Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының есептілікті ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 2 желтоқсандағы № 86 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 9 желтоқсанда № 37567 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Қаржы нарығының статистикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

Об утверждении Правил представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, страховым брокером, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 декабря 2025 года № 86. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 декабря 2025 года № 37567.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 5.
В соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, страховым брокером, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила).
2. Признать утратившими силу некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту статистики финансового рынка Национального Банка Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом Национального Банка Республики Казахстан государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент Национального Банка Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.

4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қағидалардың 3-тармағының қолданысы 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін тоқтатыла тұрсын, осы тармақ тоқтата тұру кезеңінде мынадай редакцияда қолданыста болады деп белгіленсін:
"3. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау тәртібі туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 25 қаңтардағы № 15 қаулысында және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 22 ақпандағы № 99 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8378 болып тіркелген) белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп, көрсетіледі.".
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
Т. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Стратегиялық жоспарлау және
реформалар агенттігінің
Ұлттық статистика бюросы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің Төрағасы
2025 жылғы 2 желтоқсандағы
№ 86 қаулысымен
бекітілген
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының есептілікті ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының есептілікті ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ережесін және құрылымын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 31 желтоқсандағы № 1271 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі туралы ереженің 19-тармағы екінші бөлігі екінші абзацының 48) тармақшасына, "Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 74-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды, ұсыну кезеңділігі мен мерзімін қоса алғанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының (бұдан әрі – ұйымдар) Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне (бұдан әрі – Ұлттық Банк) есептілікті ұсыну тәртібін айқындайды.

4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Приостановить до 1 января 2026 года действие пункта 3 Правил, установив, что в период приостановления данный пункт действует в следующей редакции:
"3. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 января 2013 года № 15 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 февраля 2013 года № 99 "О порядке определения рыночного курса обмена валюты" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8378).".
Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Бюро национальной статистики
Агентства по стратегическому
планированию и реформам
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Агентство Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
Утверждены
постановлением Председатель
Национального Банка
Республики Казахстан
от 2 декабря 2025 года № 86
Правила представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, страховым брокером, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
1. Правила представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, страховым брокером, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 48) абзаца второго части второй пункта 19 Положения о Национальном Банке Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 31 декабря 2003 года № 1271 "Об утверждении Положения и структуры Национального Банка Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 74 Закона Республики Казахстан "О страховой деятельности", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления, включая формы, предназначенные для сбора административных данных, периодичность и сроки представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, страховым брокером, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан (далее – организации) в Национальный Банк Республики Казахстан (далее – Национальный Банк).

2-тарау. Есептілікті ұсыну тәртібі
2. Ұйымдар ұсынатын есептіліктегі деректер Қазақстан Республикасының ұлттық валютасында – теңгемен көрсетіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
3-тармақтың қолданысы 01.01.2026 дейін тоқтатыла тұрады және тоқтатыла тұру кезеңінде бұл тармақ осы қаулының 5-т. редакциясында қолданылады.
3. Есептілікті қалыптастыру мақсатында шетел валютасындағы активтер "Валюта айырбастаудың нарықтық бағамын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2025 жылғы 26 қыркүйектегі № 56 және Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 қыркүйектегі № 544 бірлескен қаулысында және бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36983 болып тіркелген) белгіленген тәртіпке сәйкес айқындалған валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша қайта есептеліп, көрсетіледі.
4. Ұйымдар есептілікті Ұлттық Банкке есептілікті ұсыну сервистеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің веб-порталы" ақпараттық жүйесі арқылы электрондық түрде ұсынады.
5. Ұйым басшысының немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адамның және орындаушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған есептілік электрондық форматта сақталады.
6. Есептіліктегі деректердің толықтығы мен дәйектілігін ұйымның басшысы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам қамтамасыз етеді.
7. Сақтандыру брокерін қоспағанда, ұйымдар есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен (қоса алғанда) кешіктірілмейтін мерзімде Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдістемесіне және олардың құрылымына қойылатын талаптарға сәйкес актуарий жасаған сақтандыру резервтерін есептеу жөніндегі негіздеменің электрондық нысанын Ұлттық Банкке веб-портал арқылы ұсынады.
8. Ұйымдар Ұлттық Банкке мыналарды:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ақшалай қаражат және банктік салымдар туралы есепті;
2) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бағалы қағаздар туралы есепті;
3) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "кері репо", репо операциялары туралы есепті;
4) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандырушылардан алынатын сома, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақысы туралы есепті;
5) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есепті;

Глава 2. Порядок представления отчетности
2. Данные в представляемой организациями отчетности указываются в национальной валюте Республики Казахстан – тенге.
Примечание ИЗПИ!
Действие пункта 3 приостановлено до 01.01.2026 настоящим постановлением и в период приостановления данный пункт действует в редакции п. 5.
3. В целях формирования отчетности активы в иностранной валюте указываются в пересчете по рыночному курсу обмена валют, определенному в соответствии с порядком, установленным совместными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 сентября 2025 года № 56 и приказом Министра финансов Республики Казахстан от 29 сентября 2025 года № 544 "Об утверждении Правил определения рыночного курса обмена валюты", (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 36983).
4. Отчетность представляется организациями в электронном виде посредством информационной системы "Веб-портал Национального Банка Республики Казахстан", представляющей собой единое окно доступа к сервисам представления отчетности в Национальный Банк.
5. Отчетность, удостоверенная электронной цифровой подписью руководителя организации или лица, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнителя, хранится в электронном формате.
6. Полнота и достоверность данных в отчетности обеспечиваются руководителем организации или лицом, на которое возложена функция по подписанию отчета.
7. Организации, за исключением страхового брокера, в срок не позднее 10 (десятого) рабочего дня (включительно) месяца, следующего за отчетным кварталом, представляют в Национальный Банк посредством веб-портала электронную форму обоснования по расчету страховых резервов, составленную актуарием, в соответствии с Требованиями к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
8. В Национальный Банк организации представляют:
1) отчет о денежных средствах и банковских вкладах по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) отчет о ценных бумагах по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) отчет об операциях "обратное репо", репо по форме согласно приложению 3 к Правилам;
4) отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников по форме согласно приложению 4 к Правилам;
5) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование" по форме согласно приложению 5 к Правилам;

6) Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есепті;
7) Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру сыйлықақысы және мемлекеттің сыйлықақысы туралы есепті;
8) Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдері туралы есепті;
9) Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары, сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есепті;
10) Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша міндеттемелердің көлемі бойынша есепті;
11) Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аралас коэффициентті есептеу туралы есепті;
12) Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қайта сақтандыру қызметі туралы есепті;
13) Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру туралы есепті;
14) Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есепті;
15) Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша жасалған шарттар бойынша есепті;
16) Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтердің есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есепті;
17) Қағидаларға 17-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
18) Қағидаларға 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді туынды қаржы құралдарына инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есепті;
19) Қағидаларға 19-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есепті;
20) Қағидаларға 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есепті;
21) Қағидаларға 21-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер және сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есепті;
22) Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдық туралы есепті;

6) отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни" по форме согласно приложению 6 к Правилам;
7) отчет о страховых премиях и премии государства по форме согласно приложению 7 к Правилам;
8) отчет о страховых выплатах по форме согласно приложению 8 к Правилам;
9) отчет о крупных договорах страхования (перестрахования), страховых выплатах и крупных заявленных требованиях по форме согласно приложению 9 к Правилам;
10) отчет по объему обязательств по форме согласно приложению 10 к Правилам;
11) отчет о расчете комбинированного коэффициента по форме согласно приложению 11 к Правилам;
12) отчет о перестраховочной деятельности по форме согласно приложению 12 к Правилам;
13) отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах по форме согласно приложению 13 к Правилам;
14) отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда по форме согласно приложению 14 к Правилам;
15) отчет по заключенным договорам по вмененному страхованию (перестрахованию) по форме согласно приложению 15 к Правилам;
16) отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях по форме согласно приложению 16 к Правилам;
17) отчет о заключенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях по форме согласно приложению 17 к Правилам;
18) отчет о совершенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, в производные финансовые инструменты по форме согласно приложению 18 к Правилам;
19) отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях по форме согласно приложению 19 к Правилам;
20) отчет об инвестициях инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля) в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами по форме согласно приложению 20 к Правилам;
21) отчет о сделках и договорах страхования (перестрахования), заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями по форме согласно приложению 21 к Правилам;
22) отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах по форме согласно приложению 22 к Правилам;

23) Қағидаларға 23-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті;
24) Қағидаларға 24-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығын бойынша есепті;
25) Қағидаларға 25-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтандыру төлемдерінің статистикасы бойынша есепті;
26) Қағидаларға 26-қосымшаға сәйкес нысан бойынша "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті;
27) Қағидаларға 27-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қолданыстағы зейнетақы аннуитеті және аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері шарттары бойынша есепті;
28) Қағидаларға 28-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалған қолданыстағы аннуитет шарттары бойынша есепті;
29) Қағидаларға 29-қосымшаға сәйкес нысан бойынша соңғы 12 (он екі) айда күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есепті;
30) Қағидаларға 30-қосымшаға сәйкес нысан бойынша болжамды төлемдер құны бойынша есепті;
31) Қағидаларға 31-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзетпей тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есепті;
32) Қағидаларға 32-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзету арқылы тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есепті;
33) Қағидаларға 33-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен есептеу туралы есепті;
34) Қағидаларға 34-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының қатысуымен жасалған сақтандыру, қайта сақтандыру шарттары туралы есепті;
35) Қағидаларға 35-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есепті;
36) Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жөнінде ақпарат туралы есепті;
37) Қағидаларға 37-қосымшаға сәйкес нысан бойынша полистер бойынша шығындылық коэффициентін есептеу туралы есепті;
38) Қағидаларға 38-қосымшаға сәйкес нысан бойынша экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есепті;
39) Қағидаларға 39-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақысы мен сақтандыру төлемдері туралы есепті;

23) отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "общее страхование" по форме согласно приложению 23 к Правилам;
24) отчет по убыткам по форме согласно приложению 24 к Правилам;
25) отчет по статистике страховых выплат по форме согласно приложению 25 к Правилам;
26) отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "страхование жизни" по форме согласно приложению 26 к Правилам;
27) отчет по действующим договорам пенсионного аннуитета и иных видов аннуитетного страхования по форме согласно приложению 27 к Правилам;
28) отчет по действующим договорам аннуитета, заключенным в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей по форме согласно приложению 28 к Правилам;
29) отчет о договорах страхования (перестрахования), вступивших в силу за последние 12 (двенадцать) месяцев по форме согласно приложению 29 к Правилам;
30) отчет по стоимости прогнозируемых выплат по форме согласно приложению 30 к Правилам;
31) отчет о расчете резерва произошедших, но не заявленных убытков методом цепной лестницы без поправки на инфляцию по форме согласно приложению 31 к Правилам;
32) отчет о расчете резерва произошедших, но не заявленных убытков методом цепной лестницы с поправкой на инфляцию по форме согласно приложению 32 к Правилам;
33) отчет о расчете резерва произошедших, но не заявленных убытков методом Борнхьюттера-Фергюсона по форме согласно приложению 33 к Правилам;
34) отчет о заключенных договорах страхования, перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан по форме согласно приложению 34 к Правилам;
35) отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах по форме согласно приложению 35 к Правилам;
36) отчет об информации о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан по форме согласно приложению 36 к Правилам;
37) отчет о расчете коэффициента убыточности по полисам по форме согласно приложению 37 к Правилам;
38) отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности по форме согласно приложению 38 к Правилам;
39) отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан по форме согласно приложению 39 к Правилам;

40) Қағидаларға 40-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сақтанушыларға берілген қарыздар туралы есепті;
41) Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша басшы қызметкерлерге төленген кіріс туралы есепті ұсынады.
9. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептілікті ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) Қағидаларға 16, 17, 18, 19 және 20-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептілікті тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей ұсынады.
10. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне электрондық форматта:
1) Қағидаларға 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 және 15-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептілікті – ай сайын, есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептілікті – тоқсан сайын:
1-кесте бөлігінде – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15 (он бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей;
2-кесте бөлігінде – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей;
3) Қағидаларға 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептілікті – тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей;
4) Қағидаларға 35, 37, 38, 39 және 40-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша есептілікті – жыл сайын, есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей;
5) Қағидаларға 41-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептілікті қаржы жылы аяқталғаннан кейін күнтізбелік 120 (бір жүз жиырма) күн ішінде ұсынады.
Исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары және Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тек қана есептілікке 2-кестені ұсынады.
Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары осы тармақта көзделген есептілікке қосымша есепті жарты жылдықтан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жарты жылдықтар бойынша Қағидаларға 36-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептілікті ұсынады.

40) отчет о займах, предоставленных страхователям по форме согласно приложению 40 к Правилам;
41) отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам по форме согласно приложению 41 к Правилам.
9. Страховая (перестраховочная) организация и филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность по форме согласно приложению 3 к Правилам;
2) ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность по формам согласно приложениям 16, 17, 18, 19 и 20 к Правилам.
10. Страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан представляют в Национальный Банк Республики Казахстан в электронном формате:
1) ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем, отчетность по формам согласно приложениям 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 и 15 к Правилам;
2) ежеквартально – отчетность по форме согласно приложению 22 к Правилам:
в части таблицы 1 – не позднее 15 (пятнадцатого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
в части таблицы 2 – не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
3) ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом, отчетность по формам согласно приложениям 21, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32 и 33 к Правилам.
4) ежегодно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным годом, отчетность по формам согласно приложениям 35, 37, 38, 39 и 40 к Правилам;
5) ежегодно, в течение 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года, отчетность по форме согласно приложению 41 к Правилам.
Исламские страховые (перестраховочные) организации и филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан представляют исключительно таблицу 2 к отчетности по форме согласно приложению 1 к Правилам.
Филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан дополнительно к отчетности, предусмотренной настоящим пунктом, представляют по полугодиям, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным полугодием, отчетность по форме согласно приложению 36 к Правилам.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ақшалай қаражат және банктік салымдар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) 4-бағанда депозиттік ұйым елінің коды "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
2) 5 және 6-бағандарда "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктің рейтингі мен атауы көрсетіледі. Рейтингтік агенттік болмаған кезде 5 және 6-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі;
3) 9-бағанда валютаның коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
4) "Басқа да ақшалай қаражат" деген 19-жолда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының бағалы қағаздар нарығында брокерлік және (немесе) дилерлік қызметті және (немесе) инвестициялық портфельді басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың шотындағы, Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктерінде және орталық депозитарийде орналастырылған ақшасы, сондай-ақ 11, 12, 13 және 14-жолдарға енгізілмеген басқа да ақша көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о денежных средствах и банковских вкладах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По таблице 1:
1) в графе 4 код страны депозитной организации указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений";
2) в графах 5 и 6 указывается рейтинг и наименование рейтингового агентства в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтингового агентства в графах 5 и 6 указывается "нет рейтинга";
3) в графе 9 код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в строке 19 "Прочие денежные средства" указываются деньги страховой (перестраховочной) организации, исламской (страховой) перестраховочной организации, находящиеся на счетах организаций осуществляющих брокерскую и (или) дилерскую деятельность на рынке ценных бумаг и (или) деятельность по управлению инвестиционным портфелем, размещенные в банках второго уровня Республики Казахстан и в центральном депозитарии, а также прочие деньги, не включенные в строки 11, 12, 13 и 14;

5. 2-кесте бойынша:
1) 2-кесте бойынша нысанды тек исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары ұсынады;
2) 4-бағанда депозиттік ұйым елінің коды "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) 9-бағанда валютаның коды "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына 2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 2 – CB – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Эмитенттің атауы
Эмитент елінің атауы
Эмитентті тіркеу елінің коды
Бағалы қағаздың атауы
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды)
Орталық контрагенттің қатысуымен операция жасасу белгісі (иә, жоқ)
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар және репо операцияларының нысанасы болып табылатын бағалы қағаздар
барлығы
оның ішінде, репо операцияларының нысанасы болып табылатын бағалы қағаздар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
екінші деңгейдегі банктер

5. По таблице 2:
1) форма по Таблице 2 представляется только исламской страховой (перестраховочной) организацией и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан;
2) в графе 4 код страны депозитной организации указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений";
3) в графе 9 код валюты указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
Приложение 2
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о ценных бумагах
Индекс формы административных данных: 2 – CB – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента
Наименование страны-эмитента
Код страны регистрации эмитента
Наименование ценной бумаги
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN)
Признак заключения операции с участием центрального контрагента
(да, нет)
Количество ценных бумаг (штук)
Всего
в том числе ценные бумаги с обременением и ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
всего
в том числе ценные бумаги, являющиеся предметом операций репо
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 4-бағанда эмитентті тіркеу елінің коды "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
5. 6-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
6. 7-бағанда орталық контрагенттің қатысуымен операция жасасу белгісі көрсетіледі.
7. 11-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналдық немесе сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай көрінісі, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге тиіс сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияны сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
8. 12-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша – шығарылым валютасы, акциялар бойынша сатып алу валютасы көрсетіледі.
9. 13-бағанда сату үшін қолда бар қолда бар есепті күнге үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
10. 17-бағанда басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздардың құнсыздануына арналған резерв көрсетіледі.
11. 18-бағанда пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есепке алынатын үлестік бағалы қағаздардың есепті күнге сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
12. 22-бағанда өтелгенге дейін ұсталатын борыштық бағалы қағаздардың есепті күнге номиналдық құны, үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 4 код страны регистрации эмитента указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений".
5. В графе 6 указывается международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN).
6. В графе 7 указывается признак заключения операции с участием центрального контрагента.
7. В графе 11 по облигациям указывается денежное выражение номинальной или покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
8. В графе 12 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям – валюта приобретения.
9. В графе 13 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, имеющихся в наличии для продажи.
10. В графе 17 указывается резерв под обесценение ценных бумаг, оцениваемых по справедливой стоимости через прочий совокупный доход.
11. В графе 18 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
12. В графе 22 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, удерживаемых до погашения.

13. 30-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері - заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
14. 31 және 32-бағандарда "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы ресми тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген) бекітілген Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы ресми тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарға сәйкес Қазақстан Республикасын резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 31 және 32-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
15. 33, 34, 35 және 36-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтинг көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 33, 34, 35 және 36-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Кері репо", репо операциялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 3 – OR – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Операция мазмұны, Бағалы қағаз эмитентінің атауы
Бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды)
Орталық контрагенттің қатысуымен операция жасасу белгісі (иә, жоқ)
Репо шартын жасау күні
Репо шартының нөмірі
1
2
3
4
5
6
1
"Автоматты" тәсiлмен жасалатын "кері репо" операциялары
1.1
2
Репо операциялары
2.1
"Тікелей" тәсіл

13. В графе 30 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
14. В графах 31 и 32 указывается категория ценных бумаг - резидентов Республики Казахстан в соответствии с Требованиями к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям официального списка фондовой биржи, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям официального списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175). При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 31 и 32 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
15. При заполнении граф 33, 34, 35 и 36 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 33, 34, 35 и 36 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
Приложение 3
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет об операциях "обратное репо", репо
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 3 – OR – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Содержание операции,
Наименование эмитента ценной бумаги
Международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN)
Признак заключения операции с участием центрального контрагента
(да, нет)
Дата заключения договора репо
Номер договора репо
1
2
3
4
5
6
1
Операции "обратное репо", совершаемые "Автоматическим" способом
1.1
2
Операции репо
2.1
"Прямой" способ

2.1.1
2.2
"Автоматты" тәсiл
2.2.1
кестенің жалғасы:
Күні
Репо операциясының мерзімі, күндер
Сыйақы мөлшерлемесі, пайызбен
Репо операциясының нысанасы болып табылатын бағалы қағаздардың саны
Репо сомасы, мың теңге
Бағалы қағаз валютасы
Құнсыздануға арналған резервтер, мың теңге
Репо ашу
Репо жабу
7
8
9
10
11
12
13
14
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Кері репо", репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Кері репо", репо операциялары
туралы есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Кері репо", репо операциялары туралы есеп" (индексі – 3 – OR – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Кері репо", репо операциялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда бағалы қағаздың халықаралық сәйкестендіру нөмірі (ISIN коды) көрсетіледі.
5. 4-бағанда орталық контрагенттің қатысуымен операция жасасу белгісі көрсетіледі.
6. 10-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операциясына қатысушылар белгілеген және жабу бағасы мен жабу мәмілесінің сомасын есептеу үшін пайдаланылатын репо және (немесе) "кері репо" операциялары бойынша сыйақы мөлшерлемесі көрсетіледі.

2.1.1
2.2
"Автоматический" способ
2.2.1
продолжение таблицы:
Дата
Срок операции репо, дней
Ставка вознаграждения, в процентах
Количество ценных бумаг, являющихся предметом операции репо
Сумма репо, в тысячах тенге
Валюта ценной бумаги
Резерв под обесценение, в тысячах тенге
Открытия репо
Закрытия репо
7
8
9
10
11
12
13
14
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об операциях "обратное репо", репо".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об операциях
"обратное репо", репо"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об операциях "обратное репо", репо"
(индекс – 3 – OR – SO, периодичность – ежемесячная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об операциях "обратное репо", репо" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией и филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 указывается международный идентификационный номер ценной бумаги (код ISIN).
5. В графе 4 указывается признак заключения операции с участием центрального контрагента.
6. В графе 10 указывается ставка вознаграждения по операциям репо и (или) "обратное репо", установленная участниками операции репо и (или) "обратное репо" и используемая для расчета цены закрытия и суммы сделки закрытия.

7. 13-бағанда репо операциясына сәйкес бағалы қағаз валютасы "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
8. 14-бағанда репо және (немесе) "кері репо" операцияларының құнсыздануына арналған резерв мың теңгемен көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қайта сақтандырушылардан алынатын сома, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 4 – SkP – SO
Кезеңділігі: ай сайын, тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын;
есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Қайта сақтандырушының /сақтандыру агентінің/ қайта сақтанушының (цеденттің)/ сақтандыру брокерінің/ сақтанушының атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша берешек
Құнсыздануға арналған резервтер
Барлығы
оның ішінде
мерзімі өткен берешегі жоқ
90 күнге дейін мерзімі өткен берешегі бар
90 күннен астам мерзімі өткен берешегі бар
1
2
3
4
5
6
7
1
Қайта сақтандырушылар
1.1
2
Сақтандыру агенттері
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
Басқа да сақтандыру агенттері
3
Сақтандыру брокерлері
3.1
4
Қайта сақтанушылар (цеденттер) / Сақтандырушылар
4.1
5
Сақтанушылар
5.1
5.2
5.3
5.4
5.5
5.6
Басқа да сақтанушылар
6
Барлығы
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қайта сақтандырушылардан алынатын сома, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қайта сақтандырушылардан
алынатын сома,
сақтанушылардан (қайта
сақтанушылардан) және
делдалдардан алынатын
сақтандыру сыйлықақысы
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қайта сақтандырушылардан алынатын сома, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақысы туралы есеп" (индексі – 4 – SkP – SO, кезеңділігі – ай сайын, тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

7. В графе 13 указывается валюта ценной бумаги согласно операции репо в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
8. В графе 14 указывается резерв под обесценение операций репо и (или) "обратное репо" в тысячах тенге.
Приложение 4
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 4 – SkP – SO
Периодичность: ежемесячная, ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, страховой брокер, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем;
ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование перестраховщика/ страхового агента/ перестрахователя (цедента)/ страхового брокера/страхователя
Задолженность по договорам страхования и (или) перестрахования
Резервы на обесценение
Всего
в том числе
по которой отсутствует просроченная задолженность
по которой имеется просроченная задолженность до 90 дней
по которой имеется просроченная задолженность свыше 90 дней
1
2
3
4
5
6
7
1
Перестраховщики
1.1
2
Страховые агенты
2.1
2.2
2.3
2.4
2.5
2.6
Прочие страховые агенты
3
Страховые брокеры
3.1
4
Перестрахователи (цеденты) / Страховщики
4.1
5
Страхователи
5.1
5.2
5.3
5.4
5.5
5.6
Прочие страхователи
6
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты _____________________________________
Исполнитель____________________________ ____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о суммах
к получению от перестраховщиков,
страховых премиях к получению
от страхователей (перестрахователей)
и посредников"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников"
(индекс – 4 – SkP – SO, периодичность – ежемесячная, ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қайта сақтандырушылардан алынатын сома, сақтанушылардан (қайта сақтанушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақысы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары ай сайын, сақтандыру брокері және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда сақтандыру және (немесе) қайта сақтандыру шарттары бойынша берешегі бар қайта сақтандырушылардың, сақтандыру агенттерінің, сақтандыру брокерлерінің (делдалдардың), қайта сақтанушылардың (цеденттердің) және сақтанушылардың атауы көрсетіледі.
5. 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5-жолдарда сақтандыру агенттері берешегінің жалпы сомасындағы ең көп үлесі бар сақтандыру агенттері көрсетіледі, қалған сақтандыру агенттерінің жиынтық берешегі "Басқа да сақтандыру агенттері" 2.6-жолында көрсетіледі.
6. 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5-жолдарда сақтанушылар берешегінің жалпы сомасындағы ең көп үлесі бар сақтанушылар көрсетіледі, қалған сақтанушылардың жиынтық берешегі "Басқа да сақтанушылар" 5.6-жолында көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 5 – SRO – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві, жалпы сомасы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
1
2
3
4
5
6
7
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.3
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.4
экологиялық сақтандыру
1.5
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
1.6
туристі сақтандыру
1.7
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.8
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
2
Ерiктi жеке сақтандыру
2.1
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
2.2
ауырған жағдайдан сақтандыру, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о суммах к получению от перестраховщиков, страховых премиях к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, ежеквартально страховым брокером и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается наименование перестраховщиков, страховых агентов, страховых брокеров (посредников), перестрахователей (цедентов) и страхователей, имеющих задолженность по договорам страхования и (или) перестрахования.
5. В строках 2.1, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5 указываются страховые агенты, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страховых агентов, суммарная задолженность остальных страховых агентов указывается в строке 2.6 "Прочие страховые агенты".
6. В строках 5.1, 5.2, 5.3, 5.4, 5.5 указываются страхователи, имеющие наибольшую долю в общей сумме задолженности страхователей, суммарная задолженность остальных страхователей указывается в строке 5.6 "Прочие страхователи".
Приложение 5
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 5 – SRO – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "общее страхование"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Резерв незаработанной премии, общая сумма
Доля перестраховщика в резерве незаработанной премии
Чистая сумма резерва незаработанной премии
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
Доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков
1
2
3
4
5
6
7
1
Обязательное страхование
1.1
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.4
экологическое страхование
1.5
страхование гражданско-правовой ответственности аудиторских организаций
1.6
страхование туриста
1.7
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.8
иные виды (классы) страхования
2
Добровольное личное страхование
2.1
страхование от несчастных случаев
2.2
страхование на случай болезни, в том числе:

2.2.1
шетелге шығатындарды
2.3
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
3
Ерiктi мүлiктiк сақтандыру
3.1
автомобиль көлiгiн сақтандыру
3.2
темiржол көлiгiн сақтандыру
3.3
әуе көлiгiн сақтандыр
3.4
су көлiгiн сақтандыру
3.5
ғарыш нысандарын сақтандыру
3.6
жүктерді сақтандыру
3.7
осы кестенің 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5 және 3.6-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлiктi залалдан сақтандыру
3.8
автомобиль көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.9
әуе көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.10
су көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.11
ғарыш нысандары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.12
кәсіби жауапкершілікті сақтандыру
3.13
осы кестенің 3.8, 3.9, 3.10, 3.11 және 3.12-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда азаматтық-құқықтық жауапкершiлiкті сақтандыру
3.14
заңды тұлғалардың қарыздарын сақтандыру
3.15
ипотеканы сақтандыру
3.16
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.17
басқа да қаржы шығынынан сақтандыру
3.18
осы кестенің 3.14, 3.15, 3.16 және 3.17-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығынын сақтандыру
3.19
титулдық сақтандыру
3.20
сот шығысынан сақтандыру
3.21
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы:
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінің таза сомасы
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығын резерві, жалпы сомасы
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығын резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
8
9
10
кестенің жалғасы:
Мәлiмделген, бiрақ реттелмеген шығын резервінің таза сомасы
Сақтандыру резервінің жалпы сомасы
Сақтандыру резервінің жалпы сомасындағы қайта сақтандырушының үлесі
Жалпы сақтандыру резервтерінің таза сомасы
11
12
13
14
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жалпы сақтандыру"
саласы бойынша сақтандыру
резервтерiн есептеу туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" (индексі – 5 – SRO – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

2.2.1
выезжающие за рубеж
2.3
иные виды (классы) страхования
3
Добровольное имущественное страхование
3.1
страхование автомобильного транспорта
3.2
страхование железнодорожного транспорта
3.3
страхование воздушного транспорта
3.4
страхование водного транспорта
3.5
страхование космических объектов
3.6
страхование грузов
3.7
страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в строках 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5 и 3.6 настоящей таблицы
3.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
3.9
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
3.10
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
3.11
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев космических объектов
3.12
страхование профессиональной ответственности
3.13
страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в строках 3.8, 3.9, 3.10, 3.11 и 3.12 настоящей таблицы
3.14
страхование займов юридических лиц
3.15
ипотечное страхование
3.16
страхование гарантий и поручительств
3.17
страхование от прочих финансовых убытков
3.18
страхование убытков финансовых организаций за исключением классов, указанных в строках 3.14, 3.15, 3.16 и 3.17 настоящей таблицы
3.19
титульное страхование
3.20
страхование судебных расходов
3.21
иные виды (классы) страхования
4
Всего
продолжение таблицы:
Чистая сумма резерва произошедших, но незаявленных убытков
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков, общая сумма
Доля перестраховщика в резерве заявленных, но неурегулированных убытков
8
9
10
продолжение таблицы:
Чистая сумма резерва заявленных, но неурегулированных убытков
Общая сумма страховых резервов
Доля перестраховщика в общей сумме страховых резервов
Чистая сумма общих страховых резервов
11
12
13
14
Наименование _________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование"".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете
страховых резервов по отрасли
"общее страхование""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование""
(индекс – 5 – SRO – SO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "жалпы сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
5. Сақтандыру резервтері Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдістемесіне және олардың құрылымына қойылатын талаптарға сәйкес есептеледі.
6. 4-бағанда цедентке, сақтандыру брокеріне сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақыны және сақтандыру делдалдарына және өзге де тұлғаларға қайта сақтандырушыдан қайта сақтандыруға берілетін тәуекелдер бойынша сақтандыруды қорғауға жатпайтын өзге де өтеулерді, төлемдерді қоспағанда, еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві бөлігінде қайта сақтандырушының үлесі көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
6-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 6 – SRZH – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві, жалпы сомасы
Қайта сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервіндегі үлесі
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінің таза сомасы
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығын резерві
1
2
3
4
5
6
1
Барлығы
1.1

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "общее страхование"" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховыми (перестраховочными) организациями, исламскими страховыми (перестраховочными) организациями, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "общее страхование" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
5. Страховые резервы рассчитываются в соответствии с Требованиями к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
6. В графе 4 доля перестраховщика в резерве незаработанной премии указывается за исключением комиссионного вознаграждения цеденту, страховому брокеру по договору перестрахования (страхования) и иных возмещений, платежей страховым посредникам и иным лицам от перестраховщика, не относящихся к страховой защите по рискам, передаваемым в перестрахование.
Приложение 6
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 6 – SRZH – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" _______20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Резерв незаработанной премии, общая сумма
Доля перестраховщика в резерве незаработанной премии
Чистая сумма резерва незаработанной премии
Резерв непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
1
2
3
4
5
6
1
Всего
1.1

осы кестенің 1.3-жолында көрсетілген сыныпты қоспағанда, өмірді сақтандыру, оның ішінде:
1.1.1
жинақтаушы
1.1.2
жинақтаушы емес
1.2
осы кестенің 1.4-жолында көрсетілген сыныпты қоспағанда, аннуитеттік сақтандыру
1.3
мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру
1.4
зейнетақылық аннуитеттік сақтандыру
1.5
туристі сақтандыру
1.6
жазатайым оқиғалардан сақтандыру
1.7
ауырған жағдайда сақтандыру, оның ішінде:
1.7.1
шетелге шығатындарды сақтандыру
1.8
қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру, оның ішінде:
1.8.1
қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жүзеге асырылатын аннуитеттік сақтандыру
1.8.2
қызметкер еңбек (қызмет) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жүзеге асырылатын зейнетақы алдындағы аннуитеттік сақтандыру
1.9
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
кестенің жалғасы:
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығын резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығын резервінің таза сомасы
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығын резерві
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығын резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Аннуитет шарттары бойынша орын алмаған шығын резервінің таза сомасы
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінің таза сомасы
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын резерві
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын резервінің таза сомасы
Сақтандыру резервтеріндегі қайта сақтандырушының барлық үлесі
Барлық сақтандыру резервтері
17
18
19
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы _______________________________________
Орындаушы ____________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өмірді сақтандыру" саласы
бойынша сақтандыру
резервтерiн есептеу туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" (индексі – 6 – SRZH – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

страхование жизни, за исключением класса, указанного в строке 1.3 настоящей таблицы, в том числе:
1.1.1
накопительное
1.1.2
ненакопительное
1.2
аннуитетное страхование, за исключением класса, указанного в строке 1.4 настоящей таблицы
1.3
страхование жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы
1.4
пенсионное аннуитетное страхование
1.5
страхование туриста
1.6
страхование от несчастных случаев
1.7
страхование на случай болезни, в том числе:
1.7.1
выезжающие за рубеж
1.8
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, в том числе:
1.8.1
аннуитетное страхование, осуществляемое в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.8.2
предпенсионное аннуитетное страхование, осуществляемое в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.9
иные виды (классы) страхования
продолжение таблицы:
Доля перестраховщика в резерве непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
Чистая сумма резерва непроизошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
Резерв непроизошедших убытков по договорам аннуитета
Доля перестраховщика в резерве непроизошедших убытков по договорам аннуитета
Чистая сумма резерва непроизошедших убытков по договорам аннуитета
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Резерв произошедших, но незаявленных убытков
Доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков
Чистая сумма резерва произошедших, но незаявленных убытков
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков
Доля перестраховщика в резерве заявленных, но неурегулированных убытков
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Чистая сумма резерва заявленных, но неурегулированных убытков
Всего доли перестраховщика в страховых резервах
Всего страховых резервов
17
18
19
Наименование _________________________________________________
Адрес_________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете
страховых резервов по отрасли
"страхование жизни"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни""
(индекс – 6 – SRZH – SO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру резервтерiн есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда есепті кезеңнің соңындағы сақтандыру сыныптары бөлігінде сақтандыру резервтерінің сомасы көрсетіледі.
5. Сақтандыру резервтері Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдістемесіне және олардың құрылымына қойылатын талаптарға сәйкес есептеледі.
6. 4-бағанда цедентке, сақтандыру брокеріне сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша комиссиялық сыйақыны және сақтандыру делдалдарына және өзге де тұлғаларға қайта сақтандырушыдан қайта сақтандыруға берілетін тәуекелдер бойынша сақтандыруды қорғауға жатпайтын өзге де өтеулерді, төлемдерді қоспағанда, еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резервінде қайта сақтандырушының үлесі көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
7-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру сыйлықақысы және мемлекеттің сыйлықақысы туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 7 – SP – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақысы
барлығы
оның ішінде
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақысы
қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақысы
барлығы
оның ішінде
барлығы
оның ішінде
онлайн режимде
резиденттен
бейрезиденттен
резиденттен
бейрезиденттен
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.3
жекеше нотариустың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.4
экологиялық сақтандыру
1.5
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгі
1.6
туристі сақтандыру
1.7
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.8
қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете страховых резервов по отрасли "страхование жизни"" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается сумма страховых резервов в разрезе классов страхования на конец отчетного периода.
5. Страховые резервы рассчитываются в соответствии с Требованиями к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
6. В графе 4 доля перестраховщика в резерве незаработанной премии указывается за исключением комиссионного вознаграждения цеденту, страховому брокеру по договору перестрахования (страхования) и иных возмещений, платежей страховым посредникам и иным лицам от перестраховщика, не относящихся к страховой защите по рискам, передаваемым в перестрахование.
Приложение 7
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о страховых премиях и премии государства
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 7 – SP – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Страховые премии, принятые по договорам страхования (перестрахования)
всего
в том числе
страховые премии, принятые по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам перестрахования
всего
в том числе
всего
в том числе
в онлайн режиме
от резидента
от нерезидента
от резидента
от нерезидента
физические лица
юридические лица
физические лица
юридические лица
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Обязательное страхование
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.4
экологическое страхование
1.5
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
1.6
страхование туриста
1.7
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.8
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтандыру төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 6-бағанда мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру шарттары бойынша қабылданған мемлекеттің сыйлықақысы көрсетіледі.
5. 9-бағанда есепті жылдың басынан басталған кезеңдегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығыны бойынша есепте тіркелген мәлімделген наразылықтар саны (өсу жиынымен) көрсетіледі.
6. 10-бағанда есепті жылдың басынан басталған кезеңдегі сақтандыру төлемдерінің саны (өсу жиынымен) көрсетіледі. Бір сақтандыру жағдайы бойынша бір пайда алушыға аннуитеттік сақтандыру шарттары бойынша мерзімді төлемдер түрінде жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері бір сақтандыру төлемі ретінде көрсетіледі.
7. "Сақтандыру төлемдерінің саны" деген 11 және 12-бағандарда сақтандыру төлемін нақты алушы болып табылатын сақтанушы (пайда алушы) жөнінде ақпарат көрсетіледі.
8. 18-бағанда 13, 15-бағандардың мәндері шегеріле отырып және 14-бағанның мәнін қосу арқылы 3-бағанның мәні көрсетіледі.
9. 19-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру төлемдерін жүзеге асыруға байланысты қызметтерді (бағалаушылардың қызметтерін және заң қызметтерін) сатып алу бойынша қосымша шығысының сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
9-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары, сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 9 – KD – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: ____________________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтанушы
Пайда алушы
Сақтандыру сыйлықақысының сомасы
Жауапкершілік лимиті (сақтандыру сомасы)
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Жиыны
кестенің жалғасы:
оның ішінде қайта сақтандыруға берілген
Сақтандыруды қорғау кезеңі
Сақтандыру объектісінің қысқаша сипаттамасы
Директорлар кеңесінің ірі мәмілені жасау туралы шешімінің деректемелері
нөмірі
күні
7
8
9
10
11
2-кесте. Ірі сақтандыру төлемдері және мәлімделген талаптар
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтанушы
(пайда алушы)
Жауапкершілік лимиті
(сақтандыру сомасы)
Сақтандыру төлемінің
сомасы
1
2
3
4
5
1
2
3
Жиыны
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушыдан күтілетін өтемақының мөлшері
Мәлімделген талаптың сомасы
Сақтандыру жағдайының қысқаша сипаты
6
7
8
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)       қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары, сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары,
сақтандыру төлемдері және ірі
мәлімделген талаптар туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары, сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп" (индексі – 9 – KD – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о страховых выплатах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 6 указывается премия государства, принятая по договорам страхования жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы.
5. В графе 9 указывается количество заявленных претензий, зарегистрированных в отчете по убыткам страховой (перестраховочной) организации за период с начала отчетного года (с нарастающим итогом).
6. В графе 10 указывается количество страховых выплат за период с начала отчетного года (с нарастающим итогом). Страховые выплаты, осуществленные в виде периодических платежей по договорам аннуитетного страхования одному и тому же выгодоприобретателю по одному страховому случаю, указываются как одна страховая выплата.
7. В графах 11 и 12 "количество страховых выплат" указывается информация по страхователю (выгодоприобретателю), являющемуся фактическим получателем страховой выплаты.
8. В графе 18 указывается значение графы 3 за минусом значений граф 13, 15 и прибавлением значения графы 14.
9. В графе 19 указывается сумма дополнительных расходов страховой (перестраховочной) организации по приобретению услуг (услуг оценщиков и юридических услуг), связанных с осуществлением страховых выплат.
Приложение 9
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о крупных договорах страхования (перестрахования), страховых выплатах и крупных заявленных требованиях
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 9 – KD – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Крупные договора страхования (перестрахования)
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Страхователь
Выгодоприобретатель
Сумма страховой премии
Лимит ответственности (страховая сумма)
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Итого
продолжение таблицы:
в том числе переданный в перестрахование
Период страховой защиты
Краткое описание объекта страхования
Реквизиты решение совета директоров о совершении крупной сделки
номер
дата
7
8
9
10
11
Таблица 2. Крупные страховые выплаты и заявленные требования
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Страхователь (выгодоприобретатель)
Лимит ответственности (страховая сумма)
Сумма страховой выплаты
1
2
3
4
5
1
2
3
Итого
продолжение таблицы:
Размер ожидаемого возмещения от перестраховщика
Сумма заявленного требования
Краткое описание страхового случая
6
7
8
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о крупных договорах страхования (перестрахования), страховых выплатах и крупных заявленных требованиях".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о крупных
договорах страхования
(перестрахования), страховых
выплатах и крупных заявленных
требованиях"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о крупных договорах страхования (перестрахования), страховых выплатах и крупных заявленных требованиях"
(индекс – 9 – KD – SO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ірі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары, сақтандыру төлемдері және ірі мәлімделген талаптар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда есепті кезеңде (айда) күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары (көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру сыныбы және жинақтаушы өмірді сақтандыру бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) бойынша ақпарат, сақтандыру резервтерінде қайта сақтандырушының үлестері болып табылатын активтерді шегере отырып, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтері сомасына тең немесе оның он пайызынан асатын жиынтық жауапкершілік лимиті (жалпы сақтандыру сомасы) көрсетіледі;
2) 8-бағанда сақтандыру/қайта шартының талаптарына сәйкес сақтандыруды қорғау кезеңі көрсетіледі. Сақтандыруды қорғаудың әр түрлі кезеңдері бар бірнеше сақтандыру (қайта сақтандыру) объектілері болған кезде бір сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты шеңберінде сақтандыруды қорғаудың ең ерте басталу күні мен ең кеш аяқталу күні көрсетіледі;
3) 9-бағанда сақтандыру объектісінің қысқаша сипаттамасы көрсетіледі;
4) 10 және 11-бағандарда Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде № 2405 тіркелген "Сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша ірі мәмілені тануға арналған нормативті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 17 маусымдағы № 186 қаулысының талаптарына сәйкес келетін сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша ірі мәмілені жасау туралы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесінің шешімі көрсетіледі.
5. 2-кесте бойынша:
1) Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті кезеңде (айда) жүргізілген, есепті кезеңде (айда) мәлімделген, бірақ сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша реттелмеген талаптар бойынша (көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн міндетті сақтандыру сыныбы бойынша және өмірді жинақтап сақтандыру бойынша жасалған шарттарды қоспағанда) сақтандырудың тиісті сыныбы бойынша қалыптастырылған таза сақтандыру резервтерінің жалпы сомасына тең немесе он пайызынан асатын мөлшердегі сақтандыру төлемдері бойынша ақпарат көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: міндеттемелердің көлемі бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 19 – I(R)O_M
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Сақтандыру сыныптарының атауы
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезең ішінде жасалған шарттар саны (өсу жиынымен) (дана)
Ағымдағы жылдың басынан басталған кезең ішінде жасалған шарттар бойынша сақтандыру объектілерінің саны (дана)
Қолданыстағы шарттардың саны (дана)
Қолданыстағы шарттар бойынша сақтандыру объектілерінің саны (дана)
Барлығы
оның ішінде, онлайн режимде
1
2
3
4
5
6
7
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о крупных договорах страхования (перестрахования), страховых выплатах и крупных заявленных требованиях" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией и исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) в Форме указывается информация по вступившим в силу в отчетном периоде (месяце) договорам страхования (перестрахования) (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни), совокупный лимит ответственности (общая страховая сумма) по которым равен или превышает десять процентов от суммы активов страховой (перестраховочной) организации, за вычетом активов, являющихся долей перестраховщика в страховых резервах;
2) в графе 8 указывается период страховой защиты в соответствии с условиями договора страхования/перестрахования. При наличии нескольких объектов страхования (перестрахования) с различными периодами страховой защиты указывается самая ранняя дата начала и поздняя дата завершения страховой защиты в рамках одного договора страхования (перестрахования);
3) в графе 9 указывается краткое описание объекта страхования;
4) в графах 10 и 11 указывается решение совета директоров страховой (перестраховочной) организации о совершении крупной сделки по страхованию (перестрахованию), соответствующей требованиям постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 17 июня 2003 года № 186 "Об утверждении норматива для признания крупной сделки по страхованию (перестрахованию)" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2405).
5. По Таблице 2:
1) в Форме указывается информация по страховым выплатам, произведенным в отчетном периоде (месяце) по договорам страхования (перестрахования), по заявленным в отчетном периоде (месяце), но неурегулированным требованиям по осуществлению страховых выплат (за исключением договоров, заключенных по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств и по накопительному страхованию жизни) в размере, равном или превышающем десять процентов от общей суммы чистых страховых резервов, сформированных по соответствующему классу страхования.
Приложение 10
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по объему обязательств
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 19 – I(R)O_M
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование классов страхования
Количество заключенных договоров за период с начала текущего года (с нарастающим итогом) (штук)
Количество объектов страхования по заключенным договорам за период с начала текущего года (штук)
Количество действующих договоров (штук)
Количество объектов страхования по действующим договорам (штук)
Всего
в том числе, в онлайн режиме
1
2
3
4
5
6
7
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств, в том числе:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Міндеттемелердің көлемі бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 5 және 7-бағандарда сақтандыру сыйлықақысының мөлшері анықталатын сақтандыру объектілері бірліктерінің саны көрсетіледі.
5. Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды, тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыруды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандырудың ерікті және міндетті түрлері бойынша әрбір сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша 5 және 7-бағандарда бір сақтандыру объектісі көрсетіледі.
6. Көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін міндетті сақтандыру сыныбында 5 және 7-бағандарда көлік құралдарының саны көрсетіледі.
7. 8-бағанда қолданыстағы сақтандыру және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелердің жалпы көлемі көрсетіледі.
8. 11-бағанда қолданыстағы сақтандыру және кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
9. Сақтандырудың бірнеше сыныбы шегінде ерікті сақтандыру шарты жасалған жағдайда сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша ақпарат:
1) 3, 4, 5, 6 және 7-бағандарда осы шарт бойынша міндеттемелер көлемінде ең көп үлесі бар сақтандыру сыныбына сәйкес көрсетіледі;
2) 8, 9, 10 және 11-бағандарда сақтандырудың әрбір сыныбы бойынша жеке көрсетіледі.
10. Аннуитеттік сақтандыру сыныбында қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша міндеттемелер көлемі көрсетілмейді.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
11-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: аралас коэффициентті есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 11 – KK – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының (түрлерінің) атауы
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары
Сақтандыру төлемдері
Шығын резервтеріндегі өзгерістер
Реттеуге арналған шығыс
Шығыс
Таза шығыс
Барлығы
Еңбек сіңірілген сыйлықақылардың таза сомасы
Барлығы
Сақтан
дыру төлемдерінің таза сомасы
Барлы
ғы
Шығын резервтеріндегі өзгерістердің таза сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Міндетті сақтандыру
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.3
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.4
экологиялық сақтандыру
1.5
аудиторлар мен аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.6
туристі сақтандыру
1.7
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
1.8
қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по объему обязательств" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графах 5 и 7 указывается количество единиц объектов страхования, исходя из которых, определяется размер страховой премии.
5. По добровольным и обязательным видам страхования гражданско-правовой ответственности, за исключением обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, обязательного страхования гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами, по каждому договору страхования (перестрахования) в графах 5 и 7 указывается один объект страхования.
6. В классе обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств в графах 5 и 7 указывается количество транспортных средств.
7. В графе 8 указывается общий объем обязательств по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
8. В графе 11 указывается сумма страховых премий по действующим договорам страхования и входящего перестрахования.
9. В случае заключения договора добровольного страхования в пределах нескольких классов страхования, информация по договору страхования (перестрахования):
1) в графах 3, 4, 5, 6 и 7 указывается в соответствии с классом страхования, имеющим наибольшую долю в объеме обязательств по данному договору;
2) в графах 8, 9, 10 и 11 указывается отдельно по каждому классу страхования.
10. В классе аннуитетное страхование объем обязательств по действующим договорам страхования (перестрахования) не указывается.
Приложение 11
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о расчете комбинированного коэффициента
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 11 – KK – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование классов (видов) страхования
Заработанные страховые премии
Страховые выплаты
Изменения в резервах убытков
Расходы на урегулирование
Расходы
Чистые расходы
Всего
Чистая сумма заработанных премий
Всего
Чистая сумма страховых выплат
Всего
Чистая сумма изменений в резервах убытков
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Обязательное страхование
1.1
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.4
экологическое страхование
1.5
страхование гражданско-правовой ответственности аудиторов и аудиторских организаций
1.6
страхование туриста
1.7
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.8
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, в том числе:

1.8.1
қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жүзеге асырылатын аннуитеттік сақтандыру
1.8.2
қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жүзеге асырылатын зейнеткерлік алдындағы аннуитеттік сақтандыру
1.9
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
2.
Ерікті жеке сақтандыру
2.1
осы кестенің 2.3-жолында көрсетілген сыныпты қоспағанда, өмірді сақтандыру
2.1.1
жинақтаушы
2.1.2
жинақтаушы емес
2.2
осы кестенің 2.4-жолында көрсетілген сыныпты қоспағанда аннуитеттік сақтандыру
2.3
мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру
2.4
зейнетақы аннуитеттік сақтандыру
2.5
жазатайым жағдайлардан сақтандыру
2.6
ауырған жағдайдан сақтандыру, оның ішінде:
2.6.1
шетелге шығатындарды сақтандыру
2.7
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
3.
Ерікті мүліктік сақтандыру
3.1
автомобиль көлігін сақтандыру
3.2
теміржол көлігін сақтандыру
3.3
әуе көлігін сақтандыру
3.4
су көлігін сақтандыру
3.5
ғарыш объектілерін сақтандыру
3.6
жүктерді сақтандыру
3.7
осы кестенің 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5 және 3.6-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, мүлікті залалдан сақтандыру
3.8
автомобиль көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.9
әуе көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.10
су көлiгi иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.11
ғарыш объектілері иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
3.12
кәсіби жауапкершілікті сақтандыру
3.13
осы кестенің 3.8, 3.9, 3.10, 3.11 және 3.12-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру
3.14
заңды тұлғалардың қарыздарын сақтандыру
3.15
ипотекалық сақтандыру
3.16
кепілдіктер мен кепілгерліктерді сақтандыру
3.17
басқа да қаржы шығынынан сақтандыру
3.18
осы кестенің 3.14, 3.15, 3.16 және 3.17-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығынын сақтандыру
3.19
титулдық сақтандыру
3.20
сот шығысын сақтандыру
3.21
сақтандырудың өзге түрлері (сыныптары)
4.
Барлық сақтандыру портфелі бойынша
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушының үлесін есепке алып есепті кезеңдегі шығындылық коэффициенті, пайызбен
Қайта сақтандырушының үлесін есепке алмай есепті кезеңдегі шығындылық коэффициенті, пайызбен
Қайта сақтандырушының үлесін есепке алып шығын коэффициенті, пайызбен
Қайта сақтандырушының үлесін есепке алмай шығын коэффициенті, пайызбен
Қайта сақтандырушының үлесін есепке алып аралас коэффициент, пайызбен
Қайта сақтандырушының үлесін есепке алмай аралас коэффициент, пайызбен
12
13
14
15
16
17
...
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Аралас коэффициентті есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Аралас коэффициентті есептеу
туралы есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Аралас коэффициентті есептеу туралы есеп" (индексі – 11 – KK – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1.8.1
аннуитетное страхование, осуществляемое в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.8.2
предпенсионное аннуитетное страхование, осуществляемое в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
1.9
иные классы (виды) страхования
2.
Добровольное личное страхование
2.1
страхование жизни, за исключением класса, указанного в строке 2.3 настоящей таблицы
2.1.1
накопительное
2.1.2
ненакопительное
2.2
аннуитетное страхование, за исключением класса, указанного в строке 2.4 настоящей таблицы
2.3
страхование жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы
2.4
пенсионное аннуитетное страхование
2.5
страхование от несчастных случаев
2.6
страхование на случай болезни, в том числе:
2.6.1
выезжающие за рубеж
2.7
иные виды (классы) страхования
3.
Добровольное имущественное страхование
3.1
страхование автомобильного транспорта
3.2
страхование железнодорожного транспорта
3.3
страхование воздушного транспорта
3.4
страхование водного транспорта
3.5
страхование космических объектов
3.6
страхование грузов
3.7
страхование имущества от ущерба, за исключением классов, указанных в строках 3.1, 3.2, 3.3, 3.4, 3.5 и 3.6 настоящей таблицы
3.8
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев автомобильного транспорта
3.9
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев воздушного транспорта
3.10
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев водного транспорта
3.11
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев космических объектов
3.12
страхование профессиональной ответственности
3.13
страхование гражданско-правовой ответственности, за исключением классов, указанных в строках 3.8, 3.9, 3.10, 3.11 и 3.12 настоящей таблицы
3.14
страхование займов юридических лиц
3.15
ипотечное страхование
3.16
страхование гарантий и поручительств
3.17
страхование от прочих финансовых убытков
3.18
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.14, 3.15, 3.16 и 3.17 настоящей таблицы
3.19
титульное страхование
3.20
страхование судебных расходов
3.21
иные виды (классы) страхования
4.
По всему страховому портфелю
продолжение таблицы:
Коэффициент убыточности за отчетный период с учетом доли перестраховщика, в процентах
Коэффициент убыточности за отчетный период без учета доли перестраховщика, в процентах
Коэффициент затрат с учетом доли перестраховщика, в процентах
Коэффициент затрат без учета доли перестраховщика, в процентах
Комбинированный коэффициент с учетом доли перестраховщика, в процентах
Комбинированный коэффициент без учета доли перестраховщика, в процентах
12
13
14
15
16
17
...
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете комбинированного коэффициента страховой (перестраховочной) организации".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете
комбинированного
коэффициента страховой
(перестраховочной) организации"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете комбинированного коэффициента страховой (перестраховочной) организации"
(индекс – 11 – KK – SO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Аралас коэффициентті есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындылығын сипаттайтын коэффициенттерді есептеу тәртібі айқындалады.
5. Нысан жинақтаушы сақтандыру сыныптарын (түрлерін) қоспағанда, сақтандырудың барлық сыныбы (түрлері) бойынша толтырылады.
6. Есепті күннің алдындағы он екі айдағы барлық параметр қолданылады.
7. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 240 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13056 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының шығындылықты (шығындылық коэффициенті, шығын коэффициенті, аралас коэффициент) сипаттайтын коэффициенттерін есептеу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 8-тармағының екінші бөлігіне сәйкес есептелген еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
8. 4-бағанда Қағидалардың 9-тармағының екінші бөлігіне сәйкес есептелген таза еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
9. 5-бағанда есепті күннің алдындағы он екі айдағы сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
10. 6-бағанда есепті күннің алдындағы он екі айдағы қайта сақтандырушының үлесі есепке алынбаған сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
11. 7-бағанда есепті күннің алдындағы он екі айдағы шығын резервтеріндегі өзгерістер көрсетіледі.
12. 8-бағанда есепті күннің алдындағы он екі айдағы қайта сақтандырушының үлесі есепке алынбаған шығын резервтеріндегі өзгерістер көрсетіледі.
13. 9-бағанда есепті күннің алдындағы он екі айдағы реттеуге арналған шығыс көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете комбинированного коэффициента страховой (перестраховочной) организации" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма определяет порядок расчета коэффициентов, характеризующих убыточность страховой (перестраховочной) организации.
5. Форма заполняется по всем классам (видам) страхования, за исключением классов (видов) накопительного страхования.
6. Все параметры используются за двенадцать месяцев, предшествующие отчетной дате.
7. В графе 3 указываются заработанные страховые премии, рассчитанные в соответствии с частью второй пункта 8 Правил расчета коэффициентов, характеризующих убыточность (коэффициент убыточности, коэффициент затрат, комбинированный коэффициент) страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 240 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13056) (далее – Правила).
8. В графе 4 указываются чистые заработанные страховые премии, рассчитанные в соответствии с частью второй пункта 9 Правил.
9. В графе 5 указываются страховые выплаты за двенадцать месяцев, предшествующие отчетной дате.
10. В графе 6 указываются страховые выплаты без учета доли перестраховщика за двенадцать месяцев, предшествующие отчетной дате.
11. В графе 7 указываются изменения в резервах убытков за двенадцать месяцев, предшествующие отчетной дате.
12. В графе 8 указываются изменения в резервах убытков без учета доли перестраховщика за двенадцать месяцев, предшествующие отчетной дате.
13. В графе 9 указываются расходы на урегулирование за двенадцать месяцев, предшествующие отчетной дате.

14. 10, 11, 14, 15, 16 және 17-бағандар барлық сақтандыру портфелі бойынша толтырылады.
15. 12-бағанда 5, 7 және 9-бағандар қосындысының 3-бағанның тиісті мәніне қатынасы көрсетіледі.
16. 13-бағанда 6, 8 және 9-бағандар қосындысының 4-бағанның тиісті мәніне қатынасы көрсетіледі.
17. 14-бағанда 10-баған мәнінің 3-бағанның тиісті мәніне қатынасы көрсетіледі.
18. 15-бағанда 11-баған мәнінің 4-бағанның тиісті мәніне қатынасы көрсетіледі.
19. 16-бағанда 12 және 14-бағандардың тиісті мәндерінің қосындысы көрсетіледі.
20. 17-бағанда 13 және 15-бағандардың тиісті мәндерінің қосындысы көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
12-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: қайта сақтандыру қызметі туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 12 – PD – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Қайта сақтандыру ұйымының атауы
Негізгі компания
Рейтингі
Рейтингтік агенттіктің атауы
Қайта сақтандыру ұйымының орналасқан жері (елі)
Сақтандыру брокерінің атауы
атауы
ел коды
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
1.1
2
Резидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
2.1
3
Резидент - АХҚО қатысушы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары
3.1
4
Барлығы
кестенің жалғасы:
Бейрезидент - сақтандыру брокерінің орналасқан жері (елі)
Шетел валютасының атауы (валютаның мың бірлігімен)
Қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер көлемі (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін), мың теңгемен
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер көлемі, мың теңгемен
Қайта сақтандыру ұйымдарына берілген сақтандыру сыйлықақылары,
(ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін), мың теңгемен
атауы
ел коды
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақылары (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін), мың шетел валютасымен
Қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақылары, мың теңгемен
Қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдер бойынша өтемақы (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін), мың теңгемен
Қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін), мың теңгемен
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдері (ағымдағы жылдың басынан басталған кезең үшін), мың теңгемен
15
16
17
18
19
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру түрі (факультативтік/ облигаторлық)
Қайта сақтандыру нысаны
(тепе-тең/ тепе-тең емес)
Сақтандыру сыныбының атауы
20
21
22
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қайта сақтандыру қызметі туралы
есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп" (индексі – 12 – PD – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

14. Графы 10, 11, 14, 15, 16 и 17 заполняются по всему страховому портфелю.
15. В графе 12 указывается отношение суммы граф 5, 7 и 9 к соответствующему значению графы 3.
16. В графе 13 указывается отношение суммы граф 6, 8 и 9 к соответствующему значению графы 4.
17. В графе 14 указывается отношение значения графы 10 к соответствующему значению графы 3.
18. В графе 15 указывается отношение значения графы 11 к соответствующему значению графы 4.
19. В графе 16 указывается сумма соответствующих значений граф 12 и 14.
20. В графе 17 указывается сумма соответствующих значений граф 13 и 15.
Приложение 12
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о перестраховочной деятельности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 12 – PD – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование перестраховочной организации
Материнская компания
Рейтинг
Наименование рейтингового агентства
Местонахождение (страна) перестраховочной организации
Наименование страхового брокера
наименование
код страны
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты
1.1
2
Страховые (перестраховочные) организации резиденты
2.1
3
Страховые (перестраховочные) организации резиденты - участники МФЦА
3.1
4
Всего
продолжение таблицы:
Местонахождение (страна) страхового брокера - нерезидента
Наименование иностранной валюты (в тысячах единиц валюты)
Объем обязательств, переданных на перестрахование (за период с начала текущего года), в тысячах тенге
Объем обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования), в тысячах тенге
Страховые премии, переданные перестраховочной организации (за период с начала текущего года), в тысячах тенге
наименование
код страны
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Страховые премии, переданные перестраховочной организации (за период с начала текущего года), в тысячах иностранной валюты
Страховые премии, переданные перестраховочной организации по действующим договорам страхования (перестрахования), в тысячах тенге
Возмещение по рискам, полученное по договорам перестрахования (за период с начала текущего года), в тысячах тенге
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования (за период с начала текущего года), в тысячах тенге
Страховые выплаты по договорам, принятым на перестрахование (за период с начала текущего года), в тысячах тенге
15
16
17
18
19
продолжение таблицы:
Вид перестрахования (факультативное/облигаторное)
Форма перестрахования (пропорциональное/непропорциональное)
Наименование класса страхования
20
21
22
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о перестраховочной деятельности".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет
о перестраховочной деятельности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о перестраховочной деятельности"
(индекс – 12 – PD – SO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қайта сақтандыру қызметі туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының толық атауы (аббревиатураларды және қысқартуларды қолданусыз) көрсетіледі.
5. 3 және 8-бағандарда толық атауы (аббревиатураларды және қысқартуларды қолданусыз) көрсетіледі.
6. 4-бағанда "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 4-бағанда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі.
7. 7 және 10-бағандарда елдің коды "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
8. 11-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
9. 12-бағанда міндеттемелер көлемі есептік кезеңнің басынан басталған кезеңде жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша көрсетіледі.
10. 13-бағанның "Резидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" жолы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасы аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша міндеттемелер көлемінің сомасын қоспағанда, міндеттемелер көлемі бойынша есептің 9-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о перестраховочной деятельности" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге, если не указано иное. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается полное наименование страховой (перестраховочной) организации (без использования аббревиатур и сокращений).
5. В графах 3 и 8 указывается полное наименование (без использования аббревиатур и сокращений).
6. В графе 4 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графе 4 указывается "нет рейтинга".
7. В графах 7 и 10 код страны указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений".
8. В графе 11 указывается код валюты договора в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
9. Объем обязательств в графе 12 указывается по договорам перестрахования, заключенным за период с начала отчетного периода.
10. Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) резидентам Республики Казахстан, по строке "Страховые (перестраховочные) организации резиденты" графы 13 соответствует итоговой сумме графы 9 отчета по объему обязательств, за исключением суммы объема обязательств по классу аннуитетного страхования.

