсіптік ар-намыс кодекс білімін тексеруге арналған компьютерлік тестілеуді орындауға бөлінген жалпы уақыт – 30 (отыз) минут (3 ситуациялық тапсырма бойынша 12 сұрақ).
19. Аттестаттауға келген кезде жеке сот орындаушысының өзімен бірге оның жеке басын куәландыратын құжаты не цифрлық құжаттар сервисінен (сәйкестендіру үшін) цифрлық жеке куәлігі болуы қажет.
20. Жеке сот орындаушысы аттестаттаудан өз таңдауы бойынша қазақ немесе орыс тілінде өтеді.
21. Аттестаттауды өткізу кезінде жеке сот орындаушысының анықтамалық, арнайы және өзге де әдебиетті қағаз, электрондық және өзге де жеткізгіштерде, қабылдайтын-беретін электрондық құрылғыларды (соның ішінде ұялы телефондар мен өзге де электрондық жабдықтарды) пайдалануына жол берілмейді.
Көрсетілген талаптар бұзылған жағдайда Тестілеу операторы жеке сот орындаушысын ағымдағы аттестаттаудан шеттете отырып, бұзушылық туралы акт жасайды. Шеттетілген жеке сот орындаушысы аттестаттаудан өтпеді деп есептеледі.

15. Аттестация проводится в технически оснащенных залах тестирования Оператора тестирования.
16. Аттестация состоит из двух этапов:
1) комплексного компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан по деятельности частного судебного исполнителя;
2) компьютерного тестирования на проверку должного уровня практических навыков и знаний Кодекса профессиональной чести частных судебных исполнителей.
17. Первый этап состоит из 100 вопросов: Конституция Республики Казахстан – 9; Закон Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" - 45; Гражданский кодекс Республики Казахстан – 8; Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан – 8; Уголовный кодекс Республики Казахстан – 5; Уголовно-процессуальный кодекс Республики Казахстан – 5; Кодекс Республики Казахстан об административных правонарушениях – 5; Административный процедурно-процессуальный кодекс Республики Казахстан – 10; Кодекс Республики Казахстан "О браке (супружестве) и семье" – 5.
Вопросы на знание норм законодательства Республики Казахстан содержат не менее четырех вариантов ответа с одним правильным.
Второй этап состоит из 12 вопросов (3 ситуационных задачи по 4 вопроса).
Вопросы на проверку должного уровня практических навыков и знаний Кодекса профессиональной чести частных судебных исполнителей содержат не менее четырех вариантов ответа с одним правильным.
18. Общее время, отведенное на выполнение комплексного компьютерного тестирования на знание законодательства – 120 (сто двадцать) минут (100 вопросов).
Общее время, отведенное на выполнение компьютерного тестирования на проверку должного уровня практических навыков и знаний Кодекса профессиональной чести частных судебных исполнителей - 30 (тридцать) минут (12 вопросов к 3 ситуационным задачам).
19. При явке на аттестацию частному судебному исполнителю необходимо иметь при себе документ, удостоверяющий его личность либо цифровое удостоверение личности из сервиса цифровых документов (для идентификации).
20. Частный судебный исполнитель по своему выбору проходит аттестацию на казахском или русском языках.
21. При проведении аттестации не допускается использование частным судебным исполнителем справочной, специальной и прочей литературы на бумажных, электронных и иных носителях, принимающих-передающих электронных устройств (в том числе мобильных телефонов и иных электронных оборудований).
В случае нарушения указанных требований Оператором тестирования составляется акт о нарушении с отстранением частного судебного исполнителя от текущей аттестации. Отстраненный частный судебный исполнитель считается не прошедшим аттестацию.

22. Жеке сот орындаушысы егер дұрыс жауаптар саны ұсынылған сұрақтардың жалпы санының 70% (жетпіс) және одан астамын құраса, заңнаманы білуге арналған кешенді компьютерлік тестілеуден өткен болып есептеледі және практикалық дағдылардың тиісті деңгейін тексеруге арналған компьютерлік тестілеудің екінші кезеңіне жіберіледі.
Жеке сот орындаушысы егер дұрыс жауаптар саны ұсынылған сұрақтардың жалпы санының 75% (жетпіс бес) және одан астамын құраса, практикалық дағдылардың тиісті деңгейін және Жеке сот орындаушыларының кәсіптік ар-намыс кодекс білімін тексеруге арналған компьютерлік тестілеуден өткен болып есептеледі.
Жеке сот орындаушысы аттестаттаудың екі кезеңінен де оң нәтижемен өткен кезде аттестаттаудан өткен болып есептеледі.
23. Белгіленген мәндерден төмен аттестаттау нәтижелерін алған жеке сот орындаушысы қайта аттестаттауға біліктілігін арттырғаннан кейін жіберіледі.
24. Тестілеу операторы жеке сот орындаушысы аттестаттаудың соңғы кезеңінен өткеннен кейін бір жұмыс күні ішінде аумақтық әділет органына аттестаттаудың әрбір кезеңінен өту нәтижелерін жібереді.
25. Аттестаттау кезеңінің нәтижесі бойынша уәкілетті орган осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша аттестаттаудан өткені/өтпегені туралы шешім қабылдайды.
26. Аттестаттауға дәлелді себеппен (сырқаттануына, жақын туысының қайтыс болуына және еңсерілмейтін күш мән-жайларына байланысты) келмеген жеке сот орындаушысы аумақтық органға өтініш пен растайтын құжаттарды ұсынған кезде осы Қағиданың 14-тармағына сәйкес тестілеуден басқа күні өте алады.
Бұл ретте электрондық нысандағы өтініш аттестаттауға келмеген себебі болған мән-жайлардың қолданылуы тоқтатылған күннен кейін бес жұмыс күнінен кешіктірілмей аумақтық әділет органының электрондық пошта мекенжайына не тіркеуді қамтамасыз ететін өзге де байланыс құралдары арқылы жіберіледі.
27. Аумақтық әділет органы тоқсанына бір рет, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей Уәкілетті органға және Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасына осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес аттестаттаудан өткен/өтпеген жеке сот орындаушылары туралы ақпаратты жібереді.
3-тарау. Біліктілікті арттыруға жіберу, жеке сот орындаушыларын қайта аттестаттаудан өткізу және жеке сот орындаушыларын лицензиясынан айыру тәртібі

22. Частный судебный исполнитель считается прошедшим комплексное компьютерное тестирование на знание законодательства, если количество правильных ответов составляет 70 % (семьдесят) и более от общего числа предложенных вопросов, и допускается ко второму этапу компьютерного тестирования на проверку должного уровня практических навыков и знаний Кодекса профессиональной чести частных судебных исполнителей.
Частный судебный исполнитель считается прошедшим компьютерное тестирование на проверку должного уровня практических навыков и знаний Кодекса профессиональной чести частных судебных исполнителей, если количество правильных ответов составляет 75 % (семьдесят пять) и более от общего числа предложенных вопросов.
Частный судебный исполнитель считается прошедшим аттестацию, при положительном прохождении двух этапов аттестации.
23. Частный судебный исполнитель, получивший результаты аттестации ниже установленных значений, допускаются к повторной аттестации после повышения квалификации в соответствии с главой 3 настоящих Правил.
24. Результаты прохождения каждого этапа аттестации направляются Оператором тестирования в территориальный орган юстиции в течение одного рабочего дня после прохождения частного судебного исполнителя последнего этапа аттестации.
25. По результатам этапов аттестации уполномоченным органом принимается решение об аттестации/не аттестации по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
26. Частный судебный исполнитель, не явившийся на аттестацию по уважительной причине (болезнь, смерть близкого родственника и обстоятельства непреодолимой силы), при представлении в территориальный орган юстиции заявления и подтверждающих документов может пройти тестирование в другой день согласно пункту 14 настоящих Правил.
При этом заявление направляется в электронной форме на электронный адрес территориального органа юстиции после прекращения действия обстоятельств, послуживших причиной пропуска аттестации не позднее пяти рабочих дней, либо с использованием иных средств связи, обеспечивающих фиксацию его направления.
27. Территориальный орган юстиции один раз в квартал не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляет в Уполномоченный орган и Республиканскую палату частных судебных исполнителей информацию по аттестованным/ не аттестованным частным судебным исполнителям согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок направления на повышение квалификации, проведения повторной аттестации частных судебных исполнителей и лишения лицензии частных судебных исполнителей

28. Аттестаттаудан өтпеген жеке сот орындаушысы біліктілігін арттырудан өтеді.
29. Осы Қағиданың 27-тармағында көрсетілген ақпаратты алған Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасы аттестаттаудан өтпеген жеке сот орындаушыларының біліктілігін арттыруды өткізеді.
30. Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасы жеке сот орындаушыларының біліктілігін арттыру қағидаларын бекітеді.
31. Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасы уәкілетті органға біліктілікті арттыру аяқталғаннан кейін бес жұмыс күні ішінде біліктілігін арттырудан өткен жеке сот орындаушыларының тізімін жібереді.
32. Аттестаттаудан өтпеген жеке сот орындаушысы осы Қағиданың 2-тарауында көрсетілген тәртіппен бір реттен аспайтын қайта аттестаттаудан өтуге жатады.
33. Қайта аттестаттау осы Қағиданың 5-тармағында көрсетілген мерзімдерде уәкілетті органның қайта аттестаттауды өткізу туралы шешімі бойынша жүргізіледі.
34. Уәкілетті орган біліктілігін арттырудан өткен жеке сот орындаушыларының тізімі келіп түскен күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде жеке сот орындаушыларын қайта аттестаттауды өткізу туралы шешім шығарады.
35. Аттестаттауға қайтадан дәлелді себепсіз келмеген не қайта аттестаттаудан өтпеген жеке сот орындаушысы Заңның 144-бабына сәйкес лицензиясынан айыруға жатады.
Жеке сот орындаушысын
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Нысан
"Келісілді"
_______________________
Жеке сот орындаушыларының
Республикалық палатасының басшысы
_______ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20___ жыл "__" _________
"Бекітемін"
______________________________________
Уәкілетті орган басшысы
_______ _________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда)
20___ жыл "__" _________
20__ жылға арналған ________________________________ жеке сот орындаушыларын аттестаттау кестесі (өңір)
Жеке сот орындаушыларының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Аттестаттаудың соңғы мерзімі
Аттестаттауды жүргізу тоқсаны
1
...
Жеке сот орындаушысын
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Нысан
Номер_________
Жеке сот орындаушысының аттестатталғаны/аттестатталмағаны туралы шешім
қала _____ күні___________
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
жеке сот орындаушысы аттестатталды/аттестатталмады деп танылсын.
Шешім қабылданған сәтінен бастап күшіне енеді және Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің нормаларына сәйкес тәртіппен және мерзімде шағымданылуы мүмкін.
Басшы ______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жеке сот орындаушысын
аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
3-қосымша
Жеке сот орындаушыларын аттестаттаудың қорытындысы бойынша есеп
Жеке сот орындаушыларының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
ЖСН
ЖСО лицензиясының
№ және күні
Мерзімі (аттестаттауды өткізу күні)
Аттестаттаудың нәтижесі аттестатталды/ аттестатталған жоқ.
(шешімнің № және күні)
Біліктілігін арттыруға жолдау
(хаттың № және күні)
Қайта аттестаттау (күні және өту нәтижесі)
1

28. Частный судебный исполнитель, не прошедший аттестацию, проходит повышение квалификации.
29. Республиканская палата частных судебных исполнителей, получившая информацию, указанную в пункте 27 настоящих Правил, проводит повышение квалификации не прошедших аттестацию частных судебных исполнителей.
30. Правила повышения квалификации частных судебных исполнителей утверждаются Республиканской палатой частных судебных исполнителей.
31. Республиканская палата частных судебных исполнителей направляет в уполномоченный орган списки частных судебных исполнителей, прошедших повышение квалификации в течение пяти рабочих дней после окончания повышения квалификации.
32. Частный судебный исполнитель, не прошедший аттестацию, подлежит повторной аттестации не более одного раза в порядке, указанном в главе 2 настоящих Правил.
33. Повторная аттестация проводится в сроки, указанные в пункте 5 настоящих Правил, по решению уполномоченного органа о проведении повторной аттестации.
34. Уполномоченный орган выносит решение о проведении повторной аттестации частных судебных исполнителей в течение пяти рабочих дней со дня поступления списка частных судебных исполнителей, прошедших повышение квалификации.
35. Частный судебный исполнитель, не явившийся повторно на аттестацию без уважительных причин либо не прошедший повторную аттестацию, подлежит лишению лицензии в соответствии со статьей 144 Закона.
Приложение 1
к Правилам и условиям
проведения аттестации
частного судебного исполнителя
форма
"Согласован"
Руководитель
Республиканской палаты частных судебных исполнителей
____________________________________
____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"__" ________ 20 ___ года
"Утверждаю"
Руководитель уполномоченного органа
________________________________
_________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
"__" __________ 20___ года
График аттестации частных судебных исполнителей_____________________ на 20 __ год (регион)
Фамилия, имя, отчество (при наличии) частных судебных исполнителей
Дата последней аттестации
квартал проведения аттестации
1
Приложение 2
к Правилам и условиям
проведения аттестации
частного судебного исполнителя
Форма
Номер_________
Решение об аттестации/не аттестации частного судебного исполнителя
город_____ дата___________
Признать __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Прошедшим/не прошедшим аттестацию частного судебного исполнителя.
Решение вступает в силу с момента принятия и может быть обжаловано в порядке и сроки согласно нормам Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Руководитель _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Приложение 3
к Правилам и условиям
проведения аттестации
частного судебного исполнителя
Отчет по итогам аттестации частных судебных исполнителей
Фамилия, имя, отчество (при наличии) частных судебных исполнителей, ИИН
№ и дата лицензии ЧСИ
Период (дата проведения) аттестации
Результаты аттестации аттестован/не аттестован
(№ и дата решения)
Направлено на
повышение квалификация
(дата и № письма)
Повторная аттестация (дата и результаты прохождения)