О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 5 июня 2025 года № 151. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2025 года № 36229
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство здравоохранения
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство транспорта
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство энергетики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство науки
и высшего образования
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство промышленности и строительства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 5 июня 2025 года № 151
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2012 года № 25-02/176 "Об утверждении Правил поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7669) следующие изменения:
в Правилах поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства, утвержденных указанным приказом:

Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2025 жылғы 5 маусымдағы № 151 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 10 маусымда № 36229 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалғаны туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
Е. Нысанбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Көлік министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ғылым және жоғары білім министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Өнеркәсіп және құрылыс министрлігі
КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Қазақстан Республикасының Экология және табиғи
ресурстар министрі
2025 жылғы 5 маусымдағы
№ 151 бұйрығына
қосымша/
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 25-02/176 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7669 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларында:

подпункт 1) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"1) должностные лица Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан (далее – Комитет) и его территориальных органов;";
пункт 23 изложить в следующей редакции:
"23. Нагрудные знаки "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан согласно приложению 10 к настоящим Правилам вручаются награждаемому лицу, одновременно с вручением ему удостоверения о награждении нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.";
приложение 4 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 1 к настоящему перечню;
приложение 5 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 2 к настоящему перечню;
приложение 6 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 3 к настоящему перечню;
приложение 7 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 4 к настоящему перечню;
приложение 9 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 5 к настоящему перечню;
приложение 10 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 6 к настоящему перечню;
приложение 11 к Правилам поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства изложить в новой редакции, согласно приложению 7 к настоящему перечню.
2. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 марта 2012 года № 25-02-02/145 "Об утверждении Методических указаний по учету и определению ущерба, причиненного незаконными порубками леса на территории лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7609) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:

4-тармағының 1) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"1) Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – Комитет) мен оның аумақтық органдарының лауазымды тұлғалары;";
23-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"23. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгілері осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес наградталушы тұлғаға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оған І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау туралы куәлікті тапсырумен бір мезгілде тапсырылады.";
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 4-қосымша осы тізбеге 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 5-қосымша осы тізбеге 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 6-қосымша осы тізбеге 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 7-қосымша осы тізбеге 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 9-қосымша осы тізбеге 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 10-қосымша осы тізбеге 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
Орман шаруашылығы саласында ынталандыру мен құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына 11-қосымша осы тізбеге 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша әдістемелік нұсқауларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушы 2012 жылғы 30 наурыздағы № 25-02-02/145 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7609 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 17) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Методических указаниях по учету и определению ущерба, причиненного незаконными порубками леса на территории лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Учет и определение ущерба, причиненного незаконными порубками на территории лесного фонда осуществляется с применением приказа и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 265 "Об утверждении базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33476) (далее – Базовые ставки).".
3. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 14 сентября 2012 года № 25-02/457 "Об утверждении образцов и Правил ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8015) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18-17) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Образцах и Правилах ношения форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. В настоящем приказе под должностными лицами государственной лесной инспекции Республики Казахстан понимают сотрудников Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан, а также его территориальных органов (далее – Комитет), под должностными лицами государственной лесной охраны Республики Казахстан понимают сотрудников государственных учреждений лесного хозяйства.".
приложение 23 к Образцам форменной одежды со знаками различия (без погон) должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан изложить в новой редакции, согласно приложению 8 к настоящему перечню.
4. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 18-02/52 "Об утверждении Правил учета и определения ущерба, причиненного незаконными порубками на территории лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10364) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу және анықтау бойынша әдістемелік нұсқауларында:
5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуі келтірген нұқсанды есепке алу мен анықтау кезінде "Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзудан келтірілген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 265 бұйрығы (бұдан әрі - Базалық ставкалар) пайдаланылады.".
3. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 14 қыркүйектегі № 25-02/457 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8015 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 18-17) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларында:
2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Осы бұйрықта Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман инспекциясының лауазымды адамдары деп Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің (бұдан әрі – Комитет), сондай-ақ оның аумақтық органдарының қызметкерлерін, Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдары деп орман шаруашылығы мемлекеттік мекемелерінің қызметкерлері түсініледі.".
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілері бар нысанды киім (погонсыз) үлгілеріне 23-қосымша осы тізбеге 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
4. "Орман қорының аумағында ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу мен айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 18-02/52 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10364 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 18-32) пункта 1 статьи 13 Лесного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах учета и определения ущерба, причиненного незаконными порубками на территории лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Размер вреда, причиненного незаконными порубками на территории лесного фонда, исчисляется базовыми ставками для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан, утвержденными приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 265 "Об утверждении базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33476) (далее – Базовые ставки).".
5. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2015 года № 18-02/42 "Об утверждении Правил учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10418) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18-31) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах учета, определения и возмещения ущерба, причиняемого пожарами на территории лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. В расчетах ущерба от лесного пожара используются действующие:
ставки платы за древесину, отпускаемую на корню, предусмотренные в пункте 2 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс);
базовые ставки для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан, утвержденные приказом и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 сентября 2023 года № 265 "Об утверждении базовых ставок для исчисления размеров вреда, причиненного нарушением лесного законодательства Республики Казахстан" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33476) (далее – Базовые ставки);
размеры возмещения вреда, причиненного нарушением законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, устанавливаемые в соответствии с подпунктом 46) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Размеры возмещения вреда);