11. 13-бағанның "Бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" жолы бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер сомасы аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша міндеттемелер көлемінің сомасын қоспағанда, міндеттемелер көлемі бойынша есептің 10-бағанының жиынтық сомасына сәйкес келеді.
12. 13-бағанда қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша қайта сақтандыруға берілген міндеттемелердің жиынтық сомасы аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша міндеттемелер көлемінің сомасын қоспағанда, міндеттемелер көлемі бойынша есептің 9 және 10-бағандарының сомасына сәйкес келеді.
13. 14-бағанның "Резиденттердің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" жолы бойынша Қазақстан Республикасының резиденттеріне берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы осы қаулының 7-қосымшасындағы Сақтандыру сыйлықақылары және мемлекеттің сыйлықақысы кестесінің 15-бағанындағы жиынтық сомаға сәйкес келеді.
14. 14-бағанның "Бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары" жолы бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденттеріне берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы осы қаулының 7-қосымшасындағы Сақтандыру сыйлықақылары және мемлекеттің сыйлықақысы кестесінің 16-бағанындағы жиынтық сомаға сәйкес келеді.
15. 14-бағандағы қайта сақтандыру ұйымына берілген сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы осы қаулының 7-қосымшасындағы Сақтандыру сыйлықақылары және мемлекеттің сыйлықақысы кестесінің 14-бағанындағы жиынтық сомаға сәйкес келеді.
16. 15-бағанда есепті кезеңнің басынан басталатын кезеңде қайта сақтандыру ұйымына берілген шетел валютасындағы сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі.
17. 17-бағанда қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған тәуекелдер бойынша өтемақы туралы деректер көрсетіледі.
18. 19-бағанда қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
19. 22-бағанда сақтандыру сыныбының атауы көрсетіледі. Егер әртүрлі сақтандыру сыныптары бойынша сақтандыру сыйлықақылары бір қайта сақтандыру ұйымына берілген жағдайда, сақтандыру сыныптарының тізбесі бір жолда көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
13-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 13 – SS –SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Көрсеткіштің атауы
Талап етілгенге дейін
30 күнге дейін
Барлығы
оның ішінде
Барлығы
оның ішінде
теңгемен
доллармен
Еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасында
теңгемен
доллармен
Еуромен
Ресей рублімен
басқа шетел валютасында
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Активтер
1
Қолма-қол ақша және ақша қаражатының баламалары
2
Орналастырылған салымдар
3
Бағалы қағаздар, оның ішінде:
3.1
Басқа жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
3.2
Пайда немесе шығын құрамында өзгерістері көрсетілетін әділ құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
3.3
Амортизацияланған құны бойынша бағаланатын бағалы қағаздар
4
Қайта сақтандыру активтері
5
Сақтандырушылардан (қайта сақтандырушылардан) және делдалдардан алынатын сақтандыру сыйлықақылар, оның ішінде:
5.1
90 күннен астам мерзімі өткен берешек
5.2
Құнсыздануға арналған резервтер
6
Басқа дебиторлық берешек
7
Басқа активтер
8
Мерзімі жоқ басқа активтер
Міндеттемелер
9
Резервтер, оның ішінде:
9.1
еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві
9.2
өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша болмаған шығын резерві
9.3
аннуитет шарттары бойынша болмаған шығын резерві
9.4
болған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві
9.5
мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын резерві
10
Қайта сақтандырушылармен есеп айырысу
11
Басқа міндеттемелер
12
Мерзімі жоқ басқа міндеттемелер
кестенің жалғасы:

11. Сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) нерезидентам Республики Казахстан по строке "Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты" графы 13 соответствует итоговой сумме графы 10 отчета по объему обязательств, за исключением суммы объема обязательств по классу аннуитетного страхования.
12. Итоговая сумма обязательств, переданных на перестрахование по действующим договорам страхования (перестрахования) в графе 13, соответствует сумме граф 9 и 10 отчета по объему обязательств, за исключением суммы объема обязательств по классу аннуитетного страхования.
13. Сумма страховых премий, переданных резидентам Республики Казахстан по строке "Страховые (перестраховочные) организации резиденты" графы 14 соответствует итоговой сумме графы 15 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления.
14. Сумма страховых премий, переданных нерезидентам Республики Казахстан, по строке "Страховые (перестраховочные) организации нерезиденты" графы 14 соответствует итоговой сумме графы 16 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления.
15. Итоговая сумма страховых премий, переданных перестраховочной организации в графе 14 соответствует итоговой сумме графы 14 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления.
16. В графе 15 указывается сумма страховых премий в иностранной валюте, переданных перестраховочной организацией за период с начала отчетного периода.
17. В графе 17 указываются данные о возмещении по рискам, полученным по договорам перестрахования.
18. В графе 19 указываются суммы страховых выплат по договорам, принятым на перестрахование.
19. В графе 22 указывается наименование класса страхования. В случае если одной перестраховочной организации были переданы страховые премии по разным классам страхования, перечень классов страхования указывается в одной строке.
Приложение 13
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 13 – SS –SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
До востребования
до 30 дней
Всего
в том числе
Всего
в том числе
в тенге
в долларах
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
в тенге
в долларах
в Евро
в российских рублях
в прочей иностранной валюте
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Активы
1
Денежные средства и эквиваленты денежных средств
2
Вклады размещенные
3
Ценные бумаги, в том числе:
3.1
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости через прочий совокупный доход
3.2
Ценные бумаги, оцениваемые по справедливой стоимости, изменения которой отражаются в составе прибыли или убытка
3.3
Ценные бумаги, оцениваемые по амортизированной стоимости
4
Активы перестрахования
5
Страховые премии к получению от страхователей (перестрахователей) и посредников, в том числе:
5.1
задолженность с просрочкой свыше 90 дней
5.2
Резервы на обесценение
6
Прочая дебиторская задолженность
7
Прочие активы
8
Прочие активы, не имеющие срока
Обязательства
9
Резервы, в том числе:
9.1
резерв незаработанной премии
9.2
резерв не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни
9.3
резерв не произошедших убытков по договорам аннуитета
9.4
резерв произошедших, но незаявленных убытков
9.5
резерв заявленных, но неурегулированных убытков
10
Расчеты с перестраховщиками
11
Прочие обязательства
12
Прочие обязательства, не имеющие срока
продолжение таблицы:

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Ұлттық және шетел валюталарындағы активтер мен міндеттемелердің мерзімін салыстыру туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Әрбір актив (міндеттеме) үшін Нысанды толтырған кезде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы дебиторлардың міндеттемелерін орындауды талап ететін және кредиторлардың талаптарын орындайтын ең аз мерзім көзделеді.
5. Активтер күмәнді борыштар бойынша қалыптастырылған резервтерді шегере отырып енгізіледі.
6. "Басқа активтер" деген 7-жолда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Нысанның 1, 2, 3, 4, 5 және 6-жолдарында көрсетілгендерді қоспағанда, дебиторлардан міндеттемелерін орындауды талап ететін мерзімі бар активтер көрсетіледі.
7. "Басқа міндеттемелер" деген 11-жолда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы Нысанның 9 және 10-жолдарында көрсетілгендерді қоспағанда, кредиторлардың талаптарды орындауды талап ететін мерзімі бар міндеттемелер көрсетіледі.
8. "Еңбек сіңірілмеген сыйлықақы резерві", "өмірді сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша орын алмаған шығын резерві", "аннуитеттік шарттар бойынша орын алмаған шығын резерві" жолдарын, сондай-ақ қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру сыныбы бойынша орын алған, бірақ толық мәлімделмеген шығын резервін толтырған кезде әрбір сақтандыру шарты бойынша сақтандыруды қорғау іс-қимылы аяқталғанға дейін қалған мерзім қолданылады.
Орын алған, бірақ толық мәлімделмеген шығын резерві (қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру сыныбы бойынша орын алған, бірақ толық мәлімделмеген шығын резервін қоспағанда) және мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын резерві 1 жылға дейін өту мерзімімен міндеттемелер санатында көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
14-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 14 – ISF – ISO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Эмитенттің атауы
Эмитенттің тіркелген елінің коды
Бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Бағалы қағаздар саны (дана)
Бағалы қағаздың номиналдық құны/ сатып алу құны
Бағалы қағаздың валютасы
Барлығы
оның ішінде ауыртпалық салынған бағалы қағаздар, барлығы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
1.1
2
Қазақстан Республикасы ұйымдарының мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздары
2.1
Екінші деңгейдегі банктер

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сравнении сроков активов и обязательств в национальной и иностранной валютах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. При заполнении Формы для каждого актива (обязательства) предусматривается наименьший срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация требует исполнение обязательств дебиторов и исполняет требования кредиторов.
5. Активы включаются за вычетом сформированных резервов по сомнительным долгам.
6. По строке 7 "Прочие активы", отражаются активы, имеющие срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация требует исполнение обязательств дебиторов, за исключением указанных в строках 1, 2, 3, 4, 5 и 6 Формы.
7. По строке 11 "Прочие обязательства", отражаются обязательства, имеющие срок, по истечении которого страховая (перестраховочная) организация исполняет требования кредиторов, за исключением указанных в строках 9 и 10 Формы.
8. При заполнении строк "резерв незаработанной премии", "резерв не произошедших убытков по договорам страхования (перестрахования) жизни", "резерв не произошедших убытков по договорам аннуитета", а также резерв произошедших, но не полностью заявленных убытков по классу обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей используется оставшийся срок до окончания действия страховой защиты по каждому договору страхования.
Резерв произошедших, но незаявленных убытков (за исключением резерва произошедших, но не полностью заявленных убытков по классу обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей) и резерв заявленных, но неурегулированных убытков отражаются в категории обязательств со сроком истечения до 1 года.
Приложение 14
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 14 – ISF – ISO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование эмитента
Код страны регистрации эмитента
Идентификационный номер ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
Номинальная стоимость/
покупная стоимость ценной бумаги
Валюта ценной бумаги
Всего
в том числе обремененные ценные бумаги, всего
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Государственные ценные бумаги Республики Казахстан
1.1
2
Негосударственные эмиссионные ценные бумаги организаций Республики Казахстан
2.1
банки второго уровня

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Исламдық сақтандыру қоры есебінен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 3-бағанда эмитентті тіркеу елінің коды "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
5. 7-бағанда облигациялар бойынша купондық облигация бойынша пайызбен көрсетілетін сыйақы есептелетін облигацияның номиналдық/сатып алу құнының оны шығару кезінде айқындалған ақшалай мәні, сондай-ақ оны өтеу кезінде облигация ұстаушыға төленуге жататын сома көрсетіледі. Сомасы шығару валютасымен көрсетіледі. Акциялар бойынша акцияларды сатып алу валютасымен сатып алу құны көрсетіледі.
6. 8-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі. Облигациялар бойынша шығарылым валютасы, акциялар бойынша сатып алу валютасы көрсетіледі.
7. 9-бағанда есепті күні, сатуға арналған қолда бар үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
8. 14-бағанда есепті күні, пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша ескерілетін үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
9. 18-бағанда есепті күні, өтелгенге дейін ұсталатын үлестік бағалы қағаздардың сатып алу құны, борыштық бағалы қағаздардың номиналдық құны көрсетіледі.
10. 22-бағанда ауыртпалық салынған бағалы қағаздардың баланстық құны көрсетіледі.
11. 25-бағанда Қазақстан Республикасының бейрезиденттері-заңды тұлғалардың акциялары бойынша халықаралық қор биржасының атауы көрсетіледі.
12. 26 және 27-бағандарда Қазақстан Республикасы қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі, оған қойылатын талаптар "Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы ресми тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарды бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бағалы қағаздар нарығын реттеу мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 27 наурыздағы № 54 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15175 болып тіркелген) бекітілген Эмитенттерге және олардың қор биржасында айналысқа жіберілетін бағалы қағаздарына, сондай-ақ қор биржасы ресми тізімінің жекелеген санаттарына қойылатын талаптарда белгіленген. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 26 және 27-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет исламского страхового фонда" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно исламской страховой (перестраховочной) организацией и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 3 код страны регистрации эмитента указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений".
5. В графе 7 по облигациям указывается денежное выражение номинальной/покупной стоимости облигации, определенное при ее выпуске, на которую начисляется выраженное в процентах вознаграждение по купонной облигации, а также сумма, подлежащая выплате держателю облигации при ее погашении. Сумма указывается в валюте выпуска. По акциям указывается покупная стоимость в валюте приобретения акции.
6. В графе 8 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов". По облигациям указывается валюта выпуска, по акциям - валюта приобретения.
7. В графе 9 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, имеющихся в наличии для продажи.
8. В графе 14 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, учитываемых по справедливой стоимости через прибыль или убыток.
9. В графе 18 указывается стоимость приобретения долевых ценных бумаг, номинальная стоимость долговых ценных бумаг на отчетную дату, удерживаемых до погашения.
10. В графе 22 указывается балансовая стоимость обремененных ценных бумаг.
11. В графе 25 указывается наименование международной фондовой биржи по акциям юридических лиц - нерезидентов Республики Казахстан.
12. В графах 26 и 27 указывается категория ценных бумаг - резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан, требования к которому установлены Требованиями к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям официального списка фондовой биржи, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 марта 2017 года № 54 "Об утверждении Требований к эмитентам и их ценным бумагам, допускаемым к обращению на фондовой бирже, а также к отдельным категориям официального списка фондовой биржи и внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15175). При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 26 и 27 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан.

13. 28, 29, 30 және 31-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) сәйкес рейтингтік агенттіктердің бірі берген рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 28, 29, 30 және 31-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
15-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша жасалған шарттар бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 15 – VS – SO
Кезеңділігі: ай сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті айдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, ай сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) түрі
Жасалған шарттар саны, дана
Сақтандыру сыйлықақыларының сомасы, мың теңгемен
Қайта сақтандыру сыйлықақыларының сомасы, мың теңгемен
Жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы, мың теңгемен
Сақтандыру төлемдеріндегі қайта сақтандырушының үлесі, мың теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
1
Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдіктерді медициналық сақтандыру
2
Адвокаттардың кәсіби жауапкершілігін сақтандыру
3
Заң кеңесшілерінің кәсіби жауапкершілігін сақтандыру
4
Жекеше сот орындаушысының кәсіби жауапкершілігін сақтандыру
5
Бағалаушының және бағалаушылар палатасының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
6
Жеткізушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру
7
Кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету ретінде сақтандыру
8
Жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету ретінде сақтандыру
9
I санаттағы объектіні пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелердің орындалуын қаржылық қамтамасыз ету ретінде сақтандыру
10
Жүктелген сақтандырудың өзге түрлері
Атауы ________________________________________________
Мекенжайы _______________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы _________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
_____________________________________ ____________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша жасалған шарттар бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру)
бойынша жасалған шарттар бойынша есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша жасалған шарттар бойынша есеп" (индексі – 15 – VS – SO, кезеңділігі – ай сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

13. При заполнении граф 28, 29, 30 и 31 указывается рейтинг, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8318). При отсутствии рейтинга в графах 28, 29, 30 и 31 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан.
Приложение 15
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по заключенным договорам по вмененному страхованию (перестрахованию)
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 15 – VS – SO
Периодичность: ежемесячная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежемесячно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным месяцем
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Вид вмененного страхования (перестрахования)
Количество заключенных договоров, штук
Сумма страховых премий, в тысячах тенге
Сумма перестраховочных премий, в тысячах тенге
Сумма осуществленных страховых выплат, в тысячах тенге
Доля перестраховщика в страховых выплатах, в тысячах тенге
1
2
3
4
5
6
7
1
Медицинское страхование иностранцев, временно пребывающих в Республике Казахстан
2
Страхование профессиональной ответственности адвокатов
3
Страхование профессиональной ответственности юридических консультантов
4
Страхование профессиональной ответственности частного судебного исполнителя
5
Страхование гражданско-правовой ответственности оценщика и палаты оценщиков
6
Страхование гражданско-правовой ответственности поставщика
7
Страхование в качестве обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов
8
Страхование в качестве обеспечения исполнения недропользователем обязательств по ликвидации последствий недропользования
9
Страхование в качестве финансового обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий эксплуатации объекта I категории
10
Иные виды вмененного страхования
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по заключенным договорам по вмененному страхованию (перестрахованию)".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по заключенным
договорам по вмененному
страхованию (перестрахованию)"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по заключенным договорам по вмененному страхованию (перестрахованию)"
(индекс – 15 – VS – SO, периодичность – ежемесячная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша жасалған шарттар бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы және исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша ай сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда жүктелген сақтандыру (қайта сақтандыру) бойынша жасалған шарттардың және оларға жасалған барлық қосымша келісімдердің саны көрсетіледі.
5. 1-жолда "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жасалған Қазақстан Республикасына уақытша келетін шетелдіктерді медициналық сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
6. 2-жолда "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған адвокаттардың кәсіби жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
7. 3-жолда "Адвокаттық қызмет және заң көмегі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған заң кеңесшілерінің кәсіби жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
8. 4-жолда "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған жеке сот орындаушысының кәсіби жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
9. 5-жолда "Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған бағалаушының және бағалаушылар палатасының азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
10. 6-жолда "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жасалған жеткізушінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
11. 7-жолда "Қазақстан Республикасындағы кедендік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жасалған кедендік баждарды, салықтарды төлеу жөніндегі міндетті орындауды қамтамасыз ету ретінде сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.
12. 8-жолда "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес жасалған жер қойнауын пайдаланушының жер қойнауын пайдалану салдарын жою жөніндегі міндеттемелерді орындауын қамтамасыз ету ретінде сақтандыру жөніндегі шарттар көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по заключенным договорам по вмененному страхованию (перестрахованию)" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежемесячно страховой (перестраховочной) организацией и исламской страховой (перестраховочной) организацией по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается количество заключенных договоров по вмененному страхованию (перестрахованию) и всех заключенных дополнительных соглашений к ним.
5. В строке 1 указываются договоры по медицинскому страхованию иностранцев, временно пребывающих в Республику Казахстан, заключенные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения".
6. В строке 2 указываются договоры по страхованию профессиональной ответственности адвокатов, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи".
7. В строке 3 указываются договоры по страхованию профессиональной ответственности юридических консультантов, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об адвокатской деятельности и юридической помощи".
8. В строке 4 указываются договоры по страхованию профессиональной ответственности частного судебного исполнителя, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей".
9. В строке 5 указываются договоры по страхованию гражданско-правовой ответственности оценщика и палаты оценщиков, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан "Об оценочной деятельности в Республике Казахстан".
10. В строке 6 указываются договоры по страхованию гражданско-правовой ответственности поставщика, заключенные в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках".
11. В строке 7 указываются договоры по страхованию в качестве обеспечения исполнения обязанности по уплате таможенных пошлин, налогов, заключенные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О таможенном регулировании в Республике Казахстан".
12. В строке 8 указываются договоры по страхованию в качестве обеспечения исполнения недропользователем обязательств по ликвидации последствий недропользования, заключенные в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании".

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтердің есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес басқаруды (инвестициялық портфельді басқарушының қатысуынсыз) жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысан әрбір инвестициялық қор бойынша бөлінісінде және инвестициялық қор болып табылмайтын барлық клиент бойынша толтырылады.
5. 1-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 4-бағанда елдің атауы "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 5-бағанда типін көрсетумен сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі;
5) 7-бағанда сатып алынған бағалы қағаздардың саны данамен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздар шығарылым валютасында номиналды құны бойынша көрсетіледі;
6) 10 және 12-бағандарда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
7) 13-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растау) жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен мың теңгемен көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған сыйақыны ескере отырып, үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Бағалы қағазды (борыштық бағалы қағаздарды қоспағанда) сатып алу шетел валютасымен төленген жағдайда осы сома мәміле жасасқан күні қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о структуре инвестиционного портфеля, приобретенного за счет активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией и филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма заполняется в разрезе каждого инвестиционного фонда и по всем клиентам, не являющимся инвестиционным фондом.
5. По таблице 1:
1) в графе 2 указывается наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля);
2) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 4 наименование страны указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений";
4) в графе 5 указывается вид приобретенной ценной бумаги с указанием ее типа;
5) в графе 7 указывается количество приобретенных ценных бумаг в штуках. Долговые ценные бумаги указываются по номинальной стоимости в валюте выпуска;
6) в графах 10 и 12 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
7) в графе 13 указывается цена в тысячах тенге, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного вознаграждения. В случае оплаты приобретения ценной бумаги (за исключением долговых ценных бумаг) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату совершения сделки;

8) 14-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күні көрсетіледі;
9) 15-бағанда борыштық бағалы қағаздарды өтеу мерзімі көрсетіледі;
10) 16-бағанда агенттерге, консультанттарға, брокерлерге (дилерлерге) төленген сыйақылар мен комиссияларды, қор биржаларының алымдарын, сондай-ақ аударым бойынша банк қызметтерін қоса алғанда, сатып алуға тікелей байланысты шығысты қоса алғанда, сатып алушы сатушыға төлеген пайыз шамасына азайтылған (мұндай бар болса) қаржы құралдарының сатып алу құны көрсетіледі;
11) 17-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген бағалы қағаздардың құны көрсетіледі;
12) 21-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген, қалыптастырылған резервтердің (провизиялардың) сомасы көрсетіледі;
13) 22, 23, 24 және 25-бағандарды толтыру кезінде "Болу қажеттілігі қаржы ұйымдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банктері филиалдарының, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап етілетін заңды тұлғалар және елдер үшін ең төменгі рейтингіні, осы рейтингіні беретін рейтингілік агенттіктер тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 385 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8318 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 385 қаулы) сәйкес облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, рейтингтік агенттіктердің бірі берген мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша елдің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 22, 23, 24 және 25-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Осы бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды;
14) 26 және 27-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 26 және 27-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 26-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі қор биржасы тізімінің санаты көрсетіледі;
15) 28-бағанда Нысанды ұсыну күніндегі борыштық қаржы құралдары бойынша купондық мөлшерлеме көрсетіледі;
16) 29 және 30-бағандарда бағалы қағаздың "басқа да жиынтық кіріс арқылы әділ құны бойынша есептелетін", "пайда немесе шығын арқылы әділ құны бойынша есептелетін" немесе "амортизацияланған құны бойынша есептелетін" санаты және осы санатқа жатқызылу күні көрсетіледі;

8) в графе 14 отражается дата первоначального признания в бухгалтерском учете;
9) в графе 15 указывается срок погашения долговых ценных бумаг;
10) в графе 16 указывается покупная стоимость финансовых инструментов, включая расходы, непосредственно связанные с приобретением, включая вознаграждения и комиссионные, уплаченные агентам, консультантам, брокерам (дилерам), сборы фондовых бирж, а также банковские услуги по переводу, уменьшенная на величину оплаченного покупателем продавцу процента (при наличии такового);
11) в графе 17 указывается стоимость ценных бумаг, отраженная в бухгалтерском учете;
12) в графе 21 указывается сумма сформированных резервов (провизий), отраженная в бухгалтерском учете;
13) при заполнении граф 22, 23, 24 и 25 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, в соответствии с постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 385 "Об установлении минимального рейтинга для юридических лиц и стран, необходимость наличия которого требуется в соответствии с законодательством Республики Казахстан, регулирующим деятельность финансовых организаций, филиалов банков-нерезидентов Республики Казахстан, филиалов страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, перечня рейтинговых агентств, присваивающих данный рейтинг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8318) (далее – Постановление № 385). При отсутствии рейтинга в графах 22, 23, 24 и 25 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан;
14) в графах 26 и 27 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 26 и 27 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 26 отражается категория списка фондовой биржи на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
15) в графе 28 указывается купонная ставка по долговым финансовым инструментам на дату представления Формы;
16) в графах 29 и 30 указывается категория ценной бумаги "учитываемая по справедливой стоимости через прочий совокупный доход", "учитываемая по справедливой стоимости через прибыль или убыток" или "учитываемая по амортизированной стоимости" и дата отнесения к данной категории;

17) кестеде зейнетақы активтері есебінен сатып алынған бағалы қағаздар көрсетілмейді.
6. 2-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы көрсетіледі;
2) 3-бағанда бағалы қағаз эмитентінің атауы көрсетіледі;
3) 4-бағанда елдің атауы "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 5-бағанда типін көрсетумен "кері репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздың түрі көрсетіледі;
5) 8 және 9-бағандарда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
6) 10 және 12-бағандарда "кері репо" операциясының жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта жазылған баға үтірден кейін төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен мың теңгемен көрсетіледі;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген құны көрсетіледі;
8) 18 және 19-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген облигациялар бойынша бағалы қағаздың рейтингі, акциялар бойынша эмитенттің рейтингі, мемлекеттік бағалы қағаздар бойынша ел рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 18 және 19-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 18-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі рейтингі көрсетіледі;
9) 20 және 21-бағандарда Қазақстан Республикасының қор биржасының ресми тізіміне сәйкес Қазақстан Республикасы резиденттерінің бағалы қағаздарының санаты көрсетіледі. Қазақстан Республикасының қор биржасы тізімінің санаты болмаған кезде 20 және 21-бағандарда "листингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасы бейрезиденттерінің бағалы қағаздары мен Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары бойынша толтырылмайды. 20-бағанда бухгалтерлік есепте бастапқы танылған күніндегі санаты көрсетіледі;
10) кестеде зейнетақы активтері есебінен "кері репо" операциялары бойынша сатып алынған бағалы қағаздар көрсетілмейді.
7. 3-кесте бойынша:
1) 2-бағанда инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы көрсетіледі);
2) 3-бағанда банктің атауы көрсетіледі;

17) в таблице не указываются ценные бумаги, приобретенные за счет пенсионных активов.
6. По таблице 2:
1) в графе 2 указывается наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля);
2) в графе 3 указывается наименование эмитента ценной бумаги;
3) в графе 4 наименование страны указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений";
4) в графе 5 указывается вид ценной бумаги, приобретенной по операциям "обратное репо", с указанием ее типа;
5) в графах 8 и 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
6) в графах 10 и 12 указывается цена в тысячах тенге, с точностью до четырех знаков после запятой, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление операции "обратного репо";
7) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете;
8) при заполнении граф 18 и 19 отражается рейтинг ценной бумаги по облигациям, рейтинг эмитента по акциям, рейтинг страны по государственным ценным бумагам, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. При отсутствии рейтинга в графах 18 и 19 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 18 отражается рейтинг на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
9) в графах 20 и 21 указывается категория ценных бумаг резидентов Республики Казахстан согласно официальному списку фондовой биржи Республики Казахстан. При отсутствии категории списка фондовой биржи Республики Казахстан в графах 20 и 21 указывается "нет листинга". Данные графы не заполняются по ценным бумагам нерезидентов Республики Казахстан и государственным ценным бумагам Республики Казахстан. В графе 20 отражается категория на дату первоначального признания в бухгалтерском учете;
10) в таблице не указываются ценные бумаги, приобретенные по операциям "обратного репо" за счет пенсионных активов.
7. По таблице 3:
1) в графе 2 указывается наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля);
2) в графе 3 указывается наименование банка;
2) при заполнении граф 4 и 5 отражается рейтинг банка второго уровня, присвоенный одним из рейтинговых агентств, указанных в пункте 3 Постановления № 385. В случае отсутствия рейтинга, в графах 4 и 5 указывается "нет рейтинга". Данные графы не заполняются по вкладам в Национальном Банке Республики Казахстан;

3) 4 және 5-бағандарды толтырған кезде № 385 қаулының 3-тармағында көрсетілген рейтингтік агенттіктердің бірі берген екінші деңгейдегі банктің рейтингі көрсетіледі. Рейтингі болмаған кезде 4 және 5-бағандарда "рейтингі жоқ" деп көрсетіледі. Бұл бағандар Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі салымдар бойынша толтырылмайды;
4) 6-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 9-бағанда банктік салым шарты бойынша салым мерзімі көрсетіледі, салымды ұзартқан кезде ұзарту ескерілген мерзім жазылады;
6) 10 және 11-бағандарда жинақталған сыйақының кезеңділігі мен төлеу күні банктік салым шартының талаптарына сәйкес көрсетіледі;
7) 16-бағанда бухгалтерлік есепте жазылған құны көрсетіледі;
8) кесте жеке әрбір банк және әрбір салым валютасы бойынша салым сомасын көрсетіп толтырылады;
9) кестеде зейнетақы активтері есебінен орналастырылған салымдар көрсетілмейді.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
17-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі:17 – SIA – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___ жылғы "___" ____________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін (инвестициялық портфельді басқарушыны тартпастан) сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес инвестициялауды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтердің есебінен сатып алынған бағалы қағаздар
Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы
Мәміле жасау күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Мәміле түрі
Нарық
Бағалы қағаздың түрі
Бағалы қағаз эмитентінің атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Инвестициялық портфельдер бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3
Жиыны
кестенің жалғасы:
Сәйкестендіру нөмірі
Номиналдық құн валютасы
Бір бағалы қағаздың номиналдық құны
Бағалы қағаздардың саны (дана)
Төлем валютасы
Бір бағалы қағаз үшін сатып алу (сату) бағасы
Мәміле жасау күніне бір бағалы қағаз үшін теңгемен ең төмен бағасы
Мәміле жасау күніне бір бағалы қағаз үшін теңгемен ең жоғары бағасы
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Мәміле жасау күні бір бағалы қағаздың нарықтық бағасы
Бағалы қағаздар бойынша кірістілік (пайызбен)
Мәміленің көлемі, мың теңгемен
Контрәріптестің атауы
Контрәріптестің рейтингі
Мәміле жасау күні
Есепті күні
18
19
20
21
22
23
2-кесте. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар
Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы
Ақша аудару күні
Банктің атауы
Салым бойынша операциялар
Операция сомасы
1
2
3
4
5
6
1
Инвестициялық портфельдер бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3
Жиыны
кестенің жалғасы:
Банктік салым шартын жасау күні және нөмірі
Салымның мерзімі (күндермен)
Сыйақы мөлшерлемесі (жылдық пайызбен)
Салым валютасы
Салым сомасы
7
8
9
10
11
3-кесте. Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтердің есебінен сатып алынған аффинирленген бағалы металдар
Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы
Мәміле жасау күні
Контрагенттің атауы
Қызмет төлемі
Мәміле түрі
Аффинирленген бағалы метал түрі
Мәміленің көлемі (бірлік)
Төлем валютасы
Бір бірлік үшін сатып алу бағасы
Мәміле сомасы, мың теңгемен
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Инвестициялық портфельдер бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың активтері бойынша барлығы
2.1.
3
Жиыны
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтердің есебінен сатып алынған инвестициялық портфельдің құрылымы туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтанушының инвестицияларға
қатысу талабын көздейтін сақтандыру
шарттары шеңберінде басқаруға
қабылданған активтерді инвестициялау
бойынша жасалған мәмілелер туралы
есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 17 – SIA – SO, кезеңділігі - тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

3) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 9 указывается срок вклада по договору банковского вклада, при пролонгации вклада срок отражается с учетом пролонгации;
5) в графах 10 и 11 периодичность и дата выплаты накопленного вознаграждения указывается в соответствии с условиями договора банковского вклада;
6) в графе 16 указывается стоимость, отраженная в бухгалтерском учете;
7) таблица заполняется с указанием суммы вкладов отдельно по каждому банку и по каждой валюте вклада;
8) в таблице не указываются вклады, размещенные за счет пенсионных активов.
Приложение 17
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о заключенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 17 – SIA – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ___________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Ценные бумаги, приобретенные за счет активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях
Наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля)
Дата заключения сделки
Дата расчетов по сделке
Наименование брокера и (или) дилера
Вид сделки
Рынок
Вид ценной бумаги
Наименование эмитента ценной бумаги
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Всего по инвестиционным портфелям
1.1.
2
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3
Итого
продолжение таблицы:
Идентификационный номер
Валюта номинальной стоимости
Номинальная стоимость одной ценной бумаги
Количество ценных бумаг (штук)
Валюта платежа
Цена покупки (продажи) за одну ценную бумагу
Минимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки в тенге
Максимальная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки в тенге
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Рыночная цена за одну ценную бумагу на дату заключения сделки
Доходность по ценным бумагам (в процентах)
Объем сделки, в тысячах тенге
Наименование контрпартнера
Рейтинг контрпартнера
На дату заключения сделки
На отчетную дату
18
19
20
21
22
23
Таблица 2. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и в банках второго уровня
Наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля)
Дата перевода денег
Наименование банка
Операции по вкладу
Сумма операции
1
2
3
4
5
6
1
Всего по инвестиционным портфелям
1.1.
2
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3
Итого
продолжение таблицы:
Дата заключения и номер банковского вклада
Срок вклада (в днях)
Ставка вознаграждения (в процентах годовых)
Валюта вклада
Сумма вклада
7
8
9
10
11
Таблица 3. Аффинированные драгоценные металлы, приобретенные за счет активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях
Наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля)
Дата совершения сделки
Наименование контрагента
Оплата ус луг
Вид сделки
Вид аффинированного драгоценного металла
Объем сделки (единиц)
Валюта платежа
Цена покупки за одну единицу
Сумма сделки, в тысячах тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
Всего по инвестиционным портфелям
1.1.
2
Всего по активам инвестиционных фондов
2.1.
3
Итого
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о заключенных
сделках по инвестированию
активов, принятых в управление
в рамках договоров страхования,
предусматривающих условие
участия страхователя в инвестициях"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях"
(индекс – 17 – SIA – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтанушының инвестицияларға, туынды қаржы құралдарына қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес басқаруды (инвестициялық портфельді басқарушының қатысуынсыз) жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) 6-бағанда мәміленің түрі (сатып алу, сату, өтеу, купонды өтеу, дивиденд төлеу, кері репо операциясы - ашу (жабу) және басқалар) көрсетіледі;
2) 7-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушы не мәміленің ұйымдастырылмаған нарықта жасалғаны көрсетіледі;
3) 8-бағанда эмитенттің атауы және бағалы қағаздардың түрі көрсетіледі. Мәміле халықаралық нарықта жасалған жағдайда REUTER жіктеуіші бойынша сауда кодтары пайдаланылады;
4) 11 және 14-бағандарда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
5) 15-бағанда мәміленің жүзеге асырылуын растайтын бастапқы құжатта (биржалық куәлік, брокердің және (немесе) дилердің есебі, халықаралық банкаралық ақпарат беру және төлемдер жасау жүйесі (SWIFT) бойынша алынған растау) көрсетілген теңгемен бағасы көрсетіледі. Борыштық бағалы қағаздардың бағасы жинақталған сыйақыны ескере отырып, үтірден кейінгі төрт таңбаға дейінгі дәлдікпен номиналды құнға қатысты пайызбен көрсетіледі. Мәміле (борыштық бағалы қағаздармен мәмілелерді қоспағанда) бойынша есеп айырысуды шетел валютасында жүзеге асырған жағдайда, аталған сома мәміле бойынша есеп айырысу күніне қалыптасқан валюта айырбастаудың нарықтық бағамы бойынша көрсетіледі;
6) 16 және 17-бағандарда Bloomberg не REUTER ақпараттық-талдау жүйелерінің деректері бойынша осы қаржы құралы айналыстағы халықаралық (шетелдік) қор биржаларында жасалған акцияларды (депозитарлық қолхаттарды) сатып алу (сату) мәмілелері бойынша теңгемен бағалары көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заключенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией и филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По таблице 1:
1) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа, погашение, погашение купона, выплата дивидендов, операция обратного репо - открытие (закрытие) и прочее);
2) в графе 7 указывается организатор торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка либо, что сделка совершена на неорганизованном рынке;
3) в графе 8 указываются наименование эмитента и вид ценных бумаг. В случае совершения сделки на международном рынке, используются торговые коды по классификации REUTER;
4) в графах 11 и 14 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
5) в графе 15 указывается цена в тенге, отраженная в первичном документе, который подтверждает осуществление сделки (биржевое свидетельство, отчет брокера и (или) дилера, подтверждение, полученное по международной межбанковской системе перевода информации и совершения платежей (SWIFT). Цена долговых ценных бумаг отражается в процентах к номинальной стоимости, с точностью до четырех знаков после запятой, с учетом накопленного вознаграждения. В случае осуществления расчетов по сделке (за исключением сделок с долговыми ценными бумагами) в иностранной валюте, данная сумма отражается по рыночному курсу обмена валют, сложившемуся на дату расчетов по сделке;
6) в графах 16 и 17 указываются цены в тенге по сделкам по покупке (продаже) акций (депозитарных расписок), заключенным на международных (иностранных) фондовых биржах, на которых обращается данный финансовый инструмент, по данным информационно-аналитических систем Bloomberg либо REUTER;

