"Қазақстанның су кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 47-ө өкіміне өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2025 жылғы 11 маусымдағы № 94-ө Өкімі
"Қазақстанның су кеңесін құру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2022 жылғы 9 наурыздағы № 47-ө өкіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының су кеңесін құру туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы өкімге қосымшаға сәйкес құрамда Қазақстан Республикасының су кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) құрылсын.";
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстанның су кеңесінің құрамында:
Қазақстанның су кеңесі құрамының тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының су кеңесінің құрамы";
көрсетілген өкіммен бекітілген Қазақстанның су кеңесі туралы ережеде:
Қазақстанның су кеңесі туралы ереженің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының су кеңесі туралы ереже";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының су кеңесі (бұдан әрі – Кеңес) Қазақстан Республикасының Үкіметі жанындағы консультативтік-кеңесші орган болып табылады.";
5 және 6-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Кеңес отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ жылына бір реттен сиретпей өткізіледі.
6. Кеңестің міндеті:
1) су қорын қорғау және пайдалану, су ресурстарын интеграцияланған басқарудың бас жоспарын әзірлеу және іске асыру саласындағы мемлекеттік саясат;
2) трансшекаралық су объектілерін, мемлекетаралық пайдаланудағы су шаруашылығы құрылысжайлары мен гидротехникалық құрылысжайларды бірлесіп пайдалану бойынша шектес елдермен өзара іс-қимыл жасау;
3) өңірлер мен экономика салалары арасындағы су бөлу;
4) су қорын қорғау және пайдалану, су қауіпсіздігін қамтамасыз ету және су үнемдеу саласындағы іс-шараларды басым қаржыландыру;
5) су қорын қорғау және пайдалану саласындағы инвестициялық жобалар, оның ішінде мемлекеттік-жекешелік әріптестік шеңберіндегі инвестициялық жобалар мәселелері бойынша ұсынымдар мен ұсыныстар тұжырымдау болып табылады.".
Премьер-Министр О. Бектенов

О внесении изменений в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 47-р "О создании Водного совета Казахстана"
Распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 11 июня 2025 года № 94-р.
Внести в распоряжение Премьер-Министра Республики Казахстан от 9 марта 2022 года № 47-р "О создании Водного совета Казахстана" следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"О создании Водного совета Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Создать Водный совет Республики Казахстан в составе согласно приложению к настоящему распоряжению (далее – Совет).";
в составе Водного совета Казахстана, утвержденном указанным распоряжением:
заголовок состава Водного совета Казахстана изложить в следующей редакции:
"Состав Водного совета Республики Казахстан";
в Положении о Водном совете Казахстана, утвержденном указанным распоряжением:
заголовок Положения о Водном совете Казахстана изложить в следующей редакции:
"Положение о Водном совете Республики Казахстан";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Водный совет Республики Казахстан (далее – Совет) является консультативно-совещательным органом при Правительстве Республики Казахстан.";
пункты 5 и 6 изложить в следующей редакции:
"5. Заседания Совета проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в год.
6. Задачей Совета является выработка рекомендаций и предложений по вопросам:
1) государственной политики в области охраны и использования водного фонда, разработки и реализации генерального плана интегрированного управления водными ресурсами;
2) взаимодействия с сопредельными странами по совместному использованию трансграничных водных объектов, водохозяйственных и гидротехнических сооружений межгосударственного пользования;
3) вододеления между регионами и отраслями экономики;
4) приоритетного финансирования мероприятий в области охраны и использования водного фонда, обеспечения водной безопасности и водосбережения;
5) инвестиционных проектов в области охраны и использования водного фонда, в том числе в рамках государственно-частного партнерства.".
Премьер-Министр О. Бектенов