Конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесін және Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 25 қыркүйектегі № 118 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 28 қыркүйекте № 17447 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 33-бабының 1-1 тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаментіне:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде, оның көшірмесін қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіннің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Аталған бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадрларды дамыту департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Қ. Қожамжаров
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы "25" қыркүйектегі
№ 118 бұйрығына
1- қосымша
Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесі
1.Аудан және оларға теңестірілген қала, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған (әскери, табиғат қорғау, көлік және арнайы объектілердің прокуроры) прокурор.
2.Облыс прокуратураларының және оған теңестірілген прокуратуралардың басқарма бастығы (республикалық маңызы бар қалалардың және Қазақстан Республикасы астанасының прокуратуралары, бас әскери және көлік прокуратуралары).
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2018 жылғы "25" қыркүйектегі
№ 118 бұйрығына
2 - қосымша
Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары

Об утверждении Перечня руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе, и Правил проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 25 сентября 2018 года № 118. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 сентября 2018 года № 17447.
В соответствии с пунктом 1-1 статьи 33 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Перечень руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе, системы органов прокуратуры Республики Казахстан согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Департаменту кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадрового развития Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
К. Кожамжаров
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 25 сентября 2018 года № 118
Перечень руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе, системы органов прокуратуры Республики Казахстан
1.Районный и приравненный к ним городской, межрайонный, а также специализированный прокурор (военный, природоохранный, транспортный, прокурор специальных объектов).
2.Начальник управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры (прокуратуры городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан, главные военная и транспортная прокуратуры).
Приложение 2
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от "25" сентября 2018 года № 118
Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған лауазымдарына конкурс өткізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы прокуратура органдары жүйесінің жоғары тұрған басшы лауазымдарына конкурс (бұдан әрі - конкурс) өткізу тәртібін айқындайды.
2. Бос лауазымдарға конкурс Қазақстан Республикасы прокуратура органдары (бұдан әрі - прокуратура органдары) жүйесінің Конкурстық негізде орналасатын басшы лауазымдарының тізбесіне сәйкес өткізіледі.
Конкурс бос лауазым пайда болған күннен бастап бір ай ішінде жарияланады.
3. Аудан және оларға теңестірілген қала, ауданаралық, сондай-ақ мамандандырылған (әскери, табиғат қорғау, көлік және арнайы объектілердің прокуроры) прокуроры лауазымына конкурсты Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы (бұдан әрі - Бас прокуратура), облыс прокуратураларының және оған теңестірілген прокуратуралардың басқарма бастығы (республикалық маңызы бар қалалардың және Қазақстан Республикасы астанасының прокуратуралары, бас әскери және көлік прокуратуралары) лауазымына конкурсты - облыс прокуратурасы және оған теңестірілген прокуратура (бұдан әрі - облыс прокуратурасы) өткізеді.
4. Конкурс мына түрлерден тұрады:
1) прокуратура органдары қызметкерлері арасындағы ішкі конкурс (бұдан әрі - ішкі конкурс);
2) өзге құқық қорғау органдары қызметкерлері арасындағы ведомствоаралық конкурс (бұдан әрі - ведомствоаралық конкурс).
Ішкі конкурста конкурстық комиссияның оң қорытындысын алған кандидаттар болмаған кезде ведомствоаралық конкурс өткізіледі.
5. Жоғары басшылық бос басшы лауазымдарына кандидаттарды іріктеудің негізгі өлшемшарттары Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 28 тамыздағы № 90 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының прокуратура органдары жүйесінің қызметкерлері лауазымдарының санаттарына қойылатын біліктілік талаптарына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тiзiлiмiнде № 8780 болып тіркелген) (бұдан әрі – Біліктілік талаптары) сәйкес келуі, мінсіз атақ және қызметтік жұмысының нәтижелері болып табылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Жоғары тұрған басшы лауазымына конкурстық іріктеу кандидаттарды прокуратура органдары қызметкерлері лауазымдарының санаттарына қойылатын Біліктілік талаптарына сәйкестігін қарау, бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін (цифрлық рейтингін) зерделеу, полиграфологиялық зерттеуден өту, психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын білуіне тестілеу (бұдан әрі – компьютерлік тестілеу), әңгімелесу жүргізу арқылы жүзеге асырылады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан (далее - Правила) определяют порядок проведения конкурса на вышестоящие руководящие должности системы органов прокуратуры Республики Казахстан (далее - конкурс).
2. Конкурс проводится на вакантные должности в соответствии с Перечнем руководящих должностей, замещаемых на конкурсной основе системы органов прокуратуры Республики Казахстан (далее - органы прокуратуры).
