Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2014 года № 9744.
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В соответствии с частью 3 статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 83 "Об утверждении Инструкции о приеме, регистрации, учете, в том числе, в электронном формате, и рассмотрении заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях" (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7293, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 22 ноября 2011 года № 171(2161) и от 23 ноября 2011 года № 172 (2162));
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 августа 2014 года № 80 "Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета, в том числе в электронном формате заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных делах, результатах их расследования (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9730, опубликованный в информационно-правовой системе нормативных правовых актов "Әділет" 19 сентября 2014 года).

Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 23 қыркүйекте № 9744 тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 180-бабы 3-бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) "Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге ақпаратты қабылдау, тіркеу, есепке алу, соның ішінде электронды форматта және қарау жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 12 қыркүйектегі № 83 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7293 тіркелген, "Заң газетінің" 2011 жылғы 22 қарашадағы N 171 (1987), 2011 жылғы 23 қарашадағы N 172 (1988) жарияланған);
2) "Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер және оларды тергеу нәтижелері туралы, соның ішінде электрондық форматта өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 тамыздағы № 80 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9730 тіркелген, "Әділет" нормативтік құқықтық актілерінің ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылдың 19 қыркүйегінде жарияланған).

3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) направить настоящий приказ заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Утверждены
приказом Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 19 сентября 2014 г. № 89
Правила приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра досудебных расследований
Сноска. Заголовок в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила определяют порядок приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) книга учета информации (далее - КУИ) – автоматизированная база данных, в которую вносится информация об уголовном правонарушении, включая поводы к началу досудебного расследования, перечисленные в части первой статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК);
2) защищенный носитель информации – это устройство для безопасного хранения ключевой информации и биометрических данных для доступа к Единому реестру досудебных расследований;

3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты орындау үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алу мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына жолдасын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас прокурорының
2014 жылғы 19 қыркүйектегі
№ 89 бұйрығымен
бекітілген
Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қағидалар қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу тәртібін анықтайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ақпаратты есепке алу кітабы (бұдан әрі – АЕК) – сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға Қазақстан Республикасы Қылмыстық – процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 180-бабының бірінші бөлігінде аталған себептерді қоса алғанда қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат енетін автоматтандырылған дерекқор;
2) ақпараттың қорғалған жеткізгіші – бұл Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізіліміне қол жеткізу үшін негізгі ақпараттарды және биометриялық деректерді қауіпсіз сақтауға арналған құрылғы;

3) биометрический считыватель - специализированное периферийное устройство для аутентификации пользователя системы по биометрическим параметрам отпечатка пальца;
4) укрытое уголовное правонарушение – это уголовный проступок или преступление, по которому, несмотря на наличие поводов к началу досудебного расследования, предусмотренных статьей 180 УПК РК, не приняты меры к регистрации его в Едином реестре досудебных расследований;
5) анонимное сообщение – сообщение, по которому невозможно установить авторство и (или) отсутствуют подпись, в том числе электронная цифровая подпись, почтовый адрес заявителя;
6) повторное заявление и сообщение – заявление и сообщение по одному и тому же уголовному правонарушению более одного раза;
7) планшет подписи - специализированное периферийное устройство, состоящее из графического планшета и пишущего пера (стилус), позволяющее создавать цифровой аналог рукописной подписи его владельца;
8) управомоченное лицо – сотрудник дежурной части органа уголовного преследования, а также должностное лицо, ответственное за прием и учет информации об уголовных правонарушениях;
9) информация об уголовном правонарушении – информация, по которой необходимо принять решение о возможности начала досудебного расследования, включая сообщения неустановленного лица, а также поводы к началу досудебного расследования, перечисленные в части первой статьи 180 УПК РК, заявление и сообщение, указанное в части пятой статьи 181 УПК РК;
10) учет информации об уголовном правонарушении – фиксация в КУИ информации об уголовном правонарушении, включая поводы, указанные в подпункте 15) настоящего пункта, по форме К-1 "Учет в КУИ" (далее – форма К-1), согласно приложению 1 к настоящим Правилам, а также сведений о результатах его разрешения в соответствии с пунктами 12 и 14 настоящих Правил по форме К-2 "Решение по КУИ" (далее – форма К-2), согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
11) прием заявления, сообщения и информации об уголовном правонарушении – обязательное принятие поводов, перечисленных в части первой статьи 180 УПК РК, а также иной информации об уголовных правонарушениях должностными лицами органов уголовного преследования;
12) регистрация заявления, сообщения или рапорта об уголовном правонарушении - регистрация в Едином реестре досудебных расследований поводов, указанных в подпункте 15) настоящего пункта;
13) пользователь Единого реестра досудебных расследований (далее - пользователь) - должностное лицо, которое в пределах своей компетенции использует Единый реестр досудебных расследований для выполнения конкретных функций;

3) биометриялық оқитын құралы – саусақ іздерінің биометриялық параметрлері бойынша жүйе пайдаланушысын аутентификациялау үшін мамандандырылған перифериялық құрылғы;
4) жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық – бұл ҚР ҚПК-нің 180-бабымен көзделген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға себептердің болуына қарамастан, СДТБТ-да оны тіркеуге шаралар қабылданбаған қылмыстық теріс қылық немесе қылмыс;
5) иесі бүркемеленген өтініш – ол бойынша авторын анықтау мүмкін емес, арыз иесінің қолтаңбасы, оның ішінде электронды цифрлық қолтаңбасы, пошталық мекенжайы жоқ хабар;
6) қайталама арыз және хабар – сол бір қылмыстық құқық бұзушылық бойынша бір реттен аса арыз және хабар;
7) қолтаңба планшеті – қолтаңба иесінің қолжазба қолтаңбасының цифрлық аналогын құруға мүмкіндік беретін графикалық планшеттен және жазу қаламынан (стилус) тұратын мамандандырылған перифериалық құрылғы;
8) құқық берілген адам – қылмыстық қудалау органы кезекші бөлімінің қызметкері, сондай-ақ қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдауға және есепке алуға жауапты лауазымды адам;
9) қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат – анықталмаған адамның хабарын, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептерін, ҚР ҚПК-нің 181-бабының 5-бөлігінде көрсетілген арыздар мен хабарларды қоса алғанда, сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау мүмкіндігі туралы шешімді қабылдау қажеттілігі бар ақпарат;
10) қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты есепке алу – АЕК-ке осы тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген себептерді осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес "АЕК-тегі есепке алу" К-1 нысаны бойынша (бұдан әрі – К-1 нысаны), сондай-ақ осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес "АЕК бойынша шешім" К-2 нысаны бойынша, осы Қағидалардың 12 және 14-тармақтарына сәйкес оның шешілу нәтижелері туралы мәліметтерді (бұдан әрі – К-2 нысаны) қоса, қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты бекіту;
11) қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды және ақпаратты қабылдау – қылмыстық қудалау органдары лауазымды адамдарының ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған себептерді, сондай-ақ қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы өзге де ақпаратты міндетті түрде қабылдауы;
12) қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды немесе баянатты тіркеу – осы тармақтың 15) тармақшасында көрсетілген себептерді СДТБТ- да тіркеу;
13) Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін пайдаланушы (бұдан әрі – пайдаланушы) – нақты функцияларды орындау үшін өз құзыреті шеңберінде Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін пайдаланатын лауазымды адам;

14) Единый реестр досудебных расследований (далее - ЕРДР) - автоматизированная база данных, в которую вносятся сведения о поводах к началу досудебного расследования, перечисленных в части первой статьи 180 УПК РК, принятых по ним процессуальных решениях, произведенных действиях, движении уголовного производства, заявителях и участниках уголовного процесса, а также осуществляется ведение уголовного судопроизводства в электронном формате на стадии досудебного расследования;
15) поводы к началу досудебного расследования – заявление, явка с повинной, сообщение, рапорт об уголовном правонарушении, перечисленные в части первой статьи 180 УПК РК, оформленные в соответствии с требованиями статей 181-184 УПК РК;
16) лицо, утратившее связь с родственниками – лицо, в силу различных причин не поддерживающее каких-либо отношений с родственниками и не сообщающее сведений о своем месте нахождения, в отношении которого поступило заявление о розыске;
17) уполномоченный орган – Комитет по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, его территориальные и приравненные к ним органы;
18) лицо, пропавшее без вести (безвестно исчезнувшее лицо) – лицо, исчезнувшее внезапно, без каких-либо к тому причин, местонахождение которого неизвестно и в отношении него поступило заявление, сообщение или рапорт о его розыске;
19) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
20) электронный информационный учетный документ (форма) – носитель правовой статистической информации, на основании которого формируются данные государственной правовой статистики и специальных учетов;
21) SMS-оповещение - функционал ЕРДР, позволяющий через мобильную связь и (или) электронную почту направлять текстовые сообщения участникам уголовного процесса для их уведомления либо явки к лицу, ведущему уголовный процесс;
22) публичный сектор – функционал ЕРДР, позволяющий гражданам подавать заявления и направлять сообщения по уголовному правонарушению, а также участнику уголовного процесса посредством Интернета с соблюдением требований информационной безопасности и конфиденциальности получить удаленный доступ к имеющимся сведениям в ЕРДР о принятых процессуальных решениях, материалам уголовного дела в отношении себя или о защищаемом им лице, подавать жалобы и ходатайства;

14) Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – СДТБТ) – ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері, олар бойынша қабылданған процестік шешімдер, жүргізілген әрекеттер, қылмыстық іс жүргізудің қозғалысы, арыз иелері мен қылмыстық процестің қатысушылары туралы мәліметтер енетін ақпараттық жүйе, сондай-ақ сотқа дейінгі тергеп-тексеру сатысындағы қылмыстық сот ісін электрондық форматта жүргізуді жүзеге асырады;
15) сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептері – арыз, кінәсін мойындап келу, хабар, ҚР ҚПК-нің 181184-баптарының талаптарына сәйкес рәсімделген ҚР ҚПК-нің 180-бабының бірінші бөлігінде аталған қылмыстық құқық бұзушылық туралы баянат;
16) туыстарымен байланысын жоғалтқан адам – әртүрлі себептерге байланысты туыстарымен қандай да бір қарым-қатынас жасамайтын және өзінің орналасқан жері туралы мәліметтерді хабарламайтын, оған қатысты іздестіру туралы арыз келіп түскен адам;
17) уәкілетті орган – Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті, оның аумақтық және оларға теңестірілген органдары;
18) хабарсыз кеткен адам (хабарсыз жоғалған адам) – кенеттен, қандай да бір себепсіз жоғалып кеткен, орналасқан жері белгісіз және оған қатысты оны іздеу туралы арыз, хабар немесе баянат келіп түскен адам;
19) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың шынайылығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгертілмегендігін растайтын электрондық цифрлық символдар жиынтығы;
20) электрондық ақпараттық есепке алу құжаты (нысан) – оның негізінде мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу деректері қалыптасатын құқықтық статистикалық ақпараттың жеткізгіші;
21) SМS-хабарлама – мобильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы қылмыстық процеске қатысушыларға оларды хабар ету не қылмыстық процесті жүргізуші адамның келуі үшін мәтіндік хабарлар жіберуге мүмкіндік беретін СДТБТ-ның функционалы;
22) жария сектор – азаматтарға қылмыстық құқық бұзушылық бойынша арыздар беруге және хабарларды жіберуге, сондай-ақ қылмыстық процеске қатысушыға Интернет арқылы ақпараттық қауіпсіздік және құпиялылық талаптарын сақтай отырып, қабылданған процестік шешімдер туралы СДТБТ-да бар және және өзге де мәліметтерге, өзіне немесе ол қорғайтын адамға қатысты қылмыстық істің материалдарына қашықтықтан қол жеткізуге, шағымдар және өтінішхаттар беруге мүмкіндік беретін СДТБТ-ның функционалы;

23) отчет о завершении досудебного расследования – это основанные на собранных фактических данных краткие выводы лица, осуществляющего досудебное расследование, о завершении досудебного расследования, о направлении дела прокурору для составления обвинительного акта и направления дела в суд.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
4. Разграничение полномочий между сотрудниками и подразделениями органов уголовного преследования и организация их деятельности по приему и регистрации заявлений и сообщений об уголовных правонарушениях, а также ведению ЕРДР определяются правовыми актами руководителей правоохранительных и специальных органов.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях
Сноска. Наименование главы 2 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Должностные лица органов уголовного преследования принимают информацию о любом уголовном правонарушении. Дежурными частями прием осуществляется круглосуточно.
Должностные лица, имеющие доступ к ЕРДР, после приема информации об уголовном правонарушении производят ее фиксацию в КУИ.
При отсутствии доступа к ЕРДР должностное лицо, принявшее информацию об уголовном правонарушении, уведомляет с использованием средств связи управомоченное лицо, которое на основании полученного уведомления производит фиксацию в КУИ, о чем составляет рапорт по форме согласно приложению 3-1 к настоящим Правилам.
Сведения, полученные в ходе оперативно-розыскной деятельности, после их проверки в соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 сентября 1994 года "Об оперативно-розыскной деятельности", в том числе с применением специальных оперативных розыскных мероприятий, при установлении признаков уголовного правонарушения, подлежат регистрации в ЕРДР по рапорту должностного лица в соответствии с требованиями пункта 2) части 1 статьи 184 УПК.
Анонимные обращения, в том числе сообщения неизвестных лиц, поступившие по каналам связи, фиксируются в КУИ и содержащиеся в нем сведения об уголовном правонарушении могут быть зарегистрированы в ЕРДР только в случае их подтверждения по рапорту должностного лица в соответствии с требованиями пункта 2) части 1 статьи 184 УПК.
Выявленные органами уголовного преследования административные правонарушения и дисциплинарные проступки не подлежат фиксации в КУИ.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).

23) сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп – ол сотқа дейінгі тергеп -тексеруді жүзеге асыратын адамның жиналған нақты деректеріне негізделген сотқа дейінгі тергеп -тексеруді аяқтау туралы, айыптау актісін жасау және істі сотқа жіберу үшін істі прокурорға жіберу туралы қысқа тұжырымдары.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. Қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері мен бөлімшелері арасында өкілеттіктерді жіктеу және олардың қызметін қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарларды қабылдау және тіркеу бойынша ұйымдастыру, сонымен қатар СДТБТ-да жүргізу құқық қорғау және арнайы органдар басшыларының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдары кез келген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдайды. Кезекші бөлімдер қабылдауды тәулік бойы жүзеге асырады.
СДТБТ-на қолжетімділігі бар лауазымды адамдар қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдағаннан кейін оны АЕК-на бекітуді жүргізеді.
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат СДТБТ-мен интеграцияланған электрондық ақпараттық ресурстардан және интернет-ресурстардан келіп түскен жағдайда оларды техникалық мүмкіндік болған кезде АЕК-ке тіркеу автоматты түрде немесе уәкілетті тұлға жүргізеді.
СДТБТ-на қолжетімділік болмаған жағдайда, қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты қабылдаған лауазымды адам байланыс құралдарын пайдалана отырып уәкілетті тұлға хабарлайды, ал ол алынған хабарлама негізінде АЕК-де бекітуді жүзеге асырады және осы Қағидалардың 3-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша баянат жасайды.
Жедел-іздестіру қызметінің барысында "Жедел-іздестіру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тексерілгеннен кейін, соның ішінде қылмыстық құқық бұзушылық белгілерін анықтау кезінде арнайы жедел-іздестіру іс-шаралары қолданыла отырып алынған мәліметтер ҚПК-нің 184-бабының бірінші бөлігі 2) тармағының талаптарына сәйкес лауазымды адамның баянаты бойынша тіркелуі тиіс.
Байланыс арналары арқылы келіп түскен бүркемеленген өтініштер, соның ішінде белгісіз адамдардың хабарлары АЕК-де бекітіледі және ондағы қылмыстық құқық бұзушылық туралы мәліметтер ҚПК-нің 184-бабының бірінші бөлігі 2) тармағының талаптарына сәйкес, тек лауазымды адамның баянаты бойынша расталған жағдайда ғана СДТБТ-да тіркелуі мүмкін.
Қылмыстық қудалау органдары анықтаған әкімшілік құқық бұзушылықтар және тәртіптік теріс қылықтар АЕК-де бекітуге жатпайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5-1. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5-2. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
6. Заявителю, непосредственно обратившемуся в орган уголовного преследования с заявлением, сообщением об уголовном правонарушении, управомоченным лицом выдается талон-уведомление по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, содержащий уникальный номер. Талон также может выдаваться заявителю следственно-оперативной группой, участковым инспектором полиции.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Талон-уведомление состоит из двух частей:
корешка талона-уведомления, который остается в органе уголовного преследования;
отрывного талона-уведомления, который выдается заявителю.
Оригиналы корешков талонов-уведомлений являются документами строгой отчетности, хранятся в течение 3 лет в органах уголовного преследования.
На обороте отрывного талона-уведомления указаны адрес Интернет-ресурса www.qamqor.gov.kz, номера телефонов: 8 800-080-7777 (со стационарного), 1414 (с мобильного), по которым заявителю можно получить соответствующую информацию и телефон органа уголовного преследования, принявшего заявление.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7-1. Лицом, ведущим уголовный процесс в бумажном либо электронном формате, при необходимости извещения (уведомления) участников уголовного процесса (подозреваемого, обвиняемого, их законных представителей, защитника, гражданского ответчика, потерпевшего, частного обвинителя, гражданского истца, их законных представителей и представителей) может использоваться возможность модуля SMS-оповещения в ЕРДР через единый номер 1414.
Функционал "Отправить SMS-повестку" активизируется при выборе конкретного участника уголовного процесса.
При отсутствии номера телефона в электронной форме участника уголовного процесса используется функционал "Повестка о вызове" по отправлению SMS-повестки на мобильный телефон и (или) электронную почту участника уголовного процесса с заполнением обязательных полей.
Сноска. Правила дополнены пунктом 7-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5-1. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.нысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-2. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Қылмыстық қудалау органына қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызбен, хабарламамен тікелей жүгінген арызданушыға уәкілетті адам осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысанда бірегей нөмірден тұратын талон-хабарландыру береді. Сонымен қатар талонды арызданушыға тергеу-шұғыл тобы да, учаскелік полиция инспекторы да бере алады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Талон-хабарлама екі бөліктен тұрады:
қылмыстық қудалау органында қалатын талон-хабарлама түбіртегінен;
арыз иесіне берілетін үзілмелі талон-хабарламадан.
Талон-хабарламаның түбіртектерінің түпнұсқалары қатаң есептілік құжаты болып табылады, қылмыстық қудалау органдарында 3 жыл бойы сақталады.
Үзілмелі талон-хабарламаның келес Интернет-ресурстың мекенжайы: www.qamqor.gov.kz, телефон нөмірлері: 8 800-080-7777 (стационар телефоннан), 1414 (ұялы телефоннан) көрсетілген, олар бойынша арыз берушінің арызды қабылдаған қылмыстық қудалау органының тиісті ақпаратын және телефон нөмірін алуға болады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-1. Қылмыстық істі жүргізуші тұлға, қылмыстық процестің қатысушыларына (күдікті, айыпталушы, олардың заңды өкілдері, қорғаушылар, азаматтық жауапкер, жәбірленуші, жеке айыпталушы, азаматтық талапкер, олардың заңды өкілдері және өкілдері) хабарлау (хабарлама) қажет болғанда, СДТБТ АЖ SMS-құлақтандыру модуль мүмкіндігін 1414 бірыңғай нөмірі арқылы пайдалана алады.
"SMS-шақыруды жолдау" функциналы қылмыстық процестің қатысушысын нақты таңдаған кезде белсенділікке енеді.
Қылмыстық процеске қатысушының телефон нөмірі электронды нысанда болмаған жағдайда, қылмыстық процес қатысушысының ұялы телефонына және (болмаса) электрондық поштасына міндетті жолдарды толтыра отырып, SMS-шақыруды жолдау бойынша "Шақыру қағазы" функционалы пайдаланады.
Ескерту. 2-тарау 7-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

8. Руководитель органа прокуратуры, ответственный начальник следственного отдела или органа дознания, в соответствии с компетенцией, установленной УПК РК, а также управомоченное должностное лицо обеспечивают незамедлительную передачу следователям, дознавателям, прокурорам, а также иным должностным лицам информации об уголовном правонарушении для исполнения требований пунктов 12-15 настоящих Правил и осуществления досудебного расследования.
Информация об уголовном правонарушении, зафиксированная в КУИ, подлежит рассмотрению в течение 24 часов с принятием решений, предусмотренных настоящими Правилами.
Зафиксированное в КУИ заявление о розыске лица, утратившего связь с родственниками, регистрации в ЕРДР не подлежит.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
9. Заявления о совершенном, готовящемся уголовном правонарушении при непосредственном обращении (личной явке) заявителя принимаются по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, дополнение к заявлению - по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Принятие устного заявления оформляется протоколом о принятии устного заявления о совершенном или готовящемся уголовном правонарушении, по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Данное требование не распространяется на заявления, сообщения, поступившие посредством телекоммуникационных и электронных средств связи, а также почтовой связью и посредством ящиков для обращений.
В указанных случаях заполнение заявления по примерным образцам производится по прибытию сотрудника органа уголовного преследования непосредственно к заявителю, а в случаях нетерпящих отлагательства - после проведения неотложных следственных действий.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
10. Явки с повинной принимаются по примерному образцу согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
11. При получении сведений об уголовном правонарушении, в том числе, из средств массовой информации, сотрудниками органов уголовного преследования составляется рапорт по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам.
12. Поводы к началу досудебного расследования, указанные в пунктах 9, 10, 11 настоящих Правил, подлежат регистрации в ЕРДР следователями, дознавателями, прокурорами, управомоченным лицом, а также должностными лицами органов уголовного преследования, которым в соответствии с их компетенцией поручено досудебное расследование по данному факту.
Не подлежат регистрации заявления, сообщения или рапорт об уголовном правонарушении:

8. Прокуратура органының басшысы, тергеу бөлімінің немесе анықтау органының жауапты бастығы ҚР ҚПК-мен белгіленген құзыретке сәйкес, сондай-ақ құқықтық өкілетті лауазымды адам осы Қағиданың 12)-15)-тармақтарының талаптарын орындау үшін және сотқа дейінгі тергеп-тексеру өндірісін жүзеге асыру үшін тергеушілерге, анықтаушыларға, прокурорларға, сондай-ақ өзге де лауазымды адамдарға қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпараттың дереу берілуін қамтамасыз етеді.
АЕК-де бекітілген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат осы Қағидада көзделген шешімдерді қабылдай отырып, 24 сағат ішінде қарауға жатады.
АЕК-де бекітілген туыстарымен байланысын жоғалтқан адамды іздестіру туралы арыз СДТБТ-де тіркелуге жатпайды.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Жасалған, дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар арызданушы тікелей жүгінген (өзі келген) кезде, осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес, арызға толықтыру – осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес қабылданады.
Ауызша арызды қабылдау жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы ауызша арыз қабылдау туралы хаттамамен осы Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша рәсімделеді.
Бұл талап телекоммуникациялық және электрондық байланыс құралдары, сонымен қатар пошта байланысы және жүгінулерге арналған жәшіктер арқылы келіп түскен арыздарға, хабарларға қолданылмайды.
Аталған жағдайларда, арызды үлгілер бойынша толтыру қылмыстық қудалау органы қызметкерінің арызданушыға тікелей келуімен, ал кейінге қалдыруға болмайтын жағдайларда – шұғыл тергеу әрекеттері жүргізілгеннен кейін іске асырылады.
СДТБТ-мен интеграцияланған электрондық ақпараттық ресурстар мен интернет-ресурстардан жасалған, дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық туралы келіп түсетін арыздар мен хабарламалар осы Қағидаларға сәйкес АЕК-ке тіркелуге жатады.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Кінәсін мойындап келу осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес үлгілі үлгі бойынша қабылданады.
11. Қылмыстық құқық бұзушылық туралы мәлімет, соның ішінде бұқаралық ақпарат құралдарынан келіп түскен кезде, қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлері осы Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша баянат жасайды.
12. Осы Қағидалардың 9, 10, 11-тармақтарында көрсетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себептерін олардың құзыреттеріне сәйкес аталған факт бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру жүргізу тапсырылған тергеушілер, анықтаушылар, прокурорлар, құқықтық өкілетті адам, сондай-ақ қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдары СДТБТ-да тіркеулері қажет.
Мынадай:

1) в которых отсутствуют сведения о нарушениях действующего законодательства, об ущербе, о существенном вреде либо незаконном доходе, невыполнении, ненадлежащем выполнении профессиональных обязанностей медицинским или фармацевтическим работником, неоказании медицинской помощи больному лицом, обязанным ее оказывать, нарушении порядка проведения клинических исследований и применения новых методов и средств профилактики, диагностики, лечения и медицинской реабилитации, подтвержденные актами проверок, ревизий, аудита и другими, когда их наличие является обязательным признаком уголовного правонарушения;
2) о нарушениях, основанных на неисполнении или ненадлежащем исполнении гражданско-правовых сделок, совершенных в письменной форме и не признанных судом недействительными, мнимыми или притворными;
3) о фактах уклонения от уплаты налога и (или) других обязательных платежей в бюджет:
без приложения акта налоговой проверки, заключения (справки) специалиста органов государственных доходов, в выводах которого содержатся достаточные данные, указывающие на наличие признаков уголовного правонарушения;
при досудебном обжаловании результатов налоговых проверок органов государственных доходов до вынесения решения уполномоченного органа, а в случаях судебного обжалования до вступления в законную силу судебного акта;
при полном погашении начисленных сумм налогов и (или) других обязательных платежей в бюджет и пени, за исключением случаев, когда имеются признаки совершения деяния в составе преступной группы, а также когда начисления произведены по сделкам без фактического выполнения работ, оказания услуг, отгрузки товаров либо не представлена декларация, подача которой является обязательной, либо внесены в декларацию заведомо искаженные данные о доходах и (или) расходах путем сокрытия других объектов налогообложения и (или) других обязательных платежей;
4) основанные на заключении специалиста уполномоченного подразделения правоохранительного или специального государственного органа с неподтвержденными признаками наличия ущерба, существенного вреда либо незаконного дохода, полученного субъектом предпринимательства, когда их наличие является обязательным признаком уголовного правонарушения;
5) по которым имеется гражданско-правовой спор, рассматриваемый в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Требования, указанные в подпунктах 1) и 2) части второй настоящего пункта, не распространяются на случаи подачи коллективных, многочисленных заявлений о недобросовестном исполнении договорных обязательств.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется приказом Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 09.08.2025 № 99 (порядок введения в действие см. п. 4).

1) қолданыстағы заңнаманы бұзушылықтар туралы, тексерулер, ревизиялар, аудит актілерімен және олардың болуы қылмыстық құқық бұзушылықтың міндетті белгісі болып табылатын басқалармен расталған нұқсан туралы, елеулі зиян не заңсыз кіріс, медицина немесе фармацевтика қызметкерінің кәсіптік міндеттерін орындамағаны, тиісінше орындамағаны, медициналық көмек көрсетуге міндетті адамның науқасқа оны көрсетпеуі, клиникалық зерттеулер жүргізу және профилактиканың, диагностиканың, емдеудің және медициналық оңалтудың жаңа әдістері мен құралдарын қолдану тәртібін бұзу туралы мәліметтері жоқ;
2) жазбаша нысанда жасалған және сот жарамсыз, жалған немесе өтірік деп танымаған азаматтық-құқықтық мәмілелерді орындамауға немесе тиісінше орындамауға негізделген бұзушылықтар жөнінде;
3) мынадай:
салықтық тексеру актісі, тұжырымдарында қылмыстық құқық бұзушылық белгілерінің барын көрсететін жеткілікті деректер қамтылған мемлекеттік кіріс органдары маманының қорытындысы (анықтамасы) қоса берілмей;
мемлекеттік кіріс органдарының салықтық тексеру нәтижелеріне сотқа дейінгі шағым жасау кезінде уәкілетті органның шешімі шығарылғанға дейін, ал сотқа шағым жасау жағдайларында сот актісі заңды күшіне енгенге дейін;
іс-әрекетті қылмыстық топтың құрамында жасау белгілері болған, сондай-ақ есепке жазу іс жүзінде жұмыстар орындалмаған, қызметтер көрсетілмеген, тауарлар тиеп-жөнелтілмеген мәмілелер бойынша жүргізілген не тапсырылуы міндетті болатын декларация ұсынылмаған не салық салынатын басқа да объектілерді және (немесе) басқа да міндетті төлемдерді жасыру арқылы декларацияға кірістері және (немесе) шығыстары туралы көрінеу бұрмаланған деректер енгізілген жағдайларды қоспағанда, салықтардың және (немесе) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдердің және өсімпұлдың есепке жазылған сомалары толық өтелген кезде салықты және (немесе) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуден жалтару фактілері жөнінде;
4) залалдың, елеулі зиянның не кәсіпкерлік субъектісі алған заңсыз кірістің болуы қылмыстық құқық бұзушылықтың міндетті белгісі болып табылған кезде олардың болуының расталмаған белгілері бар құқық қорғау органының немесе арнаулы мемлекеттік органның уәкілетті бөлімшесі маманының қорытындысына негізделген;
5) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қаралатын азаматтық-құқықтық дау бар қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыз, хабар немесе баянат тіркелуге жатпайды.
Осы тармақтың екінші бөлігінің 1) және 2) тармақшаларында көрсетілген талаптар шарттық міндеттемелердің жосықсыз орындалғаны туралы ұжымдық, көптеген арыздар беру жағдайларына қолданылмайды.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрықтарымен.

13. При получении информации об уголовном правонарушении, за исключением поводов, указанных в пунктах 9-11 настоящих Правил, следователями, дознавателями и прокурорами, управомоченными лицами, а также иными должностными лицами, которым поручено рассмотрение данной информации, незамедлительно, но не позднее 24 часов, обеспечивается принятие заявления, сообщения об уголовном правонарушении с соблюдением требований пунктов 9, 10 настоящих Правил и их регистрация в ЕРДР в соответствии с пунктом 12 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 13 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13-1. При установлении после фиксации информации об уголовном правонарушении в КУИ аналогичной информации об уголовном правонарушении, ранее зафиксированной в КУИ, она передается должностному лицу либо в орган для приобщения к первично зарегистрированному.
В случае, если по аналогичной информации об уголовном правонарушении, зафиксированной в КУИ, начато досудебное расследование, то она без регистрации в ЕРДР приобщается к материалам досудебного расследования.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
13-2. По заявлениям, сообщениям или рапортам об уголовных правонарушениях, переданным по территориальности (подведомственности), заполняется форма К-2 с вложением копий заявлений, сообщений, рапортов и документов, приложенных к этим заявлениям, сообщениям, рапортам, за исключением требующих обеспечения конфиденциальности.
Срок рассмотрения исчисляется с момента поступления материала в ИС ЕРДР, без повторной регистрации в КУИ, с заполнением формы К-2.
О принятии материала, переданного по территориальности (подведомственности) управомоченным лицом незамедлительно вводятся сведения.
По материалу, принятому по территориальности (подведомственности), принимается одно из решений, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 13-2 в соответствии с приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

13. Тергеушілер, анықтаушылар, прокурорлар, уәкілетті тұлғалар сонымен қатар аталған ақпаратты қарау тапсырылған лауазымды адамдар осы Қағидалардың 9-11-тармақтарында көрсетілген себептерді қоспағанда қылмыстық құқық бұзушылық туралы, оның ішінде электрондық ақпараттық ресурстардан және СДТБТ-мен интеграцияланған интернет-ресурстардан келіп түскен ақпаратты алған кезде, дереу бірақ 24 сағаттан кешіктірмей осы Қағидалардың 9, 10-тармақтарының талаптарын сақтай отырып қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарламаны қабылдауды және оларды осы Қағидалардың 12-тармағына сәйкес СДТБТ-ға тіркеуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13-1. АЕК-нда қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат бекітілгеннен кейін, АЕК-нда бұрын тіркелген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ұқсас ақпарат белгіленген жағдайда, ол алғашқы тіркелгенге қосу үшін лауазымды адамға немесе органға беріледі.
Егер АЕК-нда тіркелген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ұқсас ақпарат бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған жағдайда, ол СДТБТ-нде тіркелусіз сотқа дейінгі тергеп-тексеру материалдарына қосылады.
Ескерту. Қағида 13-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
13-2. Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар, хабарлар немесе баянаттар бойынша құпиялылықты қамтамасыз етуді талап ететіндерін қоспағанда, арыздардың, хабарлардың, баянаттардың және осы арыздарға, хабарларға, баянаттарға қоса берілген құжаттардың көшірмелерін бере отырып, К-2 нысаны толтырылады.
Қарау мерзімі материалдың СДТБТ АЖ-ға келіп түскен кезден бастап АЕК-ге қайта тіркемей, К-2 нысанын толтыра отырып есептеледі.
Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша жіберілген материалды қабылдау туралы құқық берілген адам дереу мәлімет енгізеді.
Аумақтылығы (ведомствоға тиістілігі) бойынша қабылданған материал бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарында көзделген шешімдерінің бірі қабылданады.
Ескерту. 13-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

14. В случае если зафиксированная в КУИ информация об уголовном правонарушении не подпадает под поводы, перечисленные в части 1 статьи 180 УПК РК, то в срок, предусмотренный частью второй пункта 8 настоящих Правил, принимается одно из следующих решений:
1) на основании рапорта должностного лица, с согласия руководителя органа уголовного преследования либо его заместителя оставляется без рассмотрения и хранится в номенклатурном деле (наряде) вместе с подтверждающими документами;
2) в случаях, указанных в части пятой статьи 181 УПК РК, направляется в соответствующий уполномоченный государственный орган или должностному лицу.
Информация об уголовном правонарушении подлежит направлению в уполномоченный орган для проведения ревизий и проверок, если до регистрации в ЕРДР наличие признаков уголовного правонарушения нельзя установить иным путем (например, информация о неуплате налогов, не подтвержденная актом налоговой проверки).
Материалы проверок и ревизий, проведенные по заявлениям и сообщениям, ранее направленным в порядке части пятой статьи 181 УПК РК, должностным лицом органа уголовного преследования в течение 24 часов с момента его поступления повторно фиксируются в КУИ, с заполнением формы К-1.
По материалу, принятому после проведения ревизии или проверки принимается одно из решений, предусмотренных пунктами 13 и 14 настоящих Правил, при этом срок рассмотрения исчисляется с момента повторной регистрации в КУИ;
3) при наличии иных оснований направляется в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении к административной ответственности;
4) о направлении по территориальности или подведомственности, в случае если рассмотрение информации относится к компетенции другого органа уголовного преследования;
5) о приобщении к КУИ или ЕРДР;
6) при наличии иных оснований направляется в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении к дисциплинарной ответственности;
7) заявление юридического лица в отношении другого юридического лица, основанное на заключении сделок гражданско–правового характера без приложения документов и материалов, подтверждающих его доводы, подлежит возврату без регистрации в ЕРДР, для приведения в соответствие с требованиями части 3 статьи 181 УПК.
О принятом решении автору письменного обращения дается письменный ответ.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

14. Егер АЕК-нда бекітілген қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат ҚР ҚПК 180-бабының 1-бөлігінде көрсетілген себептерге сәйкес келмеген жағдайда, осы Қағиданың 8-тармағы екінші бөлігінде көзделген мерзімде мынадай шешімнің біреуі қабылданады:
1) лауазымды адамның баянаты негізінде, қылмыстық қудалау органы басшысының немесе оның орынбасарының келісімімен қараусыз қалдырылады және номенклатуралық істе растаушы құжаттармен бірге (нарядта) сақталады;
2) ҚР ҚПК-нің 181-бабының бесінші бөлігінде көрсетілген жағдайларда тиісті уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды тұлғаға жіберіледі.
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат, егер СДТБТ-ға тіркелгенге дейін қылмыстық құқық бұзушылық белгілерінің болуын өзге жолмен (мысалы, салық тексерісі актісімен расталмаған салық төлемеу туралы ақпарат) анықтау мүмкін болмаса, уәкілетті органға ревизиялар мен тексерулер жүргізу үшін жіберілуге жатады.
ҚР ҚПК-нің 181-бабының бесінші бөлігінің тәртібінде бұдан бұрын жіберілген арыздар мен хабарлар бойынша жүргізілген ревизиялар мен тексерулер материалдары қылмыстық қудалау органының лауазымды тұлғасымен келіп түскен уақыттан бастап 24 сағат ішінде К-1 нысанын толтыра отырып, АЕК-те қайта тіркеледі.
Ревизия немесе тексеру жүргізуден кейін қабылданған материал бойынша осы Қағидалардың 13 және 14-тармақтарымен көзделген шешімдердің біреуі қабылданады, бұл ретте қарау мерзімі АЕК-ке қайта тіркелген кезден бастап есептеледі;
3) басқа негіздер болған кезде, әкімшілік жауаптылыққа тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды адамға) жолданады;
4) егер ақпаратты қарау өзге қылмыстық қудалау органының құзыретіне жататын болса, аумақтық тиесілігіне немесе ішкі ведомстволығына қарай жіберу туралы;
5) АЕК-на немесе СДТБТ-не қосу туралы;
6) басқа негіздер болған кезде, тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды адамға) жолданады;
7) заңды тұлғаның басқа заңды тұлғаға қатысты дәлелдерін растайтын құжаттар мен материалдарсыз азаматтық-құқықтық сипаттағы мәмілелер қорытындыларында негізделген арызы СДТБТ-де тіркелмей, ҚПК-нің 181 бабы 3-бөлігінің талаптарына сәйкес келтіру үшін қайтарылуға жатады.
Қабылданған шешім туралы арыз авторына жазбаша жауап беріледі.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 23.09.2016 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

14-1. Поступившее в орган уголовного преследования и зафиксированное в КУИ заявление, сообщение, содержащее сведения, по которым уголовное преследование осуществляется в частном порядке, подлежит направлению в соответствующий суд по подсудности без регистрации в ЕРДР, с приложением имеющихся материалов.
В случае если потерпевший отказался от подачи жалобы о привлечении лица к уголовной ответственности, в силу положений части третьей статьи 179 УПК, должностным лицом принимается решение, предусмотренное подпунктом 1) пункта 14 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14-2. В соответствии с частью 6 статьи 179 УПК РК производство неотложных следственных действий по заявлению, сообщению, содержащему сведения, по которым уголовное преследование осуществляется в частном порядке, а также по заявлению, сообщению, содержащему сведения о признаках административного правонарушения, не препятствует их направлению по подсудности либо в соответствующий уполномоченный государственный орган или должностному лицу, а также принятию решения, предусмотренного подпунктом 1) пункта 14 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
14-3. По фактам биологической смерти по причине перинатального исхода, неизлечимой болезни либо достижения преклонного возраста, при условии, что обстоятельства ее наступления были очевидны и не носят криминальный характер, может быть принято решение предусмотренное подпунктом 1 пункта 14 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 14-3 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
15. При необходимости проведения неотложных следственных действий требования пунктов 9, 10, 12 и 13 настоящих Правил исполняются одновременно либо немедленно после выполнения указанных действий.
16. В случае отсутствия возможности непосредственной фиксации повода в ЕРДР должностное лицо, в соответствии с полномочиями, определяемыми в порядке, предусмотренном пунктом 4 настоящих Правил, уведомляет с использованием средств связи управомоченное лицо, которое на основании полученного уведомления о регистрации в ЕРДР составляет рапорт по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
По прибытию в орган уголовного преследования должностное лицо получает рапорт о регистрации досудебного расследования у управомоченного лица, осуществившего регистрацию повода, и вносит дополнительные сведения в ЕРДР в соответствии с настоящими Правилами.

14-1. Қылмыстық қудалау органына келіп түскен және АЕК-да тіркелген, қылмыстық қудалауы жеке тәртіпте жүзеге асырылатын мәліметтерді қамтитын арыз, хабарлама қолда бар материалдармен бірге соттылығына қарай СДТБТ-де тіркелусіз тиісті сотқа жіберуге жатады.
Егер, ҚПК 179-бабы үшінші бөлiгі ережелерiне байланысты жәбірленуші адамды қылмыстық жауапқа тарту туралы шағымдануынан бас тартатын жағдай болса, онда лауазымды адам осы Қағиданың 14-тармағы 1)-тармақшасында көзделген шешімді қабылдайды.
Ескерту. Қағида 14-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
14-2. ҚР ҚПК 179-бабы 6-бөлігіне сәйкес, қылмыстық қудалауы жеке тәртіпте жүзеге асырылатын мәліметтерді қамтитын арыз, хабарлама бойынша, сондай-ақ әкімшілік құқық бұзушылық белгілері туралы мәліметтерді қамтитын арыз, хабарлама бойынша шұғыл тергеу әрекеттерін жүргізу оларды соттылығына қарай немесе тиісті уәкілетті мемлекеттік органға не лауазымды тұлғаға жіберуге, сонымен қатар осы Қағиданың 14-тармағы 1)-тармақшасына сәйкес шешім қабылдауға кедергі болмайды.
Ескерту. Қағида 14-2-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
14-3. Шарананың шетінеу себебіне қатысты биологиялық өлім, жазылмайтын ауру не қартайған жасқа толу деректері бойынша оның басталу жайттары анық және криминалдық сипатта емес, осы Қағиданың 14-тармағының 1-тармақшасымен көзделген шешім қабылдануы мүмкін.
Ескерту. Қағида 14-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Шұғыл тергеу әрекеттерін жүргізу қажет болған жағдайда осы Қағиданың 9, 10, 12 және 13-тармақтарының талаптары аталған әрекеттер орындалғаннан кейін бір мезгілде немесе дереу орындалады.
16. Себепті СДТБТ-де тікелей бекіту мүмкіндігі болмаған жағдайда осы Қағиданың 4-тармағында көрсетілген лауазымды адам байланыс құралдарын пайдалану арқылы қылмыстық қудалау органының қабылдау мен есепке алуға жауапты адамын хабарландырады, ол алынған хабарландырудың негізінде осы Қағиданың 9-қосымшасына сәйкес СДТБТ-де тіркеу туралы баянат дайындайды.
Қылмыстық қудалау органына келу бойынша лауазымды адам себепті тіркеген уәкілетті адамнан сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тіркеу туралы баянатты алады және белгіленген тәртіпке сәйкес СДТБТ-ға қосымша мәліметтер енгізеді.

