О внесении изменений и дополнения в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра регионального развития Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 239/ОД "Об утверждении Инструкции о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов"
Приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 2 июля 2026 года № 100
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра регионального развития Республики Казахстан от 24 сентября 2013 года № 239/ОД "Об утверждении Инструкции о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8851) следующие изменения и дополнение:
в Инструкции о проведении местными исполнительными органами мониторинга (скрининга) социально-экономического развития сельских населенных пунктов (далее - Инструкция), утвержденной указанным приказом:
пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Мониторинг социально-экономического развития (далее – Мониторинг) осуществляется ежегодно с применением автоматизированной информационной системы, обеспечивающей централизованный сбор, обработку, хранение и визуализацию данных с целью проведения анализа социально-экономического развития сельских населенных пунктов (далее – СНП) и используется в определении сел с потенциалом развития в соответствии с Критериями для определения потенциала сельских населенных пунктов, утвержденными приказом Заместителя Премьер-Министра – Министра национальной экономики Республики Казахстан от 10 июня 2025 года № 50 (далее – Критерии).
3. Мониторинг осуществляется местными исполнительными органами (далее – МИО) по согласованию с центральным уполномоченным органом в сфере регионального развития с использованием автоматизированной информационной системы, обеспечивающей централизованный сбор, обработку, хранение и визуализацию данных.
При этом методологическое сопровождение анализа осуществляется подведомственной организацией уполномоченного органа, оказывающей экспертно-аналитическое сопровождение региональной политики, социально-экономического развития регионов, выявления резервов роста экономики регионов, в том числе разработку рекомендаций по оценке и мониторингу уровня комфортности проживания населения в сельских населенных пунктах.";

"Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі № 239/НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2026 жылғы 2 шiлдедегi № 100 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары – Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 24 қыркүйектегі № 239/НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8851 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мемлекеттік тілде "Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізуі туралы нұсқаулықты бекіту туралы" деп өзгертілсін.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді-мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізу туралы Нұсқаулықта (бұдан әрі – Нұсқаулық):
2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Әлеуметтік-экономикалық даму мониторингі (бұдан әрі – Мониторинг) ауылдық елді мекендердің (бұдан әрі – АЕМ) әлеуметтік-экономикалық дамуын талдау мақсатында деректерді орталықтандырылған түрде жинауды, өңдеуді, сақтауды және визуализациялауды қамтамасыз ететін автоматтандырылған ақпараттық жүйені қолдану арқылы жыл сайын жүзеге асырылады және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрінің 2025 жылғы 10 маусымдағы № 50 бұйрығымен бекітілген Ауылдық елді мекендердің әлеуетін айқындауға арналған өлшемшарттарға (бұдан әрі – Өлшемшарттар) сәйкес даму әлеуеті бар ауылдарды айқындауда пайдаланылады.
3. Мониторингті жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі – ЖАО) өңірлік даму саласындағы орталық уәкілетті органмен келісу бойынша деректерді орталықтандырылған түрде жинауды, өңдеуді, сақтауды және визуализациялауды қамтамасыз ететін автоматтандырылған ақпараттық жүйені пайданала отырып жүзеге асырады.
Бұл ретте талдауды әдіснамалық сүйемелдеуді өңірлік саясатты, өнірлердің әлеуметтік-экономикалық дамуын, өңірлер экономикасының өсу резервтерін анықтауды сараптамалық-талдамалық сүйемелдеуді, оның ішінде ауылдық елді мекендерде халықтың өмір сүру қолайлылығы деңгейін бағалау және мониторингілеу бойынша ұсынымдар әзірлеуді іске асыратын уәкілетті органның ведомстволық бағынысты ұйымы жүзеге асырады.";

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о субъектах агропромышленного комплекса (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа, села или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-7 – указывается статус населенного пункта, численность населения и количество сельских дворов;
в графах 8-24 – указывается общее количество хозяйствующих субъектов по типам организационных правовых форм и в разрезе отраслей, находящихся в конкретном СНП;
в графе 25-26 – указывается наименование крупного (базового) предприятия и численность работников, которое непосредственно связано с социально-экономическим развитием конкретного СНП;
в графах 27-39 – указывается количество поголовья скота в разрезе крупного рогатого скота (в том числе коровы), лошадей, овцы и козы, свиньи, верблюды, а также количество птиц всех видов по данным похозяйственной книги;
в графах 40-44 – указывается цена за реализацию поголовья скота (тенге за голову) в разрезе крупного рогатого скота (в том числе коровы), лошадей, овцы и козы, свиньи, верблюды;
в графе 45 – указывается расчет крупного рогатого скота по формуле, общее количество крупного рогатого скота умножается на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 46 – указывается расчет лошадей по формуле, общее количество лошадей умножается на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 47 – указывается расчет овец и коз по формуле, общее количество овец и коз умножается на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 48 – указывается расчет свиней по формуле, общее количество свиней умножаем на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 49 – указывается расчет верблюдов по формуле, общее количество верблюдов умножается на цену реализации одного поголовья скота;
в графе 50 – указывается всего доходов от отрасли животноводства (сумма доходов от всех видов скота);
в графах 51-53 – указывается цена продукции растениеводства (тенге за тонну);
в графах 54-56 – указывается количество продукции растениеводства в разрезе объемов зерна, масличных, бахчевых по данным похозяйственной книги;
в графе 57 – указывается объем урожая по всем видам продукции растениеводства (зерна, масличных и бахчевых);
в графе 58 – указывается расчет зерновых культур по формуле, общий объем зерна умножается на цену реализации зерновых культур;
в графе 59 – указывается расчет масличных культур по формуле, общий объем масличных умножается на цену реализации масличных культур;
в графе 60 – указывается расчет бахчевых культур по формуле, общий объем бахчевых умножается на цену реализации бахчевых культур;
в графе 61– указывается всего доходов от отрасли растениеводства (сумма доходов от всех видов культур);
в графе 62 – указывается общие доходы от отраслей животноводства и растениеводства (сумма доходов);

1. Осы түсіндірме агроөнеркәсіптік кешен субъектілері туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен (бұдан әрі – АЕМ) бойынша мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда - Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес әрбір АЕМ коды көрсетіледі;
2-4-бағандарда - ӘАОЖ сәйкес ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің, ауылдың немесе кенттің, АЕМ-нің толық атауы көрсетіледі
5-7-бағандарда - елді мекеннің мәртебесі, халық саны және ауыл аулаларының саны көрсетіледі;
8-24-бағандарда - ұйымдық құқықтық нысандардың түрлері бойынша және нақты АЕМ-дегі салалар бөлінісінде шаруашылық жүргізуші субъектілердің жалпы саны көрсетіледі;
25-26-бағанда - нақты АЕМ-нің әлеуметтік-экономикалық дамуына тікелей байланысты ірі (базалық) кәсіпорынның атауы және жұмыскерлер саны көрсетіледі;
27-39-бағандарда – ірі қара мал (оның ішінде сиыр), жылқы, қой және ешкі, шошқа, түйе бөлінісіндегі мал басының саны, сондай-ақ шаруашылық бойынша кітаптың деректері бойынша барлық түрдегі құстардың саны көрсетіледі;
40-44-бағандарда – ірі қара мал (оның ішінде сиыр), жылқы, қой мен ешкі, шошқа, түйе бөлінісінде мал басын өткізгені үшін баға (1 мал басына теңгемен) көрсетіледі;
45-бағанда – формула бойынша ІҚМ есебі көрсетіледі, ІҚМ жалпы саны бір мал басын өткізу бағасына көбейтіледі;
46-бағанда – формула бойынша жылқылардың есебі көрсетіледі, жылқылардың жалпы саны бір мал басын сату бағасына көбейтіледі;
47-бағанда – формула бойынша қой мен ешкінің есебі көрсетіледі, қой мен ешкінің жалпы саны бір мал басын өткізу бағасына көбейтіледі;
48-бағанда – формула бойынша шошқалардың есебі көрсетіледі, шошқалардың жалпы саны бір мал басын сату бағасына көбейтіледі;
49-бағанда – формула бойынша түйелердің есебі көрсетіледі, түйелердің жалпы саны бір мал басын өткізу бағасына көбейтіледі;
50-бағанда - мал шаруашылығы саласынан түсетін барлық кіріс (малдың барлық түрінен түсетін кірістер сомасы) көрсетіледі;
51-53-бағандарда - өсімдік шаруашылығы өнімінің бағасы (1 тоннасына теңгемен) көрсетіледі;
54-56-бағандарда - шаруашылық бойынша кітаптың деректері бойынша астық, майлы, бақша дақылдарының көлемі бөлінісінде өсімдік шаруашылығы өнімінің саны көрсетіледі;
57-бағанда - өсімдік шаруашылығы өнімдерінің барлық түрі (астық, майлы және бақша дақылдары) бойынша өнім көлемі көрсетіледі;
58-бағанда - формула бойынша дәнді дақылдардың есебі көрсетіледі, дәннің жалпы көлемі дәнді дақылдарды өткізу бағасына көбейтіледі;
59-бағанда - формула бойынша майлы дақылдардың есебі көрсетіледі, майлы дақылдардың жалпы көлемі майлы дақылдарды өткізу бағасына көбейтіледі;
60-бағанда - бақша дақылдарының есебі формула бойынша көрсетіледі, бақша дақылдарының жалпы көлемі бақша дақылдарын өткізу бағасына көбейтіледі;
61-бағанда - өсімдік шаруашылығы саласынан түсетін барлық кіріс (дақылдардың барлық түрінен түсетін кірістердің сомасы) көрсетіледі;
62-бағанда - мал шаруашылығы және өсімдік шаруашылығы салаларынан түсетін жалпы кіріс (кірістер сомасы) көрсетіледі;

