Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының "Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 16 қыркүйектегі № 159 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 17 қыркүйекте № 36859 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың күшін жою көзделген - ҚР Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 08.12.2025 № 196 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 21 ақпандағы № 40 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14939 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
мынадай мазмұндағы преамбуламен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 5) және 11) тармақшаларына, 27-бабының 2-тармағына, 28-бабының 3 және 4-тармақтарына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға арналған конкурсты өткізу қағидаларында:
8-тармақтың бірінші, екінші және үшінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Денешынықтыру және спорт бойынша жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын атқарушы органдардың бірінші басшыларының лауазымдарына конкурс әңгімелесу кезеңінің алдында конкурсқа қатысушыларды дене шынықтыру мен спорт саласындағы уәкiлеттi органмен келісудің кезеңін қамтиды.
Конкурсқа қатысушылардың құжаттарын қарағаннан кейін персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) екі жұмыс күні ішінде біліктілік талаптарына сәйкес келетін конкурсқа қатысушылар құжаттарының электронды түрдегі көшірмелерін дене шынықтыру мен спорт саласындағы уәкiлеттi органға жолдайды.
Конкурсқа қатысушыларды келісу конкурс комиссиясынан конкурсқа қатысушылар құжаттарының электронды көшірмелерін алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде дене шынықтыру мен спорт саласындағы уәкiлеттi органмен жүргізілетін конкурсқа қатысушылармен сұхбат арқылы жүзеге асырылады.";
83-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в приказ председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40 "О некоторых вопросах занятия административной государственной должности"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 16 сентября 2025 года № 159. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 сентября 2025 года № 36859.
Примечание ИЗПИ!
Приказ утрачивает силу приказом Председателя Агентства РК по делам государственной службы от 08.12.2025 № 196 (вводится в действие с 01.01.2026).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 февраля 2017 года № 40 "О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14939) следующие изменения и дополнения:
дополнить преамбулой следующего содержания:
"В соответствии с подпунктами 5) и 11) пункта 2 статьи 5, пунктом 2 статьи 27, пунктами 3 и 4 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения конкурса на занятие административной государственной должности корпуса "Б", утвержденных вышеназванным приказом:
части первую, вторую и третью пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. Конкурс на должности первых руководителей исполнительных органов, финансируемых из местных бюджетов, по физической культуре и спорту включает этап согласования участников конкурса перед этапом собеседования с уполномоченным органом в области физической культуры и спорта.
После рассмотрения документов участников конкурса служба управления персоналом (кадровая служба) в течение двух рабочих дней направляет в электронном виде копии документов участников конкурса, соответствующих квалификационным требованиям, в уполномоченный орган в области физической культуры и спорта.
Согласование участников конкурса осуществляется посредством интервью, проводимым уполномоченным органом в области физической культуры и спорта с участниками конкурса в течении трех рабочих дней со дня получения электронных копий документов участников конкурса от конкурсной комиссии.";
часть вторую пункта 83 изложить в следующей редакции:

"Осы Қағидалардың 76 және 79-тармақтарында көрсетілген құжаттарды сақтау мерзімдері Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2025 жылғы 17 маусымдағы № 279-НҚ бұйрығымен бекітілген сақтау мерзімдері көрсетіле отырып, мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдардың қызметінде жасалатын үлгілік құжаттардың тізбесіне сәйкес айқындалады";
мынадай мазмұндағы 87-1-тармақпен толықтырылсын:
"87-1. Кандидат болып табылатын мемлекеттік әкімшілік қызметшінің жұмыс берушісі персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) немесе персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) міндеттерін атқару жүктелген адам шешім қабылдаған күннен бастап бір жұмыс күн ішінде және әңгімелесуді өткізуге дейін бір жұмыс күннен кешіктірмей әңгімелесу өткізу күні туралы конкурс комиссиясының хатшысымен хабарландырылады. Хабарландыру интегралды ақпараттық жүйе арқылы жүзеге асырылады.";
101-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"101. Осы тармақтың төртінші бөлігінде көзделген тәртіппен лауазымға орналасу жағдайларын қоспағанда, сондай-ақ егер алдыңғы жұмыс беруші еңбек заңнамасына сәйкес бір айлық жұмыспен өтеу мерзімін белгілесе немесе тараптардың келісімі бойынша өзге мерзім белгіленсе, мемлекеттік лауазымға тағайындау құқығы бар адам конкурс комиссиясы шешім қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні өткен соң, бірақ он жұмыс күнінен кешіктірмей, оң қорытынды алған кандидатты жарияланған лауазымға қабылдайды.
Әңгімелесуге бір кандидат қатысып, ол конкурс комиссиясының оң қорытындысын алған жағдайда, ол конкурс комиссиясының қорытынды отырысы өткен күннен бастап тағайындала алады.
Бұл ретте алдыңғы жұмыс беруші конкурс комиссиясының шешімі туралы хабарлама алғаннан кейін конкурсқа қатысқан мемлекеттік қызметшіні Заңның 61-бабы 1-1-тармағының және осы тармақтың бірінші бөлігінің ережелерін ескере отырып, атқарып отырған лауазымынан босатады. Конкурс комиссиясының шешімі туралы хабарлама алдыңғы жұмыс берушіге интегралды ақпараттық жүйе арқылы конкурс комиссиясының шешімі қабылданғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жолданады.
Мемлекеттік орган жарияланған лауазымға мемлекеттік қызметке алғаш рет кірген немесе мемлекеттік қызметке оны тоқтатқаннан кейін қайтадан кірген азаматтарды қабылдаған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде олардың құжаттарын Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздік органдарына арнайы тексеруді жүргізу үшін жолдайды.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1195 қаулысымен және Қазақстан Республикасының өзге заңнамалық актілерімен көзделген жағдайларда мемлекеттік лауазымға тағайындауға құқығы бар адам кандидатты жоғары тұрған лауазымды адамның (органның) келісімі бойынша лауазымға қабылдайды.";
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Ықпалдастырылған ақпараттық жүйеде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға іріктеу және конкурс өткізудің уақытша қағидалары:

