Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2024 жылғы 31 шiлдедегi № 47 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 31 шiлдеде № 34857 болып тіркелді.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-19-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидалары бекітілсін.
2. Банктерді талдау және стресс-тестілеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2024 жылғы 31 шілдедегі
№ 47 Қаулыға
қосымша
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидалары

Об утверждении Условий и Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 31 июля 2024 года № 47. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2024 года № 34857.
Примечание ИЗПИ.
Вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии с пунктом 5 статьи 15-19 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Условия и Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту банковской аналитики и стресс-тестирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 31 июля 2024 года № 47
Условия и Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы (бұдан әрі – Мемлекеттік реттеу туралы заң) 15-19-бабының 5-тармағына, "Мемлекеттік және әлеуметтік жауапкершілігі бар көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 12-бабының 2-тармағына сәйкес әзірленді және қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның – көрсетілетін қызметті берушінің (бұдан әрі – уәкілетті орган) банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының операторы қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен тәртібін айқындайды.
Қағидаларға енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпарат уәкілетті органның ресми интернет-ресурсына орналастырылады, тиісті нормативтік құқықтық акті әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде "цифрлық үкіметтің" цифрлық инфрақұрылымының операторына және Бірыңғай байланыс орталығына жіберіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Қағидаларда пайдаланылатын ұғымдар Мемлекеттік реттеу туралы заңда, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы", "Киберқауіпсіздік туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында көрсетілген мағыналарда қолданылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
Ескерту. Қағидалар 2-1-тармақпен толықтырылды- ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен тәртібі
3. Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының операторы қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты (бұдан әрі – оператор қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат) алу үшін заңды тұлға – көрсетілетін қызметті алушы (бұдан әрі – өтініш беруші) уәкілетті органға Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесіне сәйкес құжаттарды (бұдан әрі – құжаттар) қоса бере отырып ұсынады.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Условия и Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 15-19 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" (далее – Закон о государственном регулировании), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных и социально ответственных услугах", пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и определяют условия и порядок выдачи уполномоченным органом по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций – услугодателем (далее – уполномоченный орган) разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов.
Информация о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Правила размещается на официальном интернет-ресурсе уполномоченного органа, направляется оператору цифровой инфраструктуры "цифрового правительства" и Единый контакт-центр в течение 3 (трех) рабочих дней после государственной регистрации в органах юстиции соответствующего нормативного правового акта.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (порядок введения в действие см. п. 4).
2. Понятия, используемые в Правилах, применяются в значениях, указанных в Законе о государственном регулировании, законах Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях", "О кибербезопасности.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (порядок введения в действие см. п. 4).
2-1. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги приведен в приложении 1 к Правилам.
Сноска. Правила дополнено пунктом 2-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Условия и порядок выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
3. Для получения разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов (далее – разрешение на право осуществления деятельности оператора) юридическое лицо – услугополучатель (далее – заявитель) представляет в уполномоченный орган заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов по форме согласно приложению 2 к Правилам (далее – заявление) с приложением документов в соответствии с Перечнем основных требований к оказанию государственной услуги (далее – документы).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш оған қоса берілген құжаттармен бірге қағаз жеткізгіште тігілген түрде, беттері нөмірленіп, соңғы беті өтініш берушінің мөрімен (болған жағдайда) куәландырылып, электрондық түрде www.egov.kz "цифрлық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы ұсынылады.
Уәкілетті орган өшіріп тазартылған, қосып жазылған не сызылған сөздері және оларда айтылмаған өзге де түзетулері бар құжаттарды қарауға қабылдамайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Уәкілетті органның хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтініш, құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі-жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Өтініш жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері келіп түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттар келіп түскеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданыс мерзімі өткен құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімше осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде өтініш берушіге өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
7. Өтініш беруші ұсынған құжаттардың толықтығы фактісі анықталғаннан кейін жауапты бөлімше 15 (он бес) жұмыс күні ішінде құжаттарды Мемлекеттік реттеу туралы заңға сәйкестігі тұрғысынан қарайды және өтініш беруші ұсынған құжаттарды Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін электрондық сауда алаңының операторына қойылатын талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы актіні (бұдан әрі – сәйкестік туралы акт) алу үшін уәкілетті органның комиссиясына (бұдан әрі – Комиссия) жібереді.

Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Заявление по форме согласно приложению 2 к Правилам с прилагаемыми к нему документами представляется на бумажном носителе в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверяется печатью заявителя (при наличии) в электронном виде посредством веб-портала "цифрового правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Уполномоченный орган не принимает к рассмотрению документы, имеющие подчистки, приписки либо зачеркнутые слова и иные не оговоренные в них исправления.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (порядок введения в действие см. п. 4).
5. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления, документов осуществляет их прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за выдачу разрешения на право осуществления деятельности оператора (далее – ответственное подразделение). При поступлении заявления после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием и регистрация заявления осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного подразделения в течение 3 (трех) рабочих дней после поступления документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное подразделение в срок, указанный в части первой настоящего пункта, направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. После установления факта полноты представленных документов заявителем ответственное подразделение в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней рассматривает документы на предмет их соответствия Закону о государственном регулировании и направляет представленные заявителем документы в комиссию уполномоченного органа (далее – Комиссия) для получения акта о соответствии заявителя требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов (далее – акт о соответствии) по форме согласно приложению 3 к Правилам.

8. Ұсынылған құжаттар Мемлекеттік реттеу туралы заңның талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, Мемлекеттік реттеу туралы заңның 15-19-бабының 7-тармағында көзделген оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту негіздерін қоспағанда, жауапты бөлімше Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзім ішінде өтініш берушіге пошта арқылы, факсимильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы оларды жою және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін оларды жою мерзімін көрсете отырып, ескертулері бар хат жолдайды.
9. Комиссия 40 (қырық) жұмыс күні ішінде өтініш берушіні тексеруді, сәйкестік туралы актіні дайындауды және оған қол қоюды жүзеге асырады.
Комиссия сәйкестік туралы актіні жасайды және тексерілетін өтініш берушінің өкіліне қол қоюға жібереді. Егер Комиссия мүшесі қабылданған шешіммен келіспесе және сәйкестік туралы актіге қол қоймаса, онда ол Комиссияға өзінің бас тарту себептері туралы жазбаша нысанда ақпарат береді, ол сәйкестік туралы актіге қоса беріледі.
Сәйкестік туралы акт Комиссия мүшелерінің үштен екісінің қолы болған кезде жасалған болып есептеледі.
Қол қойылған сәйкестік туралы актіні өтініш берушіден 5 (бес) жұмыс күні ішінде алмаған жағдайда, актіні алмау фактісі туралы тиісті белгі қойылады және Қағидалардың 12-тармағына сәйкес шешім қабылданады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10. Мемлекеттік реттеу туралы заңның 15-19-бабының 7-тармағында көзделген оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган өтініш берушіге оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдау өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау оператордың қызметін жүзеге асыру құқығын беруден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарланған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

8. При несоответствии представленных документов требованиям Закона о государственном регулировании, за исключением оснований отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора, предусмотренных пунктом 7 статьи 15-19 Закона о государственном регулировании, ответственное подразделение в течение срока, указанного в пункте 7 Правил, направляет заявителю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан, посредством почтовой, факсимильной связи и (или) электронной почты с указанием срока для их устранения.
9. Комиссия в течение 40 (сорока) рабочих дней осуществляет проверку заявителя, подготовку и подписание акта о соответствии.
Акт о соответствии составляется Комиссией и направляется на подписание представителю проверяемого заявителя. Если член Комиссии не согласен с принятым решением и не подписывает акт о соответствии, то он представляет Комиссии в письменной форме информацию о причинах своего отказа, которая прилагается к акту о соответствии.
Акт о соответствии считается составленным при наличии двух третей подписей членов Комиссии.
В случае неполучения подписанного акта о соответствии от заявителя в течение 5 (пяти) рабочих дней, о факте неполучения акта делается соответствующая отметка и принимается решение в соответствии с пунктом 12 Правил.
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. При выявлении оснований для отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора, предусмотренных пунктом 7 статьи 15-19 Закона о государственном регулировании, уполномоченный орган уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления заявителю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления о предварительном решении об отказе в выдаче на право осуществления деятельности оператора.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11. Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту үшін негіздер болған кезде өтінішті қарау мерзімі уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне байланысты 2 (екі) айдан аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл туралы өтініш берушіге Әкімшілік рәсімдік-процестік кодекстің 76-бабының үшінші бөлігіне сәйкес мерзім ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабарланады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12. Комиссияның өтініш беруші ұсынған құжаттарды қарау, тыңдау нәтижелері бойынша жауапты бөлімше комиссия сәйкестік туралы актіні ұсынғаннан кейін 10 (оң) жұмыс күні ішінде оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсаттың не оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тартудың жобасын дайындайды және уәкілетті органның уәкілетті тұлғасына қарауға жібереді. Уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат жобасына не оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тартуға қол қояды.
13. Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат жобасына қол қойылғаннан не уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тартқаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде жауапты бөлімшенің қызметкері өтініш берушіге порталдағы жеке кабинетке сәйкестік туралы актіні қоса бере отырып, оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты не оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы хабарламаны жібереді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14. Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат Қағидаларға 4- қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
3-тарау. Уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру мәселелері бойынша уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау жазбаша түрде жүргізіледі.
Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру мәселелері бойынша шағымды қарауды уәкілетті органның жоғары тұрған лауазымды адамы жүргізеді.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, оны уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Уәкілетті органның атына келіп түскен оператор қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру мәселелері бойынша өтініш берушінің шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

11. При наличии оснований для отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора срок рассмотрения заявления продлевается мотивированным решением руководителя уполномоченного органа или его заместителя на разумный срок, но не более чем до 2 (двух) месяцев ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения заявления, о чем извещается заявитель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня продления срока в соответствии с частью третьей статьи 76 Административного процедурно-процессуального кодекса.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. По результатам рассмотрения Комиссией документов, представленных заявителем, заслушивания ответственное подразделение в течение 10 (десяти) рабочих дней после представления Комиссией акта о соответствии готовит проект разрешения на право осуществления деятельности оператора либо отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора и направляет на рассмотрение уполномоченному лицу уполномоченного органа. Уполномоченное лицо уполномоченного органа подписывает проект разрешения на право осуществления деятельности оператора либо отказ в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора.
13. Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания проекта разрешения на право осуществления деятельности оператора либо отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора уполномоченным лицом уполномоченного органа направляет заявителю разрешение на право осуществления деятельности оператора либо уведомление об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора с приложением акта о соответствии в личный кабинет на портале.
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов выдается по форме согласно приложению 4 к Правилам.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц
15. Обжалование решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора производится в письменном виде.
Рассмотрение жалобы по вопросам выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба заявителя по вопросам выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора, поступившая в адрес уполномоченного органа, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.

16. Шағымда:
1) шағымды қарайтын органның атауы;
2) өтініш берушінің толық атауы, пошталық мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, орналасқан орны;
3) уәкілетті органның толық атауы және (немесе) шешімі (әрекетсіздігі) дауланатын лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
4) шағым берген адам өзінің талаптары мен дәлелдерін негіздейтін мән-жайлар;
5) шағымның шығыс нөмірі мен берілген күні;
6) шағымға қоса берілетін құжаттар тізбесі көрсетіледі.
Шағымға өтініш беруші не оның өкілі болып табылатын тұлға қол қояды.
17. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағымданғаннан кейін жол беріледі.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру
шарттары мен қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы
Банктік және микроқаржы активтері сатылатын электрондық сауда алаңының операторы қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну тәсілдері
"Цифрлық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал); көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Өтініш беруші құжаттарды берген күннен бастап 70 (жетпіс) жұмыс күні ішінде
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі
1) банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру не оператор қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы хабарлама;
2) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес сәйкестік туралы актіні қоса бере отырып, Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат.
6
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны өндіріп алу тәсілдері
тегін
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпараттандыру объектілерінің жұмыс кестесі:

16. В жалобе указываются:
1) наименование органа, рассматривающего жалобу
2) полное наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер, место нахождения заявителя;
3) полное наименование уполномоченного органа и (или) фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, решение, действие (бездействие) которого (которых) оспаривается (оспариваются);
4) обстоятельства, на которых лицо, подающее жалобу, основывает свои требования и доказательства;
5) исходящий номер и дата подачи жалобы;
6) перечень прилагаемых к жалобе документов.
Жалоба подписывается заявителем либо лицом, являющимся его представителем.
17. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Условиям и Правилам
выдачи разрешения
на право осуществления
деятельности оператора
электронной торговой площадки
по продаже банковских
и микрофинансовых активов
Форма
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
Сноска. Приложение 1 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (порядок введения в действие см. п. 4).
Наименование государственной услуги
Выдача разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
1
Наименование услугодателя
Агентство Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка
2
Способы предоставления государственной услуги
веб-портал "цифрового правительства" www.egov.kz (далее – портал); канцелярия услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
В течение 70 (семидесяти) рабочих дней со дня представления заявителем документов
4
Форма оказания государственной услуги
электронная (частично автоматизированная) /бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
1) уведомление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов либо об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора;
2) разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов по форме согласно приложению 4 к Правилам с приложением акта о соответствии согласно приложению 3 к Правилам.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
бесплатно
7
График работы услугодателя и объектов информации:

1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Мерекелер туралы заң) сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес;
2) портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталған соң, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және Мерекелер туралы заңға сәйкес демалыс және мереке күндері өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8
Банктік және микроқаржы активтерін сататын оператор қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат алуға қажетті құжаттардың тізбесі
1) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат түріндегі өтініш (мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну процесін автоматтандыру кезінде).
2) қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында құрылтай құжаттары болмаған немесе уәкілетті органның оларды "цифрлық үкіметтің" веб-порталы арқылы алуы мүмкін болмаған жағдайда, олардың нотариат куәландырған электрондық көшірмелері.
9
Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіздер
Уәкілетті орган оператор қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден кез келген мынадай негіздер бойынша бас тартады:
1) өтініш берушінің "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес тыйым салынған қызмет түрін жүзеге асыруы;
2) өтініш берушінің Заңның 15-18, 15-19-баптарында және нормативтік құқықтық актілерде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) өтініш берушіге қатысты өтініш берушіге оператор қызметін жүзеге асыруға тыйым салатын заңды күшіне енген сот шешімі болатын болса;
4) уәкілетті органның ұсынылған құжаттар бойынша ескертулерді белгіленген мерзімде жоймауы.
10
Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинет", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру
шарттары мен қағидаларына
2-қосымша
Нысан
"Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту агенттігі"
республикалық мемлекеттік
мекемесі (БСН 191240019852)
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру туралы өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 31.03.2026 № 40 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
__________________________________________________________________
(өтініш беруші-заңды тұлғаның толық атауы)
банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы
операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруді сұрайды.
Өтініш беруші туралы мәліметтер:

1) услугодателя – с понедельника по пятницу, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" (далее – Закон о праздниках);
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и Закону о праздниках, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8
Перечень документов, необходимых для получения разрешения на право осуществления деятельности оператора по продаже банковских и микрофинансовых активов
1) заявление по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в виде электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) заявителя;
2) электронные копии нотариально засвидетельствованных учредительных документов в случае отсутствия их на интернет-ресурсе депозитария финансовой отчетности или возможности получения их уполномоченным органом через веб-портал "цифрового правительства".
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
Отказ в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора производится уполномоченным органом по любому из следующих оснований:
1) осуществление заявителем вида деятельности, запрещенного в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций для оператора" (далее - Закон);
2) несоответствие заявителя требованиям, установленным статьями 15-18, 15-19 Закона и нормативными правовыми актами уполномоченного органа;
3) если в отношении заявителя имеется вступившее в законную силу решение суда, запрещающее заявителю осуществление деятельности оператора;
4) неустранение замечаний уполномоченного органа по представленным документам в установленный срок.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа через "личный кабинет" портала, а также Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг:
8-800-080-7777, 1414.
Приложение 2
к Условиям и Правилам выдачи
разрешения на право
осуществления деятельности
оператора электронной
торговой площадки
по продаже банковских
и микрофинансовых активов
Форма
Республиканское
государственное учреждение
"Агентство
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка"
(БИН 191240019852)
Заявление о выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора
электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
Сноска. Приложение 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (порядок введения в действие см. п. 4).
___________________________________________________________________
(полное наименование заявителя-юридического лица)
просит выдать разрешение на право осуществления деятельности оператора
электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов.
Сведения о заявителе:

1. Өтініш берушінің орналасқан жері (нақты мекенжайы)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, телефон
нөмірі, факс)
2. Өтініш берушінің бірінші басшысы және бас бухгалтері туралы мәліметтер
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), туған күні және жылы, байланыс
телефондарының нөмірлері, жеке сәйкестендіру нөмірі
3. Толық төлемді растайтын құжаттардың деректемелерін көрсете отырып, жарғылық
капитал мөлшері: төлем тапсырмалары, кіріс кассалық ордерлер (акционерлік
қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғаларды қоспағанда)
___________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі
және күні (акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғалар
үшін)
___________________________________________________________________
Өтініш беруші өзінің "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу,
бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-18-бабының 4-
тармағында және 15-19-бабының 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін
растайды.
________________________________________________________________
_______________________________________________________________
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы
операторының ішкі қағидалары туралы ақпарат
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(өтініш берушінің бірінші басшысының немесе уәкілетті органы шешімінің нөмірі,
күні және атауы)
Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар мен парақтар
саны _________________________________________________________
_________________________________________________________
Өтініш беруші өтінішке қоса беріліп отырған құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін
толығымен растайды.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы
операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру үшін қажетті дербес
деректерді жинау мен өңдеуге және цифрлық жүйелердегі заңмен қорғалатын
құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20___ жылғы "____" ___________
Өтініш беруші өтініш беруге уәкілеттік берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол
болған жағдайда), лауазымы
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
_________________________________________________________________ (қолы)
Банктік және микроқаржы
активтерін сататын электрондық
сауда алаңы операторының
қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру шарттары
мен қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін электрондық сауда алаңының операторына қойылатын талаптарға _____________________________________________________ (өтініш берушінің атауы) сәйкестігі туралы акт
_____________________
20__ жылғы "__" _________
жасалған күні
берілген күні
Осы _____________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін электрондық сауда алаңының операторына қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы актіні дайындаған:
уәкілетті органның өкілдері:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Комиссияның жұмысына өтініш берушінің өкілдері қатысады:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Тексерілген объектілер мен комиссия зерделеген құжаттардың нақты сипаттамасы:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Өтініш беруші өкілдерінің түсініктемелерінің қысқаша мазмұны:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Комиссияның ______________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін операторға қойылатын талаптарға сәйкес келуін тексеру нәтижелері бойынша мыналар анықталды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) және ұйымның ақпараттық қызметтер
нарығында қызмет етуін бастау (жалғастыру) үшін жеткіліктілігі (жеткіліксіздігі)
Өтініш беруші ____________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
Осы сәйкестік актісіне мынадай техникалық құжаттаманы және комиссия актіне қоса берілген өзге құжаттарды ұсынды:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Комиссия мүшелері:
__________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________ келісілді (келісілмеді)
__________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________ келісілді (келісілмеді)
__________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________ келісілді (келісілмеді)
Комиссия жетекшісі:
__________________________________________________________________________
(қолы)
Банктік және микроқаржы
активтерін сататын электрондық
сауда алаңы операторының
қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру шарттары
мен қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның бланкісінде басылады)
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат
Нөмірі ____________
Берілген күні 20__ жылғы "____" ________
__________________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
осы банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат берілді.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөр орны

1. Место нахождения заявителя (фактический адрес)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, бизнес-идентификационный
номер, номер телефона, факс)
2. Сведения о первом руководителе и главном бухгалтере заявителя
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и год рождения, номера
контактных телефонов, индивидуальный идентификационный номер
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Размер уставного капитала с указанием реквизитов документов, подтверждающих
полную оплату: платежные поручения, приходные кассовые ордера (за исключением
юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций (для юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заявитель подтверждает его соответствие требованиям, установленными пунктом 4
статьи 15-18 и пунктом 3 статьи 15-19 Республики Казахстан "О государственном
регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Информация о внутренних правилах оператора электронной торговой площадки
по продаже банковских и микрофинансовых активов
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(номер, дата и наименование решения первого руководителя или уполномоченного
органа заявителя)
Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов
по каждому из них
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заявитель полностью подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению
документов (информации).
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной
торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов и на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в цифровых системах.
"____" ___________ 20___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного
заявителем на подачу заявления
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 3
к Условиям и Правилам выдачи
разрешения на право
осуществления деятельности
оператора электронной
торговой площадки по продаже
банковских и микрофинансовых
активов
Форма
Акт о соответствии
_____________________________________________________
(наименование заявителя)
требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
________________________
место составления
"__" _________ 20__ года
дата выдачи
Настоящий акт о соответствии заявителя
_________________________________________________________________________
наименование заявителя
требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов подготовлен:
представители уполномоченного органа:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
В работе комиссии участвуют представители заявителя:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Подробное описание обследованных объектов и изученных комиссией документов:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Краткое содержание пояснений представителей заявителя:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Комиссией по результатам проверки заявителя _________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
наименование заявителя
требованиям, предъявляемым к оператору для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов установлено:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(соответствие (несоответствие) требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов)
Заявителем ________________________________________________________________
наименование заявителя
предъявлена следующая техническая документация и иные документы, которые приложены к настоящему акту о соответствии:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Члены комиссии:
__________
_________________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________
согласовано (не согласовано)
_________________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
согласовано (не согласовано)
_________________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
согласовано (не согласовано)
Руководитель комиссии:
_________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 4
к Условиям и Правилам выдачи
разрешения на право
осуществления деятельности
оператора электронной
торговой площадки по продаже
банковских и микрофинансовых
активов
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
Номер ____________
Дата выдачи "____" ________ 20__ года
_________________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
выдано настоящее разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов.
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати