Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки
Приказ и.о. Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года № 314-НҚ. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 2 августа 2022 года № 28994.
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п.5
В соответствии с подпунктами 2) и 3) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Правила возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) перечень отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) перечень отечественных информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые нормативные правовые акты по перечню согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Департаменту продвижения экспорта Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства торговли и интеграции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра торговли и интеграции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
Е. Баттаков
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 1 августа 2022 года № 314-НҚ
Правила возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств

Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің м.а. 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 2 тамызда № 28994 болып тіркелді.
"Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) және 3) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес оларды ілгерілету бойынша шығындар ішінара өтелетін өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің тізбесі;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес оларды ілгерілету бойынша шығындар ішінара өтелетін отандық ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілердің күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің Экспортты ілгерілету департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Сауда және интеграция даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
Е. Баттаков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 1 тамыздағы
№ 314-НҚ Бұйрыққа
1- қосымша
Отандық өңделген тауарларды және көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша қабылданған халықаралық міндеттемелер аясында өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О промышленной политике" (далее - Закон) и определяют порядок возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств.
2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) меры государственного стимулирования промышленности – меры стимулирования, применяемые государством в целях развития обрабатывающей промышленности и промышленно-инновационной деятельности, осуществляемые в соответствии с Законом;
2) несырьевой экспорт – экспорт товаров обрабатывающей промышленности и услуг;
3) обрабатывающая промышленность – совокупность отраслей промышленности, которые связаны с обработкой сырья, материалов, веществ, компонентов для нового продукта (товара, в том числе продовольственных товаров);
4) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) промышленная продукция – товары, произведенные в результате осуществления деятельности в сфере промышленности;
6) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
7) субъекты промышленно-инновационной деятельности – физические и (или) юридические лица, простые товарищества, реализующие промышленно-инновационные проекты либо осуществляющие деятельность по продвижению отечественных товаров, работ и услуг обрабатывающей промышленности на внутренний и (или) внешние рынки;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде отандық өңделген тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Өнеркәсіптік саясат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық өңделген тауарлары мен көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері-өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды іске асыратын не өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарларын, жұмыстары мен көрсетілетін қызметтерін ішкі және (немесе) сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке және (немесе) заңды тұлғалар, жай серіктестіктер;
2) өнеркәсіп өнімі-өнеркәсіп саласындағы қызметті жүзеге асыру нәтижесінде өндірілген тауарлар;
3) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шаралары – Заңға сәйкес жүзеге асырылатын өңдеуші өнеркәсіпті және өнеркәсіптік-инновациялық қызметті дамыту мақсатында мемлекет қолданатын ынталандыру шаралары;
4) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) сыртқы сауда қызметін реттеу саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) - шикізаттық емес тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің экспортын дамыту және ілгерілету саласында басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шектерде сыртқы сауда қызметін реттеу саласында салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) шығындардың бір бөлігін өтеудің жиынтық мөлшері-ағымдағы қаржы жылында осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға берілген барлық өтінімдер бойынша бір өтініш берушіге шығындардың бір бөлігін өтеудің жол берілетін шекті мөлшері;

8) уполномоченный орган в области регулирования внешнеторговой деятельности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в сфере развития и продвижения экспорта несырьевых товаров и услуг, а также в пределах предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию в области регулирования внешнеторговой деятельности.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Возмещение части затрат предоставляется субъекту промышленно-инновационной деятельности, осуществляющему деятельность по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств (либо его дочерней компании, официальному представителю (дистрибьютору/трейдеру), реализующему произведенную продукцию) или оказывающему информационно-коммуникационные услуги (далее – заявитель) в пределах средств, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год.
Заявки рассматриваются в порядке очередности регистрации на веб-портале еxport.gov.kz (далее – веб-портал) и в пределах средств, предусмотренных на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый год.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Мерами государственного стимулирования промышленности не пользуются заявители, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству, национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании (за исключением социально-предпринимательской корпорации, производителей товаров (продукции) военного и аэрокосмического назначения казахстанского происхождения, товаров (продукции) двойного назначения (применения) казахстанского происхождения, производителей препарата QazVac, предпринимателей, учрежденных в рамках договора о государственно-частном партнерстве), заявители, реализующие инвестиционный проект (инвестиционный приоритетный проект и (или) специальный инвестиционный проект), заявители, в отношении которых вступили в законную силу решения суда о признании их банкротами, ликвидации без возбуждения процедуры банкротства и применении реабилитационной процедуры, а также заявители, которые не достигли роста фонда оплаты труда в размере не менее 10% за последние два года, предшествующие году подачи заявки на получение меры государственной поддержки.

8) шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері – осы Қағидалардың шарттарына сәйкес есептелетін бір өтініш берушіге шығындардың бір бөлігін өтеу сомасы.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
3. Шығындардың бір бөлігін өтеу қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектісіне (не оның еншілес компаниясына, өндірілген өнімді өткізетін ресми өкілге (дистрибьюторға/трейдерге) немесе ақпараттық-коммуникациялық қызмет көрсететіндерге (бұдан әрі – өтініш беруші) осы мақсаттарға республикалық бюджетте көзделген ағымдағы қаржы жылына арналған қаражат шегінде жүзеге асырылады.
Өтінімдер веб-порталда тіркелу кезектілігі тәртібімен қаралады еxport.gov.kz (бұдан әрі-веб-портал) және осы мақсаттарға ағымдағы қаржы жылына арналған республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға (әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияны, қазақстандық шығарылған әскери және аэроғарыштық мақсаттағы тауарларды (өнімдерді), тауарларды (өнімдерді)өндірушілерді қоспағанда) тікелей немесе жанама тиесілі өтініш берушілер өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын пайдаланбайды qazvac препаратын өндірушілердің, кәсіпкерлердің, қазақстандық тектес қос мақсаттағы (қолданылатын) , мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт шеңберінде құрылған), инвестициялық жобаны (инвестициялық басым жобаны және (немесе) арнайы инвестициялық жобаны) іске асыратын өтініш берушілер, оларға қатысты соттың оларды банкрот деп тану, банкроттық рәсімін қозғамай тарату және оңалту рәсімін қолдану туралы шешімі заңды күшіне енген өтініш берушілер, сондай-ақ соңғы екі жылда еңбекақы төлеу қорының кемінде 10% - ы мөлшерінде өсуіне қол жеткізбеген өтініш берушілер мемлекеттік қолдау шарасын алуға өтінім берген жылдың алдындағы жыл.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Уполномоченный орган в соответствии с графиком платежей перечисляет на текущий счет национального института развития в области развития и продвижения несырьевого экспорта (далее - Оператор) средства, предусмотренные на предоставление мер государственного стимулирования промышленности, для последующего возмещения части затрат заявителей в рамках настоящих Правил.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 20.02.2024 № 102-НҚ (вводится в действие с 01.04.2024).
6. Все вознаграждения, начисляемые по текущему счету Оператора банком второго уровня – резидентом Республики Казахстан, включаются в сумму средств, выделенных для предоставления мер государственного стимулирования промышленности, находящихся на текущем счете и используется для предоставления мер государственного стимулирования промышленности.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 01.03.2023 № 91-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Оператор:
1) на ежегодной основе либо по запросу уполномоченного органа предоставляет ему отчет о целевом использовании выделенных средств;
2) заключает соглашение (двустороннее и/или трехстороннее), а также обеспечивает возврат денежных средств, выданных заявителю в рамках возмещения части затрат по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, в случае нарушения им условий заключенного сторонами соглашения;
3) осуществляет предоставление мер государственного стимулирования промышленности в рамках настоящих Правил, в пределах средств, предусмотренных республиканским бюджетом;
3-1) оказывает услуги уполномоченному органу по предоставлению мер государственного стимулирования промышленности посредством возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки, в соответствии с настоящими Правилами;
3-2) осуществляет мониторинг встречных обязательств, принимаемых субъектами промышленно-инновационной деятельности при предоставлении мер государственного стимулирования промышленности посредством возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки, в соответствии с настоящими Правилами.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Уәкілетті орган төлемдер кестесіне сәйкес шикізаттық емес экспортты дамыту және ілгерілету саласындағы ұлттық даму институтының (бұдан әрі – Оператор) ағымдағы шотына осы Қағидалар шеңберінде өтініш берушілердің шығындарының бір бөлігін кейіннен өтеуге дейін өнеркәсіпті мемлкеттік ынталандыру шараларын ұсынуға көзделген қаражатты аударады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 01.03.2023 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қазақстан Республикасының резиденті – екінші деңгейдегі банк Оператордың ағымдағы шоты бойынша есептейтін барлық сыйақылар ағымдағы шоттағы өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну үшін бөлінген қаражат сомасына қосылады және өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну үшін пайдаланылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.02.2024 № 102-НҚ (01.04.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Оператор:
1) жыл сайынғы негізде не уәкілетті органның сұрау салуы бойынша оған бөлінген қаражаттың нысаналы пайдаланылуы туралы есеп береді;
2) келісім жасасады (екіжақты не/немесе үшжақты), сондай-ақ өтініш берушіге тараптар жасасқан келісімнің талаптарын бұзған жағдайда, қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде отандық тауарлар мен өңдеу өнеркәсібінің қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі шығындардың бір бөлігін өтеу шеңберінде берілген ақшалай қаражатты қайтаруды қамтамасыз етеді.
3) Республикалық бюджетте көзделген қаражат шегінде осы Қағидалар шеңберінде өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсынуды жүзеге асырады;
3-1) қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде, осы Қағидаларға сәйкес өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу арқылы өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну бойынша уәкілетті органға қызметтер көрсетеді;
3-2) қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде, осы Қағидаларға сәйкес өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу арқылы өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын ұсыну кезінде өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері қабылдайтын қарсы міндеттемелердің мониторингін жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 01.03.2023 № 91-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра торговли и интеграции РК от 20.02.2024 № 102-НҚ (вводится в действие с 01.04.2024).
8. Заявитель подает заявку на получение возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по форме согласно приложению к настоящим Правилам (далее – заявка), и прилагает к ней документы, информации, исходные данные, расчеты, обоснования. Заявка представляется Оператору в электронном виде через веб-портал, удостоверяется электронной цифровой подписью первого руководителя заявителя или уполномоченного лица (при наличии подтверждающего документа на подписание заявки).
Заявитель предоставляет заявку и прилагаемые к ней документы в электронном формате "PDF (PortableDocumentFormat)" ПДФ (Портейбл Документ Формат).
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств
9. Возмещение части затрат заявителя по продвижению отечественных товаров обрабатывающей промышленности производится по следующим видам:
1) затраты, связанные с рекламой товаров за рубежом:
на рекламу за рубежом через средства массовой информации (печатные, телевидение, радио, интернет-ресурсы), специализированные и рекламные журналы и каталоги;
на рекламу за рубежом в общественных местах (баннеры, растяжки, лайт-боксы, трансляция аудио-видеороликов, реклама на наружных поверхностях транспортных средств), реклама в салонах общественного транспорта;
на изготовление предназначенных на эти цели аудио-видеороликов и рекламных материалов, аренду рекламных конструкций и поверхностей;
2) затраты на прямое участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы, саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн):
на оплату регистрационного взноса и взносов за участие в отдельных закрытых сессиях в рамках мероприятия;
на аренду выставочных площадей;
на изготовление (аренду), монтаж, демонтаж выставочных стендов, оборудования;
на разработку, дизайн и оформление выставочных площадей;
на разработку, дизайн, перевод и изготовление рекламно-раздаточных материалов.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 01.03.2023 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.02.2024 № 102-НҚ (01.04.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
8. Өтініш беруші осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге өтінім (бұдан әрі – өтінім) береді және оған құжаттарды, ақпаратты, бастапқы деректерді, есептерді, негіздемелерді қоса береді. Өтінім Операторға веб-портал арқылы электрондық түрде ұсынылады еxport.gov.kz (бұдан әрі-веб-портал), өтініш берушінің бірінші басшысының немесе уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылады (өтінімге қол қоюға растайтын құжат болған кезде).
Өтініш беруші өтінімді және оған қоса берілетін құжаттарды "PDF (Portabledocumentformat)" электрондық форматында ұсынады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Отандық өңделген тауарларды және көрсетілетін қызметтерді, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша қабылданған халықаралық міндеттемелер аясында өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу тәртібі
9. Өтініш берушінің өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарларын ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу мынадай түрлер бойынша жүргізіледі:
1) шетелде тауарларды жарнамалауға байланысты шығындар:
бұқаралық ақпарат құралдары (баспа, теледидар, радио, интернет-ресурстар), мамандандырылған және жарнамалық журналдар мен каталогтар арқылы шетелдегі жарнамаға;
Шетелдегі қоғамдық орындардағы жарнамаға (баннерлер, кермелер, лайт-бокстар, аудио-бейнероликтерді трансляциялау, көлік құралдарының сыртқы беттеріндегі жарнама), қоғамдық көлік салондарындағы жарнама;
осы мақсаттарға арналған аудио-бейнероликтер мен жарнамалық материалдарды дайындауға, жарнамалық құрылымдар мен беттерді жалға алуға;
2) шетелдік көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, Конгресстерге, саммит және конференцияларға тікелей қатысуға арналған шығындар (оның ішінде онлайн форматта):
іс-шара шеңберінде жекелеген жабық сессияларға қатысу үшін тіркеу жарнасын және қосымша жарналарды төлеуге;
көрме алаңдарын жалға алуға;
көрме стендтерін, қосымша жабдықтарды дайындауға (жалға алуға), монтаждауға, демонтаждауға;
көрме алаңдарын әзірлеуге, жобалауға және рәсімдеуге;
жарнамалық-үлестірме материалдарды әзірлеуге, жобалауға, аударуға және дайындауға.

3) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) затраты на содержание филиалов, представительств, торговых площадей, склада и торговых полок за рубежом:
на оплату аренды, субаренды офисных помещений;
на оплату аренды, субаренды торговых площадей и склада;
на оплату аренды торговых полок;
5) затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией:
товарных знаков (бренда) за рубежом;
на электронно-торговых площадках;
6) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
7) затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции либо соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции либо подтверждения соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров и наличия сертификата либо подтверждающего документа);
8) затраты на проведение мероприятий, связанных с процедурами оценки соответствия товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров или подтверждением права на осуществление деятельности по реализации товаров за рубежом (документы об оценке соответствия), а также затраты, понесенные при доставке до пункта испытания и обратно пробных образцов продукции для прохождения процедуры оценки соответствия (при положительном прохождении процедур и наличии документа об оценке соответствия);
9) затраты, связанные с организацией доставки товаров и оплатой услуг по перевозке автомобильным, железнодорожным, воздушным, морским транспортом.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 01.03.2023 № 91-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Возмещение части затрат заявителя по продвижению отечественных информационно-коммуникационных услуг (далее – ИКУ) производится по следующим видам:
1) затраты, связанные с рекламой информационно-коммуникационных услуг за рубежом:
на рекламу за рубежом через социальные сети, средства массовой информации (печатные, телевидение, радио, интернет-ресурсы), специализированные и рекламные журналы и каталоги;
на рекламу за рубежом в общественных местах (баннеры, растяжки, лайт-боксы, трансляция аудио-видеороликов, реклама на наружных поверхностях транспортных средств), реклама в салонах общественного транспорта;
на изготовление предназначенных на эти цели аудио-видеороликов и рекламных материалов, аренду рекламных конструкций и поверхностей;

3) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) шетелде филиалдарды, өкілдіктерді, сауда алаңдарын, қойманы және сауда сөрелерін ұстауға арналған шығындар:
офистік үй-жайларды жалға алуға, қосалқы жалдауға ақы төлеуге;
сауда алаңдары мен қойманы жалға алуға, қосалқы жалға алуға ақы төлеуге;
сауда сөрелерін жалға алу төлеміне;
5) тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар:
шетелде тауарлық белгілер (бренд);
электрондық сауда алаңдарында;
6) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге не өтініш берушінің Сатып алушы елінің заңнамасында белгіленген талаптарға, шарттардың талаптарына сәйкестігіне байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекциялау рәсімінен оң өткен не өтініш берушінің Сатып алушы елінің заңнамасында белгіленген талаптарға, шарттардың талаптарына сәйкестігін растаған және сертификаттың не растайтын құжаттың болған кезде);
8) тауарлардың ұйым стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға немесе шарттардың талаптарына сәйкестігін бағалау рәсімдеріне немесе тауарларды шетелде өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын растауға байланысты іс-шараларды жүргізуге арналған шығындар (сәйкестікті бағалау туралы құжаттар), сондай-ақ шығындар, сертификаттау рәсімінен өту үшін өнімнің сынамалық үлгілерін сынау пунктіне дейін жеткізу және кері қайтару кезінде келтірілген (рәсімдерден оң өткен және сәйкестікті бағалау туралы құжат болған кезде);
9) тауарларды жеткізуді ұйымдастыруға және автомобиль, темір жол, әуе, теңіз көлігімен тасымалдау жөніндегі көрсетілетін қызметтерге ақы төлеуге байланысты шығындар.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 01.03.2023 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Өтініш берушінің отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді ілгерілету (бұдан әрі – АКҚ) бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу мынадай түрлер бойынша жүргізіледі:
1) шетелде ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді жарнамалауға байланысты шығындар:
әлеуметтік желілер, бұқаралық ақпарат құралдары (баспа, теледидар, радио, интернет-ресурстар), мамандандырылған және жарнамалық журналдар мен каталогтар арқылы шетелдегі жарнамаға;
Шетелдегі қоғамдық орындардағы жарнамаға (баннерлер, кермелер, лайт-бокстар, аудио-бейнероликтерді трансляциялау, көлік құралдарының сыртқы беттеріндегі жарнама), қоғамдық көлік салондарындағы жарнама;
осы мақсаттарға арналған аудио-бейнероликтер мен жарнамалық материалдарды дайындауға, жарнамалық құрылымдар мен беттерді жалға алуға;

2) затраты на прямое участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы, саммиты и конференции:
на оплату регистрационного взноса и взносов за участие в отдельных закрытых сессиях в рамках мероприятия;
на аренду выставочных площадей;
на изготовление (аренду), монтаж, демонтаж выставочных стендов, оборудования;
на разработку, дизайн и оформление выставочных площадей;
на разработку, дизайн, перевод и изготовление рекламно-раздаточных материалов.
3) затраты на участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конгрессы, саммиты и конференции в формате онлайн:
на оплату регистрационного взноса и взносов за участие в отдельных закрытых сессиях в рамках мероприятия;
на получение доступа к списку контактов основных участников мероприятия.
4) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
5) затраты на содержание филиалов, представительств, торговых площадей, склада и торговых полок за рубежом:
на оплату аренды, субаренды офисных помещений;
на оплату аренды, субаренды торговых площадей и склада;
на оплату аренды торговых полок;
6) затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции, а также связанные с получением авторских прав на программное обеспечение, патентов заявителя (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции и наличия сертификата либо подтверждающего документа);
7) затраты, связанные с организацией и проведением за рубежом демонстрации отечественных информационно-коммуникационных услуг и разработок в сфере информационно-коммуникационных технологий для потенциальных покупателей.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Заявителю на основании решения Оператора, возмещаются затраты, указанные в подпунктах 1), 2), 4), 5) и 7) пункта 9, а также в пункте 10 настоящих Правил в следующем порядке:
1) субъектам крупного предпринимательства в размере 30 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
2) субъектам среднего предпринимательства в размере 50 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
3) субъектам малого предпринимательства в размере 60 % от суммы, документально подтвержденных затрат.

2) шетелдік көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, конгресстерге, саммит және конференцияларға, өнімді ілгерілетуге байланысты іс-шараларға тікелей қатысу шығындары:
іс-шара шеңберінде жекелеген жабық сессияларға қатысу үшін тіркеу жарнасын және қосымша жарналарды төлеуге;
көрме алаңдарын жалға алуға;
көрме стендтерін, қосымша жабдықтарды дайындауға (жалға алуға), монтаждауға, демонтаждауға;
көрме алаңдарын әзірлеуге, жобалауға және ресімдеуге;
жарнамалық-үлестірме материалдарды әзірлеуге, жобалауға, аударуға және дайындауға;
3) көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, конгресстерге, саммит және конференцияларға, өнімді ілгерілетуге байланысты шетелдік іс-шараларға қатысу шығындары:
іс-шара шеңберінде жекелеген жабық сессияларға қатысу үшін тіркеу жарнасын және қосымша жарналарды төлеуге;
іс-шараның негізгі қатысушыларының байланыс тізіміне қол жеткізуге.
4) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) шетелде филиалдарды, өкілдіктерді, сауда алаңдарын, қойманы және сауда сөрелерін ұстауға арналған шығындар:
офистік үй-жайларды жалға алуға, қосалқы жалдауға ақы төлеуге;
сауда алаңдары мен қойманы жалға алуға, қосалқы жалға алуға ақы төлеуге;
сауда сөрелерін жалға алу төлеміне;
6) шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге байланысты, сондай-ақ бағдарламалық қамтамасыз етуге авторлық құқықтарды, өтініш берушінің патенттерін алуға байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекциялау рәсімінен оң өткен және сертификат не растайтын құжат болған кезде);
7) әлеуетті сатып алушылар үшін шетелде отандық ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді көрсетуді және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы әзірлемелерді ұйымдастыруға және өткізуге байланысты шығындар.
Ескерту. 10-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Өтініш берушіге оператордың шешімі негізінде осы Қағидалардың 9-тармағында 1), 2), 4), 5) және 7) тармақшаларда, сондай-ақ 10-тармағында көрсетілген шығындар мынадай тәртіппен өтеледі:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 30% мөлшерінде құжаттамалық расталған шығындар;
2) орта кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 50% мөлшерінде құжаттамалық расталған шығындар;
3) шағын кәсіпкерлік субъектілеріне өтеуге ұсынылған соманың 60% мөлшерінде құжаттамалық расталған шығындар жүзеге асырылады.

Заявителю на основании решения Оператора, возмещаются затраты, указанные в подпунктах 8) и 9) пункта 9 настоящих Правил в следующем порядке:
1) товары верхнего передела в размере 80 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
2) товары среднего передела в размере 50 % от суммы, документально подтвержденных затрат;
3) товары нижнего передела в размере 30 % от суммы, документально подтвержденных затрат.
Сумма затрат, возмещаемая заявителю, увеличивается на 5 % от суммы документально подтвержденных затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, при привлечении отечественных грузоперевозчиков.
Сумма затрат, возмещаемая заявителю, увеличивается на 5 % от суммы документально подтвержденных затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, при транспортировке товаров через морские порты Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра торговли и интеграции РК от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Возмещение части затрат, по видам, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил, осуществляется без учета косвенных налогов (налог на добавленную стоимость и акцизы) Республики Казахстан.
Размер возмещения части затрат по видам, указанным в подпунктах 1), 2), 4), 5), 7), 8) пункта 9 и в подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 7) пункта 10 настоящих Правил не может превышать 13 000 (тринадцать тысяч) месячных расчетных показателей (далее – МРП) на одного заявителя по заявкам, поступившим в одном финансовом (календарном) году.
Размер возмещения части затрат по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, не может превышать 75 000 (семьдесять пять тысяч) МРП на одного заявителя по заявкам, поступившим в одном финансовом (календарном году).
Размер возмещения части затрат по видам, указанным в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил, не может превышать сумму уплаченных налогов в году, предшествующем году подачи заявки.
При расчете суммы возмещения применяется значение МРП, утвержденный в год подачи заявки.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра торговли и интеграции РК от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Осы Қағидалардың 9-тармағының 8) және 9) тармақшаларында көрсетілген өтініш берушінің құжаттамалық расталған шығындары оператордың шешімі негізінде мынадай тәртіппен өтеледі:
1) өтеуге ұсынылған құжаттамалық расталған шығындар соманың 80% мөлшерінде Жоғарғы қайта бөлу тауарлары;
2) өтеуге ұсынылған құжаттамалық расталған шығындар соманың 50% мөлшерінде орташа қайта бөлінген тауарлар;
3) өтеуге ұсынылған құжаттамалық расталған шығындар соманың 30% мөлшерінде төменгі қайта бөлу тауарлары.
Өтініш берушіге өтелетін шығындар сомасы отандық жүк тасымалдаушыларды тартқан кезде осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген құжаттамалық расталған шығындар сомасынан 5% - ға ұлғаяды.
Өтініш берушіге өтелетін шығындар сомасы тауарларды Қазақстан Республикасының теңіз порттары арқылы тасымалдау кезінде осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген құжатталған расталған шығындар сомасының 5% - на ұлғаяды.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының жанама салықтары (қосылған құн салығы және акциздер) есепке алынбай жүзеге асырылады.
Осы Қағидалардың 9-тармағы 1), 2), 4), 5), 7), 8) тармақшалары мен 10-тармағында 1), 2), 3), 5), 6), 7) тармақшаларында көрсетілген шығындардың бір бөлігін өтеудің жиынтық мөлшері ағымдағы қаржы (күнтізбе) жылында бір өтініш берушіге 13 000 (он үш мың) айлық есептік көрсеткіштен (бұдан әрі – АЕК) аспауы тиіс.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрдегі шығыстардың бір бөлігін өтеу сомасы бір қаржылық (күнтізбелік) жыл ішінде келіп түскен өтініштер бойынша бір өтініш берушіге 75 000 (жетпіс бес мың) АЕК-тен аспауы керек.
Осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеу мөлшері өтінім берілген жылдың алдындағы жылы төленген салықтардың сомасынан аспауға тиіс.
Өтемақы сомасын есептеу кезінде өтініш берілген жылы бекітілген АЕК мәні пайдаланылады.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

13. Возмещение части затрат производится в национальной валюте Республики Казахстан. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан на дату перечисления платежа за выполненные работы, услуги заявителя по заявленным затратам.
14. Оператор размещает в республиканских средствах массовой информации и на веб-портале объявление о приеме заявок с указанием веб-портала приема заявок, даты и времени завершения приема заявок.
Прием заявок завершается не ранее, чем через месяц после опубликования объявления в средствах массовой информации и на веб-портале.
Заявки, поступившие после даты завершения их приема, подлежат отклонению с направлением соответствующего уведомления заявителю.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 01.03.2023 № 91-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Требования к заявителям, форма заявки и перечень прилагаемых к ней документов и материалов размещаются на интернет-ресурсе Оператора и/или веб-портале.
При технических неисправностях на веб-портале, исключающих возможность подачи заявок, Оператор продлевает прием заявок на период устранения технических неисправностей и сообщает заявителям о необходимости повторно подать заявки.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Заявитель при направлении заявки для получения возмещения части затрат, указанных в подпунктах 1), 2), 4), 5), 7), 8) пункта 9 настоящих Правил прилагает следующие подтверждающие документы в электронном формате "PDF" (Portable Document Format) (Портейбл Документ Формат):
1) копия сертификата о происхождении товара в форме СТ-KZ, либо копия индустриального сертификата, действующего на возмещаемый период;
2) копия договора (договоров) на выполнение работ, услуг, заключенных между заявителем и исполнителем, затраты на оплату которого включены в заявку для их возмещения (при наличии);
3) копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах), счетов-фактур (инвойса) и/или актов выполненных работ, услуг, а также платежные документы, подтверждающие факт оплаты заявителем работ, услуг, оформленные в установленном законодательством порядке Республики Казахстан в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности.
Если услугодателем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен документов, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги.
Заявителем в зависимости от вида затрат представляются следующие документы в электронном формате "PDF" (Portable Document Format) (Портейбл Документ Формат):

13. Шығындардың бір бөлігін өтеу Қазақстан Республикасының ұлттық валютасымен жүргізіледі. Шетел валюталарында келтірілген шығындарды қайта есептеу өтініш берушінің мәлімделген шығындар бойынша орындалған жұмыстары, қызметтері үшін төлемді аудару күніне Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.
14. Оператор өтінімдерді қабылдау веб-порталын, өтінімдерді қабылдаудың аяқталу күні мен уақытын көрсете отырып, өтінімдерді қабылдау туралы хабарландыруды республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында және веб-порталда орналастырады.
Өтінімдерді қабылдау бұқаралық ақпарат құралдарында және веб-порталда хабарландыру жарияланғаннан кейін бір айдан кейін аяқталады.
Оларды қабылдау аяқталған күннен кейін келіп түскен өтінімдер өтініш берушіге тиісті хабарлама жіберіле отырып, қабылданбауға жатады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 01.03.2023 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Өтініш берушілерге қойылатын талаптар, өтінім нысаны және оған қоса берілетін құжаттар мен материалдардың тізбесі оператордың интернет-ресурсында және/немесе веб-порталда орналастырылады.
Өтінім беру мүмкіндігін болдырмайтын веб-порталдағы техникалық ақаулар кезінде Оператор техникалық ақауларды жою кезеңіне өтінімдерді қабылдауды ұзартады және өтінім берушілерге өтінімдерді қайта беру қажеттігі туралы хабарлайды.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Өтінім беруші осы Қағидалардың 9-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8) тармақшаларында көрсетілген шығындардың бір бөлігінің өтемін алу үшін өтінім жіберген кезде мынадай растайтын құжаттарды "PDF "(Portable Document Format)" электрондық форматында (Портейбл құжат форматы) қоса береді:
1) СТ-KZ нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмесі, не өтелетін кезеңге қолданылатын индустриялық сертификат;
2) ақы төлеу шығындары оларды өтеу үшін өтінімге енгізілген өтінім беруші мен орындаушы арасында жасалған жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді орындауға арналған шарттың (шарттардың)көшірмесі (болған кезде);
3) төлем шоттарының (Егер төлем құжаттарында көзделсе), шот-фактуралардың (инвойстың) және/немесе орындалған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер актілерінің көшірмелері, сондай-ақ өтініш берушінің Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын төлем құжаттары қоса беріледі.
Егер көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының бейрезиденті болса, осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың орнына қызмет көрсету фактісін растайтын құжаттар ұсынылады.
Өтініш беруші шығындардың түріне байланысты мынадай құжаттарды "PDF "(Portable Document Format)" электрондық форматында (Портейбл құжат форматы) ұсынады:

1) по затратам на рекламу товаров за рубежом:
копии документов, подтверждающих трансляцию аудио и/или видеороликов (эфирные справки и/или графики, подтверждающие выходов рекламы и/или документы, скрепленные печатями (при наличии) и подписью стороны, оказавшей услугу);
цветные копии сканированных каталогов, газет или печатных изданий, специализированных и рекламных журналов, каталогов с рекламой товаров (в том числе рекламными статьями о товаре и производителе);
2) по затратам на участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы , саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн):
копия приказа о командировании сотрудников для участия в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы, саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн).
3) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) по затратам на аренду помещения для филиала, представительства, торговой площади, склада и торговых полок за рубежом:
копия документа о регистрации филиала, представительства (по затратам на содержание филиалов и представительств);
5) по затратам на проведение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков (бренда) за рубежом и на электронно-торговых площадках:
копии документов, подтверждающих прохождение процедур, связанных с регистрацией товарных знаков (бренда) за рубежом или на электронно-торговых площадках (регистрационные документы);
6) затраты на проведение мероприятий, связанных с процедурами подтверждения соответствия товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров или подтверждением права на осуществление деятельности по реализации товаров за рубежом, а также затраты, понесенные при доставке до пункта испытания и обратно пробных образцов продукции для прохождения процедуры сертификации (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции либо подтверждения соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров и наличия сертификата либо подтверждающего документа):
копии документов, подтверждающих прохождение процедур соответствия товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров за рубежом;
копия соглашения или договора на оказания услуг по испытанию образцов (при наличии);
копия транспортных накладных (в зависимости от вида транспорта);

1) шетелде тауарлар жарнамасына жұмсалған шығындар бойынша:
аудио және/немесе бейнероликтердің көрсетілуін растайтын құжаттардың көшірмелері (жарнаманың шығуын растайтын эфирлік анықтамалар және/немесе кестелер және/немесе қызметті көрсеткен Тараптың мөрімен (бар болса) және қолымен бекітілген өзге де құжаттар);
сканерленген каталогтардың, газеттердің немесе өзге де баспа басылымдарының, мамандандырылған және жарнамалық журналдардың, тауарлар жарнамасы бар каталогтардың (оның ішінде тауар және Өндіруші туралы жарнамалық мақалалардың) түрлі-түсті көшірмелері;
2) көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, конгресстерге, саммит және конференцияларға, өнімді ілгерілетуге байланысты шетелдік іс-шараларға қатысу шығындары:
осы көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, Конгресстерге, саммит және конференцияларға (оның ішінде онлайн форматта) іс-шараларға өнімді ілгерілетуге байланысты қатысу үшін қызметкерлерді іссапарға жіберу туралы бұйрықтың көшірмесі.
3) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) шетелде филиал, өкілдік үшін үй-жайды, сауда алаңын, қойманы және сауда сөрелерін жалға алу шығындары бойынша:
филиалды, өкілдікті тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (филиалдар мен өкілдіктерді ұстау шығындары бойынша);
5) шетелде және электрондық сауда алаңдарында тауар белгілерін (брендін) тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар бойынша:
тауар белгілерін (брендті) шетелде немесе электрондық сауда алаңдарында тіркеуге байланысты рәсімдерден өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері (тіркеу құжаттары);
6) тауарлардың ұйым стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға немесе шарттардың талаптарына сәйкестігін растау рәсімдеріне немесе тауарларды шетелде өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын растауға байланысты іс-шараларды жүргізуге арналған шығындар, сондай-ақ сертификаттау рәсімінен өту үшін өнімнің сынамалық үлгілерін сынау пунктіне дейін жеткізу кезінде және кері қарай (сертификаттау, аккредиттеу, инспекциялау рәсімінен оң өткен не өтініш берушінің сертификаттау талаптарына сәйкестігін, елдің заңнамасында, шарттардың талаптарында және сертификаттың не растайтын құжаттың болуы):
тауарлардың ұйым стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға немесе шетелдегі шарттардың талаптарына сәйкестігі рәсімдерінен өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері;
үлгілерді сынау бойынша қызметтер көрсетуге арналған Келісімнің немесе шарттың көшірмесі (бар болса);
көлік жүкқұжаттарының көшірмесі (көлік түріне байланысты);

7) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
8) затраты, связанные с прохождением процедур сертификации, аккредитации, инспекции производственных предприятий за рубежом (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции):
копии документов, подтверждающих прохождение процедур сертификации, аккредитации, инспекции.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4).
17. Заявитель при направлении заявки для получения возмещения части затрат, указанных в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил прилагает следующие подтверждающие документы в электронном формате "PDF" (Portable Document Format) (Портейбл Документ Формат):
1) копия сертификата о происхождении товара в форме СТ-KZ, либо индустриального сертификата, действующего на возмещаемый период;
2) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) копии договоров на поставку товаров, заключенные между заявителем и покупателем;
4) копии договоров по реализации отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, заключенных между заявителем и производителем (исключительно для официальных представителей (дистрибьюторов)/трейдеров);
5) копии счетов-фактур (инвойса), актов выполненных работ, услуг и актов сверки взаиморасчетов, скрепленные подписью и печатью (при наличии) между исполнителем и заказчиком.
При отсутствии актов сверки взаиморасчетов, скрепленные подписью первых руководителей и печатью (при наличии) предоставляются платежные документы, подтверждающие факт оплаты заявителем работ, услуг, оформленные в установленном законодательством порядке Республики Казахстан в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности, и копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах).
Если услугодателем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен документов, указанных в подпункте 5) настоящего пункта, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги, платежные документы, подтверждающие факт оплаты заявителем работ, услуг и копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах).

7) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) шетелде өндірістік кәсіпорындарды сертификаттау, аккредиттеу, инспекциялау рәсімдерінен өтуге байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімінен оң өткен кезде):
сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімдерінен өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
17. Өтінім беруші осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген шығындардың бір бөлігін өтеуді алу үшін өтінім жіберген кезде мынадай растайтын құжаттарды "PDF (Portable Document Format)" (Портейбл құжат Формат)" электрондық форматында қоса береді:
1) СТ-KZ нысанындағы тауардың шығу тегі туралы сертификаттың не өтелетін кезеңге қолданыстағы индустриялық сертификаттың не тауардың шығу тегі туралы сертификаттың көшірмесі;
2) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) өтініш беруші мен сатып алушы арасында жасалған тауарларды жеткізуге арналған шарттардың көшірмелері;
4) өтінім беруші мен өндіруші арасында жасалған отандық өңдеуші өнеркәсіптік тауарлар мен қызметтерді іске асыру жөніндегі шарттардың көшірмелері (тек ресми өкілдер (дистрибьюторлар)/трейдерлер/ еншілес компаниялар үшін);
5) орындаушы мен тапсырыс беруші арасында қолымен және мөрімен (бар болса) бекітілген шот-фактуралардың (инвойстардың), орындалған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер актілерінің және өзара есеп айырысуларды салыстыру актілерінің көшірмелері.
Өзара есеп айырысуларды салыстыру актілері болмаған кезде, бірінші басшылардың қолымен және мөрмен бекітілген (қолма-қол ақшамен) төлем құжаттары ұсынылады. өтініш берушінің жұмыстарға, қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын құжаттар, Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп саласындағы есеп және қаржылық есептілік туралы белгіленген заңнамада рәсімделген және шоттардың көшірмелері төлем (егер төлем құжаттарында көзделген болса).
Егер көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан резиденті емес болған жағдайда, көрсетілген құжаттардың орнына осы тармақтың 5) тармақшасында қызмет көрсету фактісін растайтын құжаттар, төлем фактісін растайтын төлем құжаттары өтініш беруші жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді және төлем шоттарының көшірмелерін (егер төлем құжаттарында көзделген) ұсынылады.

6) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
7) расшифровка к акту выполненных работ/оказанных услуг (при отсутствии соответствующей информации в акте выполненных работ/оказанных услуг);
8) в зависимости от вида транспорта предоставляются следующие документы:
при перевозке автомобильным транспортом – международная товарно-транспортная накладная;
при перевозке железнодорожным транспортом – железнодорожная транспортная накладная, а также перечень выполненных работ, оказанных услуг к договору о перевозке (если в акте выполненных работ/оказанных услуг не отражена полная информация о них);
при перевозке воздушным транспортом – грузовая авианакладная;
при перевозке морским транспортом – коносамент или морская накладная.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 01.03.2023 № 91-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (порядок введения в действие см. п. 4); от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Заявитель при направлении заявки для получения возмещения части затрат, указанных в пункте 10 настоящих Правил прилагает следующие подтверждающие документы в электронном формате "PDF" (Portable Document Format) (Портейбл Документ Формат):
1) копия документа, подтверждающая право на оказание информационно-консультационной услуги (индустриальный сертификат);
2) копия договора (договоров) на выполнение работ, услуг, заключенного между Заявителем и исполнителем, затраты на оплату которого включены в заявку для их возмещения (при наличии);
3) копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах), счетов-фактур (инвойса) и актов выполненных работ, услуг, а также платежные документы, подтверждающие факт оплаты заявителем работ, услуг, оформленные в установленном законодательством порядке Республики Казахстан в области бухгалтерского учета и финансовой отчетности.
Если услугодателем выступает нерезидент Республики Казахстан, взамен документов, указанных в подпункте 3) настоящего пункта, предоставляются документы, подтверждающие факт оказания услуги.
Заявителем в зависимости от вида затрат представляются в электронном формате "PDF" (Portable Document Format) (Портейбл Документ Формат):

6) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7) орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер актісіне таратып жазу;
8) көлік түріне байланысты келесі құжаттар ұсынылады:
Автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде – халықаралық тауар-көлік жүкқұжаты;
Теміржол көлігімен тасымалдау кезінде – темір жол көлік жүкқұжаты, және де тасымалдау туралы шартқа орындалған жұмыстардың, көрсетілген қызметтердің тізбесі (егер орындалған жұмыстар/көрсетілген қызметтер актісінде олар туралы толық ақпарат көрсетілмесе);
әуе көлігімен тасымалдау кезінде – әуе жүк қоймасы;
теңіз көлігімен тасымалдау кезінде – коносамент немесе теңіз жүкқұжаты.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 01.03.2023 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
18. Өтінім беруші осы Қағидалардың 10 – тармағында көрсетілген шығындардың бір бөлігін өтеуді алу үшін өтінім жіберген кезде мынадай растайтын құжаттарды "PDF" (Portable Document Format)" (Портейбл құжат форматы)" электрондық форматында қоса береді:
1) ақпараттық-консультациялық қызмет көрсету құқығын растайтын құжаттың көшірмесі (лицензия, қызметті жүзеге асыруға патент, сондай-ақ, авторлық құқықты растайтын құжат);
2) ақы төлеу шығындары оларды өтеу үшін өтінімге енгізілген өтінім беруші мен орындаушы арасында жасалған жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді орындауға арналған шарттың (шарттардың)көшірмесі (болған кезде);
3) төлем шоттарының (егер төлем құжаттарында көзделсе), шот-фактуралардың (инвойстың) және орындалған жұмыстар, көрсетілетін қызметтер актілерінің көшірмелері, сондай-ақ өтініш берушінің Қазақстан Республикасының бухгалтерлік есеп пен қаржылық есептілік саласындағы заңнамасында белгіленген тәртіппен ресімделген жұмыстарға, көрсетілетін қызметтерге ақы төлеу фактісін растайтын төлем құжаттары қоса беріледі.
Егер көрсетілетін қызметті беруші Қазақстан Республикасының бейрезиденті болса, осы тармақтың 3) тармақшасында көрсетілген құжаттардың орнына қызмет көрсету фактісін растайтын құжаттар ұсынылады.
Өтініш беруші шығындардың түріне байланысты "PDF "(Portable Document Format)" электрондық форматында (Портейбл құжат форматы) ұсынылады:

1) по затратам на рекламу ИКУ за рубежом:
копии документов, подтверждающих трансляцию аудио и/или видеороликов (эфирные справки и/или графики, подтверждающие выходов рекламы и/или документы, скрепленные печатями (при наличии) и подписью стороны, оказавшей услугу);
цветные копии сканированных каталогов, газет или печатных изданий, специализированных и рекламных журналов, каталогов с рекламой ИКУ (в том числе рекламными статьями об ИКУ и производителе);
2) по затратам на прямое участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы , саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн):
копия приказа о командировании сотрудников для участия в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы, саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн).
3) исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
4) по затратам на аренду помещения для филиала, представительства, торговой площади, склада и торговых полок за рубежом:
копия документа о регистрации филиала, представительства (по затратам на содержание филиалов и представительств);
5) затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции, а также связанные с получением авторских прав на программное обеспечение, патентов субъектов промышленно-инновационной деятельности (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции или процедур, связанных с получением авторских прав, патентов):
копии документов, подтверждающих прохождение процедур зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции, а также получение авторских прав на программное обеспечение, патентов;
6) затраты, связанные с организацией и проведением за рубежом демонстрации отечественных информационно-коммуникационных услуг и разработок в сфере информационно-коммуникационных технологий для потенциальных покупателей:
копии документов, подтверждающих организацию и проведение за рубежом демонстрации отечественных информационно-коммуникационных услуг и разработок в сфере информационно-коммуникационных технологий для потенциальных покупателей.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1) шетелде АКҚ жарнамасына арналған шығындар бойынша:
аудио және/немесе бейнероликтердің көрсетілуін растайтын құжаттардың көшірмелері (жарнаманың шығуын растайтын эфирлік анықтамалар және/немесе кестелер және/немесе қызметті көрсеткен Тараптың мөрімен (бар болса) және қолымен бекітілген өзге де құжаттар);
сканерленген каталогтардың, газеттердің немесе өзге де баспа басылымдарының, мамандандырылған және жарнамалық журналдардың, АКҚ жарнамасы бар каталогтардың (оның ішінде АКҚ және Өндіруші туралы жарнамалық мақалалардың) түрлі-түсті көшірмелері;
2) көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, конгресстерге, саммит және конференцияларға, өнімді ілгерілетуге байланысты шетелдік іс-шараларға қатысу шығындары бойынша (оның ішінде онлайн форматта:
көрмелерді, форумдарды, жәрмеңкелерді, конкурстарды, конгресстерді , саммит және конференцияларға, тауарларды ілгерілетуге байланысты шетелдік іс-шараларға қатысу үшін қызметкерлерді іссапарға жіберу туралы бұйрықтың көшірмесі (оның ішінде онлайн форматта).
3) алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4) шетелде филиал, өкілдік үшін үй-жайды, сауда алаңын, қойманы және сауда сөрелерін жалға алу шығындары бойынша:
филиалды, өкілдікті тіркеу туралы құжаттың көшірмесі (филиалдар мен өкілдіктерді ұстау шығындары бойынша);
5) шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге байланысты, сондай-ақ бағдарламалық қамтамасыз етуге авторлық құқықтарды, өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің патенттерін алуға байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімінен немесе авторлық құқықтарды, патенттерді алуға байланысты рәсімдерден оң өткен жағдайда):
шетелдік сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімдерінен өткенін, сондай-ақ бағдарламалық қамтамасыз етуге авторлық құқықтарды, патенттерді алғанын растайтын құжаттардың көшірмелері;
6) әлеуетті сатып алушылар үшін шетелде отандық ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді көрсетуді және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы әзірлемелерді ұйымдастыруға және өткізуге байланысты шығындар:
әлеуетті сатып алушылар үшін шетелде отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсетуді және ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы әзірлемелерді ұйымдастыруды және өткізуді растайтын құжаттардың көшірмелері.
Ескерту. 18-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

19. Заявка и прилагаемые к ней документы оформляются на казахском и/или русском языках.
Если предоставленные документы на иностранном языке, то заявитель обеспечивает их нотариально-заверенный перевод на казахский или русский языки.
В заявке и прилагаемых к ней документах не допускается наличие подчисток, приписок, зачеркнутых слов и неоговоренных исправлений.
20. Для рассмотрения допускаются заявки заявителей:
1) осуществляющих реализацию продукции, которая соответствует товарным позициям на уровне не менее 6 знаков единой товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза (далее – ТН ВЭД ЕАЭС) и включенных в перечень отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки согласно приложению 2 к настоящему приказу, а также затраты, указанные в пункте 10 настоящих Правил ИКУ предоставляются по общему классификатору видов экономической деятельности (далее – ОКЭД) на уровне не менее 4 знаков согласно перечню отечественных информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки согласно приложению 3 к настоящему приказу;
2) содержащие сведения о затратах по продвижению своих товаров и ИКУ, которые:
относятся к видам затрат, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил;
были понесены заявителем по видам затрат, указанным в пунктах 9 и 10 настоящих Правил, в году, предшествующем году подачи заявки.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра торговли и интеграции РК от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Оператор в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней после приема и регистрации заявок рассматривает их на полноту и соответствие требованиям настоящих Правил и готовит резюме заявки. Резюме заявки на получение возмещения части утверждается приказом первого руководителя Оператора.
Сведения о государственной регистрации, перерегистрации юридического лица, категории субъекта предпринимательства, об отсутствии (наличии) задолженности заявителя Оператор получает из соответствующих государственных информационных систем на этапе рассмотрения заявки на соответствие требованиям настоящих Правил.
При отсутствии в государственных информационных системах необходимых сведений, а также для подтверждения понесенных затрат, Оператор запрашивает, подтверждающие документы от заявителя и соответствующих государственных органов.
При направлении Оператором запроса в соответствующие государственные органы период рассмотрения заявки продлевается до момента получения ответа соответствующего государственного органа (с письменным уведомлением заявителя), не более чем на 30 (тридцать) календарных дней.

19. Өтінім және оған қоса берілетін құжаттар қазақ және/немесе орыс тілдерінде ресімделеді.
Егер ұсынылған құжаттар шет тілінде болса, онда өтініш беруші олардың қазақ немесе орыс тілдеріндегі нотариалды куәландырылған аудармасын қамтамасыз етеді.
Өтінімде және оған қоса берілетін құжаттарда өшірулердің, қосып жазулардың, сызылған сөздердің және өзге де келісілмеген түзетулердің болуына жол берілмейді.
20. Өтініш берушілердің өтінімдерін қарауға жол беріледі:
1) Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасының (бұдан әрі – ЕАЭО СЭҚ ТН) кемінде 6 белгісі деңгейіндегі тауар позицияларына осы бұйрықтың 2-қосымшасына сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтердің тізбесіне сәйкес келетін өнімді, сондай-ақ осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген АКҚ отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарыққа ілгерілету бойынша шығындар осы бұйрыққа 3-қосымшаға отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарыққа ілгерілету бойынша шығындар ішінара өтелетін тізбесіне сәйкес экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші (бұдан әрі - ЭҚЖЖ) бойынша кемінде 4 белгісі деңгейінде ұсынылатын;
2) өз тауарларын және АКҚ-ны ілгерілету жөніндегі шығындар туралы мәліметтерді қамтитын;
осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген шығындар түрлеріне жатады;
өтінім беруші осы Қағидалардың 9 және 10-тармақтарында көрсетілген шығындар түрлері бойынша өтінім берген жылдың алдындағы жылы шеккен.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
21. Оператор өтінімдерді қабылдағаннан және тіркегеннен кейін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде олардың толықтығын және осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарайды және өтінімнің түйіндемесін дайындайды. Шығындар бөлігінің өтемін алуға арналған өтінімнің түйіндемесі Оператордың бірінші басшысының бұйрығымен бекітіледі.
Заңды тұлғаны, кәсіпкерлік субъектісінің санатын мемлекеттік тіркеу, қайта тіркеу туралы, өтініш берушінің берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтерді Оператор осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігіне өтінімді қарау кезеңінде тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қажетті мәліметтер болмаған кезде, сондай-ақ келтірілген шығындарды растау үшін Оператор өтініш берушіден және тиісті мемлекеттік органдардан растайтын құжаттарды сұратады.
Оператор тиісті мемлекеттік органдарға сұрау салу жіберген кезде өтінімді қарау кезеңі тиісті мемлекеттік органның жауабын алған кезге дейін (өтініш берушіні жазбаша хабардар ете отырып) күнтізбелік 30 (отыз) күннен аспайтын мерзімге ұзартылады.

Сноска. Пункт 21 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. При неполноте и несоответствии заявки и представленных документов требованиям настоящих Правил, а также нарушения заявителем принятых встречных обязательств по заключенному соглашению/соглашениям в части увеличения объема доходов валютной выручки от реализации продукции/услуг не менее чем на 10% в течение 2 (двух) лет, Оператор в срок, не позднее 15 (пятнадцати) рабочих дней направляет соответствующие замечания заявителю посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя.
При неполноте и несоответствии вновь представленных документов требованиям настоящих Правил, Оператор не позднее 30 (тридцати) рабочих дней направляет посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя повторное уведомление.
Оператор оставляет без рассмотрения заявки, о чем направляет посредством веб-портала, а также на электронную почту заявителя соответствующее уведомление в случаях, если:
1) бюджетные средства, предусмотренные на эти цели республиканским бюджетом на текущий финансовый (календарный) год, освоены в полном объеме;
2) сумма заявленных затрат превышает сумму в 13 000 (тринадцать тысяч) МРП на одного заявителя по заявкам, поступившим в одном финансовом (календарном) году, по видам, указанным в подпунктах 1), 2), 4), 5), 7), 8) пункта 9 и в подпунктах 1), 2), 3), 5), 6), 7) пункта 10 настоящих Правил;
3) сумма заявленных затрат превышает сумму в 75 000 (семьдесят пять тысяч) МРП на одного заявителя по заявкам, поступившим в одном финансовом (календарном) году, по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил;
4) сумма заявленных затрат по заявкам, поступившим от одного Заявителя в одном финансовом (календарном) году, по виду, указанному в подпункте 9) пункта 9 настоящих Правил превышает сумму уплаченных налогов в году, предшествующем году подачи заявки.
Сноска. Пункт 22 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра торговли и интеграции РК от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Заявитель устраняет замечания в течение 7 (семи) рабочих дней с даты их получения.
Если направленные замечания не устранены заявителем в установленный срок, заявка считается аннулированной. Для дальнейшего рассмотрения подает новую заявку.

Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Өтінім мен ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына толық және сәйкес келмеген, сондай-ақ өтініш беруші жасалған келісім/келісімдер бойынша 2 (екі) жыл ішінде өнімді сатудан және қызмет көрсетуден түскен валюталық түсім кірістерінің көлемін кемінде 10% - ға ұлғайту бөлігінде қабылданған қарсы міндеттемелерді бұзған жағдайда Оператор 15 (он бес) жұмыс күннен кешіктірмей веб-портал арқылы өтініш берушіге, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына тиісті ескертулер жібереді.
Жаңадан ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың талаптарына толық және сәйкес келмеген жағдайда Оператор 30 (отыз) жұмыс күннен кешіктірмей веб-портал арқылы, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына қайта хабарлама жібереді.
Оператор өтінімді қараусыз қалдырады, ол туралы веб-портал арқылы, сондай-ақ өтініш берушінің электрондық поштасына, егер:
1) ағымдағы қаржы (күнтізбелік) жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген бюджет қаражаты толық көлемде игерілген;
2) мәлімделген шығындар сомасы осы Қағидалардың 9-тармақта 1), 2), 4), 5), 7), 8) тармақшаларда және 10-тармағы 1) 2), 3), 5), 6), 7) тармақшаларда көрсетілген түрлер бойынша бір қаржы (күнтізбелік) жылы келіп түскен өтінімдер бойынша бір өтініш берушіге 13 000 (он үш мың) АЕК сомасынан асады ;
3) мәлімделген шығындар сомасы осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша бір қаржы (күнтізбелік) жылы келіп түскен өтінімдер бойынша бір өтініш берушіге 75 000 (жетпіс бес мың) АЕК сомасынан асады;
4) осы Қағидалардың 9-тармағының 9) тармақшасында көрсетілген түрі бойынша бір өтініш берушіден бір қаржы (күнтізбелік) жылы келіп түскен өтінімдер бойынша мәлімделген шығындардың сомасы өтінім берілген жылдың алдындағы жылы төленген салықтардың сомасынан асады.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
23. Өтініш беруші ескертулерді алған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде оларды жояды.
Егер өтінім беруші жіберілген ескертулерді белгіленген мерзімде жоймаса, өтінім күші жойылды деп есептеледі. Одан әрі қарау үшін жаңа өтінім береді.