7) 19-бағанда бағалы қағаздар бойынша кірістілік жылдық пайызбен көрсетіледі (облигациямен мәміле бойынша - иеліктен шығару не сатып алу нәтижесінде қалыптасқан кірістілік; репо және кері репо операциялары бойынша - репо мәмілесін жасау нәтижесінде қалыптасқан кірістілік);
8) 20-бағанда мәміле көлемі мәмілені орындауға байланысты шығысты шегергенде, үтірден кейінгі екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі;
9) 21, 22 және 23-бағандар халықаралық (шетелдік) бағалы қағаздар нарығында жасалған мәмілелер бойынша толтырылады.
5. 2-кесте бойынша:
1) 3-бағанда салым енгізілген жағдайда клиенттің банктік шотынан Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі немесе екінші деңгейдегі банктегі банктік шотқа ақша аудару күні не мерзімінен бұрын қайтару күні немесе шарт бұзылған жағдайда клиенттің банктік шотына ақшаны қайтару күні көрсетіледі;
2) 5-бағанда салым бойынша операциялар (салымға ақша енгізу, салым бойынша сыйақы төлеу, салымды мерзімінен бұрын қайтару немесе банктік салым шартының мерзімі аяқталғаннан кейін салымды қайтару) көрсетіледі;
3) 10-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
4) 11-бағанда сомасы салым бойынша операция қорытындысы бойынша есептелген сыйақыны ескере отырып, үтірден кейін екі таңбаға дейінгі дәлдікпен көрсетіледі.
7. 3-кесте бойынша:
1) 3-бағанда мәміле жасалған күн (trade date) көрсетіледі;
2) 6-бағанда мәміле түрі (сатып алу, сату) көрсетіледі;
3) 7-бағанда металл шоттың түрін көрсете отырып аффинирленген бағалы металдар түрлерінің атауы (аллокирленген металл шот немесе аллокирленбеген металл шот) көрсетіледі;
4) 9-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
18-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтанушының инвестицияларға, туынды қаржы құралдарына қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 18 – SSIA – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін (инвестициялық портфельді басқарушыны тартпастан) сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес инвестициялауды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы
Мәміле жасалған күн
Брокердің және (немесе) дилердің атауы
Қаржы құралдарын есепке алу күні
Мәміле бойынша есеп айырысу күні
Туынды қаржы құралының түрі
Сәйкестендіру нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Инвестициялық портфельдер бойынша барлығы
1.1.
2
Инвестициялық қорлардың барлық активтері
2.1.
кестенің жалғасы:
Нарық
Базалық актив
Контрагент
Мәміле талаптарының сипаттамасы
атауы
рейтингі
атауы
рейтингі
Мәміле түрі
Қаржы құралдарының саны, дана
Мәміле бағасы теңгемен
Мәміле сомасы, мың теңгемен
Мәміле валютасы
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы:
Хеджирлеу объектісінің деректемелері
Инвестицияланған шешім
Мәміле жасалған күнгі вариациялық маржа, мың теңгемен
Мәміле жасалған күнгі бастапқы маржа, пайызбен
Сауда-саттық режимі
бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі
Мәміле көлемі, дана
Мәміле сомасы, мың теңгемен
валюта
нөмірі
күні
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20__ жылғы "______" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтанушының инвестицияларға, туынды қаржы құралдарына қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтанушының инвестицияларға,
туынды қаржы құралдарына қатысу
талабын көздейтін сақтандыру
шарттары шеңберінде басқаруға
қабылданған активтерді
инвестициялау
бойынша жасалған мәмілелер туралы
есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған нысанына
қосымша
"Сақтанушының инвестицияларға, туынды қаржы құралдарына қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" (индексі – 18 – SSIA – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

7) в графе 19 указывается доходность по ценным бумагам в процентах годовых (по сделке с облигацией - доходность, сложившаяся в результате отчуждения либо приобретения; по операциям репо и обратного репо - доходность, сложившаяся в результате совершения сделки репо);
8) в графе 20 указывается объем сделки за минусом расходов, связанных с исполнением сделки, с точностью до двух знаков после запятой;
9) графы 21, 22 и 23 заполняются по сделкам, заключенным на международном (иностранном) рынке ценных бумаг.
5. По таблице 2:
1) в графе 3 в случае внесения вклада указывается дата перевода денег с банковского счета клиента на банковский счет в Национальном Банке Республики Казахстан или банке второго уровня, либо дата досрочного возврата или в случае расторжения договора - дата возврата денег на банковский счет клиента;
2) в графе 5 указываются операции по вкладу (внесение во вклад денег, выплата вознаграждения по вкладу, досрочный возврат вклада или возврат вклада по истечении срока договора банковского вклада);
3) в графе 10 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
4) в графе 11 указывается сумма с учетом начисленного вознаграждения по итогам операции по вкладу с точностью до двух знаков после запятой.
6. По таблице 3:
1) в графе 3 указывается дата заключения сделки (trade date);
2) в графе 6 указывается вид сделки (покупка, продажа);
3) в графе 7 указывается наименование видов аффинированных драгоценных металлов с указанием вида металлического счета (аллокированный металлический счет или неаллокированный металлический счет);
4) в графе 9 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
Приложение 18
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о совершенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, в производные финансовые инструменты
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 18 – SSIA – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля)
Дата заключения сделки
Наименование брокера и (или) дилера
Дата постановки финансовых инструментов на учет
Дата расчетов по сделке
Вид производного финансового инструмента
Идентификационный номер
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Всего по инвестиционным портфелям
1.1.
2
Всего активы инвестиционных фондов
2.1.
продолжение таблицы:
Рынок
Базовый актив
Контрагент
Описание условий сделки
наименование
рейтинг
наименование
рейтинг
Вид сделки
Количество финансовых инструментов, штук
Цена сделки в тенге
Сумма сделки, в тысячах тенге
Валюта сделки
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы:
Реквизиты объекта хеджирования
Инвестиционное решение
Вариационная маржа на дату заключения сделки, в тысячах тенге
Начальная маржа на дату заключения сделки, в процентах
Режим торгов
идентификационный номер ценной бумаги
Объем сделки, штук
Сумма сделки, в тысячах тенге
валюта
номер
дата
19
20
21
22
23
24
25
26
27
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, в производные финансовые инструменты".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о совершенных
сделках по инвестированию
активов, принятых в управление
в рамках договоров страхования,
предусматривающих условие
участия страхователя
в инвестициях, в производные
финансовые инструменты"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, в производные финансовые инструменты"
(индекс – 18 – SSIA – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтанушының инвестицияларға, туынды қаржы құралдарына қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді инвестициялау бойынша жасалған мәмілелер туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес басқаруды (инвестициялық портфельді басқарушының қатысуынсыз) жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 7-бағанда туынды қаржы құралының түрі (опцион, фьючерс, форвард, своп және басқа да туынды қаржы құралдары) көрсетіледі.
5. 8-бағанда егер туынды қаржы құралының базалық активі бағалы қағаз болып табылған жағдайда бағалы қағаздың сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
6. 9-бағанда сауда жүйесінде мәміле жүзеге асырылған сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы және "қор биржасының атауы" форматында оның резиденттік елі не мәміле "ұйымдастырылмаған нарық" форматында қор биржасында жасалмағаны көрсетіледі.
7. 10, 11-бағандарда туынды қаржы құралының базалық активі (бағалы қағаздың және оның эмитентінің атауы, валюта, сыйақы мөлшерлемесі, тауар және өзге де базалық активтер) және "базалық актив (рейтинг) (рейтингтік агенттік)" форматында рейтингтік агенттік берген мәміле жасау күніне базалық активтің рейтингі көрсетіледі. Егер базалық активте рейтингтер болмаған жағдайда, онда базалық актив көрсетіледі және рейтинг жоқ екендігі көрсетіледі.
8. 12, 13-бағандарда, егер мәміле қор биржасында жасалмаған жағдайда, контрагент, оның резиденттік елі, сондай-ақ "контрагент/ел/рейтинг (рейтингтік агенттік)" форматында осы мәміле жасалған күнгі контрагентке берілген рейтинг көрсетіледі. Контрагентте рейтинг болмаған жағдайда, рейтинг жоқ екендігі көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о совершенных сделках по инвестированию активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях, в производные финансовые инструменты" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией и филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 7 указывается вид производного финансового инструмента (опцион, фьючерс, форвард, своп и другие производные финансовые инструменты).
5. В графе 8 указывается идентификационный номер ценной бумаги в случае, если базовым активом производного финансового инструмента является ценная бумага.
6. В графе 9 указывается наименование организатора торгов, в торговой системе которого осуществлена сделка, и страна его резидентства в формате "наименование фондовой биржи" либо то, что сделка совершена не на фондовой бирже в формате "неорганизованный рынок".
7. В графах 10, 11 указывается базовый актив производного финансового инструмента (наименование ценной бумаги и ее эмитента, валюта, ставка вознаграждения, товар и прочие базовые активы) и рейтинг базового актива на дату заключения сделки, присвоенный рейтинговым агентством (при наличии) в формате "базовый актив (рейтинг) (рейтинговое агентство)". В случае если у базового актива рейтинги отсутствуют, то указывается базовый актив и указание на то, что рейтинг отсутствует.
8. В графах 12, 13, в случае если сделка заключена не на фондовой бирже, указывается контрагент, страна его резидентства, а также рейтинг на дату заключения сделки, присвоенный данному контрагенту в формате "контрагент/страна/рейтинг (рейтинговое агентство)". В случае отсутствия рейтинга у контрагента, указывается информация, что рейтинг отсутствует.

9. 14-бағанда мәміленің түрі (сатып алу, сату және басқалар) көрсетіледі.
10. 18 және 22-бағандарда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды ұсынуға арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
11. 19, 20, 21 және 22-бағандар бойынша хеджирлеу объектісінің деректемелері мәміле хеджирлеу мақсатында жасалған жағдайда толтырылады. Егер мәміле хеджирлеу мақсатында жасалмаған болса, онда бұл бағандар толтырылмайды.
12. 25-бағанда бар болса, вариациялық маржа - биржа есептейтін және мерзімдік келісімшарттың баға белгілеуінің өзгеруін ескеретін сауда-саттыққа қатысушының міндеттемелерін өзгертудің ақшалай көрінісі көрсетіледі.
13. 26-бағанда бастапқы маржа - клиент әрбір ашық позицияға енгізуі тиіс, биржа анықтайтын, базалық активтің жиынтық нарықтық құнының үлесі көрсетіледі.
14. 27-бағанда Т+0 немесе Т+n форматындағы сауда-саттық режимі көрсетіледі немесе биржа қағидаларында көзделген сауда-саттықтың басқа режимі сипатталады.
15. Тараптардың бір мезгілде екі операция (ашу және жабу) жасасуын болжайтын мәмілелерді жасаған кезде Нысанда әрбір операция бойынша ақпарат көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
19-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 19 – DSUSI – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Сақтанушының (сақтандырылушының) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Сақтандыру шартының нөмірі
Сақтандыру шартын жасау күні
Сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру сыйлықақысы, мың теңге
Сақтандыруды қорғауды қолдану кезеңі
Тәуекел бөлігі
Жинақтау бөлігі
Басталу күні
Аяқталу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы
Инвестициялық портфельді басқарушының атауы
Инвестициялық қордағы пайлардың жалпы саны немесе инвестициялық портфельдегі шартты бірліктердің жалпы саны
9
10
11
кестенің жалғасы:
Сақтанушыға (сақтандырылушыға) тиесілі инвестициялық қордағы пайлардың жалпы саны немесе инвестициялық портфельдегі шартты бірліктердің жалпы саны
Инвестициялық қордағы бір пайдың немесе инвестициялық портфельдегі бір шартты бірліктің құны
12
13
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтанушының
инвестицияларға қатысу
талабын көздейтін сақтандыру
шарттары туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп" (индексі – 19 – DSUSI – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

9. В графе 14 указывается вид сделки (покупка, продажа и прочее).
10. В графах 18 и 22 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов".
11. Реквизиты объекта хеджирования по графам 19, 20, 21 и 22 заполняется в случае, если сделка заключена с целью хеджирования. Если сделка заключена не с целью хеджирования, то данные графы не заполняются.
12. В графе 25 при наличии указывается вариационная маржа - денежное выражение изменения обязательств участника торгов, рассчитываемое биржей и учитывающее изменение котировки срочного контракта.
13. В графе 26 при наличии указывается начальная маржа - доля от суммарной рыночной стоимости базового актива, определяемая биржей, которую клиент должен внести за каждую открытую позицию.
14. В графе 27 указывается режим торгов в формате Т+0 или Т+n, либо описывается другой режим торгов, предусмотренный правилами биржи.
15. При заключении сделок, предполагающих заключение сторонами сделки одновременно двух операций (открытие и закрытие), в Форме отражается информация по каждой операции.
Приложение 19
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется форма: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 19 – DSUSI – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ____________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхователя (застрахованного)
Номер договора страхования
Дата заключения договора страхования
Страховая премия по договорам страхования, в тысячах тенге
Срок действия страховой защиты
Рисковая часть
Накопительная часть
Дата начала
Дата окончания
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля)
Наименование управляющего инвестиционным портфелем
Общее количество паев в инвестиционном фонде или общее количество условных единиц в инвестиционном портфеле
9
10
11
продолжение таблицы:
Количество паев в инвестиционном фонде или количество условных единиц в инвестиционном портфеле, принадлежащих страхователю (застрахованному)
Стоимость одного пая инвестиционного фонда или одной условной единицы инвестиционного портфеля
12
13
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о договорах
страхования, предусматривающих
условие участия страхователя
в инвестициях"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях"
(индекс – 19 – DSUSI – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес басқаруды (инвестициялық портфельді басқарушының қатысуынсыз) жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. 5 және 6-бағандарда сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шартын жасау кезінде сақтандыру сыйлықақылары бөлігінің сомалары көрсетіледі.
6. 9-бағанда пай (шартты бірлік) ұстаушысы сақтанушы болып табылатын инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы көрсетіледі.
7. 10-бағанда пай (шартты бірлік) ұстаушысы сақтанушы болып табылатын инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) инвестициялық портфель басқарушысының атауы көрсетіледі. Инвестициялық портфельді басқарушыны тартқан жағдайда, инвестициялық қордың немесе инвестициялық портфельдің атауымен қатар оның инвестициялық портфельді басқарушысының атауы көрсетіледі.
8. 13-бағанда есепті күнгі жағдай бойынша пай ұстаушысы сақтанушы болып табылатын инвестициялық қордың бір пайының немесе активтері қаржы құралдарына инвестицияланған сақтанушының инвестициялық портфелінің бір шартты бірлігінің құны көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
20-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 20 – IFP – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ жылғы "___"________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін (инвестициялық портфельді басқарушыны тартпастан) сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес инвестициялауды жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы
Эмитенттің атауы
Сатып алу құны, мың теңге
Төлеу күні
1
2
3
4
5
...
Барлығы:
кестенің жалғасы:
Баланстың құны, мың теңге
Эмитенттің жарғылық капиталындағы пайызбен үлесі
Меншік құқығын тіркеу күні
6
7
8
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық қордың
(инвестициялық портфельдің)
акционерлік қоғамдар болып
табылмайтын заңды
тұлғалардың капиталына
инвестициялары туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп" (индексі – 20 – IFP – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о договорах страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией и филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается информация по договорам страхования, предусматривающим условие участия страхователя в инвестициях.
5. В графах 5 и 6 указываются суммы частей страховых премии на момент заключения договора страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях.
6. В графе 9 указывается наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля), держателем паев (условных единиц) которого является страхователь.
7. В графе 10 указывается наименование управляющего инвестиционным портфелем инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля), держателем паев (условных единиц) которого является страхователь. В случае привлечения управляющего инвестиционным портфелем, рядом с наименованием инвестиционного фонда или инвестиционного портфеля указывается наименование его управляющего инвестиционным портфелем.
8. В графе 13 указывается стоимость одного пая инвестиционного фонда, держателем паев которого является страхователь, или одной условной единицы инвестиционного портфеля, в финансовые инструменты которого инвестированы активы страхователя, по состоянию на отчетную дату.
Приложение 20
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об инвестициях инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля) в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 20 – IFP – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" _____________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем)
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля)
Наименование эмитента
Покупная стоимость, в тысячах тенге
Дата оплаты
1
2
3
4
5
...
Всего:
продолжение таблицы:
Балансовая стоимость, в тысячах тенге
Доля в уставном капитале эмитента в процентах
Дата регистрации права собственности
6
7
8
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об инвестициях инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля) в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об инвестициях
инвестиционного фонда
(инвестиционного портфеля)
в капитал юридических лиц,
не являющихся акционерными
обществами"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестициях инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля) в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами"
(индекс – 20 – IFP – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) акционерлік қоғамдар болып табылмайтын заңды тұлғалардың капиталына инвестициялары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті және сақтанушының инвестицияларға қатысу талабын көздейтін сақтандыру шарттары шеңберінде басқаруға қабылданған активтерді дербес басқаруды (инвестициялық портфельді басқарушының қатысуынсыз) жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысанға деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда инвестициялық қордың (инвестициялық портфельдің) атауы көрсетіледі.
5. 4-бағанда акциялардың сатып алу күнгі сатып алу құны көрсетіледі.
6. 6-бағанда бухгалтерлік есепте көрсетілген инвестициялардың құны көрсетіледі.
7. Нысан әр клиентке қатысты толтырылады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
21-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер және сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 21 – SOO – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" _______ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартын жасау
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
Жасалған шарттар (бірліктер) саны
барлығы
оның ішінде мыналармен жасалған шарттар бойынша:
екінші деңгейдегі банктер
басқалары
барлығы
оның ішінде мыналармен жасалған шарттар бойынша:
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Міндетті сақтандыру
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.3
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.4
экологиялық сақтандыру
1.5
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгі
Х
Х
1.6
туристі сақтандыру
1.7
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.8
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестициях инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля) в капитал юридических лиц, не являющихся акционерными обществами" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией и филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" и самостоятельное инвестирование активов, принятых в управление в рамках договоров страхования, предусматривающих условие участия страхователя в инвестициях (без привлечения управляющего инвестиционным портфелем) по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается наименование инвестиционного фонда (инвестиционного портфеля).
5. В графе 4 отражается покупная стоимость акций на дату приобретения.
6. В графе 6 указывается стоимость инвестиций, отраженная в бухгалтерском учете.
7. Форма заполняется в разрезе каждого клиента.
Приложение 21
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о сделках и договорах страхования (перестрахования), заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 21 – SOO – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Заключение договора страхования (перестрахования)
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Страховые премии, принятые по договорам страхования
Количество заключенных договоров (единиц)
всего
в том числе по договорам, заключенным:
с банками второго уровня
с прочими
всего
в том числе по договорам, заключенным:
физическими лицами
юридическими лицами
физическими лицами
юридическими лицами
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Обязательное страхование
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.4
экологическое страхование
1.5
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
Х
Х
1.6
страхование туриста
1.7
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.8
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, в том числе:

3.15
ипотекалық сақтандыру
3.16
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.17
өзге де қаржы шығындардан сақтандыру
3.18
осы кестенің 3.14, 3.15, 3.16 және 3.17-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығындарын сақтандыру
3.19
титулдық сақтандыру
3.20
сот шығысын сақтандыру
3.21
сақтандырудың өзге де түрлері (сыныптары)
4
Барлығы
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Сақтандыру шарттары бойынша міндеттемелер көлемі
Ерекше қатынастар арқылы байланысты сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
барлығы
оның ішінде мыналармен жасалған шарттар бойынша:
екінші деңгейдегі банктер
басқалары
барлығы
оның ішінде мыналармен жасалған шарттар бойынша
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
жеке тұлғалар
заңды тұлғалар
10
11
12
13
14
15
16
17
Х
Х
Х
Х
кестенің жалғасы:
Ерекше қатынастар арқылы байланысты сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарымен жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері
Қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша міндеттемелер көлемі (жауапкершілік лимиті)
Ерекше қатынастар арқылы байланысты қайта сақтандыру ұйымдарына қайта сақтандыру шарттары бойынша берілген сақтандыру сыйлықақылары
Ерекше қатынастар арқылы байланысты қайта сақтандыру ұйымдарынан қайта сақтандыру шарттары бойынша алынған өтем
Қайта сақтандыруға берілген міндеттемелер көлемі
18
19
20
21
22
2-кесте. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын қоспағанда, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен мәмілелер
(мың теңгемен)
Тұлғаның атауы/аты-жөні
(тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлға үшін), жеке сәйкестендіру нөмірі (бар болса жеке тұлға үшін)
Тұлға сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаға жатқызылған белгі
Операция түрі
Валюта түрі
Шарт бойынша мәміле сомасы, (мың теңгемен)
Шарт жасалған күн (талаптарын орындай бастаған күн)
Шарттың қолданылуы аяқталған күн (талаптарын орындау аяқталған күн)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
кестенің жалғасы:
Шарт талаптары бойынша қамтамасыз ету
Төленетін сыйақы (жылдық пайызбен)
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының директорлар кеңесі не акционерлерінің жалпы жиналысы (директорлар кеңесі болмаған жағдайда) шешімінің деректемелері
түрі
құны, мың теңгемен
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пайдасына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлға
сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғаның пайдасына сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы
нөмірі
күні
10
11
12
13
14
15
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер және сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымымен,
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымымен ерекше
қатынастар арқылы байланысты
тұлғалармен жасалған мәмілелер
және сақтандыру (қайта
сақтандыру) шарттары туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер және сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" (индексі – 21 – SOO – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

3.15
ипотечное страхование
3.16
страхование гарантий и поручительств
3.17
страхование от прочих финансовых убытков
3.18
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.14, 3.15, 3.16 и 3.17 настоящей таблицы
3.19
титульное страхование
3.20
страхование судебных расходов
3.21
иные виды (классы) страхования
4
Всего
продолжение таблицы:
Страховые выплаты, осуществленные по договорам страхования
Объем обязательств по договорам страхования
Страховые премии, принятые по договорам перестрахования, заключенным со страховыми (перестраховочными) организациями, связанными особыми отношениями
всего
в том числе по договорам, заключенным:
с банками второго уровня
с прочими
всего
в том числе по договорам, заключенным
физическими лицами
юридическими лицами
физическими лицами
юридическими лицами
10
11
12
13
14
15
16
17
Х
Х
Х
Х
продолжение таблицы:
Страховые выплаты, осуществленные по договорам перестрахования, заключенным со страховыми (перестраховочными) организациями, связанными особыми отношениями
Объем обязательств (лимит ответственности) по договорам, принятым в перестрахование
Страховые премии, переданные по договорам перестрахования перестраховочным организациям, связанным особыми отношениями
Возмещение, полученное по договорам перестрахования от перестраховочных организаций, связанных особыми отношениями
Объем обязательств, переданных на перестрахование
18
19
20
21
22
Таблица 2. Сделки с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, за исключением договоров страхования (перестрахования)
(в тысячах тенге)
Наименование (фамилия, имя и отчество (при его наличии) лица
Бизнес-идентификационный номер (для юридического лица), индивидуальный идентификационный номер (при наличии для физического лица)
Признак, в соответствии с которым лицо отнесено к лицу, связанному со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
Вид операции
Вид валюты
Сумма сделки по договору, (в тысячах тенге)
Дата заключения (дата начала выполнения условий) договора
Дата окончания действия (дата окончания выполнения условий) договора
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
продолжение таблицы:
Обеспечение по условиям договора
Выплачиваемое вознаграждение (в процентах годовых)
Реквизиты решения совета директоров страховой (перестраховочной) организации либо общего собрания акционеров (в случае отсутствия совета директоров)
вид
стоимость, в тысячах тенге
лицом, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями в пользу страховой (перестраховочной) организации
страховой (перестраховочной) организацией в пользу лица, связанного со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями
номер
дата
10
11
12
13
14
15
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о сделках и договорах страхования (перестрахования), заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о сделках и
договорах страхования
(перестрахования), заключенных
с лицами, связанными
со страховой (перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией особыми отношениями"
Пояснение по заполнению формы, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о сделках и договорах страхования (перестрахования), заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями"
(индекс – 21 – SOO – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған мәмілелер және сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) Нысанда ағымдағы жылдың басынан басталған кезеңдегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат (өспелі жиынымен) көрсетіледі;
2) 3-бағанда есепті кезеңде сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығысын есепке алынған, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі;
3) 10-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған тікелей сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі;
4) 17-бағанда есепті кезеңде сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығысын есепке алынған, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы көрсетіледі;
5) 18-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастар арқылы байланысты тұлғалармен жасалған кіріс қайта сақтандыру шарттары бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
5. 2-кесте бойынша:
1) Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғалармен жасалған барлық мәмілелері туралы мәліметтер көрсетіледі, олардың сомасы сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымымен ерекше қатынастармен байланысты тұлғамен операцияларының әрбір түрі бойынша "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндерін және оларды есептеу әдістемелерін, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының немесе сақтандыру холдингтерінің еншілес ұйымдары сатып алатын заңды тұлғалардың акцияларына (жарғылық капиталдағы қатысу үлестеріне) қойылатын талаптарды, сақтандыру холдингтері сатып алатын халықаралық қаржы ұйымдары облигацияларының тізбесін, сақтандыру холдингтері сатып алатын облигациялар үшін талап етілетін ең төмен рейтингті және рейтингтік агенттіктердің тізбесін, сондай-ақ сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары сатып алатын қаржы құралдарының (акциялар мен жарғылық капиталына қатысу үлестерін қоспағанда) тізбесін белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 26 желтоқсандағы № 304 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14794 болып тіркелген) белгіленген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының және сақтандыру тобының пруденциялық нормативтерінің және сақталуға міндетті өзге де нормалар мен лимиттердің нормативтік мәндеріне және оларды есептеу әдістемелеріне сәйкес есептелетін нақты төлем қабілеттілігі маржасының мөлшерінен жиынтығында 0,1 пайыздан асады;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о сделках и договорах страхования (перестрахования), заключенных с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) в Форме указывается информация по договорам страхования и перестрахования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями за период с начала текущего года (с нарастающим итогом);
2) в графе 3 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам прямого страхования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями с учетом расходов, связанных с расторжением договоров страхования в отчетный период;
3) в графе 10 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам прямого страхования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями;
4) в графе 17 указывается сумма страховых премий, принятых по договорам входящего перестрахования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями с учетом расходов, связанных с расторжением договоров перестрахования в отчетный период;
5) в графе 18 указывается сумма страховых выплат, осуществленных по договорам входящего перестрахования, заключенным с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями.
5. По Таблице 2:
1) в Форме указываются сведения обо всех сделках страховой (перестраховочной) организации с лицами, связанными со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями, сумма которых по каждому виду операций страховой (перестраховочной) организации с лицом, связанным со страховой (перестраховочной) организацией особыми отношениями превышает 0,1 процент в совокупности от размера фактической маржи платежеспособности, рассчитываемой в соответствии с Нормативными значениями и методиками расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, установленных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 декабря 2016 года № 304 "Об установлении нормативных значений и методик расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации и страховой группы и иных обязательных к соблюдению норм и лимитов, требований к приобретаемым страховыми (перестраховочными) организациями, дочерними организациями страховых (перестраховочных) организаций или страховых холдингов акциям (долям участия в уставном капитале) юридических лиц, перечня облигаций международных финансовых организаций, приобретаемых страховыми холдингами, минимального требуемого рейтинга для облигаций, приобретаемых страховыми холдингами, и перечня рейтинговых агентств, а также перечня финансовых инструментов (за исключением акций и долей участия в уставном капитале), приобретаемых страховыми (перестраховочными) организациями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14794);

2) 6-бағанда валюталардың кодтары "Валюталар мен қорларды ұсынуға арналған кодтар" ҚР ҰЖ 07 ISO 4217 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі;
3) егер өзге операциялар бойынша мәміле талаптары қамтамасыз етудің болуын немесе сыйақы төлеуді көздемесе, 10, 11 немесе 12, 13-бағандар толтырылмайды
4) Нысанда ағымдағы жылдың басынан бастап жасалған мәмілелер бойынша мәліметтер көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
22-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 22 – OBV – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20__ жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі:
1-кесте бойынша – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 15 (он бесінші) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын;
2-кесте бойынша – есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Баланстық шоттар бойынша қалдықтар
(мың теңгемен)
Баланстық шот нөмірі
Резиденттік белгісі
Экономика секторлары тобының коды
Номинация валютасының белгісі
Сомасы
1
2
3
4
5
Активтер
….
Міндеттемелер
….
Капитал
….
2-кесте. Баланстан тыс шоттар бойынша қалдықтар
(мың теңгемен)
Баланстан тыс шоттың нөмірі
Баланстан тыс шоттың атауы
Есепті кезеңнің соңында
Ағымдағы жылдың басында
1
2
3
4
5
1
Шартты және ықтимал талаптар мен міндеттемелер
2
Меморандум шоттары
3
Анықтама үшін: Толық жұмыс күні жұмыс істейтін қызметкерлер саны
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Баланстық және баланстан тыс
шоттардағы қалдықтар туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанын
қосымша
"Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп" (индексі – 22 – OBV – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

