Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысы.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы қаулы 01.01. 2021 бастап қолданысқа енгізіледі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қаулыға өзгеріс енгізу көзделген - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 19.10.2023 № 927 қаулысымен. (қызмет бабында пайдалану үшін).
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары (бұдан әрі ‒ Кешенді жоспар);
2) жекешелендіру объектілерін Кешенді жоспарға қосу және одан алып тастау жөніндегі әдістеме бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1177 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Теңгерімдік құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданыста болатын айлық есептік көрсеткіштің 2 500 000 еселенген мөлшерінен асатын, басым тәртіппен бәсекелес ортаға беруге жататын квазимемлекеттік сектор субъектілері (бұдан әрі – ірі ұйымдар) бойынша:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесі бекітілсін;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" (келісу бойынша), "Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" (келісу бойынша), "Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" (Kazakhstan Engineering) (келісу бойынша) акционерлік қоғамдарына ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың басым тәртіппен бәсекелес ортаға беру ұсынылатын еншілес, тәуелді ірі ұйымдарының тізбесін бекіту ұсынылсын.
3. Осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесі бекітілсін.
4. Жергілікті атқарушы органдарға:
1) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесін бекіту;
2) осы қаулыға 4-қосымшада көрсетілген заңды тұлғалар үш рет өткізілген сауда-саттықтың нәтижелері бойынша өткізілмеген жағдайда, оларды қосу не біріктіру арқылы қайта ұйымдастыру немесе тарату ұсынылсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
5. Квазимемлекеттік сектор субъектілеріне (келісу бойынша):
1) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беру ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесін бекіту;

О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908.
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2021.
Примечание ИЗПИ!
В постановление предусмотрено изменение постановлением Правительства РК от 19.10.2023 № 927 (Для служебного пользования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Комплексный план приватизации на 2021 ‒ 2025 годы (далее – Комплексный план);
2) методику по включению и исключению объектов приватизации из Комплексного плана.
Сноска. Пункт 1 - в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1177 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. По субъектам квазигосударственного сектора, балансовая стоимость которых составляет более 2 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года (далее – крупные организации), подлежащим передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке:
1) утвердить перечень крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке, согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) рекомендовать акционерным обществам "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию), "Национальный управляющий холдинг "Байтерек" (по согласованию), "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering) (по согласованию) утвердить перечень крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Утвердить перечень организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации, согласно приложению 3 к настоящему постановлению.
4. Рекомендовать местным исполнительным органам:
1) утвердить перечень организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду, согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
2) реорганизовать путем присоединения либо слияния или ликвидировать в случае нереализации по результатам трех проведенных торгов юридические лица, указанные в приложении 4 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
5. Рекомендовать субъектам квазигосударственного сектора (по согласованию):
1) утвердить перечень дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду, согласно приложению 5 к настоящему постановлению;

2) осы қаулыға 5-қосымшада көрсетілген заңды тұлғалар үш рет өткізілген сауда-саттықтың нәтижелері бойынша өткізілмеген жағдайда, оларды қосу не біріктіру арқылы қайта ұйымдастыру немесе тарату ұсынылсын.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
6. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамына (келісу бойынша) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес өткізілуінің, қайта ұйымдастырылуының, таратылуының мерзімдерін, тәсілдерін, сондай-ақ өзге де шарттарын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқармасы айқындайтын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының еншілес, тәуелді ұйымдарының және онымен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың тізбесін бекіту ұсынылсын.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1177 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Кешенді жоспардың орындалуына жауапты орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан Республикасының Президентіне тікелей бағынатын және есеп беретін мемлекеттік орган (келісу бойынша), квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша), сондай-ақ мүдделі ұйымдар (келісу бойынша):
1) Кешенді жоспарды іске асыру жөнінде шаралар қабылдасын;
2) жыл сайын, жартыжылдықтың және жылдың қорытындылары бойынша (10 шілдеге және 10 қаңтарға қарай) Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне Кешенді жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат және құрылтайшысы, қатысушысы немесе акционері мемлекет болып табылатын мемлекеттік кәсіпорындарды, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктерді, акционерлік қоғамдарды, сондай-ақ еншілес, тәуелді және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғаларды бәсекелес ортаға беру жөнінде ұсыныстар беріп тұрсын;
3) мыналар:
мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында орналастырылған жол карталарына сәйкес объектілердің уақтылы өткізілмегені;
"Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы ережеге сәйкес құрылған жұмыс тобының теріс ұсынымы;
объектіні жекешелендіру мерзімін бір реттен артық ауыстырғаны және үш жылдан асатын мерзімге ауыстырғаны үшін мемлекеттік органдар басшыларының орынбасарларынан, ұйымдар басшыларының орынбасарларынан төмен емес лауазымды адамдардың тәртіптік жауапкершілігі туралы мәселені қарасын;

2) реорганизовать путем присоединения либо слияния или ликвидировать в случае нереализации по результатам трех проведенных торгов юридические лица, указанные в приложении 5 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
6. Рекомендовать акционерному обществу "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" (по согласованию) утвердить перечень дочерних, зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ним, по которым сроки, способы, а также иные условия их реализации, реорганизации, ликвидации определяются правлением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", согласно приложению 6 к настоящему постановлению.
Сноска. Пункт 6 – в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1177 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Центральным и местным исполнительным органам, государственному органу, непосредственно подчиненному и подотчетному Президенту Республики Казахстан (по согласованию), субъектам квазигосударственного сектора (по согласованию), а также заинтересованным организациям (по согласованию), ответственным за исполнение Комплексного плана:
1) принять меры по реализации Комплексного плана;
2) ежегодно по итогам полугодия и года (к 10 июля и 10 января) представлять в Министерство национальной экономики Республики Казахстан информацию о ходе реализации Комплексного плана и предложения по передаче в конкурентную среду государственных предприятий, товариществ с ограниченной ответственностью, акционерных обществ, учредителем, участником или акционером которых является государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними;
3) рассматривать вопрос о дисциплинарной ответственности должностных лиц не ниже заместителей руководителей государственных органов, заместителей руководителей организаций за:
несвоевременную реализацию объектов в соответствии с дорожными картами, размещенными на веб-портале реестра государственного имущества;
отрицательную рекомендацию рабочей группы, созданной в соответствии с Положением о Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан";
перенос срока приватизации объекта более одного раза и перенос срока, превышающий три года;

4) Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісінше 2004 жылғы 30 шілдедегі № 810 және 2008 жылғы 30 маусымдағы № 651 қаулыларымен бекітілген экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің және ұлттық холдингтердің және (немесе) ұлттық компаниялардың не олардың аффилиирленген тұлғаларының, сондай-ақ мемлекет қатысатын өзге де заңды тұлғалардың жарғылық капиталдарына берілген және (немесе) олардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің және мемлекетпен аффилиирленбеген заңды тұлғалардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың меншігінде тұрған стратегиялық объектілердің тізбелеріне енгізілген ұйымдар акцияларының (қатысу үлестерінің) бақылау пакетінің сақталуын қамтамасыз етсін.
Бұл ретте осы қаулының 7-тармағы 4) тармақшасының бірінші абзацында көзделген талаптар Қазақстан Республикасының әуе кеңістігін пайдалану және авиация қызметі туралы заңнамасына сәйкес шетелдік заңды тұлғаға, заңды тұлға болып табылмайтын шетелдік ұйымға, шетелдікке және (немесе) азаматтығы жоқ адамға дербес не басқа шетелдік заңды тұлғалармен, заңды тұлға болып табылмайтын шетелдік ұйымдармен, шетелдіктермен және (немесе) азаматтығы жоқ адамдармен жиынтықта "Эйр Астана" акционерлік қоғамының акцияларын және (немесе) Қазақстан Республикасының немесе шет мемлекеттің заңнамасына сәйкес шығарылған, акциялары базалық активі болып табылатын туынды ("Эйр Астана" акционерлік қоғамы өзі сатып алған акциялар шегеріле отырып) бағалы қағаздарды "Эйр Астана" акционерлік қоғамының орналастырылған акциялары жалпы санының қырық тоғыз және одан көп пайызынан асатын мөлшерде тікелей және (немесе) жанама иеленуге, пайдалануға және (немесе) билік етуге тыйым салудың сақталуы шартымен "Эйр Астана" акционерлік қоғамына, сондай-ақ құрамына "Богатырь Көмір" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі кіретін Forum Muider Limited-ке қолданылмайды;
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.02.2022 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 15.12.2023 № 1123; 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.12.2025 № 1113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
8. Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі жыл сайын жарты жылдың және жылдың қорытындылары бойынша (25 шілдеге және 25 қаңтарға қарай) Қазақстан Республикасының Үкіметіне Кешенді жоспардың орындалу барысы туралы жиынтық ақпарат беруді қамтамасыз етсін.

4) обеспечить сохранение контрольного пакета акций (долей участия) организаций, включенных в перечни объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, и стратегических объектов, переданных в уставный капитал и (или) находящихся в собственности национальных холдингов и (или) национальных компаний либо их аффилированных лиц, а также иных юридических лиц с участием государства и стратегических объектов, находящихся в собственности юридических лиц, не аффилированных с государством, а также физических лиц, утвержденные постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 июля 2004 года № 810 и от 30 июня 2008 года № 651, соответственно.
При этом требования, предусмотренные абзацем первым подпункта 4) пункта 7 настоящего постановления, не применяются к акционерному обществу "Эйр Астана" при условии соблюдения запрета иностранному юридическому лицу, иностранной организации, не являющейся юридическим лицом, иностранцу и (или) лицу без гражданства самостоятельно либо в совокупности с другими иностранными юридическими лицами, иностранными организациями, не являющимися юридическими лицами, иностранцами и (или) лицами без гражданства, прямо и (или) косвенно владеть, пользоваться и (или) распоряжаться акциями и (или) производными ценными бумагами, выпущенными в соответствии с законодательством Республики Казахстан или иностранного государства, базовым активом которых являются акции акционерного общества "Эйр Астана" в количестве, превышающем сорок девять и более процентов от общего количества размещенных (за вычетом выкупленных самим акционерным обществом "Эйр Астана") акций акционерного общества "Эйр Астана", в соответствии с законодательством Республики Казахстан об использовании воздушного пространства и деятельности авиации, а также к Forum Muider Limited, в составе которого Товарищество с ограниченной ответственностью "Богатырь Комир";
5) не сокращать численность или штат работников организаций, включенных в Комплексный план, до заключения договора купли-продажи.
Сноска. Пункт 7 – в редакции постановления Правительства РК от 02.02.2022 № 44; с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2025 № 1113 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
8. Министерству национальной экономики Республики Казахстан ежегодно по итогам полугодия и года (к 25 июля и 25 января) обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан сводной информации о ходе исполнения Комплексного плана.

9. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігіне жүктелсін.
10. Осы қаулы 2021 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі      А. Мамин
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысымен
бекітілген
Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.02.2022 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
Іс-шараның
атауы
Аяқтау нысаны
Жауапты орындаушылар
Орындау мерзімі
Болжанатын шығыстар (млн теңге)
Қаржыландыру көзі
1
2
3
4
5
6
7
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген мемлекеттік меншіктегі объектілерді жекешелендіру және квазимемлекеттік сектор объектілерін бәсекелес ортаға беру
1.
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның мемлекеттік меншікті жекешелендіру мәселелерін (сату түрлері мен шарттары, сатып алушылар мен тәуелсіз консультанттарға қойылатын талаптар) қарауы
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның хаттамасы
ҰЭМ, Қаржымині, ТСУО, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
2.
Стратегиялық инвесторға жекешелендіру объектілерін тікелей атаулы сату және екі кезеңді рәсімдер арқылы өтетін конкурс жөнінде шешімдер қабылдау
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің уәкілетті органдарының шешімдері,
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша), Қаржымині, ТСУО,
үнемі
талап етілмейді
3.
Тәуелсіз консультанттарды тарта отырып, мемлекеттік меншік және квазимемлекеттік сектор объектілерін сату алдындағы дайындауды жүргізу және сатуды жүзеге асыру
сатып алу-сату шарттары
Қаржымині,
квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттік бағдарламалар шеңберінде
республикалық бюджет және квазимемлекеттік сектор субъектілердің қаражаты
4.
Жекешелендіру объектісін бағалауға сараптама жүргізу
есептік ақпарат
Қаржымині, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
жекешелендіру объектісінің бағалау туралы есепте белгіленген құны шамасының анықтығы туралы дау болған жағдайда
талап етіледі
2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына 3 және 4-қосымшаларда көрсетілген мемлекеттік меншіктегі объектілерді жекешелендіру
1.
Жекешелендіруге және бәсекелес ортаға беруге жататын республикалық және коммуналдық меншік объектілерінің тізбесіне енгізілген мемлекеттік меншік объектілерін сату туралы шешім қабылдау
республикалық меншік бойынша – Қаржыминінің бұйрығы
республикалық меншік бойынша – Қаржымині
үнемі
талап етілмейді
коммуналдық меншік бойынша – жергілікті атқарушы органдардың шешімдері
коммуналдық меншік бойынша
– облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
2.
Тиісті салалардағы уәкілетті органдардың, жергілікті атқарушы органдардың республикалық және коммуналдық меншік объектілерінің сауда-саттығы түрін таңдау, сондай-ақ оларды бәсекелес ортаға беру жөнінде ұсыныстар беруі
республикалық меншік бойынша – Қаржыминіне ұсыныстар
республикалық меншік бойынша –ТСУО
үнемі
коммуналдық меншік бойынша – жергілікті атқарушы органдарға ұсыныстар
коммуналдық меншік бойынша –
облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері
3.
Мемлекеттік меншіктегі объектілерді сату алдындағы дайындауды ұйымдастыру және сатуды жүргізу
сатып алу-сату шарты
Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
үнемі
4.
Мемлекеттік кәсіпорындарды жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастыруды жүргізу
республикалық меншік бойынша – Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
республикалық меншік бойынша –ТСУО
қажеттігіне қарай
коммуналдық меншік бойынша – жергілікті атқарушы органдардың шешімдері
коммуналдық меншік бойынша –облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
5.
Жекешелендіру объектісін бағалауға сараптама жүргізу
есептік ақпарат
Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері
жекешелендіру объектісінің бағалау туралы есепте белгіленген құны шамасының анықтығы туралы дау болған жағдайда
талап етіледі

9. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство национальной экономики Республики Казахстан.
10. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2021 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
А. Мамин
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Комплексный план приватизации на 2021 − 2025 годы
Сноска. Комплексный план с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 02.02.2022 № 44; от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
№ п/п Наименование мероприятия Форма завершения Ответственные исполнители Срок исполнения Предполагаемые расходы (млн. тенге) Источник финансирования
1 2 3 4 5 6 7
1. Приватизация объектов государственной собственности и передача в конкурентную среду объектов квазигосударственного сектора, указанных в приложениях 1 и 2 к постановлению Правительства Республики Казахстан
1.
Рассмотрение Государственной комиссией по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан вопросов приватизации государственной собственности и передачи в конкурентную среду объектов квазигосударственного сектора (виды и условия продажи, требования к покупателям и независимым консультантам)
протокол Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан
МНЭ, МФ, УОСО, АО "ФНБ "Самрук-Казына"
(по согласованию)
постоянно
не требуются
2.
Принятие решений по прямой адресной продаже и конкурсу путем двухэтапных процедур стратегическому инвестору объектов приватизации
решения уполномоченных органов субъектов квазигосударственного сектора, постановления Правительства Республики Казахстан
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
(по согласованию), МФ, УОСО,
постоянно
не требуются
3.
Проведение предпродажной подготовки и осуществление продажи объектов государственной собственности и квазигосударственного сектора с привлечением независимых консультантов
договоры купли-продажи
МФ, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
в рамках бюджетных программ
республиканский бюджет и средства субъектов квазигосударственного сектора
4.
Проведение экспертизы оценки объекта приватизации
отчетная информация
МФ, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
в случае наличия спора о достоверности стоимости объекта приватизации, установленной в отчете об оценке
требуется
2. Приватизация и передача в конкурентную среду объектов государственной собственности, указанных в приложениях 3 и 4 к постановлению Правительства Республики Казахстан
1.
Принятие решения о продаже объектов государственной собственности, включенных в перечень объектов республиканской и коммунальной собственности, подлежащих приватизации и передаче в конкурентную среду
по республиканской собственности – приказ МФ
по республиканской собственности – МФ
постоянно
не требуются
по коммунальной собственности – решения местных исполнительных органов
по коммунальной собственности – акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
2.
Предоставление уполномоченными органами соответствующих отраслей, местными исполнительными органами предложений по выбору вида торгов объектов республиканской и коммунальной собственности, а также передаче в конкурентную среду
по республиканской собственности – предложения в МФ
по республиканской собственности – УОСО
постоянно
по коммунальной собственности – предложения в местные исполнительные органы
по коммунальной собственности – акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
3.
Организация и проведение предпродажной подготовки и продажи объектов государственной собственности
договор купли-продажи
МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
постоянно
4.
Проведение реорганизации государственных предприятий путем преобразования их в товарищества с ограниченной ответственностью
по республиканской собственности – постановления Правительства Республики Казахстан
по республиканской собственности – УОСО
по мере необходимости
по коммунальной собственности - решения местных исполнительных органов
по коммунальной собственности – акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
по мере необходимости
5.
Проведение экспертизы оценки объекта приватизации
отчетная информация
МФ, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента
в случае наличия спора о достоверности стоимости объекта приватизации, установленной в отчете об оценке
требуется

3. Ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық компаниялар, акционерлік қоғамдар активтерін сату алдындағы дайындау және оларды жеке секторға беру
1.
Жеке меншікке беруге жататын квазимемлекеттік сектор субъектілерінің тізбесін бекіту
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің уәкілетті органдарының шешімдері
квазимемлекеттік сектор субъектілері
(келісу бойынша)
2021 жылғы ақпан
талап етілмейді
2.
Бәсекелес ортаға берілетін әрбір ұйымды сату алдындағы дайындау жөніндегі жол картасын әзірлеу
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің уәкілетті органдарының шешімдері
квазимемлекеттік сектор субъектілері
(келісу бойынша)
2021 жылғы наурыз
талап етілмейді
3.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерінің инвестициялық тартымдылығын арттыру мақсатында олардағы сату алдында дайындау жөніндегі іс-шараларды өткізу
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің уәкілетті органдарының шешімдері
квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
4.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерін және олардың активтерін сауда-саттыққа шығару графигін әзірлеу және бекіту
квазимемлекеттік сектор субъектілерінің уәкілетті органдарының шешімдері
квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
жыл сайын
талап етілмейді
5.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің стратегиялық объектілерді иеліктен шығару туралы шешімдерін қабылдау
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулылары
ТСУО
қажеттігіне қарай
талап етілмейді
6.
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның активтерді бәсекелес ортаға шығару мәселелерін (активтерді сату түрлері мен шарттары) қарауы
Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның хаттамасы
ҰЭМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісу бойынша),
үнемі
талап етілмейді
7.
Жекешелендіру объектісін бағалауға сараптама жүргізу
есептік ақпарат
квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
жекешелендіру объектісінің бағалау туралы есепте белгіленген құны шамасының анықтығы туралы дау болған жағдайда
талап етіледі
4. Мемлекеттік меншіктің оңтайлы құрылымын қалыптастыру
1.
Квазимемлекеттік сектор субъектілері жұмыс істейтін тауар нарықтарындағы бәсекелес ортаның жай-күйіне тұрақты негізде талдау және бағалау жүргізу. Олардың осы тауар нарығында одан әрі жұмыс істеуінің орындылығы бойынша ұсыныстар енгізу
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
БҚДА, ҰКП (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
5. Ақпараттық қамтамасыз ету
1.
Мерзімді баспасөз басылымдарында және мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында жекешелендіру объектілерін сату туралы хабарламаларды жариялау
ақпараттық хабар
республикалық меншік бойынша – Қаржымині,
коммуналдық меншік бойынша – облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
бюджеттік бағдарламалар шеңберінде
2.
Квазимемлекеттік сектор субъектілерін және олардың объектілерін (бейінді, бейінді емес) бәсекелес ортаға өткізу, өтінімдерді беру мерзімдері, қажетті құжаттар мен өзге де мәліметтер тізбесі бойынша ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдары, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің веб-порталдары, өңірлік кәсіпкерлер палаталары және әртүрлі салалардың кәсіпкерлер қауымдастықтары арқылы жариялау және тарату
ақпараттық хабар
квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
3.
Бұқаралық ақпарат құралдарында, әлеуметтік желілерде жекешелендіруді жүргізу және, квазимемлекеттік сектор субъектілерін бәсекелес ортаға беру барысы туралы материалдар жариялау
бұқаралық ақпарат құралдарында материалдар, әлеуметтік желілерде хабарлар жариялау
ҰЭМ, Қаржымині, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
4.

3. Предпродажная подготовка и передача в конкурентную среду активов национальных управляющих холдингов, национальных компаний, акционерных обществ
1.
Утверждение перечня субъектов квазигосударственного сектора, подлежащих передаче в конкурентную среду
решения уполномоченных органов субъектов квазигосударственного сектора
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
февраль 2021 года
не требуются
2.
Разработка Дорожной карты по предпродажной подготовке каждой организации, передаваемой в конкурентную среду
решения уполномоченных органов субъектов квазигосударственного сектора
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
март
2021 года
не требуются
3.
Проведение мероприятий по предпродажной подготовке субъектов квазигосударственного сектора в целях повышения их инвестиционной привлекательности
решения уполномоченных органов субъектов квазигосударственного сектора
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
4.
Разработка и утверждение графика выставления на торги субъектов квазигосударственного сектора и их активов
решения уполномоченных органов субъектов квазигосударственного сектора
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
ежегодно
не требуются
5.
Принятие решений Правительства Республики Казахстан об отчуждении стратегических объектов
постановления Правительства Республики Казахстан
УОСО
по мере необходимости
не требуются
6.
Рассмотрение Государственной комиссией по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан вопросов вывода активов в конкурентную среду (способ и условия продажи активов)
протокол Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан
МНЭ, АО "ФНБ "Самрук-Қазына" (по согласованию)
постоянно
не требуются
7.
Проведение экспертизы оценки объекта приватизации
отчетная информация
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
в случае наличия спора о достоверности стоимости объекта приватизации, установленной в отчете об оценке
требуется
4. Формирование оптимальной структуры государственной собственности
1.
Проведение на постоянной основе анализа и оценки состояния конкурентной среды на товарных рынках, в которых действуют субъекты квазигосударственного сектора. Внесение предложений по целесообразности их дальнейшего функционирования на данном товарном рынке
информация в Правительство Республики Казахстан
АЗРК, НПП (по согласованию)
постоянно
не требуются
5. Информационное обеспечение
1.
Публикация извещений о продаже объектов приватизации в периодических печатных изданиях и на веб-портале реестра государственного имущества
информационное сообщение
по республиканской собственности - МФ;
по коммунальной собственности – акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
в рамках бюджетных программ
2.
Публикация и распространение информации по реализации субъектов квазигосударственного сектора и их объектов (профильных, непрофильных) в конкурентную среду, сроки подачи заявок, перечень необходимых документов и иных сведений через средства массовой информации, веб-порталы субъектов квазигосударственного сектора, региональных палат предпринимателей и ассоциаций предпринимателей различных отраслей
информационное сообщение
субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
3.
Публикация материалов в средствах массовой информации, социальных сетях о ходе проведения приватизации и передачи в конкурентную среду объектов квазигосударственного сектора
публикация материалов в средствах массовой информации, сообщений в социальных сетях
МНЭ, МФ, акиматы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
4.

Осы Кешенді жоспардың 1-бөлімінің 1-тармағында және 3-бөлімінің 6-тармағында көзделген Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның ұсынымдық шешімдерін (жекешелендіру мәселелері жөніндегі хаттамадан үзінді) жариялау
мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің веб-порталдарында ұсынымдық шешімдерді жариялау
Қаржымині, ҰЭМ, ТСУО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
5.
Тікелей атаулы сату негіздемелерін жариялау
уәкілетті органның бірінші басшысы қол қойған негіздемелерді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің веб-порталдарында жариялау
Қаржымині, ТСУО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, квазимемлекеттік сектор субъектілері
(келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
6
Барлық жобалар бөлінісінде жекешелендіру процесінің әрбір кезеңі бойынша толық ақпаратты жариялау
мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталында және "Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасының сайтында барлық жобалар бөлінісінде жекешелендіру процесінің әрбір кезеңі бойынша толық ақпаратты жариялау
Қаржымині, ҰКП (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
7.
Жұртшылықпен, оның ішінде бұқаралық ақпарат құралдарын тарта отырып, стратегиялық маңызы бар және әлеуметтік маңызы бар объектілерді иеліктен шығарудың орындылығы туралы алдын ала талқылаулар өткізу
қоғамдық талқылау хаттамалары
Қаржымині, ТСУО, облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының әкімдіктері, квазимемлекеттік сектор субъектілері (келісу бойынша)
үнемі
талап етілмейді
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
БҚДА
Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау және дамыту агенттігі
квазимемлекеттік сектор субъектілері
мемлекеттік кәсіпорындар, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктер, акционерлік қоғамдар, оның ішінде құрылтайшысы, қатысушысы немесе акционері мемлекет болып табылатын ұлттық басқарушы холдингтер, ұлттық холдингтер, ұлттық компаниялар, сондай-ақ еншілес, тәуелді және Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiне сәйкес олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалар
Қаржымині
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
"Самұрық-Қазына" ҰБХ" АҚ
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
ТСУО
тиісті саладағы уәкілетті орган
ҰЭМ
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі
ҰКП
"Атамекен" Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
1-қосымша
Басым тәртіппен жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ірі ұйымдардың тізбесі

Публикация рекомендательных решений Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан (выписки из протокола по вопросам приватизации), предусмотренных в пункте 1 раздела 1 и пункте 6 раздела 3 настоящего Комплексного плана
публикация рекомендательных решений на веб-портале реестра государственного имущества, веб-порталах субъектов квазигосударственного сектора
МФ, МНЭ, УОСО, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
5.
Публикация обоснований прямой адресной продажи
публикация обоснований за подписью первого руководителя уполномоченного органа на веб-портале реестра государственного имущества, веб-порталах субъектов квазигосударственного сектора
МФ, УОСО, акиматы областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуются
6.
Публикация подробной информации по каждому этапу процесса приватизации в разрезе всех проектов
публикация на веб-портале реестра государственного имущества и на сайте Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен" подробной информации по каждому этапу процесса приватизации в разрезе всех проектов
МФ, НПП (по согласованию)
постоянно
не требуются
7.
Проведение предварительных обсуждений с общественностью, в том числе с привлечением средств массовой информации, о целесообразности отчуждения стратегически важных объектов и объектов, имеющих социальную значимость
протоколы общественных обсуждений
МФ, УОСО, акиматы областей, городов Нур-Султана, Алматы и Шымкента, субъекты квазигосударственного сектора (по согласованию)
постоянно
не требуется
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АЗРК
Агентство по защите и развитию конкуренции Республики Казахстан
субъекты квазигосударственного сектора
государственные предприятия, товарищества с ограниченной ответственностью, акционерные общества, в том числе национальные управляющие холдинги, национальные холдинги, национальные компании, учредителем, участником или акционером которых является государство, а также дочерние, зависимые и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан
МФ
АО "ФНБ "Самрук-Казына"
УОСО
Министерство финансов Республики Казахстан
акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Казына"
уполномоченный орган соответствующей отрасли
МНЭ
Министерство национальной экономики Республики Казахстан
НПП
Национальная палата предпринимателей Республики Казахстан "Атамекен"
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень крупных организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации в приоритетном порядке

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
Р/с
Ұйымның атауы Іске асыру тәсілі Іске асыру мерзімі (жыл)
1 2 3 4 5
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлігі
1.
1.
"Ұлттық ғылыми медициналық орталық" акционерлік қоғамы
тікелей атаулы сату
2021
Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы
2.
1.

Сноска. Приложение 1 – в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования; с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
п/п
п/п
Наименование организации
Способ реализации
Срок реализации (год)
1
2
3
4
5
Министерство здравоохранения Республики Казахстан
1.
1.
Акционерное общество "Национальный научный медицинский центр"
прямая адресная продажа
2021
Управление делами Президента Республики Казахстан
2.
1.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
2-қосымша
Ұлттық басқарушы холдингтердің, ұлттық компаниялардың және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың басым тәртіппен бәсекелес ортаға беру ұсынылатын ірі еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесі
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 07.12.2022 № 989 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.01.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.06.2024 № 453 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 15.08.2024 № 658 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 26.03.2025 № 174 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 21.08.2025 № 657 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 02.09.2025 № 708 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 19.12.2025 № 1113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с №
Р/с
Ұйымның атауы
Болжамды іске асыру тәсілі
Іске асыру мерзімі (жыл)
1
2
3
4
5
Квазимемлекеттік сектор ұйымдарының тізбесі
"Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы
3.
1.
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2025

Исключена постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень крупных дочерних, зависимых организаций национальных управляющих холдингов, национальных компаний и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду в приоритетном порядке
Сноска. Перечень– в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 07.12.2022 № 989 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 11.01.2024 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.06.2024 № 453 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 15.08.2024 № 658 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 26.03.2025 № 174 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 21.08.2025 № 657 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 02.09.2025 № 708 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 19.12.2025 № 1113 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
п/п
п/п
Наименование организации
Предполагаемый способ реализации1
Срок реализации (год)
1
2
3
4
5
Перечень организаций квазигосударственного сектора
Акционерное общество "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
3.
1.
Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы", в составе которого:
IPO
2025

1)
"Қазтеміртранс" акционерлік қоғамы
2)
"Жолаушылар тасымалы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
2.1)
"Вагон сервис" акционерлік қоғамы
3)
"Еуразиялық теміржол альянсы" біріккен көліктік-логистикалық компаниясы" акционерлік қоғамы
4)
"ҚТЖ-Жүк тасымалдары" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"Теміржолсу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
5.1)
"Теміржолсу-Шу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.2)
"Теміржолсу-Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.3)
"Теміржолсу-Маңғыстау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.4)
"Теміржолсу-Қостанай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.5)
"Теміржолсу-Көкшетау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.6)
"Теміржолсу-Кзыл-Орда" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.7)
"Теміржолсу-Қарағанды" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.8)
"Теміржолсу-Аягөз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.9)
"Теміржолсу-Арыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.10)
"Теміржолсу-Алматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.11)
"Теміржолсу-Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.12)
"Теміржолжылу-Атырау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Кедентранссервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
6.1)
"Қазақстанның көлік холдингі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
"Құрық порты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8)
"Транстелеком" акционерлік қоғамы
9)
"ҚТЖ-Жолаушылар локомотивтері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10)
"KTZ-Express" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
10.1)
"Ляньюньган қаласының Қытай-Қазақстан халықаралық логистикалық компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
10.2)
YuXinOu(Chongqing) LogisticsCo., Ltd
10.3)
"KTZ ExpressHongKong" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
10.4)
"KTZE-KhorgosGateway" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10.5)
Xinjiang KTZ International Logistics Co.​LTD
10.6)
"KIF WAREHOUSES" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"Әскерилендірілген теміржол күзеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3.
12)
"Ақтау теңіз солтүстік терминалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13)
"Dosjan Temir Joly" акционерлік қоғамы
4.
2.
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2022
1)
"Өріктау Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2)
"Павлодар мұнай-химия зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

1)
Акционерное общество "Казтеміртранс"
2)
Акционерное общество "Пассажирские перевозки", в составе которого:
2.1)
Акционерное общество "Вагон сервис"
3)
Акционерное общество "Объединенная транспортно-логистическая компания Евразийский железнодорожный Альянс"
4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ -Грузовые перевозки"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу", в составе которого:
5.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Шу"
5.2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Павлодар"
5.3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Мангистау"
5.4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Костанай"
5.5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Кокшетау"
5.6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Кзыл-Орда"
5.7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Караганды"
5.8)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Аягоз"
5.9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Арыс"
5.10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Алматы"
5.11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолсу-Актобе"
5.12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Темiржолжылу-Атырау"
6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кедентранссервис", в составе которого:
6.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортный холдинг Казахстана"
7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Порт Курык"
8)
Акционерное общество "Транстелеком"
9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КТЖ-Пассажирские Локомотивы"
10)
Акционерное общество "KTZ-Express", в составе которого:
10.1)
Общество с ограниченной ответственностью "Китайско-казахстанская международная логистическая компания г. Ляньюньган"
10.2)
YuXinOu(Chongqing) LogisticsCo., Ltd
10.3)
Общество с ограниченной ответственностью "KTZ ExpressHongKong"
10.4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KTZE-KhorgosGateway"
10.5)
Xinjiang KTZ International Logistics Co.​LTD
10.6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KIF WAREHOUSES"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Военизированная железнодорожная охрана"
3.
12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Aктауский морской северный терминал"
13)
Акционерное общество "Dosjan Temir Joly"
4.
2.
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз", в составе которого:
IPO
2022
1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Урихтау Оперейтинг"
2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Павлодарский нефтехимический завод"

3)
TH KazMunaiGas N. V., оның құрамында:
3.1)
"ПетроҚазақстан Ойл Продактс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3.2)
Valsera Holdings B.V.
4)
"Атырау мұнай өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
4.1)
"АМӨЗ РТИ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"KMG Automation" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Ембімұнайгаз" акционерлік қоғамы
7)
"Өзенмұнайгаз" акционерлік қоғамы
8)
"Қаражанбасмұнай" акционерлік қоғамы
9)
"Маңғыстаумұнайгаз" акционерлік қоғамы
10)
"Қазақтүрікмұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"Қазақойл Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12)
PetroKazakhstan Inc., оның құрамында:
12.1)
"ПетроҚазақстан Құмкөл Ресорсиз" акционерлік қоғамы
12.2)
"ПетроҚазақстан Транспортейшн сервисез" акционерлік қоғамы
12.3)
"Тұзкөлмұнайгаз оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12.4)
Cheltenham Group LTD
12.5)
"Көлжан" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12.6)
"Торғай-Петролеум" акционерлік қоғамы
12.7)
PetroKazakhstan Ventures Inc.
12.8)
PetroKazakhstan Overseas Services Inc.
13)
"Қазгермұнай" БК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
14)
"Орал Ойл энд Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
15)
"Теңгізшевройл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
15.1)
Tengizchevroil International Bermuda Limited
15.2)
Tengizchevroil Finance Company International Ltd
16)
"CASPI BITUM" БК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
17)
"Қазақ газ өңдеу зауыты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
18)
"ҚазРосГаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
19)
"ҚазТрансОйл" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
19.1)
"Қазақстан-Қытай құбыр желісі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
19.2)
"Магистральдық су тартқыш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20)
"Каспий құбыр жолы консорциумы - К" акционерлік қоғамы
21)
"Каспий құбыр жолы консорциумы - К-Р" акционерлік қоғамы
22)
"Каспий мұнай-газ компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
23)
"Центральная" мұнай-газ компаниясы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
24)
"Әл-Фараби Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
25)
"ҚМГ-Үстірт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
26)
"Құрманғазы Петролеум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
27)
"Жеңіс Оперейтинг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
28)
"Becturly Energy Operating" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
29)
"Исатай Оперейтинг Компани" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

3)
TH KazMunaiGas N.V., в составе которого:
3.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "ПетроКазахстан Ойл Продактс"
3.2)
Valsera Holdings B.V.
4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Атырауский нефтеперерабатывающий завод", в составе которого:
4.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "РТИ АНПЗ"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Automation"
6)
Акционерное общество "Эмбамунайгаз"
7)
Акционерное общество "Озенмунайгаз"
8)
Акционерное общество "Каражанбасмунай"
9)
Акционерное общество "Мангистаумунайгаз"
10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахтуркмунай"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахойл Актобе"
12)
PetroKazakhstan Inc., в составе которого:
12.1)
Акционерное общество "ПетроКазахстан Кумколь Ресорсиз"
12.2)
Акционерное общество "ПетроКазахстан Транспортейшн сервисез"
12.3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тузкольмунайгаз оперейтинг"
12.4)
Cheltenham Group LTD
12.5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кольжан"
12.6)
Акционерное общество "Тургай-Петролеум"
12.7)
PetroKazakhstan Ventures Inc.
12.8)
PetroKazakhstan Overseas Services Inc.
13)
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП "Казгермунай"
14)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Урал Ойл энд Газ"
15)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тенгизшевройл", в составе которого:
15.1)
Tengizchevroil International Bermuda Limited
15.2)
Tengizchevroil Finance Company International Ltd
16)
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП "CASPI BITUM"
17)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахский газоперерабатывающий завод"
18)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазРосГаз"
19)
Акционерное общество "КазТрансОйл", в составе которого:
19.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанско-Китайский Трубопровод"
19.2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Магистральный Водовод"
20)
Акционерное общество "Каспийский трубопроводной консорциум - К"
21)
Акционерное общество "Каспийский трубопроводной консорциум - К -Р"
22)
Общество с ограниченной ответственностью "Каспийская Нефтегазовая Компания"
23)
Общество с ограниченной ответственностью "Нефтегазовая Компания Центральная"
24)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Аль-Фараби Оперейтинг"
25)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ -Устюрт"
26)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Курмангазы Петролеум"
27)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Женис Оперейтинг"
28)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Becturly Energy Operating"
29)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Исатай Оперейтинг Компани"

30)
"ҚМГ Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
31)
Kazakhstan Energy Reinsurance Company жеке компаниясы
32)
"Ak Su KMG" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
33)
"Н Оперейтинг Компани" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
34)
"KMG Green Energy" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
35)
"Жамбыл Петролеум" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
36)
"Грейс Қазақстан Каталистс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
37)
"KMG Drilling & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
38)
"Кен-Құрылыс-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
39)
"KMG Nabors Drilling Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
40)
"KMG Parker Drilling Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
41)
"Oil Construction Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
42)
"Oil Service Company" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
43)
"Ойл транспорт корпорейшэн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
44)
"Маңғыстауэнергомұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
45)
"Мұнайтелеком" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
46)
"Су өндіру және тасымалдау басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
47)
"ӨзенМұнайСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
48)
"Professional GeoSolutions Kazakhstan" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
49)
"ҚазМұнайГаз-Аэро" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
50)
"Эр ЛикидМұнайТех Газы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
51)
"Эр Ликид Қарабатан Тех Газы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
52)
"ҚМГ-Құмкөл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
53)
KMGEP UK Limited
54)
North Caspian Operating Company N.V. (NCOC)
55)
"ҚМГ-Қарашығанақ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
56)
ҚарашығанақПетролиумОперейтингБ.В.
56.1)
Cooperative KazMunaiGazU.A.
57)
Mangistau Investment B.V.
58)
"KMG Kashagan B.V."
59)
KMG EP Netherlands Energy Coöperatief U.A.
60)
"Қазақстан Пайплайн Венчурс" ЖШК
61)
KMG EP Energy Ltd DMCC
62)
KazMunaiGaz Finance Sub B.V.
63)
Cooperative KMG EP U.A.
64)
KazMunaiGaz PKI Finance B.V.
65)
Ural Group Limited
66)
CITIC Canada Energy Limited
67)
CITIC Canada Petroleum Limited
68)
"KMG-Security" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
69)
"KMGEP Catering" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
70)
"Бутадиен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
71)
"Батуми мұнай терминалы" жауапкершілігі шектеулі қоғамы
72)
"МұнайТас" Солтүстік-Батыс құбыр компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

30)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ Инжиниринг"
31)
Частная компания Kazakhstan Energy Reinsurance Company
32)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ak Su KMG"
33)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Н Оперейтинг Компани"
34)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Green Energy"
35)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жамбыл Петролеум"
36)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Грейс Казахстан Каталистс"
37)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Drilling & Services"
38)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кен-Курылыс-Сервис"
39)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Nabors Drilling Company"
40)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Parker Drilling Company"
41)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Construction Company"
42)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Oil Service Company"
43)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ойл транспорт корперейшэн"
44)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мангистауэнергомунай"
45)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мунайтелеком"
46)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Управление по добыче и транспортировке воды"
47)
Товарищество с ограниченной ответственностью "ОзенМунайСервис"
48)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Professional GeoSolutions Kazakhstan"
49)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз –Аэро"
50)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эр ЛикидМунайТех Газы"
51)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Эр Ликид Карабатан Тех Газы"
52)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Кумколь"
53)
KMGEP UK Limited
54)
North Caspian Operating Company N.V. (NCOC)
55)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КМГ-Карачаганак", в составе которого:
56)
КарачаганакПетролиумОперейтингБ.В.
56.1)
Cooperative KazMunaiGazU.A.
57)
Mangistau Investment B.V.
58)
"KMG Kashagan B.V."
59)
KMG EP Netherlands Energy Coöperatief U.A.
60)
КОО "Казахстан Пайплайн Венчурс"
61)
KMG EP Energy Ltd DMCC
62)
KazMunaiGaz Finance Sub B.V.
63)
Coöperatieve KMG EP U.A.
64)
KazMunaiGaz PKI Finance B.V.
65)
Ural Group Limited
66)
CITIC Canada Energy Limited
67)
CITIC Canada Petroleum Limited
68)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG –Security"
69)
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMGEP Catering"
70)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Бутадиен"
71)
Общество с ограниченной ответственностью "Батумский нефтяной терминал"
72)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Северо-Западная трубопроводная компания "МунайТас"

73)
Petrotrans Limited
74)
"Қазтеңізкөлікфлоты" ұлттық теңіз кеме қатынасы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
74.1)
Алатау Шиппинг Лтд.
74.2)
Altai Shipping Ltd.
74.3)
Kazmortransflot Ltd.
74.4)
Kazmortransflot UK Ltd.
75)
"PETROSUN" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
76)
"Kazakhstan Petrochemical Industries Inc." жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.
3.
"QazaqGaz" ҰК акционерлік қоғамы
IPO
2024 – 2025
1)
"Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы
2)
"Амангелді Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
"Бейнеу-Шымкент" газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4)
"QazaqGazQurylys" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5)
"Азиялық газ құбыры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6)
"Азиялық Газқұбыры-Қорғас" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7)
"Отан Газ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8)
KTG Finance B.V.
9)
"ҚазТрансГаз Аймақ" акционерлік қоғамы
10)
"ҚазТрансГаз Өнімдері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"АвтоГазАлматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12)
"Тегіс Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
12.1)
"Маңғышлақ Мұнай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13)
"GPC Investment" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6.
4.
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2023 – 2024
1)
"Алатау Жарық Компаниясы" акционерлік қоғамы
2)
"Алматыэнергосбыт" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3)
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.01.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3.1)
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.01.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4)
"Шардара ГЭС" акционерлік қоғамы
5)
"Мойнақ ГЭС" акционерлік қоғамы
6)
"Бұқтырма ГЭС" акционерлік қоғамы
7)
"Шүлбі ГЭС" акционерлік қоғамы
8)
"Өскемен ГЭС" акционерлік қоғамы
9)
"EreymentayWind Power" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

73)
Petrotrans Limited
74)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Национальная морская судоходная компания
"Казмортрансфлот", в составе которого
74.1)
Alatau Shipping Ltd.
74.2)
Altai Shipping Ltd.
74.3)
Kazmortransflot Ltd.
74.4)
Kazmortransflot UK Ltd.
75)
Товарищество с ограниченной ответственностью "PETROSUN"
76)
Товарищество с ограниченной отвестностью "Kazakhstan Petrochemical Industries Inc."
5.
3.
Акционерное общество "НК "QazaqGaz"
IPO
2024 – 2025
1)
Акционерное общество "Интергаз Центральная Азия"
2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Амангельды Газ"
3)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Газопровод "Бейнеу-Шымкент"
4)
Товарищество с ограниченной ответственностью "QazaqGasQurylys"
5)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Азиатский газопровод"
6)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Азиатский газопровод –Хоргос"
7)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Отан Газ"
8)
KTG Finance B.V.
9)
Акционерное общество "КазТрансГаз Аймак"
10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазТрансГаз Өнімдері"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "АвтоГазАлматы"
12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тегис Мунай", в составе которого:
12.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мангышлак Мунай"
13)
Товарищество с ограниченной ответственностью "GPC Investment"
6.
4.
Акционерное общество "Самрук-Энерго", в составе которого:
IPO
2023 – 2024
1)
Акционерное общество "Алатау Жарық Компаниясы"
2)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алматыэнергосбыт"
3)
Исключен постановлением Правительства РК от 11.01.2024 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3.1)
Исключен постановлением Правительства РК от 11.01.2024 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4)
Акционерное общество "Шардаринская ГЭС"
5)
Акционерное общество "Мойнакская ГЭС"
6)
Акционерное общество "Бухтарминская ГЭС"
7)
Акционерное общество "Шульбинская ГЭС"
8)
Акционерное общество "Усть-Каменогорская ГЭС"
9)
Товарищество с ограниченной ответственностью "EreymentayWind Power"

10)
"Бірінші жел электр станциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11)
"Samruk-Green Energy" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
12)
"Энергия Семиречья" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13)
"Қазгидротехэнерго" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
13.1)
"Теплоэнергомаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7.
5
"Эйр Астана" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO
2023 – 2024
5.1)
"Air Kazakhstan" авиациялық компаниясы" акционерлік қоғамы
8.
6.
"Электр желілерін басқару жөніндегі Қазақстан компаниясы" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC" акционерлік қоғамы, оның құрамында:
IPO

10)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Первая ветровая электрическая станция"
11)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Samruk-Green Energy"
12)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Энергия Семиречья"
13)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казгидротехэнерго", в составе которого:
13.1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Теплоэнергомаш"
7.
5
Акционерное общество "Эйр Астана", в составе которого:
IPO
2023 – 2024
5.1)
Акционерное общество "Авиационная компания "Air Kazakhstan"
8.
6.
Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC", в составе которого:
IPO

