Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 2 шiлдедегi № 82 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 3 шiлдеде № 20920 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықтың көшірмесін құқықтық статистика және арнайы есепке алу мүдделі субъектілеріне мәлімет үшін, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының м.а
Е. Кененбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2020 жылғы 2 шілдедегі
№ 82 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының құқықтық статистика және арнайы есепке алу саласындағы өзгерістер мен толықтыру енгізілетін кейбір бұйрықтарының ТІЗБЕСІ
1. "Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 29 сәуірдегі № 39 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6986 болып тіркелген, 2011 жылғы 16 шілдеде № 301-302 (26696) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармақ 12)-тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу ісін жүргізу және пайдалану қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
2-тармақтың төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комитеттің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша басқармалары, Әскери басқарма және аймақтық көлік басқармасы (бұдан әрі – аумақтық органдар) жергілікті есепке алулар жүргізеді.";
19-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнения в некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов
Приказ и.о. Генерального Прокурора Республики Казахстан от 2 июля 2020 года № 82. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 июля 2020 года № 20920.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнение.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение копии настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
3) направление копии настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
и.о. Генерального Прокурора РК Е. Кененбаев
Приложение к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 2 июля 2020 года № 82
Перечень некоторых приказов Генерального Прокурора Республики Казахстан в сфере правовой статистики и специальных учетов, в которые вносятся изменения и дополнение
1. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 29 апреля 2011 года № 39 "Об утверждении Правил ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6986, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 23 июня 2011 года № 196 (26617):
в Правилах ведения и использования учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
часть четвертую пункта 2 изложить в следующей редакции:
"Управлениями Комитета по областям, городам республиканского значения и столицы, Военным управлением и региональным транспортным управлением Комитета (далее - территориальные органы) ведутся местные учеты.";
часть вторую пункта 19 изложить в следующей редакции:

"Бланкілер нысандары, оларды толтыру және есепке алу бойынша тексеру үшін жолдау тәртібі, сондай-ақ орындау мерзімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларымен реттелген.".
Қағидалардың 1, 2-қосымшалары осы Тізбенің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Прокуратура органдары жүзеге асыратын міндеттерді атқару үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 23 қыркүйектегі № 101 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8808 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде 2013 жылы 26 қазанда № 240 (28179) жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Дербес деректер және оларды қорғау туралы" 2013 жылғы 21 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңының 25-бабы 2-тармағының 1) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
2-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Бас прокуратураның құрылымдық бөлімшелеріне, Бас прокуратураның жанындағы Құқық қорғау органдары академиясына, Бас әскери және көлік прокуратураларына, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана прокуратураларына, Комитеттің аумақтық органдарына мәлімет үшiн жіберілсін".
3. "Атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі) құру және оны жүргізу жөніндегі нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 8 шілдедегі № 70 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9628 болып тіркелген, 2014 жылы 15 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 14) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Атқарушы құжаттар бойынша міндеттемелерді орындамаған тұлғалардың, сондай-ақ әкімшілік айыппұлды салу жөнінде қаулыларды ерікті түрде орындамаған тұлғалардың орталықтандырылған деректер банкін жүргізу туралы нұсқаулығында (борышкерлердің орталықтандырылған деректер банкі):
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"Формы бланков, порядок их заполнения и направления для проверки по учетам, а также сроки исполнения урегулированы Правилами ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16667).";
приложения 1, 2 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему Перечню.
2. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 23 сентября 2013 года № 101 "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимых и достаточных для выполнения осуществляемых задач органами прокуратуры" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8808, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 26 октября 2013 года № 302 (27576):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 1) пункта 2 статьи 25 Закона Республики Казахстан от 21 мая 2013 года "О персональных данных и их защите" ПРИКАЗЫВАЮ:";
подпункт 2) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"2) в структурные подразделения Генеральной прокуратуры, Академию правоохранительных органов при Генеральной прокуратуре, Главные военную и транспортную прокуратуры, прокуратуры областей, городов республиканского значения и столицы, территориальные органы Комитета для сведения.".
3. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 июля 2014 года № 70 "О создании централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников), и утверждении Инструкции по его ведению" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9628, опубликован 15 сентября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 14) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по ведению Централизованного банка данных лиц, не исполнивших обязательства по исполнительным документам, а также лиц, добровольно не исполнивших постановления о наложении административного штрафа (централизованный банк данных должников), утвержденной указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"3. ДОДБ Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің автоматтандырылған ақпараттық жүйелерінде (бұдан әрі – ҚСжАЕК ААЖ) әкімшілік құқық бұзушылықты айқындауға және (немесе) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарауға (бұдан әрі – әкімшілік практика субъектілері) уәкілетті мемлекеттік органдары "Әкімшілік құқық бұзушылықтар және оларды жасаған тұлғалар туралы орталықтандырылған деректер банкін құру және оның жүргізілуі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 10 қазандағы № 114 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9869 болып тіркелген) (бұдан әрі – № 114 бұйрық) сәйкес және атқарушылық іс жүргізу органдары "Сот актілерін орындау бойынша жұмыс туралы" № 4 есептің нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушысының 2020 жылғы қаңтардағы № 10 бұйрығымен көзделген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19882 болып тіркелген) ақпараттық есепке алу құжаттарының негізінде ұсынған мәліметтері негізінде қалыптастырылады.".
4. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 09.01.2023 № 11 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелді, 2014 жылғы 21 қазанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"2014 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексінің 180-бабы 3-бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
30-1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"30-1. Е-1 нысанын толтыру кезінде "отбасылық-тұрмыстық саладағы қылмыстық құқық бұзушылықтар" ұғымында тіркелген не нақты неке-отбасы немесе басқа да туыстық қатынастарда тұратын адамдар, бірлесіп тұратын адамдар арасындағы жанжал нәтижесінде жасалған жеке адамның өміріне, денсаулығына, ар-намысына, қадір-қасиетіне және бостандығына қол сұғатын қасақана немесе абайсызда жасалған әрекеттерді түсіну керек.";
58-тармақ мынадай мазмұндағы бөліммен толықтырылсын:
"Есептік кезеңде енгізілген "қылмыстық құқық бұзушылықты ашуға ықпал ететін күштер мен құралдар" деректемелері тергеу органының қолдаухаты бойынша растайтын құжаттарды қоса алмай редакцияланады.";

"3. ЦБДД формируется на основании сведений автоматизированных информационных систем Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - АИС КПСиСУ), предоставляемых государственными органами, уполномоченными выявлять административные правонарушения и (или) рассматривать дела об административных правонарушениях (далее - субъекты административной практики) в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 октября 2014 года № 114 "Об утверждении Инструкции по формированию централизованного учета данных об административных правонарушениях и лицах, их совершивших" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9869 (далее - приказ № 114)) и органами исполнительного производства на основании информационных учетных документов, предусмотренных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 января 2020 года № 10 "Об утверждении формы отчета № 4 "О работе по исполнению судебных актов" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 19882).".
4. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 09.01.2023 № 11 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744, опубликован 21 октября 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с частью 3 статьи 180 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 4 июля 2014 года ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 30-1 изложить в следующей редакции:
"30-1. При заполнении формы Е-1 иметь ввиду, что под понятием "уголовные правонарушения в семейно-бытовой сфере" следует понимать умышленные или неосторожные деяния, посягающие на жизнь, здоровье, честь, достоинство и свободу личности, совершенные в результате конфликта между лицами, состоящими в зарегистрированных либо фактических брачно-семейных или других родственных отношениях, совместно проживающими лицами.";
пункт 58 дополнить частью следующего содержания:
"Реквизиты "Силы и средства, способствующие раскрытию уголовного правонарушения", введенные в отчетном периоде редактируются по ходатайству органа расследования без приложения подтверждающих документов.";

Қағидалардың 16-қосымшасы осы Тізбенің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
6. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 01.12.2023 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 24.12.2020 № 159 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 04.12.2020 № 148 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 22.01.2026 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. "Адамдардың жарақаттануларына немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есептің нысанын және оның қалыптасуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 16 қарашадағы № 131 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12397 болып тіркелген, 2015 жылы 18 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 13) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
"Адамдардың жарақаттанулары немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есеп нысанын осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Адамдардың жарақаттанулары немесе қаза болуларына әкелген жол көлік оқиғалары туралы" статистикалық есебін қалыптастыру бойынша нұсқаулығында:
10-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Карточка нөмірі" 1-деректемеде бірінші жұп – толтырған жыл, екінші жұп – облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана коды, үшінші жұп – ауданның немесе қаланың коды, төртінші жұп – ведомство коды, тоғызыншы санда – резервті нөмірі және соңғы сандармен (5 белгі) әкімшілік полиция бөлімшесінің ЖКО есепке алу журналында тіркелген карточканың реттік нөмірі белгіленеді, одан әрі тіркеуші орган көрсетеді.".
11. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 19.05.2021 № 70 (01.07.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 21 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының м.а. 25.12.2020 № 162 (01.01.2021 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

приложение 16 к настоящим Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему Перечню.
6. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.12.2023 № 213 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 24.12.2020 № 159 (вводится в действие с 01.01.2021).
8. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 04.12.2020 № 148 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 22.01.2026 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 ноября 2015 года № 131 "Об утверждении формы статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей" и Инструкции по его формированию" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12397, опубликован 18 декабря 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 13) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
форму статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей", утвержденной указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему Перечню;
в Инструкции по формированию статистического отчета "О дорожно-транспортных происшествиях, повлекших гибель или ранение людей", утвержденной указанным приказом:
часть вторую пункта 10 изложить в следующей редакции:
"В реквизите 1 "Номер карточки" первой парой цифр обозначается год заполнения, второй парой – код области, городов республиканского значения и столицы, третьей парой – код района или города, четвертой парой – код ведомства, девятой цифрой – резервный номер и последними цифрами (5 знаков) обозначается порядковый номер карточки согласно журналу учета ДТП подразделения административной полиции, далее указывается орган регистрации.".
11. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 19.05.2021 № 70 (вводится в действие с 01.07.2021).
12. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 21 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 25.12.2020 № 162 (вводится в действие с 01.01.2021).

14. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының м.а. 10.12.2021 № 159 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. "Террористік іс-әрекетті жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот террористік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды және экстремизмді жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот экстремистік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды есебін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 24 наурыздағы № 49 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13613 болып тіркелген, 2016 жылы 29 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 10-1), 11) тармақшалары және "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңының 12-1-бабы, "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" 2005 жылғы 18 ақпандағы Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабын, "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" 2009 жылғы 28 тамыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:";
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Террористік іс-әрекетті жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот террористік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды және экстремизмді жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот экстремистік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдардың есебін жүргізу қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Террористік іс-әрекетті жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот террористік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды және экстремизмді жүзеге асырғаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдарды, сондай-ақ cот экстремистік деп таныған ұйымдарды және ақпараттық материалдарды есебін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңын орындау үшін, "Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы" Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Заңының 12-бабы 3-тармағының 10-1) және 11) тармақшаларына сәйкес есепке алуды жүргізуді қамтамасыз ету мақсатында және "Терроризмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 13 шілдедегі Заңының 12-1 бабы және "Экстремизмге қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 18 ақпандағы Заңының 9-бабы, "Қылмыстық жолмен алынған кірістерді заңдастыруға (жылыстатуға) және терроризмді қаржыландыруға қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 28 тамыздағы Заңының 12-бабы талаптарын орындау үшін әзірленді.".

14. Утратил силу приказом и.о. Генерального Прокурора РК от 10.12.2021 № 159 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 24 марта 2016 года № 49 "Об утверждении Правил ведения учетов лиц, привлеченных к ответственности за осуществление террористической деятельности, а также организаций и информационных материалов, признанных судом террористическими, и лиц, привлеченных к ответственности за совершение экстремизма, а также организаций и информационных материалов, признанных судом экстремистскими" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13613, опубликован 29 апреля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпунктов 10-1), 11) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" и во исполнение требований статьи 12-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О противодействии терроризму", статьи 9 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2005 года "О противодействии экстремизму", статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма" ПРИКАЗЫВАЮ:";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.";
в Правилах ведения учетов лиц, привлеченных к ответственности за осуществление террористической деятельности, а также организаций и информационных материалов, признанных судом террористическими, и лиц, привлеченных к ответственности за совершение экстремизма, а также организаций и информационных материалов, признанных судом экстремистскими, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения учетов лиц, привлеченных к ответственности за осуществление террористической деятельности, а также организаций и информационных материалов, признанных судом террористическими, и лиц, привлеченных к ответственности за совершение экстремизма, а также организаций и информационных материалов, признанных судом экстремистскими (далее - Правила) разработаны во исполнение Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре", в целях обеспечения ведения учетов в соответствии с подпунктами 10-1) и 11) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" и во исполнение требований статьи 12-1 Закона Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О противодействии терроризму", статьи 9 Закона Республики Казахстан от 18 февраля 2005 года "О противодействии экстремизму", статьи 12 Закона Республики Казахстан от 28 августа 2009 года "О противодействии легализации (отмыванию) доходов, полученных преступным путем, и финансированию терроризма.".

16. "Мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтар жасаған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 22 маусымдағы № 113 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13977 болып тіркелген, 2016 жылы 10 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспесі мынадай редакцияда жазылсын:
"Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы, 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 3-тармағының 11-1) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:".
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтар жасаған адамдарды есепке алуды жүргізу қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"16. Есепке алу бойынша тексеруге мемлекеттік қызметке кіруге үміткер, сонымен қатар қолданыстағы заңнамаға сәйкес адамға қатысты өзге де тексеру іс-шараларын жүргізген кездегі барлық адамдар жатады.
Бланкілердің нысандары, оларды толтыру және есепке алулар бойынша тексеру үшін жолдау тәртібі, сондай-ақ орындау мерзімдері Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығымен бекітілген Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдаланудың ережелерінде белгіленгенмен бірдей (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген).
Адамдар туралы ақпаратты сұрату ақпараттық сервис арқылы Комитеттің "Жеке тұлғаға талап" порталында жүзеге асырылады. Құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілерін осы порталда тіркеу мүмкіндігі болмаған жағдайда, мәліметтерді алу әрбір тексеруші тұлғаға жеке ресімделген талапты Комитетке және оның аумақтық органына жолдау арқылы жүргізіледі.";
Қағидалардың 1-қосымшасы осы Тізбенің 7-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
17. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 05.08.2024 № 99 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. "Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2017 жылғы 4 тамыздағы № 78 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15639 болып тіркелген, 2017 жылы 18 қыркүйекте Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидалары бекітілсін.";
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларында:
1-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну, оларды ақпараттық жүйеге енгізу және есептен алу, арнайы есепке алу мәліметтерінің толықтығы мен дұрыстығын қамтамасыз ету бойынша шаралар қабылдау тәртібін және мерзімін анықтайды:";
3-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Комитеттің облыстар, республикалық маңызы бар қалалар мен астана бойынша, Әскери және аймақтық көлік Басқармалары (бұдан әрі – Комитеттің аумақтық органдары) жергілікті іздестіру есебін және АЕА ААЖ мәліметтерді енгізуді жүзеге асырады.";

16. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 22 июня 2016 года № 113 "Об утверждении Правил ведения учета лиц, совершивших дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за 13977, опубликован 10 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В целях реализации подпункта 11-1) пункта 3 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 22 декабря 2003 года "О государственной правовой статистике и специальных учетах" ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах ведения учета лиц, совершивших дисциплинарные проступки, дискредитирующие государственную службу, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
пункт 16 изложить в следующей редакции:
"16. Проверке по учету подлежат все лица, претендующие на поступление на государственную службу, а также при проведении иных проверочных мероприятий в отношении лица, в соответствии с действующим законодательством.
Формы бланков, порядок их заполнения и направления для проверки по учетам, а также сроки исполнения идентичны установленным Правилами ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц, утвержденными приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16667).
Истребование информации о лицах осуществляется через информационный сервис на портале Комитета "Требование на физическое лицо". При отсутствии возможности регистрации субъектов правовой статистики и специальных учетов на данном портале, получение сведений производится путем направления в Комитет и его территориальный орган требования, оформленного на каждое проверяемое лицо отдельно.";
приложение 1 к Правилам изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему Перечню;
17. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 05.08.2024 № 99 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 4 августа 2017 года № 78 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 15639, опубликован 18 сентября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов):
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемые Правила ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца.";
в Правилах ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца (далее – Правила), утвержденных указанным приказом:
часть первую пункта 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца, (далее – Правила) определяют порядок и сроки предоставления информационных учетных документов, их ввода и снятия в информационной системе, принятия мер по обеспечению полноты и достоверности сведений специальных учетов:";
часть вторую пункта 3 изложить в следующей редакции:
"Управлениями Комитета областей, городов республиканского значения и столицы, Военным управлением и региональным транспортным управлением Комитета (далее - территориальные органы Комитета) осуществляются ведение местного розыскного учета и ввод сведений в АИС СУ.";

31-тармақтың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"5) өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ, АЕАК өзіне қатысты өтініш тіркелген психикалық немесе басқа да аурулар себебінен, балалығына байланысты өзі туралы сауалнамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ тұлғалар.";
1-17 қосымшаларының бірінші парағының жоғарғы оң жақ бұрыштарындағы мәтін мынадай редакцияда жазылсын:
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 1-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 2-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 3-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 4-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 5-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 6-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 7-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 8-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 9-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 10-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 11-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 12-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 13-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 14-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 15-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 16-қосымша
"Анықтаудан, тергеуден, соттан және жазасын өтеуден жасырынып жүрген немесе пробациялық бақылауды жүзеге асырудан жалтарып жүрген, хабар-ошарсыз жоғалып кеткен, туысқандарымен байланысты жоғалтқан адамдарды, өзі туралы анықтамалық деректерді хабарлауға қабілеті жоқ адамдарды, жеке басы анықталмаған мәйіттерді және атқарушылық іс жүргізу бойынша борышкерлер, мемлекеттің мүддесі үшін ұсынылған, сондай-ақ алименттер өндіріп алу туралы, мертігуден болмаса денсаулығының өзге де зақымдануынан, асыраушының мертігуінен немесе денсаулығының өзге де зақымдануынан, қайтыс болуынан келген залалды өтеу туралы қуынымдар бойынша жауапкер болып табылатын іздеудегі адамдарды арнайы есепке алуды жүргізу және пайдалану қағидаларына 17-қосымша".

в подпункт 5) пункта 31 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется.
в правом верхнем углу первого листа приложений 1-17 к Правилам текст изложить в следующей редакции:
"Приложение 1 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 2 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 3 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 4 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 5 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 6 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 7 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 8 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 9 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 10 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 11 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 12 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 13 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 14 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 15 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 16 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца
Приложение 17 к Правилам ведения и использования специальных учетов лиц, скрывшихся от дознания, следствия, суда, а также лиц, уклоняющихся от отбывания наказания или осуществления пробационного контроля, без вести пропавших, утративших связь с родственниками, не способных сообщить о себе установочные данные, трупов, личность которых не установлена и разыскиваемых лиц, являющихся должниками по исполнительному производству, ответчиками по искам, предъявленным в интересах государства, а также о взыскании алиментов, возмещении вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровью, смертью кормильца".

19. "Қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2018 жылғы 27 ақпандағы № 29 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16667 болып тіркелген, 2018 жылғы 10 сәуірде Нормативтік құқықтық актілердің эталондық бақылау банкінде жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған, қылмыстық жауаптылыққа тартылатын адамдардың, қылмыстық құқық бұзушылық жасағаны үшін қылмыстық жауаптылыққа тартылған адамдардың арнайы есебін, ұстап алынған, күзетпен ұсталатын және сотталған адамдардың дактилоскопиялық арнайы есебін жүргізу және пайдаланудың қағидаларында (бұдан әрі – Қағидалар):
32-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"32. Қамауға алу орны бойынша 2-дактилоскопиялық карта толтырылады және арнайы қабылдауышқа орналастырған күннен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей, жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін қоса бере отырып, Комитеттің аумақтық органына бір данада жіберіледі.";
76-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"76. АЕҚ анықтамасы жұмыстар жүргізуге ыңғайлы арнайы шкафтарда сақтауға жатады. Шкафтар оқшауланған және заманауи өрт сөндіру құралдарымен жабдықталған, күзет және өрт дабылдары бар жеке үйжайларда (картотекаларда) орналастырылады. Картотека үйжайы көрші кабинеттерден жанбайтын қабырғалармен бөлінуі тиіс.
Картотека үйжайына кіру кодты құлыптары бар металл есікпен жабдықталады. Картотека үйжайының терезелерінде ашылатын металл торлар орнатылуы қажет (ішінен құлыппен жабылатын).
Газ, су және кәріз құбыржолдары өтетін үйжайларға картотека орналастыруға рұқсат берілмейді. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2018 жылғы 20 қыркүйектегі № 576 қаулысымен бекітілген Ұлттық архив қорының құжаттарын және басқа да архивтік құжаттарды мемлекеттік және арнаулы мемлекеттік архивтердің жинақтау, сақтау, есепке алу мен пайдалану қағидаларына сәйкес АЕҚ-ны жарықпен, температуралық-ылғалдылық және санитарлық-гигиеналық режимдермен қамтылған тиісті жағдайларда сақтау қажет.";
92-тармақтың үшінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"болмаса, тексерілетін адамды ұстауды немесе қамауда ұстауды (қамауға алу) жүзеге асырған орган, аумақтылығы бойынша Комитеттің тексеру жүргізген аумақтық органына жатса, дактилоскопиялық картотекада іс жүргізу шешім туралы мәліметтердің болуын тексеру керек, сондай-ақ тиісті қылмыстық қудалау органдарына, тергеу изоляторына, гауптвахтаға сот пен архивтерге осы іс бойынша ақпарат алу үшін сұрау салу жіберу қажет.";
94-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

19. В приказе Генерального Прокурора Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 29 "Об утверждении Правил ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16667, опубликован 10 апреля 2018 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов):
в Правилах ведения и использования специальных учетов лиц, совершивших уголовные правонарушения, привлекаемых к уголовной ответственности, лиц, привлеченных к уголовной ответственности за совершение уголовного правонарушения и дактилоскопического учета задержанных, содержащихся под стражей и осужденных лиц, утвержденных указанным приказом (далее – Правила):
в пункте 32 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 76 изложить в следующей редакции:
"76. ИУД подлежат хранению в специальных шкафах, удобных для ведения справочной работы. Шкафы размещаются в отдельных помещениях (картотеках), изолированных и оборудованных современными средствами пожаротушения, охранной и пожарной сигнализациями. Помещение картотеки должно быть отделено от соседних кабинетов несгораемыми стенами.
Вход в помещение картотеки оборудуется металлической входной дверью с кодовыми замками. На окнах помещения картотеки должны быть установлены открывающиеся металлические решетки (запирающиеся изнутри на замок).
Не допускается размещение картотеки в помещении, через которое проходят газовые, водопроводные и канализационные трубопроводы. ИУД необходимо хранить в соответствующих условиях светового, температурно-влажностного и санитарно-гигиенического режимов, в соответствии с Правилами комплектования, хранения, учета и использования документов Национального архивного фонда и других архивных документов государственными и специальными государственными архивами, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2018 года № 576.";
в части третьей пункта 92 внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется;
пункт 94 изложить в следующей редакции:

"94. Қорғаушылар, адамдарға заң көмегін көрсеткен кезде, арнайы есептің мәліметтерін тек оның нақты іске қатысын растайтын (адвокаттың куәлігі және қорғау туралы жазбаша хабарлама (өкілдік ету), шарт, тергеу органының (анықтау) болмаса соттың жазбаша бекітуі) және мүддесін қорғайтын адамның жеке басы куәлігі құжаттардың көшірмесін қоса бере отырып, Комитеттің аумақтық органына жазбаша түрде жүгінгенде, басқа адамның емес көмекке жүгінген адамның мәліметтерін сұрата алады.
Қорғаушының сұрау салуына қоса берілген құжаттардың барлық көшірмелерінде, тек құқығы және мүддесі қорғалатын (ұсынылатын) адамның сауалнамалық деректері ғана көрсетілуі қажет.
Қорғаушылардың сұрау салуларын Комитеттің аумақтық органы, осы Қағидалардың 79-тармағында көрсетілген барлық мәліметтерді ұсына отырып, келіп түскен кезден бастап бес жұмыс күні ішінде орындайды.
Сұрау салудың келіп түскен күні оның орындалу мерзіміне кірмейді.";
Қағидалардың 1, 8, 11-қосымшалары осы тізімнің 8, 9, 10-қосымшаларына сәйкес қазақ тілінде жаңа редакцияда жазылды, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы кейбір
бұйрықтарына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы
тізбесіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметтен
жағымсыз себептермен
босатылған адамдарды есепке
алу ісін жүргізу және пайдалану
қағидаларына
1-қосымша
№ 1- ЖС нысанның мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылған адамдарды есепке алу карточкасы (органның кадр қызметі толтырады)
1._______________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Жасаған: лауазымды адам, саяси мемлекеттік қызметкер, мемлекеттік қызметкер.
2.1. Жасаған: сөздік деректеме;
құқық қорғау органдарының қызметкерлері: сөздік деректеме;
арнайы органдардың қызметкерлері: сөздік деректеме;
органдардың әскери қызметші-қызметкерлері: сөздік деректеме;
министрліктер мен агенттіктердің қызметкерлері: сөздік деректеме;
әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметшілері, өзге де мемлекеттік құрылымдардың қызметшілері.
3. Мемлекеттік қызметтен жағымсыз себептермен босатылудың негіздері:
"Қазақстан Республикасының сот жүйесі мен судьяларының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Конституциялық заңының 34-бабы 1-тармағының 5) тармақшасы осы судьяға қатысты айыптау үкiмiнiң заңды күшiне енуi, қылмыстық істің Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде сотқа дейінгі сатыда тоқтатылуы; 1-тармағының 11) тармақшасы кәсiби жарамсыздығына орай судьяның атқаратын лауазымына сай келмейтiнi туралы Сот төрелігінің сапасы жөніндегі комиссияның шешiмi; 1-тармағының 11-1) тармақшасы судьяның тәртіптік теріс қылық жасағаны немесе осы Конституциялық Заңның 28-бабында көрсетілген талаптарды орындамағаны үшін оны лауазымынан босату қажеттігі туралы Сот жюриінің шешімі.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 61-бабы 1-тармағының 7) тармақшасы мемлекеттiк әкiмшiлiк қызметшiлердiң өз кірістері мен өзіне меншік құқығымен тиесілі мүлкі туралы көрiнеу жалған мәлiметтер ұсынуы; 1-тармағының 8) тармақшасы Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген мiндеттерді және (немесе) шектеулердi сақтамауы; 1-тармағының 9) тармақшасы өзіне заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы меншiк құқығымен тиесілі үлестерді, акцияларды (акцияны) және пайдаланылуы кірістер алуға әкелетін өзге де мүлікті сенiмгерлік басқаруға бермеуi; 1-тармағының 11) тармақшасы сыбайлас жемқорлық әкімшілік құқық бұзушылық жасауы; 1-тармағының 12) тармақшасы қылмыс не қасақана қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкiмiнің заңды күшіне енуi; 1-тармағының 13) тармақшасы сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған немесе сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық не мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық жасағаны үшін бұрын қызметтен шығарылған, сондай-ақ қылмыстық топ құрамында қылмыс жасаған адамды мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдау; 1-тармағының 14) тармақшасы қылмыстық топ құрамында жасалған қылмыс туралы соған қатысты қылмыстық істі қылмыстық қудалау органы немесе сот Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексі (бұдан әрі – ҚР ҚК) Ерекше бөлігінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі аяқталғанға дейін ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатқан адамды мемлекеттік әкімшілік лауазымға қабылдау; 1-тармағының 15) тармақшасы сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін қылмыстық істің ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатылуы, сондай-ақ қылмыстық топ құрамында жасалған қылмыс туралы қылмыстық істі қылмыстық қудалау органының немесе соттың ҚР ҚК Ерекше бөлігінің тиісті бабында көзделген бас бостандығынан айыру түріндегі жазаның төменгі шегінің мерзімі аяқталғанға дейін ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатуы; 1-тармағының 16) тармақшасы мемлекеттiк қызметке қабылдаудан бас тартуға негiз болып табылатын көрiнеу жалған құжаттарды немесе мәлiметтердi мемлекеттiк қызметке кiру кезiнде ұсынуы; 1-тармағының 21) тармақшасы мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылық жасауы;
"Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 80-бабы 1-тармағының 12) тармақшасы қызметтік тәртіпті өрескел бұзу; 1-тармағының 12-1) тармақшасы аумақтық құқық қорғау органының басшысы - а) қылмыстық құқық бұзушылықтарды есепке алудан жасыруға; б) бағынысындағы қызметкердің азаматтардың Қазақстан Республикасы Конституциясының ІІ бөлімінде көзделген, заңды күшіне енген сот актілерінде не қылмыстық қудалау органдарының Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10), 11) және 12) тармақтарының және 36-бабының негізінде қылмыстық істі тоқтату туралы шешімдерінде белгіленген конституциялық құқықтарын өрескел бұзумен байланысты қылмыс жасауы; в) азаматтардың Қазақстан Республикасы Конституциясының жоғарыда көрсетілген бөлімінде көзделген конституциялық құқықтарын бұзумен байланысты тәртіптік теріс қылықтардың ұдайы жасалуына жол бермеу жөнінде шаралар қабылдамағаны үшін; 1-тармағының 13) тармақшасы құқық қорғау органына кір келтіретін теріс қылық жасағаны үшін; 1-тармағының 14) тармақшасы сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасауына байланысты; 1-тармағының 15) тармақшасы қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуіне, қылмыс туралы қылмыстық істің ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде тоқтатылуына байланысты; 1-тармағының 16) тармақшасы "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 2-тармағында көрсетілген мәліметтерді бермегені немесе бұрмалағаны үшiн;
"Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 26-бабы 1-тармағының 13) тармақшасы мынадай теріс себептер бойынша: 1 - қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау, оның ішінде шартты түрде айыптау үкімінің заңды күшіне енуі; 2) - қылмыс жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде босатылуы; 3) - Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен әскери атағынан айыру; 4) - әскери қызмет міндеттерін атқару кезінде алкогольдік, есірткілік немесе өзге де масаң күйде болу, сондай-ақ мамандандырылған медициналық мекемелерде (наркологиялық диспансерлерде) алкогольдік, есірткілік немесе өзге де масаң күйді туғызатын заттарды тұтыну тұрғысынан медициналық куәландырудан өтуден бас тарту немесе жалтару; 5) - әскери қызметшінің келісімшарттың талаптарын жүйелі түрде бұзуы; 6) - осы Заңның 38-бабының 2-тармағында көрсетілген мәліметтерді ұсынбау немесе бұрмалау; 7) - педагогтік, ғылыми және өзге де шығармашылық қызметтен басқа, кез келген ақылы қызмет түрлерімен айналысу; 8) - арнаулы мемлекеттік орган немесе ішкі істер органы әскери қызметшісінің қатарынан үш және одан көп сағат бойы дәлелсіз себептермен қызметте болмауы; 9) - мемлекеттік құпияларды құрайтын мәліметтерді, оларды тасығыштарды жария етуге немесе жоғалтуға әкеп соқтырған құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі белгіленген талаптардың бұзылуы;10) – "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңында айқындалған жағдайлар; 11) - осы адамға заңды түрде тиесілі ақшаны, сондай-ақ мүліктік жалдауға берілген мүлікті қоспағанда, коммерциялық ұйымдардың жарғылық капиталындағы меншік құқығымен тиесілі үлестерін, акцияларын (акциясын) және пайдалану кіріс алуға әкелетін өзге де мүлікті сенімгерлік басқаруға бермеу;
"Қазақстан Республикасының арнаулы мемлекеттік органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 51-бабы 14-тармағының 1) тармақшасы қызметкердің қызметте, оның ішінде ара-тұра болуы, алкогольден, есірткіден, психотроптан, уытқұмарлықтан (оларға ұқсас заттардан) масаң күйде болуы, сондай-ақ есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (оларға ұқсас заттарды) пайдалануы, оның ішінде ара-тұра пайдалануы, сондай-ақ мамандандырылған медициналық мекемелерде (наркологиялық диспансерлерде) алкогольдік, есірткілік, психотроптық, уытқұмарлық масаң күйге ұшырататын заттарды (оларға ұқсас заттарды) пайдалануға, оның ішінде ара-тұра пайдалануға медициналық куәландырудан өтуден бас тарту немесе жалтару; 14-тармағының 2) тармақшасы қызмет жағдайын жеке пайдакүнемдік мақсаттарда пайдалану; 14-тармағының 3) тармақшасы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың лауазымдық міндеттері болып табылатын жағдайларды қоспағанда, кәсіпкерлік қызметтің кез келген түрімен, оның ішінде коммерциялық делдалдықпен айналысу; 14-тармағының 4) тармақшасы қызмет жағдайын пайдалана отырып, жұмыс орындау мен қызмет көрсету және сол үшін заңсыз сыйақы алу; 14-тармағының 5) тармақшасы қылмыс жасағаны үшін соттың айыптау үкімінің заңды күшіне енуі немесе қылмыс жасағаны үшін қылмыстық жауаптылықтан ҚР ҚПК 35-бабы бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының және 36-бабының негізінде босатылуы; 14-тармағының 6) тармақшасы тәрбиелеу функцияларын орындайтын қызметкердің атқарып жүрген лауазымына жат әрекет жасауы; 14-тармағының 7) тармақшасы тікелей ақшалай қаражаттарға немесе мемлекеттік мүлікке қызмет көрсететін қызметкердің кінәлі іс-әрекеттер жасауы, егер бұл әрекеттер өкілетті басшы тарапынан оған сенімді жоғалтуға негіз берсе; 14-тармағының 8) тармақшасы мемлекеттік құпияларды құрайтын мəліметтерді, оларды жеткізгіштерді жария етуге немесе жоғалтуға əкеп соққан, құпиялылық режимін қамтамасыз ету жөніндегі белгіленген талаптарды бұзу; 14-тармағының 9) тармақшасы бір жұмыс күнінде қатарынан үш және одан да көп сағат дәлелді себептерсіз қызметке шықпау; 14-тармағының 10) тармақшасы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында, "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" және "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдарында айқындалған жағдайларда жүргізіледі.

"94. Защитники, при оказании лицам юридической помощи, истребуют сведения специальных учетов только в отношении лица, обратившегося за помощью путем письменного обращения в территориальный орган Комитета с представлением копии документа, удостоверяющего его участие в конкретном деле (удостоверения адвоката и письменного уведомления о защите (представительстве), письменного подтверждения органа следствия (дознания) или суда) и копии документа, удостоверяющего личность лица, интересы которого он представляет.
Во всех копиях документов, прилагаемых к запросу защитника должны быть указаны анкетные данные именно того лица, чьи права и интересы защищаются/представляются.
Запросы защитников исполняются территориальным органом Комитета в течение пяти рабочих дней с предоставлением всех сведений, перечисленных в пункте 79 настоящих Правил.
День поступления запроса не входит в срок его исполнения.";
в приложения 1, 8, 11 к Правилам изложены на казахском языке в новой редакции согласно приложению 8, 9, 10 к настоящему Перечню, текст на русском языке не меняется.
Приложение 1 к Перечню
некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан в сфере
правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнение
Приложение 1 к Правилам
ведения и использования учета
лиц, уволенных с
государственной службы по
отрицательным мотивам
Карточка учета лиц, уволенных с государственной службы по отрицательным мотивам формы № 1-ОМ (составляется кадровой службой органа)
1.______________________________________________________________
(наименование органа)
2. Совершено: должностным лицом, политическим государственным служащим, государственным служащим;
2.1. Совершено: словарный реквизит;
сотрудниками правоохранительных органов: словарный реквизит;
сотрудниками специальных органов: словарный реквизит;
сотрудниками-военнослужащими органов: словарный реквизит;
служащими министерств и агентств: словарный реквизит;
служащими акиматов и их структурных подразделений, служащими прочих государственных структур.
3. Основания увольнения с государственной службы по отрицательным мотивам:
статья 34 Конституционного закона Республики Казахстан "О судебной системе и статусе судей Республики Казахстан" - пункт 1 подпункта 5) вступление в законную силу обвинительного приговора в отношении этого судьи, прекращение уголовного дела на досудебной стадии на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК); пункт 1 подпункта 11) решение Комиссии по качеству правосудия о несоответствии судьи занимаемой должности в силу профессиональной непригодности; пункт 1 подпункта 11-1) решение Судебного жюри о необходимости освобождения от должности судьи за совершение им дисциплинарного проступка или невыполнение требований, указанных в статье 28 настоящего Конституционного закона;
статья 61 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" - пункт 1 подпункта 7) представление административным государственным служащим заведомо ложных сведений о доходах и имуществе, принадлежащем ему на праве собственности; пункт 1 подпункта 8) несоблюдение обязанностей и (или) ограничений, установленных законами Республики Казахстан; пункт 1 подпункта 9) непередача в доверительное управление принадлежащих на праве собственности долей, акций (акцию) в уставном капитале коммерческих организаций и иного имущества, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этому лицу, а также имущества, переданного в имущественный наем; пункт 1 подпункта 11) совершение административного коррупционного правонарушения; пункт 1 подпункта 12) вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления либо умышленного уголовного проступка; пункт 1 подпункта 13) прием на административную государственную должность лица, совершившего коррупционное преступление или ранее уволенного за совершение коррупционного правонарушения либо дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу, а также совершившего преступление в составе преступной группы; пункт 1 подпункта 14) прием на административную государственную должность лица, в отношении которого уголовное дело о преступлении в составе преступной группы прекращено органом уголовного преследования или судом на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК, до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей статьей Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК); пункт 1 подпункта 15) прекращение уголовного дела на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК за совершение коррупционного преступления, а также уголовного дела о преступлении в составе преступной группы – органом уголовного преследования или судом на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36  УПК РК до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей статьей Особенной части УК РК; пункт 1 подпункта 16) представление при поступлении на государственную службу заведомо ложных документов или сведений, которые могли являться основаниями для отказа в приеме на государственную службу; пункт 1 подпункта 21) совершение дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу.
статья 80 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" - пункт 1 подпункта 12) грубое нарушение служебной дисциплины, пункт 1 подпункта 12-1) руководитель территориального правоохранительного органа - за непринятие мер по недопущению: а) укрытие уголовных правонарушений от учета; б) совершение подчиненным сотрудником преступления, связанного с грубым нарушением конституционных прав граждан, предусмотренных разделом II Конституции Республики Казахстан, установленных вступившими в законную силу судебными актами, либо решениями органов уголовного преследования о прекращении уголовного дела на основании пунктов 3), 4), 9), 10), 11) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; в) систематических дисциплинарных проступков, связанных с нарушениями конституционных прав граждан, предусмотренных вышеуказанным разделом Конституции Республики Казахстан; пункт 1 подпункта 13) за совершение проступка, дискредитирующего правоохранительный орган; пункт 1 подпункта 14) в связи с совершением коррупционного правонарушения; пункт 1 подпункта 15) вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, прекращение уголовного дела о преступлении на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; пункт 1 подпункта 16) за непредставление или искажение сведений, указанных в пункте 2 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе";
статья 26 Закона Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих" - пункт 1 подпункта 13): 1 - вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления, в том числе условно; 2) - освобождение от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; 3) - лишение воинского звания в установленном законодательством Республики Казахстан порядке; 4) - нахождение при исполнении обязанностей воинской службы в состоянии алкогольного, наркотического или иного опьянения, а также отказа или уклонение от прохождения медицинского освидетельствования в специализированных медицинских учреждениях (наркологических диспансерах) на предмет употребления веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического или иного опьянения; 5) - систематического нарушения военнослужащим условий контракта; 6) - непредставление или искажение сведений, указанных в пункте 2 статьи 38 настоящего Закона; 7) - занятие любыми видами оплачиваемой деятельности, кроме педагогической, научной и иной творческой деятельности; 8) - отсутствие военнослужащего специального государственного органа или органа внутренних дел на службе без уважительной причины в течение трех и более часов подряд; 9) - нарушение установленных требований по обеспечению режима секретности, повлекших разглашение или утрату сведений, составляющих государственные секреты, их носителей; 10) - определенных Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции"; 11) - непередача в доверительное управление принадлежащих на праве собственности долей, акций (акции) в уставном капитале коммерческих организаций и иного имущества, использование которого влечет получение доходов, за исключением денег, законно принадлежащих этому лицу, а также имущества, переданного в имущественный наем;
статья 51 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах" - пункт 14 подпункта 1) нахождение сотрудника на службе, в том числе эпизодическом, состоянии алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), а также в случаях употребления, в том числе эпизодического, веществ, вызывающих состояние наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов), а также отказа или уклонение от прохождения медицинского освидетельствования в специализированных медицинских учреждениях (наркологических диспансерах) на предмет употребления, в том числе эпизодического, веществ, вызывающих состояние алкогольного, наркотического, психотропного, токсикоманического опьянения (их аналогов); пункт 14 подпункта 2) использование служебного положения в личных корыстных целях; пункт 14 подпункта 3) занятие любыми видами предпринимательской деятельности, в том числе коммерческим посредничеством, за исключением случаев, когда это является их должностными обязанностями в соответствии с законодательством Республики Казахстан; пункт 14 подпункта 4) выполнение работ и оказание услуг с использованием служебного положения и получение за это незаконного вознаграждения; пункт 14 подпункта 5) вступление в законную силу обвинительного приговора суда за совершение преступления или освобождение от уголовной ответственности за совершение преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 УПК РК; пункт 14 подпункта 6) совершение сотрудником, выполняющим воспитательные функции, проступка, не совместимого с нахождением на занимаемой должности; пункт 14 подпункта 7) совершение виновных действий сотрудником, непосредственно обслуживающим денежные средства или государственное имущество, если эти действия дают основания для утраты доверия к нему со стороны уполномоченного руководителя; пункт 14 подпункта 8) нарушение установленных требований по обеспечению режима секретности, повлекших разглашение или утрату сведений, составляющих государственные секреты, их носителей; пункт 14 подпункта 9) невыход на службу без уважительных причин, трех и более часов подряд за один рабочий день; пункт 14 подпункт 10) определенных трудовым законодательством Республики Казахстан, законами Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" и "О противодействии коррупции".

4. Бұйрық (шешім) № ________ "____" ____________ 20 __ жыл.
5. Қолданылған жазалау шарасы: атқарып отырған лауазымынан босату (1)
6. Жағымсыз себептер бойынша босатылған адам туралы мәліметтер.
Тегі
Аты
Әкесінің аты
(бар болған жағдайда)
7. Туған күні "____" __________________ 19 ____ жыл
8. Туған жері_____________________________________
9. Тұрғылықты мекенжайы (тіркелген) _____________________________________
9.1 Жеке сәйкестендіру нөмірі (ЖСН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
10. Жұмыс орны ____________________________________________________________
11. Лауазымы ______________________________________________________________
12. Қызметкер босатылған органның басшысы __________________________________
_________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, қолы)
12.1 Карточканы толтырған кадр қызметінің жауапты тұлғасы _____________________
________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, қолы)
13. Толтырылған күні "____" _________________ 20____ жыл
14. Комитеттің аумақтық органында тіркелген күні "_____" ___________ 20 _____ жыл
Бірыңғай журнал бойынша материалдың (хаттаманың) № __________________
15. Комитеттін аймақтық органының қызметкері ____________________________
_________________________________________________________________________
(лауазымы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, қолы)
Ескерту: карточка ресми статистикалық құжат болып табылады; оған қол қойған тұлғалар көрінеу мәліметтер енгізгені үшін заңмен белгіленген тәртіпте жауапты болады.
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы кейбір
бұйрықтарына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы
тізбесіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызметтен
жағымсыз уәждер бойынша
шығарылған тұлғаларды есепке
алуды жүргізу және пайдалану
туралы қағидаларына қоса
берілген
2-қосымша
Нысан
Сыртқы парақ
Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасы
Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитет
Жағымсыз уәждер бойынша шығарылған адамдарды есепке алудың
Бірыңғай журналы
№ _____________
Басталған: 20__жылғы _______ № ____
Аяқталған: 20__жылғы _______ № ____
Нұр-Сұлтан қаласы, 20___жыл
№/№
р/р
Тіркелген күні
Карточканы қойған органның аты және коды
Карточканы қойған күні, карточканы қойған тұлғаның тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, лауазымы және қолы
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған жағдайда)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Жұмыс орны
Лауазымы
Шығару негізі және күні
Шешімнің өзгертілуі немесе алып тасталуы туралы мәліметтер, күні
8
9
10
11
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының құқықтық
статистика және арнайы есепке
алу саласындағы кейбір
бұйрықтарына өзгерістер мен
толықтыру енгізу туралы
тізбесіне
3-қосымша
Қылмыстық құқық
бұзушылықтар туралы арызды,
хабарды немесе баянатты
қабылдау және тіркеу тәртібін,
сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-
тексерулердің бірыңғай тізілімін
жүргізу қағидаларына
16-қосымша
Е-5 нысаны
Алынған және жойылған есірткілік құралдарды, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП) және құрамында есірткілік заттар бар өсімдіктердің өсу алқаптарын және іс бойынша өзге де заттай дәлелдемелерді есепке алу нысаны

4. Приказ (решение) № ________ от "____" ____________ 20 __ года.
5. Применена мера взыскания: увольнение с занимаемой должности (1)
6. Сведения о лице, уволенном по отрицательным мотивам
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
7. Дата рождения "____" __________________ - ______ года
8. Место рождения_____________________________________
9. Адрес проживания (регистрации)____________________________
9.1 Индивидуальный идентификационный номер (ИИН) |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|
10. Место работы __________________________________________________________
11. Должность _____________________________________________________________
12. Руководитель органа, из которого уволен сотрудник __________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, подпись)
12.1 Ответственное лицо кадровой службы, заполнившее карточку_________________
__________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
13. Дата заполнения "____" _________________ 20____ года.
14. Дата регистрации в территориальном органе Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) "_____"_______________20 ____ года
№ материала (протокола) по единому журналу _________________________________
15. Сотрудник территориального органа Комитета ___________________________
_____________________________________________________________________________
(должность, фамилия, отчество (при его наличии), подпись)
Примечание: карточка является официальным статистическим документом; лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законодательством порядке.
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики и
специальных учетов, вносятся
изменения и дополнение
Приложение 2 к Правилам
ведения и использования учета
лиц, уволенных с
государственной службы по
отрицательным мотивам
Форма
Титульный лист
Генеральная прокуратура Республики Казахстан
Комитет по правовой статистике и специальным учетам
Единый журнал учета лиц, уволенных по отрицательным мотивам № _______
начат _____ 20__ года с № _____
окончен ______ 20__ года с № ___
город Нур-Султан, 20__ год
№№ п/п
Дата регистрации
Код и наименование органа, выставившего карточку
Дата выставления карточки, должность, фамилия, инициалы, подпись лица, выставившего карточку
Фамилия
Имя
Отчество
(при его наличии)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Место работы
Должность
Основания и дата увольнения
Сведения об изменении или отмене решения, дата
8
9
10
11
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
в сфере правовой статистики и
специальных учетов, в которые
вносятся изменения и дополнение
Приложение 16 к Правилам
приема и регистрации
заявления, сообщения или
рапорта об уголовных
правонарушениях, а также
ведения Единого реестра
досудебных расследований
Форма Е-5
Форма учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП), площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества и иных вещественных доказательств по делу

1. СДТБТ нөмірі _______________________________________________________,
1.1. Әкімшілік іс жүргізу: № ӘІ ____________________________________________
күні "_____"______________ 20___ж.
2. Орган атауы ___________________________________,
3. ЕПП, баламаларды және егістерді алып қоюға (01), ЕПП, баламаларды және егістерді жоюға (02), ЕПП-ны, баламаларды ұйымдарға (мекемелерге) беруге (03), мүлікті және басқа да заттай дәлелдемелерді алып қоюға (04), мүлікті және басқа да заттай дәлелдемелерді беруге (05), алынған мүлікті және басқа да заттай дәлелдемелерді жою немесе иесіне қайтару (06), алынған мүлік және басқа да заттай дәлелдемелер өткізілді (07), қылмыстық іспен заттай дәлелдемелер қалдырылды (14), ЕПП және оның баламалары жіберілді (08), сабақтастық бойынша алынып қойылған мүлік берілді (10).
Шығыс №_ ___________________ 20__жыл "___"_________
ЕПП және оның баламалары алынды (09), тергеулігі бойынша алынып қойылған мүлік алынды (11).
Кіріс № ___________________ 20__жыл "___"__________
________________________________________________________________________
3.1 Салыстырмалы сараптама нәтижелері бойынша есірткі шығыны (1), қайта сараптама нәтижелері бойынша (2).
4. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру ауданы _________________________
5. Алып қою, жою, өткізу, табу, беру күні ___________________________
6. Заттай дәлелдемелерді есепке алу кітабы бойынша тіркеу нөмірі № ____ тіркеу күні 20__жыл "__" _____.
6.1. Сарапшы қорытындысының нөмірі және күні № _______________20__жыл
_____________________________________
7. Алынған ЕПП, олардың баламаларының, өсімдіктердің атауы мен саны:
Атауы, түрі
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
араптамаға кеткен шығын (іске қосылған ЕПП қалдығы)
саны
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, өсімдіктің шаршы метрі
7.1. Есірткі дайындау үшін сатып алынған прекурсорлар (1).
7.2. ЕПП-ны Ұлттық қауіпсіздік комитетінің шекаралық қызметінің қызметкерлері анықтады.
7.3. Жалпы массасынан есірткі құралдарының санында үлгілерді іріктеу, аса ірі мөлшерге тең (1).
8 ЕПП және оның баламаларын: Ұлттық қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – ҰҚК) (01), Ішкі істер министрлігімен (02), Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетімен (03), Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл ұлттық бюросымен (04), ҰҚК Шекара қызметімен (05), басқалармен (06) бірлесіп жұмыс жасау нәтижесінде алу.

1. Номер Единого реестра досудебных расследований_________________________________________,
1.1. Административное производство:
№ АП__________________________________________
дата "_____" ______________ 20___г.
2. Наименование органа___________________________________,
3. На изъятие НПП, их аналогов и посевов (01), уничтожение НПП, их аналогов, посевов (02),передачу НПП, их аналогов в организации (учреждения) (03), на изъятие имущества и прочие вещественные доказательства (04), на передачу имущества и прочих вещественных доказательств (05), на уничтожение, либо возвращение собственнику изъятого имущества и прочих вещественных доказательств (06), реализовано изъятое имущество и прочих вещественных доказательств (07), вещественное доказательство оставлено при уголовном деле (14), передано НПП и их аналогов (08), передано изъятого имущества по подследственности (10).
Исходящий номер___________________ от "___" __________20__года
Получено НПП и их аналогов (09), получено изъятого имущества по подследственности (11).
Входящий номер___________________ от "___" __________20__года
3.1 Израсходовано наркотических средств по результатам проведения сравнительной экспертизы (1), по результатам проведения повторной экспертизы (2).
4. Район изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи ___________________________
5. Дата изъятия, уничтожения, реализации, выявления, передачи ____________________________
6. Регистрационный номер по книге учета вещественных доказательств №____________________ дата
регистрации "___" __________20__года.
6.1. Номер заключения эксперта и дата ______________________________ от "___" __________20__года
7. Наименование и количество изъятых (уничтоженных) НПП, их аналогов, растений:
Наименование, вид
количество
килограмм, грамм, литр, миллиграмм, квадратный метр растений
израсходовано на экспертизу (остаток НПП, приобщенных к делу)
количество
Килограмм, грамм, литр, миллилитр, квадратный метр растений
7.1. Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
7.2. НПП выявлено сотрудниками Пограничной службы Комитета национальной безопасности (1).
7.3. Отбор образцов из общей массы наркотических средств в количестве, равном особо крупному размеру (1).
8. Изъятие НПП, их аналогов в результате совместной работы с: Комитетом национальной безопасности (далее – КНБ) (01), Министерством внутренних дел (02), Комитетом государственных доходов Министерства финансов (03), Агентством Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционной службой) (04), Пограничной службы КНБ (05), другими (06).

9. Есірткілерді іздеу бойынша қызметтік-іздестіру иттері қолданылды (1).
10. Бақылау жасалатын жеткізу: ішкі (1), сыртқы (2).
11. Түрі бойынша заттар: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрде (5).
12. Мүлік, ақша, құндылықтар (барлығы) ________ теңге:
мемлекет есебіне _______________теңге, заңды тұлға есебіне___________ теңге, азаматтар есебіне______________________ теңге мөлшерінде алынды.
13. Алынғаны: мұнай (001), мұнай өнімдері (002), жанар-жағармай материалдары (ЖЖМ) (003), бензин (004), көмір (005), табиғи газ (006), орман және орман өнімдері (007), мақта (008), тазартылмаған мақта (009), алтын, ақ алтын (010), өнеркәсіптік алтын (011), күміс (012), зергерлік бұйымдар (013), құнды тастар (014), алмастар (015), бриллиантар (016), алюминий (017), қола (018), мыс (019), қалайы (020), сынап (021), қорғасын (022), титан (023), қара металл (025), сирек жерлі металл (026), сынап металл (027), әдеби, тарихи құндылықтар (028), антиквариат (029), астық (030), ауылшаруашылық өнімдері (031), ет өнімдері (032), балық өнімдері (033), балықтың құнды тұқымдары (034), спирттік өнімдер (035), темекі өнімдері (036), ішіктер (038), сөмке (портфель) (042), барсетка (043), ұялы телефондар (044), есептеу техникасы (компьютерлік) (045), теле-бейнеаппаратура (046), радиоаппаратура (047), кабель (теледидарлық, телефондық) (048), автобөліктер (050), дөңгелектер (051), құрылыс материалдары (052), есептік-бақылау маркалар (091); покер үстелі (092); ойын рулеткасы (093); ойын фишкалары (094); дәрілер (095); медициналық техника (096); электрондық ақпарат тасымалдағыштар (097); халық тұтынатын тауарлар (098);
әскери бөлімдер мен мекемелердің заттай мүлкі (054); әскери бөлімдердің азық-түлік (055), соғыс техникасы (056), әскери бөлімдерінің ЖЖМ (057), әскери бөлімдерінің басқа да мүлкі (058);
алынған көлік құралдары:
жүк көлік құралдары (059), автомобильдер (060), мотоциклдер (061), мопедтер (062), велосипедтер (063), басқа да көлік құралдары (064);
алынған қарулар: ойықты автоматты (065), ойықты автоматты емес (066), тегіс ұңғылы аңшылық (067), тегіс ұңғылы әскери (068), автоматты емес әскери (069), спорттық атыс (070), газды (071), суық (072), пневматикалық (073), сигналдық (074), травматикалық (075), басқа да қару ретінде бейімделген зат (076);
алынған оқ-дәрілер: әскери (077), аңшылық (078), спорттық (079), газды өзін-өзі қорғаулар (080), травматикалық (081), басқа оқ-дәрілер (082);
алынған жарылғыш заттар: әскери (083), өндірістік (084), қолдан жасалған (085), химиялық құралдар (086), радиобелсенді материалдар (087);

9. Применена служебно-розыскная собака по отысканию наркотиков (1).
10. Контролируемая поставка: внутренняя (1), внешняя (2).
11. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
12. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего) _________________ тенге:
в пользу государства _______________тенге, юридического лица ___________тенге, граждан ______________________тенге.
13. Изъято: нефть (001), нефтепродукты (002), горюче-смазочные материалы (ГСМ) (003), бензин (004), уголь (005), природный газ (006), лес и лесопродукты (007), хлопок (008), хлопок-сырец (009), золото, платина (010) , промышленное золото (011), серебро (012), ювелирные изделия (013), драгоценные камни (014), алмазы (015), бриллианты (016), алюминий (017), бронза (018), медь (019), олово (020), ртуть (021), свинец (022), титан (023), металл черный (025), металл редкоземельный (026), металл ртуть (027), художественные исторические ценности (028), антиквариат (029), зерно (030), сельскохозяйственные продукты (031), мясопродукты (032), рыбопродукты (033), ценные породы рыб (034), спиртные продукты (035), табачные изделия (036), меха (038), сумка (портфель) (042), барсетка (043), сотовые телефоны (044), техника вычислительная (компьютерная) (045), теле-видеоаппаратура (046), радиоаппаратура (047), кабель (телевизионный, телефонный) (048), автозапчасти (050), скаты (колеса) (051), строительные материалы (052), учетно-контрольные марки (091); покерный стол (092); игровые рулетки (093); игровые фишки (094); лекарства (095); медицинская техника (096); носители электронной информации (097); товары народного потребления (098);
изъято вещевого имущества воинских частей и учреждений (054), продовольствия воинских частей (055), боевой техники (056), ГСМ воинских частей (057), другого имущества воинских частей(058);
изъято транспортных средств:
транспортные средства грузовые (059), автомобили (060), мотоциклы (061), мопеды (062), велосипеды (063), другие транспортные средства (064);
изъято оружия: нарезное автоматическое (065), нарезное неавтоматическое (066), гладкоствольное охотничье (067), гладкоствольное воинское (068), неавтоматическое воинское (069), спортивное огнестрельное (070), газовое (071), холодное (072), пневматическое (073), сигнальное (074), травматическое (075), другой приспособленный в качестве оружия предмет (076);
боеприпасы: воинские (077), охотничьи (078), спортивные (079), газовые самообороны (080), травматические (081), другие боеприпасы (082);
взрывчатые вещества: воинские (083), промышленные (084), самодельные (085), химические средства (086), радиоактивные материалы (087);

алынған экстремистік материалдар: үндеухаттар (088), кітаптар (089), өзге де тасымалдағыштар (090).
Алынғанның түрі (жойылғанның)
Атауы
Нөмірі
Саны
Өлшеу түрі (килограмм, карат, куб.метр, литр, грамм)
Теңгедегі құны
14. Алынған ақша: ескі үлгідегі теңге (01), жаңа үлгідегі теңге (02), америка доллары (03), еуро (04), ресей рублі (05), қырғыз сомы (06), өзбек сомы (07), басқа да ақшалар (08);
жалған ақша алынды: ескі үлгідегі жалған теңге (09), жаңа үлгідегі жалған теңге (10), жалған шетелдік валюта: америка доллары (11), жалған шетелдік валюта: еуро (12), жалған шетелдік валюта: ресей рублі (13), жалған шетелдік валюта: қырғыз сомы (14), жалған шетелдік валюта: өзбек сомы (15), басқа да жалған ақшалар (16);
бағалы қағаздар және басқалар алынды: мемлекеттік бағалы қағаздар (17), несие карточкалары (18), акциялар (19), авизо (20), қаржылық-төлем құжаттар (21), чек кітапшалары (22), жинақтама кітапшалар (23), басқа да бағалы қағаздар (24);
алынған құжаттар:
төлқұжат (25), жеке куәлік (26), қызметтік куәлік (27), жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер құжаттары (28), жер учаскісіне құжаттар (29), басқа да құжаттар (30);
алынған жалған құжаттар:
жалған төлқұжат (31), жалған жеке куәлік (32), жалған қызметтік куәлік (33), жалған жылжымайтын мүлікке: үй, пәтер құжаттары (34), жалған жер учаскісіне құжаттар (35), басқа да жалған құжаттар (36).
Түрі
Атауы
Құнды
лығы
Сериясы
Нөмірі
Саны
Теңгедегі сомаға
15. Тасымалдау тәсілі: автомобиль (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық (6), өзге (7) жолмен жеткізілген.
16. Жасыру тәсілі: көліктің жасырын жерінде (01), күнделікті нәрселерде (02), киімде (03), адамның ағзасында (04), өнеркәсіптік өндіріс тауарларында (05), азық-түлікте (06), өзге де заттарда (07), азық-түлік түрінде (08), өнеркәсіптік өндіріс тауарлары түрінде (09), өзге зат түрінде (10), пошталық хат-хабарларда (11), өзге (12).
17. Табылған жері: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: темір жол (03), теңіз, өзен (04), сапаржай (05), аэровокзал (06), үйдің алаңы (07), бақша (13), пәтер (21), үй (22), тұрғын үйдің кіреберісі (23), шатырдың асты (25), төле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), аурухана (29), шипажай, курорттар (30), саяжай (31), казарма (32), контейнер (36), балабақша (38), діни ғұрып жіберу орындары (42), қосалқы үй-жайы (46), мектеп (47), орта-арнайы оқу орны (48), жоғарғы оқу орны (49), мейрамхана, дәмхана (58), түнгі клуб (59), дискотека (60), дала (72), орман (73), таулар (74), ауыл шаруашылық дақылдары (75), түрме (76), түзеу мекемелері (77), қоғамдық көлік (91), басқалар (89), әскери бөлімдер аумағында (90).

изъято экстремистских материалов: листовки (088), книги (089), иные носители (090).
Вид изъятого (уничтоженного)
Наименование
Номер
Количество
Вид измерения (килограмм, карат, кубический метр, литр, грамм)
Стоимость в тенге
14. Изъято: деньги: тенге старого образца (01), тенге нового образца (02), иностранной валюты: американские доллары (03), евро (04), российский рубль (05), кыргызский сом (06), узбекский сум (07), другие деньги (08);
изъято поддельных денег: поддельные тенге старого образца (09), поддельные тенге нового образца (10), поддельная иностранная валюта: американский доллар (11), поддельная иностранная валюта: евро (12), поддельная иностранная валюта: российский рубль (13), поддельная иностранная валюта: кыргызский сом (14), поддельная иностранная валюта: узбекский сум (15), другие поддельные деньги (16);
изъято ценных бумаг и другое: государственные ценные бумаги (17), кредитные карточки (18), акции (19), авизо (20), финансово-платежные документы (21), чековые книжки (22), сберегательные книжки (23), другие ценные бумаги (24);
изъяты документы:
паспорт (25), удостоверение личности (26), служебное удостоверение (27), документы на недвижимость: дом, квартиру (28), документы на земельный участок (29), другие документы (30);
изъято поддельных документов:
поддельный паспорт (31), поддельное удостоверение личности (32), поддельное служебное удостоверение (33), поддельные документы на недвижимость: дом, квартиру (34), поддельные документы на земельный участок (35), другие поддельные документы (36).
Вид
Наименование
Достоинство
Серия
Номер
Количество
На сумму в тенге
15. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской (4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
16. Способ укрытия: в тайниках транспорта (01), в носильных вещах (02), в одежде (03), в организме человека (04), в товарах промышленного производства (05), в продуктах питания (06), в иных предметах (07), под видом продуктов питания (08), под видом товаров промышленного производства (09), под иным предметом (10), в почтовой корреспонденции (11), иное (12).
17. Место обнаружения: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный (03), морской, речной (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), двор дома (07), огород (13), квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома(23), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28), больница (29), санаторий, курорты (30), дача (31), казарма (32), контейнер (36), детский сад (38), места отправления религиозного культа (42), подсобное помещение (46), школа (47), среднее специальное учебное заведение (48), высшее учебное заведение (49), ресторан, кафе (58), ночной клуб (59), дискотека (60), степь (72), лес (73), горы (74), сельхозугодия (75), тюрьма (76), исправительное учреждение (77), общественный транспорт (91), другие (89), на территории войсковой части (90).

1. ________________________________________________________________________
(мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтарды жасаған адам жұмыс
істейтін немесе одан шығарылған органның атауы)
2. Мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықты жасау фактісін
анықтаған мемлекеттік орган ________________________________________________
__________________________________________________________________________
(органның атауы)
3. Жасалған: сөздік деректеме;
құқық қорғау органдарының қызметкері: сөздік деректеме;
арнаулы мемлекеттік органдардың қызметкері: сөздік деректеме;
органдар қызметкері-әскери қызметші: сөздік деректеме;
министрліктер қызметшісі: сөздік деректеме.
4. Жасалған тәртіптік теріс қылықтың қысқаша фабуласы ________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
5. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" ҚР Заңының 50-бабының нормаларына сәйкес мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтың саралануы ___ тармағы ___тармақшасы.
6. 20__ жылғы "____"_______№ ____ тәртіптік жаза қолдану туралы акт (шешім).
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Тәртіптік жауаптылыққа тарту туралы актіні шығарған адамның тегі, аты, әкесінің аты
(ол болған жағдайда) және лауазымы)
7. Жаза шарасы қолданылды: лауазымынан босату (01), лауазымынан төмендету (02), қызметке толық сәйкес еместігі туралы ескерту (03).
8. Мемлекеттік қызметке кір келтіретін тәртіптік теріс қылықтарды жасаған адам туралы мәліметтер
ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ (бар болған жағдайда)
9. Туған күні "____" _______________ _____ жыл, ЖСН /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
10. Туған жері _____________________________________________________________
11. Тұрғылықты (тіркелген) мекенжайы________________________________________
12. Жұмыс орны __________________________________________________________
13. Лауазымы ___________________________________________________________
14. Карточканы толтырған адамның лауазымы, тегі, аты-жөнінің бірінші әріптері, қолы
__________________
_________________________________________________________________________
15. Толтырылған күні "____" _________________ 20____ ж.
16. Басшысының тегі, қолы ________________________________________________
17. Аумақтық органда тіркелген күні "__" ___________ 20__ ж. Материалдың № _____

1. ______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(наименование органа, в котором лицо, совершившее дисциплинарный проступок,
дискредитирующий государственную службу, работает либо из которого уволен)
2. Государственный орган, выявивший факт совершения дисциплинарного проступка,
дискредитирующего государственную службу _____________________________________
_____________________________________________________________________________
(наименование органа)
3. Совершено: словарный реквизит:
словарный реквизит: сотрудником правоохранительных органов.
словарный реквизит: сотрудником специальных государственных органов.
словарный реквизит: сотрудником-военнослужащим.
словарный реквизит: служащим министерств.
4. Краткая фабула совершенного дисциплинарного проступка __________________
_____________________________________________________________________________
5. Квалификация дисциплинарного проступка, дискредитирующего государственную службу, согласно норм статьи 50 Закона Республики Казахстан "О государственной службе Республики Казахстан" пункт ______ подпункт ___
6. Акт (решение) о наложении дисциплинарного взыскания № __от "__" _______ 20__ года.
___________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Должность, фамилия, инициалы лица, издавшего акт о привлечении к дисциплинарной ответственности)
7. Применена мера взыскания: увольнение с должности (01), понижение в должности (02), предупреждение о неполном служебном соответствии (03).
8. Сведения о лице, совершившем дисциплинарный проступок, дискредитирующий государственную службу
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________________
9. Дата рождения "____" _______________ _____ года.
Индивидуальный идентификационный номер /_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/_/
10. Место рождения ______________________________________________________
11. Адрес проживания (регистрации)_______________________________________
12. Место работы _______________________________________________________
13. Должность _________________________________________________________
14. Должность, фамилия, инициалы, подпись лица, заполнившего карточку______
____________________________________________________________________________
15. Дата заполнения "____" _________________ 20____ года.
16. Фамилия, инициалы, подпись руководителя ______________________________
17. Дата регистрации в территориальном органе "__" ________ 20__ года, № материала __