Об утверждении Правил деятельности международного технологического парка "Астана Хаб"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 26 сентября 2018 года № 415. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 сентября 2018 года № 17437.
В соответствии с подпунктом 24-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года "Об информатизации" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила деятельности международного технологического парка "Астана Хаб".
2. Департаменту информатизации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательном порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан после его официального опубликования;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
"__"______________2018 год
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"__"______________2018 год
Утверждены
приказом Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 26 сентября 2018 года № 415
Правила деятельности международного технологического парка "Астана Хаб"

"Aстана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 26 қыркүйектегі № 415 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 26 қыркүйекте № 17437 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің 2025 жылғы 31 желтоқсандағы № 703/НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – Жасанды интеллект және цифрлық даму министрінің м.а. 31.12.2025 № 703/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Ақпараттандыру туралы" 2015 жылғы 24 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 24-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Aстана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Ақпараттандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен мыналарды:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрлігі
2018 жылғы "__"______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
2018 жылғы "__"______________
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2018 жылғы 26 қыркүйектегі
№ 415 бұйрығымен
бекітілген
"Aстана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидалары

Глава 1.Общие положения
1. Настоящие Правила деятельности международного технологического парка "Астана Хаб" (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 24-1) статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об информатизации" и определяют порядок деятельности международного технологического парка "Астана Хаб" (далее – Технопарк).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В своей деятельности Технопарк руководствуется законодательством Республики Казахстан, настоящими Правилами, а также уставом и иными внутренними документами Технопарка.
3. К функциям Технопарка относятся:
1) оказание услуг акселерации, технологического бизнес-инкубирования участникам Технопарка;
2) предоставление услуг по проведению маркетинговых и иных мероприятий для участников Технопарка;
3) оказание услуг по проведению консультационных, информационных, аналитических, образовательных мероприятий для стимулирования развития участников Технопарка;
4) сотрудничество с международными организациями, иностранными партнерами с целью привлечения информационных, образовательных и финансовых ресурсов для стимулирования развития участников Технопарка, изучения международного опыта и обмена знаниями;
5) поиск потенциальных инвесторов для реализации промышленно-инновационных проектов в области информационно-коммуникационных технологий участников Технопарка;
6) направление приглашений, ходатайств на получение иностранцами и лицами без гражданства виз для прохождения обучения по программам Технопарка, работников участника Технопарка;
7) привлечение нерезидентов и резидентов Республики Казахстан для участия в Технопарке;
8) регистрация участников Технопарка и выдача соответствующих подтверждающих документов;
9) предоставление жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в Технопарке;
10) оказание содействия в проведении и организации мероприятий, направленных на развитие инноваций в корпоративном секторе в целях совершенствования взаимодействия между участниками Технопарка;
11) организация подготовки квалифицированных кадров в области информационно-коммуникационных технологий в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
12) финансирование промышленно-инновационных проектов участников Технопарка в области информационно-коммуникационных технологий;
13) создание инвестиционных фондов или принятие долевого участия в инвестиционных фондах.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі қызметінің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 24-1) тармақшасына сәйкес әзірленді және "Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркі (бұдан әрі – Технопарк) қызметінің тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Технопарк өз қызметінде Қазақстан Республикасының заңнамасын, осы Қағидаларды, сондай-ақ Технопарк жарғысын және өзге де ішкі құжаттарды басшылыққа алады.
3. Технопарк функцияларына:
1) Технопарк қатысушыларына акселерациялау, технологиялық бизнес-инкубациялау қызметтерін көрсету;
2) Технопарк қатысушылары үшін маркетингтік және өзге де іс-шаралар өткізу бойынша қызметтер көрсету;
3) Технопарк қатысушыларының дамуын ынталандыру үшін консультациялық, ақпараттық, талдамалық, білім беру іс-шараларын өткізу бойынша қызметтер көрсету;
4) Технопарк қатысушыларының дамуын ынталандыру үшін ақпараттық, білім беру және қаржылық ресурстарды тарту мақсатында халықаралық ұйымдармен, шетелдік әріптестермен ынтымақтастық жасау, халықаралық тәжірибені зерделеу және білім алмасу;
5) Технопарк қатысушыларының ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы өнеркәсіптік-инновациялық жобаларын іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздестіру;
6) Технопарк бағдарламалары бойынша оқытудан өту үшін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдардың визалар алуына шақыртулар, өтінішхаттар жіберу;
7) Технопаркке қатысу үшін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мен резиденттерін тарту;
8) Технопарк қатысушыларын тіркеу және тиісті растаушы құжаттар беру;
9) Технопаркте акселерациядан өтетін тұлғаларға тұрғын үй беру және олардың тұруына жағдай жасау;
10) Технопарк қатысушылары арасындағы өзара іс-қимылды жетілдіру мақсатында корпоративтік секторда инновацияларды дамытуға бағытталған іс-шараларды жүргізуге және ұйымдастыруға жәрдем көрсету;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласында білікті кадрлар даярлауды ұйымдастыру.
12) Технопарк қатысушыларының ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы өнеркәсіптік-инновациялық жобаларын қаржыландыру;
13) инвестициялық қорларды құру немесе инвестициялық қорларға қатысу үлесін қабылдау.

Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Оказание услуг по проведению образовательных мероприятий для организации подготовки квалифицированных кадров в области информационно-коммуникационных технологий (далее – ИКТ), предусмотренных подпунктами 3) и 11) пункта 3 настоящих Правил, Технопарк осуществляет, в соответствии с параграфом 10 настоящих Правил и внутренними документами Технопарка.
Сноска. Правила дополнены пунктом 3-1 в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.08.2021 № 277/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Поиск потенциальных инвесторов для реализации промышленно-инновационных проектов в области ИКТ осуществляется следующими способами:
1) привлечение отечественных и зарубежных инвесторов;
2) организация и проведение мероприятий по демонстрации промышленно-инновационных проектов в области ИКТ;
3) организация и проведение мероприятий по коммерческой реализации и (или) передача интеллектуальной собственности по отечественным разработкам в области ИКТ по договору о передаче или предоставлении исключительных (имущественных) прав;
4) установление и поддержание постоянных связей со средствами массовой информации в целях маркетингового продвижения деятельности Технопарка;
5) установление договорных отношений с зарубежными юридическими и физическими лицами, необходимых для деятельности Технопарка;
6) содействие в проведении отечественных мероприятий в области ИКТ и проектов (выставки, форумы и конференции) и участие в зарубежных мероприятиях, в том числе путем выделения финансовых средств."
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Выполнение функций Технопарка осуществляется посредством реализации программ, разрабатываемых Технопарком.
6. Программы разрабатываются для целей стимулирования развития информационно-коммуникационных технологий по следующим направлениям:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-1. Осы Қағидалардың 3-тармағының 3) және 11) тармақшаларында көзделген ақпараттық-коммуникациялық технологиялар (бұдан әрі – АКТ) саласында білікті кадрларды даярлауды ұйымдастыру үшін білім беру іс-шараларын өткізу бойынша қызметтер көрсетуді Технопарк осы Қағидалардың 10-параграфына және Технопарктің ішкі құжаттарына сәйкес жүзеге асырады.
Ескерту. 1-тарау 3-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.08.2021 № 277/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. АКТ саласындағы өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды іске асыру үшін әлеуетті инвесторларды іздеу келесі:
1) отандық және шетелдік инвесторларды тарту;
2) АКТ саласындағы өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды көрсету бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
3) айрықша (мүліктік) құқықтарды тапсыру немесе ұсыну жөніндегі шарт бойынша АКТ саласындағы отандық әзірлемелерді коммерциялық өткізу және (немесе) тапсыру бойынша іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
4) Технопарк қызметінің маркетингін ілгерілету мақсатында бұқаралық ақпарат құралдарымен тұрақты байланыс орнату және қолдап отыру;
5) Технопарктің қызметі үшін қажетті шетелдік заңды және жеке тұлғалармен шарттық қатынастар орнату;
6) АКТ саласындағы отандық іс-шараларды және жобалар (көрмелер, форумдар мен конференциялар) өткізуге жәрдемдесу және шетелдік іс-шараларға, оның ішінде қаржы ресурстарын бөлу арқылы қатысу тәсілдерімен жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Технопарктің функцияларын орындау Технопарк әзірлеген бағдарламаларды іске асыру арқылы жүзеге асырылады.
6. Бағдарламалар ақпараттық-коммуникациялық технологияларды келесі бағыттар:

1) создание образовательных консорциумов с организациями, осуществляющими реализацию программ высшего, профессионального и технического образования, с целью организации и проведения обучающих мероприятий в форме курсов, семинаров и тренингов повышения квалификации и переподготовки кадров;
2) установление и поддержание связей с государственными, общественными и иными организациями, работающими в сферах, сопряженных с деятельностью Технопарка на территории и за пределами территории Республики Казахстан, в том числе с целью создания и реализации партнерских программ и проектов, повышения профессионального уровня сотрудников организации, освоения новых методик их адаптации и применения в рамках деятельности организации;
3) организация и проведение обучающих мероприятий и курсов по подготовке, переподготовке и повышению квалификации, в том числе в форме семинаров, тренингов и иных командообразующих корпоративных мероприятий по широкому спектру управленческих и производственно-технических дисциплин;
4) разработка методических материалов, учебных пособий, в том числе в электронном виде, дистанционных курсов, модульных и мультимедийных программ;
5) организация и проведение выставок, форумов, конкурсов, круглых столов, встреч, олимпиад и других мероприятий, не запрещенных законодательством;
6) участие в подготовке и проведении мероприятий, организуемых другими организациями, государственными органами, общественными зарубежными фондами по вопросам, связанным с деятельностью Технопарка;
7) внедрение и реализация инновационных образовательных и научных программ и технологий;
8) изготовление экспериментальных и опытных образцов новых технологий и их испытание;
9) организация и проведение аналитических исследований в области инфокоммуникационных технологий;
10) технологическое бизнес-инкубирование в области информационно-коммуникационных технологий;
11) акселерация;
12) привлечение отечественных и зарубежных экспертов в области информационно-коммуникационных технологий;
13) содействие в защите прав на интеллектуальную собственность.
Глава 2.Порядок деятельности Технопарка
Параграф 1.Требования к участникам Технопарка
7. Для регистрации в качестве участника Технопарка заявителю необходимо соответствовать следующим требованиям:
являться юридическим лицом;
отсутствие на момент подачи заявления на участие в Технопарке филиалов, кроме представительств;
не относиться к организациям, реализующим (реализовавшим) инвестиционный приоритетный проект в соответствии со статьей 284 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан, а также инвестиционный стратегический проект по инвестиционным контрактам, заключенным до 1 января 2015 года;
не являться юридическим лицом, пятьдесят и более процентов акций (доли участия в уставном капитале) которого прямо или косвенно принадлежат государству, национальным управляющим холдингам, национальным холдингам и национальным компаниям или их дочерним организациям;
не являться недропользователем или участником специальной экономической зоны;
не являться плательщиком акцизов в соответствии со статьей 461 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" (далее - Кодекс);

1) кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау курстары, семинарлар мен тренингтер түрінде оқыту іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу мақсатында жоғары, кәсіптік және техникалық білім беру бағдарламаларын іске асыруды жүзеге асыратын ұйымдармен білім беру консорциумдарын құру;
2) Қазақстан Республикасының аумағында және одан тыс жерлерде Технопарк қызметіне байланысты облыстарда, оның ішінде әріптестік бағдарламалар мен жобаларды құру және іске асыру, ұйым қызметкерлерінің кәсіби деңгейін арттыру, оларды бейімдеудің жаңа әдістерін игеру және ұйымның қызметі шеңберінде қолдану мақсатында жұмыс істейтін мемлекеттік, қоғамдық және өзге де ұйымдармен қарым-қатынас орнату және қолдап отыру;
3) даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру, оның ішінде семинарлар, тренингтер және басқару мен өндірістік-техникалық пәндердің кең ауқымы бойынша өзге команда қалыптастырушы корпоративтік іс-шаралар түрінде оқыту іс-шаралары мен курстарын ұйымдастыру және өткізу;
4) әдістемелік материалдарды, оқу құралдарын, оның ішінде электрондық түрде, қашықтықтан оқыту курстарын, модульдік және мультимедиялық бағдарламалар әзірлеу;
5) көрмелер, форумдар, конкурстар, дөңгелек үстелдер, кездесулер, олимпиадалар және заңмен тыйым салынбаған басқа да іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
6) Технопарктің қызметіне байланысты мәселелер бойынша басқа ұйымдар, мемлекеттік органдар, қоғамдық шетелдік қорлар ұйымдастыратын іс-шараларды дайындауға және өткізуге қатысу;
7) инновациялық білім беру және ғылыми бағдарламалар мен технологияларды енгізу және іске асыру;
8) жаңа технологиялардың эксперименттік және тәжірибелік үлгілерін жасау және оларды сынақтан өткізу;
9) инфокоммуникациялық технологиялар саласындағы талдамалық зерттеулерді ұйымдастыру және өткізу;
10) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы технологиялық бизнес-инкубациялау;
11) акселерация;
12) ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы отандық және шетелдік сарапшыларды тарту;
13) зияткерлік меншік құқықтарын қорғауды қолдау бойынша дамытуды ынталандыру мақсатында әзірленеді.
2-тарау. Технопарктің қызмет ету тәртібі
1-параграф. Технопарк қатысушыларына талаптар
7. Технопарк қатысушысы ретінде тіркелу үшін өтініш беруші мынадай талаптарға сәйкес келуі қажет:
заңды тұлға болу;
Технопаркке қатысуға өтініш берген сәтте өкілдіктерден басқа филиалдарының болмауы;
Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 284-бабына сәйкес инвестициялық басым жобаны, сондай-ақ 2015 жылғы 1 қаңтарға дейін жасалған инвестициялық келісімшарттар бойынша инвестициялық стратегиялық жобаны іске асыратын (іске асырған) ұйымдарға жатпау;
акцияларының (жарғылық капиталындағы үлестерінің) елу және одан көп пайызы тікелей немесе жанама түрде мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингтерге, ұлттық холдингтерге және ұлттық компанияларға немесе олардың еншілес ұйымдарына тиесілі заңды тұлға болмау;
жер қойнауын пайдаланушы немесе арнайы экономикалық аймақтың қатысушысы болмау;
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 461-бабына сәйкес кіші акцизделетін тауарлардың төлеушісі болмау;

осуществлять один и (или) несколько приоритетных видов деятельности в области ИКТ, а также в рамках одного приоритетного вида деятельности осуществлять одну и (или) несколько предусмотренных в нем работ в соответствии с Перечнем приоритетных видов деятельности в области ИКТ, утвержденным приказом Министра цифрового развития, оборонной и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 11 апреля 2019 года № 37/НҚ (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 18523) (далее - Перечень приоритетных видов деятельности в области ИКТ).
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 2. Порядок регистрации участников Технопарка и выдача соответствующих подтверждающих документов
8. Представление заявления для регистрации в качестве участника Технопарка, его дальнейшее рассмотрение Технопарком, уведомление об изменении статуса заявления осуществляется посредством интернет-ресурса Технопарка.
Для регистрации в качестве участника Технопарка заявитель направляет электронное заявление на участие в Технопарке с прикреплением документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил (далее - заявление на участие), заполняемое на интернет-ресурсе Технопарка.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. К заявлению на участие прикрепляются следующие документы:
1) бизнес-план проекта, содержащий необходимые сведения, указанные в приложении 3 к настоящим Правилам;
2) сведения об отсутствии (наличии) задолженности, учет по которым ведется в налоговых органах, не превышающей шестикратный размер месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете, выданная не ранее чем за десять календарных дней, предшествующих дате подачи заявления на участие в Технопарке;
3) документ, подтверждающий местонахождение, где заявитель планирует осуществлять деятельность (копии договоров аренды, безвозмездного пользования имуществом, доверительного управления имуществом, нотариально засвидетельствованное согласие физического лица о предоставлении помещения для места нахождения юридического лица). При изменении местонахождения заявитель незамедлительно уведомляет об этом Технопарк.

АКТ саласындағы қызметтің бір және (немесе) бірнеше басым түрлерін, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Цифрлық даму, қорғаныс және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2019 жылғы 11 сәуірдегі № 37/НҚ бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18523 болып тіркелген) бекітілген АКТ саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесіне (бұдан әрі – АКТ саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесі) сәйкес бір басым қызмет түрі шеңберінде онда көзделген бір және (немесе) бірнеше жұмыстарды жүзеге асыру.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-параграф. Технопарк қатысушыларын тіркеу және тиісті растайтын құжаттар беру тәртібі
8. Технопарктің қатысушысы ретінде тіркеу үшін өтінішті ұсыну, оны одан әрі Технопарктің қарауы, өтініштің мәртебесін өзгерту туралы хабарлама Технопарктің интернет-ресурсы арқылы жүзеге асырылады.
Өтініш беруші Технопарктің қатысушысы ретінде тіркелу үшін осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса тіркей отырып, технопаркке қатысуға арналған электрондық өтінішті (бұдан әрі – қатысуға өтініш) Технопарктің интернет-ресурсында толтырады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Қатысуға өтінішке қоса мынадай құжаттар тіркеледі:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген қажетті мәліметтерді қамтитын жобаның (жобалардың) бизнес-жоспары;
2) салық органдарында есепке алынатын, республикалық бюджет туралы заңда тиiстi қаржы жылына белгiленген айлық есептiк көрсеткiштiң алты еселенген мөлшерiнен аспайтын борыштардың болмауы (болуы) туралы Технопаркке қатысуға өтініш берiлген күнге дейiн күнтiзбелiк он күннен кешiктiрiлмей берiлген мәлiметтер;
3) өтініш беруші қызметін жүзеге асыруды жоспарлап отырған жерді растайтын құжат (жалға алу, мүлікті өтеусіз пайдалану, мүлікті сенімгерлік басқару шарттарының көшірмелері, заңды тұлғаның орналасқан жері үшін үй-жай беру туралы жеке тұлғаның нотариат куәландырған келісімі). Мекенжайы өзгерген кезде өтініш беруші жедел түрде ол туралы Технопаркті хабардар етеді.

Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. В случае изменения и (или) дополнения вида деятельности, осуществляемого участником Технопарка в рамках Перечня приоритетных видов деятельности в области ИКТ, участник Технопарка направляет в электронной форме заявление об изменении и (или) дополнении вида деятельности с прикреплением Бизнес-плана, заполняемое на интернет-ресурсе Технопарка. Решение об изменении и (или) дополнении вида деятельности принимается Комиссией по отбору участников Технопарка (далее - Комиссия) в течение десяти рабочих дней с момента поступления заявления об изменении и (или) дополнении вида деятельности от Технопарка.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.08.2021 № 277/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Заявление на участие и прилагаемые к нему документы направляются на казахском или русском, либо на английском языках. При предоставлении документов на английском языке Технопарк обеспечивает их перевод на казахский или русский язык.
11. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований, содержащихся в заявлении.
12. Технопарк в течение пяти рабочих дней со дня направления заявления на участие, а также документов указанных в пункте 9 настоящих Правил, рассматривает их на полноту и достоверность, а также на соответствие требованиям, указанным в настоящих Правилах.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. В случае полноты и достоверности заявления на участие и документов, указанных в пункте 9 настоящих Правил, а также соответствия требованиям, указанных в настоящих Правилах, Технопарк направляет документы, указанных в пункте 9 настоящих Правил, на рассмотрение Комиссии. Положение и состав Комиссии определяется Технопарком.
Комиссия состоит из представителей государственных органов и (или) специалистов в области IT-технологий с соответствующей квалификацией, а также в состав Комиссии могут привлекаться международные эксперты.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. АКТ саласындағы қызметтің басым түрлерінің тізбесі шеңберінде Технопаркке қатысушы жүзеге асыратын Қызмет түрі өзгерген және (немесе) толықтырылған жағдайда, Технопарктің интернет-ресурсында толтырылатын бизнес-жоспарды қоса бере отырып, технопаркке қатысушы қызмет түрін өзгерту және (немесе) толықтыру туралы электрондық нысандағы өтінішті жібереді. Қызмет түрін өзгерту және (немесе) толықтыру туралы шешімді технопарктен қызмет түрін өзгерту және (немесе) толықтыру туралы өтініш түскен сәттен бастап он жұмыс күні ішінде Технопаркке қатысушыларды іріктеу жөніндегі комиссия (бұдан әрі – Комиссия) қабылдайды.
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.08.2021 № 277/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Қатысу туралы өтініш және оған қоса берілген құжаттар қазақ немесе орыс не ағылшын тілдерінде жіберіледі. Құжаттарды ағылшын тілінде берген кезде Технопарк олардың қазақ немесе орыс тіліндегі аудармасын қамтамасыз етеді.
11. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың толықтығы мен сенімділігін, өтінімде қамтылған бастапқы деректерді, есептеулерді, негіздемелерді қамтамасыз етеді.
12. Технопарк қатысуға өтініш, сондай-ақ осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар жіберілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде олардың толықтығы мен дұрыстығын, сондай-ақ осы Қағидаларда көрсетілген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Технопаркке қатысуға арналған өтініш пен осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттар толық және дұрыс, сондай-ақ осы Қағидаларда көрсетілген талаптарға сәйкес болған жағдайда Технопарк осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды Комиссияның қарауына жібереді. Комиссияның Ережесі мен құрамын Технопарк айқындайды."
Комиссия мемлекеттік органдардың өкілдерінен және (немесе IT-технологиялар саласындағы) тиісті біліктілігі бар және (немесе) мамандардан тұрады, сондай-ақ Комиссияның құрамына халықаралық сарапшылар тартылады.

Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. В случае выявления неполноты и (или) недостоверности и (или) несоответствия сведений, содержащихся в заявлении на участие, а также в документах, указанных в пункте 9 настоящих Правил, Технопарк не позднее пяти рабочих дней со дня направления заявления на участие направляет заявителю уведомление с указанием замечаний.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исключен приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Технопарк с момента устранения замечаний направляет заявление на участие на рассмотрение в Комиссию.
Комиссия в течение десяти рабочих дней рассматривает и принимает решение о регистрации заявителя в качестве участника или об отказе такой регистрации.
Комиссия отказывает в регистрации заявителя в качестве участника по следующим основаниям:
несоответствие бизнес-плана сведениям, предусмотренным приложением 3 настоящих Правил;
несоответствие проекта заявителя одному или нескольким направлениям приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, а также в рамках одного приоритетного вида деятельности осуществлять одну и (или) несколько предусмотренных в нем работ в соответствии с Перечнем приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.08.2021 № 277/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Технопарк направляет заявителю уведомление о регистрации в качестве участника Технопарка или мотивированный отказ в такой регистрации, в течение пяти рабочих дней со дня принятия такого решения Комиссией.
Отклонение заявления не препятствует повторному обращению заявителя при условии устранения причин, послуживших основанием для отклонения заявления.
Сноска. Пункт 17 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Қатысуға арналған өтініште, сондай-ақ осы Қағидалардың 9-тармағында көрсетілген құжаттарда қамтылған мәліметтер толық емес және (немесе) шынайы емес және (немесе) сәйкес келмеген жағдайда, Технопарк қатысуға өтініш жіберілген күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, ескертулерді көрсете отырып, өтініш берушіге хабарлама жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Технопарк ескертулерді жойған сәттен бастап қатысуға арналған өтінішті Комиссияға қарауға жібереді.
Комиссия он жұмыс күні ішінде қарайды және өтініш берушіні қатысушы ретінде тіркеу туралы немесе мұндай тіркеуден бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Комиссия өтініш берушіні қатысушы ретінде тіркеуден мынадай негіздер бойынша бас тартады:
бизнес-жоспардың осы Қағидаларға 3-қосымшада көзделген мәліметтерге сәйкес келмеуі;
өтініш берушінің жобасы ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің бір немесе бірнеше бағытына, сондай-ақ қызметтің бір басым түрі шеңберінде ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы басым қызмет түрлерінің тізбесіне сәйкес онда көзделген бір және (немесе) бірнеше жұмысты жүзеге асыруға сәйкес келмеуі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.08.2021 № 277/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Технопарк Комиссия осындай шешімді қабылдаған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтініш берушіге Технопарктің қатысушысы ретінде тіркелгені немесе мұндай тіркеуден дәлелді бас тарту туралы хабарламаны жібереді.
Өтінішті қабылдамау өтінішті қабылдамауға негіз болған себептер жойылған кезде өтініш берушінің қайта өтініш беруіне кедергі келтірмейді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

18. Участнику в течение трех рабочих дней со дня подписания договора об условиях деятельности участника Технопарка выдается свидетельство о регистрации участника в Технопарке по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Сведения об участнике Технопарка, с которым заключен договор об условиях деятельности участника Технопарка, в течение трех рабочих дней включаются в Перечень участников Технопарка, размещенного на интернет-ресурсе Технопарка.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Порядок привлечения нерезидентов и резидентов Республики Казахстан для участия в Технопарке
22. Привлечение резидентов осуществляется без ограничений.
23. В случае привлечения нерезидентов участник при предоставлении ежеквартальных отчетов указывает следующие сведения о привлеченных иностранцах и лицах без гражданства:
фамилия, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами;
дата рождения;
гражданство (страна постоянного проживания);
номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность);
срок предполагаемого пребывания (месяц, год) на территории Республики Казахстан;
сведения о квалификации;
сведения о продлении срока действия визы (при наличии);
цель пребывания на территорию Республики Казахстан;
сведения о членах семьи нерезидентов.
При этом, сведения о членах семьи должны содержать следующее:
фамилию, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами;
дату рождения;
фамилию, имя, отчество (при его наличии), в том числе латинскими буквами, лица привлеченного Технопарком, членами семьи которого они являются;
степень родства и сведения о документах, подтверждающих родство (свидетельство о браке, о рождении или иные документы, подтверждающие сведения о родстве);
номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность);
сведения о продлении срока действия визы (при наличии);
цель пребывания на территорию Республики Казахстан.

