"Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 466 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу және "Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 17 тамыздағы № 392 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 19 тамызда № 39632 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5 т. қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 14 қыркүйектегі № 466 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33417 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды беру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) апелляциялық комиссия – конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтініштерді қарау үшін ғылым саласындағы уәкілетті орган құратын комиссия;
2) ғалым – ғылыми зерттеулерді жүзеге асыратын және ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне қол жеткізетін жеке тұлға;
3) ғылым саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласында салааралық үйлестіруді және басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
4) ғылыми қызметкер – ғылыми ұйымда, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымында немесе ұйымның ғылыми бөлімшесінде жұмыс істейтін, жоғары білімі бар, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижесіне қол жеткізетін және оны іске асыратын жеке тұлға;
5) ғылыми ұйым – қызметінің негізгі түрі ғылыми, ғылыми-техникалық және инновациялық қызметті жүзеге асыру, оның ішінде зияткерлік меншік объектілеріне құқықты іске асыру, сондай-ақ ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар жүргізу болып табылатын заңды тұлға;
6) жас ғалым – ғылыми, ғылыми-зерттеу және (немесе) ғылыми-педагогикалық қызметте он жылдан аспайтын өтілі бар (бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кезеңді есепке алмағанда), ғылыми, ғылыми-зерттеу және (немесе) ғылыми-педагогикалық қызметті жүзеге асыратын, ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін алатын және іске асыратын, қырық төрт жасты қоса алғанда сол жасқа дейінгі жеке тұлға;

О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 сентября 2023 года № 466 "Об утверждении правил присуждения премий в области науки, государственных научных стипендий" и внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 17 августа 2026 года № 392. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 19 августа 2026 года № 39632
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.5.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 14 сентября 2023 года № 466 "Об утверждении правил присуждения премий в области науки, государственных научных стипендий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33417) следующие изменения и дополнения:
в Правилах присуждения премий в области науки, государственных научных стипендий, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) апелляционная комиссия – комиссия, создаваемая уполномоченным органом в области науки для рассмотрения заявлений о пересмотре решения конкурсной комиссии;
2) ученый – физическое лицо, осуществляющее научные исследования и получающее результаты научной и (или) научно-технической деятельности;
3) уполномоченный орган в области науки (далее - уполномоченный орган) – государственный орган, осуществляющий межотраслевую координацию и руководство в области науки и научно-технической деятельности;
4) научный работник – физическое лицо, работающее в научной организации, организации высшего и (или) послевузовского образования или научном подразделении организации, имеющее высшее образование, получающее и реализующее результат научной и (или) научно-технической деятельности;
5) научная организация – юридическое лицо, основными видами деятельности которого являются осуществление научной, научно-технической и инновационной деятельности, в том числе реализация права на объекты интеллектуальной собственности, а также проведение научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ;
6) молодой ученый – физическое лицо в возрасте до сорока четырех лет включительно, имеющее стаж научной, научно-исследовательской и (или) научно-педагогической деятельности не более десяти лет (без учета периода по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет), осуществляющее научную, научно-исследовательскую и (или) научно-педагогическую деятельность, получающее и реализующее результаты научной и (или) научно-технической деятельности;

7) конкурстық комиссияның жұмыс органы (бұдан әрі – жұмыс органы) – жарғылық капиталына мемлекет жүз пайыз қатысатын "Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы аграрлық ғылым саласындағы сыйлықақыларды қоспағанда, ғылым саласында атаулы сыйлықақылар мен стипендиялар алуға конкурстар өткізеді, конкурстық комиссияның қызметін ұйымдастырады және қамтамасыз етеді;
8) салалық уәкілетті орган – ғылым және ғылыми-техникалық қызмет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды және тиісті салада ғылыми зерттеулер жүргізу жөніндегі жұмыстарды үйлестіруді жүзеге асыратын мемлекеттік орган.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Көтермелеу мақсатында ғылым мен техниканың дамуына үлес қосқан ғалымдар мен ғылыми қызметкерлер ғылыми ұйымдар және жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдары тарапынан:
1) ғылымдағы үздік ғылыми зерттеулер мен жұмыстар, көрнекті жетістіктер үшін жыл сайынғы сыйлықақыларға;
2) мемлекеттік ғылыми стипендияларға ұсынылады.
Мемлекеттік ғылыми стипендиялар:
мемлекет үшін басым бағыттар бойынша іргелі немесе қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізуге, ғылыми кадрларды даярлауға белсене қатысатын ғалымдар мен ғылыми қызметкерлерге тағайындалады;
ғылыми проблемаларды шешу бойынша зерттеулер жүргізуге белсене қатысатын және ғылыми қоғамдастықтың мойындауына ие болған талантты жас ғалымдарға тағайындалады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Сыйлықақыларды алуға жарияланған жұмыстар, оның ішінде нөлдік емес импакт факторы бар халықаралық ғылыми басылымдарда жарияланған, конкурс жарияланған жылды қоспағанда, соңғы бес жыл ішінде орындалған, тиісті шешімді қабылдай отырып, ұйымдардың консультативтік-кеңесші органдарында жан-жақты талқылаудан өткен жұмыстар ұсынылады.";
14-тармақ алып тасталсын;
21-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Конкурстық комиссия ашық дауыс беру арқылы шешімнің негіздемесін келтіре отырып, осы Қағидалардың 10, 11, 12 және 13-тармақтарының талаптарына сәйкес келмейтін жұмыстарды, сондай-ақ конкурс жарияланған жылды қоспағанда, соңғы бес жыл ішінде Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 20 қарашадағы № 529 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №35392 болып тіркелген) Ғылыми әдептің үлгілік қағидаларын (бұдан әрі – Ғылыми әдептің үлгілік қағидалары) бұзған ғалымдар мен ғылыми қызметкерлер ұсынған жұмыстарды сыйлықақылар беруге ұсынбау туралы шешім қабылдайды.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

7) рабочий орган конкурсной комиссии (далее - рабочий орган) – некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан при Президенте Республики Казахстан" со стопроцентным участием государства в уставном капитале проводит конкурсы на соискание именных премий и стипендий в области науки за исключением премий в области аграрной науки, организует и обеспечивает деятельность конкурсной комиссии;
8) отраслевой уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий реализацию государственной политики в области науки и научно-технической деятельности и координацию работ по проведению научных исследований в соответствующей отрасли.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В целях поощрения ученые и научные работники, внесшие вклад в развитие науки и техники, выдвигаются научными организациями и организациями высшего и (или) послевузовского образования на:
1) соискание ежегодных премий за лучшие научные исследования и работы, выдающиеся достижения в области науки;
2) соискание государственных научных стипендий.
Государственные научные стипендии присуждаются:
ученым и научным работникам, активно участвующим в проведении фундаментальных или прикладных научных исследований в приоритетных для государства направлениях, подготовке научных кадров;
талантливым молодым ученым, активно участвующим в проведении исследований по решению научных проблем и получившим признание научной общественности.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. На соискание премий представляются опубликованные работы, в том числе в международных научных изданиях с ненулевым импакт фактором, выполненные в течение последних пяти лет, не включая год объявления конкурса, прошедшие всестороннее обсуждение в консультативно-совещательных органах организаций с принятием соответствующего решения.";
пункт 14 исключить;
пункт 21 дополнить частью второй следующего содержания:
"Конкурсная комиссия открытым голосованием с приведением обоснования принимает решение не рекомендовать к присуждению премий работы, не соответствующие требованиям пунктов 10, 11, 12 и 13 настоящих Правил, а также работы, представленные учеными и научными работниками, нарушившими в течение последних пяти лет, не включая год объявления конкурса, Типовые правила научной этики, утвержденные приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 20 ноября 2024 года № 529 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 35392) (далее – Типовые правила научной этики).";
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"28. Бұрын республикалық бюджет қаражатынан төленетін мемлекеттік ғылыми стипендияларға ие болған ғалымдар осы стипендияларға қайта үміткер болуға алдыңғы тағайындаудан кейін кемінде бес жыл өткен соң ғана жіберіледі.";
36-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Конкурстық комиссия өтінімдер түскен әрбір ғылыми бағыт бойынша бір мемлекеттік ғылыми стипендиядан бөледі, содан кейін мемлекеттік ғылыми стипендиялардың қалған санын әрбір ғылыми бағыт бойынша түскен өтінімдердің санына қарай бөледі.";
37-тармақ мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Конкурстық комиссия ашық дауыс беру арқылы негіздеме келтіре отырып, конкурс жарияланған жылды қоспағанда, соңғы бес жыл ішінде Ғылыми әдептің үлгілік қағидаларын бұзған ғалымдар мен ғылыми қызметкерлерге мемлекеттік ғылыми стипендиялар беруге ұсынбау туралы шешім қабылдайды.";
мынадай мазмұндағы 4-тараумен толықтырылсын:
"4-тарау. Конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтініштерді беру және қарау тәртібі
42. Конкурстық комиссияның бағалау нәтижелерімен келіспеген жағдайда, ғалымдар мен ғылыми қызметкерлер бағалау нәтижелерін алғаннан кейін күнтізбелік бір күн ішінде конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтініштерді жұмыс органына береді.
Конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтінішті қарау кезеңінде ғылыми жетістіктер туралы мәліметтерге және ұсынылған растайтын құжаттарға өзгерістер енгізуге жол берілмейді.
43. Конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтініштерді уәкілетті орган уәкілетті органның, салалық уәкілетті органдардың, жұмыс органының өкілдері, сондай-ақ конкурстық комиссияның мүшелері болып табылмайтын Қазақстан Республикасының жетекші ғалымдары мен әртүрлі білім салаларының сарапшылары қатарынан қалыптастырған апелляциялық комиссия қарайды.
Апелляциялық комиссияның төрағасы мен хатшысы апелляциялық комиссия мүшелерінің қатарынан ашық дауыс беру арқылы оның мүшелерінің жай көпшілік дауысымен сайланады.
Апелляциялық комиссияның мүшесі мынадай аффилиирленген тұлғалардан:
1) жақын туыстарынан - ата-анасынан, балаларынан, асырап алушылардан (қыз бала асырап алушылардан), асырап алынғандардан (асырап алынған қыздардан), ата-анасы бір және ата-анасының бірі ортақ аға-інілерінен және апа-сіңлілерінен, атасы мен әжесінен, немерелерінен;
2) ол еңбек қатынастарында тұратын ұйымдардың құрылымдық бөлімшелерінің басшылары мен қызметкерлерінен;
3) соңғы 5 жыл ішінде бірлесіп жарияланған мақалалар мен шолулардың бірлескен авторларынан;

"28. Ученые, ранее удостоенные государственных научных стипендий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета, допускаются на соискание настоящих стипендий повторно не раньше, чем через пять лет после предыдущего присуждения.";
пункт 36 дополнить частью второй следующего содержания:
"На каждое научное направление, по которому имеются поступившие заявки, конкурсная комиссия распределяет по одной государственной научной стипендии, после чего распределяет оставшееся количество государственных научных стипендий в зависимости от количества поступивших заявок по каждому научному направлению.";
пункт 37 дополнить частью второй следующего содержания:
"Конкурсная комиссия открытым голосованием с приведением обоснования принимает решение не рекомендовать к присуждению государственных научных стипендий ученых и научных работников, нарушивших в течение последних пяти лет, не включая год объявления конкурса, Типовые правила научной этики.";
дополнить главой 4 следующего содержания:
"Глава 4. Порядок подачи и рассмотрения заявлений о пересмотре решения конкурсной комиссии
42. Ученые и научные работники в случае несогласия с результатами оценки конкурсной комиссии подают заявления о пересмотре решения конкурсной комиссии в рабочий орган в течение одного календарного дня после получения результатов оценки.
На этапе рассмотрения заявления о пересмотре решения конкурсной комиссии внесение изменений в сведения о научных достижениях и представленные подтверждающие документы не допускается.
43. Заявления о пересмотре решения конкурсной комиссии рассматриваются апелляционной комиссией, сформированной уполномоченным органом из числа представителей уполномоченного органа, отраслевых уполномоченных органов, рабочего органа, ведущих ученых и экспертов различных отраслей знаний Республики Казахстан, не являющихся членами конкурсной комиссии.
Председатель и секретарь апелляционной комиссии избираются из числа членов апелляционной комиссии путем открытого голосования простым большинством голосов из числа ее членов.
Член апелляционной комиссии отказывается от рассмотрения заявлений о пересмотре решения конкурсной комиссии от аффилированных лиц:
1) близких родственников - родителей, детей, усыновителей (удочерителей), усыновленных (удочеренных), полнородных и неполнородных братьев и сестер, дедушек, бабушек, внуков;
2) руководителей и работников структурных подразделений организаций, с которыми он состоит в трудовых отношениях;
3) соавторов статей и обзоров, опубликованных совместно с ним за последние 5 лет;

4) оның ғылыми консультанттарынан немесе диссертациялық жұмысының жетекшілерінен;
5) ол ғылыми кеңесшісі немесе жетекшісі болып табылатын немесе болған докторанттар, аспиранттар мен магистранттардан келіп түскен конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтініштерді қараудан бас тартады.
44. Апелляциялық комиссия бағасы конкурстық комиссия мүшелерінің кәсіби пікіріне негізделген, сараптамалық сипаттағы өлшемшарттар бойынша конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтініштерді қарамайды.
Конкурстық комиссияның шешімін қайта қарау туралы өтінішті қарау нәтижелері бойынша жұмыс органы 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге дәлелді жауап жібереді.
Конкурстық комиссия апелляциялық комиссияның бағалау нәтижелеріне өзгерістер енгізу туралы шешімдерін олар қабылданған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде орындайды.".
2. "Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20852 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы "Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.";
3-тармақтың бірінші, екінші, үшінші және төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) (бұдан әрі – ҰИЖБТ) цифрлық объектісінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісіммен өтініш береді.
ҰИЖБТ-те ғылым саласындағы сыйлықақылар, мемлекеттік ғылыми стипендиялар алу үшін жұмыстарды қабылдауға өтініш, жеке тұлғаның дербес деректері "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесімен интеграциялау арқылы автоматты түрде қалыптастырылады.
Верификация қорытындысы бойынша ҰИЖБТ "Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖББП) цифрлық жүйесінен академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы диплом бойынша мәліметтерді сұратады.

4) его научных консультантов или руководителей диссертационной работы;
5) докторантов, аспирантов и магистрантов, научным консультантом или руководителем которых он является или являлся.
44. Апелляционная комиссия не рассматривает заявления о пересмотре решения конкурсной комиссии по критериям, имеющим экспертный характер, оценка по которым основана на профессиональном суждении членов конкурсной комиссии.
По результатам рассмотрения заявления о пересмотре решения конкурсной комиссии в течение 5 (пяти) рабочих дней рабочий орган направляет заявителю мотивированный ответ.
Конкурсная комиссия исполняет решения апелляционной комиссии о внесении изменений в результаты оценки в течение 2 (двух) рабочих дней со дня их принятия.".
2. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20852) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий", утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (далее – государственная услуга).";
части первую, вторую, третью и четвертую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3. Для получения государственной услуги услугополучателем в цифровом объекте "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com) (далее – ЕОНИС) подается заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с согласием на сбор, обработку персональных данных, полученного посредством государственного сервиса контроля доступа к персональным данным.
Заявления на прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий в ЕОНИС, персональные данные физического лица формируются автоматически посредством интеграции с цифровой системой "Государственная база данных "Физические лица".
По итогам верификации ЕОНИС запрашивает сведения по диплому об академической или ученой степени из цифровой системы "Единая платформа высшего образования" (далее – ЕПВО).

Ғылым саласындағы сыйлықақыны, мемлекеттік ғылыми стипендияны таңдағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 2-қосымшаға немесе 3-қосымшаға сәйкес сауалнама деректерін толтырады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 10-тармағында көзделген талап етілетін құжаттарды қоса береді (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі).";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағында көзделген негіздер болған кезде, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға бас тарту себептерін көрсете отырып, 2 (екі) жұмыс күні ішінде хабарлама жібереді. Хабарлама (ескерпе) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес мәтіндік хабарламамен көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинеті арқылы ҰИЖБТ-ға және көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту үшін осы қызметті алу құқығының туындауына байланысты емес талаптар негіз бола алмайды.";
8-тармақ алып тасталсын;
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес тәртіппен мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің цифрлық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.";
Осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 8-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6 және 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Ғылым комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 25 тамыздан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының оныншы, он үшінші, он төртінші, он бесінші, он алтыншы, он жетінші, он сегізінші, он тоғызыншы және жиырма екінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының Жасанды
интеллект және цифрлық даму министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2026 жылғы 17 тамыздағы
№ 392 бұйрығына
1-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда):
__________________________________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН):_________
Көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы:____________________________
Көрсетілетін қызметті алушының телефон нөмірі: ________________________
Өтініш
Мен, _______________________(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)), ғылым
саласындағы сыйлықақыны / мемлекеттік ғылыми стипендияны алу конкурсына қатысу үшін
құжаттар топтамасын қабылдауды сұраймын.
Өтініш берілген күні:_______________
_________________
(қолы)
Мен заңмен қорғалатын құпия мәліметтер пайдалануға, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (бизнес-сәйкестендіру нөмірі 230440024058) "Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткер жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметтер көрсету аясында "Ұлттық инновациялық жүйенің Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) цифрлық жүйесі арқылы беруге келісімімді беремін.
Дербес деректерді шетелге трансшекаралық беру фактісі жоқ екенін, сондай-ақ дербес деректердің жалпыға қолжетімді көздерде таратылмағанын хабарлаймын.
Жиналатын деректер тізбесі: Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда); жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН); банктік реквизиттер; электрондық пошта; телефон нөмірі; білімі, академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы мәліметтер.
Ұсынған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жалған мәліметтер мен қолдан жасалған құжаттар ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
Бұйрыққа 2-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ғылым саласындағы сыйлықақы алуға ұсынылған жұмыстың сауалнамалық деректері
Тармақтың атауы
Мәні (ізденуші толтырады)
1
Сыйлықақының атауы
2
Жұмыстың атауы
3
Ұсынушы ұйымның толық атауы
4
Авторлар туралы ақпарат:
4.1
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.2
тегі
4.3
аты
4.4
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
4.5
электрондық поштаның мекенжайы
4.6
негізгі жұмыс орны
4.7
негізгі жұмыс орнындағы лауазымы
4.8
Қазақстан Республикасында танылған ғылыми дәреже
4.9
уәкілетті орган тағайындаған ғылыми атақ

После выбора премии в области науки, государственной научной стипендии услугополучателем заполняются анкетные данные согласно приложению 2 или приложению 3 к настоящим Правилам, и прикладываются требуемые документы, предусмотренные в пункте 10 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. При наличии оснований, предусмотренных в пункте 11 Перечня основных требований, услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней направляет услугополучателю уведомление с указанием причин отказа.
Уведомление (извещение) направляется текстовым сообщением согласно приложению 8 к настоящим Правилам через личный кабинет услугополучателя в ЕОНИС и на электронный адрес услугополучателя.
Основанием для отказа в оказании государственной услуги не могут быть требования, не связанные с возникновением права на получение данной услуги.";
пункт 8 исключить;
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в цифровую систему мониторинга оказания государственной и социально ответственной услуги в порядке согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.";
приложения 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 8 к указанным Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6 и 7 к настоящему приказу.
3. Комитету науки Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра науки и высшего образования Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев десятого, тринадцатого, четырнадцатого, пятнадцатого, шестнадцатого, семнадцатого, восемнадцатого, девятнадцатого и двадцать второго пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 25 августа 2026 года.
Министр науки и высшего
образования Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство искусственного интеллекта
и цифрового развития Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 17 августа 2026 года № 392
Приложение 1 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики
Казахстан при Президенте Республики Казахстан"
_____________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя
_____________________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) услугополучателя ________________
Адрес услугополучателя ________________________________________________________
Номер телефона услугополучателя________________________________________________
Заявление
Я, ____________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии), прошу
принять пакет документов для участия в конкурсе на соискание премии в области науки /
государственной научной стипендии.
Дата подачи заявления: _________________
___________________
(подпись)
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, на
сбор, обработку моих персональных данных, а также на передачу их в некоммерческое
акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан" при
Президенте Республики Казахстан (бизнес-идентификационный номер 230440024058) в
рамках оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области
науки, государственных научных стипендий" посредством цифровой системы "Единое окно
Национальной инновационной системы" (astanahub.com).
Сообщаю об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также об
отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН), банковские реквизиты, электронная
почта, номер телефона, сведения об образовании, академической или ученой степени.
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных документов в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к приказу
Приложение 2 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
Анкетные данные работы, выдвинутой на соискание премии в области науки
Наименование пункта
Значение (заполняется соискателем)
1
Наименование премии
2
Название работы
3
Полное название выдвигающей организации
4
Информация об авторах
4.1
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
4.2
фамилия
4.3
имя
4.4
отчество (при его наличии)
4.5
адрес электронной почты
4.6
место основной работы
4.7
должность по месту основной работы
4.8
ученая степень, признанная в Республике Казахстан
4.9
ученое звание, присвоенное уполномоченным органом

4.10
ResearcherID (РесҰрчерАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.11
Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.12
ORCID (ОРКИД) идентификаторы (ол болған жағдайда)
5
Жұмыстың қысқаша сипаттамасы (5000 таңбадан аспауы тиіс)
6
Жұмыстың ғылыми жаңалығы және алынған нәтижелердің ғылым үшін маңызы (5000 таңбадан аспауы тиіс)
7
Алынған нәтижелердің практикалық маңыздылығы (жұмыс нәтижелерінің экономикаға, қоғамға, денсаулық сақтауға, мәдениетке, саясатқа, елді басқаруға, мемлекеттік қызметтерге, өндіріске, білім беруге және қоршаған ортаға әсері), қол жеткізілген экономикалық тиімділік млн теңгемен және қамту аясы мың адаммен көрсетіле отырып (5000 таңбадан аспауға тиіс)
8
Конкурс жарияланған жылды қоспағанда, соңғы бес жыл ішінде жұмыстың нәтижелері бойынша жарияланған бестен аспайтын негізгі ғылыми басылымдарының (монографиялар, монография бөлімдері, мақалалар, шолулар, қорғау құжаттары) деректері (түрі, атауы, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), баспа, URL (ЮРЛ), жарияланым авторларының арасындағы жұмыс авторларының саны (m), жалпы авторлар саны (n), авторлық түрі, нөмірі (ол болған жағдайда)
8.1
бірінші ғылыми жарияланым
8.2
екінші ғылыми жарияланым
8.3
үшінші ғылыми жарияланым
8.4
төртінші ғылыми жарияланым
8.5
бесінші ғылыми жарияланым
9
Өндіріске, мемлекеттік басқаруға, ғылыми кадрларды даярлауға, оқу процесіне, жедел және қызметтік-жауынгерлік қызметке енгізу актісі туралы деректер
10
Ғылым саласындағы авторларға бұрын берілген атаулы сыйлықақылар туралы ақпарат (сыйлықақының атауын, жұмыстың атауын және берілген жылын көрсету арқылы)
Бұйрыққа 3-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік ғылыми стипендияны алуға үміткердің сауалнамасы
Тармақтың атауы
Мәні (ізденуші толтырады)
1
Мемлекеттік ғылыми стипендияның атауы
2
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 30 қыркүйектегі № 466 бұйрығымен бекітілген ғылыми бағыттар классификаторының бірінші деңгейдегі ғылыми бағытының атауы
3
Ұсынушы ұйымның толық атауы
4
Ізденуші туралы ақпарат
4.1
тегі
4.2
аты
4.3
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
4.4
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.5
электрондық пошта мекенжайы
4.6
негізгі жұмыс (оқу) орны
4.7
негізгі жұмыс (оқу) орнындағы лауазымы
4.8
ғылыми және (немесе) ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілі немесе оқу жылы (докторанттар үшін)
4.9
ResearcherID (РесҰрчерАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)

4.10
идентификатор ResearcherID (РесҰрчерАйДи) (при наличии)
4.11
идентификатор Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) (при наличии)
4.12
идентификатор ORCID (ОРКИД) (при наличии)
5
Краткое описание работы (не более 5000 символов)
6
Научная новизна работы и значимость полученных результатов для науки (не более 5000 символов)
7
Практическая значимость полученных результатов (влияние результатов работы на экономику, общество, здоровье, культуру, политику, управление страной, государственные услуги, производство, образование, окружающую среду, не более 5000 символов) с указанием достигнутого экономического эффекта в млн теңге и охвата в тыс. человек
8
Данные (тип, название, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), издательство, URL (ЮРЛ), количество авторов работы среди авторов публикации (m), общее количество авторов публикации (n), тип авторства, номер (при наличии) не более пяти основных научных публикаций (монографий, глав в монографиях, статей, обзоров, охранных документов), опубликованных по результатам работы за последние пять лет, не включая год объявления конкурса
8.1
первая научная публикация
8.2
вторая научная публикация
8.3
третья научная публикация
8.4
четвертая научная публикация
8.5
пятая научная публикация
9
Данные об акте внедрения результатов научных исследований в промышленность, государственное управление, подготовку научных кадров, учебный процесс, оперативную, служебно-боевую деятельность
10
Информация об именных премиях в области науки, ранее присужденных авторам работы (с указанием наименования премии, названия работы и года присуждения)
Приложение 3 к приказу
Приложение 3 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных
научных стипендий"
Форма
Анкета соискателя государственной научной стипендии
Наименование пункта
Значение
(заполняется соискателем)
1
Наименование государственной научной стипендии
2
Наименование научного направления первого уровня Классификатора научных направлений, утвержденного приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 30 сентября 2024 года № 466
3
Полное название выдвигающей организации
4
Информация о соискателе
4.1
фамилия
4.2
имя
4.3
отчество (при его наличии)
4.4
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
4.5
адрес электронной почты
4.6
место основной работы (учебы)
4.7
должность по месту основной работы (учебы)
4.8
стаж научной и (или) научно-педагогической работы или год обучения (для докторантов)
4.9
идентификатор ResearcherID (РесҰрчерАйДи) (при наличии)

4.10
Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.11
ORCID (ОРКИД) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.12
Қазақстан Республикасында танылған ғылыми дәреже
4.13
ғылыми дәреже берілген жыл
4.14
уәкілетті орган тағайындаған ғылыми атақ
4.15
ғылыми атақ берілген жыл
5
Соңғы бес жылдағы (екі жобадан және/немесе бағдарламадан аспайтын) ғылыми жобалар мен бағдарламаларға басшылық жасау туралы мәліметтер: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), тақырыбы, іске асыру жылдары, қаржыландырушы ұйым) (талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін талап етілмейді)
5.1
бірінші жоба (немесе бағдарлама)
5.2
екінші жоба (немесе бағдарлама)
6
Соңғы бес жылдық кезеңде Қазақстан Республикасында философия докторы (PhD) немесе бейіні бойынша доктор дәрежесі берілген мамандарды даярлау туралы мәліметтер (дәреже иегерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), отандық ғылыми кеңесшілер саны, диссертация тақырыбы, қорғау орны және күні (талантты жас ғалымдарға арналған мемлекеттік стипендия ізденушілеріне талап етілмейді.)
7
Конкурс жарияланған жылды қоспағанда, соңғы бес жыл ішінде ізденушінің жарияланған бестен аспайтын негізгі ғылыми басылымдарының (монографиялар, монография бөлімдері, мақалалар, шолулар, қорғау құжаттары) деректері (түрі, атауы, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), баспа, URL (ЮРЛ), жалпы авторлар саны (n), авторлық түрі, нөмірі (ол болған жағдайда)
7.1
бірінші ғылыми жарияланым
7.2
екінші ғылыми жарияланым
7.3
үшінші ғылыми жарияланым
7.4
төртінші ғылыми жарияланым
7.5
бесінші ғылыми жарияланым
8
Соңғы бес жылдағы өнеркәсіпке, мемлекеттік басқаруға, ғылыми кадрларды даярлауға, оқу процесіне, жедел, қызметтік-жауынгерлік қызметке енгізу актісі туралы деректер
9
Күтілетін нәтижелер, олардың ғылыми және қолданбалы маңыздылығы, күтілетін экономикалық тиімділік млн теңгемен және қамту аясы мың адаммен көрсетілген ғылыми қызмет бағдарламасы (5000 таңбадан аспауға тиіс) (тек талантты жас ғалымдарға арналған мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткерлер үшін)
10
Халықаралық ынтымақтастық туралы мәліметтер (шарттармен, келісімдермен, бірлескен жарияланымдармен расталған халықаралық әріптестермен ынтымақтастық) (талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін ғана 5000 таңбадан аспауы тиіс)
11
Экономикаға, қоғамға, денсаулық сақтауға, мәдениетке, саясатқа, елді басқаруға, мемлекеттік қызметтерге, өндіріске, білім беруге, қоршаған ортаға тигізген әсері (соңғы бес жыл ішінде) қол жеткізілген экономикалық тиімділікті млн теңгемен және қамту аясын мың адаммен көрсете отырып (5000 таңбадан аспайтын, талантты жас ғалымдарға арналған мемлекеттік стипендияларға үміткерлер үшін талап етілмейді)
12
Ізденушіге бұрын тағайындалған мемлекеттік ғылыми стипендиялар туралы ақпарат (тағайындалған жылын көрсете отырып)
Бұйрыққа 4-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткер жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы

4.10
идентификатор Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) (при наличии)
4.11
идентификатор ORCID (ОРКИД) (при наличии)
4.12
ученая степень, признанная в Республике Казахстан
4.13
год присуждения ученой степени
4.14
ученое звание, присвоенное уполномоченным органом
4.15
год присвоения ученого звания
5
Сведения о руководстве научными проектами и программами за последние пять лет (не более двух проектов и/или программ): индивидуальный регистрационный номер (ИРН), тема, годы реализации, финансирующая организация) (не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
5.1
первый проект (или программа)
5.2
второй проект (или программа)
6
Сведения о подготовке кадров, которым в Республике Казахстан присуждена степень доктора философии (PhD) или доктора по профилю за последние пять лет (фамилия, имя, отчество (при его наличии) обладателя степени, количество отечественных научных консультантов, тема диссертации, место и дата защиты) (не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
7
Данные (тип, название, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), издательство, URL (ЮРЛ), общее количество авторов публикации (n), тип авторства, номер (при наличии) не более пяти основных научных публикаций (монографий, глав в монографиях, статей, обзоров, охранных документов) соискателя за последние пять лет, не включая год объявления конкурса
7.1
первая научная публикация
7.2
вторая научная публикация
7.3
третья научная публикация
7.4
четвертая научная публикация
7.5
пятая научная публикация
8
Данные об акте внедрения в промышленность, государственное управление, подготовку научных кадров, учебный процесс, оперативную, служебно-боевую деятельность за последние пять лет
9
Программа научной деятельности с указанием ожидаемых результатов, их научной и прикладной значимости, ожидаемого экономического эффекта в млн теңге и охвата в тыс. человек (не более 5000 символов) (только для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
10
Сведения о международной коллаборации (сотрудничество с международными партнерами, подтвержденные договорами, соглашениями, совместными публикациями) (не более 5000 символов, только для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
11
Влияние на экономику, общество, здоровье, культуру, политику, управление страной, государственные услуги, производство, образование, окружающую среду (за последние пять лет) с указанием достигнутого экономического эффекта в млн теңге и охвата в тыс. человек (не более 5000 символов, не требуется для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
12
Информация о государственных научных стипендиях, ранее присужденных соискателю (с указанием года присуждения)
Приложение 4 к приказу
Приложение 4 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий"
1.
Наименование государственной услуги
Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий
2.
Наименование подвидов государственной услуги

1) Ғылым саласындағы сыйлықақылар алуға жұмыстарды қабылдау;
2) Мемлекеттік ғылыми стипендиялар алуға жұмыстарды қабылдау.
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, аграрлық ғылым саласындағы сыйлықақылардан басқа (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
4.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және оның кіші түрлерін көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) цифрлық объектілері арқылы жүзеге асырылады.
5.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және оның кіші түрлерін көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
6.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және оның кіші түрлерін көрсету нысаны
Электрондық (ішінара цифрландырылған)
7.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және оның кіші түрлерін көрсету нәтижесі

1) Прием работ на соискание премий в области науки;
2) Прием работ на соискание государственных научных стипендий.
3.
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан при Президенте Республики Казахстан", за исключением премий в области аграрной науки (далее – услугодатель)
4.
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги и ее подвидов осуществляется через цифровых объектов "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com)
5.
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов
3 (три) рабочих дня
6.
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов
Электронная (частично цифровизированная)
7.
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов

Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы хабарлама немесе тізбенің 11-тармағында көзделген негіздер бойынша осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама.
8.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және оны алу тәсілдері
Тегін
9.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттық жүйенің жұмыс кестесі

Уведомление о приеме документов по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам или уведомление об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам по основаниям, предусмотренным в пункте 11 Перечня.
8.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
9.
График работы услугодателя и цифровой системы

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен жұмыс істейді.
2) цифрлық жүйе – өтініштерді қабылдау және дайын нәтижелерді беру ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" цифрлық жүйесі арқылы жүзеге асырылады (astanahub.com), өтінімдерді өңдеу Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін жүргізіледі.
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыдан қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі және оның кіші түрлері
Ғылым саласындағы сыйлықақыларды алуға үміткерлер үшін құжаттар тізбесі:
1) монографиялар, монографиялардағы тараулар, мақалалар, шолулар, патенттер, авторлық куәліктер түріндегі ғылыми жұмыс (бестен аспауы тиіс);
2) жұмыстың мазмұны, зерттеулердің өзектілігі мен жаңалығы, негізгі ғылыми нәтижелері, олардың маңыздылығы мен одан әрі пайдалану мүмкіндігі баяндалатын жұмыстың сипаттамасы (баспа бетінің жартысынан аспайтын);
3) жұмысты ұсынған ұйымның консультативтік-кеңесші органы отырысының хаттамасынан үзінді;
4) сыйлықақы алуға кандидаттың негізгі жұмыс орнынан анықтама;
5) сыйлықақы алуға кандидаттың шығармашылық үлесін көрсете отырып, оның ғылыми қызметінің қысқаша сипаттамасы (ұжымдық жұмыстар үшін);
6) конкурсқа ұсынылған жұмыстың бұрын республикалық бюджет қаражатынан төленетін сыйлықақыларға ие болмағанын куәландыратын жұмысты ұсынған ұйымнан анықтама;
7) енгізу актісінің көшірмесі (ол болған жағдайда);
8) қолданыстағы жиырма таңбалы карталық шот туралы хабарлама.
Осы тармақтың 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттар сыйлықақы алуға кандидат жұмыстан босатылған кезде оның соңғы жұмыс орнынан ұсынылады.
Мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ізденушілер үшін құжаттар тізбесі:
1) ұйымның консультативтік-кеңесші органының дәлелді өтінішхаты (ұсынымы);
2) мемлекеттік ғылыми стипендия алуға кандидаттың негізгі жұмыс орнынан анықтама;
3) мемлекеттік ғылыми стипендия алуға кандидаттың соңғы бес жылдағы (конкурс жарияланған жылды есепке алмағанда) ғылыми жарияланымдарының тізімі, сондай-ақ олардың ең маңыздыларының (бестен аспайтын) баспа-таңбасы;
4) енгізу актісінің көшірмесі (ол болған жағдайда);
5) ғылыми жобалар мен бағдарламаларға басшылықты растайтын құжаттар (ол болған жағдайда, талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін талап етілмейді);

1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 8.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) цифровая система – прием заявлений и выдача готовых результатов осуществляется через цифровую систему "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com), обработка заявок с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, кроме праздничных и выходных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
10.
Перечень документов и сведений, требуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов
Перечень документов для соискателей премий в области науки:
1) научная работа в виде монографий, глав в монографиях, статей, обзоров, патентов, авторских свидетельств (не более пяти);
2) описание работы (не более половины печатного листа), в котором излагается ее содержание, актуальность и новизна исследований, основные научные результаты, их значимость и возможность дальнейшего использования;
3) выписка из протокола заседания консультативно-совещательного органа организации, выдвинувшей работу;
4) справка с места основной работы кандидата на соискание премии;
5) краткая характеристика научной деятельности кандидата на соискание премии, с указанием его творческого вклада (для коллективных работ);
6) справка из организации, выдвинувшей работу, удостоверяющая, что представленная на конкурс работа не удостаивалась ранее премий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета;
7) копия акта внедрения (при наличии);
8) уведомление о действующем двадцатизначном карточном счете.
Документы, указанные в подпунктах 4), 5) и 6) настоящего пункта представляются с места последней работы кандидата на соискание премии при его увольнении.
Перечень документов для соискателей государственных научных стипендий:
1) мотивированное ходатайство (рекомендация) консультативно-совещательного органа организации;
2) справка с места основной работы кандидата на соискание государственной научной стипендии;
3) список научных публикаций кандидата на соискание государственной научной стипендии за последние пять лет (не включая год объявления конкурса), а также оттиски наиболее важных из них (не более пяти);
4) копия акта внедрения (при наличии);
5) документы, подтверждающие руководство научными проектами и программами (при наличии, не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым);

6) Қазақстан Республикасында философия докторы (PhD) немесе бейіні бойынша доктор дәрежесі берілген кадрларды даярлауды растайтын құжаттар (ол болған жағдайда, талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін талап етілмейді);
7) халықаралық ынтымақтастықты растайтын құжаттар (ол болған жағдайда, талантты жас ғалымдарға мемлекеттік ғылыми стипендия ізденушілер үшін ғана);
8) қолданыстағы жиырма таңбалы карталық шоты туралы хабарлама.
Отандық баспа шығарған монография бойынша баспа мәтінінің екі бетіне дейінгі көлемде аннотация, титулдық парақтың көшірмесі, шығыс деректері және кемінде екі рецензия ұсынылады. Шетелдік баспа шығарған монография бойынша баспа мәтінінің екі бетіне дейінгі көлемде аннотация, титулдық парақтың көшірмесі және шығыс деректері ұсынылады.
Монографияларда, монография бөлімдерінде, мақалалар мен шолуларда үміткерлер аффилиация ретінде Қазақстан ұйымын немесе Қазақстан Республикасын көрсетуі тиіс. Монографияның (оның ішінде бөлім жарияланған монографияның да) қысқаша сипаттамасы мен мазмұны ресми веб-сайтта орналастырылып, оны қайдан сатып алуға немесе оқуға болатыны туралы ақпарат қолжетімді болуы қажет.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
11.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік көрсетілетін қызметті және оның кіші түрлерін көрсетуден бас тарту негіздері
1) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
12.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің ерекшеліктерін ескере отырып, қойылатын өзге де талаптар

6) документы, подтверждающие подготовку кадров, которым в Республике Казахстан присуждена степень доктора философии (PhD) или доктора по профилю (при наличии, не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым);
7) документы, подтверждающие международную коллаборацию (при наличии, только для соискателей государственных научных стипендий талантливым молодым ученым);
8) уведомление о действующем двадцатизначном карточном счете.
По монографии, изданной отечественным издательством, представляется аннотация объемом до двух страниц печатного текста, копии титульного листа, выходных данных и не менее двух рецензий. По монографии, изданной зарубежным издательством, представляется аннотация объемом до двух страниц печатного текста, копии титульного листа и выходных данных.
В монографиях, главах в монографиях, статьях и обзорах у соискателей в качестве аффилиации должна быть указана казахстанская организация или Республика Казахстан. Краткое описание и содержание монографии (в том числе в которой опубликована глава) должно быть доступно на официальном веб-сайте издательства с информацией о том, где ее возможно приобрести или прочитать.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11.
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов, установленные законами Республики Казахстан
1) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
2) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

Көрсетілетін қызметті алушының Бірыңғай байланыс орталығының 1414 нөмірі, көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері және конкурстың цифрлық жүйесінің қолдау қызметінің 1818 нөмірі арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
Бұйрыққа 5-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Ғылым саласындағы сыйлықақыларды алуға құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар
1. Жұмыстың сипаттамасында оның мазмұны, зерттеулердің өзектілігі мен жаңалығы, негiзгi ғылыми нәтижелерi, олардың маңыздылығы мен болашақта пайдалану мүмкіндігі баяндалады.
Сипаттама титулдық беттен тұрады, онда жұмысты ұсынған ұйымның атауы, жұмыстың атауы, ізденушінің тегі мен инициалдары көрсетіледі.
Сипаттаманың көлемі 0,5 баспа бетінен аспауы тиіс.
2. Ұсынушы ұйымның консультативтік-кеңесші органы отырысының хаттамасынан үзінді көшірмесінде авторлар ұжымының құрамы көрсетіле отырып, сыйлықақыға жұмысты ұсыну туралы шешім көрсетіледі.
Үзіндіге орган төрағасы мен хатшысы қол қояды.
3. Үміткердің негізгі жұмыс орнынан анықтамада келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) ұсынылған жұмыстың атауы;
2) ізденушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
3) туған жылы, айы, күні;
4) ғылыми дәрежесі мен атағы, мамандығы;
5) атқаратын қызметі;
6) ғылыми, ғылыми-зерттеу және (немесе) ғылыми-педагогикалық қызмет стажы (бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кезең есепке алынбайды);
7) ізденушінің қызметтік және үй мекенжайлары мен телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы.
Анықтамаға ізденуші қол қояды және негізгі жұмыс (оқу) орны бойынша кадр бөлімі қызметкерінің қолымен куәландырылады.
4. Сыйлықақыға кандидаттың ғылыми қызметіне қысқаша сипаттама жұмысты ұсынған ұйымның басшысы тарапынан қол қойылады.
Ұжымдық жұмыстар үшін кандидаттың шығармашылық үлесі көрсетіледі.
5. Жұмысты ұсынған ұйымнан анықтама, онда ұсынылған жұмыс бұрын республикалық бюджет қаражатынан төленетін сыйлықақыларға ие болмағаны расталуы керек, анықтамаға ұйым басшысы қол қояды.
Бұйрыққа 6-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін көрсету
қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға конкурс материалдарын ресімдеуге қойылатын талаптар
1. Консультативтік-кеңесші органның дәлелді өтінішхаты (ұсынымы) ізденушінің ғылымға қосқан үлесі, жетістіктері мен әзірлемелері, олардың жоғары бағаланғаны және практикаға енгізілгені туралы ақпаратты, сондай-ақ ізденушінің ұсынылу сәтіндегі күтілетін нәтижелер мен олардың ғылыми және қолданбалы маңыздылығын көрсете отырып, ғылыми қызметінің бағдарламасы туралы мәліметтерді қамтиды.
Дәлелді өтінішхаттың көлемі 5 (бес) баспа беттен аспауы тиіс.

Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра 1414, справочных служб услугодателя и службы поддержки цифровой системы конкурса 1818.
Приложение 5 к приказу
Приложение 5 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Требования к оформлению документов на соискание премий в области науки
1. В описании работы излагается ее содержание, актуальность и новизна исследований, основные научные результаты, их значимость и возможность дальнейшего использования.
Описание содержит титульный лист с указанием наименования организации, представляющей работу, названия работы, фамилии и инициалов соискателей.
Объем описания составляет не более 0,5 печатного листа.
2. Выписка из протокола заседания консультативно-совещательного органа выдвигающей организации содержит представление работы на соискание премии с указанием состава авторского коллектива.
Выписка подписывается председателем органа и его секретарем.
3. В справке с места основной работы соискателя указываются следующие сведения:
1) название выдвигаемой работы;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии);
3) год, месяц и день рождения;
4) ученая степень и звание, специальность;
5) занимаемая должность;
6) стаж научной, научно-исследовательской и (или) научно-педагогической деятельности (без учета периода по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет);
7) служебный и домашний адреса и телефоны соискателя, адрес электронной почты.
Справка подписывается соискателем и заверяется подписью работника отдела кадров по месту основной работы (учебы).
4. Краткая характеристика научной деятельности кандидата на соискание премии подписывается руководителем организации, выдвинувшей работу.
Для коллективных работ указывается творческий вклад кандидата.
5. Справка из организации, выдвинувшей работу, удостоверяющая, что представленная на конкурс работа не удостаивалась ранее премий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета, подписывается руководителем организации.
Приложение 6 к приказу
Приложение 6 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Требования к оформлению документов на соискание государственных научных стипендий
1. Мотивированное ходатайство (рекомендация) консультативно-совещательного органа содержит сведения о научном вкладе соискателя, его достижениях и разработках, получивших высокую оценку и нашедших практическое применение, а также о программе научной деятельности соискателя на момент выдвижения с указанием ожидаемых результатов и их научной и прикладной значимости.
Объем мотивированного ходатайства составляет не более 5 (пяти) страниц печатного текста.

2. Ізденушінің негізгі жұмыс орнынан анықтамада келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
2) туған жылы, айы, күні;
3) негізгі жұмыс (оқу) орны және атқаратын лауазымы;
4) ғылыми, ғылыми-зерттеу және (немесе) ғылыми-педагогикалық қызмет өтілі (бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты кезеңді есепке алмағанда);
5) ғылыми дәрежесі және оны алған уақыты;
6) үй және қызметтік мекенжайы, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы.
Анықтамаға ізденуші қол қояды және толтыру күнін көрсете отырып, негізгі жұмыс (оқу) орны бойынша кадр бөлімі қызметкерінің қолымен куәландырылады.
Бұйрыққа 7-қосымша
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызметін
көрсету қағидаларына
8-қосымша
Нысан
"___" ______ 20___ ж.
________________________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) (бұдан әрі - ТАӘ),
________________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының электрондық пошта мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы хабарлама
"Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19–1 бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы "Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткер жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету үшін құжаттарды қабылдаудан бас тартады, себебі "Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткер жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын Негізгі талаптар тізбесінің 11-тармағында көрсетілген келесі бас тарту негіздері бар:
1. ______________________________________________________________;
2. ______________________________________________________________;
3. ______________________________________________________________.
________________________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің Т.А.Ә.(ол болған жағдайда))

2. В справке с места основной работы соискателя отражаются следующие сведения о нем:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии);
2) год, месяц и день рождения;
3) место основной работы (учебы) и занимаемая должность;
4) стаж научной, научно-исследовательской и (или) научно-педагогической деятельности (без учета периода по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет);
5) ученая степень и время ее присуждения;
6) домашний и служебный адреса и телефоны, адрес электронной почты.
Справка подписывается соискателем и заверяется подписью работника отдела кадров по месту основной работы (учебы) с указанием даты заполнения.
Приложение 7 к приказу
Приложение 8 к Правилам
оказания государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
"___" ______ 20___ г.
______________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее – Ф.И.О.),
______________________________________________________________________________
(адрес электронной почты услугополучателя)
Уведомление об отказе в приеме документов
Руководствуясь статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально
ответственных услугах", Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия
наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан" отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги "Прием работ на соискание премий в
области науки, государственных научных стипендий" ввиду наличия следующих оснований
для отказа в оказании государственной услуги, указанных в пункте 11 Перечня основных
требований к оказанию государственной услуги "Прием работ на соискание премий в
области науки, государственных научных стипендий":
1. ______________________________________;
2. ______________________________________;
3.______________________________________.
______________________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) работника ответственного структурного подразделения услугодателя)