О внесении изменений в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 27 июня 2019 года № 445. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2019 года № 18940.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра национальной экономики Республики Казахстан следующие изменения:
1) в приказе Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 февраля 2015 года № 161 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11299, опубликован 4 июня 2016 года в газете "Казахстанская правда" № 106 (28834)):
в Правилах субсидирования стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Получатели субсидий";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Областные Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (городов республиканского значения, столицы) осуществляют субсидирование подачи питьевой воды из Систем водоснабжения по Перечню особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками водоснабжения, утвержденному приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 19-3/297 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11332).";
заголовок главы 3 изложить в следующей редакции:
"Глава 3. Условия получения субсидий";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Вододатель для получения субсидий на услуги по подаче питьевой воды из Систем водоснабжения:
1) до 1 февраля представляет в областные Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (городов республиканского значения, столицы) согласованный с территориальным органом уполномоченного органа в области использования и охраны водного фонда, водоснабжения, водоотведения и районными отделами строительства или жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) перечень водопользователей (населения), (за исключением водопользователей использующие водные ресурсы в коммерческих интересах), с которыми заключаются договоры на подачу питьевой воды;

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 27 маусымдағы № 445 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 1 шілдеде № 18940 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын ерекше маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 28 ақпандағы № 161 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11299 болып тіркелген, 2016 жылғы 4 маусымдағы № 106 (28834) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын ерекше маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі көрсетілетін қызметтер құнын субсидиялау қағидаларында:
1-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Субсидия алушылар";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 19-3/297 бұйрығымен бекітілген Сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын ерекше маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерінің тізбесі бойынша сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беруді субсидиялауды жүзеге асырады (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11332 болып тіркелген).";
3-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3-тарау. Субсидия алу шарттары";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Сумен жабдықтау жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтерге субсидиялар алу үшін су беруші:
1) 1 ақпанға дейін облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасына су қорын пайдалану және қорғау, сумен жабдықтау, су бұру саласындағы уәкілетті органның аумақтық органымен және аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) құрылыс немесе тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімдерімен келісілген ауыз су беруге арналған шарт жасалатын су пайдаланушылардың (халықтың) тізбесін (су ресурстарын коммерциялық мүдделерде пайдаланатын су пайдаланушыларын қоспағанда су пайдаланушыларын қоспағанда) ұсынады;

2) ежемесячно к 5 числу месяца, следующего за отчетным периодом, представляет в областные Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (городов республиканского значения, столицы) сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в разрезе водопользователей (далее – сводный реестр) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением актов оказанных услуг по подаче питьевой воды, согласованных с районными отделами строительства и жилищно-коммунального хозяйства (городов областного значения) и составленных в трех экземплярах (для вододателя, водопользователя, областного Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (городов республиканского значения, столицы).";
заголовок главы 4 изложить в следующей редакции:
"Глава 4. Порядок расчета субсидий";
заголовок главы 5 изложить в следующей редакции:
"Глава 5. Порядок выплаты субсидий";
абзац первый пункта 8 изложить в следующей редакции:
"8. Областные Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (городов республиканского значения, столицы):";
заголовок главы 6 изложить в следующей редакции:
"Глава 6. Отчетность по субсидированию";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Ежеквартально к 10 числу месяца, следующего за отчетным периодом, областные Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства (городов республиканского значения, столицы) представляют администратору бюджетной программы отчет об объемах выплаченных субсидий, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.";
приложения 1 и 2 к вышеуказанным Правилам изложить в редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему приказу;
2) утратил силу приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 13.06.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра промышленности и строительства РК от 13.06.2025 № 208 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

2) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімдерімен келісілген және үш данада (су беруші, су пайдаланушы, облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы үшін) жасалған ауыз су беру жөнінде көрсетілген қызметтер көрсету актілерімен қоса бере отырып, су пайдаланушылар бөлінісінде облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасына ай сайын есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күніне қарай субсидиялауды ескере отырып, су пайдаланушылар бөлінісінде ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын ерекше маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi көрсетілетін қызметтердің жиынтық тізілімін (бұдан әрі - жиынтық тізілімі) ұсынады.";
4-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"4-тарау. Субсидияны есептеу тәртібі";
5-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"5-тарау. Субсидияны төлеу тәртібі";
8-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы:";
6-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"6-тарау. Субсидиялау жөнінде есеп беру";
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы тоқсан сайын, есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күніне қарай, бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төленген субсидиялар көлемдері туралы есепті ұсынады.";
жоғарыда көрсетілген Қағидаларға 1 және 2-қосымшалар осы бұйрыққа 1 және 2-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын;
2) Күші жойылды - ҚР Өнеркәсіп және құрылыс министрінің м.а. 13.06.2025 № 208 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан, после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан
Р. Скляр
"СОГЛАСОВАН"
Министерство сельского хозяйства
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 27 июня 2019 года № 445
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
питьевой воды из особо важных
групповых и локальных систем
водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками
питьевого водоснабжения
форма
"УТВЕРЖДАЮ"
Областное (городов
республиканского значения,
столицы)
Управление энергетики и
жилищно-коммунального хозяйства
______________________
" " 20__ года
Сводный реестр фактически оказанных услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в разрезе водопользователей_____________ за _______ 20 ____ года
(наименование вододателя) (месяц)
№ по порядку
Наименование водопользователей
Лимит водоподачи тысячи кубических метров
Подано воды, тысячи кубических метров
Утвержденный тариф, тенге за 1000 кубических метров
с начала года
в том числе в отчетный месяц
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Стоимость оказанных услуг, тенге
Размер субсидии (____ % от затрат, учтенных в тарифных сметах), тенге
Выплачено субсидий с начала года, тенге
Подлежит к выплате, тенге
с начала года
в том числе в отчетный месяц
с начала года
в том числе за отчетный месяц
7
8
9
10
11
12
Вододатель _____________________________________________________
Приложение 2
к приказу Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 27 июня 2019 года № 445
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости услуг по подаче
питьевой воды из особо важных
групповых и локальных систем
водоснабжения, являющихся
безальтернативными источниками
питьевого водоснабжения
форма
Отчет об объемах выплаченных субсидий
" " 20 года
Наименование государственного органа: ____________________________________________
Наименование целевого трансферта: Целевые текущие трансферты
Период отчета: ________ год
Полученная сумма средств из вышестоящего бюджета: ______________________ тысяч тенге
Наименование и код бюджетной программы: _________________________________________
Прямой результат
По порядку
Наименование показателей (планируемые мероприятия)
Фактическое выполнение мероприятий, стадия достижения результатов
Причины не достижения результатов
План в тысяч тенге
Факт в тысяч тенге
Отклонение тысяч тенге
1
Бесперебойная подача питьевой воды по дифференцированному размеру субсидирования в объеме ____ тысяч кубических метров питьевой воды
Конечный результат
по порядку
Запланированные показатели (мероприятия)
Фактическое достижения результатов
Причины не достижения результатов
1
Обеспечение жителей ____ населенного пункта ________ области качественной питьевой водой гарантированного качества и в необходимом количестве (по приемлемым ценам)
2
Снижение стоимости услуг по подаче питьевой воды для населения ___________ с охватом населения в количестве ______человек
М.П.
Аким области
(городов республиканского значения, столицы) _____ _____ (подпись)
Первый руководитель
Администратор бюджетных программ нижестоящего бюджета _________

3) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Индустрия және инфрақұрылымдық даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Индустрия және инфрақұрымдылық даму министрі
Р. Скляр
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрымдылық даму
министрінің
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 445 бұйрығына
1-қосымша
Ауыз сумен жабдықтаудың
баламасыз көздерi болып
табылатын ерекше маңызды
топтық және оқшау сумен
жабдықтау жүйелерiнен ауыз су
беру жөнiндегi көрсетілетін
қызметтер құнын субсидиялау
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
"БЕКІТЕМІН"
Облыстық (республикалық
маңызы
бар қалалардың, астананың)
Энергетика
және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық басқармасы
___________________________
20____ жылғы "____"
_______________
Су пайдаланушылар бөлінісінде ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын ерекше маңызды топтық және оқшау сумен жабдықтау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiнде 20____ жылғы _______________ішінде нақты көрсетілген қызметтердің жиынтық тізілімі (су берушінің атауы) (ай)
р/с №
Су пайдаланушылардың атауы
Су беру лимиті мың текше метр
Берілген су, мың текше метр
Бекітілген тариф, 1000 текше метр үшін теңге
Жыл басынан бері
оның ішінде есептік ай ішінде
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Көрсетілген қызметтердің құны, теңге
Субсидиялар мөлшері (тарифтік сметаларда ескерілген шығындардың %-ы) теңге
Жыл басынан бері субсидиялар төленді, теңге
Төленуге тиіс, теңге
Жыл басынан бері
оның ішінде есептік ай ішінде
Жыл басынан бері
оның ішінде есептік ай ішінде
7
8
9
10
11
12
Су беруші _____________________________________________________
Ескертпе: 2-бағанда су пайдаланушылар облыстық (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы бекіткен су пайдаланушылар тізбесіндегідей тәртіпте келтіріледі.
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрымдылық даму
министрінің
2019 жылғы 27 маусымдағы
№ 445 бұйрығына
2-қосымша
Ауыз сумен жабдықтаудың
баламасыз көздерi болып
табылатын ерекше маңызды
топтық және оқшау сумен
жабдықтау жүйелерiнен ауыз су
беру жөнiндегi көрсетілетін
қызметтер құнын субсидиялау
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Төленген субсидиялар көлемі туралы 20 жылғы "__"_____________
Мемлекеттік органның атауы:__________________________________
Нысаналы трансферттің атауы: Ағымдағы нысаналы трансферттер
Есеп кезеңі:________ жыл
Жоғары тұрған бюджеттен алынған қаражаттар сомасы: ___мың теңге
Бюджеттік бағдарламаның атауы және коды:______________________
____________________________________________________________
Тікелей нәтиже
р/с
Көрсеткіштер атауы (жоспардағы іс-шаралар)
Іс-шаралардың нақты орындалуы, нәтижелерге қол жеткізу сатысы
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
Жоспар мың теңге
Нақты мың теңге
Ауыт-қуы мың теңге
1
Ауыз судың ___ мың м3 көлемінде субсидиялаудың сараланған мөлшері бойынша ауыз суды үздіксіз беру
Түпкілікті нәтиже
р/с
Жоспарланған көрсеткіштер (іс-шаралар)
Нәтижелерге нақты қол жеткізу
Нәтижелерге қол жеткізбеу себептері
1
_______ облысы бойынша _______ елді мекеннің тұрғындарын кепілдендірілген сапада және қажетті мөлшерде сапалы ауыз сумен қамтамасыз ету (қолайлы бағалар бойынша)
2
_______ адамды қамти отырып, ______ тұрғындары үшін ауыз суды беру бойынша қызметтің құнын төмендету
М.О.
___ облысының (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) әкімі
Бірінші басшы
Төмен тұрған бюджеттің бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________