Конкурс объявляется в течение месяца со дня образования вакантной должности.
3. Конкурс на должность районного и приравненного к нему городского, межрайонного, а также специализированного прокурора (военного, природоохранного, транспортного, прокурора специальных объектов) проводится Генеральной прокуратурой Республики Казахстан (далее - Генеральная прокуратура), на должность начальника управления прокуратуры области и приравненной к ней прокуратуры (прокуратуры городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан, главные военная и транспортная прокуратуры) - прокуратурой области и приравненной к ней прокуратурой (прокуратурами городов республиканского значения и столицы Республики Казахстан, главными военными и транспортными прокуратурами) (далее - прокуратура области).
4. Конкурс состоит из следующих видов:
1) внутренний конкурс среди сотрудников органов прокуратуры (далее - внутренний конкурс);
2) межведомственный конкурс среди сотрудников иных правоохранительных органов (далее - межведомственный конкурс).
При отсутствии кандидатов, получивших положительное заключение конкурсной комиссии на внутреннем конкурсе, проводится межведомственный конкурс.
5. Основными критериями отбора кандидатов на вакантные вышестоящие руководящие должности являются соответствие Квалификационным требованиям к категориям должностей сотрудников системы органов прокуратуры Республики Казахстан, утвержденным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8780) (далее – Квалификационные требования), безупречная репутация и результаты служебной деятельности.
Сноска. Пункт 5 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Конкурсный отбор на занятие вышестоящей руководящей должности осуществляется посредством рассмотрения кандидатов на соответствие установленным Квалификационным требованиям, изучения показателя конкурентоспособности (цифрового рейтинга), прохождения полиграфологического исследования, проведения психолого-социологического исследования сотрудника, тестирования на знание действующего законодательства Республики Казахстан (далее – компьютерное тестирование), собеседования.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Ішкі конкурсты өткізу тәртібі мен шарттары
7. Ішкі конкурсты өткізу туралы хабарландыру конкурсты жариялаған прокуратура органының интернет - ресурсында жарияланады.
8. Ішкі конкурс жарияланған лауазымға біліктілік талаптарына сәйкес келетін прокуратура органдарының қызметкерлері арасынан жүргізіледі.
9. Ішкі конкурсқа қатысуға өтініш конкурсты жариялаған прокуратура органының кадр қызметіне осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысанда, хабарландыру жарияланған кезден бастап бес жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
10. Өтінішке жұмыстағы негізгі көрсеткіштерді және шынайы жетістіктерді көрсететін қызмет нәтижелері туралы тікелей басшы қол қойған анықтама, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес лауазымды адамның ұсынымхаты (бұдан әрі – ұсынымхат) қоса беріледі.
Бас прокуратура қызметкерлері үшін ұсынымхатқа Бас прокуратураның құрылымдық бөлімшелерінің басшылары не олардың орынбасарлары, облыстар прокуратураларының және оларға теңестірілген прокуратуралардың (республикалық маңызы бар қалалар мен астананың), бас әскери және көлік прокуратураларының, Бас прокуратура жанындағы Құқық қорғау органдары академиясының, Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің қызметкерлері, Бас прокуратураның Активтерді қайтару жөніндегі комитетінің қызметкерлері үшін – прокуратура органдарының басшылары не олардың орынбасарлары, Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдарының қызметкерлері үшін – Бас прокуратураның Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің аумақтық және оған теңестірілген органдардың бастықтары не олардың орынбасарлары қол қояды.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, сондай-ақ осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген мерзім бұзыла отырып ұсынылған жағдайда кадр қызметі кандидаттың конкурса қатысуға өтінішін кері қайтарады.

Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Квалификационные требования утверждены приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 90 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8780).
Глава 2. Порядок и условия проведения внутреннего конкурса
7. Объявление о проведении внутреннего конкурса публикуется на интернет - ресурсе органа прокуратуры, объявившего конкурс.
8. Внутренний конкурс проводится из числа сотрудников органов прокуратуры, соответствующих квалификационным требованиям к объявленной должности.
9. Заявление для участия во внутреннем конкурсе подается в кадровую службу органа прокуратуры, объявившего конкурс, не позднее пяти рабочих дней с момента публикации объявления, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. К заявлению прилагаются справка о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, подписанная непосредственным руководителем, рекомендательное письмо должностного лица (далее – рекомендательное письмо) по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Рекомендательные письма для сотрудников Генеральной прокуратуры подписываются руководителями структурных подразделений Генеральной прокуратуры либо их заместителями, для сотрудников прокуратур областей и приравненных к ним прокуратур (городов республиканского значения и столицы), главных военной и транспортной прокуратур, Академии правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре, Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры, Комитета по возврату активов Генеральной прокуратуры – руководителями органов прокуратуры либо их заместителями, для сотрудников территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры – начальниками территориальных и приравненных к ним органов Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры либо их заместителями.
