О бюджетах сельских округов Сайрамского района на 2025-2027 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2024 года № 24-174/VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аксукентского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 352 716 тысяч тенге;
налоговые поступления – 846 611 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 110 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 197 067 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 308 928 тысяч тенге;
2) расходы – 1 414 527 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 61 811 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 61 811 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 61 811 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 34-238/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Размер бюджетного изъятия в районный бюджет на 2025 год 308 809 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Акбулакского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5, и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 159 007 тысяч тенге;
налоговые поступления – 43 019 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 24 532 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 91 456 тысяч тенге;
2) расходы – 159 914 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 907 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 907 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 907 тысяч тенге.";

Сайрам ауданы ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 24-174/VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсукент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 1 352 716 мың теңге;
салықтық түсімдер – 846 611 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 197 067 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 308 928 мың теңге;
2) шығындар – 1 414 527 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 61 811 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 61 811 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 61 811 мың теңге.";
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 34-238/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. Аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар мөлшері 2025 жылға 308 809 мың теңге.
3. Ақбұлақ ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 159 007 мың теңге;
салықтық түсімдер – 43 019 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 532 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 91 456 мың теңге;
2) шығындар – 159 914 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 907 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 907 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 907 мың теңге.";

Сноска. Пункт 3 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 34-238/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
4. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2025 году 23 986 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Арыского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 429 тысяч тенге;
налоговые поступления – 106 842 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 3 587 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 0;
2) расходы – 123 030 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 12 601 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 12 601 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 12 601 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 5 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 34-238/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Размер бюджетного изъятия в районный бюджет на 2025 год 25 809 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Жибек-жолынского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 015 тысяч тенге;
налоговые поступления – 67 309 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 078 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 26 628 тысяч тенге;
2) расходы – 123 137 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0;
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 27 122 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) – 27 122 тысяч тенге;
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 27 122 тысяч тенге.";
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 34-238/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Размер субвенций передаваемых из районного бюджета в сельский бюджет в 2025 году 14 137 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Колкентского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 34-238/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
4. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2025 жылға 23 986 мың теңге.
5. Арыс ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 110 429 мың теңге;
салықтық түсімдер – 106 842 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 587 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 0;
2) шығындар – 123 030 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -12 601 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 12 601 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 12 601 мың теңге.";
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 34-238/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
6. Аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар мөлшері 2025 жылға 25 809 мың теңге.
7. Жібек-жолы ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 96 015 мың теңге;
салықтық түсімдер – 67 309 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 1 078 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 000 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 26 628 мың теңге;
2) шығындар – 123 137 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0;
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 27 122 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 122 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27 122 мың теңге.";
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 34-238/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
8. Аудандық бюджеттен ауылдық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2025 жылға 14 137 мың теңге.
9. Көлкент ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемде бекітілсін:

23. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Сайрамского районного маслихата Ш. Халмурадов
Приложение 1 к решению
Сайрамского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 24-174/VІІІ
Бюджет Аксукентского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Сайрамского районного маслихата Туркестанской области от 05.12.2025 № 34-238/VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
3

23. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сайрам аудандық мәслихатының төрағасы Ш.Халмурадов
Сайрам аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
26 желтоқсандағы № 24-174/VIII
шешіміне 1 қосымша
Ақсукент ауылдық округінің 2025 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 05.12.2025 № 34-238/VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
Санат Атауы
Сомасы, мыңтеңге
Сынып
Кіші сыныбы
1
2
3