"Сроки хранения документов, указанных в пунктах 76 и 79 настоящих Правил определяются в соответствии с Перечнем типовых документов, образующихся в деятельности государственных и негосударственных организаций, с указанием сроков хранения, утвержденного приказом Министра культуры и информации Республики Казахстан от 17 июня 2025 года № 279-НҚ";
дополнить пунктом 87-1 следующего содержания:
"87-1. Работодатель административного государственного служащего, который является кандидатом, уведомляется секретарем конкурсной комиссии о дате проведения собеседования до истечения следующего рабочего дня после принятия решения службой управления персоналом (кадровой службой) либо лицом, на которое возложено исполнение обязанностей службы управления персоналом (кадровой службы) и не позднее одного рабочего дня до дня проведения собеседования. Уведомление осуществляется посредством интегрированной информационной системы.";
пункт 101 изложить в следующей редакции:
"101. По истечении пяти рабочих дней, но не позднее десяти рабочих дней со дня принятия решения конкурсной комиссией, за исключением случаев занятия должности в порядке, предусмотренном частью четвертой настоящего пункта, а также если предыдущий работодатель установил согласно трудовому законодательству месячный срок отработки либо по договоренности сторон установлен иной срок, лицо, имеющее право назначения на государственную должность, принимает на объявленную должность кандидата, получившего положительное заключение конкурсной комиссии.
В случае участия в собеседовании одного кандидата и получения им положительного заключения конкурсной комиссии, его назначение может осуществляться со дня заседания конкурсной комиссии.
При этом предыдущий работодатель после получения уведомления о решении конкурсной комиссии освобождает государственного служащего, принявшего участие в конкурсе с занимаемой должности с учетом положений пункта 1-1 статьи 61 Закона и части первой настоящего пункта. Уведомление о решении конкурсной комиссии направляется предыдущему работодателю посредством интегрированной информационной системы в течение одного рабочего дня после принятия решения конкурсной комиссии.
Государственный орган в течение тридцати календарных дней со дня принятия на объявленную должность граждан, впервые поступающих на государственную службу или вновь поступающих на государственную службу после ее прекращения, направляет их документы в органы национальной безопасности Республики Казахстан для проведения специальной проверки.
В случаях, предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290, постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1195, и иными законодательными актами Республики Казахстан, лицо, имеющее право назначения на государственную должность, принимает на должность кандидата по согласованию с вышестоящим должностным лицом (органом).".
Временные правила отбора и проведения конкурса на занятие административной государственной должности корпуса "Б" в интегрированной информационной системе, утвержденные вышеназванным приказом:

мынадай мазмұндағы 10-1, 10-2, 10-3-тармақтармен толықтырылсын:
"10-1. Үміткер осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарын бұзған жағдайда бір жұмыс күні ішінде тестілеуден өту кезінде прокторингпен тіркелген бұзушылықтардың тізімі, жүйе арқылы үміткердің "жеке кабинетіне" жіберіледі. Бұл ретте тестілеу нәтижелері автоматты түрде жойылады.
10-2. Осы Қағидалардың 10-1-тармағында көрсетілген адамдарды қайта тестілеуге тестілеуден өткен күннен бастап күнтізбелік отыз күннен кем емес мерзімнен кейін жол беріледі.
10-3. Осы Қағидалардың 10-тармағының талаптарын қайтадан бұзуға жол берген үміткерлерді тестілеуге қайта тестілеуден өткен күннен бастап алты айдан кем емес мерзімнен кейін жол беріледі.";
44, 45, 46-тармақтар алынып тасталсын;
61-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Бос немесе уақытша бос төменгі лауазымға орналасуға арналған конкурстарды қоспағанда, конкурс бірқатар жүйелі кезеңдерді қамтиды:
1) жүйеде конкурс өткізу туралы хабарландыру;
2) жүйе арқылы конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтардың өтінімдерін қабылдау;
3)үміткерлердің жеке қасиеттерін бағалаудан және үміткердің мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалаудан өтуі;
4) эссе жазу (белгілі бір лауазымдар үшін не мемлекеттік органның шешімі бойынша);
5) мемлекеттік органның конкурстық комиссиясында әңгімелесу;
6) конкурс қорытындысын шығару.";
мынадай мазмұндағы 61-1-тармақпен толықтырылсын:
"61-1. Бос немесе уақытша бос төменгі лауазымға орналасуға конкурс бірқатар жүйелі кезеңдерді қамтиды:
1) жүйеде конкурс өткізу туралы хабарландыру;
2) жүйе арқылы конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтардың өтінімдерін қабылдау;
3) үміткерлердің жеке қасиеттерін бағалаудан және үміткердің мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалаудан өтуі;
4) практикалық бағалау;
5) конкурс қорытындысын шығару.";
68-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Бос лауазымға өтінімдерді қабылдау (жауап беру) мерзімі жалпы конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланған күннен кейін үш күнтізбелік күнін құрайды;";
мынадай мазмұндағы 68-1-тармақпен толықтырылсын:
"68-1. Бос немесе уақытша бос төменгі лауазымға конкурс өткізу туралы хабарландыру мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) орналасқан жері, телефон нөмірлері көрсетілген конкурс өткізетін мемлекеттік органның атауы;
2) негізгі функционалдық міндеттері, еңбекақы мөлшері мен шарттары көрсетілген бос лауазымдардың атауы;
3) біліктілік талаптарына сәйкес мемлекеттік орган айқындайтын конкурсқа қатысушыға қойылатын негізгі талаптар;

