Об утверждении Правил оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 октября 2025 года № 106. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2025 года № 37140
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026
В соответствии с пунктом 2 статьи 296-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций.
2. Департаменту инвестиционной политики и развития финансового сектора Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан после дня его первого официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
А. Амрин
Утвержден приказом
исполняющий обязанности
Министра национальной
Экономики
Республики Казахстан
от 15 октября 2025 года № 106
Правила оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 296-3 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс) и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций.
2. Объектом оценки является эффективность реализации инвестиционных проектов, осуществляемых юридическими лицами, получившими от государства инвестиционные преференции.
3. Оценка эффективности предоставляемых инвестиционных преференций осуществляется для проведения анализа эффективности предоставляемых инвестиционных преференций на социально-экономическое развитие.
4. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по инвестициям – центральный исполнительный орган, осуществляющий заключение инвестиционных контрактов и контроль за их исполнением, за исключением специальных инвестиционных контрактов;

Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2025 жылғы 15 қазандағы № 106 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 15 қазанда № 37140 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 296-3-бабы 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Инвестициялық саясат және қаржы секторын дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді және осы бұйрықты алғаш ресми жарияланған күнінен кейін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушы
А. Амрин
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика
министрінің міндетін атқарушы
2025 жылғы 15 қазандағы № 106
бұйрығымен бекітілген
Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 296-3-бабы 2-тармағына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттен инвестициялық преференциялар алған заңды тұлғалар жүзеге асыратын инвестициялық жобаларды іске асырудың тиімділігі бағалау объектісі болып табылады.
3. Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау әлеуметтік-экономикалық дамуға берілген инвестициялық преференциялардың тиімділігіне талдау жүргізу үшін жүзеге асырылады.
4. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) инвестициялар жөнiндегi уәкiлеттi орган – арнаулы инвестициялық келiсiмшарттарды қоспағанда, инвестициялық келiсiмшарттарды жасасатын және олардың орындалуын бақылауды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;

2) инвестиционные преференции – преимущества адресного характера, предоставляемые в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
юридическим лицам Республики Казахстан, реализующим инвестиционный проект;
лизинговым компаниям, импортирующим в рамках реализации инвестиционного проекта технологическое оборудование на основании договора финансового лизинга для юридического лица Республики Казахстан, реализующего инвестиционный проект;
3) получатель преференций – юридическое лицо, реализующее инвестиционный проект, а также лизинговая компания, импортирующая в рамках реализации такого проекта технологическое оборудование по договору финансового лизинга для указанного юридического лица, которому в соответствии с законодательством Республики Казахстан предоставляются инвестиционные преференции адресного характера;
4) оценка эффективности – оценка, рассчитываемая на основании данных, полученных в процессе мониторинга предоставляемых инвестиционных преференций;
5) индекс эффективности – расчетный показатель эффективности использования инвестиционных преференций, направленных на реализацию инвестиционных преференций;
6) уполномоченный орган – центральный исполнительный орган, осуществляющий формирование государственной политики по привлечению инвестиций.
Глава 2. Порядок проведения оценки эффективности предоставлямых инвестиционных преференций
5. Ежегодно до 15 марта, получатель преференций направляет уполномоченному органу по инвестициям сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
6. Ежегодно до 15 марта, центральные и местные исполнительные органы направляют в уполномоченный орган по инвестициям сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
7. Ежегодно в период с 15 марта по 15 апреля, уполномоченный орган по инвестициям, на основании сводных административных данных, представленных получателями преференций, а также сведений от центральных и местных исполнительных органов по курируемым инвестиционным проектам, осуществляет сбор информации. Представленные сведения направляются в уполномоченный орган.
8. Ежегодно в период с 15 мая по 15 июля, уполномоченный орган проводит оценку эффективности предоставляемых инвестиционных преференций и их влияние на социально-экономическое развитие.
9. Оценка осуществляется по четырем ключевым критериям:
1) экономическая эффективность – прирост выпускаемой продукции, объем привлеченных инвестиций, рост налоговых поступлений, повышение экспортного и импортозамещающего потенциала;

2) инвестициялық преференциялар – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес:
инвестициялық жобаны іске асыратын Қазақстан Республикасының заңды тұлғаларына;
инвестициялық жобаны іске асыратын Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы үшін қаржылық лизингі шарты негізінде технологиялық жабдықты инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде импорттайтын лизингтік компанияларға берілетін атаулы сипаттағы артықшылықтар;
3) преференциялар алушы – инвестициялық жобаны жүзеге асыратын заңды тұлға, сондай-ақ осындай жобаны іске асыру шеңберінде көрсетілген заңды тұлға үшін қаржылық лизинг шарты бойынша технологиялық жабдықты әкелетін лизингтік компания, оған Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес адрестік сиппаттағы преференциялар беріледі;
4) тиімділікті бағалау – берілетін инвестициялық преференцияларды мониторингілеу процесінде алынған деректер негізінде есептелетін бағалау;
5) тиімділік индексі – инвестициялық преференцияларды іске асыруға бағытталған инвестициялық преференцияларды пайдалану тиімділігінің есептік көрсеткіші;
6) уәкілетті орган – инвестицияларды тарту бойынша мемлекеттік саясатты қалыптастыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2-тарау. Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігіне бағалау жүргізудің тәртібі
5. Преференциялар алушы жыл сайын 15 наурызға дейін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялар жөнiндегi уәкiлеттi органға берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтерді жібереді.
6. Орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдар жыл сайын 15 наурызға дейiн осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялар жөнiндегi уәкiлеттi органға берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтерді жiбередi.
7. Инвестициялар жөніндегі уәкілетті орган жыл сайын 15 наурыздан 15 сәуірге дейінгі кезеңде преференцияларды алушылар берген жиынтық әкімшілік деректердің, сондай-ақ орталық және жергілікті атқарушы органдар жетекшілік ететін инвестициялық жобалар бойынша мәліметтердің негізінде ақпарат жинауды жүзеге асырады. Берілген мәліметтер уәкілетті органға жіберіледі.
8. Уәкілетті орган жыл сайын 15 мамырдан 15 шілдеге дейінгі кезеңде берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігіне және олардың әлеуметтік-экономикалық дамуына әсеріне бағалау жүргізеді.
9. Бағалау төрт негізгі өлшемшарт бойынша жүзеге асырылады:
1) экономикалық тиімділік – өндірілетін өнімнің өсуі, тартылған инвестициялардың көлемі, салық түсімдерінің өсуі, экспорттық және импортты алмастыру әлеуетін арттыру;

2) социальная эффективность – количество созданных рабочих мест, уровень заработной платы, развитие человеческого капитала, улучшение условий труда;
3) экологическая эффективность – внедрение технологий по снижению выбросов, рациональное использование ресурсов, минимизация негативного воздействия на окружающую среду;
4) технологическая эффективность – внедрение инноваций, уровень локализации производства, трансфер технологий и повышение производительности, обучение специалистов.
10. Эффективность проектов анализируется в динамике, что позволяет отслеживать результаты на разных этапах жизненного цикла:
1) краткосрочная оценка – проводится в течении одного года по факту завершения проекта и ввода его в эксплуатацию;
2) среднесрочная оценка – проводится через три года после завершения проекта, учитывая накопленные экономические и социальные эффекты;
3) долгосрочная оценка – проводится через пять лет после завершения проекта, чтобы определить устойчивость достигнутых результатов и их вклад в развитие отрасли и экономики в целом.
Все результаты аккумулируются в единой базе данных с возможностью последующего анализа по единым параметрам.
11. Оценка проводится в отношении инвестиционных проектов, реализованных в рамках инвестиционных контрактов. Оценке подлежат все проекты, получившие один или несколько видов инвестиционных преференций, предусмотренных Кодексом.
12. Этапы проведения оценки:
1) формирование перечня проектов.
Уполномоченный орган по инвестициям формирует список инвестиционных проектов, подпадающих под положения пункта 11 настоящих Правил, с указанием вида предоставленных преференций и объемов инвестиций. База данных инвестиционных проектов формируется на основании сведений, содержащихся в заполненных получателями преференций формах административной отчетности, аккумулируемых посредством портала;
2) сбор исходных данных.
Запрашиваются у инвесторов и соответствующих государственных органов сведения о фактических результатах реализации проекта, включая:
экономические показатели (объемы выпуска и реализации продукции, экспорт, налоги и другие);
социальные результаты (рабочие места, уровень оплаты труда, обучение персонала и прочие);
показатели экологического воздействия и внедрения технологий (использование возобновляемых источников энергии и инвестиции в научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы и другие).
3) присвоение баллов по критериям.
Полученные сведения рассматриваются уполномоченным органом на соответствие проектным показателям.
По каждому показателю проекта присваивается балл от 0 до 2 в соответствии со шкалой распределения значений показателей в рамках критериев оценки эффективности инвестиционных преференций, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;

2) әлеуметтік тиімділік – құрылған жұмыс орындарының саны, жалақы деңгейі, адами капиталдың дамуы, еңбек жағдайларының жақсаруы;
3) экологиялық тиімділік – шығарындыларды азайту бойынша технологияларды енгізу, ресурстарды ұтымды пайдалану, қоршаған ортаға теріс әсерді барынша азайту;
4) технологиялық тиімділік – инновацияларды енгізу, өндірісті оқшалаудың деңгейі, технологиялар трансфері және өнімділіктің артуы, мамандарды оқыту.