в графах 63-67 – указывается общее количество перерабатывающих цехов, находящихся в конкретном СНП;
в графах 68-70 – указывается количество зарегистрированной сельскохозяйственной техники, находящихся в конкретном СНП;
в графах 71-78 – указывается общее количество объектов сферы обслуживания, подразделяющихся на сферу торговли, бытового обслуживания, общественного питания и количество занятых в них людей;
в графах 79-80 – указывается общая площадь жилого фонда и обеспеченность жильем 1 человека;
в графах 81-85 – указывается удаленность СНП от потенциальных рынков сбыта (от областного центра, райцентра, центра сельского округа, железнодорожной станции, ближайшего города);
в графе 86 – указывается примечание по СНП.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 2 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 2 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма, предназначенная для сбора административных данных на безвозмездной основе размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование административной формы: Сведения о земельных ресурсах и ирригационных (орошаемых) системах
Индекс формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе (краткое буквенно-цифровое выражение наименования формы): 2-ЗРИС
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих форму, предназначенную для сбора административных данных на безвозмездной основе: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы, предназначенной для сбора административных данных на безвозмездной основе: до 15 февраля
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района
Наименование поселкового/сельского округа
Наименование населҰнного пункта
Потенциал развития
Численность населения
Общая площадь территорий, гектар
в том числе
Земли сельских населенных пунктов, гектар
Земли сельхозназначения, гектар
всего
из них
пашня
сенокосы
пастбища
всего
средний балл бонитета
в том числе орошаемые
всего
в том числе
естественные пастбища
посевы кормовых культур (сеянные)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
в том числе
наличие ирригационных (орошаемых) систем
Вся посевная площадь – всего, гектар
Примечание
Земли сельхозназначения, гектар
Земли запаса и спецземфонда, гектар
Прочие земли (земли промышленности, особо охраняемые, лесной и водный фонд, также земли городов), гектар
из них
Уровень засоленности почв земель сельскохозяйственного назначения, в процентах
из них
имеется
действует / не действует
другие (залежь и так далее)
всего
пашня
сенокосы
пастбища
другие (залежь и так далее)
всего
средний балл бонитета
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о земельных
ресурсах и ирригационных
(орошаемых) системах"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о земельных ресурсах и ирригационных (орошаемых) системах"

63-67-бағандарда - нақты АЕМ-дегі өңдеу цехтарының жалпы саны көрсетіледі;
68-70-бағандарда - нақты АЕМ-дегі тіркелген ауыл шаруашылығы техникасының саны көрсетіледі;
71-78-бағандарда - сауда, тұрмыстық қызмет көрсету, қоғамдық тамақтандыру салаларына бөлінетін қызмет көрсету саласы объектілерінің жалпы саны және онда жұмыспен қамтылған адамдардың саны көрсетіледі;
79-80- бағандарда - тұрғын үй қорының жалпы алаңы және 1 адамның тұрғын үймен қамтамасыз етілуі көрсетіледі;
81-85-бағандарда - АЕМ-нің әлеуетті өткізу нарықтарынан (облыс орталығынан, аудан орталығынан, ауылдық округ орталығынан, теміржол станциясынан, жақын маңдағы қаладан) қашықтығы көрсетіледі;
86-бағанда - АЕМ бойынша ескертпе көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 2 қосымша
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг) жүргізуі
туралы нұсқаулыққа 2-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Жер ресурстары және ирригациялық (суармалы) жүйелер туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 2-ЖРИЖ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Аудан атауы
Кенттік / ауылдық округтің атауы
Елді мекеннің атауы
Даму әлеуеті
Халық саны
Аумақтың жалпы ауданы, гектар
оның ішінде
Ауылдық елді мекендердің жерлері, гектар
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер, гектар
барлығы
олардың ішінде
егістік
шабындық
жайылымдар
барлығы
бонитеттің орташа балы
оның ішінде суармалы
барлығы
оның ішінде
табиғи жайылымдар
жем-шөп дақылдарының дақылдары (егілген)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
оның ішінде
ирригациялық (суармалы) жүйелерінің болуы
Барлық егіс алаңы-барлығы, гектар
Ескеррту
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлер, гектар
Қордың және арнайы жер қорының жерлері, гектар
Басқа жерлер (өнеркәсіп жерлері, ерекше қорғалатын жерлер, орман және су қоры, сондай-ақ қалалардың жерлері), гектар
олардың ішінде
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің топырақтарының тұздану деңгейі, пайыз
олардың ішінде
бар
әрекет етеді/әрекет етпейді
басқалары (тыңайған жер және тағы басқа)
барлығы
егістік
шабындықтар
жайылымдар
басқалары (тыңайған жер және тағы басқа)
барлығы
бонитеттің орташа балы
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Жер ресурстары және
ирригациялық (суармалы)
жүйелер туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Жер ресурстары және ирригациялық (суармалы) жүйелер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о земельных ресурсах и ирригационных (орошаемых) системах (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-7 – указывается статус населенного пункта, численность населения и общая площадь территорий СНП в гектарах;
в графе 8 – указывается площадь земель СНП;
в графах 9-18 – указывается площадь земель сельскохозяйственного назначения, в разрезе пашен, сенокосов, пастбищ и других земель, а также средний балл бонитет пашен и уровень засоленности почв;
в графах 19-24 – указывается площадь земель запаса и спецземфонда в разрезе пашен, сенокосов, пастбищ и других земель;
в графе 25 – указывается площадь прочих земель (земли промышленности, особо охраняемые, лесной и водный фонд, также земли городов);
в графах 26-27 – указывается наличие ирригационных (орошаемых) систем и их использование;
в графе 28 – указывается вся посевная площадь в конкретном СНП;
в графе 29 – указывается примечание по СНП.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 3 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 3 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе:
www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о демографических показателях и занятости сельского населения
Индекс формы административных данных: 3-ДПЗСН
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорный/ спутниковый)
Наличие акимата сельского округа, села, поселка (есть)
Численность населения
в том числе
Число родившихся
мужчины
женщины
Всего
в возрасте
Всего
в возрасте
до 14
14-35
36-62
63 и старше
до 14
14-35
36-57
58 и старше
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
продолжение таблицы
Число умерших
Число прибывших
Число выбывших
Сальдо миграции (+, -)
население (человек)
миграция населения
расчет
миграция (человек)
Занятость
начало второго пятилетнего периода за 5 лет до первого пятилетнего периода
конец второго первого пятилетнего периода за 5 лет до первого пятилетнего периода
начало первого пятилетнего периода за последние 5 лет до отчетного года
конец первого пятилетнего периода за последние 5 лет до отчетного года
первый пятилетний период: динамика за последние 5 лет до отчетного года в процентах
второй пятилетний период: динамика за 5 лет до первого пятилетнего периода, в процентах
за первый пятилетний период
за второй пятилетний период
чел.
%
рабочая сила
за последние 10 лет
за последние 10 лет
всего

