Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттiк қызмет көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 27 наурызда № 20184 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Кіріспе жаңа редакцияда көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2025 № 463 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес;
7) "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;
8) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес;

Об утверждении Правил оказания государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2020 года № 20184.
Примечание ИЗПИ!
Преамбула предусматривается в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 25.06.2025 № 463 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила оказания государственных услуг "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила оказания государственных услуг "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Правила оказания государственных услуг "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила оказания государственных услуг "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам", согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам", согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам", согласно приложению 8 к настоящему приказу;

9) "Заңды тұлғалар жұмыскерлеріне қызметтік қару және оған патрондарды сақтауға және алып жүруге рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес;
10) "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес;
11) "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес;
12) "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес;
13) "Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес;
14) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметтерді көрсету қағидалары осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер Министрі
Е. Тургумбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
2020 жылғы " ___ " __________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
1-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

9) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц", согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам", согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам", согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам", согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам", согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) Правила оказания государственных услуг "Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 14 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан согласно приложению 7 к настоящему приказу.
3. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Е. Тургумбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан " ___ " __________ 2020 года
Приложение 1 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын 10-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленген және "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттың жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое и юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшыларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу немесе жасау немесе сату немесе коллекцияға жинау немесе экспонаттау, күзет қызметі, ақшалай қаражатты инкассациялау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, өндірістік-техникалық базаға, мамандандырылған шеберханаға, қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайларға, коллекцияға жиналанатын қаруды сақтауға арналған үй-жайларға, күзет сигнализациясымен, кілтке жабылатын сөрелермен, сейфтермен немесе металл шкафтармен жабдықталған үй-жайларға меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтардың болмауы туралы мемлекеттік алымның төленгені, жоғары техникалық білімінің болуы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – бас тарту) нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды. Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10352 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 5 бұйрық) Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестілігін растайтын құжаттар тізбесін сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте, 1 (бір) жұмыс күні ішінде аумақтық Ұлттық қауіпсіздік органдарына және полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөлімшелеріне экстремизмге мен терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласының есепке алулары бойынша қаруға рұқсат алатын адамдарды тексеру үшін сұрау сауалар жіберіледі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің және ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелері бойынша соттылығының және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеру жүргізіледі.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
Сведения документов, удостоверяющих личность, лицензии на осуществление деятельности по разработке или производству, или торговле, или коллекционированию, или экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, охранной деятельности, инкассации денежных средств, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя, о документах, подтверждающих право собственности на производственно-техническую базу, специализированную мастерскую, специально оборудованные помещения, для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, помещений для хранения коллекционного оружия, помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами, об отсутствии судимости, административных правонарушений, информацию об оплате государственной пошлины, о наличии высшего технического образования услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 (далее – отказ) к настоящим Правилам. Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10352) (далее – Приказ №5).
При этом в течении 1 (одного) рабочего дня, направляются запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции, для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, проводится проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и органов внутренних дел, на наличие судимости и административных правонарушений.

Сонымен қатар қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу шарттарының тәртібі бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 602 Бұйрық) Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарының сәйкестігін мекенжайға дербес шыға отырып немесе қалалық және аудандық полиция органдарының бөлімшелеріне сұрау салу жіберу арқылы тексеруді жүзеге асырады, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 313 Бұйрық) Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа 20-қосымшадағы нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
Ұлттық қауіпсіздік органдары және полиция органдарының бөлімшелері "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) 25-бабына сәйкес белгіленген мерзімде 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда лицензия беру келісілген болып есептеледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру бойынша дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.

В том числе осуществляется проверка самостоятельно с выездом или направляются запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, по порядку условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года №602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ №602), по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года №313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (далее – Приказ №313).
В случае непредставления органами национальной безопасности и подразделений органов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" (далее – Закон) выдача лицензии считается согласованной.
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует лицензию и (или) приложение к лицензии, по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам.
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги улугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.

9. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мынадай:
1) жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) өзгерген;
2) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелген, оның атауы немесе заңды мекенжайы өзгерген;
3) заңды тұлға-лицензиат заңды тұлға басқа заңды тұлға-лицензиатқа қосылу, қайта ұйымдастырылу, бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған;
4) заңды тұлға-лицензиат атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген (егер мекенжайы лицензияда көрсетілген болса);
5) "объектілерге берілетін рұқсаттар" класы бойынша берілген лицензияға немесе объектілерді көрсететін лицензияға қосымшаларға объектінің физикалық қозғалыссыз орналасқан жерінің мекенжайы өзгерген.
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Қазақстан Республикасының Заңының талаптарына сәйкес елді мекендер атауының, көше атауларының өзгеруіне байланысты орын алса, егер жеке кәсіпкер-лицензиаттың заңды мекенжайы, лицензиат заңды тұлғаның орналасқан жері, "объектілерге берілетін рұқсаттар" класында берілген лицензия үшін объектінің орналасқан жері немесе объектілерді көрсететін лицензияға қосымшалар үшін өзгерістер болса, елді мекендер атау, көше аттары осы тармақтың бірінші бөлігінің 2), 4) және 5) тармақшаларының өзгеруіне байланысты болған жағдайларға қолданылмайды.
Лицензиаттар мен лицензиялардың қосымшаларында көрсетілген объектілердің мекенжайындағы мұндай өзгерістер мемлекеттік ақпараттық интеграция жүйсенің көмегімен жүзеге асырылады.
10. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу мемлекеттік қызмет көрсету негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 8) тармақшасында көрсетілген құжаттарды портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне осы Қағидалардың 9-тармағының 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған кезінде.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 8) тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркеген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толықтығын тексереді және (немесе) ұсынылған құжаттардың тиісінше ресімделуін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға бас тарту нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды. Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

9. Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии осуществляется в случаях:
1) изменения фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата;
2) перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса;
3) реорганизации юридического лица-лицензиата в формах слияния, преобразования, присоединения юридического лица-лицензиата к другому юридическому лицу, выделения и разделения;
4) изменения наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата (в случае указания адреса в лицензии);
5) изменения адреса места нахождения объекта без его физического перемещения для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты" или для приложений к лицензии с указанием объектов.
Переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии не осуществляется в случаях, указанных в подпунктах 2), 4) и 5) части первой настоящего пункта Правил, если изменения юридического адреса индивидуального предпринимателя-лицензиата, адреса места нахождения юридического лица-лицензиата, адреса места нахождения объекта для лицензии, выданной по классу "разрешения, выдаваемые на объекты", или для приложений к лицензии с указанием объектов произошли в связи с изменением наименования населенных пунктов, названия улиц в соответствии с требованиями Закона Республики Казахстан "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан".
Такие изменения адреса лицензиатов и объектов, указанных в приложениях к лицензиям, осуществляются посредством интеграции государственных информационных систем.
10. Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 9 настоящих Правил за исключением реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, услугополучатель направляет услугодателю посредством портала, документы указанные в подпункте 8) пункта 8 Перечня основных требований.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 8) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов, сведений и (или) надлежащее оформление представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно отказу к настоящим Правилам. Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері қару мен оның патрондарын сақталу жағдайы тексеріледі, тексеріс нәтижелері бойынша № 313 Бұйрығымен белгіленген 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру бойынша дайындайды, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
11. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны заңды тұлға-лицензиатты бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған кезінде негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 1), 2), 3), 4), 5), 6) және 7) тармақшасында көрсетілген құжаттарды портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне жібереді.
Заңды тұлға-лицензиатты жекелену және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының № 5 Бұйрықтың талаптарына сәйкес келу немесе келмеуі, сондай-ақ үй-жайларды тексеру және № 602 Бұйрықтың талаптарына сәйкес келмеуі осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген тәртіпте белгіленген.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру бойынша дайындайды, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Заңды тұлға-лицензиатты бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған жағдайда лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.

В случае полноты представленных документов работник услугодателя, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет условия хранения оружия и патронов к нему, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Приказу № 313.
Работник услугодателя в предусмотренные сроки, рассматривает результаты проверок и переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии, по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Перечня основных требований.
Результаты направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Общий срок переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии услугодателем составляет 3 (три) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
11. Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, услугополучатель направляет услугодателю посредством портала, документы предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 6) и 7) пункта 8 Перечня основных требований.
Соответствие или несоответствие услугополучателя требованиям Приказа № 5, а также проверка и обследование помещений на соответствие требованиям Приказа № 602, осуществляется услугодателем в порядке, указанном в пункте 6 настоящих Правил.
Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии, по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Перечня основных требований.
Результаты направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Общий срок оказания услугодателем при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.

12. Егер лицензия және (немесе) лицензияға қосымша қағаз нысанда берілген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының өтініш бойынша оларды электрондық форматқа аударады және лицензияның және (немесе) лицензияға қосымшаның электрондық нысанын алады.
13. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетті атқарушы. 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен бекітілген (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелді) белгілеген тәртіппен мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларына қызмет берушісі мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде оны көрсету сатысы туралы деректер автоматты режимде мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне келіп түседі.
Азаматтық және қызметтік қару айналымына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын ұйымдарға және көрсетілетін қызметті берушілерге, сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей осы шағым мен әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жолдамауға құқылы.

12. В случае, если лицензия и (или) приложение к лицензии были выданы в бумажной форме, услугополучатель по заявлению переводит их в электронный формат и получает электронную форму лицензии и (или) приложение к лицензии.
13. Работник услугодателя обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленным требованиям Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденных Приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8555).
При оказании государственной услуги посредством портала, данные о стадии ее оказания поступают в автоматическом режиме в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг.
Уполномоченный орган осуществляющий государственный контроль за оборотом гражданского и служебного оружия направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, в организации, осуществляющие прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги и услугодателям, а также в Единый контакт-центр.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
14. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау,
экспонаттау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
1-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2025 № 463 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 08.04.2025 № 261 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын коллекциялау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлер үшін:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлер үшін:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер үшін:
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, қайта ресімдеу не осы көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1 предусматриваются изменения приказами Министра внутренних дел РК от 08.04.2025 № 261 (вводится в действие с 01.01.2026); от 25.06.2025 № 463 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии на
осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту,
торговле,
коллекционированию,
экспонированию
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Перечень основных требований по оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Наименование подвидов государственной услуги:
Лицензия на осуществление деятельности по разработке гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
Лицензия на осуществление деятельности по производству гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
Лицензия на осуществление деятельности по ремонту гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
Лицензия на осуществление деятельности по торговле гражданским и служебным оружием и патронами к нему;
Лицензия на осуществление деятельности по коллекционированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему;
Лицензия на осуществление деятельности по экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
По всем подвидам:
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии на и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии– 3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

1) осы қызмет түрімен айналысу құқығына лицензия беру кезіндегі лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсетікішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияны қайта ресімдеу үшін лицензиялық алым лицензия беру кезіндегі мөлшерлеменің 10 (он) пайызын құрайды, бірақ 4 (төрт) АЕК-тен аспайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі және ақпарат объектілері
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны заңды тұлға-лицензиатты бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған кезінде алу үшін:
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 1-2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу (қайта ресімдеу) үшін жеке және заңды тұлғаның өтінішін;
лицензияны және лицензияға қосымшаны алған немесе қайта ресімдеген жағдайда – ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттар туралы мәліметті;
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 3-қосымшаға (бұдан әрі – мәліметтер нысаны) сәйкес нысан бойынша азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеген жағдайда – ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге себеп болған өзгерістер туралы ақпаратты қамтитын құжаттардың электрондық көшірмелері;

1) лицензионный сбор при выдаче лицензии за право занятия данным видом деятельности составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за переоформление лицензии составляет десять процентов от ставки при выдаче лицензии, но не более 4 (четырех) МРП.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы услугодателя, и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
1) для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения:
заявление физического и юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде по формам, согласно приложениям 12 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП – в случае получения или переоформления лицензии и приложения к лицензии;
форму сведений к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, согласно приложению 3 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – форма сведения);
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах – в случае переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін;
қаруды ұстаудың қауіпсіздік ережелерін білуін тексеру туралы анықтаманың электрондық көшірмесін жолдайды.
2) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшысында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
қару әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар, қарудың негізгі (базалық) модельдеріне және (немесе) патрондар типтеріне конструкторлық құжаттамалар жиынтығының электрондық көшірмесі;
құрал-жабдыққа және аппаратураға меншік немесе жалға алу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
мәліметтер нысанында көрсетілген өндірістік-техникалық базасына құқық меншігін растайтын құжат немесе өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмелері;
объектіні және өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері;
әзірлеуге жоспарланған қару мен оның патрондарының тактикалық-техникалық сипаттамалары көрсетілген техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының тәжірибеден өткен модельдерін қауіпсіз әзірлеу жөніндегі техникалық құжаттаманың, нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік техникалық құжаттардың электрондық көшірмелері;
үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі қоса беріледі.
3) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жасау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесі;
мәліметтер нысанында көрсетілген өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжат немесе өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын жасауға ниет білдіру туралы хаттаманың немесе қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектімен шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі;
жасауға жоспарланған қару мен оның патрондарының тактикалық-техникалық сипаттамалары көрсетілген техникалық құжаттаманың электрондық көшірмесі;
жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі техникалық және есепке алу құжаттамасының, нұсқаулықтардың, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттардың, сондай-ақ материалдарды, жартылай дайындалған өнімдерді (дайындамаларды), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және ақау бұйымдарды есепке алу, сақтау: бөлшектерді, құрастыру бірліктерін және дайын бұйымдарды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде оларды есепке алу жөніндегі құжаттардың электрондық көшірмелері;
үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі сақтандыру шартының электрондық көшірмесі;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі қоса беріледі.

электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579);
электронную копию справки о проверке знания правил безопасного обращения с оружием;
2) для подвида деятельности по разработке гражданского и служебного оружия и патронов к нему, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию комплекта нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов;
электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды на оборудования и аппаратуры;
документ, подтверждающий право собственности производственно-технической базы, указывается в форме сведений или электронную копию документа подтверждающего право аренды на производственно техническую базу;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронную копию технической документации с описанием тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему;
электронные копии технической документации, инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасной разработке опытных моделей оружия и патронов к нему;
электронную копию договора страхования по возмещению вреда третьим лицам; электронную копию договора на оказания охранных услуг;
3) для подвида деятельности по производству гражданского и служебного оружия и патронов к нему, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему;
документ, подтверждающий право собственности производственно-технической базы, указывается в форме сведения или электронную копию документа подтверждающего право аренды на производственно техническую базу;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронную копию протокола о намерениях или договор (контракт) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия;
электронную копию технической документации с описанием тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему;
электронные копии технической и учетной документации, инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения;
электронную копию договора страхования по возмещению вреда третьим лицам;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;

4) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
қаруды жөндеу жөніндегі арнайы білімінің болуын растайтын құжаттардың (диплом, сертификат, еңбек кітапшасынан үзінді) электрондық көшірмесі;
мәліметтер нысанында көрсетілген мамандандырылған шеберхананың меншік құқығын растайтын құжат немесе мамандандырылған шеберхананы жалға алу құқығын растайтын құжатының электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері;
қаруды жөндеуге арналған тиісті құрал-жабдық пен аппаратураның болуын көрсететін құжаттардың электрондық көшірмелері;
жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі техникалық және есепке алу құжаттамасының, нұсқаулықтардың, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттардың электрондық көшірмелері;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмелері қоса беріледі.
5) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сату жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
мәліметтер нысанында көрсетілген қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайлардың меншік құқығын растайтын құжат немесе қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайларды жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері;
күзет қызметтерін көрсету шартының электрондық көшірмесі қоса беріледі.
6) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын коллекцияға жинау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
мәліметтер нысанында көрсетілген коллекциялық қаруды сақтауға арналған үй-жайға меншік құқығын растайтын құжат немесе коллекциялық қаруды сақтауға арналған үй-жайды жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
күзет сигнализациясын орнату актісінің электрондық көшірмесі;
қаруды сақтаумен объектіні (үй-жайды) күзету шартының электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері қоса беріледі.
7) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын экспонаттау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
кілтпен жабылатын сөрелері, сейфтері немесе металл шкафтары бар, күзет сигнализациясымен жабдықталған жеке үй-жайлардың меншік құқығын растайтын құжат осы мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе кілтпен жабылатын сөрелері, сейфтері немесе металл шкафтары бар, күзет сигнализациясымен жабдықталған жеке үй-жайларды жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері (заңды тұлғалар үшін);
күзет сигнализациясын орнату актісінің электрондық көшірмесі;
қару сақталатын объектіні (үй-жайды) тәулік бойы күзету шартының электрондық көшірмесі қоса беріледі.

4) для подвида деятельности по ремонту гражданского и служебного оружия и патронов к нему, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронные копии документов, подтверждающих наличие специальных знаний по ремонту оружия (диплом, сертификат, выписка из трудовой книжки);
документ, подтверждающий право собственности специализированной мастерской, указывается в форме сведения или электронную копию документа, подтверждающего право аренды на специализированную мастерскую;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронные копии документов, указывающих на наличие соответствующего оборудования и аппаратуры для ремонта оружия;
электронные копии технической и учетной документации, инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;
5) для подвида деятельности по торговле гражданским и служебным оружием и патронами к нему, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
документ, подтверждающий право собственности специально оборудованного помещения для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, указывается в форме сведения или электронную копию документа, подтверждающего право аренды специально оборудованного помещения для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
электронную копию договора на оказания охранных услуг;
6) для подвида деятельности по коллекционированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
правоустанавливающий документ помещения для хранения коллекционного оружия, указывается в форме сведения или электронную копию договора аренды помещения для хранения коллекционного оружия;
электронную копию акта установки охранной сигнализации;
электронную копию договора на охрану объекта (помещения) с хранением оружия;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики;
7) для подвида деятельности по экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
правоустанавливающий документ отдельных помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами, указывается в форме сведения или электронную копию договора аренды на отдельные помещения оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами;
электронные копии актов приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики (для юридических лиц);
электронную копию акта установки охранной сигнализации;
электронную копию договора на круглосуточную охрану объекта (помещения) с хранением оружия;

8) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 1-2-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу (қайта ресімдеу) үшін жеке және заңды тұлғаның өтінішін;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың көшірмесі
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 3-қосымшасына сәйкес қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны;
ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылатын құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін негіз болып табылатын өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың электрондық көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттардың, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу немесе жасау немесе сату немесе коллекцияға жинау немесе экспонаттау, күзет қызметі, ақшалай қаражатты инкассациялау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, заңды тұлғаны, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы, өндірістік-техникалық базаға, мамандандырылған шеберханаға, қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-жайларға, коллекцияға жиналанатын қаруды сақтауға арналған үй-жайларға, күзет сигнализациясымен, кілтке жабылатын сөрелермен, сейфтермен немесе металл шкафтармен жабдықталған үй-жайларға меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, соттылығының, әкімшілік құқық бұзушылықтардың болмауы туралы мемлекеттік алымның төленгені, жоғары техникалық білімінің болуы туралы мәліметтерді тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) Қазақстан Республикасының заңдарында осы санаттағы жеке және заңды тұлғалар үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салу;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды енгізбеу;
4) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10352 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 5 бұйрық) Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестілігін растайтын құжаттар тізбесін сәйкес келмеуі;

8) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление физического и юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде по формам, согласно приложениям 12 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности согласно приложению 3 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения документов, удостоверяющих личность, лицензии на осуществление деятельности по разработке или производству, или торговле, или коллекционированию, или экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, охранной деятельности, инкассации денежных средств, о государственной регистрации юридического лица, индивидуального предпринимателя, о документах, подтверждающих право собственности на производственно-техническую базу, специализированную мастерскую, специально оборудованные помещения, для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, помещений для хранения коллекционного оружия, помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами, об отсутствии судимости, административных правонарушений, информацию об оплате государственной пошлины, о наличии высшего технического образования услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
3) не внесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) не соответствие услугополучателя Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10352) (далее – Приказ №5);

5) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлғалар-лицензиаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан құрылған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделсе;
6) сот орындаушысының ұсынымының негізінде соттың көрсетілетін қызметті алушыға лицензия алуға тыйым салуы;
7) өндірістің қауіпсіздік жағдайын қамтамасыз ете алмауы, қарудың есебі мен сақталуын не осы шарттарды қамтамасыз етпеуі;
8) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұратын жерінің;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайдың;
9) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесiнің қайтыс болуы;
10) қылмыс жасағаны үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
11) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;
12) Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493, 506-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық бір жыл ішінде қайталап жасалған;
13) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 287 (бірінші бөлігінде), 288 (төртінші бөлігінде), 289, 296 (бірінші, екінші және үшінші бөліктерінде), 389 (бірінші және екінші бөліктерінде)-баптарында көзделген қылмыстық теріс қылық, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 және 488-баптарында көзделген әкімшілік құқық бұзушылық жасалған;
14) азаматтық және қызметтік қару иесін немесе пайдаланушысын қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеруге жіберу туралы қаулыны алған күннен бастап екі ай ішінде қаруды қауіпсіз қолдану қағидаларын білуін тексеру үшін емтихан тапсырмауы;
15) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы;
16) азаматтық немесе қызметтік қару иесінің көрсетілген қарудың конструкциясын оның баллистикалық және басқа да техникалық сипаттамаларының өзгеруіне әкеп соғатындай етіп қайта жасауы;
17) азаматтық және қызметтiк қару азаматтық және қызметтiк қару мен оның патрондарының, сондай-ақ конструкциясы жағынан қаруға ұқсас бұйымдардың айналымы саласындағы техникалық регламентке және криминалистикалық талаптарға сәйкес келмеген;
18) егер адам экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есебінде тұрса;

5) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов;
6) запрет услугополучателю судом на основании представления судебного исполнителя получать лицензии;
7) невозможность обеспечить условия безопасности производства, учет и сохранность оружия либо необеспечение этих условий;
8) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
9) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
10) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
11) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
12) совершения повторно в течение года административного правонарушения, предусмотренного статьями 127, 128, 131, 382, 434, 437, 438, 440, 443, 444, 448, 450, 462, 481, 482, 484, 485, 485-1, 486, 487, 489, 490, 492, 493 и 506 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
13) совершения уголовного проступка, предусмотренного статьями 287 (частью первой), 288 (частью четвертой), 289, 296 (частями первой, второй и третьей), 389 (частями первой и второй) Уголовного кодекса Республики Казахстан, административного правонарушения, предусмотренного статьями 73, 73-1, 73-2, 453, 461, 476, 477, 478 и 488 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
14) не сдачи экзамена для проверки знаний правил безопасного обращения с оружием в течение двух месяцев со дня получения постановления о направлении владельца или пользователя гражданского и служебного оружия на проверку знаний правил безопасного обращения с оружием;
15) возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений;
16) конструктивной переделки владельцем гражданского или служебного оружия, повлекшей за собой изменение баллистических и других технических характеристик указанного оружия;
17) несоответствия гражданского и служебного оружия техническому регламенту в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также конструктивно сходных с оружием изделий и криминалистическим требованиям;
18) если лицо состоит на учете органов внутренних дел и (или) национальной безопасности по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью;

19) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің № 5 Бұйрығымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
20) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
21) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады;
22) сот орындаушысының енгізген ұсынымы бойынша үйден шығару және бұзу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылса;
23) Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда;
24) тіркелген қаруды қайтадан жоғалтқан;
25) Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған;
26) тұрмыстық зорлық-зомбылық жасау фактісі бойынша қорғау нұсқамасы шығарылған;
27) егер қаруды иеленуге медициналық қарсы көрсетілімдер болған жағдайларда жүргізеді;
28) сол сияқты қарудың, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты ауыр, аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін, сондай-ақ террористік, экстремистік қылмыстар жасағаны үшін алып тасталған немесе өтелген сотталғандығы бар адамдарға
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау,
экспонаттау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Жеке тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға (қайта ресімдеуге) өтiнiші
_________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) кіші түрі(лерін) көрсету керек)
_________________________________________________________________________
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді сұраймын
Жеке тұлғаның тұрғылықты мекенжайы _______________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
_________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі)
Электрондық пошта __________________ Телефондары _________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банк шоты _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы ______________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан,елді мекен,
_________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушы оны көрсетілетін қызметті берушінің қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің болуы/болмауы мәніне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы БП ҚСжАЕКБ есептері бойынша тексеруіне қарсылық білдірмейтіні;
көрсетілетін қызметті алушыға сот қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ___________
Толтырған күні 20____ жылғы "___"___________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау, экспонаттау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Заңды тұлғаның лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға (қайта ресімдеуге) өтiнiші
__________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түрі(лерін) көрсету керек)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беруді сұраймын
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
_________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондары __________________ Факс _____________________________________
Банктік шоты _____________________________________________________________
(шоттың нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(лары) ____________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректер ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға сот қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға тыйым салмағаны;
көрсетілетін қызметті алушы оны көрсетілетін қызметті берушінің қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің болуы/болмауы мәніне, сондай-ақ Қазақстан Республикасы БП ҚСжАЕКБ есептері бойынша тексеруіне қарсылық білдірмейтіні;
барлық қоса беріліп отырған құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Заңды тұлғаның басшысының ЭЦҚ ___________
Толтырған күні 20____ жылғы "___" ___________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау, экспонаттау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
3-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау жөніндегі қызмет лицензиясына мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

19) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Приказом №5;
20) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
21) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
22) является должником по исполнительному производству о выселении и сносе по внесенному представлению судебного исполнителя;
23) в случае отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
24) повторной утери зарегистрированного оружия;
25) прекращения гражданства Республики Казахстан;
26) вынесения защитного предписания по факту совершения бытового насилия;
27) если имеются медицинские противопоказания к владению оружием;
28) лицам, имеющим снятую или погашенную судимость за совершение тяжкого, особо тяжкого преступлений, связанных с незаконным оборотом оружия, наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, а также за совершение террористических, экстремистских преступлений
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача лицензии на
осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту,
торговле,
коллекционированию,
экспонированию гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему"
Заявление физического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица индивидуальный
идентификационный номер) Прошу выдать (переоформить) лицензию и (или) приложение к
лицензии на осуществление
________________________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес местожительства физического лица ___________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Электронная почта _____________________, Телефоны ________________________
Факс ________________________________________________________________
Банковский счет ______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
услугополучатель не возражает о проверке его услугодателем на предмет
наличия/отсутствия медицинских противопоказаний к владению оружием, а также по учетам
КПСи СУ ГП РК;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП физического лица _________
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача лицензии на
осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту,
торговле,
коллекционированию,
экспонированию гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему"
Заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии
В ________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать (переоформить) лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление
__________________________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта ____________________, Телефоны ___________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
__________________________________________________________________________
наименование улицы номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или)
подвидом деятельности;
услугополучатель не возражает о проверке услугодателем на предмет
наличия/отсутствия медицинских противопоказаний к владению оружием, а также по учетам
КПСи СУ ГП РК;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП руководителя юридического лица _________
Дата заполнения "___" _________ 20 __ года
Приложение 3
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача лицензии на
осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту,
торговле,
коллекционированию,
экспонированию
гражданского и служебного
оружия и
патронов к нему"
Форма сведений к лицензии на деятельность по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию и экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы ______________________________________________
(жеке және заңды тұлға)
2. жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
3. жеке тұлғаның және заңды тұлғаның атауы
__________________________________________________________________________
4. Лицензиялау-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі ___________
Тексеру аяқталған күн ______________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ___________________________
5. Меншік құқығындағы объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі
__________________________________________________________________________
Есептік құжаттама __________________________________________________________
6. Қаруды қабылдауды, тапсыруды есепке алу журналын бастаған күн ______________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _________________________________________________
7. Қару мен оның патрондарының келіп түсуін және сатуды есепке алу журналын
бастаған күн ____________________________________ (лицензиялық-рұқсат беру
жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _________________________________________________
8. Кәсіпорындарда, мекемелер мен оқу орындарында қару мен оның патрондарын
(кірісті және шығысты, дайындамаларды, бөлшектерді, қосалқы бөлшектерді нөмірлеп
есепке алу, сандық есепке алу, сандық немесе өлшеп есепке алу) есепке алу журналын
бастаған күн _______________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _________________________________________________
9. Қызмет түріне арналған лицензияның нөмірі, берілген күні, оны берген органның
атауы _______________________________________________
10. Соңғы пайдаланушының импорттық сертификатының нөмірі, берілген күні,
сертификатты берген органның атауы ____________________________
11. Өндірістік-техникалық базаны, мамандандырылған шеберхананың, қару мен оның
патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған арнайы жабдықталған үй-
жайлардың, кілтпен жабылатын сөрелері, сейфтері немесе металл шкафтары бар, күзет
сигнализациясымен жабдықталған жеке үй-жайларды бар болуы мәліметтер
__________________________________________________________________________

1. Услугополучатель
________________________________________________________________________
(физическое или юридическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
__________________________________________________________________________
3. Наименование физического лица/ юридического лица/индивидуального
предпринимателя ________________________________________________________________
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
5. Кадастровый номер объекта (помещения) на праве собственности: ______________
Учетная документация ______________________________________________________
6. Дата заведения и инвентарный номер журнала учета приема выдачи оружия
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
7. Дата заведения и инвентарный номер журнала учета поступления и продажи
оружия и патронов к нему
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
8. Информация о наличии высшего технического образования __________________________
__________________________________________________________________________
(номер, дата выдачи, специальность и наименование учебного заведения выдавшего
документ об окончании)
9. Дата заведения и инвентарный номер журнала учета оружия и патронов к нему
(прихода и расхода, пономерного учета, количественного учета, количественного или
весового учета заготовок, деталей, составных частей) на предприятиях, учреждениях и
учебных заведения _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
10. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ____________________________________________________________________
11. Сведения, указывающие наличие производственно-технической базы,
специализированной мастерской, специально оборудованного помещения, для хранения,
реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, помещений для хранения
коллекционного оружия, помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с
запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими
шкафами, __________________________
__________________________________________________________________________

12. Жеке және заңды тұлғаның қызметкері туралы мәліметтер ____________________
Өтінім берген күн __________________________________________________________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау,
экспонаттау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беруге (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау,
экспонаттау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
3-қосымша
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________ №_____________
__________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
_______________________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары
__________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына
сәйкес)
Ескерту: _________________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны _____________________________________________________________
"Азаматтық және қызметтік
қару мен оның патрондарын
әзірлеу, жасау, жөндеу, сату,
коллекцияға жинау,
экспонаттау жөніндегі қызметті
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
4-қосымша
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі ____________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы _________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері)____________________
___________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат ___________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндiрiстік база және/немесе объект ___________________________________________
(орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары ________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына
сәйкес)
Лицензиар ________________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Қосымшаның нөмірі __________________________________
Қолданылу мерзiмi "____"_______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны _______________________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
2-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

12. Сведения на работников физического и юридического лица
__________________________________________________________________________
Дата подачи заявки ______________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту, торговле,
коллекционированию,
экспонированию гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) лицензии для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту, торговле,
коллекционированию,
экспонированию гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему"
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана ___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера
у юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
_____________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия ___________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях")
Примечание: ______________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ______ г.
Место выдачи ___________________________________
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии на
осуществление деятельности
по разработке, производству,
ремонту, торговле,
коллекционированию,
экспонированию гражданского и
служебного оружия и
патронов к нему"
Приложение к лицензии
Номер лицензии _____________ Дата выдачи лицензии ________________ 20 __ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности _________________ ________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера у
юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база и/или объект __________________________________________
(местонахождениие)
Особые условия действия лицензии ___________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях")
Лицензиар ________________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия "____" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________
Приложение 2 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңын 10-бабының 1-тармағына сәйкес әзірленген және "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттың жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағының 1), 2), 3), 4) және 5) -тармақшыларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған қойманың, өндірістік-техникалық базаның, дайын пиротехникалық өнімді сатуға арналған үй-жайлардың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, соттылығының, мәлімделген қызметті жүзеге асырумен байланысты қарсы айғақтардың (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық), әкімшілік құқық бұзушылықтардың болмауы туралы мәліметтерді, мемлекеттік баж төлегені туралы ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – бас тарту) нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды. Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 6 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10353 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 6 Бұйрық) Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте, 1 (бір) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің және ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелері бойынша соттылығының және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеру жүргізіледі.
Сонымен қатар азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдармен сауда жасайтын үй-жайды, қойманы және құрылғыларды, оларды сақтау, сақтауын, пайдалануын және есебін жүргізу тәртібі бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11193 тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 319 Бұйрық) Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларында белгіленген талаптарының сәйкестігін мекенжайға дербес шыға отырып немесе қалалық және аудандық полиция органдарының бөлімшелеріне сұрау салу жолдау арқылы тексеруді жүзеге асырады, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 113694 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 313 Бұйрық) Ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа 20-қосымшадағы нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
Сведения документов, удостоверяющих личность, лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о государственной регистрации юридического лица, о документах, подтверждающих право собственности склада для хранения готовой пиротехнической продукции, производственно-технической базы, помещения для реализации готовой пиротехнической продукции, об отсутствии судимости, медицинских противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания), административных правонарушений, информация об оплате государственной пошлины, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 (далее – отказ) к настоящим Правилам. Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающие соответствие им, для деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 6 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10353) (далее – Приказ №6).
При этом в течении 1 (одного) рабочего дня, проводится проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и органов внутренних дел, на наличие судимости и административных правонарушений.
В том числе осуществляется проверка самостоятельно с выездом или направляются запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования торгового помещения, склада и устройств, по порядку хранения, сохранности, использования и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на соответствие установленным требованиям Правилам приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года №319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11193) (далее – Приказ №319), по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года №313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (далее – Приказ №313).

10. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 6) тармақшасында көрсетілген құжаттарды портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне осы Қағидалардың 9-тармағының 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшаларында көзделген бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған кезінде.
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 6) тармақшасында көрсетілген құжаттарды тіркеген кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың, мәліметтердің толықтығын тексереді және (немесе) ұсынылған құжаттардың тиісінше ресімделуін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың екінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға бас тарту нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды. Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда құжаттарды тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті берушінің азаматтық пиротехникалық бұйымдарды сақтау және іске асыру жағдайы тексеріледі, тексеріс нәтижелері бойынша № 313 Бұйрығымен белгіленген 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және осы Қағидаларға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша лицензия және (немесе) лицензияға қосымша беру бойынша дайындайды, егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген, рұқсат алу мүмкіндігін болдырмайтын жағдайлар туындаған жағдайда негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды.
Нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күнін құрайды.
11. Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны заңды тұлға-лицензиатты бөлініп шығу және бөліну нысанында қайта ұйымдастырылған кезінде негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 1), 2), 3), 4) және 5) тармақшасында көрсетілген құжаттарды портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне жібереді.

10. Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 9 настоящих Правил за исключением реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, услугополучатель направляет услугодателю посредством портала, документы указанные в подпункте 6) пункта 8 Перечня основных требований.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии работник услугодателя в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 6) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов, сведений и (или) надлежащее оформление представленных документов.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части второй настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно отказу к настоящим Правилам. Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
В случае полноты представленных документов работник услугодателя, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента регистрации документов, проверяет условия реализации и хранения гражданских пиротехнических веществ, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Приказу №313.
Работник услугодателя в предусмотренные сроки, рассматривает результаты проверок и переоформляет лицензию и (или) приложение к лицензии, по формам, согласно приложению 3 и 4 к настоящим Правилам, в случае возникновения обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений формирует мотивированный отказ в оказании государственной услуги, с указанием причин отказа, по основанием предусмотренных пунктом 9 Перечня основных требований.
Результаты направляются посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Общий срок переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии услугодателем составляет 3 (три) рабочих дня с момента приема и регистрации заявления.
11. Для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии в случаях, реорганизации юридического лица-лицензиата в формах выделения и разделения, услугополучатель направляет услугодателю посредством портала, документы предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4) и 5) пункта 8 Перечня основных требований.

3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
14. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.
Шағым көрсетілетін қызметті берушіге, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей осы шағым мен әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жолдайды.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын қолайлы шешім қабылдаса, әкімшілік әрекет жасаса, шағымды қарайтын органға шағымды жолдамауға құқылы.
Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
1-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2025 № 463 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды өндіру жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сату жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия;
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
Барлық кіші түрлер үшін:
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
Барлық кіші түрлер үшін:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 15 (он бес) жұмыс күні;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу кезінде – 3 (үш) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Барлық кіші түрлер үшін:
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия және (немесе) лицензияға қосымша, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу не осы не осы көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша электрондық нысанда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 554-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым төленеді:

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) центральных государственных органов, а также услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
14. Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу).
Жалоба подается услугодателю, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1 предусматривается изменение приказом Министра внутренних дел РК от 25.06.2025 № 463 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований по оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Наименование подвидов государственной услуги:
Лицензия на осуществление деятельности по разработке гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
Лицензия на осуществление деятельности по производству гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;
Лицензия на осуществление деятельности по торговле гражданскими пиротехническими веществами и изделиями с их применением;
Лицензия на осуществление деятельности по использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
По всем подвидам:
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
По всем подвидам:
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии на и (или) приложения к лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии– 3 (три) рабочих дня
4
Форма оказания государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Лицензия и (или) приложение к лицензии, переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам. За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет".
При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:

2) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
дайын пиротехникалық өнімдерді сақтауға арналған қойманың меншік құқығын растайтын құжат осы мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе дайын пиротехникалық өнімдерді сақтауға арналған қойманы жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі осы мәліметтер нысанында көрсетіледі;
пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесі мәліметтер нысанында көрсетіледі;
техникалық құжаттамалар, ғылыми-зерттеу және тәжрибелік-конструкторлық жұмыстарды жүргізу үшін аккредидтелген лабораториялық базасының аттестатының электрондық көшірмесі;
3) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды жасау жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғаларға 1)-тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
пиротехникалық заттар мен бұйымдарды жасау, сақтау, өткізу, пайдалану және кәдеге жарату мәселелері бойынша нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығының электрондық көшірмесі;
құрал-жабдық пен аппаратураның меншік немесе жалға алу құқғын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
өндірістік-техникалық базаның меншік құқығын растайтын құжат мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе өндірістік-техникалық базаны жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілерінің электрондық көшірмелері мәліметтер нысанында көрсетіледі;
жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі техникалық және есепке алу құжаттамасының, нұсқаулықтардың, ережелер және нормативтік-техникалық құжаттар мәліметтер нысанында көрсетіледі.
4) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалану жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғалар 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
дайын пиротехникалық өнімдерді сақтауға арналған қойманың меншік құқығын растайтын құжат мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе дайын пиротехникалық өнімдерді сақтауға арналған қойманы жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі мәліметтер нысанында көрсетіледі;
пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған автокөліктің меншігінде немесе жалға алынғанын көрсететін құжаттар мәліметтер нысанында көрсетіледі;
азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды пайдалануға мүмкіндік беретін техникалық мақсаттағы арнайы құрал-жабдықтың болуын көрсететін, оның техникалық сипаттамаларын және пайдалану қауіпсіздігін айқындайтын құжаттар мәліметтер нысанында көрсетіледі.

