Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2024 жылғы 31 шiлдедегi № 47 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2024 жылғы 31 шiлдеде № 34857 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 4 т. қараңыз
"Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-19-бабының 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидалары бекітілсін.
2. Банктерді талдау және стресс-тестілеу департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны ресми жарияланғаннан кейін Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы қаулы мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Заң департаментіне осы тармақтың 2) тармақшасында көзделген іс-шараның орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Төрағасының жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің Төрағасы
М. Абылкасымова
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Цифрлық даму, инновациялар және
аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын реттеу және
дамыту Агенттігінің
Басқармасының
2024 жылғы 31 шілдедегі
№ 47 Қаулыға
қосымша
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру шарттары мен қағидалары

Об утверждении Условий и Правил выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 31 июля 2024 года № 47. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2024 года № 34857.
Примечание ИЗПИ. Вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования в соответствии с пунктом 4 настоящего постановления.
В соответствии с пунктом 5 статьи 15-19 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Условия и Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Департаменту банковской аналитики и стресс-тестирования в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего постановления представление в Юридический департамент сведений об исполнении мероприятия, предусмотренного подпунктом 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
развитию финансового рынка
М. Абылкасымова
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство национальной экономики
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Министерство цифрового развития,
инноваций и аэрокосмической промышленности
Республики Казахстан
Приложение к постановлению
Правления Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и развитию
финансового рынка
от 31 июля 2024 года № 47
Условия и Правила выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов

5. Уәкілетті органның хат-хабарды қабылдауға және тіркеуге уәкілетті қызметкері өтініш, құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді және оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруге жауапты бөлімшеге (бұдан әрі-жауапты бөлімше) орындауға жіберуді жүзеге асырады. Өтініш жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері келіп түскен кезде Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес өтінішті қабылдау және тіркеу келесі жұмыс күні жүзеге асырылады.
6. Жауапты бөлімшенің қызметкері құжаттар келіп түскеннен кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың және (немесе) қолданыс мерзімі өткен құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда жауапты бөлімше осы тармақтың бірінші бөлігінде көрсетілген мерзімде өтініш берушіге өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жібереді.
7. Өтініш беруші ұсынған құжаттардың толықтығы фактісі анықталғаннан кейін жауапты бөлімше 15 (он бес) жұмыс күні ішінде құжаттарды Мемлекеттік реттеу туралы заңға сәйкестігі тұрғысынан қарайды және өтініш беруші ұсынған құжаттарды Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін электрондық сауда алаңының операторына қойылатын талаптарға өтініш берушінің сәйкестігі туралы актіні (бұдан әрі – сәйкестік туралы акт) алу үшін уәкілетті органның комиссиясына (бұдан әрі – Комиссия) жібереді.
8. Ұсынылған құжаттар Мемлекеттік реттеу туралы заңның талаптарына сәйкес келмеген жағдайда, Мемлекеттік реттеу туралы заңның 15-19-бабының 7-тармағында көзделген оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту негіздерін қоспағанда, жауапты бөлімше Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген мерзім ішінде өтініш берушіге пошта арқылы, факсимильді байланыс және (немесе) электрондық пошта арқылы оларды жою және Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес пысықталған (түзетілген) құжаттарды ұсыну үшін оларды жою мерзімін көрсете отырып, ескертулері бар хат жолдайды.
9. Комиссия 20 (жиырма) жұмыс күні ішінде өтініш берушіні тексеруді, сәйкестік туралы актіні дайындауды және оған қол қоюды жүзеге асырады.
Комиссия сәйкестік туралы актіні жасайды және тексерілетін өтініш берушінің өкіліне қол қоюға жіберіледі. Егер Комиссия мүшесі қабылданған шешіммен келіспеген және сәйкестік туралы актіге қол қоймаған жағдайда ол Комиссияға өзінің бас тарту себептері туралы жазбаша нысанда ақпарат береді, ол сәйкестік туралы актіге қоса беріледі.
Сәйкестік туралы акт Комиссия мүшелерінің үштен екісінің қолы болған кезде жасалған болып есептеледі.

