Об утверждении Правил приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 9 января 2023 года № 8/659. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 января 2023 года № 31677.
В соответствии с подпунктом 16-12) статьи 12 Конституционного закона Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума.
2. Юридическому отделу аппарата Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Разместить настоящее постановление на интернет-ресурсе Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
Н. Абдиров
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по защите и развитию конкуренции
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан
от 9 января 2023 года № 8/659
Правила
приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума
Раздел 1. Порядок приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума (далее - Правила) определяют порядок приобретения товаров, работ и услуг избирательными комиссиями при подготовке и проведении выборов Президента, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, а также в период проведения республиканского референдума, за исключением:
услуг, приобретаемых у физических лиц по трудовым договорам;
услуг, приобретаемых у физических лиц, не являющихся субъектами предпринимательской деятельности, по договорам возмездного оказания услуг;
командировочных расходов;
товаров, услуг, связанных с представительскими расходами;

Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2023 жылғы 9 қаңтардағы № 8/659 қаулысы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2023 жылғы 11 қаңтарда № 31677 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңының 12-бабының 16-12) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Орталық сайлау комиссиясы аппаратының заң бөлімі осы қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының интернет-ресурсында орналастырылсын.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының Төрағасы Н. Абдиров
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау
комиссиясының Төрағасы
2023 жылғы 9 қаңтардағы
№ 8/659 Қаулыға
қосымша
Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары
1-бөлім. Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Президентті, Парламент, мәслихаттар депутаттарын, әкімдерді сайлауды әзірлеу мен өткізу кезінде, сондай-ақ республикалық референдум өткізу кезеңінде сайлау комиссияларының:
еңбек шарттары бойынша жеке тұлғалардан сатып алынатын қызметтерді;
кәсіпкерлік қызмет субъектілері болып табылмайтын жеке тұлғалардан өтеулі қызметтер көрсету шарттары бойынша сатып алынатын, көрсетілетін қызметтерді;
іссапар шығыстарын;
өкілдік шығыстарға байланысты тауарларды, көрсетілетін қызметтерді қоспағанда, тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора о закупках;
2) аффилированное лицо потенциального поставщика – любое физическое или юридическое лицо, которое имеет право определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу сделки, совершенной в письменной форме, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
3) однородные товары, работы, услуги – товары, работы, услуги, которые, не являясь идентичными, имеют сходные характеристики и состоят из схожих компонентов, что позволяет им выполнять одни и те же функции;
4) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), выступающие в качестве контрагента заказчика в заключенном с ним договоре о закупках;
5) работы – деятельность, имеющая вещественный результат, а также иная деятельность, отнесенная к работам в соответствии с законами Республики Казахстан;
6) услуги - деятельность, направленная на удовлетворение потребности заказчика, не имеющая вещественного результата;
7) товар – предмет (вещь), в том числе полуфабрикаты или сырье в твердом, жидком или газообразном состоянии, электрическая и тепловая энергия, объекты права интеллектуальной собственности, а также вещные права, с которыми можно совершать сделки купли-продажи в соответствии с законами Республики Казахстан;
8) реестр недобросовестных участников государственных закупок – перечень потенциальных поставщиков и поставщиков, формируемый в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
9) процедура организации и проведения закупок – комплекс взаимосвязанных, последовательных мероприятий, осуществляемых организатором закупок в соответствии с настоящими Правилами, в целях заключения с потенциальным поставщиком договора о закупках;
10) организатор закупок – структурное подразделение Центральной избирательной комиссии, осуществляющее организацию и проведение закупок в соответствии с настоящими Правилами;

2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті өнім беруші – сатып алу туралы шарт жасасуға үміткер, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшін өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
2) әлеуетті өнім берушінің үлестес тұлғасы – осы әлеуетті өнім берушінің шешімдерін айқындауға және (немесе) ол қабылдайтын шешімдерге, оның ішінде жазбаша нысанда жасалған мәмілеге орай ықпал етуге құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзіне қатысты осы әлеуетті өнім берушінің осындай құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға;
3) біртекті тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер – бірдей болмаса да, ұқсас сипаттамалары бар және сол бір функцияларды орындауға мүмкіндік беретін ұқсас компоненттерден тұратын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер;
4) өнім беруші – тапсырыс берушімен жасалған сатып алу туралы шартта оның контрагенті ретінде әрекет ететін, кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, мемлекеттік мекемелерді қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бірлестігі (консорциум);
5) жұмыстар – заттық нәтижесі бар қызмет, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жұмыстарға жатқызылған өзге де қызмет;
6) көрсетілетін қызметтер – тапсырыс берушінің қажеттілігін қанағаттандыруға бағытталған, заттық нәтижесі жоқ қызмет;
7) тауар – нәрсе (зат), оның ішінде жартылай фабрикаттар немесе қатты, сұйық немесе газ тәріздес күйдегі шикізат, электр және жылу энергиясы, зияткерлік меншік құқығының объектілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес сатып алу-сату мәмілелерін жасасуға болатын заттық құқықтар;
8) мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімі – "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес қалыптастырылатын әлеуетті өнім берушілер мен өнім берушілердің тізбесі;
9) сатып алуды ұйымдастыру және өткізу рәсімі – әлеуетті өнім берушімен сатып алу туралы шарт жасасу мақсатында сатып алуды ұйымдастырушы осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асыратын өзара байланысты, дәйекті іс-шаралар кешені;
10) сатып алуды ұйымдастырушы – Орталық сайлау комиссиясының осы Қағидаларға сәйкес сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі;

11) заказчик – Центральная избирательная комиссия;
12) закупки – приобретение заказчиками товаров, работ, услуг за счет бюджетных средств, в порядке, установленном настоящими Правилами;
13) договор о закупках – гражданско-правовой договор, заключенный в письменной форме на поставку товара, выполнение работ, оказание услуг, заключенная между заказчиком и поставщиком, в соответствии с Гражданским кодексом Республики Казахстан и настоящими Правилами;
3. Заказчик (организатор закупок) при проведении закупок основывается на принципах:
1) оптимального и эффективного расходования денег, используемых для закупок;
3) недопущение коррупционных проявлений.
4. Процесс закупки товаров, работ, услуг включает в себя:
1) разработка и утверждение плана закупок;
2) выбор поставщика и заключение с ним договора о закупках;
3) исполнение договора о закупках.
5. Документы по проводимым (проведенным) закупкам хранятся заказчиком (организатором закупок) в соответствии с утвержденной номенклатурой дел заказчика (организатора закупок).
Глава 2. Планирование закупок товаров, работ, услуг
6. На основании соответствующего бюджета, предусмотренного на подготовку и проведение выборов, республиканского референдума, заказчик разрабатывает и утверждает план закупок (далее - план закупок) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. План закупок (изменения и (или) дополнения к нему) утверждается заказчиком в течение пяти рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета.
8. План закупок (изменения и (или) дополнения к нему) содержит следующие сведения:
1) наименование закупаемых товаров, работ, услуг на казахском и русском языках;
2) единица изменения;
3) количество, объем закупаемых товаров, работ, услуг;
4) цена за единицу (тенге) без учета налога на добавленную стоимость;
5) общая сумма, выделенная для закупки товаров, работ, услуг, без учета налога на добавленную стоимость;
6) планируемый срок проведения закупок и место поставки товаров, выполнения работ, оказания услуг.
9. При составлении плана закупок (предварительного плана закупок) заказчик обязан разделить товары, работы, услуги на лоты по их однородным видам и месту их поставки (выполнения, оказания).
10. Закупки товаров, работ, услуг осуществляются заказчиком (организатором закупок) на основании утвержденного плана закупок.