2) для подвида деятельности по разработке гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте
1) прилагаются следующие документы:
документ, подтверждающий право собственности склада для хранения готовой пиротехнической продукции, указывается в форме сведений или электронную копии документа, подтверждающего право аренды склада для хранения готовой пиротехнической продукции;
электронная копия акта приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений;
электронная копия комплекта нормативно-технических документов в области разработки пиротехнических веществ и изделий указываются в форме сведений;
электронные копии технической документации, аттестата аккредитованной лабораторной базы для проведения научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ.
3) для подвида деятельности по производству гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронные копии комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства, хранения, реализации, применения и утилизации пиротехнических веществ и изделий;
электронные копии документов, подтверждающих право собственности или аренды на оборудования и аппаратуры;
документ, подтверждающий право собственности производственно-технической базы, указывается в форме сведений или электронную копию документа подтверждающего право аренды на производственно техническую базу;
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений;
инструкция, положения и нормативно-технические документы по безопасному производству работ указываются в форме сведений;
4) для подвида деятельности по использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
документ, подтверждающий право собственности склада для хранения готовой пиротехнической продукции, указывается в форме сведений или электронную копии документа, подтверждающего право аренды склада для хранения готовой пиротехнической продукции;
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений;
документы, указывающие на наличие или аренды специально оборудованного автотранспорта для перевозки пиротехнических изделий указываются в форме сведений;
документы, указывающие на наличие специального оборудования технического назначения, позволяющего использование гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, определяющие его технические характеристики и безопасность использования указываются в форме сведений;

5) азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сату жөніндегі қызметтің кіші түрі үшін заңды тұлғалар 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге, мынадай құжаттар:
дайын пиротехникалық өнімдерді сатуға арналған үйжайдың меншік құқығын растайтын құжат мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе дайын пиротехникалық өнімдерді сатуға арналған үй-жайды жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
дайын пиротехникалық өнімдерді сақтауға арналған қойманың меншік құқығын растайтын құжат мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе дайын пиротехникалық өнімдерді сақтауға арналған қойманы жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі;
объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актісі мәліметтер нысанында көрсетіледі;
пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған автокөліктің меншік құқығын көрсететін құжаттар мәліметтер нысанында көрсетіледі немесе пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған автокөлікті жалға алу құқығын растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі.
6) лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшін:
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 1-қосымшасына сәйкес нысандар бойынша лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны электрондық түрде алу (қайта ресімдеу) үшін заңды тұлғаның өтінішін;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың туралы мәліметтер;
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес қызметті жүзеге асыру үшін біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне мәліметтер нысаны;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеуге негіз болған өзгерістер туралы ақпаратты құрайтын құжаттардың электрондық көшірмелері мемлекеттік ақпараттық жүйелерде орналасқан құжаттарды, ақпараттарды қоспағанда.
Көрсетілетін қызметті беруші жеке басын куәландыратын құжаттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға арналған лицензия туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған қойманың, өндірістік-техникалық базаның, дайын пиротехникалық өнімді сатуға арналған үй-жайлардың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, соттылығының, мәлімделген қызметті жүзеге асырумен байланысты қарсы айғақтардың (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық), әкімшілік құқық бұзушылықтардың болмауы туралы мәліметтерді, мемлекеттік баж төлегені туралы ақпаратты тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкімет "шлюзі" арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

5) для подвида деятельности по торговле гражданскими пиротехническими веществами и изделиями с их применением юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
документ, подтверждающий право собственности помещения для реализации готовой пиротехнической продукции, указывается в форме сведений или электронную копии документа, подтверждающего право аренды помещения для реализации готовой пиротехнической продукции;
документ, подтверждающий право собственности склада для хранения готовой пиротехнической продукции, указывается в форме сведений или электронную копии документа, подтверждающего право аренды склада для хранения готовой пиротехнической продукции;
акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики указываются в форме сведений;
документ, подтверждающий право собственности специально оборудованного автотранспортного средства для перевозки пиротехнических изделий указывается в форме сведений или электронную копии документа, подтверждающего право аренды специально оборудованного автотранспортного средства для перевозки пиротехнических изделий;
6) для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения о документе, подтверждающего уплату лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форма сведений к квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности согласно приложению 2 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения документов, удостоверяющих личность, лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о государственной регистрации юридического лица, о документах, подтверждающих право собственности склада для хранения готовой пиротехнической продукции, производственно-технической базы, помещения для реализации готовой пиротехнической продукции, об отсутствии судимости, медицинских противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания), административных правонарушений, информация об оплате государственной пошлины, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) Қазақстан Республикасының заңдарында осы санаттағы жеке және заңды тұлғалар үшін қызмет түрімен айналысуға тыйым салынуы;
3) қызмет түріне лицензия беруге өтініш берілген жағдайда жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
4) көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 6 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10353 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі – № 6 Бұйрық) Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
5) көрсетілетін қызметті алушыға жекелеген қызмет түрімен айналысуға тыйым салатын соттың заңды күшіне енген үкімі;
6) егер бұрын лицензия және (немесе) лицензияға қосымша заңды тұлға-лицензаттарды бөлу нәтижесінде жаңадан пайда болғандар қатарынан құрылған басқа заңды тұлғаға қайта ресімделген болса;
7) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің деректер мен мәліметтердің № 6 Бұйрығымен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
8) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
9) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болып табылады
10) Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда.
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Заңды тұлғаның лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға (қайта ресімдеуге) өтiнiші
___________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
(қызметтiң түрi және (немесе) қызметтің кіші түр(лер)ін көрсету керек)
жүзеге асыруға лицензияны және (немесе) лицензияға
қосымшаны беруді (қайта ресімдеуді) сұраймын _________________________
___________________________________________________________________
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
___________________________________________________________________
көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________Телефондары __________________
Факс ______________Банктік шоты ____________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті жүзеге асыру мекенжай(лар)ы ________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді
___________________________________________________________________
мекен, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жай) нөмірі)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осы арқылы:
көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға қызметтің лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға со тыйым салмағаны;
қоса беріліп отырған барлық құжаттар шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Заңды тұлға басшысының ЭЦҚ ____________
Толтырылған күні: 20___жылғы " " __________
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметтің лицензиясына мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории физических или юридических лиц;
3) не внесение лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности, в случае подачи заявления на выдачу лицензии на вид деятельности;
4) не соответствие услугополучателя Квалификационным требованиям и перечню документов, подтверждающие соответствие им, для деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 6 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 10353) (далее – Приказ №6);
5) вступивший в законную силу приговор суда, запрещающий услугополучателю заниматься отдельным видом деятельности;
6) если ранее лицензия и (или) приложение к лицензии были переоформлены на другое юридическое лицо из числа вновь возникших в результате разделения юридических лиц-лицензиатов;
7) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Приказом №6;
8) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
9) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
10) в случае отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача лицензии на
осуществление
деятельности по разработке,
производству, торговле,
использованию
гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их
применением"
Заявление юридического лица для получения (переоформления) лицензии и (или) приложения к лицензии
В __________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать (переоформить) лицензию и (или) приложение к лицензии на
осуществление ____________________________________________________________
(указать вид деятельности и (или) подвид(ы) деятельности)
Адрес юридического лица____________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
__________________________________________________________________________
наименование улицы,номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________Телефоны _____________
Факс ____________________Банковский счет __________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
__________________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или)
приложения к лицензии;
услугополучателю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и
(или)подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП руководителя юридического лица _________
Дата заполнения "___" ________ 20 года
Приложение 2
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача лицензии на
осуществление
деятельности по разработке,
производству, торговле,
использованию
гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их
применением"
Форма сведений к лицензии на деятельность по по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы____________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі ____________________________________________
3. Заңды тұлғаның атауы _________________________________________________
_______________________________________________________________________
4. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің объектісін тексеру актісінің нөмірі ________
Тексеру аяқталған күн ____________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім _________________________
5. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі ________________________________
6. Лицензиялық алымды төлеу сомасы______________________________________
Төлеген күні _____________________________________________________________
Төлем банкі (банктің филиалы) _____________________________________________
Есепке алу журналы (кіріс, шығыс) __________________________________________
7. Журналды бастаған күн__________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ___________________________________________
8. Қызмет түріне арналған лицензияның нөмірі, берілген күні, оны берген органның
атауы _______________________________________________
9. Объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау
актісі ____________________________________________________________________
10. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарды әзірлеу саласындағы нормативтік-
техникалық құжаттар жиынтығы ____________________________________________
11. Жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер және нормативтік-
техникалық құжаттар ____________________________________________
12. Пиротехникалық бұйымдарды тасымалдауға арналған арнайы жабдықталған
автокөліктің болуын немесе жалға алынғанын көрсететін құжаттар _______________
13. Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды
пайдалануға мүмкіндік беретін техникалық мақсаттағы арнайы құрал-жабдықтың
болуын көрсететін, оның техникалық сипаттамаларын және пайдалану қауіпсіздігін
айқындайтын құжаттар ______________________________________________________
Заңды тұлғаның қызметкері туралы мәліметтер _______________________________
Өтінім берген күн____________________
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
3-қосымша
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________ №_____________
_________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес
лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
_______________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы,
мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның
бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға
филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке
тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке
сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары
__________________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту: _________________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар _______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны ____________________________
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
4-қосымша
Лицензияға қосымша
Лицензияның нөмірі _________________
Лицензияның берілген күні 20__ жылғы ________________
Лицензияланатын қызмет түрінің кіші түрі(лері)_______________
___________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
сәйкес лицензияланатын қызметтің кіші түрінің атауы)
Лицензиат ___________________________________________________
(заңды тұлғаның (оның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру
нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Өндiрiстік база және/немесе объект_______________________________
(орналасқан жерi)
Лицензияның қолданылуының ерекше шарттары___________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына
сәйкес)
Лицензиар ________________________________________________________________
(лицензияға қосымшаны берген органның толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) ____________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Мөр орны (қағаз жеткізгіштегі қосымшалар үшін)
Қосымшаның нөмірі ________________
Қолданылу мерзiмi "____"_______________ _____ ж.
Қосымшаның берілген күні ________________ 20 ____ ж.
Берілген орны ________________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
3-қосымша
"Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер _________________________________________
3. Наименование юридического лица __________________________________________
4. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы_____________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
5. Кадастровый номер объекта (помещения) на праве собственности _______________
6. Сумма оплаты лицензионного сбора ________________________________________
Дата оплаты _______________________________________________________________
Банк оплаты (филиал банка) _________________________________________________
Журнал учета (прихода, расхода) _____________________________________________
7. Дата заведения журнала ___________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
8. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ____________________________________________________________________
9. Акт приемки в эксплуатацию объекта, систем и установок пожарной автоматики
__________________________________________________________________________
10. Комплект нормативно-технических документов в области разработки
пиротехнических веществ и изделий
__________________________________________________________________________
11. Инструкция, положения и нормативно-технические документы по безопасному
производству работ
__________________________________________________________________________
12. Документы, указывающие на наличие или аренды специально оборудованного
автотранспорта для перевозки пиротехнических изделий _______________________________
13. Документы, указывающие на наличие специального оборудования технического
назначения, позволяющего использование гражданских пиротехнических веществ и изделий
с их применением, определяющие его технические характеристики и безопасность
использования
__________________________________________________________________________
Сведения на работников юридического лица ___________________________________
Дата подачи заявки _____________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ
и изделий с их применением"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) лицензии по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана ___________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера у
юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица) на занятие
_____________________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия ___________________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях")
Примечание: ______________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар ________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ______ г.
Место выдачи ___________________________________
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной
услуги "Выдача лицензии
на осуществление деятельности
по разработке, производству,
торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Приложение к лицензии
Номер лицензии _______________ Дата выдачи лицензии _______________ 20 __ года
Подвид(ы) лицензируемого вида деятельности _________________ ________________
(наименование подвида лицензируемого вида деятельности в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Лицензиат ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес-
идентификационный номер филиала или представительства иностранного
юридического лица – в случае отсутствия бизнес- идентификационного номера у
юридического лица/полностью фамилия, имя, отчество (в случае наличия),
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
Производственная база и/или объект __________________________________________
(местонахождениие)
Особые условия действия лицензии ___________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и
уведомлениях")
Лицензиар ________________________________________________________________
(полное наименование органа, выдавшего приложение к лицензии)
Руководитель (уполномоченное лицо) _________________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись (для приложений на бумажных носителях)
Место печати (для приложений на бумажных носителях)
Номер приложения ____________
Срок действия "____" __________ ______ г.
Дата выдачи приложения ________________ 20 ____ года
Место выдачи __________________________
Приложение 3 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов"

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесін білдіретін ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда көрсетілетін ақылы қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процесін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке және заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіне мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (далее – Перечень основных требований) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.

6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (кайта тіркеу) туралы куәлігі, жеке басын анықтау, тұрғылықты жері, соттылығы, әкімшілік құқық бұзушылығы болмауы туралы құжаттардың мәліметтерін қызметті көрсетуші тиісті электрондық үкімет мемлекеттік ақпараттық жүйелерінің "шлюзі" арқылы алады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды. Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды тіркеген сәттен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 365 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 11219 тіркелген) (бұдан әрі - № 365 Бұйрық) атыс тирлерін (атыс орыны) мен стендтерін ашу және жұмыс істеу қағидаларына сәйкестігіне тексеруді жүзеге асырады.
Бұл ретте, 1 (бір) жұмыс күні ішінде аумақтық Ұлттық қауіпсіздік органдарына және полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөлімшелеріне экстремизмге мен терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласының есепке алулары бойынша қаруға рұқсат алатын адамдарды тексеру үшін сұрау сауалар жіберіледі, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің және ішкі істер органдарының ақпараттық жүйелері бойынша соттылығының және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеру жүргізіледі.
Заңды тұлғаларды тексеруді көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері өздігінен қалалық және аудандық полиция органдарына атыс тиріне (атыс орнына) тексеру жүргізу үшін № 365 бұйрықпен айқындалған талаптарға сәйкестігін тексеру үшін бару арқылы жүзеге асырады, тексеру нәтижелері бойынша объектілерді тексеру туралы ақтісі Қазақстан Республикасы министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 13694 тіркелген) Азаматтық және қызметтік қару айналымын бақылау саласындағы ішкі істер органдарының бөліністерінің қызметін ұйымдастыру бойынша нұсқаулыққа 20 қосымшаға сәйкес толтырылады.

6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, место жительства, об отсутствии судимости, административных правонарушений, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам. Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их к Правилам открытия и функционирования стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, утвержденных приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 365 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11219) (далее – Приказ № 365).
При этом, в течении 1 (одного) рабочего дня, направляются запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции, для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, проводится проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и органов внутренних дел, на наличие судимости и административных правонарушений.
Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом или направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования стрелкового тира (стрельбища) и стенда, на соответствие требованиям установленным Приказом №365, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года №313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат алу үшін:
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 1-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша электрондық түрде заңды тұлғаның өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат алуға мәліметтер нысаны;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін;
атыс бойынша инструкторы арнайы дайындықтан өткенін дәлелдейтін қаруды ұстаудың қауіпсіздік ережелерін білуін тексеру туралы анықтаманың электрондық көшірмесін;
ашық атыс тирлері (атыс орындары) үшін аумақтар;
мамандандырылған ғимараттардың орналасқан жерін (атыс тирлері (атыс орыны) және стендтер);
үй-жайлардың орналасу;
сызбаларын қосатын меншік нысанын көрсете отырып, материалдық-техникалық базасы жоспарының электрондық көшірмесі;
атыс спорт түрлері бойынша (оқ, стендтік, практикалық) жарыс немесе жаттығу сабақтар өткізу үшін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2014 жылғы 27 қарашадағы № 121 (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу реестрінде № 10095 тіркелген) бұйрығымен бекітілген спорттық федерацияларының аккредитацияланған Қағидаларына сәйкес аккредитацияланған атыс спорт түрлері бойынша Республикалық федерациясы қорытындысының көшірмесі.
Заңды тұлғаның мемлекеттік тіркеу (кайта тіркеу) туралы куәлігі, жеке басын анықтау, тұрғылықты жері, соттылығы, әкімшілік құқық бұзушылығы болмауы туралы құжаттардың мәліметтерін қызметті көрсетуші тиісті электрондық үкімет мемлекеттік ақпараттық жүйелерінің "шлюзі" арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
Для получения разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
сведения о документе, подтверждающем уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
форму сведений к разрешению на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, согласно приложению 2 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579);
электронную копию справки о проверке знания Правил безопасного обращения с оружием, документа, подтверждающего прохождение специальной подготовки инструктора по стрельбе;
электронную копию плана материально-технической базы с отражением формы собственности, включающей схемы:
территории для открытых стрелковых тиров (стрельбищ);
расположения специализированных зданий (для стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов);
размещения помещений;
для проведения соревнований или тренировочных занятий по стрелковым видам спорта (пулевая, стендовая, практическая) копия заключения Республиканской федерации по стрелковым видам спорта аккредитованной, в соответствии с Правилами аккредитации спортивных федераций, утвержденных приказом Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 27 ноября 2014 года № 121 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10095).
Сведения документов, удостоверяющих личность, свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, место жительства, об отсутствии судимости, административных правонарушений, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

14) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады;
16) сот орындаушысының енгізген ұсынымы бойынша үйден шығару және бұзу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылса;
17) Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда;
18) тіркелген қаруды қайтадан жоғалтқан;
19) Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған;
20) тұрмыстық зорлық-зомбылық жасау фактісі бойынша қорғау нұсқамасы шығарылған;
21) егер қаруды иеленуге медициналық қарсы көрсетілімдер болған жағдайларда жүргізеді;
22) сол сияқты қарудың, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты ауыр, аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін, сондай-ақ террористік, экстремистік қылмыстар жасағаны үшін алып тасталған немесе өтелген сотталғандығы бар адамдарға
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Атыс тирлері (атыс орындары)
мен стендтерін ашуға және
олардың жұмыс істеуіне рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға рұқсат алуға өтініш
______________________________________________________________________
(ішкі істер органының толық атауы)
Кімнен _______________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-cәйкестіндіру нөмірі)
_____________________________________________________________________
(атыс тирлері (атыс орындары) немесе стендтерді көрсету)
ашуға және оның жұмыс істеуіне рұқсат беруіңізді сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ____________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан,
____________________________________________________________________
елді мекен, көшенің атауы,үйдің /ғимараттың (стационарлық үй-жай) нөмірі)
Электрондық пошта ___________________________________________________
Телефондар___________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Банктік есепшоты ____________________________________________________
(есеп шоттың нөмірі, банктің атауы және орналасқан орны)
Қызметті жүзеге асыратын мекенжайы __________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан,
_____________________________________________________________________
елді мекен, көшенің атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жай) нөмірі)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осымен:
көрсетілген деректердің бәрі ресми байланыстар болып табылатыны және оларға атыс тирлерін (атыс орындарын) немесе стендтерді ашу және олардың жұмыс істеу құқығына рұқсат беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны;
көрсетілетін қызметті алушыға өтініш берілген қызмет түрімен айналысуға соттың тыйым салмағаны;
қоса берілген құжаттардың бәрі шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып табылатыны расталады.
Заң тұлғаның басшысы ЭЦК __________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Атыс тирлері (атыс орындары)
мен стендтерін ашуға және
олардың жұмыс істеуіне рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашуға рұқсатқа мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

14) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
16) является должником по исполнительному производству о выселении и сносе по внесенному представлению судебного исполнителя;
17) в случае отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
18) повторной утери зарегистрированного оружия;
19) прекращения гражданства Республики Казахстан;
20) вынесения защитного предписания по факту совершения бытового насилия;
21) если имеются медицинские противопоказания к владению оружием;
22) лицам, имеющим снятую или погашенную судимость за совершение тяжкого, особо тяжкого преступлений, связанных с незаконным оборотом оружия, наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, а также за совершение террористических, экстремистских преступлений
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача разрешения на
открытие
и функционирование
стрелковых
тиров (стрельбищ) и стендов"
Заявление о выдаче разрешения на открытие стрелкового тира (стрельбища) и стенда
В ________________________________________________________________________
(полное наименование органа внутренних дел)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на право открытия и функционирования
__________________________________________________________________________
(указать стрелковый тир (стрельбище) или стенд)
Адрес юридического лица ___________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
__________________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта __________________________________________________
Телефоны __________________________________________________________
Факс ______________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес (а) осуществления деятельности ________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт,
__________________________________________________________________________
наименование улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения на
право открытия и функционирования стрелкового тира (стрельбища) и стенда;
услугополучателю не запрещено судом заниматься заявляемым видом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются
действительными.
ЭЦП руководителя юридического лица ______________
Дата заполнения "___" _______ 20 __ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований
к оказанию государственной
услуги
"Выдача разрешения на
открытие и
функционирование стрелковых
тиров (стрельбищ) и стендов"
Форма сведений к разрешению на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы ______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес-сәйкестіндіру нөмірі ________________________________________________
3. Заң тұлғаның атауы _______________________________________________________
4. Атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерінің жұмыс істеуіне жауапты және қаруға
рұқсаты бар адамдардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол қойған күні
__________________________________________________________________________
6. Техникалық нығайтылуын, күзет және өрт сигнализациясының бар-жоғын, өткізу
режимін, қару мен оның патрондарын сақтау жағдайларын сипаттау;
_________________________________________________________________________
Заң тұлға жұмысшылардың мәліметтері _________________
Өтініш берген күн__________________ _______________________________________
Атыс тирлері (атыс орындары)
мен стендтерін ашуға және
олардың жұмыс істеуіне рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] атыс тирлері (атыс орындары) мен стендтерін ашу және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беруге (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз.
[Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
4-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар 4-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2 Бизнес идентификационный номер __________________________________________
3. Наименование юридического лица __________________________________________
4. Фамилия, имя отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер лиц, ответственных за функционирование стрелкового тира (стрельбища) и стенда
(администратор, инструктор) и имеющих доступ к оружию __________________________
__________________________________________________________________________
5. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за хранение _______
6. Описание технической укрепленности, наличия охранной и пожарной
сигнализаций, пропускного режима, условий хранения оружия и патронов к
нему ___________________
Сведения на работников юридического лица ___________________________________
Дата подачи заявки _________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
открытие и функционирование
стрелковых тиров (стрельбищ)
и стендов"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 4 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему"
Сноска. Приказ дополнен приложением 4 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) ) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және (немесе) мәліметтерді ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде олардың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының саласында Қазақстан Республикасы Заңдарымен халықаралық заңдылықты актілердің талаптарына, сонымен қатар Қазақстан Республикасының Заңынын "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" белгіленген талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы, сондай-ақ ішкі істер органдарының ведомстволық есептері бойынша алады.
Аң аулауға келісімшарт немесе спорттық іс-шараларға, көрмелерге қатысу үшін шақыру бар болған кезде Қазақстан Республикасына уақытша келген шетелдік адамдарды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен келетін шетелдік адамдарды тексеру талап етілмейді.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9), 10), 11), 12) и 13) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленными требованиями международных законодательных актов ратифицированных Законами Республики Казахстан в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также требованиям Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия".
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданского оружия и патронов к нему, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка иностранных лиц временно пребывающим в Республику Казахстан при наличии контракта на охоту или приглашения для участия в спортивных мероприятиях, выставках, а также иностранных лиц, пребывающих транзитом по территории Республики Казахстан не требуется.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күн ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және 2018 жылғы 19 ақпандағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығына (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелді) 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру бойынша қорытынды дайындайды (бұдан әрі - қорытынды).
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
Азаматтық немесе қызметтік қаруды уақытша әкелуге (уақытша әкетуге) қорытынды (рұқсат беру құжаты) қайта әкетуге (әкелуге) қорытынды болып табылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе қорытынды бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.

