Об утверждении Порядка разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт
Приказ Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 октября 2024 года № 260.
Сноска. Заголовок – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 25.09.2025 № 235.
В соответствии с пунктом 92 Системы государственного планирования в Республике Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 25.09.2025 № 235.
1. Утвердить прилагаемый Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 25.09.2025 № 235.
2. Департаменту стратегического анализа и развития:
1) довести настоящий приказ до сведения заинтересованных лиц;
2) обеспечить его размещение на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня его подписания.
Заместитель Премьер-Министра –
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Н. Байбазаров
Утвержден
приказом Заместителя
Премьер-Министра – Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 29 октября 2024 года № 260
Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт
Сноска. Порядок – в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра национальной экономики РК от 25.09.2025 № 235.
Глава 1. Общие положения
1. Настоящий Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт (далее – Порядок) разработан в соответствии с пунктом 92 Системы государственного планирования в Республике Казахстан (далее – СГП), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, и определяет порядок разработки, реализации, корректировки и проведения мониторинга концепций, национальных проектов, доктрин (стратегий), государственных программ, комплексных планов, дорожных карт (далее – документы).

Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 2024 жылғы 29 қазандағы № 260 бұйрығы.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 25.09.2025 № 235 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің 92-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 25.09.2025 № 235 бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 25.09.2025 № 235 бұйрығымен.
2. Стратегиялық талдау және даму департаменті:
1) осы бұйрықты мүдделі тұлғалардың назарына жеткізсін;
2) оны Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін;
3) осы бұйрықтан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Ұлттық экономика министрі
Н. Байбазаров
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Ұлттық экономика министрінің
2024 жылғы 29 қазандағы
№ 260 бұйрығымен
бекітілген
Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
Ескерту. Тәртібі жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Ұлттық экономика министрінің 25.09.2025 № 235 бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі (бұдан әрі – Тәртіп) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік жоспарлау жүйесінің (бұдан әрі – МЖЖ) 92-тармағына сәйкес әзірленді және тұжырымдамаларды, ұлттық жобаларды, доктриналарды (стратегияларды), мемлекеттік бағдарламаларды, кешенді жоспарларды, жол карталарын (бұдан әрі – құжаттар) әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторинг жүргізу тәртібін айқындайды.

2. В настоящем Порядке используются следующие основные понятия:
1) государственный орган-разработчик – государственный орган, ответственный за разработку документа;
2) соисполнитель – центральные государственные органы, местные исполнительные органы, субъекты квазигосударственного сектора, подведомственные и иные организации, привлекаемые для межведомственного взаимодействия по разработке и реализации документа, от деятельности которых зависит достижение поставленных целей, задач и показателей результатов, и ответственные за их достижение в пределах своих полномочий;
3) плановый период – период, на который разрабатывается соответствующий документ;
4) ожидаемый результат – качественный и/или количественный показатель, характеризующий положительные изменения в определенной отрасли/сфере, которые будут достигнуты к сроку завершения реализации документа;
5) цель – желаемое будущее состояние определенной отрасли/сферы, соответствующей территории к концу планового периода, достижение которого обеспечивает реализацию документа;
6) задача – основные условия, которые выполняются для достижения цели, формируемые на основе анализа ситуации и позволяющие увидеть ключевые изменения в сфере деятельности к концу планового периода;
7) показатель результата – количественно измеримый показатель, позволяющий определить уровень решения задачи;
8) целевой индикатор – количественное значение цели, позволяющее измерить уровень прогресса в достижении цели или его отсутствие.
3. Процесс разработки состоит из инициирования документа, анализа текущей ситуации, формирования видения, определения приоритетов, целей, целевых индикаторов, задач и показателей результатов, путей их достижения, ресурсного обеспечения, а также выстраивания коммуникаций, согласования, утверждения и публикации в установленном законодательством порядке.
Разработка документов, затрагивающих интересы субъектов предпринимательства, осуществляется с учетом положений статьи 19 Закона Республики Казахстан "О правовых актах".
4. Условия необходимости разработки соответствующего документа определены положениями главы 8 СГП.
5. При разработке документов необходимо согласование с центральным уполномоченным органом по государственному планированию и руководствоваться пунктом 3 статьи 2 Бюджетного кодекса Республики Казахстан.
6. При разработке документов, за исключением документов, содержащих информацию ограниченного доступа, к обсуждению при необходимости привлекаются сотрудники заинтересованных государственных органов, научно-исследовательских организаций, представители гражданского общества, бизнеса, эксперты.

2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) әзірлеуші мемлекеттік орган – құжатты әзірлеуге жауапты мемлекеттік орган;
2) бірлесіп орындаушы – құжатты әзірлеу және іске асыру бойынша ведомствоаралық өзара іс-қимыл жасасу үшін тартылатын, қойылған мақсаттарға, міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу қызметтеріне байланысты болатын және өз өкілеттіктері шегінде оларға қол жеткізу үшін жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері, ведомстволық бағынысты және өзге де ұйымдар;
3) жоспарлы кезең – тиісті құжат әзірленетін кезең;
4) күтілетін нәтиже – құжатты іске асыруды аяқтау мерзіміне қарай қол жеткізілетін белгілі бір саладағы/аядағы оң өзгерістерді сипаттайтын сапалық және/немесе сандық көрсеткіш;
5) мақсат – қол жеткізілуі тиісті құжаттың іске асырылуын қамтамасыз ететін жоспарлы кезеңнің соңына қарай белгілі бір саланың/аяның, тиісті аумақтың қалаулы болашақ жай-күйі;
6) міндет – мақсатқа жету үшін орындалатын, жағдайды талдаудың негізінде қалыптастырылатын және жоспарлы кезеңнің соңына қарай қызмет саласындағы негізгі өзгерістерді көруге мүмкіндік беретін негізгі шарттар;
7) нәтиже көрсеткіші – міндетті шешу деңгейін айқындауға мүмкіндік беретін санмен өлшенетін көрсеткіш;
8) нысаналы индикатор – мақсатқа қол жеткізудегі ілгерілеу деңгейін немесе оның болмауын өлшеуге мүмкіндік беретін сандық мәні.
3. Әзірлеу процесі құжатқа бастама жасаудан, ағымдағы жағдайды талдаудан, пайым қалыптастырудан, басымдықтарды, мақсаттарды, нысаналы индикаторларды, міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштерін, оларға қол жеткізу жолдарын, ресурстық қамтамасыз етілуін айқындаудан, сондай-ақ қарым-қатынас, келісу, бекіту және белгіленген заңнамалық тәртіпте жариялаудан тұрады.
Кәсіпкерлік субъектілерінің мүдделерін қозғайтын құжаттарды әзірлеу "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабының ережелері ескеріле отырып жүзеге асырылады.
4. Тиісті құжатты әзірлеу қажеттігінің шарттары МЖЖ-ның 8-тарауының ережелерінде айқындалған.
5. Құжаттарды әзірлеу кезінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі орталық уәкілетті органмен келісу және Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 2-бабының 3-тармағын басшылыққа алу қажет.
6. Қол жетімділігі шектеулі ақпаратты қамтитын құжаттарды қоспағанда, құжаттарды әзірлеу кезінде талқылауға қажет болған жағдайда мүдделі мемлекеттік органдардың, ғылыми-зерттеу ұйымдарының қызметкерлері, азаматтық қоғамның, бизнестің өкілдері, сарапшылар тартылады.

7. Государственным органом-разработчиком в месячный срок после утверждения документа разрабатывается по форме согласно приложению 1 к настоящему Порядку и утверждается по согласованию с уполномоченными органами по государственному планированию и в области государственной статистики методика расчета целевых индикаторов и (или) показателей результатов.
8. Уполномоченные органы по государственному планированию, в области государственной статистики рассматривают проекты методик расчетов целевых индикаторов и (или) показателей результатов соответствующих документов в течение десяти рабочих дней со дня поступления проекта на согласование.
9. Государственный орган-разработчик обеспечивает публикацию на своем интернет-ресурсе утвержденного документа и методики расчета целевых индикаторов и (или) показателей результатов.
10. Разработка методик расчета целевых индикаторов и (или) показателей результатов не требуется:
1) по целевым индикаторам, показателям результатов, рассчитываемым в соответствии с методиками расчета административных показателей, разработанных и утвержденных органом-разработчиком в рамках Правил представления административных данных административными источниками на безвозмездной основе, утвержденных приказом исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 14 июля 2010 года № 183 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6394);
2) по целевым индикаторам, показателям результатов, включенным в планы развития государственных органов, областей, городов республиканского значения, столицы и по которым имеются утвержденные методики расчетов;
3) по целевым индикаторам и показателям результатов документов, принятых до введения в действие СГП, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2017 года № 790, в редакции постановления Правительства Республики Казахстан от 15 августа 2025 года № 632.
11. Реализацией является процесс достижения установленных документом ожидаемых результатов, обозначенных в виде целевых индикаторов и показателей результатов.
12. Корректировка представляет собой процесс внесения изменений и дополнений в утвержденный документ.
В последний год реализации документов корректировка целей, целевых индикаторов, задач и показателей результатов не допускается.
13. Мониторинг как процесс контроля за исполнением установленных документом мер/действий и достижением заданных ожидаемых результатов включает в себя сбор, систематизацию, анализ и обобщение отчетной и другой информации о ходе реализации документа.

7. Әзірлеуші мемлекеттік орган құжат бекітілгеннен кейін бір ай мерзімде осы Тәртіпке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нысаналы индикаторларды және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесін әзірлейді және мемлекеттік жоспарлау жөніндегі және мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органдармен келісу бойынша бекітеді.
8. Мемлекеттік жоспарлау, мемлекеттік статистика саласында жөніндегі уәкілетті органдар жоба келісуге келіп түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде нысаналы индикаторларды және (немесе) тиісті құжаттар нәтижелерінің көрсеткіштерін есептеу әдістемелерінің жобаларын қарайды.
9. Әзірлеуші мемлекеттік орган өзінің интернет-ресурсында бекітілген құжатты және нысаналы индикаторларды және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесін жариялауды қамтамасыз етеді.
10. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2010 жылғы 14 шілдедегі № 183 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6394 болып тіркелген) Әкімшілік дереккөздердің әкімшілік деректерді өтеусіз негізде ұсыну қағидалары шеңберінде әзірлеуші орган әзірлеген және бекіткен әкімшілік көрсеткіштерді есептеу әдістемелеріне сәйкес есептелетін нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері бойынша;
2) мемлекеттік органдардың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың даму жоспарларына енгізілген және олар бойынша бекітілген есептеу әдістемелері бар нысаналы индикаторлар, нәтижелер көрсеткіштері бойынша;
3) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 қарашадағы № 790 қаулысымен бекітілген МЖЖ қолданысқа енгізілгенге дейін қабылданған құжаттардың нысаналы индикаторлары мен нәтижелер көрсеткіштері бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 15 тамыздағы № 632 қаулысының редакциясында нысаналы индикаторларды және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемелерін әзірлеу талап етілмейді.
11. Іске асыру нысаналы индикаторлар және нәтижелер көрсеткіштері түрінде белгіленген құжатта белгіленген күтілетін нәтижелерге қол жеткізу процесі болып табылады.
12. Түзету бекітілген құжатқа өзгерістер мен толықтырулар енгізу процесін білдіреді.
Құжаттарды іске асырудың соңғы жылында мақсаттарды, нысаналы индикаторларды, міндеттерді және нәтижелер көрсеткіштерін түзетуге жол берілмейді.
13. Мониторинг құжатта белгіленген шаралардың/іс-әрекеттердің орындалуын және берілген күтілетін нәтижелерге қол жеткізуді бақылау процесі ретінде құжаттың іске асырылу барысы туралы есепті және басқа ақпаратты жинауды, жүйелеуді, талдауды және жинақтауды қамтиды.

14. Источниками информации для анализа, разработки и мониторинга документов являются:
1) официальная статистическая информация уполномоченного органа в области государственной статистики, административные данные, ведомственные статистические наблюдения государственных органов;
2) международная статистика, в том числе международные рейтинги, результаты Целей устойчивого развития Организации Объединенных Наций;
3) итоги мониторинга, в том числе результаты оперативного мониторинга проектного управления, отчеты и заключения о реализации документов СГП, иных документов планирования, а также результаты общественного мониторинга, проводимого в установленном законодательством порядке;
4) отчеты об исполнении бюджетов;
5) социологические исследования, опросы, заключения независимых экспертов;
6) другие источники.
15. При проведении анализа состояния отрасли/сферы как один из методов используется SWOT-анализ.
16. При необходимости уполномоченным органом по государственному планированию в пределах утвержденного бюджета осуществляется выездной мониторинг реализации концепций, национальных проектов, государственных программ с посещением объектов/проектов.
Результаты выездного мониторинга включаются в сводную информацию об итогах реализации указанных документов за отчетный период.
17. Финансирование реализации документов осуществляется согласно требованиям, установленным бюджетным законодательством Республики Казахстан.
Предполагаемые объемы финансирования документов определяются с учетом прогноза социально-экономического развития Республики Казахстан, параметров республиканского и местных бюджетов на плановый период.
Глава 2. Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга концепций
18. Концепция является документом, определяющим видение системных преобразований развития конкретной отрасли/сферы (на период не менее 5 лет), а также основных принципов и подходов по их реализации.
19. Структура концепции состоит из следующих разделов:
1) паспорт;
2) анализ текущей ситуации;
3) обзор международного опыта;
4) видение развития конкретной отрасли/сферы;
5) основные принципы и подходы развития (по задачам / направлениям);
6) целевые индикаторы и ожидаемые результаты;
7) план действий по реализации концепции.
20. В разделе "Паспорт" излагаются основные параметры, включающие:
1) наименование;
2) основание для разработки (реквизиты поручения Президента, Руководителя Администрации Президента, Премьер-Министра Республики Казахстан (номер, дата, наименование, пункт при наличии), в реализацию которого обеспечивается разработка концепции);

14. Мыналар:
1) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның ресми статистикалық ақпараты, әкімшілік деректер, мемлекеттік органдардың ведомстволық статистикалық бақылаулары;
2) халықаралық статистика, оның ішінде халықаралық рейтингтер, Біріккен Ұлттар Ұйымының Орнықты даму мақсаттарының нәтижелері;
3) мониторингтеудің қорытындылары, оның ішінде жобалау басқармасының жедел мониторингінің нәтижелері, МЖЖ құжаттарын, өзге де жоспарлау құжаттарын іске асыру туралы есептер мен қорытындылар, сондай-ақ заңнамада белгіленген тәртіппен жүргізілетін қоғамдық мониторингтің нәтижелері;
4) бюджеттердің атқарылуы туралы есептер;
5) әлеуметтік зерттеулер, сауалнамалар, тәуелсіз сарапшылардың қорытындылары;
6) басқа да көздер құжаттарды талдау, әзірлеу және мониторингтеу үшін ақпарат көздері болып табылады.
15. Саланың/аяның жағдайына талдау жүргізу кезінде әдістердің бірі ретінде SWOT-талдау пайдаланылады.
16. Қажет болған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган бекітілген бюджет шегінде объектілерге/жобаларға бару арқылы тұжырымдамалардың, ұлттық жобалардың, мемлекеттік бағдарламалардың іске асырылуына көшпелі мониторингті жүзеге асырады.
Көшпелі мониторинг нәтижелері есепті кезеңде көрсетілген құжаттарды іске асыру қорытындылары туралы жиынтық ақпаратқа енгізіледі.
17. Құжаттарды іске асыруды қаржыландыру Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
Құжаттарды қаржыландырудың болжамды көлемі Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық даму болжамын, жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттердің параметрлерін ескере отырып айқындалады.
2-тарау. Тұжырымдамаларды әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
18. Тұжырымдама нақты саланы/аяны (кемінде 5 жыл кезеңге) дамытудың жүйелі қайта құруларының, сондай-ақ оларды іске асыру жөніндегі негізгі қағидаттар мен тәсілдердің пайымын айқындайтын құжат болып табылады.
19. Тұжырымдаманың құрылымы келесі бөлімдерден тұрады:
1) паспорт;
2) ағымдағы жағдайды талдау;
3) халықаралық тәжірибеге шолу;
4) нақты саланы/аяны дамыту пайымы;
5) дамудың негізгі қағидаттары мен тәсілдері (міндеттері/бағыттары бойынша);
6) нысаналы индикаторлар және күтілетін нәтижелер;
7) тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары.
20. "Паспорт" бөлімінде мыналарды:
1) атауы;
2) әзірлеу үшін негіздеме (Қазақстан Республикасы Президентінің, Президент Әкімшілігі Басшысының, Премьер-Министрінің іске асырылуы тұжырымдаманы әзірлеуді қамтамасыз ететін тапсырмаларының деректемелері (нөмірі, күні, атауы, бар болса тармағы);

3) наименование государственного органа-разработчика и государственных органов-соисполнителей;
4) сроки реализации.
21. В разделе "Анализ текущей ситуации" описывается оценка текущей ситуации состояния отрасли/сферы, а также основные проблемы, тенденции.
22. В разделе "Обзор международного опыта" отражается анализ позитивного опыта мировой практики по решению аналогичных вопросов, предлагаемого к применению в условиях Казахстана.
23. В разделе "Видение развития конкретной отрасли/сферы" описывается видение развития конкретной отрасли/сферы.
24. В разделе "Основные принципы и подходы развития (по задачам/ направлениям)" излагаются принципы и подходы развития конкретной отрасли /сферы в разрезе поставленных задач или направлений.
25. В разделе "Целевые индикаторы и ожидаемые результаты" отражаются индикаторы и (или) ожидаемые результаты, характеризующие достижение целей концепции и (или) положительные изменения в определенной отрасли/сфере, которые будут достигнуты в результате реализации концепции.
При этом ожидаемые результаты формулируются в качественном и/или количественном выражении к сроку завершения реализации концепции.
26. План действий по реализации концепции (далее – план действий) является неотъемлемой частью концепции и разрабатывается с целью организации и координации действий по реализации концепции для своевременного и полноценного достижения целевых индикаторов и получения ожидаемых результатов.
27. План действий содержит перечень ключевых реформ, основных мероприятий, критически важных для достижения целевых индикаторов и ожидаемых результатов в курируемой отрасли / сфере, сроки их завершения, ответственных исполнителей, объемы и источники финансирования на весь период его реализации.
Мероприятия плана действий увязываются с подходами, отраженными в концепции.
28. При уточнении терминов и определений, использованных в концепции, предусматривается подраздел, разъясняющий их смысл.
29. Концепции, разрабатываемые государственными органами, входящими в структуру Правительства, утверждаются Правительством либо первым руководителем государственного органа.
30. Концепции, разрабатываемые государственными органами, подотчетными Президенту Республики Казахстан, утверждаются Президентом Республики Казахстан либо по его уполномочию первым руководителем государственного органа по согласованию с Администрацией Президента Республики Казахстан.
31. Концепции, разрабатываемые по поручению Президента, утверждаются Президентом Республики Казахстан либо по его уполномочию Правительством Республики Казахстан.

3) әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушы мемлекеттік органдардың атауы;
4) іске асыру мерзімдерін қамтитын негізгі параметрлер баяндалады.
21. "Ағымдағы жағдайды талдау" бөлімінде саланың/аяның ағымдағы жағдайын бағалау, сондай-ақ негізгі проблемалар мен үрдістер сипатталған.
22. "Халықаралық тәжірибеге шолу" бөлімінде Қазақстан жағдайында қолдануға ұсынылатын ұқсас мәселелерді шешу бойынша әлемдік тәжірибенің оң тәжірибесін талдау көрсетіледі.
23. "Белгілі бір саланы/аяны дамыту пайымы" бөлімінде белгілі бір саланы/аяны дамыту пайымы сипатталған.
24. "Дамудың негізгі қағидаттары мен тәсілдері (міндеттері/бағыттары бойынша)" бөлімінде қойылған міндеттер немесе бағыттар бөлінісінде нақты саланы/аяны дамытудың қағидаттары мен тәсілдері баяндалады.
25. "Нысаналы индикаторлар және күтілетін нәтижелер" бөлімінде тұжырымдаманы іске асыру нәтижесінде қол жеткізілетін тұжырымдама мақсаттарына қол жеткізуді және (немесе) белгілі бір салада/аясында оң өзгерістерді сипаттайтын индикаторлар және (немесе) күтілетін нәтижелер көрсетіледі.
Бұл ретте күтілетін нәтижелер тұжырымдаманы іске асыруды аяқтау мерзіміне сапалық және/немесе сандық түрде тұжырымдалады.
26. Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдар жоспары (бұдан әрі – іс-қимылдар жоспары) тұжырымдаманың ажырамас бөлігі болып табылады және нысаналы индикаторларға уақтылы және толыққанды қол жеткізу және күтілетін нәтижелерді алу үшін тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдарды ұйымдастыру және үйлестіру мақсатында әзірленеді.
27. Іс-қимылдар жоспары жетекшілік ететін салада/аяда нысаналы индикаторларға және күтілетін нәтижелерге қол жеткізу үшін аса маңызды түйінді реформалардың/негізгі іс-шаралардың тізбесін, оларды аяқтау мерзімдерін, жауапты орындаушыларды, іске асырудың бүкіл кезеңіне қаржыландыру көлемі мен көздерін қамтиды.
Іс-қимылдар жоспарының іс-шаралары тұжырымдамада көрсетілген тәсілдермен байланыстырылады.
28. Тұжырымдамада пайдаланылған терминдер мен анықтамаларды нақтылау барысында олардың мағынасын түсіндіретін кіші бөлім көзделеді.
29. Үкіметтің құрылымына кіретін мемлекеттік органдар әзірлейтін тұжырымдамаларды Үкімет не мемлекеттік органның бірінші басшысы бекітеді.
30. Қазақстан Республикасының Президентіне есеп беретін мемлекеттік органдар әзірлейтін тұжырымдамаларды Қазақстан Республикасының Президенті немесе оның уәкілеттік беруімен Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігімен келісу бойынша мемлекеттік органның бірінші басшысы бекітеді.
31. Президенттің тапсырмасы бойынша әзірленетін тұжырымдамаларды Қазақстан Республикасының Президенті немесе оның уәкілеттік беруімен Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.

32. Реализация концепции осуществляется посредством исполнения плана действий.
33. План действий разрабатывается государственным органом-разработчиком по форме согласно приложению 2 к настоящему Порядку на основании предложений государственных органов, участвующих в реализации концепции.
34. Планы действий оформляются в виде приложения к концепции.
По концепциям, разрабатываемым государственными органами, входящими в структуру Правительства, и утверждаемыми Президентом Республики Казахстан, планы действий по их реализации утверждаются Правительством Республики Казахстан.
35. Государственный орган-разработчик и соисполнители, ответственные за достижение целевых индикаторов концепции, предусматривают в своих бюджетах средства, необходимые для достижения поставленных концепцией целей, задач, целевых индикаторов.
36. При реализации концепции может применяться подход проектного управления в соответствии с Правилами осуществления проектного управления, утвержденными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан от 31 июля 2023 года № 301/НҚ (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 33199) и Типовым регламентом проектного управления государственных органов, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 января 2022 года № 2 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 26582) (далее – Правила осуществления проектного управления и Типовой регламент).
37. Для эффективной и своевременной реализации концепции и плана действий государственный орган-разработчик и соисполнители на протяжении всего планового периода в пределах своих полномочий проводят:
анализ рисков – отслеживают возможные риски, которые повлияют на ход реализации концепции и воспрепятствуют достижению запланированных целей, целевых индикаторов;
управление рисками – осуществляют необходимые мероприятия (в том числе ранее запланированные) в случае усиления вероятности или наступления риска недостижения запланированных целей, целевых индикаторов.
38. Основанием для корректировки концепции и плана действий по ее реализации являются Послание Президента Республики Казахстан к народу Казахстана, поручения Президента Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан.
39. Корректировка концепции осуществляется с учетом требований, установленных для процесса разработки концепции.

32. Тұжырымдаманы іске асыру іс-қимылдар жоспарын орындау арқылы жүзеге асырылады.
33. Іс-қимылдар жоспарын тұжырымдаманы іске асыруға қатысатын мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде осы Тәртіпке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлеуші мемлекеттік орган әзірлейді.
34. Іс-қимыл жоспарлары тұжырымдамаға қосымша түрінде ресімделеді.
Үкіметтің құрылымына кіретін мемлекеттік органдар әзірлейтін және Қазақстан Республикасының Президенті бекітетін тұжырымдамалар бойынша оларды іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарларын Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
35. Тұжырымдаманың нысаналы индикаторларына қол жеткізуге жауапты әзірлеуші мемлекеттік орган мен бірлесіп орындаушылар өз бюджеттерінде тұжырымдамада қойылған мақсаттарға, міндеттерге, нысаналы индикаторлар қол жеткізу үшін қажетті қаражатты көздейді.
36. Тұжырымдаманы іске асыру кезінде Қазақстан Республикасының Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 2023 жылғы 31 шілдедегі № 301/НҚ бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 33199 болып тіркелген) Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына және Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2022 жылғы 13 қаңтардағы № 2 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 26582 болып тіркелген) Мемлекеттік органдарды жобалық басқарудың үлгілік регламентіне сәйкес (бұдан әрі – Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидалары және Үлгілік регламент) жобалық басқару тәсілі қолданылуы мүмкін.
37. Тұжырымдама мен іс-қимыл жоспарын тиімді және уақтылы іске асыру үшін әзірлеуші мемлекеттік орган мен бірлесіп орындаушылар жоспарлы кезең бойы өз өкілеттіктері шегінде мыналарды жүргізеді:
тәуекелдерді талдау – тұжырымдаманың іске асырылу барысына әсер ететін және жоспарланған мақсаттарға, нысаналы индикаторларға қол жеткізуге кедергі келтіретін ықтимал тәуекелдерді қадағалайды;
тәуекелдерді басқару – жоспарланған мақсаттарға, нысаналы индикаторларға қол жеткізбеу ықтималдығы күшейген немесе тәуекел басталған жағдайда қажетті іс-шараларды (оның ішінде бұрын жоспарланған) жүзеге асырады.
38. Тұжырымдаманы және оны іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын түзету үшін Қазақстан Республикасы Президентінің Қазақстан халқына Жолдауы, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмалары негіз болып табылады.
39. Тұжырымдаманы түзету тұжырымдаманы әзірлеу процесі үшін белгіленген талаптар ескеріле отырып, жүзеге асырылады.

40. Мониторинг концепции проводится один раз в год по итогам года в виде отчета о реализации концепции, сформированного на основании информации государственного органа-разработчика и соисполнителей.
41. Соисполнители в пределах своей компетенции представляют государственному органу-разработчику информацию о ходе реализации концепции до 1 апреля года, следующего за отчетным годом.
42. Государственный орган-разработчик на основе полученной информации формирует отчет о реализации концепции и в срок до 1 мая года, следующего за отчетным годом, направляет уполномоченному органу по государственному планированию и размещает его на своем интернет-ресурсе (за исключением информации ограниченного доступа).
43. Отчет о реализации концепции заполняется соисполнителями и государственным органом-разработчиком по форме согласно приложению 3 к настоящему Порядку.
44. Уполномоченный орган по государственному планированию в срок до 15 июня года, следующего за отчетным годом, направляет в Аппарат Правительства Республики Казахстан сводную информацию об итогах реализации концепций в отчетном году.
45. Полнота, качество, достоверность и своевременность представления результатов мониторинга концепций обеспечивается государственными органами-разработчиками и соисполнителями, ответственными за их реализацию.
Глава 3. Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга национальных проектов
46. Национальный проект разрабатывается по прямому поручению Президента Республики Казахстан и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан с целью решения в ограниченные сроки критически важных задач на национальном уровне и утверждается Правительством.
47. Национальный проект состоит из комплекса мероприятий, успешная реализация которых позволяет с высокой вероятностью обеспечить достижение основной цели национального проекта.
Характерной особенностью национального проекта является низкая зависимость результата от факторов, напрямую неконтролируемых государственными органами, ответственными за реализацию соответствующих мероприятий национального проекта.
48. Национальный проект соответствует следующим критериям:
1) конкретность или его направленность на получение конкретного и измеримого конечного результата, с учетом планируемых к выделению достаточных ресурсов: четкость формулировки задач; полнота мероприятий для достижения поставленных задач; отсутствие расплывчатых формулировок направлений, задач и показателей результатов, а также мероприятий плана-графика реализации проекта; наличие конкретных сроков реализации;

40. Тұжырымдаманы мониторингтеу жылдың қорытындысы бойынша жылына бір рет әзірлеуші мемлекеттік орган мен бірлесіп орындаушылардың ақпараты негізінде қалыптастырылған тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп түрінде жүргізіледі.
41. Бірлесіп орындаушылар өз құзыреті шегінде әзірлеуші мемлекеттік органға есепті жылдан кейінгі жылғы 1 сәуірге дейін тұжырымдаманың іске асырылу барысы туралы ақпаратты ұсынады.
42. Әзірлеуші мемлекеттік орган алынған ақпарат негізінде тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті қалыптастырады және есепті жылдан кейінгі жылғы 1 мамырға дейінгі мерзімде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді және оны өзінің интернет- ресурсында (қол жеткізілуі шектеулі ақпаратты қоспағанда) орналастырады.
43. Тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті бірлесіп орындаушылар және әзірлеуші мемлекеттік орган осы Тәртіпке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырады.
44. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган есепті жылдан кейінгі жылғы 15 маусымға дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Үкіметінің аппаратына есепті жылы тұжырымдамаларды іске асырудың қорытындысы туралы жиынтық ақпаратты жібереді.
45. Тұжырымдамаларды мониторингтеу нәтижелерінің толықтығын, сапасын, дұрыстығын және уақтылы ұсынылуын іске асыруға жауапты әзірлеуші мемлекеттік органдар мен бірлесіп орындаушылар қамтамасыз етеді.
3-тарау. Ұлттық жобаларды әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
46. Ұлттық жоба Қазақстан Республикасы Президентінің және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тікелей тапсырмасы бойынша ұлттық деңгейдегі аса маңызды міндеттерді шектеулі мерзімдерде шешу мақсатында әзірленеді және Қазақстан Республикасының Үкіметі бекітеді.
47. Ұлттық жобаның табысты іске асырылуы ұлттық жобаның негізгі мақсатына жоғары ықтималдықпен қол жеткізуге мүмкіндік беретін іс-шаралар кешенінен тұрады.
Әлеуетті ұлттық жобаның өзіне тән ерекшелігі нәтиженің ұлттық жобаның тиісті іс-шараларын іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар тікелей қадағаламайтын факторларға төмен тәуелділігі болып табылады.
48. Ұлттық жоба мынадай өлшемшарттарға сәйкес келуі тиіс:
1) бөлуге жоспарланған жеткілікті ресурстарды ескере отырып, нақтылық немесе оның нақты және өлшенетін нәтиже алуға бағыттылығы: міндеттерді тұжырымдаудың анықтығы; қойылған міндеттерге қол жеткізуге арналған іс-шаралардың толықтығы; бағыттардың, міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштерінің, сондай-ақ жобаны іске асырудың жоспар-кестесі іс-шараларының бұлыңғыр тұжырымдалуының болмауы; нақты іске асыру мерзімдерінің болуы;

2) достижимость или возможность достижения ожидаемого показателя результата в установленные ограниченные сроки: ожидаемый показатель результата достигает с высокой степенью вероятности и на основе имеющейся ресурсной базы; показатели результата синхронизированы с содержанием поставленных задач и установленных сроков; проанализированы потенциальные риски;
3) значимость или обеспечение социально-экономического эффекта в масштабах страны: достигаются существенные положительные изменения в качестве жизни и безопасности населения или условий ведения бизнеса; решаются конкретные проблемы и/или осуществляется реализация отдельных реформ; результаты релевантны для всех/большинства регионов страны;
4) соотнесение ответственности и возможностей: закрепление персональной ответственности должностных лиц, ответственных за реализацию национального проекта; закрепление полномочий, необходимых для успешной и своевременной реализации проекта.
49. Не допускается при подготовке национального проекта размытость в формулировках направлений, задач и показателей результатов, а также мероприятий плана-графика реализации национального проекта.
50. Национальный проект разрабатывается по форме согласно приложению 4 к настоящему Порядку и состоит из следующих разделов:
1) паспорт;
2) текущая ситуация;
3) цель, задачи и показатели результатов;
4) социально-экономический эффект, польза для благополучателей;
5) ресурсы;
6) распределение ответственности и полномочий.
51. В разделе "Паспорт" национального проекта излагаются основные параметры, включающие:
1) наименование;
2) основание для разработки;
3) цель разработки национального проекта;
4) срок реализации;
5) ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей;
6) объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта;
7) наименование государственного органа-разработчика национального проекта;
8) наименование государственных органов и организаций, ответственных за реализацию национального проекта;
9) руководитель и куратор национального проекта.
Куратор национального проекта определяется Премьер-Министром Республики Казахстан в соответствии с Правилами осуществления проектного управления.
52. В разделе "Текущая ситуация" отражается анализ текущего состояния отрасли/сферы и оценка тенденций и факторов ее развития, выявляются риски, связанные с его реализацией, и стратегии по реагированию на данные риски.
53. В разделе "Цель, задачи и показатели результатов" определяются основная цель разработки национального проекта и задачи, оказывающие наиболее высокий социально-экономический эффект на развитие отрасли/ сферы, страны, и пути решения проблем межотраслевого/межсферного характера.

2) белгіленген шектеулі мерзімде күтілетін нәтиже көрсеткішіне қол жеткізу немесе қол жеткізу мүмкіндігі: күтілетін нәтиже көрсеткішіне жоғары ықтималдылық дәрежесімен және қолда бар ресурстық базаның негізінде қол жеткізеді; нәтиже көрсеткіштері қойылған міндеттердің мазмұнымен және белгіленген мерзімдермен үйлестірілген, әлеуетті тәуекелдер талданған;
3) ел ауқымындағы әлеуметтік-экономикалық әсердің маңыздылығы немесе қамтамасыз етілуі: халықтың өмір сүру сапасы мен қауіпсіздігі немесе бизнес жүргізу жағдайларының елеулі оң өзгерістерге қол жеткізіледі; нақты проблемалар шешіледі және/немесе жекелеген реформаларды іске асыру жүзеге асырылады; нәтижелер елдің барлық/көптеген өңірлеріне релевантты;
4) жауапкершілік пен мүмкіндіктердің арақатынасы: ұлттық жобаны іске асыруға жауапты лауазымды тұлғалардың дербес жауаптылығын бекіту; жобаны сәтті және уақтылы іске асыру үшін қажетті өкілеттіктерді бекіту.
49. Ұлттық жобаны дайындау кезінде бағыттар, міндеттер және нәтижелер көрсеткіштері, сондай-ақ ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесі іс-шараларының тұжырымдауларында бұлыңғырлыққа жол берілмейді.
50. Ұлттық жоба осы Тәртіпке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірленеді және мынадай бөлімдерден тұрады:
1) паспорт;
2) ағымдағы жағдай;
3) мақсат, міндеттер және нәтижелер көрсеткіштері;
4) әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушылар үшін пайдасы;
5) ресурстар;
6) жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу.
51. Ұлттық жобаның "Паспорт" деген бөлімінде мыналарды қамтитын негізгі параметрлер баяндалады:
1) атауы;
2) әзірлеу үшін негіздеме;
3) ұлттық жобаны әзірлеу мақсаты;
4) іске асыру мерзімі;
5) күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсері, игілік алушыларға пайдасы;
6) ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көлемі;
7) ұлттық жобаны әзірлеуші-мемлекеттік органның атауы;
8) ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы;
9) ұлттық жобаның жетекшісі мен кураторы.
Ұлттық жобаның кураторын Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі айқындайды.
52. "Ағымдағы жағдай" бөлімінде саланың/аяның ағымдағы жай-күйін талдау және оның даму үрдістері мен факторларын бағалау көрсетіледі, оны іске асыруға байланысты тәуекелдер және осы тәуекелдерге ден қою жөніндегі стратегиялар анықталады.
53. "Мақсат, міндеттер және нәтижелер көрсеткіштері" бөлімінде ұлттық жобаны әзірлеудің негізгі мақсаты және саланы/аяны, елді дамытуға неғұрлым жоғары әлеуметтік-экономикалық әсер ететін міндеттер мен салааралық/аяаралық сипаттағы проблемаларды шешу жолдары айқындалады.

54. В разделе "Социально-экономический эффект, польза для благополучателей" указывается информация об ожидаемом результате в виде социального и экономического эффекта.
Социальным эффектом является социально-значимый результат, соответствующий ожиданиям благополучателей национального проекта. Ожидаемый социальный эффект национального проекта определяется исходя из категории благополучателей, на кого ориентирован национальный проект и какие проблемы и задачи данный национальный проект предполагает удовлетворить.
Экономический эффект – это показатель, определяющий экономический результат или прирост между первоначальным и полученным итогом в результате внедрения новых технологий, организационно-экономических мероприятий, в том числе от предоставленных мер государственной поддержки и привлечения инвестиций.
55. В разделе "Ресурсы" определяется необходимый объем ресурсов (финансовые, человеческие, информационные и другие) для реализации национального проекта и источники их финансирования.
56. Источниками финансирования национального проекта являются:
1) средства республиканского и местных бюджетов;
2) государственные займы;
3) негосударственные займы, привлекаемые под государственную гарантию;
4) прямые иностранные и отечественные инвестиции;
5) гранты международных финансово-экономических организаций или стран-доноров;
6) кредиты банков второго уровня;
7) собственные средства организаций;
8) другие источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
Предполагаемые объемы финансирования определяются с учетом прогноза социально-экономического развития, параметров республиканского и местных бюджетов на плановый период.
57. В разделе "Распределение ответственности и полномочий" закрепляется персональная ответственность за недостижение показателей результатов и задач национального проекта в соответствии с Типовым регламентом.
58. К национальному проекту прилагается план-график реализации национального проекта по форме согласно приложению 5 к настоящему Порядку.
59. Национальный проектный офис (далее – Офис) совместно с проектными офисами государственных органов обеспечивают детализацию мероприятий плана-графика реализации национального проекта и установление персональной ответственности на нижестоящих этапах реализации национального проекта.
60. Разработанный проект национального проекта проходит процедуру согласования в соответствии с требованиями, установленными законодательством Республики Казахстан.
61. При необходимости государственный орган-разработчик обеспечивает вынесение проекта национального проекта на заседание Республиканской бюджетной комиссии для одобрения суммы финансирования.

54. "Әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы" бөлімінде әлеуметтік және экономикалық әсер түрінде күтілетін нәтиже туралы ақпарат көрсетіледі.
Әлеуметтік әсер ұлттық жобаның игілік алушыларының күтулеріне сәйкес келетін әлеуметтік маңызы бар нәтиже болып табылады. Ұлттық жобаның күтілетін әлеуметтік әсері ұлттық жоба бағдарланған игілік алушылар санатына және осы ұлттық жобаның қанағаттандыруы болжанатын міндетке қарай айқындалады.
Экономикалық әсер – бастапқы және жаңа технологияларды енгізу, ұйымдастырушылық-экономикалық іс-шаралардың, оның ішінде ұсынылған мемлекеттік қолдау шаралары мен инвестициялар тарту нәтижесінде алынған қорытынды арасындағы экономикалық нәтижені немесе өсімді айқындайтын көрсеткіш.
55. "Ресурстар" бөлімінде ұлттық жобаны іске асыруға арналған ресурстардың (қаржылық, адами, ақпараттық және басқалар) қажетті көлемі және оларды қаржыландыру көздері айқындалады.
56. Ұлттық жобаны қаржыландыру көздері:
1) республикалық және жергілікті бюджеттердің қаражаты;
2) мемлекеттік қарыздар;
3) мемлекет кепілдігімен тартылатын мемлекеттік емес қарыздар;
4) тікелей шетелдік және отандық инвестициялар;
5) халықаралық қаржы-экономикалық ұйымдардың немесе донор елдердің гранттары;
6) екінші деңгейдегі банктердің кредиттері;
7) ұйымдардың өз қаражаты;
8) Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған басқа да көздер болып табылады.
Болжанып отырған қаржыландыру көлемі әлеуметтік-экономикалық даму болжамы, жоспарлы кезеңге арналған республикалық және жергілікті бюджеттердің параметрлері ескеріле отырып айқындалады.
57. "Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу" бөлімінде Үлгілік регламентке сәйкес ұлттық жобаның нәтижелер көрсеткіштері мен міндеттеріне қол жеткізбегені үшін дербес жауаптылық бекітіледі.
58. Ұлттық жобаға осы Тәртіпке 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесі қоса беріледі.
59. Ұлттық жобалық офис (бұдан әрі – Офис) мемлекеттік органдардың жобалық офистерімен бірлесіп, ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесінің іс-шараларын нақтылауды және ұлттық жобаны іске асырудың төмен тұрған кезеңдерінде жеке жауаптылықты белгілеуді қамтамасыз етеді.
60. Ұлттық жобаның әзірленген жобасы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға сәйкес келісу рәсімінен өтеді.
61. Қажет болған жағдайда әзірлеуші мемлекеттік орган қаржыландыру сомасын мақұлдау үшін ұлттық жобаның жобасын Республикалық бюджет комиссиясының отырысына шығаруды қамтамасыз етеді.

62. Государственным органом-разработчиком к национальному проекту прилагаются расчеты показателей результатов и показателей по социальному и экономическому эффектам с указанием категории благополучателей (население, бизнес, государство), единиц измерения, значимости для благополучателей, динамики значений и показателей по социальному и экономическому эффектам, сравнения с прошлыми периодами.
63. Реализация национального проекта осуществляется путем исполнения плана-графика реализации национального проекта в рамках деятельности Офиса и проектных офисов соответствующих государственных органов в соответствии с Правилами осуществления проектного управления и Типовым регламентом.
64. Общая координация, своевременность разработки и реализации национального проекта осуществляется куратором национального проекта.
65. Контроль за своевременностью и качеством исполнения национального проекта осуществляется посредством проведения оперативного и ежегодного мониторинга.
66. Оперативный мониторинг реализации национальных проектов осуществляется Офисом в соответствии с требованиями, установленными Типовым регламентом.
67. При проведении оперативного мониторинга национального проекта:
выявляется ход его реализации;
проводятся (при необходимости) мероприятия по корректировке процесса реализации национального проекта и связанной с ним проектной деятельности;
проверяется актуальность закрепленных ответственных лиц.
68. Результаты оперативного мониторинга формируются Офисом ежемесячно, а также представляются куратору по мере необходимости, но не реже одного раза в полугодие.
69. При проведении мониторинга по итогам года государственным органом-разработчиком и соисполнителями формируется отчет о реализации национального проекта.
70. Соисполнители, участвующие в реализации национального проекта, в пределах своей компетенции представляют информацию о ходе реализации национального проекта в государственный орган-разработчик до 1 апреля года, следующего за отчетным периодом.
71. Государственный орган-разработчик формирует отчет о реализации национального проекта и до 1 мая года, следующего за отчетным периодом, направляет его уполномоченному органу по государственному планированию, а также размещает его на своем интернет-ресурсе (за исключением информации ограниченного доступа).
72. Уполномоченный орган по государственному планированию в срок до 15 июня года, следующего за отчетным годом, направляет в Аппарат Правительства сводную информацию об итогах реализации национальных проектов в отчетном году.

62. Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган ұлттық жобаға мемлекеттік игілік алушылардың санаттары (халық, бизнес, мемлекет), өлшем бірліктері, игілік алушылар үшін маңыздылығы, әлеуметтік және экономикалық әсерлер бойынша мәндер мен көрсеткіштер серпіні, өткен кезеңдермен салыстырулар көрсетіле отырып, нәтижелер көрсеткіштері мен әлеуметтік және экономикалық әсерлер бойынша көрсеткіштердің есептемелерін қоса береді.
63. Ұлттық жобаны іске асыру Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидалары мен Үлгілік регламентке сәйкес Офистің және тиісті мемлекеттік органдардың жобалық офистерінің қызметі шеңберінде ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесін орындау жолымен жүзеге асырылады.
64. Ұлттық жобаның жобасын жалпы үйлестіруді, әзірлеу мен іске асырудың уақтылылығын ұлттық жобаның кураторы жүзеге асырады.
65. Ұлттық жобаның уақтылы және сапалы орындалуын бақылау жедел және жыл сайынғы мониторинг жүргізу арқылы жүзеге асырылады.
66. Ұлттық жобалардың іске асырылуын жедел мониторингтеу Үлгілік регламентте белгіленген талаптарға сәйкес Офис жүзеге асырады.
67. Ұлттық жобаны жедел мониторингтеуді жүргізу кезінде:
оны жүзеге асыру барысы анықталады;
ұлттық жобаны және онымен байланысты жобалау қызметін іске асыру процесін түзету жөніндегі іс-шаралар жүргізіледі (қажет болған жағдайда);
бекітілген жауапты тұлғалардың өзектілігі тексеріледі.
68. Жедел мониторингтеудің нәтижелерін Офис ай сайын қалыптастырады, сондай-ақ қажеттігіне қарай, бірақ кемінде жарты жылда бір рет кураторға ұсынылады.
69. Жылдың қорытындысы бойынша мониторинг жүргізу кезінде әзірлеуші мемлекеттік орган және бірлесіп орындаушылар ұлттық жобаның іске асырылуы туралы есеп қалыптастырады.
70. Ұлттық жобаны іске асыруға қатысатын бірлесіп орындаушылар өз құзыреті шегінде ұлттық жобаның іске асырылу барысы туралы ақпаратты әзірлеуші мемлекеттік органға есепті жылдан кейінгі жылғы 1 сәуірге дейін ұсынады.
71. Әзірлеуші мемлекеттік орган ұлттық жобаны іске асыру туралы есепті қалыптастырады және оны есепті кезеңнен кейінгі жылғы 1 мамырға дейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға жібереді, сондай-ақ оны өзінің интернет-ресурсында (қол жеткізілуі шектеулі ақпаратты қоспағанда) орналастырады.
72. Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган есепті жылдан кейінгі жылғы 15 маусымға дейінгі мерзімде есепті жылы ұлттық жобаларды іске асырудың қорытындысы туралы жиынтық ақпаратты Үкімет аппаратына жолдайды.

73. По истечении последнего года реализации национального проекта, в случае полного достижения показателей результатов национального проекта разработчиком национального проекта подготавливается итоговый отчет о завершении реализации национального проекта.
74. Итоговый отчет включает в себя, как информацию по реализации за последний год действия национального проекта, так и обобщенную информацию за весь период действия национального проекта в аналитической записке отчета о реализации.
75. Ежегодный отчет по реализации национального проекта оформляется по форме согласно приложению 6 к настоящему Порядку.
76. Корректировка национального проекта допускается по поручению Президента Республики Казахстан и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан и осуществляется с учетом требований, установленных для процесса разработки национального проекта.
77. В случае корректировки национального проекта в разделе "Паспорт" дополнительно указывается правовой акт, которым вносились поправки в национальный проект, а также выделенный объем финансирования для реализации национального проекта.
Глава 4. Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга доктрин (стратегий)
78. Доктрина (стратегия) разрабатывается по поручению Президента Республики Казахстан в целях выработки общенациональных подходов, общих взглядов, стратегического курса государственной политики в области безопасности, внешней и внутренней политики, а также по общественно значимым вопросам развития страны.
79. Структура доктрины (стратегии) содержит следующие разделы:
1) введение;
2) анализ текущей ситуации;
3) основные положения: цели и принципы, видение и подходы к развитию по определенному вопросу;
4) заключение.
80. Содержание проекта доктрины (стратегии) должно быть изложено кратко и четко без размытости в формулировках.
81. При разработке доктрин (стратегии), за исключением документов, содержащих информацию ограниченного доступа, при необходимости привлекаются научно-исследовательские организации, ученые, эксперты, специалисты различных областей знаний.
82. В разделе "Введение" указываются обоснование и необходимость разработки доктрины (стратегии), раскрывается ее сущность.
83. В разделе "Анализ текущей ситуации" отражается анализ установившейся системы взглядов, принципов и направлений действующей государственной политики в определенных сферах.
84. В разделе "Основные положения" определяются цели, принципы, направления, способы и формы проведения государственной политики, а также приводится обоснование их выбора.
Цели доктрины (стратегии) отражают конечное желаемое состояние дел в определенном вопросе.
Принципы доктрины (стратегии) устанавливают основы и правила реализации предлагаемого курса государственной политики.
Видение к развитию по определенному вопросу обозначает принципы, взгляды данного вопроса.
Подходы к развитию по определенному вопросу обозначают методы, предполагаемые (возможные) пути достижения поставленной цели.

73. Ұлттық жобаны іске асырудың соңғы жылы аяқталғаннан кейін ұлттық жобаның нәтижелер көрсеткіштеріне толық қол жеткізілген жағдайда, ұлттық жобаны әзірлеуші ұлттық жобаны іске асырудың аяқталғаны туралы қорытынды есеп дайындайды.
74. Қорытынды есеп ұлттық жоба қолданысының соңғы жылындағы іске асыру жөніндегі ақпаратты да, іске асыру туралы есептің талдамалық жазбасындағы ұлттық жоба қолданысының бүкіл кезеңі үшін жинақталған ақпаратты қамтиды.
75. Ұлттық жобаның іске асырылуы жөніндегі жыл сайынғы есеп осы Тәртіпке 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
76. Ұлттық жобаны түзетуге Қазақстан Республикасы Президентінің және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша жол беріледі және ұлттық жобаны әзірлеу процесі үшін белгіленген талаптар ескеріле отырып, жүзеге асырылады.
77. Ұлттық жоба түзетілген жағдайда "Паспорт" бөлімінде ұлттық жобаға түзетулер енгізілген құқықтық акт, сондай-ақ ұлттық жобаны іске асыру үшін бөлінген қаржыландыру көлемі қосымша көрсетіледі.
4-тарау. Доктриналарды (стратегияларды) әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
78. Доктрина (стратегия) қауіпсіздік, сыртқы және ішкі саясат саласындағы, сондай-ақ ел дамуының қоғамдық маңызы бар мәселелері бойынша мемлекеттік саясаттың жалпыұлттық ұстанымдарын, ортақ көзқарастарын, стратегиялық бағытын тұжырымдау мақсатында Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша әзірленеді.
79. Доктринаның (стратегияның) құрылымы мынадай бөлімдері қамтиды:
1. кіріспе;
2. ағымдағы ахуалды талдау;
3. негізгі ережелер: белгілі бір мәселе бойынша дамудың мақсаттары мен қағидаттары, пайымы мен тәсілдері;
4. қорытынды.
80. Доктрина (стратегия) жобасының мазмұны тұжырымдауда бұлыңғырсыз, қысқаша және анық баяндалуы тиіс.
81. Доктриналарды (стратегияны) әзірлеу кезінде қол жеткізілуі шектеулі ақпаратты қамтитын құжаттарды қоспағанда, қажет болғанда ғылыми-зерттеу ұйымдары, ғалымдар, сарапшылар, түрлі білім салаларының мамандары тартылады.
82. "Кіріспе" бөлімінде доктринаны (стратегияны) әзірлеудің негіздемесі мен қажеттігі көрсетіледі, оның мәні ашылып жазылады.
83. "Ағымдағы ахуалды талдау" бөлімінде белгілі бір салалардағы қолданыстағы мемлекеттік саясаттың қалыптасқан көзқарастар жүйесін, қағидаттары мен бағыттарын талдау көрсетіледі.
84. "Негізгі ережелер" бөлімінде мемлекеттік саясатты жүргізудің мақсаттары, қағидаттары, бағыттары, тәсілдері мен нысандары айқындалады, сондай-ақ оларды таңдаудың негіздемесі келтіріледі.
Доктрина (стратегия) мақсаттарында белгілі бір мәселеде істердің түпкілікті қалаулы жағдайы көрсетіледі.
Доктрина (стратегия) қағидаттарында мемлекеттік саясаттың ұсынылып отырған бағдарын іске асырудың негіздері мен қағидалары белгіленеді.
Белгілі бір мәселе бойынша дамуды пайымдау осы мәселенің қағидаттарын, көзқарастарын білдіреді.
Белгілі бір мәселе бойынша даму тәсілдері алға қойылған мақсатқа қол жеткізу әдістерін, болжанатын (ықтимал) жолдарын білдіреді.

85. В разделе "Заключение" содержатся общие выводы с указанием ожидаемых положительных изменений в развитии страны и общества в результате реализации доктрины (стратегий).
86. Проект доктрины (стратегии) на стадии разработки согласовывается с заинтересованными государственными органами.
87. После согласования с заинтересованными государственными органами проект доктрины (стратегии) в соответствии с законодательством Республики Казахстан направляется на утверждение Президенту Республики Казахстан.
88. Реализация доктрин (стратегий) осуществляется государственными органами-разработчиками, соисполнителями в пределах предусмотренных в своих бюджетах средств.
89. По поручению Президента Республики Казахстан Правительством может быть разработан и утвержден план действий по реализации доктрины (стратегии) на соответствующий среднесрочный период.
90. Внесение изменений и дополнений в доктрину (стратегию) осуществляется государственным органом-разработчиком по поручению Президента Республики Казахстан с учетом требований, установленных для процесса разработки доктрины (стратегии).
Глава 5. Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга государственных программ
91. Государственные программы разрабатываются по поручению Президента и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан на срок не более 5 лет для определения целей, задач и подходов к реализации отдельных политик, в основном затрагивающих идеологические, нормативные аспекты развития.
92. Разработка проекта государственной программы осуществляется с учетом следующих требований:
1) ориентирована на решение задач межсферного, межотраслевого и межведомственного характера, а также социально значимых задач;
2) ориентирована на удовлетворение потребностей целевой группы благополучателей;
3) обеспечивает сбалансированность финансовых ресурсов и источников их обеспечения;
4) излагается кратко и четко.
93. Структура государственной программы содержит следующие разделы:
1) паспорт;
2) анализ текущей ситуации;
3) цели, задачи, подходы и сроки реализации;
4) необходимые ресурсы.
94. В разделе "Паспорт" излагаются основные параметры государственной программы, включающие:
1) наименование;
2) основание для разработки (реквизиты поручений Президента Республики Казахстан и (или) Премьер-Министра Республики Казахстан (номер, дата, пункты при наличии);
3) наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей;
4) цели;
5) задачи;
6) подходы и сроки реализации;
7) источники и объемы финансирования.

85. "Қорытынды" бөлімінде доктринаны (стратегияны) іске асыру нәтижесінде елдің және қоғамның дамуында күтілетін оң өзгерістер көрсетілген жалпы тұжырымдар қамтылады.
86. Доктринаның (стратегияның) жобасы әзірлеу сатысында мүдделі мемлекеттік органдармен келісіледі.
87. Мүдделі мемлекеттік органдармен келісілген доктринаның (стратегияның) жобасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасының Президентіне бекітуге жіберіледі.
88. Доктриналарды (стратегияларды) іске асыру әзірлеуші мемлекеттік органдардың, бірлесіп орындаушылардың өз бюджеттерінде көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
89. Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша Үкімет тиісті орта мерзімді кезеңге арналған доктриналарды (стратегияларды) іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарларын әзірлеп, бекітуі мүмкін.
90. Доктринаға (стратегияға) өзгерістер мен толықтырулар енгізуді Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасы бойынша әзірлеуші мемлекеттік орган оны әзірлеу үшін белгіленген талаптарды ескере отырып, жүзеге асырады.
5-тарау. Мемлекеттік бағдарламаларды әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
91. Мемлекеттік бағдарламалар Қазақстан Республикасы Президентінің және (немесе) Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша дамудың идеологиялық, нормативтік аспектілеріне әсер ететін жеке саясатты іске асырудың мақсаттарын, міндеттері мен тәсілдерін айқындау үшін 5 жылдан аспайтын мерзімге әзірленеді.
92. Мемлекеттік бағдарламаның жобасын әзірлеу мынадай талаптар ескеріле отырып жүзеге асырылды:
1) салааралық, аяаралық және ведомствоаралық сипаттағы міндеттерді, сондай-ақ әлеуметтік маңызы бар міндеттерді шешуге бағдарланған;
2) игілік алушылыардың мақсатты тобының қажеттіліктерін қанағаттандыруға бағдарланған;
3) қаржы ресурстары мен оларды қамтамасыз ету көздерінің теңгерімділігін қамтамасыз етеді;
4) қысқаша және түсінікті түрде беріледі.
93. Мемлекеттік бағдарламаның құрылымы мынадай бөлімдерден тұрады:
1) паспорт;
2) ағымдағы жағдайды талдау;
3) мақсаттар, міндеттер, тәсілдер және іске асыру мерзімдері;
4) қажетті ресурстар.
94. "Паспорт" бөлімінде мемлекеттік бағдарламаның негізгі параметрлері, оның ішінде:
1) атауы;
2) әзірлеуге негіздеме (Қазақстан Республикасы Президентінің және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларының деректемелері (нөмірі, күні, болған жағдайда тармақтары);
3) әзірлеуші-мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушының атауы;
4) мақсаттары;
5) міндеттері;
6) іске асыру тәсілдері мен мерзімдері;
7) қаржыландыру көздері мен көлемі көрсетіледі.

95. В разделе "Анализ текущей ситуации" отражается оценка текущей ситуации состояния сферы/отрасли деятельности, а также основные проблемы, тенденции.
96. В разделе "Цели, задачи, подходы и сроки реализации" указывается цели, задачи, подходы в виде конкретных мер государственной программы и сроки их реализации.
97. Цель государственной программы представляет собой видение состояния сферы деятельности к концу планового периода и является качественным ориентиром ее развития в данном направлении.
98. Для достижения соответствующей цели государственной программы определяются задачи, выполнение которых обеспечивает ключевые изменения в соответствующих сферах по итогам планового периода.
99. Подходы реализации государственной программы включают в себя систему мер, которые в полном объеме и в нужные сроки обеспечат достижение каждой цели и решение каждой задачи.
100. В разделе "Необходимые ресурсы" определяются необходимый объем финансовых ресурсов для реализации государственной программы и источники ее финансирования.
101. Государственная программа разрабатывается государственным органом-разработчиком по форме согласно приложению 7 к настоящему Порядку на основании предложений государственных органов, участвующих в реализации государственной программы.
102. Реализация государственной программы осуществляется посредством реализации ответственными исполнителями запланированных мер.
103. При реализации государственных программ может применяться подход проектного управления в соответствии с Правилами осуществления проектного управления и Типовым регламентом.
104. Мониторинг реализации государственной программы осуществляется Аппаратом Правительства Республики Казахстан на основании информации о ходе исполнения мероприятий государственной программы, предоставляемой государственным органом-разработчиком и соисполнителями.
Сроки и периодичность представления в Аппарат Правительства сводной информации о ходе реализации государственной программы устанавливается в постановочной части правового акта.
105. Внесение изменений и дополнений (корректировка) в государственную программу осуществляется государственным органом-разработчиком по поручению Президента Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан или Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан с учетом требований, установленных для процесса разработки государственной программы.
Глава 6. Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга комплексных планов
106. Комплексный план разрабатывается по поручению Президента или Премьер-Министра Республики Казахстан на срок не более 5 лет для оперативного решения важных отраслевых вопросов развития.

95. "Ағымдағы жағдайды талдау" бөлімінде қызмет саласының/аясының жай-күйінің ағымдағы жағдайын бағалау, сондай-ақ негізгі проблемалар, тенденциялар көрсетіледі.
96. "Мақсаттар, міндеттер, тәсілдер және іске асыру мерзімдері" бөлімінде мемлекеттік бағдарламаның мақсаттары, міндеттері, нақты шаралары түріндегі тәсілдері мен оларды іске асыру мерзімдері көрсетіледі.
97. Мемлекеттік бағдарламаның мақсаты қызмет саласының жоспарлы кезеңнің соңына қарай жай-күйін болжау және оны осы бағытта дамытудың сапалы бағдары болып табылады.
98. Мемлекеттiк бағдарламаның тиiстi мақсатына қол жеткiзу үшiн мiндеттер айқындалды, олардың орындалуы жоспарлы кезең нәтижелерi бойынша тиiстi бағыттар бойынша негiзгi өзгерiстердi қамтамасыз етедi.
99. Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру тәсілдері әрбір мақсатқа қол жеткізуді және әрбір міндетті шешуді толық және жедел қамтамасыз ететін шаралар жүйесін қамтиды.
100. "Қажетті ресурстар" бөлімінде мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін қаржы ресурстарының қажетті көлемі және оны қаржыландыру көздері айқындалады.
101. Мемлекеттік бағдарламаны әзірлеуші мемлекеттік орган мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға қатысатын мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде, осы Тәртіпке 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әзірлейді.
102. Мемлекеттік бағдарлама жауапты орындаушылардың жоспарланған іс-шараларды орындауы арқылы іске асырылады.
103. Мемлекеттік бағдарламаларды іске асыру кезінде Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына және Үлгілік регламентке сәйкес жобалық басқару тәсілі қолданылуы мүмкін.
104. Мемлекеттiк бағдарламаның iске асырылу мониторингiн Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Аппараты мемлекеттiк бағдарлама iс-шараларының орындалу барысы туралы әзiрлеушi мемлекеттiк орган және бiрлесiп орындаушы ұсынатын ақпарат негiзiнде жүзеге асырады.
Мемлекеттiк бағдарламаның іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпаратты беру мерзімдері мен кезеңділігін Қазақстан Республикасының Үкіметі құқықтық актінің қаулы бөлігінде белгілейді.
105. Мемлекеттік бағдарламаға өзгерістер мен толықтырулар (түзету) енгізуді әзірлеуші-мемлекеттік орган Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің немесе Қазақстан Республикасы Президентінің Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары бойынша мемлекеттік бағдарламаны әзірлеу процесі үшін белгіленген талаптарды ескере отырып енгізеді.
6-тарау. Кешенді жоспарларды әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
106. Кешенді жоспар Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша маңызды салалық мәселелерді жедел шешу үшін 5 жылдан аспайтын мерзімге әзірленеді.

107. Структура комплексного плана включает в себя:
1) паспорт;
2) ожидаемые результаты;
3) мероприятия (конкретные действия);
4) форма завершения мероприятий;
5) сроки исполнения мероприятий;
6) ответственные исполнители;
7) объем финансирования;
8) источники финансирования.
108. Разработка проекта комплексного плана осуществляется с учетом следующих требований:
1) содержит систему согласованных по срокам, финансовым ресурсам, формам завершения и исполнителям мероприятий (конкретные действия), направленных на реализацию поручений Президента Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан;
2) обеспечивает адресность мер, четкое определение сроков и последовательность их реализации, строгую ориентацию деятельности исполнителей на достижение целей.
109. В паспорте излагаются основные параметры комплексного плана, включающие:
1) наименование;
2) основание для разработки (реквизиты поручения Президента Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан);
3) срок реализации;
4) наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей;
5) краткая информация о необходимости принятия комплексного плана с указанием основных проблем и задач по их решению.
110. Комплексный план формируется по форме согласно приложению 8 к настоящему Порядку на основании предложений государственных органов, участвующих в реализации комплексного плана.
111. Проект комплексного плана на стадии разработки согласовывается с заинтересованными государственными органами.
112. После согласования проект комплексного плана вносится государственным органом-разработчиком на утверждение в Правительство Республики Казахстан.
113. Реализация комплексного плана обеспечивается государственными органами, подведомственными организациями, субъектами квазигосударственного сектора, ответственными за исполнение мероприятий комплексного плана, в установленные сроки.
114. Мониторинг реализации комплексного плана осуществляется Аппаратом Правительства Республики Казахстан на основании информации о ходе исполнения мероприятий комплексного плана, предоставляемой государственным органом-разработчиком.
115. Сроки и периодичность предоставления сводной информации о ходе исполнения комплексного плана устанавливаются Правительством Республики Казахстан в постановочной части правового акта.
116. Внесение изменений и дополнений (корректировка) в комплексный план осуществляется государственным органом-разработчиком по поручению Президента или Премьер-Министра Республики Казахстан с учетом требований, установленных для процесса разработки комплексного плана.

107. Кешенді жоспардың құрылымы мыналарды:
1) паспорт;
2) күтілетін нәтижелерді;
3) іс-шараларды (нақты іс-әрекеттер);
4) іс-шаралардың аяқталу нысанын;
5) іс-шаралардың орындалу мерзімдерін;
6) жауапты орындаушыларды;
7) қаржыландыру көлемін;
8) қаржыландыру көздерін қамтиды.
108. Кешенді жоспардың жобасын әзірлеу мынадай талаптар ескеріле отырып жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларын іске асыруға бағытталған іс-шаралардың (нақты іс-қимылдың) мерзімдері, қаржы ресурстары, аяқталу нысандары және орындаушылары бойынша келісілген жүйені қамтиды;
2) шаралардың атаулылығын, оларды іске асыру мерзімдері мен дәйектілігін нақты айқындауды, орындаушылар қызметінің мақсаттарға қол жеткізуге қатаң бағдарлануын қамтамасыз етеді.
109. Паспортта мыналарды:
1) атауын;
2) әзірлеу үшін негіздемесі (Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Премьер-Министрінің тапсырмаларының деректемелері);
3) іске асыру мерзімдерін;
4) әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауын;
5) негізгі проблемалар мен олардың шешілуі бойынша міндеттерді көрсете отырып, кешенді жоспарды қабылдау қажеттілігі туралы қысқаша ақпаратты қамтитын кешенді жоспардың негізгі параметрлері жазылады.
110. Кешенді жоспар кешенді жоспарды іске асыруға қатысатын мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде осы Тәртіпке 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
111. Кешенді жоспардың жобасы әзірлеу сатысында мүдделі мемлекеттік органдармен келісіледі.
112. Келісілгеннен кейін кешенді жоспардың жобасын әзірлеуші мемлекеттік орган Қазақстан Республикасының Үкіметіне бекітуге енгізеді.
113. Кешенді жоспардың іске асырылуын кешенді жоспардың іс-шараларын орындауға жауапты мемлекеттік органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері белгіленген мерзімде қамтамасыз етеді.
114. Кешенді жоспардың іске асырылуын мониторингтеуді әзірлеуші мемлекеттік орган ұсынатын кешенді жоспар іс-шараларының орындалу барысы туралы ақпараттың негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жүзеге асырады.
115. Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпаратты беру мерзімдері және кезеңділігін Қазақстан Республикасының Үкіметі құқықтық актінің қаулы бөлігінде белгіленеді.
116. Кешенді жоспарға өзгерістер мен толықтырулар енгізуді (түзетуді) әзірлеуші мемлекеттік орган оны әзірлеу үшін белгіленген талаптарды ескере отырып, Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмасы бойынша жүзеге асырады.

Глава 7. Порядок разработки, реализации, корректировки и мониторинга дорожных карт
117. Дорожные карты разрабатываются по поручению Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и (или) заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан на срок не более 3-х лет по отдельным направлениям деятельности, обладающей межведомственным характером.
Государственными органами и местными исполнительными органами могут разрабатываться дорожные карты по вопросам, требующим оперативного исполнения поручения Президента Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и (или) Правительства Республики Казахстан и утверждаются совместными приказами первых руководителей государственных органов.
118. Структура дорожной карты имеет табличную форму и включает в себя:
1) ожидаемые результаты;
2) мероприятия (конкретные действия);
3) форма завершения мероприятий;
4) сроки исполнения мероприятий;
5) ответственные исполнители/соисполнители;
6) объем финансирования;
7) источник финансирования.
Проект дорожной карты формируется по форме согласно приложению 9 к настоящему Порядку на основании предложений государственных органов, участвующих в реализации дорожной карты.
119. Разработка проекта дорожной карты осуществляется с учетом следующих требований:
1) содержит систему согласованных по срокам, финансовым ресурсам и исполнителям мероприятий (конкретные действия), направленных на реализацию поручений Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и (или) заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан;
2) обеспечивает адресность мер, четкое определение сроков и последовательность их реализации, строгую ориентацию деятельности исполнителей на достижение целей.
120. Дорожные карты утверждаются решениями Премьер-Министра Республики Казахстан, Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, совместными приказами первых руководителей центральных государственных органов в соответствии с пунктом 89 СГП.
Дорожные карты, разработанные по поручениям Премьер-Министра Республики Казахстан и затрагивающие компетенцию пяти или более государственных органов, утверждаются решением заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующим данную отрасль/сферу.
Дорожные карты, разработанные по поручениям Премьер-Министра Республики Казахстан и затрагивающие компетенцию менее пяти государственных органов, утверждаются совместными приказами первых руководителей государственных органов.
Дорожные карты, разработанные по поручениям Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан, утверждаются решением заместителей Премьер-Министра Республики Казахстан, курирующим данную отрасль/сферу.

7-тарау. Жол карталарын әзірлеу, іске асыру, түзету және мониторингтеу тәртібі
117. Жол карталары Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының және (немесе) Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі орынбасарларының тапсырмасы бойынша ведомствоаралық сипаттағы қызметтің жекелеген бағыттары бойынша 3 жылдан аспайтын мерзімге әзірленеді.
Мемлекеттік органдар мен жергілікті атқарушы органдар Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының және (немесе) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын жедел орындауды талап ететін мәселелер бойынша жол карталарын әзірлей алады және мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының бірлескен бұйрықтарымен бекітіледі.
118. Жол картасының құрылымы кесте нысанында болады және мыналарды:
1) күтілетін нәтижелерді;
2) іс-шараларды (нақты іс-қимылдарды);
3) іс-шараларды аяқтау нысанын;
4) іс-шараларды орындау мерзімдерін;
5) жауапты орындаушыларды/бірлесіп орындаушыларды;
6) қаржыландыру көлемін;
7) қаржыландыру көзін қамтиды.
Жол картасының жобасы жол картасын іске асыруға қатысатын мемлекеттік органдардың ұсыныстары негізінде осы Тәртіпке 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қалыптастырылады.
119. Жол картасының жобасын әзірлеу мынадай талаптарды ескере отырып жүзеге асырылады:
1) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының және (немесе) Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі орынбасарларының тапсырмаларын іске асыруға бағытталған мерзімдер, қаржы ресурстары және орындаушылар бойынша келісілген іс-шаралар (нақты іс-қимылдар) жүйесін қамтиды;
2) шаралардың атаулылығын, оларды іске асыру мерзімдері мен дәйектілігін нақты айқындауды, орындаушылар қызметінің мақсаттарға қол жеткізуге қатаң бағдарлануын қамтамасыз етеді.
120. Жол карталары МЖЖ-ның 89-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі орынбасарларының шешімдерімен, орталық мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының бірлескен бұйрықтарымен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмалары бойынша әзірленген және бес немесе одан да көп мемлекеттік органдардың құзыретін қозғайтын жол карталары осы салаға/аяға жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі орынбасарының шешімімен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмалары бойынша әзірленген және кемінде бес мемлекеттік органның құзыретін қозғайтын жол карталары мемлекеттік органдардың бірінші басшыларының бірлескен бұйрықтарымен бекітіледі.
Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының тапсырмалары бойынша әзірленген жол карталары осы салаға/аяға жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі орынбасарларының шешімімен бекітіледі.

121. Проект дорожной карты на стадии разработки согласовывается с уполномоченным органом по государственному планированию и заинтересованными государственными органами.
122. После утверждения дорожные карты размещаются на официальном Интернет-ресурсе ответственного государственного органа.
123. Мониторинг реализации дорожных карт осуществляется Аппаратом Правительства Республики Казахстан на основании отчета об исполнении мероприятий дорожных карт, предоставляемой государственным органом-разработчиком.
124. Внесение изменений и дополнений (корректировка) в дорожные карты осуществляется государственным органом-разработчиком по поручению Руководителя Администрации Президента Республики Казахстан и/или Правительства Республики Казахстан с учетом требований, установленных для процесса разработки дорожных карт.
Приложение 1
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Методика расчета целевых индикаторов и (или) показателей результатов
__________________________________________________________
(наименование)

121. Жол картасының жобасы әзірлеу сатысында мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органмен және мүдделі мемлекеттік органдармен келісіледі.
122. Жол карталары бекітілгеннен кейін жауапты мемлекеттік органның ресми интернет-ресурсында орналастырылады.
123. Жол карталарын іске асыру мониторингін әзірлеуші мемлекеттік орган ұсынатын жол карталары іс-шараларының орындалуы туралы есеп негізінде Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппараты жүзеге асырады.
124. Жол карталарына өзгерістер мен толықтырулар енгізуді (түзетуді) әзірлеуші мемлекеттік орган жол карталарын әзірлеу процесі үшін белгіленген талаптарды ескере отырып, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігі Басшысының және/немесе Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмасы бойынша жүзеге асырады.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
1-қосымша
Нысан
_______________________________________________________________ (атауы)
нысаналы индикаторларды және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесі

Раздел 1. Перечень целевых индикаторов и (или) показателей результатов, подлежащих расчету
Наименование целевого индикатора и (или) показателя результата
Единица измерения
Виды данных (международная статистика, официальная статистическая информация, административные данные)
Источники данных (информационная система, официальная статистическая информация, полученная на основе общегосударственных статистических наблюдений, ведомственных статистических наблюдений, социологические исследования и опросы)
1.
2.
3.
...

1-бөлім. Есептеуге жататын нысаналы индикаторлардың және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерінің тізбесі
Нысаналы индикатордың және (немесе) нәтиже көрсеткішнің атауы
Өлшем бірлігі
Деректердің түрлері (халықаралық статистика, ресми статистикалық ақпарат, әкімшілік деректер)
Дереккөздері (ақпараттық жүйе, жалпы мемлекеттік статистикалық байқаулар, ведомстволық статистикалық байқаулар, әлеуметтанулық зерттеулер мен сауалнамалар негізінде алынған ресми статистикалық ақпарат)
1.
2.
3.

Раздел 2. Алгоритм расчета целевого индикатора и (или) показателя результата
________________________
(наименование)
1.
Определение целевого индикатора или показателя результата
2.
Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата
3.
Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата (при наличии) (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)
4.
Алгоритм целевого индикатора или показателя результата с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения
4.1.
на республиканском уровне
4.2.
на местном уровне (при необходимости указать на областном/районном/ городском уровнях)
Примечание: раздел 2 заполняется по форме отдельно для каждого целевого индикатора и (или) показателя результата.
Приложение
к форме Методики расчета
целевых индикаторов и (или)
показателей результатов
Пояснения по заполнению Методики расчета целевых индикаторов и (или) показателей результатов
Методика расчетов целевых индикаторов и (или) показателей результатов заполняется в следующем порядке.
1. По строке "(наименование)" указывается наименование документа, по которому представляется расчет целевых индикаторов и (или) показателей результатов.
2. В разделе 1. "Перечень целевых индикаторов и (или) показателей результатов, подлежащих расчету":
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер целевых индикаторов и показателей результатов;
2) в графе 2 "Наименование целевого индикатора и (или) показателя результата" указывается наименование целевых индикаторов и (или) показателей результатов, подлежащих к расчету;
3) в графе 3 "Единица измерения" указываются единицы измерения целевых индикаторов и (или) показателей результатов;
4) в графе 4 "Виды данных (международная статистика, официальная статистическая информация, административные данные)" указывается вид данных;
5) в графе 5 "Источники данных (информационная система, официальная статистическая информация, полученная на основе общегосударственных статистических наблюдений, ведомственных статистических наблюдений, социологические исследования и опросы)" указывается источник данных.
3. Раздел 2. "Алгоритм расчета целевого индикатора и (или) показателя результата" заполняется в следующем порядке:
1) по строке "наименование" указывается наименование целевого индикатора или показателя результата;

2-бөлім. ________________(атауы) нысаналы индикаторды және (немесе) нәтиже көрсеткішін есептеу алгоритмі
1.
Нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің анықтамасы
2.
Нысаналы индикатор немесе нәтиже көрсеткіші бойынша жедел, алдын-ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері
3.
Нысаналы индикатор немесе нәтиже көрсеткіші бойынша (болған жағдайда) ақпараттық жүйеге сілтемені және есептік деректерді орналастыру орнын көрсете отырып, (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып) ақпарат көздері
4.
Өлшем бірлігін көрсете отырып, есеп-қисаптың егжей-тегжейлі және айқын бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің алгоритмі
4.1
республикалық деңгейде
4.2
жергілікті деңгейде (қажет болған жағдайда облыстық/аудандық/қалалық деңгейлерде көрсету)
Ескертпе: 2-бөлім әрбір нысаналы индикатор және (немесе) нәтиже көрсеткіші үшін жеке нысан бойынша толтырылады.
Нысаналы индикаторларды
және (немесе) нәтижелер
көрсеткіштерін есептеу
әдістемесінің нысанына
қосымша
Нысаналы индикаторларды және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесін толтыру бойынша түсіндірмелер
Нысаналы индикаторларды және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерін есептеу әдістемесі келесі тәртіппен толтырылады:
1. "(атауы)" деген жол бойынша нысаналы индикаторларын және (немесе) нәтиже көрсеткіштерін есептеу ұсынылатын құжаттың атауы көрсетіледі.
2. "Есептеуге жататын нысаналы индикаторлардың және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерінің тізбесі" деген 1-бөлімде:
1) "№" деген 1-бағанда нысаналы индикаторлардың және (немесе) нәтижелер көрсеткіштері атауының реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Нысаналы индикатордың және (немесе) нәтиже көрсеткішінің атауы" деген 2-бағанда есептеуге жататын нысаналы индикаторлардың және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерінің атауы көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда нысаналы индикаторлар және (немесе) нәтижелер көрсеткіштерінің өлшем бірліктері көрсетіледі;
4) "Деректер түрлері (халықаралық статистика, ресми статистикалық ақпарат, әкімшілік деректер)" деген 4-бағанда деректердің түрі көрсетіледі;
5) "Дереккөздері (ақпараттық жүйе, жалпы мемлекеттік статистикалық байқаулар, ведомстволық статистикалық байқаулар, әлеуметтанулық зерттеулер мен сауалнамалар негізінде алынған ресми статистикалық ақпарат)" деген 5-бағанда дереккөзі көрсетіледі.
3. "Нысаналы индикатор және (немесе) нәтиже көрсеткішті есептеу алгоритмі" деген 2-бөлімі мынадай тәртіппен толтырылады:
1) "атауы" деген жол бойынша нысаналы индикатордың және (немесе) нәтиже көрсеткіштің атауы көрсетіледі;

2) в графе 1 "Определение целевого индикатора или показателя результата", указывается определение, разъясняющее суть целевого индикатора или показателя результата.
Пример: Рост ВВП – это показатель уровня экономического роста страны;
3) в графе 2 "Периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата" указывается периодичность и сроки формирования оперативных, предварительных и отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата;
4) в графе 3 "Источники информации с указанием ссылки на информационную систему и место размещения отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата (при наличии) (с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему)" указываются источники информации с указанием ссылки на информационную систему, позволяющие удостовериться в достоверности расчета/данных, при наличии место размещения отчетных данных по целевому индикатору или показателю результата с указанием ссылки на веб-сайт и информационную систему, также источники по составляющим формулы;
5) в графе 4 "Алгоритм целевого индикатора или показателя результата с отражением детальной и четкой последовательности расчета с указанием единицы измерения" указывается формула расчета целевого индикатора или показателя результата с отражением детальной и четкой последовательности и пояснений по составляющим формулы и указанием единицы измерения;
6) в графе 4.1 "на республиканском уровне" указывается расчет целевого индикатора или показателя результата, охватывающего всю страну.
Пример: Рост ВВП (обобщающий показатель экономического роста страны);
7) в графе 4.2 "на местном уровне (при необходимости указать на областном/ районном/городском уровнях)" указывается расчет целевого индикатора или показателя результата, охватывающего регион.
Пример: Рост ВРП (обобщающий показатель экономического роста региона).
Приложение 2
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
План действий по реализации концепции_____________________________
(наименование)
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования
Источник финансирования
1
2
3
4
5
6
7
Направление 1
Целевой индикатор 1
1
Реформы /основные мероприятия
n
Реформы /основные мероприятия
Целевой индикатор n
n+1
Реформы /основные мероприятия
N
Реформы /основные мероприятия
Направление n
Целевой индикатор 1
Приложение
к форме Плана действий
по реализации концепции
Пояснения по заполнению Плана действий по реализации концепции
План действий по реализации концепции заполняется следующим образом:

2) "Нысаналы индикатордың және (немесе) нәтиже көрсеткішінің анықтамасы" деген 1-бағанда нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің мәнін түсіндіретін анықтама көрсетіледі.
Мысалы: ЖІӨ өсуі – бұл елдің экономикалық өсу деңгейінің көрсеткіші;
3) "Нысаналы индикатор немесе нәтиже көрсеткіші бойынша жедел, алдын-ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері" деген 2-бағанда нысаналы индикатор және (немесе) нәтиже көрсеткіші бойынша жедел, алдын-ала және есептік деректерді қалыптастыру кезеңділігі мен мерзімдері көрсетіледі;
4) "Нысаналы индикатор немесе нәтиже көрсеткіші бойынша (болған жағдайда) ақпараттық жүйеге сілтемені және есептік деректерді орналастыру орнын көрсете отырып, (веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып) ақпарат көздері" деген 3-бағанда нысаналы индикатор немесе нәтиже көрсеткіші бойынша есептік деректерді орналастыру орны болған кезде, веб-сайтқа және ақпараттық жүйеге сілтемені көрсетумен, есептің/деректердің анықтығына көз жеткізуге мүмкіндік беретін ақпараттық жүйеге сілтемені көрсете отырып, ақпарат көздері, сондай-ақ формула құратын дереккөздері көрсетіледі;
5) "Өлшем бірлігін көрсете отырып, есеп-қисаптың егжей-тегжейлі және айқын бірізділігін көрсете отырып, нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің алгоритмі" деген 4-бағанда формула құраушы бойынша егжей-тегжейлі және айқын бірізділікті және түсіндірмелерді көрсетумен және өлшем бірлігін көрсете отырып, нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткіштің есептеу формуласы көрсетіледі;
6) "республикалық деңгейде" деген 4.1-бағанда бүкіл елді қамтитын нысаналы индикаторының немесе нәтиже көрсеткішінің есеп-қисабы көрсетіледі.
Мысалы: ЖІӨ өсуі (елдің экономикалық өсуінің жалпылама көрсеткіші);
7) "жергілікті деңгейде (қажет болған жағдайда облыстық/аудандық/ қалалық деңгейлерде көрсету)" деген 4.2-бағанда өңірді қамтитын нысаналы индикатордың немесе нәтиже көрсеткішінің есеп-қисабы көрсетіледі.
Мысалы: ЖӨӨ өсуі (өңірдің экономикалық өсуінің жалпылама көрсеткіші).
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
2-қосымша
Нысан
________________________________________________ (атауы) тұжырымдаманы іске асыру бойынша іс-қимылдар жоспары
Атауы
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
Жауапты орындаушы
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1-бағыт
1-нысаналы индикатор
1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
...
n
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n-нысаналы индикатор
n+1
Реформалар/негізгі іс-шаралар
....
N
Реформалар/негізгі іс-шаралар
n-бағыты
1-нысаналы индикатор
.....
Тұжырымдаманы іске асыру
жөніндегі іс-қимыл жоспарының
нысанына қосымша
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспарын толтыру бойынша түсіндірмелер
Тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимыл жоспары былайша толтырылады:

1) по строке "наименование" указывается полное наименование концепции;
2) в графе 1 "№" указывается порядковый номер реформ/основных мероприятий концепции;
3) в графе 2 "Наименование" приводится наименование реформ/основных мероприятий в разрезе задач/направлений.
Целевые индикаторы излагаются исходя из последовательности раздела "Целевые индикаторы и ожидаемые результаты" концепции. Значения целевых индикаторов указываются по годам;
4) в графе 3 "Форма завершения" указывается форма завершения реформ/основных мероприятий (качественная характеристика реформы/основного мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение реформы/основного мероприятия).
В случае, если формой завершения по предусмотренным реформам/основным мероприятиям является информирование вышестоящих органов, то сроки исполнения данных реформ/основных мероприятий корреспондируются друг с другом и не превышают периодичность информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по Плану действий;
5) в графе 4 "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения реформы /основного мероприятия;
6) в графе 5 "Ответственные исполнители" указываются центральные государственные органы, местные исполнительные органы, подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за достижение целевых индикаторов концепции, реализацию запланированных реформ и основных мероприятий;
7) в графе 6 "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий в миллионах тенге;
8) в графе 7 "Источники финансирования" указывается источник финансирования данного мероприятия: средства республиканского, местных бюджетов, внебюджетные и иные источники, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Отчет о реализации концепции _________________________________________
(наименование)
Отчетный период _________________________
Утвержден _______________________________
Государственный орган ____________________

1) "(атауы)" деген жол бойынша тұжырымдаманың толық атауы көрсетіледі;
2) "№" деген 1-бағанда тұжырымдаманың реформаларының/негізгі іс-шараларының реттік нөмірі көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда міндеттер/бағыттар бөлінісіндегі реформалардың/негізгі іс-шаралардың атауы келтіріледі.
Нысаналы индикаторлар тұжырымдаманың "Нысаналы индикаторлар және күтілетін нәтижелер" бөлімінің реттілігі негізге алына отырып жазылады. Нысаналы индикаторлардың мәндері жылдар бойынша көрсетіледі;
4) "Аяқтау нысаны" деген 3-бағанда реформаларды/негізгі іс-шараларды аяқтау нысаны көрсетіледі (реформаның/негізгі іс-шараның аяқталуын ашатын реформаның/негізгі іс-шараның сапалық сипаттамасы).
Егер көзделген реформалар/негізгі іс-шаралар бойынша аяқтау нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы реформалардың/негізгі іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы іс-қимыл жоспары бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау кезеңділігі жылына екі реттен аспайды;
5) "Орындау мерзімі" деген 4-бағанда реформаның/негізгі іс-шараның жоспарланған орындау мерзімдері көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушылар" деген 5-бағанда тұжырымдаманың нысаналы индикаторларына қол жеткізуге, жоспарланған реформалар мен негізгі іс-шараларды іске асыруға жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі;
7) "Қаржыландыру көлемі" деген 6-бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі миллион теңгеде көрсетіледі;
8) "Қаржыландыру көзі" деген 7-бағанда осы іс-шараны қаржыландыру көзі көрсетіледі: республикалық, жергілікті бюджеттердің қаражаттары, Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған бюджеттен тыс және басқа да көздер.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
3-қосымша
Нысан
__________________________________________
(атауы) тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп
Есепті кезең _________________________
Бекітілген ___________________________
Мемлекеттік орган ____________________

Раздел 3. Аналитическая записка
Приложение
к форме Отчета
о реализации концепции
Пояснения по заполнению Отчета о реализации концепции
Отчет о реализации концепции заполняются в следующем порядке.
1. По строке "(наименование)" указывается полное наименование концепции.
2. По строке "Отчетный период" указывается период, по итогам которого представляется отчет.
3. По строке "Утвержден" указывается номер и дата документа, которым была утверждена концепция.
4. По строке "Государственный орган" указывается наименование государственного органа, составляющего и предоставляющего отчет.
5. Раздел 1 "Информация о ходе реализации концепции":
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер реформы / основного мероприятия;
2) в графе 2 "Наименование":
по строке "Целевой индикатор" указываются наименования целевых индикаторов концепции;
по строке "Реформы / основные мероприятия" указываются реформы / основные мероприятия, которые соответствуют плану действий по реализации концепции;
3) в графе 3 "Форма завершения/единица измерения" указывается форма завершения реформы / основного мероприятия или единица измерения целевых индикаторов;
4) в графе 4 "Ответственные исполнители" указываются государственные органы и соисполнители, ответственные за достижение целевых индикаторов и выполнение реформы / основного мероприятия концепции;
5) в графе 5 "план" и 6 "факт" основной графы "Исполнение мероприятий":
по строке "Целевой индикатор" указываются плановые и фактически достигнутые значения целевых индикаторов, утвержденных в концепции;
по строке "Реформы / основные мероприятия" указываются плановые и фактически достигнутые значения предусмотренных мероприятий.
К примеру, при мероприятии, предусматривающем строительство или ввод в эксплуатацию объектов, указывается количество объектов согласно утвержденному концепцией плану и количество фактически построенных / введенных в эксплуатацию объектов.
Для мероприятий, не предусматривающих количественные показатели, данные графы не заполняются;
6) графы 7 "план" и 8 "факт" основной графы "Освоение выделенных средств" заполняются по строке "реформы / основные мероприятия" с указанием плановых и фактически освоенных средств, предусмотренных концепцией для реализации мероприятия;
7) в графе 9 "Ход исполнения":
по строке "Целевой индикатор" указывается "Достигнуто", "Не достигнуто" с приведением краткой информации о причинах несоответствия фактического и планового значений целевых индикаторов;
по строке "Реформы/основные мероприятия" указывается статус исполнения реформ / основных мероприятий ("Исполнено", "Не исполнено" или "Частично исполнено") с приведением краткой информации о причинах неисполнения или частичного исполнения.

3-бөлім. Талдамалық жазба
Тұжырымдаманы іске
асыру туралы есеп нысанына
қосымша
Тұжырымдаманы іске асыру туралы есепті толтыру бойынша түсіндірмелер
Тұжырымдаманы іске асыру туралы есеп былайша толтырылады.
1. "(Атауы)" деген жол бойынша тұжырымдаманың толық атауы көрсетіледі.
2. "Есепті кезең" деген жолда қорытындылары бойынша есеп берілетін кезең көрсетіледі.
3. "Бекітілген" деген жолда тұжырымдама бекітілген құжаттың нөмірі мен күні көрсетіледі.
4. "Мемлекеттік орган" деген жолда есеп жасайтын және ұсынатын мемлекеттік органның атауы көрсетіледі.
5. "Тұжырымдаманы іске асыру барысы туралы ақпарат" 1-бөлімі:
1) "№" деген 1-бағанда реформаның/негізгі іс-шараның реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда:
"Нысаналы индикатор" деген жолда тұжырымдаманың нысаналы индикаторларының атаулары көрсетіледі;
"Реформалар/негізгі іс-шаралар" деген жолда тұжырымдаманы іске асыру жөніндегі іс-қимылдар жоспарына сәйкес келетін реформалар/негізгі іс-шаралар көрсетіледі;
3) "Аяқтау нысаны/өлшем бірлігі" деген 3-бағанда реформаны/негізгі іс-шараны аяқтау нысаны немесе нысаналы индикаторлардың өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) "Жауапты орындаушылар" деген 4-бағанда нысаналы индикаторларға қол жеткізуге және тұжырымдама реформасын/негізгі іс-шарасын орындауға жауапты мемлекеттік органдар мен бірлесіп орындаушылар көрсетіледі;
5) "Іс шаралардың орындалуы" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 5-бағанда және "факт" деген 6-бағанда:
"Нысаналы индикатор" деген жолда тұжырымдамада бекітілген нысаналы индикаторлардың жоспарлы мәндері және көрсеткіштердің нақты қол жеткізілген мәндері көрсетіледі;
"Реформалар/негізгі іс-шаралар" деген жолда көзделген іс-шаралардың жоспарлы және іс жүзінде қол жеткізілген мәндері көрсетіледі;
Мысалы, объектілер құрылысын немесе пайдалануға берілуі көзделген іс-шараларда тұжырымдамада бекітілген жоспарға сәйкес объектілер саны және іс жүзінде салынған/пайдалануға берілген объектілер саны көрсетіледі.
Сандық көрсеткіштер көзделеген іс-шаралар үшін бұл бағандар толтырылмайды.
6) "Бөлінген қаражаттың игерілуі" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 7 және "факт" деген 8-бағандары тұжырымдамада іс-шараны іске асыру үшін көзделген жоспарланған және іс-жүзінде игерілген қаражатты көрсете отырып, "Реформалар/негізгі іс-шаралар" деген жол бойынша толтырылады;
7) "Орындалу барысы" деген 9-бағанда:
"Нысаналы индикатор" деген жолда нысаналы индикаторлардың нақты және жоспарлы мәндерінің сәйкес келмеу себептері туралы қысқаша ақпарат келтіріле отырып, "Қол жеткізілді", "Қол жеткізілмеді" деп көрсетіледі;
"Реформалар/негізгі іс-шаралар" деген жолда орындалмау немесе ішінара орындалу себептері туралы қысқаша ақпарат келтіріле отырып, реформалар/негізгі іс-шаралардың орындалу мәртебесі ("Орындалды", "Орындалмады" немесе "Ішінара орындалды") көрсетіледі.

6. Раздел 2 "Анализ внутреннего и внешнего воздействия":
1) в графе 1 "Факторы внутреннего и внешнего воздействия и их влияние на достижение целевых индикаторов/ожидаемых результатов" указываются отдельно внутренние и внешние факторы и оказанное ими положительное или отрицательное влияние на достижение показателей;
2) в графе 2 "Принятые меры" приводится информация о принятых конкретных мерах по преодолению негативных последствий и (или) использования позитивного влияния внешних факторов на достижение показателей государственным органом, ответственным за их достижение.
7. Отчет включает в себя аналитическую записку. Аналитическая записка содержит:
информацию о степени решения проблем и задач, на решение которых направлена концепция, влияния ее реализации на социально-экономическое развитие страны;
информацию о ходе достижения ожидаемых результатов;
информацию о влиянии невыполненных мероприятий на социально-экономическую, общественно-политическую ситуацию в регионе, стране, отрасли / сфере.
Приложение 4
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
НАЦИОНАЛЬНЫЙ ПРОЕКТ
________________________________________________________
(наименование)
1. Паспорт
1. Наименование
2. Основание для разработки
3. Цель разработки национального проекта

6. "Ішкі және сыртқы әсерді талдау" 2-бөлімі:
1) "Ішкі және сыртқы әсер ету факторлары және олардың нысаналы индикаторларға/күтілетін нәтижелерге қол жеткізуге әсері" деген 1-бағанда ішкі және сыртқы факторлар жеке және олардың көрсеткіштерге қол жеткізуге оң немесе теріс әсер етуі көрсетіледі;
2) "Қабылданған шаралар" деген 2-бағанда теріс салдарларды еңсеру және (немесе) сыртқы факторлардың көрсеткіштерге қол жеткізуге оң әсерін пайдалану жөнінде оларға қол жеткізуге жауапты мемлекеттік органның қабылдаған нақты шаралары туралы ақпарат келтіріледі.
7. Есепте талдамалық жазба қамтылған. Талдамалық жазбада мыналар:
шешіміне тұжырымдама бағытталған проблемалар мен міндеттердің шешілу дәрежесі туралы, оның іске асырылуының елдің әлеуметтік-экономикалық дамуына әсері туралы ақпарат;
күтілетін нәтижелерге қол жеткізу барысы туралы ақпарат;
орындалмаған іс-шаралардың өңірдегі, елдегі, саладағы/аядағы әлеуметтік-экономикалық, қоғамдық-саяси жағдайға әсері туралы ақпарат қамтылған.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
4-қосымша
Нысан
______________________________________________ (атауы)
ҰЛТТЫҚ ЖОБА
1. Паспорт
1. Атауы
2. Әзірлеу үшін негіздеме
3. Ұлттық жобаны әзірлеу мақсаты

4. Срок реализации
5. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей
Ожидаемый экономический эффект (в количественном выражении)
Ожидаемый социальный эффект (в качественном и/или количественном выражении)
6. Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта
7. Наименование разработчика национального проекта
8. Наименование государственных органов и организаций, ответственных за реализацию национального проекта
9. Руководитель и куратор национального проекта

4. Іске асыру мерзімі
5. Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы
күтілетін экономикалық әсер (сандық көріністе)
күтілетін әлеуметтік әсер (сапалық және/немесе сандық көріністе)
6. Ұлттық жобаны іске асыруға қажетті қаржыландыру көлемі
7. Ұлттық жобаны әзірлеушінің атауы
8. Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы
9. Ұлттық жобаның жетекшісі және кураторы

6. Распределение ответственности и полномочий
Наименование
Ответственный
(должностное лицо)
Полномочия
1
2
3
4
задача
показатель результата
Приложение к форме
национального проекта
Пояснения по заполнению национального проекта
1. В разделе "1. Паспорт" излагаются следующие основные параметры национального проекта:
1) по строке "Наименование" указывается полное наименование национального проекта;
2) по строке "Основание для разработки" указываются реквизиты поручения Президента Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан (номер, дата, пункт при наличии);
3) по строке "Цель разработки национального проекта" указывается основная цель разработки национального плана;
4) по строке "Срок реализации" указывается плановый период, на который разработан национальный проект;
5) Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей заполняется отдельно по строкам:
"ожидаемый экономический эффект в количественном выражении";
"ожидаемый социальный эффект в количественном и /или качественном выражении";
6) по строке "Объем финансирования, необходимый для реализации национального проекта" указывается в миллионах тенге общий объем финансовых средств, необходимых для реализации национального проекта.
В случае корректировки национального проекта в данной строке дополнительно указывается выделенный объем финансирования для реализации национального проекта;
7) по строке "Наименование государственного органа-разработчика национального проекта" указывается полное наименование государственного органа-разработчика национального проекта;
8) по строке "Наименование государственных органов и организаций соисполнителей, ответственных за реализацию национального проекта" указываются наименования государственных органов и организаций соисполнителей, ответственных за реализацию национального проекта;
9) по строке "Руководитель и куратор национального проекта" указывается руководитель и куратор национального проекта.
Руководителем национального проекта определяется первый руководитель государственного органа-разработчика национального проекта или заместитель первого руководителя государственного органа, ответственный за разработку национального проекта.
Куратор национального проекта определяется Премьер-Министром Республики Казахстан в соответствии с Правилами осуществления проектного управления.
2. В разделе "2. Текущая ситуация" в текстовой форме отражается анализ текущего состояния отрасли/сферы и оценка тенденций и факторов ее развития, выявляются риски, связанные с его реализацией, и стратегии по реагированию на данные риски.

6. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу
Атауы
Жауапты (лауазымды тұлға)
Өкілеттіктер
1
2
3
4
міндет
нәтиже көрсеткіші
Ұлттық жобаның нысанына
қосымша
Ұлттық жобаны толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Ұлттық жобаның "1. Паспорт" деген бөлімінде мыналарды қамтитын негізгі параметрлер баяндалады:
1) "Атауы" деген жолда ұлттық жоспардың толық атауы көрсетіледі;
2) "Әзірлеу үшін негіздеме" деген жолда Қазақстан Республикасының Президенті немесе Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі тапсырмаларының деректемелері көрсетіледі;
3) "Ұлттық жобаны әзірлеу мақсаты" деген жол бойынша ұлттық жобаны әзірлеудің негізгі мақсаты көрсетіледі;
4) "Іске асыру мерзімі" деген жолда ұлттық жоспар әзірленетін жоспарлы кезең көрсетіледі;
5) Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы жол бойынша жеке толтырылады:
"күтілетін экономикалық әсер (сандық көріністе)";
"күтілетін әлеуметтік әсер (сапалық және/немесе сандық көріністе)";
6) "Ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көлемі" деген жолда ұлттық жобаны іске асыруға қажетті жалпы қаржыландыру көлемі миллион теңгеде көрсетіледі.
Ұлттық жоба түзетілген жағдайда аталған жолда ұлттық жобаны іске асыру үшін бөлінген қаржыландыру көлемі қосымша көрсетіледі.
7) "Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік органның атауы" деген жолда ұлттық жоспарды әзірлеуші мемлекеттік органның толық атауы көрсетіледі;
8) "Ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы" деген жолда ұлттық жобаны іске асыруға жауапты мемлекеттік органдар мен ұйымдардың атауы көрсетіледі;
9) "Ұлттық жобаның жетекшісі мен кураторы" деген жолда ұлттық жобаның жетекшісі мен кураторы көрсетіледі.
Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік органның бірінші басшысы немесе ұлттық жобаны әзірлеуге жауапты мемлекеттік органның бірінші басшысының орынбасары ұлттық жобаның басшысы болып айқындалады.
Ұлттық жобаның кураторын Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі айқындайды.
2. "2. Ағымдағы жағдай" деген бөлімде мәтіндік нысанда саланың/аяның ағымдағы жай-күйін талдау және оның даму үдерістері мен факторларын бағалау көрсетіледі, оны іске асыруға байланысты тәуекелдер және осы тәуекелдерге ден қою жөніндегі стратегиялар анықталады.

3. Раздел "3. Цель, задачи и показатели результатов" заполняется следующим образом:
1) по строкам "Цель", "Направление (при необходимости)" и "Задачи" указываются цель, направления, задачи национального проекта, направленные на решение обозначенных национальным проектом проблем и обеспечение ключевых изменений в соответствующей отрасли/сфере.
В случае реализации задач однородного характера, допускается их группировка по направлениям.
Определение задач осуществляется с учетом следующих критериев:
специфичность и конкретность (четкая формулировка задач с однозначным толкованием);
измеримость (возможность проверки, описание измеримости результата и определение конкретных показателей результатов деятельности);
достижимость (возможность выполнения поставленных задач за период реализации национального проекта, имеется четкое понимание за счет чего и при каких условиях они выполняются, обеспеченность ресурсами);
ограниченность во времени (задача решается в установленные сроки);
релевантность (задача вносит вклад в достижение вышестоящих целей и задач).
Совокупность задач соответствует принципам:
необходимости – достижение поставленных задач является необходимым условием успешности национального проекта;
достаточности – решение всех задач является достаточным условием для реализации национального проекта.
Срок реализации каждой из задач не превышает плановый период национального проекта.
2) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе 2 "Наименование" указывается наименование показателей результатов.
Каждой задаче соответствует набор показателей результата (с промежуточными и конечными значениями) для определения степени ее достижения. Качественная сторона показателя результата отражает уровень решения вопросов межсферного/межотраслевого характера в соответствующих отраслях (сферах государственного управления), а количественная – их измеримую, абсолютную или относительную величину.
Показатели результата рассматриваются на соответствие следующим требованиям:
предоставлять возможность их объективной оценки и сравнения в динамике за планируемый период;
быть однозначно понятными для всех заинтересованных сторон;
иметь достаточные информационные и технические ресурсы для оценки их достижения;
предоставлять полную и адекватную характеристику;
быть достижимыми и измеримыми;
обеспечивать наличие промежуточных значений для проведения мониторинга и оценки их достижения.
Государственным органом-разработчиком национального проекта выбираются показатели результата, которые несут в себе ключевые изменения, характеризующие решение выявленных проблем и необходимые для оценки достижения задач.
По всем приводимым показателям результатов указывается базовое (исходное) и планируемое значение (если планируемые перемены эффективно отражаются в такой форме), а также обозначение временного периода (года), необходимого для достижения данного значения показателя;

3. "3. Мақсаты, міндеттері және нәтижелер көрсеткіштері" деген бөлім келесідей түрде толтырылады:
1) "Мақсат", "Бағыт (қажет болған жағдайда)" және "Міндеттер" деген жолдарда ұлттық жобада белгіленген проблемаларды шешуге және тиісті салада/аяда түйінді өзгерістерді қамтамасыз етуге бағытталған ұлттық жобаның мақсаты, бағыттары, міндеттері көрсетіледі.
Біртекті сипаттағы міндеттерді іске асыру жағдайында оларды бағыттар бойынша топтастыруға жол беріледі.
Міндеттерді анықтау мынадай:
өзіндік сипаты мен нақтылық (бір мағыналы түсіндірмесі бар нақты тұжырымдардан тұрады);
өлшенгіштік (тексеру мүмкіндігі, нәтиженің өлшенгіштігінің сипаттамасы және қызмет нәтижелерінің нақты көрсеткіштерін айқындау);
қолжетімділік (ұлттық жобаны іске асыру кезеңінде қойылған міндеттерді орындау мүмкіндігі, олардың қалай және қандай жағдайда орындалатындығы, ресурстармен қамтамасыз етілуі туралы нақты түсініктің болуы);
уақыттың шектеулілігі (міндет белгіленген мерзімде шешіледі);
релеванттылығы (міндет жоғары тұрған мақсаттар мен міндеттерге қол жеткізуге үлес қосады) өлшемшарттары ескеріле отырып жүзеге асырылады.
Міндеттер жиынтығы мынадай қағидаттарға сәйкес келеді:
қажеттілік – қойылған міндеттерге қол жеткізу ұлттық жобаның табысты болуының қажетті шарты болып табылады;
жеткіліктілік – барлық міндеттерді шешу ұлттық жобаны іске асыру үшін жеткілікті шарт болып табылады.
Әрбір міндеттің іске асырылу мерзімі ұлттық жобаның жоспарланған кезеңінен аспайды.
2) "№" 1-бағанда бірыңғай реттік номер көрсетіледі;
3) "Атауы" деген 2-бағанда нәтижелер көрсеткіштерінің атау көрсетіледі.
Әрбір міндетке оған қол жеткізу дәрежесін айқындау үшін нәтиже көрсеткіштерінің жиынтығы (аралық және түпкі мәндерімен) сәйкес келеді. Нәтиже көрсеткішінің сапалық жағы тиісті салаларындағы (мемлекеттік басқарудың аяларындағы) аяаралық /салааралық сипаттағы мәселелерді шешу деңгейін, ал сандық жағы – олардың өлшенетін, абсолютті немесе шамамен алынған мәнін көрсетеді.
Нәтиже көрсеткіштері мынадай талаптарға сәйкестігі тұрғысынан қаралады:
оларды жоспарлы кезеңдегі серпінде объективті бағалау және салыстыру мүмкіндігін беру;
барлық мүдделі тараптар үшін біркелкі түсінікті болу;
оларға қол жеткізуді бағалау үшін жеткілікті ақпараттық және техникалық ресурстардың болуы;
толық және барабар сипаттама беру;
қолжетімді және өлшемді болу;
мониторинг жүргізу және оларға қол жеткізуді бағалау үшін аралық мәндердің болуын қамтамасыз ету.
Ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган негізгі өзгерістерді, анықталған проблемалардың шешімін сипаттайтын және міндеттерге қол жеткізуді бағалау үшін қажетті нәтиже көрсеткіштерін ғана таңдайды.
Барлық келтірілген нәтижелер көрсеткіштері бойынша базалық (бастапқы) және жоспарланған мән (егер жоспарланған өзгерістер осындай нысанда тиімді көрсетілсе), сондай-ақ көрсеткіштің осы мәніне қол жеткізу үшін қажетті уақыт бойынша кезеңнің (жылдың) белгіленуі көрсетіледі.

4) в графах 3 "Единица измерения" и 4 "Источник информации" указываются единицы изменения и источники информации, подтверждающие в дальнейшем фактическое достижение показателей результатов;
5) в графах 5 "Факт за предыдущий год" и 6 "Оценка на текущий год" указываются, фактические данные по показателям за предыдущий год и оценочные значения за текущий год в целях установления значений на плановый период в динамике по годам;
6) в графах 7-11 указываются прогнозные значения показателей результатов на плановый период реализации национального проекта.
4. В разделе "4. Ожидаемый социально-экономический эффект, польза для благополучателей" информация об ожидаемом результате заполняется в виде социального и экономического эффекта в следующем порядке:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер социальных и экономических эффектов;
2) в графе 2 "Наименование" указывается наименование ожидаемых социальных и экономических эффектов.
Социальным эффектом является социально-значимый результат, соответствующий ожиданиям благополучателей национального проекта.
Ожидаемый социальный эффект национального проекта определяется исходя из категории благополучателей, на кого ориентирован национальный проект и какие проблемы, и задачи данный национальный проект предполагает удовлетворить, то есть сопоставить положение дел до реализации национального проекта с ситуацией по истечении этапа или всего срока реализации национального проекта. Повышение качества жизни предусматривает повышение качества человеческого капитала и уровня жизни населения, в том числе повышение доходов населения, расширение доступа к услугам и инфраструктуре.
Экономический эффект – показатель, определяющий экономический результат или прирост между первоначальным и полученным итогом в результате внедрения новых технологий, организационно-экономических мероприятий.
Экономический эффект выражается в увеличении налоговых поступлений, создании новых постоянных рабочих мест, объеме привлеченных инвестиций, приросте вклада в соответствующую отрасль, снижении государственных расходов и показателей, характеризующих экономический эффект национального проекта.
При заполнении ожидаемого социального и экономического эффекта, необходимо каждый эффект правильно отразить по категориям благополучателей.
Социальный и экономический эффект выражается в измеряемых величинах в количественном и/или качественном выражении и отражает положительные изменения, полученные в результате реализации национального проекта.
Социальный и экономический эффект определяется с применением существующих методов расчетов статистической информации, международных индексов, результатов социологических исследований, административных данных и официальных данных;

4) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда және "Ақпараттар көздері" деген 4-бағанда нәтижелер көрсеткіштерінің алдағы уақытта нақты қол жеткізілуін дәлелдейтін өлшем бірліктері мен ақпарат көздері көрсетіледі;
5) "Өткен жылғы факт" деген 5-бағанда және "Ағымдағы жылға баға" деген 6-бағанда жоспарлы кезеңге мәндерді жылдар бойынша серпінде айқындау мақсатында көрсеткіштердің өткен жылғы нақты деректері және ағымдағы жылға болжамды мәндері көрсетіледі;
6) 7-11-бағандарда ұлттық жобаны іске асырудың жоспарлы кезеңіне арналған нәтижелер көрсеткіштерінің болжамды мәндері көрсетіледі.
4. "Күтілетін әлеуметтік-экономикалық әсер, игілік алушыларға пайдасы" деген 4-бөлімде күтілетін нәтиже жөнінде ақпарат әлеуметтік және экономикалық әсер түрінде келесідей тәртіпте толтырылады:
1) "№" 1-бағанда әлеуметтік және экономикалық әсерлердің бірыңғай реттік номері көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсерлердің атауы көрсетіледі.
Әлеуметтік нәтиже ұлттық жобаның игілік алушыларының үмітіне сәйкес келетін әлеуметтік маңызы бар нәтиже болып табылады.
Ұлттық жобаның күтілетін әлеуметтік әсері игілік алушылардың санатын, ұлттық жобаның кімге бағдарланғандығын және осы ұлттық жоба қандай проблемалар мен міндеттерді қанағаттандыруды көздейтінін, яғни ұлттық жобаны іске асырғанға дейінгі істің жағдайын ұлттық жобаны іске асыру кезеңі немесе бүкіл мерзімі аяқталған жағдаймен салыстыруды негізге ала отырып айқындалады. Өмір сүру сапасын арттыру адами капиталдың сапасын және халықтың өмір сүру деңгейін арттыруды, оның ішінде халықтың табысын арттыруды, көрсетілетін қызметтер мен инфрақұрылымға қолжетімділікті кеңейтуді көздейді.
Экономикалық әсер – бастапқы және жаңа технологияларды енгізу, ұйымдастырушылық-экономикалық іс-шаралардың нәтижесінде алынған қорытынды арасындағы экономикалық нәтижені немесе өсімді айқындайтын көрсеткіш.
Экономикалық әсер салық түсімдерінің ұлғаюын, тұрақты жаңа жұмыс орындарының құрылуын, тартылған инвестициялардың көлемін, тиісті салаға салымның өсуін, мемлекеттік шығыстардың азаюын және ұлттық жобаның экономикалық әсерін сипаттайтын көрсеткіштерді білдіреді.
Күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсерді толтыру кезінде әрбір әсерді игілік алушылардың санаттары бойынша дұрыс көрсету қажет.
Әлеуметтік және экономикалық әсер сандық және/немесе сапалық тұрғыдан өлшенетін шамаларды білдіреді және ұлттық жобаны іске асыру нәтижесінде алынған оң өзгерістерді көрсетеді.
Әлеуметтік және экономикалық әсер қазіргі статистикалық ақпаратты, халықаралық индекстерді, әлеуметтанушылық зерттеулер нәтижелерін, әкімшілік деректерді және ресми деректерді есептеу әдістерін қолдана отырып айқындалады.

3) в графе 3 "Единица измерения" указывается единица измерения ожидаемых социальных и экономических эффектов;
4) в графах 4-8 указываются прогнозные значения ожидаемых социальных и экономических эффектов в целом от национального проекта в динамике по годам. Допускается указание эффекта в отлагательном виде, но не позднее последнего года реализации национального проекта.
5. В разделе "5. Ресурсы" излагается потребность в финансовых ресурсах для реализации национального проекта в следующем порядке:
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование задач" указывается наименование задач национального проекта;
3) в графах 3-7 указываются объемы финансовых средств, необходимых для реализации национального проекта по годам и в разрезе поставленных задач;
4) в графе 8 "Всего финансирования" указывается общая сумма необходимых средств для реализации каждой задачи в плановом периоде;
5) в графах 9-11 основной графы "Источник финансирования" в разрезе задач указываются источники финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, внебюджетные средства;
6) по строке "ВСЕГО, в том числе по видам источников" указываются итоговые объемы средств по всем задачам национального проекта по годам и за весь период реализации национального проекта;
7) по строкам "республиканский бюджет", "местный бюджет", "внебюджетные средства" указываются итоговые объемы необходимых средств по перечисленным источникам финансирования.
В графах указанных строк со знаком "*" заполнение не требуется.
Прогнозный объем требуемых финансовых ресурсов по задачам национального проекта общей суммой формируется на основе Плана-графика реализации национального проекта, формируемого в соответствии с приложением 5 к настоящему Порядку.
6. Раздел "6. Распределение ответственности и полномочий" заполняется в разрезе задач и показателей результатов:
1) в графе 1 "№" указывается порядковый номер задачи или показателя результата;
2) в графе 2 "Наименование" указывается наименование задачи или показателя результата национального проекта;
3) в графе 3 "Ответственное лицо" указываются должностные лица центральных государственных и местных исполнительных органов, субъектов квазигосударственного сектора, ответственных за исполнение поставленных задач и показателей результатов;
4) в графе 4 "Полномочия" указывается основной круг полномочий вышеуказанных лиц, необходимых и обеспечивающих достижение закрепленных за ними задач и показателей результатов.
Приложение 5
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
План-график реализации национального проекта ______________________
(наименование)
Наименование
Ответственные исполнители
Срок завершения
Факт предыдущего года
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
Всего финансирование
Источник финансирования
План на год
% к факту пред. года
РБ
МБ
Внебюджетные средства
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
Задача №1
Показатель №1
Мероприятие A
...
создание постоянных рабочих мест**
создание временных рабочих мест**
Задача №2
Показатель №2
Мероприятие B
...
создание постоянных рабочих мест**
создание временных рабочих мест**
Всего,
*
*
*
*
в том числе
РБ
*
*
*
*
*
*
МБ
*
*
*
*
*
*
Внебюджетные средства
*
*
*
*
*
*
Приложение
к форме Плана-графика
реализации национального
проекта
Пояснения по заполнению Плана-графика реализации национального проекта
План-график реализации национального проекта заполняется следующим образом:

3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсердің өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) 4-8-бағандарда ұлттық жобадан жалпы күтілетін әлеуметтік және экономикалық әсерлердің мәндері жылдар бойынша серпінде көрсетіледі. Әсерді кейінге қалдыру түрінде, бірақ ұлттық жобаны іске асырудың соңғы жылынан кеш емес көрсетуге жол беріледі.
5. "5. Ресурстар" деген бөлімде ұлттық жобаны іске асыруға қаржы ресурстарына қажеттілік келесідей тәртіпте жазылады:
1) "№" деген 1-бағанда бірыңғай реттік нөмірі көрсетіледі;
2) "Міндеттердің атауы" деген 2-бағанда ұлттық жобаның міндеттерінің атаулары көрсетіледі;
3) 3-7-бағандарда жылдар бойынша және алға қойылған міндеттердің бөлінісіндегі ұлттық жобаны іске асыру үшін қажетті қаражаттың көлемі көрсетіледі;
4) "Барлық қаржыландыру" деген 8-бағанда жоспарлы кезеңде әрбір міндеттерді іске асыру үшін қажетті жалпы сома көрсетіледі;
5) 9-11-бағанда "Қаржыландыру көзі" деген негізгі бағанда міндеттер бөлінісінде қаржыландыру көздері – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, бюджеттен тыс қаражат көрсетіледі.
6) "БАРЛЫҒЫ, оның ішінде көздердің түрлері бойынша" деген жолда ұлттық жобаны іске асырудың жылдар бойынша және барлық кезеңіне ұлттық жобаның барлық міндеттері бойынша жиынтық қаржы көлемі көрсетіледі.
7) "республикалық бюджет", "жергілікті бюджет", "бюджеттен тыс қаражат" деген жол бойынша қаржыландыру көздері бойынша есептелген қажеті қаражаттың барлық көлемі көрсетіледі.
"*" белгісі бар көрсетілген жолдардағы бағандар толтыруды қажет етпейді.
Ұлттық жобаның міндеттері бойынша талап етілетін қаржы ресурстарының болжамды көлемі осы бірлескен Тәртіпке 5-қосымшаға сәйкес қалыптастырылатын Ұлттық жобаны іске асыру кесте-жоспарының негізінде жалпы сомамен қалыптастырылады.
6. "6. Жауапкершілік пен өкілеттіктерді бөлу" деген бөлім нәтижелер көрсеткіштері және міндеттер бөлінісінде көрсетіледі:
1) "№" 1-бағанда нәтиже көрсеткішінің немесе міндеттердің реттік номері көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда ұлттық жобаның нәтиже көрсеткішінің немесе міндеттердің атаулары көрсетіледі;
3) "Жауапты тұлға" деген 3-бағанда алға қойылған нәтиже көрсеткіштерінің және міндеттердің орындалуына жауапты орталық мемлекеттік және жергілікті атқарушы органдардың, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің лауазымды адамдары көрсетіледі;
4) "Өкілеттік" деген 4-бағанда өздеріне бекітілген міндеттерге және нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуі қажет және қол жеткізілуін қамтамасыз ететін жоғарыда аталған тұлғалардың негізгі өкілеттіктерінің шеңбері көрсетіледі.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
5-қосымша
Нысан
______________________ ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесі (атауы)
Атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқтау мерзімі
Алдыңғы жылдың фактісі
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
Қаржыландыру көзі
Источник финансирования
Жылдық жоспар
Алд. жылғы фактіге %
РБ
ЖБ
Бюджеттен тыс қаражат
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
№1 міндет
№1 көрсеткіш
A іс-шарасы
...
тұрақты жұмыс орындарын құру **
уақытша жұмыс орындарын құру**
№2 міндет
№2 көрсеткіш
B іс-шарасы
...
тұрақты жұмыс орындарын құру **
уақытша жұмыс орындарын құру**
Барлығы,
оның ішінде
*
*
*
*
РБ
*
*
*
*
*
*
ЖБ
*
*
*
*
*
*
Бюджеттен тыс қаражат
*
*
*
*
*
*
Ұлттық жобаны іске асыру
жоспар-кестесінің нысанына
қосымша
Ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесін толтыру бойынша түсіндірмелер
Ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесі мынадай жолмен толтырылады:

1. В заголовке по строке "(наименование)" указывается полное наименование национального проекта;
2. По строкам "Задача":
1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование задачи национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, за которыми закреплена персональная ответственность за решение каждой задачи национального проекта согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графе 3 "Срок завершения" указывается дата реализации задачи национального проекта;
4) в графах 5, 7-10 указывается прогнозная сумма финансирования для реализации задач по годам в миллионах тенге;
5) в графе 6 указывается динамика прогнозной суммы финансирования задачи относительно фактической суммы финансирования предыдущего года. В случае отсутствия фактических значений данная графа не заполняется;
6) в графе 11 "Всего финансирование" указывается общая прогнозная сумма финансирования для реализации задачи, формируемая как сумма финансирования по показателям результатов задачи;
7) в графах 12, 13 и 14 указываются прогнозные суммы финансирования по источникам финансирования: республиканский бюджет, местный бюджет и внебюджетные средства.
3. По строкам "Показатель":
1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование показателя результата национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, за которыми закреплена персональная ответственность за достжение показатель результата согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графе 3 "Срок завершения" указывается дата достижения показателя национального проекта;
4) в графе 4 "Факт предыдущего года" указывается фактическое значение показателя результата за предыдущий год планового периода;
5) по графам 5, 7-10 указываются плановые значения показателя результата по годам, в графе 6 указывается динамика планового значения показателя результата относительно его фактического значения предыдущего года;
6) в графе 11 "Всего финансирование" указывается общая прогнозная сумма финансирования для реализации показателя результата, формируемая как сумма финансирования по мероприятиям, необходимых для достижения показателя;
7) в графах 12, 13 и 14 указываются прогнозные суммы финансирования по источникам финансирования: республиканский бюджет, местный бюджет и внебюджетные средства.
4. По строкам "Мероприятие" заполнение осуществляется в разрезе мероприятий, сгруппированных по однородным признакам, необходимых для достижения показателей результатов каждой задачи национального проекта:

1. Тақырыптың "(атауы)" деген жолда ұлттық жобанын толық атауы көрсетіледі;
2. "Міндет" деген жолда:
1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жобаның міндеттерінің атаулары көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес ұлттық жобаның әрбір міндетін шешуге дербес жауапкершілік бекітілген лауазымды адамдар көрсетіледі;
3) "Аяқтау мерзімі" деген 3-бағанда ұлттық жобаның міндетін іске асыру күні көрсетіледі;
4) 5, 7-10-бағандарда жылдар бөлінісінде міндеттерді іске асыру үшін қаржыландырудың болжамды сомасы миллион теңгеде көрсетіледі;
5) 6-бағанда өткен жылғы қаржыландырудың нақты сомасына қатысты міндеттерді қаржыландырудың болжамды сомасының серпіні көрсетіледі. Нақты мәндер болмаған жағдайда бұл баған толтырылмайды;
6) "Барлық қаржыландыру" деген 11-бағанда міндет нәтижелерінің көрсеткіштері бойынша қаржыландыру сомасы ретінде қалыптастырылатын, міндетті іске асыру үшін қаржыландырудың жалпы болжамды сомасы көрсетіледі;
7) 12, 13 және 14-бағандарда қаржыландыру көздері бойынша қаржыландырудың жалпы болжамды сомалары көрсетіледі: республикалық бюджет, жергілікті бюджет және бюджеттен тыс қаражаттар;
3. "Көрсеткіш" деген жол бойынша:
1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жоба нәтижесі көрсеткішінің атауы көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес нәтиже көрсеткішіне қол жеткізу үшін дербес жауапкершілік бекітілген лауазымды тұлғалар көрсетіледі;
3) "Аяқтау мерзімі" деген 3-бағанда ұлттық жобаның көрсеткішіне қол жеткізу күні көрсетіледі;
4) "Алдыңғы жылдың фактісі" деген 4-бағанда жоспарлы кезеңнің өткен жылындағы нәтиже көрсеткішінің нақты мәні көрсетіледі;
5) 5, 7-10-бағандар бойынша жылдар бойынша нәтиже көрсеткішінің жоспарлы мәндері көрсетіледі, 6-бағанда өткен жылдың нақты мәніне қатысты нәтиже көрсеткішінің жоспарлы мәнінің серпіні көрсетіледі.
6) "Барлық қаржыландыру" деген 11-бағанда нәтижеге қол жеткізу үшін қажетті іс-шаралар бойынша қаржыландыру сомасы ретінде қалыптастырылатын нәтиже көрсеткішін іске асыру үшін қаржыландырудың жалпы болжамды сомасы көрсетіледі;
7) 12, 13 және 14-бағандарда қаржыландыру көздері бойынша: республикалық бюджет, жергілікті бюджет және бюджеттен тыс қаражат бойынша болжамды қаржыландыру сомалары көрсетіледі;
4. "Іс-шара" деген жол бойынша толтыру ұлттық жобаның әрбір міндетінің нәтижелерінің көрсеткіштеріне қол жеткізу үшін қажетті біртекті белгілері бойынша топтастырылған іс-шаралар бөлінісінде жүзеге асырылады:

1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование мероприятия национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, за которыми закреплена персональная ответственность за мероприятие согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графе 3 "Срок завершения" указывается дата завершения каждого мероприятия национального проекта;
4) в графе 4 "Факт предыдущего года" указывается сумма средств, фактически израсходованных за предыдущий год планового периода (при наличии);
5) по графам 5, 7-10 указываются количественное измерение мероприятия (км. дорог) и прогнозная сумма финансирования на данное мероприятие по годам (млн тенге);
6) графа 6 не заполняется;
7) в графе 11 "Всего финансирование" указывается общая сумма финансирования для реализации мероприятия, формируемая как сумма финансирования по всем годам реализации проекта в разрезе источников финансирования;
8) в графах 12, 13 и 14 указываются прогнозные суммы финансирования по источникам финансирования: республиканский, местный бюджет и внебюджетные средства;
9) по мероприятиям, задачам, предусматривающим создание рабочих мест, в обязательном порядке заполняются строки "Создание рабочих мест: постоянных и временных" по годам;
10) по строкам "республиканский бюджет", "местный бюджет", "внебюджетные средства" указываются итоговые объемы необходимых средств по перечисленным источникам финансирования.
В графах указанных строк со знаком "*" заполнение не требуется.
Приложение 6
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Ежегодный отчет ___________________________________________
(наименование государственного органа)
по реализации национального проекта _________________________________________
(наименование национального проекта)
за ___________________ год
(отчетный период)
1. По достижению показателей результатов
Наименование
Ответственные исполнители
202Y
Примечание
План
Факт
в % к плану
1
2
3
4
5
6
I. Стратегический показатель №n
Задача №1
*
*
*
Показатель №1
Проект A
Задача №2
*
*
*
Показатель №2
Проект B

1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жоба іс-шарасының атауы көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес іс-шара үшін дербес жауапкершілік бекітілген лауазымды адамдар көрсетіледі;
3) "Аяқтау мерзімі" деген 3-бағанда ұлттық жобаның әрбір іс-шарасының аяқталу күні көрсетіледі;
4) "Алдыңғы жылдың фактісі" деген 4-бағанда жоспарлы кезеңнің өткен жылы нақты жұмсалған қаражат сомасы көрсетіледі (бар болса);
5) 5, 7-10-бағандар бойынша іс-шараның сандық өлшемі (км жол) және жылдар бойынша осы іс-шараны қаржыландырудың болжамды сомасы (млн теңге) көрсетіледі;
6) 6-баған толтырылмайды;
7) "Барлық қаржыландыру көзі" деген 11-бағанда қаржыландыру көздері бөлінісінде жобаны іске асырудың барлық жылдары бойынша қаржыландыру сомасы ретінде қалыптастырылатын іс-шараны іске асыру үшін жалпы қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
8) 12, 13 және 14-бағандарда қаржыландыру көздері бойынша: республикалық, жергілікті бюджет және бюджеттен тыс қаражат бойынша қаржыландырудың болжамды сомалары көрсетіледі;
9) жұмыс орындарын құруды көздейтін іс-шаралар, міндеттер бойынша "Жұмыс орындарын құру: тұрақты және уақытша" деген жолдар жылдар бойынша міндетті түрде толтырылады;
10) "республикалық бюджет", "жергілікті бюджет", "бюджеттен тыс қаражат" деген жолдар бойынша аталған қаржыландыру көздері бойынша қажетті қаражаттың жиынтық көлемі көрсетіледі.
"*" белгісімен көрсетілген жолдардағы бағандар толтыруды қажет етпейді.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
6-қосымша
Нысан
______________________________ жылға(есепті кезең)
_________________________ ұлттық жобасын іске асыру бойынша
(ұлттық жобаның атауы) _______ (мемлекеттік органның атауы) жыл сайынғы есебі
1. Нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша
Атауы
Жауапты орындаушылар
202Y
Ескертпе
Жоспар
Факт
Жоспарға қатысты %
1
2
3
4
5
6
I. №n стратегиялық көрсеткіші
№1 міндет
*
*
*
№1 көрсеткіш
A жобасы
**
**
№2 міндет
*
*
*
№2 көрсеткіш
B жобасы
**
**

4. Освоение финансовых средств
Источник финансирования
План, млн. тенге
Факт, млн. тенге
Причины неиспользования
1
2
3
4
Задача 1
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
….
Задача n
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
Итого
Республиканский бюджет
Местный бюджет
Внебюджетные средства
5. Аналитическая записка
Приложение к форме
Ежегодного отчета
по реализации
национального проекта
Пояснения по заполнению Ежегодного отчета по реализации национального проекта
Ежегодный отчет по реализации национального проекта заполняется государственным органом-разработчиком и соисполнителями национального проекта.
Соисполнители национального проекта заполняют отчет только по тем проектам, по которым они закреплены как ответственные в плане-графике реализации национального проекта.
1. В заголовке по строкам "(наименование государственного органа)", "(наименование национального проекта)" и "(отчетный период)" указываются соответственно наименования государственного органа, представляющего отчет (государственного органа-разработчика или соисполнителя), национального проекта и отчетный год, за который формируется отчет.
2. По разделу "1. По достижению показателей результатов":
1) в графе 1 "Наименование" указывается наименование задач, показателей результатов и проектов национального проекта;
2) в графе 2 "Ответственные исполнители" указываются должностные лица, ответственные за достижение задач, показателей результатов и реализацию проектов национального проекта, согласно Правилам осуществления проектного управления;
3) в графах 3 "план" и 4 "факт" по строкам "Показатель" указываются плановые и фактически достигнутые значения показателя результата в отчетном периоде (за год), а по строкам "Проект" плановые и фактические суммы бюджетных средств, использованных на реализацию проектов;
4) в графе 5 "в % к плану" по строкам "Показатель" указывается динамика достижения показателей результатов в виде доли фактических значений относительно плановых, а по строкам "Проект" динамика исполнения проектов как соотношение сумм фактически использованных бюджетных средств к плановым за отчетный период;
5) по строкам "Задача" графы 3, 4 и 5 не заполняются;
6) в графе 6 "Примечание" по строкам "Показатель" указывается статус достижения показателей результатов "Достигнут" или "Не достигнут" и причины недостижения запланированных значений показателей результатов, по строкам "Проект" указываются статус исполнения проектов "Исполнен", "Частично исполнен", "Не исполнен" и ход исполнения проектов с указанием причин неисполнения.

4. Қаржы қаражатын игеру
Қаржыландыру көзі
Жоспар, млн теңге
Факт, млн теңге
Пайдаланылмау себебі
1
2
3
4
1-міндет
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
….
n -міндет
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
Жиыны
Республикалық бюджет
Жергілікті бюджет
Бюджеттен тыс қаражат
5. Талдамалық жазба
Ұлттық жобаны іске
асыру жөніндегі жыл сайынғы
есеп нысанына қосымша
Ұлттық жобаны іске асыру жөніндегі жыл сайынғы есепті толтыру бойынша түсіндірмелер
Ұлттық жобаны іске асыру жөніндегі жыл сайынғы есепті ұлттық жобаны әзірлеуші мемлекеттік орган және бірлесіп орындаушылар толтырады.
Ұлттық жобаны бірлесіп орындаушылар ұлттық жобаны іске асыру жоспар-кестесінде жауапты ретінде бекітілген жобалар бойынша ғана есеп толтырады.
1. Тақырыбында "(мемлекеттік органның атауы)", "(ұлттық жобаның атауы)" және "(есепті кезең)" деген жолдар бойынша тиісінше есепті ұсынатын мемлекеттік органның (әзірлеуші мемлекеттік органның немесе бірлесіп орындаушының), ұлттық жобаның атаулары және есепті қалыптастыратын есепті жыл көрсетіледі.
2. "1. Нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу бойынша" деген бөлім бойынша:
1) "Атауы" деген 1-бағанда ұлттық жобаның міндеттерінің, нәтижелер көрсеткіштерінің және жобаларының атауы көрсетіледі;
2) "Жауапты орындаушылар" деген 2-бағанда Жобалық басқаруды жүзеге асыру қағидаларына сәйкес ұлттық жобаның міндеттеріне, нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге және жобаларын іске асыруға жауапты лауазымды адамдар көрсетіледі;
3) "жоспар" деген 3-бағанда және "факт" деген 4-бағанда "Көрсеткіш" деген жолдар бойынша есепті кезеңде (бір жыл ішінде) нәтиже көрсеткішінің жоспарлы және нақты қол жеткізілген мәндері, ал "Жоба" деген жолдар бойынша жобаларды іске асыруға пайдаланылған бюджет қаражатының жоспарлы және нақты сомалары көрсетіледі;
4) "жоспарға қатысты %" деген 5-бағанда "Көрсеткіш" деген жолдар бойынша жоспарға қатысты нақты мәндердің үлесі түріндегі нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу серпіні, ал "Жоба" деген жолдар бойынша есепті кезеңдегі нақты пайдаланылған бюджет қаражаты сомаларының жоспарлы қаражатқа арақатынасы ретінде жобаларды орындау серпіні көрсетіледі;
5) "Міндет" деген жолдар бойынша 3, 4 және 5-бағандар толтырылмайды;
6) "Ескертпе" деген 6-бағанда "Көрсеткіш" деген жолдар бойынша "Қол жеткізілді" немесе "Қол жеткізілмеді" деген нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізу мәртебесі және нәтижелер көрсеткіштерінің жоспарланған мәндеріне қол жеткізбеу себептері көрсетіледі, "Жоба" деген жолдар бойынша "Орындалды", "Ішінара орындалды", "Орындалмады" деген жобалардың орындалу мәртебесі және орындалмау себептері көрсетіле отырып, жобалардың орындалу барысы көрсетіледі.

3. По разделу "2. Социально-экономический эффект":
1) в графе 1 "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе 2 "Наименование" указывается эффект в качественном и количественном выражении в разрезе социального эффекта и экономического эффекта, полученного от реализации национального проекта;
3) в графе 3 "Единица измерения" указывается единица измерения ожидаемого результата;
4) в графе 4 "План" указывается плановое количественное или качественное значение ожидаемого эффекта от реализации национального проекта;
5) в графе 5 "Факт" указывается фактически полученный эффект от реализации национального проекта за отчетный период в количественном или качественном выражении;
6) в графе 6 "Примечание" в случае недостижения ожидаемого эффекта указывается причина его недостижения.
4. Раздел "3. Информация по получателям мер государственной поддержки" заполняется в случае реализации в рамках национального проекта мер государственной поддержки, в рамках встречных обязательств, следующим образом:
1) в графе 1 "Год" указывается год получения меры государственной поддержки;
2) в графе 2 "БИН/ИИН" указывается уникальный номер, формируемый для юридического лица (филиала и представительства) и индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде совместного предпринимательства или уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства, получателя мер государственной поддержки;
3) в графе 3 "Наименование предприятия/получателя государственных мер" указывается наименование предприятий и фамилия, имя, отчество (при наличии) физических лиц, получивших меры государственной поддержки;
4) в графе 4 "Регион" указывается наименование области, города республиканского значения, столицы;
5) в графе 5 "Размерность предприятия (крупный/средний/малый/ИП)" для предприятий указывается размерность, согласно классификатору размерности предприятий Республики Казахстан по численности занятых, по физическим лицам указывается статус "Индивидуальный предприниматель";
6) в графе 6 "Отрасль" указывается наименование отрасли, с которой связана деятельность предприятия и физического лица – получателя меры государственной поддержки;
7) в графе 7 "Вид деятельности (ОКЭД)" указывается наименование вида деятельности согласно общему классификатору видов экономической деятельности;
8) в графе 8 "Дата получения мер поддержки" указывается дата получения меры государственной поддержки;
9) в графе 9 "Мера поддержки" указывается наименование меры государственной поддержки, оказанной ее получателю (например, субсидирование, гарантирование и другие меры государственной поддержки);

3. "2. Әлеуметтік-экономикалық әсер" деген бөлім бойынша:
1) "№" деген 1-бағанда өтпелі реттік нөмір көрсетіледі;
2) "Атауы" деген 2-бағанда ұлттық жобаны іске асырудан алынған әлеуметтік әсер және экономикалық әсер бөлінісінде сапалық және сандық көріністегі әсер көрсетіледі;
3) "Өлшем бірлігі" деген 3-бағанда күтілетін нәтиженің өлшем бірлігі көрсетіледі;
4) "Жоспар" деген 4-бағанда ұлттық жобаны іске асырудан күтілетін әсердің жоспарлы сандық немесе сапалық мәні көрсетіледі;
5) "Факт" деген 5-бағанда есепті кезеңде ұлттық жобаны іске асырудан нақты алынған әсер сандық немесе сапалық мәнде көрсетіледі;
6) "Ескертпе" деген 6-бағанда күтілетін әсерге қол жеткізілмеген жағдайда оған қол жеткізбеу себебі көрсетіледі.
4. "3. Мемлекеттік қолдау шараларын алушылар бойынша ақпарат" деген бөлім ұлттық жоба шеңберінде мемлекеттік қолдау шаралары іске асырылған жағдайда қарсы міндеттемелер бойынша мынадай түрде толтырылады:
1) "Жыл" деген 1-бағанда мемлекеттік қолдау шарасын алған жылы көрсетіледі;
2) "БСН/ЖСН" деген 2-бағанда заңды тұлға (филиал және өкілдік) үшін қалыптастырылатын және қызметін бірлескен кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке кәсіпкердің бірегей нөмірі немесе қызметін жеке кәсіпкерлік түрінде жүзеге асыратын жеке тұлға, оның ішінде дара кәсіпкер үшін қалыптастырылатын, мемлекеттік қолдау шараларын алушының бірегей нөмірі көрсетіледі;
3) "Кәсіпорынның/мемлекеттік шараларды алушының атауы" деген 3-бағанда мемлекеттік қолдау шараларын алған кәсіпорындардың атауы және жеке тұлғалардың аты, әкесінің аты (бар болса), тегі көрсетіледі;
4) "Өңір" 4-бағанда облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың атауы көрсетіледі;
5) "Кәсіпорынның өлшемділігі (ірі/орта/шағын/ЖК)" деген 5-бағанда кәсіпорындар үшін Қазақстан Республикасы кәсіпорындарының өлшемділік сыныптауышына сәйкес жұмыспен қамтылғандар саны бойынша өлшемділік көрсетіледі, жеке тұлғалар бойынша "Жеке кәсіпкер" мәртебесі көрсетіледі;
6) "Сала" деген 6-бағанда кәсіпорынның және мемлекеттік қолдау шараларын алушы жеке тұлғаның қызметіне байланысты саланың атауы көрсетіледі;
7) "Қызмет түрі (ЭҚЖЖ)" деген 7-бағанда экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне сәйкес қызмет түрінің атауы көрсетіледі;
8) "Қолдау шараларын алған күн" деген 8-бағанда мемлекеттік қолдау шарасын алған күн көрсетіледі;
9) "Қолдау шарасы" деген 9-бағанда оны алушыға көрсетілген мемлекеттік қолдау шарасының атауы (мысалы, субсидиялау, кепілдік беру және мемлекеттік қолдаудың басқа да шаралары) көрсетіледі;

10) в графе 10 "Целевое назначение поддержки" указывается описание назначения государственной поддержки (например, на что направлена государственная поддержка – закуп семян, горюче-смазочные материалы, техник и т.д.);
11) в графе 11 "Общая сумма поддержки, млн. тенге" указывается общая сумма бюджетных средств, направленных на оказание государственной поддержки;
12) в графах 12 "план" и 13 "факт" основной графы "Создано новых рабочих мест" указывается запланированное и фактическое количество созданных рабочих мест, полученных в результате использования мер государственной поддержки (в разрезе периода (по годам) получения мер государственной поддержки);
13) в графах 14 "план" и 15 "факт" основной графы "Доходы предприятия, млн. тенге" указывается запланированная и фактическая сумма доходов, полученных в результате использования мер государственной поддержки (в разрезе периода (по годам) получения мер государственной поддержки);
14) в графах 16 "план" и 17 "факт" основной графы "Сумма уплаченных налогов" указывается плановая и фактическая сумма уплаченных в бюджет налогов по доходам предприятий и индивидуального предпринимателя, полученным в результате использования мер государственной поддержки (в разрезе периода (по годам) получения мер государственной поддержки);
15) в графах 18 "план" и 19 "факт" основной графы "Выпуск продукции, млн. тенге" указывается плановый и фактический объем выпущенной продукции, полученной по итогам использования мер государственной поддержки;
16) в графах 20 "план" и 21 "факт" основной графы "Экспорт продукции, млн. тенге" указывается плановый и фактический объем продукции, направленной на экспорт от общего объема выпущенной продукции.
Предприятиями и индивидуальными предпринимателями, не осуществляющими экспорт, последняя графа не заполняется;
17) по строке "Базовый год" указывается информация по первому году получения меры государственной поддержки, в строке "n год" указывается аналогичная информация в разрезе последующих лет получения меры государственной поддержки.
Строки "Базовый год" и "n год" заполняются при формировании отчета о реализации национального проекта за предыдущий год. В последующих годах данные строки заполняются только за отчетный период.
5. По разделу 4 "Освоение финансовых средств":
1) в графе 1 "Источник финансирования" источник финансирования национального проекта указывается в разрезе задач – республиканский бюджет, местный бюджет, внебюджетные средства;
2) в графе 2 "План, млн. тенге" указываются суммы финансовых средств, запланированные на отчетный год в миллионах тенге в разрезе источников финансирования.
Если источником финансирования национального проекта являются средства республиканского или местного бюджета, в данной графе указывается сумма скорректированного бюджета;

10) "Қолдаудың нысаналы мақсаты" деген 10-бағанда мемлекеттік қолдау мақсатының сипаттамасы көрсетіледі (мысалы, мемлекеттік қолдау неге бағытталған – тұқым, ЖЖМ, техникалар және т. б. сатып алу);
11) "Қолдаудың жалпы сомасы, млн теңге" деген 11-бағанда мемлекеттік қолдау көрсетуге бағытталған бюджет қаражатының жалпы сомасы көрсетіледі;
12) "Жаңа жұмыс орындары құрылды" деген негізгі бағанның жоспар" деген 12-бағанында және "факт" деген 13-бағанында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану нәтижесінде (мемлекеттік қолдау шараларын алу кезеңі (жылдар бойынша) бөлінісінде) алынған құрылған жұмыс орындарының жоспарланған және нақты саны көрсетіледі;
13) "Кәсіпорынның кірістері, млн теңге" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 14 және "факт" деген 15-бағандарында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану нәтижесінде (мемлекеттік қолдау шараларын алу кезеңі (жылдар бойынша) бөлінісінде) алынған кірістердің жоспарланған және нақты сомасы көрсетіледі;
14) "Төленген салықтардың сомасы" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 16 және "факт" деген 17-бағандарында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану нәтижесінде алынған кәсіпорындар мен дара кәсіпкердің кірістері бойынша бюджетке төленген салықтардың жоспарлы және нақты сомасы көрсетіледі (мемлекеттік қолдау шараларын алу кезеңі (жылдары бойынша) бөлінісінде);
15) "Өнім шығару, млн теңге" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 18 және "факт" деген 19-бағандарында мемлекеттік қолдау шараларын пайдалану қорытындылары бойынша алынған, шығарылған өнімнің жоспарлы және нақты көлемі көрсетіледі;
16) "Өнім экспорты, млн теңге" деген негізгі бағанның "жоспар" деген 20 және "факт" деген 21-бағандарында шығарылған өнімнің жалпы көлемінен экспортқа бағытталған өнімнің жоспарлы және нақты көлемі көрсетіледі.
Экспортты жүзеге асырмайтын кәсіпорындар мен дара кәсіпкерлер соңғы бағанды толтырмайды;
17) "Базалық жыл" деген жол бойынша мемлекеттік қолдау шарасын алудың бірінші жылы бойынша ақпарат көрсетіледі, "n жыл" деген жолда мемлекеттік қолдау шарасын алудың кейінгі жылдары бөлінісінде ұқсас ақпарат көрсетіледі.
"Базалық жыл" және "n жыл" деген жолдар өткен жылғы ұлттық жобаны іске асыру туралы есепті қалыптастыру кезінде толтырылады. Кейінгі жылдары бұл жолдар тек есепті кезеңде толтырылады.
5. "Қаржы қаражатын игеру" деген 4-бөлім бойынша:
1) "Қаржыландыру көзі" деген 1-бағанда ұлттық жобаны қаржыландыру көзі міндеттер бөлінісінде – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, бюджеттен тыс қаражат бөлінісінде көрсетіледі ;
2) "Жоспар, млн теңге" деген 2-бағанда қаржыландыру көздері бөлінісінде есепті жылға жоспарланған қаржы қаражатының сомасы миллион теңгемен көрсетіледі;
Егер ұлттық жобаны қаржыландыру көзі республикалық немесе жергілікті бюджет қаражаты болып табылса, осы бағанда түзетілген бюджет сомасы көрсетіледі;

3) в графе 3 "Факт, млн. тенге" приводятся суммы фактического освоения финансовых средств за отчетный год, в миллионах тенге, в разрезе источников финансирования;
4) в графе 4 "Причины неиспользования" указываются причины неосвоения финансовых средств;
5) в строке "Итого" указывается итоговая сумма финансовых средств, запланированных и освоенных на конец отчетного года на реализацию национального проекта и в разрезе источников финансирования.
6. Раздел "5. Аналитическая записка" заполняется в произвольной форме в текстовом виде и содержит информацию:
1) о запланированных и фактически достигнутых показателях результатов задач, а также причины их недостижения;
2) об исполненных и неисполненных запланированных мероприятиях (за весь период с момента реализации документа) с указанием выделенных и освоенных за отчетный период средств в разбивке по источникам финансирования, а также (в случае неисполнения мероприятий) комментариев о причинах их неисполнения и влиянии на достижение установленных задач и показателей результатов, определенных в национальном проекте;
3) об уровне удовлетворенности благополучателей в динамике в сравнении с базовым периодом (при наличии информации о значении соответствующих показателях на момент до реализации документа, в случае ее отсутствия – базовым признается первый год реализации документа);
4) о проведенных контрольных мероприятиях, государственном аудите, экспертно-аналитических мероприятиях и информацию о выполненных рекомендациях по итогам контрольных мероприятий и государственного аудита.
В случаях, когда реализация документа связана с реализацией бюджетных инвестиций разработчиком национального проекта в отчете о реализации указываются сведения о результатах выездных мероприятий по определению степени выполнения мероприятий по реализации документа;
5) обобщенного анализа хода реализации национального проекта с указанием информации о степени решения проблем и задач, на решение которых направлен документ, а также выводов и предложений, в том числе касающихся необходимости корректировки национального проекта, требуемым изменениям действующего законодательства Республики Казахстан и других.
При наличии мер государственной поддержки в аналитическом отчете дополнительно отражается информация о результатах отраслевой оценки эффективности мер государственной поддержки, а также информация о социально-экономическом эффекте, полученном от каждой меры государственной поддержки при наличии в национальном проекте мер государственной поддержки.
Информация о результатах отраслевой оценки эффективности мер государственной поддержки содержит информацию об эффективности выделенных средств в разрезе каждой меры государственной поддержки с учетом количественного анализа затрат и результатов на основе структурного анализа отрасли/сферы и эффективности деятельности операторов мер государственной поддержки по сопровождению получателей мер государственной поддержки.
Приложение 7
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ПРОГРАММА __________________________________________
(наименование)

3) "Факт, млн теңге" деген 3-бағанда есепті жылдағы қаржы қаражатын нақты игеру сомалары қаржыландыру көздері бөлінісінде миллион теңгемен келтіріледі;
4) "Пайдаланылмау себептері" деген 4-бағанда қаржы қаражатын игермеу себептері көрсетіледі;
5) "Жиыны" деген жолда ұлттық жобаны іске асыруға есепті жылдың соңына жоспарланған және игерілген және қаржыландыру көздері бөлінісіндегі қаржы қаражатының жиынтық сомасы көрсетіледі.
6. "5. Талдамалық жазба" деген бөлім еркін нысанда мәтіндік түрде толтырылады және мыналарды:
1) міндеттер нәтижелерінің жоспарланған және нақты қол жеткізілген көрсеткіштері, сондай-ақ оларға қол жеткізбеу себептері туралы;
2) қаржыландыру көздері бойынша бөліністе есепті кезеңде бөлінген және игерілген қаражатты көрсете отырып, орындалған және орындалмаған жоспарланған іс-шаралар туралы (құжат іске асырылған сәттен бастап барлық кезең үшін), сондай-ақ (іс-шаралар орындалмаған жағдайда) олардың орындалмау себептері және ұлттық жобада айқындалған белгіленген міндеттер мен нәтижелер көрсеткіштеріне қол жеткізуге әсері туралы түсініктемелер туралы;
3) базалық кезеңмен салыстырғанда серпінде игілік алушылардың қанағаттану деңгейі туралы (құжат іске асырғанға дейінгі сәтте тиісті көрсеткіштердің мәні туралы ақпарат болған кезде, ол болмаған жағдайда – құжатты іске асырудың бірінші жылы базалық болып танылады);
4) жүргізілген бақылау іс-шаралары, мемлекеттік аудит, сараптамалық-талдамалық іс-шаралар туралы және бақылау іс-шаралары мен мемлекеттік аудиттің қорытындылары бойынша орындалған ұсынымдар туралы ақпаратты қамтиды.
Құжатты іске асыру бюджеттік инвестицияларды іске асырумен байланысты жағдайларда, ұлттық жобаны әзірлеуші іске асыру туралы есепте құжатты іске асыру жөніндегі іс-шаралардың орындалу дәрежесін айқындау жөніндегі көшпелі іс-шаралардың нәтижелері туралы мәліметтерді көрсетеді;
5) шешілуіне құжат бағытталған проблемалар мен міндеттердің шешілу дәрежесі туралы ақпаратты, сондай-ақ тұжырымдар мен ұсыныстарды, оның ішінде ұлттық жобаны түзету қажеттігіне, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына талап етілетін өзгерістерге және басқаларға қатысты ақпаратты көрсете отырып, ұлттық жобаның іске асырылу барысына жинақталған талдауды қамтиды.
Мемлекеттік қолдау шаралары болған кезде талдамалық есепте мемлекеттік қолдау шаларының тиімділігін салалық бақылау нәтижелері туралы ақпарат, сондай-ақ ұлттық жобада мемлекеттік қолдау шаралары болған кезде әрбір мемлекеттік қолдау шарасынан алынған әлеуметтік-экономикалық әсер туралы ақпарат қосымша көрсетіледі.
Мемлекеттік қолдау шараларының тиімділігін салалық бақылау нәтижелері туралы ақпарат саланы/аяны құрылымдық талдау негізінде шығындар мен нәтижелердің сандық талдауын және мемлекеттік қолдау шараларын алушыларды сүйемелдеу жөніндегі мемлекеттік қолдау шаралары операторлары қызметінің тиімділігін ескере отырып, әрбір мемлекеттік қолдау шарасы бөлінісінде бөлінген қаражаттың тиімділігі туралы ақпаратты қамтиды.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
7-қосымша
Нысан
__________________________________________ (атауы)
МЕМЛЕКЕТТІК БАҒДАРЛАМАСЫ

1. Паспорт
1. Наименование
2. Основание для разработки
3. Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей
4. Цели
5. Задачи
6. Подходы и сроки реализации
7. Источники и объемы финансирования
2. Анализ текущей ситуации
3. Цели, задачи, подходы и сроки реализации
Наименование
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования
Источники финансирования
Основная цель:
Направление (при необходимости)
Задача 1
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление (при необходимости)
Задача n
4.
Мероприятие 1
5.
Мероприятие n
6.
Мероприятие n

1. Паспорт
1. Атауы
2. Әзірлеу үшін негіздеме
3. Әзірлеуші-мемлекеттік органың және бірлесіп орындаушылардың атауы
4. Мақсаттары
5. Міндеттері
6. Іске асыру мерзімдері мен тәсілдері
7. Қаржыландыру көлемдері мен көздері
2. Ағымдағы жағдайларға талдау
3. Мақсаттары, міндеттері, тәсілдері және іске асыру мерзімдері
Атауы
Аяқталу нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындалу мерзімдері
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
Негізгі мақсат:
Бағыт (қажет болғанда)
1-міндет
1.
1- іс-шара
2.
n- іс-шара
3.
n-іс-шара
Бағыт (қажет болғанда)
Мақсат
n -міндет
4.
1- іс-шара
5.
n- іс-шара
6.
n-іс-шара

4. Необходимые ресурсы
№ п/н
Наименование
Необходимые средства (по годам)
Всего финансирования
Источник финансирования
республиканский бюджет
местный бюджет
внебюджетные средства
национальный фонд
другие источники
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Задача №1
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
Задача №N
3.
Мероприятие n
4.
Мероприятие n
ВСЕГО, в том числе по видам источников
Республиканский бюджет
*
*
*
*
Местный бюджет
*
*
*
*
Внебюджетные средства
*
*
*
*
Национальный фонд
*
*
*
*
Другие источники
*
*
*
*
Приложение к форме
Государственной программы
Пояснения по заполнению государственной программы
1. В заголовке по строке "(наименование)" указывается наименование государственной программы.
2. В разделе "1. Паспорт" излагаются основные параметры государственной программы:
1) в строке "1. Наименование" указывается полное наименование государственной программы;
2) в строке "2. Основание для разработки" указываются реквизиты поручений Президента Республики Казахстан или Премьер-Министра Республики Казахстан (номер, дата, пункт при наличии);
3) в строке "3. Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей" указываются наименования государственного органа-разработчика и соисполнителей, ответственных за реализацию государственной программы;
4) в строках "4. Цели" и "5. Задачи" указываются основные цели и задачи государственной программы;
5) в строке "6. Подходы и сроки реализации" перечисляются подходы и сроки реализации государственной программы;
6) в строке "7. Источники и объемы финансирования" указываются источники и объемы финансирования в миллионах тенге, необходимые для реализации государственной программы, в разрезе источников финансирования (республиканский бюджет, местный бюджет, Национальный фонд, внебюджетные средства, иные источники финансирования, не запрещенные законодательством Республики Казахстан).
3. В разделе "2. Анализ текущей ситуации" в текстовой форме отражается оценка текущей ситуации состояния сферы деятельности, а также основные проблемы, тенденции.
4. В разделе "3. Цели, задачи, подходы и сроки реализации" указывается основная цель, задачи, мероприятия государственной программы и сроки их реализации:
1) по строке "Основная цель" указывается основная цель государственной программы, которая представляет собой видение состояния сферы деятельности к концу планового периода и является качественным ориентиром ее развития в данном направлении.
Основная цель должны быть сформулирована четко, охватывать весь спектр предполагаемых мероприятий и отражать результаты;

4. Қажетті ресурстар
р/с
Атауы
Қажетті қаражат (жылдар бойынша)
Қажыландырудың жиынтығы
Қаржыландыру көзі
республикалық бюджет
жергілікті бюджет
бюджеттен тыс қаражат
ұлттық қор
басқа көздер
202Y
202Y
202Y
202Y
202Y
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
№1 міндет
1.
1- іс-шара
2.
n- іс-шара
№N міндет
3.
n- іс-шара
4.
n-іс-шара
БАРЛЫҒЫ, оның ішінде көздердің түрлері бойынша
Республикалық бюджет
*
*
*
*
Жергілікті бюджет
*
*
*
*
Бюджеттен тыс қаражаттар
*
*
*
*
Ұлттық қор
*
*
*
*
Басқа көздер
*
*
*
*
Мемлекеттік бағдарлама
нысанына қосымша
Мемлекеттік бағдарламаны толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Тақырыпта "(атауы)" деген жол бойынша мемлекеттік бағдарламаның атауы көрсетіледі.
2. "1. Паспорт" деген бөлімде мемлекеттік бағдарламаның негізгі параметрлері баяндалады:
1) "1. Атауы" деген жолда мемлекеттік бағдарламаның толық атауы көрсетіледі;
2) "2. Әзірлеу үшін негіздеме" деген жолда Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмаларының деректемелері (нөмірі, күні, бар болса тармағы) көрсетіледі;
3) "3. Әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауы" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асыруға жауапты әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атаулары көрсетіледі;
4) "4. Мақсаттар" және "5. Міндеттер" деген жолдарда мемлекеттік бағдарламаның негізгі мақсаттары мен міндеттері көрсетіледі;
5) "6. Іске асыру тәсілдері мен мерзімдері" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асыру тәсілдері мен мерзімдері көрсетіледі;
6) "7. Қаржыландыру көздері мен көлемдері" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін қажетті қаржыландыру көздері мен көлемі (республикалық бюджет, жергілікті бюджет, Ұлттық қор, бюджеттен тыс қаражат, Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қаржыландыру көздері) қаржыландырк көздері бөлінісінде миллион теңгемен көрсетіледі.
3. "2. Ағымдағы жағдайды талдау" деген бөлімде мәтіндік нысанда қызмет саласының ағымдағы жағдайын бағалау, сондай-ақ негізгі проблемалар мен үдерістер көрсетіледі.
4. "3. Мақсаттары, міндеттері, тәсілдері мен іске асыру мерзімдері" деген бөлімде мемлекеттік бағдарламаның негізгі мақсаты, міндеттері, іс-шаралары және оларды іске асыру мерзімдері көрсетіледі:
1) "Негізгі мақсат" деген жол бойынша жоспарлы кезеңнің соңына қарай қызмет саласының жай-күйін пайымдауды білдіретін және оны осы бағытта дамытудың сапалық бағдары болып табылатын мемлекеттік бағдарламаның негізгі мақсаты көрсетіледі.
Негізгі мақсат нақты тұжырымдалуы керек, болжанатын іс-шаралардың барлық спектрін қамтуы және нәтижелерді көрсетуі керек;

2) в строках "Направление" указываются при необходимости направления государственной программы;
3) в строках "Задача" указывается наименование задачи;
4) в графе "Наименование" указывается наименование мероприятий государственной программы;
5) в графе "Форма завершения" указывается форма завершения мероприятий (качественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия);
6) в графе "Ответственные исполнители" указываются центральные государственные органы, местные исполнительные органы, подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за исполнение мероприятий государственной программы;
7) в графе "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения мероприятий.
В случае, если формой завершения по предусмотренным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных мероприятий корреспондируются друг с другом и не должны превышать информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по государственной программе;
8) в графе "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий (млн тенге);
9) в графе "Источники финансирования" в разрезе мероприятий указывается источник финансирования – республиканский бюджет, местный бюджет, Национальный фонд, внебюджетные средства или иные источники финансирования, не запрещенные законодательством Республики Казахстан.
5. В разделе "5. Необходимые ресурсы" излагается потребность в финансовых ресурсах для реализации государственной программы в разрезе мероприятий и источников финансирования в миллионах тенге:
1) в графе "№" указывается сквозной порядковый номер;
2) в графе "Наименование" указывается наименование задач и мероприятий государственной программы;
3) в графах 3-7 основной графы "Необходимые средства (по годам)" указываются объемы средств, необходимых для выполнения мероприятий / достижения поставленных задач, по годам реализации государственной программы;
4) в графе 8 графы "Всего финансирования" указывается общий объем средств, необходимых для выполнения мероприятий / достижения поставленных задач государственной программы;
5) в графах 9-13 основной графы "Источник финансирования" указывается сумма финансирования задачи и мероприятий в разрезе источников финансирования;
6) по строке "ВСЕГО, в том числе по видам источников" указывается итоговая сумма реализации государственной программы по годам и по источникам финансирования;
7) в строках "Республиканский бюджет", "Местный бюджет", "Внебюджетные средства", "Национальный фонд" и "Другие источники" графы со знаком "*" не заполняются.
Приложение 8
к Порядку разработки,
реализации, мониторинга и
корректировки концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Комплексный план ________________________________ на ________ годы
(наименование отрасли) (плановый период)
Паспорт
1
Наименование
2
Основание для разработки
3
Срок реализации
4
Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей
5
Краткая информация о необходимости принятия комплексного плана с указанием основных проблем и задач по их решению
Наименование
Форма завершения
Ответственные исполнители
Срок исполнения
Объем финансирования
Источники финансирования
Ожидаемые результаты:

2) "Бағыт" деген жолдарда қажет болған кезде мемлекеттік бағдарламаның бағыты көрсетіледі;
3) "Міндет" деген жолдарда міндеттің атауы көрсетіледі;
4) "Атауы" деген бағанда мемлекеттік бағдарлама іс-шараларының атауы көрсетіледі;
5) "Аяқтау нысаны" деген бағанда іс-шаралардың аяқталу нысаны (іс-шараның аяқталуын көрсететін іс-шараның сапалық сипаттамасы) көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушылар" деген бағанда мемлекеттік бағдарлама іс-шараларының орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі;
7) "Орындау мерзімі" деген бағанда іс-шараларды орындаудың жоспарланған мерзімдері көрсетіледі.
Егер көзделген іс-шаралар бойынша аяқталу нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы мемлекеттік бағдарлама бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;
8) "Қаржыландыру көлемі" деген бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі (млн теңге) көрсетіледі;
9) "Қаржыландыру көздері" деген бағанда іс-шаралар бөлінісінде қаржыландыру көзі – республикалық бюджет, жергілікті бюджет, Ұлттық қор, бюджеттен тыс қаражат немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қаржыландыру көздері көрсетіледі.
5. "5. Қажетті ресурстар" деген бөлімде іс-шаралар мен қаржыландыру көздері бөлінісінде мемлекеттік бағдарламаны іске асыру үшін қаржы ресурстарына қажеттілік миллион теңгемен көрсетіледі:
1) "№" деген бағанда өтпелі реттік нөмір көрсетіледі;
2) "Атауы" деген бағанда мемлекеттік бағдарламаның міндеттері мен іс-шараларының атауы көрсетіледі;
3) "Қажетті қаражат (жылдар бойынша)" деген негізгі бағанның 3-7-бағандарында мемлекеттік бағдарламаны іске асыру жылдары бойынша іс-шараларды орындау/қойылған міндеттерге қол жеткізу үшін қажетті қаражат көлемі көрсетіледі;
4) "Барлық қаржыландыру" деген бағанның 8-бағанында іс-шараларды орындау/мемлекеттік бағдарламаның қойылған міндеттеріне қол жеткізу үшін қажетті қаражаттың жалпы көлемі көрсетіледі;
5) "Қаржыландыру көзі" деген негізгі бағанның 9-13-бағандарында қаржыландыру көздері бөлінісінде міндеттер мен іс-шараларды қаржыландыру сомасы көрсетіледі;
6) "БАРЛЫҒЫ, оның ішінде көздердің түрлері бойынша" деген жолда мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың жылдар бойынша және қаржыландыру көздері бойынша қорытынды сомасы көрсетіледі;
7) "Республикалық бюджет", "Жергілікті бюджет", "Бюджеттен тыс қаражат", "Ұлттық қор" және "Басқа да көздер" деген жолдарда "*" белгісі бар бағандар толтырылмайды.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
8-қосымша
Нысан
____________жылға арналған (жоспарлы кезең) ________________________________ кешенді жоспары (саланың атауы)
Паспорт
1
Атауы
2
Әзірлеу үшін негіздеме
3
Іске асыру мерзімдері
4
Әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауы
5
Оларды шешу бойынша негізгі проблемалар мен міндеттерді көрсете отырып, кешенді жоспарды қабылдау қажеттілігі жөнінде қысқаша ақпарат
Атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Қаржыландыру көлемі
Қаржыландыру көздері
Күтілетін нәтижелер:

1)
2)
n)
Направление
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление
4.
Мероприятие 1
5.
Мероприятие n
6.
Мероприятие n
Приложение к форме
Комплексного плана
Пояснения по заполнению Комплексного плана
1. В заголовке по строкам "(наименование отрасли)" и "(плановый период)" указывается наименование отрасли, на развитие которого нацелен комплексный план, и срок его реализации.
2. Паспорт комплексного плана заполняется следующим образом:
1) по строке "Наименование" указывается полное наименование комплексного плана;
2) по строке "Основание для разработки" указываются реквизиты поручения Президента или Премьер-Министра Республики Казахстан, его номер, дата, пункт при наличии, в реализацию которого обеспечивается разработка комплексного плана;
3) по строке "Срок реализации" указывается плановый период реализации комплексного плана;
4) по сроке "Наименование государственного органа-разработчика и соисполнителей" указываются наименования государственного органа-разработчика и государственных органов и организаций – соисполнителей реализации комплексного плана;
5) по строке "Краткая информация о необходимости принятия комплексного плана с указанием основных проблем и задач по их решению" указывается информация по текущей ситуации в отрасли, ее основных проблемах и задачах по ее решению.
3. Комплексный план заполняется в табличной форме следующим образом:
1) по строке "Ожидаемые результаты" указываются ожидаемые результаты, характеризующие положительные изменения, которые будут достигнуты в результате реализации комплексного плана;
2) в строках "Направление" указываются наименование основных направлений комплексного плана.
Каждое направление разделяется на мероприятия, которые указываются в графе "Мероприятие";
3) в графах "№" и "Наименование" указываются наименование мероприятий комплексного плана в сквозной нумерации;
4) в графе "Форма завершения" указывается форма завершения мероприятий (качественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия);
5) в графе "Ответственный исполнитель" указываются центральные государственные органы, местные исполнительные органы, подведомственные организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за исполнение мероприятий;
6) в графе "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения мероприятий.
В случае, если формой завершения по предусмотренным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных мероприятий корреспондируются друг с другом и не должны превышать информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по комплексному плану;

1)
2)
n)
Бағыт
1.
1-іс-шара
2.
n- іс-шара
3.
n- іс-шара
Бағыт
4.
1- іс-шара
5.
n- іс-шара
6.
n- іс-шара
Кешенді жоспар нысанына
қосымша
Кешенді жоспарды толтыру бойынша түсіндірмелер
1. Тақырыпта "(саланың атауы)" және "(жоспарлы кезең)" деген жолдар бойынша дамуына кешенді жоспар бағытталған саланың атауы және оны іске асыру мерзімі көрсетіледі.
2. Кешенді жоспардың паспорты келесідей толтырылады:
1) "Атауы" деген жол бойынша кешенді жоспардың толық атауы көрсетіледі;
2) "Әзірлеу үшін негіздеме" деген жол бойынша іске асырырылуы кешенді жоспарды әзірлеуді қамтамасыз етілетін Қазақстан Республикасы Президентінің немесе Премьер-Министрінің тапсырмаларының деректемелері, оның нөмірі, күні, бар болса тармағы көрсетіледі;
3) "Іске асыру мерзімі" деген жол бойынша кешенді жоспарды іске асырудың жоспарлы кезеңі көрсетіледі;
4) "Әзірлеуші мемлекеттік органның және бірлесіп орындаушылардың атауы" деген жолда мерзімі бойынша әзірлеуші мемлекеттік органның және кешенді жоспарды іске асыратын мемлекеттік органдар мен ұйымдардың – бірлесіп орындаушылардың атаулары көрсетіледі;
5) "Негізгі проблемалар мен оларды шешу жөніндегі міндеттерді көрсете отырып, кешенді жоспарды қабылдау қажеттілігі туралы қысқаша ақпарат" деген жол бойынша саладағы ағымдағы ахуал, оның негізгі проблемалары және оны шешу жөніндегі міндеттер бойынша ақпарат көрсетіледі.
3. Кешенді жоспар кестелік нысанда келесідей толтырылады:
1) "Күтілетін нәтижелер" деген жол бойынша кешенді жоспарды іске асыру нәтижесінде қол жеткізілетін оң өзгерістерді сипаттайтын күтілетін нәтижелер көрсетіледі;
2) "Бағыт" деген жолдарда кешенді жоспардың негізгі бағыттарының атауы көрсетіледі.
Әрбір бағыт "Іс-шара" деген бағанда көрсетілетін іс-шараларға бөлінеді;
3) "№" және "Атауы" деген бағандарда өтпелі нөмірдегі кешенді жоспар іс-шараларының атауы көрсетіледі;
4) "Аяқтау нысаны" деген бағанда іс-шаралардың аяқталу нысаны (іс-шараның аяқталуын білдіретін іс-шараның сапалық сипаттамасы) көрсетіледі;
5) "Жауапты орындаушы" деген бағанда іс-шаралардың орындалуына жауапты орталық мемлекеттік органдар, жергілікті атқарушы органдар, ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі;
6) "Орындау мерзімі" деген бағанда іс-шараларды орындаудың жоспарланған мерзімдері көрсетіледі.
Егер көзделген іс-шаралар бойынша аяқталу нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы іс-шараларды орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы кешенді жоспар бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;

7) в графе "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий (млн тенге);
8) в графе "Источники финансирования" указывается источник финансирования данного мероприятия (средства республиканского бюджета, местного бюджета, внебюджетные средства).
Приложение 9
к Порядку разработки,
реализации, корректировки и
мониторинга концепций,
национальных проектов,
доктрин (стратегий),
государственных программ,
комплексных планов,
дорожных карт
Форма
Дорожная карта __________________________
(наименование)
№ п/п
Наименование
Форма завершения
Срок исполнения
Ответственные исполнители
Объем финансирования
Источники финансирования
Ожидаемые результаты:
1)
2)
n)
Направление
1.
Мероприятие 1
2.
Мероприятие n
3.
Мероприятие n
Направление
4.
Мероприятие 1
5.
Мероприятие n
6.
Мероприятие n
Приложение
к форме Дорожной карты
Пояснения по заполнению Дорожной карты
Дорожная карта заполняется следующим образом:
1) в заголовке по строке "(наименование)" указывается наименование дорожной карты;
2) в графе "№" указывается сквозной порядковый номер;
3) в графе "Наименование" соответственно строкам указываются наименования ожидаемых результатов, основных направлений и мероприятий дорожной карты.
Ожидаемые результаты характеризуют положительные изменения, которые будут достигнуты в результате реализации Дорожной карты. Каждое направление разделяется на мероприятия;
4) графа "Форма завершения" заполняется по строкам "Мероприятие" и указывается качественная/количественная характеристика мероприятия, раскрывающая в чем, выражается завершение мероприятия.
В случае, если формой завершения по предусмотренным мероприятиям является информирование в вышестоящие органы, то сроки исполнения данных мероприятий корреспондируются друг с другом и не должны превышать информирования вышестоящих органов более двух раз в год в целом по Дорожной карте;
5) в графе "Срок исполнения" указываются запланированные сроки исполнения мероприятий;
6) в графе "Ответственный исполнитель" указываются государственные органы, подведомственные ему организации, субъекты квазигосударственного сектора, ответственные за исполнение мероприятий.
Подведомственные организации и субъекты квазигосударственного сектора по исполнению мероприятий указываются как соисполнители;
7) в графе "Объем финансирования" указывается планируемый объем финансирования мероприятий (млн тенге);
8) в графе "Источники финансирования" указывается источник финансирования данного мероприятия.

7) "Қаржыландыру көлемі" деген бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі (млн теңге) көрсетіледі;
8) "Қаржыландыру көздері" деген бағанда осы іс-шараны қаржыландыру көзі (республикалық бюджет, жергілікті бюджет қаражаты, бюджеттен тыс қаражат) көрсетіледі.
Тұжырымдамаларды, ұлттық
жобаларды, доктриналарды
(стратегияларды), мемлекеттік
бағдарламаларды, кешенді
жоспарларды, жол карталарын
әзірлеу, іске асыру, түзету және
мониторингтеу тәртібіне
9-қосымша
Нысан
__________________________ жол картасы (атауы)
Атауы
Аяқталу нысаны
Орындалу мерзімі
Жауапты орындаушылар
Қаржыландыру көлімі
Қаржыландыру көздері
Күтілетін нәтижелер:
1)
2)
n)
Бағыт
1.
1-іс-шара
2.
n- іс-шара
3.
n- іс-шара
Бағыт
4.
1- іс-шара
5.
n- іс-шара
6.
n- іс-шара
Жол картасының нысанына
қосымша
Жол картасын толтыру бойынша түсіндірмелер
Жол картасы келесідей толтырылады:
1) "(атауы)" деген жол бойынша тақырыпта жол картасының атауы көрсетіледі;
2) "№" деген бағанда өтпелі реттік нөмір көрсетіледі;
3) "Атауы" деген бағанда жолдарға сәйкес күтілетін нәтижелердің, жол картасының негізгі бағыттары мен іс-шараларының атаулары көрсетіледі.
Күтілетін нәтижелер Жол картасын іске асыру нәтижесінде қол жеткізілетін оң өзгерістерді сипаттайды. Әр бағыт іс-шараларға бөлінеді;
4) "Аяқтау нысаны" деген баған "Іс-шара" деген жолдар бойынша толтырылады және іс-шараның аяқталуын білдіретін іс-шараның сапалық/сандық сипаттамасы көрсетіледі.
Егер көзделген іс-шаралар бойынша аяқтау нысаны жоғары тұрған органдарға хабарлау болып табылған жағдайда, онда осы іс-шаралардың орындалу мерзімдері бір-біріне сәйкес келеді және жалпы Жол картасы бойынша жоғары тұрған органдарға хабарлау жылына екі реттен аспайды;
5) "Орындау мерзімі" деген бағанда іс-шараларды орындаудың жоспарланған мерзімдері көрсетіледі;
6) "Жауапты орындаушы" деген бағанда іс-шаралардың орындалуына жауапты мемлекеттік органдар, оған ведомстволық бағынысты ұйымдар, квазимемлекеттік сектор субъектілері көрсетіледі.
Іс-шараларды орындау бойынша ведомстволық бағынысты ұйымдар мен квазимемлекеттік сектор субъектілері бірлесіп орындаушылар ретінде көрсетіледі;
7) "Қаржыландыру көлемі" деген бағанда іс-шараларды қаржыландырудың жоспарланатын көлемі (млн теңге) көрсетіледі;
8) "Қаржыландыру көздері" деген бағанда осы іс-шараны қаржыландыру көзі көрсетіледі.