дополнить пунктами 10-1, 10-2 и 10-3 следующего содержания:
"10-1. В случае нарушения кандидатом требований пункта 10 настоящих Правил, в течение одного рабочего дня составляется список нарушений, зафиксированных прокторингом во время прохождения тестирования, который направляется системой в "личный кабинет" кандидата. При этом, результаты тестирования автоматически аннулируются.
10-2. Повторное тестирование лиц, указанных в пункте 10-1 настоящих Правил, допускается не ранее чем через тридцать календарных дней со дня прохождения тестирования.
10-3. Тестирование кандидатов, допустивших повторное нарушение требований пункта 10 настоящих Правил, допускается не ранее чем через шесть месяцев со дня прохождения повторного тестирования.";
пункты 44, 45 и 46 исключить;
пункт 61 изложить в следующей редакции:
"61. Конкурс включает в себя ряд последовательных этапов, за исключением конкурсов на занятие вакантной или временно вакантной низовой должности:
1) объявление о проведении конкурса в системе;
2) прием заявок граждан, желающих принять участие в конкурсе посредством системы;
3) прохождение кандидатами оценки личных качеств и оценки способности кандидата работать с текстовой и числовой информацией;
4) написание эссе (для определенных должностей, либо по решению государственного органа);
5) собеседование в конкурсной комиссии государственного органа;
6) подведение итогов конкурса.";
дополнить пунктом 61-1 следующего содержания:
"61-1. Конкурс на занятие вакантной или временно вакантной низовой должности включает в себя ряд последовательных этапов:
1) объявление о проведении конкурса в системе;
2) прием заявок граждан, желающих принять участие в конкурсе посредством системы;
3) прохождение кандидатами оценки личных качеств и оценки способности кандидата работать с текстовой и числовой информацией;
4) практическая оценка;
5) подведение итогов конкурса.";
подпункт 4) пункта 68 изложить в следующей редакции:
"4) Срок приема заявок (отклика) вакантной должности составляет три календарных дня после даты опубликования объявления о проведении общего конкурса;";
дополнить пунктом 68-1 следующего содержания:
"68-1. Объявление о проведении конкурса на занятие вакантной или временно вакантной низовой должности содержит следующие сведения:
1) наименование государственного органа, проводящего конкурс, с указанием места нахождения, номеров телефонов;
2) наименование вакантных должностей с обозначением основных функциональных обязанностей, размера и условий оплаты труда;
3) основные требования к участнику конкурса, определяемые государственным органом в соответствии с квалификационными требованиями;

4) бос лауазымға өтінімдерді қабылдау (жауап беру) мерзімі конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланған күннен кейін үш күнтізбелік күнін құрайды;
5) жеке қасиеттерін бағалаудан өту мерзімдері;
6) үміткердің мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалаудан өту мерзімдері;
7) практикалық бағалаудан өту мерзімдері;
8) конкурс қорытындыларына шағымдану тәртібі туралы ақпарат.";
105-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"105. Өзге де санаттағы лауазымдарда эссе жазу кезеңі, төменгі лауазымдарды қоспағанда, мемлекеттік органның қалауы бойынша жүргізілуі мүмкін.";
109-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"109. Эссе жазуды үміткер жүйеде онлайн режимде тәуліктің кез келген ыңғайлы уақытында, жүйемен айқындалатын кестеге сәйкес жүргізеді және мемлекеттік немесе орыс тілінде екі жүз елу сөзден аспайды.
Дипломатиялық лауазымға үміткерлер үшін әңгімелесу Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы заңнамаға сәйкес шет тілінде өткізілуі мүмкін.";
мынадай мазмұндағы 118-1-тармақпен толықтырылсын:
"118-1. Төменгі лауазымдарға орналасуға арналған конкурстар бойынша әңгімелесу жүргізілмейді.";
126-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"126. Конкурстық комиссияның мүшелері үміткермен байланыс орнатуға және орналасуға, ашықтықты, ойды анық, қисынды түрде білдіру қабілетін анықтауға, сондай-ақ жеке құзыреттері тұрғысынан жалпы сипаттағы сұрақтар қояды.
Дипломатиялық лауазымға үміткерлер үшін эссе жазу Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы заңнамаға сәйкес шет тілінде өткізілуі мүмкін.";
мынадай мазмұндағы 6-1-параграфпен толықтырылсын:
"6-1-параграф. Мемлекеттік органда практикалық бағалау
129-1. Практикалық бағалау кезеңіне конкурстың алдыңғы кезеңдерінің нәтижелері бойынша ең жоғары балл жинаған екі үміткер жіберіледі.
Конкурстың алдыңғы кезеңдерінің нәтижелері бойынша шекті мәнін бір үміткер жинаған жағдайда, бір үміткердің қатысуына жол беріледі.
Конкурстың алдыңғы кезеңдерінің нәтижелері бойынша ең жоғары балл жинаған үміткерлердің баллдары тең болған жағдайда практикалық бағалауға жіберілетін үміткерлердің белгіленген санынан асып кетуіне жол беріледі.
129-2. Мемлекеттік органның кадр қызметімен жүйе арқылы үміткерлерге практикалық бағалаудың жүргізу мерзімдері туралы хабарлама жіберіледі.
129-3. Практикалық бағалауға жіберілген үміткерлерлер оны практикалық бағалауға жіберу туралы хабардар еткен күннен бастап үш күнтізбелік күн ішінде конкурс жариялаған мемлекеттік органдарда қашықтықтан өтеді.