"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 18-32) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қорының аумағында ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген залалды есепке алу мен айқындау қағидаларында:
3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Орман қоры аумағында ағаштың заңсыз кесілуінен келтірілген зиянның мөлшері "Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзудан келтірілген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 265 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33476 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзудан келтірілген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкалармен (бұдан әрі – Базалық ставкалар) есептеледі.".
5. "Орман қорының аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 27 қаңтардағы № 18-02/42 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10418 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабының 1-тармағының 18-31) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Орман қорының аумағында өрттен келтірілген залалды есепке алу, айқындау және өтеу қағидаларында:
6-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Орман өртінен келген залалды есептегенде қолданыстағы:
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (Салық кодексінің) 587-бабының 2-тармағында көзделген түбірімен босатылатын сүрек үшін төлемақы ставкалары;
"Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзудан келтірілген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 22 қыркүйектегі № 265 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасының орман заңнамасын бұзу келтірген залалдың мөлшерін есептеуге арналған базалық ставкалар (бұдан әрі – Базалық ставкалар);
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы 1-тармағының 46) тармақшасына сәйкес белгіленетін жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласында Қазақстан Республикасы заңнамасына бұзу келтірген зиянды өтеу мөлшерлері (бұдан әрі – Зиянды өтеу мөлшерлері);

ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню), утвержденные местными представительными органами областей, городов республиканского значения, столицы в соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного кодекса.";
6. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 мая 2015 года № 18-1/429 "Об утверждении Положения о государственной лесной охране" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11326) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 18-38) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Положении о государственной лесной охране, утвержденных указанным приказом:
подпункт 9) пункта 18 изложить в следующей редакции:
"9) организует обучение работников государственной лесной охраны лесничеств по ведению лесохозяйственных, лесокультурных, лесозащитных, противопожарных и биотехнических работ, а также обучение и инструктаж по охране труда и технике безопасности, в соответствии с подпунктом 3 пункта 2 статьи 182 Трудового кодекса Республики Казахстан (далее – Трудовой кодекс);";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. К работникам государственной лесной охраны за добросовестное исполнение должностных обязанностей, высокое качество выполнения работ, в том числе работ особой сложности и срочности, за инициативу и другие достижения в работе применяются меры поощрения в соответствии с Правилами поощрения и присвоения почетных званий, нагрудных знаков и почетных грамот в области лесного хозяйства, утвержденным приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2012 года № 25-02/176 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7669) и постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2015 года № 1193 "О системе оплаты труда гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий".
7. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 декабря 2014 года № 18-02/691 "Об утверждении Правил проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10141) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:

Орман кодексінің 14-бабының 2) тармақшасына сәйкес облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың жергілікті өкілді органдары бекіткен мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары (түбірімен босатылатын сүрек үшін ставкаларды қоспағанда) қолданылады.";
6. "Мемлекеттік орман күзеті туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 мамырдағы № 18-1/429 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11326 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 18-38) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман күзеті туралы ережесінде:
18-тармағының 9) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"9) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексінің (бұдан әрі – Еңбек кодексі) 182-бабының 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес орманшылықтардың мемлекеттік орман күзеті қызметкерлерін орман шаруашылығы, орман дақылдарын өсiру, орманды қорғау, өртке қарсы және биотехникалық жұмыстарды жүргiзу жөнiндегi оқуын, сондай-ақ еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша оқытуды және нұсқама беруді ұйымдастырады;";
29-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Мемлекеттiк орман күзетінің қызметкерлеріне лауазымдық міндеттерін адал атқарғаны үшін, оның ішінде ерекше күрделілік пен шұғыл жұмыстарды орындаудың жоғары сапасы, бастамашылдығы және жұмыстағы басқа да жетістіктері үшін "Азаматтық қызметшілерге, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдардың қызметкерлеріне, қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 1193 қаулысына және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 25-02/176 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізбесінде № 7669 болып тіркелген) бекітілген Орман шаруашылығы саласында ынталандыру және құрметті атақтар, омырауға тағатын белгілер мен құрмет грамоталарын беру қағидаларына сәйкес көтермелеу шаралары қолданылады.".
7. "Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 18-02/691 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10141 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 18-29) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах проведения освидетельствования мест рубок на участках государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. По результатам освидетельствования мест рубок лесовладелец представляет в вышестоящую организацию по ведомственной подчиненности отчет об остатках древесины на лесосеках и очистке мест рубок по форме 4-ЛХ утвержденной приказом Председателя Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан от 21 января 2020 года № 2 "Об утверждении статистических форм ведомственных статистических наблюдений и инструкций по их заполнению, разработанных Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19915).".
8. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 18-02/405 "Об утверждении Правил побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11882) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"в соответствии с подпунктом 18-24) пункта 1 статьи 13 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах побочного пользования лесом на территории государственного лесного фонда, утвержденных указанным приказом:
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. При возделывании указанных культур применяется агротехника, не оказывающая отрицательного воздействия на состояние используемых земель и окружающей среды.
Использование гербицидов и иных химических средств борьбы с нежелательной растительностью осуществляется в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 июня 2023 года № 249 "Об утверждении технического регламента о безопасности средств защиты растений (пестицидов)" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 32940).".
9. Внести в приказ Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 апреля 2020 года № 99 "Об утверждении Правил рекультивации нарушенных земельных участков на землях государственного лесного фонда и их передачи лесовладельцу при добыче урана методом подземного скважинного выщелачивания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20512) следующие изменения:
Преамбулу приказа изложить в следующей редакции:

"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабының 1-тармағының 18-29) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры учаскелерінде ағаш кесілген жерлерді куәландыру қағидаларында:
10-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ағаш кесілген жерлерді куәландыру нәтижелері бойынша орман иеленуші ведомстволық бағыныстылығына қарай жоғары тұрған ұйымға "Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті әзірлеген ведомстволық статистикалық байқаулардың статистикалық нысандары мен оларды толтыру жөніндегі нұсқаулықтарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитеті Төрағасының 2020 жылғы 21 қаңтардағы № 2 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19915 болып тіркелген) бекітілген 4-ОШ нысаны бойынша кеспеағаштардағы сүрек қалдықтары және ағаш кесілген жерлерді тазарту туралы есеп береді.".
8. "Мемлекеттік орман қоры аумағында орманды жанама пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 18-02/405 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11882 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 18-24) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік орман қоры аумағында орманды жанама пайдалану қағидаларында:
18-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Осы дақылдарды өсіру кезінде пайдаланылатын жерлер мен қоршаған ортаның жай-күйіне теріс әсер етпейтін агротехника қолданылады.
Гербицидтер мен қажет емес өсімдіктермен күресуге арналған өзге химиялық заттарды пайдалану "Өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) қауіпсіздігі туралы техникалық регламентті бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 27 маусымдағы № 249 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32940 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.".
9. "Уранды жерасты ұңғымасында шайып сілтісіздендіру әдісімен өндіру кезінде мемлекеттік орман қоры жерінде бүлінген жер учаскелерін рекультивациялау және оларды орман иеленушіге беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 28 сәуірдегі № 99 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20512 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 18-52) пункта 1 статьи 13 и пунктом 1-1 статьи 54 Лесного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах рекультивации нарушенных земельных участков на землях государственного лесного фонда и их передачи лесовладельцу при добыче урана методом подземного скважинного выщелачивания, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Рекультивация нарушенных земельных участков на землях государственного лесного фонда при добыче урана методом подземного скважинного выщелачивания осуществляется недропользователями согласно проектам рекультивации нарушенных земель, разрабатываемых в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 2 августа 2023 года № 289 "Об утверждении Инструкции по разработке проектов рекультивации нарушенных земель" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33250).".
10. Внести в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 23 февраля 2023 года № 62 "Об утверждении Типовых правил создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31996) следующие изменения:
в Типовых правилах создания, содержания и защиты зеленых насаждений населенных пунктов, утвержденных указанным приказом:
приложение 2 к Типовым правилам создания, содержания и защиты зеленых насаждений изложить в новой редакции, согласно приложению 9 к настоящему приказу.
11. Внести в приказ Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 10 марта 2023 года № 82 "Об утверждении Правил обращения с генофондом растительного мира" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32092) следующие изменения:
в Правилах обращения с генофондом растительного мира, утвержденных указанным приказом:
приложение к Правилам обращения с генофондом растительного мира изложить в новой редакции, согласно приложению 10 к настоящему перечню.
12. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 28 апреля 2023 года № 137 "Об утверждении Правил пользования растительным миром" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32415) следующие изменения:
приложение к Правилам пользования растительным миром изложить в новой редакции, согласно приложению 11 к настоящему перечню;
13. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 30 марта 2023 года № 105 "Об утверждении Правил аккредитации специализированных организаций, осуществляющих ресурсные обследования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 32191) следующие изменения:
приложение к Правилам аккредитации специализированных организаций, осуществляющих ресурсные обследования изложить в новой редакции, согласно приложению 12 к настоящему перечню.
Приложение 1 к перечню
Министр экологии
и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 5 июня 2025 года № 151
Приложение 4 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Протокол присвоения почетного звания и вручения нагрудного знака "Еңбек сіңірген орман өсіруші"
____________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с приказом Комитета
лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан от "___" _______ 20__ года № __________ вручен:
нагрудной знак "Еңбек сіңірген орман өсіруші" и удостоверение к нему:
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
____________________________________________________________________
Приложение 2 к перечню
Приложение 5 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Протокол награждения нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі
___________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с приказом Комитета
лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан от "___" _______ 20__ года. № __________ вручен:
нагрудной знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін"
I, II, III дәрежелі и удостоверение к нему:
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации: _______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
_______________________________________________________________________
Приложение 3 к перечню
Приложение 6 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Почетная грамота
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
_________________________
_________________________
_________________________
МАРАПАТТАЛАДЫ Төраға
Астана 20__ жыл
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Комитет лесного хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
НАГРАЖДАЕТСЯ
_________________________
_________________________
Председатель
Астана 20__ год
Приложение 4 к перечню
Приложение 7 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Протокол награждения и вручения Почетной грамоты
_____________________________________________________________________
(наименование города (села) дата, месяц, год вручения)
Мной, _______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации)
от имени Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан в соответствии с приказом Комитета
лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан от "___" ______ 20 __ года № _____ вручена:
Почетная грамота:
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность награжденного)
Руководитель организации:_____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись и печать организации)
Секретарь комиссии: __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись награжденного:
_____________________________________________________________________
Приложение 5 к перечню
Приложение 9 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Удостоверение о награждении почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші"
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета

"Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 13-бабы 1-тармағының 18-52) тармақшасына және 54-бабының 1-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:"
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Уранды жерасты ұңғымасында шайып сілтісіздендіру әдісімен өндіру кезінде мемлекеттік орман қоры жерінде бүлінген жер учаскелерін рекультивациялау және оларды орман иеленушіге беру қағидаларында:
4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Уранды жерасты ұңғымасында шайып сілтісіздендіру әдісімен өндіру кезінде мемлекеттік орман қоры жерінде бүлінген жер учаскелерін рекультивациялау "Бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобаларын әзірлеу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2023 жылғы 2 тамыздағы № 289 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33250 болып тіркелген) сәйкес әзірленетін бүлінген жерлерді қалпына келтіру жобалар негізінде жер қойнауын пайдаланушылармен жүзеге асырылады.".
10. "Елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 23 ақпандағы № 62 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31996 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Елді мекендердің жасыл екпелерін жасау, күтіп-баптау және қорғаудың үлгілік қағидаларында:
Жасыл екпелерді күтіп-ұстаудың және қорғаудың үлгілік қағидаларына 2-қосымша осы тізімге 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
11. "Өсімдіктер дүниесінің гендік қорымен жұмыс істеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің 2023 жылғы 10 наурыздағы № 82 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32092 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Өсімдіктер дүниесінің гендік қорымен жұмыс істеу қағидаларында:
Өсімдіктер әлемінің генофондымен жұмыс істеу қағидаларына қосымша осы тізімге 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
12. "Өсімдіктер дүниесін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 28 сәуірдегі № 137 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32415 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Өсімдіктер дүниесін пайдалану қағидаларына қосымша осы тізбеге 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
13. "Ресурстық зерттеп-қарауларды жүзеге асыратын мамандандырылған ұйымдарды аккредиттеу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2023 жылғы 30 наурыздағы № 105 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32191 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Ресурстық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын мамандандырылған ұйымдарды аккредиттеу қағидаларына 1-қосымша осы тізбеге 12-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Қазақстан Республикасының
Экология және табиғи
ресурстар министрі
2025 жылғы 5 маусымдағы
№ 151 тізбесіне
1-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағын беру және оның омырауға тағатын белгісін тапсыру хаттамасы
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағын беру және оның омырауға
тағатын белгісін тапсыру хаттамасы
____________________________________________________________________
(қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен, ____________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
(Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің 20____жылғы "____"
_____________ № ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің атынан:____________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" омырауға тағатын белгісі мен оның куәлігін тапсырдым.
Ұйым басшысы:______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы____________________________________________________
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
_____________________________________________________________________
тізбесіне
2-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау хаттамасы
_____________________________________________________________________
қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен, ________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің 20__ жылғы "____"
_____________ № ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология
және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің атынан: ____________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және лауазымы)
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Еңбек сіңірген орман өсіруші" омырауға тағатын белгісі мен
оның куәлігін тапсырдым.
Ұйым басшысы:_______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы және ұйымның мөрі)
Комиссия хатшысы____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы:
____________________________________________________________________
тізбесіне
3-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Құрмет грамотасы
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
ҚҰРМЕТ ГРАМОТАСЫ
_________________________
_________________________
_________________________
МАРАПАТТАЛАДЫ Төраға
Астана 20__ жыл
Министерство экологии и природных ресурсов
Республики Казахстан Комитет лесного
хозяйства и животного мира
ПОЧЕТНАЯ ГРАМОТА
НАГРАЖДАЕТСЯ
_________________________
_________________________
Председатель
Астана 20__ год
тізбесіне
4-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Құрмет грамотасымен наградтау және тапсыру хаттамасы _____________________________________________________________________ ((қаланың (селоның) атауы, тапсырылған күні, айы, жылы)
Мен, _________________________________________________________________
(ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман
шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің 20____жылғы "____"
_____________ № ____ бұйрығына сәйкес Қазақстан Республикасы Экология және
табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі
комитетінің атынан:
_____________________________________________________________________
(наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және лауазымы)
Құрмет грамотасын тапсырдым.
Ұйым басшысы: _______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы және ұйымның мөрі)
_____________________________________________________________________
Комиссия хатшысы ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
Наградталушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) және қолы:
_____________________________________________________________________
тізбесіне
5-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
9-қосымша
Нысан
"Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен наградтау туралы куәлік

размером 100х70 миллиметров и выполняется из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік
Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху - Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар
министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
№ ____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира
Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден(а)
почетным званием "Еңбек сіңірген орман өсіруші" за достижение успехов
в охране лесов, в обеспечении сохранения и приумножения биологического
разнообразия, за активное сотрудничество и внедрение в производство
разработок в области лесного хозяйства.
Председатель ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения) (место печати)
Приложение 6 к перечню
Приложение 10 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Нагрудный знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III степени
Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Примечание:
Нагрудный знак "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі представляет собой металлический круг диаметром 34 миллиметра, на котором расположены три стилизованных элемента: лист тополя, парящий беркут и вода, внутри которого на белом фоне расположена выступающая надпись – "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін".
Лист тополя символизирует леса и представляет собой изображения листа тополя, дерева, которое произрастает на всей территории Казахстана.
Парящий беркут символизирует животный мир Казахстана, а также означает контроль за сохранением биологического разнообразия.
Капля воды символизирует воду - основу жизни растительного и животного мира, а также водоохранную роль лесов.
Круг с помощью ушка и кольца прикрепляется к колодке размером 55х34 миллиметров, обтянута голубой тканью, по краю которой идет золотая окантовка с полосками золотистого цвета, количество которых обозначает степень знака.
Почетный нагрудный знак изготавливается из медно-никелевого сплава.
На оборотной стороне нагрудного знака (реверс) выбит регистрационный номер.
Приложение 7 к перечню
Приложение 11 к Правилам
поощрения и присвоения
почетных званий, нагрудных
знаков и почетных грамот
в области лесного хозяйства
Форма
Удостоверение о награждении нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" I, II, III дәрежелі
Удостоверение изготовляется в виде складной книжки зеленого цвета

Куәлік көлемі 100х70 миллиметр жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында мынадай жазба бар:
Куәлік
Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
Куәлік №_________
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ол ормандарды қорғауда, биологиялық әртүрлілікті сақтауда және көбейтуде қол жеткізген табыстары үшін, орман шаруашылығы саласында белсенді ынтымақтастық жасағаны және талдамаларды өндіріске енгізгені үшін "Еңбек сіңірген орман өсіруші" құрметті атағымен наградталғаны жөнінде берілді.
Төраға __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
_____________________________________________________________________
(наградталған күні, айы, жылы)
(мөр орны)
тізбесіне
6-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
10-қосымша
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісі
Ескертпе:
I, II, III дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісі (бұдан әрі – омырауға тағатын белгі) диаметрі 34 миллиметр металл шеңбер (бұдан әрі – шеңбер) болып табылады, онда стильді үш элемент: терек жапырағы, ұшып бара жатқан бүркіт және су бейнеленген, оның ішінде ақ түсте "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" деген бедерлі жазу бар.
Терек жапырағы орманды бейнелейді және терек жапырағының бейнесі Қазақстанның бүкіл аумағында өсетін теректі білдіреді. Ұшып бара жатқан бүркіт Қазақстанның жануарлар дүниесін бейнелейді, сондай-ақ биологиялық әртүрліліктің сақталуына бақылауды білдіреді.
Су тамшысы өсімдіктер мен жануарлар дүниесі өмірінің негізін, сондай-ақ ормандардың су қорғау рөлін білдіреді.
Шеңбер тартпа мен сақинаның көмегімен мөлшері 55х34 миллиметр қалыпқа бекітілген, ол жасыл матамен керілген, саны белгінің дәрежесін білдіретін алтын түсті жолақтары бар алтын жиектемемен көмкерілген.
Құрметті омырауға тағатын белгі мыс-никель құймасынан жасалады.
Омырауға тағатын белгінің сыртында (реверс) тіркеу нөмірі ойылған.
тізбесіне
7-қосымша/
Орман шаруашылығы саласында
ынталандыру мен құрметті
атақтар, омырауға тағатын
белгілер мен құрмет
грамоталарын беру
қағидаларына
11-қосымша
Нысан
І, ІІ, ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен наградтау туралы куәлік

размером 100х70 миллиметров, выполненный из материала мундиор.
На лицевой стороне по центру герб Республики Казахстан, снизу надпись:
Куәлік Удостоверение
На внутреннем левом вкладыше надписи:
вверху - Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии
и природных ресурсов Республики Казахстан
№ ____ Куәлік
Удостоверение
По центру листа эмблема Комитета лесного хозяйства и животного мира
Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
На правом вкладыше надписи следующего содержания:
Настоящее удостоверение выдано в том, что он (она) награжден(а)
нагрудным знаком "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін"
I, II, III дәрежелі за достижение: значительных успехов в охране лесов,
в обеспечении сохранения и приумножения биологического разнообразия,
за активное сотрудничество и внедрение в производство разработок
в области лесного хозяйства.
Председатель ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
________________________________________________________________
(дата, месяц и год награждения) (место печати)
Приложение 8 к перечню
Приложение 23
к Образцам форменной одежды
со знаками различия (без погон)
должностных лиц
государственной лесной инспекции
Республики Казахстан
и государственной лесной охраны
Республики Казахстан
Форма
Образцы знаков различия должностных лиц государственной лесной инспекции
Республики Казахстан и государственной лесной охраны Республики Казахстан
Образцы знаков различия должностных лиц государственной лесной инспекции Республики Казахстан
1. Председатель Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – Главный государственный лесной инспектор Республики Казахстан7
Парадная
Повседневная
2. Заместитель Председателя Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – заместитель Главного государственного лесного инспектора Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
3. Руководитель Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – старший государственный лесной инспектор Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная

Куәлік көлемі 100х70 миллиметр жасыл түсті бүктемелі кітапша түрінде жасалып, мундиор материалынан орындалады.
Сыртқы бетінде ортада Қазақстан Республикасының елтаңбасы, төменгі жағында мынадай жазба бар:
Куәлік
Удостоверение
Ішкі сол жақ жапсырмада мынадай жазбалар бар:
жоғарғы жағында – Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Куәлік №_____
Удостоверение
Парақ ортасында Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің эмблемасы.
Оң жақ жапсырмада мынадай мазмұндағы жазба бар:
Осы куәлік ормандарды қорғауда, биологиялық әртүрлілікті сақтауда және көбейтуде қол жеткізген табыстары үшін, орман шаруашылығы саласында белсенді ынтымақтастық жасағаны және талдамаларды өндіріске енгізгені үшін І, ІІ және ІІІ дәрежелі "Қазақстан орманын қорғаудағы мінсіз қызметі үшін" омырауға тағатын белгісімен марапатталғаны жөнінде берілді.
Төраға __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), қолы)
________________________________________________________________
(наградталған күні, айы, жылы) (мөр орны)
(мөр орны))
тізбесіне
8-қосымша/
Қазақстан Республикасының
мемлекеттік орман
инспекциясы мен
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік орман күзетінің
лауазымды адамдарының
айырым белгілері бар нысанды
киім (погонсыз) үлгілеріне
23-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы мен Қазақстан Республикасы мемлекеттік орман күзетінің лауазымды адамдарының айырым белгілерінің үлгілері Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекциясы лауазымды адамдарының айырым белгілерінің үлгілері
1. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің төрағасы – Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік орман инспекторы
Салтанатты
Күнделікті
2. Қазақстан Республикасы Экология жәнет табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті төрағасының орынбасары – Қазақстан Республикасы мемлекеттік бас орман инспекторының орынбасары.
Салтанатты
Күнделікті
3. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының басшысы – Қазақстан Республикасының мемлекеттік аға орман инспекторы.
Салтанатты
Күнделікті

4. Главные эксперты, эксперты Управления леса и особо охраняемых природных территорий Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – государственные лесные инспектора Республики Казахстан.
Парадная
Повседневная
5. Руководители областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – главные государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
6. Заместители руководителей областных территориальных инспекции лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – заместители главных государственных лесных инспекторов соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
7. Руководители отделов областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – старшие государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
8. Специалисты областных территориальных инспекций лесного хозяйства и животного мира Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан – государственные лесные инспектора соответствующих областей.
Парадная
Повседневная
Знаки различия государственной лесной охраны Республики Казахстан
9. Директор государственного учреждения лесного хозяйства
Парадная
Повседневная
10. Заместитель директора государственного учреждения лесного хозяйства
Парадная
Повседневная
11. Инженера: охраны и защиты леса, по воспроизводству лесов и лесоразведения, по лесопользованию, лесопотологии
Парадная
Повседневная
12. Лесничие, начальники лесного питомника, начальники лесопожарных станции
Парадная
Повседневная
13. Помощники лесничих
Парадная
Повседневная
14. Мастера леса
Парадная
Повседневная
15. Лесники
Парадная
Повседневная
Приложение 9 к перечню
Приложение 2
к Типовым правилам
создания, содержания
и защиты зеленых насаждений
Форма
Акт обследования зеленых насаждений "___" ___________ 20__года
Р/с №
Породный состав зеленых насаждений
Сохраняются
Вырубка по разрешению
Вырубка без разрешения
штук
возрост
диаметр ствола, сантиметр
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Всего:
Итого:
продолжение таблицы
Пересадка, кронировка (омолаживание)
Санитарная обрезка
Качественное (фактическое) состояние
Размер возмещения ущерба за единицу
Сумма ущерба исчисленного по размерам возмещения ущерба
Компенсационное восстановление, штук
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
штук
возраст, лет
диаметр ствола, сантиметр
месячный расчетный показатель
Тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Настоящий акт составлен в _______экземплярах.
Примечание: Акт обследования не является документом,
дающим разрешение на вырубку или пересадку зеленых насаждений.
Представитель физического или юридического лица
________________________________________________________________
подпись (Ф.И.О)
Должностное лицо уполномоченного органа
________________________________________________________________
подпись (Ф.И.О) (печать при наличии)
Приложение 10 к перечню
Приложение
к Правилам обращения
с генофондом растительного мира
Форма
Нагойский протокол регулирования доступа к генетическим ресурсам и совместного использования на справедливой и равной основе выгод от их применения к Конвенции о биологическом разнообразии
Nagoya Protocol on access to genetic resources and the fair and equitable sharing of benefits arising from their application to the Convention on biological diversity
Қазақстан Республикасының экология және табиғи ресурстар министрлігі
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Ministry of ecology and natural resources of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Export
Қазақстан Республикасындағы Ұлттық үйлестіру орталығы
Национальный координационный центр в Республике Казахстан
National focal point in Republic of Kazakhstan

4. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Орман және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар басқармасының бас сарапшылары, сарапшылары – Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
5. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
6. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясы басшыларының орынбасарлары - тиісті облыстардағы мемлекеттік бас орман инспекторларының орынбасарлары.
Салтанатты
Күнделікті
7. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі аумақтық инспекциясының бөлім басшылары – тиісті облыстардағы мемлекеттік аға орман инспекторлары.
Парадная
Күнделікті
8. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің облыстық орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі инспекциясының мамандары – тиісті облыстардағы мемлекеттік орман инспекторлары.
Салтанатты
Күнделікті
Қазақстан Республикасының мемлекеттік орман күзетінің айырым белгілері
9. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесінің директоры
Салтанатты
Күнделікті
10. Орман шаруашылығы мемлекеттік мекемесі директорының орынбасары
Салтанаты
Күнделікті
11. Инженерлер: орман патологиясы, орман пайдалану бойынша, ормандарды молықтыру және орман өсіру бойынша, ормандарды күзету мен қорғау
Салтанатты
Күнделікті
12. Орманшылар, орман питомнигінің бастықтары, орман өртін сөндіру станциясының бастықтары
Салтанатты
Күнделікті
13. Орманшылардың көмекшілері
Салтанатты
Күнделікті
14. Орман шеберлері
Салтанатты
Күнделікті
15. Орманшылар
Салтанатты
Күнделікті
тізбесіне
9-қосымша/
Жасыл екпелерді күтіп-
ұстаудың және қорғаудың
үлгілік қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Жасыл екпелерді зерттеп-қарау актісі 20__ж. "___" ___________
Р/с №
Жасыл екпелердің табиғи құрамы
Сақталады
Кесуге рұқсат
Рұқсатсыз кесу
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, см
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, см
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, см
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1
2
Барлығы:
Қорытынды
кестенің жалғасы
Қайта отырғызу, тамырын қопарып қазу (жасарту)
Санитариялық кесу
Сапалық(нақты жай-күйі
Залалды өтеу мөлшері, бірлік
Залалды өтеу мөлшері бойыншазалалдың сомасы
Өтемдік қалпына келтіру, дана
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, см
дана
жасы, жыл
дің диаметрі, см
айлық есептік көрсеткіш
тенге
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Осы акт _______ данада жасалды.
Ескертпе: Зерттеп-қарау актісі жасыл екпелерді кесуге немесе қайта отырғызуға құқық беретін құжат болып табылмайды.
Жеке немесе заңды тұлғаның өкілі
_____________________________________ қолы (Т.А.Ә.)
Уәкілетті органның лауазымды адамы ________________ қолы (Т.А.Ә.)
(мөрі бар болса)
тізбесіне
10-қосымша/
Өсімдіктер әлемінің
генофондымен жұмыс
істеу қағидаларына
қосымша
Нысан
Нагойский протокол регулирования доступа к генетическим ресурсам и совместного использования на справедливой и равной основе выгод от их применения к Конвенции о биологическом разнообразии
Nagoya Protocol on access to genetic resources and the fair and equitable sharing of benefits arising from their application to the Convention on biological diversity
Қазақстан Республикасының экология және табиғи ресурстар министрлігі
Министерство экологии и природных ресурсов Республики Казахстан
Ministry of ecology and natural resources of the Republic of Kazakhstan
Экспорт
Export
Қазақстан Республикасындағы Ұлттық үйлестіру орталығы
Национальный координационный центр в Республике Казахстан
National focal point in Republic of Kazakhstan

010000,
Ministry House,
Mangelik el 8,
Astana city,
Republic of
Kazakhstan
Tel.: (+7172)
74______ Fax:(+7172) 74_______
Импорт
Import
Реэкспорт
Reexport
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permit №:
Действительно до:
Validuntil:
Импортер:
Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the
CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA
Live Animal Regulations
Русское и латинское название
генетического ресурса
Russian and Latin name genetic resource
Описание образца,
включая метки
Description of
specimens,
including
identifying marks
or numbers
Приложение
Appendix
Источник
Sourcе
Цель
Purposе
Количество
экземпляров или вес
Quantity: number of
specimens or weight
А
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения
и дата
Permit № and date
B
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения
и дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issuedon: _____________________
___________________________________________
Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Казахстан / Kazakhstan Security stamp, signature and official seal
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте
пересечения таможенной границы
Республики Казахстан
Пункт пропуска:
_________________
Дата:
___________________________
Подпись должностного лица
и печать:
___________________________
Номер коносамента/авианакладной:
___________________________
Название образца
Количество
A
B
Приложение 11 к перечню
Приложение
к Правилам пользования
растительным миром
Форма
Уведомление о заготовке (сборе) дикорастущих растений для фармацевтических, продовольственных и технических нужд
1. В ____________________________________________________________
(полное наименование государственного органа)
2. Настоящим ___________________________________________________
(полное наименование, бизнес-идентификационный номер юридического лица,
индивидуальный идентификационный номер физического лица)
уведомляет о заготовке (сборе) дикорастущих растений для фармацевтических,
продовольственных и технических нужд.
3. Адрес места нахождения юридического/физического лица
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
4. Электронная почта _____________________________________________

010000,
Ministry House,
Mangelik el 8,
Astana city,
Republic of
Kazakhstan
Tel.: (+7172)
74______ Fax:(+7172) 74_______
Импорт
Import
Реэкспорт
Reexport
Прочие
Other
Экспортер / Реэкспортер:
Exporter / Re-exporter:
Разрешение №:
Permit №:
Действительно до:
Validuntil:
Импортер:
Importer:
Особые условия:
Special conditions:
Для живых животных данное разрешение действительно только, если условия транспортировки соответствуют рекомендациям СИТЕС, а в случае авиаперевозки правилам ИАТА
For live animals this permit is only valid if the transport conditions conform to the
CITES Guidelines for Transport of Live or, in the case of air transport, to the IATA
Live Animal Regulations
Русское и латинское название
генетического ресурса
Russian and Latin name genetic resource
Описание образца,
включая метки
Description of
specimens,
including
identifying marks
or numbers
Приложение
Appendix
Источник
Sourcе
Цель
Purposе
Количество
экземпляров или вес
Quantity: number of
specimens or weight
А
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и
дата
Permit № and date
B
Страна происхождения
Country of origin
Номер разрешения и
дата
Permit № and date
Настоящее разрешение выдано:
This permit was issuedon: ______________
___________________________________________
Дата / Date Защитная марка, подпись и печать
Казахстан / Kazakhstan Security stamp, signature and official seal
Подтверждение экспорта / реэкспорта
Заполняется в пункте
пересечения таможенной
границы Республики Казахстан
Пункт пропуска:
_________________
Дата:
___________________________
Подпись должностного лица и
печать:
_________________________
Номер
коносамента/авианакладной:
___________________________
Название образца
Количество
A
B
тізбесіне
11-қосымша/
Өсімдіктер дүниесін
пайдалану қағидаларына
қосымша
Нысан
Фармацевтикалық, азық-түліктік және техникалық қажеттіліктер үшін жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау (жинау) туралы хабарлама
1. _____________________________________________________________
(мемлекеттік органның толық атауы)
2. Осы арқылы _______________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру нөмірі) Фармацевтикалық, азық-түліктік және техникалық қажеттіліктер үшін жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау (жинау) туралы хабарлайды.
3. Заңды/жеке тұлғаның орналасқан жерінің мекенжайы ____________________________________________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үй/ғимарат нөмірі (стационарлық үй-жай)
4. Электрондық пошта ____________________________________________

5. Номера телефонов _____________________________________________
6. Адрес(а) осуществления деятельности
________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, участок)
7. К уведомлению прилагаются:
1) сведения, содержащие информацию о земельном участке, объеме и периоде
заготовки (сборе) дикорастущих растений;
2) согласие собственника земельного участка или землепользователя
на заготовку (сбор) дикорастущих растений или правоустанавливающий документ;
3) материалы ресурсного обследования;
4) квитанция об оплате за пользование растительными ресурсами в порядке
специального пользования растительным миром, за исключением случаев оплаты
через платежный шлюз "электронного правительства".
Дата _______ Подпись ____________________________
Приложение 12 к перечню
Приложение 1
к Правилам аккредитации
специализированных организаций,
осуществляющих ресурсные
обследования
Форма
Заявление
В _____________________________________________________________
(полное наименование уполномоченного органа)
от _____________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты
бизнес- идентификационного номера)
Прошу аккредитовать в качестве специализированной организации,
осуществляющей ресурсные обследования.
Адрес _________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома/здания (стационарного
помещения), телефон, факс, е-mail)
Перечень прилагаемых документов:
1) ____________________________________________________________
2) ____________________________________________________________
3) ____________________________________________________________
4) ____________________________________________________________
Подпись
Руководителя или его уполномоченного представителя
(в случае подачи заявления представителем, прикладывается документ,
удостоверяющий полномочия)
_________________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата заполнения: "____" __________ 20 года

5. Телефон нөмірлері ______________________________________________
6. Қызметті жүзеге асыру мекенжайы(а) _______________________________________
(пошта индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, учаске)
7. Хабарламаға мыналар қоса беріледі:
1) жер учаскесі, жабайы өсетін өсімдіктерді дайындау (жинау) көлемі мен кезеңі туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер;
2) жер учаскесі меншік иесінің немесе жер пайдаланушының жабайы өсетін өсімдіктерді дайындауға (жинауға) келісімі немесе құқық белгілейтін құжат;
3) ресурстық зерттеп-қарау материалдары;
4) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы ақы төлеу жағдайларын қоспағанда, өсімдіктер дүниесін арнайы пайдалану тәртібімен өсімдік ресурстарын пайдаланғаны үшін ақы төленгені туралы түбіртек.
Күні _______________ Қолы____________________________
тізбесіне
12-қосымша/
Ресурстық зерттеп-қарауды
жүзеге асыратын
мамандандырылған
ұйымдарды аккредиттеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтініш
____________________________________________________________________
(уәкілетті органның толық атауы)
____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірінің деректемелері)
Ресурстық зерттеп-қарауды жүзеге асыратын мамандандырылған ұйым
ретінде аккредиттеуді сұраймын.
Мекен-жайы
_____________________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың)
нөмірі, телефон, факс, е-mail)
Қоса беріліп отырған құжаттардың тізбесі:
1) ______________________________________________________________
2) ______________________________________________________________
3) ______________________________________________________________
4) ______________________________________________________________
Басшының немесе оның уәкілетті өкілінің қолы (өкіл өтініш берген жағдайда
өкілеттігін куәландыратын құжат қоса беріледі)
______________                   _________________________________
(қолы)                   (Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса)
Толтыру күні: "___" __________ 20 жыл