Об утверждении Правил формирования, доступа, использования, хранения, защиты и уничтожения сведений из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 21. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 января 2023 года № 31702.
В соответствии с подпунктом 22) статьи 9 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Правила формирования, доступа, использования, хранения, защиты и уничтожения сведений из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2. Признать утратившими силу приказ и структурные элементы некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Б. Асылов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по финансовому мониторингу
"СОГЛАСОВАН"
Министерство обороны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Судебная администрация
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Служба государственной охраны
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по противодействию коррупции
(Антикоррупционная служба)
"СОГЛАСОВАН"
Комитет национальной безопасности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство
по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство внутренних дел
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 13 января 2023 года № 21
Правила
формирования, доступа, использования, хранения, защиты и уничтожения сведений из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов

Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен мәліметтерді қалыптастыру, оларға қол жеткізу, пайдалану, сақтау, қорғау және жою қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 21 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2023 жылғы 17 қаңтарда № 31702 болып тіркелді.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының заңының 9-бабы 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен мәліметтерді қалыптастыру, оларға қол жеткізу, пайдалану, сақтау, қорғау және жою қағидалары бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының бұйрығының және кейбір бұйрықтарының құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектiлерiне мәлімет үшін, сондай-ақ Комитеттiң аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
Б. Асылов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы мониторинг
агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Мемлекеттік күзет қызметі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Сот әкімшілігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы
іс-қимыл агенттігі
(Сыбайлас жемқорлыққа
қарсы қызмет)
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Төтенше жағдайлар министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар
жəне аэроғарыш өнеркəсібі
министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрлігі
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 13 қаңтардағы
№ 21 бұйрығына
1-қосымша
Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен мәліметтерді қалыптастыру, оларға қолжетімділік, оларды пайдалану, сақтау, қорғау және жою қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила формирования, доступа, использования, хранения, защиты и уничтожения сведений из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов (далее – Правила) определяют:
1) порядок формирования сведений из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов (далее – СИО ПСО) сотрудниками правоохранительных, специальных государственных и иных органов (далее – пользователи) для получения информации в рамках уголовных, гражданских, административных, розыскных дел, исполнительного производства, производства по делам об административных правонарушениях;
2) порядок организации доступа пользователей в СИО ПСО;
3) порядок использования, хранения, защиты и уничтожения сведений, полученных посредством СИО ПСО.
Основания получения иными органами из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для решения возложенных на них задач, определяются в соответствии с пунктом 1 статьи 16-1 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах" (далее – Закон).
Основания получения правоохранительными, специальными государственными органами Республики Казахстан и органами военной разведки Министерства обороны Республики Казахстан из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для проведения негласных следственных действий и оперативно-розыскной деятельности, а также для решения иных возложенных на них задач, определяются в соответствии с пунктом 3 статьи 16-2 Закона.
Основания получения уполномоченным органом по финансовому мониторингу из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов информации, необходимой для противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения, определяются в соответствии с пунктом 5 статьи 16-2 Закона.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.02.2026 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок формирования сведений из СИО ПСО
2. Формирование сведений из СИО ПСО осуществляется зарегистрированными в СИО ПСО пользователями посредством Единой транспортной среды государственных органов с использованием средств электронной цифровой подписи Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (далее – ЭЦП) в соответствии с Перечнем распределения ролей СИО ПСО по основаниям, указанным в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – Перечень ролей), Правами доступа к сервисам согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – Права доступа).
Сервисы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан доступны по статьям главы 8 Уголовного кодекса Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен мәліметтерді қалыптастыру, оларға қолжетімділік, оларды пайдалану, сақтау, қорғау және жою қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) мыналарды:
1) қылмыстық, азаматтық, әкімшілік, іздестіру істері атқарушылық іс жүргізу, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізу шеңберінде ақпарат алу үшін құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдары қызметкерлерінің (бұдан әрі – пайдаланушылар) құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен (бұдан әрі – ҚАО ААЖ) мәліметтерді қалыптастыру тәртібін;
2) пайдаланушылардың ҚАО ААЖ-ға қолжетімділігін ұйымдастыру тәртібі;
3) ҚАО ААЖ арқылы алынған мәліметтерді пайдалану, сақтау, қорғау және жою тәртібін анықтайды.
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-1-бабының 1-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Заң) құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен оларға жүктелген міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты өзге органдардың алу негіздері айқындалады.
Заңының 16-2-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік органдарының және Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің әскери барлау органдарының құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен жария емес тергеу әрекеттері мен жедел-іздестіру қызметін жүргізу үшін, сондай-ақ оларға жүктелген өзге де міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты алу негіздері айқындалады.
Занының 16-2-бабының 5-тармағына сәйкес қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органның құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл үшін қажет ақпаратты алу негіздері айқындалады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.02.2026 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді қалыптастыру тәртібі
2. ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді қалыптастыруды ҚАО ААЖ тіркелген пайдаланушылар осы Қағидалардың 1-қосымшасында көрсетілген ҚАО ААЖ-дың рөлдерін негіздер бойынша бөлу тізбесіне (бұдан әрі – Рөлдер тізбесі), осы Қағидалардың 2-қосымшасына сервистерге (бұдан әрі – Қолжетімділік құқықтары) сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі – ЭЦҚ) құралдарын қолдана отырып, Мемлекеттік органдардың бірыңғай көлік ортасы арқылы жүзеге асырады.
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің сервистері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 8-тарауының баптары бойынша қолжетімді.

Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. Основанием для формирования сведений из СИО ПСО является запрос, с указанием номера уголовного, административного, гражданского, розыскного дела, дела об административном правонарушении или исполнительного производства.
4. Запрос на формирование сведений из СИО ПСО в форме электронного документа равнозначен документу на бумажном носителе.
5. Обоснованность запроса подлежит проверке оператором – Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ) путем сверки в информационных системах КПСиСУ, автоматизированной информационной системе органов исполнительного производства (далее – АИС ОИП) наличия в производстве пользователя материалов, ставших основанием для инициирования запроса, за исключением пункта 23 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. Получение сведений из электронных информационных ресурсов посредством информационных систем государственных органов (далее - ИС ГО) и организаций осуществляется путем интеграции ИС ГО и СИО ПСО.
При интеграции ИС ГО и СИО ПСО соблюдаются требования Правил интеграции объектов информатизации "электронного правительства", утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 29 марта 2018 года № 123 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16777).
Глава 3. Организация доступа пользователей в СИО ПСО
7. Доступ к СИО ПСО пользователям предоставляется при соблюдении условий для работы с СИО ПСО, изложенных в приложении 4 к настоящим Правилам.
8. Должностные лица, ответственные за обеспечение обоснованности запросов, организацию работы с электронными информационными ресурсами, полученными из СИО ПСО, и их использованием (далее – должностные лица) определяются руководителями органов пользователей.
9. Должностные лица обеспечивают ведомственный контроль за обоснованностью запросов в СИО ПСО.
10. Ведомственный контроль заключается в периодическом, но не менее одного раза в месяц, мониторинге запросов посредством функционала "Отчеты", в котором отображаются все запросы пользователей.
Доступ к функционалу "Отчеты" оператором предоставляется по мотивированному письму органа, подписанного заместителем первого руководителя либо лицом, исполняющим его обязанности, или руководителем структурного подразделения либо лицом, исполняющим его обязанности.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді қалыптастыру үшін негіз қылмыстық, әкімшілік, азаматтық, іздестіру істерінің, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің немесе атқарушылық іс жүргізудің нөмірлері көрсетілген сұрау салу болып табылады.
4. ҚАО ААЖ-дан мәліметтерді электрондық құжат нысанында қалыптастыруға сұрау салу қағаз тасымалдағыштағы құжатқа тең.
5. Сұрау салудың негізділігі оператор – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетімен (бұдан әрі – ҚСжАЕК) ҚСжАЕК-нің ақпараттық жүйелерінде, атқарушылық іс жүргізу органдарының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – АІО ААЖ) пайдаланушының іс жүргізуінде осы Қағидалардың 23-тармағын қоспағанда, сұрау салуға бастама жасауға негіз болған материалдардың болуын салыстыру арқылы тексеруге жатады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелері (бұдан әрі – МО АЖ) арқылы электрондық ақпараттық ресурстардан мәліметтерді алу МО АЖ және ҚАО ААЖ-ны ықпалдастыру арқылы жүзеге асырылады.
Интеграция кезінде Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2018 жылғы 29 наурыздағы № 123 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16777 болып тіркелген) бекітілген "электрондық үкіметтің" ақпараттандыру объектілерін интеграциялау қағидаларының талаптары сақталады.
3-тарау. Пайдаланушылардың ҚАО ААЖ-ға қолжетімділігін ұйымдастыру тәртібі
7. Пайдаланушыларға ҚАО ААЖ-ға қолжетімділік осы Қағидалардың 4-қосымшасында баяндалған ҚАО ААЖ-мен жұмыс істеу үшін жағдайлар сақтаған жағдайда беріледі.
8. Сұрау салулардың негізділігін қамтамасыз етуге, ҚАО ААЖ-дан алынған электрондық ақпараттық ресурстармен жұмыс жасауды және оларды қолдануды ұйымдастыруға жауапты лауазымды адамдарды (бұдан әрі – лауазымды адамдар) пайдаланушылар органдардың басшылары айқындайды.
9. Лауазымды адамдар ҚАО ААЖ-дағы сұрау салулардың негізділігіне ведомстволық бақылауды қамтамасыз етеді.
10. Ведомстволық бақылау пайдаланушылардың барлық сұрау салулары көрсетілетін "Есептер" функционалы арқылы сұрау салулардың кезеңдік мониторингісінде, бірақ айына кемінде бір рет жасалады.
Оператормен "Есептер" функционалына қол жеткізуді бірінші басшының орынбасары немесе оның міндетін атқарушы адам немесе құрылымдық бөлімшесінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қойған органының дәлелді хаты бойынша ұсынылады.

Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
11. При нарушении пользователем Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 (далее – Единые требования), а также требований, указанных в настоящих Правилах, должностные лица принимают меры по блокировке доступа и рассмотрению вопроса об ответственности, установленную законами Республики Казахстан.
12. Пользователь через портал СИО ПСО направляет оператору электронную заявку на организацию доступа к СИО ПСО по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам (далее – Заявка).
13. Оператор в течение суток с момента поступления Заявки определяет роль пользователя в СИО ПСО в соответствии с Заявкой, наличие регистрации пользователя в СИО ПСО, либо направляет мотивированный отказ в регистрации, подписанный средствами ЭЦП, зарегистрированной на КПСиСУ, посредством портала СИО ПСО. При получении Заявки на блокировку пользователя оператор незамедлительно блокирует доступ данного пользователя.
14. В случае изменения прав пользователя по причине перевода на другую должность или подразделение пользователь в течение двадцати четырех часов с момента подписания приказа направляет посредством портала СИО ПСО электронную Заявку.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. В случае увольнения, отстранения от должности пользователя, должностное лицо в течение двадцати четырех часов с момента подписания приказа направляет посредством портала СИО ПСО Заявку на блокирование пользователя.
При наличии интеграции СИО ПСО с информационной системой кадрового подразделения правоохранительного и иного органа, за исключением специального государственного органа, уведомление об увольнении, переводе на другую должность, отстранении от должности пользователя направляется автоматически.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
16. Учетная запись подлежит автоматической блокировке, в случае, если пользователем более 60 дней не производятся запросы в СИО ПСО.
17. При первичном входе пользователь подписывает согласие на условия использования СИО ПСО по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее – Согласие) средствами ЭЦП. Электронное подписанное Согласие и дата его подписания фиксируются в СИО ПСО.

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарын (бұдан әрі – Бірыңғай талаптар), сондай-ақ пайдаланушымен бұзған жағдайда көрсетілген осы Қағидаларда көрсетілген талаптар лауазымды адамдар қолжетімділікті бұғаттау, Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген жауаптылық туралы мәселені қарау бойынша шараларды қабылдайды.
12. Пайдаланушы ҚАО ААЖ порталы арқылы операторға, осы Қағидалардың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ҚАО қолжетімділікті ұйымдастыруға электрондық өтінімді жібереді (бұдан әрі – Өтінім).
13. Оператор өтінім келіп түскен сәттен бастап бір тәулік ішінде өтінімге сәйкес пайдаланушының ҚАО ААЖ-дағы рөлін, пайдаланушының ҚАО ААЖ-да тіркеуінің болуын анықтайды немесе ҚАО ААЖ-ның порталы арқылы ҚСжАЕК-де тіркелген ЭЦҚ құралдарымен қол қойылған тіркеуден дәлелді бас тартуды жібереді. Пайдаланушы бұғаттауға Өтінімді алған кезде оператор осы пайдаланушының қолжетімділігін дереу бұғаттайды.
14. Басқа лауазымға немесе бөлімшеге ауыстыру себебінен пайдаланушының құқықтарын өзгерген жағдайда, пайдаланушы бұйрыққа қол қойылған сәттен бастап жиырма төрт сағат ішінде ҚАО ААЖ порталы арқылы электрондық өтінім жіберіледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Пайдаланушы жұмыстан шығару, лауазымынан шеттетілген жағдайда, лауазымды адам бұйрыққа қол қойылған сәттен бастап жиырма төрт сағат ішінде пайдаланушыны бұғаттауға арналған өтінімді ҚАО ААЖ порталы арқылы жібереді.
Арнайы мемлекеттік органды қоспағанда, құқық қорғау және өзге де органның кадр бөлімшесінің ақпараттық жүйесімен ҚАО ААЖ интеграциясы болған кезде пайдаланушыны жұмыстан шығару, басқа лауазымға ауыстыру, лауазымынан шеттету туралы хабарлама автоматты түрде жіберіледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Егер пайдаланушы 60 күннен артық ҚАО ААЖ-да сұрау салуларды жүргізбесе, есептік жазба автоматты түрде бұғаттауға жатады.
17. Бірінші кірісте, осы Қағидалардың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша пайдаланушы ЭЦҚ құралдарымен ҚАО ААЖ-ны пайдалану шарттарына келісімге (бұдан әрі – Келісім) қол қояды. Электронды қол қойылған Келісім және оған қол қойылған күні ҚАО ААЖ-да тіркеледі.