11) тапсырыс беруші – Орталық сайлау комиссиясы;
12) сатып алу – тапсырыс берушілердің тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен бюджет қаражаты есебінен сатып алуы;
13) сатып алу туралы шарт – Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексіне және осы Қағидаларға сәйкес Тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында жасалған, тауарды беруге, жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге жазбаша нысанда жасалған азаматтық-құқықтық шарт;
3. Тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) сатып алуды өткізу кезінде мынадай қағидаттарға сүйенеді:
1) сатып алу үшін пайдаланылатын ақшаны оңтайлы және тиімді жұмсау;
2) сыбайлас жемқорлық көріністеріне жол бермеу.
4. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу процесі мыналарды қамтиды:
1) сатып алу жоспарын әзірлеу және бекіту;
2) өнім берушіні таңдау және онымен сатып алу туралы шарт жасасу;
3) сатып алу туралы шартты орындау.
5. Өткізілетін (өткізілген) сатып алу жөніндегі құжаттарды тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) тапсырыс берушінің (сатып алуды ұйымдастырушының) бекітілген іс номенклатурасына сәйкес сақтайды.
2-тарау. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жоспарлау
6. Сайлауды, республикалық референдумды дайындау мен өткізуге көзделген тиісті бюджеттің негізінде тапсырыс беруші осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алу жоспарын (бұдан әрі - сатып алу жоспары) әзірлейді және бекітеді.
7. Сатып алу жоспарын (оған өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды) тапсырыс беруші тиісті бюджет бекітілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде бекітеді.
8. Сатып алу жоспары (оған өзгерістер және (немесе) толықтырулар) мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қазақ және орыс тілдеріндегі атауы;
2) өлшем бірлігі;
3) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің саны, көлемі;
4) қосылған құн салығын есепке алмағандағы бірлік бағасы (теңге);
5) қосылған құн салығын есепке алмағанда, тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу үшін бөлінген жалпы сома;
6) сатып алуды өткізудің жоспарланған мерзімі және тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны.
9. Сатып алу жоспарын (сатып алудың алдын ала жоспарын) жасау кезінде тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді олардың біртекті түрлері және оларды жеткізу (орындау, көрсету) орны бойынша лоттарға бөлуге міндетті.
10. Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды Тапсырыс беруші (сатып алуды ұйымдастырушы) бекітілген сатып алу жоспарының негізінде жүзеге асырады.

11. Заказчик до заключения договора о закупках вправе отказаться от осуществления закупок в случаях:
1) обоснованной нецелесообразности приобретения товаров, работ, услуг;
2) наступления обстоятельств непреодолимой силы.
12. Отказ от закупок товаров, работ, услуг заказчиком осуществляется на основании соответствующих изменений в план закупок.
Заказчик в течение трех рабочих дней со дня принятия решения, указанного в пункте 11 настоящих Правил, обязан известить о принятом решении лиц, участвующих в проводимых закупках.
Глава 3. Осуществление закупок товаров, работ и услуг
13. В период подготовки и проведения избирательными комиссиями выборов, республиканского референдума заключение договора применяется при закупках нижеследующих товаров, работ, услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий.
Товары, работы и услуги необходимые для организации и деятельности избирательных комиссий:
1) ткани для изготовления кабин голосования;
2) бумага для изготовления избирательных бюллетеней для голосования;
3) приобретение мебели;
4) сейфы металлические для хранения избирательных документов;
5) электронные носители информации (компакт-диски, USB-флеш-накопители, картридер, внешние жесткие диски);
6) канцелярские товары;
7) сетевое и серверное оборудование, компьютеры (в комплекте), ноутбуки, принтеры, копировальные аппараты, факсы, телефонные аппараты, аудио-, видео-, фотоаппаратура, уничтожитель бумаг, лицензионное программное обеспечение;
8) комплектующие и расходные материалы для серверного оборудования, компьютеров, принтеров, копировальных, факсимильных и телефонных аппаратов;
9) бумага формата А-4, А-3;
10) настольные флажки, в том числе флажки иностранных государств;
11) секьюрити пакеты (конверты со специальной степенью защиты для избирательных документов);
12) сувениры;
13) портфели, папки;
14) карты-схемы дорог Казахстана для международных наблюдателей;
15) горюче-смазочные материалы, талоны, карточки;
16) шнурки для бейджей;
17) средства индивидуальной защиты: маски, защитные экраны, перчатки, средства для рук с антибактериальным эффектом (антисептик для рук), противочумные защитные костюмы, одноразовые медицинские халаты;
18) лупы;
19) дезинфекционные коврики;
20) изготовление агитационных видео-, аудиороликов, обучающих фильмов, информационных баннеров, билбордов, стендов, табличек;

11. Тапсырыс беруші сатып алу туралы шарт жасасқанға дейін мынадай жағдайларда сатып алуды жүзеге асырудан:
1) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың орынсыздығына негізделген;
2) еңсерілмейтін күш жағдайлары туындағанда бас тартуға құқылы.
12. Тапсырыс беруші тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудан бас тартуды сатып алу жоспарына тиісті өзгерістер негізінде жүзеге асырады.
Тапсырыс беруші осы Қағидалардың 11-тармағында көрсетілген шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде өткізілетін сатып алуға қатысатын тұлғаларды қабылданған шешім туралы хабардар етуге міндетті.
3-тарау. Тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді сатып алуды жүзеге асыру
13. Сайлау комиссияларының сайлауды, республикалық референдумды дайындауы және өткізуі кезеңінде шарт жасасу сайлау комиссияларын ұйымдастыру және олардың қызметі үшін қажетті төмендегі тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу кезінде қолданылады.
Сайлау комиссияларын ұйымдастыру және олардың қызметі үшін қажетті тауарлар, жұмыстар және қызметтер:
1) дауыс беру кабиналарын дайындауға арналған маталар;
2) дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерін дайындауға арналған қағаз;
3) жиһаз сатып алу;
4) сайлау құжаттарын сақтауға арналған металл сейфтер;
5) электрондық ақпарат тасымалдағыштар (компакт-дискілер, USB-флешжинақтағыштар, картридждер, сыртқы қатты дискілер);
6) кеңсе тауарлары;
7) желілік және серверлік жабдық, компьютерлер (жиынтықта), ноутбуктер, принтерлер, көшіру аппараттары, факстар, телефон аппараттары, дыбыс-, бейне-, фотоаппаратура, қағаздарды жойғыш, лицензиялық бағдарламалық қамтылым;
8) серверлік жабдыққа, компьютерлерге, принтерлерге, көшіру, факсимильдік және телефон аппараттарына арналған жиынтықтауыштар мен шығыс материалдары;
9) А-4, А-3 форматындағы қағаз;
10) үстел жалаушалары, оның ішінде шет мемлекеттердің жалаушалары;
11) секьюрити пакеттер (сайлау құжаттары үшін арнайы қорғау дәрежесі бар конверттер);
12) кәдесыйлар;
13) портфельдер, папкалар;
14) халықаралық байқаушыларға арналған Қазақстан жолдарының карта-схемалары;
15) жанар-жағармай материалдары, талондар, карточкалар;
16) бейдждерге арналған баулар;
17) жеке қорғаныс құралдары: маскалар, қорғаныс экрандары, қолғаптар, бактерияға қарсы әсері бар, қолға арналған құралдар (қолға арналған антисептик), обаға қарсы қорғаныс костюмдері, бірреттік медициналық халаттар;
18) үлкейткіштер;
19) дезинфекциялық кілемшелер;
20) үгіттік бейне-, дыбысроликтерді, оқыту фильмдерді, ақпараттық баннерлерді, билбордтарды, стендтерді, тақтайшаларды дайындау;

21) изготовление кабин для голосования;
22) изготовление государственной символики для размещения на избирательных участках и пунктах для голосования;
23) изготовление нагрудного знака Президента, депутата Парламента, депутата маслихата и документов к нему;
24) изготовление стационарных и переносных урн для голосования;
25) изготовление комплектующих для урн: фиксаторы для опечатывания или опломбирования; клеющийся стикер (герб Республики Казахстан); металлические уголки;
26) изготовление приспособлений для опечатывания или опломбирования избирательных урн (пломб);
27) изготовление печатей и штампов для избирательных комиссий;
28) изготовление медальонов;
29) изготовление (тиражирование) копий информации на электронных носителях информации;
30) изготовление полиграфической и печатной продукции: информационные плакаты избирательных комиссий; информационные плакаты о кандидатах; открепительные удостоверения на право голосования; бланки подписных листов для сбора подписей избирателей в поддержку кандидатов в Президенты и депутаты; бланки избирательных бюллетеней для голосования; удостоверения кандидатов в Президенты, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, доверенных лиц кандидатов в Президенты, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, политических партий, выдвинувших партийные списки, международных наблюдателей; брошюры; памятки; книги; календари; ежедневники; планинги; пакеты; папки-беговки; бейджи; блокноты; приглашение на выборы для избирателей; трафареты для избирателей с нарушением зрения для самостоятельного заполнения бюллетеня (в том числе для бюллетеней с шрифтом Брайля);
31) услуги аренды помещений;
32) автотранспортные услуги;
33) услуги аренды оборудования для избирательных комиссий;
34) услуги связи: интернет, кабельная телевизионная, телефонная, почтовая, услуги контакт-центра (колл-центр);
35) услуги по информационной поддержке через терминалы самообслуживания и платежей;
36) услуги операторов сотовой связи по отправке информационных сообщений;
37) услуги по профилактическому и сервисному обслуживанию оборудования и технических систем;
38) услуги по организации и проведению политических дебатов, в том числе телевизионные, видео;
39) услуги по размещению информационно-агитационных видео, -аудиовизуальных и печатных материалов в средствах массовой информации, на онлайн-платформах;