1. Осы түсіндірме жер ресурстары және ирригациялық (суармалы) жүйелер туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымдық адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен (бұдан әрі – АЕМ) бойынша мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-7-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі, халық саны және АЕМ аумақтарының жалпы алаңы гектармен көрсетіледі;
8-бағанда – АЕМ жерлерінің алаңы көрсетіледі;
9-18-бағандарда – егістіктер, шабындықтар, жайылымдар және басқа да жерлер бөлінісінде ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлердің алаңы, сондай-ақ егістіктердің орташа бонитет балы және топырақтың тұздану деңгейі көрсетіледі;
19-24-бағандарда – егістіктер, шабындықтар, жайылымдар және басқа да жерлер бөлінісінде босалқы жерлер мен арнайы жер қоры жерлерінің алаңы көрсетіледі;
25-бағанда – басқа жерлердің (өнеркәсіп, ерекше қорғалатын жерлер, орман және су қоры, сондай-ақ қалалардың жерлері) алаңы көрсетіледі;
26-27-бағандарда – ирригациялық (суармалы) жүйелердің болуы және олардың пайдаланылуы көрсетіледі;
28-бағанда – нақты АЕМ-дегі барлық егіс алаңы көрсетіледі;
29-бағанда – АЕМ бойынша ескертпе көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 3 қосымша
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізуі туралы нұсқаулыққа
3-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет-ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Ауыл халқының демографиялық көрсеткіштері және жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 3-АХДЖК
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебе (тіректі/ спутниктік)
Ауылдық округ, ауыл, кент әкімдігінің болуы (бар)
Халық саны
оның ішінде
Туылғандар саны
ерлер
әйелдер
Барлығы
жасы
Барлығы
жасы
16-ға дейін
16-29
30-62
63 және одан жоғары
16-ға дейін
16-29
30-57
58 және одан жоғары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
кестенің жалғасы
Қайтыс болғандар саны
Келгендер саны
Кеткендер саны
Көші-қон сальдосы (+, -)
халық (адам)
халықтың көші-қоны
есептеу
көші-қон (адам)
Жұмыспен қамту
екінші бесжылдық кезеңінің басы:
бірінші бесжылдық кезеңге дейінгі 5 жылдағы серпін
екінші бесжылдық кезеңінің соңы:
бірінші бесжылдық кезеңге дейінгі 5 жылдағы серпін
бірінші бесжылдық кезеңінің басы: есепті жылға дейінгі соңғы 5 жылдағы серпін
бірінші бесжылдық кезеңінің соңы есепті жылға дейінгі соңғы 5 жылдағы серпін
бірінші бесжылдық кезең: есепті жылға дейінгі соңғы 5 жылдағы серпін, пайыз
екінші бесжылдық кезең: бірінші бесжылдық кезеңге дейінгі 5 жылдағы серпін, пайыз
бірінші бесжылдық кезеңі
екінші бесжылдық кезеңі
адам
%
экономикалық белсенді халық
соңғы он жылдық кезең
соңғы он жылдық кезең
барлығы

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о демографических показателях и занятости сельского населения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-7 – указывается статус населенного пункта, наличие акимата с/о. села, поселка и численность населения;
в графах 8-12 – указывается численность мужчин по возрастным категориям (до 14, от 14 до 35, от 36 до 62, от 63 и старше);
в графах 13-17 – указывается численность женщин по возрастным категориям (до 14, от 14 до 35, от 36 до 57, от 58 и старше);
в графах 18-22 – указывается количество родившихся, умерших, прибывших, выбывших и сальдо миграции;
в графах 23-26 – указывается численность населения за 10-летний период (за первый пятилетний и за второй пятилетний периоды);
в графах 27-28 – указывается миграция населения за первый пятилетний период (динамика за последний 5 лет до отчетного года), второй пятилетний период (динамика за 5 лет до первого пятилетнего периода), расчет темпа прироста производится: Темп прироста = Текущее значение / Базовое значение × 100% – 100%;
в графах 29-30 – указывается расчет численности населения за первый пятилетний и за второй пятилетний периоды, расчет темпа прироста производится по следующей формуле: Темп прироста = Текущее значение / Базовое значение × 100% – 100%;
в графах 31-32 – указывается миграция населения за 10 лет в количестве людей и процентах;
в графах 33-34 – указывается общее количество рабочей силы, также из них указывается рабочая сила 15-34 лет;
в графах 35-43 – указывается общее количество занятых (из них наемные работники и самозанятые) в том числе по отраслям;
в графах 44-45 – указывается общее количество безработные (из них количество безработных, зарегистрированных в органах занятости);
в графе 46 – указывается количество семей;
в графе 47 – указывается количество людей, получающих адресную социальную помощь;
в графах 48-49 – указывается координаты СНП (широта и долгота).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 4 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 4 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о типах водоснабжения
Индекс формы административных данных: 4-ТВД
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные / спутниковые/ стратегические)
Численность населения
тип водоснабжения
централизованное
источник забора воды
протяженность внутрипоселковой водопроводной сети (километр)
в том числе действует (километр)
количество населения, пользующихся централ. водоснабжением (человек)
в том числе:
уровень централизованного водоснабжения (%) (расчет по формуле)
пользуются водоразборной колонкой
водопровод заведен в дом
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
тип водоснабжения
тип водоснабжения
централизованное
децентрализованное
резервуар чистой воды
водонапорная башня или напорный резервуар
водоразборные колонки
год постройки системы водоснабжения
в чьей собственности находится
организация, обслуживающая объект
количество населения, пользующихся децентрализованным водоснабжением
в том числе:
уровень децентрализованного водоснабжения (%) (расчет по формуле)
подземные
поверхностные (река, родник, озеро)
количество, шт.
в том числе действующий
количество, шт.
в том числе действующий
количество, шт.
в том числе действующий
из пункта раздачи воды
из комплексного блока модуля
из скважины
из колодцев
с водоочистной системой
без водоочистной системы
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
продолжение таблицы
тип водоснабжения
Качество питьевой воды (соответствует, не соответствует санитарно-эпидемиологическим требованиям)
Наименование групповых водопроводов
привозная
количество населения, пользующихся привозной водой
расстояние подвоза воды (километр)
31
32
33
34
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о типах
водоснабжения"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о типах водоснабжения"