2025
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
16.
14.
KMG International N. V., оның құрамында:
ашық екі кезеңді конкурс / электрондық конкурс / тікелей атаулы сату
2023 – 2024
14.1)
Rompetrol Gas SRL
14.2)
ROM OIL SA
14.3)
Rompetrol Quality Control SRL
14.4)
JV "ROMPETROL MOLDOVA" JSC
14.5)
Rompetrol Financial Group SRL
14.6)
Fondul de Investitii in Energie Kazah-Roman S. A. (Қазақстан-Румын инвестициялық қоры)
14.7)
Rompetrol France SAS, оның құрамында:
14.7.1)
ABC CARBURANTS-ALLO BEZIAT CARBURANTS SAS
14.7.2)
Dyneff SAS
14.7.3)
DP FOS SA
14.7.4)
SPR SA
14.7.5)
Dyneff Gas Station Network SL
14.7.6)
Dyneff Espagne SL
14.7.7)
Dyneff Trading SL
14.7.8)
DYNEFF RETAIL
14.7.9)
DPPLN SAS
14.7.10)
EPPLN SAS
14.7.11)
Boissonnade Combustibles SAS
14.7.12)
"Paul Orriols" Combustibles de Cerdagne SAS
14.7.13)
BAE SAS
14.7.14)
ETS Rossignol SAS
14.7.15)
PLANTIER SAS
14.7.16)
NATGAS France SAS
14.7.17)
ORCEYRE SAS
14.7.18)
Aneo SAS
14.7.19)
AUBAC SAS
14.7.20)
TPDT SARL
14.8)
Uzina Termoelectrica Midia SA
14.9)
Rompetrol Downstream SRL
14.10)
Rompetrol Bulgaria JSC
14.11)
ROMPETROL GEORGIA LLC
14.12)
KazMunayGas Trading AG
14.13)
Midia Marine Terminal SRL
14.14)
KMG Rompetrol SRL
14.15)
TRG PETROL TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
14.16)
Rompetrol Energy SA
14.17)
Rompetrol Rafinare SA
14.18)
KMG Rompetrol Development SRL
14.19)
KMG Rompetrol Services Center SRL
14.20)
Rominserv SRL
14.21)
Oilfield Exploration Business Solutions S.A.

2025
Акционерное общество "Национальная компания "КазМунайГаз"
16.
14.
KMG International N.V., в составе которого:
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс / прямая адресная продажа
2023 – 2024
14.1)
Rompetrol Gas SRL
14.2)
ROM OIL SA
14.3)
Rompetrol Quality Control SRL
14.4)
JV "ROMPETROL MOLDOVA" JSC
14.5)
Rompetrol Financial Group SRL
14.6)
Fondul de Investitii in Energie Kazah -Roman S.A. (Казахстанско-Румынский инвестиционный фонд)
14.7)
Rompetrol France SAS, в составе которого:
14.7.1)
ABC CARBURANTS-ALLO BEZIAT CARBURANTS SAS
14.7.2)
Dyneff SAS
14.7.3)
DP FOS SA
14.7.4)
SPR SA
14.7.5)
Dyneff Gas Station Network SL
14.7.6)
Dyneff Espagne SL
14.7.7)
Dyneff Trading SL
14.7.8)
DYNEFF RETAIL
14.7.9)
DPPLN SAS
14.7.10)
EPPLN SAS
14.7.11)
Boissonnade Combustibles SAS
14.7.12)
"Paul Orriols" Combustibles de Cerdagne SAS
14.7.13)
BAE SAS
14.7.14)
ETS Rossignol SAS
14.7.15)
PLANTIER SAS
14.7.16)
NATGAS France SAS
14.7.17)
ORCEYRE SAS
14.7.18)
Aneo SAS
14.7.19)
AUBAC SAS
14.7.20)
TPDT SARL
14.8)
Uzina Termoelectrica Midia SA
14.9)
Rompetrol Downstream SRL
14.10)
Rompetrol Bulgaria JSC
14.11)
ROMPETROL GEORGIA LLC
14.12)
KazMunayGas Trading AG
14.13)
Midia Marine Terminal SRL
14.14)
KMG Rompetrol SRL
14.15)
TRG PETROL TİCARET ANONİM ŞİRKETİ
14.16)
Rompetrol Energy SA
14.17)
Rompetrol Rafinare SA
14.18)
KMG Rompetrol Development SRL
14.19)
KMG Rompetrol Services Center SRL
14.20)
Rominserv SRL
14.21)
Oilfield Exploration Business Solutions S.A.

14.22)
Byron Shipping SRL
14.23)
Rompetrol Drilling SLR
14.24)
Rompetrol Well Services SA
14.25)
Rompetrol Logistics SRL
14.26)
Rompetrol Petrochemical SRL
14.27)
Byron Shipping Limited
"Тау-Кен Самұрық" ұлттық тау-кен компаниясы" акционерлік қоғамы
17.
15.
"ШалқияЦинк Лтд" акционерлік қоғамы
ашық екі кезеңді конкурс / электрондық конкурс, аукцион / тікелей атаулы сату
2025
18.
16.
"Алайғыр БК" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
ашық екі кезеңді конкурс / электрондық конкурс, аукцион / тікелей атаулы сату

14.22)
Byron Shipping SRL
14.23)
Rompetrol Drilling SLR
14.24)
Rompetrol Well Services SA
14.25)
Rompetrol Logistics SRL
14.26)
Rompetrol Petrochemical SRL
14.27)
Byron Shipping Limited
Акционерно общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
17.
15.
Акционерное общество "ШалкияЦинк Лтд"
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс, аукцион / прямая адресная продажа
2025
18.
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП Алайгыр"
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс, аукцион / прямая адресная продажа

2024 – 2025
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
18-1.
16.1.
"Мобайл Телеком-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тікелей атаулы сату
2024
"QazaqGaz" ҰК" акционерлік қоғамы
18-2.
16.2.
"GPC Investment" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
тікелей атаулы сату
2024
18-3.
16.3.
"Самұрық-Энерго" акционерлік қоғамы
Forum Muider Limited, оның құрамында:
ашық екі кезеңді конкурс/ электрондық конкурс/ тікелей атаулы сату
2025
16.3.1.
"Богатырь Көмір" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Бәйтерек" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамы
19.
17.
"Қазақстанның инвестициялық қоры" акционерлік қоғамы
электрондық сауда-саттық
2021 жыл
1 "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" АҚ активтерін сату тәсілдері "Ұлттық әл-ауқат қоры туралы" ҚР Заңының 24-1-бабына сәйкес Қордың Директорлар кеңесі бекітетін активтерді бәсекелес ортаға беру тәртібіне сәйкес өзгертілуі мүмкін
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
3-қосымша
Жекешелендіруге жататын республикалық меншіктегі ұйымдардың тізбесі
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
р/с
р/с
Ұйымның атауы
Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар министрлігі
1
2
3
1.
1.
"Қызылорда темір жол ауруханасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары білім министрлігі
2.
1.
"М.С. Нәрікбаев атындағы ҚАЗГЗУ университеті" акционерлік қоғамы
3.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
4.
1.
"Автокөлікқұрылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.
2.
"Айт-Отель" Қазақстан-Түрік бірлескен кәсіпорны" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
4-қосымша
Бәсекелес ортаға беру ұсынылатын коммуналдық меншіктегі ұйымдардың тізбесі
Ескерту. 4-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934; 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 08.12.2023 № 1093 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 10.09.2025 № 728 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 10.12.2025 № 1067 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
Р/с
Ұйымның атауы
1
2
3
Ақтөбе облысының әкімдігі
1.
1.
"Ақтөбе қаласының жолаушылар тасымалдауды басқару орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2.
2.
"Ақтөбе" облыстық футбол клубы" акционерлік қоғамы
3.
3.
"Ақтөбе халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы
4.
4.
"Ақтөбе қаласының жолаушылар автокөлік кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.
5.
"Алға-Тазалық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6.
6.
"Табыс Ақтөбе" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7.
7.
"Ақтөбе Таза Қала" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8.
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9.
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11.
11.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
12.
12.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13.
13.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15.
15.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
16.
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17.
17.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18.
18.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
19.
19.
"Береке-Қандыағаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20.
20.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
21.
21.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
22.
22.
"Жаңа үй Қарғалы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
23.
23.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Астана қаласының әкімдігі
24.
1.
"Астана қалалық жарық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
25.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
26.
3.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
27.
4.
"Пәтер бюросы" акционерлік қоғамы
28.
5.
Астана қаласы әкімдігінің "ЖасНұр" өндірістік-шаруашылық кәсіпорны" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
29.
6.

2024 – 2025
Акционерное общество "Казахтелеком"
18-1.
16.1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мобайл Телеком-Сервис"
прямая адресная продажа
2024
Акционерное общество "НК "QazaqGaz"
18-2.
16.2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "GPC Investment"
прямая адресная продажа
2024
18-3
16.3.
Акционерное общество "Самрук-Энерго"
Forum Muider Limited, в составе которого:
открытый двухэтапный конкурс / электронный конкурс / прямая адресная продажа
2025
16.3.1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Богатырь Комир"
Акционерное общество "Национальный управляющий холдинг "Байтерек"
19.
17.
Акционерное общество "Инвестиционный фонд Казахстана"
электронные торги
2021 год
_______________________
1 Способы реализации активов АО "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" могут быть изменены в соответствии с порядком передачи активов в конкурентную среду, утверждаемым Советом директоров Фонда согласно статьи 24-1 Закона РК "О Фонде национального благосостояния"
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень организаций республиканской собственности, подлежащих приватизации
Сноска. Перечень – в редакции постановления Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
п/п
п/п
Наименование организации
1
2
3
Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
1.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кызылординская железнодорожная больница"
Министерство науки и высшего образования Республики Казахстан
2.
1.
Акционерное общество "Университет КАЗГЮУ имени М.С. Нарикбаева"
3.
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Министерство финансов Республики Казахстан
4.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Автотрансстрой"
5.
2.
Акционерное общество "Казахстанско-Турецкое Совместное Предприятие "Айт-Отель"
Приложение 4
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень
организаций коммунальной собственности, предлагаемых к передаче в конкурентную среду
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.12.2021 № 934; от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 08.12.2023 № 1093 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 10.09.2025 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 10.12.2025 № 1067 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
п/п
п/п
Наименование организации
1 2 3
Акимат Актюбинской области
1.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр управления пассажирскими перевозками города Актобе"
2.
2.
Акционерное общество "Областной футбольный клуб "Актобе"
3.
3.
Акционерное общество "Международный аэропорт Актобе"
4.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Пассажирское автотранспортное предприятие города Актобе"
5.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алга-Тазалык"
6.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Табыс Актобе"
7.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақтөбе Таза Қала"
8.
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
9.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
1 2 3
10.
10.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
11.
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
12.
12.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
13.
13.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
14.
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
15.
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
16.
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
1 2 3
17.
17.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
18.
18.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
19.
19.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Береке Кандыагаш"
20.
20.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
21.
21.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
22.
22.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңа үй Қарғалы"
23.
23.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Акимат города Астаны
24.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Астана қалалық жарық"
25.
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
26.
3.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
27.
4.
Акционерное общество "Квартирное бюро"
28.
5.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Производственно-хозяйственное предприятие "ЖасНұр" акимата города Астаны
29.
6.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
30.
7.
"Ruhani jangyru" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
31.
8.
Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жылу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
31-1.
9.
"Астана-Технополис" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы
Атырау облысының әкімдігі
32.
1.
"Сарайшық Атырау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
33.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
34.
3.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
35.
4.
"Микрофинансовая организация Атамекен-Атырау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
36.
5.
"Атырау облысы Дене шынықтыру және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесінің "Бокстан облыстық мамандандырылған спорттық клубы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны
37.
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
38.
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
39.
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
40.
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
41.
10.
Атырау облысы энергетика және тұрғын-үй коммуналдық шаруашылық басқармасының "Атырау Су арнасы" коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
Алматы облысының әкімдігі
42.
1.
"Қарасай тұрғын үй құрылысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
43.
2.
"Алматы облысын дамыту бойынша "Алатау" акционерлік қоғамы
44.
3.
"АлатауКомСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
45.
4.
"АлатауТазалықСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
46.
5.
"Жетісу-ОблГаз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
47.
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
48.
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
49.
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
50.
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
51.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
52.
11.
"Іле тұрғын үй" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
53.
12.

Исключена постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ruhani jangyru"
31.
8.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жылу" акимата города Нур-Султан
31-1.
9.
Aкционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Aстана − Технополис"
Акимат Атырауской области
32.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сарайшык Атырау"
33.
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34.
3.
Исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
35.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Микрофинансовая организация Атамекен-Атырау"
36.
5.
Коммунальное государственное казенное предприятие "Областной профессиональный спортивный клуб по боксу" государственного учреждения "Управление физической культуры и спорта Атырауской области"
37.
6.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
38.
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
39.
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
40.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
41.
10.
Коммунальное государственное предприятие "Атырау Су арнасы" "Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Атырауской области"
Акимат Алматинской области
42.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Қарасай тұрғын үй құрылысы"
43.
2.
Акционерное общество "Алатау" по развитию Алматинской области"
44.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "АлатауКомСервис"
45.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "АлатауТазалықСервис"
1
2
3
46.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жетысу ̶ ОблГаз"
47.
6.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
48.
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
49.
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
50.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
51.
10.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
52.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Іле тұрғын үй"
53.
12.

100.
59.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
101.
60.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
102.
61.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
103.
62.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
104.
63.
"Заречный ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Ақбұлақ" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
105.
64.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
106.
65.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
107.
66.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
Павлодар облысының әкімдігі
108.
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
109.
2.
"Павлодар облысының автошаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
110.
3.
"Павлодар әуежайы" акционерлік қоғамы
111.
4.
"Автобусный парк №1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
112.
5.
"Сапаржай Павлодар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
113.
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
114.
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
115.
8.
"Ақсу қаласы әкімдігінің ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
жалғасы
116.
9.
"Екібастұз дауысы - ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
117.
10.
"Ертіс ауданы әкімдігінің "Ертіс нұры" және "Иртыш" газеттерінің біріккен редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
118.
11.
"Железин ауданының ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
119.
12.
"Шарбақты ауданы әкімдігінің "Sharbaqty" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
120.
13.
"Аққулы ауданы әкімдігінің "Аққу үні" - "Вести Акку" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
121.
14.
"Ақтоғай ауданы әкімдігінің "Ауыл тынысы" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

100.
59.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
101.
60.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
102.
61.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
103.
62.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
104.
63.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Ақбұлақ" государственного учреждения "Аппарат акима Заречного сельского округа"
105.
64.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
106.
65.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
107.
66.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
Акимат Павлодарской области
108.
1. 1
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
109.
2. 2
Товарищество с ограниченной ответственностью "Автохозяйство Павлодарской области"
110.
3. 3
Акционерное общество "Аэропорт Павлодар"
111.
4. 4
Товарищество с ограниченной ответственностью "Автобусный парк №1"
1
2
3
112.
5. 5
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сапаржай Павлодар"
113.
6.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
114.
7.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
115.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный центр акимата города Аксу"
116.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный центр - Екібастұз дауысы"
117.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Объединенная редакция газет "Ертіс нұры" и "Иртыш" акимата Иртышского района"
118.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный центр Железинского района"
119.
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Sharbaqty" акимата Щербактинского района"
120.
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Аққу үні" - "Вести Акку" акимата района Аққулы"
121.
14.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Ауыл тынысы" акимата Актогайского района"

122.
15.
"Май ауданының ақпараттық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
123.
16.
"Баянтау" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
124.
17.
Павлодар ауданы әкімдігінің "Редакция Павлодарской районной газеты" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
125.
18.
"Тереңкөл ауданы әкімдігінің "Тереңкөл тынысы" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
126.
19.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
127.
20.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
128.
21.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
129.
22.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
130.
23.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
131.
24.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
132.
25.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
132-1.
26.
"Павлодар" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы
Түркістан облысының әкімдігі
133.
1.
"Оңтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының шаруашылық басқармасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
134.
2.
"Сарыағаш" емдеу-оңалту кешені" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
135.
3.
"Шымкент күрделі құрылыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
136.
4.
"ТҰРҒЫН ҮЙ КЕНТАУ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
137.
5.
"Тазалық – Кентау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
138.
6.
"Сәулет және қала құрылысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
139.
7.
"Жасыл-Кентау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
140.
8.
"Көркем Жетісай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
141.
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
142.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
143.
11.
"Сарыағаш" тұрғын үй шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
144.
12.
"Түркістан сәулеттік бюросы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

122.
15.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Информационный центр Майского района"
123.
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Баянтау"
124.
17.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Павлодарской районной газеты" акимата Павлодарского района
125.
18.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Тереңкөл тынысы" акимата района Тереңкөл
126.
19.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
127.
20.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
128.
21.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
129.
22.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
1
2
3
130.
23.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
131.
24.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
132.
25.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
132-1.
26.
Aкционерное общество "Управляющая компания специальной экономической зоны "Павлодар"
Акимат Туркестанской области
133.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Хозяйственное управление аппарата акима Южно-Казахстанской области"
134.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Лечебно-реабилитационный комплекс "Сарыагаш"
135.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шымкент күрделі құрылыс"
136.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТҰРҒЫН ҮЙ КЕНТАУ"
137.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тазалық ‒ Кентау"
138.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Саулет және қала құрылысы"
139.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жасыл ‒ Кентау"
140.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Көркем Жетісай"
141.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
142.
10.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
143.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жилищное хозяйства "Сарыағаш"
144.
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Түркістан сәулеттік бюросы"

145.
13.
Сарыағаш ауданы әкімдігі Сарыағаш қаласы әкімінің "Сарыағаш-Тазалық" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
146.
14.
"Шардара тұрғын-үй сервистік компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
147.
15.
Шардара ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Шардара жасыл аймақ" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
148.
16.
"Жетісай ауданы әкімдігінің коммуналдық шаруашылығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
149.
17.
"Құрылыс Кентау" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
150.
18.
Отырар ауданы әкімдігінің "Отырар Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
жалғасы
151.
19.
"Мақтаарал - Тұрмыс" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
152.
20.
"Бизнеске арналған Үкімет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
153.
21.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
154.
22.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
155.
23.
"Арыс ақиқаты" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
156.
24.
"Кентау" - "Кентау шұғыласы" қалалық газеттердің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
157.
25.
"Түркістан"-"Туркистон" қалалық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
158.
26.
"Alģabas" газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
159.
27.
"Қазығұрт тынысы" газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
160.
28.
"Мырзашөл" Мақтаарал аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
161.
29.
"Жетісай" аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
162.
30.
"Ордабасы оттары" газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
163.
31.
"Отырар алқабы" газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
164.
32.
"Созақ аудандық "Созақ үні" газеті редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
165.
33.
"Сарыағаш ауданының "Сарыағаш" қоғамдық-саяси газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
166.
34.
"Шамшырақ" Түлкібас қоғамдық-саяси газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
167.
35.
"Өскен өңір" Шардара аудандық газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
168.
36.
"Turkistan" арнайы экономикалық аймағының басқарушы компаниясы" акционерлік қоғамы
169.
37.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

145.
13.
Государственное коммунальное предприятие "Сарыағаш-Тазалық" акима города Сарыагаш Акимата Сарыагашского района
1
2
3
146.
14.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жилищно-сервисная компания Шардара"
147.
15.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Шардара жасыл аймақ" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Шардаринского района
148.
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Коммунальное хозяйства аппарата акима Жетысайского района"
149.
17.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кұрылыс Кентау"
150.
18.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Отырар Сервис" акимата Отрарского района
151.
19.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мақтаарал – Тұрмыс"
152.
20.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Правительства для Бизнеса"
153.
21.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
154.
22.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
155.
23.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Арыс ақиқаты"
156.
24.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция городских газет Кентау" – "Кентау шұғыласы"
157.
25.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Городская газета "Түркістан"-"Туркистон"
158.
26.
Товарищество с ограниченной ответственностью "газета "Алғабас"
159.
27.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Газета "Қазығурт тынысы"
160.
28.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мырзашөл" Мақтаарал аудандық газеті"
161.
29.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Районная газета "Жетысай"
162.
30.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Газета "Ордабасы оттары"
163.
31.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Газета "Отырар алқабы"
1
2
3
164.
32.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газета "Созақ үні" Созакского района"
165.
33.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Общественно-политическая газета "Сарыагаш" Сарыагашского района"
166.
34.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Тюлькубасская общественно-политическая газета "Шамшырақ"
167.
35.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шардаринская районная газета "Өскен өңір"
168.
36.
Акционерное общество "Управляющая компания специальными экономическими зонами "Turkistan"
169.
37.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)

170.
38.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
171.
39.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
172.
40.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
173.
41.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
174.
42.
Қазығұрт аудандық тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Қазығұрт коммуналдық шаруашылығы мемлекеттік көп салалы кәсіпорны" шаруашылық жүргізу құқығындағы  мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
175.
43.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
176.
44.
"Созақ ауданы әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Созақ сәулет" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
177.
45.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
178.
46.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
179.
47.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
179-1.
48.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
179-2.
49.
"Эксперт" мемлекеттік-жекешелік әріптестігі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Батыс Қазақстан облысының әкімдігі
180.
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 10.09.2025 № 728 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
181.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
182.
3.
"Жәнібек сәулет" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
183.
4.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
184.
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
185.
6.
"Атамекен жайық" микроқаржыұйымы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

170.
38.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
171.
39.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
172.
40.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
173.
41.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
174.
42.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Многоотраслевое государственное предприятие коммунального хозяйства Казыгурт" отдела жилищного-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Казыгуртского района
175.
43.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
176.
44.
Государственное коммунальное предприятие "Созақ сәулет" отдела жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Созакского района
1
2
3
177.
45.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
178.
46.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
179.
47.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
179-1.
48.
Исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
179-2.
49.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Государственное-частное партнерство "Эксперт"
Акимат Западно-Казахстанской области
180.
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 10.09.2025 № 728 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
181.
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
182.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жанибек саулет"
183.
4.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
184.
5.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
185.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "микрофинансовая организация "Атамекен жайык"

186.
7.
"Жымпиты-сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
187.
8.
"Қаратөбе - 2020" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
188.
9.
"Теректі-үй жөндеу" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
189.
10.
"Жаңғырту 2013" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
жалғасы
190.
11.
"Қамыс-самар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
191.
12.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
192.
13.
Ақжайық ауданы әкімдігінің "Игілік" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
193.
14.
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы әкімдігінің "Достастық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
194.
15.
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек ауданы әкімдігінің "Достастық" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
195.
16.
Батыс Қазақстан облысы Казталов ауданы әкімдігінің "Казталов-сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
196.
17.
"Жаңғырту 2012" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
197.
18.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
198.
19.
"Батыс Қазақстан жоғары Медициналық колледжі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
199.
20.
"Ақжайық" шипажайы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
200.
21.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
201.
22.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
202.
23.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
203.
24.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
204.
25.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
205.
26.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
206.
27.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
207.
28.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
208.
29.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
209.
30.

186.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жымпиты-сервис"
187.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Қаратөбе - 2020"
188.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Теректі-үй жөндеу"
189.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңғырту 2013"
190.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Қамыс-самар"
191.
12.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
192.
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Игілік" акимата Акжаикского района
193.
14.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Достастық" Акимата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области"
194.
15.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ҚАЛАТАС" акимата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области
195.
16.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казталов-сервис" акимата Казталовского района Западно-Казахстанской области
1
2
3
196.
17.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңғырту 2012"
197.
18.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
198.
19.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Западно-Казахстанский Высший медицинский колледж"
199.
20.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Санаторий "Акжайык"
200.
21.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
201.
22.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
202.
23.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
203.
24.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
204.
25.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
205.
26.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
206.
27.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
207.
28.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
208.
29.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
209.
30.

227.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
228.
15.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
229.
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
230.
17.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қызылорда облысының әкімдігі
231.
1.
"Қазалы тынысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
232.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
233.
3.
"Қайсар" Қызылорда облыстық футбол клубы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
234.
4.
"Қызылорда тазалығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
235.
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
236.
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
237.
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
238.
8.
"Өңір қызметі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
239.
9.
"Шиелі-Бәйтерек" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Шымкент қаласының әкімдігі
240.
1.1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 08.12.2023 № 1093 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
241.
2.
Шымкент қаласының денсаулық сақтау басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Қалалық стоматологиялық емхана" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
242.
3.
Шымкент қаласының білім басқармасының "№ 1 "Әлем" Бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
жалғасы
243.
4.
Шымкент қаласы білім басқармасының № 7 "Қолқанат" "Бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
244.
5.
Шымкент қаласының білім басқармасының № 52 "Жұлдыз" Бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорны
245.
6.
Шымкент қаласының білім басқармасының № 93 "Қазығұрт" Бөбекжай-бақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорыны
246.
7.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

227.
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
1
2
3
228.
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
229.
16.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
230.
17.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Акимат Кызылординской области
231.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Қазалы тынысы"
232.
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
233.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кызылординский областной футбольный клуб "Кайсар"
234.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Қызылорда тазалығы"
235.
5.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
236.
6.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
237.
7.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
238.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Өңір қызметі"
239.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шиелі-Бәйтерек"
Акимат города Шымкента
240.
1. 1
Исключена постановлением Правительства РК от 08.12.2023 № 1093 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
241.
2.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного введения "Городская стоматологическая поликлиника" Управления здравоохранения города Шымкент
242.
3.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад №1 "Әлем" Управления образования города Шымкент"
243.
4.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад № 7 "Қолқанат" Управления образования города Шымкент"
1
2
3
244.
5.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад № 52 "Жұлдыз" Управления образования города Шымкент"
245.
6.
Государственное коммунальное казенное предприятие "Ясли-сад № 93 "Қазығұрт" Управления образования города Шымкент"
246.
7.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

247.
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
248.
9.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
249.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Солтүстік Қазақстан облысының әкімдігі
250.
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
251.
2.
Солтүстік Қазақстан облысының өңірлік мемлекеттік-жеке меншік әріптестік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
252.
3.
"Мамлютское1" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
253.
4.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
254.
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
255.
6.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
256.
7.
"Қамқор Есіл" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
257.
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934 қаулысымен.
258.
9.
"Алпаш" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
258-1.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
Жамбыл облысының әкімдігі
259.
1.
Жамбыл облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің "Таза мекен" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
260.
2.
"Жаңару-2017" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
261.
3.
"Жасыл Ел-Тараз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
262.
4.
"Меркі тынысы" - Баспасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
263.
5.
"Шу аудандық баспасы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
264.
6.
"Талас аудандық "Талас тынысы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
265.
7.
"Байзақ аудандық "Ауыл жаңалығы" - "Сельская новь" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
266.
8.
"Т.Рысқұлов аудандық "Құлан таңы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
267.
9.
"Жуалы аудандық "Жаңа өмір" - "Новая жизнь" қоғамдық-саяси газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
268.
10.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

247.
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
248.
9.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
249.
10.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Акимат Северо-Казахстанской области
250.
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
251.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Региональный центр ГЧП СКО"
252.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Мамлютское 1"
253.
4.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
254.
5.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
255.
6.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
256.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Камкор Есиль"
257.
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 24.12.2021 № 934.
258.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алпаш"
258-1.
10.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Акимат Жамбылской области
259.
1.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза мекен" акимата Жамбылского района Жамбылской области
1
2
3
260.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жаңару-2017"
261.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жасыл Ел-Тараз"
262.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Меркі тынысы -Баспасы"
263.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Шу аудандық баспасы"
264.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Таласская районная газета "Талас тынысы"
265.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Байзакской районной газеты "Ауыл жаңалығы" - "Сельская новь"
266.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Құлан таңы" района Т.Рыскулова"
267.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жуалынская районная общественно-политическая газета "Жаңа өмір" - "Новая жизнь"
268.
10.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

269.
11.
"Редакция газеты "Жамбыл-Тараз" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
270.
12.
"Қордай шамшырағы – Кордайский маяк" аудандық қоғамдық-саяси газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
271.
13.
"Жамбыл аудандық "Шұғыла-Радуга" газеті редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
272.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
273.
15.
"Жамбыл облысы әкімдігінің энергетика және тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы "Жамбыл-Жылу" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
274.
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
275.
17.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
276.
18.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
277.
19.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
278.
20.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
279.
21.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
280.
22.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
281.
23.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
282.
24.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
283.
25.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
284.
26.
Жамбыл облысы Жуалы ауданы әкімдігінің Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімінің "Жасыл-жуалы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
285.
27.
Талас ауданы әкімдігінің "Таза-талас" шаруашылық жүргізу құқығындағы коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны
286.
28.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

269.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жамбыл-Тараз"
270.
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Районная общественно – политическая газета "Қордай шамшырағы-Кордайский маяк"
271.
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Жамбылской районной газеты "ШұғылаРадуга"
272.
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
273.
15.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жамбыл-Жылу" Управления энергетики и жилищно-коммунального хозяйства акимата Жамбылской области"
274.
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
1
2
3
275.
17.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
276.
18.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
277.
19.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
278.
20.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
279.
21.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
280.
22.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
281.
23.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
282.
24.
Исключена постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
283.
25.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
284.
26.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Жасыл-жуалы" коммунального государственного учреждения "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата Жуалынского района Жамбылской области"
285.
27.
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Таза-талас" акимата Таласского района
286.
28.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)

327.
1.
"Атбасар көлік кәсіпорны" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
328.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
329.
3.
Бурабай ауданының тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автокөлік жолдары бөлімінің жанындағы шаруашылық жүргізу құқығындағы "Тазалық-Сервис" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
жалғасы
330.
4.
Ерейментау ауданы әкімдігінің жанындағы "Эко-Жәрдем" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
331.
5.
"КИПЭСТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
332.
6.
"Целиноград-өнімі" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
333.
7.
"Жақсы жаршысы" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
334.
8.
"Көкше-медиа" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
335.
9.
"Бурабай ауданы әкімдігінің жанындағы Бурабай" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
336.
10.
"Степногорск қаласының медиа орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
337.
11.
Ақмола облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы жанындағы "Оқжетпес" футбол клубы" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
338.
12.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
339.
13.
Целиноград ауданының Тұрғын үй инспекциясы және коммуналдық шаруашылық бөлімі жанындағы "Қосшы коммуналдық қызметі" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
340.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
341.
15.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
342.
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
343.
17.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
344.
18.
Целиноград ауданы әкімдігінің жанындағы "Қосшы-Қуат" шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорны
жалғасы
345.
19.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
346.
20.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
347.
21.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

327.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Транспортное предприятие Атбасар"
328.
2.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
329.
3.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Тазалык-Сервис" при отделе жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Бурабайского района
330.
4.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Эко-Жәрдем" при акимате Ерейментауского района
331.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "КИПЭСТ"
332.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Целиноград-өнімі"
333.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жаксынский вестник"
334.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Кокше-медиа"
335.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Бурабай" при акимате Бурабайского района"
336.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Медиа Центр города Степногорска"
337.
11.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Футбольный клуб "Окжетпес" при Управлении физической культуры и спорта Акмолинской области
338.
12.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
339.
13.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қосшы коммуналдық қызметі" при Отделе жилищной инспекции и коммунального хозяйства Целиноградского района
1
2
3
340.
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
341.
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
342.
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
343.
17.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
344.
18.
Государственное коммунальное предприятие на праве хозяйственного ведения "Қосшы-Қуат" при акимате Целиноградского района
345.
19.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
346.
20.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
347.
21.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)

407.
34.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
408.
35.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
409.
36.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
410.
37.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
жалғасы
411.
38.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
412.
39.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қостанай облысының әкімдігі
413.
1.
"Қостанай" халықаралық әуежайы" акционерлік қоғамы
414.
2.
"Жатақхана" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
415.
3.
"Біздің Қостанай" газеті" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
416.
4.
"Rýdnyi media" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
417.
5.
"Біздің Торғай" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
418.
6.
"Қамысты жаңалықтары – Камыстинские новости" қоғамдық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
419.
7.
"Редакция газеты "Меңдіқара үні" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
420.
8.
"Науырзым тынысы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
421.
9.
"Сарыкөл" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
422.
10.
"Шамшырақ-Маяк" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
423.
11.
"Ұзынкөл аудандық "Нұрлы жол" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
424.
12.
"Меңдіқара 2011" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
425.
13.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
426.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
427.
15.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
428.
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
429.
17.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
430.
18.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

407.
34.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
408.
35.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
409.
36.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
410.
37.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
411.
38.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
412.
39.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Акимат Костанайской области
413.
1.
Акционерное общество "Международный аэропорт "Костанай"
414.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Общежитие"
1
2
3
415.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Газета "Наш Костанай"
416.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Rýdnyi media"
417.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Біздің Торғай"
418.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция общественной газеты "Қамысты жаңалықтары – Камыстинские новости"
419.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Меңдіқара үні"
420.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Науырзым тынысы"
421.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты" Сарыкөл"
422.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Шамшырақ-Маяк"
423.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция Узункольской районной газеты "Нұрлы жол"
424.
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Меңдіқара 2011"
425.
13.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
426.
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
427.
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
428.
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
429.
17.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
430.
18.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)

477.
1.
Ұлытау ауданы "Ұлытау" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
478.
2.
"Қазыналы өңір" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
479.
3.
"Шарайна" аудандық газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
480.
4.
"Жезқазған қалалық "Дидар" телерадиохабарын тарату дирекциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
481.
5.
"Сарыарқа газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
482.
6.
"Жаңаарқа" газетінің редакциясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
5-қосымша
Акционерлік қоғамдардың және олармен үлестес болып табылатын өзге заңды тұлғалардың бәсекелес ортаға беруге ұсынылатын еншілес, тәуелді ұйымдарының тізбесі
Ескерту. 5-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.01.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 25.06.2024 № 498 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі); 02.09.2025 № 708 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
Р/с
Ұйымның атауы
1
2
3
"ҚазМұнайГаз" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
1.
1.
"ҚазМұнайГаз-Сервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2.
2.
Аysir Turizm ve Insaat A.S
3.
3.
"ТеңізСервис" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі, оның құрамында:
1)
"Kaz M-I" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3-1.
4.
"KMG Systems & Services" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Қазатомөнеркәсiп" ұлттық атом компаниясы" акционерлік қоғамы
4.
1.
"МК "Kaz Silicon" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Taỳ-Ken Samuryq" Ulttyq taỳ-ken kompanıasy" акционерлік қоғамы
5.
1.
"Silicon mining" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6.
2.
"Tau-Ken Temir" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6-1.
3.
"Солтүстік Қатпар" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6-2.
4.
"East Copper" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Қазақстан темір жолы" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
7.
1.
Алып тасталды - Р Үкіметінің 02.09.2025 № 708 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8.
2.
"Қазақстан вагон жасау компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8-1.
3.

477.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Ұлытау" Улытауского района
478.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Қазыналы өңір"
479.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция районной газеты "Шарайна"
480.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Жезказганская городская дирекция телерадиовещания "Дидар"
481.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты Сарыарка"
482.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Редакция газеты "Жанаарка"
Приложение 5
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Перечень дочерних, зависимых организаций акционерных обществ и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ними, предлагаемых к передаче в конкурентную среду
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.12.2021 № 934; от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 11.01.2024 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 25.06.2024 № 498 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования); от 02.09.2025 № 708 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
№ п/п № п/п Наименование организации
1 2 3
Акционерное общество Национальная компания "КазМунайГаз"
1.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз-Сервис"
2.
2.
Аysir Turizm ve Insaat A.S
3.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТенизСервис", в составе которого:
1)
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kaz M-I"
3-1.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "KMG Systems & Services"
Акционерное общество "Национальная атомная компания "Казатомпром"
4.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "МК "Kaz Silicon"
Акционерное общество "Национальная горнорудная компания "Тау-Кен Самрук"
5.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Silicon mining"
6.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Tau-Ken Temir"
6-1.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Северный Катпар"
6-2.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "East Copper"
Акционерное общество "Национальная компания "Қазақстан темір жолы"
7.
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.09.2025 № 708 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанская вагоностроительная компания"
8-1.
3.

Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"QazaqGaz" ұлттық компаниясы" акционерлік қоғамы
Бөлім алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.01.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақтелеком" акционерлік қоғамы
8-4.
1.
"НҰРСАТ+" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Қазақстан инжиниринг" ұлттық компаниясы" (Kazakhstan Engineering) акционерлік қоғамы
9.
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
10.
2.
"С.М. Киров атындағы машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
11.
3.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12.
4.
"Тыныс" акционерлік қоғамы
13.
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14.
6.
"Мұнаймаш" акционерлік қоғамы
15.
7.
"Петропавл ауыр машина жасау зауыты" акционерлік қоғамы
16.
8.
"ҚИ 811-автожөндеу зауыты" акционерлік қоғамы
16-1.
9.
"Орал "Зенит" зауыты" акционерлік қоғамы
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын жаңғырту мен дамытудың қазақстандық орталығы" акционерлік қоғамы
17.
1.
"Үлгілік және тәжірибелік жобалаудың ғылыми-зерттеу институты (Тұрғын үй институты)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
18.
2.
"Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты дамытудын қазақстандық ғылыми-техникалық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ақтөбе" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
19.
1.
"ASECA" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
20.
2.
"Табыс қала" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
21.
3.
"Батыс Калий" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
22.
4.
"ЕмбіПГС" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
23.
5.
"Ақтөбе-Кен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
24.
6.
"СП Гермес" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
25.
7.
"VERMICULITE KZ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
26.
8.
"Ақтөбе" индустриялық аймағын басқару компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
27.
9.
"Нерудники" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
28.
10.
"Сервисно-заготовительный центр "Байғанин" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
29.
11.
"Ақ – Құм" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
30.
12.
"Asia Agro Holding" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

Исключена постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Акционерное общество "Национальная компания "QazaqGaz"
Исключен постановлением Правительства РК от 11.01.2024 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Акционерное общество "Казахстанская компания по управлению электрическими сетями" (Kazakhstan Electricity Grid Operating Company) "KEGOC"
Исключен постановлением Правительства РК от 11.01.2024 № 4 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Акционерное общество "Казахтелеком"
8-4.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "НУРСАТ+"
Акционерное общество "Национальная компания "Казахстан инжиниринг" (Kazakhstan Engineering)
9.
1.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
10.
2.
Акционерное общество "Машиностроительный завод им. С.М. Кирова"
11.
3.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
12.
4.
Акционерное общество "Тыныс"
13.
5.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
14.
6.
Акционерное общество "Мунаймаш"
15.
7.
Акционерное общество "Петропавловский завод тяжелого машиностроения"
16.
8.
Акционерное общество "811 Авторемонтный завод КИ"
16-1.
9.
Акционерное общество "Уральский завод "Зенит"
Акционерное общество "Казахстанский центр модернизации и развития жилищно-коммунального хозяйства"
17.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Научно-исследовательский институт типового и экспериментального проектирования" (институт жилища)
18.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Казахстанский научно-технический центр развития жилищно-коммунального хозяйства"
Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Актобе"
19.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ASECA"
20.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Табыс қала"
21.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Батыс Калий"
22.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ЕмбіПГС"
23.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Актобе-Кен"
24.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СП Гермес"
25.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "VERMICULITE KZ"
26.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания индустриальной зоны "Актобе"
27.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нерудники"
28.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Сервисно-заготовительный центр "Байғанин"
29.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Ақ – Құм"
30.
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Asia Agro Holding"

145.
8.
"Орман өнімдері" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Алматы" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
146.
1.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
147.
2.
"Innovation Safety Centre" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
148.
3.
"AlanParking" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
149.
4.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 01.07.2023 № 535 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
149-1.
5.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 28.02.2023 № 165 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Тараз" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
150.
1.
"Astana Food Storage" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
151.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
152.
3.
"ТаразКожОбувь" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
153.
4.
"Әулие-Ата" мемлекеттік-жекешелік әріптестік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
154.
5.
"Тараз сервис-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Солтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
155.
1.
"Явленское карьероуправление" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
156.
2.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
157.
3.
"CERAMIK BM" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
157-1.
4.
"Солтүстік" басқарушы компаниясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Ертіс" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
158.
1.
"Семей халықаралық әуежайы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
159.
2.
"Өскемен қаласының әуежайы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
159-1.
3.
"Lacus Mining" (Лакус Майнинг)" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
159-2.
4.
"Alaygyr Gold" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"Атырау" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
160.
1.
"АТМА - Атырау әуежайы және тасымалдау" акционерлік қоғамы
161.
2.
"Atyrau-Avtopark" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
162.
3.
"Akzhayik Avtopark" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
163.
4.
"Индер Темір Жолы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
164.
5.
"Нұрлы-тал" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі

145.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Орман өнімдері"
Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Алматы"
146.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Innovation Safety Centre"
147.
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
148.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "AlanParking"
149.
4.
Исключена постановлением Правительства РК от 01.07.2023 № 535 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
149-1.
5.
Исключен постановлением Правительства РК от 28.02.2023 № 165 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Тараз"
150.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Astana Food Storage"
151.
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
152.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ТаразКожОбувь"
153.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Центр государственно-частного партнерства "Аулие-Ата"
154.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Таразский сервисно-производственный центр"
Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Солтүстік"
155.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Явленское карьероуправление"
156.
2.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
157.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "CERAMIK BM"
157-1.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Управляющая компания "Солтүстік"
Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Ертіс"
158.
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Международный аэропорт Семей"
159.
2.
Акционерное общество "Аэропорт г. Усть-Каменогорска"
159-1.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Lacus Mining" (Лакус Майнинг)"
159-2.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Alaygyr Gold"
Акционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Атырау"
160.
1.
Акционерное общество "АТМА - Аэропорт Атырау и Перевозки"
161.
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Atyrau-Avtopark"
162.
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Akzhayik Avtopark"
163.
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Индер Темір Жолы"
164.
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Нурлы-тал"

165.
6.
"Алға" мал шаруашылығы кешені" жауапкершілігі шектеулі
166.
7.
"Алға" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
167.
8.
"LUMPAN CASPIAN PHARMACEUTICALS LLP"/ЛУМПАН КАСПИАН ФАРМАСЬЮТИКАЛС ЛЛП" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
168.
9.
"Байтерек-2013" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
169.
10.
"СДО Миялы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
170.
11.
"Досжан и Компания" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
"ОҢТҮСТІК" аймақтық инвестициялық орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
171.
12.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 11.03.2024 № 158 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Aqjaiyq" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациясы" акционерлік қоғамы
172.
13.
"Стабилизационный фонд Западно-Казахстанской области" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2020 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 908 қаулысына
6-қосымша
Өткізілуінің, қайта ұйымдастырылуының, таратылуының мерзімдерін, тәсілдерін, сондай-ақ өзге де шарттарын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының басқармасы айқындайтын "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамының еншілес, тәуелді ұйымдарының және онымен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалардың тізбесі
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1177 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 6-қосымшаға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 24.12.2021 № 934; 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
Р/с
Активтің атауы
1
2
1.
"KT Cloud Lab" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
2.
"СК ДЕВЕЛОПМЕНТ" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
3.
"KAZNET Media" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
4.
"Kcell Solutions" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
5.
"ИНСТАФОН" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
6.
"Karagandy CCI" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
7.
"Семсер -Өрт сөндiрушi" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
8.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9.
"ҚазМұнайГаз-Инжиниринг" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
10.
"Бутадиен" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
11.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
12.
"Полимер Продакшн" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
13.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
14.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15.
"АвтоГазАлматы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
16.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
17.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18.
Алып тасталды - ҚР Үкіметінің 02.08.2022 № 523 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

165.
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Животноводческий комплекс "Алга"
166.
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Алға"
167.
8.
Товарищество с ограниченной ответственностью "LUMPAN CASPIAN PHARMACEUTICALS LLP"/"ЛУМПАН КАСПИАН ФАРМАСЬЮТИКАЛС ЛЛП"
168.
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Байтерек-2013"
169.
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СЗЦ "Миялы"
170.
11.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Досжан и Компания"
Товарищество с ограниченной ответственностью "Региональный инвестиционный центр "Оңтүстік"
171.
12.
Исключен постановлением Правительства РК от 11.03.2024 № 158 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Aкционерное общество "Социально-предпринимательская корпорация "Aqjaiyq"
172.
13.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Стабилизационный фонд Западно-Казахстанской области"
Приложение 6
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2020 года № 908
Сноска. Пункт 1 - в заголовок вносится изменение в текст на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением Правительства РК от 25.12.2023 № 1177 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Перечень
дочерних, зависимых организаций акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына" и иных юридических лиц, являющихся аффилированными с ним, по которым сроки, способы, а также иные условия их реализации, реорганизации, ликвидации определяются правлением акционерного общества "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына"
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 24.12.2021 № 934; от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
п/п
Наименование актива
1 2
1.
Товарищество с ограниченной ответственностью "KT Cloud Lab"
2.
Товарищество с ограниченной ответственностью "СК ДЕВЕЛОПМЕНТ"
3.
Товарищество с ограниченной ответственностью "KAZNET Media"
4.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Kcell Solutions"
5.
Товарищество с ограниченной ответственностью "ИНСТАФОН"
6.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Karagandy CCI"
7.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Семсер - Өрт сөндiрушi"
8.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
9.
Товарищество с ограниченной ответственностью "КазМунайГаз-Инжиниринг"
10.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Бутадиен"
11.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
12.
Товарищество с ограниченной ответственностью "Полимер Продакшн"
13.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
14.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
15.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
16.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
17.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
18.
Исключена постановлением Правительства РК от 02.08.2022 № 523 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)

