"Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 шілдедегі № 571 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 3 желтоқсандағы № 1035 қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2025 жылғы 29 шілдедегі № 571 қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Республикалық бюджеттің атқарылуы туралы жылдық есепті жасау және ұсыну қағидалары мынадай мазмұндағы 38 және 39-тармақтармен толықтырылсын:
"38. Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті есепті жылдағы республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есебіне Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының ұсынымдарын орындау жөніндегі жол картасының жобасын (бұдан әрі – Жол картасының жобасы) әзірлейді және оны Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасына келісуге жібереді.
Қазақстан Республикасының Жоғары аудиторлық палатасы Жол картасының жобасы келіп түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде оны келіседі не бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға Жол картасының жобасына ұсынымдар және (немесе) ұсыныстар береді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Жол картасының жобасын оның іс-шараларының орындалуына жауапты мемлекеттік органдармен келісу бойынша ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді кезеңдерге іске асыру мерзімдерін айқындайды.
Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасы Жол картасының жобасын келіскеннен кейін бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына бекітуге жібереді.
39. Жол карталарының тармақтарын орындау үшін жауапты мемлекеттік органдар тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 5-і күнінен кешіктірмей, бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға Жол картасының орындау мерзімі есепті кезеңге келетін тармақтарының іске асырылу барысы туралы ақпарат береді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей, Жол картасы тармақтарының орындалуы туралы ақпаратты жинайды және талдайды, Жол картасының тармақтарын бақылаудан шығару туралы шешім қабылдау үшін оны Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасына жібереді.
Бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті орган Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының ұстанымын алғаннан кейін Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына Жол картасы тармақтарының іске асырылу барысы туралы ақпарат пен Қазақстан Республикасы Жоғары аудиторлық палатасының Жол картасының орындалуы жөніндегі мониторинг нәтижелері туралы ақпарат жібереді.".

О внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2025 года № 571 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 2025 года № 1035.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2025 года № 571 "Об утверждении Правил составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета" следующие дополнения:
Правила составления и представления годового отчета об исполнении республиканского бюджета, утвержденные указанным постановлением, дополнить пунктами 38 и 39 следующего содержания:
"38. Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета разрабатывает проект Дорожной карты по исполнению рекомендаций Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан к отчету Правительства Республики Казахстан об исполнении республиканского бюджета за соответствующий отчетный год (далее – проект Дорожной карты) и направляет его на согласование в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан.
Высшая аудиторская палата Республики Казахстан в течение десяти рабочих дней со дня поступления проекта Дорожной карты согласовывает его либо представляет в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета рекомендации и (или) предложения к проекту Дорожной карты.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета определяет сроки реализации проекта Дорожной карты по согласованию с государственными органами, ответственными за исполнение его мероприятий, на долгосрочный, среднесрочный и краткосрочный периоды.
После согласования проекта Дорожной карты с Высшей аудиторской палатой Республики Казахстан центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета направляет его на утверждение в Аппарат Правительства Республики Казахстан.
39. Государственные органы, ответственные за исполнение пунктов Дорожной карты, ежеквартально, не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляют в центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета информацию о ходе реализации пунктов Дорожной карты, срок исполнения которых приходится на отчетный период.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета осуществляет сбор и аналитику информации об исполнении пунктов Дорожной карты, ежеквартально, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляет в Высшую аудиторскую палату Республики Казахстан для принятия решения о снятии с контроля пунктов Дорожной карты.
Центральный уполномоченный орган по исполнению бюджета после получения позиции Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан направляет в Аппарат Правительства Республики Казахстан информацию о ходе реализации пунктов Дорожной карты и информацию Высшей аудиторской палаты Республики Казахстан о результатах мониторинга по исполнению Дорожной карты.".

2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
О. Бектенов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О. Бектенов