Глава 4. Порядок использования, хранения, защиты и уничтожения сведений, полученных посредством СИО ПСО
18. Вход в СИО ПСО начинается с прохождения пользователем процедуры многофакторной аутентификации, включая проверку ЭЦП и биометрии пользователя (отпечатков пальцев либо Face ID), либо SMS-кода, направляемого на сотовый номер телефона, указанный пользователем при регистрации.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
19. Пользователь, успешно прошедший аутентификацию и при наличии подписанного Согласия в электронной форме получает доступ к СИО ПСО, а также возможность отправки запроса по сервисам, реализованным в СИО ПСО.
20. Для получения сведений о физическом или юридическом лице пользователь направляет запрос в СИО ПСО в рамках уголовного, розыскного, гражданского, административного дела, исполнительного производства, производства по делам об административных правонарушениях согласно Перечню ролей и Правам доступа к сервисам.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
21. При отправлении запроса в рамках уголовного дела, пользователь, в том числе члены следственно-оперативных групп, указывает номер уголовного дела, присвоенный информационной системой КПСиСУ.
22. В случае исполнения следственных поручений и поручений прокурора о сборе дополнительных сведений по рассматриваемому судом уголовному делу заполняются номер уголовного дела и исходящий номер соответствующего поручения.
При исполнении международных поручений об оказании правовой помощи по уголовным делам, пользователь указывает исходящий номер поручения, орган направивший поручение, а также исходящий номер сопроводительного письма уполномоченного органа Республики Казахстан, принявшего решение об исполнении поручения.
В этих случаях предоставляется доступ к сведениям в объеме, предусмотренном в рамках уголовного дела.
Сноска. Пункт 22 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
23. При отправлении запроса пользователем указывается номер дела об административном правонарушении, присвоенный информационной системой КПСиСУ.
24. Судебные органы получают доступ к электронным информационным ресурсам СИО ПСО путем взаимодействия информационной системы судебных органов Республики Казахстан (далее - ИС судебных органов) с СИО ПСО, в рамках рассматриваемых уголовных, административных, гражданских дел и дел об административных правонарушениях, а также других исключительных случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.

4-тарау. ҚАО ААЖ арқылы алынған мәліметтерді пайдалану, сақтау, қорғау және жою тәртібі
18. ҚАО ААЖ-ға кіру пайдаланушының ЭЦҚ мен пайдаланушың биометриясын тексеруді (саусақ іздері немесе Face ID) немесе тіркеу кезінде пайдаланушы көрсеткен ұялы телефон нөміріне жіберілетін SMS-кодты қоса алғанда, көп факторлы аутентификация рәсімі өтуінен басталады.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Аутентификацияны сәтті өткен және электрондық нысанда қол қойылған Келісім болған жағдайда пайдаланушы ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті, сондай-ақ ҚАО ААЖ-да жүзеге асырылған сервистер бойынша сұрау салуды жіберу мүмкіндігін алады.
20. Жеке және заңды тұлға туралы мәліметтерді алу үшін пайдаланушы рөлдер тізбесіне және сервистерге қолжетімділік құқықтарына сәйкес қылмыстық, іздестіру, азаматтық, әкімшілік іс, атқарушылық іс жүргізу, әкімшілік құқық бұзушылық туралы істер бойынша іс жүргізу шеңберінде ҚАО ААЖ-ға сұрау салу жібереді.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Қылмыстық іс шеңберінде сұрау салу жіберген кезде пайдаланушы, оның ішінде тергеу-жедел топтарының мүшелері ҚСжАЕК-нің ақпараттық жүйесі берілген қылмыстық істің нөмірін көрсетеді.
22. Тергеу тапсырмаларын және сот қарап жатқан қылмыстық іс бойынша қосымша мәліметтерді жинау туралы прокурордың тапсырмаларын орындаған жағдайда, қылмыстық іс нөмірінің және тиісті тапсырманың шығыс нөмірі толтырылады.
Қылмыстық істер бойынша құқықтық көмек көрсету туралы халықаралық тапсырмаларды орындаған кезде пайдаланушысы тапсырманың шығыс нөмірін, тапсырманы жіберген органды, сондай-ақ тапсырманы орындау туралы шешімді қабылдаған Қазақстан Республикасы уәкілетті органының ілеспе хатының шығыс нөмірін көрсетеді.
Бұл жағдайларда, қылмыстық іс шеңберінде көзделген көлемде мәліметтерге қолжетімділік ұсынылады.
Ескерту. 22-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Пайдаланушы сұрау салу жіберген кезінде, ҚСжАЕК-нің ақпараттық жүйесімен берілген әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің нөмірін көрсетеді.
24. Сот органдары қаралып отырған қылмыстық, әкімшілік, азаматтық істердің және әкімшілік құқық бұзушылық туралы істердің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамада көзделген басқа да ерекше жағдайлардың шеңберінде Қазақстан Республикасы сот органдарының ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – сот органдарының АЖ) ҚАО ААЖ-мен өзара іс-қимылы арқылы ҚАО ААЖ-ның электрондық ақпараттық ресурстарына қолжетімділікті алады.

Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.02.2026 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. При отправлении запроса судебными органами в рамках гражданского, административного дела либо дела об административном правонарушении, пользователь указывает номер гражданского, административного дела либо дела об административном правонарушении, учетный год, судебный орган, принявший решение, зарегистрированные в ИС судебных органов.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.02.2026 № 34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. При отправлении запроса в рамках розыскного дела пользователь указывает номер розыскного дела, присвоенный информационной системой КПСиСУ.
27. В случае направления запроса в рамках исполнительного производства, пользователь указывает сквозной номер исполнительного производства, присвоенный системой АИС ОИП.
28. Фиксация всех параметров в процессе эксплуатации СИО ПСО производится по времени города Астаны.
29. Пользователи обеспечивают обоснованность запроса, соблюдение законодательства о персональных данных и их защите, иной охраняемой законом тайны, а также их использование исключительно в целях, заявленных в запросе.
30. Передача средств ЭЦП другим лицам не допускается.
31. После получения сведений из СИО ПСО, пользователи обеспечивают их конфиденциальность.
32. При работе с СИО ПСО пользователем соблюдаются Единые требования и требования, указанные в настоящих Правилах.
33. За незаконный сбор и обработку, а также разглашение сведений, полученных из СИО ПСО, отнесенных к персональным данным пользователь несет ответственность, установленную законами Республики Казахстан.
34. Оператор СИО ПСО осуществляет администрирование СИО ПСО, в рамках которого обеспечивает:
1) соблюдение единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности;
2) эксплуатацию, сопровождение, развитие, мониторинг СИО ПСО;
3) бесперебойное и надлежащее функционирование, а также защиту СИО ПСО;
4) безопасность хранения электронных информационных ресурсов в СИО ПСО;
5) оперативное реагирование на выявленные недостатки СИО ПСО и принятие мер по их устранению.
Сноска. Пункт 34 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.02.2026 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Сот органдары азаматтық, әкімшілік істердің немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің шеңберінде сұрау салу жіберген кезде, пайдаланушы сот органдарының АЖ-да тіркелген азаматтық, әкімшілік істердің немесе әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің нөмірін, есепке алу жылын, шешім қабылдаған сот органын көрсетеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.02.2026 № 34 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Іздестіру ісі шеңберінде сұрау салу жіберген кезінде пайдаланушы ҚСжАЕК-нің ақпараттық жүйесімен берілген іздестіру ісінің нөмірін көрсетеді.
27. Атқарушылық іс жүргізу шеңберінде сұрау салу жіберген кезінде пайдаланушы АІО ААЖ-нің жүйесімен берілген атқарушылық іс жүргізудің толассыз нөмірін көрсетеді.
28. ҚАО ААЖ-ны пайдалану процесінде барлық параметрлерді тіркеу Астана қаласының уақыты бойынша жүргізіледі.
29. Пайдаланушылар сұрау салудың негізділігін, дербес деректер мен оларды қорғау туралы заңнаманың, заңмен қорғалатын өзге де құпиялардың сақталуын, сондай-ақ олардың тек сұрау салуда мәлімделген мақсаттарда ғана қолданылуын қамтамасыз етеді.
30. ЭЦҚ-ның құралдарын басқа адамдарға беруге жол берілмейді.
31. ҚАО ААЖ-дан мәліметтер алғаннан кейін пайдаланушылар олардың құпиялылығын қамтамасыз етеді.
32. ҚАО ААЖ-мен жұмыс жасаған кезінде пайдаланушы осы Қағидаларда көрсетілген Бірыңғай талаптар мен талаптарды сақтайды.
33. ҚАО ААЖ-дан алынған, дербес деректерге жататын деректерді заңсыз жинағаны және өңдегені, сондай-ақ мәліметтерді жария еткені үшін пайдаланушыға Қазақстан Республикасының заңнамаларында белгіленген жауаптылық жүктеледі.
34. ҚАО ААЖ операторы ҚАО ААЖ әкімшілендіруді жүзеге асырады, оның шеңберінде мыналарды:
1) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы бірыңғай талаптарды сақтау;
2) ҚАО ААЖ пайдалануды, сүйемелдеуді, дамуын, мониторингісін жүзеге асыруды;
3) ҚАО ААЖ-нің үздіксіз және тиісінше жұмыс істеуін, сондай-ақ қорғалуын;
4) ҚАО ААЖ-де электрондық ақпараттық ресурстарды сақтау қауіпсіздігін;
5) ҚАО ААЖ-нің анықталған кемшіліктеріне жедел ықпал етуді және оларды жою бойынша шаралар қабылдауды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

35. Должностные лица оператора СИО ПСО, ответственные за надлежащее функционирование, регистрацию пользователей, обеспечение обоснованности запросов, организацию работы с электронными информационными ресурсами, полученными из СИО ПСО, их использование, соблюдение требований информационной безопасности, определяются председателем КПСиСУ.
Сноска. Пункт 35 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
36. Доступ пользователям предоставляется круглосуточно, кроме времени простоя при аварийных ситуациях или проведения плановых технических работ, опубликованных на портале СИО ПСО.
37. Все запросы пользователей фиксируются в журнале регистрации событий (далее - Log-журнал СИО ПСО).
38. При заполнении Log-журнала СИО ПСО данные архивируются по мере заполнения. Архив содержит данные о запросах и результатах их обработки за все время работы СИО ПСО.
39. Все случаи аварийной ситуации, приводящие к задержке отправки сообщений более одного часа, фиксируются в Log-журнале СИО ПСО.
40. При возникновении непредвиденных и аварийных ситуаций, оператор принимает меры для их выявления и устранения. Обо всех случаях непредвиденных и аварийных ситуаций, приводящих к задержке доступа к СИО ПСО более одного часа, пользователь уведомляет оператора посредством контактных телефонов и электронной почты, указанных на портале СИО ПСО.
41. Оператор в свою очередь фиксирует факт возникновения непредвиденной или аварийной ситуации в Журнале аварийных ситуаций по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам с указанием даты, времени наступления, причин и принятых мер по устранению задержки.
42. Уведомления о времени запланированных технических работ в СИО ПСО (в том числе отключение, изменения, обновления и другие действия) публикуются на портале СИО ПСО.
43. Оператор СИО ПСО не регистрирует и не предоставляет пользователю доступ к СИО ПСО, в случаях, если сведения, указанные в Заявке на получение доступа к СИО ПСО, являются не достоверными, неполными или неактуальными.
44. Оператором не допускается распространение личной информации о пользователях и произведенных ими запросах, за исключением случаев, предусмотренных частью 5 статьи 34 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

35. Пайдаланушылардың тиісінше жұмыс істеуіне, олардың тіркелуіне, сұрау салулардың негізділігін қамтамасыз етуге, ҚАО ААЖ-дан алынған электрондық ақпараттық ресурстармен, жұмысты ұйымдастыруға, оларды пайдалануға, ақпараттық қауіпсіздік талаптарын сақтауға жауапты ҚАО ААЖ операторының лауазымды адамдарын ҚСжАЕК-нің төрағасы айқындайды.
Ескерту. 35-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. Пайдаланушыларға қолжетімділік апаттық жағдайлар кезіндегі тоқтап тұру уақытынан немесе ҚАО ААЖ-ның порталында жарияланған жоспарлы техникалық жұмыстарды жүргізуден басқа, тәулік бойы ұсынылады.
37. Пайдаланушылардың барлық сұрау салулары оқиғаларды тіркеу журналында (бұдан әрі – ҚАО ААЖ-ның Log-журналы) тіркеледі.
38. ҚАО ААЖ-ның Log-журналын толтыру кезінде деректер толтырылуына қарай архивтелінеді. Архив ҚАО ААЖ-ның бүкіл жұмысы кезіндегі сұрау салулар және оларды өңдеу нәтижелері туралы деректерді қамтиды.
39. Хабарламаларды жіберудің бір сағаттан астам кідіруіне әкеп соғатын апаттық жағдайдың барлық оқиғалары ҚАО ААЖ-ның Log-журналында тіркеледі.
40. Көзделмеген және апаттық жағдайлар туындаған кезде оператор оларды анықтау және жою үшін тиісті шараларды қабылдайды. ҚАО ААЖ-ға қолжетімділіктің бір сағаттан астам кідіртілуіне әкеп соғатын барлық көзделмеген және апаттық жағдайлар туралы пайдаланушы операторға ҚАО ААЖ-ның порталында көрсетілген байланыс телефондары мен электрондық пошта арқылы хабарлайды.
41. Оператор өз кезегінде көзделмеген немесе апаттық жағдайлардың туындау фактісін басталу күнін, уақытын, себептерін және кешіктіруді жою бойынша қабылданған шараларды көрсете отырып, осы Қағидалардың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Төтенше жағдайлар журналында тіркейді.
42. ҚАО ААЖ-дағы жоспарланған техникалық жұмыстардың уақыты туралы хабарландыру (оның ішінде сөндіру, өзгерту, жаңарту және басқа әрекеттер) ҚАО ААЖ-ның порталында жарияланады.
43. Егер ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті алуға Өтінімде көрсетілген мәліметтер дұрыс емес, толық емес немесе өзекті емес болса, ҚАО ААЖ-ның операторы пайдаланушыға ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті тіркемейді және ұсынбайды.
44. Оператор Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 34-бабының 5-бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа, пайдаланушылар және олар жүргізген сұрау салулар туралы жеке ақпаратты таратуға жол бермейді.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