4) срок приема заявок (отклика) вакантной должности составляет три календарных дня после даты опубликования объявления о проведении конкурса;
5) сроки прохождения оценки личных качеств;
6) сроки прохождения оценки способности кандидата работать с текстовой и числовой информацией;
7) сроки прохождения практической оценки;
8) информация о порядке обжалования итогов конкурса.";
пункт 105 изложить в следующей редакции:
"105. Этап написания эссе на должности иных категорий, за исключением низовых должностей, может проводиться по усмотрению государственного органа.";
пункт 109 изложить в следующей редакции:
"109. Написание эссе производится кандидатом в режиме онлайн в системе в любое удобное время суток, согласно графику определяемому системой и составляет не более двухсот пятидесяти слов на государственном или русском языке.
Для кандидатов на дипломатическую должность написание эссе может проводиться на иностранном языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о дипломатической службе.";
дополнить пунктом 118-1 следующего содержания:
"118-1. Собеседование не проводится по конкурсам на занятие низовых должностей.";
пункт 126 изложить в следующей редакции:
"126. Членами конкурсной комиссии задаются вопросы общего характера, предназначенные для налаживания контакта и расположения кандидата, определения открытости, способности четко, логично выражать мысли, а также на предмет личных компетенций.
Собеседование для кандидатов на дипломатическую должность может проходить на иностранном языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о дипломатической службе.";
дополнить параграфом 6-1 следующего содержания:
"Параграф 6-1. Практическая оценка в государственном органе
129-1. К этапу практической оценки допускаются два кандидата, набравшие наивысшие баллы по результатам предыдущих этапов конкурса.
В случае, если пороговое значение по результатам предыдущих этапов конкурса набирает один кандидат, допускается участие одного кандидата.
При равенстве баллов кандидатов, набравших наивысшие баллы по результатам предыдущих этапов конкурса, допускается превышение установленного количества кандидатов, направляемых на практическую оценку.
129-2. Кандидатам перед этапом практической оценки кадровой службой государственного органа посредством системы направляются уведомления с указанием сроков проведения практической оценки.
129-3. Кандидаты, допущенные к практической оценке, проходят ее дистанционно в государственных органах, объявивших конкурс, в течение трех календарных дней со дня уведомления кандидатов о допуске их к практической оценке.

129-4. Бірнеше бос лауазымдарға арналған конкурсқа қатысатын үміткер әрбір бос лауазым бойынша жеке практикалық бағалаудан өтеді.
129-5. Практикалық бағалау кезеңі басталмас бұрын үміткер жүйеде осы кезеңнің өту жөніндегі нұсқаулықпен танысады.
129-6. Практикалық бағалау кезеңінде үміткерлердің бос лауазымның функционалдық бағыттарынан туындайтын кәсіби қабілеттері анықталады.
Практикалық тапсырмалар қысқа, анық, нақты және қабілеттерді бағалауға бағытталған болуы керек:
1) тиісті саладағы мемлекеттік саясатты, нормативтік құқықтық актілер және әкімшілік рәсімдерді жетілдіру бойынша ұсыныстар әзірлеу және енгізу бойынша;
2) бос лауазымның лауазымдық міндеттері шеңберінде мемлекеттік органдарға және өзге де ұйымдарға ресми сауалдар мен хаттар дайындау бойынша;
3) жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау, заңнамаға сәйкес дәлелді жауаптар дайындау бойынша жүзеге асырылады.
129-7. Бос лауазымы бар мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшеcі осы Қағидалардың 129-6-тармағының екінші бөлігінде көрсетілген әр қабілеті бойынша бес практикалық тапсырмадан кем емес тізбені қалыптастырады.
Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) немесе персоналды басқару қызметінің (кадр қызметінің) міндеттерін атқару жүктелген адам, конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін тапсырмаларды сапалы орындау үшін қажетті материалдарды және нормативтік құқықтық актілерді қоса бере отырып практикалық тапсырмалардың тізбесін жүйеге жүктейді.
Практикалық бағалау кезеңінде жүйе үміткерлер үшін үш практикалық тапсырманы автоматты түрде анықтайды.
Осы тармақтың бірінші және екінші бөліктерінде көрсетілген адамдар практикалық тапсырмалар тізбесін жария ету және өзектендіру үшін дербес жауапты болады.
Практикалық тапсырмалар тізбесі тоқсанына кемінде бір рет кезеңділікпен өзектендіріледі.
129-8. Үміткерлер бірдей тапсырмаларды бірдей мөлшерде орындайды.
Үміткерлер жүйеде онлайн режимде тәуліктің кез келген ыңғайлы уақытында 21.00 сағаттан кешіктірмей, жүйемен айқындалатын кестеге сәйкес, мемлекеттік немесе орыс тілінде күніне бір тапсырмадан орындайды.
Төменгі дипломатиялық лауазымға үміткерлер үшін тапсырманы орындау Қазақстан Республикасының дипломатиялық қызметі туралы заңнамаға сәйкес шет тілінде өткізілуі мүмкін.
Бір тапсырманың орындау уақыты жүйеде тапсырма орындаудың "терезесі" ашылғаннан бастап есептеледі және 120 минуттан аспауы қажет.
Бұл жағдайда үміткер белгіленген уақыт аяқталғанға дейін тапсырманы бастауы және аяқтауы керек.