10. Жобалардың тиімділігі динамикада талданады, бұл өмірлік циклдің әртүрлі кезеңдерінде нәтижелерді қадағалауға мүмкіндік береді:
1) қысқа мерзімді бағалау – жоба аяқталғаннан және оны пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл ішінде жүргізіледі;
2) орта мерзімді бағалау – жинақталған экономикалық және әлеуметтік әсерлерді ескере отырып, жоба аяқталғаннан кейін үш жыл өткен соң жүргізіледі;
3) ұзақ мерзімді бағалау – қол жеткізілген нәтижелердің орнықтылығын және олардың саланың және жалпы экономиканың дамуына қосқан үлесін айқындау мақсатында жоба аяқталғаннан кейін бес жылдан кейін жүргізіледі.
Барлық нәтижелер бірыңғай параметрлер бойынша кейіннен талдау мүмкіндігімен бірыңғай дерекқорда жинақталады.
11. Бағалау инвестициялық келісімшарттар шеңберінде іске асырылған инвестициялық жобаларға қатысты жүргізіледі. Кодексте көзделген инвестициялық преференциялардың бір немесе бірнеше түрін алған барлық жобалар бағалауға жатады.
12. Бағалау жүргізу кезеңдері:
1) жобалардың тізбесін қалыптастыру.
Инвестициялар жөніндегі уәкілетті орган берілген преференциялардың түрі мен инвестициялар көлемін көрсете отырып, осы Қағидалардың 11-тармағы ережелеріне жататын инвестициялық жобалардың тізімін қалыптастырады. Инвестициялық жобалардың дерекқоры преференцияларды алушылар толтырған портал арқылы жинақталатын әкімшілік есептілік нысандарында қамтылған мәліметтер негізінде қалыптастырылады.
2) бастапқы деректерді жинау.
Жобаны іске асырудың нақты нәтижелері туралы мәліметтер инвесторлардан және тиісті мемлекеттік органдардан сұратылады, оның ішінде:
экономикалық көрсеткіштер (өнімді шығару және өткізу көлемдері, экспорт, салықтар және т.б.);
әлеуметтік нәтижелер (жұмыс орындары, еңбекақы төлеу деңгейі, кадрларды оқыту және т.б.);
қоршаған ортаға әсер ету және технологияларды енгізу көрсеткіштері (жаңартылатын энергия көздерін пайдалану және ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға инвестициялар және т.б.).
3) өлшемшарттар бойынша балдар беру.
Уәкілетті орган алынған мәліметтердің жобалау көрсеткіштеріне сәйкестігін қарайды.
Жобаның әрбір көрсеткіші бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау өлшемшарттары шеңберінде көрсеткіштер мәндерін бөлу шәкіліне сәйкес 0-ден 2-ге дейінгі балл беріледі.

4) расчет интегрального индекса.
где: бкi – балл, набранный по критерию;
Wᵢ – весовой коэффициент каждого критерия, со следующими значениями:
Экономическая эффективность – 0,4
Социальная эффективность – 0,3
Экологическая эффективность – 0,15
Технологическая эффективность – 0,15
Для учета устойчивости результатов вводится коэффициент стабильности (Kₛ), рассчитываемый как:
Итоговый индекс с учетом стабильности:
где:
– стабилизированный интегральный индекс;
S – интегральный индекс;
– коэффициент стабильности.
Если показатели нестабильны, индекс корректируется вниз.
Проекты одного типа сравниваются между собой и формируется эталонный проект с наилучшими показателями, и эффективность остальных проектов выражается в процентах относительно него.
На результаты проекта влияют внешние обстоятельства (кризис, закрытие границ, стихийные бедствия). Для исключения влияния форс-мажорных факторов вводится коэффициент риска (Kᵣ), который корректирует общий индекс, отделяя внешние причины от внутренней неэффективности проекта;
5) присвоение уровня эффективности.
На основе значения индекса проекту присваивается уровень:
высокий;
средний;
низкий;
неэффективный.
Индексы эффективности инвестиционных преференций определяются по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
6) формирование итогового отчета.
По завершении оценки составляется сводный отчет, содержащий:
перечень проанализированных проектов и вид предоставленных преференций;
фактические значения показателей и балльную оценку по каждому критерию по форме подсчета баллов на основе соотношения плана и факта в разрезе критериев согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
рассчитанный индекс эффективности и присвоенный уровень;
аналитические выводы и предложения по корректировке условий предоставления инвестиционных преференций.
Приложение 1 к Правилам
оценки эффективности
предоставляемых
инвестиционных преференций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz.
Наименование административной формы: "Сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 1-ОЭ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: юридическое лицо Республики Казахстан, реализующее инвестиционный проект
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 марта следующего за отчетным периодом
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора – в электронном виде.
Сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций
Наименование заявителя, получившего меру стимулирования
Наименование инвестиционного проекта
Регион (согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Вид деятельности
Стоимость произведенной продукции, тысяч тенге
Стоимость продукции на экспорт, тысяч долларов
Стоимость продукции, замещающей импорт, тысяч долларов
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Сумма условных потерь бюджета,
тысяч тенге
Сумма уплаченных налогов, тысяч тенге
Количество созданных рабочих мест, человек
Фонд оплаты труда, миллион тенге
Использование возобновляемых источников энергии, мегаватт
Инвестиции в научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы
миллион тенге
Срок действия проекта, лет
8
9
10
11
12
13
14
Телефоны ______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения для оценки эффективности
предоставляемых иностранных инвестиций" приведено в приложении
к настоящей форме.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных
данных "Сведения для оценки
эффективности предоставления
инвестиционных преференций"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе
"Сведения для оценки эффективности предоставляемых преференций" (1-ОЭ, годовая)

4) интегралдық индексті есептеу.
бұл жерде: бкi – өлшемшарт бойынша жиналған балл;
Wᵢ – мынадай мәндері бар әрбір өлшемшарттың салмақтық коэффициенті:
Экономикалық тиімділік – 0,4
Әлеуметтік тиімділік – 0,3
Экологиялық тиімділік – 0,15
Технологиялық тиімділік – 0,15
Нәтижелердің орнықтылығын есепке алу үшін тұрақтылық коэффициенті (Kₛ) енгізіледі, ол мынадай түрде есептеледі:
Тұрақтылықты ескеретін қорытынды индекс:
бұл жерде:
– тұрақтандырылған интегралдық индекс;
S – интегралдық индекс;
– тұрақтылық коэффициенті.
Егер көрсеткіштер тұрақсыз болса, индекс төменге қарай түзетіледі.
Бір типтегі жобалар бір-бірімен салыстырылып, ең жақсы көрсеткіштері бар эталондық жоба қалыптасады және басқа жобалардың тиімділігі оған қатысты пайызбен көрсетіледі.
Жобаның нәтижелеріне сыртқы жағдайлар (дағдарыс, шекараның жабылуы, дүлей зілзалалар) әсер етеді. Форс-мажорлық факторлардың әсерін болдырмау үшін сыртқы себептерді жобаның ішкі тиімсіздігінен бөле отырып жалпы индексті түзететін тәуекел коэффициенті (Kᵣ) енгізіледі.
5) тиімділік деңгейін беру.
Индекстің мәні негізінде жобаға деңгей беріледі:
жоғары;
орташа;
төмен;
тиімсіз.
Инвестициялық преференциялардың тиімділік индекстері осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша айқындалады.
6) қорытынды есепті қалыптастыру.
Бағалау аяқталғаннан кейін жиынтық есеп құрылады, оның ішінде:
талданған жобалардың тізбесі және берілген преференциялар түрі;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес өлшемшарттар бөлінісінде жоспар мен фактінің арақатынасына негізделген балл есептеу нысаны бойынша көрсеткіштердің нақты мәндері және әрбір өлшемшарт бойынша балдық бағалау;
тиімділіктің есептік индексі және берілген деңгей;
инвестициялық преференциялар беру шарттарын түзету бойынша аналитикалық тұжырымдар мен ұсыныстар.
Берілетін инвестициялық
преференциялардың тиімділігін
бағалау қағидаларына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 1-ОЭ
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: инвестициялық жобаны іске асыратын Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 наурызынан кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер
Ынталандыру шарасын алған өтініш берушінің атауы
Инвестициялық жобаның атауы
Өңірі (Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес)
Қызмет түрі
Өндірілген өнімнің құны, мың теңге
Экспортқа шығарылатын өнімнің құны, мың доллар
Импортты алмастыратын өнімнің құны, мың доллар
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Бюджеттің шартты шығындарының сомасы, мың теңге
Төленген салықтар сомасы, мың теңге
Құрылған жұмыс орындарының саны, адам
Еңбекақы төлеу қоры, миллион теңге
Жаңартылатын энергия көздерін пайдалану, мегаватт
Ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға инвестициялар
миллион теңге
Жобаның қолданылумерзімі, жыл
8
9
10
11
12
13
14
Телефондары ______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
"Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірмесі осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Инвестициялық преференцияларды
беру тиімділігін бағалау
үшін мәліметтер"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау бағалау үшін мәліметтер" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (1-ОЭ, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения для оценки эффективности предоставления инвестиционных преференций" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В графе 1 Формы указывается наименование заявителя, получившего меру стимулирования.
2. В графе 2 Формы указывается наименование инвестиционного проекта
3. В графе 3 Формы указывается регион (согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
4. В графе 4 Формы указывается вид деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности.
5. В графе 5 Формы указывается стоимость произведенной за истекший год продукции, тысяч тенге.
6. В графе 6 Формы указывается стоимость продукции, вывезенной на экспорт за истекший год, на основании данных таможенной статистики и экспортных деклараций, тысяч долларов США.
7. В графе 7 Формы указывается стоимость продукции, замещающей аналогичную импортную продукцию, тысяч долларов.
8. В графе 8 Формы указывается сумма условных потерь бюджета, тысяч тенге.
9. В графе 9 Формы указывается cумма уплаченных налогов, тысяч тенге.
10. В графе 10 Формы указывается количество созданных рабочих мест, человек.
11. В графе 11 Формы указывается размер фонда оплаты труда.
12. В графе 12 Формы указывается объем потребленной электроэнергии за счет возобновляемых источников энергии.
13. В графе 13 Формы указываются инвестиции в научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы, миллион тенге.
14. В графе 14 Формы указывается количество лет эксплуатации проекта с момента официального ввода в эксплуатацию, подтвержденного актами приемки или регистрацией в уполномоченном органе.
Приложение 2 к Правилам
оценки эффективности
предоставляемых
инвестиционных преференций
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Наименование административной формы: "Сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций"
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ОЭ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: центральные и местные исполнительные органы
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: не позднее 15 марта следующего за отчетным периодом
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес-идентификационный номер
Метод сбора - в электронном виде.
Сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций
Наименование заявителя, получившего меру стимулирования
Наименование инвестиционного проекта
Регион (согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Вид деятельности
Доля иностранного капитала по проекту в суммарном притоке прямых иностранных инвестиций в регион/отрасль, %
Средний темп роста производства и экспорта (при наличии) по проекту, % за 1, 3, 5 лет
Доля затрат на импорт в совокупной стоимости проекта, %
1
2
3
4
5
6
7
Продолжение таблицы
Сумма условных потерь бюджета, миллион тенге
Средний темп роста налоговых поступлений по проекту, % за 1, 3, 5 лет
Средний темп роста числа занятых по проекту, % за 1, 3, 5 лет
Оценочная стоимость налоговых, таможенных и натурных преференций по проекту, миллион тенге
Доля возобновляемых источников энергии в затратах на электроэнергию при производстве продукции по проекту, %
Доля научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в совокупной стоимости проекта, %
Срок действия проекта, лет (после ввода)
8
9
10
11
12
13
14
Телефоны ______________________________________________
Адрес электронной почты ________________________________
Исполнитель ___________________________ подпись ________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________ подпись _______
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место для печати (при его наличии)
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных "Сведения для оценки эффективности
предоставляемых инвестиционных преференций" приведено
в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения для оценки
эффективности предоставления
инвестиционных преференций"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе "Сведения для оценки эффективности предоставляемых инвестиционных преференций" (2-ОЭ, годовая)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. Нысанның 1-бағанында ынталандыру шарасын алған өтініш берушінің атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі
3. Нысанның 3-бағанында өңірі (Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес қызмет түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында өткен жылы өндірілген өнімнің құны мың теңгемен көрсетіледі.
6. Нысанның 6-бағанында өткен жылы экспортқа әкетілген өнімнің құны кедендік статистика мен экспорттық декларациялар деректері негізінде мың АҚШ долларымен көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында ұқсас импорттық өнімді алмастыратын өнімнің құны мың доллармен көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында бюджеттің шартты шығындарының сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында төленген салықтар сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында құрылған жұмыс орындарының саны адам санымен көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында еңбекақы төлеу қорының көлемі көрсетіледі
12. Нысанның 12-бағанында жаңартылған энергия көздері есебінен тұтылатын электр энергиясының көлемі көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарға инвестициялар көлемі миллион теңгемен көрсетіледі.
14. Нысанның 14-бағанында жобаның ресми түрде пайдалануға берілген күнінен бастап (қабылдау актілерімен немесе уәкілетті органда тіркелуімен расталған) пайдаланылу жылдарының саны көрсетіледі.
Берілетін инвестициялық
преференциялардың тиімділігін
бағалау қағидаларына
2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады: Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz
Әкімшілік нысанның атауы: "Берілтеін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер"
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-ОЭ
Кезеңділігі: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын тұлғалар тобы: орталық және жергілікті атқарушы органдар
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: есепті кезеңнен кейінгі жылдың 15 наурызынан кешіктірмей
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Жинау әдісі – электрондық түрде.
Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер
Ынталандыру шарасын алған өтініш берушінің атауы
Инвестициялық жобаның атауы
Өңірі (Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес)
Қызмет түрі
Өңірге/салаға тікелей шетелдік инвестициялардың жиынтық ағынында жоба бойынша шетел капиталының үлесі, %
Жоба бойынша өндіріс пен экспорттың орташа өсу қарқыны (болған жағдайда), 1, 3, 5 жыл ішінде %
Жобаның жалпы құнындағы импортшығындарының үлесі, %
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Бюджеттің шартты шығындарының сомасы, мың теңге
Жоба бойынша салық түсімдерінің орташа өсу қарқыны, 1, 3, 5 жыл ішінде %
Жоба бойынша жұмыспен қамтылғандар санының орташа өсу қарқыны, 1, 3, 5 жыл ішінде %
Жоба бойынша салықтық, кедендік және заттай преференциялардың болжамды құны, миллион теңге
Жоба бойынша өнімді өндіру кезінде электр энергиясы шығындарындағы жаңартылатын энергия көздерінің үлесі, %
Жобаның жалпы құнындағы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарының үлесі, %
Жобаның қолданылу мерзімі, жылдар (пайдалануға бергеннен кейін)
8
9
10
11
12
13
14
Телефондары ______________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы ________________________________
Орындаушы ___________________________ қолы ________
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам
_______________________________________ қолы _______
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
"Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Инвестициялық преференциялар
берудің тиімділігін бағалау
үшін мәліметтер"
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысанға
қосымша
"Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер" өтеусіз негізде әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме (2-ОЭ, жылдық)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Сведения для оценки эффективности предоставления инвестиционных преференций" (далее – Форма).
2. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, с указанием его фамилии и инициалов.
3. Форма заполняется на государственном и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
1. В графе 1 Формы указывается наименование заявителя, получившего меру стимулирования.
2. В графе 2 Формы указывается наименование инвестиционного проекта
3. В графе 3 Формы указывается регион (согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО).
4. В графе 4 Формы указывается вид деятельности по Общему классификатору видов экономической деятельности.
5. В графе 5 Формы указывается доля иностранного капитала по проекту в суммарном притоке прямых иностранных инвестиций в регион (для местных исполнительных органов)/отрасль (для центральных государственных органов), %.
В качестве единого источника данных используется официальная статистика Национального Банка Республики Казахстан по притоку прямых иностранных инвестиций.
6. В графе 6 Формы указывается средний темп роста производства (выпуска продукции) и экспорта (при наличии) по проекту, в % за 1 год, 3, 5 лет раздельно.
7. В графе 7 Формы указывается доля затрат на импорт в совокупной стоимости проекта, %, до ввода в эксплуатацию и после.
8. В графе 8 Формы указывается сумма условных потерь бюджета, тысяч тенге.
9. В графе 9 Формы указывается средний темп роста налоговых поступлений по проекту, % за 1, 3, 5 лет.
10. В графе 10 Формы указывается средний темп роста числа занятых по проекту, % за 1, 3, 5 лет.
11. В графе 11 Формы указывается оценочная стоимость налоговых, таможенных и натурных преференций по проекту, предоставленная государством инвестору, миллион тенге.
12. В графе 12 Формы указывается доля возобновляемых источников энергии в затратах на электроэнергию при производстве продукции по проекту, %.
13. В графе 13 Формы указывается доля научно-исследовательских и опытно-конструкторских работ в совокупной стоимости проекта, %.
14. В графе 14 Формы указывается количество лет эксплуатации проекта с момента официального ввода в эксплуатацию, подтвержденного актами приемки или регистрацией в уполномоченном органе.
Приложение 3 к Правилам
оценки эффективности
предоставляемых
инвестиционных преференций
Шкала распределения значений показателей в рамках критерий оценки эффективности инвестиционных преференций
Критерий
Индикатор
Описание

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Берілетін инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау үшін мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға басшы немесе оның міндетін атқарушы адам тегі мен аты-жөнін көрсете отырып қол қояды.
3. Нысан мемлекеттік және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
1. Нысанның 1-бағанында ынталандыру шарасын алған өтініш берушінің атауы көрсетіледі.
2. Нысанның 2-бағанында инвестициялық жобаның атауы көрсетіледі
3. Нысанның 3-бағанында өңірі (Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес) көрсетіледі.
4. Нысанның 4-бағанында Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес қызмет түрі көрсетіледі.
5. Нысанның 5-бағанында өңірге (жергілікті атқарушы органдар үшін)/салаға (орталық мемлекеттік органдар үшін) тікелей шетелдік инвестициялардың жиынтық ағынында жоба бойынша шетел капиталының үлесі, % көрсетіледі.
Біріңғай дереккөзі ретінде тікелей шетелдік инвестициялар ағыны бойынша Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми статистикасы қолданылады.
6. Нысанның 6-бағанында жоба бойынша өндірістің (өнім шығарудың) және экспорттың (болған жағдайда) орташа өсу қарқыны 1 жылға, 3, 5 жылға бөлек % көрсетіледі.
7. Нысанның 7-бағанында жобаның жиынтық құнындағы импорт шығындарының үлесі, %, пайдалануға берілгенге дейін және кейін көрсетіледі.
8. Нысанның 8-бағанында бюджеттің шартты шығындарының сомасы мың теңгемен көрсетіледі.
9. Нысанның 9-бағанында жоба бойынша салық түсімдерінің орташа өсу қарқыны, 1, 3, 5 жыл ішінде % көрсетіледі.
10. Нысанның 10-бағанында жоба бойынша жұмыспен қамтылғандар санының орташа өсу қарқыны, 1, 3, 5 жыл ішінде % көрсетіледі.
11. Нысанның 11-бағанында инвесторға мемлекет берген жоба бойынша салықтық, кедендік және заттай преференциялардың бағалау құны миллион теңгемен көрсетіледі.
12. Нысанның 12-бағанында жоба бойынша өнім өндіру кезінде электр энергиясы шығындарындағы жаңартылатын энергия көздерінің үлесі % көрсетіледі.
13. Нысанның 13-бағанында жобаның жиынтық құнындағы ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстарының үлесі % көрсетіледі.
14. Нысанның 14-бағанында жобаның ресми түрде пайдалануға берілген күнінен бастап (қабылдау актілерімен немесе уәкілетті органда тіркелуімен расталған) пайдаланылу жылдарының саны көрсетіледі.
Берілетін инвестициялық
преференциялардың тиімділігін
бағалау қағидаларына
3-қосымша
Инвестициялық преференциялардың тиімділігін бағалау өлшемшарттары шеңберіндегі көрсеткіштер мәндерін бөлу шәкілі
Өлшемшарт
Индикатор
Сипаттама

Баллы (0–2)
1
Экономическая эффективность
Выпуск продукции
2 – рост свыше 20% в год;
1 – рост от 5% до 20% в год;
0 – рост ниже 5% либо убывающий.
2
Экспортоориентированность
2 – объемы экспорта свыше 10 миллионов долларов в год;
1 – объем экспорта до 10 миллионов долларов в год;
0 – без экспорта.
3
Импортозамещение
2 – замещает импорт на 5 миллионов долларов и выше;
1 – замещает импорт до 5 миллионов долларов;
0 – не конкурирует с импортом.
4
Фискальный эффект
2 – рост налогов;
1 – небольшой рост;
0 – без эффекта.
5
Коэффициент эффективности преференций=инвестиции / сумма льгот
2 – очень эффективное использование преференций: на 1 тенге льгот привлекли >10 000 тенге инвестиций;
1– умеренная эффективность: на 1 тенге льгот –1 000-10 000 тенге инвестиций;
0 – неэффективно: на 1 тенге льгот – менее 1 000 тенге инвестиций.
6
Отрасль проекта
2 – приоритетная;
1– нейтральная;
0 – сырьевая.
7
Социальная эффективность
Созданные рабочие места: количество рабочих мест на 1 миллиард тенге льгот
2 – высокая эффективность: каждый 1 миллиард тенге льгот ≥ 50 рабочих мест;
1 – средняя эффективность 20-50 мест;
0 – низкая эффективность (мало рабочих мест за большой объем льгот) <20.
Заработная плата
2 – выше средней >20%;
1–±20%;
0 – ниже средней.
8
Региональная значимость
2 – слаборазвитый регион;
1– обычный;
0 – Алматы/Астана.
9
Устойчивость проекта
2 – работает 3+ лет;
1 – на паузе;
0 – закрыт.
Экологическая эффективность
Использование ВИЭ
2 – используются ВИЭ;
1 – углеродно-нейтрален;
0 – загрязнитель.
Технологическая эффективность
Инвестиции в НИОКР

Балдары (0–2)
1
Экономикалық тиімділік
Өнімді шығару
2 – жылына 20%-дан жоғары өсу;
1 – жылына 5%-дан 20%-ға дейін өсу;
0 – 5%-дан төмен өсу немесе төмендеп жатқан өсу.
2
Экспортқа бағдарлану
2 – экспорт көлемі жылына 10 миллион доллардан жоғары;
1 – экспорт көлемі жылына 10 миллион долларға дейін;
0 – экспорт жоқ.
3
Импортты алмастыру
2 – 5 миллион долларға және одан жоғары импортты алмастырады;
1 – 5 миллион долларға дейінгі импортты алмастырады;
0 – импортпен бәсекелеспейді.
4
Фискалдық әсер
2 – салықтардың өсуі;
1 – аздаған өсу;
0 – әсері жоқ.
5
Преференциялардың тиімділік коэффициенті = инвестициялар / жеңілдіктер сомасы
2 – преференцияларды өте тиімді пайдалану: 1 теңге жеңілдікке >10 000 теңге инвестиция тартылды;
1 – орташа тиімділік: 1 теңге жеңілдікке 1 000 – 10 000 теңге инвестиция;
0 – тиімсіз: 1 теңге жеңілдікке 1000 теңгеден аз инвестиция.
6
Жоба саласы
2 – басымдық; 1 – бейтарап; 0 – шикізат.
7
Әлеуметтік тиімділік
Құрылған жұмыс орындары: 1 миллиард теңге жеңілдікке шаққандағы жұмыс орындарының саны
2 – жоғары тиімділік: әрбір 1 миллиард теңге жеңілдікке ≥ 50 жұмыс орны;
1 – орташа тиімділік 20-50 жұмыс орны;
0 – төмен тиімділік (көп көлемдегі жеңілдіктерге аз жұмыс орындары) <20.
Жалақы
2 – ортадан жоғары >20%; 1 – ±20%; 0 –ортадан төмен.
8
Өңірлік маңызы
2 – дамуы төмен өңір; 1 –қалыпты; 0 – Алматы/Астана.
9
Жобаның орнықтылығы
2 – 3+ жыл жұмыс істеуде;
1 – үзілісте; 0 – жабық.
Экологиялық тиімділік
ЖЭК пайдалану
2 – жаңартылатын энергия көздері пайдаланылады;
1 – көміртекті-қалыпты; 0 – ластаушы.
Технологиялық тиімділік
ҒЗТКЖ-ға инвестициялар

2 – инвестиции в НИОКР свыше 200 тысяч МРП, обучение 100+сотрудников в год;
1 – инвестиции в НИОКР до 200 тысяч МРП, обучение до 100 сотрудников в год;
0 – неактивен.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ВИЭ – возобновляемые источники энергии;
НИОКР – научно-исследовательские и опытно-конструкторские работы;
МРП – месячный расчетный показатель.
Приложение 4 к Правилам
оценки эффективности
предоставляемых
инвестиционных преференций
Форма
Индексы эффективности инвестиционных преференций
№ п/п
Индексы эффективности
1
2
3
освобождение от обложения таможенными пошлинами при импорте технологического оборудования, комплектующих и запасных частей
государственные натурные гранты
преференции по налогам
если, интервальное значение по критериям:
1
высокий уровень эффективности
5-6
7-8
6-7
2
средний уровень эффективности
3-4
5 - 6
4-5
3
низкий уровень эффективности
1-2
3-4
2-3
4
неэффективный
< 1
< 3
< 2
Приложение 5 к Правилам
оценки эффективности
предоставляемых
инвестиционных преференций
Форма
Форма подсчета баллов на основе соотношения плана и факта в разрезе критериев
Критерий 1
Балл
Критерий 2
Балл
Критерий 3
Балл
Критерий 4
Балл
План
Факт
План
Факт
План
Факт
План
Факт
Баллов по критериям

2 – ҒЗТКЖ-ға 200 мың АЕК-тен астам инвестиция, жылына 100+ қызметкерді оқыту;
1 – ҒЗТКЖ-ға 200 мың АЕК-ке дейін инвестиция, жылына 100 қызметкерге дейін оқыту;
0 – белсенді емес.
Ескерту: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЖЭК – жаңартылатын энергия көздері;
ҒЗТКЖ – ғылыми-зерттеу және тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар;
АЕК – айлық есептік көрсеткіш.
Берілетін инвестициялық
преференциялардың тиімділігін
бағалау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Инвестициялық преференциялар тиімділігінің индекстері
Р/с№
Тиімділік индекстері
1
2
3
технологиялық жабдықтарды, жинақтауыштарды және қосалқы бөлшектерді импорттау кезінде кедендік баж салығынан босату
мемлекеттік заттай гранттар
Салықтар бойынша преференциялар
егер, өлшемшарттар бойынша интервал мәні:
1
тиімділіктің жоғары деңгейі
5-6
7-8
6-7
2
тиімділіктің орташа деңгейі
3-4
5 - 6
4-5
3
тиімділіктің төмен деңгейі
1-2
3-4
2-3
4
тиімсіз
< 1
< 3
< 2
Берілетін инвестициялық
преференциялардың тиімділігін
бағалау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Өлшемшарттар бөлінісінде жоспар мен фактінің арақатынасына негізделген балл есептеу нысаны
1-өлшемшарт
Балл
2-өлшемшарт
Балл
3-өлшемшарт
Балл
4-өлшемшарт
Балл
Жоспар
Факт
Жоспар
Факт
Жоспар
Факт
Жоспар
Факт
Өлшемшарттар бойынша балл саны