О внесении изменений в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2022 года № 54 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 января 2022 года № 5 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области оценочной деятельности в отношении палат оценщиков"
Совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2025 года № 816 и Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 декабря 2025 года № 136. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2025 года № 37765
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Министра финансов Республики Казахстан от 19 января 2022 года № 54 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 января 2022 года № 5 "Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области оценочной деятельности в отношении палат оценщиков" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 26590) следующие изменения:
в Критериях оценки степени риска в области оценочной деятельности в отношении палат оценщиков, утвержденных указанным приказом:
подпункты 4), 5) и 6) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) значительное нарушение – нарушение требований законодательства Республики Казахстан об оценочной деятельности, которые приводят к существенным нарушениям прав, свобод и законных интересов физических и юридических лиц;
5) незначительное нарушение – нарушение требований законодательства Республики Казахстан об оценочной деятельности;
6) грубое нарушение – нарушение требований законодательства Республики Казахстан об оценочной деятельности, влекущие административную ответственность, предусмотренную Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях, а также нарушение условий создания саморегулируемой организации, основанной на обязательном членстве;";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Формирование базы данных и сбор информации необходимы для выявления субъектов контроля, нарушающих Закон, нормативные правовые акты Республики Казахстан в области оценочной деятельности, принятые в целях реализации Закона.
Процессы сбора и обработки информации в полной мере автоматизируются для проверки полученных данных.";
часть вторую и третью пункта 8 изложить в следующей редакции:
"Степень нарушения требований к оценке степени риска деятельности субъектов контроля присваивается в соответствии с установленными определениями грубых, значительных, незначительных нарушений по субъективным критериям согласно приложению 1 к настоящим Критериям.
При анализе и оценке не применяются:
данные субъективных критериев, ранее учтенные и использованные в отношении конкретного субъекта контроля;
данные, по которым истек срок исковой давности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.";

"Бағалаушылар палаталарына қатысты бағалау қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 19 қаңтардағы № 54 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 19 қаңтардағы № 5 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 816 және Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 29 желтоқсандағы № 136 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 31 желтоқсанда № 37765 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Бағалаушылар палаталарына қатысты бағалау қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парақтарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2022 жылғы 19 қаңтардағы № 54 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 19 қаңтардағы № 5 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26590 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бағалаушылар палаталарына қатысты бағалау қызметі саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарында:
2-тармақтың 4), 5) және 6) тармақшалары мынадай редакцияда жазылсын:
"4) елеулі бұзушылық – Қазақстан Республикасындағы бағалау қызметі туралы заңнамасының талаптарын бұзу, жеке және заңды тұлғалардың құқықтарын, бостандықтары мен заңды мүдделерін елеулі бұзушылықтарға әкеп соқтырады;
5) елеусіз бұзушылық – Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасының талаптарын бұзу;
6) өрескел бұзушылық – "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінде көзделген әкімшілік жауаптылыққа әкеп соғатын Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасының талаптарын бұзу, сондай-ақ міндетті мүшелікке негізделген өзін-өзі реттейтін ұйымды құру шарттарын бұзу;";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау Заңды, Заңды іске асыру мақсатында қабылданған бағалау қызметі саласындағы Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін бұзатын бақылау субъектілерін анықтау үшін қажет.
Алынған деректердің дұрыстығын тексеру үшін ақпаратты жинау және өңдеу процестері толық автоматтандырылады.";
8-тармақтың екінші және үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Бақылау субъектілері қызметінің тәуекел дәрежесін бағалауға қойылатын талаптарды бұзушылық дәрежесі осы Өлшемшарттарға 1-қосымшаға сәйкес субъективті өлшемшарттар бойынша өрескел, елеулі, елеусіз бұзушылықтардың белгіленген анықтамаларына сәйкес беріледі.
Талдау және бағалау кезінде:
бұрын есепке алынған және нақты бақылау субъектісіне қатысты пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес талап қою мерзімі өткен деректер қолданылмайды.";

приложения 1 и 2 к указанным Критериям изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему совместному приказу;
приложение 2 к указанному совместному приказу изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу.
