"Қосшы қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Қосшы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 85/19-8 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Қосшы қаласы мәслихатының 2025 жылғы 28 мамырдағы № 188/45-8 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2025 жылғы 30 мамырда № 8958-03 болып тіркелді
Қосшы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Қосшы қаласының әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" Қосшы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 29 желтоқсандағы № 85/19-8 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8687-03 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасында:
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. Әлеуметтік көмек бір рет және (немесе) мезгіл-мезгіл (ай сайын, жылына 1 рет, екі жылда 1 рет) көрсетіледі.";
10-тармақтың 8) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"8) 16 желтоқсан – Тәуелсіздік күніне:
"Жаппай саяси қуғын-сүргіндер құрбандарын ақтау туралы" Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген тәртіпте ақталған, Қазақстандағы 1986 жылғы 17-18 желтоқсан оқиғаларына қатысқаны үшін қуғын-сүргіндерге ұшыраған адамдарға, осы оқиғаларда қасақана кісі өлтіргені және милиция қызметкерінің, халық жасақшысының өміріне қастандық жасағаны үшін сотталған, өздеріне қатысты қылмыстық істерді қайта қараудың қолданылып жүрген тәртібі сақталатын адамдарды қоспағанда 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде көрсетіледі.";
11-тармақтың 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістерді есепке алмай:
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4, 5, 6 және 7-баптарында көрсетілген адамдарға төлем туралы құжаттардың негізінде Қазақстан Республикасы шегінде санаторийлік-курорттық емделуге жолдама құнын өтеуге жылына 1 рет 60 (алпыс) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
"Ардагерлер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 4, 5, 6, 7 және 8-баптарында көрсетілген адамдарға коммуналдық қызметтер үшін шығыстардың бөлігін өтеуге ай сайын 3,5 (үш жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға, балалар үйлерінің түлектеріне коммуналдық қызметтер үшін шығыстардың бөлігін өтеуге ай сайын 3,5 (үш жарым) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
дүлей апаттың немесе өрттің салдарынан зардап шеккен азаматтарға (отбасыларға) алты айдан кешіктірмей бір рет 100 (жүз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

О внесении изменений в решение маслихата города Косшы от 29 декабря 2023 года № 85/19-8 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Косшы"
Решение маслихата города Косшы Акмолинской области от 28 мая 2025 года № 188/45-8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 30 мая 2025 года № 8958-03
Маслихат города Косшы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Косшы "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления ее размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан города Косшы" от 29 декабря 2023 года № 85/19-8 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8687-03) следующие изменения:
в приложении 1 к указанному решению:
пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Социальная помощь предоставляется единовременно и (или) периодически (ежемесячно, 1 раз в год, 1 раз в два года).";
подпункт 8) пункта 10 изложить в новой редакции:
"8) ко Дню Независимости – 16 декабря:
лицам, подвергшимся репрессиям за участие в событиях 17-18 декабря 1986 года в Казахстане, за исключением лиц, осужденных за совершение убийств и посягательство на жизнь работника милиции, народного дружинника в этих событиях, в отношении которых сохраняется действующий порядок пересмотра уголовных дел, реабилитированным в порядке, установленном Законом Республики Казахстан "О реабилитации жертв массовых политических репрессий" в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей.";
подпункт 1) пункта 11 изложить в новой редакции:
"1) без учета доходов:
лицам, указанным в статьях 4, 5, 6 и 7 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" на возмещение стоимости путевки на санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан на основании документов об оплате, 1 раз в год в размере 60 (шестьдесят) месячных расчетных показателей;
лицам, указанным в статьях 4, 5, 6, 7 и 8 Закона Республики Казахстан "О ветеранах" на возмещение части расходов за коммунальные услуги, ежемесячно в размере 3,5 (три с половиной) месячных расчетных показателей;
детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, выпускникам детских домов на возмещение части расходов за коммунальные услуги, ежемесячно в размере 3,5 (три с половиной) месячных расчетных показателей;
гражданам (семьям), пострадавшим вследствие стихийного бедствия или пожара не позднее шести месяцев единовременно в размере 100 (сто) месячных расчетных показателей;

денсаулық сақтау ұйымдарында есепте тұрған әлеуметтік маңызы бар аурулары (адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауру, қатерлі ісіктер) бар адамдарға (отбасыларға) аурулардың бір түрі бойынша жылына 1 рет 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
амбулаториялық емдеудегі туберкулез ауруы бар адамдарға ай сайын 6 (алты) ай бойы 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
диспансерлік есепте тұрған адамның иммунитет тапшылығы вирусы (АИВ) тудыратын ауруын жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне ай сайын 2 (екі) ең төменгі күнкөріс деңгейі мөлшерінде;
қатерлі ісіктері бар балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жылына 1 рет 25 (жиырма бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
химиопрофилактика кезеңінде туберкулезді жұқтырған балалардың ата-аналарына немесе өзге де заңды өкілдеріне жылына 1 рет 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдарға бір рет, босатылған күннен бастап үш айдан кешіктірмей 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
пробация қызметінің есебінде тұрған адамдарға бір рет 15 (он бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
медициналық және техникалық мамандықтар бойынша жоғары оқу орындарында оқитын жетім балалар қатарындағы студенттерге жылына 1 рет Қосшы қаласында жұмыс өтеуді ескере отырып, оқу шығындарын өтеуге 100 (жүз) пайыз мөлшерінде;
абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес санаторийлік-курорттық емдеу қызметтері әзірленген мүгедектігі бар адамдарды қоспағанда, жасына байланысты зейнеткерлерге Қазақстан Республикасы шегінде санаторийлік-курорттық емделуге жолдаманың құнын өтеуге төлем туралы құжаттар негізінде екі жылда 1 рет 30 (отыз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен адамдарға жылына 1 рет 5 (бес) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қосшы қаласы мәслихатының төрағасы А.Куатбеков

лицам (семьям), имеющим социально значимые заболевания (болезнь, вызванная вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), злокачественные новообразования), состоящим на учете в организациях здравоохранения, по одному виду из заболеваний 1 раз в год в размере 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей;
лицам, с заболеванием туберкулез, находящимся на амбулаторном лечении, ежемесячно в течении 6 (шесть) месяцев в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям инфицированных детей с болезнью, вызванной вирусом иммунодефицита человека (ВИЧ), состоящих на диспансерном учете, ежемесячно в размере 2 (два) прожиточных минимумов;
родителям или иным законным представителям детей, имеющим злокачественные новообразования 1 раз в год в размере 25 (двадцать пять) месячных расчетных показателей;
родителям или иным законным представителям детей, инфицированных туберкулезом, в период химиопрофилактики 1 раз в год в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
лицам, освобожденным из мест лишения свободы единовременно, не позднее трех месяцев со дня освобождения, в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;
лицам, состоящим на учете службы пробации единовременно в размере 15 (пятнадцать) месячных расчетных показателей;
студентам из числа детей сирот, обучающимся в высших учебных заведениях по медицинским и техническим специальностям, 1 раз в год в размере 100 (сто) процентов возмещения затрат за обучение с учетом отработки в городе Косшы;
пенсионерам по возрасту, за исключением лиц с инвалидностью, которым в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации разработаны услуги санаторно-курортного лечения, на возмещение стоимости путевки на санаторно-курортное лечение в пределах Республики Казахстан, на основании документов об оплате 1 раз в два года в размере 30 (тридцать) месячных расчетных показателей;
лицам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, 1 раз в год в размере 5 (пять) месячных расчетных показателей.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата города Косшы А.Куатбеков