7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему, физическим лицам по форме, согласно приложению 2 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - заключение).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Заключение на временный ввоз (временный вывоз) гражданского или служебного оружия, является заключением на обратный вывоз (ввоз).
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заключения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар алу үшін:
жеке тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша электрондық түрдегі өтініші;
Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының шешімімен 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 бекітілген үшінші мемлекеттермен сауда жасауда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы шеңберіндегі Кедендік одаққа мүше – мемлекеттердің әкелу немесе әкетуге тыйым салынатын және шектеу қойылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелу, әкету және транзиттеуге қорытындының бірыңғай нысанын толтыру бойынша әдістемелік нұсқамаларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау жөніндегі аккредителген орган берген сәйкестік сертификатының немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін оны сертификаттауды жүргізуге арналған шарттың электрондық көшірмесі (сәйкестікті растау, медициналық-биологиялық зерттеулер, жөндеу, ауыстыру, қайтару, транзит мақсатында сынақтар жүргізу кезінде, сондай-ақ аңшылыққа, көрмелерге және спорттық іс-шараларға қатысу үшін уақытша әкелу (әкету) кезінде ұсынылмайды);
2) қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргізу, жеке пайдалану үшін сатып алу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында жеке тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) - тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
газды қарудың және электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде) электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін (тек жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін) әкелінгенін растайтын құжаттың (шарт, хат) электрондық көшірмесі (жеке пайдалану үшін сатып алған кезде);

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
1) для получения заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему:
заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия выданный аккредитованным органом по подтверждению соответствия в области технического регулирования или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (не представляется при проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, транзита, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в охоте, выставках и спортивных мероприятиях);
2) при оформлении заключения на ввоз оружия для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, приобретения для личного пользования, ремонта, замены, возврата, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов газового и электрического оружия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийное письмо о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия (при приобретении для личного пользования);
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии (при приобретении для личного пользования);
электронную копию документа (договора, письма) подтверждающего ввоз оружия для ремонта, замены, возврата (для ремонта, замены, возврата);

3) жеке тұлғаларға қаруды жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде электрондық көшірмесі 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
қарудың жөндеу, ауыстыру, қайтару үшін әкетілетінін растайтын құжаттың (шарт, хат) электрондық көшірмесі;
4) шетелдіктерге (спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуы.а қажет электрондық көшірмесі;
5) жеке тұлғаларға (спортшыларға) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;
6) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
орман және аңшылық шаруашылығының уәкілетті органының облыстық аумақтық органмен шетелдіктердің аңшылыққа қатысуы туралы келісу туралы өтініштің электрондық көшірмесі.
әкелінетін қару мен оның патрондарын аңшылық шаруашылығы ұйымында (оларда ішкі істер органдары берген қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаты бар қару-жарақ бөлмесі болған жағдайда), қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде немесе ішкі істер органдарында сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;

3) при оформлении заключения физическим лицам на вывоз оружия для ремонта, замены, возврата, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию документа (договора, письма), подтверждающего вывоз оружия для ремонта, замены, возврата;
4) при оформлении заключения иностранцам (спортсменам) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения);
5) при оформлении заключения физическим лицам (спортсменам) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена (ов).
6) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию заявления о согласовании с областным территориальным органом уполномоченного органа лесного и охотничьего хозяйства об участии в охоте иностранцев;
электронную копию договора на хранение ввозимого оружия и патронов к нему в охотохозяйственной организации (в случае наличия у них оружейной комнаты с разрешением на хранение оружия и патронов к нему выданным органами внутренних дел), пунктах централизованного хранения оружия или органах внутренних дел;

7) жеке тұлғаларға аңшылық атыс қаруының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес), олардың патрондары мен аңшылық пышақтарды аңшылыққа қатысу үшін уақытша әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аң аулау жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) құжатының электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу көзделіп отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі.
Жеке тұлға Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттерге аң аулауға қатысу үшін шыққан кезде аңшылық қару мен оның патрондарын уақытша әкетуге (әкелуге) қорытынды ресімделмейді.
Бұл ретте, жеке тұлға (аңшы) қаруды әкеткенге дейін кемінде 10 (он) күн бұрын қару тіркелген аумақтық ішкі істер органына Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттің заңнамасында көзделген аң аулауға қатысуын растайтын құжатты (қызметтер көрсету туралы шарт немесе шақыру) ұсынады.
Жеке тұлға аңшылыққа қатысу кезінде пайдалану үшін әкеткен азаматтық қару көрсетілген азаматтық қару тіркелген мүше мемлекетке әкелуге арналған рұқсат құжаттың жарамдық мерзімі аяқталғанға дейін әкелінуі тиіс;
8) басқа мемлекетке тұрақты тұруға кететін жеке тұлғаларға азаматтық қаруды, оның патрондарын әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қаруды әкету жүзеге асырылатын мемлекеттің заңнамасында көзделген тұрақты тұруға кететінін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
қаруды әкету болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
9) Қазақстан Республикасына тұрақты тұруға келетін жеке тұлғаларға қару мен оның патрондарын әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қаруды пайдалану және (немесе) сатып алу заңдылық растайтын рұқсат құжаттың электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
10) Қазақстан Республикасының азаматы марапаттық қаруды әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
үшінші мемлекеттер басшыларының және үшінші мемлекеттердің үкімет басшыларының марапаттық құжаттарының электрондық көшірмесі;

7) при оформлении заключения физическим лицам на временный вывоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа, подтверждающего участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства, где будет осуществляться охота;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз.
При выезде физического лица для участия в охоте в государства – члены Евразийского экономического союза заключение на временный вывоз охотничьего оружия и патронов к нему не оформляется.
При этом физическое лицо (охотник) не менее чем за 10 (десять) дней до вывоза оружия представляет в территориальный орган внутренних дел, где зарегистрировано оружие, документ, подтверждающий участие в охоте (договор об оказании услуг или приглашение), предусмотренный законодательством государства-члена Евразийского экономического союза.
Гражданское оружие, вывезенное физическим лицом для использования при участии в охоте, должно быть ввезено в государство-член, в котором указанное гражданское оружие зарегистрировано, до истечения срока действия разрешительного документа на ввоз;
8) при оформлении заключения на вывоз гражданского оружия, патронов к нему физическим лицам, выезжающим на постоянное место жительства в другое государство, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа, подтверждающего выезд на постоянное место жительства, предусмотренного законодательством государства, куда будет осуществляться вывоз оружия;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
9) при оформлении заключения на ввоз гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, въезжающим на постоянное место жительства в Республику Казахстан, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительного документа подтверждающего законность приобретения и (или) владения оружием, патронами;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
10) при оформлении заключения на ввоз наградного оружия гражданином Республики Казахстан, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию наградных документов глав третьих государств и глав правительств третьих государств;

11) шетелдіктерге марапаттық қаруды әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
әкетілетін қарумен марапаттау туралы Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы;
12) жеке тұлғаларға азаматтық қарудың бірлі-жарым даналары (екі бірліктен артық емес) мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
қару мен оның патрондарын әкелетін елдің және әкететін елдің уәкілетті органдары берген, қару мен оның патрондарын сатып алу құқығын растайтын, өтініш берушінің мөрімен және қолымен куәландырылған рұқсат құжаттарының электрондық көшірмелері.
Егер әкелу және әкету елдерінің заңнамасында қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат құжаттарын беру көзделмеген жағдайларда, қару мен оның патрондарын сатып алудың заңдылығын көрсететін құжаттың көшірмесі ұсынылады. Ұсынылған құжат көшірмелерінде қарудың түрі, моделі, калибрі, сериясы мен нөмірі көрсетіледі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
әкетілетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкетуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
әкелінетін елдің уәкілетті органы берген қару мен оның патрондарын әкелуге рұқсаттың бар болуы туралы құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы "Сақтандыру қызметі туралы" заңнамасына (бұдан әрі - Қазақстан Республикасының сақтандыру қызмет мәселесі бойынша) сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның (өтініш берушінің) жеке басын растайтын құжатты және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар нотариат куәландырған Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне аудармасымен бірге ұсынылады;
13) үшінші тұлғалар азаматтық қарудың бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен аспайтын) және оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеген кезде 1) тармақшада көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар қоса беріледі:
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы заңнамасының сақтандыру қызмет мәселесі бойынша сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін).
Осы 13) тармақшасында көрсетілген құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы, сондай-ақ ішкі істер органдарының ведомстволық есептері бойынша алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

11) при оформлении заключения на вывоз наградного оружия иностранцам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
Указ Президента Республики Казахстан или постановление Правительства Республики Казахстан о награждении вывозимым оружием;
12) при оформлении заключения на транзит единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему по территории Республики Казахстан физическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию разрешительных документов, выданных уполномоченными органами страны ввоза и страны вывоза оружия и патронов к нему, на имя заявителя, подтверждающих право на приобретение оружия и патронов к нему, заверенные печатью и подписью заявителя. В случае, если законодательство страны ввоза или страны вывоза не предусматривает выдачу разрешительных документов на приобретение оружия и патронов к нему, представляется копия документа, указывающего законность приобретения оружия и патронов к нему.
В представленных копиях документов указываются тип, вид модели, калибр, серия и номер оружия;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию документа, подтверждающего личность физического лица (заявителя) – для нерезидентов Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны вывоза, о наличии разрешения на вывоз оружия и патронов к нему;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны ввоза, о наличии разрешения на ввоз оружия и патронов к нему;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности" (далее - Законодательство Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности).
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением документа подтверждающего личность физического лица (заявителя) и договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
13) при оформлении заключения на транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров (не более двух единиц) гражданского оружия и патронов к нему третьими лицами, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию список номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронная копия договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законодательством Республики Казахстан по вопросам страховой деятельности;
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом, и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических или физических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан).
Документы указанные в подпункте 13) представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданского оружия и патронов к нему, работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

14) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі болса, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болып табылады;
17) сот орындаушысының енгізген ұсынымы бойынша үйден шығару және бұзу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылса;
18) Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда;
19) тіркелген қаруды қайтадан жоғалтқан;
20) Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған;
21) тұрмыстық зорлық-зомбылық жасау фактісі бойынша қорғау нұсқамасы шығарылған;
22) егер қаруды иеленуге медициналық қарсы көрсетілімдер болған жағдайларда жүргізеді;
23) сол сияқты қарудың, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты ауыр, аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін, сондай-ақ террористік, экстремистік қылмыстар жасағаны үшін алып тасталған немесе өтелген сотталғандығы бар адамдарға
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірлі-жарым даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзит жасауға қорытындылар
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытынды алуға өтініші
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық қаруды, оның (құрама) бөлшектері мен патрондарын әкелуге (әкетуге)
рұқсат беруіңізді сұраймын
__________________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, моделі, нөмірі мен саны көрсетіледі, керегінің астын сызу)
Мекенжайы _______________________________________________________________
(облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимараттың нөмірі)
Әкелінетін (әкетілетін) мемлекет ____________________________________
Әкелу (әкету) жүзеге асырылатын кеден бекеті_________________________
Қару "___" _______ және "___"______ аралығында әкелінеді (әкетіледі)
(қаруды уақытша әкелген (әкеткен) кезде толтырылады)
Телефоны ____________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша ке келген ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірлі-жарым даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзит жасауға қорытындылар
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытындыға мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

14) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
17) является должником по исполнительному производству о выселении и сносе по внесенному представлению судебного исполнителя;
18) в случае отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
19) повторной утери зарегистрированного оружия;
20) прекращения гражданства Республики Казахстан;
21) вынесения защитного предписания по факту совершения бытового насилия;
22) если имеются медицинские противопоказания к владению оружием;
23) лицам, имеющим снятую или погашенную судимость за совершение тяжкого, особо тяжкого преступлений, связанных с незаконным оборотом оружия, наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, а также за совершение террористических, экстремистских преступлений
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики
Казахстан, вывоз с территории
Республики Казахстан, а также
транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
Заявление физического лица для получения заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему
В ________________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(полные фамилия, имя отчество (при его наличии) физического лица,
индивидуальный идентификационный номер) Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз)
гражданского оружия, его (составных) частей, и патронов к нему
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
Адрес ____________________________________________________________________
(область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания)
государство куда ввозится (вывозится)___________________________________________
таможенный пункт, через который осуществляется вывоз (вывоз)_________ оружие ввозится
(вывозится) на период с "___"________ по "___" _____________________________________
(заполняется при временном ввозе (вывозе) оружия)
Телефоны________________________________________________________________
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче заключения.
ЭЦП физического лица ____________________________________________
Дата заполнения: "___" _________20 года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики
Казахстан, вывоз с территории
Республики Казахстан, а также
транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
Форма сведений к заключению физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы ______________________________________________
(жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі________________________________________________
3. Кіші түріне лицензия берген органның атауы, берілген күні, нөмірі қызмет
(бар болған жағдайда) _____________________________________________________
4. Объектінің кадастрлық нөмірі (меншік немесе қару сақтау үй-жайын жалға алу
құқығында) _______________________________________________________
5. Әкелінетін (әкетілетін) қарудың түрі, үлгісі, моделі, жүйесі, калибрі, нөмірі туралы мәліметтер
________________________________________________________________________
6. Қару моделінің (патрондардың типі) және пайдаланылатын патрондардың атауы
және белгіленуі туралы ақпарат, Негізгі техникалық көрсеткіштер, қаруды әзірлеуші
елдің және фирманың атауы (Егер қару кадастрды енгізбеген жағдайда)
____________________
7. Жауапты адамды тағайындау, қаруды бекіту, спортшыны іссапарға жіберу туралы
бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні________________________________________
Өтінім берілген күн _______________________________________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарының
бірлі-жарым даналарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзит жасауға қорытындылар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірыңғай даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытынды беруге (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
5-қосымша
"Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар 5-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер ________________________________
3. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на подвид
деятельности (в случае если имеется)
__________________________________________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (на праве собственности или аренды помещения по
хранению оружия) ______________________________________________________________
5. Сведения о наличии ввозимого (вывозимого) оружия вида, типа, модели, системы,
калибра, номера оружия _________________________________________________________
6. Информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и
используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-
изготовителя оружия (в случае если оружие не внесено кадастр) ______________________
7. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного, закреплении
оружия, командирования спортсмена _______________________________________________
Дата подачи заявки _________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
физическим лицам на ввоз на
территорию Республики
Казахстан, вывоз с территории
Республики Казахстан, а также
транзит через территорию
Республики Казахстан
единичных экземпляров
гражданского оружия и
патронов к нему"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) заключения физическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан, а также транзит через территорию Республики Казахстан единичных экземпляров гражданского оружия и патронов к нему.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 5 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Сноска. Приказ дополнен приложением 5 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарының бірлі-жарым даналарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы аумағы арқылы транзитке қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) және 8) тармақшаларында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын және (немесе) мәліметтерді ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде олардың азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының саласында Қазақстан Республикасы Заңдарымен халықаралық заңдылықты актілердің талаптарына, сонымен қатар Қазақстан Республикасының Заңынын "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" белгіленген талаптарына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді (азаматтық және қызмет қаруды сату жүзеге асыру заңды тұлғаларды қоспағанда).
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, азаматтық және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді, мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Спорттық іс-шараларға, көрмелерге қатысу үшін шақыру болған кезде Қазақстан Республикасында уақытша болатын шетелдік заңды тұлғаларды, сондай-ақ Қазақстан Республикасының аумағы бойынша транзитпен келетін шетелдік тұлғаларды тексеру талап етілмейді.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпунктах 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7) и 8) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленными требованиями международных законодательных актов ратифицированных Законами Республики Казахстан в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, а также требованиям Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия".
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью (за исключением юридических лиц осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием).
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о лицензии, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданским и служебным оружием и патронами к нему, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверка иностранных юридических лиц временно пребывающим в Республику Казахстан при наличии приглашения для участия в спортивных мероприятиях, выставках, а также иностранных лиц пребывающих транзитом по территории Республики Казахстан не требуется.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күн ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және 2018 жылғы 19 ақпандағы Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығына (нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелді) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзитке қорытындылар беру бойынша қорытынды дайындайды (бұдан әрі – қорытынды).
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
Азаматтық немесе қызметтік қаруды уақытша әкелуге (уақытша әкетуге) қорытынды (рұқсат беру құжаты) қайта әкетуге (әкелуге) қорытынды болып табылады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе қорытынды бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.

