Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 июня 2020 года № 242. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2020 года № 20852.
Сноска. В заголовке и по всему тексту вносятся изменения на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 24.04.2024 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра образования и науки Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
А. Аймагамбетов
"СОГЛАСОВАН"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 242
Правила оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий"
Сноска. Правила - в редакции приказа и.о. Министра науки и высшего образования РК от 24.04.2024 № 188 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

"Ғылым саласындағы сыйлықтарды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 11 маусымдағы № 242 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 12 маусымда № 20852 болып тіркелді.
Ескерту. Тақырыбында және бүкіл мәтін бойынша "сыйлықтарды" деген сөз "сыйлықақыларды" деген сөзбен ауыстырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 24.04.2024 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
А. Аймагамбетов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 242 бұйрығына
1-қосымша
"Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
Ескерту. Қағидалар жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің м.а. 24.04.2024 № 188 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен сон қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) и определяют порядок оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (далее – государственная услуга).
2. Государственная услуга оказывается некоммерческим акционерным обществом "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан" Министерства науки и высшего образования Республики Казахстан, за исключением премий в области аграрной науки (далее – услугодатель), физическим лицам (далее – услугополучатель) в соответствии c настоящими Правилами.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Для получения государственной услуги услугополучателем в объекте информатизации "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com) (далее – ЕОНИС) подается заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам c согласием на сбор, обработку персональных данных, полученного посредством государственного сервиса контроля доступа к персональным данным.
Заявления на прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий в ЕОНИС, персональные данные физического лица формируются автоматически посредством интеграции с информационной системой "Государственная база данных "Физические лица".
По итогам верификации ЕОНИС запрашивает сведения по диплому об академической или ученой степени из информационной системы "Единая платформа высшего образования" (далее – ЕПВО).
После выбора премии в области науки, государственной научной стипендии услугополучателем заполняются анкетные данные согласно приложению 2 или приложению 3 к настоящим Правилам, и прикладываются требуемые документы, предусмотренные в пункте 8 Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее – Перечень основных требований).
Документы оформляются согласно требованиям к оформлению документов на соискание премий в области науки и требованиям к оформлению документов на соискание государственных научных стипендий, приведенным в приложениях 5 и 6 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия или некорректности сведений в ЕПВО данные заполняются вручную услугополучателем, электронные копии подтверждающих сведения документов прилагаются к заявлению.
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий способы предоставления государственной услуги, срок, форму и результат ее оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги, изложены в Перечне основных требований.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) тәртібін айқындайды.
2. Мемлекеттік қызметті аграрлық ғылым саласындағы сыйлықақыларды қоспағанда, Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрлігі Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) осы Қағидаларға сәйкес көрсетеді.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) (бұдан әрі – ҰИЖБТ) ақпараттандыру объектісінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дербес деректерге қол жеткізуді мемлекеттік бақылау сервисі арқылы алынған дербес деректерді жинауға, өңдеуге келісіммен өтініш береді.
ҰИЖБТ-те ғылым саласындағы сыйлықақылар, мемлекеттік ғылыми стипендиялар алу үшін жұмыстарды қабылдауға өтініш, жеке тұлғаның дербес деректері "Жеке тұлғалар" Мемлекеттік деректер қоры" ақпараттық жүйесімен интеграциялау арқылы автоматты түрде қалыптастырылады.
Верификация қорытындысы бойынша ҰИЖБТ "Жоғары білім берудің бірыңғай платформасы" (бұдан әрі – ЖББП) ақпараттық жүйесінен академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы диплом бойынша мәліметтерді сұратады.
Ғылым саласындағы сыйлықақыны, мемлекеттік ғылыми стипендияны таңдағаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 2-қосымшаға немесе 3-қосымшаға сәйкес сауалнама деректерін толтырады және осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметке қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағында көзделген талап етілетін құжаттарды қоса береді (бұдан әрі – Негізгі талаптар тізбесі).
Құжаттар ғылым саласындағы сыйлықақыларды алу үшін құжаттарды ресімдеу талаптарына және осы Қағидаларға 5 және 6-қосымшаларда келтірілген мемлекеттік ғылыми стипендияларды алу үшін құжаттарды ресімдеу талаптарына сәйкес ресімделеді.
ЖББП-да мәліметтер болмаған немесе дұрыс болмаған жағдайда деректерді көрсетілетін қызметті алушы қолмен толтырады, мәліметтерді растайтын құжаттардың электрондық көшірмелері өтінішке қоса беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәсілдерін, оны көрсету мерзімін, нысаны мен нәтижесін қамтитын мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтер Негізгі талаптар тізбесінде баяндалған.