24. В соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК) Оператор отказывает в возмещении части затрат не позднее 3 (трех) рабочих дней до окончания срока рассмотрения заявки и направляет заявителю уведомление с указанием времени и места (способа) проведения заслушивания для предоставления возможности заявителю выразить позицию по предварительному решению Оператора о несоответствии заявки и заявленной по ней сумме затрат в полном объеме требованиям настоящих Правил. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
При этом Оператор не проводит заслушивание в случае соответствия заявки и заявленной по ней сумме затрат в полном объеме или ее части требованиям настоящих Правил и принимает решение о возможности возмещения соответствующей части затрат заявителя.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Оператор в течение 7 (семи) рабочих дней со дня принятия решения о возможности возмещения части затрат, заключает с заявителем соглашение.
При отказе от подписания или не подписания соглашения заявителем в течение указанного срока, Оператором возмещение части затрат заявителю не производится.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Заявитель дает согласие на предоставление органам государственного аудита сведений о них, являющихся банковской тайной. При этом предоставляемые сведения будут ограничиваться в пределах целей проведения государственного аудита по проверке расходования бюджетных средств.
27. Для определения эффективности мер государственного стимулирования промышленности, предусмотренных настоящими Правилами, Оператором в течение 3 (трех) лет со дня заключения соглашения проводится мониторинг их реализации на основании данных, полученных из государственных информационных систем, и/или информации, представленной заявителем, который включает:
1) подготовку аналитической справки по выявлению проблем в реализации мер государственного стимулирования промышленности;
2) свод информации по достижению показателей встречных обязательств заявителя, получивших государственную поддержку в рамках настоящих Правил.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

24. Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР АӨК) 73-бабына сәйкес Оператор өтінімді қарау мерзімі аяқталғанға дейін 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шығындардың бір бөлігін өтеуден бас тартады және өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) көрсетілген хабарламаны өтініш берушіге жібереді Оператор өтінімнің және ол бойынша мәлімделген шығындар сомасының осы Қағидалардың талаптарына толық көлемде сәйкес келмеуі туралы. Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Бұл ретте Оператор өтінім және ол бойынша мәлімделген шығындар сомасы осы Қағидалардың талаптарына толық көлемде немесе оның бір бөлігінде сәйкес келген жағдайда тыңдауды жүргізбейді және өтініш берушінің шығындарының тиісті бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Оператор шығындардың бір бөлігін өтеу мүмкіндігі туралы шешім қабылданған күннен бастап 7 (жеті) жұмыс күні ішінде өтініш берушімен келісім жасасады.
Өтініш беруші көрсетілген мерзім ішінде келісімге қол қоюдан немесе қол қоймаудан бас тартқан кезде оператор шығындардың бір бөлігін өтеуді өтініш берушіге жүргізбейді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Өтініш беруші мемлекеттік аудит органдарына олар туралы банктік құпия болып табылатын мәліметтерді беруге келісім береді. Бұл ретте ұсынылатын мәліметтер бюджет қаражатының жұмсалуын тексеру бойынша мемлекеттік аудит жүргізу мақсаттары шегінде шектелетін болады.
27. Қағидаларда көзделген өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларының тиімділігін айқындау үшін Оператор келісім жасалған күннен бастап 3 (үш) жыл ішінде мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынған деректердің және/немесе өтініш беруші ұсынған ақпараттың негізінде олардың іске асырылуына мониторинг жүргізеді, ол мыналарды қамтиды:
1) өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын іске асырудағы проблемаларды анықтау жөнінде талдамалық анықтама дайындау;
2) Осы Қағидалар шеңберінде мемлекеттік қолдау алған өтініш берушінің қарсы міндеттемелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізу жөніндегі ақпарат жиынтығы.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

28. При возмещении части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств заявители, в рамках заключенного сторонами соглашения, принимают встречные обязательства, предусмотренные статьей 27 Закона.
В случае невыполнения встречных обязательств заявителями денежные средства, полученные ими в рамках возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, подлежат возврату с учетом достигнутого уровня исполнения встречных обязательств и базовой ставки Национального Банка Республики Казахстан в порядке, предусмотренном Правилами по определению и применению встречных обязательств при оказании мер государственного стимулирования промышленности, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 мая 2022 года № 298 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 28281).
Сноска. Правила дополнены пунктом 28 в соответствии с приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение
к Правилам возмещения
части затрат субъектов
промышленно-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных товаров и услуг
обрабатывающей промышленности,
а также информационно-
коммуникационных услуг
на внешние рынки в рамках
принятых международных обязательств
Форма
Заявка на получение возмещения части затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности
Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра торговли и интеграции РК от 20.05.2025 № 162-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Кому: ________________________________________________________________
(наименование Оператора)
От кого: ______________________________________________________________
(полное наименование заявителя с указанием организационно- правовой формы)
Государственная регистрация/перерегистрация
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(№ свидетельства/справки/уведомления о начале деятельности в качестве
индивидуального предпринимателя, кем и когда выдано)
Фактический адрес: ____________________________________________________
БИН/ИИН: ____________________________________________________________
Наименование отрасли: __________________________________________________
Вид деятельности: ______________________________________________________
Численность сотрудников: _______________________________________________
Категория субъекта предпринимательства: _________________________________
(малое/среднее/крупное предприятие)
Производственная мощность, возможности увеличения: _____________________
(обязательно указать единицу измерения)
* Производитель: ___________ Товар: ____________ Объем товара: ___________
* (Заполняется трейдером)
Объем фактической валютной выручки (в соответствии со справкой банка второго
уровня) за полугодие предшествующей дате подачи заявки ___________________
тенге/иностранная валюта.
Фактическая загруженность производства: _____________________ (в процентах)
Руководитель: _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер телефона)
Контактное лицо, заполнившее заявку на возмещение:
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, электронный адрес, номера
телефона, факса)
Сведения о реализуемых отечественных товарах обрабатывающей промышленности
и/или о предоставляемых ИКУ:
______________________________________________________________________
Наименование товаров с указанием товарной позиции на уровне 6 и более знаков
ЕТН ВЭД ЕАЭС и/или ИКУ на уровне не менее 4 знаков ОКВЭД:
______________________________________________________________________
№ п/п
Документ, удостоверяющий страну происхождения товара
№ п/п
Акционеры/Участники заявителя
Наименование документа
Дата выдачи
Срок действия
Наименование товара
Код ТН ВЭД и/или ОКВЭД
Наименование товара с указанием кода ТН ВЭД/ ИКУ с кодом ОКВЭД
Наименование акционера/участника
Доля участия (указать процентное соотношение)
1
2
Продолжение таблицы:
№ пп
Договор
Акты выполненных работ / услуг
Счет-фактура
Платежное поручение
Счет на оплату
Курс НБ РК на дату валютирования
Затраты заявленные заявителем (по документам заявки)
дата
Сумма
дата
Сумма
дата
Сумма
дата
Сумма
дата
Сумма
без НДС и акцизы РК
Затраты, связанные с рекламой товаров/ ИКУ за рубежом:
1
2
Затраты на прямое участие в зарубежных мероприятиях, связанных с продвижением товара, включая выставки, форумы, ярмарки, конкурсы, конгрессы, саммиты и конференции (в том числе в формате онлайн):
1
2
Затраты на содержание филиалов, представительств, торговых площадей, склада и торговых полок за рубежом:
1
2
Затраты на проведение процедур, связанных с регистрацией на электронно-торговых площадках, товарных знаков (бренда) за рубежом:
1
2
Затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции либо соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции либо подтверждения соответствия заявителя требованиям, установленным законодательством страны Покупателя, условиям договоров и наличия сертификата либо подтверждающего документа)
1
2
Затраты на проведение мероприятий, связанных с процедурами оценки соответствия товаров требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров или подтверждением права на осуществление деятельности по реализации товаров за рубежом (документы об оценке соответствия), а также затраты, понесенные при доставке до пункта испытания и обратно пробных образцов продукции для прохождения процедуры оценки соответствия (при положительном прохождении процедур и наличии документа об оценке соответствия);
1
2
Затраты, связанные с прохождением зарубежной сертификации, аккредитации, инспекции (при положительном прохождении процедуры сертификации, аккредитации, инспекции и наличия сертификата либо подтверждающего документа):
1
2
Затраты, связанные с организацией и проведением за рубежом демонстрации отечественных информационно-коммуникационных услуг и разработок в сфере информационно-коммуникационных технологий для потенциальных покупателей:
1
2
Затраты, связанные с организацией доставки товаров и оплатой услуг по перевозке автомобильным, железнодорожным, воздушным, морским транспортом:
Акт выполненных работ / оказанных услуг
Счет-фактура / Инвойс
Акт сверки взаиморасчетов/Платежное поручение
Копии транспортных накладных (в зависимости от вида транспорта)
Договор на поставку, заключенный между заявителем и покупателем
Курс НБ РК на дату валютирования
Заявленные затраты, без НДС и акцизов РК
дата
сумма
дата оборота
сумма
дата
сумма
Дата
номер вагона / государственный номер и марка авто / и другое.
экспортное направление (страна экспорта)
сумма согласно расшифровке к АВР
Дата
1
2
*При заполнении вышеприведенных таблиц не допускается объединение и удаление ячеек.

28. Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу кезінде өтініш берушілер тараптар жасасқан келісім шеңберінде қарсы міндеттемелерді Заңның 27-бабына сәйкес қабылдайды.
Өтініш берушілер қарсы міндеттемелерді орындамаған жағдайда, олар өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілерінің өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарлары мен қызметтерін, сондай-ақ қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде сыртқы нарықтарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді ілгерілету жөніндегі шығындарының бір бөлігін өтеу шеңберінде алған ақша қаражаты қарсы міндеттемелерді орындаудың қол жеткізілген деңгейі және республика Ұлттық Банкінің базалық ставкасы ескеріле отырып қайтарылуға жатады Қазақстан тәртіппен, өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру саласындағы уәкілетті орган бекіткен, өнеркәсіпті мемлекеттік ынталандыру шараларын көрсету кезінде қарсы міндеттемелерді айқындау және қолдану жөніндегі қағидаларда көзделген.
Ескерту. 28-тармақпен толықтырылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Отандық өңделген тауарларды
және көрсетілетін қызметтерді,
сондай-ақ ақпараттық-
коммуникациялық қызметтерді
сыртқы нарықтарға ілгерілету
бойынша қабылданған
халықаралық міндеттемелер
аясында өнеркәсіптік-
инновациялық қызмет
субъектілері шығындарының бір
бөлігін өтеу қағидаларына
қосымша
Нысан
Өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға өтінім
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Сауда және интеграция министрінің 20.05.2025 № 162-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кімге: ____________________________________________________________________
(Оператордың атауы)
Кімнен: ___________________________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсете отырып, өтініш берушінің толық атауы)
Мемлекеттік тіркеу / қайта тіркеу
__________________________________________________________________________
(дара кәсіпкер ретінде қызметтің басталғаны туралы куәліктің №/анықтаманың/
хабарламаның, кім және қашан берді)
Нақты мекенжайы: _________________________________________________________
БСН / ЖСН: _______________________________________________________________
Сала атауы: _______________________________________________________________
Қызмет түрі: ______________________________________________________________
Қызметкерлер саны: ________________________________________________________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің санаты: ___________________________________
(шағын/орта/ірі кәсіпорын)
Өндірістік қуаты, ұлғайту мүмкіндігі: __________________________________________
(өлшем бірлігін міндетті түрде көрсету керек)
*Өндіруші: ______ Тауар: _______ Тауар көлемі: ________________________________
* (Трейдер толтырады)
Өтінім берілген күннің алдындағы жарты жылдағы нақты валюталық түсімнің көлемі
(ЕДБ анықтамасына сәйкес) _____________________________ теңге/шетел валютасы.
Өндірістің нақты жүктелуі: ________________________________________ (пайызбен)
Басшы: ___________________________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты( бар болса), лауазымы, телефон нөмірі)
Өтеуге өтінімді толтырған байланыс жасаушы тұлға:
__________________________________________________________________________
(Тегі, Аты, Әкесінің аты( бар болса) лауазымы, электронлдық мекенжайы, телефон, факс нөмірлері)
Өткізілетін отандық өңделген тауарлар және / немесе көрсетілетін АКҚ туралы мәліметтер:
__________________________________________________________________________
ЕАЭО СЭҚ БТН 6 және одан да көп белгілері деңгейінде тауар позициясын
және/немесе ЭҚТЖЖ 4 белгісінен кем емес деңгейде көрсете отырып, тауарлардың атауы:
__________________________________________________________________________
№ р/с
Тауардың шығарылған елін куәландыратын құжат
№ р/с
Акционерлер/Өтініш берушінің Қатысушылары
Құжаттың атауы
Берілген күні
Қолданылу мерзімі
Тауардың атауы
СЭҚ ТН және/ немесе ЭҚТЖ коды
СЭҚ ТН коды көрсетілген Тауардың атауы
Акционердің/қатысушының атауы
Қатысу үлесі (пайыздық арақатынасты көрсету)
1
2
Кестенің жалғасы
№ р/с
Шарт
Орындалған жұмыстардың / қызметтердің актілері
Төлеуге арналған шот / шот-фактура
Төлем тапсырмасы
Төлеуге арналған шоттар
Валюталау күнгі ҚР ҰБ бағамы
Өтініш беруші мәлімдеген шығындар (құжаттар бойынша өтінімдер)
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
Күні
Сомасы
ҚҚС-сыз және ҚР акциздері
Шетелде тауарларды /АКҚ жарнамалауға байланысты шығындар:
1
2
Көрмелерге, форумдарға, жәрмеңкелерге, конкурстарға, конгресстерге, саммит және конференцияларға, өнімді ілгерілетуге байланысты шетелдік іс-шараларға қатысу шығындары бойынша (оның ішінде онлайн форматта):
1
2
Шетелде филиалдарды, өкілдіктерді, сауда алаңдарын, қоймалар мен сауда сөрелерін ұстауға арналған шығындар:
1
2
Шетелде және электрондық сауда алаңдарында тауар белгілерін (брендін) тіркеуге байланысты рәсімдерді жүргізуге арналған шығындар:
1
2
Шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге не өтініш берушінің Сатып алушы елдің заңнамасында белгіленген талаптарға, шарттардың талаптарына сәйкестігіне байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімінен оң өту не өтініш берушінің Сатып алушы елдің заңнамасында белгіленген талаптарға, шарттардың талаптарына сәйкестігін растау және сертификаттың не растайтын құжаттың болуы кезінде)
1
2
Ұйымның стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға тауарлардың сәйкестігін бағалау рәсімдеріне немесе шарттардың талаптарына немесе тауарларды шетелде өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыру құқығын растауға байланысты іс-шараларды жүргізуге арналған шығындар (сәйкестікті бағалау туралы құжаттар), сондай-ақ сынақ пунктіне дейін және өнімнің сынама үлгілерін кері жеткізу кезінде жұмсалған шығындар сәйкестікті бағалау рәсімінен өту (рәсімдерден оң өткен және сәйкестікті бағалау туралы құжат болған кезде);
1
2
Шетелдік сертификаттаудан, аккредиттеуден, инспекциядан өтуге байланысты шығындар (сертификаттау, аккредиттеу, инспекция рәсімінен оң өткен және сертификат не растайтын құжат болған кезде):
1
2
Әлеуетті сатып алушылар үшін ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтер мен әзірлемелерді шетелде көрсетуді ұйымдастыруға және өткізуге байланысты шығындар:
1
2
Тауарларды жеткізуді ұйымдастыруға және автомобиль, теміржол, әуе, теңіз көлігімен тасымалдау жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге байланысты шығындар:
Орындалған жұмыстар / көрсетілген қызметтер актісі
Шот-фактура / Инвойс
Төлем тапсырмасы
Көлік жүк құжаттарының көшірмелері (көлік түріне байланысты)
Өтінім беруші мен сатып алушы арасында жасалған жеткізу шарты
Валюталау күніне ҚР ҰБ бағамы
ҚР ҚҚС-сыз және акциздерсіз мәлімделген шығындар
күні
сомасы
айналым күні
сомасы
күні
сомасы
күні
вагон нөмірі / мемлекеттік нөмірі және автомобиль маркасы / және басқалар.
экспорттық бағыт (экспорт елі)
АВР ға транскрипцияға сәйкес сома
күні
1
2
*Жоғарыда келтірілген кестелерді толтыру кезінде ұяшықтарды біріктіруге және жоюға жол берілмейді

1. Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат:
_________________________________________________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
2. Данной заявкой Заявитель берет на себя ответственность за достоверность
представленных документов, информации, исходных данных, расчетов, обоснований,
а также, что заявленные на возмещение затраты ранее не возмещались,
не финансируются и не профинансированы за счет средств республиканского и/или
местного бюджетов в рамках текущих или иных мер государственной поддержки,
предусмотренных законодательством Республики Казахстан в области
предпринимательства, а также соответствуют пункту 4 Правил возмещения части
затрат субъектов промышленно-инновационной деятельности по продвижению
отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также
информационно-коммуникационных услуг на внешние рынки в рамках принятых
международных обязательств, утвержденных приказом исполняющего обязанности
Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 1 августа 2022 года
№ 314-НҚ "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов
промышленно-инновационной деятельности по продвижению отечественных товаров
и услуг обрабатывающей промышленности, а также информационно-коммуникационных
услуг на внешние рынки в рамках принятых международных обязательств, перечня
отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, а также
информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются
затраты по их продвижению на внешние рынки" (зарегистрирован в Реестре
государственной регистрации нормативных правовых актов за № 28994).
Руководитель: ____________________________________________________
Дата подачи заявки: ___________________
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
НДС РК – налог на добавленную стоимость Республики Казахстан;
ЕТН ВЭД ЕАЭС – единая товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Евразийского экономического союза;
АВР – Акт выполненных работ (оказанных услуг)
ОКВЭД – общий классификатор видов экономической деятельности;
НБ РК – Национальный банк Республики Казахстан;
PDF (Portable Document Format) – ПФД (портативный формат документа);
ТН ВЭД – товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности;
ИКУ – информационно-коммуникационные услуги.
Приложение 2 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 1 августа 2022 года № 314-НҚ
Перечень отечественных товаров и услуг обрабатывающей промышленности, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки

1. Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделген жалпы сома:
__________________________________________________ тенге.
(сомасы сандармен және жазумен)
2. Осы өтініммен өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, ақпараттың, бастапқы деректердің, есеп айырысулардың, негіздемелердің дұрыстығы үшін, сондай-ақ өтеуге мәлімделген шығындардың бұрын Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген ағымдағы немесе өзге де мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде республикалық және/немесе жергілікті бюджеттер қаражаты есебінен өтелмегені, қаржыландырылмағаны және қаржыландырылмағаны үшін жауапкершілікті өзіне алады кәсіпкерлік саласында, сондай-ақ "Қабылданған халықаралық міндеттемелер шеңберінде өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша өнеркәсіптік-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, өңдеуші өнеркәсіптің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтерінің, сондай-ақ оларды сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2022 жылғы 1 тамыздағы № 314-НҚ бұйрығының Қағидасының 4-тармағына сәйкес келеді (Нормативтікқұқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 28994 болып тіркелді).
Басшы: ________________________________________________
Өтініш берілген күні _____________________________________
Аббревиатураны таратып жазу:
БСН – бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмірі;
ҚР ҚҚС – Қазақстан Республикасының қосылған құн салығы;
ЕАЭО СЭҚ БТН – Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің бірыңғай тауар номенклатурасы;
ОЖА – Орындалған жұмыстар актісі;
ЭҚТЖЖ – Экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші;
ҚР ҰБ – Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
PDF (портативті құжат пішімі) – PFD (портативті құжат пішімі);
СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы;
АКҚ – ақпараттық-коммуникациялық қызметтер;
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 1 тамыздағы
№ 314-НҚ Бұйрыққа
2-қосымша
Сыртқы нарықтарға ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін өңдеу өнеркәсібінің отандық тауарлары мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказами Заместителя Премьер-Министра - Министра торговли и интеграции РК от 08.12.2022 № 470-нқ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 01.03.2023 № 91-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 28.07.2023 № 297-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 20.02.2024 № 102-НҚ (вводится в действие с 01.04.2024); от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
ТНВЭД ЕАЭС
Наименование товара
Уровень передела
Продукты питания
1

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Сауда және интеграция министрінің 08.12.2022 № 470-нқ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 01.03.2023 № 91-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.07.2023 № 297-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 20.02.2024 № 102-НҚ (01.04.2024 бастап қолданысқа енгізіледі); 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
№ р/н
ЕАЭО СЭҚ ТН
Өнімнің атауы
Өңдеп жасау деңгейі
Азық-түлік өнімдері
1

180631
Изделия прочие, содержащие какао, в брикетах, пластинках или плитках с начинкой
средний
52
180632
Прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао, без начинки в брикетах, плитках, пластинках
средний
53
180690
Прочий шоколад и прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао
средний
54
190110
Готовые пищевые продукты, предназначенные для детей раннего возраста, расфасованные для розничной продажи
средний
55
190211
Макаронные изделия, не подвергнутые тепловой обработке, без начинки или не приготовленные каким-либо другим способом, содержащие яйца
средний
56
190219
Прочие макаронные изделия, не подвергнутые тепловой обработке, без начинки или не подготовленные каким-либо другим способом
средний
57
190220
Макаронные изделия с начинкой, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработке или приготовленные другим способом
средний
58
190230
Прочие макаронные изделия
средний
59
190490
Прочие готовые пищевые продукты в виде зерна или в виде хлопьев или зерна, обработанного иным способом (за исключением муки тонкого и грубого помола, крупы), предварительно отваренные или приготовленные иным способом, в другом месте не поименованные или не включенные
средний
60
190510
Хрустящие хлебцы
средний
61
190520
Имбирное печенье и аналогичные изделия
средний
62
190531
Сладкое сухое печенье
средний
63
190532
Вафли и вафельные облатки
средний
64
190540
Сухари, гренки и аналогичные обжаренные продукты
средний
65
190590
Прочие хлеб и мучные кондитерские изделия, пирожные, печенье и прочие хлебобулочные и мучные кондитерские изделия, содержащие или не содержащие какао; вафельные пластины, пустые капсулы, пригодные для использования в фармацевтических целях, вафельные облатки для запечатывания, рисовая бумага и аналогичные продукты
средний
66
200510
Овощи гомогенизированные, приготовленные или консервированные без добавления уксуса или уксусной кислоты, не замороженные, кроме продуктов товарной позиции 2006
средний
67
200710
Гомогенизированные готовые продукты
средний
68
200791
Прочие цитрусовые джемы, желе фруктовое, мармелады, пюре фруктовое или ореховое, паста фруктовая или ореховая, полученные путем тепловой обработки, в том числе с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
средний
69
200799
Прочие джемы, желе фруктовое, мармелады, пюре фруктовое или ореховое, паста фруктовая или ореховая, полученные путем тепловой обработки, в том числе с добавлением сахара или других подслащивающих веществ
средний
70
200811
Арахис приготовленный или консервированный иным способом, содержащий или не содержащий добавок сахара или других подслащивающих веществ или спирта, в другом месте не поименованные или не включенные
средний
71

180631
Құрамында какао бар брикеттердегі, пластиналардағы немесе салмасы бар плиткалардағы өзге де бұйымдар
орташа
52
180632
Құрамында какао бар, брикеттердегі, плиткалардағы, пластиналардағы салмасыз өзге де дайын тамақ өнімдері
орташа
53
180690
Өзге де шоколад және құрамында какао бар өзге де дайын тамақ өнімдері
орташа
54
190110
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, ерте жастағы балаларға арналған дайын тамақ өнімдері
орташа
55
190211
Жылумен өңдеуге ұшырамаған, салмасы жоқ немесе қандай да бір басқа тәсілмен дайындалмаған, құрамында жұмыртқасы бар макарон өнімдері
орташа
56
190219
Жылумен өңдеуге ұшырамаған, салмасыз немесе қандай да бір басқа тәсілмен дайындалмаған өзге де макарон өнімдері
орташа
57
190220
Жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған немесе басқа тәсілмен дайындалған салмасы бар макарон бұйымдары
орташа
58
190230
Өзге де макарон өнімдері
орташа
59
190490
Алдын ала қайнатылған немесе өзге тәсілмен дайындалған, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген астық түріндегі немесе үлпек немесе өзге тәсілмен өңделген астық түріндегі (майда және ірі тартылған ұнды, жармаларды қоспағанда) өзге де дайын тамақ өнімдері
орташа
60
190510
Қытырлақ нан
орташа
61
190520
Зімбір печеньесі және ұқсас өңімдер
орташа
62
190531
Тәтті құрғақ печенье
орташа
63
190532
Вафли және вафли қабықтары
орташа
64
190540
Кептірілген нандар, қытырлақ нандар және соған ұқсас қуырылған өнімдер
орташа
65
190590
Құрамында какаосы бар немесе жоқ өзге де нан және ұннан жасалған кондитерлік өнімдер, тәтті тоқаштар, печенье және өзге де нан-тоқаш және ұннан жасалған кондитерлік өнімдер; фармацевтикалық мақсаттарда пайдалануға жарамды вафельді пластиналар, бос капсулалар, желімдеуге арналған вафельді қабықтар, күріш қағазы және ұқсас өнімдер
орташа
66
200510
2006 тауар позициясының өнімдерінен басқа, сірке суы немесе сірке қышқылы қосылмай дайындалған немесе консервіленген, мұздатылмаған гомогенделген көкөністер
орташа
67
200710
Гомогенделген дайын өнімдер
орташа
68
200791
Жылумен өңдеу, оның ішінде қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосу арқылы алынған өзге де цитрус джемдері, жеміс желесі, мармеладтар, жеміс немесе жаңғақ пюресі, жеміс немесе жаңғақ пастасы
орташа
69
200799
Жылумен өңдеу, оның ішінде қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосу арқылы алынған өзге де джемдер, жеміс желесі, мармеладтар, жеміс немесе жаңғақ пюресі, жеміс немесе жаңғақ пастасы
орташа
70
200811
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген, құрамында қант қоспалары немесе басқа да тәттілендіретін заттар немесе спирт бар немесе жоқ, өзге тәсілмен дайындалған немесе консервіленген жержаңғақ
орташа
71

102
420219
Прочие сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, а также аналогичные изделия
средний
103
420221
Сумки дамские и мужские с плечевым ремнем или без плечевого ремня, включая сумки без ручек, с лицевой поверхностью из натуральной кожи или из композиционной кожи
средний
104
420222
Сумки дамские и мужские с плечевым ремнем или без плечевого ремня, включая сумки без ручек, с лицевой поверхностью из листов пластмассы или текстильных материалов
средний
105
420229
Прочие сумки дамские и мужские с плечевым ремнем или без плечевого ремня, включая сумки без ручек
средний
106
420231
Изделия, обычно носимые в кармане или в сумке дамской или мужской, с лицевой поверхностью из натуральной кожи или из композиционной кожи
средний
107
420232
Изделия, обычно носимые в кармане или в дамской сумке или мужской, с лицевой поверхностью из листов пластмассы или текстильных материалов
средний
108
420239
Прочие изделия, обычно носимые в кармане или в сумке дамской или мужской
средний
109
420291
Прочие саквояжи, чемоданы, дорожные дамские сумки-чемоданчики, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные ранцы и аналогичные изделия с лицевой поверхности из натуральной кожи или из композиционной кожи
средний
110
420292
Прочие сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметических средств или наборов для личной гигиены, рюкзаки, сумки дамские и мужские, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия с лицевой поверхностью из листов пластмассы или текстильных материалов
средний
111
420299
Прочие сундуки дорожные, чемоданы, чемоданчики для косметических средств или наборов для личной гигиены, кейсы для деловых бумаг, портфели, школьные сумки и ранцы, футляры для очков, биноклей, фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, кобура и аналогичные изделия; сумки дорожные, сумки-термосы для пищевых продуктов или напитков, сумочки для косметических средств или наборов для личной гигиены, рюкзаки, сумки дамские и мужские, сумки хозяйственные, портмоне, кошельки, футляры для географических карт, портсигары, кисеты, сумки для рабочего инструмента, сумки спортивные, футляры для бутылок, шкатулки для ювелирных изделий, пудреницы, футляры для режущих предметов и аналогичные изделия
средний

102
420219
Жол сандықтары, чемодандар, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған чемодандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері мен сөмкелер, сондай-ақ беткі жағы пластмассадан немесе тоқыма материалдардан жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
103
420221
Алдыңғы беті табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған, тұтқалары жоқ сөмкелерді қоса алғанда, иық бауы бар немесе иық бауы жоқ әйелдер мен ерлер сөмкелері
орташа
104
420222
Алдыңғы беті пластмасса табақтардан немесе тоқыма материалдардан жасалған тұтқалары жоқ сөмкелерді қоса алғанда, иық бауы бар немесе иық бауы жоқ әйелдер және ерлер сөмкелері
орташа
105
420229
Тұтқалары жоқ сөмкелерді қоса алғанда, иық белдігі бар немесе иық белдігі жоқ өзге де әйелдер және ерлер сөмкелері
орташа
106
420231
Әдетте қалтада немесе әйелдер немесе ерлер сөмкесінде жүретін алдыңғы беті табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған бұйымдар
орташа
107
420232
Әдетте қалтада немесе әйелдер сөмкесінде жүретін, алдыңғы бетіпластмасса немесе тоқыма материалдардан жасалған бұйымдар
орташа
108
420239
Әдетте әйелдер немесе ерлер қалтасында немесе сөмкесінде жүретін өзге де бұйымдар
орташа
109
420291
Өзге де саквояждар, чемодандар, әйелдердің жол сөмке-чемодандары, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері және үстіңгі беті табиғи былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
110
420292
Өзге де жол сандықтары, чемодандар, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған чемодандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері мен сөмкелері, көзілдіріктерге, бинокльдерге, фотоаппараттарға, музыкалық аспаптарға, мылтықтарға арналған футлярлар, мылтыққап және ұқсас бұйымдар; жол сөмкелері, тамақ өнімдеріне немесе сусындарға арналған термос-сөмкелер,косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған сөмкелер, рюкзактар,әйелдерге және ерлерге арналған сөмкелер, шаруашылық сөмкелер, портмоне, әмияндар, географиялық карталарға арналған футлярлар, портсигарлар, кисеттер, жұмыс құралына арналған сөмке, спорттық сөмкелер, бөтелкелерге арналған футлярлар, зергерлік бұйымдарға арналған қобдишалар, опа салғыштар, кесетін заттарға арналған футлярлар және үстіңгі жағы пластмасса табақтарынан немесе тоқыма материалдарынан жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
111
420299
Өзге де жол сандықтары, чемодандар, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған чемодандар, іскерлік қағаздарға арналған кейстер, портфельдер, мектеп сөмкелері мен сөмкелері, көзілдіріктерге, бинокльдерге, фотоаппараттарға, музыкалық аспаптарға, мылтықтарға арналған футлярлар, мылтыққап және ұқсас бұйымдар; жол сөмкелері, тамақ өнімдеріне немесе сусындарға арналған термос-сөмкелер, косметикалық құралдарға немесе жеке гигиенаға арналған жиынтықтарға арналған сөмкелер, рюкзактар,әйелдерге және ерлерге арналған сөмкелер, шаруашылық сөмкелер, портмоне,әмияндар, географиялық карталарға арналған футлярлар, портсигарлар, кисеттер, жұмыс құралына арналған сөмке, спорттық сөмкелер, бөтелкелерге арналған футлярлар, зергерлік бұйымдарға арналған қобдишалар, опа салғыштар, кесетін заттарға арналған футлярлар және ұқсас бұйымдар
орташа

135
510990
Прочая пряжа из шерсти или тонкого волоса животных, расфасованная для розничной продажи
средний
136
511000
Пряжа из грубого волоса животных или конского волоса (включая позументную нить из конского волоса), расфасованная или не расфасованная для розничной продажи
средний
137
511111
Ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных, с содержание шерсти или тонкого волоса животных 85 мас.% или более, с поверхностной плотностью не более 300 г/м2
средний
138
511119
Прочие ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных с содержанием шерсти или тонкого волоса животных 85 мас.% или более
средний
139
511120
Прочие ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
140
511130
Прочие ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами
средний
141
511190
Прочие ткани из шерстяной пряжи аппаратного прядения или пряжи аппаратного прядения из тонкого волоса животных
средний
142
511211
Ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных с содержанием шерсти или тонкого волоса животных 85 мас.% или более с поверхностной плотностью не более 200 г/м2.
средний
143
511219
Прочие ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных с содержанием шерсти или тонкого волоса животных 85 мас.% или более
средний
144
511220
Прочие ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
145
511230
Прочие ткани из гребенной шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами
средний
146
511290
Прочие ткани из шерстяной пряжи гребенного прядения или пряжи гребенного прядения из тонкого волоса животных
средний
147
511300
Ткани из грубого волоса животных или конского волоса
средний
148
520300
Волокно хлопковое, подвергнутое кардо- или гребнечесанию
средний
149
520546
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности для однониточной пряжи менее 125 дтекс, но не менее 106,38 дтекс (выше 80 метрического номера, но не выше 94 для однониточной пряжи)
средний

135
510990
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған жануарлардың жүнінен немесе биязы қылынан жасалған өзге де иірімжіп
орташа
136
511000
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған жануарлардың ірі қылынан немесе жылқы қылынан жасалған иірімжіп (жылқы қылынан жасалған зументтік жіпті қоса алғанда)
орташа
137
511111
Аппаратта иірілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың биязы қылынан аппаратта иірілген иірімжібінен жасалған маталар, жүн немесе жануарлардың биязы қылының құрамы 85% мас. немесе одан да көп, үстіңгі бетінің тығыздығы 300 г/м2аспайды
орташа
138
511119
Құрамында жүн немесе жануарлардың биязы қылы 85 % мас. немесе одан да көп жануарлардың биязы қылынан жасалған аппараттық иірімжіптен немесе аппараттық иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
139
511120
Негізінен немесе тек қана химиялық жіптермен араласқан, аппаратта иіруілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған аппаратта иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
140
511130
Негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, аппаратта иірілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған аппаратта иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
141
511190
Аппаратта иірілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың биязы қылынан аппаратта иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
142
511211
Құрамында үстіңгі тығыздығы 200 г/м.кв. аспайтын 85% мас. немесе одан артық жүн немесе жануарлардың биязы қылы бар жануарлардың биязы қылынан тарақпен иірілген жүн иірімжібінен немесе тарақпен иірілген иірімжібінен жасалған маталар
орташа
143
511219
Құрамында 85% мас. немесе одан артық жүн немесе жануарлардың биязы қылы бар жануарлардың биязы қылынан тарақпен иірілген жүн иірімжібінен немесе тарақпен иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
144
511220
Негізінен немесе тек қана химиялық жіптермен араласқан, тарақпен иірілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың жұқа қылынан тарақпен иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
145
511230
Негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, тарақпен иірілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың биязы қылынан тарақпен иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
146
511290
Тарақпен иірілген жүн иірімжібінен немесе жануарлардың биязы қылынан тарақпен иірілген иірімжібінен жасалған өзге де маталар
орташа
147
511300
Жануарлардың қатты қылынан немесе жылқы қылынан жасалған маталар
орташа
148
520300
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған мақта талшығы
орташа
149
520546
Салмағы 85% немесе одан да көп мақта талшықтарынан тұратын, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, көп ширатылған (ширатылған) немесе тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір ширатылған иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 125 дтекстен кем, бірақ 106,38 дтекстен кем емес (80 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 94-тен аспайтын иірілген жіп) мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
орташа

150
520644
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая менее 85 мас.% хлопковых волокон, не расфасованная для розничной продажи многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из волокон, подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности для однониточной пряжи менее 192,31 дтекс, но не менее 125 дтекс (выше 52 метрического номера, но не выше 80 для однониточной пряжи)
средний
151
520832
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, окрашенные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
средний
152
520839
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие 85% или более хлопковых волокон, окрашенные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
средний
153
520842
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85% или более хлопковых волокон, из пряжи различных цветов, полотняного переплетения, поверхностной плотностью более 100 г/м2
средний
154
520922
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью более200 г/м2,отбеленные, 3-х или 4-х ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
средний
155
520932
Ткани хлопчатобумажные, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, с поверхностной плотностью более200 г/м2, окрашенные, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
средний
156
521021
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопкового волокна, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, отбеленные, полотняного переплетения
средний
157
521111
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, неотбеленные, полотняного переплетения
средний
158
521112
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, неотбеленные, неотбеленные, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
средний
159
521119
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, неотбеленные
средний
160
521120
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами с плотностью более 200 г/м2, отбеленные
средний
161
521131
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами с плотностью более 200 г/м2, окрашенные, полотняного переплетения
средний

150
520644
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған мақта талшықтарының Салмағы 85%-дан кем мақта иірімжібі (тігін жіптерінен басқа) көп ширатылған (ширатылған) немесе тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір ширатылған иірімжібі үшін желілік тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір ширатылған иірімжіп үшін 80-ден аспайтын иірімжіп)
орташа
151
520832
85% масса немесе одан да көп мақта талшықтарынан тұратын, боялған, жайма өрілген, үстіңгі бетінің тығыздығы 100 г/м2-ден асатын мақта маталар
орташа
152
520839
85% және одан астам мақтадан тұратын, боялған, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2 аспайтын өзге де мақта маталар
орташа
153
520842
85% және одан да көп мақтадан тұратын, түрлі түсті иірімжіптен, жайма өрмеден жасалған, үстіңгі бетінің тығыздығы 100г/м2астам мақта маталар
орташа
154
520922
Салмағы 85% немесе одан да көп мақта талшықтарынан тұратын, бетінің тығыздығы 200г/м2-ден асатын, кері саржаны қоса алғанда, ағартылған 3 немесе 4 жіптік саржалық өрімді мақта маталар
орташа
155
520932
Салмағы 85% немесе одан да көп мақта талшықтарынан тұратын, бетінің тығыздығы 200г/м2 - ден асатын, кері саржаны қоса алғанда, боялған,3 немесе 4 жіптік саржалық өрімді мақта маталар
орташа
156
521021
Салмағы 85% кем мақта талшығынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден аспайтын, ағартылған, жайма өрілген мақта маталар
орташа
157
521111
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, ағартылмаған, жайма тоқылған мақта маталар
орташа
158
521112
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, кері саржаны қоса алғанда, ағартылмаған 3-немесе 4-жіптік саржалық өрімді мақта маталары
орташа
159
521119
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, ағартылмаған өзге де мақта маталар
орташа
160
521120
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек тығыздығы 200 г/м2-ден асатын химиялық талшықтармен араласқан, ағартылған мақта маталары
орташа
161
521131
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана тығыздығы 200 г/м2-ден асатын химиялық талшықтармен араласқан,боялған, жайма өрілген мақта маталары
орташа

162
521132
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, окрашенные, 3- или 4-нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу
средний
163
521139
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, окрашенные, окрашенные,
средний
164
521141
Ткани хлопчатобумажные содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, из пряжи различных цветов, полотняного переплетения
средний
165
521143
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, из пряжи различных цветов, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
средний
166
521149
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими волокнами, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, из пряжи различных цветов
средний
167
521151
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, напечатанные, полотняного переплетения
средний
168
521152
Ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопка, с добавлением химических волокон, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, напечатанные, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу
средний
169
521159
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержащие менее 85 мас.% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химических волокон, с поверхностной плотностью более 200 г/м2, напечатанные
средний
170
521212
Отбеленные ткани хлопчатобумажные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
средний
171
530810
Пряжа из волокон кокосового ореха
средний
172
530820
Пряжа пеньковая
средний
173
530890
Прочая пряжа из других растительных текстильных волокон
средний
174
530911
Ткани льняные, содержащие 85 мас.% или более льняных волокон, неотбеленные или отбеленные
средний
175
530919
Прочие ткани льняные, содержащие 85 мас.% и более льняных волокон
средний
176
530921
Ткани льняные, содержащие менее 85 мас.% льняных волокон, неотбеленные или отбеленные
средний
177
530929
Прочие ткани льняные, содержащие менее 85 мас.% льняных волокон
средний
178
531010
Ткани из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303, неотбеленные
средний

162
521132
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, кері саржаны қоса алғанда, боялған, 3 немесе 4-жіптен тұратын саржалық тоқылған мақта маталары
орташа
163
521139
Салмағы 85% кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, боялған, боялған өзге де мақта маталар
орташа
164
521141
Салмағы 85% - дан кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, түрлі-түсті иірімжіптен жасалған, жайма тоқымадан жасалған мақта маталары
орташа
165
521143
Кері саржаны қоса алғанда, түрлі түсті иірімжіптен жасалған, салмағы 85% - дан кем мақта талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын мақта маталары
орташа
166
521149
Құрамында 85% - дан кем мақта талшықтары бар, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2 аспайтын, түрлі түсті иірімжіптен жасалған өзге де мақта маталар
орташа
167
521151
85% кем мақта салмағы бар, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтар қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, басылған, жайма өрілген мақта маталары,
орташа
168
521152
85% кем мақта салмағы бар, химиялық талшықтар қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, кері саржаны қоса алғанда, басылған, 3-немесе 4-жіптік саржалық өрімді мақта маталары
орташа
169
521159
Құрамында 85% кем мақта салмағы бар, негізінен немесе тек қана химиялық талшықтар қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 200 г/м2-ден асатын, басылған өзге де мақта мақталар
орташа
170
521212
Беткі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын ағартылған мақта маталар
орташа
171
530810
Кокос жаңғағы талшықтарынан жасалған иірімжіп
орташа
172
530820
Кендір жіп
орташа
173
530890
Басқа өсімдік тоқыма талшықтарынан жасалған өзге де иірімжіп
орташа
174
530911
Салмағы 85% және одан көп зығыр талшықтарынан тұратын өзге де зығыр маталар
орташа
175
530919
Зығыр талшықтарының салмағы 85% - дан кем, ағартылмаған немесе ағартылған зығыр маталар
орташа
176
530921
Құрамында 85 салм.%-дан кем зығыр маталар, ағартылмаған немесе ағартылмаған зығыр талшықтары
орташа
177
530929
Зығыр талшықтарының салмағы 85% - дан кем өзге де зығыр маталар
орташа
178
531010
5303 тауар позициясының джут талшықтарынан немесе басқа да тоқыма қабықты талшықтарынан жасалған, ағартылмаған маталар
орташа

179
531090
Прочие ткани из джутовых волокон или других текстильных лубяных волокон товарной позиции 5303
средний
180
531100
Ткани из прочих растительных текстильных волокон; ткани из бумажной пряжи
средний
181
540110
Нитки швейные из синтетических нитей, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи
средний
182
540120
Нитки швейные из искусственных нитей, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи
средний
183
540261
Прочие нити, многокруточные (крученые) или однокруточные, не расфасованные для розничной продажи, нейлоновые или из других полиамидов
средний
184
540262
Прочие нити, многокруточные (крученые) или однокруточные, не расфасованные для розничной продажи, полиэфирные
средний
185
540263
Прочие нити, многокруточные или однокруточные, не расфасованные для розничной продажи, полипропиленовые
средний
186
540269
Нити прочие многокруточные (крученые) или однокруточные, прочие, не расфасованные для розничной продажи, включая синтетические мононити линейной плотности менее 67 дтекс
средний
187
540341
Нити многокруточные (крученые) или однокруточные, прочие, вискозные, не расфасованные для розничной продажи
средний
188
540342
Нити многокруточные (крученые) или однокруточные, прочие, из ацетилцеллюлозы прочие, не расфасованные для розничной продажи
средний
189
540349
Прочие нити многокруточные (крученые) или однокруточные, не расфасованные для розничной продажи
средний
190
540600
Нити комплексные химические (кроме швейных ниток), расфасованные для розничной продажи
средний
191
540710
Ткани, изготавливаемые из нитей высокой прочности из нейлона или других полиамидов или полиэфиров
средний
192
540720
Ткани, изготавливаемые из плоских или аналогичных нитей
средний
193
540730
Ткани из синтетических комплексных нитей, упомянутые в примечании 9 к разделу ХI, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404
средний
194
540741
Ткани прочие, неотбеленные или отбеленные, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404
средний
195
540742
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов, окрашенные
средний
196
540743
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов, из нитей различных цветов
средний
197
540744
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более нитей из нейлона или других полиамидов, напечатанные
средний

179
531090
5303 тауар позициясының джут талшықтарынан немесе басқа да тоқыма қабықты талшықтарынан жасалған өзге де маталар
орташа
180
531100
Өзге де өсімдік тоқыма талшықтарынан жасалған маталар; қағаз иірімжіптен жасалған маталар
орташа
181
540110
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған синтетикалық жіптерден жасалған тігін жіптері
орташа
182
540120
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған жасанды жіптерден жасалған тігін жіптері
орташа
183
540261
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған өзге де жіптер
орташа
184
540262
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған өзге де жіптер, полиэфирлі
орташа
185
540263
Көп ширатылған немесе бір ширатылған, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, полипропиленді өзге де жіптер
орташа
186
540269
Желілік тығыздығы 67 дтекстен кем синтетикалық моножіптерді қоса алғанда, бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған өзге де жіптер
орташа
187
540341
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған өзге де вискозды жіптер
орташа
188
540342
Бөлшек саудаға қойылмаған целлюлоза ацетаттан жасалған көп (бұралған) немесе кабельді басқа да жіптер
орташа
189
540349
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған өзге де жіптер
орташа
190
540600
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған кешенді химиялық жіптер (тігін жіптерінен басқа)
орташа
191
540710
Нейлоннан немесе басқа полиамидтерден немесе полиэстерден жасалған беріктігі жоғары жіптерден жасалған маталар
орташа
192
540720
Жалпақ немесе ұқсас жіптерден жасалған маталар
орташа
193
540730
5404 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, xi бөліміне 9-ескертуде көрсетілген синтетикалық жіптен жасалған жіптерден жасалған маталар
орташа
194
540741
5404 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, нейлоннан немесе басқа полиамидті жіптерден 85% немесе одан да көп құрайтын, ағартылмаған немесе ағартылған басқа маталар
орташа
195
540742
85% немесе одан да көп нейлоннан немесе басқа полиамидтерден жасалған жіптерден тұратын, боялған өзге де маталар
орташа
196
540743
Нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден, түрлі түсті жіптерден жасалған 85% немесе одан көп жіптерден тұратын өзге де маталар
орташа
197
540744
85% немесе одан да көп нейлоннан немесе басқа полиамидтерден жасалған жіптерден тұратын, басылған өзге де маталар
орташа

198
540752
Ткани, содержащие более 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей, окрашенные
средний
199
540753
Ткани, содержащие 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей, из нитей различных цветов
средний
200
540754
Ткани, содержащие 85 мас.% или более текстурированных полиэфирных нитей, напечатанные
средний
201
540761
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более не текстурированных полиэфирных нитей
средний
202
540771
Прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей, неотбеленные или отбеленные
средний
203
540772
Прочие ткани, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей, окрашенные
средний
204
540773
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей различных цветов
средний
205
540774
Ткани, содержащие 85 мас.% или более синтетических нитей, напечатанные
средний
206
540781
Ткани прочие, содержащие менее 85 мас.% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, неотбеленные или отбеленные
средний
207
540782
Ткани прочие, содержащие менее 85 мас.% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, окрашенные
средний
208
540783
Ткани прочие, содержащие менее 85 мас.% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, из нитей различных цветов
средний
209
540784
Ткани прочие, содержащие менее 85 мас.% синтетических нитей, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, напечатанные
средний
210
540791
Прочие ткани неотбеленные или отбеленные, из синтетических комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5404
средний
211
540792
Прочие ткани из синтетических комплексных нитей, окрашенные
средний
212
540793
Ткани прочие, из синтетических комплексных нитей различных цветов
средний
213
540794
Прочие ткани из синтетических комплексных нитей, напечатанные
средний
214
540810
Ткани из высокопрочных вискозных нитей
средний
215
540821
Ткани прочие, неотбеленные или отбеленные, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских или аналогичных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405
средний
216
540822
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских или аналогичных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405, окрашенные
средний
217
540823
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских или аналогичных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405, из нитей различных цветов
средний

198
540752
Салмағы 85% - дан астам немесе текстураланған полиэфирлі жіптерден тұратын, боялған маталар
орташа
199
540753
Түрлі түсті жіптерден жасалған, салмағы 85% немесе одан да көп текстураланған полиэфирлі жіптерден тұратын маталар
орташа
200
540754
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан кем емес текстуралы полиэфир жіптері бар маталар, басып шығарылған 85% немесе одан да көп текстураланған полиэфирлі жіптерден тұратын, басылған маталар
орташа
201
540761
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп құрылымсыз полиэфир жіптері бар басқа маталар
орташа
202
540771
Салмағы 85% немесе одан астам синтетикалық жіптерден тұратын, ағартылмаған немесе ағартылған өзге де маталар
орташа
203
540772
салмағы 85% немесе одан да көп синтетикалық жіптерден тұратын, боялған өзге де маталар
орташа
204
540773
Түрлі түсті 85% немесе одан астам синтетикалық жіптерден тұратын өзге де маталар
орташа
205
540774
85% салмағы бар немесе синтетикалық жіптерден астам, басылған маталар
орташа
206
540781
Салмағы 85% кем синтетикалық жіптерден тұратын, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, ағартылмаған немесе ағартылған өзге де маталар
орташа
207
540782
Салмағы 85% - дан кем синтетикалық жіптерден тұратын, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, боялған өзге де маталар
орташа
208
540783
Түрлі түсті жіптерден жасалған, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, синтетикалық жіптердің салмағы 85% - дан кем өзге де маталар
орташа
209
540784
Салмағы 85% - дан кем синтетикалық жіптерден тұратын, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, басылған өзге де маталар
орташа
210
540791
5404 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, синтетикалық жіптерден жасалған ағартылмаған немесе ағартылған басқа да маталар
орташа
211
540792
Боялған басқа да синтетикалық жіптер
орташа
212
540793
Түрлі түсті синтетикалық жіптерден жасалған басқа маталар
орташа
213
540794
Басылған басқа да синтетикалық жіп маталар
орташа
214
540810
Беріктілігі жоғары аудан маталары
орташа
215
540821
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, құрамында 85% немесе одан да көп жасанды иірілген жіп немесе жалпақ немесе ұқсас иірілген жіп бар, ағартылмаған немесе ағартылған басқа маталар
орташа
216
540822
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалатын, боялған маталарды қоса алғанда, 85% немесе одан да көп жасанды жіптерден немесе жалпақ немесе ұқсас жіптерден тұратын өзге де маталар
орташа
217
540823
5405 тауар позициясының материалдарынан, түрлі түсті жіптерден жасалатын маталарды қоса алғанда, 85% немесе одан да көп жасанды жіптерден немесе жалпақ немесе ұқсас жіптерден тұратын өзге де маталар
орташа

218
540824
Ткани прочие, содержащие 85 мас.% или более искусственных нитей или плоских или аналогичных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405, напечатанные
средний
219
540831
Ткани прочие, неотбеленные или отбеленные, из искусственных комплексных нитей, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405
средний
220
540832
Ткани прочие из искусственных комплексных нитей и из материалов из товарной позиции 5405, окрашенные
средний
221
540833
Прочие ткани из искусственных комплексных нитей и из материалов товарной позиции 5405 из нитей различных цветов
средний
222
540834
Ткани из искусственных комплексных нитей, напечатанные, включая ткани, изготавливаемые из материалов товарной позиции 5405
средний
223
550610
Волокна нейлоновые или из прочих полиамидов, подвергнутые кардо- и гребнечесанию или другой подготовке для прядения
средний
224
550620
Волокна полиэфирные, подвергнутые кардо- и гребнечесанию или другой подготовке для прядения
средний
225
550630
Волокна акриловые или модакриловые, подвергнутые кардо- и гребнечесанию или другой подготовке для прядения
средний
226
550640
Волокна полипропиленовые, подвергнутые кардо- и гребнечесанию или другой подготовке для прядения
средний
227
550690
Прочие волокна синтетические, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения
средний
228
550700
Волокна искусственные, подвергнутые кардо-, гребнечесанию или иной подготовке для прядения
средний
229
550911
Пряжа однониточная из синтетических волокон (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более волокон из нейлона или прочих полиамидов, не расфасованная для розничной продажи
средний
230
550912
Пряжа многокруточная (крученая) или однокруточная из синтетических волокон(кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более волокон из нейлона и прочих полиамидов, не расфасованная для розничной продаж
средний
231
550931
Однониточная пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более акриловых или модакриловых волокон, не расфасованная для розничной продажи
средний
232
550941
Прочая однониточная пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более синтетических волокон, не расфасованная для розничной продажи
средний
233
550942
Прочая многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более синтетических волокон, не расфасованная для розничной продажи
средний

218
540824
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалатын, басылған маталарды қоса алғанда, жасанды жіптерден немесе жалпақ немесе ұқсас жіптерден тұратын 85% немесе одан да көп салмағы бар өзге де маталар
орташа
219
540831
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, жасанды жіптерден жасалған ағартылмаған немесе ағартылған басқа да маталар
орташа
220
540832
Жасанды кешенді жіптерден және 5405 тауар позициясынан алынған материалдардан жасалған, боялған өзге де маталар
орташа
221
540833
Жасанды кешенді жіптерден және 5405 тауар позициясының материалдарынан жасалған түрлі түсті жіптерден жасалған өзге де маталар
орташа
222
540834
5405 тауар позициясының материалдарынан жасалған маталарды қоса алғанда, басып шығарылған жасанды жіптен жасалған жіптерден жасалған маталар
орташа
223
550610
Нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден жасалған талшықтар, иіру үшін картонды, тарақпен өңделген немесе басқа жолмен өңделген
орташа
224
550620
Кардаланған және тарақталған немесе иіру үшін басқа жолмен өңделген полиэфир талшықтары
орташа
225
550630
Кардаланған және тарақталған немесе иіру үшін басқа жолмен өңделген акрил немесе модакрил талшықтары
орташа
226
550640
Кардаланған және тарақпен өңделген немесе иіру үшін басқа жолмен өңделген полипропилен талшықтары
орташа
227
550690
Кардаланған, тарақталған немесе иіру үшін басқа жолмен өңделген басқа да синтетикалық талшықтар
орташа
228
550700
Кардаланған, тарақталған немесе иіруге басқа жолмен дайындалған жасанды талшықтар
орташа
229
550911
Құрамында 85% немесе одан да көп нейлон немесе басқа полиамид талшықтары бар, бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық талшықтардан жасалған бір иірімжіп (тігін жібінен басқа)
орташа
230
550912
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, нейлоннан және өзге де полиамидтерден жасалған 85% немесе одан да көп талшықтан тұратын синтетикалық талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп
орташа
231
550931
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп акрил немесе модакрил талшықтары бар, бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық талшықтардың бір жіпті жіптері (тігін жіптерінен басқа)
орташа
232
550941
Құрамында салмағы бойынша 85% және одан да көп синтетикалық талшықтар бар, бөлшек саудаға шығарылмаған синтетикалық талшықтардан жасалған басқа да бір жіпті жіптер (тігін жіптерінен басқа)
орташа
233
550942
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп синтетикалық талшықтар бар, бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық талшықтардың (тігін жіптерінен басқа) басқа да көп (бүктелген) немесе кабельді жіптері
орташа

234
550952
Пряжа прочая из полиэфирных волокон (кроме швейных ниток), смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных, не расфасованная для розничной продажи
средний
235
550959
Пряжа прочая из полиэфирных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
средний
236
550961
Пряжа прочая, из акриловых или модакриловых, смешанных в основном или исключительно с шерстью или с тонким волосом животных, не расфасованная для розничной продажи
средний
237
550962
Пряжа прочая из акриловых или модифицированных акриловых волокон, смешанных в основном или исключительно с хлопком, не расфасованная для розничной продажи
средний
238
550969
Пряжа прочая из акриловых или модакриловых волокон, не расфасованная для розничной продажи
средний
239
550991
Пряжа прочая из синтетических волокон (кроме швейных ниток), смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных, не расфасованная для розничной продажи
средний
240
550992
Пряжа прочая из синтетических волокон (кроме швейных ниток), смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, не расфасованная для розничной продажи
средний
241
550999
Пряжа прочая из синтетических волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
средний
242
551012
Многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа (кроме швейных ниток), содержащая 85 мас.% или более искусственных волокон, не расфасованная для розничной продажи
средний
243
551020
Пряжа прочая из искусственных волокон (кроме швейных ниток), смешанная в основном или исключительно с шерстью или тонким волосом животных, не расфасованная для розничной продажи
средний
244
551030
Пряжа прочая, смешанная в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
средний
245
551090
Пряжа прочая из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
средний
246
551110
Пряжа из синтетических волокон, содержащая не менее 85% этих волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
средний
247
551120
Пряжа из синтетических волокон, содержащая менее 85% этих волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
средний
248
551130
Пряжа из химических искусственных волокон (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
средний
249
551211
Ткани неотбеленные или отбеленные, содержащие 85 мас.% или более полиэфирных волокон
средний
250
551219
Прочие ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более полиэфирных волокон
средний

234
550952
Бөлшек саудаға қойылмаған, негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың биязы жүнімен араласқан полиэфир талшықтарынан жасалған өзге де жіптер (тігін жіптерін қоспағанда)
орташа
235
550959
Бөлшек саудаға қойылмаған полиэфир талшықтарынан жасалған басқа иірілген жіп (тігін жіптерін қоспағанда).
орташа
236
550961
Акрилден немесе модакрилден жасалған, негізінен немесе тек жүнмен немесе жануарлардың биязы жүнімен араласқан, бөлшек саудаға қойылмаған өзге де жіптер
орташа
237
550962
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынбаған, негізінен немесе тек қана мақтамен араласқан акрилді немесе түрлендірілген акрилді талшықтардан жасалған өзге иірімжіп
орташа
238
550969
Акрил немесе модакрил талшықтарынан жасалған өзге де иірілген жіп, бөлшек саудаға қойылмаған
орташа
239
550991
Бөлшек саудаға қойылмаған, негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың биязы жүнімен араласқан синтетикалық талшықтардың өзге де иірімжіптері (тігін жіптерін қоспағанда)
орташа
240
550992
Бөлшек саудаға қойылмаған, негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан синтетикалық талшықтардың өзге де жіптері (тігін жіптерін қоспағанда)
орташа
241
550999
Бөлшек саудаға қойылмаған синтетикалық талшықтардан жасалған өзге де жіптер (тігін жіптерін қоспағанда).
орташа
242
551012
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп жасанды талшықтар бар, бөлшек саудаға қойылмаған көп реттік (бүктелген) немесе кабельді иірілген жіп (тігін жіптерін қоспағанда)
орташа
243
551020
Бөлшек саудаға қойылмаған, негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың биязы жүнімен араласқан жасанды талшықтардан жасалған өзге де жіптер (тігін жіптерін қоспағанда)
орташа
244
551030
Негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан өзге де иірімжіп
орташа
245
551090
Бөлшек саудаға қойылмаған жасанды талшықтардан жасалған өзге де жіптер (тігін жіптерінен басқа).
орташа
246
551110
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, құрамында осы талшықтардың кемінде 85% - ы бар синтетикалық талшықтардан жасалған иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
орташа
247
551120
Құрамында осы талшықтардың 85%-дан азы бар синтетикалық талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерін қоспағанда), бөлшек саудаға арналған
орташа
248
551130
Бөлшек саудаға арналған жасанды жасанды талшықтардан жасалған иірілген жіп (тігін жіптерін қоспағанда).
орташа
249
551211
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп полиэфир талшықтары бар, ағартылмаған немесе ағартылған маталар
орташа
250
551219
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан да көп полиэфир талшықтары бар басқа синтетикалық талшықты маталар
орташа

251
551221
Ткани, содержащие 85 мас.% или более акриловых или модифицированных акриловых волокон, неотбеленные или отбеленные
средний
252
551229
Ткани прочие синтетических волокон, содержащие 85 мас.% акриловых или модакриловых волокон
средний
253
551291
Прочие ткани из синтетических волокон неотбеленные или отбеленные, содержащие 85% или более этих волокон
средний
254
551299
Прочие ткани из синтетических волокон, содержащие 85 мас.% или более этих волокон
средний
255
551411
Ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон полотняного переплетения, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, неотбеленные или отбеленные
средний
256
551412
Ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, неотбеленные или отбеленные
средний
257
551419
Прочие ткани, содержащие менее 85 мас.% синтетических волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2
средний
258
551421
Ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон, полотняного переплетения, с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, окрашенные
средний
259
551422
Ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, включая обратную саржу с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, окрашенные
средний
260
551423
Прочие ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, окрашенные
средний
261
551429
Прочие ткани, содержащие менее 85 мас.% синтетических волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, окрашенные
средний
262
551430
Ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон полотняного переплетения с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г м2, из пряжи различных цветов
средний
263
551441
Ткани напечатанные, из полиэфирных волокон, полотняного переплетения, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами, имеющие поверхностную плотность более 170 г/м2
средний
264
551442
Ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон, 3- или 4-ниточного саржевого переплетения, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, напечатанные
средний
265
551443
Прочие ткани, содержащие менее 85 мас.% полиэфирных волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхностной плотностью более 170 г/м2, напечатанные
средний