7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему, юридическим лицам по форме, согласно приложению 1 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733) (далее - заключение).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
Заключение на временный ввоз (временный вывоз) гражданского или служебного оружия, является заключением на обратный вывоз (ввоз).
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заключения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

Мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге қорытынды бергені үшін мемлекеттік бажды төлеген күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 2 АЕК құрайды құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі және ақпарат объектілері
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзиттеуге қорытынды алу үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда рұқсат құжатын берген үшін – мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттар туралы;
2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 Еуразиялық экономикалық одақтың Алқасының шешімімен бекітілген үшінші мемлекеттермен сауда жасауда Еуразиялық экономикалық қоғамдастығы шеңберіндегі Кедендік одаққа мүше – мемлекеттердің әкелу немесе әкетуге тыйым салынатын және шектеу қойылатын тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелу, әкету және транзиттеуге қорытындының бірыңғай нысанын толтыру бойынша әдістемелік нұсқамаларға сәйкес ресімделген қорытынды жобасының электрондық көшірмесі;
техникалық реттеу саласында сәйкестікті растау жөніндегі аккредителген орган берген сәйкестік сертификатының немесе қаруды Қазақстан Республикасының аумағына әкелгеннен кейін оны сертификаттауды жүргізуге арналған шарттың электрондық көшірмесі (сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер, жөндеу, ауыстыру, қайтару, транзиттеу мақсатында сынақтар жүргізу кезінде, сондай-ақ аңшылыққа, көрмелерге және спорттық іс-шараларға қатысу үшін уақытша әкелу (әкету) кезінде ұсынылмайды);

За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 2 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз с территории Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы услугодателя, и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
1) для получения заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающих уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию проекта заключения, оформленного в соответствии с методическими указаниями по заполнению единой формы заключения на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами – членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами, утвержденными Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 года № 45;
электронную копию сертификата соответствия или договора на проведение сертификации оружия после его ввоза на территорию Республики Казахстан (не представляется при проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, транзита, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в охоте, выставках и спортивных мероприятиях);

2) заңды тұлғаларға қаруды әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде оны іске асыру үшін 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мынадай құжаттар ұсынылады:
тауарды импорттаушының азаматтық және қызметтік қарудың, оның негізгі (құрамдас) бөлшектері "Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 1) және 2) тармақшаларын қоспағанда, көрсетілген пайдаланушыларға сатылатыны туралы кепілхаттың электрондық көшірмесі;
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қару мен патрондарын жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қару мен патрондарын атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпараттың, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
газды қарудың және электр қаруының, сондай-ақ жарақат салатын патрондардың зақымдаушы факторларының адам ағзасына тигізетін шекті әсері туралы денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының не қаруды әкелгеннен кейін адам ағзасына тигізетін шекті әсер нормаларына сәйкестігіне медициналық-биологиялық сынақтар өткізілгені туралы кепілхат болуына қажет электрондық көшірмесі;
3) заңды тұлғаларға қаруды сату үшін әкетуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қару мен патрондарын жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қару мен патрондарын атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қару мен патрондарын әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
шет мемлекеттің уәкілетті мемлекеттік органының осы қару мен патрондарын тек бейбіт мақсатта пайдаланылатыны және Еуразиялық экономикалық қоғамдастық мүше мемлекеттерді қоспағанда,басқа елдерге экспортталмайтыны туралы жазбаша кепілдік міндеттемесі болуына қажет электрондық көшірмесі;
4) қару саудасына лицензиясы бар заңды тұлғаларға қарудың сәйкестігін растау, медициналық-биологиялық зерттеулер жүргiзу, жөндеу, ауыстыру, қайтару мақсатында сынақтарды жүргiзу үшін әкелуге (әкетуге), сондай-ақ көрмелерге қатысу үшін уақытша әкелуге (әкетуге) қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
қарудың нақты түрлері, типтері, модельдері, саны көрсетілетін ерекшелігі қоса берілген қаруды жеткізу шарты (келісімшарты) электрондық көшірмесі;
қарудың атауы мен моделінің белгісі, негізгі техникалық көрсеткіштері, қаруды шығарған елдің және фирманың атауы туралы ақпарат, оның түрлі-түсті фотосуретінің электрондық көшірмесі;
оны әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжаты болуына қажет электрондық көшірмесі;

2) при оформлении заключения на ввоз оружия юридическим лицам для его реализации, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию гарантийного письма импортера товара о том, что гражданское и служебное оружие, его основные (составные) части к нему будут реализованы пользователям, указанным в статье 12 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", за исключением подпунктов 1) и 2).
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия и патронов с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия и патронов, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию заключения о допустимости воздействия на организм человека поражающих факторов огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, выданного уполномоченным органом в области здравоохранения, либо гарантийного письма о проведении медико-биологических испытаний на соответствие нормам допустимого воздействия на организм человека после ввоза оружия;
3) при оформлении заключения на вывоз оружия юридическим лицам для его реализации, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия и патронов с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия и патронов, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия и патронов, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию письменного гарантийного обязательства уполномоченного государственного органа иностранного государства о том, что вывозимое оружие и боеприпасы будет использоваться только в мирных целях и не будет экспортироваться в другие страны за исключением стран-членов Евразийского экономического сообщества;
4) при оформлении заключения на ввоз (вывоз) юридическим лицам, имеющим лицензии на торговлю оружием для проведения испытаний в целях подтверждения соответствия, проведения медико-биологических исследований, ремонта, замены, возврата, а также при временном ввозе (вывозе) для участия в выставках, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора (контракта) на поставку оружия с приложением спецификации, где указываются конкретные их виды, типы, модели, количество;
электронную копию информации о наименовании и обозначении модели оружия, основных технических показателях, наименовании страны и фирмы-изготовителя, его цветной фотографии;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданного компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;

5) шетелдік заң тұлғаларға (спорт ұйымдарына) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкелуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарының нақты түрінің спортшыға бекітілгені туралы ақпарат (тізім) электрондық көшірмесі;
әкелінетін қаруды сақтау үшін жағдайлардың барын растайтын құжаттама (үй-жайды жалға алу шарты, қаруды сақтауға рұқсат) болуына қажет электрондық көшірмесі;
6) заң тұлғаларға (спорт ұйымдарына) спорттық іс-шараларға қатысу үшін қаруды уақытша әкетуге арналған қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
халықаралық спорттық жарыстарға немесе оқу-жаттығу жиындарына қатысуға шақыру электрондық көшірмесі;
қаруды әкелу болжанып отырған мемлекеттің құзыретті органы берген қаруды әкелуге рұқсат құжатының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының қарудың нақты түрін спортшыға бекіту туралы бұйрығының электрондық көшірмесі;
спорт ұйымы басшысының спортшыны (ларды) іссапарға жіберу туралы тиісті бұйрығының электрондық көшірмесі;
7) шетелдіктерге аңшылыққа қатысу үшін атыс аңшылық қаруының, оның патрондарының және аңшылық пышақтарының бірлі-жарым даналарын (екі бірліктен артық емес) уақытша әкелуге қорытындыны ресімдеу кезінде аңшылық шаруашылығы ұйымдары (жеке кәсіпкер, заң тұлғалар) жүзеге асырады, олар 1) тармақшасында көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қосылып беріледі:
аңшылық шаруашылығы ұйымының шетелдік аңшымен аң аулауға жасасқан шартының электрондық көшірмесі;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органмен келісілген аңшылық алқаптарды бекітіп беру туралы облыстық атқарушы органның шешімінің электрондық көшірмесі;
шетелдік аңшының жеке басын куәландыратын құжаттың (паспорттың) электрондық көшірмесі;
орман және аңшылық шаруашылығының уәкілетті органының облыстық аумақтық органмен шетелдіктердің аңшылыққа қатысуы туралы келісу туралы өтініштің электрондық көшірмесі.
әкелінетін қару мен оның патрондарын аңшылық шаруашылығы ұйымында (оларда ішкі істер органдары берген қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсаты бар қару-жарақ бөлмесі болған жағдайда), қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде немесе ішкі істер органдарында сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі;

5) при оформлении заключения иностранным юридическим лицам (спортивным организациям) на временный ввоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию информации (списка) о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию документации, подтверждающей наличие условий для хранения ввозимого оружия (договор аренды помещения, с организацией имеющей разрешение на хранение оружия, на функционирования стрельбища и тира);
6) при оформлении заключения юридическим лицам (спортивным организациям) на временный вывоз оружия для участия в спортивных мероприятиях, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию приглашения для участия в международных спортивных соревнованиях или учебно-тренировочных сборах;
электронную копию разрешительного документа на ввоз оружия, выданный компетентным органом государства, в которое предполагается его ввоз;
электронную копию приказа руководителя спортивной организации о закреплении за спортсменом конкретного вида оружия;
электронную копию соответствующего приказа руководителя спортивной организации о командировании спортсмена (ов);
7) при оформлении заключения иностранцам на временный ввоз единичных экземпляров (не более двух единиц) огнестрельного охотничьего оружия, патронов к нему и охотничьих ножей для участия в охоте, осуществляется охотохозяйственными организациями (индивидуальные предприниматели, юридические лица), которыми вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию договора охотохозяйственной организации с иностранным охотником на производство охоты;
электронную копию решения областного исполнительного органа о закреплении охотничьих угодий, согласованного с уполномоченным органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
электронную копию документа (паспорт), удостоверяющий личность иностранного охотника;
электронную копию заявления о согласовании с областным территориальным органом уполномоченного органа лесного и охотничьего хозяйства об участии в охоте иностранцев.
электронную копию договора на хранение ввозимого оружия и патронов к нему в охотохозяйственной организации (в случае наличия у них оружейной комнаты с разрешением на хранение оружия и патронов к нему выданным органами внутренних дел), в пунктах централизованного хранения оружия или органах внутренних дел;

8) заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындыны ресімдеу кезінде 1) тармақшасына көрсетілген құжаттармен бірге мына құжаттар қоса беріледі:
мөрмен және өтініш берушінің қолымен куәландырылған, сыртқы сауда мәмілесіне қатысушылар арасындағы иеліктен шығару құжатының электрондық көшірмесі;
мөрмен және өтінім берушінің қолымен куәландырылған, қаруды жасаушы елден экспорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қару жасаушы немесе қаруды сатып алушы елге импорттауды жүзеге асыратын заңды тұлға мен қаруды сатып алушы арасындағы шартының электрондық көшірмесі;
"транзит" кеден режимін белгілеу туралы кеден органының белгісі бар кеден декларациясы данасының электрондық көшірмесі;
қарудың түрі, типі, моделі, калибрі және нөмірі көрсетілген тасымалданатын қаруды нөмірлік есепке алу тізімінің, сондай-ақ кеден органы куәландырған патрондар типі, калибрі, дайындау партиясы және саны көрсетілген мәліметтердің электрондық көшірмесі;
заңды тұлға ретінде - Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін мемлекеттік тіркелгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
өнімді әкетуге арналған рұқсаттың болуы туралы экспорттаушы елдің уәкілетті органы берген құжаттың электрондық көшірмесі;
өнім транзитіне байланысты өтініш беруші мемлекетінің заңнамасына сәйкес қызметті жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
Қазақстан Республикасы "Сақтандыру қызметі туралы" заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілігін сақтандыру шартының немесе сақтандыру полисінің электрондық көшірмесі;
өтініш берушінің транзитпен тасымалданатын өнімнің физикалық қорғалуын жүзеге асыруды қамтамасыз етуін растайтын құжаттың және қорғауды жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлғаның күзет қызметін жүзеге асыру құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
егер оған қатысы жоқ себептер бойынша жүк қабылдаушыға жүкті беру мүмкіндігі болмаған жағдайда, жүк жөнелтушінің жүкті қайта қабылдауға келісімін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес азаматтық-құқықтық жауапкершілікті сақтандыру шартын немесе сақтандыру полисін қоспағанда, шет тілдерде жасалған құжаттар Қазақстан Республикасының мемлекеттік тіліне немесе орыс тіліне нотариалды куәландырылған аудармасымен ұсынылады (Қазақстан Республикасының бейрезиденттері үшін).
Осы 8) тармақшасында көрсетілген құжаттар консулдық заңдастыру туралы талаптарды сақтай отырып немесе Қазақстан Республикасының заңнамасына және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес апостиль қойылып ұсынылады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, лицензия туралы, азаматтық және қызметтік қаруды және оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы мәліметтерді, мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

8) при оформлении заключения на транзит гражданского и служебного оружия и патронов по территории Республики Казахстан юридическим лицам, вместе с документами указанными в подпункте 1) прилагаются следующие документы:
электронную копию документа отчуждения между участниками внешнеторговой сделки, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию договора между юридическим лицом, осуществляющим экспорт из страны – изготовителя оружия, и изготовителем оружия или юридическим лицом, осуществляющим импорт в страну - покупателя оружия и покупателем оружия, заверенного печатью и подписью заявителя;
электронную копию экземпляра таможенной декларации с отметкой таможенного органа об установлении таможенного режима "транзит";
электронную копию списка номерного учета перевозимого оружия с указанием видов, типов, моделей, калибров и номеров оружия, а также сведений о типах, калибрах, партиях изготовления и количестве патронов, заверенного таможенным органом;
электронную копию документа, подтверждающего государственную регистрацию в качестве юридического лица представляется нерезидентами Республики Казахстан;
электронную копию документа, выданного уполномоченным органом страны - экспортера, о наличии разрешения на вывоз продукции;
электронную копию документа, подтверждающего право на осуществление деятельности в соответствии с законодательством государства – заявителя, связанной с транзитом продукции;
электронную копию договора страхования гражданско-правовой ответственности услугополучателя в соответствии с Законом Республики Казахстан "О страховой деятельности";
электронную копию документа, подтверждающего обеспечение заявителем осуществления физической защиты продукции, перемещаемой транзитом (договор охраны), и документ, подтверждающий право на осуществление охранной деятельности юридических лиц, осуществляющих физическую защиту;
электронную копию документа, подтверждающего согласие грузоотправителя продукции принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по не зависящим от него причинам.
Документы, составленные на иностранных языках, представляются с нотариально освидетельствованным переводом на государственный язык Республики Казахстан или русский язык, за исключением договора страхования гражданско-правовой ответственности или страхового полиса в соответствии с законодательством Республики Казахстан (для нерезидентов Республики Казахстан).
Документы указанные в подпункте 8) представляются с соблюдением требования о консульской легализации или проставлением апостиля в соответствии с законодательством Республики Казахстан и международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) в качестве юридического лица, о лицензии, о разрешениях на приобретение, на хранение, хранение и ношения гражданским и служебным оружием и патронами к нему, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға /жеке кәсіпкер)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі / жеке сәйкестендіру нөмірі_____________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ___________
Тексерудің аяқталған күні__________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім __________________________
4. Объектінің кадастрлық нөмірі (меншік немесе үй-жайды жалдау құқығында)
________________________________________________________________________
Есеп құжаттамасы________________________________________________________
5. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн ______________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _______________________________________________
6. Қарудың келіп түсуі мен сатылуын есепке алу журналын оның патрондары
________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі________________________________________________
7. Қару мен оның патрондарын есепке алу журналын жүргізу күні мекемелері мен оқу
орындарында _____________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі _________________________________________________
8. Түрі бойынша лицензия берген органның атауы, берілген күні, нөмірі қызмет
_____________________________________________________________
9. Қару мен оның патрондарын түпкілікті тұтынушы туралы ақпарат________________
10. Қару моделінің (патрондардың типі) және пайдаланылатын патрондардың атауы
және белгіленуі туралы ақпарат, Негізгі техникалық көрсеткіштер, қаруды әзірлеуші
елдің және фирманың атауы (Егер қару кадастрды енгізбеген жағдайда) ____________
11. Жауапты адамды тағайындау, қаруды бекіту, спортшыны іссапарға жіберу туралы
бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні__________________________________________
12. Заңды тұлға қызметкерлеріне мәліметтер___________________________________
Ескертпе: аңшылық шаруашылығы ұйымдарына "қару туралы мәліметтер" қосымша бетіндегі "қарудың, аңшылық оқ-дәрінің, патрондардың атауы" бағанындағы мәліметтерді кезең- кезеңімен толтыру кезінде қарудың атауынан, калибрінен, сериясынан және нөмірінен кейін жақшада көрсету керек (шетелдік аңшының т.а. ә., шетелдік паспортының сериясы мен нөмірі). Қарудың патрондары жеке рұқсат беру құжатымен ресімделеді.
Өтінім берілген күн _____________________________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен
оның патрондарын
Қазақстан Республикасы
аумағына әкелуге,
Қазақстан Республикасы
аумағынан әкетуге және
Қазақстан Республикасы арқылы
транзитке қорытындылар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасы аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасы аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасы арқылы транзит жасауға қорытындылар беру арқылы транзиттеуге қорытынды беруге (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
6-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо /индивидуальный предприниматель)
2. Бизнес идентификационный номер/ индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (на праве собственности или аренды помещения)
__________________________________________________________________________
Учетная документация ______________________________________________________
5. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
6. Дата заведения журнала учета поступления и продажи оружия и патронов к нему
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях,
учреждениях и учебных заведениях _________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
8. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ____________________________________________________________________
9. Информация о конечном потребителе оружия и патронов к нему ________________
10. Информация о наименовании и обозначении модели оружия (типа патронов) и
используемых патронов, основные технические показатели, наименование страны и фирмы-
изготовителя оружия (в случае если оружие не внесено кадастр)_________________________
11. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного, закреплении
оружия, командирования спортсмена _______________________________________________
12. Сведения на работников юридического лица ________________________________
Примечание: охотохозяйственным организациям при пошаговом заполнении в форме
сведении во вкладке "Сведения об оружии" в графе "Наименование оружия, охотничьего
пороха, патронов" после наименования, калибра, серии и номера оружия в скобках указать
(Ф.И.О. иностранного охотника, серия и номер паспорта иностранца).
Патроны к оружию оформляются отдельным разрешительным документом.
Дата подачи заявки _____________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача заключения
юридическим лицам на ввоз на
территорию Республики
Казахстан, вывоз с территории
Республики Казахстан и транзит
через территорию Республики
Казахстан гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) заключения юридическим лицам на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 6 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"

Ескерту. Қағидалар 6-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) –электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 6 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, осы адамның заңды пайдалануында кемінде үш жыл аңшылық тегіс ұңғылы қаруы болғанын растайтын ішкі істер органы берген қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы (ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын сатып алған кезде), қаруды иелену құқығы туралы, қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің шлюзі арқылы алады.
Қазақстан Республикасының аумағында кемінде бір жыл мерзімге тұру үшін белгіленген тәртіппен ішкі істер органдарында тіркелген, Қазақстан Республикасына туризм мақсатымен, жеке және қызметтік істер бойынша келген және ішкі істер органдарында белгіленген тәртіппен тіркелген шетелдік адамдарды жоғарыда көрсетілген есепке алу бойынша тексеру талап етілмейді.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензиях на осуществление деятельности, о разрешениях на хранение и ношение оружия, выданного органом внутренних дел подтверждающего, что данное лицо имело в законном пользовании охотничье гладкоствольное оружие не менее трех лет (при приобретении охотничьего огнестрельного оружия с нарезным стволом), о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз электронного правительства.
Проверка по вышеуказанным учетам иностранных лиц, зарегистрированных в органах внутренних дел в установленном порядке для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года, прибывших в Республику Казахстан с целью туризма, по частным и служебным делам и зарегистрированных в установленном порядке в органах внутренних дел, не требуется.

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 313 бұйрық) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттарын тексеру туралы учаскелік полиция инспекторына тапсырма дайындайды және жолдайды, № 313 бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару иелерін тексеру туралы тапсырмаларды тіркеу журналына тіркейді және орындау үшін учаскелік полиция инспекторына береді.
Учаскелік полиция инспекторы тапсырманы алған сәттен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыны оның тұрғылықты жері бойынша тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша № 313 бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тексеру туралы баянат жасалады және көрсетілетін қызметті берушіге жіберіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру жеке түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.

