Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 259 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 29 маусымдағы № 474 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Өнеркәсіп және құрылыс министрінің 2026 жылғы 16 шілдедегі № 359 және Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 13 шiлдедегi № 303 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 шілдеде № 39318 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 25.08.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі
БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 29 маусымдағы № 259 және Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің міндетін атқарушының 2023 жылғы 29 маусымдағы № 474 бірлескен бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32958 болып тіркелді) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидаларын бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 259 и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 474 "Об утверждении Правил определения комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию
Совместный приказ Министра промышленности и строительства Республики Казахстан от 16 июля 2026 года № 359 и Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 13 июля 2026 года № 303. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июля 2026 года № 39318
ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный приказ Заместителя Премьер-Министра – Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 259 и исполняющего обязанности Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 29 июня 2023 года № 474 "Об утверждении Правил определения комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32958) следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Правил определения комиссией перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидалары бекітілсін.";
көрсетілген бірлескен бұйрықпен бекітілген Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) осы бірлескен бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бірлескен бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бірлескен бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бірлескен бұйрықтың 2-тармағының 1) және 2) тармақшалары орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде олардың орындалуы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін;
4) осы бірлескен бұйрықты жұмыста пайдалану үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне, астана, облыс және республикалық маңызы бар қала әкімдіктерінің назарына жеткізуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау және өнеркәсіп және құрылыс вице-министрлеріне жүктелсін.

"1. Утвердить прилагаемые Правила определения комиссией перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию согласно приложению к настоящему совместному приказу.";
Правила определения комиссией перечня категорий и численности иностранцев и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию, утвержденные указанным совместном приказом (далее – Правила), изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему совместному приказу.
2. Комитету по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего совместного приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) представление информации в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в течение трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) пункта 2 настоящего совместного приказа;
4) доведение настоящего совместного приказа до сведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан, акиматов столицы, областей и городов республиканского значения для руководства в работе.
3. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующих вице-министров труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и промышленности и строительства Республики Казахстан.

4. Осы бірлескен бұйрық 2026 жылғы 25 тамыздан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс министрі
__________Е. Нагаспаев
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау
министрі __________А. Ертаев
Қазақстан Республикасының
Өнеркәсіп және құрылыс
министрі
2026 жылғы 16 шілдедегі № 359
мен
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 13 шілдедегі № 303
бірлескен бұйрыққа
қосымша
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық
даму министрі
міндетін атқарушының
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 474 мен
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары -
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2023 жылғы 29 маусымдағы
№ 259
бірлескен бұйрығына
қосымша
Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Халықтың көші-қоны туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-1-бабы 2-тармағының 4) тармақшасына сәйкес әзірленді және комиссияның құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттарының тізбесін және санын (бұдан әрі – Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттарының тізбесі мен саны) айқындау тәртібін айқындайды.

4. Настоящий совместный приказ вводится в действие с 25 августа 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр промышленности и строительства
Республики Казахстан
__________Е. Нагаспаев
Министр труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
__________А. Ертаев
Приложение к совместному приказу
Министр промышленности
и строительства
Республики Казахстан
от 16 июля 2026 года № 359 и
Министр труда и
социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 13 июля 2026 года № 303
Приложение
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра индустрии
и инфраструктурного развития
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 474
и Заместителя Премьер-Министра
- Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
от 29 июня 2023 года № 259
Правила определения комиссией перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила определения комиссией перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию, (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 36-1 Закона Республики Казахстан "О миграции населения" и определяют порядок определения комиссией перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства (далее – Перечень категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства), работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию.

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы – арнайы экономикалық аймақтың жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін "Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес құрылатын немесе айқындалатын заңды тұлға;
2) арнайы экономикалық аймаққа қатысушы – арнайы экономикалық аймақтың аумағында басым қызмет түрлерін жүзеге асыратын және арнайы экономикалық аймақтарға қатысушылардың бірыңғай тізіліміне енгізілген заңды тұлға;
3) арнайы экономикалық аймақ жөніндегі бірыңғай үйлестіру орталығы (бұдан әрі – Бірыңғай үйлестіру орталығы) – арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың қызметін үйлестіруді жүзеге асыратын заңды тұлға;
4) арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті орган – арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
5) жұмыс беруші – жұмыскер еңбек қатынастарында болатын жеке немесе заңды тұлға;
6) комиссия – құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санатының тізбесін және санын айқындау мәселелерін қарау жөніндегі комиссия (бұдан әрі – комиссия);
7) халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті орган – өз құзыреті шегінде халықтың көші-қоны саласындағы басшылықты, көші-қон процестерін реттеуді, халықтың көші-қоны саласындағы жұмысты үйлестіруді және мемлекеттік саясатты іске асыруды жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) "Шетелдік жұмыс күші" автоматтандырылған цифрлық жүйесі (бұдан әрі – "ШЖК" АЦЖ) – жұмыс берушілер мен еңбекші көшіп келушілер үшін мемлекеттік қызмет көрсету процесін автоматтандыруға, сондай-ақ көші-қон саласындағы ақпаратты мониторингтеуге және есепке алуға арналған әлеуметтік-еңбек саласының бірыңғай цифрлық жүйесі құрамындағы жүйе;
9) migration.enbek.kz көші-қон процесінің цифрлық жүйесі (бұдан әрі – көші-қон қызметтерінің порталы) – көші-қон заңнамасы, көші-қон құжаттарын ресімдеу рәсімдері, шетел азаматтарының Қазақстан Республикасында жұмысқа орналасу және тұру мүмкіндіктері туралы ақпарат беру, сондай-ақ пайдаланушыларға көші-қон саласындағы қызметтерді ұсыну мониторингіне арналған "Электрондық еңбек биржасы" жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық платформасының порталы.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) управляющая компания специальной экономической зоны – юридическое лицо, создаваемое или определяемое в соответствии с Законом Республики Казахстан "О специальных экономических и индустриальных зонах" для обеспечения функционирования специальной экономической зоны;
2) участник специальной экономической зоны – юридическое лицо, осуществляющее на территории специальной экономической зоны приоритетные виды деятельности и включенное в единый реестр участников специальных экономических зон;
3) единый координационный центр по специальным экономическим зонам (далее – Единый координационный центр) – юридическое лицо, осуществляющее координацию деятельности специальных экономических и индустриальных зон;
4) уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон – центральный исполнительный орган, осуществляющий государственное регулирование в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон;
5) работодатель – физическое или юридическое лицо, с которым работник состоит в трудовых отношениях;
6) комиссия – комиссия по рассмотрению вопроса определения перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, привлекаемых юридическими лицами, являющимися участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также организациях, привлекаемыми указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию (далее – комиссия);
7) уполномоченный орган по вопросам миграции населения – центральный исполнительный орган, осуществляющий в пределах своей компетенции руководство в области миграции населения, регулирование миграционных процессов, координацию работы и реализацию государственной политики в области миграции населения;
8) автоматизированная цифровая система "Иностранная рабочая сила" (далее – АЦС "ИРС") – система в составе единой цифровой системы социально-трудовой сферы, предназначенная для автоматизации процесса предоставления государственной услуги для работодателей и трудовых иммигрантов, а также мониторинга и учета информации в сфере миграции;
9) цифровая система портал миграционных процессов migration.enbek.kz (далее – портал миграционных услуг) – портал единой цифровой платформы занятости "Электронная биржа труда" для предоставления информации о миграционном законодательстве, процедурах оформления миграционных документов, о возможностях трудоустройства и проживания иностранных граждан в Республике Казахстан, а также для мониторинга предоставления пользователям услуг в сфере миграции.

2-тарау. Комиссияның шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттарының тізбесін және санын айқындау тәртібі
3. Арнайы экономикалық аймаққа қатысушы арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясына осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес негіздемені қоса бере отырып, осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың санаттары мен санының тізбесін айқындауға өтініш береді.
4. Өтінішке шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың мынадай құжаттары қоса беріледі:
1) жеке басты куәландыратын құжаттардың көшірмелері;
2) "Құжаттарды заңдастыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрі міндетін атқарушының 2017 жылғы 6 желтоқсандағы № 11-1-2/576 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16116 болып тіркелген) сәйкес заңдастырылған білім туралы құжаттардың нотариат куәландырған көшірмелері мен аудармалары (қазақ немесе орыс тілдерінде);
3) еңбек қызметін растайтын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі, сондай-ақ оның қазақ немесе орыс тілдеріндегі аудармасы;
4) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жұмыс берушінің құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тарту негіздемесі;
5) құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобаның (келісімшарт/шарт) көшірмесі;
6) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес кадрлардағы елішілік құндылық туралы ақпарат.
5. Кадрлардағы елішілік құндылықты есептеу кезінде Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32977 болып тіркелген) бекітілген Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру немесе ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарының 5-тармағында көзделген шетелдік жұмыскерлер санаттары қолданылады.
6. Арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы жергілікті атқарушы органдарымен бірлесіп құжаттарды алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде олардың осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген талаптарға сәйкестігін қарайды.
Ұсынылған құжаттар осы Қағидалардың 4-тармағында көзделген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы оларды арнайы экономикалық аймаққа қатысушыға пысықтауға қайтарады.
Осы тармақтың екінші бөлігіне сәйкес шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тартуға арналған арнайы экономикалық аймақ қатысушысының өтінішін пысықтауға қайтару арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясына қайта жүгінуге кедергі болмайды.

Глава 2. Порядок определения комиссией перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства
3. Участник специальной экономической зоны подает заявление на определение перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства согласно приложению 1 к настоящим Правилам в управляющую компанию специальной экономической зоны с приложением обоснования согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
4. К заявлению прилагаются следующие документы иностранных граждан и лиц без гражданства:
1) копии документов, удостоверяющих личность;
2) нотариально засвидетельствованные копии и переводы (на казахском или русском языке) документов об образовании, легализованных в соответствии с приказом исполняющего обязанности Министра иностранных дел Республики Казахстан от 6 декабря 2017 года № 11-1-2/576 "Об утверждении Правил легализации документов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 16116);
3) копия документа, подтверждающего трудовую деятельность, засвидетельствованных нотариально, а также его перевод на казахском или русском языке;
4) обоснование привлечения работодателем иностранных граждан и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
5) копия проекта (контракт/договор) стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей;
6) информация о внутристрановой ценности в кадрах согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
5. При расчете внутристрановой ценности в кадрах применяются категории иностранных работников предусмотренных пунктом 5 Правил и условий выдачи или продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32977).
6. Управляющая компания специальной экономической зоны совместно с местным исполнительным органом в течение пяти рабочих дней со дня получения документов рассматривает их на соответствие пункту 4 настоящих Правил.
В случае несоответствия предоставленных документов, указанных в пункте 4 настоящих Правил, управляющая компания специальной экономической зоны возвращает их участнику специальной экономической зоны на доработку.
Возвращение на доработку заявления участника специальной экономической зоны на привлечение иностранных граждан и лиц без гражданства в соответствии с частью второй настоящего пункта, не является препятствием для повторного обращения в управляющую компанию специальной экономической зоны.

Арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары осы Қағидалардың 4-тармағының 2) және 3) тармақшаларында мазмұндалған құжаттарды салыстырып тексеру үшін түпнұсқаларын ұсынады, олар арнайы экономикалық аймаққа қатысушыда сақталады.
7. Арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы жергілікті атқарушы органдармен бірлесіп шетелдік жұмыскерлердің кәсіптік стандарттарнда, басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығында, ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларында, Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығында, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларында белгіленген біліктілік талаптарына сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
8. Осы Қағидалардың 3 және 4-тармақтарында көрсетілген құжаттар ұсынылған кезде арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы оларды көші-қон қызметтері порталы арқылы қарау үшін арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті органға жолдайды.
9. Жергілікті атқарушы орган арнайы экономикалық аймаққа қатысушылардың осы Қағидаларға 4-сәйкес кадрлардағы елішілік құндылықты қатамасыз етуі бойынша ұсынымдар әзірлейді және осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген мерзім ішінде арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясына жібереді.
10. Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті орган арнайы экономикалық аймаққа қатысушының өтінішін "ШЖК" АЦЖ-ға келіп түскен күні тіркейді және арнайы экономикалық аймақты басқару органы ұсынған материалдар келіп түскен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде келіп түскен материалдарды комиссия мүшелеріне қарау үшін жолдайды.
11. Комиссияны арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті орган құрады.
Комиссияның құрамына арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті органның, халықтың көші-қоны мәселелері жөніндегі уәкілетті органның, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің, Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің, тиісті жергілікті атқарушы органдардың өкілдері кіреді.
Төраға комиссия мүшелері қатарынан тағайындалады.
Комиссия жұмысын ұйымдастыру үшін комиссия мүшесі болып табылмайтын хатшы тағайындалады.

Участники специальных экономических зон для сверки документов, изложенных в подпунктах 2) и 3) пункта 4 настоящих Правил, предоставляют оригиналы, которые хранятся у управляющей компании специальной экономической зоны.
7. Управляющая компания специальной экономической зоны совместно с местным исполнительным органом осуществляет проверку соответствия иностранных работников квалификационным требованиям, установленным профессиональными стандартами, квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих.
8. При представлении документов, указанных в пунктах 3 и 4 настоящих Правил, управляющая компания специальной экономической зоны, направляет их на рассмотрение через портал миграционных услуг в уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон.
9. Местный исполнительный орган вырабатывает рекомендации по обеспечению условий внутристрановой ценности в кадрах организациями, участниками специальной экономической зоны согласно приложению 4 к настоящим Правилам и направляет в управляющую компанию специальной экономической зоны в течение срока предусмотренных пунктом 6 настоящих Правил.
10. Уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон регистрирует в день поступления в АЦС "ИРС" заявление участника специальной экономической зоны и в течение двух рабочих дней со дня поступления материалов, представленных управляющей компанией специальной экономической зоны, направляет для рассмотрения членам комиссии.
11. Комиссия создается уполномоченным органом в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон.
В состав Комиссии входят представители уполномоченного органа в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон, уполномоченного органа по вопросам миграции населения, Министерства внутренних дел Республики Казахстан, Министерства энергетики Республики Казахстан, соответствующих местных исполнительных органов и единого координационного центра. Комиссия состоит из нечетного количества членов, из числа которых назначается председатель.
Председатель назначается из числа членов комиссии.
Для организации работы комиссии назначается секретарь, который не является членом комиссии.

12. Комиссия отырыстары:
1) арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы ұсынған құжаттар келіп түскен күннен бастап күнтізбелік он бес күннен;
2) арнайы экономикалық аймаққа қатысушыдан осы Қағидалардың 27-тармағы негізінде шағым келіп түскен күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі және тағайындалады.
13. Комиссия отырысы, егер оған оның мүшелері санының жартысынан астамы қатысса, заңды болып есептеледі.
14. Жергілікті атқарушы органдар ұсынған кадрлардағы елішілік құндылықтың үлесі комиссия мүшелерінің көбі дауыс берген комиссия ұсынысы негізінде өзгереді.
15. Арнайы экономикалық аймаққа қатысушы осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес Арнайы экономикалық аймақтарға қатысушылар болып табылатын заңды тұлғалар құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобаларға тартатын, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау мәселесін қарау жөніндегі комиссияның шешіміне сай кадрлардағы елішілік құндылық шарттарын қамтамасыз етеді.
16. Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың санаттарының тізбесін және санын айқындау туралы шешім осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Арнайы экономикалық аймақтарға қатысушылар болып табылатын заңды тұлғалар құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобаларға тартатын, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау мәселесін қарау жөніндегі комиссияның хаттамасы түрінде қабылданады және "ШЖК" АЦЖ-да арнайы экономикалық аймақтың әрбір қатысушы ұйымына қатысты жеке ресімделеді.
17. Комиссия шешімі көпшілік дауыспен қабылданады, дауыстар тең болған жағдайда комиссия төрағасы дауыс берген шешім қабылданды деп есептеледі.

12. Заседания комиссии проводятся и назначаются не позднее:
1) пятнадцати календарных дней со дня поступления документов, представленных органом управления специальной экономической зоны;
2) трех рабочих дней со дня поступления жалобы от участника специальной экономической зоны на основании пункта 27 настоящих Правил.
13. Заседание комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее половины из числа ее членов.
14. Доля внутристрановой ценности в кадрах, рекомендованные местными исполнительными органами, изменяются на основе предложения комиссии, за которое проголосовало большинство членов комиссии.
15. Участником специальной экономической зоны обеспечивается внутристрановая ценность в кадрах в соответствии с решением комиссии по рассмотрению вопроса определения перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, привлекаемых юридическими лицами, являющимися участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также организациях, привлекаемыми указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
16. Решение об определении перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства принимается в виде протокола комиссии по рассмотрению вопроса определения перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, привлекаемых юридическими лицами, являющимися участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также организациях, привлекаемыми указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию согласно приложению 6 к настоящим Правилам и оформляется в АЦС "ИРС" отдельно в отношении каждой организации, участника специальной экономической зоны.
17. Решение комиссии принимается большинством голосов, при равенстве голосов принятым считается решение, за которое проголосовал Председатель комиссии.

18. Комиссия мүшелерінің арнайы экономикалық аймаққа қатысушылардың өтініштерін қарау қорытындысы бойынша хатшы "ШЖК" АЦЖ-да хаттама ресімдейді, онда комиссия мүшелері шетел азаматының немесе азаматтығы жоқ адамдардың деректері көрсетілген әрбір жолда "иә"/"жоқ" деген өзінің шешімін көрсетеді және комиссия отырысы өткен күннен бастап екі жұмыс күні ішінде автоматтандырылған жұмыс орны арқылы қол қойылады.
19. Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті орган комиссия мүшелері хаттамаға қол қойған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде хаттамадан үзінді-көшірмені арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясының көші-қон қызметтері порталының автоматтандырылған жұмыс орнына жібереді.
20. Арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы хаттамадан үзінді-көшірмені арнайы экономикалық аймаққа қатысушыға оны алған күннен бастап екі жұмыс күнінен кешіктірілмейтін мерзімде береді.
21. Арнайы экономикалық аймаққа қатысушы хаттамадан үзінді-көшірмені алғаннан кейін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарға жұмыс визасын ресімдейді.
22. Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың санаттары мен санының тізбесін айқындаудан бас тарту үшін мыналар:
1) шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың білім деңгейі (кәсіптік даярлығы) мен практикалық жұмыс тәжірибесінің (өтілінің) Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сай кәсіптік стандарттарға, Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына және Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдардың басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипатамаларына сәйкес жұмысшы кәсіптеріне және басшылардың, мамандардың және қызметшілердің лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарына сәйкес келмеуі;
2) осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген құжаттардың жеке (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) дәйексіздігінің анықталуы;
3) арнайы экономикалық аймаққа қатысушылар кадрлардағы елішілік құндылықты қатамасыз ету жөнінде комиссия қабылдаған шешіммен келіспеуі;
4) арнайы экономикалық аймаққа қатысушылардың не арнайы экономикалық аймаққа қатысушының жобасын іске асыратын ұйымдардың соңғы он екі ай ішінде Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстің (бұдан әрі – Кодекс) 519-бабы бойынша бұзушылықтың болуы;
5) шетел азаматында Кодекстің 517-бабы бойынша бұзушылықтың болуы негіз болып табылады.
23. Комиссия арнайы экономикалық аймаққа қатысушы комиссияның шешімімен белгіленген елішілік құндылықтың үлесін бұзған не шетелдік жұмыс күшінің білімі немесе өтілін растайтын дұрыс емес құжаттарды ұсынғаны туралы фактілер анықталған жағдайда комиссия отырысы хаттамасының шешімінің күшін жояды.

18. По итогам рассмотрения членами комиссии заявлений участников специальной экономической зоны секретарь оформляет протокол в АЦС "ИРС", в котором членами комиссии указываются в каждой строке, где указаны данные иностранного гражданина или лица без гражданства, свое решение "да"/"нет" и подписываются через автоматизированное рабочее место в течение двух рабочих дней со дня заседания комиссии.
19. Уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон в течение одного рабочего дня со дня подписания протокола членами комиссии направляет выписку из протокола в автоматизированное рабочее место портала миграционных услуг управляющей компании специальной экономической зоны.
20. Управляющая компания специальной экономической зоны передает выписку из протокола участнику специальной экономической зоны в срок не позднее двух рабочих дней со дня его получения.
21. Участник специальной экономической зоны после получения выписки из протокола оформляет рабочую визу на иностранных граждан и лиц без гражданства.
22. Основанием для отказа в определении перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства являются:
1) несоответствие уровня образования (профессиональная подготовка) и опыта (стаж) практической работы иностранных граждан и лиц без гражданства квалификационным требованиям, предъявляемым к профессиям рабочих и должностям руководителей, специалистов и служащих, в соответствии с профессиональными стандартами, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих и Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, в соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан;
2) установление недостоверности документов и (или) данных (сведений), содержащихся в них, указанных в пункте 4 настоящих Правил;
3) несогласие участником экономической специальной зоны по обеспечению внутристрановой ценности в кадрах принятой решением комиссии;
4) наличие нарушения, участником специальной экономической зоны либо организациями реализующие проект участника специальной экономической зоны, статьи 519 Кодекса об административных правонарушениях (далее – Кодекс) в течение последних двенадцати месяцев;
5) наличие нарушения у иностранного гражданина согласно статье 517 Кодекса, в течение последних двенадцати месяцев.
23. Комиссия отменяет решение протокола заседания комиссии в случае нарушения участником специальной экономической зоны доли внутристрановой ценности установленной решением комиссии либо выявления фактов о предоставлении недостоверных документов об образовании или подтверждающего стаж иностранной рабочей силы.

24. Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті орган осы Қағидалардың 23-тармағында көзделген фактілер анықталған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде аталған мәселені хаттаманың қолданысын жою туралы шешім қабылдау үшін комиссия мүшелерінің қарауына шығарады.
Комиссия шешімі "ШЖК" АЦЖ-да бір жұмыс күні ішінде хаттамамен ресімделеді.
Арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті орган комиссия мүшелері хаттамаға қол қойған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде комиссия хаттамасын арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясының көші-қон қызметтері порталының автоматтандырылған жұмыс орнына жібереді.
25. Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар жұмыстардың жоспарланған көлемін аяқтаған кезде арнайы экономикалық аймаққа қатысушы бұл туралы екі жұмыс күні ішінде арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясын хабардар етеді.
26. Арнайы экономикалық аймақтың басқарушы компаниясы арнайы экономикалық аймаққа қатысушыдан шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың жұмыстардың жоспарланған көлемін аяқтағаны туралы хабарлама келіп түскен сәттен бастап екі жұмыс күні ішінде арнайы экономикалық және индустриялық аймақтардың құрылуы, жұмыс істеуі және таратылуы саласындағы уәкілетті органды және аумақтық ішкі істер органдарын уақытша тұруға рұқсат мерзімін қысқарту немесе шығу визазын ресімдеу мақсатында хабардар етеді.
3-тарау. Шағымдану тәртібі
27. Комиссия шешімімен келіспеген кезде өтініш беруші әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын әкімшілік органға, лауазымды адамға жүгінеді.
28. Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 5-тармағына сәйкес әкімшілік (сотқа дейінгі) тәртіппен шағымданғаннан кейін сотқа шағымдануға жол беріледі.
Комиссияның құны миллион
айлық есептік көрсеткіштен
асатын жобалары бар арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып
табылатын заңды тұлғаларда,
сондай-ақ көрсетілген арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары
(не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы
мердігер немесе арнайы
экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаждау
жұмыстарын орындау
кезеңінде қызметтерді
орындаушы ретінде және объект
(объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл
өткенге дейін тартатын
ұйымдарда жұмыс істейтін
шетел азаматтары мен
азаматтығы
жоқ адамдар санатының тізбесін
және санын айқындау
қағидаларына
1-қосымша
____________________________
(арнайы экономикалық және
индустриялық аймақтарды құру,
жұмыс істеуі және тарату
саласындағы уәкілетті органның
атауы)
____________________________
(заңды және жеке тұлғаның
толық атауы)
Арнайы экономикалық аймаққа қатысушы болып табылатын заңды тұлғаларға тарту үшін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың санатының тізбесін және санын айқындауға ӨТІНІШ
Арнайы экономикалық аймақтар аумағында__________________________
_____________________________________________________________________
(арнайы экономикалық аймақтың атауын, әкімшілік-аумақтық бірліктің орналасқан жерін көрсету)
құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде және объектіні (объектілерді) пайдалануға бергеннен кейін бір жыл өткенге дейін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттарының тізбесі мен санын айқындауды сұраймын
бірінші санат бойынша – ____ адам,
екінші санат бойынша – ___ адам,
үшінші санат бойынша – ___ адам,
төртінші санат бойынша – ___ адам.
Ұйымның экономикалық қызмет түрі:
_____________________________________________________________________
Ұйымның БСН: _______________________________________________
Құру күні ______ жылғы "____" _________________________________.
Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелуі туралы мәліметтер ___________________________________________________________
(нөмір, қашан және кім берді)
Кәсіпкерлік субъектінің санаты:
_____________________________________________________________________
(шағын/орта/ірі кәсіпкерлік субъекті)
Мекенжай, телефон, элктрондық пошта:
_____________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
Шетелдік жұмыс күшін тарту қажеттілігінің негіздемесі: _____________________________________________________________________
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 8-бабына сәйкес комиссияда қарау үшін қажетті осы өтінішке қосымшада көрсетілген менің және шетел азаматтарының дербес деректерін жинауға және өңдеуге келісім беремін".
Басшы _____________________________________________
(қолы, ТАӘ (ол болған жағдайда), лауазымы)
20__жылғы "___" ___________
Өтініш 20__ жылғы "___" ___________ қаралуға қабылданды _____________________________________________________________________
(жауапты адамның ТАӘ (ол болған жағдайда), қолы)
Комиссияның құны миллион
айлық есептік көрсеткіштен
асатын жобалары бар арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып
табылатын заңды тұлғаларда,
сондай-ақ көрсетілген арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары
(не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы
мердігер немесе арнайы
экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаждау
жұмыстарын орындау
кезеңінде қызметтерді
орындаушы ретінде және объект
(объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл
өткенге дейін тартатын
ұйымдарда жұмыс істейтін
шетел азаматтары мен
азаматтығы
жоқ адамдар санатының тізбесін
және санын айқындау
қағидаларына
2-қосымша
Жұмыс берушінің құны миллион айлық есептік көрсеткіштен асатын жобалары бар арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары болып табылатын заңды тұлғаларда, сондай-ақ көрсетілген арнайы экономикалық аймақтардың қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде қызметтерді орындаушы ретінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдарды тарту негіздемесі
Р/с №
Арнайы экономикалық аймақтарға қатысушының атауы, заңды мекенжайы
Арнайы экономикалық аймақтарға қатысушының қызмет түрі
Тартылатын шетелдік жұмыс күші туралы мәліметтер
Жобаның атауы
Жоба сомасы, млрд. теңге
Нақты шетел азамат пен азаматтығы жоқ адамдарға қажеттіліктің негіздемесі
Шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
Санаты
Кәсібі (мамандығы)
Лауазымдық міндеттері
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Басшы___________________________________________
(қолы) ТАӘ (ол болған жағдайда) (лауазымы)
20___ ж.____ __________
Комиссияның құны миллион
айлық есептік көрсеткіштен
асатын жобалары бар арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып
табылатын заңды тұлғаларда,
сондай-ақ көрсетілген арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары
(не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы
мердігер немесе арнайы
экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаждау
жұмыстарын орындау
кезеңінде қызметтерді
орындаушы ретінде және объект
(объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл
өткенге дейін тартатын
ұйымдарда жұмыс істейтін
шетел азаматтары мен
азаматтығы
жоқ адамдар санатының тізбесін
және санын айқындау
қағидаларына
3-қосымша
Кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат
Р/с №
Тартылатын шетелдік жұмыс күшінің санаттары
Жұмыс беруші тартатын жұмыскерлердің саны, адам
Тартуға жоспарланған шетелдік жұмыс күшінің саны, адам.

24. Уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон в течение трех рабочих дней со дня выявления фактов, предусмотренных пунктом 23 настоящих Правил выносит данный вопрос на рассмотрение членам комиссии для принятия решения об отмене действия протокола.
Решение комиссии оформляется протоколом в АЦС "ИРС" в течение одного рабочего дня.
Уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон в течение одного рабочего дня со дня подписания протокола членами комиссии направляет протокол комиссии в автоматизированное рабочее место портала миграционных услуг управляющей компании специальной экономической зоны.
25. По завершению запланированного объема работ иностранными гражданами и лицами без гражданства, участник специальной экономической зоны уведомляет об этом управляющую компанию специальной экономической зоны в течение двух рабочих дней.
26. Управляющая компания специальной экономической зоны, с момента поступления уведомления от участника специальной экономической зоны о завершении запланированного объема работ иностранными гражданами и лицами без гражданства, в течение двух рабочих дней уведомляет уполномоченный орган в сфере создания, функционирования и упразднения специальных экономических и индустриальных зон и территориальные органы внутренних дел с целью сокращения срока разрешения на временное проживание или оформления выездной визы.
Глава 3. Порядок обжалования
27. При несогласии с решением комиссии заявитель обращается в административный орган, должностному лицу, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются.
28. Если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан, обжалование в суде допускается после обжалования в административном (досудебном) порядке в соответствии с пунктом 5 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан.
Приложение 1 к Правилам
определения комиссией перечня
категорий и численности
иностранных граждан и лиц без
гражданства, работающих в
юридических лицах,
являющихся участниками
специальных экономических
зон, с проектами стоимостью
свыше одного миллиона
месячных расчетных
показателей, а также в
организациях, привлекаемых
указанными участниками
специальных экономических зон
(либо их подрядчиками) в
качестве генерального
подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя
услуг, в период выполнения
строительно-монтажных работ
на территории специальных
экономических зон, и до
истечения одного года после
ввода объекта (объектов)
в эксплуатацию
В __________________________
(уполномоченного органа
в сфере создания,
функционирования и упразднения
специальных экономических
и индустриальных зон)
от _________________________
____________________________
(полное наименование
юридического или физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
на определение перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства для привлечения в юридические лица, являющихся участниками специальных экономических зон
Прошу определить перечень категорий и численность иностранных граджан лиц без гражданства на привлечение в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию на территории ___________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать наименование специальной экономической зоны, расположение административно-территориальной единицы)
по первой категории – ____ человек,
по второй категории – ___ человек,
по третьей категории – ___ человек,
по четвертой категории – ___ человек.
Вид экономической деятельности организации:
__________________________________________________________________________
БИН организации:
__________________________________________________________________________
Дата создания "____" ________________ ______ года.
Сведения о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
(номер, когда и кем выдано)
Категория субъекта предпринимательства:
__________________________________________________________________________
(субъект малого/среднего/крупного предпринимательства)
Адрес, телефон, электронная почта:
__________________________________________________________________________
Прилагаемые документы:
__________________________________________________________________________
Обоснование необходимости привлечения иностранной рабочей силы:
__________________________________________________________________________
"В соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите" настоящим заявляю, что даю свое согласие на сбор и обработку моих персональных данных и иностранных граждан указанных в приложении к настоящему заявлению необходимых для рассмотрения на комиссии".
Руководитель _________________________________________________
(подпись, ФИО (при его наличии), должность)
"___" ___________ 20__года
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20__ года
_________________________________________________
(ФИО (при его наличии), подпись ответственного лица)
Приложение 2
к Правилам определения
комиссией перечня категорий и
численности иностранных
граждан и лиц без гражданства,
работающих в юридических
лицах, являющихся участниками
специальных экономических
зон, с проектами стоимостью
свыше одного миллиона
месячных расчетных
показателей, а также в
организациях, привлекаемых
указанными участниками
специальных экономических зон
(либо их подрядчиками)
в качестве генерального
подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя
услуг, в период выполнения
строительно-монтажных работ
на территории специальных
экономических зон и до истечения
одного года после ввода объекта
(объектов) в эксплуатацию
Обоснование привлечения работодателем иностранных граждан и лиц без гражданства, работающих в юридических лицах, являющихся участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также в организациях, привлекаемых указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию
№ п/п
Наименование участника специальных экономических зон, юридический адрес
Вид деятельности участника специальных экономических зон
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе
Наименование проекта
Сумма проекта, млрд. теңге
Обоснование в потребности конкретного иностранного гражданина и лиц без гражданства
Ф.И.О (при его наличии) иностранных граждан и лиц без гражданства
Категория
Профессия (специальность)
Должностные обязанности
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Руководитель________________________________________
(подпись) ФИО (при его наличии) (должность)
____ __________ 20___ г.
Приложение 3
к Правилам определения
комиссией перечня категорий и
численности иностранных
граждан и лиц без гражданства,
работающих в юридических
лицах, являющихся участниками
специальных экономических
зон, с проектами стоимостью
свыше одного миллиона
месячных расчетных
показателей, а также в
организациях, привлекаемых
указанными участниками
специальных экономических зон
(либо их подрядчиками)
в качестве генерального
подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя
услуг, в период выполнения
строительно-монтажных работ
на территории специальных
экономических зон и до
истечения одного года после
ввода объекта
(объектов) в эксплуатацию
Информация о внутристрановой ценности в кадрах
№ п/п
Категории привлекаемой иностранной рабочей силы
Количество работников, привлекаемых работодателем, человек
Количество иностранной рабочей силы, планируемой к привлечению, чел.

3-баған+ 5-баған
4-баған+ 5-баған
жұмыскерлердің жалпы санына шетелдік жұмыс күшінің %-ы, 7-баған/ 6-баған*100%
Барлығы (шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсатсыз жұмыс істейтін шетелдік жұмыскерлер есепке алынбайды)
оның ішінде шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсаттар бойынша тартылатын шетелдік жұмыс күші
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1 және 2-санаттар
2
3 және 4-санаттар
3
БАРЛЫҒЫ
Ескертпе: егер шетелдік жұмыскер 4-бағанда есепке алынған жағдайда, онда 5-бағанда ол есепке алынбайды.
Жұмыс беруші: ________________________________________________
(қолы, ТАӘ (ол болған жағдайда), лауазымы, күні)
Комиссияның құны миллион
айлық есептік көрсеткіштен
асатын жобалары бар арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып
табылатын заңды тұлғаларда,
сондай-ақ көрсетілген арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары
(не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы
мердігер немесе арнайы
экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаждау
жұмыстарын орындау
кезеңінде қызметтерді
орындаушы ретінде және объект
(объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл
өткенге дейін тартатын
ұйымдарда жұмыс істейтін
шетел азаматтары мен
азаматтығы
жоқ адамдар санатының тізбесін
және санын айқындау
қағидаларына
4-қосымша
_____________________________________________ (ЖАО атауы) ___________________________________________________________________ (арнайы экономикалық аймаққа қатысушы ұйымның атауы) кадрлардағы елішілік құндылық шарттарын қамтамасыз ету жөніндегі ұсынымдары
Р/с
Санат
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатарындағы жұмыскерлердің үлесі
Шетел азаматтарының қатарындағы жұмыскерлердің үлесі
Кадрларға елішілік құндылықты қамтамасыз ету жөніндегі ұсынымдарға негіз
1
2
3
4
5
1
1 және 2-санат
2
3 және 4-санат
3
ЖИЫНЫ
Жергілікті атқарушы орган басшысының орынбасары:
_____________________________________________________________________
(қолы, ТАӘ (ол болған жағдайда), лауазымы, күні)
Комиссияның құны миллион
айлық есептік көрсеткіштен
асатын жобалары бар арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып
табылатын заңды тұлғаларда,
сондай-ақ көрсетілген арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары
(не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы
мердігер немесе арнайы
экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаждау
жұмыстарын орындау
кезеңінде қызметтерді
орындаушы ретінде және объект
(объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл
өткенге дейін тартатын
ұйымдарда жұмыс істейтін
шетел азаматтары мен
азаматтығы
жоқ адамдар санатының тізбесін
және санын айқындау
қағидаларына
5-қосымша
Арнайы экономикалық аймақтарға қатысушылар болып табылатын заңды тұлғалар құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобаларға тартатын, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау мәселесін қарау жөніндегі комиссияның кадрлардағы елішілік құндылық шарттарын қамтамасыз ету жөніндегі шешімі ____________________________________________ (арнайы экономикалық аймаққа қатысушы ұйымның атауы)
Р/с
Санат
Қазақстан Республикасы азаматтарының қатарындағы жұмыскерлердің үлесі
Шетел азаматтарының қатарындағы жұмыскерлердің үлесі
1
2
3
4
1
1 және 2-санат
2
3 және 4-санат
3
ЖИЫНЫ
Комиссия төрағасы:
_______________________________________________
(қолы, ТАӘ (ол болған жағдайда), лауазымы, күні)
Арнайы экономикалық аймаққа қатысушының өкілі:
_______________________ _____________________________________________
(ТАӘ (ол болған жағдайда), лауазымы, қолы, күні)
Комиссияның құны миллион
айлық есептік көрсеткіштен
асатын жобалары бар арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары болып
табылатын заңды тұлғаларда,
сондай-ақ көрсетілген арнайы
экономикалық аймақтардың
қатысушылары
(не олардың мердігерлері)
бас мердігер, мердігер, қосалқы
мердігер немесе арнайы
экономикалық аймақтардың
аумағында құрылыс-монтаждау
жұмыстарын орындау
кезеңінде қызметтерді
орындаушы ретінде және объект
(объектілер) пайдалануға
берілгеннен кейін бір жыл
өткенге дейін тартатын
ұйымдарда жұмыс істейтін
шетел азаматтары мен
азаматтығы
жоқ адамдар санатының тізбесін
және санын айқындау
қағидаларына
6-қосымша
Арнайы экономикалық аймақтарға қатысушылар болып табылатын заңды тұлғалар құны бір миллион айлық есептік көрсеткіштен жоғары жобаларға тартатын, сондай-ақ арнайы экономикалық аймақтардың аумағында құрылыс-монтаж жұмыстарын орындау кезеңінде және объект (объектілер) пайдалануға берілгеннен кейін бір жыл өткенге дейін арнайы экономикалық аймақтардың аталған қатысушылары (не олардың мердігерлері) бас мердігер, мердігер, қосалқы мердігер немесе көрсетілетін қызметтерді орындаушы ретінде тартатын ұйымдарда жұмыс істейтін шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдар санаттары мен санының тізбесін айқындау мәселесін қарау жөніндегі комиссияның ХАТТАМАСЫ
Астана қ. № 20__ жылғы "_____"
Төрағалық етуші:
Қатысқандар:
Күн тәртібі
АЭА қатысушының ______________________________________________
(АЭА атауы)
_____________________________________________________________________
(АЭА қатысушының/ АЭА қатысушының жобасын іске асыратын ұйымның атауы)
________________________________________________________________
(тартылатын шетел азаматтары мен азаматтығы жоқ адамдардың саны)
__________________________________________________________ тартуы
(құрылыс объектісінің атауы)
Комиссия:
________________________________________________________________
(АЭА қатысушының/ АЭА қатысушының жобасын іске асыратын ұйымның атауы)
________________________________________________________________
(шетел азаматтарының/азаматтығы жоқ адамдардың саны)
төменде көрсетілген тізім бойынша тарту туралы шешім қабылдады:
(комисияның оң шешімі болған кезде толтырылады)
Р/с №
ТАӘ (ол болған жағдайда)
Паспорт № және оның қолданылу мерзімі
Кәсіп (мамандық)
Шешім
1.
арнайы экономикалық аймақтар аумағында құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезеңінде және объектіні (объектілерді) пайдалануға бергеннен кейін бір жыл өткенге дейін_
_____________________________________________________________
(құрылыс объектісінің атауы)
_________________________________________________
(шетел азаматтарының/азаматтығы жоқ адамдар саны)
тартуды _____________________________ мақұлдауды/ одан бас тартуды шешті.

графа 3+ графа 5
графа 4+ графа 5
% иностранной рабочей силы к общему количеству работников, графа 7/ графа 6*100%
Всего (не учитываются иностранные работники, работающие без разрешений на привлечение иностранной рабочей силы)
В том числе иностранная рабочая сила, привлекаемая по разрешениям на привлечение иностранной рабочей силы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
1 и 2 категории
2
3 и 4 категории
3
ИТОГО
Примечание: в случае если иностранный работник учтен в графе 4, то в графе 5 он не учитывается.
Работодатель: _________________________________________________
(подпись, ФИО (при его наличии), должность, дата)
Приложение 4
к Правилам определения
комиссией перечня категорий и
численности иностранных
граждан и лиц без гражданства,
работающих в юридических
лицах, являющихся участниками
специальных экономических
зон, с проектами стоимостью
свыше одного миллиона
месячных расчетных
показателей, а также в
организациях, привлекаемых
указанными участниками
специальных экономических зон
(либо их подрядчиками)
в качестве генерального
подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя
услуг, в период выполнения
строительно-монтажных работ
на территории специальных
экономических зон и до
истечения одного года после
ввода объекта
(объектов) в эксплуатацию
Рекомендации _____________________________________________________________
(наименование МИО) по обеспечению условий внутристрановой ценности в кадрах
____________________________________________________________________________
(наименование организации, участника специальной экономической зоны)
п/п
Категории
Доля работников из числа граждан
Республики Казахстан
Доля работников из числа иностранных граждан
Обоснование к рекомендациям по обеспечению внутристрановой ценности в кадрах
1
2
3
4
5
1
1 и 2 категории
2
3 и 4 категории
3
ИТОГО
Заместитель руководителя местного исполнительного органа:
_____________________________________________________________________
(подпись, ФИО (при его наличии), должность, дата)
Приложение 5
к Правилам определения
комиссией перечня категорий и
численности иностранных
граждан и лиц без гражданства,
работающих в юридических
лицах, являющихся участниками
специальных экономических
зон, с проектами стоимостью
свыше одного миллиона
месячных расчетных
показателей, а также в
организациях, привлекаемых
указанными участниками
специальных экономических зон
(либо их подрядчиками)
в качестве генерального
подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя
услуг, в период выполнения
строительно-монтажных работ
на территории специальных
экономических зон и до
истечения одного года после
ввода объекта
(объектов) в эксплуатацию
Решение комиссии по рассмотрению вопроса определения перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, привлекаемых юридическими лицами, являющимися участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также организациях, привлекаемыми указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию по обеспечению условий внутристрановой ценности в кадрах ______________________________________________________________________
(наименование организации, участника специальной экономической зоны)
п/п
Категории
Доля работников из числа граждан Республики Казахстан
Доля работников из числа иностранных граждан
1
2
3
4
1
1 и 2 категории
2
3 и 4 категории
3
ИТОГО
Председатель комиссии: _________________________________________________
(подпись, ФИО (при его наличии), должность, дата)
Представитель участника специальной экономической зоны:
____________________________ ___________________________________________
(ФИО (при его наличии),             должность, подпись, дата)
Приложение 6
к Правилам определения
комиссией перечня категорий и
численности иностранных
граждан и лиц без гражданства,
работающих в юридических
лицах, являющихся участниками
специальных экономических
зон, с проектами стоимостью
свыше одного миллиона
месячных расчетных
показателей, а также в
организациях, привлекаемых
указанными участниками
специальных экономических зон
(либо их подрядчиками)
в качестве генерального
подрядчика, подрядчика,
субподрядчика или исполнителя
услуг, в период выполнения
строительно-монтажных работ
на территории специальных
экономических зон и до
истечения одного года после
ввода объекта
(объектов) в эксплуатацию
ПРОТОКОЛ
комиссии по рассмотрению вопроса определения перечня категорий и численности иностранных граждан и лиц без гражданства, привлекаемых юридическими лицами, являющимися участниками специальных экономических зон, с проектами стоимостью свыше одного миллиона месячных расчетных показателей, а также организациях, привлекаемыми указанными участниками специальных экономических зон (либо их подрядчиками) в качестве генерального подрядчика, подрядчика, субподрядчика или исполнителя услуг, в период выполнения строительно-монтажных работ на территории специальных экономических зон, и до истечения одного года после ввода объекта (объектов) в эксплуатацию
г. Астана № " "_________ 20__ года
Председательствовал:
Присутствовали:
Повестка дня
Привлечение участником СЭЗ
________________________________________________________________
(наименование СЭЗ)
________________________________________________________________
(наименование участника СЭЗ/организации, реализующей проект участника СЭЗ)
_________________________________________________________________
(количество привлекаемых иностранных граждан и лиц без гражданства)
________________________________________________________________
(наименование строительного объекта)
Комиссия решила:
________________________________________________________________
(наименование участника СЭЗ/организации, реализующей проект участника СЭЗ)
в привлечении ___________________________________________________
(количество иностранных граждан/лиц без гражданства)
по нижеуказанному списку:
(заполняется при положительном решении комиссии)
П/н №
ФИО (при наличии)
№ паспорта и срок его действия
Профессия (специальность)
Решение
1.
на период строительно-монтажных работ и до истечения одного года после ввода в эксплуатацию проекта ___________________________________________________________
(наименование строительного объекта)
одобрить/отклонить ________________________________________________________
(количество иностранных граждан/лиц без гражданства).