2) в графе 6 коды валют указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 07 ISO 4217 "Коды для представления валют и фондов";
3) если условия сделки по иным операциям не предполагают наличие обеспечения или выплату вознаграждения, графы 10, 11 или 12, 13 не заполняются;
4) в Форме указываются сведения по сделкам, совершенным за период с начала текущего года.
Приложение 22
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 22 – OBV – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе:
в части таблицы 1 – ежеквартально, не позднее 15 (пятнадцатого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом;
в части таблицы 2 – ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Остатки по балансовым счетам
(в тысячах тенге)
Номер балансового счета
Признак резидентства
Код группы секторов экономики
Признак валюты номинации
Сумма
1
2
3
4
5
Активы
….
Обязательства
….
Капитал
….
Таблица 2. Остатки по внебалансовым счетам
(в тысячах тенге)
Номер внебалансового счета
Наименование внебалансового счета
На конец отчетного периода
На начало текущего года
1
2
3
4
5
1
Условные и возможные требования и обязательства
2
Счета меморандума
3
Справочно: Количество работников занятых полный рабочий день
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об остатках
на балансовых и внебалансовых счетах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах"
(индекс – 22 – OBV – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Баланстық және баланстан тыс шоттардағы қалдықтар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1 000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кесте бойынша:
1) 1-бағанда "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарын бекіту және Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне бухгалтерлік есепті жүргізу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2017 жылғы 22 желтоқсандағы № 251 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16390 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, өзара сақтандыру қоғамдарына және Қазақстан Республикасының бейрезидент - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдарына арналған бухгалтерлік есептің үлгі шот жоспарының (бұдан әрі – Шоттар жоспары) 2-тарауының 1, 2, 3, 4 және 5-параграфтарында көзделген баланстық шоттың нөмірі көрсетіледі.
2) 2 және 3-бағандарда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген) бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларына сәйкес резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды мынадай түрде көрсетіледі, ол Экономика секторларының ұлттық жіктеуішімен (ЭСЖ) келісімді болады:
1280 08-шот үшін вексель берушінің резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды көрсетіледі;
1120, 1130, 1140, 1160, 1270 01, 1270 04, 1290 23, 2020 және 2030-шоттар үшін эмитенттің резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды көрсетіледі;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об остатках на балансовых и внебалансовых счетах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. По Таблице 1:
1) в графе 1 указывается номер балансового счета, предусмотренный параграфами 1, 2, 3, 4 и 5 главы 2 Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, исламских страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций – нерезидентов Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 декабря 2017 года № 251 "Об утверждении Типового плана счетов бухгалтерского учета для страховых (перестраховочных) организаций, обществ взаимного страхования и филиалов страховых (перестраховочных) организаций - нерезидентов Республики Казахстан и внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам ведения бухгалтерского учета" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16390) (далее – План счетов);
2) в графах 2 и 3 указываются признак резидентства и код группы секторов экономики в соответствии с Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365), которое согласуется с национальным Классификатором секторов экономики (КСЭ), следующим образом:
для счета 1280 08 указывается признак резидентства и код группы секторов экономики векселедателя;
для счетов 1120, 1130, 1140, 1160, 1270 01, 1270 04, 1290 23, 2020 и 2030 указывается признак резидентства и код группы секторов экономики эмитента;

4030 07, 4030 10, 5010, 5020, 5030, 5310 және 5320-шоттар үшін бағалы қағазды (салымды, пайды) ұстаушының резиденттік белгісі және экономика секторының коды көрсетіледі, бағалы қағаздың (салымның, пайдың) ұстаушысын нақты анықтау мүмкіндігі болмаған кезде – бағалы қағаздың (салымның, пайдың) номиналды ұстаушысының (сенімгерлік меншік иесінің) резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды көрсетіледі.
1150 01, 1270 02, 3050 03 және 3380 02-шоттар үшін контрагенттің резиденттік белгісі және экономика секторының коды көрсетіледі, контрагентті анықтау мүмкіндігі болмаған кезде алаңында операция жасалған ұйымның резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды көрсетіледі.
1370, 1380, 1400, 1500, 1620, 2800, 2920, 3100, 3200, 3520, 3530, 3540, 4310, 4420, 4430 және 4440-шоттар үшін код "0" деп көрсетіледі.
активтердің қалған шоттары үшін дебитордың резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды көрсетіледі;
қалған міндеттемелер шоттары үшін кредитордың резиденттік белгісі және экономика секторлары тобының коды көрсетіледі;
3) 2-бағанда бейрезиденттерге қатысты активтер мен міндеттемелер шоттары үшін экономика секторлары тобының коды "0" деп көрсетіледі;
4) 3-бағанда Ұлттық пошта операторына қатысты активтер мен міндеттемелер шоттары үшін экономика секторлары тобының коды "5" деп көрсетіледі;
5) 4-бағанда номинация валютасының белгісі мынадай түрде көрсетіледі:
"1" – Қазақстан Республикасының ұлттық валютасы;
"2" – шетел валютасы, аффинирленген бағалы металдар;
6) 2, 3 және 4-бағандарда 1300, 2300, 2400, 2700, 2930, 5200, 5400, 5520 және 5610-шоттар үшін код "0" деп көрсетіледі;
7) 5-бағанда баланстық шот бойынша есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жиынтық сома көрсетіледі.
5. 2-кесте бойынша:
1) 2 және 3-бағандарда Шоттар жоспарының 2-тарауының 8 және 9-параграфтарында көзделген баланстан тыс шоттың нөмірі мен атауы көрсетіледі;
2) 4-бағанда баланстан тыс шот бойынша есепті кезеңнің соңындағы жиынтық сома көрсетіледі;
3) 5-бағанда баланстан тыс шот бойынша ағымдағы жылдың басындағы жиынтық сома көрсетіледі;
4) 3-жолда анықтамалық түрде толық жұмыс күні жұмыс істейтін қызметкерлердің саны және баламасы (жарты жұмыс күні жұмыс істейтін екі қызметкер толық жұмыс күні жұмыс істейтін бір қызметкер ретінде есептеледі) көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
23-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 23 – DDO – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: 20__ "____" ______________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын.
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру сыныбы
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушы резиденттігінің мәртебесі
Сақтанушының бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Қайта сақтанушы
Пайда алушы
Пайда алушының бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) Жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Сақтандыру объектілерінің саны
Сақтандыру шартының (полисінің) және (немесе) қосымша келісімнің нөмірі
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шартын және (немесе) қосымша келісімді жасау күні
Сақтандыру шартының және (немесе) қосымша келісімнің қолданылуы басталған күн
Сақтандыру шартының және (немесе) қосымша келісімнің қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыруды қорғаудың қолданылуы басталған күн
Сақтандыруды қорғаудың қолданылуы аяқталған күн
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы:
Сақтандыру сомасының мөлшері, теңгемен
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сыйлықақысының мөлшері, теңгемен
Сақтандыру брокерінің, агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Комиссиялық сыйақы мөлшері, теңгемен
Еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резерві
Қайта сақтандыру шартының нөмірі
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы:
Қазақстан Республикасының резиденті қайта сақтандырушының сақтандыру сомасы, теңгемен
Қазақстан Республикасының бейрезиденті қайта сақтандырушының сақтандыру сомасы, теңгемен
Қазақстан Республикасының резидентіне қайта сақтандыру шарты бойынша қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
Қазақстан Республикасының бейрезидентіне қайта сақтандыру шарты бойынша қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
Қайта сақтандыру шартын жасау күні
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
Қайта сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыруды қорғаудың қолданылуы басталған күн
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғаудың қолданылуы аяқталған күні
Қайта сақтандыру түрі (факультативті, облигаторлық) Қайта сақтандыру нысаны (бірдей және (немесе) бірдей емес)
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының рейтингтік бағасы
Рейтингтік агенттік
Қайта сақтандырушыдан комиссия мөлшері, теңгемен
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыру брокерінің комиссиялық сыйақысы
Қайта сақтандырушының еңбек сіңірілмеген сыйлықақылар резерві
пайызбен
Сомасы, теңгемен
Брокердің атауы
33
34
35
36
37
38
39
40
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Жалпы сақтандыру" саласы
бойынша қолданыстағы
сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп" (индексі – 23 – DDO – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

для счетов 4030 07, 4030 10, 5010, 5020, 5030, 5310 и 5320 указывается признак резидентства и код группы секторов экономики держателя ценной бумаги (вклада, пая), при отсутствии возможности достоверно определить держателя ценной бумаги (вклада, пая) – указывается признак резидентства и код группы секторов экономики номинального держателя (доверительного собственника) ценной бумаги (вклада, пая);
для счетов 1150 01, 1270 02, 3050 03 и 3380 02 указывается признак резидентства и код группы секторов экономики контрагента, при отсутствии возможности определить контрагента указывается признак резидентства и код группы секторов экономики организации, на площадке которой совершена операция;
для счетов 1370, 1380, 1400, 1500, 1620, 2800, 2920, 3100, 3200, 3520, 3530, 3540, 4310, 4420, 4430 и 4440 указывается код "0";
для остальных счетов активов указывается признак резидентства и код группы секторов экономики дебитора;
для остальных счетов обязательств указывается признак резидентства и код группы секторов экономики кредитора;
3) в графе 2 для счетов активов и обязательств по отношению к нерезидентам указывается код группы секторов экономики "0";
4) в графе 3 для счетов активов и обязательств по отношению к Национальному оператору почты указывается код группы секторов экономики "5";
5) в графе 4 указывается признак валюты номинации следующим образом:
"1" – национальная валюта Республики Казахстан;
"2" – иностранная валюта, аффинированные драгоценные металлы;
6) в графах 2, 3 и 4 для счетов 1300, 2300, 2400, 2700, 2930, 5200, 5400, 5520 и 5610, указывается код "0";
7) в графе 5 указывается итоговая сумма по состоянию на конец отчетного периода по балансовому счету.
5. По Таблице 2:
1) в графах 2 и 3 указываются номер и наименование внебалансового счета, предусмотренного параграфами 8 и 9 главы 2 Плана счетов;
2) в графе 4 указывается итоговая сумма на конец отчетного периода по внебалансовому счету;
3) в графе 5 указывается итоговая сумма на начало текущего года по внебалансовому счету;
4) в строке 3 справочно указывается количество работников, занятых полный рабочий день, и эквиваленты (двое сотрудников, работающих на полставки, считаются как один работник, занятый полный рабочий день).
Приложение 23
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "общее страхование"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 23 – DDO – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Класс страхования
Вид страхования
Страхователь
Статус резидентства страхователя
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) Индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) страхователя
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Перестрахователь
Выгодоприобретатель
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) Индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) выгодоприобретателя
Количество объектов страхования
Номер договора (полиса) страхования и (или) дополнительного соглашения
7
8
9
10
11
продолжение таблицы:
Дата заключения договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата начала действия договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата окончания действия договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата начала действия страховой защиты
Дата окончания действия страховой защиты
12
13
14
15
16
продолжение таблицы:
Размер страховой суммы, в тенге
Размер страховой премии по договору страхования, в тенге
Наименование страхового брокера, агента (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Размер комиссионного вознаграждения, в тенге
Резерв незаработанных премий
Номер договора перестрахования
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы:
Страховая сумма перестраховщика - резидента Республики Казахстан, в тенге
Страховая сумма перестраховщика - нерезидента Республики Казахстан, в тенге
Перестраховочная премия резиденту Республики Казахстан по договору перестрахования, в тенге
Перестраховочная премия нерезиденту Республики Казахстан по договору перестрахования, в тенге
Дата заключения договора перестрахования
23
24
25
26
27
продолжение таблицы:
Дата начала действия договора перестрахования
Дата окончания действия договора перестрахования
Дата начала действия страховой защиты по договору перестрахования
Дата окончания действия страховой защиты по договору перестрахования
Вид перестрахования (факультативное и (или) облигаторное), Форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорциональное)
28
29
30
31
32
продолжение таблицы:
Наименование перестраховщика
Рейтинговая оценка перестраховщика
Рейтинговое агентство
Размер комиссии от перестраховщика, в тенге
Комиссионное вознаграждение страхового брокера по договору перестрахования
Резерв незаработанных премий перестраховщика
в процентах
Сумма, в тенге
Наименование брокера
33
34
35
36
37
38
39
40
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "общее страхование"".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по действующим
договорам страхования
(перестрахования) по отрасли
"общее страхование""
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "общее страхование""
(индекс – 23 – DDO – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Жалпы сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары және оларға жасалған барлық қосымша келісімдер көрсетіледі, бірнеше қосымша келісім болғанда әрбір қосымша келісім бойынша ақпарат жеке жолда беріледі.
5. Сақтандыру сыныбының аты 2-бағанда Заңның 6-бабында және міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген атына сәйкес толығымен көрсетіледі.
6. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша ақпарат қосымша келісімдердің түзетулер ескерілмей-ақ көрсетіледі.
7. Егер сақтандыру шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымында қайта сақтандырылатын болса, әрбір қайта сақтандыру шарты бойынша ақпарат жеке жолмен көрсетіледі, бұл ретте Нысанның 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 және 16-бағандарында көрсетілген сақтандыру шарты бойынша ақпарат әрбір жолда көрсетілуге тиіс.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары
филиалдарының,Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
исламдық сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымдары
филиалдарының және Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру брокерлері
филиалдарының есептілікті
ұсыну қағидаларына
24-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Шығын бойынша есеп
Әкімшілік деректер нысанының индексі: 24 – OU – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20__жылғы "___" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасы бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру сыныбы
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушының бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Қайта сақтанушы
Пайда алушы
Пайда алушының бизнес сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шартының (полисінің) нөмірі
Сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
Сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыруды қорғаудың қолданылуы басталған күн
Сақтандыруды қорғаудың қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру оқиғасы және (немесе) сақтандыру жағдайы басталған күн
Сақтандыру оқиғасы және (немесе) сақтандыру жағдайы басталғаны туралы сақтандырушыға хабарлау күні
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Сақтандырушыға сақтандыру оқиғасының және (немесе) сақтандыру жағдайының басталғаны туралы хабарлама түрі (алғашқы және (немесе) қайталап)
Мәлімделген шығын мөлшері
Мемлекеттің сыйлықақысы
Сақтандыру оқиғасының және (немесе) сақтандыру жағдайының қысқаша сипаттамасы
Сақтандырушының шығынды реттеуге шығыс сомасы
Сақтанушының (қайта сақтанушының) есептеу күнінде сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына сақтандыру сыйлықақысын (сақтандыру жарналарын) төлеу бойынша берешегінің сомасы
Сақтандыру жағдайларының ұқсас тобы бойынша жүргізілген реттелген төлемдердің орташа мәні
16
17
18
19
20
21
22
кестенің жалғасы:
Сақтандырушының сақтандыру төлемдерін төлеуден бас тарту туралы шешім шығарылған күн
Сотқа шақыру қағазын (хабарлама) және (немесе) шағым-талап алған күн
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резерві
Сот шешімінің күні немесе сот шешімінің заңды күшіне енген күні
Талапкердің талаптары сот шешімімен қанағаттандырылды (иә, жоқ)
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандыру шартының нөмірі
Қайта сақтандыру түрі (факультативті, облигаторлық) қайта сақтандыру нысаны (бірдей және (немесе) бірдей емес)
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығындар резервіндегі қайта сақтандырушының үлесі, теңгемен
28
29
30
31
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Шығын бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Шығын бойынша есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына қосымша
"Шығын бойынша есеп" (индексі – 24 – OU – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "общее страхование"" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются действующие договоры страхования (перестрахования) и все заключенные дополнительные соглашения к ним, при наличии нескольких дополнительных соглашений, информация по каждому дополнительному соглашению предоставляется в отдельной строке.
5. Название класса страхования в графе 2 указывается полностью в соответствии с названием, предусмотренным статьей 6 Закона и законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования.
6. Информация по договорам страхования (перестрахования) указывается без учета корректировок дополнительных соглашений.
7. Если договор страхования перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому договору перестрахования указывается отдельной строкой, при этом информация по договору страхования, указанная в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 и 16, подлежит отражению в каждой строке.
Приложение 24
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по убыткам
Индекс формы административных данных: 24 – OU – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Класс страхования
Вид страхования
Страхователь
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) страхователя
Перестрахователь
Выгодоприобретатель
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) выгодоприобретателя
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Номер договора (полиса страхования)
Дата начала действия договора страхования
Дата окончания действия договора страхования
Дата начала страховой защиты
Дата окончания страховой защиты
Дата наступления страхового события и (или) страхового случая
Дата сообщения страховщику о наступлении страхового события и (или) страхового случая
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Вид сообщения страховщику о наступлении страхового события и (или) страхового случая (первичное и (или) повторное)
Размер заявленного убытка
Премия государства
Краткое описание страхового события и (или) страхового случая
Сумма расходов страховщика на урегулирование убытка
Сумма задолженности страхователя (перестрахователя) по уплате страховой премии (страховых взносов) страховой (перестраховочной) организации на дату расчета
Среднее значение урегулированных выплат, произведенных по аналогичной группе страховых случаев
16
17
18
19
20
21
22
продолжение таблицы:
Дата вынесения решения об отказе в осуществлении страховой выплаты страховщиком
Дата получения судебной повестки (извещения) и (или) искового заявления
Резерв заявленных, но неурегулированных убытков
Дата решения суда или дата вступления решения суда в законную силу
Требования истца удовлетворены решением суда (да, нет)
23
24
25
26
27
продолжение таблицы:
Наименование перестраховщика
Номер договора перестрахования
Вид перестрахования (факультативное и (или) облигаторное), форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорциональное)
Доля перестраховщика в резерве заявленных, но неурегулированных убытков, в тенге
28
29
30
31
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по убыткам".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по убыткам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по убыткам"
(индекс – 24 – OU – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Шығын бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Егер сақтандыру шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымында қайта сақтандырылатын болса, әрбір қайта сақтандыру шарты бойынша ақпарат жеке жолда көрсетіледі, бұл ретте 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 және 10-бағандарда көрсетілген сақтандыру шарты бойынша ақпарат әрбір жолда көрсетілуі тиіс.
5. Сақтандыру сыныбының атауы Заңның 6-бабында және сақтандырудың міндетті түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген атауына сәйкес 2-бағанда толық көрсетіледі.
6. Сақтандыру төлемдерін төлеуден бас тарту түрінде реттелген шығын бойынша ақпарат есепті күннің алдындағы соңғы 12 (он екі) ай үшін көрсетіледі.
7. "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19 және 23-баптарына сәйкес жасалған аннуитет шарттары бойынша пайда алушының еңбекке қабiлеттiлiгiнен айырылу дәрежесiн ұзартуға (қайта куәландыруға), денсаулығының нашарлауына байланысты мәлімделген шығын бойынша 14-бағандағы күн қызметкер қайтыс болған немесе оған кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі белгіленген кезде жазатайым жағдай туралы актіде көрсетілген жазатайым оқиға күніне сәйкес немесе кәсіптік ауруының анықталуы салдарынан қызметкерге кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі белгіленген кезде, кәсіптік патология саласында мамандандырылған медициналық, сараптамалық көмек көрсетуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымының қорытынды берген күні жазатайым оқиға күніне сәйкес көрсетіледі.
8. 16-бағандағы ақпарат қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру сыныбы бойынша толтырылады.
9. 18-бағанда есепті күнге мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру шарты бойынша мемлекет сыйлықақысының сомасы көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по убыткам" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Если договор страхования перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому договору перестрахования указывается отдельной строкой, при этом информация по договору страхования, указанная в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 и 10, подлежит отражению в каждой строке.
5. Название класса страхования в графе 2 указывается полностью в соответствии с названием, предусмотренным статьей 6 Закона и законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования.
6. Информация по убыткам, урегулированным в виде отказа в осуществлении страховых выплат, указывается за последние 12 (двенадцать) месяцев, предшествующих на отчетную дату.
7. По убыткам, заявленным в связи с продлением (переосвидетельствованием) степени утраты трудоспособности, ухудшением здоровья выгодоприобретателя по договорам аннуитета, заключенным в соответствии со статьями 19 и 23 Закона Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей", дата в графе 14 указывается согласно дате несчастного случая, указанного в акте о несчастном случае, при смерти или установлении работнику степени утраты профессиональной трудоспособности в результате трудового увечья или согласно дате заключения организации здравоохранения, осуществляющей оказание специализированной медицинской, экспертной помощи в области профессиональной патологии, при установлении работнику степени утраты профессиональной трудоспособности в результате выявления профессионального заболевания.
8. Информация в графе 16 заполняется по классу обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей.
9. В графе 18 указывается сумма премии государства по договору страхования жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы на отчетную дату.

10. 19-бағанда сақтандыру (қайта сақтандыру) шартына сәйкес өтелетін тәуекелдің атауы көрсетіледі.
11. 22-бағанда Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдістемесіне және олардың құрылымына қойылатын талаптардың 22-тармағының екінші және үшінші бөліктерінде көзделген сақтандыру жағдайларының ұқсас тобы бойынша жүргізілген реттелген төлемдердің орташа мәні көрсетіледі.
12. 24-бағанда құжаттардың біреуінің сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымына бұрын келіп түсуіне байланысты соттың шақыру қағазы (хабарлама) және (немесе) талап қою арызы алынған күн туралы ақпарат көрсетіледі.
13. 26-бағанында сот шешімінің және оның заңды күшіне енген немесе оның күші жойылған күндер туралы ақпарат әрбір күннің жанына тиісті ақпаратты көрсете отырып, хронология түрінде көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының,исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
25-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: сақтандыру төлемдерінің статистикасы бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 25 – SSV – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру сыныбы
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Қайта сақтанушы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы:
Пайда алушы
Пайда алушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Пайда алушының кәсіби еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі
Шарттың (сақтандыру полисінің) нөмірі
Сақтандыру шарты жасалған күн
Сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру қорғауы басталған күн
Сақтандыру қорғауы аяқталған күн
Сақтандыру оқиғасы және (немесе) сақтандыру жағдайы басталған күн
Сақтандырушыға сақтандыру оқиғасының және (немесе) сақтандыру жағдайының басталғаны туралы хабарлау күні
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы:
Сақтандырушыға сақтандыру оқиғасының және (немесе) сақтандыру жағдайының басталғаны туралы хабарлау түрі (бастапқы және (немесе) қайталама)
Сақтандырушының шығынды реттеуге жұмсалған шығыс сомасы
Төлем сомасы
Сақтандыру төлемінің сомасын есептеу күні
Кері талап ету бойынша өтеу сомасы
Барлығы
Оның ішінде мемлекет сыйлықақысы
18
19
20
21
22
23
кестенің жалғасы:
Кері талап бойынша өтеуді есептеу күні
Қайта сақтандырушыға кері талап бойынша берілген өтеу сомасы
Қайта сақтандырушыға кері талап бойынша өтеуді есептеу күні
Қайта сақтандырушының атауы
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шартының нөмірі
Қайта сақтандыру түрі (факультативті және (немесе) облигаторлы), қайта сақтандыру нысаны (үйлесімді және (немесе) үйлесімсіз)
Қайта сақтандырушының төлемдегі үлесі
Қайта сақтандырушының төлемдегі үлесін есептеу күні
28
29
30
31
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтандыру төлемдерінің статистикасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтандыру төлемдерінің статистикасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанына қосымша
"Сақтандыру төлемдерінің статистикасы бойынша есеп" (индексі – 25 – SSV – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

10. В графе 19 указывается название покрываемого риска в соответствии с договором страхования (перестрахования).
11. В графе 22 указывается среднее значение урегулированных выплат, произведенных по аналогичной группе страховых случаев, предусмотренных частями второй и третьей пункта 22 Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
12. В графе 24 указывается информация о дате получения судебной повестки (извещения) и (или) искового заявления, в зависимости от того, какой из документов поступит в страховую (перестраховочную) организацию раньше.
13. В графе 26 указывается информация о датах решения суда и его вступления в законную силу или его отмены в виде хронологии с указанием рядом с каждой датой соответствующей информации.
Приложение 25
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по статистике страховых выплат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 25 – SSV – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Класс страхования
Вид страхования
Страхователь
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) страхователя
Перестрахователь
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы:
Выгодоприобретатель
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) выгодоприобретателя
Степень утраты профессиональной трудоспособности выгодоприобретателя
Номер договора (полиса страхования)
Дата заключения договора страхования
Дата начала действия договора страхования
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы:
Дата окончания действия договора страхования
Дата начала страховой защиты
Дата окончания страховой защиты
Дата наступления страхового события и (или) страхового случая
Дата сообщения страховщику о наступлении страхового события и (или) страхового случая
13
14
15
16
17
продолжение таблицы:
Вид сообщения страховщику о наступлении страхового события и (или) страхового случая (первичное и (или) повторное)
Сумма расходов страховщика на урегулирование убытка
Сумма выплаты
Дата начисления суммы страховой выплаты
Сумма возмещения по регрессному требованию
Всего
В том числе премия государства
18
19
20
21
22
23
продолжение таблицы:
Дата начисления возмещения по регрессному требованию
Сумма возмещения, переданного перестраховщику по регрессу
Дата начисления возмещения перестраховщику по регрессу
Наименование перестраховщика
24
25
26
27
продолжение таблицы:
Номер договора перестрахования
Вид перестрахования (факультативное и(или) облигаторное), форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорциональное)
Доля перестраховщика в выплате
Дата начисления доли перестраховщика в выплате
28
29
30
31
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по статистике страховых выплат".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по статистике
страховых выплат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по статистике страховых выплат"
(индекс – 25 – SSV – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтандыру төлемдерінің статистикасы бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысандағы ақпарат "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – ЖОМС Заңы) 23-бабына сәйкес жасалған сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап және өзге де сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті күннің алдындағы кемінде 3 (үш) жыл ішінде жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері бойынша көрсетіледі.
5. Әрбір сақтандыру төлемі бойынша ақпарат жеке жолда көрсетіледі.
6. 2-бағандағы сақтандыру сыныбының атауы Заңның 6-бабында көзделген атауға және сақтандырудың жекелеген түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес толық көрсетілді.
7. Егер сақтандыру шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымдарында қайта сақтандырылатын болса, әрбір қайта сақтандыру шарты бойынша ақпарат жеке жолда көрсетіледі, бұл ретте 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 және 11-бағандарда көрсетілген сақтандыру шарты бойынша ақпарат әрбір жолда көрсетілуі тиіс.
8. ЖОМС Заңының 19 және 23-баптарына сәйкес жасалған аннуитет шарттары бойынша пайда алушының еңбекке қабiлеттiлiгінен айырылу дәрежесiн ұзартуға (қайта куәландыруға), денсаулығының нашарлауына байланысты жүзеге асырылған төлемдер бойынша 16-бағанындағы ақпарат қызметкер қайтыс болған немесе оған кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі белгіленген кезде жазатайым жағдай туралы актіде көрсетілген жазатайым оқиға күніне сәйкес немесе кәсіптік ауруының анықталуы салдарынан қызметкерге кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі белгіленген кезде, кәсіптік патология саласында мамандандырылған медициналық, сараптамалық көмек көрсетуді жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымының қорытынды берген күні жазатайым оқиға күніне сәйкес көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по статистике страховых выплат" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Информация в Форме указывается по страховым выплатам, осуществленным по договорам страхования (перестрахования), заключенным в соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан "Об обязательном страховании работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" (далее – Закон ОСНС) начиная с 1 января 2008 года и по иным договорам страхования (перестрахования) не менее чем за 3 (три) года, предшествующие отчетной дате.
5. Информация по каждой страховой выплате указывается отдельной строкой.
6. Название класса страхования в графе 2 указывается полностью в соответствии с названием, предусмотренным статьей 6 Закона и законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования.
7. Если договор страхования перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому договору перестрахования указывается отдельной строкой, при этом информация по договору страхования, указанная в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 и 11, подлежит отражению в каждой строке.
8. По выплатам, осуществленным в связи с продлением (переосвидетельствованием) степени утраты трудоспособности, ухудшением здоровья выгодоприобретателя по договорам аннуитета, заключенным в соответствии со статьями 19 и 23 Закона ОСНС, информация в графе 16 указывается согласно дате несчастного случая, указанного в акте о несчастном случае, при смерти или установлении работнику степени утраты профессиональной трудоспособности в результате трудового увечья или согласно дате заключения организации здравоохранения, осуществляющей оказание специализированной медицинской, экспертной помощи в области профессиональной патологии, при установлении работнику степени утраты профессиональной трудоспособности в результате выявления профессионального заболевания.