Работник услугодателя, готовит и направляет задание участковому инспектору полиции о проверке условий для хранения оружия по месту жительства услугополучателя, подписанное руководителем услугодателя, по форме согласно приложению 4 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (далее – Приказ № 313), проводит регистрацию его в журнале регистрации заданий о проверке владельцев гражданского оружия по форме согласно приложению 5 к Приказу № 313 и передает для исполнения участковому инспектору полиции.
Участковым инспектором полиции с момента получения задания в течении 7 (семи) рабочих дней проводится проверка услугополучателя по месту его жительства, по результатам которого составляется рапорт о проверке по форме согласно приложению 18 к Приказу № 313 и направляется услугодателю.
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение и приложение к нему на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, по форме согласно приложению 3 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру үшін:
жеке тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілері, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарын қоспағанда, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтары мен сыныптық шендері бар қызметкерлері (қызмет өткеру орнының уәкілетті адамының мөрімен және қолтаңбасымен расталған құжатты ұсынған жағдайда) азаматтық қаруды сатып алуға рұқсатты қару ұстауға қарсылық жоқ екені туралы медициналық қорытындыны ұсынусыз алады;
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығымен "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 60 Бұйрық) бекітілген 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшы куәлігінің электрондық көшірмесі, аңшы куәлігін электрондық түрде берген жағдайда мәліметтер нысанында көрсетіледі (азаматтар азаматтық қаруды алып жүру құқығынсыз өзін-өзі қорғау мақсатында сатып ала алмайды);

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
для получения разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам:
заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579).
Военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, за исключением органов государственной противопожарной службы, имеющие специальные звания и классные чины (при предоставлении документа заверенной печатью и подписью уполномоченного лица с места прохождения службы), разрешение на приобретение гражданского оружия получают без представления медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием;
электронную копию удостоверения охотника, по форме согласно приложению 1 к приказу Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463) (далее – Приказ №60), в случае выдачи удостоверения охотника в электронном виде указывается в форме сведений (не представляется гражданами приобретаемых гражданское оружие в целях самообороны без права ношения);

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар спортшылар - Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүшелері ретінде ұсынылмайды);
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 295 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9673 болып тіркелген) Спортшыны тіркеу туралы куәлікті беру және ауыстыру, спорт федерацияларының спортшыны тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну туралы қағидаларының 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атыспен байланысты спорт шеберіне кандидаттан төмен емес разрядты көрсете отырып, спортшыны тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесі, спорт түрлері бойынша аккредиттелген республикалық, өңірлік спорт федерациясында тіркеуден өткенін растайтын және спорттық атыспен тұрақты түрде айналысатын азамат мәртебесін растайтын (Атыс спорты түрлері бойынша сабақтар үшін қару сатып алған кезде);
спорт түрлері бойынша республикалық және өңірлік аккредиттелген спорт федерацияларының қолдаухатының электрондық көшірмесі (спорттың атыс түрлері бойынша сабақтарға арналған қаруды сатып алу кезінде);
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларының 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша спорттық қаруды сатып алатын спортшы тұратын спорт федерацияларында немесе ұйымдарда спорттық қаруды ұстау нормаларын ескере отырып, қолда бар және қажетті қару мен оның патрондарының саны туралы мәліметтердің электрондық көшірмесі (атыс спорт түрлері бойынша сабақтар үшін қаруды сатып алу кезінде);
туристік мақсатымен, жеке және қызметтік істері бойынша Қазақстан Республикасына келген және Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшін ішкі істер органдарында тіркелген шетелдіктерге өздері сол елдердің азаматтары болып табылатын мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің өтініштері, сатып алған күннен бастап 7 (жеті) күн ішінде Қазақстан Республикасынан тысқары жерлерге әкететін жағдайда электрондық көшірмесін;
кемінде бір жыл мерзімге Қазақстан Республикасының аумағында тұру үшін ішкі істер органдарында тіркелген шетелдіктерге өздері сол елдердің азаматтары болып табылатын мемлекеттердің дипломатиялық өкілдіктерінің өтініштерінің электрондық көшірмесі (тегіс ұзын ұңғылыны қоспағанда, өзін-өзі қорғау азаматтық қаруын сатып алуға рұқсат алу үшін);
нақты тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттары болмаған жағдайда, орталықтандырылған сақтау пункттерінде қаруды сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, осы адамның заңды пайдалануында кемінде үш жыл аңшылық тегіс ұңғылы қаруы болғанын растайтын ішкі істер органы берген қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы (ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын сатып алған кезде), қаруды иелену құқығы туралы, қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің шлюзі арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме согласно приложению к Программе подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (не представляется спортсменами-членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию свидетельства о регистрации спортсмена с указанием разряда не ниже кандидата в мастера спорта связанному со стрельбой, по форме согласно приложению 2 к Правилам выдачи и замены свидетельства о регистрации спортсмена, представления сведений спортивными федерациями о регистрации спортсмена, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 295 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9673) подтверждающего прохождение спортсменом регистрации в республиканской, региональной аккредитованной спортивной федерации по видам спорта и подтверждающего статус гражданина регулярно занимающегося спортивной стрельбой (при приобретении оружия для занятий по стрелковым видам спорта);
электронную копию ходатайства республиканских и региональных аккредитованных спортивных федерации по видам спорта (при приобретении оружия для занятий по стрелковым видам спорта);
электронную копию сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему с учетом норм содержания спортивного оружия в спортивных федерациях или организациях, в котором состоит спортсмен, приобретающий спортивное оружие, по форме согласно приложению 3 к Правилам оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ №602) (при приобретении оружия для занятий по стрелковым видам спорта);
иностранцам, прибывшим в Республику Казахстан с целью туризма, по частным и служебным делам и зарегистрированным в органах внутренних дел, для проживания на территории Республики Казахстан электронная копия ходатайства дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются, при условии его вывоза за пределы Республики Казахстан в течение 7 (семи) дней со дня приобретения;
иностранцам, зарегистрированным в органах внутренних дел для проживания на территории Республики Казахстан на срок не менее одного года электронную копию ходатайства дипломатических представительств государств, гражданами которых они являются (для получения разрешения на приобретение гражданского оружия самообороны, за исключением длинноствольного гладкоствольного);
электронная копия договора на хранение оружия в пунктах централизованного хранения, в случае отсутствия условий хранения оружия по фактическому месту жительства.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензиях на осуществление деятельности, о разрешениях на хранение и ношение оружия, выданного органом внутренних дел подтверждающего, что данное лицо имело в законном пользовании охотничье гладкоствольное оружие не менее трех лет (при приобретении охотничьего огнестрельного оружия с нарезным стволом), о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

14) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
15) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімі (үкімі) болса;
16) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылса;
17) сот орындаушысының енгізген ұсынымы бойынша үйден шығару және бұзу туралы атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкер болып табылса;
18) Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда;
19) тіркелген қаруды қайтадан жоғалтқан;
20) Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған;
21) тұрмыстық зорлық-зомбылық жасау фактісі бойынша қорғау нұсқамасы шығарылған;
22) егер қаруды иеленуге медициналық қарсы көрсетілімдер болған жағдайларда жүргізеді;
23) сол сияқты қарудың, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты ауыр, аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін, сондай-ақ террористік, экстремистік қылмыстар жасағаны үшін алып тасталған немесе өтелген сотталғандығы бар адамдарға
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сатып алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру өтініші
_________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),жеке сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________________________
(қарудың түрі, типі, нөмірі және саны көрсетіледі)
__________________________________________________________ байланысты
(қажеттілігі себебін көрсету)
Азаматтық қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат
беруіңізді (керегінің асты сызылады)
_____________________________________________________________________
Жеке тұлғаның тұрғылықты жерінің мекенжайы, қаруды сақтауға жағдайдың бар-жоғы
(сейфтің техникалық нығайтылуы, қалалық жер иелері үшін дабыл сигнализация
орнатылған тұралы) егер болмаған жағдайда орталықтандырылған сақтау пунктімен
жасалған күні мен келісім шарты көрестіледі
__________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
__________________________________________________________________________
үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналған сейфтің бар-жоғы)
__________________________ дан ________________________________ дейін
(қаруды тасымалдау кезінде қаруды жөнелту және жеткізу пунктін көрсету)
Электрондық поштасы ______________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осымен барлық көрсетілген деректер ресми байланыстар болып табылатыны расталады және оларға кез келген ақпарат жіберілуі және рұқсат беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша тексеру жүзеге асырылады.
Жеке тұлғаның ЭЦҚ ________________________________________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сатып алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік қызметін көрсетуге
қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

14) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
15) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
16) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
17) является должником по исполнительному производству о выселении и сносе по внесенному представлению судебного исполнителя;
18) в случае отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
19) повторной утери зарегистрированного оружия;
20) прекращения гражданства Республики Казахстан;
21) вынесения защитного предписания по факту совершения бытового насилия;
22) если имеются медицинские противопоказания к владению оружием;
23) лицам, имеющим снятую или погашенную судимость за совершение тяжкого, особо тяжкого преступлений, связанных с незаконным оборотом оружия, наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, а также за совершение террористических, экстремистских преступлений
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского
оружия и патронов к нему
физическим лицам"
Заявление физического лица для получения разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему
В _______________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица индивидуальный
идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение и
перевозку гражданского оружия, ___________________________________________________
(нужное подчеркнуть) (указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с _______________________________________________________________
(указать причину необходимости)
Из ____________________________________ в _______________________________
(при перевозке оружия указать пункт отправки и доставки оружия)
Условия хранения оружия по месту постоянного местожительства ______________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указывается фактический адрес проживания, техническая укрепленность сейфа,
сигнализация для владельцев городской местности, в случае отсутствия условий хранения
оружия указывается дата и договор с пунктом централизованного хранения)
Электронная почта ______________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация и осуществлена проверка
по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП физического лица ________________
Дата заполнения: "__" ________ 20 __ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского
оружия и патронов к нему
физическим лицам"
Форма сведений к разрешению на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы _______________________________________________
(жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
3. Объектінің кадастрлық нөмірі (қаруды сақтау жөніндегі үй-жай) _________________
4. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті
орган белгілеген аңшы куәлігінің болуы туралы мәліметтер ______________________
5. Қару түрінің, үлгісінің, моделінің, жүйесінің, калибрінің, нөмірінің қолда бар
қаруының бар-жоғы туралы мәліметтер ________________________________________
6. Спорттық қару сатып алатын спортшы тұратын федерациялар немесе спорттық
ұйымдар туралы мәліметтер _________________________________________________
7. Спорт федерациясына немесе спортшы есептелетін ұйымға қару мен оның
патрондарының қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтер
_________________________________________________________________________
Өтінім берілген күн _______________________________________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сатып алуға рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
7-қосымша
"Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар 7-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.

1. Услугополучатель ____________________________________________________
(физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер
__________________________________________________________________________
3. Кадастровый номер объекта (помещения по хранению оружия)_____________
4. Сведения о наличии удостоверение охотника установленной уполномоченным
органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира ____________
5. Сведения о наличии имеющегося оружия вида, типа, модели, системы, калибра,
номера оружия _____________________________________________________________
6. Сведения о федерациях или спортивных организациях, в котором состоит
спортсмен, приобретающий спортивное оружие _________________________________
7. Сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему на
спортивную федерацию или организацию в которой числится спортсмен
__________________________________________________________________________
Дата подачи заявки _____________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на приобретение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 7 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам"
Сноска. Приказ дополнен приложением 7 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – государственная услуга).

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
"Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға және өткізуге арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, Ішкі істер органы берген азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, қаруды иелену құқығы туралы, қару сату жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік баждың төленгені туралы ақпаратты (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда) көрсетілетін қызметті беруші электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді (азаматтық және қызметтік қару саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғаларды қоспағанда), тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.

При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью (за исключением юридических лиц осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием).
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения и реализации гражданского и служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия, выданного органом внутренних дел, о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694) (за исключением юридических лиц осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием).

7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, заңды түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе рұқсат бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.

7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение и приложение к нему на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по форме согласно приложению 4 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер разрешения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
заң тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсат беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (азаматтық және қызметтік қаруды сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының қолымен және бар болған жағдайда мөрмен расталған қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады, сондай-ақ спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүше спортшылары қатыса алмайды) жолдайды;
қару мен оның патрондарын сатып алуға және сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
қару және (немесе) оның патрондарын жеткізуге немесе сатып алуға арналған шарттың (келісімшарттың) электрондық көшірмесі (қаруды әкелуді жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін) не қару мен оның патрондарын сатып алу-сату шарты (келісімшарты) (азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын саудасын жүзеге асыратын заңды тұлғалар үшін).
Келісімшарта немесе оның қосымшасында (ерекшелігінде) жеткізілетін қару мен оқ-дәрілердің нақты түрлері мен модельдері және олардың саны көрсетіледі;
денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның жарақат салатын әсері бар патрондары бар қарудың және электр қаруының көрсетілген қарудың зақымдағыш факторларының адамға тигізетін жол берілген әсерінің белгіленген нормаларына сәйкестігі туралы қорытындының (қаруды сатуды жүзеге асыратын ұйым оны сатып алуға ниет білдірген кезде) электрондық көшірмесі;

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
для получения разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579) (юридические лица, осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием, представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме согласно приложению к Программе подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года № 536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (юридические лица осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя, а также не представляется спортсменами - членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за приобретение и сохранность оружия и патронов к нему;
электронную копию договора (контракт) на поставку или приобретение оружия и (или) патронов к нему (для юридических лиц, осуществляющих ввоз оружия и патронов к нему, на территорию Республики Казахстан), либо договор (контракт) купли-продажи оружия и патронов к нему (для юридических лиц, осуществляющих торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему).
В договоре или в приложении (спецификации) к нему, указываются конкретные виды и модели поставляемого оружия и боеприпасов и их количество;
электронную копию заключения уполномоченного органа в области здравоохранения о соответствии огнестрельного бесствольного, газового оружия с возможностью стрельбы патронами травматического действия, электрического оружия, а также патронов травматического действия, установленным нормам допустимого воздействия на человека поражающих факторов указанного оружия (при намерении его приобретения организацией, осуществляющей торговлю оружием);

19) тіркелген қаруды қайтадан жоғалтқан;
20) Қазақстан Республикасының азаматтығы тоқтатылған;
21) тұрмыстық зорлық-зомбылық жасау фактісі бойынша қорғау нұсқамасы шығарылған;
22) егер қаруды иеленуге медициналық қарсы көрсетілімдер болған жағдайларда жүргізеді;
23) сол сияқты қарудың, есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты ауыр, аса ауыр қылмыстар жасағаны үшін, сондай-ақ террористік, экстремистік қылмыстар жасағаны үшін алып тасталған немесе өтелген сотталғандығы бар адамдарға
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
рұқсаттар беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
1-қосымша
Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру өтініші
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен ________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)
__________________________________________________________ байланысты
(рұқсат алу себебін көрсету)
Қызметтік қаруды сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсат беруіңізді
сұраймын _____________________________________________________________
(қарудың түрін, типін, моделін, нөмірін және санын көрсету, керегінін астын сызу)
____________________________-дан ______________________________ дейін
(қаруды тасымалдау кезінде қаруды жөнелту және жеткізу пунктін көрсету)
Заңды тұлғаның мекенжайы __________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
__________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналған сейфтің бар-жоғы)
_________________________________________________________________________
Электрондық поштасы ____________________________________________________
Телефоны _______________________________________________________________
Факс ________________________________________________________________
Қызметті жүзеге асыру мекенжайы __________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен,
__________________________________________________________________________
көше атауы, үйдің/ғимараттың нөмірі, қаруды сақтауға арналға сейфтің бар-жоғы)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Заң тұлғаның басшысы ЭЦҚ __________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
рұқсаттар беру" мемлекеттік
қызметін көрсетуге қойылатын
негізгі талаптар тізбесіне
2-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсатқа мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

19) повторной утери зарегистрированного оружия;
20) прекращения гражданства Республики Казахстан;
21) вынесения защитного предписания по факту совершения бытового насилия;
22) если имеются медицинские противопоказания к владению оружием;
23) лицам, имеющим снятую или погашенную судимость за совершение тяжкого, особо тяжкого преступлений, связанных с незаконным оборотом оружия, наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов и прекурсоров, а также за совершение террористических, экстремистских преступлений
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
Заявление юридического лица для получения разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему
В _______________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского и служебного оружия ________________________________________
__________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть, указать тип, вид, модель, номер и количество оружия)
В связи с _________________________________________________________________
(указать причину необходимости получения разрешения)
Из _____________________________________в _________________________________
(при перевозке оружия указать пункт отправки и доставки оружия)
Электронная почта _________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Адрес(а) осуществления деятельности _________________________________________
почтовый индекс, область, город, район,
__________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения) Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите". Настоящим подтверждается,
что: все указанные данные являются официальными контактами, и на них может быть
направлена любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче разрешения; ЭЦП
руководителя юридического лица _______
Дата заполнения: "__" _______ 20 __ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
Форма сведений к разрешению на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы _______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ______________
Тексерудің аяқталған күні ___________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
4. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі)___________________________________
Есеп құжаттамасы________________
5. Қаруды сатып алуға, сақтауға, тасымалдауға, бекітіп беруге Т. А. Ә. (болған кезде)
көрсете отырып,
жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол қойылған күні __________
__________________________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
6. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн ________________________
__________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі __________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
7. Кәсіпорындарда, мекемелерде және оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын жүргізу күні _____________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ______________
8. Қызметтік қаруды пайдалану құқығы берілген ұйымды жатқызу туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
9. Қару түрімен, түрімен, моделімен, жүйесімен, калибрімен, нөмірімен иеленуге жеке
бекітілген (әрбір жеке бірлікке) лауазымның аты-жөні көрсетілген заңды тұлға
қызметкерлеріне арналған мәліметтер ________________________________________
10. Аумақтық көліктік бақылау органы берген қауіпті жүкті тасымалдауды жүзеге
асыруға арнайы рұқсаты бар, меншік құқығында арнайы жабдықталған автокөлік
құралының болуы туралы мәліметтер __________________________________________
Өтінім берілген күн _________________________________________________________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
және қызметтік қару мен оның
патрондарын сатып алуға
рұқсаттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға рұқсаттар беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
8-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер _________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (помещения) ____________________________________
Учетная документация ______________________________________________________
5. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного с указанием Ф.И.О.
(при его наличии) за приобретение, хранение, перевозку, закреплении
оружия_____________
__________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях,
учреждениях и учебных заведениях _________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ______________
8. Сведения об отнесении организации, которым дано право использовать служебное
оружие ________________________________________________________________________
9. Сведения на работников юридического лица, с указанием Ф.И.О. должности,
индивидуально закрепленных к владению с оружием (на каждую единицу раздельно) вида,
типа, модели, системы, калибра, номера оружия _____________________________________
10. Сведения о наличии на праве собственности специально оборудованного
автотранспортного средства, имеющего специальное разрешение на осуществление
перевозки опасного груза выданного территориальным органом транспортного
контроля _________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданского и
служебного оружия и патронов к
нему юридическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 8 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"
Сноска. Приказ дополнен приложением 8 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.
5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында 1) және 2) тармақашасында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги"Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в подпункте 1) и 2) пункта 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 602 Бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 602 Бұйрық), азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларда белгіленген талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыны экстремизмге, терроризмге немесе ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес желісі бойынша ішкі істер және (немесе) ұлттық қауіпсіздік органдарының есептері бойынша тексеру үшін ұлттық қауіпсіздіктің аумақтық органдарына және экстремизмге, терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністерге сұрау салу жібереді.
Ұлттық қауіпсіздік аумақтық органдары мен полиция департаменттерінің экстремизмге және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес жөніндегі аумақтық бөліністері белгіленген мерзімдерде "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабына сәйкес 10 (он) жұмыс күні ішінде жауап бермеген жағдайда қорытынды беру келісілген болып есептеледі.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, осы адамның заңды пайдалануында кемінде үш жыл аңшылық тегіс ұңғылы қаруы болғанын растайтын ішкі істер органы берген қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы (ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруын сатып алған кезде), қаруды иелену құқығы туралы, Қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.
Қаруды тұрақты тұратын жері бойцынша сақтау шарттары көрсетілетін қызметті алушының өтінішімен расталады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге жеке түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.

При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их установленным требованиям Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) (далее – Приказ № 602).
Работник услугодателя, после предоставления полного пакета документов и (или) сведений услугополучателем, направляет запросы в территориальные органы национальной безопасности и территориальные подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции для проверки услугополучателя по учетам органов национальной безопасности и (или) внутренних дел по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью.
В случае непредставления территориальными органами национальной безопасности и территориальными подразделениями по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью департаментов полиции ответов в установленные сроки 10 (десять) рабочих дней в соответствии со статьей 25 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" выдача заключения считается согласованной.
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о лицензиях на осуществление деятельности, о разрешениях на хранение и ношение оружия, выданного органом внутренних дел подтверждающего, что данное лицо имело в законном пользовании охотничье гладкоствольное оружие не менее трех лет (при приобретении охотничьего огнестрельного оружия с нарезным стволом), о праве владением оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
Условия хранения оружия по месту постоянного проживания подтверждается заявлением услугополучателя.
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, по форме согласно приложению 5 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.

Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 60 бұйрығымен "Аңшы, балықшы және қорықшы куәліктерінің нысанын және оларды беру қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16463 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 60 Бұйрық) бекітілген 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган белгілеген аңшы куәлігін көшірмесі, аңшы куәлігін электрондық түрде берген жағдайда мәліметтер нысанында көрсетіледі (азаматтар азаматтық қаруды алып жүру құқығынсыз өзін-өзі қорғау мақсатында сатып ала алмайды);
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар спортшылар-Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүшелері ретінде ұсынылмайды);
Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі Төрағасының 2014 жылғы 28 шілдедегі № 295 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9673 болып тіркелген) Спортшыны тіркеу туралы куәлікті беру және ауыстыру, спорт федерацияларының спортшыны тіркеу туралы мәліметтерді ұсыну туралы қағидаларының 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша атыспен байланысты спорт шеберіне кандидаттан төмен емес разрядты көрсете отырып, спортшыны тіркеу туралы куәліктің электрондық көшірмесі, спорт түрлері бойынша аккредиттелген республикалық, өңірлік спорт федерациясында тіркеуден өткенін растайтын және спорттық атыспен тұрақты түрде айналысатын азамат мәртебесін растайтын (атыс спорт түрлерімен айналысатын қару иелерімен ұсынылады);
нақты тұрғылықты жері бойынша қаруды сақтау шарттары болмаған жағдайда, қаруды орталықтандырылған сақтау пункттерінде сақтауға арналған шарттың электрондық көшірмесін қоса беріледі;
ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруының оқтары мен гильзаларының бақылау атылуы туралы мәліметтері нысанында көрсетіледі (ойық қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қару иелері міндетті түрде ішкі істер органдарында әрбір 5 жыл сайын оқтар мен гильзаларды атуды жүргізеді);

электронную копию удостоверения охотника, по форме согласно приложению 1 к приказу Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 60 "Об утверждении формы и Правил выдачи удостоверений охотника, рыбака и егеря" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16463) (далее – Приказ №60), в случае выдачи удостоверения охотника в электронном виде указывается в форме сведений (не представляется гражданами приобретаемых гражданское оружие в целях самообороны без права ношения);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме согласно приложению к Программе подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (не представляется спортсменами-членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию свидетельства о регистрации спортсмена с указанием разряда не ниже кандидата в мастера спорта связанному со стрельбой, по форме согласно приложению 2 к Правилам выдачи и замены свидетельства о регистрации спортсмена, представления сведений спортивными федерациями о регистрации спортсмена, утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры от 28 июля 2014 года № 295 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9673) подтверждающего прохождение спортсменом регистрации в республиканской, региональной аккредитованной спортивной федерации по видам спорта и подтверждающего статус гражданина регулярно занимающегося спортивной стрельбой (предоставляется владельцами оружия занимающихся стрелковыми видами спорта);
электронная копия договора на хранение оружия в пунктах централизованного хранения, в случае отсутствия условий хранения оружия по фактическому месту жительства;
сведения о контрольном отстреле пуль и гильз нарезного охотничьего оружия указываются в форме сведения (до окончания срока действия разрешения на хранение, хранение и ношение нарезного оружия владельцем в обязательном порядке производится отстрел пуль и гильз каждые 5 лет в органах внутренних дел);

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. Объектінің кадастрлық нөмірі (қаруды сақтау жөніндегі үй-жай) ________________
4. Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті
орган белгілеген аңшы куәлігінің болуы туралы мәліметтер ______________________
__________________________________________________________________________
5. Ішкі істер органдарында ойық ұңғылы азаматтық қаруды бақылау арқылы ату туралы
мәліметтер (актінің нөмірін, күнін, атуды жүргізген жауапты лауазымды адамды
көрсете отырып)
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Азаматтық қаруды сатып алу туралы мәліметтер (мамандандырылған дүкеннің
атауы, қаруды сатып алуға рұқсат беру құжатының нөмірі, рұқсаттың нөмірін, күнін
және кім бергенін көрсете отырып, алдыңғы қару иесінің Т. А. Ә. көрсетіледі)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Қарудың түрі, үлгісі, моделі, жүйесі, калибрі, нөмірі және дайындаушы зауыт
көрсетілген қолда бар (сатып алынған) қарудың болуы туралы мәліметтер ___________
__________________________________________________________________________
8. Спорттық қару сатып алатын спортшы тұратын федерациялар немесе спорттық
ұйымдар туралы мәліметтер _________________________________________________
__________________________________________________________________________
9. Спорт федерациясына немесе спортшы есептелетін ұйымға қару мен оның
патрондарының қолда бар және қажетті саны туралы мәліметтер __________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Өтінім берілген күн ________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
сақтауға, сақтау мен алып
жүруге рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
9-қосымша
"Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер ________________________________
3. Кадастровый номер объекта (помещения по хранению оружия) _________________
4. Сведения о наличии удостоверение охотника установленной уполномоченным
органом в области охраны, воспроизводства и использования животного мира ____________
__________________________________________________________________________
5. Сведения о контрольном отстреле гражданского оружия с нарезным стволом в
органах внутренних дел (с указанием номера акта, даты, ответственного должностного лица
проводившего отстрел)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6. Сведения о приобретении гражданского оружия (указывается наименование
специализированного магазина, номер разрешительного документа на приобретение оружия,
Ф.И.О. (при его наличии) предыдущего владельца оружия с указанием номера разрешения,
даты и кем выдана)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
7. Сведения о наличии имеющегося (приобретенного) оружия с указанием вида, типа,
модели, системы, калибра, номера оружия и завода изготовителя _______________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
8. Сведения о федерациях или спортивных организациях, в котором состоит
спортсмен, приобретающий спортивное оружие ______________________________________
__________________________________________________________________________
9. Сведения об имеющемся и потребном количестве оружия и патронов к нему на
спортивную федерацию или организацию в которой числится спортсмен
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Дата подачи заявки ________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение, хранение и ношение
гражданского оружия и
патронов к нему физическим
лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 9 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц"

Ескерту. Қағидалар 9-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 9 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша заң тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц, по форме согласно приложению 6 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.

Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Заңды тұлғаларға қызметтік
қару мен оның патрондарын
сақтау мен алып жүруге
рұқсаттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
Қағидаларына
1-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 08.04.2025 № 261 (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 27.06.2023 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Мемлекетік қызмет көрсету нәтижесі – заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүру құқығына рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 1 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі және ақпарат объектілері

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1 предусматриваются изменения приказами Министра внутренних дел РК от 08.04.2025 № 261 (вводится в действие с 01.01.2026); от 25.06.2025 № 463 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение и ношение служебного
оружия и патронов к нему
работникам юридических лиц"
Перечень основных требований по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц"
Сноска. Приложение 1 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 27.06.2023 № 515 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма пред результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 1 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на право хранения и ношения служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы услугодателя, и объектов информации

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
заң тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтау мен алып жүруге рұқсаттар беру рұқсат беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін;
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі, күзетшілерді даярлау (біліктілігін арттыру) жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтары берген күзетші ретінде жұмыс істеу үшін даярлықтан өткенін растайтын куәліктің электрондық көшірмесі ұсынылады (жеке күзет ұйымдарының күзетшілері үшін);
қаруды қолдануға заңды тұлғалардың қызметкерлеріне бекітілген қарудың түрiн, үлгісін, моделін, жүйесiн, калибрін, нөмiрiн көрсете отырып, бұйрықтың электрондық көшірмесі;
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтауға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
для получения разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему работникам юридических лиц:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований) с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме согласно приложению к Программе подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (для охранников частных охранных организаций представляется электронная копия свидетельства, подтверждающего прохождение подготовки для работы в качестве охранника, выданного специализированными учебными центрами, по подготовке (повышению квалификации) охранников);
электронная копия приказа об индивидуальном закреплении служебного оружия за работниками юридических лиц с указанием модели, системы, калибра и номера оружия;
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за хранение и сохранность оружия и патронов к нему.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан

Ескерту. Қағидалар 10-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 10 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, қару мен оның патрондарын сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 602 Бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөлімшелеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру заңды түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом либо направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования помещений, на предмет условий хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему, на соответствие требованиям установленным Приказом № 602, по результатам проверки проверяющим составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения и приложение к нему на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам, по форме согласно приложению 7 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.

1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
заң тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмес (спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар спортшылар-Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасының мүшелері ретінде ұсынылмайды);
дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес атыспен байланысты спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық федерацияның қаруды бекітіп беру туралы қолдаухатының электрондық көшірмесі (қандай да бір спорт ұйымына бекітілген Спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасына мүше спортшылардың тұрғылықты жері бойынша спорттық тегіс ұңғылы қаруды сақтауға рұқсат беру кезінде ұсынылады);
қару мен оның патрондарын сақтауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
қаруды сақтау шарттары болмаған жағдайда, орталықтандырылған сақтау пункттерінде қаруды сақтауға арналған шарттың не ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін үй-жайды жалға алуға арналған шарттың электрондық көшірмесі;
ойық ұңғылы аңшылық атыс қаруының оқтары мен гильзаларының бақылау атылуы туралы мәліметтері нысанында көрсетіледі (ойық қаруды сақтауға рұқсаттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қару пайдаланушыларымен міндетті түрде ішкі істер органдарында әрбір 5 жыл сайын оқтар мен гильзаларды атуды жүргізеді);

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
1) для получения разрешения на хранение и ношение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложениям 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579);
электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме согласно приложению к Программе подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (не представляется спортсменами - членами Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта);
электронную копию ходатайства аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта, о закреплении оружия (представляется при выдаче разрешения на хранение спортивного гладкоствольного оружия по месту жительства спортсменов-членов Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта закрепленного за той или иной спортивной организацией);
электронную копию приказа о назначении лица, ответственного за хранение и сохранность оружия и патронов к нему;
электронная копия договора на хранение оружия в пунктах централизованного хранения, либо аренды помещения соответствующего требованиям органов внутренних дел, в случае отсутствия условий хранения оружия;
сведения о контрольном отстреле пуль и гильз служебного нарезного оружия указываются в форме сведения (до окончания срока действия разрешения на хранение служебного нарезного оружия пользователем в обязательном порядке производится отстрел пуль и гильз каждые 5 лет в органах внутренних дел);

2) заңды тұлғаларға қаруды сатып алғаннан кейін азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға, сақтауға және алып жүруге рұқсат алу үшін (ішкі істер органдары берген азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға арналған рұқсаттар бойынша):
заңды тұлғаның негізгі талаптар Тізбесінің 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, азаматтық және қызметтік қаруды сақтауға рұқсат беру құжатын бергені үшін, азаматтық және қызметтік қарудың әрбір бірлігін сатып алғаннан кейін тіркегені және қайта тіркегені үшін мемлекеттік баждың төленгенін растайтын құжаттар туралы мәліметтер;
дене шынықтыру және спорт саласында орындалатын жарғылық міндеттерге сәйкес атыспен байланысты спорт түрі бойынша аккредиттелген республикалық федерацияның қаруды бекітіп беру туралы қолдаухатының электрондық көшірмесі (қандай да бір спорт ұйымына бекітілген Спорт шеберінің кандидатынан төмен емес разряды бар Қазақстан Республикасы Ұлттық құрамасына мүше спортшылардың тұрғылықты жері бойынша спорттық тегіс ұңғылы қаруды сақтауға рұқсат беру кезінде ұсынылады).
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтауға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, Қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыда:
тұрақты тұрғылықты жерінің болмауы;
қаруды сақтау үшін тиісті жағдайлардың болмауы;
3) рұқсаттан ерікті түрде бас тартуы не қару иесінің қайтыс болуы;
4) жасаған қылмысы үшін өтелмеген немесе заңмен белгіленген тәртіпте алынбаған соттылығының болуы;
5) Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің Ерекше бөлімі бабының тиісті бөлігінде көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазасының ең төменгі мерзімі аяқталғанға дейін ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық жауапкершіліктен босауы;

2) для получения разрешения на хранение, хранение и ношение гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам после приобретения оружия (по разрешениям на приобретение гражданского и служебного оружия и патронов к нему выданные органами внутренних дел):
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований, с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа на хранение гражданского и служебного оружия, за регистрацию и перерегистрацию после приобретения каждой единицы гражданского и служебного оружия, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию ходатайства аккредитованной Республиканской федерации по виду спорта, связанному со стрельбой, в соответствии с выполняемыми уставными задачами в сфере физической культуры и спорта, о закреплении оружия (представляется при выдаче разрешения на хранение спортивного гладкоствольного оружия по месту жительства спортсменов-членов Национальной сборной Республики Казахстан, имеющих разряд не ниже кандидата мастера спорта закрепленного за той или иной спортивной организацией).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение и ношение служебного оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие у услугополучателя:
постоянного места жительства;
надлежащих условий для хранения оружия;
3) добровольный отказ от разрешения либо смерть собственника оружия;
4) наличие не погашенной или не снятой в установленном законом порядке судимости за совершение преступления;
5) освобождение от уголовной ответственности по нереабилитирующим основаниям до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;

1. Көрсетілетін қызметті алушы _______________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі ______________
Тексерудің аяқталған күні____________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
4. Объектінің (үй-жайдың) кадастрлық нөмірі) __________________________________
Есеп құжаттамасы__________________________________________________________
5. Қызметтік қаруды сатып алу, сақтау, сақтау және алып жүру, тасымалдау үшін
Т. А. Ә. көрсете отырып, жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол
қойылған күні _____________________________________________________________
(қажеттісінің астын сызу)
6. Қаруды қабылдауды есепке алу журналын бастаған күн ________________________
__________________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
7. Кәсіпорындарда, мекемелерде және оқу орындарында қару мен оның патрондарын
есепке алу журналын жүргізу күні ___________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
8. Қызметтік қаруды пайдалану құқығы берілген ұйымды жатқызу туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
9. Сатып алынған азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондары туралы
мәліметтер ________________________________________________________________
10. Ішкі істер органдарында ойық ұңғылы қызметтік қаруды бақылап ату туралы
мәліметтер (актінің нөмірін, күнін, атуды жүргізген жауапты лауазымды адамды
көрсете отырып не алғаш сатып алған кезде мамандандырылған дүкенде дүкеннің
атауы көрсетіледі)
__________________________________________________________________________
Өтінім берілген күн _________________________________________________________
"Заңды тұлғаларға қызметтік
қару мен оның патрондарын
сақтауға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] заңды тұлғаларға қызметтік қару мен оның патрондарын сақтауға рұқсат беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
11-қосымша
"Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер _________________________________________
3. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы ____________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
4. Кадастровый номер объекта (помещения) ____________________________________
Учетная документация ______________________________________________________
5. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного с указанием Ф.И.О.
за приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку, служебного оружия
__________________________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
6. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия _________________________
__________________________________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
7. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на предприятиях,
учреждениях и учебных заведениях ________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
8. Сведения об отнесении организации, которым дано право использовать служебное оружие
________________________________________________________________________
9. Сведения о приобретенном гражданском и служебном оружии и патронов к нему
__________________________________________________________________________
10. Сведения о контрольном отстреле служебного оружия с нарезным стволом в
органах внутренних дел (с указанием номера акта, даты, ответственного должностного лица
проводившего отстрел) __________________________________________________________
Дата подачи заявки _________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
хранение служебного оружия и
патронов к нему юридическим
лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на хранение служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам..
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 11 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам"

Ескерту. Қағидалар 11-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін жеке тұлғаға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 11 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги физическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру жеке түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті мәліметтерді қамтитын ақпараттық жүйенің ақаулығы жағдайында, көрсетілетін қызметті беруші техникалық ақаулардың туындауын анықтаған сәттен бастап sd@nitec.kz электрондық почтасы бойынша бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жолдау арқылы авторизация сәтінен бастап қателік туындаған сәтке дейін қателік болған нақты уақытты көрсете отырып, қадамдық скриншоттарды қоса бере отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі және коды немесе рұқсат бірегей сәйкестендіру нөмірі, көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі бойынша міндетті түрде ақпарат ұсына отырып, "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымның операторын хабардар етеді.

7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешения и приложение к нему на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам, по форме согласно приложению 8 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента регистрации заявления.
9. В случае сбоя информационной системы, содержащей необходимые сведения для оказания государственной услуги, услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер заявления, номера и кода административного документа или уникальный идентификационный номер разрешения, индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 0,1 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі және ақпарат объектілері
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру үшін:
жеке тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін.
Қарулы Күштердің, басқа да әскерлер мен әскери құралымдардың әскери қызметшілері, мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдарын қоспағанда, арнайы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының арнаулы атақтары мен сыныптық шендері бар қызметкерлері (қызмет өткеру орнының уәкілетті адамының мөрімен және қолтаңбасымен расталған құжатты ұсынған жағдайда) азаматтық қаруды сатып алуға рұқсатты қару тасымалдауға қарсылық жоқ екені туралы медициналық қорытындыны ұсынбай алады.

За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 0,1 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы услугодателя, и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
для получения разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам:
заявление физического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579).
Военнослужащие Вооруженных Сил, других войск и воинских формирований, сотрудники специальных государственных и правоохранительных органов, за исключением органов государственной противопожарной службы, имеющие специальные звания и классные чины (при предоставлении документа заверенной печатью и подписью уполномоченного лица с места прохождения службы), разрешение на перевозку гражданского оружия получают без представления медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием.

1. Көрсетілетін қызметті алушы _______________________________________________
(жеке тұлға)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
3. Үшінші тұлғаның қаруды тасымалдау үшін қаруды сақтау және алып жүру құқығына
рұқсаттың болуы туралы мәліметтер ___________________________________________
4. Қаруды тасымалдауға арналған болжамды көлік түрі ___________________________
Өтінім берілген күн _________________________________________________________
"Жеке тұлғаларға азаматтық
қару мен оның патрондарын
тасымалдауға рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] жеке тұлғаларға азаматтық қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
12-қосымша
"Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар 12-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(физическое лицо)
2. Индивидуальный идентификационный номер ________________________________
3. Сведения о наличии разрешения на право хранения и ношения оружия для
перевозки его оружия третьим лицом _______________________________________________
4. Вид предполагаемого транспорта для перевозки оружия _______________________
Дата подачи заявки _________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
перевозку гражданского оружия
и патронов к нему физическим
лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на перевозку гражданского оружия и патронов к нему физическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 12 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам"
Сноска. Приказ дополнен приложением 12 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;

Мемлекеттік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 2 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі және ақпарат объектілері
1) порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы. Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері. Арыздарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
2) көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18-30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілеті:
1) қызметті берушінің интернет-ресурсында;
2) www. egov. kz. Порталында
8
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын тасымалдауға рұқсаттар беру үшін:
заңды тұлғаның мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар Тізбесінің (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша негізгі талаптар Тізбесінің 2-қосымшасына сәйкес толтырылған мәліметтер нысанымен электрондық түрдегі өтініші;
ЭҮТШ арқылы төленген жағдайларды қоспағанда, жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензяилық алымнын төленгенін растайтын құжаттың мәліметтері;
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 30 қазандағы №ҚР ДСМ-175/2020 бұйрығымен "Денсаулық сақтау саласындағы есепке алу құжаттамасының нысандарын, сондай-ақ оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21579 болып тіркелген) бекітілген 3-қосымшасына сәйкес № 076/е нысаны бойынша қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқ екені туралы медициналық қорытындының электрондық көшірмесін (азаматтық және қызметтік қаруды, оның патрондарын сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының мөрімен және қолымен расталған, қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады);

За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 2 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы услугодателя, и объектов информации
1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ. При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем;
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно законодательству Республики Казахстан.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя;
2) на портале www.egov.kz.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучетеля для оказания государственной услуги
для получения разрешения на перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему юридическим лицам:
заявление юридического лица в электронном виде по форме, согласно приложению 1 к Перечню основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень основных требований), с заполненной формой сведения согласно приложению 2 к Перечню основных требований;
сведения о документах, подтверждающего уплату государственной пошлины за выдачу разрешительного документа, за исключением случаев оплаты через ПШЭП;
электронную копию медицинского заключения об отсутствии противопоказаний к владению оружием, по форме № 076/у согласно приложению 3 к приказу исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 октября 2020 года №ҚР ДСМ-175/2020 "Об утверждении форм учетной документации в области здравоохранения, а также инструкций по их заполнению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 21579) (юридические лица, осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием и патронами к нему, представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя);

