О внесении изменений в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 июля 2024 года № 354 "Об утверждении Правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок"
Приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 2 апреля 2026 года № 167. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2026 года № 38304
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 18 июля 2024 года № 354 "Об утверждении Правил заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 34786) следующие изменения:
в Правилах заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 96) пункта 15 Положения о Министерстве науки и высшего образования Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 августа 2022 года № 580 "О некоторых вопросах Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан" и определяют порядок заключения договоров услуг государственного образовательного заказа посредством веб-портала государственных закупок, предусматривающих оказание услуг, связанных с государственным образовательным заказом в соответствии с Перечнем услуг, связанных с государственным образовательным заказом, утвержденным приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 11 марта 2025 года № 100 "Об утверждении Перечня услуг, связанных с государственным образовательным заказом.";
подпункт 3) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"3) веб-портал государственных закупок – цифровая система государственного органа, предоставляющая единую точку доступа к электронным услугам государственных закупок;";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Время создания, получения и отправки всех электронных документов и электронных копий документов на веб-портале государственных закупок фиксируется по времени автоматизированной интегрированной цифровой системы "Электронные государственные закупки".";
часть вторую пункта 9 исключить;
пункт 10 исключить;
приложение 1 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
приложение 3 исключить.

"Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысы қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 шiлдедегi № 354 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2026 жылғы 2 сәуірдегі № 167 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 3 сәуірде № 38304 тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
"Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысы қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 18 шiлдедегi № 354 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 34786 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысы қызметтерінің шарттарын жасасу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысы қызметтерінің шарттарын жасасу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 19 тамыздағы № 580 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 96) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Мемлекеттік білім беру тапсырысымен байланысты көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 11 наурыздағы № 100 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік білім беру тапсырысына байланысты көрсетілетін қызметтер тізбесіне сәйкес мемлекеттік білім беру тапсырысымен байланысты қызметтер көрсетуді көздейтін мемлекеттік сатып алу веб-порталы арқылы мемлекеттік білім беру тапсырысы қызметтерінің шарттарын жасасу тәртібін айқындайды.";
2-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік сатып алу веб-порталы – мемлекеттік сатып алудың электрондық қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай нүктесін ұсынатын мемлекеттік органның цифрлық жүйесі;";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Мемлекеттік сатып алу веб-порталында барлық электрондық құжаттар мен құжаттардың электрондық көшірмелерін жасау, алу және жіберу уақыты "Электрондық мемлекеттік сатып алу" автоматтандырылған интеграцияланған цифрлық жүйесінің уақыты бойынша тіркеледі.";
9-тармақтың екінші бөлігі алып тасталсын;
10-тармақ алып тасталсын;
1-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3-қосымша алып тасталсын.

2. Департаменту инфраструктурных проектов, государственных закупок и активов Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его размещение на интернет-ресурсе Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на руководителя аппарата Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев пятого, шестого, седьмого и восьмого пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие c 12 июля 2026 года.
Министр науки и высшего
образования Республики Казахстан
С. Нурбек
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр науки и
высшего образования
Республики Казахстан
от 2 апреля 2026 года № 167
Приложение 1
к Правилам заключения
договоров услуг государственного
образовательного заказа
посредством веб-портала
государственных закупок
Форма
Утверждено:
_____________________
(указать наименование акта
заказчика, его номер и дату)
План заключения договоров услуг
государственного образовательного заказа на _____ год
Наименование заказчика _____ (на казахском языке) ______
Наименование заказчика _____ (на русском языке) ________
БИН заказчика ______________________________________
Наименование закупаемых услуг, связанных с государственным образовательным заказом
Краткая характеристика (описание) услуг, связанных с государственным образовательным заказом
Единица измерения
Общее количество, объем
Цена за единицу, тенге
Сумма, утвержденная для закупки, тенге
1
2
3
4
5
6
7
Планируемый срок закупки (месяц)
Срок оказания услуг (на казахском языке)
Срок оказания услуг (на русском языке)
КАТО
Место оказания услуг (на казахском языке)
Место оказания услуг (на русском языке)
-
8
9
10
11
12
13
-
Примечание:
"БИН заказчика" - бизнес идентификационный номер (двенадцатизначный код) организации, указанный в свидетельстве о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
"Наименование заказчика" - указывается полное наименование организации, указанное в свидетельстве о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
по таблице:
поле "№" - порядковый номер приобретаемой услуги;
поле "Наименование закупаемых услуг, связанных с государственным образовательным заказом" заполняется в точном соответствии с наименованием услуг, указанным в приказе Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 11 марта 2025 года № 100 "Об утверждении Перечня услуг, связанных с государственным образовательным заказом";
поле "Краткая характеристика (описание) услуг, связанных с государственным образовательным заказом" - указывается краткая характеристика (описание) закупаемых услуг;
поле "Единица измерения" - указывается единица измерения предмета закупок;
поле "Общее количество, объем" - указывается общее количество или объем приобретаемых услуг;
поле "Цена за единицу, тенге" - указывается цена за единицу предмета закупок в тенге;
поле "Общая сумма (утвержденная для закупки), тенге" - рассчитывается путем умножения значения поля "Общее количество, объем" на значение поля "Цена за единицу, тенге" и обозначает сумму, на которую планируется произвести закупку;
поле "Планируемый срок закупки (месяц)" - указывается месяц, в котором планируется приобретение услуг;
поле "Срок оказания услуг (на казахском языке)" - указывается срок оказания услуг на казахском языке;
поле "Срок оказания услуг (на русском языке)" - указывается срок поставки товара, оказания услуг на русском языке;
поле "КАТО" - указывается код населенного пункта в соответствии со справочником "Классификатор административно-территориальных объектов" в числовом значении;
поле "Место оказания услуг (на казахском языке)" - указывается место оказания услуг на казахском языке;
поле "Место оказания услуг (на русском языке)" - указывается место оказания услуг на русском языке.

2. Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің Инфрақұрылымдық жобалар, мемлекеттік сатып алу және активтер департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі аппаратының басшысына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 12 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының бесінші, алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтарын қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары білім министрі
С. Нурбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының
Ғылым және жоғары
білім министрі
2026 жылғы 2 сәуірдегі
№ 167 бұйрығына
қосымша
Мемлекеттік сатып алу веб-
порталы арқылы мемлекеттік
білім беру тапсырысы
қызметтерінің шарттарын
жасасу қағидаларына
1-қосымша
нысан
Бекітілді:
____________________________
(тапсырыс беруші актісінің
атауын, оның нөмірі мен
күнін көрсету)
_____ жылға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысы қызметтерінің шарттарын жасасу жоспары
Тапсырыс берушінің атауы ___________ (қазақ тілінде) ____________
Тапсырыс берушінің атауы ___________ (орыс тілінде) ____________
Тапсырыс берушінің БСН ______________________________________
Мемлекеттік білім беру тапсырысына байланысты сатып алынатын қызметтердің атауы
Мемлекеттік білім беру тапсырысына байланысты көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы (сипаттамасы)
Өлшем бірлігі
Жалпы саны, көлемі
Бірлік үшін бағасы, теңге
Сатып алу үшін бекітілген сома, теңге
1
2
3
4
5
6
7
Сатып алудың жоспарланған мерзімі (ай)
Қызмет көрсету мерзімі (қазақ тілінде)
Қызмет көрсету мерзімі (орыс тілінде)
ӘАОЖ
Қызмет көрсету орны (қазақ тілінде)
Қызмет көрсету орны (орыс тілінде)
-
8
9
10
11
12
13
-
Ескертпе:
"Тапсырыс берушінің БСН" - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікте көрсетілген ұйымның бизнес сәйкестендіру нөмірі (он екі таңбалы код);
"Тапсырыс берушінің атауы" - заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікте көрсетілген ұйымның толық атауы көрсетіледі;
Кесте бойынша:
"№" деген жолақта – сатып алынатын қызметтің реттік нөмірі;
"Мемлекеттік білім беру тапсырысымен байланысты сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің атауы" деген жолақ "Мемлекеттік білім беру тапсырысына байланысты көрсетілетін қызметтер тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2025 жылғы 11 наурыздағы № 100 бұйрығында көрсетілген қызметтердің атауына дәл сәйкес толтырылады;
"Мемлекеттік білім беру тапсырысына байланысты көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы" деген жолақта – сатып алынатын көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы көрсетіледі;
"Өлшем бірлігі" деген жолақта – сатып алу мәнінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
"Жалпы саны, көлемі" деген жолақта – сатып алынатын қызметтердің жалпы саны немесе көлемі көрсетіледі;
"Бірлік үшін баға, теңге" деген жолақта – теңгеде сатып алу мәнінің бірлігі үшін баға көрсетіледі;
"Жалпы сома (сатып алу үшін бекітілген), теңге" деген жолақта – "Жалпы саны, көлемі" деген жолақтың мәнін "Бірлік үшін баға, теңге" деген жолақ мәніне көбейту арқылы есептеледі және сатып алуды жүргізу жоспарланатын соманы белгілейді;
"Сатып алудың жоспарланған мерзімі (ай)" деген жолақта – қызметтерді сатып алу жоспарланған ай көрсетіледі;
"Қызмет көрсету мерзімі (қазақ тілінде)" деген жолақта – қызмет көрсету мерзімі қазақ тілінде көрсетіледі;
"Қызмет көрсету мерзімі (орыс тілінде)" деген жолақта – тауарды жеткізу, қызмет көрсету мерзімі орыс тілінде көрсетіледі;
"ӘАОЖ" деген жолақта – "Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші" анықтамалығына сәйкес сандық мәнде елді мекеннің коды көрсетіледі;
"Қызмет көрсету орны (қазақ тілінде)" деген жолақта – қызмет көрсету орны қазақ тілінде көрсетіледі;
"Қызмет көрсету орны (орыс тілінде)" деген жолақта – қызмет көрсету орны орыс тілінде көрсетіледі.