Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2025 года № 571.
Примечание ИЗПИ!
Введение в действие см. п. 3.
В соответствии с пунктом 5 статьи 122 Бюджетного кодекса Республики Казахстан Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета.
2. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования, за исключением пункта 1, который вводится в действие с 1 июля 2026 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2025 года № 571
Примечание ИЗПИ!
Правила вводятся в действие с 01.07.2026 в соответствии с пунктом 3 настоящего приказа.
Правила составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 122 Бюджетного кодекса Республики Казахстан (далее – Бюджетный кодекс) и определяют порядок составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год.
2. Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета отражает все операции по поступлениям и финансированию расходов республиканского бюджета, проведенные за отчетный финансовый год.
Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год отражает показатели утвержденного, уточненного, скорректированного бюджетов.
Скорректированный бюджет учитывает изменение показателей утвержденного (уточненного) республиканского бюджета на основании постановлений Правительства Республики Казахстан и иных нормативных правовых актов.
Отклонение, процентное отношение сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по республиканским бюджетным программам за отчетный финансовый год исчисляются к скорректированному бюджету, отражаются в отчете об исполнении республиканского бюджета за соответствующий финансовый год и аналитическом отчете об исполнении республиканского бюджета.
3. Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета составляется центральным уполномоченным органом по исполнению бюджета в соответствии с Бюджетным кодексом и требованиями, установленными настоящими Правилами.

Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 шiлдедегi № 571 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 122-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы 2026 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармақты қоспағанда, алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 29 шілдедегі
№ 571 қаулысымен
бекітілген
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қағидалар осы қаулының 3-т. сәйкес 01.07.2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі (бұдан әрі – Бюджет кодексі) 122-бабының 5-тармағына сәйкес әзірленді және есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепте республикалық бюджеттің түсімдері және шығыстарын қаржыландыру бойынша есепті қаржы жылында жүргізілген барлық операция көрсетіледі.
Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есеп бекітілген, нақтыланған, түзетілген бюджеттердің көрсеткіштерін көрсетеді.
Түзетілген бюджетте бекітілген (нақтыланған) республикалық бюджет көрсеткіштерінің Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары және өзге де нормативтік құқықтық актілер негізінде өзгеруі ескеріледі.
Есепті қаржы жылында бюджет түсімдерінің және (немесе) республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша ақы төленген міндеттемелердің атқарылу сомаларының ауытқуы, пайыздық қатынасы түзетілген бюджетке қатысты есептеледі және тиісті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп пен республикалық бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есепте көрсетіледі.
3. Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті Бюджет кодексіне және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті орган жасайды.

4. Формирование годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год осуществляется по структуре бюджета, определенной Бюджетным кодексом, на кассовой основе, в тысячах тенге.
Глава 2. Порядок составления годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год
Параграф 1. Состав годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год
5. Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год включает:
1) пояснительную записку;
2) аналитический отчет об исполнении статей закона о республиканском бюджете за отчетный финансовый год;
3) отчет об исполнении республиканского бюджета за соответствующий финансовый год, представляющий собой данные об исполнении показателей республиканского бюджета, согласно приложениям к закону о республиканском бюджете;
4) аналитический отчет об исполнении республиканского бюджета по поступлениям, расходам, составленный на основе результатов мониторинга, оценки результатов;
5) аналитический отчет по поступлениям консолидированного бюджета;
6) сводные отчеты субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств;
7) годовую консолидированную финансовую отчетность об исполнении республиканского бюджета;
8) отчеты администраторов бюджетных программ о результатах мониторинга осуществления функций центральных исполнительных органов, переданных в конкурентную среду, принятых решениях и мерах;
9) отчеты субъектов квазигосударственного сектора об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов (части чистого дохода) в республиканский бюджет;
10) итоги оценки результатов;
11) Национальный доклад по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором.
Параграф 2. Cоставление пояснительной записки
6. Пояснительная записка включает аналитическую информацию о (об):
экономической ситуации, в том числе анализ влияния отраслей экономики, создающих добавленную стоимость, на развитие экономики и анализ влияния отраслей экономики на общий объем поступлений бюджета;
реализации основных направлений налогово-бюджетной политики в стране;
текущем состоянии обязательств государственного сектора, в том числе данные об объемах погашений и обслуживании основного долга, сумм вознаграждений, комиссионных и прочих платежей в соответствии с условиями займа в разрезе каждого проекта, реализуемого за счет средств правительственных внешних займов.
Параграф 3. Cоставление аналитического отчета об исполнении статей закона о республиканском бюджете за отчетный финансовый год

4. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті қалыптастыру Бюджет кодексінде айқындалған бюджет құрылымы бойынша кассалық негізде мың теңгемен жүзеге асырылады.
2-тарау. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау тәртібі
1-параграф. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есептің құрамы
5. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепке мыналар кіреді:
1) түсіндірме жазба;
2) есепті қаржы жылында республикалық бюджет туралы заң баптарының орындалуы туралы талдамалық есеп;
3) тиісті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп, бұл – республикалық бюджет туралы заңға қосымшаларға сәйкес республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер;
4) түсімдер бойынша, шығыстар бойынша республикалық бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп, ол мониторинг нәтижелері, нәтижелерді бағалау негізінде жасалады;
5) шоғырландырылған бюджет түсімдері бойынша талдамалық есеп;
6) квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың жиынтық есептері;
7) республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік;
8) орталық атқарушы органдардың бәсекелес ортаға берілген функцияларының жүзеге асырылуын мониторингтеу нәтижелері және қабылданған шешімдер мен шаралар туралы бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептері;
9) республикалық бюджетке дивидендтер (таза кірістің бір бөлігін) төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатының пайдаланылуы туралы квазимемлекеттік сектор субъектілерінің есептері;
10) нәтижелерді бағалау қорытындылары;
11) Мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндама.
2-параграф. Түсіндірме жазбаны жасау
6. Түсіндірме жазбада мынадай талдамалық ақпарат қамтылады:
экономикалық жағдай туралы талдамалық ақпарат, оның ішінде қосылған құн түзетін экономика салаларының экономиканың дамуына әсерін талдау және экономика салаларының бюджет түсімдерінің жалпы көлеміне әсерін талдау;
елдегі салық-бюджет саясатының негізгі бағыттарының іске асырылуы туралы;
мемлекеттік сектор міндеттемелерінің ағымдағы жай-күйі туралы талдамалық ақпарат, оның ішінде үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен іске асырылатын әрбір жоба бөлінісінде қарыз талаптарына сәйкес негізгі борышты өтеу мен оған қызмет көрсетудің, сыйақылардың, комиссиялық және өзге де төлемдер сомаларының көлемі туралы деректер.
3-параграф. Есепті қаржы жылында республикалық бюджет туралы заң баптарының орындалуы туралы талдамалық есепті жасау

7. Аналитический отчет об исполнении статей закона о республиканском бюджете за отчетный финансовый год отражает аналитическую информацию о реализации основных параметров утвержденного Закона о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, процент исполнения бюджета по отношению к утвержденным показателям, исполнение статей по поступлениям, расходам и дефициту республиканского бюджета, реализацию статей, носящих нормативный характер, предусматривающих распределение средств республиканского бюджета.
Параграф 4. Cоставление отчета об исполнении республиканского бюджета за соответствующий финансовый год, представляющего собой данные об исполнении показателей республиканского бюджета, согласно приложениям к закону о республиканском бюджете
8. Отчет об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год представляет собой данные об исполнении показателей республиканского бюджета согласно приложениям к закону о республиканском бюджете.
9. Отчет составляется в соответствии с законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год и формируется по кодам классификации поступлений бюджета и функциональной классификации расходов бюджета единой бюджетной классификации с отражением:
сумм утвержденного, уточненного, скорректированного республиканского бюджета на отчетный финансовый год;
сумм принятых обязательств на отчетный финансовый год;
сумм неоплаченных обязательств за отчетный финансовый год;
сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по республиканским бюджетным программам за отчетный финансовый год;
отклонений сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по республиканским бюджетным программам за отчетный финансовый год от сумм скорректированного республиканского бюджета за отчетный финансовый год;
процентного отношения сумм исполнения поступлений бюджета и (или) оплаченных обязательств по республиканским бюджетным программам за отчетный финансовый год к суммам скорректированного республиканского бюджета за отчетный финансовый год;
сумм неосвоения бюджетных средств.
10. Суммой неосвоения средств республиканского бюджета является сумма превышения скорректированного бюджета над оплаченными обязательствами по бюджетной программе за вычетом экономии бюджетных средств, нераспределенного остатка резерва на инициативы Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, возврата целевых трансфертов, выделенных из Национального фонда Республики Казахстан, и возврата целевых трансфертов на развитие, выделенных в отчетном финансовом году, разрешенных доиспользовать в соответствии с Бюджетным кодексом.

7. Есепті қаржы жылында республикалық бюджет туралы заң баптарының орындалуы туралы талдамалық есепте тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы бекітілген заңның негізгі параметрлерінің іске асырылуы туралы талдамалық ақпарат, бекітілген көрсеткіштерге қатысты бюджеттің атқарылу пайызы, республикалық бюджеттің түсімдері, шығыстары мен тапшылығы бойынша баптардың атқарылуы, республикалық бюджет қаражатын бөлуді көздейтін нормативтік сипаттағы баптардың іске асырылуы көрсетіледі.
4-параграф. Республикалық бюджет туралы заңға қосымшаларға сәйкес республикалық бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер болып табылатын тиісті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есепті жасау
8. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есеп республикалық бюджет туралы заңға қосымшаларға сәйкес республикалық бюджет көрсеткіштерінің орындалуы туралы деректерді білдіреді.
9. Есеп тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңға сәйкес жасалады және бюджет түсімдерінің сыныптамасы мен бірыңғай бюджеттік сыныптаманың бюджет шығыстарының функционалдық сыныптамасының кодтары бойынша қалыптастырылып:
есепті қаржы жылына бекітілген, нақтыланған, түзетілген республикалық бюджеттің сомасы;
есепті қаржы жылына қабылданған міндеттемелердің сомасы;
есепті қаржы жылында ақы төленбеген міндеттемелердің сомасы;
есепті қаржы жылында республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет түсімдерінің және (немесе) ақы төленген міндеттемелердің атқарылу сомасы;
есепті қаржы жылында республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет түсімдерінің және (немесе) ақы төленген міндеттемелердің атқарылу сомаларының есепті қаржы жылында түзетілген республикалық бюджет сомасынан ауытқуы;
есепті қаржы жылында республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша бюджет түсімдерінің және (немесе) ақы төленген міндеттемелердің атқарылу сомаларының есепті қаржы жылында түзетілген республикалық бюджет сомаларына пайыздық қатынасы;
бюджет қаражатының игерілмеген сомасы көрсетіледі.
10. Бюджет қаражатының үнемделуін, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің бастамаларына арналған резервтің бөлінбеген қалдығын, Қазақтан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген, нысаналы трансферттердің қайтарылуын және есепті қаржы жылында бөлінген, Бюджет кодексіне сәйкес толық пайдалануға рұқсат етілген нысаналы даму трансферттерінің қайтарылуын шегергенде түзетілген бюджеттің бюджеттік бағдарлама бойынша ақы төленген міндеттемелерден асып кеткен сомасы республикалық бюджет қаражатының игерілмеген сомасы болып табылады.

Параграф 5. Cоставление аналитического отчета об исполнении республиканского бюджета по поступлениям и расходам на основе результатов мониторинга и оценки результатов
11. Аналитический отчет об исполнении республиканского бюджета отражает исполнение скорректированного республиканского бюджета за отчетный финансовый год и включает в себя аналитические данные по поступлениям и реализации республиканских бюджетных программ, основанные на результатах бюджетного мониторинга и оценки результатов, проведенных центральными государственными и местными исполнительными органами, администраторами бюджетных программ, субъектами квазигосударственного сектора, уполномоченными органами соответствующей отрасли (сферы) и государственным органом, уполномоченным Правительством Республики Казахстан.
12. Аналитический отчет по поступлениям республиканского бюджета содержит информацию:
о доходах республиканского бюджета, в том числе анализ исполнения налоговых поступлений, неналоговых поступлений, поступлений от продажи основного капитала, поступлений трансфертов с изложением основных факторов, повлиявших на исполнение плана поступлений, и причин отклонения фактического исполнения от плана поступлений доходов;
о поступлениях от погашения бюджетных кредитов, в том числе основных факторах и причинах отклонения фактического исполнения от плана по поступлению средств по погашению бюджетных кредитов;
об объемах налоговой задолженности в разрезе налогов;
об объемах переплаты в разрезе налогов;
о возврате налога на добавленную стоимость;
о платах, сборах, пошлинах, штрафах и других платежах в соответствии с пунктом 7 статьи 52 Бюджетного кодекса.
13. Аналитический отчет по расходам республиканского бюджета содержит информацию:
1) по администраторам республиканских бюджетных программ, разрабатывающим планы развития государственного органа, информацию:
о реализации целей и достижении целевых индикаторов плана развития государственного органа во взаимосвязи с бюджетными средствами и показателями конечных результатов, предусмотренных паспортами бюджетных программ;
о реализации бюджетных программ с указанием достигнутых (недостигнутых) показателей конечных результатов бюджетных программ, предусмотренных паспортами бюджетных программ, неэффективном исполнении бюджетных программ;
о реализации государственных инвестиционных проектов, отчет составляется в порядке, определенном центральным уполномоченным органом по бюджетной политике в соответствии с пунктом 6 статьи 152 Бюджетного кодекса;
об использовании средств резерва на инициативы Президента Республики Казахстан и резерва Правительства Республики Казахстан;
о причинах и объемах проведенных в течение отчетного финансового года уточнений и корректировок республиканского бюджета с указанием причин изменения первоначально утвержденных показателей бюджета, первоначально запланированных конечных результатов и целевых индикаторов;
о поступлениях и расходах внебюджетных фондов.

5-параграф. Мониторинг нәтижелері және нәтижелерді бағалау негізінде түсімдер мен шығыстар бойынша республикалық бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есепті жасау
11. Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы талдамалық есеп есепті қаржы жылында түзетілген республикалық бюджеттің атқарылуын көрсетеді әрі орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдар, бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мен квазимемлекеттік сектор субъектілері, тиісті саланың (аяның) уәкілетті органдары, Қазақстан Республикасының Үкіметі уәкілеттік берген мемлекеттік орган жүргізген бюджеттік мониторинг нәтижелері мен нәтижелерді бағалауға негізделген республикалық бюджеттік бағдарламалардың түсімдері және оларды іске асыру жөніндегі талдамалық деректерді қамтиды.
12. Республикалық бюджеттің түсімдері бойынша талдамалық есепте мынадай:
республикалық бюджет кірістері туралы ақпарат, оның ішінде түсімдер жоспарының атқарылуына әсерін тигізген негізгі факторлар және кірістер түсімдерінің жоспарынан іс жүзіндегі атқарылудың ауытқу себептері баяндалған салықтық түсімдердің, салықтық емес түсімдердің, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдердің, трансферттер түсімдерінің атқарылуын талдау;
бюджеттік кредиттерді өтеуден түсетін түсімдер туралы ақпарат, оның ішінде іс жүзіндегі атқарылудың бюджеттік кредиттерді өтеу бойынша қаражаттың түсу жоспарынан ауытқуының негізгі факторлары мен себептері;
салықтар бөлінісінде салық берешегінің көлемдері туралы;
салықтар бөлінісінде артық төлем көлемдері туралы;
қосылған құн салығын қайтару туралы;
Бюджет кодексінің 52-бабының 7-тармағына сәйкес төлемдер, алымдар, баждар, айыппұлдар және басқа да төлемдер туралы ақпарат қамтылады.
13. Республикалық бюджеттің шығыстары бойынша талдамалық есепте мынадай:
1) мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша:
бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көзделген бюджет қаражатымен және түпкілікті нәтижелер көрсеткіштерімен өзара байланыста мемлекеттік органның даму жоспары мақсаттарының іске асырылуы және нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы;
бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көзделген бюджеттік бағдарламалардың қол жеткізілген (қол жеткізілмеген) түпкі нәтижелерінің көрсеткіштері көрсетілген бюджеттік бағдарламалардың іске асырылуы, бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз атқарылуы туралы;
мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуы туралы, есеп Бюджет кодексінің 152-бабының 6-тармағына сәйкес бюджет саясаты жөніндегі орталық уәкілетті орган айқындаған тәртіппен жасалады;
Қазақстан Республикасы Президентінің бастамаларына арналған резервтің және Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің қаражатын пайдалану туралы;
бюджеттің бастапқы бекітілген көрсеткіштерінің, бастапқыда жоспарланған түпкі нәтижелердің және нысаналы индикаторлардың өзгеру себептері көрсетілген есепті қаржы жылы ішінде жүргізілген республикалық бюджетті нақтылау мен түзетудің себептері мен көлемдері туралы;
бюджеттен тыс қорлардың түсімдері мен шығыстары туралы ақпарат;

2) по администраторам республиканских бюджетных программ, не разрабатывающим планы развития государственного органа, информацию:
по бюджетным программам с указанием целевых индикаторов документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, показателей конечных результатов и (или) результатов мероприятий, неэффективному исполнению бюджетных программ;
об использовании бюджетных средств, выделенных в отчетном финансовом году Высшей аудиторской палате Республики Казахстан, в том числе о достижении цели и реализации принципов государственного аудита, установленных Законом Республики Казахстан "О государственном аудите и финансовом контроле";
об использовании бюджетных средств, выделенных в отчетном финансовом году Верховному Суду Республики Казахстан;
3) об исполнении рекомендаций Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан:
по итогам предварительной оценки проекта республиканского бюджета за отчетный финансовый год;
исполнению рекомендаций, данных к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за предыдущий финансовый год.
14. Соответствующие государственные органы в целях своевременной подготовки проекта годового отчета об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета следующую информацию на казахском и русском языках с указанием значений в тысячах тенге:
1) центральный уполномоченный орган по государственному планированию, бюджетной политике, региональной политике не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным:
аналитическую информацию об итогах социально-экономического развития страны в рамках прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан за соответствующий финансовый год, в том числе анализ влияния отраслей экономики, создающих добавленную стоимость, на развитие экономики и анализ влияния отраслей экономики на общий объем поступлений бюджета, реализации основных направлений налогово-бюджетной политики в стране;
мониторинг и оценку документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в соответствии с ней;
отчет о реализации государственных инвестиционных проектов, включая мониторинг государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства;
оценку реализации государственных инвестиционных проектов;
оценку эффективности управления государственным имуществом;
отчет об использовании связанных грантов, основанный на результатах их оценки;
результаты мониторинга трансфертов общего характера в соответствии с пунктом 1 статьи 84 Бюджетного кодекса:
целевых трансфертов общего характера;
затрат на развитие;
минимальных объемов финансирования, установленных законом об объемах трансфертов общего характера;

2) мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бойынша:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторларын, түпкі нәтижелердің және (немесе) іс-шаралар нәтижелерінің көрсеткіштерін көрсете отырып, бюджеттік бағдарламалар, бюджеттік бағдарламалардың тиімсіз атқарылуы бойынша;
Қазақстан Республикасының жоғары аудиторлық палатасына есепті қаржы жылында бөлінген бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы, оның ішінде "Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңында белгіленген мемлекеттік аудит мақсаттарына қол жеткізу және оның қағидаттарының іске асырылуы туралы;
Қазақстан Республикасының Жоғарғы сотына есепті қаржы жылында бөлінген бюджет қаражатының пайдаланылуы туралы ақпарат;
3) Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының ұсынымдарын орындау туралы:
есепті қаржы жылындағы республикалық бюджет жобасын алдын ала бағалау қорытындылары бойынша ақпарат;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің өткен қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне берілген ұсынымдардың орындалуына қатысты ақпарат қамтылады.
14. Тиісті мемлекеттік органдар есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есептің жобасын уақтылы дайындау мақсатында бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға мемлекеттік және орыс тілдерінде мәндер мың теңгемен көрсетілген мынадай ақпарат береді:
1) мемлекеттік жоспарлау, бюджет саясаты, өңірлік саясат жөніндегі орталық уәкілетті орган есепті жылдан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей:
тиісті қаржы жылында Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамы шеңберінде елдің әлеуметтік-экономикалық даму қорытындылары туралы талдамалық ақпарат, оның ішінде қосылған құн түзетін экономика салаларының экономиканың дамуына әсерін талдау және бюджет түсімдерінің жалпы көлеміне экономика салаларының әсерін және елдегі салық-бюджет саясатының негізгі бағыттарының іске асырылуын талдау;
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес оның құжаттарын мониторингтеу және бағалау;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша мемлекеттік міндеттемелердің мониторингін қоса алғанда, мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуы туралы есеп;
мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуын бағалау;
мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалау;
байланысты гранттардың пайдаланылуы туралы оларды бағалау нәтижелеріне негізделген есеп;
Бюджет кодексінің 84-бабының 1-тармағына сәйкес жалпы сипаттағы трансферттер мониторингінің нәтижелері:
жалпы сипаттағы нысаналы трансферттер;
дамуға жұмсалған шығындар;
жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы заңда белгіленген қаржыландырудың ең аз көлемі;

2) государственное казначейство не позднее 20 февраля года, следующего за отчетным:
казначейский мониторинг;
отчет о поступлениях и использовании Национального фонда Республики Казахстан;
отчет о принятых государственных обязательствах по проектам государственно-частного партнерства;
3) администраторы республиканских бюджетных программ:
не позднее 1 февраля года, следующего за отчетным:
отчет о выполнении государственного задания;
не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным:
отчет о реализации бюджетных программ (подпрограмм);
аналитическую информацию о расходах республиканского бюджета с указанием достигнутого социально-экономического эффекта и оценки результатов в соответствии с требованиями бюджетного и отраслевого законодательства Республики Казахстан;
информацию об остатках средств на контрольных счетах наличности субъектов квазигосударственного сектора соответствующего государственного органа с указанием причин их образования;
отчет о реализации проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, с оценкой достигнутого социально-экономического эффекта;
отчет о расходовании денег, полученных из бюджета;
не позднее 1 марта года, следующего за отчетным:
отчет о реализации плана развития государственного органа;
отчеты о реализации планов развития или планов мероприятий субъектов квазигосударственного сектора;
не позднее 10 марта года, следующего за отчетным:
отчет об использовании трансфертов юридическим лицам;
отчет субъектов квазигосударственного сектора об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов (части чистого дохода) в республиканский бюджет;
отчет о долгосрочных стратегиях развития автономных организаций образования.
В годовой отчет об исполнении республиканского бюджета включаются:
оценка реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в соответствии с Системой государственного планирования Республики Казахстан;
операционная оценка по достижению целей в соответствии с Системой ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных исполнительных органов в части оценки эффективности деятельности государственных органов по достижению целей планов развития государственных органов и оценки эффективности деятельности государственных органов по достижению конечных результатов, предусмотренных паспортами бюджетных программ;
не позднее 10 марта года, следующего за отчетным:
отчеты о реализации национальных проектов, а также аналитическую информацию с указанием предусмотренных и использованных средств на их реализацию в отчетном году, результатов и причин выполнения (невыполнения) запланированных мероприятий, их влияния на развитие отрасли, региона, страны.

2) мемлекеттік қазынашылық есепті жылдан кейінгі жылдың 20 ақпанынан кешіктірмей:
қазынашылық мониторинг;
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының түсімдері мен пайдаланылуы туралы есеп;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалары бойынша қабылданған мемлекеттік міндеттемелер туралы есеп;
3) республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері:
есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанынан кешіктірмей:
мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп;
есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей:
бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) іске асырылуы туралы есеп;
қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсер және Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасы мен салалық заңнамасының талаптарына сәйкес нәтижелерді бағалау көрсетілген республикалық бюджеттің шығыстары туралы талдамалық ақпарат;
тиісті мемлекеттік органның квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарындағы қаражат қалдықтары туралы оның түзілу себептері көрсетілген ақпарат;
қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді бағалаумен бірге үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуы туралы есеп;
бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы есеп;
есепті жылдан кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей:
мемлекеттік органның даму жоспарының іске асырылуы туралы есеп;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің даму жоспарларының немесе іс-шаралар жоспарларының іске асырылуы туралы есептер;
есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызынан кешіктірмей:
заңды тұлғаларға берілетін трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп;
республикалық бюджетке дивиденд (таза кірістің бір бөлігі) төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатының пайдаланылуы туралы квазимемлекеттік сектор субъектілерінің есебі;
дербес білім беру ұйымдарының ұзақ мерзімді даму стратегиялары туралы есептер.
Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепке:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іске асырылуын бағалау;
орталық мемлекеттік атқарушы органдар қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесіне сәйкес мемлекеттік органдардың даму жоспарларының мақсаттарына қол жеткізу бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау және бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көзделген түпкі нәтижелерге қол жеткізу бойынша мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау бөлігінде мақсаттарға қол жеткізілуін операциялық бағалау;
есепті жылдан кейінгі жылдың 10 наурызынан кешіктірмей:
ұлттық жобалардың іске асырылуы туралы есептер, сондай-ақ есепті жылы оларды іске асыруға көзделген және пайдаланылған қаражат, жоспарланған іс-шараларды орындау (орындамау) нәтижелері мен себептері, саланың, өңірдің, елдің дамуына олардың әсері көрсетілген талдамалық ақпарат кіреді.

15. Администраторы республиканских бюджетных программ, ответственные за реализацию проектов, финансируемых за счҰт средств правительственных внешних займов, не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета отчет о реализации проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, с оценкой достигнутого социально-экономического эффекта посредством интегрированной информационной системы по форме 10-РБПВЗ согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
16. Аналитическая информация администраторов республиканских бюджетных программ, разрабатывающих планы развития государственного органа, включает информацию:
о реализации стратегических целей и достижении целевых индикаторов плана развития государственного органа с пояснением причин недостижения (перевыполнения) целевых индикаторов (в случае изменений по сравнению с утвержденными значениями, объемами и количеством целевых индикаторов в течение финансового года указываются причины произведенных изменений);
о бюджетных средствах, направленных на достижение целей плана развития государственного органа, по бюджетным программам (подпрограммам), и достигнутых (недостигнутых) показателях результатов бюджетных программ с указанием причин их недостижения (перевыполнения).
17. Аналитическая информация администраторов республиканских бюджетных программ, не разрабатывающих планы развития государственного органа, включает информацию об освоении выделенных средств по реализуемым бюджетным программам (подпрограммам) с указанием целевых индикаторов документов Системы государственного планирования Республики Казахстан, достигнутых (недостигнутых) показателей конечных результатов и (или) результатов мероприятий, причин их недостижения (перевыполнения).
По бюджетным средствам администраторов республиканских бюджетных программ указываются плановые и фактические суммы освоения по бюджетной программе (подпрограмме) в случае неосвоения средств – причины неосвоения.
18. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета запрашивает другую необходимую информацию и устанавливает в пределах своей компетенции дополнительные формы.
Параграф 6. Cоставление аналитического отчета по поступлениям консолидированного бюджета
19. Аналитический отчет по поступлениям консолидированного бюджета содержит:
анализ влияния отраслей экономики на общий объем поступлений бюджета, полноты и своевременности поступления налогов и платежей в бюджет;
информацию о налоговых поступлениях по предприятиям нефтяного и ненефтяного секторов экономики в соответствии со структурой консолидированного бюджета;
информацию о налоговых поступлениях от субъектов квазигосударственного сектора согласно перечню субъектов квазигосударственного сектора, представляемому уполномоченным органом по государственному имуществу, в соответствии со структурой консолидированного бюджета;
информацию о налоговых поступлениях по субъектам предпринимательства согласно реестру субъектов предпринимательства, формируемому в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере предпринимательства и представляемому уполномоченным органом по предпринимательству в соответствии со структурой консолидированного бюджета.

15. Үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуына жауапты республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей интеграцияланған ақпараттық жүйе арқылы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес 10-РБҮСҚ нысаны бойынша қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді бағалаумен бірге үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуы туралы есеп тапсырады.
16. Мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің талдамалық ақпараты:
нысаналы индикаторларға қол жеткізілмеу (асыра орындалуы) себептерінің түсіндірмесімен бірге мемлекеттік органның даму жоспарының стратегиялық мақсаттарын іске асыру және нысаналы индикаторларына қол жеткізу туралы (қаржы жылы ішінде нысаналы индикаторлардың бекітілген мәндерімен, көлемдерімен және санымен салыстырғанда өзгерістер болған жағдайда жүргізілген өзгерістердің себептері көрсетіледі);
бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша мемлекеттік органның даму жоспарының мақсаттарына қол жеткізуге бағытталған бюджет қаражаты және оларға қол жеткізбеу (асыра орындау) себептері көрсетілген бюджеттік бағдарламалар нәтижелерінің қол жеткізілген (қол жеткізілмеген) көрсеткіштері туралы ақпаратты қамтиды.
17. Мемлекеттік органның даму жоспарларын әзірлемейтін республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің талдамалық ақпараты Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының нысаналы индикаторларын және оларға қол жеткізілмеу (асыра орындалуы) себептері көрсетілген түпкі нәтижелердің және (немесе) іс-шаралар нәтижелерінің қол жеткізілген (қол жеткізілмеген) көрсеткіштері көрсетілген іске асырылатын бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша бөлінген қаражаттың игерілуі туралы ақпаратты қамтиды.
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджет қаражатына қатысты бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша игерудің жоспарлы және нақты сомалары, қаражат игерілмеген жағдайда игерілмеу себептері көрсетіледі.
18. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган басқа қажетті ақпаратты сұратады және өз құзыреті шегінде қосымша нысандарды белгілейді.
6-параграф. Шоғырландырылған бюджет түсімдері бойынша талдамалық есепті жасау
19. Шоғырландырылған бюджет түсімдері бойынша талдамалық есепте мынадай:
бюджет түсімдерінің жалпы көлеміне экономика салаларының әсерін талдау және бюджетке салықтар мен төлемдердің толық әрі уақтылы түсуін талдау;
шоғырландырылған бюджет құрылымына сәйкес экономиканың мұнай секторы мен мұнайға қатысы жоқ секторларының кәсіпорындары бойынша салық түсімдері туралы ақпарат;
шоғырландырылған бюджет құрылымына сәйкес мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган ұсынатын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тізбесіне сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектілерінен түсетін салық түсімдері туралы ақпарат;
шоғырландырылған бюджет құрылымына сәйкес Қазақстан Республикасының кәсіпкерлік саласындағы заңнамасына сәйкес қалыптастырылатын және кәсіпкерлік жөніндегі уәкілетті орган ұсынатын кәсіпкерлік субъектілерінің тізіліміне сәйкес кәсіпкерлік субъектілері бойынша салық түсімдері туралы ақпарат қамтылады.

Параграф 7. Cоставление сводных отчетов субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств
20. Субъекты квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств представляют соответствующим администраторам бюджетных программ следующие виды отчетов:
о долгосрочных стратегиях развития автономных организаций образования;
о расходовании денег, полученных из бюджета;
о выполнении государственных заданий;
об использовании трансфертов юридическим лицам;
о поступлениях и расходах внебюджетных фондов;
о реализации планов развития или планов мероприятий субъектов квазигосударственного сектора.
21. Субъекты квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств представляют соответствующему администратору бюджетных программ отчет о долгосрочных стратегиях развития автономных организаций образования в соответствии с законодательством Республики Казахстан, согласно статье 38 Бюджетного кодекса.
22. Субъекты квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств не позднее 5 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, посредством цифровой платформы управления активами реестра государственного имущества представляют соответствующему администратору бюджетных программ отчет о расходовании денег, полученных из бюджета, по форме 9-РДПБ (далее – форма 9-РДПБ) согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Соответствующие администраторы бюджетных программ не позднее 10 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, представляют в уполномоченный орган по государственному имуществу отчет по форме 9-РДПБ.
Уполномоченный орган по государственному имуществу не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом, представляет сводный отчет по форме 9-РДПБ в структурное подразделение центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
23. В отчете о результатах по выполненным государственным заданиям отражается информация о достижении целей и задач, эффекте от оказания государственной услуги, достижении конечных результатов, практическом применении результата государственного задания и его влиянии на социально-экономическое развитие страны за отчетный финансовый год.
Субъекты квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств представляют соответствующему администратору бюджетных программ отчет о выполнении государственных заданий согласно Правилам проведения бюджетного мониторинга в соответствии с пунктом 11 статьи 16 Бюджетного кодекса.
24. Уполномоченный орган в области здравоохранения представляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее 10 марта года, следующего за отчетным финансовым годом, отчет об использовании трансфертов юридическим лицам.

7-параграф. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың жиынтық есептерін жасау және ұсыну
20. Квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне есептердің мынадай түрлерін ұсынады:
дербес білім беру ұйымдарын дамытудың ұзақ мерзімді стратегиялары туралы;
бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы;
мемлекеттік тапсырмалардың орындалуы туралы;
заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы туралы;
бюджеттен тыс қорлардың түсімдері мен шығыстары туралы;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің даму жоспарларының немесе іс-шаралар жоспарларының іске асырылуы туралы.
21. Бюджет кодексінің 38-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының заңнамасына сай квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшілеріне дербес білім беру ұйымдарын дамытудың ұзақ мерзімді стратегиялары туралы есеп тапсырады.
22. Квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісіне мемлекеттік мүлік тізілімінің активтерін басқарудың цифрлық платформасы арқылы есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес 9-БААЖ нысаны (бұдан әрі – 9-БААЖ нысаны) бойынша бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы есеп тапсырады.
Тиісті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей 9-БААЖ нысаны бойынша есеп тапсырады.
Мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесіне 9-БААЖ нысаны бойынша жиынтық есеп тапсырады.
23. Орындалған мемлекеттік тапсырмалардың нәтижелері туралы есепте мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізілуі туралы, мемлекеттік қызмет көрсетудің әсері түпкі нәтижелерге қол жеткізілуі, мемлекеттік тапсырма нәтижесінің іс жүзінде қолданылуы және оның есепті қаржы жылындағы елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпарат көрсетіледі.
Квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар Бюджет кодексінің 16-бабының 11-тармағына сәйкес Бюджеттiк мониторинг жүргізу қағидаларына сай тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне мемлекеттік тапсырманың орындалуы туралы есеп тапсырады.
24. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 10 наурызынан кешіктірмей заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп тапсырады.

Автономные организации образования, администрация Международного финансового центра "Астана" представляют соответствующему администратору бюджетных программ не позднее 1 марта года, следующего за отчетным финансовым годом, отчет об использовании трансфертов юридическим лицам по форме 10-ТЮЛ (далее – форма 10-ТЮЛ) согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Соответствующие администраторы бюджетных программ не позднее 10 марта года, следующего за отчетным финансовым годом, представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета отчет по форме 10-ТЮЛ.
25. Отчеты о поступлениях и расходах внебюджетных фондов содержат следующие виды отчетов:
отчет о поступлениях и расходах Государственного фонда социального страхования;
отчет о поступлениях и расходах Фонда социального медицинского страхования;
отчет о поступлениях и расходах Специального государственного фонда;
отчет о поступлениях и использовании Фонда компенсации потерпевшим и проведенных выплатах компенсации потерпевшим.
26. Субъекты квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств представляют соответствующему администратору бюджетных программ отчеты о реализации планов развития или планов мероприятий субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с пунктом 4 статьи 38 Бюджетного кодекса.
Параграф 8. Cоставление годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год
27. Годовая консолидированная финансовая отчетность об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год состоит из:
бухгалтерского баланса;
отчета о результатах финансовой деятельности;
отчета о движении денег (прямой метод);
отчета об изменении чистых активов/капитала;
пояснительной записки к годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета.
28. Бухгалтерский баланс представляет собой отчет о финансовом положении, активах, обязательствах и чистых активах/капитале.
Отчет о результатах финансовой деятельности представляет собой информацию о доходах, расходах и финансовом результате.
Отчет о движении денег (прямой метод) отражает информацию о движении денежных средств за отчетный период: поступления и выбытия денежных средств.
Отчет об изменении чистых активов/капитала раскрывает информацию о причинах изменения чистых активов/капитала.
Показатели отчетов о результатах финансовой деятельности, движении денег (прямой метод), изменении чистых активов/капитала и раскрытии по анализу основных статей доходов и расходов представляются в сравнении с данными прошлого отчетного периода.
Пояснительная записка к годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета отражает общие сведения и раскрытия к годовой консолидированной финансовой отчетности об исполнении республиканского бюджета.
Общие сведения содержат информацию об основополагающих принципах подготовки финансовой отчетности и применяемой учетной политике.
Раскрытия содержат:
описание статей бухгалтерского баланса, а также их сравнительный анализ;
анализ основных статей доходов и расходов отчета о результатах финансовой деятельности.

Дербес білім беру ұйымдары, "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшісіне есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес 10-ЗТТ нысаны (бұдан әрі – 10-ЗТТ) бойынша заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп тапсырады.
Бюджеттік бағдарламалардың тиісті әкімшілері бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 10 наурызынан кешіктірмей 10-ЗТТ нысаны бойынша бюджеттің атқарылуы бойынша есеп тапсырады.
25. Бюджеттен тыс қорлардың түсімдері мен шығыстары туралы есептерде есептердің мынадай түрлері:
Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп;
Әлеуметтік медициналық сақтандыру қорының түсімдері мен шығыстары туралы есеп;
Арнаулы мемлекеттік қордың түсімдері мен шығыстары туралы есеп;
Жәбірленушілерге өтемақы қорының түсімдері мен пайдаланылуы және жәбірленушілерге жүргізілген өтемақы төлемдері туралы есеп қамтылады.
26. Квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар тиісті бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне Бюджет кодексінің 38-бабының 4-тармағына сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектілерінің даму жоспарларының немесе іс-шаралар жоспарларының іске асырылуы туралы есеп тапсырады.
8-параграф. Есепті қаржы жылындағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікті жасау
27. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілік:
бухгалтерлік баланстан;
қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есептен;
ақша қозғалысы туралы есептен (тікелей әдіс);
таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есептен;
республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазбадан тұрады.
28. Бухгалтерлік баланс қаржы жағдайы, активтер, міндеттемелер және таза активтер/капитал туралы есепті білдіреді.
Қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есеп кірістер, шығыстар және қаржы нәтижесі туралы ақпаратты білдіреді.
Ақша қозғалысы туралы есеп (тікелей әдіс) есепті кезеңдегі ақша қаражатының қозғалысы: ақша қаражатының түсімдері мен шығарылуы туралы ақпаратты көрсетеді.
Таза активтердің/капиталдың өзгеруі туралы есеп таза активтердің/капиталдың өзгеру себептері туралы ақпаратты ашады.
Қаржылық қызмет нәтижелерi, ақша қозғалысы (тікелей әдіс), таза активтердің/капиталдың өзгеру көрсеткіштері және кірістер мен шығыстардың негізгі баптарын талдау бойынша ашып жазылған ақпарат өткен есепті кезеңнің деректерімен салыстыра отырып ұсынылады.
Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікке түсіндірме жазба республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық шоғырландырылған қаржылық есептілікке қатысты жалпы мәліметтерді және ашып жазылған ақпаратты көрсетеді.
Жалпы мәліметтер қаржылық есептілікті дайындаудың негізгі қағидаттары мен қолданылатын есептік саясат туралы ақпаратты қамтиды.
Ашып жазылған ақпарат:
бухгалтерлік баланс баптарының сипаттамасын, сондай-ақ олардың салыстырмалы талдауын;
қаржылық қызмет нәтижелерi туралы есеп кірістері мен шығыстарының негізгі баптарын талдауды қамтиды.

Параграф 9. Cоставление отчетов администраторов бюджетных программ о результатах мониторинга
29. В случаях, если законами Республики Казахстан предусмотрены обязательства физических или юридических лиц, направленные на предоставление имущественных и неимущественных благ государству или региону, в том числе в денежной форме, уполномоченные отраслевые государственные органы осуществляют мониторинг посредством формирования соответствующей отчетности реализации запланированных мероприятий с указанием сумм в порядке, определяемом центральным отраслевым государственным органом в соответствии с пунктом 1 статьи 55 Бюджетного кодекса.
30. Уполномоченные отраслевые государственные органы представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным, отчет о результатах мониторинга осуществления функций, переданных в соответствии с реестром функций центральных исполнительных органов в конкурентную среду, согласно пункту 2 статьи 55 Бюджетного кодекса.
Параграф 10. Cоставление отчета субъектов квазигосударственного сектора об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений
31. В отчете субъекта квазигосударственного сектора об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений, указывается информация о фактическом использовании части чистого дохода, оставшегося после выплаты дивидендов или отчислений в соответствующий бюджет, с отражением достигнутых результатов.
К отчету субъекта квазигосударственного сектора об использовании средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений, прилагается пояснительная записка, которая включает в себя информацию по каждому направлению использования средств чистого дохода, оставшихся после выплаты дивидендов или отчислений в соответствующий бюджет, и является его неотъемлемой частью.
Параграф 11. Cоставление итогов оценки результатов
32. Оценка результатов включает следующие виды информации оценок:
оценку реализации документов Системы государственного планирования Республики Казахстан в соответствии с Системой государственного планирования Республики Казахстан;
операционную оценку по достижению целей в соответствии с Системой ежегодной оценки эффективности деятельности центральных государственных и местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, проводимую Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан, в части оценки эффективности деятельности государственных органов по достижению целей планов развития государственных органов и планов развития областей, городов республиканского значения, столицы и уполномоченным органом по исполнению бюджета в части оценки эффективности деятельности государственных органов по достижению конечных результатов, предусмотренных паспортами бюджетных программ;
оценку реализации государственных инвестиционных проектов;
оценку эффективности управления государственным имуществом.