Сноска. Пункт 3 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Период приема документов – 30 (тридцать) календарных дней со дня опубликования объявления о конкурсе на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий в республиканских средствах массовой информации.
День подписания услугополучателем заявки не входит в срок оказания государственной услуги.
Отзыв заявки осуществляется услугополучателем через его личный кабинет в ЕОНИС.
Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. После подписания заявления через электронную цифровую подпись услугополучателя, заявление направляется в автоматизированное рабочее место (далее – АРМ) услугодателя на рассмотрение работнику ответственного структурного подразделения услугодателя.
Сноска. Пункт 5 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. Работник ответственного структурного подразделения услугодателя (далее – работник услугодателя) в течение 2 (двух) рабочих дней через АРМ подтверждает прием заявки, после чего через ЕОНИС направляет услугополучателю подтверждение по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – результат оказания государственной услуги).
Сноска. Пункт 6 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. При наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований, услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, месте и способе проведения заслушивания для возможности услугополучателю выразить позицию по предварительному решению. Уведомление (извещение) направляется текстовым сообщением согласно приложению 8 к настоящим Правилам через личный кабинет услугополучателя в ЕОНИС и на электронный адрес услугополучателя.
Возражение услугополучателя по предварительному решению принимается услугодателем в течение 2 (двух) рабочих дней со дня его отправки (включая день отправки).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Құжаттарды қабылдау мерзімі – республикалық бұқаралық ақпарат құралдарында ғылым саласындағы сыйлықақылар мен мемлекеттік ғылыми стипендияларды алу конкурсы туралы хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн.
Көрсетілетін қызметті алушының өтінімге қол қойған күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Өтінімді қайтарып алуды көрсетілетін қызметті алушы ҰИЖБТ-де өзінің жеке кабинеті арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы өтінішке қол қойылғаннан кейін өтініш көрсетілетін қызметті берушінің автоматтандырылған жұмыс орнына (бұдан әрі – АЖО) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі қызметкерінің қарауына жіберіледі.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші қызметкері) АЖО арқылы 2 (екі) жұмыс күні ішінде өтінімді қабылдауды растайды, содан кейін ҰИЖБТ арқылы осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі) ретінде растауды жолдайды.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер болған кезде көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты, орны және тәсілі туралы хабарлайды. Хабарлама (ескертпе) осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес мәтіндік хабарламамен көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинеті арқылы ҰИЖБТ-ға және көрсетілетін қызметті алушының электрондық мекенжайына жіберіледі.
Алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушының қарсылығы көрсетілетін қызметті берушімен ол жіберілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде (жіберілген күнді қоса алғанда) қабылданады.

По результатам заслушивания услугодатель в течение 2 (двух) рабочих дней (включая день проведения заслушивания) принимает решение об оказании государственной услуги, либо при наличии оснований для отказа в оказании государственной услуги, предусмотренных в пункте 9 Перечня основных требований, формирует мотивированный отказ.
Сноска. Пункт 7 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. Услугодатель направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию других регионов, либо города Алматы не позднее чем за сутки до истечения срока оказания государственной услуги.
9. Услугодатель обеспечивает внесение сведений о стадии оказания государственной услуги в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг в порядке, согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона.
10. При внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила, уполномоченный орган в области науки в течение 3 (трех) рабочих дней после регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях услугодателю, в Единый контакт-центр и Государственную корпорацию посредством системы электронного документооборота.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги подается на имя руководителя услугодателя, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
При поступлении жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), при принятии в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершении административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
12. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
услугодателем – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші 2 (екі) жұмыс күні ішінде (тыңдау өткізілген күнді қоса алғанда) мемлекеттік қызметті көрсету туралы шешім қабылдайды не Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер болған кезде дәлелді бас тартуды қалыптастырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін басқа өңірлердің не Алматы қаласының Мемлекеттік корпорациясына мемлекеттік қызметтерді көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде бір тәулік бұрын жібереді.
9. Көрсетілетін қызметті беруші Заңның 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес тәртіппен мемлекеттік қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы мәліметтерді енгізуді қамтамасыз етеді.
10. Осы Қағидаларға өзгерістер (және) немесе толықтырулар енгізу кезінде ғылым саласындағы уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер (және) немесе толықтырулар туралы ақпаратты электрондық құжат айналымы жүйесі арқылы көрсетілетін қызметті берушіге, Бірыңғай байланыс орталығына және Мемлекеттік корпорацияға жібереді.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабының 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен кезде, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған кезде, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағым жібермейді.
12. Көрсетілетін қызметті алушының шағымын Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауы тиіс.

13. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней при необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
При продлении срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
14. Обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 АППК РК.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных
научных стипендий"
Форма
Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук
Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан"
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) услугополучателя:
____________________________________________________________________
Адрес услугополучателя: ______________________________________________
Номер телефона услугополучателя: _____________________________________
Заявление
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Я, __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)),
прошу принять пакет документов для участия в конкурсе на соискание премии
в области науки / государственной научной стипендии.
Дата подачи заявления:
___________________ (подпись)
Даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
на сбор, обработку моих персональных данных, а также на передачу их
в некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики
Казахстан" при Президенте Республики Казахстан (БИН 230440024058) в рамках
оказания государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области
науки, государственных научных стипендий" посредством информационной системы
"Единое окно Национальной инновационной системы" (astanahub.com).
Сообщаю об отсутствии трансграничной передачи персональных данных, а также
об отсутствии распространения персональных данных в общедоступных источниках.
Перечень собираемых данных: Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
Индивидуальный идентификационный номер, банковские реквизиты, электронная
почта, номер телефона, сведения об образовании, академической или ученой степени.
Подтверждаю достоверность предоставленной информации, осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений и поддельных
документов в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
Анкетные данные работы, выдвинутой на соискание премии в области науки

13. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған кезде 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезде, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы хабарлайды.
14. ҚР ӘРПК-нің 91-бабының 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Президенті жанындағы "Қазақстан
Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес
акционерлік қоғамы.
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған
жағдайда): _____________________________________________________
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН):
______________________ Көрсетілетін қызметті алушының
мекенжайы:_______________________________
Көрсетілетін қызметті алушының телефон нөмірі:
_____________________________________________________________
Өтініш
Мен, _______________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)), ғылым саласындағы сыйлықақыны / мемлекеттік ғылыми стипендияны алу конкурсына қатысу үшін құжаттар топтамасын қабылдауды сұраймын.
Өтініш берілген күні:
___________________
(қолы)
Мен заңмен қорғалатын құпия мәліметтерді пайдалануға, менің дербес деректерімді жинауға, өңдеуге, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамына (БСН 230440024058) "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету аясында "Ұлттық инновациялық жүйенің Бірыңғай терезесі" (astanahub.com) ақпараттық жүйесі арқылы ұсынуға келісімімді беремін.
Дербес деректерді шетелге трансшекаралық беру фактісі жоқ екенін, сондай-ақ дербес деректердің жалпыға қолжетімді көздерде таратылмағанын хабарлаймын.
Жиналатын деректер тізбесі: Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда); жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН); банктік реквизиттер; электрондық пошта; телефон нөмірі; білімі, академиялық немесе ғылыми дәрежесі туралы мәліметтер.
Ұсынған ақпараттың дұрыстығын растаймын және Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жалған мәліметтер мен қолдан жасалған құжаттар ұсынғаным үшін жауапкершілік туралы хабардармын.
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ғылым саласындағы сыйлықақы алуға ұсынылған жұмыстың сауалнамалық деректері

Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование пункта
Значение (заполняется соискателем)
1
Наименование премии
2
Название работы
3
Полное название выдвигающей организации
4
Информация об авторах
4.1
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
4.2
фамилия
4.3
имя
4.4
отчество (при его наличии)
4.5
адрес электронной почты
4.6
место основной работы
4.7
должность по месту основной работы
4.8
ученая степень, признанная в Республике Казахстан
4.9
ученое звание, присвоенное уполномоченным органом
4.10
идентификатор ResearcherID (РесҰрчерАйДи) (при наличии)
4.11
идентификатор Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) (при наличии)
4.12
идентификатор ORCID (ОРКИД) (при наличии)
5
Краткое описание работы (не более 5000 символов)
6
Научная новизна работы и значимость полученных результатов для науки (не более 5000 символов)
7
Практическая значимость полученных результатов (влияние результатов работы на экономику, общество, здоровье, культуру, политику, управление страной, государственные услуги, производство, образование, окружающую среду, не более 5000 символов)
8
Данные (тип, название, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), издательство, URL (ЮРЛ), количество авторов работы среди авторов публикации (m), общее количество авторов публикации (n), тип авторства, номер (при наличии) не более пяти основных научных публикаций (монографий, глав в монографиях, статей, обзоров, охранных документов), опубликованных по результатам работы за последние пять лет (для молодых ученых – за последние три года), включая год, предшествующий объявлению конкурса
8.1
первая научная публикация
8.2
вторая научная публикация
8.3
третья научная публикация
8.4
четвертая научная публикация
8.5
пятая научная публикация
9
Данные об акте внедрения результатов научных исследований в промышленность, государственное управление, подготовку научных кадров, учебный процесс, оперативную, служебно-боевую деятельность
10
Информация об именных премиях в области науки, ранее присужденных авторам работы (с указанием наименования премии, названия работы и года присуждения)
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
Анкета соискателя государственной научной стипендии
Сноска. Приложение 3 – в редакции приказа Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование пункта
Значение
(заполняется соискателем)
1
Наименование государственной научной стипендии
2
Наименование научного направления
3
Полное название выдвигающей организации
4
Информация о соискателе
4.1
фамилия
4.2
имя
4.3
отчество (при его наличии)
4.4
индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
4.5
адрес электронной почты
4.6
место основной работы (учебы)
4.7
должность по месту основной работы (учебы)
4.8
стаж научной и (или) научно-педагогической работы или год обучения (для докторантов)
4.9
идентификатор ResearcherID (РесҰрчерАйДи) (при наличии)

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тармақтың атауы
Мәні (ізденуші толтырады)
1
Сыйлықақының атауы
2
Жұмыстың атауы
3
Ұсынушы ұйымның толық атауы
4
Авторлар туралы ақпарат:
4.1
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.2
тегі
4.3
аты
4.4
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
4.5
электрондық поштаның мекенжайы
4.6
негізгі жұмыс орны
4.7
негізгі жұмыс орнындағы лауазымы
4.8
Қазақстан Республикасында танылған ғылыми дәреже
4.9
уәкілетті орган тағайындаған ғылыми атақ
4.10
ResearcherID (РесҰрчерАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.11
Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.12
ORCID (ОРКИД) идентификаторы (ол болған жағдайда)
5
Жұмыстың қысқаша сипаттамасы (5000 таңбадан аспауы тиіс)
6
Жұмыстың ғылыми жаңалығы және алынған нәтижелердің ғылым үшін маңызы (5000 таңбадан аспауы тиіс)
7
Алынған нәтижелердің практикалық маңыздылығы (жұмыстың экономикаға, қоғамға, денсаулық сақтау саласына, мәдениетке, саясатқа, мемлекеттік басқаруға, мемлекеттік қызметтерге, өндіріске, білім беруге, қоршаған ортаға әсері, 5000 таңбадан аспауы тиіс)
8
Конкурс өткізілетін жылға дейінгі бес жылдық кезеңде (жас ғалымдар үшін-соңғы үш жылда) жұмыстың нәтижелері бойынша жарияланған бестен аспайтын негізгі ғылыми басылымдарының (монографиялар, монография бөлімдері, мақалалар, шолулар, қорғау құжаттары) деректері (түрі, атауы, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), баспа, URL (ЮРЛ), авторлар арасындағы авторлар саны (m), жалпы авторлар саны (n), авторлық түрі, нөмірі (ол болған жағдайда)
8.1
бірінші ғылыми жарияланым
8.2
екінші ғылыми жарияланым
8.3
үшінші ғылыми жарияланым
8.4
төртінші ғылыми жарияланым
8.5
бесінші ғылыми жарияланым
9
Өндіріске, мемлекеттік басқаруға, ғылыми кадрларды даярлауға, оқу процесіне, жедел және қызметтік-жауынгерлік қызметке енгізу актісі туралы деректер
10
Ғылым саласындағы авторларға бұрын берілген атаулы сыйлықақылар туралы ақпарат (сыйлықақының атауын, жұмыстың атауын және берілген жылын көрсету арқылы)
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Мемлекеттік ғылыми стипендияны алуға үміткердің сауалнамасы
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тармақтың атауы
Мәні (ізденуші толтырады)
1
Мемлекеттік ғылыми стипендияның атауы
2
Ғылыми бағыттың атауы
3
Ұсынушы ұйымның толық атауы
4
Ізденуші туралы ақпарат
4.1
тегі
4.2
аты
4.3
әкесінің аты (ол болған жағдайда)
4.4
жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.5
электрондық пошта мекенжайы
4.6
негізгі жұмыс (оқу) орны
4.7
негізгі жұмыс (оқу) орнындағы лауазымы
4.8
ғылыми және (немесе) ғылыми-педагогикалық жұмыс өтілі немесе оқу жылы (докторанттар үшін)
4.9
ResearcherID (РесҰрчерАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)

4.10
идентификатор Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) (при наличии)
4.11
идентификатор ORCID (ОРКИД) (при наличии)
4.12
ученая степень, признанная в Республике Казахстан
4.13
год присуждения ученой степени
4.14
ученое звание, присвоенное уполномоченным органом
4.15
год присвоения ученого звания
5
Сведения о руководстве научными проектами и программами за последние пять лет (не более двух проектов и/или программ): индивидуальный регистрационный номер (ИРН), тема, годы реализации, финансирующая организация) (не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
5.1
первый проект (или программа)
5.2
второй проект (или программа)
6
Сведения о подготовке кадров, которым в Республике Казахстан присуждена степень доктора философии (PhD) или доктора по профилю за последние пять лет (фамилия, имя, отчество (при его наличии) обладателя степени, количество отечественных научных консультантов, тема диссертации, место и дата защиты) (не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
7
Данные (тип, название, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), издательство, URL (ЮРЛ), количество авторов работы среди авторов публикации (m), общее количество авторов публикации (n), тип авторства, номер (при наличии) не более пяти основных научных публикаций (монографий, глав в монографиях, статей, обзоров, охранных документов), опубликованных по результатам работы за последние пять лет, включая год, предшествующий объявлению конкурса
7.1
первая научная публикация
7.2
вторая научная публикация
7.3
третья научная публикация
7.4
четвертая научная публикация
7.5
пятая научная публикация
8
Данные об акте внедрения в промышленность, государственное управление, подготовку научных кадров, учебный процесс, оперативную, служебно-боевую деятельность за последние пять лет
9
Программа научной деятельности с указанием ожидаемых результатов, их научной и прикладной значимости (не более 5000 символов) (только для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
10
Сведения о международной коллаборации (сотрудничество с международными партнерами, подтвержденные договорами, соглашениями, совместными публикациями) (не более 5000 символов, только для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
11
Влияние на экономику, общество, здоровье, культуру, политику, управление страной, государственные услуги, производство, образование, окружающую среду (за последние пять лет) (не более 5000 символов, не требуется для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
12
Информация о государственных научных стипендиях, ранее присужденных соискателю (с указанием года присуждения)
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий"

4.10
Scopus AuthorID (Скопус АвторАйДи) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.11
ORCID (ОРКИД) идентификаторы (ол болған жағдайда)
4.12
Қазақстан Республикасында танылған ғылыми дәреже
4.13
ғылыми дәреже берілген жыл
4.14
уәкілетті орган тағайындаған ғылыми атақ
4.15
ғылыми атақ берілген жыл
5
Соңғы бес жылдағы (екі жобадан және/немесе бағдарламадан аспайтын) ғылыми жобалар мен бағдарламаларға басшылық жасау туралы мәліметтер: жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН), тақырыбы, іске асыру жылдары, қаржыландырушы ұйым) (талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін талап етілмейді)
5.1
бірінші жоба (немесе бағдарлама)
5.2
екінші жоба (немесе бағдарлама)
6
Соңғы бес жылдық кезеңде Қазақстан Республикасында философия докторы (PhD) немесе бейіні бойынша доктор дәрежесі берілген мамандарды даярлау туралы мәліметтер (дәреже иегерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), отандық ғылыми кеңесшілер саны, диссертация тақырыбы, қорғау орны және күні (талантты жас ғалымдарға арналған мемлекеттік стипендия ізденушілеріне талап етілмейді.)
7
Конкурс өткізілетін жылға дейінгі бес жылдық кезеңде жұмыстың нәтижелері бойынша жарияланған бестен аспайтын негізгі ғылыми басылымдарының (монографиялар, монография бөлімдері, мақалалар, шолулар, қорғау құжаттары) деректері (түрі, атауы, DOI (ДОЙ), Web of Science Accession Number (Веб оф Сайенс Аксешн Намбер), Scopus EID (Скопус ЕАйДи), ISBN (АйЭсБиЭн), баспа, URL (ЮРЛ), авторлар арасындағы авторлар саны (m), жалпы авторлар саны (n), авторлық түрі, нөмірі (ол болған жағдайда)
7.1
бірінші ғылыми жарияланым
7.2
екінші ғылыми жарияланым
7.3
үшінші ғылыми жарияланым
7.4
төртінші ғылыми жарияланым
7.5
бесінші ғылыми жарияланым
8
Соңғы бес жылдағы өнеркәсіпке, мемлекеттік басқаруға, ғылыми кадрларды даярлауға, оқу процесіне, жедел, қызметтік-жауынгерлік қызметке енгізу актісі туралы деректер
9
Күтілетін нәтижелерді, олардың ғылыми және қолданбалы маңыздылығын (5000 таңбадан аспауы тиіс) көрсете отырып, ғылыми қызмет бағдарламасы (тек талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін)
10
Халықаралық ынтымақтастық туралы мәліметтер (шарттармен, келісімдермен, бірлескен жарияланымдармен расталған халықаралық әріптестермен ынтымақтастық) (талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін ғана 5000 таңбадан аспауы тиіс)
11
Экономикаға, қоғамға, денсаулық сақтауға, мәдениетке, саясатқа, мемлекеттік басқаруға, мемлекеттік қызметтерге, өндіріске, білім беруге және қоршаған ортаға әсері (конкурс өткізілетін жылға дейінгі бес жылдық кезең ішінде) (5000 таңбадан аспауы тиіс, талантты жас ғалымдарға арналған мемлекеттік стипендия ізденушілеріне талап етілмейді)
12
Ізденушіге бұрын тағайындалған мемлекеттік ғылыми стипендиялар туралы ақпарат (тағайындалған жылын көрсете отырып)
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
4-қосымша
"Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткер жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі

Сноска. Правила дополнены приложением 4 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование государственной услуги:
"Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий".
Наименование подвидов государственной услуги:
1) Прием работ на соискание премий в области науки;
2) Прием работ на соискание государственных научных стипендий.
1.
Наименование услугодателя
Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук Республики Казахстан" при Президенте Республики Казахстан", за исключением премий в области аграрной науки (далее – услугодатель)
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через объект информатизации "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com)
3.
Срок оказания государственной услуги
3 (три) рабочих дня
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)
5.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о приеме документов по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам или уведомление о предварительном отказе в приеме документов по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам по основаниям, предусмотренным в пункте 9 Перечня, с проведением процедуры заслушивания услугополучателя.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7.
График работы услугодателя, информационной системы
1) услугодатель – с понедельника по пятницу включительно с 8.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) информационная система – прием заявлений и выдача готовых результатов осуществляется через информационную систему "Единое окно" национальной инновационной системы (astanahub.com), обработка заявок с понедельника по пятницу включительно с 9.00 до 18.00 часов, кроме праздничных и выходных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
8.
Перечень документов и сведений, требуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
Перечень документов для соискателей премий в области науки:

Ескерту. Қағидалар 4-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Мемлекеттік қызметтің атауы: "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау".
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрлерінің атауы:
1) Ғылым саласындағы сыйлықақылар алуға жұмыстарды қабылдау;
2) Мемлекеттік ғылыми стипендиялар алуға жұмыстарды қабылдау.
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстан Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы, аграрлық ғылым саласындағы сыйлықақылардан басқа (бұдан әрі көрсетілетін қызметті беруші)
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезе" (astanahub.com) ақпараттандыру объектісі арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
3 (үш) жұмыс күні
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдау туралы хабарлама немесе осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан алдын ала бас тарту туралы хабарлама Тізбенің 9-тармағында көзделген негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушыны тыңдау рәсімін өткізе отырып жолданады.
6.
Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, мемлекеттік қызмет көрсетілгені үшін көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын ақы мөлшері және оны алу тәсілдері
Тегін
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттық жүйенің жұмыс кестесі
1)көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 8.00-ден 17.30-ға дейін, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен жұмыс істейді.
2)ақпараттық жүйе – өтініштерді қабылдау және дайын нәтижелерді беру ұлттық инновациялық жүйенің "Бірыңғай терезесі" ақпараттық жүйесі арқылы жүзеге асырылады (astanahub.com), өтінімдерді өңдеу Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес мереке және демалыс күндерін қоспағанда, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 9.00-ден 18.00-ға дейін сағат жүргізіледі.
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Ғылым саласындағы сыйлықақыларды алуға үміткерлер үшін құжаттар тізбесі:

1) научная работа в виде монографий, глав в монографиях, статей, обзоров, патентов, авторских свидетельств (не более пяти);
2) описание работы (не более половины печатного листа), в котором излагается ее содержание, актуальность и новизна исследований, основные научные результаты, их значимость и возможность дальнейшего использования;
3) выписка из протокола заседания консультативно-совещательного органа организации, выдвинувшей работу;
4) справка с места основной работы кандидата на соискание премии;
5) краткая характеристика научной деятельности кандидата на соискание премии, с указанием его творческого вклада (для коллективных работ);
6) справка из организации, выдвинувшей работу, удостоверяющая, что представленная на конкурс работа не удостаивалась ранее премий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета;
7) копия акта внедрения (при наличии);
8) уведомление о действующем двадцатизначном карточном счете.
Документы, указанные в подпунктах 4), 5) и 6) настоящего пункта представляются с места последней работы кандидата на соискание премии при его увольнении.
Перечень документов для соискателей государственных научных стипендий:
1) мотивированное ходатайство (рекомендация) консультативно-совещательного органа организации;
2) справка с места основной работы кандидата на соискание государственной научной стипендии;
3) список научных публикаций кандидата на соискание государственной научной стипендии за последние пять лет, а также оттиски наиболее важных из них (не более пяти);
4) копия акта внедрения (при наличии);
5) документы, подтверждающие руководство научными проектами и программами (при наличии, не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым)
6) документы, подтверждающие подготовку кадров, которым в Республике Казахстан присуждена степень доктора философии (PhD) или доктора по профилю (при наличии, не требуются для соискателей государственных стипендий талантливым молодым ученым);
7) документы, подтверждающие международную коллаборацию (при наличии, только для соискателей государственных научных стипендий талантливым молодым ученым);
8) уведомление о действующем двадцатизначном карточном счете.
По монографии, изданной отечественным издательством, представляется аннотация объемом до двух страниц печатного текста, копии титульного листа, выходных данных и не менее двух рецензий. По монографии, изданной зарубежным издательством, представляется аннотация объемом до двух страниц печатного текста, копии титульного листа и выходных данных.
В монографиях, главах в монографиях, статьях и обзорах у авторов в качестве аффилиации должна быть указана казахстанская организация или Республика Казахстан. Краткое описание и содержание монографии (в том числе в которой опубликована глава) должно быть доступно на официальном веб-сайте издательства с информацией о том, где ее возможно приобрести или прочитать.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1) монографиялар, монографиялардағы тараулар, мақалалар, шолулар, патенттер, авторлық куәліктер түріндегі ғылыми жұмыс (бестен аспауы тиіс);
2) жұмыстың мазмұны, зерттеулердің өзектілігі мен жаңалығы, негізгі ғылыми нәтижелері, олардың маңыздылығы мен одан әрі пайдалану мүмкіндігі баяндалатын жұмыстың сипаттамасы (баспа бетінің жартысынан аспайтын);
3) жұмысты ұсынған ұйымның консультативтік-кеңесші органы отырысының хаттамасынан үзінді;
4) сыйлықақы алуға кандидаттың негізгі жұмыс орнынан анықтама;
5) сыйлықақы алуға кандидаттың шығармашылық үлесін көрсете отырып, оның ғылыми қызметінің қысқаша сипаттамасы (ұжымдық жұмыстар үшін);
6) конкурсқа ұсынылған жұмыстың бұрын республикалық бюджет қаражатынан төленетін сыйлықақыларға ие болмағанын куәландыратын жұмысты ұсынған ұйымнан анықтама;
7) енгізу актісінің көшірмесі (ол болған жағдайда);
8) қолданыстағы жиырма таңбалы карталық шот туралы хабарлама.
Осы тармақтың 4), 5) және 6) тармақшаларында көрсетілген құжаттар сыйлықақы алуға кандидат жұмыстан босатылған кезде оның соңғы жұмыс орнынан ұсынылады.
Мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ізденушілер үшін құжаттар тізбесі:
1) ұйымның консультативтік-кеңесші органының дәлелді өтінішхаты (ұсынымы);
2) мемлекеттік ғылыми стипендия алуға кандидаттың негізгі жұмыс орнынан анықтама;
3) мемлекеттік ғылыми стипендия алуға кандидаттың соңғы бес жылдағы ғылыми жарияланымдарының тізімі, сондай-ақ олардың ең маңыздыларының (бестен аспайтын) баспа-таңбасы;
4) енгізу актісінің көшірмесі (ол болған жағдайда);
5) ғылыми жобалар мен бағдарламаларға басшылықты растайтын құжаттар (ол болған жағдайда, талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін талап етілмейді)
6) Қазақстан Республикасында философия докторы (PhD) немесе бейіні бойынша доктор (ол болған жағдайда, талантты жас ғалымдарға мемлекеттік стипендия ізденушілер үшін талап етілмейді);
7) халықаралық ынтымақтастықты растайтын құжаттар (ол болған жағдайда, талантты жас ғалымдарға мемлекеттік ғылыми стипендия ізденушілер үшін ғана);
8) қолданыстағы жиырма сандық карталық шоты туралы хабарлама.
Отандық баспа шығарған монография бойынша баспа мәтінінің екі бетіне дейінгі көлемде аннотация, титулдық парақтың көшірмесі, Шығыс деректері және кемінде екі рецензия ұсынылады. Шетелдік баспа шығарған монография бойынша баспа мәтінінің екі бетіне дейінгі көлемде аннотация, титулдық парақтың көшірмесі және шығыс деректері ұсынылады.
Монографияларда, монография бөлімдерінде, мақалалар мен шолуларда авторлар аффилиация ретінде Қазақстан ұйымын немесе Қазақстан Республикасын көрсетуі тиіс. Монографияның (оның ішінде бөлім жарияланған монографияның да) қысқаша сипаттамасы мен мазмұны ресми веб-сайтта орналастырылып, оны қайдан сатып алуға немесе оқуға болатыны туралы ақпарат қолжетімді болуы қажет.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту негіздері

1) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
2) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя. Cлужба поддержки информационной системы конкурса 1818.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Требования к оформлению документов на соискание премий в области науки
Сноска. Правила дополнены приложением 5 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. В описании работы излагается ее содержание, актуальность и новизна исследований, основные научные результаты, их значимость и возможность дальнейшего использования.
Описание содержит титульный лист с указанием наименования организации, представляющей работу, названия работы, фамилии и инициалов соискателей.
Объем описания составляет не более 0,5 печатного листа.
2. Выписка из протокола заседания консультативно-совещательного органа выдвигающей организации содержит представление работы на соискание премии с указанием состава авторского коллектива.
Выписка подписывается председателем органа и его секретарем.
3. В справке с места основной работы соискателя указываются следующие сведения:
1) название выдвигаемой работы;
2) фамилия, имя, отчество (при его наличии);

1) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
2) мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін келісу туралы сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) бар;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімі бар, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге ұсынылатын келісімінің болмауы.
10.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтері арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар. Конкурстың ақпараттық жүйесіне қолдау көрсету қызметі – 1818.
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
5-қосымша
Ғылым саласындағы сыйлықақыларды алуға құжаттарды ресімдеуге қойылатын талаптар
Ескерту. Қағидалар 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жұмыстың сипаттамасында оның мазмұны, зерттеулердің өзектілігі мен жаңалығы, негiзгi ғылыми нәтижелерi, олардың маңыздылығы мен болашақта пайдалану мүмкіндігі баяндалады.
Сипаттама титулдық беттен тұрады, онда жұмысты ұсынған ұйымның атауы, жұмыстың атауы, ізденушінің тегі мен инициалдары көрсетіледі.
Сипаттаманың көлемі 0,5 баспа бетінен аспауы тиіс.
2. Ұсынушы ұйымның консультативтік-кеңесші органы отырысының хаттамасынан үзінді көшірмесінде авторлар ұжымының құрамы көрсетіле отырып, сыйлықақыға жұмысты ұсыну туралы шешім көрсетіледі.
Үзіндіге орган төрағасы мен хатшысы қол қояды.
3. Үміткердің негізгі жұмыс орнынан анықтамада келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) ұсынылған жұмыстың атауы;
2) ізденушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);

3) год, месяц и день рождения;
4) ученая степень и звание, специальность;
5) занимаемая должность;
6) служебный и домашний адреса и телефоны соискателя, адрес электронной почты.
Справка подписывается соискателем и заверяется подписью работника отдела кадров по месту основной работы (учебы).
4. Краткая характеристика научной деятельности кандидата на соискание премии подписывается руководителем организации, выдвинувшей работу.
Для коллективных работ указывается творческий вклад кандидата.
5. Справка из организации, выдвинувшей работу, удостоверяющая, что представленная на конкурс работа не удостаивалась ранее премий, выплачиваемых из средств республиканского бюджета, подписывается руководителем организации.
Приложение 6
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Требования к оформлению документов на соискание государственных научных стипендий
Сноска. Правила дополнены приложением 6 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Мотивированное ходатайство (рекомендация) консультативно-совещательного органа содержит сведения о научном вкладе соискателя, его достижениях и разработках, получивших высокую оценку и нашедших практическое применение, а также о программе научной деятельности соискателя на момент выдвижения с указанием ожидаемых результатов и их научной и прикладной значимости.
Объем мотивированного ходатайства составляет не более 5 (пяти) страниц печатного текста.
2. В справке с места основной работы соискателя отражаются следующие сведения о нем:
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии);
2) год, месяц и день рождения;
3) место основной работы (учебы) и занимаемая должность;
4) стаж научной и педагогической работы или год обучения (для докторантов);
5) ученая степень и время ее присуждения;
6) домашний и служебный адреса и телефоны, адрес электронной почты.
Справка подписывается соискателем и заверяется подписью работника отдела кадров по месту основной работы (учебы) с указанием даты заполнения.
Приложение 7
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
"___" ______ 20___ г.
Уведомление о приеме документов
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Подтверждаем прием документов на соискание премии в области науки
(государственной научной стипендии):
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя:
______________________________________________________________;
Индивидуальный идентификационный номер услугополучателя:
______________________________________________________________;
Адрес электронной почты услугополучателя: _______________________;
Наименование работы (для премий в области науки): ________________;
______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника ответственного
структурного подразделения услугодателя)
Приложение 8
к Правилам оказания
государственной услуги
"Прием работ на соискание
премий в области науки,
государственных научных
стипендий"
Форма
"___" ______ 20___ г.
_______________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии),
_______________________________________
(адрес электронной почты услугополучателя)
Уведомление о предварительном решении об отказе в приеме документов

3) туған жылы, айы, күні;
4) ғылыми дәрежесі мен атағы, мамандығы;
5) атқаратын қызметі;
6) ізденушінің қызметтік және үй мекенжайлары мен телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы.
Анықтамаға ізденуші қол қояды және негізгі жұмыс (оқу) орны бойынша кадр бөлімі қызметкерінің қолымен куәландырылады.
4. Сыйлықақыға кандидаттың ғылыми қызметіне қысқаша сипаттама жұмысты ұсынған ұйымның басшысы тарапынан қол қойылады.
Ұжымдық жұмыстар үшін кандидаттың шығармашылық үлесі көрсетіледі.
5. Жұмысты ұсынған ұйымнан анықтама, онда ұсынылған жұмыс бұрын республикалық бюджет қаражатынан төленетін сыйлықақыларға ие болмағаны расталуы керек, анықтамаға ұйым басшысы қол қояды.
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
6-қосымша
Мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға конкурс материалдарын ресімдеуге қойылатын талаптар
Ескерту. Қағидалар 6-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Консультативтік-кеңесші органның дәлелді өтінішхаты (ұсынымы) ізденушінің ғылымға қосқан үлесі, жетістіктері мен әзірлемелері, олардың жоғары бағаланғаны және практикаға енгізілгені туралы ақпаратты, сондай-ақ ізденушінің ұсынылу сәтіндегі күтілетін нәтижелер мен олардың ғылыми және қолданбалы маңыздылығын көрсете отырып, ғылыми қызметінің бағдарламасы туралы мәліметтерді қамтиды.
Дәлелді өтінішхаттың көлемі 5 (бес) баспа беттен аспауы тиіс.
2. Ізденушінің негізгі жұмыс орнынан анықтамада келесі мәліметтер көрсетіледі:
1) тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда);
2) туған жылы, айы, күні;
3) негізгі жұмыс (оқу) орны және атқаратын лауазымы;
4) ғылыми және педагогикалық жұмыс өтілі немесе оқу жылы (докторанттар үшін);
5) ғылыми дәрежесі және оны алған уақыты;
6) үй және қызметтік мекенжайы, телефон нөмірлері, электрондық пошта мекенжайы.
Анықтамаға ізденуші қол қояды және толтыру күнін көрсете отырып, негізгі жұмыс (оқу) орны бойынша кадр бөлімі қызметкерінің қолымен куәландырылады.
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды абылдау"
мемлекеттік қызмет көрсету
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
"___" ______ 20___ ж.
Құжаттарды қабылдау туралы хабарлама
Ескерту. Қағидалар 7-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ғылым саласындағы сыйлықақыға (мемлекеттік ғылыми стипендия)
құжаттарды қабылдауды растаймыз:
Көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда):
_______________________________________________________;
Көрсетілетін қызметті алушының жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН):
________________________;
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық поштасы:
__________________________________;
Жұмыс атауы (ғылым саласындағы сыйлықақылар үшін):
_________________________________________________________________;
_________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі
қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
"Ғылым саласындағы
сыйлықақыларға, мемлекеттік
ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды қабылдау"
мемлекеттік қызмет
көрсету қағидаларына
8-қосымша
Нысан
"___" ______ 20___ ж.
_____________________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда),
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының электрондық пошта мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарлама

Сноска. Правила дополнены приложением 8 в соответствии с приказом Министра науки и высшего образования РК от 24.10.2025 № 495 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Руководствуясь статьей 19-1 Закона Республики Казахстан "О государственных
услугах", Некоммерческое акционерное общество "Национальная академия наук
Республики Казахстан при Президенте Республики Казахстан" отказывает в приеме
документов на оказание государственной услуги "Прием работ на соискание премий
в области науки, государственных научных стипендий" ввиду наличия следующих
оснований для отказа в оказании государственной услуги, указанных в пункте 9
Перечня основных требований к оказанию государственной услуги "Прием работ
на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий":
1. _____________________________________________________________;
2. _____________________________________________________________;
3. _____________________________________________________________.
Время проведения заслушивания: __________________________________
Место проведения заслушивания: __________________________________
Способ проведения заслушивания: _________________________________
Ссылка (для заслушивания через платформу для видеоконференций):
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) работника ответственного
структурного подразделения услугодателя)
Приложение 2 к приказу
Министра образования и
науки Республики Казахстан
от 11 июня 2020 года № 242
Перечень утративших силу некоторых приказов Министерства образования и науки Республики Казахстан
1. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 206 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2015 года № 11107, опубликован 12 июня 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");
2. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 370 "Об утверждении регламента государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июля 2015 года № 11627, опубликован 16 июля 2015 года в Информационно-правовой системе "Әділет");

Ескерту. Қағидалар 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 24.10.2025 № 495 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-
бабына
сәйкес Қазақстан Республикасының Президенті жанындағы "Қазақстан
Республикасының Ұлттық ғылым академиясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы
"Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға үміткер
жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызметін көрсету үшін құжаттарды қабылдаудан бас
тартады, себебі "Ғылым саласындағы сыйлықақыларға, мемлекеттік ғылыми стипендияларға
үміткер жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуге қойылатын
Негізгі талаптар тізбесінің 9-тармағында көрсетілген келесі бас тарту негіздері бар:
1. ______________________________________________________________;
2. ______________________________________________________________;
3. ______________________________________________________________.
Материалдарды тыңдау рәсімін өткізу уақыты: _______________________
Материалдарды тыңдау рәсімін өткізу орны: _________________________
Материалдарды тыңдау рәсімін өткізу тәсілі: _________________________
Сілтеме (бейнебайланыс платформасы арқылы материалдарды тыңдау):
_____________________________________________________________________
(Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты құрылымдық бөлімшесі
қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2020 жылғы 11 маусымдағы
№ 242 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізімі
1. "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 206 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 мамырда № 11107 болып тіркелген, 2015 жылғы 12 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2. "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 370 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 шілдеде № 11627 болып тіркелген, 2015 жылғы 16 шілдеде "Әділет" құқықтық-акпараттық жүйесінде жарияланған);

3. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 13 февраля 2017 года № 62 "О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 206 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 марта 2017 года № 14950);
4. Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 мая 2017 года № 223 "О внесении изменения в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 9 июня 2015 года № 370 "Об утверждении регламента государственной услуги "Прием работ на соискание премий в области науки, государственных научных стипендий" (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2017 года № 15236).

3. "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 206 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 13 ақпандағы № 62 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 наурызда № 14950 болып тіркелген);
4. "Ғылым саласындағы сыйлықақыларды, мемлекеттік ғылыми стипендияларды алуға ұсынылған жұмыстарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 9 маусымдағы № 370 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 17 мамырдағы № 223 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 20 маусымда № 15236 болып тіркелген).