Жекешелендіру объектілерін Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарына қосу және одан алып тастау жөніндегі әдістеме
Ескерту. Қаулы өлшемшарттармен толықтырылды - ҚР Үкіметінің 02.02.2022 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен; жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 25.12.2023 № 1177 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жекешелендіру объектілерін Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарына қосу және одан алып тастау жөніндегі әдістеме (бұдан әрі – әдістеме) "Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2020 жылғы 29 желтоқсандағы № 908 қаулысымен бекітілген Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарына (бұдан әрі – Кешенді жоспар) жекешелендіру объектілерін қосу және одан алып тастау кезінде қолданылады.
2. Осы әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) жекешелендіру объектісі – мемлекеттік кәсіпорындар, акционерлік қоғамдардың акциялары, жауапкершілігі шектеулі серіктестіктердің жарғылық капиталына қатысу үлестері, ұлттық басқарушы холдингтердің еншілес және тәуелді ұйымдары және олармен үлестес болып табылатын өзге де заңды тұлғалар;
2) Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі – Мемлекеттік комиссия) – "Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығымен құрылған Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы консультативтік-кеңесші орган;
3) мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылық ету жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – тиісті саланың уәкілетті органы) – Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған, мемлекеттік басқарудың тиісті саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын және "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңында (бұдан әрі – Заң) және Қазақстан Республикасының өзге де заңдарында көзделген талаптарда республикалық мүлікке қатысты құқықтарға ие орталық атқарушы орган немесе орталық атқарушы органның ведомствосы. Қазақстан Республикасының Үкіметі республикалық мүлікке қатысты құқықтарды өзге мемлекеттік органдарға берген жағдайда Заңда көзделген тиісті саланың уәкілетті органы туралы ережелер осындай мемлекеттік органға қолданылады.
2-тарау. Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарына жекешелендіру объектілерін қосу

Методика по включению и исключению объектов приватизации из Комплексного плана приватизации на 2021 – 2025 годы
Сноска. Постановление дополнено ключевыми критериями в соответствии с постановлением Правительства РК от 02.02.2022 № 44; в редакции постановления Правительства РК от 25.12.2023 № 1177 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая методика по включению и исключению объектов приватизации из Комплексного плана приватизации на 2021 – 2025 годы (далее – методика) применяется при включении и исключении объектов приватизации в Комплексный план приватизации на 2021 – 2025 годы, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2020 года № 908 "О некоторых вопросах приватизации на 2021 – 2025 годы" (далее – Комплексный план).
2. В настоящей методике используются следующие основные понятия:
1) объект приватизации – государственные предприятия, акции акционерных обществ, доли участия в уставном капитале товариществ с ограниченной ответственностью, дочерние и зависимые организации национальных управляющих холдингов и иные юридические лица, являющиеся аффилированными с ними;
2) Государственная комиссия по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан (далее – Государственная комиссия) – консультативно-совещательный орган при Президенте Республики Казахстан, созданный Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314 "О мерах по модернизации экономики Республики Казахстан";
3) уполномоченный орган по руководству соответствующей отраслью (сферой) государственного управления (далее – уполномоченный орган соответствующей отрасли) – центральный исполнительный орган или ведомство центрального исполнительного органа, определенные Правительством Республики Казахстан, осуществляющие руководство соответствующей отраслью (сферой) государственного управления и обладающие правами в отношении республиканского имущества на условиях, предусмотренных Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" (далее – Закон) и иными законами Республики Казахстан. В случаях передачи Правительством Республики Казахстан прав в отношении республиканского имущества иным государственным органам, положения об уполномоченном органе соответствующей отрасли, предусмотренные Законом, распространяются на такой государственный орган.
Глава 2. Включение объектов приватизации
в Комплексный план приватизации на 2021 – 2025 годы

3. Кешенді жоспарға жекешелендіру объектілерін қосу мынадай реттілікпен жүзеге асырылады:
1) мемлекеттік органдардың, ұлттық басқарушы холдингтердің өздеріне ведомстволық бағынысты квазимемлекеттік сектор субъектілерін жекешелендірудің орындылығы тұрғысынан олардың қызметіне осы әдістеменің 4-тармағында көзделген өлшемшарттарды ескере отырып талдау жүргізуі;
2) мемлекеттік органдардың өздеріне ведомстволық бағынысты заңды тұлғараларға қатысты, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің, жеке және заңды тұлғалардың жекешелендіру объектісін Кешенді жоспарға қосу туралы мәселеге бастама жасауы не Қазақстан Республикасының Үкіметі, Президенті Әкімшілігі басшылығының тиісті тапсырмасының болуы;
3) тиісті саланың уәкілетті органының жекешелендіру объектісіне қатысты салалық қорытынды және монополияға қарсы органның ұстанымдар дайындауы;
4) Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссия жанындағы мемлекет иелігінен алу және жекешелендіру мәселелері бойынша ұсынымдар әзірлеу жөніндегі жұмыс тобының (бұдан әрі – жұмыс тобы) ұсынымдар дайындауы;
5) жекешелендіру объектісін Кешенді жоспарға қосу туралы мәселені Мемлекеттік комиссияның қарауына енгізу;
6) Мемлекеттік комиссия оң шешім қабылдаған жағдайда жекешелендіру объектісін Кешенді жоспарға қосуды көздейтін Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізу.
4. Мемлекеттік органдар мен ұлттық басқарушы холдингтер жекешелендіру объектілерін Кешенді жоспарға қосу жөніндегі ұсыныстарды қалыптастыру кезінде мынандай тәсілдерді басшылыққа алады:
1) бәсеке мен ұсыныс деңгейі төмен тауар нарықтарына субсидиарлық (қосалқы) қатысу;
2) стратегиялық және әлеуметтік объектілерді, банкаралық төлемдер жүйесі мен қаржы нарығының жұмыс істеуін қамтамасыз ететін қаржы нарығы инфрақұрылымының объектілерін қоспағанда, мемлекет қатысатын барлық нарық субъектілерін міндетті түрде жекешелендіруді білдіретін нарық субъектілеріне уақытша қатысу;
3) мемлекет қатысатын нарық субъектісін құрудың мақсаттары мен міндеттерін, оның функцияларын айқындау және олардың жетістіктері мен іске асырылуын бағалау;
4) табиғи монополия субъектілерін қоспағанда, жекешелендіру кезінде жеке монополиялар (оның ішінде, жергілікті жерлердегі) құруға жол бермеу.
Жекешелендіру объектілерін Кешенді жоспарға қосу жөнінде ұсыныстар қалыптастыру мақсатында мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер жыл сайын 31 желтоқсанға дейінгі мерзімде квазимемлекеттік сектордың ведомстволық бағынысты субъектілерінің қызметін мынадай өлшемшарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкестігі тұрғысынан талдайды:

3. Включение объектов приватизации в Комплексный план осуществляется в следующей последовательности:
1) проведение государственными органами, национальными управляющими холдингами анализа деятельности подведомственных им субъектов квазигосударственного сектора на предмет целесообразности их приватизации с учетом критериев, предусмотренных в пункте 4 настоящей методики;
2) инициирование вопроса о включении объекта приватизации в Комплексный план государственными органами в отношении подведомственных им юридических лиц, субъектами квазигосударственного сектора, физическими и юридическими лицами либо наличие соответствующего поручения руководства Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан;
3) подготовка в отношении объекта приватизации отраслевого заключения уполномоченным органом соответствующей отрасли и позиции антимонопольным органом;
4) подготовка рекомендаций рабочей группой по выработке рекомендаций по вопросам разгосударствления и приватизации при Государственной комиссии по вопросам модернизации экономики Республики Казахстан (далее – рабочая группа);
5) внесение вопроса о включении объекта приватизации в Комплексный план на рассмотрение Государственной комиссией;
6) в случае принятия положительного решения Государственной комиссией внесение в Аппарат Правительства Республики Казахстан проекта постановления Правительства Республики Казахстан, предусматривающего включение объекта приватизации в Комплексный план.
4. Государственные органы и национальные управляющие холдинги при формировании предложений по включению объектов приватизации в Комплексный план руководствуются следующими подходами:
1) субсидиарная (вспомогательная) роль участия на товарных рынках с низким уровнем конкуренции и предложения;
2) временность участия в субъектах рынка, подразумевающая обязательную приватизацию всех субъектов рынков с государственным участием, за исключением стратегических и социальных объектов, объектов инфраструктуры финансового рынка, объектов, обеспечивающих функционирование межбанковских платежных систем и финансового рынка;
3) определение строго ограниченного круга целей и задач создания субъекта рынка с государственным участием, его функций, оценки их достижения и реализации;
4) недопустимость создания частных монополий (в том числе локальных) при приватизации, за исключением субъектов естественных монополий.
В целях формирования предложений по включению объектов приватизации в Комплексный план государственные органы, национальные управляющие холдинги ежегодно в срок до 31 декабря анализируют деятельность подведомственных субъектов квазигосударственного сектора на соответствие одному или нескольким из следующих критериев:

1) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 192-бабының 1-тармағында көрсетілген шарттарға сәйкес келмейтін кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруы;
2) квазимемлекеттік сектор субъектісінің Кодекстің 24-бабының 3-тармағында белгіленген өлшемшарттарға (шағын, оның ішінде микрокәсіпкерлік субъектілері) сәйкес келуі;
3) монополияға қарсы органның акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындарды, заңды тұлғаларды және олармен үлестес заңды тұлғаларды бәсекелес ортаға беру жөніндегі ұсынысының болуы;
4) заңды тұлға қызметінің маңызды аспектілері бойынша стратегиялық шешімдер қабылдау құқығын бермейтін бақылау жасалмайтын акциялар пакетін (қатысу үлестерін) иеленуі;
5) Кодекстің 192-бабының 5-тармағына сәйкес айқындалған жобаның өзін-өзі ақтау мерзімінің басталуы;
6) акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу пайызынан астамы мемлекетке тиесілі мемлекеттік кәсіпорындардың, заңды тұлғалардың және олармен үлестес заңды тұлғалардың осы тауар нарығында болуының монополияға қарсы орган ұсынған болу мерзімінің басталуы;
7) мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті органның немесе жергілікті атқарушы органның не аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының атына жеке кәсіпкерлік субъектілерінен тиісті квазимемлекеттік сектор субъектісін сатып алу туралы ұсыныстардың түсуі.
Осы тармақтың бірінші бөлігінің 4) және 7) тармақшаларында көрсетілген өлшемшарттар қызметі мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін қамтамасыз етумен, стратегиялық және әлеуметтік маңызы бар объектілерді пайдаланумен және күтіп-ұстаумен байланысты заңды тұлғаларға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңдарына, Президенті мен Үкіметінің актілеріне сәйкес иеліктен шығаруға жатпайтын объектілерге қатысты қолданылмайды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.11.2024 № 927 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер мына мемлекеттік органдарға:
1) мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға;
2) тиісті саланың уәкілетті органына;
3) монополияға қарсы органға бір мезгілде өтінішхат жіберу арқылы жекешелендіру объектісін Кешенді жоспарға қосу туралы мәселеге бастама жасайды.
Объектіні Кешенді жоспарға қосу туралы өтінішхатта:

1) осуществление предпринимательской деятельности, не соответствующей условиям, указанным в пункте 1 статьи 192 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (далее – Кодекс);
2) соответствие субъекта квазигосударственного сектора критериям, установленным пунктом 3 статьи 24 Кодекса (субъекты малого, в том числе микропредпринимательства);
3) наличие предложения антимонопольного органа по передаче в конкурентную среду государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц;
4) владение неконтрольным пакетом акций (долями участия), которые не предоставляют право принимать стратегические решения по важным аспектам деятельности юридического лица;
5) наступление срока окупаемости проекта, определенного в соответствии с пунктом 5 статьи 192 Кодекса;
6) наступление рекомендованного антимонопольным органом срока присутствия на данном товарном рынке государственных предприятий, юридических лиц, более пятидесяти процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилированных с ними юридических лиц;
7) поступление в адрес уполномоченного органа по государственному имуществу или местного исполнительного органа либо аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа предложений от субъектов частного предпринимательства о приобретении соответствующего субъекта квазигосударственного сектора.
Критерии, указанные в подпунктах 4) и 7) части первой настоящего пункта, не распространяются в отношении юридических лиц, деятельность которых связана с обеспечением национальной безопасности, обороноспособности государства, использованием и содержанием стратегических и социально значимых объектов, а также объектов, которые не подлежат отчуждению в соответствии с законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 4 – в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2024 № 927 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Инициирование вопроса о включении объекта приватизации в Комплексный план осуществляется государственными органами, национальными управляющими холдингами путем одновременного направления ходатайства в адрес следующих государственных органов:
1) уполномоченного органа по государственному планированию;
2) уполномоченного органа соответствующей отрасли;
3) антимонопольного органа.
Ходатайство о включении объекта в Комплексный план содержит:

1) объектінің меншік иесі туралы деректер;
2) объект туралы, оның ішінде соңғы үш жылдағы қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижелері туралы деректер;
3) объектіге үшінші тұлғалардың құқықтарымен салынған ауыртпалықтың бар/жоқ екені туралы мәліметтер;
4) объектіні жекешелендіру орындылығының негіздемесі;
5) осы әдістеменің 11-тармағына сәйкес жекешелендіру объектісі туралы мәліметтер қамтылады.
Мемлекеттік органдар, ұлттық басқарушы холдингтер осы әдістеменің 4-тармағына сәйкес жүргізілген талдаудың қорытындысы бойынша Кешенді жоспарға жекешелендіру объектісін қосу туралы мәселеге бастама жасауды жыл сайын 31 қаңтарға дейін жүзеге асырады.
6. Тиісті саланың уәкілетті органы қолдаухатты алған күннен бастап немесе Қазақстан Республикасының Үкіметі, Президенті, Әкімшілігі басшылығының тапсырмасы түскен күннен бастап, егер тапсырмада өзге мерзім белгіленбесе, күнтізбелік 15 (он бес) күн ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға салалық қорытындыны жібереді.
Салалық қорытындыда:
1) отандық, шетелдік және бірлескен кәсіпорындардың үлесін айқындауды қоса алғанда, саланың ағымдағы жай-күйін бағалау;
2) жекешелендіру объектісін Кешенді жоспарға қосудың орындылығының негіздемесі не мемлекеттің экономикалық мүддесін ескергенде оны жекешелендірудің орынсыздығының негіздемесі;
3) объектіні жекешелендірудің не объектіні мемлекет меншігінде қалдырудың болжамды әсерін бағалау;
4) объект жекешелендірілген жағдайда болжанатын тәуекелдерді (қауіп-қатерлер және мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін немесе Қазақстан Республикасы қоғамының мүдделерін қорғауды қамтамасыз ету) бағалау;
5) тәуекелдер (Қазақстан Республикасының ұлттық мүдделеріне қауіп-қатерлер) болмаған жағдайда есеп-қисаптар мен негіздемелер қамтылады.
Қажет болған жағдайда салалық қорытындыда жекешелендіру объектісі бойынша шешім қабылдау үшін маңызды өзге де ақпарат қамтылуы мүмкін.
Егер жекешелендіру объектісін Кешенді жоспарға қосуға бастаманы тиісті саланың уәкілетті органы жасаса, қосу туралы өтінішхатпен бірге салалық қорытынды жіберіледі.
7. Монополияға қарсы орган қаралып отырған объектінің дамуы мен тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне әсерін ескере отырып, өтінішхатты алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұстанымын жібереді.
8. Осы әдістеменің 5-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген мемлекеттік органдардың, ұлттық басқарушы холдингтердің ұстанымдарын алғаннан кейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган ұсынылған материалдарды негізділігі тұрғысынан қарайды және орынды болған жағдайда объектіні Кешенді жоспарға қосу туралы мәселені жұмыс тобының қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның сұратуы бойынша бастамашы мемлекеттік орган және тиісті саланың уәкілетті органы мәселені Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес жұмыс тобының отырысында сапалы қарау үшін қосымша ақпарат ұсынады.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган жұмыс тобының отырысы өткізілгенге дейін 3 (үш) жұмыс күні бұрын мүдделі мемлекеттік органдарға тиісті хабарлама жібереді.

1) данные о собственнике объекта;
2) данные об объекте, в том числе о результатах финансово-хозяйственной деятельности за последние три года;
3) сведения о наличии/отсутствии обременения объекта правами третьих лиц;
4) обоснование целесообразности приватизации объекта;
5) сведения об объекте приватизации в соответствии с пунктом 11 настоящей методики.
Инициирование вопроса о включении объекта приватизации в Комплексный план государственными органами, национальными управляющими холдингами по итогам анализа, проведенного в соответствии с пунктом 4 настоящей методики, осуществляется ежегодно до 31 января.
6. Уполномоченный орган соответствующей отрасли в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня получения ходатайства или поступления поручения руководства Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан, если иной срок не установлен в поручении, направляет в адрес уполномоченного органа по государственному планированию отраслевое заключение.
Отраслевое заключение содержит:
1) оценку текущего состояния отрасли, включая определение в ней доли отечественных, иностранных и совместных предприятий;
2) обоснование целесообразности включения объекта приватизации в Комплексный план либо обоснование нецелесообразности его приватизации с учетом экономических интересов государства;
3) оценку предполагаемого эффекта от приватизации объекта либо сохранения объекта в собственности государства;
4) оценку предполагаемых рисков (угроз и обеспечения национальной безопасности, обороноспособности государства или защиты интересов общества Республики Казахстан) в случае приватизации объекта;
5) расчеты и обоснования в случае отсутствия рисков (угроз национальным интересам Республики Казахстан).
В случае необходимости отраслевое заключение может содержать иную информацию, важную для принятия решения по объекту приватизации.
В случае, если инициатором включения объекта приватизации в Комплексный план является уполномоченный орган соответствующей отрасли, одновременно с ходатайством о включении направляется отраслевое заключение.
7. Антимонопольный орган в течение 30 (тридцать) календарных дней со дня получения ходатайства представляет позицию в уполномоченный орган по государственному планированию с учетом развития и влияния рассматриваемого объекта на состояние конкуренции на соответствующем товарном рынке.
8. После получения позиций от государственных органов, национальных управляющих холдингов, указанных в части первой пункта 5 настоящей методики, уполномоченный орган по государственному планированию рассматривает представленные материалы на предмет их обоснованности и в случае целесообразности обеспечивает вынесение вопроса о включении объекта в Комплексный план на рассмотрение рабочей группой.
По запросу уполномоченного органа по государственному планированию государственный орган – инициатор и уполномоченный орган соответствующей отрасли представляют дополнительную информацию для качественного рассмотрения вопроса на заседании рабочей группы в соответствии с Регламентом Правительства Республики Казахстан.
Уполномоченный орган по государственному планированию за 3 (три) рабочих дня до проведения заседания рабочей группы направляет соответствующие уведомления в заинтересованные государственные органы.

9. Жұмыс тобы мәселе бойынша оң шешім шығарған кезде Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрлігі осы мәселені Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 13 сәуірдегі № 314 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік комиссия туралы ережеге сәйкес Мемлекеттік комиссияның қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
10. Мемлекеттік комиссияның оң ұсынымы болған кезде тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік комиссия әртүрлі мемлекеттік органдардың қарамағындағы бірнеше жекешелендіру объектісін қараған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының тиісті жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізеді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.11.2024 № 927 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3-тарау. Жекешелендірудің 2021 – 2025 жылдарға арналған кешенді жоспарынан жекешелендіру объектілерін алып тастау
11. Егер:
1) жекешелендіру объектісінің қызметі мемлекеттің ұлттық қауіпсіздігін, қорғаныс қабілетін қамтамасыз етумен, стратегиялық және әлеуметтік маңызы бар объектілерді пайдаланумен және күтіп-ұстаумен байланысты болса;
2) жекешелендіру объектісі Қазақстан Республикасының заңдарына, Президенті мен Үкіметінің актілеріне сәйкес иеліктен шығарылуға жатпаса;
3) соттың күшіне енген шешімімен жекешелендіру объектісінің қызметі тоқтатылып қойған болса не меншік иесін ауыстыру жөніндегі операцияны жүзеге асыруға тыйым салынса;
4) жекешелендіру объектісі банкроттық және (немесе) оңалту сатысында болса;
5) жекешелендіру объектісінде үшінші тұлғалар алдында шарттық міндеттемелер болып, жекешелендірілетін болса, оларды орындау мүмкін болмаса;
6) жекешелендіру объектісін өткізу мемлекеттің экономикалық мүдделеріне сәйкес келмесе, оның ішінде технологиялық байланысты процестерді іске асыруды қамтамасыз ету және (немесе) объектіні мемлекеттік меншікте қалдыру қажет болған жағдайда жекешелендіру объектісін Кешенді жоспардан алып тастау туралы мәселеге бастама жасалады.
12. Жекешелендіру объектілерін Кешенді жоспардан алып тастау мынадай реттілікпен жүргізіледі:
1) жекешелендіру объектісін Кешенді жоспардан алып тастау туралы мәселеге мемлекеттік органдардың бастама жасауы не Қазақстан Республикасының Үкіметі, Президенті Әкімшілігі басшылығының тиісті тапсырмасының болуы;

9. При положительном рассмотрении вопроса рабочей группой Министерство национальной экономики Республики Казахстан обеспечивает вынесение данного вопроса на рассмотрение Государственной комиссии в соответствии с Положением о Государственной комиссии, утвержденным Указом Президента Республики Казахстан от 13 апреля 2007 года № 314.
10. При положительной рекомендации Государственной комиссии уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган разрабатывают проект постановления Правительства Республики Казахстан и обеспечивают его внесение в Аппарат Правительства Республики Казахстан в соответствии с Регламентом Правительства Республики Казахстан.
В случае рассмотрения Государственной комиссией нескольких объектов приватизации, находящихся в ведении различных государственных органов, соответствующий проект постановления Правительства разрабатывается и вносится в Аппарат Правительства Республики Казахстан уполномоченным органом по государственному планированию.
Сноска. Пункт 10 – в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2024 № 927 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Исключение объектов приватизации из Комплексного плана приватизации на 2021 – 2025 годы
11. Инициирование вопроса об исключении объекта приватизации из Комплексного плана осуществляется в случаях, если:
1) деятельность объекта приватизации связана с обеспечением национальной безопасности, обороноспособности государства, использованием и содержанием стратегических и социально значимых объектов;
2) объект приватизации не подлежит отчуждению в соответствии с законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан;
3) вступившим в силу решением суда приостановлена деятельность объекта приватизации либо установлен запрет на осуществление операции по смене собственника;
4) объект приватизации находится на стадии банкротства и (или) реабилитации;
5) объект приватизации несет договорные обязательства перед третьими лицами, выполнение которых становится невозможным при его приватизации;
6) реализация объекта приватизации не отвечает экономическим интересам государства, в том числе в случае необходимости обеспечения реализации технологически связанных процессов и (или) сохранения объекта в государственной собственности.
12. Исключение объектов приватизации из Комплексного плана осуществляется в следующей последовательности:
1) инициирование вопроса об исключении объекта приватизации из Комплексного плана государственными органами либо наличие соответствующего поручения руководства Правительства, Администрации Президента Республики Казахстан;

2) тиісті саланың уәкілетті органының және монополияға қарсы органның жекешелендіру объектісіне қатысты салалық қорытындылар дайындауы;
3) жұмыс тобының мемлекет иелігінен шығару және жекешелендіру мәселелері бойынша ұсынымдар тұжырымдауы;
4) Мемлекеттік комиссияның ұсынымдар тұжырымдауы;
5) Кешенді жоспарға түзетулер енгізуді көздейтін Қазақстан Республикасы Үкіметі қаулысының жобасын әзірлеу, келісу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізу.
13. Жекешелендіру объектісін Кешенді жоспардан алып тастау туралы мәселеге бастама жасауды мемлекеттік органдар осы әдістеменің 5-тармағының бірінші бөлігінде көрсетілген уәкілетті органдарға бір мезгілде өтінішхат жіберу арқылы жүзеге асырады.
Жекешелендіру объектісін Кешенді жоспардан алып тастау туралы өтінішхатта осы әдістеменің 11-тармағында көзделген өлшемшарттардың біріне немесе бірнешеуіне сәйкес келетіндігі көрсетілген жекешелендіру объектісін Кешенді жоспардан алып тастау орындылығының негіздемесі болуға тиіс.
14. Тиісті саланың уәкілетті органы өтінішхатты алған күннен бастап күнтізбелік 15 (он бес) күні ішінде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға осы әдістеменің 6-тармағында көрсетілген мәліметтерді қамтитын салалық қорытынды жібереді.
Егер жекешелендіру объектісін Кешенді жоспардан алып тастауға тиісті саланың уәкілетті органы бастама жасаған болса, онда осындай хатпен бірге салалық қорытынды жіберіледі.
Монополияға қарсы орган өтінішхатты алған күннен бастап күнтізбелік
15 (он бес) күн ішінде қаралып отырған объектінің дамуы мен тиісті тауар нарығындағы бәсекелестіктің жай-күйіне ықпалын ескере отырып, мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органға ұстанымын жолдайды.
15. Мемлекеттік органдардан осы әдістеменің 5-тармағында көрсетілген ұстанымдарды алғаннан кейін мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган орынды болған жағдайда мәселені жұмыс тобының қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті органның сұратуы бойынша бастамашы және тиісті саланың уәкілетті органы мәселені жұмыс тобының отырысында сапалы қарау үшін қажетті материалдарды ұсынады.
16. Жұмыс тобы мәселеге қолдау көрсеткен кезде мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган осы мәселені Мемлекеттік комиссияның қарауына шығаруды қамтамасыз етеді.
17. Мемлекеттік комиссия оң ұсыным берген кезде тиісті саланың уәкілетті органы немесе жергілікті атқарушы орган тиісті қаулы жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің регламентіне сәйкес оны Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізуді қамтамасыз етеді.
Мемлекеттік комиссия әртүрлі мемлекеттік органдардың қарамағындағы бірнеше жекешелендіру объектісін қараған жағдайда мемлекеттік жоспарлау жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулысының тиісті жобасын әзірлейді және Қазақстан Республикасы Үкіметінің Аппаратына енгізеді.

2) подготовка в отношении объекта приватизации отраслевых заключений уполномоченным органом соответствующей отрасли и антимонопольным органом;
3) выработка рекомендаций рабочей группой по вопросам разгосударствления и приватизации;
4) выработка рекомендаций Государственной комиссии;
5) разработка, согласование и внесение в Аппарат Правительства Республики Казахстан проекта постановления Правительства Республики Казахстан, предусматривающего внесение корректировок в Комплексный план.
13. Инициирование вопроса об исключении объекта приватизации из Комплексного плана осуществляется государственными органами путем одновременного направления ходатайства в адрес уполномоченных органов, указанных в части первой пункта 5 настоящей методики.
Ходатайство об исключении объекта приватизации из Комплексного плана должно содержать обоснование целесообразности исключения объекта приватизации из Комплексного плана с указанием соответствия одному или нескольким критериям, предусмотренным пунктом 11 настоящей методики.
14. Уполномоченный орган соответствующей отрасли в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня получения ходатайства направляет в адрес уполномоченного органа по государственному планированию отраслевое заключение, содержащее сведения, указанные в пункте 6 настоящей методики.
В случае, если инициатором исключения объекта приватизации из Комплексного плана является уполномоченный орган соответствующей отрасли, то одновременно с таким письмом направляется отраслевое заключение.
Антимонопольный орган в течение 15 (пятнадцать) календарных дней со дня получения ходатайства представляет позицию в уполномоченный орган по государственному планированию с учетом развития и влияния рассматриваемого объекта на состояние конкуренции на соответствующем товарном рынке.
15. После получения позиций от государственных органов, указанных в пункте 5 настоящей методики, уполномоченный орган по государственному планированию в случае целесообразности обеспечивает вынесение вопроса на рассмотрение рабочей группой.
По запросу уполномоченного органа по государственному планированию инициатор и уполномоченный орган соответствующей отрасли представляют необходимые материалы для качественного рассмотрения вопроса на заседании рабочей группы.
16. При положительном рассмотрении вопроса рабочей группой уполномоченный орган по государственному планированию обеспечивает вынесение данного вопроса на рассмотрение Государственной комиссией.
17. При выдаче положительной рекомендации Государственной комиссии уполномоченный орган соответствующей отрасли или местный исполнительный орган разрабатывают соответствующий проект постановления и обеспечивают внесение его в Аппарат Правительства Республики Казахстан в соответствии с Регламентом Правительства Республики Казахстан.
В случае рассмотрения Государственной комиссией нескольких объектов приватизации, находящихся в ведении различных государственных органов, соответствующий проект постановления Правительства разрабатывается и вносится в Аппарат Правительства Республики Казахстан уполномоченным орган по государственному планированию.

Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 07.11.2024 № 927 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
18. Кешенді жоспарға қосылған объектілерді жекешелендіру мерзімін бір реттен асырмай және үш жылдан аспайтын мерзімге ауыстыруға жол беріледі.
Кешенді жоспарға қосылған объектілерді жекешелендіру мерзімдерін ауыстыруға байланысты мәселелер осы әдістеменің 13, 14 және 15-тармақтарында көзделген тәртіппен қаралады.
Баланстық құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданылатын айлық есептік көрсеткіштің 2500000 еселенген мөлшерінен асатын объектіні жекешелендіру мерзімдерін ауыстыру мәселесін Мемлекеттік комиссия қарайды.
Баланстық құны республикалық бюджет туралы заңда белгіленген және тиісті қаржы жылының 1 қаңтарында қолданылатын айлық есептік көрсеткіштің 2500000 еселенген мөлшерінен аз объектіні жекешелендіру мерзімдерін ауыстыру мәселесін жұмыс тобы қарайды.

Сноска. Пункт 17 – в редакции постановления Правительства РК от 07.11.2024 № 927 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Перенос срока приватизации объектов, включенных в Комплексный план, допускается не более одного раза и на срок, не превышающий трех лет.
Вопросы, связанные с переносом сроков приватизации объектов, включенных в Комплексный план, рассматриваются в порядке, предусмотренном пунктами 13, 14 и 15 настоящей методики.
Перенос срока приватизации объектов, балансовая стоимость которых составляет более 2500000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, рассматривается Государственной комиссией.
Перенос срока приватизации объектов, балансовая стоимость которых составляет менее 2500000-кратного размера месячного расчетного показателя, установленного законом о республиканском бюджете и действующего на 1 января соответствующего финансового года, рассматривается рабочей группой.