9. Нысанның 9 және 18-бағандарындағы ақпарат еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде қызметкерді жазатайым жағдайлардан міндетті сақтандыру сыныбы бойынша толтырылады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
26-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 26 – DDSZH – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру сыныбы
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Қайта сақтанушы
Сақтандырылушылар саны
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шартының (полисінің) нөмірі
Сақтандырылушының туған күні
Сақтандырылушының жынысы
Сақтандыру шартын және (немесе) қосымша келісімді жасау күні
Сақтандыру шартының және (немесе) қосымша келісімнің қолданылуы басталған күн
Сақтандыру шартының және (немесе) қосымша келісімнің қолданылуы аяқталған күн
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғауы басталған күн
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғауы аяқталған күн
Сақтандыру шарты бойынша қосымша келісімнің болуы (иә, жоқ)
Сақтандыру сомасының мөлшері
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сыйлықақысының мөлшері
Сақтандыру сыйлықақысының кезеңділігі
Сақтандыру жарналарын төлеуді бастау күні
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Сақтандыру жарналарын төлеу аяқталған күн
Сақтандыру сомасының мөлшері
Сақтандыру төлемдерінің кезеңділігі
Сақтандыру төлемдері басталған күн
Сақтандыру төлемдері аяқталған күн
Резервтік базис кірістілігінің мөлшерлемесі пайызбен
Резервтік базистің сақтандыру сыйлықақысынан шығыс мөлшері, пайызбен
Резервтік базистің сақтандыру төлемінен шығыс мөлшері, пайызбен
21
22
23
24
25
26
27
28
кестенің жалғасы:
Делдалдың атауы (тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссиялық сыйақы мөлшері
Мемлекет сыйлықақысы
Орын алмаған шығын резерві
Қайта сақтандыру шартының (қайта сақтандыру полисінің) нөмірі
Қазақстан Республикасының резидент-қайта сақтандырушысының сақтандыру сомасы
Қазақстан Республикасының бейрезидент- қайта сақтандырушысының сақтандыру сомасы
29
30
31
32
33
34
35
кестенің жалғасы:
Қазақстан Республикасының резидентіне шарт бойынша қайта сақтандыру сыйлықақысы
Қазақстан Республикасының бейрезидентіне шарт бойынша қайта сақтандыру сыйлықақысы
Қайта сақтандыру шарты жасалған күн
Қайта сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
Қайта сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
36
37
38
39
40
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғауы басталған күн
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғауы аяқталған күн
Қайта сақтандыру түрі (факультативті және (немесе) облигаторлы), қайта сақтандыру нысаны (үйлесімді және (немесе) үйлесімді емес)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының рейтингтік бағасы
41
42
43
44
45
кестенің жалғасы:
Рейтингтік агенттік
Қайта сақтандырушыдан комиссия мөлшері
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыру брокерінің комиссиялық сыйақысы
Қайта сақтандырушының орын алмаған шығыны резерві
пайызбен
сомасы
брокердің атауы
46
47
48
49
50
51
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Өмірді сақтандыру" саласы
бойынша қолданыстағы
сақтандыру (қайта сақтандыру)
шарттары бойынша есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп" (индексі – 26 – DDSZH – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

9. Информация в графах 9 и 18 заполняется по классу обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей.
Приложение 26
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "страхование жизни"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 26 – DDSZH – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Класс страхования
Вид страхования
Страхователь
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) страхователя
Перестрахователь
Количество застрахованных
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Номер договора (полиса) страхования
Дата рождения застрахованного
Пол застрахованного
Дата заключения договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата начала действия договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата окончания действия договора страхования и (или) дополнительного соглашения
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Дата начала действия страховой защиты по договору страхования
Дата окончания действия страховой защиты по договору страхования
Наличие дополнительного соглашения по договору страхования (да, нет)
Размер страховой суммы
Размер страховой премии по договору страхования
Периодичность страховой премии
Дата начала оплаты страховых взносов
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Дата окончания оплаты страховых взносов
Размер страховой выплаты
Периодичность страховых выплат
Дата начала страховых выплат
Дата окончания страховых выплат
Ставка доходности резервного базиса, в процентах
Размер расходов от страховой премии резервного базиса, в процентах
Размер расходов от страховой выплаты резервного базиса, в процентах
21
22
23
24
25
26
27
28
продолжение таблицы:
Наименование посредника (фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Размер комиссионного вознаграждения
Премия государства
Резерв непроизошедших убытков
Номер договора перестрахования (полиса перестрахования)
Страховая сумма перестраховщика- резидента Республики Казахстан
Страховая сумма перестраховщика-нерезидента Республики Казахстан
29
30
31
32
33
34
35
продолжение таблицы:
Перестраховочная премия резиденту Республики Казахстан по договору
Перестраховочная премия нерезиденту Республики Казахстан по договору
Дата заключения договора перестрахования
Дата начала действия договора перестрахования
Дата окончания действия договора перестрахования
36
37
38
39
40
продолжение таблицы:
Дата начала действия страховой защиты по договору перестрахования
Дата окончания действия страховой защиты по договору перестрахования
Вид перестрахования (факультативное и (или) облигаторное), форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорциональное)
Наименование перестраховщика
Рейтинговая оценка перестраховщика
41
42
43
44
45
продолжение таблицы:
Рейтинговое агентство
Размер комиссии от перестраховщика
Комиссионное вознаграждение страхового брокера по договору перестрахования
Резерв непроизошедших убытков перестраховщика
в процентах
сумма
наименование брокера
46
47
48
49
50
51
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "страхование жизни".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по действующим
договорам страхования
(перестрахования) по отрасли
"страхование жизни"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "страхование жизни""
(индекс – 26 – DDSZH – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда қолданыстағы сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары және оларға жасалған барлық қосымша келісімдер көрсетіледі, бірнеше қосымша келісім болған жағдайда әрбір қосымша келісім бойынша ақпарат жеке жолда беріледі.
5. Егер өмірді сақтандыру шарты бойынша сақтандырылушылар саны бір цифрынан асатын болса, әрбір сақтандырылушы бойынша мәндер жеке көрсетіледі.
6. 2-бағанда сақтандыру сыныбының атауы Заңның 6-бабында көзделген атауына және міндетті сақтандыру түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес толық көрсетіледі.
7. Егер сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымдарында қайта сақтандырылатын болса, ақпарат әрбір қайта сақтандыру шарты бойынша жеке жолда көрсетіледі, бұл ретте 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 және 15-бағандарда көрсетілген сақтандыру шарты бойынша ақпарат әрбір жолда көрсетілуі тиіс.
8. 32-бағанда есепті күнге мемлекеттік білім беру жинақтау жүйесі шеңберінде өмірді сақтандыру шарты бойынша мемлекет сыйлықақысының сомасы көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
27-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: қолданыстағы зейнетақы аннуитеті және аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері шарттары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 27 – DDPA – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушының жеке сәйкестендіру нөмірі
Сақтандырылушылар саны
Шарттың (сақтандыру полисінің) нөмірі
Сақтандырылушының туған күні
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Сақтандырылушының жынысы
Сақтандыру шарты жасалған күн
Сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
Сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру қорғауы басталған күн
Сақтандыру қорғауы аяқталған күн
Сақтандыру шарты бойынша қосымша келісімнің болуы (иә, жоқ)
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сыйлықақысының мөлшері, теңгемен
Аннуитет шарты бойынша біржолғы төлемнің мөлшері
Есепті күнге аннуитеттік төлемнің мөлшері, теңгемен
Сақтандыру төлемдерінің кезеңділігі
Кепілдік кезеңі
Делдалдың атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Комиссиялық сыйақы мөлшері теңгемен
Резервтік базистің сақтандыру сыйлықақысынан шығыс мөлшері, пайызбен
Резервтік базистің сақтандыру төлемінен шығыс мөлшері, пайызбен
Резервтік базис кірістілігінің мөлшерлемесі пайызбен
Резервтік базистің индекстеу мөлшерлемесі пайызбен
ОАШР
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шартының (қайта сақтандыру полисінің) нөмірі
Қазақстан Республикасының резидент-қайта сақтандырушысының жауапкершілігі, теңгемен
Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандырушысының жауапкершілігі, теңгемен
Шарт бойынша Қазақстан Республикасының резидентіне қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
Шарт бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидентіне қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шартының (қайта сақтандыру полисінің) нөмірі
Қазақстан Республикасының резидент-қайта сақтандырушысының жауапкершілігі, теңгемен
Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандырушысының жауапкершілігі, теңгемен
Шарт бойынша Қазақстан Республикасының резидентіне қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
Шарт бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидентіне қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
32
33
34
35
36
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру түрі (факультативті және (немесе) облигаторлы), Қайта сақтандыру нысаны (пропорционалды және (немесе) пропорционалды емес)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының рейтингтік бағасы
Рейтингтік агенттік
Қайта сақтандырушыдан алынатын комиссия мөлшері
37
38
39
40
41
кестенің жалғасы:
Сақтандыру брокерінің қайта сақтандыру шарты бойынша комиссиялық сыйақысы
Қайта сақтандырушының ОАШР
пайызбен
Сомасы теңгемен
брокердің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
42
43
44
45
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "қолданыстағы зейнетақы аннуитеті және аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қолданыстағы зейнетақы
аннуитеті және аннуитеттік
сақтандырудың өзге де түрлері
шарттары бойынша есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Қолданыстағы зейнетақы аннуитеті және аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері шарттары бойынша есеп" (индексі – 27 – DDPA – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по действующим договорам страхования (перестрахования) по отрасли "страхование жизни"" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются действующие договоры страхования (перестрахования) и все заключенные дополнительные соглашения к ним, при наличии нескольких дополнительных соглашений, информация по каждому дополнительному соглашению предоставляется в отдельной строке.
5. Если по договору страхования жизни количество застрахованных превышает цифру один, указываются значения по каждому застрахованному отдельно.
6. Название класса страхования в графе 2 указывается полностью в соответствии с названием, предусмотренным статьей 6 Закона и законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования.
7. Если договор страхования (перестрахования) перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому договору перестрахования указывается отдельной строкой, при этом информация по договору страхования, указанная в графах 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 и 15, подлежит отражению в каждой строке.
8. В графе 32 указывается сумма премии государства по договору страхования жизни в рамках государственной образовательной накопительной системы на отчетную дату.
Приложение 27
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по действующим договорам пенсионного аннуитета и иных видов аннуитетного страхования
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 27 – DDPA – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Вид страхования
Страхователь
Индивидуальный идентификационный номер страхователя
Количество застрахованных
Номер договора (полиса страхования)
Дата рождения застрахованного
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Пол застрахованного
Дата заключения договора страхования
Дата начала действия договора страхования
Дата окончания действия договора страхования
Дата начала действия страховой защиты
Дата окончания действия страховой защиты
Наличие дополнительного соглашения по договору страхования (да, нет)
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Размер страховой премии по договору страхования, в тенге
Размер единовременной выплаты по договору аннуитета
Размер аннуитетной выплаты на дату отчета, в тенге
Периодичность страховых выплат
Гарантированный период
Наименование посредника (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Размер комиссионного вознаграждения, в тенге
Размер расходов от страховой премии резервного базиса, в процентах
Размер расходов от страховой выплаты резервного базиса, в процентах
Ставка доходности резервного базиса, в процентах
Ставка индексации резервного базиса, в процентах
РНУ
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы:
Номер договора перестрахования (полиса перестрахования)
Ответственность перестраховщика-резидента Республики Казахстан, в тенге
Ответственность перестраховщика-нерезидента Республики Казахстан, в тенге
Перестраховочная премия резиденту Республики Казахстан по договору, в тенге
Перестраховочная премия нерезиденту Республики Казахстан по договору, в тенге
27
28
29
30
31
продолжение таблицы:
Дата заключения договора перестрахования
Дата начала действия договора перестрахования
Дата окончания действия договора перестрахования
Дата начала действия страховой защиты по договору перестрахования
Дата окончания действия страховой защиты по договору перестрахования
32
33
34
35
36
продолжение таблицы:
Вид перестрахования (факультативное и (или) облигаторное), Форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорционально)
Наименование перестраховщика
Рейтинговая оценка перестраховщика
Рейтинговое агентство
Размер комиссии от перестраховщика
37
38
39
40
41
продолжение таблицы:
Комиссионное вознаграждение страхового брокера по договору перестрахования
РНУ перестраховщика
в процентах
Сумма, в тенге
наименование брокера (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
42
43
44
45
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по действующим договорам пенсионного аннуитета и иных видов аннуитетного страхования".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по действующим
договорам пенсионного
аннуитета и иных видов
аннуитетного страхования"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по действующим договорам пенсионного аннуитета и иных видов аннуитетного страхования"
(индекс – 27 – DDPA – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қолданыстағы зейнетақы аннуитеті және аннуитеттік сақтандырудың өзге де түрлері шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартына қосымша келісім болған жағдайда Нысанда қосымша келісімнің талаптарына сәйкес түзету енгізілген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. Егер аннуитет шарттары бойынша аннуитенттер саны бір цифрынан асатын болса, әрбір сақтандырылушы бойынша мәндер жеке көрсетіледі.
6. Егер сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымдарында қайта сақтандырылатын болса, әрбір қайта сақтандыру шарты бойынша ақпарат жеке жолда көрсетіледі.
7. 2-бағанда қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жүзеге асырылатын аннуитеттік сақтандыруды қоспағанда, аннуитеттік сақтандыру сыныбы бойынша сақтандыру түрі көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
28-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалған қолданыстағы аннуитет шарттары бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 28 – OSNS – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Қайта сақтанушы
Сақтандырылушылар саны
Шарттың (сақтандыру полисінің) нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы:
Аннуитент (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Аннуитенттің жеке сәйкестендіру нөмірі
Аннуитенттің туған күні
Аннуитенттің жынысы
Сақтандыру жағдайы күні
Шарт жасалған күн
Сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру төлемдері басталған күн
Сақтандыру төлемдері аяқталған күн
Сақтандыру шарты бойынша қосымша келісімнің болуы (иә, жоқ)
Аннуитет бойынша сыйлықақы теңгемен
Есеп беру күніне аннуитеттік төлемнің мөлшері теңгемен
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Аннуитеттік төлем басталған күнгі аннуитеттік төлемнің мөлшері, теңгемен
Аннуитеттік төлемдердің кезеңділігі
Резервтік базистің сақтандыру сыйлықақысынан шығыс мөлшері, пайызбен
Резервтік базистің сақтандыру төлемінен шығыс мөлшері, пайызбен
Резервтік базистің кірістілік мөлшерлемесі, пайызбен
Резервтік базистің индекстеу мөлшерлемесі, пайызбен
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы:
Еңбекке қабілеттіліктен айырылу дәрежесі, пайызбен
Мүгедектік дәрежесі
Делдалдың атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Комиссиялық сыйақы мөлшері, теңгемен
ОАШР
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шартының (қайта сақтандыру полисінің) нөмірі
Қайта сақтандыру түрі (факультативтік және (немесе) облигаторлы) Қайта сақтандыру нысаны (пропорционалды және (немесе) пропорционалды емес)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының аннуитет бойынша сыйлықақыдағы үлесі, теңге
32
33
34
35
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалған қолданыстағы аннуитет шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қызметкер еңбек (қызметтік)
міндеттерін атқарған кезде оны
жазатайым оқиғалардан міндетті
сақтандыру шеңберінде
жасалған қолданыстағы
аннуитет шарттары бойынша
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалған қолданыстағы аннуитет шарттары бойынша есеп" (индексі – 28 – OSNS – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по действующим договорам пенсионного аннуитета и иных видов аннуитетного страхования" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В случае наличия дополнительного соглашения к договору страхования (перестрахования) в Форме указывается информация по договору страхования (перестрахования), откорректированная в соответствии с условиями дополнительного соглашения.
5. Если по договорам аннуитета количество аннуитентов превышает цифру один, указываются значения по каждому застрахованному отдельно.
6. Если договор страхования (перестрахования) перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому договору перестрахования указывается отдельной строкой.
7. В графе 2 указывается вид страхования по классу аннуитетного страхования, за исключением аннуитетного страхования, осуществляемого в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей.
Приложение 28
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет по действующим договорам аннуитета, заключенным в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 28 – OSNS – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Вид страхования
Страхователь
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) Индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) страхователя
Перестрахователь
Количество застрахованных
Номер договора (полиса страхования)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы:
Аннуитент (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер аннуитента
Дата рождения аннуитента
Пол аннуитента
Дата страхового случая
Дата заключения договора
Дата начала действия договора страхования
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы:
Дата окончания действия договора страхования
Дата начала страховых выплат
Дата окончания страховых выплат
Наличие дополнительного соглашения по договору страхования (да, нет)
Премия по аннуитету, в тенге
Размер аннуитетной выплаты на дату отчета, в тенге
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Размер аннуитетной выплаты на дату начала аннуитетной выплаты, в тенге
Периодичность аннуитетных выплат
Размер расходов от страховой премии резервного базиса, в процентах
Размер расходов от страховой выплаты резервного базиса, в процентах
Ставка доходности резервного базиса, в процентах
Ставка индексации резервного базиса, в процентах
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы:
Степень утраты трудоспособности, в процентах
Степень инвалидности
Наименование посредника (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Размер комиссионного вознаграждения, в тенге
РНУ
27
28
29
30
31
продолжение таблицы:
Номер договора перестрахования (полиса перестрахования)
Вид перестрахования (факультативное и (или) облигаторное), Форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорциональное)
Наименование перестраховщика
Доля перестраховщика в премии по аннуитету, тенге
32
33
34
35
Наименование _________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по действующим договорам аннуитета, заключенным в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по действующим
договорам аннуитета,
заключенным в рамках
обязательного страхования
работника от несчастных
случаев при исполнении им
трудовых (служебных) обязанностей"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по действующим договорам аннуитета, заключенным в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей"
(индекс – 28 – OSNS – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалған қолданыстағы аннуитет шарттары бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Сақтандыру (қайта сақтандыру) шартына қосымша келісім болған жағдайда Нысанда қосымша келісімнің талаптарына сәйкес түзету енгізілген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарты бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. Егер аннуитет шарттары бойынша аннуитенттер саны бір цифрынан асатын болса, әрбір сақтандырылушы бойынша мәндер жеке көрсетіледі.
6. 2-бағанда сақтандыру түрі көрсетіледі: қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалатын аннуитеттік сақтандыру немесе қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру шеңберінде жасалатын зейнетақы алдындағы аннуитеттік сақтандыру.
7. 19-бағанда ағымдағы жылға арналған индекстеу ескеріле отырып, аннуитет шартында есептелген мерзімді аннуитеттік төлемнің мөлшері көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
29-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: соңғы 12 (он екі) айда күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 29 – DSP12 – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру сыныбы
Сақтандыру түрі
Сақтанушы
Сақтанушының резиденттік мәртебесі
Сақтанушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Байланыстылық белгісі
Қайта сақтанушы
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Пайда алушы
Пайда алушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі (заңды тұлғалар үшін) және (немесе) жеке сәйкестендіру нөмірі (жеке тұлғалар үшін)
Шарттың (сақтандыру полисінің) және (немесе) қосымша келісімнің нөмірі
Сақтандыру шарты және (немесе) қосымша келісім жасалған күн
Сақтандыру шартының және (немесе) қосымша келісімнің қолданылуы басталған күн
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы:
Сақтандыру шартының және (немесе) қосымша келісімнің қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру қорғауының қолданылуы басталған күн
Сақтандыру қорғауының қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасының мөлшері, теңгемен
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сыйлықақысының мөлшері, теңгемен
Сақтандыру брокерінің, агентінің атауы (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Комиссиялық сыйақы мөлшері, теңгемен
14
15
16
17
18
19
20
кестенің жалғасы:
Бұзу күні
Қайта сақтандыру шартының нөмірі
Қазақстан Республикасының резидент-қайта сақтандырушысының сақтандыру сомасы, теңгемен
Қазақстан Республикасының бейрезидент-қайта сақтандырушысының сақтандыру сомасы, теңгемен
Қайта сақтандыру шарты бойынша Қазақстан Республикасының резидентіне қайта сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
Қайта сақтандыру шарты бойынша Қазақстан Республикасының бейрезидентіне сақтандыру сыйлықақысы, теңгемен
21
22
23
24
25
26
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандыру шартын жасау күні
Қайта сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
Қайта сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Қайта сақтандыру шарты бойынша сақтандыру қорғауының қолданылуы басталған күн
Қайта сақтандыру түрі (факультативті және (немесе) облигаторлық), Қайта сақтандыру нысаны (пропорционалды және (немесе) пропорционалды емес)
27
28
29
30
31
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының рейтингтік бағасы
Рейтингтік агенттік
Қайта сақтандыру шартын бұзу күні
32
33
34
35
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушыдан комиссия мөлшері, теңгемен
Сақтандыру брокерінің қайта сақтандыру шарты бойынша комиссиялық сыйақысы
пайызбен
Сомасы, теңгемен
Брокердің атауы
36
37
38
39
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Соңғы 12 (он екі) айда күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Соңғы 12 (он екі) айда күшіне
енген сақтандыру (қайта
сақтандыру) шарттары туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Соңғы 12 (он екі) айда күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" (индексі – 29 – DSP12 – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по действующим договорам аннуитета, заключенным в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В случае наличия дополнительного соглашения к договору страхования (перестрахования) в Форме указывается информация по договору страхования (перестрахования), откорректированная в соответствии с условиями дополнительного соглашения.
5. Если по договорам аннуитета количество аннуитентов превышает цифру один, указываются значения по каждому застрахованному отдельно.
6. В графе 2 указывается вид страхования: аннуитетное страхование, осуществляемое в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей или предпенсионное аннуитетное страхование, осуществляемое в рамках обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей.
7. В графе 19 указывается размер периодичной аннуитетной выплаты, рассчитанной договором аннуитета с учетом индексации на текущий год.
Приложение 29
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о договорах страхования (перестрахования), вступивших в силу за последние 12 (двенадцать) месяцев
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 29 – DSP12 – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Класс страхования
Вид страхования
Страхователь
Статус резидентства страхователя
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) страхователя
Признак связанности
Перестрахователь
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Выгодоприобретатель
Бизнес-идентификационный номер (для юридических лиц) и (или) индивидуальный идентификационный номер (для физических лиц) выгодоприобретателя
Номер договора (полиса страхования) и (или) дополнительного соглашения
Дата заключения договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата начала действия договора страхования и (или) дополнительного соглашения
9
10
11
12
13
продолжение таблицы:
Дата окончания действия договора страхования и (или) дополнительного соглашения
Дата начала действия страховой защиты
Дата окончания действия страховой защиты
Размер страховой суммы по договору страхования, в тенге
Размер страховой премии по договору страхования, в тенге
Наименование страхового брокера, агента (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Размер комиссионного вознаграждения, в тенге
14
15
16
17
18
19
20
продолжение таблицы:
Дата расторжения
Номер договора перестрахования
Страховая сумма перестраховщика - резидента Республики Казахстан, в тенге
Страховая сумма перестраховщика - нерезидента Республики Казахстан, в тенге
Перестраховочная премия резиденту Республики Казахстан по договору перестрахования, в тенге
Перестраховочная премия нерезиденту Республики Казахстан по договору перестрахования, в тенге
21
22
23
24
25
26
продолжение таблицы:
Дата заключения договора перестрахования
Дата начала действия договора перестрахования
Дата окончания действия договора перестрахования
Дата начала действия страховой защиты по договору перестрахования
Вид перестрахования (факультативное и (или) облигаторное), Форма перестрахования (пропорциональное и (или) непропорциональное)
27
28
29
30
31
продолжение таблицы:
Наименование перестраховщика
Рейтинговая оценка перестраховщика
Рейтинговое агентство
Дата расторжения договора перестрахования
32
33
34
35
продолжение таблицы:
Размер комиссии от перестраховщика, в тенге
Комиссионное вознаграждение страхового брокера по договору перестрахования
в процентах
Сумма, в тенге
Наименование брокера
36
37
38
39
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о договорах страхования (перестрахования), вступивших в силу за последние 12 (двенадцать) месяцев".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о договорах
страхования (перестрахования),
вступивших в силу за последние
12 (двенадцать) месяцев"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о договорах страхования (перестрахования), вступивших в силу за последние 12 (двенадцать) месяцев"
(индекс – 29 – DSP12 – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Соңғы 12 (он екі) айда күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда есепті күннің алдындағы соңғы 12 (он екі) айда күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары және барлық қосымша келісімдер бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. 2-бағанда сақтандыру сыныбының атауы Заңның 6-бабында және сақтандырудың міндетті түрлерін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген атауына сәйкес толық көрсетіледі.
6. 3-бағанда сақтандыру ұйымы әзірлейтін сақтандыру өнімінің атауы көрсетіледі.
7. Негізгі сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша ақпарат қосымша келісімдерге енгізілген түзетулер ескерілмей көрсетіледі.
8. Бірнеше қосымша келісім болған кезде әрбір қосымша келісім бойынша ақпарат жеке жолда беріледі.
9. Егер сақтандыру шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымдарында қайта сақтандырылатын болса, әрбір қайта сақтандыру шарты бойынша ақпарат жеке жолда көрсетіледі, бұл ретте 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11 және 12-бағандарында көрсетілген сақтандыру шарты бойынша ақпарат әрбір жолда көрсетілуі тиіс.
10. 7-бағанда Заңның 15-1-бабының 2-1-тармағына сәйкес айқындалатын байланыс белгісі көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
30-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: болжамды төлемдер құны бойынша есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 30 – SPV – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(теңгемен)
Сақтандыру сыныбы
Сақтанушы
Сақтанушының бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Қайта сақтанушы
Пайда алушы
Пайда алушының жеке сәйкестендіру нөмірі
Сақтандырылушының туған күні
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы:
Сақтандырылушының жынысы
Сақтандыру шартының нөмірі
Сақтандыру шартын жасау күні
Сақтандыру шартының қолданылуы басталған күн
Сақтандыру шартының қолданылуы аяқталған күн
Сақтандыру жағдайы күні
Сақтандыру жағдайы (еңбек жарақаты және (немесе) кәсіптік сырқат
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
Бастапқы белгіленген кәсіптік еңбекке қабілеттіліктен айырылу дәрежесі, пайызбен
Есеп айырысу күніне кәсіптік еңбекке қабілеттіліктен айырылу дәрежесі, пайызбен
Есеп беру күніне мерзімін ұзарту саны
Аннуитеттік төлемдердің болжамды басталу күні
Аннуитеттік төлемдердің болжамды аяқталу күні
Аннуитеттік төлемдердің кезеңділігі
16
17
18
19
20
21
кестенің жалғасы:
Жазатайым оқиға орын алған күніне орташа айлық жалақы (табыс) мөлшері, теңгемен
Тиімді жылдық мөлшерлеме, пайызбен
Индекстеу мөлшерлемесі, пайызбен
Сақтандыру сыйлықақысынан шығыс мөлшері, пайызбен
Сақтандыру төлемдерінен шығыс мөлшері, пайызбен
Аннуитеттік төлемнің есепті күнгі күтілетін мөлшері, теңгемен
22
23
24
25
26
27
кестенің жалғасы:
Аннуитет шартының соңғы мерзімін ұзарту күніне әлеуметтік төлем мөлшері, теңгемен
Өрескел абайсыздық кезіндегі жұмыс беруші кінәсінің дәрежесі
Орын алған, бірақ толық мәлімделмеген шығын резерві (ОТМШР), теңгемен
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандыру шартының нөмірі
Қайта сақтандырушының ОТМШР-дағы үлесі, теңгемен
28
29
30
31
32
33
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Болжамды төлемдер құны бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Болжамды төлемдер құны
бойынша есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына қосымша
"Болжамды төлемдер құны бойынша есеп" (индексі – 30 – SPV – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о договорах страхования (перестрахования), вступивших в силу за последние 12 (двенадцать) месяцев" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается информация по договорам страхования (перестрахования) и всем дополнительным соглашениям, вступившим в силу за последние 12 (двенадцать) месяцев, предшествующих на отчетную дату.
5. Название класса страхования в графе 2 указывается полностью в соответствии с названием, предусмотренным статьей 6 Закона и законодательными актами Республики Казахстан, регулирующими обязательные виды страхования.
6. В графе 3 указывается наименование страхового продукта, разрабатываемого страховой организацией.
7. Информация по основным договорам страхования (перестрахования) указывается без учета корректировок дополнительных соглашений.
8. При наличии нескольких дополнительных соглашений, информация по каждому дополнительному соглашению предоставляется в отдельной строке.
9. Если договор страхования перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому договору перестрахования указывается отдельной строкой, при этом информация по договору страхования, указанная в графах 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 11 и 12, подлежит отражению в каждой строке.
10. В графе 7 указывается признак связанности, который определяется в соответствии с пунктом 2-1 статьи 15-1 Закона.
Приложение 30
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет по стоимости прогнозируемых выплат
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 30 – SPV – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тенге)
Класс страхования
Страхователь
Бизнес-идентификационный номер страхователя
Перестрахователь
Выгодоприобретатель
Индивидуальный идентификационный номер выгодоприобретателя
Дата рождения застрахованного
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы:
Пол застрахованного
Номер договора страхования
Дата заключения договора страхования
Дата начало договора страхования
Дата окончания договора страхования
Дата страхового случая
Страховой случай (трудовое увечье и (или) профессиональное заболевание)
9
10
11
12
13
14
15
продолжение таблицы:
Степень утраты профессиональной трудоспособности, установленная первоначально, в процентах
Степень утраты профессиональной трудоспособности на дату расчета, в процентах
Количество пролонгаций на дату отчета
Прогнозная дата начала аннуитетных выплат
Прогнозная дата окончания аннуитетных выплат
Периодичность аннуитетных выплат
16
17
18
19
20
21
продолжение таблицы:
Размер среднего месячного заработка (дохода) на дату несчастного случая, в тенге
Эффективная годовая ставка, в процентах
Ставка индексации, в процентах
Размер расходов от страховой премии, в процентах
Размер расходов от страховой выплаты, в процентах
Ожидаемый размер аннуитетной выплаты на дату отчета, в тенге
22
23
24
25
26
27
продолжение таблицы:
Размер социальной выплаты на дату последней пролонгации договора аннуитета, в тенге
Степень вины работодателя при грубой неосторожности
Резерв произошедших, но не полностью заявленных убытков (РПНЗУ), в тенге
Наименование перестраховщика
Номер договора перестрахования
Доля перестраховщика в РПНЗУ, в тенге
28
29
30
31
32
33
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет по стоимости прогнозируемых выплат".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет по стоимости
прогнозируемых выплат"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет по стоимости прогнозируемых выплат"
(индекс – 30 – SPV – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Болжамды төлемдер құны бойынша есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "Өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметті жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптардың (бұдан әрі – Талаптар) 14-тармағына сәйкес актуарий есептеген қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан міндетті сақтандыру сыныбы бойынша және Талаптардың 16-тармағына сәйкес актуарий есептеген жазатайым оқиға нәтижесінде өміріне және денсаулығына зиян келтірілген қызметкердің мүліктік мүддесі сақтандыру объектісі болып табылатын ерікті сақтандыру шарттары бойынша пайда алушының кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесінің қайта ұзартылуына (қайта куәландырылуына) байланысты болжамды төлемдер құнының сомасы бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. 5-баған сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы қайта сақтандырушы ретінде әрекет еткен жағдайда ғана толтырылуы тиіс.
6. 29-бағанда егер жәбірленушінің өзінің өрескел абайсыздығы зиянның орын алуына немесе ұлғаюына себеп болса, жұмыс беруші кінәсінің дәрежесі көрсетіледі.
7. Егер сақтандыру шарты бірнеше қайта сақтандыру ұйымдарында қайта сақтандырылатын болса, әрбір қайта сақтандырушы бойынша ақпарат 31, 32 және 33-бағандарда жеке жолда көрсетіледі, бұл ретте 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 және 13-бағандарда көрсетілген ақпарат әрбір жолда көрсетілуі тиіс.
8. 14-бағандағы ақпарат қызметкер еңбекте мертігу нәтижесінде қайтыс болған немесе оған кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі белгіленген кезде жазатайым оқиға туралы актіде көрсетілген жазатайым оқиға күніне сәйкес немесе қызметкерге кәсіптік ауруды анықтау нәтижесінде кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу дәрежесі белгіленген кезде кәсіптік патология саласында мамандандырылған медициналық, сараптамалық көмек көрсететін денсаулық сақтау ұйымы қорытындысының күніне сәйкес көрсетіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет по стоимости прогнозируемых выплат" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается информация по суммам стоимости прогнозируемых выплат, связанных с повторным продлением (переосвидетельствованием) степени утраты профессиональной трудоспособности выгодоприобретателя по классу обязательного страхования работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, рассчитанным актуарием в соответствии с пунктом 14 Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290) (далее – Требования) и по договорам добровольного страхования, объектом страхования которых является имущественный интерес работника, жизни и здоровью которого причинен вред в результате несчастного случая, рассчитанным актуарием в соответствии с пунктом 16 Требований.
5. Графа 5 подлежит заполнению исключительно в случае если страховая (перестраховочная) организация выступает в качестве перестраховщика.
6. В графе 29 указывается степень вины работодателя, если грубая неосторожность самого потерпевшего содействовала возникновению или увеличению вреда.
7. Если договор страхования перестраховывается в нескольких перестраховочных организациях, информация по каждому перестраховщику указывается в графах 31, 32 и 33 отдельной строкой, при этом информация, указанная в графах 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 и 13, подлежит отражению в каждой строке.
8. Информация в графе 14 указывается согласно дате несчастного случая, указанного в акте о несчастном случае, при смерти или установлении работнику степени утраты профессиональной трудоспособности в результате трудового увечья или согласно дате заключения организации здравоохранения, осуществляющей оказание специализированной медицинской, экспертной помощи в области профессиональной патологии, при установлении работнику степени утраты профессиональной трудоспособности в результате выявления профессионального заболевания.

9. 18-бағанда есепті күнге кәсіптік еңбекке қабілеттілігінен айырылу мерзімін ұзарту саны көрсетіледі (ондай ақпарат болған жағдайда).
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
31-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзетпей тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 31 – RPNUB – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
_________________________ бойынша есепті күнге шығын кестесі
сақтандыру сыныбы
Шығын кестесі _________________________ шығын негізінде құрылды
(төленген, келтірілген)
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Кезеңдер бойынша шығын (j)
Кезеңділігі
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
_________________________ жинақталған шығын кестесі сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Жинақталған шығын (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Шығынның даму коэффициенттерінің кестесі g(j) _____________________
Шығынның даму әдісі ________________________________________
(орташа арифметикалық, n-кезеңдер үшін орташа, орташа шама)
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Шығынның даму факторлары (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Шығынның даму коэффициенттері g(j)
g(j)
1
2
n-2
n-1
n
орташа арифметикалық
х
n- кезеңдер үшін орташа
х
орташа шама
х
______________________ бойынша болжамды жинақталған шығын кестесі
сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Болжамды жинақталған шығын
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
2
х
х
x
x
n-1
х
x
n
х
_________________________ бойынша шығын резервінің кестесі сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Шығынның болжамды жинақталуы
Кезеңдер бойынша шығын резерві
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
х
2
х
х
x
x
n-1
х
x
n
х
_________________________ бойынша орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінің кестесі сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Кезеңдер бойынша шығын резерві
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын
1
2
3
1
2
3
n-1
n
Жиыны
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзетпей тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Орын алған, бірақ
мәлімделмеген шығын резервін
инфляцияға түзетпей тізбекті
саты әдісімен есептеу туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзетпей тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп" (индексі – – 31 – RPNUB – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

9. В графе 18 указывается количество пролонгаций утраты профессиональной трудоспособности на дату отчета (при наличии такой информации).
Приложение 31
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы без поправки на инфляцию
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 31 – RPNUB – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица убытков на отчетную дату по _________________________ класс страхования
Таблица убытков сформирована на основе ________________________ убытков (оплаченных, понесенных)
Период наступления страховых случаев (і)
Убытки по периодам (j)
Периодичность
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Таблица накопленных убытков ___________________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Накопленные убытки (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Таблица коэффициентов развития убытков g(j) ____________________________
Метод развития убытков ___________________________________________
(среднее арифметическое, среднее за n- периодов, средняя величина)
Период наступления убытков (і)
Факторы развития убытков (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Коэффициенты развития убытков g(j)
g(j)
1
2
n-2
n-1
n
среднее арифметическое
х
среднее за n- периодов
х
средняя величина
х
Таблица прогнозируемых накопленных убытков по ___________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Прогнозируемое накопление убытков
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
2
х
х
x
x
n-1
х
x
n
х
Таблица резерва убытков по _________________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Прогнозируемое накопление убытков
Резерв убытков по периодам
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
х
2
х
х
x
x
n-1
х
x
n
х
Таблица резерва произошедших, но незаявленных убытков по ___________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Резерв убытков по периодам
Заявленные, но не урегулированные убытки
Произошедшие, но незаявленные убытки
1
2
3
1
2
3
n-1
n
Итого
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы без поправки на инфляцию".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете резерва
произошедших, но незаявленных
убытков методом цепной
лестницы без поправки на инфляцию"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы без поправки на инфляцию"
(индекс – 31 – RPNUB – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзетпей тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві актуарлық әдістермен есептелетін әрбір сақтандыру сыныбы бойынша жеке, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінде қайта сақтандырушының үлесі қалыптасқан жағдайда, сақтандыру сыныбы бойынша нысан қайта сақтандырушының үлесі есепке алынып және қайта сақтандырушының үлесі есепке алынбай, орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін есептеу үшін жеке жасалады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне олардың құрылымына қойылатын талаптардың 11-тармағының 1) тармақшасына сәйкес жүргізілген орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзетпей тізбекті саты әдісімен есептеу нәтижелері толтырылады.
5. Шығын кестесінде есепті күні сақтандыру жағдайларының басталу кезеңдері бойынша топтастырылған төлемдер (төленген шығын) немесе келтірілген шығын көрсетіледі.
6. Жинақталған шығын кестесінде сақтандыру жағдайларының басталу кезеңдері бойынша топтастырылған төлемдердің (төленген шығынның) немесе келтірілген шығынның жиынтықты шамасы көрсетіледі.
7. Болжамды жинақталған шығын кестесінде әрбір кезеңдегі төлемдердің немесе келтірілген шығынның күтілетін шамасы көрсетіледі.
8. Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінің кестесінде:
- "Кезеңдер бойынша шығын резерві" бағанында – тиісті кезеңдердегі шығын резервінің мәні;
- "Мәлiмделген, бірақ реттелмеген шығын" бағанында – тиісті кезеңдердегі мәлімделген шығын сомасы;
- "Орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығын" бағанында – тиісті кезеңдердегі "Кезеңдер бойынша шығын резерві" және "Мәлiмделген, бірақ реттелмеген шығындар" бағандары арасындағы айырма көрсетіледі. Теріс айырма болған жағдайда, "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын" бағанында 0 (нөл) мәні қабылданады.
- егер есеп төлемдерге негізделсе, онда орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві – орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві кестесінің 3-бағанында көрсетілген орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын сомасы, егер есеп келтірілген шығынға негізделсе, онда орын алған, бiрақ мәлiмделмеген шығын резерві – кезеңдер бойынша шығын резервінің сомасы болады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
32-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзету арқылы тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 32 – RPNUS – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
________________________ бойынша есепті күнге шығын кестесі
сақтандыру сыныбы
Шығын кестесі __________________________ шығын негізінде құрылды
(төленген, келтірілген)
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Кезеңдер бойынша шығын (j)
Кезеңділігі
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Әрбір өткен кезеңдегі инфляция бойынша ақпарат кестесі
Кезеңдер
Өткен кезеңдегі инфляция (пайызбен)
1
2
3
n-1
n
______________________ бойынша өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы шығын кестесі сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы кезеңдер бойынша шығын (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
___________________ сақтандыру сыныбы бойынша өткен кезеңдегі инфляцияға түзету арқылы жинақталған шығын кестесі
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Өткен кезеңдегі инфляцияға түзету арқылы жинақталған шығын (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Шығынның даму коэффициенттерінің кестесі g(j) ___________________ ________________
шығындның даму әдісі
(орташа арифметикалық, орташа
n- кезеңдер үшін, орташа шамасы)
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Шығынның даму факторлары (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Шығынның даму коэффициенттері g(j)
g(j)
1
2
n-2
n-1
n
орташа арифметикалық
х
орташа n- кезеңдер үшін
х
орташа шамасы
х
___________________________ бойынша өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы болжамды
сақтандыру сыныбы жинақталған шығын кестесі
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы шығынның болжамды жинақталуы
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
2
х
х
х
х
3
х
х
х
n-1
х
х
n
х
____________________ бойынша өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы шығын резервінің кестесі сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы шығынның болжамды жинақталуы
Кезеңдер бойынша шығын резерві
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
0
2
х
х
х
х
3
х
х
х
n-1
х
х
n
х
Өткен кезеңдердегі инфляцияға түзету арқылы шығын резерві
____________________
бойынша орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінің кестесі
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Кезеңдер бойынша шығын резерві
Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын
Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын
1
2
3
1
2
3
n-1
n
Жиыны
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзету арқылы тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Орын алған, бірақ
мәлімделмеген шығын резервін
инфляцияға түзету арқылы
тізбекті саты әдісімен есептеу
туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзету арқылы тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп" (индексі – 32 – RPNUS – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы без поправки на инфляцию" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан отдельно по каждому классу страхования, по которому расчет резерва произошедших, но незаявленных убытков осуществляется актуарными методами по состоянию на конец отчетного периода. В случае если формируется доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков, Форма по классу страхования составляется отдельно для расчетов резерва произошедших, но незаявленных убытков с учетом доли перестраховщика и без учета доли перестраховщика. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме заполняются результаты расчетов резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы без поправки на инфляцию, произведенных согласно подпункту 1) пункта 11 Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
5. В таблице убытков на отчетную дату отражаются выплаты (оплаченные убытки) или понесенные убытки, сгруппированные по периодам наступления страховых случаев.
6. В таблице накопленных убытков указываются совокупные величины выплат (оплаченных убытков) или понесенных убытков, сгруппированных по периодам наступления страховых случаев.
7. В таблице прогнозируемых накопленных убытков указывается ожидаемая величина выплат или понесенных убытков в каждом периоде.
8. В таблице резерва произошедших, но незаявленных убытков указываются:
в графе "Резерв убытков по периодам" - значения резервов убытков в соответствующих периодах;
в графе "Заявленные, но не урегулированные убытки" - сумма заявленных убытков в соответствующих периодах;
в графе "Произошедшие, но незаявленные убытки" - разница между графами "Резерв убытков по периодам" и "Заявленные, но не урегулированные убытки" в соответствующем периоде. В случае отрицательной разницы в графе "Произошедшие, но незаявленные убытки", принимается значение 0 (ноль);
если расчет основан на выплатах, то резерв произошедших, но незаявленных убытков - это сумма произошедших, но незаявленных убытков, указанных в графе 3 таблицы резерва произошедших, но незаявленных убытков, если расчет основан на понесенных убытках, то резерв произошедших, но незаявленных убытков - это сумма резерва убытков по периодам.
Приложение 32
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы с поправкой на инфляцию
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 32 – RPNUS – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица убытков на отчетную дату по ________________________ класс страхования
Таблица убытков сформирована на основе _____________________ убытков (оплаченных, понесенных)
Период наступления страховых случаев (і)
Убытки по периодам (j)
Периодичность
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Таблица информации по инфляции за каждый прошедший период
Периоды
Инфляция за прошедший период (в процентах)
1
2
3
n-1
n
Таблица убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды по ___________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Убытки по периодам с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Таблица накопленных убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды по __________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Накопленные убытки с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Таблица коэффициентов развития убытков g(j) ___________________________ метод развития убытков (среднее арифметическое, среднее за n- периодов, средняя величина)
Период наступления страховых случаев (і)
Факторы развития убытков (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
2
х
3
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
х
х
х
х
х
Коэффициенты развития убытков g(j)
g(j)
1
2
n-2
n-1
n
среднее арифметическое
х
среднее за n- периодов
х
средняя величина
х
Таблица прогнозируемых накопленных убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды по _____________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Прогнозируемое накопление убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
2
х
х
х
х
3
х
х
х
n-1
х
х
n
х
Таблица резерва убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды по ____________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Прогнозируемое накопление убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды
Резерв убытков по периодам
1
2
n-2
n-1
n
1
х
х
х
х
х
0
2
х
х
х
х
3
х
х
х
n-1
х
х
n
х
Резерв убытков с поправкой на инфляцию за прошедшие периоды
Таблица резерва произошедших, но незаявленных убытков по ____________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Резерв убытков по периодам
Заявленные, но не урегулированные убытки
Произошедшие, но незаявленные убытки
1
2
3
1
2
3
n-1
n
Итого
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы с поправкой на инфляцию".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете резерва
произошедших, но незаявленных
убытков методом цепной
лестницы с поправкой
на инфляцию"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы с поправкой на инфляцию"
(индекс – 32 – RPNUS – SO, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзету арқылы тізбекті саты әдісімен есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары болған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві актуарлық әдістермен есептелетін әрбір сақтандыру сыныбы бойынша жеке, есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша тоқсан сайын жасайды. Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервінде қайта сақтандырушының үлесі қалыптасқан жағдайда, сақтандыру сыныбы бойынша нысан қайта сақтандырушының үлесі есепке алынып және қайта сақтандырушының үлесі есепке алынбай, орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін есептеу үшін жеке жасалады. Нысандағы деректер теңгемен толтырылады.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне олардың құрылымына қойылатын талаптардың 11-тармағының 2) тармақшасына сәйкес жүргізілген орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін инфляцияға түзету арқылы тізбекті саты әдісімен есептеу нәтижелері толтырылады.
5. Шығын кестесінде есепті күні сақтандыру жағдайларының басталу кезеңдері бойынша топтастырылған төлемдер (төленген шығын) немесе келтірілген шығын көрсетіледі.
6. Әрбір өткен кезеңдегі инфляция бойынша ақпарат кестесінде сақтандыру жағдайлары басталған кезеңдегі инфляцияның ресми мәндерінің жинақталған мәндері көрсетіледі.
7. Егер орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын кестесінде есеп төлемдерге негізделсе, онда орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві – орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві кестесінің 3-бағанында көрсетілген орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын сомасы, егер есеп келтірілген шығынға негізделсе, онда орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві – орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві кестесінің 1-бағанында көрсетілген кезеңдер бойынша шығын резервінің сомасы болады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы с поправкой на инфляцию" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан отдельно по каждому классу страхования, по которому расчет резерва произошедших, но незаявленных убытков осуществляется актуарными методами по состоянию на конец отчетного периода. В случае если формируется доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков, Форма по классу страхования составляется отдельно для расчетов резерва произошедших, но незаявленных убытков с учетом доли перестраховщика и без учета доли перестраховщика. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме заполняются результаты расчетов резерва произошедших, но незаявленных убытков методом цепной лестницы с поправкой на инфляцию, произведенных согласно подпункту 2) пункта 11 Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
5. В таблице убытков на отчетную дату отражаются выплаты (оплаченные убытки) или понесенные убытки, сгруппированные по периодам наступления страховых случаев.
6. В таблице информации по инфляции за каждый прошедший период указываются накопленные значения официальных значений инфляции за период наступления страховых случаев.
7. Если в таблице резерва произошедших, но незаявленных убытков расчет основан на выплатах, то резерв произошедших, но незаявленных убытков - это сумма произошедших, но незаявленных убытков, указанных в графе 3 таблицы резерва произошедших, но незаявленных убытков, если расчет основан на понесенных убытках, то резерв произошедших, но незаявленных убытков - это сумма резерва убытков по периодам, указанных в графе 1 таблицы резерва произошедших, но незаявленных убытков.

8. Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын кестесіндегі "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын" бағанында тиісті кезеңдегі "Кезеңдер бойынша шығын резерві" бағаны мен "Мәлімделген, бірақ реттелмеген шығын" бағаны арасындағы айырма көрсетіледі. Теріс айырма болған жағдайда "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын" бағанында 0 (нөл) мәні қабылданады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
33-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған
нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 33 – RPNUBF – SO
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10 (оныншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
_________________________ бойынша есепті күнге шығын кестесі
сақтандыру сыныбы
Шығын кестесі _________________________ шығын негізінде құрылды
(төленген, келтірілген)
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Кезеңдер бойынша шығын (j)
Кезеңділігі
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
_________________________ жинақталған шығын кестесі
сақтандыру сыныбы
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Жинақталған шығын (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Шығынның даму коэффициенттерінің кестесі g(j) ____________________________
Шығынды дамыту әдісі
(орташа арифметикалық, n-кезеңдер
үшін орташа, орташа шама)
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Шығынның даму факторлары (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Шығынның даму коэффициенттері g(j)
g(j)
1
2
n-2
n-1
n
орташа арифметикалық
х
n- кезеңдер үшін орташа
х
орташа шама
х
Коэффициенттер кестесі
Сақтандыру жағдайларының басталу кезеңі (і)
Шығынның даму коэффициенттері g(j)
Шығынды дамыту факторлары f (j)

8. В графе "Произошедшие, но незаявленные убытки" таблицы резерва произошедших, но незаявленных убытков указывается разница между графами "Резерв убытков по периодам" и "Заявленные, но не урегулированные убытки" в соответствующем периоде. В случае отрицательной разницы в графе "Произошедшие, но незаявленные убытки", принимается значение 0 (ноль).
Приложение 33
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом Борнхьюттера-Фергюсона
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 33 – RPNUBF – SO
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 10 (десятого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица убытков на отчетную дату по _______________________ класс страхования
Таблица убытков сформирована на основе _______________________ убытков (оплаченных, понесенных)
Период наступления страховых случаев (і)
Убытки по периодам (j)
Периодичность
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Таблица накопленных убытков по _______________________ класс страхования
Период наступления страховых случаев (і)
Накопленные убытки (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Таблица коэффициентов развития убытков g(j) ____________________________
метод развития убытков (среднее арифметическое, среднее за n- периодов, средняя величина)
Период наступления убытков (і)
Факторы развития убытков (j)
1
2
n-2
n-1
n
1
х
2
х
х
3
х
х
х
х
х
х
n-1
х
х
х
х
n
x
х
х
х
х
х
Коэффициенты развития убытков g(j)
g(j)
1
2
n-2
n-1
n
среднее арифметическое
х
среднее за n- периодов
х
средняя величина
х
Таблица коэффициентов
Период наступления страховых случаев (і)
Коэффициенты развития убытков g(j)
Факторы развития убытков f (j)

3=1*2
4
5=3*4
6
7=5-6
1
2
3
n-1
n
Жиыны
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Күні 20__ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Орын алған, бірақ
мәлімделмеген шығын резервін
Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен
есептеу туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен есептеу туралы есеп" (индексі – 33 – RPNUBF – SO, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары Нысанды тоқсан сайын, сақтандырудың әрбір сыныбы бойынша бөлек жасайды, оған сәйкес орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін есептеу есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша актуарлық әдістермен жүзеге асырылады. Егер орын алған, бірақ мәлімделмеген шығынрезервінде қайта сақтандырушының үлесі қалыптасса, сақтандыру сыныбы бойынша Нысан орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін есептеу үшін қайта сақтандырушының үлесін ескере отырып және есепке алмай бөлек жасалады. Нысандағы деректер теңгемен көрсетіледі.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме

3=1*2
4
5=3*4
6
7=5-6
1
2
3
n-1
n
Итого
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом Борнхьюттера-Фергюсона".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете резерва
произошедших,
но незаявленных убытков
методом Борнхьюттера-Фергюсона"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом Борнхьюттера-Фергюсона"
(индекс – 33 – RPNUBF – SO, периодичность – ежеквартальная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков методом Борнхьюттера-Фергюсона" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан отдельно по каждому классу страхования, по которому расчет резерва произошедших, но незаявленных убытков осуществляется актуарными методами по состоянию на конец отчетного периода. В случае если формируется доля перестраховщика в резерве произошедших, но незаявленных убытков, Форма по классу страхования составляется отдельно для расчетов резерва произошедших, но незаявленных убытков с учетом доли перестраховщика и без учета доли перестраховщика. Данные в Форме заполняются в тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы

4. Нысанда "Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне және олардың құрылымына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 қаңтардағы № 13 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18290 болып тіркелген) бекітілген, Сақтандыру резервтерін қалыптастыруға, есептеу әдiстемесiне олардың құрылымына қойылатын талаптардың 11-тармағының 3) тармақшасына сәйкес жасалған Борнхьюттер-Фергюсон әдісімен орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін есептеу нәтижелері толтырылады.
5. Есепті күндегі Шығын кестесінде сақтандыру жағдайлары басталған кезеңдер бойынша топтастырылған төлемдер (төленген шығын) немесе келтірілген шығын көрсетіледі.
6. Жинақталған шығын кестесінде жиынтықты төлемдер (төленген шығын) немесе сақтандыру жағдайлары басталған кезеңдер бойынша топтастырылған келтірілген шығын көрсетіледі.
7. Шығындылық коэффициентін есептеу кестесінде:
"Келтірілген шығын" бағанында сақтандыру жағдайларының басталу кезеңінің алдындағы қаржы жылы күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша шығынды реттеу шығыстарын қоса алғанда, есепті күнгі жағдай бойынша келтірілген шығынның мәндері көрсетіледі;
"Еңбек сіңірілген сыйлықақылар" бағанында сақтандыру жағдайларының басталу кезеңінің алдындағы қаржы жылы күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша еңбек сіңірілген сыйлықақы көрсетіледі.
8. Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві кестесінде:
"Еңбек сіңірілген сыйлықақылар" бағанында - сақтандыру ұйымының тиісті кезеңіндегі еңбек сіңірілген сыйлықақысы;
"U шығындылық коэффициенті" бағанында - осы Нысанның полистер бойынша шығындылық коэффициентін есептеу кестесіне сәйкес полистер бойынша шығындылық коэффициенттерінің орташа мәнінен кем емес мөлшерін құрайтын шығындылық коэффициентінің мәні;
"Кешігу факторлары h(j)" бағанында - осы Нысанның коэффициенттер кестесінде есептелген h(j) кешігу факторларының мәні;
егер Борнхьютер-Фергюсон әдісінің есептеуі төлемдерге негізделген болса, онда орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві - орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын сомасы (осы Нысанның орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві кестесінің 7-бағаны), егер есептеу келтірілген шығынға негізделген болса, онда орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві - орын алған, бірақ есепті күнге төленбеген шығын (осы Нысанның орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резерві кестесінің 5-бағаны);
"Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын" бағанында - тиісті кезеңдегі "R(і) орын алған, бірақ есепті күнге төленбеген шығын" және "Мәлімделген, бірақ есепті күнге реттелмеген шығын" бағандары арасындағы айырма көрсетіледі. "Орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын" бағанында теріс айырма болған жағдайда, 0 (нөл) мәні қабылданады.

4. В Форме заполняются результаты расчетов резерва произошедших, но незаявленных убытков методом Борнхьюттера-Фергюсона, произведенных согласно подпункту 3) пункта 11 Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 января 2019 года № 13 "Об утверждении Требований к формированию, методике расчета страховых резервов и их структуре" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18290).
5. В таблице убытков на отчетную дату отражаются выплаты (оплаченные убытки) или понесенные убытки, сгруппированные по периодам наступления страховых случаев.
6. В таблице накопленных убытков указываются совокупные выплаты (оплаченные убытки) или понесенные убытки, сгруппированных по периодам наступления страховых случаев.
7. В таблице расчета коэффициента убыточности:
в графе "Понесенные убытки" указываются значения понесенных по состоянию на отчетную дату убытков, включая расходы по урегулированию убытков, по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в финансовый год, предшествующий периоду наступления страховых случаев;
в графе "Заработанные премии" указывается заработанная премия по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в финансовый год, предшествующий периоду наступления страховых случаев.
8. В таблице резерва произошедших, но незаявленных убытков указываются:
в графе "Заработанные премии" – заработанная премия страховой организации в соответствующем периоде;
в графе "Коэффициент убыточности U" – значение коэффициента убыточности, размер которого составляет не менее среднего значения коэффициентов убыточности по полисам в соответствии c таблицей расчета коэффициента убыточности по полисам настоящей Формы;
в графе "Факторы запаздывания h(j)" – значения факторов запаздывания h(j), указанные в таблице коэффициентов настоящей Формы;
если расчет метода Борнхьюттера-Фергюсона основан на выплатах, то резерв произошедших, но незаявленных убытков – это сумма произошедших, но незаявленных убытков (графа 7 таблицы резерва произошедших, но незаявленных убытков настоящей формы), если расчет основан на понесенных убытках, то резерв произошедших, но незаявленных убытков – это сумма произошедших, но не оплаченных на отчетную дату убытков (графа 5 Таблицы резерва произошедших, но незаявленных убытков настоящей Формы);
в графе "Произошедшие, но незаявленные убытки" – разница между графами "Произошедшие, но не оплаченные на отчетную дату убытки R(і)" и "Заявленные, но не урегулированные на отчетную дату убытки" в соответствующем периоде. В случае отрицательной разницы в графе "Произошедшие, но незаявленные убытки" принимается значение 0 (ноль).

9. Қайта сақтандырушының үлесін шегере отырып, орын алған, бірақ мәлімделмеген шығын резервін есептегенде:
"Еңбек сіңірілген сыйлықақылар" бағанында тиісті кезеңіндегі қайта сақтандырушының үлесін шегере отырып, еңбек сіңірілген сыйлықақының мәні көрсетіледі;
"Кешігу факторлары h(j)" бағанында қайта сақтандырушының үлесін шегере отырып, осы Нысанның Коэффициенттер кестесінде есептелген h(j) кешігу факторларының мәні көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
34-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының қатысуымен жасалған сақтандыру, қайта сақтандыру шарттары туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 34 – ZDS – SB
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті тоқсаннан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, тоқсан сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
1-кесте. Сақтандыру шарттары
Сақтандыру шартының нөмірі
Сақтандыру шартын жасау күні
Сақтандыру шартының қолданылу мерзімі
Сақтанушының атауы
Сақтандырушының атауы
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Барлығы
кестенің жалғасы:
Пайда алушының атауы
Сақтандыру сыныбы (түрі)
Сақтандыру сыйлықақысының сомасы, мың теңгемен
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы (міндеттеме көлемі), мың теңгемен
Сақтандыру сыйлықақысынан пайызбен сақтандыру брокерінің комиссиясы
7
8
9
10
11
2-кесте. Қайта сақтандыру шарттары
Қайта сақтандырушының (цеденттің) атауы
Қайта сақтандырушының (цеденттің) орналасқан жері (елі)
Қайта сақтандыру шартының деректемелері (коверноттар)
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-қайта сақтандыру брокерінің атауы
Қазақстан Республикасының бейрезиденті-қайта сақтандыру брокерінің орналасқан жері (елі)
Қайта сақтандырушының атауы
Қайта сақтандырушының орналасқан жері (елі)
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1.1
2.
2.1
Барлығы
кестенің жалғасы:
Қайта сақтандырушының рейтингі
Рейтингтік агенттіктің атауы
Сақтандыру сыныбы (түрі)
Қайта сақтандыру түрі/нысаны
Сақтанушының атауы (бар болса)
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасы, мың теңгемен
Сақтандыру шарты бойынша сақтандыру сомасы, мың теңгемен
Қайта сақтандырушының жауапкершілік лимиті, мың теңгемен
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақысынан сақтандыру брокерінің комиссиясы, пайызбен
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының қатысуымен жасалған сақтандыру, қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
сақтандыру брокерлерінің және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент-сақтандыру
брокерлері филиалдарының
қатысуымен жасалған
сақтандыру, қайта сақтандыру
шарттары туралы есеп"
әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының қатысуымен жасалған сақтандыру, қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" (индексі – 34 – ZDS – SB, кезеңділігі – тоқсан сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

9. При расчете резерва произошедших, но незаявленных убытков за минусом доли перестраховщика:
в графе "Заработанные премии" указываются значения заработанной премии за минусом доли перестраховщика в соответствующем периоде;
в графе "Факторы запаздывания h(j)" указываются значения факторов запаздывания h(j) с учетом доли перестраховщика, указанные в Таблице коэффициентов настоящей Формы.
Приложение 34
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о заключенных договорах страхования, перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 34 – ZDS – SB
Периодичность: ежеквартальная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховой брокер, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежеквартально, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным кварталом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Таблица 1. Договоры страхования
Номер договора страхования
Дата заключения договора страхования
Период действия договора страхования
Наименование страхователя
Наименование страховщика
1
2
3
4
5
6
1
2
3
Всего
продолжение таблицы:
Наименование выгодоприобретателя
Класс (вид) страхования
Сумма страховой премии, в тысячах тенге
Страховая сумма (объем обязательства) по договору страхования, в тысячах тенге
Комиссия страхового брокера от страховой премии в процентах
7
8
9
10
11
Таблица 2. Договоры перестрахования
Наименование перестрахователя (цедента)
Местонахождение (страна) перестрахователя (цедента)
Реквизиты договора перестрахования (коверноты)
Наименование перестраховочного брокера-нерезидента Республики Казахстан
Местонахождение (страна) перестраховочного брокера-нерезидента Республики Казахстан
Наименование перестраховщика
Местонахождение (страна) перестраховщика
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1.1
2.
2.1
Всего
продолжение таблицы:
Рейтинг перестраховщика
Наименование рейтингового агентства
Класс (вид) страхования
Вид/ форма перестрахования
Наименование страхователя (при наличии)
Сумма страховых премий, переданных на перестрахование, в тысячах тенге
Страховая сумма по договору страхования, в тысячах тенге
Лимит ответственности перестраховщика, в тысячах тенге
Комиссия страхового брокера от страховой премии, переданной на перестрахование, в процентах
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о заключенных договорах страхования, перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о заключенных
договорах страхования,
перестрахования с участием
страховых брокеров
Республики Казахстан
и филиалов страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о заключенных договорах страхования, перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан"
(индекс – 34 – ZDS – SB, периодичность – ежеквартальная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының сақтандыру брокерлерінің және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлері филиалдарының қатысуымен жасалған сақтандыру, қайта сақтандыру шарттары туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру брокері және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары тоқсан сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша толтырады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. Есептегі 500 (бес жүз) теңгеден аз сома 0 (нөлге) дейін, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан көп сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-кестеде Қазақстан Республикасының резиденттері-сақтандыру брокерлерінің атынан (сақтандыру брокерінің қатысуымен) және сақтанушылардың тапсырмасы бойынша ағымдағы жылдың басынан бастап (үдемелі қорытындымен) жасалған сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
5. 2-кестеде Қазақстан Республикасының резиденттері-сақтандыру брокерлерінің (сақтандыру брокерінің қатысуымен) делдалдығы кезінде ағымдағы жылдың басынан бастап (үдемелі қорытындымен) жасалған қайта сақтандыру шарттары бойынша ақпарат көрсетіледі.
6. 3, 6 және 8-бағандарда елдердің кодтары "Елдердің атауларын және олардың әкімшілік-аумақтық бөлімшелері бірліктерін белгілеуге арналған кодтар" ҚР ҰЖ ISO 3166-1 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
35-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 35 – IIOS – SO
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат
Сатып алу құны
Баланстық құны
1
2
3
4
1
Инвестициялық мүлік
1.1
2
Жылжымайтын мүлік түріндегі негізгі құрал-жабдықтар
2.1
3
Өзге де негізгі құрал-жабдықтар
4
Барлығы
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Инвестициялық мүлік және
негізгі құрал-жабдықтар туралы
есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" (индексі – 35 – IIOS – SO, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о заключенных договорах страхования, перестрахования с участием страховых брокеров Республики Казахстан и филиалов страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежеквартально страховым брокером и филиалом страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Таблице 1 указывается информация по договорам страхования, заключенным за период с начала текущего года (с нарастающим итогом) от имени страховых брокеров-резидентов Республики Казахстан (с участием страховых брокеров), и по поручению страхователей.
5. В Таблице 2 указывается информация по договорам перестрахования, заключенным за период с начала текущего года (с нарастающим итогом) при посредничестве страховых брокеров-резидентов Республики Казахстан (с участием страхового брокера).
6. В графах 3, 6 и 8 Таблицы 2 коды стран указываются в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК ISO 3166-1 "Коды для представления названий стран и единиц их административно-территориальных подразделений".
Приложение 35
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 35 – IIOS – SO
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" ___________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Информация об инвестиционном имуществе и основных средствах
Покупная стоимость
Балансовая стоимость
1
2
3
4
1
Инвестиционное имущество
1.1
2
Основные средства в виде недвижимого имущества
2.1
3
Прочие основные средства
4
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет
об инвестиционном имуществе
и основных средствах"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах"
(индекс – 35 – IIOS – SO, периодичность – ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары жыл сайын есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 2-бағанда инвестициялық мүлік және негізгі құрал-жабдықтар туралы ақпарат көрсетіледі.
5. Жылжымайтын мүлік болып табылмайтын негізгі құрал-жабдықтарға инвестициялардың жалпы сомасы "Басқа да негізгі құрал-жабдықтар" 3-жолында көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
36-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жөнінде ақпарат туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 36 – ISON – FN
Кезеңділігі: жарты жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жарты жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жарты жылда бір рет
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Наименование показателя
Есепті кезеңнің соңында
1
2
3
1
Сақтандыру, бірлесіп сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
2
Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары
3
Сақтандыру, бірлесіп сақтандыру және қайта сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдері
4
Активтер жиыны
5
Өмірді сақтандыру шарттары бойынша резервтер
6
Өмірді сақтандырудан басқа сақтандыру бойынша резервтер
7
Міндеттемелер жиыны
8
Бөлінбеген пайда (өтелмеген шығын)
9
Капитал жиыны
10
Қазақстан Республикасының бейрезидент сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының нормативтік талаптарды, төлем қабілеттілігіне қойылатын талаптарды орындауы
"иә" немесе "жоқ"
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жөнінде ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
бейрезидент-сақтандыру (қайта
сақтандыру) ұйымы жөнінде
ақпарат туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жөнінде ақпарат туралы есеп" (индексі – 36 – ISON – FN, кезеңділігі – жартыжылдықтар бойынша)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об инвестиционном имуществе и основных средствах" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 2 указывается информация об инвестиционном имуществе и основных средствах.
5. Общая сумма инвестиций в основные средства, не являющиеся недвижимым имуществом, указывается в строке 3 "Прочие основные средства".
Приложение 36
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет об информации о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 36 – ISON – FN
Периодичность: по полугодиям
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: раз в полугодие, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным полугодием
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование показателя
На конец отчетного периода
1
2
3
1
Страховые премии, принятые по договорам страхования, сострахования и перестрахования
2
Страховые премии, переданные на перестрахование
3
Страховые выплаты по договорам страхования, сострахования и перестрахования
4
Итого активы
5
Резервы по договорам страхования жизни
6
Резервы по страхованию иному, чем страхование жизни
7
Итого обязательства
8
Нераспределенная прибыль (непокрытый убыток)
9
Итого капитала
10
Исполнение страховой (перестраховочной) организацией-нерезидентом Республики Казахстан нормативных требований, требований к платежеспособности
"да" или "нет"
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет об информации о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет об информации
о страховой (перестраховочной)
организации-нерезиденте
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет об информации о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан"
(индекс – 36 – ISON – FN, периодичность – по полугодиям)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы жөнінде ақпарат туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша 1 қаңтардағы және 1 шілдедегі жағдай бойынша ұсынады. Нысандағы деректер мың теңгемен көрсетіледі. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда филиалы Қазақстан Республикасының аумағында сақтандыру (қайта сақтандыру) қызметін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының деректері көрсетіледі.
5. 10-жолда Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының қызметін жүзеге асыру орнында әрекет ететін уәкілетті орган белгілеген талаптарды Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының орындауы туралы ақпарат "иә"/"жоқ" форматында көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
37-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: полистер бойынша шығындылық коэффициентін есептеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 37 – KU – SO
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары филиалдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының (түрлерінің) атауы
Еңбек сіңірілген сақтандыру сыйлықақылары
Сақтандыру төлемдері
Шығын резервіндегі өзгерістер
Реттеу шығысы
Қайта сақтандырушының үлесін ескере отырып, полистер бойынша шығын коэффициенті, пайызбен
Қайта сақтандырушының үлесін есептемегенде полистер бойынша шығын коэффициенті, пайызбен
Барлығы
Еңбек сіңірілген сыйлықақылардың таза сомасы
Барлығы
Сақтандыру төлемдерінің таза сомасы
Барлығы
Шығын резервіндегі өзгерістердің таза сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Міндетті сақтандыру
1.1
көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.3
жекеше нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.4
экологиялық сақтандыру
1.5
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгін сақтандыру
1.6
туристі сақтандыру
1.7
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.8
қызметкер еңбек (қызмет) мiндеттерiн атқарған кезде оны жазатайым жағдайлардан сақтандыру, оның ішінде:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет об информации о страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма составляется филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на 1 января и на 1 июля по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются данные страховой (перестраховочной) организации-нерезиденте Республики Казахстан, филиал которой осуществляет страховую (перестраховочную) деятельность на территории Республики Казахстан.
5. В строке 10 указывается информация в формате "да" или "нет" об исполнении страховой (перестраховочной) организацией-нерезидентом Республики Казахстан требований, установленных уполномоченным органом, действующим в месте осуществления деятельности страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан.
Приложение 37
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о расчете коэффициента убыточности по полисам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 37 – KU – SO
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование классов (видов) страхования
Заработанные страховые премии
Страховые выплаты
Изменения в резервах убытков
Расходы на урегулирование
Коэффициент убыточности по полисам с учетом доли перестраховщика, в процентах
Коэффициент убыточности по полисам без учета доли перестраховщика, в процентах
Всего
Чистая сумма заработанных премий
Всего
Чистая сумма страховых выплат
Всего
Чистая сумма изменений в резервах убытков
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1.
Обязательное страхование
1.1
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств
1.2
страхование гражданско-правовой ответственности перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.4
экологическое страхование
1.5
страхование гражданско-правовой ответственности аудиторов и аудиторских организаций
1.6
страхование туриста
1.7
страхование гражданско-правовой ответственности владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.8
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, в том числе:

3.15
ипотекалық сақтандыру
3.16
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.17
басқа да қаржы шығынынан сақтандыру
3.18
осы кестенің 3.14, 3.15, 3.16 және 3.17-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығынын сақтандыру
3.19
титулдық сақтандыру
3.20
сот шығысын сақтандыру
3.21
сақтандырудың өзге сыныптары (түрлері)
4.
Барлық сақтандыру портфелі бойынша
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Полистер бойынша шығындылық коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Полистер бойынша
шығындылық коэффициентін
есептеу туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде
жинауға арналған нысанына
қосымша
"Полистер бойынша шығындылық коэффициентін есептеу туралы есеп" (индексі – 37 – KU – SO, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Полистер бойынша шығындылық коэффициентін есептеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.