129-4. Кандидат, участвующий в конкурсе на несколько вакантных должностей, проходит практическую оценку по каждой вакантной должности отдельно.
129-5. До начала этапа прохождения практической оценки кандидат знакомится с инструкцией по прохождению данного этапа в системе.
129-6. На этапе практической оценки определяются профессиональные навыки кандидатов, вытекающих из функциональных обязанностей вакантной должности.
Практические задания должны быть лаконичными, ясными, точными и направленными на оценку способностей:
1) по разработке и внесению предложений по совершенствованию государственной политики, нормативных правовых актов и административных процедур в соответствующей отрасли;
2) по подготовке официальных запросов и писем в государственные органы и иные организации в рамках должностных обязанностей вакантной должности;
3) по рассмотрению обращений физических и юридических лиц, подготовке мотивированных ответов в соответствии с законодательством.
129-7. Структурное подразделение государственного органа, имеющее вакантные низовые должности, формирует перечень из не менее пяти практических заданий по каждой способности, указанной в части второй пункта 129-6 настоящих Правил.
Служба управления персоналом (кадровая служба) либо лицо, на которое возложено исполнение обязанностей службы управления персоналом (кадровой службы), после опубликования объявления о проведении конкурса загружает в систему перечень практических заданий с приложением материалов и нормативных правовых актов, необходимых для качественного выполнения заданий.
На этапе практической оценки система автоматически определяет три практических задания для выполнения кандидатами.
Лица, указанные в первой и второй частях настоящего пункта, несут персональную ответственность за разглашение и актуализацию перечня практических заданий.
Перечень практических заданий актуализируется с периодичностью не реже одного раза в квартал.
129-8. Кандидаты выполняют одинаковые задания в равном количестве.
Кандидат выполняет по одному заданию в день в режиме онлайн в любое удобное время суток не позднее 21.00 часов, согласно графику определяемому системой, на государственном или русском языках.
Для кандидатов на низовую дипломатическую должность выполнение задания может проводиться на иностранном языке в соответствии с законодательством Республики Казахстан о дипломатической службе.
Время выполнения одного задания рассчитывается с момента открытия "окна" выполнения задания в системе и не должно превышать 120 минут.
При этом кандидат должен начать и закончить выполнение задания до истечения установленного времени.

129-9. Әр тапсырманы аяқтағаннан кейін үміткердің өтініміне автоматты түрде "Тексеруде" мәртебесі беріледі.
Үміткердің практикалық бағалау кезеңіне жазылуы болмаған жағдайда, өтініміне "Өтпеген" мәртебесі беріледі және үміткер практикалық бағалау кезеңіне қатысуды аяқтайды.
129-10. Барлық үш тапсырманы орындау аяқталған күні нәтижелер прокторға тексеруге жіберіледі.
Проктор тексеруді келесі бір жұмыс күні ішінде жүргізеді.
129-11. Үміткермен Қағидалар талаптары бұзылмаған жағдайда проктор тексерісінің нәтижелері жарияланғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде бос лауазымы бар мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің тікелей басшысы осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша практикалық бағалау кезеңінің нәтижелерін жүйеге енгізеді.
Бос лауазымы бар мемлекеттік органның құрылымдық бөлімшесінің тікелей басшысы болмаған жағдайда практикалық бағалау кезеңінің қорытындыларын жоғары тұрған басшы енгізеді.
Практикалық бағалау кезеңіне жіберілген үміткерлердің ешқайсысы осы кезеңге қатыспаған жағдайда, конкурс мәртебесі жүйемен "Аяқталған" болып өзгереді.
Конкурс аяқталғаны туралы хабарлама жүйемен үміткерлерге жолданады.
129-12. Практикалық бағалаудың материалдары, үміткермен орындалған тапсырмалар жүйеде конкурс аяқталған күннен бастап үш жұмыс күні бойы сақталады, оның ішінде мемлекеттік органның кадр қызметі оларды жүктеуді және конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде бір жыл сақтауды қамтамасыз етеді.";
134-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"134. Бірнеше үміткердің баллдары тең болған жағдайда, еңбек өтілі көп үміткер жеңімпаз болып танылады. Еңбек өтілі тең болған жағдайда білім деңгейі қарастырылады.
Баллдары, еңбек өтілі және білім деңгейі тең болған жағдайда "Мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау" кезеңінің нәтижесі бойынша баллдарды ескере отырып жеңімпаз анықталады.
Егер әңгімелесу кезеңіне бір үміткер қатысып, осы кезеңдегі нәтижесі бір баллдан кем болған жағдайда конкурстың жеңімпазы анықталмады деп танылады.";
мынадай мазмұндағы 7-1-параграфпен толықтырылсын:
"7-1-параграф. Бос немесе уақытша бос төменгі лауазымға орналасуға конкурстың қорытындысын шығару
135-1. Практикалық бағалау қорытындылары енгізілгеннен кейінгі келесі жұмыс күні жүйе автоматты түрде осы Қағидалардың 3-1-қосымшасында көзделген әдістемеге сәйкес үміткерлердің баллдарын есептейді.
Практикалық бағалау кезеңінің қорытындылары бойынша ең көп балл жинаған үміткер конкурс жеңімпазы ретінде анықталады.

