Ақмола облысы бойынша мектепке дейiнгi тәрбие мен оқытуға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын, ата-ана төлемақысының мөлшерін бекiту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2022 жылғы 8 ақпандағы № А-2/60 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2022 жылғы 15 ақпанда № 26811 болып тіркелді.
"Білім туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 2-тармағындағы 7-3) тармақшасына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар бекітілсін:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес Ақмола облысы бойынша мектепке дейінгі тәрбие мен оқытуға мемлекеттік білім беру тапсырысы;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес Ақмола облысы бойынша ата-ана төлемақысының мөлшері.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 05.12.2023 № А-12/555 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 01.03.2023 № А-2/68 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2022 жылдың 1 қаңтарынан бастап пайда болған қатынастарға таралады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 12.04.2022 № А-4/170 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ақмола облысының әкімі Е.Маржикпаев
Ақмола облысы әкімдігінің
2022 жылғы 8 ақпандағы
№ А-2/60 қаулысымен
бекітілген
Ақмола облысы бойынша мектепке дейiнгi тәрбие мен оқытуға мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы
Ескерту. Тапсырыс жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 16.03.2026 № А-3/97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 бастап туындаған қатынастарға таралады) қаулысымен.
Елді мекен
Тәрбиеленушілер саны
Мемлекеттік және жеке меншік мектепке дейінгі ұйымдарда мектепке дейінгі топтардың түрлері және айына бір тәрбиеленушіге жұмсалатын шығындардың орташа құны (теңге)
болу режимі 10,5 сағаттық топта
болу режимі
9 сағаттық топта
санаторлы топта
түзету түріндегі топта
жарты күн болатын топта
Қала
20014
58 343 теңге
53 889 теңге
86 250 теңге
103 249 теңге
25 916 теңге
Ауыл
17725
64 767 теңге
59 600 теңге
96 957 теңге

Об утверждении государственного образовательного заказа на дошкольное воспитание и обучение, размера родительской платы по Акмолинской области
Постановление акимата Акмолинской области от 8 февраля 2022 года № А-2/60. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 февраля 2022 года № 26811.
В соответствии с подпунктом 7-3) пункта 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "Об образовании", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение по Акмолинской области согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) размер родительской платы по Акмолинской области согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 05.12.2023 № А-12/555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Акмолинской области.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 01.03.2023 № А-2/68 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2022 года.
Сноска. Пункт 3 - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 12.04.2022 № А-4/170 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аким Акмолинской области Е.Маржикпаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Акмолинской области
от 8 февраля 2022 года
№ А-2/60
Государственный образовательный заказ на дошкольное воспитание и обучение по Акмолинской области
Сноска. Заказ - в редакции постановления акимата Акмолинской области от 16.03.2026 № А-3/97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Населенный пункт
Количество воспитанников
Виды дошкольных групп и средняя стоимость расходов на одного воспитанника в месяц (тенге) в государственных и частных дошкольных организациях
в группе
с 10,5-часовым режимом пребывания
в группе
с 9-часовым режимом пребывания
в санаторной группе
в группе коррекционного типа
в группе с неполным днем пребывания
Город
20014
58 343 тенге
53 889 тенге
86 250 тенге
103 249 тенге
25 916 тенге
Село
17725
64 767 тенге
59 600 тенге
96 957 тенге

116 633 теңге
28 771 теңге
Ақмола облысы әкімдігінің
2022 жылғы 8 ақпандағы
№ А-2/60 қаулысына
2-қосымша
Ақмола облысы бойынша ата-ана төлемақысының мөлшері
Ескерту. Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы әкімдігінің 16.03.2026 № А-3/97 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 01.01.2026 бастап туындаған қатынастарға таралады) қаулысымен.
Бір тәрбиеленушіге айына ата-ана төлемақысының мөлшері (теңге)
3 жасқа дейін
3 жастан бастап 1-сыныпқа қабылданғанға дейін
жарты күн болатын топта
16 585 теңге
20 388 теңге
10 194 теңге

116 633 тенге
28 771 тенге
Приложение 2 к постановлению
акимата Акмолинской области
от 8 февраля 2022 года
№ А-2/60
Размер родительской платы по Акмолинской области
Сноска. Постановление дополнено приложением 2 в соответствии с постановлением акимата Акмолинской области от 05.12.2023 № А-12/555 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления акимата Акмолинской области от 16.03.2026 № А-3/97 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Размер родительской платы в месяц на одного воспитанника (тенге)
до 3 лет
от 3 лет до приема в 1 класс
в группе с неполным днем пребывания
16 585 тенге
20 388 тенге
10 194 тенге