9-параграф. Бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің мониторинг нәтижелері туралы есептерін жасау
29. Бюджет кодексінің 55-бабының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының заңдарында жеке немесе заңды тұлғалардың мемлекетке немесе өңірге мүліктік және мүлікке қатысы жоқ игілік беруге, оның ішінде ақшалай нысанда беруге бағытталған міндеттемелері көзделсе, уәкілетті салалық мемлекеттік органдар орталық салалық мемлекеттік орган айқындайтын тәртіппен сомалары көрсетіліп жоспарланған іс-шаралардың іске асырылуының тиісті есептілігін қалыптастыру арқылы мониторингті жүзеге асырады.
30. Уәкілетті салалық мемлекеттік органдар Бюджет кодексінің 55-бабының 2-тармағына сәйкес бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға тізілімге сай бәсекелес ортаға берілген орталық атқарушы орган функцияларының жүзеге асырылуына мониторинг нәтижелері туралы есептілікті есепті жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
10-параграф. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтер төленгеннен немесе аударымдардан кейін қалған таза кіріс қаражатының пайдаланылуы туралы есебін жасау
31. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің дивидендтер төленгеннен немесе аударымдардан кейін қалған таза кіріс қаражатының пайдаланылуы туралы есебінде қол жеткізілген нәтижелер көрсетіліп, тиісті бюджетке дивидендтер немесе аударымдар төленгеннен кейін қалған таза кірістің бір бөлігінің іс жүзінде пайдаланылғаны туралы ақпарат көрсетіледі.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің республикалық бюджетке дивидендтер төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатының пайдаланылуы туралы есепке түсіндірме жазба қоса беріледі, ол тиісті бюджетке аударымдардан немесе дивидендтер төленгеннен кейін қалған таза кіріс қаражатын пайдаланудың әрбір бағыты бойынша ақпаратты қамтиды және оның ажырамас бөлігі болып табылады.
11-параграф. Нәтижелерді бағалау қорытындысын жасау
32. Нәтижелерді бағалауда бағалау ақпаратының мынадай түрлері қамтылады:
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесіне сәйкес Қазақстан Республикасының Мемлекеттік жоспарлау жүйесі құжаттарының іске асырылуын бағалау;
мемлекеттік органдардың даму жоспарларының және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың даму жоспарларының мақсаттарына қол жеткізу жөніндегі мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау бөлігінде Қазақстан Республикасының жоғары аудиторлық палатасы жүргізетін облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдары қызметінің тиімділігін жыл сайынғы бағалау жүйесіне сәйкес мақсаттарға қол жеткізу жөніндегі операциялық бағалау, бюджеттік бағдарламалардың паспорттарында көзделген түпкілікті нәтижелерге қол жеткізу жөніндегі мемлекеттік органдар қызметінің тиімділігін бағалау бөлігінде Астананың және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органның;
мемлекеттік инвестициялық жобалардың іске асырылуын бағалау;
мемлекеттік мүлікті басқару тиімділігін бағалау.

Параграф 12. Cоставление Национального доклада по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором
33. Центральный уполномоченный орган по государственному имуществу направляет Национальный доклад по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета.
34. Национальный доклад по управлению государственными активами и квазигосударственным сектором содержит:
аналитическую информацию о состоянии государственных активов за отчетный период;
информацию о деятельности субъектов квазигосударственного сектора за отчетный период;
выводы и предложения по дальнейшему развитию механизмов управления государственными активами и квазигосударственным сектором;
иные данные по управлению государственным имуществом.
Глава 3. Порядок представления годового отчета
35. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета не позднее 1 апреля года, следующего за отчетным, составляет и представляет годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год в Правительство Республики Казахстан, центральный уполномоченный орган по государственному планированию, органы государственного аудита и финансового контроля.
36. Годовой отчет об исполнении республиканского бюджета за отчетный финансовый год представляется Правительством Республики Казахстан ежегодно не позднее 20 апреля текущего года в Парламент Республики Казахстан, Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан.
37. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета обеспечивает координацию работы администраторов бюджетных программ при рассмотрении годового отчета об исполнении республиканского бюджета, а также акимов областей, городов республиканского значения, столицы по полученным из республиканского бюджета целевым трансфертам и бюджетным кредитам за отчетный финансовый год в Парламенте Республики Казахстан.
38. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета разрабатывает проект Дорожной карты по исполнению рекомендаций Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за соответствующий отчетный год (далее – проект Дорожной карты) и направляет его на согласование в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан.
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан в течение десяти рабочих дней со дня поступления проекта Дорожной карты согласовывает его либо представляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета рекомендации и (или) предложения к проекту Дорожной карты.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета определяет сроки реализации проекта Дорожной карты по согласованию с государственными органами, ответственными за исполнение его мероприятий, на долгосрочный, среднесрочный и краткосрочный периоды.
После согласования проекта Дорожной карты с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета направляет его на утверждение в Аппарат Правительства Республики Казахстан.

12-параграф. Мемлекеттік активтер мен квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндаманы жасау
33. Мемлекеттік мүлік жөніндегі орталық уәкілетті орган Мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндаманы бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға жібереді.
34. Мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік секторды басқару жөніндегі ұлттық баяндамада:
мемлекеттік активтердің есепті кезеңдегі жай-күйі туралы талдамалық ақпарат;
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің есепті кезеңдегі қызметі туралы ақпарат;
мемлекеттік активтерді және квазимемлекеттік секторды басқару тетіктерін одан әрі дамыту жөніндегі тұжырымдар мен ұсыныстар;
мемлекеттік мүлікті басқару жөніндегі өзге де деректер қамтылады.
3-тарау. Жылдық есепті ұсыну тәртібі
35. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган есепті жылдан кейінгі жылдың 1 сәуірінен кешіктірмей есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасайды және оны Қазақстан Республикасының Үкіметіне, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органға, мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына ұсынады.
36. Есепті қаржы жылында республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті Қазақстан Республикасының Үкіметі жыл сайын ағымдағы жылдың 20 сәуірінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Парламентіне, Қазақстан Республикасының жоғары аудиторлық палатасына ұсынады.
37. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті қарау кезінде бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Парламентінде республикалық бюджеттен алынған нысаналы трансферттер және есепті қаржы жылы үшін бюджеттік кредиттер бойынша облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың әкімдерінің жұмысын үйлестіруді қамтамасыз етеді.
38. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті есепті жылдағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының ұсынымдарын орындау жөніндегі жол картасының жобасын (бұдан әрі – Жол картасының жобасы) әзірлейді және оны Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына келісуге жібереді.
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы Жол картасының жобасы келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде оны келіседі не бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға Жол картасының жобасына ұсынымдар және (немесе) ұсыныстар береді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Жол картасының жобасын оның іс-шараларының орындалуына жауапты мемлекеттік органдармен келісу бойынша ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді кезеңдерге іске асыру мерзімдерін айқындайды.
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасы Жол картасының жобасын келіскеннен кейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына бекітуге жібереді.

Сноска. Правила дополнены пунктом 38 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.12.2025 № 1035 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Государственные органы, ответственные за исполнение пунктов Дорожной карты, ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета информацию о ходе реализации пунктов Дорожной карты, срок исполнения которых приходится на отчетный период.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета осуществляет сбор и аналитику информации об исполнении пунктов Дорожной карты, ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляет в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан для принятия решения о снятии с контроля пунктов Дорожной карты.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета после получения позиции Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан направляет в Аппарат Правительства Республики Казахстан информацию о ходе реализации пунктов Дорожной карты и информацию Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан о результатах мониторинга по исполнению Дорожной карты.
Сноска. Правила дополнены пунктом 39 в соответствии с постановлением Правительства РК от 03.12.2025 № 1035 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
___________________________________
Приложение 1 к Правилам
составления и представления
годового отчета об исполнении
республиканского бюджета
Представляется: центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Наименование формы: отчет о реализации проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, с оценкой достигнутого социально-экономического эффекта
Индекс формы: 10-РБПВЗ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на ______ 20___ года
Круг лиц, представляющих форму: администраторы республиканских бюджетных программ
Срок представления формы: не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: миллион тенге
№ п/п
Наименование проекта
Кредитор
Общая стоимость проекта, миллион тенге
ОбъҰм привлечҰнного займа, миллион тенге
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Статус реализации
Сроки реализации
Достигнутые результаты (физические показатели)
Социально-экономический эффект
Примечание
6
7
8
9
10
Наименование: _________________
Адрес: ________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Руководитель администратора республиканских бюджетных программ:
_____________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Главный бухгалтер администратора республиканских бюджетных программ:
_____________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: форма заполняется согласно приложению к форме "Отчет о реализации проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, с оценкой достигнутого социально-экономического эффекта"
___________________________________
Приложение к форме
"Отчет о реализации проектов,
финансируемых за счет средств
правительственных внешних
займов, с оценкой достигнутого
социально-экономического эффекта"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о реализации проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, с оценкой достигнутого социально-экономического эффекта" (10-РБПВЗ, ежегодно)