Сноска. Пункт 10 – в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. В случае предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 10 настоящих Правил, а также с нарушением срока, предусмотренного пунктом 9 настоящих Правил, кадровая служба отклоняет заявление кандидата на участие в конкурсе.

12. Тиісті прокуратура органының кадр қызметі кандидаттарды жарияланған лауазымға біліктілік талаптарының сәйкестігін, сондай-ақ олардың кәсіптік, іскерлік және жеке сапаларын зерттейді.
13. Кандидат жарияланған лауазымға Біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде кандидат компьютерлік тестілеуден, полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулерден өтуге жіберіледі.
Полиграфологиялық зерттеуден өту тәртібі "Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдарында, азаматтық қорғау органдарында, мемлекеттік фельдъегерлік қызметінде полиграфологиялық зерттеуден өту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 683 қаулысымен айқындалады.
Психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізудің тәртібі "Психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеу жүргізу тәртібі мен әдістерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2025 жылғы 27 наурыздағы № 39 қбп, Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2025 жылғы 19 наурыздағы № 8 қбп, Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 2025 жылғы 20 наурыздағы № 82-нқ қбп, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2025 жылғы 18 наурыздағы № 42 қбп және Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2025 жылғы 26 наурыздағы № 10 қбп бірлескен бұйрығымен бекітілді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Кандидаттар туралы толық және объективті ақпарат алу үшін тізімдер тексеру үшін прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметіне жіберіледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметі кандидаттарды зерттеу нәтижелері бойынша тиісті ақпаратты кадр қызметіне әңгімелесу жүргізгенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Кандидаттарға материалдар (қызмет туралы тізім, қызмет нәтижелері туралы анықтама, ұсынымхат, компьютерлік тестілеу және полиграфологиялық зерттеу нәтижелері, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг), сондай-ақ жүргізілген психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулердің нәтижесі бойынша қорытынды әңгімелесу өткізілгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей комиссияға жіберіледі.

12. Кадровая служба соответствующего органа прокуратуры изучает кандидатов на соответствие квалификационным требованиям к объявленной должности, а также их профессиональные, деловые и личные качества.
13. При соответствии кандидата Квалификационным требованиям к объявленной должности, кандидат направляется для прохождения компьютерного тестирования, полиграфологического и психолого-социологического исследований.
Порядок прохождения полиграфологического исследования определяется постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 683 "Об утверждении Правил прохождения полиграфологического исследования в правоохранительных органах, органах гражданской защиты, государственной фельдъегерской службе Республики Казахстан".
Порядок проведения психолого-социологического исследования утвержден совместным приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 марта 2025 года № 39 дсп, Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 19 марта 2025 года № 8 дсп, Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 20 марта 2025 года № 82-нқ дсп, Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 марта 2025 года № 42 дсп и Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 26 марта 2025 года № 10 дсп "Об утверждении порядка и методов проведения психолого-социологического исследования.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Для получения полной и объективной информации о кандидатах, списки для проверки направляются в службу собственной безопасности органа прокуратуры.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Служба собственной безопасности органа прокуратуры по результатам изучения кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу не позднее, чем за пять рабочих дней до проведения собеседования.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Материалы на кандидатов (послужной список, справка о результатах служебной деятельности, рекомендательное письмо, результаты компьютерного тестирования и полиграфологического исследования, показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг), а также заключение по итогам проведенных психолого-социологических исследований направляются в комиссию не позднее трех рабочих дней до проведения собеседования.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Әңгімелесу өткізу күні мен уақыты туралы кандидат ол өткізілгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей хабардар етіледі.
3-тарау. Өзге құқық қорғау органдарының қызметкерлері арасында ведомствоаралық конкурс өткізу тәртібі мен шарттары
18. Ведомствоаралық конкурсқа жарияланған лауазымға біліктілік талаптарына сәйкес келген жағдайда өзге құқық қорғау органдарының қызметкерлері қатысады.
19. Ведомствоаралық конкурсқа қатысуға өтініш конкурсты жариялаған прокуратура органының кадр қызметіне осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысанда, хабарландыру жарияланған кезден бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмей беріледі.
20. Жолданымға құқық қорғау органдарының кадр қызметі куәландырған қызмет туралы тізім, жұмыстағы негізгі көрсеткіштер және шынайы жетістіктер туралы анықтама, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг) және осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысанда тікелей басшы қол қойған ұсынымхаты қоса беріледі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Қағидалардың 20-тармағында көрсетілген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған, сондай-ақ Қағидалардың 19-тармағында көрсетілген мерзімі бұзылған жағдайда кадр қызметі кандидаттың конкурсқа қатысуға өтінішін кері қайтарады.
22. Тиісті прокуратура органының кадр қызметі кандидаттарды жарияланған лауазымға біліктілік талаптарының сәйкестігін, сондай-ақ олардың кәсіптік, іскерлік және жеке сапаларын зерттейді.
23. Кандидат жарияланған лауазымға Біліктілік талаптарына сәйкес келген кезде кандидат қызметтік міндетін атқаратын құқық қорғау органында полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулерден өтуге жіберіледі.
Прокуратура органдарының кадр қызметі тиісті құқық қорғау органына полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулер қорытындысын беру туралы сұрау салу жібереді.
Қазақстан Республикасы заңнамасының білім деңгейін анықтау үшін кандидат компьютерлік тестілеуден өтуге жіберіледі.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. О дате и времени проведения собеседования кандидат уведомляется не позднее, чем за три рабочих дня до его проведения.
Глава 3. Порядок и условия проведения межведомственного конкурса среди сотрудников иных правоохранительных органов
18. В межведомственном конкурсе принимают участие сотрудники иных правоохранительных органов при условии соответствия квалификационным требованиям к объявленной должности.
19. Заявление для участия в межведомственном конкурсе подается в кадровую службу органа прокуратуры, объявившего конкурс, не позднее десяти рабочих дней с момента публикации объявления, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
20. К заявлению прилагаются послужной список, заверенный кадровой службой правоохранительного органа, справка о результатах служебной деятельности, отражающая основные показатели в работе и реальные достижения, показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг) и рекомендательное письмо, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанные непосредственным руководителем.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. В случае предоставления неполного пакета документов, указанных в пункте 20 настоящих Правил, а также с нарушением срока, предусмотренного пунктом 19 настоящих Правил, кадровая служба отклоняет заявление кандидата на участие в конкурсе.
22. Кадровая служба соответствующего органа прокуратуры изучает кандидатов на соответствие квалификационным требованиям к объявленной должности, а также их деловые и личные качества.
23. При соответствии кандидата Квалификационным требованиям к объявленной должности, кандидат направляется для прохождения полиграфологического и психолого-социологического исследований в правоохранительном органе, в котором непосредственно проходит службу.
Кадровая служба органов прокуратуры направляет запрос в соответствующий правоохранительный орган о предоставлении заключения полиграфологического и психолого-социологического исследований.
Для определения уровня знаний законодательства Республики Казахстан кандидат направляется для прохождения компьютерного тестирования.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Кандидаттар туралы толық және объективті ақпарат алу үшін кандидаттар тізімдері тексеру үшін прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметіне жіберіледі, сондай-ақ қажет болған жағдайда, ақпарат кандидаттың жұмыс орны бойынша құқық қорғау органынан сұратылуы мүмкін.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Прокуратура органының өзіндік қауіпсіздік қызметі кандидаттарды зерттеу нәтижелері бойынша тиісті ақпаратты кадр қызметіне әңгімелесу жүргізгенге дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей жібереді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Кандидаттарға материалдар (қызмет туралы тізім, қызмет нәтижелері туралы анықтама, ұсынымхат, компьютерлік тестілеу мен полиграфологиялық зерттеу нәтижелері, бәсекеге қабілеттілік көрсеткіші (цифрлық рейтинг), сондай-ақ жүргізілген психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулердің нәтижесі бойынша қорытынды әңгімелесу өткізілгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей комиссияға жіберіледі.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Әңгімелесу өткізу күні мен уақыты туралы кандидат ол өткізілгенге дейін үш жұмыс күнінен кешіктірілмей хабардар етіледі.
4-тарау. Компьютерлік тестілеуді ұйымдастыру
28. Кандидаттарды тестілеуді Бас прокуратура Бас прокуратураның не болмаса облыс прокуратурасының тестілеу залында компьютерлік тестілеуге арналған ақпараттық жүйеде "Онлайн" режимде қазақ немесе орыс тілдерінде өткізеді.
Тестілеу процесі Прокуратура органдарының бірыңғай көлік ортасының қорғалған байланыс арналары арқылы аудио - бейне хаттама жасай отырып бейне конференция байланысын қолдану арқылы өткізіледі.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. Кандидат осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасын білуіне компьютерлік тестілеу бағдарламасы бойынша тестілеуден өтеді.
30. Тестілеуге өзімен бірге жеке сәйкестендіру нөмірі бар Қазақстан Республикасы азаматының жеке басын куәландыратын құжаты бар кандидаттар жіберіледі.