129-9. После завершения каждого задания заявке кандидата автоматически присваивается статус "На проверке".
В случае отсутствия записи кандидата на этап практической оценки, его заявке присваивается статус "Не пройден" и кандидат прекращает участие в этапе практической оценки.
129-10. В день завершения выполнения всех трех заданий результаты направляются на проверку проктору.
Проверка проктором проводится в течение одного следующего рабочего дня.
129-11. В случае отсутствия нарушений требований Правил кандидатом, в течение одного рабочего дня после объявления результатов проверки проктора непосредственный руководитель структурного подразделения государственного органа, имеющего вакантную должность, на которую объявлен конкурс, вносит в систему итоги этапа практической оценки по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия непосредственного руководителя структурного подразделения, имеющего вакантную должность, на которую объявлен конкурс, итоги этапа практической оценки вносятся вышестоящим руководителем.
В случае, если ни один из кандидатов, допущенных к этапу практической оценки, не принимает участие в данном этапе, статус конкурса меняется системой на "Завершенный".
Уведомление о завершении конкурса направляется системой кандидатам.
129-12. Материалы практической оценки, выполненные кандидатом задания хранятся в системе в течение трех рабочих дней со дня окончания конкурса, в течение которых кадровая служба государственного органа обеспечивает их скачивание и хранение не менее одного года с момента завершения конкурса.".
пункт 134 изложить в следующей редакции:
"134. В случае равенства баллов у нескольких кандидатов, победителем определяется кандидат с большим трудовым стажем. При равенстве трудового стажа, рассматривается уровень образования.
При равенстве баллов, трудового стажа и уровня образования, победитель определяется с учетом баллов по результатам этапа "Оценка способности работать с текстовой и числовой информацией".
В случае участия в собеседовании одного кандидата, набравшего на данном этапе менее одного балла, то победитель конкурса признается не выявленным.";
дополнить параграфом 7-1 следующего содержания:
"Параграф 7-1. Подведение итогов конкурса на занятие вакантной или временно вакантной низовой должности
135-1. На следующий рабочий день после внесения итогов практической оценки система автоматически подсчитывает баллы кандидатов по итогам этапа практической оценки в соответствии с методикой, предусмотренной в приложении 3-1 к настоящим Правилам.
Кандидат, набравший наивысший балл по итогам этапа практической оценки, становится победителем конкурса.

135-2. Практикалық бағалау кезеңінің нәтижесі бойынша бірнеше үміткердің баллдары тең болған жағдайда іріктеудің алдыңғы кезеңдерінің: жеке қасиеттерді бағалау, мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалаудың қорытындылары бойынша ең көп жиынтық балл жинаған үміткер жеңімпаз болып танылады.
Алдыңғы кезеңдерінің нәтижелері бойынша балладар тең болған жағдайда білім деңгейі қарастырылады.
Егер практикалық бағалау кезеңіне бір үміткер қатысып, осы кезеңдегі нәтижесі бір баллдан кем болған жағдайда конкурстың жеңімпазы анықталмады деп танылады.
135-3. Конкурс қорытындысы шығарылғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жүйемен хаттама ресімделеді, оған ЭЦҚ көмегімен кадр қызметі қол қояды.
Мемлекеттік органның кадр қызметіне және үміткерлердің жеке кабинеттеріне жүйе арқылы конкурс қорытындылары туралы хабарлама жіберіледі.";
136, 137-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"136. Мемлекеттік лауазымға тағайындау құқығы бар адам үш күнтізбелік күні өткеннен кейін, бірақ конкурс қорытындылары жарияланған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей, егер алдыңғы жұмыс беруші еңбек заңнамасына сәйкес бір айлық жұмыспен өтеу мерзімін белгілемесе немесе тараптардың келісімдері бойынша өзге мерзім белгіленбесе, жарияланған бос лауазымға үміткер - конкурс жеңімпазын қабылдайды.
Бұл ретте алдыңғы жұмыс беруші конкурс комиссиясының шешімі туралы хабарлама алғаннан кейін конкурсқа қатысқан мемлекеттік қызметшіні Заңның 61-бабы 1-1-тармағының және осы тармақтың бірінші бөлігінің ережелерін ескере отырып, атқарып отырған лауазымынан босатады. Конкурс комиссиясының шешімі туралы хабарлама алдыңғы жұмыс берушіге интегралды ақпараттық жүйе арқылы конкурс комиссиясының шешімі қабылданғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жолданады.
137. Әңгімелесу кезеңіне немесе практикалық бағалау кезеңіне бір үміткер қатысқан жағдайда, оны тағайындау конкурс қорытындылары жарияланған күннен бастап жүзеге асырылуы мүмкін.";
141-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Конкурс қорытындысына және/немесе кадр қызметінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне конкурс қорытындылары жарияланған күннен бастап үш күнтізбелік күнінен кешіктірмей беру уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі келіп түскен шағым бойынша тиісті шешім қабылдағанға дейін конкурсты тоқтата тұру үшін негіз болып табылады.";
осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес 3-1-қосымшамен толықтырылсын;
осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын;
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Ықпалдастырылған ақпараттық жүйеде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға іріктеу және конкурс өткізудің уақытша қағидаларының 4-қосымшасында:
Ықпалдастырылған ақпараттық жүйеде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға іріктеуді және конкурстарды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың Тізбесінде:
төртінші бөлігінің 1-тармағы алынып тасталсын;
бесінші бөлігі мынадай мазмұндағы 27-тармағымен толықтырылсын:
"27. Қазақстан Республикасы Атом энергиясы жөніндегі агенттігі.".