45. В случае выявления в рамках администрирования СИО ПСО нарушений пользователями Единых требований и требований, указанных в настоящих Правилах, оператор незамедлительно блокирует им доступ, с последующим уведомлением о выявленном нарушении прокурора и руководства пользователя соответствующего органа.
46. Оператором не допускается незаконный сбор и обработка, а также разглашение сведений, полученных из СИО ПСО.
47. Полученные сведения хранятся в материалах, на основании которых они запрошены. Копирование, изъятие, последующая передача, распространение таких сведений запрещается.
48. Сроки, условия хранения сведений определяются исходя из содержания основного материала. Сведения подлежат уничтожению вместе с соответствующими материалами.
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
49. Электронные копии полученных из СИО ПСО сведений, загруженных на локальное устройство, подлежат незамедлительному уничтожению.
50. Электронные запросы и результаты их обработки, хранятся в СИО ПСО постоянно.
51. Прокурор в пределах и формах, установленных статьей 17 Конституционного закона Республики Казахстан "О прокуратуре" (далее – Конституционный закон "О прокуратуре"), осуществляет надзор за законностью получения пользователями сведений из СИО ПСО.
Для проведения проверки по вопросу соблюдения законности получения пользователями сведений из СИО ПСО прокурор выносит соответствующее постановление.
52. Прокурор в ходе осуществления надзора за законностью полученных сведений из СИО ПСО вправе запрашивать от оператора информацию о запросах, направленных пользователями указанных органов, полученных из СИО ПСО сведений.
Оператор предоставляет информацию прокурору на основании запроса с приложением постановления о производстве проверки либо иного документа, послужившим основанием для запроса.
53. При выявлении в ходе проверки фактов незаконного получения сведений пользователями, а также при поступлении информации от оператора о выявленных нарушениях Единых требований и требований, указанных в настоящих Правилах пользователями, прокурором принимаются меры прокурорского надзора в соответствии с пунктом 2 статьи 32 Конституционного закона "О прокуратуре" и другие меры, предусмотренные уголовным и административным законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам формирования,
доступа, использования,
хранения, защиты
и уничтожения сведений
из системы информационного
обмена правоохранительных,
специальных государственных
и иных органов
Перечень распределения ролей СИО ПСО по основаниям

45. ҚАО ААЖ-ның әкімшілендіру шеңберінде пайдаланушы осы Қағидаларда көрсетілген Бірыңғай талаптар мен талаптарды бұзушылықтары анықталған кезде оператор анықталған бұзушылық туралы кейін прокурорды және тиісті органның пайдаланушысының басшылығын хабардар ете отырып, қолжетімділікті дереу бұғаттайды.
46. Операторға ҚАО ААЖ-дан алынған ақпаратты заңсыз жинауға және өңдеуге, сондай-ақ мәліметтерді жария етуге жол берілмейді.
47. ҚАО ААЖ-дан алынған мәліметтер, олардың негізінде сұратылған материалдарда сақталады. Осындай мәліметті көшіруге, алуға, кейіннен беруге, таратуға тыйым салынады.
48. Мәліметтерді сақтау мерзімдері, шарттары негізгі материалдың мазмұнына қарай анықталады. Ақпарат тиісті материалдармен бірге жойылуға жатады.
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. ҚАО ААЖ-дан алынған, жергілікті құрылғыға жүктелген мәліметтердің электронды көшірмелері дереу жойылуға жатады.
50. Электронды сұрау салулар және оларды өңдеу нәтижелері үнемі ҚАО ААЖ-да сақталады.
51. Прокурор "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының (бұдан әрі – "Прокуратура туралы" Конституциялық заң) 17-бабымен белгіленген шекте және нысандарда пайдаланушылардың ҚАО ААЖ-дан мәліметтер алуының заңдылығын қадағалауды жүзеге асырады.
Пайдаланушылардың ҚАО ААЖ-дан мәліметтер алуының заңдылығын сақтау мәселесі бойынша тексеру жүргізу үшін прокурор тиісті қаулы шығарады.
52. Прокурор ҚАО ААЖ-дан алынған мәліметтердің заңдылығын қадағалауды жүргізген кезде, оператордан көрсетілген органдардың пайдаланушылары жіберген, ҚАО ААЖ-дан алынған ақпарат туралы мәліметтерді сұратуға құқылы.
Оператор тексеру жүргізу туралы қаулыны не сұрау салу үшін негіз болған өзге құжатты қоса бере отырып, сұрау салу негізінде прокурорға ақпарат береді
53. Тексеруді жүргізу барысында пайдаланушылардың мәліметтерді заңсыз алу фактілері анықталған кезде, сондай-ақ анықталған оператордан осы Қағидалардың Біріңғай талаптар мен талаптарының бұзушылықтары туралы пайдаланушылардан ақпарат келіп түскенде, прокурор "Прокуратура туралы" Конституциялық заңының 32-бабы 2-тармағына сәйкес прокурорлық қадағалау шараларын және Қазақстан Республикасының қылмыстық және әкімшілік заңнамасында көзделген басқа да шараларды қабылдайды.
Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік
және өзге де органдардың ақпарат
алмасу жүйесінен мәліметтерді
қалыптастыру, оларға қол
жеткізу,
пайдалану, сақтау, қорғау және
жою қағидаларына
1-қосымша
ҚАО ААЖ-дың рөлдерін негіздер бойынша бөлу тізбесі

