"Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2026 жылғы 24 маусымдағы № 268 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 25 маусымда № 39079 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 32737 болып тіркелген) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 1-қосымшасымен бекітілген Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрық тіркелгеннен кейін үш жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі
А. Ертаев
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрі
2026 жылғы 24 маусымдағы
№ 268 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2023 жылғы 7 маусымдағы
№ 207 бұйрығына
1-қосымша
Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарының квоталау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Әлеуметтік кодексінің (бұдан әрі – Әлеуметтік кодекс) 107-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау тәртібін белгілейді.

О внесении изменения в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 24 июня 2026 года № 268. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 июня 2026 года № 39079
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207 "Об утверждении Правил квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 32737) следующее изменение:
Правила квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью, утвержденные приложением 1 к указанному приказу, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту занятости населения Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течении трех рабочих дней после исполнения подпунктов 1) и 2) настоящего пункта предоставление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан информацию об их исполнении.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
А. Ертаев
Приложение к приказу
Министр труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 24 июня 2026 года № 268
Приложение 1 к приказу
Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 7 июня 2023 года № 207
Правила квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 107 Социального кодекса Республики Казахстан (далее – Социальный кодекс) и устанавливают порядок квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью.

2. Осы Қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) жергілікті атқарушы орган (әкімдік) – астананың, облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың әкімі басқаратын, өз құзыреті шегінде тиісті аумақта жергілікті мемлекеттік басқаруды және өзін-өзі басқаруды жүзеге асыратын алқалы атқарушы орган;
2) жұмыс беруші – жұмыскер еңбек қатынастарында болатын жеке немесе заңды тұлға;
3) жұмыс орындарының квотасы (бұдан әрі – квота) – жұмыс беруші еңбек қызметі үшін медициналық қарсы көрсетілімдері жоқ мүгедек адамдарды жұмысқа орналастыруға міндетті жұмыс орындарының ең аз саны;
4) жұмыс орындарын квоталау – жұмыс берушілердің мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс орындарын беруі;
5) мансап орталығы – еңбек мобильділігі орталығының аудандарда, астанада, республикалық және облыстық маңызы бар қалада оның функцияларын орындауды жүзеге асыратын филиалы;
6) мүгедектігі бар адам – тыныс-тіршілігінің шектелуіне және оны әлеуметтік қорғау қажеттігіне алып келетін, ауруларға, мертігулерге (жаралануға, жарақаттарға, контузияларға), олардың зардаптарына, бұзылуларына байланысты организм функциялары тұрақты бұзылып, денсаулығы нашарлаған адам;
7) уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес халықты әлеуметтік қорғау саласында басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
8) Электрондық еңбек биржасы – Қазақстан Республикасының Әлеуметтік кодексіне сәйкес жұмыс іздеуді және персоналды іріктеуге жәрдемдесуді, жұмыспен қамту саласында электрондық және проактивті форматта қызметтер көрсетуді қамтамасыз ететін, жұмыс іздеушілер мен жұмыс берушілерге арналған жұмыспен қамтудың бірыңғай цифрлық платформасын білдіретін цифрлық объектісі.
3. Жергілікті атқарушы органдар ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, жұмыскерлердің тізімдік саны 50 адам және одан жоғары жұмыс берушілерге мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін екіден төрт пайызға дейінгі мөлшерде квота белгілейді.
4. Мүгедектігі бар адамдардың қоғамдық бірлестіктеріне, сондай-ақ мүгедектігі бар адамдардың саны жұмыскерлердің жылдық орташа санының жиырма пайызынан астамын құрайтын ұйымдарға квота белгіленбейді.
2-тарау. Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау тәртібі
5. Квота "Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесінде:
1) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктегі еңбек нарығында мүгедектігі бар адамдар санынан жұмыс күшіне ағымдағы сұраныс пен ұсынысты талдаудың, болжаудың;

2. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) местный исполнительный орган (акимат) – коллегиальный исполнительный орган, возглавляемый акимом столицы, областей, городов республиканского значения, осуществляющий в пределах своей компетенции местное государственное управление и самоуправление на соответствующей территории;
2) работодатель – физическое или юридическое лицо, с которым работник состоит в трудовых отношениях;
3) квота рабочих мест (далее – квота) – минимальное количество рабочих мест, на которые работодатель обязан трудоустроить лиц с инвалидностью, не имеющих медицинских противопоказаний для трудовой деятельности;
4) квотирование рабочих мест – предоставление рабочих мест работодателями для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) карьерный центр – филиал центра трудовой мобильности, осуществляющий выполнение его функций в районах, столице, городах республиканского и областного значения;
6) лицо с инвалидностью – лицо, имеющее нарушение здоровья со стойким расстройством функций организма, обусловленное заболеваниями, увечьями (ранениями, травмами, контузиями), их последствиями, нарушениями, которое приводит к ограничению жизнедеятельности и необходимости его социальной защиты;
7) уполномоченный государственный орган (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в сфере социальной защиты населения в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
8) Электронная биржа труда – цифровой объект, представляющий собой единую цифровую платформу занятости для соискателей и работодателей, обеспечивающую поиск работы и содействие в подборе персонала, оказание услуг в сфере занятости в электронном и проактивном формате, в соответствии с Социальным кодексом Республики Казахстан.
3. Местные исполнительные органы устанавливают квоты в размере от двух до четырех процентов для трудоустройства лиц с инвалидностью работодателям со списочной численностью работников от 50 человек и выше без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда.
4. Общественным объединениям лиц с инвалидностью, а также организациям, где численность лиц с инвалидностью составляет более двадцати процентов от среднегодовой численности работников, квота не устанавливается.
Глава 2. Порядок квотирования рабочих мест для лиц с инвалидностью
5. Квота для лиц с инвалидностью формируется автоматически в автоматизированной цифровой системе "Рынок труда" на основании:
1) анализа, прогнозирования текущего спроса и предложения на рабочую силу из числа лиц с инвалидностью на рынке труда в соответствующей административно-территориальной единице;

2) аудандардағы, астанадағы, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы белсенді жұмыс берушілердің санының;
3) аудандардағы, астанадағы, облыстық және республикалық маңызы бар қалалардағы жұмыс берушілердің жұмыскерлерінің тізімдік санының;
4) мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін жұмыс берушінің бар жұмыс орындарының саны туралы мәліметтерді талдаудың;
5) квотадан тыс жұмыс берушілер мен мүгедектігі бар адамдар арасында жасалған қолданыстағы еңбек шарттарының саны туралы мәліметтерді талдаудың;
6) мансап орталығында тіркелген мүгедектігі бар жұмыссыз адамдардың санының негізінде автоматты түрде қалыптастырады.
6. Квота мынадай жұмыскерлердің тізімдік саны бар жұмыс берушілерге:
елуден жүз адамға дейін – екі пайызы мөлшерінде;
жүз бірден екі жүз елу адамға дейін – үш пайызы мөлшерінде;
екі жүз елу бірден артық адам – төрт пайызы мөлшерінде белгіленеді.
7. Квота мөлшері еңбек шарттарының бірыңғай есепке алу жүйесінде тіркелген еңбек шарттарының және "Төлемдерді өңдеу ұйымы" цифрлық жүйесінің деректеріне сәйкес Әлеуметтік кодекс пен "Міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес жұмыскерлер үшін квота белгіленген күннің алдындағы соңғы 12 ай үшін жүргізілген әлеуметтік төлемдердің негізіндегі жұмыс берушінің жұмыскерлерінің тізімдік санына қарай белгіленеді.
8. Заңды тұлға таратылған не жұмыс беруші – жеке тұлғаның қызметі тоқтатылған жағдайда квотаны түзету уәкілетті органның цифрлық жүйесіне тиісті мәліметтер енгізілген күннен бастап жүзеге асырылады.
9. Осы Қағидалардың 5, 6 тармақтарына сәйкес қалыптастырылған жұмыс берушілердің тізбесі мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квоталар белгіленген жұмыс берушілердің тізбесін (бұдан әрі – Тізбе) бекіту жөніндегі жұмысты ұйымдастыру үшін жергілікті атқарушы органға "Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесінде квота белгілеудің алдындағы жылдың 1 желтоқсанына қарай қолжетімді.
10. Квота белгіленетін жылдың 1 қаңтарына дейін жергілікті атқарушы орган жұмыс берушінің атауын және белгіленген квотаның мөлшерін көрсете отырып, Тізбені бекітеді.
11. Тізбеге енгізілген кезде жұмыс берушінің Электрондық еңбек биржадағы жеке кабинетіне осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүгедектігі бар адамдар үшін белгіленген жұмыс орындарының квотасы туралы хабарлама (бұдан әрі – хабарлама) жіберіледі.
12. Жергілікті атқарушы орган квота белгіленетін жылдың 10 қаңтарына дейін Электрондық еңбек биржасында Тізбеге енген жұмыс берушілердің тізімін жариялайды.

