О бюджетах поселка Тобол, сельских округов района Беимбета Майлина на 2025-2027 годы
Решение маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 138.
В соответствии со статьей 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат района Беимбета Майлина РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29.09.2025 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет поселка Тобол на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 235 328,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 74 478,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 77,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 160 773,0 тысяч тенге;
2) затраты – 239 028,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -3 700,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3700,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29.09.2025 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в бюджете поселка Тобол предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 23 270,0 тысяч тенге.
3. Утвердить бюджет Асенкритовского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 255 357,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 18 018,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 157,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 237 182,5 тысяч тенге;
2) затраты – 259 508,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -4 150,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 150,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29.09.2025 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).

Бейімбет Майлин ауданы Тобыл кентінің, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 138 шешімі.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 91-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Бейімбет Майлин ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 29.09.2025 № 193 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
1. Тобыл кентінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 235 328,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 74 478,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 77,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 160 773,0 мың теңге;
2) шығындар – 239 028,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -3 700,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3700,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 29.09.2025 № 193 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Тобыл кентінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 23 270,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Асенкритов ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6- қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 255 357,5,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 18 018,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 157,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 237 182,5 мың теңге;
2) шығындар – 259 508,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -4 150,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 4 150,5 мың теңге.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 29.09.2025 № 193 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).

4. Учесть, что в бюджете Асенкритовского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 30 231,0 тысяч тенге.
5. Утвердить бюджет Белинского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 951,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5 255,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 465,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 35 231,0 тысяч тенге;
2) затраты – 40 951,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -0,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29.09.2025 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Учесть, что в бюджете Белинского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 25 231,0 тысяч тенге.
7. Утвердить бюджет Калининского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 188 922,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 40 460,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 148 462,3 тысяч тенге;
2) затраты – 194 422,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 5 500,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 500,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29.09.2025 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).
8. Учесть, что в бюджете Калининского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 4 473,0 тысяч тенге.
9. Утвердить бюджет Майского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

4. 2025 жылға арналған Асенкритов ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 30 231,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Белинский ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 40 951,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5 255,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 465,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 35 231,0 мың теңге;
2) шығындар – 40 951,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -0,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0,1 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 29.09.2025 № 193 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2025 жылға арналған Белинский ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 25 231,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. Калинин ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 188 922,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 40 460,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 0,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 148 462,3 мың теңге;
2) шығындар – 194 422,6 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -5 500,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 5 500,3 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 29.09.2025 № 193 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2025 жылға арналған Калинин ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 4 473,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
9. Майский ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 4 100,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 в редакции решения маслихата района Беимбета Майлина Костанайской области от 29.09.2025 № 193 (вводится в действие с 01.01.2025).
18. Учесть, что в бюджете сельского округа Әйет предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 24 755,0 тысяч тенге.
19. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Д. Мартин
Приложение 1
к решению маслихата

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 4 100,1 мың теңге.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Бейімбет Майлин ауданы мәслихатының 29.09.2025 № 193 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. 2025 жылға арналған Әйет ауылдық округінің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 24 755,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан мәслихатының төрағасы Д. Мартин
Мәслихаттың