24. Для получения полной и объективной информации о личности, списки кандидатов для проверки направляются в службу собственной безопасности органа прокуратуры, при необходимости информация запрашивается в правоохранительном органе по месту работы кандидата.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Служба собственной безопасности органа прокуратуры по результатам изучения кандидатов направляет соответствующую информацию в кадровую службу не позднее, чем за пять рабочих дней до проведения собеседования.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Материалы на кандидатов (послужной список, справка о результатах служебной деятельности, рекомендательное письмо, результаты компьютерного тестирования и полиграфологического исследования, показатель конкурентоспособности (цифровой рейтинг), а также заключение по итогам проведенных психолого-социологических исследований направляются в комиссию не позднее трех рабочих дней до проведения собеседования.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. О дате и времени проведения собеседования кандидат уведомляется не позднее, чем за три рабочих дня до его проведения.
Глава 4. Организация проведения компьютерного тестирования
28. Тестирование кандидатов проводится Генеральной прокуратурой в зале тестирования Генеральной прокуратуры либо в прокуратуре области в режиме "Онлайн" на информационной системе, предназначенной для компьютерного тестирования на казахском или русском языках.
Процесс тестирования проводится путем применения видеоконференцсвязи с аудио - видео протоколированием по защищенным каналам связи Единой транспортной среды органов прокуратуры.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Кандидат проходит тестирование по Программе компьютерного тестирования на знание законодательства Республики Казахстан, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
30. К тестированию допускаются кандидаты, имеющие при себе документ, удостоверяющий личность гражданина Республики Казахстан, содержащий индивидуальный идентификационный номер.

31. Тестілеу басталғанға дейін кадр қызметінің өкілі тестілеу өткізу тәртібі бойынша нұсқама жүргізеді, сұрақтар туындаған кезде тиісті түсініктемелер береді.
32. Тестілеу кезінде қанағаттанарлықсыз көңіл-күйдегі кандидат ол туралы тестілеу басталғанға дейін кадр қызметінің өкіліне хабарлайды. Бұл жағдайда мұндай кандидатты тестілеу осы күн ішінде басқа уақытта не басқа күні өткізіледі.
33. Тестілеу кезінде кандидаттарға тестілеу өткізіліп жатқан үй-жайдан шығып кетуге, басқа кандидаттармен сөйлесуге, материалдар алмасуға, қабылдаушы, жіберуші электр қондырғыларын (оның ішінде, ұялы телефондарды, қалталық персоналды компьютерлерді және өзге де электрондық жабдықты), қағаз түріндегі жеткізгішті қолдануға жол берілмейді.
34. Қағидалардың 33-тармағының талаптары бұзылған кезде кадр қызметінің өкілі тестілеуді тоқтатады, бұзушылыққа жол берген кандидатты тестілеуге арналған бөлмеден шығарады және ерікті нысанда тисті акті жасайды. Кандидатты тестілеу нәтижелері жойылады.
35. Тестіні орындауға арналған уақыт 90 минутты (120 сұрақ) құрайды.
Тестіні орындауға берілген уақыт өткен соң бағдарлама автоматты түрде жабылады.
36. Тесті бойынша шекті мәндер сұрақтардың жалпы санының кемінде 70% дұрыс жауабын құрайды.
37. Тестілеудің дұрыс жауаптарын есептеу автоматты түрде компьютерлік бағдарламаның көмегімен жүргізіледі.
38. Тестілеу аяқталғаннан кейін кандидаттарға тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), өткізу күні, жұмсалған уақыты, дұрыс жауаптар саны көрсетіле отырып тестілеу нәтижелері беріледі.
39. Тестілеу нәтижелері тестілеу өткен күннен бастап бір жыл бойы жарамды.
5-тарау. Әңгімелесу жүргізу тәртібі
40. Кандидаттармен әңгімелесуді құрамын басшысы бекітетін прокуратура органының комиссиясы өткізеді.
41. Комиссияның құрамына прокуратура органы бөлімшелерінің басшылары, өзіндік қауіпсіздік қызметінің, кадр қызметінің өкілдері және өзге қызметкерлер енгізіледі.
Комиссияның хатшысы прокуратура органының кадр қызметінің өкілі болып табылады, ол оның жұмысының ұйымдастырушылық қамтамасыз етілуін жүзеге асырады және дауыс беруге қатыспайды.
Комиссияның жұмысына қатысу үшін прокуратура қызметкерлері және жұмыскерлері болып табылмайтын, белгілі бір мамандық бойынша, оның ішінде ғылыми салада жұмыс тәжірибесі бар психологтар, сарапшылар, сондай-ақ кадрларды іріктеу және жылжыту жөніндегі мамандар шақырылуы мүмкін, олардың пікірі ұсынымдық сипатқа ие.

31. До начала тестирования представитель кадровой службы проводит инструктаж по порядку проведения тестирования, при возникновении вопросов дает соответствующее разъяснение.
32. Кандидат, имеющий неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, сообщает об этом представителю кадровой службы до начала проведения тестирования. В этом случае, тестирование такого кандидата проводится в другое время в течение этого дня либо в другой день.
33. Во время тестирования кандидатам не допускается покидать помещение, в котором проводится тестирование, разговаривать с другими кандидатами, обмениваться материалами, применять принимающие, передающие электронные устройства (в том числе сотовые телефоны, карманные персональные компьютеры и иное электронное оборудование), бумажные носители.
34. При нарушении требований пункта 33 настоящих Правил, представитель кадровой службы останавливает тестирование, удаляет кандидатов, допустивших нарушение, из помещения для тестирования и составляет соответствующий акт в произвольной форме. Результаты тестирования кандидата аннулируются.
35. Время на выполнение теста составляет 90 минут (120 вопросов).
По истечении времени, отведенного на выполнение тестов, программа автоматически закрывается.
36. Пороговые значения по тесту составляют не менее 70% правильных ответов от общего количества вопросов.
37. Подсчет правильных ответов тестирования проводится автоматически при помощи компьютерной программы.
38. После завершения тестирования кандидатам выдаются результаты тестирования с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), даты проведения, затраченного времени, количества правильных ответов.
39. Результаты тестирования действительны в течение одного года со дня прохождения тестирования.
Глава 5. Порядок проведения собеседования
40. Собеседование с кандидатами проводится комиссией органа прокуратуры, состав которой утверждается ее руководителем.
41. В состав комиссии включаются руководители подразделений органа прокуратуры, представители службы собственной безопасности, кадровой службы и иные сотрудники.
Секретарем комиссии является представитель кадровой службы органа прокуратуры, который осуществляет организационное обеспечение ее работы и не принимает участие в голосовании.
Для участия в работе комиссии могут приглашаться психологи, эксперты, не являющиеся сотрудниками и работниками прокуратуры, имеющие опыт работы по определенным специальностям, в том числе в научной сфере, а также специалисты по отбору и продвижению кадров, их мнение носит рекомендательный характер.

Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Комиссия құрамына кемінде бес мүше кіруге тиіс.
43. Комиссия отырысы комиссия мүшелерінің жалпы санының үштен екісі қатысса заңды деп есептеледі.
44. Әңгімелесуге жарияланған лауазымға Біліктілік талаптарына сәйкес келетін, компьютерлік тестілеуден оң нәтижелері бар, полиграфологиялық және психологиялық-әлеуметтанушылық зерттеулерден өткен кандидаттар жіберіледі.
Компьютерлік тестілеудің оң нәтижелері ретінде мәні Қағидалардың 36-тармағында белгіленгеннен төмен емес нәтижелер түсініледі.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Әңгімелесуге жіберілген кандидаттар конкурсты жариялаған прокуратура органында оның интернет-ресурсында орналастырылған кестеге сәйкес өтеді.
Әңгімелесу Прокуратура органдарының бірыңғай көлік ортасының қорғалған байланыс арналары арқылы аудио - бейне хаттама жасай отырып бейне конференция байланысын қолдану арқылы онлайн өткізілуі мүмкін.
46. Комиссия әңгімелесу өткізу қорытындылары бойынша мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсынуға;
2) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тартуға.
47. Кандидаттармен әңгімелесу хаттама түрінде ресімделеді және техникалық жазба құралдарының (аудио және (немесе) бейне) көмегімен тіркеледі, кандидаттарға осы бойынша әңгімелесу басында ескертіледі.
Ескерту. 47-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
48. Кандидаттармен әңгімелесу хаттамасына төраға, комиссия мүшелері қол қояды.
Комиссияның техникалық жазу құралдарын қолдануы туралы комиссия отырысының хаттамасында белгі қойылады.
49. Техникалық жазу құралдарының көмегімен әңгімелесу барысында тіркелген материалдар прокуратура органының кадр қызметінде конкурс аяқталған кезден бастап кемінде бір жыл сақталады.
50. Комиссия құрамының қатысып отырғандарының көпшілігі дауыс берсе, кандидат комиссияның оң қорытындысын алады.
Дауыс беру кезінде дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
51. Прокуратура органының кадр қызметі комиссия қабылдаған шешім туралы оны өткізген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде кандидаттарды хабардар етеді.

Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. В состав комиссии должно входить не менее пяти членов.
43. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствует не менее двух третей от общего числа членов комиссии.