21) дауыс беруге арналған кабиналарды дайындау;
22) сайлау учаскелері мен дауыс беруге арналған пункттерде орналастыру үшін мемлекеттік рәміздерді дайындау;
23) Президенттің, Парламент депутатының, мәслихат депутатының омырауға тағатын белгісін және оған құжаттарды дайындау;
24) дауыс беруге арналған тұрақты және тасымалданатын жәшіктерді дайындау;
25) жәшіктерге арналған жиынтықтауыштарды дайындау: мөрлеуге немесе пломбалауға арналған бекіткіштер; желімделетін стикер (Қазақстан Республикасының елтаңбасы); металл бұрыштар;
26) сайлау жәшіктерін (пломбаларды) мөрлеуге немесе пломбалауға арналған құрылғыларды дайындау;
27) сайлау комиссиялары үшін мөрлер мен мөртабандарды дайындау;
28) медальондарды дайындау;
29) ақпараттың электрондық жеткізгіштердегі көшірмелерін дайындау (тираждау);
30) полиграфиялық және баспа өнімдерін дайындау: сайлау комиссияларының ақпараттық плакаттары; кандидаттар туралы ақпараттық плакаттар; дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктері; Президенттікке және депутаттыққа кандидаттарды қолдау үшін сайлаушылардың қолдарын жинауға арналған қол қою парақтарының бланкілері; дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерінің бланкілері; Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сенім білдірген адамдарының, халықаралық байқаушылардың куәліктері; брошюралар; жаднамалар; кітаптар; күнтізбелер; планингтер; күнделіктер; пакеттер; папкалар-беговкалар; бейдждер; блокноттар; сайлаушылар үшін сайлауға шақыру қағаздары; бюллетеньді өз бетінше толтыру үшін көру қабілеті бұзылған сайлаушыларға арналған трафареттер (оның ішінде Брайль қарпі бар бюллетеньдер үшін);
31) үй-жайларды жалдау қызметтері;
32) автокөлік қызметтері;
33) сайлау комиссиялары үшін жабдықтарды жалға беру қызметтері;
34) байланыс қызметтері: интернет, кабельді теледидар, телефон, пошта, байланыс орталығының қызметтері (колл-орталық);
35) өзіне-өзі қызмет көрсету және төлемдер терминалдары арқылы ақпараттық қолдау қызметтері;
36) ұялы байланыс операторларының ақпараттық хабарлар жіберу жөніндегі қызметтері;
37) жабдықтар мен техникалық жүйелерге профилактикалық және сервистік қызмет көрсету жөніндегі қызметтер;
38) саяси, оның ішінде телевизиялық, бейне, пікірсайыстарды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтер;
39) бұқаралық ақпарат құралдарында, онлайн-платформаларда ақпараттық-үгіт бейнелерін, дыбыс бейне және баспа материалдарын орналастыру жөніндегі қызметтер;

40) услуги наружной визуальной рекламы: информационные баннеры, билборды, стенды, таблички, а также услуги по их установке;
41) услуги по трансляции информационного видеоматериала на объектах электронной визуальной рекламы;
42) услуги по проведению кофе-брейка, с закупом необходимых товаров;
43) услуги переводчиков (синхронные и сурдо);
44) услуги по разработке дизайна выборных материалов;
45) услуги по организации и проведению обучения участников избирательного процесса;
46) услуги по проведению семинаров с представителями политических партий и другими участниками избирательного процесса по организации и проведению выборов;
47) диспенсеры для воды;
48) услуги по доставке воды;
49) услуги по научно-технической обработке документов;
50) флагштоки.
14. Заказчик в целях определения поставщика направляет запросы о предоставлении коммерческих предложений (приглашения) не менее трем потенциальным поставщикам, осуществляющим свою деятельность на рынке закупаемых товаров, работ, услуг, в том числе по схожим (аналогичным) товарам, работам, услугам, определенным по результатам анализа рынка закупаемых товаров, работ, услуг путем изучения общедоступных источников информации, содержащихся в рекламе, каталогах, описаниях товаров, работ, услуг и в других предложениях, обращенных к неопределенному кругу лиц, в том числе признаваемых публичными офертами в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
В случаях приобретения услуг по изготовлению нагрудного знака депутата Парламента Республики Казахстан, маслихата и документа к нему, услуг по организации и проведению обучения участников избирательного процесса, услуг по проведению семинаров с представителями политических партий и другими участниками избирательного процесса по организации и проведению выборов, услуг связи (почтовая) запрос о предоставлении коммерческих предложений (приглашение) направляется определҰнному потенциальному поставщику, занимающему доминирующее (монопольное) положение на определенном рынке закупаемых товаров работ, услуг, либо у субъектов государственной монополии по основному предмету его деятельности (выпускающему государственные награды, ордена, медали, национальную валюту в виде монет, организации образования при Президенте Республики Казахстан и их филиалам, национальному оператору почты).

40) сыртқы көрнекі жарнама қызметтері: ақпараттық баннерлер, билбордтар, стенділер, тақтайшалар, сондай-ақ оларды орнату жөніндегі қызметтер;
41) электрондық көрнекі жарнама объектілерінде ақпараттық бейнематериалды трансляциялау жөніндегі қызметтер;
42) қажетті тауарларды сатып ала отырып, кофе-брейк жүргізу жөніндегі қызметтер;
43) аудармашылардың қызметтері (ілеспе және сурдо);
44) сайлау материалдарының дизайнын әзірлеу жөніндегі қызметтер;
45) сайлау процесіне қатысушыларды оқытуды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтер;
46) саяси партиялардың өкілдерімен және сайлау процесіне басқа да қатысушылармен сайлауды ұйымдастыру мен өткізу жөнінде семинарлар өткізу жөніндегі қызметтер;
47) суға арналған диспенсерлер;
48) су жеткізу бойынша қызметтер;
49) құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу жөніндегі қызметтер;
50) тутұғырлар.
14. Қазақстан Республикасының Парламенті, мәслихаты депутатының омырауға тағатын белгісін және оның құжатын дайындау жөніндегі қызметтерді, сайлау процесіне қатысушылардың оқуын ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтерді, саяси партиялардың өкілдерімен және сайлау процесіне басқа да қатысушылармен сайлауды ұйымдастыру мен өткізу бойынша семинарларды өткізу жөніндегі қызметтерді, байланыс (пошталық) қызметтерін сатып алу жағдайларын қоспағанда, тапсырыс беруші өнім берушіні айқындау мақсатында тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің жарнамасындағы, каталогтарындағы, сипаттамаларындағы және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес көпшілік оферта болып танылған басқа ұсыныстардағы жалпыға қолжетімді ақпарат көздерін зерделеу арқылы сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығын талдау нәтижелері бойынша айқындалған сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер нарығында, оның ішінде ұқсас (сол тәріздес) тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер бойынша қызметін жүзеге асыратын кемінде үш әлеуетті өнім берушіге коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салулар жібереді.
Айрықша жағдайлар бойынша коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салу (шақыру) сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, қызметтердің белгiлi бiр нарығында үстем (монополиялық) жағдайға ие белгілі бір әлеуетті өнім берушіге не қызметінің негізгі нысанасы бойынша мемлекеттік монополия субъектілеріне (мемлекеттік наградалар, ордендер, медальдар, монеталар түріндегі ұлттық валюта шығаратындарға, Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы білім беру ұйымдарына және олардың филиалдарына, ұлттық пошта операторына) жіберіледі.