3.15
ипотечное страхование
3.16
страхование гарантий и поручительств
3.17
страхование от прочих финансовых убытков
3.18
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.14, 3.15, 3.16 и 3.17 настоящей таблицы
3.19
титульное страхование
3.20
страхование судебных расходов
3.21
иные классы (виды) страхования
4.
По всему страховому портфелю
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон _____________________________________________________
Адрес электронной почты ______________________________________
Исполнитель____________________________ _____________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ _______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о расчете коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации по полисам".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о расчете
коэффициента убыточности
страховой (перестраховочной)
организации по полисам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о расчете коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации по полисам"
(индекс – 37 – KU – SO, периодичность – ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о расчете коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации по полисам" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда полистер бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының шығындылық коэффициентін есептеу тәртібі айқындалады.
5. Нысан жинақтап сақтандырудың сынаптарын (түрлерін) қоспағанда, сақтандырудың барлық сынаптары (түрлері) бойынша толтырылады.
6. 3-бағанда Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 240 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13056 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының шығындылықты (шығындылық коэффициенті, шығындар коэффициенті, аралас коэффициент) сипаттайтын коэффициенттерін есептеу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 16-тармағының екінші бөлігіне сәйкес есептелген еңбекпен табылған сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
7. 4-бағанда Қағидалардың 17-тармағының екінші бөлігіне сәйкес есептелген таза еңбекпен табылған сақтандыру сыйлықақылары көрсетіледі.
8. 5-бағанда есепті кезеңнің алдындағы 12 (он екі) ай ішінде күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті күннің алдындағы 24 (жиырма төрт) айға сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
9. 6-бағанда есепті кезеңнің алдындағы 12 (он екі) ай ішінде күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті күннің алдындағы 24 (жиырма төрт) айға қайта сақтандырушының үлесін ескермегенде сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
10. 7-бағанда есепті кезеңнің алдындағы 12 (он екі) ай ішінде күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті күннің алдындағы 24 (жиырма төрт) айға шығындар резервтеріндегі өзгерістер көрсетіледі.
11. 8-бағанда есепті кезеңнің алдындағы 12 (он екі) ай ішінде күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті күннің алдындағы 24 (жиырма төрт) айға қайта сақтандырушының үлесін ескермегенде шығындар резервтеріндегі өзгерістер көрсетіледі.
12. 9-бағанда есепті кезеңнің алдындағы 12 (он екі) ай ішінде күшіне енген сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттары бойынша есепті күннің алдындағы 24 (жиырма төрт) айға реттеу шығысы көрсетіледі.
13. 10-бағанда 5, 7 және 9-бағандар сомасының 3-бағанның тиісті мәніне қатынасы көрсетіледі.
14. 11-бағанда 6, 8 және 9-бағандар сомасының 4-бағанның тиісті мәніне қатынасы көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
38-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 38 – PVED – SO
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Экономикалық қызмет түрінің коды
Сақтандыру сыйлықақылары
Сақтандыру төлемдері
1
2
3
4
1
2
3
...

Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. Форма определяет порядок расчета коэффициента убыточности страховой (перестраховочной) организации по полисам.
5. Форма заполняется по всем классам (видам) страхования, за исключением классов (видов) накопительного страхования.
6. В графе 3 указываются заработанные страховые премии, рассчитанные в соответствии с частью второй пункта 16 Правил расчета коэффициентов, характеризующих убыточность (коэффициент убыточности, коэффициент затрат, комбинированный коэффициент) страховой (перестраховочной) организации, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 240 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13056) (далее – Правила).
7. В графе 4 указываются чистые заработанные страховые премии, рассчитанные в соответствии с частью второй пункта 17 Правил.
8. В графе 5 указываются страховые выплаты за 24 (двадцать четыре) месяца, предшествующих отчетной дате, по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в течение 12 (двенадцати) месяцев, предшествующих отчетному периоду.
9. В графе 6 указываются страховые выплаты без учета доли перестраховщика за 24 (двадцать четыре) месяца, предшествующих отчетной дате, по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в течение 12 (двенадцати) месяцев, предшествующих отчетному периоду.
10. В графе 7 указываются изменения в резервах убытков за 24 (двадцать четыре) месяца, предшествующих отчетной дате, по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в течение 12 (двенадцати) месяцев, предшествующих отчетному периоду.
11. В графе 8 указываются изменения в резервах убытков без учета доли перестраховщика за 24 (двадцать четыре) месяца, предшествующих отчетной дате, по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в течение 12 (двенадцати) месяцев, предшествующих отчетному периоду.
12. В графе 9 указываются расходы на урегулирование за 24 (двадцать четыре) месяца, предшествующих отчетной дате, по договорам страхования (перестрахования), вступившим в силу в течение 12 (двенадцати) месяцев, предшествующих отчетному периоду.
13. В графе 10 указывается отношение суммы граф 5, 7 и 9 к соответствующему значению графы 3.
14. В графе 11 указывается отношение суммы граф 6, 8 и 9 к соответствующему значению графы 4.
Приложение 38
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 38 – PVED – SO
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20 __ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Код вида экономической деятельности
Страховые премии
Страховые выплаты
1
2
3
4
1
2
3

100
Анықтама үшін: жеке тұлғалар
200
Жиыны
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Экономикалық қызмет түрлері
бойынша сақтандыру сыйлықақысын
және сақтандыру төлемдерін
жіктеу туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп" (индексі – 38 – PVED – SO, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Экономикалық қызмет түрлері бойынша сақтандыру сыйлықақысын және сақтандыру төлемдерін жіктеу туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сақтандыру (қайта сақтандыру) шарттарын бұзуға байланысты шығыстарды шегергендегі сақтандыру сыйлықақылары және тікелей сақтандыру шарттары бойынша есепті кезеңнің басынан бастап жүзеге асырылған сақтандыру төлемдері көрсетіледі.
5. Сақтандыру сыйлықақылары мен сақтандыру төлемдері сақтанушының экономикалық қызметінің негізгі түрі бойынша сыныпталады.

100
Справочно: физические лица
200
Итого
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о классификации
страховых премий и страховых
выплат по видам экономической
деятельности"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности"
(индекс – 38 – PVED – SO, периодичность – ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о классификации страховых премий и страховых выплат по видам экономической деятельности" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются страховые премии за минусом расходов, связанных с расторжением договоров страхования, и страховые выплаты, осуществленные за период с начала отчетного периода по договорам прямого страхования.
5. Страховые премии и страховые выплаты классифицируются по основному виду экономической деятельности страхователя.

6. 2-бағанда ҚР ҰК 03 экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес экономикалық қызмет түрінің екі таңбалы цифрлық коды (бөлімі) көрсетіледі.
7. 3-бағанда сақтандыру сыйлықақыларының жиынтық сомасы мемлекеттің сыйлықақысы осы қаулының 7 қосымшасындағы Сақтандыру сыйлықақылары мен мемлекет сыйлықақысы кестесінің 30-бағанында көрсетілген сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығысты шегергенде, мемлекеттің сыйлықақысы осы қаулының 7-қосымшасындағы Сақтандыру сыйлықақылары мен мемлекет сыйлықақысы кестесінің 4-бағанында көрсетілген сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасына сәйкес келеді.
8. 4-бағандағы сақтандыру төлемдерінің жиынтық сомасы сақтандыру төлемдері туралы есепті қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерін шегергендегі сақтандыру төлемдерінің сомасына сәйкес болады.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
39-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақысы мен сақтандыру төлемдері туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 39 – PVR – SO
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтандыру сыныптарының атауы
Қазақстан Республикасының өңірі
Барлығы
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыс
сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақылары
сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыс
1
2
3
4
5
6
1
Міндетті сақтандыру:
1.1
көлік құралдары иелерінің азаматтық-құқықтық жауапкершілігі
1.2
тасымалдаушының жолаушылар алдындағы азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.3
жеке нотариустардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгiн сақтандыру
1.4
экологиялық сақтандыру
1.5
аудиторлық ұйымдардың азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгі
1.6
туристі сақтандыру
1.7
қызметi үшiншi тұлғаларға зиян келтiру қаупiмен байланысты объектiлер иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершiлiгi
1.8
қызметкер еңбек (қызметтік) міндеттерін атқарған кезде оны жазатайым оқиғалардан сақтандыру, оның ішінде:

6. В графе 2 указывается двузначный цифровой код вида экономической деятельности (раздел) в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности НК РК 03.
7. Итоговая сумма страховых премий в графе 3 соответствует сумме страховых премий, принятых по договорам страхования, указанной в графе 4 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления, за минусом расходов, связанных с расторжением договоров страхования, указанных в графе 20 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления.
8. Итоговая сумма страховых выплат в графе 4 соответствует сумме страховых выплат за вычетом страховых выплат, осуществленных по договорам, принятым на перестрахование отчета о страховых выплатах.
Приложение 39
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 39 – PVR – SO
Периодичность: ежегодная
Отчетный период: по состоянию на "___" ________ 20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Наименование классов страхования
Регион Республики Казахстан
Всего
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
страховые премии, принятые по договорам страхования
расходы по осуществлению страховых выплат по договорам страхования
1
2
3
4
5
6
1
Обязательное страхование:
1.1
гражданско-правовая ответственность владельцев транспортных средств
1.2
гражданско-правовая ответственность перевозчика перед пассажирами
1.3
страхование гражданско-правовой ответственности частных нотариусов
1.4
экологическое страхование
1.5
гражданско-правовая ответственность аудиторских организаций
1.6
страхование туриста
1.7
гражданско-правовая ответственность владельцев объектов, деятельность которых связана с опасностью причинения вреда третьим лицам
1.8
страхование работника от несчастных случаев при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей, в том числе:

3.15
ипотекалық сақтандыру
3.16
кепілдіктер мен кепілдемелерді сақтандыру
3.17
басқа да қаржы шығынынан сақтандыру
3.18
осы кестенің 3.14, 3.15, 3.16 және 3.17-жолдарында көрсетілген сыныптарды қоспағанда, қаржы ұйымдарының шығынын сақтандыру
3.19
титулдық сақтандыру
3.20
сот шығысын сақтандыру
3.21
сақтандырудың өзге сыныптары (түрлері)
4
Барлық сақтандыру портфелі бойынша
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақысы мен сақтандыру төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Қазақстан Республикасының
өңірлері бойынша сақтандыру
шарттары бойынша қабылданған
және жүзеге асырылған
сақтандыру сыйлықақысы мен
сақтандыру төлемдері туралы
есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына
қосымша
"Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақысы мен сақтандыру төлемдері туралы есеп" (индексі – 39 – PVR – SO, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қазақстан Республикасының өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша қабылданған және жүзеге асырылған сақтандыру сыйлықақысы мен сақтандыру төлемдері туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

3.15
ипотечное страхование
3.16
страхование гарантий и поручительств
3.17
страхование от прочих финансовых убытков
3.18
страхование убытков финансовых организаций, за исключением классов, указанных в строках 3.14, 3.15, 3.16 и 3.17 настоящей таблицы
3.19
титульное страхование
3.20
страхование судебных расходов
3.21
иные виды (классы) страхования
4
Всего
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о страховых
премиях и страховых выплатах,
принятых и осуществленных
по договорам страхования по регионам
Республики Казахстан"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан"
(индекс – 39 – PVR – SO, периодичность – ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о страховых премиях и страховых выплатах, принятых и осуществленных по договорам страхования по регионам Республики Казахстан" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.

3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығысты шегергенде сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақыларының сомасы, сондай-ақ 3 және 4-бағандарға сәйкес (облыс немесе республикалық маңызы бар қала көрсетіледі) Қазақстан Республикасының әрбір өңірі бойынша қайта сақтандыруға қабылданған шарттар бойынша жүзеге асырылған сақтандыру төлемдерін шегергендегі сақтандыру төлемдерінің сомасы көрсетіледі.
5. 3 және 4-бағандарда облыс немесе республикалық маңызы бар қала "Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші" ҚР ҰЖ 11 Қазақстан Республикасының ұлттық жіктеуішіне сәйкес көрсетіледі.
6. 5 және 6-бағандарда сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақысының және тиісінше Қазақстан Республикасының барлық өңірлері бойынша сақтандыру шарттары бойынша сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру бойынша шығыстың жиынтық сомасы көрсетіледі.
7. 5-бағандағы сақтандыру сыйлықақысының жиынтық сомасы осы қаулының 7-қосымшасы Сақтандыру сыйлықақысы және мемлекет сыйлықақысы кестесінің 20-бағанында көрсетілген сақтандыру шарттарын бұзуға байланысты шығыстарды шегергенде, осы қаулының 7-қосымшасы Сақтандыру сыйлықақысы және мемлекет сыйлықақысы кестесінің 4-бағанында көрсетілген сақтандыру шарттары бойынша қабылданған сақтандыру сыйлықақысының сомасына сәйкес келеді.
8. Нысанда сақтандыру сыйақысы мен төлемдерін аумақтық белгісі бойынша сыныптау сақтандыру объектісінің (тәуекелдің) орналасқан жері бойынша жүзеге асырылады. Сақтандыру объектісі ретінде сақтандыру шартында көрсетілген сақтандыру жағдайына тікелей байланысты мүлік немесе адам түсініледі. Сондай-ақ сақтандыру объектісі бойынша тіркеу құжаттардың болуы немесе болмауы ескеріледі.
9. Сақтандыру сыйлықақысы мен төлемдерін аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін мыналар ескеріледі:
1) жеке сақтандыру бойынша:
сақтандыру сыйлықақысы бөлігінде - сақтанушының тұрғылықты жері (тіркелген) орны, заңды мекенжайы;
сақтандыру төлемдері бөлігінде - сақтандырылушының тұрғылықты жері (тіркелген) орны, заңды мекенжайы;
2) сақтандырудың мүліктік түрі бойынша - мүлікті тіркеу орны немесе сақтанушының тіркеу орны;
3) азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру сыныбы бойынша - мүлікті тіркеу орны немесе сақтанушының тіркеу орны;
4) сақтандыру сыйақысы мен төлемдерін аумақтық белгісі бойынша жіктеу үшін кәсіби жауапкершілікті сақтандыру деп арнайы рұқсаттың негізінде жүргізілетін және арнайы білім, тәжірибе және біліктілікті талап ететін қызметтің барысында немесе нәтижесінде басқа адамдарға зиян келтіруге байланысты адамның азаматтық құқықтық жауапкершілігін сақтандыруға байланысты сақтандыру түрлері түсініледі, оның ішінде осы адамның қызметкерлерінде де бар болса.
Тіркелмейтін мүлікті сақтандырған кезде, сақтандыру сыйлықақысы мен төлемі сақтанушының тіркеу орнына сәйкес көрсетіледі.

3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указываются сумма страховых премий, принятых по договорам страхования, за минусом расходов, связанных с расторжением договоров страхования, а также сумма страховых выплат за вычетом страховых выплат, осуществленных по договорам, принятым на перестрахование, в разрезе каждого региона Республики Казахстан.
5. В графах 3 и 4 область или город республиканского значения указывается в соответствии с национальным классификатором Республики Казахстан НК РК 11 "Классификатор административно-территориальных объектов".
6. В графах 5 и 6 указываются итоговые суммы страховых премий, принятых по договорам страхования и расходов по осуществлению страховых выплат по договорам страхования, соответственно, по всем регионам Республики Казахстан.
7. Итоговая сумма страховых премий в графе 5 соответствует сумме страховых премий, принятых по договорам страхования, указанной в графе 4 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления, за минусом расходов, связанных с расторжением договоров страхования, указанных в графе 20 Таблицы Страховые премии и премия государства приложения 7 настоящего постановления.
8. Классификация страховых премий и выплат по территориальному признаку в Форме осуществляется по местонахождению объекта страхования (риска). Под объектом страхования понимается имущество или лицо, которое непосредственно связано со страховым случаем, указанным в договоре страхования. Также учитывается наличие или отсутствие регистрационных документов по объекту страхования.
9. Для отнесения по территориальному признаку страховых премий и выплат учитывается следующее:
1) по личному страхованию:
в части страховых премий – место постоянного проживания (регистрации), юридический адрес страхователя;
в части страховых выплат – место постоянного проживания (регистрации), юридический адрес застрахованного;
2) по имущественным видам страхования – место регистрации имущества или место регистрации страхователя;
3) по классам страхования гражданско-правовой ответственности – место регистрации имущества или место регистрации страхователя;
4) для отнесения страховых премий и выплат по территориальному признаку под страхованием профессиональной ответственности понимаются виды страхования, связанные со страхованием гражданско-правовой ответственности лица, в связи с причинением вреда другим лицам в процессе или в результате деятельности, проводимой им на основании специального разрешения и требующей специальных знаний, опыта и квалификации, в том числе, при наличии, и у работников данного лица.
В случае страхования имущества, не подлежащего регистрации, страховая премия и выплата указывается согласно месту регистрации страхователя.

10. Қазақстан Республикасының түрлі аумақтарындағы мүлікті сақтандырғанда, Нысанда сақтандыру сыйақылары мүлікті (егер мүлік тіркелуі тиіс болса) немесе сақтанушыны (егер мүлік тіркелмейтін болса) тіркеу орнына сәйкес көрсетіледі.
11. Егер көлік құралдары басқа мемлекеттерде тіркелген және Қазақстан Республикасының аумағына уақытша енгізілген болса, сыйлықақы және (немесе) төлемдер сомасы көлік құралдарын Қазақстан Республикасында уақытша тіркеу орны бойынша көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
40-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: сақтанушыларға берілген қарыздар туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 40 – ZPS – SO
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
(мың теңгемен)
Сақтанушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Сақтандыру шартының нөмірі
Сақтандыру шартын жасау күні
Сақтандыру шартының аяқталу күні
Қарыз берілген күні
Қарыз беру мерзімі
Сақтандыру сомасы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Барлығы
кестенің жалғасы:
Сатып алу сомасы
Берілген қарыз сомасы
Сыйақы мөлшерлемесі (пайызбен)
Берешек сомасы
барлығы
оның ішінде
негізгі борыш сомасы
сыйақы сомасы
құнсыздануға резервтер
мерзімі өткен берешек
9
10
11
12
13
14
15
16
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Сақтанушыларға берілген қарыздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Сақтанушыларға берілген
қарыздар туралы есеп" әкімшілік
деректерді өтеусіз негізде жинауға
арналған нысанына
қосымша
"Сақтанушыларға берілген қарыздар туралы есеп" (индексі – 40 – ZPS – SO, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме

10. При страховании имущества, находящегося в разных регионах Республики Казахстан, страховые премии в Форме указываются согласно месту регистрации имущества (в случае если имущество подлежит регистрации) или страхователя (в случае если имущество не подлежит регистрации).
11. В случае если транспортные средства зарегистрированы в других государствах и временно ввезены на территорию Республики Казахстан, то сумма премий и (или) выплат указывается по месту временной регистрации транспортного средства в Республике Казахстан.
Приложение 40
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о займах, предоставленных страхователям
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 40 – ZPS – SO
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: по состоянию на "___" ________20__ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющие деятельность по отрасли "страхование жизни"
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, не позднее 6 (шестого) рабочего дня месяца, следующего за отчетным годом
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
(в тысячах тенге)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) страхователя
Номер договора страхования
Дата заключения договора страхования
Дата окончания договора страхования
Дата предоставления займа
Срок предоставления займа
Страховая сумма
1
2
3
4
5
6
7
8
1
2
Всего
продолжение таблицы:
Выкупная сумма
Сумма выданного займа
Ставка вознаграждения
(в процентах)
Сумма задолженности
всего
в том числе
сумма основного долга
сумма вознаграждения
резервы на обесценение
просроченная задолженность
9
10
11
12
13
14
15
16
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о займах, предоставленных страхователям".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о займах,
предоставленных страхователям"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о займах, предоставленных страхователям" (индекс – 40 – ZPS – SO, периодичность – ежегодная)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Сақтанушыларға берілген қарыздар туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды "өмірді сақтандыру" саласы бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.
3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанда сақтанушыларға "өмірді сақтандыру" саласы бойынша қызметін жүзеге асыратын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары берген қарыздар туралы ақпарат көрсетіледі.
Сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымының, сақтандыру
брокерінің, Қазақстан
Республикасының бейрезидент-
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының,
Қазақстан Республикасының
бейрезидент-исламдық
сақтандыру (қайта сақтандыру)
ұйымдары филиалдарының және
Қазақстан Республикасы
бейрезидент сақтандыру
брокерлері филиалдарының
есептілікті ұсыну қағидаларына
41-қосымша
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан www.nationalbank.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Әкімшілік нысанның атауы: басшы қызметкерлерге төленген кіріс туралы есеп
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі: 41 – DRR – SO
Кезеңділігі: жыл сайын
Есепті кезеңі: 20___жылғы "__" ________ жағдай бойынша
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі айдың 6 (алтыншы) жұмыс күнінен кешіктірмей, жыл сайын
БСН: _______________________
Жинау әдісі: электрондық түрде
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Басшы қызметкердің лауазымы
Жетекшілік етілетін қызмет түрі
Тіркелмеген сыйақының тіркелген және тіркелмеген сыйақы сомасына қатынасы, пайызбен
1
2
3
4
5
1
2
...
Жиыны
кестенің жалғасы:

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о займах, предоставленных страхователям" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни" по состоянию на конец отчетного периода. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.
3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В Форме указывается информация о займах, предоставленных страхователям страховыми (перестраховочными) организациями, осуществляющими деятельность по отрасли "страхование жизни".
Приложение 41
к Правилам представления
отчетности страховой
(перестраховочной)
организацией, исламской
страховой (перестраховочной)
организацией, страховым
брокером, филиалами страховых
(перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан,
филиалами исламских
страховых (перестраховочных)
организаций-нерезидентов
Республики Казахстан
и филиалами страховых
брокеров-нерезидентов
Республики Казахстан
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Национальный Банк Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.nationalbank.kz
Наименование административной формы: отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: 41 – DRR – SO
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: по состоянию на "____" ____________ 20 ___ года
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: страховая (перестраховочная) организация, исламская страховая (перестраховочная) организация, страховой брокер, филиалы страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалы страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: ежегодно, в течение 120 (ста двадцати) календарных дней по окончании финансового года
БИН: _______________________
Метод сбора: в электронном виде
Фамилия, имя и отчество (при его наличии)
Должность руководящего работника
Курируемый вид деятельности
Отношение нефиксированного вознаграждения к сумме фиксированного и нефиксированного вознаграждения, в процентах
1
2
3
4
5
1
2
...
Итого
продолжение таблицы:

"Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, ақшалай сыйақылар, сондай-ақ материалдық көтермелеудің басқа да түрлерін есептеу жөніндегі ішкі саясатына қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы 74 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 7525 болып тіркелген) 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша тіркелмеген сыйақыны төлемеу фактілерінің болуы ("иә" немесе "жоқ")
Сыйақы, мың теңгемен
тіркелген
тіркелмеген
төленген
тоқтатыла тұрған
6
7
8
9
Атауы _________________________________________________________
Мекенжайы _____________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ____________________________________
Орындаушы ___________________________________ _________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы, телефоны
Басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам
______________________________________________ ________________
тегі, аты және әкесінің аты (ол болған жағдайда) қолы
Күні 20_____ жылғы "____" ______________
Ескертпе: нысан "Басшы қызметкерлерге төленген кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірмеге сәйкес толтырылады.
"Басшы қызметкерлерге төленген
кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
нысанына қосымша
"Басшы қызметкерлерге төленген кіріс туралы есеп" (индексі – 41 – DRR – SO, кезеңділігі – жыл сайын)
әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Басшы қызметкерлерге төленген кіріс туралы есеп" әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанын (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанды сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы, сақтандыру брокері, Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары, Қазақстан Республикасының бейрезидент-исламдық сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасының бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша жыл сайын жасайды. Нысандағы деректер мың теңгемен толтырылады. 500 (бес жүз) теңгеден кем сома 0 (нөлге) дейін дөңгелектенеді, ал 500 (бес жүз) теңгеге тең және одан жоғары сома 1000 (бір мың) теңгеге дейін дөңгелектенеді.

Наличие фактов невыплаты нефиксированного вознаграждения по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 4 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 74 "Об установлении Требований к внутренней политике по оплате труда, начислению денежных вознаграждений, а также других видов материального поощрения руководящих работников банка, страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7525) ("да" или "нет")
Вознаграждение, в тысячах тенге
фиксированное
нефиксированное
выплаченное
приостановленное
6
7
8
9
Наименование ________________________________________________
Адрес________________________________________________________
Телефон ______________________________________________________
Адрес электронной почты _______________________________________
Исполнитель____________________________ ______________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета
_____________________________________ ________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Дата "____" ______________ 20__ года
Примечание: форма заполняется в соответствии с пояснением по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе, "Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам".
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных на безвозмездной
основе, "Отчет о доходах,
выплаченных руководящим
работникам"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам"
(индекс – 41 – DRR – SO, периодичность – ежегодная)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Отчет о доходах, выплаченных руководящим работникам" (далее – Форма).
2. Форма составляется ежегодно страховой (перестраховочной) организацией, исламской страховой (перестраховочной) организацией, страховым брокером, филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан, филиалами исламских страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан. Данные в Форме заполняются в тысячах тенге. Сумма менее 500 (пятисот) тенге округляется до 0 (нуля), а сумма, равная 500 (пятистам) тенге и выше, округляется до 1000 (одной тысячи) тенге.

3. Нысанға басшы немесе есепке қол қою функциясы жүктелген адам және орындаушы қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 5-бағанда тіркелмеген сыйақының тіркелген және тіркелмеген сыйақы сомасына қатынасы көрсетіледі (пайызбен).
5. 6-бағанда "Банктің, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының, сақтандыру брокерінің, Қазақстан Республикасы бейрезидент-банкі филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы филиалының, Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокері филиалының басшы қызметкерлеріне еңбекақы төлеу, ақшалай сыйақылар, сондай-ақ материалдық көтермелеудің басқа да түрлерін есептеу жөніндегі ішкі саясатына қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 74 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7525 болып тіркелген) 4-тармағының 1) тармақшасында көзделген негіздер бойынша тіркелмеген сыйақыны төлемеу фактілерінің болуы көрсетіледі.
6. 7-бағанда "Жиыны" деген жол бойынша қаржы ұйымының басшы қызметкерлерінің тіркелген сыйақысының қорытынды мәндері көрсетіледі.
7. 8 және 9-бағандарда "Жиыны" деген жол бойынша қаржы ұйымының басшы қызметкерлерінің төленген және тоқтатылған тіркелмеген сыйақысының қорытынды мәндері көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі Басқармасының
20__ жылғы "__" ______
№ __ қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылған Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымы мен сақтандыру брокері есептілігінің тізбесін, нысандарын, табыс ету мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 275 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19927 болып тіркелген).
2. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды жүзеге асыру және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2020 жылғы 20 шілдедегі № 93 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21014 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасында валюталық операцияларды жүзеге асыру және сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының есептілікті ұсынуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулылары тізбесінің 4-тармағы.

3. Форму подписывают руководитель или лицо, на которое возложена функция по подписанию отчета, и исполнитель.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 5 указывается отношение нефиксированного вознаграждения к сумме фиксированного и нефиксированного вознаграждения (в процентах).
5. В графе 6 указывается наличие фактов невыплаты нефиксированного вознаграждения по основаниям, предусмотренным подпунктом 1) пункта 4 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 74 "Об установлении Требований к внутренней политике по оплате труда, начислению денежных вознаграждений, а также других видов материального поощрения руководящих работников банка, страховой (перестраховочной) организации, страхового брокера, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, филиала страховой (перестраховочной) организации-нерезидента Республики Казахстан, филиала страхового брокера-нерезидента Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 7525).
6. В графе 7 по строке "Итого" указываются итоговые значения фиксированного вознаграждения руководящих работников финансовой организации.
7. В графах 8 и 9 по строке "Итого" указываются итоговые значения выплаченного и приостановленного нефиксированного вознаграждения руководящих работников финансовой организации.
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от "__" ______ 20__ года № __
Перечень утративших силу некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, а также структурных элементов некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 декабря 2019 года № 275 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности страховой (перестраховочной) организацией и страховым брокером и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 19927).
2. Пункт 4 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам осуществления валютных операций в Республике Казахстан и представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2020 года № 93 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам осуществления валютных операций в Республике Казахстан и представления отчетности страховыми (перестраховочными) организациями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 21014).

3. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларының жекелеген нормаларының қолданылуын тоқтата тұру туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 22 ақпандағы № 11 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22309 болып тіркелген) бекітілген Есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулылары тізбесінің 8-тармағы.
4. "Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарының филиалдары және Қазақстан Республикасы бейрезидент-сақтандыру брокерлерінің филиалдары есептілігінің тізбесін, нысандарын, мерзімдерін және оны ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 2 наурыздағы № 24 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22322 болып тіркелген).
5. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына әкімшілік деректер жинау және есептілік ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2021 жылғы 19 сәуірдегі № 37 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22596 болып тіркелген) 5-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру нарығына және бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың есептілікті ұсынуы мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2022 жылғы 28 ақпандағы № 15 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 27129 болып тіркелген) бекітілген Сақтандыру нарығына және бағалы қағаздар нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулылары тізбесінің 3-тармағы.
7. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру нарығына қатысушылардың есептілікті ұсынуы мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 23 қаңтардағы № 3 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31798 болып тіркелген) 2-тармағы.

3. Пункт 8 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения по вопросам представления отчетности, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 февраля 2021 года № 11 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности и приостановлении действия отдельных норм некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 22309).
4. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 2 марта 2021 года № 24 "Об утверждении перечня, форм, сроков представления отчетности филиалами страховых (перестраховочных) организаций-нерезидентов Республики Казахстан и филиалами страховых брокеров-нерезидентов Республики Казахстан и Правил ее представления" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 22322).
5. Пункт 5 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 апреля 2021 года № 37 "О внесении изменений и дополнений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам сбора административных данных и представления отчетности" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22596).
6. Пункт 3 Перечня некоторых постановлений Правления Национального Банка Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнение по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка и рынка ценных бумаг, утвержденного постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 февраля 2022 года № 15 "О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка и рынка ценных бумаг" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 27129).
7. Пункт 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 23 января 2023 года № 3 "О внесении изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 31798).

8. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 99 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33849 болып тіркелген) 1-тармағы.
9. "Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының кейбір қаулыларына сақтандыру нарығына қатысушылардың есептілікті ұсыну мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 81 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 35561 болып тіркелген) 2-тармағы.

8. Пункт 1 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 декабря 2023 года № 99 "О внесении изменений в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 33849).
9. Пункт 2 постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2024 года № 81 "О внесении изменений и дополнения в некоторые постановления Правления Национального Банка Республики Казахстан по вопросам представления отчетности участниками страхового рынка" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35561).