Кейбір бұйрықтарға өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі Төрағасының 2026 жылғы 15 маусымдағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2026 жылғы 16 маусымда № 38971 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігінің (бұдан әрі — Агенттік) Биржалық бақылау департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оны Агенттіктің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Агенттік төрағасының орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және дамыту
агенттігінің Төрағасы
М. Омаров
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігінің
2026 жылғы 15 маусымдағы
№ 3 Бұйрығымен бекітілген
Өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесі
1. "Тауар биржасының монополияға қарсы органға есептерді ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 31 наурыздағы № 5 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22439 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауар биржасының монополияға қарсы органға есептерді ұсыну қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Тауар биржасы ай сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 5 (бесінші) күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының талаптарына сәйкес жалпыға бірдей қолжетімді цифрлық жүйелер арқылы монополияға қарсы органға есеп жібереді.";
Тауар биржасының монополияға қарсы органға есептерді ұсыну қағидаларына қосымшада:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанда:
оныншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жинау әдісі: Қазақстан Республикасының Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін жалпыға қолжетімді цифрлық жүйелер арқылы электрондық түрде ұсынылады.".
2. "Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2021 жылғы 2 сәуірдегі № 6 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 22497 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в некоторые приказы
Приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 15 июня 2026 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2026 года № 38971
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие см. п. 4.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
2. Департаменту биржевого контроля Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (далее — Агентство) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Агентства после его официального опубликования.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
по защите и развитию конкуренции
Республики Казахстан
М. Омаров
Утвержден приказом
Агентства по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
от 15 июня 2026 года № 3
Перечень некоторых приказов, в которые вносятся изменения
1. Внести в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 31 марта 2021 года № 5 "Об утверждении Правил представления товарной биржей отчетов антимонопольному органу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22439) следующие изменения:
в Правилах представления товарной биржей отчетов антимонопольному органу", утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Товарная биржа ежемесячно не позднее 5 (пятого) числа месяца, следующего за отчетным периодом направляет отчет в антимонопольный орган посредством общедоступных цифровых систем, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.";
в Приложение к Правилам предоставления товарной биржей отчетов антимонопольному органу:
в Форме, предназначенной для сбора административных данных, утвержденной указанным приказом:
абзац десятый изложить в следующей редакции:
"Метод сбора: предоставляется в электронном виде, посредством общедоступных цифровых систем, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан об электронном документе и электронной цифровой подписи.".
2. Внести в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 2 апреля 2021 года № 6 "Об утверждении Правил оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж"" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 22497) следующие изменения:
преамбулу изложить в следующей редакции:

"Тауар биржалары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-3-бабының 6) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары осы өзгерістер енгізілетін кейбір бұйрықтардың тізбесіне қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. "Тауар биржалары, өз қызметін тауар биржасында жүзеге асыратын және биржалық тауарлармен мәмілелер жасайтын биржалық брокерлер, сондай-ақ тауар биржаларының клирингтік орталықтары үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі төрағасының 2025 жылғы 23 желтоқсандағы № 15 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 37669 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
Тауар биржалары, өз қызметін тауар биржасында жүзеге асыратын және биржалық тауарлармен мәмілелер жасайтын биржалық брокерлер, сондай-ақ тауар биржаларының клирингтік орталықтары үшін қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға), терроризмді қаржыландыруға және жаппай қырып-жою қаруын таратуды қаржыландыруға қарсы іс-қимыл жасау мақсатында ішкі бақылау қағидаларына қойылатын талаптарда:
11-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) КЖ/ТҚ/ЖҚҚТҚҚІ мақсатында ішкі бақылауды жүзеге асыру үшін субъект пайдаланатын автоматтандырылған цифрлық жүйелер мен бағдарламалық қамтылымды қолдану;";
5) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"5) қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органға мәліметтерді, ақпаратты және құжаттарды беру үшін пайдаланылатын автоматтандырылған цифрлық жүйелердегі және бағдарламалық қамтылымдағы жұмыстың нұсқаулары мен регламенттерін қоса алғанда, қаржы мониторингіне жататын операциялар және қызмет туралы мәліметтер мен ақпаратты, жеке тұлғаға іскерлік қатынастар орнатудан бас тарту, клиентпен іскерлік қатынастарды тоқтату, ақшамен және (немесе) өзге мүлікпен операциялар жүргізуден бас тарту фактілерін қаржы мониторингі жөніндегі уәкілетті органға беру;";
19) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"19) жаңа технологиялар мен инновациялық құралдарды (оның ішінде цифрлық платформаларды, онлайн-сервистер мен өзге де цифрлық шешімдерді) пайдалана отырып, операцияларды анықтау мен бақылау рәсімдерін әзірлеу;";
32-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

"В соответствии с подпунктом 6) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О товарных биржах" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему Перечню некоторых приказов, в которые вносятся изменения.
3. Внести в приказ Председателя Агентства по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан от 23 декабря 2025 года № 15 "Об утверждении Требований к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для товарных бирж, биржевых брокеров, осуществляющих свою деятельность на товарной бирже и совершающие сделки с биржевыми товарами, а также клиринговых центров товарных бирж" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 37669) следующие изменения:
В Требованиях к правилам внутреннего контроля в целях противодействия легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, финансированию терроризма и финансированию распространения оружия массового уничтожения для товарных бирж, биржевых брокеров, осуществляющих свою деятельность на товарной бирже и совершающие сделки с биржевыми товарами, а также клиринговых центров товарных бирж:
в пункте 11:
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) применения автоматизированных цифровых систем и программных обеспечений, используемых субъектом для осуществления внутреннего контроля в целях ПОД/ФТ/ФРОМУ;";
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
"5) предоставления сведений и информации об операциях и деятельности, подлежащих финансовому мониторингу, фактов отказа физическому лицу в установлении деловых отношений, прекращения деловых отношений с клиентом, отказа в проведении операции с деньгами и (или) иным имуществом в уполномоченный орган по финансовому мониторингу, включая указания и регламенты работы в автоматизированных цифровых системах и программном обеспечении, используемых для передачи сведений, информации и документов в уполномоченный орган по финансовому мониторингу;";
подпункт 19) изложить в следующей редакции:
"19) разработка процедур выявления и контроля операций с использованием новых технологий и инновационных инструментов (в том числе цифровых платформ, онлайн-сервисов и иных цифровых решений);";
часть третью пункта 32 изложить в следующей редакции:

"Субъектілер Заңның 5-бабы 6-тармағының 1) тармақшасын қолданған кезде олар клиенттің досьесіне енгізу (қосу) үшін басқа субъектілерден клиент (оның өкілі) және бенефициарлық меншік иесі туралы мәліметтерді дереу алады, сондай-ақ сұрау салу бойынша оларға, оның ішінде клиентке (оның өкіліне) және бенефициарлық меншік иесіне тиісті тексеру шараларына субъектілер сүйенетін ақпарат, цифрлық жүйелерден немесе басқа субъектілердің дерекқорларынан үзінді көшірмелер жататын растайтын құжаттардың көшірмелерін кідіріссіз алады.".
Өзгерістер енгізілетін кейбір
бұйрықтардың тізбесіне
қосымша
Қазақстан Республикасының
Бәсекелестікті қорғау және
дамыту агенттігі төрағасының
2021 жылғы 2 сәуірдегі
№ 6 бұйрығымен
бекітілген
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметін көрсету қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі қағидалары (бұдан әрі — Қағидалар) "Тауар биржалары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4-3-бабының 6) тармақшасына және "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі — Заң) 10-бабының 1) тармақшасына, сондай-ақ "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5) тармақшасына сәйкес әзірленді және тауар биржалары қызметі саласында лицензия беру тәртібін (бұдан әрі — мемлекеттік көрсетілетін қызмет) айқындайды.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) Бiрыңғай байланыс орталығы — мемлекеттік қызметтер көрсету саласындағы уәкілетті орган айқындаған, көрсетiлетiн қызметтi алушыларға мемлекеттiк және өзге де қызметтер көрсету мәселелерi бойынша ақпарат, сондай-ақ мемлекеттік органдарға ақпараттық-коммуникациялық қызметтер көрсету мәселелері бойынша ақпарат беру жөнiндегi ақпараттық-анықтамалық қызмет функцияларын орындайтын заңды тұлға;
2) көліктік қолтаңба — WSSecurity ерекшелігін қолдана отырып, цифрлық жүйелердің ақпараттық өзара іс-қимылы кезінде берілетін хабарламалардың тұтастығы мен авторлығын қамтамасыз ету үшін пайдаланылатын электрондық цифрлық қолтаңба;
3) лицензия — лицензиар жеке немесе заңды тұлғаға, сондай-ақ қызметінің нысанасы қаржылық қызметтер көрсету болып табылатын шетелдік заңды тұлғаның филиалына қауіптіліктің жоғары деңгейімен байланысты лицензияланатын қызмет түрін не лицензияланатын қызметтің кіші түрін жүзеге асыруға беретін бірінші санаттағы рұқсат;
4) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі — ЭЦҚ) — электрондық цифрлық қолтаңбаның жабық кілті мен электрондық цифрлық қолтаңба құралдарын пайдалана отырып жасалған, электрондық құжаттың анықтығын, оның тиесілілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын цифрлық жазба (цифрлық деректер жиынтығы);

"При применении субъектами подпункта 1) пункта 6 статьи 5 Закона они незамедлительно получают сведения о клиенте (его представителе) и бенефициарном собственнике от других субъектов для внесения (включения) в досье клиента, а также по запросу без задержки получает копии подтверждающих документов, к которым, в том числе относятся информация, выписки из цифровых систем или баз данных других субъектов, на меры надлежащей проверки клиента (его представителя) и бенефициарного собственника которого полагаются субъекты.".
Приложение
к Перечню некоторых приказов,
в которые вносятся изменения
Утверждены
приказом Председателя
Агентства по защите
и развитию конкуренции
Республики Казахстан
от 2 апреля 2021 года № 6
Правила оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила по оказанию государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж" (далее — Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 4-3 Закона Республики Казахстан "О товарных биржах" и с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах" (далее — Закон), а также подпунктом 5) статьи 13 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют порядок выдачи лицензии в сфере деятельности товарных бирж (далее — государственная услуга).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Единый контакт-центр — юридическое лицо, определенное уполномоченным органом в сфере оказания государственных услуг, выполняющее функции информационно-справочной службы по предоставлению услугополучателям информации по вопросам оказания государственных и иных услуг, а также государственным органам — информации по вопросам оказания информационно-коммуникационных услуг;
2) транспортная подпись — электронная цифровая подпись, используемая для обеспечения целостности и авторства передаваемых сообщений при информационном взаимодействии цифровых систем с применением спецификации WSSecurity;
3) лицензия — разрешение первой категории, выдаваемое лицензиаром физическому или юридическому лицу, а также филиалу иностранного юридического лица, предметом деятельности которого является оказание финансовых услуг, на осуществление лицензируемого вида деятельности либо подвида лицензируемого вида деятельности, связанного с высоким уровнем опасности;
4) электронная цифровая подпись (далее — ЭЦП) — цифровая запись (набор цифровых данных), созданная с использованием закрытого ключа электронной цифровой подписи и средств электронной цифровой подписи, подтверждающая достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;

5) "цифрлық үкіметтің" веб-порталы — нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, мемлекеттік қызметтер көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдар мен өзге де субъектілер орналастыратын шоғырландырылған ақпаратқа, сондай-ақ электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік және өзге де көрсетілетін қызметтерге қол жеткізудің "бірыңғай терезесін" білдіретін цифрлық объект;
6) "Цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі — өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде төлемдер жүргізу туралы ақпаратты беру процестерін автоматтандыратын цифрлық объект.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі (бұдан әрі — Көрсетілетін қызметті беруші) Портал арқылы көрсетеді.
4. Осы Қағидаларға 2-тарау сәйкес нысан бойынша лицензия алу үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш.
5. Мемлекеттік қызметі көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 1-қосымшада жазылған.
6. Өтінім берген кезде көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтерді алу кезінде цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Портал арқылы көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" тапсырған кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша 1 (бір) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті берушінің қатысуынсыз мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне көліктік қолтаңба қою арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін "Е-лицензиялау" Мемлекеттік деректер қоры" цифрлық жүйесі (бұдан әрі — ЕЛ МДҚ ЦЖ) толық автоматты түрде өңдейді және қалыптастырады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі Көрсетілетін қызметті алушыға Порталдағы "жеке кабинетке" осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ЕЛ МДҚ ЦЖ цифрлық жүйесінде бірыңғай көлік қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында немесе осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша дәлелді бас тарту жіберіледі.
8. Цифрлық жүйенің істен шығуы кезінде Көрсетілетін қызметті беруші техникалық іркілістердің туындауын анықтаған сәттен бастап электрондық пошта арқылы sd@nitec.kz бірыңғай қолдау қызметіне сұрау салу жіберу арқылы мемлекеттік қызметтің атауы, өтініштің әкімшілік құжатының нөмірі мен коды немесе өтініштің бірегей сәйкестендіру нөмірі, әкімшілік құжаттың нөмірі мен коды немесе рұқсат беру құжатының бірегей сәйкестендіру нөмірі бойынша ақпарат міндетті түрде ұсыныла отырып, Көрсетілетін қызметті алушының бизнес сәйкестендіру нөмірін қоса бере отырып, авторландыру сәтінен бастап қатенің нақты уақытын көрсете отырып, қате туындаған сәтке дейінгі қадамдық скриншоттарды қоса беріп "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторын дереу хабардар етеді.

5) веб-портал "цифрового правительства" — цифровой объект, представляющий собой "единое окно" доступа к консолидированной информации, размещаемой государственными органами и иными субъектами, участвующими в предоставлении государственных услуг, включая нормативную правовую базу, а также к государственным и иным услугам, оказываемым в электронной форме;
6) платежный шлюз "цифрового правительства" — цифровой объект, автоматизирующий процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается Агентством по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (далее — Услугодатель) посредством Портала.
4. Заявление для получения лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, изложен в приложении 1 к настоящим Правилам.
6. При подаче заявки услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в цифровых системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через Портал услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Цифровая система "Государственная база "Е-лицензирование" (далее — ЦС ГБ ЕЛ) полностью автоматически обрабатывает и формирует результат оказания государственной услуги по заявлению услугополучателя в течение 1 (одного) рабочего дня без участия Услугодателя путем подписания результата оказания государственной услуги транспортной подписью.
7. Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" на Портал в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью в цифровой системе ЦС ГБ ЕЛ, по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам или мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
8. При сбое цифровой системы Услугодатель незамедлительно с момента обнаружения возникновения технических сбоев уведомляет оператора цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" посредством направления запроса в единую службу поддержки по электронной почте sd@nitec.kz с обязательным предоставлением информации по наименованию государственной услуги, номера и кода административного документа заявления или уникального идентификационного номера заявления, номера и кода административного документа, или уникального идентификационного номера разрешительного документа, бизнес идентификационного номера услугополучателя, с приложением пошаговых скриншотов с момента авторизации до момента возникновения ошибки с указанием точного времени ошибки.

3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым Көрсетілетін қызметті алушыға әкімшілік актіні қабылдағаны немесе әрекеттерді (әрекетсіздік) жасағаны туралы белгілі болған күннен бастап 3 (үш) айдан кешіктірілмей:
шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға);
мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға;
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін Көрсетілетін қызметті беруші басшылығының атына беріледі.
10. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
мемлекеттік қызметті тікелей көрсететін Көрсетілетін қызметті берушінің оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауына жатады.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге:
1) қосымша зерделеу немесе шағым бойынша тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда ұзартылады.
12. Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда, шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам, шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген өтініш берушіге шағымды қарау мерзімін ұзарту туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) ұзарту себептерін көрсете отырып, хабарлайды.
13. Шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасалатын Көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам шағым түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей, оны және әкімшілік істі шағымды қарайтын органға жібереді.
14. Бұл ретте, Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 91-бабының 4-тармағына сәйкес әкімшілік актісіне, әкімшілік әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасалған Көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды адам егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде Көрсетілетін қызметті беруші қолайлы акт қабылдаған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік әрекеттер жасаған жағдайда, шағымды қарайтын органға шағымды жібермеуге құқылы.

Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) Услугодателя и (или) их должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
9. Для обжалования решения, действия (бездействия) Услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается не позднее 3 (трех) месяцев со дня, когда услугополучателю стало известно о принятии административного акта или совершении действий (бездействий) Услугодателем:
в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо);
в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг;
на имя руководства Услугодателя, непосредственно оказывающего государственную услугу.
10. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению:
Услугодателем, непосредственно оказывающим государственную услугу в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
11. Срок рассмотрения жалобы Услугодателем, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
12. В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) заявителю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
13. Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
14. При этом, в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан Услугодатель, должностное лицо, чьи административный акт, административное действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет благоприятный административный акт, совершит административное действие, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.

15. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
"Тауар биржалары саласындағы
қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына
1-қосымша
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру"
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің кіші түрінің (бар болса) атауы
1) тауар биржаларының қызметімен айналысу құқығына лицензия алу;
2) тауар биржалары саласында клирингтік қызметпен айналысу құқығына лицензия алу;
3) тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия алу;
4) лицензияны қайта ресімдеу.
3
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі (бұдан әрі — Агенттік).
4
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету тәсілдері
Өтініштерді қабылдау және нәтижелерді беру www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы арқылы жүзеге асырылады.
5
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні ішінде.
6
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нысаны
Электрондық (толық цифрландырылған).
7
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету нәтижесі
Тауар биржаларының қызметімен айналысу, тауар биржалары саласында клирингтік қызметпен айналысу, тауар биржалары саласында брокерлік қызметпен айналысу құқығына лицензия (бұдан әрі — Лицензия), қайта ресімделген Лицензия (қызметтің түрінің атауы) не осы Тізбеде көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы ЕЛ МДҚ ЦЖ бірыңғай көлік қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында дәлелді жауап.
8
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға ақылы негізде көрсетіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін алым Қазақстан Республикасының Салық кодексінде белгіленген мөлшерлемелер бойынша және тәртіппен жүзеге асырылады.
Алым ставкалары:
лицензия беру үшін — 10 (он) айлық есептік көрсеткішті;
қайта рәсімдеу үшін — лицензия беру үшін мөлшерлеменің 10%.
Алым сомасын төлеу қолма-қол немесе қолма-қол емес нысанда екінші деңгейдегі банктер және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы немесе "цифрлық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
9
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

15. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере товарных бирж"
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж"
1
Наименование государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж"
2
Наименование подвида (при наличии) государственной услуги
1) получение лицензии на право занятия деятельностью товарных бирж;
2) получение лицензии на право занятия клиринговой деятельностью в сфере товарных бирж;
3) получение лицензии на право занятия брокерской деятельностью в сфере товарных бирж;
4) переоформление лицензии.
3
Наименование услугодателя
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан (далее — Агентство).
4
Способы предоставления государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Прием заявлений и выдача результатов осуществляется посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz.
5
Срок оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
В течение 1 (одного) рабочего дня.
6
Форма оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Электронная (польностью цифровизированная).
7
Результат оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Лицензия на право занятия деятельностью товарных бирж, клиринговой деятельностью в сфере товарных бирж, брокерской деятельностью в сфере товарных бирж (далее — Лицензия), переоформленная лицензия (наименование вида деятельности), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным настоящим Перечнем, в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью в ЦС ГБ ЕЛ.
8
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается юридическим лицам на платной основе. Сбор за оказание государственной услуги осуществляется по ставкам и в порядке, установленным Налоговый кодексом Республики Казахстан.
Ставки сбора составляют:
за выдачу лицензии — 10 (десять) месячных расчетных показателей;
за переоформление лицензии — 10 % от ставки за выдачу лицензии.
Оплата суммы сбора осуществляется в наличной или безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, или через платежный шлюз "цифрового правительства".
9
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации

1) Порталдың — жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, құжаттарды қабылдау тәулік бойы жүзеге асырылады (Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштер қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) Көрсетілетін қызметті беруші — Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда, сағат 13:00-ден 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9:00-ден 18:30-ға дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары Агенттіктің интернет-ресурсында: https://www.gov.kz/services/3357?lang=kk "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімде орналастырылған.
10
Мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны алу үшін:
1) Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензия алу үшін өтініш;
2) лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
3) Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің № 31 бұйрығымен бекітілген тауар биржаларының қызметіне қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтердің электрондық нысаны.
Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензияны қайта ресімдеу үшін:
1) Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында тауар биржалары қызметімен айналысу құқығына лицензияны қайта ресімдеу үшін өтініш;
2) лицензиялық алымның төленгені туралы мәліметтер;
3) алынатын ақпараты мемлекеттік цифрлық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмесін жолдайды.
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама, лицензиялық алымның төленгені туралы түбіртек Көрсетілетін қызметті берушіге тиісті мемлекеттік цифрлық жүйелерден "цифрлық үкімет" шлюзі арқылы ұсынылады.
11
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген мемлекеттік қызметті және оның кіші түрлерін (бар болса) көрсетуден бас тарту негіздері

1) Портал — круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) Услугодатель — с понедельника по пятницу включительно с 9:00 часов до 18:30 часов, с перерывом на обед с 13:00 часов до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и статье 5 Закона Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан".
Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Агентства: https://www.gov.kz/services/3357?lang=ru, в разделе "Государственные услуги".
10
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги и ее подвидов (при наличии)
Для получения лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж:
1) заявление для получения лицензии по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) сведения об оплате лицензионного сбора;
3) электронная форма сведений о соответствии квалификационным требованиям к деятельности товарных бирж, утвержденных приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 3 сентября 2019 года № 31 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 19342) (далее — Квалификационные требования).
Для переоформления лицензии на осуществление деятельности в сфере товарных бирж:
1) заявление для переоформления лицензии по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП Услугополучателя;
2) сведения об оплате лицензионного сбора;
3) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных цифровых системах.
Справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, квитанция об оплате лицензионного сбора предоставляются Услугодателю из соответствующих государственных цифровых систем через шлюз "цифрового правительства".
11
Основания для отказа в оказании государственной услуги и ее подвидов (при наличии), установленные законами Республики Казахстан

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) ондағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылады;
5) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
12
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің мәртебесі туралы ақпаратты Порталдың "жеке кабинеті" арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға және бірыңғай байланыс орталығы: "1414", 8-800-080-7777 арқылы алуға мүмкіндігі бар;
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері туралы анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Агенттіктің интернет-ресурсында: https://www.gov.kz/memleket/entities/zk?lang=kk "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" деген бөлімде орналастырылған;
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі Көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетке" ЕЛ МДҚ ЦЖ бірыңғай көлік қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
МЕМЛЕКЕТТІК ЛИЦЕНЗИЯ
[Лицензия берілген күні]
[Лицензияның нөмірі]
[Заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, БСН/толық]
["Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет (іс-әрекет) түрінің атауы] айналысуға берілген
Лицензия түрі ["Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 37-бабына сәйкес]
Лицензия әрекетінің ерекше шарттары ["Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 36-бабына сәйкес]
Лицензиар [Лицензиялайтын мемлекеттік органның толық атауы]
Көліктік қолтаңба
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Күні:
Мемлекеттік органның мекенжайы:
Кімге:
Сіздің______________№__өтінішіңіз Қызмет түрі:_________________
Орындаудан БАС ТАРТЫЛДЫ себебі:
[Бас тарту негізі] _________________________________
Орындаушы:_____________________________________
Телефон:________________________________________
Көліктік қолтаңба
"Тауар биржалары саласындағы қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Лицензия алу үшін өтініш
Кімге ____________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
кімнен ___________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
жүзеге асыруға лицензия беруіңізді сұраймын
_________________________________________________________________________
(Қызмет түрінің толық атауын көрсету)
Заңды тұлғаның мекенжайы
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі (шетелдік заңды тұлға үшін), облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта _______________________________________________________
Телефондары _____________________________________________________________
Факс ____________________________________________________________________
Банктік шот ______________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі))
Қоса беріліп отыр _ парақ.
Басшы ___________________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: "___" _________ 20__ жыл
Цифрлық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін. _______ "___" ________ 20__ жыл
"Тауар биржалары саласындағы
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
қызмет көрсету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Лицензияны қайта ресімдеу үшін өтініш
(заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайда)
Кімге ______________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы) кімнен _________________________________________
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, орналасқан жері, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Лицензияны қайта ресімдеуді сұраймын №__________ бастап "___" _________
20__________ берілген жылдың
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
лицензияның нөмірі, берілген күні, лицензияны берген лицензиардың атауы)
жүзеге асыруға ___________________________________________________________
(қызмет түрінің толық атауы) мынадай негіз(дер) бойынша (тиісті ұяшықта Х түрінде
көрсетіңіз)):

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
12
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также единого контакт-центра "1414", 8-800-080-7777.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Агентства:
https://www.gov.kz/memleket/entities/zk?lang=ru, в разделе "Государственные услуги".
Результат государственной услуги направляется слугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного транспортной подписью в ЦС ГБ ЕЛ.
Приложение 2
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере товарных бирж"
Форма
ГОСУДАРСТВЕННАЯ ЛИЦЕНЗИЯ
[Дата выдачи лицензии]
[Номер лицензии]
Выдана [полное наименование, местонахождение, БИН юридического лица/полностью]
на занятие [наименование лицензируемого вида деятельности (действия) в соответствии с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"]
Вид лицензии [в соответствии со статьей 37 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"]
Особые условия действия лицензии [в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях"]
Лицензиар [полное наименование государственного органа лицензирования]
Транспортная подпись
Приложение 3
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере товарных бирж"
Форма
Дата:
Адрес государственного органа:
Кому:
На ваше заявление № ____ от ___________ на получение
Вид деятельности: _________________________________
в исполнении ОТКАЗАНО по причине:
[Основание для отказа] _____________________________
Исполнитель: _____________________________________
Телефон: _________________________________________
Транспортная подпись
Приложение 4
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере товарных бирж"
Форма
Заявление для получения лицензии
В _________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица)
Прошу выдать лицензию на осуществление
__________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности)
Адрес юридического лица ___________________________________________
(почтовый индекс, страна, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта _________________________________________________
Телефоны _________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________
Банковский счет ___________________________________________________
__________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/ здания (стационарного помещения)
Прилагается ___листов
Руководитель ______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "___" _________ 20__ года
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в цифровых системах
_______ "___" ________ 20 __ года.
Приложение 5
к Правилам оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии
на осуществление деятельности
в сфере товарных бирж"
Форма
Заявление для переоформления лицензии
(в случае изменения наименования и (или) места нахождения юридического
лица-лицензиата)
В ____________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от ___________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер
юридического лица)
Прошу переоформить лицензию № ________ от "___" _________ 20___ года,
выданную _____________________________________________________________
______________________________________________________________________
(номер(а) лицензии, дата выдачи, наименование лицензиара, выдавшего
лицензию на осуществление
______________________________________________________________________
(полное наименование вида деятельности) по следующему(им) основанию(ям)
(укажите в соответствующей ячейке Х):

1) заңды тұлға-лицензиат атауының өзгеруі ___________________________________
2) заңды тұлға-лицензиаттың орналасқан жерінің өзгеруі _______________________
Заңды тұлғаның мекен-жайы _______________________________________________
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы,
үйдің/ғимараттың (стационарлық үй-жайдың) нөмірі)
Электрондық пошта ________________________________________________________
телефондар _______________________________________________________________
Факс _____________________________________________________________________
Банктік шот _______________________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Қызметті немесе әрекеттерді (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, облыс, қала, аудан, елді мекен, көше атауы, үйдің/ғимараттың
(стационарлық үй-жайдың) нөмірі))
Қоса беріліп отыр __________ парақ
Басшы ____________ ______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Толтырылған күні: "___" __________ 20__ жыл

1) изменение наименования юридического лица-лицензиата
______________________________________________________________________
2) изменение места нахождения юридического лица-лицензиата
______________________________________________________________________
Адрес юридического лица _______________________________________________
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/ здания (стационарного помещения)
Электронная почта _____________________________________________________
Телефоны _____________________________________________________________
Факс _________________________________________________________________
Банковский счет _______________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование
улицы, номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов
Руководитель __________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Дата заполнения: "___" __________ 20__ года