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета, аудита и оценки Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение пяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление в Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан для размещения в информационной системе "Единый реестр субъектов и объектов проверок";
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
__________С. Жумангарин
Министр финансов Республики Казахстан __________М. Такиев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по правовой статистике
и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
Приложение 1
к совместному приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 136 и
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 816
Приложение 1
к Критериям оценки степени
риска в области оценочной
деятельности в отношении
палат оценщиков
Степени
нарушения требований к оценке степени риска деятельности субъектов контроля
Требования
Степень нарушения
1.
Предоставление в уполномоченный орган в области оценочной деятельности достоверной информации о деятельности палаты оценщиков и деятельности своих членов по форме, установленной законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, с использованием информационной системы депозитария финансовой отчетности
Грубое
2.
Соблюдение порядка приема документов для прохождения квалификационного экзамена и рассмотрения обращений на результаты квалификационного экзамена
Незначительное
3.
Соблюдение порядка и условия проведения квалификационного экзамена
Незначительное
4.
Соблюдение порядка получения свидетельств о присвоении квалификаций "оценщик", "эксперт"
Значительное
5.
Соблюдение сроков избрания и требований формирования членов квалификационной комиссии
Незначительное
6.
Соблюдение порядка проведения экспертизы отчета об оценке
Незначительное
7.
Соблюдение требований к экспертному заключению (в части содержания и его утверждения)
Незначительное
8.
Соблюдение сроков избрания и требований формирования членов экспертного совета
Незначительное
9.
Своевременное внесение в реестр членов экспертного совета информации с указанием даты и времени о прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "эксперт" и размещение на интернет-ресурсе палаты информации об экспертном совете
Значительное
10.
Соответствие документов, представляемых физическим лицом для вступления в члены палаты оценщиков, следующему списку:

көрсетілген Өлшемшарттарға 1 және 2-қосымшалар осы бірлескен бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бірлескен бұйрыққа 2-қосымша осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бухгалтерлік есеп, аудит және бағалау әдіснамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде оны "Тексеру субьектілері мен обьектілерінің бірыңғай тізілімі" ақпараттық жүйесінде орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетіне жолдауды қамтамасыз етсін;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының қаржы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бірлескен бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары
– Ұлттық экономика министрі
__________С. Жумангарин
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________М. Такиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитеті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 136 мен
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 816 Бірлескен бұйрыққа
1-қосымша
Бағалаушылар
палаталарына қатысты
бағалау қызметі саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
1-қосымша
Бақылау субъектілері қызметінің тәуекел дәрежесін бағалауға қойылатын талаптарды бұзу дәрежесі
Талаптар
Бұзушылық дәрежесі
1.
Бағалау қызметі саласындағы уәкілетті органға Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасында белгіленген нысан бойынша қаржылық есептілік депозитарийінің ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін бағалаушылар палатасының қызметі және өз мүшелерінің қызметі туралы дәйекті ақпаратты ұсыну
Өрескел
2.
Біліктілік емтиханынан өту үшін құжаттарды қабылдау және біліктілік емтиханының нәтижелеріне өтініштерді қарау тәртібін сақтау
Елеусіз
3.
Біліктілік емтиханын өткізу тәртібі мен шарттарын сақтау
Елеусіз
4.
"Бағалаушы", "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктерді алу тәртібін сақтау
Елеулі
5.
Біліктілік комиссиясының мүшелерін сайлау мерзімдерін және қалыптастыру талаптарын сақтау
Елеусіз
6.
Бағалау туралы есепке сараптама жүргізу тәртібін сақтау
Елеусіз
7.
Сараптамалық қорытындыға қойылатын талаптарды сақтау (оның қамтылуы мен бекітілу бөлігінде)
Елеусіз
8.
Сарапшылық кеңесінің мүшелерін сайлау мерзімдерін және қалыптастыру талаптарын сақтау
Елеусіз
9.
Сарапшылық кеңесі мүшелерінің тізіліміне "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы күні мен уақыты көрсетілген ақпаратты уақтылы енгізу және сарапшылық кеңесі туралы ақпаратты палатаның интернет-ресурсында орналастыру
Елеулі
10.
Бағалаушылар палатасына кіру үшін жеке тұлға беретін құжаттардың мынадай тізімге сәйкестігі:

1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) свидетельство о присвоении квалификации "оценщик";
4) справка об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за правонарушения в сфере экономической деятельности, а также за преступления средней тяжести, совершенные умышленно, тяжкие и особо тяжкие преступления;
5) иные документы, установленные палатой оценщиков
Значительное
11.
Наличие информации о юридическом лице, с которым оценщик заключил трудовой договор, а также сведений о любых изменениях этой информации, предоставляемой оценщиком в течение десяти календарных дней с даты заключения трудового договора и (или) возникновения изменений
Незначительное
12.
Наличие информации, о подписанных в указанный период отчетах об оценке, с указанием даты составления отчета и его порядкового номера, объекта оценки, вида определенной стоимости, ежеквартально предоставляемой оценщиком
Незначительное
13.
Наличие согласованных с уполномоченным органом в области оценочной деятельности тестовых заданий для проведения квалификационного экзамена оценщиков, экспертов, разработанных палатой оценщиков
Значительное
14.
Соблюдение процедуры рассмотрения обращений (в части приема обращений, соблюдения сроков, проведения заслушивания, составления актов проверки и обжалования решения)
Незначительное
15.
Наличие и соблюдение программы обучения, профессиональной переподготовки кандидатов в оценщики и соответствие типовой программе
Значительное
16.
Соблюдение сроков приостановления действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
Незначительное
17.
Соблюдение требований к содержанию и форме отчета об оценке
Незначительное
18.
Размещение на интернет-ресурсе информации о реестре членов палаты оценщиков, ежеквартальных и годовых отчетов, решения о присвоении квалификаций "оценщик" и "эксперт", а также решения коллегиального органа управления о приостановлении или прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик" и о прекращении действия свидетельств квалификации "эксперт"
Значительное
Приложение 2
к совместному приказу
Заместитель Премьер-
Министра – Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 136 и
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 816
Приложение 2
к Критериям оценки степени
риска в области оценочной
деятельности в отношении
палат оценщиков
Перечень
субъективных критериев для определения степени риска
по субъективным критериям в области оценочной деятельности
____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138
____________________________________________________________________
Предпринимательского кодекса Республики Казахстан в отношении палат
оценщиков___________________________________________________________
Показатель субъективного критерия
Источник информации по показателю субъективного критерия
Удельный вес по значимости, балл (в сумме не превышает 100 баллов), wi
Условия /значения, xi
условие 1/значение
1
2
3
4
Несвоевременное предоставление или непредоставление, а равно предоставление недостоверной информации по форме, установленной законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, за один квартал
Результаты проводимого государственным органом мониторинга отчетности и сведений, представленных субъектами контроля
100
1 факт
100 %
(процент)
где:
xi – условие учета и числовое значение показателя субъективного критерия,
wi – удельный вес показателя субъективного критерия xi.
Приложение 3
к совместному приказу
Заместитель Премьер-
Министра –Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 136 и
Министр финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2025 года № 816
Приложение 2
к совместному приказу
Министра финансов
Республики Казахстан

1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлік;
4) экономикалық қызмет саласындағы құқық бұзушылық үшін, сондай-ақ қасақана жасалған ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген сотталғандығының болмауы туралы анықтама;
5) бағалаушылар палатасы белгілеген өзге де құжаттар
Елеулі
11.
Бағалаушы еңбек шартын жасасқан заңды тұлға туралы ақпараттың, сондай-ақ еңбек шартын жасасқан және (немесе) өзгерістің туындауы күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде бағалаушы ұсынатын осы ақпараттың кез келген өзгерісі туралы мәліметтердің болуы
Елеусіз
12.
Бағалаушы тоқсан сайын ұсынатын есеп жасалған күнді және оның реттік нөмірін, бағалау объектісін, айқындалған құнның түрін көрсете отырып, көрсетілген кезеңде қол қойылған бағалау туралы есептер жөніндегі ақпараттардың болуы
Елеусіз
13.
Бағалау қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісілген бағалаушылар палатасы әзірлеген бағалаушыларға, сарапшыларға біліктілік емтихандарын өткізуге арналған тест тапсырмаларының болуы
Елеулі
14.
Өтініштерді қарау рәсімін сақтау (өтініштерді қабылдау, мерзімін сақтау, тыңдау жүргізу, тексеру актісін жасау және шешімге шағымдану бөлігінде)
Елеусіз
15.
Бағалаушыларға кандидаттарды оқыту, кәсіптік қайта даярлау бағдарламасының болуы және сақталуы және үлгілік бағдарламаға сәйкестігі
Елеулі
16.
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру мерзімдерін сақтау
Елеусіз
17.
Бағалау туралы есептi ресімдеуге қойылатын талаптарды сақтау
Елеусіз
18.
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімі, тоқсандық және жылдық есептер туралы ақпаратты, "бағалаушы" және "сарапшы" біліктілігін беру туралы шешімдерді, сондай-ақ алқалы басқару органының "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру немесе тоқтату және "сарапшы" біліктілік куәліктерінің қолданылуын тоқтату туралы шешімдерін орналастыра отырып, бағалаушылар палатасының интернет-ресурсында жариялау
Елеулі
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 136 мен
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 816
Бірлескен бұйрыққа
2-қосымша
Бағалаушылар
палаталарына қатысты
бағалау қызметі саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
2-қосымша
Бағалау қызметі саласындағы субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесін айқындауға арналған субъективті өлшемшарттар тізбесі
_________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің
_________________________________________________________________
138-бабына сәйкес
_____________________________________бағалаушылар палатасына қатысты
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші
Субъективті өлшемшарт көрсеткіші бойынша ақпарат көзі
Маңыздылығы бойынша үлес салмағы, балл (барлығы 100 балдан аспайды), wi
Шарттар/
мәндер, xi
1-шарт /мәні
1
2
3
4
Қазақстан Республикасы
бағалау қызметі саласындағы заңнамасында белгіленген нысан бойынша, бір тоқсанда ақпаратты уақтылы бермеу немесе бермеу, сол сияқты анық емес ақпарат беру
Бақылау субъектілері ұсынған есептілік пен мәліметтерге мемлекеттік орган жүргізетін мониторинг нәтижелері
100
1 факт
100%
(пайыз)
мұнда:
xi – есепке алу шарты және субъективті өлшемшарт көрсеткішінің сандық мәні,
wi– xi субъективті өлшемшарт көрсеткішінің үлес салмағы.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 136 мен
Қазақстан Реcпубликасының
Қаржы министрі
2025 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 816
Бірлескен бұйрыққа
3-қосымша
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің

от 19 января 2022 года № 54 и
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 19 января 2022 года № 5
Проверочный лист в области оценочной
деятельности в отношении палат оценщиков
____________________________________________________________________
в соответствии со статьей 138 Предпринимательского кодекса
____________________________________________________________________
Республики Казахстан в отношении палат оценщиков
____________________________________________________________________
наименование однородной группы субъектов контроля
____________________________________________________________________
Государственный орган, назначивший проверку/профилактического контроля с
посещением субъекта контроля
____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта
контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
дата и №
Наименование субъекта контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер субъекта контроля
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес места нахождения
____________________________________________________________________
Перечень требований
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1.
