Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах
Постановление акимата Кызылординской области от 03 сентября 2025 года № 173
В соответствии с пунктом 4 статьи 125 Кодекса Республики Казахстан "Водный кодекс Республики Казахстан", пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан "О правовых актах" и приказом исполняющего обязанности Министра водных ресурсов и ирригации Республики Казахстан от 11 июля 2025 года № 171-НҚ "Об утверждении Типовых правил общего водопользования" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 36443) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Кызылординской области:
1) постановление акимата Кызылординской области от 13 января 2023 года № 7 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8356-11);
2) постановление акимата Кызылординской области от 12 августа 2024 года № 141 "О внесении изменения в постановление акимата Кызылординской области от 13 января 2023 года № 7 "Об установлении мест для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах и водохозяйственных сооружениях" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8548-11).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Кызылординской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области Н. Налибаев
Приложение к постановлению
акимата Кызылординской области
от "3" сентября 2025 года № 173
Места для массового отдыха, туризма и спорта на водных объектах
Наименование водного объекта
Места для массового отдыха, туризма и спорта
Наименование населенного пункта
Месторасположение (координаты)
1.
канал Жибек жолы
зона отдыха "Сыр самалы"
город Кызылорда
44°48'34.34"C 65°30'59.12"B
2.
река Сырдарья
зона отдыха "Сыр толкыны"
город Кызылорда
44°45'16.64"C 65°32'25.42"B
3.
дачный поселок Эдельвейс
зона отдыха
"Эдельвейс"
город Кызылорда, поселок Тасбогет
44°46'40.0" N
65°30'08.3" E
4.
озеро Камбаш
зона отдыха "Аккумшык"
Аральский район, сельский округ Камыстыбас
46°12'41.5"N 61°55'49.0"E
5.
река Сырдарья
зона отдыха "Муратбаев"
Кармакшинский район, поселок Жосалы

Су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындарды белгілеу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2025 жылғы 03 қыркүйектегі № 173 қаулысы
"Қазақстан Республикасының Су Кодексі" Қазақстан Республикасы Кодексінің 125-бабының 4-тармағына, "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабының 2-тармағына және "Ортақ су пайдаланудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Су ресурстары және ирригация министрінің міндетін атқарушы 2025 жылғы 11 шілдедегі № 171-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 36443 болып тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар осы қаулының қосымшасына сәйкес белгіленсін.
2. Қызылорда облысы әкімдігінің келесі қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
1) "Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 7 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8356-11 болып тіркелген);
2) "Су объектілері мен су шаруашылығы құрылыстарындағы көпшіліктің демалуына, туризм мен спортқа арналған жерлерді белгілеу туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 7 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2024 жылғы 12 тамыздағы № 141 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8548-11 болып тіркелген).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қызылорда облысы әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Н. Нәлібаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2025 жылғы "3" қыркүйектегі № 173
қаулысына қосымша
Су объектілерінде жаппай демалуға, туризм мен спортқа арналған орындар
Су объектісінің
атауы
Көпшілік демалуына, туризмге және спортқа арналған орындар
Орналасқан елді мекеннің атауы
Орналасқан жері (координаттары)
1.
Жібек жолы каналы
"Сыр самалы" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы
44°48'34.34"C 65°30'59.12"B
2.
Сырдария өзені
"Сыр толқыны" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы
44°45'16.64"C 65°32'25.42"B
3.
Эдельвейс
саяжай ауылы
"Эдельвейс" демалыс аймағы
Қызылорда қаласы, Тасбөгет кенті
44°46'40.0" N
65°30'08.3" E
4.
Қамбаш көлі
"Аққұмшық" демалыс аймағы
Арал ауданы, Қамыстыбас ауылдық округі
46°12'41.5"N 61°55'49.0"E
5.
Сырдария өзені
"Мұратбаев" демалыс аймағы
Қармақшы ауданы, Жосалы кенті

45°28'32.3"N 64°04'54.0"E
6.
озеро Каншиели
зона отдыха
"Асар"
Жалагашский район, сельский округ Букарбай батыр
45°00'36.5"N 64°33'37.8"E
7.
река Сырдарья
зона отдыха "Калгандария"
Сырдарьинский район, поселок Теренозек
45°01'34.5"N 64°59'05.0"E
8.
озеро Ханкожа
зона отдыха "Байгекум"
Шиелийский район, сельский округ Байгекум
44°17'39.68"N 66°30'51.01"E
44°17'47.72"N 66°27'55.55"E
9.
озеро Борыкты
зона отдыха "Борыкты"
Жанакорганский район, поселок Жанакорган
43°52'59.6154"N 67°14'18.6800"E 43°52'58.4123"N 67°14'19.3443"E; 43°52'57.8116"N 67°14'17.2648"E 43°52'59.0150"N 67°14'16.6004"E

45°28'32.3"N 64°04'54.0"E
6.
Қаншиелі көлі
"Асар" демалыс аймағы
Жалағаш ауданы, Бұқарбай батыр ауылдық округі
45°00'36.5"N 64°33'37.8"E
7.
Сырдария өзені
"Қалғандария" демалыс аймағы
Сырдария ауданы, Тереңөзек кенті
45°01'34.5"N 64°59'05.0"E
8.
Ханқожа көлі
"Бәйгеқұм" демалыс аймағы
Шиелі ауданы, Бәйгеқұм ауылдық округі
44°17'39.68"N 66°30'51.01"E
44°17'47.72"N 66°27'55.55"E
9.
Борықты көлі
"Борықты" демалыс аймағы
Жаңақорған ауданы, Жаңақорған кенті
43°52'59.6154"N 67°14'18.6800"E; 43°52'58.4123"N 67°14'19.3443"E; 43°52'57.8116"N 67°14'17.2648"E; 43°52'59.0150"N 67°14'16.6004"E