Сноска. Пункт 16 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. После регистрации в ЕРДР, при установлении аналогичного повода к началу досудебного расследования, ранее зарегистрированного в ЕРДР этим либо другим органом, материалы досудебного производства передаются должностному лицу, либо в орган по подследственности, осуществляющему досудебное производство в порядке статьи 186 УПК РК, для приобщения к первично зарегистрированному.
18. В случае выявления уголовного правонарушения на морских и воздушных судах, при геолого-разведочных партиях, в других государственных организациях и подразделениях, удаленных от органов дознания, досудебное расследование начинается немедленно, сведения о нем регистрируются в ЕРДР при появлении соответствующей возможности.
19. При регистрации в ЕРДР и КУИ управомоченным лицом на бумажном документе, послужившим основанием для регистрации (заявление, обращение, рапорт и т.д.) ставится регистрационный штамп согласно приложениям 10 и 10-1 к настоящим Правилам.
Регистрационные штампы органа включают в себя наименование, дату регистрации, регистрационный номер КУИ или ЕРДР, должность, фамилию, имя, отчество и подпись должностного лица.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
Глава 3. Порядок формирования и ведения Единого реестра досудебных расследований
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Ведение ЕРДР заключается в заполнении должностным лицом, принявшим решение, соответствующих реквизитов электронных информационных учетных документов - форм (далее – форма) на каждое действие и решение по уголовному производству, подписываемых ЭЦП, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи", передаваемых в уполномоченный орган посредством Единой транспортной среды государственных органов.
При вводе сведений производится полное описание уголовного правонарушения и оснований принятия последующего решения, за исключением случаев, предусмотренных пунктами 34 и 35 настоящих Правил.
В случае наличия в ЕРДР электронных шаблонов процессуальных решений и действий, их заполнение обязательно в строгом соответствии с материалами уголовного дела.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. СДТБТ-ға тіркегеннен кейін СДТБТ-да осы сияқты бұрын тіркелген сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау себебін анықтау кезінде осы немесе басқа орган сотқа дейінгі өндірістің материалдарын алғашқы тіркелгенге қатыстыру үшін лауазымды адамға немесе ҚПК 186-бабының тәртібінде сотқа дейінгі іс жүргізуді іске асыратын тергеу органына береді.
18. Теңіз және әуе кемелерінде, геологиялық-барлау партияларында анықтау органдарынан алшақ басқа мемлекеттік ұйымдар мен бөлімшелерде қылмыстық құқық бұзушылықтар анықталған жағдайда сотқа дейінгі тергеп-тексеру дереу басталады, ол туралы мәліметтер тиісінше мүмкіндік пайда болған кезде СДТБТ-ға енгізіледі.
19. СДТБТ-нде және АЕК-нда тіркеу кезінде уәкілетті адам тіркеуге негіз болған қағаз құжатқа (арызға, хабарламаға, баянатқа және т.б.) осы Қағиданың 10 және 10-1-қосымшаларына сәйкес тіркеу мөртаңбасын қояды.
Органның тіркеу мөртаңбаларында атауы, тіркеу күні, АЕК немесе СДТБТ тіркеу нөмірі, лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты және қолы болады.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінқалыптастыру және жүргізу тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. СДТБТ-ні жүргізу шешім қабылдаған лауазымды адамның уәкілетті органға Мемлекеттік органдардың бірыңғай көліктік ортасы арқылы берілетін "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" 2003 жылғы 7 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес ЭЦҚ-мен қол қойылатын қылмыстық өндіріс бойынша әрбір әрекетке және шешімге электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі - нысан) сәйкесті деректемелерін толтырады.
Мәліметтерді енгізген кезде осы Қағидалардың 34 және 35-тармақтарымен көзделген жағдайларды қоспағанда, қылмыстық құқық бұзушылықтың толық сипаттамасы және одан әрі шешімді қабылдау негіздемелері көрсетіледі.
СДТБТ-да процестік шешімдер мен әрекеттердің электрондық шаблондары болған жағдайда, оларды қылмыстық істің материалдарына қатаң сәйкестікте толтыру міндетті.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

20-1. При ведении уголовного судопроизводства в бумажном формате орган досудебного расследования направляет прокурору на согласование либо утверждение процессуальные решения, а также в случаях, предусмотренных УПК РК, уведомляет прокурора о принятых решениях и направляет копии процессуальных решений и других материалов уголовного дела в электронном формате, за исключением требующих сохранения конфиденциальности.
Ведение уголовного судопроизводства в электронном формате посредством ЕРДР на стадии досудебного расследования регламентирован приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 января 2018 года № 2 "Об утверждении Инструкции о ведении уголовного судопроизводства в электронном формате" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16268).
Сноска. Пункт 20-1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
20-2. Решение о ведении уголовного судопроизводства в электронном формате принимается лицом, ведущим уголовный процесс, после принятия досудебного расследования в свое производство. О принятом решении выносится мотивированное постановление, а также заполняется форма Е-2.
При этом мотивированное постановление о ведении досудебного расследования в электронном формате формируется и подписывается на основе шаблона, автоматически сформированного системой.
При ведении электронного уголовного дела пользователь соблюдает хронологию и логическую последовательность.
При создании электронного процессуального документа пользователь формирует текст документа на основе шаблонов, содержащихся во вкладке "Постановление" в электронных формах.
Функционал "Постановление" состоит из двух разделов: в одном разделе осуществляется ввод и корректировка данных, в другом разделе - предварительный просмотр формируемого электронного документа, а также распечатка и нанесение подписи с графического планшета.
Сноска. Правила дополнены пунктом 20-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

20-1. Қылмыстық сот ісін қағаз форматта жүргізу кезінде сотқа дейінгі тергеп-тексеру органы прокурорға процестік шешімдерді келісуге немесе бекітуге жібереді, сондай-ақ ҚР ҚПК-де көзделген жағдайларда, құпиялылықты талап ететіндерді қоспағанда, прокурорды электрондық нысанда қабылданған шешімдер туралы хабардар етеді және процестік шешімдер мен қылмыстық істің өзге де материалдарының көшірмелерін жібереді.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру сатысында қылмыстық сот ісін электрондық форматта СДТБТ арқылы жүргізу "Қылмыстық сот ісін электрондық форматта жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 3 қаңтардағы № 2 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16268 болып тіркелген) регламенттелген.
Ескерту. 3-тарау 20-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20-2. Қылмыстық сот ісін электрондық форматта жүргізу туралы шешімді өндіріске алып сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыруды тапсырған қылмыстық процесті жүргізетін тұлға өз қалауы бойынша қабылдайды. Қабылданған шешім бойынша дәлелденген шешім қабылданады, сондай-ақ, тиісті мәліметтер Е-2 нысанда енгізіледі.
Бұл ретте, сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу туралы дәлелді қаулы жүйеде автоматты түрде қалыптастырылып электрондық форматтағы үлгінің негізінде қалыптастырылып оған қол қойылады.
Дәл осы сатыда электрондық қылмыстық істің материалында "АЕК тіркеу туралы баянат", "Қылмыстық құқық бұзушылық жөніндегі мәліметтерді тауып алу туралы баянат", "Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің басталуы туралы прокурорға хабарлама" деген автоматты түрде салынған электрондық іс жүргізу құжаттары бар.
Электрондық іс жүргізу құжаттарын құрастырған кезде тұтынушы хронологияны және қисындық сабақтастықты сақтайды.
Электрондық іс жүргізу құжаттарын құрастырған кезде, тұтынушы электрондық нысандағы "Қаулы" қосымшасындағы үлгінің негізінде құжаттың мәтінін қалыптастырады.
"Қаулы" функционалы екі бөлімнен тұрады: бірінші бөлімде енгізу және деректерге түзетуді енгізу жүзеге асырылады, екіншісінде қалыптасатын электрондық құжатты алдын ала көру, сонымен бірге басып шығару және графикалық планшеттен қолтаңба қою.
Ескерту. 3-тарау 20-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

21. Регистрация информации об уголовном правонарушении производится путем заполнения формы Е-1 "Регистрация в ЕРДР" (далее – форма Е-1), согласно приложению 11 к настоящим Правилам, после сохранения которой уголовному производству автоматически присваивается регистрационный номер.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
21-1. При выявлении укрытого уголовного правонарушения, должностное лицо принимает незамедлительные меры к его регистрации в ЕРДР путем заполнения формы Е-1, согласно приложению 11 к настоящим Правилам, с обязательной отметкой реквизитов 6, 6.1 и 6.2.
Если уголовное правонарушение ранее не было зафиксировано в КУИ, либо выявлено прокурором, предварительно выставляются форма К-1, согласно приложению 1 к настоящим Правилам и форма К-2, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Если уголовное правонарушение было укрыто путем необоснованного принятия решений, предусмотренных пунктом 14 настоящих Правил, производится заполнение новой формы К-2, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Материалы необоснованно списанного незарегистрированного уголовного правонарушения изымаются из номенклатурного дела.
Об изъятии материалов укрытого уголовного правонарушения из номенклатурного дела, уполномоченное должностное лицо, совместно с представителем органа уголовного преследования составляют акт, один экземпляр которого хранится в номенклатурном деле.
В акте отражаются сведения о необходимости регистрации заявления или сообщения в ЕРДР, а после регистрации – номер и дата регистрации.
Не является укрытым уголовное правонарушение, по которому досудебное расследование в последующем прекращено по основаниям, предусмотренным пунктами 1, 2, 5, 6, 7 и 8 части 1 статьи 35 УПК РК, или судом вынесен оправдательный приговор.
Сноска. Глава 3 дополнена пунктом 21-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов уголовного преследования, а также соединенные или поступившие для производства дополнительного расследования, повторной регистрации не подлежат, и досудебное расследование продолжается под ранее присвоенным регистрационным номером.

21. Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты тіркеу осы Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес "СДТБТ-де тіркеу" Е-1 нысанында (бұдан әрі – Е-1 нысаны) толтыру арқылы жүзеге асырылады, оны сақтағаннан кейін қылмыстық өндіріске автоматты түрде тіркеу нөмірі беріледі.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21-1. Жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық анықталған кезде, лауазымды адам осы Қағиданың 11-қосымшасына сәйкес міндетті түрде 6, 6.1 және 6.2 деректемелерін белгілей отырып Е-1 нысанын толтыру арқылы оның СДТБТ-де тіркелуіне қатысты дереу шаралар қабылдайды.
Егер қылмыстық құқық бұзушылық осыған дейін АЕК-нда бекітілмеген немесе оны прокурор анықтамаған болса, онда алдын-ала осы Қағиданың 1-қосымшасына сәйкес К-1 және осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес К-2 нысандары қойылады.
Егер қылмыстық құқық бұзушылық осы Қағидалардың 14-тармағында көзделген шешімдерді негізсіз қабылдау арқылы жасырылған болса, осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес жаңа К-2 нысанын толтыру жүргізіледі.
Негізсіз есептен шығарылған тіркелмеген қылмыстық құқық бұзушылық материалдары номенклатуралық істен алынады.
Уәкілетті лауазымды адам қылмыстық қудалау органының өкілімен бірлесіп жасырылған қылмыстық құқық бұзушылық материалдарын номенклатуралық істен алып тастау туралы актіні құрады, оның бір данасы номенклатуралық істе сақталады.
Актіде арыздың немесе хабардың СДТБТ-де тіркелу қажеттілігі туралы мәліметтер, ал тіркеуден кейін тіркеу нөмірі мен күні көрсетіледі.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру кейіннен ҚР ҚПК 35-бабы 1 бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8)-тармақтарында көзделген негiздер бойынша тоқтатылған немесе сот ақтау үкімін шығарған жағдайда, қылмыстық құқық бұзушылық жасырылған деп есептелмейді.
Ескерту. 21-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 23.09.2016 № 148 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
22. Тергеу бойынша басқа қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен, сондай-ақ қосылған немесе қосымша тергеп-тексеру өндірісі үшін келіп түскен қылмыстық істер қайта тіркеуге жатпайды, сотқа дейінгі тергеп-тексеру ертеректе берілген тіркеу нөмірімен жалғасады.

23. Уголовные дела, поступившие из органов уголовного преследования других государств, в том числе Содружества Независимых Государств (СНГ), подлежат регистрации в ЕРДР, как вновь зарегистрированные с присвоением ему нового регистрационного номера.
24. При выделении уголовного дела в отдельное производство в отношении лица заполняется форма на регистрацию в ЕРДР с присвоением нового регистрационного номера, при этом, оно не учитывается как новое правонарушение.
25. Если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о районе совершения уголовного правонарушения, то реквизит "Район совершения" формы на регистрацию в ЕРДР подлежит корректировке.
26. Заполняется одна форма на регистрацию и учитывается как одно правонарушение:
1) правонарушение, совершенное несколькими лицами в любой форме соучастия (статья 28 УК);
2) деяние, которым причиняется вред двум или более лицам (например: кража из одного помещения вещей, принадлежащих разным лицам; хищение из одного стада нескольких голов скота, принадлежащих разным владельцам);
3) длящиеся правонарушения;
4) продолжаемые правонарушения;
5) последовательное совершение ряда однородных действий, каждое из которых является малозначительным, но в совокупности представляет значительную общественную опасность и квалифицируется, как одно правонарушение (например: кражи электрических счетчиков из одного дома в течение одного периода времени, связанные единством умысла);
6) совершение различных правонарушений одним действием, при этом подлежит учету наиболее тяжкое правонарушение (например, изнасилование, сопровождаемое заражением венерической болезнью, учитывается только по признакам изнасилования);
7) часть совокупного деяния, являющаяся способом совершения основного правонарушения (например, присвоение или растрата вверенного виновному чужого имущества с использованием служебного положения, где использование служебного положения служит способом хищения, напротив, злоупотребление служебным положением образует самостоятельное деяние и учитывается как отдельная акция, если не является средством реализации основного акта);
8) правонарушение, имеющее элементы составов разных правонарушений, но квалифицируемое как одно (например, превышение власти, сопровождающееся насилием в отношении потерпевшего, злостное хулиганство, сопряженное с сопротивлением представителю власти);
9) деяние, которое хотя и посягает на различные объекты, но образует одно правонарушение (например, разбой, при котором посягательству подвергается жизнь, здоровье, собственность потерпевшего);

23. Басқа мемлекеттердің, соның ішінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (ТМД) қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен қылмыстық істер жаңадан тіркелгендер ретінде, оған жаңа тіркеу нөмірін берумен СДТБТ-ға тіркеуге жатады.
24. Қылмыстық істі жеке өндіріске шығарған кезде адамға қатысты жаңа тіркеу нөмірін берумен СДТБТ-ға тіркеу нысаны толтырылады, бұл ретте ол жаңа құқық бұзушылық ретінде есептелмейді.
25. Егер тергеп-тексеру барысында қылмыстық құқық бұзушылықтың жасалу ауданы туралы нақты мәліметтер анықталса, СДТБТ-ға тіркеу нысанының "Жасалу ауданы" деректемесі түзетуге жатады.
26. Тіркеуге бір нысан толтырылып, бір құқық бұзушылық ретінде ескеріледі:
1) қатысудың кез келген нысанында бірнеше адам жасаған құқық бұзушылық (ҚР ҚК 28-бабы);
2) екі немесе одан артық адамға зиян келтірілетін әрекет (мысалы: бір орынжайдан әр түрлі адамдарға тиесілі заттарды ұрлау; бір табыннан әр түрлі иелерге тиесілі бірнеше бас малды ұрлау);
3) созылмалы құқық бұзушылық;
4) жалғаспалы құқық бұзушылық;
5) әрқайсысы шағын мәнді, бірақ жиынтығында елеулі қоғамдық қауіптілік білдіріп, бір құқық бұзушылық ретінде жіктелетін біртекті әрекеттер қатарын бірізді жасау (мысалы: бірыңғай қаскөйлікпен байланысты, бір уақыт мерзімінде бір үйден электр есептегіштерді ұрлау);
6) бір әрекетпен әр түрлі құқық бұзушылықтар жасау. Мұның өзінде ең ауыр құқық бұзушылық есепке алынуы тиіс (мысалы, жыныстық ауруды жұқтырумен зорлау, тек зорлау белгілері бойынша есепке алынады);
7) негізгі құқық бұзушылықты жасау тәсілі болып табылатын жиынтық әрекет бөлігі (мысалы, кінәліге сеніп тапсырылған бөгде мүлікті қызметтік күйін пайдаланып иеленуі немесе шығындауы, онда қызметтік күйді пайдалану ұрлау тәсілі болып табылады, керісінше, қызметтік күйін теріс пайдалану жеке әрекет түзіп, егер негізгі актіні жүзеге асыру құралы болып табылмаса, жеке акция ретінде ескеріледі);
8) әр түрлі құқық бұзушылық құрам элементтеріне ие, бірақ біреу ретінде жіктелетін құқық бұзушылық (мысалы, жәбірленушіге қатысты зорлықпен қоса жүретін билікті асыра пайдалану, билік өкіліне қарсылық көрсетумен қоса жүретін қасақана бұзақылық);
9) әр түрлі объектілерге қол сұққанымен, бір құқық бұзушылық түзетін әрекет (мысалы, жәбірленуші өміріне, денсаулығына, мүлкіне қол сұғылатын қарақшылық);

10) развратные действия, мужеложство и иные подобные акты, независимо от количества эпизодов. При отсутствии умысла на групповое правонарушение, каждое новое партнерство в таком акте следует учитывать, как самостоятельное правонарушение;
11) в случае одновременного совершения самостоятельных действий, квалифицируемых по различным статьям УК (идеальная совокупность).
Сноска. Пункт 26 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Общественное место – специально оборудованные места общего пользования в черте или вне городов и населенных пунктов, предназначенные для использования населением, а также проведения массовых мероприятий, обслуживания и отдыха граждан.
К общественным местам относятся:
1) организации образования и отдыха;
2) организации здравоохранения;
3) пункты общественного питания;
4) кинотеатры, театры, цирки, концертные, смотровые и выставочные залы, спортивные арены и другие крытые сооружения, предназначенные для массового отдыха, в том числе ночные клубы и дискотеки;
5) музеи, библиотеки и лектории;
6) поезда местного и дальнего сообщения, суда воздушного, морского и речного транспорта, салоны городских, междугородних автобусов, маршрутных такси и городского электротранспорта;
7) здания аэропортов, железнодорожных, автомобильных и водных вокзалов, перроны железнодорожных вокзалов и метрополитены;
8) помещения государственных органов и организаций, не использующих пропускной режим;
9) помещения, являющиеся рабочими местами, на объектах с пропускным режимом, используемых коллективами трудящихся для работы в случаях совершения хулиганства;
10) подъезды домов.
28. Общественные места подразделяются на:
1) постоянные (места, доступ в которое открыт в любое время: улицы, переулки, скверы, бульвары, набережные, площади, вокзалы, дворы (за исключением дворов частных домов));
2) периодические (помещения, предназначенные для обслуживания и отдыха населения в определенные часы: рынки, образовательные и лечебно-оздоровительные учреждения, зоны отдыха, культурные, развлекательные, спортивные учреждения, общественный транспорт, предприятия торговли, вагоны пассажирских поездов (кроме тамбуров), а также вагон-ресторан, пассажирское купе в ночное время суток и туалет).

10) азғын әрекеттер, еркек пен еркектің жыныстық қатынасы және эпизод санынан тәуелсіз өзге осындай актілер. Топтық құқық бұзушылық пиғылы болмаған кезде осындай актідегі әрбір жаңа серіктестік жеке құқық бұзушылық ретінде ескерілуі тиіс;
11) ҚР ҚК әр түрлі баптары бойынша жіктелетін дербес әрекеттерді бір уақытта жасаған жағдайда (мінсіз жиынтық).
Ескерту. 26-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Қоғамдық орын – халықтың пайдалануына, сондай-ақ жаппай іс-шаралар, азаматтарға қызмет көрсету және демалысын өткізуге арналған, елдімекендердің шегінде немесе олардан тыс жерлердегі ортақ пайдаланылатын орындары.
Қоғамдық орындарға:
1) білім беру және демалу ұйымдары;
2) денсаулық сақтау ұйымдары;
3) көпшілікті тамақтандыру пункттері;
4) кинотеатрлар, театрлар, цирктер, концерт, тамашалау және көрме залдары, спорт ареналары және жалпы көпшіліктің демалуына арналған басқа да жабық құрылысжайлар, оның ішінде түнгі клубтар мен дискотекалар;
5) музейлер, кітапханалар мен лекторийлер;
6) жергілікті және алыс қатынастағы пойыздар, әуе, теңіз және өзен көлігі кемелері, қалалық, қалааралық автобустардың, маршруттық таксилердің және қалалық электр көлігінің салондары;
7) әуежайлардың, теміржол, автомобиль және су вокзалдарының ғимараттары, теміржол вокзалдарының перрондары және метрополитендер;
8) рұқсаттамалық режимді пайдаланбайтын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың үй-жайлары;
9) бұзақылық жасалған жағдайларда еңбек ұжымдары жұмыс істеу үшін пайдаланатын рұқсаттамалық режимі бар объектілердегі жұмыс орындары болып табылатын үй-жайлар;
10) үйлердің кіреберістері;
11) осы Қағидалардың 28-тармағында көзделген өзге де орындар жатады.
Ескертпе: үйлердің кіреберістеріне көппәтерлі тұрғын үйлердің кіреберістері мен жатақханалардың кіреберістері жатады.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Қоғамдық орындар:
1) тұрақты (кез келген уақытта кіруге болатын орындар: көшелер, тұйық көшелер, скверлер, бульварлар, жағалаулар, алаңдар, вокзалдар, аулалар (жеке үйлердің аулаларын қоспағанда);
2) мерзімді (белгілі бір сағаттарда халыққа қызмет көрсетуге және халықтың демалуына арналған үй-жайлар: базарлар, білім беру және емдеу-сауықтыру мекемелері, демалыс аймақтары, мәдени мекемелер, ойын-сауық, спорт мекемелері, қоғамдық көлік, сауда кәсіпорындары, жолаушылар вагондары, көпшілікке арналған дәретханалар) болып бөлінеді.
Ескертпе: жолаушылар вагондарына жолаушыларды тасымалдауға арналған вагондар, сондай-ақ почта, почта-багаж, багаж, қызметтік-техникалық вагон-мейрамхана (қызметтік, клубтар, санитарлық, сынақ және өлшеу, зертханалар және жолаушылар үлгісіндегі басқа да арнайы вагондар) жатады.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

29. Из общего количества правонарушений, отнесенных к числу совершенных в общественных местах, выделяются уличные, то есть, совершенные в обустроенных в социальном плане местах: улицах, площадях, бульварах, набережных, мостах, переулках, не огороженных дворах (за исключением частных), в жилых массивах, лесопарковых зонах, в черте городов (населенных пунктов), скверах, пляжах, зонах отдыха, рынках, стадионах в период их функционирования.
30. Не подлежат учету, как совершенные в общественных местах и на улицах:
1) правонарушения, совершенные на объектах общественного назначения, в момент совершения правонарушения не выполняющих свои функции;
2) правонарушения, совершенные на объектах с пропускным режимом, используемых коллективами трудящихся для работы, и охраняемых автостоянках;
3) правонарушения, совершенные в подсобных помещениях, гардеробах и служебных кабинетах организаций, учреждений, торговых и увеселительных заведений, в том числе, раздевалках спортивных залов учебных и иных заведений;
4) правонарушения, совершенные в такси;
5) правонарушения, совершенные на территории заброшенных зданий, вне зависимости от наличия ограждения, в подземных коммуникациях, на необустроенном участке местности - пустыре, побережье реки, за исключением набережных улиц и пляжа, участке автодороги без каких-либо объектов инфраструктуры;
6) кражи из квартир и другие правонарушения, совершенные в жилых помещениях общежитий, гостиниц, домов отдыха, вагонов пассажирских поездов, находящихся на перегонах в случае отсутствия пассажиров, разъездах, в тупиках и парках отстоев;
7) правонарушения, совершенные в местах общего пользования в коммунальных квартирах, чердаках, подвалах, лифтах, за исключением хулиганств;
8) правонарушения, предусмотренные статьями 116, 129, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 145, 150, 151, 159, 160, 162, 163, 164, 165, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 175, 180, 182, 183, 184, 186, 189, 197, 198, 199, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 212, 213, 214, 215, 216, 217, 218, 218-1, 219, 220, 221, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 233, 234, 235, 235-1, 236, 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 251, 253, 254, 257, 258, 259, 260, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269-1, 270, 271, 275, 276, 278, 279, 280, 281, 282, 284, 285, 288, 290, 295, 295-1, 301, 302, 303, 305, 306, 310, 312, 314, 315, 317, 318, 319, 322, 323, 330, 331, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 341, 342, 343, 344, 349, 351, 352, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 374, 376, 377, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 388-1, 390, 393, 394, 395, 396, 398, 399, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 412-1, 413, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 458, 460, 464, 465, 466 Уголовного кодекса Республики Казахстан;

29. Қоғамдық орындарда жасалғандар қатарына жатқызылғандардың жалпы санынан көшелік, яғни әлеуметтік тұрғыдан жабдықталған орындарда: көшелерде, алаңдарда, желекжолдарда, жағалауларда, көпірлерде, тұйық көшелерде, қоршалмаған аулаларда (жекелерден басқа), орман-саябақ аймақтарында, қала (елдімекен) шегінде, гүлзарларда, жағажайларда, демалыс орындарында, базарларда, стадиондарда қызмет ету мерзімінде жасалғандар ерекшеленеді.
30. Қоғамдық орындарда жасалғандар ретінде есепке алуға жатпайды:
1) құқық бұзушылықты жасау сәтінде өз қызметін орындамайтын қоғамдық мәндегі объектілерде жасалған құқық бұзушылықтар;
2) еңбек ететін ұжымдар жұмыс үшін пайдаланатын және күзетілетін автотұрақтардағы рұқсатнама режимдері бар объектілерде жасалған құқық бұзушылықтар;
3) ұйымдардың, мекемелердің, сауда және ойын-сауық мекемелерінің қосалқы орынжайларында, киім гардеробтарында және қызметтік кабинеттерде жасалған құқық бұзушылықтар;
4) қоршауының болуынан тәуелсіз қараусыз қалған ғимараттар территориясында, жерасты коммуникацияларда, жергілікті жарақталмаған учаскелерде – бос алаңда, көше мен жағажай жағалауынан басқа өзен жағалауында, қандай да бір инфрақұрылым объектілерінсіз автожол учаскелерінде жасалған құқық бұзушылықтар;
5) пәтердегі ұрлық және жатақханалардың, қонақ үйлердің, демалыс үйлерінің орынжайларында, жолаушылар болмаған жағдайда аралықтарда тұрған жолаушылар пойыздарының вагондарда, жолайрықтарда, тұйықтар мен тұрақ саябақтарында жасалған басқа құқық бұзушылықтар;
6) коммуналдық пәтерлердің жаппай пайдалану орындарында, шатырларда, жертөлелерде, лифтілерде жасалған құқық бұзушылықтар, бұзақылықтан басқа;
7) Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің 116, 126, 128, 129, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 143, 145, 149, 150, 151, 152, 153, 154, 156, 159, 160, 162, 163, 164, 165, 167, 168, 169, 170, 171, 172, 175, 180, 182, 183, 184, 186, 189, 198, 199, 205, 206, 207, 208, 209, 210, 211, 212, 213, 214, 214-1, 214-2, 215, 216, 217, 218, 218-1, 220, 221, 224, 225, 226, 227, 228, 229, 230, 231, 232, 232-1, 233, 234, 235-1, 236, 237, 238, 239, 242, 243, 244, 245, 246, 247, 248, 249, 251, 253, 254, 257, 258, 259, 260, 262, 263, 264, 265, 266, 267, 268, 269-1, 270, 271, 275, 276, 278, 279, 280, 281, 282, 284, 285, 286, 287, 288, 289, 290, 295, 295-1, 300, 301, 302, 303, 305, 306, 310, 312, 314, 315, 317, 318, 319, 322, 323, 330, 331, 333, 334, 335, 336, 337, 338, 341, 342, 343, 344, 349, 351, 352, 354, 355, 356, 357, 358, 359, 360, 361, 362, 363, 364, 365, 366, 367, 368, 369, 370, 371, 376, 377, 383, 384, 385, 386, 387, 388, 388-1, 390, 394, 395, 396, 398, 399, 403, 404, 405, 406, 407, 408, 409, 410, 411, 412, 412-1, 413, 415, 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, 424, 425, 426, 427, 428, 429, 430, 431, 432, 433, 434, 437, 438, 439, 440, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 447, 448, 450, 451, 452, 453, 454, 455, 456, 458, 460, 464, 465, 466-баптарында көзделген құқық бұзушылықтар;
8) жол-көлік құқық бұзушылықтары;

9) дорожно-транспортные правонарушения.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30-1. При заполнении формы Е-1 иметь ввиду, что под понятием "уголовные правонарушения в семейно-бытовой сфере" следует понимать умышленные или неосторожные деяния, посягающие на жизнь, здоровье, честь, достоинство и свободу личности, совершенные в результате конфликта между лицами, состоящими в зарегистрированных либо фактических брачно-семейных или других родственных отношениях, совместно проживающими лицами.
Сноска. Правила дополнены пунктом 30-1 в соответствии с приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Прием жалоб по делам частного обвинения осуществляется в соответствии с требованиями главы 47 УПК РК.
32. Учет дел частного обвинения осуществляется канцеляриями районых и приравненных к ним судов, с последующей передачей сведений в уполномоченный орган в сфере правовой статистики и специальных учетов.
Передача сведений осуществляется в порядке, установленном совместным приказом уполномоченного органа и Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
33. При поступлении из суда постановления о направлении дела по подследственности для решения вопроса о проведении досудебного расследования в связи установлением признаков уголовного правонарушения, преследуемого в публичном или частно-публичном порядке, прокурор регистрирует поступившие материалы в ЕРДР с одновременной проверкой наличия ранее произведенной регистрации данного факта в ЕРДР.
При отсутствии регистрации досудебного расследования по этому же факту, принимаются меры для проведения досудебного расследования.
При наличии регистрации в ЕРДР досудебного расследования по этому же факту, материалы приобщаются к ранее зарегистрированному досудебному расследованию в соответствии с пунктом 17 настоящих Правил.
При наличии регистрации в ЕРДР досудебного расследования по этому же факту, которое ранее прекращено, решается вопрос об отмене ранее принятого процессуального решения.

9) интернет-алаяқтық, сондай-ақ ақпараттық-коммуникациялық технологияларды пайдалана отырып жасалған құқық бұзушылықтар.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30-1. Е-1 нысанын толтыру кезінде "отбасылық-тұрмыстық саладағы қылмыстық құқық бұзушылықтар" ұғымында тіркелген не нақты неке-отбасы немесе басқа да туыстық қатынастарда тұратын адамдар, бірлесіп тұратын адамдар арасындағы жанжал нәтижесінде жасалған жеке адамның өміріне, денсаулығына, ар-намысына, қадір-қасиетіне және бостандығына қол сұғатын қасақана немесе абайсызда жасалған әрекеттерді түсіну керек.
Ескерту. 30-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
31. Жеке айыптау істері бойынша шағымдарды қабылдау ҚПК 47-тарауының талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
32. Жеке айыптау істерін есепке алуды аудандық және оларға теңестірілген соттардың кеңселері мәліметтердің құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласында кейіннен уәкілетті органға берумен жүзеге асырады.
Мәліметтерді беру уәкілетті органның және Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының соттардың қызметін ұйымдастыру департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) бірлескен бұйрығымен белгіленген тәртіпте іске асырылады.
33. Соттан жариялық немесе жеке-жариялық тәртіпте аңдылатын қылмыстық құқық бұзушылық белгісін анықтаумен байланысты сотқа дейінгі тергеп-тексеруді өткізу туралы мәселені шешу үшін тергеу бойынша істі жолдау туралы қаулы келіп түскен жағдайда прокурор бір уақытта СДТБТ-де бұрын жүргізілген тіркеудің болуын тексерумен СДТБТ-не келіп түскен материалдарды тіркейді.
Осы дерек бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексерудің тіркелуі болмаған кезде сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу үшін шаралар қабылданады.
Осы дерек бойынша СДТБТ-де сотқа дейінгі тергеудің тіркелуі болған кезде материалдар осы Қағиданың 17-тармағына сәйкес бұрын тіркелген сотқа дейінгі тергеуге қатыстырылады.
Осы дерек бойынша бұрын тоқтатылған СДТБТ-ға сотқа дейінгі тергеп-тексерудің тіркелуі болған кезде бұрын қабылданған процестік шешімін жою туралы мәселе шешіледі.

Сноска. Пункт 33 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
34. При регистрации в ЕРДР досудебного расследования об уголовном правонарушении, расследуемом в порядке секретного производства, не подлежащие разглашению сведения, в форме не заполняются. В реквизите "описание уголовного правонарушения" производится запись "секретное производство".
35. В целях обеспечения конфиденциальности в ходе проведения негласных следственных действий в рамках досудебного расследования при регистрации в ЕРДР допускается указание псевдонима заявителя и незаполнение реквизита "описание преступления/проступка".
После отпадения необходимости обеспечения конфиденциальности незамедлительно производится редактирование вышеуказанных сведений в соответствиие с пунктом 58 настоящих Правил, а также при принятии последующих решений по досудебному расследованию.
35-1. Поступившее заявление и сообщение о розыске безвестно исчезнувшего лица, подлежит незамедлительной регистрации в ЕРДР, при заполнении реквизита "квалификация преступления" проставляется кодировка "000", если отсутствуют обстоятельства, указывающие на признаки иного преступления.
По факту обнаружения трупа без явных признаков смерти криминального характера, по которому начато досудебное расследование, до установления причины смерти при заполнении реквизита "квалификация преступления" проставляется кодировка "001", если отсутствуют обстоятельства, указывающие на признаки иного преступления.
Если в ходе досудебного расследования по вышеуказанным фактам будут установлены признаки криминального характера, то квалификация преступления определяется должностным лицом, расследующим уголовное дело, путем отражения соответствующих реквизитов в форме Е-2 "Решение по ЕРДР", согласно приложению 12 к настоящим Правилам, исходя из квалификации уголовного правонарушения.
Сноска. Правила дополнены пунктом 35-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Форма на принятие решений
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
36. Форма на решение по ЕРДР заполняется в случаях принятия процессуальных решений, указанных в данном приложении и переквалификации правонарушения.

Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Жариялауға жатпайтын құпия өндіріс тәртібінде тергелетін қылмыстық құқық бұзушылық туралы сотқа дейінгі тергеп-тексеруді СДТБТ-ға тіркеу кезінде мәліметтер нысанда толтырылмайды. "Қылмыстық құқық бұзушылық сипаттамасы" деректемесінде "құпия өндіріс" жазуы жазылады.
35. Сотқа дейінгі тергеу шеңберінде жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу барысында құпиялылықты қамтамасыз ету мақсатында СДТБТ-ға тіркеу кезінде арыз берушінің лақап атын көрсетуге және "қылмыс/теріс қылық сипаттамасы" деректемесін толтырмауға жол беріледі.
Құпиялылықты қамтамасыз ету қажеттілігі жойылғаннан кейін, сондай-ақ сотқа дейінгі тергеу бойынша кейінгі шешім қабылданған кезде осы Қағиданың 58-тармағына сәйкес жоғарыда көрсетілген мәліметтерге дереу редакциялау жүргізіледі.
35-1. Хабар-ошарсыз жоғалған адамды іздестіру туралы келіп түскен арыз және хабарлама дереу СДТБТ-де тіркелуге жатады, "қылмысты саралау" деректемесін толтыру кезінде, өзге қылмыс белгілеріне нұсқайтын жағдайлар болмағанда "000" коды қойылады.
Криминалдық сипаттағы өлімнің анық белгілерінсіз мәйіттің табылу дерегі бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеруі басталғанда, "қылмысты саралау" деректемесін толтыру кезінде, егер өзге қылмыс белгілеріне нұсқайтын жағдаяттар болмаса, өлім себебін белгілегенге дейін "001" коды қойылады.
Егер сотқа дейінгі тергеп-тексеру барысында жоғарыда көрсетілген деректер бойынша криминалдық сипаттағы белгілер анықталса, қылмыстың саралауы "СДТБТ бойынша шешім" Е-2 нысанында осы Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықты саралаудан шығатын тиісті деректемелерді көрсету арқылы қылмыстық істі жүргізетін лауазымды адаммен анықталады.
Ескерту. Қағида 35-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4-тарау. Шешім қабылдау нысаны
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36. СДТБТ бойынша шешім қабылдау нысаны осы қосымшада көрсетілген процестік шешімдер қабылданған және құқық бұзушылық қайта сараланған жағдайларда толтырылады.

Сноска. Пункт 36 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
36-1. Реквизиты формы на решение о принятии в производство досудебного расследования заполняется должностным лицом, принявшим в производство, в течение 24 часов с момента регистрации в ЕРДР сообщения об уголовном правонарушении.
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
36-2. В случае принятия процессуального решения, непредусмотренного в электронных формах, создание электронного процессуального документа осуществляется путем добавления решения с кодом "9900" из дополнительной вкладки "Процессуальные документы", находящейся в справочнике решений по формам Е-1, Е-2, Л-1, Л-2 и Л-3.
Во вкладке "Процессуальные документы" пользователю предоставляется функционал по формированию электронного процессуального документа из шаблона.
Вложение электронной копии документа необходимо осуществлять в соответствующей электронной форме либо в форме решения "9900" вкладки "Процессуальные документы" в зависимости от принадлежности документа к производимому действию или решению (по формам Е-1, Е-2, Л-1, Л-2 и Л-3).
Сноска. Правила дополнены пунктом 36-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Реквизит формы, указывающий на состояние лица, совершившего правонарушение, подчеркивается на основании содержания обвинительного акта и свидетельских показаний о том, что правонарушение совершено в состоянии опьянения на момент совершения правонарушения.
38. Уголовное правонарушение учитывается, как совершенное лицом в состояния опьянения (алкогольное, наркотическое, токсикоманическое опьянение) на основании сведений, содержащихся в обвинительном акте, а по прекращенным уголовным делам – на основании имеющихся в деле свидетельских показаний, иных материалов уголовного дела либо постановления о прекращении.
Сведения об уголовном правонарушении, совершенном лицом, ранее совершившим уголовное правонарушение, учитываются в независимости от погашения или снятия судимости. К лицам, ранее совершившим уголовные правонарушения, также относятся лица, ранее совершившие уголовные проступки.
39. В случае прерывания срока досудебного расследования по основанию, предусмотренному пунктом 1) части 7 статьи 45 УПК РК, либо его прекращении по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК, в рамках которого ранее лицо признавалось подозреваемым в соответствии с частью 1 статьи 64 УПК РК, форма на принятие решения по ЕРДР заполняется только после принятия решения в отношении этого лица с заполнением формы на лицо.

Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36-1. Сотқа дейінгі тергеп-тексеруге қабылдау туралы шешім нысанының деректемелері оны қабылдаған лауазымды адаммен қылмыстық құқық бұзушылық туралы хабарлама СДТБТ-нде тіркелген кезден бастап 24 сағаттың ішінде толтырылады.
Ескерту. Қағида 36-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
36-2. Электрондық нысанда қарастырылмаған іс жүргізу шешімі қабылданған жағдайда, электрондық іс жүргізу құжатын құру Е-1, Е-2, Л-1, Л-2 и Л-3 нысандары бойынша анықтамада бар шешімдерді "Процестік құжаттар" қосымшасынан "9900" кодымен шешімді қосу жолымен жүзеге асырылады.
"Процестік құжаттар" қосымшасында тұтынушыға электрондық іс жүргізу құжатын қалыптастыру бойынша үлгіден функционал ұсынылады.
Ескерту. 4-тарау 36-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Құқық бұзушылық жасаған адамның күйін көрсететін нысан деректемесі құқық бұзушылық жасау сәтіне құқық бұзушылық мастану күйінде жасалғандығы туралы айыптау актісінің және куәгерлер түсініктерінің мазмұны негізінде сызылады.
38. Қылмыстық құқық бұзушылық айыптау актісінде мазмұндалған мәліметтер негізінде, ал тоқтатылған қылмыстық істер бойынша істе бар куәгерлер түсінігі, қылмыстық істің өзге материалдары немесе қысқарту туралы қаулы негізінде адам мастану (алкогольдік, есірткілі, токсикомандық мастану) күйінде жасаған ретінде ескеріледі.
Бұрын қылмыстық құқық бұзушылыққа барған адам жасаған қылмыстық құқық бұзушылық туралы мәліметтер өтелуінен немесе соттылықтың алынуынан тәуелсіз ескеріледі. Бұрын қылмыстық құқық бұзушылыққа барған адамдарға бұрын қылмыстық теріс қылықтар жасаған адамдар да жатады.
39. ҚР ҚПК 45-бабы 7-бөлімінің 1)-тармағында көзделген негіздер бойынша сотқа дейінгі тергеу мерзімін бұзған немесе оның аясында адам ертеректе ҚР ҚПК 64-бабының 1-бөліміне сәйкес күдікті деп танылған ҚР ҚПК 35-бабының 1-бөлімінің 1), 2),5),6),7) және 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған жағдайда, СДТБТ бойынша шешім қабылдау нысаны адам нысанын толтырумен осы адамға қатысты шешім қабылдағаннан кейін толтырылады.

40. Достоверность заполнения реквизитов, по суммам причиненного и погашенного ущерба, обеспечивается лицом, осуществляющим досудебное расследование.
Сноска. Пункт 40 в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. Форма на принятие решения, после заполнения реквизитов подписывается должностным лицом, принявшим решение и начальником следственного подразделения или органа дознания.
42. При установлении по заявлениям и сообщениям, зарегистрированным в ЕРДР, данных, указывающих на наличие дисциплинарного проступка, административного правонарушения, либо уголовного правонарушения, по которому уголовное преследование осуществляется в частном порядке, решения, предусмотренные частями 4 и 5 статьи 179 УПК РК, принимаются после принятия процессуального решения о прекращении досудебного расследования по основаниями, предусмотренным пунктом 2) части 1 статьи 35 УПК РК.
При этом по делам частного обвинения заявителю разъясняется право на обращение в суд в порядке статьи 408 УПК.
Сноска. Пункт 42 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
43. Орган досудебного расследование передает прокурору введенные в ЕРДР электронные процессуальные решения и формы по ним, которые в соответствии с УПК РК подлежат им согласованию или утверждению.
Прокурор в ЕРДР согласовывает или утверждает процессуальное решение, отказывает в его согласовании и утверждении незамедлительно либо в сроки, предусмотренные УПК РК, после изучения решения органа досудебного расследования, а также в установленных законом случаях либо при необходимости после изучения материалов уголовного дела.
Также на подпись прокурору передаются введенные в ЕРДР решения о продлении срока досудебного расследования и передаче зарегистрированного в ЕРДР заявления и сообщения об уголовном правонарушении по подследственности в порядке части 2 статьи 186 УПК РК.
Учет указанных электронных процессуальных решений и форм производится после их подписания прокурором посредством ЭЦП.
Сноска. Пункт 43 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
44. Порядок заполнения группы реквизитов "Силы и средства, способствующие раскрытию правонарушения" (внутриведомственный показатель) регламентируется ведомственным нормативным правовым актом.
Достоверность заполнения реквизитов "Силы и средства, способствующие раскрытию правонарушения" обеспечивается лицом, осуществляющим досудебное расследование.

40. Келтірілген және өтелген залал сомалары бойынша деректемелерді толтырудың шынайылығын сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын тұлға қамтамасыз етеді.
Ескерту. 40-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Шешім қабылдау нысанына деректемелерді толтырғаннан кейін шешім қабылдаған лауазымды адам және тергеу бөлімшесінің немесе анықтау органының бастығы қол қояды.
42. СДТБТ-де тіркелген арыздар мен хабарлар бойынша тәртіптік теріс қылықтың, әкімшілік құқық бұзушылықтың немесе қылмыстық құқық бұзушылықтың болуын көрсететін, ол бойынша қылмыстық қудалау жеке тәртіпте жүзеге асырылатын деректерді орнату кезінде, ҚР ҚПК 179-бабы 4 және 5-бөліктерімен көзделген шешімдер ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 2)-тармағында көзделген негіздер бойынша сотқа дейінгі тергеуді тоқтату туралы процестік шешімін қабылдағаннан кейін қабылданады.
Бұл ретте, жеке айыптау істері бойынша арыздаушыға ҚПК 408-бабы тәртібінде сотқа шағымдану құқығы түсіндіріледі.
Ескерту. 42-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
43. Қылмыстық қудалау органы ҚР ҚПК-ға сәйкес оларға келісуге немесе бекітуге жататын, СДТБТ-ға енгізілген электрондық процестік шешімдер және олар бойынша нысандарды прокурорға береді.
Прокурор сотқа дейінгі тергеп-тексеру органының шешімін зерделегеннен кейін, сондай-ақ заңмен белгіленген жағдайларда не қажет болған кезде қылмыстық іс материалдарын қарағаннан кейін СДТБТ-да процестік шешіммен келіседі немесе бекітеді, оған келісуден және бекітуден дереу не ҚР ҚПК-да көзделген мерзімдерде бас тартады.
Сондай-ақ прокурорға қол қоюға, СДТБТ-ға енгізілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін ұзарту туралы және СДТБТ-да тіркелген қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды және хабарды ҚР ҚПК-нің 186-бабының 2-бөлігі тәртібінде тергеулігі бойынша беру туралы шешімдер жіберіледі.
Көрсетілген электрондық процестік шешімдер мен нысандарды есепке алу, оларға прокурор ЭЦҚ арқылы қол қойғаннан кейін жүргізіледі.
Ескерту. 43-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44. "Құқық бұзушылықты ашуға жәрдемдесетін күштер және құралдар" деректемелер тобын толтыру тәртібі (ведоствоішілік көрсеткіш) ведомстволық нормативтік-құқықтық актімен регламенттеледі.
Құқық бұзушылықты ашуға жәрдемдесетін күштер және құралдар" деген деректемелерді толтырудың шынайылығы сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын тұлғамен қамтамасыз етіледі.