135-2. В случае равенства баллов у нескольких кандидатов по итогам этапа практической оценки, победителем определяется кандидат, набравший наибольшее количество суммарных баллов по результатам предыдущих этапов отбора: оценки личных качеств, оценки способности работать с текстовой и числовой информацией.
При равенстве баллов по результатам предыдущих этапов отбора, рассматривается уровень образования.
В случае участия в практической оценке одного кандидата, набравшего на данном этапе менее одного балла, то победитель конкурса признается не выявленным.
135-3. В течение одного рабочего дня после подведения итогов конкурса системой оформляется протокол, который подписывается кадровой службой с помощью ЭЦП.
Кадровой службе государственного органа и кандидатам в личные кабинеты посредством системы направляется уведомление об итогах конкурса.";
пункты 136 и 137 изложить в следующей редакции:
"136. По истечении трех календарных дней, но не позднее десяти рабочих дней со дня объявления итогов конкурса, если предыдущий работодатель не установил согласно трудовому законодательству месячный срок отработки либо по договоренности сторон не установлен иной срок, лицо, имеющее право назначения на государственную должность, принимает на объявленную вакантную должность кандидата – победителя конкурса.
При этом предыдущий работодатель после получения уведомления о решении конкурсной комиссии освобождает государственного служащего, принявшего участие в конкурсе с занимаемой должности с учетом положений пункта 1-1 статьи 61 Закона и части первой настоящего пункта. Уведомление о решении конкурсной комиссии направляется предыдущему работодателю посредством интегрированной информационной системы в течение одного рабочего дня после принятия решения конкурсной комиссии.
137. В случае участия одного кандидата на этапе собеседования либо на этапе практической оценки, его назначение может осуществляться со дня опубликования итогов конкурса.";
пункт 141 изложить в следующей редакции:
"Подача жалобы на итоги конкурса и/или действие (бездействие) кадровой службы в уполномоченный орган или его территориальное подразделение не позднее трех календарных дней со дня опубликования итогов конкурса, является основанием для приостановления конкурса до принятия уполномоченным органом или его территориальным подразделением соответствующего решения по поступившей жалобе.";
дополнить приложением 3-1 согласно приложению 1 к настоящему приказу;
дополнить приложением 5 согласно приложению 2 к настоящему приказу;
в приложении 4 к Временным правилам отбора и проведения конкурса на занятие административной государственной должности корпуса "Б" в интегрированной информационной системе, утвержденным вышеназванным приказом:
в Перечне государственных органов, осуществляющих отбор и конкурсы на занятие административной государственной должности корпуса "Б" в интегрированной информационной системе:
пункт 1 части четвертой исключить;
пятую часть дополнить пунктом 27 следующего содержания:
"Агентство Республики Казахстан по атомной энергии".

2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Мемлекеттік қызметке дайындау және кіру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының мемлекеттік қызмет мәселелеріне жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. 2025 жылғы 20 қарашадан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының жиырма бесінші, жиырма алтыншы, жиырма жетінші, жиырма сегізінші, жиырма тоғызыншы, отызыншы, отыз бірінші, отыз екінші, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз бесінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз сегізінші, отыз тоғызыншы, қырық, қырық бірінші, қырық екінші, қырық үшінші, қырық төртінші, қырық бесінші, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу үшінші, елу жетінші, елу сегізінші, алпыс екінші, алпыс үшінші, алпыс төртінші, алпыс бесінші, алпыс алтыншы, алпыс жетінші, алпыс сегізінші, алпыс тоғызыншы, жетпісінші, жетпіс бірінші, жетпіс екінші, жетпіс үшінші, жетпіс төртінші, жетпіс бесінші, жетпіс алтыншы, жетпіс жетінші, жетпіс сегізінші, жетпіс тоғызыншы, сексенінші, сексен бірінші, сексен екінші, сексен үшінші, сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші, сексен сегізінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан үшінші, тоқсан төртінші, тоқсан тоғызыншы, жүзінші, жүз бірінші, жүз екінші, жүз үшінші, жүз төртінші, жүз бесінші, жүз алтыншы, жүз жетінші, жүз сегізінші, жүз тоғызыншы, жүз оныншы, жүз он бірінші, жүз он екінші, жүз он үшінші, жүз он төртінші, жүз он бесінші абзацтарды қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасы
Д. Жазықбай
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сыртқы істер министрлігі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі төрағасы
2025 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 159 Бұйрыққа 1-қосымша
Ықпалдастырылған ақпараттық
жүйеде "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік
лауазымына орналасуға іріктеу
және конкурс өткізудің уақытша
қағидаларына
3-1-қосымша
Бағалау әдістемесі
Жеке қасиеттерін бағалау
Мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау
Практикалық бағалау
Жеке қасиеттерді бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:
T = 0,02 х S мұнда:
T – қорытынды балл; 0,02 – жеке қасиеттерін бағалау коэффициенті;
S – жауаптардың растық деңгейінің пайызы
Мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:

2. Департаменту подготовки и поступления на государственную службу Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, курирующего вопросы государственной службы.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев двадцать пятого, двадцать шестого, двадцать седьмого, двадцать восьмого, двадцать девятого, тридцатого, тридцать первого, тридцать второго, тридцать третьего, тридцать четвертого, тридцать пятого, тридцать шестого, тридцать седьмого, тридцать восьмого, тридцать девятого, сорокового, сорок первого, сорок второго, сорок третьего, сорок четвертого, сорок пятого, сорок шестого, сорок седьмого, сорок восьмого, сорок девятого, пятидесятого, пятьдесят первого, пятьдесят второго, пятьдесят третьего, пятьдесят седьмого, пятьдесят восьмого, шестьдесят второго, шестьдесят третьего, шестьдесят четвертого, шестьдесят пятого, шестьдесят шестого, шестьдесят седьмого, шестьдесят восьмого, шестьдесят девятого, семидесятого, семьдесят первого, семьдесят второго, семьдесят третьего, семьдесят четвертого, семьдесят пятого, семьдесят шестого, семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого, восьмидесятого, восемьдесят первого, восемьдесят второго, восемьдесят третьего, восемьдесят четвертого, восемьдесят пятого, восемьдесят шестого, восемьдесят седьмого, восемьдесят восьмого, восемьдесят девятого, девяностого, девяносто первого, девяносто второго, девяносто третьего, девяносто четвертого, девяносто девятого, сотого, сто первого, сто второго, сто третьего, сто четвертого, сто пятого, сто шестого, сто седьмого, сто восьмого, сто девятого, сто десятого, сто одиннадцатого, сто двенадцатого, сто тринадцатого, сто четырнадцатого, сто пятнадцатого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 20 ноября 2025 года.
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
Д. Жазықбай
"СОГЛАСОВАН"
Министерство иностранных дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 сентября 2025 года № 159
Приложение 3-1
к Временным правилам
проведения отбора на занятие
административной
государственной должности
корпуса "Б" в интегрированной
информационной системе
Методика оценки
Оценка личных качеств
Оценка способности работать с текстовой и числовой информацией
Практическая оценка
Итоговый балл по оценке личных качеств вычисляется по следующей формуле:
T = 0,02 х S
где:
T – итоговый балл;
0,02 – коэффициент оценки личных качеств;
S – процент уровня достоверности ответов
Итоговый балл по оценке способности работать с текстовой и числовой информацией вычисляется по следующей формуле:

T = Т1 + Т2 мұнда:
Т – мәтіндік және сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау бойынша қорытынды балл;
T1 – мәтіндік ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау бойынша қорытынды балл;
T2 – сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау бойынша қорытынды балл.
Мәтіндік ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:
T1 = 0,1 х S1 мұнда:
T1 – қорытынды балл;
0,1 – мәтіндік ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау коэффициенті;
S1 – дұрыс жауаптардың саны.
Сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:
T2 = 0,1 х S2 мұнда:
T2 – қорытынды балл; 0,1 – сандық ақпаратпен жұмыс істеу қабілетін бағалау коэффициенті;
S2 – дұрыс жауаптардың саны.
Практикалық бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:
Т=Т1+Т2+Т3
мұнда:
T – қорытынды балл;
Т1 – бірінші тапсырма бойынша баға 0-1 балл;
Т2 – екінші тапсырма бойынша баға 0-1 балл;
Т3 – үшінші тапсырма бойынша баға 0-1 балл.
0 баллов – үміткер тапсырманы сапасыз орындады;
1 балл – үміткер тапсырманы сапалы орындады.
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет
істері агенттігі төрағасы
2025 жылғы 16 қыркүйектегі
№ 159 Бұйрыққа 2-қосымша
Ықпалдастырылған ақпараттық
жүйеде "Б" корпусының
мемлекеттік әкімшілік
лауазымына орналасуға іріктеу
және конкурс өткізудің уақытша
қағидаларына
5-қосымша
Үміткердің практикалық бағалау нәтижелері
Үміткердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Бағаланатын қабілеттер
Баға
(0-1 балл арасында)
1.
1 тапсырма
2 тапсырма
3 тапсырма
Барлығы

T = Т1 + Т2
где:
Т – итоговый балл по оценке способности работать с текстовой и числовой информацией;
T1 – итоговый балл по оценке способности работать с текстовой информацией;
T2 – итоговый балл по оценке способности работать с числовой информацией.
Итоговый балл по оценке способности работать с текстовой информацией вычисляется по следующей формуле:
T1 = 0,1 х S1
где:
T1 – итоговый балл;
0,1 – коэффициент оценки способности работать с текстовой информацией;
S1 – количество правильных ответов.
Итоговый балл по оценке способности работать с числовой информацией вычисляется по следующей формуле:
T2 = 0,1 х S2
где:
T2 – итоговый балл;
0,1 – коэффициент оценки способности работать с числовой информацией;
S2 – количество правильных ответов.
Итоговый балл по практической оценке вычисляется по следующей формуле:
Т=Т1+Т2+Т3
где:
T – итоговый балл;
Т1 – оценка за первое задание от 0-1 балл;
Т2 – оценка за второе задание от 0-1 балл;
Т3 – оценка за третье задание от 0-1 балл.
0 баллов – кандидат выполнил задание некачественно;
1 балл – кандидат выполнил задание качественно.
Приложение 2 к приказу
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
от 16 сентября 2025 года № 159
Приложение 5
к Временным правилам
проведения отбора на занятие
административной
государственной должности
корпуса "Б" в интегрированной
информационной системе
Итоги практической оценки кандидата
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) кандидата
Оцениваемые показатели
Оценка
(от 0 до 1 балла)
1.
Задание 1
Задание 2
Задание 3
Итого