44. К собеседованию допускаются кандидаты, соответствующие Квалификационным требованиям к объявленной должности, имеющие положительные результаты компьютерного тестирования, прошедшие полиграфологическое и психолого-социологическое исследования.
Под положительными результатами компьютерного тестирования понимаются результаты, значение которых не ниже установленного пунктом 36 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Кандидаты, допущенные к собеседованию, проходят его в органе прокуратуры, объявившем конкурс, в соответствии с графиком, размещаемым на его интернет-ресурсе.
Собеседование может быть проведено в режиме "онлайн" путем применения видеоконференцсвязи с аудио - видео протоколированием по защищенным каналам связи Единой транспортной среды органов прокуратуры.
46. Комиссия по итогам проведения собеседования принимает одно из следующих решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.
47. Собеседование с кандидатами оформляется в виде протокола и фиксируется с помощью технических средств записи (аудио и (или) видео), о чем в начале собеседования предупреждаются кандидаты.
Сноска. Пункт 47 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
48. Протокол собеседования с кандидатом подписывается председателем, членами комиссии.
О применении комиссией технических средств записи производится отметка в протоколе заседания комиссии.
49. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе органа прокуратуры не менее одного года с момента завершения конкурса.
50. Кандидат получает положительное заключение комиссии, если за него проголосовало большинство присутствующих из состава комиссии.
При равенстве голосов при голосовании решающим является голос председателя комиссии.
51. Кадровая служба органа прокуратуры извещает кандидатов о принятом комиссией решении в течение трех рабочих дней со дня ее заседания.

52. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-тарау. Қорытынды ережелер
54. Комиссияның шешіміне прокуратураның жоғары тұрған органына (жоғары тұрған лауазымды адамға) не сотқа шағым жасалуы мүмкін.
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің жоғары тұрған басшы
лауазымдарына конкурс өткізу
қағидаларына
1-қосымша
нысан
Ішкі конкурсқа қатысу үшін арыз
__________________________________________________________________________
(лауазымның атауы)
бос лауазымға орналасу үшін ішкі конкурсқа қатысуға рұқсат сұраймын.
Қазақстан Республикасы прокуратура органдарында бос лауазымдарға орналасу
үшін ішкі конкурс өткізу тәртібімен және шарттарымен таныстым, оларды орындауға
келісемін және міндеттенемін. Арызға келесі құжаттар қоса беріледі:
1.___________________________________
2.___________________________________
3.___________________________________
Ұсынылған құжаттардың дұрыстығын растаймын.
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
" " ____________ 20____ ж.
Байланыс телефоны/ электронды мекенжайы ___________________________
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің жоғары тұрған басшы
лауазымдарына конкурс өткізу
қағидаларына
2-қосымша
нысан
Ішкі конкурсқа қатысу үшін кандидатқа ҰСЫНЫМХАТ
__________________________________________________________________________
(лауазымның атауы)
жарияланған бос лауазымға ішкі конкурсқа қатысу үшін _________________________
__________________________________________________________________________
ұсынамын       (кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты, лауазымның атауы)
Кандидат мынадай қасиеттерге ие __________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(кандидаттың кәсіптік, іскерлік және жеке қасиеттері; көрсетілген қасиеттердің
кандидатта бар екенін растайтын мысалдар)
Қосымша ақпарат:
__________________________________________________________________________
______________________________________________________________.
Ұсынып отырған адамның
лауазымы қойған қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің жоғары тұрған басшы
лауазымдарына конкурс өткізу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Ведомствоаралық конкурсқа қатысу үшін арыз
__________________________________________________________________________
(лауазымның атауы)
бос лауазымға орналасу үшін ведомствоаралық конкурсқа қатысуға рұқсат сұраймын.
Қазақстан Республикасы прокуратура органдарында бос лауазымдарға орналасу үшін
ведомствоаралық конкурс өткізу тәртібімен және шарттарымен таныстым, оларды
орындауға келісемін және міндеттенемін.
Арызға келесі құжаттар қоса беріледі:
4.___________________________________
5.___________________________________
6.___________________________________
Ұсынылған құжаттардың дұрыстығын растаймын.
(Тегі, аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда))
" " ____________ 20____ ж.