5. Работник уполномоченного органа, уполномоченный на прием и регистрацию корреспонденции, в день поступления заявления, документов осуществляет их прием, регистрацию и направление на исполнение в подразделение, ответственное за выдачу разрешения на право осуществления деятельности оператора (далее – ответственное подразделение). При поступлении заявления после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан и Закону Республики Казахстан "О праздниках в Республике Казахстан" прием и регистрация заявления осуществляется следующим рабочим днем.
6. Работник ответственного подразделения в течение 3 (трех) рабочих дней после поступления документов проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия ответственное подразделение в срок, указанный в части первой настоящего пункта, направляет заявителю мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
7. После установления факта полноты представленных документов заявителем ответственное подразделение в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней рассматривает документы на предмет их соответствия Закону о государственном регулировании и направляет представленные заявителем документы в комиссию уполномоченного органа (далее – Комиссия) для получения акта о соответствии заявителя требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов (далее – акт о соответствии) по форме согласно приложению 3 к Правилам.
8. При несоответствии представленных документов требованиям Закона о государственном регулировании, за исключением оснований отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора, предусмотренных пунктом 7 статьи 15-19 Закона о государственном регулировании, ответственное подразделение в течение срока, указанного в пункте 7 Правил, направляет заявителю письмо с замечаниями для их устранения и представления доработанных (исправленных) документов, соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан, посредством почтовой, факсимильной связи и (или) электронной почты с указанием срока для их устранения.
9. Комиссия в течение 40 (сорока) рабочих дней осуществляет проверку заявителя, подготовку и подписание акта о соответствии.
Акт о соответствии составляется Комиссией и направляется на подписание представителю проверяемого заявителя. Если член Комиссии не согласен с принятым решением и не подписывает акт о соответствии, то он представляет Комиссии в письменной форме информацию о причинах своего отказа, которая прилагается к акту о соответствии.
Акт о соответствии считается составленным при наличии двух третей подписей членов Комиссии.
В случае неполучения подписанного акта о соответствии от заявителя в течение 5 (пяти) рабочих дней, о факте неполучения акта делается соответствующая отметка и принимается решение в соответствии с пунктом 12 Правил.
Сноска. Пункт 9 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

10. Мемлекеттік реттеу туралы заңның 15-19-бабының 7-тармағында көзделген оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде уәкілетті орган өтініш берушіге оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ өтініш берушіге алдын ала шешім бойынша өз ұстанымын білдіруге мүмкіндік беру үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы шешім қабылданғанға дейін кемінде 5 (бес) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау оператордың қызметін жүзеге асыру құқығын беруден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
11. Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту үшін негіздер болған кезде өтінішті қарау мерзімі уәкілетті орган басшысының немесе оның орынбасарының дәлелді шешімімен ақылға қонымды мерзімге, бірақ өтінішті дұрыс қарау үшін маңызы бар нақты мән-жайларды белгілеу қажеттілігіне байланысты 2 (екі) айдан аспайтын мерзімге ұзартылады, бұл туралы өтініш беруші (ӘРПК-нің 76-бабының үшінші бөлігіне сәйкес мерзім ұзартылған күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде хабардар етіледі.
12. Комиссияның өтініш беруші ұсынған құжаттарды қарау, тыңдау нәтижелері бойынша жауапты бөлімше комиссия сәйкестік туралы актіні ұсынғаннан кейін 10 (оң) жұмыс күні ішінде оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсаттың не оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тартудың жобасын дайындайды және уәкілетті органның уәкілетті тұлғасына қарауға жібереді. Уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат жобасына не оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тартуға қол қояды.
13. Жауапты бөлімшенің қызметкері оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат жобасына қол қойылғаннан не уәкілетті органның уәкілетті тұлғасы оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тартқаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсатты не сәйкестік туралы актіні қоса бере отырып, оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беруден бас тарту туралы хабарламаны жібереді.
14. Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат Қағидаларға 4- қосымшаға сәйкес нысан бойынша беріледі.
3-тарау. Уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
15. Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру мәселелері бойынша уәкілетті органның және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жасау жазбаша түрде жүргізіледі.
Оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру мәселелері бойынша шағымды қарауды уәкілетті органның жоғары тұрған лауазымды адамы жүргізеді.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, оны уәкілетті органның кеңсесінде тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Уәкілетті органның атына келіп түскен оператор қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру мәселелері бойынша өтініш берушінің шағымы ол тіркелген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

10. При выявлении оснований для отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора, предусмотренных пунктом 7 статьи 15-19 Закона о государственном регулировании, уполномоченный орган уведомляет заявителя о предварительном решении об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для предоставления заявителю возможности выразить позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до принятия решения об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления о предварительном решении об отказе в выдаче на право осуществления деятельности оператора.
Сноска. Пункт 10 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. При наличии оснований для отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора срок рассмотрения заявления продлевается мотивированным решением руководителя уполномоченного органа или его заместителя на разумный срок, но не более чем до 2 (двух) месяцев ввиду необходимости установления фактических обстоятельств, имеющих значение для правильного рассмотрения заявления, о чем извещается заявитель в течение 3 (трех) рабочих дней со дня продления срока в соответствии с частью третьей статьи 76 Административного процедурно-процессуального кодекса.
Сноска. Пункт 11 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. По результатам рассмотрения Комиссией документов, представленных заявителем, заслушивания ответственное подразделение в течение 10 (десяти) рабочих дней после представления Комиссией акта о соответствии готовит проект разрешения на право осуществления деятельности оператора либо отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора и направляет на рассмотрение уполномоченному лицу уполномоченного органа. Уполномоченное лицо уполномоченного органа подписывает проект разрешения на право осуществления деятельности оператора либо отказ в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора.
13. Работник ответственного подразделения в течение 1 (одного) рабочего дня после подписания проекта разрешения на право осуществления деятельности оператора либо отказа в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора уполномоченным лицом уполномоченного органа направляет заявителю разрешение на право осуществления деятельности оператора либо уведомление об отказе в выдаче разрешения на право осуществления деятельности оператора с приложением акта о соответствии в личный кабинет на портале.
Сноска. Пункт 13 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов выдается по форме согласно приложению 4 к Правилам.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц
15. Обжалование решений, действий (бездействия) уполномоченного органа и (или) его должностных лиц по вопросам выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора производится в письменном виде.
Рассмотрение жалобы по вопросам выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора производится вышестоящим должностным лицом уполномоченного органа.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии уполномоченного органа с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба заявителя по вопросам выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора, поступившая в адрес уполномоченного органа, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.

1. Өтініш берушінің орналасқан жері (нақты мекенжайы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(индекс, облыс, қала, аудан, көше, үй нөмірі, бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
телефон нөмірі, факс)
2. Өтініш берушінің бірінші басшысы және бас бухгалтері туралы мәліметтер
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туған күні және жылы, байланыс телефондарының
нөмірлері), жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
3. Толық төлемді растайтын құжаттардың деректемелерін көрсете отырып, жарғылық капитал мөлшері: төлем тапсырмалары, кіріс кассалық ордерлер (акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғаларды қоспағанда)
_________________________________________________________________________.
4. Жарияланған акциялар шығарылымын мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нөмірі және күні (акционерлік қоғамның ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлғалар үшін)
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
5. Өтініш беруші өзінің "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 15-18-бабының 4-тармағында және 15-19-бабының 3-тармағында белгіленген талаптарға сәйкестігін растайды.
6. Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының ішкі қағидалары туралы ақпарат
__________________________________________________________________________
(өтініш берушінің бірінші басшысының немесе уәкілетті органы шешімінің нөмірі,
күні және атауы)
7. Жіберілетін құжаттардың тізбесі, олардың әрқайсысы бойынша даналар мен парақтар саны
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Өтініш беруші өтінішке қоса беріліп отырған құжаттардың (ақпараттың) дәйектілігін толығымен растайды.
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру үшін қажетті дербес деректерді жинау мен өңдеуге және ақпараттық жүйелердегі заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
20___ жылғы "____" ___________
Өтініш беруші өтініш беруге уәкілеттік берген адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы
__________________________________________________________________________
(қолы)
Банктік және микроқаржы
активтерін сататын электрондық
сауда алаңы операторының
қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру шарттары
мен қағидаларына
2-қосымша
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
Банктік және микроқаржы активтерін сататын оператордың қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат алу үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат беру туралы өтініш;
2) құрылтай құжаттары қаржылық есептілік депозитарийінің интернет-ресурсында болмайтын немесе уәкілетті органның оларды "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы алуға мүмкіндігі болмайтын жағдайда, құрылтай құжаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері.
Банктік және микроқаржы
активтерін сататын электрондық
сауда алаңы операторының
қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру шарттары
мен қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін электрондық сауда алаңының операторына қойылатын талаптарға _____________________________________________________ (өтініш берушінің атауы) сәйкестігі туралы акт
_____________________
20__ жылғы "__" _________
жасалған күні
берілген күні
Осы _____________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін электрондық сауда алаңының операторына қойылатын талаптарға сәйкестігі туралы актіні дайындаған:
уәкілетті органның өкілдері:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Комиссияның жұмысына өтініш берушінің өкілдері қатысады:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Тексерілген объектілер мен комиссия зерделеген құжаттардың нақты сипаттамасы:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Өтініш беруші өкілдерінің түсініктемелерінің қысқаша мазмұны:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Комиссияның ______________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңының жұмыс істеуін қамтамасыз ету үшін операторға қойылатын талаптарға сәйкес келуін тексеру нәтижелері бойынша мыналар анықталды:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкессіздігі) және ұйымның ақпараттық қызметтер
нарығында қызмет етуін бастау (жалғастыру) үшін жеткіліктілігі (жеткіліксіздігі)
Өтініш беруші ____________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
Осы сәйкестік актісіне мынадай техникалық құжаттаманы және комиссия актіне қоса берілген өзге құжаттарды ұсынды:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Комиссия мүшелері:
__________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________ келісілді (келісілмеді)
__________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________ келісілді (келісілмеді)
__________
__________________________________________________________________________
(лауазымы)                   (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
__________________________ келісілді (келісілмеді)
Комиссия жетекшісі:
__________________________________________________________________________
(қолы)
Банктік және микроқаржы
активтерін сататын электрондық
сауда алаңы операторының
қызметін жүзеге асыру
құқығына рұқсат беру шарттары
мен қағидаларына
4-қосымша
Нысан
(Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу, бақылау және қадағалау жөніндегі уәкілетті органның бланкісінде басылады)
Банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат
Нөмірі ____________
Берілген күні 20__ жылғы "____" ________
__________________________________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы)
осы банктік және микроқаржы активтерін сататын электрондық сауда алаңы операторының қызметін жүзеге асыру құқығына рұқсат берілді.
Төраға (Төрағаның орынбасары)
Мөр орны

1. Место нахождения заявителя (фактический адрес)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(индекс, область, город, район, улица, номер дома, бизнес-идентификационный
номер, номер телефона, факс)
2. Сведения о первом руководителе и главном бухгалтере заявителя
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), дата и год рождения, номера
контактных телефонов, индивидуальный идентификационный номер
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Размер уставного капитала с указанием реквизитов документов, подтверждающих
полную оплату: платежные поручения, приходные кассовые ордера (за исключением
юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
4. Номер и дата свидетельства о государственной регистрации выпуска объявленных
акций (для юридических лиц в организационно-правовой форме акционерного общества)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заявитель подтверждает его соответствие требованиям, установленными пунктом 4
статьи 15-18 и пунктом 3 статьи 15-19 Республики Казахстан "О государственном
регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций".
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Информация о внутренних правилах оператора электронной торговой площадки
по продаже банковских и микрофинансовых активов
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(номер, дата и наименование решения первого руководителя или уполномоченного
органа заявителя)
Перечень направляемых документов, количество экземпляров и листов
по каждому из них
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Заявитель полностью подтверждает достоверность прилагаемых к заявлению
документов (информации).
Примечание ИЗПИ!
Действие абзаца пятьнадцатого приостановлено до 12.07.2026 постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 31.03.2026 № 40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования) установив, что в период приостановления данный абзац действует в следующей редакции.
Предоставляю согласие на сбор и обработку персональных данных, необходимых
для выдачи разрешения на право осуществления деятельности оператора электронной
торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов и на
использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в цифровых системах.
"____" ___________ 20___ года
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность лица, уполномоченного
заявителем на подачу заявления
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 3
к Условиям и Правилам выдачи
разрешения на право
осуществления деятельности
оператора электронной
торговой площадки по продаже
банковских и микрофинансовых
активов
Форма
Акт о соответствии
_____________________________________________________
(наименование заявителя)
требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
________________________
место составления
"__" _________ 20__ года
дата выдачи
Настоящий акт о соответствии заявителя
_________________________________________________________________________
наименование заявителя
требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов подготовлен:
представители уполномоченного органа:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
В работе комиссии участвуют представители заявителя:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Подробное описание обследованных объектов и изученных комиссией документов:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Краткое содержание пояснений представителей заявителя:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Комиссией по результатам проверки заявителя _________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
наименование заявителя
требованиям, предъявляемым к оператору для обеспечения функционирования электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов установлено:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
(соответствие (несоответствие) требованиям, предъявляемым к оператору электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов)
Заявителем ________________________________________________________________
наименование заявителя
предъявлена следующая техническая документация и иные документы, которые приложены к настоящему акту о соответствии:
__________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________.
Члены комиссии:
__________
_________________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_________________________
согласовано (не согласовано)
_________________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
согласовано (не согласовано)
_________________________________________________________________________
(должность) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________
согласовано (не согласовано)
Руководитель комиссии:
_________________________________________________________________________
(подпись)
Приложение 4
к Условиям и Правилам выдачи
разрешения на право
осуществления деятельности
оператора электронной
торговой площадки по продаже
банковских и микрофинансовых
активов
Форма
(печатается на бланке уполномоченного органа по регулированию, контролю и надзору финансового рынка и финансовых организаций с изображением государственного герба Республики Казахстан)
Разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов
Номер ____________
Дата выдачи "____" ________ 20__ года
_________________________________________________________________________
(полное наименование заявителя)
выдано настоящее разрешение на право осуществления деятельности оператора электронной торговой площадки по продаже банковских и микрофинансовых активов.
Председатель (заместитель Председателя)
Место печати