О Кокпектинском районном бюджете на 2026-2028 годы
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 18 декабря 2025 года № 37-2
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2026.
В соответствии со статьями 88, 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2026-2028 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2026 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 228 410,7 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 469 190,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 16 156,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 000,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 728 064,7 тысяч тенге;
2) затраты – 4 520 084,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 71 305,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 588,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 56 283,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 637 021,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -637 021,6 тысяч тенге:
поступление займов – 127 588,0 тысяч тенге;
погашение займов – 872 283,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 107 673,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокпектинского районного маслихата области Абай от 08.04.2026 № 42-6/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 528 609,0 тысяч тенге, в том числе:
Бигашский сельский округ – 29 938,0 тысяч тенге,
Кокпектинский сельский округ – 174 068,0 тысяч тенге,
Кокжайыкский сельский округ – 62 478,0 тысяч тенге,
Сельский округ имени К. Аухадиева – 51 747,0 тысяч тенге,
Тассайский сельский округ – 38 373,0 тысяч тенге,
Теректинский сельский округ – 35 357,0 тысяч тенге,
Улкенбокенский сельский округ – 50 370,0 тысяч тенге,
Ульгулималшинский сельский округ – 47 278,0 тысяч тенге,
Шугылбайский сельский округ – 39 000,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2026 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу в размере 1 процента, установленные решением маслихата области Абай от 8 декабря 2025 года № 32/212-VIII "Об областном бюджете на 2026-2028 годы".

2026-2028 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2025 жылғы 18 желтоқсандағы № 37-2 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2026 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 88, 91-баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2026-2028 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2026 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 228 410,7 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 469 190,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 16 156,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 15 000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 728 064,7 мың теңге;
2) шығындар – 4 520 084,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 71 305,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 127 588,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 56 283,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 637 021,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 637 021,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 127 588,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 872 283,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 673,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 42-6/1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2026 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 528 609,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Биғаш ауылдық округі – 29 938,0 мың теңге,
Көкпекті ауылдық округі – 174 068,0 мың теңге,
Көкжайық ауылдық округі – 62 478,0 мың теңге,
Қ.Аухадиев атындағы ауылдық округі – 51 747,0 мың теңге,
Тассай ауылдық округі – 38 373,0 мың теңге,
Теректі ауылдық округі – 35 357,0 мың теңге,
Үлкенбөкен ауылдық округі – 50 370,0 мың теңге,
Үлгілімалшы ауылдық округі – 47 278,0 мың теңге,
Шұғылбай ауылдық округі – 39 000,0 мың теңге.
3. Абай облысы мәслихатының 2025 жылғы 8 желтоқсандағы № 32/212-VIII "2026-2028 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 2026 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 1 пайыз болып орындауға қабылдансын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2026 год в сумме 35 118,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть в районном бюджете на 2026 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 6.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2026 жылға арналған резерві 35 118,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 4-қосымшаға сәйкес 2026 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес 2026 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
7. 6-қосымшаға сәйкес 2026 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

21 470,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
21 470,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
12 409,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 409,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
8 959,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 450,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 500,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 500,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 500,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 500,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
702 942,8
1
Социальное обеспечение
113 951,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
113 951,0
005
Государственная адресная социальная помощь
113 951,0
2
Социальная помощь
410 754,8
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
410 754,8
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
58 528,0
006
Оказание жилищной помощи
3 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 719,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 671,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
261 799,8
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
44 037,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
178 237,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
178 237,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

21 470,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
21 470,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12 409,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 409,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
8 959,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 450,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 500,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 500,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 500,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 500,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
702 942,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
113 951,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
113 951,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
113 951,0
2
Әлеуметтiк көмек
410 754,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
410 754,8
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
58 528,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 719,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 671,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
261 799,8
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
44 037,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
178 237,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
178 237,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

10 135,0
многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени и имеющим четыре и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
12 088,0
4
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
50 957,0
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
91 208,0
6
На повышение заработной платы государственных служащим
84 401,0
7
На введение дополнительных обязательных пенсионных взносов работодателя для работников бюджетной сферы
34 141,0
8
Целевые трансферты в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
401 710,3
Средний ремонт дороги "Улкенбокен-Кокжайык-Ульгулималшы" км 43-54
1 710,3
Средний ремонт автомобильной дороги "Улкенбокен-Кокжайык-Ульгулималшы" км 28-43
400 000,0
9
Разработка и утверждение Планов по управлению пастбищами и их использованию в районе
12 266,0
10
Берегоукрепительные и руслоочистительные работы
на реке Кокпекты в селе Кокпекты
37 743,0
11
Берегоукрепительные и руслоочистительные работы
на реке Талменка в селе Преображенка
44 680,0
12
Организация регулирования численности бродячих животных
6 304,4
Итого
988 821,7
Приложение 5 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 18 декабря 2025 года
№ 37-2
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета на 2026 год
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Кокпектинского районного маслихата области Абай от 08.04.2026 № 42-6/1 (вводится в действие с 01.01.2026).
Наименование
Сумма
(тысяч тенге)
1
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
105 478,0
Строительство водопроводных сетей в селе Акой
55 478,0
Строительство водопроводных сетей в селе Бигаш
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Карамойыл
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Мамай
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Шариптогай
10 000,0
Строительство водопроводных сетей в селе Шугылбай
10 000,0
2
Целевые трансферты в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог

10 135,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен наградталған және бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға
12 088,0
4
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына қосымша ақы белгілеуге
50 957,0
5
Мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
91 208,0
6
Мемлекеттік қызметшілердің жалақысын көтеруге
84 401,0
7
Бюджеттік сала қызметкерлері үшін жұмыс берушінің қосымша міндетті зейнетақы жарналарын енгізу туралы
34 141,0
8
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы нысаналы трансферттер
401 710,3
"Үлкен Бөкен-Көкжайық-Үлгүлімалшы" км 43-54 жолды орташа жөндеуге
1 710,3
"Үлкен Бөкен-Көкжайық-Үлгүлімалшы" км 28-43 жолды орташа жөндеуге
400 000,0
9
Ауданда жайылымдарды басқару және пайдалану жоспарларын әзірлеу және бекіту
12 266,0
10
Көкпекті ауылындағы Көкпекті өзенінің жағалауын бекіту және өзен арнасын тазалау жұмыстарына
37 743,0
11
Преображенка ауылындағы Талменка өзенінде жағалауды бекіту және өзен арнасын тазалау жұмыстарына
44 680,0
12
Қараусыз жануарлардың санын реттеуді ұйымдастыру
6 304,4
Барлығы
988 821,7
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2025 жылғы 18 желтоқсандағы
№ 37-2 шешіміне
5-қосымша
2026 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 08.04.2026 № 42-6/1 шешімімен (01.01.2026 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
Сомасы (мың теңге)
1
Сумен жабдықтау және канализация жүйелерін дамыту үшін
105 478,0
Ақой ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
55 478,0
Биғаш ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Қарамойыл ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Мамай ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Шариптоғай ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
Шуғылбай ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
10 000,0
2
Жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы нысаналы трансферттер

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
2
Финансовая деятельность
452
Отдел финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в
области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
018
Капитальные расходы государственного органа
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
5
Планирование и статистическая деятельность
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
004
Капитальные расходы государственного органа
9
Прочие государственные услуги общего характера
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
007
Капитальные расходы государственного органа
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
003
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
02
Оборона
1
Военные нужды
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
122
Аппарат акима района (города областного значения)
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2
Қаржылық қызмет
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін
орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару,  жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды  реттеу
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
028
Коммуналдық меншікке мүлік сатып алу
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
02
Қорғаныс
1
Әскери мұқтаждар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер

098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2
Коммунальное хозяйство
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3
Благоустройство населенных пунктов
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
025
Освещение улиц в населенных пунктах
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
003
Поддержка культурно-досуговой работы
2
Спорт
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3
Информационное пространство
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
006
Функционирование районных (городских) библиотек
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
075
Строительство сетей связи
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
006
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3
Елді-мекендерді көркейту
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
029
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2
Спорт
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық)  деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3
Ақпараттық кеңiстiк
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
075
Байланыс желілерінің құрылысы
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

014
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6
Земельные отношения
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
007
Капитальные расходы государственного органа
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
005
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
12
Транспорт и коммуникации
1
Автомобильный транспорт
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
022
Развитие транспортной инфраструктуры
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
024
Организация внутри поселковых (внутригородских), пригородных и внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
13
Прочие
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
055
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
9
Прочие

014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
113
Төмен тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6
Жер қатынастары
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
005
Аудан аумағының қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12
Көлiк және коммуникация
1
Автомобиль көлiгi
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
045
Аудандық,маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк), қала маңындағы, ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
13
Басқалар
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
055
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
9
Басқалар

452
Отдел финансов района (города областного значения)
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
1
Обслуживание долга
452
Отдел финансов района (города областного значения)
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
1
Трансферты
452
Отдел финансов района (города областного значения)
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
007
Бюджетные изъятия
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
Погашение бюджетных кредитов
6
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
9
Прочие
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
8
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Погашение займов
16
Погашение займов
1
Погашение займов
452
Отдел финансов района (города областного значения)

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа  қызмет көрсету
1
Борышқа қызмет көрсету
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
1
Трансферттер
452
Ауданның (облыстық маң ызы бар қаланың) қаржы
бөлімі
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
007
Бюджеттік алып коюлар
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
6
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
9
Басқалар
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
8
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
1
Қарыздарды өтеу
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі