"Запастағы офицерлер мен запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 375 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2025 жылғы 31 шiлдедегi № 933 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2025 жылғы 6 тамызда № 36576 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2026 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Запастағы офицерлер мен запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің 2017 жылғы 24 шілдедегі № 375 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15589 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
кіріспе жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының қорғанысы және Қарулы Күштері туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 22-бабы 2-тармағының 26-16) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңның 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Запастағы офицерлер мен запастағы сержанттар бағдарламалары бойынша әскери дайындық қағидаларында:
2-тараудың тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Әскери кафедрада оқыту үшін студенттерді іріктеу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Әскери кафедрада оқу үшін конкурсқа қатысуға ниет білдірген студент оқуға түсу (қабылдау) жылының 1 ақпанынан бастап осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес үлгі бойынша немесе ұялы байланыс операторы ұсынған көрсетілетін қызметті алушының абоненттік нөмірі тіркелгенде және порталдың есептік жазбасына қосылғанда www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған не бір реттік парольмен куәландырылған өтініш береді.
Қызмет көрсетуші арқылы жүгінген жағдайда студент осы Қағидаларға 3-1-қосымшаның 9-тармағында көрсетілген құжаттарды қосымша ұсынады.
Құжаттарды қабылдау оқуға түсу (қабылдау) жылының 30 маусымына дейін жүзеге асырылады.
ЖЖОКБҰ қызметкері әскери кафедрада оқуға конкурсқа қатысуға ниет білдірген студент ұсынған құжаттарды қабылдауды және тіркеуді олар тапсырылған күні жүзеге асырады, студент толық емес құжаттар топтамасын не қолданылу мерзімі өткен құжаттарды ұсынса, осы Қағидаларға 3-2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Көрсетілетін қызметті беруші өтініш келіп түскен сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:

О внесении изменений и дополнений в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 375 "Об утверждении Правил военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса"
Приказ Министра обороны Республики Казахстан от 31 июля 2025 года № 933. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 августа 2025 года № 36576
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2026.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра обороны Республики Казахстан от 24 июля 2017 года № 375 "Об утверждении Правил военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15589) следующие изменения и дополнения:
преамбулу изложить в новой редакции:
"В соответствии с подпунктом 26-16) пункта 2 статьи 22 Закона Республики Казахстан "Об обороне и Вооруженных Силах Республики Казахстан" и подпунктом 1) статьи 10 Закона "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах военной подготовки по программам офицеров запаса и сержантов запаса, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок оказания государственной услуги по отбору студентов для обучения на военной кафедре";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Студент, изъявивший желание участвовать в конкурсе для обучения на военной кафедре, подает с 1 февраля года поступления (приема) заявление по образцу, согласно приложению 2 к настоящим Правилам через веб-портал "электронного правительства", www.egov.kz (далее – портал) подписанную электронной цифровой подписью либо удостоверенным одноразовым паролем, в случае регистрации и подключения абонентского номера услугополучателя, предоставленного оператором сотовой связи, к учетной записи портала.
В случае обращения через услугодателя, студент дополнительно подает документы, указанные в пункте 9 приложения 3-1 к настоящим Правилам.
Прием заявления осуществляется до 30 июня года поступления (приема).
Сотрудник ОВПО осуществляет прием документов и их регистрацию в день подачи документов студента, изъявившего желание участвовать в конкурсе для обучения на военной кафедре, в случае предоставления студентом неполного пакета, либо документов с истекшим сроком действия отказывает в приеме документов по форме, согласно приложению 3-2 к настоящим Правилам.
Услугодатель в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента поступления заявления проверяет полноту представленных документов и выносит одно из следующих решений:

1) осы Қағидаларға 3-3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кандидаттар тізіміне қабылдау үшін құжаттарды қабылдау туралы;
2) мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыны алдын ала шешім, мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылғаны, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау уақыты, күні мен орны (тәсілі) туралы хабардар етеді.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Тыңдау хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей өткізіледі.
Тыңдау нәтижесі бойынша көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында не қағаз жеткізгіште мемлекеттік қызмет көрсетудің оң нәтижесі не оны көрсетуден дәлелді бас тарту жіберіледі.";
мынадай мазмұндағы 26-1-тармақпен толықтырылсын:
"26-1. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсетуді мониторингтеудің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Қағидаларға өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілген кезде әскери білім беру мәселесіне жетекшілік ететін құрылымдық бөлімше "электрондық үкімет" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылымы операторына, Бірыңғай байланыс орталығына және көрсетілетін қызметті берушіге тиісті нормативтік құқықтық акт әділет органында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 жұмыс күні ішінде осындай өзгерістер мен (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты жібереді.";
осы бұйрыққа 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес 3-1, 3-2, 3-3-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Әскери білім және ғылым департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

1) о приеме документов для зачисления в списки кандидатов по форме, согласно приложению 3-3 к настоящим Правилам;
2) об отказе в оказании государственной услуги.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении, об отказе в оказании государственной услуги, а также времени, дате и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугополучателю в форме электронного документа, подписанного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя либо на бумажном носителе, направляется положительный результат либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.";
дополнить пунктом 26-1 следующего содержания:
"26-1. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" и приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 "Об утверждении Правил внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8555) услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги.
При внесении изменений и (или) дополнений в Правила структурное подразделение, курирующее вопросы военного образования, направляет информацию оператору информационно-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства", Единый контакт-центр и услугодателя о таких изменениях и (или) дополнениях в течение 3 рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.";
дополнить приложениями 3-1, 3-2, 3-3 согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему приказу.
2. Департаменту военного образования и науки Министерства обороны Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

2) осы бұйрықты алғашқы ресми жарияланғанынан кейін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
3) мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің Заң департаментіне жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрінің тәрбие және идеологиялық жұмыс жөніндегі орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық мүдделі лауазымды адамдарға және құрылымдық бөлімшелерге жеткізілсін.
5. Осы бұйрық 2026 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
Д. Косанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2025 жылғы 31 шілдедегі
№ 933 бұйрығына
1-қосымша
Запастағы офицерлер мен
запастағы сержанттар
бағдарламалары бойынша
әскери дайындық қағидаларына

2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства обороны Республики Казахстан после его первого официального опубликования;
3) направление сведений в Юридический департамент Министерства обороны Республики Казахстан об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра обороны Республики Казахстан по воспитательной и идеологической работе.
4. Настоящий приказ довести до заинтересованных должностных лиц и структурных подразделений.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2026 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр обороны Республики Казахстан Д. Косанов
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической
промышленности Республики Казахстан
Приложение 1 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 31 июля 2025 года № 933

3-1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
1.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы
"Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымында әскери кафедраға оқуға түсу үшін өтінішті қабылдау"
2.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы
3.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілі
1) Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы;
2) "электрондық үкімет" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі – портал).
4.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күні
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағазда
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Көрсетілетін қызметті алушыны жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының әскери кафедрасына оқуға түсу үшін кандидат ретінде қабылдау туралы хабардар ету не осы Тізбенің 10-тармағында көзделген жағдайда және негіз бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
7.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және оны Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайда алу тәсілі
Тегін
8.
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектісінің жұмыс кестесі

Приложение 3-1
к Правилам военной
подготовки по программам
офицеров запаса и
сержантов запаса
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
1.
Наименование государственной услуги
"Прием заявлений для поступления на военные кафедры в организациях высшего послевузовского образования"
2.
Наименование услугодателя
Организация высшего и (или) послевузовского образования
3.
Способы предоставления государственной услуги
1) организация высшего и (или) послевузовского образования;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
4.
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней
5.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная) /бумажная
6.
Результат оказания государственной услуги
Уведомление услугополучателя о зачислении в кандидаты для поступления на военные кафедры в организациях высшего послевузовского образования, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего Перечня.
7.
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
8.
График работы услугодателя и объектов информации

1. Көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес демалыс және мереке күнін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап жұмаға дейін сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі асқа үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін.
2. Порталда – жөндеу жұмысына байланысты техникалық үзілісті қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, Кодекске сәйкес демалыс және мереке күні өтініш жасағанда баянатты қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9.
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметті көрсету үшін талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы өтініш жасағанда:
1) белгіленген үлгіге сәйкес қабылдау туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат (жеке тұлғаны сәйкестендіру үшін);
3) көлемі 3х4 сантиметр фотосурет – 4 дана;
4) соттылығының болуы не болмауы туралы анықтама;
5) факультет пен мамандықты көрсетіп, ЖЖОКБҰ-да нақты оқығаны туралы анықтама.
2. Портал арқылы өтініш жасағанда:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында өтініш.
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметті, электрондық фотосуретті, жеке тұлға соттылығының болуы не болмауы туралы анықтаманы көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
10.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз
1. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ведомствоаралық сұрау салуға уәкілетті мемлекеттік органның теріс жауабының болуы.
2. Көрсетілетін қызметті алу үшін талап етілетін қызметке тыйым салу туралы күшіне енген сот шешімінің болуы.
3. Көрсетілетін қызметті алушымен байланысты арнайы құқықтан айыру туралы күшіне енген сот шешімінің болуы.
11.
Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшелігі ескерілген өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету белгісі туралы ақпаратты көрсетілетін қызмет берушінің анықтама қызметі, Бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны арқылы қашықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы ұйымның интернет-ресурсына орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының интернет-ресурсында орналастырылған телефон арқылы алуға болады.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2025 жылғы 31 шілдедегі
№ 933 бұйрығына
2-қосымша
Запастағы офицерлер мен
запастағы сержанттар
бағдарламалары бойынша
әскери дайындық қағидаларына

1. Услугодателя – с понедельника по пятницу в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.00 часов, за исключением выходных и праздничных дней, согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс) с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
2. Портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно Кодексу, прием рапортов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1. В случае обращения через услугодателя:
1) заявление о приеме в соответствии с установленным образцом;
2) документ, удостоверяющий личность либо электронный документ из сервиса цифровых документов (для идентификации личности);
3) фотография размером 3х4 сантиметров – 4 штуки;
4) справка о наличии либо отсутствии судимости;
5) справка о фактическом обучении в ОВПО, с указанием факультета и специальности.
2. При обращении через портал:
1) заявление по форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, электронная фотография, справке о наличии либо отсутствии судимости физического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "Электронного правительства".
10.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1. Наличие отрицательного ответа уполномоченного государственного органа на межведомственный запрос, необходимый для оказания государственной услуги;
2. Наличие вступившего в силу решения суда о запрещении деятельности, требующей получения услуги;
3. Наличие вступившего в силу решения суда о лишении специального права, связанного с получением государственной услуги.
11.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Услугополучатель имеет возможность получения информации о статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочной службы услугодателя 8(717)-256-53-60, Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе организации.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону, размещенному на интернет-ресурсе организации высшего и (или) послевузовского образования.
Приложение 2 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 31 июля 2025 года № 933

3-2-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама
_______________________________________________________________
(мемлекеттік көрсетілетін қызмет атауы)
Сізге_______________________________________________________________
___________________________________________сәйкес мемлекеттік қызметті
көрсетуден бас тартылғаны туралы хабарлаймыз. Қызметті көрсетуден бас тарту себебі:
_____________________________________________________________________
(егжей-тегжейлі себеп)
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы әскери
кафедрасының бастығы
____________________________________________________________
(оқу орнының атауы)
_______________________________________________________________
(инициалдары мен тегі)
Орындаушы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Телефоны ______________________________________________
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңның 7-бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.
Қазақстан Республикасы
Қорғаныс министрі
2025 жылғы 31 шілдедегі
№ 933 бұйрығына
3-қосымша
Запастағы офицерлер мен
запастағы сержанттар
бағдарламалары бойынша
әскери дайындық қағидаларына
3-3-қосымша
Нысан
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының әскери кафедрасына оқуға түсу үшін кандидат ретінде қабылдау туралы хабарлама
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
оған______________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы әскери
кафедрасының атауы)
жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымының әскери
кафедрасына оқуға түсу үшін кандидат болып табылатыны туралы берілді.
Жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы әскери
кафедрасының бастығы
______________________________________________________________________
(жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымы әскер
кафедрасының атауы)
_______________________________________
(инициалдары мен тегі)
Орындаушы _______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болғанда)
Телефоны ___________________
Сіз ағымдағы жылғы "__" ____ дейінгі мерзімде конкурстық іріктеу кезеңінен өту үшін
ЖЖОКБҰ-ға келуіңіз қажет.
Осы құжат "Электрондық құжат және электрондық цифрлық қолтаңба туралы" Заңның 7-бабына сәйкес қағаз жеткізгіштегі құжатпен бірдей.

Приложение 3-2
к Правилам военной
подготовки по программам
офицеров запаса и
сержантов запаса
Форма
Уведомление об отказе в оказании государственной услуги
____________________________________________________________________
(наименование государственной услуги
В соответствии с______________________________________________________
____________________________________________________________________
______________ уведомляем об отказе в оказании Вам государственной услуги.
Причина отказа в оказании услуги:
____________________________________________________________________
(детальная причина)
Начальник военной кафедры организации высшего и (или) послевузовского
образования _________________________________________________________
(наименование учебного заведения)
____________________________________________________________________
(фамилия и инициалы)
Исполнитель _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ______________________________________________
Данный документ согласно статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной
цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 3 к приказу
Министр обороны
Республики Казахстан
от 31 июля 2025 года № 933
Приложение 3-3
к Правилам военной
подготовки по программам
офицеров запаса и
сержантов запаса
Форма
Уведомление о зачислении в кандидаты для поступления
на военную кафедру организации высшего и (или)
послевузовского образования
Выдано ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что он (она) является кандидатом для поступления на военную кафедру организации
высшего и (или) послевузовского образования
______________________________________________________________________________
(наименование военной кафедры организации высшего и (или) послевузовского образования)
Начальник военной кафедры организации высшего и (или) послевузовского образования
______________________________________________________________________________
(наименование военной кафедры организации высшего и (или) послевузовского бразования)
_______________________________________________________________________________
(фамилия и инициалы)
Исполнитель _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Телефон ___________________
Вам необходимо прибыть в ОВПО в срок до "__" ____ текущего года для прохождения
этапов конкурсного отбора.
Данный документ согласно статьи 7 Закона "Об электронном документе и электронной
цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.