Предоставление в уполномоченный орган в области оценочной деятельности достоверной информации о деятельности палаты оценщиков и деятельности своих членов по форме, установленной законодательством Республики Казахстан об оценочной деятельности, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, с использованием информационной системы депозитария финансовой отчетности
2.
Соблюдение порядка приема документов для прохождения квалификационного экзамена и соблюдение порядка рассмотрения обращений на результаты квалификационного экзамена
3.
Соблюдение порядка и условия проведения квалификационного экзамена
4.
Соблюдение порядка получения свидетельств о присвоении квалификаций "оценщик", "эксперт"
5.
Соблюдение сроков избрания и требований формирования членов квалификационной комиссии
6.
Соблюдение порядка проведения экспертизы отчета об оценке
7.
Соблюдение требований к экспертному заключению (в части содержания и его утверждения)
8.
Соблюдение установленных сроков избрания и формирования членов экспертного совета
9.
Своевременное внесение в реестр членов экспертного совета информации с указанием даты и времени о прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "эксперт" и размещение на интернет-ресурсе информации об экспертном совете
10.
Соответствие документов, представляемых физическим лицом для вступления в члены палаты оценщиков, следующему списку:

2022 жылғы 19 қаңтардағы № 54 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2022 жылғы 19 қаңтардағы
№ 5 бірлескен
бұйрығына 2-қосымша
Бағалаушылар палатасына қатысты бағалау қызметі саласындағы тексеру парағы
____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 138-бабына сәйкес
____________________________________________________________________
бағалаушылар
палатасына ___________________________________________________ қатысты
бақылау субъектілерінің біртекті тобының атауы
____________________________________________________________________
бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау/тексеру
тағайындаған мемлекеттік орган
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
бақылау субъектісіне бару арқылы профилактикалық бақылау/тексеру
тағайындау туралы акт
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
күні мен №
Бақылау субъектісінің атауы____________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Бақылау субъектісінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі _________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан жерінің мекенжайы _________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1.
Бағалау қызметі саласындағы уәкілетті органға Қазақстан Республикасының бағалау қызметі туралы заңнамасында белгіленген нысан бойынша қаржылық есептілік депозитарийінің ақпараттық жүйесін пайдалана отырып, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін бағалаушылар палатасының қызметі және өз мүшелерінің қызметі туралы дәйекті ақпаратты ұсыну
2.
Біліктілік емтиханынан өту үшін құжаттарды қабылдау тәртібін сақтау және біліктілік емтиханының нәтижелеріне өтініштерді қарау тәртібін сақтау
3.
Біліктілік емтиханын өткізу тәртібі мен шарттарын сақтау
4.
"Бағалаушы", "сарапшы" біліктіліктерін беру туралы куәліктерді алу тәртібін сақтау
5.
Біліктілік комиссиясының мүшелерін сайлау мерзімдерін және қалыптастыру талаптарын сақтау
6.
Бағалау туралы есепке сараптама жүргізу тәртібін сақтау
7.
Сараптамалық қорытындыға қойылатын талаптарды сақтау (оның қамтылуы мен бекітілу бөлігінде)
8.
Сарапшылық кеңесінің мүшелерін сайлау және мерзімдерін қалыптастыру талаптарын сақтау
9.
Сарапшылық кеңесі мүшелерінің тізіліміне "сарапшы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтату туралы күні мен уақыты көрсетілген ақпаратты уақтылы енгізу және палатаның интернет-ресурсында сарапшылық кеңесі туралы ақпаратты жариялау
10.
Бағалаушылар палатасына кіру үшін жеке тұлға беретін құжаттардың мынадай тізімге сәйкестігі:

1) заявление;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) свидетельство о присвоении квалификации "оценщик";
4) справка об отсутствии неснятой или непогашенной судимости за правонарушения в сфере экономической деятельности, а также за преступления средней тяжести, совершенные умышленно, тяжкие и особо тяжкие преступления;
5) иные документы, установленные палатой оценщиков
11.