251
551221
Құрамында салмағы бойынша 85% немесе одан көп акрил немесе модификацияланған акрил талшықтары бар, ағартылмаған немесе ағартылған маталар
орташа
252
551229
Құрамында салмағы бойынша 85 % акрил немесе модакрил талшықтары бар синтетикалық талшықтардан жасалған өзге де маталар
орташа
253
551291
Құрамында осы талшықтардың 85% немесе одан да көп мөлшері бар, ағартылмаған немесе ағартылған синтетикалық талшықтардан жасалған басқа маталар
орташа
254
551299
Құрамында осы талшықтардың 85% немесе одан да көп бөлігі бар синтетикалық талшықтардан жасалған басқа маталар
орташа
255
551411
Мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден астам, ағартылмаған немесе ағартылған, жайма өрілген полиэфир талшықтарының салмағы 85% - дан кем маталар
орташа
256
551412
Салмағы 85% - дан кем полиэфирлі талшықтардан тұратын, 3 немесе 4-жіптік саржалық өрілген, мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден астам, ағартылмаған немесе ағартылған маталар
орташа
257
551419
Салмағы 85% - дан кем синтетикалық талшықтардан тұратын, негізінен немесе тек қана мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден асатын өзге де маталар
орташа
258
551421
Салмағы 85% - дан кем полиэфирлі талшықтардан тұратын, жайма өрілген, негізінен немесе тек қана мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден астам, боялған маталар
орташа
259
551422
Мақта қосылған кері саржаны қоса алғанда, полиэфир талшықтарының салмағы 85% - дан кем 3 немесе 4-жіптік саржалық өрімнен тұратын, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден асатын, боялған маталар
орташа
260
551423
Салмағы 85% - дан кем полиэфир талшықтарынан тұратын, негізінен немесе тек қана мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден астам, боялған өзге де маталар
орташа
261
551429
Салмағы 85% - дан кем синтетикалық талшықтардан тұратын, негізінен немесе тек қана мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден астам, боялған өзге де маталар
орташа
262
551430
Түрлі түсті иірімжіптен жасалған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г м2-ден астам, мақта қосылған жаймалық өрімді полиэфир талшықтарының салмағы 85% - дан кем маталар
орташа
263
551441
Негізгі салмағы 170 г/м2 астам негізінен немесе тек мақта талшықтарымен араласқан, салмағының 85%-дан аз полиэфир талшықтары бар, полиэфирлі талшықтардан жасалған баспадан жасалған маталар
орташа
264
551442
85% - дан кем салмағы бар полиэфирлі талшықтардан тұратын, 3 немесе 4-жіптік саржалы өрімді, мақта қосылған, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден асатын, басылған маталар
орташа
265
551443
85% - дан кем салмағы бар, негізінен немесе тек қана мақта қосылған полиэфир талшықтарынан тұратын, үстіңгі бетінің тығыздығы 170 г/м2-ден асатын, басылған өзге де маталар
орташа

266
551512
Прочие ткани из полиэфирных волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
267
551513
Прочие ткани из полиэфирных волокон, смешанные в основном или исключительно с шерстью или с тонким волосом животных
средний
268
551519
Прочие ткани из полиэфирных волокон
средний
269
551521
Ткани прочие из акриловых или модакриловых волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
270
551522
Ткани прочие из акриловых или модакриловых волокон, смешанные в основном или исключительно с шерстью или с тонким волосом животных
средний
271
551529
Прочие ткани из акриловых или модакриловых волокон
средний
272
551591
Ткани прочие из синтетических волокон смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
273
551599
Прочие ткани из синтетических волокон
средний
274
551611
Ткани неотбеленные или отбеленные, из искусственных волокон, содержащие 85 мас.% или более искусственных волокон
средний
275
551612
Ткани окрашенные, из искусственных волокон, содержащие 85 мас.% или более искусственных волокон
средний
276
551613
Ткани из пряжи различных цветов, из искусственных волокон, содержащие 85 мас.% или более искусственных волокон
средний
277
551614
Ткани напечатанные, из искусственных волокон, содержащие 85 мас.% или более искусственных волокон
средний
278
551621
Ткани неотбеленные или отбеленные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
279
551622
Ткани окрашенные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
280
551623
Ткани из искусственных волокон, из пряжи различных цветов, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
281
551624
Ткани напечатанные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с химическими нитями
средний
282
551631
Ткани неотбеленные или отбеленные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с шерстью или с тонким волосом животных
средний
283
551632
Ткани окрашенные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с шерстью или с тонким волосом животных
средний
284
551641
Ткани неотбеленные или отбеленные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
средний

266
551512
Негізінен немесе тек қана жасанды жіптермен араласқан полиэфир талшықтарынан жасалған басқа маталар
орташа
267
551513
Негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың жұқа жүнімен аралас полиэфир талшықтарынан жасалған басқа маталар
орташа
268
551519
Басқа полиэфирлі талшық маталар
орташа
269
551521
Негізінен немесе тек қана жасанды жіптермен араласқан акрил немесе модакрил талшықтарынан жасалған басқа да маталар
орташа
270
551522
Негізінен немесе тек қана жүн немесе жануарлардың биязы жүні аралас акрил немесе модакрил талшықтарынан жасалған басқа да маталар
орташа
271
551529
Акрил немесе модакрил талшықтарынан жасалған басқа маталар
орташа
272
551591
Негізінен немесе тек қана жасанды жіптермен араласқан синтетикалық талшықтардан жасалған басқа маталар
орташа
273
551599
Басқа синтетикалық талшықты маталар
орташа
274
551611
Құрамында 85% немесе одан да көп жасанды талшықтары бар жасанды талшықтардан жасалған ағартылмаған немесе ағартылған маталар
орташа
275
551612
Жасанды талшықтардан жасалған, салмағы 85% немесе одан астам жасанды талшықтардан тұратын боялған маталар
орташа
276
551613
Түрлі түсті иірімжіптен, құрамында 85% немесе одан көп жасанды талшық бар жасанды талшықтардан жасалған маталар
орташа
277
551614
Жасанды талшықтардан жасалған, салмағы 85% немесе одан көп жасанды талшықтардан тұратын басылған маталар
орташа
278
551621
Жасанды талшықтардан жасалған, құрамында 85% кем салмағы бар, негізінен немесе тек қана химиялық жіптермен араласқан ағартылмаған немесе ағартылған маталар
орташа
279
551622
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтар бар, негізінен немесе тек қана жасанды жіптермен араласқан жасанды талшықтардың боялған маталары
орташа
280
551623
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтар бар, негізінен немесе тек қана жасанды жіптермен араласқан жасанды талшықтардан, түрлі түсті жіптерден жасалған маталар
орташа
281
551624
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтар бар, негізінен немесе тек қана жасанды жіптермен араласқан жасанды талшықтардан басылған маталар
орташа
282
551631
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтар бар, негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың биязы жүнімен араласқан, ағартылмаған немесе ағартылған жасанды талшықтардан жасалған маталар
орташа
283
551632
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтар бар, негізінен немесе тек қана жүнмен немесе жануарлардың биязы жүнімен араласқан жасанды талшықтардан боялған маталар
орташа
284
551641
Негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, жасанды талшықтардан, салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтардан жасалған, ағартылмаған немесе ағартылған маталар
орташа

285
551642
Ткани окрашенные, из искусственных волокон, содержащие менее 85% этих волокон, с добавлением в основном или исключительно хлопка
средний
286
551643
Ткани из пряжи различных цветов, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
средний
287
551644
Ткани напечатанные, из искусственных волокон, содержащие менее 85 мас.% искусственных волокон, смешанные в основном или исключительно с хлопковыми волокнами
средний
288
551691
Ткани из искусственных волокон: прочие: неотбеленные или отбеленные
средний
289
551692
Прочие ткани, окрашенные из искусственных волокон
средний
290
551693
Прочие ткани из пряжи различных цветов, из искусственных волокон
средний
291
551694
Прочие ткани напечатанные, из искусственных волокон
средний
292
560130
Пух и пыль текстильные, узелки
средний
293
560210
Войлок и фетр иглопробивные и волокнистые вязально-прошивные полотна
средний
294
560221
Фетр и войлок прочие, непропитанные, без покрытия или недублированные из шерсти или тонкого волоса животных
средний
295
560229
Фетр и войлок прочие, непропитанные, без покрытия или недублированные, из прочих текстильных материалов
средний
296
560290
Прочие фетр и войлок, непропитанные, без покрытия или недублированные
средний
297
560311
Нетканые материалы, из химических нитей, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные, с поверхностной плотностью не более 25 г/м2
средний
298
560312
Нетканые материалы из химических нитей, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные, с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2
средний
299
560313
Нетканые материалы из химических нитей, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные, с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2
средний
300
560314
Нетканые материалы из химических нитей, пропитанные или непропитанные, с покрытием или без покрытия, дублированные или недублированные, с поверхностной плотностью более 150 г/м2
средний
301
560391
Прочие нетканые материалы, с поверхностной плотностью не более 25 г/м2
высокий
302
560392
Прочие нетканые материалы, с поверхностной плотностью более 25 г/м2, но не более 70 г/м2
высокий
303
560393
Прочие нетканые материалы, с поверхностной плотностью более 70 г/м2, но не более 150 г/м2
средний
304
560394
Прочие нетканые материалы, с поверхностной плотностью более 150 г/м2
средний
305
560410
Нити резиновые и шнур, покрытые текстильными материалами
средний

285
551642
Құрамында осы талшықтардың 85%-дан азы бар, негізінен немесе тек мақта қосылған жасанды талшықтардың боялған маталары
орташа
286
551643
Негізінен немесе тек мақта талшықтарымен араласқан, жасанды талшықтардан тұратын, салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтардан жасалған әртүрлі түсті жіптерден жасалған маталар
орташа
287
551644
Құрамында салмағы бойынша 85%-дан аз жасанды талшықтар бар, негізінен немесе тек мақта талшықтарымен араласқан жасанды талшықтардан жасалған басып шығарылған маталар
орташа
288
551691
Жасанды талшықтан жасалған маталар: Басқалар: ағартылмаған немесе ағартылған
орташа
289
551692
Жасанды талшықтардан боялған өзге де маталар
орташа
290
551693
Әртүрлі түсті жіптерден, жасанды талшықтардан жасалған басқа да маталар
орташа
291
551694
Жасанды талшықтардан жасалған басқа да маталар
орташа
292
560130
Тоқыма үлбірлері мен шаңдары, түйіндері
орташа
293
560210
Инемен тесілген және талшықты тоқыма және тігіс маталар
орташа
294
560221
Жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен сіңдірілмеген, қапталмаған немесе бояусыз киіз және басқа да киіздер
орташа
295
560229
Басқа тоқыма материалдарынан сіңдірілмеген, қапталмаған немесе қайталанбаған киіз және киіз
орташа
296
560290
Өзге де фетр және киіз, сіңірілмеген, жабылмаған немесе қосарланбаған
орташа
297
560311
Химиялық жіптерден жасалған, сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабыны бар немесе жабылмаған, қатырмаланған немесе қатырмаланбаған, үстіңгі бетінің тығыздығы 25 г/м2 аспайтын мата емес материалдар
орташа
298
560312
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, қатырмаланған немесе қатырмаланбаған, үстіңгі бетінің тығыздығы 25 г/м2 астам, бірақ 70 г/м2 аспайтын химиялық жіптерден жасалған Тоқылмаған материалдар
орташа
299
560313
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, қатырмаланған немесе қатырмаланбаған, үстіңгі бетінің тығыздығы 70 г/м2 астам, бірақ 150 г/м2 аспайтын химиялық жіптерден жасалған Тоқылмаған материалдар
орташа
300
560314
Негізгі салмағы 150 г/м2 асатын, сіңдірілген немесе сіңдірілмеген, жабыны бар немесе қапталмаған, қайталанбаған немесе қайталанбаған жасанды жіптерден жасалған тоқыма емес бұйымдар
орташа
301
560391
Бетінің салмағы 25 г/м2 аспайтын басқа да тоқыма емес материалдар
жоғары
302
560392
Негізгі салмағы 25 г/м2-ден астам, бірақ 70 г/м2 аспайтын басқа да тоқыма емес маталар
жоғары
303
560393
Негізгі салмағы 70 г/м2-ден астам, бірақ 150 г/м2 аспайтын басқа да тоқыма емес материалдар
орташа
304
560394
Негізгі салмағы 150 г/м2 асатын басқа да тоқыма емес материалдар
орташа
305
560410
Тоқыма материалдарымен қапталған резеңке жіптер мен шнур
орташа

306
560490
Прочие нити резиновые и шнур, покрытые текстилем, текстильная пряжа, лента и аналогичные нити, классифицируемые в товарных позициях 5404 и 5405, пропитанные, с покрытием или имеющие оболочку из резины или пластмассы
средний
307
560500
Нить металлизированная, позументная или непозументная, являющаяся текстильной нитью или лентой или аналогичной нитью, классифицируемые в товарных позициях 5404, 5405, комбинированная с металлом в форме нити, полосы или ленты или порошка, или покрытая металлом
средний
308
560600
Нить позументная и ленточная или аналогичная нить товарных позиций 5404 и 5405, позументная (кроме товарной позиции 5605 и позументные нити из конского волоса); пряжа синель (включая синель из пуха); фасонная петлистая пряжа
средний
309
560749
Прочие бечевки, веревки, канаты и тросы, из полиэтилена или полипропилена
средний
310
560750
Бечевки, шнуры, веревки и канаты из прочих синтетических волокон
средний
311
560811
Готовые сети рыболовные, из химических текстильных материалов
средний
312
560819
Прочие сетки и сети, плетенные из бечевок, веревок или канатов, из химических текстильных материалов
высокий
313
560890
Прочие сети из текстильных материалов
средний
314
560900
Изделия из нитей, лент и аналогичных нитей, указанных в товарных позициях 5404, 5405, бечевка, шнуры, веревки или канаты, в другом месте не поименованные
средний
315
570110
Узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые, из шерсти или тонкого волоса животных
средний
316
570190
Узелковые ковры и прочие текстильные напольные покрытия, готовые или неготовые, из прочих текстильных материалов
средний
317
570210
Тканые ковры и прочие текстильные напольные покрытия "килим", "сумах", "кермани" и аналогичные ковры ручной работы, нетафтинговые и нефлокированные
средний
318
570220
Напольные покрытия из кокосового волокна, нетафтинговые и нефлокированные
средний
319
570231
Ковры ворсовые из шерсти или тонкого волоса животных, неготовые
средний
320
570232
Из химических текстильных материалов
средний
321
570239
Прочие ковры ворсовые, из прочих текстильных материалов, нетафтинговые или нефлокированные, неготовые
средний
322
570241
Прочие ворсовые ковры, из шерсти или тонкого волоса животных, готовые
средний
323
570242
Прочие ворсовые ковры, из химических текстильных материалов, готовые
средний
324
570249
Прочие ворсовые ковры, из прочих текстильных материалов, готовые
средний
325
570250
Прочие безворсовые, неготовые ковры
средний

306
560490
5404 және 5405 тауар позицияларында жіктелетін, сіңірілген, жабыны бар немесе резеңкеден немесе пластмассадан жасалған қабығы бар өзге де резеңке жіптер және тоқымамен қапталған бау, тоқыма иірімжіп, лента және ұқсас жіптер
орташа
307
560500
5404, 5405 тауар позицияларында жіктелетін тоқыма жіп немесе таспа немесе ұқсас жіп болып табылатын, жіп, жолақ немесе таспа немесе ұнтақ нысанындағы металмен құрамдастырылған немесе металмен қапталған металлдандырылған, оқалы немесе оқалы емес жіп
орташа
308
560600
5404 және 5405 тауар позицияларының позументтік және таспалық жіптері немесе ұқсас жіптері, позументтік (5605 тауар позициясынан басқа және жылқы қылынан жасалған позументтік жіптер); синель иірімжібі (мамықтан жасалған синельді қоса алғанда); фасонды ілмекті иірімжіп
орташа
309
560749
Полиэтиленнен немесе полипропиленнен жасалған басқа да жіптер, арқандар, арқандар мен кабельдер
орташа
310
560750
Басқа синтетикалық талшықтардан жасалған жіптер, баулар, арқандар және арқандар
орташа
311
560811
Химиялық тоқыма материалдарынан жасалған дайын балық аулау торлары
орташа
312
560819
Химиялық тоқыма материалдардан жасалған жіптен, арқаннан немесе арқаннан жасалған өзге де торлар мен торлар
жоғары
313
560890
Басқа тоқыма торлары
орташа
314
560900
5404, 5405 тауар позицияларында көрсетілген жіптерден, таспалардан және ұқсас жіптерден жасалған бұйымдар, жіп, баулар, жіптер немесе арқандар, басқа жерде аталмаған
орташа
315
570110
Жануарлардың жүнінен немесе биязы қылынан жасалған түйіндік кілемдер және дайын немесе дайын емес өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
орташа
316
570190
Түйінді кілемдер және өзге де тоқыма материалдардан жасалған дайын немесе дайын емес өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
орташа
317
570210
Тоқылған кілемдер және "килим","сумах2, "кермани2 еденге төсейтін өзге де тоқыма жабындар және қолдан жасалған,афтингтік емес және бұғатталмаған ұқсас кілемдер
орташа
318
570220
Кокос жаңғағы талшығынан жасалған еден, түкті емес және бұғатталмаған
орташа
319
570231
Дайын емес жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен жасалған кілемдер
орташа
320
570232
Химиялық тоқыма материалдарынан жасалған басқа да кілемдер
орташа
321
570239
Басқа да тоқыма материалдарынан жасалған, түктелмеген немесе жабыстырылмаған, дайындалмаған басқа да кілемдер
орташа
322
570241
Жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен дайындалған басқа да кілемдер
орташа
323
570242
Дайын химиялық тоқыма материалдардан жасалған өзге түкті кілемдер
орташа
324
570249
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған, дайын түкті кілемдер
орташа
325
570250
Өзге де қылшықсыз, дайын емес кілемдер
орташа

326
570291
Прочие безворсовые, готовые ковры их шерсти или тонкого волоса животных
средний
327
570292
Прочие безворсовые ковры, готовые из химических текстильных материалов
высокий
328
570299
Прочие безворсовые ковры, готовые из прочих текстильных материалов
средний
329
570310
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия из шерсти или тонкого волоса животных
средний
330
570321
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия (включая щетинистые (turf)), тафтинговые, готовые или неготовые из нейлона или прочих полиамидов: щетинистые (turf)
средний
331
570331
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия (включая щетинистые (turf)), тафтинговые, готовые или неготовые из прочих химических текстильных материалов: щетинистые (turf)
средний
332
570390
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия (включая щетинистые (turf)), тафтинговые, готовые или неготовые из прочих текстильных материалов
средний
333
570410
Ковры, прочие текстильные напольные покрытия из войлока, нетафтинговые или нефлокированные, отделанные или неотделанные, в виде пластин, максимальной площадью 0,3 м2
средний
334
570420
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия из войлока или фетра, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые: в виде пластин максимальной площадью более 0,3 м2, но не более 1 м2
высокий
335
570490
Прочие текстильные напольные покрытия из войлока или фетра, нетафтинговые или нефлокированные, готовые или неготовые
средний
336
570500
Ковры и текстильные напольные покрытия прочие, готовые или неготовые
средний
337
580110
Ткани ворсовые и из синели, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806: из шерсти или тонкого волоса животных
средний
338
580121
Ткани с неразрезным уточным ворсом, из хлопчатобумажной пряжи, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806
средний
339
580122
Вельвет-корд с разрезным ворсом, из хлопчатобумажной пряжи, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806
средний
340
580123
Ткани ворсовые и из синели, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806: из хлопчатобумажной пряжи ткани с уточным ворсом прочие
средний
341
580126
Ткани из синели
средний
342
580127
Ткани с основным ворсом из хлопчатобумажной пряжи
средний
343
580131
Ткани с неразрезным уточным ворсом, из химических нитей, кроме тканей товарной позиции 5802 и 5806
средний
344
580132
Вельвет-корд из химических нитей с разрезным ворсом, кроме тканей товарной позиции 5802 или 5806
средний
345
580133
Ткани из химических нитей, с уточным ворсом, прочие, кроме классифицируемых в позициях 5802 и 5806
средний

326
570291
Өзге де қылшықсыз, олардың жүнінің немесе жануарлардың биязы қылының дайын кілемдері
орташа
327
570292
Химиялық тоқыма материалдарынан жасалған өзге де қылшықсыз кілемдер
жоғары
328
570299
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған дайын өзге де қылшықсыз кілемдер
орташа
329
570310
Жануарлардың жүнінен немесе биязы қылынан жасалған кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
орташа
330
570321
Кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар (қылшықты (turf) қоса алғанда), тафтингтік, нейлоннан немесе өзге де полиамидтерден жасалған дайын немесе дайын емес: қылшықты (turf)
орташа
331
570331
Кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар (қылшықты (turf) қоса алғанда), тафтингтік, өзге де химиялық тоқыма материалдардан жасалған дайын немесе дайын емес: қылшықты (turf)
орташа
332
570390
Кілемдер және өзге де тоқыма материалдардан жасалған дайын немесе дайын емес едендік тоқыма жабындар (қылшықты (turf) қоса алғанда), тафтингтік
орташа
333
570410
Кілемдер, киізден жасалған басқа да тоқыма еден жабындары, түктелмеген немесе өңделмеген, дайын немесе өңделмеген, парақтардағы, максималды ауданы 0,3 м2
орташа
334
570420
Кілемдер және киізден немесе фетрден жасалған, афтингтік емес немесе флокирленбеген, дайын немесе дайын емес: ең үлкен ауданы 0,3 м2-ден асатын, бірақ 1 м2-ден аспайтын пластиналар түріндегі өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
жоғары
335
570490
Киізден немесе фетрден жасалған, афтингтік емес немесе бұғатталмаған, дайын немесе дайын емес өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
орташа
336
570500
Дайын немесе дайын емес кілемдер және өзге де еденге төселетін тоқыма жабындар
орташа
337
580110
5802 немесе 5806 тауар позицияларындағы маталардан басқа қада және шинил маталар: жүннен немесе жануарлардың биязы жүнінен
орташа
338
580121
5802 немесе 5806 тауар позициясындағы маталардан басқа, мақта иірілген жіптен жасалған үздіксіз тоқылған маталар
орташа
339
580122
5802 немесе 5806 тауар позицияларындағы маталардан басқа, мақта иірімжіптен жасалған жарылған қадалы шнур
орташа
340
580123
5802 немесе 5806 тауар позициясындағы маталардан басқа қада және шинель маталар: мақта иірілген жіптен, тоқыма қадасы бар басқа да маталар
орташа
341
580126
Көк матадан жасалған маталар
орташа
342
580127
Мақта маталар
орташа
343
580131
5802 және 5806 тауар позицияларының маталарынан басқа, жасанды жіптерден жасалған үздіксіз тоқылған маталар
орташа
344
580132
5802 немесе 5806 тауар позициясының маталарынан басқа, бөлінген түгі бар химиялық жіптерден жасалған Вельвет-корд
орташа
345
580133
5802 және 5806 позицияларда жіктелгендерден басқа, химиялық жіптерден жасалған, арқаулық түгі бар өзге де маталар
орташа

370
581099
Прочие вышивки из прочих текстильных материалов
средний
371
590110
Текстильные материалы, просмоленные или накрахмаленные, используемые для книжных переплетов или аналогичных целей
средний
372
590190
Калька, загрунтованный холст для живописи; бортовка и аналогичные жесткие ткани для каркасов шляп
средний
373
590210
Материалы кордные для шин из нейлоновых или прочих полиамидных нитей высокой прочности
средний
374
590220
Материалы кордные для шин из полиэфирных нитей
средний
375
590290
Прочие материалы кордные для шин
средний
376
590310
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные поливинилхлоридом, кроме тканей товарной позиции 5902
средний
377
590320
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные полиуретаном, кроме тканей товарной позиции 5902
средний
378
590390
Текстильные материалы прочие, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, кроме материалов товарной позиции 5902
высокий
379
590700
Текстильные материалы, с покрытием или пропитанные другим способом; расписанные холсты для театральных декораций, художественных студий или аналогичные
средний
380
590800
Фитили текстильные, тканые, плетенные или трикотажные для ламп, керосинок, зажигалок и аналогичных изделий.; калильные сетки для газовых фонарей и трубчатое трикотажное полотно для калильных сеток газовых фонарей, пропитанное или непропитанное
средний
381
590900
Шланги текстильные и аналогичные текстильные трубки с подкладкой, обшивкой или с принадлежностями из других материалов или без них
высокий
382
591000
Ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг, из текстильных материалов, пропитанных или непропитанных, с покрытием или без покрытия, дублированных или недублированных пластмассами или армированных металлом или прочим материалом
средний
383
591110
Текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, применяемые для игольчатой ленты, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие ткани, изготовленные из вельвета, пропитанного резиной, для покрытия ткацких навоев
высокий
384
591120
Ситоткани, в готовом и незаконченном виде
высокий
385
591131
Текстильные материалы и войлок или фетр, бесконечные или с соединительными приспособлениями, применяемые в бумагоделательных или аналогичных машинах с поверхностной плотностью менее 650 г/м2
высокий
386
591132
Текстильные материалы и войлок или фетр, бесконечные или с соединительным и приспособлениями, применяемыми в бумагоделательных или аналогичных машинах с поверхностной плотностью 650 г/м2 или более
высокий

370
581099
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған өзге де кестелер
орташа
371
590110
Кітапты түптеу немесе осыған ұқсас мақсаттар үшін пайдаланылатын шайырлы немесе крахмалданған тоқыма маталар
орташа
372
590190
Бояу үшін калька, праймерленген кенеп; қалпақ жақтауларына арналған жаға және ұқсас қатты маталар
орташа
373
590210
Нейлоннан немесе басқа беріктігі жоғары полиамидті жіптерден жасалған шиналарға арналған баулар
орташа
374
590220
Полиэфирлі жіптерден жасалған шиналар үшін шнур материалдары
орташа
375
590290
Шина сымының басқа материалдары
орташа
376
590310
5902 тауар позициясындағы маталардан басқа поливинилхлоридпен сіңдірілген, қапталған немесе ламинатталған тоқыма маталар
орташа
377
590320
5902 тауар позициясындағы маталардан басқа полиуретанмен сіңдірілген, жабынды немесе ламинатталған тоқыма маталар
орташа
378
590390
5902 тауар позициясындағылардан басқа, пластмассамен сіңдірілген, қапталған немесе ламинатталған өзге де тоқыма маталар
жоғары
379
590700
Боялған немесе басқа жолмен сіңдірілген тоқыма материалдары; театрлық декорациялар, арт-студиялар немесе соған ұқсас суреттер үшін боялған кенептер
орташа
380
590800
Шамдарға, керосиндерге, оттықтарға және ұқсас бұйымдарға арналған тоқыма, тоқылған, өрілген немесе тоқылған білтелер; калильные торлар үшін газ шамдар мен трубчатое трикотажды үшін калильных торлар газ шамдар, пропитанное немесе непропитанное
орташа
381
590900
Шлангтар, тоқыма және ұқсас тоқыма түтіктер, қапталған немесе қапталмаған, қапталған немесе басқа материалдардан жасалған керек-жарақтармен
жоғары
382
591000
Сіңірілген немесе сіңірілмеген, жабыны бар немесе жабылмаған, пластмассамен қатырмаланған немесе қосарланбаған немесе металлмен немесе өзге де материалмен арматураланған тоқыма материалдардан жасалған конвейерлік таспалар немесе жетек белдіктер немесе бельтинг
орташа
383
591110
Тоқыма материалдар, киіз немесе фетр және инелі таспа үшін қолданылатын, жабыны бар немесе резеңкемен, терімен немесе басқа материалмен қатырмаланған киіз астары бар маталар және өзге де техникалық мақсаттар үшін пайдаланылатын ұқсас материалдар, оның ішінде резеңке сіңірілген вельветтен жасалған, тоқыма навоидарын жабу үшін жіңішке маталар
жоғары
384
591120
Елек шүберек, дайын және аяқталмаған
жоғары
385
591131
Үстіңгі бетінің тығыздығы 650 г/м2-ден кем қағаз жасайтын немесе ұқсас машиналарда қолданылатын тоқыма материалдар және киіз немесе фетр, шексіз немесе жалғағыш құрылғылары бар
жоғары
386
591132
Негізгі салмағы 650 г/м2 немесе одан көп қағаз жасауда немесе ұқсас машиналарда қолданылатын ұшы жоқ немесе біріктіру және қондырмалары бар тоқыма және киіздер немесе киіздер
жоғары

387
591140
Фильтровальные ткани, используемые в маслоотжимных прессах или для аналогичных технических целей, включая ткани, изготовленные из человеческого волоса
высокий
388
591190
Прочие текстильные материалы и изделия, для технических целей, упомянутые в примечании 7 к данной группе
средний
389
600110
Длинноворсовые полотна, трикотажные машинного или ручного вязания
средний
390
600121
Полотна с петельным ворсом, трикотажные машинного или ручного вязания из хлопчатобумажной пряжи
средний
391
600122
Полотна с петельным ворсом, трикотажные машинного и ручного вязания, из химических нитей
средний
392
600129
Полотна с петельным ворсом, трикотажные машинного или ручного вязания
средний
393
600191
Прочее ворсовое полотно, трикотажные машинного или ручного вязания, из хлопчатобумажной пряжи
средний
394
600192
Прочее ворсовое полотно, трикотажные машинного или ручного вязания, из химических нитей
средний
395
600199
Прочее ворсовое полотно, трикотажные машинного или ручного вязания, из прочих текстильных материалов
средний
396
600240
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, содержащие 5 мас% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001
средний
397
600290
Прочие трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не боле 30 см, содержащие 5 мас% или более резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001
средний
398
600310
Трикотажные полотна, из шерстяной пряжи или из тонкого волоса животных, машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002
средний
399
600320
Трикотажные полотна, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002
средний
400
600330
Трикотажные полотна из синтетических нитей машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002
средний
401
600340
Трикотажные полотна из искусственных нитей, машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме трикотажных полотен товарной позиции 6001 или 6002
средний
402
600390
Прочие трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной не более 30 см, кроме полотен товарных позиций 6001 или 6002
средний
403
600410
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания шириной более 30 см, содержащие 5 мас.% или более эластомерных нитей, но не содержащие резиновых нитей, кроме полотен товарной позиции 6001
средний
404
600521

387
591140
Май сығатын престерде немесе адам шашынан жасалған маталарды қоса алғанда, ұқсас техникалық мақсаттар үшін пайдаланылатын Сүзгіш маталар
жоғары
388
591190
Осы тараудың 7-ескертуінде көрсетілген техникалық мақсаттарға арналған басқа да тоқыма материалдары мен бұйымдары
орташа
389
600110
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж ұзын қылшықты жаймалар
орташа
390
600121
Машинамен немесе қолмен тоқылған мақта-мата иірімжіптен тоқылған ілмек түгі бар трикотаж жаймалар
орташа
391
600122
Химиялық жіптерден жасалған, машинамен және қолмен тоқылған, ілмекті түгі бар трикотаж жаймалар
орташа
392
600129
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж, ілмекті түгі бар жаймалар
орташа
393
600191
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған өзге де түкті жайма
орташа
394
600192
Химиялық жіптерден жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған өзге түкті жайма
орташа
395
600199
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де түкті трикотажжайма
орташа
396
600240
6001 тауар позициясының жаймаларынан басқа, ені 30 см аспайтын, салмағы 5% немесе одан да көп эластомерлі жіптерден тұратын, бірақ резеңке жіптерден тұратын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
орташа
397
600290
6001 тауар позициясының жаймаларынан басқа, ені 30 см аспайтын, құрамында 5% немесе одан да көп резеңке жіптері бар машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де трикотаж жаймалар
орташа
398
600310
6001 немесе 6002 тауар позицияларының трикотаж маталарынан басқа, жүннен иірілген жіптен немесе жануарлардың жұқа жүнінен машинамен немесе қолмен тоқылған ені 30 см-ден аспайтын трикотаж маталар
орташа
399
600320
6001 немесе 6002 тауар позицияларының трикотаж маталарынан басқа, ені 30 см-ден аспайтын, тоқылған немесе тоқылған мақта иірілген жіптен жасалған трикотаж маталар
орташа
400
600330
6001 немесе 6002 тауар позицияларының трикотаж маталарынан басқа, ені 30 см-ден аспайтын, синтетикалық жіптерден жасалған, машинада немесе қолдан тоқылған трикотаж маталар
орташа
401
600340
6001 немесе 6002 тауар позицияларының трикотаж маталарынан басқа, ені 30 см-ден аспайтын жасанды жіптерден жасалған трикотаж маталар, тоқылған немесе тоқылған
орташа
402
600390
6001 немесе 6002 тауар позицияларының жаймаларынан басқа, ені 30см-ден аспайтын машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де трикотаж жаймалар
орташа
403
600410
6001 тауар позициясының жаймаларынан басқа, ені 30 см-ден астам, құрамында 5 мас% немесе одан да көп эластомерлі жіптер бар, бірақ резеңке жіптер жоқ машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
орташа
404
600521

Полотна основовязаные, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001-6004, из хлопчатобумажной пряжи, неотбеленные или отбеленные
средний
405
600522
Полотна основовязаные из хлопчатобумажной пряжи, окрашенные, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
средний
406
600523
Полотна основовязаные из хлопчатобумажной пряжи, из пряжи различных цветов, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
средний
407
600524
Полотна основовязаные из хлопчатобумажной пряжи, напечатанные, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
средний
408
600535
Полотна основовязаные, из синтетических тканей, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004, указанные в примечании к субпозициям 1 к данной группе
средний
409
600536
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004, из синтетических нитей: прочие, неотбеленные или отбеленные
средний
410
600537
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004, из синтетических нитей прочие, окрашенные
средний
411
600538
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004, из синтетических нитей прочие, из пряжи различных цветов
средний
412
600539
Полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004, из синтетических нитей прочие, напечатанные
средний
413
600541
Полотна основовязаные, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001-6004, из искусственных нитей, отбеленные или неотбеленные
средний
414
600542
Полотна основовязаные окрашенные, из искусственных нитей, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
средний
415
600543
Полотна основовязаные из пряжи различных цветов, из искусственных нитей, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
средний

6001-6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, мақта-мата иірімжіптен жасалған, ағартылмаған немесе ағартылған негізгі тоқылған жаймалар(оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғанды қоса алғанда)
орташа
405
600522
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, мақта-мата иірімжіптен жасалған, боялған (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғанды қоса алғанда) негізгі жаймалар
орташа
406
600523
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, мақта-мата иірімжіптен, түрлі-түсті иірімжіптен (галун жасауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғанды қоса алғанда) жасалған негізгі жаймалар
орташа
407
600524
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, басылған мақта-мата иірімжіптен жасалған негізгі жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
орташа
408
600535
Осы топқа 1 - субпозицияларға ескертпеде көрсетілген 6001-6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, синтетикалық маталардан жасалған (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда) негізгі тоқылған жаймалар
орташа
409
600536
6001-ден 6004-ке дейінгі тауар позицияларының трикотаж маталарынан басқа, синтетикалық иірілген жіптен: басқа, ағартылмаған немесе ағартылған
орташа
410
600537
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, синтетикалық жіптерден жасалған, өзге де боялған негізгі тоқылған жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
орташа
411
600538
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, синтетикалық жіптерден жасалған, түрлі түсті иірімжіптен жасалған негізгі тоқылған жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
орташа
412
600539
Синтетикалық жіптерден жасалған, өзге де 6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, негізді тоқылған жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
орташа
413
600541
6001-6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, жасанды жіптерден жасалған, ағартылған немесе ағартылмаған негізгі тоқылған жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда)
орташа
414
600542
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, жасанды жіптерден жасалған (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда) боялған негізгі тоқылған жаймалар
орташа
415
600543
6001-6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, түрлі түсті иірімжіптен, жасанды жіптерден жасалған (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғанды қоса алғанда) негізгі тоқылған жаймалар
орташа

416
600544
Полотна основовязаные, напечатанные, из искусственных нитей, (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001 - 6004
средний
417
600590
Прочие полотна основовязаные (включая вязаные на трикотажных машинах для изготовления галунов), кроме трикотажных полотен товарных позиций 6001-6004
средний
418
600621
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания прочие, из хлопчатобумажной пряжи, неотбеленные или отбеленные
средний
419
600623
Трикотажные полотна прочие, из хлопчатобумажной пряжи различных цветов, машинного или ручного вязания
средний
420
600624
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания прочие, из хлопчатобумажной пряжи, напечатанные
средний
421
600631
Прочие трикотажные полотна машинного или ручного вязания из синтетических тканей, неотбеленные или отбеленные
средний
422
600633
Прочие трикотажные полотна машинного или ручного вязания из синтетических нитей, из пряжи различных цветов
средний
423
600634
Прочие трикотажные полотна машинного или ручного вязания из синтетических нитей, напечатанные
средний
424
600641
Трикотажные полотна прочие, неотбеленные или отбеленные, из искусственных нитей, машинного или ручного вязания
средний
425
600642
Трикотажные полотна прочие, окрашенные, из искусственных нитей, машинного или ручного вязания
средний
426
600643
Трикотажные полотна прочие, из пряжи различных цветов, из искусственных нитей, машинного или ручного вязания
средний
427
600644
Трикотажные полотна прочие, напечатанные, из искусственных нитей, машинного или ручного вязания
средний
428
600690
Прочие трикотажные полотна машинного или ручного вязания
средний
429
610120
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков из хлопчатобумажной пряжи
средний
430
610130
Пальто, полупальто, накидки, плащи куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков из химических нитей
средний
431
610190
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания мужские или для мальчиков из прочих текстильных материалов
средний
432
610210
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек из шерсти или пряжи тонкого волоса животных
средний

416
600544
6001 - 6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, жасанды жіптерден жасалған (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғандарды қоса алғанда) негізді тоқылған, басылған жаймалар
орташа
417
600590
6001-6004 тауар позицияларының трикотаж жаймаларынан басқа, негізгі тоқылған өзге де жаймалар (оқалар дайындауға арналған трикотаж машиналарда тоқылғанды қоса алғанда)
орташа
418
600621
Ағартылмаған немесе ағартылған мақта-мата иірімжіптен жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де трикотаж жаймалар
орташа
419
600623
Машинамен немесе қолмен тоқылған түрлі түсті мақта-мата иірімжіптен жасалған өзге де трикотаж жаймалар
орташа
420
600624
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған, басылған өзге де трикотаж жаймалар
орташа
421
600631
Ағартылмаған немесе ағартылған синтетикалық матадан басқа да тоқылған немесе тоқылған маталар
орташа
422
600633
Синтетикалық жіптерден, түрлі түсті иірілген жіптерден жасалған басқа да тоқылған немесе тоқылған маталар
орташа
423
600634
Синтетикалық жіптерден жасалған басқа да тоқылған немесе тоқылған маталар, басып шығарылған
орташа
424
600641
Жасанды жіптен, тоқылған немесе тоқылған, ағартылмаған немесе ағартылған басқа да трикотаж маталар
орташа
425
600642
Боялған, жасанды жіптерден тоқылған немесе тоқылған өзге де трикотаж маталар
орташа
426
600643
Басқа да трикотаж маталар, әртүрлі түсті иірілген жіптерден, жасанды иірілген жіптерден, тоқылған немесе тоқылған
орташа
427
600644
Басылған, жасанды жіптен жасалған, тоқылған немесе тоқылған басқа да трикотаж маталар
орташа
428
600690
Басқа тоқылған немесе тоқылған маталар
орташа
429
610120
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж, ерлерге немесе ұл балаларға арналған мақта-мата иірімжіптен жасалған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
430
610130
Ерлерге немесе ер балаларға арналған жасанды жіптерден тоқылған немесе тоқылған пальтолар, қысқа пальтолар, шапандар, пальтолар (шаңғыны қоса алғанда), жел қорғағыштар, желден қорғағыштар және ұқсас бұйымдар
орташа
431
610190
Машинамен немесе қолмен тоқылған ерлерге немесе ұл балаларға арналған өзге де тоқыма материалдардан жасалған Пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас трикотаж бұйымдар
орташа
432
610210
Машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдердің немесе қыз балаларға арналған жануарлардың жүнінен немесе биязы қылынан жасалған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, дауылдағыштар және ұқсас бұйымдар
орташа

433
610220
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек из хлопчатобумажной пряжи
средний
434
610230
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки, и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек из химических нитей
средний
435
610290
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия машинного или ручного вязания, женские или для девочек из прочих текстильных материалов
средний
436
610310
Костюмы трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков
средний
437
610322
Комплекты трикотажные, мужские или для мальчиков, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
438
610323
Комплекты трикотажные, мужские или для мальчиков, из синтетических нитей машинного или ручного вязания
средний
439
610329
Комплекты трикотажные, мужские или для мальчиков, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
440
610331
Пиджаки и блайзеры трикотажные, мужские или для мальчиков, из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных, машинного или ручного вязания
средний
441
610332
Пиджаки и блайзеры трикотажные, мужские или для мальчиков, из хлопчатобумажной пряжи
средний
442
610333
Пиджаки и блайзеры трикотажные, мужские или для мальчиков, из синтетических нитей
средний
443
610339
Пиджаки и блайзеры трикотажные, мужские или для мальчиков, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
444
610341
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или мальчиковые, из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
445
610342
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или мальчиковые, из хлопчатобумажной пряжи
средний
446
610343
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или мальчиковые, из синтетических нитей
средний

433
610220
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж, әйелдерге немесе қыздарға арналған мақта-мата иірімжіптен жасалған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
434
610230
Әйелдер мен қыздарға арналған химиялық жіптерден жасалған тоқылған немесе қолмен тоқылған пальтолар, қысқа пальтолар, шапандар, пальтолар, курткалар (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, желден қорғағыштар және ұқсас бұйымдар
орташа
435
610290
Химиялық жіптерден жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған әйелдерге немесе қыз-балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас трикотаж бұйымдар
орташа
436
610310
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған әйелдерге немесе қыз -балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және машинамен немесе қолмен тоқылған ұқсас бұйымдар
орташа
437
610322
Мақта иірілген жіптен, машинамен тоқылған немесе тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған трикотаж жиынтықтары
орташа
438
610323
Синтетикалық жіптерден жасалған, тоқылған немесе тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған жиынтықтар, машинада тоқылған немесе тоқылған
орташа
439
610329
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған, тоқылған немесе тоқылған басқа да тоқыма материалдардан тоқылған немесе тоқылған жиынтықтар
орташа
440
610331
Машинамен немесе қолмен тоқылған, жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған ерлерге немесе ұл балаларға арналған трикотаж пиджактар мен блайзерлер
орташа
441
610332
Мақта-мата иірімжіптен жасалған ерлерге немесе ұлдарға арналған трикотаж пиджактар мен блайзерлер
орташа
442
610333
Синтетикалық жіптерден жасалған ерлерге немесе ұлдарға арналған трикотаж пиджактар мен блайзерлер
орташа
443
610339
Машинамен немесе қолмен тоқылған, өзге де тоқыма материалдардан жасалған ерлерге немесе ұл балаларға арналған трикотаж пиджактар мен блайзерлер
орташа
444
610341
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж, жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған шалбар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
445
610342
Мақта иірімжіптен тоқылған немесе тоқылған, ерлерге немесе ұлдарға арналған шалбар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
446
610343
Синтетикалық жіптерден жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж шалбарлар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа

447
610349
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или мальчиковые, из прочих текстильных материалов
средний
448
610413
Костюмы трикотажные, женские или для девочек, из синтетических нитей
средний
449
610419
Костюмы трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов
средний
450
610422
Комплекты трикотажные, женские или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
451
610423
Комплекты трикотажные, женские или для девочек, из синтетических нитей, машинного или ручного вязания
средний
452
610429
Комплекты трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
453
610431
Жакеты и блайзеры, трикотажные, женские или для девочек, из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных, машинного или ручного вязания
средний
454
610432
Жакеты и блайзеры, трикотажные, женские или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
455
610433
Жакеты и блайзеры, трикотажные, женские или для девочек, из синтетических нитей, машинного или ручного вязания
средний
456
610439
Жакеты и блайзеры, трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
457
610441
Платья трикотажные, женские или для девочек, из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных, машинного или ручного вязания
средний
458
610442
Платья трикотажные, женские, или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи, ручного или машинного вязания
средний
459
610443
Платья трикотажные, женские или для девочек, из синтетических нитей, машинного или ручного вязания
средний
460
610444
Платья трикотажные, женские или для девочек, из искусственных нитей, машинного или ручного вязания
средний
461
610449
Платья трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
462
610451
Юбки и юбки-брюки, трикотажные, женские или для девочек, из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных, машинного или ручного вязания
средний
463
610452
Юбки и юбки-брюки, трикотажные женские или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
464
610453
Юбки и юбки-брюки, трикотажные, женские или для девочек, из синтетических нитей, машинного или ручного вязания
средний

447
610349
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж шалбарлар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
448
610413
Әйелдерге немесе қыздарға арналған синтетикалық жіптерден тоқылған костюмдер
орташа
449
610419
Басқа тоқыма материалдардан әйелдерге немесе қыздарға арналған трикотаж костюмдері
орташа
450
610422
Әйелдер мен қыздарға арналған мақта иірілген жіптен, машинада немесе қолдан тоқылған жиынтықтар
орташа
451
610423
Әйелдерге немесе қыздарға арналған синтетикалық жіптерден жасалған, машинада немесе қолдан тоқылған тоқыма жиынтықтары
орташа
452
610429
Әйелдер мен қыздарға арналған машинамен немесе қолмен тоқылған басқа да тоқыма материалдардан тоқылған жиынтықтар
орташа
453
610431
Машинамен немесе қолмен тоқылған, жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж жакеттер мен блайзерлер
орташа
454
610432
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж жакеттер мен блайзерлер
орташа
455
610433
Машинамен немесе қолмен тоқылған, синтетикалық жіптерден жасалған әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж жакеттер мен блайзерлер
орташа
456
610439
Машинамен немесе қолмен тоқылған, өзге де тоқыма материалдардан жасалған әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж жакеттер мен блайзерлер
орташа
457
610441
Әйелдерге немесе қыздарға арналған жүннен немесе жануарлардың жұқа жүнінен тоқылған, машинамен немесе қолмен тоқылған көйлектер
орташа
458
610442
Әйелдерге немесе қыздарға арналған мақта иірілген жіптен, қолмен немесе машинамен тоқылған көйлектер
орташа
459
610443
Әйелдерге немесе қыздарға арналған синтетикалық жіптерден, машинада немесе қолмен тоқылған көйлектер
орташа
460
610444
Жасанды жіптен, машинамен немесе қолмен тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған тоқылған көйлектер
орташа
461
610449
Әйелдерге немесе қыздарға арналған басқа да тоқыма материалдардан тоқылған, машинамен немесе қолмен тоқылған көйлектер
орташа
462
610451
Машинамен немесе қолмен тоқылған, жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж белдемшелер мен белдемшелер-шалбарлар
орташа
463
610452
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж юбкалар мен шалбар-юбкалар
орташа
464
610453
Синтетикалық жіптерден, машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж юбкалар мен юбка-шалбарлар
орташа

465
610459
Юбки и юбки-брюки, трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
466
610461
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
467
610462
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи
средний
468
610463
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, из синтетических нитей
средний
469
610469
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов
средний
470
610510
Рубашки трикотажные, мужские или для мальчиков, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
471
610520
Рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков, из химических нитей
средний
472
610590
Рубашки трикотажные машинного или ручного вязания, мужские или для мальчиков, из прочих текстильных материалов
средний
473
610610
Блузки, блузы и блузоны трикотажные, женские или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
474
610620
Блузки, блузы и блузоны трикотажные, женские или для девочек, из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
475
610690
Блузки, рубашки и батники трикотажные машинного или ручного вязания, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов
средний
476
610711
Кальсоны и трусы мужские или для мальчиков, трикотажные, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
477
610712
Кальсоны и трусы мужские или для мальчиков, трикотажные, из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
478
610719
Трусы и кальсоны мужские или мальчиков, трикотажные, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
479
610721
Ночные сорочки и пижамы, мужские или для мальчиков, трикотажные, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
480
610722
Ночные сорочки и пижамы, мужские или для мальчиков, трикотажные, из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
481
610729
Ночные сорочки и пижамы, мужские или для мальчиков, трикотажные из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний

465
610459
Машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де тоқыма материалдардан жасалған әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж юбкалар мен белдемшелер-шалбарлар
орташа
466
610461
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж, жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған шалбар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
467
610462
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған мақта-мата иірімжіптен жасалған шалбарлар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
468
610463
Синтетикалық жіптерден жасалған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж шалбарлар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
469
610469
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған, машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж шалбарлар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа
470
610510
Мақта иірімжіптен, машинамен немесе қолмен тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған тоқылған немесе тоқылған жейделер
орташа
471
610520
Ерлерге немесе ер балаларға арналған жасанды жіптерден тоқылған немесе тоқылған жейделер
орташа
472
610590
Басқа тоқыма материалдарынан тоқылған,машинамен немесе қолмен тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған жейделер
орташа
473
610610
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж блузкалар, блузкалар және блузондар
орташа
474
610620
Жасанды жіптерден тоқылған немесе тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған тоқылған немесе тоқылған блузкалар, блузкалар және жейделер
орташа
475
610690
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған, машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж блузкалар, жейделер және батниктер
орташа
476
610711
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған, ерлерге немесе ұл балаларға арналған трикотаж кальсондар мен іш-киімдер
орташа
477
610712
Машинамен немесе қолмен тоқылған, химиялық жіптерден жасалған, ерлерге немесе ұл балаларға арналған трикотаж кальсондар мен іш-киімдер
орташа
478
610719
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған трикотаж, басқа да тоқыма материалдардан тоқылған немесе тоқылған іш шалбарлар
орташа
479
610721
Мақта иірілген жіптен, машинада тоқылған немесе тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған түнгі көйлектер мен пижамалар
орташа
480
610722
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған, жасанды, тоқылған немесе тоқылған түнгі көйлектер мен пижамалар
орташа
481
610729
Басқа тоқыма материалдардан тоқылған, тоқылған немесе тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған түнгі көйлектер мен пижамалар
орташа

482
610791
Прочие купальные, домашние халаты и аналогичные изделия, мужские или для мальчиков, машинного или ручного вязания, из хлопчатобумажной пряжи
средний
483
610799
Прочие купальные, домашние халаты и аналогичные изделия, мужские или для мальчиков, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
484
610811
Комбинации и нижние юбки трикотажные, женские или для девочек, из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
485
610819
Комбинации и нижние юбки трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
486
610821
Трусы и панталоны трикотажные, женские или для девочек, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
487
610822
Трусы и панталоны трикотажные, женские или для девочек, из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
488
610829
Трусы и панталоны трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
489
610831
Ночные сорочки и пижамы женские или для девочек, трикотажные машинного или ручного вязания, из хлопчатобумажной пряжи
средний
490
610832
Ночные сорочки и пижамы женские или для девочек, трикотажные машинного или ручного вязания, из химических нитей
средний
491
610839
Ночные сорочки и пижамы трикотажные, женские или для девочек, из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
492
610891
Прочие пеньюары, купальные и домашние халаты, аналогичные изделия трикотажные, женские или для девочек, трикотажное машинного или ручного вязания, из хлопчатобумажной пряжи
средний
493
610892
Прочие пеньюары, купальные и домашние халаты, аналогичные изделия трикотажные, женские или для девочек, из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
494
610899
Прочие пеньюары, купальные и домашние халаты, аналогичные изделия трикотажные, женские или для девочек, трикотажное машинного или ручного вязания, из прочих текстильных материалов
средний
495
610910
Майки, фуфайки с рукавами и прочие нательные фуфайки трикотажные, из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
496
610990
Майки, фуфайки с рукавами и прочие нательные фуфайки трикотажные машинного или ручного вязания, из прочих текстильных материалов
средний
497
611011
Свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания из шерстяной пряжи
средний
498
611012
Свитеры, пуловеры, кардиганы, жилеты, и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания из пряжи из тонкого волоса кашмирской козы
средний

482
610791
Мақта-мата иірімжіптен жасалған, машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де суға түсу, үй халаттары және ерлерге немесе ұл балаларға арналған ұқсас бұйымдар
орташа
483
610799
Басқа да тоқыма материалдардан тоқылған немесе тоқылған ерлер немесе ұл балаларға арналған ваннаға арналған халаттар, халаттар және ұқсас бұйымдар
орташа
484
610811
Жасанды жіптерден, машина немесе қолдан тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған тоқылған комбинациялар мен пальтолар
орташа
485
610819
Әйелдер мен қыздарға арналған басқа да тоқыма материалдардан тоқылған комбинезондар мен пальтолар, машинада немесе қолдан тоқылған
орташа
486
610821
Әйелдерге немесе қыздарға арналған мақта иірімжіптен, машинада тоқылған немесе тоқылған трикотаж трикотажы мен трикотажы
орташа
487
610822
Жасанды жіптерден, станоктан немесе қолдан тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған трикотаж трусиктер мен трикотаж
орташа
488
610829
Әйелдерге немесе қыздарға арналған, тоқыма немесе тоқылған басқа да тоқыма материалдардан тоқылған трикотаж және трикотаж
орташа
489
610831
Мақтадан тоқылған немесе тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған түнгі көйлектер мен пижамалар
орташа
490
610832
Жасанды жіптерден тоқылған немесе тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған түнгі көйлектер мен пижамалар
орташа
491
610839
Әйелдерге немесе қыздарға арналған, тоқыма немесе тоқылған басқа да тоқыма материалдардан тоқылған түнгі көйлектер мен пижамалар
орташа
492
610891
Машинамен немесе қолмен тоқылған, мақта-мата иірімжіптен жасалған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған өзге де трикотаж пенюарлар, суға түсу және үй халаттары, ұқсас бұйымдар
орташа
493
610892
Жасанды жіптерден тоқылған немесе тоқылған әйелдерге немесе қыздарға арналған тоқылған немесе тоқылған басқа да киімдер, халаттар және халаттар және ұқсас бұйымдар
орташа
494
610899
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған, машинамен немесе қолмен тоқылған, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған трикотаж өзге де пеньюарлар, суға түсу және үй халаттары, ұқсас бұйымдар
орташа
495
610910
Мақта иірімжіптен, машинада немесе қолдан тоқылған трикотаж жеңі бар жейделер, жейделер және басқа да төменгі жейделер
орташа
496
610990
Өзге де тоқыма материалдарынан тоқылған немесе тоқылған жеңдері бар жейделер, жейделер және басқа да іш көйлектер
орташа
497
611011
Жүн иірімжіптен машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж свитерлер, пуловерлер, кардигандар, кеудешелер және ұқсас бұйымдар
орташа
498
611012
Кашмир ешкісінің жіңішке қылынан жасалған иірімжіптен жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған свитерлер, пуловерлер, кардигандар, кеудешелер және ұқсас трикотаж бұйымдар
орташа

499
611019
Прочие свитера, пуловеры, кардиганы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
500
611020
Свитеры, пуловеры, джемперы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания из хлопчатобумажной пряжи
средний
501
611030
Свитеры, пуловеры, джемперы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания из химических нитей
средний
502
611090
Свитера, пуловеры, джемперы, жилеты и аналогичные изделия трикотажные машинного или ручного вязания из прочих текстильных материалов
средний
503
611120
Детская одежда и принадлежности к ней трикотажные машинного или ручного вязания из хлопчатобумажной пряжи
средний
504
611130
Детская одежда и принадлежности к ней трикотажные машинного или ручного вязания из синтетических нитей
средний
505
611190
Детская одежда и принадлежности к ней трикотажные машинного или ручного вязания из прочих текстильных материалов
средний
506
611211
Костюмы спортивные, трикотажные из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
507
611212
Костюмы спортивные, трикотажные из синтетических нитей, машинного или ручного вязания
средний
508
611219
Костюмы спортивные, трикотажные из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
509
611220
Лыжные костюмы, трикотажные, машинного или ручного вязания
средний
510
611231
Купальные костюмы для мужчин или для мальчиков трикотажные машинного или ручного вязания из синтетических нитей
средний
511
611239
Купальные костюмы и плавки для мужчин или мальчиков трикотажные машинного или ручного вязания из прочих текстильных материалов
средний
512
611241
Купальные костюмы для женщин или девочек трикотажные машинного или ручного вязания из синтетических нитей
средний
513
611249
Купальные костюмы для женщин или девочек трикотажные машинного или ручного вязания из прочих текстильных материалов
средний
514
611300
Предметы одежды из трикотажного полотна машинного или ручного вязания товарной позиции 5903, 5906 или 5907
средний
515
611420
Предметы одежды прочие, трикотажные из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
516
611430
Предметы одежды прочие, трикотажные из химических нитей, машинного или ручного вязания
средний
517
611490
Предметы одежды прочие, трикотажные из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
518
611510
Компрессионные чулочно-носочные изделия с распределенным давлением (например, чулки для страдающих варикозным расширением вен)
средний
519
611521
Колготы прочие из синтетических нитей линейной плотности одиночной нити менее 67 дтекс
средний

499
611019
Жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған өзге де свитерлер, пуловерлер, кардигандар, кеудешелер және машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж ұқсас бұйымдар
орташа
500
611020
Мақта-мата иірімжіптен жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж свитерлер, пуловерлер, жемпірлер, кеудешелер және ұқсас бұйымдар
орташа
501
611030
Химиялық жіптерден жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған свитерлер, пуловерлер, жемпірлер, кеудешелер және ұқсас трикотаж бұйымдар
орташа
502
611090
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған свитерлер, пуловерлер, жемпірлер, кеудешелер және ұқсас трикотаж бұйымдар
орташа
503
611120
Мақта иірілген жіптен тоқылған немесе тоқылған балалар киімдері мен керек-жарақтары
орташа
504
611130
Синтетикалық жіптерден тоқылған немесе тоқылған балалар киімдері мен аксессуарлары
орташа
505
611190
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж балалар киімі және оларға керек-жарақтар
орташа
506
611211
Машинамен немесе қолмен тоқылған мақта-мата иірімжіптен жасалған спорттық трикотаж костюмдер
орташа
507
611212
Синтетикалық жіптерден тоқылған спорттық костюмдер, машина немесе қолмен тоқылған
орташа
508
611219
Басқа да тоқыма материалдардан тоқылған немесе тоқылған спорттық костюмдер
орташа
509
611220
Шаңғы костюмдері, тоқылған, тоқылған немесе тоқылған
орташа
510
611231
Синтетикалық жіптерден тоқылған немесе тоқылған ерлерге немесе ұл балаларға арналған шомылу костюмдері
орташа
511
611239
Басқа тоқыма материалдардан тоқылған немесе тоқылған ерлер мен ұл балаларға арналған шомылу костюмдері мен жүзу сандықтары
орташа
512
611241
Синтетикалық жіптерден машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж әйелдерге немесе қыздарға арналған суға түсу костюмдері
орташа
513
611249
Өзге де тоқыма материалдардан машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж әйелдерге немесе қыздарға арналған суға түсу костюмдері
орташа
514
611300
5903, 5906 немесе 5907 тауар позициясының машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймасынан жасалған киім заттары
орташа
515
611420
Мақта жіптен тоқылған, тоқылған немесе тоқылған басқа да киімдер
орташа
516
611430
Жасанды жіптерден тоқылған, тоқылған немесе тоқылған басқа да киімдер
орташа
517
611490
Басқа да тоқыма материалдардан тоқылған, тоқылған немесе тоқылған басқа да киімдер
орташа
518
611510
Қысымы бөлінген сығымдалған шұлық бұйымдары (мысалы, көктамырдың варикозды кеңеюінен зардап шегетіндерге арналған шұлық)
орташа
519
611521
Синтетикалық жіптерден жасалған басқа колготки, бір жіпті 67 дециттен аз
орташа

520
611522
Колготы прочие из синтетических нитей линейной плотности одиночной нити 67 дтекс или более
средний
521
611529
Колготы прочие из прочих текстильных материалов
средний
522
611530
Чулки или гольфы женские из нитей линейной плотности одиночной нити менее 67 дтекс, прочие
средний
523
611594
Прочие чулочно-носочные изделия и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
524
611595
Прочие чулочно-носочные изделия и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания из хлопчатобумажной пряжи
средний
525
611596
Прочие чулочно-носочные изделия и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания из синтетических нитей
средний
526
611599
Прочие чулочно-носочные изделия и обувь без подошв, трикотажные машинного или ручного вязания из прочих текстильных материалов
средний
527
611610
Перчатки, рукавицы и митенки трикотажные машинного или ручного вязания, пропитанные, покрытые или дублированные пластмассой или резиной
средний
528
611691
Прочие перчатки, рукавицы и митенки трикотажные из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных, машинного или ручного вязания
средний
529
611692
Прочие перчатки, рукавицы и митенки трикотажные из хлопчатобумажной пряжи, машинного или ручного вязания
средний
530
611693
Прочие перчатки, рукавицы и митенки трикотажные из синтетических нитей машинного или ручного вязания
средний
531
611699
Прочие перчатки, рукавицы и митенки трикотажные из прочих текстильных материалов, машинного или ручного вязания
средний
532
611710
Шали, шарфы, кашне, мантильи, вуали и аналогичные изделия трикотажные, машинного или ручного вязания
средний
533
611780
Прочие принадлежности одежды, трикотажные машинного или ручного вязания, эластичные или прорезиненные, готовые
средний
534
611790
Части одежды или принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
средний
535
620120
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203 из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
536
620130
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203 из хлопчатобумажной пряжи
средний
537
620140
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203 из химических нитей
средний

520
611522
Синтетикалық жіптерден жасалған басқа колготки, бір жіпті 67 децитекс немесе одан жоғары
орташа
521
611529
Басқа тоқыма материалдарының басқа колготкилері
орташа
522
611530
67 дтекстен кем бір жіптің сызықтық тығыздықтағы жіптерінен жасалған әйелдер шұлықтары немесе гольфтары, өзгелер
орташа
523
611594
Жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де шұлық-ұйық бұйымдары және табансыз аяқ киім
орташа
524
611595
Машинамен немесе қолмен тоқылған мақта-мата иірімжіптен жасалған өзге де шұлық-ұйық бұйымдары және табаны жоқ аяқ киім
орташа
525
611596
Синтетикалық жіптерден жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де шұлық-ұйық бұйымдары және табаны жоқ аяқ киім
орташа
526
611599
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған машинамен немесе қолмен тоқылған өзге де шұлық-ұйық бұйымдары және табаны жоқ аяқ киім
орташа
527
611610
Машинамен немесе қолмен тоқылған, пластмассамен немесе резеңкемен сіңірілген, жабылған немесе қатырмаланған трикотаж қолғаптар, биялайлар мен митенкілер
орташа
528
611691
Машинамен немесе қолмен тоқылған жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған өзге де трикотаж қолғаптар, биялайлар мен митенкілер
орташа
529
611692
Мақта иірімжіптен тоқылған, тоқылған немесе тоқылған басқа қолғаптар, қолғаптар және қолғаптар
орташа
530
611693
Синтетикалық жіптерден тоқылған немесе тоқылған басқа қолғаптар, қолғаптар және қолғаптар
орташа
531
611699
Басқа тоқыма материалдардан тоқылған қолғаптар, қолғаптар және қолғаптар, трикотаж немесе тоқылған
орташа
532
611710
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж шальдер, шарфтар, кашне, мантильдер, вуальдар және ұқсас бұйымдар
орташа
533
611780
Трикотаждан тоқылған немесе тоқылған, серпімді немесе резеңкеленген, дайындалған киімнің басқа керек-жарақтары
орташа
534
611790
Трикотаж немесе тоқылған киім бөлшектері немесе киім аксессуарлары
орташа
535
620120
Жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған 6203 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащтар, күртешелер (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
536
620130
6203 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащтар, күртешелер (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желбегейлер, штормовкалар және ұқсас бұйымдар: мақта-мата иірімжіптен жасалған
орташа
537
620140
Мақта-мата иірімжіптен жасалған 6203 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащтар, күртешелер (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа

538
620190
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия мужские или для мальчиков, кроме изделий товарной позиции 6203 из прочих текстильных материалов
средний
539
620220
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204 из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
540
620230
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204 из хлопчатобумажной пряжи
средний
541
620240
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204 из химических нитей
средний
542
620290
Пальто, полупальто, накидки, плащи, куртки (включая лыжные), ветровки, штормовки и аналогичные изделия женские или для девочек, кроме изделий товарной позиции 6204 из прочих текстильных материалов
средний
543
620311
Костюмы мужские или для мальчиков из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
544
620312
Костюмы мужские или для мальчиков из синтетических нитей
средний
545
620319
Костюмы мужские или для мальчиков из прочих текстильных материалов
средний
546
620322
Комплекты мужские или для мальчиков из хлопчатобумажной пряжи
средний
547
620323
Комплекты мужские или для мальчиков из синтетических нитей
средний
548
620329
Комплекты мужские или для мальчиков из прочих текстильных материалов
средний
549
620331
Пиджаки и блайзеры мужские или для мальчиков из шерстяной пряжи или пряжи из тонкого волоса животных
средний
550
620332
Пиджаки и блайзеры мужские или для мальчиков из хлопчатобумажной пряжи
средний
551
620333
Пиджаки и блайзеры мужские или для мальчиков из синтетических нитей
средний
552
620339
Пиджаки и блайзеры мужские или для мальчиков из прочих текстильных материалов
средний
553
620341
Брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи и шорты мужские или для мальчиков из шерстяной пряжи или тонкого волоса животных
средний

538
620190
Химиялық жіптерден жасалған 6203 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащтар, күртешелер (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
539
620220
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған 6203 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, ерлерге немесе ұл балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
540
620230
Жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған 6204 тауар позициясындағы бұйымдардан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащтар, күртешелер (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), ветровкалар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
541
620240
6204-тауар позициясының химиялық жіптерден жасалған бұйымдарынан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
542
620290
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған 6204 тауар позициясының бұйымдарынан басқа, әйелдерге немесе қыз балаларға арналған пальто, қысқа пальто, жамылғы, плащ, күртеше (шаңғы тебуге арналғанды қоса алғанда), желқағарлар, штормовкалар және ұқсас бұйымдар
орташа
543
620311
Жүннен немесе жануарлардың жұқа жүнінен жасалған ерлерге немесе ұл балаларға арналған костюмдер
орташа
544
620312
Синтетикалық жіптерден ерлер немесе ұл балаларға арналған костюмдер
орташа
545
620319
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған ерлерге немесе ұл балаларға арналған костюмдер
орташа
546
620322
Ерлерге немесе ұлдарға арналған мақта иірілген жіптер жиынтығы
орташа
547
620323
Синтетикалық жіптерден жасалған ерлерге немесе ұлдарға арналған жиынтықтар
орташа
548
620329
Басқа тоқыма материалдардан жасалған ерлерге немесе ұлдарға арналған жиынтықтар
орташа
549
620331
Жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған иірімжіптен жасалған ерлерге немесе ұл балаларға арналған пиджактар мен блайзерлер
орташа
550
620332
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған мақта-мата иірімжіптен жасалған пиджактар мен блайзерлер
орташа
551
620333
Синтетикалық жіптерден жасалғанерлерге немесе ұл балаларға арналған пиджактар мен блайзерлер
орташа
552
620339
Өзге де тоқыма материалдардан жасалған ерлерге немесе ұл балаларға арналған пиджактар мен блайзерлер
орташа
553
620341
Ерлерге немесе ұл балаларға арналған жүн иірімжіптен немесе жануарлардың биязы қылынан жасалған шалбарлар, көкірекшесі мен бауы бар комбинезондар, бриджилер мен шолақ шалбарлар
орташа

696
640351
Прочая обувь на подошве из натуральной кожи, закрывающая лодыжку
высокий
697
640359
Прочая обувь на подошве из натуральной кожи
средний
698
640391
Прочая обувь на подошве из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи, с верхом из натуральной кожи, закрывающая лодыжку
средний
699
640399
Прочая обувь на подошве из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи, с верхом из натуральной кожи
средний
700
640411
Спортивная обувь; обувь для тенниса, баскетбола, гимнастики, тренировочная и аналогичная обувь с подошвой из резины или пластмассы
средний
701
640419
Прочая обувь на подошве из резины или пластмассы
средний
702
640420
Обувь на подошве из натуральной или композиционной кожи
средний
703
640510
Прочая обувь с верхом из натуральной или композиционной кожи
средний
704
640520
Прочая обувь с верхом из текстильных материалов
средний
705
640590
Прочая обувь
средний
706
640610
Заготовки верха обуви и их детали, за исключением задников и жестких внутренних и промежуточных деталей
средний
707
640690
Прочие детали обуви, вкладные стельки, подпяточники и аналогичные изделия; гетры, гамаши и аналогичные изделия
средний
708
650100
Шляпные формы, шляпные заготовки и колпаки из войлока или фетра, неформованные без полей; плоские и цилиндрические заготовки (включая с продольным разрезом) из войлока и фетра
средний
709
650200
Шляпные полуфабрикаты, плетенные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, неформованные, без полей, без подкладки и без отделки
средний
710
650400
Шляпы и прочие головные уборы, плетенные или изготовленные путем соединения полос из любого материала, с подкладкой или без подкладки, с отделкой или без отделки
средний
711
650500
Шляпы и прочие головные уборы трикотажные машинного или ручного вязания, или изготовленные из цельного куска (но не из полос) кружева, войлока или фетра или прочего текстильного материала, с подкладкой или без, с отделкой или без отделки; сетки для волос из любого материала, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки
средний
712
650699
Головные уборы прочие, с подкладкой или без подкладки или с отделкой или без отделки, из прочих материалов
средний
713
650700
Ленты, подкладки, чехлы, основы, каркасы, козырьки и завязки для головных уборов
средний
714
701961
Плотные ткани из ровингов
средний
715
701963
Плотные ткани полотняного переплетения из пряжи, непокрытые или недублированные, скрепленные механически
средний
716
911310
Ремешки, ленты и браслеты для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом
средний

696
640351
Табанды былғарыдан жасалған табаны бар басқа аяқ киім
жоғары
697
640359
Табиғи былғарыдан жасалған басқа аяқ киім
орташа
698
640391
Табаны резеңкеден, пластмассадан, табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған, үсті табиғи былғарыдан жасалған, тобықты жабатын өзге де аяқ киім
орташа
699
640399
Табаны резеңкеден, пластмассадан, былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған, үстіңгі жағы былғарыдан жасалған басқа аяқ киім
орташа
700
640411
Спорттық аяқ киім; тенниске, баскетболға, гимнастикаға арналған аяқ киім, резеңкеден немесе пластмассадан жасалған табаны бар жаттығу және ұқсас аяқ киім
орташа
701
640419
Резеңке немесе пластик табаны бар басқа аяқ киім
орташа
702
640420
Табиғи немесе композициялық былғары табаны бар аяқ киім
орташа
703
640510
Үстіңгі жағы былғары немесе композициялық былғарыдан жасалған басқа аяқ киім
орташа
704
640520
Үсті тоқыма материалдардан жасалған өзге аяқ киім
орташа
705
640590
Басқа аяқ киім
орташа
706
640610
Артқы және қатты ішкі және аралық бөлшектерді қоспағанда, аяқ киім үстінің дайындамалары және олардың бөлшектері
орташа
707
640690
Басқа аяқ киімнің бөлшектері, ішіктер, өкше жастықтары және ұқсас бұйымдар; гейтерлер, гейтерлер және т.б
орташа
708
650100
Киізден немесе фетрден жасалған, жиегі жоқ қалпақ қалыптар; киізден және фетрден жасалған жалпақ және цилиндрлік дайындамалар (бойлық тілікпен қоса алғанда)
орташа
709
650200
Өрілген немесе кез келген материалдан жасалған жолақтарды қосу жолымен дайындалған, қалыпталмаған, жиексіз, астарсыз және әрлеусіз қалпақты жартылай фабрикаттар
орташа
710
650400
Астарлы немесе астарсыз, астары бар немесе жоқ кез келген материалдан жасалған жолақтарды біріктіру арқылы өрілген немесе жасалған бас киімдер мен басқа да бас киімдер
орташа
711
650500
Машинамен немесе қолмен тоқылған немесе шілтердің, киіздің немесе фетрдің немесе өзге де тоқыма материалдарының тұтас кесегінен (бірақ жолақтардан емес) жасалған, астары бар немесе жоқ, әрленген немесе әрленбеген қалпақтар және өзге де бас киімдер; астары бар немесе астары жоқ немесе әрлеуі бар кез келген материалдан жасалған шашқа арналған торлар немесе әрлеу жоқ
орташа
712
650699
Басқа материалдардан жасалған, астарлы немесе астарсыз, кесілген немесе кесілмеген басқа бас киімдер
орташа
713
650700
Бас киімдерге арналған таспалар, астарлар, қаптамалар, негіздер, жақтаулар, қалқалар және галстуктар
орташа
714
701961
Тығыз маталар
орташа
715
701963
Иірімжіптен жасалған, жабылмаған немесе қайталанбаған, механикалық түрде бекітілген мата тоқымасының тығыз маталары
орташа
716
911310
Қымбат бағалы металлдан немесе қымбат бағалы металл жалатылған металлдан жасалған, өзіне тағуға немесе өзімен алып жүруге үшін сағаттарға арналған баулар, ленталар және білезіктер
орташа

717
911320
Ремешки, ленты и браслеты для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, из недрагоценного металла, в том числе позолоченные или посеребренные гальваническим способом
средний
718
911390
Прочие ремешки, ленты и браслеты для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой
средний
719
940430
Мешки спальные
средний
720
940490
Прочие основы матрацные; принадлежности постельные и аналогичные изделия меблировки (например, матрацы, стеганые одеяла, стеганые одеяла пуховые, диванные подушки, пуфы и подушки) с пружинами или набитые любыми материалами или состоящие из пористой резины или пластмассы, с покрытием или без покрытия
средний
721
960500
Наборы дорожные, используемые для личной гигиены, шитья, чистки одежды или обуви
средний
722
961620
Пуховки и подушечки для нанесения косметических или туалетных средств
средний
Изделия из дерева и пробки, за исключением мебели
723
440791
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, прочие, из дуба (Quercus spp.)
средний
724
440910
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погонажа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, хвойные
средний
725
440921
Пиломатериалы лиственные, из бамбука, (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погоножа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения
средний
726
440922
Пиломатериалы (включая планки и фриз для паркетного покрытия пола, несобранные) в виде профилированного погоножа (с гребнями, пазами, шпунтованные, со стесанными краями, с соединением в виде полукруглой калевки, фасонные, закругленные или аналогичные) по любой из кромок, торцов или плоскостей, обработанные или не обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, из древесины тропических пород
средний

717
911320
Бағалы емес металлдан жасалған, оның ішінде алтын жалатылған немесе гальваникалық тәсілмен күмістелген, өзіне тағуға немесе өзімен алып жүруге үшін сағаттарға арналған баулар, ленталар және білезіктер
орташа
718
911390
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналған сағаттарға арналған басқа баулар, баулар және білезіктер
орташа
719
940430
Ұйқыға арналған сөмкелер
орташа
720
940490
Өзге де матрац негіздері; серіппелері бар немесе кез келген материалдармен толтырылған немесе кеуекті резеңкеден немесе пластмассадан тұратын, жабыны бар немесе жабылмаған төсек керек-жарақтары және ұқсас жиһаз бұйымдары (мысалы, матрацтар, сырылған көрпелер, мамық сырылған көрпелер, диван жастықтары, пуфтар мен жастықтар)
орташа
721
960500
Жеке гигиена, тігу, киім немесе аяқ киімді тазалау үшін пайдаланылатын туристік жинақтар
орташа
722
961620
Косметика немесе дәретхана керек-жарақтарын жағуға арналған сорғыштар мен жастықшалар
орташа
Жиһазды қоспағанда, ағаш және тығыннан жасалған бұйымдар
723
440791
Бойлай аралау немесе бөлшектеу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, өңделмеген немесе сүргілеу, ажарлау арқылы өңделген, қалыңдығы 6 мм астам жанама қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, өзгелері, еменнен жасалған (Quercus spp.)
орташа
724
440910
Өңделмеген немесе сүргілеумен, ажарлаумен, ажарлаумен өңделмеген кез келген жиектер, қырлар немесе жазықтықтар бойынша пішінделген погонаж түріндегі (қырқалары, ойықтары бар, шпунтталған, тығыз шеттері бар, жартылай шеңберлі калевка түрінде жалғанған, фасонды, дөңгелектелген немесе соған ұқсас) кесілген материалдар (еденді паркетпен жабуға арналған құрастырылмаған планкалар мен фриз қоса алғанда) шеткі қосылыстары бар немесе жоқ, қылқан жапырақты
орташа
725
440921
Сүргілеумен, тегістеумен өңделген немесе өңделмеген, тұйық жалғанымы бар немесе жоқ кез келген жиек, қырлары немесе жазықтықтары бойынша профильді бойлық (қырлары, жіктері, шпунтталған, тығыз шеттері бар, жартылай шеңберлі оймыш түріндегі жалғанымы бар, фасонды, дөңгелектелген немесе осыған ұқсас) түрінде бамбуктан жасалған жапырақты кесілген материалдар (еденді паркет жабуға арналған жиналмаған планкалар мен фризді қоса алғанда)
орташа
726
440922
Сүргілеумен, ажарлаумен өңделген немесе өңделмеген, сүргілеумен, ажарлаумен өңделген немесе өңделмеген кез келген жиек, қырлары немесе жазықтығы бойынша пішінделген погонж түрінде (қырқалары, ойықтары бар, шпунтталған, тығыз шеттері бар, жартылай шеңберлі калевка түрінде жалғанған, фасонды, дөңгелектелген немесе соған ұқсас) кесілген ағаш материалдары (еденді паркетпен жабуға арналған жиналмаған планкалар мен фриз қоса алғанда) немесе тропикалық ағаштардан жасалған соңғы қосылыстары жоқ
орташа

727
441011
Плиты древесно-стружечные из древесины
средний
728
441012
Плиты с ориентированной стружкой (OSB)
средний
729
441019
Плиты с ориентированной стружкой (OSB), прочие
средний
730
441090
Прочие плиты древесно-стружечные, плиты с ориентированной стружкой (OSB) и аналогичные плиты (например, вафельные плиты) из древесины или других одревесневших материалов, не пропитанные или пропитанные смолами или другими органическими связующими веществами
средний
731
441112
Плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF) из древесины или других одревесневших материалов толщиной не более 5 мм
средний
732
441113
Плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF) из древесины или других одревесневших материалов толщиной не более 5 мм толщиной более 5 мм, но не более 9 мм
средний
733
441114
Плиты древесно-волокнистые средней плотности (MDF) из древесины или других одревесневших материалов толщиной более 9 мм
средний
734
441192
Плиты древесноволокнистые из древесины прочие плотностью более 0,8 г/см³
средний
735
441193
Плиты древесноволокнистые из древесины прочие, плотностью более 0,5 г/см3, но не более 0,8 г/см3
средний
736
441194
Плиты древесноволокнистые из древесины прочие, плотностью не более 0,5 г/см3
средний
737
441210
Фанера клееная, панели фанерованные и аналогичные материалы из слоистой древесины из бамбука
средний
738
441231
Фанера клееная прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород
средний
739
441233
Фанера клееная прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород видов ольха (Alnus spp.), ясень (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), береза (Betula spp.), вишня (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), вяз (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), конский каштан (Aesculus spp.), липа (Tilia spp.), клен (Acer spp.), дуб (Quercus spp.), платан (Platanus spp.), тополь и осина (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) или орех (Juglans spp.)
средний
740
441234
Фанера клееная прочая, имеющая, по крайней мере, один наружный слой из древесины лиственных пород, не указанных в субпозиции 4412 33
средний
741
441241
Лесоматериалы многослойные клееные из шпона (LVL) имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород
средний
742
441251
Брусковые, многослойные и реечные столярные плиты: имеющие, по крайней мере, один наружный слой из древесины тропических пород
средний
743
441300
Древесина, прессованная в виде плит, блоков, брусьев или профилированных форм
средний
744
441410
Рамы деревянные для картин, фотографий, зеркал или аналогичных предметов: из древесины тропических пород
средний

727
441011
Сүректен жасалған ағаш-жаңқа тақталар
орташа
728
441012
Бағытталған жоңқасы бар тақталар (OSB)
орташа
729
441019
Бағытталған жоңқасы бар тақталар (OSB),өзгелері
орташа
730
441090
Сүректен немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған, шайырмен немесе басқа да органикалық байланыстырғыш заттармен сіңірілмеген немесе сіңірілген өзге де ағаш-жаңқа тақталар, бағдарланған жаңқалары бар тақталар (OSB) және ұқсас тақталар (мысалы, вафельді тақталар)
орташа
731
441112
Сүректен немесе қалыңдығы 5 мм аспайтын басқа да сүректенген материалдардан жасалған тығыздығы орташа ағаш-талшықты тақталар(MDF)
орташа
732
441113
Қалыңдығы 5 мм аспайтын, қалыңдыңы 5 мм артық, бірақ 9 мм аспайтын сүректен немесе басқа да сүректенген материалдардан жасалған тығыздығы орташа ағаш-талшықты тақталар(MDF)
орташа
733
441114
Қалыңдығы 9 мм астам сүректен немесе басқа да сүргіленген материалдардан жасалған тығыздығы орташа ағаш-талшықты тақталар (MDF)
орташа
734
441192
Тығыздығы 0,8 г/см³ артық сүректен жасалған өзге де сүрек талшықты тақталар
орташа
735
441193
Тығыздығы 0,5 г/см3 астам, бірақ 0,8 г/см3 аспайтын ағаштан жасалған басқа талшықты тақталар
орташа
736
441194
Тығыздығы 0,5 г/см3 аспайтын ағаштан жасалған басқа талшықты тақталар
орташа
737
441210
Желімделген фанера, шпонмен қапталған панельдер және бамбуктан жасалған ламинатталған ағаштан жасалған ұқсас материалдар
орташа
738
441231
Тропикалық ағаштан жасалған кем дегенде бір сыртқы қабаты бар желімделген өзге де шере
орташа
739
441233
Өзге де желімделген фанера, кем дегенде алдер түрлерінің қатты ағаш түрлерінен жасалған бір сыртқы қабаты бар (Alnus spp.), күл (Fraxinus spp.), бук (Fagus spp.), қайың (Betula spp.), шие (Prunus spp.), каштан (Castanea spp.), шегіршін (Ulmus spp.), эвкалипт (Eucalyptus spp.), гикори (Carya spp.), жылқы каштаны (Aesculus spp.), жөке (Tilia spp.), үйеңкі (Acer spp.), Емен (Quercus spp.), сикамор (Platanus spp.), терек және көктерек (Populus spp.), робиния (Robinia spp.), лириодендрон (Liriodendron spp.) немесе жаңғақ (Juglans spp.)
орташа
740
441234
4412 33 субпозициясында көрсетілмеген, кем дегенде бір сыртқы қабаты жапырақты тұқымды ағаштан жасалған желімделген шере
орташа
741
441241
Тропикалық тұқымды ағаштан жасалған кемінде бір сыртқы қабаты бар шпоннан (LVL) желімделген көп қабатты ағаш материалдары
орташа
742
441251
Қырлы, көп қабатты және тірек ағаш тақтайшалары: тропикалық ағаштың кем дегенде бір сыртқы қабаты бар
орташа
743
441300
Плиталар, блоктар, брустар немесе пішінделген формалар түрінде сығымдалған сүрек
орташа
744
441410
Суреттерге, фотосуреттерге, айналарға немесе осыған ұқсас заттарға арналған ағаш жақтаулар: тропикалық ағаштан жасалған
орташа

772
460129
Коврики, циновки и ширмы из растительных материалов, прочие
средний
773
460194
Коврики, циновки и ширмы из прочих растительных материалов
средний
774
460199
Прочие плетенные и аналогичные изделия из материалов для плетения
средний
775
460211
Корзиночные, плетенные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из бамбука
средний
776
460212
Корзиночные, плетенные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из ротанга
средний
777
460219
Корзиночные, плетенные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения из растительных материалов прочие
средний
778
460290
Прочие плетенные и другие изделия, изготовленные непосредственно по форме из материалов для плетения или из товаров товарной позиции 4601
средний
779
940610
Сборные строительные конструкции: из древесины
средний
Бумага и бумажная продукция
780
480100
Бумага газетная в рулонах или листах
средний
781
480210
Бумага и картон ручного отлива
средний
782
480220
Бумага, картон, используемые как основа для фото-, тепло- или электрочувствительной бумаги и картона
средний
783
480240
Бумага - основа для обоев
средний
784
480254
Прочие бумага и картон, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна: с массой 1 м2 менее 40 г
средний
785
480255
Прочие бумага и картон, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна: массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г в рулонах
средний
786
480256
Прочие бумага и картон, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна: массой 1 м2 от 40 до 150 г в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой - не более 297 мм в развернутом виде
средний
787
480257
Прочие бумага и картон, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна: массой 1 м2 40 г или более, но не более 150 г.
средний
788
480258
Прочие бумага и картон, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна: с массой 1 м2 более 150 г
средний
789
480261
Прочие бумага и картон, с содержанием волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, более 10% от общей массы волокна: в рулонах
средний
790
480262
Прочие бумага и картон, с содержанием волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, более 10% от общей массы волокна: в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой - не более 297 мм в развернутом виде
средний

772
460121
Бамбуктан жасалған кілемшелер, төсеніштер мен экрандар
орташа
773
460129
Өсімдік материалдарынан жасалған кілемшелер, төсеніштер және экрандар, өзгелері
орташа
774
460194
Басқа да өсімдік материалдарынан жасалған кілемшелер, төсеніштер және экрандар
орташа
775
460199
Басқа өру және өру материалдарынан жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
776
460211
Бамбуктан тікелей жасалған себеттік, өрілген және басқа да бұйымдар
орташа
777
460212
Тікелей ротаннан жасалған нысан бойынша дайындалған себеттік, өрілген және басқа да бұйымдар
орташа
778
460219
Өсімдік материалдарынан тоқуға арналған материалдардан тікелей пішінде жасалған кәрзеңке, өрілген және басқа да бұйымдар
орташа
779
460290
Өру материалдарынан немесе 4601 тауар позициясының тауарларынан тікелей пішімдеуге арналған басқа да өру және басқа бұйымдар
орташа
780
940610
Құрастырмалы құрылыс конструкциялары: ағаштан жасалған
орташа
Қағаз және қағаз өнімдері
781
480100
Орамдағы немесе парақтағы газет қағазы
орташа
782
480210
Қолмен құйылған қағаз және картон
орташа
783
480220
Фото, жылу немесе электр сезімтал қағаз және картон үшін негіз ретінде пайдаланылатын қағаз, картон
орташа
784
480240
Қағаз - тұсқағазға арналған негіз
орташа
785
480254
Құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық әдіспен алынған талшықтары жоқ немесе талшықтың жалпы салмағының 10 %-ынан аспайтын осындай талшықтар бар өзге де қағаз және картон: салмағы 1 м2 40 г кем
орташа
786
480255
Механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтары жоқ немесе талшықтың жалпы салмағының 10% - нан аспайтын мынадай талшықтары бар өзге де қағаз және картон: салмағы 1м м2 40 г немесе одан астам, бірақ орамдарда 150 г аспайтын
орташа
787
480256
Механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтарды қамтымайтын немесе талшықтың жалпы салмағының 10% - нан аспайтын осындай талшықтары бар өзге де қағаз бен картон: салмағы 1 м2 40-тан 150 г-ға дейін бір жағының өлшемі 435 мм-ден аспайтын, ал екінші жағының мөлшері 297 мм - ден аспайтын парақтарда ашылған түрде
орташа
788
480257
Механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтары жоқ немесе талшықтың жалпы салмағының 10% - нан аспайтын мынадай талшықтары бар өзге де қағаз бен картон: салмағы 1 м2 40 г немесе одан көп, бірақ 150 г-дан аспайтын.
орташа
789
480258
Құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық әдіспен алынған талшықтары жоқ немесе талшықтың жалпы салмағының 10 %-дан аспайтын талшықтары бар өзге де қағаз және картон: салмағы 1 м2 150 г астам
орташа
790
480261
Талшықтың жалпы салмағының 10% астам механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтары бар өзге де қағаз және картон: орамдарда
орташа

791
480512
Бумага для гофрирования из соломенной массы, немелованная, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе
средний
792
480519
Прочая бумага для гофрирования
средний
793
480524
Тест-лайнер (регенерированный картон для плоских слоев гофрированного картона) с массой 1 м2 150 г или менее
средний
794
480525
Тест-лайнер (регенерированный картон для плоских слоев гофрированного картона), массой 1 м2 более 150 г
средний
795
480530
Бумага оберточная сульфитная
средний
796
480540
Бумага и картон фильтровальные
средний
797
480550
Бумага и картон кровельные
средний
798
480591
Прочая бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе массой 1 м2 150 г или менее
средний
799
480592
Прочие бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе с массой 1 м2 более 150 г, но менее 225 г
средний
800
480593
Прочая бумага и картон немелованные прочие, в рулонах или листах, без дальнейшей обработки или обработанные, как это указано в примечании 3 к данной группе массой 1 м2 225 г или более
средний
801
480610
Пергамент растительный, в рулонах или листах
средний
802
480620
Бумага жиронепроницаемая, в рулонах или листах
средний
803
480630
Калька, в рулонах или листах
средний
804
480640
Пергамин и прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная бумага
средний
805
480810
Бумага и картон гофрированные, перфорированные или неперфорированные
средний
806
480920
Бумага самокопировальная
средний
807
480990
Прочая бумага копировальная, самокопировальная и прочая копировальная или переводная бумага (включая покрытую или пропитанную бумагу для трафаретов копировальных аппаратов или офсетных пластин), напечатанная или ненапечатанная, в рулонах или листах
средний
808
481013
Бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна, в рулонах
средний
809
481014
Бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна, в листах с размером одной стороны не более 435 мм, а другой - не более 297 мм в развернутом виде
средний
810
481019
Прочие бумага и картон, используемые для письма, печати и других графических целей, не содержащие волокон, полученных механическим или химико-механическим путем, или с содержанием таких волокон не более 10% от общей массы волокна,
средний

791
480262
Талшықтың жалпы салмағының 10%-нан астам механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтары бар өзге де қағаз және картон: бір жағының өлшемі 435 мм - ден аспайтын, ал екінші жағының мөлшері 297 мм-ден аспайтын парақтарда
орташа
792
480512
Осы тараудың 3-ескертуінде көрсетілгендей әрі қарай өңделмеген немесе өңделген, орамдағы немесе парақтағы, қапталмаған, сабаннан жасалған гофрленген қағаз
орташа
793
480519
Басқа флюрлі қағаз
орташа
794
480524
Салмағы 1 м2 150 г немесе одан аз тест-лайнер (гофрленген картонның жазық қабаттарына арналған регенерацияланған картон)
орташа
795
480525
Тест-лайнер (гофрленген картонның жазық қабаттарына арналған регенерацияланған картон), салмағы 1 м2 150 г астам
орташа
796
480530
Сульфитті орау қағазы
орташа
797
480540
Сүзгіш қағаз және картон
орташа
798
480550
Жабындық қағаз және картон
орташа
799
480591
Салмағы 1 м2 150 г немесе одан кем осы топқа 3-ескертуде көрсетілгендей, орамдардағы немесе парақтардағы, одан әрі өңделмеген немесе өңделген өзге де борланбаған қағаз және картон
орташа
800
480592
Салмағы 1 м2 150 г астам, бірақ 225 г кем осы топқа 3-ескертуде көрсетілгендей, одан әрі өңделмеген немесе өңделген орамдардағы немесе парақтардағы борланбаған өзге де қағаз және картон
орташа
801
480593
Салмағы 1 м2 225 г немесе одан астам осы топқа 3-ескертуде көрсетілгендей, орамдардағы немесе парақтардағы, одан әрі өңделмеген немесе өңделген өзге де борланбаған қағаз және картон
орташа
802
480610
Көкөніс пергаменті, орама немесе парақ
орташа
803
480620
Май өткізбейтін қағаз, орама немесе парақ
орташа
804
480630
Орамдағы немесе парақтағы калька
орташа
805
480640
Шыны және басқа да жылтыратылған мөлдір немесе мөлдір қағаз
орташа
806
480810
Гофрленген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған қағаз және картон
орташа
807
480920
Өздігінен көшіру қағазы
орташа
808
480990
Орамдарда немесе парақтарда басылған немесе басылмаған өзге де көшіру, өздігінен көшіру қағазы және өзге де көшіру немесе аудару қағазы (көшіру аппараттарының трафареттеріне немесе офсеттік пластиналарға арналған жабылған немесе сіңдірілген қағазды қоса алғанда)
орташа
809
481013
Жазу, басып шығару немесе басқа да графикалық мақсаттар үшін пайдаланылатын, механикалық немесе химиялық-механикалық тәсілмен алынған талшықтары жоқ немесе орамдардағы талшықтардың жалпы салмағының 10% аспайтын осындай талшықтары бар қағаз және картон
орташа
810
481014
Бір жағының өлшемі 435 мм-ден аспайтын, ал екіншісі - кеңейтілген түрде 297 мм-ден аспайтын парақтардағы қағаз және картон
орташа

1412
330690
Прочие средства для гигиены полости рта или зубов, включая фиксирующие порошки и пасты для зубных протезов; нитки, используемые для очистки межзубных промежутков в индивидуальной упаковки для розничной продажи
средний
1413
330710
Средства, используемые до, во время и после бритья
высокий
1414
330720
Дезодоранты и антиперспиранты индивидуального назначения
высокий
1415
330730
Соли ароматизированные и прочие составы для принятия ванн
высокий
1416
330741
Агарбатти и прочие благовония, распространяющие запах при горении
средний
1417
330749
Прочие средства для ароматизации и дезодорированы воздуха помещений, включая благовония для религиозных обрядов
средний
1418
330790
Прочие средства, используемые до, во время или после бритья, дезодоранты индивидуального назначения, составы для принятия ванн, средства для удаления волос и прочие парфюмерные, косметические средства
высокий
1419
340111
Мыло туалетное (включая мыло, содержащее лекарственные средства)
средний
1420
340119
Прочие мыло; поверхностно-активные органические вещества и средства, в форме брусков, кусков или в виде фигурных изделий; бумага, вата, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные или покрытые мылом или моющим средством
средний
1421
340120
Мыло в прочих формах
средний
1422
340130
Поверхностно-активные органические вещества и средства для мытья кожи в виде жидкости или крема и расфасованные для розничной продажи, содержащие или не содержащие мыло
средний
1423
340231
Линейные алкилбензолсульфокислоты и их соли
средний
1424
340239
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), вещества поверхностно-активные органические анионные, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи: прочие
средний
1425
340241
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), прочие вещества поверхностно-активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи: катионные
средний
1426
340242
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), прочие вещества поверхностно-активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи: неионогенные
средний

1412
330620
Тіс аралық кеңістіктерді тазалау үшін қолданылатын жіп (тіс жібек)
орташа
1413
330690
Тіс протездеріне арналған бекіткіш ұнтақтар мен пасталарды қоса алғанда, ауыз қуысы немесе тіс гигиенасына арналған өзге де құралдар; бөлшек сауда үшін жеке орамада тіс аралық аралықтарды тазалау үшін пайдаланылатын жіптер
орташа
1414
330710
Қырыну алдында, кезінде және одан кейін қолданылатын өнімдер
жоғары
1415
330720
Жеке дезодоранттар мен антиперспиранттар
жоғары
1416
330730
Хош иісті тұздар және ваннаға арналған басқа препараттар
жоғары
1417
330741
Агарбатти және жанған кезде иіс шығаратын басқа хош иісті заттар
орташа
1418
330749
Діни жораларға арналған хош иісті затты қоса алғанда, үй-жайлардың ауасын хош иістендіруге және иіссіздендіруге арналған өзге де құралдар
орташа
1419
330790
Қырыну алдында, кезінде немесе одан кейін қолданылатын басқа өнімдер, жеке дезодоранттар, ваннаға арналған рецепттер, шаш кетіргіштер және басқа парфюмериялық, косметикалық өнімдер
жоғары
1420
340111
Дәретхана сабын (құрамында дәрілік заттар бар сабынды қоса)
орташа
1421
340119
Өзге де сабындар; кесектер, бөліктер нысанындағы немесе фигуралық бұйымдар түріндегі беттік-белсенді органикалық заттар мен құралдар; сабынмен немесе жуу құралымен сіңірілген немесе қапталған қағаз, мақта, киіз немесе фетр және тоқылмаған материалдар
орташа
1422
340120
Басқа формалардағы сабын
орташа
1423
340130
Бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, құрамында сабын бар немесе жоқ сұйық немесе крем түріндегі беттік-белсенді органикалық заттар мен теріні жууға арналған құралдар
орташа
1424
340231
Сызықтық алкилбензолсульфоқышқылдар және олардың тұздары
орташа
1425
340239
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа), беттік-белсенді құралдар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе жоқ тазалау құралдары (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа), бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған беттік-белсенді органикалық анионды заттар, басқа да заттар
орташа
1426
340241
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе жоқ тазалау құралдары (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа): бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған өзге де беттік-белсенді органикалық заттар: катионды
орташа

1427
340249
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), прочие вещества поверхностно-активные органические, расфасованные или не расфасованные для розничной продажи: прочие
средний
1428
340250
Вещества поверхностно-активные органические (кроме мыла); поверхностно-активные средства, моющие средства (включая вспомогательные моющие средства) и средства чистящие, содержащие или не содержащие мыло (кроме средств товарной позиции 3401), средства, расфасованные для розничной продажи
высокий
1429
340290
Прочие поверхностно-активные средства, моющие средства и средства чистящие (кроме средств товарной позиции 3401)
средний
1430
340311
Средства, содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
высокий
1431
340319
Прочие средства, содержащие нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных минералов
высокий
1432
340391
Прочие средства для обработки текстильных материалов, кожи, меха или прочих материалов
высокий
1433
340399
Прочие материалы смазочные
высокий
1434
340420
Воски искусственные и готовые воски из полиоксиэтилена (полиэтиленгликоля)
средний
1435
340490
Прочие воски, искусственные и готовые
средний
1436
340510
Ваксы, кремы и аналогичные средства для обуви или кожи
средний
1437
340520
Полироли, мастики и аналогичные средства для ухода за деревянной мебелью, полами или прочими изделиями из дерева
средний
1438
340530
Полироли и аналогичные средства для автомобильных кузовов, кроме полирующих средств для металлов
средний
1439
340540
Чистящие пасты и порошки и прочие чистящие средства
средний
1440
340590
Прочие полирующие средства
высокий
1441
340700
Пасты для лепки, включая пластилин для детской лепки; "зубоврачебный воск" или составы для получения слепков зубов, расфасованные в наборы, в упаковки для розничной продажи или в виде плиток, в форме подков, в брусках или аналогичных формах; составы для зубоврачебных целей прочие на основе гипса (кальцинированного гипса или сульфата кальция)
высокий
1442
350190
Прочие клеи казеиновые и прочие производные казеина
средний

1427
340242
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе жоқ тазалау құралдары (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа): бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған өзге де беттік-белсенді органикалық заттар: иондық емес
орташа
1428
340249
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе жоқ тазалау құралдары (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа): бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған немесе өлшеніп салынбаған өзге де беттік-белсенді органикалық заттар: өзгелері
орташа
1429
340250
Беттік-белсенді органикалық заттар (сабыннан басқа); беттік-белсенді құралдар, жуу құралдары (қосалқы жуу құралдарын қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе жоқ тазалау құралдары (3401 тауар позициясының құралдарынан басқа): бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған құралдар
жоғары
1430
340290
Басқа беттік белсенді заттар, жуғыш заттар және тазартқыш заттар (3401 тауар позициясындағылардан басқа)
орташа
1431
340311
Құрамында битуминозды жыныстардан алынған, тоқыма материалдарын, теріні, үлбірді немесе өзге де материалдарды өңдеуге арналған мұнай немесе мұнай өнімдері бар құралдар
жоғары
1432
340319
Құрамында битумды минералдардан алынған мұнай және мұнай өнімдері бар басқа препараттар
жоғары
1433
340391
Тоқыма материалдарын, теріні, үлбірді немесе өзге де материалдарды өңдеуге арналған өзге де құралдар
жоғары
1434
340399
Басқа майлау материалдары
жоғары
1435
340420
Жасанды балауыздар және полиоксиэтиленнен (полиэтиленгликоль) жасалған дайын балауыздар
орташа
1436
340490
Басқа балауыздар, жасанды және дайындалған
орташа
1437
340510
Аяқ киімге немесе былғарыға арналған балауыздар, кремдер және ұқсас препараттар
орташа
1438
340520
Ағаш жиһазға, еденге немесе басқа ағаш бұйымдарына арналған жылтыратқыштар, мастикалар және ұқсас күтім құралдары
орташа
1439
340530
Металдарға арналған жылтыратқыш құралдардан басқа, автомобиль шанақтарына арналған жылтыратқыштар мен ұқсас құралдар
орташа
1440
340540
Тазалауға арналған пасталар мен ұнтақтар және басқа тазалау құралдары
орташа
1441
340590
Басқа жылтырату агенттері
жоғары
1442
340700
Балаларға арналған пластилинді қоса алғанда, жабыстыруға арналған пасталар; "тіс дәрігерлік балауыз" немесе бөлшек саудаға арналған жинақтарға, қаптамаларға өлшеп оралған немесе плиткалар түрінде, таға нысанында, брускаларда немесе ұқсас нысандарда; гипс (кальцийленген гипс немесе кальций сульфаты)негізіндегі өзге де тіс дәрігерлік мақсаттарға арналған құрамдар
жоғары

1443
350220
Альбумин молочный, включая концентраты двух или более сывороточных белков
средний
1444
350290
Прочие альбумины, альбуминаты и прочие производные альбумина
средний
1445
350300
Желатин (с поверхностной обработкой или без обработки) и его производные, клей рыбий, прочие клеи животного происхождения, кроме казеиновых, указанных в товарной позиции 3501
средний
1446
350400
Пептоны и их производные, белковые вещества прочие и их производные, порошок из кожи, хромированной, голья, хромированный или не хромированный
высокий
1447
350520
Клеи, полученные на основе крахмалов или декстринов или прочих модифицированных крахмалов
средний
1448
350610
Продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
высокий
1449
350691
Прочие адгезивы на основе полимеров товарных позиций 3901-3913 или каучука
высокий
1450
350699
Прочие готовые клеи и прочие готовые адгезивы; прочие продукты, пригодные для использования в качестве клеев или адгезивов, расфасованные для розничной продажи в качестве клеев или адгезивов, нетто-массой не более 1 кг
средний
1451
350710
Реннин и его концентраты
высокий
1452
350790
Прочие ферментные препараты, в другом месте не поименованные или не включенные
высокий
1453
360200
Вещества взрывчатые готовые, кроме пороха
средний
1454
360300
Шнуры огнепроводные; шнуры детонирующие; капсюли ударные или детонирующие; запалы; электродетонаторы
средний
1455
360500
Спички, кроме пиротехнических изделий товарной позиции 3604
средний
1456
370110
Рентгеновские фотопластинки и фотопленки плоские
высокий
1457
370120
Фотопленки и фотопластинки плоские для моментальной фотографии
высокий
1458
370130
Пластинки и пленки прочие, длина любой из сторон которых более 255 мм
высокий
1459
370191
Прочие фотопластинки и фотопленки для цветной фотографии (полихромные), сенсибилизированные, неэкспонированные
высокий
1460
370199
Прочие фотопластинки и фотопленки плоские, сенсибилизированные, неэкспонированные, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленки плоские для моментальной фотографии, сенсибилизированные, неэкспонированные, в упаковке или без упаковки
высокий
1461
370210
Фотопленки в рулонах, рентгеновские, сенсибилизированные, неэкспонированные из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных
высокий
1462
370231
Фотопленки в рулонах неперфорированные шириной не более 105 мм для цветной фотографии (полихромные)
высокий
1463
370232
Пленка прочая, неперфорированная, шириной не более 105 мм, с эмульсией из галогенида серебра
высокий

1443
350190
Басқа казеин желімдері және басқа казеин туындылары
орташа
1444
350220
Екі немесе одан да көп сарысу ақуыздарының концентраттарын қоса, сүт альбуминдері
орташа
1445
350290
Басқа альбуминдер, альбуминаттар және альбуминнің басқа туындылары
орташа
1446
350300
Желатин (беткі өңдеумен немесе өңдеусіз) және оның туындылары; балық желімі; 3501 тауар позициясында көрсетілген казеиндерден басқа, жануарлардан алынатын өзге де желімдер
орташа
1447
350400
Пептондар және олардың туындылары; басқа ақуыздық заттар және олардың туындылары; былғарыдан жасалған, хромдалған, жалаңаш, хромдалған немесе хромдалмаған ұнтақ
жоғары
1448
350520
Крахмалдан немесе декстриндерден немесе басқа модификацияланған крахмалдардан жасалған желімдер
орташа
1449
350610
Желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, таза салмағы 1 кг. аспайтын өнімдер
жоғары
1450
350691
3901-3913 тауар позицияларының полимерлері немесе резеңке негізіндегі басқа желімдер
жоғары
1451
350699
Өзге де дайын желімдер және өзге де дайын адгезивтер; желімдер немесе адгезивтер ретінде пайдалану үшін жарамды, желімдер немесе адгезивтер ретінде бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған, таза салмағы 1 кг аспайтын өзге де өнімдер
орташа
1452
350710
Реннин және оның концентраттары
жоғары
1453
350790
Басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған басқа ферменттік препараттар
жоғары
1454
360200
Дайындалған жарылғыш заттар, мылтықтан басқа
орташа
1455
360300
Бикфорд сымдары; жарылғыш сымдар; перкуссиялық немесе жарылғыш капсулалар; сақтандырғыштар; электрлік детонаторлар
орташа
1456
360500
3604 тауар позициясының пиротехникалық бұйымдарынан басқа сіріңкелер
орташа
1457
370110
Рентгендік фотопластиналар мен фотопленкалар жалпақ
жоғары
1458
370120
Лезде суретке түсіру үшін тегіс пленкалар мен пластиналар
жоғары
1459
370130
Екі жағының ұзындығы 255 мм-ден асатын басқа пластиналар мен пленкалар
жоғары
1460
370191
Түсті фотосуретке (полихромды) арналған басқа фотопластинкалар мен пленкалар, сенсибилизацияланған, экспозициясыз
жоғары
1461
370199
Қағаздан, картоннан немесе тоқымадан басқа, кез келген материалдардан жасалған жалпақ, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған өзге де фотопластинкалар мен фотопленкалар; тез суретке түсіруге арналған, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған, орамадағы немесе орамасыз жазық пленкалар
жоғары
1462
370210
Қағаздан, картоннан немесе тоқымадан басқа, кез келген материалдардан жасалған рентген, сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған рулондардағы фотоүлдірлер
жоғары
1463
370231
Түсті суретке түсіру үшін ені 105 мм аспайтын, перфорацияланбаған орамдағы пленкалар (полихромды)
жоғары

1464
370239
Прочая пленка неперфорированная, шириной не более 105 мм, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1465
370241
Пленка прочая, неперфорированная шириной более 610 мм и длиной более 200 м для цветной фотографии (полихромная), в рулонах, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1466
370242
Пленка прочая, неперфорированная шириной более 610 мм и длиной более 200 м, кроме пленок для цветной фотографии, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1467
370243
Пленка прочая, неперфорированная шириной более 610 мм и длиной не более 200 м
высокий
1468
370244
Пленка прочая, неперфорированная шириной более 105 мм, но не более 610 мм
высокий
1469
370252
Прочая пленка для цветной фотографии (полихромная), шириной не более 16 мм, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1470
370253
Прочая пленка для цветной фотографии (полихромная) шириной более 16 мм, но не более 35 мм и длиной не более 30 м, предназначенная для диапозитивов, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1471
370254
Прочая пленка для цветной фотографии (полихромная) шириной более 16 мм, но не более 35 мм и длиной не более 30 м, кроме пленок для диапозитивов, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1472
370255
Прочая пленка для цветной фотографии (полихромная) шириной более 16 мм, но не более 35 мм и длиной более 30 м, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1473
370256
Прочая пленка для цветной фотографии (полихромная) шириной более 35 мм, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1474
370296
Прочая пленка шириной не более 35 мм и длиной не более 30 м, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1475
370297
Прочая пленка шириной не более 35 мм и длиной более 30 м, в рулонах, сенсибилизированная, неэкспонированная
высокий
1476
370298
Прочая фотопленка в рулонах, шириной более 35 мм, сенсибилизированная, неэкспонированная, из любых материалов, кроме бумаги, картона или текстильных; пленка для моментальной фотографии в рулонах
высокий
1477
370310
Фотографические бумага, картон и текстильные материалы, сенсибилизированные, неэкспонированные в рулонах шириной более 610 мм
высокий
1478
370320
Прочие фотоматериалы неэкспонированные, предназначенные для цветной фотографии (полихромные)
высокий
1479
370390
Прочие фотоматериалы, неэкспонированные
высокий
1480
370710
Эмульсии сенсибилизированные
высокий

1464
370232
Басқа үлбір, перфорацияланбаған, ені 105 мм аспайтын, күміс галогенді эмульсиясы бар
жоғары
1465
370239
Басқа пленка, перфорацияланбаған, ені 105 мм аспайтын, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған
жоғары
1466
370241
Басқа да пленка, перфорацияланбаған, ені 610 мм-ден астам және ұзындығы 200 м-ден астам түрлі-түсті фотосуреттер үшін (полихромды), орамдағы, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған
жоғары
1467
370242
Түсті фотоға арналған пленкалардан басқа, перфорацияланбаған, ені 610 мм-ден астам және ұзындығы 200 м-ден асатын басқа пленкалар, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған
жоғары
1468
370243
Перфорацияланбаған, ені 610 мм-ден астам және ұзындығы 200 м-ден аспайтын өзге пленкалар
жоғары
1469
370244
Ені 105 мм-ден астам, бірақ 61o мм-ден көп емес, перфорацияланбаған басқа пленка
жоғары
1470
370252
Түсті фотосуретке арналған басқа пленка (полихромды), ені 16 мм аспайтын, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозициясыз
жоғары
1471
370253
Мөлдір үлдірлерге арналған, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған, ені 16 мм-ден астам, бірақ 35 мм-ден көп емес және ұзындығы 30 м-ден аспайтын түрлі-түсті фотосуреттерге арналған (полихромды) басқа пленка
жоғары
1472
370254
Мөлдір үлдірлерді қоспағанда, ені 16 мм-ден астам, бірақ 35 мм-ден аспайтын және ұзындығы 30 м-ден аспайтын түрлі-түсті фотосуреттерге арналған (полихромды) басқа да пленка, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған.
жоғары
1473
370255
Түсті фотографияға арналған ені 16 мм-ден астам, бірақ 35 мм-ден көп емес және ұзындығы 30 м-ден астам орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозициясыз басқа да пленка (полихромды)
жоғары
1474
370256
Түсті фотосуретке арналған басқа пленка (полихромды) ені 35 мм-ден астам, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозициясыз
жоғары
1475
370296
ені 35 мм-ден аспайтын және ұзындығы 30 м-ден аспайтын басқа пленка, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозициясыз
жоғары
1476
370297
ені 35 мм-ден және ұзындығы 30 м-ден аспайтын, орамдағы, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған басқа пленкалар
жоғары
1477
370298
Қағаздан, картоннан немесе тоқыма бұйымдарынан басқа кез келген материалдан жасалған, ені 35 мм-ден асатын, сенсибилизацияланған, экспозицияланбаған орамдағы басқа фотопленкалар; лезде фильм орамдары
жоғары
1478
370310
Ені 610 мм-ден астам орамдарда сенсибилизацияланған, экспонизацияланбаған фотографиялық Қағаз, картон және тоқыма материалдары
жоғары
1479
370320
Түсті фотографияға арналған басқа экспозициясыз фотоматериалдар (полихромды)
жоғары
1480
370390
Басқа фотоматериалдар, экспозициясыз
жоғары

1481
370790
Прочие фотохимикаты (кроме лаков, клеев, адгезивов и аналогичных препаратов); продукты несмешанные, используемые для фотографических целей, представленные в отмеренных дозах или упакованные для розничной продажи в готовом к использованию виде
высокий
1482
380210
Уголь активированный
средний
1483
380290
Прочие продукты минеральные природные активированные; уголь животный, включая отработанный животный уголь
средний
1484
380400
Щелок, остающийся при изготовлении древесной целлюлозы, концентрированный или неконцентрированный, включая сульфонаты лигнина, кроме таллового масла товарной позиции 3803
средний
1485
380510
Скипидар живичный, древесный (паровой) или сульфатный
высокий
1486
380590
Масла терпеновые прочие, получаемые путем перегонки или другой обработки древесины хвойных пород; дипентен неочищенный; скипидар сульфитный и пара-цимол неочищенный прочий; масло сосновое прочее
высокий
1487
380610
Канифольные и смоляные кислоты
средний
1488
380620
Соли канифоли, смоляных кислот или производных канифоли или смоляных кислот, кроме солей аддуктов канифоли
средний
1489
380630
Смолы сложноэфирные
средний
1490
380690
Прочие канифоли и смоляные кислоты, и их производные; спиртканифольный и масла канифольные; переплавленные смолы
средний
1491
380852
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или из
средний
1492
380859
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или из
высокий
1493
380861
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или из
высокий
1494
380862
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи или представленные в виде готовых препаратов или из
высокий
1495
380869
Прочие товары, упомянутые в примечаниях к субпозициям 2 к данной группе
высокий
1496
380891
Инсектициды
высокий
1497
380892
Фунгициды
средний
1498
380893
Гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений
высокий

1481
370710
Сенсибилизацияланған эмульсиялар
жоғары
1482
370790
Өзге де фотохимикаттар (лактардан, желімдерден, адгезивтерден және ұқсас препараттардан басқа); фотографиялық мақсаттар үшін пайдаланылатын, өлшенген дозаларда ұсынылған немесе бөлшек сауда үшін пайдалануға дайын түрде буып-түйілген араласпаған өнімдер
жоғары
1483
380210
Белсендірілген көмір
орташа
1484
380290
Өзге де белсендірілген минералды табиғи өнімдер; пайдаланылған жануарлар көмірін қоса алғанда, жануарлар көмірі
орташа
1485
380400
3803 тауар позициясының талл майынан басқа, лигнин сульфонаттарын қоса алғанда, ағаш целлюлозасын дайындау кезінде қалатын қойылтылған немесе шоғырланбаған сілті
орташа
1486
380510
Турпентин сағызы, ағаш (бу) немесе сульфат
жоғары
1487
380590
Қылқан жапырақты ағаштарды айдау немесе басқа өңдеу жолымен алынған басқа да терпен майлары; тазартылмаған дипентен; сульфитті скипидар және басқа тазартылмаған парацимен; басқа қарағай майы
жоғары
1488
380610
Канифоль және шайыр қышқылдары
орташа
1489
380620
Канифольдің, канифоль қышқылдарының немесе канифоль туындыларының немесе канифоль қышқылдарының тұздары, канифоль қоспаларының тұздарынан басқа
орташа
1490
380630
Эфир шайырлары
орташа
1491
380690
Басқа канифольдер мен шайыр қышқылдары және олардың туындылары; алкогольді каннабис және канифоль майлары; қайта балқытылған шайырлар
орташа
1492
380852
Осы тараудың 1 қосалқы позициясында көрсетілген тауарлар: ddt (ISO) (клофенотан (INN)), таза салмағы 300 г аспайтын қаптамалардағы, бланкілерге немесе бөлшек саудаға арналған қаптамаға оралған немесе пішінде ұсынылған дайын препараттар немесе бұйымдар (мысалы, күкіртпен өңделген ленталар, фитильдер мен шамдар, шыбындарды кетіретін қағаз)
орташа
1493
380859
Бөлшектеп сату үшін пішіндерге немесе қаптамаға салынған немесе дайын препараттар түрінде немесе
жоғары
1494
380861
Бөлшектеп сату үшін пішіндерге немесе қаптамаға салынған немесе дайын препараттар түрінде немесе
жоғары
1495
380862
Бөлшектеп сату үшін пішіндерге немесе қаптамаға салынған немесе дайын препараттар түрінде немесе
жоғары
1496
380869
Осы тараудың 2-тармақшаларында көрсетілген басқа тауарлар
жоғары
1497
380891
Инсектицидтер
жоғары
1498
380892
Фунгицидтер
орташа

1499
380894
Средства дезинфицирующие
высокий
1500
380899
Инсектициды, родентициды, фунгициды, гербициды, противовсходовые средства и регуляторы роста растений, средства дезинфицирующие и аналогичные им, прочие
высокий
1501
380910
Средства отделочные, средства для ускорения крашения или фиксации красителей на основе крахмалистых веществ
высокий
1502
380991
Прочие средства отделочные используемые в текстильном или подобных производствах
высокий
1503
380992
Прочие средства отделочные, используемые в бумажном или подобных производствах
высокий
1504
380993
Прочие средства отделочные, используемые в кожевенном или подобных производствах
высокий
1505
381010
Препараты для травления металлических поверхностей.; порошки и пасты для низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или для сварки, состоящие из металла и прочих материалов
высокий
1506
381090
Прочие препараты, используемые в качестве сердечников или покрытий для сварочных электродов или прутков; флюсы и препараты вспомогательные прочие для пайки тугоплавким припоем или для сварки
высокий
1507
381111
Антидетонаторы на основе соединений свинца
высокий
1508
381119
Прочие антидетонаторы
высокий
1509
381121
Присадки к смазочным маслам, содержащие нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород
высокий
1510
381129
Прочие присадки к смазочным маслам
высокий
1511
381190
Прочие антидетонаторы, антиоксиданты, ингибиторы смолообразования, загустители, антикоррозионные вещества и присадки готовые прочие к нефтепродуктам или другим жидкостям
высокий
1512
381210
Ускорители вулканизации каучуков готовые
высокий
1513
381220
Пластификаторы составные для каучука и пластмасс
высокий
1514
381231
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс, антиоксиданты и стабилизаторы состав
высокий
1515
381239
Ускорители вулканизации каучука готовые; составные пластификаторы для каучука или пластмасс, в другом месте не поименованные или не включенные; антиоксиданты и стабилизаторы составные прочие для каучука или пластмасс, антиоксиданты и стабилизаторы состав
высокий
1516
381300
Составы и заряды для огнетушителей; заряженные гранаты для тушения пожаров
высокий
1517
381400
Растворители и разбавители сложные органические, в другом месте не поименованные; готовые составы для удаления красок или лаков
средний

1499
380893
Гербицидтер, пайда болуына қарсы агенттер және өсімдіктердің өсуін реттегіштер
жоғары
1500
380894
Дезинфекциялау құралдары
жоғары
1501
380899
Инсектицидтер, родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер, пайда болуына қарсы агенттер және өсімдіктердің өсуін реттегіштер, дезинфекциялау құралдары және т.б.
жоғары
1502
380910
Өңдеу агенттері, бояуды тездетуге немесе крахмал бар заттар негізіндегі бояғыштарды бекітуге арналған агенттер
жоғары
1503
380991
Тоқыма немесе осыған ұқсас салаларда қолданылатын басқа да әрлеу бұйымдары
жоғары
1504
380992
Қағаз немесе ұқсас салаларда қолданылатын басқа да әрлеу өнімдері
жоғары
1505
380993
Былғары немесе соған ұқсас салаларда пайдаланылатын басқа да әрлеу бұйымдары
жоғары
1506
381010
Металл беттерін өңдеуге арналған препараттар.; төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған, металлдан және өзге де материалдардан тұратын ұнтақтар мен пасталар
жоғары
1507
381090
Дәнекерлеу электродтары немесе шыбықтар үшін өзектер немесе жабындар ретінде пайдаланылатын басқа да препараттар; флюстер және отқа төзімді дәнекерлеуіштермен дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған басқа да қосалқы препараттар
жоғары
1508
381111
Қорғасын қосылыстары негізіндегі соққыға қарсы агенттер
жоғары
1509
381119
Басқа соққыға қарсы агенттер
жоғары
1510
381121
Құрамында мұнай немесе битумды минералдардан алынған мұнай өнімдері бар майлау майы қоспалары
жоғары
1511
381129
Майлау майларына арналған басқа қоспалар
жоғары
1512
381190
Басқа соққыға қарсы агенттер, антиоксиданттар, сағыз ингибиторлары, қоюлатқыштар, коррозияға қарсы агенттер және мұнай өнімдері немесе басқа сұйықтықтар үшін басқа да дайын қоспалар
жоғары
1513
381210
Дайын резеңке вулканизация үдеткіштері
жоғары
1514
381220
Резеңке және пластмассаға арналған композициялық пластификаторлар
жоғары
1515
381231
Дайын резеңке вулканизацияны тездеткіштер; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған резеңкеге немесе пластмассаға арналған қосынды пластификаторлар; басқа композициялық антиоксиданттар мен резеңкеге немесе пластмассаға арналған тұрақтандырғыштар, антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар құрамы
жоғары
1516
381239
Дайын резеңке вулканизацияны тездеткіштер; басқа жерде аталмаған немесе қосылмаған резеңкеге немесе пластмассаға арналған қосынды пластификаторлар; басқа композициялық антиоксиданттар мен резеңкеге немесе пластмассаға арналған тұрақтандырғыштар, антиоксиданттар мен тұрақтандырғыштар құрамы
жоғары
1517
381300
Өрт сөндіргіштерге арналған құрамдар мен зарядтар; өрт сөндіруге арналған зарядталған гранаталар
жоғары

1541
382485
Товары, упомянутые в примечании к субпозициям 3 к данной группе: содержащие 1,2,3,4,5,6- гексахлорциклогексан (гхг (ISO)), включая линдан (ISO, INN)
средний
1542
382486
Товары, упомянутые в примечании к субпозициям 3 к данной группе: содержащие пентахлорбензол (ISO) или гексахлорбензол (ISO)
средний
1543
382487
Товары, упомянутые в примечании к субпозициям 3 к данной группе: содержащие перфтороктансульфоновую кислоту, ее соли, перфтороктансульфонамиды или перфтороктансульфонилфторид
высокий
1544
382488
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные
средний
1545
382489
Продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности, упомянутые в примечании к субпозициям 3 к данной группе, содержащие хлорированные парафины с короткой цепью
высокий
1546
382491
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные
высокий
1547
382492
Продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности: полигликолевые сложные эфиры метилфосфоновой кислоты
высокий
1548
382499
Готовые связующие вещества для производства литейных форм или литейных стержней; продукты и препараты химические, химической или смежных отраслей промышленности (включая препараты, состоящие из смесей природных продуктов), в другом месте не поименованные
высокий
1549
382600
Биодизель и его смеси, не содержащие или содержащие менее 70 мас.% нефти или нефтепродуктов, полученных из битуминозных пород
средний
1550
382711
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ), содержащие гидробромфторуглероды (ГБФУ), содержащие тетрахлорид углерода; содержащие 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ): содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), содержащие или не содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ)
средний
1551
382712
Смеси, содержащие гидробромфторуглеводороды (гбфу)
средний

1541
382484
Құю қалыптарын немесе өзектерді өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар; басқа жерде аталмаған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда)
орташа
1542
382485
Осы топтың 3-тармақшасында көрсетілген тауарлар: құрамында 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (гхг(ISO)), линданды қоса алғанда (ISO, INN)
орташа
1543
382486
Осы топтың 3-ескертуінде көрсетілген тауарлар: құрамында пентахлорбензол (ISO) немесе гексахлорбензол (ISO) бар
орташа
1544
382487
Осы топтың 3 қосалқы позициясында көрсетілген тауарлар: құрамында перфтороктансульфон қышқылы, оның тұздары, перфтороктансульфонамидтер немесе перфтороктансульфонилфториді бар
жоғары
1545
382488
Құю қалыптарын немесе өзектерді өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар; басқа жерде аталмаған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда)
орташа
1546
382489
Осы топқа 3-субпозицияларға ескертуде айтылған, құрамында қысқа тізбекті хлорланған парафиндер бар өнеркәсіптің химиялық, химиялық немесе аралас салаларының өнімдері мен препараттары
жоғары
1547
382491
Құю қалыптарын немесе өзектерді өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар; басқа жерде аталмаған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда)
жоғары
1548
382492
Химиялық, химиялық немесе сабақтас салалардың өнімдері мен препараттары: метилфосфон қышқылының полигликольді күрделі эфирлері
жоғары
1549
382499
Құю қалыптарын немесе өзектерді өндіруге арналған дайын байланыстырғыштар; басқа жерде аталмаған химиялық, химиялық немесе аралас өнеркәсіп өнімдері мен препараттары (табиғи өнімдердің қоспаларынан тұратын препараттарды қоса алғанда)
жоғары
1550
382600
Битумды жыныстардан алынатын мұнай немесе мұнай өнімдері, құрамында 70 масса% кем емес немесе құрамында биодизель және оның қоспалары
орташа
1551
382711
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК), құрамында гидрохлорфторкөміртектер (ГХФК), перфторкөміртектер (ПФК) немесе гидрофторкөміртектер (ГФҚ) бар; құрамында гидробромфтор (ГБФК) бар құрамында көміртегі тетрахлориді бар; құрамында 1,1,1-трихлорэтан (метилхлороформ) бар немесе жоқ қоспалар: құрамында құрамында гидрохлорфторкөміртектер (ГХФК), перфторкөміртектер (ПФК) немесе гидрофторкөміртектер (ГФК) бар немесе жоқ хлорфторкөміртектер (ХФК)
орташа

1552
382713
Смеси, содержащие тетрахлорид углерода
средний
1553
382714
Смеси, содержащие 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ)
средний
1554
382720
Смеси, содержащие бромхлордифторметан (Halon-1211), бромтрифторметан (Halon-1301) или дибромтетрафторэтаны (Halon-2402)
средний
1555
382731
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ): содержащие вещества субпозиций 2903 41 000 0 – 2903 48 000 0
средний
1556
382732
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), прочие содержащие вещества субпозиций 2903 71 000 0 – 2903 75 000 0
средний
1557
382739
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие гидрохлорфторуглероды (ГХФУ), содержащие или не содержащие перфторуглероды (ПФУ) или гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ), прочие
средний
1558
382740
Смеси, содержащие метилбромид (бромметан) или бромхлорметан
средний
1559
382751
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие трифторметан (ГФУ-23) или перфторуглероды (ПФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): содержащие трифторметан (ГФУ-23)
высокий
1560
382759
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие трифторметан (ГФУ-23) или перфторуглероды (ПФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие
высокий
1561
382761
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): содержащие 15 мас.% или более 1,1,1-трифторэтана (ГФУ-143a)
высокий
1562
382762
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие, не включенные в субпозицию выше, содержащие 55 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125), но не содержащие фторированные производные ненасыщенных ациклических углеводородов (HFO)
высокий
1563

1552
382712
Құрамында гидробромфторкөміртектері бар қоспалар (гбфк)
орташа
1553
382713
Құрамында төрт хлорлы көміртегі бар қоспалар
орташа
1554
382714
Құрамында 1,1,1- трихлорэтан (метилхлороформ) бар қоспалар
орташа
1555
382720
Құрамында Бромхлордифторметан (Halon-1211), Бромтрифторметан (Halon-1301) немесе дибромтетрафторэтан (Halon-2402) бар қоспалар
орташа
1556
382731
Құрамында метан, этан немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: гидрохлорфторкөміртектер (ГХФК), перфторкөміртектер (ПФК) немесе гидрофторуглеродтан (ГФУ) тұратын немесе тұрмайтын, бірақ хлорфторуглеродтан тұрмайтын (ХФУ): 2903 41 000 0 – 2903 48 000 0 субпозиция заттарынан тұратын
орташа
1557
382732
Құрамында метан, этан немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: гидрохлорфторуглеродтан тұратын (ГХФУ), перфторуглеродтен (ПФУ) немесе гидрофторуглеродтан (ГФУ) тұратын немесе тұрмайтын, бірақ хлорфторуглеродтан тұрмайтын (ХФУ): 2903 71 000 0 – 2903 75 000 0 субпозиция заттарынан тұратын
орташа
1558
382739
Құрамында метан, этан немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: гидрохлорфторуглеродтан тұратын (ГХФУ), перфторуглеродтен (ПФУ) немесе гидрофторуглеродтан (ГФУ) тұратын немесе тұрмайтын, бірақ хлорфторкөміртектер тұрмайтын (ХФК), басқа заттар
орташа
1559
382740
Құрамында метилбромид (бромметан) немесе бромхлорметан бар қоспалар
орташа
1560
382751
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында трифторметан (ГФУ-23) немесе перфторкөміртектер (ПФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФУ): құрамында трифторметан (ГФУ-23) бар қоспалар
жоғары
1561
382759
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында трифторметан (ГФУ-23) немесе перфторкөміртектер (ПФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГХФУ) жоқ өзгелері
жоғары
1562
382761
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФК) жоқ: құрамында 15 мас.% немесе одан көп 1,1,1-трифторэтан (ГФУ-143A)
жоғары
1563
382762
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГЛФҚ) жоқ қоспалар: жоғарыда субпозицияға енгізілмеген, құрамында 55 мас.% немесе одан көп пентафторэтан (ГФУ-125), бірақ құрамында қанықпаған ациклді көмірсутектердің фторланған туындылары (HFO)жоқ
жоғары
1564

382763
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 40 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ -125)
высокий
1564
382764
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 30 мас.% или более 1,1,1,2-тетрафторэтана (ГФУ-134a), но не содержащие фторированные производные ненасыщенных ациклических углеводородов (HFO)
высокий
1565
382765
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие 20 мас.% или более дифторметана (ГФУ-32) и 20 мас.% или более пентафторэтана (ГФУ-125)
высокий
1566
382768
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие, не включенные в субпозиции выше, содержащие вещества субпозиций 2903 41 000 0 – 2903 48 000 0
высокий
1567
382769
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: содержащие прочие гидрофторуглероды (ГФУ), но не содержащие хлорфторуглероды (ХФУ) или гидрохлорфторуглероды (ГХФУ): прочие
высокий
1568
382790
Смеси, содержащие галогенированные производные метана, этана или пропана, в другом месте не поименованные или не включенные: прочие
высокий
1569
390110
Полиэтилен в первичных формах с удельным весом менее 0,94
средний
1570
390120
Полиэтилен с удельным весом 0,94 или более
средний
1571
390130
Сополимеры этилена с винилацетатом
средний
1572
390140
Полимеры этилена в первичных формах: сополимеры этилен-альфа-олефиновые с удельным весом менее 0,94
средний
1573
390190
Прочие полимеры этилена в первичных формах
средний
1574
390210
Полипропилен
средний
1575
390220
Полиизобутилен, в первичных формах
средний
1576
390230
Сополимеры пропилена
средний

382763
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФК) жоқ қоспалар: жоғары субпозицияларға енгізілмеген, құрамында 40 мас.% немесе одан көп пентафторэтан (ГФУ -125)
жоғары
1565
382764
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФК) жоқ қоспалар: жоғарыда 30 мас.% немесе одан көп 1,1,1,2-тетрафторэтан (ГФУ-134a), бірақ құрамында қанықпаған ациклді көмірсутектердің фторланған туындылары (HFO) жоқ
жоғары
1566
382765
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФК) жоқ қоспалар: жоғарыда субпозицияларға енгізілмеген, құрамында 20 мас.% немесе одан көп дифторметан (ГФУ-32) және 20 мас.% немесе одан көп пентафторэтан (ГФУ-125)
жоғары
1567
382768
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГФК) жоқ қоспалар: жоғарыда субпозицияларға енгізілмеген, құрамында 2903 41 000 0 – 2903 48 000 0 субпозиция заттары бар өзгелері
жоғары
1568
382769
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: құрамында өзге де гидрофторкөміртектер (ГФК) бар, бірақ құрамында хлорфторкөміртектер (ХФК) немесе гидрохлорфторкөміртектер (ГХФК) жоқ өзгелері
жоғары
1569
382790
Құрамында метанның, этанның немесе пропанның галогенделген туындылары бар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген қоспалар: басқа
жоғары
1570
390110
Меншікті салмағы 0,94-тен төмен бастапқы пішіндегі полиэтилен
орташа
1571
390120
Меншікті салмағы 0,94 немесе одан жоғары полиэтилен
орташа
1572
390130
Этиленвинилацетат сополимерлер
орташа
1573
390140
Бастапқы түрдегі этилен полимерлері: үлес салмағы 0,94-тен төмен этилен-альфа-олефиннің сополимерлері
орташа
1574
390190
Бастапқы формадағы этиленнің басқа полимерлері
орташа
1575
390210
Полипропилен
орташа
1576
390220
Полизобутилен, бастапқы формаларда
орташа

1781
300259
Прочие клеточные культуры, модифицированные или немодифицированные
высокий
1782
300290
Прочие кровь человеческая, кровь животных, приготовленная для использования в терапевтических, профилактических или диагностических целях; культуры микроорганизмов и аналогичные продукты
высокий
1783
300310
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи, содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
средний
1784
300320
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи, содержащие антибиотики
средний
1785
300331
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), содержащие гормоны или другие соединения товарной позиции 2937, содержащие инсулин
средний
1786
300339
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), содержащие гормоны или прочие соединения товарной позиции 2937
средний
1787
300341
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи: содержащие эфедрин или его соли
средний
1788
300342
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи: содержащие псевдоэфедрин (INN) или его соли
средний
1789
300343
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи содержащие норэфедрин или его соли
высокий
1790
300349
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продаж, содержащие алкалоиды и их производные
высокий

1781
300251
Жасушалық терапияға арналған өнімдер
жоғары
1782
300259
Түрлендірілген немесе модификацияланбаған өзге де жасушалық дақылдар
жоғары
1783
300290
Емдік, профилактикалық немесе диагностикалық мақсаттар үшін дайындалған адамның басқа қаны, жануарлардың қаны; микроорганизмдердің дақылдары және ұқсас өнімдер
жоғары
1784
300310
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, екі немесе одан да көп құрауыштардың қоспасынан тұратын, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынбаған, құрамында пенициллин қышқылының құрылымы бар пенициллиндер немесе олардың туындылары бар немесе стрептомициндер немесе олардың туындылары бар дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
орташа
1785
300320
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда қолданылуға арналған екі немесе одан да көп компонеттерден тұратын дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясы тауарларынан басқа), бірақ бөлшек саудаға арналған құрамында антибиотиктер бар мөлшерленген дәрілік нысандар немесе қалыптарға немесе орамдарға өлшеніп оралмаған
орташа
1786
300331
Құрамында инсулині бар 2937 тауар позициясының гормондары немесе басқа қосылыстары бар дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясындағы тауарлардан басқа)
орташа
1787
300339
Құрамында гормондар немесе 2937 тауар позициясының өзге де қосылыстары бар дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
орташа
1788
300341
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, екі немесе одан да көп құрамдас бөліктердің қоспасынан тұратын, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп оралмаған өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа): құрамында эфедрин немесе оның тұздары бар
орташа
1789
300342
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, екі немесе одан да көп құрамдас бөліктердің қоспасынан тұратын, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп оралмаған өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа): құрамында псевдоэфедрин (inn) немесе оның тұздары бар
орташа
1790
300343
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған екі немесе одан да көп құрамдас бөліктердің қоспасынан тұратын, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп оралмаған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа): осы топқа 2-қосалқы позицияларға ескертпеде көрсетілген құрамында безгекке қарсы белсенді (әрекет етуші) заттар бар өзгелері
жоғары

1791
300360
Лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смеси двух или более компонентов, для использования в терапевтических или профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм или в формы или упаковки для розничной продажи: прочие, содержащие противомалярийные активные (действующие) вещества, указанные в примечании к субпозициям 2 к данной группе
средний
1792
300390
Прочие лекарственные средства (лекарства), состоящие из смеси двух и более компонентов, для использования в профилактических целях, но не расфасованные в виде дозированных лекарственных форм
высокий
1793
300410
Лекарственные средства, содержащие пенициллины или их производные, имеющие структуру пенициллановой кислоты, или содержащие стрептомицины или их производные
средний
1794
300420
Прочие лекарственные средства из смешанных или несмешанных продуктов, содержащие антибиотики
средний
1795
300431
Лекарственные средства из смешанных или несмешанных продуктов, содержащие инсулин
высокий
1796
300432
Лекарственные средства из смешанных или несмешанных продуктов, содержащие кортикостероидные гормоны, их производные и структурные аналоги
средний
1797
300439
Прочие лекарственные средства, содержащие гормоны или прочие соединения, указанные в товарной позиции 2937
высокий
1798
300441
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, прочие, содержащие алкалоиды или их производные, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, содержащие эфедрин или его соли
высокий
1799
300442
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, прочие, содержащие алкалоиды или их производные: содержащие эфедрин или его соли, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, содержащие псевдоэфедрин (INN) или его соли
высокий
1800
300443
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, прочие, содержащие алкалоиды или их производные: содержащие эфедрин или его соли, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, содержащие норэфедрин или его соли
высокий

1791
300349
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, екі немесе одан да көп құрамдас бөліктердің қоспасынан тұратын, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынбаған, құрамында алкалоидтар мен олардың туындылары бар өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позицияларының тауарларынан басқа)
жоғары
1792
300360
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған екі немесе одан да көп құрамдас бөліктердің қоспасынан тұратын, бірақ мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп оралмаған дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа): осы топқа 2-қосалқы позицияларға ескертпеде көрсетілген құрамында безгекке қарсы белсенді (әрекет етуші) заттар бар өзгелері
орташа
1793
300390
Екі немесе одан да көп компоненттердің қоспасынан тұратын, профилактикалық мақсатта қолдануға арналған, бірақ дәрілік пішіндерге оралмаған басқа да дәрілік заттар (дәрілік заттар)
жоғары
1794
300410
Құрамында пенициллиндер немесе олардың туындылары бар, пенициллин қышқылының құрылымы бар немесе құрамында стрептомициндер немесе олардың туындылары бар дәрілік заттар
орташа
1795
300420
Құрамында антибиотиктер бар аралас немесе араласпаған өнімдерден жасалған өзге де дәрілік заттар
орташа
1796
300431
Құрамында инсулин бар аралас немесе араласпаған өнімдерден жасалған дәрілік заттар
жоғары
1797
300432
Құрамында кортикостероидты гормондар, олардың туындылары және құрылымдық баламалары бар аралас немесе араласпаған өнімдерден жасалған дәрілік заттар
орташа
1798
300439
Құрамында гормондар немесе 2937 тауар позициясында көрсетілген өзге де қосылыстар бар өзге де дәрілік заттар
жоғары
1799
300441
Аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, құрамында алкалоидтар немесе олардың туындылары бар, мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналған, құрамында эфедрин немесе оның тұздары бар нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
жоғары
1800
300442
Аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа), құрамында алкалоидтар немесе олардың туындылары бар: құрамында терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған эфедрин немесе оның тұздары бар, мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеп оралған, құрамында псевдоэфедрин (INN) немесе оның тұздары
жоғары

1801
300449
Прочие лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, содержащие прочие алкалоиды или их производные
высокий
1802
300450
Лекарственные средства прочие, содержащие витамины или другие соединения, указанные в товарной позиции 2936
средний
1803
300460
Прочие, лекарственные средства (кроме товаров товарной позиции 3002, 3005 или 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи, прочие содержащие противомалярийные активные (действующие) вещества, указанные в примечании к субпозициям 2 к данной группе
высокий
1804
300490
Прочие лекарственные средства (кроме указанных в позициях 3002, 3005, 3006), состоящие из смешанных или несмешанных продуктов, для использования в терапевтических или профилактических целях, расфасованные в виде дозированных лекарственных форм (включая лекарственные средства в форме трансдермальных систем) или в формы или упаковки для розничной продажи
высокий
1805
300510
Материал перевязочный ангезивный и прочие материалы, имеющие липкую поверхность
высокий
1806
300590
Прочий перевязочный материал: вата, марля, бинты, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи, предназначенные для использования в медицине, хирургии, стоматологии или ветеринарии
средний
1807
300630
Препараты контрастные для рентгенографических обследований; реагенты диагностические, предназначенные для введения больным
средний
1808
300650
Сумки санитарные и наборы для оказания первой помощи
высокий
1809
300660
Средства химические контрацептивные, изготовленные на основе гормонов или спермицидов
средний
1810
382211
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 3006, для определения малярии
высокий

1801
300443
Аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа), құрамында алкалоидтар немесе олардың туындылары бар: құрамында терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған эфедрин немесе оның тұздары бар, мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеп оралған, құрамында норэфедрин немесе оның тұздары бар
жоғары
1802
300449
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеп оралған, құрамында өзге де алкалоидтар немесе олардың туындылары бар өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа)
жоғары
1803
300450
2936 тауар позициясының витаминдері немесе басқа қосылыстары бар басқа да дәрілік заттар
орташа
1804
300460
Өзге де дәрілік заттар (3002, 3005 немесе 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа) терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған, мөлшерленген дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеніп салынған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұрады: осы топқа 2-субпозицияларға ескертпеде көрсетілген құрамында безгекке қарсы белсенді (әсер ететін) заттар бар өзгелері
жоғары
1805
300490
Терапевтік немесе профилактикалық мақсаттарда пайдалануға арналған аралас немесе аралас емес өнімдерден тұратын, дозаланған дәрілік нысандар түрінде (трансдермалдық жүйелер нысанындағы дәрілік заттарды қоса алғанда) немесе бөлшек саудаға арналған нысандарға немесе орамдарға өлшеп оралған өзге де дәрілік заттар (3002, 3005, 3006 позицияларда көрсетілгендерден басқа)
жоғары
1806
300510
Жабысқақ беті бар таңғыш материал, желім және басқа материалдар
жоғары
1807
300590
Басқа таңғыштар: медицинада, хирургияда, стоматологияда немесе ветеринарияда қолдануға арналған бөлшек саудаға арналған пішінде немесе қаптамада алдын ала оралған мақта, дәке, бинттер
орташа
1808
300630
Рентгенографиялық тексеруге арналған контрасты препараттар; науқастарға енгізуге арналған диагностикалық реагенттер
орташа
1809
300650
Санитарлық сөмкелер мен алғашқы көмекке арналған қобдишалар
жоғары
1810
300660
Гормондар немесе спермицидтер негізінде жасалған химиялық контрацептивтер
орташа

1811
382212
Реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы, кроме товаров товарной позиции 3006; сертифицированные эталонные материалы: реагенты диагностические или лабораторные на подложке, готовые диагностические или лабораторные реагенты на подложке или без нее, не расфасованные или расфасованные в наборы: для определения Зика и прочих заболеваний, передаваемых комарами рода Aedes:
высокий
1812
382213
Реагенты для определения группы крови
высокий
Резиновые и пластмассовые изделия
1813
300691
Приспособления, идентифицируемые как приспособления для стомического использования
высокий
1814
391610
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, с обработанной или необработанной поверхностью, но не подвергшиеся иной обработке, из полимеров этилена
средний
1815
391620
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные, из полимеров винилхлорида
средний
1816
391690
Мононить с размером поперечного сечения более 1 мм, стержни и профили фасонные, из прочих пластмасс
средний
1817
391710
Оболочки искусственные (для колбасных изделий) из отвержденных протеинов или целлюлозных материалов
средний
1818
391721
Трубы, трубки и шланги, жесткие из полимеров этилена
средний
1819
391722
Трубы, трубки и шланги, жесткие из полимеров пропилена
средний
1820
391723
Трубы, трубки и шланги, жесткие из полимеров винилхлорида
средний
1821
391729
Трубы, трубки и шланги, жесткие из прочих пластмасс
средний
1822
391731
Трубы, трубки и шланги гибкие, выдерживающие давление до 27,6 МПа
средний
1823
391732
Прочие трубы, трубки и шланги, не армированные или не комбинированные с другими материалами, без фитингов
высокий
1824
391733
Прочие трубы, трубки и шланги, не армированные или не комбинированные с другими материалами, с фитингами
высокий
1825
391739
Прочие трубы, трубки и шланги
средний
1826
391740
Фитинги
средний

1811
382211
Төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа жинақтарға өлшеніп салынбаған немесе өлшеніп салынған жиынтықтар; сертификатталған эталондық материалдар: төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, өлшеніп салынбаған немесе жинақтарға өлшеніп салынған жиынтықтар: безгекті анықтау үшін
жоғары
1812
382212
Төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, 3006 тауар позициясының тауарларынан басқа жинақтарға өлшеніп оралмаған немесе өлшеніп салынған жиынтықтар; сертификатталған эталондық материалдар: төсемдегі диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, төсемдегі немесе онсыз дайын диагностикалық немесе зертханалық реагенттер, өлшеніп оралмаған немесе жинақтарға өлшеніп оралмаған: Aedes тектес масалар тарататын Зика мен өзге де ауруларды айқындау үшін:
жоғары
1813
382213
Қан типін анықтауға арналған реагенттер
жоғары
Резеңке және пластмассадан жасалған бұйымдар
1814
300691
Остомияны қолдануға арналған құрылғылар ретінде анықталатын құрылғылар
жоғары
1815
391610
Этилен полимерлерінен жасалған, көлденең қимасының мөлшері 1 мм-ден астам моножіптер, шыбықтар, өзектер және фасондық профильдер
орташа
1816
391620
Винилхлоридті полимерлерден жасалған көлденең қимасының өлшемі 1 мм-ден асатын монофиламенттер, өзектер, өзектер және пішінді профильдер
орташа
1817
391690
Көлденең қимасының ауданы 1 мм-ден асатын монофиламенттер, өзектер мен пішінді профильдер, басқа пластмассалардан
орташа
1818
391710
Қаттыланған белоктардан немесе целлюлозды материалдардан жасалған жасанды қаптамалар (шұжықтар үшін).
орташа
1819
391721
Этилен полимерлерінен жасалған қатты құбырлар, түтіктер және түтіктер
орташа
1820
391722
Құбырлар, түтіктер және шлангтар, қатты, пропилен полимерлерінен жасалған
орташа
1821
391723
Винилхлоридті полимерлерден жасалған қатты құбырлар, түтіктер және түтіктер
орташа
1822
391729
Басқа пластмассадан жасалған қатты құбырлар, түтіктер және шлангтар
орташа
1823
391731
27,6 МПа дейін қысымға төтеп беретін икемді құбырлар, түтіктер және шлангтар
орташа
1824
391732
Арматураланбаған немесе басқа материалдармен біріктірілмеген басқа құбырлар, түтіктер және шлангтар, фитингтері жоқ
жоғары
1825
391733
Арматураланбаған немесе басқа материалдармен біріктірілмеген басқа құбырлар, түтіктер және шлангтар, фитингтері бар
жоғары
1826
391739
Басқа құбырлар, түтіктер және түтіктер
орташа

1827
391810
Покрытия из полимеров винилхлорида для пола, самоклеящиеся или не самоклеящиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков, указанные в примечании 9 к данной группе
высокий
1828
391890
Покрытия для пола самоклеящиеся или не самоклеющиеся, в рулонах или пластинах; покрытия для стен или потолков, указанных в примечании 9 к данной группе из прочих пластмасс
средний
1829
391910
Плиты, листы, пленка, фольга, лента, полоса и прочие плоские формы, из полимерных материалов, в рулонах шириной не более 20 см
средний
1830
391990
Прочие плиты, листы, пленка, фольга, лента, полоса и прочие плоские формы из полимерных материалов, самоклеящиеся, в рулонах или не в рулонах
средний
1831
392010
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы или ленты прочие из полимеров этилена
средний
1832
392020
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы или ленты прочие из полимеров пропилена
средний
1833
392030
Плиты, листы, пленки, фольга и полоса прочие, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами из полимеров стирола
высокий
1834
392043
Плиты, листы, пленка и полосы, содержащие не менее 6 мас % пластификаторов
средний
1835
392049
Прочие плиты, листы, пленка и полосы, содержащие не менее 6 мас. % пластификаторов
высокий
1836
392051
Плиты, листы, пленки, фольга и полосы прочие, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из полиметилметакрилата
высокий
1837
392059
Прочие плиты, листы, пленка и полосы из акриловых полимеров
высокий
1838
392061
Плиты, листы, пленки, фольга и полоса прочие, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из поликарбонатов
высокий
1839
392062
Плиты, листы, пленка, фольга и полосы или ленты из полиэтилентерефталата
средний
1840
392063
Плиты, листы, пленки, фольга и полоса прочие, непористые, неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из ненасыщенных полиэфиров сложных
средний
1841
392069
Плиты, листы, пленки, фольга и полоса прочие, непористые и неармированные, неслоистые, без подложки и не соединенные аналогичным способом с другими материалами, из прочих сложных полиэфиров
средний
1842
392071
Плиты, листы, пленка и полосы или ленты из регенерированной целлюлозы
высокий

1827
391740
Орнату
орташа
1828
391810
Винилхлоридті еден жабындары, өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтын, орамдарда немесе парақтарда; осы тараудың 9-ескертуінде көрсетілген қабырға немесе төбе жабындары
жоғары
1829
391890
Орамдардағы немесе пластиналардағы өздігінен жабысатын немесе өздігінен жабыспайтын еденге арналған жабындар; осы топқа 9-ескертпеде көрсетілген өзге де пластмассадан жасалған қабырғалар мен төбелерге арналған жабындар
орташа
1830
391910
Полимерлі материалдардан жасалған пластиналар, парақтар, пленкалар, фольгалар, таспалар, жолақтар және ені 20 см-ден аспайтын орамдағы басқа да жалпақ пішіндер
орташа
1831
391990
Полимерлі материалдардан жасалған басқа да пластиналар, парақтар, пленкалар, фольгалар, таспалар, жолақтар және орамдағы немесе орамдағы емес, өздігінен жабысатын басқа да жалпақ пішіндер
орташа
1832
392010
Этилен полимерлерінің басқа пластиналары, парақтары, үлбірлері, фольгалары және жолақтары немесе таспалары
орташа
1833
392020
Басқа пластиналар, парақтар, пленкалар, фольга және пропилен полимерлерінің жолақтары немесе таспалары
орташа
1834
392030
Кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және ұқсас тәсілмен стирол полимерлерінен жасалған басқа материалдармен қосылмаған өзге де тақталар, табақтар, пленкалар, фольга мен жолақ
жоғары
1835
392043
Құрамында кемінде 6 мас % пластификаторы бар тақталар, табақтар, пленка және жолақтар
орташа
1836
392049
Құрамында кемінде 6 мас % пластификаторы бар өзге де тақталар, табақтар, пленка және жолақтар
жоғары
1837
392051
Кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және ұқсас тәсілмен полиметилметакрилаттан жасалған басқа материалдармен қосылмаған өзге де тақталар, табақтар, пленкалар, фольга мен жолақтар
жоғары
1838
392059
Басқа акрилді полимерлі тақталар, парақтар, пленкалар және жолақтар
жоғары
1839
392061
Кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және ұқсас тәсілмен поликарбонаттардан жасалған басқа материалдармен қосылмаған өзге де тақталар, табақтар, пленкалар, фольга мен жолақ
жоғары
1840
392062
Полиэтилентерефталат тақталары, парақтары, пленкасы, фольгасы және жолақтары немесе таспалары
орташа
1841
392063
Қанықпаған полиэфирлерден жасалған басқа да пластиналар, парақтар, пленкалар, фольга және жолақтар, кеуекті емес, күшейтілмеген, қабатталмаған, астары жоқ және басқа материалдармен ұқсас жолмен қосылмаған
орташа
1842
392069
Кеуекті емес және арматураланбаған, қабатталмаған, төсемсіз және өзге де күрделі полиэфирлерден жасалған басқа материалдармен ұқсас тәсілмен қосылмаған өзге де тақталар, табақтар, пленкалар, фольга мен жолақ
орташа

1886
401011
Ленты конвейерные или бельтинг из вулканизованной резины, армированные только металлом
высокий
1887
401012
Ленты конвейерные или бельтинг из вулканизованной резины, армированные только текстильными материалами
высокий
1888
401019
Прочие ленты конвейерные или бельтинг из вулканизованной резины
высокий
1889
401031
Приводные ремни или бельтинг, бесконечные трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
высокий
1890
401032
Приводные ремни или бельтинг, трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 180 см
высокий
1891
401033
Приводные бесконечные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), ребристые, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
высокий
1892
401034
Бесконечные приводные ремни трапецеидального поперечного сечения (клиновые ремни), кроме ребристых, с длиной наружной окружности более 180 см, но не более 240 см
высокий
1893
401035
Бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 60 см, но не более 150 см
высокий
1894
401036
Бесконечные зубчатые приводные ремни, с длиной наружной окружности более 150 см, но не более 198 см
высокий
1895
401039
Прочие ремни или бельтинг, приводные
высокий
1896
401110
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
высокий
1897
401120
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
средний
1898
401130
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для использования на воздушных судах
высокий
1899
401140
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для мотоциклов
средний
1900
401150
Шины и покрышки пневматические резиновые новые, для велосипедов
средний
1901
401170
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
высокий
1902
401180
Шины и покрышки пневматические резиновые новые для транспортных средств и машин, используемых в строительстве, горном деле или промышленности
высокий
1903
401190
Шины и покрышки пневматические резиновые новые: прочие
высокий
1904
401211
Шины и покрышки пневматические резиновые восстановленные, для легковых автомобилей (включая грузопассажирские автомобили-фургоны и спортивные автомобили)
высокий
1905
401212
Шины и покрышки восстановленные, для автобусов или моторных транспортных средств для перевозки грузов
средний

1886
400942
Арматураланған немесе басқа материалдармен біріктірілген, фитингтері бар вулканизацияланған резеңке құбырлар, түтіктер және түтіктер
орташа
1887
401011
Тек металмен арматураланған вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар немесе бельтинг
жоғары
1888
401012
Тек тоқыма материалдарымен арматураланған вулканизацияланған резеңкеден жасалған конвейерлік таспалар немесе бельтинг
жоғары
1889
401019
Вулканизацияланған резеңкеден жасалған басқа конвейерлер немесе таспалар
жоғары
1890
401031
Сыртқы шеңберінің ұзындығы 60 см-ден астам, бірақ 180 см-ден аспайтын, қырланған, шексіз трапеция тәрізді көлденең қималы жетек белдіктері немесе бельтинг (сына белдіктері)
жоғары
1891
401032
Сыртқы шеңберінің ұзындығы 60 см-ден астам, бірақ 180 см-ден аспайтын қабырғалы белдіктерден басқа, трапецеидальді көлденең қималы жетек белдіктері немесе бельтинг (сына белдіктері)
жоғары
1892
401033
Трапецеидальді көлденең қималы жетекті шексіз белдіктер (сына белдіктері), қырланған, сыртқы шеңберінің ұзындығы 180 см-ден астам, бірақ 240 см-ден аспайтын
жоғары
1893
401034
Шексіз трапеция тәрізді жетек белдіктері (V-белдіктер), қырлы белдіктерден басқа, сыртқы шеңбері 180 см-ден астам, бірақ 240 см-ден көп емес
жоғары
1894
401035
Сыртқы шеңбері 60 см-ден асатын, бірақ 150 см-ден аспайтын шетсіз тісті жетек белдіктері
жоғары
1895
401036
Сыртқы шеңбері 150 см-ден асатын, бірақ 198 см-ден аспайтын шетсіз тісті жетек белдіктері
жоғары
1896
401039
Басқа белдіктер немесе белдіктер, жүргізу
жоғары
1897
401110
Жеңіл автомобильдерге арналған пневматикалық резеңке жаңа шиналар (жүк-жолаушы автомобиль-фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда)
жоғары
1898
401120
Шиналар [шиналар] жүктерді тасымалдауға арналған автобустарға немесе автокөліктерге арналған жаңа пневматикалық резеңке
орташа
1899
401130
Шиналар [шиналар] авиацияда қолдануға арналған жаңа пневматикалық резеңке
жоғары
1900
401140
Шиналар [шиналар] мотоциклдер үшін жаңа пневматикалық резеңке
орташа
1901
401150
Шиналар мен шиналар пневматикалық резеңке жаңа, велосипедтерге арналған
орташа
1902
401170
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен шиналар: ауыл шаруашылығы немесе орман шаруашылығы машиналары мен машиналары үшін
жоғары
1903
401180
Жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен шиналар: құрылыста, тау-кен өнеркәсібінде немесе өнеркәсіпте қолданылатын көліктер мен машиналарға арналған
жоғары
1904
401190
Шиналар мен шиналар пневматикалық резеңке жаңа: басқа
жоғары
1905
401211
Қайта өңделген пневматикалық резеңке шиналар және жеңіл автомобильдерге арналған шиналар (коммуналдық фургондар мен спорттық автомобильдерді қоса алғанда)
жоғары

1933
380130
Пасты углеродистые для электродов и аналогичные пасты для футеровки печей
средний
1934
380190
Прочие продукты, полученные на основе графита или прочих форм углерода, в виде паст, блоков, пластин или прочих полуфабрикатов
средний
1935
381600
Цементы огнеупорные, растворы строительные, бетоны и аналогичные составы, кроме товаров товарной позиции 3801
средний
1936
680410
Жернова и камни точильные для шлифовки, заточки или измельчения
средний
1937
680421
Прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия из агломерированных синтетических или природных алмазов
средний
1938
680422
Прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия из прочих агломерированных абразивов или из керамики
средний
1939
680423
Прочие жернова, камни точильные, круги шлифовальные и аналогичные изделия из природного камня
средний
1940
680430
Камни для ручной заточки или полировки и их части из природного камня, из агломерированных природных или искусственных абразивов или из керамики, в сборе с деталями из других материалов или без этих деталей
высокий
1941
680510
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно только на тканой текстильной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной
средний
1942
680520
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно только на бумажной или картонной основе, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной
средний
1943
680530
Природный или искусственный абразивный порошок или зерно на основе из других материалов, разрезанной или сшитой, или обработанной другим способом для получения определенной формы, или необработанной
средний
1944
680610
Шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты, навалом, в листах или рулонах
высокий
1945
680620
Вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и прочие вспученные минеральные продукты (включая их смеси)
высокий
1946
680690
Прочие шлаковата, минеральная силикатная вата и аналогичные минеральные ваты; вермикулит расслоенный, глины вспученные, шлак вспененный и аналогичные вспученные минеральные продукты; смеси и изделия из теплоизоляционных, звукоизоляционных или звукопоглощающих минеральных материалов, кроме изделий товарной позиции 6811 или 6812 или группы 69
высокий
1947
680710
Изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека) в рулонах
средний

1933
380130
Электродтарға арналған көміртекті пасталар және пештерді төсеу үшін ұқсас пасталар
орташа
1934
380190
Пасталар, блоктар, пластиналар немесе басқа жартылай фабрикаттар түріндегі графит немесе көміртектің басқа нысандары негізіндегі басқа өнімдер
орташа
1935
381600
Отқа төзімді цементтер, ерітінділер, бетондар және ұқсас құрамдар, 3801 тауар позициясындағы тауарлардан басқа
орташа
1936
680410
Ұнтақтау, қайрау немесе ұнтақтау үшін ұнтақталған тастар мен тастар
орташа
1937
680421
Агломерацияланған синтетикалық немесе табиғи алмаздардан басқа диірмен тастар, ұнтақтау тастар, ұнтақтау дөңгелектері және сол сияқтылар
орташа
1938
680422
Басқа агломерацияланған абразивтерден немесе керамикадан жасалған басқа да диірмен тастар, ұнтақтау тастар, тегістеу дөңгелектері және сол сияқтылар
орташа
1939
680423
Табиғи тастан жасалған басқа да диірмен тастар, ұнтақтау тастар, тегістеу дөңгелектері және ұқсас бұйымдар
орташа
1940
680430
Қолмен қайрауға немесе жылтыратуға арналған тастар және табиғи тастан, агломерацияланған табиғи немесе жасанды абразивтерден немесе керамикадан жасалған, басқа материалдардан жасалған бөлшектермен бірге немесе осы бөлшектерсіз жасалған бөлшектер
жоғары
1941
680510
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе астық тек кесілген немесе тігілген немесе белгілі бір пішінді алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген тоқыма негізде
орташа
1942
680520
Табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе астық тек қағаз немесе картон негізінде, кесілген немесе тігілген немесе белгілі бір пішінді алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген
орташа
1943
680530
Кесілген немесе тігілген немесе белгілі бір пішінді алу үшін басқа тәсілмен өңделген немесе өңделмеген басқа материалдардан жасалған табиғи немесе жасанды абразивті ұнтақ немесе астық
орташа
1944
680610
Қожмақта, минералды силикат мақта және ұқсас минералды мақта, үйіп, табақтарда немесе орамдарда
жоғары
1945
680620
Қабыршақталған вермикулит, керамзит, көбіктелген шлак және басқа да кеңейтілген минералды өнімдер (олардың қоспаларын қоса)
жоғары
1946
680690
6811 немесе 6812 тауар позициясының немесе 69-топтың бұйымдарынан басқа, өзге де қожмақта, минералдық силикат мақта және ұқсас минералдық мақталар; қабатталған вермикулит, ісінген балшықтар, көбіктенген қож және ұқсас ісінген минералдық өнімдер; жылу оқшаулағыш, дыбыс оқшаулағыш немесе дыбыс сіңіргіш минералдық материалдардан жасалған қоспалар мен бұйымдар
жоғары
1947
680710
Орамдардағы асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар (мысалы, мұнай битумынан немесе таскөмір пегінен)
орташа

1948
680790
Прочие изделия из асфальта или аналогичных материалов (например, из нефтяного битума или каменноугольного пека)
средний
1949
680800
Панели, плиты, плитки, блоки и аналогичные изделия из растительных волокон, соломы или стружки, щепок, частиц, опилок или других древесных отходов, агломерированных с цементом, гипсом или прочими минеральными связующими веществами
средний
1950
680911
Плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия, без орнамента из гипса, покрытые или армированные только бумагой или картоном
средний
1951
680919
Прочие плиты, листы, панели, плитки и аналогичные изделия из гипса или смесей на его основе, без орнамента
средний
1952
680990
Изделия прочие из гипса или смесей на его основе
средний
1953
681011
Строительные блоки и кирпичи
средний
1954
681019
Прочие черепица, плиты, кирпичи и аналогичные изделия
средний
1955
681091
Сборные строительные блоки для строительства, включая жилищное
средний
1956
681099
Прочие изделия из цемента, бетона или искусственного камня, неармированные или армированные
средний
1957
681140
Изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов, содержащие асбест
средний
1958
681181
Гофрированные листы из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов, не содержащие асбест
средний
1959
681182
Прочие листы, панели, плитки и аналогичные изделия, не содержащие асбест
высокий
1960
681189
Прочие изделия из асбоцемента, из цемента с волокнами целлюлозы или из аналогичных материалов не содержащие асбест
средний
1961
681280
Волокно асбестовое обработанное: смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или асбеста, из крокидолита
средний
1962
681291
одежда, принадлежности одежды, обувь и головные уборы из асбеста и карбоната магния армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813
средний
1963
681299
Прочее волокно асбестовое обработанное; смеси на основе асбеста или асбеста и карбоната магния; изделия из этих смесей или из асбеста (например, нити, ткани, одежда, головные уборы, обувь, прокладки), армированные или неармированные, кроме товаров товарной позиции 6811 или 6813
средний
1964
681320
Фрикционные материалы и изделия из них(листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств, содержащие асбест
средний

1948
680790
Асфальттан немесе ұқсас материалдардан жасалған басқа да өнімдер (мысалы, мұнай битумы немесе көмір шайыры)
орташа
1949
680800
Цементпен, гипспен немесе өзге де минералдық байланыстырғыш заттармен агломерацияланған өсімдік талшықтарынан, сабаннан немесе жоңқадан, жаңқалардан, бөлшектерден, үгінділерден немесе басқа да ағаш қалдықтарынан жасалған панельдер, тақталар, тақтайшалар, блоктар және ұқсас бұйымдар
орташа
1950
680911
Пластиналар, парақтар, панельдер, тақтайшалар және тек қағаз немесе картонмен қапталған немесе нығайтылған гипс әшекейлері жоқ ұқсас бұйымдар
орташа
1951
680919
Басқа тақтайшалар, қаңылтырлар, панельдер, тақтайшалар және гипстен немесе оның негізінде жасалған қоспалардан жасалған ұқсас бұйымдар, ою-өрнексіз
орташа
1952
680990
Сылақтың басқа бұйымдары немесе оның негізіндегі қоспалар
орташа
1953
681011
Құрылыс блоктары мен кірпіштер
орташа
1954
681019
Басқа плиткалар, плиталар, кірпіштер және т.б
орташа
1955
681091
Құрылысқа, соның ішінде тұрғын үйге арналған құрама құрылыс блоктары
орташа
1956
681099
Цементтен, бетоннан немесе жасанды тастан жасалған, арматураланбаған немесе арматураланған өзге де бұйымдар
орташа
1957
681140
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе құрамында асбест бар ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
орташа
1958
681181
Асбест-цементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе құрамында асбест жоқ ұқсас материалдардан жасалған гофрленген табақтар
орташа
1959
681182
Құрамында асбест жоқ өзге де табақтар, панельдер, тақтайшалар және ұқсас бұйымдар
жоғары
1960
681189
Асбоцементтен, целлюлоза талшықтары бар цементтен немесе құрамында асбест жоқ ұқсас материалдардан жасалған өзге де бұйымдар
орташа
1961
681280
Өңделген асбест талшығы: асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; осы қоспалардан немесе асбесттен, крокидолиттен жасалған бұйымдар
орташа
1962
681291
6811 немесе 6813 тауар позициясының тауарларынан басқа, асбест пен магний карбонатынан жасалған арматураланған немесе арматураланбаған киім, киім керек-жарақтары, аяқ киім және бас киімдер
орташа
1963
681299
Өңделген асбест өзге де талшық; асбест немесе асбест және магний карбонаты негізіндегі қоспалар; 6811 немесе 6813 тауар позициясының тауарларынан басқа, арматураланған немесе арматураланбаған осы қоспалардан немесе асбесттен жасалған бұйымдар (мысалы, жіптер, маталар, киім, бас киімдер, аяқ киім, төсемдер)
орташа
1964
681320
Құрамында асбест бар, тежегіштер, тіркемелер немесе ұқсас құрылғылар үшін пайдаланылатын монтаждалмаған фрикциялық материалдар және олардан жасалған бұйымдар (табақтар, орамдар, таспалар, сегменттер, дискілер, шайбалар, төсемдер)
орташа

1965
681381
Накладки тормозных колодок, не содержащие асбест
средний
1966
681389
Прочие фрикционные материалы и изделия из них (листы, рулоны, ленты, сегменты, диски, шайбы, прокладки) несмонтированные, используемые для тормозов, сцеплений или аналогичных устройств не содержащие асбест
средний
1967
681410
Пластины, листы и ленты из агломерированной или реконструированной слюды, на основе или без нее
средний
1968
681490
Прочие слюда обработанная и изделия из нее, включая агломерированную или реконструированную слюду, на бумажной, картонной или другой основе или без нее
средний
1969
681511
Углеродные волокна
высокий
1970
681512
Полотна из углеродных волокон
высокий
1971
681513
Прочие изделия из углеродных волокон
высокий
1972
681519
Прочие изделия из графита или других форм углерода, не используемые в электротехнике
высокий
1973
681520
Изделия из торфа, в другом месте не поименованные
высокий
1974
681591
Прочие изделия, содержащие магнезит, магнезию в форме периклаза, доломит, включая в форме доломитовой извести, или хромит
высокий
1975
681599
Прочие изделия из камня или других минеральных веществ, (включая углеродные волокна), в другом месте не поименованные или не включенные
высокий
1976
690100
Кирпичи, блоки, плитки и другие керамические изделия из кремнеземистой каменной муки (например, из кизельгура, триполита или диатомита) или из аналогичных кремнеземистых пород
средний
1977
690210
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, содержащие более 50 мас.% элементов Mg, Ca или Cr, взятых отдельно или вместе, в пересчете на MgO, СаО или Сr2О3
средний
1978
690220
Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3), ремнезема (SiO2) или смеси или соединения этих продуктов
средний
1979
690290
Прочие кирпичи огнеупорные, блоки, плитка и аналогичные огнеупорные керамические строительные материалы, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород
средний
1980
690310
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, содержащие более 50 мас.% свободного углерода
высокий

1965
681381
Құрамында асбест жоқ тежегіш қалыптардың жапсырмалары
орташа
1966
681389
Тежегіштер, іліністер немесе ұқсас құрылғылар үшін пайдаланылатын, құрамында асбест жоқ өзге де фрикциялық материалдар және олардан жасалған бұйымдар (табақтар, орамдар, таспалар, сегменттер, дискілер, шайбалар, төсемдер) құрастырылмаған
орташа
1967
681410
Агломерацияланған немесе қалпына келтірілген слюдадан жасалған пластиналар, парақтар және таспалар, астары бар немесе жоқ
орташа
1968
681490
Басқа өңделген слюда және олардан жасалған бұйымдар, агломерацияланған немесе қалпына келтірілген слюданы қоса алғанда, қағазда, картоннан немесе басқа негізде жасалған немесе жоқ
орташа
1969
681511
Көміртекті талшық
жоғары
1970
681512
Көміртекті талшықтан жасалған кенеп
жоғары
1971
681513
Көміртекті талшықтан жасалған басқа да бұйымдар
жоғары
1972
681519
Электр техникада пайдаланылмайтын графиттен немесе көміртектің басқа да нысандарынан жасалған басқа да бұйымдар
жоғары
1973
681520
Басқа жерде аталмаған шымтезек өнімдері
жоғары
1974
681591
Құрамында магнезит, периклаз нысанындағы магнезия, доломит, доломит немесе хромит нысанындағы басқа да бұйымдар
жоғары
1975
681599
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген тастан немесе басқа да минералдық заттардан (көміртегі талшықтарын қоса алғанда) жасалған өзге де бұйымдар
жоғары
1976
690100
Кірпіштер, блоктар, плиткалар және кремнеземді тас ұнын (мысалы, диатоматты жер, триполит немесе диатомит) немесе ұқсас кремнийлі жыныстардан жасалған басқа да керамика
орташа
1977
690210
Кремнеземдік тас ұнынан немесе құрамында 50 мас астам кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және ұқсас отқа төзімді керамикалық құрылыс материалдары. MgO, СаО немесе Сг2О3 қайта есептегенде жеке немесе бірге алынған Mg, Ca немесе Cr элементтерінің %
орташа
1978
690220
Құрамында 50 мас астам отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және осыған ұқсас отқа төзімді қыш құрылыс материалдары.% сазтопырақ (Al2O3), ремнезем (SiO2) немесе осы өнімдердің қоспалары немесе қосылыстары
орташа
1979
690290
Кремнеземдік тас ұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, өзге де отқа төзімді кірпіштер, блоктар, тақтайшалар және ұқсас отқа төзімді қыш құрылыс материалдары
орташа
1980
690310
Кремнеземдік тас ұнынан немесе құрамында 50 мас.астам ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, өзге де отқа төзімді қыш бұйымдар (мысалы, реторттар, тиглдер, муфельдер, саптамалар, бітеуіштер, тіреуіштер, сынамалық тостағандар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер және сырғымалы бекітпелер)
жоғары

1981
690320
Прочие огнеупорные керамические изделия (например, реторты, тигли, муфели, насадки, заглушки, подпорки, пробирные чашки, трубы, трубки, кожухи, прутки, стержни и скользящие затворы), кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, содержащие более 50 мас.% глинозема (Al2O3) или смеси или соединения глинозема с кремнеземом (SiO2)
высокий
1982
690390
Прочие огнеупорные керамические изделия, кроме изделий из кремнеземистой каменной муки или аналогичных кремнеземистых пород, прочие
средний
1983
690490
Прочие блоки для полов, камни керамические несущие или для заполнения балочных конструкций и аналогичные изделия из керамики
средний
1984
690510
Черепица из керамики
средний
1985
690590
Прочие дефлекторы, зонты над дымовыми трубами, части дымоходов, архитектурные украшения и прочие строительные детали из керамики
средний
1986
690600
Трубы, трубопроводы защитные, водоотводы и фитинги для труб, керамические
средний
1987
690721
Керамические плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен, кроме включенных в субпозиции 6907 30 и 6907 40 с коэффициентом поглощения воды не более 0,5 мас.%
средний
1988
690722
Керамические плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен, кроме включенных в субпозиции 6907 30 и 6907 40 с коэффициентом поглощения воды более 0,5 мас.% но не более 10 мас.%
средний
1989
690723
Керамические плиты для мощения, плитки облицовочные для полов, печей, каминов или стен, кроме включенных в субпозиции 6907 30 и 6907 40 с коэффициентом поглощения воды более 10 мас.%
средний
1990
690730
Кубики керамические для мозаичных работ и аналогичные изделия, кроме включенных в субпозицию 6907 40
средний
1991
690740
Керамические изделия отделочные
средний
1992
690911
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей из фарфора
высокий
1993
690912
Изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей, имеющие эквивалент твердости 9 или более по шкале Мооса
высокий
1994
690919
Прочие изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей
высокий
1995
690990
Прочие керамические желоба, чаны и аналогичные резервуары, используемые в сельском хозяйстве; керамические горшки, сосуды и аналогичные изделия, используемые для транспортировки или упаковки товаров
высокий

1981
690320
Кремнеземдік тас ұнынан немесе құрамында 50 мас.астам ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, өзге де отқа төзімді қыш бұйымдар (мысалы, реторттар, тиглдер, муфельдер, саптамалар, бітеуіштер, тіреуіштер, сынамалық тостағандар, құбырлар, түтіктер, қаптамалар, шыбықтар, өзектер және сырғымалы бекітпелер)% сазтопырақ (Al2O3) немесе кремнезем (SiO2) бар сазтопырақ қоспасы немесе қосылыстары
жоғары
1982
690390
Кремний тотығы ұнынан немесе ұқсас кремнеземдік жыныстардан жасалған бұйымдардан басқа, отқа төзімді керамикалық бұйымдар, басқалар
орташа
1983
690490
Еденге арналған өзге де блоктар, көтергіш қыш тастар немесе Арқалық конструкцияларды толтыруға арналған тастар және қыштан жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
1984
690510
Керамикалық шатыр плиткалары
орташа
1985
690590
Өзге де дефлекторлар, түтін мұржаларының үстіндегі қолшатырлар, түтін мұржаларының бөліктері, сәулет әшекейлері және қыштан жасалған өзге де құрылыс бөлшектері
орташа
1986
690600
Керамикалық құбырлар, қорғаныш құбырлар, су бұрғыштар және құбырларға арналған фитингтер
орташа
1987
690721
Суды сіңіру коэффициенті 0,5 мас аспайтын 6907 30 және 6907 40 қосалқы позицияларына енгізілгендерден басқа, төсеуге арналған керамикалық плиталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптауыш тақтайшалар.%
орташа
1988
690722
6907 30 және 6907 40 субпозицияларына енгізілгендерден басқа, төсеуге арналған қыш тақталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптама тақтайшалар, суды сіңіру коэффициенті 0,5 мас.% бірақ 10 мас.%
орташа
1989
690723
6907 30 және 6907 40 субпозицияларына енгізілгендерден басқа, төсеуге арналған қыш тақталар, едендерге, пештерге, каминдерге немесе қабырғаларға арналған қаптама тақтайшалар, суды сіңіру коэффициенті 10 мас.%
орташа
1990
690730
6907 40 субпозициясына енгізілгендерден басқа, мозаикалық жұмыстарға арналған қыш кубиктер және ұқсас бұйымдар
орташа
1991
690740
Әрлеу қыш бұйымдары
орташа
1992
690911
Фарфордан жасалған зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттағы керамикалық бұйымдар
жоғары
1993
690912
Моос шкаласы бойынша 9 немесе одан да көп қаттылық баламасы бар зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған қыш бұйымдар
жоғары
1994
690919
Зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған басқа керамикалық бұйымдар
жоғары
1995
690990
Ауыл шаруашылығында пайдаланылатын өзге де қыш науалар, күбілер және ұқсас резервуарлар; тауарларды тасымалдау немесе буып-түю үшін пайдаланылатын қыш құмыралар, ыдыстар және ұқсас бұйымдар
жоғары

2044
701610
Кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ
средний
2045
701690
Прочие блоки для мощения, плиты, кирпичи, плитки и прочие изделия из прессованного или литого стекла, армированные или неармированные, используемые в строительстве; кубики стеклянные и прочие небольшие стеклянные формы, на основе или без основы, для мозаичных или аналогичных декоративных работ; витражи и аналогичные изделия; ячеистое или пеностекло в форме блоков, панелей, плит, в виде оболочек или других форм
средний
2046
701710
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная из плавленного кварца или других плавленных кремнезҰмов
высокий
2047
701720
Посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная из прочего стекла, имеющего коэффициент линейного расширения не более 5 х 10–6 на K в интервале температур от 0 ºС до 300 ºС
высокий
2048
701790
Прочая посуда стеклянная для лабораторных, гигиенических или фармацевтических целей, градуированная или неградуированная, калиброванная или некалиброванная
высокий
2049
701810
Бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные небольшие формы из стекла
средний
2050
701820
Микросферы стеклянные диаметром не более 1 мм
средний
2051
701890
Прочие бусины стеклянные, изделия, имитирующие жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни и аналогичные небольшие формы из стекла, изделия из них, кроме бижутерии; стеклянные глаза, кроме протезов; статуэтки и прочие декоративные изделия из стекла, обработанные паяльной лампой, кроме бижутерии; микросферы стеклянные диаметром не более 1 мм
средний
2052
701911
Штапелированное волокно длиной не более 50 мм из стекловолокна
средний
2053
701912
Ровинги из стекловолокна
средний
2054
701913
Прочая пряжа, ленты из стекловолокна
средний
2055
701914
Маты, скрепленные механически, из стекловолокна
средний
2056
701915
Маты, скрепленные химически, из стекловолокна
средний
2057
701919
Пряжа и штапелированное волокно и маты из стекловолокна, прочие
средний
2058
701962
Прочие плотные материалы из ровингов, скрепленные механически
средний
2059
701969
Прочие материалы из стеловолокна, скрепленные механически
средний

2044
701610
Мозаикалық немесе осыған ұқсас сәндік жұмыстарға арналған шыны текшелер және өзге де негіздегі немесе негізсіз шағын шыны нысандар
орташа
2045
701690
Төсеуге арналған өзге де блоктар, тақталар, кірпіштер, тақтайшалар және құрылыста пайдаланылатын, арматураланған немесе арматураланбаған сығымдалған немесе құйылған шыныдан жасалған өзге де бұйымдар; мозаикалық немесе осыған ұқсас декоративтік жұмыстарға арналған негіздегі немесе негізсіз шыны кубиктер және өзге де шағын шыны нысандар; витраждар және осыған ұқсас бұйымдар; блоктар, панельдер, тақталар нысанындағы, қабықшалар немесе басқа да нысандар түріндегі ұяшықты немесе көбікті шыны
орташа
2046
701710
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған градуирленген немесе градуирленбеген, калибрленген немесе калибрленбеген балқытылған кварцтан немесе басқа да балқытылған кремнеземдерден жасалған шыны ыдыс
жоғары
2047
701720
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған, градуирленген немесе градуирленбеген, калибрленген немесе калибрленбеген, 0 ºС-ден 300 ºС дейінгі температура интервалында K-ге 5 х 10-6 аспайтын сызықтық кеңею коэффициенті бар өзге шыныдан жасалған шыны ыдыс
жоғары
2048
701790
Зертханалық, гигиеналық немесе фармацевтикалық мақсаттарға арналған градуирленген немесе градуирленбеген, калибрленген немесе калибрленбеген өзге де шыны ыдыс
жоғары
2049
701810
Шыны моншақтар, інжу-маржандарды, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастарды имитациялайтын бұйымдар және шыныдан жасалған ұқсас шағын нысандар
орташа
2050
701820
Диаметрі 1 мм-ден аспайтын шыны микросфералар
орташа
2051
701890
Өзге де шыны моншақтар, інжу-маржанды имитациялайтын бұйымдар, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар және шыныдан жасалған ұқсас шағын нысандар, бижутериядан басқа, олардан жасалған бұйымдар; протездерден басқа, шыны көздер; бижутериядан басқа, дәнекерлеу шамымен өңделген мүсіншелер және шыныдан жасалған өзге де сәндік бұйымдар; диаметрі 1 мм-ден аспайтын шыны микросфералар
орташа
2052
701911
Шыны талшықтан жасалған ұзындығы 50 мм аспайтын штапелирленген талшық
орташа
2053
701912
Шыны талшықты ровингтер
орташа
2054
701913
Өзге де иірімжіп, шыны талшықтан жасалған ленталар
орташа
2055
701914
Шыны талшықтан жасалған механикалық бекітілген төсеніштер
орташа
2056
701915
Шыны талшықтан жасалған химиялық бекітілген маттар
орташа
2057
701919
Шыны талшықтан жасалған басқа да таспалар, иірімжіп: басқа
орташа
2058
701962
Механикалық жолмен бекітілген ровингтерден жасалған өзге де тығыз материалдар
орташа
2059
701969
Механикалық бекітілген шыны талшықтан жасалған өзге де материалдар
орташа

2087
720839
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, в рулонах, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, толщиной менее 3мм
средний
2088
720840
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, не в рулонах, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, с рельефным рисунком
средний
2089
720851
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, не в рулонах, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, толщиной более 10 мм
средний
2090
720852
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, не в рулонах, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, толщиной 4,75 мм или более, но не более 10
средний
2091
720853
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
средний
2092
720854
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, толщиной менее3 мм
средний
2093
720890
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, горячекатанный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия
средний
2094
720915
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм и более, холоднокатаный, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, без дальнейшей обработки, в рулонах толщиной 3 мм
средний
2095
720916
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, в рулонах, без дальнейшей обработки кроме холодной прокатки, толщиной более 1 мм, но менее 3 мм
средний
2096
720917
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, в рулонах, без дальнейшей обработки кроме холодной прокатки, толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм
средний
2097
720918
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии), толщиной менее 0,5 мм
средний
2098
720925
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм и более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии) толщиной 3 мм и более
средний

2087
720839
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған басқа да жалпақ бұйымдар, ені 600 мм немесе одан да көп, қапталмаған, орамдарда, ыстық илектеуден басқа, одан әрі өңдеусіз, қалыңдығы 3 мм-ден аз
орташа
2088
720840
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм немесе одан да көп, қапталмаған, орамда емес, ыстық илектеуден басқа өңдеусіз, бедерлі өрнекпен жалпақ прокат бұйымдары
орташа
2089
720851
Қалыңдығы 10 мм-ден асатын, ені 600 мм немесе одан да көп темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған басқа да жалпақ бұйымдар
орташа
2090
720852
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, лакталмаған, орамдардағы емес, одан әрі өңделмеген, ыстық прокаттан басқа, қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, бірақ 10 аспайтын өзге де жалпақ илек
орташа
2091
720853
Қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп, бірақ 4,75 мм-ден кем, ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп, лакталмаған, орамдардағы емес, одан әрі өңделмеген темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де жазық илек
орташа
2092
720854
Ені 600 мм немесе одан да көп темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, лакталмаған, орамдардағы емес, одан әрі өңделмеген, ыстықтай илектеуден басқа, қалыңдығы 3 мм-ден кем өзге де жалпақ илек
орташа
2093
720890
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм немесе одан да көп, ыстықтай илектелген, қапталмаған, гальванизациясыз немесе басқа жабынсыз басқа да жалпақ илемделген бұйымдар
орташа
2094
720915
Ені 600 мм және одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, суықтай илектелген, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабынсыз, одан әрі өңдеусіз, қалыңдығы 3 мм орамдардағы жазық илек
орташа
2095
720916
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, орамдардағы, одан әрі өңделмеген, суықтай илектеуден басқа, қалыңдығы 1 мм-ден астам, бірақ 3 мм-ден кем жазық илек
орташа
2096
720917
Ені 600 мм немесе одан астам, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабыны жоқ, орамдардағы, одан әрі өңделмеген, суықтай илектеуден басқа, қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам, бірақ 1 мм-ден аспайтын темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған жазық илек
орташа
2097
720918
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, орамдардағы, одан әрі өңделмеген, қалыңдығы 0,5 мм-ден кем суық илектеуден (суық күйінде қысу) басқа жазық илек
орташа
2098
720925
Ені 600 мм және одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, орамдардағы емес, одан әрі өңдеусіз, қалыңдығы 3 мм және одан астам суық илектеуден (суық күйінде қысу) басқа жазық илек
орташа

2099
720926
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, не в рулонах, без дальнейшей обработки кроме холодной прокатки, толщиной более 1 мм, но менее 3 мм
средний
2100
720927
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, не в рулонах, без дальнейшей обр., кроме холодной прокатки, толщиной 0,5 мм или более, но не более 1 мм
средний
2101
720928
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, не в рулонах, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии), толщиной менее 0,5 мм
средний
2102
721011
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием оловом, толщиной 0,5 мм или более
средний
2103
721012
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием оловом, толщиной менее 0,5 мм
средний
2104
721020
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием свинцом, включая свинцово-оловянный сплав
средний
2105
721030
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, электролитически оцинкованный
средний
2106
721049
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, оцинкованный иным способом
средний
2107
721050
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием оксидами хрома или хромом и оксидами хрома
средний
2108
721069
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием алюминием
средний
2109
721070
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой
средний
2110
721090
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной 600 мм или более, плакированный, с гальваническим или другим покрытием
средний
2111
721113
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, шириной, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, прокатанный по четырем граням или в прямоугольном закрытом калибре, шириной от 150 до 600 мм и толщиной не менее 4 мм, не в рулонах и без рельефного рисунка
средний

2099
720926
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабынсыз, орамдардағы емес, одан әрі өңделмеген, суықтай илектеуден басқа, қалыңдығы 1 мм-ден астам, бірақ 3 мм-ден кем жазық илек
орташа
2100
720927
Ені 600 мм немесе одан астам, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабыны жоқ, орамдардағы емес, одан әрі қапталмаған темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, қалыңдығы 0,5 мм немесе одан астам, бірақ 1 мм-ден аспайтын суық прокаттан басқа жазық илек
орташа
2101
720928
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, орамдардағы емес, одан әрі өңделмеген, қалыңдығы 0,5 мм-ден кем суық илектеуден (суық күйінде қысу) басқа жазық илек
орташа
2102
721011
Ені 600 мм немесе одан да көп темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған жалпақ илемделген бұйымдар, қапталған, мырышталған немесе қалайымен қапталған, қалыңдығы 0,5 мм немесе одан да көп
орташа
2103
721012
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, жалатылған, гальваникалық немесе басқа да қалайымен қапталған, қалыңдығы 0,5 мм-ден кем жазық илек
орташа
2104
721020
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм және одан да көп, қапталған, мырышталған немесе қорғасынмен басқа жолмен қапталған, оның ішінде қорғасын-қалайы қорытпасы
орташа
2105
721030
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, жалатылған, электролиттік мырышпен қапталған жазық илек
орташа
2106
721049
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, жалатылған, өзге де тәсілмен мырышпен қапталған өзге де жазық илек
орташа
2107
721050
Ені 600 мм немесе одан да көп темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, қапталған, мырышталған немесе хром оксидтерімен немесе хром және хром оксидтерімен басқа жолмен қапталған жалпақ прокат бұйымдары
орташа
2108
721069
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм немесе одан да көп, қапталған, мырышталған немесе алюминиймен басқа жолмен қапталған басқа да жалпақ илемделген бұйымдар
орташа
2109
721070
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, жалатылған, боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған жазық илек
орташа
2110
721090
Ені 600 мм немесе одан астам темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, жалатылған, гальваникалық немесе басқа да жабыны бар өзге де жазық илек
орташа
2111
721113
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабыны жоқ, ені, ыстық прокаттан басқа одан әрі өңделмеген, төрт қырлы немесе ені 150-ден 600 мм-ге дейін және қалыңдығы кемінде 4 мм тік бұрышты жабық калибрде илектелген, орамдарда емес және бедерлі суретсіз жазық илек
орташа

2112
721114
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, толщиной 4,75 мм или более
средний
2113
721119
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки
средний
2114
721123
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, без дальнейшей обработки кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии), содержащий менее 0,25 мас.% углерода
средний
2115
721129
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия, без дальнейшей обработки кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии)
средний
2116
721190
Прочий прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, неплакированный, без гальванического или другого покрытия
средний
2117
721210
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, плакированный, с гальваническим или другим покрытием оловом
средний
2118
721220
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, плакированный, электролитически оцинкованный
средний
2119
721230
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, плакированный, оцинкованный иным способом
средний
2120
721240
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, плакированный, окрашенный, лакированный или покрытый пластмассой
средний
2121
721250
Прокат плоский из железа или нелегированной стали, шириной менее 600 мм, плакированный, покрытый иным способом
средний
2122
721260
Прокат плоский из железа или нелегированной стали шириной менее 600 мм, плакированный
средний
2123
721310
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали, имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки
средний
2124
721320
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из автоматной стали прочие
средний
2125
721391
Прочие прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали, круглого сечения диаметром менее 14 мм
средний
2126
721399
Прочие прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из железа или нелегированной стали
средний
2127

2112
721114
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа жабынсыз, ыстықтай илектеуден басқа одан әрі өңдеусіз, қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам өзге де жалпақ илек
орташа
2113
721119
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, ыстықтай илектеуден басқа одан әрі өңделмеген өзге де жазық илек
орташа
2114
721123
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, 0,25 мас-тан кем суықтай илектеуден (суық күйдегі сығымдаудан) басқа, одан әрі өңделмеген жазық илек.% көміртегі
орташа
2115
721129
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, лакталмаған, гальваникалық немесе басқа да жабынсыз, одан әрі өңдеусіз, суық илектеуден (суық күйінде сығымдалудан)басқа өзге де жазық илек
орташа
2116
721190
Шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған, ені 600 мм-ден аз, қапталмаған, гальванизациясыз немесе басқа жабынсыз басқа да жалпақ илемделген бұйымдар
орташа
2117
721210
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, жалатылған, гальваникалық немесе басқа да қалайы жабыны бар жазық илек
орташа
2118
721220
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, жалатылған, электролиттік мырышпен қапталған жазық илек
орташа
2119
721230
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, жалатылған, өзге тәсілмен мырышпен қапталған жазық илек
орташа
2120
721240
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, жалатылған, боялған, лакталған немесе пластмассамен қапталған жазық илек
орташа
2121
721250
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, ені 600 мм-ден кем, жалатылған, өзге де тәсілмен қапталған жазық илек
орташа
2122
721260
Ені 600 мм-ден аз темір немесе легирленбеген болаттан жасалған жалпақ прокат, қапталған
орташа
2123
721310
Илектеу процесінде алынған ойықтары, шығыңқы жерлері, атыздары немесе басқа да деформациялары бар темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған еркін оралған бухталарда ыстықтай илектелген шыбықтар
орташа
2124
721320
Бос орамдарда ыстықтай илектелген, еркін кесілетін болаттан жасалған басқа өзектер
орташа
2125
721391
Диаметрі 14 мм-ден аз дөңгелек қимадағы темірден немесе легирленбеген болаттан бос оралған орамдарда ыстықтай илектелген басқа да өзектер
орташа
2126
721399
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған бос катушкалардағы ыстықтай илектелген басқа да өзектер
орташа
2127

721410
Прутки прочие из железа или нелегированной стали, кованые
средний
2128
721420
Прутки из железа или нелегированной стали, имеющие выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки или скрученные после прокатки
средний
2129
721430
Прутки прочие из железа или нелегированной стали из автоматной стали
средний
2130
721491
Прочие прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования, прямоугольного (кроме квадратного) поперечного сечения
средний
2131
721499
Прочие прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки кроме ковки, горячей прокатки, горячего волочения или горячего экструдирования
средний
2132
721510
Прутки прочие из автоматной стали, без дальнейшей обработки кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
средний
2133
721550
Прочие прутки из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки, кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
средний
2134
721610
Швеллеры, двутавры или широкополочные двутавры, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм, из железа или нелегированной стали
средний
2135
721622
Тавровые профили, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой менее 80 мм, из железа или нелегированной стали
средний
2136
721631
Швеллеры из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм и более 220 мм
средний
2137
721632
Двутавры из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более и более 220 мм
средний
2138
721633
Широкополочные двутавры из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более и более 220 мм
средний
2139
721640
Угловые профили или тавровые профили, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, высотой 80 мм или более
средний
2140
721661
Уголки фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали, без дальнейшей обработки кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, полученные из плоского проката
средний
2141
721669
Уголки, фасонные и специальные профили, без дальнейшей обработки кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии, прочие
средний

721410
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, соғылған өзге де шыбықтар
орташа
2128
721420
Илектеу процесінде алынған немесе илектегеннен кейін бұралған ойықтары, шығыңқы жерлері, атыздары немесе басқа да деформациялары бар темірден немесе қоспаланған болаттан жасалған шыбықтар
орташа
2129
721430
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған автоматты болаттан жасалған өзге де шыбықтар
орташа
2130
721491
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, одан әрі өңдеусіз, тік бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қиманы соғудан, ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе ыстықтай экструдирлеуден басқа өзге де шыбықтар
орташа
2131
721499
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған басқа да өзектер, соғудан, ыстықтай илектеуден, ыстық тартудан немесе ыстық экструзиядан басқа, одан әрі өңделмеген
орташа
2132
721510
Суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден басқа, одан әрі өңделмеген автоматты болаттан жасалған өзге де шыбықтар
орташа
2133
721550
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған басқа да өзектер, суық деформациядан немесе суық өңдеуден басқа, одан әрі өңделмеген
орташа
2134
721610
Ыстық илемдеу, ыстық тарту немесе экструзиядан басқа өңделмеген, биіктігі 80 мм-ден аз, шойыннан немесе легирленбеген болаттан жасалған арналар, I арқалықтар немесе кең фланецті I арқалықтар
орташа
2135
721622
Темірден немесе легирленбеген болаттан, биіктігі 80 мм-ден аз, ыстықтай илемдеу, ыстық тарту немесе экструзиядан басқа, қосымша өңдеусіз T-профильдері
орташа
2136
721631
Ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, биіктігі 80 мм және 220 мм астам темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған швеллерлер
орташа
2137
721632
Ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, биіктігі 80 мм немесе одан да көп және 220 мм-ден астам темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған қос таврлар
орташа
2138
721633
Ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, одан әрі өңдеусіз темірден немесе қоспаланған болаттан жасалған, биіктігі 80 мм немесе одан да көп және 220 мм-ден астам кең жолақты Қоставрлар
орташа
2139
721640
Биіктігі 80 мм немесе одан жоғары ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, одан әрі өңделмеген бұрыштық профильдер немесе таңбалы профильдер
орташа
2140
721661
Тегіс бұйымдардан алынған суық деформациядан немесе суық өңдеуден басқа қосымша өңдеусіз темір немесе легирленбеген болаттан жасалған пішінді бұрыштар мен арнайы профильдер
орташа
2141
721669
Бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер, суық деформациядан немесе суық өңдеуден басқа қосымша өңдеусіз, басқалар
орташа

2142
721691
Прочие уголки, фасонные и специальные профили из железа или нелегированной стали, холоднодеформированные или отделанные в холодном состоянии, полученные из плоского проката
средний
2143
721710
Проволока из железа или нелегированной стали, без гальванического или другого покрытия, полированная или неполированная
средний
2144
721720
Проволока из железа или нелегированной стали, оцинкованная
средний
2145
721730
Проволока из железа или нелегированной стали, с гальваническим или другим покрытием прочими недрагоценными металлами
средний
2146
721790
Прочая проволока из железа или нелегированной стали
средний
2147
721899
Коррозионностойкая сталь в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из коррозионностойкой стали: прочее
средний
2148
721911
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, в рулонах толщиной более 10 мм
средний
2149
721912
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, в рулонах, толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
средний
2150
721913
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, в рулонах, толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
средний
2151
721914
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, в рулонах, толщиной менее 3 мм
средний
2152
721921
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, не в рулонах толщиной более 10 мм
средний
2153
721922
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, не в рулонах толщиной 4,75 мм или более, но не более 10 мм
средний
2154
721923
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки не в рулонах, толщиной от 3 мм или более, но не менее 4,75 мм
средний
2155
721924
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки не в рулонах, толщиной менее 3 мм
средний
2156
721931
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки, толщиной 4,75 мм или более
средний
2157
721932
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки, толщиной 3 мм или более, но менее 4,75 мм
средний

2142
721691
Басқа бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер, темірден немесе легирленбеген болаттан, суықта өңделген немесе салқын өңделген, жалпақ бұйымдардан алынған
орташа
2143
721710
Темірден немесе қоспаланбаған болаттан жасалған, гальваникалық немесе басқа жабынсыз, жылтыратылған немесе жылтыратылмаған сым
орташа
2144
721720
Темір немесе легирленбеген болат сым, мырышталған
орташа
2145
721730
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған, жалатылған немесе басқа да негізгі металдармен қапталған сым
орташа
2146
721790
Темірден немесе легирленбеген болаттан жасалған өзге де сым
орташа
2147
721899
Құймалардағы немесе басқа да бастапқы нысандардағы тоттануға төзімді Болат; тоттануға төзімді болаттан жасалған жартылай фабрикаттар: өзгелері
орташа
2148
721911
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, қалыңдығы 10 мм-ден асатын орамдардағы одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2149
721912
Коррозияға төзімді болаттан жасалған, ені 600 мм және одан да көп, ыстықтай илектеуді қоспағанда, орамдағы, қалыңдығы 4,75 мм немесе одан да көп, бірақ 10 мм-ден аспайтын жалпақ илемделген бұйымдар
орташа
2150
721913
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп, бірақ 4,75 мм-ден кем орамдардағы жазық илек
орташа
2151
721914
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, қалыңдығы 3 мм-ден кем рулондардағы жазық илек
орташа
2152
721921
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, қалыңдығы 10 мм-ден асатын орамдардағы емес жазық илек
орташа
2153
721922
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, қалыңдығы 4,75 мм немесе одан да көп орамдардағы емес, бірақ 10 мм-ден аспайтын, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2154
721923
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, қалыңдығы 3 мм-ден немесе одан да көп, бірақ 4,75 мм-ден кем емес орауыштарда емес, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2155
721924
Қалыңдығы 3 мм кем, суықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан астам коррозияға төзімді болаттан жасалған, орауыштарда емес, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2156
721931
Қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам, суықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан астам коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2157
721932
Қалыңдығы 3 мм немесе одан да көп, бірақ 4,75 мм-ден кем, суықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа

2158
721933
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки, толщиной более 1 мм, но менее 3 мм
средний
2159
721934
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки, толщиной 0,5 мм или более, но менее 1 мм
средний
2160
721935
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки, толщиной менее 0,5 мм
средний
2161
721990
Прочий прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной 600 мм или более
средний
2162
722011
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной менее 600 мм, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, толщиной 4,75 мм или более
средний
2163
722012
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной менее 600 мм, без дальнейшей обработки, кроме горячей прокатки, толщиной менее 4,75 мм
средний
2164
722020
Прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной менее 600 мм, без дальнейшей обработки, кроме холодной прокатки (обжатия в холодном состоянии)
средний
2165
722090
Прочий прокат плоский из коррозионностойкой стали, шириной менее 600 мм
средний
2166
722100
Прутки горячекатаные, в свободно смотанных бухтах, из коррозионностойкой стали
средний
2167
722211
Прутки прочие из коррозионностойкой стали, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования, круглого сечения
средний
2168
722219
Прочие прутки прочие из коррозионностойкой стали, без дальнейшей обработки кроме горячей прокатки, горячего волочения или экструдирования
средний
2169
722220
Прутки прочие из коррозионностойкой стали, без дальнейшей обработки кроме холодной деформации или отделки в холодном состоянии
средний
2170
722230
Прочие прутки прочие из коррозионностойкой стали
средний
2171
722240
Уголки, фасонные и специальные профили из коррозионностойкой стали
средний
2172
722300
Проволока из коррозионностойкой стали
средний
2173
722410
Другие виды легированных сталей в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из других видов легированных сталей: слитки и другие первичные формы
средний
2174
722490
Другие виды легированных сталей в слитках или других первичных формах; полуфабрикаты из других видов легированных сталей: прочее:
средний
2175
722511
Прокат плоский из кремнистой электротехнической стали шириной 600 мм или более, текстурированный с ориентированным зерном
средний

2158
721933
Қалыңдығы 1 мм-ден астам, бірақ 3 мм-ден кем, суықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2159
721934
Қалыңдығы 0,5 мм немесе одан да көп, бірақ 1 мм-ден кем, суықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2160
721935
Қалыңдығы 0,5 мм-ден кем, суықтай илектеуден басқа, ені 600 мм немесе одан да көп коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген жазық илек
орташа
2161
721990
Ені 600 мм немесе одан астам коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге де жазық илек
орташа
2162
722011
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм кем, коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген, қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам жазық илек
орташа
2163
722012
Ыстықтай илектеуден басқа, ені 600 мм кем, коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген, қалыңдығы 4,75 мм кем жазық илек
орташа
2164
722020
Ені 600 мм-ден кем коррозияға төзімді болаттан жасалған, одан әрі өңделмеген, суық илектеуден басқа (суық күйінде қысылған)жазық илек
орташа
2165
722090
Ені 600 мм кем коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге де жазық илек
орташа
2166
722100
Ыстық илектелген шыбықтар, бос орамдарда, коррозияға төзімді болаттан жасалған
орташа
2167
722211
Дөңгелек қималы ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа, одан әрі өңдеусіз коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге де шыбықтар
орташа
2168
722219
Ыстықтай илектеуден, ыстықтай созудан немесе экструдтаудан басқа одан әрі өңдеусіз коррозияға төзімді болаттан жасалған өзге де шыбықтар
орташа
2169
722220
Тоттануға төзімді болаттан жасалған, суық деформациядан немесе суық күйдегі әрлеуден басқа, одан әрі өңделмеген өзге де шыбықтар
орташа
2170
722230
Тоттануға төзімді болаттан жасалған өзге де шыбықтар
орташа
2171
722240
Коррозияға төзімді болаттан жасалған бұрыштық бұрыштар, пішінді және арнайы профильдер
орташа
2172
722300
Коррозияға төзімді болаттан жасалған сым
орташа
2173
722410
Құймалардағы немесе басқа бастапқы нысандардағы қоспаланған болаттардың басқа түрлері; қоспаланған болаттардың басқа түрлерінен жасалған жартылай фабрикаттар: құймалар және басқа да бастапқы нысандар
орташа
2174
722490
Құймалардағы немесе басқа да бастапқы нысандардағы қоспаланған болаттардың басқа түрлері; қоспаланған болаттардың басқа түрлерінен жасалған жартылай фабрикаттар: өзгелері
орташа
2175
722511
Ені 600 мм немесе одан да көп кремнийлі электр болаттан жасалған, бағытталған түйіршікті текстуралы жалпақ илектен жасалған бұйымдар
орташа

2340
811292
Прочие ниобий (колумбий), галлий, индий, ванадий, германий, необработанные отходы и лом, порошки
средний
2341
811299
Прочие необработанные; отходы и лом; порошки
средний
2342
811300
Металлокерамика и изделия из нее, включая отходы и лом
высокий
Готовые металлические изделия
2343
730810
Мосты и секции мостов из черных металлов
средний
2344
730820
Башни и решетчатые мачты
средний
2345
730830
Двери, окна и их рамы, пороги для дверей из черных металлов
средний
2346
730840
Оборудование для металлических строительных лесов, опалубок, подпорных стенок или шахтной крепи из черных металлов
средний
2347
730890
Прочие металлоконструкции из черных металлов (кроме сборных строительных конструкций товарной позиции 9406) и их части
средний
2348
730900
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные емкости, из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или теплоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
высокий
2349
731010
Цистерны, бочки, барабаны, канистры, ящики и аналогичные емкости из черных металлов для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью 50 л или более
высокий
2350
731021
Банки консервные из черных металлов, для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа), закрываемые пайкой или отбортовкой, вместимостью менее 50 л
средний
2351
731029
Прочие емкости из черных металлов для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа), вместимостью менее 50 л
средний
2352
731100
Емкости для сжатого или сжиженного газа, из черных металлов
средний
2353
731300
Проволока колючая из черных металлов, скрученная обручная сталь или одинарная плоская проволока, колючая или не колючая, свободно скрученная двойная проволока для ограждения
средний
2354
731412
Бесконечные ленты из коррозионностойкой стали для машин из черных металлов
средний
2355
731414
Прочие плетенные ткани из коррозионностойкой стали
средний
2356
731419
Прочая плетеная ткань из черного металла
средний
2357
731420
Решетки, сетки и ограждения из черных металлов, сваренные в местах пересечения, из проволоки с максимальным размером поперечного сечения 3 мм или более, с ячейками размером 100 см2 или более
средний
2358
731439
Прочие решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения
средний
2359
731441
Прочие ткани, решетки, сетки и ограждения, из черных металлов, оцинкованные
средний

2340
811292
Өзге де ниобий (колумбий), галлий, индий,ванадий, германий, өңделмеген, қалдықтар мен сынықтар, ұнтақтар
орташа
2341
811299
Басқа өңделмеген қалдықтар мен сынықтар, ұнтақтар
орташа
2342
811300
Агломерацияланған металл және одан жасалған бұйымдар, соның ішінде қалдықтар мен сынықтар
жоғары
Дайын металл бұйымдары
2343
730810
Қара металдардан жасалған көпірлер мен көпір учаскелері
орташа
2344
730820
Мұнаралар мен торлы діңгектер
орташа
2345
730830
Есіктер, терезелер және олардың жақтаулары, қара металдардан жасалған есіктерге арналған табалдырықтар
орташа
2346
730840
Қара металдардан жасалған металл тіректерге, қалыптарға, тірек қабырғаларға немесе білікке тіреуге арналған жабдықтар
орташа
2347
730890
Қара металдардан жасалған өзге де металл конструкциялар (9406 тауар позициясының құрама құрылыс конструкцияларынан басқа) және олардың бөліктері
орташа
2348
730900
Қара металдардан жасалған, кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа), сыйымдылығы 300 л-ден астам, қаптамасы немесе жылу оқшаулағышы бар немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз резервуарлар, цистерналар, бактар және ұқсас сыйымдылықтар
жоғары
2349
731010
Сыйымдылығы 50 литр және одан көп кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) арналған цистерналар, бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және ұқсас ыдыстар
жоғары
2350
731021
Сыйымдылығы 50 литрден кем дәнекерлеумен немесе фланецпен жабылған кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) қара металлдардан жасалған консерві банкалар
орташа
2351
731029
Сыйымдылығы 50 литрден кем кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) арналған қара металлдардан жасалған өзге де ыдыстар
орташа
2352
731100
Сығылған немесе сұйытылған газға арналған, қара металлдардан жасалған ыдыстар
орташа
2353
731300
Қара металлдардың тікенді сымдары, торлы құрсау болат немесе бір жалпақ сым, тікенді немесе тікенді емес, қоршауға арналған бос бұралған қос сым
орташа
2354
731412
Қара металлдардан жасалған машиналарға арналған тоттануға төзімді болаттан жасалған шексіз таспалар
орташа
2355
731414
Басқа тот баспайтын болаттан өрілген маталар
орташа
2356
731419
Қара металлдан жасалған берік тоқылған мата
орташа
2357
731420
100 см2 және одан да көп көлденең қимасының ауданы 3 мм және одан да көп сымдардан жасалған торлар, торлар және қара металлдан жасалған, қиылыстарда дәнекерленген қоршаулар
орташа
2358
731439
Басқа торлар, торлар және қиылыстарда дәнекерленген қоршаулар
орташа
2359
731441
Басқа да маталар, торлар, торлар мен қоршаулар, мырышталған қара металдардан
орташа

2417
761100
Резервуары, цистерны, баки и аналогичные алюминиевые емкости для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
высокий
2418
761210
Алюминиевые емкости деформируемые трубчатые, вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
средний
2419
761290
Прочие бочки, барабаны, банки, ящики и аналогичные емкости (включая жесткие или деформируемые трубчатые емкости) алюминиевые для любых веществ (кроме сжатого или сжиженного газа) вместимостью не более 300 л, с облицовкой или с термоизоляцией или без них, но без механического или теплотехнического оборудования
средний
2420
761300
Емкости для сжатого или сжиженного газа алюминиевые
средний
2421
761410
Скрученная проволока, тросы, кабели, плетенные шнуры и аналогичные изделия из алюминия, без электрической изоляции со стальным сердечником
средний
2422
761490
Прочая скрученная проволока, тросы, кабели, плетенные шнуры и аналогичные изделия из алюминия, без электрической изоляции
средний
2423
761510
Изделия столовые, кухонные или прочие изделия для бытовых нужд и их части из алюминия; мочалки для чистки кухонной посуды, подушечки для чистки или полировки, перчатки и аналогичные изделия
средний
2424
761520
Оборудование санитарно-техническое и его части из алюминия
средний
2425
761610
Гвозди, кнопки, скобы (кроме классифицируемых в товарной позиции 8305), винты, болты, гайки, ввертные крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы и аналогичные изделия из алюминия
средний
2426
761691
Прочие решетки, сетки, ткань и ограждения из алюминиевой проволоки
высокий
2427
761699
Прочие изделия из алюминия
средний
2428
780600
Прочие изделия из свинца
средний
2429
790700
Прочие изделия из цинка
средний
2430
800700
Изделия из олова прочие
средний
2431
820110
Лопаты штыковые и совковые
средний
2432
820130
Мотыги, кирки, тяпки и грабли
средний
2433
820140
Топоры, секачи и аналогичный рубящий инструмент
средний
2434
820150
Секаторы и аналогичные ножницы для работы одной рукой (включая ножницы для разделки птицы)
средний
2435
820160
Ножницы для подрезки живой изгороди, секаторы и аналогичные ножницы для работы двумя руками
средний
2436
820190
Прочие инструменты ручные, используемые в сельском хозяйстве, садоводстве или лесном хозяйстве
средний

2417
761100
Резервуарлар, цистерналар, бактар және сыйымдылығы 300 л-ден астам кез келген заттарға арналған (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа), қаптамасымен немесе термооқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз алюминийден жасалған ұқсас сыйымдылықтар
жоғары
2418
761210
Сыйымдылығы 300 литрден аспайтын деформацияланатын құбыр тәріздес алюминий ыдыстар, астары бар немесе жоқ немесе жылу оқшаулағышы бар, бірақ механикалық немесе термиялық жабдықсыз
орташа
2419
761290
Кез келген заттарға (сығылған немесе сұйытылған газдан басқа) арналған, сыйымдылығы 300 л-ден аспайтын, қаптамасымен немесе термооқшаулағышпен немесе оларсыз, бірақ механикалық немесе жылу техникалық жабдықсыз алюминийден жасалған өзге бөшкелер, барабандар, банкалар, жәшіктер және ұқсас сыйымдылықтар (қатты немесе деформацияланатын құбырлы сыйымдылықтарды қоса алғанда)
орташа
2420
761300
Сығылған немесе сұйытылған газға арналған алюминий ыдыстар
орташа
2421
761410
Электр оқшаулағышы жоқ, болат өзекшесі бар бұралған сым, тростар, кабельдер, өрілген баулар және алюминийден жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
2422
761490
Электрлік оқшаулаусыз алюминийден жасалған өзге де бұралған сым, тростар, кәбілдер, өрілген баулар және ұқсас бұйымдар
орташа
2423
761510
Алюминийден жасалған ыдыс-аяқ, ас үй немесе басқа да тұрмыстық бұйымдар және олардың бөліктері, тазалауға арналған жастықшалар, тазарту немесе жылтырату жастықшалары, қолғаптар және т.б
орташа
2424
761520
Санитарлық жабдықтар және оның алюминийден жасалған бөлшектері
орташа
2425
761610
Шегелер, бастырмалар, қапсырмалар (8305 тауар позициясында жіктелгендерден басқа), бұрандалар, болттар, сомындар, бұрама ілмектер, тойтармалар, сыналар, шплинттер, шайбалар және алюминийден жасалған ұқсас бұйымдар
орташа
2426
761691
Алюминий сымнан жасалған өзге де торлар, торлар, мата және қоршаулар
жоғары
2427
761699
Алюминийден жасалған өзге де бұйымдар
орташа
2428
780600
Басқа қорғасын өнімдері
орташа
2429
790700
Басқа мырыш өнімдері
орташа
2430
800700
Қалайыдан жасалған басқа бұйымдар
орташа
2431
820110
Күректер штык және күректер
орташа
2432
820130
Кептер, шөміштер, тырмалар және тырмалар
орташа
2433
820140
Балталар, кескіштер және ұқсас кескіш құралдар
орташа
2434
820150
Бір қолмен пайдалануға арналған кескіш қайшылар және ұқсас қайшылар (құс қайшыларын қоса алғанда)
орташа
2435
820160
Тірі өсіндіні кесуге арналған қайшылар, секаторлар және екі қолмен жұмыс істеуге арналған ұқсас қайшылар
орташа
2436
820190
Ауыл шаруашылығында, бағбандықта немесе орман шаруашылығында пайдаланылатын өзге де қол құралдары
орташа

2581
732189
Прочие устройства, включая устройства на твердом топливе
средний
2582
732190
Части к кухонным устройствам для приготовления и подогрева пищи
средний
2583
732290
Прочие воздухонагреватели и распределительные устройства для подачи горячего воздуха неэлектрические, с неэлектрическим нагревом, оборудованные встроенным вентилятором или воздуходувкой с приводом от двигателя и их части, из черных металлов
высокий
2584
840120
Оборудование и устройства для разделения изотопов, их части
высокий
2585
840510
Газогенераторы или генераторы водяного газа с очистительными установками или без них; газогенераторы ацетиленовые и аналогичные газогенераторы с очистительными установками или без них
средний
2586
840590
Части газогенераторов или генераторов водяного газа с очистительными установками или без них; части газогенераторов ацетиленовых и аналогичных газогенераторов с очистительными установками или без них
средний
2587
840610
Турбины для силовых судовых установок
высокий
2588
840681
Турбины прочие номинальной выходной мощностью более 40 МВт
высокий
2589
840682
Прочие турбины мощностью не более 40 МВт
высокий
2590
840690
Части турбин на водяном паре и турбин паровых
высокий
2591
840710
Двигатели авиационные
средний
2592
840721
Подвесные двигатели, приводящие в движение плавучие средства
высокий
2593
840729
Прочие двигатели, приводящие в движение плавучие средства
высокий
2594
840731
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые для приведения в движение транспортных средств группы 87 с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 50 см3
высокий
2595
840732
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые на транспортных средствах группы 87, с рабочим объемом двигателя более 50 см3, но не более 250 см3
средний
2596
840733
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые на транспортных средствах группы 87, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 250 см3, но не более 1000 см3
высокий
2597
840734
Двигатели с возвратно-поступательным движением поршня, применяемые на транспортных средствах группы 87, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3
высокий
2598
840790
Прочие двигатели внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с вращающимися или возвратно-поступательным движением поршня
высокий
2599
840810
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели), приводящие в движение плавучие средства
высокий
2600
840820
Двигатели внутреннего сгорания поршневые с воспламенением от сжатия (дизели или полудизели), используемые для приведения в движение транспортных средств группы 87
высокий

2581
732189
Басқа құрылғылар, оның ішінде қатты отын құрылғылары
орташа
2582
732190
Тағамды пісіруге және жылытуға арналған ас үй құрылғыларына арналған бөлшектер
орташа
2583
732290
Қара металлдардан жасалған, қозғалтқыштан жетегі бар жапсарлас желдеткішпен немесе ауа үрлегішпен жабдықталған, электрлік емес жылытуы бар, ыстық ауаны беруге арналған өзге де ауа қыздырғыштар мен тарату құрылғылары
жоғары
2584
840120
Изотоптарды бөлуге арналған жабдықтар мен құрылғылар, олардың бөліктері
жоғары
2585
840510
Тазарту қондырғылары бар немесе оларсыз газ генераторлары немесе су газы генераторлары; ацетилен газ генераторлары және тазарту қондырғылары бар немесе оларсыз ұқсас газ генераторлары
орташа
2586
840590
Тазарту қондырғылары бар немесе оларсыз газ генераторларының немесе су газы генераторларының бөліктері; тазарту қондырғылары бар немесе оларсыз ацетилен және ұқсас газ генераторлары газ генераторларының бөліктері
орташа
2587
840610
Күш беретін кеме қондырғыларына арналған турбиналар
жоғары
2588
840681
Номиналды шығу қуаты 40 МВт-тан асатын өзге де турбиналар
жоғары
2589
840682
Қуаты 40 МВт-тан аспайтын басқа турбиналар
жоғары
2590
840690
Бу турбиналарының және бу турбиналарының бөліктері
жоғары
2591
840710
Ұшақ қозғалтқыштары
орташа
2592
840721
Жүзбелі құралдарды қозғалысқа келтіретін аспалы қозғалтқыштар
жоғары
2593
840729
Жүзбелі құралдарды қозғалысқа келтіретін өзге де қозғалтқыштар
жоғары
2594
840731
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 50 текше метрден аспайтын 87-топтағы көлік құралдарын жылжыту үшін қолданылатын поршеньді поршеньді қозғалысы бар қозғалтқыштар
жоғары
2595
840732
Қозғалтқышының көлемі 50 см3-ден асатын, бірақ 250 см3-ден аспайтын 87-топтағы көлік құралдарында қолданылатын поршеньдік қозғалысы бар қозғалтқыштар
орташа
2596
840733
Қозғалтқышының көлемі 250 см3-ден асатын, бірақ 1000 см3-ден аспайтын 87-топтағы көлік құралдарында қолданылатын поршеньдік қозғалысы бар қозғалтқыштар
жоғары
2597
840734
Қозғалтқышының көлемі 1000 см3-ден асатын 87-топтағы көліктерде қолданылатын поршеньдік қозғалысы бар қозғалтқыштар
жоғары
2598
840790
ұшқын тұтандыратын, поршеньді айналмалы немесе кері бағытта қозғалатын басқа іштен жанатын қозғалтқыштар
жоғары
2599
840810
Жүзбелі құралдарды қозғалысқа келтіретін қысудан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер)
жоғары
2600
840820
87-топтың көлік құралдарын қозғалысқа келтіру үшін пайдаланылатын қысудан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқыштары (дизельдер немесе жартылай дизельдер)
жоғары

2795
843490
Части для установок и аппаратов доильных, оборудования для обработки и переработки молока
высокий
2796
843510
Оборудование для виноделия производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
высокий
2797
843590
Части прессов, дробилок, и аналогичных машин для виноделия, производства сидра, фруктовых соков или аналогичных напитков
высокий
2798
843610
Машины и механизмы для приготовления кормов для животных
средний
2799
843621
Инкубаторы и брудеры
высокий
2800
843629
Прочее оборудование для птицеводства
высокий
2801
843680
Прочее оборудование для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства или пчеловодства
высокий
2802
843691
Части оборудования для птицеводства или инкубаторов и брудеров
высокий
2803
843699
Прочие части оборудования для сельского хозяйства, садоводства, лесного хозяйства, птицеводства и пчеловодства
высокий
2804
843710
Машины для очистки, сортировки или колибровки семян, зерна или сухих бобовых культур
средний
2805
843780
Оборудование прочее для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки злаковых или сухих бобовых овощей, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
средний
2806
843790
Части к оборудованию для очистки, сортировки или калибровки семян, зерна или сухих бобовых овощей; оборудование для мукомольной промышленности или для обработки злаковых или сухих бобовых овощей, кроме оборудования, используемого на сельскохозяйственных фермах
средний
2807
843810
Оборудование для производства хлебобулочных изделий, макарон, спагетти или аналогичной продукции
средний
2808
843820
Оборудование для кондитерской промышленности, производства какао-порошка или шоколада
высокий
2809
843830
Оборудование для сахарной промышленности
высокий
2810
843840
Оборудование для пивоваренной промышленности
средний
2811
843850
Оборудование для переработки мяса или птицы
высокий
2812
843860
Оборудование для переработки плодов, орехов или овощей
высокий
2813
843880
Прочее оборудование для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
средний
2814
843890
Части оборудования для промышленного приготовления или производства пищевых продуктов или напитков, в другом месте данной группы не поименованное или не включенное кроме оборудования для экстрагирования или приготовления жиров или масел животного происхождения или нелетучих жиров или масел растительного или микробиологического происхождения
высокий

2795
843490
Сауу қондырғылары мен аппараттарына, сүтті өңдеуге және қайта өңдеуге арналған жабдықтарға арналған бөлшектер
жоғары
2796
843510
Сидр, жеміс шырындары немесе ұқсас сусындарды өндіруге арналған шарап жасау жабдықтары
жоғары
2797
843590
Шарап жасауға, сидр, жеміс шырындарын немесе ұқсас сусындар өндіруге арналған престердің, ұсақтағыштардың және ұқсас машиналардың бөлшектері
жоғары
2798
843610
Мал азығын дайындауға арналған машиналар мен механизмдер
орташа
2799
843621
Инкубаторлар мен бродерлер
жоғары
2800
843629
Құс шаруашылығының басқа да жабдықтары
жоғары
2801
843680
Ауыл шаруашылығына, бағбандыққа, орман шаруашылығына, құс шаруашылығына немесе ара шаруашылығына арналған өзге де жабдықтар
жоғары
2802
843691
Құс шаруашылығына арналған жабдықтардың немесе инкубаторлар мен бродерлердің бөліктері
жоғары
2803
843699
Ауыл шаруашылығы, бау-бақша, орман шаруашылығы, құс және ара шаруашылығына арналған жабдықтардың басқа бөліктері
жоғары
2804
843710
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақ дақылдарын тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған машиналар
орташа
2805
843780
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақты көкөністерді тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған өзге де жабдық; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсібіне арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақты көкөністерді өңдеуге арналған жабдық
орташа
2806
843790
Тұқымдарды, астықты немесе құрғақ бұршақты көкөністерді тазалауға, сұрыптауға немесе калибрлеуге арналған жабдықтың бөлшектері; ауыл шаруашылығы фермаларында пайдаланылатын жабдықтан басқа, ұн тарту өнеркәсібіне арналған немесе дәнді немесе құрғақ бұршақты көкөністерді өңдеуге арналған жабдық
орташа
2807
843810
Нан өнімдерін, макарон өнімдерін, спагетти немесе ұқсас өнімдерді өндіруге арналған жабдық
орташа
2808
843820
Кондитерлік өнеркәсіпке, какао-ұнтақ немесе шоколад өндіруге арналған жабдық
жоғары
2809
843830
Қант өнеркәсібіне арналған жабдықтар
жоғары
2810
843840
Сыра қайнату өнеркәсібіне арналған жабдықтар
орташа
2811
843850
Ет немесе құс етін өңдеуге арналған жабдық
жоғары
2812
843860
Жемістерді, жаңғақтарды немесе көкөністерді өңдеуге арналған жабдық
жоғары
2813
843880
Жануарлардан алынатын майларды немесе майларды немесе ұшпайтын майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті майларды экстрагирлеуге немесе дайындауға арналған жабдықтан басқа, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған өзге де жабдық
орташа
2814
843890
Жануарлардан алынатын майларды немесе майларды немесе ұшпайтын майларды немесе өсімдік немесе микробиологиялық текті майларды экстрагирлеуге немесе дайындауға арналған жабдықтан басқа, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген тамақ өнімдерін немесе сусындарды өнеркәсіптік дайындауға немесе өндіруге арналған жабдықтардың бөліктері
жоғары

3007
847130
Машины вычислительные цифровые портативные массой не более10 кг, содержащие, по крайней мере, из центрального блока обработки данных, клавиатуры и дисплея
высокий
3008
847141
Прочие машины вычислительные цифровые, содержащие в одном корпусе, по крайней мере, центральный блок обработки данных и устройство ввода и вывода, объединенные или нет
высокий
3009
847149
Прочие машины вычислительные цифровые, поставляемые в виде систем
высокий
3010
847150
Цифровые блоки обработки данных, отличные от описанных в субпозициях 8471 41 и 8471 49, содержащие или не содержащие в одном корпусе одно или два из следующих устройств: запоминающие устройства, запоминающие устройства, устройства ввода, устройства вывода
высокий
3011
847160
Устройства ввода или вывода, содержащие или не содержащие в одном корпусе запоминающие устройства
высокий
3012
847170
Устройства запоминающие
высокий
3013
847180
Устройства вычислительных машин, прочие
высокий
3014
847190
Прочие вычислительные машины и их блоки; магнитные или оптические считывающие устройства, машины для переноса данных на носители информации в кодированной форме и машины для обработки подобной информации, в другом месте не поименованные или не включенные
высокий
3015
847210
Машины копировально-множительные
высокий
3016
847230
Машины для сортировки или складывания, или укладки в конверты, или перевязывания почтовой корреспонденции, машины для вскрытия, закрывания или запечатывания почтовой корреспонденции и машины для наклеивания или гашения почтовых марок
высокий
3017
847290
Прочее оборудование конторское
высокий
3018
847321
Части и принадлежности машин счетных электронных субпозиции 8470 10, 8470 21 или 8470 29
высокий
3019
847329
Прочие части и принадлежности машин товарной позиции 8470
средний
3020
847330
Части и принадлежности машин товарной позиции 8471
высокий
3021
847340
Части и принадлежности машин товарной позиции 8472
высокий
3022
847350
Части и принадлежности, в равной степени предназначенные для машин, входящих в две или более товарные позиции 8470 - 8472
высокий
3023
847410
Машины для сортировки, грохочения, сепарации или промывки
средний
3024
847420
Машины для измельчения или размалывания
средний
3025
847431
Бетономешалки и растворосмесители
средний
3026
847432
Машины для смешивания минеральных веществ с битумом
средний
3027
847439
Прочие машины для смешивания и перемешивания
средний
3028
847480
Прочее оборудование для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
высокий

3007
847130
Салмағы 10 кг-нан аспайтын, ең болмағанда орталық деректерді өңдеу блогынан, пернетақтадан және дисплейден тұратын портативті сандық есептеу машиналары
жоғары
3008
847141
Бір корпуста, ең болмағанда, деректерді өңдеудің орталық блогы мен енгізу және шығару құрылғысы бар, біріктірілген немесе біріктірілмеген өзге де сандық есептеу машиналары
жоғары
3009
847149
Жүйелер түрінде жеткізілетін өзге де сандық есептеу машиналары
жоғары
3010
847150
8471 41 және 8471 49 қосалқы позицияларда сипатталғаннан өзгеше, бір корпуста мынадай құрылғылардың біреуін немесе екеуін қамтитын немесе қамтымайтын деректерді өңдеудің цифрлық блоктары: есте сақтау құрылғылары, есте сақтау құрылғылары, енгізу құрылғылары, шығару құрылғылары
жоғары
3011
847160
Бір корпуста сақтау құрылғылары бар немесе жоқ, енгізу немесе шығару құрылғылары
жоғары
3012
847170
Сақтау құрылғылары
жоғары
3013
847180
Басқа есептеуіш құрылғылар
жоғары
3014
847190
Өзге де есептеу машиналары және олардың блоктары; магниттік немесе оптикалық есептеуіш құрылғылар, деректерді кодталған нысандағы ақпарат тасығыштарға тасымалдауға арналған машиналар және басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген ұқсас ақпаратты өңдеуге арналған машиналар
жоғары
3015
847210
Көбейту машиналары
жоғары
3016
847230
Пошта корреспонденциясын сұрыптауға немесе бүктеуге немесе конверттерге салуға немесе түптеуге арналған машиналар, пошталық корреспонденцияларды ашуға, жабуға немесе пломбалауға арналған машиналар және пошта маркаларын қоюға немесе жоюға арналған машиналар
жоғары
3017
847290
Монеталарды сұрыптауға, санауға немесе орауға арналған басқа машиналар
жоғары
3018
847321
8470 10, 8470 21 немесе 8470 29 электронды субпозициясының есептеу машиналарының бөлшектері мен керек-жарақтары
жоғары
3019
847329
8470 тауар позициясындағы машиналардың басқа бөлшектері мен керек-жарақтары
орташа
3020
847330
8471 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек-жарақтары
жоғары
3021
847340
8472 тауар позициясындағы машиналар бөлшектері мен керек-жарақтары
жоғары
3022
847350
8470-8472 екі немесе одан да көп тауар позициясына кіретін машиналарға тең дәрежеде арналған бөліктер мен керек-жарақтар
жоғары
3023
847410
Сұрыптау, сүзгілеу, бөлу немесе кір жуу машиналары
орташа
3024
847420
Ұсақтауға немесе ұнтақтауға арналған машиналар
орташа
3025
847431
Бетон араластырғыштар мен ерітінді араластырғыштар
орташа
3026
847432
Минералды заттарды битуммен араластыруға арналған машиналар
орташа
3027
847439
Басқа араластырғыш және араластырғыш машиналар
орташа
3028
847480
Топырақты, тасты, кенді немесе басқа да минералдық қазбаларды қатты (оның ішінде, ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді) күйде сұрыптауға, елеуге, сепарациялауға, жууға, ұсақтауға, ұнтақтауға, араластыруға немесе араластыруға арналған өзге де жабдық; Қатты минералдық отынды, керамикалық құрамдарды, қатпаған цементті, гипс материалдарын немесе ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді күйдегі басқа да минералдық өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құйма қалыптарды дайындауға арналған қалыптау машиналары
жоғары

3029
847490
Части оборудования для сортировки, грохочения, сепарации, промывки, измельчения, размалывания, смешивания или перемешивания грунта, камня, руд или других минеральных ископаемых в твердом (в том числе порошкообразном или пастообразном) состоянии; оборудование для агломерации, формовки или отливки твердого минерального топлива, керамических составов, незатвердевшего цемента, гипсовых материалов или других минеральных продуктов в порошкообразном или пастообразном состоянии; машины формовочные для изготовления литейных форм из песка
средний
3030
847510
Машины для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электронно-лучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах
высокий
3031
847521
Машины для изготовления оптического волокна и его заготовок
высокий
3032
847529
Прочие машины для изготовления или горячей обработки стекла или изделий из стекла
высокий
3033
847590
Части к машинам для сборки электрических или электронных ламп, трубок или электроннолучевых трубок или газоразрядных ламп в стеклянных колбах; к машинам для изготовления или горячей обработки стекла
высокий
3034
847621
Автоматы для продажи напитков с встроенными нагревающими или охлаждающими устройствами
высокий
3035
847629
Прочие автоматы для продажи напитков
высокий
3036
847681
Машины прочие с встроенными нагревающими или охлаждающим устройствами
высокий
3037
847689
Прочие автоматы торговые, включая автоматы для размена банкнот и монет
высокий
3038
847690
Части к автоматам торговым, включая автоматы для размена банкнот и монет
высокий
3039
847710
Машины инжекционно- литьевые
высокий
3040
847720
Экструдеры
высокий
3041
847730
Машины выдувного литья
высокий
3042
847740
Машины для вакуумного литья и прочие термоформовочные машины
высокий
3043
847751
Машины для литья или восстановления пневматических шин и покрышек или для литья или другого формования камер пневматических шин
высокий
3044
847759
Прочие машины для литья или формования любым другим способом
высокий
3045
847780
Прочее оборудование для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы непоименованное или не включенное
высокий
3046
847790
Части оборудования для обработки резины или пластмасс или для производства продукции из этих материалов, в другом месте данной группы непоименованное или не включенное
высокий
3047
847810
Оборудование для подготовки или приготовления табака, в другом месте не поименованное
средний

3029
847490
Топырақты, тасты, кенді немесе басқа да минералдық қазбаларды қатты (оның ішінде ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді) күйде сұрыптауға, елеуге, сепарациялауға, жууға, ұсақтауға, ұнтақтауға, араластыруға немесе араластыруға арналған жабдық бөлшектері; қатты минералдық отынды, керамикалық құрамдарды, қатпаған цементті, гипс материалдарын немесе ұнтақ тәрізді немесе паста тәрізді күйдегі басқа да минералдық өнімдерді агломерациялауға, қалыптауға немесе құюға арналған жабдық; құмнан құйма қалыптарды дайындауға арналған қалыптау машиналары
орташа
3030
847510
Шыны колбаларда электр немесе электрондық шамдарды, түтікшелерді немесе электрондық-сәулелік түтікшелерді немесе газ разрядты шамдарды құрастыруға арналған машиналар
жоғары
3031
847521
Оптикалық талшықты және оның преформаларын жасауға арналған машиналар
жоғары
3032
847529
Шыны немесе шыны бұйымдарын жасауға немесе ыстық өңдеуге арналған басқа машиналар
жоғары
3033
847590
электр немесе электронды шамдарды, түтіктерді немесе катодты-сәулелік түтіктерді немесе шыны конверттерге газразрядты шамдарды жинауға арналған машиналарға арналған бөлшектер; шыныны өндіруге немесе ыстық өңдеуге арналған машиналарға арналған
жоғары
3034
847621
Кіріктірілген жылыту немесе салқындату құрылғылары бар сусындарды сату автоматтары
жоғары
3035
847629
Сусындарға арналған басқа автоматтар
жоғары
3036
847681
Кіріктірілген жылыту немесе салқындату құрылғылары бар басқа машиналар
жоғары
3037
847689
Банкноттар мен монеталарды ауыстыруға арналған автоматтарды қоса алғанда, басқа автоматтар
жоғары
3038
847690
Банкноттар мен монеталарды ауыстыруға арналған автоматтарды қоса алғанда, сауда автоматтарына арналған бөлшектер
жоғары
3039
847710
Инъекциялық қалыптау машиналары
жоғары
3040
847720
Экструдерлер
жоғары
3041
847730
Үрлеу машиналары
жоғары
3042
847740
Вакуумды құю машиналары және басқа да термоформалау машиналары
жоғары
3043
847751
Пневматикалық шиналар мен қақпақтарды құюға немесе қалпына келтіруге немесе пневматикалық шиналар камераларын құюға немесе басқа да қалыптауға арналған машиналар
жоғары
3044
847759
Кез келген басқа тәсілмен құюға немесе қалыптауға арналған өзге де машиналар
жоғары
3045
847780
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе осы материалдардан өнім өндіруге арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген өзге де жабдық
жоғары
3046
847790
Резеңкені немесе пластмассаны өңдеуге арналған немесе осы материалдардан өнім өндіруге арналған, осы топтың басқа жерінде аталмаған немесе енгізілмеген жабдықтардың бөліктері
жоғары
3047
847810
Басқа жерде аталмаған темекіні дайындауға немесе дайындауға арналған жабдық
орташа

3096
848790
Прочие части оборудования, не имеющие электрических соединений, изоляторов, контактов, катушек или других электрических деталей
высокий
3097
850110
Двигатели номинальной выходной мощностью не более 37,5 Вт
высокий
3098
850120
Универсальные двигатели переменного/постоянного тока номинальной выходной мощностью более 37,5 Вт
средний
3099
850131
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
высокий
3100
850132
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
высокий
3101
850133
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью более 75 кВт, но не более 375 кВт
высокий
3102
850134
Прочие двигатели постоянного тока прочие; генераторы постоянного тока номинальной выходной мощностью более 375 кВт
высокий
3103
850140
Прочие двигатели переменного тока однофазные
высокий
3104
850151
Прочие двигатели переменного тока многофазные номинальной выходной мощностью не более 750 Вт
высокий
3105
850152
Прочие двигатели переменного тока многофазные номинальной выходной мощностью более 750 Вт, но не более 75 кВт
высокий
3106
850153
Прочие двигатели переменного тока многофазные номинальной выходной мощностью номинальной выходной мощностью более 75 кВт
высокий
3107
850161
Генераторы переменного тока (синхронные генераторы) номинальной выходной мощностью не более 75 кВА
средний
3108
850162
Генераторы переменного тока (синхронные генераторы), кроме генераторов фотоэлектрических, номинальной выходной мощностью более 75 кВА, но не более 375 кВА
высокий
3109
850163
Генераторы переменного тока (синхронные генераторы), кроме генераторов фотоэлектрических, номинальной выходной мощностью более 375 кВА, но не более 750 кВА
высокий
3110
850164
Генераторы переменного тока (синхронные генераторы), кроме генераторов фотоэлектрических, номинальной выходной мощностью более 750 кВА
средний
3111
850171
Генераторы постоянного тока фотоэлектрические: номинальной выходной мощностью не более 50 Вт
высокий
3112
850172
Генераторы постоянного тока фотоэлектрические: номинальной выходной мощностью более 50 Вт
высокий
3113
850180
Генераторы переменного тока фотоэлектрические
высокий
3114
850211
Установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия номинальной выходной мощностью не более 75 кВА
средний
3115
850212
Установки электрогенераторные с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия номинальной выходной мощностью более 75кВА, но не более 375 кВА
средний

3096
848790
Электр қосылыстары, оқшаулағыштар, контактілер, катушкалар немесе басқа да электр бөлшектері жоқ жабдықтың өзге де бөліктері
жоғары
3097
850110
Номиналды шығу қуаты 37,5 Вт аспайтын қозғалтқыштар
жоғары
3098
850120
Номиналды шығу қуаты 37,5 Вт-тан асатын айнымалы/тұрақты токтың әмбебап қозғалтқыштары
орташа
3099
850131
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан аспайтын тұрақты ток генераторлары
жоғары
3100
850132
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын тұрақты ток генераторлары
жоғары
3101
850133
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 375 кВт-тан аспайтын тұрақты ток генераторлары
жоғары
3102
850134
Өзге де тұрақты ток қозғалтқыштары; номиналды шығу қуаты 375 кВт-тан асатын тұрақты ток генераторлары
жоғары
3103
850140
Басқа айнымалы ток қозғалтқыштары бір фазалы
жоғары
3104
850151
Номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан аспайтын ауыспалы токтың көп фазалы өзге де қозғалтқыштары
жоғары
3105
850152
Номиналды шығу қуаты 750 Вт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын ауыспалы токтың көп фазалы өзге де қозғалтқыштары
жоғары
3106
850153
Номиналды шығу қуаты номиналды шығу қуаты 75 кВт-тан астам ауыспалы токтың басқа да қозғалтқыштары
жоғары
3107
850161
Номиналды шығу қуаты 75 кВА аспайтын айнымалы ток генераторлары (синхронды генераторлар)
орташа
3108
850162
Номиналды шығу қуаты 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын фотоэлектрлі генераторлардан басқа, ауыспалы ток генераторлары (синхронды генераторлар)
жоғары
3109
850163
Номиналды шығу қуаты 375 ква-дан астам, бірақ 750 ква-дан аспайтын фотоэлектрлі генераторлардан басқа, ауыспалы ток генераторлары (синхронды генераторлар)
жоғары
3110
850164
Номиналды шығу қуаты 750 ква асатын фотоэлектрлі генераторлардан басқа, ауыспалы ток генераторлары (синхронды генераторлар)
орташа
3111
850171
Тұрақты токтың фотоэлектрлік генераторлары: номиналды шығу қуаты 50 Вт-тан аспайтын
жоғары
3112
850172
Тұрақты ток фотоэлектрлік генераторлар: номиналды шығу қуаты 50 Вт-тан асады
жоғары
3113
850180
Фотоэлектрлі айнымалы ток генераторлары
жоғары
3114
850211
Номиналды шығу қуаты 75 кВА аспайтын қысудан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар электргенераторлық қондырғылар
орташа
3115
850212
Номиналды шығу қуаты 75 кВА-дан астам, бірақ 375 кВА-дан аспайтын қысудан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар электргенераторлық қондырғылар
орташа

3182
851511
Паяльники и пистолеты паяльные для низкотемпературной пайки
высокий
3183
851519
Прочие машины и аппараты для высокотемпературной пайки или низкотемпературной пайки
высокий
3184
851521
Автоматические или полуавтоматические машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением
высокий
3185
851529
Прочие машины и аппараты для сварки металлов сопротивлением
высокий
3186
851531
Автоматические или полуавтоматические машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов
высокий
3187
851539
Прочие машины и аппараты для дуговой (включая плазменно-дуговую) сварки металлов
высокий
3188
851580
Прочие машины и аппараты для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
высокий
3189
851590
Прочие части машин и аппаратов для электрической (в том числе с электрическим нагревом газа), лазерной или другой световой или фотонной, ультразвуковой, электронно-лучевой, магнитно-импульсной или плазменно-дуговой низкотемпературной пайки, высокотемпературной пайки или сварки независимо от того, могут ли они выполнять операции резания или нет; машины и аппараты электрические для горячего напыления металлов или металлокерамики
высокий
3190
851610
Электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные
средний
3191
851621
Радиаторы теплоаккумулирующие
высокий
3192
851629
Прочие электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта
высокий
3193
851631
Электросушители для волос
высокий
3194
851632
Электроаппараты для ухода за волосами прочие
средний
3195
851633
Электросушители для рук
высокий
3196
851640
Электроутюги
средний
3197
851650
Печи микроволновые
средний
3198
851660
Печи прочие; электроплиты, электроплитки, варочные электрокотлы; грили и ростеры
высокий
3199
851671
Приборы электронагревательные для приготовления кофе или чая
высокий
3200
851672
Тостеры
высокий
3201
851679
Прочие приборы электронагревательные
средний
3202
851680
Электрические сопротивления нагревательные
высокий
3203
851690
Части электрические водонагреватели проточные или накопительные (емкостные) и электронагреватели погружные; электрооборудование обогрева пространства и обогрева грунта, электротермические аппараты для ухода за волосами (например, сушилки для волос, бигуди, щипцы для горячей завивки) и сушилки для рук; электроутюги; прочие бытовые электронагревательные приборы; электрические нагревательные сопротивления, кроме указанных в товарной позиции 8545
высокий

3182
851511
Төмен температурада дәнекерлеуге арналған дәнекерлеу үтіктері мен дәнекерлеу пистолеттері
жоғары
3183
851519
Жоғары температурада дәнекерлеуге немесе төмен температурада дәнекерлеуге арналған өзге де машиналар мен аппараттар
жоғары
3184
851521
Металдарды кедергімен дәнекерлеуге арналған автоматты немесе жартылай автоматты машиналар мен аппараттар
жоғары
3185
851529
Металдарды қарсылықпен пісіруге арналған басқа да машиналар мен аппараттар
жоғары
3186
851531
Металдарды доғалық (плазмалық-доғалық дәнекерлеуге арналған) автоматты немесе жартылай автоматты машиналар мен аппараттар
жоғары
3187
851539
Металдарды доғалық (плазмалық-доғалық дәнекерлеуге арналған) өзге де машиналар мен аппараттар
жоғары
3188
851580
Электрлік (оның ішінде газды электрмен қыздыра отырып), лазерлік немесе басқа да жарық немесе фотонды, ультрадыбыстық, электронды-сәулелік, магнитті-импульсті немесе плазмалық-доғалы төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған, кесу операцияларын орындай алатынына немесе жасамайтынына қарамастан өзге де машиналар мен аппараттар; металдарды немесе қышметалдарды ыстықтай бүркуге арналған электр машиналар мен аппараттар
жоғары
3189
851590
Электрлік (оның ішінде газды электрмен қыздыратын), лазерлі немесе басқа да жарық немесе фотонды, ультрадыбыстық, электронды-сәулелік, магнитті-импульсті немесе плазмалық-доғалы төмен температурада дәнекерлеуге, жоғары температурада дәнекерлеуге немесе дәнекерлеуге арналған машиналар мен аппараттардың өзге де бөліктері кесу операцияларын орындай ала ма, жоқ па; металдарды немесе қышметалдарды ыстықтай бүркуге арналған электр машиналар мен аппараттар
жоғары
3190
851610
Ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) электр су жылытқыштар және батырылатын электр қыздырғыштар
орташа
3191
851621
Жылу жинақтағыш радиаторлар
жоғары
3192
851629
Кеңістікті жылытуға және топырақты жылытуға арналған басқа электр жабдықтары
жоғары
3193
851631
Шаш кептіргіштер
жоғары
3194
851632
Шаш күтіміне арналған өзге де электр аппараттары
орташа
3195
851633
Электрлік қол кептіргіштері
жоғары
3196
851640
Электр үтіктері
орташа
3197
851650
Микротолқынды пештер
орташа
3198
851660
Өзге де пештер; электр плиталары, электр плиталары, пісіру электр қазандықтары; грильдер мен ростерлер
жоғары
3199
851671
Кофе немесе шай дайындауға арналған электр жылыту құрылғылары
жоғары
3200
851672
Тостерлер
жоғары
3201
851679
Басқа электр жылыту құрылғылары
орташа
3202
851680
Жылыту электр кедергісі
жоғары
3203
851690
Электр су жылытқыштар, ағынды немесе жинақтаушы (сыйымды) және батырылатын электр жылытқыштар; кеңістікті жылытатын және топырақты жылытатын электр жабдығы, шашты күтуге арналған Электр термиялық аппараттар (мысалы, шашқа арналған кептіргіштер, бигудилер, ыстық бұйралауға арналған қысқыштар) және қол кептіргіштер; электр үтіктер; өзге де тұрмыстық электр қыздырғыш аспаптар; 8545 тауар позициясында көрсетілгендерден басқа, электр қыздырғыш қарсылықтар
жоғары

3204
851711
Телефонные аппараты для проводной связи с беспроводной трубкой
средний
3205
851713
Смартфоны
средний
3206
851714
Прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
средний
3207
851718
Прочие телефонные аппараты, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи
средний
3208
851761
Базовые станции
высокий
3209
851762
Машины для приема, преобразования и передачи или восстановления голоса, изображений или других данных, включая коммутационные устройства и маршрутизаторы
высокий
3210
851769
Прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи)
средний
3211
851771
Части антенны и антенных отражателей всех типов; части, используемые вместе с этими изделиями
высокий
3212
851779
Прочие части аппаратов телефонных, включая смартфоны и прочие аппараты телефонные для сотовых сетей связи или других беспроводных сетей связи; прочая аппаратура для передачи или приема голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для коммуникации в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети связи), кроме передающей или приемной аппаратуры товарной позиции 8443, 8525, 8527 или 8528
высокий
3213
851810
Микрофоны и подставки для них
средний
3214
851821
Громкоговорители одиночные, смонтированные в корпусах
средний
3215
851822
Комплекты громкоговорителей, смонтированных в одном корпусе
средний
3216
851829
Прочие громкоговорители, смонтированные или не смонтированные в корпусах
средний
3217
851830
Наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного и более громкоговорителей
высокий
3218
851840
Электрические усилители звуковой частоты
высокий
3219
851850
Электрические звукоусилительные комплекты
высокий
3220
851890
Части микрофонов и подставок для них; громкоговорителей, смонтированных или не смонтированных в корпусах; наушники и телефоны головные, объединенные или не объединенные с микрофоном, и комплекты, состоящие из микрофона и одного или более громкоговорителей; электрические усилители звуковой частоты; электрические звукоусилительные комплекты
высокий
3221
851920
Аппаратура, приводимая в действие монетами, банкнотами, банковскими карточками, жетонами или другими средствами оплаты
высокий
3222
851930
Устройства электропроигрывающие (деки)
высокий
3223
851981
Аппаратура прочая, использующая магнитные, оптические или полупроводниковые носители
средний

3204
851711
Сымсыз түтігі бар сымды байланысқа арналған телефон аппараттары
орташа
3205
851713
Смартфондар
орташа
3206
851714
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған өзге де телефон аппараттары
орташа
3207
851718
Ұялы байланыс желілеріне немесе басқа сымсыз байланыс желілеріне арналған смартфондарды және өзге де телефон аппараттарын қоса алғанда, өзге де телефон аппараттары
орташа
3208
851761
Базалық станциялар
жоғары
3209
851762
Дауысты, кескіндерді немесе басқа деректерді, соның ішінде коммутация құрылғылары мен маршрутизаторларды қабылдауға, түрлендіруге және беруге немесе қалпына келтіруге арналған машиналар
жоғары
3210
851769
Сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе жаһандық байланыс желісіндегі)коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура
орташа
3211
851771
Антеннаның және барлық үлгідегі антенналық шағылыстырғыштардың бөліктері; осы бұйымдармен бірге пайдаланылатын бөліктер
жоғары
3212
851779
8443, 8525, 8527 немесе 8528 тауар позициясының беретін немесе қабылдайтын аппаратурасынан басқа, сымды немесе сымсыз байланыс желісіндегі (мысалы, жергілікті немесе жаһандық байланыс желісіндегі) коммуникацияға арналған аппаратураны қоса алғанда, дауысты, бейнелерді немесе басқа да деректерді беруге немесе қабылдауға арналған өзге де аппаратура
жоғары
3213
851810
Микрофондар мен оларға арналған тіректер
орташа
3214
851821
Корпустарға орнатылған жалғыз динамиктер
орташа
3215
851822
Дауыс зорайтқыш жинақтары бір корпусқа орнатылған
орташа
3216
851829
Қоршауға орнатылған немесе орнатылмаған басқа дауыс зорайтқыштар
орташа
3217
851830
Микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген құлаққаптар мен құлаққаптар және микрофон мен бір немесе бірнеше дауыс зорайтқыштардан тұратын жинақтар
жоғары
3218
851840
Электрлік дыбыс күшейткіштері
жоғары
3219
851850
Электрлі дыбыс күшейткіш жиынтықтар
жоғары
3220
851890
Микрофондар мен оларға арналған тұғырлардың бөліктері; корпустарға орнатылған немесе орнатылмаған дауыс зорайтқыштардың; микрофонмен біріктірілген немесе біріктірілмеген бас құлаққаптар мен телефондар және микрофоннан және бір немесе одан да көп дауыс зорайтқыштардан тұратын жиынтықтар; дыбыс жиілігін электр күшейткіштер; электр дыбыс күшейткіш жиынтықтар
жоғары
3221
851920
Монеталар, банкноттар, банк карталары, жетондар немесе басқа төлем құралдарымен жұмыс істейтін жабдық
жоғары
3222
851930
Электрлік ойыншылар (палубалар)
жоғары
3223
851981
Магнитті, оптикалық немесе жартылай өткізгіш тасымалдағыштарды пайдаланатын өзге аппаратура
орташа

3404
870124
Тракторы колесные для полуприцепов, приводимые в движение только электрическим двигателем
высокий
3405
870129
Прочие тракторы колесные для полуприцепов
высокий
3406
870130
Тракторы гусеничные
средний
3407
870191
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя не более 18 кВт
высокий
3408
870192
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 18 кВт, но не более 37 кВт
высокий
3409
870193
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 37 кВт, но не более 75 кВт
высокий
3410
870194
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 75 кВт, но не более 130 кВт
высокий
3411
870195
Прочие тракторы (кроме тракторов товарной позиции 8709), с мощностью двигателя более 130 кВт
высокий
3412
870210
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, с двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем)
средний
3413
870220
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем
высокий
3414
870230
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя: приводимые в движение как двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем
высокий
3415
870240
Моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя, приводимые в движение только электрическим двигателем
высокий
3416
870290
Прочие моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки 10 человек или более, включая водителя
высокий
3417
870310
Моторные транспортные средства, специально предназначенные для движения по снегу; специальные автомобили для перевозки игроков в гольф и аналогичные транспортные средства
высокий
3418
870321
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров двигателя не более 1000 см3
высокий
3419
870322
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1000 см3, но не более 1500 см3
высокий
3420
870323
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров более 1500 см3, но не более 3000 см3
высокий

3404
870124
Тек электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жартылай тіркемелерге арналған дөңгелекті тракторлар
жоғары
3405
870129
Жартылай тіркемелерге арналған өзге де дөңгелекті тракторлар
жоғары
3406
870130
Шынжыр табанды тракторлар
орташа
3407
870191
Қозғалтқыш қуаты 18 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
жоғары
3408
870192
Қозғалтқыш қуаты 18 кВт-тан астам, бірақ 37 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
жоғары
3409
870193
Қозғалтқыш қуаты 37 кВт-тан астам, бірақ 75 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
жоғары
3410
870194
Қозғалтқыш қуаты 75 кВт-тан астам, бірақ 130 кВт-тан аспайтын өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
жоғары
3411
870195
Қозғалтқыш қуаты 130 кВт-тан астам өзге де тракторлар (8709 тауар позициясының тракторларынан басқа)
жоғары
3412
870210
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған, іштен жану қозғалтқышы (дизельді немесе жартылай дизельді) бар автомобильдер
орташа
3413
870220
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған, қысу тұтануы бар поршеньді жану қозғалтқышымен (дизельді немесе жартылай дизельді) және электр қозғалтқышымен басқарылатын моторлы көлік құралдары
жоғары
3414
870230
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көлік құралдары: ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін
жоғары
3415
870240
Тек электр қозғалтқышымен басқарылатын жүргізушіні қосқанда 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған моторлы көліктер
жоғары
3416
870290
Жүргізушіні қоса алғанда, 10 немесе одан да көп адамды тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
жоғары
3417
870310
Қарда жүру үшін арнайы әзірленген автокөліктер; гольф ойыншыларын және ұқсас көліктерді тасымалдауға арналған арнайы көліктер
жоғары
3418
870321
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1000 см3 аспайтын, ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
жоғары
3419
870322
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1000 см3 астам, бірақ 1500 см3 аспайтын ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
жоғары
3420
870323
Цилиндрінің жұмыс көлемі 1500 см3 астам, бірақ 3000 см3 аспайтын ұшқынмен от алатын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
жоғары

3421
870324
Транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, с рабочим объемом цилиндров двигателя более 3000 см3
высокий
3422
870331
Прочие транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), с рабочим объемом двигателя не более 1500 см3
высокий
3423
870332
Прочие транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), с рабочим объемом цилиндров двигателя более 1500 см3, но не более 2500 см3
высокий
3424
870333
Прочие транспортные средства только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), с рабочим объемом цилиндров двигателя более 2500 см3
средний
3425
870340
Прочие транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем, кроме тех, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии
высокий
3426
870350
Транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудезелем), и электрическим двигателем, кроме тех, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии, прочие
высокий
3427
870360
Транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии, прочие
высокий
3428
870370
Транспортные средства, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенение от сжатия (дизелем или полудизеллем), так и электрическим двигателем, которые могут заряжаться подключением к внешнему источнику электроэнергии, прочие
высокий
3429
870380
Транспортные средства, приводимые в движение только электрическим двигателем, прочие
высокий
3430
870390
Прочие автомобили легковые и прочие моторные транспортные средства, предназначенные для перевозки людей, включая грузопассажирские автомобили-фургоны и гоночные автомобили
высокий
3431
870410
Автомобили-самосвалы, предназначенные для эксплуатации в условиях бездорожья
высокий
3432
870421
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства не более 5 т
средний
3433
870422
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 5 т, но не более 20 т
высокий

3421
870324
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 3000 см3 асатын ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар көлік құралдары
жоғары
3422
870331
Қозғалтқыштың жұмыс көлемі 1500 см3 аспайтын, қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар (дизель немесе жартылай дизель) басқа көлік құралдары
жоғары
3423
870332
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 1500 см3-ден астам, бірақ 2500 см3-ден аспайтын, қысудан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар (дизельмен немесе жартылай дизельмен) басқа да көлік құралдары
жоғары
3424
870333
Қозғалтқыш цилиндрлерінің жұмыс көлемі 2500 см3-ден асатын, қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы (дизель немесе жартылай дизель) бар басқа да көлік құралдары
орташа
3425
870340
Электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы қуатталуы мүмкін қозғалтқыштардан басқа, ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін өзге де көлік құралдары
жоғары
3426
870350
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы (дизельмен немесе жартылай дизельмен) және электр қозғалтқышы ретінде қозғалысқа келтірілетін, электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы қуатталуы мүмкін көлік құралдары, басқа
жоғары
3427
870360
Ұшқынмен от алатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен де, электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін, электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы зарядталуы мүмкін көлік құралдары, өзгелері
жоғары
3428
870370
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен (дизельмен немесе жартылай дизельмен), сондай-ақ электр энергиясының сыртқы көзіне қосу арқылы зарядталуы мүмкін электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін көлік құралдары, өзгелері
жоғары
3429
870380
Тек электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін өзге де көлік құралдары
жоғары
3430
870390
Жүк-жолаушылар автомобиль-фургондарын және жарыс автомобильдерін қоса алғанда, адамдарды тасымалдауға арналған өзге де жеңіл автомобильдер және өзге де моторлы көлік құралдары
жоғары
3431
870410
Жол талғамайтын көліктерге арналған самосвалдар
жоғары
3432
870421
Көлік құралының толық салмағы 5 т-дан аспайтын, қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы (дизель немесе жартылай дизель) бар ғана жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3433
870422
Көлік құралының толық салмағы 5 т-дан астам, бірақ 20 т-дан аспайтын қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы (дизель немесе жартылай дизель) бар ғана жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
жоғары

3434
870423
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов только с поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем) с полной массой транспортного средства более 20 т
высокий
3435
870431
Прочие моторные транспорные средства для перевозки грузов с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием с полной массой транспортного средства не более 5 т
средний
3436
870432
Прочие моторные транспорные средства для перевозки грузов с поршневым двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием с полной массой транспортного средства более 5 т
средний
3437
870441
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем с полной массой транспортного средства не более 5 т
средний
3438
870442
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем с полной массой транспортного средства более 5 т, но не более 20 т
средний
3439
870443
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов, приводимые в движение как поршневым двигателем внутреннего сгорания с воспламенением от сжатия (дизелем или полудизелем), так и электрическим двигателем с полной массой транспортного средства более 20 т
средний
3440
870451
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов, приводимые в движение как двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем с полной массой транспортного средства не более 5 т
средний
3441
870452
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов, приводимые в движение как двигателем внутреннего сгорания с искровым зажиганием, так и электрическим двигателем с полной массой транспортного средства более 5 т
средний
3442
870452
Прочие моторные транспортные средства для перевозки грузов, приводимые в движение только электрическим двигателем
средний
3443
870490
Автомобили грузовые прочие
средний
3444
870510
Автокраны
средний
3445
870520
Автобуровые
средний
3446
870530
Транспортные средства пожарные
высокий
3447
870540
Автобетономешалки
средний
3448
870590
Прочие моторные транспортные средства специального назначения, кроме используемых для перевозки пассажиров или грузов
средний
3449
870600
Шасси с установленными двигателями для моторных транспортных средств товарных позиций 8701 - 8705
высокий
3450

3434
870423
Көлік құралының толық салмағы 20 т-дан асатын қысымнан тұтанатын поршеньді Іштен жану қозғалтқышы (дизель немесе жартылай дизель) бар ғана жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
жоғары
3435
870431
Автокөліктің жалпы салмағы 5 тоннадан аспайтын ұшқын тұтанатын поршенді іштен жану қозғалтқышы бар жүктерді тасымалдауға арналған басқа да автокөлік құралдары
орташа
3436
870432
Көлік құралының толық салмағы 5 т астам ұшқынмен тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышы бар жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3437
870441
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен (дизельмен немесе жартылай дизельмен), сондай-ақ көлік құралының толық салмағы 5 т аспайтын электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3438
870442
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен (дизельмен немесе жартылай дизельмен), сондай-ақ көлік құралының толық салмағы 5 т-дан астам, бірақ 20 т-дан аспайтын электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3439
870443
Қысымнан тұтанатын поршеньді іштен жану қозғалтқышымен (дизельмен немесе жартылай дизельмен), сондай-ақ көлік құралының толық салмағы 20 т астам электр қозғалтқышымен қозғалысқа келтірілетін жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3440
870451
Ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқышымен де, көлік құралының толық салмағы 5 т аспайтын электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3441
870452
Ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқышымен де, көлік құралының толық салмағы 5 т астам электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3442
870452
Ұшқынмен тұтанатын іштен жану қозғалтқышымен де, көлік құралының толық салмағы 5 т астам электр қозғалтқышымен де қозғалысқа келтірілетін жүктерді тасымалдауға арналған өзге де моторлы көлік құралдары
орташа
3443
870490
Басқа жүк көліктері
орташа
3444
870510
Автокрандар
орташа
3445
870520
Автобұрғылар
орташа
3446
870530
Өрт сөндіру көлік құралдары
жоғары
3447
870540
Автобетонараластырғыштар
орташа
3448
870590
Жолаушыларды немесе жүктерді тасымалдау үшін пайдаланылатындардан басқа, арнайы мақсаттағы басқа да автокөлік құралдары
орташа
3449
870600
8701-8705 тауар позицияларының моторлы көлік құралдарына арналған қозғалтқыштар орнатылған шассилер
жоғары
3450

3670
910199
Прочие часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, с корпусом, изготовленным из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом
высокий
3671
910211
Часы наручные, приводимые в действие электричеством имеющие или неимеющие встроенного секундомера только с механической индикацией
средний
3672
910212
Часы наручные, приводимые в действие электричеством имеющие или не имеющие встроенного секундомера только с оптико-электронной индикацией
средний
3673
910219
Прочие часы наручные, приводимые в действие электричеством, имеющие или неимеющие встроенного секундомера
средний
3674
910221
Часы наручные прочие, имеющие или не имеющие встроенного секундомера, с автоматическим подзаводом
высокий
3675
910229
Прочие часы наручные, имеющие или не имеющие встроенного секундомера
средний
3676
910291
Прочие часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, кроме часов и секундомеров товарной позиции 9101, приводимые в действие электричеством
средний
3677
910299
Прочие часы наручные, карманные и прочие, предназначенные для ношения на себе или с собой, включая секундомеры, кроме часов и секундомеров товарной позиции 9101
средний
3678
910310
Часы, не предназначенные для ношения с собой или на себе, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, кроме часов товарной позиции 9104: электрические
высокий
3679
910390
Часы, не предназначенные для ношения с собой или на себе, с часовыми механизмами для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе, кроме часов товарной позиции 9104: прочие
высокий
3680
910400
Часы, устанавливаемые на приборных досках, и аналогичные часы для автомобилей, самолетов, космических аппаратов или судов
высокий
3681
910511
Будильники, приводимые в действие электричеством
высокий
3682
910519
Прочие будильники
высокий
3683
910521
Часы настенные, приводимые в действие электричеством
средний
3684
910529
Прочие часы настенные
высокий
3685
910591
Прочие часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой, приводимые в действие электричеством
высокий
3686
910599
Прочие часы, не предназначенные для ношения на себе или с собой
высокий
3687
910610
Регистраторы времени, устройства записи времени
высокий
3688
910690
Прочая аппаратура для регистрации времени суток и аппаратура для измерения регистрации или индикации каким-либо способом интервалов времени, с любым часовым механизмом или синхронным двигателем
высокий
3689
910700
Временные переключатели с часовым механизмом любого вида или с синхронным двигателем
высокий

3670
910199
Бағалы металлдан немесе бағалы металл жалатылған металлдан жасалған корпусы бар секундомерлерді қоса алғанда, тағуға немесе өзімен алып жүруге арналған өзге де қол, қалта сағаттары және өзге де сағаттар
жоғары
3671
910211
Тек механикалық индикациясы бар орнатылған секундомері бар немесе жоқ электр қуатымен іске қосылатын қол сағаттары
орташа
3672
910212
Тек оптикалық-электрондық индикациясы бар орнатылған секундомері бар немесе жоқ электр қуатымен іске қосылатын қол сағаттары
орташа
3673
910219
Электр қуатымен іске қосылатын, орнатылған секундомері бар немесе жоқ өзге қол сағаттары
орташа
3674
910221
Автоматты кіші зауыты бар, орнатылған секундомері бар немесе жоқ өзге де қол сағаттары
жоғары
3675
910229
Орнатылған секундомері бар немесе жоқ басқа қол сағаттары
орташа
3676
910291
Электр қуатымен іске қосылатын, 9101 тауар позициясының сағаттары мен секундомерлерінен басқа, секундомерлерді қоса алғанда, өзіне немесе өзімен алып жүруге арналған өзге де қол, қалта сағаттары және өзгелері
орташа
3677
910299
9101 тауар позициясының сағаттары мен секундомерлерінен басқа, секундомерлерді қоса алғанда, тағуға немесе өзімен алып жүруге арналған өзге де қол, қалта сағаттары және өзге де сағаттар
орташа
3678
910310
9104 тауар позициясының сағаттарынан басқа, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналған сағаттарға арналған сағат тетіктері бар, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналмаған сағаттар: электрлік
жоғары
3679
910390
9104 тауар позициясының сағаттарынан басқа, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналған сағаттарға арналған сағат тетіктері бар, өзімен бірге алып жүруге немесе өзімен алып жүруге арналмаған сағаттар: өзгелері
жоғары
3680
910400
Автомобильдерге, ұшақтарға, ғарыш кемелеріне немесе кемелерге арналған бақылау тақтасы сағаттары және ұқсас сағаттар
жоғары
3681
910511
Электр қуатымен іске қосылатын дабыл сағаттары
жоғары
3682
910519
Басқа дабылдар
жоғары
3683
910521
Электр қуатымен жұмыс істейтін қабырға сағаты
орташа
3684
910529
Басқа қабырға сағаттары
жоғары
3685
910591
Өзіне немесе өзімен алып жүруге арналмаған, электр қуатымен іске қосылатын өзге де сағаттар
жоғары
3686
910599
Тасымалдауға немесе тасымалдауға арналмаған басқа сағаттар
жоғары
3687
910610
Уақыт тіркегіштері, уақытты тіркегіштер
жоғары
3688
910690
Тәулік уақытын жазуға арналған басқа құрылғылар және кез келген сағат механизмі немесе синхронды қозғалтқышы бар кез келген уақыт интервалында тіркеуді немесе көрсеткішті өлшеуге арналған құрылғылар
жоғары
3689
910700
Уақыт кез келген сағат механизмімен немесе синхронды қозғалтқышпен ауысады
жоғары

3690
910811
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимые в действие электричеством
высокий
3691
910812
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимые в действие электричеством, только с оптико-электронной индикацией
высокий
3692
910819
Прочие механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимых в действие электричеством
высокий
3693
910820
Механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, с автоматическим подзаводом
высокий
3694
910890
Прочие механизмы часовые для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные
высокий
3695
910910
Механизмы часовые для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные, приводимые в действие электричеством
высокий
3696
910990
Прочие механизмы для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, укомплектованные и собранные
высокий
3697
911011
Укомплектованные механизмы часовые, несобранные или частично собранные (комплекты часовых механизмов)
высокий
3698
911012
Механизмы часовые неукомплектованные, собранные, для часов, предназначенных для ношения с собой и на себе
высокий
3699
911019
Механизмы часовые, предварительно грубо собранные, для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой
высокий
3700
911090
Прочие укомплектованные механизмы часовые, несобранные или частично собранные/ (комплекты часовых механизмов); механизмы часовые неукомплектованные, собранные; механизмы часовые, предварительно грубо собранные
высокий
3701
911110
Корпуса из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом, для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой
высокий
3702
911120
Корпуса из недрагоценного металла, в том числе позолоченные или посеребренные гальваническим способом, для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой
высокий
3703
911180
Корпуса прочие, для часов, предназначенных для ношения с собой или на себе
высокий
3704
911190
Части корпуса часов, предназначенные для ношения на себе или с собой
высокий
3705
911220
Корпуса для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, и аналогичные корпуса для прочих изделий и данной группы
высокий
3706
911290
Части корпусов для часов, не предназначенных для ношения на себе или с собой, и аналогичные корпуса для прочих изделий данной группы
высокий
3707

3690
910811
Өзіне немесе өзімен алып жүруге арналған, жинақталған және жиналған, электр қуатымен іске қосылатын сағаттарға арналған сағат тетіктері
жоғары
3691
910812
Толық және құрастырылған, электр қуатымен жұмыс істейтін, тек оптоэлектрондық көрсеткіші бар, өздігінен немесе өзімен бірге тағуға арналған сағаттардың қозғалыстары
жоғары
3692
910819
Өзіне немесе өзімен бірге тағуға арналған, толық және құрастырылған, электр қуатымен жұмыс істейтін сағаттарға арналған басқа сағат қозғалыстары
жоғары
3693
910820
Автоматты орамасы бар толық және құрастырылған, өздігінен немесе өзімен бірге тағуға арналған сағаттардың қозғалыстары
жоғары
3694
910890
Өзіне немесе өзімен бірге тағуға арналған, толық және құрастырылған сағаттарға арналған басқа сағат қозғалыстары
жоғары
3695
910910
Тасымалдауға немесе тасымалдауға арналмаған, толық және құрастырылған, электр қуатымен жұмыс істейтін сағаттарға арналған сағат қозғалыстары
жоғары
3696
910990
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналмаған, толық және құрастырылған сағаттарға арналған басқа механизмдер
жоғары
3697
911011
Толық сағат қозғалыстары, құрастырылмаған немесе ішінара жинақталмаған (сағат қозғалысы жинақтары)
жоғары
3698
911012
Өзімен және өзімен алып жүруге арналған сағаттарға арналған жинақталмаған, жиналған сағат тетіктері
жоғары
3699
911019
Өзіңізге немесе өзіңізбен бірге киюге арналған сағаттарға арналған шамамен алдын ала құрастырылған сағат қозғалыстары
жоғары
3700
911090
Құрастырылмаған немесе ішінара жинақталмаған басқа да толық сағат қозғалыстары / (сағаттардың қозғалыстарының жиынтығы); толық емес, жинақталған сағат механизмдері; сағат қозғалыстары, шамамен алдын ала құрастырылған
жоғары
3701
911110
Өзіне немесе өзімен бірге алып жүруге арналған сағаттарға арналған бағалы металлдан немесе бағалы металл жалатылған металлдан жасалған корпустар
жоғары
3702
911120
Тасымалдауға немесе тасымалдауға арналған сағаттарға арналған қарапайым металлдан жасалған қораптар, оның ішінде алтын жалатылған немесе гальвания әдісімен күміс жалатылған
жоғары
3703
911180
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналған сағаттарға арналған басқа жағдайлар
жоғары
3704
911190
Өзіңізбен немесе өзіңізбен бірге алып жүруге арналған сағат корпусының бөліктері
жоғары
3705
911220
Өзімен немесе өзімен тағуға арналмаған сағаттарға арналған қаптар және басқа өнімдерге және осы топқа ұқсас қаптар
жоғары
3706
911290
Өзімен немесе өзімен бірге тағуға арналмаған сағат қораптарының бөліктері және осы топтың басқа өнімдеріне арналған ұқсас қаптар
жоғары
3707

3756
300640
Цементы зубные и материалы для пломбирования зубов прочие; цементы, реконструирующие кость
высокий
3757
300670
Препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела при хирургических операциях или физических исследованиях или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами
высокий
3758
420321
Перчатки, рукавицы, варежки или митенки из натуральной или композиционной кожи, специально предназначенные для спортивных целей
средний
3759
420329
Прочие перчатки, рукавицы, варежки, митенки из натуральной или композиционной кожи
средний
3760
640212
Лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда с подошвой и с верхом из резины или пластмассы
средний
3761
640312
Лыжные ботинки, беговая лыжная обувь и ботинки для сноуборда на подошве из резины, пластмассы, натуральной или композиционной кожи и с верхом из натуральной кожи
средний
3762
710510
Крошка и порошок из алмазов
средний
3763
711311
Ювелирные изделия и их части из серебра, имеющего или не имеющего гальваническое покрытие, плакированного или неплакированного другими драгоценными металлами
средний
3764
711319
Ювелирные изделия и их части из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальваническое покрытие, плакированных или неплакированных драгоценными металлами
высокий
3765
711320
Ювелирные изделия и их части из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
средний
3766
711411
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из серебра, имеющего или не имеющего гальваническое покрытие, плакированного или неплакированного другими драгоценными металлами
средний
3767
711419
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из прочих драгоценных металлов, имеющих или не имеющих гальваническое покрытие, плакированных или неплакированных драгоценными металлами
высокий
3768
711420
Изделия золотых или серебряных дел мастеров и их части из недрагоценных металлов, плакированных драгоценными металлами
средний
3769
711590
Прочие изделия из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами
высокий
3770
711719
Прочая бижутерия из недрагоценных металлов, имеющих или не имеющих гальванического покрытия из драгоценных металлов
средний
3771
711790
Бижутерия прочая
средний
3772
841920
Стерилизаторы медицинские, хирургические и лабораторные
высокий
3773
900130
Линзы контактные
высокий
3774
900140
Линзы для очков из стекла
высокий
3775
900150
Линзы для очков из прочих материалов
высокий
3776
900311
Оправы и арматура из пластмасс для очков
средний

3756
300640
Тіс цементтері және тістерді пломбалауға арналған өзге де материалдар; сүйекті қайта жаңартатын цементтер
жоғары
3757
300670
Медицинада немесе ветеринарияда хирургиялық операциялар немесе физикалық зерттеулер кезінде дене бөліктері үшін майлау ретінде немесе дене мен медициналық құралдар арасында байланыстырушы зат ретінде пайдалануға арналған гель түріндегі препараттар
жоғары
3758
420321
Спорттық мақсаттарға арнайы арналған табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған қолғаптар, биялайлар, биялайлар немесе митенкалар
орташа
3759
420329
Табиғи немесе композициялық былғарыдан жасалған қолғаптар, қолғаптар, қолғаптар, қолғаптар
орташа
3760
640212
Шаңғы бәтеңкесі, шаңғы тебетін аяқ киім және табаны бар және үсті резеңкеден немесе пластмассадан жасалған сноубордқа арналған бәтеңке
орташа
3761
640312
Резеңкеден, пластмассадан, былғарыдан немесе композициялық былғарыдан жасалған табаны және үстіңгі жағы былғарыдан жасалған шаңғы бәтеңкелері, шаңғы етіктері және сноуборд етіктері
орташа
3762
710510
Алмаздан жасалған үгінді және ұнтақ
орташа
3763
711311
күмістен жасалған зергерлік бұйымдар және оның бөлшектері, электрмен қапталған немесе басқа да бағалы металдармен қапталған немесе қапталмаған
орташа
3764
711319
Басқа бағалы металдардан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөлшектері, электрмен қапталған немесе жалатпаған, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
жоғары
3765
711320
Қымбат металдармен қапталған қымбат емес металлдан жасалған зергерлік бұйымдар және олардың бөліктері
орташа
3766
711411
Электрмен қапталған немесе басқа да бағалы металдармен қапталған немесе қапталмаған күмістен жасалған зергерлерден немесе күмістен жасалған бұйымдар және олардың бөліктері
орташа
3767
711419
Басқа бағалы металдардан жасалған зергерлік немесе күміс бұйымдары және олардың бөліктері, электрмен қапталған немесе жалатпаған, асыл металдармен қапталған немесе қапталмаған
жоғары
3768
711420
Қымбат емес металлдан жасалған қымбат бағалы металдармен қапталған алтын немесе күміс бұйымдары және олардың бөліктері
орташа
3769
711590
Қымбат металлдан жасалған немесе бағалы металдармен қапталған басқа да бұйымдар
жоғары
3770
711719
Қымбат емес металдардан жасалған, қымбат металдармен жалатылған немесе жалатылған басқа да зергерлік бұйымдар
орташа
3771
711790
Басқа зергерлік бұйымдар
орташа
3772
841920
Медициналық, хирургиялық және зертханалық стерилизаторлар
жоғары
3773
900130
Контактілі линзалар
жоғары
3774
900140
Шыны линзалар
жоғары
3775
900150
Басқа материалдардан жасалған көзілдіріктерге арналған линзалар
жоғары
3776
900311
Көзілдіріктерге арналған пластиктен жасалған жақтаулар мен фитингтер
орташа

030369
Прочая рыба семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae мороженая
нижний
3909
030381
Акулы мороженые
нижний
3910
030382
Скатовые, или ромбовые скаты (rajidae) мороженые
нижний
3911
030383
Клыкач (dissostichus spp.) мороженый
нижний
3912
030384
Лаврак (dicentrarchus spp.) мороженый
нижний
3913
030389
Прочая рыба мороженая
нижний
3914
030391
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304: печень, икра, молоки, плавники, головы, хвосты, плавательные пузыри и прочие пищевые рыбные субпродукты: печень, икра и молоки:
нижний
3915
030392
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304, печень, икра, молоки, плавники, головы, хвосты, плавательные пузыри и прочие пищевые рыбные субпродукты: плавники акульи
нижний
3916
030399
Рыба мороженая, за исключением рыбного филе и прочего мяса рыбы товарной позиции 0304, печень, икра, молоки, плавники, головы, хвосты, плавательные пузыри и прочие пищевые рыбные субпродукты: прочие
нижний
3917
030431
Филе тилапии (oreochromis spp.), свежее или охлажденное
нижний
3918
030432
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), свежее или охлажденное
нижний
3919
030433
Филе латесы нильского (lates niloticus) свежее или охлажденное
нижний
3920
030439
Прочее филе тилапии, сома, карпа, угря, латеса нильского и змееголова, свежее или охлажденное
нижний
3921
030441
Филе лосося тихоокеанского, лосося атлантического (salmo salar) и лосося дунайского (hucho hucho), свежее или охлажденное
нижний
3922
030442
Филе форели (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache и oncorhynchus chrysogaster) свежее или охлажденное
нижний
3923
030443
Филе камбалообразных (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae и citharidae) свежее или охлажденное
нижний
3924
030444
Филе рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae свежее или охлажденное
нижний
3925
030445
Филе меч-рыбы (xiphias gladius), свежее или охлажденное
нижний
3926
030446
Филе клыкача (dissostichus spp.), свежее или охлажденное
нижний
3927
030447
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филе прочей рыбы, свежее или охлажденное: акул
нижний
3928

030369
Басқа балықтар тұқымдастары bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae мұздатылған
төменгі
3912
030381
Мұздатылған акулалар
төменгі
3913
030382
Коньки немесе гауһар тастар (rajidae) мұздатылған
төменгі
3914
030383
Азу тіс (dissostichus spp.) мұздатылған
төменгі
3915
030384
Лаврак (dicentrarchus spp.) мұздатылған
төменгі
3916
030389
Мұздатылған өзге де балық
төменгі
3917
030391
0304 тауар позициясындағы балықтың балық филесі мен өзге де мяса қоспағанда, мұздатылған балықтары: бауыр, уылдырық, сүт, қанаттар, бастар, құйрықтар, жүзу көпіршіктері және өзге де тағамдық балық қосалқы өнімдері: бауыр, уылдырық және сүт:
төменгі
3918
030392
0304 тауар позициясындағы балықтың балық филесі мен өзге де мяса қоспағанда, мұздатылған балықтар, бауыр, уылдырық, сүт, қанаттар, бастар, құйрықтар, жүзу көпіршіктері және өзге де тағамдық балық қосалқы өнімдері: акуланың қанаттары
төменгі
3919
030399
0304 тауар позициясындағы балықтың балық филесі мен өзге де мяса қоспағанда, мұздатылған балығы, бауыр, уылдырық, сүт, қанаттар, бас, құйрықтар, жүзу көпіршіктері және өзге де тағамдық балық қосалқы өнімдері: өзгелері
төменгі
3920
030431
Филе тилапиилар (oreochromis spp.), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3921
030432
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3922
030433
Жас немесе тоңазытылған нильский Филе (lates niloticus)
төменгі
3923
030439
Өзге де филе тилапии, сом, тұқы, угря, нильский және змееголов, жас немесе тоңазытылған
төменгі
3924
030441
Тынық мұхит албырт балығы, Атлант албырт балығы (salmo salar) және Дунай албырт балығы (hucho hucho), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3925
030442
Форель сүбесі (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache және oncorhynchus chrysogaster) жас немесе тоңазытылған
төменгі
3926
030443
Қамал тәріздес Филе (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae және citharidae), жас немесе тоңазытылған
төменгі
3927
030444
Балықтың сүбесі bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae жас немесе тоңазытылған
төменгі
3928
030445
Жас немесе тоңазытылған қылыш балықтың жон еті (xiphias gladius)
төменгі
3929
030446
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): жас немесе тоңазытылған өзге де балық филесі: клыкача (Dissostichus spp.)
төменгі
3930
030447
Балық филесі және басқа балық еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа, салқындатылған немесе мұздатылған, басқа балық филесі, жаңа немесе салқындатылған: акулалар
төменгі
3931

030448
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филе прочей рыбы, свежее или охлажденное: скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3929
030449
Филе прочей рыбы свежее или охлажденное
нижний
3930
030451
Филе прочее, тилапии, сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), карпа, угря, латеса нильского (lates niloticus) и змееголова (channa spp.), свежее или охлажденное
нижний
3931
030452
Филе лососевых, прочее, свежее или охлажденное
нижний
3932
030453
Филе рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae, свежее или охлажденное
нижний
3933
030454
Филе меч-рыбы (xiphias gladius), свежее или охлажденное
нижний
3934
030455
Филе клыкача (dissostichus spp.), свежее или охлажденное
нижний
3935
030456
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филесвежееилиохлажденноетилапии (Oreochromisspp.), сома (Pangasiusspp., Silurusspp., Clariasspp., Ictalurusspp.), карпа (Cyprinusspp., Carassiusspp., Ctenopharyngodonidellu
нижний
3936
030457
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, прочее, свежее или охлажденное: скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3937
030459
Прочее мясо (включая фарш) прочей рыбы свежее или охлажденное
нижний
3938
030461
Филе тилапии (oreochromis spp.), мороженое
нижний
3939
030462
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), мороженое
нижний
3940
030463
Филе латеса нильского (lates niloticus), мороженое
нижний
3941
030469
Прочее филе, мороженое
нижний
3942
030471
Филе мороженое трески (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus)
нижний
3943
030472
Филе пикши (melanogrammus aeglefinus), мороженое
нижний
3944
030473
Филесайды (pollachius virens), мороженое
нижний
3945
030474
Филе мороженое мерлузы (merluccius spp.) и американского нитеперого налима (urophycis spp.)
нижний
3946
030475
Филе минтая (theragra chalcogramma), мороженое
нижний
3947
030479
Филе мороженое прочей рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae,moridae и muraenolepididae
нижний
3948
030481
Филе лосося тихоокеанского, лосося антлантического (salmo salar) и лосося дунайского (hucho hucho), мороженое
нижний
3949
030482
Филе форели (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache и oncorhynchus chrysogaster) мороженое
нижний
3950
030483
Филе камбалообразных (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae и citharidae) мороженое
нижний
3951
030484
Филе меч-рыбы (xiphias gladius), мороженое
нижний
3952
030485
Филе клыкача (dissostichus spp.), мороженое
нижний
3953
030486
Филе сельди (clupea harengus, clupea pallasii), мороженое
нижний
3954
030487
Филе тунца (рода thunnus), скипджека, или тунца полосатого (euthynnus (katsuwonus) pelamis), мороженое
нижний
3955
030488
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, филе прочей рыбы, мороженое: акул, скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3956
030489
Филе рыбы мороженое
нижний
3957
030491
Меч-рыбы (xiphias gladius)
нижний
3958
030492
КЛЫКАЧА (DISSOSTICHUS SPP.)
нижний
3959
030493
Тилапии (oreochromis spp.), сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), карпа (cyprinus carpio, carassius carassius, ctenopharyngodon idellus, hypophthalmichthys spp., cirrhinus spp., mylopharyngodon piceus), угря (anguilla spp.), латеса нильского (lates niloticus) и змееголова (channa spp.):
нижний
3960
030494
Минтая (theragra chalcogramma):
нижний
3961

030448
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда), жас немесе тоңазытылған өзге де балық филесі: скаттар және ромбалық скаттар (Rajidae)
төменгі
3932
030449
Өзге де балықтың жас немесе тоңазытылған сүбесі
төменгі
3933
030451
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: тирапиялар (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus spp., Carassius spp., Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus, Catla catla, Labeo spp., Osteochilus hasselti, Leptobarbus hoeveni, Megalobrama spp.), безеу (Anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (Channa spp.)
төменгі
3934
030452
Жас немесе тоңазытылған лосось Филе албырт, өзгелері
төменгі
3935
030453
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): жас немесе тоңазытылған өзге де: Bregmacerotidae, Euclichthyidae, Gadidae, Macrouridae, Melanonidae, Merlucciidae, Moridae және Muraenolepidae тұқымдас балықтар
төменгі
3936
030454
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: қылыш-балықтар (Xiphias gladius)
төменгі
3937
030455
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: клыкача (Dissostichus spp.)
төменгі
3938
030456
Балық филесі және балықтың өзге де еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған, филесжалғызнемесе салқындатылған Тилапия (Oreochromisspp.), сома (Pangasiusspp., Silurusspp., Clariasspp., Ictalurusspp.), тұқы (Cyprinusspp., Carassiusspp., Ctenopharyngodonidellu
төменгі
3939
030457
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): өзгелері, жас немесе тоңазытылған: скаттар және ромбалық скаттар (Rajidae)
төменгі
3940
030459
Өзге де жас немесе тоңазытылған балық еті (фаршты қоса алғанда)
төменгі
3941
030461
Филе тилапиилар (oreochromis spp.), балмұздақ
төменгі
3942
030462
Филе сома (pangasius spp., silurus spp., clarias spp., ictalurus spp.), балмұздақ
төменгі
3943
030463
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған Тилапия филесі (Oreochromis spp.), сом (Pangasius spp., Silurus spp., Clarias spp., Ictalurus spp.), тұқы (Cyprinus carpio, Carassius carassius, Ctenopharyngodon idellus, Hypophthalmichthys spp., Cirrhinus spp., Mylopharyngodon piceus), безеу (Anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (Channa spp.): латес нильский (Lates niloticus)
төменгі
3944
030469
Өзге де балмұздақ филе
төменгі
3945
030471
Балмұздақ Филе трески (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus)
төменгі
3946
030472
Филе пикши (melanogrammus aeglefinus), балмұздақ
төменгі
3947
030473
Филесайды (pollachius virens), балмұздақ
төменгі
3948
030474
Балықтың жон еті мұздатылған мерлузы (merluccius spp.) Және американдық жіп (urophycis spp.)
төменгі
3949
030475
Филе минтая (theragra chalcogramma), балмұздақ
төменгі
3950
030479
Балықтың басқа тұқымдас балығының сүбесі bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae
төменгі
3951
030481
Балмұздақ Тынық мұхиты лосося, антлантикалық лосось (salmo salar) және Дунай албырт (hucho hucho), балмұздақ
төменгі
3952
030482
Балмұздақ (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache және oncorhynchus chrysogaster) балмұздақ
төменгі
3953
030483
Балмұздақ (pleuronectidae, bothidae, cynoglossidae, soleidae, scophthalmidae және citharidae)
төменгі
3954
030484
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған өзге де балықтың филесі: қылыш-балықтар (Xiphias gladius)
төменгі
3955
030485
Клыкач филесі (dissostichus spp.), балмұздақ
төменгі
3956
030486
Филе майшабақ (сluреа harengus, сluреа pallasii), балмұздақ
төменгі
3957
030487
Балмұздақ (thunnus тектес), скипджек, немесе жолақ тунца (euthynnus (katsuwonus) pelamis), балмұздақ
төменгі
3958
030488
Балық филесі және балықтың өзге де еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған, өзге де балық филесі, мұздатылған : акулалар, сәулелер және алмас сәулелері (Rajidae)
төменгі
3959
030489
Балмұздақ өзге де балықтың жон еті
төменгі
3960
030491
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған өзге де: қылыш-балықтар (Xiphias gladius)
төменгі
3961
030492
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): мұздатылған өзгелері: клыкача (Dissostichus spp.)
төменгі
3962
030493
Басқа ет (фаршты қоса алғанда) тилапии (oreochromis spp.), сом (pangasius spp. Және т.б.) Карпа (cyprinus carpio және т. Б.) Безеу (anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (channa spp.)
төменгі
3963
030494
Басқа да ет (фаршты қоса алғанда) минтая (theragra chalcogramma)
төменгі
3964

030495
Прочее мясо (включая фарш) рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae, кроме минтая (theragra chalcogramma)
нижний
3962
030496
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, прочее, мороженое: акул
нижний
3963
030497
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые, прочее, мороженое: скатов и ромбовых скатов (Rajidae)
нижний
3964
030499
Филе рыбное и прочее мясо рыбы (включая фарш), свежие, охлажденные или мороженые:
нижний
3965
030520
Печень, икра и молоки рыб, сушеные, копченые, соленые или врассоле
нижний
3966
030531
Филе тилапии (oreochromis spp.), сома, карпа, угря (anguilla spp.), латеса нильского (lates niloticus) и змееголова (channa spp.), сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое
нижний
3967
030532
Филе сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое рыбы семейств bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae и muraenolepididae
нижний
3968
030539
Филе прочей рыбы, сушеное, соленое или в рассоле, но не копченое
нижний
3969
030541
Лосось тихоокеанский (oncorhynchus nerka,...), лосось атлантический (salmo salar) и лосось дунайский (hucho hucho), копченый, включая филе
нижний
3970
030542
Сельдь (clupea harengus, clupea pallasii) копченая, включаяфиле
нижний
3971
030543
Форель (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache и oncorhynus chrysogaster), копченая, включая филе, кр пищ рыбн субпр
нижний
3972
030544
Тилапия (oreochromis spp.), сом (pangasius spp. и др.), карп (cyprinus carpiо и др.) угорь (anguilla spp.), латес нильский (lates niloticus), змееголов (channa spp.) копченые, включая филе
нижний
3973
030549
Прочая рыба копченая, включая филе
нижний
3974
030551
Треска (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus) сушеная, несоленая или соленая, но некопченая
нижний
3975
030552
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу: тилапия (Oreochromisspp.), сом
нижний
3976
030553
Рыба сушеная, соленая или в рассоле; рыба копченая, не подвергнутая или подвергнутая тепловой обработке до или в процессе копчения; рыбная мука тонкого и грубого помола и гранулы из рыбы, пригодные для употребления в пищу, рыба сушеная, кроме пищевых рыб
нижний
3977

030495
Басқа да ет (фаршты қоса алғанда) bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae тұқымдастарынан басқа (theragra chalcogramma)
төменгі
3965
030496
Балық филесі және балықтың өзге де еті (тартылған етті қоса алғанда), жаңа піскен, салқындатылған немесе мұздатылған, өзгелері, мұздатылған : акулалар
төменгі
3966
030497
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған, өзге де балық филесі және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда): скаттар және ромбалық скаттар (Rajidae)
төменгі
3967
030499
Жас, тоңазытылған немесе мұздатылған балық еті және өзге де балық еті (фаршты қоса алғанда):
төменгі
3968
030520
Кептірілген, ысталған, тұздалған немесе уылдырық тұздалған балық бауыры, уылдырығы және сүттері
төменгі
3969
030531
Филе тилапиилар (oreochromis spp.), сом, тұқы, безеу (anguilla spp.латес нильский (lates niloticus) және змееголова (channa spp.), кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы, бірақ
төменгі
3970
030532
Кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы, бірақ ысталмаған балық тұқымдастары bregmacerotidae, euclichthyidae, gadidae, macrouridae, melanonidae, merlucciidae, moridae және muraenolepidae
төменгі
3971
030539
Кептірілген, тұздалған немесе тұздық судағы, бірақ ысталмаған басқа да балықтың филесі
төменгі
3972
030541
Тынық мұхит албырт (oncorhynchus nerka,...), Атлант албырт (salmo salar) және Дунай албырт (hucho hucho), ысталған, филе қоса алғанда
төменгі
3973
030542
Майшабақ (clupea harengus, clupea pallasii) ысталған, қосылған
төменгі
3974
030543
Форель (salmo trutta, oncorhynchus mykiss, oncorhynchus clarki, oncorhynchus aguabonita, oncorhynchus gilae, oncorhynchus apache және oncorhynus chrysogaster)
төменгі
3975
030544
Тирапия (oreochromis spp.), сом (pangasius spp. Және т.б.), карп (cyprinus сагріо және т. Б.) Безеу (anguilla spp.), латес нильский (lates niloticus), змеегол (channa spp. Қоса алғанда, ысталған
төменгі
3976
030549
Өзге де ысталған балық, филе қоса алғанда
төменгі
3977
030551
Треска (gadus morhua, gadus ogac, gadus macrocephalus) кептірілген, тұздалмаған немесе тұздалған, бірақ ысталмаған
төменгі
3978
030552
Кептірілген, тұздалған немесе тұзды балықтар; ысталған, ысталмаған немесе ысталған балықтар темекі шегуге дейін немесе темекі шегу процесінде; ұсақ және ірі ұнтақталған балық ұны және жеуге жарамды балық түйіршіктері: тілапия (Oreochromisspp.), сом
төменгі
3979
030553
Кептірілген, тұздалған немесе маринадталған балық; ысталған, ысталған немесе ысталған балық, темекі шегуге дейін немесе темекі шегу процесінде; ұсақ және ірі тартылған балық ұны және жеуге жарамды балық түйіршіктері, тағамдық балықтардан басқа кептірілген балық
төменгі
3980

030743
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4000
030749
Прочие каракатицы и кальмары
нижний
4001
030752
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4002
030759
Прочие осьминоги (oktopus spp.)
нижний
4003
030760
Улитки, кроме липариса
нижний
4004
030772
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4005
030779
Клемы, сердцевидки и арки (семейств arcidae, arcticidae, cardiidae, donacidae, hiatellidae, mactridae, mesodesmatidae, myidae, semelidae, solecurtidae, solenidae, tridacnidae и veneridae) прочие
нижний
4006
030783
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4007
030784
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4008
030787
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4009
030788
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4010
030792
Моллюски, в раковине или без раковины, живые, свежие, охлажденные, мороженые, сушеные, соленые или в рассоле; моллюски копченые, в раковине или без раковины, не подвергнутые или подвергнутые тепловой обработке до или в процессе копчения; мука тонкого и г
нижний
4011

030743
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4003
030749
Өзге де каракатицалар мен кальмар
төменгі
4004
030752
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4005
030759
Басқа да сегіздік (oktopus spp.)
төменгі
4006
030760
Липаристен басқа ұлулар
төменгі
4007
030772
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4008
030779
Клемалар, жүректер мен аркалар (arcidae, arcticidae, cardiidae, donacidae, hiatellidae, mactridae, mesodesmatidae, myidae, semelidae, solecurtidae, solenidae, tridacnidae және veneridae тұқымдасы) басқалар
төменгі
4009
030783
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4010
030784
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4011
030787
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4012
030788
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4013
030792
Моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, тірі, жаңа, салқындатылған, мұздатылған , кептірілген, тұздалған немесе тұзды; ысталған моллюскалар, раковинада немесе қабықсыз, ысталғанға дейін немесе темекі шегу кезінде термиялық өңдеуге ұшырамаған немесе ұшырамаған; жұқа ұн және г
төменгі
4014

4035
050510
Перья птиц, используемые для набивки, пух
нижний
4036
050590
Прочие шкурки и прочие части птиц с перьями или пухом, перья и части перьев и пух, очищенные,дезинфицированные или обработанные для хранения, но не подвергнутые дальнейшей обработки; порошок и отход
нижний
4037
050610
Оссеин и кости, обработанные кислотой
нижний
4038
050690
Прочие кости и роговой стержень, необработанные, обезжиренные, подвергнутые первичной обработке (без придания формы); порошок и отходы этих продуктов:
нижний
4039
050710
Слоновая кость; порошок и отходы
нижний
4040
050790
Проч.панцири черепах,ус китовый или др.морских млекоп.,рога,оленьи рога,копыта,ногти,клювы,когти,необработ.или подвергн.первичн.обработке без придан.формы;кр.порошка,отходы этих продуктов и слон.кости
нижний
4041
051000
Амбра серая, струя бобровая, циветта и мускус; шпанки; желчь, в том числе сухая; железы и прочие продукты животного происхождения, используемые в производстве фармацевтических продуктов
нижний
4042
051191
Продукты из рыбы, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных, павшие животные, указанные в группе 03
нижний
4043
051199
Прочие продукты животного происхождения, в другом месте не поименованные, павшие животные группы 01, не пригодные для употребления в пищу
нижний
4043-1
Исключен приказом и.о. Министра торговли и интеграции РК от 02.08.2024 № 298-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4044
071010
Картофель сырой или вареный в воде или на пару, мороженый
нижний
4045
071021
Горох (pisum sativum), в стручках или очищенный, сырой иливареный в воде или на пару, мороженый
нижний
4046
071022
Фасоль (vigna spp., phaseolus spp.), в стручках или очищенная, сырая ивареная на пару, мороженая
нижний
4047
071029
Прочие бобовые овощи в стручках или очищенные, сырые или вареные в воде или на пару, мороженные
нижний
4048
071030
Шпинат, шпинат новозеландский и шпинат гигантский (шпинат садовый), сырые или вареные в воде или на пару, мороженые
нижний
4049
071040
Кукуруза сахарная, сырая или вареная в воде или на пару, замороженая
нижний
4050
071080
Прочие овощи (сырые или сваренные в воде или на пару), мороженые
нижний
4051
071090
Овощные смеси, сырые или вареные в воде или на пару, замороженые
нижний
4052
071120
Маслины (оливки)
нижний
4053
071140
Огурцы и корнишоны консевированные для недолгого хранения,но непригодные для непосредственного употребления в пищу
нижний

4035
050210
Шошқа немесе қабан қылшықтары және оның қалдықтары
төменгі
4036
050290
Қылқалам бұйымдарын өндіру үшін пайдаланылатын басқа борсық немесе басқа шаштар; олардың қалдықтары
төменгі
4037
050400
Жас, тоңазытылған, мұздатылған, тұздалған , тұздықтағы, кептірілген немесе қақталған жануарлардың (балықтан басқа) ішектері, көпіршіктері мен асқазандары
төменгі
4038
050510
Толтыру үшін қолданылатын құстардың қауырсындары
төменгі
4039
050590
Қауырсындары немесе мамықтары бар құстардың өзге де терілері мен бөліктері, қауырсындары мен қауырсындары мен мамық бөліктері, тазартылған, дезинфекцияланған немесе сақтау үшін өңделген, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған; ұнтақ және қалдық
төменгі
4040
050610
Оссеин және қышқылмен өңделген сүйектер
төменгі
4041
050690
Өңделмеген, майсыздандырылған, бастапқы өңдеуге ұшыраған (пішін бермей) өзге де сүйектер мен мүйіз өзегі; осы өнімдердің ұнтағы мен қалдықтары:
төменгі
4042
050710
Піл сүйегі; ұнтақ және қалдықтар
төменгі
4043
050790
Басқа.Тасбақа қабығы, кит мұрты немесе басқа теңіз сүтқоректілері.,мүйіздер,бұғы мүйіздері,тұяқтар,тырнақтар,тұмсықтар,тырнақтар, өңделмеген.немесе ұшыраған.бастапқы.жоқ өңдеу.нысандары;кр.ұнтақ, осы өнімдердің қалдықтары және піл.сүйектер
төменгі
4043-1
алып тасталды - ҚР Сауда және интеграция министрінің м.а. 02.08.2024 № 298-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4044
051000
Кәріптас сұр, Құндыз ағыны, цивет және мускус; шпанктер; өт, оның ішінде құрғақ; бездер және фармацевтикалық өнімдерді өндіруде қолданылатын жануарлардан алынатын басқа да өнімдер
төменгі
4045
051191
03-топта көрсетілген балық, шаян тәрізділер, моллюскалар және басқа да су омыртқасыздарынан жасалған өнімдер, құлаған Жануарлар
төменгі
4046
051199
Басқа жерде аталмаған жануарлардан алынатын өзге де өнімдер, 01-топтағы құлаған, жеуге жарамсыз жануарлар
төменгі
4047
071010
Шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған картоп
төменгі
4048
071021
Бұршақ (pisum sativum), ағыспа немесе тазартылған, шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған
төменгі
4049
071022
Бұршақ (vigna spp ., phaseolus spp.), ағында немесе тазартылған, шикі буға пісірілген, мұздатылған
төменгі
4050
071029
Өзге де бұршақты көкөністер, су немесе буға пісірілген немесе тазартылған, шикі немесе қайнатылған, мұздатылған
төменгі
4051
071030
Шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған Жаңа Зеландия шпинаты және алып шпинаты (бақша шпинаты)
төменгі
4052
071040
Қант жүгерісі, шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған
төменгі
4053
071080
Мұздатылған өзге де көкөністер (шикі немесе суда немесе буда пісірілген)
төменгі

4054
071151
Грибы рода agaricus консервированные для кратковременного хранения
нижний
4055
071159
Прочие грбы консервированные для кратковременного хранения
нижний
4056
071190
Прочие овощи и овощные смеси, консервированные для кратковременного хранения, но не пригодные в таком виде для употребления в пищу
нижний
4057
071220
Лук репчатый сушеный, целый, нарезанный кусками, ломтиками,измельченный или в виде порошка, но не подвергнутый дальнейшей обработке
нижний
4058
071231
Грибы рода agaricus сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутыедальнейшей обработке
нижний
4059
071232
Древесные уши, или аурикулярии (auricularia spp.) сушеные,целые, нарезанные кусочками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4060
071233
Дрожалковые грибы (tremella spp.) сушеные, целые, нарезанные кусочками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, ноне подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4061
071234
Овощи сушеные
нижний
4062
071239
Прочие грибы сушеные, целые, нарезанные кусочками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4063
071290
Прочие овощи и овощные смеси, сушеные, целые, нарезанные кусками, ломтиками, измельченные или в виде порошка, но не подвергнутые дальнейшей обработке
нижний
4064
080620
Виноград сушеный
нижний
4065
081110
Земляника и клубника, с добавлением сахара или других подслащивающих веществ или без добавления
нижний
4066
081120
Малина, тутовая ягода (шелковица), ежевика, логанова ягода, смородина и крыжовник (свежие или вареные в воде или на пару), мороженые, с содержаннием сахара или без него
нижний
4067
081190
Прочие плоды и орехи, подвергнутые или не подвергнутые тепловой обработкев воде или на пару, мороженые, с добавлением или без добавления сахара или других подслащивающих веществ
нижний
4068
081210
Вишня и черешня консервированные для кратковременного хранения , но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
нижний
4069
081290
Прочие плоды и орехи консервированные для кратковременногохранения (во временно консервирующем растворе), но в таком виде непригодные для непосредственного употребления в пищу
нижний
4070
081310
Абрикосы сушеные
нижний

4054
071090
Шикі немесе суда немесе буда пісірілген, мұздатылған көкөніс қоспалары
төменгі
4055
071120
Зәйтүн (зәйтүн)
төменгі
4056
071140
Қысқа сақтауға арналған, бірақ тікелей тамаққа қолдануға жарамсыз қиярлар және корнишондар
төменгі
4057
071151
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген agaricus тектес саңырауқұлақтар (мысалы, күкірт диоксиді, тұздық судағы, күкіртті судағы немесе басқа уақытша консервілейтін ерітіндідегі), бірақ бұл түрдегі тамаққа тікелей қолдануға жарамсыз
төменгі
4058
071159
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген өзге де саңырауқұлақтар мен трюфельдер (мысалы, күкірт диоксиді, тұздық судағы, күкіртті судағы немесе басқа уақытша консервілейтін ерітіндідегі), бірақ мұндай түрдегі тамаққа тікелей қолдануға жарамсыз
төменгі
4059
071190
Қысқа мерзімді сақтау үшін консервіленген, бірақ тамаққа пайдалануға жарамсыз өзге де көкөністер мен көкөніс қоспалары
төменгі
4060
071220
Кептірілген, тұтас, кесектерге, тілімдерге кесілген,ұсақталған немесе ұнтақ түрінде, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған басты пияз
төменгі
4061
071231
Agaricus тегінің кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ ең жақсы өңдеуге ұшырамаған саңырауқұлақтар
төменгі
4062
071232
Ағаш құлақтары немесе аурикулярия (auricularia spp.) Кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түрінде, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған
төменгі
4063
071233
Кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған көкөністер:саңырауқұлақтар, ағаш құлақтары немесе аурикулярий (Auricularia spp.), ашытқы саңырауқұлақтары (Tremella spp.) Және трюфельдер:ашытқы саңырауқұлақтары (Tremella spp.)
төменгі
4064
071234
Кептірілген көкөністер
төменгі
4065
071239
Кептірілген, бүтін, кесектермен, тіліктермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған өзге де саңырауқұлақтар
төменгі
4066
071290
Кептірілген, бүтін, кесектермен, тілмелермен кесілген, ұсақталған немесе ұнтақ түріндегі, бірақ одан әрі өңдеуге ұшырамаған өзге де көкөністер мен көкөніс қоспалары
төменгі
4067
080620
Кептірілген жүзім
төменгі
4068
081110
Қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған құлпынай
төменгі
4069
081120
Таңқурай, тұт жидегі (тұт), ежевика, логанов жидегі, қарақат және егеуқұйрық (жас немесе суда немесе буда пісірілген), мұздатылған, қант бар немесе онсыз
төменгі
4070
081190
Суда немесе буда жылумен өңдеуге ұшыраған немесе ұшырамаған, мұздатылған, қант немесе басқа да тәттілендіретін заттар қосылған немесе қосылмаған өзге де жемістер мен жаңғақтар
төменгі

440311
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные, обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами: хвойных пород
нижний
4424
440312
Лесоматериалы необработанные, с удаленной или неудаленной корой или заболонью или грубо окантованные или неокантованные, обработанные краской, травителями, креозотом или другими консервантами: лиственных пород
нижний
4425
440410
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи и колья из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль... из хвойных пород
нижний
4426
440420
Древесина бондарная; бревна расколотые; сваи и колья из дерева, заостренные, но не распиленные вдоль; лесоматериалы обтесанные... из лиственных пород
нижний
4427
440500
Шерсть древесная или тонкая стружка; мука древесная
нижний
4428
440611
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей, непропитанные: хвойных пород
нижний
4429
440612
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей:– непропитанные:– – лиственных пород
нижний
4430
440691
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей, прочие: хвойных пород
нижний
4431
440692
Шпалы деревянные для железнодорожных или трамвайных путей:– прочие:– – лиственных пород
нижний
4432
440711
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, хвойные: из сосны (Pinusspp.)
нижний
4433
440712
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, хвойные: из пихты (Abiesspp.) и ели (Piceasp
нижний
4434
440713
Лесоматериалы продольно-распиленные
нижний
4435
440714
Лесоматериалы продольно-распиленные
нижний
4436
440719
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, хвойные: прочие
нижний
4437
440721
Махогониевое дерево (swietenia shh)
нижний
4438
440722
Вирола суринамская, феба пористая и бальза
нижний
4439
440723
Лесоматериалы продольно-распиленные
нижний
4440
440725
Лесоматериалы из шореи с темно-красной древесиной, шореи сбледно-красной древесиной и шореи бакау
нижний
4441
440726
Древесина различных видов шореи, парашореи, пентакме, заболонная древесина шореи всех видов, парашорея, шорея фагуцина и другие виды шореи и фрагрэа душистая
нижний
4442

440311
Өңделмеген, қабығы немесе ағаш ағашы алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе канализацияланбаған, бояумен, шөптермен, креозотпен немесе басқа консерванттармен өңделген: қылқан жапырақты ағаштар
төменгі
4429
440312
Өңделмеген, қабығы немесе ағаш ағашы алынып тасталған немесе алынбаған немесе өрескел жиектелген немесе канализацияланбаған, бояумен, шөптермен, креозотпен немесе басқа консерванттармен өңделген: қатты ағаштар
төменгі
4430
440410
Бондар ағашы; бөлінген бөренелер; ағаштан жасалған қадалар мен қадалар, үшкір, бірақ ұзындығы бойынша кесілмеген... қылқан жапырақты ағаштардан
төменгі
4431
440420
Бондар ағашы; бөлінген бөренелер; ағаштан жасалған қадалар мен қадалар, үшкір, бірақ ұзына бойына кесілмеген; кесілген ағаш материалдары... қатты ағаштардан
төменгі
4432
440500
Ағаш түгі немесе жұқа қырылған түк; ағаш ұны
төменгі
4433
440611
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар, сіңдірілмеген: қылқан жапырақты ағаштар
төменгі
4434
440612
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар:– сіңдірілмеген: - - қатты ағаштар
төменгі
4435
440691
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар, өзгелері: қылқан жапырақты ағаштар
төменгі
4436
440692
Темір жол немесе трамвай жолдарына арналған ағаш шпалдар: - өзгелері: - - қатты ағаштар
төменгі
4437
440711
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, тегістеу немесе аршу арқылы алынған, тегістеу, тегістеу арқылы өңделмеген немесе өңделмеген, соңғы қосылыстары бар немесе жоқ, қалыңдығы 6 мм-ден асатын ағаш материалдары, қылқан жапырақты ағаштар: қарағайдан (Pinusspp.)
төменгі
4438
440712
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен өңделмеген немесе өңделген, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, қылқан жапырақты ағаштар: шыршадан (Abiesspp.) және ели (Piceasp
төменгі
4439
440713
Бойлық кесілген ағаш материалдары
төменгі
4440
440714
Бойлық кесілген ағаш материалдары
төменгі
4441
440719
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеумен, тегістеумен өңделмеген немесе өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын түпкі қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, қылқан жапырақты: өзгелері
төменгі
4442
440721
Махогония ағашы (swietenia shh)
төменгі
4443
440722
Вирола Суринам, Феба кеуекті және бальза
төменгі
4444
440723
Бойлық кесілген ағаш материалдары
төменгі
4445
440725
Қара қызыл ағаш шореясы, ақшыл қызыл ағаш шореясы және бакау шореясы
төменгі
4446
440726
Шореяның, парашореяның, пентакменің әртүрлі түрлерінің ағашы, барлық түрдегі шореяның Ағаш ағашы, парашорея, фагуцин шореясы және басқа да шорея және хош иісті фрагрея түрлері
төменгі
4447

440727
Энтандрофрагма цилиндрическая
нижний
4443
440728
Хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево
нижний
4444
440729
Прочие лесоматериалы, распиленные или расколотые вдоль, строганые или лущеные, обтесанные или нет, шлифованные или нет, имеющие или нет соединение в шип, толщиной более 6 мм из древесины тропич
нижний
4445
440792
Прочие лесоматериалы из бука распиленные или расколотые...
нижний
4446
440793
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные прочие из клена (acer spp.)
нижний
4447
440794
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные прочие из вишни (prunus spp.)
нижний
4448
440795
Лесоматериалы распиленные или расколотые вдоль, разделенные на слои или лущеные, строганые или нестроганые, шлифованные или нешлифованные прочие из ясеня (fraxinus spp.)
нижний
4449
440796
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, прочие: из березы (Betulaspp.)
нижний
4450
440797
Лесоматериалы, полученные распиловкой или расщеплением вдоль, строганием или лущением, не обработанные или обработанные строганием, шлифованием, имеющие или не имеющие торцевые соединения, толщиной более 6 мм, прочие: из тополя и осины (Populusspp.)
нижний
4451
440799
Прочие лесоматериалы, распиленные вдоль или расколотые, строганые или лущеные, обтесанные или необтесанные, шлифованные или нешлифованные, имеющие или нет соединение в шип, толщиной более 6 мм
нижний
4452
440810
Листы для облицовки, для клееной фанеры и прочая древесинаиз хвойных пород,распиленная вдоль, разрезанная на части или лущеная, шлифованная или нет, толщиной не более 6 мм
нижний
4453
440831
Листы для облицовки, для клееной фанеры из шореи с темно-красной древесиной древесиной, шореи с бледно-красной древесиной и шореи бакау
нижний
4454
440839
Прочие листы для облицовки, для клееной фанеры из древесины тропических пород
нижний
4455
440890
Прочие листы для облицовки, для клееной фанеры и прочая древесина, распиленная вдоль, разрезанная на части или лущеная, строганая или нет, шлифованная или нет, толщиной не более 6 мм
нижний
4456

440727
Цилиндрлік энтандрофрагма
төменгі
4448
440728
Жоғары хлорофор немесе африкалық тик ағашы
төменгі
4449
440729
Ұзындығы бойынша кесілген немесе бөлінген, сүргіленген немесе аршылған, сүргіленген немесе кесілмеген, тегістелген немесе тегістелмеген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын тікенек қосылысы бар немесе жоқ өзге де ағаш материалдары
төменгі
4450
440792
Буктан кесілген немесе жарылған басқа да ағаш материалдары...
төменгі
4451
440793
Үйеңкіден (acer spp.) Кесілген немесе ұзына бойына бөлінген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген өзге де ағаш материалдары.)
төменгі
4452
440794
Кесілген немесе ұзына бойына бөлінген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе шиеден жасалған өзге де сүргіленбеген ағаш материалдары (Prunus spp.
төменгі
4453
440795
Кесілген немесе ұзына бойына бөлінген, қабаттарға бөлінген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе шағаннан жасалған өзге де сүргіленбеген ағаш материалдары (fraxinus spp.)
төменгі
4454
440796
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, тегістеу немесе аршу арқылы алынған, өңделмеген немесе сүргілеумен, тегістеумен өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын соңғы қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, басқалары: қайыңнан (Betulaspp.)
төменгі
4455
440797
Ұзындығы бойынша аралау немесе бөлу, сүргілеу немесе аршу арқылы алынған, сүргілеу, Тегістеу арқылы өңделмеген немесе өңделген, қалыңдығы 6 мм-ден асатын соңғы қосылыстары бар немесе жоқ ағаш материалдары, басқалары: терек пен Көктеректен (Populusspp.)
төменгі
4456
440799
Қалыңдығы 6 мм-ден асатын шипке қосылған немесе қосылмаған, ұзына бойына кесілген немесе жарылған, сүргіленген немесе аршылған, сүргіленген немесе сүргіленбеген, тегістелген немесе тегістелмеген өзге де ағаш материалдары
төменгі
4457
440810
Қаптауға, желімделген фанераға арналған парақтар және ұзындығы бойынша кесілген,кесектерге кесілген немесе аршылған, тегістелген немесе қалыңдығы 6 мм аспайтын қылқан жапырақты ағаштардан жасалған өзге де сүректер
төменгі
4458
440831
Қаптауға арналған парақтар, қою қызыл Ағаш ағашы бар желімделген шорея фанерасы, бозғылт қызыл ағаш шореясы және бакау шореясы үшін
төменгі
4459
440839
Тропикалық ағаштардан жасалған желімделген фанера үшін қаптауға арналған өзге де парақтар
төменгі
4460
440890
Қаптауға, желімделген фанераға арналған өзге де парақтар және ұзындығы бойынша кесілген, бөліктерге кесілген немесе аршылған, жоспарланған немесе жоқ, тегістелген немесе қалыңдығы 6 мм аспайтын өзге де сүрек
төменгі
4461

510531
Тонкий волос животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию кашмирских коз
нижний
4537
510539
Прочий тонкий волоc животных, подвергнутый кардо- или гребнечесанию
нижний
4538
510540
Грубый волос животных, подвергнутый кардо- и гребнечесанию
нижний
4539
520100
Волокно хлопковое, нечесаное
нижний
4540
520291
Прочие отходы хлопка - сырьҰ расщипанное
нижний
4541
520299
Отходы хлопка прочие
нижний
4542
520411
Нитки хлопчатобумажные швейные не расфасованные для розничной продажи, содержащие хлопковых волокон по массе 85% или более
нижний
4543
520419
Прочие нитки хлопчатобумажные швейные не расфасованные длярозничной продажи
нижний
4544
520420
Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные для розничнойпродажи
нижний
4545
520511
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи, однониточная из волокон, не гребнечесаных, линейной плотности 714,29дтекса или более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4546
520512
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, не гребнечесаных,линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса
нижний
4547
520513
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, не гребнечесаных,линейной плотности менее 23,256, но не менее 19,231 текса (метр.номера от 43 ...
нижний
4548
520514
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, не гребнечесаных,линейной плотности менее 19,231, но не менее 12,5 текса (метр.номера от 52 до 80)
нижний
4549
520515
Пряжа х/б (кр. шв.ниток), содержащ. хлопка 85 мас.% или более, однониточная из волокон, не подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности менее 125 дтекс, (выше 80 метрическогономера)
нижний
4550
520521
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности 714,29 дтекса или более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4551

510531
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы немесе қылшықты жүні және биязы немесе қылшықты қылы (кесіндіде тарауға ұшыраған жүнді қоса алғанда): кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы қылы:Кашмир ешкілері
төменгі
4542
510539
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың басқа да жұқа қылдары
төменгі
4543
510540
Кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың биязы немесе қылшықты жүні және биязы немесе қылшықты қылы (кесіндіде тарауға ұшыраған жүнді қоса алғанда): кардтық немесе тарақпен тарауға ұшыраған жануарлардың қылшықты қылы
төменгі
4544
520100
Таралмаған талшық мата
төменгі
4545
520291
Басқа мақта қалдықтары-ұсақталған шикізат
төменгі
4546
520299
Өзге де мақта қалдықтары
төменгі
4547
520411
85% немесе одан көп масса бойынша мақта талшықтары бар, бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта-мата тігін жіптері
төменгі
4548
520419
Мөлдір сату үшін өлшеп оралмаған өзге де мақта-мата тігін жіптері
төменгі
4549
520420
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралған мақта-мата тігін жіптері
төменгі
4550
520511
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен тарамаған, 714,29 дтекс сызықтық тығыздығы немесе одан да көп талшықтардан жасалған (14 метрлік нөмірден аспайтын) бір желілік сату)
төменгі
4551
520512
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен тарамаған, сызықтық тығыздықтағы талшықтардан жасалған бір желілік сату 714,29 кем,бірақ 232,56 дтекстен кем емес
төменгі
4552
520513
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. 23,256-дан кем,бірақ 19,231 текстен кем емес желілік тығыздықтағы тарақпен таралмаған талшықтардан бір желілік сату (метр.нөмірі 43...
төменгі
4553
520514
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. 19,231-ден кем,бірақ 12,5 текстен кем емес желілік тығыздықтағы тарақпен таралмаған талшықтардан бір желілік сату (метр.52-ден 80-ге дейін)
төменгі
4554
520515
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған: тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (80 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4555
520521
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған: тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 714,29 дтекс сызықтық тығыздығы немесе одан көп (14 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4556

520522
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса(метр.номера от 14...
нижний
4552
520523
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса(метр.номера от 43...
нижний
4553
520524
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метр.номера от 52 до..
нижний
4554
520526
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочесалинейной плотности менее 125, но не менее 106,38 дтекса (метр.номера от 80 до...
нижний
4555
520527
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон, гребенного прочеса,линейной плотности менее 106,38, но не менее 83,33 дтекса(от 94 до 120 метр...
нижний
4556
520528
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однониточная из волокон гребенного прочеса,линейной плотности менее 83,33 дтекса (выше 120 метр. номера)
нижний
4557
520531
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однокруточная из волокон или... не гребенного прочеса, линейной плотности 714,29 дтекса или более (невыше 14 метр.номера ...
нижний
4558
520532
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи однокруточная из волокон, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29 дтекса, но не менее232,56 (метр.номера ...
нижний
4559
520533
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи крученая из волокон, не гребенного прочеса,линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса(метр.номера от 43...
нижний
4560
520534
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи крученая из волокон, не гребенного прочеса,линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метр.номера от 52 до...
нижний
4561
520535
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн. продажи крученая из волокон, не гребенного прочеса,линейной плотности менее 125 дтекс
нижний
4562
520541
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажимногокруточная из волокон гребенного прочеса,линейной плотности 71,429 дтекса или более для однониточной
нижний
4563
520542
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи многокруточная из волокон гребенного прочеса,линейной плотности менее 714,29, но не менее 23,256 дтексадля однониточной
нижний
4564
520543
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтексадля однониточной
нижний
4565
520544
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтексадля однониточной
нижний
4566
520547
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 106,38, но не менее 83,33 дтексадля однониточной
нижний
4567

520522
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Талшықтардан, тарақпен тарақпен тарайтын,сызықтық тығыздығы 714,29-дан кем, бірақ 232,56-дан кем емес(метр.14 нөмірден...
төменгі
4557
520523
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Сату однониточная талшықтардан, гребенного тарам,сызықтық тығыздығы кем 232,56, бірақ 192,31 дтекса(метр.нөмірі 43...
төменгі
4558
520524
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Сату однониточная талшықтардан, гребенного тарам,сызықтық тығыздығы кем 192,31, бірақ кемінде 125 дтекса (метр.52-ден бастап дейін..
төменгі
4559
520526
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы, бірақ 106,38 дтекстен кем емес (80 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 94 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4560
520527
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: сызықтық тығыздығы 106,38 дтекстен кем, бірақ 83,33 дтекстен кем емес (94 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 120 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4561
520528
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған: тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір жіпті иірімжіп: 83,33 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (120 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4562
520531
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздығы (бір тіректі иірімжіп үшін 14 метр нөмірден аспайтын))
төменгі
4563
520532
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен таралмаған талшықтардан, сызықтық тығыздықтағы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 кем емес бір ширатылған сату (метр.нөмірі ...
төменгі
4564
520533
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір арналы иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден аспайтын) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4565
520534
Иірімжіп х / б, құрамында қызғылт үшін өлшеп оралмаған 85% және одан да көп мақта бар. Тарақпен таралмаған талшықтардан бұралған, сызықтық тығыздығы 192,31-ден кем,бірақ 125 дтекстен кем емес сату (метр.52-ден бастап дейін...
төменгі
4566
520535
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:125 дтекстен кем (бір арналы иірімжіп үшін 80 метр нөмірден жоғары) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4567
520541
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекс немесе одан көп сызықтық тығыздығы (бір тіректі иірімжіп үшін 14 метр нөмірден аспайтын))
төменгі
4568
520542
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздығы (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4569
520543
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір арналы иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден аспайтын) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4570
520544
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4571
520547
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 106,38 дтекстен кем, бірақ 83,33 дтекстен кем емес (94 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 120 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4572

520548
Пряжа х/б, содержит хлопка 85% и более, не расфасованная для розн.продажи, многокруточная из волокон гребенного прочеса, линейной плотности менее 83,33 дтекса для однониточной
нижний
4568
520611
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности 714,29 дтекса и более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4569
520612
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн.продажи, однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности менее 714,29 дтекса, но не менее 232,56 (метрические номера от 14 ...
нижний
4570
520613
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса (метрические номера от 43 до...
нижний
4571
520614
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, не гребенного прочеса, линейнойплотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метрическиеномера от 52 до 80)
нижний
4572
520615
Пряжа х/б, содерж. менее 85 мас.% хлопка, не расфасов. длярозн.продажи, однониточная, из волокон не подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
нижний
4573
520621
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности 714,29 дтекса и более (не выше 14 метрического номера)
нижний
4574
520622
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса (метрическиеномера от 14 до 43)
нижний
4575
520623
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса (метрическиеномера от 43 до 52)
нижний
4576
520624
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн.продажи, однониточная, гребенного прочеса, линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса (метрические номера от 52 до 80)
нижний
4577
520625
Пряжа х/б, содерж. менее 85 мас.% хлопка, не расфасов. длярозн.продажи, однониточная из волокон, подвергнутых гребнечесанию, линейной плотности менее 125 дтекс (выше 80 метрического номера)
нижний
4578
520631
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности 714,29 дтекса и болеедля однониточной (не выше 14 метрического номера)
нижний
4579
520632
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса для однониточной
нижний
4580
520633
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи, крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса для однониточной
нижний
4581
520634
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 192,31, но не менее 125 дтекса для однониточной
нижний
4582
520635
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. Продажи,крученая, не гребенного прочеса, линейной плотности менее 125 дтекса для однониточной
нижний
4583
520641
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности не менее 714,29 дтекса для однониточной
нижний
4584

520548
Мақта талшықтары бар мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа) 85 мас. бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:83,33 дтекстен кем (бір арналы иірімжіп үшін 120 метр нөмірден жоғары) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4573
520611
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Бірниторлы,тарақ емес, сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс және одан да көп (14 метрлік нөмірден жоғары емес) сату)
төменгі
4574
520612
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған.бір тіректі, тарақ емес, сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 кем емес (14-тен метрикалық нөмірлер) сату, бір тіректі, тарақ емес, сызықтық тығыздығы 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 кем емес (14-тен метрикалық нөмірлер)...
төменгі
4575
520613
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4576
520614
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтарының%: тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метр нөмірден жоғары, бірақ 80 метр нөмірден жоғары емес))
төменгі
4577
520615
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары : тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (80 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4578
520621
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары : тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп: сызықтық тығыздығы 714,29 дтекс немесе одан көп (14 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4579
520622
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Кем,бірақ 232,56 дтекстен кем емес (метрикалық өлшеуіш 14-тен 43-ке дейін)
төменгі
4580
520623
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ 52 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4581
520624
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп:сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метр нөмірден жоғары, бірақ 80 метр нөмірден жоғары емес))
төменгі
4582
520625
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа).% бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған мақта талшықтары : тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған бір тіректі иірімжіп: 125 дтекстен кем сызықтық тығыздығы (80 метрлік нөмірден жоғары))
төменгі
4583
520631
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Тік, тарақ емес, 714,29 дтекс сызықтық тығыздығы және бір желілі болеедля сату (14 метрлік нөмірден жоғары емес))
төменгі
4584
520632
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекстен кем, бірақ 232,56 дтекстен кем емес сызықтық тығыздығы (14 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 43 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4585
520633
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. 232,56 кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес сызықтық тығыздықты сату
төменгі
4586
520634
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары: тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы 192,31 дтекстен кем, бірақ 125 дтекстен кем емес (52 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір тіректі иірімжіп үшін 80 метрлік нөмірден аспайтын))
төменгі
4587
520635
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшырамаған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:125 дтекстен кем (бір арналы иірімжіп үшін 80 метр нөмірден жоғары) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4588
520641
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:бір тіректі иірімжіп үшін 714,29 дтекс немесе одан көп сызықтық тығыздығы (бір тіректі иірімжіп үшін 14 метр нөмірден аспайтын))
төменгі
4589

520642
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности менее 714,29, но не менее 232,56 дтекса для однониточной
нижний
4585
520643
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности менее 232,56, но не менее 192,31 дтекса для однониточной
нижний
4586
520645
Пряжа х/б, содержит хлопка менее 85%, не расфасованная длярозн. продажи,крученая, гребенного прочеса, линейной плотности менее 125 дтекса для однониточной
нижний
4587
520710
Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), содержащая помассе 85% и более хлопка, для розничной продажи
нижний
4588
520790
Прочая пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток), расфасованная для розничной продажи
нижний
4589
520811
Ткани х/б, содержащие 85 мас.% или более хлопковых волокон, неотбеленные: полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4590
520812
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопка, неотбеленные [суровые], полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м.кв.
нижний
4591
520813
Ткани х/б, содержат хлопка 85% и более, с плотностью не более 200 г/кв.м, неотбеленные, 3-х или 4-х ниточного саржевогопереплетения, включая обратную саржу
нижний
4592
520819
Ткани прочие, содержат хлопок 85% и более, неотбеленные, споверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4593
520821
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопковых волокон, отбеленные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4594
520822
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопковых волокон, отбеленные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
нижний
4595
520823
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, отбеленные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4596
520829
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более,отбеленные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4597
520831
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более ,окрашенные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4598
520833
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, с поверхностной плотностью не более 200 г/кв.м, окрашеные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу
нижний
4599
520841
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, из пряжи различных цветов, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/кв.м
нижний
4600

520642
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Тік, тарақты, сызықтық тығыздығы 714,29-дан кем, бірақ 232,56-дан кем емес
төменгі
4590
520643
85 мас-тан кем мақта-мата иірімжіп (тігін жіптерінен басқа). бөлшек саудада сату үшін өлшеніп оралмаған мақта талшықтары:тарақпен тарауға ұшыраған талшықтардан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір ширатылған иірімжіп:232,56 дтекстен кем, бірақ 192,31 дтекстен кем емес (43 метрлік нөмірден жоғары, бірақ бір арналы иірімжіп үшін 52 метрлік нөмірден аспайтын) бір арналы иірімжіп үшін сызықтық тығыздығы)
төменгі
4591
520645
Х/б иірімжібі құрамында 85% кем мақта бар, өлшеніп оралмаған. Бір желілі үшін 125 дтекстен кем сызықтық тығыздықты сату
төменгі
4592
520710
Бөлшек сауда үшін 85% және одан көп мақтадан тұратын мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
төменгі
4593
520790
Бөлшек сауда үшін өлшеп оралған өзге де мақта иірімжіп (тігін жіптерінен басқа)
төменгі
4594
520811
Құрамында 85 мас бар х/б маталар.% немесе одан көп мақта талшықтары, ағартылмаған: жаймалық өрім, үстіңгі тығыздығы 100 г / м2 аспайтын
төменгі
4595
520812
Х/б маталары, құрамы. 85 мас.% немесе одан да көп мақта, ағартылмаған [қатқыл], жаймалық өрім, үстіңгі тығыздығы 100 г/м. астам.
төменгі
4596
520813
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 аспайтын мақта талшықтары : ағартылмаған:кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді
төменгі
4597
520819
Өзге де маталар құрамында 85% және одан көп мақта бар, ағартылмаған, тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4598
520821
Х/б маталары, құрамы. 85 мас. 100 г/м2 аспайтын үстіңгі тығыздығы бар ағартылған, жаймалық өрім % немесе одан да көп мақта талшықтары
төменгі
4599
520822
Х/б маталары, құрамы. 85 мас. 100 г/м2 астам үстіңгі тығыздығы бар ағартылған, жаймалық өрім % немесе одан да көп мақта талшықтары
төменгі
4600
520823
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, ағартылған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді, кері саржаны қоса алғанда, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4601
520829
Мақта-мата өзге де маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, ағартылған, беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4602
520831
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, боялған, жаймалық өрімді, беті тығыздығы 100 г / м2 аспайтын
төменгі
4603
520833
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, беті 200 г/шаршы м аспайтын, боялған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді, кері саржаны қоса алғанда
төменгі
4604
520841
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын мақта талшықтарынан:әр түрлі түсті иірімжіптерден:жаймалық өрімді, беттік тығыздығы 100 г/м2 аспайтын
төменгі
4605

520843
Ткани х/б, содержат хлопок 85% и более,с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, из пряжи различных цветов, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу
нижний
4601
520849
Ткани прочие х/б, содержат хлопок 85% и более, из пряжи различных цветов, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4602
520851
Ткани хлопчатобумажные, содержат хлопок 85% и более, напечатанные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью не более 100 г/м2
нижний
4603
520852
Ткани х/б, содерж. 85 мас.% или более хлопковых волокон, напечатанные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 100 г/м2
нижний
4604
520859
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержат хлопка 85% и более,напечатанные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4605
520911
Ткани х/б, содержащие по массе не менее 85% хлопка, неотбеленные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностьюболее 200 г/м2
нижний
4606
520912
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, неотбеленные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу с поверхностной плотностью более200 г/м2
нижний
4607
520919
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, неотбеленные, с поверхностной плотностью более200 г/м2
нижний
4608
520921
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, отбеленные, полотняного переплетения, с поверхностнойплотностью более 200 г/м2
нижний
4609
520929
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, отбеленные, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4610
520931
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, окрашенные, полотняного переплетения, с поверхностнойплотностью более 200 г/м2
нижний
4611
520939
Прочие ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, окрашенные, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4612
520941
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, из пряжи различных цветов, полотняного переплетения,с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4613
520942
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, из пряжи различных цветов, 'деним' или джинсовая ткань, с поверхностной плотностью более 200г/м2
нижний
4614
520943
Ткани х/б, содержащие по массе не менее 85% хлопка, из пряжи различных цветов, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу, с поверхностной плотностьюболее 200 г/м2
нижний
4615
520949
Ткани х/б, прочие из пряжи различных цветов, содержащие 85мас.% или более хлопка, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4616

520843
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 аспайтын мақта талшықтарынан : әртүрлі түсті иірімжіптерден:кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді
төменгі
4606
520849
Х / б өзге де маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, әр түрлі түсті иірімжіптен жасалған, беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын
төменгі
4607
520851
Мақта-мата маталар құрамында 85% және одан да көп мақта бар, басылған, жаймалық тоқылған, беті тығыздығы 100 г / м2 аспайтын
төменгі
4608
520852
Х/б маталары, құрамы. 85 мас. 100 г/м2 астам үстіңгі тығыздығы бар басылған, жаймалық өрім % немесе одан да көп мақта талшықтары
төменгі
4609
520859
Дайын немесе консервіленген өзге де моллюскалар
төменгі
4610
520911
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, ағартылмаған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын маталар
төменгі
4611
520912
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, ағартылмаған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді мақта маталары, 200 г/м2 артық беткі тығыздығы бар кері саржаны қоса алғанда
төменгі
4612
520919
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, ағартылмаған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 болатын өзге де мақта маталары
төменгі
4613
520921
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, ағартылған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4614
520929
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, ағартылған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам өзге де мақта маталары
төменгі
4615
520931
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, боялған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4616
520939
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, боялған, беттік тығыздығы 200 г/м2 астам өзге де мақта маталары
төменгі
4617
520941
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам мақта талшықтары : түрлі түсті иірімжіптерден:жаймалық өрім
төменгі
4618
520942
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, түрлі түсті иірімжіптен, 'деним' немесе беттік тығыздығы 200г/м2 астам джинс матасы бар мақта мата
төменгі
4619
520943
Құрамында 85 мас бар мақта-мата маталар. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам мақта талшықтары : түрлі түсті иірімжіптерден: кері саржаны қоса алғанда, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді өзге де маталар
төменгі
4620
520949
Құрамында 85мас бар әр түрлі түсті иірімжіптен жасалған х/б маталар, өзгелері. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам мақтаның % немесе одан да көп
төменгі
4621

520951
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, напечатанные, полотняного переплетения, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4617
520952
Ткани хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее 85% хлопка, напечатанные, 3-х или 4-х нитного саржевого переплетения, включая обратную саржу, с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4618
520959
Ткани прочие хлопчатобумажные, содержащие по массе не менее85% хлопка, напечатанные, с поверхностной плотностью более200 г/м2
нижний
4619
521011
Ткани х/б, неотбеленные, содерж. менее 85 мас.% хлопковых волокон,смешанные в основном или исключительно с химическимиволокнами, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, полотнян. переплетения
нижний
4620
521019
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон,неотбеленные, с поверхностной плотностью не более 200г/м2
нижний
4621
521029
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон,отбеленные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4622
521031
Ткани х/б, окрашенные,содерж. менее 85 мас.% хлопковых волокон, смешанные в основном или исключительно с хим.волокнами,с поверхностной плотностью не более 20о г/м2, полотняного переплетения
нижний
4623
521032
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением химических волокон, окрашенные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2, 3- или 4-нитного саржевого переплетения, вкл.обратную саржу
нижний
4624
521039
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон,окрашенные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4625
521041
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон, из пряжиразличных цветов, полотняного переплетения, с плотностью неболее 200 г/м2
нижний
4626
521049
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химич.волокон, изпряжи различных цветов,с плотностью не более 200 г/м2
нижний
4627
521051
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химич.волокон, напечатанные, полотняного переплетения, с плотностью не более 200 г/м2
нижний
4628
521059
Прочие ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка, с добавлением в основном или исключительно химич.волокон, напечатанные, с поверхностной плотностью не более 200 г/м2
нижний
4629
521142
Ткани х/б, содержащие по массе менее 85% хлопка с добавлением в основном или исключительно химических волокон, из пряжиразличных цветов, деним, или джинс.т. с поверхностной плотностью более 200 г/м2
нижний
4630

520951
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, басылған, жаймалық өрімді, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4622
520952
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, басылған, 3 немесе 4 жіпті саржалық өрімді, кері саржаны қоса алғанда, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам мақта маталары
төменгі
4623
520959
Салмағы бойынша кемінде 85% мақта бар, басылған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 болатын өзге де мақта маталары
төменгі
4624
521011
Х/б маталар, ағартылмаған, құрамында. Кемінде 85 мас. негізінен немесе тек қана химиялық талшықтармен араласқан,беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын мақта талшықтары, маталар . Өрімді
төменгі
4625
521019
Негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, ағартылмаған,үстіңгі тығыздығы 200г/м2 аспайтын салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын өзге де х/б маталар
төменгі
4626
521029
Х/б маталар, боялған,құрамында. Кемінде 85 мас.% мақта талшықтары, негізінен немесе тек химпен араласқан . беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын,жаймалық өрімді талшықтармен
төменгі
4627
521031
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, химиялық талшықтар қосылған, боялған, беттік тығыздығы 200 г/м2 аспайтын, 3 немесе 4 - нитті саржалық өрім қосылған х/б маталар, вкл.кері саржу
төменгі
4628
521032
Негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, боялған,үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 аспайтын салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын өзге де х/б маталар
төменгі
4629
521039
Салмағы бойынша 85% кем мақтадан тұратын, негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, иірімжіптік түстерден, жаймалық өрімнен жасалған, тығыздығы 200 г/м2 аспайтын х/б маталар
төменгі
4630
521041
Салмағы бойынша 85% мақтадан аз, негізінен немесе тек қана химиялық қосылумен өзге де маталар.тығыздығы 200 г / м2 аспайтын түрлі түсті иірімжіптерден жасалған талшықтар
төменгі
4631
521049
Салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын, негізінен немесе тек қана химиялық қосылған х/б маталары.200 г / м2 аспайтын тығыздығымен басылған, жаймалық өрімді талшықтар
төменгі
4632
521051
Салмағы бойынша 85% мақтадан аз, негізінен немесе тек қана химиялық қосылумен өзге де маталар.200 г/м2 аспайтын беттік тығыздықтағы басылған талшықтар
төменгі
4633
521059
Негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, ағартылмаған, үстіңгі тығыздығы 200 г/м2 астам жаймалық өрімді салмағы бойынша кемінде 85% мақтадан тұратын х/б маталары
төменгі
4634
521142
Салмағы бойынша 85% кем мақтадан тұратын, негізінен немесе тек қана Химиялық талшықтар қосылған, иірімжіптік түстерден, деним немесе джинс бар х/б маталар.т. беттік тығыздығы 200 г / м2 астам.
төменгі
4635

550922
Пряжа из синтетических волокон (кроме швейных ниток), многокруточная (крученая) или однокруточная, содержащая 85 мас.%или более полиэфирных волокон, не расфасованная для розничн. продажи
нижний
4655
550932
Пряжа из синтетических волокон, многокруточная (крученая) или однокруточная, содержащая 85 мас.% или более акриловых или модакриловых волокон, нерасфасованная для розничной продажи
нижний
4656
550951
Пряжа прочая из полиэфирных волокон (кроме швейных ниток),не расфасованная для розничной продажи, смешанных в основном или исключительно с искусственными волокнами
нижний
4657
550953
Пряжа прочая из полиэфирных волокон (кроме швейных ниток),смешанных в основном или исключительно с хлопком, не расфасованная для розничной продажи
нижний
4658
551011
Пряжа однониточная из искусственных волокон (кроме швейныхниток), не расфасованная для розничной продажи, содержащая85 мас.% или более искусственных волокон
нижний
4659
551311
Ткани из полиэфирных волокон, полотн. переплетения, содер. менее 85 мас.% этих волокон с добавл. в основном или исключительно хлопка, с поверхн. плотностью не более 170 г/м.кв., неотбелен. или отбел.
нижний
4660
551312
Ткани неотбеленные или отбеленные, содержащие менее 85% полиэфирных волокон 3- или 4-нитного саржевого переплетения, вкл. обратную саржу, с добавлением хлопка, с поверхн. плотностью не более 170 г/м2
нижний
4661
551313
Ткани прочие, неотбеленные или отбеленные, из полиэфирных волокон, содержащие менее 85% этих волокон,с добавлением в основном или исключительно хлопка,имеющие поверхностную плотность не более 170 г/м2
нижний
4662
551319
Прочие ткани, неотбеленные или отбеленные из синтетическихволокон, содержащие менее 85% этих волокон, с добавлением восновном или исключительно хлопка,имеющие поверхностную плотность не более 170 г/
нижний
4663
551321
Ткани из полиэфирных волокон, полотнян. переплетения, окрашенные , содержащие менее 85 мас.% этих волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, с поверхн. плотностью не более 170 г/м2
нижний
4664
551323
Ткани окрашеные прочие, содержащие менее 85% полиэфирных волокон с добавлением в основном или исключительно хлопка, споверхностной плотностью не более 170г/м2
нижний
4665
551329
Ткани окрашеные из синтетических волокон, содержащие по массе менее 85% этих волокон, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью не более 170 г/м2, прочие
нижний
4666
551331
Ткани, содержащие по массе менее 85% полиэфирных волокон полотняного переплетения, с добавлением хлопка, с поверхностной плотностью не более 170 г/м2, из пряжи различных цветов
нижний
4667

550922
Синтетикалық талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған, көп ширатылған (ширатылған) немесе 85 мас бар бір ширатылған иірімжіп.%немесе одан артық полиэфирлі талшықтарды үшін өлшеп салынбаған розничн. Сату
төменгі
4660
550932
Синтетикалық талшықтардан жасалған, көп ширатылған (ширатылған) немесе 85 мас бар бір ширатылған иірімжіп. бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған акрил немесе модакрил талшықтары % немесе одан көп
төменгі
4661
550951
Негізінен немесе тек қана жасанды талшықтармен араласқан,бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған полиэфирлі талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған өзге де иірімжіп
төменгі
4662
550953
Негізінен немесе тек қана мақтамен араласқан,бөлшек сауда үшін өлшеп оралмаған полиэфирлі талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған өзге де иірімжіп
төменгі
4663
551011
Бөлшек сауда үшін өлшеніп оралмаған, 85 мас бар жасанды талшықтардан (тігін жіптерінен басқа) жасалған бір тіректі иірімжіп.% немесе одан да көп жасанды талшықтар
төменгі
4664
551311
Полиэфирлі талшықтардан жасалған маталар, маталар. Өрім, содер. Кемінде 85 мас. осы талшықтардың % қосылған. Негізінен немесе тек мақта, беті бар. Тығыздығы 170 г / м. кв. артық емес, жасыл емес. Немесе отбел.
төменгі
4665
551312
Құрамында 85% - дан кем полиэфирлі 3-немесе 4-нитті саржалық өрімді талшықтары бар ағартылмаған немесе ағартылған маталар, вкл. Кері саржу, мақта қосылған, беті бар. Тығыздығы 170 г / м2 аспайтын
төменгі
4666
551313
Ағартылмаған немесе ағартылған, полиэфирлі талшықтардан жасалған, негізінен немесе тек қана мақта қосылған,170 г/м2 аспайтын үстіңгі тығыздығы бар осы талшықтардың 85% - дан кем болатын өзге де маталар
төменгі
4667
551319
Құрамында 85% - дан кем осы талшықтар бар, өрмелі немесе тек қана мақта қосылған,170 г-дан аспайтын үстіңгі тығыздығы бар ағартылмаған немесе ағартылған өзге де маталар/
төменгі
4668
551321
Полиэфирлі талшықтардан жасалған маталар, маталар. Құрамында 85 мас-тан кем болатын боялған өрімдер. бұл талшықтардың % негізінен немесе тек мақта қосылған, беті бар. Тығыздығы 170 г / м2 аспайтын
төменгі
4669
551323
Құрамында 85% - дан кем полиэфирлі талшықтар бар, негізінен немесе тек қана 170г/м2-ден аспайтын споверхностық тығыздықтағы мақта қосылған өзге де боялған маталар
төменгі
4670
551329
Салмағы бойынша осы талшықтардың 85% кем, мақта қосылған, беті тығыздығы 170 г/м2 аспайтын синтетикалық талшықтардан жасалған боялған маталар, өзгелері
төменгі
4671
551331
Құрамында 85 мас бар синтетикалық талшықтардан жасалған маталар. негізінен немесе тек қана мақта талшықтарымен араласқан, 170 г/м2 аспайтын үстіңгі тығыздығы бар осы талшықтардың%: түрлі түсті иірімжіптерден:полиэфирлі талшықтардан, жаймалық өрімдерден
төменгі
4672

4955
040900
МҰд натуральный
Нижний
Расшифровка аббревиатур:
ТН ВЭД - товарная номенклатура внешнеэкономической деятельности.
Приложение 3 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 1 августа 2022 года № 314-НҚ
Перечень отечественных информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению на внешние рынки
Код ОКВЭД
Наименование позиции
58.21
Издание компьютерных игр
58.29
Издание прочего программного обеспечения
62.01
Деятельность в области компьютерного программирования
62.02.2
Планирование и проектирование коммерческих информационных систем
63.11.1
Размещение приложений (прикладных программ) и связанная с этим деятельность
63.12
Деятельность веб-порталов
Расшифровка аббревиатур:
ОКВЭД – общий классификатор видов экономической деятельности.
Приложение 4 к приказу
Исполняющий обязанности
министра торговли и интеграции
Республики Казахстан
от 1 августа 2022 года № 314-НҚ
Перечень утративших силу некоторых нормативных правовых актов
1. Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, а также информационно-коммуникационных услуг, перечня отечественных обработанных товаров, а также информационно-коммуникационных услуг, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12730).
2. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 2 апреля 2019 года № 179 "О внесении изменения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18455).
3. Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 463 "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 18973).

4955
040900
Бал табиғи
Төменгі
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
СЭҚ ТН – сыртқы экономикалық қызметтің тауар номенклатурасы.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 1 тамыздағы
№ 314-НҚ Бұйрыққа
3-қосымша
Отандық ақпараттық-коммуникациялық қызметтерді сыртқы нарыққа ілгерілету бойынша шығындар ішінара өтелетін тізбесі
ЭҚТЖЖ коды
Позицияның атауы
58.21
Компьютерлік ойындарды шығару
58.29
Өзге де бағдарламалық қамтылымды басып шығару
62.01
Компьютерлік бағдарламалау саласындағы қызмет
62.02.2
Коммерциялық ақпараттық жүйелерді жоспарлау және жобалау
63.11.1
Қосымшаларды (қолданбалы бағдарламаларды) орналастыру және осыған байланысты қызмет
63.12
Веб-порталдардың қызметі
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭҚТЖЖ – экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Сауда және интеграция
министрінің міндетін атқарушы
2022 жылғы 1 тамыздағы
№ 314-НҚ Бұйрыққа
4-қосымша
Күші жойылған кейбір нормативтік құқықтық актілердің тізбесі
1. "Отандық өңделген тауарларды, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтерді ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, отандық өңделген тауарлардың, сондай-ақ оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін ақпараттық-коммуникациялық көрсетілетін қызметтердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12730 болып тіркелген).
2. "Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 2 сәуірдегі № 179 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18455 болып тіркелген).
3. "Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 1 шілдедегі № 463 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18973 болып тіркелген).

4. Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 октября 2019 года № 67 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 19481).
5. Приказ Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 23 сентября 2020 года № 208-НҚ "О внесении изменений в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 21244).
6. Приказ исполняющего обязанности Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 26 ноября 2021 года № 611-НҚ "О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1128 "Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, перечня отечественных обработанных товаров, по которым частично возмещаются затраты по их продвижению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 25549).

4. "Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2019 жылғы 16 қазандағы № 67 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19481 болып тіркелген).
5. "Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 23 қыркүйектегі № 208-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 21244 болып тіркелген).
6. "Отандық өңделген тауарларды ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын, оларды ілгерілету бойынша шығындары ішінара өтелетін отандық өңделген тауарлардың тізбесін бекіту туралы "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1128 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің міндетін атқарушының 2021 жылғы 26 қарашадағы № 611-НҚ бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 25549 болып тіркелген).