Байланыс телефоны/ электронды мекенжайы ___________________________
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің жоғары тұрған басшы
лауазымдарына конкурс өткізу
қағидаларына
4-қосымша
нысан
Ведомствоаралық конкурсқа қатысу үшін кандидатқа ҰСЫНЫМХАТ
__________________________________________________________________________
(лауазымның атауы)
жарияланған бос лауазымға ведомствоаралық конкурсқа қатысу үшін
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
ұсынамын             (кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты, лауазымның атауы)
Кандидат мынадай қасиеттерге ие _________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(кандидаттың кәсіптік, іскерлік және жеке қасиеттері; көрсетілген
қасиеттердің кандидатта бар екенін растайтын мысалдар)
Қосымша ақпарат:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Ұсынып отырған адамның
лауазымы қойған қолы Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
прокуратура органдары
жүйесінің жоғары тұрған басшы
лауазымдарына конкурс
өткізу қағидаларына
5-қосымша
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге компьютерлік тестілеу бағдарламасы

52. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
53. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Заключительные положения
54. Решение комиссии может быть обжаловано вышестоящему органу прокуратуры (вышестоящему должностному лицу) либо в суд.
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
на вышестоящие руководящие должности
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
форма
Заявление для участия во внутреннем конкурсе
Прошу допустить меня к участию во внутреннем конкурсе на занятие вакантной должности
___________________________________________________________________.
(наименование должности)
С условиями и порядком проведения внутреннего конкурса на занятие вакантной
должности в органах прокуратуры Республики Казахстан ознакомлен (ознакомлена),
согласен (согласна) и обязуюсь их выполнять.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1.__________________
2.__________________
3.__________________
Подлинность представленных документов подтверждаю.
Подпись
(Фамилия, имя, отчество (при наличии))
"____"_______________
20____ г.
Контактный телефон/электронная почта ____________________________
Приложение 2
к Правилам проведения конкурса
на вышестоящие руководящие должности
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
Рекомендательное письмо на кандидата для участия во внутреннем конкурсе
Для участия во внутреннем конкурсе на объявленную вакантную должность
_______________________________________________________________________________
(наименование должности) рекомендую
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата, наименование должности)
_______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Кандидат обладает такими качествами, как
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указываются профессиональные, деловые и личностные качества кандидата;
примеры, подтверждающие наличие у кандидата перечисленных качеств)
Дополнительная информация:
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________.
Должность подпись Фамилия, имя, отчество (при наличии)
рекомендующего лица
Приложение 3
к Правилам проведения конкурса
на вышестоящие руководящие должности
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
форма
Заявление для участия в межведомственном конкурсе
Прошу допустить меня к участию в межведомственном конкурсе на занятие вакантной должности
_______________________________________________________________________________.
(наименование должности)
С условиями и порядком проведения межведомственного конкурса на занятие вакантной
должности в органах прокуратуры Республики Казахстан ознакомлен (ознакомлена), согласен
(согласна) и обязуюсь их выполнять.
К заявлению прилагаются следующие документы:
1.__________________
2.__________________
3.__________________
Подлинность представленных документов подтверждаю.
Подпись
(Фамилия, имя, отчество (при наличии))
"____"_______________
20____ г.
Контактный телефон/электронная почта ____________________________
Приложение 4
к Правилам проведения конкурса
на вышестоящие руководящие должности
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
форма
Рекомендательное письмо на кандидата для участия в межведомственном конкурсе
Для участия в межведомственном конкурсе на объявленную вакантную должность
_______________________________________________________________________
(наименование должности)
рекомендую ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата, наименование должности)
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Кандидат обладает такими качествами, как ____________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
(указываются профессиональные, деловые и личностные качества кандидата;
примеры, подтверждающие наличие у кандидата перечисленных качеств)
Дополнительная информация:
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________.
Должность подпись Фамилия, имя, отчество (при наличии)
рекомендующего лица
Приложение 5
к Правилам проведения
конкурса на вышестоящие
руководящие должности
системы органов прокуратуры
Республики Казахстан
Программа компьютерного тестирования на знание законодательство Республики Казахстан

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 02.05.2025 № 1 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Бағдарлама
Сұрақтар саны
Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге тестілеу сұрақтары мыналарды қамтиды:
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексі (20 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі (20 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексі (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық процестік кодексі (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексі (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі (10 сұрақ), "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңын (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Заңдары: "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ), Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 2 қаңтардағы № 81 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау органдары, азаматтық қорғау органдары және мемлекеттік фельдъегерлік қызметі қызметкерлерінің әдеп кодексі (10 сұрақ).

Сноска. Приложение 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 02.05.2025 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Программа
Количество вопросов
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание:
Уголовного кодекса Республики Казахстан (20 вопросов), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (20 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (10 вопросов), Конституционного закона "О прокуратуре" (10 вопросов), Законов Республики Казахстан: "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О противодействии коррупции" (10 вопросов), Этического кодекса сотрудников правоохранительных органов, органов гражданской защиты и государственной фельдъегерской службы Республики Казахстан, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 2 января 2023 года № 81 (10 вопросов).