Ескерту. Қағидалар 38-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 03.12.2025 № 1035 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
39. Жол карталарының тармақтарын орындау үшін жауапты мемлекеттік органдар тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға Жол картасының орындау мерзімі есепті кезеңге келетін тармақтарының іске асырылу барысы туралы ақпарат береді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей, Жол картасы тармақтарының орындалуы туралы ақпаратты жинайды және талдайды, Жол картасының тармақтарын бақылаудан шығару туралы шешім қабылдау үшін оны Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасына жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының ұстанымын алғаннан кейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жол картасы тармақтарының іске асырылу барысы туралы ақпарат пен Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының Жол картасының орындалуы жөніндегі мониторинг нәтижелері туралы ақпарат жібереді.
Ескерту. Қағидалар 39-тармақпен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 03.12.2025 № 1035 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Республикалық бюджеттің
атқарылуы туралы жылдық
есепті жасау және ұсыну
қағидаларына
1-қосымша
Кімге тапсырылады: бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысанның атауы: қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді бағалаумен бірге үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуы туралы есеп
Нысанның индексі: 10-РБҮСҚ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы__________
Нысанды тапсыратын тұлғалар тобы: республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Нысанды тапсыру мерзімі: есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей
Жинау әдісі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жоба атауы
Кредитор
Жобаның жалпы сомасы, миллион теңге
Тартылған қарыз көлемі, миллион теңге
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Іске асырылу мәртебесі
Іске асыру мерзімдері
Қол жеткізілген нәтижелер (физикалық көрсеткіштер)
Әлеуметтік-экономикалық әсер
Ескертпе
6
7
8
9
10
Атауы: _________________
Мекенжайы: ___________________
Телефоны: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _______________________
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
______________________________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бас бухгалтері:
______________________________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Ескертпе: осы нысан "Қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді бағалаумен бірге үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуы туралы есеп" нысанына қосымшаға сәйкес толтырылады.
"Қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді
бағалаумен бірге үкіметтік
сыртқы қарыз қаражаты
есебінен қаржыландырылатын
жобалардың іске асырылуы
туралы есеп" нысанына қосымша
"Қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді бағалаумен бірге үкіметтік сыртқы қарыз қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (10-РБҮСҚ, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о реализации проектов, финансируемых за счет средств правительственных внешних займов, с оценкой достигнутого социально-экономического эффекта" (далее – форма).
2. Форма подписывается руководителем администратора республиканских бюджетных программ с указанием его фамилии и инициалов.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. В графе 1 указывается порядковый номер.
4. В графе 2 указывается наименование проекта.
5. В графе 3 указывается название международной финансовой организации или иностранного кредитора.
6. В графе 4 указывается общая стоимость проекта.
7. В графе 5 указывается объҰм привлечҰнного займа.
8. В графе 6 указывается статус реализации проекта (планируется, в процессе, завершҰн, приостановлен).
9. В графе 7 указываются сроки реализации проекта.
10. В графе 8 указываются конкретные количественные достижения (построенные объекты, охваченные населҰнные пункты, закупленное оборудование и тому подобное).
11. В графе 9 указывается краткий анализ результатов в контексте: занятости, уровня жизни, производительности, развития инфраструктуры, экологической и социальной устойчивости.
12. В графе 10 в случае необходимости указывается иная информация.
___________________________________
Приложение 2 к Правилам
составления и представления
годового отчета об исполнении
республиканского бюджета
Представляется: администраторам бюджетных программ, уполномоченному органу по государственному имуществу, центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Наименование формы: отчет о расходовании денег, полученных из бюджета
Индекс формы: 9-РДПБ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ года
Круг лиц, представляющих форму: субъекты квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств, администратор бюджетных программ, уполномоченный орган по государственному имуществу.
Срок представления формы: для субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств – не позднее 5 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов бюджетных программ – не позднее 10 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом; для уполномоченного органа по государственному имуществу – не позднее 15 февраля года, следующего за отчетным финансовым годом
Метод сбора: в электронном виде
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
План за отчетный период
Исполнение за отчетный период нарастающим итогом
1
2
3
I. Доходы субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств – поступления, всего
По инвестиционным проектам
по государственным заданиям
иные поступления из бюджета
II. Расходы субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств, всего
в том числе по проектам:
в том числе по государственным заданиям
иные расходы
III. Сальдо доходов и расходов
IV. Остаток денег на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств на начало финансового года
V. Остаток денег на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств на конец отчетного периода
Наименование: _________________
Адрес: ________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Исполнитель субъекта квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств/администратора бюджетных программ/уполномоченного органа по государственному имуществу:
________________________________________ _______
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель субъекта квазигосударственного сектора и иные получатели бюджетных средств/администратора бюджетных программ/уполномоченного органа по государственному имуществу:
_______________________________________ ________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Примечание: форма заполняется согласно приложению к форме "Отчет о расходовании денег, полученных из бюджета".
___________________________________
Приложение к форме
"Отчет о расходовании денег,
полученных из бюджета"
Пояснение по заполнению формы "Отчет о расходовании денег, полученных из бюджета" (9-РДПБ, ежегодно)

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Қол жеткізілген әлеуметтік-экономикалық әсерді бағалаумен бірге үкіметтік сыртқы қарыздар қаражаты есебінен қаржыландырылатын жобалардың іске асырылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанға республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы қол қойып, оның тегі мен аты-жөні көрсетіледі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
4. 2-бағанда жобаның атауы көрсетіледі.
5. 3-бағанда халықаралық қаржы ұйымының немесе шетелдік кредит берушінің атауы көрсетіледі.
6. 4-бағанда жобаның жалпы сомасы көрсетіледі.
7. 5-бағанда тарылған қарыз көлемі көрсетіледі.
8. 6-бағанда жобаның іске асырылу мәртебесі (жоспарлануда, процесте, аяқталған, уақытша тоқтатылған) көрсетіледі.
9. 7-бағанда жобаны іске асыру мерзімдері көрсетіледі.
10. 8-бағанда нақты сандық жетістіктер (салынған объектілер, қамтылған елді мекендер, сатып алынған жабдықтар және тағы сол сияқты) көрсетіледі.
11. 9-бағанда жұмыспен қамту, тұрмыс деңгейі, өнімділік, инфрақұрылымды дамыту, экологиялық және әлеуметтік орнықтылық тұрғысынан нәтижелерді қысқаша талдау көрсетіледі.
12. 10-бағанда қажет болған жағдайда өзге ақпарат көрсетіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуы туралы жылдық
есепті жасау және ұсыну
қағидаларына
2-қосымша
Кімге тапсырылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне, мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органға, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысанның атауы: бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы есеп
Нысанның индексі: 9-БААЖ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы__________
Нысанды тапсыратын тұлғалар тобы: квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі, мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган
Нысанды тапсыру мерзімі: квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 5 ақпанынан кешіктірмей; бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 10 ақпанынан кешіктірмей; мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті орган үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 15 ақпанынан кешіктірмей
Жинау әдісі: электронды түрде
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Есепті кезеңдегі жоспар
Өсу қорытындысымен есепті кезеңде атқарылуы
1
2
3
I. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың кірісі – түсімдер, барлығы
инвестициялық жобалар бойынша
мемлекеттік тапсырмалар бойынша
бюджеттен түсетін өзге түсімдер
II. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың шығыны, барлығы
оның ішінде жобалар бойынша:
оның ішінде мемлекеттік тапсырмалар бойынша
өзге шығыс
III. Кіріс пен шығыс сальдосы
IV. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың қаржы жылының басындағы қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
V. Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың қаржы жылының соңындағы қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы
Атауы: _________________
Мекенжайы: ___________________
Телефоны: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _______________________
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де
алушылардың/ бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің/ мемлекеттік мүлік жөніндегі
уәкілетті органның орындаушысы:
________________________________ ________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де
алушылардың/ бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің/ мемлекеттік мүлік жөніндегі
уәкілетті органның басшысы:_______________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Ескертпе: осы нысан "Бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы есеп"
нысанына қосымшаға сәйкес толтырылады.
"Бюджеттен алынған ақшаның
жұмсалуы туралы есеп"
нысанына қосымша
"Бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (9-БААЖ, жыл сайын)

Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходовании денег, полученных из бюджета" (далее – форма).
2. Форма подписывается руководителем субъекта квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств/администраторами бюджетных программ/руководителем уполномоченного органа по государственному имуществу, с указанием его фамилии и инициалов.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Раздел I "Доходы субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств – поступления, всего" отражает суммы поступлений из республиканского и местного бюджета субъектам квазигосударственного сектора и иным получателям бюджетных средств.
4. Раздел II "Расходы субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств, всего" отражает суммы произведенных выплат или выбытий по средствам из республиканского и местного бюджета субъектами квазигосударственного сектора и иными получателями бюджетных средств.
5. Раздел III "Сальдо доходов и расходов" отражает сумму разницы между разделами I "Доходы субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств – поступления, всего" и II "Расходы субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств, всего".
6. Раздел IV "Остаток денег на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств на начало финансового года" отражает сумму остатка денег на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств на начало финансового года.
7. Раздел V "Остаток денег на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств на конец отчетного периода" отражает итоговую сумму разделов III "Сальдо доходов и расходов" и IV "Остаток денег на контрольном счете наличности субъектов квазигосударственного сектора и иных получателей бюджетных средств на начало финансового года".
___________________________________
Приложение 3 к Правилам
составления и представления
годового отчета об исполнении
республиканского бюджета
Представляется: администраторам бюджетных программ, центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета
Наименование формы: отчет об использовании трансфертов юридическим лицам
Индекс формы: 10-ТЮЛ
Периодичность: ежегодно
Отчетный период: на _________ года
Круг лиц, представляющих форму: автономные организации образования, администрация Международного финансового центра "Астана", администратор бюджетных программ