Наличие информации о юридическом лице, с которым оценщик заключил трудовой договор, а также сведений о любых изменениях этой информации, предоставляемой оценщиком в течение десяти календарных дней с даты заключения трудового договора и (или) возникновения изменений
12.
Наличие информации, о подписанных в указанный период отчетах об оценке, с указанием даты составления отчета и его порядкового номера, объекта оценки, вида определенной стоимости, ежеквартально предоставляемой оценщиком
13.
Наличие согласованных с уполномоченным органом в области оценочной деятельности тестовых заданий для проведения квалификационного экзамена оценщиков, экспертов, разработанных палатой оценщиков
14.
Соблюдение процедуры рассмотрения обращений (в части приема обращений, соблюдения сроков, проведения заслушивания, составления актов проверки и обжалования решения)
15.
Наличие и соблюдение программы обучения, профессиональной переподготовки кандидатов в оценщики и соответствие типовой программе
16.
Соблюдение сроков приостановления действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик"
17.
Соблюдение требований к содержанию и форме отчета об оценке
18.
Размещение на интернет-ресурсе информации о реестре членов
палаты оценщиков, ежеквартальных и годовых отчетов, решения о присвоении квалификаций "оценщик" и "эксперт", а также
решения коллегиального органа управления о приостановлении или прекращении действия свидетельства о присвоении квалификации "оценщик" и о прекращении действия свидетельств квалификации "эксперт"
Должностное (ые) лицо (а) _________________________________________
должность подпись
_________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель субъекта контроля ____________________________________
должность подпись
_________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)

1) өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәлік;
4) экономикалық қызмет саласындағы құқық бұзушылық үшін, сондай-ақ қасақана жасалған ауырлығы орташа қылмыстар, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе өтелмеген сотталғандығының болмауы туралы анықтама;
5) бағалаушылар палатасы белгілеген өзге де құжаттар
11.
Бағалаушы еңбек шартын жасасқан заңды тұлға туралы ақпараттың, сондай-ақ еңбек шартын жасасқан және (немесе) өзгерістің туындауы күнінен бастап он күнтізбелік күн ішінде бағалаушы ұсынатын осы ақпараттың кез-келген өзгерісі туралы мәліметтердің болуы
12.
Бағалаушы тоқсан сайын ұсынатын есеп жасалған күнді және оның реттік нөмірін, бағалау объектісін, айқындалған құнның түрін көрсете отырып, көрсетілген кезеңде қол қойылған бағалау туралы есептер жөніндегі ақпараттардың болуы
13.
Бағалау қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісілген бағалаушылар палатасы әзірлеген бағалаушыларға, сарапшыларға біліктілік емтихандарын өткізуге арналған тест тапсырмаларының болуы
14.
Өтініштерді қарау рәсімін сақтау (өтініштерді қабылдау, мерзімін сақтау, тыңдау жүргізу, тексеру актісін жасау және шешімге шағымдану бөлігінде)
15.
Бағалаушыларға кандидаттарды оқыту, кәсіптік қайта даярлау бағдарламасының болуы мен сақталуы және үлгілік бағдарламаға сәйкестігі
16.
"Бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру мерзімдерін сақтау
17.
Бағалау туралы есепті ресімдеуге қойылатын талаптарды сақтау
18.
Бағалаушылар палатасы мүшелерінің тізілімі, тоқсандық және жылдық есептер туралы ақпаратты, "бағалаушы" және "сарапшы" біліктілігін беру туралы шешімдерді, сондай-ақ алқалы басқару органының "бағалаушы" біліктілігін беру туралы куәліктің қолданылуын тоқтата тұру немесе тоқтату және "сарапшы" біліктілік куәліктерінің қолданылуын тоқтату туралы шешімдерін орналастыра отырып, бағалаушылар палатасының интернет-ресурсында жариялау
Лауазымды тұлға (лар)
__________________________________________________________________
лауазымы қолы
__________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Бақылау субъектісінің басшысы
_____________________________________________________________
лауазымы қолы
_____________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)