2Сервисы Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан доступны по статьям главы 8 Уголовного кодекса Республики Казахстан
Приложение 3
к Правилам формирования,
доступа, использования,
хранения, защиты и
уничтожения сведений из
системы информационного
обмена правоохранительных,
специальных государственных
и иных органов
Перечень статей Уголовного кодекса Республики Казахстан по экономическим правонарушениям для запроса
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Правилам формирования,
доступа, использования,
хранения, защиты
и уничтожения сведений
из системы информационного
обмена правоохранительных,
специальных государственных
и иных органов
Условия для работы с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Для работы с системой информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов (далее – СИО ПСО) необходимо наличие средства электронной цифровой подписи Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (далее – ЭЦП) для физических лиц на защищенном носителе информации, биометрического считывателя либо веб-камеры, сотового телефона.
Минимальные требования к персональным компьютерам, предназначенным для работы с СИО ПСО:
1) процессор с тактовой частотой 3.1 GHz;
2) свободный объем жесткого диска не менее 80 Gb;
3) оперативная память не менее 4 Gb;
4) сетевая карта не менее 100 Mbps;
5) все современные браузеры, поддерживающие работу с NCA Layer, чтение pdf;
6) подключение к защищенному каналу;
7) установленные драйвера для работы с различными устройствами (в том числе с биометрическим считывателем либо веб-камерой), а также для хранения ЭЦП;
8) в целях соблюдения требований информационной безопасности в технических средствах, полностью исключить доступ выхода в Интернет.
Приложение 5
к Правилам формирования,
доступа, использования,
хранения, защиты и
уничтожения сведений из
системы информационного
обмена правоохранительных,
специальных государственных
и иных органов
форма
ЗАЯВКА №_______
на организацию доступа к "Системе информационного обмена правоохранительных,
специальных государственных и иных органов" (далее – СИО ПСО)
Для выполнения служебных обязанностей, прошу организовать доступ к СИО ПСО по нижеуказанным параметрам:
Данные заявителя
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(полностью):
индивидуальный
идентификационный номер:
Сведения о месте работы заявителя
Наименование организации
Код организации ЕРДР:
Структурное подразделение:
Должность:
Контактные данные заявителя
Рабочий телефон:
Моб. телефон:
E-mail:
Адрес работы:
Неоходимость получения доступа к функционалу "Отчеты" или "Санкционирование"
(для сотрудников органов прокуратуры)
Отчеты
Санкционирование
Тип действия:
Регистрация
Перемещение
Блокировка
Удаление
Разблокировка
Причина блокировки или удаления
________________________________________________________________________________
С соглашением о правах использования СИО ПСО ознакомлен и согласен.
Подтверждаю наличие у меня средств электронной цифровой подписи Национального
удостоверяющего центра Республики Казахстан.
Разрешаю передать мои персональные данные для регистрации в СИО ПСО.
"____" ______________ 20__ г.                   _______________ /
подпись
Руководитель заявителя: ___________________________________________________
Должность
___________________________________ _______________/ МП
Ф.И.О.                         подпись
Приложение 6
к Правилам формирования,
доступа, использования,
хранения, защиты
и уничтожения сведений
из системы информационного
обмена правоохранительных,
специальных государственных
и иных органов
форма
Согласие на условия использования системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов

2Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің сервистері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 8-тарауының баптары бойынша қолжетімді.
Құқық қорғау, арнаулы
мемлекеттік және өзге де
органдардың ақпарат
алмасу жүйесінен мәліметтерді
қалыптастыру, оларға
қолжетімділік, оларды
пайдалану, сақтау, қорғау және
жою қағидаларына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің экономикалық құқық бұзушылықтар бойынша баптарының тізбесі
Ескерту. 3-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау, арнаулы
мемлекеттік және өзге де
органдардың ақпарат алмасу
жүйесінен мәліметтерді
қалыптастыру, оларға
қолжетімділік, оларды
пайдалану, сақтау, қорғау
және жою қағидаларына
4-қосымша
Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен жұмыс істеу үшін жағдайлар
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесімен (бұдан әрі – ҚАО ААЖ) жұмыс жасау үшін жеке тұлғалардың биометриялық оқырмандағы немесе веб-камерадағы, ұялы телефондағы қорғалған ақпарат жеткізгіште Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының электрондық цифрлық қолтаңбасының (бұдан әрі –ЭЦҚ) құралдарының болуы қажет.
ҚАО ААЖ-мен жұмыс жасауға арналған дербес компьютерлерге қойылатын минималды талаптар:
1) тактілі жиілігі кемінде 3.1 GHz процессор;
2) қатты дисктің бос көлемі кемінде 80 Gb;
3) жедел жады кемінде 4 Gb;
4) желілік карта кемінде 100 Mbps;
5) NCA Layer-мен жұмыс істеуді қолдайтын барлық заманауи браузерлер, pdf оқу;
6) қорғалған арнаға қосылу;
7) ЭЦҚ-ны сақтау үшін түрлі құрылғыларымен (оның ішінде биометриялық оқырманмен немесе веб-камерамен) жұмыс жасауға арналған орнатылған драйверлер;
8) техникалық құралдардағы ақпараттық қауіпсіздіктің талаптарын сақтау мақсатында Интернетке шығуға қолжетімділікті толық алып тастау.
Құқық қорғау, арнаулы
мемлекеттік және өзге де
органдардың ақпарат алмасу
жүйесінен мәліметтерді
қалыптастыру, оларға
қолжетімділік, оларды
пайдалану, сақтау, қорғау және
жою қағидаларына
5-қосымша
нысан
"Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесіне" (бұдан әрі – ҚАО ААЖ ) қолжетімділікті ұйымдастыруға электрондық өтінім №_____
Қызметтік міндеттерді орындау үшін ҚАО ААЖ төменде көрсетілген параметрлер бойынша қолжетімділікті ұйымдастыруды сұраймын
Арыз иесінің деректері
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)(толық)
Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
Арыз иесінің жұмыс орнытуралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Сотқа дейінгі тергеудің
СДТБТ ұйымының коды:
Құрылымдық бөлімше:
Лауазымы:
Арыз иесінің байланыс деректері
Жұмыс телефоны:
Ұялы телефон:
E-mail:
Жұмыс мекенжайы:
"Есептер" немесе "Санкциялау" функционалына қол жеткізудің қажетсіздігі (прокуратура органдарының қызметкерлері үшін)
Есептер
Санкциялау
Әрекет түрі:
Тіркеу
Орнын ауыстыру
Бұғаттау
Бұғаттау немесе жою себебі _________________________________________________
ҚАО ААЖ-ны пайдалану құқықтары туралы келісумен таныстым және келісемін.
Менің Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының электрондық
цифрлық қолтаңбамның болуын растаймын.
Менің дербес деректерімді ҚАО ААЖ-да тіркеу үшін беруге рұқсат беремін.
20__ жыл "____"___________                         ________________/
қолы
Арыз иесінің басшысы: _____________________________________________________
лауазымы
_______________ / МП
Т.А.Ә (ол болған кезде)                                           қолы
Құқық қорғау, арнаулы
мемлекеттік және өзге де
органдардың ақпарат алмасу
жүйесінен мәліметтерді
қалыптастыру, оларға
қолжетімділік, оларды
пайдалану, сақтау, қорғау
және жою қағидаларына
6-қосымша
нысан
Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесін қолдану пайдалану шарттарына келісім

Сноска. Приложение 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 04.07.2024 № 88 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
город _________
"___"_________20 ___ года
1. Пользователь, в лице ________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность)
являющийся сотрудником ______________________________________________,
(наименование государственного органа) ознакомлен и дает свое согласие на условия
использования системы информационного обмена правоохранительных, специальных
государственных и иных органов (далее – согласие) о нижеследующем:
1. Предмет согласия
2. Настоящее согласие предназначено для урегулирования взаимоотношений между оператором и пользователем системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов (далее – СИО ПСО).
3. Пользователем является зарегистрированный в СИО ПСО сотрудник правоохранительных, специальных государственных и иных органов Республики Казахстан, которому предоставлено право доступа к СИО ПСО.
4. Согласие вступает в силу со дня регистрации пользователя в СИО ПСО.
5. Используя СИО ПСО, пользователь настоящим подтверждает тот факт, что обладает правами в отношении учетной записи СИО ПСО и настоящие условия пользования являются обязательными в соответствии с приведенными ниже положениями согласия.
2. Общие положения
6. СИО ПСО предоставляет пользователям в соответствии с их правами доступа возможность отправлять запрос на получение информации.
7. Права доступа пользователю выдаются оператором СИО ПСО (Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан) на основании электронной заявки на организацию доступа к СИО ПСО и согласия пользователя.
8. Вход в СИО ПСО осуществляется посредством электронной цифровой подписи Национального удостоверяющего центра Республики Казахстан (далее – ЭЦП) и многофакторной аутентификации, включая проверку ЭЦП и биометрии пользователя (отпечатков пальцев либо Face ID), либо SMS-кода, направляемого на сотовый номер телефона, указанный пользователем при регистрации.
Получение ЭЦП проводится самостоятельно пользователем в некоммерческом акционерном обществе "Государственная корпорация "Правительство для граждан". Вход в СИО ПСО посредством ЭЦП на файловой системе не допускается.
9. Оператор осуществляет администрирование СИО ПСО.
3. Права и обязанности пользователя

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 04.07.2024 № 88 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________ қаласы
20 ___ жылғы "___"_________
1. Пайдаланушы, тұлғада ___________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде),
лауазымы ________________________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
қызметкері болып табылатын пайдаланушы танысты және құқық қорғау органдардың ақпарат алмасу жүйесін пайдалану шарттарына келісімге (бұдан әрі – келісім) төмендегілер туралы өз келісімін береді:
1. Келісімнің мәні
2. Осы Пайдаланушы келісім құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінің операторы және пайдаланушысы (бұдан әрі – ҚАО ААЖ) арасындағы өзара қатынастарды реттеуге арналған.
3. Пайдаланушы ҚАО ААЖ-да тіркелген, ҚАО ААЖ-ға қолжетімділік құқығы берілген Қазақстан Республикасының құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың қызметкері болып табылады.
4. Келісім пайдаланушының ҚАО ААЖ-да тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
5. ҚАО ААЖ-ны пайдалана отырып, пайдаланушы осымен ҚАО ААЖ-ның есепке алу жазбасына қатысты құқықтарға ие болу фактісін растайды және осы пайдалану талаптары келісімнің төменде келтірілген ережелеріне сәйкес міндетті болып табылады.
1. Жалпы ережелер
6. ҚАО ААЖ пайдаланушыларға олардың қолжетімділік құқықтарына сәйкес ақпаратты алуға сұрау салу жіберу мүмкіндігін ұсынады.
7. Пайдаланушыға қолжетімділік құқығын ҚАО ААЖ-ның операторы (Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті) ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті ұйымдастыруға арналған электрондық өтінімнің және пайдаланушының атынан пайдалану келісімі негізінде береді.
8. ҚАО ААЖ – ға кіру Қазақстан Республикасы Ұлттық куәландырушы орталығының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі-ЭЦҚ) және көп факторлы аутентификация арқылы пайдаланушының ЭЦҚ және биометриясын (саусақ іздерін немесе Face ID) немесе тіркеу кезінде пайдаланушы көрсеткен ұялы телефон нөміріне жіберілетін SMS-кодты тексеруді қоса алғанда жүзеге асырылады.
ЭЦҚ-ны алуды пайдаланушы "Азаматтарға арналған үкімет "мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамында дербес жүргізіледі. Файлдық жүйеде ЭЦҚ арқылы ҚАО ААЖ-ға кіруге жол берілмейді.
9. Оператор ҚАО ААЖ-ны әкімшілендіруді жүзеге асырады.
2. Пайдаланушының құқықтары мен міндеттері

10. Пользователь вправе:
1) получить информацию в соответствии с правами доступа;
2) использовать информацию, полученную через СИО ПСО в служебной деятельности и только в рамках, предусмотренных законодательством и нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
11. Обязанности пользователя:
1) запрашивать информацию посредством СИО ПСО исключительно для служебной деятельности;
2) в случае длительного, более двух месяцев, отсутствия на рабочем месте подать электронную заявку на блокировку своей учетной записи;
3) в случае изменения прав пользователя по причине перевода на другую должность или подразделение в течение суток со дня подписания приказа направлять посредством портала СИО ПСО электронную Заявку;
4) сохранять конфиденциальность информации, полученной посредством СИО ПСО;
5) не использовать СИО ПСО в целях умышленного нарушения законодательства Республики Казахстан и международных договоров;
6) не пользоваться СИО ПСО через персональный компьютер с выходом в Интернет;
7) не разглашать известную пользователю конфиденциальную информацию и не передавать ЭЦП другим лицам;
8) соблюдение Единых требований в области информационно-коммуникационных технологий и обеспечения информационной безопасности, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 декабря 2016 года № 832 (далее - Единые требования), а также требований, указанных в Правилах формирования, доступа, использования, хранения, защиты и уничтожения сведений из системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, утвержденных приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 21 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 31702) (далее – Правила).
4. Права и обязанности оператора
12. Оператор вправе:
1) не регистрировать и не предоставлять доступ пользователю в СИО ПСО, в случаях, если сведения, поданные на организацию доступа к СИО ПСО, не являются достоверными, полными;
2) закрыть или временно блокировать доступ к СИО ПСО пользователю, в случаях:
нарушений пользователями Единых требований и требований, указанных в Правилах;
получения информации посредством СИО ПСО не для служебных целей;
увольнения, отстранения от должности пользователя.
13. Обязанности оператора:
1) осуществлять контроль в части правомерности получения запрашиваемой информации;
2) не распространять личную информацию о пользователях и произведенных ими запросах, за исключением случаев, предусмотренных частью 5 статьи 34 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
5. Положение о конфиденциальности

10. Пайдаланушы:
1) қолжетімділік құқықтарына сәйкес ақпаратты алуға;
2) ҚАО ААЖ арқылы алынған ақпаратты тек қызметтік мақсатында және Қаақстан Республикасының заңнамасында және нормативтік құқықтық актілерінде көзделген шеңберінде ғана қолдануға құқылы.
11. Пайдаланушының міндеттері:
1) ҚАО ААЖ арқылы ақпарат туралы тек қызметтік мақсатта сұрау салу;
2) жұмыс орнында ұзақ, екі айдан астам болмаған жағдайда өзінің есепке алу жазбасын бұғаттауға электрондық өтінім беру;
3) бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бір тәулік ішінде басқа лауазымға немесе бөлімшеге ауысу себебі бойынша пайдаланушының құқықтары өзгерген жағдайда, ҚАО ААЖ порталы арқылы электрондық өтінім жіберуге құқылы;
4) ҚАО ААЖ арқылы алынған ақпараттық құпиялылығын сақтауға міндетті;
5) ҚАО ААЖ-ны Қазақстан Республикасының заңнамаларын және халықаралық шарттарды қасақана бұзу мақсатында пайдаланбау;
6) ҚАО ААЖ-ны интернетке шығатын дербес компьютер арқылы пайдаланбау;
7) пайдаланушыға белгілі құпия ақпаратты жария етпеу және ЭЦҚ-ны басқа адамдарға бермеу;
8) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 20 желтоқсандағы № 832 қаулысымен бекітілген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар және ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету саласындағы Бірыңғай талаптарды (бұдан әрі – бірыңғай талаптар), сондай-ақ құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесінен мәліметтерді қалыптастыру, қол жеткізу, пайдалану, сақтау, қорғау және жою Қағидаларында көрсетілген талаптарды сақтау Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 21 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 31702 болып тіркелген) бекітілген (бұдан әрі - Қағидалар).
3. Оператордың құқықтары мен міндеттері
12. Оператор:
1) егер ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті ұйымдастыруға берілген мәліметтер дұрыс емес, толық болмаса, пайдаланушының ҚАО ААЖ-ға қолжетімділігіне рұқсатты тіркемеуге және бермеуге;
2) пайдаланушыға ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті жабуға немесе уақытша бұғаттауға құқылы:
пайдаланушылардың Қағидаларда көрсетілген Бірыңғай талаптар мен талаптарының бұзған;
пайдаланушыны жұмыстан шығарған, қызметінен босатқан жағдайда.
13. Оператордың міндеттері:
1) сұратылған ақпаратты алудың заңдылығы бөлігінде бақылауды жүзеге асыру;
2) Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 34-бабының 5-бөлігінде көзделген жағдайларды қоспағанда, пайдаланушылар және олар жүргізген сұрап салулар туралы жеке ақпаратты таратпау.
4. Құпиялылық туралы ереже

14. Вся информация, полученная через СИО ПСО, является конфиденциальной и используется только в служебных целях.
15. Лица, являющиеся пользователями и операторами СИО ПСО, обеспечивают соблюдение конфиденциальности и не допускают нарушение требований статьи 16-3 Закона Республики Казахстан "О государственной правовой статистике и специальных учетах".
16. Подтверждение о согласии, подписывается ЭЦП пользователя СИО ПСО.
17. Нарушение пользователем положений настоящего согласия может привести к временному приостановлению или полному закрытию доступа к СИО ПСО, удалению учетной записи пользователя, а также привлечению к ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
Приложение 7
к Правилам формирования,
доступа, использования,
хранения, защиты и
уничтожения сведений из
системы информационного
обмена правоохранительных,
специальных государственных
и иных органов
форма
Журнал аварийных ситуаций
1. Действия в случае серьезного повреждения оборудования, расположенного в серверной:
п/п
Действия
Необходимое время (mах)
Ответственный
Дата и время
начала
Дата и время окончания
2. Действия при частичном повреждении помещений ЦА:
п/п
Действия
Необходимое время (mах)
Ответственный
Дата и время
начала
Дата и время окончания
3. Действия в случае пожарной тревоги:
п/п
Действия
Необходимое время (mах)
Ответственный
Дата и время
начала
Дата и время окончания
4. Действия в случае отказа кондиционеров:
п/п
Действия
Необходимое время (mах)
Ответственный
Дата и время
начала
Дата и время окончания
5. Действия при отказе электропитания:
п/п
Действия
Необходимое время (mах)
Ответственный
Дата и время
начала
Дата и время окончания
6. Действия в случае затопления:
п/п
Действия
Необходимое время (mах)
Ответственный
Дата и время
начала
Дата и время окончания
Приложение 2 к приказу
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
от 13 января 2023 года № 21
Перечень некоторых приказов Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, утративших силу
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 151 "Об утверждении Правил использования системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12786);
2) пункт 12 перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнение, утвержденный приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 июля 2020 года № 82 "О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 20920);

14. ҚАО ААЖ арқылы алынған барлық ақпарат құпия болып табылады және тек қызметтік мақсатта пайдаланылады.
15. ҚАО ААЖ-ның пайдаланушылары мен операторлары болып табылатын адамдар құпиялылықты сақтауды қамтамасыз етеді және "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-3-бабының талаптарын бұзуға жол бермейді.
16. Келісу туралы растауға ҚАО ААЖ-ның пайдаланушысы ЭЦҚ-мен қол қояды.
17. Пайдаланушының осы Келісімнің ережелерін бұзуы ҚАО ААЖ-ға қолжетімділікті уақытша тоқтата тұруға немесе мүлдем жауып тастауға, пайдаланушының есепке алу жазбасын жоюға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен жауаптылыққа тартуға әкеліп соқтыруы мүмкін.
Құқық қорғау, арнаулы
мемлекеттік және өзге де
органдардың ақпарат алмасу
жүйесінен мәліметтерді
қалыптастыру, оларға
қолжетімділік, оларды
пайдалану, сақтау, қорғау және
жою қағидаларына
7-қосымша
нысан
Төтенше жағдайлар журналы
1. Серверлікте орналасқан жабдық айтарлықтай зақымдалған жағдайдағы әрекеттер:
р/с
Әрекеттер
Қажетті уақыт (max)
Жауапты адам
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
2. ОА орын-жайларының ішінара зақымданған жағдайдағы әрекеттер:
р/с
Әрекеттер
Қажетті уақыт (max)
Жауапты адам
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
3. Өрт дабылы жағдайдағы әрекеттер:
р/с
Әрекеттер
Қажетті уақыт (max)
Жауапты адам
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
4. Кондиционерлер істен шыққан жағдайдағы әрекеттер:
р/с
Әрекеттер
Қажетті уақыт (max)
Жауапты адам
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
5. Электр қуатының істен шыққан кездегі әрекеттер:
р/с
Әрекеттер
Қажетті уақыт (max)
Жауапты адам
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
6. Су басқан жағдайдағы әрекеттер:
р/с
Әрекеттер
Қажетті уақыт (max)
Жауапты адам
Басталу күні мен уақыты
Аяқталу күні мен уақыты
Қазақстан Республикасы
Бас Прокуроры
2023 жылғы 13 қаңтардағы
№ 21 Бұйрыққа
2-қосымша/
Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1) "Құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпарат алмасу жүйесін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 151 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12786 болып тіркелген);
2) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 2 шiлдедегi № 82 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 12-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20920 болып тіркелген);

3) пункт 6 перечня некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденный приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 февраля 2021 года № 17 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 22206).

3) "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2021 жылғы 15 ақпандағы № 17 бұйрығымен бекітілген Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесінің 6-тармағы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22206 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.