18. Технопарк қатысушысы қызметінің шарттары туралы шартқа қол қойылған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қатысушыға осы Қағидаларға  1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Технопаркке қатысушыны тіркеу туралы куәлік беріледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Технопарк қатысушысының қызмет шарттары туралы шарт жасалған Технопарк қатысушысы туралы мәліметтер үш жұмыс күні ішінде Технопарктің интернет-ресурсында орналасқан Технопарк қатысушыларының тізбесіне енгізіледі.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-параграф. Технопаркке қатысу үшін Қазақстан Республикасының бейрезиденттері мен резиденттерін тарту тәртібі
22. Резиденттерді тарту шектеусіз жүзеге асырылады.
23. Бейрезиденттер тартылған жағдайда қатысушы тоқсан сайынғы есептерді ұсынған кезде тартылған шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар туралы мынадай мәліметтерді көрсетеді:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), соның ішінде латын әріптерімен;
туған күні;
азаматтық (тұрақты тұратын ел);
паспорттың (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген органы;
Қазақстан Республикасының аумағында болжалды болу мерзімі (айы, жылы);
біліктілігі туралы мәліметтер;
визаның қолданыс мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (бар болса);
Қазақстан Республикасының аумағында болу мақсаты;
бейрезиденттердің отбасы мүшелері туралы мәліметтер.
Бұл ретте, отбасы мүшелері туралы мәліметтер мыналарды қамтуға тиіс:
тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), соның ішінде латын әріптерімен;
туған күні;
Технопарк тартқан, олар отбасы мүшелері болып табылатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), соның ішінде латын әріптерімен;
туыстық дәрежесі және туыстығын растайтын құжаттар туралы (неке туралы, туу туралы куәлігі немесе туыстығы туралы мәліметтерді растайтын өзге құжаттар);
паспорттың (жеке басын куәландыратын құжаттың) нөмірі, берілген күні және берген органы;
визаның қолданыс мерзімін ұзарту туралы мәліметтер (бар болса);
Қазақстан Республикасының аумағында болу мақсаты.

Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 26.01.2023 № 29/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 4. Взаимодействие Технопарка с участниками по организации их деятельности
25. Технопарк обеспечивает участнику условия для осуществления промышленно-инновационных проектов в области ИКТ в соответствии с настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. Технопарк, при наличии помещения, предоставляет участнику во временное пользование помещение административного, производственного, вспомогательного назначения, необходимые для реализации проекта.
Условия предоставления помещения определяются договором, заключаемым с участником Технопарка.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. В течение десяти рабочих дней со дня поступления запроса Технопарка участник предоставляет копии государственной статистической отчетности, налоговых деклараций (расчетов) по налогам, сборам (пошлинам), плательщиком которых он является, а также аудиторское заключение о достоверности годовой бухгалтерской (финансовой) отчетности.
28. Участник в течение десяти рабочих дней со дня государственной перерегистрации и ликвидации юридического лица уведомляет Технопарк о соответствующем событии с представлением копий подтверждающих документов.
29. Участник предоставляет Технопарку сведения необходимые в целях налогового учета. В случае необходимости участник предоставляет сведения по бухгалтерской (финансовой) отчетности по запросу Технопарка.
30. Информация технического, экономического и коммерческого характера, представленные участником или Технопарком в связи с деятельностью соответствующего участника, являются конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам без предварительного письменного согласия участника или Технопарка.

Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 26.01.2023 № 29/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-параграф. Технопарктің олардың қызметтерін ұйымдастыру бойынша қатысушылармен өзара іс-қимылы
25. Технопарк қатысушыға осы Қағидаларға сәйкес АКТ саласындағы өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды жүзеге асыру үшін жағдай жасайды.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Технопарк орын-жайлар бар болса қатысушыға жобаны іске асыру үшін қажетті әкімшілік, өндірістік, қосалқы мақсаттағы орын-жайларды уақытша пайдалануға береді.
Үйжайларды беру шарттары Технопарк қатысушысымен жасасқан шартпен айқындалады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Технопарктің сұранысын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде қатысушы мемлекеттік статистикалық есептіліктің көшірмесін, өзі төлеуші болып табылатын салықтар, алымдар (баж) бойынша салық декларацияларын (есептеулер), сондай-ақ жылдық бухгалтерлік (қаржылық) есептіліктің шынайылығы туралы аудиторлық қорытындыны береді.
28. Қатысушы заңды тұлғаны мемлекеттік қайта тіркеген және жойған күннен бастап он жұмыс күні ішінде Технопаркке растайтын құжаттарының көшірмелерін ұсына отырып, тиісті оқиға туралы хабардар етеді.
29. Қатысушы Технопаркке салықтық есепке алу мақсатында қажетті мәліметтерді береді. Қажет болған жағдайда қатысушы Технопарктің сұрау салуы бойынша бухгалтерлік (қаржылық) есептілік туралы мәліметтерді береді.
30. Қатысушы немесе Технопарк тиісті қатысушының қызметіне байланысты ұсынған техникалық, экономикалық және коммерциялық сипаттағы ақпарат құпия болып табылады және қатысушының немесе Технопарктің алдын ала жазбаша келісімінсіз үшінші тұлғаларға жария етуге жатпайды.

Параграф 5. Порядок внесения участниками сборов и платежей в Технопарк
31. Участник вносит сборы и платежи Технопарку от дохода, полученного за предшествующий квартал при осуществлении деятельности, не позднее 20 числа месяца, следующего за истекшим кварталом.
32. Сборы и платежи участников зачисляются на текущий счет Технопарка в банке второго уровня Республики Казахстан.
33. Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Размер и виды сборов и платежей определяются договором, заключаемым с участником Технопарка.
Параграф 6. Срок и завершение участия в Технопарке
35. Срок участия в Технопарке определяется Технопарком и не может быть менее одного года.
36. Заявление на продление срока участия в Технопарке подается в Технопарк не позднее десяти рабочих дней до окончания срока участия.
При несоблюдении подачи срока заявления на продление срока участия в Технопарке, заявитель проходит регистрацию согласно пункту 8 настоящих Правил.
Технопарк предоставляет свидетельство о продлении срока участия в Технопарке по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Участие в Технопарке завершается в плановом или досрочном порядке.
38. Под плановым завершением участия в Технопарке понимается истечение периода участия в Технопарке.
39. Досрочное прекращение участия в Технопарке осуществляется в следующих случаях:
1) выявления Технопарком о нецелесообразности дальнейшей реализации проекта по результатам мониторинга проводимого в соответствии с параграфом 9 настоящей главы;
2) достижения запланированных результатов;
3) отказа участника от дальнейшей реализации проекта в рамках программ Технопарка;
4) непредставления сведений и отчетов, предусмотренных пунктами 64, 64-1 и 66 настоящих Правил;
5) ликвидации юридического лица-участника;
6) не уведомления участником об изменении местонахождения, изменении и (или) дополнении вида деятельности, а также в случае невозможности установить местонахождение участника;
7) неуплата сборов и платежей в соответствии с пунктом 31 настоящих Правил;
8) неисполнения участником обязательств, предусмотренных договором об условиях деятельности, заключаемым между Технопарком и участником.

5-параграф. Қатысушылардың Технопаркке алымдар мен төлемдер енгізу тәртібі
31. Қатысушы Технопаркке қызметін жүзеге асыру кезінде алдыңғы тоқсан үшін алынған табысынан алымдар мен төлемдерді өткен тоқсаннан кейінгі айдың 20 күнінен кешіктермей енгізеді.
32. Қатысушылардың алымдары мен төлемдері Технопарктің Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банктегі ағымдағы шотына жіберіледі.
33. Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Алымдар мен төлемдердің мөлшері мен түрлері Технопарк қатысушысымен жасалған шартпен айқындалады.
6-параграф. Технопаркке қатысу мерзімі және аяқталуы
35. Технопаркке қатысу мерзімін Технопарк айқындайды және бір жылдан кем болмауы керек.
36. Технопаркке қатысу мерзiмiн ұзарту туралы өтiнiш Технопаркке қатысу мерзiмi аяқталғанға дейiн он жұмыс күнінен кешiктiрiлмей берiледi.
Технопаркке қатысу мерзімін ұзартуға өтініш беру мерзімі сақталмаған кезде өтініш беруші осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес тіркеуден өтеді.
Технопарк осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша Технопаркке қатысу мерзімін ұзарту туралы куәлік береді.
Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Технопаркке қатысу жоспарлы немесе мерзімінен бұрын аяқталады.
38. Технопаркке жоспарлы түрде қатысудың аяқталуы деп Технопаркке қатысу мерзімінің аяқталуы түсінділеді.
39. Технопаркке қатысуды мерзімінен бұрын тоқтату мынадай:
1) Технопарк осы тараудың 9-параграфына сәйкес жүргізілетін мониторинг нәтижелері бойынша жобаны одан әрі іске асырудың орынсыздығы туралы анықтаған;
2) жоспарланған нәтижелерге қол жеткізген;
3) қатысушы Технопарк бағдарламалары шеңберінде жобаны одан әрі іске асырудан бас тартқан;
4) заңды тұлға-қатысушыны тарату;
5) қатысушының орналасқан жерінің өзгеруі, қызмет түрінің өзгеруі және (немесе) толықтырылуы туралы хабарламауы, сондай-ақ қатысушының орналасқан жерін анықтау мүмкін болмаған жағдайда;
6) осы Қағидалардың 64 және 66 тармақтарында көзделген мәліметтер мен есептерді ұсынбаған;
7) осы Қағидалардың 31-тармағына сәйкес алымдар мен төлемдерді төлемеген;
8) Технопарк пен қатысушы арасында жасалатын қызмет шарттары туралы шартта көзделген міндеттемелерді қатысушы орындамаған жағдайларда жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Участник за десять рабочих дней до принятия решения об отказе в дальнейшей реализации проекта, в рамках программ Технопарка, уведомляет об этом Технопарк.
Сноска. Пункт 40 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 26.01.2023 № 29/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. В случаях предусмотренных подпунктами 1), 2), 8) пункта 39 настоящих Правил, Технопарк выносит на рассмотрение Комиссии вопрос о досрочном прекращении участия участника в Технопарке.
Комиссия при наличии оснований, предусмотренных подпунктами 1), 2) 8) пункта 39 настоящих Правил, принимает решение о досрочном прекращении участия в Технопарке.
Сноска. Пункт 41 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 7. Порядок оказания услуг Технопарка и определения их стоимости
42. Технопарк в рамках функции по привлечению резидентов и нерезидентов Республики Казахстан для участия в Технопарке оказывает услуги, предусмотренные программами Технопарка, участникам Технопарка, а также физическим и юридическим лицам (далее – Получатель услуг), не являющимся участниками Технопарка согласно актам Технопарка.
43. Акселерация предусматривает программу развития промышленно-инновационных проектов в области ИКТ, где участникам программ доступны образовательные курсы, обучение от трекеров (наставников), консультации экспертов.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44. Технологическое бизнес-инкубирование предусматривает программу поддержки промышленно- инновационных проектов в области ИКТ участников Технопарка на начальном этапе их функционирования, которая включает в себя услуги по предоставлению помещений, оборудования (в случае наличия таких мест в Технопарке), предоставлению консультаций по бухгалтерским и юридическим вопросам, а также по поддержке в привлечении инвестиций и иные информационные услуги.

Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Қатысушы Технопарк бағдарламалары шеңберінде жобаны одан әрі іске асырудан бас тарту туралы шешім қабылдағанға дейін он жұмыс күні бұрын бұл туралы Технопаркке хабарлайды.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 26.01.2023 № 29/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Технопарк осы Қағидалардың 39-тармағы 1), 2), 8) тармақшаларында көзделген жағдайда қатысушының Технопаркке қатысуы мерзімінен бұрын тоқтатылуы туралы мәселені Комиссияның қарауына шығарады.
Комиссия осы Қағидалардың 39-тармағы 1), 2), 8) тармақшаларында көзделген негіздемелер болған жағдайда Технопаркке қатысудың мерзімінен бұрын тоқтатылуы туралы шешім қабылдайды.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-параграф. Технопарктің қызметтер көрсету тәртібі және олардың құнын анықтау
42. Технопарк Қазақстан Республикасының резиденттері мен бейрезиденттерін тарту бойынша функциялар шеңберінде Технопарк актілеріне сәйкес Технопарктің қатысушыларына, Технопарктің қатысушылары болып табылмайтын жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – Қызмет алушы) Технопарк бағдарламаларында көзделген қызметтерді көрсетеді.
43. Акселерация АКТ саласындағы өнеркәсіптік-инновациялық жобаларды дамыту бағдарламасын көздейді, онда бағдарлама қатысушыларына білім беру курстарына, трекерлерден (тәлімгерлерден) сабақ алуға, сарапшылардан кеңестер алуға мүмкіндік беріледі.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. Технологиялық бизнес-инкубациялау Технопарк қатысушыларының АКТ саласындағы өнеркәсіптік - инновациялық жобаларды олардың жұмыс істеуінің бастапқы кезеңінде қолдау бағдарламасын көздейді, оған үй-жайларды, жабдықтарды (Технопаркте осындай орындар болған жағдайда) ұсыну, бухгалтерлік және заң мәселелері бойынша консультациялар беру, сондай-ақ инвестициялар және өзге де ақпараттық қызметтер тартуда қолдау көрсету жатады.

Сноска. Пункт 44 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Технопарк оказывает консультации по вопросам проведения маркетинговых и иных мероприятий, связанные с оценкой конкурентоспособности продукции и продвижением его на рынок.
Сноска. Пункт 45 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
46. В рамках услуг по проведению образовательных мероприятий Технопарк привлекает отечественных и иностранных тренеров, преподавателей, экспертов.
47. Для получения услуг Получатель услуг отправляет в Технопарк электронное заявление на получение услуг (далее – заявление), заполняемое на интернет-ресурсе Технопарка до истечения срока приема заявлений.
48. К электронному заявлению на получение услуг прилагаются следующие сведения:
1) наименование проекта, направление проекта, краткое описание проекта с ожидаемыми результатами проекта;
2) контактные данные заявителя:
номер телефона;
электронный адрес;
город и страна;
3) стадия готовности проекта (продукта), применяемые технологии, проблема, которую решает продукт, бизнес-модель проекта, срок существования проекта (при необходимости по соответствующей услуге);
4) количество участников проекта, вовлеченность команды в проект (при необходимости по соответствующей услуге);
5) ссылка на презентацию проекта (при необходимости по соответствующей услуге).
Сноска. Пункт 48 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
49. Заявление и прилагаемые к нему сведения подаются на казахском или русском, либо на английском языках. При предоставлении документов на английском языке Технопарк обеспечивает их перевод на казахский или русский язык.
50. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований, содержащихся в заявлении.
51. Технопарк рассматривает заявление на предмет соответствия пункту 48 настоящих Правил и принимает решение о заключении договора на оказание услуг или отказывает в заключении такого договора.
Процедура рассмотрения и принятия решения по заявлениям регулируется актами Технопарка.

Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Технопарк өнімнің бәсекеге қабілеттілігін бағалауға және оны нарыққа жылжытуға байланысты маркетингтік және өзге де іс-шараларды өткізу мәселелері бойынша консультациялар береді.
Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Технопарк білім беру іс-шараларын өткізу бойынша қызметтер шеңберінде отандық және шетелдік тренерлерді, оқытушыларды, сарапшыларды тартады.
47. Қызмет алушы қызметтерді алу үшін Технопарктің интернет-ресурсында толтырылатын қызметтерді алуға электрондық өтінішті (бұдан әрі – өтініш) өтініштерді қабылдау мерзімі аяқталғанға дейін жібереді.
48. Қызметтерді алуға арналған электрондық өтінішке мынадай мәліметтер қоса беріледі:
1) жобаның атауы, жобаның бағыты, жобадан күтілетін нәтижелер бар жобаның қысқаша сипаттамасы;
2) өтініш берушінің байланыс деректері:
телефон нөмірі;
электрондық мекенжайы;
қала және елі;
3) жобаның (өнімнің) дайындық сатысы, қолданылатын технологиялар, өнім шешетін проблема, жобаның бизнес-моделі, жобаның қолданыс мерзімі (қажет болған жағдайда тиісті қызмет бойынша);
4) жобаға қатысушылардың саны, команданың жобаға тартылуы (қажет болған жағдайда тиісті қызмет бойынша);
5) жоба таныстырылымына сілтеме (қажет болған жағдайда тиісті қызмет бойынша).
Ескерту. 48-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
49. Өтініштер және оған қоса берілетін мәліметтер қазақ немесе орыс, не ағылшын тілдерінде беріледі. Құжаттар ағылшын тілінде ұсынылған кезде Технопарк олардың қазақ немесе орыс тілдеріндегі аудармасын қамтамасыз етеді.
50. Өтініш беруші ұсынылған құжаттардың, өтініште қамтылған бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толық және дұрыс болуын қамтамасыз етеді.
51. Технопарк өтініштің осы Қағидалардың 48-тармағына сәйкестігі тұрғысында қарайды және қызметтерді көрсетуге шарт жасасу немесе мұндай шарт жасасудан бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Өтініштерді қарау және олар бойынша шешімдер қабылдау рәсімі Технопарктің актілерімен реттеледі.

52. В случае несоответствия прилагаемых к заявлению документов пункту 48 настоящих Правил, Технопарк направляет заявителю уведомление с указанием замечаний.
53. Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 26.01.2023 № 29/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Основаниями для отказа в заключении договора являются несоответствие прилагаемых к заявлению документов пункту 48 настоящих Правил, не устранение замечаний несоответствие заявителя условиям для заключения договора.
Сноска. Пункт 54 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 26.01.2023 № 29/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Отказ в заключении договора не препятствует повторному обращению заявителя при условии устранения причин, послуживших основанием для отказа в заключение договора.
56. Условия для заключения договора, размещаются на интернет-ресурсе Технопарка не позднее одного месяца до даты начала приема заявлений.
Проект договора, заключаемый с Получателем услуг, содержит условия оказания услуг Технопарком, а также порядок и размер платежа Получателем услуг Технопарку.
Сноска. Пункт 56 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57. Стоимость услуги Технопарка определяется внутренними документами Технопарка, разрабатываемыми и утверждаемыми Технопарком.
В зависимости от специфики оказываемых услуг Технопарком могут привлекаться третьи стороны, стоимость услуг которых определяется на основе коммерческих ценовых предложений.
Параграф 8. Порядок предоставления жилья и создание условий для проживания лицам, проходящим акселерацию в Технопарке
58. Технопарк при наличии предоставляет жилье или создает условия для проживания лицам, проходящим акселерацию в Технопарке (далее – лица), не имеющим жилья в населенном пункте, определенном для реализации соответствующей акселерационной программы.
Сноска. Пункт 58 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 26.01.2023 № 29/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
59. Лица, заселяются в предоставленное жилье на основании заключенного договора с Технопарком и обеспечивают сохранность жилья и общего имущества в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан.

52. Өтінішке қоса берілетін құжаттар осы Қағидалардың 48-тармағына сәйкес келмеген жағдайда, Технопарк өтініш берушіге ескертулерді көрсете отырып, хабарлама жібереді.
53. Алып тасталды – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 26.01.2023 № 29/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Өтінішке қоса берілген құжаттардың осы Қағидалардың 48-тармағына сәйкес келмеуі, ескертулердің жойылмауы, өтініш берушінің шарт жасасу талаптарына сәйкес келмеуі шарт жасасудан бас тарту үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 54-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 26.01.2023 № 29/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Шарт жасасудан бас тарту шарт жасасудан бас тарту үшін негіз болған себептерді жойған жағдайда, өтініш берушінің қайтадан өтініш беруіне кедергі келтірмейді.
56. Шарт жасасу талаптары өтінішдерді қабылдау басталған күнге дейін бір айдан кешіктірілмей Технопарктің интернет-ресурсында жарияланады.
Көрсетілетін қызметті алушымен жасалатын шарт жобасында Технопарктің қызметтерді көрсету талаптары, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушының Технопарктің көрсетілген қызметінің төлем тәртібі мен мөлшері қамтылады.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Технопарктің көрсетілетін қызметінің құны Технопарк әзірлейтін және бекітетін Технопарктің ішкі құжаттарында айқындалады.
Технопарк көрсететін қызметтердің ерекшеліктеріне байланысты көрсетілетін қызметтерінің құны коммерциялық бағалық ұсыныстар негізінде үшінші тарапты тартуы мүмкін.
8-параграф. Технопаркте акселерациядан өтетін адамдарға тұрғын үй беру және олардың тұруына жағдай жасау тәртібі
58. Технопарк тиісті акселерациялық бағдарламаны іске асыру үшін айқындалған елді мекенде тұрғын үйі жоқ Технопаркте акселерациядан өтіп жатқан тұлғаларға (бұдан әрі – тұлғалар) бар болған жағдайда тұрғын үй береді немесе тұруға жағдай жасайды.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 26.01.2023 № 29/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59. Тұлғалар Технопаркпен жасалған шарт негізінде берілген тұрғын үйге орналастырылады және Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үйдің және ортақ мүліктің сақталуын қамтамасыз етеді.

Сноска. Пункт 59 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
60. Лица, исключенные от прохождения акселерации, освобождают и передают Технопарку жилье в течение двух рабочих дней по акту приема-передачи.
Сноска. Пункт 60 - в редакции приказа и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
61. При наличии освобожденного жилья Технопарк передает его другим лицам, указанным в пункте 58 настоящих Правил.
Параграф 9. Мониторинг деятельности и реализации проектов участников
62. Участник предоставляет в Технопарк отчетность в соответствии с настоящими Правилами.
63. Целью мониторинга реализации проектов в рамках программ Технопарка является отражение фактического хода реализации проекта участника.
64. Мониторинг реализации проектов включает учет сведений, представляемых участниками Технопарка в составе следующей информации:
1) ежеквартальный отчет о ходе деятельности и реализации проектов с анализом достигнутых результатов;
2) дополнительная информация, запрашиваемая Технопарком в рамках мониторинга.
Сноска. Пункт 64 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
64-1. Участник предоставляет в Технопарк необходимые документы согласно полученному запросу в рамках мониторинга деятельности и реализации их проекта в течение 10 рабочих дней со дня получения такого запроса.
Сноска. Правила дополнены пунктом 64-1 в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Форма и содержание отчета определяются договором, заключаемым между Технопарком и участником.
Сноска. Пункт 65 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
66. Участник представляет в Технопарк ежеквартальный отчет об осуществляемой им деятельности, в срок не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.

Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
60. Акселерациядан өтуден шығарылған тұлғалар тұрғын үйді босатады және екі жұмыс күні ішінде қабылдау-тапсыру актісі бойынша Технопаркке тапсырады.
Ескерту. 60-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
61. Технопарк босатылған тұрғын үй бар болған жағдайда, оны осы Қағидалардың 58-тармағында көрсетілген басқа адамдарға береді.
9-параграф. Қатысушылар жобалары қызметінің мониторингі және іске асыру
62. Қатысушы Технопаркке осы Қағидаларға сәйкес есептілікті ұсынады.
63. Технопарктің бағдарламалары шеңберінде жобаларды іске асыру мониторингінің мақсаты қатысушы жобасының нақты іске асырылу барысын көрсету болып табылады.
64. Жобаларды іске асыру мониторингі Технопарктің қатысушылары ұсынатын құрамында мынадай есептер:
1) қол жеткізілген нәтижелердің талдауы бар жоба қызметінің және оның іске асырылу барысы туралы тоқсан сайынғы есеп.
2) мониторинг шеңберінде Технопарк сұрататын қосымша ақпаратты қамтиды.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
64-1. Қатысушы Технопаркке осындай сұратуды алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде қызметтің мониторингі және олардың жобасын іске асыру шеңберінде алынған сұратуға сәйкес қажетті құжаттарды ұсынады.
Ескерту. Қағида 64-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Есептің нысаны мен мазмұны Технопарк пен қатысушы арасында жасалатын шартта айқындалады.
Ескерту. 65-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
66. Қатысушы технопаркке өзі жүзеге асыратын қызмет туралы тоқсан сайынғы есепті есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмейтін мерзімде ұсынады.

Сноска. Пункт 66 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.08.2021 № 277/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. Исключен приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
68. Отчетным периодом для составления ежеквартальных отчетов является календарный квартал.
Сноска. Пункт 68 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. По результатам мониторинга и оценки деятельности участников Технопарк дает заключение о целесообразности дальнейшей реализации проекта в рамках участия в Технопарке либо нецелесообразности реализации проекта.
По окончанию завершения этапа мониторинга Технопарк направляет уведомление Участнику о результатах мониторинга и в случае необходимости Участник исправляет выявленные замечания в течение 30 календарных дней со дня получения уведомления.
Сноска. Пункт 69 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
70. Технопарк ежеквартально подготавливает уполномоченному органу аналитическую информацию о целесообразности реализации проектов участников по итогам проведенного мониторинга в течение месяца после отчетного периода.
Сноска. Пункт 70 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 10. Порядок проведения образовательных мероприятий для организации подготовки квалифицированных кадров в области ИКТ
Сноска. Глава 2 дополнена параграфом 10 в соответствии с приказом и.о. Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 23.08.2022 № 292/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
71. Технопарк осуществляет услуги по проведению образовательных мероприятий для организации подготовки квалифицированных кадров в области ИКТ в соответствии с подпунктом 3) и 11) пункта 3 настоящих Правил.

Ескерту. 66-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.08.2021 № 277/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Алып тасталды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Тоқсандық есептерді жасау үшін күнтізбелік тоқсан тиісінше есепті кезең болып табылады.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
69. Қатысушылардың қызметін мониторингілеу және бағалау нәтижелері бойынша Технопарк Технопаркке қатысу шеңберінде жобаны одан әрі іске асырудың орындылығы не жобаны іске асырудың орынсыздығы туралы қорытынды береді.
Мониторинг кезеңі аяқталғаннан кейін Технопарк қатысушыға мониторинг нәтижелері туралы хабарлама жібереді және қажет болған жағдайда Қатысушы хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік 30 күн ішінде анықталған ескертулерді түзетеді.
Ескерту. 69-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
70. Технопарк уәкілетті органға тоқсан сайын есепті кезеңнен кейін бір ай ішінде жүргізілген мониторинг қорытындылары бойынша қатысушылардың жобаларын іске асырудың орындылығы туралы талдамалық ақпарат дайындайды.
Ескерту. 70-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10-параграф. АКТ саласында білікті кадрлар даярлауды ұйымдастыру үшін білім беру іс-шараларын өткізу тәртібі.
Ескерту. 2-тарау 10-параграфпен толықтырылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің м.а. 23.08.2022 № 292/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
71. Технопарк осы Қағидалардың 3-тармағының 3) және 11) тармақшаларына сәйкес АКТ саласында білікті кадрлар даярлауды ұйымдастыру үшін білім беру іс-шараларын өткізу жөніндегі қызметтерді жүзеге асырады.

72. Технопарк объявляет о начале и об окончании приема заявлений на участие в обучении физических лиц в области ИКТ от заявителей, в средствах массовой информации и посредством интернет-ресурса Технопарка.
73. Заявитель направляет заявление на участие в обучении физических лиц в области ИКТ в электронной форме на интернет-ресурсе Технопарка с прикреплением следующих документов:
1) силлабусы курсов, утвержденные первым руководителем заявителя (содержащие наименование курсов и их подробное описание: план обучения по неделям и академическим часам, продолжительность, критерии отбора студентов и стоимость курса);
2) документ, подтверждающий создание франшизы, продажу франшизы между франчайзером и франчайзи, зарегистрированные в соответствии с законодательством Республики Казахстан (при наличии);
3) документ, подтверждающий права на использование зарубежной методологии обучения (при наличии);
4) документ о передаче правообладателем исключительных прав на курс заявителю (при наличии);
5) документ, подтверждающий стажировку, трудоустройство выпускников в компаниях в сфере ИКТ (при наличии);
6) документ, подтверждающий право владения, пользования, распоряжения помещением, пригодного для проведения занятий, на территории Республики Казахстан (при наличии).
74. Заявление на участие в обучении физических лиц в области ИКТ и прилагаемые к нему документы направляются на государственном или русском, либо на английском языках. При предоставлении документов на английском языке Технопарк при необходимости обеспечивает их перевод на государственный или русский язык.
75. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований, содержащихся в заявлении на участие в обучении физических лиц в области ИКТ.
76. Технопарк в течение десяти рабочих дней со дня направления заявления на участие в обучении физических лиц в области ИКТ рассматривает его на полноту сведений.
Технопарк отказывает заявителю, при:
1) наличии налоговой задолженности и задолженности по пенсионным, профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям в размере, превышающем шестикратный месячный расчетный показатель, установленный на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете;
2) установлении факта представления недостоверной информации;
3) установлении факта, что заявитель подлежит процедуре банкротства либо ликвидации;
4) установлении факта учета в реестрах недобросовестных участников закупок;
5) установлении факта учета в Едином реестре должников, размещенном на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей";

72. Технопарк өтініш берушілерден АКТ саласындағы жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініштерді бұқаралық ақпарат құралдарында және Технопарктің интернет-ресурсы арқылы қабылдаудың басталғаны және аяқталғаны туралы хабарлайды.
73. Өтініш беруші мынадай құжаттарды қоса бере отырып, АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысу үшін Технопарктің интернет-ресурсында электрондық нысанда өтініш жібереді:
1) Өтініш берушінің бірінші басшысы бекіткен курстар силлабустары (курстардың атауы және олардың толық сипаттамасы: апталар мен академиялық сағаттар бойынша оқу жоспары, ұзақтығы, студенттерді іріктеу өлшемшарттары және курс құны);
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тіркелген франшиза құруды, франчайзер мен франчайзи арасында франшиза сатуды растайтын құжат (бар болса);
3) шетелдік оқыту әдіснамасын пайдалану құқығын растайтын құжат (бар болса);
4) құқық иеленушінің курсқа айрықша құқықтарын өтінім берушіге беруі туралы құжат (бар болса);
5) АКТ саласындағы компанияларда түлектердің тағылымдамадан өту, жұмысқа орналасуын растайтын құжат (бар болса);
6) Қазақстан Республикасының аумағында сабақ өткізуге жарамды үй-жайға иелік ету, пайдалану, билік ету құқығын растайтын құжат (бар болса).
74. АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініш және оған қоса берілетін құжаттар мемлекеттік немесе орыс не ағылшын тілдерінде жіберіледі. Құжаттарды ағылшын тілінде ұсынған кезде Технопарк қажет болған жағдайда олардың мемлекеттік немесе орыс тіліне аудармасын қамтамасыз етеді.
75. Өтінім беруші АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініште қамтылған ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен анықтығын қамтамасыз ете.
76. Технопарк АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініш жіберген күннен бастап он жұмыс күні ішінде оның мәліметтердің толықтығын қарайды.
Технопарк өтінім берушіге:
1) тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің алты еселенген мөлшерінен асатын мөлшерде салық берешегі және кәсіптік зейнетақы жарналары мен әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі болған;
2) дәйексіз ақпарат ұсыну фактісі анықталған;
3) өтініш берушінің банкроттық немесе тарату рәсіміне жататындығы фактісі анықталған;
4) сатып алуға жосықсыз қатысушылардың тізілімдерінде есепке алу фактісі анықталған;
5) "Атқарушылық іс жүргізу және сот орындаушыларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес уәкілетті органның ресми интернет-ресурсында орналастырылған Борышкерлердің бірыңғай тізілімінде есепке алу фактісі анықталған;

6) продолжительности курсов в области ИКТ менее шести месяцев;
7) отсутствии подробного плана обучения по курсам в области ИКТ;
8) отсутствии интернет-ресурса с информацией об участнике Технопарка.
77. При предоставлении полных сведений, содержащихся в заявлении на участие в обучении физических лиц в области ИКТ, Технопарк направляет его на рассмотрение Независимой комиссии по отбору кандидатов (далее - Независимая комиссия), определяемой Технопарком. Независимая комиссия состоит из представителей Технопарка, государственных органов и (или) специалистов в области IT-технологий и образования с соответствующей квалификацией, а также в состав Комиссии привлекаются международные эксперты.
78. При предоставлении неполных сведений, содержащихся в заявлении на участие в обучении физических лиц в области ИКТ, Технопарк не позднее десяти рабочих дней со дня направления заявления на участие в обучении физических лиц в области ИКТ направляет заявителю уведомление, с указанием замечаний.
79. Устранение замечаний осуществляется заявителем в срок не позднее десяти рабочих дней со дня их получения.
80. Технопарк с момента устранения замечаний направляет заявление на участие в обучении физических лиц в области ИКТ на рассмотрение Независимой комиссии.
Независимая комиссия заслушивает презентации заявителей и принимает решение путем голосования о допуске к участию в обучении физических лиц и количестве квот или об отказе в участии.
81. Технопарк определяет и использует расчетный механизм определения количества квот участникам Технопарка для обучения физических лиц в области ИКТ для дальнейшего рассмотрения Независимой комиссией.
82. Технопарк направляет заявителю решение Независимой комиссии о допуске к участию в обучении физических лиц или мотивированный отказ в течение пяти рабочих дней со дня принятия такого решения по контактам, указанным в заявлении на участие в обучении физических лиц в области ИКТ.
83. При положительном решении Независимой комиссии по итогам рассмотрения заявления на участие в обучении физических лиц в области ИКТ, Технопарк в течение десяти рабочих дней заключает с заявителем договор об участии в обучении физических лиц в области ИКТ, определяемый Технопарком.
84. Перечень физических лиц, претендующих на прохождение обучения в области ИКТ, определяется заявителем самостоятельно. Заявитель обеспечивает проведение обучения физических лиц.
85. Порядок приема заявлений на участие в обучении физических лиц в области ИКТ от технологических компаний, являющихся участниками Технопарка и критерии их отбора для участия в обучении физических лиц в области ИКТ определяется внутренними документами Технопарка.
Приложение 1
к Правилам деятельности
международного
технологического
парка "Астана Хаб"
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о регистрации участника в международном технологическом парке "Астана Хаб"

6) АКТ саласындағы курстардың ұзақтығы алты айдан кем болған;
7) АКТ саласындағы курстар бойынша егжей-тегжейлі оқу жоспары болмаған;
8) Технопарктің қатысушысы туралы ақпараты бар интернет-ресурсы болмаған кезде бас тартады.
77. АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініште қамтылған толық мәліметтерді ұсынған кезде Технопарк оны кандидаттарды іріктеу жөніндегі Технопарк айқындайтын Тәуелсіз комиссияның (бұдан әрі – Тәуелсіз комиссия) қарауына жібереді. Тәуелсіз комиссия Технопарктің, мемлекеттік органдардың өкілдерінен және (немесе) тиісті біліктілігі бар IT-технологиялар және білім беру саласындағы мамандардан тұрады, сондай-ақ Комиссияның құрамына халықаралық сарапшылар тартылады.
78. АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға арналған өтініште қамтылған мәліметтерді толық ұсынбаған кезде Технопарк АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға арналған өтінішті жіберген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей өтініш берушіге ескертулерді көрсете отырып хабарлама жібереді.
79. Ескертулерді жоюды өтініш беруші оларды алған күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде жүзеге асырады.
80. Технопарк ескертулерді жойған сәттен бастап АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысу өтінішті Тәуелсіз комиссияның қарауына жібереді.
Тәуелсіз комиссия өтініш берушілердің таныстырылымдарын тыңдайды және жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға рұқсат беру және квоталар саны туралы немесе қатысудан бас тарту туралы дауыс беру арқылы шешім қабылдайды.
81. Технопарк тәуелсіз комиссияның одан әрі қарауы үшін АКТ саласында жеке тұлғаларды оқыту үшін Технопарк қатысушыларына квоталар санын айқындаудың есептік тетігін айқындайды және пайдаланады.
82. Технопарк өтініш берушіге жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға рұқсат беру туралы тәуелсіз комиссияның шешімін немесе осындай шешім қабылданған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініште көрсетілген байланыстар бойынша дәлелді бас тартуды жібереді.
83. АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтінішті қарау қорытындысы бойынша Тәуелсіз комиссияның оң шешімі болған кезде Технопарк он жұмыс күні ішінде өтініш берушімен Технопарк айқындайтын АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысу туралы шарт жасасады.
84. АКТ саласында оқыту алуға үміткер жеке тұлғалардың тізбесін өтініш беруші дербес айқындайды. Өтініш беруші жеке тұлғаларды оқытуды қамтамасыз етеді.
85. Технопарктің қатысушылары болып табылатын технологиялық компаниялардан АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысуға өтініштерді қабылдау тәртібі және АКТ саласында жеке тұлғаларды оқытуға қатысу үшін оларды іріктеу өлшемдері Технопарктің ішкі құжаттарымен айқындалады.
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі
қызметінің қағидаларына
1-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркінде қатысушыны тіркеу туралы КУӘЛІК

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выдано
_____________________________________________________________
наименование, бизнес-идентификационный номер _____________________________________________________________
местонахождение
______________________________________________________________
вид деятельности
Дата выдачи: _____________
Выдано на срок: ____________
Регистрационный номер: _________
Место для печати/Электронная цифровая подпись
Приложение 2
к Правилам деятельности
международного
технологического
парка "Астана Хаб"
СВИДЕТЕЛЬСТВО
о продлении срока участия в международном технологическом парке "Астана Хаб"
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выдано ______________________________________________________________
наименование, бизнес-идентификационный номер ______________________________________________________________
местонахождение
______________________________________________________________
вид деятельности
Дата выдачи: _____________
Выдано на срок: ____________
Регистрационный номер: _________
Место для печати/Электронная цифровая подпись
Приложение 3
к Правилам деятельности
международного
технологического
парка "Астана Хаб"
Сведения, необходимые к описанию в бизнес-плане проекта

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________ берілді
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________
мекенжайы
____________________________________________________________
қызмет түрі
Берілген күні: _____________
Қолданылу кезеңі: _________
Тіркеу нөмірі: _________
Мөр орны / Электрондық цифрлық қолтаңба
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі
қызметінің қағидаларына
2-қосымша
"Астана Хаб" халықаралық технологиялық паркіне қатысу мерзімін ұзарту туралы КУӘЛІК
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________берілді
атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
____________________________________________________________
мекенжайы
____________________________________________________________
қызмет түрі
Берілген күні: _____________
Қолданылу кезеңі: _________
Тіркеу нөмірі: _________
Мөр орны / Электрондық цифрлық қолтаңба
"Астана Хаб" халықаралық
технологиялық паркі қызметінің
қағидаларына
3-қосымша
Жобаның бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер

Сноска. Правила дополнены приложением 3 в соответствии с приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.08.2021 № 277/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 04.08.2023 № 317/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п Перечень сведений, необходимых к описанию в бизнес-плане проекта
1.
Наименование проекта (проектов) с его описанием, целями и задачами
2.
Место реализации проекта (проектов)
3.
Основание возникновения права собственности на объект информатизации.
Сведения о патентно-лицензионной защите, авторских правах, торговых знаках и других объектах интеллектуальной собственности (при наличии).
4.
Сведения о команде. Штатное количество работников, с указанием квалификации и (или) трудового стажа, и (или) опыта, необходимого для фактического осуществления проекта, в том числе о планируемом к привлечению нерезидентов и резидентов для реализации проекта.
5.
Стадия готовности проекта (проектов)
6.
Ключевые показатели эффективности (KPI) проекта (проектов)
7.
Техническое описание проекта (архитектура, структура, применяемые решения)
8.
Смета планируемых расходов на реализацию проекта (проектов) на период участия в Технопарке.
9.
Виды предлагаемых товаров, работ, услуг, имущественных прав в рамках проекта (проектов).
Способ продаж и ожидаемый ежегодный объем предполагаемых продаж, выручка (доход) (указывается на период участия в Технопарке) ожидаемый ежегодный объем предполагаемых продаж, выручка (доход) (указывается на период участия в Технопарке).
10.
Клиенты/потенциальные клиенты
11.
План мероприятий, необходимый для реализации проекта (проектов) (описание конкретных мероприятий (шагов) необходимых для реализации и развития проекта) на период участия в Технопарке.
12.
Общественная значимость проекта (проектов)
*При планируемом осуществлении нескольких приоритетных видов деятельности в области информационно-коммуникационных технологий, заявитель отражает в бизнес-плане все проекты в рамках каждого вида деятельности.

Ескерту. Қағидалар 3-қосымшамен толықтырылды - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.08.2021 № 277/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 04.08.2023 № 317/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с
Жобаның (жобалардың) бизнес-жоспарында сипаттауға қажетті мәліметтер тізбесі
1.
Сипаттамасы, мақсаттары мен міндеттері бар жобаның (жобалардың) атауы
2.
Жобаны (жобаларды) іске асырудың орны
3.
Ақпараттандыру объектісіне меншік құқығының туындау негізі.
Патенттік-лицензиялық қорғау, авторлық құқықтар, сауда белгілері және басқа да зияткерлік меншік объектілері туралы мәліметтер (болған кезде).
4.
Команда туралы мәліметтер. Жобаны нақты жүзеге асыру үшін қажетті біліктілігі және (немесе) еңбек өтілі және (немесе) тәжірибесі көрсетілген қызметкерлердің штат саны, соның ішінде жобаны іске асыру үшін резидент пен бейрезиденттерді тарту жоспарланып отырғаны туралы.
5.
Жобаның (жобалардың) дайындық сатысы
6.
Жоба (жобалардың) тиімділігінің түйінді көрсеткіштері (KPI)
7.
Жобаның техникалық сипаттамасы (сәулет, құрылымы, қолданылатын шешімдер)
8.
Технопаркке қатысу кезеңіне жобаны (жобаларды) іске асыруға жоспарланған шығыстардың сметасы.
9.
Жоба (жобалар) шеңберінде ұсынылатын тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің, мүліктік құқықтардың түрлері.
Сату тәсілі және болжамды сатудың күтілетін жыл сайынғы көлемі, кіріс (кіріс) (технопаркке қатысу кезеңіне көрсетіледі)
10.
Клиенттер/әлеуетті клиенттер
11.
Технопаркке қатысу кезеңіне жобаны (жобаларды) іске асыру үшін қажетті іс-шаралар жоспары (жобаны іске асыру және дамыту үшін қажетті нақты іс-шараларды (қадамдарды) сипаттау).
12.
Жобаның (жобалардың) қоғамдық маңызы
* Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар саласындағы қызметтің бірнеше басым түрлерін жүзеге асыру жоспарлағанда өтініш беруші бизнес-жоспарда әрбір қызмет түрі шеңберіндегі барлық жобаларды көрсетеді.