15. Для определения потенциальных поставщиков, которым будут направлены запросы о предоставлении коммерческих предложений (приглашения) Заказчиком формируется и утверждается комиссия. Комиссия состоит не менее чем из трех человек, в состав которой входят председатель и члены комиссии из числа сотрудников структурных подразделений, ответственных за приҰмку товаров, выполненных работ, оказанных услуг, и иных структурных подразделений. При определении потенциальных поставщиков, которым будут направлены запросы о предоставлении коммерческих предложений, к потенциальным поставщикам предъявляются следующие требования:
наличие опыта работы;
обладать материальными, трудовыми и финансовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору о закупках.
Комиссия направляет организатору закупок список потенциальных поставщиков, которым необходимо направить запросы о предоставлении коммерческих предложений (приглашения) с указанием их наименований, БИН, фактического адреса и контактных данных (номера телефонов и электронная почта).
16. Запрос на предоставление коммерческих предложений, направляемый потенциальным поставщикам одновременно на бумажном носителе или отправление на электронную почту, оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
17. Организатор закупок осуществляет проверку потенциальных поставщиков на наличии в реестре недобросовестных участников государственных закупок. Приглашение не направляется потенциальному поставщику, который состоит в реестре недобросовестных участников государственных закупок.
18. Коммерческие предложения потенциальных поставщиков могут представляться в виде прайс-листов с описанием характеристик поставляемых товаров (выполняемых работ, оказываемых услуг) и других подтверждающих документов.
19. Коммерческие предложения по запросу организатора закупок в случае, предусмотренном в пункте 16 настоящих Правил, и (или) по инициативе потенциальных поставщиков представляются на бумажном носителе или посредством отправления на электронную почту не позднее двух рабочих дней со дня направления организатором закупок приглашения.
Поставщик при предоставлении коммерческого предложения представляет в произвольной форме сведения об учредителях или составе учредителей, в целях осуществления проверки об аффилированности физических и юридических лиц, имеющих право принимать решение и (или) оказывать влияние на принимаемые потенциальным поставщиком решения.
В случае выявления Организатором закупок факта аффилированности с членами Комиссии и между потенциальными поставщиками, коммерческие предложения потенциального поставщика не подлежат рассмотрению.

15. Коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салулар (шақырулар) жіберілетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін Тапсырыс беруші комиссияны құрып, бекітеді. Комиссия кемінде ұш адамнан тұрады, оның құрамына төраға және тауарларды, орындалған жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді қабылдауға жауапты құрылымдық бөлімшелердің және басқа да құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері қатарынан комиссия мүшелері кіреді. Коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салулар жіберілетін әлеуетті өнім берушілерді айқындау кезінде әлеуетті өнім берушілерге мынадай талаптар қойылады:
жұмыс тәжірибесінің болуы;
сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті материалдық, еңбек және қаржы ресурстарының болуы.
Комиссия сатып алуды ұйымдастырушыға коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салу (шақыру) жіберілетін әлеуетті өнім берушілердің атауларын, БСН, нақты мекенжайын және байланыс деректерін (телефон нөмірлері мен электрондық пошта) көрсете отырып тізімін жолдайды.
16. Әлеуетті өнім берушілерге қағаз жеткізгіште немесе электрондық поштаға жіберілетін коммерциялық ұсыныстар беру туралы сұрау салу бір уақытта осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
17. Сатып алуды Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың ұйымдастырушы тізілімінде әлеуетті өнім берушілердің бар-жоғына тексеруді жүзеге асырады. Мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінде бар әлеуетті өнім берушіге шақыру жіберілмейді.
18. Әлеуетті өнім берушілердің коммерциялық ұсыныстары жеткізілетін тауарлардың (орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) сипаттамасымен және басқа растайтын құжаттардың сипаттамасымен прайс-парақтар түрінде ұсынылуы мүмкін.
19. Осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген жағдайда сатып алуды ұйымдастырушының сұрау салуы бойынша және (немесе) әлеуетті өнім берушілердің бастамасы бойынша коммерциялық ұсыныстар сатып алуды ұйымдастырушы шақыру жіберген күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмей қағаз жеткізгіште немесе электрондық поштаға жіберу арқылы ұсынылады.
Өнім беруші коммерциялық ұсыныс берген кезде әлеуетті өнім беруші шешім қабылдауға және (немесе) қабылдайтын шешімдерге ықпал етуге құқығы бар жеке және заңды тұлғалардың үлестестігі туралы тексеруді жүзеге асыру мақсатында құрылтайшылар немесе құрылтайшылар құрамы туралы мәліметтерді еркін нысанда ұсынады. Сатып алуды ұйымдастырушы Комиссия мүшелерімен және әлеуетті өнім берушілер арасында үлестестігі болу фактісі анықталған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің коммерциялық ұсыныстары қарауға жатпайды.

20. Представление потенциальным поставщиком коммерческого предложения является формой выражения его согласия осуществить поставку товара, выполнение работ, оказание услуг с соблюдением условий, предусмотренных в запросе и приложенных к нему проекте договора и технической спецификации.
21. На основе коммерческих предложений, представленных по запросу организатора закупок в установленные сроки, в случае, предусмотренном в пункте 16 настоящих Правил, и (или) по инициативе потенциальных поставщиков, Комиссия с соблюдением принципов осуществления закупок, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил, в течение одного рабочего дня определяет потенциального поставщика и оформляет протокол об итогах закупок по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, утверждаемый председателем комиссии, для заключения договора закупок.
22. Победителем признается потенциальный поставщик, предложивший наименьшее коммерческое предложение.
В случае, если наименьшее коммерческое предложение представлено несколькими потенциальными поставщиками, победителем признается потенциальный поставщик, коммерческое предложение которого поступило ранее коммерческих предложений других потенциальных поставщиков.
23. Комиссия в целях своевременного информирования населения о ходе проходящих выборов, референдумов при приобретении услуг, установленных подпунктом 39) пункта 13 настоящих Правил, в рамках утвержденного бюджета определить сразу несколько потенциальных поставщиков, оказывающие услуги.
24. Допускается представление потенциальным поставщиком технической спецификации предлагаемых товаров, работ, услуг с более лучшими функциональными и другими характеристиками, а также эффективными технологическими решениями и (или) применением при выполнении работ лучших материалов, при условии, что такая техническая спецификация потенциального поставщика приемлема для заказчика.
Глава 4. Заключение договора о закупках
25. В течение двух рабочих дней с даты подписания протокола об итогах закупок, заказчик подписывает и направляет (представляет) победителю подписанный заказчиком и полистно запарафированный работниками ответственного подразделения заказчика проект договора о закупках.
Допускается получение и подписание проекта договора о закупках поставщиком в явочном порядке.
26. Проект договора о закупках подписывается потенциальным поставщиком, признанным победителем, и представляется заказчику в течение двух рабочих дней с даты получения подписанного заказчиком проекта договора о закупках.
27. Поставщик признается уклонившимся от заключения договора о закупках в случаях:

20. Әлеуетті өнім берушінің коммерциялық ұсыныс беруі сұрау салуда көзделген және оған қоса берілген шарт жобасы мен техникалық ерекшеліктің талаптарын сақтай отырып, тауарды жеткізуді, жұмыстарды орындауды, қызметтер көрсетуді жүзеге асыруға оның келісімін білдіру нысаны болып табылады.
21. Осы Қағидалардың 16-тармағында көзделген жағдайда және (немесе) әлеуетті өнім берушілердің бастамасы бойынша сатып алуды ұйымдастырушының сұрау салуы бойынша белгіленген мерзімдерде ұсынылған коммерциялық ұсыныстар негізінде Комиссия осы Қағидалардың 3-тармағында көзделген сатып алуды жүзеге асыру қағидатын сақтай отырып, бір жұмыс күн ішінде әлеуетті өнім берушіні айқындайды және тапсырыс берушінің комиссия төрағасымен бекітетін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алу шартын жасасу үшін сатып алу қорытындылары туралы хаттаманы ресімдейді.
22. Ең аз коммерциялық ұсыныс ұсынған әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
Егер ең аз коммерциялық ұсынысты бірнеше әлеуетті өнім беруші ұсынған жағдайда, коммерциялық ұсынысы басқа әлеуетті өнім берушілердің коммерциялық ұсыныстарынан бұрын келіп түскен әлеуетті өнім беруші жеңімпаз болып танылады.
23. Комиссия сайлаудың, референдумдардың барысы туралы халықты уақтылы хабардар ету мақсатында бекітілген бюджет шеңберінде осы Қағидалардың 13-тармағының 39) тармақшасында белгіленген қызметтерді сатып алу кезінде өтіп жатқан қызмет көрсететін бірнеше әлеуетті өнім берушілерді бірден айқындайды.
24. Әлеуетті өнім берушінің техникалық ерекшелігі тапсырыс беруші үшін қолайлы болған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің жұмыстарды орындау кезінде ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің неғұрлым үздік функционалдық және басқа да сипаттамалары, сондай-ақ тиімді технологиялық шешімдері және (немесе) қолданысы бар техникалық ерекшелігін ұсынуына жол беріледі.
4-тарау. Сатып алу туралы шарт жасасу
25. Сатып алу қорытындылары туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс беруші қол қойған және тапсырыс берушінің жауапты бөлімшесінің қызметкерлері әр парағына қол қойған сатып алу туралы шарттың жобасына тапсырыс беруші қол қояды және жеңімпазға жібереді (ұсынады).
Сатып алу туралы шарт жобасын өнім берушінің өзі келіп алуына және қол қоюына жол беріледі.
26. Сатып алу туралы шарттың жобасына жеңімпаз деп танылған әлеуетті өнім беруші қол қояды және тапсырыс беруші қол қойған сатып алу туралы шарттың жобасын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде тапсырыс берушіге ұсынады.
27. Өнім беруші:

1) не представил в установленный срок заказчику подписанный договор о закупках;
2) представления письменного отказа от заключения договора о закупках;
28. В случае признания победителя закупок уклонившимся от заключения договора о закупках организатор закупок направляет участнику закупок, занявшему второе место, определҰнному на основе цены, следующей после наименьшего ценового предложения победителя закупок, уведомление о признании его победителем закупок и проект договора о закупках.
29. Участник закупок, предложение которого является следующей наименьшей после ценового предложения победителя закупок, не позднее двух рабочих дней с даты получения уведомления подписывает договор о закупках либо письменно уведомляет заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе подписания договора о закупках.
30. Внесение изменения в проект договора о закупках при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается только при соблюдении следующих взаимосвязанных условий:
1) решение о внесении изменения в части уменьшения суммы проекта договора о закупках принято по взаимному согласию сторон;
2) внесение изменения в части увеличения срока исполнения договора о закупках на пять календарных дней, направляемого потенциальному поставщику, занявшему второе место, в случае если потенциальный поставщик, определенный победителем, уклонился от заключения договора о закупках.
31. Внесение изменения в заключенный договор о закупках при условии неизменности качества и других условий, явившихся основой для выбора поставщика, допускается:
1) по взаимному согласию сторон в части уменьшения цены на товары, работы, услуги и соответственно суммы договора о закупках;
2) в части уменьшения либо увеличения суммы договора о закупках, связанной с уменьшением либо увеличением потребности в объеме приобретаемых товаров, работ, услуг, при условии неизменности цены за единицу товара, работы, услуги, указанных в заключенном договоре о закупках данных товаров, работ, услуг;
3) в случае, если поставщик в процессе исполнения заключенного с ним договора о закупках товара, работы, услуги предложил при условии неизменности цены за единицу товара, работы, услуги более лучшие качественные и (или) технические характеристики либо сроки и (или) условия поставки товара, выполнения работы, оказания услуги, являющихся предметом заключенного с ним договора о закупках;

1) тапсырыс берушіге белгіленген мерзімде қол қойылған сатып алу туралы шартты ұсынбаған;
2) сатып алу туралы шарт жасасудан жазбаша бас тартуды ұсынған жағдайда сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған болып танылады.
28. Сатып алу жеңімпазы сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған болып танылған жағдайда, Тапсырыс беруші сатып алу жеңімпазының ең төмен баға ұсынысынан кейінгі баға негізінде айқындалған екінші орынды алған сатып алуға қатысушыға оны сатып алу жеңімпазы деп тану туралы хабарламаны және сатып алу туралы шарттың жобасын жібереді.
29. Ұсынысы сатып алу жеңімпазының баға ұсынысынан кейінгі келесі ең төмені болып табылатын сатып алуға қатысушы хабарламаны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірмей сатып алу туралы шартқа қол қояды не бар келіспеушіліктер туралы немесе сатып алу туралы шартқа қол қоюдан бас тарту туралы тапсырыс берушіні жазбаша хабардар етеді.
30. Өнім берушіні таңдау үшін тек негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен сатып алу туралы шарттың жобасына өзгерістер енгізуге мынадай өзара байланысты шарттар сақталған кезде жол беріледі:
1) сатып алу туралы шарт жобасының сомасын азайту бөлігінде өзгеріс енгізу туралы шешім тараптардың өзара келісімі бойынша қабылданған;
2) егер жеңімпаз болып айқындалған әлеуетті өнім беруші сатып алу туралы шарт жасасудан жалтарған жағдайда, екінші орын алған әлеуетті өнім берушіге жіберілетін сатып алу туралы шарттың орындалу мерзімін күнтізбелік бес күнге ұлғайту бөлігінде өзгеріс енгізу жатады.
31. Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапаның және басқа да шарттардың өзгермеуі шартымен жасалған сатып алу туралы шартқа өзгерістер енгізуге жол беріледі:
1) тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағасын және тиісінше сатып алу туралы шарт сомасын азайту бөлігінде тараптардың өзара келісімі бойынша;
2) осы тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы жасалған шартта көрсетілген тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі шартында, сатып алынатын тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер көлеміне қажеттілікті азайтумен не арттырумен байланысты сатып алу туралы шарттың сомасын азайту не ұлғайту бөлігінде;
3) егер өнім беруші тауарды, жұмысты, көрсетілетін қызметті сатып алу туралы өзімен жасалған шартты орындау процесінде тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі шартымен неғұрлым жақсы сапалы және (немесе) техникалық сипаттамаларды не онымен жасалған сатып алу туралы шарттың мәні болып табылатын тауарды жеткізудің, жұмысты орындаудың, қызметті көрсетудің мерзімдерін және (немесе) шарттарын ұсынған жағдайда;

4) в части изменения сроков исполнения договора о закупках товаров, работ, услуг в связи с введением чрезвычайного положения либо карантинных ограничений. Такое изменение заключенного договора о закупках допускается в пределах текущего финансового года по уведомлению поставщика;
5) в части изменения реквизитов получателя денег при заключении поставщиком договора финансирования под уступку денежного требования (факторинга), либо в целях замены банковского счета и реквизитов.
32. Не допускается внесение в проект договора о закупках либо заключенный договор о закупках изменений, которые могут изменить содержание условий проводимых (проведенных) закупок и (или) предложения, явившегося основой для выбора поставщика, по иным основаниям, не предусмотренным пунктами 30 и 31 настоящих Правил.
33. Договор о закупках содержит условие о его расторжении на любом этапе в следующих случаях:
1) отказа заказчика от закупок в соответствии с пунктом 13 настоящих Правил;
2) если потенциальный поставщик состоит в реестре недобросовестных участников государственных закупок.
3) не поставки товара, не оказания услуг и не выполнения работы, в том числе не в полном объеме.
34. Срок оплаты по договору о закупках предусматривается в течение тридцати календарных дней со дня исполнения обязательств по поставке товаров, выполнению работ, оказанию услуг в полном объеме.
35. Минимальный срок для поставки товаров устанавливается заказчиком в договоре о закупках сроком не менее десяти календарных дней.
36. Исполнение договора о закупках осуществляется в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан и условиями, предусмотренными в договоре о закупках.
37. Договор о закупках считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по договору о закупках.
38. Договор о закупках вступает в силу после его подписания заказчиком и поставщиком. Если договор о закупках подлежит регистрации, он вступает в силу после его регистрации в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Раздел 2. Основные направления расходов территориальных избирательных комиссий на закупку товаров, работ, услуг за счҰт бюджетных средств, выделенных на подготовку и проведение выборов, референдума.
39. Территориальные избирательные комиссии осуществляют закупки товаров, работ, услуг за счҰт и в пределах средств бюджета, выделенных на подготовку и проведение выборов Президента, депутатов Парламента, маслихатов, акимов, а также в период проведения республиканского референдума, на цели, предусмотренные Конституционным Законом Республики Казахстан "О выборах в Республике Казахстан".
Основными направлениями расходов территориальных избирательных комиссий за счҰт средств, выделенных из бюджета на подготовку и проведение выборов, являются товары, работы и услуги необходимые для организации и деятельности избирательных комиссий:

4) төтенше жағдайдың не карантиндік шектеулердің енгізілуіне байланысты тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу туралы шарттың орындалу мерзімдерін өзгерту бөлігінде жол беріледі. Сатып алу туралы жасалған шартты осылай өзгертуге өнім берушінің хабарламасы бойынша ағымдағы қаржы жылы шегінде жол беріледі;
5) өнім беруші ақшалай талапты беріп қаржыландыру (факторинг) шартын жасасқан кезде не банктік шот пен деректемелерді ауыстыру мақсатында ақша алушының деректемелерін өзгерту бөлігінде жол беріледі.
32. Сатып алу туралы шарттың жобасына не сатып алу туралы жасалған шартқа өткізілетін (өткізілген) сатып алу талаптарының мазмұнын өзгерте алатын өзгерістерді және (немесе) осы Қағидалардың 30 және 31-тармақтарында көзделмеген өзге де негіздер бойынша өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсынысты енгізуге жол берілмейді.
33. Сатып алу туралы шарт мынадай жағдайларда:
1) тапсырыс беруші осы Қағидалардың 13-тармағына сәйкес сатып алудан бас тартса;
2) егер әлеуетті өнім беруші мемлекеттік сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімінде тұрса;
3) тауар жеткізілмеген, қызметтер көрсетілмеген және жұмыс орындалмаған, оның ішінде толық көлемде орындалмаған жағдайларда кез келген кезеңде оны бұзу туралы талапты қамтиды.
34. Сатып алу туралы шарт бойынша ақы төлеу мерзімі тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету жөніндегі міндеттемелер толық көлемде орындалған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде көзделеді.
35. Тауарларды жеткізу үшін ең аз мерзімді тапсырыс беруші сатып алу туралы шартта кемінде күнтізбелік он күн мерзімге белгілейді.
36. Сатып алу туралы шартты орындау Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және сатып алу туралы шартта көзделген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
37. Тапсырыс беруші мен өнім беруші сатып алу туралы шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін толық орындаған жағдайда сатып алу туралы шарт орындалды деп есептеледі.
38. Сатып алу туралы шарт тапсырыс беруші мен өнім беруші қол қойғаннан кейін күшіне енеді. Егер сатып алу туралы шарт тіркелуі тиіс болса, ол Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелгеннен кейін күшіне енеді.
2-бөлім. Аумақтық сайлау комиссияларының сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізуге бөлінген қаражат есебінен тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шығыстарының негізгі бағыттары
39. Аумақтық сайлау комиссиялары Президент, Парламент, мәслихаттар депутаттарын, әкімдерді сайлауды әзірлеу мен өткізуге бөлінген республикалық бюджет қаражаты есебінен және шегінде, сондай-ақ республикалық референдум өткізу кезеңінде "Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының Конституциялық заңында көзделген мақсаттарға тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтер сатып алуды жүзеге асырады.
Сайлауды дайындау мен өткізуге республикалық бюджеттен бөлінген қаражат есебінен аумақтық сайлау комиссиялары шығыстарының негізгі бағыттары сайлау комиссияларын ұйымдастыру мен олардың қызметі үшін қажетті тауарлар, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтер болып табылады:

1) ткани для изготовления кабин голосования;
2) бумага для изготовления избирательных бюллетеней для голосования;
3) приобретение мебели;
4) сейфы металлические для хранения избирательных документов;
5) электронные носители информации (компакт-диски, USB-флеш-накопители, картридер, внешние жесткие диски);
6) канцелярские товары;
7) сетевое и серверное оборудование, компьютеры (в комплекте), ноутбуки, принтеры, копировальные аппараты, факсы, телефонные аппараты, аудио-, видео-, фотоаппаратура, уничтожитель бумаг, лицензионное программное обеспечение;
8) комплектующие и расходные материалы для серверного оборудования, компьютеров, принтеров, копировальных, факсимильных и телефонных аппаратов;
9) бумага формата А-4, А-3;
10) настольные флажки;
11) секьюрити пакеты (конверты со специальной степенью защиты для избирательных документов);
12) сувениры;
13) портфели, папки;
14) карты-схемы дорог Казахстана для международных наблюдателей;
15) горюче-смазочные материалы, талоны, карточки;
16) шнурки для бейджей;
17) средства индивидуальной защиты: маски, защитные экраны, перчатки, средства для рук с антибактериальным эффектом (антисептик для рук), противочумные защитные костюмы, одноразовые медицинские халаты;
18) лупы;
19) дезинфекционные коврики;
20) изготовление агитационных видео-, аудиороликов, обучающих фильмов, информационных баннеров, билбордов, стендов, табличек;
21) изготовление кабин для голосования;
22) изготовление государственной символики для размещения на избирательных участках и пунктах для голосования;
23) изготовление нагрудного знака депутата маслихата и документов к нему;
24) изготовление стационарных и переносных урн для голосования;
25) изготовление комплектующих для урн: фиксаторы для опечатывания или опломбирования; клеящийся стикер (герб Республики Казахстан); металлические уголки;
26) изготовление приспособлений для опечатывания или опломбирования избирательных урн (пломб);
27) изготовление печатей и штампов для избирательных комиссий;
28) изготовление медальонов;
29) изготовление (тиражирование) копий информации на электронных носителях информации;
30) изготовление полиграфической и печатной продукции: информационные плакаты избирательных комиссий; информационные плакаты о кандидатах; открепительные удостоверения на право голосования; бланки подписных листов для сбора подписей избирателей в поддержку кандидатов; бланки избирательных бюллетеней для голосования; удостоверения кандидатов депутатов Парламента, маслихатов, акимов, доверенных лиц кандидатов депутатов Парламента, маслихатов, акимов, политических партий, выдвинувших партийные списки, международных наблюдателей; брошюры; памятки; книги; календари; ежедневники; планинги; пакеты; папки-беговки; бейджи; блокноты; приглашение на выборы для избирателей; трафареты для избирателей с нарушением зрения для самостоятельного заполнения бюллетеня (в том числе для бюллетеней с шрифтом Брайля);

1) дауыс беру кабиналарын дайындауға арналған маталар;
2) дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерін дайындауға арналған қағаз;
3) жиһаз сатып алу;
4) сайлау құжаттарын сақтауға арналған металл сейфтер;
5) электрондық ақпарат тасымалдағыштар (компакт-дискілер, USB-флешжинақтағыштар, картридждер, сыртқы қатты дискілер);
6) кеңсе тауарлары;
7) желілік және серверлік жабдық, компьютерлер (жиынтықта), ноутбуктер, принтерлер, көшіру аппараттары, факстар, телефон аппараттары, дыбыс-, бейне-, фотоаппаратура, қағаздарды жойғыш, лицензиялық бағдарламалық қамтылым;
8) серверлік жабдыққа, компьютерлерге, принтерлерге, көшіру, факсимильдік және телефон аппараттарына арналған жиынтықтауыштар мен шығыс материалдары;
9) А-4, А-3 форматындағы қағаз;
10) үстел жалаушалары, оның ішінде шет мемлекеттердің жалаушалары;
11) секьюрити пакеттер (сайлау құжаттары үшін арнайы қорғау дәрежесі бар конверттер);
12) кәдесыйлар;
13) портфельдер, папкалар;
14) халықаралық байқаушыларға арналған Қазақстан жолдарының карта-схемалары;
15) жанар-жағармай материалдары, талондар, карточкалар;
16) бейдждерге арналған баулар;
17) жеке қорғаныс құралдары: маскалар, қорғаныс экрандары, қолғаптар, бактерияға қарсы әсері бар, қолға арналған құралдар (қолға арналған антисептик), обаға қарсы қорғаныс костюмдері, бірреттік медициналық халаттар;
18) үлкейткіштер;
19) дезинфекциялық кілемшелер;
20) үгіттік бейне-, дыбысроликтерді, оқыту фильмдерді, ақпараттық баннерлерді, билбордтарды, стендтерді, тақтайшаларды дайындау;
21) дауыс беруге арналған кабиналарды дайындау;
22) сайлау учаскелері мен дауыс беруге арналған пункттерде орналастыру үшін мемлекеттік рәміздерді дайындау;
23) мәслихат депутатының омырауға тағатын белгісін және оған құжаттарды дайындау;
24) дауыс беруге арналған тұрақты және тасымалданатын жәшіктерді дайындау;
25) жәшіктерге арналған жиынтықтауыштарды дайындау: мөрлеуге немесе пломбалауға арналған бекіткіштер; желімделетін стикер (Қазақстан Республикасының елтаңбасы); металл бұрыштар;
26) сайлау жәшіктерін (пломбаларды) мөрлеуге немесе пломбалауға арналған құрылғыларды дайындау;
27) сайлау комиссиялары үшін мөрлер мен мөртабандарды дайындау;
28) медальондарды дайындау;
29) ақпараттың электрондық жеткізгіштердегі көшірмелерін дайындау (тираждау);
30) полиграфиялық және баспа өнімдерін дайындау: сайлау комиссияларының ақпараттық плакаттары; кандидаттар туралы ақпараттық плакаттар; дауыс беру құқығын беретін есептен шығару куәліктері; президенттікке және депутаттыққа кандидаттарды қолдау үшін сайлаушылардың қолдарын жинауға арналған қол қою парақтарының бланкілері; дауыс беруге арналған сайлау бюллетеньдерінің бланкілері; Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, Президенттікке, Парламент, мәслихаттар депутаттығына, әкімдікке кандидаттардың, партиялық тізімдерін ұсынған саяси партиялардың сенім білдірген адамдарының, халықаралық байқаушылардың куәліктері; брошюралар; жаднамалар; кітаптар; күнтізбелер; планингтер; күнделіктер; пакеттер; папкалар-беговкалар; бейдждер; блокноттар; сайлаушылар үшін сайлауға шақыру қағаздары; бюллетеньді өз бетінше толтыру үшін көру қабілеті бұзылған сайлаушыларға арналған трафареттер (оның ішінде Брайль қарпі бар бюллетеньдер үшін);

31) услуги аренды помещений;
32) автотранспортные услуги;
33) услуги аренды оборудования для избирательных комиссий;
34) услуги связи: интернет, кабельная телевизионная, телефонная, почтовая, услуги контакт-центра (колл-центр);
35) услуги по информационной поддержке через терминалы самообслуживания и платежей;
36) услуги операторов сотовой связи по отправке информационных сообщений;
37) услуги по профилактическому и сервисному обслуживанию оборудования и технических систем;
38) услуги по организации и проведению политических дебатов, в том числе телевизионные, видео;
39) услуги по размещению информационно-агитационных видео, -аудиовизуальных и печатных материалов в средствах массовой информации, на онлайн-платформах и сервисах обмена мгновенными сообщениями;
40) услуги наружной визуальной рекламы: информационные баннеры, билборды, стенды, таблички, а также услуги по их установке;
41) услуги по трансляции информационного видеоматериала на объектах электронной визуальной рекламы;
42) услуги по проведению кофе-брейка, с закупом необходимых товаров;
43) услуги переводчиков (синхронные и сурдо);
44) услуги по разработке дизайна выборных материалов;
45) услуги по организации и проведению обучения участников избирательного процесса;
46) услуги по проведению семинаров с представителями политических партий и другими участниками избирательного процесса по организации и проведению выборов;
47) диспенсеры для воды;
48) услуги по доставке воды;
49) услуги по научно-технической обработке документов;
50) флагштоки.
В соответствии с пунктом 471 приказа Министра финансов Республики Казахстан от 4 декабря 2014 года №540 "Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9934), распорядителями бюджетных средств, выделяемых для проведения избирательной кампании, республиканского референдума в пределах утвержденного индивидуального плана финансирования, являются председатели соответствующих избирательных комиссий.
Территориальные избирательные комиссии приобретают товары, работы, услуги в период проведения выборов в соответствии с нормами гражданского законодательства.
Приложение 1
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг,
необходимых для организации и
деятельности избирательных
комиссий в период подготовки и
проведения выборов,
референдума
План закупок товаров, работ, услуг на ____ год/
Предварительный план закупок товаров, работ,
услуг на ___ год
(выбрать одно из указанных значений)
План закупок
Программа
Подпрограмма
Специфика
Вид предмета закупок
Наименование закупаемых товаров, работ, услуг
1
2
3
4
5
6
Единица измерения
Количество,
объем
Цена за единицу, тенге
Общая сумма, утвержденная для закупки, тенге
Планируемый срок закупки (месяц)
7
8
9
10
11
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)
Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)
Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)
Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)
12
13
14
15
План закупок:

31) үй-жайларды жалдау қызметтері;
32) автокөлік қызметтері;
33) сайлау комиссиялары үшін жабдықтарды жалға беру қызметтері;
34) байланыс қызметтері: интернет, кабельді теледидар, телефон, пошта, байланыс орталығының қызметтері (колл-орталық);
35) өзіне-өзі қызмет көрсету және төлемдер терминалдары арқылы ақпараттық қолдау қызметтері;
36) ұялы байланыс операторларының ақпараттық хабарлар жіберу жөніндегі қызметтері;
37) жабдықтар мен техникалық жүйелерге профилактикалық және сервистік қызмет көрсету жөніндегі қызметтер;
38) саяси, оның ішінде телевизиялық, бейне, пікірсайыстарды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтер;
39) бұқаралық ақпарат құралдарында, онлайн-платформаларда және лезде хабар алмасу сервистерінде ақпараттық-насихаттық бейне, дыбыс бейне және баспа материалдарын орналастыру жөніндегі қызметтер;
40) сыртқы көрнекі жарнама қызметтері: ақпараттық баннерлер, билбордтар, стенділер, тақтайшалар, сондай-ақ оларды орнату жөніндегі қызметтер;
41) электрондық көрнекі жарнама объектілерінде ақпараттық бейнематериалды трансляциялау жөніндегі қызметтер;
42) қажетті тауарларды сатып ала отырып, кофе-брейк жүргізу жөніндегі қызметтер;
43) аудармашылардың қызметтері (ілеспе және сурдо);
44) сайлау материалдарының дизайнын әзірлеу жөніндегі қызметтер;
45) сайлау процесіне қатысушыларды оқытуды ұйымдастыру және өткізу жөніндегі қызметтер;
46) саяси партиялардың өкілдерімен және сайлау процесіне басқа да қатысушылармен сайлауды ұйымдастыру мен өткізу жөнінде семинарлар өткізу жөніндегі қызметтер;
47) суға арналған диспенсерлер;
48) су жеткізу бойынша қызметтер;
49) құжаттарды ғылыми-техникалық өңдеу жөніндегі қызметтер;
50) тутұғырлар.
"Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 4 желтоқсандағы № 540 бұйрығының (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9934 тіркелген) 471-тармағына сәйкес тиісті сайлау комиссияларының төрағалары бекітілген жеке қаржыландыру жоспары шегінде сайлау науқанын, республикалық референдумды өткізу үшін бөлінетін бюджет қаражатын бөлушілер болып табылады.
Аумақтық сайлау комиссиялары сайлау өткізу кезеңінде тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді азаматтық заңнаманың нормаларына сәйкес сатып алады.
Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына
1-қосымша
Тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алудың ___ жылға арналған жоспары/ Тауарларды, жұмыстарды сатып алудың алдын ала жоспары, ___ жылға қызмет көрсету (көрсетілген мәндердің бірін таңдаңыз)
Сатып алу жоспары
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Сатып алу мәнінің түрі
Сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің атауы
1
2
3
4
5
6
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Бір бірлігі үшін баға, теңге
Сатып алу үшін бекітілген жалпы сома, теңге
Сатып алу мерзімі (ай)
7
8
9
10
11
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі(қазақ тілінде)
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі(орыс тілінде)
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (қазақ тілінде)
Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (орыс тілінде)
12
13
14
15
Сатып алу жоспары:

1) Поле "№" – порядковый номер;
2) поле "Программа" – указывается код бюджетной программы функциональной классификации расходов, в рамках которой будет осуществляться закупка;
3) поле "Подпрограмма" – указывается код бюджетной подпрограммы функциональной классификации расходов, в рамках которой будет осуществляться закупка;
4) поле "Специфика" – указывается код специфики экономической классификации расходов, в рамках которой будет осуществляться закупка;
5) поле "Вид предмета закупок" – указывается вид предмета закупок (товар, работа, услуга);
6) поле "Наименование закупаемых товаров, работ, услуг" – указывается наименование закупаемых товаров, работ, услуг в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
7) поле "Единица измерения" – указывается единица измерения предмета закупок в соответствии с введенным значением в поле "Код товара, работы, услуги";
8) поле "Количество, объем" – указывается количество или объем закупаемых товаров, работ или услуг;
9) поле "Цена за единицу, тенге" – указывается цена за единицу предмета закупок в тенге;
10) поле "Сумма, утвержденная для закупки, тенге" – рассчитывается путем умножения значения поля "Количество, объем" на значение поля "Цена за единицу, тенге" и обозначает сумму, на которую планируется произвести закупку;
11) поле "Планируемый срок закупки (месяц)" – указывается месяц, в котором планируется проведение закупок;
12) поле "Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)" – указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на казахском языке;
13) поле "Срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)" – указывается срок поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на русском языке;
14) поле "Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на казахском языке)" – указывается место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на казахском языке;
15) поле "Место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг (на русском языке)" – указывается место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг на русском языке.
Приложение 2
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг,
необходимых для организации и
деятельности избирательных
комиссий в период подготовки и
проведения выборов,
референдума
форма
____________________________
(наименование потенциального
поставщика, адрес)
№ ______________ дата__________
Запрос о предоставлении коммерческого предложения
________________________ (наименование заказчика) настоящим уведомляет о намерении осуществить закупки следующих товаров, работ, услуг:
краткое описание закупаемых товаров, работ, услуг
количество товара, объем выполняемых работ, оказываемых услуг, являющихся предметом проводимых закупок
сумма, выделенная для закупок
место поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
требуемые сроки поставки товара, выполнения работ, оказания услуг
В этой связи, в целях определения потенциального поставщика просим направить Ваше коммерческое предложение с описанием характеристик поставляемого товара, (оказываемой услуги, выполняемой работы) в срок до "__" __________20__года (должен быть не менее двух рабочих дней).
Приложение: проект договора о закупках с указанием технической спецификации.
____________________ __________ _______________________________________
(должность заказчика) (подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3
к Правилам приобретения
товаров, работ и услуг,
необходимых для организации и
деятельности избирательных
комиссий в период подготовки и
проведения выборов,
референдума
Протокол об итогах (номер запроса коммерческих предложений) Дата и время
Наименование закупки _________________________________________
Дата начала приема заявок ______________________________________
Дата окончания приема заявок ___________________________________
Наименование организатора _____________________________________
Адрес организатора ____________________________________________
Лот № _____
Наименование лота
Наименование заказчика
Адрес заказчика
Цена за единицу, тенге
Сумма, тенге
Единица измерения
Количество
Потенциальными поставщиками представлены следующие коммерческие предложения (количество заявок):
Наименование потенциального поставщика
БИН (ИИН) /
ИНН / УНП
Цена за единицу потенциального поставщика
Общая сумма п/поставщика
Дата и время подачи заявки
(по хронологии)

1) "№" жолағы –реттік нөмері;
2) "Бағдарлама" деген жолақта – оның шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын шығыстарды функционалдық жіктеудің бюджеттік бағдарламасының коды;
3) "Кіші бағдарлама" деген жолақта – оның шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын шығыстарды функционалдық жіктеудің бюджеттік кіші бағдарламасының коды;
4) "Ерекшелік" деген жолақта – оның шеңберінде сатып алу жүзеге асырылатын шығыстарды экономикалық жіктеудің ерекшелігі коды;
5) "Сатып алу мәнінің түрі" деген жолақта – сатып алу мәнінің түрі көрсетіледі (тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет);
6) "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолақта – тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің анықтамалығына сәйкес тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды көрсетіледі;
7) "Өлшем бірлігі" деген жолақта – "Тауардың, жұмыстың, көрсетілетін қызметтің коды" деген жолаққа енгізілген мәнге сәйкес сатып алу мәнінің өлшем бірлігі көрсетіледі;
8) "Саны, көлемі" деген жолақта – сатып алынатын тауарлардың, жұмыстардың немесе көрсетілетін қызметтердің саны немесе көлемі көрсетіледі;
9) "Бір бірлігі үшін баға, теңге" деген жолақта – теңгеде сатып алу мәнінің бірлігі үшін баға көрсетіледі;
10) "Сатып алу үшін бекітілген жалпы сома, теңге" деген жолақта – "Саны, көлемі" деген жолақты "Бір бірлігі үшін баға, теңге" деген жолаққа көбейту арқылы есептеледі және сатып алуды жүргізу жоспарланатын соманы білдіреді;
11) "Сатып алуды хабарлаудың мерзімі (ай)" деген жолақта – сатып алуды жүргізу жоспарланған ай көрсетіледі;
12) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі (қазақ тілінде)" деген жолақта – қазақ тілінде тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі көрсетіледі;
13) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі (орыс тілінде)" деген жолақта – орыс тілінде тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету мерзімі көрсетіледі;
14) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (қазақ тілінде)" деген жолақта – қазақ тілінде тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны көрсетіледі;
15) "Тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны (орыс тілінде)" деген жолақта – орыс тілінде тауарды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны көрсетіледі.
Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларының
2-Қосымша
Нысан
____________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы,
мекенжайы)
Күні______________ № __________
Коммерциялық ұсынысты беру туралы сұрау салу
Осымен ________________________ (тапсырыс беруші атауы) бір көзден алу тәсілімен мынадай тауарларға, жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге шарт жасасу жолымен сатып алуды жүзеге асыруға ниет білдіру туралы хабардар ету:
сатып алынатын тауарлардың жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің қысқаша сипаттамасы
сатып алуды өткізудің нысаны болып табылатын тауарлардың саны, орындалатын жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің көлемі
сатып алуға бөлінген сома
тауарларды жеткізу, жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету орны
тауарды жеткізудің, жұмыстарды орындаудың, қызметтерді көрсетудің талап етілетін мерзімдері
Осыған байланысты, әлеуетті өнім берушіні айқындау мақсатында жеткізілетін тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің, орындалатын жұмыстардың) сипаттамасын жаза отырып, Сіздің коммерциялық ұсынысыңызды 20__жылғы "__" __________ дейінгі мерзімде (екі жұмыс күннен кешіктірілмеуі тиіс) жіберуді сұраймыз.
Қосымша: техникалық ерекшеліктерді көрсете отырып, сатып алу туралы шарттың жобасы
____________________________ _______ ________________________________________ (тапсырыс берушінің лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларына
3-Қосымша
Қорытынды туралы хаттама (баға ұсыныстарын сұрату нөмірі) Күні мен уақыты
Сатып алудың атауы _____________________________________________
Өтінімдердің қабылдауы басталған күні ____________________________
Өтінімдердің қабылдауы аяқталған күні ____________________________
Ұйымдастырушының атауы _______________________________________
Ұйымдастырушының мекен-жайы _________________________________
Лот № _____
Лоттың атауы
Тапсырыс берушінің атауы
Тапсырыс берушінің мекенжайы
Бірлік үшін баға, теңге
Сома, теңге
Өлшем бірлігі
Саны
Әлеуетті өнім берушілер мынадай баға ұсыныстарын ұсынды (өтінімдер саны):
Әлеуетті өнім берушінің атауы
БСН (ЖСН)/ ССН/ТЕН
Әлеуетті өнім берушінің бірлік үшін бағасы
Әлеуетті өнім берушінің жалпы сомасы
Өтінім берудің күні және уақыты (хронологиясы бойынша)

1. Определить победителем по лоту №___: (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя), потенциальным поставщиком, занявшим второе место (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика, занявшего второе место).
2. Заказчику (наименование заказчика) в сроки, установленные Правилами приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума, заключить договор о закупках с (БИН/ИИН наименование потенциального поставщика победителя).
Либо:
"Признать закупку (наименование закупки по лоту №___) несостоявшейся в связи с отсутствием представленных коммерческих предложений".
Либо:
Произведен отказ от закупки в соответствии с пунктом __ Правил приобретения товаров, работ и услуг, необходимых для организации и деятельности избирательных комиссий в период подготовки и проведения выборов, референдума.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес-идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ИНН – идентификационный номер налогоплательщика;
УНП – учетный номер плательщика;
дд.мм.гггг. – день, месяц, год.

1. №___ лоты бойынша жеңімпаз: (жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН, атауы), екінші орын алған әлеуетті өнім беруші (екінші орын алған әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН атауы) айқындау.
2. Тапсырыс берушіге (тапсырыс берушінің атауы) Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларымен белгіленген мерзімде (жеңімпаз әлеуетті өнім берушінің БСН/ЖСН атауы) сатып алу туралы шарт жасасу.
Не:
"№___ лот бойынша сатып алуды (сатып алу атауы) _____________________ байланысты өтпеді деп тану":
Не:
Сайлауды, референдумды әзірлеу мен өткізу кезеңінде сайлау комиссияларын ұйымдастыру және қызметі үшін қажетті тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді сатып алу қағидаларының __ тармағына сәйкес сатып алудан бас тартылды.
Аббревиатураларды таратып жазу:
БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ССН – салық төлеушінің сәйкестендіру нөмірі;
ТЕН – төлеушінің есеп нөмірі;
кк.аа.жжжж. – күні, айы, жылы.