1. Осы түсіндірме ауыл халқының демографиялық көрсеткіштері және жұмыспен қамтылуы туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі - Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен (бұдан әрі – АЕМ) бойынша мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-7-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі, ауылдық округ, ауыл, кент әкімдігінің болуы және халық саны көрсетіледі;
8-12-бағандарда – жас санаттары бойынша ерлер саны көрсетіледі (14-ке дейін, 14-тен 35-ке дейін, 36-дан 62-ге дейін, 63 және одан жоғары);
13-17-бағандарда – жас санаттары бойынша әйелдер саны (14-ке дейін, 14-тен 35-ке дейін, 36-дан 57-ге дейін, 58 және одан жоғары) көрсетіледі;
18-22-бағандарда – туылғандардың, қайтыс болғандардың, келгендердің, кеткендердің саны және көші-қон сальдосы көрсетіледі;
23-26-бағандарда – 10 жылдық кезеңіндегі (бірінші бесжылдық және екінші бесжылдық кезеңдеріндегі) халық саны көрсетіледі;
27-28-бағандарда – бірінші бесжылдық кезеңіндегі (есепті жылға дейінгі соңғы 5 жылдағы серпін), екінші бесжылдық кезеңіндегі (бірінші бесжылдық кезеңге дейінгі 5 жылдағы динамика) халықтың көші-қоны көрсетіледі, өсім қарқынын есептеу жүргізіледі: Өсім қарқыны = Ағымдағы мән / Базалық мән × 100% – 100%;
29-30-бағандарда – бірінші бесжылдық және екінші бесжылдық кезеңдеріндегі халық санының есебі көрсетіледі, өсім қарқынын есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі: Өсім қарқыны = Ағымдағы мән / Базалық мән × 100% – 100%;
31-32-бағандарда – халықтың 10 жыл ішіндегі көші-қоны адамдар санымен және пайыздармен көрсетіледі;
33-34-бағандарда – жұмыс күшінің жалпы саны көрсетіледі, оның ішінде 15-34 жастағы жұмыс күші көрсетіледі;
35-43-бағандарда – жұмыспен қамтылғандардың жалпы саны (оның ішінде жалдамалы жұмыскерлер және өзін-өзі жұмыспен қамтығандар), оның ішінде салалар бойынша көрсетіледі;
44-45-бағандарда – жалпы жұмыссыздар (оның ішінде жұмыспен қамту органдарында тіркелген жұмыссыздар саны) саны көрсетіледі;
46-бағанда – отбасылардың саны көрсетіледі;
47-бағанда – атаулы әлеуметтік көмек алатын адамдардың саны көрсетіледі;
48-49-бағандарда – АЕМ координаттары (ендік және бойлық) көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 4 қосымша
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг) жүргізуі
туралы нұсқаулыққа 4-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Сумен жабдықтау түрлері туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 4-СЖТ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек / спутниктік/ стратегиялық)
Халық саны
сумен жабдықтау түрі
орталықтандырылған
су алу көзі
кентішілік су құбыры желісінің ұзындығы (километр)
оның ішінде әрекет етеді (километр)
орталық сумен жабдықтауды пайдаланатын халық саны (адам)
оның ішінде:
орталықтандырылған сумен жабдықтау деңгейі (пайыз) (формула бойынша есептеу)
су бөлетін бағанды пайдаланады
үйге су құбыры орнатылды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
сумен жабдықтау түрі
сумен жабдықтау түрі
орталықтандырылған
орталықтандырылмаған
таза су резервуары
су мұнарасы немесе арынды резервуары
су жинайтын бағандар
сумен жабдықтау жүйесінің салынған жылы
кімнің меншігінде
объектіге қызмет көрсететін ұйым
орталықтандырылмаған сумен жабдықтауды пайдаланатын халық саны
оның ішінде:
Орталықтандырылмаған сумен жабдықтау деңгейі (пайыз) (формула бойынша есептеу)
жерасты
жер үсті (өзен, бұлақ, көл)
саны, дана
оның ішінде қолданыстағы
саны, дана
оның ішінде қолданыстағы
саны, дана
оның ішінде қолданыстағы
су тарату пунктінен
модульдің кешенді блогынан
ұңғымадан
құдықтардан
су тазарту жүйесімен
су тазарту жүйесі жоқ
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
кестенің жалғасы
сумен жабдықтау түрі
Ауыз судың сапасы (санитарлық-эпидемиялық талаптарға сәйкес келеді, сәйкес келмейді)
Топтық су құбырларының атауы
әкелінетін
әкелінетін суды пайдаланатын халық саны
суды тасымалдау қашықтығы (километр)
31
32
33
34
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы)
Мөр орны (ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Сумен жабдықтау түрлері
туралы мәліметтер" нысанға
қосымша
"Сумен жабдықтау түрлері туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о типах водоснабжения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения СНП;
в графе 7 – указывается источник забора воды (поверхностный, подземный и так далее);
в графах 8-9 – указывается протяженность внутрипоселковой водопроводной сети, в том числе действующая водопроводная сеть;
в графах 10-13 – указывается количество населения, пользующихся централизованным водоснабжением, в том числе пользующихся водоразборной колонкой, комплексным блок модулем и водопроводом, заведенным в дом. Также указывается уровень обеспеченности СНП централизованными источниками водоснабжения (расчет производится путем деления количества населения, пользующихся централизованным водоснабжением на общее количество населения в СНП и умножения на 100%);
в графах 14-15 – указывается количество резервуаров чистой воды, в том числе действующих;
в графах 16-17 – указывается количество водонапорных башен или напорных резервуаров, в том числе действующих;
в графах 18-19 – указывается количество водоразборных колонок, в том числе действующих;
в графах 20-22 – указывается год постройки системы водоснабжения, в чьей собственности находится и организация, обслуживающая объект;
в графах 23-30 – указывается количество населения, пользующихся децентрализованным водоснабжением, в том числе подземными источниками (из пункта раздачи воды, комплексного блок модуля, скважины, колодцев), поверхностными источниками (реки, озера, родники) с водоочистной системой и без нее. Также указывается доля населения, пользующихся водой из децентрализованных источников водоснабжения СНП (расчет производится по формуле: количество населения пользующихся децентрализованным водоснабжением делится на общее количество населения СНП и умножается на 100%);
в графах 31-32 – указывается количество населения, пользующихся привозной водой и расстояние подвоза воды;
в графе 33 – указывается качество питьевой воды, соответствующей или не соответствующей нормам санитарно-эпидемиологической службы;
в графе 34 – указывается наименование группового водопровода.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 5 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 5 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о связи, электроснабжении и газификации
Индекс формы административных данных: 5-СВЭЛГЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Связь
Количество отделений почтовой связи
Наличие сотовой связи (Kcell, Activ, Beeline, другие
Наличие мобильного интернета (да/нет)
Наличие широкополосного доступа (да/нет)
Наличие широкополосного доступа к сети Интернет в государственных учреждениях, бюджетных организациях и объектах образования
Стационарные
Передвижные
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
продолжение таблицы
Обеспеченность электроснабжением
Обеспеченность газоснабжением
Наличие централизованного электроснабжения (да, нет)
Протяженность линии электропередач внутри села, километров
процент износа
КТП, ТП
Год постройки сетей газоснабжения
процент домов, газифицированных природным газом
Охват населения газифицированных природным газом (централизованным газоснабжением), человек
Наличие сжиженным газом (в баллонах), да/нет
Количество централизованных пунктов обмена баллонов
Количество, единиц
процент износа
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати.
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о связи,
электроснабжении
и газификации"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о связи, электроснабжении и газификации"

1. Осы түсіндірме сумен жабдықтау типтері туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағанда – елді мекеннің мәртебесі және АЕМ халқының саны көрсетіледі;
7-бағанда – су алу көзі (жерүсті, жерасты және т.б.) көрсетіледі;
8-9-бағандарда – кентішілік су құбыры желісінің ұзындығы, оның ішінде қолданыстағы су құбыры желісі көрсетіледі;
10-13-бағандарда – орталықтандырылған сумен жабдықтауды пайдаланатын, оның ішінде су бөлу бағанасын, кешенді блок модулін және үйге енгізілген су құбырын пайдаланатын халықтың саны көрсетіледі. Сондай-ақ АЕМ-ді орталықтандырылған сумен жабдықтау көздерімен қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі (есептеу орталықтандырылған сумен жабдықтауды пайдаланатын халықтың санын АЕМ-дегі халықтың жалпы санына бөлу және 100%-ға көбейту жолымен жүргізіледі);
14-15-бағандарда – таза су резервуарларының, оның ішінде жұмыс істеп тұрғандарының саны көрсетіледі;
16-17-бағандарда – су қысымы мұнараларының немесе қысымды резервуарлардың, оның ішінде жұмыс істеп тұрғандарының саны көрсетіледі;
18-19-бағандарда – су бөлу бағандарының, оның ішінде қолданыстағыларының саны көрсетіледі;
20-22-бағандарда – объектіге қызмет көрсететін ұйым да меншігінде болатын сумен жабдықтау жүйесінің салынған жылы көрсетіледі;
23-30-бағандарда – орталықтандырылмаған сумен жабдықтауды, оның ішінде жерасты көздерін (су тарату пунктінен, модульдің кешенді блогынан, ұңғымадан, құдықтардан), су тазарту жүйесі бар және онсыз жер үсті көздерін (өзендер, көлдер, бұлақтар) пайдаланатын халықтың саны көрсетіледі. Сондай-ақ АЕМ орталықтандырылмаған сумен жабдықтау көздерінен суды пайдаланатын халықтың үлесі көрсетіледі (есептеу мынадай формула бойынша жүргізіледі: орталықтандырылмаған сумен жабдықтауды пайдаланатын халықтың саны АЕМ халқының жалпы санына бөлінеді және 100%-ға көбейтіледі);
31-32-бағандарда – тасымалы суды пайдаланатын халықтың саны және суды тасымалдау қашықтығы көрсетіледі;
33-бағанда – санитариялық-эпидемиологиялық қызмет нормаларына сәйкес келетін немесе сәйкес келмейтін ауыз судың сапасы көрсетіледі;
34-бағанда – топтық су құбырының атауы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 5 қосымша
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізуі туралы нұсқаулыққа
5-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Байланыс, электрмен жабдықтау және газдандыру туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 5-БЭЛЖГЗ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Байланыс
Пошта байланысы бөлімшелерінің саны
Ұялы байланыстың болуы (Kcell, Activ, Beeline, тағы басқа)
Ұялы интернеттің болуы (иә/жоқ)
Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы (иә/жоқ)
Мемлекеттік органдарда, бюджеттік ұйымдарда және білім беру объектілерінде Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы
Стационарлық
Жылжымалы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
кестенің жалғасы
Электрмен жабдықтаумен қамтамасыз ету
Газбен жабдықтаумен қамтамасыз ету
Орталықтандырылған электрмен жабдықтаудың болуы (иә, жоқ)
Ауыл ішіндегі электр беру желілерінің ұзындығы, километр
тозу пайызы
Кешенді трансформаторлық қосалқы станция, трансформаторлық қосалқы станция
Газбен жабдықтау желілері салынған жылы
табиғи газбен газдандырылған үйлердің пайызы
Табиғи газбен (орталықтандырылған газбен) газдандырылған халықты қамту, адам
Сұйытылған газдың болуы (баллондарда), иә/жоқ
Орталықтандырылған баллон айырбастау пункттерінің саны
саны, бірлік
тозу пайызы
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Байланыс, электрмен
жабдықтау және газдандыру
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Байланыс, электрмен жабдықтау және газдандыру туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о связи, электроснабжении и газификации (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенных пунктов и численность населения СНП;
в графах 7-8 – указывается количество отделений почтовой связи (стационарная или передвижная);
в графе 9 – указывается наличие сотовой связи (Kcell, Activ, Beeline, другие);
в графе 10 – указывается наличие мобильного интернета;
в графе 11 – указывается наличие широкополосного доступа к сети Интернет (ШПД);
в графе 12 - указывается наличие Широкополосного доступа к сети Интернет в государственных учреждениях, бюджетных организациях и объектах образования;
в графе 13 – указывается наличие централизованного электроснабжения;
в графах 14-15 – указывается протяженность линий электропередач внутри села и их фактический износ;
в графах 16-17 – указывается количество комплектных трансформаторных подстанций (КТП, ТП) и их фактический износ;
в графе 18 – указывается год постройки сетей газоснабжения;
в графе 19 – указывается процент домов, газифицированных природным газом;
в графе 20 – указывается охват населения газифицированных природным газом (централизованным газоснабжением);
в графе 21 – указывается наличие сжиженного газа (в баллонах);
в графе 22 – указывается количество централизованных пунктов обмена баллонов.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
ШПД – широкополосный доступ;
КТП – комплектная трансформаторная подстанция;
ТП – трансформаторная подстанция;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 6 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 6 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских
населенных пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о протяженности дорог местного значения
Индекс формы административных данных: 6-ДРГМЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
протяженность дорог с твердым покрытием (километров)
расстояние до автомобильной дороги областного и/или республиканского значения
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Протяженность автомобильной дороги, связывающие СНП с райцентром, километры
Протяженность дорог внутри поселка
Автобусное сообщение (есть, нет)
Примечание
всего
из них
Состояние дороги (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное)
всего
в том числе с твердым покрытием, километров
в том числе состояние дороги
Требуется, километров
твердое покрытие
грунтовая
бездорожье
хорошее
удовлетворительное
не удовлетворительное
капитальный ремонт
средний ремонт
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати.
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о протяженности
дорог местного значения"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о протяженности дорог местного значения"

1. Осы түсіндірме байланыс, электрмен жабдықтау және газдандыру туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтың немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекендердің мәртебесі және АЕМ халқының саны көрсетіледі;
7-8-бағандарда – пошта байланысы бөлімшелерінің саны (стационарлық немесе жылжымалы) көрсетіледі;
9-бағанда – ұялы байланыстың болуы көрсетіледі (Kcell, Activ, Beeline, тағы басқа);
10-бағанда – ұялы интернеттің болуы көрсетіледі;
11-бағанда – Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің (КЖҚ) болуы көрсетіледі;
12-бағанда –мемлекеттік органдарда, бюджеттік ұйымдарда және білім беру объектілерінде Интернет желісіне кең жолақты қолжетімділіктің болуы көрсетіледі;
13-бағанда – орталықтандырылған электрмен жабдықтаудың болуы көрсетіледі;
14-15-бағандарда – ауыл ішіндегі электр беру желілерінің ұзындығы және олардың нақты тозуы көрсетіледі;
16-17-бағандарда – кешенді трансформаторлық қосалқы станцияларының саны (КТҚС, ТҚС) және олардың нақты тозуы көрсетіледі;
18-бағанда – газбен жабдықтау желілерінің салынған жылы көрсетіледі;
19-бағанда – табиғи газбен газдандырылған үйлердің пайызы көрсетіледі;
20-бағанда – табиғи газбен (орталықтандырылған газбен жабдықтаумен) газдандырылған халықтың қамтылуы көрсетіледі;
21-бағанда – сұйытылған газдың болуы (баллондарда) көрсетіледі;
22-бағанда – баллондарды айырбастаудың орталықтандырылған пункттерінің саны көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ҚЖҚ – кең жолақты қолжетімділік;
КТҚС – кешенді трансформаторлық қосалқы станция;
ТҚС – трансформаторлық қосалқы станция;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық
экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 6 қосымша
Жергілікті атқарушы
органдардың ауылдық елді
мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг) жүргізуі
туралы нұсқаулыққа 6-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Жергілікті маңызы бар жолдардың ұзындығы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 6-ЖМБЖЛ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
қатты жабынды жолдардың ұзындығы (километр)
облыстық және/немесе республикалық маңызы бар автомобиль жолына дейінгі қашықтық
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
АЕМ-ді аудан орталығымен байланыстыратын автомобиль жолының ұзындығы, километр
Кент ішіндегі жолдардың ұзындығы
Автобус қызметі (бар, жоқ)
Ескертпе
барлығы
олардың ішінде
Жолдың жағдайы (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
барлығы
оның ішінде қатты жабыны бар, километр
оның ішінде жолдың жағдайы
қажет, километр
қатты жабын
топырақ
жолсыз
жақсы
қанағаттанарлық
қанағаттанарлықсыз
күрделі жөндеу
орташа жөндеу
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Жергілікті маңызы бар
жолдардың ұзындығы туралы
мәліметтер" нысанына қосымша
"Жергілікті маңызы бар жолдардың ұзындығы туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о протяженности дорог местного значения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графах 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графе 7 – указывается протяженность дорог с твердым покрытием (километр);
в графе 8 – указывается расстояние до автомобильной дороги областного и/или республиканского значения;
в графах 9-12 – указывается общая протяженность автомобильной дороги, связывающие СНП с районным центром, в том числе по типам покрытия (твердое, грунтовое, бездорожье);
в графе 13 – указывается состояние дороги до райцентра (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное);
в графах 14-18 – указывается общая протяженность дороги внутри СНП, в том числе с твердым покрытием и состоянием дороги (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное);
в графах 19-20 – указывается протяженность дорог внутри поселка, требующих ремонта (капитальный, средний);
в графе 21 – указывается наличие автобусного сообщения;
в графе 22 – указывается примечание по СНП.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 7 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 7 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения о дорогах областного и районного значения
Индекс формы административных данных: 7-ДРОРЗ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Индекс автодороги
Наименование автодороги
Общая протяженность, километров
В том числе по типам покрытия, километров
Оценка состояния дорожного покрытия
асфальтобетонное
черное
гравийно-щебеночное
грунтовые
хорошее
удовлетворительное
неудовлетворительное
протяженность
процент
протяженность
процент
протяженность
процент
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
продолжение таблицы
Проведенные ремонтно-строительные работы дорожного полотна
Требуется, километров
тип работы (строительство, реконструкция, капитальный, средний, текущий ремонт)
протяженность, километров
капитальный ремонт
средний ремонт
15
16
17
18
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о дорогах областного
и районного значения"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о дорогах областного и районного значения"

1. Осы түсіндірме жергілікті маңызы бар жолдардың ұзындығы туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-бағанда – қатты жабыны бар жолдардың ұзындығы (километр) көрсетіледі;
8-бағанда – облыстық және/немесе республикалық маңызы бар автомобиль жолына дейінгі қашықтық көрсетіледі;
9-12-бағандарда – АЕМ-ді аудан орталығымен байланыстыратын автомобиль жолының жалпы ұзындығы, оның ішінде жабын түрлері (қатты, топырақ, жолсыз) бойынша көрсетіледі;
13-бағанда – аудан орталығына дейінгі жолдың жай-күйі көрсетіледі (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз);
14-18-бағандарда – АЕМ ішіндегі, оның ішінде қатты жабыны бар және жолдың жай-күйі бар (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз) жолдың жалпы ұзындығы көрсетіледі;
19-20-бағандарда – кент ішіндегі жөндеуді (күрделі, орташа) қажет ететін жолдардың ұзындығы көрсетіледі;
21-бағанда – автобус қатынасының болуы көрсетіледі;
22-бағанда – АЕМ бойынша ескертпе көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 7 қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг)
жүргізуі туралы нұсқаулыққа
7-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Облыстық және аудандық маңызы бар жолдар туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 7-ОАМБЖЛ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Автожол индексі
Автожол атауы
Жалпы ұзақтығы, километр
Оның ішінде жабын түрлері бойынша, километр
Жол төсемінің жай-күйін бағалау
асфальтбетон
қара
қиыршықтас-шағылтасты
топырақты
жақсы
қанағаттанарлық
қанағаттанарлықсыз
ұзақтығы
пайыз
ұзақтығы
пайыз
ұзақтығы
пайыз
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
кестенің жалғасы
Жол төсемінің жүргізілген жөндеу-құрылыс жұмыстары
Қажеттілік, километрлер
жұмыс түрі (құрылыс, қайта құру, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу)
ұзындығы, километр
күрделі жөндеу
орташа жөндеу
15
16
17
18
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Облыстық және аудандық
маңызы бар жолдар туралы
мәліметтер" нысанына
қосымша
"Облыстық және аудандық маңызы бар жолдар туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений о дорогах областного и районного значения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-3 – указывается индекс автодороги областного или районного значения и ее полное наименование;
в графах 4-8 – указывается общая протяженность автодороги областного или районного значения, в том числе по типам покрытия (асфальтобетонное, черное, гравийно-щебеночное, грунтовое);
в графах 9-14 – указывается протяженность автодороги областного или районного значения по типам состояния (хорошее, удовлетворительное, не удовлетворительное);
в графах 15-16 – указываются типы проведенных ремонтно-строительных работ дорожного полотна (строительство, реконструкция, капитальный, средний или текущий ремонт) и протяженность отремонтированных дорог;
в графах 17-18 – указывается протяженность автодороги областного или районного значения, требующей капитального и среднего ремонта.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 8 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 8 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения по объектам образования
Индекс формы административных данных: 8-ОБР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Количество детей, человек
всего
Дошкольного возраста (до 6 лет)
Школьного возраста (только обучающие в школах и колледжах)
Младший + Средний возраст
Младший + Средний + Старший возраст

1. Осы түсіндірме облыстық және аудандық маңызы бар жолдар туралы мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-3-бағандарда – облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың индексі және оның толық атауы көрсетіледі;
4-8-бағандарда – облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың жалпы ұзындығы, оның ішінде жабын түрлері бойынша (асфальтбетон, қара, қиыршықтас-шағылтасты, топырақты) көрсетіледі;
9-14-бағандарда – жай-күйінің түрлері (жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз) бойынша облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың ұзындығы көрсетіледі;
15-16-бағандарда – жол төсемінің жүргізілген жөндеу-құрылыс жұмыстарының түрлері (құрылыс, қайта құру, күрделі, орташа немесе ағымдағы жөндеу) және жөнделген жолдардың ұзындығы көрсетіледі;
17-18-бағандарда – күрделі және орташа жөндеуді қажет ететін облыстық немесе аудандық маңызы бар автожолдың ұзындығы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 8 қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-
экономикалық дамуына
мониторинг (скрининг) жүргізуі
туралы нұсқаулыққа 8-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Білім беру объектілері бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 8-БЛМ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электронды түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Балалар саны, адам
барлығы
Мектеп жасына дейінгі (6 жасқа дейін)
Мектеп жасында (тек мектептер мен колледждерде оқитындар)
Кіші+Орта жас
Кіші+Орта+Үлкен жасы

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений по объектам образования (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графах 7-13 – указывается количество детей дошкольного и школьного возраста в разрезе возрастных групп (до 6 лет, от 6 до 10 лет, от 11 до 14 лет, свыше 15 лет), а также указывается количество детей младшего и среднего возрастов (от 6 до 10 лет и от 11 до 14 лет) и количество детей младшего, среднего и старшего возрастов (от 6 до 10 лет, от 11 до 14 лет и свыше 15 лет);
в графах 14-20 – указывается количество дошкольных учреждений, в том числе детские сады и мини-центры с указанием года постройки (открытия), количества мест и воспитывающихся детей;
в графе 21 – указывается вместимость дошкольных учреждений;
в графе 22 – указывается уровень обеспеченности дошкольными учреждениями (мест/тысяч человек);
в графе 23 – указывается группа обеспеченности (если показатель уровень обеспеченности дошкольными учреждениями меньше 15%, то присваивается балл от 1 до 15, если меньше 30% то от 16 до 30, если меньше 45% то 31-45, если уровень обеспеченности дошкольными учреждениями свыше 45,% то присваивается балл выше 45;
в графе 24 – указывается дополнительные необходимые места в дошкольных учреждениях;
в графах 25-46 – указывается количество школ, в том числе начальная, основная и средняя школы с указанием года постройки, года последнего капитального ремонта, количества мест и обучающихся детей, типового или приспособленного помещения, обучающихся в 3-4 смены, состояние аварийности;
в графе 47-49 – указывается количество школ-интернатов и количество детей в пришкольных интернатах (проживающих и обучающихся);
в графе 50 – указывается вместимость школьных учреждений;
в графе 51 – указывается уровень обеспечения школ (мест/тысяч человек);
в графе 52 – указывается группа обеспеченности школ;
в графе 53 – указывается необходимые места в школах по бенчмаркам;
в графе 54 – указывается дополнительные необходимые места в школах;
в графе 55 – указывается удаленность СНП от ближайшей школы. Данная графа заполняется в СНП, где не имеются школы;
в графе 56 – указывается наличие подвоза детей.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 9 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 9 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения по объектам здравоохранения
Индекс формы административных данных: 9-ЗДР
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Удаленность сельского населенного пункта от ближайшего медицинского учреждения (километров)
Наличие медицинских учреждений
Центральная районная больница
Районная больница (специализированные)
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
продолжение таблицы
Наличие медицинских учреждений
Сельская больница (в том числе участковая)
количество койко-мест в больницах (койко-место)
Поликлиники
Врачебная амбулатория (семейная)
количество посещений в поликлинике и врачебной амбулатории (посещений)
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
продолжение таблицы
Наличие медицинских учреждений
Количество посещений в медицинский пункт (посещения)
Аптеки
Охват медицинскими учреждениями (расчет по формуле)
количество посещений в поликлинике и врачебной амбулатории (посещен)
Фельдшерско-акушерский пункт (в том числе фельдшерский пункт)
количество посещений в фельдшерско-акушерского пункта (посещения)
Медицинский пункт
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
год постройки
год последнего капитального ремонта
типовая, приспособленная
состояние аварийности (да/нет)
арендованное, указать год начала аренды
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
продолжение таблицы
Уровень посещаемости медицинских учреждений (расчет по формуле)
Группа посещаемости медицинских учреждений (расчет по формуле)
Медицинский работник без содержания отдельного помещения
Всего медицинских учреждений
Численность медицинского персонала в соответствии со штатами нормативами, человек (физических лиц)
врачей
среднего медицинский персонала
штатные
физические
дефицит врачей в процентах
штатные
физические
дефицит врачей в процентах
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения по объектам
здравоохранения"
Пояснение по заполнению формы "Сведения по объектам здравоохранения"

1. Осы түсіндірме білім беру объектілері бойынша мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-13-бағандарда – жас топтары бөлінісінде мектепке дейінгі және мектеп жасындағы (6 жасқа дейін, 6 жастан 10 жасқа дейін, 11 жастан 14 жасқа дейін, 15 жастан жоғары) балалардың саны, сондай-ақ кіші және орта жастағы (6 жастан 10 жасқа дейін және 11 жастан 14 жасқа дейін) және кіші, орта және үлкен жастағы (6 жастан 10 жасқа дейін, 11 жастан 14 жасқа дейін және 15 жастан жоғары) балалар саны көрсетіледі;
14-20-бағандарда – мектепке дейінгі мекемелердің саны, оның ішінде салынған (ашылған) жылы, орындардың саны және тәрбиеленетін балалар көрсетілген балабақшалар мен шағын орталықтар көрсетіледі;
21-бағанда – мектепке дейінгі мекемелердің сыйымдылығы көрсетіледі;
22-бағанда – мектепке дейінгі мекемелермен қамтамасыз етілу деңгейі (орын/мың адам) көрсетіледі;
23-бағанда – қамтамасыз ету тобы көрсетіледі (егер мектепке дейінгі мекемелермен қамтамасыз етілу деңгейі көрсеткіші 15%-дан аз болса, 1-ден 15-ке дейін балл, егер 30%-дан аз болса, 16-дан 30-ға дейін, 45%-дан аз болса, 31-45 балл беріледі, егер мектепке дейінгі мекемелермен қамтамасыз етілу деңгейі 45%-дан жоғары болса, 45-тен жоғары балл беріледі);
24-бағанда – мектепке дейінгі мекемелерде қосымша қажетті орындар көрсетіледі;
25-46-бағандарда – мектептердің саны, оның ішінде салынған жылы, соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жылы, орындардың және білім алушылардың саны, 3-4 ауысымда білім алушылардың үлгілік немесе бейімделген үй-жайлары, авариялық жай-күйі көрсетілген бастауыш, негізгі және орта мектептер көрсетіледі;
47-49-бағандарда – мектеп-интернаттардың саны және мектеп жанындағы интернаттардағы (тұратын және оқитын) балалардың саны көрсетіледі;
50-бағанда – мектеп мекемелерінің сыйымдылығы көрсетіледі;
51-бағанда – мектептерді (орындарды/мың адамды) қамтамасыз ету деңгейі көрсетіледі;
52-бағанда – мектептерді қамтамасыз ету тобы көрсетіледі;
53-бағанда – бенчмаркалар бойынша мектептерде қажетті орындар көрсетіледі;
54-бағанда – мектептерде қосымша қажетті орындар көрсетіледі;
55-бағанда – ауылдық елді мекеннің жақын маңдағы мектептен қашықтығы көрсетіледі. Бұл баған мектебі жоқ АЕМ-де толтырылады;
56-бағанда – балаларды тасымалдаудың болуы көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 9 қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізуі туралы нұсқаулыққа 9-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Денсаулық сақтау объектілері бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 9-ДНС
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Ауылдық елді мекеннің жақын жердегі медициналық мекемеден қашықтығы (километр)
Медициналық мекемелердің болуы
Орталық аудандық аурухана
Аудандық аурухана (мамандандырылған)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелердің болуы
Ауылдық аурухана (оның ішінде учаскелік аурухана)
ауруханалардағы төсек-орын саны (төсек-орын)
Емханалар
Дәрігерлік амбулатория (отбасылық)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік, бейімделген
апаттық жағдайы (иә/жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелердің болуы
Медициналық пунктке (кент) бару саны
Дәріханалар
Медициналық мекемелермен қамту (формула бойынша есептеу)
емханаға және дәрігерлік амбулаторияға бару саны (барған)
Фельдшерлік-акушерлік пункт
(оның ішінде фельдшерлік пункт)
фельдшерлік-акушерлік пунктке бару (бару)саны
Медициналық пункт
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік,бейімделген
апаттық жағдайы (иә / жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
үлгілік,бейімделген
апаттық жағдайы (иә / жоқ)
жалға алынған, жалдау басталған жылды көрсету
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
кестенің жалғасы
Медициналық мекемелерге бару деңгейі (формула бойынша есептеу)
Медициналық мекемелерге бару тобы (формула бойынша есептеу)
Бөлек үй-жай берілмеген медициналық жұмыскер
Барлық медициналық мекемелер
Мемлекеттік нормативтерге сәйкес медициналық персоналдың саны, адам (жеке тұлғалар)
дәрігерлер
орта медициналық
персонал
штаттық
физикалық
дәрігерлердің тапшылығы пайызбен
штаттық
физикалық
дәрігерлердің тапшылығы пайызбен
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді өтеусіз
негізде жинауға арналған
"Денсаулық сақтау объектілері
бойынша мәліметтер" нысанына
қосымша
"Денсаулық сақтау объектілері бойынша мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений по объектам здравоохранения (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6– указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графе 7 – указывается удаленность СНП от ближайшего медицинского учреждения. Данная графа заполняется в СНП, где не имеются медицинские учреждения;
в графах 8-46 – указывается количество медицинских учреждений в разрезе центральной районной больницы, районной больницы (специализированной), сельской больницы (в том числе участковой), поликлиники, врачебной амбулатории (семейной), фельдшерско-акушерского пункта (в том числе фельдшерского пункта), медицинского пункта с указанием года постройки или аренды, года последнего капитального ремонта, типового или приспособленного помещения, состояния аварийности и количество койко-мест в больницах, количество посещений в поликлинике, ВА, ФАП и МП;
в графе 47 – указывается количество аптек;
в графе 48 – указывается охват медицинскими учреждениями (сумма количество посещений в поликлинике, ВА, ФАП и МП);
в графе 49 – указывается уровень посещаемости медицинских учреждений (охват медицинскими учреждениями делится на численность населения);
в графе 50 – указывается группа посещаемости медицинских учреждений
в графе 51 – указывается медицинский работник без содержания отдельного помещения;
в графе 52 – указывается общее количество медицинских учреждений;
в графах 53-58 – указывается численность медицинского персонала в соответствии со штатными нормативами, в том числе штатной, физической численности врачей и среднего медицинского персонала.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
ВА – врачебная амбулатория;
ФАП –фельдшерско-акушерский пункт;
МП – медицинский пункт;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 10 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 10 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения по объектам культуры, спорта и туризма
Индекс формы административных данных: 10-КСТ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района (города областного значения)
Наименование сельского округа или поселка
Наименование сельского населенного пункта
Статус (опорные/спутниковые/стратегические)
Численность населения
Культура
Культурно-досуговые предприятия (клубы и дома культуры)
Библиотеки
Год постройки
Год последнего капитального
ремонта
Количество
в том числе действующие
Количество мест
Год постройки
Год последнего капитального
ремонта
Количество
в том числе действующие
Количество мест
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
продолжение таблицы
Культура
Спорт
Кинотеатры
Музеи
Количество детско-юношеских спортивных школ
Стадионы, единиц
год постройки
год последнего капитального ремонта
количество
в том числе действующие
количество мест
год постройки
год последнего капитального ремонта
количество
в том числе действующие
количество посещений
год постройки
год последнего капитального ремонта
количество
в том числе действующие
требуется ли ремонт (капительный, средний)
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
продолжение таблицы
Спорт
Крытые спортивные комплексы
Спортивные залы
в том числе спортзалы в образовательных школах
год постройки
год последнего капитального ремонта
количество
в том числе действующие
требуется ли ремонт (капитальный, средний)
год постройки
год последнего капитального ремонта
количество
в том числе действующие
требуется ли ремонт (капительный, средний)
год постройки
год последнего капитального ремонта
количество
в том числе действующие
требуется ли ремонт (капитальный, средний)
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
продолжение таблицы
Спорт
Туризм
Плавательные бассейны
Лыжные базы
число объектов туристской инфраструктуры (гостиницы, турбазы, санаторно-оздоровительные объекты), единиц
в том числе единиц

1. Осы түсіндірме денсаулық сақтау объектілері бойынша мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі – Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағанда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-бағанда – АЕМ-нің жақын жердегі медициналық мекемеден қашықтығы көрсетіледі. Бұл баған медициналық мекемелері жоқ АЕМ-де толтырылады;
8-46-бағандарда – салынған немесе жалға алынған жылы, соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жылы, үлгілік немесе бейімделген үй-жай, авариялық жай-күйі және ауруханалардағы төсек-орын саны, емханаға бару саны, ДА, ФАП және МП көрсетіле отырып, орталық аудандық аурухана, аудандық аурухана (мамандандырылған), ауылдық аурухана (оның ішінде учаскелік), емхана, дәрігерлік амбулатория (отбасылық), фельдшерлік-акушерлік пункт (оның ішінде фельдшерлік пункт) саны көрсетіледі;
47-бағанда – дәріханалардың саны көрсетіледі;
48-бағанда – медициналық мекемелермен қамтылу көрсетіледі (сомасы, емханаға бару саны, ДА, ФАП және МП);
49-бағанда – медициналық мекемелерге бару деңгейі көрсетіледі (медициналық мекемелермен қамтылу халық санына бөлінеді);
50-бағанда – медициналық мекемелерге бару тобы көрсетіледі;
51-бағанда – бөлек үй-жай берілмеген медициналық қызметкер көрсетіледі;
52-бағанда – медициналық мекемелердің жалпы саны көрсетіледі;
53-58-бағандарда – штаттық нормативтерге сәйкес медициналық персоналдың саны, оның ішінде дәрігерлердің және орта медициналық персоналдың штаттық, физикалық саны көрсетіледі.
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер;
ДА – дәрігерлік амбулатория;
ФАП – фельдшерлік-акушерлік пункт;
МП – медициналық пункт;
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 10 қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізуі туралы нұсқаулыққа 10-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Мәдениет, спорт және туризм объектілері бойынша мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 10-МСТ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) атауы
Ауылдық округтің немесе кенттің атауы
Ауылдық елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік/стратегиялық)
Халық саны
Мәдениет
Мәдени-демалыс кәсіпорындары (клубтар және мәдениет үйлері)
Кітапханалар
Салынған жылы
Соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
Саны
оның ішінде қолданыстағы
Орындар саны
Салынған жылы
Соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
Саны
оның ішінде қолданыстағы
Орындар саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
кестенің жалғасы
Мәдениет
Спорт
Кинотеатрлар
Мұражайлар
Балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің саны
Стадиондар, бірлік
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
саны
оның ішінде қолданыстағы
орындар саны
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
саны
оның ішінде қолданыстағы
келу саны
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
саны
оның ішінде қолданыстағы
жөндеу қажеттілігі (күрделі, орташа)
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
кестенің жалғасы
Спорт
Жабық спорт кешендері
Спорт залдары
оның ішінде білім беру мектептеріндегі спорт залдары
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
саны
оның ішінде қолданыстағы
жөндеу қажеттілігі (күрделі, орташа)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
саны
оның ішінде қолданыстағы
жөндеу қажеттілігі (күрделі, орташа)
салынған жылы
соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жыл
саны
оның ішінде қолданыстағы
жөндеу қажеттілігі (күрделі, орташа)
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
кестенің жалғасы
Спорт
Туризм
Жүзу бассейндері
Шаңғы базалары
туристік инфрақұрылым объектілерінің саны (қонақ үйлер, турбазалар, санаторий-сауықтыру объектілері), бірлік
оның ішінде, бірлік

1. Настоящее пояснение определяет требования по заполнению сведений по объектам культуры, спорта и туризма (далее - Форма).
2. Форма подписывается ответственным должностным лицом, его руководителем и заверяется печатью.
3. Форма заполняется по каждому сельскому населенному пункту (далее - СНП) следующим образом:
в графе 1 – указывается код каждого СНП согласно национальному Классификатору административно-территориальных объектов (КАТО);
в графах 2-4 – указывается полное наименование района (города областного значения), сельского округа или поселка, СНП в соответствии с КАТО;
в графе 5-6 – указывается статус населенного пункта и численность населения;
в графах 7-26 – указывается количество объектов культуры, в том числе действующих в разрезе культурно-досуговых предприятий, библиотек, кинотеатров, музеев с указанием года постройки, года последнего капитального ремонта и количество мест в них;
в графе 27 – указывается общее количество детско-юношеских спортивных школ;
в графах 28-57 – указывается количество спортивных объектов, в том числе действующих в разрезе стадионов, крытых спортивных комплексов, спортивных залов в том числе спортзалы в образовательных школах, плавательных бассейнов, лыжных баз с указанием года постройки, года последнего капитального ремонта и требующих ремонта (капитальный, средний);
в графе 58 – указывается общее число объектов туристской инфраструктуры (гостиницы, турбазы, санаторно-оздоровительные объекты);
в графах 59-64 – указывается количество объектов туристской инфраструктуры, в том числе гостиницы, гостевые дома, охотничьи дома, дома отдыха, санатории и другие;
в графе 65 – указывается количество туристических зон (Топ-10, Топ-50).
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СНП – сельские населенные пункты;
КАТО - Классификатор административно-территориальных объектов.
Приложение 11 к приказу
Заместитель Премьер-Министра
– Министр национальной
экономики
Республики Казахстан
от 2 июля 2026 года № 100
Приложение 11 к Инструкции
о проведении местными
исполнительными органами
мониторинга (скрининга)
социально-экономического
развития сельских населенных
пунктов
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Представляется: в Министерство национальной экономики Республики Казахстан
Форма административных данных размещена на интернет – ресурсе: www.gov.kz/memleket/entities
Наименование формы административных данных: Сведения об экологическом благополучии
Индекс формы административных данных: 11-ЭКОЛ
Периодичность: годовая
Отчетный период: 20__ год
Круг лиц, представляющих информацию: аким сельского округа, села, поселка представляет в акимат района (города областного значения), акимат района (города областного значения) представляет в акимат области
Срок представления формы административных данных: до 1 мая
Индивидуальный идентификационный номер/Бизнес идентицикационный номер
(не заполняется в случае представления данных физическими лицами, а также в агрегированном виде)
Метод сбора: на бумажном носителе, в электронном виде
Код по классификатору административно-территориальных объектов (КАТО)
Наименование района
Наименование поселкового/ сельского округа
Наименование населҰнного пункта
Статус (опорные/спутниковые
/стратегические)
Численность населения
Радиационный фон, микрозиверт в час
Качество питьевой воды, общая минерализация (сухой остаток) в воде (милиграмм/литр)
Зона эколог. бедствия (в соответствии с НПА)
Количество полигонов ТБО, единиц
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Место печати
(наименование организации)
Ответственный
исполнитель (Фамилия Имя Отчество (при его наличии), подпись) Телефон:
(наименование отдела)
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
на безвозмездной основе
"Сведения о экологическом
благополучии"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о экологическом благополучии"

1. Осы түсіндірме мәдениет, спорт және туризм объектілері бойынша мәліметтерді толтыру бойынша (бұдан әрі - Нысан) талаптарды айқындайды.
2. Нысанға жауапты лауазымды адам, оның басшысы қол қояды және мөрмен расталады.
3. Нысан әрбір ауылдық елді мекен бойынша (бұдан әрі – АЕМ) мынадай түрде толтырылады:
1-бағанда – әрбір АЕМ-нің коды Әкімшілік-аумақтық объектілердің ұлттық жіктеуішіне (ӘАОЖ) сәйкес көрсетіледі;
2-4-бағандарда – ауданның (облыстық маңызы бар қаланың), ауылдық округтің немесе кенттің, АЕМ-нің ӘАОЖ-ға сәйкес толық атауы көрсетіледі;
5-6-бағандарда – елді мекеннің мәртебесі және халық саны көрсетіледі;
7-26-бағандарда – салынған жылы, соңғы күрделі жөндеу жылы және олардағы орындардың саны көрсетіле отырып, мәдениет объектілерінің саны, оның ішінде мәдени-демалыс кәсіпорындары, кітапханалар, кинотеатрлар, музейлер бөлінісінде жұмыс істейтін объектілер көрсетіледі;
27-бағанда – балалар мен жасөспірімдер спорт мектептерінің жалпы саны көрсетіледі;
28-57-бағандарда – салынған жылы, соңғы рет күрделі жөндеу жүргізілген жылы және жөндеуді (күрделі, орта) қажет ететіндері көрсетіле отырып, спорт объектілерінің саны, оның ішінде стадиондар, жабық спорт кешендері, спорт залдары, оның ішінде білім беру мектептеріндегі спорт залдары, жүзу бассейндері, шаңғы базалары көрсетіледі;
58-бағанда – туристік инфрақұрылым объектілерінің (қонақүйлер, турбазалар, санаторий-сауықтыру объектілері) жалпы саны көрсетіледі;
59-64-бағандарда – туристік инфрақұрылым объектілерінің саны, оның ішінде қонақүйлер, қонақжайлар, аңшылық үйлері, демалыс үйлері, санаторийлер және басқалар көрсетіледі;
65-бағанда – туристік аймақтардың саны көрсетіледі (Үздік-10, Үздік-50).
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
АЕМ – ауылдық елді мекендер
ӘАОЖ - Әкімшілік-аумақтық объектілердің жіктеуіші.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары – Ұлттық экономика министрі
2026 жылғы 2 шілдедегі
№ 100 бұйрығына 11 қосымша
Жергілікті атқарушы органдардың ауылдық елді мекендердің әлеуметтік-экономикалық дамуына мониторинг (скрининг) жүргізуі туралы нұсқаулыққа 11-қосымша
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Ұсынылады:Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысан интернет – ресурста орналастырылған: www.gov.kz/memleket/entities
Әкімшілік нысанның атауы: Экологиялық салауаттылық туралы мәліметтер
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанның индексі (нысан атауының қысқаша әріптік-цифрлық көрінісі): 11-ЭКОЛ
Кезеңділік: жылдық
Есепті кезең: 20__ жыл
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсынатын адамдар тобы: ауылдық округтің, ауылдың, кенттің әкімі ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігіне ұсынады, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі облыстың әкімдігіне ұсынады
Әкімшілік деректерді өтеусіз негізде жинауға арналған нысанды ұсыну мерзімі: 15 ақпанға дейін
Жеке сәйкестендіру нөмірі/ Бизнес сәйкестендіру нөмірі
(деректерді жеке адамдар ұсынған жағдайда, сондай-ақ агрегатталған түрде толтырылмайды)
Жинау әдісі: қағаз жеткізгіште, электрондық түрде
Әкімшілік-аумақтық объектілер жіктеуіші бойынша код (ӘАОЖ)
Аудан атауы
Кенттің/ауылдық округтің атауы
Елді мекеннің атауы
Мәртебесі (тірек/спутниктік
/ стратегиялық)
Халық саны
Радиациялық ая, сағ/ мкЗв
Ауыз судың сапасы, судағы жалпы минералдану (құрғақ қалдық) (литр/гр)
Экологиялық апат аймағы (НҚА сәйкес)
ҚТҚ полигондарының саны, бірлік
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Басшы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Мөр орны
(ұйымның атауы)
Жауапты
орындаушы (Тегі, Аты, Әкесінің аты (ол болған жағдайда), қолы) Телефон:
(бөлімнің атауы)
Әкімшілік деректерді
өтеусіз негізде жинауға арналған
"Экологиялық салауаттылық
туралы мәліметтер"
нысанына қосымша
"Экологиялық салауаттылық туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме