"22. При получении кандидатом результата тестирования не ниже значений, указанных в программах тестирования, в интегрированной цифровой системе "Е-қызмет" формируется сертификат о прохождении тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.";
пункт 25 изложить в следующей редакции:
"25. Кандидаты могут получить результаты тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, через веб-портал "цифрового правительства" или посредством обращения в Государственную корпорацию при наличии электронной цифровой подписи.";
часть первую пункта 30 изложить в следующей редакции:
"30. По результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата в интегрированной цифровой системы "Е-қызмет" формируется заключение по результатам тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность правоохранительной службы по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.";
пункт 35 изложить в следующей редакции:
"35. Жалоба на решение, действий (бездействия) кандидата по вопросам оказания государственной услуги может быть подана на имя руководителя услугодателя, должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Рассмотрение жалобы по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом (далее – орган, рассматривающий жалобу). Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет благоприятное решение, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес непосредственно оказывающего государственную услугу услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.";

"22. Кандидат тестілеу бағдарламаларында көрсетілген мәндерден төмен емес тестілеудің нәтижесін алған жағдайда осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша "Е-қызмет" интегралды цифрлық жүйесінде Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеуден өту туралы сертификат қалыптастырылады.";
25-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"25. Кандидаттар осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамасын білуге арналған тестілеудің нәимжелерін электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда "цифрлық үкімет" веб-порталы немесе Мемлекеттік корпорацияға жүгіну арқылы ала алады.";
30-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"30. Кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеудің нәтижелері бойынша "Е-қызмет" интегралды цифрлық жүйесінде осы Қағидалардың 10-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жеке қасиеттерін бағалауға тестілеудің нәтижелері бойынша қорытынды қалыптастырылады.";
35-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"35. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған көрсетілетін қызметті берушінің басшысына, көрсетілетін қызметті берушіге беріледі.
Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шағымды қарауды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) жүргізеді.Шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды көрсетілетін қызметті беруші адам шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адам, егер ол үш жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешім не өзге де әкімшілік әрекет қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермеуге құқылы.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, шағым берілгеннен кейін сотқа дейінгі тәртіппен сотқа жүгінуге жол беріледі.";

в приложении 1-1 к Правилам, программам и организация тестирования граждан, впервые поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты:
строку, порядковый номер 3, изложить в следующей редакции:
"
3
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz
";
строку, порядковый номер 5, изложить в следующей редакции:
"
5
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная)
";
в приложении 2 к Правилам, программам и организация тестирования граждан, впервые поступающих на правоохранительную службу и службу в органы гражданской защиты:
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание: кандидаты на занятие должности правоохранительной службы и службы в органах гражданской защиты, получившие при прохождении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан результаты ниже значений прохождения тестирования, проходят повторное тестирование не ранее чем через трех календарных дней со дня прохождения тестирования.
В случае удовлетворения апелляционной комиссией апелляции кандидата, он допускается на пересдачу тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан без соблюдения вышеуказанного срока.
Выдана через портал "цифрового правительства" автоматизированной системой регистрации уполномоченного органа по делам государственной службы на прохождение тестирования.".
2. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 19 октября 2016 года № 12 "Об утверждении Типовых правил проведения внутреннего анализа коррупционных рисков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14441) следующие изменения:
в Типовых правилах проведения внутреннего анализа коррупционных рисков, утвержденных указанным приказом:
подпункт 8) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"8) разработки и эксплуатации цифровых систем;";
подпункт 3) пункта 15 изложить в следующей редакции:
"3) данные цифровых систем государственных и правоохранительных органов о деятельности объекта анализа;".
3. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 21 октября 2016 года № 15 "Об утверждении типового положения о службе управления персоналом (кадровой службе)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14456) следующие изменения:
в Типовом положении о службе управления персоналом (кадровой службе), утвержденном указанным приказом:

Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына 1-1-қосымшада:
реттік нөмірі 3-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкiметтің" веб-порталы
";
реттік нөмірі 5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған)
";
Құқық қорғау қызметіне және азаматтық қорғау органдарындағы қызметке кіретін азаматтарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларына 2-қосымшада:
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе: тестiлеуден өту кезiнде шектi мәннен төмен баға алған құқық қорғау қызметінің және азаматтық қорғау органдарындағы қызметтің лауазымына орналасуға кандидаттың лауазымына орналасуға кандидаттар қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік үш күннен кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Апелляциялық комиссиямен кандидаттың апелляциясы қанағаттандырылған жағдайда ол тестілеуді қайта тапсыруға жоғарыда көрсетілген мерзімді сақтаусыз жіберіледі.
Мемлекеттік қызмет істері жөнiндегi уәкiлеттi органның автоматтандырылған тестілеуді өтуге тіркеу жүйесімен "цифрлық үкімет" порталы арқылы берілді.".
2. "Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізудің үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 19 қазандағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14441 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне ішкі талдау жүргізудің үлгілік қағидалары
13-тармақтың 8) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) цифрлық жүйелерді әзірлеу және пайдалану;";
15-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік және құқық қорғау органдарының цифрлық жүйелерінің талдау объектісінің қызметі туралы деректері;".
3. "Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 21 қазандағы № 15 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14456 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Персоналды басқару қызметі (кадр қызметі) туралы үлгілік ережеде:

подпункт 4) части второй пункта 3 изложить в следующей редакции:
"4) мониторинг кадров государственного органа и ведение кадрового делопроизводства, в том числе в единой автоматизированной базе данных (цифровой системе) по персоналу государственной службы.";
подпункт 4) части второй пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4) обеспечение соблюдения процедур поступления на государственную службу, прохождения и прекращения государственной службы, проведения служебных расследований, оценки деятельности административных государственных служащих, аттестации и обучения, в том числе в единой автоматизированной базе данных (цифровой системе) по персоналу государственной службы;".
4. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 8 декабря 2016 года № 78 "Об утверждении Правил государственного контроля за качеством оказания государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14740) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 3) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах государственного контроля за качеством оказания государственных услуг, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила государственного контроля за качеством оказания государственных услуг разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок проведения государственного контроля за качеством оказания государственных услуг центральными государственными органами, их ведомствами, загранучреждениями Республики Казахстан, территориальными подразделениями центральных государственных органов и их ведомств, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, а также подведомственными организациями центральных государственных органов, их ведомств, местных исполнительных органов, некоммерческим акционерным обществом "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и его филиалами, физическими и юридическими лицами, оказывающими государственные услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан (далее – субъекты государственного контроля за качеством оказания государственных услуг).";

3-тармақтың екінші бөлігінің 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік органның кадр мониторингі және кадрлық іс жүргізуді, соның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасында (цифрлық жүйесінде) арқылы жүргізу.";
4-тармақтың екінші бөлігінің 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) мемлекеттік қызметке кіру, мемлекеттік қызметті өткеру және тоқтату рәсімдерін сақтауды қамтамасыз ету, қызметтік тексерістерді жүргізу, әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің қызметін бағалау, аттестаттау және оқыту жүргізу, соның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасында (цифрлық жүйесінде);".
4. "Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 78 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14740 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 3)-тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3-тармағы 2)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидалары "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және орталық мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволарының, Қазақстан Республикасының шет елдердегі мекемелерінің, орталық мемлекеттік органдардың және олардың ведомстволарының аумақтық бөлімшелерінің, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандар, аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, ауылдар, ауылдық округтер әкімдерінің, сондай-ақ орталық мемлекеттік органдарға, олардың ведомстволарына, жергілікті атқарушы органдарға ведомстволық бағынысты ұйымдардың, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) және оның филиалдарының, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсететін жеке және заңды тұлғалардың (бұдан әрі – мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектілері) мемлекеттік қызметтер көрсетуі сапасына мемлекеттік бақылау жүргізу тәртібін айқындайды.";

подпункт 2) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"2) наблюдения посредством доступа к цифровым системам либо на основе отчетной информации и сведений.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учет проверок ведется посредством цифровой системы уполномоченного органа.";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. Субъекты государственного контроля за качеством оказания государственных услуг предоставляют доступ должностным лицам уполномоченного органа и его территориальных подразделений к цифровым системам по оказанию и мониторингу государственных услуг.";
в пункте 30:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) сведений, отраженных в цифровых системах по оказанию и мониторингу государственных услуг;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) данных веб-портала "цифрового правительства", интернет-ресурсов услугодателей и средств массовой информации;";
подпункт 3) пункта 47 изложить в следующей редакции:
"3) используют сведения о государственных услугах, отраженных в цифровых системах оказания и мониторинга оказания государственных услуг, о поступивших жалобах по вопросам оказания государственных услуг с результатами их рассмотрения;";
пункт 55 изложить в следующей редакции:
"55. Субъекты государственного контроля за качеством оказания государственных услуг предоставляют доступ работникам службы внутреннего контроля к цифровым системам по оказанию и мониторингу государственных услуг.";
в пункте 56:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) сведений, отраженных в цифровых системах по оказанию и мониторингу государственных услуг;";
подпункт 4) изложить в следующей редакции:
"4) данных веб-портала "цифрового правительства", интернет-ресурсов услугодателей и средств массовой информации;";
подпункт 5) пункта 57 изложить в следующей редакции:
"5) истребования документов, которые возможно получить из цифровых систем;";
подпункт 1) пункта 58 изложить в следующей редакции:
"1) совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их цифровизации, оптимизации и их переводу в электронный вид;";
часть первую пункта 61 изложить в следующей редакции:
"61. Уполномоченный орган в сфере цифровизации предоставляет в уполномоченный орган ежеквартально не позднее 25 числа, следующего за отчетным периодом, информацию по государственным услугам, оказанным через Государственную корпорацию, партнерские организации и в электронном виде с приложением аналитических справок по форме согласно приложениям 8, 9 и 10 к настоящим Правилам.";
в приложении 5 к Правилам государственного контроля за качеством оказания государственных услуг:
в приложении к справке о результатах проверки:
в пункте 3:
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) истребования документов, которые возможно получить из цифровых систем;";
подпункт 13) изложить в следующей редакции:
"13) отсутствия данных в цифровых системах мониторинга оказания государственных услуг о стадиях оказания государственных услуг;";
в приложении 7 к Правилам государственного контроля за качеством оказания государственных услуг:
в форме:

4-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) цифрлық жүйелерге қол жеткізу арқылы не есептік ақпарат пен өзге де мәліметтер негізінде байқау жолымен жүргізіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Тексерулерді есепке алу уәкілетті органның цифрлық жүйесі арқылы жүргізіледі.";
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектілері уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің лауазымды адамдарына мемлекеттік қызметтер көрсету және олардың мониторингі жөніндегі цифрлық жүйелерге қолжетімділігін қамтамасыз етеді.";
30-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік қызметтер көрсету және олардың мониторингі жөніндегі цифрлық жүйелерде көрсетілген мәліметтерді;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) "цифрлық үкімет" веб-порталыны, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет-ресурстары және бұқаралық ақпарат құралдарының деректерін;";
47-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мемлекеттік қызметтерді көрсету және мониторингінің цифрлық жүйелерінде көрсетілген мемлекеттік қызметтер туралы, мемлекеттік қызмет көрсетуге келіп түскен шағымдар және оларды қарау нәтижелері туралы ақпаратты пайдаланады;";
55-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"55. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау субъектілері ішкі бақылау қызметінің қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету және олардың мониторингі жөніндегі цифрлық жүйелерге қолжетімділігін қамтамасыз етеді.";
56-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Мемлекеттік қызметтер көрсету және олардың мониторингі жөніндегі цифрлық жүйелерде көрсетілген мәліметтер;";
4) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "цифрлық үкіметтің" веб-порталын, көрсетілетін қызметті берушілердің интернет-ресурстарын және бұқаралық ақпарат құралдарын;"";
57-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап ету;";
58-тармақтың 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) мемлекеттік қызметтер көрсетудің бизнес-процестерін жетілдіру, оның ішінде оларды цифрландыру, оңтайландыру және оларды электрондық түрге көшіру;";
61-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"61. Осы Қағидаларға 8, 9 және 10-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 25-інші күніне дейін талдамалық анықтаманы қоса отырып, цифрландыру саласындағы уәкiлеттi орган уәкілетті органға Мемлекеттік корпорация, әріптестік ұйымдар арқылы және электронды түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер бойынша ақпаратты ұсынады.";
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларға 5-қосымшада:
тексеру нәтижелері туралы анықтамаға қосымшада:
3-тармақта:
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап ету;";
13) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"13) мемлекеттік қызметтер көрсету кезеңдері туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйелерінде деректердің болмауы;";
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларға 7-қосымшада:
нысанында:

строку, порядковый номер 3.5, изложить в следующей редакции:
"
3.5.
истребования документов, которые возможно получить из цифровых систем
";
строку, порядковый номер 3.13, изложить в следующей редакции:
"
3.13.
отсутствия данных в цифровых системах мониторинга оказания государственных услуг о стадиях оказания государственных услуг
";
строки:
"
8.2.
оказанных услугодателями на альтернативной основе в бумажной форме через канцелярию, но которые могли быть оказаны через веб-портал "электронного правительства" и (или) Государственную корпорацию и (или) партнерские организации, всего, в том числе по подвидам услуг:
Наименование подвида государственной услуги
8.3.
оказанных в электронном виде через информационные системы услугодателя без прямого контакта с услугополучателем (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), в том числе по подвидам услуг:
Наименование подвида государственной услуги и информационной системы
8.4.
оказанных через информационные системы услугодателя путем прямого контакта с услугополучателем и ручного ввода заявки в информационную систему (за исключением веб-портала "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), в том числе по подвидам услуг:
Наименование подвида государственной услуги и информационной системы
"
изложить в следующей редакции:
"
8.2.
оказанных услугодателями на альтернативной основе в бумажной форме через канцелярию, но которые могли быть оказаны через веб-портал "цифрового правительства" и (или) Государственную корпорацию и (или) партнерские организации, всего, в том числе по подвидам услуг:
Наименование подвида государственной услуги
8.3.
оказанных в электронном виде через цифровые системы услугодателя без прямого контакта с услугополучателем (за исключением веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), в том числе по подвидам услуг:
Наименование подвида государственной услуги и цифровой системы
8.4.
оказанных через цифровые системы услугодателя путем прямого контакта с услугополучателем и ручного ввода заявки в цифровую систему (за исключением веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz), в том числе по подвидам услуг:
Наименование подвида государственной услуги и цифровой системы
";

реттік нөмірі 3.5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.5.
цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап ету
";
реттік нөмірі 3.13-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
3.13.
мемлекеттік қызметтер көрсету кезеңдері туралы мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің цифрлық жүйелерінде деректердің болмауы
";
жолдар:
"
8.2.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді "электрондық үкімет" веб-порталы және (немесе) Мемлекеттік корпорация және (немесе) әріптестік ұйымдар арқылы көрсету мүмкіндігі болса да, қызметті берушілермен баламалы негізде кеңсе арқылы қағаз түрінде көрсетілгендер саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
8.3.
көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыссыз көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы электрондық түрде ("электроннық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің және ақпараттық жүйенің атауы
8.4
көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыс және өтінімді ақпараттық жүйеге қолмен енгізу арқылы көрсетілетін қызметті берушінің ақпараттық жүйелері арқылы ("электроннық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің және ақпараттық жүйенің атауы
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
8.2.
мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді "цифрлық үкімет" веб-порталы және (немесе) Мемлекеттік корпорация және (немесе) әріптестік ұйымдар арқылы көрсету мүмкіндігі болса да, қызметті берушілермен баламалы негізде кеңсе арқылы қағаз түрінде көрсетілгендер саны, барлығы, оның ішінде қызметтердің түрлері бойынша:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің атауы
8.3.
көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыссыз көрсетілетін қызметті берушінің цифрлық жүйелері арқылы электрондық түрде ("цифрлық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің және цифрлық жүйенің атауы
8.4
көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыс және өтінімді цифрлық жүйеге қолмен енгізу арқылы көрсетілетін қызметті берушінің цифрлық жүйелері арқылы ("цифрлық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны, барлығы, оның ішінде:
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің және цифрлық жүйенің атауы
";

строку, порядковый номер 9.1, изложить в следующей редакции:
"
9.1.
выданных в электронном виде (за исключением веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz)
";
строку
"
2.2. Общее количество нарушений при оказании государственных услуг, выявленных в рамках внутреннего наблюдения, в том числе установленных уполномоченным органом в сфере информатизации
"
изложить в следующей редакции:
"
2.2. Общее количество нарушений при оказании государственных услуг, выявленных в рамках внутреннего наблюдения, в том числе установленных уполномоченным органом в сфере цифровизации
";
строку, порядковый номер 10.5, изложить в следующей редакции:
"
10.5.
истребования документов, которые возможно получить из цифровых систем
";
в приложении к отчету о работе центрального государственного органа, его ведомств, территориальных органов, подведомственных организаций, местного исполнительного органа по внутреннему контролю за качеством оказания государственных услуг:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Форма отчета по внутреннему контролю за качеством государственных услуг, оказываемых центральным государственным органом, его ведомствами, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами в курируемой центральным государственным органом сфере, местными исполнительными органами областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, акимами районов в городе, городов районного значения, поселков, сел, сельских округов, подведомственными организациями, а также физическими и юридическими лицами, координация деятельности которых осуществляется местными исполнительными органами (далее – Форма отчета) разработана в соответствии с подпунктом 4) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".";
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. В пунктах 8, 8.1, 8.2, 8.3 и 8.4 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных в отчетном периоде государственных услуг, в том числе в разрезе физических и юридических лиц, форм предоставления, видов услуг с указанием наименования цифровых систем, а также с учетом наличия или отсутствия прямого контакта с услугополучателем.";
строку:
"2.2. Общее количество нарушений при оказании государственных услуг, выявленных в рамках внутреннего наблюдения, в том числе установленных уполномоченным органом в сфере информатизации"
изложить в следующей редакции:
"2.2. Общее количество нарушений при оказании государственных услуг, выявленных в рамках внутреннего наблюдения, в том числе установленных уполномоченным органом в сфере цифровизации";

реттік нөмірі 9.1-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.1.
электронды түрде ұсынылған ("цифрлық үкімет" веб-порталын www.egov.kz, www.elicense.kz қоспағанда)
";
жол
"
2.2. Ішкі байқау шеңберінде анықталған мемлекеттік қызметтер көрсетудегі бұзушылықтарының жалпы саны, сонын ішінде ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органдарымен белгіленген
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.2. Ішкі байқау шеңберінде анықталған мемлекеттік қызметтер көрсетудегі бұзушылықтарының жалпы саны, сонын ішінде цифрландыру саласындағы уәкілетті органдарымен белгіленген
";
реттік нөмірі 10.5-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.5.
цифрлық жүйелерден алуға болатын құжаттарды талап ету
";
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің сапасын ішкі бақылау бойынша орталық мемлекеттік органның, оның ведомствосының, аумақтық органдарының, ведомствоға қарасты ұйымдардың, жергілікті атқарушы органның жұмысы туралы есепке қосымшада:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Орталық мемлекеттік орган, оның ведомстволары, ведомстволық бағынысты ұйымдары, сондай-ақ орталық мемлекеттік орган жетекшілік ететін салада жеке және заңды тұлғалар, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, қаладағы аудандардың, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің әкімдерінің, сондай-ақ қызметін үйлестіруді жергілікті атқарушы органдары жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғалар көрсететін мемлекеттік қызметтер сапасын ішкі бақылау бойынша есеп нысаны (бұдан әрі – Есеп нысаны) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Есеп нысанының 8, 8.1, 8.2, 8.3 және 8.4-тармақтарында есептік кезеңде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы, оның ішінде жеке және заңды тұлғалар бөлінісінде, ұсыну нысандары, цифрлық жүйелердің атауын көрсете отырып, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушымен тікелей байланыстың болуы немесе болмауы ескеріле отырып, көрсетілетін қызмет түрлері бойынша сандық деректер көрсетіледі.";
жол:
"2.2. Мемлекеттік қызметтер көрсетудегі бұзушылықтарының жалпы саны, ішкі байқау шеңберінде анықталғандар, сонын ішінде ақпараттандыру саласындағы уәкілетті органмен"
мынадай редакцияда жазылсын:
"2.2. Мемлекеттік қызметтер көрсетудегі бұзушылықтарының жалпы саны, ішкі байқау шеңберінде анықталғандар, сонын ішінде цифрландыру саласындағы уәкілетті органмен"

абзац второй подпункта 2) пункта 22 изложить в следующей редакции:
"принятых мерах по совершенствованию бизнес-процессов оказания государственных услуг, в том числе по их цифровизации, оптимизации и переводу в электронный вид;";
в приложении 8 к Правилам государственного контроля за качеством оказания государственных услуг:
строку "Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере информатизации" изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере цифровизации";
строку
"
№ п/п
Количество государственных услуг оказанных через Государственную корпорацию
Количество выданных результатов оказания государственных услуг
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
Количество отказов в оказании государственных услуг
всего
из них:
всего
из них:
по вине работника Государственной корпорации
по вине работника услугодателя
по причине отсутствия электроэнергии подтвержденного актами
по причине сбоя связи/ЛВС подтвержденного актами
по причине технических проблем ИС, подтвержденных актами
в связи с доставкой почты
по вине работника Государственной корпорации (принял неполный пакет документов)
необоснованные отказы в оказании государственной услуги услугодателями
имеются обременения, ограничения, арест, запреты
иные причины, обоснованные услугодателем
"
изложить в следующей редакции:
"
№ п/п
Количество государственных услуг оказанных через Государственную корпорацию
Количество выданных результатов оказания государственных услуг
Количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
Количество отказов в оказании государственных услуг
всего
из них:
всего
из них:
по вине работника Государственной корпорации
по вине работника услугодателя
по причине отсутствия электроэнергии подтвержденного актами
по причине сбоя связи/ЛВС подтвержденного актами
по причине технических проблем цифровых систем, подтвержденных актами
в связи с доставкой почты
по вине работника Государственной корпорации (принял неполный пакет документов)
необоснованные отказы в оказании государственной услуги услугодателями
имеются обременения, ограничения, арест, запреты
иные причины, обоснованные услугодателем
";
приложение к отчету о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения (далее – Перечень);
в приложении 9 к Правилам государственного контроля за качеством оказания государственных услуг:
строку "Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере информатизации" изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере цифровизации";
в приложении к отчету о количестве государственных услуг, оказанных через партнерские организации:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

22-тармақтың 2) тармақшасының екінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процесін жетілдіру бойынша, оның ішінде оларды цифрландыру, оңтайландыру және электронды түрде оларды көрсетуге көшіру бойынша қабылданған шаралар;";
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларға 8-қосымшада:
жол "Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган" мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: цифрландыру саласындағы уәкiлеттi орган";
жол
"
№№ п/п
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерінің берілген саны
Белгіленген мерзімдерді бұза отырып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартулар саны
барлығы
оның ішінде:
оның ішінде:
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша
қызметті берушінің кінәсі бойынша
актілермен расталған электр энергиясының болмауы себебінен
актілермен расталған байланыс/ЖЕЖ істен шығуы себебінен
актілермен расталған АЖ техникалық проблемаларға байланысты
поштаны жеткізуге байланысты
барлығы
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша (толық емес құжаттар пакетін қабылдады)
көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік қызмет көрсетуден негізсіз бас тартуы
ауыртпалықтар, шектеулер, қамап ұстаулар, тыйым салулар бар
көрсетілетін қызметті берушімен негізделген басқа себептер
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
№№ п/п
Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны
Мемлекеттік қызметтерді көрсету нәтижелерінің берілген саны
Белгіленген мерзімдерді бұза отырып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартулар саны
барлығы
оның ішінде:
оның ішінде:
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша
қызметті берушінің кінәсі бойынша
актілермен расталған электр энергиясының болмауы себебінен
актілермен расталған байланыс/ЖЕЖ істен шығуы себебінен
актілермен расталған цифрлық жүйедегі техникалық проблемаларға байланысты
поштаны жеткізуге байланысты
барлығы
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің кінәсы бойынша (толық емес құжаттар пакетін қабылдады)
көрсетілетін қызметті берушілердің мемлекеттік қызмет көрсетуден негізсіз бас тартуы
ауыртпалықтар, шектеулер, қамап ұстаулар, тыйым салулар бар
көрсетілетін қызметті берушімен негізделген басқа себептер
";
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есепке қосымша осы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне (бұдан әрі – Тізбе) 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларға 9-қосымшада:
жол "Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган" мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: цифрландыру саласындағы уәкiлеттi орган";
әріптестік ұйымдар арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есепке қосымшада:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом уполномоченным органом в сфере цифровизации в уполномоченный орган. В последующем собранные данные подлежат консолидированию путем простого сложения значений соответствующих полей Форм отчетов 1-мк, 2-мк и 4-мк.";
в приложении 10 к Правилам государственного контроля за качеством оказания государственных услуг:
строку "Наименование формы: Отчет о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства", информационные системы)" изложить в следующей редакции:
"Наименование формы: Отчет о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "цифрового правительства", цифровые системы)";
строку "Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере информатизации" изложить в следующей редакции:
"Круг лиц, представляющих информацию: уполномоченный орган в сфере цифровизации";
строку
"
№п/п
Количество государственных услуг оказанных в электронном виде
Количество оказанных государственных услуг, оказанных в электронном виде
из них, общее количество отказов в оказании государственных услуг
из них, количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
всего
из них:
всего
из них:
всего
из них:
через веб-портал "электронного правительства"
через ИС "Государственная база данных "Е-лицензирование"
через веб-портал "электронного правительства"
через ИС "Государственная база данных "Е-лицензирование"
технические причины
по вине услугодателя
"
изложить в следующей редакции:
"
№п/п
Количество государственных услуг оказанных в электронном виде
Количество оказанных государственных услуг, оказанных в электронном виде
из них, общее количество отказов в оказании государственных услуг
из них, количество государственных услуг, оказанных с нарушением установленных сроков
всего
из них:
всего
из них:
всего
из них:
через веб-портал "цифрового правительства"
через цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование"
через веб-портал "цифрового правительства"
через цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование"
технические причины
по вине услугодателя
";
в приложении к отчету о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "электронного правительства", информационные системы):
правый верхний угол изложить в следующей редакции:
"Приложение
к отчету о количестве
государственных услуг,
оказанных в электронном виде
(через веб-портал
"цифрового правительства",
цифровые системы)";
заголовок изложить в следующей редакции:
"Пояснение по содержанию аналитической справки и заполнению формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "цифрового правительства", цифровые системы) (4-мк, ежеквартально)";

"2. Есеп нысанын цифрландыру саласындағы уәкілетті орган тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін талдамалық анықтамамен бірге толтырады және уәкілетті органға ұсынады. Кейіннен жиналған деректер 1-мқ, 2-мқ және 4-мқ Есептер нысандарының тиісті өрістерінің мәндерін жай қосу жолымен шоғырландырылуға жатады.";
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын мемлекеттік бақылау қағидаларға 10-қосымшада:
жол "Нысанының атауы: Электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы, ақпараттық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп" мынадай редакцияда жазылсын:
"Нысанының атауы: Электрондық түрде ("цифрлық үкімет" веб-порталы, цифрлық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп";
жол "Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: ақпараттандыру саласындағы уәкiлеттi орган" мынадай редакцияда жазылсын:
"Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: цифрландыру саласындағы уәкiлеттi орган";
жол
"
№ п/п
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
олардың ішінде, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың жалпы саны
Белгіленген мерзімдерді бұза отырып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
барлығы
олардың ішінде:
барлығы
олардың ішінде:
барлығы
олардың ішінде:
"электронды үкімет" веб-порталы арқылы
Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы
"электронды үкімет" веб-порталы арқылы
"Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесі арқылы
техникалық себептер
көрсетілетін қызметті берушінің кінәсі бойынша
"
мынадай редакцияда жазылсын:
"
№ п/п
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
Электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
олардың ішінде, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартудың жалпы саны
Белгіленген мерзімдерді бұза отырып көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны
барлығы
олардың ішінде:
барлығы
олардың ішінде:
барлығы
олардың ішінде:
" цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы
Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі арқылы
" цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы
"Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі арқылы
техникалық себептер
көрсетілетін қызметті берушінің кінәсі бойынша
";
электрондық түрде ("электрондық үкімет" веб-порталы, ақпараттық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп қосымшада:
жоғарғы оң жақ бұрышы мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық түрде
("цифрлық үкімет"
веб-порталы, цифрлық
жүйелер арқылы) көрсетілген
мемлекеттік қызметтер саны
туралы есебіне
қосымша";
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Электрондық түрде ("цифрлық үкімет" веб-порталы, цифрлық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы талдамалық анықтаманың мазмұны және есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме) (4-мқ, тоқсан сайын)";

пункты 1 и 2 изложить в следующей редакции:
"1. Основной задачей введения Формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных в электронном виде (через веб-портал "цифрового правительства", цифровые системы) (далее – Форма отчета) является мониторинг количества государственных услуг, оказанных в электронном виде.
2. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом уполномоченным органом в сфере цифровизации в уполномоченный орган. В последующем собранные данные подлежат консолидированию путем простого сложения значений соответствующих полей Форм отчетов 1-мк, 2-мк и 3-мк.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве оказанных государственных услуг в электронном виде через веб-портал "цифрового правительства" или через цифровую систему "Государственная база данных "Е-лицензирование", в том числе отказов и предоставленных с нарушением сроков по причинам, в отчетном периоде в разрезе услугодателей и наименования государственных услуг и подвида государственной услуги.".
5. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 20 января 2017 года № 12 "Об утверждении Правил стажировки административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14819) следующее изменение:
в Правилах стажировки административных государственных служащих, утвержденных указанным приказом:
часть вторую пункта 21 изложить в следующей редакции:
"При наличии технической возможности (соответствующего функционала) прохождение стажировки обеспечивается посредством единой автоматизированной базы данных (цифровой системы) по персоналу государственной службы.".
6. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 16 января 2018 года № 13 "О некоторых вопросах оценки деятельности административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16299) следующие изменения:
в Методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А", утвержденной указанным приказом:
часть вторую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Оценка проводится посредством интегрированной цифровой системы "Е-қызмет" (далее – цифровая система).";
части четвертую и пятую пункта 16 изложить в следующей редакции:
"Для расчета обязательного КЦИ "Удовлетворенность государственных служащих условиями труда (в том числе материально-техническим, кадровым и финансовым обеспечением)" посредством цифровой системы проводится анонимный опрос служащих центрального государственного органа по форме, согласно приложению 7 к настоящей Методике. Уполномоченный орган по делам государственной службы координирует проведение опроса.
Процент достижения обязательного КЦИ "Удовлетворенность государственных служащих условиями труда (в том числе материально-техническим, кадровым и финансовым обеспечением)" формируются посредством цифровой системы.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:

1 және 2-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Электрондық түрде ("цифрлық үкімет" веб-порталы, цифрлық жүйелер арқылы) көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп нысанын (бұдан әрі – есеп нысаны) енгізудің негізгі міндеті электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының мониторингі болып табылады.
2. Есеп нысанын цифрландыру саласындағы уәкілетті орган тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін талдамалық анықтамамен бірге толтырады және уәкілетті органға ұсынады. Кейіннен жиналған деректер 1-мқ, 2-мқ және 3-мқ Есептер нысандарының тиісті өрістерінің мәндерін жай қосу жолымен шоғырландырылуға жатады.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Есеп нысанының 1-тармағында есептік кезеңде "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі арқылы электрондық түрде көрсетілген мемлекеттік қызметтердің, оның ішінде бас тартулардың және себептер бойынша мерзімдерін бұза отырып ұсынылған мемлекеттік қызметтердің жалпы саны туралы көрсетілетін қызметті берушілер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлінісінде сандық деректер сондай-ақ, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және оның кіші түрінің атаулары көрсетіледі.".
5. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі Төрағасының 2017 жылғы 20 қаңтардағы № 12 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14819 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің тағылымдама қағидаларында:
21-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Техникалық мүмкіндік (тиісті функционалдың) болған жағдайда тағылымдамадан өту мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасы (цифрлық жүйе) арқылы қамтамасыз етіледі.";
6. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметін бағалаудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 13 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16299 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесінде:
2-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бағалау "Е-қызмет" ықпалдастырылған цифрлық жүйесі (бұдан әрі – цифрлық жүйе) арқылы жүргізіледі.";
16-тармақтың төртінші және бесінші бөліктері мынадай редакцияда жазылсын:
""Мемлекеттік қызметшілердің еңбек жағдайларына (оның ішінде материалдық-техникалық, кадрлық және қаржылық қамтамасыз етуге) қанағаттануы" міндетті НМИ есептеу үшін цифрлық жүйе арқылы осы Әдістемеге 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша орталық мемлекеттік орган қызметшілеріне анонимді сауалнама жүргізіледі. Мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті орган сауалнама жүргізуді үйлестіреді.
"Мемлекеттік қызметшілердің еңбек жағдайларына қанағаттануы (оның ішінде материалдық-техникалық, кадрлық және қаржылық қамтамасыз ету)" міндетті НМИ қол жеткізу пайызы цифрлық жүйе арқылы қалыптастырылады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"18. Оценочный лист направляется для рассмотрения и выставления оценок уполномоченному лицу службой управления персоналом посредством цифровой системы.";
часть первую пункта 24 изложить в следующей редакции:
"24. Оцениваемый служащий корпуса "А" получает результаты своей оценки в цифровой системе, а также в мобильном приложении "Е-қызмет".";
в Типовой методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б", утвержденной указанным приказом:
часть первую пункта 4 изложить в следующей редакции:
"4. Оценка деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" (далее – оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы посредством интегрированной цифровой системы "Е-қызмет" (далее – цифровая система).";
часть вторую пункта 5 изложить в следующей редакции:
"Итоговая оценка формируется автоматически из средней оценки административного государственного служащего корпуса "Б" за отчетные кварталы календарного года в цифровой системе.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Организационное сопровождение оценки обеспечивается службой управления персоналом либо в случае ее отсутствия – структурным подразделением (лицом), на которое возложено исполнение обязанностей службы управления персоналом (кадровой службой) (далее – служба управления персоналом), в том числе посредством цифровой системы.";
часть первую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"10. Оцениваемый служащий получает результаты своей оценки в цифровой системе, а также в мобильном приложении "Е-қызмет".";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. Документы, связанные с оценкой, хранятся в службе управления персоналом в течение трех лет со дня завершения оценки, а также в цифровой системе.";
часть первую пункта 18 изложить в следующей редакции:
"18. Оценивающему лицу оценочный лист направляется службой управления персоналом через цифровую систему.";
часть пятую пункта 23 изложить в следующей редакции:
"Итоговая оценка принимается большинством голосов членов калибровочной сессии и оформляется соответствующим протоколом. Служба управления персоналом обеспечивает размещение протокола в цифровой системе (при наличии технической возможности) в течение трех рабочих дней со дня его подписания.";
в приложении 1 к Типовой методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б":
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4. Соблюдение трудовой дисциплины оцениваемым лицом
Учитывается:
- отсутствие опозданий;
- отсутствие преждевременного выхода с работы без уважительной причины;
- отсутствие нарушений служебной этики;
- соблюдение требований кибербезопасности;
- соблюдение требований по обеспечению государственных секретов;
- соблюдение регламента государственного органа или иные факты по данному параметру, предусмотренные методикой оценки государственного органа.
";
в приложении 2 к Типовой методике оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б":
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"

"18. Бағалау парағы цифрлық жүйе арқылы персоналды басқару қызметімен уәкілетті тұлғаға қарауға және баға қоюға жіберіледі.";
24-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"24. "А" корпусының бағаланатын қызметшісі өзінің бағалау нәтижелерін цифрлық жүйеде, сондай-ақ "Е-қызмет" мобильді қосымшасында алады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау үлгілік әдістемесінде:
4-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау (бұдан әрі – бағалау) олардың жұмысының тиімділігі мен сапасын анықтау үшін "Е-қызмет" ықпалдастырылған цифрлық жүйе (бұдан әрі – цифрлық жүйе) арқылы жүргізіледі.";
5-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорытынды баға күнтізбелік жылдың есепті тоқсандары бойынша "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің орташа бағасы негізінде цифрлық жүйеде автоматты түрде қалыптастырылады.";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Бағалауды ұйымдастырушылық сүйемелдеуді персоналды басқару қызметі немесе ол болмаған жағдайда персоналды басқару қызметінің (кадр қызметі) (бұдан әрі – персоналды басқару қызметі) міндеттерін атқару жүктелген құрылымдық бөлімшелер (адам), соның ішінде цифрлық жүйе арқылы қамтамасыз етеді.";
10-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Бағаланатын қызметші өзінің бағалау нәтижелерін цифрлық жүйеде, сондай-ақ "Е-қызмет" мобильді қосымша арқылы алады.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Бағалаумен байланысты құжаттар бағалау аяқталған күннен бастап үш жыл ішінде персоналды басқару қызметінде және цифрлық жүйеде сақталады.";
18-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Бағалаушы адамға бағалау парағы персоналды басқару қызметімен цифрлық жүйе арқылы жіберіледі.";
23-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қорытынды баға калибрлеу сессиясы мүшелерінің басым дауысымен қабылданады және тиісті хаттамамен рәсімделеді. Персоналды басқару қызметі хаттамаға қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күн ішінде оның цифрлық жүйеге (техникалық мүмкіндік болған жағдайда) орналастырылуын қамтамасыз етеді.";
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау үлгілік әдістемесіне 1-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4. Бағалаушы адамның еңбек тәртібін сақтауы
Есепке алынады:
- кешігудің болмауы;
- себепсіз жұмыстан мерзімінен бұрын шығудың болмауы;
- қызметтік әдеп бұзушылықтардың болмауы;
- киберқауіпсіздік талаптарын сақтау;
- мемлекеттік құпияларды қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау;
- мемлекеттік органның регламентін сақтау немесе осы параметр бойынша мемлекеттік органды бағалау әдістемесінде көзделген өзге де фактілер.
";
"Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау үлгілік әдістемесіне 2-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

4. Соблюдение трудовой дисциплины
Учитывается:
- отсутствие опозданий;
- отсутствие преждевременного выхода с работы без уважительной причины;
- отсутствие нарушений служебной этики;
- соблюдение требований кибербезопасности;
- соблюдение требований по обеспечению государственных секретов;
- соблюдение регламента государственного органа или иные факты по данному параметру, предусмотренные методикой оценки государственного органа.
".
7. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 21 апреля 2020 года № 69 "Об утверждении Описания идентификационных карт, правил их выдачи и использования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20463) следующие изменения:
в Описании идентификационных карт, правил их выдачи и использования, утвержденном указанным приказом:
подпункт 3) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"3) нижняя часть – машиночитаемая зона, в которой располагается QR-код, содержащий основную информацию, имеющуюся в интегрированной цифровой системе "Е-қызмет", либо иной ведомственной цифровой системе (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, контактные данные).";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Идентификационная карта, не соответствующая описанию, с истекшим сроком действия, с помарками и подчистками, блокируется в интегрированной цифровой системе "Е-қызмет" либо иной ведомственной цифровой системе и считается недействительной.";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Кадровая служба либо лицо, на которое возложено исполнение обязанностей кадровой службы, в течение одного рабочего дня со дня получения извещения об утере идентификационной карты блокирует идентификационную карту в интегрированной цифровой системе "Е-қызмет", либо иной ведомственной цифровой системе.".
8. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 10 июня 2020 года № 96 "Об утверждении Методики расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 20862) следующее изменение:
в Методике расчета стоимости переподготовки и повышения квалификации государственных служащих, утвержденной указанным приказом:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Затраты по информационно-технической поддержке образовательного процесса включают в себя затраты на техническую поддержку, сопровождение, модернизацию цифровых систем.".
9. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 11 августа 2021 года № 138 "Об утверждении Методики по распределению административных государственных должностей корпуса "Б" по функциональным блокам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23964) следующее изменение:
в Методике распределения административных государственных должностей корпуса "Б" по функциональным блокам, утвержденной указанным приказом:

4. Еңбек тәртібін сақтау
Есепке алынады:
- кешігудің болмауы;
- себепсіз жұмыстан мерзімінен бұрын шығудың болмауы;
- қызметтік әдеп бұзушылықтардың болмауы;
- киберқауіпсіздік талаптарын сақтау;
- мемлекеттік құпияларды қамтамасыз ету жөніндегі талаптарды сақтау;
- мемлекеттік органның регламентін сақтау немесе осы параметр бойынша мемлекеттік органды бағалау әдістемесінде көзделген өзге де фактілер.
".
7. "Сәйкестендіру карталарының сипаттамасын, оларды беру мен пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 21 сәуірдегі № 69 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20463 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сәйкестендіру карталарының сипаттамасын, оларды беру мен пайдалану қағидаларында:
10-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) төменгі жағы – машинамен оқылатын аймақ, онда "Е-қызмет" ықпалдастырылған цифрлық жүйесінде немесе өзге ведомстволық цифрлық жүйесінде бар негізгі ақпаратты (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) лауазымы, байланыс деректері) қамтитын QR-код орналастырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Сипаттамаға сәйкес келмейтін, жарамдылық мерзімі өткен, бүлінген және тазартылған сәйкестендіру карталары "Е-қызмет" ықпалдастырылған цифрлық жүйесінде немесе өзге ведомстволық цифрлық жүйесінде бұғатталады және жарамсыз болып саналады.";
18-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Кадр қызметі немесе кадр қызметінің міндетін атқару жүктелген адам сәйкестендіру картасының жоғалғаны туралы хабарламаны алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде сәйкестендіру картасын "Е-қызмет" ықпалдастырылған цифрлық жүйесінде немесе өзге ведомстволық цифрлық жүйесінде бұғаттайды.";
8. "Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2020 жылғы 10 маусымдағы № 96 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20862 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілерді қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру құнын есептеу әдістемесінде:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Білім беру процесін ақпараттық-техникалық қолдау бойынша шығындар өзіне цифрлық жүйелерді техникалық қолдауға, сүйемелдеуге, жаңғыртуға жұмсалатын шығындарды қамтиды.";
9. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын функционалдық блоктар бойынша бөлу жөніндегі әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2021 жылғы 11 тамыздағы № 138 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23964 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарын функционалдық блоктар бойынша бөлу әдістемесінде:

пункты 16 и 17 изложить в следующей редакции:
"16. Государственные органы в течение 5 рабочих дней со дня утверждения распределения обеспечивают его размещение в цифровой системе по управлению персоналом, к которой имеет доступ уполномоченный орган и его территориальные подразделения. В случае отсутствия соответствующей цифровой системы государственные органы направляют утвержденные распределения в уполномоченный орган и его территориальные подразделения в электронном виде посредством системы электронного документооборота.
17. Уполномоченный орган и его территориальные подразделения проводят мониторинг распределений государственных органов на соответствие постановлению и настоящей Методике, в том числе посредством единой автоматизированной базы данных (цифровой системы) по персоналу государственной службы не более одного раза в год. По итогам мониторинга в государственные органы вносятся рекомендации.".
10. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 августа 2023 года № 176 "Об утверждении Правил определения соотношения руководящего и исполнительского состава административных государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33343) следующее изменение:
в Правилах определения соотношения руководящего и исполнительского состава административных государственных служащих, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Государственные органы по запросу уполномоченного органа по делам государственной службы и его территориальных подразделений не более одного раза в год предоставляют структуры и штатные расписания соответствующих государственных органов, а также должностные инструкции их служащих, для проведения мониторинга их соответствия настоящим Правилам, в том числе посредством единой автоматизированной базы данных (цифровой системы) по персоналу государственной службы. По итогам мониторинга либо в ходе проверочных мероприятий в государственные органы могут вноситься предложения.".
11. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 31 марта 2023 года № 112 "Об утверждении Типового положения об антикоррупционных комплаенс-службах в субъектах квазигосударственного сектора" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32211) следующее изменение:
в Типовом положении об антикоррупционных комплаенс-службах в субъектах квазигосударственного сектора, утвержденном указанным приказом:

16 және 17-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Мемлекеттік органдар бөлу бекітілген күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде оны уәкілетті орган мен оның аумақтық бөлімшелері қол жеткізе алатын персоналды басқару бойынша цифрлық жүйеде орналастыруды қамтамасыз етеді. Тиісті цифрлық жүйе болмаған жағдайда мемлекеттік органдар бекітілген бөлуді электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы электрондық түрде уәкілетті органға және оның аумақтық бөлімшелеріне жібереді.
17. Уәкілетті орган және оның аумақтық бөлімшелері мемлекеттік органдардың бөлулерінің қаулыға және осы Әдістемеге сәйкестігіне мониторингті, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған дерекқорлар (цифрлық жүйелер) арқылы жылына бір реттен артық емес жүргізеді. Мониторинг қорытындысы бойынша мемлекеттік органдарға ұсынымдар енгізіледі.";
10. "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің басшы және атқарушы құрамының арақатынасын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 29 тамыздағы № 176 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33343 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің басшы және атқарушы құрамының арақатынасын айқындау қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік органдар мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органның және оның аумақтық бөлімшелерінің сұрауы бойынша жылына бір реттен артық емес тиісті мемлекеттік органдардың құрылымдары мен штат кестелерін, сондай-ақ олардың қызметшілерінің лауазымдық нұсқаулықтарын олардың осы Қағидаларға сәйкестігіне мониторинг жүргізу үшін, оның ішінде мемлекеттік қызмет персоналы бойынша бірыңғай автоматтандырылған деректер базасы (цифрлық жүйе) арқылы ұсынады. Мониторинг қорытындысы бойынша немесе тексеру іс-шаралары барысында мемлекеттік органдарға ұсыныстар енгізілуі мүмкін.";
11. "Квазимемлекеттік сектор субъектілеріндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы комплаенс-қызмет туралы үлгілік ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 31 наурыздағы № 112 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32211 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Квазимемлекеттік сектор субъектілеріндегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы комплаенс-қызметтер туралы үлгілік ережеде:

подпункт 2) пункта 26 изложить в следующей редакции:
"2) осуществлять административное (организационно-техническое) обеспечение деятельности антикоррупционной комплаенс-службы, в том числе обеспечивать необходимыми для ее деятельности возможностями, активами и ресурсами, включая, цифровые системы и приложения (доступы к необходимым базам данных) и иными товарами, работами, услугами;".
12. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 мая 2023 года № 120 "Об утверждении Правил применения дистанционной работы, комбинированной дистанционной работы, работы в режиме гибкого рабочего времени для государственных служащих" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32624) следующие изменения:
в Правилах применения дистанционной работы, комбинированной дистанционной работы, работы в режиме гибкого рабочего времени для государственных служащих, утвержденных указанным приказом:
подпункт 5) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"5) дистанционная работа – осуществление трудового процесса вне места нахождения работодателя, принимающей стороны и их объектов с применением в процессе трудовой деятельности цифровых технологий;";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Работодатель обеспечивает работника необходимыми для выполнения должностных обязанностей оборудованием, цифровыми объектами в соответствии с цифровым законодательством Республики Казахстан, услугами связи и иными средствами и несет расходы по их установлению и обслуживанию.";
часть вторую пункта 15 изложить в следующей редакции:
"Заявление подается в электронном виде посредством цифровой системы "Е-қызмет" либо в ведомственной цифровой системы по управлению персоналом.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. Работникам необходимо соблюдать законодательство в сфере государственной службы, кибербезопасности, Этический кодекс государственных служащих Республики Казахстан и ограничения, связанные с пребыванием на государственной службе.".
13. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 мая 2023 года № 121 "Об утверждении Правил проведения мониторинга соблюдения режима рабочего времени государственными органами" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32621) следующее изменение:
в Правилах проведения мониторинга соблюдения режима рабочего времени государственными органами, утвержденных указанным приказом:
пункт 7 изложить в следующей редакции:

26-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) сыбайлас жемқорлыққа қарсы комплаенс-қызметтің қызметін әкімшілік (ұйымдық-техникалық) қамтамасыз етуді жүзеге асыру, оның ішінде цифрлық жүйелер мен қосымшаларды (қажетті дерекқорларға қолжетімділікті) және өзге де тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қоса алғанда, оның қызметі үшін қажетті мүмкіндіктермен, активтермен және ресурстармен қамтамасыз етуі;".
12. "Мемлекеттік қызметшілер үшін қашықтықтан жұмысты, аралас қашықтықтан жұмысты, икемді жұмыс уақыты режимінде жұмыс істеуді қолдану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 29 мамырдағы № 120 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32624 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметшілер үшін қашықтықтан жұмысты, аралас қашықтықтан жұмысты, икемді жұмыс уақыты режимінде жұмыс істеуді қолдану қағидаларында:
3-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қашықтықтан жұмыс істеу – жұмыс беруші, қабылдаушы тарап және олардың объектілері тұрған жерден тыс жерде еңбек қызметі процесінде цифрлық технологияларды қолдана отырып еңбек процесін жүзеге асыру;";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Жұмыс беруші жұмыскерді Қазақстан Республикасының цифрлық заңнамасына сәйкес лауазымдық міндеттерін орындауға қажетті жабдықтармен, цифрлық объектілерімен, байланыс қызметтерімен және өзге де құралдармен қамтамасыз етеді және оларды орнату мен оларға қызмет көрсету бойынша шығыстарды көтереді.";
15-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Өтініш электрондық түрде "Е-қызмет" цифрлық жүйесі немесе персоналды басқару бойынша ведомстволық цифрлық жүйе арқылы беріледі.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Жұмыскер мемлекеттік қызмет, киберқауіпсіздік саласындағы заңнаманы, Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексін және мемлекеттік қызметте болуына байланысты шектеулерді сақтаулары қажет.".
13. "Мемлекеттік органдардың жұмыс уақыты режимін сақтауына мониторинг жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2023 жылғы 29 мамырдағы № 121 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32621 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың жұмыс уақыты режимін сақтауына мониторинг жүргізу қағидаларында:
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Источником мониторинга соблюдения режима рабочего времени без посещения государственного органа являются сведения, отраженные в цифровых системах, данные, предоставляемые государственными органами в уполномоченный орган либо его территориальные подразделения, данные системы контроля и управления доступом, публикаций в средствах массовой информации и социальных сетях.".
14. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службы) от 29 сентября 2023 года № 307 "Об утверждении Правил проведения внешнего анализа коррупционных рисков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33485) следующие изменения:
в Правилах проведения внешнего анализа коррупционных рисков, утвержденных указанным приказом:
подпункт 6) пункта 13 изложить в следующей редакции:
"6) разработка и эксплуатация цифровых систем;";
подпункт 3) пункта 14 изложить в следующей редакции:
"3) данные цифровых систем государственных и правоохранительных органов о деятельности объекта внешнего анализа коррупционных рисков, полученные в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;";
в приложении 1 к Правилам проведения внешнего анализа коррупционных рисков:
строку, порядковый номер 2.6, изложить в следующей редакции:
"
2.6.
Разработка и эксплуатация цифровых систем
".
15. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 15 января 2024 года № 13 "О некоторых вопросах отбора на государственную службу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 33909) следующее изменение:
в Правилах согласования квалификационных требований, предъявляемых к административным государственным должностям корпуса "Б" государственных органов, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Квалификационные требования для согласования направляются государственным органом в уполномоченный орган или его территориальное подразделение посредством интегрированной цифровой системы "Е-қызмет".
При отсутствии в государственном органе интегрированной цифровой системы "Е-қызмет", квалификационные требования для согласования направляются в уполномоченный орган и (или) его территориальное подразделение в электронном виде посредством системы электронного документооборота государственных органов.".
16. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 8 декабря 2025 года № 196 "О некоторых вопросах занятия административной государственной должности" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37571) следующие изменения:
преамбулу в следующей редакции:

"7. Мемлекеттік органдарға бармай жұмыс уақыты режимінің сақталуына мониторинг жүргізудің көзі болып цифрлық жүйелердегі мәліметтер, мемлекеттік органдардың уәкілетті органға не оның аумақтық бөлімшелеріне ұсынатын мәліметтері, қол жеткізуді бақылау және басқару жүйесінің деректері, бұқаралық ақпарат құралдары мен әлеуметтік желілердегі жарияланымдар табылады.".
14. "Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне сыртқы талдау жүргізудің қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет) Төрағасының 2023 жылғы 29 қыркүйектегі № 307 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33485 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне сыртқы талдау жүргізу қағидаларында:
13-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) цифрлық жүйелерді әзірлеу және пайдалану;";
14-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен алынған сыбайлас жемқорлық тәуекелдерін сыртқы талдау объектісінің қызметі туралы мемлекеттік және құқық қорғау органдарының цифрлық жүйелерінің деректері;";
Сыбайлас жемқорлық тәуекелдеріне сыртқы талдау жүргізу қағидаларында 1-қосымшада:
реттік нөмірі 2.6-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.6.
Цифрлық жүйелерді әзірлеу және пайдалану
";
15. "Мемлекеттік қызметке іріктеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2024 жылғы 15 қаңтардағы № 13 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33909 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдардың "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын келісу қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мемлекеттік орган біліктілік талаптарын келісу үшін уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне "Е-қызмет" интеграцияланған цифрлық жүйесі арқылы жолдайды.
Мемлекеттік органда "Е-қызмет" интеграцияланған цифрлық жүйесі болмаған жағдайда келісу үшін біліктілік талаптары уәкілетті органға және (немесе) оның аумақтық бөлімшесіне мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы электронды түрде жолданады.".
16. "Мемлекеттік әкімшілік лауазымға орналасудың кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігі Төрағасының 2026 жылғы 8 желтоқсандағы № 196 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37571 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктами 5) и 11) пункта 2 статьи 5, пунктом 2 статьи 27, пунктами 3 и 4 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан", подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения внутреннего конкурса на занятие административной государственной должности корпуса "Б", утвержденных указанным приказом:
пункт 36 изложить в следующей редакции:
"36. Лица, изъявившие желание участвовать во внутреннем конкурсе, представляют документы в государственный орган, объявивший внутренний конкурс, в электронном виде посредством интегрированной цифровой системы "Е-қызмет" или портала цифрового правительства "Е-gov" либо на адрес электронной почты, указанный в объявлении, в сроки приема документов.";
в пункт 42 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 57 изложить в следующей редакции:
"57. На следующий рабочий день после принятия решения конкурсной комиссией, если предыдущий работодатель не установил согласно трудовому законодательству месячный срок отработки либо по договоренности сторон не установлен иной срок, лицо, имеющее право назначения на государственную должность, принимает на объявленную должность кандидата, получившего положительное заключение конкурсной комиссии.
При этом предыдущий работодатель после получения уведомления о решении конкурсной комиссии освобождает государственного служащего, принявшего участие во внутреннем конкурсе с занимаемой должности с учетом положений пункта 1-1 статьи 61 Закона и части первой настоящего пункта. Уведомление о решении конкурсной комиссии направляется предыдущему работодателю посредством интегрированной цифровой системы "Е-қызмет" в течение одного рабочего дня после принятия решения конкурсной комиссии.
В случаях, предусмотренных Указом Президента Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 290 "О некоторых вопросах кадровой политики в системе органов государственной власти", постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 декабря 2023 года № 1195 "О порядке решения кадровых вопросов по должностным лицам, назначаемым Правительством Республики Казахстан, Премьер-Министром Республики Казахстан, по согласованию с ним или по его представлению" и иными законодательными актами Республики Казахстан, лицо, имеющее право назначения на государственную должность, принимает на должность кандидата по согласованию с вышестоящим должностным лицом (органом).";
в пункт 60 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах проведения общего конкурса на занятие административной государственной должности корпуса "Б", утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:

""Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 5) және 11) тармақшаларына, 27-бабының 2-тармағына, 28-бабының 3 және 4-тармақтарына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға ішкі конкурс өткізу қағидаларында:
36-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Ішкі конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдар ішкі конкурс жариялаған мемлекеттік органға құжаттарын электронды түрде "Е-қызмет" ықпалдастырылған цифрлық жүйесі не "Е-gov" цифрлық үкімет порталы арқылы не хабарландыруда көрсетілген электрондық пошта мекенжайына құжаттарды қабылдау мерзімінде тапсырады.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Құжаттарды қарау қорытындысы бойынша конкурстық комиссияның хатшысы әңгімелесуге жіберілген кандидаттардың тізімін және осы қағидалардың 3-қосымшаға сәйкес үлгіде оны өткізудің кестесін қалыптастырады.";
57 -тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"57. Мемлекеттік лауазымға тағайындау құқығы бар адам конкурстық комиссия шешім қабылдағаннан кейін келесі жұмыс күні, егер алдыңғы жұмыс беруші еңбек заңнамасына сәйкес бір айлық жұмыспен өтеу мерзімін белгілемесе немесе тараптардың келісімдері бойынша өзге мерзім белгіленбесе, оң қорытынды алған кандидатты жарияланған лауазымға қабылдайды.
Бұл ретте алдыңғы жұмыс беруші конкурстық комиссияның шешімі туралы хабарлама алғаннан кейін ішкі конкурсқа қатысқан мемлекеттік қызметшіні Заңның 61-бабы 1-1-тармағының және осы тармақтың бірінші бөлігінің ережелерін ескере отырып, атқарып отырған лауазымынан босатады. Конкурстық комиссияның шешімі туралы хабарлама алдыңғы жұмыс берушіге ықпалдастырылған цифрлық жүйе арқылы конкурстық комиссияның шешімі қабылданғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жолданады.
Қазақстан Республикасы Президентінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 290 Жарлығымен, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 1195 қаулысымен және Қазақстан Республикасының өзге заңнамалық актілерімен көзделген жағдайларда мемлекеттік лауазымға тағайындауға құқығы бар адам кандидатты жоғары тұрған лауазымды адамның (органның) келісімі бойынша лауазымға қабылдайды.";
60-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Ішкі конкурс қорытындысына және/немесе кадр қызметінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымды уәкілетті органға немесе оның аумақтық бөлімшесіне беру уәкілетті орган немесе оның аумақтық бөлімшесі келіп түскен шағым бойынша тиісті шешім қабылдағанға дейін ішкі конкурсты тоқтата тұру үшін негіз болып табылады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға арналған жалпы конкурсты өткізу қағидаларында:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"2. Общий конкурс проводится на внешнем интернет-портале "eqyzmet.gov.kz" интегрированной цифровой системы (далее – система).";
подпункты 8) и 9) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"8) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
9) электронное личное дело (далее – ЭЛД) кандидата – набор сведений в электронном виде о документах, удостоверяющих личность, месте регистрации, трудовой деятельности и образовании кандидата, полученных из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства", а также содержащий адрес электронной почты, фотографии и мобильный телефонный номер кандидата.";
в пункты 24 и 25 вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 37 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 42 изложить в следующей редакции:
"42. В целях определения соответствия кандидата условиям поступления на государственную службу, системой запрашивается информация из цифровых систем государственного органа, осуществляющего стратегические, регулирующие, контрольно-надзорные, реализационные и разрешительные функции в области охраны и надзора за здоровьем граждан и государственного органа по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов.";
в пункт 44 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 75 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 88 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в часть четвертую пункта 89 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
часть вторую пункта 100 изложить в следующей редакции:
"При этом предыдущий работодатель после получения уведомления о решении конкурсной комиссии освобождает государственного служащего, принявшего участие в общем конкурсе с занимаемой должности с учетом положений пункта 1-1 статьи 61 Закона и части первой настоящего пункта. Уведомление о решении конкурсной комиссии направляется предыдущему работодателю посредством интегрированной цифровой системы в течение одного рабочего дня после принятия решения конкурсной комиссией.";
в пункт 106 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
приложения 1 и 2 к Правилам проведения общего конкурса на занятие административной государственной должности корпуса "Б" изложить в новой редакции согласно приложениям 2 и 3 к настоящему Перечню;
в Правилах, программах и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила, программы и организация тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", подпунктом 5) пункта 2 статьи 5 и пунктами 3 и 4 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок, программы, организацию тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей (далее – кандидат), а также порядок обжалования результатов тестирования.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

"2. Жалпы конкурс ықпалдастырылған цифрлық жүйенің (бұдан әрі – жүйе) "eqyzmet.gov.kz" сыртқы интернет-порталында жүргізіледі.";
4-тармақтың 8) және 9) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы);
9) электрондық жеке іс (бұдан әрі – ЭЖІ) – "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден алынған жеке басын куәландыратын құжаттар, тіркелген жері, еңбек жолы мен білімі туралы мәліметтерді, сондай-ақ кандидаттың электрондық пошта мекенжайын, фотосуреттерін және ұялы телефон нөмірін қамтитын электрондық форматтағы деректер жиынтығы.";
24 және 25 тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Кворум болмаған немесе комиссия мүшелері ауыстырылған жағдайда, комиссия отырысына дейін кадр қызметі конкурстық комиссияның құрамына өзгерістер енгізеді.
Конкурстық комиссияның кворумы оның құрамының кемінде үштен екі бөлігін, бірақ үштен кем емес адамды құрайды.
25. Конкурстық комиссияның жоқ мүшелерін алмастыруға жол берілмейді.";
37-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"37. Жалпы конкурс өткізу туралы хабарландыру жарияланғаннан кейін адамдар жалпы конкурстық рәсімдер аяқталғанға дейін Заңның 15-бабының 3, 3-2, 4, 5, 6 және 7-тармақтарында, 27-бабының 7 және 10-тармақтарында, 41-бабының 1-тармағында көзделген тәртіппен жарияланған бос лауазымға тағайындалмайды.";
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"42. Кандидаттың мемлекеттік қызметке кіру шарттарына сәйкестігін айқындау мақсатында жүйемен азаматтардың денсаулығын қорғау және қадағалау саласындағы стратегиялық, реттеуші, бақылау-қадағалау, іске асыру және рұқсат беру функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік органның және құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есепке алуды жүргізу жөніндегі мемлекеттік органның цифрлық жүйелерінен ақпарат сұратылады.";
44-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"44. Кандидаттың Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамаларын білуге арналған тестілеу сертификатының және жеке қасиеттерді бағалау бойынша тестілеу қорытындысының болуы жүйемен анықталады.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. Бір лауазымға үміткер кандидаттарға бірдей сұрақтар тең көлемде қойылады.";
88-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"88. Практикалық бағалау кезеңінде кандидаттар бос лауазымның функционалдық бағыттарынан туындайтын кәсіби қабілеттері анықталады.
Практикалық тапсырмалар қысқа, анық, нақты және қабілеттерді бағалауға бағытталған болуы керек:
"Б" корпусының басшылық емес мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін:
1) тапсырманың материалдары негізінде аналитикалық жазба дайындау бойынша;
2) бос лауазымның функционалдық міндеттері шеңберінде мемлекеттік органдарға және өзге де ұйымдарға ресми сауалдар мен хаттар дайындау немесе жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарап, заңнамаға сәйкес дәлелді жауаптар дайындау бойынша.
жұмыс өтілін талап етпейтін төменгі мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасу үшін:
жалпы ой-өрісін, мемлекеттік органның салалық ерекшелігін кандидаттың түсінуін айқындауға, ашықтықты, ойды анық, қисынды түрде білдіру қабілетін анықтауға бағытталған, сондай-ақ жеке құзыреттері тұрғысынан екі тапсырманы орындау бойынша.";
89-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Осы тармақтың бірінші және екінші бөліктерінде көрсетілген адамдар практикалық тапсырмалар тізбесін жария етпеу және өзектендіру үшін дербес жауапты болады.";
100-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бұл ретте алдыңғы жұмыс беруші конкурстық комиссияның шешімі туралы хабарлама алғаннан кейін жалпы конкурсқа қатысқан мемлекеттік қызметшіні Заңның 61-бабы 1-1-тармағының және осы тармақтың бірінші бөлігінің ережелерін ескере отырып, атқарып отырған лауазымынан босатады. Конкурстық комиссияның шешімі туралы хабарлама алдыңғы жұмыс берушіге интегралды цифрлық жүйе арқылы конкурстық комиссияның шешімі қабылданғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде жолданады.";
106-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"106. Осы Қағидалардың талаптарын бұзу жалпы конкурс қорытындысын немесе кезеңдерін жоюға негіз болып табылу мүмкін.";
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға арналған жалпы конкурсты өткізу қағидаларына 1-қосымша осы Тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға арналған жалпы конкурсты өткізу қағидаларына 2-қосымша осы Тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік қызметшілерді және мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеу ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына және 28-бабының 3 және 4-тармақтарына және мемлекеттік әкiмшiлiк қызметшілерді және мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарға орналасуға кандидаттарды (бұдан әрі – кандидат) тестілеу тәртібін, бағдарламаларын, тестілеуді ұйымдастыру тәртібін, сондай-ақ тестілеу нәтижелеріне шағым жасау тәртібін айқындайды.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"6. Кандидат по желанию может пройти тестирование кандидатов на занятие административных государственных должностей корпуса "Б" на внешнем интернет-портале "eqyzmet.gov.kz" интегрированной цифровой системы (далее – система) либо в специально оборудованных залах тестирования Администратора процедуры отбора.";
в пункт 15 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. По результатам тестирования на оценку личных качеств посредством веб-портала "цифрового правительства" в личный кабинет направляется заключение по результату тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность корпуса "Б" по форме, согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам.";
пункты 69 и 70 изложить в следующей редакции:
"69. Администратор процедуры отбора обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
70. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, уполномоченным органом в сфере государственной службы направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также Администратору процедуры отбора, осуществляющему прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.";
пункт 72 изложить в следующей редакции:
"72. Для участия в тестировании кандидат на должность корпуса "Б" не позднее одного календарного дня до дня тестирования подает заявление через веб-портал "цифрового правительства" (далее – портал).
Сведения о документах, удостоверяющих личность, Администратор процедуры отбора получает из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
В случае обращения через портал в "личном кабинете" кандидата отражается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
При обращении через портал подтверждением приема документов является расписка с указанием даты, времени и места прохождения тестирования по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам в форме электронной цифровой подписи Администратора процедуры отбора.
Информацию и консультацию касательно подачи документов для тестирования через портал кандидаты могут получить у Администратора процедуры отбора.";
часть вторую пункта 73 изложить в следующей редакции:
"Запись на тестирование подтверждается распиской, формируемой в веб-портале "цифрового правительства", с указанием даты, времени и места прохождения тестирования по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";
в пункт 75 вносится изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 77 изложить в следующей редакции:

"6. Кандидат қалауы бойынша тестілеуден іріктеу рәсімінің әкімшісінің ықпалдастырылған цифрлық жүйенің (бұдан әрі – жүйе) "eqyzmet.gov.kz" сыртқы интернет-порталда немесе арнайы жабдықталған тестілеу залдарында өте алады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жүйенің техникалық ақауы (техникалық ақау) туындаған жағдайда тестілеу автоматты түрде аяқталады, Іріктеу рәсімінің әкімшісі жүйеде техникалық ақау туралы актіні тіркейді.
Бұл ретте кандидаттар жиырма төрт сағат ішінде тестілеуден өту үшін қайта жазылуға техникалық қолдау қызметіне жүгінеді.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Жеке қасиеттерді бағалау тестілеу нәтижелері бойынша "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы "Б" корпусының лауазымына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалау нәтижесі бойынша қорытынды осы Қағидаларға 7 және 8-қосымшаларға сәйкес нысан бойынша кандидаттың жеке кабинетіне жолданады.";
69 және 70-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"69. Мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді Іріктеу рәсімінің әкімшісі қамтамасыз етеді.
70. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті орган "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 10-бабының 11) тармақшасына сәйкес "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын Іріктеу рәсімінің әкімшісіне жібереді.";
72-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"72. "Б" корпусының лауазымына кандидаттар тестілеуге қатысу үшін тестілеу күніне дейін бір күнтізбелік күннен кешіктірмей өтінішті "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы тапсырады.
Жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметті Іріктеу рәсімінің әкімшісі тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы алады.
Портал арқылы жүгінген кезде кандидаттың "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы жәй-күйі көрсетіледі.
Портал арқылы өтініш берілген кезде, құжаттардың қабылданғанын растау осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Іріктеу рәсімінің әкімшісінің электронды цифрлы қолтаңбасы нысанындағы тестілеудің күні, уақыты және өтетін орны көрсетілген қолхат болып табылады.
Кандидаттар тестілеуге қатысу үшін құжаттарды портал арқылы тапсыруға қатысты ақпарат пен кеңесті Іріктеу рәсімінің әкімшісінен ала алады.";
73-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Тестілеуге жазылу "цифрлық үкімет" веб-порталында қалыптастырылатын осы Қағидалардың 11-қосымшасына сәйкес нысанда тестілеу күні, уақыты және өту орны көрсетілген қолхатпен расталады.";
75-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"75. "Б" корпусының лауазымына кандидаттар осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына орналасуға кандидаттардың мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасы бойынша мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеуден өтеді.";
77-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"77. Кандидатам на должность корпуса "Б", получившим результаты тестирования на знание законодательства Республики Казахстан не ниже значений, указанных в программе тестирования, посредством портала в личный кабинет направляется электронный сертификат по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В течение срока действия выданного Сертификата гражданин не проходит повторное тестирование.
При этом, результаты тестирования хранятся в интегрированной цифровой системе.";
часть первую пункта 78 изложить в следующей редакции:
"78. Кандидатам на должность корпуса "Б", получившим результаты тестирования на знание законодательства Республики Казахстан ниже значений, указанных в программе тестирования, посредством веб-портала "цифрового правительства" в личный кабинет направляется справка о прохождении тестирования с результатами ниже значений прохождения тестирования по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
пункт 82 изложить в следующей редакции:
"82. По результатам тестирования на оценку личных качеств кандидату на должность корпуса "Б" посредством веб-портала "цифрового правительства" в личный кабинет направляется заключение по результату тестирования на оценку личных качеств кандидата на должность корпуса "Б" по форме, согласно приложениям 7 и 8 к настоящим Правилам.
При этом, результаты тестирования хранятся в интегрированной цифровой системе.";
пункт 86 изложить в следующей редакции:
"86. Рассмотрение жалоб кандидатов на результаты тестирования осуществляется уполномоченным органом, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".";
приложение 3 к Правилам, программам и организацию тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню;
в приложении 5 к Правилам, программам и организацию тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей:
строку, порядковый номер 2, изложить в следующей редакции:
"
2.
Способы предоставления государственной услуги
Веб-портал "цифрового правительства": www.egov.kz Внешний интернет-портал eqyzmet.gov.kz интегрированной цифровой системы
";
строку, порядковый номер 4, изложить в следующей редакции:
"
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью цифровизированная)
";
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7.
График работы
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 09.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан". При этом, по решению услугодателя допускается продление рабочего времени залов тестирования с понедельника по пятницу до 23.00 часов;

"77. Қазақстан Республикасының заңнамаларын білуге арналған тестілеу бағдарламасында көрсетілген мәндерден төмен емес нәтиже алған "Б" корпусының лауазымына кандидаттардың жеке кабинетіне портал арқылы осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық сертификат (бұдан әрі – Сертификат) жолданады.
Берілген Сертификаттың жарамдылық мерзімі ішінде азамат қайта тестілеуден өтпейді.
Бұл ретте, тест нәтижелері ықпалдастырылған цифрлық жүйесінде сақталады.";
78-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"78. Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеу нәтижелерін тестілеу бағдарламасында көрсетілген мәндерден төмен алған "Б" корпусының лауазымына кандидаттарға "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жеке кабинетке осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тестілеуден өту мәндерінен төмен нәтижелері бар тестілеуден өткені туралы анықтама жіберіледі.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"82. "Б" корпусының лауазымына кандидаттың жеке қасиеттерін бағалауға тестілеудің нәтижелері бойынша осы Қағидалардың 7 және 8-қосымшаларына сәйкес нысандағы қорытынды "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы "жеке кабинетіне" жолданады.
Бұл ретте, тест нәтижелері ықпалдастырылған цифрлық жүйесінде сақталады.";
86-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"86. Кандидаттардың тестілеу нәтижелеріне қатысты шағымдары Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңымен белгіленген тәртіпте уәкілетті орган арқылы қарастырылады.";
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларына 3-қосымша осы Тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларына 5-қосымшада:
реттік нөмірі 2-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
2.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
www.egov.kz "цифрлық үкiмет" веб-порталы; ықпалдастырылған цифрлық жүйенің eqyzmet.gov.kz сыртқы интернет-порталы.
";
реттік нөмірі 4-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
4.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған)
";
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7.
Жұмыс кестесі
1) көрсетілетін қызметті берушіҚазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіжұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін. Бұл ретте, көрсетілетін қызметті берушінің шешімі бойынша тестілеу залдарының жұмыс уақытын 23.00-ге дейін ұзартуға жол беріледі;

2) портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении кандидата после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем). Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе услугодателя: www.gov.kz;
2) веб-портале "цифрового правительства" www.egov.kz;
3)внешнем интернет-портале eqyzmet.gov.kz.
";
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
"
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) прохождение кандидатом тестирования в течение последних трех календарных дней с результатами ниже пороговых значений;
2) наличие зафиксированных нарушений пунктов 9 и 62 Правил, программ и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей, утвержденных настоящим приказом, в течение последних тридцати календарных дней, а в случае повторного нарушения – в течение последних шести месяцев;
3) наличие акта о нарушении согласно приложению 9 к Правилам, программ и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей, утвержденным настоящим приказом, составленного услугодателем в течение шести последних месяцев;
4) наличие Акта о выявлении подставного лица при тестировании, согласно приложению 1 к Правилам, программам и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей, утвержденным настоящим приказом, составленного оператором в течение последнего года;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги;
6) наличие действительного сертификата по программе тестирования на знание государственного языка и законодательства Республики Казахстан;
7) наличие действительного заключения по программам тестирования на оценку личных качеств согласно приложениям 7 и 8 к Правилам, программам и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей, утвержденным настоящим приказом.
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
110.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги

2) портал – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (кандидаттың жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері өтінген жағдайда Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүргізіледі). Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету орындарының мекенжайлары:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінің www.gov.kz интернет-ресурсында;
2) www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталында;
3) eqyzmet.gov.kz сыртқы интернет-порталында орналастырылған.
";
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген көрсетілетін қызметті беруден бас тарту негіздері
1) кандидаттың соңғы үш күнтізбелік күн ішінде шекті мәндерден төмен нәтижелермен тестілеуден өтуі;
2) осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларының 9 және 62-тармақтарын бұзу фактілерінің соңғы отыз күнтізбелік күн ішінде тіркелуі, ал қайталанған жағдайдасоңғы алты ай ішінде тіркелуі;
3) осы бұйрықпен бекітілген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді, әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестілеу қағидаларының, бағдарламалары мен ұйымдастырылуының 9-қосымшасына сәйкес, қызмет көрсетуші алты ай ішінде ресімдеген бұзушылық туралы актінің болуы;
4) осы бұйрықпен бекітілген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерді, әкімшілік мемлекеттік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестілеу қағидаларының, бағдарламалары мен ұйымдастырылуының 1-қосымшасына сәйкес, оператор соңғы бір жыл ішінде ресімдеген тестілеу кезінде басқа тұлғаның қатысуы туралы актінің болуы;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін шектеулі қолжетімді дербес деректерге қол жеткізуге, Қазақстан Республикасының "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Заңының 8-бабына сәйкес, қызмет алушының келісімінің болмауы;
6) мемлекеттік тілді және Қазақстан Республикасының заңнамасын білуге арналған тестілеу бағдарламасы бойынша қолданыстағы сертификаттың болуы;
7) осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларына 7 және 8-қосымшаларына сәйкес, жеке қасиеттерді бағалау бойынша тестілеу бағдарламаларына қолданыстағы қорытындының болуы.
";
реттік нөмірі 10-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
10.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып көрсетілетін қызметтерге қойылатын өзге де талаптар

Кандидат получает государственную услугу в электронной форме через веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz с помощью использования ЭЦП или через внешний интернет-портал eqyzmet.gov.kz. Кандидат имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz, внешнего интернет-портала "eqyzmet.gov.kz", справочных служб услугодателя, а также Единого контакт-центра – 1414, 8-800-080-7777.
";
приложение 6 к Правилам, программам и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
в приложении 8 к Правилам, программам и организацию тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей:
строку, порядковый номер 1, изложить в следующей редакции:
"
1.
Ценностные ориентации
-
";
в приложении 11 к Правилам, программам и организацию тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей:
примечание изложить в следующей редакции:
"Примечание: Кандидаты на должность корпуса "Б", получившие при прохождении тестирования на знание законодательства Республики Казахстан результаты ниже значений прохождения тестирования, проходят повторное тестирование не ранее чем через три календарных дня со дня прохождения тестирования.
Выдана через портал "цифрового правительства" автоматизированной системой регистрации уполномоченного органа по делам государственной службы на прохождение тестирования.";
в Правилах отбора в интегрированной информационной системе на занятие административной государственной должности корпуса "Б", утвержденных указанным приказом:
в приложение 1 к Правилам отбора в интегрированной информационной системе на занятие административной государственной должности корпуса "Б" вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
в Правилах, программах и организации тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила, программы и организация тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", подпунктом 5) пункта 2 статьи 5 и пунктами 3 и 4 статьи 28 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" (далее – Закон) и определяют порядок, программы, организацию тестирования административных государственных служащих, кандидатов на занятие административных государственных должностей (далее – кандидат), а также порядок обжалования результатов тестирования.";

Кандидат ЭЦҚ қолдану арқылы немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталында арқылы электрондық нысанда алады. Кандидаттың мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталдың "жеке кабинеті", мемлекеттік көрсетілетін қызмет берушінің анықтама қызметі, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі -1414, 8-800-080-7777 бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
";
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларына 6-қосымша осы Тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларына 8-қосымша осы Тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидаларына 11-қосымшада:
ескертпе мынадай редакцияда жазылсын:
"Ескертпе: Қазақстан Республикасы заңнамасын білуге арналған тестiлеуден өту кезiнде шектi мәннен төмен баға алған "Б" корпусының лауазымына кандидат қайта тестілеуді алдыңғы тестілеу өткізілген күннен бастап күнтізбелік үш күннен кем емес мерзімнен кейін өтеді.
Мемлекеттік қызмет істері жөнiндегi уәкiлеттi органның автоматтандырылған тестілеуді өтуге тіркеу жүйесімен "цифрлық үкімет" порталы арқылы берілді.";
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Ықпалдастырылған ақпараттық жүйеде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға арналған іріктеудің қағидаларында:
Ықпалдастырылған ақпараттық жүйеде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға арналған іріктеудің қағидаларына 1-қосымша осы Тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
жоғарыда аталған бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тесттен өткізуді ұйымдастыру, бағдарламалары және қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді, мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға орналасуға кандидаттарды тестiлеуді ұйымдастыру, бағдарламалары мен қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 5-бабының 2-тармағының 5) тармақшасына және 28-бабының 3 және 4-тармақтарына және мемлекеттік әкiмшiлiк қызметшілерді және мемлекеттік әкiмшiлiк лауазымдарға орналасуға кандидаттарды (бұдан әрі – кандидат) тестілеу тәртібін, бағдарламаларын, тестілеуді ұйымдастыру тәртібін, сондай-ақ тестілеу нәтижелеріне шағым жасау тәртібін айқындайды.";

пункты 52 и 53 изложить в следующей редакции:
"52. Администратор процедуры отбора обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".
53. Информация о порядке оказания государственных услуг, а также внесенных изменениях и (или) дополнениях в подзаконные нормативные правовые акты, определяющие порядок оказания государственной услуги, уполномоченным органом в сфере государственной службы направляется оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", в Единый контакт-центр, согласно подпункту 13) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", а также Администратору процедуры отбора, осуществляющему прием заявлений и выдачу результатов оказания государственной услуги.";
пункт 68 изложить в следующей редакции:
"68. Рассмотрение жалоб кандидатов на результаты тестирования осуществляется уполномоченным органом, в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах".".
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение
к отчету о количестве
государственных услуг,
оказанных через
некоммерческое акционерное
общество "Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
Пояснение по содержанию аналитической справки и заполнению формы отчета
о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество
"Государственная корпорация "Правительство для граждан" (2-мк, ежеквартально)
1. Основной задачей введения Формы отчета о количестве государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Форма отчета) является мониторинг количества государственных услуг, оказанных через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
2. Форма отчета заполняется и предоставляется вместе с аналитической справкой ежеквартально до 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом уполномоченным органом в сфере цифровизации в уполномоченный орган. В последующем собранные данные подлежат консолидированию путем простого сложения значений соответствующих полей Форм отчетов 1-мк, 3-мк и 4-мк.

52 және 53-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"52. Іріктеу рәсімінің әкімшісі мемлекеттік қызмет көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіпте, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
53. Мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібі туралы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету тәртібін айқындайтын заңға тәуелді нормативтік құқықтық актілерге енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет саласындағы уәкілетті орган "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 10-бабының 13) тармақшасына сәйкес "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына, Бірыңғай байланыс орталығына, сондай-ақ өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді жүзеге асыратын Іріктеу рәсімінің әкімшісіне жібереді.";
68-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"68. Кандидаттардың тестілеу нәтижелеріне қатысты шағымдары Қазақстан Республикасының "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Заңымен белгіленген тәртіпте уәкілетті орган арқылы қарастырылады.".
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
1-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясы"
коммерциялық емес акционерлік
қоғамы арқылы көрсетілген
мемлекеттік қызметтер
саны туралы есебіне
қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтердің саны туралы талдамалық анықтаманың мазмұны және есептің нысанын толтыру бойынша түсіндірме (2-мқ, тоқсан сайын)
1. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер саны туралы есеп нысанын (бұдан әрі – Есеп нысаны) енгізудің негізгі міндеті "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы көрсетілген мемлекеттік қызметтер санының мониторингі болып табылады.
2. Есеп нысанын цифрландыру саласындағы уәкілетті орган тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күніне дейін талдамалық анықтамамен бірге толтырады және уәкілетті органға ұсынады. Кейіннен жиналған деректер 1-мқ, 3-мқ және 4-мқ Есептер нысандарының тиісті өрістерінің мәндерін жай қосу жолымен шоғырландырылуға жатады.

3. Форму отчета подписывает исполнитель и руководитель государственного органа, а в случае его отсутствия, лицо, исполняющее его обязанности.
4. В пункте 1 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выданных результатов оказания государственных услуг предоставленных в бумажной форме, в том числе предоставленных с нарушением сроков и отказов по причинам, в отчетном периоде в разрезе услугодателей и наименования государственных услуг и подвида государственной услуги.
5. В пункте 2 Формы отчета указываются количественные данные об общем количестве выданных результатов оказания государственных услуг предоставленных в электронной форме, в том числе предоставленных с нарушением сроков и отказов по причинам, в отчетном периоде в разрезе услугодателей и наименования государственных услуг и подвида государственной услуги.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 1 к Правилам
проведения общего конкурса
на занятие административной
государственной должности
корпуса "Б"
Перечень руководящих административных государственных должностей корпуса "Б"
Категория
Должность
Корпус "Б"
Группа категорий А
А-1
Заведующий сектором Администрация Президента Республики Казахстан, Аппарат Совета Безопасности Республики Казахстан
Группа категорий В
В-1
Заместитель руководителя Аппарата Национального центра по правам человека
Руководитель структурного подразделения
Заместитель председателя комитета Агентства Республики Казахстан по атомной энергии
В-2
Заместитель руководителя структурного подразделения
В-3
Заведующий сектором Аппарата Правительства Республики Казахстан, аппаратов Палат Парламента Республики Казахстан, Аппарата Конституционного Суда Республики Казахстан, Судебной администрации Республики Казахстан, Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Руководитель управления (службы) Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан, Агентства по стратегическому планированию и реформам Республики Казахстан, Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу, Агентства Республики Казахстан по атомной энергии и его ведомства, Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан
В-4
Заведующий сектором
Группа категорий С
С-1
Заместитель председателя Комитета центрального исполнительного органа
Директор департамента
Поверенный в делах
Заместитель постоянного представителя при международной организации
Генеральный консул
Советник-посланник загранучреждения
Пресс-секретарь
С-2
Заместитель директора департамента
С-3
Руководитель управления
Заместитель руководителя управления
Консул – руководитель консульства
С-О-1
Руководитель
Руководитель таможни
Представитель Уполномоченного по правам человека в Республике Казахстан
С-О-2
Заместитель руководителя
Заместитель руководителя таможни
Заведующий секретариатом Совета по этике Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы
С-О-3
Руководитель управления
Руководитель управления территориального органа Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы, Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
Руководитель таможенного поста
Руководитель территориального отдела – старший судебный исполнитель
С-О-4
Руководитель отдела
Заместитель руководителя таможенного поста
C-R-1
Руководитель районного территориального управления
Руководитель Администратора районного и приравненного к нему суда
C-R-2
Заместитель руководителя районного территориального управления
Заместитель руководителя Администратора районного и приравненного к нему суда
C-R-3
Руководитель отдела районного территориального управления
Группа категорий D
D-1
Руководитель аппарата маслихата
D-2
Руководитель аппарата ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы
Заместитель руководителя аппарата акима
Заместитель руководителя аппарата маслихата
D-3
Руководитель структурного подразделения
D-О-1
Руководитель
D-O-2
Заместитель руководителя
Заведующий Секретариатом Ассамблеи народа Казахстана
D-O-3
Руководитель отдела
D-R-1
Руководитель отдела
D-R-2
Заместитель руководителя отдела
D-R-3
Заведующий сектором
Группа категорий Е
Е-1
Заместители акимов районов, районов в городе и городов областного значения
Е-2
Руководитель аппарата
Е-3
Руководитель структурного подразделения
E-R-1
Руководитель отдела
E-R-2
Заместитель руководителя отдела
E-R-3
Заведующий сектором
E-G-1
Заместитель акима
E-G-2
Руководитель структурного подразделения
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 2
к Правилам проведения общего
конкурса на занятие
административной
государственной должности
корпуса "Б"
Методика оценки
Оценка личных качеств
Эссе Оценка написания эссе
Практическая оценка
Оценка собеседования
Итоговый балл по оценке личных качеств для руководящих должностей вычисляется по следующей формуле: О= О1+О2+О3+О4+О5+О6+О7+О+8+О9+О10/10 где: О – итоговый балл; О1-О10– балл по каждой компетенции. 10- коэффициент приведения к 5 баллам. Итоговый балл по оценке личных качеств для не руководящих должностей вычисляется по следующей формуле: О = О1+О2+О3+О4+О5+О6+О7/7 где: О – итоговый балл; О1-О7– балл по каждой компетенции. 7- коэффициент приведения к 5 баллам. Итоговый балл по оценке личных качеств для низовых должностей вычисляется по следующей формуле О= (IQ/6); О-итоговый балл; IQ-результаты теста на поведенческие и когнитивные способности; 6- коэффициент приведения к 5 баллам.
0 баллов – кандидат не написал либо не раскрыл тему эссе (показывает незнание вопроса); 1 – 2 балла – кандидат частично раскрыл тему эссе (обладает общими знаниями и пониманием соответствующей отрасли); 3 – 4 балла – кандидат хорошо раскрыл тему эссе (обладает широкими знаниями и пониманием соответствующей отрасли, очень хорошим уровнем независимого и критического анализа); 5 баллов – кандидат полностью раскрыл тему эссе (обладает глубокими знаниями и пониманием соответствующей отрасли, высоким уровнем независимого и критического анализа, предлагает меры по совершенствованию отрасли).
Итоговый балл, по практической оценке, вычисляется по следующей формуле: П=П1+П2 где: П – итоговый балл; П1 – оценка за первое задание от 0-5 баллов; П2 – оценка за второе задание от 0-5 баллов; Для не руководящих должностей: 0 баллов – задание практически не выполнено, результат не соответствует поставленной задаче, ошибки носят грубый характер; 1-2 балла – задание выполнено не полностью, допущены существенные ошибки, недостаточная логика и структура; 2-3 балла – задание выполнено почти полностью, возможны незначительные неточности, влияющие на общий результат, структура и оформление на хорошем уровне; 4-5 баллов – задание выполнено полностью, результат демонстрирует аккуратность и практическую ценность. Для низовых должностей: 0 баллов – задание практически не выполнено, результат не соответствует поставленной задаче, допущены грубые ошибки. 1-2 балл – задание выполнено не полностью, допущены существенные ошибки, недостаточная логика и структура; 2-3 балла – задание выполнено почти полностью, структура и логика на хорошем уровне, кандидат дает развернутые ответы; 4-5 баллов – задание выполнено полностью, структура и логика на высоком уровне, кандидат демонстрирует широту кругозора, приводит убедительные доводы и обоснования.
0 баллов – кандидат не ответил на вопрос
1-2 балл – кандидат имеет общее представление о теме заданного вопроса;
2-3 балла – кандидат хорошо владеет темой заданного вопроса;
4-5 балла – кандидат полностью владеет темой заданного вопроса.
Итоговый балл по общему конкурсу определяется по следующей формуле:
Для руководящих должностей:

3. Есеп нысанына орындаушы және мемлекеттік органның басшысы, ал ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы тұлға қол қояды.
4. Есеп нысанының 1-тармағында есепті кезеңде көрсетілетін қызметті берушілер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлінісінде қағаз нысанда ұсынылған, оның ішінде мерзімдері бұзылып ұсынылған және себептер бойынша бас тартылған мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижелерінің жалпы саны туралы сандық деректер сондай-ақ,
5. Есеп нысанының 2-тармағында есептік кезеңде көрсетілетін қызметті берушілер мен мемлекеттік көрсетілетін қызметтер бөлінісінде электрондық нысанда ұсынылған, оның ішінде мерзімдері бұзылып ұсынылған және себептер бойынша бас тартылған мемлекеттік қызметтер көрсету нәтижелерінің жалпы саны туралы сандық деректер сондай-ақ, мемлекеттік көрсетілетін қызметтің және оның кіші түрінің атаулары көрсетіледі.
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
2-қосымша
"Б" корпусының мемлекеттік
әкімшілік лауазымына орналасуға
жалпы конкурс өткізу қағидаларына
1-қосымша
"Б"корпусының басқарушы мемлекеттік әкімшілік лауазымдары
Санат
Лауазымы
"Б" Корпусы
А санаттар тобы
А-1
Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі, Қазақстан Республикасы Қауіпсіздік Кеңесінің Аппаратының Сектор меңгерушісі
В санаттар тобы
В-1
Адам құқықтары жөніндегі ұлттық орталық аппараты басшысының орынбасары
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Қазақстан Республикасының Атом энергиясы жөніндегі агенттігі комитеті төрағасының орынбасары
В-2
Құрылымдық бөлімше басшысының орынбасары
В-3
Қазақстан Республикасы Үкіметі Аппаратының, Қазақстан Республикасы Парламенті Палаталары Аппараттарының, Қазақстан Республикасы Конституциялық Соты Аппаратының, Қазақстан Республикасы Сот әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппаратының сектор меңгерушісі
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің, Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің, Қазақстан Республикасы Стратегиялық жоспарлау және реформалар агенттігінің, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының, Қазақстан Республикасы Қаржы мониторингі агенттігінің, Қазақстан Республикасы Атом энергиясы агенттігінің және оның ведомствосының, Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының басқарма (қызмет) басшысы
В-4
Сектор меңгерушісі
С санаттар тобы
С-1
Орталық атқарушы орган комитеті төрағасының орынбасары
Департамент директоры
Сенімді уәкіл
Халықаралық ұйым жанындағы Тұрақты өкілдің орынбасары
Бас консул
Шетелдік мекеменің кеңесші-елшісі
Баспасөз хатшысы
С-2
Департамент директорының орынбасары
С-3
Басқарма басшысы
Басқарма басшысының орынбасары
Консул-консулдықтың басшысы
С-О-1
Басшы
Кеден басшысы
Қазақстан Республикасындағы Адам құқықтары жөніндегі уәкілдің өкілі
С-О-2
Басшының орынбасары
Кеден басшысының орынбасары
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің Әдеп жөніндегі кеңесі хатшылығының меңгерушісі
С-О-3
Басқарма басшысы
Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері агенттігінің, Қазақстан Республикасы Қаржы мониторингі агенттігінің аумақтық органы басқармасының басшысы
Кеден бекетінің басшысы
Аумақтық бөлімнің басшысы - аға сот орындаушысы
С-О-4
Бөлім басшысы
Кеден бекеті басшысының орынбасары
C-R-1
Аудандық аумақтық басқармасының басшысы
Аудандық және оған теңестірілген сот Әкімшісінің басшысы
C-R-2
Аудандық аумақтық басқарма басшысының орынбасары
Аудандық және оған теңестірілген сот әкімшісі басшысының орынбасары
C-R-3
Аудандық аумақтық басқару бөлімінің басшысы
D санаттар тобы
D-1
Мәслихат аппаратының басшысы
D-2
Облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссиялары аппаратының басшысы
Әкім аппараты басшысының орынбасары
Мәслихат аппараты басшысының орынбасары
D-3
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
D-О-1
Басшы
D-O-2
Басшының орынбасары
Қазақстан халқы Ассамблеясы хатшылығының меңгерушісі
D-O-3
Бөлім басшысы
D-R-1
Бөлім басшысы
D-R-2
Бөлім басшысы орынбасары
D-R-3
Сектор меңгерушісі
Е санаттар тобы
Е-1
Аудандар, қаладағы аудандар және облыстық маңызы бар қалалар әкімдерінің орынбасарлары
Е-2
Аппарат басшысы
Е-3
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
E-R-1
Бөлім басшысы
E-R-2
Бөлім басшысының орынбасары
E-R-3
Сектор меңгерушісі
E-G-1
Әкімнің орынбасары
E-G-2
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
3-қосымша
"Б" корпусының мемлекеттік
әкімшілік лауазымына
орналасуға жалпы конкурс
өткізу қағидаларына
2-қосымша
Бағалау әдістемесі
Жеке қасиеттерді бағалау
Эссе жазуды бағалау
Практикалық бағалау
Сұхбатты бағалау
Басшылық лауазымдар үшін жеке қасиеттерді бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:
О= О1+О2+О3+О4+О5+О6+О7+О+8+О9+О10/10
мұнда:
О-қорытынды балл;
О1-О10– әрбір құзырет бойынша балл.
10- 5 баллға келтіру коэффициенті.
Басшылық емес лауазымдар үшін жеке қасиеттерді бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі:
О = О1+О2+О3+О4+О5+О6+О7/7
мұнда:
О – қорытынды балл;
О1-О7– әрбір құзырет бойынша балл.
7- 5 баллға келтіру коэффициенті.
Төменгі лауазымдар үшін жеке қасиеттерді бағалау бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша есептеледі
О= (IQ/6);
О- қорытынды балл;
IQ- мінез-құлық және когнитивті тест нәтижелері;
6- 5 баллға келтіру коэффициенті.
0 балл – кандидат эссе тақырыбын жазбаған немесе ашпаған (сұрақты білмейтінін көрсетеді);
1 – 2 балл – кандидат эссе тақырыбын ішінара ашты (тиісті сала туралы жалпы білімі мен түсінігі бар);
3 – 4 балл – кандидат эссе тақырыбын жақсы ашты (тиісті сала туралы кең білімі мен түсінігі, тәуелсіз және сыни талдаудың өте жақсы деңгейі бар);
5 балл – кандидат эссе тақырыбын толық ашты (тиісті сала туралы терең білімі мен түсінігі, тәуелсіз және сыни талдаудың жоғары деңгейі бар, саланы жетілдіру шараларын ұсынады).
Қорытынды балл, практикалық бағалау бойынша келесі формула бойынша есептеледі:
П=П1+П2 мұнда:
П – қорытынды балл;
П1 – бірінші тапсырманың бағасы 0-5 балл;
П2 – екінші тапсырманың бағасы 0-5 балл;
Басшылық емес лауазымдар үшін:
0 балл – тапсырма іс жүзінде орындалмады, нәтижесі тапсырмаға сәйкес келмейді, өрескел қателер;
1-2 балл – тапсырма толық орындалмады, үлкен қателіктер жіберілді, логика мен құрылым жеткіліксіз;
2-3 балл –тапсырма толығымен дерлік орындалды, жалпы нәтижеге, құрылымға және рәсімдеуге жақсы деңгейде әсер ететін шамалы дәлсіздіктер болуы мүмкін;
4-5 балл –тапсырма толығымен орындалды, нәтиже дәлдік пен практикалық құндылықты көрсетеді.
Төменгі лауазымдар үшін:
0 балл – тапсырма іс жүзінде орындалмады, нәтижесі тапсырмаға сәйкес келмейді, өрескел қателер.
1-2 балл – тапсырма толық орындалмады, үлкен қателіктер жіберілді, логика мен құрылым жеткіліксіз;
2-3 балл –тапсырма толығымен дерлік орындалды, құрылымы мен логикасы жақсы деңгейде, кандидат толық жауап береді;
4-5 балл – тапсырма толығымен орындалды, құрылымы мен логикасы жоғары деңгейде, кандидат ой-өрісінің кеңдігін көрсетеді, сенімді дәлелдер мен негіздемелер береді.
Қорытынды балл, әңгімелесу бойынша келесі формула бойынша есептеледі:
С=С1+С2 мұнда:
С – қорытынды балл;
С1 – бірінші сұрақ жауабы үшін баға 0-5 балл;
С2 – екінші сұрақ жауабы үшін баға 0-5 балл;
0 балл – кандидат сұраққа жауап берген жоқ;
1-2 балл – кандидат қойылған сұрақтың тақырыбы туралы жалпы түсінікке ие;
2-3 балл – кандидат қойылған сұрақтың тақырыбын жақсы біледі;
4-5 балл – кандидат қойылған сұрақтың тақырыбын толық меңгерген.
Жалпы конкурс бойынша қорытынды балл мынадай формула бойынша айқындалады:
Басшылық лауазымдар үшін:

И=0,4*О+0,4*Э +0,2*С;
где:
И – итоговый балл по результатам общего конкурса;
О – результаты оценки личных качеств;
Э – результаты оценки написания "эссе";
С – результаты собеседования;
0,4 – весовой коэффициент оценки личных качеств (40 процентов).
0,4 – весовой коэффициент оценки написания "эссе" (40 процентов).
0,2 – весовой коэффициент оценки собеседования (20 процентов).
Для не руководящих и низовых должностей:
И=0,3*О+0,7*П;
где:
И – итоговый балл по результатам общего конкурса;
О – результаты оценки личных качеств;
П – результаты практической оценки;
0,3 – весовой коэффициент оценки личных качеств (30 процентов);
0,7 – весовой коэффициент практической оценки (70 процентов).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Приложение 3 к Правилам,
программам и организации
тестирования административных
государственных служащих,
кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
СЕРТИФИКАТ
удостоверяет о том, что ____________________________
(фамилия, имя и отчество (при его наличии) кандидата)
прошел(а) "____" ______________ 20 __ года тестирование на знание
государственного языка и законодательства Республики Казахстан на занятие
административной государственной должности корпуса "Б"
государственных органов
Наименование теста
Количество вопросов/заданий
Значение прохождения тестирования
Количество правильных ответов
ИТОГО
Срок действия сертификата составляет один год со дня прохождения тестирования.
Данный сертификат действителен для участия в конкурсе на занятие административной государственной должности корпуса "Б" в интегрированной цифровой системе.
"____" _____________ 20 __ год.
Приложение 5 к Перечню
некоторых приказов, в которые
вносятся изменения
Приложение 6 к Правилам,
программам и организации
тестирования административных
государственных служащих,
кандидатов на занятие
административных
государственных должностей
Программы тестирования на оценку личных качеств кандидатов на занятия должности корпуса "Б"
Программы тестирования на оценку личных качеств кандидатов на должности корпуса "Б" (за исключением низовых административных государственных должностей корпуса "Б") включают тесты на определение следующих компетенций:
проактивность (12 заданий); коммуникативность (12 заданий); аналитическое мышление (12 заданий); стратегическое мышление (12 заданий); лидерство (12 заданий); этичность (12 заданий); ориентация на результат (12 заданий); нетерпимость к коррупции (12 заданий); ответственность (12 заданий); управление деятельностью (12 заданий).

И=0,4*О+0,4 *Э +0,2*С;
мұнда:
И – жалпы конкурс нәтижелері бойынша қорытынды балл;
О – жеке қасиеттерді бағалау нәтижелері;
Э – "эссе" жазуды бағалау нәтижелері;
С – әңгімелесу нәтижелері;
0,4 – жеке қасиеттерді бағалаудың салмақ коэффициенті (40 пайыз);
0,4 – "эссе" жазуды бағалаудың салмақ коэффициенті (40 пайыз);
0,2 – әңгімелесуді бағалаудың салмақ коэффициенті (20 пайыз);
Басшылық емес лауазымдар үшін:
И=0,3*О+0,7*П;
мұнда:
И – жалпы конкурс нәтижелері бойынша қорытынды балл;
О – жеке қасиеттерді бағалау нәтижелері;
П – практикалық бағалау нәтижелері;
0,3 – жеке қасиеттерді бағалаудың салмақ коэффициенті (30 пайыз);
0,7 – практикалық бағалаудың салмақ коэффициенті (70 пайыз).
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
4-қосымша
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді,
мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасуға кандидаттарды
тестiлеуді ұйымдастыру,
бағдарламалары мен қағидаларына
3-қосымша
Нысан
СЕРТИФИКАТ
________________________________________________ "Б" корпусының (кандидаттың тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)) Қазақстан Республикасының мемлекеттік тілі мен заңнамаларын білуге арналған тестілеуден _____________ қаласында "___"__________ 20 __ жылы өткенін растайды.
Тест атауы
Тестілеу сұрақтарының/ тапсырмалардың саны
Тестілеуді өту мәні
Дұрыс жауаптардың саны
Қорытынды
Сертификаттың қолданылу мерзімі тестілеу өткен күннен бастап бір жыл болып табылады.
Бұл сертификат ықпалдастырылған цифрлық жүйеде "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымына орналасуға конкурсты іріктеуге және өткізуге қатысу үшін жарамды. ekyzmet.kz сайтында тексеру коды _______
20 __ жылғы "____" _______________
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
5-қосымша
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерді,
мемлекеттік әкімшілік лауазымдарға
орналасуға кандидаттарды
тестiлеуді ұйымдастыру,
бағдарламалары мен қағидаларына
6-қосымша
"Б" корпусының лауазымдарына орналасуға кандидаттарды жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу бағдарламалары
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына ("Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік төменгі лауазымдарын қоспағанда) орналасуға кандидаттарды жеке қасиеттерін бағалауға арналған тестілеу бағдарламалары мынадай құзыреттерді айқындауға арналған тестілерді қамтиды:
проактивтілік (12 тапсырма); коммуникативтілік (12 тапсырма); талдамалық ойлау (12 тапсырма); стратегиялық ойлау (12 тапсырма); көшбасшылық (12 тапсырма); әдептілік (12 тапсырма); нәтижеге бағдарлану (12 тапсырма); сыбайлас жемқорлыққа төзбеушілік (12 тапсырма); жауапкершілік (12 тапсырма); қызметті басқару (12 тапсырма).