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушыларын даярлау және қайта даярлау бағдарламалары нысан бойынша қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуін тексеруден өткені туралы анықтаманың электрондық көшірмесі (азаматтық және қызметтік қаруды сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар басшының қолымен және бар болған жағдайда мөрмен расталған қаруды қолдануға рұқсат туралы құжат ұсынады) жолдайды;
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 460 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11779 болып тіркелген) автомобиль көлігімен қауіпті жүктерді тасымалдау қағидаларының 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аумақтық көліктік бақылау органы берген тасымалдауды жүзеге асыруға арнайы рұқсаты бар, арнайы жабдықталған автокөлік құралын жалға алу құқығын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде);
атыс қаруымен қаруланған кемінде 2 адамнан тұратын күзетпен жүру жолында саны 4 бірліктен астам атыс қаруының партияларын немесе саны 1000 данадан астам патрондарды алып жүруді қамтамасыз ететін тасымалдауға жауапты адамды тағайындау туралы бұйрықтың электрондық көшірмесі;
жарыстар немесе жиындар өткізу орны бойынша арнайы жабдықталған үй-жайдың болуын растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (спорттық қаруды тасымалдау кезінде);
күзет қызметін көрсету жөніндегі шарттың электрондық көшірмесі.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы, қызметті жүзеге асыруға лицензиялар туралы, Ішкі істер органдарының талаптарына сәйкес келетін қызметтік қаруды сақтауға арналған арнайы жабдықталған үй-жайдың меншік құқығын растайтын құжаттар туралы, қызметтік қаруды сақтауға және алып жүруге рұқсаттар туралы, Қару саудасы жөніндегі мамандандырылған дүкендерде сатып алынған қару туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы ақпарат (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;

электронную копию справки о прохождении проверки знания правил безопасного обращения с оружием, по форме согласно приложению к Программе подготовки и переподготовки владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) (юридические лица осуществляющие торговлю гражданским и служебным оружием представляют документ о допуске к оружию заверенной печатью при его наличии и подписью руководителя);
электронную копию документа, подтверждающего право аренды специально оборудованного автотранспортного средства, имеющего специальное разрешение на осуществление перевозки выданного территориальным органом транспортного контроля по форме согласно приложению 1 к Правилам перевозки опасных грузов автомобильным транспортом утвержденной приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 460 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11779) (при перевозке автомобильным транспортом);
электронную копию приказа о назначении ответственного за перевозку, обеспечивающего сопровождение партий огнестрельного оружия в количестве более 4 единиц или патронов в количестве более 1000 штук в пути следования охраной в количестве не менее 2 человек, вооруженных огнестрельным оружием;
электронную копию документа подтверждающего наличие специально оборудованного помещения по месту проведения соревнований или сборов (при перевозке спортивного оружия);
электронную копию договора по оказанию охранных услуг.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации юридического лица, о лицензиях на осуществление деятельности, документов подтверждающих право собственности специально оборудованного помещения для хранения служебного оружия, соответствующего требованиям органов внутренних дел, о разрешениях на хранение и ношение служебного оружия, о приобретенном оружии в специализированных магазинах по торговле оружием, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

Ескерту. Қағидалар 13-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 13 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

5. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлінісінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері) негізгі талаптар Тізбесінің 8-тармағында көрсетілген құжаттарды тіркеген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толықтығын тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттар топтамасын және (немесе) мәліметтерді толық ұсынбаған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзім ішінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды қалыптастырады (бұдан әрі - Дәлелді бас тарту). Дәлелді бас тарту портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың және (немесе) мәліметтердің толық топтамасын ұсынған кезде көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 10 (он) жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 319 бұйрық) бекітілген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларының талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының жанындағы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің ақпараттық сервисінде көрсетілетін қызметті беруші соттылыққа қойылатын талаптары бар электрондық сұрау салуды қалыптастырады және әкімшілік құқық бұзушылықтардың болуына тексеруді жүзеге асырады.
Жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, өндіру, сату, пайдалану жөніндегі лицензиялар туралы, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға арналған меншік құқығында дайын пиротехникалық өнімді өткізу және сақтау қоймасы үшін арнайы жабдықталған үй-жайларды растайтын рұқсаттар туралы мәліметтер, мемлекеттік бажды төлеу туралы (ЭҮТШ арқылы төленген жағдайда), қарсы көрсетілімдердің, өтініш берілген қызметті жүзеге асыруға байланысты (психикалық ауру, алкоголизм немесе нашақорлық) көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден электрондық үкіметтің "шлюзі" арқылы алады.

5. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием и регистрацию.
При обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации документов, указанных в пункте 8 Перечня основных требований, проверяет полноту представленных документов и (или) сведений.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов и (или) документов истекшим сроком действия, работник услугодателя в течение срока, указанного в части первой настоящего пункта, формируют мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Мотивированый отказ). Мотивированный отказ направляется посредством портала в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
При предоставлении услугополучателем полного пакета документов и (или) сведений работник услугодателя в течении 10 (десяти) рабочих дней, осуществляет проверку на соответствие их требованиям Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11193) (далее – Приказ № 319).
В информационном сервисе Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан работник услугодателя формирует электронный запрос с требованием на судимость и осуществляет проверку на наличие административных правонарушений.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, свидетельство о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензиях по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, о разрешениях на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, подтверждающих на праве собственности специально оборудованных помещений для реализации и склада хранения готовой пиротехнической продукции, информацию об оплате государственной пошлины (в случае оплаты посредством ПШЭП), об отсутствии противопоказаний, связанных с осуществлением заявляемой деятельности (психическое заболевание, алкоголизм или наркомания) работник услугодателя получает из соответствующих государственных информационных систем через "шлюз" электронного правительства.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 319 бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөліністеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөліністерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы № 133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттың және оған қосымшасын заңды түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом или направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования торгового помещения и склада, по порядку условий хранения, сохранности, использования и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий на соответствие установленным требованиям Приказа № 319, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение и приложение к нему на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, по форме согласно приложению 10 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года № 133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.

Мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін көрсетілетін қызметті алушының мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабы 2-тармағына сәйкес оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бақылау және бағалау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
"Заңды тұлғаларға азаматтық
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды сатып алуға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
1-қосымша
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
1-қосымшаға өзгеріс енгізу көзделген - ҚР Ішкі істер министрінің 25.06.2025 № 463 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Полиция аумақтық органдары
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады
3
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
15 (он бес) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық түрде (толық автоматтандырылған)
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алу берілген рұқсат көзделген жағдайлар мен негіздемелер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекетік қызмет заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекетік қызмет көрсеткені үшін "Салық және өзге бюджеттік міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 615-бабына сәйкес мемлекеттік баж алынады, ол заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру үшін мемлекеттік бажды төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 3 АЕК құрайды.
Мемлекеттік қызмет алу үшін электрондық түрде порталда төлем ЭҮТШ арқылы жүзеге асырылуы мүмкін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі және ақпарат объектілері

Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением
юридическим лицам"
Примечание ИЗПИ!
В приложение 1 предусматривается изменение приказом Министра внутренних дел РК от 25.06.2025 № 463 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований по оказанию государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам"
1
Наименование услугодателя
Территориальные органы полиции
2
Способы предоставления государственной услуги
Посредством веб-портала "электронного правительства"
3
Срок оказания государственной услуги
15 (пятнадцать) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная)
5
Результат оказания государственной услуги
Разрешения на приобретение е гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам оказывается на платной основе.
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина в соответствии со статьей 615 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет", в размере 3 МРП, установленного на день уплаты государственной пошлины за выдачу разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам.
При электронном запросе на портал для получения государственной услуги, оплата может осуществляться через ПШЭП
7
График работы услугодателя, и объектов информации

1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 319 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) бекітілген азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алу, сақтау, есепке алу, пайдалану, тасымалдау, жою, әкелу, әкету қағидаларының талаптарына сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметтің жекелеген түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты заңды күшіне енген сот шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алумен байланысты арнайы құқықтан айырылуы;
6) Қазақстан Республикасы "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес ұсынылатын көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмаған жағдайда
10
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті Портал арқылы электрондық нысанда алады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алады "1414", 8-800-080-7777
"Заңды тұлғаларға азаматтық
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды сатып алуға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
1-қосымша
Заңды тұлғаның азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат алуға өтініші
__________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызмет берушінің толық атауы)
__________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып
сатып алуға, сақтауға рұқсат беруіңізді сұраймын ________________________________
__________________________________________________________________________
(атауын, санын, салмағын, өлшемін көрсету)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондар _______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Қызметін жүзеге асыратын мекенжайы
_________________________________________________________________________
пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат,
(стационарлық үй-жай) нөмірі)
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес дербес деректерді жинауға және өңдеуге келісімін.
Осымен көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатыны және оларға қорытынды беру немесе беруден бас тарту мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатыны расталады.
Заң тұлғаның басшысы ЭЦК __________
Толтырған күні: 20__ жылғы "____" ____________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды сатып алуға рұқсат
беру" мемлекеттік қызметін
көрсетуге қойылатын негізгі
талаптар тізбесіне
2-қосымша
Заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасаған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру мәліметтерінің нысаны
Жалпы ақпарат

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям Правил приобретения, хранения, учета, использования, перевозки, уничтожения, ввоза, вывоза гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 319 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11193);
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
6) в случае отсутствия согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме посредством Портала при условии наличия ЭЦП.
Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг "1414", 8-800-080-7777
Приложение 1
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением
юридическим лицам"
Заявление юридического лица для получения разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
В _______________________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от _______________________________________________________________________
полное наименование юридического лица, бизнес-идентификационный номер)
Прошу выдать разрешение на приобретение, хранение гражданских пиротехнических
веществ и изделий с их применением (нужное подчеркнуть)
__________________________________________________________________________
(указать наименование, количество, вес, размер)
__________________________________________________________________________
Электронная почта ________________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Адрес(а) осуществления деятельности
__________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
__________________________________________________________________________
населенный пункт, наименование улицы, номер дома/здания (стационарного
помещения)
Согласен на сбор и обработку персональных данных в соответствии с Законом
Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Настоящим подтверждается, что: все указанные данные являются официальными
контактами, и на них может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче разрешения;
ЭЦП руководителя юридического лица _______
Дата заполнения: " __ " _______ 20 __ года
Приложение 2
к Перечню основных
требований к оказанию
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением
юридическим лицам"
Форма сведений к разрешению на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам
Общая информация

1. Көрсетілетін қызметті алушы _____________________________________________
(заңды тұлға)
2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________
3. Заңды тұлғаның атауы ____________________________________________________
4. Пиротехникалық заттар мен бұйымдарға қол жеткізуге үміткер адамдардың тегі, аты,
әкесінің аты (бар болса), жеке сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Лицензиялық-рұқсат беру жүйесі объектісін тексеру актісінің нөмірі
__________________________________________________________________________
Тексерудің аяқталған күні ___________________________________________________
Тексеру қорытындысы бойынша қабылданған шешім ____________________________
6. Объектінің кадастрлық нөмірі (дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған
арнайы жабдықталған сауда үй-жайының және қойманың меншік құқығында) ________
__________________________________________________________________________
Есеп құжаттамасы__________________________________________________________
7. Пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың дайын өнімін
және олардың құрамдас компоненттерін есепке алу кітабын ашу күні _____________
8. Дайын пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды көтерме
тұтынушыларға жіберуді есепке алу кітабын жүргізу күні _________________________
9. Түрі бойынша лицензия берген органның атауы, берілген күні, нөмірі қызмет
___________________________________________________________________
10. Сақтауға жататын пиротехникалық заттар мен бұйымдардың атауы және саны
(салмағы, мөлшері)
_____________________________________________________________________
11. Сатып алуға, сақтауға жауапты тұлғаны тағайындау туралы бұйрықтың нөмірі, қол
қойылған күні_____________________________________________________________
12. Дайын пиротехникалық өнімді сақтауға арналған үй-жай мен қойманы жалға алу
құқығын растайтын құжаттар ________________________________________________
Заңды тұлға қызметкерлеріне мәліметтер _____________________________________
Өтінім берілген күн ________________________________________________________
"Заңды тұлғаларға азаматтық
пиротехникалық заттар мен олар
қолданылып жасалған
бұйымдарды сатып алуға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет Қағидаларына
2-қосымша
[Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы)] Мемлекеттік тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
[Орыс тілде қызмет берушінің атауы)] Орыс тілде қызмет берушінің атауы деректемелері
Дәлелді бас тарту хаты
Нөмірі:
[Нөмірі]
Берілген күні: [Берілген күні]
[Өтініш берушінің атауы]
[Қызмет берушінің атауы], Сіздің өтінішіңізді қарап, [Толтырылған күні] жылы № [тапсырыстың нөмірі] заңды тұлғаларға азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсат беру (беруде) өтінішті одан әрі қараудан бас тарту туралы хабарлаймыз. [Бас тарту себебі].
[Қол қоюшының лауазымы]
[ (Қол қоюшының аты-жөні (бар болған жағдайда)]
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2020 жылғы 27 наурыздағы
№ 254 бұйрыққа
14-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары

1. Услугополучатель ________________________________________________________
(юридическое лицо)
2. Бизнес идентификационный номер _________________________________________
3. Наименование юридического лица __________________________________________
4. Фамилия, имя отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный
номер лиц, претендующих на доступ к пиротехническим веществам и изделиям
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. Номер акта проверки объекта лицензионно-разрешительной системы
__________________________________________________________________________
Дата окончания проверки ___________________________________________________
Принятое решение по итогам проверки ________________________________________
6. Кадастровый номер объекта (на праве собственности специально оборудованного
торгового помещения и склада для хранения готовой пиротехнической продукции) _____
__________________________________________________________________________
Учетная документация ______________________________________________________
7. Дата заведения книги учета готовой продукции пиротехнических веществ и
изделий с их применением и их составляющих компонентов ____________________________
8. Дата заведения книги учета отпуска готовой продукции пиротехнических веществ и
изделий с их применением оптовым потребителям___________________________________
9. Номер, дата выдачи, наименование органа выдавшего лицензию на вид
деятельности ____________________________________________________________________
10. Наименование и количество (вес, размер) пиротехнических веществ и изделий,
подлежащих хранению__________________________________________________________
11. Номер, дата подписания приказа о назначении ответственного за приобретение,
хранение _______________________________________________________________________
12. Документы, подтверждающие право аренды помещения и склада для хранения
готовой пиротехнической продукции _______________________________________________
Сведения на работников юридического лица ___________________________________
Дата подачи заявки _________________________________________________________
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача разрешения на
приобретение гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением
юридическим лицам"
[Наименование УО на государственном языке)] реквизиты УО на государственном языке
[Наименование УО (на русском языке)] реквизиты УО на русском языке
Мотивированный отказ
Номер: [Номер]
Дата выдачи: [Дата выдачи]
[Наименование заявителя]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше заявление от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает об отказе в дальнейшем рассмотрении заявления на выдачу (в выдаче) разрешения на приобретение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам.
[Причина отказа].
[Должность подписывающего]
[фамилия, имя, отчество (в случае наличия) подписывающего]
Приложение 14 к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 марта 2020 года № 254
Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"

Ескерту. Қағидалар 14-қосымшамен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 14.01.2021 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 22.10.2022 № 832 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттiк қызмет көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1-тармақшасына сәйкес әзірленген және "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, барлық шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесінен тұратын ақпараттық жүйе;
2) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – электрондық нысанда өтеулі көрсетілетін қызметтер щеңберінде төлем жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
3) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиынтығы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті аумақтық полиция органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
4. Мемлекеттік қызметті алу үшін заңды тұлға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес "Азаматтық пиротехникалық заттарды және оны қолданып жасаған бұйымдарды сақтауға рұқсаттар беру" (бұдан әрі – негізгі талаптар Тізбесі) келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебесі, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама жіберіледі.

Сноска. Приказ дополнен приложением 14 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 14.01.2021 № 14 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 22.10.2022 № 832 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и определяют порядок оказания государственной услуги "Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее – государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
2) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
3) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается территориальными органами полиции (далее – услугодатель).
4. Для получения государственной услуги юридическое лицо (далее - услугополучатель) направляет услугодателю посредством портала Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Выдача разрешений на хранение, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Услугополучателю посредством портала в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.

Заңды тұлғаларды тексеруді қызмет берушінің қызметкері үй-жайларды, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау, сақтау және есепке алу жағдайларына, № 319 бұйрықпен белгіленген талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізу үшін өз бетінше барып жүзеге асырады немесе полиция органдарының қалалық және аудандық бөліністеріне сұрау салу жібереді, тексеру нәтижелері бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген Азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі ішкі істер органдары бөліністерінің қызметін ұйымдастыру жөніндегі нұсқаулыққа (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) 20-қосымшаға сәйкес нысан бойынша объектіні тексеру туралы акт толтырылады.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері 3 (үш) жұмыс күні ішінде тексеріс нәтижелерін қарап және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 19 ақпандағы №133 "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы, атыс тирлерін (атыс алаңдары) және стенділерді ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсаттардың және (немесе) оларға қосымшалардың нысандарын бекіту және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16733 болып тіркелген) 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға рұқсаттың және оған қосымшасын заңды түлғаларға рұқсат дайындайды.
Негізгі талаптар Тізбесінің 9-тармағында көзделген негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама алдын ала, бірақ мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірілмей жолданады. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық құжат нысанында оң нәтиже не мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту жолданады.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсетудің жалпы мерзімі өтінішті қабылдаған және тіркеген сәттен бастап 15 (он бес) жұмыс күнін құрайды.

Проверку юридических лиц, работник услугодателя осуществляет самостоятельно с выездом или направляет запросы в городские и районные подразделения органов полиции для проведения обследования торгового помещения и склада, по порядку условий хранения, сохранности, использования и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий на соответствие установленным требованиям Приказа № 319, по результатам проверки составляется акт о проверке объекта по форме согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694).
7. Работник услугодателя в течении 3 (трех) рабочих дней, рассматривает результаты проверок и формирует разрешение на хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением юридическим лицам, по форме согласно приложению 11 к приказу Министра внутренних дел Республики Казахстан от 19 февраля 2018 года №133 "Об утверждении форм разрешений и (или) приложений к ним, в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, а также о внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16733).
При наличии оснований, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется заранее, но не позднее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
8. Общий срок оказания государственной услуги услугодателем составляет 15 (пятнадцать) рабочих дней с момента приема и регистрации заявления.

1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығы (2015 жылғы 28 мамырдағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген);
2. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығы (2015 жылғы 1 шілдедегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11514 болып тіркелген);
3. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 16 наурыздағы № 196 бұйрығы (2017 жылғы 27 сәуірдегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15041 болып тіркелген);
4. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 15 шілдедегі № 488 бұйрығы (2017 жылғы 19 тамыздағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15518 болып тіркелген);

1. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211 от 28 мая 2015 года), опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" от 5 августа 2015 года, в Республиканских газетах "Казахстанская правда" от 10 ноября 2016 года № 216 (28342) и "Егемен Қазақстан" от 10 ноября 2016 года № 216 (28944);
2. Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11514 от 1 июля 2015 года), опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" от 5 августа 2015 года, в Республиканских газетах "Казахстанская правда" от 30 марта 2017 года № 61 (28440) и "Егемен Қазақстан" от 30 марта 2017 года № 61 (29042);
3. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2017 года № 196 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, взрывчатых материалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15041 от 27 апреля 2017 года), опубликован в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 19 июня 2017 года, в Республиканских газетах "Казахстанская правда" от 5 сентября 2017 года № 169 (28548) и "Егемен Қазақстан" от 5 сентября 2017 года № 169 (29150);
4. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 15 июля 2017 года № 488 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов электронных государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, взрывчатых материалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 15518 от 19 августа 2017 года) опубликован в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 25 августа 2017 года;

5. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 30 қарашадағы № 867 бұйрығы (2018 жылғы 6 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17877 болып тіркелген);
6. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 29 қаңтардағы № 67 бұйрығы (2019 жылғы 1 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18258 болып тіркелген).
________________________________________

5. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года № 867 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сферах оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 17877 от 6 декабря 2018 года) опубликован в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 21 декабря 2018 года;
6. Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 января 2019 года № 67 "О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18258 от 1 февраля 2019 года) опубликован в Эталонном контрольном банке нормативно-правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 14 февраля 2019 года.