Шемонаиха ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындарын айқындау және бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 65 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 16 наурызда № 27138 болып тіркелді
Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 31-бабы 1-тармағының 4-2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы №264 бұйрығымен бекітілген Ішкі сауда қағидаларының 73-тармағына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 11148 болып тіркелген), Шемонаиха ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
Ескерту. Сілтеме жаңа редакцияда-Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 20.06.2025 № 177 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
1. Шемонаиха ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын және бекітілсін.
2. Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің "Көшпелі сауданы жүзеге асыру үшін арнайы бөлінген орындарды белгілеу туралы" 2019 жылғы 02 қыркүйектегі № 271 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6135 болып тіркелген) қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Шемонаиха ауданы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда-Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 20.06.2025 № 177 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шемонаиха ауданының әкімі Г. Акулов
Шемонаиха ауданы әкімдігінің
2022 жылғы "09" наурыздағы
№ 65 қаулысына қосымша
Шемонаиха ауданының аумағында стационарлық емес сауда объектілерін орналастыру орындары
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда-Шығыс Қазақстан облысы Шемонаиха ауданы әкімдігінің 20.06.2025 № 177 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
№
Орналасу орны
Алатын алаңы (шаршы метр)
Сауда қызметін жүзеге асыру кезеңі
Қызмет саласы
Жақын орналасқан инфрақұрылым (ұқсас тауарлар ассортименті сатылатын сауда объектілері, сондай-ақ қоғамдық тамақтану объектілері)
1
Первомайский кенті, Өскемен-Шемонаиха тас жолы, Первомайский кентінің сол жағына қарай Шемонаиха қаласына шығаберісте, "У дороги" кафесіне қарама-қарсы, жолдан 5 метр қашықтықта
50
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"У дороги" кафесі
2
Первомайский кенті, Самохин және Новая көшелерінің қиылысында, "Сказка" дүкеніне қарама-қарсы, жолдан 3 метр қашықтықта
50
5 жыл
Бөлшек сауда (азық-түлік және азық-түлік емес тауарларды жүзеге асыру)
"Сказка" дүкені

Об определении и утверждении мест размещения нестационарных торговых объектов на территории Шемонаихинского района
Постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 9 марта 2022 года № 65. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 марта 2022 года № 27138
В соответствии с подпунктом 4-2) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 73 Правил внутренней торговли, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 264 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11148), акимат Шемонаихинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
Сноска. Преамбула в редакции постановления акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 20.06.2025 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Определить и утвердить места размещения нестационарных торговых объектов на территории Шемонаихинского района, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Признать утратившим силу постановление акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 02 сентября 2019 года № 271 "Об определении специально отведенных мест для осуществления выездной торговли" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6135).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Шемонаихинского района.
Сноска. Пункт 3 в редакции постановления акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 20.06.2025 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Шемонаихинского района Г. Акулов
Приложение
к постановлению акимата
Шемонаихинского района
от 09 марта 2022 года № 65
Места размещения нестационарных торговых объектов на территории Шемонаихинского района
Сноска. Приложение в редакции постановления акимата Шемонаихинского района Восточно-Казахстанской области от 20.06.2025 № 177 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№
Место расположение
Занимаемая площадь (квадратный метр)
Период осуществления торговой деятельности
Сфера деятельности
Близлежащая инфраструктура (торговые объекты, в которых реализуется схожий ассортимент товаров, а также объекты общественного питания)
1
поселок Первомайский, трасса Усть-Каменогорск-Шемонаиха на выезде из поселка Первомайский, в сторону города Шемонаиха, по левую сторону, напротив кафе "У дороги", в 5 метрах от проезжей части
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
кафе "У дороги"
2
поселок Первомайский, на пересечении улиц Самохина и Новая, напротив магазина "Сказка", в 3 метрах от проезжей части
50
5 лет
Розничная торговля (реализация продовольственных и непродовольственных товаров)
магазин "Сказка"