2) количества действующих работодателей в районах, столице, городах областного и республиканского значения;
3) списочной численности работников работодателей в районах, столице, городах областного и республиканского значения;
4) анализа сведений о количестве действующих рабочих мест работодателя для трудоустройства лиц с инвалидностью;
5) анализа сведений о количестве действующих трудовых договоров, заключенных между работодателями и лицами с инвалидностью;
6) количества безработных лиц с инвалидностью, зарегистрированных карьерным центром.
6. Квота для лиц с инвалидностью устанавливается без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда работодателям со списочной численностью работников:
от пятидесяти до ста человек – в размере двух процентов;
от ста одного до двухсот пятидесяти человек – в размере трех процентов;
свыше двухсот пятидесяти одного человека – в размере четырех процентов.
7. Размер квоты устанавливается исходя из списочной численности работников работодателя на основании трудовых договоров, зарегистрированных в единой системе учета трудовых договоров, и произведенных социальных платежей согласно данным автоматизированной цифровой системы "Организация обработки платежей" за работников в соответствии с Социальным кодексом и Законом Республики Казахстан "Об обязательном социальном медицинском страховании" за последние 12 месяцев, предшествующих дате установления квоты.
8. В случае ликвидации юридического лица либо прекращения деятельности работодателя – физического лица корректировка квоты осуществляется с даты внесения соответствующих сведений в цифровой системе уполномоченного органа.
9. Перечень работодателей, сформированный в соответствии с пунктами 5, 6 настоящих Правил, доступен в автоматизированной цифровой системе "Рынок труда" местному исполнительному органу к 1 декабря, предшествующего году установления квоты, для организации работы по утверждению Перечня работодателей, к которым установлены квоты рабочих мест для лиц с инвалидностью (далее – Перечень).
10. Местный исполнительный орган до 1 января года, на который устанавливается квота, утверждает Перечень с указанием наименования работодателя и размера установленной квоты.
11. При включении в Перечень в личный кабинет работодателю на Электронной бирже труда направляется уведомление об установленной квоте рабочих мест для лиц с инвалидностью (далее – уведомление) по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
12. Местный исполнительный орган до 10 января года, на который устанавливается квота, на Электронной бирже труда публикует список работодателей, включенных в Перечень.

13. Жұмыс беруші хабарламаны алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде Электрондық еңбек биржасындағы жеке кабинеті арқылы белгіленген квота шеңберінде жұмыс орындарының санын, кәсібін, еңбек жағдайларын және бір айдағы еңбекақы мөлшерін көрсете отырып, мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындары туралы ақпаратты осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес мансап орталығына жібереді.
14. Квотаны орындау еңбек шарттарын есепке алудың бірыңғай жүйесінде тіркелген негізгі жұмыс орны бойынша еңбек шартының болуымен расталған жұмыс берушінің мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруы және әлеуметтік төлемдердің аударылуы негізінде мүгедектігі бар адамдардың нақты жұмыспен қамтылуы болып табылады.
Мүгедектігі бар адамдардың іс жүзінде жұмыспен қамтылуы күнтізбелік жыл ішінде мүгедектігі бар адамның жұмыс берушіде жұмыспен қамтылу айларының қосындысы ретінде айқындалады.
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасын орындау үшін жұмыс орындарының саны туралы мәліметтер "Еңбек нарығы" автоматтандырылған цифрлық жүйесінде тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 5-күніне автоматты түрде қалыптастырылады.
Мүгедектігі бар
адамдар үшін жұмыс
орындарын квоталау
қағидаларына
1-қосымша
Мүгедектігі бар адамдар үшін белгіленген жұмыс орындарының квотасы туралы хабарлама
Құрметті _________________________________________!
(жұмыс берушінің атауы)
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығымен бекітілген Мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарын квоталау қағидаларының 11-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Сіздің ұйымыңыз үшін мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін __ бірлік квота белгіленгені туралы хабардар етеді.
Ынтымақтастық үшін рахмет!
Мүгедектігі бар
адамдар үшін жұмыс
орындарын квоталау
қағидаларына
2-қосымша
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квоталанатын жұмыс орындары туралы ақпарат
1. Жалпы ақпарат (мемлекеттік цифрлық жүйелерден автоматты түрде толтырылады)
Жұмыс берушінің атауы ________________________________________
БСН/ЖСН ____________________________________________________
Облыс, аудан, қала _____________________________________________
Жұмыскерлердің тізімдік саны ___________________________________
Белгіленген жұмыс орындарының квотасы _________________________
Толтыруға арналған жұмыс орындарының саны _____________________
2. Квоталанатын жұмыс орындарының тізбесі
Жұмыс орнының атауы
Орындар саны
3. Квоталанатын жұмыс орнының карточкасы (әрбір бос квоталанатын жұмыс орны үшін толтырылады)
Лауазымның атауы ______________________________________________
Құрылымдық бөлімше ___________________________________________
Негізгі еңбек функциялары ________________________________________
Жұмыс орындарының саны ________________________________________
Жұмыс орнының нақты мекенжайы __ ______________________________
3.1. Еңбек жағдайлары
Жұмыс түрі ______________________________________________________
Жұмыс режимі ____________________________________________________
Қашықтықтан жұмыс істеу мүмкіндігі ________________________________

13. Работодатель в течение 15 (пятнадцати) календарных дней со дня получения уведомления направляет в карьерный центр посредством личного кабинета на Электронной бирже труда информацию о рабочих местах для лиц с инвалидностью в рамках установленной квоты с указанием количества рабочих мест, профессий, условий труда и размера оплаты труда в месяц согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
14. Выполнением квоты является трудоустройство работодателем лиц с инвалидностью, которое подтверждается наличием трудового договора по основному месту работы, зарегистрированному в единой системе учета трудовых договоров, и фактическая занятость лиц с инвалидностью на основе перечислений социальных платежей.
Фактическая занятость лиц с инвалидностью определяется как сумма месяцев занятости лиц с инвалидностью у работодателя в течение календарного года.
Сведения о количестве рабочих мест для выполнения квоты формируются автоматически ежеквартально, к 5 числу второго месяца, следующего за отчетным кварталом, в автоматизированной цифровой системе "Рынок труда".
Приложение 1
к Правилам квотирования
рабочих мест для лиц
с инвалидностью
Уведомление работодателя об установленной квоте рабочих мест для лиц с инвалидностью
Уважаемый (-ое) _________________________________________!
(наименование работодателя)
В соответствии с пунктом 11 Правил квотирования рабочих мест для лиц
с инвалидностью, утвержденных приказом Министра труда и социальной
защиты населения Республики Казахстан 7 июня 2023 года № 207,
Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
уведомляет Вас об установлении квоты трудоустройства лиц с инвалидностью
для Вашей организации в количестве ___ единиц.
Благодарим за сотрудничество!
Приложение 2
к Правилам квотирования
рабочих мест для лиц
с инвалидностью
Информация о квотируемых рабочих местах для трудоустройства лиц с инвалидностью
1. Общая информация (заполняется автоматически из государственных цифровых систем)
Наименование работодателя
___________________________________
БИН / ИИН
___________________________________
Область, район, город
___________________________________
Списочная численность работников
___________________________________
Установленная квота рабочих мест
___________________________________
Количество рабочих мест для заполнения
___________________________________
2. Перечень квотируемых рабочих мест
Наименование рабочего места
Количество мест
3. Карточка квотируемого рабочего места (заполняется для каждого свободного квотируемого рабочего места)
Наименование должности
_______________________________
Структурное подразделение
_______________________________
Основные трудовые функции
_______________________________
Количество рабочих мест
_______________________________
Фактический адрес трудоустройства
_______________________________
3.1 Условия труда
Тип работы
_______________________________
Режим работы
_______________________________
Возможность дистанционной работы
_______________________________

3.2 Дене жүктемесі
Дене жүктемесі деңгейі ______________________________________________
Ұзақ мерзімді жай-күйі қажет _________________________________________
Ауырлықты жылжыту (көтеру) қажет ___________________________________
3.3 Жұмыс орнының қолжетімділігі
Жұмыс орны мынадай адамдар үшін қол жетімді
Есту қабілеті бұзылған __________________________________________
Көру қабілеті бұзылған ______________________________
Тірек-қимыл аппараты бұзылған __________________________________
3.4 Жұмыс орнын бейімдеу
Жұмыс орны мүгедектігі бар адамдар жұмысқа орналастыруға дайын ____________________
Бейімделу қажет ______________________________________________
Бейімделу түрі ______________________________________________________
Мансап орталығының кеңесі қажет ______________________________________
3.5 жоспарланған жалақы
Еңбекақы мөлшері ____________________________________________________
4. Жұмыс орындарын толтыру мерзімі
Жұмыскерді бірден қабылдауға дайын болу ______________________________
5. Байланыс тұлғасы ______________________________________________
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) __________________________
Телефон __ _______ ____________________________________________
Email ___________________________________________________________
Жұмыс берушінің эдектрондық цифрлық қолтаңбасы
Күні: 20__ жылғы "___" _________

3.2 Физическая нагрузка
Уровень физической нагрузки
_______________________________
Требуется длительное состояние
_______________________________
Требуется перемещение (подъем) тяжестей
_______________________________
3.3 Доступность рабочего места
Рабочее место доступно для лиц
_______________________________
с нарушением слуха
_______________________________
с нарушением зрения
_______________________________
с нарушением опорно-двигательного аппарата
_______________________________
3.4 Адаптация условий труда
Рабочее место готово для трудоустройства лица с инвалидностью
_______________________________
Требуется адаптация
_______________________________
Тип адаптации
_______________________________
Требуется консультация карьерного центра
_______________________________
3.5 Планируемая заработная плата
Размер оплаты труда
_______________________________
4. Срок заполнения рабочих мест
Готовность принять работника
_______________________________
5. Контактное лицо
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________
Телефон
_______________________________
Email
_______________________________
Электронная цифровая подпись работодателя
Дата: "____" ___________ 20__ года