Сноска. Пункт 44 с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4-1. Ходатайства о санкционировании
Сноска. Правила дополнены главой 4-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
44-1. При направлении в суд ходатайства о санкционировании в соответствии с частью 1 статьи 55 УПК РК лицо, ведущее досудебное расследование, заполняет соответствующую электронную форму Е-2 или Л-2.
В электронных формах Е-2 или Л-2 во вкладке "Постановление" формируется соответствующий шаблон электронного процессуального документа ходатайства, после сохранения и подписания электронной формы через вкладку "Список документов" добавляются необходимые процессуальные документы.
44-2. Ходатайство о санкционировании содержания под стражей или домашнего ареста с выбранными материалами дела отображается у прокурора в "Журнале надзора".
Ходатайство со вложенными материалами дела из ЕРДР посредством интеграции направляется в автоматизированную информационно-аналитическую систему судебных органов (далее – ИС СО).
Текущее состояние по движению ходатайства в суде отображается в ЕРДР: в "Журнале расследования" и в "Журнале надзора" в разделе "Санкции".
По окончанию рассмотрения ходатайства в суде в системе ИС СО формируется итоговое решение, которое автоматически отражается в ЕРДР.
Сноска. Пункт 44-2 с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
44-3. Аналогичная процедура предусмотрена для постановлений суда в порядке части 14 статьи 220 УПК РК о законности или незаконности осмотра, выемки или обыска, произведенных в условиях, не терпящих отлагательств.
Глава 5. Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения
Сноска. Заголовок главы 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. Форма Л-2 "Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения", согласно приложению 13 к настоящим Правилам, заполняется в случаях признания лица подозреваемым в соответствии с частью 1 статьи 64 УПК РК, при принятии в отношении него процессуального решения, а также прекращения досудебного расследования по основаниям, предусмотренным пунктами 3),4),9)10),11),12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК.

Ескерту. 44-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-1-тарау. Санкциялау туралы қолдаухаттар
Ескерту. Қағида 4-1-тараумен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44-1. ҚР ҚПК 55-бабының 1-бөлігіне сәйкес, сотқа санкциялау туралы қолдаухат жолдаған кезде, сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізетін адам Е-2 және Л-2 тиісті электрондық нысандарды толтырады.
Е-2 және Л-2 электрондық нысандарында "Қаулы" қосымшасында электрондық іс жүргізу құжаты қолдаухаттың тиісті үлгісі қалыптасады, электрондық нысан сақталып және қолтаңба қойылғаннан кейін, "Құжаттар тізімі" қосымшасы арқылы қажетті іс жүргізу құжаттары қосылып салынады.
44-2. Істің таңдалып алынған материалдарымен бірге күзетпен ұстауды, үйқамақты санкциялау туралы өтінішхаты прокурордың "Қадағалау журналында" көрсетіледі.
СДТБТ-нің материалдары қоса берілген өтінішхаты интеграция арқылы сот оргнадарының "Төрелік" (бұдан әрі – "Төрелік" АЖ) автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесіне жолданады.
Соттағы өтінішхаттың қозғалуы бойынша ағымдағы жағдай СДТБТ-де: "Тергеп-тексеру журналында" және "Қадағалау журналының" "Санкция" бөлемінде көрсетіледі.
Соттағы өтінішхатты қараудың аяқталуы бойынша "Төрелік" АЖ жүйесінде қорытынды шешім қалыптасады, ол автоматты түрде СДТБТ АЖ көрінеді.
Ескерту. 44-2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
44-3. Осыған ұқсас іс-қимылдар ҚР ҚПК 220-бабының 14-бөлігі тәртібінде кейінге қалдыруды күтпейтін жағдайларда жүргізілген қараудың, алу және тінтудің заңдылығы болмаса заңсыздығы туралы сот қаулылары үшін де қарастырылған.
5-тарау. Қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдік келтірілген (айыпталған) адамға нысан
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. "Қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдікті (айыпталушы) деп танылған адамға қатысты нысан" Л-2 нысаны осы Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес, ҚР ҚПК 64-бабының 1-бөлігіне сәйкес адам күдікті деп танылған жағдайда, оған қатысты іс жүргізу шешімі қабылданған, сондай-ақ ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарымен және 36-бабымен көзделген негiздер бойынша сотқа дейінгі тергеп-тексеру тоқтатылған жағдайларда толтырылады.

Сноска. Пункт 45 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
46. При принятии процессуального решения прокурором - форма заполняется прокурором.
При принятии процессуального решения судом по досудебному расследованию, поступившего от органа уголовного преследования - форма заполняется должностным лицом органом уголовного преследования.
При принятии судом процессуального решения по досудебному расследованию, направленного прокурором - форма заполняется прокурором.
Сноска. Пункт 46 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
47. Сведения о возрасте, занятии, должности и образовании лица указываются на момент совершения правонарушения, возраст при этом учитывается по числу полных исполнившихся лет.
48. Состояние лица, совершившего уголовное правонарушение в алкогольном, наркотическом, токсикоманическом опьянении, указывается на основании содержания обвинительного акта, протокола о совершении уголовного проступка, а по прекращенным уголовным делам – на основании материалов уголовного дела.
49. Сведения о лицах, ранее совершивших уголовные правонарушения, учитываются в независимости от погашения или снятия судимости. К лицам, ранее совершившим уголовные правонарушения, также относятся лица, ранее совершившие уголовные проступки.
Глава 6. Форма на решения прокурора
Сноска. Заголовок главы 6 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50. Разграничение полномочий на подписание форм прокурором, в том числе по решениям, согласованным прокурором, определяется Генеральным Прокурором в соответствии с частью 2 статьи 193 УПК РК.
Результаты деятельности прокурора при осуществлении надзора за законностью досудебного расследования фиксируются путем заполнения формы Е-4 "Форма о деятельности прокурора при осуществлении надзора за законностью досудебного расследования", согласно приложению 15 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Глава 7. Форма на вещественное доказательство, конфискованное имущество и учета представлений
Сноска. Заголовок главы 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 45-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
46. Прокурор процестік шешім қабылдаған кезде нысанды прокурор толтырады.
Қылмыстық қудалау органынан келіп түскен сотқа дейінгі тергеп тексеру бойынша процестік сот шешімін қабылдау кезде – нысанды қылмыстық қудалау органның лауазымды тұлғасы толтырады.
Прокурор жіберген сотқа дейінгі тергеп тексеру бойынша процестік сот шешімін қабылдау кезде – нысанды прокурор толтырады.
Ескерту. 46-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
47. Адамның жасы, кәсібі, лауазымы және білімі туралы мәліметтер құқық бұзушылық жасау сәтіне көрсетіледі, мұның өзінде жасы толық жасы бойынша есептеледі.
48. Қылмыстық құқық бұзушылықты алкогольді, есірткілі, токсикомандық мастану күйінде жасаған адамның күйі айыптау актісінің, қылмыстық теріс қылықты жасау туралы хаттаманың мазмұны негізінде, ал қысқартылған қылмыстық істер бойынша – қылмыстық іс материалдары негізінде көрсетіледі.
49. Бұрын қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер соттылықтың өтелуінен немесе алынуынан тәуелсіз есептеледі. Бұрын қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдарға сондай-ақ бұрын қылмыстық теріс қылықтар жасаған адамдар да жатады.
6-тарау. Прокурор шешімінің нысаны
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50. Прокурордың нысандарға, соның ішінде прокурормен келісілген шешімдер бойынша қол қою уәкілеттілігінің жіктелуін Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры ҚПК 193-бабы 2-бөлігіне сәйкес анықтайды.
Прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеру заңдылығын қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі қызмет нәтижелері сәйкесінше осы Қағиданың 15 қосымшасына сәйкес "Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің заңдылығын қадағалау барысындағы прокурор қызметі туралы нысан" Е-4 нысанын толтыру арқылы белгіленеді
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7-тарау. Заттай дәлелдеме, тәркіленген мүлік және ұсынулардың есебі нысаны
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

51. Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП), иных вещественных доказательств по делу, конфискованного имущества и учета представлений согласно приложению 16 к настоящим Правилам заполняется при изъятии, передаче и уничтожении вещественных доказательств, конфискации имущества по уголовному делу, а также внесенных представлениях в порядке статьи 200 УПК РК и результатах их рассмотрения.
Сноска. Пункт 51 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
52. Сведения об уничтожении наркотических средств заполняются на основании приговора (постановления) суда, постановления о прекращении уголовного дела или постановления об уничтожении НПП, согласованного с прокурором.
Заполнение данных об уничтожении наркотических средств и иных вещественных доказательств, находящихся в суде, осуществляется сотрудником уполномоченного органа на основании сведений суда, а находящихся в органе уголовного преследования – должностным лицом, ответственным за хранение вещественных доказательств, на основании акта об уничтожении.
Сноска. Пункт 52 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
53. В случае передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях, а также разрешения судьбы иных вещественных доказательств, форма на вещественное доказательство выставляется на основании соответствующего постановления.
53-1. Достоверность заполнения реквизитов о внесенных представлениях в порядке статьи 200 УПК РК и результатах их рассмотрения, а также сведений о конфискованном имуществе, обеспечивается лицом, осуществляющим досудебное расследование.
Сноска. Правила дополнены пунктом 53-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 8. Форма на потерпевшее лицо
Сноска. Заголовок главы 8 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
54. Форма на пострадавшее (потерпевшее) лицо согласно приложению 17 к настоящим Правилам, заполняется на каждое лицо в отдельности на основании соответствующего постановления о признании таковым в соответствии со статьей 71 УПК РК.
Кроме того, форма заполняется на пострадавшее (погибшее), малолетнее лицо, которое в соответствие с уголовно-процессуальным законодательством не может быть признано потерпевшим.

51. Алынған және жойылған есірткі құралдарын, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП), іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді, тіркіленген мүлік пен ұсынуларды есепке алу нысаны осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес заттай дәләлдемелерді, оның ішінде есірткі заттарды алып қою, беру және жою, қылмыстық істер бойынша мүлікті тәркілеу, сондай-ақ ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібімен енгізілген ұсынуларды және оларды қарау нәтижелері кезінде толтырылады.
Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
52. Есірткі құралдарын жою туралы мәлімет сот үкімінің (қаулысының) негізінде, қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы немесе прокурормен келісілген ЕПЗ жою туралы қаулы негізінде толтырылады.
Соттағы есірткі құралдарын және басқа да заттай дәлелдемелерді жою туралы деректерді толтыруды уәкілетті органының қызметкері сот мәліметтері негізінде жүзеге асырады, ал қылмыстық қудалау органдағы ақпаратты толтыруды – жою актісі негізінде заттай дәлелдерді сақтауға жауапты лауазымды адам жүзеге асырады.
Ескерту. 52-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
53. ЕПЗ көму үшін, ғылыми, өндірістік, емдік және өзге мақсаттарда сәйкесінше ұйымдарға (мекемелерге) берген, сондай-ақ өзге заттай дәлелдер тағдырын шешкен жағдайда заттай дәлелдер нысаны сәйкесінше қаулы негізінде шығарылады.
53-1. ҚР ҚПК-нің 200-бабының тәртібімен енгізілген ұсынулар және оларды қарау нәтижелері туралы деректемелерді, сондай-ақ тәркіленген мүлік туралы мәліметтерді толтырудың шынайылығын сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адам қамтамасыз етеді.
Ескерту. 7-тарау 53-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
8-тарау. Жәбірленуші адам нысаны
Ескерту. 8-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
54. Жәбірленуші (зардап шеккен) адамның, олардың өкілінің нысаны осы Қағиданың 17-қосымшасына сәйкес ҚПК 71-бабы негізінде осындай деп тану туралы тиісті қаулының негізінде әрбір адамға жеке толтырылады.
Сонымен қатар нысан қылмыстық-іс жүргізу заңнамасына сәйкес жәбірленуші деп танылуы мүмкін емес жәбірленуші (қаза болған), жас адамға толтырылады.

Глава 9. Форма на осужденное лицо
Сноска. Заголовок главы 9 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55. Форма на осужденное лицо согласно приложению 18 к настоящим Правилам заполняется и вводится в ЕРДР уполномоченным прокурором на основании вступивших в законную силу постановлений и приговоров судов в течение 10 календарных дней со дня вступления в силу постановления, приговора суда.
Глава 9-1. Форма на участника уголовного процесса
Сноска. Правила дополнены главой 9-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
55-1. Форма на участника уголовного процесса согласно приложению 18-1 к настоящим Правилам заполняется на следующих участников уголовного процесса: подозреваемый, обвиняемый, подсудимый, потерпевший, защитник, адвокат, представитель потерпевшего и подозреваемого при наличии подтверждающих документов с момента приобретения ими процессуального статуса по отдельности, с учетом требований статьи 201 УПК РК.
Глава 10. Сроки ввода форм
Сноска. Заголовок главы 10 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
56. Сведения о регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовном правонарушении, о процессуальных решениях, подлежащих согласованию или утверждению, а также электронные шаблоны процессуальных решений и действий вводятся в ЕРДР незамедлительно.
Сноска. Пункт 56 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
57. Сведения по остальным формам вводятся не позднее 24 часов с момента принятия решения.
Сноска. Пункт 57 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 10-1. Публичный сектор
Сноска. Правила дополнены главой 10-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
57-1. Участникам уголовного процесса с момента приобретения процессуального статуса с соблюдением требований статьи УПК РК посредством публичного сектора предоставляется доступ:
к имеющимся и иным сведениям в ЕРДР о принятых процессуальных решениях, материалам уголовного дела в отношении себя или о защищаемом им лице;
к подаче ходатайств, жалоб, предусмотренных главой 13 УПК РК, и получению на них ответов в электронном формате.
Для работы с публичным сектором участникам уголовного процесса необходимы подключение к Интернету, наличие ЭЦП и регистрация на публичном секторе.
Участникам уголовного процесса предоставляется доступ к процессуальным решениям, которые согласно требованиям УПК РК подлежат вручению.
Регистрация участников уголовного процесса производится самостоятельно в публичном секторе с учетом ограничений, предусмотренных статьями УПК РК.
Доступ предоставляется лицом, осуществляющим досудебное расследование, в объеме, установленном УПК РК.

9-тарау. Сотталған адам нысаны
Ескерту. 9-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55. Сотталған адам нысанын осы Қағиданың 18-қосымшасына сәйкес сот қаулысы, үкімі күшіне енген күннен бастап 10 күнтізбелік күн ішінде заңды күшіне енген сот қаулысы мен үкімінің негізінде уәкілетті прокурор толтырып, СДТБТ-ға енгізеді.
9-1-тарау. Қылмыстық процеске қатысушыға арналған нысан.
Ескерту. Қағида 9-1-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
55-1. Осы Қағидалардың 18-1-қосымшасына сәйкес қылмыстық процеске қатысушыға арналған нысан қылмыстық процеске мынадай қатысушыларға: ҚР ҚПК-нің 201-бабының талаптарын ескере отырып, процестік мәртебені алған сәттен бастап растайтын құжаттар болған кезде күдікті, айыпталушы, сотталушы, жәбірленуші, қорғаушы, адвокат, жәбірленуші мен күдіктінің өкіліне жеке-жеке толтырылады.
10-тарау. Нысандарды енгізу мерзімі"
Ескерту. 10-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
56. Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызды, хабарды немесе баянатты тіркеу туралы, келісуге не бекітуге жататын процестік шешімдер туралы мәліметтер, сондай-ақ процестік шешімдердің және іс-әрекеттердің электрондық шаблондары СДТБТ-ға дереу енгізіледі.
Ескерту. 56-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57. Қалған нысандар бойынша мәліметтер шешім қабылданған сәттен бастап 24 сағаттан кешіктірілмей енгізіледі.
Ескерту. 57-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10-1-тарау. Жария сектор
Ескерту. Қағидалар 10-1-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57-1. Қылмыстық процеске қатысушыларға процестік мәртебесін алған сәттен бастап ҚР ҚПК-нің талаптарын сақтай отырып жария сектор арқылы:
қабылданған процестік шешімдері туралы, өзіне қатысты қылмыстық іс материалдары туралы немесе ол қорғалатын адам туралы СДТБТ-дағы қолда бар мәліметтерге;
ҚР ҚПК-нің 13-тарауында көзделген өтінішхаттарды, арыздарды беруге және оларға электрондық форматта жауап алуға қолжетімділік беріледі.
Жария сектормен жұмыс жасау үшін қылмыстық процеске қатысушыларда Интернеттің, ЭЦҚ-ның болуы және жария секторда тіркелуі қажет.
Қылмыстық процеске қатысушыларға міндетті түрде ҚР ҚПК-ге сәйкес табысталуға не таныстыруға жататын процестік шешімдерге қолжетімділік беріледі.
Қылмыстық процеске қатысушыларды тіркеу жария секторда ҚР ҚПК-де көзделген шектеулерді ескере отырып өз бетінше жүргізіледі.
Қолжетімділікті сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асырушы адам ҚР ҚПК-мен белгілеген көлемде береді.

При поступлении жалобы участника уголовного процесса на решения и действия (бездействия) лица, осуществляющего досудебное расследование, начальника следственного отдела, начальника органа дознания и прокурора посредством публичного сектора, нарочно, по общедоступным информационным системам или посредством информационной системы "E-Otinish", форма 1-ЖУ "Форма по учету жалоб на досудебной стадии уголовного процесса" согласно приложению 22 к настоящим Правилам (далее - форма 1-ЖУ) заполняется сотрудниками (работниками) канцелярии правоохранительных органов.
При поступлении ходатайства участника уголовного процесса сотрудником (работником) канцелярии правоохранительных органов заполняется форма 1-УХ "Форма по учету ходатайств на досудебной стадии уголовного процесса" согласно приложению 22-1 к настоящим Правилам (далее - форма 1-УХ).
Сноска. Пункт 57-1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
57-2. В сроки, предусмотренные частью 2 статьи 105 УПК РК, принимается решение в соответствии с частью 3 статьи 105 УПК РК (о полном или частичном удовлетворении жалобы с отменой или изменением обжалуемого решения либо об отказе в удовлетворении жалобы), которое вводится в форму 2-ЖУ "Форма о результатах рассмотрения жалобы" согласно приложению 23 к настоящим Правилам (далее - форма 2-ЖУ).
При этом решение в электронном формате формируется и подписывается на основе шаблона, автоматически сформированного ЕРДР.
Жалобы, в том числе поступившие посредством публичного сектора и информационной системы "E-Otinish", отображаются во вкладке ЕРДР "Журнал жалоб".
Учет жалоб участников уголовного процесса осуществляется в уполномоченном органе путем передачи данных из ЕРДР.
Сноска. Правила дополнены пунктом 57-2 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
57-3. В сроки, предусмотренные частью четвертой статьи 99 УПК РК, принимается решение в соответствии с частью пятой статьи 99 УПК РК (о полном или частичном удовлетворении ходатайства либо об отказе в удовлетворении ходатайства), которое вводится в форму 2-УХ "Форма о результатах рассмотрения ходатайства" согласно приложению 22-2 к настоящим Правилам (далее - форма 2-УХ).
При этом решение в электронном формате формируется и подписывается на основе шаблона, автоматически сформированного ЕРДР.
Ходатайства, в том числе поступившие посредством публичного сектора и информационной системы "E-Otinish", отображаются во вкладке ЕРДР "Журнал ходатайств".
Учет ходатайств от участников уголовного процесса осуществляется в уполномоченном органе путем передачи данных из ЕРДР.
Сноска. Правила дополнены пунктом 57-3 в соответствии с приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Қылмыстық процеске қатысушының сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамның, тергеу бөлімі бастығының, анықтау органы бастығының және прокурордың шешімдеріне және әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) жария сектор, қолма-қол, жалпыға қолжетімді ақпараттық жүйелер бойынша немесе "E-Otinish" ақпараттық жүйесі арқылы шағымы түскен кезде "Қылмыстық процестің сотқа дейінгі сатысындағы шағымдарды есепке алу нысаны" 1-ШЕ нысаны осы Қағидаларға 22-қосымшаға сәйкес (бұдан әрі – 1-ШЕ нысаны) құқық қорғау, арнайы мемлекеттік органдары, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштері әскери полиция органдары кеңсесінің қызметкерімен (жұмыскері) толтырады.
Қылмыстық процеске қатысушының өтінішхаты түскен кезде құқық қорғау, арнайы мемлекеттік органдары, Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің әскери полиция органдары кеңсесінің қызметкерімен (жұмыскері) осы Қағидаларға 22-1-қосымшаға сәйкес "Қылмыстық процестің сотқа дейінгі сатысындағы өтінішхаттарды есепке алу жөніндегі нысан" 1-УХ нысаны (бұдан әрі – 1-УХ нысаны) толтырылады.
Ескерту. 57-1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57-2. ҚР ҚПК-нің 105-бабының 2-бөлігінде көзделген мерзімдерде ҚР ҚПК-нің 105-бабының 3-бөлігіне (шағымданатын шешімнің күшін жою немесе өзгертумен шағымды толық немесе ішінара қанағаттандыру туралы немесе шағымды қанағаттандырудан бас тарту туралы) сәйкес шешім қабылданады, осы Қағидалардың 23-қосымшасына сәйкес "Шағымдарды қарау нәтижелері туралы нысан" 2-ШЕ нысанына (бұдан әрі – 2-ШЕ нысаны) енгізіледі.
Бұл ретте, электрондық форматта қабылданған шешім СДТБТ автоматты түрде қалыптастырылған шаблон негізінде қалыптастырылады және қол қойылады.
Шағымдар, оның ішінде жария сектор және "E-Otinish" ақпараттық жүйесі арқылы келіп түскен шағымдар "Шағымдар журналы" СДТБТ жеке салымында көрсетіледі.
Қылмыстық процеске қатысушылардың шағымдарын есепке алуды уәкілетті орган СДТБТ-дан деректерді беру жолымен жүзеге асырады.
Ескерту. 57-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
57-3. ҚР ҚПК-нің 99-бабының төртінші бөлігінде көзделген мерзімдерде ҚР ҚПК-нің 99-бабының бесінші бөлігіне (өтінішхатты толық немесе ішінара қанағаттандыру туралы не өтінішхатты қанағаттандырудан бас тарту туралы) сәйкес шешім қабылданып, осы Қағидалардың 22-2-қосымшасына сәйкес "Өтінішхатты қарау нәтижелері туралы нысан" 2-УХ нысанына (бұдан әрі – 2-УХ нысаны) енгізіледі.
Бұл ретте электрондық форматта қабылданған шешім СДТБТ автоматты түрде қалыптастырылған шаблон негізінде қалыптастырылады және қол қойылады.
Өтінішхаттар, оның ішінде жария сектор және "E-Otinish" ақпараттық жүйесі арқылы келіп түскендер СДТБТ-нің "Өтінішхаттар журналы" жеке салымында көрсетіледі.
Қылмыстық процеске қатысушылардың өтінішхаттарын есепке алу уәкілетті органда СДТБТ-дан деректерді беру жолымен жүзеге асырылады.
Ескерту. 10-1-тарау 57-3-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 11. Редактирование сведений
Сноска. Заголовок главы 11 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
58. В случае установления фактов несоответствия внесенной в ЕРДР информации материалам уголовного производства принимаются меры по устранению выявленных нарушений путем редактирования сведений.
Редактирование сведений заключается в изменении и (или) дополнении данных реквизитов форм, удалении ранее введенной формы в ЕРДР.
Изменение и (или) дополнение ранее введенных данных в реквизиты форм К-1 и К-2, реквизиты с 1 по 5 формы Е-1 производятся пользователями самостоятельно.
Изменение и (или) дополнение ранее введенных данных в реквизиты электронных информационно учетных документов осуществляется на основании мотивированных ходатайств органов уголовного преследования и надзирающих прокуроров, а также рапорта прокурора (КПСиСУ), согласованного с руководителем.
Ходатайства и рапорта направляются посредством ЕРДР в уполномоченный орган, с приложением подтверждающих процессуальных документов.
По электронным уголовным делам в ходатайствах и рапортах необходимо указывать ссылки на подтверждающие материалы уголовного дела (процессуальный документ, лист дела).
Ходатайства и рапорта подлежат рассмотрению в течение 10 календарных дней со дня их поступления.
Удаление в ЕРДР процессуальных решений инициатором ходатайства согласовывается с прокурором.
Реквизиты "Силы и средства, способствующие раскрытию уголовного правонарушения", введенные в отчетном периоде, редактируются по ходатайству органа расследования без приложения подтверждающих документов.
Не подлежат корректировке реквизиты "Силы и средства, способствующие раскрытию уголовного правонарушения" по оконченным уголовным делам в отчетном периоде, после утверждения формы отчета № 1-М "О зарегистрированных уголовных правонарушениях".
Сноска. Пункт 58 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 12. Порядок заведения пользователей, присвоения ролей
Сноска. Заголовок главы 12 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11-тарау. Мәліметтерді редакциялау
Ескерту. 11-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
58. СДТБТ-ға енгізілген ақпараттың қылмыстық іс жүргізу материалдарына сәйкес келмеу фактілері анықталған жағдайда, анықталған бұзушылықтарды мәліметтерді редакциялау арқылы жою бойынша шаралар қабылданады.
Мәліметтерді редакциялау нысан деректемелерінің деректерін өзгерту және (немесе) толықтыру, бұрын СДТБТ-ға енгізілген нысанды жоюдан тұрады.
Бұрын енгізілген деректерді К-1 және К-2 нысандарының деректемелеріне, Е-1 нысанындағы 1 мен 5 аралығындағы деректемелеріне өзгертуді және (немесе) толықтыруды пайдаланушы дербес жүргізеді.
Бұрын енгізілген деректерді электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының деректемелеріне өзгерту және (немесе) толықтыру қылмыстық қудалау органдары мен қадағалаушы прокурорлардың дәлелді өтінішхаттары, сондай-ақ басшымен келісілген прокурордың баянаты (ҚСжАЕК) негізінде жүзеге асырылады.
Өтінішхаттар мен баянаттар растайтын процестік құжаттарды қоса бере отырып, СДТБТ арқылы уәкілетті органға жіберіледі.
Электрондық қылмыстық істер бойынша өтінішхаттар мен баянаттарда қылмыстық істің растайтын материалдарына (процесстік құжат, іс парағы) сілтемелерді көрсету қажет.
Өтінішхаттар мен баянаттар келіп түскен күннен бастап 10 күнтүзбелік күн ішінде қаралуға тиіс.
СДТБТ-дан процестік шешімдерді өтінішхат бастамашысының жоюы сотқа дейінгі тергеп-тексерудің заңдылығын қадағалаушы прокурормен келісіледі.
Есептік кезеңде енгізілген "Қылмыстық құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар" деректемелері тергеу органының қолдаухаты бойынша растайтын құжаттарды қоса алмай редакцияланады.
"Тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы" № 1-М есептің нысаны бекітілгеннен кейін есепті кезеңде аяқталған қылмыстық істер бойынша "Қылмыстық құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар" деректемелері түзетуге жатпайды.
Ескерту. 58-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
12-тарау. Тұтынушыларды енгізу, рөлдерді беру тәртібі
Ескерту. 12-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

59. Работа в КУИ и ЕРДР осуществляется в соответствии с ролями пользователей.
Сноска. Пункт 59 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
59-1. Регистрация биометрических параметров пользователя производится уполномоченным органом (уполномоченным администратором ЕРДР территориального и приравненного к нему органа Комитета) на защищенный носитель информации при обращении зарегистрированного в ЕРДР пользователя (при наличии документа, удостоверяющего личность и защищенного носителя информации).
Сноска. Правила дополнены пунктом 59-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
60. Сведения о должностях и ролях пользователей, вносятся уполномоченным органом в справочник организационной структуры по каждому органу уголовного преследования и органам прокуратуры.
61. Органы уголовного преследования, на основании справочников вводят пользователей, имеющих права на доступ к КУИ и ЕРДР.
62. Ввод пользователей органов прокуратуры осуществляется уполномоченным органом.
63. Подразделения и должностные лица органа уголовного преследования, ответственные за ввод пользователей, определяются ведомственным актом органов уголовного преследования.
64. Кадровые подразделения органов уголовного преследования и прокуратуры в день подписания приказа о назначении или освобождении руководителя прокуратуры, прокурора, руководителей и сотрудников органов уголовного преследования, уполномоченных на регистрацию сообщений, заявлений или рапортов об уголовных правонарушениях и ведения ЕРДР письменно сообщают об этом должностным лицам, ответственным за ввод пользователей указанных ведомств.
Сноска. Пункт 64 в редакции приказа приказа Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
65. Уполномоченным органом в целях осуществления прокурорского надзора и ведомственного контроля предоставляется доступ к сведениям о досудебных расследованиях, находящихся в поднадзорных и подконтрольных органах, руководителям прокуратур и органов уголовного преследования, процессуальным и уполномоченным прокурорам, а также должностным лицам органов уголовного преследования, уполномоченным на осуществление ведомственного контроля.

59. АЕК-тегі және СДТБТ-дағы жұмыс пайдаланушылардың рөлдеріне сәйкес іске асады.
Ескерту. 59-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
59-1. СДТБТ-де тіркелген тұтынушының жүгінген жағдайда (жеке басты куәландыратын құжат және ақпаратты қауіпсіз сақтауға арналған құрылғы болған жағдайда) уәкілетті орган (Комитеттің аумақтық және теңестірілген органы жүйесінің уәкілетті әкімшісі) тұтынушының биометриялық өлшемдерін ақпаратты қауіпсіз сақтауға арналған құрылғына тіркейді.
Биометриялық өлшемдерді тіркеу кезінде тұтынушының саусақ іздерінің үлгісі тұтынушының ақпаратты қауіпсіз сақтауға арналған құрылғына жергілікті сақталады. Бұл ретте тиісті тұтынушының есеп жазбасына биометриялық тіркеуден өткені туралы мәлімет қосылады.
Биометриялық аутенфикация PIN-код енгізу арқылы және биометриялық санағышта сканерлеумен жүзеге асырылады.
Ескерту. 12-тарау 59-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
60. Пайдаланушылардың лауазымдары және рөлдері туралы мәліметті уәкілетті орган қылмыстық қудалау органының және прокуратура органының әрқайсысы бойынша ұйымдастыру құрылымының анықтамалығына енгізеді.
61. Қылмыстық қудалау органдары анықтамалықтар негізінде АЕК және СДТБТ-ға қолжеткізу құқығы бар пайдаланушыларды енгізеді.
62. Прокуратура органдарының қызметкерлерін енгізуді уәкілетті орган іске асырады.
63. Анықтамалықты жүргізуге жауапты қылмыстық қудалау органының бөлімшелері мен лауазымды адамдары қылмыстық қудалау органының ведомстволық актісімен анықталады.
64. Қылмыстық қудалау және прокуратура органдарының кадр бөлімшелері прокуратура басшысын, прокурорды, басшыларды және қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыз, хабар немесе баянат тіркеуге және СДТБТ-ны жүргізуге уәкілетті қылмыстық қудалау органдарының қызметкерлерін тағайындау немесе босату туралы бұйрыққа қол қою күні бұл туралы аталған ведомстволардың пайдаланушыларын енгізуге жауапты лауазымды адамдарға жазбаша хабарлайды.
Ескерту. 64-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
65. Уәкілетті орган прокурорлық қадағалауды және ведомстволық бақылауды іске асыру мақсатында прокуратулар және қылмыстық қудалау органдарының басшыларына, іс жүргізуші және уәкілетті прокурорларға, сонымен қатар ведомстволық бақылауды іске асыруға уәкілетті қылмыстық қудалау органдарының лауазымды адамдарына қадағалау және бақылау органдарындағы сотқа дейінгі тергеу туралы мәліметтерге қолжетімділік береді.

66. Вопросы обеспечения информационной безопасности реализуются в соответствии со стандартами, действующими на территории Республики Казахстан.
Глава 13. Порядок регистрации информации об уголовных правонарушениях и досудебных расследований в случае возникновения нештатных ситуаций
Сноска. Заголовок главы 13 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
67. В случае аварийных ситуаций и отсутствия доступа к информационной системе, информация об уголовных правонарушениях регистрируется в бумажных журналах регистрации досудебных расследований в случае аварийных ситуаций и отсутствия доступа к информационной системе ЕРДР и регистрации информации об уголовных правонарушениях в случае аварийных ситуаций и отсутствия доступа к информационной системе ЕРДР по формам согласно приложению 19 и 19-1 к настоящим Правилам.
При выполнении действий, предусмотренных пунктами 9-14 настоящих Правил, заполняются соответствующие графы данного журнала.
Заполнение сведений о регистрации в ЕРДР является основанием для начала досудебного расследования.
Сноска. Пункт 67 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
68. Регистрационный номер досудебного расследования формируется по форме, согласно приложению 20 к настоящим Правилам.
О возникшей нештатной ситуации, повлекшей отсутствие доступа к информационной системе, составляется акт о нештатной ситуации по форме, согласно приложению 21 к настоящим Правилам, в котором отражаются причины, длительность, количество и список принятых заявлений, сообщений или рапортов об уголовных правонарушениях и начатых досудебных расследований, зарегистрированных в период отсутствия доступа к информационной системе.
Должностным лицом, ответственным за регистрацию, при отсутствии доступа к информационной системе, заполняются бумажные формы, согласно приложениям 11-17 к настоящим Правилам и с актом о нештатной ситуации в течение 24 часов, сопроводительным письмом, предоставляется в уполномоченный орган для ввода сведений в информационную систему.
Сотрудником уполномоченного органа сведения, представленные на бумажных формах, в срок не позднее 24 часов с момента их поступления, вносятся в информационную систему с сохранением регистрационных номеров.
Сноска. Пункт 68 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 23.09.2016 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); внесены изменения на казахском языке, текст на русском языке не изменяется приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
69. В случае отсутствия доступа к информационной системе у сотрудников одного органа уголовного преследования, допускается ввод сведений в другом органе уголовного преследования или уполномоченном органе.
Приложение 1 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения
или рапорта об уголовных
правонарушениях,
а также ведения Единого
реестра досудебных
расследований
Форма К-1
Учет в книгу учета информации

66. Ақпараттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету мәселелері Қазақстан Республикасының аумағында қолданыстағы стандарттарға сәйкес жүзеге асады.
13-тарау. Оқыс жағдай туындаған жағдайда қылмыстық құқық бұзушылық және сотқа дейінгі тергеп-тексерулер туралы ақпаратты тіркеу тәртібі
Ескерту. 13-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
67. Апаттық жайттар туындаған және ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған жағдайларда, қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпарат осы Қағиданың 19 және 19-1-қосымшаларына сәйкес нысандар бойынша қағаз түріндегі Апаттық жайттар туындаған және СДТБТ ақпараттық жүйесіне қолжетімділік болмаған жағдайда сотқа дейінгі тергеп-тексерулерді тіркеу және Апаттық жайттар туындаған және СДТБТ ақпараттық жүйесіне қолжетімділік болмаған жағдайда қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты тіркеу журналдарында тіркеледі.
Осы Қағиданың 9-14-тармақтарымен көзделген әрекеттерді орындау кезінде аталған журналдың тиісті бағандары толтырылады.
СДТБТ-не тіркеу туралы мәліметтерді толтыру сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастауға негіз болады.
Ескерту. 67-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
68. Сотқа дейінгі тергеудің тіркеу нөмірі осы Қағиданың 20-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қалыптасады.
Ақпараттық жүйеге қол жетімділіктің болмауына әкеліп соққан штаттан тыс туындаған жағдай туралы тиісті актісі осы Қағидалардың 21-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құрастырылады, онда қылмыстық құқық бұзушылық туралы қабылданған арыз, хабар немесе баянат және ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған мерзімде тіркелген сотқа дейінгі тергеулердің себептері, ұзақтығы, саны мен тізімі бейнеленеді.
Тіркеуге жауапты лауазымды адам ақпараттық жүйеге қол жетімділік болмаған жағдайда, осы Қағиданың 11-17-қосымшаларына сәйкес қағаз нұсқаларын толтырады және оқыс жағдай туралы актімен бірге 24 сағат ішінде мәліметтерді ақпараттық жүйеге енгізу үшін ілеспе хатпен уәкілетті органға ұсынады.
Уәкілетті органның қызметкері қағаз нұсқасында ұсынылған мәліметтерді олардың келіп түскен кезінен бастап 24 сағаттан кешіктірмей тіркеу нөмірлерін сақтай отырып ақпараттық жүйеге енгізеді.
Ескерту. 68-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 23.09.2016 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Қылмыстық құқық
бұзушылық туралы арыздарды,
хабарларды немесе баянаттарды
қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
қағидаларына
1-қосымша
К-1 нысан
Ақпаратты есепке алу кітабына есепке алу

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Книги учета информации (далее – КУИ) _________________________
Дата и время приема____________
2. Орган регистрации _________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения ___________________________
3.1 Номер войсковой части ____________________________________________
4. Номер талона _____________________________________________________
Дата талона _________________________________________________________
5. Описание события
Фабула правонарушения
5.1 Сообщение: против личности (03), против семьи и несовершеннолетних (04), против конституционных и иных прав и свобод человека и гражданина (05), против мира и безопасности человечества (06), против основ конституционного строя и безопасности государства (07), против собственности (08), в сфере информатизации и связи (09), в сфере экономической деятельности (10), против интересов службы в коммерческих и иных организациях (11), против общественной безопасности и общественного порядка (12), против здоровья населения и нравственности (13), об медицинских уголовных правонарушениях (14), об экологических уголовных правонарушениях (15), совершенных на транспорте (16), связанных с коррупцией и против интересов государственной службы и государственного управления (17), против порядка управления (18), против правосудия и порядка исполнения наказания (19), об воинских уголовных правонарушениях (20).
5.2 Зарегистрировано по результатам: (по справочнику).
5.3 Возгорание: (01).
5.4 В сфере предпринимательской деятельности: (по справочнику)
5.5 Бизнес - идентификационный номер (БИН) ______________________________________
5.6 Несчастный случай, связанный с несовершеннолетним: (по справочнику).
5.7. Сведения о пострадавшем в несчастном случае: ранено (1), погибло (2).
5.8. Сообщение зарегистрировано: в семейно-бытовой сфере (01), в рамках налоговой
проверки (02), иное (3).
Сведения о заявителе
6. Вид сообщения: письменное заявление физического лица (01), устное заявление физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03), явка с повинной (04), сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07), сообщение Центра оперативного управления (далее – ЦОУ) (08), заявление неустановленного лица (09), инициативный рапорт должностного лица (выявлено сотрудником в ходе оперативно- розыскной деятельности) (10), поступило с уполномоченного государственного органа, которое ранее направленно в порядке части 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (11), заявление поступило через канцелярию/посредством почтовой связью" (12), заявление поступило через Портал электронного Правительства (13), материал, поступивший из органа/учреждения (14).

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Ақпаратты есепке алу (бұдан әрі-АЕК) нөмірі ________ Қабылдау күні мен уақыты
2. Тіркеу органы _____________________________________________________________________________
3. Жасалу ауданы (гарнизонда, көлікте) __________________________________________________________
3.1 Әскери бөлім нөмірі ________________________________________________________________________
4. Талон нөмірі ________________________ Талон күні ____________________________________________
5. Оқиғаның сипаттамасы
Құқық бұзушылықтың мән-жайы
5.1 Хабарлама: жеке адамға қарсы (03), отбасы мен кәмелетке толмағандарға қарсы (04), адамның және азаматтың конституциялық және өзге де құқықтары мен бостандықтарына қарсы (05), бейбітшілік пен адамзат қауіпсіздігіне қарсы (06), конституциялық құрылыс негіздеріне және мемлекеттің қауіпсіздігіне қарсы (07), меншікке қарсы (08), ақпараттандыру және байланыс саласында (09), экономикалық қызмет саласында (10), коммерциялық және өзге де ұйымдардағы қызмет мүдделеріне қарсы (11), қоғамдық қауіпсіздікке және қоғамдық тәртіпке қарсы (12), халықтың денсаулығы мен адамгершілікке қарсы (13), медициналық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (14), экологиялық қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (15), көлікте жасалған (16), сыбайлас жемқорлыққа байланысты және мемлекеттік қызмет пен мемлекеттік басқару мүдделеріне қарсы (17), басқару тәртібіне қарсы (18), сот төрелігіне және жазаны орындау тәртібіне қарсы (19), әскери қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы (20).
5.2 Нәтижелері бойынша тіркелді: (анықтамалық бойынша)
5.3 Жану: (01)
5.4 Кәсіпкерлік қызмет саласында: (анықтамлық бойынша)
5.5 Бизнес-сәйкестендіру нөмірі (БСН) _____________________________________________________
5.6 Терезеден құлау: (01)
5.7 Хабарлама тіркелді: отбасылық-тұрмыстық салада (1), салықтық тексеру шеңберінде (2), өзге (3)
Арызданушы туралы мәлімет
6. Хабар түрі: жеке адамның жазбаша арызы (01), жеке адамның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды адамның хабары (03), өз кінәсін мойындап келу (04), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабар (06), лауазымды адамның баянаты (07), Жедел басқару орталығының (бұдан әрі – ЖБО) хабары (08), анықталмаған адамның арызы (09), лауазымды адамның бастама баянаты (ЖІҚ барысында қызметкермен анықталды) (10), бұрын Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 181-бабының 5-бөлігі тәртібінде жіберілген уәкілетті мемлекеттік органнан келіп түсті (11), арыз кеңсе/почталық байланыс арқылы келіп түсті (12), арыз Электрондық Үкімет порталы арқылы келіп түсті (13), органнан/мекемеден келіп түскен материал (14).

7. Бизнес - идентификационный номер (БИН) ___________________________________
7.1. Название организации ___________________________________________________
8. Название ЦОУ ___________________________________________________________
8.1. Номер учета ЦОУ _______________________________________________________
Дата-время приема ЦОУ_____________________________________________________
8.2. Должность сотрудника ЦОУ______________________________________________
8.3. Фамилия сотрудника ЦОУ _______________________________________________
9. Индивидуальный идентификационный номер _________________________________
9.1. Фамилия _______________________________________________________________
9.2 Имя ___________________________________________________________________
9.3 Отчество (при его наличии) _______________________________________________
9.4. Дата рождения _________________________________________________________
10. Адрес
Республика ________________________ Область _____________________
Район __________________ Населенный пункт _______________________
Улица __________________ Дом _____ Корпус _____ Квартира _________
11. Телефон ________ Мобильный телефон_________ e-mail ____________
__________________________________________________________________________
12. Заявление, сообщение, поступившее по _______________________________
12.1. Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление, сообщение:
_____________________________________________________________________
12.2. Исходящий номер ________________ "______" _____________ 20___ года
12.3. Номер прежней регистрации в КУИ
________________ "______" ______________________20 ___года
12.4. Номер акта проверки ________________ "______" ___________20____года
Дополнительная информация
13. Должностное лицо (кому поручено)
Должностное лицо (код службы)
Дата учета _________________________ Дата корректировки ___________________
Примечание
Описание примечания
14. Членовредительство совершено, голодовка объявлена в учреждении
уголовно-исполнительной системы: минимальной (01), средней (02),
максимальной (03), чрезвычайной (04), полной (05), смешанной безопасности (06).
14.1. Одиночное (01), групповое (02).
15. Индивидуальный идентификационный номер осужденного
(следственно-арестованного) ____________________________
15.1. Фамилия _________________________________________
15.2 Имя _____________________________________________
15.3 Отчество (при его наличии) _________________________
15.4. Дата рождения ___________________________________
16. Статья осуждения __________________________________

7. Бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (БСН) _________________________________________________
7.1. Ұйымның атауы ___________________________________________________________________________
8. ЖБО атауы __________________________
8.1. ЖБО тіркеу нөмірі _________________ ЖБО-да тіркеу күні мен уақыты __________________________
8.2. ЖБО қызметкерінің лауазымы _______________________________________________________________
8.3. ЖБО қызметкерінің тегі _______________ _____________________________________________________
9. Жеке сәйкестендiру нөмiрі ___________________________________________________________________
9.1. Тегі 9.2 Аты 9.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда) __________ _______________ ___________________
9.4. Туған күні _______________
10. Мекенжайы
Республика___________________ Облыс ______________________________________________________
Аудан________________________ Елді мекен __________________________________________________
Көше________________________ Үй__ Корпус __Пәтер____
11. Телефон_____________ Ұялы телефон _______________ e-mail __________________________
____________________________________________________________________________________________
12. Аумақтық тиесілігі (ішкі ведомстволығы) бойынша түскен арыздар мен хабарлар
12.1. Арыздар мен хабарлар келіп түскен қылмыстық қудалау органы:
_____________________________________________________________________________________________
12.2. Шығыс нөмірі №_______________________ 20___ жылғы "______" ______________________________
12.3. Бұрынғы тіркеу нөмірі ________________ 20___ жылғы "______" ________________________________
12.4. Тексеру актісінің нөмірі _________________ 20____жылғы "______"______________________________
Қосымша ақпарат
13. Лауазымды адам (кімге тапсырылды)
Лауазымды адам (қызмет коды)
Есепке алу күні _________________________ Түзету енгізілген күні ______________________
Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
_______________________________________________________________________________
14. Дене мүшесін зақымдау жасалды, аштық ҚАЖ мекемесінде жарияланды: ең төменгі (01), орташа (02), ең жоғарғы (03), төтенше (04), толық (05), аралас қауіпсіздік (06),
14.1. Жеке (01), топтық (02).
15. Сотталғанның (тергеумен қамалған) жеке сәйкестендіру нөмірі) ___________
15.1. Тегі ______________ 15.2 Аты _______________ 15.3 Әкесінің аты (ол болған кезде)__________________________
15.4. Туған жылы _______________
16. Соттау бабы ______________

17. Причины членовредительства, голодовки:
с целью нарушения режима отбывания наказания (01), несогласие с действиями
(бездействием) и решениями администрации учреждения (02), несогласие
с взысканием (03), недолжное медицинское, материальное или иное обеспечение (04),
несогласие с решениями суда, следователя, приговором (05), личные,
семейные обстоятельства (06), другое (07).
18. Подробное описание действия (бездействия), решения администрации учреждения
из-за несогласия с которым совершено членовредительство, объявлена голодовка:
Описание
19. Способ совершения членовредительства:
Описание способа
20. Место совершения членовредительства: (по справочнику).
20.1. Членовредительство совершено за пределами учреждения и установлено
после прибытия осужденного в учреждение.
20.2. Членовредительство, голодовка зарегистрированы в КУИ по инициативе прокурора,
как укрытое от учета сотрудниками администрации.
Приложение 2
к Правилам приема и
регистрации заявления,
сообщения или рапорта об
уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма К-2
Решение по КУИ
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) ); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Книги учета информации (далее – КУИ) ____________________________________________________
2. Орган, принявший решение _____________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
3. Описание события (рассмотрел для рапорта)_______________________________________________________
Фабула правонарушения
________________________________________________________________________
4. Решение по КУИ: регистрация в Едином реестре досудебных расследований (далее – ЕРДР) (01), оставлено без рассмотрения и хранится в номенклатурном деле (наряд) (02), направлено в уполномоченный государственный орган или должностному лицу в соответствии с частью 5 статьи 181 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее -УПК РК) (03), направлено в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении виновного лица к административной ответственности (04), направлено в уполномоченный орган (должностному лицу), в компетенцию которого входит рассмотрение вопросов о привлечении виновного лица к дисциплинарной ответственности (10), приобщение к КУИ (05), приобщение к ЕРДР (06), направлено в суд для рассмотрения в частном порядке (07), передано по территориальности, подведомственности (08), принято по территориальности, подведомственности (13), возвращено в связи с отсутствием в актах налоговой проверки достаточных данных, указывающих на признаки уклонения от уплаты налога и (или) других обязательных платежей в бюджет с организаций (статья 19 пункт 4 Налогового кодекса Республики Казахстан) (11), передано в другой орган уголовного преследования без проведения проверки (12), возвращено для приведения в соответствие с требовании части 3 статьи 181 УПК РК (09).
Дата-время принятия решения ____________________________

17. Дене мүшесін зақымдау, аштық себептері: жазаны өтеу режимін бұзу мақсатында (01), мекеме әкімшілігінің әрекеттерімен (әрекетсіздігімен) және шешімдерімен келіспеу (02), өндіріп алумен келіспеу (03), медициналық, материалдық немесе өзге де қамтамасыз ету (04), соттың, тергеушінің шешімдерімен, үкіммен келіспеу (05), жеке, отбасылық жағдайлар (06), басқа (07).
18. мүшеге зақым келтірген келіспеушілік салдарынан аштық жариялануынан мекеме әкімшілігінің іс-әрекетінің (әрекетсіздігінің), шешімінің толық сипаттамасы:
Сипаттама
19. Дене мүшесін зақымдау тәсілі:
Сипаттама тәсілі
20. Дене мүшесін зақымдау орны: (анықтамалық бойынша).
20.1. Дене мүшесін зақымдау мекемеден тыс жерде жасалды және сотталған мекемеге келгеннен кейін белгіленді.
20.2. Дене мүшесін зақымдау, аштық әкімшілік қызметкерлері есептен жасырылған ретінде прокурордың бастамасы бойынша АЕК-те тіркелген.
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арыздарды, хабарларды
немесе баянаттарды қабылдау
және тіркеу, сондай-ақ,
Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
2-қосымша
К-2 нысан
АЕК бойынша шешім
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Ақпараттық есептік құжат (бұдан әрі-АЕК) нөмірі_____________________________________________
2. Шешім қабылдаған орган ________________________________________________________________
3. Оқиға сипаттамасы (баянат үшін қарады)
Құқық бұзушылықтың мән-жайы
4. АЕК бойынша шешім: Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін (бұдан әрі- СДТБТ) тіркеу (01), қараусыз қалтырылды және номенклатуралық істе (нарядта) сақталады (02), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі-ҚР ҚПК) 181-бабының 5-бөлігіне сәйкес уәкілетті мемлекеттік органға немесе лауазымды тұлғаға жолданды (03), кінәлі адамды әкімшілік немесе тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы мәселені қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды тұлғаға) жолданды (04), кінәлі адамды тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселелерді қарау құзыретіне кіретін уәкілетті органға (лауазымды тұлғаға) жолданды (10), АЕК-на қоса тіркеу (05), СДТБТ-не қоса теркеу (06), жеке тәртіпте қарау үшін сотқа жолданды (07), аумақтық тиесілігіне, ішкі ведомстволығына қарай жолданды (08), аумақтылығы, ведомстволық бағыныстылығы бойынша қабылданды (13), салықтық тексеру актілерінде ұйымдардан салық және (немесе) бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді төлеуден жалтару белгілерін көрсететін жеткілікті деректердің болмауына байланысты қайтарылды (Қазақстан Республикасы Салық кодексінің 19-бабы 4-тармағы) (11), тексеру жүргізбей басқа қылмыстық қудалау органына берілді (12), ҚР ҚПК 181-бабы 3-бөлігінің талаптарына сәйкес келтіру үшін қайтарылды (09).
Шешімді қабылдау күні-уақыты ____________________________

5. Описание решения (установил/постановил для рапорта)____________________________________________
Фабула решения (описание) ______________________________________________________________________
6. Номер номенклатурного дела ____________________________________________________________________
6.1 Необходимость розыскных мероприятий: не требуется (1), утративших связь с родственниками (2), неустановленное лицо (3).
7. Наименование органа (суда) куда передан материал: ________________________________________________
7.1 Исходящий номер ____________________________________________________________________________
8. Номер ЕРДР ___________________________________________________________________________________
8.1. Номер КУИ, к которому приобщено заявление, сообщение __________________________________________
8.2 Номер ЕРДР, к которому приобщено заявление, сообщение _________________________________________
8.3 Номер административного протокола ____________________________________________________________
9. Примечание
Описание примечания
10. Должностное лицо ___________________
Дата вода решения ________________________ Дата корректировки ____________________________________
Приложение 3
к Правилам приема и регистрации
заявлений и сообщений об уголовных
правонарушениях, а также ведения
Единого реестра досудебных
расследований
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Приложение 3-1
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 3-1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 3-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
Начальнику _____________________
РАПОРТ
В период дежурства поступило сообщение следующего содержания:
Для принятия решения о возможности начала досудебного расследования данное сообщение зарегистрировано в КУИ № ________________ дата регистрации __________ время _________.
Зарегистрированное сообщение передано на рассмотрение сотруднику ______________.
Сотрудник дежурной части
(должностное лицо, ответственное за регистрацию)
Приложение 4 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований

5. Шешім сипаттамасы (баянат үшін анықтады/шығарды)
Шешімнің мән-жайы (сипаттамасы)
6. Номенклатуралық істің нөмірі_______________
6.1 Іздестіру іс-шараларының қажеттілігі: қажет емес (1), туысқандарымен байланысы үзілген (2), анықталмаған адам (3).
7. Материал жіберілген органның (соттың) атауы:
7.1 Шығыс нөмірі _________________________
8. СДТБТ нөмірі ______________________________
8.1. Арыз, хабарлама қоса тіркелген АЕК нөмірі _________________
8.2. Арыз, хабарлама қоса тіркелген СДТБТ нөмірі ________________
8.3. Әкімшілік хаттаманың нөмірі ______________________________
9. Ескерту
Ескерту сипаттамасы
10. Лауазымды тұлға ________________________
Шешім шығару күні ________________________ Түзету енгізу күні_________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Материалдарды беру есебінің
КІТАБЫ
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар
мен хабарламаларды қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
ережесіне 3-1-қосымша
нысан
__________________ бастығына
Б А Я Н А Т
Ескерту. 3-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Кезекшілік кезінде мынадай мазмұндағы хабарлама келіп түсті:
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастау мүмкіндігі туралы шешімді
қабылдау үшін аталған хабарлама АЕК № ____________ тіркеу күні ________________ уақыты _______________ тіркелді.
Тіркелген хабарлама қызметкер _____________ -ға (-ге, -қа, -ке)
қарау үшін берілді.
Кезекші бөлімінің қызметкері
(тіркеуге жауапты лауазымды адам)
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу, сондай-ақ
Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
4-қосымша
нысан

3. Орган атауы, мекенжайы және қызметтік телефоны \
наименование органа, адрес и служебный телефон)
____________________________________________
____________________________________________
4. Өтініш, хабарлама бойынша шешім Қазақстан
Республикасының Қылмыстық-процестік кодекспен
белгіленген мерзімде қабылданатын болады \ Решение
по заявлению, сообщению будет принято в сроки,
установленные Уголовно-процессуальным кодексом
Республики Казахстан
"___"______________20____жыл\года
________________________
(қолы \ подпись)
5. Өтінішті қабылдаған қылмыстық қудалау
органының телефон нөмірі/ Номер телефона органа
уголовного преследования, принявшего заявления:
Ескерту \Примечание:
Интернет-ресурсының мекенжайы:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Адрес интернет ресурса:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Телефон бойынша 8 800-080-7777
нөмірі арқылы
Со стационарного телефона по
номеру 8 800-080-7777
Ұялы телефон бойынша 1414 нөмірі арқылы
С мобильного телефона по номеру 1414
_____________________________________________
Приложение 5
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 5 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Поля обязательные к заполнению*
(остальные заполняются при наличии соответствующих сведений)
Начальнику (наименование органа, фамилия, инициалы)*
_________________________________________
_________________________________________
от Ф.И.О.; число, месяц, год рождения, место рождения*
_________________________________________
_________________________________________
образование, семейное положение, место работы, должность*
_________________________________________
_________________________________________
адрес регистрации, адрес фактического проживания (юридический адрес)*
_________________________________________
_________________________________________
контактные телефоны (домашний, рабочий, мобильный)*
_________________________________________
_________________________________________
электронный адрес
_________________________________________
удостоверение личности, паспорт (номер, серия, дата выдачи)*
_________________________________________
Обращался ли ранее с заявлением об этом же правонарушении в другой правоохранительный орган (дата обращения, наименование органа)?*
_________________________________________
_________________________________________
_________________________________________
ЗАЯВЛЕНИЕ [1]
о совершенном или готовящемся уголовном правонарушении
1. Об уголовной ответственности по статье 419 Уголовного
кодекса Республики Казахстан, согласно которой за заведомо
ложный донос о совершении уголовного правонарушения предусмотрено
максимальное наказание в виде лишения свободы сроком до 10-ти лет,
предупрежден (а)
_______________
(подпись)
___________________
(фамилия, инициалы)
_______________________________
1Название меняется в зависимости от поступившего повода (явка с повинной, сообщение должностного лица и т.д.)
Я, _______________________________, прошу привлечь к уголовной
(гражданин, должностное или иное лицо)
ответственности лиц (о), которые (ое)
_____________________________________________________________________
* 1. Время, место и способ совершения уголовного
правонарушения (точное время суток, когда произошло
_____________________________________________________________________
уголовное правонарушение с подробным изложением обстоятельств)
_____________________________________________________________________
2. Информация о преступнике (ах) (в случае совершения уголовного
правонарушения знакомыми адрес места
_____________________________________________________________________
жительства, Ф.И.О., отношения с преступником, мотивы преступных
действий, общие знакомые,
_____________________________________________________________________
в случае совершения уголовного правонарушения незнакомым (и) лицом
(и) указать пол, возраст, рост, прическу,
_____________________________________________________________________
особые приметы (шрам, родинка, акцент и т.д.), раса, национальность,
телосложение и т.д.)
_____________________________________________________________________
* 3. Характер причиненного уголовным правонарушением вреда (по
преступлениям против собственности:
_____________________________________________________________________
сумма ущерба в тенге, если она известна, имущество, явившееся
предметом посягательства, их
_____________________________________________________________________
подробное описание; по уголовным правонарушениям против личности и
общественного порядка:
_____________________________________________________________________
характер нанесенного телесного повреждения, место их локализации,
предмет которым были
_____________________________________________________________________
нанесены повреждения, роль каждого из лиц, совершивших преступное
посягательство,
_____________________________________________________________________
обращались ли в медицинские учреждения, когда, где, кто производил
осмотр)
_____________________________________________________________________
4. Вещественные доказательства (одежда, предметы и другие вещи,
имеющие отношение к
_____________________________________________________________________
уголовному правонарушению, в т.ч. которые мог оставить преступник)
_____________________________________________________________________
5. Дополнительные сведения (свидетели и очевидцы уголовного
правонарушения, место их жительства,
_____________________________________________________________________
возможная аудиовидеозапись происшествия и другие зафиксированные
сведения)
Заявление с моих слов написано (напечатано) верно и мною прочитано
(заявление написано (напечатано) собственноручно).
(нужное подчеркнуть)
_________________________
(подпись)
Кроме вышеизложенных, другие сведения, имеющие значение по данному
уголовному правонарушению, мне не известны.
______________
(подпись)
"__" _________ 20 ___ г.
"___" час. "___" мин.
Приложение: _________________________________________________________
(опись документов и иных материалов, которыми
подтверждается заявление (сделанное сообщение) об
уголовном правонарушении).
Заявление принял:__________________________________ _________________
(должностное лицо, уполномоченное на принятие и регистрацию заявлений
об уголовных правонарушениях, должность, подпись, фамилия, инициалы)
Выдан талон-уведомление № _______________________
"__" _________ 20 ___ г.
"___" час. "___" мин.
Приложение 6
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований

3. Орган атауы, мекенжайы және қызметтік телефоны \
наименование органа, адрес и служебный телефон)
____________________________________________
____________________________________________
4. Өтініш, хабарлама бойынша шешім Қазақстан
Республикасының Қылмыстық-процестік кодекспен
белгіленген мерзімде қабылданатын болады \ Решение
по заявлению, сообщению будет принято в сроки,
установленные Уголовно-процессуальным кодексом
Республики Казахстан
"___"______________20____жыл\ года_
_______________________
(қолы \ подпись)
5. Өтінішті қабылдаған қылмыстық қудалау
органының телефон нөмірі/ Номер телефона органа
уголовного преследования, принявшего заявления:
Ескерту \Примечание:
Интернет-ресурсының мекенжайы:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Адрес интернет ресурса:
http:\\www.qamqor.gov.kz,
Телефон бойынша 8 800-080-7777
нөмірі арқылы
Со стационарного телефона по
номеру 8 800-080-7777
Ұялы телефон бойынша 1414 нөмірі арқылы
С мобильного телефона по номеру 1414
_____________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 5-қосымша
Ескерту. 5-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан Барлық жолдар толтырылуы қажет
Бастыққа (органның атауы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
_____________________________________
_____________________________________
Т.А.Ә. тұлғасынан; туған күні, айы, жылы, туған жері.
_____________________________________
_____________________________________
білімі, отбасы жағдайы, жұмыс орны, лауазымы
_____________________________________
_____________________________________
тіркелу мекенжайы, іс жүзінде тұратын мекенжайы (заңды мекенжайы)
_____________________________________
_____________________________________
байланыс телефондары (үй, жұмыс, ұялы)
_____________________________________
_____________________________________
электрондық мекенжай
_____________________________________
жеке куәлігі, төлқұжаты (нөмірі, сериясы, берілген күні)
_____________________________________
Бұрын осы қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызбен басқа құқық қорғау органына жүгінді ме (арыз беру күні, органның атауы)?
_____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Жасалған немесе дайындалып жатқан қылмысты
құқық бұзушылық туралы
АРЫЗ
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 419-бабы бойынша қылмыстық құқық бұзушылық жасалғаны туралы көрінеу жалған сөз жеткізу үшін ең ауыр жаза 10 жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыру көзделген қылмыстық жауапкершілік туралы ескертілді ___________________________________________________
(қолы)
____________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
Мен, ____________________________ , келесі тұлғаны қылмыстық жауапкершілікке тартуды сұраймын, ол ____________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(азамат, лауазымды немесе өзге тұлға)
Атауы келіп түскен себепке байланысты өзгереді (кінәсін мойындап келу, лауазымды тұлғаның хабарламасы және т.б.)
________________________________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық жасалуының уақыты, орны және тәсілі (жағдайларды егжей-тегжейлі баяндаумен
________________________________________________________________________________
қылмыстық құқық бұзушылық орын алған дәл тәулік уақыты)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Қылмыскер (лер) туралы ақпарат (қылмыстық құқық бұзушылықты таныс адамдар жасаған жағдайда олардың
________________________________________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы, Т.А.Ә., қылмыскермен қатынастары, қылмыстық әрекеттердің себептері, ортақ таныстар,
________________________________________________________________________________
қылмыстық құқық бұзушылықты бейтаныс адам(дар) жасаған жағдайда олардың жынысын, жасын, бойын, шашын,
________________________________________________________________________________
айрықша белгілерін (тыртық, мең, акцент және т.с.с.), нәсілін, ұлтын, дене бітімін және т.с.с.көрсету)
________________________________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық тигізген залалдың сипаты (мүлікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша:
________________________________________________________________________________
егер белгілі болса, залалдың теңгедегі сомасы, қолсұғушылық заты болған мүлік, олардың
________________________________________________________________________________
егжей-тегжейлі сипаттамасы; жеке адамға және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша:
________________________________________________________________________________
тигізілген дене зақымының сипаты, олардың шоғырланған орны, зақымдар тигізілген зат,
________________________________________________________________________________
қылмыстық қолсұғушылықты жасаған тұлғалардың әрқайсысының рөлі,
________________________________________________________________________________
медициналық мекемеге жүгінді ме, тексеруді қашан, қайда, кім жасады)
________________________________________________________________________________
Заттай дәлелдемелер (қылмыстық құқық бұзушылыққа қатысы бар киім, заттар және басқа да
________________________________________________________________________________
соның ішінде, қылмыскер қалдырып кетуі мүмкін нәрселер)
________________________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер (қылмыстың куәгерлері мен өз көзімен көргендер, олардың тұрғылықты жері,
________________________________________________________________________________
оқиғаның мүмкін аудио-бейне жазбасы және басқа да тіркелген мәліметтер)
Арыз менің сөзімнен дұрыс жазылды (басылды) және мен оқып шықтым
(арызды өз қолыммен жаздым (бастым)).
(керегін сызу)
________________________
(қолы)
Жоғарыда баяндалғандардан басқа, осы қылмыстық құқық бұзушылыққа мәні бар басқа да мәліметтер арыз берушіге беймәлім.
______________
(қолы)
"__"_________20__ ж.
"___" сағ. "___" мин.
Қосымша: _________________________________________________________________
(қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыз (жасалған хабарлама) расталатын құжаттар мен өзге материалдардың тізімдемесі)
Арызды қабылдады:_______________________________ _________________________
(қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарламаларды қабылдау және тіркеуге уәкілетті лауазымды тұлға, лауазымы, қолы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
№ _______________________ талон-хабарлама берілді
"__"_________20___ ж.
"___" сағ. "___" мин.
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 6-қосымша

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 7 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРОТОКОЛ
принятия устного заявления
о совершенном или готовящемся уголовном правонарушении
г.________ "__" _____ 20 __ г.
Я, ___________________________________________________________,
(следователь, дознаватель, прокурор, другое должностное лицо,
уполномоченное на принятие и регистрацию заявлений и
сообщений о уголовном правонарушении, наименование органа,
фамилия, инициалы)
"__" ______ 20 ___ года в ____ часов ___ минут в соответствии с
требованиями статьи 181 УПК РК, принял устное заявление об
уголовном правонарушении от:
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., число, месяц, год рождения, место рождения, образование,
семейное положение,
_____________________________________________________________________
место работы, должность, адрес регистрации, адрес фактического
проживания (юридический адрес),
_____________________________________________________________________
контактные телефоны: домашний, рабочий, мобильный, электронный адрес,
_____________________________________________________________________
документ, удостоверяющий личность (номер, серия, дата выдачи)
_____________________________________________________________________
обращался ли ранее с заявлением об этом же уголовном правонарушении в
другой правоохранительный орган
Гражданин (ка) _______________________ предупрежден об
уголовной ответственности по статье 419 Уголовного кодекса Республики
Казахстан, согласно которой за заведомо ложный донос о совершении
уголовного правонарушения предусмотрено максимальное наказание в виде
лишения свободы сроком до 10-ти лет.
____________________________
(фамилия, инициалы, подпись)
Гражданин (ка) ______________________ заявил (а), прошу
привлечь к уголовной ответственности лиц (о), которые (ое)
_____________________________________________________________________
Время, место и способ совершения уголовного правонарушения
(точное время суток, когда произошло
_____________________________________________________________________
уголовное правонарушение с подробным изложением обстоятельств)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Информация о преступнике (ах) (в случае совершения уголовного
правонарушения знакомыми адрес места
_____________________________________________________________________
жительства, Ф.И.О., отношения с преступником, мотивы преступных
действий, общие знакомые,
_____________________________________________________________________
в случае совершения уголовного правонарушения незнакомым (и) лицом
(и) указать пол, возраст, рост, прическу,
_____________________________________________________________________
особые приметы (шрам, родинка, акцент и т.д.), раса, национальность,
телосложение и т.д.)
_____________________________________________________________________
Характер причиненного уголовным правонарушением вреда (по
уголовным правонарушениям против собственности:
_____________________________________________________________________
сумма ущерба в тенге, если она известна, имущество, явившееся
предметом посягательства, их
_____________________________________________________________________
подробное описание; по уголовным правонарушениям против личности и
общественного порядка:
_____________________________________________________________________
характер нанесенного телесного повреждения, место их локализации,
предмет которым были
_____________________________________________________________________
нанесены повреждения, роль каждого из лиц, совершивших преступное
посягательство,
_____________________________________________________________________
обращались ли в медицинские учреждения, когда, где, кто производил
осмотр)
_____________________________________________________________________
Вещественные доказательства (одежда, предметы и другие вещи,
имеющие отношение к
_____________________________________________________________________
уголовному правонарушению, в т.ч. которые мог оставить преступник)
_____________________________________________________________________
Дополнительные сведения (свидетели и очевидцы преступления, место
их жительства,
_____________________________________________________________________
возможная аудиовидеозапись происшествия и другие зафиксированные
сведения)
Заявление с моих слов написано (напечатано) верно и мною прочитано
__________
(подпись)
Кроме вышеизложенных, другие сведения, имеющие значение по данному
уголовному правонарушению, заявителю не известны.
__________
(подпись)
Приложение: _______________________________________________________
(опись документов и иных материалов, которыми
подтверждается заявление об уголовном правонарушении).
Заявление принял:__________________________________ _______________
(должностное лицо, уполномоченное на принятие и
регистрацию заявлений и сообщений
об уголовных правонарушениях, должность, подпись,
фамилия, инициалы)
Выдан талон-уведомление № _______________________
"__" _________ 20 __ г.
"___" час. "___" мин.
Приложение 8
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований

Ескерту. 7-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыстық құқық бұзушылық
туралы ауызша арызды қабылдау
ХАТТАМАСЫ
Астана қаласы "__" _____ 20__ ж.
Мен,______________________________________________________________________
(тергеуші, анықтаушы, прокурор, қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар мен хабарламаларды қабылдау мен тіркеуге өкілетті басқа да лауазымды тұлға, органның атауы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
2015 жылғы "__" ______ ____ сағат ___ минутта ҚР ҚІЖК 181-бабының талаптарына сәйкес:
________________________________________________________________________________
(Т.А.Ә.,туған күні, айы, жылы, туған жері, білімі, отбасы жағдайы,
________________________________________________________________________________
жұмыс орны, қызметі, тіркелу мекенжайы, іс жүзінде тұрғылықты мекенжайы (заңды мекенжайы),
________________________________________________________________________________
байланыс телефондары: үй, жұмыс, ұялы, электрондық мекенжайы,
________________________________________________________________________________
жеке басын куәландыратын құжат (нөмірі, сериясы, берілген күні)
қылмыстық құқық бұзушылық туралы ауызша арызды алдым.
________________________________________________________________________________
Бұрын осы қылмыстық құқық бұзушылық туралы арызбен басқа құқық қорғау органына жүгінді ме
Азамат(ша) _______________________ Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 419-бабы бойынша қылмыстық құқық бұзушылық жасалғаны туралы көрінеу жалған сөз жеткізу үшін ең ауыр жаза 10 жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыру қарастырылған қылмыстық жауапкершілік туралы ескертілді
___________________________________
(тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, қолы)
Азамат(ша) ________ келесі тұлғаны қылмыстық жауапкершілікке тартуды сұраймын
________________________________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық жасалуының уақыты, орны және тәсілі (жағдайларды егжей-тегжейлі баяндаумен
________________________________________________________________________________
қылмыстық құқық бұзушылық орын алған дәл тәулік уақыты)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________ Қылмыскер(лер) туралы ақпарат (қылмыстық құқық бұзушылықты таныс адамдар жасаған жағдайда олардың
________________________________________________________________________________
тұрғылықты мекенжайы, Т.А.Ә., қылмыскермен қатынастары, қылмыстық әрекеттердің себептері, ортақ таныстар,
________________________________________________________________________________
қылмыстық құқық бұзушылықты бейтаныс адам (дар) жасаған жағдайда олардың жынысын, жасын, бойын, шашын,
________________________________________________________________________________
айрықша белгілерін (тыртық, мең, акцент және т.с.с.), нәсілін, ұлтын, дене бітімін және т.с.с. көрсету)
________________________________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық тигізген залалдың сипаты (мүлікке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша:
_______________________________________________________________________________
егер белгілі болса, залалдың теңгедегі сомасы, қолсұғушылық заты болған мүлік, олардың
________________________________________________________________________________
егжей-тегжейлі сипаттамасы; жеке адамға және қоғамдық тәртіпке қарсы қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша:
________________________________________________________________________________
тигізілген дене зақымының сипаты, олардың шоғырланған орны, зақымдар тигізілген зат,
________________________________________________________________________________
қылмыстық қолсұғушылықты жасаған тұлғалардың әрқайсысының рөлі,
________________________________________________________________________________
медициналық мекемеге жүгінді ме, тексеруді қашан, қайда, кім жасады)
________________________________________________________________________________
Заттай дәлелдемелер (қылмыстық құқық бұзушылыққа қатысы бар киім, заттар және басқа да
________________________________________________________________________________
соның ішінде, қылмыскер қалдырып кетуі мүмкін нәрселер)
________________________________________________________________________________
Қосымша мәліметтер (қылмыстың куәгерлері мен өз көзімен көргендер, олардың тұрғылықты жері,
________________________________________________________________________________
оқиғаның мүмкін аудио-бейне жазбасы және басқа да тіркелген мәліметтер)
Арыз менің сөзімнен дұрыс жазылды (басылды) және мен оқып шықтым
_________________________
(қолы)
Жоғарыда баяндалғандардан басқа, осы қылмыстық құқық бұзушылыққа мәні бар басқа да мәліметтер арыз берушіге беймәлім.
______________
(қолы)
Қосымша: ___________________________________________________
(қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыз расталатын құжаттар мен өзге материалдардың тізімдемесі).
Арызды қабылдады :______________________________ _______________
(қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арыздар мен хабарламаларды қабылдау және тіркеуге өкілетті лауазымды тұлға, лауазымы, қолы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері)
№ _______________________талон-хабарлама берілді
"__"_________20___ ж.
"___" сағ. "___" мин.
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 8-қосымша

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 8 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Рассмотрение поручаю ______________
Ф.И.О. сотрудника кому поручено
____________________________________________
(должность, Ф.И.О. начальника, дата и время)
Начальнику (прокурору)
__________________________
(наименование органа,
__________________________
фамилия, инициалы)
РАПОРТ
об обнаружении сведений об уголовном правонарушении
г.______ "__" _____ 20 __ г.
Я, ________________, "__" _____ 20__ года в __ часов ___ минут
(Ф.И.О., должность)
_____________________________________________________________________
(стал очевидцем либо обнаружил следы или последствия уголовного
правонарушения, получил сведения об уголовном правонарушении при
осуществлении своих полномочий)
о следующем: ________________________________________________________
(указываются полные и подробные обстоятельства ставшие
известными,
_____________________________________________________________________
должностному лицу: время, место и способ совершения уголовного
правонарушения, сведения об ущербе,
_____________________________________________________________________
информация о преступнике (ах), характер причиненного уголовным
правонарушением вреда,
_____________________________________________________________________
одежда, предметы и другие вещи, имеющие отношение к уголовному
правонарушению,
_____________________________________________________________________
другие фактические данные)
_____________________________________________________________________
Принимая во внимание, что имеются достаточные данные,
указывающие на признаки уголовного правонарушения предусмотренного
ст.__________ УК РК, в соответствии со ст.ст. 179, 184 УПК РК данный
факт подлежит регистрации в ЕРДР № ____ "__"_________20__ г., время
(час:мин).
К рапорту прилагаю подтверждающие полученные сведения об
уголовном правонарушении материалы:
1) _____________________________________________ на ___ листах.
(указывается полный перечень всех предметов и документов)
____________________________________ __________________________
(должность, классный чин, специальное звание) (подпись) (инициалы, фамилия)
Приложение 9
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований

Ескерту. 8-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қарауды тапсырамын ________
тапсырылған қызметкердің Т.А.Ә.
__________________________________
(лауазымы, бастықтың Т.А.Ә., күні мен уақыты
Бастыққа (прокурорға) __________________________
(орган атауы,
__________________________
тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы мәліметтің табылуы туралы
БАЯНАТ
_______ қаласы "__" _____ 20__ ж.
Мен, _____________________________, "__" ______ 20__ жылы __ сағат ___ минутта
(Т.А.Ә., лауазымы)
_____________________________________________________________________
(көрдім немесе іздерді не қылмыстық құқық бұзушылық салдарын таптым,
өз қызметімді атқару,анықтау, тергеу жүргізу немесе қадағалау жүргізу
кезінде қылмыстық құқық бұзушылық туралы мәліметті алдым)
келесі туралы:
___________________________________________________________________
(мәлім болған толық және егжей-тегжейлі мәнжайлар көрсетіледі,
_____________________________________________________________________
лауазымды тұлғаға: уақыты, орны және қылмыстық құқық бұзушылықты
жасау тәсілі, залал туралы мәлімет,
_____________________________________________________________________
қылмыскер (лер) туралы ақпарат, қылмыстық құқық бұзушылықтан келегн
зиянның сипаттамасы,
_____________________________________________________________________
киім, қылмыстық құқық бұзушылыққа қатысы бар заттар және басқа да
нәрселер,
_____________________________________________________________________
басқа да іс жүзіндегі деректер)
_____________________________________________________________________
ҚР ҚК____ бабында қарастырылған қылмыстық құқық бұзушылық белгілерін көрсететін жеткілікті деректердің болуын назарға ала отырып, ҚР ҚІЖК 179, 184-бабы 1-бөлігі 2) тармағына сәйкес, аталған хабарлама СДТБТ-да уақытында тіркелуге тиіс "_" _______ 20___ж. сағ : мин.
Баянатқа қылмыстық құқық бұзушылық туралы алынған мәліметтерді растайтын материалдарды қоса беріп отырмын:
1) _________________________________________________________ ___ парақта.
(барлық заттар мен құжаттардың толық тізімі көрсетіледі)
___________________________________________ ______________________________
(лауазымы, сыныптық шені, арнайы атағы) (қолы) (аты-жөнінің бас әріптері, тегі)
"___" _________ 20___ж.
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 9-қосымша

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 9 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Начальнику _______________________
РАПОРТ
В период дежурства поступило сообщение следующего содержания:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Принимая во внимание, что имеются достаточные данные,
указывающие на признаки уголовного правонарушения, предусмотренного
ст. __________ УК РК, в соответствии с п.2 ч.1 ст.184 УПК РК данное
сообщение зарегистрировано в ЕРДР № ____ "__" ____ 20 __ г., время
(час:мин)
Сотрудник дежурной части
(должностное лицо, ответственное за регистрацию) ______ ________
(фамилия, инициалы)
Приложение 10
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 10 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
ОБРАЗЕЦ ШТАМПА
о регистрации информации об уголовном правонарушени
________________________________________________________
(наименование органа)
"____"_____________20___г. № КУИ_____________________
Управомоченное лицо ___________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Приложение 10-1
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 10-1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 10-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
ОБРАЗЕЦ ШТАМПА
о регистрации начала досудебного расследования
______________________________________________
(наименование органа)
№ ЕРДР: ______________________________________
Дата-время регистрации: ___ч.___мин. "___"________20___г.
Дата-время проведения первого неотложного следственного
действия: ___ч. ___мин. "___"_______20___г.
Должностное лицо______________________________
(должность)
______________________________________________
(Ф.И.О., подпись)
Приложение 11 к Правилам
приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Регистрация в Едином реестре досудебных расследований

Ескерту. 9-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Бастыққа _______________________
Б А Я Н А Т
Кезекшілік кезеңінде келесі мазмұндағы хабарлама келіп түсті:
__________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________________________________________________________________
ҚР ҚК____ бабында қарастырылған қылмыстық құқық бұзушылық белгілерін көрсететін жеткілікті деректердің болуын назарға ала отырып, ҚР ҚІЖК 184-бабы 1-бөлігі 2-тармағына сәйкес, аталған хабарлама СДТБТ-да "__"____20__жылы №____, (сағат:минут) уақытында тіркелді.
Кезекші бөлім қызметкері
(тіркеуге жауапты лауазымды тұлға) ______________________ ____________________
(тегі, аты-жөнінің бас әріптері)
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 10-қосымша
Ескерту. 10-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Қылмыстық құқық бұзушылық
жөніндегі ақпаратты тіркеу туралы
МӨРТАҢБА ҮЛГІСІ
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________________
(органның атауы)
"___" _______________ 20___ж. АЕК № ___________________________
Уәкілетті адам ___________________________________________________
(қолы, аты-жөні)
_______________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
10-1 қосымша
Ескерту. 10-1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Ескерту. 10-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің басталуын
тіркеу туралы
МӨРТАҢБА ҮЛГІСІ
_______________________________________________________________
(органның атауы)
СДТБТ №: ____________________________________________________________
Тіркеу күні-уақыты: ___ сағ. _____ мин. "___" _______________ 20___ж.
Алғашқы шұғыл тергеу әрекетін жүргізудің күні-уақыты:
___ сағ. _____ мин. "___" _______________ 20___ж.
Лауазымды адам ______________________________________________________
(лауазымы)
_____________________________________________________________________
(аты-жөні, қолы)
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арыздарды, хабарларды
немесе баянаттарды қабылдау
және тіркеу,сондай-ақ,
Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
11-қосымша
Нысан
Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркеу

Сноска. Приложение 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)
____________________________________________________________
2. Дата-время регистрации _____________________________________
Дата и время проведения неотложных следственных действий
____________________________________________________________
2.1 Орган регистрации
____________________________________________________________
3. Район (гарнизон, на транспорте) совершения
____________________________________________________________
3.1. Номер войсковой части ____________________________________
4. Номер Книги учета информации (далее – КУИ) _________________
дата КУИ "___" _________________
5. Выделен из ЕРДР № ________________________________________
В отношении: (по справочнику);
6. Укрыто от учета путем: (по справочнику).
6.1 Выявлено в результате совместной работы: сотрудником КПСиСУ (1),
прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4).
6.2 Орган, укрывший уголовное правонарушение (преступление)
_________________________________________________________
6.3. Орган, в котором совершены пытки: (по справочнику)
_________________________________________________________
7. Выявлено в результате совместной работы: (по справочнику).
8. Зарегистрировано по результатам: (по справочнику).
9. Дата совершения _____________ время совершения __________
9.1 Описание преступления/проступка
Фабула преступления/проступка
10. Квалификация уголовного правонарушения (преступления) _____________
Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) по статье 11 УК РК:
не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3),
особо тяжкие (4); по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
10.1 Квалификация преступления ________________________ по УК РК.
10.2. Зарегистрировано в отношении сотрудника правоохранительного
и специального органа: (по справочнику).
10.3. Совершено в отношении: женщины (01), несовершеннолетнего (02),
женщины, в целях заключения брака (03).
10.4. Совершено: с использованием юридического лица (01), без использования
юридического лица (02).
10.5. Бизнес идентификационный номер (БИН)
_________________________________________________________________

Ескерту. 11-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) __________
2. Тіркелген күні-уақыты ____________________________________________________________
Кезек күттірмейтін тергеу әрекеттерін жүргізу күні мен уақыты __________________________
2.1. Тіркейтін орган ______________________________________________________________
3. Жасалған ауданы (гарнизоны, көліктегі) ___________________________________________
3.1. Әскери бөлімнің нөмірі _________________________________________________________
4. Ақпаратты есепке алу кітабының нөмірі (бұдан әрі–АЕК)__________________ АЕК күні "___"
__________________________________________________________________________________
5. № ____________________________________________________________ СДТБТ-дан бөлінді
Қатысты: (анықтамалық бойынша)
6. Есепке алу жолымен жабылған: (анықтамалық бойынша)
6.1 Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: ҚСжАЕК қызметкерімен (1), прокурорымен (2), сотпен (3), ведомстволық жолмен (4).
6.2 Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) жасырған орган ____________________________________________________________________________________
6.3. Азаптаулар жасалған орган (анықтама бойынша)___________________________________
7. Бірлескен жұмыс нәтижесінде анықталды: (анықтамалық бойынша)______________________
8. Нәтижелері бойынша тіркелді: (анықтамалық бойынша)________________________________
9. Жасалған күні_____________жасалған уақыты__________________________________________
9.1 қылмыстың/теріс қылықтың сипаттамасы
Қылмыс/теріс қылық фабуласы
10. Қылмыстық құқық бұзушылықты (қылмысты) саралау: Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4); ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
10.1 Қылмысты ҚР ҚК бойынша саралау_____________________________________________.
10.2. Құқық қорғау және арнаулы органның қызметкеріне қатысты тіркелген: (анықтамалық бойынша).
10.3. Қылмыс: әйелге (01), кәмелетке толмағанға (02), әйелге, некеге отыру мақсатында (03) қатысты жасалды;
10.4. Заңды тұлғаны пайдалана отырып (01), заңды тұлғаны пайдаланусыз (02) жасалды;
10.5. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)_________________________________________________

10.6. Название предприятия
_________________________________________________________________
10.7. В сфере предпринимательской деятельности: (по справочнику).
10.8. Уголовное правонарушение совершено в семейно-бытовой сфере:
(по справочнику).
Сведения о заявителе
20. Вид заявления: письменное заявление физического лица (01), устное заявление
физического лица (02), сообщение должностного лица органа/организации (03),
явка с повинной (04), явка с повинной, поданная в устной форме (05),
сообщения в средствах массовой информации (06), рапорт должностного лица (07).
20.1. Сведения: конфиденциальные (01), секретные (02), не конфиденциальные (01),
несекретные (02).
21. Бизнес идентификационный номер (БИН)
____________________________________________________________________
21.1 Название организации
____________________________________________________________________
22. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
____________________________________________________________________
22.1 Фамилия
22.2 Имя
22.3 Отчество (при его наличии) _______ ___________________ _____________
23. Дата рождения
____________________________________________________________________
24. Гражданство: (по справочнику).
25. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику).
№ документа _____________ дата выдачи__________________ 20__ года
Кем выдан документ: (по справочнику).
26. Адрес:
Республика ______________ область ____________________
район _____________ населенный пункт _________________
улица ______________ дом____________
корпус ___________ квартира____________
27. Телефон ______________ мобильный телефон _______________
e-mail _____________________________
Сведения о правонарушении
28. Преступление совершено: (по справочнику).
29. Место совершения: (по справочнику).
29.1 Общественное место: общественное место (1), общественное место
в период его не функционирования (2).
30. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3),
отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
31. Место совершения: (по справочнику).
32. Предмет посягательства: (по справочнику).
32.1 Собственность предмета посягательства: (по справочнику).
32.2 номер телефона подозреваемого ______________________________.
32.3 номер банковского счета/карты подозреваемого__________________.
32.4 аккаунт в социальной сети подозреваемого ____________________.
33. Дополнительные отметки по квалификации: (по справочнику).
33.1 Дополнительные сведения: (по справочнику).
33.2 Преступление выявлено: с использованием аналитических данных (01),
с использованием служебной розыскной собаки (02).

10.6. Кәсіпорын атауы ________________________________________________________________
10.7. Кәсіпкерлік қызмет саласында: (анықтамалық бойынша)
10.8. Қылмыстық құқық бұзушылық отбасы-тұрмыстық салада жасалды: (анықтамалық бойынша)
Арыз иесі туралы мәліметтер
20. Арыз түрі: жеке тұлғаның жазбаша арызы (01), жеке тұлғаның ауызша арызы (02), органның/ұйымның лауазымды адамының хабары (03), кінәсін мойындап келу (04), ауызша нысанда берілген кінәсін мойындап келу (05), бұқаралық ақпарат құралдарындағы хабарлар (06), лауазымды адамның баянаты (07).
20.1. Мәліметтер: құпиялы (01), құпия (02), құпиялы емес (01), құпия емес (02).
21. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН)___________________________________________________
21.1 Ұйымның атауы _____________________________________________________________
22. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ________________________________________________
22.1 Тегі 22.2 Аты 22.3 Әкесінің аты (ол бар болса) ______________ _________________________
23. Туған күні ______________________________________________________________________
24. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
25. Жеке басын куәландыратын құжат (анықтамалық бойынша):
құжат № _____________ берілген күні__________________ 20__ жыл
Құжатты кім берді: (анықтамалық бойынша)
26. Мекенжайы:
Республика______________ облыс _________________аудан________________________ елді
мекен___________________ көше_______________________үй _ _ корпус _ _ пәтер____
27. Телефоны__________ мобильді телефон___________ e-mail ________
Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
28. Қылмыс жасалды: (анықтамалық бойынша).
29. Жасалған орны: (анықтамалық бойынша).
29.1 Қоғамдық орын: қоғамдық орын (1), оның жұмыс істемеуі кезеңіндегі қоғамдық орын (2).
30. Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6).
31. Жасалған орны: (анықтамалық бойынша).
32. Қолсұғушылық нысанасы: (анықтамалық бойынша).
32.1 Қолсұғушылық нысанасының меншігі: (анықтамалық бойынша).
32.2 күдіктінің телефон нөмірі__________________________________.
32.3 күдіктінің банктік шотының/картасының нөмірі________________.
32.4 күдіктінің әлеуметтік желідегі аккаунты_______________________.
33. Саралау бойынша қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша).
33.1 Қосымша мәліметтер: (анықтамалық бойынша).
33.2 Қылмыс анықталды: талдамалық деректерді пайдалану арқылы (01), қызметтік іздестіру итін пайдалану арқылы (02).

33.3. В сфере экономики: (по справочнику).
33.4. Наименование государственной или отраслевой программы
________________________________________________________
33.5. Совершено в сфере деятельности: (по справочнику).
34. Совершено путем: (по справочнику).
35.1 Совершено с применением: (по справочнику).
36. Сумма причиненного ущерба (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
Ущерб государству (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
Ущерб юридическим лицам (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
Ущерб физическим лицам (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
36.1. Сумма полученного преступного дохода (на момент регистрации):
__________________________________________________ тенге
37. Примечание ___________ Описание примечания ________________
38. Должностное лицо
_____________________________________________________________
39. Наименование прокуратуры, в которую направлено уведомление
_____________________________________________________________
Дата регистрации _____________ Дата корректировки ______________
Вид учета: учесть (1), снято в связи с повторной регистрацией в ЕРДР (2),
снято в связи с оправданием либо прекращением судом
по реабилитирующим основаниям (3).
Номер ЕРДР повторной регистрации ____________________________________________________________
Приложение 12
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Решение по Единому реестру досудебных расследований
Сноска. Приложение 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР)
_______________________________________________________________________
2. Наименование органа расследования
_______________________________________________________________________
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику)
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате (01), в электронном формате (2).
3.2 Связано с возвратом активов: в добровольном порядке (1), в принудительном порядке (2), не связано (3).
4. Решение по ЕРДР:
передано для принятия решения в административном порядке (0010);
передано для принятия решения в дисциплинарном порядке (0020);
передано в суд для рассмотрения заявления в частном порядке (0030);
передано в порядке пункта 1) части 1 статьи 186 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (0040);

33.3. Экономика саласында: (анықтамалық бойынша).
33.4. Мемлекеттік немесе салалық бағдарламаның атауы __________________________________.
33.5. Қызмет саласында жасалды: (анықтамалық бойынша).
34. Мынадай жолмен жасалды: (анықтамалық бойынша).
35.1 қолдану арқылы жасалды: (анықтамалық бойынша).
36. Келтірілген залал сомасы (тіркеу кезінде): ______________________________________ теңге
Мемлекетке келтірілген залал (тіркеу кезінде): ____________________________________теңге
Заңды тұлғаларға келтірілген залал (тіркеу кезінде): _________________________________________ теңге
Жеке тұлғаларға келтірілген залал (тіркеу кезінде): __________________________________теңге
36.1. Алынған қылмыстық кірістің сомасы (тіркеу кезінде): _________________________теңге
37. Ескертпе
Ескертпе сипаттамасы
38. Лауазымды адам
39. Хабарлама жіберілген прокуратураның атау ___________________________________________
Тіркелген күні___________________ Түзету енгізілген күн _________________________________
Есепке алу түрі: есепке алынсын (1), СДТБТ-да қайта тіркеуге байланысты есептен алынған (2), ақталуына немесе ақтайтын негіздер бойынша соттың тоқтатуына байланысты есептен алынған (3).
СДТБТ-да қайта тіркелген нөмірі ____________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
12-қосымша
нысан
Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі бойынша шешім
Ескерту. 12-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) нөмірі
_______________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _______________________________________________________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электрондық форматта (2).
3.2 Активтерді қайтару жөніндегі: ерікті түрде (1), мәжбүрлеу тәртібімен (2), байланысты емес (3)
4. СДТБТ бойынша шешім:
әкімшілік тәртіпте шешім қабылдау үшін берілді (0010);
тәртіптік тәртіппен шешім қабылдау үшін берілді (0020);
жекеше тәртіппен арызды қарау үшін сотқа берілді (0030);
Қазақстан Республикасы Қылмыстық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 186-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде берілді (0040);

передано в порядке пункта 2) части 1 статьи 186 УПК РК (0050);
передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы Республики Казахстан (0070);
переквалифицировано (0080); передано в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (0090);
поручено: расследование группе следователей - статья 194 УПК РК (1000);
об изменении состава следственно-оперативной группы (далее – СОГ) (1001);
о расформировании следственной группы (1002); принятие к своему производству после регистрации в ЕРДР (2000);о ведении досудебного расследования в бумажном формате (2001); назначено дознание по делам протокольной формы в порядке части 4 статьи 189 УПК РК (2010); назначено предварительное следствие по делам дознания в порядке частей 3, 5 статьи 189 УПК РК (2020); соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (2030); о ведении досудебного расследования в электронном формате (2130); соединение: в порядке статьи 43 УПК РК (в связи с повторной регистрацией в ЕРДР) (2031); выделение из ранее соединенного: в порядке статьи 44 УПК РК (2040); продление срока расследования: в порядке статьи 192 УПК РК (2050); передано на ознакомление потерпевшему (2060); передано на ознакомление подозреваемому/защитнику (2061); передано по жалобе в прокуратуру (2062); передано по жалобе в суд (2063); принято к своему производству после передачи принятого к производству в порядке статьи 186 УПК РК (2100);
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 12) части 1 статьи 193 УПК РК (2101); принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186, части 2 статьи 188 УПК РК (2102); принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104); принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2105); принятие к производству после возвращения на доследование прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106);
принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором в порядке пункта 10) части 1 статьи 193 УПК РК, судом в порядке пункта 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107);
возобновление прерванных сроков досудебного производства (2108);
принято дело для проведения следственных и иных процессуальных действий в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (после подписания процессуального соглашения) (2109);
принято дело после возвращения прокурором с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (2110);

ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде берілді (0050);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілді (0070);
қайта сараланды (0080);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігі тәртібінде берілді (0090);
тапсырылды: тергеушілер тобына тергеп-тексеру жүргізу үшін - ҚР ҚПК-нің 194-бабы (1000);
жедел-тергеу тобының құрамын өзгерту туралы (бұдан әрі – ЖТТ) (1001);
Тергеу тобын тарату туралы қаулы (1002)
СДТБТ-да тіркелгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылдау (2000);
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді қағаз форматта жүргізу туралы (2001);
ҚР ҚПК-нің 189-бабы 4-бөлігінің тәртібі бойынша хаттамалық нысандағы істер бойынша анықтау тағайындалды (2010);
ҚР ҚПК-нің 189-бабы 3, 5-бөліктерінің тәртібі бойынша анықтау істері бойынша алдын ала тергеу тағайындалды (2020);
біріктіру: ҚР ҚПК-нің 43-бабы тәртібінде (2030);
электрондық форматта сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу туралы (2130);
біріктіру: ҚР ҚПК-нің 43-бабы тәртібінде (СДТБТ-да қайта тіркеуге байланысты) (2031);
бұрын біріктірілгендерден бөлектеп алу: ҚР ҚПК-нің 44-бабы тәртібінде (2040);
тергеп-тексеру мерзімін ұзарту: ҚР ҚПК-нің 192-бабы тәртібінде (2050);
жәбірленушіге танысуға берілді (2060);
күдіктіге/қорғаушыға танысуға берілді (2061);
арыз бойынша берілді прокуратураға (2062);
арыз бойынша сотқа берілді (2063);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы тәртібінде іс жүргізуіне қабылданғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2100);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша прокурор тергеулігін өзгерткеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2101);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгенде өз іс жүргізуіне қабылдаусыз қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2102);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2104);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін жүргізуге қабылданды (2105);
тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды, ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағының (2106);
тәртібінде прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылдау, ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы, сот ҚР ҚПК-нің 106-бабы 8-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2107);
сотқа дейінгі іс жүргізудің үзілген мерзімдерін қайта бастау (2108);
іс ҚР ҚПК-нің 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде тергеп-тексеру және өзге де процестік әрекеттер жүргізу үшін қабылданды (процестік келісімге қол қойылғаннан кейін) (2109);
процестік келісім туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тарта отырып, прокурор қайтарғаннан кейін істі қабылдады (2110);

принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111);
принято дело, возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113);
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для расследования в общем порядке (2114);
принятие возвращенного судом постановления о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для расследования в общем порядке (2115);
принятие материалов, направленных судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116);
принятие уголовного дела, направленного судом в порядке части 4 статьи 394 УПК РК (2117);
принятие после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дел, расследованных в порядке ускоренного досудебного производства (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (2118);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123);
принято к своему производству после передачи в порядке части 2 статьи 188 УПК РК (2124),
принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125);
принято к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128);
ведение уголовного производства по досудебному расследованию в электронном формате (2130);
об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (2131);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (2133);
принято к производству после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении (2134);
принято к производству после отказа в согласовании прокурором постановления о прерывании сроков досудебного расследования (2135);

тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2111);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабының 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2112); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қайтарылған істі қабылдады (2113);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2114);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2115);
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалдарды қабылдау (2116);
ҚР ҚПК-нің 394-бабы 4-бөлігінің тәртібінде сот жіберген қылмыстық істі қабылдау (2117);
сот ҚР ҚПК 323-бабының тәртібімен жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру (бұдан әрі – ЖСТ) тәртібімен немесе процестік келісім тәртібімен тергеп-тексерілген істерді қайтарғаннан кейін қабылдау (2118);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2119);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123);
ҚР ҚПК-нің 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2124);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде прокурор өз іс жүргізуіне қабылдады (2125);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде прокурор қайтарғаннан кейін өзінің іс жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2128);
сотқа дейінгі тергеп-тексеру бойынша қылмыстық іс жүргізуді электрондық форматта жүргізу туралы (2130);
сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізудің электрондық форматын қағаз форматқа өзгерту туралы (2131);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2132);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігінің тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2133); тоқтату туралы қаулыны прокурор бекітуден бас тартқаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2134), прокурормен келісуден бас тартқаннан кейін сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы іс жүргізуіне қабылданды (2135);

принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2136);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2137);
прерывание срока по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК (3010),
прерывание срока по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК (3020);
прерывание срока по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК (3030),
прерывание срока по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК (3040);
прерывание срока по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК (3050),
прерывание срока по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК (3060);
прерывание срока по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК (3070);
прерывание срока по пункту 8) части 7 статьи 45 УПК РК (3080);
прерывание срока по пункту 9) части 7 статьи 45 УПК РК (3090);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020);
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030), прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040);
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060);
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080);
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090);
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100);
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК - статье 65 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК) (4121);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124);
прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126);
прекращено, в том числе в порядке медиации – пункт 12) части 1 статьи 35 УПК РК – часть 2 статьи 68 УК РК (4127);
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128);

ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2136);
ҚР ҚПК 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағынаның сәйкес прокурор анықтауды жүргізу үшін қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2137);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағы бойынша мерзім үзілді (3010);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша мерзім үзілді (3020);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша мерзім үзілді (3030);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 4) тармағы бойынша мерзім үзілді (3040);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 5) тармағы бойынша мерзім үзілді (3050);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 6) тармағы бойынша мерзім үзілді (3060);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 7) тармағы бойынша мерзім үзілді (3070);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 8) тармағы бойынша мерзім үзілді (3080);
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 9) тармағы бойынша мерзім үзілді (3090);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша тоқтатылды (4010);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша тоқтатылды (4020);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша тоқтатылды (4040);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатылды (4050);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы бойынша тоқтатылды (4060);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы бойынша тоқтатылды (4070);
ҚР ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы бойынша тоқтатылды (4080);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы бойынша тоқтатылды (4090);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы бойынша тоқтатылды (4100);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы бойынша тоқтатылды (4110);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 65-бабы (бұдан әрі – РҚ ҚК) бойынша тоқтатылды (4121);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4124);
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша - ҚР ҚК-нің 68-бабының 1-бөлігі (4125);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – ҚР ҚК-нің 68-бабының 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 2-бөлігі (4127);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – ҚР ҚК-нің 68-бабының 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128),

прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК в силу примечаний к статьям УК РК (4129);
прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130);
прекращено по статье 36 УПК РК – статье 66 УК РК (4131);
прекращено по статье 36 УПК РК - статье 67 УК РК (4132);
прекращено по статье 36 УПК РК – части 2, 3 статьи 68 УК РК (4133);
прекращено по статье 36 УПК РК в силу примечаний к статьям 442, 443, 445-449 УК РК (4134);
прекращено на основании пункта 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67-1 УК (4135);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010);
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030);
дело направлено прокурору в порядке части 2 статьи 615 УПК РК (5040);
дело направлено прокурору в порядке статьи 617-3 УПК РК (5041);
дело направлено прокурору по пункту 1) части 1 статьи 614 УПК РК (5050);
дело направлено прокурору после сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК (5051);
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060);
составление отчета о завершении досудебного расследования (5072);
составление протокола УДР (5073);
составление протокола обвинения (5074);
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010);
возвращено для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания по пункту 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6014);
утверждение протокола УДР в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015);
утверждение прокурором протокола об уголовном проступке (6017);
составление обвинительного акта прокурором (6018);
составление нового протокола УДР (6019);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6023)
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6024);
утверждение прокурором протокола обвинения (6025);
составление прокурором нового протокола обвинения (6026);
утверждение прокурором протокола УДР (6027);
направление дела в суд с обвинительным актом, составленным прокурором (6028);
направление дела в суд с протоколом УДР, составленным прокурором (6029);
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030),

ҚР ҚК-нің баптарына ескертулерге байланысты ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағымен тоқтатылды (4129);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4131);
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы-ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4132);
ҚР ҚПК-нің 36 - бабы -ҚР ҚК-нің 68-бабы бойынша тоқтатылды (4133);
ҚР ҚК-нің 36-бабы-ҚР ҚК-нің 442, 443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134);
ҚПК 35-бабы 1-бөлігінің 12)-тармағы-ҚК 67-1 бабы бойынша тоқтатылды (4135).
іс ҚР ҚПК-нің 300-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5010);
іс ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5030);
іс ҚР ҚПК-нің 615-бабы 2-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5040);
іс ҚПК 617-3 бабы бойынша прокурорға жолданды (5041);
іс ҚР ҚПК-нің 614-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5050);
іс ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинаудан кейін прокурорға жолданды (5051);
іс ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде тергеу жүргізілгеннен кейін прокурорға жіберілді (5060);
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау (5072);
ЖСТ хаттамасын толтыру (5073);
айыптау хаттамасын толтыру (5074);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6010);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтарылды (6012);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде қайтарылды (6013);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармақшасы бойынша анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасын бекіту және сотқа жіберу (6015);
прокурордың қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуі (6017);
прокурордың айыптау актісін толтыруы (6018);
ЖСТ-ның жаңа хаттамасын толтыру (6019);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеп-тексеруді жүргізу үшін прокурор қайтарады (6023);
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор анықтау ісін жүргізу үшін қайтарды (6024), прокурордың айыптау хаттамасын бекітуі (6025);
прокурордың жаңа айыптау хаттамасын толтыруы (6026);
прокурордың ЖСТ хаттамасын бекітуі (6027);
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6028);
прокурор жасаған ЖСТ хаттамасымен істі сотқа жіберу (6029);
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 1) тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030);

возвращено на досудебное расследование в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031);
направление дела в суд с протоколом обвинения, утвержденным прокурором (6035);
направление дела в суд с протоколом обвинения, составленным прокурором (6036);
направление дела в суд с протоколом УДР, утвержденным прокурором (6037);
возвращено с отказом в удовлетворении ходатайства о процессуальном соглашении (6040);
возвращено для сбора доказательств в порядке части 1 статьи 617 УПК РК (6041);
возвращено для сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК (6042);
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050);
в суд после заключения процессуального соглашения по статье 617-5 УПК (6051);
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060);
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080);
изменяет подследственность в порядке пункта 12) части 1 статьи 193 УПК РК (7000);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082);
направлено постановление о применении приказного производства руководству для согласования (7083);
направлен протокол об уголовном проступке руководству для согласования (7085);
отказано в согласовании протокола и возвращено уголовное дело для производства дознания (7086);
возвращено прокурором для производства дознания в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7087);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке части 3 статьи 528 УПК РК (7088);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (7091);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7092);
согласование начальником органа дознания постановления о применении приказного производства (7093); согласование начальником органа дознания протокола об уголовном проступке (7094);
отказано начальником органа дознания в согласовании протокола обвинения (7096);
согласование начальником органа дознания протокола УДР (7097);
согласование начальником органа дознания протокола обвинения (7098),
возвращено начальником следственного отдела для производства предварительного следствия (7101);
дело направлено прокурору в порядке пункта 1) части 4-3 статьи 190 УПК РК (7102);
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и возвращено для производства дознания (7103);

ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтарылды (6031);
прокурор бекіткен айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6035);
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6036);
прокурор бекіткен ЖСТ хаттамасымен істі сотқа жіберу (6037);
процестік келісім туралы өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартумен қайтарылды (6040);
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 1-бөлігі тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6041);
ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6042);
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 4-бөлігі бойынша процестік келісім жасалғаннан кейін сотқа (6050);
ҚПК 617-5 бабы бойынша процестік келісімді жасасудан кейін сотқа жолданды (6051);
ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздердің болуы немесе болмауы туралы қорытындымен сотқа (6060);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде бұйрықтық іс жүргізуге қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6080);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 12) тармағының тәртібінде тергеулігін өзгертеді (7000);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7082);
келісу үшін басшылыққа бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы жіберілді (7083);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа келісу үшін жіберілді (7085);
хаттаманы келісуден бас тартылды және анықтау жүргізу үшін қылмыстық іс қайтарылды (7086);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарды (7087);
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігі тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарды (7088);
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде анықтау үшін қайтарылды (7091);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде қайтарылды (7092);
анықтау органы бастығының бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулыны келісуі (7093);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы анықтау органы бастығының келісуі (7094);
анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуден бас тартуы (7096);
анықтау органы бастығының ЖСТ хаттамасын келісуі (7097);
анықтау органы бастығының айыптау хаттамасын келісуі (7098);
алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін тергеу бөлімінің бастығы қайтарған (7101);
іс ҚР ҚПК-нің 190-бабы 4-3-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде прокурорға жіберілді (7102);
қылмыстық қудалау органының бастығы айыптау хаттамасын келісуден бас тартты және анықтау жүргізу үшін қайтарды (7103);

отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и назначено предварительное следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (7104);
Возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623, пункта 2) части 1 статьи 626 УПК РК (8010);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623, пункта 2 части 1 статьи 626 УПК РК (8020);
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623, части 4) статьи 626 УПК РК (8021);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022);
Возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023);
Возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025);
Возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027);
Принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028);
Возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030);
Возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040);
Возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050);
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8060);
Возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК, в том числе по делам, расследованным в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070);
Истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080);
Возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090);
Возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091);
Направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092);
отмена прокурором постановления о прекращении (9001);
отмена прокурором постановления о прерывании срока (9002);
отмена прокурором постановления о переквалификации (9003);
отмена прокурором постановления о соединении (9004);
отмена прокурором/судом постановления о выделении (разделении) (9005);
отмена судом постановления о прекращении (9006); отмена судом постановления о прерывании срока (9007);
отмена судом постановления о переквалификации (9008); отмена судом постановления о соединении (9009);
отмена судом постановления о выделении (разделении) (9010);
отмена вышестоящим прокурором решения нижестоящего прокурора о возращении уголовного дела для дополнительного расследования (9011);
отмена постановления прокурора об отмене постановления органа уголовного преследования/об отказе в согласовании/утверждении постановления (9012);
утверждено постановление о прекращении уголовного дела (9013);
отказано в утверждении постановления о прекращении уголовного дела (9014);
согласовано постановление о прерывании сроков расследования (9015);
отказано в согласовании постановления о прерывании сроков расследования (9016);
постановление об отказе в согласовании нового постановления о квалификации уголовного правонарушения (9017);
об отмене прокурором решения об изменении электронного формата ведения досудебного расследования на бумажный формат (9018);
направлено ходатайство о санкционировании (9510);
рассмотрение поступившего ходатайства прокурором (9520);
рассмотрение поступившего ходатайства судом (9530);
результат экспертизы (9601);
указание прокурора (9701);
ответ на указание прокурора (9702);
об установлении разумного срока досудебного расследования (9703);
процессуальные документы (9900);
постановление о назначении криминологического исследования (9901);
заключение криминологического исследования (9902);
поручение об объявлении в розыск (9950);
поручение на установление личности (9951);
постановление о назначении экспертизы (9960);
постановление об оплате юридической помощи (9963);
ходатайство адвоката на ознакомление с материалами уголовного дела (9964);
ответ на ходатайство адвоката с вложенными материалами уголовного дела (9965);
постановление о наложении временного ограничения на недвижимость (9981);
постановление о снятии временного ограничения на недвижимость (9982);

қылмыстық қудалау органының бастығы айыптау хаттамасын келісуден бас тартты және ҚР ҚПК-нің 189-бабы 5-бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеу тағайындалды (7104);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы, 626-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы, 626-бабы 1-бөлігінің 2-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020);
ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-бөлігі, 626-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021);
ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға анықтау жүргізу үшін қайтарылды (8022);
Алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023);
Сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қайтарған (8025);
Сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде қайтарған (8027);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028);
ҚР ҚПК-нің 521-бабының 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030);
ҚР ҚПК-нің 524-бабының 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040);
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050);
ҚР ҚПК-нің 323-бабы тәртібінде прокурорға қайтарылды, оның ішінде ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істер бойынша (8060);
Прокурорға ҚР ҚПК-нің 323-бабы тәртібінде, оның ішінде ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісім тәртібінде тергеп-тексерілген істер бойынша қайтарылды (8070);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етіп алдырылды (8080);
Айыптау актісін қайта жасау және соттылықты өзгерту үшін ҚР ҚПК-нің 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090);
ҚР ҚПК-нің 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға іздеуді жүзеге асыру үшін қайтарылды (8091);
ҚР ҚПК-нің 596-бабы тәртібінде сотталушыны қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттің құзыретті органына жіберілді (8092);
прокурордың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9001);
прокурордың мерзімді тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9002);
прокурордың қайта саралау туралы қаулының күшін жоюы (9003);
прокурордың біріктіру туралы қаулының күшін жоюы (9004);
прокурордың/соттың бөлектеп алу (бөлу) туралы қаулының күшін жоюы (9005);
соттың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9006);
соттың мерзімді үзу туралы қаулының күшін жоюы (9007);
соттың қайта саралау туралы қаулының күшін жоюы (9008);
соттың біріктіру туралы қаулының күшін жоюы (9009);
соттың бөлектеп алу (бөлу) туралы қаулының күшін жоюы (9010),
жоғары тұрған прокурордың төменгі тұрған органның қылмыстық істі қосымша тергеп-тексеру үшін қайтару туралы шешімінің күшін жоюы (9011);
қылмыстық қудалау органы қаулысының күшін жою туралы/қаулыны келісуден/бекітуден бас тарту туралы прокурордың қаулысының күшін жою (9012);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы бекітілді (9013);
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны бекітуден бас тартылды (9014);
тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулы келісілді (9015);
тергеп-тексеру мерзімдерін үзу туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9016);
қылмыстық құқық бұзушылықты саралау туралы жаңа қаулыны келісуден бас тарту туралы қаулы (9017);
прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізудің электрондық форматын қағаз форматқа өзгерту туралы шешімінің күшін жою туралы (9018);
санкция беру туралы өтінішхат жіберілді (9510);
келіп түскен өтінішхатты прокурордың қарауы (9520);
келіп түскен өтінішхатты соттың қарауы (9530);
сараптама нәтижесі (9601);
прокурордың нұсқауы (9701);
прокурордың нұсқауына жауап (9702);
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің ақылға қонымды мерзімін анықтау туралы (9703);
процестік құжаттар (9900);
криминологиялық зерттеуді тағайындау туралы қаулы (9901);
криминологиялық зерттеудің қорытындысы (9902);
іздестіруге хабарландыру туралы тапсырма (9950);
жеке басын анықтауға арналған тапсырма (9951);
сараптама тағайындау туралы қаулы (9960);
заң көмегіне ақы төлеу туралы қаулы (9963);
адвокаттың қылмыстық іс материалдарымен танысу туралы өтінішхаты (9964);
қылмыстық іс материалдары салынған адвокаттың өтінішхатына жауап (9965);
жылжымайтын мүлікке уақытша шектеу қою туралы қаулы (9981);
жылжымайтын мүлікке уақытша шектеуді алып тастау туралы қаулы (9982);

Решение принято: сотрудником органа уголовного преследования (1), прокурором (2), судом (3).
Решение по инициативе: органа уголовного преследования.
Дата принятия решения: "_____" __________ 20____ года
Вид ходатайства: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07), о санкционировании принудительного освидетельствования (08); о санкционировании принудительного получения образцов (09); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (10), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (11), о проверке законности произведенной без санкции суда выемки (12), заключение по производству о конфискации (16), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 УПК РК (17), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (18); возврат государству незаконно приобретенных активов (19).
4.1 Описание решения (установил для постановления)
Описание решения, для формирования протоколов постановлений;
4.2 Наименование суда (код суда);
4.3 Дата и время рассмотрения: "_____" __________ 20____ года
4.4 Номер материала в суде _________
4.5 Результат рассмотрения в суде: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), отказано в удовлетворении по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5);
4.6 Признано незаконным: осмотр жилого помещения (01), принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля, заявителя (02), личный обыск (03), обыск (04), выемка (05), принудительное получение образцов у потерпевшего, свидетеля (06), содержание подозреваемых и обвиняемых, к которым в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (статья 150 УПК РК) (14), временное ограничение на распоряжение имуществом на срок не более десяти суток (статья 161 УПК РК) (15), эксгумация (16).
4.7 Жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на постановление суда: о производстве обыска (01), о производстве осмотра (02), о производстве выемки (03), о производстве эксгумации (04), о депонировании (05), о санкционировании личного обыска (06), о наложении ареста на имущество других лиц в порядке части 8 статьи 161 УПК РК (07), о санкционирования временного отстранения от должности (08); о санкционировании запрета на приближение (09); о санкционировании эксгумации трупа (10); о санкционировании принудительного освидетельствования (11); о санкционировании принудительного получения образцов (12); о проверке законности произведенных без санкции суда обысков (13), о проверке законности произведенного без санкции суда личного обыска (14), о проверке законности произведенного без санкции суда выемок (15), о проверке законности произведенного без санкции суда осмотра (16), заключение по производству о конфискации (17), принудительный осмотр жилья в порядке части 14 статьи 220 УПК РК (18), о реализации вещественных доказательств, подвергающихся быстрой порче или длительное хранение которых до разрешения уголовного дела по существу требует значительных материальных затрат (19).

Шешім қабылдаған: қылмыстық қудалау органының қызметкері (1), прокурор (2), сот (3).
Бастамасы бойынша шешім: қылмыстық қудалау органы.
Шешім қабылданған күн: 20____ жылғы "_____" __________
Өтішінішхаттың түрі: тінту жүргізу туралы (01), қарап тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы (03), эксгумация жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК-нің 161-бабы 8-бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлкіне тыйым салу туралы (07), мәжбүрлеп куәландыруға санкция беру туралы (08); үлгілерді мәжбүрлеп алуға санкция беру туралы (09); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтулердің заңдылығын тексеру туралы (10), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (11), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (12), тәркілеу туралы іс жүргізу жөніндегі қорытынды (16), ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп тексеру (17), тез бүлінетін немесе қылмыстық іс шешілгенге дейін елеулі материалдық шығындарды талап ететін ұзақ уақыт сақталатын заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (18), заңсыз иемденілген активтерді мемлекетке қайтару (19).
4.1 Шешімнің сипаттамасы (қаулы үшін анықталды)
Қаулылардың хаттамаларын қалыптастыру үшін шешімнің сипаттамасы;
4.2 соттың атауы (соттың коды);
4.3 Қарау күні мен уақыты: 20____ жылғы "_____" __________
4.4 Соттағы материалдың нөмірі _________
4.5 Сотта қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), прокурордың бастамасы бойынша қанағаттандырудан бас тартылды (3), сот қарағанға дейін кері қайтарып алынды (4), пысықтауға қайтарылды (5);
4.6 Заңсыз деп танылғандар: тұрғын үй-жайды қарап-тексеру (01), жәбірленушіні, куәгерді, арыз иесін мәжбүрлеп куәландыру (02), жеке тінту (03), тінту (04), алу (05), жәбірленушіден, куәдан үлгілерді мәжбүрлеп алу (06), бұлтартпау шарасы ретінде қамаққа алу қолданылған күдіктілер мен айыпталушыларды ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚПК-нің 150-бабы) (14), мүлікке он тәуліктен аспайтын мерзімге иелік етуге уақытша шектеу (ҚР ҚПК-нің 161-бабы) (15), эксгумация (16).
4.7 ҚР ҚПК-нің 107-бабы тәртібінде соттың қаулысына шағым: тінту жүргізу туралы (01), қарап тексеру жүргізу туралы (02), алу жүргізу туралы (03), эксгумация жүргізу туралы (04), сақтауға қою туралы (05), жеке тінтуді санкциялау туралы (06), ҚР ҚПК-нің 161-бабы 8-бөлігі тәртібінде басқа адамдардың мүлкіне тыйым салу туралы (07), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялау туралы (08); жақындауға тыйым салуды 09); мәйітті эксгумациялауға санкция беру туралы (10); мәжбүрлеп куәландыруға санкция беру туралы (11); үлгілерді мәжбүрлеп алуға санкция беру туралы (12); соттың санкциясынсыз жүргізілген тінтулердің заңдылығын тексеру туралы (13), соттың санкциясынсыз жүргізілген жеке тінтудің заңдылығын тексеру туралы (14), соттың санкциясынсыз жүргізілген алудың заңдылығын тексеру туралы (15), соттың санкциясынсыз жүргізілген қарап тексерудің заңдылығын тексеру туралы (16), тәркілеу туралы іс жүргізу жөніндегі қорытынды (17), ҚР ҚПК-нің 220-бабының 14-бөлігі тәртібінде тұрғын үйді мәжбүрлеп қарап тексеру (18), тез бүлінетін немесе қылмыстық істі мәні бойынша шешкенге дейін ұзақ уақыт сақтау едәуір материалдық шығындарды талап ететін заттай дәлелдемелерді өткізу туралы (19).

Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (01), подозреваемым (02), обвиняемым (03), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (04), законным представителем (05), потерпевшим (06), законным представителем потерпевшего (07), другими (08).
Результат: постановление оставлено без изменения (01), постановление изменено (02), отменено с вынесением нового постановления (03).
Дата "_____" ________ 20____ года
4.8 В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику).
5. Квалификация правонарушения __________________________________
УК РК по статье 11 УК РК: не определена (0), небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкое (3), особо тяжкое (4).
5.1 Квалификация преступления _________ по УК РК от 16 июля 1997 года
6. Переквалифицировано со статьи ______________________________ УК РК
Дата переквалификации "____" ________ 20___ года
7. Номер основного ЕРДР
_______________________________________________________________________
8. Выделено из ранее соединенного ЕРДР
9. Наименование органа, организовавшего следственно-оперативную группу (далее - СОГ)
____________________________________________________________
____________________________________________________________
9.1 Руководитель СОГ
Индивидуальный идентификационный
номер (далее -ИИН)
ФИО (отчество при его наличии)
Должность
1
9.2 Состав участников СОГ
ИИН
ФИО (отчество при его наличии)
Должность
1.
2.
10. Передано в орган _________________________________________________
передано в службу: следствие (1), дознание (2). исходящий № _____ дата "____" ________ 20___ года
11. Продлен до: _____ месяцев ______ дней
Дата, до которой продлен срок: "____" ________ 20___ года
12. Дело находилось на ознакомлении: с "___" ___________ 20__ года по "___" __________ 20__года
13. Дело находилось по жалобе: с "___" _________20__ года по "___" _________ 20___года
14. Примечание:
Описание примечания
15. Должностное лицо, осуществляющее расследование
______________________________________________
15.1 Начальник подразделения, осуществляющего расследование
_______________________________________________________
16. Прокурор ___________________________________________
17. Наименование прокуратуры, осуществляющей надзор
Дата регистрации "__" ___ 20_ года дата корректировки "__" ____ 20 __ года
Продолжение к решению по ЕРДР (сведения по оконченным)
18. Правонарушение совершено лицом: (по справочнику)
18.1 Гражданство иностранца: (по справочнику)
19. По роду занятий правонарушение совершил: (по справочнику)

Шағым (өтінішхат) берілді (енгізілді): прокурор (01), күдікті (02), айыпталушы (03), қорғаушы (күдікті, айыпталушы) (04), заңды өкіл (05), жәбірленуші (06), жәбірленушінің заңды өкілі (07), басқалар (08).
Нәтижесі: қаулы өзгеріссіз қалды (01), қаулы өзгертілді (02), жаңа қаулы шығарыла отырып күші жойылды (03).
Күні 20____ жылғы "_____" ________
4.8 Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша).
5. Құқық бұзушылық ҚР ҚК-нің __________________________________ бойынша сараланды
ҚР ҚК-нің 11-бабы бойынша: анықталмаған (0), онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
5.1 Қылмыс 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК-нің __________________________________ бойынша сараланды.
6. ҚР ҚК-нің _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ бабынан қайта сараланды
Қайта сараланған күні 20___ жылғы "____"________ ________________________________________________
7. Негізгі СДТБТ нөмірі__________________________________________________________________________
8. Бұрын біріктірілген СДТБТ-дан бөлінді
9. Тергеу-жедел тобын ұйымдастырған органның атауы (бұдан әрі –ТЖТ) _______________________________
9.1 ТЖТ басшысы
Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН)
ТАӘ (әкесінің аты, ол бар болса)
Лауазымы
1
9.2 ТЖТ қатысушыларының құрамы
ЖСН
ТАӘ (әкесінің аты, ол бар болса)
Лауазымы
1.
2.
10. Органға жіберілді __________________________________________________________________________
қызметке берілді: тергеу (1), анықтау (2).
20___ жылғы "____" күні №_____шығыс_________________ _____________________________________
11. Ұзартылды: _ _ _ _ _ ай _ _ _ _ _ _ күн
Мерзімі ұзартылған күн: 20___ жылғы "____" ___________________________________________________________
12. Іс танысу сатысында: 20__ жылғы "___" ___________ бойынша 20__жылғы "___" ______________________ болды
13. Іс шағым бойынша: 20__жылғы "___" _________бойынша 20___жылғы "___" __________________ болды
14. Ескертпе:
Ескертпенің сипаттамасы
15. Тергеп-тексеруді жүзеге асыратын лауазымды адам _________________________________________________
15.1 Тергеп-тексеруді жүзеге асыратын бөлімшенің бастығы _________________________________________________
16. Прокурор _________________________________________________________________
17. Қадағалауды жүзеге асыратын прокуратураның атауы
Тіркеу күні 20_ жылғы "__" ___ Түзету енгізген күн 20 __ жылғы "__" ____ __________
СДТБТ бойынша шешімнің жалғасы (аяқталғандар бойынша мәліметтер)
18. Қылмысты жасаған адам: (анықтамалық бойынша):
18.1 Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша)
19. Кәсібі бойынша қылмыс жасады: (анықтамалық бойынша):

19.1 Дополнительные отметки: (по справочнику)
20. Мотив правонарушения: (по справочнику)
21. Форма вины: умышленная (1), по неосторожности (2)
22. Уголовное преследование осуществлялось: (по справочнику):
23. Сумма причиненного ущерба: __________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге,
физическим лицам ____________ тенге
23.1 Добровольно погашен: ______________________________ тенге
Государству ____________ тенге, юридическим лицам _____________ тенге,
физическим лицам ____________ тенге
23.2 Установленная сумма процессуальных издержек согласно статье 177 УПК РК
_________________ тенге
23.3 Сумма возвращенных активов ___________ тенге
из них, возвращенных активов, возвращенных из-за рубежа ________ тенге
из них, движимого имущества на сумму ________ тенге
из них, недвижимого имущества на сумму ________ тенге
23.4 Изъято имущества, денег, ценностей, являющихся предметом взятки, в размере (всего)
_______________ тенге
23.5 Размер взятки ___________ тенге, подлежащий обращению в доход государства
23.6 Сумма, установленного преступного дохода
Государству ____________ тенге, юридическим лицам ____________ тенге,
физическим лицам ____________ тенге
24. Наложен арест на имущество в размере: _________________ тенге
Государства________ тенге, юридических лиц ___________ тенге,
физических лиц ___________________ тенге
24.1 Наложен арест на имущество, подлежащее конфискации в размере:
___________________________ тенге
Государства _______________________ тенге,
юридических лиц ______________________ тенге,
физических лиц __________________ тенге
24.2 Изъято имущество в размере: ____________________________ тенге
В пользу: государства _______________________ тенге,
юридических лиц ______________________ тенге,
физических лиц _________________ тенге
24.3 Наложено временное ограничение на распоряжение имуществом
с "___" ___20__года по "___" ___20__года
24.4 Стоимость браконьерской продукции: __________________ тенге
24.5 Стоимость контрафактной продукции: __________________ тенге
24.6 Стоимость контрабандной продукции: __________________ тенге
25. Реализовано описанного имущества в размере: _______________ тенге
26. Наименование сил и средств, способствовавших раскрытию правонарушений:
Силы и средства, способствующие раскрытию правонарушения
(внутриведомственный показатель):
Сообщение: по справочнику
Наименование и номер сообщения: (по справочнику)
Наименование
(из реквизита 26)
№____________
27. Вид дела оперативного учета: (по справочнику)

19.1 Қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20. Қылмыстың себептері: (анықтамалық бойынша)
21. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсызда (2).
22. Қылмыстық қудалау жүзеге асырылды (анықтамалық бойынша):
23. Келтірілген залал сомасы: __________________________ теңге
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға ____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
23.1 Өз еркімен өтелді: ______________________________ теңге
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға _____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
23.2 ҚР ҚПК-нің 177-бабына сәйкес процестік шығындардың белгіленген сомасы _____________________ теңге
23.3 Қазақстан Республикасына қайтарылуға жататын қылмыстық жолмен алынған сома ___________________________________ теңге.
оның ішінде, қайтарылған, шетелден қайтарылған активтер ________ теңге.
оның ішінде, жылжымалы мүлік сомасы ___________ теңге.
оның ішінде, жылжымайтын мүлік сомасы ___________ теңге.
23.4 Пара мәні болып табылатын мүлік, ақша, құндылықтар алып қойылды (барлығы) ____________________
______________________________________________ теңге
23.5 Пара мөлшері ___________ мемлекет кірісіне айналдыруға жататын теңге
23.6 белгіленген қылмыстық кіріс сомасы
Мемлекетке ____________ заңды тұлғаларға ____________ теңге, жеке тұлғаларға ______________________ теңге
24. Мүлікке мынадай мөлшерде тыйым салынды: _________________ теңге
Мемлекеттің ____________ теңге, заңды тұлғалардың ___________ теңге, жеке тұлғалардың _______________________ теңге
24.1 тәркіленуге жататын мүлікке тыйым салынды: __________________________________________________ теңге
Мемлекет _______________________ теңге, заңды тұлғалардың ______________________ ___ теңге, жеке тұлғалар __________________ теңге
24.2 тәркіленген мүлік мөлшерінде: ____________________________ теңге
Пайдасына: мемлекеттер _______________________ теңге, заңды тұлғалардың _______________________ теңге, жеке тұлғалар _________________ теңге
24.3 Мүлікке билік етуге уақытша шектеу қойылды
20__ жылғы "___" ___ 20__жылғы "___" ___аралығында
24.4 Өнімнің браконьерлік құны: __________________ теңге
24.5 Өнімнің контрафактілік құны: __________________ теңге
24.6 Өнімнің контрабандалық құны: __________________ теңге
25. Көрсетілген мүлік мынадай мөлшерде өткізілген: _______________ теңге
26. Құқық бұзушылықтарды ашуға ықпал еткен күштер мен құралдардың атауы:
Құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар (ведомствоішілік көрсеткіш):
Хабарлама: анықтамалық бойынша
Хабарламаның атауы мен нөмірі (анықтамалық бойынша):
Атауы (26-деректемеден)
№____________
27 Жедел есепке алу ісінің түрі: (анықтамалық бойынша)

28. Личный сыск: (по справочнику)
29. Раскрытию правонарушений способствовало участие: подразделений: (по справочнику)
30. Применение: (по справочнику)
31. Окончено с использованием сведений, полученных в результате процессуального соглашения о сотрудничества (01).
32. Вид процессуального документа: рапорт (001), постановление (002), протокол (003), акт (004), заключение (005), подписка (006), ходатайство (007), уведомление (008), заявление (009), письмо (010), указание (011), характеристика (012), прочие документы (100).
Наименование документа: __________________________________________________
Тип документа: (по справочнику)
33. Дата поступления в канцелярию "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Дата подтверждения поступления дела "__" _______ 20__ года
ИИН сотрудника (работника) канцелярии ______________________________________
ФИО (при его наличии) сотрудника (работника) канцелярии
____________________________________________________
Дата-время утверждения прокурором "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Приложение 13
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Форма на лицо, подозреваемое (обвиняемое) в совершении уголовного правонарушения
Сноска. Приложение 13 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР) __________________
1.1 Номер основного ЕРДР ______________________________________________________
2. Наименование органа расследования ____________________________________________
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику).
3.1 Ведение досудебного расследования: в бумажном формате(01), в электронном формате (2)
4. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ____________________________
4.1 Фамилия
4.2 Имя
4.3 Отчество (при его наличии)
5. Дата рождения: __________
5.1 Возраст на момент совершения ______________
6. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Место рождения: ______________________________________________________
(страна\республика, область, район, населенный пункт).
8. Гражданство: (по справочнику).
8.1. Гражданство иностранца: (по справочнику).
9. Национальность: (по справочнику)
10. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику)
№ ________________ дата выдачи от "__" __________ _____ года.
Кем выдан документ: (по справочнику)
11. Образование: (по справочнику).
12. Семейное положение: (по справочнику).

28. Жеке ізге түсу: (анықтамалық бойынша)
29. Қылмыстың ашылуына қатысу ықпал етті: бөлімшелер (анықтама бойынша)
30. Қолданылуы: (анықтамалық бойынша)
31. Ынтымақтастық туралы процестік келісім нәтижесінде алынған мәліметтерді пайдалана отырып аяқталды (01).
32. Процестік құжат түрі: баянат (001), қаулы (002), хаттама (003), акт (004), қорытынды (005), қолхат (006), өтішінішхат (007), хабарлама (008), арыз (009), хат (010), нұсқау (011), мінездеме (012), өзге де құжаттар (100).
Құжаттың атауы: ___________________________
Құжат түрі: (анықтамалық бойынша)
33. Кеңсеге келіп түскен күні 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Істің келіп түскенін растау күні 20__ жылғы "__" _______
Кеңсе қызметкерінің (жұмыскерлерінің) ЖСН __________
Кеңсе қызметкерінің (жұмыскерлерінің) ТАӘ (ол бар болса) ________
Прокурордың бекіткен күні-уақыты 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
13-қосымша
нысан
Қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктелген (айыпталушы) адамға нысан
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) ____________________
1.1 Негізгі СДТБТ нөмірі ____________________________________________________________________
2. Тергеп-тексеру органының атауы _________________________
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
3.1 Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүргізу: қағаз форматта (01), электрондық форматта (2)
4. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН)
4.1 Тегі
4.2 Аты
4.3 Әкесінің аты (ол бар болса)
5. Туған жылы: __________ 5.1 Жасалған кездегі жасы ___________________
6. Жынысы: ер (1), әйел (2).
7. Туған жері: ___________________________________________________________ (ел\республика, облыс, аудан, елді мекен)
8. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша).
8.1 Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша) ______________________________________________________
9. Ұлты (анықтамалық бойынша): _____________________________________________________________
10. Жеке басты куәландыратын құжат (анықтамалық бойынша):
"__" __________ _____ бастап № ________________ . Құжатты кім берген: (анықтамалық бойынша).
11. Білімі: (анықтамалық бойынша).
12. Отбасы жағдайы: (анықтамалық бойынша)

13. Дополнительные сведения: имеет на иждивении несовершеннолетних детей (01),
имеет нетрудоспособного иждивенца (02)
13.1 Несовершеннолетний: (по справочнику).
14. По месту проживания: (по справочнику)
15. Адрес проживания (прописки) (по справочнику) __________________________
_______________________________________________________________________
(страна\республика, населенный пункт)
16. Каким Департаментом (управлением, отделом) Министерства обороны
Республики Казахстан призван ____________________________________________
дата призыва "__" ________________ 20__ года
_______________________________________________________________________
занятие лица на момент совершения правонарушения
17. По роду занятий правонарушение совершил: (по справочнику).
17.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику).
18. Виды войск: (по справочнику).
18.1 Воинское звание: (по справочнику).
19. Место работы, учебы (указать точно) ____________________________________
Должность: _____________________________________________________________
20. Правонарушение совершено лицом в состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), иного болезненного состояния психики (15).
21. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
22. В составе: группы лиц (01), группы лиц по предварительному сговору (02), организованная группа (03), преступная организация (04), преступное сообщество (05), транснациональная организованная группа (06), транснациональная преступная организация (07), транснациональное преступное сообщество (08), террористическая группа (09), экстремистская группа (10), банда (11), незаконное военизированное формирование (12), с выявленными связями: коррумпированными (13), межрегиональными (14), международными (15).
23. Вид соучастия в правонарушении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
Лицо, ранее совершившее правонарушение:
24. Несовершеннолетний (01), лицо, в чьих действиях признан рецидив правонарушений (02), в группе (03), освободившийся по амнистии (04), лицо, в чьих действиях признан опасный рецидив правонарушений (05).
25. Находившееся: под административным надзором (01), формально подпадающее под административный надзор (02).
26. Правонарушение совершено: ранее содержавшимся в исправительном учреждении (далее – ИУ) (01), в период не отбытой части наказания после условно-досрочного освобождения (02), не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (03), осужденного к мере наказания, не связанного с лишением свободы (04), в период: отсрочки приговора (05), содержания на гауптвахте (06), в течение одного года после освобождения из ИУ (07), осужденным, состоящим на учете службы пробации (08).

13. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелетке толмаған балалары бар (01), асырауында еңбекке жарамсыз адам бар (02).
13.1 Кәмелетке толмаған: (анықтамалық бойынша)
14. Тұрғылықты жері бойынша: (анықтамалық бойынша)
15. Тұратын (тіркелген) мекенжайы (анықтамалық бойынша) ____________________________________
______________________________________________________________________ (ел /республика, елді мекен)
16. Қазақстан Республикасы Қорғау Министрлігінің шақыртқан департаментімен (басқармасы, бөлімі) __
______________________________________________________________________
шақырылған күні 20__ жылғы "__" ______________________
______________________________________________________________________
адамның құқық бұзушылық жасаған кездегі кәсібі
17. Кәсібі бойынша құқық бұзушылық жасады: (анықтамалық бойынша).
17.1 Қызмет түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша).
18. Әскер түрлері: (анықтамалық бойынша).
18.1 Әскери атағы: (анықтамалық бойынша).
19. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ______________________________________
Лауазымы: ____________________________________________________________
20. Құқық бұзушылық мынадай күйінде жасаған: алкогольдік масаң (11), есірткілік (12), уытқұмарлық масаң (13), психиканың өзге де сырқаттық жай-күйі (15).
21. Топта: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
22. Құрамында: адамдар тобы (01), алдын ала сөз байласу бойынша адамдар тобы (02), ұйымдасқан топ (03), қылмыстық ұйым (04), қылмыстық қоғамдастық (05), трансұлттық ұйымдасқан топ (06), трансұлттық қылмыстық ұйым (07), трансұлттық қылмыстық қоғамдастық (08), террористік топ (09), экстремистік топ (10), банда (11), заңсыз әскерилендірілген құралым (12), анықталған байланыстары бар: сыбайлас жемқорлық (13), өңіраралық (14), халықаралық (15).
23. Құқық бұзушылыққа қатысу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), айдап салушы (03), көмектесуші (04).
Бұрын қылмыс жасаған адам:
24. Кәмелетке толмаған (01), әрекеттерінде қылмыстың қайталануы танылған адам (02), топта (03), рақымшылық бойынша босатылған (04), әрекеттерінде қылмыстың қауіпті қайталануы танылған адам (05).
25. Болған: әкімшілік қадағалауда (01), әкімшілік қадағалауға формальді түрде түсетін (02).
26. Қылмыс жасалды: бұрын түзеу мекемесінде (бұдан әрі –ТМ) ұсталғандар (01), шартты-мерзімінен бұрын босатылғаннан кейін жазаның өтелмеген бөлігі кезеңінде (02), жаза шарасын өтеместен: бас бостандығынан айыру орындарында (03), бас бостандығынан айырумен байланысты емес жаза шамасына сотталған (04), үкім кейінге қалдырылған кезеңде (05), гауптвахтада ұстау (06), ТМ-нен босатылғаннан кейін бір жыл ішінде (07), пробация қызметінің есебінде тұрған сотталғандарға (08).

27. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3).
28. Лицо, совершившее правонарушение, состояло на учете: в органах внутренних дел - оперативном (01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с психическими заболеванием (05), в связи с психическими, поведенческими расстройствами (заболеваниями), связанными с употреблением психоактивных веществ: алкоголь (06), наркотики (07); объявлялся розыск по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09), службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах внутренних дел по категории "наркоман" (11), ранее совершил правонарушение, но был освобожден от уголовной ответственности (12), службы пробации (13).
Задержание/избрание меры пресечения
29. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении правонарушения или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие указали на данное лицо, как на совершившее правонарушение либо задержано это лицо в порядке, предусмотренном статьей 130 УПК РК (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище обнаружены явные следы правонарушения (03), в полученных, в соответствии с законом, материалах оперативно-розыскной деятельности и (или) негласных следственных действий в отношении лица имеются достоверные данные о совершенном или готовящемся им правонарушении (04), иные данные, дающие основания подозревать лицо в совершении уголовного правонарушения, при которых лицо пыталось скрыться, либо оно не имеет постоянного места жительства или не установлена его личность (05).
29.1 Задержан на срок: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3).
29.2 Основания задержания до 72 часов: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого правонарушения (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского правонарушения (02), задержание по подозрению в совершении правонарушения в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении правонарушения в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении правонарушений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного правонарушения, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06);

27. Соттылығы: 18 жасқа дейін (1), алынып тасталды (2), өтелді (3).
28. Қылмыс жасаған адам есепте тұрды: ішкі істер органдарында - жедел (01), дактилоскопиялық (02), кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі инспекцияда (03), профилактикалық қызметте (04), психоневрологиялық диспансерде: психикалық ауруларға байланысты (05), психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты психикалық, мінез-құлықтық бұзылуларға (ауруларға) байланысты: алкоголь (06), есірткі (07); аталған іс бойынша іздеу жарияланды (08), автоматтандырылған деректер банкінде ақпараттың болуы (09), ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес қызметінде (10), ішкі істер органдарында "нашақор" санаты бойынша (11), бұрын қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауаптылықтан босатылған (12), пробация қызметінде (13).
Ұстау / бұлтартпау шараларын таңдау
29. Ұстаудың негіздері мен уәждері: адам құқық бұзушылық жасаған кезде немесе оны тікелей жасағаннан кейін ұсталған кезде (01), көзімен көргендер, оның ішінде жәбірленушілер осы адамды қылмыс жасаған деп көрсеткен немесе ол адам ҚР ҚПК-нің 130-бабында (02) көзделген тәртіппен ұсталған, осы адамда немесе оның киімінде, оның жанында немесе оның тұрғын үйінде қылмыстың айқын іздері табылған (03), заңға сәйкес немесе заңмен белгіленген тәртіп бойынша алынған, адамға қатысты жедел-іздестіру қызметінің және (немесе) жасырын тергеу әрекеттерінің материалдарында жасалған немесе дайындалып жатқан қылмыс туралы анық деректер (04), адам жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері жоқ немесе оның жеке басы анықталмаған қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдіктенуге негіз беретін өзге де деректер (05).
29.1 24 сағат (1), 48 сағат (2), 72 сағат (3) мерзімге ұсталды.
29.2 72 сағатқа дейін ұстау негіздері: аса ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (04), есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстар жасады деген күдік бойынша ұстау (04), сондай-ақ адам өліміне әкеп соққан қасақана қылмыс (05), қашықтығы немесе тиісті қатынас жолдарының болмауы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал кезінде адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз етудің мүмкін еместігі (06).

29.3 Изменение срока задержания на: 24 часа (1), 48 часов (2), 72 часа (3).
29.4 Основания изменения срока задержания: задержание по подозрению в совершении особо тяжкого правонарушения (01), задержание по подозрению в совершении террористического или экстремистского правонарушения (02), задержание по подозрению в совершении правонарушения в ходе массовых беспорядков (03), задержание по подозрению в совершении правонарушения в составе преступной группы (04), задержание по подозрению в совершении правонарушений, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и их аналогов, против половой неприкосновенности несовершеннолетних, а также умышленного правонарушения, повлекшего смерть человека (05), невозможность обеспечения своевременного доставления лица к следственному судье вследствие отдаленности или отсутствия надлежащих путей сообщения, а также в условиях чрезвычайного положения или чрезвычайной ситуации (06), несовершеннолетнее лицо (07), иные основания (08).
30. Основания освобождения: (по справочнику).
31. Основания объявления о признании лица подозреваемым: (по справочнику).
32. Квалификация деяния подозреваемого:
ЕРДР
Квалификация
Квалификация УК РК от 16 июля 1997 года
33. Направлено ходатайство о производстве содержания под стражей (01), о производстве домашнего ареста (02), о продлении срока содержания под стражей (03), о продлении срока домашнего ареста (04), о запрете на приближение (статья 165 УПК РК) (05); о временном отстранении от должности (статья 158 УПК РК) (06), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (07), об изменении меры пресечения (08), об отмене меры пресечения (09), о санкционировании залога (10), о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (11); о продлении срока принудительных мер медицинского характера (12); о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (13); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (15); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (16); о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (17); об отмене временного отстранения от должности (18); об отмене запрета на приближение (19); о санкционировании срока нахождения под домашним арестом в период ознакомления с материалами уголовного дела (20), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14), о заключении по производству конфискации имущества (21), о санкционировании срока нахождения подозреваемого под стражей на период изучения прокурором отчета о завершении досудебного расследования (22).

29.3 Ұстау мерзімін өзгерту: 24 сағат (1), 48 сағат (2), 72 сағат (3).
29.4 Ұстау мерзімін өзгерту негіздері: аса ауыр қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (01), террористік немесе экстремистік қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (02), жаппай тәртіпсіздік барысында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (03), қылмыстық топ құрамында қылмыс жасады деген күдік бойынша ұстау (04), есірткі құралдарының, психотроптық заттардың, прекурсорлардың және сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты, кәмелетке толмағандардың жыныстық тиіспеушілігіне қарсы қылмыстар жасады деген күдік бойынша ұстау, сондай-ақ адам өліміне әкеп соққан қасақана қылмыс (05), қашықтығы немесе тиісті қатынас жолдарының болмауы салдарынан, сондай-ақ төтенше жағдай немесе төтенше ахуал кезінде адамды тергеу судьясына уақтылы жеткізуді қамтамасыз етудің мүмкін еместігі (06), кәмелетке толмаған адам (07), өзге де негіздер (08).
30. Босату негіздері: (анықтамалық бойынша)
31. Адамды күдікті деп тану туралы жариялаудың негіздері: (анықтамалық бойынша)
32. Күдіктінің іс-әрекетін саралау:
СДТБТ
Саралау
1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК бойынша саралау
33. Күзетпен ұстауды жүргізу туралы (01), үйқамақты жүргізу туралы (02), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (03), үйқамаққа алу мерзімін ұзарту туралы (04), жақындауға тыйым салу туралы өтішінішхат жіберілді (ҚР ҚПК-нің 165-бабы) (05); қызметінен уақытша шеттету туралы (ҚР ҚПК-нің 158-бабы) (06), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК-нің 162-бабы) (07), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (08), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (09), кепілге санкция беру туралы (10), күзетпен ұсталмаған адамды сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптамалар жүргізу үшін медициналық ұйымға мәжбүрлеп орналастыру туралы (11); медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларының мерзімін ұзарту туралы (12); ҚР ҚПК-нің 148-бабы 4-бөлігі тәртібінде қамауда (13); күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіру жариялау туралы (15); қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (16); өзіне қатысты бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды қатаң оқшаулау жағдайларында науқастарды ұстауға бейімделген психиатриялық көмек көрсететін арнайы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (17); лауазымынан уақытша шеттетудің күшін жою туралы (18); жақындауға тыйым салудың күшін жою туралы (19); күдіктіге, айыпталушыға; қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде үйқамақта болу мерзімін санкциялау туралы (20), қамауда ұстау түріндегі таңдалған бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігі туралы (14), мүлікті тәркілеуді жүргізу жөніндегі қорытынды туралы (21), прокурорларға сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталуы туралы есепті зерделеу кезеңінде күдіктінің қамауда болу мерзіміне санкция беру туралы (22).

34. Основания: в порядке статьи 139 УПК РК (1), в связи с розыском обвиняемого (часть 2 статьи 292 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (часть 4 статьи 292 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (4).
35. О продлении срока содержания под стражей/домашнего ареста на срок: ___ месяцев ____ дней.
36. Результат: отказано (1), поддержано (2).
36.1 Отказано в поддержании ходатайства о санкционировании содержания под стражей: ввиду неподтверждения подозрения в совершении правонарушения (3), ввиду отсутствия оснований для применения меры пресечения в виде содержания под стражей (4), ввиду избрания иной меры пресечения (5).
37. Направлено прокурором ходатайство: об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (01), об избрании меры пресечения в виде домашнего ареста (02), об избрании меры пресечения в виде залога (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06), об изменении меры пресечения (на содержание под стражей) (10), об отмене меры пресечения (11), об обоснованности применения избранной меры пресечения в виде содержания под стражей (14); о конфискации имущества (15).
38. Наименование суда __________________________________________________;
39. Отменено прокурором/отказано прокурором: постановление о квалификации деяний подозреваемого (1), постановление об избрании меры пресечения (2), постановление о признании в качестве подозреваемого (3); постановление об изменении меры пресечения (4), постановление об отмене меры пресечения (5).
40. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
41. Возложена обязанность, в том числе при обязательстве о явке: являться к лицу, осуществляющему досудебное расследование, прокурору либо в суд в установленное ими время (01), не покидать постоянное или временное место жительства без разрешения органа, ведущего уголовный процесс (02), уведомлять лицо, ведущее уголовный процесс, прокурора об изменении места жительства, места работы (03), не общаться с определенными лицами и посещать определенные места (04), пройти курс от психических, поведенческих расстройств (заболеваний), в том числе связанных с употреблением психоактивных веществ (05), носить электронные средства слежения (06).
42. Сумма залога: ________________________________________________________ тенге.

34. Негіздер: ҚР ҚПК-нің 139-бабы тәртібінде (1), айыпталушыны іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабының 2-бөлігі) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабы 4-бөлігі) (3), ҚР ҚПК-нің 589-бабы тәртібінде экстрадициялық қамаққа алу (4).
35. Күзетпен ұстау/үйқамақ мерзімін ұзарту туралы: ___ ай __ күн.
36. Нәтижесі: бас тартылды (1), қолдау тапты (2).
36.1 Күзетпен ұстауды санкциялау туралы өтішінішхатты қолдаудан бас тартылды: қылмыс жасады деген күдіктің расталмауына байланысты (3), күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолдану үшін негіздердің болмауына байланысты (4), өзге бұлтартпау шарасын таңдауға байланысты (5).
37. Прокурор өтінішхат жіберген: күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (01), үйқамақ түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (02), кепіл түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы (06), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (күзетпен ұстауға) (10), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (11), таңдалған күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігі туралы (14); мүлікті тәркілеу туралы (15).
38. Сот атауы _________________________________________________________;
39. Прокурор жойған/прокурор бас тартқан: күдіктінің әрекеттерін саралау туралы қаулы (1), бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулы (2), күдікті ретінде тану туралы қаулы (3), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы қаулы (4), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы қаулы (5).
40. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының қадағалауына беру (3), кәмелетке толмаған адамды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5).
41. Оның ішінде келу туралы міндеттеме кезінде: сотқа дейінгі тергеп-тексеруді жүзеге асыратын адамға, прокурорға не сотқа олар белгілеген уақытта келу (01), қылмыстық процесті жүргізетін органның рұқсатынсыз тұрақты немесе уақытша тұрғылықты жерінен кетпеу (02), қылмыстық процесті жүргізетін адамды, прокурорды тұрғылықты жерінің, жұмыс орнының өзгергені туралы хабардар ету (03), белгілі бір адамдармен араласпау және белгілі бір жерлерге бару (04), психикалық, мінез-құлық бұзушылығынан (аурулардан), электрондық бақылау құралдарын кию (06).
42. Кепіл сомасы: ___________________________________________________ теңге

43. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников с инвалидностью, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
44. Жалоба вышестоящему прокурору: на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержания под стражей (1), на отказ в поддержании об избрании меры пресечения в виде содержание под домашним арестом (2), на отказ в продлении срока содержания под стражей (3), на отказ в продлении срока домашнего ареста (4).
45. Дата подачи жалобы ___________________________________________________
46. Результат рассмотрения жалобы: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2).
47. Поступило ходатайство о заключении процессуального соглашения в форме: сделки о признании вины (1), соглашения о сотрудничестве (2), о признании вины и возврате незаконно приобретенных активов (3).
48. Направлено ходатайство о заключении процессуального соглашения прокурору
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
49. Результат рассмотрения: заключено процессуальное соглашение (01), отказано в заключении процессуального соглашения (02).
50. В порядке статьи 153 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2).
51. В связи: с прекращением по основаниям, предусмотренными пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (1), по основаниям, предусмотренными пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, предусмотренной статьей 36 УПК РК (2); в связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3), на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера (5).
52. Мера пресечения изменена на: подписку о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передачу военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдачу несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5).
53. Освобожден из-под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой (изменением меры пресечения) (1), в порядке части 4 статьи 152 УПК РК (2), на стадии рассмотрения судом 1 инстанции (3), по решению суда апелляционной и надзорной инстанции (4).

43. Кепілдік мөлшері мыналарға қатысты төмендегіден төмен: асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншылар мен қамқоршылар болып табылатын адамдар (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамдар (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамдар (03), кәмелетке толмағандар немесе зейнеткерлік жастағы адамдар (04), ауылдық жерлерде тұратын адамдар (05).
44. Жоғары тұрған прокурорға шағым: күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаудан бас тартуға (1), үйқамақта ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын таңдау туралы қолдаудан бас тартуға (2), күзетпен ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуға (3), үйқамақта ұстау мерзімін ұзартудан бас тартуға (4).
45. Шағым берілген күн ___________________________________________________
46. Шағымды қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2).
47. Мынадай нысанда процестік келісім жасасу туралы өтінішхат келіп түсті: кінәні мойындау туралы мәміле (1), ынтымақтастық туралы келісім (2), кінәні мойындау және заңсыз иемденілген активтерді қайтару туралы (3)
48. Процестік келісім жасасу туралы прокурорға өтінішхат жіберілді ______________________________
________________________________________________________________________ (прокуратураның атауы)
49. Қарау нәтижесі: процестік келісім жасалды (01), процестік келісім жасасудан бас тартылды (02).
50. ҚР ҚПК-нің 153-бабы тәртібінде: бұлтартпау шарасының күші жойылды (1), өзгертілді (2);
51. Мынаған байланысты: ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша (1), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында көзделген, 36-бабында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (2); қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеп-тексеруге жіберуіне байланысты (3), соттың қосымша тергеп-тексеруіне (4), медициналық сипаттағы шараларды қолдана отырып (5).
52. Бұлтартпау шарасы мыналарға өзгертілді: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім қолбасшылығының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5).
53. Күзетпен ұстаудан босатылды: сотқа дейінгі іс жүргізу барысында күшін жоюға (бұлтартпау шарасының өзгеруіне) байланысты (1), ҚР ҚПК-нің 152-бабының 4-бөлігі тәртібінде (2), 1-сатыдағы соттың қарау сатысында (3), апелляциялық және қадағалау сатысындағы соттың шешімі бойынша (4).

54. В связи: с оправданием (1), с прекращением по основаниям, предусмотренном пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 152 УПК РК, (2), с прекращением по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35, статьей 36 УПК РК (3), с определением меры наказания, не связанной с лишением свободы (4), с изменением меры пресечения на иную, не связанную с содержанием под стражей (5).
55. В отношении данного лица принято решение:
передано в порядке части 1 статьи 186 УПК РК за пределы РК (0070);
процессуальное задержание лица, подозреваемого в совершении уголовного правонарушения (0101);
принято к своему производству после изменения подследственности прокурором по пункту 12) части 1 статьи 193 УПК РК (2101);
принято к своему производству после возвращения без принятия к своему производству передаваемого в порядке статьи 186 УПК РК (2102);
принято к производству после возвращения на доследование прокурором по пункту 3) части 1 статьи 302 УПК РК (2104);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2105);
принято к производству после возвращения для производства дополнительного расследования прокурором в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (2106);
принято к производству после отмены постановления о прекращении прокурором по пункту 10) части 1 статьи 193 УПК РК, судом по пункту 1) части 8 статьи 106 УПК РК) (2107);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2111);
принято дело, возвращенное судом в порядке части 3 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2112), принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (2113);
принято дело, возвращенное судом, вынесшим постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 5 статьи 521 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2114);
принято возвращенное судом постановление о применении мер медицинского характера в порядке части 1 статьи 524 УПК РК для осуществления расследования в общем порядке (2115);
приняты материалы, направленные судом в порядке части 4 статьи 502 УПК РК (2116);
принято после возвращения судом в порядке статьи 323 УПК РК дело, расследованное в порядке ускоренного досудебного производства (далее – УДР) или в порядке процессуального соглашения (2118);

54. Мынаған байланысты: ақталуымен (1), ҚР ҚПК-нің 152-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (2), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында, 36-бабында көзделген негіздер бойынша тоқтатумен (3), бас бостандығынан айыруға байланысты емес жаза шарасын айқындаумен (4), бұлтартпау шарасын күзетпен ұстауға байланысты емес өзге де әрекетке өзгертумен (5).
55. Аталған адамдарға қатысты шешім қабылданды:
ҚР ҚПК-нің 186-бабы 1-бөлігі тәртібінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге берілді (0070);
қылмыстық құқық бұзушылық жасады деп күдік келтірілген адамды процестік ұстау (0101);
ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы бойынша прокурор тергеулігін өзгерткеннен кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2101);
ҚР ҚПК-нің 186-бабы, 188-бабы 2-бөлігінің тәртібінде берілгенде өз іс жүргізуіне қабылдаусыз қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданды (2102);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша прокурор қосымша тергеп-тексеруге қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2104);
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібімен алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды (2105);
тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуіне қабылданды, ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағының (2106);
(ҚР ҚПК-нің 193-бабы 1-бөлігінің 10) тармақшасы бойынша прокурор, ҚР ҚПК-нің 106-бабы 8-бөлігінің 1) тармағы бойынша сот тоқтату туралы қаулының күшін жойғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2107);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2111);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабының 3-бөлігі тәртібінде сот қайтарған істі қабылдады (2112); анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қайтарылған істі қабылдады (2113);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қаулысымен қайтарылған іс қабылданды (2114);
жалпы тәртіппен тергеп-тексеру үшін ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігінің тәртібінде медициналық сипаттағы шараларды қолдану туралы сот қайтарған қаулы қабылданды (2115);
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде сот жіберген материалдарды қабылдау (2116);
сот ҚР ҚПК 323-бабының тәртібімен жеңілдетілген сотқа дейінгі тергеп-тексеру (бұдан әрі – ЖСТ) тәртібімен немесе процестік келісім тәртібімен тергеп-тексерілген істерді қайтарғаннан кейін қабылдау (2118),

принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (2119);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (2120);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства предварительного следствия (2121);
принято дело, возвращенное прокурором в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК для производства дознания (2122);
принято дело, возвращенное судом в порядке пункта 3) части 1 статьи 623 УПК РК для производства расследования (2123);
принято дело к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства дознания (2125);
принято дело к своему производству после возвращения прокурором в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК для производства предварительного следствия (2126);
принято дело к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2128);
принято к своему производству после возвращения судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (2132);
принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (2133);
принято к производству дело после отказа в утверждении прокурором постановления о прекращении (2134);
принято к производству после возвращения прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2136);
принято к производству после возвращения прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (2137);
прекращено по пункту 1) части 1 статьи 35 УПК РК (4010),
прекращено по пункту 2) части 1 статьи 35 УПК РК (4020),
прекращено по пункту 3) части 1 статьи 35 УПК РК (4030),
прекращено по пункту 4) части 1 статьи 35 УПК РК (4040),
прекращено по пункту 5) части 1 статьи 35 УПК РК (4050),
прекращено по пункту 6) части 1 статьи 35 УПК РК (4060),
прекращено по пункту 7) части 1 статьи 35 УПК РК (4070),
прекращено по пункту 8) части 1 статьи 35 УПК РК (4080),
прекращено по пункту 9) части 1 статьи 35 УПК РК (4090),
прекращено по пункту 10) части 1 статьи 35 УПК РК (4100),
прекращено по пункту 11) части 1 статьи 35 УПК РК (4110),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 65 УК РК (4121),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 66 УК РК (4122),

ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2119);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2120),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2121);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде прокурор қайтарған іс қабылданды (2122);
тергеп-тексеру жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 623-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (2123);
анықтау жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде прокурор өз іс жүргізуіне қабылдады (2125);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы тәртібінде прокурор қайтарғаннан кейін өзінің іс жүргізуіне қабылданды (2126);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2128);
ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 6) тармағының тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2132);
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігінің тәртібінде сот қайтарғаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2133); тоқтату туралы қаулыны прокурор бекітуден бас тартқаннан кейін өз іс жүргізуіне қабылданған (2134),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағының тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданды (2136);
ҚР ҚПК 192-2-бабы 6-бөлігінің 2-тармағынаның сәйкес прокурор анықтауды жүргізу үшін қайтарғаннан кейін іс жүргізуге қабылданған (2137);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы бойынша тоқтатылды (4010),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша тоқтатылды (4020),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 3) тармағы бойынша тоқтатылды (4030),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша тоқтатылды (4040),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатылды (4050),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 6) тармағы бойынша тоқтатылды (4060),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 7) тармағы бойынша тоқтатылды (4070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 8) тармағы бойынша тоқтатылды(4080),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 9) тармағы бойынша тоқтатылды (4090),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 10) тармағы бойынша тоқтатылды (4100),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 11) тармағы бойынша тоқтатылды (4110),
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 65-бабы бойынша тоқтатылды (4121);
ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 66-бабы бойынша тоқтатылды (4122);

прекращено по пункту 13) части 1 статьи 35 УПК РК – статье 67 УК РК (4123),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4124),
прекращено в том числе, в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 1 статьи 68 УК РК (4125),
прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4126),
прекращено, в том числе в порядке медиации по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 2 статьи 68 УК РК (4127), прекращено по пункту 12) части 1 статьи 35 УПК РК – части 3 статьи 68 УК РК (4128), прекращено по пункту 12) части 1 статье 35 УПК РК в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений УК РК (4129); прекращено в порядке пункта 1) части 1 статьи 518 УПК РК (4130),
прекращено по статье 36 УПК РК - примечаниям к статьям 442, 443, 445 - 449 УК РК (4134),
прекращено на основании пункта 12) части 1 статьи 35 УПК - 67-1 УК РК (4135);
дело направлено прокурору по статье 300 УПК РК (5010),
дело направлено прокурору по пункту 2) части 1 статьи 518 УПК РК (5030),
дело направлено прокурору в порядке статьи 617-3 УПК РК (5041),
дело направлено прокурору после сбора доказательств в порядке части 2 статьи 617 УПК РК (5050),
дело направлено прокурору после сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК РК (5051),
дело направлено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК после производства расследования (5060),
составление отчета о завершении досудебного расследования (5072),
составление протокола УДР (5073),
дело направлено прокурору с протоколом обвинения по статье 192-2 УПК РК (5074),
составление обвинительного акта в порядке пункта 1) части 1 статьи 302 УПК РК и направление в суд (6010),
возвращение для производства дополнительного расследования в порядке пункта 3) части 1 статьи 302 УПК РК (6012),
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6013),
возвращено для производства дознания пункта 2) части 7 статьи 190 УПК РК (6014),
утверждение обвинительного акта в порядке пункта 1) части 7 статьи 190 УПК РК и направление в суд (6015),
утверждение прокурором протокола об уголовном проступке (6017),
составление обвинительного акта прокурором (6018),
составление нового протокола обвинения (6019),
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6023),
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 6 статьи 192-2 УПК РК (6024),
утверждение прокурором протокола обвинения (6025),
составление прокурором нового протокола обвинения (6026),
утверждение прокурором протокола УДР (6027),
направление дела в суд с обвинительным актом, составленным прокурором (6028),
направление дела в суд с протоколом УДР, составленным прокурором (6029),
направлено в суд для применения мер медицинского характера по пункту 1) части 5 статьи 518 УПК РК (6030), возвращено на доследование в порядке пункта 2) части 5 статьи 518 УПК РК (6031),
направление дела в суд с протоколом обвинения, утвержденным прокурором (6035)
направление дела в суд с протоколом обвинения, составленным прокурором (6036),
направление дела в суд с протоколом УДР, утвержденным прокурором (6037),

ҚР ҚПК-нің 35 – бабы 1-бөлігінің 13) тармағы - ҚР ҚК-нің 67-бабы бойынша тоқтатылды (4123);
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы - ҚР ҚК-нің 68-бабы 1-бөлігі бойынша тоқтатылды (4124);
тоқтатылды, оның ішінде медиация тәртібінде – ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы – ҚР ҚК 68-бабының 1-бөлігі (4125),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабының 2-бөлігі бойынша тоқтатылды (4126),
оның ішінде ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 2-бөлігі бойынша медиация тәртібінде тоқтатылды (4127),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 12) тармағы-ҚР ҚК-нің 68-бабы 3-бөлігі бойынша тоқтатылды (4128),
ҚР ҚК-нің ережелеріне байланысты қылмыстық жауаптылықтан босатылуға жататын адамға қатысты ҚР ҚПК-нің 12-бабы 1-бөлігінің 35-бабы бойынша тоқтатылды (4129); ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы тәртібінде тоқтатылды (4130),
ҚР ҚК-нің 36-бабы-ҚР ҚК-нің 442-443, 445-449-баптарына ескертпелер бойынша тоқтатылды (4134).
ҚПК 35-бабы 1-бабы 12) тармақтары ҚК 67-1 бабы бойынша тоқтатылды (4135).
іс ҚР ҚПК-нің 300-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5010),
іс ҚР ҚПК-нің 518-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы бойынша прокурорға жіберілді (5030),
іс ҚР ҚПК 617-3 бабы бойынша прокурорға жолданды (5041),
іс ҚР ҚПК-нің 617-бабы 2-бөлігі тәртібінде дәлелдемелерді жинаудан кейін прокурорға жолданды (5050),
іс ҚР ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинаудан кейін прокурорға жолданды (5051),
тергеп-тексеру жүргізілгеннен кейін іс ҚР ҚПК-нің 502-бабы 4-бөлігі тәртібінде прокурорға жіберілді (5060),
сотқа дейінгі тергеп-тексерудің аяқталғаны туралы есеп жасау (5072),
ЖСТ хаттамасын жасау (5073),
іс ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы бойынша прокурорға жіберілді (5074);
ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6010),
істі ҚР ҚПК-нің 302-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде қосымша тергеп-тексеру жүргізу үшін қайтару (6012),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармақшасы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарылды (6013),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 2) тармақшасының анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6014),
ҚР ҚПК-нің 190-бабы 7-бөлігінің 1) тармағының тәртібінде айыптау актісін жасау және сотқа жіберу (6015),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы прокурордың бекітуі (6017),
прокурордың айыптау актісін толтыруы (6018),
жаңа айыптау хаттамасын толтыру (6019),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор алдын ала тергеу жүргізу үшін қайтарды (6023),
ҚР ҚПК-нің 192-2-бабы 6-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде прокурор анықтау жүргізу үшін қайтарды (6024),
прокурордың айыптау хаттамасын бекітуі (6025),
прокурордың жаңа айыптау хаттамасын толтыруы (6026),
прокурордың ЖСТ хаттамасын бекітуі (6027),
прокурор жасаған айыптау актісімен істі сотқа жіберу (6028),
прокурор жасаған ЖСТ-ның жаңа хаттамасымен істі сотқа жіберу (6029),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 1) тармағы бойынша медициналық сипаттағы шараларды қолдану үшін сотқа жіберілді (6030),
ҚР ҚПК-нің 518-бабы 5-бөлігінің 2) тармағы тәртібінде тергеп-тексеруге қайтарылды (6031),
істі прокурор бекіткен айыптау хаттамасымен сотқа жіберу (6035),
істі прокурор жасаған айыптау хаттамасымен сотқа жіберу (6036),
прокурор бекіткен сотқа дейінгі жеделдетілген тергеп-тексеру хаттамасымен істі сотқа жіберу (6037),

возвращено для сбора доказательств в порядке статьи 617-5 УПК РК (6042),
в суд после заключения процессуального соглашения по части 4 статьи 617 УПК РК (6050),
в суд после заключения процессуального соглашения по статье 617-5 УПК РК (6051),
в суд с заключением о наличии либо отсутствии оснований для пересмотра судебных актов по части 4 статьи 502 УПК РК (6060),
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК (6071);
в суд после утверждения постановления о применении приказного производства в порядке пункта 1) части 4 статьи 629-3 УПК РК (6080),
возвращено для производства дознания по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7081),
возвращено для производства предварительного следствия по пункту 3) части 4 статьи 629-3 УПК РК (7082), направлено постановление о применении приказного производства для утверждения руководителю (7083),
направлен протокол об уголовном проступке руководству для утверждения (7085);
отказано в утверждении протокола об уголовном проступке и направлено для производства расследования (7086);
возвращено прокурором для производства дознания в порядке пункта 2) части 3 статьи 528 УПК РК (7087);
возвращено прокурором для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 3 статьи 528 УПК РК (7088);
возвращено для производства дознания в порядке пункта 3) части 1 статьи 629-3 УПК РК(7091);
возвращено для производства предварительного следствия в порядке пункта 3) части 4 статьи 629-1 УПК РК (7092);
согласование начальником органа дознания постановления о применении приказного производства (7093), согласование начальником органа дознания протокола об уголовном проступке (7094);
согласование начальником органа дознания протокола УДР (7096);
отказано начальником дознания в согласовании протокола УДР (7097),
согласование начальником органа дознания протокола обвинения (7098),
возвращено начальником СО для производства предварительного следствия (7101),
дело направлено прокурору в порядке части 4-3 статьи 190 УПК РК (7102),
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и возвращено для производства дознания (7103),
отказано начальником органа уголовного преследования в согласовании протокола обвинения и назначено предварительное следствие в порядке части 5 статьи 189 УПК РК (7104),
возвращено прокурору в порядке пункта 2) части 1 статьи 623, пункта 2) части 1 статьи 626 УПК РК (8010),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 1 статьи 623, пункта 2) части 1 статьи 626 УПК РК (8020),

ҚПК 617-5 бабының тәртібінде дәлелдемелерді жинау үшін қайтарылды (6042),
ҚР ҚПК-нің 617-бабы 4-бөлігі бойынша процестік келісім жасалғаннан кейін сотқа (6050),
ҚПК 617-5 бабы бойынша процестік келісімді жасасудан кейін сотқа жолданды (6051),
ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі бойынша сот актілерін қайта қарау үшін негіздердің болуы не болмауы туралы қорытындымен бірге сотқа (6060),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 3) тармағының тәртібімен анықтау жүргізу үшін қайтарылды (6071),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігінің 4) тармағы бойынша бұйрықтық іс жүргізуді қолдану туралы қаулы бекітілгеннен кейін сотқа (6080),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7081);
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7082),
басшыға бекіту үшін бұйрық өндірісін қолдану туралы қаулы жіберілді (7083),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттама басшылыққа бекіту үшін жіберілді (7085);
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы бекітуден бас тартылды және тергеп-тексеру жүргізу үшін жіберілді (7086),
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 2) тармақшасы тәртібінде анықтау жүргізу үшін прокурор қайтарды (7087),
ҚР ҚПК-нің 528-бабы 3-бөлігінің 3) тармақшасы тәртібінде алдын ала тергеу жүргізу үшін прокурор қайтарды (7088),
ҚР ҚПК-нің 629-3-бабы 1-бөлігі 3) тармағының тәртібінде анықтау жүргізу үшін қайтарылды (7091),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 629-1-бабы 4-бөлігінің 3) тармағының тәртібінде қайтарылды (7092),
анықтау органы бастығының бұйрық ісін қолдану туралы қаулыны келісуі(7093),
қылмыстық теріс қылық туралы хаттаманы анықтау органы бастығының келісуі (7094),
ЖСТ хаттамасын анықтау органы бастығының келісуі (7096),
анықтау органы бастығының ЖСТ хаттамасын келісуден бас тартуы (7097),
айыптау хаттамасын анықтау органы бастығының келісуі (7098),
алдын ала тергеп-тексеру жүргізу үшін тергеу бөлімі бастығымен қайтару (7101),
іс ҚР ҚПК-нің 190-бабы 4-3-бөлігінің тәртібінде прокурорға жіберілді (7102),
айыптау хаттамасын қылмыстық қудалау органдарыңын бастығымен келісуден бас тарту (7103),
айыптау хаттамасын қылмыстық қудалау органдарыңын бастығымен келісуден бас тарту және ҚР ҚПК 189 бабы 5 бөлігінің тәртібінде алдын ала тергеуді тағайындау (7104),
ҚР ҚПК-нің 626-бабы 1-бөлігі 2) тармағының, 623-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8010),
ҚР ҚПК-нің 626-бабының 1-бөлігінің 2-тармағы, 623-бабы 3-тармағы тәртібінде прокурорға қайтарылды (8020),

возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 623, части 4 статьи 626 УПК РК (8021),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства дознания (8022),
возвращено прокурору в порядке пункта 3) части 6 статьи 529 УПК РК для производства предварительного следствия (8023),
возвращено судом в порядке пункта 2) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8025),
возвращено судом в порядке пункта 6) части 1 статьи 629-4 УПК РК (8027),
Принято дело, возращенное судом в порядке части 2 статьи 629-6 УПК РК (8028),
возвращено прокурору в порядке части 5 статьи 521 УПК РК (8030),
возвращено прокурору в порядке части 1 статьи 524 УПК РК (8040),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 502 УПК РК для организации расследования (8050),
возвращено прокурору в порядке части 4 статьи 394 УПК РК для привлечения иного лица к уголовной ответственности (8060),
возвращено прокурору в порядке статьи 323 УПК РК дел, расследованных в порядке УДР или в порядке процессуального соглашения (8070),
истребовано из суда в порядке части 6 статьи 35 УПК РК (8080),
возвращено прокурору в порядке части 6 статьи 321 УПК РК для пересоставления обвинительного акта и изменения подсудности (8090),
возвращено прокурору в порядке части 3 статьи 324 УПК РК для осуществления розыска (8091), направлено в компетентный орган иностранного государства для осуществления уголовного преследования подсудимого в порядке статьи 596 УПК РК (8092),
отмена прокурором/судом постановления о прекращении (9001),
отмена прокурором/судом постановления о прерывании срока (9002),
отмена постановления о возвращении на дополнительное расследование (9011),
отмена постановления прокурора об отмене постановления органа уголовного преследования (9012),
утверждено постановление о прекращении уголовного дела (9013), отказано в согласовании постановления о прекращении уголовного дела (9014).
В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику).
56. Номер розыскного дела (по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК)
_____________________________
57. По уголовному делу по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК находится на территории:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
58. Уголовное преследование осуществлялось в порядке части 3 статьи 194 УПК РК под руководством прокурора
_____________________________________________________________
Приложение № 2 (судебная)
59. Наименование суда, рассмотревшего материал:
__________________________________________
59.1. Дата и время поступления материала в суд "_" ____________ 20____ года ____ часов ___ минут

ҚР ҚПК-нің 623-бабы 3-бөлігі (626-бабының 4-бөлігі) тәртібінде прокурорға қайтарылды (8021),
ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға анықтау жүргізу үшін қайтарылды (8022),
алдын ала тергеу жүргізу үшін ҚР ҚПК-нің 529-бабы 6-бөлігі 3) тармағының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8023),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қайтарған (8025),
сот ҚР ҚПК-нің 629-4-бабы 1-бөлігінің 6) тармағының тәртібінде қайтарған (8027),
ҚР ҚПК-нің 629-6-бабы 2-бөлігі тәртібінде сот қайтарған іс қабылданды (8028),
ҚР ҚПК-нің 521-бабы 5-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8030),
ҚР ҚПК-нің 524-бабы 1-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8040),
тергеп-тексеруді ұйымдастыру үшін ҚР ҚПК-нің 502-бабының 4-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8050),
ҚР ҚПК-нің 394-бабы 4-бөлігі тәртібінде өзге адамды қылмыстық жауаптылыққа тарту үшін прокурорға қайтарылды (8060),
ЖСТ тәртібінде немесе процестік келісімі тәртібінде тергелген істер ҚР ҚПК-нің 323-бабының тәртібінде прокурорға қайтарылды (8070),
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 6-бөлігі тәртібінде соттан талап етіп алдырылды (8080),
айыптау актісін қайта жасау және соттылықты өзгерту үшін ҚР ҚПК-нің 321-бабы 6-бөлігі тәртібінде прокурорға қайтарылды (8090),
ҚР ҚПК-нің 324-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурорға іздеуді жүзеге асыру үшін қайтарылды (8091),
ҚР ҚПК-нің 596-бабы тәртібінде сотталушыны қылмыстық қудалауды жүзеге асыру үшін шет мемлекеттің құзыретті органына жіберілді (8092);
прокурордың / соттың тоқтату туралы қаулының күшін жоюы (9001),
прокурордың / соттың мерзімді тоқтату туралы қаулысын жоюы (9002),
қосымша тергеуге оралу туралы қаулының күшін (9011),
қылмыстық қудалау органының қаулысының күшін жою туралы прокурордың қаулысының күшін жою (9012),
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулы бекітілді (9013),
қылмыстық істі тоқтату туралы қаулыны келісуден бас тартылды (9014).
Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша).
56. Іздестіру ісінің нөмірі (ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы бойынша) _________________________
57. Қылмыстық іс бойынша ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы бойынша аумақта орналасқан:
_______________________________________________________________________
58. Қылмыстық қудалау ҚР ҚПК-нің 194-бабы 3-бөлігі тәртібінде прокурордың басшылығымен жүзеге асырылды
_______________________________________________________________________
№ 2 қосымша (сот)
59. Материалды қараған соттың атауы: _____________________________________
59.1 Материалдың сотқа келіп түскен күні мен уақыты 20____ жылғы "_" ____________ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут

60. Номер материала суда ________________________________________________
61. Вид материала: ходатайство об избрании меры пресечения содержание под стражей (01), домашний арест (02), залог (03), о продлении срока содержания под стражей (04), о продлении срока домашнего ареста (05), об обращении залога в доход государства (06);
жалоба в порядке статьи 106 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на содержание под стражей (07), постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест (08), об отказе в применении залога (09), об обращении залога в доход государства (10);
жалоба (ходатайство) в порядке статьи 107 УПК РК на: санкцию суда об избрании меры пресечения содержание под стражей (11), санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (12), санкцию о продлении срока содержания под стражей (13), санкцию о продлении срока домашнего ареста (14), постановление об отказе в даче санкции на содержание под стражей (15), постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (16), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока содержание под стражей (17), постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста (18), о применении залога (19), об отказе в применении залога (20), постановление о санкционировании запрета на приближение (21), постановление об отказе в санкционировании запрета на приближение (22), постановление о санкционировании временного отстранения от должности (23), постановление об отказе в санкционировании временного отстранения от должности (24), о наложении ареста на имущество (25), об отказе в наложении ареста на имущество (26);
о санкционировании запрета на приближение (статья 165 УПК РК) (27); о временном отстранении от должности (статья 188 УПК РК) (28), о наложении ареста на имущество (статья 162 УПК РК) (29), об изменении меры пресечения (30), об отмене меры пресечения (31);
о принудительном помещении, не содержащегося под стражей лица в медицинскую организацию для производства судебно-психиатрической и (или) судебно-медицинской экспертиз (32), о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (33) о переводе лица, в отношении которого ранее применено содержание под стражей, в специальную медицинскую организацию, оказывающую психиатрическую помощь, приспособленную для содержания больных в условиях строгой изоляции (34), о проверке обоснованности применения меры пресечения в виде содержания под стражей в порядке статьи 148 части 4 УПК РК (35); об объявлении международного розыска подозреваемого, обвиняемого (36); о санкционировании срока нахождения под стражей в период ознакомления с материалами уголовного дела (37), ходатайство об отмене временного отстранения от должности (38) о сроке нахождения подозреваемого под домашним арестом в период ознакомления с материалами уголовного дела (39), о конфискации имущества (40), о санкционировании срока нахождения подозреваемого под стражей на период изучения прокурором отчета о завершении досудебного расследования (41).

60. Сот материалының нөмірі _____________________________________________
61. Материалдың түрі: қамауда ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы өтішінішхат (01), үйқамақ (02), кепіл (03), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы (04), үйқамақ мерзімін ұзарту туралы (05), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы (06);
ҚР ҚПК-нің 106-бабы тәртібінде шағым: прокурордың күзетпен ұстауға санкция туралы өтінішхаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулысы (07), прокурордың үйқамаққа санкция туралы өтінішхаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулысы (08), кепілді қолданудан бас тарту туралы (09), кепілді мемлекет кірісіне айналдыру туралы қаулысы (10);
ҚР ҚПК-нің 107-бабының тәртібінде шағым (өтішінішхат): бұлтартпау шарасын таңдау туралы соттың күзетпен ұстау санкциясына (11), үйқамақта ұстаудың бұлтартпау шарасын таңдау туралы соттың санкциясына (12), күзетпен ұстау мерзімін ұзарту туралы санкцияға (13), үйқамақта ұстау мерзімін ұзарту туралы санкцияға (14), күзетпен ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (15), үйқамақта ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (16), қамауда ұстау мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулылар (17), үйқамаққа алу мерзімін ұзарту туралы санкция беруден бас тарту туралы қаулы (18), кепіл қолдану туралы (19), кепіл қолданудан бас тарту туралы (20), жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы қаулы (21), жақындауға тыйым салуды санкциялаудан бас тарту туралы қаулы (22), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялау туралы қаулы (23), лауазымнан уақытша шеттетуді санкциялаудан бас тарту туралы қаулы (24), мүлікке тыйым салу туралы (25), мүлікке тыйым салудан бас тарту туралы (26);
жақындауға тыйым салуды санкциялау туралы (ҚР ҚПК-нің 165-бабы) (27); қызметінен уақытша шеттету туралы (ҚР ҚПК-нің 188-бабы) (28), мүлікке тыйым салу туралы (ҚР ҚПК-нің 162-бабы) (29), бұлтартпау шарасын өзгерту туралы(30), бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (31);
сот-психиатриялық және (немесе) сот-медициналық сараптамалар жүргізу үшін медициналық ұйымға күзетпен ұсталмаған адамды жіберу туралы (32), қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде қамауда болу мерзіміне санкция беру туралы (33), бұрын күзетпен ұстау қолданылған адамды қатаң оқшаулау жағдайларында науқастарды ұстауға бейімделген психиатриялық көмек көрсететін арнаулы медициналық ұйымға ауыстыру туралы (34), ҚР ҚПК-нің 148-бабы 4-бөлігінің тәртібінде күзетпен ұстау түріндегі бұлтартпау шарасын қолданудың негізділігін тексеру туралы (35), күдіктіге, айыпталушыға халықаралық іздестіру жариялау туралы (36); қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күзетпен ұстау мерзімін санкциялау туралы (37); лауазымнан уақытша шеттетудің күшін жою туралы өтініш (38), қылмыстық іс материалдарымен танысу кезеңінде күдіктінің үй қамауында болу мерзімінен бастап (39), мүлікті тәркілеу туралы (40), прокурордың сотқа дейінгі тергеп-тексеруді аяқтау туралы есепті зерделеу кезеңіне күдіктінің қамауда болу мерзіміне санкция беру туралы (41).

62. Жалоба (ходатайство) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими (8).
63. Результат рассмотрения: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5).
64. Избрана мера пресечения в том числе, при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5), домашний арест (6), содержание под стражей (7).
65. Основания избрания меры пресечения содержание под стражей (домашний арест): не имеет постоянного места жительства на территории Республики Казахстан (01), не установлена личность (02), нарушена ранее избранная мера пресечения или мера процессуального принуждения (03), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или суда (04), в связи с розыском обвиняемого (05), подозревается в совершении правонарушения в составе организованной группы или преступного сообщества (преступной организации) (06), имеет судимость за ранее совершенное тяжкое или особо тяжкое правонарушение (07), имеются данные о продолжении им преступной деятельности (8), экстрадиционный арест в порядке статьи 589 УПК РК (09), в связи с международным розыском обвиняемого (часть 4 статьи 292 УПК РК) (10), другое (11).
66. О продлении срока содержания под стражей (домашнем аресте): ______ месяцев _____ дней
66.1 Срок продлен до "___" ____________ 20__ года
67. Сумма залога __________________ тенге
68. Размер залога ниже низшего в отношении: лица имеющего на иждивении несовершеннолетних детей, престарелых родителей, родственников с инвалидностью, а также являющихся опекунами и попечителями (01), лица, не имеющего регулярного источника дохода (02), лица, относящегося к социально уязвимым слоям населения, а также получающего различные виды социальной помощи за счет бюджета (03), несовершеннолетнего либо лица пенсионного возраста (04), лица, проживающего в сельской местности (05).
69. Сумма залога, обращенного в доход государства ___________ тенге.
Окончание формы
70. Статья для учета ______________________________ УК РК.
по статье 11 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4).
по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).

62. Шағымды (өтінішхатты) берген (енгізген): прокурор (1), күдікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (күдікті, айыпталушы) (4), заңды өкіл (5), жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), басқалар (8).
63. Қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), оның ішінде прокурордың бастамасы бойынша (3), сот қарағанға дейін кері қайтарып алынды (4), пысықтауға қайтарылды (5).
64. Бұлтартпау шарасы таңдалды, оның ішінде өтінішхатты қанағаттандырудан бас тартқан жағдайда: ешқайда кетпеу және тиісті мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери бөлім қолбасшылығының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауда ұстауға беру (4), кепіл (5), үйқамақта ұстау (6), қамауда ұстау (7).
65. Бұлтартпау шарасын таңдау негіздері күзетпен ұстау (үйқамақ): Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұрғылықты жері жоқ (01), жеке басы анықталмаған (02), бұрын таңдалған бұлтартпау шарасы немесе процестік мәжбүрлеу шарасы бұзылған (03), қылмыстық қудалау органдарынан немесе соттан жасырынуға тырысқан немесе жасырынған (04), айыпталушыны іздестіруге байланысты (05), ұйымдасқан топтың немесе қылмыстық қоғамдастықтың (қылмыстық ұйымның) құрамында қылмыс жасады деп күдіктеледі (06), бұрын жасалған ауыр немесе аса ауыр қылмыс үшін соттылығы бар (07), айыпталушыны халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚПК-нің 292-бабы 4-бөлігі) (10), басқа (11) қылмыстық әрекетті жалғастыру (8), ҚР ҚПК-нің 589-баб тәртібінде экстрадициялық қамауға алу (09) туралы деректер бар.
66. Күзетпен ұстау (үйқамаққа алу) мерзімін ұзарту туралы: ______ _ _ _ ай _ _ _ _ _ _ _ _ күн
66.1 Мерзім 20__ жылы "___" ____________дейін ұзартылды
67. Кепіл сомасы __________________ теңге.
68. Асырауында кәмелетке толмаған балалары, қарт ата-анасы, мүгедек туыстары бар, сондай-ақ қорғаншы және қамқоршы болып табылатын адамға (01), тұрақты табыс көзі жоқ адамға (02), халықтың әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын, сондай-ақ бюджет есебінен әлеуметтік көмектің әртүрлі түрлерін алатын адамға (03), кәмелетке толмағанға не зейнеткерлік жастағы адамға (04), ауылдық жерде тұратын адамға (05) қатысты кепіл мөлшері ең төменгіден төмен.
69. Мемлекет кірісіне айналдырылған кепіл сомасы___________ теңге.
Нысанның аяқталуы
70. ҚР ҚК-нің есепке алу бабы ______________________________.
ҚР ҚК-нің 11-бабы бойынша: онша ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындық (1), қастандық (2).

70.1 Квалификация правонарушения ____________ _____________ по УК РК от 16 июля 1997 года
В связи с принятием Закона Республики Казахстан: (по справочнику)
70.2 Связанное с: (по справочнику).
71. Дата принятия решения "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
Кем принято решение: сотрудником органа уголовного преследования (01), прокурором (2), судом (3).
Дата-время утверждения прокурором "__" _______ 20__ года ___ часов ____ минут
72. Примечание: _______________________________________________________
73. ФИО (при его наличии) лица принявшего решение _______________________
74. Прокурор _________________________________________________________
75. Наименование прокуратуры _________________________________________
Дата регистрации "_____" _________20___года
Дата корректировки "____" ___________20 ___года
Вид учета: учесть (1), снято в связи с оправданием либо прекращением судом по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7) и 8) части 1 статьи 35 УПК РК (3).
Приложение 14
к Правилам приема и регистрации
заявлений и сообщений об уголовных
правонарушениях, а также ведения
Единого реестра досудебных
расследований
форма
Решение по ЕРДР (прокурорская)
Сноска. Приложение 14 исключено приказом Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 15
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма
Сноска. Приложение 15 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма Е-4
Форма о деятельности прокурора при осуществлении надзора за законностью досудебного расследования
1. Номер ЕРДР: _________________________________________________2. Наименование органа расследования: __________________________
7. Внесено представлений для получения согласия на лишение неприкосновенности и привлечение к уголовной ответственности в отношении: депутата Парламента Республики Казахстан (01), кандидата в Президенты Республики Казахстан, кандидата в депутата Парламента Республики Казахстан (02), Председателя или члена Конституционного Совета Республики Казахстан (03), Генерального Прокурора Республики Казахстан (04), судьи (05), глав дипломатических представительств иностранных государств, члены дипломатического персонала этих представительств и члены их семей (06), дипломатические курьеры (07), главы и представители иностранных государств, члены парламентских и правительственных делегаций и члены их семей (08), сотрудники делегаций иностранных государств, пребывающие в Казахстан для участия в международных переговорах, международных конференциях и совещаниях или с другими официальными поручениями либо следующие для тех же целей транзитом через территорию Республики Казахстан и члены их семей (09), главы, члены и персонал представительств иностранных государств в международных организациях, должностные лица этих организаций (10), главы дипломатических представительств, члены дипломатического персонала представительств иностранных государств в третьей стране, проезжающие транзитом через территорию Республики Казахстан и члены их семей (11).

70.1 1997 жылғы 16 шілдедегі ҚР ҚК бойынша ____________ _____________ қылмысты саралау
Қазақстан Республикасы Заңының қабылдануына байланысты (анықтамалық бойынша)
70.2. Байланысты: (анықтамалық бойынша).
71. Шешім қабылдаған күн 20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
Шешімді кім қабылдады: қылмыстық қудалау органының қызметкері (01), прокурор (2), сот (3).
Прокурордың бекіткен күні-уақыты "__" _______ 20__ жыл _ _ _ _ сағат _ _ _ минут
72. Ескерту:______________________________________________________________________________
73. Шешімді қабылдаған адамның Т.А.Ә. (ол болған кезде) ________________________________________
74. Прокурор ______________________________________________________________________________
75. Прокуратураның атауы _________________________________________________________________
Тіркелген күні 20___жылғы "_____" _________________________________________________________
Түзету енгізген күн 20 ___жылғы "____"______________________________________________________
Есепке алу түрі: есепке алу (1), ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7) және 8) тармақтарында көзделген негіздер бойынша соттың ақтауына не тоқтатуына байланысты алып тасталды (3).
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы арыздар
мен хабарламаларды қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
ережесіне 14-қосымша
СДТБТ бойынша шешім (прокурорлық)
Ескерту. 14-қосымша алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Е-4 нысаны
Сотқа дейінгі тергеп-тексеру заңдылығын қадағалауды жүзеге асыру кезіндегі прокурордың қызметі туралы нысан
Ескерту. 15-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. СДТБТ нөмірі: _______________________________________________
2. Тергеу органының атауы: __________________________________________
7. Қолсұқпаушылықтан айыру және қылмыстық жауапкершілікке тартуға келісім алу үшін ұсыныс енгізілді: Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаты (01), Қазақстан Республикасының Президенттігіне үміткер, Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттығына үміткер (02), Қазақстан Республикасының Конституциялық кеңес Төрағасы немесе мүшесі (03), Қазақстан Республикасының Бас Прокуроры (04), соттар (05), шетел мемлекеттерінің дипломатиялық өкілдіктерінің басшылары, осы өкілдіктердің дипломатиялық персоналының мүшесі және олардың отбасыларының мүшелері (06), дипломатиялық курьерлер (07), шетел мемлекеттерінің басшылары және өкілдері, парламенттік және үкіметтік делегациялардың мүшелері және олардың отбасыларының мүшелері (08), Қазақстанға халықаралық келіссөздерге, халықаралық конференцияларға және жиналыстарға қатысу үшін немесе басқа ресми тапсырмамен келетін не болмаса осы мақсатта Қазақстан Республикасының территориясы арқылы транзитпен жүретін шетел мемлекеттері делегацияларының қызметкерлері және олардың отбасыларының мүшелері (09), халықаралық ұйымдардағы шетел мемлекеттері өкілдіктерінің басшылары, мүшелері және персоналы, осы ұйымдардың лауазымды адамдары (10), дипломатиялық өкілдік басшылары, Қазақстан Республикасының территориясы арқылы транзитпен өтетін, үшінші елдегі шетел мемлекеттері өкілдіктерінің дипломатиялық персоналының мүшелері және олардың отбасыларының мүшелері (11).

8. Куда внесено представление: Президенту Республики Казахстан (01), в Сенат или Мажилис Парламента Республики Казахстан (02), в Центральную избирательную комиссию (03), в Парламент Республики Казахстан (04), в Министерство иностранных дел Республики Казахстан (05).
8.1 Дата внесения "_____" ________ 20____ года
10.1. Наименование суда (по справочнику)
10.2. Вид материала: представление о взыскании процессуальных издержек (10);
Результат рассмотрения: удовлетворено (1), отказано (2), в том числе по инициативе прокурора, отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5);
Представление на сумму: ___ тенге
Удовлетворено судом на сумму: ___ тенге
10.3. Определен процессуальный прокурор (по части 3 статьи 193 УПК РК) ___________________ (ИИН, должность, фамилия, имя, отчество (при наличии)
10.4. Процессуальный прокурор: изменен (1) _____________
16.2. Дата определения/замены процессуального прокурора "__" ________ 20__г.
Дата регистрации "_____" _______ 20____ года Дата корректировки "____" _______ 20____ года
________________________________________________________________________________________ (наименование прокуратуры)
Прокурор________________________________________________________________________________ (фамилия, должность, классный чин)
Приложение 16
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (далее-НПП), иных вещественных доказательств по делу, конфискованного имущества и учета представлений
Сноска. Приложение 16 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Единого реестра досудебных расследований
________________________________________________________
1.1. Административное производство: № ____________________
дата "_____" ______________ 20___года
2. Наименование органа ___________________________________,
3. Вид: (по справочнику):
Исходящий номер ___________________ от "___" __________20__года
Получено НПП и их аналогов (09), получено изъятое имущество по подследственности (11).
Входящий номер ___________________ от "___" __________20__года

8. Ұсыныс қайда енгізілді: Қазақстан Республикасының Президентіне (01), Қазақстан Республикасы Парламентінің Сенатына немесе Мәжілісіне (02), Орталық сайлау комиссиясына (03), Қазақстан Республикасының Парламентіне (04), Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне (05).
8.1 Енгізу күні "_____" ________ 20____ жыл
10.1. Соттын атауы (анықтамалық бойынша)
10.2. Материалдың тұрі: процестік шығындарды өндіру туралы ұсыныс енгізілді (10)
Қарастыру натижесі: қанағаттандырды (1), бас тартылды (2), соның ішінде сот қарағанға дейін прокурор бастамасымен кері шақырылды (4), түзетуге қайтарылды (5)
Ұсыныс сомасы: _____ теңге
____________________ теңге сомасында сотпен қанағаттандырылды
10.3. Процестік прокурор белгіленді (ҚР ҚПК 193-бөлімнің 3-бөлігі) ____ (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
10.4. Процесс прокуроры өзгертілді (1) ___________________ (ЖСН, лауазымы, (тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
16.2. Процесс прокуроры белгіленген/өзгерген күні "_____" ________ 20____ жыл
Тіркеу күні "_____" ________ 20____ жыл Түзету күні "_____" ________ 20____ жыл
____________________________________________________________________________
прокуратураның атауы
Прокурор ____________________________________________________________________________
(тегі, лаузымы, класс шыны)
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
16-қосымша
нысан
Алынған және жойылған есірткі құралдарын, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП), іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді, тәркіленген мүлікті есепке алу және ұсынуларды есепке алу нысаны
Ескерту. 16-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі ______________________________________
1.1 Әкімшілік іс жүргізу: №________________________________________________
күні 20 ___ жылғы "_____"________________________________________________
2. Орган атауы __________________________________________________________
3. Түрі: (анықтамалық бойынша)
Шығыс нөмірі 20__жылғы ___________________ "___" __________
ЕПП және сол тектестер алынды (09), тергеулігі бойынша алып қойылған мүлік алынды (11).
Кіріс № ___________________ 20__жыл "___"__________

3.1 Израсходовано наркотических средств: по результатам проведения сравнительной экспертизы (01), по результатам проведения повторной экспертизы (02);
3.2 Хранится вне камеры хранения: (01), при уголовном деле (02).
3.3 Квалификация уголовного правонарушения
_________________________________________________________.
4. Район изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи
_________________________________________________________
5. Дата изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи
_________________________________________________________
6. Регистрационный номер по книге учета вещественных доказательств № ___________________________ дата регистрации "___" __________20__года,
6.1 Номер заключения эксперта и дата ______________________________
от "___" __________20__года.
7. Наименование и количество изъятых (уничтоженных) НПП, их аналогов, растений:
Наименование, вид
количество
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, квадратный метр растений
израсходовано на экспертизу
(остаток НПП, приобщенных к делу)
количество
Килограмм, грамм, литр, миллилитр, квадратный метр растений
7.1 Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
7.2 НПП выявлено сотрудниками Пограничной службы Комитета национальной безопасности (1).
7.3 Отбор образцов из общей массы наркотических средств в количестве, равном особо крупному размеру (1).
8. Изъятие НПП, их аналогов в результате совместной работы с: (по справочнику).
9. Применена служебно-розыскная собака по отысканию наркотиков (1).
10. Контролируемая поставка: внутренняя (1), внешняя (2).
11. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
12. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего) _________________ тенге:
в пользу государства _______________ тенге, юридического лица ___________ тенге,
граждан ______________________ тенге
13. Изъято: (по справочнику).
Вид изъятого (уничтоженного)
Наименование
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость в тенге
13.1 Наименование и количество изъятых (уничтоженных) экстремистских или террористических материалов:
Наименование информационного материала, содержащего признаки экстремистского или террористического характера
Количество материалов, признанных судом экстремистскими или террористическими
Вид материала
Номер гражданского дела
Дата вступления решения суда в законную силу
Примечание
13.2 Вид (орудие преступления, преступный доход, имущество подозреваемого, предмет преступного посягательства, имущество, добытое преступным путем)
Наименование конфискованного имущества
Основание наложения ареста
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость

3.1 Есірткі шығыны: салыстырмалы сараптама нәтижелері бойынша (01), қайта сараптама нәтижелері бойынша (02).
3.2 сақтау камерасынан тыс сақталады: (01), қылмыстық іс бойынша (02).
4. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру ауданы _________________________________
5. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру күні ____________________________________
6. Заттай дәлелдемелерді есепке алу кітабы бойынша тіркеу нөмірі № ____ тіркеу күні 20__жыл "__" _____.
6.1 Сарапшы қорытындысының нөмірі және күні № _______________20__жыл
7. Алынған ЕПП, сол тексестердің, өсімдіктердің атауы мен саны:
Атауы, түрі
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
сараптамаға кеткен шығын (іске қосып тігілген ЕПП қалдығы)
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
7.1 Есірткі дайындау үшін сатып алынған прекурсорлар (1).
7.2 ЕПП-ны Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметінің қызметкерлері анықтады (1).
7.3 Жалпы массасынан есірткі құралдарының санында үлгілерді іріктеу, аса ірі мөлшерге тең (1).
8. Бірлескен жұмыс нәтижесінде ЕПП-ны, сол тектестерді алып қою: (анықтамалық бойынша)
9. Есірткілерді іздеу бойынша қызметтік-іздестіру иттері қолданылды (1).
10. Бақылау жасалатын жеткізу: ішкі (1), сыртқы (2).
11. Түрі бойынша заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрде (5).
12. Мүлік, ақша, құндылықтар (барлығы) ________ теңге:
мемлекет есебіне _______________ теңге, заңды тұлға есебіне ___________ теңге, азаматтар есебіне ______________________ теңге мөлшерінде алынды.
13. Алып қойылды: (анықтамалық бойынша)
Алынғанның (жойылғанның) түрі
Атауы
Нөмірі
Саны
Өлшем түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
Теңгемен құны
13.1 Алынған (жойылған) экстремистік немесе террористік материалдардың атауы мен саны:
Экстремистік немесе террористік сипаттағы белгілері бар ақпараттық материалдың атауы
Сот экстремистік немесе террористік деп таныған материалдардың саны
Материалдың түрі
Азаматтық істің нөмірі
Сот шешімінің заңды күшіне енген күні
Ескертпе
13.2 Түрі (қылмыс құралы, қылмыстық кіріс, күдіктінің мүлкі, қылмыстық қолсұғушылық нысанасы, қылмыстық жолмен табылған мүлік)
Тәркіленген мүліктің атауы
Тыйым салу негіздемесі
Нөмірі
Саны
Өлшем түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
құны

14. Изъято: (по справочнику)
Вид
Наименование
Достоинство
Серия
Номер
Количество
На сумму в тенге
15. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской (4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
16. Способ укрытия: справочнику.
17. Место обнаружения: по справочнику.
18. Реализовано вещественных доказательств на сумму _______ тенге
Денежные средства от реализации перечислены на счет:
государства на сумму ___________ тенге, юридического лица на сумму ___________ тенге,
граждан на сумму ___________ тенге.
19. Решение принято: судом (1), прокурором (2), органом уголовного преследования (3).
20. Прочие отметки __________________
21. Внесено представлений в порядке статьи 200 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее –УПК РК) (1).
21.1 Внесено представлений в порядке статьи 200 УПК РК по уголовным делам, совершенных несовершеннолетними и в отношении них (1).
22. Рассмотрено представлений в порядке статьи 200 УПК РК ___________________________________________
22.1 Рассмотрено представлений в порядке статьи 200 УПК РК по уголовным делам, совершенных несовершеннолетними и в отношении них (1).
23. Рассмотрено представлений с нарушением срока в порядке статьи 200 УПК РК: (по справочнику).
24. Привлечено лиц к административной ответственности по статье 479 Кодекса Республики Казахстан по административным правонарушениям (01).
Дата регистрации _________________________________________________
25.Основание возбуждения производства о конфискации: (по справочнику)
26. Наименование конфискованного имущества: __________________________
27. Номер: _________________________________
28. Количество: _____________________________
29. Вид измерения: __________________________
30. Стоимость: __________________________ тенге
31. Сумма полученного преступного дохода (на момент регистрации): _____________________________ тенге
32. Стоимость имущества, подлежащего досудебной конфискации в порядке статьи 668 УПК РК _____________ тенге
33. Дата и время принятия решения "____" _____20__г.
34. Кем принято решение: органом уголовного преследования (01), прокурором (02), судом (03).
35. Результат рассмотрения производства о конфискации судом: удовлетворено (01), отказано (02).
Лицо, осуществляющее уголовное преследование ____________________________
Дата корректировки ______________________________________________________
Приложение 17 к Правилам
приема и регистрации
заявлений, сообщений или
рапортов об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Л-1
Форма на пострадавшее (потерпевшее) лицо

14. Алып қойылды: (анықтамалық бойынша)
Түрі
Атауы
Құндылығы
Сериясы
Нөмірі
Саны
Теңгедегі сомаға
15. Тасымалдау тәсілі: автомобиль (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық (6), өзге (7) жолмен жеткізілген.
16. Жасыру тәсілі: анықтамалық бойынша.
17. Табылған жері: анықтамалық бойынша.
18. Заттай дәлелдемелер _______ теңге сомасына өткізілді.
Өткізуден түскен ақша қаражаттары: ___________ теңге сомасы мемлекеттің, ___________ теңге сомасы заңды тұлғаның, ___________ теңге сомасы азаматтардың шотына аударылды.
19. Шешім қабылдаған: сот (1), прокуратура (2), қылмыстық қудалау органы (3).
20. Өзге де белгілер _____________________________________________________
21. Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 200-бабы (бұдан әрі – ҚР ҚПК) тәртібінде енгізілген ұсынулар (1).
21. 1 Кәмелетке толмағандар жасаған және оларға қатысты қылмыстық істер бойынша ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде қаралды (1).
22. ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде қаралған ұсынулар ___________________________________________
22.1 Кәмелетке толмағандар жасаған және оларға қатысты қылмыстық істер бойынша ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде ұсыныстар қаралды (1).
23. ҚР ҚПК-нің 200-бабы тәртібінде мерзімін бұза отырып ұсыныстар қаралды: (анықтамалық бойынша).
24. Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің 479-бабы бойынша адамдар әкімшілік жауаптылыққа тартылды (01).
Тіркелген күні __________________________________________________________
25. Тәркілеу туралы іс қозғаудың негізі: (анықтамалық бойынша)
26. Тәркіленген мүліктің атауы: ___________________________________________
27. Нөмірі: __________________________
28. Саны: __________________________
29. Өлшеу түрі: __________________________
30. Құны: __________________________ теңге
31. Алынған қылмыстық табыстың сомасы (тіркеу кезінде) : __________________________ теңге
32. ҚР ҚПК-нің 668-бабы тәртібімен сотқа дейінгі тәркіленуге жататын мүліктің құны: __________________________ теңге
33. Шешімді қабылдау күні мен уақыты 20__ж "____"_________________.
34. Кім шешім қабылдады: қылмыстық қудалау органы (01), прокурор (02), сот (03).
35. Тәркілеу туралы іс жүргізуді соттың қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (01), бас тартылды (02).
Қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын адам ________________________________
Түзету енгізген күн ________________________________________________________
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
17-қосымша
Л-1 нысан
Зардап шеккен (жәбірленген) адамға қойылатын нысан

Сноска. Приложение 17 в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 15.01.2020 № 8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР) ___________________________________
2. Орган регистрации_________________________________________________________________
3. Статус лица: (по справочнику)
4. Личность пострадавшего: не установлена (1).
5. Пострадавший: получил телесные повреждения (1), погиб (2).
5.1. Нарушены права: имущественные (1), личные неимущественные (2).
6. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) ______________________
6.1 Фамилия
6.2 Имя
6.3 Отчество (при его наличии)
6.1. Дата рождения: "____" ________ ____ года
6.2. Бизнес идентификационный номер (БИН) _____________________
6.3. Название организации _____________________________________
7. Пол: мужской (1), женский (2).
7. Возраст потерпевшего: ___________ лет.
8. Адрес проживания: Республика, область, район, населенный пункт, улица, дом, корпус, квартира
9. Гражданство: (по справочнику)
10. Гражданство иностранца (по справочнику)
10.1. Национальность (по справочнику)
11. Дополнительные сведения (по справочнику)
12. Несовершеннолетний воспитанник: (по справочнику)
13. Род занятий: (по справочнику)
14. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
14.1 Связь с подозреваемым: (по справочнику)
15. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (1), попытка самоубийства (2).
16. Суицид (попытка) совершены в состоянии: трезвом (01), алкогольного опьянения (02), наркотического (03), токсикоманического (04), вследствие иного болезненного состояния психики (05).
17. Факторы, предшествовавшие суицидальному поведению: одиночество (с чувством отверженности) (61), тяжелое материальное положение (банкротство, долги) (62), неблагоприятные жилищные условия (63), конфликтные отношения: с родственниками (64), с супругом (65), с родителями (66), по месту учебы (работы) (67), разрыв семейных отношений (развод) (68), нежелательная беременность (69), тяжелые соматические заболевания (70), утрата (смерть) близкого человека (71), утрата социального статуса (престижа) (72), страх наказания, позора (уголовная ответственность) (73), вымогательство (74), этническое (75), не установлены (76), насилие: бытовое (78), буллинг (79), вовлечение в религиозную секту (80), физическое (81), психическое (82), сексуальное (83), лудомания (84).

Ескерту. 17-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 15.01.2020 № 8 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі-СДТБТ) нөмірі ____________________________
2. Тіркеу органы________________________________________________________________________________
3.Тұлғаның мәртебесі: (анықтамалық бойынша)
4. Жәбірленушінің жеке басы: анықталмаған (1).
5. Жәбірленуші: дене зақымын алған (1), қаза болған (2).
5.1. Құқықтар бұзылды:мүліктік (1), жеке мүліктік емес (2).
_______________________________________________________________________________________________
6. Жеке сәйкестендiру нөмiрі (ЖСН)
6.1 Тегі
6.2 Аты
6.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
6.2. Бизнес сәйкестендіру нөмірі (БСН) ________________________
6.3. Ұйымның атауы _______________________________________
7. Туған күні: "____"___________ жылы
7.1. Жәбірленушінің жасы: ___________жас
8. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
9 Тұрғылықты мекен-жайы: Республика, облыс, аудан, елді-мекен, көше, үй, корпус, пәтер
10. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығына (бұдан әрі - ТМД) қатысушы мемлекетінің азаматы (2), азаматтығы жоқ тұлға (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
10.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша)_____________________________________________________
10.2. Ұлты (анықтамалық бойынша): ________________________________________________________________
11. Қосымша мәліметтер: асырауында кәмелеттік жасқа толмаған балалар бар (01), кәмелеттік жасқа толмаған тәрбиеленді: толық отбасында (02), толық емес отбасында (03), отбасынан тыс (03); асырауында еңбекке қабілетсіз жан бар (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
12. Кәмелеттік жасқа толмаған тәрбиеленуші: балалар үйінің (1), жетім балаларға арналған интернат ұйымдарының (2);
13. Кәсіп түрі: (анықтамалық бойынша)
14. Қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
14.1. Күдіктімен байланыс: (анықтамалық бойынша)
15. Қосымша белгілер: өз-өзіне қол жұмсау (суицид) (1), өз-өзіне қол жұмсау талпынысы (2).
16. Суицид (әрекет) күйде жасалды: сау (01), алкогольді (02), есірткілі (03), токсикомандықмастану (04), психиканың өзге ауру күйі нәтижесінде (05).
17. Суицидалды әрекетке әкелген деректер: алғыз бастылық (шеттетілген сезімімен) (61), ауыр материалдық жағдай (банкроттық, қарыздар) (62), қолайсыз тұрғын жағдайлары (63), қарама-қайшы қарым-қатынастар: туыстармен (64), жұбайымен (65), ата-анасымен (66), оқу (жұмыс) орны бойынша (67), отбасылық қарым-қатынастарды үзу (ажырасу) (68), орынсыз жүктілік (69), ауыр соматикалық аурулар (70), жақын адамын жоғалту (қаза) (71), әлеуметтік мәртебесін (беделін) жоғалту (72), жазалану, масқара болу үрейі (қылмыстық жауапкершілік) (73), бопсалаушылық (74), этникалық (75), анықталмаған (76), зорлық-зомбылық: тұрмыстық (78), буллинг (79), діни сектаға тарту (80), күш көрсету (81), психикалық (82), сексуалдық (83), лудомания (84).

18. Способ совершения суицида: повешение (01), с применением: огнестрельного оружия (02), колюще-режущих предметов (03), транспорта (04), отравление: пищевое (05), лекарственными препаратами (06), угарным газом (07), ядохимикатами (08), передозировка: наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (09), травмы, полученные в результате: падения с высоты (10), поражения электрическим током (11), самосожжения (12), утопление (13), другое (14).
18.1 Место совершения: на улице (01), в жилом помещении (02), на месте учебы (03), на месте работы (04), в лечебном учреждении (05), на месте службы (06), в подвале (07), лес, лесопосадки, парк (сквер) (08), пляж, водоем (09), пустырь, овраг (10), другое (11).
19. Примечание:
20. Должностное лицо, осуществляющее расследование
Дата регистрации "__" _________ 20____ года
Дата корректировки __________________ "____"_________20_____года
Приложение 18
к Правилам приема и регистрации
заявлений, сообщений или рапортов
об уголовных правонарушениях, а
также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма
Форма на лицо, в отношении которого вынесены судебные акты (заполняется на каждое лицо отдельно)
Сноска. Приложение 18 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1.
1. Номер Единого реестра досудебного расследования (далее – ЕРДР) _____________________________________
1.1. Номер дела органа уголовного преследования, присоединенного в суде _______________________________
2._____________________________________________________________________________________________
(наименование органа, начавшего досудебное расследование)
3. Форма досудебного расследования: (по справочнику)
4. Дело: частного обвинения (01), в порядке статьи 190 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК) (02), в порядке части 1 статьи 622 УПК РК (03), в порядке части 2 статьи 622 УПК РК (04).
4.1. Поступило: в электронном формате (1), в бумажном формате (02).
5. № дела суда первой инстанции ___________________________________________________________________
6. Наименование суда первой инстанции _____________________________________________________________
7. Дата рассмотрения в суде первой инстанции "_____"_____________________20____года
8. Вид приговора (постановления): (по справочнику)

18. Суицид жасау тәсілі: асылу (01), мыналарды қолданып: ату қаруын (02), шаншу-кесу заттарын (03), көлікті (04), улану: тағамдық (05), дәрілік заттармен (06), тұншықтырғыш газбен (07), улы химикаттармен (08), мөлшерінен тыс қолдану: есірткі құралдарды, психотропты заттарды және прекурсорларды (09), мыналардың нәтижесінде алынған жарақаттар: биіктіктен құлау (10), электр тогы ұру (11), өзін-өзі өртеу (12), бату (13), басқа (14).
18.1 Жасалу орны: көшеде (01), тұрғын ауданында (02), оқу орнында (03), жұмыс орнында (04), емделу мекемесінде (05), қызмет орнында (06), жертөлесінде (07), орман, ағаш отырылған жер, парк (08), жағажай, су қоймасы (09), қаңырап қалған орын (10), басқа (11).
19. Ескертпе:
20. Іс-жүргізуді жүзеге асырушы лауащымды тұлға
Тіркеу күні "__" _____ 20___ жыл
Түзету күні _______________ "__" _____ 20___ жыл
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
қағидаларына 18-қосымша
нысан
Сот актілері шығарылған адамға қатысты нысан (әрбір адамға жеке толтырылады)
Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1-бөлім.
Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі (бұдан әрі – СДТБТ) __________________________________
1.1. Сотта қосылған қылмыстық қудалау органы ісінің нөмірі ______________________________________
2. ________________________________________________________________________________________ (сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның атауы)
3. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру нысаны: (анықтамалық бойынша)
4. Іс: жекеше айыптау (01), ҚР ҚПК-нің 190-бабы тәртібінде (02), ҚР ҚПК-нің 622-бабы тәртібінде (03), ҚР ҚПК-нің 622-бабы 2-бөлігі тәртібінде (04).
4.1) Келіп түсті: электрондық форматта (1), қағаз форматта (02).
5. Бірінші сатыдағы сот ісінің № ____________________________________
6. Бірінші сатыдағы сот ісінің атауы ________________________________
7. Бірінші сатыдағы сотта қаралу күні 20____жылы "_____"_____________
8. Үкім (қаулы) түрі: (анықтамалық бойынша)

Раздел 2. Сведения о подсудимом
10. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)________________________________________________
11.1. Фамилия
11.2 Имя
11.3 Отчество (при его наличии)
12. Дата рождения ___________________
13. Возраст: ______________лет
14. Пол: мужской (1), женский (2).
15. Гражданство: (по справочнику)
15.1. Гражданство иностранца: (по справочнику)
16. Национальность: (по справочнику)
17. Образование: (по справочнику)
18. Семейное положение: (по справочнику)
19. Несовершеннолетний: воспитывался в полной семье (01), воспитывался в неполной семье (02), воспитывался вне семьи (03), воспитанник детских домов (04), воспитанник интернатных организаций для детей сирот (05), беспризорный (безнадзорный) (06).
20. Род занятий: (по справочнику)
20.1. Дополнительные отметки к роду занятий: (по справочнику)
20.2. Виды войск: (по справочнику)
20.3. Воинское звание: (по справочнику)
20.4. Виды службы: срочная (01), по контракту (02).
20.5. Лицо совершило правонарушение: в первый год службы (01), после первого года службы (02).
21. Место работы, учебы (указать точно) ________________________________________________________
Должность: ______________________________________________________________________________
22. Несовершеннолетний ранее: не судим, но состоял на учете в органах внутренних дел (01), не состоял на учете (02)
23. Прошлая судимость: не совершал преступление и не был осужден (01), совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (02), судимость снята судом (03), судимость погашена (04)
24. Был осужден и имеет: одну неснятую, непогашенную судимость (04), две неснятых судимости (05), три и более неснятых судимости (06), не снятую судимость (07), не погашенную судимость (08)
24.1. Военнослужащий: судим до призыва на военную службу (01), судим в период военной службы (02), судим в период военной службы и отбывал наказание в дисциплинарной воинской части (гауптвахте) (03)
25. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство (01), умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (02), изнасилование (03), кражу (04), грабеж (08), разбой (09), хулиганство (05), прочие преступления (06), воинские преступления (07).
26) Подсудимый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл наказание полностью (01), освобожден от наказания условно-досрочно (02), по амнистии и другим основаниям (03)
26.1. Совершил преступление, не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (04), условное осуждение (06), содержание на гауптвахте (07), ограничение по воинской службе (08), арест (09), в период отсрочки отбывания (статья 74 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК) (10), не отбыв иное наказание (11), испытательного срока (12).

2-бөлім. Сотталушы туралы мәлімет
10. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) _________________________________
1.1 Тегі
11.2 Аты
11.3 Әкесінің аты (ол бар болса)
12. Туған күні: ___________________
13. Жасы: ______________.
14. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
15. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
15.1. Шетел азаматтығы (анықтамалық бойынша)
16. Ұлты (анықтамалық бойынша):
17. Білімі: (анықтамалық бойынша)
18. Отбасы жағдайы: (анықтамалық бойынша)
19. Кәмелетке толмаған: толық отбасында тәрбиеленді (01), толық емес отбасында тәрбиеленді (02), отбасынан тыс тәрбиеленді (03), балалар үйінің тәрбиеленушісі (04), жетім балаларға арналған интернат ұйымдардың тәрбиеленушісі (05), қорғансыз (қараусыз) (06).
20. Қызмет түрлері: (анықтамалық бойынша).
20.1. Қызмет түріне қосымша белгілер: (анықтамалық бойынша)
20.2. Әскер түрлері: (анықтамалық бойынша).
20.3 Әскери атағы: (анықтамалық бойынша).
20.4 Қызмет түрлері: мерзімді (01), келісімшарт бойынша (02)
20.5. Адам құқық бұзушылық жасады: қызметтің бірінші жылында (01), қызметтің бірінші жылынан кейін (02).
21. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету) ________________________________________________________
Лауазымы: ____________________________________________________________________________
22. Кәмелетке толмаған бұрын: сотталмаған, бірақ ішкі істер органдарында есепте тұрған (01), есепте тұрмаған (02).
23. Бұрынғы соттылығы: қылмыс жасамаған және сотталмаған (01), қылмыс жасаған, бірақ қылмыстық жауаптылықтан босатылған (02), соттылығын сот алып тастаған (03), соттылық өтелген (04).
24. Сотталған: бір, өтелмеген соттылығы (04), екі алынбаған соттылығы (05), үш және одан артық алынбаған соттылығы (06), алынбаған соттылығы (07), өтелмеген соттылығы (08) бар.
24.1. Әскери қызметші: әскери қызметке шақырылғанға дейін сотталған (01), әскери қызметі мерзімінде сотталған (02), әскери қызметі мерзімінде сотталған және тәртіптік әскери бөлімде (гаупвахтада) жазасын өтеген (03).
25. Мыналар үшін алынбаған және өтелмеген соттылық: қасақана адам өлтіру (01), денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (02), зорлау (03), ұрлау (04), тонау (08), қарақшылық (09), бұзақылық (05), өзге де қылмыстар (06), әскери қылмыстар (07).
26. Алынбаған және өтелмеген соттылығы бар сотталушы: жазасын толық өтеді (01), жазадан шартты түрде мерзімінен бұрын босатылды (02), рақымшылық және басқа да негіздер бойынша (03).
26.1. Жаза мөлшерін өтеуінсіз қылмыс жасады: бас бостандығынан айыру орындарында (04), шартты түрде соттау (06), гауптвахтада ұстау (07), әскери қызмет бойынша шектеу (08), қамаққа алу (09), өтеу мерзімін шегеру мерзімінде (ҚР ҚК-нің 74-бабы) (10), өзге де жазаны өтемей (11), сынақ мерзімінде (12).

Раздел 3. Сведения о правонарушении
30. Фабула (краткое описание преступных действий)
31. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
32. В составе: (по справочнику)
33. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15).
34. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
Раздел 4. (Апелляционная инстанция, кассационная инстанция, Верховный Суд Республики Казахстан)
41. № дела суда _________________________________________________.
42. Наименование суда: (по справочнику).
43. Дата рассмотрения дела "___" _________________20______года.
44. Приговор (постановление): (по справочнику).
44.1. Приговор (постановление) вынесено судом: (по справочнику).
45. Результат рассмотрения: (по справочнику).
46. Приговор (постановление) изменен в связи с: (по справочнику).
46.1. Основания изменения приговора (постановления): (по справочнику).
47. Приговор (постановление) отменен с: (по справочнику).
47.1. Основания отмены приговора (постановления): (по справочнику).
Раздел 4. (Кассационная инстанция)
Сноска. Раздел 4 исключен приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Раздел 5. Сведения о приговоре (постановлении)
50. Решение по лицу:
оправдан: за отсутствием события (7067), за отсутствием состава уголовного правонарушения (7068), за недоказанностью вины подсудимого (7069).
осужден: с назначением уголовного наказания, подлежащего отбыванию осужденным (7075); с освобождением лица от уголовной ответственности (7076), с назначением уголовного наказания и освобождением от его отбытия (7077), без назначения уголовного наказания (7078), с отсрочкой отбытия уголовного наказания (7079); применены меры медицинского характера (7093).
прекращено: (по справочнику)
51. Статья для учета: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04).
По статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
51.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья)
Тяжесть преступления: небольшой (01), средней (02), тяжкое (03), особо тяжкое (04), по статье 24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
52. Статья для учета наркоправонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья).

3-бөлім. Құқық бұзушылық туралы мәліметтер
30. Фабуласы (қылмыстық әрекеттің қысқаша сипаттамасы)
31. Қылмыс топ болып жасалды: ересектер (01), ұйымдасқан топ (02), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4);
32. Құрамында: (анықтамалық бойынша)
33. Күйі: алкогольді масаң (11), есірткілік (12), токсикомандық масаң (13), психиканың өзге ауруы (15).
34. Қылмысқа қатысушылық түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), айдап салушы (03), көмектесуші (04).
4-бөлім. (Апелляциялық саты, кассациялық саты, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты)
41. сот ісінің № _______________________________________________.
42. Соттын атауы (анықтамалық бойынша).
43. Істі қарау күні 20____ жылғы "____" __________________________.
44. Үкім (қаулы): (анықтамалық бойынша).
44.1. Үкімнің (қаулының) түрі: (анықтамалық бойынша).
45. Қарау нәтижесі: (анықтамалық бойынша).
46. Үкім (қаулы) мыналарға байланысты өзгертілді: (анықтамалық бойынша).
46.1. Үкімді (қаулыны) өзгерту негіздері: (анықтамалық бойынша).
47. Үкімнің (қаулының) күші жойылды: (анықтамалық бойынша).
47.1. Үкімнің (қаулының) күшін жою негіздері: (анықтамалық бойынша).
4-бөлім алып тасталды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5-бөлім. Үкім (қаулы) туралы мәліметтер
50. Адамға қатысты қабылданған шешім:
ақталды: оқиғаның болмауынан (7067), қылмыстық құқық бұзушылық құрамының болмауынан (7068), сотталушының кінәсінің дәлелденбеуінен (7069);
сотталған: сотталған адам өтеуге жататын қылмыстық жазаны тағайындаумен (7075); адамды қылмыстық жауаптылықтан босатумен (7076), қылмыстық жаза тағайындаумен және оны өтеуден босатумен (7077), қылмыстық жаза тағайындаусыз (7078), қылмыстық жазаны өтеуді кейінге қалдырумен (7079); медициналық сипаттағы шаралар қолданылды (7093);
тоқтатылды: (анықтамалық бойынша)
51. Есепке алу бабы:/_/_/_/_/_/_/_/_/_/: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
Қылмыстың ауырлығы: онша ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
51.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
Қылмыстың ауырлығы: онша ауыр емес (1), орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (04)
ҚР ҚК-нің 24-бабы бойынша: дайындау (1), қастандық (2).
52. Есірткілік құқық бұзушылықты есепке алу бабы /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
52.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)

53. Статья для учета коррупционных правонарушений /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья).
54. Статья для учета правонарушений по экстремизму и терроризму /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1. Статья для учета по УК РК от 16 июля 1997 года: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (пункт, часть, статья).
55. Основные меры наказания: лишение свободы (01), смертная казнь (02), пожизненное лишение свободы (03), осуждено к тюремному заключению (04), штраф (05), исправительные работы (06), привлечение к общественным работам (09), ограничение свободы (11), арест (12), меры медицинского характера (13), меры воспитательного воздействия (14).
56. Решение по уголовным правонарушениям:
№ уголовного дела
(ЕРДР - каждый эпизод отдельно)
Обвинялся по статье УК РК
Приговор, постановление по статье УК РК
Результат судебного рассмотрения по каждому уголовному правонарушению, предъявленного обвинения
Решение по эпизоду-1 лицу-2
Переквалификация по эпизоду-1
лицу -2
1
2
3
4
5
6

53. Сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықты есепке алу бабы /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
53.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
54. Экстремизм және терроризм бойынша құқық бұзушылықты есепке алу бабы /_/_/_/_/_/_/_/_/_/
54.1. 16.07.97ж. ҚР ҚК бойынша есепке алу бабы: /_/_/_/_/_/_/_/_/_/ (тармақ, бөлім, бап)
55. Негізгі жазалау шаралары: бас бостандығынан айыру (01), өлім жазасы (02), өмір бойына бас бостандығынан айыру (03), түрмеге қамауға сотталды (04), айыппұл (05), түзеу жұмыстары (06), қоғамдық жұмыстарға тарту (09), бостандығын шектеу (11), қамаққа алу (12), медициналық сипаттағы шаралар (13), тәрбиелік әсері бар шаралар (14).
56. Қылмыстық құқық бұзушылықтар бойынша шешімдер:
Қылмыстық істің № (СДТБТ – әр эпизоды бөлек)
ҚР КК-нің бабы бойынша айыпталды
ҚР ҚК-нің бабы бойынша үкім, қаулы
Әр қылмыстық құқық бұзушылық, тағылған айыптау бойынша сот қарауының нәтижесі
Эпизод бойынша -1
адам бойынша -2 шешім
Эпизод бойынша - 1 адам бойынша – 2 саралау
1
2
3
4
5
6

57. Мера наказания по приговору
Мера наказания
Срок (лет)
Срок (месяцев)
Срок (дней)
Размер штрафа (в тенге)
58. Особенности применения наказания: назначена мера наказания ниже низшего предела (01), применено лишение свободы в виде заключения в тюрьму (02), применена статья 58 УК РК (03), применена статья 60 УК РК (04), применена статья 63 УК РК (05), применена статья 74 УК РК (06).
58.1. Применена статья 60 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02) по приговору суда:
_________________________________________________________ (наименование суда)
от "___" _____ 20__ года (дата)
Применена статья 58 УК РК: путем поглощения (01), присоединения (02).
по приговору суда: _______________________________________ (наименование суда)
от "___" _____ 20__ года (дата)
58.2. Условно с испытательным сроком (статья 63 УК РК): срок: _______лет, ________месяцев, ________дней
58.3. Отсрочка отбытия наказания (статья 74 УК РК) до "___" _____________________ 20___ года (отражается дата окончания срока);
58.4. Виды мер медицинского характера: амбулаторное принудительное наблюдение и лечение у психиатра (01), принудительное лечение в психиатрическом стационаре общего типа (02), принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа (03), принудительное лечение в психиатрическом стационаре специализированного типа с интенсивным наблюдением (04), принудительное лечение в виде химической кастрации (05);
59. Освобожден от наказания: в связи с болезнью (01), вследствие стечения тяжелых обстоятельств (02), в связи с истечением срока давности обвинительного приговора(03), на основании акта амнистии (04), помилования (05), в связи с декриминализацией статьи УК РК (06), по другим основаниям (07).
(отражаются сведения по амнистии, дата и номер Указа и другие основания освобождения)
60. Дополнительные меры наказания: конфискация имущества (01), лишение права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью (02), лишение специального воинского или почетного звания, классного чина, дипломатического ранга, квалификационного класса и государственных наград (03), выдворение за пределы Республики Казахстан иностранца или лица без гражданства(04), меры воспитательного воздействия (05), пожизненное лишение права заниматься определенной деятельностью (22), лишение гражданства Республики Казахстан (07): срок: _______лет, ________месяцев, ________дней, ______ часов.
61. Осужденный: рецидив (01), опасный рецидив (02).
62. Принудительное лечение: к алкоголику (01), к наркоману (02), к токсикоману (03), к невменяемому (04).

57. Үкім бойынша жазалау шарасы
Жазалау шарасы
Мерзімі (жыл)
Мерзімі (ай)
Мерзімі (күн)
Мерзімі (сағат)
Айыппұл өлшемі, (теңге)
58. Бас бостандығынан айыруды қолдану ерекшеліктері: төменгі шектен төмен жазалау шарасы тағайындалды (01), түрмеге қамау түрінде бас бостандығынан айыру қолданылды (02), ҚР ҚК-нің 58-бабы қолданылды (03), ҚР ҚК-нің 60-бабы қолданылды (04), ҚР ҚПК-нің 63-бабы қолданылды (05), ҚР ҚПК-нің 74-бабы қолданылды (06).
58.1) ҚР ҚК-нің 60-бабы қолданылды: сіңіру арқылы (01), қосу арқылы (02).
сот үкімі бойынша: __________ (сот атауы) 20__ ж. "___" _____ (күні).
ҚР ҚК-нің 58-бабы қолданылды: сіңіру арқылы (01), қосу арқылы (02);
58.2 Сынақ мерзімімен шартты түрде (ҚР ҚК-нің 63-бабы): Мерзімі: _______жыл ________ай ________күн
58.3 Жазаны өту мерзімін шегеру (ҚР ҚК-нің 74-бабы): 20 ж. "___" __________________________ дейін (мерзімнің аяқталу күні көрсетіледі);
58.4. Медициналық сипаттағы шаралардының түрлері:  амбулаториялық мәжбүрлеп байқау және психиатрда емдеу (01), жалпы үлгiдегi психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (02),   мамандандырылған үлгідегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (03),  интенсивтi байқайтын мамандандырылған үлгідегі психиатриялық стационарда мәжбүрлеп емдеу (04),  химиялық кастрациялау түрінде мәжбүрлеп емдеу (05).
59. Жазадан босатылды: ауруға байланысты (01), ауыр жағдайлар салдарынан (02), айыптау үкімінің ескіру мерзімінің өтуіне байланысты (03), рақымшылық актісі негізінде (04), кешірім жасау (05), ҚР ҚК-нің баптарын қылмыстық сипаттан арылтуға байланысты (06), басқа негіздер бойынша (07).
(рақымшылық бойынша мәліметтер, Жарлықтың күні мен нөмірі және басқа босату негіздері көрсетіледі)
60. Жазаның қосымша шаралары: мүлікті тәркілеу (01), белгілі бір лауазымды иелену және белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыру (02), арнайы, әскери немесе құрмет атағынан, сыныптық мәртебесінен, дипломатиялық рангінен, біліктілік сыныбынан және арнайы марапаттардан айыру (03), шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының шегінен шығару (04), тәрбиелік ықпал ету шаралары (05), белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан өмір бойына айыру (22), Қазақстан Республикасының азаматтығынан айыру (07). мерзімі: _ _ _ _ _ жыл, _ _ _ _ _ _ ай, _ _ _ _ _ күн, _ _ _ _ сағат.
61. Сотталған: қылмыстың қайталануы (01), қауіпті қайталануы (02).
62. Мәжбүрлі емдеу: маскүнемге (01), нашақорға (02), таксикоманға(03), есі дұрыс емес адамға (04).

63. Резолютивная часть приговора (постановления) (только в отношении лица, по которому заполняется
информационно-учетный документ) ________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________
64. Дата вступления приговора (постановления) в законную силу "____"_________________20___года
65. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) судьи___________________________________________________
66. Примечание: _________________________________________________________________________________
67. Сотрудник Управления Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан______________________________________________________ (фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись)
Дата ввода формы:
"_____"_____________________20____года
Дата корректировки "____" ______________20 ____года
Приложение 18-1 к Правилам
приема и регистрации заявления,
сообщения или рапорта об уголовных
правонарушениях, а также ведения
Единого реестра досудебных
расследований
форма
Форма на участника уголовного процесса
Сноска. Правила дополнены приложением 18-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Генерального Прокурора РК от 27.09.2022 № 191 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Номер Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР) _________________
1.1. Дата-время регистрации в ЕРДР _________________
2. Орган регистрации _________________________
3. Тип фигуранта: (по справочнику)
3.1. Выбрать фигуранта: (по справочнику)
4. Гражданство: (по справочнику)
5. Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) _______________________
5.1 Фамилия
5.2 Имя
5.3 Отчество (при его наличии)
6. Дата рождения: ____________
7. Пол: мужской (1), женский (2).
8. Документ, удостоверяющий личность: (по справочнику)
№ ________________ дата выдачи от "__" __________ _____ года. Кем выдан документ: (по справочнику
9. Место работы: ________________________________________________________________________________
9.1 Субъект предпринимательства (по справочнику)
10. Телефон ___________________ мобильный телефон _______________ e-mail ____________________________

63. Үкімнің (қаулының) қарар бөлігі (тек ақпараттық есептік құжаты толтырылатын адамға қатысты)
_______________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________
64. Үкімнің (қаулы) заңды күшіне енген күні 20___ж. "____"___________________________________________
65. Судьяның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)_______________________________________________
66. Ескерту:_____________________________________________________________________________________
67. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитеті басқармасының қызметкері ________________________________________________________________ (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса)
Нысан енгізу күні: 20____жылы "_____"___________
Түзету енгізілген күні: 20 ____жылы "____" ______________
Қылмыстық құқық бұзушылық
арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін жүргізу
қағидаларына 18-1-қосымша
нысан
Қылмыстық процеске қатысушыға нысан
Ескерту. Қағида 18-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз); өзгеріс енгізілді – ҚР Бас Прокурорының 27.09.2022 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
1. Сотқа дейінгі тергеп – тексерудің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) нөмірі _____________________
1.1. СДТБТ-да тіркелген күні-уақыты _____________________________________________________________
2. Тіркеу органы _______________________________________________________________________________
3. Фигуранттың типі: (анықтамалық бойынша)
3.1. Фигурантты таңдау: (анықтамалық бойынша)
4. Азаматтығы: (анықтамалық бойынша)
5. Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) ______________________________________________________________
5.1 Тегі
5.2 Аты
5.3 Әкесінің аты (ол болған кезде)
6. Туған күні: ___________________________________________________________________________________
7. Жынысы: еркек (1), әйел (2).
8. Құжаттың түрі: жеке куәлік (анықтамалық бойынша)
құжат № _____________ берілген күні_________________ кім берді (анықтамалық бойынша)_____________
9. Жұмыс орны: _________________________________________________________________
9.1 Кәсiпкерлiк субъектiсі (анықтамалық бойынша)
10. Телефоны _____________ ұялы телефон _______________ e-mail ___________________________________

11. Адрес
Республика___________________ Область _________________________________________________
район________________________ населенный пункт_________________________________________
улица_____________________________________________________________________________________
дом__ корпус __квартира____
12. Национальность: (по справочнику)_______ _________________________________________________________
Приложение 19
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 19 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Приложение 19 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
форма
Срок хранения ________________
ЖУРНАЛ
регистрации досудебных расследований в случае аварийных
ситуаций и отсутствия доступа
к информационной системе ЕРДР
____________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
Начат "___"____________20__ г.
Окончен "___"__________20__г.
Инвентарный № ____________________
Содержание граф журнала учета регистрации досудебных
расследований в случае аварийных ситуаций и отсутствия
доступа к информационной системе ЕРДР
№ п/п
Регистрационный номер
Дата регистрации досудебных расследований (число, месяц, год, часы, минуты), фамилия и должность лица, осуществившего регистрацию
Фабула
Кем, кому и когда поручено
Дата и время получения (фамилия и должность указать разборчиво, подпись)
1
2
3
4
5
6
Приложение 19-1
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 19-1 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 19-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 23.12.2014 № 159 (вводится в действие с 01.01.2015).
Форма
Срок хранения ________________
ЖУРНАЛ
регистрации информации об уголовных правонарушениях в случае
аварийных ситуаций и отсутствия доступа к информационной
системе ЕРДР
________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
Начат "___"____________20__ г.
Окончен "___"__________20__г.
Инвентарный № ____________________
Содержание граф журнала учета регистрации информации об
уголовных правонарушениях в случае аварийных ситуаций и
отсутствия доступа к информационной системе ЕРДР
п/п
Регистрационный номер
Дата регистрации информации об уголовных правонарушениях (число, месяц, год, часы, минуты), фамилия и должность лица, осуществившего регистрацию
Фабула
Кем, кому и когда поручено
Дата и время получения (фамилия и должность указать разборчиво, подпись)
1
2
3
3
4
5
Приложение 20
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований

11. Мекенжайы
Республика___________________ облыс ___________________________________________________________
аудан________________________ елді мекен_______________________________________________________
көше___________________________________________________________________________________________
үй _ _ корпус _ _ пәтер_________________________________________________________________________
12. Ұлты (анықтамалық бойынша): ___________________________________________________________________
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 19-қосымша
Ескерту. 19-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Сақтау мерзімі ________________
Апаттық жайттар туындаған және СДТБТ ақпараттық
жүйесіне қолжетімділік болмаған жағдайда сотқа дейінгі
тергеп-тексерулерді тіркеу
ЖУРНАЛЫ
______________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
Басталды "___"____________20__ ж.
Аяқталды "___"__________20__ж.
Түгендеме № ____________________
Апаттық жайттар туындаған және СДТБТ ақпараттық
жүйесіне қолжетімділік болмаған жағдайда сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің тіркелуін есепке алу журналы
бағаналарының мазмұны
№ р/р
Тіркеу нөмірі
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минутасы), тіркеуді жүзеге асырған тұлғаның тегі және лауазымы
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минутасы), тіркеуді жүзеге асырған тұлғаның тегі және лауазымы
Фабула
Кім, кімге және қашан тапсырды
Алған күні мен уақыты (тегі мен лауазымын анық көрсету, қолы)
1
2
3
4
5
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 19-1-қосымша
Ескерту. 19-1-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
нысан
Сақтау мерзімі ________________
Ескерту. 19-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 23.12.2014 № 159 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Апаттық жайттар туындаған және СДТБТ ақпараттық
жүйесіне қолжетімділік болмаған жағдайда қылмыстық құқық
бұзушылық туралы ақпаратты тіркеу
ЖУРНАЛЫ
_____________________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
Басталды "___"____________20__ ж.
Аяқталды "___"__________20__ж.
Түгендеме № ____________________
Апаттық жайттар туындаған және СДТБТ ақпараттық
жүйесіне қолжетімділік болмаған жағдайда қылмыстық құқық
бұзушылық туралы ақпараттың тіркелуін есепке алу журналы
бағаналарының мазмұны
№ р/р
Тіркеу нөмірі
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минутасы), тіркеуді жүзеге асырған тұлғаның тегі және лауазымы
Қылмыстық құқық бұзушылық туралы ақпаратты тіркеу күні (күні, айы, жылы, сағаты, минутасы), тіркеуді жүзеге асырған тұлғаның тегі және лауазымы
Фабула
Кім, кімге және қашан тапсырды
Алған күні мен уақыты (тегі мен лауазымын анық көрсету, қолы)
1
2
3
4
5
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
20-қосымша

111003
1
000001
Пояснение
Год регистрации
3-8 цифры кода органа
Код КУИ/ЕРДР/ Журнал дела/материала
Порядковый номер дела/материала
Примечание:
1) первая пара цифр обозначает год регистрации;
2) цифры с 3 по 8 обозначают код органа уголовного
преследования зарегистрировавшего материал (код органа используется
без первых двух цифр 19, используются цифры с 3 по 8). Номера
уголовного дела (цифры с 3 по 8) должны соответствовать цифрам кода
органа (с 3 по 8), зарегистрировавшего уголовное дело.
3) цифра 9 - код вида материала, согласно следующему перечню:
0 – регистрация заявления, сообщения в КУИ;
1 – регистрация заявления, сообщения в ЕРДР;
2 – регистрация досудебного расследования в бумажном журнале в
случае отсутствия доступа к информационной системе;
4 – розыскное дело;
5 – талон уведомление к КУИ;
6 – фиксация заявления, сообщения в бумажном журнале в случае
отсутствия доступа к информационной системе
Приложение 21
к Правилам приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 21 в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 14.02.2018 № 20 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены Приложением 21 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 10.08.2015 № 99 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
АКТ
о нештатной ситуации
город (населенный пункт) _____ "__" _______ 20__ года
Мы, нижеподписавшиеся ____________________________________
(должность, место работы, фамилия, инициалы)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
составили настоящий акт о том, что в период с __ часов ___минут "__"
_____ 20__года до ___ часов ___ минут "__" _____ 20 __ года в
______________________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
зафиксирована нештатная ситуация, связанная со сбоем канала связи
между/с __________________________________________________________,
(наименование органа, область, город)
повлекшая _________________ работы информационной системы ЕРДР.
(указать какие сбои)
В ходе обследования обнаружено, что сбои/длительные сбои от
нескольких часов до нескольких суток (зафиксировано/не зафиксировано)
по причине
__________________________________________________________________
(указать причину сбоя)
Приняты следующие меры по устранению сбоя канала связи:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(указать какие меры приняты)
Сбой канала связи произошел по причинам: _________________________
__________________________________________________________________
(указать из-за чего образовалась проблема)
Работа канала связи восстановлена в ___ часов ___ минут,
информационная система "ЕРДР" функционирует в штатном режиме.
_____________________________________
(должность, фамилия, инициалы сотрудника
органа уголовного преследования)
______________________________________
(должность, фамилия, инициалы сотрудника
обслуживающей организации)
_________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы сотрудника
уполномоченного органа )
Приложение 22
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма 1-ЖУ
Форма по учету жалоб на досудебной стадии уголовного процесса (статья 105 УПК)

111003
1
000001
Түсініктеме
Тіркеу жылы
Орган кодының 3-8 сандары
АЕК /СДТБТ коды/ Істің /материалдың журналы
Істің/материалдың реттік нөмірі
Ескертпе:
1) бірінші жұп тіркеу жылын білдіреді;
2) 3-тен 8-ге дейінгі сандар материалды тіркеген қылмыстық қудалау органының кодын білдіреді (органның коды бірінші екі саны 19 қолданылады, 3-тен 8-ге дейінгі сандар қолданылады). Қылмыстық іс нөмірінің (3-8 сандары) қылмыстық істі тіркеген орган кодының (3-8 сандарына) сәйкес келуі тиіс.
3) келесі тізімге сәйкес, 9 саны – материал түрінің коды:
0 – АЕК-ке арыздарды, хабарламаларды тіркеу;
1 – СДТБТ-де арыздарды, хабарламаларды тіркеу;
2 – ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған жағдайда қағаз журналға сотқа дейінгі тергеп-тексеруді тіркеу;
4 – іздестіру ісі;
5 – АЕК-да талон-хабарламалар;
6 – ақпараттық жүйеге қолжетімділік болмаған жағдайда қағаз журналға арызды, хабарламаны тіркеу
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы арызды, хабарды немесе
баянатты қабылдау және тіркеу,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерудің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына 21-қосымша
Ескерту. 21-қосымшаның жоғарғы оң жақ бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 14.02.2018 № 20 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Штаттан тыс жағдай туралы
АКТІСІ
Ескерту. 21-қосымшамен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 10.08.2015 № 99 (ресми түрде жарияланған күнiнен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қала (елдi-мекен) _______ 20__ ж. "__" _______
Біз, төменде қол қойғандар __________________________________
(лауазымы, жұмыс орны, аты-жөні)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________,
20__жылдың "__" _____ ___сағат __минутынан бастап 20__жылдың "__"
_____ ___сағат __минутына дейін ___________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
___________________________________________________________________
(орган атауы, облыс, қала)
арасында байланыс арнасының істен тыс шығуына байланысты штаттан тыс
жағдай тіркелді,
бұл жағдай СДТБТ ақпараттық жүйесі жұмысының _________________ әкеп
(істен тыс шығудың себебін көрсету)
соққаны туралы осы актіні құрдық.
Зерттеу барысында бірнеше сағаттан бірнеше күнге дейін созылған
(тіркелген/тіркелмеген) істен тыс шығу
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(себебін көрсету)
себебіне байланысты болғаны анықталды.
Байланыс арнасының істен тыс шығуын жою бойынша келесі шаралар
қабылданды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(қабылданған шараларды көрсету)
Байланыс арнасының істен тыс шығуы келесі себептерден болды: _______
___________________________________________________________________.
(осы мәселе туындаған себеп)
Байланыс арнасының жұмысы ___ сағат ___ минутта қалпына
келтірілді, "СДТБТ" ақпараттық жүйесі штаттық жағдайда жұмысын атқаруда.
__________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы)
__________________________________________________________
(қызмет көрсету мекемесі қызметкерінің аты-жөні, лауазымы)
__________________________________________________________
(уәкілетті органы қызметкерінің аты-жөні, лауазымы)
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы өтінішті, хабарламаны
немесе баянатты қабылдау және
тіркеу, сондай-ақ сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің бірыңғай
тізілімін жүргізу қағидаларына
22-қосымша
1-ШЕ нысан
Қылмыстық процестің сотқа дейінгі сатысындағы шағымдарды есепке алу бойынша нысан (ҚПК-ның 105-бабы)

Сноска. Правила дополнены приложением 22 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Регистрация
1. Регистрационный номер ___________ (автоматический);
1.1 Дата и время регистрации ____________
2. Орган регистрации __________ (справочник)
3. Способ доставки: 1) нарочно, 2) посредством интернет-ресурсов, 3) посредством электронной почты
4. Форма поступления: 1) бумажная, 2) E-Otinish, 3) публичный сектор, 4) электронная
5. Тип обращения: 1) действие/бездействие/решение лица, осуществляющего досудебное расследование, 2) действие/бездействие/решение начальника следственного отдела (отдела дознания), 3) действие/бездействие/решение надзирающего прокурора.
6. Язык обращения: 1) казахский, 2) русский, 3) другой.
7. Статус заявителя: 1) не участник уголовного процесса, 2) адвокат-защитник подозреваемого, 3) представитель потерпевшего, гражданского истца и частного обвинителя, 4) свидетель, 5) эксперт/ специалист/ переводчик/понятой, 6) свидетель, имеющий право на защиту, 7) потерпевший, гражданский истец, 8) подозреваемый, 9) законный представитель (защитник).
Сведения о заявителе
8. Тип корреспондента: 1) физическое лицо, 2) юридическое лицо.
9. Гражданство:
1) гражданин РК,
2) лицо без гражданства,
3) иностранный гражданин,
4) кандас.
10. ИИН ____________________
10.1 Фамилия _________;
10.2 Имя _________;
10.3 Отчество (при его наличии) __________;
10.4 Дата рождения _____;
10.5 Пол: мужской/женский.
11. Адрес:
11.1 Республика _________;
11.2 область _________;
11.3 район ________;
11.4 населенный пункт _________;
11.5 улица ___________;
11.6 дом __________;
11.7 квартира __________;
11.8 корпус __________;
11.9 телефон __________;
11.10 эл. Адрес ________.
12. Национальность: (по справочнику).
Представитель
13. Гражданство: 1) гражданин РК, 2) лицо без гражданства, 3) иностранный гражданин, 4) кандас.
14. ИИН ____________________
14.1 Фамилия ____________
14.2 Имя __________
14.3 Отчество (при его наличии) _________
14.4 Дата рождения ____________
14.5 Пол: мужской/женский.
15. Адрес:
15.1 Республика _________;
15.2 область _________;
15.3 район _________;
15.4 населенный пункт _________;
15.5 улица _________;
15.6 дом __________;
15.7 квартира __________;
15.8 корпус ___________;
15.9 телефон __________;
15.10 эл. Адрес ________.
16. Национальность: (по справочнику).
Связка с жалобами, поданными ранее
17. Тип повторности: 1) дубликат, 2) повторное обращение.
Дополнительная информация
18. Наименование органа, действия которого обжалуются ______________ (по справочнику).

Ескерту. 22-қосымшамен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тіркеу
1. Тіркеу нөмірі ___________ (автоматты);
1.1 Тіркеу күні мен уақыты ____________
2. Тіркеу органы__________ (анықтама бойынша)
3. Жеткізу тәсілі: 1) қолма-қол, 2) интернет-ресурстар арқылы, 3) электрондық пошта арқылы
4. Түсу нысаны: 1) қағаз, 2) E-Otinish, 3) көпшілік секторы, 4) электрондық
5. Өтініш түрі: 1) сотқа дейінгі жүзеге асыратын адамның әрекеті/әрекетсіздігі/шешімі, 2) тергеу бөлімі (анықтау бөлімі) бастығының әрекеті/әрекетсіздігі/шешімі, 3) қадағалаушы прокурордың әрекеті/әрекетсіздігі/шешімі.
6. Өтініш тілі: 1) қазақ, 2) орыс, 3) басқа.
7. Өтініш берушінің мәртебесі: 1) қылмыстық процеске қатысушы емес, 2) күдіктінің қорғаушы-адвокаты, 3) жәбірленушінің, азаматтық талапкердің және жекеше айыптаушының өкілі, 4) куә, 5) сарапшы/маман/аудармашы/куәгер, 6) қорғалуға құқығы бар куә, 7) жәбірленуші, азаматтық талапкер, 8) күдіктi, 9) заңды өкілі (қорғаушы).
Өтініш беруші туралы мәліметтер
8. Корреспондент түрі: 1) жеке тұлға, 2) заңды тұлға.
9. Азаматтығы: 1) ҚР азаматы, 2) азаматтығы жоқ адам, 3) шетел азаматы, 4) қандас.
10. ЖСН ____________________
10.1 Тегі ___________; 10.2 Аты __________; 10.3 Әкесінің аты (ол бар болса) ____________;
10.4 Туған күні _ _ _ _ _ _ ; 10.5 Жынысы: еркек/әйел.
11. Мекенжайы:
11.1 Республика _________; 11.2 _________ облысы; 11.3 _________ ауданы;
11.4 _________ елді-мекен; 11.5 _______ көшесі; 11.6 ________ үй; 11.7 _________пәтер;
11.8 __________ корпус; 11.9 ___________ телефон; 11.10 __________ эл. мекенжайы.
12. Ұлты: (анықтама бойынша).
Өкілі
13. Азаматтығы: 1) ҚР азаматы, 2) азаматтығы жоқ адам, 3) шетел азаматы, 4) қандас.
14. ЖСН ____________________
14.1 Тегі ____________; 14.2 Аты ___________; 14.3 Әкесінің аты (ол бар болса) __________;
14.4 Туған күні _________; 14.5 Жынысы: еркек/әйел.
15. Мекенжайы:
15.1 Республика _________; 15.2 _________ облысы; 15.3 _________ ауданы;
15.4 _________ елді-мекен; 15.5 _________________ көшесі; 15.6 ___________ үй;
15.7 ___________ пәтер; 15.8 __________ корпус; 15.9 ___________ телефон;
15.10 __________ эл. мекенжайы.
16. Ұлты: (анықтама бойынша).
Бұрын берілген шағымдармен байланыс
17. Қайталау түрі: 1) көшірме, 2) қайта өтініш беру.
Қосымша ақпарат
18. Іс-әрекеттеріне шағым жасалатын органның атауы________________(анықтама бойынша).

19. Регион обжалуемого лица ________________ (по справочнику).
19.1 Район обжалуемого лица ________________ (по справочнику).
19.2 Должность лица, чьи действия обжалуются _______________
19.3 Фамилия, инициалы должностного лица, действия которого обжалуются _____________
20. Жалоба поступила из ______________ (по справочнику).
21. Характер вопроса _________________ (по справочнику).
22. Связать с ЕРДР №_________________ (поиск ЕРДР).
23. Номер КУИ _____________________
24. Исполнитель _____________________ (по справочнику).
25. Срок исполнения жалобы __________.
26. Дата продления жалобы __________.
27. Срок исполнения продлен до_________.
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) исполнителя, продлившего срок
Основание к продлению срока рассмотрения жалобы
Вложения
28. Выберите файл __________ (загрузить)
Приложение 22-1
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма 1-УХ
Форма по учету ходатайств на досудебной стадии уголовного процесса
Сноска. Правила дополнены приложением 22-1 в соответствии с приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Регистрация
1. Регистрационный номер _______________________ (автоматический)
1.1 Дата и время регистрации ____________________________________
2. Орган регистрации ________________________________ (справочник)
3. Способ доставки:
1) нарочно,
2) Публичный сектор,
3) e-Otinish,
4) почтовая связь,
5) иные информационные системы
4. Тип ходатайства: _____________ (по справочнику)
1) о производстве процессуальных действий,
2) о принятии процессуальных решений
5. Язык обращения: ____________ (по справочнику)
6. Статус фигуранта:
1) подозреваемый,
2) свидетель, имеющий право на защиту,
3) обвиняемый,
4) их законные представители,
5) адвокат-защитник,
6) гражданский ответчик,
7) потерпевший,
8) гражданский истец,
9) их законные представители,
10) представители
7. Характер вопроса ходатайства:
1) Об обеспечении права на защиту,
2) об определении языка судопроизводства,
3) о признании подозреваемым,
4) о квалификации либо отмене деяния подозреваемого,
5) об освобождении задержанного,
6) об отмене или изменении меры пресечения,
7) об освобождении из-под стражи,
8) о производстве обыска/личного обыска,
9) о производстве выемки,
10) об осмотре жилых помещений и автотранспортных средств,

19. Шағым жасалып отырған адамның аймағы________________(анықтама бойынша).
19.1 Шағым жасалып отырған адамның ауданы ________________(анықтама бойынша).
19.2 Әрекеттеріне шағым жасалып отырған адамның лауазымы________________
19.3 Әрекеттеріне шағым жасалып отырған лауазымды адамның тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері __________________________________________________________________________
20. Шағым келіп түсті ______________(анықтама бойынша).
21. Сұрақтың сипаты_________________(анықтама бойынша).
22. СДТБТ-мен байланыстыру №_________________ (СДТБТ-мен іздеу).
23. АЕК-тің нөмірі _________________
24. Орындаушы _____________________(анықтама бойынша).
25. Шағымның орындалу мерзімі__________.
26. Шағымды ұзарту күні __________.
27. Орындау мерзімі ұзартылды __________.
Мерзімін ұзартқан орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) _______________
Шағымды қарау мерзімін ұзарту негізі _____________________________________________
Тіркемелер
28. Файлды таңдаңыз__________ (жүктеу)
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы өтінішті, хабарламаны
немесе баянатты қабылдау және
тіркеу, сондай-ақ Сотқа
дейінгі тергеп-тексерулердің
бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
22-1-қосымша
1-УХ нысан
Қылмыстық процестің сотқа дейінгі сатысындағы өтінішхаттарды есепке алу жөніндегі нысан
Ескерту. Қағидалар 22-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тіркеу
1.  Тіркеу нөмірі ___________ (автоматты)
1.1 Тіркеу күні мен уақыты ____________
2. Тіркеу органы__________ (анықтама бойынша)
3. Жеткізу тәсілі: 1) қолма-қол, ) Жария сектор, 3) E-Otinish, 4) пошта байланысы, 5) өзге де ақпараттық жүйелер
4. Өтінішхаттің түрі: _____________ (анықтама бойынша)
1) іс жүргізу әрекеттерін жүргізу туралы, 2) іс жүргізу шешімдерін қабылдау туралы
5. Жүгіну тілі: ____________ (анықтама бойынша)
6. Қатысушы мәртебесі: 1) күдікті, 2) қорғауға құқығы бар куә, 3) айыпталушы,
4) олардың заңды өкілдері, 5) қорғаушы-адвокат, 6) азаматтық жауапкер, 7) жәбірленуші,
8) азаматтық талапкер, 9) олардың заңды өкілдері, 10) өкілдері
7. Өтінішхат мәселесінің сипаты: 1) қорғауға құқықты қамтамасыз ету туралы, 2) айқындау туралы
3) күдікті деп тану туралы, 4) біліктілігі не күшін жою туралы
күдіктінің іс-әрекеттері, 5) ұсталғанды босату туралы, 6) күшін жою немесе өзгерту туралы
бұлтартпау шаралары, 7) қамаудан босату туралы, 8) тінту/жеке тінту жүргізу туралы,
9) ойып алу өндірісі туралы, 10) тұрғын үй-жайлар мен автокөлік құралдарын қарау туралы,

11) о назначении экспертизы (исследования),
12) о прекращении досудебного производства (уголовного преследования),
13) о наложении ареста на имущество,
14) о прерывании сроков дальнейшего расследования,
15) о допросе лиц,
16) иные
8. Номер Единого реестра досудебных расследований № _________________
9. Исполнитель ____________________________________________________
10. Срок исполнения ходатайства _____________________________________
11. Руководитель ___________________________________________________
Вложения
12. Выберите файл (загрузить)
Приложение 22-2
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
форма 2-УХ
Форма о результатах рассмотрения ходатайства
Сноска. Правила дополнены приложением 22-2 в соответствии с приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 09.08.2025 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Решение
1. Регистрационный номер ___________ (автоматический)
2. Номер Единого реестра досудебных расследований _______________________
3. Автор ходатайства:
4. ИНН ____________________
5.1 Фамилия ___________________________________
5.2 Имя _______________________________________
5.3 Отчество (при его наличии) ___________________
6. Телефон ______________.
7. е-mail _________________.
8. Дата решения _________.
9. Решение: _________ 1) удовлетворено, 2) удовлетворено частично, 3) отказано
10. Суть ответа _________________________________________
11. ФИО (при его наличии), должность исполнителя________
Вложения
Выберите файл (загрузить)
Приложение 23
к Правилам приема
и регистрации заявления,
сообщения или рапорта
об уголовных правонарушениях,
а также ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма 2-ЖУ
Форма о результатах рассмотрения жалобы
Сноска. Правила дополнены приложением 23 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 07.02.2024 № 18 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Решение
1. Регистрационный номер ___________ (заполняется автоматически)
2. Тип сообщения __________ (заполняется автоматически)
3. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) заявителя ______________
(заполняется автоматически)
4. Телефон ______________ (заполняется автоматически)
5. е-mail_________________ (заполняется автоматически)
6. Дата решения __________ (заполняется автоматически)
7. Связать с ЕРДР _________ (поиск ЕРДР).

11) сараптама (зерттеу) тағайындау туралы, 12) сотқа дейінгі іс жүргізуді тоқтату туралы
(қылмыстық қудалау), 13) мүлікке тыйым салу туралы, 14) үзу туралы
15) адамдардан жауап алу туралы 16) Өзге де
8. Сотқа дейінгі тергеп – тексерудің бірыңғай тізілімінің № _____________________
9. Орындаушы _____________________
10. Өтінішхаттің орындау мерзімі ________________________
11. Басшы ____________________________________________________
Тіркемелер
12. Файлды таңдаңыз (жүктеу)
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы өтінішті, хабарламаны
немесе баянатты қабылдау және
тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің бірыңғай
тізілімін жүргізу қағидаларына
22-2-қосымша
2-УХ нысан
Өтініштерді қарау нәтижелері туралы нысан
Ескерту. Қағидалар 22-2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 09.08.2025 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Шешім
1. Тіркеу нөмірі ___________ (автоматты)
2. Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімінің нөмірі _______________________
3. Өтініштің авторы:
4. ЖСН ____________________
5.1 Тегі __________ 5.2 Аты __________
5.3 Әкесінің аты (бар болған жағдайда) ____________
6. Телефон ______________.
7.  е-mail_________________.
8.  Шешім күні _________.
8.1. Кәсіпкерлік қызмет саласындағы өтінішхат.
9. Шешім: ________ 1) қанағаттандырылды, 2) ішінара қанағаттандырылды, 3) бас тартылды
10. Жауаптың мәні _________________________________________
11. ТАӘ (бар болған жағдайда), лауазымы _________________
Тіркемелер
Файлды таңдаңыз (жүктеу)
Қылмыстық құқық бұзушылық
туралы өтінішті, хабарламаны
немесе баянатты қабылдау және
тіркеу, сондай-ақ сотқа дейінгі
тергеп-тексерулердің бірыңғай
тізілімін жүргізу қағидаларына
23-қосымша
2-ШЕ нысан
Шағымдарды қарау нәтижелері туралы нысан
Ескерту. 23-қосымшамен толықтырылды – ҚР Бас Прокурорының 07.02.2024 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Бас Прокурорының 28.02.2026 № 37 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Шешім
1. Тіркеу нөмірі ___________ (автоматты түрде)
2. Хабарлама түрі__________ (автоматты түрде)
3. Өтініш берушінің тегі, аты, әкеісінің аты (ол бар болса) _________________ (автоматты түрде)
4. Телефон ______________(автоматты түрде)
5. e-mail_________________(автоматты түрде)
6. Шешім күні__________(автоматты түрде)
7. СДТБТ-мен байланыстыру_________ (СДТБТ-мен іздеу).

8. Решение: 1) удовлетворено, 2) удовлетворено частично, 3) отказано, 4) перенаправлено по компетенции (по справочнику): ___________.
8.1 Внесено ходатайств прокурору об отмене или изменении обжалованного решения: ___
9. Подписывающий___________ (из списка)
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность исполнителя
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
11. Причина повторной жалобы: 1) на отказ в удовлетворении ранее разрешенных той же прокуратурой обращений, 2) на длительное разрешение и небрежность, 3) обжалуется решение, принятое по предыдущему обращению, 4) указываются на другие недостатки, допущенные при рассмотрении предыдущего обращения, 5) поступило обращение об оставлении без рассмотрения ранее поданного, 6) иные причины.
12. Комментарий к ответу ________________________________________________
13. Связка с жалобами, поданными ранее
14. Поступило обращение об оставлении без рассмотрения, ранее поданного.
Решение
Вложения
Выберите файл (загрузить)

8. Шешім: 1) қанағаттандырылды, 2) ішінара қанағаттандырылды, 3) бас тартылды, 4) құзыреті бойынша қайта бағытталды (анықтама бойынша): ___________
8.1 Прокурорға шағымданған шешімнің күшін жою немесе өзгерту туралы өтінішхаттар енгізілді: _________________
8.2. Кәсіпкерлік қызмет саласындағы шағым.
9. Қол қоюшы ___________(тізім бойынша)
10. Орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса), лауазымы __________________
_____________________________________________________________________________
11. Қайта шағым беру себебі: 1) сол прокуратураның бұрын рұқсат берген өтініштерін қанағаттандырудан бас тартуға, 2) ұзақ мерзімді рұқсатқа және ұқыпсыздығына, 3) келіп түскен алдыңғы өтініш бойынша қабылданған шешім шағымдалады, 4) алдыңғы өтінішті қарау кезінде жіберілген басқа да кемшіліктер көрсетіледі, 5) бұрын берілген өтінішті қараусыз қалдыру туралы өтініш келіп түсті, 6) басқа себептер.
12. Жауапқа пікір ____________________________________________________________.
13. Бұрын берілген шағымдармен байланыс
14. Бұрын берілген өтінішті қараусыз қалдыру туралы өтініш келіп түсті.
Шешім
Тіркемелер
Файлды таңдаңыз (жүктеу)