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Бюджеттен алынған ақшаның жұмсалуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптар айқындалады.
2. Нысанға квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың/ бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің/мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның басшысы қол қойып, оның тегі мен аты-жөнін көрсетіледі.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың кірісі – түсімдер, барлығы" деген I бөлімде квазимемлекеттік сектор субъектілеріне және бюджет қаражатын өзге де алушыларға республикалық және жергілікті бюджеттен түсетін түсімдердің сомасы көрсетіледі.
4. "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге алушылардың шығыны, барлығы" деген II бөлімде республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты бойынша квазимемлекеттік сектор субъектілері және бюджет қаражатын өзге де алушылар жүргізген төлемдер немесе шығыстар сомасы көрсетіледі.
5. III "Кіріс пен шығыс сальдосы" деген бөлімде I "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың кірісі – түсімдер, барлығы" және II "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге алушылардың шығыны, барлығы" деген бөлімдердің арасындағы айырма сомасы көрсетіледі.
6. IV "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың қаржы жылының басындағы қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" деген бөлімде квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың қаржы жыл басындағы қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығының сомасы көрсетіледі.
7. V "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың қаржы жылының соңындағы қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" деген бөлімде III "Кіріс пен шығыс сальдосы" және IV "Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің және бюджет қаражатын өзге де алушылардың қаржы жылының басындағы қолма-қол ақшаны бақылау шотындағы ақша қалдығы" деген бөлімдердің қорытынды сомасы көрсетіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуы туралы жылдық
есепті жасау және ұсыну
қағидаларына
3-қосымша
Кімге тапсырылады: бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға
Нысанның атауы: заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп
Нысанның индексі: 10-ЗТТ
Кезеңділік: жыл сайын
Есепті кезең: 20__жылғы__________
Нысанды тапсыратын тұлғалар тобы: дербес білім беру ұйымдары, "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі

Срок представления формы: для автономных организаций образования, администрации Международного финансового центра "Астана" – не позднее 1 марта года, следующего за отчетным финансовым годом; для администраторов бюджетных программ – не позднее 10 марта года, следующего за отчетным финансовым годом
Метод сбора: на бумажном носителе
Наименование организации: _____________________________________
Единица измерения: тысяч тенге
Наименование
План за финансовый год
Фактическое исполнение за финансовый год
Остаток за финансовый год
Примечание
1
2
3
4
5
Всего расходы,
в том числе:
Расходы по информатизации
администрации Международного финансового центра "Астана"
Фонд оплаты труда администрации Международного финансового центра "Астана"
Вознаграждение и содержание Совета директоров администрации Международного финансового центра "Астана"
Фонд оплаты труда Комитета по регулированию финансовых услуг
Фонд оплаты труда Суда
Фонд оплаты труда Международного арбитражного центра
Профессиональное развитие педагогов и работников автономных организаций образования
Методологическое сопровождение автономных организаций образования
Образовательный процесс автономных организаций образования
Система оценивания автономных организаций образования
Наименование: _________________
Адрес: ________________________
Телефон: ______________________________________
Адрес электронной почты: _______________________
Исполнитель автономных организаций образования/администрации Международного финансового центра "Астана"/администратора бюджетных программ:
__________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Руководитель автономной организации образования/администрации Международного финансового центра "Астана"/администратора бюджетных программ:
___________________________________________ _________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати (за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства) ___________________________
Примечание: форма заполняется согласно приложению к форме "Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам".
___________________________________
Приложение к форме
"Отчет об использовании
трансфертов юридическим лицам"
Пояснение по заполнению формы "Отчет об использовании трансфертов юридическим лицам" (10-ТЮЛ, ежегодно)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы "Отчет о расходовании денег, полученных из бюджета" (далее – форма).
2. Форма подписывается руководителем автономных организаций образования, администрации Международного финансового центра "Астана", администратора бюджетных программ с указанием его фамилии и инициалов.

Нысанды тапсыру мерзімі: дербес білім беру ұйымдары, "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 1 наурызынан кешіктірмей; бюджеттік бағдарламалар әкімшілері үшін – есепті қаржы жылынан кейінгі жылдың 10 наурызынан кешіктірмей
Жинау әдісі: қағаз тасығышта
Ұйым атауы: _________________________________
Өлшем бірлігі: мың теңге
Атауы
Қаржы жылына арналған жоспар
Қаржы жылындағы нақты атқару
Қаржы жылындағы қалдық
Ескерту
1
2
3
4
5
Шығыстардың барлығы, оның ішінде:
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігін ақпараттандыру бойынша шығыстар
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігінің еңбекақы төлеу қоры
"Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігінің директорлар кеңесінің сыйақысы және оларды ұстау
Қаржылық қызметтерді реттеу комитетінің еңбекақы төлеу қоры
Соттың еңбекақы төлеу қоры
Халықаралық төрелік орталығының еңбекақы төлеу қоры
Дербес білім беру ұйымдарының педагогтері мен қызметкерлерінің кәсіптік дамуы
Дербес білім беру ұйымдарын әдіснамалық сүйемелдеу
Дербес білім беру ұйымдарының білім беру процесі
Дербес білім беру ұйымдарының бағалау жүйесі
Атауы: _________________
Мекенжайы: ___________________
Телефоны: ___________________________________________
Электрондық пошта мекенжайы: _______________________
Дербес білім беру ұйымдарының/ "Астана" халықаралық қаржы орталығының
әкімшілігінің/ бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің орындаушысы:
_____________________________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Дербес білім беру ұйымдарының, "Астана" халықаралық қаржы орталығының
әкімшілігінің, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы:
________________________________________ _________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болса), қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғалардан қоспағанда) ______
Ескертпе: осы нысан "Заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы
туралы есеп" нысанына қосымшаға сәйкес толтырылады.
"Заңды тұлғаларға берілген
трансферттердің пайдаланылуы
туралы есеп" нысанына
қосымша
"Заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп" нысанын толтыру бойынша түсіндірме (10-ЗТТ, жыл сайын)
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірмеде "Заңды тұлғаларға берілген трансферттердің пайдаланылуы туралы есеп" нысанын (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанға дербес білім беру ұйымдарының, "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігінің, бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің басшысы қол қойып, оның тегі мен аты-жөнін көрсетіледі.

Глава 2. Пояснение по заполнению формы
3. Автономные организации образования, администрация Международного финансового центра "Астана" в графах указывают план за финансовый год, фактическое исполнение за финансовый год и остаток за финансовый год по целевым перечислениям из республиканского бюджета.
4. В случае необходимости указывается иная информация в примечании.
___________________________________
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июля 2025 года № 571
Перечень утративших силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 503 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета".
2. Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 926 "О внесении изменений и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 503 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета".
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 февраля 2021 года № 87 "О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 503 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета".
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 марта 2022 года № 140 "О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 24 августа 2017 года № 503 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета".
5. Пункт 10 изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2023 года № 121 "О внесении изменений и дополнений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан".
6. Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 января 2024 года № 29 "О внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 25 апреля 2015 года № 325 "Об утверждении Правил использования резервов Правительства Республики Казахстан и местных исполнительных органов и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" и от 24 августа 2017 года № 503 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета".
___________________________________

2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Дербес білім беру ұйымдарына, әлеуметтік медициналық сақтандыру қорына, "Астана" халықаралық қаржы орталығының әкімшілігі нысаналы аударымдар қаржы жылына арналған жоспары, қаржы жылындағы нақты атқарылуын және қаржы жылындағы қалдықты көрсетеді.
4. Қажет болған жағдайда ескертпеде өзге ақпарат көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2025 жылғы 29 шілдедегі
№ 571 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің күші жойылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. "Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 503 қаулысы.
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 503 "Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 926 қаулысы.
3. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 503 "Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2021 жылғы 18 наурыздағы № 87 қаулысы.
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 24 тамыздағы № 503 "Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" қаулысына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 18 наурыздағы № 140 қаулысы.
5. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2023 жылғы 13 ақпандағы № 121 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулардың 10-тармағы.
6. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Үкіметінің және жергілікті атқарушы органдардың резервтерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" 2015 жылғы 25 сәуірдегі № 325 және "Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" 2017 жылғы 24 тамыздағы № 503 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2024 жылғы 24 қаңтардағы № 29 қаулысы.