Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 24 желтоқсандағы № 18-03/1111 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 21 қаңтарда № 12902 болып тіркелді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрі бұйрықтарының тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 18-03/1111 бұйрығымен
бекітілген
Өзгерістер енгізілетін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі бұйрықтарының тізбесі
1. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Қазақстан Республикасы аумағында шаруашылықаралық аңшылық ісін ұйымдастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 17 ақпандағы № 25-03-01/63 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7472 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 26 мамырдағы № 269-273 (27347) сандарында жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы
1-тармағының 35) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы аумағында шаруашылықаралық аңшылық ісін ұйымдастыру қағидасында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасы аумағында шаруашылықаралық аңшылық ісін ұйымдастыру қағидасы (бұдан әрі – Қағида) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы
9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының
35) тармақшасына сәйкес әзірленді және аңшылық алқаптарды бекітіп бергенге дейін жүргізілетін аңшылық шаруашылығының шекаралары мен санаттарын, алаңын есептеуді, жануарлар дүниесі мен ол мекендейтін ортаның жай-күйін айқындау тәртібін анықтайды.".

О внесении изменений в некоторые приказы Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 18-03/1111. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 января 2016 года № 12902.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень приказов Министра сельского хозяйства Республики Казахстан, в которые вносятся изменения.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Утвержден
приказом Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 24 декабря 2015 года № 18-03/1111
Перечень приказов Министра сельского хозяйства Республики
Казахстан, в которые вносятся изменения
1. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 февраля 2012 года № 25-03-01/63 "Об утверждении Правил по межхозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7472, опубликованный 26 мая 2012 года, № 154-156 (26973-26975) в газете "Казахстанская правда"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 35) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах по межхозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила по межхозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 35) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и определяют порядок определения границ и категорий охотничьего хозяйства, расчета площади, состояния животного мира и среды его обитания, производимые до закрепления охотничьих угодий.".

3. "Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 1 наурыздағы № 25-03-01/82 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7492 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 26 мамырдағы № 269-273 (27347) сандарында жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы
1-тармағының 37) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы
1-тармағының 37) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасының аумағындағы жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу тәртібін егжей-тегжейлі түсіндіреді.".
4. "Қорықшылардың омырауға тағатын белгісінің нысаны мен айырым белгілері бар нысанды киімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 26 наурыздағы № 25-03-02/121 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7582 болып тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінің 2012 жылғы 26 мамырдағы № 269-273 (27347) санында жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы
1-тармағының 34) тармақшасына БҰЙЫРАМЫН:".
5. Күші жойылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 21.05.2024 № 107 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 22.10.2025 № 384 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. "Жануарлар дүниесін пайдалануға арналған биологиялық негіздеме дайындау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің 2014 жылғы 4 сәуірдегі № 104-Ө бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9307 болып тіркелген, 2014 жылғы 14 сәуірде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған):
кіріспе мынадай редакцияда жазылсын:
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы
1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жануарлар дүниесiн пайдалануға арналған биологиялық негiздеме дайындау қағидаларында:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

3. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 1 марта 2012 года № 25-03-01/82 "Об утверждении Инструкции по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7492, опубликованный 26 мая 2012 года, № 154-156 (26973-26975) в газете "Казахстанская правда"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 37) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Инструкции по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящая Инструкция по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан (далее - Инструкция) разработана в соответствии с подпунктом 37) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и детализирует порядок по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан.".
4. В приказе Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 25-03-02/121 "Об утверждении формы нагрудного знака егеря и специальной одежды со знаками различия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7582, опубликованный 26 мая 2012 года, № 154-156 (26973-26975) в газете "Казахстанская правда"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 34) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:".
5. Утратил силу приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 21.05.2024 № 107 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 22.10.2025 № 384 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. В приказе Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 4 апреля 2014 года № 104-Ө "Об утверждении Правил подготовки биологического обоснования на пользование животным миром" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9307, опубликованный 14 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет"):
преамбулу изложить в следующей редакции:
"В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:";
в Правилах подготовки биологического обоснования на пользование животным миром, утвержденных указанным приказом:
пункт 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Жануарлар дүниесiн пайдалануға арналған биологиялық негiздеме дайындау қағидалары (бұдан әрi - Қағидалар) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және жануарлар дүниесiн пайдалануға арналған биологиялық негiздеме (бұдан әрi - биологиялық негiздеме) дайындаудың тәртiбiн айқындайды.".
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өзгерістер енгізілетін
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 02.02.2018 № 60 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

"1. Настоящие Правила подготовки биологического обоснования на пользование животным миром (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" и определяют порядок подготовки биологического обоснования на пользование животным миром (далее - биологическое обоснование).".
Приложение 1
к Перечню приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к Перечню приказов
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 02.02.2018 № 60 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).